Stávka má prý bolet. Ale proč vlastně?

04. 03. 2010 | 09:53
Přečteno 18671 krát
Naše stávka musí lidi bolet, říkají dopravní odboráři. Stávkovat je normální, přizvukuje ČSSD. Ale proč by stávka za něčí výhody měla všechny ostatní bolet? A je normální hrozit stávkou kvůli něčemu, co není správné a spravedlivé?

Stávka prý musí bolet a odboráři nechtěli, aby se zajišťovala náhradní doprava. Potvrzují tím, že škody, které má jejich politická válka způsobit lidem, nejsou nezamýšleným vedlejším efektem, ale cílem. Cynicky kalkulují s tím, že čím větší zlo způsobí, tím spíše jim stát ustoupí.

Možná. Ale tím spíše také vynikne, že jednají nefér, že zneužívají svého postavení a berou si za rukojmí nevinné občany. Odmítám takovému vydírání ustoupit.

Reakce socialistů přiznává, co je beztak očividné I politické stávky jsou normální a máme si na ně zvyknout, přizvukuje odborům ČSSD. Socialisté tím přiznávají, co je beztak očividné. Že stávku upekli ruku v ruce s odbory.

Jinak by nemohli tvrdit, že je jim přednější zájem jedné nátlakové skupiny než povinnost státu starat se o životy, zdraví a majetek občanů a zajistit náhradní dopravu. Ostatně lidé si ji platí z daní. Odmítám takovou neodpovědnou a populistickou politiku.

Pomíjím, že osobně považuji stávku za nezákonnou a benefity za nemravné. Pomíjím, že vláda, která problém způsobila, ho ještě eskalovala tím, že před volbami ustoupila odborům a vyhlásila stav legislativní nouze. Jako by se zachování stavovských privilegií rovnalo nápravě živelní pohromy.

Co řekne stát těm, kteří si musí utahovat opasky?

Ale co pominout nemohu, jsou důsledky kapitulace. Má stát ustoupit odborářům, kteří nechtějí, aby zaměstnavatelé řádně danili jejich benefity? Co pak řekne všem, kteří si v době krize musí utáhnout opasky? Všem, kteří platí daně, aby si šéfové ztrátových státních drah mohli vyplácet milionové bonusy? ODS odmítá ustoupit vydírání. Odmítáme, aby si privilegovaní vyvzdorovávali výhody na úkor ostatních. Odmítáme se s Paroubkem prostávkovat ke státnímu bankrotu. Kvůli tomu jsme před volbami terčem odborářské a socialistické demagogie. Budiž, to je riziko každé nepopulistické strany a já ho klidně ponesu.

Ponesu ho, protože jaká je alternativa? Ustoupit jedné mocné a politicky zaštítěné skupině znamená otevřít dveře dalším neoprávněným a nespravedlivým požadavkům. Znamená to přiblížit se zemi, kde je opravdu normální stávkovat kdykoli a za cokoli: Řecku. Ano, tam stávky hodně bolí. Ale právě proto, že se jim pořád ustupuje. To je země, kde už se prostávkovali ke státnímu bankrotu. Takové riziko nést odmítám. Odmítám obětovat budoucnost volebnímu boji. Protože pak by to bolelo mnohem víc.

Já a Občanská demokratická strana považujeme za normální pravý opak než ČSSD: nevydírat a nežít na dluh.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Vadí Ti pár miliard na důchodce, benefity, matky s dětmi, bývalý příslušníku ČSLA s komunistické rodiny?

Nevadí Ti korupce v řádu 100 mlrd. Kč, Toskánsko, Řebíček, Opencard, Lávka, anonymní akcie atd.?

Není to morbidní se ohánět v takové situaci odbory?
04. 03. 2010 | 10:02

analyticky nevyjádřitelná funkce napsal(a):

tak s tím začni u sebe, prázdný a falešný topolánku.
04. 03. 2010 | 10:04

analyticky nevyjádřitelná funkce napsal(a):

ještě jsem zapomněl dodat, že politik musí a má jednat- třeba i s tím, koho nesnese. Ne se chovat jako malé dítě kterému rozkopali bábovičku. Ty, topolánku, jednat neumíš a chceš všechny válcovat silou, ale parní válec se taky jednou zadře.
04. 03. 2010 | 10:07

Mistr XXL napsal(a):

Tady se ukazuje, jak je těžké a bude těžké utahovat díry v rozpočtech, aby se snížil schodek státního rozpočtu. Nikdo si na svoje výhody sáhnout nenechá, krize-nekrize. Vždy se bude argumentovat, že ten i onen krizi nezpůsobil, protože v ČR ji nezpůsobil nikdo.

Ovšem navážet se do ČD, to je ze strany ODS chucpe, když skrze ní tuneluje státní rozpočet pro spřátelené firmy a osoby, případně rozdává dárky.

http://www.zelpage.cz/zprav...
04. 03. 2010 | 10:07

elf napsal(a):

A čo je to hen taká stávka,sůdruch rotný?
04. 03. 2010 | 10:08

Kelt napsal(a):

Obvyklá modrá demagogie.Paroubek se chce prostávkovat k bankrotu-co k takovému blábolu je možno dodat po 224,-mld propadu státních financí za vlády ODS?
Teď opět ODS chystá mobilizaci-požádá ministra Bartáka,aby otevřel sklady MO a vydal flintičky po Lidových milicích,aby modří bojovníci mohli vyrazit na barikády k obraně demokracie.
04. 03. 2010 | 10:15

Jack napsal(a):

Ach můj bože snad si tady někdo nedovolil využívat v ústavě zakotvené právo na stávku? Cože ona by se nám tady chtěla rozmáhat občanská společnost? Snad se tady občané nechtějí prát za svá práva?
To je přece naprosto nepřijatelné. Toto vydírání je přece naprosto nepřijatelné že pane předsedo? Mimochodem jak je na tom Vaše strana se zdaňováním poslaneckých výhod?
04. 03. 2010 | 10:16

Xman napsal(a):

Mirek Topolanek reprezentuje skodlivu ekonomicku politiku, ktora v Cechach, ale hlavne na Slovensku napachala obrovske majetkove skody. Lacnymi privatizaciami a doslova tunelovanim statu, strany typu ODS tak oslabia ekonomiku statu, ze nakoniec vzdy musia prist usporne balicky - samozrejme, ako inak na ukor strednej vrstvy. So stranami typu ODS je to rovnake v celom postsovietskom priestore, vyzera to, ze postupuju podla jednotneho manualu asi povodom z MMF alebo Bildeberg Group s nazvom "Economic transformation for political leaders & dummies for 21 days". Navyse Mirek ten manual asi ani necital, cital ho asi len Vasek. V porovnani s nimi je Jiri Paroubek ekonomicky genius.
04. 03. 2010 | 10:21

Václav napsal(a):

Pane Topolánku, po přečtení Vašeho článku jsem se ani tak nezasmál,jako vnitřně pobavil. Komu Vy, který coby poslanec pobíral nezdaněné náhrady plus duble cestovné, chcete vykládat něco o morálce. Zřejmě jste dočista ztratil soudnost a nebo nevíte o čem v případě morálky mluvíte.
04. 03. 2010 | 10:30

max aue napsal(a):

Proti nemravnosti benefitů, je Vaše nemravnost nebetyčně nekonečná...generační poučení z vašeho chování jak v soukromí, tak na veřejnosti přesně charakterizoval můj kolega" Víš, o těch lidech nemá smysl hovořit. Oni se už ani nestydí..." Ale nezoufejte - jste všichni stejní. Bohužel to má devastační účinky na jeden malý tradiční evropský národ a zemi, kterou obývá. Jmenují se Češi a ta země Česká republika.
04. 03. 2010 | 10:33

Lex napsal(a):

Jako předsedovi vlády Vám podle zákona náleželo naturální plnění v podobě užívání k výkonu funkce i pro osobní potřebu dvou osobních automobilů v hodnotě každého okolo dvou miliónů korun, a to i s řidičem nebo bez něho, a dále užívání přiměřeného bytu, kterým v případě českého premiéra (Vás taky) je Kramářova vila v honotě nejméně 100 miliónů korun. Podle daňových předpisů se takové užívání auta zdaňuje 1/10 jeho ceny v daňovém základu ročně (hodnotu nákladů na řidiče by bylo třeba asi připočíst). Jak je to se zdaněním bezplatného nájmu vily se mi nechce hledat, tam by ale do daňového základu měla být započtena celá výše nájmu, jářku nějaké čtyři milióny ročně?
Můžete nám odpovědět, pane Topolánku, kolik na daních jste zaplatil z bezplatného využívání těchto benefitů?

A abych nebyl za demagoga, dovolím si připomenout, o co ve sporu jde. O tzv. "režijní" výhody, které zaměstnavatel sice zdaňuje, ale v "režijní" hodnotě, kdežto vám jde o danění v tržní hodnotě. Ukázkou demagogie byl včera z Pardubic Václav Moravec, který donekonečna papouškoval to, co Vy, a stále se odvolával na ostatní zaměstnavatele a zaměstnance, kteří tyto výhody nemají a kteří musí platit plné jízdné. Uvědomuje si tato persona, stejně jako Vy, že je to přihlouplé tvrzení? Pro každého soukromého zaměstnavatele, který chce odměnit své zaměstnance, je nejlevnější, když jim poskytne "benefit" ze své produkce, v "režijní ceně".
Jak k tomu ale přijde dělník z cementárny, že jeho kolega pracující v továrně na hodinky "Omega" dostane k vánocům takový exemplář, který majitele stojí sto franků, ale na trhu je za ticíc? Ale pojďme domů - kdysi, za první republiky i za komunistů měli zaměstnanci drah nárok na deputátní uhlí a dřevo, stejně jako horníci, stejně jako zaměstnanci lesů vždycky na palivové dřevo atd. A někteří snad ještě pořád mají. To abyste se z toho, pane Topolánku, skoro zbláznil nad tou nespravedlností, kterou jsou šikanováni ostatní lidé. Protože o vaši vrstvu tu nejde vůbec, že ne.
04. 03. 2010 | 10:36

RA napsal(a):

správně, konečně dostali odboráři i s Paroubkem po čuni. Čekám na to dvacet let. Paroubek už se viděl, jak v čele generální stávky, po vzoru Gottvala pochoduje na Staromák. No, ale přepočítal se, lidi zkrátka už mají dost stávek, Českých drah,Dopravního podniku Prahy a hlavně všech tlustých škromachovských odborářů. Teď v tom nechá ty odboráře Paroubek pěkně vykoupat.
04. 03. 2010 | 10:37

Nuba napsal(a):

Pane Topolánku,

Politik by měl být především člověk, který dokáže vnímat a respektovat odlišný názor a hlavně být schopen jít na kompromis.

Váš permanentně vztyčený prostředníček o ničem takovém ovšem nesvědčí
04. 03. 2010 | 10:40

RA napsal(a):

Nuba.....chodit vyděračům na kompromis může akorát ten, kdo se před nimi pokálí do podolku. Například premiér Fišer.
04. 03. 2010 | 10:41

maja napsal(a):

No že Vy a ostatní mocipáni si taky necháte sáhnout na svoje desetitisícové prebendy!!! To se ještě nestalo, že by jste začali někdy u sebe!!! Ale zkrouhnout matky, sociálně slabé, důchodce benefity statisícům obyčejných...to ano!!Je to hnus
a nejhorší na tom je, že se ani nestydíte!!
04. 03. 2010 | 10:42

luk napsal(a):

Pane Topolánku, dalo by se s vámi i souhlasit, ale to by člověk musel zapomenout, co tu vaše ODS předvádí: chrání zločince, likviduje policii, znásilňuje právo, formou tunelářských privatizací rozkrádá poslední státní majetek, vaši mafiánští politici organizují předražené státní a regionální zakázky za "odsypné" 15% a více, prezidenta jste zvolili díky kulkám rozesíláných v dopisech a vy osobně jste image ČR v Berlusconiho vile také nepřispěl, takže můžete tak jedině držet hubu, i když se stávkou máte pravdu.
04. 03. 2010 | 10:44

colombo napsal(a):

Tento příspěvek by byl vymazán pro svou vulgaritu,naprostou sprostotu a díky používaným nepoužitelných výrazů na veřejnosti.Děkuji,dovolte mi odejít.
04. 03. 2010 | 10:45

nedostizitelny napsal(a):

Lidi nenadávejte mu.Vždyť ho do toho postu poslalo mnoho z vás.Nadávejte maximálně sobě.Můžete to teď ve volbách napravit a strany jako je ODS HOP 09 či VV prostě a jednoduše nevolit.
04. 03. 2010 | 10:47

David napsal(a):

Také se mi vůbec nelíbí, když některé skupiny vydírají společnost ve svůj prospěch, a to na úkor druhých.

Bohužel je situace taková, že když začnou stávkovat dopraváci, tak si vystávkují co budou chtít, a to na celém světě.

Přitom se nikdo nezajímá o pracovníky, převážně v soukromých firmách, kteří jsou novodobí otroci, kteří musí držet hubu a krok, jinak se stanou nezaměstnanými.

V naší situaci si myslím, že to byl i promyšlený tah odborů a levice, jak získat volební body. Nejdříve vyvoláme strach ve společnosti a pak přijdou „zachránci“, které je třeba odměnit ve volbách.

To, že pan Topolánek považuje benefity za nemravné, však považuji za vrchol pokrytectví, drzosti a výsměch.

Nikdy jsem od něj neslyšel, že by panu Topolánkovi a celé ODS vadily nezdaněné náhrady poslanců a nebo to, že poslanci mají plnou nemocenskou od prvních dnů nemoci po dobu 3 měsíců, na rozdíl od nás obyčejných občanů, kdy první 3 dny nedostaneme ani korunu. Co ODS udělala za ty roky vlády proti tomu, aby šéfové státních a polostátních firem si vypláceli milionové bonusy, aby skončila ta přímo strašná korupce v armádě?

Co na to řeknete těm, kteří si musí utahovat opasky, pane Topolánku?

Teď ve volbách máme my obyčejní občané šanci udělat velkou změnu. Teď přichází ten správný čas a nečekejme na to, že to za nás někdo jiný udělá.

ODS zdiskreditovala slušnou pravicovou politiku na mnoho let dopředu, proto je potřeba ODS nahradit úplně novými pravicovými stranami.

Musíme ty prokorupční vztahy především u ODS řešit okamžitě, a to radikálním způsobem je ZPŘETRHAT.

Já říkám.

Ani jeden hlas pro ODS.

ODS už není schopna konstruktivního jednání ve prospěch nás, občanů. Nejde jim o nás, ale o posty, o koryta. My voliči ji zajímáme až těsně před urnou s volebním lístkem v ruce.

ODS je naprosto nedůvěryhodná a zkorumpovaná, a proto je nutné ji poslat na smetiště dějin.

Jakákoliv pravicová alternativa by měla být pro nás přijatelnější než současní ODS korytáři ve Sněmovně.

Dejme šanci novým lidem.

Volme neparlamentní pravicové strany.

Volme skutečnou změnu a hlavně už na nic nečekejme.
04. 03. 2010 | 10:49

berkowitz napsal(a):

Nebudu komentuvat bludy, kterými nás obšťastňuje Topolánek. Jen by mne zajímalo, jestli se někdy podívá, na reakce zde diskutujících!?
04. 03. 2010 | 10:49

děd napsal(a):

KOMIKU Topolánku !
V poslední Vaší větě je pravda.
Také neznám zloděje (ODS) kteří by vydírali a žili na dluh, zloději to nepotřebují.
Prosím nepoužívejte slovo morálka, když neznáte jeho význam a VY nemluvte za lidi, ale za mafii.
04. 03. 2010 | 10:49

Poldík napsal(a):

Topolánek by měl bilancovat své půspbení v politice a po jeho zhodnocení tiše odkráčet do propadliště dějin.Neuvědomuje si,že jeho moudra už málo lidí poslouchá.
04. 03. 2010 | 10:49

naštvaný Brnák napsal(a):

Z reakcí vidím,že odboráři,socani a spousta státních zaměstnanců nemá co dělat a na rozdíl ode mne,píše ze státem placených počítačů a za státem placené mzdy a státemplacené teplíčko v kancelářích bláboly o tom jak je špatné dobře hospodařit a vůbec si neuvědomují,že na státním schodku měli svůj velký podíl. Měli by si uvědomit,že jestliže se stačí splácet pouze úroky z půjček a i na ty se musí vzít další půjčky jsme před bankrotem a opasky by se měly utáhnout. V první řadě by měli politici,odboráři,státní zaměstnanci začít u sebe a konečně rozumě hospodařit. Odmítám jako drobný podnikatel platiti daň z daně,nemít 14 dní nárok na podporu v nemoci,platit vyšší daně jen pro to aby to zase prožrali politici,jejich aparáty,nezaměstnaní,nepřízpůsobiví a tisíce zbytečných státních byrokratů,kteří nemají pro stát žádný přínos a vykonávají zbytečnou práci zatěžující a brzdící práci soukromých firem.Kašlu na to abych svou prací živil svoji konkurenci/která dostane předražené zakázky a zvýšenými daněmi si platil dalšího byrokrata,který mě bude buzerovat. Nebudu vytvářet pracovní místa přesto že bych již mohl. Na protest přerušuji své podnikání a dokud si vyžírky nebudou vážit těch co platí daně a nežijí na úkor státu omezím své aktivity abych uživil jen sám sebe a svoji rodinu. Stát je jedna velká chcípající kobyla a je to vidět na zoufalé šikaně drobných podnikatelů stádem byrokratů. I ten který platí malou daň je lepší než ten,který má ke státní pokladně nataženou ruku a jen bere - nezaměstnaní,menšiny,politické strany,část státních nepotřebných zaměstnanců,církve neziskovkyatd... kdo vás má živit????!!!!!!
04. 03. 2010 | 10:52

nedostizitelny napsal(a):

To DAVID hezká propaganda nejspíš strany přátel ODS ukrytých ve VV Radka Johna že?Myslím že lidi by měli když už volit tak někoho třeba jako Balbínovce pokud tedy nechtějí aby se ODS a její satelity HOP 09 a VV udržely u moci a oni nechtějí volit nikoho ze současné PS.Raději bych dal hlas třeba Nez.er.iniciativě.Vím že by měli málo ale můj hlas by nepropadl ve prospěch toho co je v PS.
04. 03. 2010 | 10:54

analyticky nevyjádřitelná funkce napsal(a):

prázdný a falešný topolánku (zdroj: V. Klaus, sms z prosince 2002)
tohle ti nevadilo?
Služební octavií Němcové (ODS) jezdí její syn
http://www.bezkorupce.cz/ak...
04. 03. 2010 | 10:54

Pípa napsal(a):

Pane Topolánku,
diskutující přede mnou podali dostatek logických důkazů, že to co píšete, je prachsprostá demagogie a faleš.

Já se zaměřím obecně na jiný aspekt vašeho jednání a myšlení. Pokud řešíte složtější problém, tak máte sklony postupovat zjednodušeně, jak já říkám, jako khaki mozek. Řešení by mělo být podle vás jako rozkaz pravo v bok , vlevo vbok. K tomu jste byl asi vychován na vojenském gymnáziu a něco bude zřejmě v genech. Toto vám asi pomáhá dělat dojem na jednodušší spolustraníky a voliče, pro život a hlavně pro vrcholnou politiku je to však velmi nebezpečná skutečnost.
04. 03. 2010 | 10:54

Petr napsal(a):

P.Topolánku jste populista!Vy sám dobř víte,že nejvyšší benefity mají samotní páni poslanci.proč ODS nebojuje proti svým benefitům?...V poslanecké kantýni se obžíráte a popíjíte za pár korun,jizdné zdarma,bydlení zdarma,zadky si vozíte po celém světě zdarma,lyžovačka se státním letadlem,nemocenská půl roku za průměrný plat a spoustu dalších výhod,které máte pro nic za nic bez hanby a studu od státu,atd.,atd!Už měsíc neděláte nic,jen hloupě mluvíte o ničem.Za to nicnedělání si každý měsíc nechávate vyplácet velké peníze,které obyčejný člověk nevydělá poctivou práci ani za celý rok!!!!!!!
04. 03. 2010 | 10:55

Franta napsal(a):

A co ty Vaše benefity páni polityci.Vy naštěstí nikoho vydírat nemusíte , protože sami si je nezrušíte.Tak jak se mají lidé jinak bránit , když je máte na háku . Demonstrace ta nikoho nezajímá.
04. 03. 2010 | 10:56

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("idioti") a jeden příspěvek obsahující vulgárně zkomolené jméno. Takové texty jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 10:56

jozka napsal(a):

Ja uz na to prisel. Topolanci jsou dva! Neco jako Kaczynsti. Jeden povazuje za normalni nezit na dluh a nevydirat a druhy, ktery byl sefem, jehoz vlada zatla nejvetsi sekeru v dejinach zeme, vlada, ktera to hodlala Evrope osladit, vlada, jejiz clenove otevrene rikali, ze nekdo pujde brucet... on sam se angazoval ve vyderacske kampani v ukrajinsko - ruskem obchodnim sporu a tak dale a tak dale. Sice jeste nevim, proc se oba jmenuji Mirek, ale to se jeste urcite doladi :-)

Diky, pane topolanku, zboznuji humor plny ironie. Leacock hadra.
04. 03. 2010 | 10:56

Honza napsal(a):

Hele,proč se všichni divíme!?Naši politici se řídí heslem "Co je dovoleno Bohu,není dovoleno volu",a není síla,která by to změnila!
04. 03. 2010 | 10:58

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem další hrubě urážlivý text ("prase" apod). Takové texty jsou v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících http://blog.aktualne.centru...
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 10:58

analyticky nevyjádřitelná funkce napsal(a):

prázdný a falešný topolánku, zde další důkaz
Julínek otázku na některé výhody poslanců a senátorů v kontextu rozhodování o zdanění zaměstnaneckých benefitů označil za populismus a míchání "aljašských hrušek se středoevropskými jablky".
Levný luxus poslanců aneb jaké mají výhody ti, kteří se utkali s odboráři
http://zpravy.idnes.cz/levn...
04. 03. 2010 | 11:00

luk napsal(a):

Pro RA , když čtu vaše příspěvky do této diskuze tak je vidět kdo symatizuje s modrýma ptákama. Jenom hulváti, nevzdělanci, lháři, lidé kteří nechtějí vidět co tady za jejich vlády vzniklo. Klaus pracoval na Balkánu a další vlády ODS toho dosáhly. Proto ODS nechtělo do Evropy a nechtějí nic co by se přiblížilo opravdové demokracii. Mají rádi diktaturu i když hlásají, že jsou pro demokracii, ale to jenom hlásají. Činny je usvědčují z opaku. U ODS se projevuje morálka minulého režimu do roku 1989-marxismus leninismus. Mají to v krvi.
04. 03. 2010 | 11:00

Zdenek napsal(a):

To je přesně Vaše politika . Rozeštvat obyčéjný lidi mezi sebou,proč to mají mět ,když druzí to nemají.Když si to vybojují jenom , ať to mají
04. 03. 2010 | 11:01

Jarek napsal(a):

Vase komentare opet nemluvi k veci , pisete zde pouze ty svoje naucene fraze. Topolanek vyjadril , co si vetsina lidi mysli, to ze odbory jsou natlakova levicova organizace s napojenim na CSSD.
04. 03. 2010 | 11:02

RA napsal(a):

pane Topolánku, doufám, že nepovolíte, lidi už mají vyžraných odborářů plné zuby, navíc dnes soudružka Vondrová hrozí stávkou za státní úředníky , hlavně aby se nesnižovaly jejich počty / přitom byla nedávno zveřejněna statistika, kdy počet státních úředníků v Česku by stačil pro obsluhu 80milionového státu, to samé u soudců a policie /.Bohužel, už asi ty darmožrouty nedokážeme uživit, ani kdyby se odbory postavily na hlavu i s Paroubkem.
04. 03. 2010 | 11:02

analyticky nevyjádřitelná funkce napsal(a):

co řekneš k tomuhle, topolánku?Potvrzeno: Topolánek letěl za státní peníze lyžovat
http://www.tyden.cz/rubriky...
04. 03. 2010 | 11:04

M Kamča napsal(a):

stávkující by měli proplesknout vyžírku Topolánka, pak bude mít jejich stávka opravdu smysl
04. 03. 2010 | 11:05

nedostizitelny napsal(a):

RA krásná propaganda,pravdou je pouze za vlády Paroubka klesl počet.st.úředníků o 16 tisíc.ODS stavy zvedala
04. 03. 2010 | 11:05

pad napsal(a):

Protože za to můžeš ty Mirku.
04. 03. 2010 | 11:05

Nuba napsal(a):

RA

vážený, využívají svého práva zajištěného ústavou. Totalitní praktiky některých politiků, že s nikým nebudeme jednat, protože MY máme tu JEDINOU pravdu, jsou naštěstí pryč.

Premiér Fišer se zachoval na rozdíl od pana Topolánka státnicky a vážím si jej ještě víc než doposud.

Vy mi připomínáte některé spoluobčany, kteří chodí akorát do hospody, ale dělají ze sebe jedničky v mezinárodním měřítku. Víte vůbec, jak to chodí jinde po světě ? Každý si hájí svoje zájmy, o tom by pravičáci, čili individualisté měli vědět nejlépe. A odboráři by byli hloupí, pokud by předvolebního času k nátlaku nevyužili.

Notabene když se jedná o věci, které měla stávkující sněmovna dávno projednat. Poslanci se nám vysmívají a berou prebendy horem dolem. Pokud se jedná o jejich výhody, tak to nestávkují, to si pro jistotu schválí hned, protože není nikdo, kdo by jim to zakázal.

Téměř s dojetím vzpomínám na předvolební čas v roce 2006, stávkovali lékaři a lékárníci pod vedením pana Chudoby a Pekárka v závěsu a za horlivého přispění politiků ODS. To podle Vás vydírání ovšem nebylo, že. Tam šlo určitě pouze o legální nároky.

Od toho s politiky platíme, aby se dokázali dohodnout a metodu nulové tolerance či vztyčeného prostředníčku neuplatňovali.

Jinak tam nemají co dělat.
04. 03. 2010 | 11:05

Mildes napsal(a):

"Ale tím spíše také vynikne, že jednají nefér, že zneužívají svého postavení a berou si za rukojmí nevinné občany."

A co dělají poslanci při projednávání jakéhokoliv zákona, který jim má přinést nějaké všimné, nebo další moc? Pokaždé argumentují, že pokud nebude přijat, odnesou to občané.

"Pomíjím, že osobně považuji stávku za nezákonnou a benefity za nemravné."

Proč tedy jako poslanec, předseda vládní strany a premiér nenavrhl zrušení benefitů pro ústavní činitele?

"Odmítáme, aby si privilegovaní vyvzdorovávali výhody na úkor ostatních."

No comment, z toho je Topolánek živ.
04. 03. 2010 | 11:06

xxx napsal(a):

ten blog si psal sám, nebo mu to někdo sesmolil?
04. 03. 2010 | 11:06

Paveljan napsal(a):

Topola jste tady všichni utřeli. Tím si ale moc nepomůžete. Tady píšete o stamiliardové korupci a dalších šílených únicích. Kde jste to vzali, to by musely být přecpané kriminály. Vždyť ten Topol nic nemá. Nakonec je jedno jestli vás oškubou modráci nebo odboráři.
04. 03. 2010 | 11:07

marek napsal(a):

Pane Topolánku, jak můžete říct "nevydírat a nežít na dluh"? Za vašich vlád tady vznikla největší korupce a největší dluhy! Nevím, ale měl by jste se léčit na paměť anebo jste psichycky nemocný? To potom promiňte!
04. 03. 2010 | 11:07

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dalších několik vulgárních a nenávistnýchg textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou výměnu názorů.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 11:08

nedostizitelny napsal(a):

Víte lidi on BENEFIT je třeba také to že Vás firma častěji pošle k lékaři na celkovou prohlídku než máte ze zákona nárok.I to je BENEFIT a odboráři mají pravdu.Firma která si chce udržet zaměstnance a vybudovat u nich loajalitu k firmě prostě benefity nabízí.S odb.souhlasím není to jen o režijkách
04. 03. 2010 | 11:10

Nechápavý napsal(a):

"Naše stávka musí lidi bolet"
To je fakt, co udělali lidi dopravákům? Asi dopraváky štve, že lidem vadí ten jejich bordel - a tak je chtěj vyhrožováním o stávce umlčet. Anebo, že by si odboráři občany brali jako rukojmí?
04. 03. 2010 | 11:10

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Topolánku,

teď už je vše zbytečné.
Co chcete komu povídat o potřebách současné společnosti, když jste nebyli (jako vítězná politická strana)schopni zamezit neuvěřitelným zlodějinám, korupčním jednáním, a všem těm vyjmenovaným excesům, kterých se s nadměrnou ochotou zúčastnili velmi mnozí členové ODS.

Teď už Vám ani Vaší straně ODS nikdo nevěří.Běžte pryč!
Najednou máte starosti o národ!
Tak leda lejno.!
Jde Vám i Vašim partajníkům zase jen o přístup k přesunům peněz,čachrům,atátním zakázkám.......
Kdy budete mít dost?

Takto se Vaše strana vyprofilovala už od Klausova "vůdcovství".
Věděli jsme od začátku co jste zač.Co do vaší partaje nalezlo za ksindl.

Česká společnost tehdy odmítla cestu návratu k morálce ,právu, čestným praktikám.
Prioritou byly jen a jen PRACHY,PENÍZE,TRŽNÍ PROSTŘEDÍ.....

Tak si také musí vyžrat svoji volbu až do dna.
Uznejte svoji prohru a běžte od válu.
Nechte socanský ksindl, ať ukáže této zemi zase kam směřuje.

Nic s tím nenaděláte!

Budu se s plezírem dívat ,jak se budou zlodějské karty v tomto hnusném zlodějském státě vyměňují
za jiné - stejně cinknuté.

Dokud nebude alespoň polovině lidí jasné, že bez zákonů a práva se žije bídně a i bídně končí.

Jak říkám - nechte si svoje kecy do oposice.

Ivan.
04. 03. 2010 | 11:11

pavel napsal(a):

No stávky určitě bolí míň než debilita našich politiků....
04. 03. 2010 | 11:11

RA napsal(a):

konečně dostali odboráři i Paroubek přes čenich , je to pane Topolánku velmi záslužný čin, nebo%t Paroubek se už viděl, jak v čele odborářské demonstrace šlape na Staromák jako Klema Gottvald. Teď zalezl tři metry pod zem a nevystrkuje čenich, asi ho to dost bolelo. Ten samý postup, pane Topolánku prosím použijte proti hrozbě stávky státních zaměstnanců , tam je to navíc zjednodušené situací, že když jich polovina nepřijde do práce, tak se to ani nepozná, neb v práci jich zbyde ideální množství.
04. 03. 2010 | 11:13

tomas napsal(a):

jsem pro zdanění benefitů. ale at je to schváleno ve stejném balíčku jako řádné zdanění poslaneckých výhod. yrušení bezplatné poslanecké dopravy, nrovnání cenových stavů v poslaneckých restauracích tak,aby nebyly dotovány atdatd.
04. 03. 2010 | 11:14

Kokoska napsal(a):

Pane Topolánku, opasek si musí utátnout 90 % této republiky. Vy to nikdy nebudete. Chováte se arogantně jako mistr světa. My lidi vás nezajímáme. Takže já volím dělnickou stranu. Ať je tady v republice troška zábavy.
04. 03. 2010 | 11:14

Zdeněk napsal(a):

Pan Topolánek je fakt dojemný s těmi kategoriemi "dobro" a "zlo" v politice. A jak tvrdě a odvážně mluví o benefitech jako něčem nemravném a nespravedlivém!!! Člověk by až zapomněl, jak on sám (a jeho spolustraníci) mlaskali u koryt plných svých benefitů, a jak proti "zlu" bojovali v první linii chlapci rovní jako Dalík a Langer s Řebíčkem...
04. 03. 2010 | 11:14

saša napsal(a):

Ten Topol je opravdu sedlák.Plácá nesmysle.Když šetřit tak zhora!!!Je smutné že nám vládnou takovíto amatéři za profi platy a nezdaněné benefity.
04. 03. 2010 | 11:14

Normální člověk napsal(a):

Benefity, pro které chtějí stávkovat odboráři, se netýkají jen úzké skupiny lidí, ale každého zaměstnance, který např. využívá závodního stravování. Problém není o benefitech úzké skupiny manažerů, kteří pobírají miliónové odměny, nad nimiž dozorující ministerstvo dopravy zavírá oči, ale o benefitech obyčejných zaměstnanců, kterým se zdražuje režijní jízdné či obědy. Pane Topolánku, vy buď lžete, nebo nevíte, čeho se ta záležitost týká. V každém případě je to skandální!

Je zajímavé, že poslanci si na svoje benefity šáhnout nenechají. I když tyto benefity vašimi slovy "ruinují státní rozpočet!"
04. 03. 2010 | 11:15

prázdný a falešný napsal(a):

topolánek v kostce
http://www.pravaods.cz/udal...
04. 03. 2010 | 11:15

slavekslama napsal(a):

Rovnováha a vyvažování.
Až poslanci na všech pozicích budou brát průměrný plat, až všichni zaměstnanci ve státních službách budou brát průměrný plat, až členové státních a polostátních korporací a institucí budou brát průměrný plat, až ochranky budou hlídat hvězdy šoubyznysu, až lobbisté příjdou o práci, pak slovo politika, bez ochranek, bez benefitů, bez výhod, bez bázně budou občané přijímat s důvěrou. Protože jejich argumentace bude podložená možná skutečnou snahou pozvednout tento stát z hluboké propasti obecné špatnosti, chamtivosti, ješitnosti a zlé vůle. Tato forma ideí je zcela nemožná, protože člověk se chová jako ta nejzákeřnější šelma. Násilí, bojechtivost vítězství a fanfáry vítězům jsou tou jedinou odměnou psychopatickému vůdci. Vláda lidu vznikla prostou dohodou. My lidé budeme platit daně a z těch daní dostaneš politiku svůj plat. Vy politici se starejte o naše věci veřejné, aby jsme mohli svobodně žít, pracovat a platit daně. Tady je rovnováha narušena. My občané této krásné země jsme rukojmí mocenského boje o jedno velké NIC uprostřed evropy. Až vámi vyprávěné vize o kráse a budoucnosti této země, pane Topolánku budou soustředěně poslouchat i děti, od kterých máme tuto zem zapůjčenou, pak se snad rovnováha bude pomalu vracet. Za posledních 20 let ale čeští politici nechali vzniknout takovému prostředí, že žívot v této zemi se stává nesnesitelným. V jedné staré pohádce je více moudra, než v celém českém parlamentu.
04. 03. 2010 | 11:15

nedostizitelny napsal(a):

RA(Mirku)Oprav si ten pravopis Němcová.
04. 03. 2010 | 11:16

Nuba napsal(a):

pavel

:DDD, díky
04. 03. 2010 | 11:16

JO napsal(a):

Obročí, čili beneficium - výraz církevního práva a znamená příjem, spojený s určitou službou, postavením nebo úřadem, případně i toto postavení samo. Obročí může získat jen ten, kdo pro ně má předpoklady; držení více obročí neboli mnohoobročnictví církevní kodex zakazuje. Pejorativně se taky nazývá prebendou.

Benefice – divadelní představení ve prospěch herce, nebo člena divadla, jemuž patřil čistý příjem ze vstupného.

Benefit - výhoda poskytovaná zaměstnavatelem zaměstnanci nad rámec jeho mzdy.

Všimněte si prosím, že na beneficiu ani benefici ani benefitu se nikdy nepodílel stát.

Jako zaměstnanec, ještě když jsem pracoval, jsem od svého zaměstnavatele taky dostával benefit. Zaměstnavatel z něho ale odvedl řádnou daň, zisk pro stát, tedy i pro vás, ale vy jste se nikdy se na mém benefitu nikdy nepodíleli tak, že by jste na něj přispívali. Nebyl za Vaše peníze!

Takže, doufám, že jste pochopili, co to benefit je, protože ten, kdo si myslí že železničáři musí stávkovat, tak jistě nevíte která bije. Stát jen chce, aby to, co zaměstnavatel dává svým zaměstnancům, v tomto případě železničářům, (a jejich rodinným příslušníkům), řádně zdanil, a aby daň odvedl do státní pokladny, abyste na ně nepřispívali vy, já, ani žádný jiný daňový polatník. A to je rozumné, ne? Samozřejmě, že můžete, posílat pro železničáře peníze, jako dáreček aby neživořili, ale ze svého.

A jen tak na okraj. Jsem chromý a zcela odkázaný na vlastní dopravní prostředek. K tomu jsem ze sociálního pojištění, tedy i od Vás dostával příspěvek na provoz vozidla. Díky hospodářské situaci, jsem letos dostal jen polovinu (50%) toho co dosud. Myslíte že bychom my mrzáčci, měli jít taky stávkovat stejně jako železničáři, kteří (i jejich rodinní příslušníci), dostávají od státu mnohonásobky toho co jsme dostávali my, mrzáčci, i v době konjuktury? To by byla zábava, jak zakopáváme, padáme z vozíků anebo jak nás na tu stávku nesou, viďte? To by bylo pokoukáníčko…
04. 03. 2010 | 11:16

Vilém napsal(a):

Podle všeho zavládlo v souvislosti s DPH a benefity určité nepochopení. Pokus o zdanění v režimu tzv. běžných cen byl pokusem o krádež ze strany státu s cílem zničit benefity. DPH se má platit z prodejní ceny, protože právě ta vyjadřuje přidanou hodnotu, jak dokládají i opačné případy, kdy se prodává dráž než je obvyklé - nikdo nemůže účtovat DPH z obvyklé ceny, ale platí se z celé vyšší prodejní prodejní ceny. Jedinou výjimkou jsou opatření proti daňovým únikům, kde by svévolně nízké cenou sloužily k maskování skutečných ekonomických procesů. Pokud shodit do stejné kategorie benefity zaměstnanců dokládá, že Topolánkova parta se na zaměstnance dívá jako na kriminálníky.
Proto je protest odborářů plně legitimní, a protestují vlastně za celou veřejnost proti pokusům o nelegální zdanění.
04. 03. 2010 | 11:17

Pepi napsal(a):

U Madridu se kdysi bojovalo i za Prahu.
V Řecku radikálně stávkují i za nás v EU.
To stávky v ČR jsou zatím jen symbolické...
-
Ta Vaše modrá TunelVize2020 nám, většině v ČR nepomůže.
Už i slavná EU má obdobnou BriselVizi2020...
04. 03. 2010 | 11:19

Jirka napsal(a):

člověče jak můžete být tak drzej a ještě nám tu kázat?!?máte sedět někde v koutku a čekat až příjde nástup do teplákú!lidi nezajímá ta vaše parta bezpáteřních kunpánú co nás všechny rujnujou a zdíraj a proto jsem přesvědčen že končíte a volby pro vás dopadnou katastrofálně,nic méně nahraje te tím boševikům a to je daší zlo na tomhle národě co máte na krku.podej te si s Paroubkem ruce a buď čekejte na tepláky spolu nebo konečně odejděte někam hooodně daleko od téhle země a jejich občanú...
Jirka
04. 03. 2010 | 11:19

občan Brych napsal(a):

"Vážený" pane Topolánku,
když si dovolujete tvrdit, že veškeré benefity považujete za nemorální, proč je tedy Vy a Vám podobní využíváte. Jste jen obyčejný kecal, který se svojí vládní politikou přivedl tuto republiku do sraček. Čest Vaší přeúspěšné práci.
04. 03. 2010 | 11:21

špatné uživatelské jméno napsal(a):

topolánku, tady máš další tunel z dob tvé vlády
Malá domů na Labi? Exministr Řebíček je opět v podezření
Firma Viamont, spojovaná s bývalým ministrem dopravy Alešem Řebíčkem, pracuje na výjimečné státní zakázce: opravuje železniční mosty na Labi za jednu a půl miliardy tak, aby pod nimi mohly proplouvat velké lodě.
http://domaci.ihned.cz/c1-4...
04. 03. 2010 | 11:21

Dudek napsal(a):

Díky pane Topolánku,
máte pravdu ale tupohlavcům to
nevysvětlíte bohužel nikdy.
04. 03. 2010 | 11:22

Pavel napsal(a):

Je zajímavé číst,jak se všichni politici zaštiťují tím,že jim jde jen o blaho nevinného občana.
V tomto státě se spravedlivosti nikdo nedeočka..
Ve společnosti,která je vinou politiků v permanentní volební kampani se žádná stávka uskutečnit ani nedá,protože ji pro svůj volební boj využije každá politická strana k vytřískání kapitálu.O občana tady nejde.Kdyby šlo politikům o lidi tak nekážou vodu a pijí víno,ale dělají to co je potřebné.Parlament ČR přijímá zákony a už před schválením ví,že jsou to zmetky,které bude potřeba ihned po schválení novelizovat-normální občan za svojí práci nese odpovědnost,politik nikoliv.Náhrady a benefity mohou mít přeci jen někteří vyvolení(politici,soudci).Dobrá souhlasím ať jsou benefity zdaňovány,ALE VŠEM A STEJNĚ..Politické strany nechť žijí jen z příspěvků svých členů a nedostávají peníze ze statního rozpočtu do kterého přispívají všichni občané(není to spravedlivé a je to nemravné.Proč mám platit chod politické strany?)Najednou vadí platy vedení ztrátových drah,ale ostaní platy nejen ztrátových podniků se státní účastí nevadí?co ČSA,ČEZ..co poplatky v českých bankách?

Položme si otázku:co za 20let dokázaly ČSSD,ODS,KSČM,KDU-ČSL svoji politikou?(ostatní strany jmenovat nebudu neb na výslunní jsou vždy jen chvilku).Odpověď:znechutit a naštvat(raději volím slušné slovo) občany a zadlužit tento stát
04. 03. 2010 | 11:22

nedostizitelny napsal(a):

Jejda no koukám že někteří spoluobčané jsou velmi rozezleni.Mám radu,jdšte k volmám a ODS a její satelity TOP 09 VV SPO SZ prostě a jednoduše nevolte volte třeba Balbínovce
04. 03. 2010 | 11:22

vidlemístoklíčů napsal(a):

Bolševici u toho alespoň tak nechrochtali a jinak než politicky nedráždili. A já doufal při cinkání, že budu žít v právním státě. Ani dalších 20 let to neklaplo. Asi bude někde chyba.
04. 03. 2010 | 11:23

Ondra napsal(a):

To sis dal, Topolánku :-)
Jestli jsi čekal, že lidi budou tleskat páprdovi, co káže vodu a chlemtá víno, tak ti to moc nevyšlo. Přestěhuj se do 1+1 a začni jezdit tramvají, pak ti možná někdo i uvěří.
04. 03. 2010 | 11:25

Rumcajs napsal(a):

Marné volaní pane Topolánku.

Levouni chtějí sociální stát pro sebe a zdanění pro druhé.

To je přece fér,ne ?
04. 03. 2010 | 11:25

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dva hrubě urážlivé texty ("kokote", "zmrde", "blb" apod), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 11:26

Jas napsal(a):

Klause, Kindla,Topolánka, Béma,Langera...Paroubka,Ratha,Kalouska,Filipa, Bobošíkovou nechceme jsou nedůvěryhodní a pro morální a ekonomickou prosperitu Českého státu nežádoucí !!!
04. 03. 2010 | 11:27

Čochtan napsal(a):

Co mi ta stávka připomíná:
Pohádám se se starým Vomáčkou, a na protest proti jeho jednání zmlátím paní Novákovou.
Co my, cestující v MHD má me s poslanci co společného ? Ať odmítnou přepravovat poslance a politiky !
04. 03. 2010 | 11:27

Petr1 napsal(a):

Viléme, já se o sebe postarám sám! Nechci, aby odborářská mafie za mě stávkovala. Protest není legitimní. Již bylo 1000x řečeno. Stávkovat může zaměstnanec proti zaměstnavateli. Jsou poslanci zaměstnavatelé zaměstnanců na železnici? Pane Topolánku, vydržte.
04. 03. 2010 | 11:27

špatné uživatelské jméno napsal(a):

topolánku, jestli pak víš, jaký je rozdíl mezi ksč a ods? Povím ti, že žádný. Obě strany se zaštiťují, jak jim jde o blaho občanů.
04. 03. 2010 | 11:27

špatné uživatelské jméno napsal(a):

Petr1: co bereš za matroš, že jsi tak sjetej?
Právníci: Stávka v dopravě je legální a nemusí se hlásit tři dny předem
http://ekonomika.idnes.cz/p...
04. 03. 2010 | 11:29

ovčan napsal(a):

Vážený pane, je zarážející, že odmítáte podpořit věci jako jsou tzv. benefity, které zavedl Váš velký vzor Adolf Hitler, jehož některé výroky Vám nejsou cizí. Výhody jako podniková rekreace, režijní výhody, závodní stravování, menstruační volno a další, které přežily socialismus, bohužel nepřežijí ODS. Rekreační zařízení maji soukromě Vaši spolusoudruzi, stejně jako zisky s likvidovaných závodních jídelen. No a stravenky pro vyvolené jsou a budou téměř zdarma o dopravě nemluvě. Asi by jste se měl ještě zamyslet nad tím, když jede aisenbóňák na šichtu, jestli by neměl platit plné jízdné, stejně jako vojáci by neměli plně platit vystřílené náboje. Zejména v Afganistánu.
04. 03. 2010 | 11:31

Vilém napsal(a):

Petr1
Protest je nejen legální, o čemž nemůže být sporu, ale také zcela oprávněný z důvodů, které jsem popsal. Veřejnost v tomto případě neznamená nutně každého jednotlivce, jak ukazují i případy, kdy se mluví o tom, že veřejnosti vadí třeba korupce, přestože nevadí těm, kdo z ní těží, například Řebíčkovi. Veřejnost v znamená racionální společenství slušných lidí, kteří samozřejmě nemohou schvalovat cílený pokus okrást zaměstnance a prostřednictvím daní zničit benefity, zatímco Vy se zřejmě řadíte dobrovolně někam jinam, na stranu lupičů.
04. 03. 2010 | 11:32

Kateřina Sittová napsal(a):

Jak je vidět z některých reakcí, slušnosti se zde nedočkáme. Jak typické pro levicové voliče! Neposlouchat, populisticky tlachat a ... stávkovat... Tahle stávka je sprosté vyhrožování! Levice hold potřebuje jít na ruku co nejvíce lidem, aby si tak zajistila větší podporu ve volbách. Bohužel za cenu zvyšování státních výdajů. No nic, tak se připravme na další podobné výhrůžky, na x-té důchody apod. Však on už nám to předseda Paroubek zařídí...
Pane Topolánku, držím palce a přeji hodně sil. ODS vždycky měla, má a bude mít můj hlas.
04. 03. 2010 | 11:32

Rumcajs napsal(a):

ovčan:

Nehul !
Hitlera za vzor mají socani a drvoštěp Ráth.
04. 03. 2010 | 11:33

myrta napsal(a):

Vážení diskutující,nechápete,že si ze všech dělá ať Topolánek,Langer,Nečas,Kalousek dělají legraci?Přečtěte si na OUTSIDER MEDIA blahopřejný dopis Klause Vladimíru Železnému.Který nás arbitráží obral o 10 miliard.Výsměch nám všem.Oni ví,že tyhle jejich bláboly stejně zbaští tolik lidu,že budou zase na mnoha postech a pojedou dál.
04. 03. 2010 | 11:34

RA napsal(a):

tak odboráři a zaměstnanci České dráhy budou stávkovat za benefity, na dráze je jen špína a smrad, nádraží opadaná, ještě to všechno ročně dotuje stát miliardami, aby mohli mít ajzlboni benefity, za co, za takovouhle práci ?
04. 03. 2010 | 11:35

Rumcajs napsal(a):

Vilém:

Jsem rád bolševiku, že daně považuješ za krádež.

Vidím, že politicky rosteš.
04. 03. 2010 | 11:35

nedostizitelny napsal(a):

TO Kateřina Sittová myslím dámo že se pletete.Ono je to vyváženo.Hulváti jsou na obou stranách barikády.Chtělo by to setřít modrou barvu z brýlí
04. 03. 2010 | 11:37

taky Brňák napsal(a):

Tak jak to napsal ten Brňák, taky přestávám makat a vyhlašuji stávku k placení daní.
Z příspěvků je vidět tem zakořeněný socialismus ve většině nás. Mizím z této podělané společnosti...
04. 03. 2010 | 11:38

Alžběta napsal(a):

Zdanit benefity - ano, ale všem.Dopraváci by však měli za to dostat adekvátní náhradu. Je naprosto nepřijatelné, aby poslanci vedle svého, vzhledem k množství a kvalitě vykonané práce až příliš vysokého platu, pobírali další nezdaněné i zdaněné požitky, jejichž výše se nedá s benefity dopraváků srovnat. Odměny politiků jdou přece také ze státního rozpočtu, a tedy na úkor nás všech, kteří to musíme zaplatit.Morálka a schopnosti převážné většiny politiků jsou na nepřijatelně nízké úrovni. Když neuměli za 20 let zavést protikorupční opatření, zamezit tunelování podniků a bank a způsobili, že slušní lidé jsou jimi znechuceni, je jediná možnost:
"Pánové Topolánkové, Paroubkové, Kalouskové, Filipové a všichni, kdo politiku neumíte dělat ve prospěch občanů této země, ODEJĎETE! A my, občané, je už nevolme!
04. 03. 2010 | 11:42

Jan napsal(a):

FUJ!!! To je to nejslušnější slovo, co mě po přečtení tohoto výpotku napadlo a to jsem pravičák!
04. 03. 2010 | 11:43

bzum napsal(a):

Modrá filozofie: Vytahat co nejvíc peněz z lidí a pak si je ve jménu prospěchu státu a potírání krize mezi sebou rozebrat.
04. 03. 2010 | 11:44

Mára napsal(a):

Odbory se zbytečně vztekají. Je to prostě tak, že každá sranda jako rovná daň, jachty a vily v Toskánsku, ÓbémCard, transportéry Panda případně Koala, jedny z nejdražších dálnic na světě, křišťálově čisté zakázky Řebíčka, působení Kalouska na ministerstvu obrany i jeho ministrování, Syner losovačka ve Varech a další tunely tady a tam něco stojí a někde se na to vzít musí. Stojíme pevně za tebou Topolánku jako jeden muž.
04. 03. 2010 | 11:44

Nuba napsal(a):

RA

No tak na to byste se měl zeptat vedle na blogu pana Bendla neb ten byl posledním politickým ministrem dopravy. A jak známo, ryba smrdí od hlavy. Snad si nemyslíte, že ten poslední zaměstnanec na dráze má nějaký vliv na její chod a hospodářské výsledky.

Od toho jsou tam nasáčkovaní jiní machři, kteří si za ten smrádek berou statisíce odměn. A ty královsky placená místečka v dozorčích a správních radách podniků, to je pokouřeníčko. Jistě jste zaznamenal, že za 1 (slovy jedno) zasedání dozorčí rady např. ČEZu pobírá tam zaparkovaný politik nebo jeho kamarád 150 000 Kč. To je dobrá prebendička. Myslím, že by zodpovědnost za ten smrad, měla být posuzována přiměřeně příjmům, milý pane
04. 03. 2010 | 11:45

Jirka napsal(a):

Nejsem stávkující, nejsem odborář, ale logicky: pokud by stávka nebolela, tak se nemusí dělt. Vadilo by někomu, pokud bude stávkovat prodavačka v naší prodejně pečiva? Asi jen těm, kteří si budou muset koupit rohlík o pár metrů dál. Stávka má cenu pouze v případě, že postihne co nejvíc lidí. A jako majitel firmy dodávám: Pokud mne budou benefity finančně a daňově zatěžovat, tak je, zcela logicky, zruším nebo aspoň radikálně omezím. V tom měli odboráři pravdu. To ale platí obecně a né jenom pro dopravce.
04. 03. 2010 | 11:46

petr novák napsal(a):

Topolánek je ostuda české politiky!!!!!
04. 03. 2010 | 11:46

stále rebel napsal(a):

„Malá domů na Labi ? Řebíček opět v podezření
Do mostů na Labi jdou zbytečné miliardy. Inkasuje je firma Viamont, NKÚ má pochyby“
„Řebíček společnost Viamont zakládal a původně v ní měl třetinový podíl. Když v roce 2006 přišel do velké politiky, údajně se od ní odstřihnul. Ale jisté to není - akcie byly donedávna anonymní. A podle propočtů HN Viamont za Řebíčkova ministrování dostal od státu zakázky za víc než 14 miliard“
http://hn.ihned.cz/c1-40866...

· Půl miliardy korun mají v průběhu tří let inkasovat čtyři advokátní kanceláře, se kterými bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček v roce 2007 uzavřel smlouvu o poskytování právních služeb. I kdybychom s jistou dávkou občanské naivity pominuli blízkost jednoho z advokátů, Karla Muzikáře, k ODS, zůstává skutečnost, že ministerstvo odmítá prozradit, na jaké účely konkrétně použije onu půl miliardu veřejných prostředků.
http://www.inventurademokra...

Tato modrá parta má u právníků již hodně předplaceno.

Nejlepším řešením by bylo, poslat modráky do modráků. Tam pak mohou stávkovat, což nás ale nebude bolet tak, jako když vládnou.
04. 03. 2010 | 11:46

Jas napsal(a):

...také Zeman se Šloufem jsou nedůvěryhodní a nežádoucí pro morální a ekonomickou prosperitu Česka...
04. 03. 2010 | 11:48

jj napsal(a):

Míro.
Až budeš chtít příště do Alp na lyžovačku, tak skákej bez padáku.
04. 03. 2010 | 11:49

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("zmrde" apod) a jednu poněkud vulgární reakci na tento text. Takové texty jsou v rozporu se zdejšími pravidly.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 11:50

Káča šitů napsal(a):

kateřino šittová, o čem to mluvíš? zatím tato diskuse je celkem věcná a slušná.
04. 03. 2010 | 11:56

Jan Vrzal napsal(a):

Topolánek ve svém blogu jenom potvrdil, proč je ve většinové veřejnosti vnímán jako arogantní, nevychovaný hlupák.Tam kde chybí myšlenka a vize nastupuje demagogie a tu představitel myšlenkově vytunelované a korupcí zmítané ODS ovládá mistrně. Polemizovat s bláboly páně Topolánka nemá smysl a jsou ztrátou času.Každý občan má a měl možnost pocítit v reálném životě dopady výsledků koaliční vlády sestavené za pomoci politické korupce neumětelem Topolánkem.Pro většinu slušných a poctivou prací se živících občanů je to tak zásadní zkušenost, na kterou nelze zapomenout a na kterou je i demagogie krátká.Panu Topolánkovi lze v této souvislosti jen vřele doporučit, aby ve svém demagogickém usilí nepolevil, neboť ta slušná většina občanů si tím spíše uvědomí, jak důležitá bude jejich účast v červnových volbách.Nemusím zdůrazňovat, že návrat Topolánků a jim podobným individuím k moci, si dnes snad mohou přát toliko nedoléčení pacienti Dr.Chocholouška...
04. 03. 2010 | 11:58

Milan Kubeša napsal(a):

Topolánku, Topolánku a kdo ty dluhy nadělal? Komu ten článek určuješ ke čtení? Vždyť to ještě více lidi popudí proti tobě a ODS. Děláš medvědí službu své rodné straně a děláš dobře. Celá ODS jde pomalu ale jistě do kytek. Umíš jen strašit státním bankrotem a komunistama. Na nic jiného se již nezmůžeš. Člověče, ale lidi už nejsou pitomé ovce a vidí co ODS dokázala a co by dokázala kdyby tady vládla opět. Začni u sebe a u své rodné strany. Proč mám platit nějaké zdravotnické poplatky kvůli 5-10% simulantů ? Řešení je u lékařů. Systém je nastaven tak, že se mají lépe, pokud je více nemocných. To je paskvil, že? Je třeba zdanit prebendy politiků, zrušit imunitu poslanců, snížit jejich počet na 100, zrušit senát atd. Dopraváky nechte na pokoji. Už aby byly volby a začala se uskutečňovat politika pro lidi a ne pro politiky a horních 10000,- Kč.
04. 03. 2010 | 11:58

tož tak napsal(a):

Vy jste si odhlasovali, že se VAŠE benefity v rámci Janotových úsporných balíčků danit ani rušit nebudou ! !
Co mi k tomu řeknete?
04. 03. 2010 | 12:00

fudoshin napsal(a):

pane topolánku vy tady kňouráte, jak nějakej ožrala u piva.možná, že vám to, jak to chodí na světě a že si všichni nenechávají všechno líbit vadí, ale je to prostě fakt a když ho nejste schopen strávit, klidně se plácejte ve vašich frustracích.ano stávka odborů v dopravě by zasáhla hodně lidí, tedy má velkou váhu a tak se k ní má přistupovat.nejenom oni jsou za ni zodpovědní,ale i zákonodárci, kteří místo aby hledali proklamované nehospodárnosti v rozpočtech, tak někoho radši osolí.a ejhle, někdo si to nenechal líbit.a tak vám nezbývá než demagogie.protože pokud by lidé hájili tak pevně svá práva jako vy koryta, začali by se dít věci.tak vám nezbývá nic jiného než věšet lidem na nos bulíky.vy prosazujete to co vám a vašim sponzorům vyhovuje proti vůli ostatních a oni mají mlčet.ale naopak to už je křiku.neustále se snažíte někoho přesvědčovat,že správné je držet hubu a krok a nechat si líbit všechno.chcete po lidech, aby donekonečna přijímali věci, které jsou proti jejich zájmům.ptám se proč? není žádný důvod, jenom ten, že bez toho jste v háji... společnost se radikalizuje a začíná být jasné, že se slušností se u lidí jako vy nedá počítat.tedy silou kaťuško silou...a proč ne, když má někdo tu sílu, to je přece princip trhu ne?
04. 03. 2010 | 12:01

RA napsal(a):

odboráři stávkovali a stávku prohráli, to je život. Snad tyhle typy prohrajou i ve volbách. A dělá mi moc dobře, že konečně dostali odboráři i s Parůbkem do čuni. Dvacet let to trvalo.
04. 03. 2010 | 12:01

NVS napsal(a):

Co vy a vaše strana považujete za normální, už dobře víme. Nechat rozkrást, co se dá, hájit pouze svoje benefity a všechny problémy řešit na úkor řadových občanů. Trapně se vydáváte za ochránce občanů, na kterých vám ale vůbec nezáleží, což ukazuje vaše dosavadní vystupování na politické scéně.Vy si prostě myslíte, že lidé jsou tak blbí, jak vy potřebujete. Věřte, že nejsou a myslím, že volby to potvrdí.
04. 03. 2010 | 12:02

Standa Křišťál napsal(a):

Jan Vrzal....potvrdil jen to, co o něm už všichni z jeho okolí víme.
04. 03. 2010 | 12:03

Karel napsal(a):

Topolánku,co takhle ochranka a vození do práce a na nákupy vaší ženy,kterou jste opustil a žil s konkubínou Talmanovou?To nebyl benefit na úkor těch ostatních???Jste nejen hloupý a nedůvěryhodný,ale také obrovský lhář!!!
04. 03. 2010 | 12:05

trula napsal(a):

Vůbec jsem netušil, že topole umíš psát. Mile jsi mne překvapil.
04. 03. 2010 | 12:06

VOLÍM ZEMANA napsal(a):

Co udělala ODS proti zadlužování státu? Nic! Chovala se stejně jako Paroubek!

Budu volit SPO. Myslím, že mají nejlepší protikrizový program: http://www.spoz.cz/index.ph...
04. 03. 2010 | 12:06

Jiří napsal(a):

Pane předsedo, plně souhlasím, stejně jako každý soudně uvažující člověk, s Vaším názorem. Jen nechápu, kde se bere v našem národě tolik blbců, kteří naletí na laciné polulistické triky Paroubka.
Je mi hanba za některé pisatele komentářů. Asi je to tím, že na takové příspěvky mají čas většinou neschopní a zneuznalí bolševici, kterým za Paroukem roste hřebínek.
Vydržte a nevzdávejte se.
Jiří
04. 03. 2010 | 12:06

Pawel napsal(a):

Pane Topolánek proč nás musí všechny bolet skutečnost,že je vinou Vás politiků Česko v tak dezolátním stavu?20 let tu kralujete a tohle je výsledek vaší "práce"Víte vůbec co je práce?
04. 03. 2010 | 12:09

Eman napsal(a):

Pane Topolánku,po Vás nikdo nechce abyste na sebe bral riziko,jelikož nést za něco odpovědnost tak to ani nevíte co to je.A že dopravaci budou stávkovat tak to se naše nár.hospodářství nezhroutí jak vy každý den připomínáte.
04. 03. 2010 | 12:09

karel napsal(a):

Topolánku, ty drzoune, jak se vůbec ještě opovažuješ vést takovéto nesmyslné řeči? 6e ti tykám vychází z povahy tvého jednání, resp. neustálého lhaní.
04. 03. 2010 | 12:09

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("kokot") - takové texty jsou v rozporu se zdejšími pravidly (viz Kodex diskutujících: http://blog.aktualne.centru...)
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 12:10

špatné uživatelské jméno napsal(a):

topolánku, nějak zapomínáš na výhody, které měla tvoje bejvalka, se kterou ses usmíval před volbami 2006 z plakátu
http://zpravy.idnes.cz/topo...
c=A090204_212125_domaci_dp

topolánku, vždyť vy všichni v politice si benefitů užíváte z plna hrdla a po mne chcete, abych to zatáhl!!!
04. 03. 2010 | 12:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stávka je zhovadilost. A každé rozhazování peněz státního rozpočtu je zločin.
Nebudou tak totiž peníze na Opencard a podobné bohulibé projekty.
04. 03. 2010 | 12:11

Málková letuška napsal(a):

Konec rozkrádání a diktatury soudní amfie se blíží.Vesecká má již zajištěno občanství jiné země
a po volbách zvedá kotvy.Bude dělat velvyslankyni nejmenované země.Narcis vždy pomáhá mafii,jen nevím jestli zvládne umístit všechny vlezdoprcky Ústavního soudu.
04. 03. 2010 | 12:12

Alex napsal(a):

Topolánku ,Topolánku,to je pogrom!Tady snad není ani jeden s tebou souhlasný komentář.Jo,jo,teď se asi vykoupeš ve svém Augiášově chlévě,který jsi tady tak pracně vytvořil.
04. 03. 2010 | 12:12

Vladimír napsal(a):

Souhlasím, že jakékoli výhody jsou nespravedlivé. Ale co poslanecké výhody, pane Topolánku????
04. 03. 2010 | 12:13

Milan napsal(a):

Jak ti je Topolánku, když čteš jak ti lidi nevěří a nemají tě rádi? Doufám že je ti špatně a máš nervozu jako parťák Bém a že si natunelovaného majetku ve vile v Toskánsku nebudeš v klídku užívat.
04. 03. 2010 | 12:14

ano benefitům napsal(a):

topolánku, paříž už hořela. Bude hořet i praha?
04. 03. 2010 | 12:15

tož tak napsal(a):

Pomíjím, že osobně považuji stávku za nezákonnou a benefity za nemravné. TO JE VAŠE VĚTA !!

Proč už jste se svých benefitů dávno nevzdal?
04. 03. 2010 | 12:16

Míra napsal(a):

Plně souhlasím s tím, co p. Topolánek napsal a jsem pro zdanění benefitů, ale všech. Topolánek by měl podle toho co napsal také žít a to nedělá ani náhodou.
Copak takhle poslanocké benefity - ty nevadí?
Copak takhle aféry a aférky ODS (souhlasím, že se to týká všech stran).
Copak takhle výběrová řízení?
Nebyl náhodou předsedou vlády?
Copak takhle chování a vystupování?
Ne nikoho z těch politiků, které již léta vidím v televizních zprávách bych nechtěl ve vládě ani v žádné sněmovně.
04. 03. 2010 | 12:17

Milan Kubeša napsal(a):

To Jiří - 04.03.2010 12:06:29

Fakt pěkný příspěvek, gratuluji, to ti musel někdo diktovat,ne? Lituji, že jsem se narodil. Fuj! Ten Topolánek je ale hlava? A Jiří ještě větší. Půjdu na oběd.
04. 03. 2010 | 12:18

jarpor napsal(a):

Zopakuji, co už jsem kdesi napsal :

Má se účtovat a danit v cenách obvyklých ?
Má se tak dít i u cen "benefitů" ?

Dle mého - pokud na dvě výše uvedené otázky není odpověď shodná, pak by se měl odpovídající obrátit na lékaře... neb trpí rozpolcením osobnosti.
Nebo je to typický příklad - cosi má platit pro všechny... ale nesmí se to dotknout mě !

Hezký den
04. 03. 2010 | 12:19

Petr napsal(a):

Bylo by dost souhlasných komentářů, s názorem na tuto stávku musí každý rozumný člověk souhlasit. Ale většina přispěvovatelů jsou nechopní přihlouplí nefachčekové, kteří raději natáhnou ruku ke slíbenému groši od Parouka než aby se raději postarali o sebe. Takoví mají dostatek času na nenávistné slinty. ten, kdo maká, nemá čas se s nimi zahazovat.
04. 03. 2010 | 12:19

Milan napsal(a):

Topolánku podívejte se na tyto weby a začněte vysvětlovat: http://antiods.webnode.cz/k... nebo více kauz zločinecké organizace ODS na http://www.pravaods.cz/udal...
PS: POUZE PRAVDU PROSÍM
04. 03. 2010 | 12:20

Petr napsal(a):

Že tato stávka je vydírajíci, je nabíledni. Ale je třeba si položit otázku, kdo vše zavinil. Vláda ČSSD zdanila benefity na normální úroveň. A kdo poté populisticky zdanění benefitů změnil na nízkou úroveň? To je viník dnešního krizového stavu, ne dnešní vláda p.Fišra, která jen vrátila zdanění benefitů na původní"socialistickou" úroveň.
04. 03. 2010 | 12:20

Valaška napsal(a):

Všichni rozumní lidé se musí podepsat pod argumenty pana
ing. Topolánka.
Jen populisté jdou proti ČR a měli by konečně odletět na Mars.
04. 03. 2010 | 12:23

Eva Hajerová napsal(a):

Pane Topolánku, doporučuji Vám zajímavou činnost do postele, čtení Ústavy a Listiny práv a svobod. Tam zjistíte, jak je to se stávkou a jaké je to právo. Momentálně jste předvedl, že bývalý premiér nezná ani základní zákon této země, což ve vztahu k Vašemu postavení se rovná analfabetismu sociálně vyloučených.
04. 03. 2010 | 12:25

rebel napsal(a):

Daňové úlevy prostřednictvím benefitů nemají pouze zaměstnanci ČD,ale tisíce dalších zaměstnanců v soukromé i státní sféře.Politiků,a presidenta ČR nevyjímaje.Tak pokud se mají zrušit,tak ano,ale všem.
04. 03. 2010 | 12:25

Napravovatel napsal(a):

Plest si socialni demokraty se socialisty ...
04. 03. 2010 | 12:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Radek
Ne, je pouze typickým vzorkem našich lumpen elit.
04. 03. 2010 | 12:25

bulda napsal(a):

Odborům s ČSSD a KSČ se nemůže nikdo divit. Pro ně ,,čím hůř, tím líp,, K.I
04. 03. 2010 | 12:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

Valaška
Ano, souhlasím.
(Akcionář firmy Haguess)
04. 03. 2010 | 12:27

soudce napsal(a):

Mene jak 5 % prispevku sympatizuje s Topolankem. ODS konci...
04. 03. 2010 | 12:28

špatné uživatelské jméno napsal(a):

jarpor: co jsou ceny obvyklé a kdo je určí? pominu-li, že některé zřejmě určit ani nelze
valaška: kdyby se řídili poslední větou, tak tady zůstaneš sama a pravděpodobně bys chcípla- hladem, špínou, nemocemi atd...
04. 03. 2010 | 12:32

Targus napsal(a):

Topole, Topole, od tebe ty žvásty vyznívají obzvláště komicky.
Sám mlaskáš, že to je slyšet sem až ze slunné Itálie, a druhým bys chtěl vybírat zbytky pomejí z koryta, že se nestydíš.
04. 03. 2010 | 12:32

Vico napsal(a):

Topolánek připomíná myslivcem nesprávně trefeného šakala, který smrtelně zraněn točí se v kruhu a honí si vlastní/nepřátelský/ocas.

Nadešel čas pro jeho zástupce "Blbce z Horní, Dolní" aby ranou z milosti "humanitárně" ukončil to Mirkovo trápení.
Jinak se totiž ten jeho článek nazvat nedá.
04. 03. 2010 | 12:33

martys napsal(a):

pokud stávka nebolí nemá smysl....o vydírání může mluvit jenom duševně slabší jedinec
04. 03. 2010 | 12:33

Wintergruen napsal(a):

Vážený pane Topolánku, podle Vašeho textu a podle reakce diskutujících je jasné, že jste bohužel ideologicky zaslepený člověk. A jak napsal Stendal (snad víte o koho se jedná) "ideologie je drzost, někdo Vám říká jak máte uvažovat". Nejhorší věc na Vašem textu je ale nepochopení toho, že nechápete, že ten "sprostý volk" jak napsal Hašek nehodlá vylizovat průsery, zanedbání a zlodějny posledních 20 let a asi nechápete staré rčení jaký pán, taký krám. Jaké nabízíte chování tak takového se Vám dostane. Jestliže jste ukazoval prostředníček, tak takový jste dostal od odborářů. Jestliže jste si nedovolili sáhnout v parlamentu na benefity, tak si odbory nedovolí sáhnout na ně ani oni. Nevím, jestli to dokážete pochopit, po tom co jste v posledních letech ukázal v politice mám dojem, že nikoliv, že Vaše dosavadní kariera byla zařízena kombinací dobrého vlivu Vaší bývalé manželky a korupčního vlivu pana Dalíka.
04. 03. 2010 | 12:33

Mirek napsal(a):

Poznámky pod blogem jsou dokladem naprostého úpadku české společnosti. Taková stoka ubohosti. Státní bankrot je neudvratný, s takovými ubožáky.
04. 03. 2010 | 12:35

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 12:35

deny napsal(a):

Od ledna 2010 se zvýšily v Ostravě ceny jízdného,nemíním sponzorovat rodinné příslušníky zaměstnanců ČD,ať si své benefity hezky zaplatí sami a ne z našich daní
04. 03. 2010 | 12:35

Marek napsal(a):

Všici se vzpamatujte!!!Pořál ODS je to nejlepší řešení,ne tady mít srp a kldivo zpátky!!!TO TEDA NE!!!
04. 03. 2010 | 12:37

jarpor napsal(a):

Špatné už. jméno

"Ceny obvyklé" jsou normálně používaným termínem... a určuje je trh.
Např. Je-li cena za 1 km dopravce určena pro cestující za X Kč, není např. desetina z této ceny pro zaměstnance cena obvyklá...

Všechno lze, jen se musí chtít.

Hezký den
04. 03. 2010 | 12:39

Jirka napsal(a):

Pan Topolánek považuje benefity za nemravné,proč tedy mají tyto benefity poslanci,tam mu vůbec nevadí.Např.příspěvek na dopravu,dopravu zdarma,služební auto,levné stravování v poslanecké kantíně atd.Proč je i v tomto případě nepovažuje za nemravné a nebojuje proti nim.
04. 03. 2010 | 12:39

dolda napsal(a):

Příklady táhnou.
Proč by měl občan makat za pár kaček utrhovat si od pusy , když všechny autority " nic nedělají" za šílené prachy?
To je jako s dětmi.Nestačí jim říct, že lhát se nemá, ale je potřeba jim jít příkladem.
Holt příklady táhnou.
04. 03. 2010 | 12:43

Jae napsal(a):

Topolánku, alespoň to jednou vidíte z druhé strany!

Vaši kapříci si také rybník nechtějí vypustit, narozdíl od odborářů však farizejsky odmítají nezdaněné náhrady s tím, že ve vhodnou chvíli přehlasují sami sebe.
Proto je řadím na pomyslné stupnici škodlivosti až za stávkující odboráře.
04. 03. 2010 | 12:44

David napsal(a):

Pane Topolánku Vám už nikdo nevěří jen kromě podnikatelů, kterým snižujete daně,obyčejní lidi jsou Vám a Vaší straně ukradení.Doufám, že prohrajete volby.
04. 03. 2010 | 12:45

Franta napsal(a):

Pane,
nejvíce mě mrzí, že jsem měl takovou smůlu a narodil jsem se v zemi, kde devastuje ekonomiku a morálku modrá barva. Nemohu uvěřit, že bychom mohli mít společný původ. Spíše si myslím, že pocházíte z rodu smr....ho opos.ma a nějakým nedopatřením jste
se dostal mezi slušné občany.
Čest
04. 03. 2010 | 12:46

stále rebel napsal(a):

V Kroměříži jen tak nezapomenou.
http://www.nazorne.cz/rezji...

Kdo umí, dokáže zbankrotovat i teplárnu.
Přivést k bankrotu stát, k tomu není žádné umění potřeba, stačí nekompetentnost a arogance.
04. 03. 2010 | 12:49

špatné uživatelské jméno napsal(a):

jarpor: co ceny obědů v různých závodních jídelnách? jaká bude cena obvyklá v těchto případech? Dle restaurace v pařížské ulicic nebo nějakého nádražního bufíku?
04. 03. 2010 | 12:49

Tau napsal(a):

No zase jeden důvod proč je nevolit. Když neznají význam slov vdírání, rukojmí atd. pak asi nechápou nic.
04. 03. 2010 | 12:50

tož tak napsal(a):

Opět jste nezklamal, tak jako na vašich sjezdech, kde jste kázal vodu a pod vámi se pilo víno proudem s lobbysty a kmotry.
04. 03. 2010 | 12:52

jo napsal(a):

stop odstop09

až na pár pomatenců Vám ty vaše hlody nikdo nežere
04. 03. 2010 | 12:52

jarda napsal(a):

Jo tahle stavka je hanebny predvolebni vydirani. Na druhou stranu neni tak tezke nenechat se vydirat, kdyz nejezdite vlakem ani MHD.
04. 03. 2010 | 12:53

r.m. napsal(a):

většina dnešních modráků pochází z rodin rudých kolaborantů, furt se cpou dopředu vidláci, místo mozku žláza, základní touha bůček se zelím
děd nádeník, vátr kádr, vnuk svazák dvou
barev, hlava tupá, kvádro co letí a pipina prpř a sůl
dole ovšem zrzavá
04. 03. 2010 | 12:55

CharlieX napsal(a):

Benefity jsou nemravné. Zaměstnanec by měl mít takový plat nebo mzdu, aby si z něj mohl pořídit to, co niní získává na benefitech. Pokud mu to jeho zaměstnavatel nedá (nechce nebo nemůže) je svobodným právem každého si najít jinou práci. Pak by byl klid. Benefity pro členy rodiny (např. režijní jízdenky) jsou pak nejen nemorální, ale tvrdím, že se jedná o krádež finančních prostředků nás všech a měly by být rovnou zrušeny, mluvím o státních firmách, soukromé si na to musí vydělat.

P.S. Jsem zaměstnanec s průměrným platem, mám benefit (příspěvek na oběd) a klidně ho oželím. A nevolím ODS!
04. 03. 2010 | 12:57

Jan Holubář napsal(a):

Milí příznovci ČSSD, ani jeden z Vás nereagoval na článek věcně! Jen ideologická omáčka! Každé slovo je naprostá pravda. Já žádné benefity neberu, a ještě doplácím ajznboňákům. O to mi ale njde. Je hnus si brát za rukojmí všechny občany ! Ti jsou bezmocní. A je normální, že odbory jsou převodovou pákou ČSSD? Je kdyby to bylo opačně to byste řvali jak protržení. Takto je to v pořádku, co. A je zřejmé že neumíte počítat. Jak dlouho vládla ODS a jak ČSSD, schválně, kdo to spočítá a sám Topolánek ??? Ale to bych od Vás ctěl hodně...milí oranžoví. A na závěr - zkuste nějaký věcný argument a ne ty oranžové pitomé kecy a lži....Tak do toho
04. 03. 2010 | 12:59

Pete napsal(a):

Pana Topolánka opravdu nemám rád. Ale jedno mu ze srdce přeji, že se ho tady zastal jeden jediný člověk s nickem RA. To vypovídá o všem, další komentáře netřeba.
04. 03. 2010 | 12:59

Eman napsal(a):

panu Jiřímu. K vuli tomu že pan Topolánek vyznamenává vrahy Mašínovi tak se nebudu před vámi klepat strachy . Ale věřte nebo ne já nikdy ve straně nebyl .
04. 03. 2010 | 13:00

Karton napsal(a):

Tato diskuze je nenávistná a není věcná. Nemám nic proti benefitům. Ale aby zaměstnavatel mohl dávat zaměstnancům benefity, musí je nejdříve koupit a zaplatit za ně DPH, pochopitelně v ceně právě aktuální. To DPH musí odevzdat státu, protože zaměstnancům poskytuje benefit bez DPH. I u dráhy platí, že dopravce musí ten benefit koupit za aktuální cenu a vyúčtovat. Tedy benefity by se měly zdaňovat za aktuelní cenu. Samozřejmě že s názorem Topolánka, že benefity jsou nemorální nesouhlasím, ale s tím, že mají být řádně zdaněné souhlasím. Pokud je to doporučení EU, tak nám to EU brzy zcela jistě přikáže.
Co se týká té stávky, nejsem právník, ale právo na stávku podle ústavy je vymezeno jen pro vymáhání požadavků na zaměstnavatelích, což v tomto případě není. To by mohli stávkovat taky proti zvýšení DPH, spotřebních daní na alkohol a cigarety a pod. Benefity nejsou nárokové, ale jsou obsaženy v kolektivní smlouvě. Pokud je zaměstnavatel odmítne do kol. smlouvy dát, je na místě stávka. Ale kolektivní smlouvy na letošní rok by měly být už odsouhlaseny. Tak nevím o co jde, vlastně vím, jde o projev síly dělnické třídy těsně před volbami, podporovaný levicí
04. 03. 2010 | 13:00

Milda napsal(a):

Soudruhu komunistický lampasáku, proč nás musí bolet stávkování vašich líných poslanců? Nepracují a přesto pobírají plný plat. Která firma by si mohla dovolit takové pracanty jako je poflakující se odesácký poslanec?
Když váš skinhed vyvolal stávku doktorů nebo lekárníků, tak to také pocítili všichni pacienti.
Stávka v roce 1989 vynesla vás soudruhu i vaše soukmenovce k moci a tehdy byla generální. To vám soudruhu nevadilo??
Vím, že se vám soudruhu stýská po časech, když jste chodil ozbrojen a čekal na chvíli, kdy zas bude ČSLA povolána ke střelbě do lidí. A vy by jste šel rád a střílel. Možná, když se znovu dostanete k moci, že na ty stávkující zas pošlete rudé barety
04. 03. 2010 | 13:00

jarpor napsal(a):

špatné už. jméno

Kalkulace ceny přece vyjde z nákladů na potraviny, energie, plat kuchaře... a vyjádří se na stravníka.

A jestliže na tyto všechny uvedené náklady uplatňuje DPH, pak nechť klidně účtuje, má-li na to, strávníkovi desetinu ceny oběda, ale nechť je daňový základ pro DPH stejný, jako je kalkulovaná cena...bez ohledu na výši platby, příjmu pro firmu od stravníka.
Pak nešulí stát na DPH.... a o to šlo... nejen u benefitů ale o jakémkoliv účtování mezi subjekty na trhu.

Hezký den
04. 03. 2010 | 13:03

cheechoo1 napsal(a):

Tak koukám, že modrobolševici dostali rozkazem od managementu ČD projet všechny diskuse a přesvědčovat všechny o své pravdě. Tak, milí ajznboňáci, pravda je taková: Průměrný plat v roce 2009 byl v ČD přes 26tis.Kč, k tomu režijky, benefity atd. A VY MÁTE TU DRZOST STÁVKOVAT? Jste fakt komici...:-) a mimochodem, vláčkem motoráčkem jsem jel nuceně zhruba před měsícem - už v hale jsem se málem poblil ze smradu WC a zvratek bezdomovců, u okýnka jsem prostál 10minut, než se ta nána vykecala s kolegyní a vydala mi lístek...Naštěstí mi vlak neujel, protože měl 15 minut sekeru..Děkuju, stačilo, příště radši pojedu stopem...
04. 03. 2010 | 13:05

jozka napsal(a):

Kartone, asi mate pravdu. Ale jak by pravila teta Katerina, "jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva".
04. 03. 2010 | 13:07

Ferdez napsal(a):

Vážený pane Topolánku, snad abyste přestal filozofovat a začal něco dělat, ne?
04. 03. 2010 | 13:07

bape napsal(a):

pro Charlie X

Víte, co? Benefit je lákadlo, aby někdo něco dělal, protože by to jinak nedělal. V době krize holt je dost lidí, tak se s tím experimentuje. Ohodnotit práci je třeba v době, kdy je konjunktura a lidi si vydělaj víc, jinde. Proto podniky dají benefity, aby získali pracovní síly. Zkuste si sednout za volant autobusu v Praze, Brně atd. Při platnosti zákona 36O/2OOOSb. agresivitě dalších účasrtníků silničního provozu, odpovědnosti za cestující....a nechoďte mi s tím, že si můžu najít jinou/snadnější / práci. Toť demagogická hovadina. Vy asi sedíte v teple a klidu kancelářské sesle, že?
04. 03. 2010 | 13:08

jozka napsal(a):

cheechoo1, mate pravdu, modrobolsevici dostali befel. Akorat jich moc neprislo :-)
04. 03. 2010 | 13:08

Bara napsal(a):

Topolánek mluví o morálce!! Tak to je fakt chucpe!
04. 03. 2010 | 13:10

Pravicový volič napsal(a):

A nezdaněné výhody poslanců a senátorů, to nevadí soudruhu nadrotmistře?!
Předražené, neprůhledné státní zakázky a převody majetku realizované tvými soukmenovci v Praze, Karlových Varech, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Brně, jsou OK?!

Spasibo tovaryšč komandant!
04. 03. 2010 | 13:11

špatné uživatelské jméno napsal(a):

topolánku, víš kdo je nejšťastnější člověk v republice? Tvoje bejvalka.
Dokázala se tě zbavit a ještě z toho vytřískala prachy.
04. 03. 2010 | 13:11

Petr napsal(a):

..pojďme je všechny vyházet z oken..!!! Už nemám slov, když čtu blog p.Topolánka. To je snad nejvíce ulhanej politik, co tu kdy působil! A nebo pojďme do ulic, ale všichni? No jo, lidi se zase na druhou stranu bojí, že přijdou o zaměstnání. Tahle situace nemá..a nebude mít konec.. Hlavně nevolte parlamentrní strany..
04. 03. 2010 | 13:13

Tlustý napsal(a):

Topolánku, ty už prosím mlč. Mně už od tebe stačily názorový obraty o 180° třeba co se týče lisabonský smlouvy nebo třeba daní. ODS jsi přeměnil na stranu levicového populismu s lehkými výhodami pro některé, kteří tě drží v šachu. Každý normální člověk ví, že zdaněním benefitu stát víc do kasy nezíská, protože takové benefity skončí. Vzpomeň si na rovnou daň a pak se můžem bavit o tom že se zvýší výběr daní...
04. 03. 2010 | 13:13

Prostě napsal(a):

Krást se nemá, vyjádřil se zastřešovatel a ochránce zlodějů a odošel do historie
04. 03. 2010 | 13:16

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů ("kokoti", "blb", vulgárně zkomolené jméno apod), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 13:16

Dalimil napsal(a):

Dobrý den všichni ! Pane Topolánku věřte mi u nás v republice mají takových mudrců jako jste Vy již všichni lidé plné zubi ! Jedte si na tu svoji oblíbenou jachtu do itálie a raděj se již nevracejte ! Nikdo vás tu nemá rád ! Zasloužil by jste si ten váš nezbedný a stále se vztyčující prostředník ufiknout a navíc ještě zalepit natrvalo hubu izolepou ! A vy máte ještě tu drzost angažovat se v politice ? Ubohost !!! Dal.
04. 03. 2010 | 13:19

A vy věřite Paroubkovi? napsal(a):

Jeho volební billboardy jsou plné nesmyslů. Například "Do roku 2013 snížíme zadlužování na polovinu". Proti roku 2009, takže schodek bude 110 milard? Pokud plánují růst 3 procenta, což v jejich programu je, to je docela vysoké číslo. Škromachovo zvýšení důchodů o 50 procent za pár let. No jistě v případě inflace v řádu desítek procent, bez problémů. Zapomněl ještě dodat zvýšení reálných důchodů o 50 procet. Na to by bylo potřeba 160 miliard ročně. Kde to chce ušetřit? Ano, ODS je už mimo, nemá co nabídnout, ale to chcete věřit ČSSD? To není žádná alternativa. A ostatní strany to samé, ty pro změnu nenabízejí nic. Postupně mám takový pocit, že nejlepší by bylo, kdyby nikdo nešel volit nebo všichni hodili prázdné lístky. Aby si současná garnitura (jejíž jedinou snahou je touha po moci), že tady o jejich nesmysly nikdo nestojí.
04. 03. 2010 | 13:20

kk napsal(a):

...a co takhle zdanit si svoje benfity...ty vaše slavné poslanecké náhrady...!!! nedanitelné....tfujtajbl, že se ndstydíte , vašnosto, tady kázat a sám hrabat...
04. 03. 2010 | 13:21

Alex napsal(a):

Na zaměstnaných budou šetřit a brát i z toho mála co mají a sami si stovkami miliard ze státního cpát vlastní kapsy. Přitom si vzpomínám co to byl za křik, když on s Talmankou musel vyklidit byt s regulovaným nájemným. Předseda pravicové strany.....
04. 03. 2010 | 13:22

kadLik napsal(a):

Nevěřím ani Paroubkovi, ani Topolánkovi, ani bolševikům, top09, SZ, DS, US... nic z toho. Všechno to jsou profláklý ksichty. Volím http://www.svobodni.cz .
04. 03. 2010 | 13:24

Fík napsal(a):

Jak se může Topol zaštiťovat obyčejnými lidmi,když na nás celou dobu s...??Teď jsme mu dobrý v jeho politickejch čachrech.Ať jde zpátky do Vsetína,tam ho mají možná rádi,ikdyž...
04. 03. 2010 | 13:25

Fantom napsal(a):

Tohle stejně nikdo nečte.
04. 03. 2010 | 13:27

kozoroh napsal(a):

Smutné čtení diskuze. Argumentační prázdnota levičáků je zarážející.
Vy si totiž neuvědomíte tragičnost svého počínání ani v okamžiku, kdy ta tragédie nastane. I tehdy budete tvrdit : To ne my, to oni to zavinili!
Blahoslaveni chudí duchem.
A když tak čtu blog Sobotkův, je mi špatně. To je ta notečka, dle které tancujete. Že je falešná, nevadí. Zpěvák je přece nejoblíbenější, tak za ním, ovce!
04. 03. 2010 | 13:30

BOHUŠ napsal(a):

to NUBA: Topole má vždy vztyčený NEJEN PROSTŘEDNÍČEK:-)))))))))))
04. 03. 2010 | 13:31

bape napsal(a):

pro všechny, co reagují

On se nám snad tupě vysmívá, protože: On myslí i za nás / jak praví billboard/
04. 03. 2010 | 13:32

bape napsal(a):

pro kozoroh

tak zapěj, na Tebe jsme čekali...proč levičáci?, Ha ? Ty jsi ten, kdo nezpívá falešně? Kde jsou Tvé argumenty?
04. 03. 2010 | 13:35

kadLik napsal(a):

kozorohu ty se považuješ za pravicově orientovaného? Jestli jo tak se nezastávej Topolánka a neřeš zdanění benefitů (na kterým se mimojiné ušetřit nic nedá), ale přemýšlej o tom co ODS slibovala co se týče daní a kolik z toho splnila. Vždyť ODS je jen o trochu méně zelená, socialistická a přerozdělovací než ČSSD. Nutno podotknout, že to je právě práce Topolánka, jeho slizkého nohsleda Tluchoře, Langra, Římana, Rubáše a podobných...
04. 03. 2010 | 13:37

kozoroh napsal(a):

bape.
Pro vás si ani neupr...! Vy potřebujete krysaře a máte ho mít. Kam vás dovede jistě víte.
04. 03. 2010 | 13:38

Jardas napsal(a):

Pane Topolánku,četl jste ty reakce tady? Je Vám doufám jasné, že tentokrát už volby nevyhrajete? A víte už konečně proč? Bývalým voličům ODS už je totiš jedno, jestli tady budou zase komunisti se socanama vládnout, protože Vy a ODS jste dokázali, že nejste lepší, úplně stejná chátra. Máte smůlu v tom, že na rozdíl od ČSSD-KSČM, vás volili inteligentní voliči.
04. 03. 2010 | 13:40

Eso napsal(a):

Já taky odmítám nenažranost našich politiků, taky se mne nelíbí jejich nenažrané benefity kterých se drží zuby nehty. Už táhněte k čertu chátro nenažraná zkorumpovaná.
04. 03. 2010 | 13:43

hujer napsal(a):

inteligenti nevolí modrou mafii!!! ale rudokožce a nezávislé
04. 03. 2010 | 13:44

kozoroh napsal(a):

kadlik.
Já nehájím Topolánka. Stejně tak mi nevadí benefity obecně. V tomto případě mi ale silně vadí, že státní firma platí benefity v nemravném rozsahu z našich daní, ačkoliv je permanentně v miliardové ztrátě. Rovněž mi vadí, že odboráři jsou zcela srostlí s levicí. To je stejné, jakoby na hřišti měl jeden tým ne 11, ale 15 hráčů.
04. 03. 2010 | 13:45

petr napsal(a):

Mirečku my jsme s Tebou
neopustíme Tě
nikdy Tě nezradíme
bo my Ti věříme!

Věříme a věřit budem
že si kluk nejlepší
bojovat za tebe budem
bo jsme tví fanoušci!

Mirečku Ty jsi s námi
Baníčku Ty jsi v nás
počítej vždycky s námi
bo svou ODS máš!
04. 03. 2010 | 13:45

Nuba napsal(a):

Aj, aj, aj

kdosi tady zase objevil Ameriku, prý odbory a socialisti jsou kámoši. No to jsou fakt novátorské myšlenky.

A koho tak asi levicové strany na celém světě berou pod křídlo ? Respektive u koho by tak asi odbory našly zastánce ? Každá strana na našem politickém nebi má své voliče a jejich členění je snad víceméně jasné už téměř sto let. Že se to sem ještě nedoneslo, to snad ani není možné. Kopírují zhruba názorové rozvrstvení občanů a hájí jejich zájmy.

Pro HOLUBÁŘE - sociální demokracie je levicová strana s akcentem na solidaritu zastupující převážně zájmy zaměstnanců, důchodců, zdravotně postižených, zhruba řečeno dolních 10 milionů. Snad jsem neprozradila žádné státní tajemství.

Převážně zájmy podnikatelů a horních 10 tisíc hájí zase ODS potažmo strany na pravici. Paradoxně se k nim vinou i Zelení, ačkoli je velmi dobře znám názor pravice na ekologii - třešnička na dortu.

V meziprostoru a zvláště teď se vyskytuje pár stran s neidentifikovatelnými zájmy, protože se snaží populisticky svézt na odporu lidí ke stávající politické nomenklatuře. Ovšem kromě jejich nevyzpytatelnosti je zastupují lidé, kteří větším kreditem než ti současní nedisponují. Jedná se většinou o známou a lehce předvídatelnou recyklaci.
04. 03. 2010 | 13:47

bape napsal(a):

pro kozoroh

Jste velmi vlídný a empatický člověk, soudě dle Vaší odpovědi. Zřejmě si myslíte,jak to všechno válíte svobodně a sám, hlavně po zádech těch druhých kolem Vás. Tancujete, jak píská krysař ve Vás. Vy si neupr...pro nikoho. Toť bublina, která jednou praskne...a bude po Vás, hahaha. Nečtete, co je psáno a to co jste napsal není argumentace.Neděláte to, co jiným vyčítáte, jako Topol...
04. 03. 2010 | 13:47

oprava,bo oni by se asi nas.....li! napsal(a):

Mirečku my jsme s Tebou
neopustíme Tě
nikdy Tě nezradíme
bo my Ti věříme!

Věříme a věřit budem
že si kluk nejlepší
bojovat za tebe budem
bo jsme tví fanoušci!

Mirečku Ty jsi s námi
Mirečku Ty jsi v nás
počítej vždycky s námi
bo svou ODS máš!
04. 03. 2010 | 13:47

bape napsal(a):

pro Nuba

děkuji, zhostil/a/ jste se toho na výbornou.
04. 03. 2010 | 13:49

BK napsal(a):

Benefity považujete za nemravné?
Odmítáte, aby si privilegovaní vyvzdorovali výhody na úkor ostatních?
Mirku! Co je to s Vámi!? Vzpamatujte se!
Vy zahodíte všechny ideály, se kterými jste do politiky vstupoval?
04. 03. 2010 | 13:52

KEMA napsal(a):

Tak jsem se dnes při čtení této zhovadilosti nas...ral, že jsem neměl ani chuť něco k tomu napsat. Na chvilku to povolilo, tak tady to máš!
Že Vás hanba nefackuje, to si myslíte, že si to u nás občanů nějak vyžehlíte? Ano, my chápeme, že je krize, ale do současného stavu jste nás dostali vy politici z ODS a ČSSD, ti menší se taky přiživili. 20 let nás vodíte za nos, vysáváte z nás peníze a děláte pro tento stát velké ho..no. Mít bratra jako jste Vy, raději ho zabiju kladivem, než abych se za něho musel stydět před poctivýma lidma.
04. 03. 2010 | 13:59

Jirka1 napsal(a):

Milí přispěvovatelé, nevím, zda p. Topolánka znáte osobně, takže mu drze tykáte. To za prvé. Za druhé elementární slušnost velí reagovat k věci a ne pouze hnusně urážet.Podívejte se blog páně Sobotky z ČSSD, který sděluje v nadpisu (dále jsem to nečetl), že se stávka ODS nepovedla. No to je úplně postavené na hlavu od tohoto nejhoršího ministra financí poválečné doby!Pane Topolánku, nenechte se odradit a postupujte nadále tvrději proti povalečům a darmožroutům.
04. 03. 2010 | 13:59

max aue napsal(a):

Sebeprezentace člena Modrého týmu: Stanislav (člen č. 01692)
„v tomto státě se trpělo kvůli osobám s nižší inteligencí, kteří vládly těm chytrým spousty let, nesmíme dovolit, aby tito lidé rozhodovali o naší budoucnosti znovu”Okopíráváno doslovně...nejeblo by vás?!
04. 03. 2010 | 14:01

Aktiv napsal(a):

Vidíte,oni se prostávkovali k bankrotu,nebo spíše protunelovali(jako vy z ODS).Celý stát jste uvrhli do bankrotu,kvůli neuvážené a nedemokratické tržní ekonomice!
Tak kdy tady bude demokracie a svobodné tržní hospodářství,pánové z ODS!DOKDY TADY BUDEME TRPĚT VAŠE SLIBY,PŘED VOLBAMI, A ZASE PŘED VOLBAMI,A PŘED VOLBAMI!vY JSTE JAKO PAROUBEK,NÉ HORŠÍ,ALE I STEJNÍ,ROZDĚLILI JSTE SI MOC,ABY JSTE JI OPĚT VRÁTUILI BUDOUCÍ TOTALITĚ(NA TOM JSTE SVOBODNĚ PRACOVALI CELÝCH 20 LET)STRČTE SI KECY,NESMYSLY UŽ DO....NEVĚŘÍME VÁM,NEVĚŘÍME ČSSD,TOP10.

Tady v tomto bordelu na kterým jste pracovali proti vůli svých voličů celých 20 let už nelze věřit tzv.hlavním demokratickým (mafiánským)stranám...

Chce to změnu ve prospěch České republiky a jeho obyvatel,a konečně pracovat na řešení společenských problému,které jste kvůli korytům léta neřešili,ale vždy před volbama jste těm hlupákům voličským naslibovali,jak vás všichni nezajímáme.
Takže tenhle typ demokracie se neujal,a ukázal jako prohra pro všechny!
Je třeba najít jinou demokracii,né tu vaší,kecálovskou,nesmyslovskou,populistickou,lacinou, a zdegenerovanou!
04. 03. 2010 | 14:02

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 14:04

jirmare napsal(a):

Váš Nečas si v PS pěkně naběhl, když prohlásil, že odbory reprezentují pouze 18% populace. Přitom ODS se opírá zhruba o stejné procento voličů, ale svým programem a politikou na rozdíl od odborů prospívá pouze 1/2% populace, což lze bez problémů doložit.
Tak tady neplačte ty Vaše krokodýlí slzy. Jste prostě jako malé dítě, kterému sebrali hračku.
04. 03. 2010 | 14:06

bape napsal(a):

pro Jirka 1

Vy urážíte všechny slušné a poctivé svým příspěvkem. Jste asi takový darmožrout a povaleč jako nepracující sněmovna, nebo nahý Topol v Itálii. Sobotka na Vás , pane/paní. A Topola známe osobně, takže mu tykáme a budeme i Vám, chcete-li...
04. 03. 2010 | 14:06

CharlieX napsal(a):

To bape

Benefit je za to co by jinak nedělal? Nechápu, co dělá manželka ajznboňáka tak záslužného, že má režijku. Proto říkám, že by plat měl být takový, aby benefity nebyly potřeba. A jsou-li potřeba, ať jsou také řádně zdaněny. Soukromníci to tak dělají, proč by to nemohlo platit i pro polostátní a státní firmy. Zvýhodňovat jednu skupinu zaměstnanců na úkor druhé není správné. Pochopitelně jsem pro zdanění benefitů našich zákonodárců, mimochodem, radím všem se podívat na vásledky hlasování v našem parlamentu (jsou veřejně k nahlédnutí). Pro zákon o změně DPH hlasovali na podzim snad úplně všichni.
Pozn. Opravdu dopraváky někdo nutí dělat to co dělají. Je mi 40 a práci jsem změnil 3x. Jakmile jsem cítil, že mi nedává, to co chci, šel jsem jinam (a dobrovolně se tím pádem vzdal např. benefitu služebního auta a telefonu)
04. 03. 2010 | 14:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jirka1
Pana Topolánka osobně neznám. Ale můj známý, který podle jeho projektů kdysi dělal, mi řekl, že je rád, že je pan Topolánek v politice. Podle těch jeho nesmyslných čmáranic se prý nedalo dělat.

Vy milý povaleči a darmožroute.

P.S. Věřím, že jste to myslel ironicky. V opačném případě Vám doporučuji ozdravný 14 denní pobyt v Bohnicích.
-----------------------------------------
Volím VV. Pan primář říká, že kdybych volil ČSSD nebo ODS, tak se ze své schizofrenie nikdy nevyléčím.
04. 03. 2010 | 14:08

axa napsal(a):

Jirka1 je nevěřící Darwinsta a intoš s brejličkama
04. 03. 2010 | 14:14

bape napsal(a):

pro Charlie X

Je vám 4O a ještě neumíte číst, hm? Smysl benefitů jsem popsal o hlasování byla řeč včera v Událostech, kde se prolhaný Kalousek čertil, když mu to Štěch nandával. Nikdo Vás nenutí dělat ve firmě, kde jsou benefity proto, že potřebují získat zaměstnance. Jsou-li Vám lhostejné, je to Vaše věc. Měnte zaměstnání ad libitum, ale pak je otázkou, co vlastně chcete dělat a proč. Každý není všeuměl, aby to dělal, jako Vy a ještě odborně. Až Vám bude nad 5O, pak možná prozřete, že to není tak jednoduché, jakl si to malujete teď, a otočíte o 18O stupňů, ovšem, dožijete-li se toho, že ?.............
04. 03. 2010 | 14:17

josef napsal(a):

Ani věřit se nechce tomu, co řekl pan prezident: Hrozba stávkou je darebná,

zrušení vyššího zdanění benefitů nepodepíšu (zpráva z internetových Novinek). Ani věřit se nechce tomu, že ten nejprvnější demokrat v republice má uznávané právo na stávku za darebáctví. Jsem zvědav, jak na to zareagují odboráři. Ono být označen prezidentem za darebáka není jen tak. Toho se takto veřejně nedočkal ani Kožený. A co se toho podpisu týče, vždyť víme, jaké drahoty s ním umí dělat.

Dost jsem se napodivoval tomu, jakou starost o cestující projevovali všichni ti v televizním pořadu kolem stávky debatující pravičáci. Jako by snad stávka byla něco jiného, než přimět masy, aby se v důsledku vzniklých potíží trochu zamyslely nad tím, kdo že za tím vším marasmem vězí. Obávám se ale, že ty masy jsou už dvacet let trvající výchovou k sobeckosti a bezohlednosti k potřebám a právům ostatních tak zpitomělé, že se zachovají stejně hloupě, jako se už tolik let chovají v čase voleb. Některé reakce z jejich řad to naznačují.

Ono to vystoupení odborů není zvoleno zrovna šťastně. Zaměstnanecké výhody skutečně nemají všichni, a tak vzhledem k výše zmíněné, pravičáky pěstované, sobeckosti a bezohlednosti k ostatním (každý se má starat o sebe), se to může zvrtnout. A jestliže odbory ztratí i ten zbytek důvěry, jež ještě mají, naplní se naděje pravice na to, že si s lidmi bude moci dělat, co bude chtít.

Josef KOŘÍNEK, Černá u Bohdanče
04. 03. 2010 | 14:19

Jan Holubář napsal(a):

Pro Nubu:

kecáte, kecáte, kecáte NESMSLY. Pravice vždy tvořila,levice jen to tvořené rozhazovala. Pravici volí dělní a pracovití lidé, levici ti co chtějí vše zadarmo a flákači. To vidí i blbec. Jen milá Nubu, opatřete si několik základních čísel. Kdyby ODS byla pro horních 10 000, tak nemá ani promile hlasů
04. 03. 2010 | 14:22

JVM napsal(a):

Benefity se ti Topolánku zdají nemravné?Ceny pro poslance a senátory ve stravování,letní a zimní rekreace za pár korun,to není zájem jedné skupiny na úkor všech ostatních?Nebo jste nadlidi?U vás se stávce kterou provozujete na úkor všech říká obstrukce.Buď raději tiše,protože říkáš nesmysly.
04. 03. 2010 | 14:23

defenstrace napsal(a):

toplánku, ty lháři. četl jsi tiskové prohlášení vlády? Asi ne, jinak bys tak hloupě neplkal.
http://www.vlada.cz/cz/medi...
04. 03. 2010 | 14:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jan Holubář
Pravda, pravda. Primitivní rozhazování masám versus sofistikované rozhazování v rámci složitých vztahů patron - klient.

Pravice, levice, ukazovák, palec, příjice...

Vy flákači z horních deseti tisíc.

P.S. Volím VV. Nějaký první krok udělat musíme. Nakopat do zadku lumpen elitu na ministerstvech a radnicích.
Jinak bude rakovina metastázovat i do našich hlav. Pak už změnu nebudeme vyžadovat ani potřebovat. Bude nám dobře i bez ní.
Akorát že naše děcka a vnuci pro změnu nakopou do zadnice nás.
04. 03. 2010 | 14:27

defenstrace napsal(a):

V rozpočtu na rok 2010 se s příjmem z nového způsobu výpočtu DPH u zaměstnaneckých výhod nepočítalo. Odhadovaný výnos Ministerstvem financí je v řádech desítek miliónů korun. Důvodem je především fakt, že není zcela jasné v jakém rozsahu jsou benefity poskytovány a v jakém rozsahu se změnou zdaňování dojde k omezení jejich poskytování.
04. 03. 2010 | 14:30

mb napsal(a):

vzpomeňte si na svá slova, až s čssd vytvoříte ( ne vy, bém ) velkou koalici ....
04. 03. 2010 | 14:31

Terry napsal(a):

Pane Mirku Topolánku, a co takhle okomentovat (když nebyla a není "politická vůle" s tím něco za celou dobu udělat):

Levný luxus poslanců aneb jaké mají výhody ti, kteří se utkali s odboráři
(http://zpravy.idnes.cz/levn...)
04. 03. 2010 | 14:33

Pepa Řepa napsal(a):

Článek jsem nečet, debatu taky ne.Proč to číst? Je to pořád dokola.

Čtu Plíhala "Jako cool v plotě".

Jen si klidně
pindej
já poslouchám
Green Day....

nebo

Unaven
z intelektuálních
debat
odcházím se
ožrat
a pak jebat....
04. 03. 2010 | 14:41

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých a nenávistných textů, které jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 14:41

Fík napsal(a):

pro Jana Holubáře,který kritizuje Nubu.Kdyby jste četl pozorně,tak Nubu píše:...zájmy podnikatelů a horních deseti tisíc.A pak dojdete k jiným číslům než uvádíte.
04. 03. 2010 | 14:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

HE
Prostorem mezi Vaším levým a pravým uchem bych tedy být nechtěl . Mám totiž strach, když pobývám v prázdné, temné, nevětrané místnosti bez oken, pouze s jedním malým vchodem, který nepřetržitě hlídá vrátný.
04. 03. 2010 | 14:44

Jirka napsal(a):

Ale on Mirek je jinak hodnej kluk, jen ta politika mu nějak moc nejde!
04. 03. 2010 | 14:46

Venda napsal(a):

Když již přichází na vyjádření občanské nespokojenosti a argumenty jsou silné, tak se to jeví jako novum.Stávka je základním právem k vyjádření nespokojenosti a je vidět, že Fišerova vláda si je toho vědoma. A jdou z toho pro staré mocipány oprávněné obavy. Mnoho občanů států na západ od nás umí stávku použít a neorají ti mocní s nimi tak, jak je to tady, navíc u nás čím dál víc !
Neudivila mne ani tiskovka ze servru lidovců, kde je napadána snaha vedení zastupitelstva hl.m.Prahy o "klid na práci", kdy byly zrušeny dvě konání zastupitelstva v dubnu a května. A přitom ODS v Praze má i tento horký brambor korupce pořádně pálivý.
Kdybych byl z Prahy, tak si tam půjdu s lidovci zaprotestovat.
/ kopíruji z jejich tiskové zprávy /
"KDU-ČSL na Praze 1 rezolutně odmítá takovéto praktiky Rady hl. m. Prahy vedené Pavlem Bémem, která se k hlavnímu městu chovala a chová jako ke svému osobnímu majetku.

Vyzýváme všechny demokraticky smýšlející politiky a občany, kterým záleží na budoucnosti našeho hlavního města, aby v den plánovaného zasedání zastupitelstva 25. března 2010 v 9:00 přišli před budovu radnice na Mariánském náměstí a dali tak na vědomí, že si návrat totalitních praktik nenecháme líbit.

„Pavel Bém by si měl uvědomit, že žijeme v systému zastupitelské demokracie a ne v latinskoamerické diktatuře. Takovéto jednání v Praze rozhodně nesmíme připustit. Když nedovolí diskusi na zastupitelstvu, přesouvá ji tak zákonitě do ulic,“ uvedl k výzvě místopředseda pražských lidovců Jan Wolf."

ODS se musí říci, kde jsou mantinely,a druhá strany, oprávněný občan si ji musí silně hlídat. Topolánkovo hodnocení je zcela mimo mísu.
04. 03. 2010 | 14:48

Karasova napsal(a):

Benefit je neco co vam nekdo da DOBROVOLNE navic... jestli se to tramvajakum nezamlouva, necht jdou pracovat nekam jinam...co je na tom proboha sloziteho?...me vadej pachnouci tramvaje a rozbity autobusy - mam taky stavkovat?????..
04. 03. 2010 | 14:49

Lojza napsal(a):

Pane Topolánku, nesmysly. Jaký rozdíl je mezi stávkou u nás a třeba ve Francii? Tam si, dle vašich slov, "neberou nikoho jako rukojmí"? A jak jinak, než nátlakem, mají odbory jednat? Bez nátlaku se jednání nedočkají, viz třeba ty benefity? Rozdíl je, ale jiný, vám, Nečasovi a spol. se jistě nelíbí. Ve Francii totiž veřejnost se stávkujícími sympatizuje! Toho se bojíte, proto se zaklínáte "nevinnou veřejností jako rukojmím".

Podle vás je stávka nezákonná, jak jinak. O tom, že v ODS nejste demokrati, nás přesvědčujete permanentně. Takže kam vás to táhne, na Kubu, do Severní Koree, nebo Čína? Jó pane předsedo, v Evropě se občas stávkuje a JE to zákonné. Zbytečně se snažíte rozeštvat veřejnost. Lidé nejsou tak hloupí jak byste si přál.
04. 03. 2010 | 14:52

Zdeněk Koláček napsal(a):

pro karton- souhlasím,ale benefity by měla poskytovat firma,která na to vydělá a ne firma jejíž mnohamiliardové schodky uhradí vláda z peněz danových poplatníků.
04. 03. 2010 | 14:54

Jos napsal(a):

Drzý Topolánku,
vy si patrně myslíte, že si nikdo nevšiml, že odboráři reagují na nevyhlášenou stávku poslanců ODS a nikým nevolené strany TOP 09. Vy jste svojí stávkou, kterou maskujete názvem obstrukce, způsobili, že návrh nebyl 3x projednán ve sněmovně a tím jste donutili odboráře jednat. Hlavními a jedinými vyděrači jste vy, politici ODS a TOP09. Svým příspěvkem jste jen dokázal co už každý ví, že jste prázdný a arogantní lhář.
04. 03. 2010 | 14:58

Lspeedy napsal(a):

Jojo, kdo jinej se mohl ozvat než kovanej komunista Topolánek...
04. 03. 2010 | 15:03

pro Z.KOláček napsal(a):

Raději benefity tisícům čechů,než a arbitráže jeho kamarádům!!!!!!!
04. 03. 2010 | 15:03

Míval napsal(a):

Fascinují mne nářky nad tím, jak si odboráři berou občany jako rukojmí, jak bude taková stávka bolet atd.
Podle Topolánka a zde přítomné skupinky věrných by stávka měla nejspíše proběhnout někde na Boubíně, stávkovat by odboráři měli ve svém volném čase a neměli by příliš hlasitě mluvit, aby nerušili lesní zvěř.
Stávka je krajní řešení, a každá krajnost musí bolet.
Když před několika dny stávkovali piloti v Německu, v Ruzyni přebukovávali lety jako divocí. Nikdo se neodvážil blábolit o rukojmích, zneužívání postavení či narušení evropského dopravního systému. Naši železniční pupíci už preventivně naříkali, jak bude poškozena evropská železniční doprava. O zpochybňování práva na stávku panem Nečasem ani nemluvě. Jeho výroky by ve Francii znamenaly okamžitý odchod do politické penze.
Je naší škodou a nedostatkem, že se stávky využívají tak málo. A to i politicky, stejně jako ve Francii. Protože se zdá, že proti té parlamentní chásce jiné možnosti nejsou a nebudou! A pořád je lepší jednou za kratší čas nějaká ta stávka, než jednou za čas delší revoluce se samopaly a kulomety.
04. 03. 2010 | 15:03

Nuba napsal(a):

Holubáři,

Vím, že té hrstce pracovitých , kteří musejí živit bandu flákačů nezbývá čas na četbu, ale horních a dolních 10 tisíc či milionů je básnicky uznávaná zkratka, která má vyjádřit, že naše populace je většinově levicová, ačkoli se to z mediálního obrazu tak nejeví.

To, že k volbám chodí něco kolem 60 % občanů je Vám jistě známo a i z tohoto čísla je jasné, že levice má většinu. Pokud by byla volební účast povinná, tak jako je tomu tuším v Belgii a ještě někde, tak by se ten poměr ještě zvýraznil.

Vaše na moji hlavu příliš jednoduché argumentování o pracovitých a flákačích mi nestojí ani za rozbor, dokazuje to pouze to, co si myslím a sice že pravičáci si pro svůj egoismus najdou výmluvu vždycky.

Ale ať nejsem úplně zaujatá, na rozdíl od Vás se domnívám, že oba pohledy jak levicový, tak (světe div se) pravicový, má na tomto světě své místo, doplňují se a je na každém, co je mu dle geneticky daných vlastností a životních zkušeností bližší.

A nezapomínejte, že žili, byli Adam a Eva (nepopřete, že jedinci rozdílní) a to, že byli vyhnáni z ráje způsobil kdo ? No had to byl. A na toho bacha, pane, to není žádný levičák a dokonce (říká se mi to těžko) ani pravičák
04. 03. 2010 | 15:04

Lištička napsal(a):

No to je ale drzost. Tak odbory tu mají jen držet pusu a krok?! Podle Topolánka a slavné ODS asi ano! Možná by si pan Topolánek měl přečíst Ústavu ČR. A povídat něco o nemravných benefitech?! To je vrchol. To říká politik, který si jako poslanec užíval nemravné poslanecké náhrady, 100% plat při nemoci a další libůstky, nemluvě o státem placených výletů na lyžovačku apod..
04. 03. 2010 | 15:07

Reedoc napsal(a):

To Jos:
Ano, sabotování práce ve sněmovně je zákonný akt, ale řádná stavka je nezákonná? Rukojmí si berou jen zloději, teroristi a únosci. Nikoho takového jsem při minulé stávce neviděl, zato je jich plná sněmovna.
04. 03. 2010 | 15:07

vobtahlo eda napsal(a):

Jakmile si Mireček něco napíše sám , odezva je ohromující.
Psal asi na poslední chvíli a možná ani nezaznamenal , že stávka nebude.Ale asi je to apel do budoucna.ODS je asi jediná strana na světě , která odmítá připustit obhajobu něčeho, např. existenci benefitů, které nepředstavují nic socialistického ale jsou běžnou součástí požidků běžného zaměstnance na jím tak opovrhovaném rozežraném západě.
Velmi by mně zajímalo, jak tento skvělý ekonom a vizionář , sice jen do roku 2020 fungoval coby podnikatel.
Podle toho co hlásá, pracovali jeho zaměstnanci ve firmně VAE , cobi nesvéprávní rabové bez pracovní doby,pracovní smlouvy a zadarmo, jenom z lásky k Mirkovi.

EDA Vobtáhlo
04. 03. 2010 | 15:09

peter napsal(a):

Majitelia firiem medzi sebou:
Pocúvaj, ty dávas vyplaty zamestnancom, ked je kríza?
Nedávam, a ty?
Nedávam, a chodia do práce i tak?
Áno, chodia.
Pocúvaj, nemali by sme od nich vyberat vstupné?
04. 03. 2010 | 15:13

Jirka napsal(a):

Mám silný pocit, že je to u nás už natolik zprasený, že se nikdo ničemu nediví a kdyby nám politici začali vykrádat i domy tak každej řekne akorát-no jóó, politika!
04. 03. 2010 | 15:17

Milan Kubeša napsal(a):

To Jan Holubář

Fakt jste to té Nubě nandal. Moc pěkně jste to napsal. A těch argumentů. Fak dost dobrý.
Levice je banda, pravice je hnací motor pokroku. Je to tak. Plně s Vámi souhlasím. Jsem úplně nadšen jak musí být z Vás Nuba na větvi. Proboha, ať si něco neudělá. Snad to unese.

P.S: Ještě jednu poznámku si nemohu odpustit: Vážený, paní Nubě nesaháte ani po kotníky. Jste obyčejný vocas, který opakuje fráze koupených novinářů. Copak by dělali pravičáci bez levičáků? Museli by sami makat za pár šupů a bez benefit!
04. 03. 2010 | 15:24

Z.Lex napsal(a):

A co takhle FIPky (volné jízdenky po Evropě) - neměly by se také zdanit v celé EU? A komu se budou daně odvádět?
04. 03. 2010 | 15:34

Nuba napsal(a):

Pane Kubešo,

děkuji za zastání, ale Holubář má co se mě týče (dnes) pravdu. Ještě štěstí, že mi to nemusí platit.

Flákám se dnes úplně nehorázně, svědomí nadranc, ještě že jsem ta boháčka a mohu si to občas bez vážné újmy na dětech či manželovi dovolit. Pokusím se něco do půlnoci ještě zachránit.

Rébus pro Holubáře - bohatá levicová flákačka - ale to je už asi příliš složité,

tož čus
04. 03. 2010 | 15:42

Oldis napsal(a):

ses vobycejnej bolsevik topolanku
04. 03. 2010 | 15:43

Lex napsal(a):

Milan Kubeša
Příteli, proč ty pejorativy na adresu "Holubáře"?
Holubář přece napsal: "kecáte, kecáte, kecáte NESMSLY. Pravice vždy tvořila,levice jen to tvořené rozhazovala. Pravici volí dělní a pracovití lidé, levici ti co chtějí vše zadarmo a flákači. TO VIDÍ I BLBEC. Jen milá Nubu, opatřete si několik základních čísel..."
Takže je třeba jen se zeptat, jestli to vidí fakt správně.
04. 03. 2010 | 15:46

ändy napsal(a):

Nechtěl byste p. Topolánku s rušením benefitů začít společně se svými soukmenovci v obou komorách parlamentu?
04. 03. 2010 | 15:58

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem další dva hrubě urážlivé texty (např. "čůrák zkurvenej"), které byly v rozporu se zdejšími pravidly. Ta jsou shrnuta v Kodexu diskutujících http://blog.aktualne.centru... Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 16:03

vasja napsal(a):

To je šichta, co... pane Michalco:)))))
04. 03. 2010 | 16:03

Petr napsal(a):

..pojďme do ulic !!!!!!!!
04. 03. 2010 | 16:04

Pepa napsal(a):

Pane Topolánku Vaše drzost,sprostota , jakákoliv absence svědomí a morálky je neuvěřitelná. Být Vámi chodil bych kanály kde patříte. Vaší útěchou budiž že by jste v tom kanále v modro,černo,zeleno,oranžovo ,červeném průvodu nebyl sám. Patříte s ostatní sebrankou "politiků" ,kteří nás 20 let terorizují a okrádají mezi největší škůdce a odpad v historii této země. Tfuj.
04. 03. 2010 | 16:05

Zdeněk Koláček napsal(a):

Odbory by měly stávkovat proti svému vedení,že nemá na vyplácení benefitů tím,že špatně hospodaří.Proč mají občané doplácet na špatný management,který požaduje každý rok miliardy na prohospodařené peníze.To vedení odborů nevidí,nebo drží basu s vedením za tučné všimné.Zkrátka líní komunističtí kapři.
04. 03. 2010 | 16:06

Zdeněk Koláček napsal(a):

Odbory by měly stávkovat proti svému vedení,že nemá na vyplácení benefitů tím,že špatně hospodaří.Proč mají občané doplácet na špatný management,který požaduje každý rok miliardy na prohospodařené peníze.To vedení odborů nevidí,nebo drží basu s vedením za tučné všimné.Zkrátka líní komunističtí kapři.
04. 03. 2010 | 16:06

zdenekmihalco napsal(a):

vasja

Dobrý den, pane Vasjo. Dneska se nenudím... Zdraví ZM
04. 03. 2010 | 16:06

Zdeněk Koláček napsal(a):

Odbory by měly stávkovat proti svému vedení,že nemá na vyplácení benefitů tím,že špatně hospodaří.Proč mají občané doplácet na špatný management,který požaduje každý rok miliardy na prohospodařené peníze.To vedení odborů nevidí,nebo drží basu s vedením za tučné všimné.Zkrátka líní komunističtí kapři.
04. 03. 2010 | 16:07

Zdeněk Koláček napsal(a):

Odbory by měly stávkovat proti svému vedení,že nemá na vyplácení benefitů tím,že špatně hospodaří.Proč mají občané doplácet na špatný management,který požaduje každý rok miliardy na prohospodařené peníze.To vedení odborů nevidí,nebo drží basu s vedením za tučné všimné.Zkrátka líní komunističtí kapři.
04. 03. 2010 | 16:08

Vico napsal(a):

Už nechte chudáka Holubáře. I debil má právo zapojit se do diskuze o vlivu vzdělání na volební preference.
04. 03. 2010 | 16:09

myrta napsal(a):

I Klaus přece podpořil ODS ohledně stávky-nestávky.To je ten pán,co neuznal ani poděkovat Sáblíkové za medaile.Za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší vlasti.Za to poslal vroucí blahopřejný dopis Železnému Vladimírovi.Souputníkovi v jiné reprezentaci-rozkrádání.Dopis je OUTSIDER MEDIA.
04. 03. 2010 | 16:17

vasja napsal(a):

Koukám, že tady je svět nějak naruby.
Odbory chystaj stávku, aby kapitalisti platili menší daně.
To se inginýr Paroubek asi picne.
04. 03. 2010 | 16:21

Lex napsal(a):

Zdeněk Koláček
"Parkinson" je mrcha zákeřná, že. Nic si z toho "čtyřklepu" nedělejte, to se jednomu stalo, že se šel vyčůrat - no představit si to umíte, kam to až dotáhl.
04. 03. 2010 | 16:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Mirko ,

pěkně Vás zdravím.Tak jsem si prolétl očima tuhle debatu a i když mě bylo jasné od počátku,že se tady sejde tvrdé panoptikální jádro levičáckých sprosťáků,lenochů a povalečů všeho druhu, - tak výsledek překonal očekávání.
Pan Mihalco by to snad neměl ani mazat,aby se slušní lidé přesvědčili o pravdivosti mých slov.

To co jate napsala je naprostá pravda.Plně s Vámi souhlasím a neměl bych to ani rozvádět,poněvadž v tomto případě, v prípadě zaměstananeckých benefitů bych zašel dál než Mirek Topolánek.
A tvrdě a nesmlouvavě.

Jízdní a jiné výhody zavedli hlavně do oblasti celostátní dopravy Komunisté celkem logicky.
Polovojenská organisace "Modrá armáda" byla jedním z klíčových faktorů jejich moci.Tak jak zavřela huby zemědělcům,že jim povolila rozkrádat JZD a dala zbraně jako druhé ozbrojené pěsti KSČ (první byly Lidové Milice),tak také vyzbrojila tuto armádu neoprávněnými prebendami,kteří jiní lidé neměli.Vznikl u zaměstanců ČSD tak dojem,že jsou nadřazená kasta a jejich vedoucí od náčelníků po ministra je v tom udržovali.

Mimochodem - pracoval jsem u této organisace celé desetiletí z poznal jsem co to bylo za bolševickou pakáž.Všechno bylo utajené a "státní tajemství",aby mohli terorisovat podřízené.Vědomost o tom kde leží klíče od výhybky do šturcu,jste musel stvrdit podpisem a když jste pak chtěl vyjet do Jugoslávských alp tak vám z tohoto důvodu,(mimo jiné) odmítl vrchní obergauner
(třebas na Traťové Distanci) podepsat devizové prohlášení.
A tito obergauneři byli pečlivě vybíráni a dosazováni do těchto funkcí.
A sedí tam hajzlové dodnes.
Ti,kteří tam nesedí sedí pro změnu v ODBORECH.

Píši o tom proto,že oni mladí sprosťáci vlasně ani nevědí která bije.A ani nikdy vědět nebudou.

A vracím se k jiným lidem jako například k panu Lexovi.
Lidem,kteří vystudovali práva za bolševika a dodnes nejsou taktéž schopni ujasnit si pojmy.
Tito budo donekonečna poukazovat na lumpárny pravice a vedoucích a odpovědných grázlů třebas z ODS(oprávněně), jen aby mohli potvrdit svoji podporu levicovým zlodějinám a gaunerstvím všeho druhu.

Když tedy už tvrdí,že v Americe zabíjejí černochy tak by se měli také podívat jak se chovaly americké odbory ve 40.letech minulého století.(paralela naprosto jistá).Jakých používaly mafiánských metod a jak vůdcové některých odborových centrál donutily nakonec i velké firmy jako GM akceptovat jejich manýry.
Vše to ale souviselo s dravčí politikou státu,který sice deklaroval ústy presidenta New Deal,ale ve skutečnosti se jen málo staral.
Všechno už tu vlastně bylo.Je se to opakuje.
A tak ať si to zopakují všichni,kteří se neumějí poučit z historie.

Ivan.
04. 03. 2010 | 16:54

Josef napsal(a):

Řekl to hezky. Ale to je asi tak vše.
04. 03. 2010 | 17:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Aby bylo úplně jasno:

Zapoměl jsem jméno toho "managera"současných Českých Drah, pobírající měsíční plat 480.000 kč(mimo milionové roční prémie a zlaté padáky a odstupné při odchodu na nové lukrativnější posty).

Když se hi novináři ptali zdali si takové odměny zaslouží,-odvětil:

"Mám obrovskou odpovědnost za tisíce kilometrů kolejnic".

Má hovno tento gauner.Nemá ani odpovědnost jakou má okrskový lékař.To jen zpovykanost státních zaměstnanců, navíc závislých na periodickém přísunu státních dotací z daní nás všech. Oni si jen ujasnili možnosti jaké mají jinde ve světě všichni vyčůraní grázlíkové a za podporu stranických sekretariátů si je domoci v Eurech.

Je jedno zdali se jedná o Topolánka nebo Paroubka.
Ani to Vám není jasné pane Lexi?
Ivan.
04. 03. 2010 | 17:12

Konrad napsal(a):

Topolanek se dovolava obcanu, ale nezda se ze by vetsine z nich stavka vadila. Uvedomuji si totiz ze priste se neco takoveho muze stat i jim.ODS spolu s Kalouskem si musi zvykat, ze se obcane nenechaji tak lehce zdimat.Pozivacny a marnotratny Topolanek chce zdanit benefity posunovacum a vyhybkarum, kteri ze svych platu sotva uzivi sve rodiny.. Stydte se pane expremiere! ...Ja stojim plne za stavkujicimi.
04. 03. 2010 | 17:18

kozoroh napsal(a):

Lex, Vico.
Vás jsem dosud považoval za rozumné diskutéry. Po tom, jak souzníte s těmi, před kterými by si člověk ani neodpliv, měním názor. Jste totéž. Nostalgie po minulosti z vás čouhá, jak sláma z bot.
04. 03. 2010 | 17:20

JJJ napsal(a):

To Ivan Hochman,
a jinak vám chutná? Berete prášky pravidelně? To byste měl.Jinak nevím,nevím.
04. 03. 2010 | 17:26

zdesta napsal(a):

Topolánek: Vydírá vyděrač a vyděračství je trestný čin.Tak je zažulujte a pošlete do kriminálu. Tak se zbavíte "levicových šmejdů"a některým nadšencům z prava uděláte radost.Nebo se vraťte ke starým osvědčeným matodám,které se někdy praktikovaly před sto léty.Poslat na ně žandáry a trošku si zastřílet,ať si to užijí vyčuránci.Dokonce to má i u nás tradici(ČSR-první republika) Ten ministr vnitra,teď si nemůžu vybavit to jméno (takové kratší slovenské na eS)dostal od Havla státní vyznamenání.Třeba by vám VK taky něco přihrál.
04. 03. 2010 | 17:42

Lex napsal(a):

kozoroh
Víte, že je mi naprosto jedno, za co jste mě považoval nebo považujete, a jsem přesvědčen, že i Vico? Na oplátku Vám musím říci, že já jsem Vás za rozumného diskutéra nepovažoval nikdy.

Ivan Hochmann
Milý Ivane, samozřejmě, že jsem vystudoval za bolševika, když jsem dnes už v důchodu. A můžu Vám říci, že jsem dost rád, že mi nebylo dáno studovat na těch dnešních "sorbonách", kde "studuje" více jak 60 % každého ze současných populačních ročníků. Dovedete si představit, jak asi vypadá úroveň VYSOKÝCH škol, na kterých může studovat - opakuji - přes 60 % z každého ročníku dorůstající populace? Do loňska jsem na jedné VŠ působil, nemusíte se se mnou přít.
Jinak, Ivane, já nemám už dávno s Vašimi texty problém, Vy to víte. Jenže na rozdíl od Vás si uvědomuji, že to nejde jinak, že tu někdo zbožíhodopuštění vládnout musí. A jsou tu jen dvě možnosti - buď volit ty, co bezostyšně nezakrývají, že jejich cílem je ukrást lidem této země všechno, anebo ty, kteří - v tomto případě ústy senátora Drymla - říkají "My víme, že se ty zákony nemusí dodržovat do důsledku, ale největší část z těch peněz musí přijít těm, komu patří." Ivane, vždycky volíme zlo. Ale mám-li možnost si vybrat mezi větším a menším zlem, volím to menší. Jména jako Topolánek, Paroubek, Kalousek, Bursík, Svoboda, Filip jsou mi u ...... - no, víte kde. Já volím, podle mne, to menší zlo. Které někdo může považovat za to větší, ale to je jeho věc.
Nemáte nejmenší důvod na mě útočit.
04. 03. 2010 | 17:54

BK napsal(a):

Přemítám, jestli ten manager Českých drah, co bere měsíčně
480 000 a k tomu milionové roční prémie je přesvědčením levičák nebo pravičák...
hm...vzhledem k tomu prohlášení
o vlastní odpovědnosti to bude asi pravičák...
04. 03. 2010 | 17:56

Vico napsal(a):

kozoroh : V této diskuzi především souzním s Nubou. Už tu psala, že zrovna není ve věku teenagera,takže v tom smyslu by tu i nějaká ta nostalgie po minulosti byla :)

U Holubáře je to jak ve squashi. Jaká rána do zdi, takový odraz.

A pokud jde o autora blogu, platí totéž. Jaká rána do zdi, takový odraz v diskuzi. Někde pod Petrem Klanem, ač názorově diametrálně rozdílní, si můžemě i pěkně povykládat. Pod Topolánkem nikoliv.
04. 03. 2010 | 18:01

kozoroh napsal(a):

Lex.
Moc jsem toho zde nenadiskutoval. A za těmi pár glosami si stojím.
04. 03. 2010 | 18:05

copacabanga napsal(a):

Souduhu Topolanku, selhal jste jak v zivote politickem tak v zivote soukromem. Holt, komu neni shury dano, v apatyce nekoupi.
A tak si myslim, ze byste mel zacit ridit alespon zivot sveho syna, ktery v USA dela jen ostudu.
04. 03. 2010 | 18:05

kozoroh napsal(a):

Vico.
Jsem rád, že to berete jako hru, byť to mnohdy vypadá na krev (u vás ne).
04. 03. 2010 | 18:07

Volič. napsal(a):

Topolánku,Topolánku,tvoje modrá mafie spolu s justiční mafii tento stát,včetně lidi vybrala až hluboko pod dno,přirozeně to děláš přesně jak začal to rabování tvůj předchůdce slavnou kup.privatizaci,neviditelnou modrou rukou trhu,tunelářením,ničením všech podniků a.t.d.,ale to tě neomlouvá,ty a tvoji poskoci jste to dokonali a s tupou arogancí a ty myslíš,že ti to lid promine a zapomene a ještě tě bude oslavovat,kdepak dokázal jsi a důkladně dal najevo,že lidi tohoto státu jsou pro tebe jen a jen tupé stádo,mimo zbohatlíků,korupčníků a lidí,co pro tento stát nehli a nehnou prstem,jen brát a usrpavat ze všeho,všech s tvojim dabelským požehnáním,jo,kdo chce kam,pomožme mu tam,tak běž makat,ale daleko pryč od všech politických koryt.
04. 03. 2010 | 18:09

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Lexi,

je Vám známo,že Vás považuji za velice vzdělaného a erudovaného člověka.

Tím více mě nasíří,když vidím jak si přisírate na hromadu,namísto toho abyste se domohl objektivního pohledu na současnou situaci.
Tou je oprávněnost odborových požadavků v celém kontextu.A navíc neodpovědný a zlovolný úmysl ještě více zdehonestovat strany pravice.
Já se k ODS ppro její ksindloviotost nehlásím od samého počátku,přestože jsem opakovaně deklaroval svůj příklon k pravicovým hodnotám a moralitám.
ODS s těmito nemá co společného, Ale nebudu kopat do politických hanebníků jen proto aby přišli jiní ještě daleko horší.

Přečtěte si povídku pana Topolánka ještě jednou a zjistíte,že má naprostou pravdu.Stejně jako Senát,president,p.Schwarzenberg a jiní.

Zdali chcete volit jakékoliv zlo ,je to Vaše věc.
Já volit zlo NEBUDU.
Ať se profiluje mírně,či agresivně.
Zlozvyky a prebendy politiků a ostatních zaměstnanců státní správy jsou stejně anachronismen po bolševikovi jako drážní benefity.

Vše je zakonzervováno kouzelným slůvkem Jičínského darebáků - kONTINUITA !

Až do doba , než dojdou finance či trpělivost.
Zdravím Vás Ivan.
04. 03. 2010 | 18:12

Ivan Hochmann napsal(a):

........a nemohu si pomoci,

po Vašem prvním vstupu na tomto blogu,mě napadlo totéž co Kozoroha v 17.20 hod.

Ivan.
04. 03. 2010 | 18:21

kozoroh napsal(a):

IH.
Díky, Ivane. Jen dodám, že jsem i na diskuzi u Sobotky. Rozdíl mezi diskutéry je více než zřejmý.
04. 03. 2010 | 18:26

hankacl napsal(a):

jarpor 04.03.2010 13:03:26
Cena pořizovací přece není totéž jako "cena obvyklá"
04. 03. 2010 | 18:55

grőssling napsal(a):

Zdravím Vás pane Mihalco,

autor tohoto blogu není žádný lumen, to víme již léta, tak proč číst jeho texty a tím pádem diskusi.

Tentokrát jsem se soustředil pouze na Vaše zdůvodnění výmazů příspěvků, které nedopovídaly kodexu. To stačilo. Bylo to výživné, hodně jsem se bavil.
Přeji Vám pevné zdraví, musí to být síla tomu nepodlehnout.
04. 03. 2010 | 19:01

Lex napsal(a):

Ivan Hochmann
OK! Nevolte. Tím spíše dáte svůj hlas, tím, že jste nevolil, vítězi voleb a neovlivníte, jestli zvítězí to menší nebo větší zlo.
Jen svědomí budete mít jako čisté, že jste je nevolil. Volil. Pštrosova hlava v písku ještě neznamená, že to, co je nad tím pískem, se neděje.
A víte, jaký je rozdíl mez Vámi a kozorohem? Vy ve svých vstupech, jakkoliv emotivních, vždycky (už hezky dlouho) máte myšlenku. No, a teď si přečtete znovu, co napsal kozoroh: "Vás jsem dosud považoval za rozumné diskutéry. Po tom, jak souzníte s těmi, před kterými by si člověk ani neodpliv, měním názor. Jste totéž. Nostalgie po minulosti z vás čouhá, jak sláma z bot."
Všímáte si, po myšlence jakoby vymeteno u pekaře. Jan kádrování. To, že je Váš styl? Možná byl. A to, že Vás napadlo to co kozoroha, je Vaše věc. Jestli považujete někoho, kdo má jiný názor, jiný pohled na svět, jiné priority, myslí jinak než Vy, za (jánevímco), je to také Vaše věc, pokud ho za to nekádrujete na těchto tapetách. Já totiž kádrováky nemám rád. A proto je mi jedno, co si o mne kádrováci myslí. Víte, jak vznikl kádrovák?
Zkřížením mola a kozy - poletuje a mektá.
Tož tak, Ivane. Tak.
04. 03. 2010 | 19:18

zdesta napsal(a):

I.Hochmann: Můj dědek dělal za první republiky na železné dráze a benefity měl také.Ten superšéf(480 klacků plat) u ČD nebude rozhodně iniciátorem nějaké stávky a na nějaké benifice asi prdí. Vy jste zde vyjel na stávkující a odbory z principu.Takže Vám by na př.nevadila práce nezletilých,práce od nevidím do nevidím etc.Máte snad dojem,že tyto otrocké poměry odstranili majitelé? Teď k těm normálním co pracují na dráze.Jezdím vlakem poměrně často.Většinou EC a IC.Je to levnější a rychlejší než autem.Nedávno jsem jel ECéčkem Varšava-Vídeň.Vlak měl 20min zpoždění(zaviněné v Polsku)Vláček si to hasil kolem 140km když se náhle do protivky vřítila ta samá potvora.Nenapočítal jsem ani 20vteřin a převexlovali jsme se na kolej protijedoucího vlaku.Tak jsem si říkal,co kdyby ten operátor zachrápal,nebo něco posr..l. Byl to pro mne šok.Tolik o zodpovědnosti těch normálních.Jezdí v noci,vsobotu, nedělema,ve svátky a.t.p.Považuji za docela normální,když si člověk brání to co má a je to přirozené.Pokud se domníváte že tato přirozenost patří jen levicovému bioodpadu,(lenoši,hochštapleři,vyčuránci)na celém světě,tak stím nic nesvede. Je zbytečné se čílit.Mějte se.
04. 03. 2010 | 19:21

jarpor napsal(a):

hankacl

Má reakce byla na stanovení ceny nikoli výrobku, ale stravy. Takže - soudím - máte pravdu Vy, a v onm konkrétním případě i já...

Kozoroh

Zdravím... a jako obvykle - palec nahoru...

Hezký večer
04. 03. 2010 | 19:21

E.T. napsal(a):

04. 03. 2010 | 19:28

Nuba napsal(a):

Pane Ivane,

děkuji za pozdrav, dlouho jsem Vás nikde očičkem nezahlédla, asi jste po vzoru starých medvědů odpočíval zahrabán pod sněhovým příkrovem.

Virtuálně se známe již dlouho, takže své politické názory rozvádět nebudu. O duze jsme si kdysi již povídali a pořád zastávám názor, že je to přírodní úkaz a jelikož větru a dešti také neporoučíme, tak se s tím hnout nedá. Dá se pouze udržovat ve správných barevných relacích. Aby nám nepřevládla tu červená, tu černá či podobný defekt, kterým by se její ráz nebezpečně změnil.

Kdysi jste mi pod dojmem mých názorů radil, ať nechám bojovat muže.
Uznávám, že já bych asi žádnou válku nevyhrála, ale žádnou bych ani nezpůsobila. Vždycky budu doplácet na jiné, totiž ty, kteří si dovolí způsobit druhému neštěstí. A přesto necítím nenávist. Naprosto neuznávám princip oko za oko. Při jeho striktním dodržování by se lidé na této planetě již dávno vymlátili. Teď je sice situace trošku klidnější, civilizace naštěstí pokračuje, bohužel ovšem pomalu. Dodržování práva a pěstování právního vědomí se zaseklo a do popředí se dostávají představitelé, jejichž charakter nevěstí nic dobrého.

My se tady sváříme, zda do duhy mrsknout víc oranže nebo azuru a stranou naší pozornosti se krade další totalita. A nebude to ta červená. To se se mnou snad nebudete přít ani Vy. Nová móda vyžaduje inovace. Na barvu jsem zatím nepřišla, ta mrcha se fikaně balí do duhové šály a já jí pracovně říkám PEP. Politicko Ekonomicko Právní mafie. Ta má ty naše bezcharakterní politické bakelity již dávno nejen pod lupou, ale přímo přišpendlené jak brouky pod sklem. A ti kašpaři za bakšiš udělají cokoliv. A ten červený knoflík je tak nebezpečně blízko. To mě znepokojuje.

Já bych také ráda řekla, že odmítám bojovat války, které nezpůsobím. Ale zároveň vím, kolik lidí vlastní nevědomostí (nedostali ji do vínku) se dá nedobrými vůdci (dýlery) svést na špatnou cestu. Pořád váhám mezi tím se na všechno vykašlat, pustit tu blbou politiku z hlavy, nedělá mi to vůbec dobře.

Každopádně blíží se jaro, dobří lidé, příroda, hudba, knížky dělají divy, takže snad mi ten přiblblý předvolební kvas pomohou překonat.

Také zdravím Mirka
04. 03. 2010 | 19:35

Nuba napsal(a):

Kozorohu,

k Vaší poznámce stran diskutujících pod blogem pana Sobotky - to je totiž tím, že zde a tam přítomný autor se totiž nedá srovnat. To je jako nebe a dudy nebo jste někde, vyjma vlastni ideologie něco alespoň srovnatelně hnusného jako na Topolánka vyčenichal ?

To je fyzikální zákon akce a reakce. Na ztopořený prostředník musí být také odpovídající odezva.
04. 03. 2010 | 19:36

E.T. napsal(a):

04. 03. 2010 | 19:40

Lex napsal(a):

Ivan Hochmann
A ještě jsem si všiml Vašeho angažmá u dráhy. A také toho, jak psujete bolševiky za to, že -"...v prípadě zaměstananeckých benefitů bych zašel dál než Mirek Topolánek.
A tvrdě a nesmlouvavě.
Jízdní a jiné výhody zavedli hlavně do oblasti celostátní dopravy Komunisté celkem
logicky."
Asi nebudete mít v této věci pravdu. Režijní jízdné, deputátní uhlí a dřevo a řada jiných zaměstnaneckých výhod byla u dráhy zavedena za první republiky. Protože tehdy ve vládě věděli, jak je důležité si vychovat a udržet zaměstnance. A pak si jich vážit. A že jim to ostatní záviděli, o tom žádná. Pochybuji ale, že by kvůli tomu rozpoutávali vzájemnou řevnivost. To je až dnešní výdobytek.
04. 03. 2010 | 19:42

E.T. napsal(a):

Paroubek je v pořádku !!


http://www.ateo.cz/i/4177/e...
Bude řídit sport.
04. 03. 2010 | 19:52

DJ napsal(a):

Lexi,
Režijní jízdné, deputátní uhlí a dřevo a řada jiných zaměstnaneckých výhod byla u dráhy zavedena za první republiky. Ne za první republiky, ale za Rakouska Uherska!!! Lidé se totiž rychlých vlaků a kouřících lokomotiv báli. A vůbec, bylo to něco nového, takový vlak.
Za komančů promluvila k benefitům třídní spravedlnost ( závist) a mnohé z nich byly zrušeny. V podstatě zůstala nakonec jen režijka.

Jenže dnes se jedná o placení daní z benefitů a ne o benefity samotné!!! Chápeš ten rozdíl? Asi ne, stejně jako většina rudých. Co? Ta propaganda je skvělá věc co? Člověk nemusí používat vlastní mozek. V ČSSD to zvládnou za Tebe.
04. 03. 2010 | 19:54

Nuba napsal(a):

E.T.

A tu z toho reálu, Topolánek v Berlusconiho vile, tu byste prosím Vás nikde nenašel ?
Můj manžel by Vám potom možná poslal mejlem děkovný dopis.
04. 03. 2010 | 19:55

DJ napsal(a):

Jo,

víte, že Pan Paroubek byl zázračné dítě?

Skutečně! Už ve čtyřech letech měl tolik rozumu jako nyní.
04. 03. 2010 | 19:59

E.T. napsal(a):

Nové logo ČSSD !

http://www.ateo.cz/i/2629/e...
04. 03. 2010 | 19:59

vlk napsal(a):

1- Topolánek pokládá benefity za nemravné...
2-Topolánek má starost o to, jak k tomu přijdou ostatní občané , kteří musí utahovat opaksy
3- Topolánek se nenechá vydírat
4-Topolánke má stávku za nezákonou.

Pokdu tyhle čtyři artkuli ten pán opravdu myslí vážně, měl by kandidivat nikoli do Strakovky ale do Bohnic.

K bodu 1.
Benefity typu režijka, deputátní uhlí, deputátní pivo, deputátní... nepovažoval za nemravné uř Franc Josef. Kd y řad a z nich prostě byla zavedena.
Naprosto samozřejmé byly za první republiky. Kd y tad y bylo vzorové tržní hospodářství . Bez přívlastků. A bez justiční mafie. A také Dalíkové museli mít aspoň nějakou formu. Značně rozdílnou od od formy koňského handlíře dneška.
Dokonc e ani komouši deputáty a režijky a podobné benefity nezrušili.
Až Topolánek - tenhle normál mravnosti a nemravnosti v Čechách 21.stolet je má za nemravné...
Neuvěřitelné.
2- No a vedle toho má starost co jako ostatní občané. co kdyby někdo vysvětlil Topolánkovi, že takové s travenky má s koro každý zaměstnanec. takže věxc s e týká všech. A pokud s někým mlátí závist do té míry, že závidí ajznbonům režijky, tak ať s enechá zaměstnat na dráze.
Dneska jsem četl někd e na netu, že u odborářů jd e o danění asi 470 Kč měsíčně.
Když pan Topolánek byl dlouhá léta senátorem a pak poslance m, mohl brát poslanecké náhrady až d o výše 40 tisíc!! 40 tisíc! Dodnes s e z toh o platí daně. V krkonoších je poslanecká zotavovna , kd e se platí den pobytu s plnou penzí ais 260 kč/den. V poslanecké a senátní restauraci s eposlanec nají - úplný oběd všetně nápojů asi za 60Kč. Nezávidím. Ale co si o tom má pomyslet ten, kdo si utahuje opravdu opasek. To Topolánka pochopotelně vůbec nezajímá.
Neuvěřitelné.
3-Topolánek se nenechá vydírat. Morava, pamatujete ještě to jméno? Tak ten na to měl jiný názor. Pro koho asi.
Pamatujete ještě jméno Kořistka? S tím také neměl Topolánek nic spoelčného. A jak asi vznikla čunkiáda Topolánku? Zkuste nám otom trochu vyprávět..
Rozdíl je jen v tom, že lidovecké hlas y byly v parlamentu třeba. Venca z Horní dolní je prostě buran z Horní dolní Bez jakéhokoliv významu pro pana předsedu. Ten potřebuje jedničky. Jak známo.
4-Topolánek má stávku za nezákonou!!! Podnikatelé mohou lobovat jak chtějí.Kdykolvi a kdekoliv. Bez zákonného rámc e a regulace. Ale námezdná síla má podle pana předsedy pouze jediné právo - držet hubu a krok.A nechat s i všechno líbit.
Už jsme to psal včera - co si to kdysi ti drzí Chodové dovolili ,že odmítli Lomikarovi robotovat a odvolávali s ena s vé s taré výsady. Dobře jim tak, že je vojsko rozstrílelo a drzého praodboráře Kozinu pověsili! Jak by k tomu chudák Lomikar a ostatní už robotující přišli že?
Já nechápu, kd e ten člověk tu drzost bere.
04. 03. 2010 | 20:00

Lex napsal(a):

DJ
Nepamatuji se, že bychom byli známí, tím spíše přátelé. Takže Vám budu nadále vykat.
Nemělo Vám ale ujít, co jsem napsal 04.03.2010 10:36:06
V nynější glose jsem reagoval na IH, dokonce jsem to tam zkopíroval. Chtějte ale po modrých strakách, aby uměly číst a ještě tomu rozumět, že.
Takže si své rádobymoudra, v podstatě kydy, laskavě nechte pro sebe. Hle - další stvořený z mola a kozy!
04. 03. 2010 | 20:01

E.T. napsal(a):

Pokochejte se mrs. Nubo

http://www.ateo.cz/f/images...
Na to asi Jirka nemá, lol.
04. 03. 2010 | 20:04

jarpor napsal(a):

Lex

"Režijní jízdné, deputátní uhlí a dřevo a řada jiných zaměstnaneckých výhod byla u dráhy zavedena za první republiky. Protože tehdy ve vládě věděli, jak je důležité si vychovat a udržet zaměstnance."

Pravda pravdoucí. Teď ještě zbývá porovnat daňový systém tehdy a dnes, úroveň mezd těchto zaměstnanců tehdy a dnes vůči jiným skupinám či vůči průměru... a můžeme se dostat ke klidnému, neideologickému srovnání... zda má vůbec smysl ono zdanění těchto požitků, lépe jaký základ má být použit pro výpočet odvodu DPH, řešit "legislativní nouzí"... teď a hned, a zda v celém "problému" není více politiky než skutečné důležitosti...

Jinak argumentace, že něco bylo kdysi... tak trochu pokulhává...

Hezký večer
04. 03. 2010 | 20:04

jarpor napsal(a):

Vlk

"Já nechápu, kd e ten člověk tu drzost bere."

Obávám se, že toho, co pan Vlk nechápe, je více... :-)) jak vyplývá z mnohých jeho reakcí...
Podle jeho předpovědí z podzimu 2008 jsme se dnes již všichni měli skrze krizi pást, nikoliv se dohadovat o zdanění benefitů... vzpomínáte na ty předpovědi ?

Hezký večer
04. 03. 2010 | 20:11

Lex napsal(a):

vlku,
příteli, kde ses toulal? Ale znáš to, "Pařez zůstane pařezem a ... .....".
Zřejmě jsi neměl čas hledět na celou diskusi, dovolím si Tě odkázat na svůj 04.03.2010 10:36:06
Také ten po Tobě, co jako píše mi, je pěkně vypečený.
04. 03. 2010 | 20:13

Nuba napsal(a):

E.T.

děkuji, je vidět, že ještě nejste úplně ztracený případ, přece jste schopen se alespoň o něco s druhými podělit

ještě jednou díky za obzvlášť šťavnatou kulturní vložku

Ačkoli musím Vás trošku poučit, protože nevím zda jste si vědom faktu, že mezi velikostí pohlavního údu a inteligencí bývá většinou nepřímá úměrnost
04. 03. 2010 | 20:19

kozoroh napsal(a):

Lexi.
Jsem technik. Mne nikdy neživily řeči, ale exaktní fakta. Nepouštím se s vámi do diskuze, jen glosuji. Tu zkratku si snad dovolit mohu. Na mém názoru to nic nemění.

Nuba.
Netahejte do toho fyziku. Já Topolánka nehájím. Jen srovnávám úroveň diskuze zde a u Sobotky. Ten rozdíl je patrný i vám. Máte-li pro ten rozdíl vysvětlení takové, jak máte, je to vaše volba. Nejsem už žádný puberťák, abych viděl černobíle.

Jarpore,
zdravím vás. Už se zde prezentuji méně často, stejně jako vy. Dneska mi to ale nedalo.
04. 03. 2010 | 20:20

Suchec napsal(a):

E.T.:
Když už tu dáváte fotky, tak jednu z El País

Anebo, že by toto?
Toto asi ale není prostředník

http://www.indymedia.ie/cac...

jak jsem koupil , ta dávám dál.

http://aidanmaconachyblog.b...
04. 03. 2010 | 20:24

Suchec napsal(a):

Kozoroh:

Rozdíl je jediný.

Tam nadáváte sprostě Sobotkovi, tady zase jiní nadávají Topolánkovi. Ale pod Sobotkou jsou opravdu kvítečka kanální, až si říkám, kde se v těch údajných příznivcích "pravice" (oops), sršících tradovanou vrozenou inteligencí, bere tolik empatie a smyslu pro realitu?
To i na tak inteligentní část národe je moc na to, aby to byla náhoda.
04. 03. 2010 | 20:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy