Koňské, jehněčí, nebo hovězí

26. 02. 2013 | 08:52
Přečteno 7982 krát
Skandál s koňským masem v hovězích lassagních kraluje sdělovacím prostředkům nejen v Evropě, ale také v Číně. Televizní zpravodajství, rozhlas i noviny věnují zprávám o vyšetřování případu „kontaminovaného“ masa každý den od chvíle, kdy skandál vypukl, značný prostor, bez ohledu na to, že čínských zákazníků se nijak nedotýká. Také v Číně se čím dál víc hovoří o tom, že v Evropě selhal systém kontroly a že výrobci se snaží ošidit zákazníky, aby dosáhli co největšího zisku.

Jízliví komentátoři na čínském internetu mluví i o jiných věcech, především o odvádění pozornosti od domácích problémů. Poukazují na čínské skandály, o kterých se oficiální místa vyjadřují mnohem zdrženlivěji. V poslední době přitom Čínou otřáslo hned několik odhalení, že maso na trhu obsahovalo nepřípustné a lidskému zdraví škodlivé látky. Snaha optimalizovat zisk jde v Číně obvykle za hranice toho, co si dovolují firmy v Evropě. Běžnou praxí je přidávání různých chemikálií do krmiva hospodářských zvířat s cílem zvýšit přírůstky na váze nebo zlepšit chuťové vlastnosti masa.

Jedná se o velká množství antibiotik a steroidů i další látky. Nejčastěji je zmiňován raktopamin, jehož užívání je zakázáno v Číně, stejně jako v EU; v Číně se však zákaz běžně obchází, neboť není problém uplatit veterinární kontroly. Jeden z posledních případů podvrženého masa se týkal v Číně obzvláště oblíbeného jehněčího – které se ukázalo být masem z mnohem lacinějších kachen, speciálně upraveným za pomoci chemických látek a beraního loje (to kvůli autentické vůni). Už dříve se objevil případ drůbežího masa prodávaného jako jehněčí poté, co se macerovalo v ovčí moči. Skandály – nejen s masem – se v Číně množí do té míry, že čínská vláda od loňského prosince zavádí zpřísnění kontrol. Vyhlásila také vysokou finanční odměnu za informace vedoucí k odhalení nezákonných praktik v potravinářském průmyslu.

Zprávy o „kontaminaci“ jídla koňským masem Číňany zjevně pobavily – koňské maso je v Číně vzácné a tradičně se považuje za lahůdku a za pokrm s účinky prospěšnými pro lidské zdraví. Podle tradiční medicíny je koňské maso velmi zdravé, jeho tuk má prý kvality tuku rostlinného, brání vzniku arteriosklerózy a celkově posiluje organismus. Pouze těhotné ženy a kojící matky by se ho měly vyvarovat, jinak budou mít příliš hubená miminka.

Jedna dívka napsala: „Koňské maso musí být moc dobré. Nikdy jsem ho nejedla, ale jedla jsem oslí maso, a to byla lahůdka!“ Jiný čtenář komentoval článek na téma evropských problémů s koňským masem z perspektivy mezinárodního obchodu: „Mají v té Evropě starosti! Business ale dělat neumějí, kdyby to uměli, seberou všechny výrobky s koňským masem a odvezou je k nám do Číny. Tady se dají prodat mnohem dráž, než obyčejné hovězí.“


Pro Deník Referendum (26. února 2013)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Trubač napsal(a):

Skandál, který v čechách skandálem není a pravděpodobně nebude, konzumace koňského masa většině čechů nevadí, a popravdě většině z nás mnohem více vadí různé náhražky a chemické srágory než kus poctivého masa. Média se sice snaží, neboť třeba v Británii z toho skandál určitě je a mají tam na čtrnáct dní zadarmo sledovanost, ale obávám se, že tady pšenka nepokvete. Jinak samozřejmě odsuzuji podvod s levnějším masem, který pouze potvrzuje, že vidina zisku poctivosti neučí. Jenom by mě zajímalo, jestli bude vůle rozklíčovat původce a natrvalo ho znemožnit.
26. 02. 2013 | 09:06

Hasan Nasralláh napsal(a):

S tou Čínou co se týče zdravého stravování bych se moc nechlubil, paní autorko. V Číně platí jedna zásada, co se hýbe, je doslova sežráno! Nedávno asi před rokem mě na e-mailu přistálo video, kde Číňani pěkně rozporcovali
mrtvého člověka a dobře si na něm pošmákli. Ty záběry nemohly být neautentické, bylo to moc dobře nafilmnované.
Nedávno jsem si chtěl dát gábl u Číňanů v Europarku ve Šterboholích. Předtím jsem si odzkočil na pánské WC a co čert nechtěl, vedle konal svou potřebu takový malý podsaditý Číňan. Když ukončil obřad a zasunul svůj meč, aniž by si umyl ruce, odkráčel vařit čínské pochutiny. Uviděl jsem ho za pultem, tam totiž vaří přímo před vámi a ten chlapík bral ingredience do svých nemytých rukou. Z vojny jsem uvyklý na leccos, ale tak nějak se mi zdá, že
když někdo připravuje pokrm pro druhé, tak by si měl ruce občas umýt. No zvykejme si, oni se množí přes knoflík se čtyřmi dírkami a tak za chvíli bude ministr financí Kalousčung a předseda vlády Nečasfeng a ta dáma bude Li-dem Píka!
Ať žije velký Mao!
26. 02. 2013 | 09:13

Láďa napsal(a):

Myslím si, že současný tzv. "skandál s koňským masem" je jen velmi sofistikovaným marketingovým tahem dodavatelů koňského masa, kterým se nyní zvyšují prodeje. Kontrolní orgány a laboratoře jsou záměrně naváděny na obchodní řetězce a přímo výrobní šarže tak, aby "kontaminaci koňským masem" zjistili. Myslím si, že to bude mít efekt ve zvýšení spotřeby koňského masa, zvýšení jeho cen a nakonec k situaci, kdy z ekonomických důvodů bude třeba hlídat, jestli například mleté koňské maso není naopak kontaminováno hovězím.
26. 02. 2013 | 09:16

Admirál napsal(a):

Koňské maso asi nebude problém.

Problém je, že deklarováno je hovězí a je tam koňské.

Problém je, že do sebe v potravě dostáváme neskutečné množství chemických srágor. Důsledkem je masový výskyt rakoviny.
26. 02. 2013 | 09:24

Daňový poplatník napsal(a):

No když se tak zamýšlím nad tím, jak rychle vyšuměl problém s německým masem obsahující dioxin (dostal se tam z kafilerních tuků, a zdaleka to nebyla jednorázová akce), tak se zamýšlím nad tím, jestli mají evropské státy sílu dohlížet na zdravotní nezávadnost výrobků, když se jedná o ekonomicky silné výrobce, až dojde i na laboratoře,které mají tu drzost tu a tam něco odhalit (až budou všechny zprivatizované tak se teprve dočkáme zcela čistých a nezávadných potravin), bude asi fakt nejlepší vytáhnout králíka ze šopy.
26. 02. 2013 | 09:28

neo napsal(a):

Pan Fajst buřta zblajz, pak koupil koninu pro celou rodinu.

Dneska by se to muselo říkat opačně.
26. 02. 2013 | 09:38

Vašek napsal(a):

A co teprve psí maso, za to by nám utrhali ruce v Iránu nebo mouční červi za těmi by se utloukli amazon3tí Indiáni.Na co si vlastně pořád stěžujeme.Buďme rádi že nám to pěkně zabalí a zajímavě pojmenují.
26. 02. 2013 | 09:44

xx napsal(a):

Já tedy nevím, ale u nás na vesnici byl konibar, kde se občas daly koupit koňské speciality. Lidi tam chodívali jako na svátky. Byl tam chov koní, tak o přísun masa měli postaráno, ale i tak nebyla konina každej den k mání.

Ono se tu už nesmí prodávat ? Že takové poměrně ne moc běžné maso přidávají do kdejaké paštiky ?

Ikea prý zastavila prodej masových kuliček, protože tam našli stopové množství koňského masa.

Nějakej řezník neotřel nože v mlejnku, když si předtím dělal pro sebe sekanou a hysterie je na světě.

Ach jo. Lidi jsou čím dál bláznivější.

Podle mne záměrně vyvolaná aféra, aby mohl stát zase o něco utáhnout šrouby, přijmout další regulace a zvýšit počty kontrol a samozřejmě s tím i počty inspektorů, státních zaměstnanců.

Takhle roste byrokracie, za nadšeného pokřiku tupého davu. V Evropě probíhá zánik civilizace pod tíhou byrokracie. Můžeme to sledovat on-line.
26. 02. 2013 | 09:50

ZločinSobectví napsal(a):

Dnes, kdy se výskyt kancerogenů mnohonásobně zvýšil a útočí na nás z mnoha stran, je důležité každé, byť malé zmenšení jejich příjmu. Není naprosto na místě rezignace, někdy vyjádřená slovy: žijeme v tak zamořeném prostředí, že už je to jedno, zda kouříme, co jíme, atd. Naopak, každé snížení je důležité. Přestože musíme dýchat, jíst a pít, a tak jisté množství těchto látek přijmout, je možno pouhou úpravou životosprávy si výrazně snížit riziko vzniku rakoviny.
Mezi nejhorší kancerogeny patří dehet ve všech podobách. Proto se vyhneme potravinám, které jej obsahují. Nejhorší potravinou vůbec jsou uzeniny. Zde maso, které je samo o sobě problematickou potravinou, je syceno v kouři dehtem, aby se nekazilo. Je tedy tak jedovaté, že je ani bakterie nežerou. To je podstata konzervace dehtem. Člověk toto nepromyslí a jí zvláště v posledních desetiletích uzeninu i několikrát denně.
To ale bohužel není zdaleka všechno. Potraviny, které se vyrábějí pražením, obsahují dehet rovněž. Jsou to například káva, kakao, melta, kde se přírodní zrna praží, až začnou hnědnout a černat. To se v nich začíná tvořit dehet.Pak je člověk rozemele a vyluhuje do roztoku jako v kávě či kakau, nebo pouze v prášku, například v čokoládě. Děti někdy pak dostanou podle názoru rodičů nebo prarodičů „to nejlepší“ : šunku, čokoládu…
Snad nejsmutnější kapitolou jsou dětské rakoviny. Ty jsou naprosto zbytečné. Zde vytvářejí maminky často svým nerozumným chováním svému dítěti tuto chorobu. Proč kouří, pijí kávu a jedí uzeniny během těhotenství ? Cožpak je nenapadne, že dítě v jejich těle se nemůže odpojit od krevního oběhu maminky a musí tak trpně snášet všechny její rozmary ? Ještě nenarozené děti jsou tedy zasahovány jak alkoholem, tak jinými látkami, včetně kancerogenů, bez možnosti obrany teprve se rodícího organismu i imunitního systému. Je to neomluvitelné a je to zločin sobectví.
V dospělosti si sami můžeme vybrat svůj životní styl a nést i sami následky. Proč by nevinné dítě mělo nést důsledky nemyšlení matky ? Snad jednou přijde doba, kdy lidé se budou dívat na život ve všech jeho podobách s posvátnou úctou a budou se snažit o více rovnováhy ve svých postojích a činech.
Dalšími škodlivinami tvořícími člověku možnost vzniku rakoviny je všechno, co prochází kuchyňskou úpravou ohněm bez přítomnosti vody. Tedy vše pečené a smažené. Neměla by tedy tato úprava převažovat.
26. 02. 2013 | 09:51

Daňový poplatník napsal(a):

To xx:
nesouhlasím se vším, ale poslední dvě věty tesat do kamene.
26. 02. 2013 | 09:53

gaia napsal(a):

ukázka, jak to dělají v Číně
http://player.vimeo.com/video/57126054#at=0
mně to přijde hrůza
26. 02. 2013 | 10:07

Hasan Nasralláh napsal(a):

ZločinSobectví

Trochu je to od vás nepřesné tvrzení pane kolego. Rakovinové bujení není způsobeno jen a pouze chemií, ale velmi často je za tím spolupůsobení mikrosvěta, který nás obklopuje tj. parazitů, mikrobů,virů, plísní atd. Samozřejmě chemie se na tom podílí a tvoří doslova pro ně dálnici k napadení a rozvrácení imunitního systému člověka, který je tvořeny hned několika bezpečnostními okruhy. Ovšem příliž chemie je ale samozřejmě velké svinstvo a pak je zle.

Vzpomínám si na dobu kdy jsem byl ještě mladík a v jedné chemické firmě na severu Čech se v jednom provozu dělalo s velkým množstvím chromu! To byla velmi nebezpečná látka resp. prvek. Tehdy tam všude byla tato látka přítomná a všude byly červenožluté mapy ve stěnách, podlahách atd. vč. výparů. Prakticky všichni lidé co tam pracovali zemřeli během několika let na rakovinu plic nebo vnitřních orgánů vč. budoucího náměstka ředitele, co si tam chodil přivydělávat. Naštěstí výrobu celou předali do bývalého SSSR a byl klid.
Mějte se!
26. 02. 2013 | 10:19

Marek napsal(a):

Pozoruji,že podvody v ČR mají zelenou !Nelze jen upírat pozornost k potravinám,ale i k jiným oblastem,např.k číselným loteriím,kde příležitost k podvodu je naprosto ideální,protože loterijní společnosti znají vsazená čísla sázejících !Potřebujeme nový loterijní zákon,ve kterém bude zakotveno,že loterijní společnosti nesmí znát vsazená čísla sázejících !A tady je parketa pro ODS ,aby se v této věci angažovali,pokud chtějí zvednout svoje volební preference!Vůbec se mi nelíbilo ,že do Fortuny přešli pracovníci(někteří),ze Sazky od Hušáka.Tito pracovníci by měli být dáni na detektor lži a měli by jim být položeny 2 otázky.1.Páchali se podvody při losování číselných her Sazky za Hušáka ?2.Páchají se podvody ve Fortuně při losování číselných her ?A jak je to ze zahraničními loteriemi,které Fortuna provozuje!Nepáchají se podvody i tady ?ODS má úplně ideální příležitost se ve věci odhalování podvodů angažovat,což by občané jistě ocenili!Levicové strany se zatím této příležitosti nechopily !!
26. 02. 2013 | 10:32

Carlos V. napsal(a):

Už nevíme, nač si stěžovat. Příští kauza bude o zlatníci přidávaji do stříbra potají zlato ....

Konina je výborné maso. podobné hovězímu, jen ještě více "vláknité".

Samozřejmě je nutné mít maso z mladých kusů. Maso ze staré herky je stejně tuhé, jako maso z vysloužilé krávy na mléko.
26. 02. 2013 | 10:33

buldatra napsal(a):

Když tak jeden sleduje cesty masa z rumunských koní Europou, od překupníka k překupníkovi a zase zpět, nediví se, že má ve finále to maso cenu nejkvalitnějšího hovězího.

Lidičky, kupujte naše domácí masíčko a časem se snad zemědělci zmátoří a zas ho bude dost a za méně peněz, anebo se staňte vegetariány. Modifikované zelenisko je prý zdravé.
Dle slov našich skvělých akademiků.
26. 02. 2013 | 10:39

gaia napsal(a):

Carlos V.

a co takhle lidské maso. Není to škoda pálit?

Maso z mladých kusů musí být také dobré, vždyť se tím živili po staletí celé kmeny kanibalů. A jak byli udatní z té výživy.
26. 02. 2013 | 10:41

Helena napsal(a):

Koňské maso rozhodně zdraví neohrožuje, problém je, že nevíme, zda se náhodou nejednalo o maso nemocných koní. Ukázalo se, že je to velký byznys a velký podvod, nelze tedy spoléhat, že se příliš namáhali s veterinární kontrolou.
26. 02. 2013 | 10:50

Mára napsal(a):

Nechapu to, jak nekdo nedokaze pochopit, ze pro nekoho je proste nechutny snist konsky maso. Celá staleti kone po nasem boku budovaly nasi civilizaci, jsou to vznesena zvirata, ktery napriklad ja beru jako psa nebo kočku. Vite co, maso je mozna maso, ale pro me rozhodne ne!
26. 02. 2013 | 10:55

Kelt napsal(a):

Konina s hovězím,
naše média dokáží udělat z prdu kuličku.
Že tato země dospěla do stadia,že více jak milion lidí v této zemi musí vyžít s měsíčním příjmem na osobu ve výši 6 000,-Kč,je pod jejich rozlišovací schopností a že bude tato země dále se propadat do hlubší recese je již fakt,který se bere "pouze na vědomí".
26. 02. 2013 | 11:13

buldatra napsal(a):

Máro,

hovězí, vepřové, drůbeží, po našem boku nebudovalo naši civilizaci?
Co myslíte, bylo v zápřahu více koní, nebo volů?
26. 02. 2013 | 11:25

Mára napsal(a):

Jo jasne, mas pravdu, ale ja to myslel spis tak, jakoze... Uz jsi nekdy nekoho videl jet na praseti? Nebo myslis, ze by bylo mozny neco jako drubezi sprezeni? Mohli by jsme se odvdecit konim za to co po nas driv delaly alespon tak, ze je nebudem jist :)
26. 02. 2013 | 11:34

Martin napsal(a):

No Máro ty máš pocit, že krávy naši civilizaci nebudovali? Pokud jsi nespal(a) v hodinách dějepisu, pratur(předchůdce skotu) s lidmi žije víc než 8tisíc let. To se koně ještě proháneli po mongolských stepích nebo odkud to ty herky jsou. Já mám koně samozřejmě rád (myslím živé :-) ) a koninu jím jenom domácí. Je to dobré maso,ale vadí mi pocit, že někdo někde tahle ušlechtilá zvířata chová jen na maso (španělské chovy apodobně). Ale na druhou stranu, pokud jde starší nebo zchromlý kůň na porážku místo do kafilerky, gulášek z něj si dám rád.
Osobně ten problém taky vnímám spíš v tom, že celá kauza není o tom, že by lidem až tolik vadilo koňské maso jako takové. Spíš je to v tom že se jedná o podvod, na kterém si někdo nakapsoval miliony(neli miliardy) a navíc to maso nemusí být nutně nezávadné(nejasný původ,chybějící veterinární prohlídka, buchví co to maso obsahuje a tak).
Prostě platím za krávu chci hovězí, platím za koně chci koninu.

Mimochodem podle mě jsou ušlechtilá zvířata i krávy. Mají děsně chytré oči, jsou to miloučká zvířata, nechají se podrbat, zabučí si, zadovádí, nejsou to hloupá zvířata. To jen lidi co s nima nepřijdou do styku jinaž než ve formě igelitových pytlíků s masem v supermarketech si myslí, že je to tupá hora masa, ale to vůbec tak není.
26. 02. 2013 | 11:48

gaia napsal(a):

Martine

co se týče inteligence v lidském slova smyslu, pak koně vedou před skotem. Dovedete si představit, že např. ten koňský cirkus Appasionata, by někdo byl schopen nacvičit se skotem nebo prasaty?

V tom to je. Lidé rádi přisuzují zvířatům lidské vlastnosti a pokud v někom ty lidské vlastnosti vidí, pak jíst ho mu přijde stejné, jakoby jedl lidi.

Proto lidi nejedí psy , kočky a koně, ale jinak sežerou klidně cokoli.
26. 02. 2013 | 11:58

buldatra napsal(a):

Paní Gaio,
... Dovedete si představit, že např. ten koňský cirkus Appasionata, by někdo byl schopen nacvičit se skotem nebo prasaty?...

To si pište, že ano.
Jen by to nevypadalo tak ušlechtile.
Tedy, s prasaty určitě ano.
Prase je inteligentní a učenlivý tvor a chytrostí klidně strčí do kapsy psa.
Nevypadá tak ušlechtile, třeba jako kůň, ale oba jsou z masa. Takže cvičené maso.

Národy stepní a kočovné, jako například staří mongoli koně milovali a prakticky nic jiného nejedli.
Všechno je to jen věc úhlu pohledu a potřeb.
26. 02. 2013 | 12:24

standa napsal(a):

Na koňském masu není nic nezvyklého, je lepší než hovězí, a to i 100x, všude se normálně konzumuje, ale jen díky tomu, že byla druhá světová válka, tak koně došli, snad jen v Polsku se konzumovali více, ale například v Itálii je to normální, Poláci je tam v živém stavu dodávají dost. V holešovické tržnici se prodává koňský točený salám, vždy je vyprodáno, je mimořádně kvalitní. Koně se díky 2.světové válce prostě "sežrali", tak si lidé odvykli, st.
26. 02. 2013 | 12:34

standa napsal(a):

....takže žádný skandál není, spíše je toto maso podle řezníků výživnější, st.
26. 02. 2013 | 12:35

gaia napsal(a):

buldatro

to já vím, že Josefina Bakerová měla místo psa prase a vodila ho na provázku i do společnosti. Ale moc se to neuchytilo. Prase také umí jezdit na motorce, to jsem viděla v cirkuse na vlastní oči. A že mongolové nic jiného nejedli, než koně, mne nepřekvapuje, oni asi nic jiného po ruce neměli. Koně měli jako živé konzervy. Stejně jako dnešní bezdomovci mají spoustu psů, které milují, ale jak známo hlad je hlad a taková živá konzerva se vždy hodí.

Asi to je o kulturních návycích. U nás koně jí málokdo , kůň byl vždy něco víc, známka luxusu, měl ho málokdo, bylo to drahé na to, aby se to jedlo.
V Mongolsku koní bylo vždy dost ve volné přírodě, až si je vyžrali a musí jim je tam dovážet Bobek.

V Africe zas jedí opice, u nás nepředstavitelné.

Byly i doby, kdy se tu rozmohl chov nutrií, bylo to výhodné a ještě zbyla kžešina, ale to se také moc neuchytilo.

Člověk by měl mít právo na to vědět, co jí.

já se divím, proč se u nás nejí kozí a kůzlečí maso. To se tady jedlo a lidé by jedli, ale sehnat to nejde.
Za to může EU. Viděla jsem o tom pořad.
Jak každé kůzle musí mít čip v uchu, který stojí 200 eur a pak jatka jsou jen v Rakousku. Tam ten čip projedou čtečkou a zahodí. Ale chovatel má takové náklady, že ho to položí.

Že se však může dovážet koňské maso z Rumunska do Irska a pak k nám a nikdo nezná původ a ještě se to vyplatí, to mi však rozum nebere.
26. 02. 2013 | 12:37

seriózní chlapík napsal(a):

V době a zemi -kde se diktát zločinecké oligarchie tváří jako demokracie, kdy je starý unavený kníže vydáván za lídra, kdy je za celebritu považován Rychtář se Štikovou- jsou diskuze okolo koniny hrající si na hovězí, úsměvné.
26. 02. 2013 | 12:40

standa napsal(a):

....v mletém masu se nacházelo koňské maso třeba 40 let, to není žádný problém, je te cenné maso,
...kdo jedl někdy v životě sekanou, tak ho tam měl určitě taky.
26. 02. 2013 | 12:47

Jana Pechová napsal(a):

Podstatou problému je, že kontroly jednotlivých států silně pokulhávají za globalizovaným trhem.
Aneb: nejrůznějších opatření pro zvýšení kvality si můžeme navymýšlet metráky denně, otázkou ale zůstává, kdo to bude kontrolovat a postihovat. A jaké ty postihy budou.
Je to stejné jako s jakýmikoli zákony, předpisy a vyhláškami. Kde je míra rizika nižší než zisk, tam se jde za hranici. Lidi takoví jsou a je třeba s tím počítat. Bohužel, čím více se zákonodárci snaží všechno myslitelné nacpat do speciálních paragrafů, tím víc to devalvuje právní vědomí společnosti.
26. 02. 2013 | 13:01

buldatra napsal(a):

Gaio:

...Že se však může dovážet koňské maso z Rumunska do Irska a pak k nám a nikdo nezná původ a ještě se to vyplatí, to mi však rozum nebere...

Tak o tom jsem se zmínil v příspěvku viz výše v diskuzi.
No a v tom je zakopanej pes. Překup, překupníci a pančování, podvodníci. Mají úrodnou půdu, vědí, jak na to a v tom to je.

Koně a Rumuni jsou v tom nevinně. Rumuni jen prodali koňské maso. Ti další ho přejmenovali a kasírovali.

Kupujmež tedy naše maso.
Jo a kozu si může vypěstovat kdekdo, má-li kde.
26. 02. 2013 | 13:09

seriózní chlapík napsal(a):

Jana Pechová

Pokulhávající kontroly to kulhání odkoukaly od těch koní na jatkách.
26. 02. 2013 | 13:32

gaia napsal(a):

buldatro

kdo nemá chlívek, tak toho asi moc nenapěstuje.

Nebo tak stylem Šimka a Grosmana, Jak jsme chovali užitečné zvíře

https://www.youtube.com/watch?v=L5HTqd1AZzk
26. 02. 2013 | 13:35

Analytik napsal(a):

V Severní Koreji se lasagne plní lidským masem a jdou na dračku!
Na koho se dostane, ten si nestěžuje a z těch, na které nezbyde, je další den nová nádivka.
Komunista si vždy musí vědět rady!
26. 02. 2013 | 13:36

xx napsal(a):

gaia: co vidíte na videu ? Je to prase nebo loštomilý chytrý pejsánek ?
https://www.youtube.com/watch?v=zwu54ITfcLU
26. 02. 2013 | 13:39

xx napsal(a):

gaia: "kdo nemá chlívek, tak toho asi moc nenapěstuje."

a kdo nemá rozum, tomu nepomůže ani celodenní sledování National geografic.
26. 02. 2013 | 13:41

neo napsal(a):

gaia:

sím, souško, souško , zvířátka se nepěstují .
26. 02. 2013 | 13:44

gaia napsal(a):

neo

buldatra pěstuje, tak já taky

xx

tedy to National geographic je velmi poučné.

Víte, že člověku stačí k životu yak, kozy ovce a 2 solární panely konvice na vodu hrníčky a 52 přikrývek??

a pak příroda, samozřejmě. Ale že jinak k životu nic nepotřebuje?

A že to vše uveze na hřbetě ten yak?
26. 02. 2013 | 13:48

buldatra napsal(a):

neo,

neo, vás pěstovat nebudu.
To byste se musel umět chovat k Matce Zemi.
26. 02. 2013 | 13:56

argun napsal(a):

Vážená paní sinoložko,

víte vono je všelicos u nás a v Číně jaksi navopak. A je to dobře, neboť to je na světě právě to krásné, že je to všude jiné - totiž nějaké. Dokud nám to multikultici nezatrhnou, páč oni přece dobře ví, že to má být všude stejně - totiž nijaké. No prostě multi. Ale tak nějak bych tu jinakost vzájemně nesrovnával ani nedával do souvislostí... Lze pak totiž dojít k závěrům prapodivným. Což se Vám právě stalo.

Nevím jestli víte, že právě kůň je jaksi spolutvůrcem naší - řekněme euroatlantické - kultury. Je o tom napsáno několik tun knih. Ať už jako spolupracovník a spolubojovník či jako symbol svobody, nezávislosti, vlastní identity, ba dokonce bohatství a statusu. Kultura je, když se tak nějak obecně ví, co se dělat má, a taky se tak nějak ví, co se dělat nemá. To zajisté, jako veskrze kulturní vosoba, dobře víte. Takže také víte, že sežrat vlastní babičku jen proto, že už nemůže makat, či že už nevypadá tak dobře jako kdysi, se v naší kultuře - narozdíl od jiných - jaksi nesluší.

Pointa? Inu ten nápad prodávat za super cenu českou koninu v Číně považuji za neobyčejně hovadský a veskrze nekulturní. Vámi citovanému názoru té dívenky se nedivím, páč ctím její kulturní jinakost. Ale hodně se divím Vám, že Vy ji - jako profík - nectíte, neboť Vám to zřejmě připadá jako dobrý fór. Mě ne.

Přidám drobný příběh. Jak zajisté víte, západ Čech byl na sklonku druhé sv. války obsazen 3. americkou armádou generála Pattona. Její součástí byly také pravidelné jízdní jednotky - kavaleristé, kterým se říkalo "Patton's ghosts". Ty jednotky byly založeny v r.1836 a dodnes existují, místo koní ovšem sedlají hunmery, ale stetsony a ostruhy nosí furt. Ač šlo tehdy zajisté o nekulturní soldatesku, nebylo jí zatěžko kromě lidí zachraňovat na okupovaném území také koně. Šlo o slavnou "operaci kovboj", tedy o záchranu asi o 650 koní, z toho 250 lipicánů císařské jezdecké akademie z Hofburgu ve Vídni, a jejich bezpečné převedení z okupovaných území přes frontu do Bavorska. Více zde http://www.sumavanet.cz/bela/fr.asp?tab=snet&id=3810&burl=&pt=HS

Možná je měli radši sežrat. A nebo dobře prodat do Číny.
26. 02. 2013 | 14:03

Jindra napsal(a):

Všechno je relativní. Před čtyřiceti lety v jedné mlékárně, na soutoku Labe a Ohře, vrátní vždy celý rok živili psa. Když pak přišel Mezinárodní den žen, pes byl zabit a soudružky a soudruzi ho na oslavě zbaštili. V blízké městě byla hospoda, které se říkalo Konibar a tam se koňský guláš podával zcela regulérně. No, možná, že už je to čtyřicetpět let.
26. 02. 2013 | 14:05

svatý Václave... napsal(a):

Jeden problém s koňským masem je ten, že byli koně nemocní, nebo toto maso nahradilo maso dnes dražší. Druhý pak ten, že je kůň opravdu krásné zvíře a není mnohým po chuti je jíst. Je to pochopitelné. Mně se také toto maso zdálo nevhodné jíst. Byl jsem ale na vojně v Praze a tam naši vrchnost, patrně z genštábu pod našimi kasárnami napadlo vyzkoušet, co vojáci na to, když se jim nabídne k snědku maso koňské. Je pravdou, že nám bylo nabídnuto jíst 2 měsíce koninu, vařenou civilními kuchaři. Kdo nechtěl, jedl stravu původní, od vojenských kuchařů. Po pár dnech nebyl jediný strávník, který by koninu nekonzumoval, a po ukončení tohoto pokus byla u nás velká rebelie. Ono totiž to jídlo bylo ohromně chutné a bylo ho dostatek. Snad to pocítila i pražská děvčata. Dnes se koňům omlouvám, píši ale pravdu. Ostatně koňský salám býval v masnách často a nikdy se nemusel vyhazovat. Byl ovšem označen jako konina a každý si mohl vybrat.
26. 02. 2013 | 14:07

argun napsal(a):

Matka Země má pravdu.

Pálit nebožtíky je škoda! Měli bychom je sežrat! Vždyť je to vše jen úhel pohledu, pravil zdejší kulak.

A nebo dobře prodat do Číny. Čuang jistě rád zaplatí. Za kvalitní a nutričně bohatý produkt se tam přece dycky dobře platí.
26. 02. 2013 | 14:15

zemedelec napsal(a):

Pro svatýho Václava.
Potvrzuji,koňské maso je dobré,ale přesně jak píšete musí se umět upravit.Osobně mám raději salám s koňským masem.Nechám ho v chladnější místnosti viset tak 2měsice,pak si na něm pochutnám.
26. 02. 2013 | 14:24

Rolf Roko napsal(a):

Ještě krátký návrat k vánočním zvykům reprezentuje, jak se chováme ke zvířatům : kaprům, koním, kravám, prasatům...
PÍSEŇ PŘEDVÁNOČNÍ
Morituri te salutant ! Zdravím tě já, na smrt jdoucí, člověče !

Sláva září po ulicích, ve svém domově rozžehnul jsi světlo, pane, a to vše pro tvůj svátek. Těšíš se na večer se svými milými, v tom dni chceš lásku a pokoj vzývat, štěstí a veselí mít. Snad přeješ i druhým jen dobré a toužíš jim být blíže než jindy. Ale zapomněls, že i my se chceme radovat ze života ?
Zdravím tě, pane, já, na smrt jdoucí. Zdravím tě z kádí, v nichž se dusím a zmírám v utrpení, kde zalykám se špínou, kde nemohu se hnout - těla mých druhů mě svírají v strachu, neboť tušíme svůj konec.
Zdravím tě z popravišť. Ty nevíš, pane, jak strašná muka nám připravuješ. Slyšíme křik našich bratří, když je zabíjíš, přestože ty jej neslyšíš. Vidíme jejich krev. Hořká je smrt, ale peklem umírání. Řekni mi, prosím pane, proč musím tak trpět ?
Já vím, že máš den postní a já jsem jen němá ryba - neumím prosit o milost, trápit tě pláčem. Ale myslíš, že mě to míň bolí, umírat ? Cožpak jenom ty cítíš bolest, jen ty se bojíš, jedině ty naříkáš nad trýzní svých milých ? Věříš, že bez hlasu nemohu mít ani duši ?
Pane, miluješ přece své děti. Tvůj svátek je svátkem lásky. Proč jej oslavuješ smrtí ? Proč právě tyto dny po ulicích rozléváš krev dětí přírody ? Místo, abys rozdával lásku, zabijíš nás před očima svých dětí. Jak potom mohou ony milovat ?
Pane, smiluj se nad námi. Prosím tě. Pro lásku, pro mír...
Zdravím tě, člověče, já, na smrt jdoucí, a volám tě ve své hrůze a bolesti. Slituj se !
To je má modlitba, má píseň předvánoční.

R
26. 02. 2013 | 14:54

scallop napsal(a):

argun

Ja to rikal, ze hovezi konina je dukazem multikulturalismu ! A Pepa Repa me nechtel verit. Jeste ze na Vasi ostrazitost je spoleh, Vam neunikne ani mys ... tedy vlastne kun
26. 02. 2013 | 15:04

xx napsal(a):

gaia: "Víte, že člověku stačí k životu yak, kozy ovce a 2 solární panely konvice na vodu hrníčky a 52 přikrývek?? "

A ten solární panel, ten si prosím Vás pěkně člověk vyrobí jak a z čeho, když bude mít jenom yaka, ovce a 52 přikrývek.

Vy si myslíte že by lidé mohli žít v souladu s přírodou jen s yakem a ovečkou a vařit si čajíček v konvici elektrikou ze solárních panelů, protože vám to objevně sdělil nějakej propagandistickej škvár zelených teroristů z national geografic.

Ale dokážete se zamyslet nad tím, z čeho a jak je vyroben solární panel aby fungoval ? Především potřebujete solární článek. Ten se vyrábí z vysoce čistého křemíku ( nikoli silikonu, jak tvrdí v českých překladech naučných pořadů ). Pak potřebujete nějaký rám, nejčastěji z hliníku, protože ocelový by ten váš yak nemusel uvézt. Pak potřebujete solární sklo, vodiče s plastovou izolací a plasty k uložení solárních článků do rámu. Aby se dalo něco na solární článek připojit a smysluplně používat, třeba ta varná konvice, potřebujete ještě střídač a ideálně i akumulátor.

To všechno člověk dnes umí vyrobit, protože se naučil jak získat ze surovin čistý materiál. Naučil se jak vyrobit čistý křemík, jak vyrobit hliník.

Mimochodem ekologické dopady výroby hliníku jsou docela drastické. Nejen že se kvůli tomu kácejí pralesy, ale vzniká i mnoho toxických odpadů.

Zde http://www.czrea.org/cs/druhy-oze/fotovoltaika/ziv-cyklus si můžete přečíst sice poněkud manipulativní ale přecijen docela podrobný článek o energetické náročnosti výroby FVP. Bohužel jde jen o bilanci samotné produkce panelů jako takových. Už to nezahrnuje energetickou náročnost výstavby celých závodů vyrábějících panely ( takovou specializovanou fabriku máme i v česku ), strojní a technologické vybavení které se při superpřesné výrobě panelů musí používat, vývoj a výzkum nových materiálů a pod.

Nic z toho na koleně ve stepi, nebo na yačím hřbetu nezískáte.

Tímto jste jen předvedla učebnicový příklad, jak mnoho neúplných informací v hloupé kebuli způsobuje zmatení, deziluzi a nesmyslné závěry.
Bohužel se tak chovají i politici a lidem a přírodě to v konečném důsledku velmi škodí.

Ach jo.
26. 02. 2013 | 15:09

seriózní chlapík napsal(a):

xx

Gaia se jen spletla. Nemyslela, že to stačí člověku, ale jí, že by to stačilo.
Solární panely může vyrobit třeba Franta Vyskoč. Ten je může někde poztrácet a když jede okolo za týden Gaia na koze, tak ty panely najde.
Protože k životu není potřeba mobil a koza je dýchavičná a do města by už nedojela - není možno nález panelů nikde nahlásit. Tak si spolu s kozami a hrníčky na vodu ponechá k nezávislému živobytí.
26. 02. 2013 | 15:22

argun napsal(a):

scallop

Projevem globálního multikulti kromě jiného také je, když všichni žerou všechno, resp. všichni žerou to stejné. Logickým výsledkem tohoto směřování pak je, že se posléze sežerou navzájem.

V Indii nikdo nesežere krávu. Ani ten nejhladovější žebrák na ulici. Jak vidíte, neunikne mi nejen kůň, ale ani kráva, pane kolego.
26. 02. 2013 | 15:51

xx napsal(a):

seriózní chlapík: což o to, solární panely se dají nalézt leckde na polích a lukách nebo třeba v pralese http://goo.gl/maps/KN1Hk

:-)
26. 02. 2013 | 16:11

scallop napsal(a):

argun

Ja jim vsechno. Znamena to, ze sezeru sam sebe ? Odpoved: ano, ale pouze jsem-li multikulturalista !

Koninu ja nerad, radsi pejska nebo bucek. Jsem duokulturalista.
26. 02. 2013 | 16:12

gaia napsal(a):

ten solární panel ti lidé vyměňují za ty ovce. Protože ti, co vyrábějí solární panely, tak zas nemají čas pást ovce. Chápete?
A ty ovce jsou pak zaručeně bio, neb jim je dodají dokonce živé.
Takže ti příjemci si ty ovce s koninou určitě nespletou.
26. 02. 2013 | 16:17

mb napsal(a):

já bych řekl, že jsou na světě mnohem horší věci, než když jím namísto hovězího i trochu ( zdravotně nezávadné ) koniny ...

ale to je samozřejmě jenom můj názor ...
26. 02. 2013 | 16:21

xx napsal(a):

gaia: A proč potřebujete solární panel k yakovi a ovcím ? Vody na čaj si mlžete ohřát i nad ohněm. Nepotřebujete k tomu využít celý civilizační pokrok za posledních 300 let. Víte co se za tím pokrokem který vyústil v solární panel na ohřev vody na čaj skrývá emisí, vykácených lesů, zdevastovaných krajin a mrtvých lidí ? Děsivá představa, že to všechno člověk podnikl jenom kvůli tomu, aby žil tak jako 1000 let předtím, akorát že na uvaření čaje použije místo ohně sluneční energii s účinností 18-20 % ?
26. 02. 2013 | 16:31

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
myslím, že vymírání obyvatelstva je způsobeno nedostatkem koniny a matička EU, to chtěla napravit, jak říká scallop.
Proto je konina za koninou.

Ten, kdo žere koninu, tomu stojí hodinu,

tvrdil prodavač końského salámu tam, kde byl Těšnov.
Jen nádraží zbourali, šlo to s kopce.
26. 02. 2013 | 17:39

Pavel Vencovský napsal(a):

Také jsem si všiml, že v Pekingu a okolí moc ptáků nelétalo -nic se nikde nehýbalo
26. 02. 2013 | 19:54

Občan napsal(a):

Paní Lomová,

konina v hovězím slouží v Evropě jako "odkláněcí" téma úplně stejně jako v Číně :o)
Kdysi bývala konina v Evropě masem chudých. Dnes je to stejná drahá lahůdka jako v Číně; byť je jeho produkční cena nižší než cena hovězího.

Raktomapin není problém jenom v Číně, ale i v USA. Jenže na rozdíl od USA, kde je povolenou látkou, v Číně, EU a Rusku jde o látku zakázanou. Rusko kvůli němu zavedlo embargo na americké maso. A v ČR o tom nikde ani zmínka :
http://www.webnoviny.sk/ekonomika/rusko-pre-raktopamin-zaviedlo-embargo-n/627078-clanok.html
26. 02. 2013 | 21:16

xx napsal(a):

‎-Are you sure, this is beef?
-Yes, of horse.
26. 02. 2013 | 22:18

Jan Mrkal napsal(a):

Paní blogerka má zjevně jednak postřeh a také smysl pro humor. Ano, je dobré si dělat z té bandy novinářské, nečestné, úplatné, nenapapané srandu. Zvláště tímto způsobem, kdy čínský pohled na věc vidí, že konina (myslím maso)je dosti dobrá a v Číně asi ještě dražší než tu. Asi i bez chemie. Ale asi z nějakého důvodu nepasuje do soukolí dnešního potravinářství. Nejen z pohledu číňana, ale i z mého je to spíše záležitost nikoli první ligy. Škoda, že číňani tak bezprostředně nekomentují amnestii pres. rep. U nich to asi nejde a u nás je to málo platné. To je spíše ta první liga. Pa brouci.
28. 02. 2013 | 05:30

demokratický komunista-levicový napsal(a):

V Číně žerou šváby, brrr...
11. 03. 2013 | 07:53

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately only details -- significant details, but variants on this theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "present page" is, and lots of occasions get fired in the process of construction that page. Plugin modules can hook in to those occasions and alter the workflow/supply additional tips/etc. That is also a part of the reason a lot of Drupal resources concentrate on making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO anything other than say, 'Some one asked to get a page! Does this exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy