Opravdu chceme projíst budoucnost?

04. 02. 2010 | 19:50
Přečteno 22448 krát
Máme před sebou jen dvě cesty dalšího vývoje České republiky a výstupní strategie z ekonomické krize. Buď odložíme svou momentální spotřebu a uspořené zdroje investujeme do budoucnosti, do vzdělání, vědy a výzkumu, nebo projíme vše, co máme, a ještě více se zadlužíme.

V prvním případě odkážeme svým dětem moderní, prosperující zemi. V tom druhém bankrotující, zaostalý stát, stát virtuálního blahobytu. Ale budoucnost je víc než přítomnost!

Po tisíce let činí lidstvo stále stejnou zkušenost. Každá společnost je tak bohatá, nakolik dokáže ušetřit své vyprodukované zdroje, a investuje je do budoucího rozvoje. To vede k neustálému zlepšování podmínek pro život. Využívání momentálních výhod je oproti tomu mrhání prostředky.

Kvalita je víc než kvantita!


I my se musíme držet toho, co nám přineslo úspěch v minulých staletích. Síla první republiky byla v dlouhodobém rozvoji vzdělanosti. Tak jako se naši předci navzdory skromným počátečním podmínkám dokázali dostat na špičku vývoje, musíme i my odložit svou momentální spotřebu. Ostatně, neměl by to být zase takový problém. Vždyť i v době krize jsme stále nakupovali přebytek potravin, z nichž až čtvrtina končí v popelnici. Kvůli našemu konzumnímu apetitu byla daň z přidané hodnoty jedinou, která doputovala do státního rozpočtu v předpokládané výši. Tento nezdravě vysoký spotřební trend samozřejmě zbytečně vyčerpává naše zdroje. Nemluvě o životním prostředí. Naše nenasytnost tak zatěžuje dědictví příštích generací hned dvakrát, protože prohlubuje dluhy a ničí přírodu. Nešlo by tyto projedené peníze využít lépe?

Zatímco krize nijak nezamávala s naší nadspotřebou, omezila naše investice do vzdělání. Zeptejme se penzistů, jestli za této situace opravdu stojí o třinácté úplatky. Nedali by raději ty "peníze z dividend ČEZ", kromě toho, že je to populistický blábol, na vzdělání svých vnuků? Ostatně právě oni jim budou vydělávat na penze. Přičemž produktivita vysokoškoláků daleko přesahuje produktivitu lidí s nižším vzděláním.

Kdo se dnes cpe, zítra pláče

Vláda vedená ODS proto usilovala o to, aby výdaje do vzdělávání neklesaly, a naopak oproti ostatním výdajům mírně stoupaly. Například do výzkumu a vývoje náš vládní kabinet přidal ze zahraničních zdrojů od roku 2006 1,4 miliardy korun.

Možná si to lidé v rámci jednoho volebního období neuvědomují, ale z dlouhodobé perspektivy opravdu platí ona neúprosná, nicméně spravedlivá logika. Kdo se dnes nacpává, projí vše, co má, a ještě se zadluží, zítra spláče nad výdělkem. Ty, kteří myslí na zadní kolečka a v přítomnosti se uskrovní, čeká bohatá budoucnost. Týká se to lidí i států. Tedy pokud budeme zemí, která netrestá aktivní, obezřetné a cílevědomé, a nezvýhodňuje líné, neodpovědné a hloupé Obezřetnost je víc než po nás potopa!

Vsaďme na náš mozek

I díky tomu, že na rozdíl od státu u nás lidé více spoří, než se zadlužují, jsme bez úhony přečkali finanční krizi. Na ty, kteří si naberou úvěry a pak nemají na splácení, se díváme svrchu. Tak proč bychom měli volit politiky, kteří se stejně neodpovědně chovají k financím nás všech? Odpovědnost je víc než populismus!

Znovu zdůrazňuji, že tu nejde o nějaké úspory pro úspory, o nějaké ideologické cvičení v utahování opasků. Jde o velice praktický a srozumitelný cíl. Místo toho, abychom vše projedli, investujme do vzdělání. Zde se nám každá koruna mnohonásobně vrátí. Zatímco projedená koruna prostě zmizí. A koruna vypůjčená se nám vrátí také mnohonásobně - ale v záporné hodnotě úroků, které z ní budeme platit.

Takže je to buď - anebo. Buď odkážeme našim dětem úroky z dluhů, které budou muset splácet. Nebo jim dáme možnost dosáhnout kvalitního vzdělání a vynikajících výsledků ve vědě a výzkumu. To druhé si od nás samozřejmě žádá trochu odpírání.

Odložme svou momentální spotřebu ve prospěch budoucnosti.

Úspory jsou víc než dluhy! A místo všech ostatních zdrojů vsaďme na náš mozek. To je jediný vskutku obnovitelný, nevyčerpatelný a mocný zdroj. Využít ho můžeme už v příštích sněmovních volbách.

(Publikováno také v MF Dnes 4. února 2010)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Alice napsal(a):

Tedy Vy máte ale hroší kůži!
04. 02. 2010 | 19:56

Chleba napsal(a):

Topolánku se Šloufem,už jste nám budoucnost projedli !!!
04. 02. 2010 | 19:57

kanta napsal(a):

Kdybychom vsadili na Topolánkův mozek,splakali bychom nad výdělkem.
04. 02. 2010 | 19:58

Kanalnik napsal(a):

Pane Topolanku - vy si jezdite se svymi "skromnymi" a "odpovednymi" prateli do Italie, Vasi pravou rukou alespon donedavna byl zcela "skromny" a "odpovedny" pan Dalik... mam pocit, ze vy jste skutecna skromnost a odpovednost sama, predevsim k nam obcanum. Dle meho nazoru jste se uz docela provaril.
04. 02. 2010 | 20:01

Václav napsal(a):

Pane Topolánku, to Vám opravdu napsala máma Dalík?
04. 02. 2010 | 20:05

MacX napsal(a):

Budu psát jakoby Topolánkovi, ač je mi jasné, že diskuzi nikdy nebude číst. Spíš jsem na pochybách, zda je vůbec autorem textu.

Souhlasím obecně s tezí, že základem naší budoucí prosperity je vzdělaná populace. Problém je jen "jak" vzdělaná. MIliardy nasypané do systému a miliony rozdaných diplomů a titulů ještě nejsou vzdělání.

Co konkrétně hodlá udělat ODS pro to, aby ve vzdělání "kvalitu nenahradila kvantita"?
04. 02. 2010 | 20:13

Vico napsal(a):

Tu pasáž o vzdělání napsala členka autorského kolektivu madam Řápková...

Vsaďme na náš /sexy/ mozek píše Topol. Není to tzv. dvojí agent? Paroubek už má své lidi všude.

Společnost je natolik bohatá, nakolik se nám podaří utáhnout opasek. Jak kdo. Když já bych tak rád do "Českého Špindlu"!

Kdo se dnes cpe, zítra pláče. A pak, že je Topolánek sprostej. Naopak se naučil mluvit korektně. Pravda je však taková, že kdo se dnes cpe, tak zítra sere. Někdo tak činí přímo na nás.

V Respektu byla nakreslená slepice, která lamentovala nad Topolánkem :

Leží tam v komoře, šulínka nahoře, bojím se, bojím, že umře.

A nakonec kouzlo nechtěného : Topolánek říká : Nedali byste ty peníze raději ČEZ?

Ale ano, pane expremiére, to víte, že dali. Rádi.

recaptcha : favoring leave
04. 02. 2010 | 20:15

veverka napsal(a):

Vlastizrádce a jachtař Topolánek má ještě drzost psát cosi do veřejného blogu? Hnus.
04. 02. 2010 | 20:17

Pepa 3 napsal(a):

Pane Topolánku, mohl byste nám sdělit, kolik peněz ze snížených daní milionářů,ze zastropovaného sociálního a zdravotního pojištění, odpočtu DPH u luxusních aut a podobných opatření bylo investováno a kolik tím vzniklo nových pracovních míst? To přece byl hlavní důvod! Zatím se na zmírnění úbytku pracovních míst nejvíce podílelo to proklaté šrotovné!
04. 02. 2010 | 20:19

Gerd napsal(a):

Pane Topolánku,
budoucnost svým potomkům opravdu projíst nechci, a proto ODS ani ČSSD volit nebudu. Ne nadarmo je ODS stranou "modrých bolševiků". Určitě M. Topolánek má bolševické metody vlády v ODS a kolem sebe tlupu všehoschopných lidí. Co třeba Íčko a jeho trapné výmluvy při volbě prezidenta?
Kdybyste to s ČR opravdu myslel dobře, nikdy byste nemohl dopustit zvolení V. Klause prezidentem! No v každém případě máte mizernou schopnost posoudit své spolupracovníky a politické spojence. Třeba zrovna V. Klaus a jeho dnes již otevřená nenávist k Vám osobně.
Sdělte však občanům ČR, proč pokaždé, když je ODS u moci, musí po ní nastoupit úřednická vláda? a proč pokaždé vláda ODS končí krizí? Podobnost jen náhodná? Další paralely už hledat nechci a myslím si, že ODS společně s ČSSD patří na smetiště dějin.
Stejně jako byla svého času komická nevraživost mezi M. Zemanem a V. Klausem, je stejně komický i dnešní vztah mezi M. Topolánkem a J. Paroubkem. klidně to přiznejte, že jste ve skutečnosti přátelé a jen občas zahrajete divadélko pro voliče. Ukazuje to i dnešní přátelský vztah mezi Klausem a Zemanem.
Pokud nechceme projídat svoji budoucnost, postačí, když zjistíme, za co Aleš Řebíček platil předražené dálnice (a před ním jiní ministři, i z řad ČSSD), proč Íčko Ivan Langer rozprášil protikorupční policii. Další otázky josu, proč za úniky miliard ze státní kasy nikod nemůže a vše zaplatili občané. Jen pár příkladů: vykradené banky, státní rozpočty s deficitem finacované z přebytků na důchodovém účtu a jednorázových příjmů z privatizace (s tím začal Klaus v čele ODS), podivné privatizace 90.let, podivné státní zakázky současnosti.
Na to vše navazuje snaha o okradení občanů prostřednictvím spoření do penzijních fondů. Vážně věříte, že je v téhle zemi za cca. 30. let nikdo nevykrade? To je hlavní důvod, proč se důchodová reforma navržená ODS nikdy nemůže povést. Zdravotnická reforma z dílny ODS nezabrala hlavně z příčiny, že pacient k lékaři do značné míry bezdůvodně neleze a ke specialistům jej posílají jiní lékaři.
Vaše předvolební sliby jsou jen trapnou ukázkou výmluv pro slabomyslné voliče. Ale nezoufejte, nejste v těch slibech osamoceni, jiné strany také slibují nemožné.
A jeslti chceme projíst svou budoucnost? Nechceme, ale když už nám ji politici z oDS a ČSSD svorně projedli, další vývoj už není důležitý. Nejspíše směřuje k hyperinflaci nebo sáttnímu krachu.
Takové úspory, které by současný trend zvrátily nezavedete, tak odvážný politik nejste.
Také váš osobní morální profil si v ničem nezadá s J. Paroubkem. oba jste opustili své manželky a žijete se svými milenkami. Kterému politikovi na západ od ČR, kromě čahouna od Seiny, by podobný faux pas prošlo?
Politici v současném složení parlamentu ČR jsou natolik odtrženi od reality, že se začali chovat jak bolševická rudá šlechta. Ve své nadutosti si ani neuvědomují, jak neuvěřitelně trapní jsou oni i jejich výmluvy a je jedno, zda jsou modří nebo oranžoví.
Pokud se má v této zemi a ODS něco změnit, vyměňte na kandidátkách všechny současné poslance parlamentu za nové tváře. Bez výjimky, včetně Vás, pane Topolánku.
Bohužel se asi ještě pár let budete v politice pohybovat. Ale kromě svých skalních příznivců těžko někoho přesvědčíte. Liberálové mají novou modlu, K. Schwarzenberga. Zklamou se v něm stejně, jako jste zklamal Vy.
Mým přáním je, aby z parlamentních voleb vypadly současné politické strany sedící v parlamentu. Bohužel se mé přání nesplní ani u ODS, ani u ČSSD. Snad se to podaří alespoň u Zelených a KDU-ČSL.
04. 02. 2010 | 20:20

jirmare napsal(a):

Tolik stupidity a drzosti jsem již dlouho nečetl. Je vidět, že šéf ODS má občany za něco jako je nemyslící a podřadné stádo v..ů, kterým stačí před volbami vždy něco nalhat a potom je již nepotřebuje.To co vláda trojkoalice pod jeho vedením a za vydatného přispění pánů Kalouska a Bursíka dokázala napáchat za pouhé 3 roky, tak z toho se budeme hrabat dalších 5 let. Ukázala se známá pravda známá již od vlády ODS pod Klausem a všude tam, kde vládne nebo rozhoduje ODS - korupce, korupce a opět korupce!!!
Pane Topolánku občané nejsou nemyslící ovce a to, že jste nyní denně v televizních brífincích ODS vám již nepomůže. Působíte s celou ODS na mne tak, že tonoucí se stébla chytá. Zřejmě postupujete dle Goebelsova hesla, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Již před volbami do krajů jsem prorokoval, že drtivě prohrajete a v nastávajících volbách tomu nebude jinak. Celý život jsem se cítil občanem ČR, ale kdyby jste nějakým nedopatřením náhodou vládli, tak bych uvažoval o emigraci.
04. 02. 2010 | 20:25

ms napsal(a):

V rámci bilionových částek rozpočtu jsme přidali 1 miliardu na vědu, tleskejte nám jací jsme vizionáři. Bože můj, že ten chlap nemá ani trochu soudnosti, zvláště když mluví o vědě.
04. 02. 2010 | 20:25

ms napsal(a):

Mimochodem v době kdy pan Topolánek se chlubí jak dal miliardu na vědu, tak souběžně narostl objem zakázek Řebíčkova impéria (samosebou s ním nemá nic společného, jak jinak) o 10 miliard (z 500 milionů).
04. 02. 2010 | 20:28

Šumavan napsal(a):

Pan Topolánek má pravdu. A právě proto nebudu rozhodně volit ODS (stejně jako ČSSD). Myslím, že už dokázali, co dovedou...
04. 02. 2010 | 20:35

nick y napsal(a):

Vyvoďte prosím osobní odpovědnost z toho,co tak popisujete a pomohl jste způsobit:ODEJDĚTE !
04. 02. 2010 | 20:36

........................................ napsal(a):

topolánku, co ty na to ttvoje prožírání s tvými kkumpány?
Llimuzíny, nebo náhrady na dopravu? Topolánkovi exministři užili obojí
hhttp://zpravy.idnes.cz/limuziny-nebo-nahrady-na-dopravu-topolankovi-exministri-uzili-oboji-128-/domaci.asp?c=A100204_074752_domaci_jw
04. 02. 2010 | 20:37

Taoiseach napsal(a):

Mirek Topolánek
Mám investicím do vzdělávání rozumět tak, že už nechcete zavádět školné na vysokých školách? A jak se investice do vědy srovnávají s tou RVVI, která přesouvá peníze od vědy spřáteleným firmám?
04. 02. 2010 | 20:41

filip II. napsal(a):

Topolánku,
zbytečně se namáháte s psaním srdcevroucích blogů o budoucnosti státu a její další generace. Vy už jste svoji úlohu demagoga a lháře mnohonásobně překročil. Na vaše krásná slova už lidi nenachytáte. Přivedl jste se svoji vládou stát na pokraj krachu a bylo by na čase, abyste se se svými kumpány z vedení ODS odklidili lidem z očí. Dokud to neuděláte, zbytečně budete občany dráždit. Je na čase vyklidit Augiášův chlév a uvolnit prostor pro vznik nové pravicové strany. Strany čestné, moderní a důvěryhodné,která bude usilovat o dobrou budoucnost této republiky.
04. 02. 2010 | 20:43

mb napsal(a):

jako vtip dobré ... prakticky učitel má sotva víc než průměrný plat a dvacet let poslouchá fráze o důležitosti vzdělání

bla bla bla ...

řekněte že chce te umést pro bohaté další úlevy a odpustky ...

když jste měl srovnat finance, tak jste snížením daní propásl příležitost zapsat se jako nárohospodář který zvrátí trend nastartovaný v roce 2006 společnými hlasy čssd a ods ( pastelkovné a podobné lahůdky )

pane Topolánku styďte se, jste vícenež hroch ...
04. 02. 2010 | 20:43

iga napsal(a):

Pane Topolanku

ani na vas mozek ani na sexy mozek bych nevsadila ani zlamanou gresli!

Vas (i sexymozkuv) cas vyprsel. Bohudik.

Vypada to, ze konecne padl vami milovany mytus o ztracenem hlase pro male strany.

Temer kazdy, kdo v parlaci jeste nesedel, je lepsi alternativa nez ta vase nenazrana banda. Vy nam tu budete neco kazat o budoucnosti.

Pozdravujte Romana, je to frajer...

Jste smesny!
04. 02. 2010 | 20:46

almost glossed™ napsal(a):

Miroslav Topolánek v akci: http://www.indymedia.ie/cac...

Česká média zcenzurovala. Podívejte se.
04. 02. 2010 | 20:48

Michal Macek napsal(a):

veverka:

jeste ste zapomela na topolankuv pyj - at mate vsechny argumenty hezky pohromade :)))
04. 02. 2010 | 20:50

Frante napsal(a):

Šumavan

Souhlas. Taky je nebudu volit ani nikoho jiného jako obvykle. Fandím ale ve vítězstvcí Paroubka. Ten přivede zemi k hyperinflaci, kterou velmi uvítám protože mi umenší hypotéční dluh
04. 02. 2010 | 20:52

Michal Macek napsal(a):

iga:

mate pravdu ze skoncili - ale smesny pan topolanek neni - prece jenom je to jeden z nasich nejlepsich politiku....(myslim to tak jak jhe to napsano - on je v politice fakt dobrej - myslim v te prakticek casti politiky,vyjednavani atd...)
04. 02. 2010 | 20:53

hoven napsal(a):

budu volit ODS, ale pouze jenom, abych zemi ochránil před oranžovýma komunistama. jinak bych uvítal změnu vedení ODS, radikální. dneska jsem jinak zaregistroval , že američani pochopili, že se nemá cenu dohadovat s místníma socbolševikama a ruskýma onucema z lidového domu a umístí si protiraketovou obranu do rumunska. sice rumunum závidím, ale američany chápu. co na to vrchní politruk čssd zaorálek????
04. 02. 2010 | 20:56

Petr Havelka napsal(a):

Pane Topolánku,

moje přízeň vůči Vám skončila v Toscansku.
04. 02. 2010 | 20:57

ivo napsal(a):

Jsem pravicový volič ale vás pane Topolánku už volit nebudu.Důvod?Vy,Bém,Dalík,Rˇebíček,Langr,Gandalovíč.
Prostě jste se pakovali stejně jako socani.Jste nedůvěryhodná strana lobistů.Je to škoda pohřbili jste ods kvůli osobnímu prospěchu.
04. 02. 2010 | 21:04

Helmut von Fartland napsal(a):

Pane Topolanku,
Zbyli Vam vubec nejaci pratele?
04. 02. 2010 | 21:07

Jaromír Košťálek napsal(a):

Ani jsem článek nečetl, nepřineslo by mi to vůbec nic. Stačí vidět příspěvky, zaplaťpánbu se zdá, že většina lidí má provary typu Topolánek, Paroubek, Kalousek atd prokouknuté.

Ad Hoven: Prosim Vás nevolte! Neskočte na lep, že to stojí ODS nebo ČSSD - to je přesně to, čeho chtějí oba dosáhnout a bohužel se jim to stále daří. Vězte, že volbou jedněch či druhých nezabráníte vůbec ničemu. Zkuste se poohlédnout po jiných, jistě najdete někoho, kdo Vám bude sympatičtější a jděte do toho "rizika", že se třeba nemusí dostat do parlamentu. Dokud budeme uvažovat ODS nebo ČSSD, vůbec nic se nezmění. S úctou JK
04. 02. 2010 | 21:12

Karel napsal(a):

Pane Topolánku,

zničili jste rozpočet a zemi jste zadlužili za 2 roky 300 mlrd.
Vlády ČSSD kvůli nepovedené privatizaci z Vaší dílny pane MR. VAE Controls (Topolánek ji dostal na kolena, a tato firma dluží bankám) musele sanovat 400 mlrd. Kč.

Že Vám není stydno ohánět se "projedením". když jste zase položili české finance down a nechali rozkrást veřejný majetek.
04. 02. 2010 | 21:13

Pacák napsal(a):

Že, by další Smlouva s občany?
04. 02. 2010 | 21:13

jarpor napsal(a):

Pane předsedo,

je mi líto, ale nejste důvěryhodný...

Jako člověk, který vždy prosazuje,
že pomoc je třeba nejprve hledat na konci své paže,
že státní regulace ve většině případů způsobuje více negativního než pozitivního,
že čím více lidí je navázáno na rozličné státní dávky, tím složitější je změna těchto dávek a do tím horší situace se dostávají všichni občané...

musím s lítostí konstatovat, že se vedení ODS "podařilo" dokonale zklamat "pravicově orientované" lidi v této zemi,
kdy i Vy se podílíte na pocitu, že co podnikatel, to lump a zloděj... jak umně podsouvají lidu „paroubkovci“…

a to vše jen proto, že tato strana, stejně jako jiné, ale tato, deklarativně "pravicová strana" se nedokázala ubránit zaplevelení lidmi bez morálky, se stejnou touhou po moci jako předvádí lídři ČSSD a kteří pod rétorikou o konci té paže bez skurpulí sají ze státního kde to jen jde.

Mlčeti zlato – říká se. Soudím, že toto jediné Vám zbývá… Bohužel.

Pocit, že Vám někdo dá hlas ve volbách jen proto, že volí „menší zlo“, Vám nezávidím. Ale – to bude skutečnost.

Hezký večer
04. 02. 2010 | 21:14

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! napsal(a):

to projídání budoucnosti od tebe sedí, topolánku. ODS má dluhy všude kam se podívá, po VAE taktéž zbyly dluhy a na Kroměřížsku lidi kvůli tobě mrzli. Ty už dávno nejsi důvěryhodný a chováš se jak malé děcko, kterému rozkopali bábovičku.
04. 02. 2010 | 21:31

stále rebel napsal(a):

Zbavme se kmotrů, dokud to snad ještě jde. Čím budou vypasenější, tím to bude obtížnější.
Tento typ lidí propojuje ekonomickou, politickou ale i justiční moc a působí nejen materiální, ale i morální škody. Rozkládá a demoralizuje společnost, ve které se mu pak dobře vládne.

Smlouva ODS s občany ČR (2006)
http://zpravy.idnes.cz/doku...

„Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme.“ Mirek Topolánek, předseda ODS , Lidové noviny, 15. 4. 2006

Tady je máme.
http://www.nevolte.cz/nevol...

Vláda Topolánka a Šloufa. Jak Lukoil tiše ovládl byznys
http://aktualne.centrum.cz/...
04. 02. 2010 | 21:34

Olga napsal(a):

Mám dojem že se stále nějak nemůžeme odpíchnout. Před 20 ti lety se nám říkalo, že si máme utáhnout opasek. Nyní se nám říká, že nemáme všechno projíst. Jaký je v tom rozdíl? Kolik dáváme na zbrojení a na vedení válek? Nešlo by ušetřit tady? Jaký efekt nám přináší pobyt našich vojáků na cizích územích? Nebudou nás hodnotit stejně jako hodnotíme pobyt sovětských u nás?
04. 02. 2010 | 21:34

**************************************** napsal(a):

Kauza Opencard pokračuje: magistrát zadával zakázky, i když projekt stál.
Co ty na to, topolánku?
http://zpravy.idnes.cz/kauz...
04. 02. 2010 | 21:38

Student napsal(a):

"Přičemž produktivita vysokoškoláků daleko přesahuje produktivitu lidí s nižším vzděláním."
Spočítat produktivitu soustružníka umím. Spočítat produktivitu vysokoškoláka - konstruktéra, to by mi dalo hodně práce.
Ale proboha jak se počítá produktivita
vysokoškoláka - předsedy nějaké strany ?
Ví to někdo ?
04. 02. 2010 | 21:41

Bývalý volič ODS napsal(a):

Mirku, Mirku,po přečtení článku vidím, že moc dobře víte jak a kudy by se měla plavit loď zvaná ČR, kterou jste chvíli i vedl a kormidloval. Bohužel mám ale jistotu a né pocit, že tím že jste se obklopil Řebíčky,Dalíky, Bémy a pod. a ještě šel do koalice s Bursíkem a hlavně velkým kamarádem Kalouskem, tak jste tomu vytřel oko a spáchal politickou sebevraždu. ODS pokud se chce stát zase zajímavou a hlavně lepší stranou musí projít
určitou katarzí a odejít do opozice, aby se zbavila potkanů a krys, kterým jde jen o peníze a moc!
04. 02. 2010 | 21:42

PatientO.T. napsal(a):

Jen tak na okraj, pane předsedo:

http://aktualne.centrum.cz/...
http://www.mmkv.cz/index.as...
https://www.youtube.com/watc...
http://www.radnicnilisty.cz...
http://www.blesk.cz/clanek/...

/Toho vašeho rytíře pravoslavného řádu KGB Řebíčka ani nezmiňuji.../

Vsadit na vás a ten váš gang? Nedejte se vysmát...
04. 02. 2010 | 21:44

StandaT napsal(a):

Názor mám, ale nechám si ho pro sebe - do mrtvol nekopu.
04. 02. 2010 | 21:50

Marie napsal(a):

Pane Topolánku, volím ODS
04. 02. 2010 | 21:52

Bývalý volič ODS napsal(a):

Studentovi:
Kdysi jsem četl studii, která se zaobírala rozsahem a vlivem jednotlivých pracovníků s ohledem na funkci a potažmo vzdělání a autor se pokusil vypočítat dopad na možné špatné rozhodnutí jednotlivých profesí a pracovníků. Autor se to snažil zprůměrovat a vyšlo mu: Když dělník byl označen za normál a způsobil škodu za referenčních 1000,-Kč, mistr, technik už mohl způsobit škody, které byly 5x větší než u dělníka, konstruktér a firemní technolog 20x, projektant technologie 20x, ředitel firmy 100x a více, škody politiků za jejich špatná rozhodnutí šly do miliard popř. stovek miliard korun Samozřejmě, že všechno nejde přesně spočítat, ale má to reálný základ! Proto si politiky pečlivě vybírejme !
04. 02. 2010 | 21:54

Ferda napsal(a):

Zkorumpovaná,modrá média neustále obviňují soc. dem.že lidem slibují,ale mistři světa ve slibování je ODS a o tom se mlčí!Jak ODS lidem před volbami lhala:1.Daně- Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky. Komentář - lež. Typická rodina, manžel příjem 30.000 Kč hrubého, manželka 15.000 Kč hrubého, dvě děti 6-15 let. Ztrátou společného zdanění a přídavků na děti tato rodina získala díky reformě ODS v roce 2008 oproti roku 2007 2700 Kč přímého příjmu, o zhruba 3.000-5.000 Kč přišla díky zvýšení nepřímých daní a zhruba o 15.200 Kč jim reálný příjem snížila oproti roku 2007 inflace. Jedinou skupinou, která si významně polepšila, byli extrémně bohatí.
* Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu. Komentář - jednoznačná lež. Daňové přiznání na jeden list papíru podat nejde.
* Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně. Komentář - lež. Úprava DPH postihla všechny občany a valorizace penzí o 1000Kč měsíčně se smrskla na 600 korun ročně!!!Sliby-chyby.
2.Školné-Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích. Komentář - bůh zaplať, že školné nezavedli.Chtěli,ale naštěstí se jim to nepovedlo. Zbytek věty je čistá lež.
3.Důchody-Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou. Neskutečná lež. Životní úroveň důchodců je nejnižší za celou dobu existence ČR po vzniku v roce 1993 v porovnání s průměrnou mzdou. Žádné změny penzijního systému se nekonaly. Průměrné důchody klesly k 40% průměrné hrubé mzdy o několik %.
4.Zdravotníctví-* Nyní trubky a fanfáry, bod numero uno - favorit celé Smlouvy.
* Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění. To je prostě nehorázná lež bez dalšího komentáře.
* Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany. Není tomu tak, Většina občanů díky poplatkům platí mnohem vyšší částky.
5.Policie-* Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie. Lžete, vážení. Pod vedením Ivana Langera byly pro jistotu ostřílení policisté propuštěni, elitní týmy rozpuštěny.V mezinárodním hodnocení korupce skončila ČR na historicky nejhorším místě,mezi Africkými zeměměmi.
Smlouva ODS s občany končí slovy: Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění....Občané,konejte tedy!!! https://www.youtube.com/watc...
04. 02. 2010 | 21:56

Admirál napsal(a):

Vážený pane Topolánku, prvořadé a nejdůležitější pro pojištění budoucnosti nás i budoucích, je zastavit tunelování státu.

To bylo zřejmé už před nástupem Vaší vlády.

Udělala Vaše vláda něco pro utnutí penězovodů?

Naopak, během Vašeho mandátu celá záležitost dostala "průmylový charakter".

Dnes, každý kdo slibuje pojištění budocnosti, by měl v první řadě utnout penězovody. Jinak jsou to jen KECY. Ukázaná platí.

A je úplně jedno, jstli jdou z Vašich nebo Paroubkových úst.

Bohužel od Vás účinné kroky proti korupční stoce nelze čekat. Jste zřejmě její minimálě tichou součástí.
04. 02. 2010 | 21:57

Bývalý volič ODS napsal(a):

Maruško, já mám taky rád Bohemku,
ale když oni hrají karas. Nemají penízky a potřebovali by vyměnit kádr stejně jako ODS. Znáte pokřik Baníkovců: Baník 3,14..!
04. 02. 2010 | 21:58

stále rebel napsal(a):

Něco ze statistiky pro porovnání se sousedy.

Celkové sociální výdaje k HDP
http://www.czso.cz/csu/2008...$File/1607080322.pdf

Počet policistů.
http://nui.epp.eurostat.ec....

Počet vězňů.
http://nui.epp.eurostat.ec....

Doporučuji porovnat například s Rakouskem nebo Finskem.
Rakousko 8,3 milionu obyvatel, Finsko něco přes 5 milionů.
To je daň za naši společenskou kulturu.
04. 02. 2010 | 21:58

malta napsal(a):

vazeny pane Topolanku,
dekuji za Vasi uvahu ,je fajn,ale bohužel že jste s tim nepřišel když jste byl zvolen,a nedelal kroky,ktere by to nejakym zpusobem obhajovali,skoda...mam problem Vam veřit,neb jste meli nekolik let to činit i kdyz jste to činili tak dle meho mdleho nazoru malo.Rad bych Vam věřil,ale s partou kolem vas to asi bohužel moc nepujde,ja mysli ze sam to musite vedet lepe než ja.buh chran zemi ,kde bude vladnout Paroubek
dekuji za snahu a preji Vam vse nej Mirku
04. 02. 2010 | 21:59

ver napsal(a):

děte vítekam pane Topolánek , spotřebu jakožto OSVČ odkládám devatenáct let , už vás volit nebudu , jestli vůbec .
04. 02. 2010 | 22:01

PatientO.T. napsal(a):

"Buď odložíme svou momentální spotřebu a uspořené zdroje investujeme do budoucnosti, do vzdělání, vědy a výzkumu..."

Jistě. To je přesně to, k čemu se chystají vaši spolupracovníci z krajů, vlastníci níže uvedených SPZ:

http://www.blesk.cz/clanek/...
04. 02. 2010 | 22:03

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Topolánku, já souhlasím s tím co říkáte. Jenže musel bych se po zkušenostech s Vámi považovat za pitomce, kdybych Vám i věřil.
Máte holt smůlu, že Vám mnozí bývalí voliči Vaše neplnění slibů neprominou, zatímco oranžové lži těm jejich voličům nevadí.
04. 02. 2010 | 22:09

Ferda napsal(a):

Další věc kterou modrá, zkorumpovaná média zamlčují jsou některé návrhy ODS,které by zvýšili deficit rozpočtu minim.o 12 miliard.Tyto návrhy jsou bez kompanzace!!!1.Návrh senátorů ODS na snížení spotř.daně z piva.2.Návrh poslanců ODS na snížení DPH u některých služeb,včetně stravování v restauracích.3.Návrh senátorů ODS na zrušení koncesionářských poplatků.
04. 02. 2010 | 22:10

ms napsal(a):

StandoT, do mrtvol nekopete, ale co když jde o nebezpečnou zombii co nehodlá zůstat pod zemí a ohrožuje lidi kolem. :)
04. 02. 2010 | 22:17

ferda napsal(a):

PatientOT.
Super reakce na Topolánkovy kecy.
04. 02. 2010 | 22:20

Jean Paul napsal(a):

Soudruh Lenin řekl: "Jsou jenom dvě strany - buržujové a proletáři. A kdo nejde s jednou, jde s druhou".(viz John Reed: Deset dnů, které otřásly světem"

No, něco podobného mele dokola kol náš Myreček, bolševický syneček, jen si změnil kulisy a tancuje jiný taneček.

Ale ten primitivismus je podobný.
04. 02. 2010 | 22:37

lucifer napsal(a):

Pane Topolánku, Vy a vaše děti se nažerou, prožerou tolik za jediný rok, jako 1000 občanů neprojí za celý život. Vy nejenže žerete,ale přitom mlaskáte. Asi strach z nezaměstnanosti nemáte, protože vaši soukmenovci Řebiček, Dalík atd. teplé místečko zabezpečí. Ale pozor ! Občané mohou položit otázku, jak jste k tomu mamonu přišel? Aby nakonec pro Vás i soukmenovce nezbyl jenom Mírov.
04. 02. 2010 | 22:56

Berlusconi napsal(a):

Mirku, čao, jak se máš ty velký modrý ptáku. Mám nové holky, přijeď o víkendu, doma řekni, že máš jednání nebo politické stání.
Trochu mám z tebe komplexy, protože si byl ze všech návštev největší a zkazil si mě normy !
Zavolej nebo nech vzkaz přes Mr.Dalíka.
04. 02. 2010 | 22:57

ferda napsal(a):

P.Topolánku.Vinu za astronomické deficity st.rozpočtu za loňský a letošní rok(celkem se částka blíží k půl miliardě!!!)svádíte na krizi.Velmi dobře si pamatuji,jak jste v době,kdy již krize v eu dávno řádila, ohlupoval národ,že nás se krize netýká a že se nám povede dobře.Podle mně tedy,by jste slovo krize,neměl brát vůbec do úst!O té prožrané budoucnosti,to je pravda.Vy jste ji se svým cirkusem ODS prožrali za necelé 2 roky,nejmíň na 5 let dopředu!!!http://aktualne.centrum.cz/...
04. 02. 2010 | 22:58

jirmare napsal(a):

Vy, že myslíte na lid? Nenechte se vysmát. Právě teď se projevují protilidová "opatření Vaší vlády", kdy např. invalidní důchodci mají žít z životního minima tj. něco okolo 2400,- Kč, což "zařídil" ministr vlády za ODS fanatický lhář a manipulátor Nečas spolu s Kalouskem, který si nazval stranu TOP09. Asi proto, že je potřeba obyčejný lid rovnou uTOPit.
04. 02. 2010 | 23:04

Deny napsal(a):

A máme tu "druhý kůl v plotě" Jakeš by měl radost
04. 02. 2010 | 23:05

franci napsal(a):

Modrá špína promluvila.Člověk..."člověk"?Který z morálky ,udělal trhací kalendář.
Jemon lži a podvody zdobí toho .....hm...."člověka"!Člověka?
Je mi blujno z tohoto šmej**
04. 02. 2010 | 23:17

Konrad napsal(a):

Pane Topolanku,lzete! Statni finance nejsou prozirany, nybrz rozkradany.Proc apelujete pouze na obcany,aby utahli sve opasky, proc se vyhazuji penize na stavby nesmyslu ktere nepotrebujeme,(betonova lobby). Proc jste pripustil rozbiti protikorupcni policie Vasim kamaradem Langerem? Kolik zde statu uteklo penez? A co nesmyslne nahrady poslancu a senatoru, zde by se nedalo usetrit? A co Vasi modri soukmenovci, Rebicek s Bendlem, o kolik ti okradli stat?...Nalehat pouze na obcany nestaci, je potreba se take podivat jinym smerem, ale to bych asi od kmotra vsech kmotru chtel moc.
04. 02. 2010 | 23:23

blue jay napsal(a):

A jeste neco pratele,

To jste opravdu tak pomateni ze by jste opet volili strany Grossu, Krausu, Paroubku, Topolanku, Hrebicku, Cunku, Kalousku..atd, atd? Copak neni v CR aspon nekdo kdo by Vam stal za zmenu? To se budete do nekonecna mlatit pres hlavu kdo je vetsi bolsevik? Modrej ci RudoOranzovej?
04. 02. 2010 | 23:27

siven napsal(a):

Pane Topolánku vašimi slovy: Kde berete tu drzost psát o ČEZ, a zrovna teď?!!!
04. 02. 2010 | 23:30

blue jay napsal(a):

franci?

A jak ti je z Paroubka?
04. 02. 2010 | 23:30

Bývalý volič ODS napsal(a):

Pro blue jay:
Takže kdo kritizuje Topolánka, tak je automaticky z ČSSD? To máš ten svět trochu jednoduchý.
Ale neberu ti to. Každý cikán soudí podle své planety!
04. 02. 2010 | 23:34

franci napsal(a):

Bez komentáře
http://www.lidovky.cz/topol...
Z Paroubka mi není nic,zato z tebe b.j ,je mi opět na zvracení.
04. 02. 2010 | 23:35

A znova napsal(a):

Já bych radši než utahování opaků viděl VYHRNOVÁNÍ RUKAVů - to je pravicová politika

No a jak se nám vrátí ten tunel kolem státní maturity – když Topole píšeš: do vzdělání. Zde se nám každá koruna mnohonásobně vrátí. Zlatý voči.
04. 02. 2010 | 23:36

blue jay napsal(a):

Mate jedinecnou sanci Cesi,

Nevolit podvodniky! At jsou z ODS ci CSSD. Podivejte se na ty afery ktere provazeji tyto strany. To jim porad verite? Co volit nekoho jineho?
04. 02. 2010 | 23:37

blue jay napsal(a):

to Byvaly volic ODS,

Ja pokud jste si nevsiml tak kritizuji obe "nejvetsi" strany. Ale zda se ze vy asi volite DS. A nebo se mylim?
PS. Paroubek je prej puvodem Olassky cikan. Jak s nim zatocite?
04. 02. 2010 | 23:43

Bývalý volič ODS napsal(a):

blue jay: Volit DS? Ani náhodou. Takže když někdo vysloví slovo cikán nebo žid, tak je hned volič DS? To se mi snad zdá.
Tvrdíš, že kritizuješ obě velké strany, ale z tvých příspěvků to moc není jasné. Navíc píšeš s jakoby nadhledem o Češích, to mám moc rád. Jestli nejseš Čech, tak drž klapačku nebo nemachruj.
Jeden velký machr z Valašska právě tady rozvádí své moudra a taky zřejmě končí politickou kariéru, ale ještě o tom neví.
04. 02. 2010 | 23:53

Konrad napsal(a):

Kanadane blue jayi, ODS kritizujete teprve dnes, na blozich Langera, Bendla,a jinych modrych strak, jste se dotycnych otevrene zastaval, naopak u Ratha ci Paroubka jste radil jako pominuty, coz je mozno dohledat.
05. 02. 2010 | 00:06

blue jay napsal(a):

Konrade?

Je modra straka stejna jako ta oranzova a nebo jak to je? Je lepsi modrobolsevik a nebo oranzovorudy? Muzete me to vysvetlit? Jsem v CR od 2004 a porad nepoznam rozdil!
05. 02. 2010 | 00:14

napsal(a) napsal(a):

To Blue Jay
takže jste se prozradil,nová taktika je už jasná. ODS to prosrala na celé čáře.Nemá smysl za ni bojovat,jak jsme to dělali až do nedávna, že ano. Volte tedy malé strany, prozíravě už v předstihu založené, v podstatě filálky ODS.
Vedoucí role modrobolševiků zůstene zachována, sláva.
Dobré byly obálky z Jaseněva - když určená vedoucí strana to prohraje nadobro, založte druhé !
Uvidíme kolik lidí na to skočí; ti hloupí určitě ano.
05. 02. 2010 | 00:17

blue jay napsal(a):

to Byvaly volic ODS,

Napsal jste my: "Ale neberu ti to. Každý cikán soudí podle své planety! "
Muzete me vysvetlit co jste tim myslel? A nebo jen pouzivate slovo cikan jako nadavku?
05. 02. 2010 | 00:19

Medikolog napsal(a):

Pane Topolánku, blahopřeji vám. vaše hroší kůže je tlustší než pancíř US tanku Abrams.Kdo po roce 1989 rozkradl (zprivatizoval, zrestituoval, zlikvidoval, .. ..) naprostou většinu příjmů státního rozpočtu? Kdo uzavřel se kdejakým cizákem nevýhodné smlouvy umožňující navíc vydírat arbitrážemi? Kdo jako svatý parazit chudým a pracovitým bere a bohatým a parazitům dává? Vy jste už profláklý jako dr. Goebels v dubnu 1945; kdy kecům o konečném vítězství nevěřila už ani jeho manželka. Vraťte Českému národu o co byl od ledna 1990 okraden. Pokud ne a přesto u vás a vašich spolupachatelů naleznou byť jedinou korunu, jste nedůvěryhodnější než Miloš Jakeš neblahé paměti.
05. 02. 2010 | 00:20

blue jay napsal(a):

to napsal(a) napsal(a),
Mas nakej nick? Ja nechci vedouci roli nikoho. Ani modrych bolseviku a ani tech oranzovorudych. Jake bolseviky si prejes ty? Ja chci at tu vladnou lide kteri plati dane. A at rozhoduji o tom jak se ma s jejich penezi nakladat. A ne par desitek rudych, oranzovych ci modrych bolseviku z PS. Staci ti to?
05. 02. 2010 | 00:27

Konrad napsal(a):

bj, myslete si co chcete, to je Vase vec. Ja jsem jenom reagoval na to, jaky se z Vas najednou stal bojovnik proti ODS, vzhledem k tomu ze znam Vase predchozi prizpevky.
05. 02. 2010 | 00:28

blue jay napsal(a):

Medikologu?

Rekl by jsi to same Paroubkovi a jeho predchudcum? Treba o smlouve s cizaky na Gripeny? A nebo o velmi vychodnych smlouvach s cizaky jako napriklad Hyundai, Philips Displays a mnoho dalsich cizackych montoven co sem natahala CSSD?
05. 02. 2010 | 00:34

blue jay napsal(a):

Konrade?

Kdy jsem obhajoval ODS? Ja spise kritizoval CSSD. Musite uznat ze je tu Krecku, Sobotku, Rathu, Paroubku, Zaoralku,a dalsich socanu daleko vice nez tech modrych strak.
Ale pokud Vam to udela dobre tak me Topolanek hodne nasral. Nemam totiz rad lidi kteri utecou z boje. Kdyz neumel varit tak se nemel motat v kuchyni. Tam je totiz obcas velke vedro.
05. 02. 2010 | 00:49

hela napsal(a):

Většina co tu tlachá ,proti Topolánkovi jsou najatí diskutéři z Lidového domu.A to Paroubek hlásá o nějakém programu proti korupci a přitom,korumpuje lidi ,aby to tlachali proti ODS Paroubek je mafián a lhář.
05. 02. 2010 | 00:53

blue jay napsal(a):

A jeste neco Konrade,

Nemuzu respektovat stranu jejiz vudce zira z balkonu na chudaka Necase a necha ho tam potit.
To se CSSD nestane. Paroubek je "na place". Obcas pusti z retezu pitbulla Ratha, obcas hodneho strejdu Skromacha. A kdyz
ani to nevyjde, tak se odkutali k pultiku a plive na sve protivniky. Zatimco na to bezmocne Topolanek zira z balkonu. ODS si zaslouzi prohrat volby s timto vedenim.
05. 02. 2010 | 01:02

blue jay napsal(a):

helo,

Neverim ze vsichni co tu "tlachaji" jsou najatí diskutéři z Lidového domu. Ja jsem volil v 2006 ODS. A jsem porad pravicak. Ale ODS tentokrat volit nebudu. Nebudu volit stranu ktera ani nema v PS sveho sefa ktery by celil utokum opozice. Vzdal se toho!! A nebudu volit stranu ktera se v podstate vzdala. Staci se podivat na aktivitu CSSD (aspon jedna tiskovka denne, utocne billboardy, mnohostrankove inzeraty...atd) A ODS mlci. Tak se volby nevyhravaji.
PS. A je me to lito. Nechci videt CR tam kde je dnes Recko.
05. 02. 2010 | 01:14

Bývalý volič ODS napsal(a):

B.J.:
Každý cikán soudí podle své planety! Jestli to nevíš, tak to je obyčejná hláška a něco vyjadřuje, možná třeba budeš znát: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, nebo Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se někdo nase.e a dá na pivo!
Ps. Jestli jseš navrátivší se Cikán pardon Rom z Kanady a nevyšlo ti to tam, tak se
nezlob, ale opravdu nejsem rasista. Dokonce jsem měl na vojně kamaráda cikánského původu
a byl to docela fajn kluk.
Hela:
A hela tlachá za koho?
05. 02. 2010 | 01:21

Bývalý volič ODS napsal(a):

B.J.
Paroubek asi vyhraje volby, ale nyní už nemá manévrovací prostor pro další velké zadlužování. Jen na úrokách bude ČR splácet letos 80 mld.Kč. Nyní jsou také už občani přes média informovaní a zajímají se o to mnohem více než
v letech 2002-2008 kdy vládla ČSSD. Dále EU už záporná salda rozpočtů jednotlivých zemí má pod bedlivým dohledem a další Řecko nepotřebuje. Takže klídek. Obě naše velké strany mají máslo na hlavě a připustily v době kdy byly u lizu totální rozkrádání státních financí. Přes sport, ale i přes byznys jsem ve styku v podnikateli a šéfy docela velkých firem a zodpověďně můžu prohlásit, že i tito dříve přirození a skalní voliči jsou nyní na ODS naštvaní (slušně řečeno). V roce 2010 se budou dít věci!
05. 02. 2010 | 01:38

Konrad napsal(a):

Gauner zustane gaunerem at je jakekoliv barvy.Jelikoz vsak znam fakta, a nedavnou historii teto zeme, modra pro me je, a zustane gaunerovatejsi, barev ostatnich.
05. 02. 2010 | 01:40

blue jay napsal(a):

Bejvalej volici,

Vy vite kde je Canada? Pokud ano tak Vam gratuluji.
05. 02. 2010 | 01:43

blue jay napsal(a):

Konrade?

Proc jsi takovej fanatik? A nebo jen hrajes hru jestli jehorsi bejvalej ministr financi CSSD kterej vytuneloval tovarnu na detske kocarky ci bejvalej premier Gross krerej zazracne zbohatnul. Gauner je gauner jak rikas! Ale pokud si myslis ze gaunery rozdeluje nejaka barva, tak se velmi mylis.
05. 02. 2010 | 01:49

petr1962 napsal(a):

Ano pane je potřeba šetřit ale Vy jste začali z druhé strany.My obyčejní lidé nic neprojídáme protože nemáme co.Začněte především u sebe,snižte si platy o polovinu i tak budete mít dost,zrušte nesmyslný senát,pohřebiště vysloužilých politiků,upravte platy nenažranejch Romanů,kteří za Vašeho souhlasu berou nehorázné platy a odměny.Přestante si kupovat šaty ,hodinky za statisíce a bude peněz dostatek.Nám vykládáte jak šetřit a sami se cpete k prasknutí.Zamyslete se sami nad sebou i s Paroubkem.
05. 02. 2010 | 06:15

go topol go napsal(a):

prosím pište častěji... vy tu ods do voleb na 20% dostanete!
05. 02. 2010 | 06:25

honza napsal(a):

Pane předlistopadový kandidáte KSČ, nezklamal jste mě. Předpovídal jsem vám po minulých volbách, že ty následující ODS po vaším vedením projede na celé čáře,předpokládám tak s polovičním ziskem hlasů. Nic jiného si totiž nezasloužíte. Vaše pohádky o tom, že vy zachráníte stát před bankrotem a fakt, jaký dluh narostl za vaší vlády, svědčí o vaší naprosté ztrátě soudnosti, tedy pokud jste ji vůbec někdy měl.Váš nejlepší ministr financí,který pro všechny deficitní rozpočty od roku 2002 zvedá pravidelně v parlamentu ruku, mluví obdobně jak vy,ale lidí, co věří takovým kreaturám, je naštěstí v této zemi čím dál míň. Pokud chcete opravdu pro tuto republiku něco udělat,ODStupte.
05. 02. 2010 | 06:29

otokar napsal(a):

Zase špatně, Mirku!
Měls přece vyhlásit mobilizaci proti Vojtovi,co momentálně řídí schůzi.Máš štěstí, že společnost tvoří 20% zlodějů,ty jsou jistý.
05. 02. 2010 | 06:36

jozka napsal(a):

hele, mandrake :-)

Pro neznale... Blue jay se vratil protoze hospitalizace v psychiatricke lecebne u nas vyjde levneji :-)
05. 02. 2010 | 06:40

jozka napsal(a):

Mirku prusvih, nekdo vypustil na net koncept "tveho" blogu, ktery jste se rozhodli nepoustet, protoze by lidi logicky mysleli, ze si z nich delate zadel. Udelej s tim neco!

Captcha: populist of
05. 02. 2010 | 06:43

topolánek ven napsal(a):

Nekončící skandál Opencard: zakázky se zadávaly i po auditu

http://www.lidovky.cz/nekon...
05. 02. 2010 | 06:46

Holubář napsal(a):

"Vzal si ďábel ornát a ohonem na mši zvoní".
05. 02. 2010 | 08:27

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů ("gauner", "bestie", urážlivě zkomolené jména apod), které byly v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
ZdeněkMihalco
správce blogů
05. 02. 2010 | 08:31

Pavel Poštulka napsal(a):

P. Topolánku, pro mne jste totálně nedůvěryhodná osoba, která káže chléb a pije víno. Nic z toho co říkáte nemůže slušný člověk brát vážně. Ale prosím, neodcházejte ještě před volbami. Prohra ODS tak bude výraznější a drtivější....Bude to pro ODS Vaše poslední a asi nejlepší služba. ODS potřebuje hanebně prohrát a odplavit tak první dvě až tři garnitury zcela zprofanovaných politiků. A pokud se Ti Vaši, dosud neznámí, následníci poučí, možná se jim někdy - za 10-15 let, podaří v ČR vybudovat autentickou a důvěryhodnou pravici. ODS jí v současnosti není, je to nacionalistická, sebestředná, křečovitá a zkorupmovaná cháska...
05. 02. 2010 | 08:37

Silvie napsal(a):

Pane Topolánku,

vy máte ještě tu drzost?

Byla jsem vaším skalním voličem, letos dám hlas jiné (nově vzniklé) straně.Můžete třikrát hádat...

Korupční skandály na všech úrovních politiky, arogance a nenažranost ODS, její obsahová i mravní vyprázdněnost už znechutily asi totálně všechny.

Neděkujeme, odejděte!A vezměte s sebou Paroubka.
05. 02. 2010 | 08:39

David napsal(a):

Zloděj křičí, chyťte zloděje.

Jen hlupák se nepoučí z vlastních chyb.

Současné parlamentní strany jsou už nedůvěryhodné a nereformovatelné. Nejsou schopny žádné sebereflexe. Ve volební kampani budou zase slibovat. Takže už jim nevěřme.

Vzpomeňme si na smlouvu s voliči, kterou podepsal Topolánek před volbami v roce 2006, i na to, co řekl, - kdybychom voličům řekli, co po volbách chystáme, tak by nás nevolili.

Teď ve volbách máme my obyčejní občané šanci udělat velkou změnu. Teď přichází ten správný čas a nečekejme na to, že to za nás někdo jiný udělá.

Já říkám.

Ani jeden hlas pro ODS, ani jeden hlas pro ČSSD.

Kdo se má neustále dívat na to jejich hádání a dělání si vzájemných obstrukcí při jednáních ve Sněmovně. Tyto dvě strany už nejsou schopny konstruktivního jednání ve prospěch nás, občanů. Naopak jsou schopny vytvořit velkou koalici a změnit volební zákon tak, aby se udržely u moci, a to na věčné časy. Nejde jim o nás, ale o posty, o koryta. My voliči je zajímáme až těsně před urnou s volebním lístkem v ruce.

Ze současné skandální míry korupce nás nemohou dostat ty strany, které si v ní dnes spokojeně žijí.

Tomu bychom měli zabránit v nadcházejících parlamentních volbách.

Jakákoliv alternativa by měla být pro nás přijatelnější než současní korytáři ve Sněmovně..

Dejme šanci novým lidem.

Volme neparlamentní strany, protože kapři si sami rybník nevypustí.

Volme skutečnou změnu.

Naděje umírá poslední.

----------------------------

Občané České republiky a Občanská demokratická strana uzavírají SPOLEČNĚ ve dnech 2.-3. června 2006 tuto smlouvu PRO ČESKOU REPUBLIKU

Výběr ze smlouvy:

I. Preambule

Právo: Omezíme prostor pro korupci snížením moci byrokracie, všudypřítomné státní regulace a obrovského přerozdělování. Zkrátíme soudní řízení na půl roku.

II. Co garantujeme

6. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.

7. Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.

III. Čemu zabráníme

Konec vlády korupce

11. Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.

Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na NEprodloužení mandátu v případě jejich neplnění.

Mirek Topolánek
předseda Občanské demokratické strany

Občané České republiky
Tato smlouva vstupuje v platnost vhozením hlasovacího lístku č. 9 (Občanská demokratická strana) do hlasovací urny ve volbách do Parlamentu České republiky ve dnech 2. - 3. 6. 2006.

----------------------------

Jen hlupák udělá stejnou chybu dvakrát.

---------------------------

Cituji: - Gerd napsal(a): 04.02.2010 20:20:04

„Kdybyste to s ČR opravdu myslel dobře, nikdy byste nemohl dopustit zvolení V. Klause prezidentem! No v každém případě máte mizernou schopnost posoudit své spolupracovníky a politické spojence. Třeba zrovna V. Klaus a jeho dnes již otevřená nenávist k Vám osobně.
Sdělte však občanům ČR, proč pokaždé, když je ODS u moci, musí po ní nastoupit úřednická vláda? a proč pokaždé vláda ODS končí krizí? Podobnost jen náhodná? Další paralely už hledat nechci a myslím si, že ODS společně s ČSSD patří na smetiště dějin.“
05. 02. 2010 | 08:50

Olga napsal(a):

Nelze dvěma pánům sloužiti. Nelze sloužiti zároveň Bohu a mamonu. Jednoho bude milovat a druhého nenávidět. Převedu-li to do srozumitelné řeči, tak je to: Nelze sloužit zemi a jejímu lidu, a zároveň svým osobním zájmům.
05. 02. 2010 | 08:52

Lida napsal(a):

Zcela splachovaci a nepoucitelny Topol! Ten pravy , co se zaslouzil o rozvoj vzdelani. Pokud mate pud sebezachovy, radeji dal od politiky, odzemek s valaskou by byl spolehlivejsi!
05. 02. 2010 | 09:00

Vsaďme na mozek napsal(a):

Jak říká předseda, vsaďme na náš mozek... stejně jako tito pánové http://weakly.cz/vareckovani
05. 02. 2010 | 09:10

Suchec napsal(a):

Sojka:
Jen počkej, až si dá někdo práci a omlátí ti tu Tvoje dřívější příspěvky.

Ty jsi takový kritik OD, že jejic PR by se nemusel stydět.

A to s tím nepochopením cikána a planety?
No, ha ha, dost dobrý.

Fakt jen "uřvaná" sojka.
05. 02. 2010 | 09:10

Suchec napsal(a):

Olga:
Takových přirovnání a "bonmotů" se najde, a nejen v bibli. :-))))
05. 02. 2010 | 09:15

123 napsal(a):

Topolánku,

za vás se projedlo v roce 2009 240 miliard a v roce 2008 107 miliard.

a víte co vůbec způsobilo finanční krizi - než přespřílišný konzumní apetit lidí to byl apetit bankéřů, kterým radili lidé jako vy!
05. 02. 2010 | 09:20

Silvie napsal(a):

Mně připadá naprosto nemravné, že v době, kdy tu obrovské množství lidí bez práce živoří, naši poslanci si odhlasují další zvýšení platů.
Kristepane, co je tohle za bandu asociálů? To jim nestačí už ani ta jejich stávající koryta?
To oni nás dostali tam, kde se nyní nacházíme. V podstatě blízko státnímu bankrotu.
Nezapomeňte na to, až půjdete volit.

Dejte hlas nějaké nové straně a novým lidem, ať už volíte pravici nebo levici.
Uvěříte-li, že ti noví politici budou stejně amorální kreatury, nikdy se nedočkáme změny. Horší už to přece být nemůže! Nebojte se to risknout.
05. 02. 2010 | 09:21

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
ODS má potenciál vést tuto zemi. Chybí jí k tomu jen jedno. Opět být modrá, smýt zelenou sněť, kterou má její vedení na sebe nalepenou. Poté opět dostane můj hlas, tak jak vždy v minulosti.
05. 02. 2010 | 09:28

yara ze země krys napsal(a):

Petře, máte tam překlep! Ve větě "Opět být modrá" mělo být slůvko modrá nahrazeno za "moudrá". Ovšem nevím jestli některá z našich stran se může honosit označením moudrá !!!
05. 02. 2010 | 09:40

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dva hrubě urážlivé texty, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk mihalco
správce blogů
05. 02. 2010 | 10:02

Emissary napsal(a):

Mirek Topolánek,

jestli je důvěryhodný nebo ne, je v této fázi celkem jedno. To co napsal, je stoprocentní pravda. V této republice není žádný důvěryhodný politik a ani tak brzo nebude. Nejdříve si musíme projít tím marazmem, který tady po sobě zanechali komunisté. To platí pro občany, novináře i politiky. Pak se uvidí.
05. 02. 2010 | 10:03

Pravicový volič napsal(a):

Řekl bych, že pan Topolánek zase jen ideově straší a neřeší! Jaképak projídání budoucnosti- Budoucnost zničila ODS již dávno tím, jak zadlužila stát na úrovni měst a krajů, kdy zadávala nesmyslné či předražené projekty spřízněným firmám.
Budoucnost zničily vlády ODS v 90tých letech, kdy za hubičku a úplatky (šrajber, Švýcarské konto,...) rozdaly státní majetek podivným vlastníkům či nadnárodním společnostem, kdy uzavřely nesmyslné dlouhodobé kontrakty, které jsou pro ČR ztrátové.

Pan Topolánek straší zadlužováním našich dětí - ale vůbec neřeší, jak se naše děti mají důstojně dožít produktivního věku.
Pan Topolánek straší zadlužováním dětí a neřeší jak odstranit dluh který v součtu dluhů municipalit a státního dluhu dosahuje 3bilionů korun!

Pane Topolánku, nestrašte a pokud chcete něco pozitivního pro budoucnost této země udělat - jděte od válu a zmizte z veřejného života. A vezměte s sebou ty Vaše Dalíky, Kittnery, Bémy, Jančíky, Řebíčky, Bendly, Tlučhoře,...
05. 02. 2010 | 10:05

jo napsal(a):

prý projíst budoucnost.....myslíte tu Vaši?
05. 02. 2010 | 10:11

Ebaba napsal(a):

Nejde o daně, opasky a jiné nicneřešící záležitosti.

Admirál (04.02.2010 21:57:57
) má pravdu: JE TŘEBA ZASTAVIT TUNELOVÁNÍ STÁTU.

Zvolím toho, komu uvěřím, že to dokáže.
05. 02. 2010 | 10:11

Emissary napsal(a):

Ideologická konference.

Tak to tady vypadá. Nikdo se tady nezamýšlí nad obsahem blogu, pouze útočí na osobu.

Holt, český člověk je už takový. Rád si ventiluje své frustrace veřejně.
05. 02. 2010 | 10:11

Tomáš napsal(a):

Pane Topolánku, vypadá to, že naši budoucnost jste Vy a vaše strana už z velké části projedli. To nemluvím ani o radaru, kterým jste chtěl pomoci USA rozdělit a oslabit Evropu.
05. 02. 2010 | 10:20

jozka napsal(a):

Vis emisarku, kdyz mi zacne zlodej vypravet, ze je potreba setrit aby stat mel prachy (a bylo z ceho krast), tak ho celkem logicky posle kazdy do mist, kde zada pomalu ztraceji svuj slusny nazev. tim spis, kdyz ten zlodej uz jednou tuhle fintu predvedl.
05. 02. 2010 | 10:21

yara ze země krys napsal(a):

Emissary:
To je težké pane. Když on nám tu pan Topolánek káže aby lidé pili vodu a sám pije víno. Vůbec mi to tu nepřipadá jako ideologická konference, lidi jsou prostě nasr.ní. Možná byste si měl výše uvedené příspěvky a to zejména ze začátku lépe přečíst a pak říkat něco o ideologi.
05. 02. 2010 | 10:21

myrta napsal(a):

FUJ.Adrenalin pur.Stačí jméno Topolánek.
05. 02. 2010 | 10:23

yara ze země krys napsal(a):

Emissary:
Ještě dodatek. Dnes na portálu seznam.cz je článek, že pražský státní zástupce (prokurátor) prakticky stopnul policii vyšetřování aféry Opencard. Tak
co tomu říkáte, pak nemají být lidé nasr.ní?
05. 02. 2010 | 10:24

Janes. napsal(a):

p.Topolánku,jednoduché řešení a to:podívej třeba na sebe a bez emocí kolik nepatřičných peněz a nejen z našeho rozpočtu,jen tvá osoba ročně získavá a zjistíš,že právě se musí začít u vás darmožroutů a vyčůranců a to nejsme ještě vůbec u zpackané,teda pro celý náš národ tkzv.kup.privatizace a.t.d. a stovky miliard,co se nahrávají a přihrávají všem možným i nemožným korupčníkům,tunelářům a pod patronací justiční mafie a díky jenom vašich modrých prokorupčních zákonům,takže,musíš jít do sebe a začít u sebe a pak,ale to už nebudeš mít čas někomu radit co má,nebo nemá dělat,nebo nedělat,prostě chybí vám všem pro takovéto pindy morální kredit kredit.
05. 02. 2010 | 10:30

Silvie napsal(a):

yara,

a vy jste čekal snad něco jiného?

On už se někdy něco vyšetřilo?
Třeba Krakatice?
05. 02. 2010 | 10:31

Suchec napsal(a):

Emisárek:
Už totady napslai přede mnou, ale neodpustím si drobnou noticku.

Kdo tu předvádí ideologickou "konferenci" je autor blogu.

Jakešovi bys přeci taky nevěřil že chce a dokáže zlepšit fungování státu a opravdu začít zavádět pluralitní pol. systém.

Asi ne, že?

Jak potom věřit někomu, jako je Mirek Topolánek, s jeho činy minulými?

To jako prozřel? To se ze Šavla stal Pavel?

Oj, oj, oj.

Pokud někdo měl tu moc a možnost to ovlivnit, a udělá přesný opak toho, co teď a tady hlásá....No, to už chce hodně silný, kachní žaludek.
05. 02. 2010 | 10:34

hoven napsal(a):

tady je galerie hlupáků. paroubek moc dobře věděl, proč platí estebáckého fízla randáka...vám vadí, že topolánek tráví dovolenou v toscánsku a že celá evropa vyšetřuje korupci socanů za gripeny to nevadí. voliči čssd = ovce. vám stačí strčit pod nos jitrnici a pujdete za ní až do pr.....
05. 02. 2010 | 10:35

emil napsal(a):

no tak Mirku, "my" ji asi projíst nechceme, ale ty to se svejma kumpánama děláš za "nás". PS. vymysli si se svejma kámošema PR poradcema už nějaký nový fráze a najdi si nějaký nový slova, než je kupříkladu "projídání budoucnosti". Sakra chlape, vždyt to pod tvou vládou šlo od 10 k 5 a ted to není jinak.
05. 02. 2010 | 10:36

stále rebel napsal(a):

Pro Emissary.
„Pouze pětina lidí (20 %) si myslí, že dnešní vedoucí politici jsou čestnější a poctivější než komunističtí funkcionáři minulého režimu.“
http://www.stem.cz/clanek/1919

A těch 20 % jsou většinou ti dnešní gauneři nebo jedinci jako ty v vypláchnutým mozkem. Nejméně důvěryhodný a neoblíbený politik před rokem 1990 byl Štěpán a odseděl si to, ale i ten Štěpán by vedle takového Topolánka vypadal jako slušňák. Komunisté jsou ideologicky vychýlení, ale opravdový morální marasmus přišel až s ODS.
05. 02. 2010 | 10:38

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem další hrubě urážlivý text ("lump" apod), který byl v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících http://blog.aktualne.centru...
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
05. 02. 2010 | 10:43

yara ze země krys napsal(a):

hoven:
Tvůj nick vyvolává asociaci, např. že jsi z hoven (myslím obce). Ale vážně, co takhle nějaký argumentíček by nebyl? Já netvrdím, že to co píše Mirek Topolánek v blogu není pravda. Ale každého člověka musíme hodnotit podle činů a né podle keců. A tady je zřejmý nesoulad. Hovg!
05. 02. 2010 | 10:50

Myrda napsal(a):

Bez komentáře, zrůdnost bolševického synka.
05. 02. 2010 | 10:53

buldatra napsal(a):

Moc pěkný blog,.
Zvláště ten nadpis v kombinaci s autorem.
Jak povzbudivé a originální.

Pan Topolánek a sežraná budoucnost, to k sobě tak nějak patří.
Řekl bych až, že mistr Topolánek a jeho souputníci ze společného hnízda (hnízdo, ze kterého vzlétli ptáčci a kujóni modří,oranžoví, souhrnně rudí + ostatní) jsou vlastně jakýmsi synonymem budoucnosti tohoto druhu.

Stejně jako Klaus a jeho slavné dírky na opasku, který sám si však musel neustále povolovat, až snad skončil u šlí.
Oproti tomu Klausem nabádaní, aby měli pomalu opasek podobný děrovací pásce. Od té doby, co Klaus nechal zhasnout, nesmíme projídat budoucnost a děláme dírky do opasku.

Vzato souhrnně, chtělo by to budoucnost nejen neprojedenou, nýbrž hlavně bez největších nenažranců. Setřepat je z hrušky dolů a zavřít až zčernají.
05. 02. 2010 | 10:54

Jag napsal(a):

Tople,my nedokládáme spotřebu......my odkládáme rozkradenej bankrot........spotřebu jste si užili vy nahoře......my dole na to otrokářství děláme......bež se zeptat na lékařskou komru právničky,na jaký plat má v soukromě nemocnici solidní doktorka po 25 letech nelíbící se línému šéfovi a zjistíš,že šéf jí může dát minimální mzdu.......a to proto,že líným šéfům se dává plat a pravomoci jako za otrokářského systému.......tak tady neblij pitomosti z parlamentního skleníku a jdi mezi lidi.A to samé platí o těch bachratejch a vyžranejch socanech,co už svoji spotřebu prožrali dávno.
05. 02. 2010 | 10:56

che091067 napsal(a):

Tady nelze než citovat klasika."Na rohu ulice vrah o morálce káže".Škoda tě Karle, velká škoda :-(
05. 02. 2010 | 11:11

modrý bijec napsal(a):

Soudružka silvie nám tu procitla . Copak to ? Modrá trabuka na kouření už nejsou , co bývala? Tak se budou kouřit jiná? Třeba knížecí ? Miluju lidi, kteří roky setrvávají v hybernaci a pak začnou hystericky ječet.
05. 02. 2010 | 11:15

mayday napsal(a):

Tak zrovna na vas mozek bych si nevsadil ani zlamanou gresli.
05. 02. 2010 | 11:22

Pepa napsal(a):

Naše budoucnost už je projedena! Jak zásluhou ODS, která nás zadlužovala ve prospěch úzké skupiny všehoschopných „podnikatelů,“ tak zásluhou ČSSD, která nás zadlužovala ve prospěch všech. Tyto strany ve své politice prakticky pokračují a na projídání si půjčují. ODS na projídání formou tunelů politicko-podnikatelským mafiím, které pan Topolánek nazval tak příznačně „kmotry“ a „velrybáři,“ ČSSD na rozmařilou sociální politiku. Tato země potřebuje, aby do jejího čela přišla mravně silná osobnost, které se podaří aspoň ty lumpárny, co provádějí od roku 1989 lupiči z ODS, ČSSD a ostatních „demokratických“ stran, aspoň zastavit. Žijeme v zemi, kde 60% toho, co stojí firmu zaměstananec, plyne na daních a odvodech do státního rozpočtu. Žijeme v zemi, kde všechny politické strany od roku 1989 mluví o snižování počtu úředníků a státních zaměstnanců, opak je pravdou. Žijeme v zemi, kde jsou ohromným způsobem předražovány státní zakázky, jejichž nadnesená cena plyne do kapes politických stran, politiků, jejich lobistů a úředníků s kulatými razítky. Někdy se mluví až o 100 miliardách korun ročně, z toho ve stavebnictví 30 miliard. Žijeme v zemi, kde část „podnikatelů“ neplatí daně, ani cla, protože nikdo nenašel v této zemi za 20 let odvahu asijské obchodníky, kteří ročně nezaplatí na clech a daních cca 50 miliard korun, nějakým způsobem umravnit. Žijeme v zemi, která ročně vydává několik desítek miliard korun na občany, kteří nedělali, nedělají a dělat nebudou. Když dojde na zpřísnění sociálních opatření a škrtů, vždy to nakonec odskáčí lidi, kteří se do sociální sítě dostanou proti své vůli, nikoliv paraziti. Žijeme v zemi, kde k přiznání invalidního důchodu stačí mít známého doktora či člověka na sociálce, který o tomto rozhoduje. Když dojde k zpřísnění podmínek, odeberou invalidní důchod lidem bez ruky či bez nohy, ale ten co prý má údajně nemocnou páteř, jezdí jako invalida do lesa na dřevo dál.

Když za této situace přijdou některé strany s konceptem, že se bude šetřit na rodinách s dětmi, na matkách na mateřské dovolené, na lidech odkázaných na sociální pomoc, na zdravotnictví apod., pak se i pravicovému člověku otevírá kudla v kapse. Ryba smrdí od hlavy a schody se zametají odshora dolů. Pokud má tento stát přestat projídat svou vlastní budoucnost, musí se začít u lumpáren, zlodějin, tunelování státního rozpočtu, musí dojít k snižování počtu státních úředníků, omezení výdajů na profesionální pobírače sociálních dávek. Když ani to nebude stačit, pak se může pokračovat s dalšími škrty. Lidé to pochopí, dokonce i většina levicově smýšlejících lidí to pochopí. Ale vysvětlujte něco matce na mateřské dovolené, které škrábly mateřskou a ona se každý den se sdělovacích prostředků dozvídá, kolik se ukradlo z veřejných prostředků tůdle a kolik se vytunelovalo támhle! A nikdo nebyl postižen!
05. 02. 2010 | 11:27

JE napsal(a):

Topolánek
Rozumím. Už máte sice všichni dost, abyste se mohli s rodinami z této vyždímané země vystěhovat a strávit zbytek života třeba na Floridě..
Navrhujete nám ale tímto, že jste ochotni zde ještě nějakou dobu s námi pobýt a obětovat se vládnutím nám, pokud my občané přiškrtíme veškeré výdeje a tím vám umožníme ze státní kasy ještě nějaký čas čerpat peníze na vaše soukromé učty, samozřejmě pro příští generace, byť jen vašich potomků. Ó díky,
05. 02. 2010 | 11:28

doporuceni napsal(a):

Mirku, snaz se zustat u koryta za kazdou cenu. O to vic bude porazka ODS vyraznejsi. Jsem rad, ze narod vede ke svetlym zitrkum inteligentni lampasak:-)
05. 02. 2010 | 11:29

Jag napsal(a):

TOPOLE?mají nás spasit peníze z EU a stavba infrastruktury.......a teď dobře ČTĚTE:ředitel jedné vodárenské firmy mi řekne,že z EU přijdou prachy,ale musí se udělat roura pouze z plastu,aby se brzy zase rozpadla,tak do 20 let a muselo se zase kolem domů kopat.Nepochybuji taky,že po takové stavbě si páni starostové a radní nakoupí auta a postaví baráky...stavělo se levně a z dotace EU se jistě ušetří i na úplatky........a za nedlouho až se nekvalitní práce zhroutí,tak se bude žádat o dotace znova......co by se prý za 20 let dělalo?Tak tak se tady TOPOLE pracuje a žije.....a vy z toho parlamentního skleníku už vylezte ven......a uvidíte neskutečný bordel a šikanu lidí.
05. 02. 2010 | 11:35

Silvie napsal(a):

modrý bijec,

že by zachrochtal někdo z pražského magistrátu?
Tak si to tak neberte, já vím, že ODS trápí hlasy ,které mu seberou Topky. Ale já zase tak padlá na hlavu nejsem - jsou i jiné, slušnější varianty.
A tu soudružku si nechte pro někoho jiného, třeba pro Tlustého - tady jste opravdu na špatné adrese. Že by vám docházely argumenty?!
ODS si nezaslouží nic jiného, nežli "rýt držkou v zemi", řečeno slovy básníka.
Jenom zcela tupý volič není schopen objektivního náhledu a přiznání si, že se prostě zásadně mýlil.
05. 02. 2010 | 11:36

Brněnský lékař napsal(a):

Mirku, co tam máš dál?
05. 02. 2010 | 11:37

Aktiv napsal(a):

Vládami ODS a ČSSD je budoucnost zcela zdecimovaná. Obávám se, že už nemáme nic, jen holou pr..Možná jsou zde ještě nakradené majetky, a ty musíme dostat zpět...Jiná cesta není!!!
05. 02. 2010 | 11:38

jozka napsal(a):

Skoda, Jagu, ze ta HDPE trubka vydrzi vic nez ocelova...
05. 02. 2010 | 11:45

Jag napsal(a):

Jožko,to já nemůžu vědět,když ředitel Vak to neví.......tak se obraťte tam,kde máte tak kvalitní pracovníky,co nevědí,která bije.......
05. 02. 2010 | 11:51

Jag napsal(a):

A Jožánku,tam není řeč o ocelové......
05. 02. 2010 | 11:52

jk-jiny napsal(a):

Soudruh rotný Topolánek (na vojně bylo oslovení soudruh i pro "jen" nadšené svazáky jako soudruh rotný) snad jednou skončí v Jáchymově. A klidně v 86ti letech...
Téměř na vše dáváme menší procento HDP než ostatní v OECD a tenhle chudák nám říká, že máme rozmařilý stát a vysoké daně. Lžete, soudruhu rotný!
A lidi, posčítejte si miliardy, který ODS prošustrovala, vždyť rozpočet mohl být i vyrovnaný. Jenže heslo zní Okrádáme Denně Stát.
V minulých volbách jste nad námi voliči levice vyhráli Kubiceho zprávou a hlavně nákupem Melčáka a Pohanky. O lživé smlouvě s voliči ani nemluvě. Vyhráli jste nefér a to vám neodpustíme. Volič ODS nemůže být můj kamarád: už je mezi námi příkop do hrdel a statků a těším se, až místo žvanění na netu si to s vámi začeneme vyřizovat pěstmi. Tam jste zavedl politickou kulturu v ČR, soudruhu rotný.
05. 02. 2010 | 11:55

Jana z Prahy napsal(a):

No jo, je třeba občana psychicky připravit na to, že mu bude ještě více ukradeno do kapes papalášů.
Napsat takovýto text považuji za drzost největšího kalibru.
05. 02. 2010 | 11:55

uďa napsal(a):

Myrku,běž za Romanem,on tě zaměstná v komandu ČEZU,budeš tam dělat politruka,pěkně jim to tam podáš politicky,pěkně soudružsky.O dovolené tě třeba zase veme do Toskánska.
05. 02. 2010 | 11:58

kulisak napsal(a):

vidim jak Vy a Vase parta odkladaji spotrebu..
ja vidim spis ze systematicky odkladate sve ruce do cizich kapes.
05. 02. 2010 | 11:59

Jan napsal(a):

Pane Topolánku a jak byste si přál utáhnout naše opasky? Na rozměr pasu císařovny Sisi?
05. 02. 2010 | 12:00

karel napsal(a):

Národe, pozor, nevěř topolánkoj!!!
Jeho slova před posledními volbami byla za celou ODS : "Pokud řekneme lidem po pravdě co uděláme po volbách, pak je nikdy nevyhrajeme"
05. 02. 2010 | 12:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, jehož autor se vydával za někoho jiného, což je na těchto stránkách v rozporu s pravidly (viz Kodex diskutujícíchhttp://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=814)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 02. 2010 | 12:11

jk-jiny napsal(a):

...jinak článek pěkný, ostatně to soudruh rotný asi nepsal. Ale je to jak říkal kámoš jako projev pohlavára NSDAP o soužití Němců a Slovanů v roce 1946
05. 02. 2010 | 12:11

!! napsal(a):

Kdyby policie a justice konala svou praci uz v dobe vytunelovani VAE a uveroveho podvodu, naseho nejslavnejsiho ..hned po Kozenem... podvodnika a lhare, mohli jsme si usetrit spoustu penez a nervu. Vy by jste mel dnes uz polovinu trestu za sebou a byl by od vas navzdy klid.

Lidi, seberte odvahu si priznat sami sobe, ze jste byli ve sve naivite okradeni a podvedeni lhari, Havlem pocinaje a Topolankem konce a nahazte to u voleb demonstrativne KSCM, na dukaz toho, ze ti dnesni jsou 100x horsi a KSCM je jedina sila, ktera mozna muze neco zmenit. Vse ostatni je zakonzervovani soucasneho stavu, plneho zlodeju, kam oko dohledne.
05. 02. 2010 | 12:19

jozka napsal(a):

Jagu, tam se nepise o zadne. Ja jen reaguju na ten plast, co se rozpadne za dvacet let. Blbost. Vzhledem k tomu, ze olovene se nesmi delat a litinove se taky uz nejaky cas nedelaji, tak mi zbyla ocel.
05. 02. 2010 | 12:20

george napsal(a):

Jak koukám, socialistická hejna se vrhla na lehkou kořist. Dobře mu tak, má raději slibovat a rozhazovat. Projížděl jsem dnes městem. Všude obrovské bilbordy s retušovaným Paroubkem jako za mlada ( i vedoucí bolševici se na obrazech vylepšovali). Jen přelepky byly různé. "Bojuji za důchodce". Bojuji za zrušení poplatků" atd. Jen by se hodilo dodat, bojuji za tanec na palubě, dole v kotelně už valí voda. Všechno to jednou zaplatí naše děti a vnuci. A je mě jedno, že tu řvete za lepší život na dluh. Mě se to hodí, mám už skoro život za sebou a Paroubek mě dá lepší důchod, zdravotnictví zadarmo a bude mě hej. Tak už ho proboha zvolte, všichni jednou půjdete na sociálku, možná tam už ale v kase nic nebude.
05. 02. 2010 | 12:21

Jag napsal(a):

Jistě,volte KSČM až na to,že polovina dnešních zlodějů jsou bývalé zálohy KSČ a spolu s nimi zloději opravdovíza každých režimů..........
05. 02. 2010 | 12:21

Jag napsal(a):

Kameninu a čedič jste zapomněl......aspoň tedy pokud ředitel nelže......
05. 02. 2010 | 12:23

jozka napsal(a):

Jagu, je pravda, ze jsem si neuvedomil, ze vodarenska spolecnost ma i kanalizace. S cedicem zkusenost nemam, kamenina se zivotnosti nijak vyrazne od plastu nelisi a je s ni horsi manipulace a je krehci.
05. 02. 2010 | 12:27

Malý Vlk napsal(a):

Pane Topolánku, projíst budoucnost jistě nechci. Ale také si jí nechci nechat rozkrást.
ODS jsem volil v devadestátých letech. Mám pocit, že jsem tak stal spolupachatelem neuvěřitelných leváren, tunelů, klientelismu a arogance moci, na čemž se ODS výrazně podílela.
To už nikdy nechci opakovat, proto nevolím ODS. Ani jinou parlamentní stranu.
Je doba na výměnu.
05. 02. 2010 | 12:36

Koruna napsal(a):

Neslýchaná drzost hlavního modrého ptáka: Už teď oni po sobě zanechávají dětem totálně eozkradený stát.
05. 02. 2010 | 12:38

tur napsal(a):

hoven
jste svého jména hoden
05. 02. 2010 | 12:41

volič ne ods napsal(a):

na takovou bestii jako je topolánek i provazu škoda,nechutný odpad této planety
05. 02. 2010 | 12:42

alba napsal(a):

na bilbordu ODS:
VY UMÍTE PRACOVAT, MY UMÍME VYDĚLÁVAT! hof,stačilo....
05. 02. 2010 | 12:44

lester napsal(a):

Topolánku, jediné, co dobrého můžete pro tento stát udělat je rozpustit ten váš mafiánský spolek zvaný ODS, vrátit rozkradené státní finance a odkráčet do nápravného zařízení.
05. 02. 2010 | 12:44

Ebo napsal(a):

si tu předvolební agitku strčte někam..
05. 02. 2010 | 12:45

Zdenek napsal(a):

Pane Topolánek, zase připravujete smlouvu s voliči? Víte, my jsme občané a ne ovčané... Nenacházim slov nad tou vaší hroší kůží...
05. 02. 2010 | 12:46

choche napsal(a):

Drzost opravdu nezná mezí!!! Nikdo nechce zadlužovat tento stát. To platilo za totáče - a nebyl zadlužen. A platí to i do budoucnosti. Ale že bude právě tento člověk kázat ve jménu budoucnosti dětí na úkor těch, kteří tady vybudovali to, co Klausovsko Tupolánkovská mafie nechala rozkrást - to už je síla. Topolánku projděte další státní výdaje a zjistíte, že je tisíce dalších možností jak ušetřit (zbytečnou armádou počínaje..), ale hlavně zajistěte návrat rozkradených příjmů státu a alespoň částečné znovuobnovení výroby. Tento kapitalismus se vám nepovedl, tak hledejte jiné formy a ne ožebračování občanů!
05. 02. 2010 | 12:48

Leon napsal(a):

Topolánek spolu se Šloufem jedna parta!
http://aktualne.centrum.cz/...
05. 02. 2010 | 12:48

jozka napsal(a):

alba:

Me bohate stacilo precist si na transparentu nad dalnici "Popilismus nechte za Prahou".

Fakt by mne zajimalo, jestli jsou kluci tak mimo nebo jestli si delaj soufky.
05. 02. 2010 | 12:48

Rebel napsal(a):

Pane Topolánku, svou kvalitu ODS už ukázala a stačí.
05. 02. 2010 | 12:48

Jag napsal(a):

Jožko,plast je jistě dobrý,ale ne pod silnice,kde jezdí i kamiony..........
05. 02. 2010 | 12:49

k8s napsal(a):

George, máte problém číst psaný text? Všichni Topolánkovi spílají, ale nikdo nepíše že bude volit Paroubka.
05. 02. 2010 | 12:49

Jag napsal(a):

Tento stát už po zemenšení státu měl zrušit armádu a nechat jen domobranu.Jistě by se ušetřilo a dnes by se nekupovaly drahé hračky na hraní na které už tento stát dávno nemá.Podobně jako nemá na vysoké platy na dluh.
05. 02. 2010 | 12:52

čuněk napsal(a):

no tak podevejte se...tato cesta nikam nevede hlavně polatky za ošetření u lékaře!!!!!!! A kam gty peníze jdou??? PAN Topolánkovi do kapsi??? Radši kdyby přispěli na údržbu města, když jsou ty sněhové kalamity:)
05. 02. 2010 | 12:55

SOFFI napsal(a):

Pane Topolánku,
mě se zdá,že už vy politici ,neumíte nic jiného říci,než,že za 1) projídáme dětem budoucnost,za2)nemusíme stát na banány,a za 3)utáhněte si opasky!NN CHTĚLO BY TO UŽ NĚJAKÉ NOVÉ HESLO NEMYSLÍTE?,JAKO ,TŘEBA "KDO NÁS VYŽRAL ,AŤ TO ZAPLATÍ!"tO BY SE VÁS TÝKALO VŠECH PÁNI POLITICI!!"KDO TO VŠE ZAPŘÍČINIL?VY PÁNI POLITICI ŽE!!
05. 02. 2010 | 12:56

mmmmmmmmm napsal(a):

čuněk: souhlasím s tebou:D
05. 02. 2010 | 12:56

Senior napsal(a):

Spodina české společnosti si tady dává schůzku a předchání se v hlouposti a lžích ve svých příspěvcích. Je to opravdu, ale opravdu smutné čtení. Panové Tvrdík s Dimunem mají jistě radost. Premie budou určitě tučné.
05. 02. 2010 | 12:56

jurko napsal(a):

Topol kecá, jako mladý vrány, takovejch už tady bylo, a za 20 let jsme akorát v nejtmavějším místě na těle. Čau.
05. 02. 2010 | 12:57

Jacob napsal(a):

Clovek ktery pochazi ze strany ktera spolecne s Paroubkem a jeho stranou privedli zem na pokraj krachu mluvi o tom,ze je treba setrit a myslet na budoucnost a sve deti..zrovna par mesicu pred volbami.Tohle uz ani neni smesne-jakakoliv soudnost,sebekritika z nasi politiky naprosto vymizeli
05. 02. 2010 | 12:58

Senior napsal(a):

Oprava: ...předhání ...
05. 02. 2010 | 12:59

JAN napsal(a):

Od toho člověka to sedí. Nebýt jeho a celé ods byli bychom na tom mnohonásobně lépe. Odeesáci zadlužili stát, ekonomice nerozumí, ale čemu rozumí až moc dobře je hrabat pod sebe a využít každé příležitosti jak si nahrabat.Odeesáčci blokují rozumné zákony proti korupci a tak dál.ODS je dle mého názoru strana na odpis a topolánek je její hrobník.
To je můj názor.ODS měla zaniknout v devadesátých létech když poprvé přivedla tuhle zemi na pokraj krachu !
Nechápu kde topolánek bere tu dzost ke svému lhaní a ještě více se divím médiím.
05. 02. 2010 | 13:00

Mikom napsal(a):

Nemám dotaz,ale vzkaz.ODS je
rakovinou této země a vy stojíte
v jejím čele.Rozpusťte ji.Vaše
rozkladná činnost zapomenuta
nebude,ale alespoň něco dobrého
uděláte pro stát, kterého neste
hoden.Děkuji.
05. 02. 2010 | 13:00

Dublin napsal(a):

Člověk, který se zmocnil vlády podplacením dvou socanů a zlikvidoval tím víru v právo a demokracii v ČR je navždy hoden opovržení!
05. 02. 2010 | 13:00

Senior napsal(a):

Oprava: ...předhání ...
05. 02. 2010 | 13:01

Ondra napsal(a):

To je taková krása, číst po dlouhé době smysluplný blog a ne oranžovo-červené hlouposti paní diktátorové! No, a vzhledem k tomu, že se tu objevují "smysluplné" komentáře jistotně strašně inteligentních fušerů, dělníků, povalečů a dojiček krav vidících jen smyšlené a sladké sliby oranžových komunistů, na závěr se chci rozloučit jen s jedním: "Používejte mozek a přemýšlejte o podstatě věci, kterou Vám někdo řekne - není všechno zlato, co se třpytí"
05. 02. 2010 | 13:01

muŇA napsal(a):

Když sleduju zprávy a zrovna ukazují poslance, mám pocit že jso to záběry ze zvláštní školy.!!!! Za co berete peníze?? za to nicnedělání! M yobyč lidé poctivě dřeme a nemáme skoro nic. Vy se flákáte a máte kdo ví kolik set tisíc!!!
05. 02. 2010 | 13:02

Likeke napsal(a):

Uspořené peníze se nemají nikam investovat (aby se zase nerozkradly), ale mají se s nimi zaplatit dluhy. To je normální, ne?
05. 02. 2010 | 13:02

Ondra napsal(a):

Mikom: O rakovine by se dalo polemizovat. Ano, ODS je rakovinou, ale tou, ktera dopomaha k rozrustani statu. Nejedna se vsak o zhoubny nador, jakym je KSCSSD!
05. 02. 2010 | 13:03

katka napsal(a):

tak jsem při polední kávě nakoukla na pár příspěvků k diskuzi...to je fakt hnus! samej vykutálenej a samo že nejchytřejší socan... tak si všechno prožerte!! a pak se sežerte navzájem.. jdu radši vydělávat, aby socky měli čas psát kraviny..
05. 02. 2010 | 13:03

qiido napsal(a):

Fajn, pane Topolánku - a jste celou dobu dělal Vy osobně aby stát nebyl na huntě? - jste přece placen za to, aby to hospodářství prosperovalo (každý by měl začít u sebe, přece, viďte, a když to neprosperuje, tak není možné abych žil nad poměry) - ježiši sorry, přece se nevzdáte poslaneckých náhrad a nedejbože, aby se to zdanilo... Dále - OpenCard - paskvil/černá díra na prachy - jste přece náčelník strany ODS, jehož člen neumí tuhle jámu dost dobře vysvětlit... a profituje z toho i jeho manželka, která sedí v jedné té firmě, tak se hrnou prachy z DP... (to by bylo, aby jeden z těch mnoha auditů nedopadl dobře :-( - další vyhazování peněz..) - vysvětlete ovcím, kdy i Vy osobně si utáhnete opasky ?
05. 02. 2010 | 13:03

Ing. Lucian PAPAZIAN napsal(a):

Nechceme, proto ODS nevolíme!
05. 02. 2010 | 13:03

Ondra napsal(a):

muŇA: A selátko luxusní oblečení ;o)
05. 02. 2010 | 13:03

Michal napsal(a):

SENIORE, ta spodina tady bohužel píše pravdu.Pokud jsi tady žil celou tu dobu a nespadl jsi na hlavu, tak to musíš vidět kam to ODS pod vedením různých lumpů dotáhla.Je smutné, že po 20 letech svobody má hlavní slovo korupce a zlodějina pod taktovkou lidí z ODS na různých funkcích.
05. 02. 2010 | 13:05

Ondra napsal(a):

Ing. Lucian PAPAZIAN: Je až k pláči, jak někteří lidi nevidí dál než za svoji peněženku! Však ona se vám taky za nedlouho vyprázdní, až budete v důchodě a na sociálce řeknou "nemáme, oranžoví komouši všechno prošustrovali"
05. 02. 2010 | 13:05

Ondra napsal(a):

to Paul) Ten, kdo o projevu přemýšlí ;o) Ono je sice dobré si něco poslechnout, ale hlavním je tomu porozumnět!
05. 02. 2010 | 13:06

orfeus napsal(a):

Pan inženýr Topolánek,po ostravsku stručně a jasně : Jak otevře hubu, měl by po ní dostat.
05. 02. 2010 | 13:06

pepíno napsal(a):

Chudák Topol, takovéhle hodnocení si nezasloužil. Vždyť to myslí tak upřímně. (Asi má ještě málo nakradeno)
05. 02. 2010 | 13:09

eda vobtáhlo napsal(a):

Změkčilý Mirek ?Nebo spíš jeho mozek.
Občané slyšte , slyšte, přestaňte už konečně žrát a koukejte se uskrovnit.Hlavně důchodci, mladé páry a vlastně všichni co jste závislý na mandatorních výdajích státu.
Tak má vypadat správná výzva kovaného pravičáka,kterým Topolánek jistě je.
Kdyby to teď tak mohl vzít zase do rukou.Vše by rázně narovnal.Žádná prožraná budoucnost by se nekonala.
Taková skvělá parta ta ODS byla. Sebevědomí z nich jenom tryskalo. Žádný okliky jedeme přímo k cíli.
A teď takový zmekčilý apel jejich šéfa,Mirka.Asi to psal v lehké dřímotě.
Poučení pro Mirka.
Nepiš články v polospánku, odepsaný Topolánku.

Eda
05. 02. 2010 | 13:09

Emissary napsal(a):

Bajka od Ezopa.

Republiku Českou navštívil Pán Vesmíru a promluvil k lidem: stvořil jsem vás v naději.

Červení se ptají. Pane Vesmíru, co máme dělat, abychom se měli dobře a nenadřeli se u toho?

Usekněte Topolánkovi pravou ruku.

Tak se i stalo.

Za 8 let Pán Vesmíru opět navštívil republiku. Červení ze zklamání ho chtěli zabít, jenomže na to neměli dost moci. Ptali se: Pane Vesmíru, proč jsi to udělal?

Pán Vesmíru odpověděl: protože mohu.

Nato se začali ptát modří: Pane Vesmíru, co máme dělat abychom se měli dobře a byli spokojení?

Usekněte Partoubkovi levou ruku.

Tak se i stalo.

Za dalších 8 let Pán Vesmíru opět navštívil republiku. Modří ze zklamání ho chtěli zabít, jenomže na to neměli dost moci. Ptali se, Pane Vesmíru, proč jsi to udělal?

Pán Vesmíru odpověděl: protože mohu.

Nato se začali ptát všichni: Pane Vesmíru, co máme dělat abychom se měli dobře a byli spokojení?

Pán Vesmíru odpověděl: Modří si useknou pravé ruce a červení levé ruce. Pak si všichni modří a červení navzájem podají ruce.

Nato se všichni začali ptát. Jak to máme udělat, když to není možné? Pane Vesmíru, proč jste nás podvedl?

Pán Vesmíru odpověděl: protože mohu, protože si to všichni zasloužíte, jste příliš mladí, musíte dospět. Podvedli jste se sami.
05. 02. 2010 | 13:09

Ten , co vcas zbalil kufr napsal(a):

Vazeny pane Topolanku, utahovani opasku nam doporucil soudruh Klaus uz po revoluci. Pak zhasl a od te doby nestacime zirat. Julinek si bere pro reformu zdravotnictvi za priklad krachujici system USA, korupce je na vsech stupnich statospravy jak v Africe a vesele se stavi na orne pude...Bude pak vubec co jist? Do zeme ruzne firmy importuji cizince na otrockou praci a pak jim ceska vlada plati letenky, misto toho, aby postihla viniky a odhlasovala nejake imigracni zakony. Prosti obcane statni dluhy nenadelali, ani si nepomohli lobbovanim ke statnim zakazkam a ted ani ty opasky nemaji, jen holou prdel...Jedinym resenim by asi bylo se vratit k osvedcenym defenestracim a vyhazet celou tu politickou sebranku i s Klausem, Paroubkem a vami v cele z nejblizsich oken.
05. 02. 2010 | 13:10

schlimbach napsal(a):

Vážený pne Topolánku, váš blog ukazuje, že vůbec, ale vůbec nechápete, jak stávající ekonomický systém funguje. Je to celkem tristní, když uvážíme, jaké funkce jste zastával. Existuje možnost, že to víte, potom ale otevřene lžete lidem. V každém případě jsem vás nikdy nevolil a ani nikdy volit nebudu.
05. 02. 2010 | 13:11

Jožin napsal(a):

To si genosse Topolanek a jeho modří bratři měli rozmyslet ještě před tím než začali tento stát rozprodávat a rozkrádat.
05. 02. 2010 | 13:11

Targus napsal(a):

Po dvacetileté zkušenosti s tímto režimem jsem nabyl přesvědčení, že normální=poctivý=nekradoucí smrtelník je zde proto, aby byl ždímán z vydělaných peněz, při minimálním problému vláčen státními institucemi za ucho jak nějaký hajzlík a terorizován lokálními a polostátními monopoly (ČEZ, vodárny, odpadové hospodářství).
Za to, že jsem dvacet let dřel jak Bulhar na plantáži, přišel o majetek neschopností policie, soudů, platil pokuty a penále, které jsem vůbec platit neměl a kvůli kterým se dodnes se státem soudím, za to, že jste mi teď osekli důchod a nemocenskou tak, že to není ani na slušné chcípnutí, za byste chtěli můj hlas?
Ani náhodou, páni bývalí komunisti, ať máte kabát modrý, anebo oranžový! Vám se patří nakopat zadky, zabavit majetky do pátého kolena a nahnat zpátky do Jáchymova, abyste si zblízka prohlédli jak vypadá Rovnost a Svornost. V tu ránu by bylo po problému s mínusovým rozpočtem.
05. 02. 2010 | 13:11

Cool napsal(a):

Nejen, že chcete, ale za posledních 20 let, jste pro to udělali víc, než by průměrný volič ods očekával, nemluvě o vašich nevoličích. (Menší písmenko "v" ve slově "vašich" neumím.
05. 02. 2010 | 13:12

Zdenek napsal(a):

Pane Topolánek, smažte ten vůj blog... Copak nevidíte že se vám tu lidi smějí? Já taky.. Já slyšet takové ohlasy na svoji osobu tak někam zalezu a ani nedutám. A hlavně by jsem se hodně styděl... Ale to asi nevíte co to je....
05. 02. 2010 | 13:14

Bomber napsal(a):

No, jooo... Kecy, kecy a zase jenom kecy...

Tak tenhle nesoudný člověk, který náš stát ekonomicky na dlouhá léta zadlužil, nyní píše v blogu, zda necháme našim dětem zadlužený stát ???

Budu volit bud:
1) Věci Veřejné včele s Radkem Johnem
nebo
2) KSČM jako reálnou hrozbu
a jestli se naštvu tak
3) ČSSD

Zníčil jste demokracie v tomto státě, demokracie po dvaceti letech již nemá žádnou hodnotu - hnije... Stagnuje a Vaše strana/osobnost tomu sakra pořádně pomohla!!!

1) Chci přímou volbu prezidenta, a ne zádné lobistické zákulisí!!

2) Chci odvalatelnost poslanců na základě referenda/vota

3) Chci uzákonění max. 2 za sebou získaných poslaneckých mandátů, pak již nevkročí více do PS!!

4) Platební postihy pro ministry, jejichž resorty budou zadluženy, nebudou mít pozitivní vývoj !!
05. 02. 2010 | 13:15

Sir napsal(a):

Kde máte prachy z privatizace a daně od větnamců ? Policici jsou zloději !
05. 02. 2010 | 13:16

Likeke napsal(a):

Přečetl jsem to ještě jednou a už to chápu. Ušetřené peníze dáme do vzdělání. Pak už to chce jen šikovného ministra školství, který je zas dokáže dát do správných kapes
05. 02. 2010 | 13:16

honza napsal(a):

Naprosto nechápu, proč by zrovna důchodci měli platit vzdělání svých vnuků. A jinak - radši už nic nepište, pane Topolánku. Je mi z vás zle.
05. 02. 2010 | 13:16

pat napsal(a):

Milý pane Topolánku,
kdybyste vy a ostatní politici dělali, co dělat máte, tak by nás čekala zářivá budoucnost. Jenže to se u lidí vašeho typu nikdy nestane. Jak chcete "zabránit" zadlužování jsme viděli u vaší vlády jako u všech ostatních. A je zajímavé, že šetření chcete po těch ostatních, co začít u sebe a sebrat si finanční náhrady a snížit plat? To jsme tu ovšem "viděli" mnohokrát.
05. 02. 2010 | 13:16

karel b napsal(a):

a tak začal v česku v r.1948 vládnout komunismus.I Topolánkovi rodiče byli členy KSČ na KV,tak dost už bylo těch do modra převlečených komnouušů
05. 02. 2010 | 13:16

Jiří Hasil napsal(a):

jednou Vás čeká soud, pane předsedo, nezapomeňte na to...
05. 02. 2010 | 13:17

ClintEastwood napsal(a):

Pane Topolánku,

zbytečně se namáháte !!! Skutečně si myslíte, že po tom, jaké lumpárny jste tady 20 let s ČSSD předváděli a přivedli naši zemi do katastrofálního stavu, v jakém je, vám ještě někdo uvěří cokoliv ? Už není ani veřejným tajemstvím, že ODS a ČSSD jsou vpodstatě JEDEN ZLOČINECKÝ GANG, který naoko hraje pro lidi kašpárkové divadlo „MODŘÍ proti ORANŽOVÝM“ na oblbnutí prostoduchých a na hlavu padlých OVČANŮ. Někteří vám to žerou i s navijákem a domnívají se, že se jedná o dvě politické, a dokonce soupeřící strany. Tento GANG páchá PŘÍMOU KRIMINALITU (v obou stranách působí nebo působili gauneři a zločinci, řada z nich již byla i souzena), jsou úzce propojeny s ORGANIZOVANÝM ZLOČINEM (v kauze Mrázek jsou namočeny obě strany stejnou měrou a ani jedna nemá zájem na zveřejnění Krakatice), nebo postupně likvidují celou zemi svojí HOSPODÁŘSKOU KRIMINALITOU (předražené miliardové státní zakázky, korupce, ostudné řízení podniků se státní účastí atd.). Poslední kauza ČEZ je jasným příkladem toho, jak tito gangsteři (ODS/ČSSD) přes státem vlastněný podnik bezohledně terorizují obyvatelstvo (ultra předražená elektřina, atronomicky placení manažeři, kteří přitom fungují v socialIstických podmínkách hospodaření a de facto vykonávají funkci vězeňských dozorců, nikoliv podnikatelů, nyní i polovojenské bojůvky = lidové milice). Naše země je de facto řízena POLOVOJENSKOU JUNTOU, s demokracií jako takovou to už dávno nemá nic společného !!! A do toho všeho vy gauneři z obou hlavních stran jen bez ustání LŽETE A LŽETE A ZAPÍRÁTE, ŽE O NIČEM NEVÍTE A ŽE ZA NIC NEMŮŽETE !!! JDĚTE UŽ NĚKAM, HOVADA, ODS I ČSSD, A NEŠKOĎTE DÁL TÉTO ZEMI !!! TO VY JSTE PROJEDLI NAŠI BUDOUCNOST !!! A TO NAPROSTO NEHORÁZNÝM A BEZOHLEDNÝM ZPŮSOBEM, JAKÝ NEMÁ V HOSTORII JAKÉKOLIV ZEMĚ NA SVĚTĚ OBDOBY !!! JSTE ÚPLNĚ MIMO JAKOUKOLIV REALITU !!! ZMIZTE JEDNOU PROVŽDY !!!
05. 02. 2010 | 13:18

Roman Pipek napsal(a):

"Po tisíce let činí lidstvo stále stejnou zkušenost. Každá společnost je tak bohatá, nakolik dokáže ušetřit své vyprodukované zdroje, a investuje je do budoucího rozvoje. To vede k neustálému zlepšování podmínek pro život. Využívání momentálních výhod je oproti tomu mrhání prostředky."
Tak toto je naprostý nesmysl typu: „po smrti vás čeká ráj a posléze život věčný“. Nesmysl je to proto, že reduktivně valorizuje. Nemá smysl investovat do budoucího rozvoje, pokud nebude zajištěno přežití (nikoli jen fyzické přežívání). A navíc je problematická i druhá věta o vyprodukovaných zdrojích. Po tisíce let činí lidstvo naopak zcela jinou zkušenost. Každá společnost je schopna rozvoje jen potud, pokud uváženě využívá své zdroje neustálou tendencí k inovacím. A druhou zkušeností je že společnost má takovou míru schopnosti přežít, jakou má míru sociální podpory a altruismu mezi jejími členy.
Jinak celkově lze článek zhodnotit tak, že jde o bohužel velmi typický jev české kultury. Kázat vodu a pít víno. Jak může pan Topolánek psát o špatnosti projídání, když fiskální parazité z podnikatelského prostředí právě za jeho vlády nabyli obludných rozměrů. Anebo používá výraz projídání jen v kontextu odporu k sociální soudržnosti. Pak mu rozumím, alespoň podle toho jaký jsem si o něm udělal obrázek.
Naštěstí je však pan Topolánek, jen jedno zrnko v homestotaickém systému, který udržuje společnost v rozvoji schopném stavu. Tou třetí zkušeností, kterou lze získat ze studia dějin, je, že společnost vždy směřovala k zániku, pokud homeostatický stav převážil ve prospěch jednoho názoru, který měl pak přirozenou tendenci stále zužovat svoje zorné pole. Ostatně máme o tom zkušenost starou 20 let.
05. 02. 2010 | 13:19

štěpán napsal(a):

Člověk který použil mozek, tak že si půjčil luxusní vůz na cestu do Itálie, který se nechal vysadit na lyžovačku v Insbruku, který 3 roky vozil starou ve vládní Audině a potom co o to přišel se sní rozvede mi bude říkat něco o tom ať šetřím?:)

ODS - Otrlý Drzý Sobec? Otravná Demagogická Svině?

jistě bude spoustu zkratek vystihujících situaci krom Občanská. rozhodně ne Demokratická ale jistě..STRANA.
05. 02. 2010 | 13:20

Ondra napsal(a):

karel b.Ještě jsi zapoměl na jeho dědka-jen ze zakladatelů KSČ na Vsetínsku.No a samotný vůdce ODS-vystudovaný bolševický lampasák.Většinou fanatici,kteří bránili naší drahou socialistickou vlast před nenáviděnihodným kapitalismem se zbraní v ruce.Některé statě zMarx-leninismu uměli nazpaměť.Dnes předvádějí národu divadlo a hrají si na kapitalisty!
05. 02. 2010 | 13:23

MacOSX napsal(a):

Dnešní politika je zredukována jen na marketingový kecy. Pane Topolánku, nedivte se, že občani už kašlou na vaše prázdná hesla, když mají veskrze praktickou zkušenost s tím, že politika je jen pláštík pro systematické rozkrádání státu. A to zde platí, ať vládne kterákoliv strana.
Jak jen můžete chtít po lidech, aby byli odpovědni vůči budoucím generacím, když dnes a denně vidíme, že vše, co mělo sloužit veřejnému zájmu, je rozkrádáno a pokoutně privatizováno, že stát skrz zkorumpované úředníky nominované politickými stranami nesmyslně mrhá daněmi občanů ve zmanipulovaných veřejných zakázkách, že zákony platí jen pro obyčejné občany? Jak se můžete divit lidem, že po těchto zkušenostech volí podle hesla bližší košile než kabát a oškubou raději vrabce v hrsti? Občané kašlou na vás politiky, jsou znechuceni a ztratili víru v tuhle zemi.
Můžete tvrdit, že vaše snaha byla upřímná, ale zablokovaná parlamentní opozicí. Mám pro vás návrh na smlouvu s občany - pokud stojíte o naše hlasy ve volbách, zasaďte se osobně a tvrdě o vyšetření korupčních kauz, o vyšetření kauzy Mrázek, a vydejte k potrestání zkorumpované politiky z vaší vlastní partaje. Zveřejněte majetky vašich stranických špiček. Vyražte neprodleně korupčníky nominované vaší stranou z ministerstev, magistrátů a dozorčích rad. To vše ještě před volbami, máte na to více než tři měsíce. Úspěch bude jistý a navíc tak ušetříte stamiliony za volební kampaň. Jinak s mým hlasem ovšem nepočítejte.
05. 02. 2010 | 13:25

Sailer napsal(a):

Slavná ODS rozkradli stát,kuponová privatizace,děravý zákony viz.pán Kožený a ted bude říkat jak jsme zadlužený?At vrátí jeho strana vše co nechali rozkráct a pak může psát k lidem,dává přednost podnikatelům a neví kdo ho živí mi obyčejní lidé ho krmíme na te jeho vládě!!!!!!!!!!!!!!!
05. 02. 2010 | 13:26

jonáš napsal(a):

Vždyť to už jste udělali!
Pod heslem privatizace. Teď nás nutíte abysme si koupili ještě jednou Transgas, Letiště, ČEZ atd. atd. který jsem si už jednou ze svých daní zaplatili. Teď nám je necháte naúčtovat svýma kamarádama znovu, protože ty peníze, co jste za ně dostali jste společně s ČSSD rozfofrovali. Jen to házíte to na jeden na druhýho.
05. 02. 2010 | 13:26

Joe napsal(a):

Pane Topolánku, vždy jste byl pro mne vzorem politika, který bez jakýchkoliv skrupují je vždy ochoten zapřít nejen nos mezi očima kohokoliv, ale zejména zcela zapomenout na své přementy v mládí, svoji rodinu, na své politické sliby. Nikdy jsem neměl o politicích valného mínění, o jejich morálce, pravdomluvnosti s celou řadou nedobrých vlastností, avšak vy jste mne přesvědčil, že není u Vás špatné vlastnosti, kterou byste neměl a jsem i přesvědčen, že máte dokonce špatné vlastnosti, které nemá nikdo jiný. Nevím, jestli Vám někdo "nastavuje" zrcadlo, avšak s ohledem na Vaši míru ješitnosti to zrcadlo bude beztak průhledné, ostatně stejně jako Vaše sliby. Přeji Vám i Vašim nejbližším pevné zdraví a to upřímně. Přeji Vám také, abyste se povahově neměnil, neboť jen tak bude zachována jednotka politické arogance 1 TOPOL. e
05. 02. 2010 | 13:26

sonor napsal(a):

Hergot to by chtělo aby si to taky přečetl.
Jinak čumím jako tele, všichni táhnou za jeden provaz.
No jo, to se to někomu kecá o šetření, když má plnej teřich.
05. 02. 2010 | 13:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů (např. "hovado", "kokot", "šmejd", "hajzl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 02. 2010 | 13:27

Jacob napsal(a):

vyborne Clinte!mel bys oprasit svuj kolt.)
05. 02. 2010 | 13:28

qiido napsal(a):

...kde je jeho nějaká osobní zodpovědnost za současný stav? Kolikrát už řekl, že odejde a drží se tam zuby nehty a pořád tam trčí? Manželce přilívá kšeftíky, synátor neumí udělat ani zkoušky na vysoku a najednou má na to aby studoval v USA, a milenka od Versaceho není o nic lepší... to je typický papalášismus jak vyšije
05. 02. 2010 | 13:29

Petr napsal(a):

Katko , taky jsem nakouk a nestačím zírat , tolik hnusu na jedný hromadě . Jestli to čte pan Filip tak si mne ruce - asi mu to spadne do klína . Lidi se nepoučej- no psali to vůbec lidi?
05. 02. 2010 | 13:29

Bomber napsal(a):

ODS je nyni strana prolezlá zákulisní, nadměrně lobistickou korupcí !!

Kolik vašich členů již mělo nějakou aféru ? Langer a Tlustý => mafie Mrázek; frajírek Morava a Tlustý!!

Vas pochybný lobisticko-klientelistický výlet s M. Dalíkem do Toskánska => za kurzem italštiny to tedy evidentně nebylo !!!

A. Řebíček a jeho dopravní/spediční firmy za dob ministrského vládnutí !! Kde je nějaká transparentnost ?!?

Další poslanec ODS, pan podnikatel, postavil bez stavebního povolení své luxusní sídlo v CHKO či NP... No, to si děláte již legraci, né ? Okamžitě zbourat, bez debat ! Zákony platí pro všechny stejně!

Nechat si díky vlastní laxnosti svrhnout vládu v době předsednictví EU, považuji za brutalní manažerské/politické selhaní vsech dob!! Je preci svate pravo opozice svrhnout vladu !! Tak dlouho jste machroval a myslel si, ze jste neohrozitelny, az se vam to vymstilo, dobre vam tak !!

A ted ještě psychopaticky vycvičene ČEZ guerilly/milice "vraždí, šikanují" lidi, aniž by měli nato právo!! Od čeho mame ve state policii a soudy ? Odvolat za tento cin Martina Romama, tohle nema nikde ve svete obdoby, co udelal, stavi sve pravo na roveň policie ČR !!!
05. 02. 2010 | 13:29

nasranej napsal(a):

Takový článek dokáže zplodit jen zmodralý mozek.Je to smutné,že takový arogantní člověk ještě tady otravuje svými výplody ovzduší v této zemi.Měla by se v první řadě zakázat ODS a banda tunelářů a zlodějů a to bez vyjimky.Vy všichni jste už dávno tuto zem prožrali a rozkradli.
05. 02. 2010 | 13:31

Rychlý Jarda napsal(a):

No jo ale co s tím. Lidi co odvádí daně chtějí už konečně nějakou změnu a prostě žádná se nekoná. Ať se dostane do parlamentu kdokoliv nejlépe se budou mít vždy důchodci a lidé co daně neplatí :(

Jediné řešení je asi spolehnout se sám na sebe. Až budu já důchodce, žádné důchody nebudou.
05. 02. 2010 | 13:31

jozka napsal(a):

Pane stejskale, mam navrh na zlepsovak, co takhle udelat po kazden "honu" vyrad a naskladat vedle sebe ta skluvka, co mazete?

Myslim, ze tenhle hon by opravnene opatril mezi ty vydarene :-)
05. 02. 2010 | 13:32

ld napsal(a):

Vico,
nemáte odkaz na ten vtip o slepici a šulínkovi?
05. 02. 2010 | 13:32

Poleva napsal(a):

Pani politici, vy nejen, ze nechcete nechat krachujici stat, ale vy nechce nechat zadny stat!!!
narvat si vlastni kapsy a kalet na lid, to je vase heslo, ktere plnite stoprocentne!
Rozkrast a rozprodat, tot vse, co jste kdy zvladli!
05. 02. 2010 | 13:32

Breznak napsal(a):

Pan Topolánek má štěstí,že český lid je mírumilovný.Jinak by ho už dávno museli vy hodit z okna.Většího škůdce snad tahle zem nikdy neměla.
05. 02. 2010 | 13:34

Bomber napsal(a):

ODS je nyni strana prolezlá zákulisní, nadměrně lobistickou korupcí !!

Kolik vašich členů již mělo nějakou aféru ? Langer a Tlustý => mafie Mrázek; frajírek Morava a Tlustý!!

Vas pochybný lobisticko-klientelistický výlet s M. Dalíkem do Toskánska => za kurzem italštiny to tedy evidentně nebylo !!!

A. Řebíček a jeho dopravní/spediční firmy za dob ministrského vládnutí !! Kde je nějaká transparentnost ?!?

Další poslanec ODS, pan podnikatel, postavil bez stavebního povolení své luxusní sídlo v CHKO či NP... No, to si děláte již legraci, né ? Okamžitě zbourat, bez debat ! Zákony platí pro všechny stejně!

Nechat si díky vlastní laxnosti svrhnout vládu v době předsednictví EU, považuji za brutalní manažerské/politické selhaní vsech dob!! Je preci svate pravo opozice svrhnout vladu !! Tak dlouho jste machroval a myslel si, ze jste neohrozitelny, az se vam to vymstilo, dobre vam tak !!

A ted ještě psychopaticky vycvičene ČEZ guerilly/milice "vraždí, šikanují" lidi, aniž by měli nato právo!! Od čeho mame ve state policii a soudy ? Odvolat za tento cin Martina Romama, tohle nema nikde ve svete obdoby, co udelal, stavi sve pravo na roveň policie ČR !!!
05. 02. 2010 | 13:34

Mira napsal(a):

Ať žije Mira !!!
05. 02. 2010 | 13:34

JO napsal(a):

Když jsme za totáče žili ve Švýcarsku a z prvních platů jsme si kopili ledničku a pračku, tak se na nás Švýcaři dívali jak na nezodpovědné přivandrovalce. Prý jsme si nejdřív měli ušetřit na riziko života a pak teprve utrácet...
05. 02. 2010 | 13:34

A co tohle? napsal(a):

momentálně nejupřímnější a celkem pravdivý popis situace

-Dobrý deň, prepáčte, že Vás vyrušujem, možem sa Vás zpýtať jednu otázku?
-Samozrejme. Jasne že, vpohode.
-Čo si myslíte o momentálnej situácii, ktorá vládne v našej krajine.
-V našej krajine si myslím, že je to dosť akože na piču; ja si myslím, že to je úplne na piču, lebo aj tý kokoti, čo to...čo to akože nám vládnu, tak sú čistý kokoti. Ja sa na to nemožem pozrieť, lebo...vyjebaný, úplný kokoti a celkovo, keď sa na to pozriem z tej druhej strany, tak sú to naozaj kokoti. To sa nedá inakšie povedať,...iba kokoti.
-Takže podľa Vás, všetko toto je úplne na piču a smeruje to do sračiek?
-Smeruje to podľa mňa do riadnej piči, ale zase z druhej strany, keď sa na to pozriem, tak kokoti sú na celom svete. Rozumiete ma? Pojebané je to tu, no a napokon
- nechcem tu žiť ani,...ani za tu piču.
-A vidíte nejaké zkurvené riešenie?
-Odjebať sa ztadeto!...úplne odtialto, strašne rýchlo sa odjebať.
-Dobre, ja Vám ďakujem za rozhovor.
-Choď do piči!
05. 02. 2010 | 13:36

HM napsal(a):

Třeba tím Mireček myslel, že sníží spotřebu parlament a senát včetně vlády a státních institucí ne? Určitě zveřejní výdaje výše uvedených a navrhne 50% zkrácení. To pak půjde na vzdělání. Aprííl.
05. 02. 2010 | 13:37

viktory napsal(a):

To co nám tady předvádíte 20 let,je
plundrování bohactví národa.
Kdyby jsme " pracovali" tak jako Vy tak jsou
z nás žebráci.
Prožrali jste naši budoucnost a ted
prožíráte budoucnost i našich dětí.
Nezbude nám než vyjít opět do ulic.
Revoluci jste nám ukradli a nás okrádáte.
Nechal bych Vás žít za palt dělníka,ale
Vy ani nevíte jak se lidem žije dole,
Jste úplně odtržený od reality života.
Národ potřebuje nového Karla Kryla,aby se probudil.
05. 02. 2010 | 13:38

jk-jiny napsal(a):

Pane Stejskale, mýlíte se, když píšete:
"
smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů (např. "hovado", "kokot", "šmejd", "hajzl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.
"
Jde o pěkná česká slova , například hovado je časté v Komenského textech a "hajzl" je mnohem méně nadávkou než "odeesák".
Navíc slova, která by soudruha rotného Topolánka urazila a on sám je nepoužívá, v podstatě neexistují. Tedy kromě těch cizojazyčných, on pan rotný není žádný intoš.
05. 02. 2010 | 13:38

rotor napsal(a):

to není možné,normální by se propad hanbou,tohle umí jen ODS TOPOL.
05. 02. 2010 | 13:39

standa z Prahy napsal(a):

Prolhana ODS,nevim co si mam o Topolankovi myslet,ze je blazen nebo fetak,ktertemu nedochazi co za jeho nekompetentnim vedeni statu spachal se svymi soukmenovci.To je splachovaci gauner,proto volim KSCM,protoze verim,ze tato strana si poradek udela.
05. 02. 2010 | 13:39

Midori napsal(a):

Pane Topolánku,

podepsal jste s občany jistou Smlouvu.
Vy nemáte ani kouska studu a snažíte se ještě mluvit do politiky ? Svým vlastním podpisem jste řekl:

"Já, Topolánek, jsem podvodník".
05. 02. 2010 | 13:39

Jiří Nový napsal(a):

Dobrý den, pane Topolánku po přečtení Vás ještě více "obdivuji", je opravdu neskutečné co všechno si troufnete napsat nebo říci.
05. 02. 2010 | 13:39

jasio napsal(a):

Topolanku Topolanku tys vse prozral z Dalikem ,Bemem a tobe podobmyn modrym strakam .Ted nemachruj a jestli chces zkvetajici stat tak zajdi za Kotlarovci vem lopatu do rukou a makej ty proste hlavou uvazovat neumis ty stvoreny pro manualni praci a z tebou cela banda poslancua a senatoru
05. 02. 2010 | 13:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jozko,

asi Vás zklamu, ale obávám se, že by to byla dost brzo docela nuda. Pod blogy nejvýše postavených politiků se opakují prakticky ty samé nadávky ve víceméně stejné míře (bez ohledu na politickou příslušnost, pan předseda Paroubek to "schytává" úplně stejně). Jednou nadávají ti, podruzí ti druzí (pak jsou ještě tací - a není jich málo - kteří nadávají bez ohledu na téma či autora blogu ;-)

No, a výběr nadávek je dost omezený, většina lidí si vystačí tak s pěti deseti vulgarismy, které se neustále opakují.

Libor Stejskal
05. 02. 2010 | 13:40

ODS - Pandora napsal(a):

Pro ODs:

Takovéhle texty z blogů ODS by měli povinně tisknout na toaleťák !!!

Kéž by k tomu po volbách došlo, protože co se tady díky ODS děje, je vskutku již neudržitelné !!
05. 02. 2010 | 13:42

Radek napsal(a):

Pane Topolánku,váš blog je groteska.Nevím proč si myslíte,že Vám a to myslím politiky obecně,ještě někdo věří.Kdybychom nebyli češi,tak už tady dávno tekla krev.S prominutím čumíte od rána do večera na to jak se tato zem rozkrádá,namátkou z posledních opencard,3 km cyklostezky za 150 milionů apod.můžeme pokračovat velmi dlouho.A potom s nepochopitelnou drzostí začnete lidem kázat o štření.Víte vy si pořád myslíte,že všichni tady jsme hloupí.Nejsme,jenom reziognovaní.Dávno Vám,politikům vidíme do karet.Jak sobě a svým známým nebo úpltkářům děláte dojnou krávu ze státu.A když je zle,tak apelujete na naši šetrnost a skromnost.Tak víte co,ať to třeba padne na hubu.My co nic nemáme o moc nepřijdeme,horší s Vámi.A kdoví,až se to sesype jestli si zase lidi nezačnou říkat,že tenhle systém za to nestojí...a nepůjdete od válu.Přesně tak totiž komunisti přišli k moci.A vy na tom znovu pracujete.Ze mně jste už voliče ksčm pro příští volby udělali.Z trucu....a státní rozpočet....stejně se musí stát něco,co Vás v tom bezmezném rozkrádání zastaví...tak ať to na tu hubu padne,potom se uvidí,kdo ztratil nejvíce.
05. 02. 2010 | 13:42

PETR napsal(a):

"Buď odložíme svou momentální spotřebu a uspořené zdroje investujeme do budoucnosti, do vzdělání ...." už tahle část věty mi jaksi nesedí. On má snad stát nějaké uspořené zdroje na momentální spotřebu a kde? Pokud se vím tak deficit státního rozpočtu stále stoupá a stoupá a ....
05. 02. 2010 | 13:42

papulus napsal(a):

Pane zdenekmihalco
Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů ("gauner", "bestie ...... nebo lump ....
Tato slova v souvislosti s Topolánkem nelze brát jako urážlivá, jsou pouze vyjádřením skutečnosti.
05. 02. 2010 | 13:44

skoda napsal(a):

Pane Topolánku, pokud si myslíte, že jsme zapoměli na vaši Smlouvu s občany ČR, tak se mýlíte: tady vám ji kopíruji.
Můžete ji vyhodnotit, jak jste nám sliboval před volbami v r. 2006? Není vám z toho špatně? Nestydíte se trochu?

SMLOUVA S OBČANY ČR

I. Preambule

Priority kandidáta na předsedu vlády Mirka Topolánka

Práce: Všem spravedlivě snížíme daně a usnadníme podnikání. Tím umožníme vznik nových pracovních míst. Snížíme nezaměstnanost na polovinu, na úroveň před nástupem vlád ČSSD.

Právo: Omezíme prostor pro korupci snížením moci byrokracie, všudypřítomné státní regulace a obrovského přerozdělování. Zkrátíme soudní řízení na půl roku.

Podpora rodiny: Vrátíme rodině její důstojné místo ve společnosti. Vytvoříme prostor pro posílení mezigenerační solidarity.

Protibyrokratický boj: Radikálně omezíme objem vládních pravomocí, které dávají prostor pro svévolné zásahy státu vůči občanům.

Prestiž v zahraničí: Budeme hájit skutečné zájmy našich občanů ve světě.

II. Co garantujeme

Vláda jednoduchých a nízkých daní

1.Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky.
2.Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu.
3.Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně.
Vláda vzdělání a skutečné solidarity

4.Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích.
5.Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.
6.Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
7.Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
8.Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění.
Vláda konce zbytečné byrokracie

9.Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).
10.Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).
III. Čemu zabráníme

Konec vlády korupce

11.Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.
Konec vlády s komunisty

12.Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
13.Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.
Konec vlády normalizačních praktik

14.Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků.
15.Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění.Podpisy:Tato smlouva vstupuje v platnost vhozením hlasovacího lístku č. 9 - Občanská demokratická strana - do hlasovací urny ve volbách do Parlamentu České republiky ve dnech 2. - 3. 6. 2006.


Mirek Topolánek
předseda Občanské demokratické strany Občané České republiky
05. 02. 2010 | 13:44

stejskal napsal(a):

I Vám dobrý den, pane jk-jiny,

to samozřejmě nemohu vyloučit. Mýlím se ostatně dost často. Nicméně s ohledem na naší snahu udržet alespoň minimální prostor pro korektní výměnu názorů jsou zde hrubé nadávky a vulgarismy zapovězeny. A nic na tom nemění a ni to, co si někteří myslí o panu Topolánkovi a jiní zase o jiných politicích.

Apropos: smazal jsem další "blbce" a "hovada". Důvod viz výše.

Libor Stejskal
05. 02. 2010 | 13:46

jozka napsal(a):

->Stejskal: Aha, tak to jo, ja to zas tak casto nectu.

Ale diky za reakci.
05. 02. 2010 | 13:46

tyčinka mars napsal(a):

Korupce má dvě strany. Toho, kdo dostává ale i toho, kdo dává. Proč máme úplatkářské aféry ? Protože politiky někdo uplácí. Šedá ekonomika socíku vzájemných výměn se pouze přetransformovala. Takže si tady přestaňte honit trika, že obyčejný, běžný lid je lilie a jen ty politici jsou úplatní. Nějak mi nesedí ta idea, že si zvolíme letos další ultračistou, novou stranu, třeba VV a bude to opět na jedno použití než se ušpiní. Něco v tom duchu hovořil Bartoška v pohádce Anděl Páně Petronelovi. Takže ne netknutí, ale ti co vědí, jak špína vypadá a jak může být lepivá mohou proti špíně bojovat. Jenže .. znamená to důkladnou vlastní očistu. Takže doufejme, že se ODS z toho bahna zvedne a řekne, co na cestě podsvětím uviděla a co se naučila.
05. 02. 2010 | 13:46

Bomber napsal(a):

A co tohle? napsal(a):
PŘESNĚ SI TO VYSTIHL, TAK TOHLE BYCH PODEPSAL !!!!

momentálně nejupřímnější a celkem pravdivý popis situace

-Dobrý deň, prepáčte, že Vás vyrušujem, možem sa Vás zpýtať jednu otázku?
-Samozrejme. Jasne že, vpohode.
-Čo si myslíte o momentálnej situácii, ktorá vládne v našej krajine.
-V našej krajine si myslím, že je to dosť akože na piču; ja si myslím, že to je úplne na piču, lebo aj tý kokoti, čo to...čo to akože nám vládnu, tak sú čistý kokoti. Ja sa na to nemožem pozrieť, lebo...vyjebaný, úplný kokoti a celkovo, keď sa na to pozriem z tej druhej strany, tak sú to naozaj kokoti. To sa nedá inakšie povedať,...iba kokoti.
-Takže podľa Vás, všetko toto je úplne na piču a smeruje to do sračiek?
-Smeruje to podľa mňa do riadnej piči, ale zase z druhej strany, keď sa na to pozriem, tak kokoti sú na celom svete. Rozumiete ma? Pojebané je to tu, no a napokon
- nechcem tu žiť ani,...ani za tu piču.
-A vidíte nejaké zkurvené riešenie?
-Odjebať sa ztadeto!...úplne odtialto, strašne rýchlo sa odjebať.
-Dobre, ja Vám ďakujem za rozhovor.
-Choď do piči!
05. 02. 2010 | 13:46

on. napsal(a):

Nechci nechat dětem ani stát krachující ani stát, kterému vládnou privilegovaní zloději a proto nebudu volit ČSSD ani ODS.
05. 02. 2010 | 13:46

Lansky napsal(a):

Nevidím moc velký rozdíl mezi papalášem panem Topolánkem a inženýrem ekonomie Paroubkem, specialistou na rozkrádání státních rozpočtů. Oba provází klientelismus, držkorytismus a bezbřehá touha po moci. Veřejné zájmy jsou jim ukradené, pracují jen pro lobisty.
05. 02. 2010 | 13:47

Jan Krasnay napsal(a):

Máte Naprostou pravdu pane Topolánku. Nesmíme těm vyžírkům dát šanci. Socani nevy´frají!!

Honza "Kutnohorec"
člen modrého teamu
historik
05. 02. 2010 | 13:47

jozka napsal(a):

->skoda: Tohle vam asi smazou, takhle dlouhe vtipy sem davat... navic kamenaky, ktere ne kazdy napoprve pochopi. Priznam se bez muceni, ze jsem ho taky pochopil az po case.
05. 02. 2010 | 13:48

hektor napsal(a):

Kdybych nebyl ateista, napsal bych pane bože za co nás trestáš?
Doufám, že si to "vojáku" Topolánku přečtete. Jeden Váš vyučující z voj. gymplu v Opavě totiž tvrdí, že vás měl na tom buzeráku raději odprásknout. Ale
extangažované svázáky prý nemohl.
Běžte už fakt do háje.
05. 02. 2010 | 13:48

krtek_podzemni napsal(a):

Pane předsedo,
aby bylo vůbec komu odkazovat. Mluvíte o dětech, které se budou rodit čím dál tím méně a jde vám především o zachování hodnoty úspor a majetku horních deseti tisíc. Snad je to naposledy, co mluvíte o dětech v souvislosti s obhajiváním pravicové politiky.
Podobně jako vám vyhovuje úspěch první republiky, ale když ten Masaryk (kterého už tolik neobdivujete) byl zbytečně moc sociální.
Nezlobte se, ale mám pocit, že i rodák ze Vsetína, když je moc dlouho v Praze, bude nakonec "vo kapánek chytřejší".
05. 02. 2010 | 13:49

Bob napsal(a):

Precetl jsem jen zacatek! Ne Topolanku, my nemame jen dve cesty. Mame jen jednu cestu. Nakopat vas, spatne hospodare, tam kde zada meni jmeno, znarodnit vam nakradene majetky a udelat menu, progresivni pochopitelne! Pak pozavirat a jinym zpusobem potrestat ty, kteri se na zkaze naseho statu podileli. My obcane si uz vice opasky neutahneme a vy uz vice krast nesmite! Es komt der tag!
05. 02. 2010 | 13:50

Jarda napsal(a):

Přijde mi, že ať se k veslu dostane kdokoliv, stejně ho bude zajímat jen vlastní prospěch, a je jedno z jaké je strany. Odměňování státní "správy" by mělo být podle prosperity ekonomiky a na závěr každého volebního období bych navrhoval takzvanou uličku lásky, kdy by páni státníci, poslanci a poradci museli projít např, Václavským náměstím plným "spokojených" občanů hezky postupně bez doprovodu a imunita by se tentokrát vstahovala pouze na občany.
05. 02. 2010 | 13:50

Jirka napsal(a):

Nebojte Mirku ani vás ani ČSSD to si buďte jistej, kvůli tomu nemusíte blogovat. My totiž nechceme dětem nic projíst a už vůbec nechcem aby jim to tady nějaká ODS rozkradla! A co se týče vzdělání tak dětem vysvětlíme, že je pro ně důležitější něco vědět a naučit než si vzdělání kupovat jak tady poslední dobou zavádí ODS s ČSSD v závěsu!! Udělali jste společně s ČSSD z naší republiky pěknej chlív, který budem čistit hodně dlouho. Zdevastovali jste morálku lidí, nikdo už nevěří ničemu. Jestli tohle má být to Íčkovo předvolební eso v rukávu tak potěš pánbůh, jste už všichni těžce mimo realitu, tuhle propagandu přeci každý očekával. Možná by to chtělo sejít z výšin dolů a zjistit si skutečný stav věcí a konečně pochopit náladu obyvatel! Ona už těmto dvoum stranám zvoní hrana a je to jen otázka času nebo impulsu a nebudete mít důvod se strachovat o naší budoucnost, protože do ní už nebudete mít možnost kecat! Všichni politický dinosauři musí od válu a ODS i ČSSD žijou stále v pravěku, zlatokopectví a klondajku devadesátých let! Vůbec jim nedochází, že svět se mezitím co si hráli na tituly, lobování, klientelismus, megazlodějiny atd. změnil a nic z toho co tyhle dvě strany představují už nechce!!!
05. 02. 2010 | 13:50

:) napsal(a):

Je skoda, ze veskera politicka debata vcetne komentaru se odehrava na emocni rovine

S timhle textem, pokud by nebyl podepsan, prece musi souhlasit kazdy aspon trochu rozumny clovek

Je v clanku nejaka ocividna nepravda?

Ale jen proto, ze to napsal nekdo, koho nemame radi, jeste nemusime zavrhovat temata v nema nadnesena.

Pokud se od podobnych hloupych reakci nedokazeme odprostit, nedokazeme si ani zvolit ty predsstavitele, kteri muzou dat verejne, tedy nase finance do poradku

JE mi smutno vic z prostupu volicu, nez politiku
05. 02. 2010 | 13:51

Uwe napsal(a):

Dobrý den. Abych řekl pravdu, tak se to pěkně čte. Bohužel se divím, že na takové věci se přichází až nyní. Pokud se podívám na předcházející vlády po sametové revoluci, tak to byly vždy boje jenom o teplé místečka za skvělé peníze a vydržet co nejdéle. ( snad ne všichni ). Za celou dobu se tan neobjevil nějaký Jánošík, který by řekl tak dost a celé se to musí změnit. Ideální by byla kdyby vznikla 3 strana se skutečnými ideály a skutečně by zastupovala lid a snažila se pro republiku dělat maximum. To co předvedla za 20 let ODS a ČSSD je až nepochopitelné.Jak se píše tak dlouhodobá korupce u státních zakázek, spekulace atd. nic není trestné. Nebo se čeká až skončí promlčecí doba ? Proč se pořád mluví o cestách, léčivech ... ? Je tady hodně otázek, které jsou nezodpovězeny a schovány. Pokud se vyřeší tyto věci, tak souhlasím, aby politici měli platy hodně vysoké, ale pokud se neplní ukazatele, tak ať radši přejdou do jiného sektoru. Poraďte teda koho volit ?
05. 02. 2010 | 13:52

stejskal napsal(a):

Nesmažou, pane jožko,

tohle je naprosto přesný odraz/popis debat na internetu. V podstatě umělecké dílo (a tedy je možné brát vulgarismy jako uměleckou licenci).

Apropos: smazal jsem jednu "vymetenou gumu". Důvod viz výše.

Libor Stejskal
05. 02. 2010 | 13:53

viktory napsal(a):

Viktory souhlasím senát je nám v tomto státě k ničemu.
Je to nepotřebné skladiště,které nás stojí miliöny - je potřeba tuto instituce zrušit tohle osazenstvo reformovat nelze.
Naši politici jsou hrabavější než slepice a chovají se jak vyběrčí daní ze známé pohádky
Pyšná princezna - ty dole jen nás vol, ale hlavně plat´. My Vás budeme neustále vysávat
jak pijavice a budeme hýřit prostředky a národu budeme sdělovat,že je to projedeno.
Dejte si otzáku - kdo to prožírá a kdo okrádá náš celý národ.
Je potřeba tyto pijavice už nadobro odstavit od koryta- ti už jiní nebudou,budou nás okrádat donekonečna.
05. 02. 2010 | 13:54

bývalý volič ODS napsal(a):

Žačni u sebe Topole!! a svých darmožravých kámošů Dalíků, Řebíčků apod. Dokud tam sedíš ty a tihle korupčníci čechotaliáni... tak nenmáš o čem kázat.... Táhni od kud jsi přišel a Paroubka s dRathem vem s sebou!!
05. 02. 2010 | 13:55

jozka napsal(a):

:)

Tak to prrr... Nikoli proto, ze to napsal nekdo urcity, ale proto, ze to napsal nekdo, kdo v praxi vse zde uvedene dokonale poslapal.
05. 02. 2010 | 13:55

Ferda napsal(a):

Lidi,vždyť každý politik po 20ti letech musí smrdět.
05. 02. 2010 | 13:57

Uwe napsal(a):

Tady je taky spoustu pravdy. http://instinkt.tyden.cz/ru... Lidi nejsou hloupí, jenom neví jak na Vás.
05. 02. 2010 | 13:59

ste napsal(a):

Pane předsedo ODS.Myslím si že Vaše strana se už naslibovala dost a že ODS je odstrašujícím příkladem pro všechny pravicově orientované strany jak se pravicová politika nemá dělat!Vaše strana prolezlá korupcí a vnitrostranickým bojem o koryto není už ani hodna přívlastku pravicová.Doufám že se od politického středu směrem do prava objeví nové strany budou moci lidé volit ODS už to co se týče mě určitě nebude!
05. 02. 2010 | 13:59

stále rebel napsal(a):

Topolánek s Paroubkem jdou po cestě a proti nim se plazí had. Paroubek skočí a hada zabije.
Topolánek na to“
“proč jsi jej zabíjel, vždyť i on má právo na život“.

Jdou dále a na cestě se objeví žába. Topolánek na ni skočí a surově ji rozdupe.
Paroubek na to:
„no ale přece jsi říkal, že i druzí mají právo na život“.

Topolánek:
„ano mají, ale musí se plazit a ne si vyskakovat“
05. 02. 2010 | 14:00

Ikena napsal(a):

Já to beru šéfe, fakt souhlas. Věda má být rozvíjená a podporovaná. Ale myslíte to skutečně vážně?

Jen jedna malá otázka k textu: "Na ty, kteří si naberou úvěry a pak nemají na splácení, se díváme svrchu." Máme tuto větu vztahovat i na osoby spojené s úvěry firmy VAE?

Jinak co můžeme čekat od současné ODS a Topolánka, snahu totálně neprohrát, ale pokud na ČT24 kritizuje Benda pražskou ODS, Béma a nejvíc Jančíka za úbytek preferencí, tak rozum zůstává stát. Člověk přistižený u podezřelého jednání a lhaní, poukazuje na nepravosti svých soukmenovců, abych se držel terminologie p. Topolánka.
05. 02. 2010 | 14:00

Radek napsal(a):

Bohužel,padlo to tady několikrát a není z toho východisko.U NÁS SE PROSTĚ KRADE.....a bude se krást dokola.Demokracie je systém,který počítá s určitou morální vyspělostí národa.Ten náš vyspělý není.Ať zvolíme kohokoli,bude krást,protože za tím účelem do politiky jde.A kdyby náhodou nešel,tak ostatní ho usměrní.Věřím,že bez změny systému tady k žádné změně nedojde...nikdy.Určitá naivita občanů,společně s vírou v lepší zítřky živí nové politické strany se stejnými praktikami.Pořád dokola.Lidé...přemýšlejme,kdo změní tuto zem?Ti co o tom pořád dokola vykládají v TV?Kdepak....nespoléhejte,že tyto nebo jiné volby to vyřeší.Komunisti nás naučili nepřemýšlet a proto jsme zvolili to co máme.Teď když tedy přemýšlet můžeme a doufám,že i umíme,co uděláme s tím hnojem jménem politika?
05. 02. 2010 | 14:01

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik urážlivých textů, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou výměnu názorů.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
05. 02. 2010 | 14:04

Hlava XXII napsal(a):

Ach jo... Zloděj křičí, chyťte zloděje...
A zase se chce blít...;-((((
05. 02. 2010 | 14:06

otava napsal(a):

No to je klasika, odkazovat na střídmost a morální kodex první republiky, odsoudit konzum a pranýřovat spotřebu občana.
Jinými slovy nám občanům pan Topolánek zděluje: V důsledku naší špatné politiky, nesmyslné kupónové privatizace, ekonomické imbecility a hlavně v důsledku naší morální slabosti - kdy jsme bezostyšně kradli a brali úplatky, si nyní milý občane ze své výplaty která u většiny populace činní cca 15 000 kč, utrhni co to jen půjde, a my (politici) zátáhnem z tvého co jsme nakradli, ale tvař se při tom vznešeně, nebot´ to děláš z vyšších pohnutek, altruizmu a pro budoucnost svých dětí a moderního státu (jak ho zmiňoval T.G. Masaryk)

Co na závěr? V jednom máte pane Topolánku pravdu - historie je opravdu repetitivní a kázat vodu a pít víno je okřídlená klasika, vždyt´ ne nadarmo se říká pod svícnem bývá největší tma.
Jen mě překvapuje vaše náhlé prozření, jak se vám to prosím přihodilo?

A pokud jde o ty způsoby jak celou elegickou situaci řešit, myslím, že nejsou dva, ale tři tento stát by měli zahrnout buldozery a všechno srovnat se zemí! Protože národ který si nechá toto líbit a už dávno nedefenestroval politiky si nezaslouží další budoucnost.
Jinde si právo umí vymoci, třeba z našich peněz byl placen ten gag co udělal Kožený v Azerbajdžánu, tak šli naše peníze k podvedenému americkému investorovi atd.
05. 02. 2010 | 14:07

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly napsán celý velkými písmeny (zvýrazňování textu na úkor jiných příspěvků).
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
05. 02. 2010 | 14:07

Janes. napsal(a):

p.Topolánku,čekal jsem marně u minulých voleb"čerstvý vánek z hor",ale k modromafianskoODSáckému už tak přebujelému hyenismu jsi tady donesl místo toho zmíněného vánku neorázný smrad,který těžko,těžko rozchodíme a vidět tě i nadále u jakéhokoli koryta a s tebou tam je ve vaši stáji 80% takovýchhle tvorů, je vyhazování zbytku všeho,co po vás tunelářích ještě zůstalo z okna.Taky bych rád viděl prověřený veškerý majetky vás dotčených 80% a veškerý příjmy samozřejmě k tomu,ale tentokrát všechny a bez pomoci justiční mafie,ale zřejmě zatím jen zbožné přání.
05. 02. 2010 | 14:08

fler napsal(a):

Pane Topolánu, nestrašte pořád našimi dětmi a tím, že my jim projíme budoucnost, už toho je dost. Své děti má každý rád a vždy se jim snažil prřichystat budoucnost co nejlepší a vždy to nějací politici zmrví a pak chtějí zase uspět a znovu se dostat ke korýtkům. Tam se začněte starat o státní kasu tak, jako se staráte o svou vlastní. Peněz do ní poplatníci sypou dostatek, teď je třeba, aby s nimi bylo i zacházeno jako s vlastními. A ne je každému sypat do chřtánu, jak jen se komu zamane. Čím více od lidí taháte, tím více také rozhazujete. A ještě máte odvahu lidem vykládat, že mají šetřit hlavně oni. Vždyť každý, kdo doma drží kasu, tak ví, že šetřit musí i z toho mála, co má, ale vy vykládáte, že pár lidí s vyšší mzdou nemá cenu danit, že pár korun ušetřených na tomhle nemá pro rozpočet žádný význam a stále hledáte nějakou megačástku, která význam mít bude. Ale to se načekáte. Každému, komu každý měsíc slíbíte, že dostane ještě více, tak hned ví, jak to utratit a nebo jak to ušetřit, záleží na povaze. Bohužel politiky s povahou ušetřit z toho co mám, tak ty u nás nenajdeme. Ale bohužel ještě je dost lidí, kteří budou stále platit jak mourovatí, důchodu se nedožijí a přesto vás zase budou volit. Jsou to masochisté.
05. 02. 2010 | 14:10

Občan ČR napsal(a):

Lidé prosím nenaleťme opět !! Volme menší strany rosekejme ty dva obrovské a ke dnu Nás táhnoucí kameny (ODS-ČSSD)
05. 02. 2010 | 14:10

Tomas B. napsal(a):

Tak jsem si přečwtl diskusi. Celou. Ani jeden příspěvek, který by Topolánka podpořil. Ani jeden. Člověk by podle toho řekl, že ten chlap je fakt nejhorší bytost na planetě Zemi.

Víte, nerozumím jen jednomu. Proč si moji spoluobčané myslí, že je současnost strašlivá. Že budoucnost nemůže být mnohem strašlivější. Že korupce nemůže být větší, že dluhy nemohou růst do násobku dluhů současných, že nezaměstnanost nemůže překročit 30% a tak dále... Podle mne může. Může být mnohem hůř. Ti z vás, kteří se tak hrozně těší, až se zbaví Topolánka (asi 100% čtenářů Aktuálně)si vůbec nepřipouštějí, že by mohl přijít někdo horší než Topolánek. Jste jako slepý, který si myslí, že jeho postižení je tak strašlivé, že už horší být nemůže. Já říkám že může - slepý může skončit na vozíku. A to bude přesný výsledek nadcházejících voleb. Co je špatné, bude horší. Nic víc.
05. 02. 2010 | 14:10

Kenner napsal(a):

S článkem není možné nic než souhlasit. Bohužel v tomto státě jsou preferovaní hlupáci, kteří jsou lépe manipulovatelní. Ani jedna vláda se o od roku 1990 nesnažila zvýšit vzdělanost tohoto státu. Nejsem kantor, ale za ty peníze by mě nikdo nestal k této branži. Nejvíc se cpe lenochům, příživníkům. Važme si starších, važme si více odborníků než komediantů. Važme si chytrých a schopných lidí, kteří jsou jediní schopní tento stát vytáhnout ze současných problémů. Lidem, kteří od státu nic nechtějí (OSVČ) se házejí klacky pod nohy, stejně jako těm schopných, kteří něco dokázali (jen zvednout daně). Kdo vyřeší důchodový systém, kdo vyřešení vzdělávání, kdo vyřeší ochranu slušných před bezohlednými lenochy využívajícími jen sociální systém?
05. 02. 2010 | 14:11

Viky napsal(a):

Pane Topolánku. Mám jediné přání. Abyste si pořádně přečetl tyto příspěvky a hluboce se nad nimi zamyslel.
05. 02. 2010 | 14:12

Jenda napsal(a):

Přátelé,kamarádi.

Koho by ste tam nahoře ve sněmovně chtěli...???Už teď mi je líto p.Schwancrbeka-snad jediný slušný poslanec,který nepotřebuje pení z cestovních náhrad.Když si představím,že se tam dostane i p.Lukša-zbojník z Čeladné.Slovákům jsme se vždy vysmívali,za pár let budou před náma.Udělali to chytře,zrušili alespoň 30,- kč,aby se dostali nahoru,ale všechny reformy ponechali-tleskám a fandím.Až nastoupí to oranžové šílenství-příjde i státní bankrot.Jenda
05. 02. 2010 | 14:12

otava napsal(a):

No to je klasika, odkazovat na střídmost a morální kodex první republiky, odsoudit konzum a pranýřovat spotřebu občana.
Jinými slovy nám občanům pan Topolánek zděluje: V důsledku naší špatné politiky, nesmyslné kupónové privatizace, ekonomické imbecility a hlavně v důsledku naší morální slabosti - kdy jsme bezostyšně kradli a brali úplatky, si nyní milý občane ze své výplaty která u většiny populace činní cca 15 000 kč, utrhni co to jen půjde, a my (politici) zátáhnem z tvého co jsme nakradli, ale tvař se při tom vznešeně, nebot´ to děláš z vyšších pohnutek, altruizmu a pro budoucnost svých dětí a moderního státu (jak ho zmiňoval T.G. Masaryk)

Co na závěr? V jednom máte pane Topolánku pravdu - historie je opravdu repetitivní a kázat vodu a pít víno je okřídlená klasika, vždyt´ ne nadarmo se říká pod svícnem bývá největší tma.
Jen mě překvapuje vaše náhlé prozření, jak se vám to prosím přihodilo?

A pokud jde o ty způsoby jak celou elegickou situaci řešit, myslím, že nejsou dva, ale tři tento stát by měli zahrnout buldozery a všechno srovnat se zemí! Protože národ který si nechá toto líbit a už dávno nedefenestroval politiky si nezaslouží další budoucnost.
Jinde si právo umí vymoci, třeba z našich peněz byl placen ten gag co udělal Kožený v Azerbajdžánu, tak šli naše peníze k podvedenému americkému investorovi atd.
05. 02. 2010 | 14:13

Občan ČR napsal(a):

Pane Tomas B:
Tak nějak Váš článek na mě působí že občan ČR nemá nárok se mít třeba i lépe než je aktuální situace u nás ..tak jako je to v jiných vyspělých zemích prosím zamyslete se !!
05. 02. 2010 | 14:14

vlk napsal(a):

Pane Mirku Topolánku,
zřejmě myslíte takové investice do budoucnosti jakou je třeba opencard? Nebo cyklosteska 3km za 150 milionů?

A vláda ODS že nekrátila prostředky na vzdělání? A co se takhle zeptat kantorů? Třeba vám povědí, jak jim byly zvýšeny platy. Ale jak na to nepřišly peníze. Tak že se zvedly tarify a ořezaly pohyblivé složky.. Což se takhle zeptat rektorů, jak jim vaše vláda připravovala ořezání rozpočtů? Co se takhle zeptat Akademie věd, jak jste chtěli zesoukromničit peníze na výzkum?

No a kdyby náhodou někdo o vaší kompetenci cokoliv manageovat pochyboval, tak ať si vzpomene na rozpočet 2009. Na to jak "odborně" jste jej sestavili a odhlasovali.

Jo a ještě drobnost. Jak se uázalo , tak jsou skupiny obyvatel, kterým skutečně díky vašim kalifikovaným zásahům projídání budoucnosti nehrozí.Jsou to invalidé s plnou invaliditou! těm jste naordinovali dokonalou léčbu na jejich pseudoneduhy - totiž povinnost odpracovat 20 hodin měsíčně. Alespoň,Jinak jsou totiž podle vašeho zákona flákači, přiživami nebo jak vy říkáte - černými pasažery. A těm je nutno skrouhnout státní příspěvky na absolutní minimum. co by ty osoby, zjevně se práce štítící, vlastně nechtěli, že.Takový zákon vypracoval, odborně garantoval a nchal prohlasovat, ovšem v rámci vašeho BATOHU nějaký Nečas. No on by se spíš měl jmenovat Nelida. To by sedělo dokonale.
05. 02. 2010 | 14:15

kurt napsal(a):

Poloviční blázen-(to se snad může říkat).
05. 02. 2010 | 14:16

Vidím tunel a spol. napsal(a):

Denně socani bojují v parlamentu s mafií stran, jako je ODS a TOP09,myslím tím hlásnou troubu Kalouska, ale tady so dovím, že ODS krade proto, že je do toho nutí Paroubek a ČSSD.Opravdu nevím,jestli tu myšlenku nepropagují zelení spolu mafiánem televize Nova?
05. 02. 2010 | 14:17

Josef.Orel napsal(a):

Topolánku, ty máš nějak strach o toho svého Nikolase, že až vyroste, tak nebude mít co tunelovat!
05. 02. 2010 | 14:17

Zdenek napsal(a):

to Senior
Seniore, že mne nazýváte spodinou, protože jsem si dovolil říct svůj názor (bez jediného sprostého slova), jen hovoří o vaší duševní a rozumové mělkosti... No ono také za komunistů se říkálo, kdo nejde s náma, jde proti nám... No a kam ti komunisté po slavné revoluci nalezli víme všichni... Je mi vás líto
05. 02. 2010 | 14:17

Milan napsal(a):

Budu volit stranu, která nechce kapitalismus,systém,který zbídačuje obyčejný lidi.V květnu volím KSČM a od nikoho se nenechám zastrašovat.
05. 02. 2010 | 14:18

Feri napsal(a):

Tak proč jste s tím začal a připravil státní rozpočet o 80 miliard Kč ročně? Kdy to napravíte?
05. 02. 2010 | 14:19

Mikom napsal(a):

Ondra:jste óbr vtipálek,ODS pomáhá rozrůstání státu?ODS vždy
chtěla slabý stát,špatné zákony
aby si vyvolení mohli dělat co
chtěli a slabý stát dojit co to
jde.Kauzy LTO,líh,vykradené banky
a fondy NEBUDOU ZAPOMENUTY, okradli jste stát o stovky miliard, rozložili soudnictví,
morálka stoky se stala vašim vzorem.Všeho dočasu.Všechny strany si smočily, ale modří mají
takový náskok v lumpárnách, že je
nikdo nedožene.
05. 02. 2010 | 14:20

hey napsal(a):

Myslím, že vy už jste se dost "napapal" a doufám, že vám to "pánbíček" vrátí i na dětech...
05. 02. 2010 | 14:21

Janek napsal(a):

Proč redakce dovolí Topolánkovi psát takové nesmysly?Byl to on a jeho předchůdce,kteří nechali rozkradnout tuto republiku.Teď apeluje na ty okradené,aby si ještě více utahovali opasky.Banda zlodějů díky politice ODS - ČSSD si žije jak prasata v žitě a stále nemá dost.Tam je třeba hledat zdroje pro další rozvoj naší ekonomiky.Zatím neexistuje ani náznak toho,že by se zloději chtěli dobrovolně vzdát svých miliard a miliónu,opasky se utahují těm chudákům,co dělají jak blbci za minimální mzdu,nezaměstnaným,bezdomovcům,důchodcům,invalidům,rodinám s malými dětmi,dlouhodobě nemocným občanům a ostatním důvěřivým lidem tohoto státu.Takové politiky,jako je Topolánek a jeho věrná družina,je třeba z politiky vypudit co nejdříve.
05. 02. 2010 | 14:22

Karel napsal(a):

Topolánek prohlasil,že pokud ODS prohraje volby,tak v politice skončí!"Rozumným voličům dal tímto jasný návod na to,koho nevolit,popřípadě volit!!!!
05. 02. 2010 | 14:22

Josef.Orel napsal(a):

Topolánku, a až vypadneš ze sněmovny, tak se přihlas na úřadu práce a můžeš se stát profesionálním naháněčem komunistů do děr, ty už máš z těch komunistů totálně vygumovanou palici a co jsi dělal ty a tvoji rodiče za komunistů!!!!!!
05. 02. 2010 | 14:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy