Třetí světová kvůli Ukrajině?

29. 04. 2014 | 17:34
Přečteno 3842 krát
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk si může připsat první místo v soutěži o nejsilnější výrok, když řekl, že „pokusy o ruskou vojenskou agresi na území Ukrajiny povedou k vojenskému konfliktu na území Evropy. Svět ještě nezapomněl na druhou světovou válku a Rusko chce rozpoutat už tu třetí“.

Jaceňukův provokativní výrok může ale odvádět pozornost od skutečných příčin výbušného dění ve východních oblastech Ukrajiny. Obsáhle je v dubnovém čísle amerického měsíčníku Foreign Affairs rozebral Keith Darden z Americké univerzity ve Washingtonu.

V článku "Jak zachránit Ukrajinu" uvedl, že jednou z hlavních příčin nepokojů na východě země jsou přesuny v rozložení politických sil v kyjevské vládě po svržení Janukovyče. Šedesát procent vedoucích činitelů země je ze západní Ukrajiny, kde ale žije pouhých dvanáct procent obyvatel země. Pro východ a jih Ukrajiny s početným rusky mluvícím obyvatelstvem (20–25 miliónů), kde se tvoří podstatná část ukrajinského HDP, to není akceptovatelné. Mocenská nerovnováha pak v konečném důsledku vytváří prostor pro ruské vměšování.

Na druhé straně je podle Dardena problémem zuřivý protiruský ukrajinský nacionalismus vlády, který omezuje její schopnost řídit zemi. To možná vysvětluje, proč místo politického vyjednávání se vzbouřenci byla proti nim nasazena armáda, což si nedovolil ani Janukovyč.

Koncentrace ruských vojsk u východních hranic Ukrajiny je rizikem. Nemůže být ale v zájmu Ruska na východní Ukrajině vojensky zasáhnout a anektovat ji, protože cena za takový krok by byla enormní: hluboká politická roztržka se Západem s negativními dopady na ruskou ekonomiku a prohloubení závislosti na Číně. To by nemohlo vyhovovat ani USA.

EU, NATO a Spojené státy musí realisticky hodnotit situaci. Místo strašení třetí světovou válkou je spíš na pořadu dne otázka co udělat, aby se Ukrajina nestala „zhrouceným státem“, který by byl rizikem jak pro Evropu, tak pro Rusko. Má k tomu nakročeno: květnové prezidentské volby se nemusí uskutečnit a země se pohrouží do dalšího politického chaosu, ekonomický kolaps země se blíží, armáda se podle polského ministra obrany Tomasze Siemoniaka nachází v katastrofálním stavu.

Situaci ale možná už nejsou schopny současné ukrajinské politické elity řešit. Budoucnost země tak spíš závisí na dohodě a koordinovaném postupu EU, Spojených států a Ruska. Je to ale po měsících eskalace napětí ještě vůbec možné?
(Právo, 28.4.)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Targus napsal(a):

Spíše než nic neřešící prezidentské volby by to chtělo volby parlamentní s případným referendem o federalizaci.
29. 04. 2014 | 17:55

Kelt napsal(a):

Předběhnu Ládíka!!!
Vidím to jako zcela zasvěcenou a realistickou analýzu vývoje událostí na UK.
Mám otázku,
JAKÉ BYLY CÍLE ingerence USA a EU do dění na Ukrajině-a bylo jich dosaženo?
Mise tří ministrů ZV EU krachovala po 24 hodinách a do rukou to vzali ultranacionalisté a neofašisté-dál to známe.
29. 04. 2014 | 17:55

Kelt napsal(a):

Targusi,proč mně kazíte radost?
29. 04. 2014 | 17:56

Targus napsal(a):

To: Kelt

Ze strany USA bylo dosaženo nejméně toho, že má EU i Rusko zaděláno na pořádný problém, který bude stát prachy. Moře prachů.
A to se hodí do domácnosti, jak pravil klasik Vlasta Burian.
29. 04. 2014 | 17:58

Targus napsal(a):

To: Kelt

Já nejsem Ládik!!!
A já můžu, já su voblíbené!
:-)))
29. 04. 2014 | 18:01

Baba Jaga napsal(a):

Pan Jaceňuk má zřejmě mylné informace a snad i málo moci. Doufám, že lidstvo má pud sebezáchovy a žádná další světová válka nebude. Nejlépe bude, až ustanou i všeliké místní bojůvky - dělejme pro to všechno. Není nutné hrát si na vojáčky, domluvit se přece dá s každým - třeba za cenu kompromisu ze strany obou.
Ty prachy lze jistě užít lépe, pane Targusi (Targe?).
29. 04. 2014 | 18:07

Kelt napsal(a):

To Targus,

pak se tím jenom potvrzuje obecně přijatý názor,že EU v této "frašce"hraje roli užitečného idiota.
29. 04. 2014 | 18:13

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
máte štěstí, dělal jsem pahorek.
29. 04. 2014 | 18:17

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 18:17
K čemu pahorek - na sáňkování? Do zimy daleko a ještě možná budete muset zasněžovat.
Ale že jste dnes nějako soutěživí hoši.
29. 04. 2014 | 18:23

vasja napsal(a):

Bezva článek.
Po těch žvástech z tý veřejnoprávní žumpy.
29. 04. 2014 | 18:24

Martin1 napsal(a):

Kelt napsal(a):
To Targus,
pak se tím jenom potvrzuje obecně přijatý názor,že EU v této "frašce"hraje roli užitečného idiota.
29. 04. 2014 | 18:13
-----------------------------------------------------
Ne, to není pravda, je to ještě horší:

Nyní se tím jenom potvrzuje názor, že EU v této "frašce" už nehraje ani roli užitečného idiota, ale jen toho naprosto posledního - neužitečného, ale s velkým zaujetím - doslova podle Stanislavského.
29. 04. 2014 | 18:26

Kelt napsal(a):

Baba Jaga,
osobně bych to viděl na dělání "pahorku"v podřepu".
29. 04. 2014 | 18:27

Ládik!!! napsal(a):

BJ -
pahorek minimálně 5x denně. 100m, převýšení 20m, tráva. Anaerobní pásmo, posilování lýtek na trail. Nebo na 3. světovou, abych byl první u hřbitova.
29. 04. 2014 | 18:28

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
v čem Vy teda nesoutěžíte.... to jsou mi věci.
29. 04. 2014 | 18:33

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Místo Jacenukova blábolení o třetí světové, bude nejlepší když...

se Ukrajina rozdělí na východní část a západní. Východní co vyprodukuje, at' si a zkonzumuje sama na samostatném východě a západní at' se živí svou vlastní produkcí a nenatahuje svou nenažranou pravičáckou vyhládlou ruku s pravičáckým davajte. Západ Ukrajiny může živit celou Evropu svou produkcí zemědělskou a né aby je živil celý svět. Tato západní Ukrajina je stejná jako pravice u nás tj.: krást, tunelovat, ale živit a po pravičácku žrát by chtěla z práce východní části Ukrajiny. Prostě zapado Ukrajinská pravice.
Rozdělit a at' ukáží, kdo se umí uživit a kdo jenom krást. To by jsme potřebovali i u nás!
29. 04. 2014 | 18:41

zemedelec napsal(a):

Pane Balabán.
Také oceňuji,výborný komentář.
Chvilkami mám ale dojem,jako by si někdo přál,aby Rusko na Ukrajině zasáhlo,jinak hospodářský zkolabuje.Opravdu,bude se muset tato otázka vyřešit brzy,USA i EU,nemá tolik volných prostředku,zatáhnout Ukrajinský dluh z nejistými výsledky.Kdyby zabralo Rusko Ukrajinu vojensky,tak svoje aktiva může hodit do koše a navíc přispět velkou částkou.Jak jsem telepaticky mluvil s Putinem,tak připravuje zásadní projev ohledně situace na Ukrajině.V prvé řadě vojenský nezasáhne,pokud by se chtěli celonárodním referendem připojit,neodmítneme,jsou to pro nás pořád bratři.Musely by schválit určité omezení vlády a parlamentu,abychom mohli zkonsolidovat jak hospodářský,tak politický chod Ukrajiny.Takže,budou vítání všichni,zloděje a vrahy postavíme před soud.
29. 04. 2014 | 18:46

gabriela napsal(a):

UKRAJINA - Jak to celé vlastně začalo...
https://www.youtube.com/watch?v=fRJvUFChHKc
Jak to pokračovalo ...
http://hlavnespravy.sk/video-katastrofalne-pomery-v-ukrajinskom-parlamente/256278
A jak to skončí ...
Kabala, která de facto rozpoutala celý ten chaos na Ukrajině skončí ...
.................................................................................................................................................
"Aby o tom nebylo celkových pochyb: Spojené Státy Americké zdegenerovaly do národa ovládaného delikventní mafií, která je zbožňovatelem Satana, a stala se zející černo dírou, ze které vychází největší část bídy pro celý svět.
Když jí sejmeme veřejnou masku oligarchie Spojených Států, kterou je Barack Hussein Obama, nastává otázka: "kým ho nahradíme?". Jestliže šéfové vojensko-průmyslového komplexu nebudou jednat v rámci nějakého spojeného plánu, odpovědí bude pravděpodobně chaos a občanská válka ve Spojených Státech. Největší očekávání a naděje teď je na vládách různých států, které mají nyní dvě požadované třetiny na to, aby si vyžádali konferenci na které přepíší Ústavu Spojených Států.
http://www.foxnews.com/politics/2014/04/02/rare-option-forcing-congress-to-meet-change-constitution-gains-momentum
Tahle konference by mohla sloužit jako prostředek k tomu, aby se ustavila prozatímní vláda, která by vyčistila všechnu tu popudlivou špínu, která se nahromadila ve Washingtonu DC.
A navíc, všechny diskurzy uvnitř vojensko-průmyslového komplexu Spojených Států odhalují udivující množství souhlasných názorů na všechny základní otázky. Problémem se zdá být jen určité silné ego určitých institucí, stejně tak jako jejich současné přetahování o moc, ale nikoliv neschopnost domluvit se na tom, co je třeba dělat.
1) Musí být stanoveno výročí; jednou pro vždy se zruší všechny veřejné a soukromé dluhy. Je nad slunce jasnější, že to by bezprostředně ukončilo současnou depresi Spojených Států.
2) Je nezbytně nutné, aby se udělala redistribuce aktiv. Většina společností Fortuna 500 jsou kontrolovány 7 rodinami, které založili Společnost Federálních Rezerv. Koncentrace vlastnictví je zakryta nadacemi a naprosto nejasným účtováním. Tyto rodiny vetšinou nezaložily ty firmy, které vlastní, ale získali je prostřednictvím vražd a loupeží. Tato aktiva musí být redistribuována a dána ve prospěch veřejných fondů a musí být spravována ve jménu lidu Spojených Států.
3) Kongres, Senát, Nejvyšší Soud a Bílý Dům ve Washingtonu DC nejsou nic víc než tlupa, která je velmi extrémně podplácena za to čeho se dopouští a musí být nutně zbaveni svých funkcí. Pupeční šňůra, která spojuje politiku a peníze musí být přestřižena
4) Pak, když se Washington vyčistí, vláda musí emitovat svou vlastní měnu, namísto toho, aby to dělala soukromá Společnost Federálních Rezerv.
5) Rozdělí se konečně monopol na sdělovací prostředky a lidem Spojených Států se řekne jejich pravdivá historie.
Toto je široce přijatý konsenzus, který můžeme najít ve Spojených Státech, zvláště pak mezi ozbrojenými silami a mezi tajnými agenturami stejně tak, jako mezi vetšinou vlád jednotlivých států Unie. Spojené Státy jsou připraveny stát se opět nezávislými."

Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/kabala-je-rozdelena-neschopna-cokoliv-delat-zatimco-jeji-cas-skoncil-/
29. 04. 2014 | 18:52

resl napsal(a):

V každém případě je vino Rusko. Jako vždy.
29. 04. 2014 | 18:55

skeptický napsal(a):

Gabriela
Je nutno rozlišovat kabal a kabala.Jsou to dva rozličné pojmy,jako třeba mystik a mistička,nebo žid a židle.
29. 04. 2014 | 19:05

dezko napsal(a):

nema nekdo reslovu adresu?
29. 04. 2014 | 19:16

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Balabána začínám si čím dál, tím víc vážit Vaše´ho střízlivého, nesvazáckého pohledu na "revoluční kvas" na Ukrajině,

Nicméně jinou cestu, než porcování chochola nevidím.

Jde jen o to, zda přes federalizaci nebo přes občanskou válku.
Nemělo se to vůbec rozjíždět, EU zbude vyhladovělý,zdivočelý Oleh s fankou a lžící a Oxana s hadrem.
Budete za ně platit účty za jídlo i otop,
Zbavíte se sanitárního kordonu, armády budou proti sobě.
Když nenaplníte jejich tužby, půjdou Vám po krku.
To bude terno!
29. 04. 2014 | 19:17

Kelt napsal(a):

dezko,

chcete mu poslat kytku?
29. 04. 2014 | 19:20

Pompeius Magnus napsal(a):

Nejstrašnější na tom je to, že to, jak to na Ukrajině dopadne, tady minimálně od Mejdanu meldovaly desítky lidí ( já taky:)) - že si Rusko vezme Krym a uplatní svůj vliv na východě Ukrajiny, kde už teď jsou minimálně vyhlášeny dva nezávislé státy a že zbytek Ukrajiny upadne do děsivých dluhů. Většina taky správně odhadla, že to slavné JUESEJ a NATO neudělá vojensky vůbec nic. Jenom to strašlivé vedení EU a černoch v Bílém domě tvrdí něco jiného. Takže shnuto: Putin zorganizoval veleúspěšnou olympiádu, za doprovodu kutálky a jásajícího obyvatelstva připojil po referendu Krym a dokonale vysílil pro- západní fašisticko - banderovskou Ukrajinu. Mě jen připadá, že ti naši ojrostratégové museli počítat i s plánem B, tedy, že se jim to nepovede a mít připravený nějaký únikový plán. A vono nic.... To je teda fiasko
29. 04. 2014 | 19:23

Pepa Řepa napsal(a):

resl
šroubiku, jak je to?
Máte evakuační plán, máte označené Nouzové východy?
29. 04. 2014 | 19:27

Filuta napsal(a):

Jaceňuk se dost přeceňuje.

Kvůli Ukrajině žádná třetí světová nebude.
Maximálně kvůli ambicím USA snažícím se ponížit Putina.

Ukrajina v podstatě nikoho nezajímá - je to jen teritorium, kam se vyveze radioaktivní odpad, přebytky šuntů a podobné "demokratické" kratochvíle.
Ukáčky jsou neskuteční hlupáci!
29. 04. 2014 | 19:29

Filuta napsal(a):

Resl

Vy máte hlavu fakt jen proto, aby vám nepršelo do krku.
29. 04. 2014 | 19:30

Filuta napsal(a):

Resl

Starostu Charkova střelili zezadu zajisté také Rusové.
29. 04. 2014 | 19:31

dezko napsal(a):

Kelt napsal(a):

dezko,

chcete mu poslat kytku?

NEE,jen hodit rec
29. 04. 2014 | 19:43

resl napsal(a):

Fascinuje mě vaše tvrzení o imperialistických rejdech, o NATO, o EU, o americké armádě a všech dohromady, jak se vrhají na Ukrajinu a brání svobodné volbě jejím občanům. Ať sleduji, jak sleduji, stojím u obrazovky, nikdy američana, ani vojáka z EU nevidím, nikdo žádného nepostrádá, žádná imperiální média nehlasí své mtrvé, nebo raněné.
Vidím, ale vyzbrojené "domobrance," jak bez jakéhokoli výcviku ovládají všechny zbraně, tanky, obrněné vozy, výstroj a vše odpovídá ruské vojenské výbavě a končí hloupostí vrchního mužika, který v záchvatu velkého vítězství proti nikomu, vyznamenává ruské vojáky za chrabrost. Tak nevím, jsem slepý jenom já, nebo zdejší parta komoušů, vedená oksanem olahovičem řepkou ?
29. 04. 2014 | 19:54

.................. napsal(a):

No, já to vidím následovně. Vždycky, když se situace trošku uklidní, tak USA vyšle na Ukrajinu nějakého štváče, nebo se rozezvoní telefon, ten nalije rozumy a hnedle máme nějakou akci. EU mi připadá jako užitečný idiot, který to všechno odskáče.
29. 04. 2014 | 20:06

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 18:28
No jo, Vy už pahorek máte - ó, Vy se máte. Nic pro mne, já teď nedělám ani 10000 kroků dnes a denně.
Nebylo by pro Ukrajinu nejlepší vyhlásit státní bankrot? Kdo ví, od koho má nejvíc půjčené... Doufejme, že se tam brzy dohodnou a situaci vyřeší.
29. 04. 2014 | 20:06

Pepa Řepa napsal(a):

až tak šroubiku?
Že by ta východoukrajinská domobrana byla lépe vybavená a vycvičená než eurocorps?
No, něco na tom bude.

A Vy nepostrádáte těch 8 vojclů které mučí v šatně Šach´taru pojídáním ruských vajec i tím, že jim sebrali mobily a bez spojení-víme-není velení.

Ale teď-panenko skočická- tam vtrhne komando jako Mossad do Entebe..
Jaceňuk se předvede.
On to tak nenechá.
29. 04. 2014 | 20:12

Pepa Řepa napsal(a):

Ládíku, ženský mají jiný pahorek.
Venušin.
29. 04. 2014 | 20:14

Ládik!!! napsal(a):

Připadám si jako na PŠM.
29. 04. 2014 | 20:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nejlepší Pahorek měli v trestním lágru pro anglické vojáky, tam zazářil Sean Conery víc než v Bondovkách. Ale to bych Ládikovi nepřál, snad kmotrům by to svědčilo víc.
29. 04. 2014 | 20:54

Petr z Tábora napsal(a):

Třetí světovou nestraší jen Jaceňuk, ale i pan Leschtina nedávno na ČT24. Ještě hovořil něco o hrobech ruských vojáků na západní hranici - podotýkám naší, ne Ukrajiny. Nestačil jsem se divit, že veřejnoprávní televize může vysílat něco tak štvavého.
Byť my co jsme v mládí zažili 1968 budeme do konce života vůči Rusům ostražití obdobně jako rodiče k Němcům. Ostražitost ale neznamená nenávist, naopak ČR má po všech stránkách spolupracovat jak s Německem, tak s Ruskem.
Také si myslím, že ukrajinská nacionalistická vláda není schopná řešit problémy země. Tím minimem by bylo dát východu pocit, že nebudou na Ukrajině občany druhé kategorie - ono tam až tolik lidí po Putinově náruči netouží. S armádou se mohou ztrapnit, podíl Rusů v ní je vysoký.
29. 04. 2014 | 21:21

Twist napsal(a):

Doufám, že si proslulý pan Ládík (svou zaťatou nenávistí vůči všemu, co zavání levicovými názory) všiml informace českého důstojníka o podmínkách letecké kontroly nad územím Ruska. Určitě vyrobí a mezi diskutéry pošle nějaké vysvětlení hodné jeho intelektuálního kalibru. Zřejmě má obrovskou radost z toho, kolik lidí dokáže najednou popudit.
29. 04. 2014 | 21:26

Filuta napsal(a):

Resl

Jste opravdu tak omezený a hloupý, že i po skandálech s americkými odposlechy (mimochodem na adresu Brusele dosti výživnými) věříte v nezištné a altruistické šíření "dobra" USA?
Podle Resla mají špiony jen Rusové, CIA a její špinavé praktiky neexistují, američtí špioni neoperují v každičké zemi na světě. Vyjma snad amazonského pralesa.
Tak jako se pohybují na našem území rušští špioni, pohybují se tady i ti američtí a další.
Už to někdo tomu Reslovi vysvětlete po lopatě. Já na to nemám fakt nervy.
29. 04. 2014 | 21:37

veverka napsal(a):

Jediný kdo chce válku jsou USA.

Tak jako vždycky.

Vždy když se situace na Ukrajině jakž takž začne zklidňovat,tak přiletí do Kyjeva šéf CIA nebo štváč Biden a hned druhý den kyjevská chunta opět eskaluje násilí.

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou je strategický cíl USA.

USA tu válku chtějí,protože chtějí narušit vznikající euroasijsou unii (kterou přirovnávají k Sovětskému svazu).

Proto USA nacpali 5 miliard dolarů do rozeštvání Ukrajiny.

Druhý cíl bylo vzít Rusku černomořské základny,ale ten dosažen nebyl.

Cíl první,tedy válka mezi Ruskem a Ukrajinou být stále ještě dosažen může.

Putin to všechno velice dobře ví a proto udělá všechno proto,aby na Ukrajině nemusel vojensky zasahovat.

USA a jeho mopslíci z Kyjeva ho k tomu budou všemožně provokovat,ale pokud ho vyprovokují,tak dosáhnou svého cíle.

A cílem USA je válka (samozřejmě opět daleko od jejich území).
29. 04. 2014 | 21:46

vasja napsal(a):

Na vladimira vladimiroviče by snad mohlo tohle.
Kdyby Fištein, Pehe a Miloš.....no ale nevim. nevim

https://www.youtube.com/watch?v=bISVUxMYASo
29. 04. 2014 | 21:50

Alfa napsal(a):

Pane Balabáne, díky za realistický blog.
V té mediální žumpě je to osvěžení. I když bohužel smutné konstatování faktů.
29. 04. 2014 | 22:05

mroži v listí napsal(a):

Rusko podstoupí Číně Dálný východ a za to obdrží kontingent šesti milionů po zuby ozbrojených čínských vojáků. Ti dobudou východní oblasti Ukrajiny a Rusko slavně zvítězí. Pak se ale zakoupení čínští vojáci vzbouří a na území od Dněpru k Uralu založí Východočínský chanát. Spielberg o tom nakonec natočí dojemný film (Zachraňte generalissima Čanga), který jen v čínských městech (Peking, Šanghaj, Moskva, Vladivostok...) shlédne na 250 000 000 diváků. Západní Ukrajinu mezitím anektuje Litva (a nádavkem i Bělorusko). Svobodný tak zůstane pouze Krym, kde místní obyvatelé hromadně přestoupí k islámu a založí novou Velkou islámskou všelidovou socialistickou džamáhíriji.
29. 04. 2014 | 22:06

mroži v listí napsal(a):

PS.
Západočínský chanát mezitím vznikne v Praze-Štěrboholích.
29. 04. 2014 | 22:17

nezlehčujte washingtonské válečnice napsal(a):

Jaceňuka neradno podceňovat, jak víme, tlumočí přímo stanoviska své moldovské soukmenovkyně Nul(l)andové.
A ta když řekně třetí světová, je to jak dyš Jura Babica řekne nařežte tam prošlý špekáčky.
Zcela jistě k tomu dojde, alespoň jednomu.

Pokud USA svou židovsko-nacistickou vládu pučistů nechají na Ukrajině řádit jako černou ruku, nemají zajisté žádný zámysl vyřešit situaci smírně.
A Německo, které se stále na lid Ukrajiny snaží vypouštět různá švarcwaldská strašidla jako je Timošenková nebo Kitschko se zjevně potácí v naprostém zoufalství.

Pokud bude kyjevská "vláda" posílat na východ Ukrajiny vrtulníky se zabijáckými komandy, využívat západní špióny převlečené za pozorovatele (známe z Iráku a Jugoslávie) a především vyzbrojovat eskadry smrti Pravého sektoru, skončí nakonec pan Siemoniak tím, že bude organizovat obranu Lvova.

Který mu Rusové s gustem přenechají, protože na rozdíl od našich expertů znají dějiny diplomacie a vědí, kolik stížností na mučení a mordování Ukrajinců mezi válkami chodilo Společnosti národů. Tehdy Lvov Polsku patřil a i britští diplomaté (nepřekonatelní v pokrytectví) mimo protokol přiznávali, že na Polskem obsazené Ukrajině dochází k nejbrutálnějšímu porušování práv menšin vůbec.
29. 04. 2014 | 22:29

brůna napsal(a):

dohodnout se s ruskem?? putin o žádnou dohodu nestojí. putin považuje ukrajinu za novorusácko a pokud ji rovnou nepřipojí k říši tak strpí maximálně ukrajinu s loutkovou vládou, která bude plně v jeho moci. žádný svobodný volby nebo svobodu tisku tak blízko říše putin nedovolí. rusáci by se mohli nakazit a nakonec vypráskat i putina s jeho mafií.
29. 04. 2014 | 22:50

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Filuta,

mám opravdu vážné obavy, že to Reslu nevysvětlí nikdo a to ani polopatě, kor při té jeho inteligenci. Bohudík, nám zde ale ba přímo ukázkově ukazuje, kdo že je a co vlastně nám za voliče neustále volí tu jejich nadevše milovanou Kmotr-stranu ods a jejího mafián-pacholka B-tým sTop 00.
Ano, toto je skutečně ten jejich zfanatizovaný volič, který nechápe a nikdy nemůže chápat, ani kdyby mu ta lopata po hřbetě tančila odzemek. Je to prostě ten pravověrný pseudo-pravicový "rozhodnutý" volič a přes to prostě, ani ten pověstný vlak nejede.
Je to jako s tím západním Ukrajinským otesánkem => je to furt (imrvére) hladové a má to stále málo.
29. 04. 2014 | 23:10

turista napsal(a):

Jaceňuk asi opravdu přehání. Atomová válka kvůli Ukrajině patrně nebude. USA sice válku o světovládu mají v plánu. Putin ale jejich plán na ovládnutí Černomoří a možnost bleskového vítězného jaderného úderu na Rusko poklidnou anexí Krymu rozbil na cimprcampr. Nyní se Rusko snaží vyprovokovat k obsazení východní Ukrajiny Jaceňukova fašistická vláda, která vždy přiostří po návštěvě někoho z bossů USA. Nicméně válkychtiví bossové USA začínají chápat, že zvítězit nad Ruskem a Čínou v nukleární válce a současně to doma za bukem přežít je zcela nereálné. Američanům se podařilo zdiskreditovat Putina a z EU si udělali sluhu v podobě jakési konsolidační banky. USA to sice budou dál ve světě zkoušet ovládnout, ale nakonec jejich touhu po válkách zastaví jejich vlastní občané, kteří žádné další války nechtějí.
29. 04. 2014 | 23:18

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

P.S.: samozřejmě, to co o reslu, to samo i o brůna. To je také takový myšlenkový vožundra.
29. 04. 2014 | 23:18

oh napsal(a):

resle, nespadl jste náhodou na hlavu z jahody?
Ruský a ukrajinský vojenský materiál pochází v podstatě ze stejných zdrojů a až na úplně nejnovější hračky je vzájemně zaměnitelný - zejména ta část, která zbyla po SSSR.
SSSR, Rusko a pokud vím i Ukrajina provozují armádu založenou na brancích a povinné vojenské službě, takže schopnost řídit tank nebo zacházet s ákáčkem není zase tak vzácná. Nakonec, jak jste si asi nevšiml, i česká média zmiňovala cosi o tom, že obrněnou techniku získali ti zlí "teroristi" i s původní UKRAJINSKOU armádní obsluhou...
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/prvni-posadky-obrnencu-vojska-ukrajiny-presly-k-domobrane_304316.html
29. 04. 2014 | 23:27

Ládik!!! napsal(a):

Twist -
účastníci zájezdu mohli fotit nad rozlišení 30cm. V článku je informace, že z výšky 100m nelze rozeznat zamaskovaný tank nebo BVP. Pokud rusové na dobu pobytu letadla ve vzduchu použili maskování, mohli fotografové fotit, co chtěli.
Nechápu, proč mi podsunujete "zaťatou nenávist" ke všemu levicovému. Co je podle Vás levicové? Fronta na banány nebo na Harmasan? Pěstování pšenice v 800 m n.m.? Celonárodní dlouhodobá povinná výuka ruského jazyka? Nebo co? Proč bych měl tyto levicové výdobytky nenávidět? Já je naopak zbožňoval, jásal jsem masově v prvních májích a těšil jsem se v práci na každou pondělní "desetiminutovku".
30. 04. 2014 | 05:43

resl napsal(a):

Filuto : Jste opravdu tak omezený a hloupý Podle Resla mají špiony jen Rusové, CIA a její špinavé praktiky neexistují, američtí špioni neoperují v každičké zemi
-----------------------------
pokud se vyjadřujete ke mně, pište pravdivě, co jsem psal já a nevymýšlejte si. jinak vás budu slušně urážet, nebo ignorovat. nemůžete lhát, když se dají moje "bláboly" kdykoli vyhledat. o vaší inteligenci raději nepíšu, neměl bych se čeho chytit.

pohunek : neustále volí tu jejich nadevše milovanou Kmotr-stranu ods a jejího mafián-pacholka B-tým sTop 00.
Ano, toto je skutečně ten jejich zfanatizovaný volič
--------------
ne. pohůnku, nikdy jsem tyto dvě strany nevolil, trochu se stydím s takovým troubou, jako jste vy, komunikovat.
30. 04. 2014 | 08:06

magor napsal(a):

Srdéčko, Jaceňuk, Jaceňuk, není to ten plešoun (nic, nic, jás také přešel ze slepičích na kachní, až bylo pozdě)- škleboun, co tak snaživě artikuluje yngliš? Jo, kukal jsem naň, tak ten je potentní.
30. 04. 2014 | 09:30

gabriela napsal(a):

skeptický a spol ;-)
...................
Dobrá, poplepším se. Budu je příště nazývat luciferovi a satanovi drogoví banksteři ze salámounovy kabaly. Ujíždějí všichni do jednoho na drogách, tak proto.
Zkratka LSDB - kabala je myslím dostatečně výstižná. Se svojí stále stejnou písničkou a taktikou věčných, krvavých bojů a revolucí proti člověčenství a lidskosti, budují svojí vlastní, etnicky čistou globální salámounovu, pardon Šalamounovu synagogu smrti, dnes již docela pokročile zdegenerovaní hloubalisti-globálisti. Již dlouho se mezi sebou páří ve svých vlastních rodinkách, a to nikdy nikomu na IQ moc nepřidá...
Mají to mezi sebou těžké, je třeba rozlišovat. Někteří světavládní výlupci se hlásí k Lucimu, rozuměj Luciferovi, jiní zase k Satanáši, rozuměj Satanovi. Boxují se mezi sebou o vliv nad černou svatovládou, pardon světovládou nad celým světem. A když se pekelnící perou, nebešťané se smějí ;-)
Tak např, dnes večer i ráno jejich hadroví maňásci a loutky z NATO (rozuměj vojenští piloti NATO) opět a zase vedou svojí nekonečnou biologickou válkou proti lidstvu jako takovému. Za svým "svatým" účelem depopulace hustě sprejují atmosféru těžkými kovy a jedy. Zřejmě se umí účinně a dokonale detoxikovat, jinak by to nedávalo smysl, sami proti sobě nepůjdou. Zuřivě kolem sebe kopou z posledního, jako ta zdechávající mršina, pardon kobyla. Ale její čas skutečně skončil, už jim z toho všem zvoní na cimbuří :-)
https://www.youtube.com/watch?v=QShIIh4rBEo
V EU je maňásků a loutek statanovy a luciferovy kabaly také jak nakakáno. Doufám, že vezmete všichni rozum do hrsti a celý ten hrad z písku smetete a pošlete na smetiště dějin prostřednictvím skeptických stran a hnutí.
Kdo z vás stále ještě neví a netuší, co je EU vlastně zač, dostanete se brzy do obrazu prostřednictvím Nigel Farage. Je dobré postupně shlédnout všech jeho 55 poměrně krátkých videovstupů z Evropského parlamentu i odjinud o EU. Pokud nejste totálně zabrždění, mělo by se vám všem rozsvítit, včetně místních vášnivých fandů EU, nebudu jmenovat ;-) Seznamte se prosím - Nigel Farage a jeho pár kraťoučkých 55 vstupů o EU zde ...
https://www.youtube.com/watch?v=_TsTkSTH7K0&list=PLA8E86FFAEB4B48EA
Petr Hájek - v rádiu Slobodný vysielač - také hodně dobré video pro zamyšlení před volbou do EU ...
http://cs.gloria.tv/?media=596305
Skepticý, kápněte božskou, koho budete volit do EP ? Přiznám se bez mučení, že dám hlas NE Bruselu. Ze všech těch skepticých stran je nejskeptičtější, (mohla by tedy konvenovat i skeptickému ;-) Osobně mi programově sedí nejvíce ...
............................................................................................................................................
30. 04. 2014 | 09:41

gabriela napsal(a):

opravuji ;-)
Skeptický, kápněte božskou, koho budete volit do EP ? ...

Zkrácený program NE Bruselu – Národní demokracie pro volby do Evropského parlamentu ...

1. ROZHODOVAT O VŠEM ZASE SAMI
Bezodkladné vystoupení České republiky z Evropské unie. Revize všech norem vnucených Bruselem.

2. NOVÉ NÁRODNÍ OBROZENÍ
Znovunabytí národní suverenity a nezávislosti, vymanění země z nadvlády nadnárodních organizací a nadnárodních korporací.

3. TRADIČNÍ RODINA - MUŽ, ŽENA, DĚTI
Ochranu tradičních hodnot jako je rodina či manželství. Zrušení registrovaného partnerství, žádné manželství ani adopce dětí pro homosexuály, zamezení obchodování s dětmi, zákaz propagace homosexuality a dalších úchylek.

4. STOP KULTUŘE SMRTI
Lidský život musí být chráněn od početí do přirozené smrti. Zákaz propagace potratů.

5. KONEC REJDŮ NEPŘÁTELSKÝCH AGENTŮ
Zpřísnění pravidel pro činnost zahraničních nevládních organizací na území České republiky. Postavení zednářských a jiných tajných spolků pracujících proti státu mimo zákon.

6. ŽÁDNÁ GHETTA, ŽÁDNÍ PŘISTĚHOVALCI
Zastavení nekontrolované imigrace do České republiky. Rázná asimilace nejen muslimských, ale i dalších nepůvodních náboženských a etnických menšin. Žádná pozitivní diskriminace.

7. NAŠE NEDÁME, CIZÍ NECHCEME
Zákaz propagace multikulturalismu. Podpora české národní kultury a umění. Zastavení výprodeje českého národního bohatství do zahraničních rukou, opětovné získání kontroly nad tímto bohatstvím.

8. NEBÝT OTROKY INTERNACIONÁLNÍCH LICHVÁŘŮ
Zastavení zadlužování státu u mezinárodních bankéřských klanů. Vyrovnaný státní rozpočet. Stop exekutorským mafiím.

9. UŽ ŽÁDNÍ ČEŠTÍ VOJÁCI DO AMERICKO-IZRAELSKÝCH VÁLEK
Zastavení podpory západnímu intervencionismu. Česká armáda má bránit jen české země.

10. KONEC PRAXE POLITICKÉ KOREKTNOSTI
Maximální svobodu slova. Za své názory se člověk nesmí ocitnout ve vězení.

http://www.nebruselu.cz/akcniprogram.htm
30. 04. 2014 | 09:44

gabriela napsal(a):

opravuji a doplňuji;-) ...

Včera večer a dnes ráno kabalističtí hadroví maňásci a loutky z NATO (rozuměj vojenští piloti NATO) opět a zase vedou svojí nekonečnou biologickou válkou proti lidstvu jako takovému...
https://www.youtube.com/watch?v=AyWQzB5Y8xQ
https://www.youtube.com/watch?v=ykFfnuObdHc
...............................................................................................................................................
Nový světový pořádek je budova ze lží a tabu. Jejími důležitými pilíři jsou siamská dvojčata EU a NATO ...
http://www.nebruselu.cz/20140425a.htm
30. 04. 2014 | 10:03

gabriela napsal(a):

Tak ještě jedna opravička :-)))

Dobrá, poplepším se :-))))))))))))))))

Tak tenhle překlep nemá chybu, snad se jednou někdy polepším ;-))))))))))))))))))
30. 04. 2014 | 10:14

resl napsal(a):

mladí svazáci, podporovaní starýma milicionářema opět vyzývají k přítulnosti svého trýznitele, Rusku. chtějí, aby další generace se válela ve špíně, bídě, ale s rudou vězdou na čele. je pozdě soudruzi, už nemůžete národ zavřít, zadrátovat a nepustit ven. na tu vaší komoušskou bídu je totiž vidět ze všech stran.
30. 04. 2014 | 10:33

Kleofáš napsal(a):

Jinak bych si dovolil připodotknout, že čacká Jaceňukova Armija na východě Ukrajiny, tedy pardon v Doněcké lidové republice, Oděské lidové republice a dalších republikách, nevítězí, aktuálně nám sdělilo, že policisté v Luhaňsku se vzdali a opustili policejní stanici výměnou za odvoz do bezpečí pod kontrolou BERKUTU!!!!:) A kde zůstal resl, jaktože již dávno není ve speciálu do Luhaňska, bránit majdanskou demogratůru. Že vy pane resle připravujete oslavy vítězství nad fašismem, co? Z Kyjeva nám přijede na oslavy delegace Banderovců a pobaltské státy vyšlou místní SS Waffen.
30. 04. 2014 | 10:37

Pepa Řepa napsal(a):

Skeptický
Objevují se různé spiklenecké teorie.
Spolčení pejzatých,, bradatých ručníkářů, zednářů, banksterů, NWO, atd.

Po dlouhém vědeckém výzkumu jsem zjistil, že se jedná o pangalaktické spolčení plešatých.

Kápli na to při zjištění, že na počátku nebyl velký třesk ale velký švih, sinusoida.
Proto jsou lidé jako Resl, Clinton nebo Kerry i část žen naprosto desorientováni s vlasy si záření-zatím-poradit neumí.
Bez spojení není velení.
30. 04. 2014 | 11:08

martin_ka napsal(a):

ti křiklouni z Mejdanu si asi mnou ruce...akorát nevím jestli si pomohli....slušní lidé na ukrajině by jim měli dát přes držku
30. 04. 2014 | 11:11

modrý edvard napsal(a):

resl má pravdu.
Balabán nemá pravdu. Putin klidně vtrhne na Ukrajinu a roztržku se Západem má na háku.
30. 04. 2014 | 11:41

Kelt napsal(a):

Pravdoláskařským soudruhům dochází dech/dlužno dodat,že argumenty nikdy nedisponovali,pokud za "agument"je možno považovat nadávku/.
Z 18 tisíc ukrajinských vojáků dislokovaných na Krymu se na UK vrátily pouhé dva tisíce,"demokraticky"nastolený premiér Jaceňuk zbavil funkce všechny policejní velitele jihovýchodní Ukrajiny,neb odmítli střílet do těch,s kterými po léta žili.
Z prvního sledu armádních složek vyslaných na východ ke Slavjanovsku jich polovina desertovala a vzala sebou i vojenskou techniku včetně obrněných transportérů.
Je nad slunce jasnější,že Jaceňuk dohrává svoji roli a tak se nabízí jediné řešení a to předčasné volby a z nich vzešlá vláda by měla rozhodnout o osudu UK.
Pokud EU neztratila zbytek soudnosti,tak by měla toto řešení pomoci realizovat.
Sevastopol je pro USA ztracen a tak je v zájmu EU sehrát roli mírotvorce,což by ji mohlo pomoci získat si důvěru Evropy,včetně RF.
30. 04. 2014 | 12:00

resl napsal(a):

řepa : Proto jsou lidé jako Resl, Clinton nebo Kerry i část žen naprosto desorientováni s vlasy atd. atd.
------------------
Vy se řepíku chytněte za ruce s komoušskou verbeží, dejte si oksanu s oláhem a až se vám udělá špatně ze sebe, tak mi něco napište. teď nemám na vás čas.

Ostatní "slušní lidé" spolu se "slušnými komouši" zatím mohou hledat amerického vojáka na Ukrajině. Pro přemnožený výskyt vyzbrojených a vyznamenaných mužiků v maskáčích to bude sice problém, ale Putin si umí poradit i kdyby měl navléknout americkou uniformu Medvěděvovi. Dva primitivové v čele zaostalého státu je sen zdejších troubů, kteří nechápou, že s nimi mává bolševik v posledním tažení.
30. 04. 2014 | 12:13

Kelt napsal(a):

Naprosto nechápu "duševní pochody"některých velikánů ducha,kteří zde presentují jako hotovou věc,že se Putin hodlá zmocnit Ukrajiny.
To by musel být úplně padlý na hlavu-proč by to proboha dělal?
To,aby si vzal "na hrb"ukrajinský dluh cca 145 miliard US dolarů?UK není v současné době schopna ani zaplatit za již odebraný plyn 2,2 mld.US dolarů.
To,co Putin potřeboval již má-Krym a zejména námořní základnu v Sevastopolu,což je definitivní.
Co Putin potřebuje je neutrální Ukrajina a o její dluhy se mohou podělit USA a EU.
Výkřiky do tmy Jaceňuka o 3.WW nic nemění na tom,že mu zvoní hrana.
A místní troubové na tom nemohou nic změnit.
30. 04. 2014 | 12:39

Pompeius Magnus napsal(a):

to Kelt:

" To by musel být úplně padlý na hlavu-proč by to proboha dělal"
-------------------------------------------
zcela správně milý Watsone. Rovněž tak by si zdejší komentáři měli odpovědět na podobné otázky typu:

"co by Putin proboha dělal s Kar. Vary?", nebo " Co by Putin dělal s Pobaltskými republikami",nebo "Proč Rusko nevznáší nárok na Aljašku?" Ale je to složité, lepší je vykřikovat cosi o imperiálním agresívním Rusku a psychopatickém kagébákovi. Mimochodem, nebyl prezident Bush st. kápo v CIA? Nabízejí se i jiné dotazy typu: " proč místní obyvatelstvo v Doněcké lidové repulibce, Oděsské republice a jiných republikách masově nedemonstruje proti údajným teroristům z Moskvy, Krymu, a podobně...."
Hlavní starostí Turčínova a Jaceňuka by teď mělo být to, aby neskončili před popravčí četou- což by si za příkaz střílet do vlastních lidí naprosto zasloužili.
30. 04. 2014 | 13:11

Tomáš napsal(a):

Volba prezidenta Ukrajiny vyhlášená na 22.5.2014 je fikcí ,která nemá žádné opodstatnění ani pro Ukrajinu a Rusko a ani pro země EU.Jen USA a jími dosazená ukrajinská vláda a skupiny samozvaných militantů z Majdanu se budou snažit ji zrealizovat.Vzejde z toho krajně nesmyslný a mizerný výsledek,který neuzná celý svět a stane se obrovskou blamáží pro USA.Země EU budou nuceny korigovat svůj názor na tento volební propadák a omlouvat jej před obyvateli EU a světa.Tím se ovšem nic nezachrání ,naopak se situace na Ukrajině ještě zhorší.Prez.Obama bude konfrontován se Senátem vlastní země, dostane se pod tlak.Bude nucen vyměnit st.tajemníka Kerryho a nastane odklon USA od dění na Ukrajině s postupným omezováním vlivu v Evropě.Dojde ke změně vlády na Ukrajině z jasným cílem federalizace Ukrajiny.Militantní ozbrojené skupiny z Majdanu začnou ustupovat z Ukrajiny do stř. Evropy.Země stř. Evropy nebudou schopny zastavit příliv těchto skupin a na Slovensku a v části Maďarska vypukne chaos,který bude mít tendenci se přelévat do Česka a Rakouska.V Česku a možná i v Rakousku bude vyhlášena část. mobilizace k vyhnání těchto skupin od hranic a k jejich obklíčení.Takový je možný scénář dění na Ukrajině v nejbližších měsících a prosme Prozřetelnost o zklidnění situace ve vých.Evropě. Co z této situace vyplývá, je neschopnost NATO ochránit země stř. Evropy,které se budou muset spolehnout na sebe a vzájemnou pomoc.Polsko a Rumunsko budou vystupovat jako solitéři se svými zájmy,které budou řešit na úkor zemí stř.Evropy a dohodnou se s ukrajinskými militanty.Všechno špatné je pro něco dobré.Vznikne ozbrojený sbor zemí stř. Evropy,který nebude možné zrušit, který,bude mít podporu Německa.Ostatní země EU jej budou muset ztrpět.Rusko nabídne svou vojenskou pomoc s ukrajinskými militanty,ale bude zdvořile odmítnuto.Dojde k vyčistění a projasnění pol.ovzduší ve stř. Evropě a Německu.Západ EU se dostane do izolace a osamění. Taková je analýza možného vývoje krize na Ukrajině z mého pohledu.
30. 04. 2014 | 14:36

resl napsal(a):

" To by musel být úplně padlý na hlavu-proč by to proboha dělal"
"co by Putin proboha dělal s Kar. Vary?", nebo " Co by Putin dělal s Pobaltskými republikami"
----------------
neznáte kágébáka Putina, nemá vůbec podobné myšlení a už vůbec ne logické, to se můžete ptát co proboha bude dělat s Krymem. Putin neví ani netuší co je potřebné, ten zakomplexovaný mužik se jen a pouze snaží zavděčit rusům a být slavný, nějaká politická situace mu nic neříká. otevřete slouhové před ním zlatá vrata, on řekne vyhráli jsme nad Ukrajoiou a sladce sklízí potlesk opičího stáda. nehledejte logiku, nebo ducha, nic tam není.
30. 04. 2014 | 15:21

gabriela napsal(a):

Kelt, Pompeius Magnus
Bezva příspěvky ;-)
Resl & mainstream company
Broukejte si s jacíky "My jsme mládež nová, mládež banderova", to vás uklidní ...
..................................................................................................................................................
1. máj, lásky čas je za dveřmi, a proto přeposílám milostný dopis od Bandery pro všechny milovníky UPA. Všem, kteří nebyli jmenováni se omlouvám. Zkrátka všichni se sem vejít nemůžete, příspěvky jsou svým rozsahem omezeny ;-)
http://www.outsidermedia.cz/Dopis-od-Bandery-1.aspx
...............................................................................................................................
Vážení čtenáři. Do naší redakce došel dopis, podepsaný nějakým Banderou. Protože ho považujeme za zajímavý, rozhodli jsme se ho jak nejlépe přeložit.
***
Sláva Ukrajině!
Děkujeme za podporu Bandera nacionalismu.
Děkujeme především za podporu našeho puče.
Náš dík patří české vládě.
Hlavně panu Zaorálkovi.
Výjimečný dík patří České televizi, že pozvala naše příznivce a nedala slovo revizionistům, opilcům, banditům, Moskalům a jiné rusky mluvící chátře, která przní naši řeč.
Děkujeme všem zastáncům našeho puče a naší nové Bandera kultury.
Doufáme že naše Bandera kultura se stane pevnou součástí všech učebnic dějepisu v EU.
Sláva Ukrajině!
Děkujeme těmto v televizi vystupujícím osobám:
Panu Kalouskovi, panu Karlovi, panu Hudečkovi, panu Pehe, panu Karasovi, panu Takačovi, panu J. Fištejnovi, panu Pazderkovi, panu J. Šedivému, panu M. Kollerovi, panu T. Marjanovičovi, panu O. Vohášovi, D. Svobodovi, O. Ditrychovi, panu V. Votápkovi, panu M. Faixovi, paní G. Andrijcevové, panu O. Burešovi, panu B. Kopčákovi, panu V. Balašovi, panu B. Hnízdovi, panu V. Votápkovi, paní O. Pelenské, panu M. Romancovovi, panu L. Dvořáku, paní Natali, paní O. Pelenské, panu J. Leschtinovi, panu M. Rieglovi, panu O. Soukupovi, panu V. Balážovi, E. Souleimanovi, panu J. Šírovi a všem ostatním nejmenovaným.
Velice nás mrzí, že ve dvou případech, během tří měsíců, dovolila televize Moskalům veřejně vystoupit.
Sláva Ukrajině!
Protože Česká televize má hodně dopředu naplánované pořady a nemůže aktuálně informovat a naší Ukrajině, chceme následujícím kulturně-osvětovým programem poděkovat výše jmenovaným a zároveň přiblížit českým občanům, naší Bandera kulturu, která se se zásadně dynamicky začala rozvíjet po roce 2004.
Sláva Ukrajině!
Začněme kulturně, to je naše mládež, která si připomíná 70let naší UPA v roce 2013...
xxx
Máme také jiné hudební Bandera styly.
xxx
Orest Ljutij : Ach, Bandero, ukrainskij apostol...
xxx
Moskaljaki na gilljaki
xxx
Nebo něco hudebně UPA lidového.
xxx
To je také naše mládež v minulém roce. Ta hesla!
xxx
Mládež v EU sedí u počítače, naše UPA mládež se baví jinak.
xxx
Sice už nemáme Krym, přesto můžete dát do našich rekreačních táboru své české děti. Po návratu je nepoznáte a oslní vás znalostí ukrajinštiny.
xxx
To je náš politický vůdce, Oleh Tjahnybok na Majdanu. Ta gesta! Ty pózy!
xxx
Díky USA se rodí nová Ukrajina.
xxx
Už máme svoji armádu!
xxx
Toto je naše současnost z 12. 4. Naši bojovníci UPA už pochodují rusky mluvícím Charkovem.
xxx
Závěrem chceme poděkovat EU za finanční pomoc při budování sběrného tábora pro Moskaly.
xxx
V úctě Váš Stěpan Bandera
http://www.outsidermedia.cz/Dopis-od-Bandery-1.aspx
............................................................................................................................................
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/334995-ozbrojene-sily-ukrajiny-jsou-ve-stavu-plne-bojove-pohotovosti.html
A důsledky té vší usácké politiky barevných revolucí ponese na bedrech kdo? Evropa, samozřejmě. Kdo jinej by měl ...
"Po tzv. arabském jaru migrační vlny z Afriky a ze Středního Východu zesílily. Do roku 2030 tu bude sto miliónů nezaměstnaných. Ze Sýrie uprchly téměř tři milióny obyvatel a na severu Afriky je přes půl miliónu uprchlíků, kteří se chtějí dostat do Evropy. Nyní musíme počítat s migrací z východu. Od rozpadu Sovětského svazu odešlo jen z Ukrajiny sedm miliónů lidí..."
http://www.novinky.cz/komentare/334491-komentar-migranti-pred-branami-antonin-rasek.html
30. 04. 2014 | 15:33

Pompeius Magnus napsal(a):

to resl:

to se můžete ptát co proboha bude dělat s Krymem."
-------------------------
na to se ptáte jen Vy. Všem ostatním je to jasné. Na Krymu má Putin 80 -90 % Rusů a hlavně VOJENSKOU ZÁKLADNU. jinak letmý pohled na mapu Černého moře napoví, co tak asi Rusové připojením Krymu získali. Pro RF je území jako Východní Ukrajina prostě strašná finanční zátěž a nedává logický smysl obsadit dlužníka, to už věřiteli ten dluh nikdo nezaplatí.Vy určitě věříte tomu, co píšete, že totiž Rusové na rozdíl od Američanů strategicky neplánují a nezvažují své kroky dopřed, že?. Řekl bych, že Putin prostě na rozdíl od ostatních "takypolitiků z EU a USA" ví, co přesně chce dosáhnout a volí vhodné prostředky pro dosažení svých cílů. A na rozdíl od Rasmussena nevypadá jako směšný hysterický kašpar.
30. 04. 2014 | 15:38

Pepa Řepa napsal(a):

.......si myslím, že kolega resl nespadl na hlavu z jahody.
Viděl bych to na rozhlednu. očekávám jen, kdy odříká šahádu.
Ale konečně vím, pro koho píše Fendrych.
Pro šroubiky.
I do nemocnic a ústavů chodí klauni potěšit.

Pak jsem zjistili proč se zpívalo banděra rossa vlítla mi moucha do nosa.
Takže místní folklor jede.
Helmut kšeftuje, Izák válčí z komoušů jsou nacionalistti a ze šroubů budou pravicový machometáni.
A kyklopové s jedním okem vedou pravo-levé boje.

Ještě, že je tady ten Balabán.
jednak jsem se dozvěděl o nerovnoměrném počtu úkáček vzhledem k rozloze, což znejisťuje výsledek referenda a pak je dobrý postřeh, jak to ten ze spolčení plešatých z Kyjeva hrotí.
Dnes vyhlásil pohotovost..
Asi proto, aby spočítal kolik vojáků ještě nepřeběhlo k mužikům.

Ale zavařit může. Zatraceně.
Buď skočili naši kormidelníci se šroubikem nebo se jim zdivočelý chochol vymknul z ruky, tak jako bojovníci za demošku na BV.
30. 04. 2014 | 16:35

Kelt napsal(a):

Pompeius Magnus,

Vaše zrnka poznání padají na duševní úhor a tudíž jak se občas praví-je to házení perel s....m.
30. 04. 2014 | 16:52

slavwin napsal(a):

Problémem je Ukrajina taká jaká je. Jaceňuk nebo jiný kňuk nenaznačuje žádné řešení, aby to za ně někdo řešil silou je blbost a k čemu by to bylo. Vyjasnilo se pouze že euroasiati k nám nepatří, že hájí své zájmy, které jsou jiné než naše je pochopitelné. Označování co je dobré nebo špatné k čemu to je dobré. My musíme euroasiaty udržet v patřičném odstupu bez ohledu na to jestli slepenec zájmů a národů zvaný Ukrajina zůstane zachován v dnešní podobě. Měli bychom si položit otázku proč nechceme euroasiaty, takové ty srovnavačky a odkazy na někoho jsou na hovno. Měli tady vliv více jak 40 let a co tu bylo lepší než tam kde nebyli, ta nezaměstnanost, ono se se mnohým ani nevyplatilo pracovat stačilo předstírat, zdravotní péče. Určitě tu byla a u nich stále je větší úmrtnost. Kdo viděl nemocnici pro nevyvolené v Rusku nemohl přehlédnout přiožralé doktory v zakrvavených bílých pláštích. Tam se třeba politikům státním zaměstnancům mimo plat umožňoval vstup do vybraných poliklinik. Samozřejmě propagandisticky léčili amerického slepého komunistu nebo nějaké chudáky jejichž osud byl propagandisticky rozmazán v tisku z jiných části světa. Podle jejich vzoru byl u nás SANOPZ. Proč je chtít nevím jestli to přebije nějaký bilion, Olga nebo Pepa Řepa v básních. Nechme je určitě v tom svém světě vidí něco dobrého, tak proč jim to brát jen si držme odstup.
01. 05. 2014 | 01:09

patriot napsal(a):

Vypadá to, že reslovi včera opět sundali náhubek a rozvázali svěrací kazajku! Resl, měl jste i vycházku?
01. 05. 2014 | 08:29

Pepa Řepa napsal(a):

Zajímavá je informace, že se v polském tisku -, dle Dvořáka- už objevují mapy nástupnických států po parcelizaci UA.
Údajně až 6 států.

Vzhledem k tomu, že to je sféra zájmu Pšonda , Lvov byl jeho, bylo by zajímavé mapky shlédnout., jak si to vlastně eurokormidelníci představují.
01. 05. 2014 | 08:41

pozorovatel napsal(a):

Pro EU zbývá jediné racionální (když už se nebavíme o cti) východisko, a to je být svá (ne klacek USA), uznat chybu a napravit ji prostředkováním demokratického řešení, a to jsou pouze parlamentní (ne prezidentské) volby pod mezinárodním dohledem.

Pro nás z toho vyplývá, že několik politiků a především veřejnoprávní média naprosto ztratila kredit a tvář. Bohužel, přikládání otazníků ne-li rovnou obráceného významu na cokoliv, co přinesou, bude i v případě nápravy, na kterou nevěřím, trvat pěkně dlouho.

Připomíná mi to název jednoho italského filmu: "Bože, jak hluboko jsem klesla." Daleko jsme to s tou naší demokratickou svobodou, pravdou a láskou dopracovali.
01. 05. 2014 | 10:06

modrý edvard napsal(a):

Pompeius Magnus a další: co bude mít (případně) Putin z Ukrajiny (Pobaltí, Moldavska atd.)?
1. No přece slávu. Něco to bude stát, ale snad ho nepodezíráte z konzumerizmu.
2. Možná (nevím to) je levnější obsadit Ukrajinu (Pobaltí, Moldavsko atd.), než nakrmit Rusy. Chléb a hry.
01. 05. 2014 | 10:42

Kelt napsal(a):

modrý edvard,
ztotožňuje se s názorem resla,že Putin je hloupý ruský "mužik"?
To, jak elegantně a bez krveprolití si zajistil vlastnictví námořní základny v Sevastopolu a tím ovládnutí Černého a Středozemního moře svědčí spíše o opaku.
A proč by dluhy UK ve výši cca 145 mld.US dollars nenechal k zaplacení USA a EU?
UK je před ekonomickým kolapsem a není schopna zaplatit ani 2,3 mld.US dollars za již odebraný plyn.
Putin potřebuje neutrální UK a starat se o krachující státy?
To snad nemyslíte vážně.
01. 05. 2014 | 11:09

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
pane nadkolego

Na utube už mají rozporcované celé Rusko.
Ajčžyje mrvní páj.
Škoda,že už nejsou průvody.Kraťasy a bílé podkolenky by byly letos v módě.Ale najděte dneska ženskou,která ještě umí štrykovat.

Gábi
Jako nesvéprávný nevolím.Ale dají mi nepoužité volební archy,a máme takovou štokrdli s dírou.Když jsem hodný,občas si hrajeme i na krám.Na doktora už ne.Jsou drazí.
01. 05. 2014 | 12:30

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore,

rád bych Vás požádal, zda-li byste nerozepsal, jak se dělá tajný sociologický výzkum k normálnímu výzkumu, jeho rozdíly, v blogu, který byl použit na Krymu?
01. 05. 2014 | 12:57

TomášL napsal(a):

Jinak bych upozornil na tento pohled:

http://www.vpk-news.ru/articles/20119
01. 05. 2014 | 13:10

slavwin napsal(a):

Co máte proti Reslovi, když má pravdu. Máte to asi těžké červené mozky, rusové už nejsou zachránci vykořisťovaných proletářů mají své těžko skrývatelné imperiální problémy. Kdyby Vám Klauzík nebo prof. Bednář nahodili sudeťáky to by jste vyli jako šakali na úplněk. Pokud Vás Rusák nezachrání kolik procent hlasů jste schopni vytvořit.
01. 05. 2014 | 16:05

modrý edvard napsal(a):

kelt. Ne, s tímhle "V každém případě je vino Rusko. Jako vždy. ".
Putina bych s jeho elegancí spíš srovnal s Hitlerem. Ten taky elegantně obsadil Porýní, Rakousko, Sudety.
01. 05. 2014 | 19:14

modrý edvard napsal(a):

a ještě mně zmátnul. Ve skutečnosti obsadil Sársko a remilitarizoval Porýní. Pohyblivým dějinám zdar.
01. 05. 2014 | 20:45

xxyyx napsal(a):

Pan Jaceňuk se chce pasovat do role S.Bandery. Toho nejprve Hitler využil a potom zavřel. V roce 1959 ho rusové odstranili navždy. Co udělá Obama s Jaceňukem, až ho nebude potřebovat ? Haličský fašismus nemá šanci ovládat Ukrajinu, jako slepenec, který vytvořili rušští bolševici a stvrdil Chruščov. Zuby si brousí i Poláci. Rusko si svůj vliv na východní polovinu Ukrajiny udrží. EU zůstane role užitečného idiota.
Komu nejvíce prospěla destabilizace Ukrajiny ?
02. 05. 2014 | 11:03

magor napsal(a):

Úplně všem, máme zasejc nepřítele, mno a nějaký to škobrtání přetvoříme v další nutnost/povinnost. Mobilizovat masy, toť starej fígl. Ono, abychom nekřivdili, I.P.Pavlov se nezapsal do dějin náhodou, ale karikovat hukot splašenejch kačen by snad nesvedl ani Hašek. Co důležitý, každej dostane po čem touží, jen chudák oxana bude mít kožich samou díru.
02. 05. 2014 | 14:23

Hajduk napsal(a):

Třetí světová kvůli Ukrajině?
Kvôli Ukrajine určite nie, ale kvôli odmetnutiu platieb v dollaroch.
04. 05. 2014 | 15:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy