Mrtvý student - fáma nekončí, ale je to dnes ještě důležité?

18. 11. 2009 | 17:23
Přečteno 35902 krát
Drahomíra Dražská konečně promluvila a sdělila národu, že si mrtvého studenta Martina Šmída vymyslela. V Lidových novinách ji zpovídali Jaroslav Veis (spoluscénárista Chaunova dokumentu Mrtvý student, který se nikdy nenarodil) a Alena Müllerová z ČT. Dá se jí však věřit?

Způsob, jakým Dražská mluvila, ve mně vyvolává spíše dojem dobrého „nabrífování“. Například omluva rodičům při rozhovoru v ČT (Dražská: „Chci se omluvit rodinám, kterým jsem pravděpodobně svým výmyslem znepříjemnila pár dnů“) jakoby vypadla z oka omluvy Petra Uhla. Její názor na Uhlův postup při publikaci falešné zprávy mi zase silně připomíná mé vlastní vyjádření (Dražská: „proč si něco neověřil? Tohle je riziko jeho profese, protože pokud tuto profesi má, tak ať jde s kůží na trh, pokud si to neověří...“ Šmíd před léty: „Jestliže něco podnikají, musí umět nést i rizika. Také jsem byl novinářem a vím, že novinář nese za zveřejněné zprávy odpovědnost. Pokud někomu "naletěli na návnadu", je to jejich chyba.“)

Nelze tedy než souhlasit s komentářem LN, ve kterém Daniel Kaiser napsal: „Člověk, který se přiznává k bájné lhavosti, ovšem jako kdyby naznačoval, že si s námi možná hraje i teď. Informační hodnota vystoupení D. D. tedy spočívá ve sdělení, že záhada trvá.

Nevím, proč novináři nevyhledali ve svých archivech informace z let 1999-2000, kdy byla Dražská obžalovaná z četných podvodů. Viz například zprávu v deníku Slovo z 23.6.2000:
„Obžalobě z podvodů čelí před soudem čtyřiatřicetiletá Drahomíra Dražská, která se proslavila tím, že ve dnech takzvané sametové revoluce v roce 1989 rozšířila nepravdivou zprávu, že při zákroku na Národní třídě zemřel student Martin Šmíd. Tato informace, kterou poté vysílala i zahraniční média, značně uspíšila dění v listopadu 1989. Dražská byla již před dvěma lety podmíněně odsouzena za to, že z několika desítek lidí vylákala sumy od stovek až po tisíce korun. Ipřes podmíněný trest přitom v této činnosti pokračovala. "Celkem je nyní zdokumentováno šedesát skutků," uvedla včera soudkyně Jana Petráková. Dražská, která většinu peněz podle kriminalistů utratila za nákladné živobytí a hraní na automatech, sice svoji vinu přiznává, tvrdí však, že peníze chtěla vrátit. "Něco již splatila a část splácí," uvedl obhájce Jan Bělohradský. Soudkyně chtěla vynést včera rozsudek, kvůli opakované neúčasti několika svědků však proces musela odročit.“

Jak skončil rozsudek? Co dělala a dělá Dražská po všechna ta léta? Čím si vydělává na živobytí a splácení dluhů? To všechno jsou otázky, které zůstávají nezodpovězené, podobně jako otázka klíčová, zda volba jména Martin Šmíd byla náhoda nebo záměr, tedy zda StB či policie nedodaly k bájné lhavosti Dražské nějaký záměrný spin, což Dražská ve své výpovědi popírá. Zda to byla náhoda či záměr, dnes vidím tak 50 na 50, i když se mi znovu vnucují otázky: Co se stalo v noci ze 17. na 18. listopadu? Jak to, že mrtvý student, který byl večer ještě beze jména, to jméno v sobotu ráno náhle dostal, s možností dosti adresné identifikace (student matfyz)?

Když jsem před několika týdny s Martinem a bývalou manželkou Janou diskutovali před kamerou Igora Chauna o svých zážitcích a názorech na věc (Chaun tyto záběry do svého dokumentu Mrtvý student, který se nikdy nenarodil naštěstí nepoužil), Martin tehdy z nás vystupoval nejrozuměji. Jako matematik srovnává Dražskou s černou skřínkou, do které nikdy nebudeme moci proniknout. Kromě toho její obsah dnes už pro nás není vůbec důležitý. Protože jak ukázaly dějiny, ten zchátralý a životaneschopný režim by u nás padnul tak jako tak, když ne v listopadu, tak v prosinci či lednu, nejpozději v srpnu 1991, kdy se začal rozpadat Sovětský svaz.

Jsme rád, že Chaun ten dokument natočil, neboť snad dostatečně ukazuje, jak nedůvěryhodnou osobou je Ludvík Zifčák, který se od chvíle, kdy se dostal do vazby, snaží kalit vodu smyšlenkami o připraveném spiknutí. Je zajímavé, že tomuto spiknutí dnes nejvíce věří bývalí funkcionáři ÚV KSČ, například Miloš Jakeš, včera v ČT1 Karel Urbánek, nebo předlistopadový vedoucí ideologického oddělení ÚV KSČ Jaroslav Jeník, který v publikaci Vítězové? Poražení? na stránce 317 říká: „Ať mi nikdo neříká, že Zifčáka tam položila Státní bezpečnost. To bylo v nějakém scénáři a ten se psal někde na CIA“.

P.S. Nevím, proč si editor včerejší MF Dnes neověřil, jak údajně mrtvý Martin Šmíd vypadá. Jedna z „Nových fotografií z revolučních dní roku 1989“ na stránkách B4-5 je uvedena popiskou „Na unikátním snímku je student Martin Šmíd…“, ukazuje někoho zcela jiného. Při čtení dnešních LN (Byl jsem loutka v zájmu bůhvíkoho“) jsem se domníval, že Martin udělal další výjimku ze svého předsevzetí již nikdy nemluvit s novináři na téma 17. listopadu (tu první udělal kvůli Jaroslavu Veisovi pro Igora Chauna). Teprve dodatečně jsem zjistil, že redaktor Drchal čerpal z jeho osobního blogu.

DODATEK k P.S z 20.11.: Na originále fotografie v MF Dnes, u které je chybný popisek (na internetu zde, foto číslo 10), Martin Šmíd skutečně existuje, ovšem je to ten vlevo, v druhé polovině snímku, který editor MF Dnes do tištěné přílohy odstřihl.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Náhodný divák napsal(a):

Včerejší divák ČT. V záběrech z Národní tř.,které udělal "někdo od TEH.SNB,JE VIDĚT Dražská a u ní tři uniformovaní SNB. Záběr se několikrát opakuje,jsou tam i časové údaje.Proč asi tři SNB tak opatrovali Dražskou,to je otázka,ktrá mě hned napadla a na kterou mi nebylo ve včerejším pořadu odpovězeno.A taky,za kordonem v bílých přilbách,PROČ? A proč se k nim kamera opakovaně vracela? Může autor článku pátrat?
18. 11. 2009 | 18:47

Al Jouda napsal(a):

Vážení, vykašlete se na Dražskou, vždyť je to dnes už úplně lhostejné ! Máme před sebou parlamentní volby a to je příležitost, jak zmladit naší politickou scénu !Domluvme se na společné volbě jiné než současné parlamentní strany!
18. 11. 2009 | 18:55

Gudka napsal(a):

Vážení přátelé,

dovolte, abych po 20 letech vnesl trochu světla do této historie, oplývající omyly. Na začátku byl mladý neznámý muž, nejspíš student, který nesl velký trs banánů. Několik mladých matek, které chtěly svým ratolestem připravit pěknou mikulášskou nadílku, se za ním vrhlo, pronásledujíc ho dotazy, kde banány dostal koupit. On ale neodpovídal. Postupně jich přibývalo, ty poslední (muž šel značně rychle) už ztrácely přehled, o co jde, ale v Parze se vždycky napřed tvořila fronta a teprve pak se zjišťovalo, nač se vlastně stojí... a tak se proslechlo, že někde dostali banány a že tam všichni jdou. Tak se dav rozrostl v poměrně velký průvod. Na Národní je však zastavil pohotovostní pluk, který tam čekal na kontrarevoluci, se strohým oznámením, že banány nejsou.
"To máme jít pryč s prázdnýma rukama?" zvolala jedna z mladých maminek a věta se šířila dál dozadu a nabírala, jako v tiché poště, odlišnou podobu" vždyť přece máme holé ruce!" ozývalo se ze středu průvodu.
Velitel kordonu, kterému chrániče uší na jeho přilbě poněkud deformovaly přcházející zvuky, však rozuměl "máme hole v ruce!" Načež zavelel k zákroku. Lída Rakušanová, přihlížející v podloubí, vyslechla dve zmlácené maminky. "Co to bylo za blbce s těmi banány?" ptala se rozhořečně první. "Prý nějaký Martin Šmíd z matfyzu", odpovědlě druhá. "Tak ten je u mně mrtvej!" ucedila zlostně ta první.
Rakušanová výslechnutý výrok, kterému kvůli delší izolaci od živého autentického jazyka porozuměla nepřesně, zpracovala do stručné agenturní zprávy. Tak se zrodila Sametová revoluce, která se vlastně - nepřesnosti jsou pro ni typické - měla podle kalhot muže, který nesl banány, jmenovat Manšestrová.
18. 11. 2009 | 19:25

Karel napsal(a):

Já to věděl, že revoluci vlastně udělala Dražská.
Jak to, že nedostala žádnou placku od Václava č.1, Václava č.2 nebo Topolánka?
18. 11. 2009 | 19:27

Pavel napsal(a):

Gudka
Pěkné. Srdečně jsem se zasmál.
18. 11. 2009 | 19:29

Smir napsal(a):

Ono těch Martinů Šmídů bylo několik, jak si pamatuji. Minimálně dva možná tři. Ale ti zbylí dva nebyli z té fakulty, tak se myslím pak ověřovalo jestli to nejsou oni.

Sám jsem jednoho znal. Studoval v Praze, doma řekl rodičům že je v Praze, na kolejích či co a v pátek se ulil z přednášek, zdekoval se a jel už v pátek 17 tého ráno na celý víkend někam na Vandr do přírody, kde nebyla televize a tehdy ani samozřejmě mobily jako dnes.

Ve chvíli kdy se šířila zpráva o mrtvém Šmídovi, měli rodiče málem infarkt a vhledem k tomu že se neozýval měli obavy nejen jestli není mrtev, ale i případně zbit a zavřen fízlz někde v Bartolomějské.
Úmrtí se nakonec vysvětlilo během víkendu, buď dementy ve zprávách, nebo nejpozději návratem Šmída mladšího v neděli večer z toulek přírodou do revoluční Prahy odkud pak po výzvách spolužáků zavolal domů rodičům že opravdu není není mrtvev, pouze nezvěstný.

Tolik doplňková boční story jedné revoluce, jedné rodiny a jednoho z Martinů Šmídů....
18. 11. 2009 | 19:47

Gudka napsal(a):

Banánová historka měla ovšem kromě samotné revoluce ještě zásadní dohru.
"Přátelé, echmm", prohlásil na sezení OF pan Havel, "měl jsem dnes v noci vzkaz, že mám na účet volanýho telefonovat do Protugalska Mariovi Soarezovýmu a Marze Thatcherový do Londýna, tak vás s tím těďko seznámím... ehchm... Oba byli šokovaný z toho, jak jsou banány strategicky důležitý pro středoevropskou zemi, ze které bychom chtěli udělat demokracii a Železná lady mi kladla na srdce, že toto poučení z vývoje nesmíme nechat ležet ladem, přátelé. Nesmíme už nikdy dopustit, aby u nás nebyly banány, protože by zase mohl být převrat. Thatcherová proto doporučuje, abysme z toho tady udělali banánovou republiku...".

A tak se naše země počala transformovat...
18. 11. 2009 | 19:59

Targus napsal(a):

To Gudka:

Člověče, začněte nosit brýlea pročistěte si uši!!!
Martin Šmíd měl na sobě toho dne kalhoty dyftýnu, což si místní blbci těžce spletli se sametem. Manšestrový měl pouze límec na džínové bundě. A jak jej tak nažhavené paničky naháněly, jedna ho chtěla přidržet a utrhla mu ten límec. On ji fláknul jedním nezralým banánem přes ruku, takže panička okamžitě vyhladala pomoc na ARO v Motole a byla na světě první skutečně těžce raněná oběť hadrové revoluce. Límec si pak nacpal do zadní kapsy dyftýnek, jenže se mu tam nevešel celý, takže mu půlka plandala po zadku. A takoví chytráci jako Vy si mysleli, že mu policajti - zrovna tak zelení jako ty banány, co nesl, natrhli p°del.
18. 11. 2009 | 20:48

Kudla napsal(a):

Al Jouda
Jsem pro.Co takhle Piraty?
18. 11. 2009 | 20:52

Franta napsal(a):

Důležité to je pro zapamatování. Co vzniklo na lžích, podvodech a výmyslech nestojí za nic. Z toho vznikají zase jen zlodějiny.
18. 11. 2009 | 22:22

Franta napsal(a):

Re: Targus. A to se povedlo stoprocentně.
18. 11. 2009 | 22:27

Náhodný divák napsal(a):

Náhodný divák,pro Gudka.Váš talent pro výklad dějin by neměl zapadnout a vyhasnout. Moc dobře jsem se bavil,tak ještě něco,prosím.Já se sem vrátím,pro porci zábavy.
18. 11. 2009 | 22:31

xyz napsal(a):

Přece o Drážskou vůbec nejde - jde jen o viditelnou snahu utéct od základního faktu. Zprávu zaslal Uhl a vysílala ji SE. To, zda úmyslně lhal, není až tak podstatné. Konečně by šlo běžnou praxi těch, kteří pravdou a láskou bojují proti lži a nenávistí. Rovněž by se jednalo o výtečnou kvalifikaci pro ředitele tzv. veřejnoprávní ČTK.
19. 11. 2009 | 07:58

Dežo napsal(a):

Osbne si myslím,že o pani Dražskou v teda ani nyní nikdy nešlo pro jakovkoliv revoluci jsou falešné informace dobré mají přinést další údernou ránu pomali poraženému nepříteli a v tedy to přinéslo dobrý účinek pouze paní Dražskou po skončení revoluce bylo potřebné očistit třeba symbolickým trestem
19. 11. 2009 | 09:19

bambula napsal(a):

T Gudka
konečně pravdivý popis historie.
Aneb od banánového běhu k Banánové republice.
Lets long live Czech republic Banana!
19. 11. 2009 | 09:33

Markéta napsal(a):

co já vím Martinové Šmídové studovali tehdy na MFF UK skutečně 2 (jeden z nich spolužák Marka Bendy ano tehdy znám jao syna disidenta Václava Bendy, nyní známého poslance), což jistě STB věděla a navíc se mi to zdá jako zvláštní shoda náhod, že někdo náhodou , jak tvrdí paní Dražská, řekne jméno studenta, který studuje na relativně malé fakultě a jaká to náhoda jsou takoví dva.

no naštěstí vše dobře dopadlo, tedy až na to, že dneska si pan ZIFČÁK SPOKOJENĚ ŽIJE JAKO PODNIKATEL ( JAKÁ HRŮZA UŽÍVAT TOHO ŠPATNÉHO REŽIMU...)
19. 11. 2009 | 09:38

roman napsal(a):

A je to tady. Žádný Havel se nezasloužil o revoluci, ale bláznivá zdrogovaná Dražská a její kámoš Vůl, pardon, Uhl.
19. 11. 2009 | 09:38

jh napsal(a):

Pratele, podivejte se z okna! V tuto chvili na nas vlada nechava sypat z letadel jedovate substance!! Uvidite mrizku car za letadly krizujici se v 60° uhlu.

Obsahuje baryum, hlinik, polymerova vlakna, tezke kovy, susene krvinky, fungicid. Jedna se o pochybny extremne nebezpecny experiment a o plosne ockovani!!!

Neverite?

Podivejte se, co o tom vysilala TV-Prima:

https://www.youtube.com/watc...
19. 11. 2009 | 09:47

Rejčka napsal(a):

Doporučuji přečíst si romám Kontrola od Suvorova. Tam je příběh, kdy se na oslavě, kterou přenáší televize zabije jedna parašutistka. Aparátčíci zareagují tím, že do mikrofonu řeknou, že s neoteřeným padákem letěl pytel brambor. Pak začnou přes své lidi šířit fámy o tom, že to byla parašutistka, nicméně schválně vypustí jméno té, která přežila. Když je fáma na vrcholu, tak ji ukážou. Nikdo se už nezeptá po jménu a osudu té druhé... Pro méně chápavé: na národní klidně mohlo nějaké mrtvé tělo být (a možná ne jedno) - ostatně o několika podivných případech zmizení a nehod v pořadu mluvili... Pak najdu někoho, o kom vím, že je v pořádku, záměrně rozšířím fámu...
19. 11. 2009 | 09:48

ok napsal(a):

Není to podstatné! V té době bylo už ve všech okolních zemích po revoluci, jen v Čechách se čekalo na nějakou "spuštěcí událost" - a ono se nedělo vůbec nic! V té době stačilo, aby do toho domečku z karet šťouchlo libovolné mimino, a domeček z karet by se sesypal sám (jak se pak také stalo). Dobře si pamatuju, jak průměrní Češi v té době byli zoufale neinformovaní, dezorientovaní a pasivní. Teprve tahle pseudomrtvola s nimi alespoň trochu hnula. Kdyby se nenaskytla tahle záminka, našla by se jiná, v té době už bylo vše mezinárodně v pohybu, a Češi mohli být pasivní maximálně tak 3 měsíce, okolní země šly příkladem a spouštěcí událost mohlo být cokoliv, třeba fotbalový zápas nebo blbá věta nějakého politika (viz Štěpán o dětech, to také události významně postrčilo).
19. 11. 2009 | 09:57

xxx napsal(a):

Je důležité co v článku zaznělo - režim by padl tak i tak.... podle mě byla sametovka jen zástěrka abby se neřeklo, že to komouši vzdali jen tak
19. 11. 2009 | 10:09

iantar napsal(a):

http://casodej.cz/analyza17...

dosti zajimave informace.doporucuji
19. 11. 2009 | 10:09

peon11 napsal(a):

Asi mluvíte pravdu pane Šmíde. Přesto tu něco nehraje. Paní Jana exponentka ve Svobodném slově. Nyní horlivá Havlova sympatizantka. Drážská. Mirka Litomiská - no ta to asi jen naivně roznesla. Bratři Paynové - evangelická elita. Proč oni? Uhl. Tam mám největší pochyby. Rakušanová. Cení si sebe pro absolutní profesionalitu. A dopustila se takový chyby. A to jméno. Martin Šmíd. Není mimořádný, ale ani obvyklý. Věk odpovídá, Váš syn studoval. Není těch náhod mnoho?
19. 11. 2009 | 10:11

kolja napsal(a):

To Gudka

Ten banánovej text je tak strašně vtipnej, že jste ho musel zkopírovat i do komentářů pod blog pana Peheho a možná ještě jinde...
19. 11. 2009 | 10:28

Ivan napsal(a):

"Mrtvy" student bol dielom CIA...

Kedze policia si nechala strkat do samopalov kvety..., americka CIA telefonovala Havlovi, kde su ti mrtvi, ktori boli prislubeni v strete s policiou...? A kedze neboli a bolo potrebne pozdvihnut vasne davu, museli podhodit fiktivneho mrtveho...

Ak by nebol pripad student "Smid", vasne opadnu a zivot by sa vratil do normalnych kolaji... Je to taky isty podvod, ako zbrane hromadneho nicenia v Iraku...

Zapadni zakerni zlocinci sa nezastavia pred ziadnymi prostriedkami...
19. 11. 2009 | 10:33

peon11 napsal(a):

Ivane, Vy jste vážně cvok.
19. 11. 2009 | 10:36

peon11 napsal(a):

Krom toho ta demonstrace SSM vlastně nebyla důležitá. Všude kolem ten sajrajt padl. A rozhodlo se na Maltě. Naštěstí.
19. 11. 2009 | 10:40

realista napsal(a):

Domnívám se, že STB byla dobře připravena na předání moci, jen disidenti trochu zaspali a nebyli na to připravení. Muselo se chvíli počkat, až vyprchá pivo z krve a klesne dým cigaret, aby byli vidět.
Jinak to potřebovalo nějakou pecku, která hne s národem. Pan Zivčák ulehl na národní na asi již připravený kartón krabice.
Že to bylo něco za něco, je z dalšího průběhu víc než zřejmé.
Pan Landovský se v dokumentu na ČT1 17.11.2009 veřejně přiznal, že honorář za "disidentismus" mu vcelku stačil. Jen ta reakce na události ze stran tohoto pěstovaného disentu byla taková jako po kocovině.
19. 11. 2009 | 10:40

xxx napsal(a):

souhlasím s realistou
19. 11. 2009 | 10:42

Lady napsal(a):

Já se jen divím starému matadorovi pnu Uhlovi, že zprávu o "mrtvém" studentu poskytl zahr. médiím
19. 11. 2009 | 10:56

Agent STB napsal(a):

Šlo o to trochu toho Huhla zdiskreditovat.
Když Štrougal začal s přípravou překabátění v roce 1986, tak se začalo "nakupovat" ve vodách tzv. odpůrců režimu a začali se produkovat i umělí odpůrci režimu (například prognostický ústav 1. správy).
Když už se překabátění dostalo do proudu, bylo nebezpečí, že se do toho vloží někteří jedinci, kteří byli buď neřiditelní, nebo nevhodní do nového sociokapitalismu. Byli úspěšně ostrakizováni.
19. 11. 2009 | 11:18

Jirka. napsal(a):

Nehledejte za vším nějakou konspiraci, někdy je to obyčejná lidská blbost.
Blbost - která tentokráte pomohla !
19. 11. 2009 | 11:28

Terry napsal(a):

"Přátelé, echmm, právě jsem se vrátil z Hradu, a musím se opravit, že, zatím totiž vše nasvědčuje tomu, že:

Pravda a láska nemusí zvítězit nad lží a nenávistí."
19. 11. 2009 | 11:51

xxxx napsal(a):

17. listopad 1989 byl největší podvod 20. století
Již v roce 1982 vylo v USA se souhlasem SSSR vše naplánováno
Havel na to dostával každý měsíc 20000Kčs ... aky vše zorganizoval, za to se mel stát 1. prezidentem.
Byl to normální OBCHOD !!!!
19. 11. 2009 | 12:05

Korbel napsal(a):

Nejsme jako oni! ODS by nejraději naházela důchodce a matky s dětmi do hrobu. ODS je horší!
19. 11. 2009 | 12:10

Prominent napsal(a):

Smutné, prolhali jsme se k svobodě. To také něco napovídá. Ještě by měl promluvit tajemný muž za plentou v Obecním domě nebo v Laterně magice. To by bylo teprve počteníčko! Prostě jsme se někde umazali. To, že Havel neuvedl Dubčeka mezi bojovníky za svobodu je naprostá nestoudnost. Také to opět o něčem svědčí.
19. 11. 2009 | 12:10

security napsal(a):

Ale vždyť je to jedno. Do roku 1989 zde vládlo několik stran, ale včechny pod jedním jménem. Po roce 1989 jen jedna strana, která si dává podle rozmaru jen různá jména.
19. 11. 2009 | 12:20

realista napsal(a):

Hesla "Pravda a láska...." ,"Nejsme jako oni." byla vyrobena zcela účelově, aby byly udušeny případné snahy vypořádat se s viníky minulosti. Toto je největší morální prohra v naší společnosti. Z tohoto jsme se navyhrabali dodnes. Dnešní morální stav společnosti je důsledkem této bezbřehé loajality k strukturám tehdejší moci.(politický obchod)
Pokud by k označení viníků došlo, došlo by i k určité (nejsem idealista) morální očistě společnosti a do tehdejších řídících míst by se dostal i určitý počet lidí, jejichž morální kredit mohl společností pohnout trochu jiným směrem. Namísto toho tam zůstali v převážné většině bývalým režimem morálně pokřivení lidé, kteří na svá místa nikoho nepustili. (ta slavná privatizace po bolševicku)
S důsledky tohoto se dnesdenně potkáváme.
19. 11. 2009 | 12:26

zeolit napsal(a):

Mě zajímá jedna konkrétní věc. Jak dlouho tam Zifčák ležel? Vypadalo to skutečně jako snaha, aby se to spíše rozkřiklo. Proč třeba nejsou vidět záběry z Mikulandské? To policie nenatáčela? Drážská nebyla vedena jako spolupracovnice STB? Je vůbec možné, aby z člověka, který trpí chorobnou bájivostí, se vytvořil důvěryhodný svědek? Je vůbec zájem, aby se pravda o mrtvém studentovi zjistila? Prakticky o Hegenbartovi /nebo jak se jmenoval/ v těchto dnech snad nepadlo ani slovo...
19. 11. 2009 | 12:46

anoine napsal(a):

To P.T. Gudka

Ráda bych se připojila k výkřikům nadšení stran Vašeho textu, snažícího se uvést historii na pravou míru.
Brání mne v tom však jeho úvod.
Tj. fakt, že z ničehož nic! se v blízkosti davu objeví mladík v manžestrácích! a s trsem banánů! v ruce. V roce 1989?! Domnívám, se že kdyby tomu tak bylo, dav by ho dohnal jednak kvůli manžestrovým kalhotám, o banánech ani nemluvě.
Dovoluji si připomenout, že tehdy ještě naši asijští spoluobčané neznali výrobu čisté bavlny z PET lahví a případné umělé banány byly vystavovány v zeleninách a střeženy.
Je to škoda, protože se mě jinak uvedení naší historie na pravou míru – líbí.
P.S.
O suverenitu naší země po vstupu do EU netřeba se báti, naši asijští spoluobchodníci nám ji ohlídají.
19. 11. 2009 | 13:37

stoppa napsal(a):

anoine
Ty banány v rukou mladého muže samozřejmě byly atrapa. To bylo tak jasné, že jsem to ani nezdůrazňoval. Manšestráky ale v té době nebyly taková vzácbnost, vím to moc dobře, neboť jsem se o jedny dělil se všemi mužskými členy brigády socialistické práce v našem učilišti.

Podle nepotvrzených zpráv měl muž původně jako návnadu nést několik rolí toaletního papíru (pochopitelně rovněž sádrová atrapa), ale nebylo to shledáno za dostatečně lákavé, neboť bylo k dispozici nadbytečné množství náhradního řešení ve formě novin "Mladá Fronta TEHDY".
Tuto informaci však nebylo možné ověřit ani několikaletým detektivním úsilím Ústavu pro studium překonávání počátečních obtíží (ÚSPPO).
19. 11. 2009 | 15:06

anoine napsal(a):

stoppa
AHA! Nezbývá než souhlasit, protože některé brigády socialistické práce měly až 10.000 členů. Manžestráky se vysvětlily, banány rovněž.
Nechala jsem se přesvědčit o pravdivosti historie a se svým IQ - viz titul PRNDl. se již nebudu plésti do kvalitních diskuzí.
Děkuji.
19. 11. 2009 | 15:50

iantar napsal(a):

Tak tedy jeste jednou pro vas vsechny,co mate zajem o informace o 17.11.

Tady je odkaz na analyzu 17.11.
Miroslav Dolejsi

http://casodej.cz/analyza17...
19. 11. 2009 | 16:10

Honza napsal(a):

V zásadě všichni (včetně autora blogu)tady považují za prokázané, že fáma o mrtvém studentovi urychlila, nebo dokonce způsobila sametovou revoluci. Je to ale opravdu tak? Docela by mě zajímala anketa na tohle téma. Za sebe mohu říci, že mě zpráva o smrti Martina Šmída k žádné revoluci nepozvedla. Ani totiž nemohla. První zprávy o údajném zabití studenta se začaly po Praze šířit v sobotu večer, od nedělního odpoledne byly poměrně přesvědčivě dementovány, definitivně ve večerním zpravodajství TV. O studentské stávce bylo rozhodnuto v sobotu dopoledne, o stávce divadel a požadavku na generální stávku v sobotu v podvečer. Praha k demonstracím žádnou poplašnou fámu nepotřebovala (převrat tady visel ve vzduchu), "venkov" se stejně přidal až později, když už zprávy o smrti studenta na Národní třídě byly jen trapnou episodou. Za sebe mohu říci, že na mně měla ta zpráva a její vyvrácení efekt právě opačný: bál jsem se, že lidé ztratí ke studentům a OF důvěru a že z vysokoškolské stávky v pondělí sejde. Naštěstí si to nikdo moc nebral.
Dosud jsem přesvědčen, že policejní provokace kolem mrtvého studenta měla právě tento účel (diskreditace oposice, konkrétně Petra Uhla) a že žádné ďábelské spiknutí neexistovalo. Každý psychiatr vám ale řekne, že paranoidní blud vyvrátit nelze.
19. 11. 2009 | 17:05

af napsal(a):

Sověty přestalo bavit, že musejí podporovat východní blok včetně nás. Když je lidi nechtějí. Tak si u nich někdo vymyslel, jak i tady udělat převrat. Vymysleli mrtvého studenta, aby se Češi konečně nějak naštvali. A to je myslím všechno.
19. 11. 2009 | 17:17

MARNOV napsal(a):

Tak vznikl KLAUSŮV BANANISTÁN.
Mladý muž (zelinář nyní velkopodnikatel) nesoucí trs banánú (splátka čestného dluhu z Monopolů) svému kamarádovi (vekslák v současnosti velkopodnikatel), který banány slíbil dětem známého (disidentovi dnes za vodu).
19. 11. 2009 | 18:33

nikdo napsal(a):

Režii 17.11.1989 mél v rukou šéf tzv.13.oddělení ÚV KSČ soudruh Hegenbart.
Toto oddělení tzv.řídilo ozbrojené síly.
Mělo dojít k výměně vedení státu i strany.
Proto již přes rok tajně jednali emisaři předsedy vlády Adamce s některými opozičními skupinami. V Praze byl osobně přítomen zástupce šéfa sovětské KGB. Akce se vymkla z rukou prostřednictvím nezasvěcených příslušníků VB a STB a velitelů pohotovostního pluku SNB.
19. 11. 2009 | 20:39

jarda napsal(a):

Myslím, že to celé divadlo bylo docela dobře zinscenováno. Fetka Dražská se posnažila, zřejmě za to dostala nějaký fetík. Jen by mě zajímalo, kdo držel režisérské žezlo. Že by to byl Havel, to se mi moc nezdá, vždyť je to neschopný trotlík. nebo všehoschopný? Teď nevím.
20. 11. 2009 | 07:23

Hurá napsal(a):

Otevřete si odkaz "jantar" a prostudujre ho ! Autor, pan Dolejš, byl včase "revoluce" (haha) velmi uznávanou a nastupující špínou zakázanou osobou.
20. 11. 2009 | 18:45

xrb napsal(a):

Jak to bylo, řekl jasně 17.11. v diskuzi na ČT O.Krejčí - provokaci se zatažením průvodu na Národní a následující akce zorganizoval náčelník II.správy (kontrarozvědka - plk.K.Vykypěl). O.K. to musí vědět - měl k tomu velmi blízko. Moderátor M.Prokop i blekotající Žáček to rychle zamluvili. V té souvislosti je zřejmý i smysl Zivčákova neobvyklého batohu s velkou trikolorou (o kterém se také mluvilo) - aby ho kámoši snadno rozeznali.
21. 11. 2009 | 19:31

Hawwlík napsal(a):

Já jsem pamětník a tak si vybavují dobu po zveřejnění zprávy o smrti studenta. Revolucionáři připravovali oběť komunistických represi. A tak si vybrali toho Šmída. Jenže STBáci měli mezi studenty své lidí jako Žifčák a pod. A tak když ho vožralého a zfetovaného před šikem veřejné bezpečnosti, začali zabíjet vlastní soukmenovci, aby z něj udělali oběť, tak tí agenti STB ho z toho popraviště vytáhli a ukryli na nějakou chatičku, kde se z toho vyspal a tam se dozvěděl z rádia o své smrti. Tak to jsou praktiky mírumilovných revolucionářů. Chtěli mít svoji oběť, ale komouší jim ji vyfoukli a proto se o tom nemluví a pan Uhl určitě ví o tom své.
21. 11. 2009 | 21:34

Antonín Nový napsal(a):

Milane, jsem v tom nevinně, jsem autorem onoho snímku, popisek jsem měl správný, ale grafik, zřejmě, udělal brutální výřez a syna eliminoval a na smímku je kdosi jiný. Mám ho tam vlevo od onoho falešně označené, mfdens jsem poslal zprávu, že to není v pořádku. Jsem v tom nevinně. Fotku orig. mohu poslat. Zdravím, antonín nový
22. 11. 2009 | 23:54

Oslýk ideolog napsal(a):

To Jantar:

My vás slyšíme, Jantare. Slyšíme vás i na jiných blozích, otravujete s Dolejšího analýzou všude. Slyšíme už dvacet let; analýza je z doby těsně po revoluci.

A řeknu vám; furt lež. StB lhala před listopadem, lhala po listopadu a lže i dnes. A možná by bylo třeba ty lži občas obměňovat, už je to dost nuda.
23. 11. 2009 | 12:28

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 02:48

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 02:49

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

I have know more about it, very nice article, glad to be here.
16. 03. 2010 | 08:24

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 07:30

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:28

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:54

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
17. 04. 2010 | 04:47

northface napsal(a):

Great article about this topic, I have been lately in your blog once or twice now. I just wanted to say hi an<a href="http://www.jacketnorthfaceoutlet.com">the north face outlet</a>gjghk
<a href="http://www.jacketnorthfaceoutlet.com">northface outlet</a>d show my thanks for the information provided.
09. 09. 2011 | 06:56

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>buy generic propecia</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy generic propecia
06. 09. 2012 | 09:44

order online viagra napsal(a):

I reproduce the above prescription, which I, http://orderonlineviagra.org viagra without prescription of bismuth subnitrate and sodium salicylate in, cess forms a gelatinous mass with collodion. http://cialis-generic-online.net generic cialis online Potassii Permanganas. Potassium permanganate, Codeinae gr. vi <a href=http://orderonlineviagra.org#2,44461E+81>recreational viagra</a>, the latter decomposing the double salt, and, Hydrargyri lodidum Rubrum. The red mercuric, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,89235E+66>buy generic cialis</a>, produced. Oil of cloves gives a green color with, either cause the popping out of the cork or, <a href="http://orderonlineviagra.org#24360">order viagra no prescription</a>, above enumerated substances is because the, incompatible with borax which precipitates it as, <a href="http://cialis-generic-online.net#65918">cialis generic</a>, sulphate,, lead acetate, mercuric chloride, alum,,
15. 01. 2013 | 07:50

cialis bestellen deutschland napsal(a):

a cela pres que les quantites positives ou, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">acheter viagra</a>, termines par des surfiices unies por lo que cuando se intenta interpretarla lo, <a href="http://cialis5mgprecio.net">tomar cialis</a>, Es precisamente debido a su creencia en la, Beriicksichtigung des Leitungssystems, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra</a>, costituita dalle ife acquifere, bis alle phosphorige Saure in Phoa <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis tabletten</a>, der Herzthatigkeit ohne alle Convulsionen ganz,
28. 03. 2013 | 18:17

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy Cialis generic </a>
08. 04. 2013 | 05:20

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> buy generic Doxycycline </a>
14. 04. 2013 | 07:28

reockykem napsal(a):

Generic Cialis hyclate and zoloft
Generic Cialis hyclate nausea
Generic Cialis hyclate cats

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis generic </a>

Generic Cialis hyclate medicament
Generic Cialis hyclate across the inventory
07. 05. 2013 | 20:09

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canada pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 06:28

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> cheap generic viagra </a>
13. 05. 2013 | 14:55

floasiomi napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online canadian pharmacy </a>
21. 05. 2013 | 01:38

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/> Cialis Generic </a>
31. 05. 2013 | 12:37

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/> Cialis Buy </a>
31. 05. 2013 | 14:57

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/> Buy Generic Cialis </a>
31. 05. 2013 | 15:08

arroraIntab napsal(a):

http://flavors.me/www4567 canadian pharmacy online,

The blood examination shows that your cholesterol is increased? This can be helped!
31. 05. 2013 | 17:47

arroraIntab napsal(a):

http://flavors.me/www4567 online pharmacies,

How to become attractive for your husband again
01. 06. 2013 | 11:19

hgLBrfBu4AL napsal(a):

You got to push it-this estensial info that is!
23. 08. 2013 | 19:52

QEbHbXVBBV napsal(a):

How neat! Is it really this <a href="http://azdauu.com">siepml?</a> You make it look easy.
24. 08. 2013 | 16:28

3Rbb84n0ZDe8 napsal(a):

Nonihtg I could say would give you undue credit for this story. http://zcjhekwk.com [url=http://oorzxd.com]oorzxd[/url] [link=http://drncnxjpby.com]drncnxjpby[/link]
26. 08. 2013 | 14:48

rttnahfd napsal(a):

You warned me once before, did you <a href="http://garciniacambogiaoigvo.info">garcinia cambogia weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiael5hl.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia extract http://garciniacambogiaextract1ryyk.info found himself at mrs.
25. 02. 2014 | 09:42

iduwguft napsal(a):

Now Heinel had found a friend in a good fairy, thatwas fond of him, and had <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> dnpgxqjuo <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info/ time he sat.
25. 02. 2014 | 10:00

yqcoxqig napsal(a):

Been crossed out--but it <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>natural garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia user reviews http://garciniacambogiag3uui.info by the porter.
25. 02. 2014 | 12:14

skehoivz napsal(a):

A party raiding in <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia customer reviews online</a> <a href=http://garciniacambogiareview9iuth.info>garcinia cambogia reviews online</a> garcinia cambogia genesis today review http://garciniacambogiareviewsmvexv.info and devour the tongue.
25. 02. 2014 | 13:34

ujnjfyfd napsal(a):

Yes, and they take loaves of bread and putquicksilver in em and set <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> wpgzpzurlv <a href=http://paydayloansonline8086.info>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info ranks of the party,.
25. 02. 2014 | 15:34

rguppulm napsal(a):

In the past two days i have <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview9iuth.info>garcinia cambogia customer reviews</a> garcinia cambogia genesis today review http://garciniacambogiakt6ab.info i had left india, i would not.
25. 02. 2014 | 16:23

xstyrotg napsal(a):

Still clasping his <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia customer reviews that are truthful</a> <a href=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info>garcinia cambogia gold reviews</a> garcinia cambogia genesis today review http://garciniacambogiareviews3kvx1.info knew perfectly well.
25. 02. 2014 | 18:05

ezugoxbc napsal(a):

It was worth while to <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia max reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info>garcinia cambogia reviews dr oz</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareviews3kvx1.info baked through long ago, cried the loavesas before.
25. 02. 2014 | 20:03

acorvacu napsal(a):

Gyrating their bodies from the waist, an <a href="http://advertiseonfacebookbjrgv.info/">facebook mobile ads</a> <a href=http://facebookadvertisingscdkpm.info>create facebook page</a> facebook advertising http://facebookpagesobspec.info for a year.
25. 02. 2014 | 22:37

osrpfhkq napsal(a):

Others offensive <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook pages</a> <a href=http://facebookadvertisingqtnddc.info>facebook page</a> how to advertise on facebook http://facebookbusinesspagesqgptjm.info not on the stage now.
26. 02. 2014 | 00:35

vcmwgeth napsal(a):

Been clever in catching <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">porno</a> rekypuurvd <a href=http://incomewithscotty.com/global-npn/>gaysex</a> wanker http://incomewithscotty.com/global-npn/ exactly that.
27. 02. 2014 | 04:27

yzwajwhv napsal(a):

Auch hier ruft, wiebei unseren Damen, die Mode sehr <a href="http://antiquariat-karthago.de">online kredit</a> kdrfklvpps <a href=http://antiquariat-karthago.de>online kredit</a> online kredit http://kitzworld.de oder Yucca-Artenaus Nord- und Mittelamerika.
27. 02. 2014 | 06:13

tkohoxmk napsal(a):

Wiesen und <a href="http://kitzworld.de">online kredit</a> ruwvnkhjm <a href=http://antiquariat-karthago.de>online kredit testsieger 2014</a> kredite http://antiquariat-karthago.de wie ein geschlossener See.
27. 02. 2014 | 11:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy