Nepište politikům!

10. 06. 2011 | 01:55
Přečteno 4814 krát
Psát svým politikům je jedna z nejzbytečnějších věcí, co můžete udělat. Já sám to udělal již několikrát.

V ČR je spousta věcí, o kterých nemá cenu politikům psát.

Např. o tom, zda se bude podporovat nevrcholový sport a případně z čeho, když už to nebude dělat Sazka. Je zřejmé, že loterie v ČR nemají fungovat tak, jako třeba největší loterie na světě ve Španělsku (státní) nebo v Británii (soukromá, ale o odvodech na veřejné účely rozhoduje parlament). Ta miliarda ročně českým politikům nestojí ani za řeč. Vy sportovci si prostě dáte pár brigád navíc. To za halu v Praze stojí.

Je také jasné, že nemá cenu psát politikům, kteří vás zastupují, třeba o situaci ve státní České poště. Její vedení je neschopné řešit problémy – balík ze zahraničí vám může ležet přes měsíc v Praze ve skladu. Jak píši nejen já, ale nyní třeba i p. Janouch. Jen jemu zhruba pětice poslanců vděčí za své zvolení (přišel s akcí „kroužkujte odzadu“ a mnozí lidé to skutečně udělali). Samozřejmě, je tu teoretická posloupnost zodpovědnosti ředitel ČP zodpovídá ministru vnitra, ten vládě/premiérovi a ten zase Sněmovně. Ale je třeba nechat politikům klid na práci, jako dříve.

Asi vás teď napadají další a další věci, které nejsou v ČR v pořádku. Které by se měly řešit. A že od toho platíte politiky, aby je řešili v zájmu lidí. Ale než jim o tom psát, probereme to raději u piva.

Obzvláště nemá cenu psát svým politikům – těm, které jste zvolili (a za něž jste tím pádem zodpovědní). Nebo těm, kteří bydlí poblíž. Nebudou mít na vás čas ani nebudou mít zájem o to, co píšete. Možná tomu ani nebudou rozumět nebo vám neuvěří, přeci jen se pohybují v jiném světě než naprostá většina lidí v ČR („sytý hladovému nevěří“). V jiném světě placeném z vašich daní.

Můžete politiky nechávat, ať si dělají, co chtějí. Ale také můžete konkrétně svým zástupcům napsat třeba z NapišteJim.cz. Já sám už to udělal. A nejsem sám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Strašně rád bych se dožil toho, že by si některý z našich významných předních politiků podal inzerát, něco na způsob jako tomu bylo před časem v časopise Myslivost:

Prodám parohy a vycpaného ptáka.
Zn. Končím!

P.S.
Na jednoho odborníka přes počasí a kravaty co bude za pár měsíců končit, by to velmi pasovalo.
10. 06. 2011 | 02:57

JenTak napsal(a):

Psát politikům?! To je jako psát pod blog pana Golga! Ten čte kde kdo, s výjimkou právě pana Golga.
10. 06. 2011 | 03:17

Mud.. napsal(a):

Nechápu! Tak titulovaný a neumí jít samostatně životem. Raději kňučí, než by zapnul mozek a odloupl se od chudoby. Je vidět, že být vzdělaný znamená být naschopné trdlo. Pane časy kdy s titulami měli úctu od netitulovaných je pryč.
10. 06. 2011 | 06:36

vasja napsal(a):

Mám pocit, že ty komedianti se dost přeceňujou. Pitvořit se ale uměj. To jo.
10. 06. 2011 | 06:55

josé napsal(a):

Napsal jsem a dostal i odpověď. Sice to bylo šokující co se pak stalo ve vládě v průběhu minuleho a tohoto týdne. Ale chtěl jsem se svěřit... už to nikdy neudělám jelikož mi přiepadá, že odpovídala asistentka. člověk který email obdržel udělal v úterý jednu ze zásadních chyb na kterou doplatíme všichni. Takže souhlasím s titulkem článku. Nepište politikům!
10. 06. 2011 | 07:13

Ládik!!! napsal(a):

Šoupnul jsem tam dotaz, odpověď nečekám.
10. 06. 2011 | 07:25

modrý edvard napsal(a):

Má někdo důkaz, nebo alespoň dojem, že politici čtou doručenou poštu?
10. 06. 2011 | 08:27

Skogen napsal(a):

Co tam dělá Kalousek za mlada? Že by to byl Anděl?
10. 06. 2011 | 09:15

Tenco napsal(a):

Psal jsem politikům.
Dostalo se mi sice obsáhlých, ale co se týče věcného obsahu velmi obskurních odpovědí.
Už nepíšu.
Škoda papíru, potažmo kybernetického prostoru.
------------------
Posílení ombudsmana - v každém větším městě kancelář
Propojení iniciativ jako je i ta autorova -do minimálně nominačního dočasného politického uskupení.

Tečka.

Jinak opět bude hrozit probírka seznamy, které sesmolily lokální a centrální Mafie.
A posléze marné klání s jejími nominanty - protože oni budou mít na své straně aparáty jim podobných.
Občan - volič, potažmo daňový poplatník jim bude moct tak akorát psát.
:((
10. 06. 2011 | 10:07

Béda napsal(a):

Nemýlím li se, řada aktivních politiků zde má svůj blog. Když píšu příspěvek pod blog politika, je to jako když píšu politikovi. Anebo snad ne?

Pakliže politici anebo jejich asistenti diskuse pod články politiků nečtou, nemá cenu ani psát politikům. Znamená to, že nemají zájem o zpětnou vazbu.
10. 06. 2011 | 10:08

Al Jouda napsal(a):

Ano, nepište politikům, je to zbytečné, když v brzké době stejně podají DEMISI !
10. 06. 2011 | 10:22

vasja napsal(a):

Sem zklamanej. Pan Dočekal mne vymazal.
10. 06. 2011 | 12:12

vasja napsal(a):

Pardon. Pan Stejskal. Mi asi hrabe.
10. 06. 2011 | 12:14

stejskal napsal(a):

Nic se nestalo, pane vasjo. l.s.
10. 06. 2011 | 12:47

Anita napsal(a):

Napsat politikům, to je jako pofoukání bolístky, člověku se uleví na pár sekund, ale poranění nevyléčí. Tedy velmi zbytečné a v konečném důsledku frustrující. Napišme co asi hrozí našim politikům, jestli budou vymýšlet zákonné reformy, bez jasné progrese do příštího období.
Vymýšlet zvýšení DPH, které víme, že žádný defici neuhradí naopak sníží koupěschopnost lidí a mnohé dožene k nakupování v sousedních státech s využitím i jejich služeb.
Výplody Drábka, Kalouska,dalších ministrů, kteří něco vymyslí a nedomyslí důsledky, by měli být předzvěstí toho, že musí být zavedena odvolatelnost politiků a hlavně jejich zodpovědnost, tedy potrestání a úhrada všech jejich pochybení.
10. 06. 2011 | 12:54

Lukáš napsal(a):

Já osobně bych spíše řekl i něco lidem jako je Černý, za průjmy typu Entropa a jiné pseudoumění.Efekt arogance bude v tomto směru stejný, tudíž nelze soudit politiky, když mají na sobě morální bahno i jejich kritici.
10. 06. 2011 | 12:57

pepek napsal(a):

to je nějaká aktivita na odrazení lidí, aby neotravovali politiky už vůbec? prostě aby měli úplně klid?
jinak petice nic neřeší. peticování bylo zajímavý ještě v 90. letech, ale dneska je to prostě obehraná písnička
změna přijde jen hromadným pohybem mas(a a sádla) ulicemi
10. 06. 2011 | 13:13

Ládik!!! napsal(a):

Už mi jeden odpověděl. Prý ať se poptám jinde (na městě)... Takře nic, je to marné, je to marné....
10. 06. 2011 | 14:38

ironik napsal(a):

Škoda slov , vždyť každého muže zdobí činy, některé tak moc že se dostanou i do učebnic a zaneřádí mozky příštích generací.
10. 06. 2011 | 14:48

Pompeius Magnus napsal(a):

Taktéž jsem psal. Na vině jsou émerické filmy, kdy se na základě dopisů senátor chytne za nos a například se zasadí za propuštění nevinného, či tak nějak. Psal jsem to pánovi, co mi o něm pan Stejskal zakázal psát, že trpí tou nemocí, co jí trpívají šlechtické rody, které se páří po staletí jen mezi sebou. A pan ministr zahraničí mi neodpověděl, ale dostal jsem ze Senátu ČR ( jen pro pořádek, to je ta instituce, co si ji taky ze svých daní platím), že pan senátor je vděčný za všechny ohlasy od voličů, podepsaly to nějaké holčiny, co v tom Senátu pracují. Jinými slovy, tudy v naší demokratúře rovněž cesta nevede......
10. 06. 2011 | 18:05

studnas napsal(a):

Nepište politikům, pište zástupcům lidu, až tu zase budou!!!
10. 06. 2011 | 18:47

čtenář napsal(a):

Řešení:

http://koenigsmark.blog.idnes.cz/c/195618/Chvala-Islandu-z-meho-mailu.html

Jste pro?
10. 06. 2011 | 19:17

čtenář napsal(a):

ještě jeden:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenk-koudelka.php?itemid=13397
10. 06. 2011 | 19:37

ivanT napsal(a):

Slušnost jako politický program

Mohlo by se říci, že visí-li něco ve vzduchu přímo jako životní potřeba české společnosti, je to právě slušnost. Ztráceli jsme ji postupně celá desetiletí, a ani polistopadový vývoj na věci mnoho nezměnil. Možná dokonce to ztrácení ještě urychlil, když za normu jednání a mezilidských vztahů se začaly po pár letech znovu prosazovat nadutost a povýšenost, intolerance a neochota k domluvě, podraznictví, lež a křiváctví jako obecný vzor chování. Slušnost je proti drzosti opravdu v nevýhodě, dokládá to stará moudrost, že lepší je drzé čelo než poplužní dvůr. Naši politici si navíc drzost namnoze zvolili za jediný program. Místo aby se snažili lidem naslouchat, zamořují ovzduší slovní arogancí a vyzývavostí, v níž se domnívají spatřovat svou názorovou pevnost. A hlavně skrývají se za své stranictví a to je skoro horší než anonymita. Směrování společnosti jako celku bude samozřejmě vždycky výslednicí mnoha protichůdných sil. V jejím čele musí však stát lidé schopní porozumění a vcítění, nikoli jen okázalého pohrdání názorovým protivníkem. To bychom si měli uvědomit až budou předčasné volby.
10. 06. 2011 | 22:14

inkoust napsal(a):

a proč ztrácet a marnit čas nad českými politiky, jejich zlodějinami, českou politikou a nabubřelou unií?!
mám se rád, takže svého živoa si užívám: jnde a jinak!
11. 06. 2011 | 02:18

uprimny Pepik napsal(a):

Pane Skop
Politiky zajimaji hlasy, ale hlas byt je to vas hlas je nezajima. Politik je totis svym zalozenim statistik
11. 06. 2011 | 04:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy