Dienstbier na Hrad!

05. 01. 2013 | 19:20
Přečteno 15095 krát
V poslední době mi schránku zaplavují e-maily burcující do zbraně ve vojsku Karla Schwarzenberga; nemůžu si pomoci a musím také vyslovit názor na toto téma. Někteří známí, bližší i vzdálenější, mě žádají, abych podepsala prohlášení na podporu Karla Schwarzenberga. Horují pro „Karla“ v duchu podobném, jaký nalezneme na předvolebním webu tohoto pána — je prý zastáncem morálních hodnot, je spravedlivý a noblesní, má charisma i respekt v zahraničí, je odpůrcem korupce, je pravdomluvný, chrání demokratické hodnoty, je mladý duchem a rozumí lidem, je nositelem změny a příslibem návratu k ideálům Václava Havla. Zkrátka může být příkladem pro nás pro všechny a navrch je proti komunistům. Podprahové sdělení, šířené pod heslem „Přemýšlejte!“, je jasné — kdo by takového nevolil, musí se odhalit jako člověk, který nepřemýšlí, je nemorální, nevkusný a navíc — ó ta hrůza — komunista. Zamyslíme-li se nad všemi hodnotami, které tak láskyplně na Schwarzenbergově webu vyslovují mladí, staří, muži, ženy, lidé známí i neznámí, ba i nevinná dítka, přijdeme na to, že všechny je lze přičíst i Jiřímu Dienstbierovi, ale s mnohem větší věrohodností, protože se nezkompromitoval tajtrlíkováním v Kalouskově cirkuse.

Jediný rozdíl je antikomunismus. Jiří Dienstbier požádal o podporu komunisty a tím se v očích „slušných lidí“ diskvalifikoval. „Slušní lidé“ zapomínají na dvě věci: za prvé, že i Schwarzenberg, který se zavazuje ctít demokratické principy, pokud by se nedejbože stal prezidentem, a pokud by, nedejbože ve volbách výrazně bodovali komunisté, bude muset jmenovat vládu i s komunisty. Takový je náš ústavní pořádek, prezident není absolutní monarcha sestavující vládu podle svých představ. A také zapomínají na to, že komunisté tady jsou, počet jejich voličů neubývá (to je pozoruhodná vizitka práce našich pravicových vlád!), a o tom, kdo bude prezidentem rozhodnou i oni, ať se nám to líbí nebo ne. Dienstbierův vstřícný projev vůči nim je racionální státnickou reakcí na tuto skutečnost, snahou komunistům vysvětlit, že nemusí nutně volit Zemana nebo Bobošíkovou, pokud hledají kandidáta, který ve svém programu má myšlenky sociální spravedlnosti. Proti té snad nemají nic ani voliči Karla Schwarzenberga, když o něm hovoří jako o člověku spravedlivém. Otázka je, nakolik mohou racionální státnické argumenty zvítězit nad iracionálním bojem proti komunismu.

Vraťme se však k panu Schwarzenbergovi a podívejme se na jeho kvality ve světle toho, jak se v posledních letech projevuje v politice. Je prý čestný — to mu však nezabránilo, aby nejprve s podporou Václava Havla kandidoval za Stranu zelených, a vzápětí aby nepřesedlal, dodejme, že k nelibosti Václava Havla, k TOP 09. Jeho voliči věří, že ctí morální hodnoty, kam se ale tyto hodnoty poděly v době kauzy Čunek? Co je morálního a pravdomluvného na člověku, který vystupuje jako maskot seskupení pana Kalouska? Proč bychom měli být hrdí na člověka, který působí ve vládě, která je nekompetentní a poznamenaná permanentními korupčními skandály. Proč by se jako prezident měl pan Schwarzenberg chovat jinak, než se chová jako ministr této vlády? Zarážející nedostatek zdravého rozumu oddílů Karla Schwarzenberga pak prozrazuje počet umělců v jeho řadách. Jak mohou spojovat nějaká pozitivní očekávání s předsedou politické strany, z jejíhož lůna vzešli katastrofálně nekompetentní ministři kultury? A noblesa a charizma? To je otázkou osobního vkusu, nicméně mně přisprostle lidové poznámky z úst člověka, který si nechává říkat „kníže“ skoro sto let po tom, co prezident Masaryk zrušil šlechtické tituly, připadají nevkusné.

Volební kampaň pana Schwarzenberga apeluje na voliče, aby přemýšleli, přitom je tahá za nos. Prosím tedy všechny, kdo vyznávají hodnoty tohoto kandidáta, aby přemýšleli doopravdy a pokud chtějí člověka čestného, který přinese změnu a za kterého se nebudeme muset stydět, ať volí Jiřího Dienstbiera.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

no jd napsal(a):

Autorce ze Strany zelených děkuji za typ, ale občana Spojených států amerických notabene advokáta - nevolím!
05. 01. 2013 | 19:28

mb napsal(a):

Zamyslíme-li se nad všemi hodnotami, které tak láskyplně a s takovou nevinností na Schwarzenbergově webu vyslovují mladí, staří, muži, ženy, lidé známí i neznámí, ba i nevinná dítka, přijdeme na to, že všechny je lze přičíst i Jiřímu Dienstbierovu, ale s mnohem větší věrohodností, protože se nezkompromitoval tajtrlíkováním v Kalouskově cirkuse.

přesně tak ...

Jeho voliči věří, že ctí morální hodnoty, kam se ale tyto hodnoty poděly v době kauzy Čunek? Co je morálního a pravdomluvného na člověku, který vystupuje jako maskot seskupení pana Kalouska? Proč bychom měli být hrdí na člověka, který působí ve vládě, která nekompetentní a poznamenaná permanentními korupčními skandály.. Proč by se jako prezident měl pan Schwarzenber chovat jinak, než se chová jako ministr této vlády? Zarážející nedostatek zdravého rozumu oddílů Karla Schwarzenberga pak prozrazuje počet umělců v jeho řadách. Jak mohou spojovat nějaká pozitivní očekávání s předsedou politické strany, z jejíhož lůna vzešli katastrofálně nekompetentní ministři kultury? A noblesa a charizma? To je otázkou osobního vkusu, nicméně mně přisprostle lidové poznámky z úst člověka, který si nechává říkat „kníže“ skoro sto let po tom, co prezident Masaryk zrušil šlechtické tituly, připadají nevkusné.

přesně tak ...

volme dienstbiera ... jo, jo, jo, třikrát jo ...

volme dienstbiera ...

Dienstbier na hrad ...
05. 01. 2013 | 19:32

Elév napsal(a):

Naši známí zloději, chtějí Karla na Hrad. Slíbil Novou Presidentskou AMNESTII.
Ten, kdo mů§že za tento stav, páč přes 20let je u lízu, chce korunovaci. Dopřejme mu ji, pokud se dožije ... říkal, že musí spáát.
05. 01. 2013 | 19:39

Libertad napsal(a):

Dienstbier na Hrad! Napsala autorka.

Já tvrdím, že na hradě by měla být především osoba slušná, nezávislá na politických, ekonomických a finančních mafiích.

Jméno si doplňte sama pani Lomová.

s pozdravem

Sidonio Libertad
05. 01. 2013 | 19:41

Petr B. napsal(a):

Schwarzenberg je na stejné úrovni, jako Topolánek a Dalík, s kterými ostatně pilně spolupracoval. Je předním pravicovým představitelem českého mafiánského kapitalismu posledních 23 let. Před 2 lety bych řekl, že má při těžké pomatenosti našeho národa velkou šanci stát se presidentem ČR. Teď si nejsem tak jistý, je na něm příliš vidět jeho věk a vláda, jejiž je předním představitelem, je až příliš neoblíbená. Doufejme, že nás nečeká hororové finále Schwarzenberg-Fischer, to by opravdu byla ta nejhorší vizitka inteligence našeho národa.
05. 01. 2013 | 19:50

Nobody napsal(a):

Obyčejní a slušní lidé, kteří chtějí žít v právním a demokratickém státě, volí prezidentem ČR Jirku D.
05. 01. 2013 | 19:54

ld napsal(a):

Jo, osmičku už mám taky nachystanou.
05. 01. 2013 | 19:55

babočka napsal(a):

Paní Lomová za vlád komunistů se věšelo,zavíralo, kradlo a perzekuovalo atd. Komunisté také souhlasili s okupací a tudíž se zachovali jako vlastizrádci. Toto je historický fakt, který jistě nevyučujete. Pokud toto panu Dientsbíerovi nevadí, jako to nevadí ani Zemanovi a Bobošíkové, tak je to harakiri na naši mládeži. Nejde byt demokrat a schvalovat zabíjení a politické kriminály, což tato trojka dělá, takže to jsou vlastně kandidáti komunistů.
05. 01. 2013 | 19:59

ld napsal(a):

babočka,

to máte pravdu. Teď se totiž otevírá; umírá se tedy rovněž, o oloupených a okradených nemluvě. A to vše bez trestu.
Běžte s tou modrou agitkou bulet Havlovi na pomník.
05. 01. 2013 | 20:02

Konrad napsal(a):

Kdyz pred par lety probihala stvanice pravicovych medii na Bohuslava Sobotku, ohledne zneuzivani poslaneckych nahrad, cudne pomlcely o tom ze nahrady zneuzival i Schwanzenberg. Ten se ovsem lekl, a nahrady radeji vratil. Take se moc nepripomina, jak s kamaradem Bakalou kupovali Becherovku. Ackoliv jejich nabidka nebyla nejvyssi, stat jim Becherovku prodal, diky podpore lidovcu a ODA: Zajem statu a obcanu sel ponekud stranou.Po nekolika letech jejich" hospodareni" mela rocni ztratu 140 milionu korun...Takhle si tedy nekteri predstavuji "moralni autoritu".... Nastesti je malo pravdepodobne ze si "knizepan" zdrimne na hrade, spis to vypada na jednoho z dua Zeman/Fischer, coz je v podstate prast jak uhod.
05. 01. 2013 | 20:11

našeptávač napsal(a):

Jsou dva až tři kandidáti na prezidenta co jsou aspoň morálně a lidsky slušní. Jednim z nich je Dienstbeir
05. 01. 2013 | 20:13

karelgr napsal(a):

Babočka:dnes se zcela legálně zabíjí znedostupňováním zdravotní péče- prý na ní není.Zavírají se malí zlodějíčci,velcí snadno unikají.Perzekuce- přiklady by se též našly.To je nehistorický fakt.Též rétorika např. premiéra nebo souč. presidenta je místy jak vystřižená z rudého práva.Tož tak.
05. 01. 2013 | 20:16

Konrad napsal(a):

Kez by byl Dienstbier zvolen prezidentem, obavam se vsak ze se tak nestane.
05. 01. 2013 | 20:26

Občanka napsal(a):

Volbou Jiřího Dientsbiera mají občané možnost co nejvíce potrestat Klause za to, co nám udělal generálním pardonem pro zloděje a tuneláře a řadou problematických omilostnění. JD je na rozdíl od něj slušný,spravedlivý a zásadový člověk
05. 01. 2013 | 20:31

Syčák napsal(a):

ano
05. 01. 2013 | 20:31

Elév napsal(a):

Klídek,
president je již vybrán. Náš výpočetní algoritmus při sčítání podpisů kandidátů se osvědčil a ÚS jej posvětil. Proto určený vítěz je znám.
Vážný kandidát je již mimo "mísu". Pouze oliči si myslí něco jiného a někteří z neznalosti by chtěli měnit hru.
Až za necelé 2roky se možná něco změní a to ještě možná. Naše reforma musí pokračovat, když ji VK podpořil systémovým krokem.
05. 01. 2013 | 20:39

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Schwarzenberg je asi takový poctivec, jako jeho političtí kamarádi, Topolánek, Kalousek či Nečas. Stejná politická kultura, panu knížeti to trochu pomaleji myslí a tak v tom není tak razantní jako Kalousek. Když si člověk projde jeho politické kroky za posledních pět let, tak jedná politická lumpárna za druhou ruku v ruce s Topolánkem a Kalouskem.
On je to taky pěkný politický turista, začínal v devadesátých letech v ODA a hezky nám to tady privatizoval.

Můj favorit jeho podporovatelé jsou zde

Jiří Dienstbier – podporovatelé
„Mediálně – Osobnosti: Jan Keller, Erazim Kohák, Anna Šabatová, Eliška Wagnerová, Eva Kantůrková, Jan Rychlík, Pavel Mertlík, Vladimír Špidla, Petr Uhl, Václav Hořejší, Václav Žák, Ilona Švihlíková, a další.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2013
05. 01. 2013 | 20:45

zk napsal(a):

Souhlasím, Dienstbier se jeví jako nejlepší volba. Pokud jde o Schwarzenberga, jeho popularita v jistých kruzích je pro mě největší záhadou české politiky. Opravdu si ji nedovedu vysvětlit. Kdyby šlo třeba o Roithovou, dejme tomu, já bych ji nevolil, ale dávalo by to určitý smysl... ovšem Schwarzenberg? Klíčová figura zkorumpované, arogantní vlády, jíž podle všech průzkumů důvěřuje ani ne 20 % občanů? Člověk, který je již roky za zenitem, fyzicky i duševně? Skutečně tomu nerozumím.
05. 01. 2013 | 20:46

Raven napsal(a):

Slušní lidé volí soudružko Lomová pana knížete!
05. 01. 2013 | 20:49

třebaKarel napsal(a):

Paní Lomová ,
díky za jasnou formulaci toho co si myslím i já . tK
05. 01. 2013 | 20:49

Martin1 napsal(a):

Dienstbier na Hrad!
Ať je prezident ze strany ČSSD, budoucí vítězné strany, budoucí hlavní vládní strany. Bude to potřeba, aby tam byl prezident, který nebude vetovat potřebné zákony. Jirko, máš mou důvěru a podporu!
05. 01. 2013 | 20:49

Petr Němec napsal(a):

Souhlasím - zatímco Karel Schwarzenberg je maskotem strany prosazující naprosto asociální program a fakticky vedené (velmi zdatným) korupčníkem a manipulátorem, Jiří Dienstbier v praxi dokázal, že je zásadový člověk. A to je u politika velmi vzácná a cenná deviza.
05. 01. 2013 | 20:50

TomášL napsal(a):

Za poslední týden tu proběhli všichni kandidáti... By mě zajímalo, jestli alespoň jeden člověk byl ovlivněn zdejším článkem při volbě.
05. 01. 2013 | 21:03

vico napsal(a):

Rovněž budu volit Dienstbiera
05. 01. 2013 | 21:05

Luba napsal(a):

Ravene
slušní lidé volí jiné slušné lidi, nikoli knížata.
05. 01. 2013 | 21:06

Al Jouda napsal(a):

Souhlas s autorkou! Pro Jiřího Dienstbiera zde horuji již několik měsíců. Svoji zásadovost projevil, když odmítl se spřáhnout s mafií na pražském magistrátě i za cenu ztráty dobrého koryta. Naproti tomu pan Schwarzenberg vykřikoval, že pokud zkorumpovaný Čunek nepůjde z vlády, tak že odstoupí. Pak radši zaplatil nějaký audit na Čunka, aby to vyznělo do ztracena!!Volím Jiřího Dienstbiera. Pokud by to udělali všichni, tak loutkovodiči spláčí nad výdělkem:)))))
05. 01. 2013 | 21:06

Theo napsal(a):

Volím Dienstbiera.

Je především nejnormálnějších ze všech.

Je to moderní politik.

Obsah jeho prohlášení je k lidu nejblíž, sociálně zaměřený.

Jemu jedinému leží osud lidí na srdci.

Není zaseknutý antikomunista /což se dnes stalo módou, především u všech, kteří právě za totality držely pysky/.

Je skromný a chytrý, je oblíbený mezi studenty /naší budoucí intelektuální levicí/, mezi dělníky i důchodci.

Nemá žádný výstřední povahový rys /exaltovanost, pýchu, vulgaritu, nabubřelost, exhibicionismus, bájnou lhavost, populismus, zvýšené ego, touhu po moci, touhu po prebendách, aj.

Jako vzor morálky mu byl jeho otec, faktický disident a bojovník za lidská práva, čestný muž s tím nejetičtějším věhlasem.

Jde za myšlenkou, že sociálně-demokratická idea nikdy neumřela, naopak má tu největší šanci v dnešním /tvrdým kapitalismem zdecimovaném/ světě na úspěch.

Je důvěryhodný! Není to žádná tlučhuba, ignorant, nevzdělanec.

Je to náš čerstvý vítr z hor a tak to vnímám já.
05. 01. 2013 | 21:10

mb napsal(a):

ld ... já mám havla rád a přesto ( anebo právě proto ) volím dienstbiera, zdravím ...
05. 01. 2013 | 21:14

mb napsal(a):

Raven napsal(a):
Slušní lidé volí soudružko Lomová pana knížete!
05. 01. 2013 | 20:49

... to je nesmysl ...
05. 01. 2013 | 21:17

Falko napsal(a):

Loutku lenocha Dinstbira ? Nikdy.
05. 01. 2013 | 21:19

Martin1 napsal(a):

TomášL
Já se jedním článkem nenechám ovlivnit, to by už muselo být něco zásadního, co by mne v tom článku ovlivnilo.Já kandidáty sleduji delší dobu a u mého kandidáta Dienstbiera bych v závěru ocenil větší dravost. Jirko přidej - jdeme do finále!
05. 01. 2013 | 21:20

mb napsal(a):

... theo má pravdu ...
05. 01. 2013 | 21:24

Martin1 napsal(a):

Theo
Skvěle jsi to vystihl! Ale současná volba je také tak trochu i divadlo a tam se skromnost nehodí! Rozumíte mi?
05. 01. 2013 | 21:25

TomášL napsal(a):

Martin1

Pokud tomu tak je, můžu jenom blahopřát! Mě jenom fascinuje, že někdo sesmolí nějaký článek na kandidáta a hned to považuje "pokynutí prstem shora k lidu"...

U mě je to jasné, nevolím nikoho... :-)
05. 01. 2013 | 21:26

Figurka napsal(a):

Zelené gumy. Nafoukněte si ten gumový hrad a můžete tam s Jiříkem blbnout od rána do večera.
05. 01. 2013 | 21:34

vasja napsal(a):

Normální lidi si od zelenejch kebulí radit nenechaj.
Možná, kdyby jim paninka plarila faktury za elektriku, tak......
05. 01. 2013 | 21:36

Martin1 napsal(a):

TomášL
A proč? Koho by jsi si vybral třeba i z jiných osobností, které třeba vůbec nekandidují? Já bych rád na Hradě viděl pana Zdeňka Máhlera. Škoda, že není mladší. To by byla moje jednička!
05. 01. 2013 | 21:37

TomášL napsal(a):

Martin1

Můj favorit byl Švejnar. Holt má lepší místo za louží jak presidentství ČR... Poté žádná osobnost mě nějak nenapadá. Vlastně jedna, Hana Brixi, ale u ní ještě nedozrál čas...
05. 01. 2013 | 21:51

Pavel Kbelik napsal(a):

Já bych spíše viděl pana JD běhat po pískovišti s lopatečkou a kyblíčkem v ruce .
05. 01. 2013 | 21:52

Petr z Tábora napsal(a):

Američana pana Dientsbiera stále vnímám jako protekčního synka a typického stranického kandidáta bez větší politické praxe.
Také by mi vadilo, kdyby naši všichni ústavní činitelé byli z jedné strany, konkrétně z ČSSD. Je naprosto reálné, že příští volby vyhraje levice a budeme mít "oranžové" předsedy Senátu, Ústavního soudu, Poslanecké sněmovny a i prezidenta ??
05. 01. 2013 | 22:02

Martin1 napsal(a):

Petr z Tábora
Už se na to těším, jak to levice vrátí pravici a bude je stejně VÁLCOVAT - tak jak to dělala pravice. To jsem si říkal, když jsem to musel sledovat v televizi - parlament. Občas to bylo na infarkt! Po volbách prezidenta si pořídím metr a budu ho stříhat. Nyní to ještě dorazil V. Klaus se svým kolektivem s amnestií pro svůj ještě širší kolektiv. Možná to ty poslanecké volby ještě urychlí.
Petře z Tábora pak si užiješ před obrazovkou to, co jsem já a se mnou milióny sociálně cítících lidí zažívaly poslední roky. To je demokracie.
05. 01. 2013 | 22:17

Pavla2 napsal(a):

Když je Dienstbier tak zásadový, jak může jít jako syn disidenta prosit o podporu komunisty? Je to jen loutka, která mele pořád dokola naučené fráze. Co vlastně dokázal? Jen to, že jednou odepřel sedět na magistrátu s ODS. To je opravdu výkon hodný budoucího prezidenta. Osobně nevidím nikoho z kandidátů, který by byl pro Českou republiku vhodný a nebyl pouhou figurkou nebo korytářem.
05. 01. 2013 | 22:48

Stařeček napsal(a):

volím Dienstbiera, opět mne o tom přesvědčila šaškárna na Primě.
05. 01. 2013 | 22:50

Lex napsal(a):

Nejsem ještě pevně rozhodnut, koho budu volit. Koho volit nebudu, vím jistě. Je to Karel Schwarzenberg, kterého si dovolím označit za největšího politického turistu z celého aktuálně činného politického spektra. Nevěříte? - věřte!
Počátkem devadesátých let jako prezidentův kancléř "pravdoláskař" - bez pejorativního významu toho slova, prostě příznivec Havlovy nepolitické politiky pravdy a lásky, co permanentně vítězí nad lží a nenávistí, ale zatím ještě nikdy nezvítězila, ba čím dál více prohrává, byť stále jen "na body."
V roce 2002 ve volebním obvodu Strakonice kandidoval do Senátu za US-DEU, nepostoupil do druhého kola, senátorem byl zvolen Pavel Rychetský za ČSSD. V roce 2004 byl jako člen ODA na návrh US-DEU zvolen senátorem v obvodu Praha 6. Členem ODA byl až do jejího neslavného konce v roce 2007. V témže roce se stal jako nestraník členem druhé Topolánkovy vlády za Stranu zelených. No a v roce 2009 se stal zakládajícím členem a předsedou TOP09 a v roce 2010 členem Nečasovy vlády jako její místopředseda a ministr zahraničních věcí.
Do jakého stavu tyto dvě vlády přivedly českou společnost je dostatečně známo.
Děkuji, nechci.
Naproti tomu docela chápu typ lidí, kteří k němu vzhlížejí, tvoří petice na jeho podporu a využívají prostoru, kterého je jim v našich sdělovacích prostředcích s ohledem na společenskou vrstvu, kterou zpravidla reprezentují, dopřáváno. Že mnozí z těch, kdo těmi mediálními prostředky vládnou, patří zpravidla k téže vrstvě, je jen nabíledni.
Považuji za příznačné, že naše současná rozložená společnost nedokázala vygenerovat prezidentského kandidáta, který by se mohl těšit VŠEOBECNÉ úctě.
L.
05. 01. 2013 | 22:53

David napsal(a):

"...přijdeme na to, že všechny je lze přičíst i Jiřímu Dienstbierovi, ale

s mnohem větší věrohodností,

protože se nezkompromitoval tajtrlíkováním v Kalouskově cirkuse...."

------

Je velmi smutné, že Schwarzenberg není schopen soudného sebereflexního uvažování. Překvapuje mě, kolik se našlo VIP vlezdoprdelků, kteří nám ho doporučují.

V prvním kole sice Dienstbiera volit nebudu, ale jinak je rozhodně lepší, než už trapným způsobem protlačovaný "kníže".
05. 01. 2013 | 23:08

Petr z Tábora napsal(a):

to Martin1:
Nevím proč si snad myslíte, že nejsem sociálně cítící či že fandím této vládě.
Pana Dientsbiera bych nevolil i kdyby byl za jinou stranu, tento typ lidí mi nesedí. A tak jako by se mi nelíbili všichni ústavní činitelé oranžoví, tak ani modří či jiní.
Sociální demokracie válcuje ty ostatní úplně stejně v senátu jako koalice ve sněmovně - ale to se Vám líbí a proto je to v pořádku. Až budete starší, tak zjistíte, že svět není černobílý.
Ostatně žádnou vládnoucí pravici u nás nevidím. Porovnejte politiku této vlády s politikou třeba CSU v Bavorsku.
Dobrou noc.
05. 01. 2013 | 23:13

Rumcajs napsal(a):

Kromě toho, že je Dienstbier od pohledu silně nesympatický, pak je taky členem strany tunelářů a zlodějů, jímž sociální program strany slouží leda k oblbování lidí a k dosažení mocenských ambicí.

A kdo žádá o podporu zločineckou komunistickou stranu, tedy tu stranu, která uznává ML, nemůže být slušný člověk. Slušný člověk ale nemůže být ani ten, kdo takového člověka doporučuje. Je nanejvýš smutné, že takový člověk dokonce učí na vysoké škole.

Hanba by Vás měla fackovat, paní Olgo.
05. 01. 2013 | 23:13

Alf napsal(a):

Karla Schwarzenberga neberu za člověka, který bojuje za zájmy běžných občanů Českého státu již od té doby, kdy dotlačil Topolánkovu vládu k uznání Kosova. Se slovy pro lid: "My to podepíšeme, už je to domluvené." Což byla novodobá mnichovská smlouva II. Od tohoto člověka lze čekat, když mu to německé šlechtické kruhy zavelí, obdobnou podpásovku jako byla Klausova amnestie pro tuneláře. Se kterou nejprve souhlasil, ale po velkém nesouhlasu občanů obrátil. A vyslal Polčáka s kritikou. Nechci od budoucího prezidenta obdobné klausovské křivárny a proto nebudu volit ani Schwarzenberga, ani Zemana ani Fischera, ale člověka za kterým se netáhnou nejrůznější loby, kterým je Dienstbier.
05. 01. 2013 | 23:15

klaucz napsal(a):

Pavla2
Dienstbier ml. taky mimo jiné jako student organizoval 17. listopad 1989 a byl také ve vyšetřovací komisi k 17. listopadu. On se na pádu komunismu aktivně podílel. Na rozdíl od většiny dnešních antikomunistů. Bojovat proti opozici nevyžaduje tolik odvahy.
05. 01. 2013 | 23:16

renša napsal(a):

nevíte koho volit,najděte si "volební kalkulačkacz."a trochu se vyjasní.
05. 01. 2013 | 23:17

třebaKarel napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
Američana pana Dientsbiera stále vnímám jako protekčního synka a typického stranického kandidáta bez větší politické praxe.

Milý Petře ,
škoda že se nenamáháte toho protekčního synka nějak ozřejmit , takhle to nechápu .

Ohledně Vaší druhé výtky - Havel tu politickou praxi kterou máte asi na mysli ( partajní růst a kšeftíky ) neměl a byl to nejlepší prazident kterého většina z nás zažije .
Takže jestli Vám jde o rozptýlení Vašich pochyb , rád jsem posloužil . tK

P.S. Hádanka pro Vás : Kdo je to ? Mluví česky , píše česky , žije v Čechách ? No přece Američan !
05. 01. 2013 | 23:23

no Olgo! napsal(a):

Jó tak Diestbiera panička podporuje - no asi se jí moc líbil když panáčkoval před komunisty a žadonil o jejich hlasy.

Sama musí jezdit do Číny tak to autorka moc dobře zná a nejspíš se jí to také mocinky moc líbí.
05. 01. 2013 | 23:23

Dash napsal(a):

Me by strasne zajimalo, kdo konkretne povazuje Karla Schawarzenberga za muze noblesniho a charismatickeho. Osobne zadneho takoveho cloveka neznam, u vsech mych pratel a znamych jednoznacne prevazuje nazor, ze se jedna o senilniho blekotu, jehoz projevy a vystoupeni se nedaji poslouchat vice nez nekolik minut. A ze by z neho padalo neco konstruktivniho se taky neda rici. Vypada to, ze je na nem atraktivni jenom ten knizeci titul, ktery jak se zda ma porad pro nektere lidi z jakychsi duvodu kouzlo
05. 01. 2013 | 23:25

jarpor napsal(a):

Když si to tak čtu... vybavuje se mi, že kdysi tu jeden pořád psal : Volím VV.
Konce vidíme... Tož - volte...

P.S. autorce : nevyžádané maily i dopisy házím do koše... jednoduché - není-liž pravda, že !

Hezký večer
05. 01. 2013 | 23:25

David napsal(a):

renša napsal(a):

nevíte koho volit,najděte si "volební kalkulačkacz."a trochu se vyjasní.

05. 01. 2013 | 23:17

--------------

Dnes nemůžete ani od volebních kalkulaček očekávat nějaké vyjasnění. Tady to je všude samý podvod.

Jistě je kalkulačka za pěkné peníze "naprogramována", aby nám ve většině ukazovala jen na dva kandidáty, a to Zemana a Fischera.

U nás se manipuluje kde co. Od výběrových řízení až po hlasování v Hyde Parku.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-skop.php?itemid=18197

http://zpravy.ihned.cz/c1-53404140-pocitacovy-program-zmanipuloval-vyberova-rizeni-za-dve-miliardy-losoval-na-prani

http://zpravy.idnes.cz/vnitro-otestuje-elektronicke-volby-d72-/domaci.aspx?c=A121114_122901_domaci_hv
05. 01. 2013 | 23:30

stařenka napsal(a):

Karel Sch. byl dlouho můj kandidát.Má perfektně udělanou předvolební reklamu. Dokonce jsem za něj i já v diskuzích bojovala. Ale, pak jsem si udělala několikrát předvolební kalkulačku a ejhle, v mé názorové shodě s kandidujícími skončil na posledním místě. Zjistila jsem, že jsme každý někde jinde. Je fakt, že položené otázky a odpovědi mohou za určitou dobu mít úplně jinou vypovídací hodnotu, časy se mění a od toho se také mohou měnit názory jak politiků, tak moje, a že mnohem důležitější jsou charakterové vlastnosti zvoleného politika, tedy řekněme přesněji, v tomto případě prezidenta. A tak jsem si začala hodnotit jen tak pro sebe jeho politickou angažovanost za poslední období.Žádný malér, žádná ostudná kauza, určitě dobrá reprezentace v zahraničí, ale na druhou stranu jako předseda strany TOP 09 snad mohl trochu zkrotit přemíru aktivního Drábka. O obyčejné lidi, kterých tu je většina, rozhodně této straně s Kalouskem nešlo a nejde. K. Schw. je až příliš na můj vkus pravicově zaměřen a nenabyla jsem dojmu, že by jej nějak zajímaly sociální jistoty nás obyčejných, poctivě pracujících lidí.Je fakt, že je vtipný, že to, co řekne většinou sedí, ale já osobně bych viděla raději na prezidentském křesle člověka, který by morálně podporoval také sociální politiku pro rodiny s dětmi,pro důchodce a nemocné, pro ty nejslabší. Je krize, chudých přibývá, nůžky se rozvírají a i to jsou okolnosti, které mou volbu příští týden ovlivní.
05. 01. 2013 | 23:37

z bláta do louže napsal(a):

David

přesně tak, ta kalkulačka obíhá coby spam po mailových adresách a též to uvízlo u mne.

Na 3 pokusy, ať se zadalo co se zadalo, vždy vyšel Zeman
05. 01. 2013 | 23:38

třebaKarel napsal(a):

Rumcajsi nepruď ,
ty experte na to ,
koho by hanba měla fackovat . S dámou se mluví jinak než s Mankou , zapomněls ? Nemáš ty náhodou zkoušku z ML ? Jasně , to bylo jiný , tys musel . Voni ti pálili prsty svíčkou viď , exhrdino . Tak takhle přesně vypadá dnešní antikomunista . Drzej sebevědomej neurvalec , kterej ví co maji dělat ostatní , janom on je vyjímka . A komunisti se smějou , protože po nich nejdeš ani náhodou . tK
05. 01. 2013 | 23:40

mb napsal(a):

jarpor ? metelesku blesku ...
05. 01. 2013 | 23:40

mik napsal(a):

Pani Lomova CR je mala v podstate bezvyznama zeme z pohledu Evropy ktera navic diky Klausovi a Necasovi ma velice posramocenou povest a vetsina zapadnich statu ji dnes bere ze znacnou rezerverou Klausuv eurofobisticky pohled kterym naockoval mnoho lidi co prestali uvazovat selskym rozumem a zacali si hrat na mistra sveta s holym zadkem poskodil CR zdaleka vic nez si nekteri mysli nakonec uz je to dnes cim dal tim vic videt a holandani uz se brani ze nebudou platit tunely a korupceni Co za zaruky skyta pan Dinsbier ktery vlastne tezi jen ze slavy sveho otce kde je zaruka ze to neskonci jako u kristaloveho Standy Grosse ..at neco napred v politice dokaze a pak at kandiduje zatim se dokazal jen obratit na komunisty to by se jiste tatikovi nelibilo byt je logicke ze jejich hlasy potrebuje...a kdo pak dal z tech dalsich kandidatu ? Pokud chce CR pokracovat ve smeru Klause tedy mimo EU smer Moskva tak pak je v podstate jedno zda se stane prezidentem Fischer nebo Zeman pokud chce opravdu jit smer Brusel a zacit se nejak podilet na deni v Evrope tak je nutno zvolit kandidata ktery ma sanci postoupit do druheho kola a tim vyradit jednoho z dvojice Fischer- Zeman a timto kandidatem muze byt i podle kurzu sazkovych kancelari jen knize Swarcenberg nebo pripadne pan Franz jenze Franz je nepolitik navic extravagantnost mu sebere hlasy u mnohych lidi pro ktere je timto neprijatelny,,Swarcenberg je sice v politice dlouho a tudiz lze najit nedostatky a neprijatelne veci ale na druhou stranu je znamy jak v Rakousku tak v Nemecku a to jsou dva nejblizsi sousede pro CR a i na Slovensku a v Polsku by ho asi prijali radeji nez kohokoliv jineho dalo by se rict ze mezi slepymi jednoky kralem a to si zrejme uvedomuji vzdelani lide herci a dalsi osobnosti kteri mu chteji dat hlas lide kteri chteji do EU a vedi ze prijeti eura je nevyhnutelne mu jiste svuj hlas daji,, mladik Dinsbier ma dost casu dokazat kvality sveho otce
05. 01. 2013 | 23:40

stařenka napsal(a):

Jenom pro doplnění k názorům na kalkulačku: na www.volebnikalkulacka.cz mi Zeman a Fišer skončili na předposledních místech. Na plné čáře vyhrávají Roithová, Fišerová, Dienstbier. Karel Schw. skončil vždy na posledním místě, takže jsem taky pojala do určité míry podezření, zda není kalkulačka nějakým způsobem manipulačně nastavena.Ale vzhledem k tomu, že na prvních místech jsou lidé pro mne volitelní, tak si to už nemyslím. Ale rozhodně kalkulačka není jediné kritérium, podle kterého se budu rozhodovat.
05. 01. 2013 | 23:51

Rumcajs napsal(a):

třebaKarel:
Zkoušku z ML mám. To se nesmí, nebo co ? Nebo mě to nějak zavazuje k tomu, abych volil bolševiky ?
05. 01. 2013 | 23:53

Vandal napsal(a):

Vypada to, ze je na nem atraktivni jenom ten knizeci titul, ktery jak se zda ma porad pro nektere lidi z jakychsi duvodu kouzlo

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

senilní Karlík žádný knížecí titul nemá, a ani mít nemůže. Monarchie byla u nás zrušena v r. 1918, a vznikem republiky současně zanikly šlechtické tituly, čsl. státní příslušníci se stali občany. Aby se mohl někdo vykazovat šlechtickým titulem, musel by ho mít potvrzen monarchou, takže žádný kníže, ale občan Schwarzenberg. Když budou knížata, budou také poddaní, a budeme mít středověk. Tam patří korupční zoombie Schwarzenberg, do středověku.
05. 01. 2013 | 23:57

renša napsal(a):

David-kalkulačka mně jen potvrdila to co si myslím.Velkou shodu mám s Okamurou,Zemanem,Dienstbierem...no a s knížetem mám -28% a to mám i bez kalkulačky.Pravděpodobně se nakonec rozhodnu pro paní Fišerovou a doufám že nás takových bude dost.
05. 01. 2013 | 23:59

stařenka napsal(a):

Rumcajs:
Taky mám zkoušku z ML, to se přeci nedalo tenkrát na VŠ nijak obejít.A těch politických školení, co se muselo absolvovat, a dělali nám čárky, kolikrát se hlásíme k diskuzi a povinné referáty. Fuj. Bylo to hrozné. Naprostá totalita, už bych to nechtěla zažít.
06. 01. 2013 | 00:01

Martin1 napsal(a):

Petr z Tábora 23:13
Jde mi o sociální cítění a pokud nebude, tak se může stát, že to v budoucnu nebude ani ČSSD , ale třeba KSČM nebo dokonce ještě nějaká jiná ještě horší strana, nebo bude občanská válka. To nechci. Já byl 15 let vždy pravicový volič, ale pak jsem se za to už před sebou styděl.
Zároveň se vám omlouvám, znovu jsem si přečetl váš článek. Vám se jednalo o to, aby nebylo ve všech orgánech zastoupení jen jednou stranou. Nojo, ale ona si to ODS zavinila sama, kdyby neprodlužoval svou vládu, když už nemá faktickou podporu veřejnosti. To bude na základě voleb, kdy jí to občané i za to spočítají. To nezáleží na mém nebo vašem přání. Já jsem si dovolil být jen prognostikem a odhadnout, že to jednobarevně - oranžově dopadne. Vždyť to vy říkáte také. A vy by jste si přál, aby pak třeba nějaký prezident (totálně pravicový) neresektoval výsledky voleb a nejmenoval zástupce vítězné strany - (podle současného veřejného mínění ČSSD)?
P.S.Možná by jste se divil, kolik mi je let.
06. 01. 2013 | 00:01

Mac napsal(a):

bacha na řáholeckýho Ruma, má zkoušku z M-L a úspěšně zvládá drhnutí várnic. Je to fundovaná osoba pro doporučení koho volit.
06. 01. 2013 | 00:08

Mac napsal(a):

Martin1

Petrem z JČ se nezabývejte, to je fanatik a myslí si , že pravičáckej... :-))))
06. 01. 2013 | 00:09

TomášL napsal(a):

Martin1

Sociální cítění je hlavně otázka křesťanských skupin, které se snaží převzat levice...
06. 01. 2013 | 00:11

Theo napsal(a):

Dnes na Parl.Listech článek........Zaorálek je zm.d a kritici amnestie masturbanti.......pronesl olomoucký primátor na adresu 95 procent národa...."konšel jak z partesu, opravdu na úrovni, důvěryhodný muž"
06. 01. 2013 | 00:12

Rumcajs napsal(a):

Mac:

Jediný kdo tu "Fundovaně " doporučuje koho volit, je paní Olga. Já určitě ne.
06. 01. 2013 | 00:13

orttt napsal(a):

Svým zlodějským řáděním v karlovarské Becherovce s Bakalou se Schwarzenberg zařadil mezi legendární české tuneláře. Škoda, že média ten případ moc nepřipomínají.
Demokracie v ČR začne teprve tehdy, až bude tunelář a zloděj Schwarzenberg sedět ve vězení.
06. 01. 2013 | 00:16

mama napsal(a):

Moc prosím, kdo pořád argumentujete Rakušanem, Američanem, židy, Avatarem jestli byste toho nemohli nechat. Jako vtip je to možná pro někoho dobrý, ale jinak mi to přijde jako omezenost a relikt minulosti. Takové komunistické v boji proti světovému imperialismu.
06. 01. 2013 | 00:21

hugs napsal(a):

Myslím si, že pro mnohé z nás byl zpočátku pan Schwarzenberg opravdu velkou nadějí, že bude v postu nejvyšším garantem morálky a spravedlnosti. Pan kníže bohužel tuto šanci dávno a nenávratně projel. Když si postupně probírám celou tu dobu, kdy byl v naší politice, nenacházím v jeho konání nic pozitivního. Ani v tuzemsku, natož v zahraniční politice. Pokud má ještě nějaké obdivovatele, za to vděčí jen svému původu a jménu. Proto byl nasazen jako maskot TOP 09, kde je vlastně řízen jejím faktickým vůdcem Kalouskem. Pochybuji, zda je ještě schopen reálně uvažovat, což jeho voličům ještě evidentně nedošlo. Jedná se zřejmě o stejnou duševní kategorii.
06. 01. 2013 | 00:23

mama napsal(a):

Schwarzenbergovi přece nejde věřit
kdo dělá maskota Kalouskovi, tak ten může o čestnosti a jiných kvalitách mluvit od rána do večera. Je to věrohodné asi jako když Klaus v novoročním projevu nabádá ke svornosti.

A k Diestbierovi, že nemá žádné zkušenosti a je takový nebo makový nebo že nepracoval, jako kdyby práce byla jen ta s lopatou nebo u ponku, tak cituji Jana Krause - lepší je malý kousek naděje (Dienstbier) než hnusná jistota (Zeman, Sobotka, Fischer ....možno doplnit dle názoru)
06. 01. 2013 | 00:33

Rumcajs napsal(a):

mama:

Co máte proti Kalouskovi ?
06. 01. 2013 | 00:35

Martin1 napsal(a):

orttt 00:16
Vy jste v amnestii nepochopili humanitární gesto ne pro současné vězně, ale pro ty budoucí? Vy v tom nevidíte, že je potřeba uvolnit přeplněnost věznic? Vy jste nepochopili, že V. Klaus propouští i malé ryby v korupčních aférách jenom proto, že prozíravě tuší, že už brzy nastane doba, kdy do věznic budou muset nastoupit velryby - dosavadní prominenti z nejvyšších kruhů a že je pro ně nutné v předstihu (dokud ještě může) zajistit, aby nebyli v celách po 8?
Copak nevíte, že V. Klaus má své kroky dávno "spočítané" ve všech významech tohoto slova!
06. 01. 2013 | 00:35

evix napsal(a):

z bláta do louže napsal(a):
David
přesně tak, ta kalkulačka obíhá coby spam po mailových adresách a též to uvízlo u mne.
Na 3 pokusy, ať se zadalo co se zadalo, vždy vyšel Zeman
.........................
Mi vždy vyšel právě Jiří Dientsbier..
Nechápu ty pindy o Američanovi, jeho rodiče byli rodilí Američané??? Můj bratr se narodil na Slovensku, tak podle Vás je asi Slovák, i když na Slovensku pobyl jen jako novorozenec.....a co ti Češi co se dnes běžně rodí na západě, i když rodiče se pak přestěhují zpátky, to jsou opět cizinci???
Občané tohoto státu jsou už tak zdegenerovaní, že tu píší takové zhovadilosti....
06. 01. 2013 | 00:35

evix napsal(a):

mama napsal(a):
Moc prosím, kdo pořád argumentujete Rakušanem, Američanem, židy, Avatarem jestli byste toho nemohli nechat. Jako vtip je to možná pro někoho dobrý, ale jinak mi to přijde jako omezenost a relikt minulosti. Takové komunistické v boji proti světovému imperialismu.
...............................
Ono nám tu proběhla normalizace s lidmi jako slavný hrabě, velmistr financí Kalousek, ODS a ostatní, hradního velmože V.Klause. Kdo by to řek, že ve jménu peněz se tu opráší bolševická agitace.

Nečas je zalezlý jako svého času Kalousek, když vypukla naplno metanolová aféra, která zabíjela.
06. 01. 2013 | 00:42

Václav Burian napsal(a):

Děkuji za rozumný názor. Mě také udivuje, kolik vzdělaných lidí podléhá K. S. - politikovi. Jeho "pokancléřská" politická éra je přitom bohužel jen kýč. Bohužel - protože osobní kvality K. S. má.
06. 01. 2013 | 00:46

Libor napsal(a):

Dámy a pánové,
jak už jsem psal pod jiným blogem, sám za sebe bych (jako zaměstnanec s mírně podprůměrným příjmem, manželkou - OSVČ poslední rok prakticky bez příjmu a dvěma malými dětmi - tedy typický levičák) Jiřího Dienstbiera raději viděl jako předsedu ČSSD místo nevýrazného dua Sobotka-Hašek, a tedy jako budoucího premiéra - ať dokáže, co vlastně dokáže.
Jako prezidentský ideál si představuju někoho takového, jako byl PAN herec Jiří Adamíra (nejlépe v době, kdy hrál například v seriálu Byl jednou jeden dům...). Bohužel, nikdo takový nekandiduje...
06. 01. 2013 | 00:51

Martin1 napsal(a):

Někteří lidé postřehli jakou pěknou a fotogenickou loutkou je K.S. v hbitých rukách Kalouska. Největší cit pro to mají především divadelníci a už si představují ta grandiózní představení, která by šla z kulis Pražského Hradu obecenstvu v podhradí zahrát. Pak by se ale porvali mezi sebou o vodící špagáty a předháněli se, kdo je větší umělec. Tak jak to sledujeme, když se jedná o dotace pro umění.
Už vidím prezidenta K.S., jak pak na jejich adresu po chvíli marných pokusů přece jen vyplodí větu - než usne: "Voni ty umělci už nás od jakživa votravovali na zámku, tak jsme je vždy poslali do kuchyně, dali jim pár buchet a vyhodili, tak se to se šmírou vždycky dělalo"
06. 01. 2013 | 01:04

mama napsal(a):

evix
obávám se, že za tím podpisem na amnestii ze strany Nečase bude jeden velký handl. Možná se to ukáže až časem, může s tím souviset už i ta výměna na spravedlnosti, ten don Pablo do toho docela dobře zapadá. Je to jedna banda, počínaje v parlamentu Markem Bendou, Vidímem, přes soudní mafii, státní zastupitelství, kde se snaží dělat, teď se zdá že marně vítr Zeman, máme tady Blažka, který splnil svoji historickou roli jako svého času Daniela Kovářová a řada dalších, třeba poradce prezidenta plzeňský Kindl, nebo věrný Klausův vlajkonoš Koudelka, taky nesmíme zapomenout na Renátku Veseckou, kterou teď chtěl za její věrné služby Klaus odměnit tím flekem u ombudsmana. Taky do toho dobře zapadá Kubice s jeho neschopným aparátem, jak nám předváděl jistě velice dobře placený úředník Henych s jeho výkladem procent. Tak zjevnou neschopnost jsem neviděla už dlouho a důsledky ? Pro Henycha zřejmě žádné, dál si za naše peníze hřeje zadeček na ministerstvu a možná bude znovu počítat hlasy už při této volbě. Hrozná představa.
Je to hodně depresivní, ta hradba, která je kladena pro průchod spravedlnosti je takřka neprůstřelná. Ani Zeman, ani Fischer, ani Schwarzenberg nejsou schopni s tím nic udělat právě proto, že toho všeho jsou nebo byli součástí. Jsou to lidé posedlí mocí, ať se tváří sebelidověji. Chameleóni non plus ultra. Škoda slov. Dobrou noc
06. 01. 2013 | 01:06

Martin1 napsal(a):

libor 00:51
1.)Libore já bych tam už kdysi J.D. také viděl jako předsedu ČSSD
2.)Popularita J.D. šla u lidí raketově nahoru a tak to mohl být i tah ČSSD ho nechat kandidovat na prezidenta a nechat ho znemožnit, aby pak nebyl konkurentem oběma jmenovaným Sobotkovi a Haškovi. Nakonec podobným způsobem to udělali i se Zemanem.
3.)Já, ale i právě proto budu volit J.D. a doufám, že to pochopí stejně i občané
06. 01. 2013 | 01:13

Jan Volf napsal(a):

Po roce 1990 napsal K.Schwarzeberg, že v žádném případě mu nejde o žádný majetek, že si přeje jen překládat české báně. Pak jsem mohl vidět, jak se doslova zdobil hrad Orlík, včetně truhlíků s kytkami, aby byl předán do rukou původnímu majiteli.
Dobře, byl to jeho majetek, ale spousta jiných lidí se marně a bez úsěchu domáhala restitucí. Jejich domy, statky obsadili noví majitelé, které se většinou nepodařilo vystěhovat (bylo jim třeba zajistit náhradní bydlení). To na Orlíku a vpodzámčí musela řada lidí vypanout okamžitě !! Morální aspekt K.S. je snadno zpochybnitelný, několikrát ve své politické kariéře vyhrožoval, že když...., tak odejde !!! Ale když se nic nestalo, zůstal u koryta i dál. Rovněž jeho působení ve funkci ministra zahr věcí je mírně řečeno problematické, ať už se jedná o téměř žádnou zahr koncepci našeho státu (i když v tom mu překáželi jak Klaus, tak i Nečas), ale celá řada nepromyšlených zásahů -rušení našich zastupitelství bez návazností na naše politické a ekonomické zájmy v řadě zemí světa. Rovněž se také zapojil do řady privatizačních kauz, o kterých se moc nemluví. Také je zcela zřejmé, co by řekl na jeho kandidaturu T.G. Masaryk(i když se na T.G.M. všichni umělci doporučující K.S. na prezidenta také dovolávají!!!) T.G.M. by se po zvolení knížete prezidentem musel v hrobě obracet !!! Bývalá šlechta a církev se tu napakovala a snaží se dokonce získat nejen ekonomickou , ale i politickou moc do svých rukou !!!
06. 01. 2013 | 02:09

kočka šklíba napsal(a):

Naprosto výstižný text blogerky.
06. 01. 2013 | 03:31

Marie napsal(a):

Co je navíc morálního na člověku, který se se svou manželkou rozvede poté, co je upoutána na invalidní vozík?
To, že si ji znovu vzal před dvěma lety, kdy se měl stát předsedou strany TOP a co začala opět chodit, je opravdu čin pravého šlechtice.
Chce se mi z něj zvracet.
06. 01. 2013 | 04:22

sekretářka pana ministra napsal(a):

Stačilo napsat , že volíte Dienstbiera. To ostatní v článku jsou pouze Vaše domněnky. A ty je lépe si nechat pro sebe.
Moudrý člověk by tak učinil. Možná by bylo se vhodné se obrátit a hledat příklady ve staré čínské filosofii. Pouhé pomlouvání ještě nikdy nic dobrého nikomou nepřineslo. Také co psát, když o Diensbierovi nikdo toho moc neví.
06. 01. 2013 | 06:34

Vladimír Liščák napsal(a):

"Jiří Dienstbier požádal o podporu komunisty a tím se v očích „slušných lidí“ diskvalifikoval. „Slušní lidé“ zapomínají na dvě věci: za prvé, že i Schwarzenberg, který se zavazuje ctít demokratické principy, pokud by se nedejbože stal prezidentem, a pokud by, nedejbože ve volbách výrazně bodovali komunisté, bude muset jmenovat vládu i s komunisty."
Olgo, tedy velmi se divím, že nevidíš rozdíl mezi "požádal o podporu komunisty" a "bude muset jmenovat vládu i s komunisty".
06. 01. 2013 | 06:46

Martin1 napsal(a):

Vladimír Liščák
Pane Liščák velmi mne mrzí, že jste nepochopil, že ČSSD je levicová strana a KSČM je od ní ještě nalevo a je tedy jasné, že si tam Jiří Dienstbier zašel pro podporu. Je však zarážející, že při poslední volbě prezidenta Václava Klause byl o podporu prosit tento pravicový politik KSČM dvakrát a když to nestačilo, tak ještě jeho "asistenti" roznášeli po sněmovně "prémiové" igelitové tašky. Slušní lidé zuřili, ale dělat nemohli nic a po současné amnestii zuří zase. Starejte se o sebe, o své emoce. Asi k těm slušným, kteří nyní zuří nepatříte. Slušní lidé už zuří a zuří a to, že byl u komunistů pro podporu J. D. jim vadí pod přívalem událostí vadí stále méně a méně. To mne velice mrzí, že jste to nepochopil.
06. 01. 2013 | 07:10

Martin1 napsal(a):

Vladimír Liščák
Pane Liščák doufám, že jste nebyl někým donucen provést kritiku do vlastních řad. To bych vás litoval i zuřil.
06. 01. 2013 | 07:30

honza napsal(a):

Také mi ze současného výběru kandidátů vychází volba J.D. U něj je z mého pohledu těch negativ mezi zájemci o Hrad nejméně, snad přes mediální masáž projde do druhého kola, než duo Fisher - Zeman. Jen se poněkud divím, že autorka zmiňuje Schwarzenberga, už jen jeho účast v této "vládě" jej diskredituje natolik, že nemá šanci..
06. 01. 2013 | 07:50

Fero napsal(a):

Řekl bych, že ta komedie okolo neumětela Dientsbiera je zbytečná.
Prostě nemá šanci .
06. 01. 2013 | 07:59

reppop napsal(a):

Vážená paní Lomová,

díky za vynikající článek. Nenapsal bych ho lépe. Vidím, že inteligentní lidé ještě na vysokých školách nevymřeli, že toto prostředí neovládli jen fachidioti, roboti vyškolení neoliberály ke konkurenceschopnosti. Což je snad ono příslovečné světýlko na konci tunelu.
06. 01. 2013 | 08:07

Martin1 napsal(a):

sekretářka pana ministra 6:34
"Psi štěkají a karavana jde dál."
06. 01. 2013 | 08:08

istropolitan napsal(a):

vážená paní Lomová,
děkuji vám za tento článek. Budu také volit J. Dientbiera. Schwarzenberg je pro mě naprosto nevolitelný. Z těch důvodů, které zde uvádíte, ale i z mnoha dalších. Je to naprosto prázdný člověk, který je schopen měnit názor ( pokud ovšem nějaký má) jako svoje ponožky. Naposledy to bylo vidět před několika dny, kdy se vyjádřil k amnestii. Nejprve ji přivítal, řka opravdu státnicky, že věznice jsou přeplněné. Poté co ho asi Kalousek trošku umravnil změnil názor o 180 stupňů. Toto je jeho typický modus chování.
06. 01. 2013 | 08:10

Zdenda napsal(a):

Komouši Jiříkovi by měli koupit tahacího kačera s xylofonem , aby se zabavil.
06. 01. 2013 | 08:20

miomá napsal(a):

sekretářka
a proč by jako někdo měl mlčet a neříkat svoje domněnky ? To jsme v totalitě nebo co ? To by se vám hodilo, chválit, ale kritika u miláčků je zakázána. Jaké pomluvy, myslíte si snad, že nějaký člověk je bůh a nemá chyby ? Tady se zvažuje, zda ty chyby jsou takového rázu, že by kandidát měl mít dostatek soudnosti na to, aby se o prezidentskou funkci neucházel.
Že se o Jiřím Dienstbierovi nic neví ? To přece není pravda, Vy ale myslíte, že se o něm Neví, na rozdíl od Schwarzenberga, Zemana, Fischera nic špatného. To je právě ale argument těch, kterým se nelíbí levicový kandidát a tak hledají na dlani chlup. Marně. Možná Dienstbier nemá šanci a lidi se nechají oblbnout bonmoty arogantního Zemana nebo povahovou slizkostí Fischera, ale dobře neudělají. Tak zůstaňte i nadále věrná a loajální. To se u sloužících očekává. Kritické myšlení bolí.
06. 01. 2013 | 08:34

Drzá zrzka napsal(a):

V boj o moc a koryto, se rytířů turnaj mění, jen žoldák a knecht zůstal, vymírá rytířů pokolení, umřela slušnost, jen ostrý hrot slov, který tak zraňuje, pak je tma a ticho, slova ta sfoukla svíčku, světlo naděje.
06. 01. 2013 | 08:36

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Nejdříve poděkuji paní Lomové za jasný blog.
Skutečně i mě vychází,že jedině Dienstbier,může změnit celkoví postoj a názor na prezidentský úřad.
06. 01. 2013 | 08:47

Martin1 napsal(a):

mik 5.1. 23:40
Část z vašeho příspěvku:
"Swarcenberg je sice v politice dlouho a tudiz lze najit nedostatky a neprijatelne veci ale na druhou stranu je znamy jak v Rakousku tak v Nemecku a to jsou dva nejblizsi sousede pro CR a i na Slovensku a v Polsku by ho asi prijali radeji nez kohokoliv jineho dalo by se rict ze mezi slepymi jednoky kralem a to si zrejme uvedomuji vzdelani lide herci a dalsi osobnosti kteri mu chteji dat hlas lide kteri chteji do EU a vedi ze prijeti eura je nevyhnutelne mu jiste svuj hlas daji,, mladik Dinsbier ma dost casu dokazat kvality sveho otce"
xxxxxxxxx
1)Ano je všude známý, on nelze přehlédnout, všude prý spí a je dezorientovaný a všem prý spíše slouží pro zábavu jako zde. Já si vůbec nedovedu představit, že je schopen dát dohromady víc jak 3 věty. Smála by se nám celá EU.
2)Píšete, že je jednooký mezi slepými. Já jsem ho v parlamentu viděl, že má neustále "váš bystrozraký na jedno oko" i to jedno oko převážně zavřené.
3.) Herci si spletli jeho turistiku a neúspěšnost v mnoha stranách (skvěle vyčíslil včera 5.1.ve 22:53 Lex) za provádění nepolitické politiky. Ale on se ve skutečnosti pokoušel o normální politiku, ale jen se nemohl uchytit a asi by se mu to nepodařilo - on je nesamostatný, neschopný. Kdyby nebyl Cardinal Richelieu - Kalousek, který si ho vybral jako předsedu, tak už je dnes mimo hru.
06. 01. 2013 | 08:52

Twist napsal(a):

Jiří Dienstbier zatím moc nedokázal, ale hlavně nepokazil. Charakterově je rozhodně rovnější než Fischer, občan Schwanzenberg a další. Bohužel v tomto státě ovládaném zlojedy a hlupáky má malou šanci.
06. 01. 2013 | 08:53

Kala napsal(a):

Obávám se, že Prima svým tyjátrem mohutně zvedla popularitu dvou kandidátů Fischera a Zemana. Samozřejmě, nemusí dbát na nějakou vyváženost, vždyť ona jen lidi baví. My tady, kteří, jak to odhaduju, budeme tak z 8O % volit Dienstbiera, jsme tady schovaní jak za bukem, a můžeme jen doufat, že je nás snad víc.
06. 01. 2013 | 08:54

resl napsal(a):

mnoho slov o Schw. a málo o Dien., značí vaření z vody. D. se provinil hloupou žádostí u KSČM, je mladý, nezkušený a vyčítáte-li mu TOP, tak mně vadí celá ČSSD i s Rathem.
06. 01. 2013 | 08:56

resl napsal(a):

vyhraje nakonec takový, jako je většina Čechů a to bude správné a normální. protože normální nejsem, budu volit T.F., aspoň kvůli svědomí.
06. 01. 2013 | 09:01

minatomirai napsal(a):

Schwarzenberg je doufám, a to navzdory velice agresivní kampani, mimo hru. Po vyhlášení amnestie se nechal slyšet, že je to prima, aspoň se vyprázdní věznice. Swarzenberg není realistický politik, je starý, unavený a nikdy mu to asi moc nemyslelo. Zřejmě i proto mu nedělalo potíže si hrát na přitroublého Vaška, kterému se ale nejdříve musí vše vysvětlit, než je puštěn na veřejnost. Občas unikne a valí kraviny.
Pokud by však opravdu zůstal výběr pouze ze Zemana a Fischera, Fischer by byl podstatně lepší volba. Je střízlivý a zodpovědný. Jeho minulost mne osobně vůbec nezajímá, byla stejná jako většiny Čechů, takže mu nikdo nemůže vyčítat jeho členství u komunistů. Nelišil se od zbytku národa.
Dienstbier není příliš charismatický, ale to by neměla být překážka, přinesl by svoje mládí a snad i něco ze svého otce.
06. 01. 2013 | 09:06

Silvie napsal(a):

mb
Nepsal jste tuhle něco o "svazačce" ,která žebrá o podporu komunistů????
Tohle by mi ovšem vadilo nejméně, protože podporu bolševíků přijmou ochotně všichni, jen se u toho budou pokrytecky tvářit,jako by šlápli do hov..
Ale stále tady nikdo nenapsal,co vůbec opravňuje Dientsbiera ke kandidatuře na tak vysoký post? Kdyby byl soudný, tak by to sám včas odmítnul-s ohledem na pol.nezkušenost i věk.
Jeho strana ho evidentně oficiálně navrhla(neoficiálně proklamuje podporu Zemanovi) z jediného důvodu,že se zatím nenamočil do žádného skandálu, vypadá (alespoň proti Sobotkovi nebo Zaorálkovi) relativně dobře a svou údajnou slušností může zmást mnoho lidí.

ALE - v komunální politice je krátce a ani tady se nijak výrazně nezapsal. Ve vysoké politické funkci nikdy nebyl a nemá s ní žádnou zkušenost.
Nestojí za ním nic, proč bych ho měla volit. Podobně "čistých" ,ale lidu neznámých politiků najdeme v obou komorách plné lavice.
Kdyby socani sáhli např. po Rychetském nebo Varvařovském(jenž tedy není členem žádné strany) ,tak bych to ještě byla schopná pochopit.

Nakonec-Franz,Fišerová, Okamura, Dlouhý jsou stejný případ.
06. 01. 2013 | 09:09

Jana Pechová napsal(a):

Mě není jasné jedno: proč se lidé, tak naštvaní na politickou (ne)kulturu v zemi, vůbec zaobírají stranickými kandidáty.
Prezident by z podstaty funkce stranickým kandidátem být ani neměl, protože se to v okamžicích potřeb jakýchkoli citlivých postojů a rozhodnutí vždy obrátí proti němu a rozjitří to politickou atmosféru.

Zákon o přímé volbě prezidenta stranické kandidáty v podmínkách kandidatury protěžuje, což už je první věc, která by měla případnému stranickému kandidátovi principiálně vadit.
06. 01. 2013 | 09:15

Jana Pechová napsal(a):

PS: míním samozřejmě kandidaturu lidí z mainstreamových stran
06. 01. 2013 | 09:18

norma napsal(a):

Silvie
Socani nemohli sáhnout po Rychetském a Varvařovském, protože oba dva prohlásili, že o kandidaturu nemají zájem. Bohužel
06. 01. 2013 | 09:18

Martin1 napsal(a):

resl 9:01
Nemějte obavu, jste naprosto normální, jen by jste chtěl také vypadat jako nenormální. I ten T. F.se musí cítit znejistěný, když ho okolí bere normálně. Vždyť do své jedinečnosti investoval "tolik". Jemu nestačila jeho inteligence, kterou by poznali inteligentní lidé, on chtěl zaujmout i blbce a tak jsem si ho také všiml.
A protože je celá planeta nějak vykloubená z osy, je docela možné, že T. F. i vyhraje.
P.S. Moji oba synové jsou normální a také mu dají taky hlas
06. 01. 2013 | 09:19

Sladký napsal(a):

TomášL cituji "sociální cítění je hlavně otázka křesťanských skupin,které se snaží převzat levice." :-)))) Vaše formulace zpravidla vdy vynikají obratností, ale v této jste překonal sám sebe.
Ale jinak- vznik a rozšíření komunistické ideologie mají na svědomí jednak děsivé životní podmínky tyopické pro "kapitalismus bez přívlastků" a také totální selhání křesťanů a křesťanství.
06. 01. 2013 | 09:22

Sladký napsal(a):

TomášL cituji "sociální cítění je hlavně otázka křesťanských skupin,které se snaží převzat levice." :-)))) Vaše formulace zpravidla vdy vynikají obratností, ale v této jste překonal sám sebe.
Ale jinak- vznik a rozšíření komunistické ideologie mají na svědomí jednak děsivé životní podmínky tyopické pro "kapitalismus bez přívlastků" a také totální selhání křesťanů a křesťanství.
06. 01. 2013 | 09:22

minatomirai napsal(a):

neoficiálně proklamuje podporu Zemanovi
-------------------------------------------------------
Raději se spoléhejte na české a známé výrazy, neoficiálně se proklamovat dost dobře nedá.
Dienstbiera opravňuje k volbě jednak to, v jaké rodině vyrůstal, vliv jeho otce, který nepochybně na mladého Dienstbiera vyvíjel a jeho politická historie, která je poměrně slušná.
Bobošíková je špatný vtip a nic jiného.
06. 01. 2013 | 09:22

Sladký napsal(a):

Aktualně- udělejte už konečně něco s tou debilní recaptchou!!
06. 01. 2013 | 09:23

Silvie napsal(a):

mb
Jak můžete napsat tak očividný nesmysl o tom,že se J.D. nestačil" namočit v Kalouskově cirkusu".
Kdy by to měl jako stihnout? Socani nejsou v koaliční vládě a váš argument je směšný.
Jde o argument podobného typu,jako byste obdivoval čtyřicetiletou pannu za to,že si dokázala "uhlídat věneček", když se ji o něj nikdo ani nepokusil připravit.

Autorka má sice pravdu v hodnocení knížete, ale Zelení ho přece svého času velmi podporovali. Všechny argumenty,které snáší nyní, s křížkem po funuse, jsem vám tady zbytečně uváděla rok nejmíň rok.

Schwarzenberga tlačí Bakala a jeho mediální impérium, Fischera zase Chrenek se Soukupem.
Kdyby Roithová nebyla taková eurofilka a nekandidovala za lidovce, tak jí ten hlas klidně dám a budu doufat, že si ji vezme do parády vizážista. Madam v Bruselu žádné módní "vlny" evidentně nezasáhly, což je nepatrný a snadno napravitelný detail.
Kdyby to jen trochu šlo, brala bych na hradě ženu.
06. 01. 2013 | 09:24

Kelt napsal(a):

Rumcajs
mimo jiné napsal:"J.D.je od pohledu nesympatický".
Rumcajsi-hoděj sem Vaši fotočku,ať se podíváme jak vypadá symapatický modrý komsomolec-mohlo by to zvednout preference Jiřího Dientsbiera.
Osobně je pro mne J.D.jediným volitelným kandidátem.
Každý má ale právo volit dle svého gusta-jenom by mne zajímaly důvody lidí, kterých jsem si doteď vážil/Svěrák a další/,které je vedou k podpoře K.Schw.
Někdo výše napsal-pokud by ji dali např.T.F.,či Roithové,tak bych to chápal-ale K.S.?-člověk bez páteře,kam vítr,tam plášť,navíc duševně i fyzicky daleko za zenitem.
06. 01. 2013 | 09:29

Fox napsal(a):

Velmi se mi líbí cesta do hlubin voličovy duše, kterou jsem si přečetl v diskusi od anonymního autora na Parlamentních listech. Proto si ji dovoluji v plném znění přetisknout:

"Zemana budou volit nesamostatní lidé rozumu mdlého, obdivující estrádu s "bonmoty", kteří potřebují velkého prezidenta "tatíčka", aby se nebáli. S becherovkou a urážkami se předem počítá, pořádný táta přece nemůže být bačkora. Hradní kancelář povedou Narcis, Šlouf a fešanda Kateřina. "Slušného" Fischera budou volit slušní podnikavci a poradci všeho druhu, dezorientovaní intelektuálové a ostatní tzv.slušní lidé, kteří byli před sametem slušně v partaji, ale opravdu jen kvůli kariéře. Schwarzenberga budou volit všichni ti, co se cítí být též knížaty, tedy něco víc než plebs, tedy umělci, lékaři, katolíci, celebrity, zkrátka elita, které na charakteru a inteligenci kandidáta příliš nezáleží. Kadel potřebuje do sbírky trofejů funkci nejvyšší (škoda, že nejsme monarchie!), aby šlechta v Evropě čuměla, a naše "elita" mu to dopřeje, udělá mu "rohožku", aby aspoň tou volbou patřila mezi tzv. "lepší lidi". Dienstbiera budou volit lidi samostatně uvažující, mladí duchem se sklonem ke spravedlnosti, pokroku a západní civilizaci. Je to jediný z kandidátů, který je schopen ovládat své poradce, nikoli oni jeho. Franze bude volit znuděná povrchní zlatá mládež, těšící se na okamžik, až Avatar bude zahajovat školní rok a děti budou pištět: "Bubák!" Děvčata-prezidentky budou volena zpravidla svými kamarády - s výjimkou Bobo, jíž dají hlasy i pánové po přechodu, pod pantoflem a Klaus. Zbývá smutná postava Přemysl Sobotka - možná se v ODS a mezi radiology i pro něj pár hlasů najde."
06. 01. 2013 | 09:32

krajan napsal(a):

Tak Karl...zu Schwarzenberg?
Poznámka ze života: Shodou okolností jsem kdysi žil nějaký čas v čimelickém zámečku, který komunisti Karlovi zrekvírovali.Nejméně do roku devadesát byla ta stavba včetně parku v solidním stavu. Jděte se tam podívat nyní: stavba se podobá zřícenině, park džungli... Hle, toť obrázek skvělého hospodáře!
Pan "kníže", kterému někteří umělečtí veletočáři lezou dneska kamsi, co slíbil, nikdy nesplnil. O politickém monstrózním turizmu nemluvě. Mimochodem - ten pán se za třiadvacet let nebyl schopen naučit česky (porovnejte ho třeba s jistou Madlou). A že má kontakty? Jak s kým a s jakým účelem. Pokračovat netřeba, škoda slov.
06. 01. 2013 | 09:33

Jan napsal(a):

No tedy, já určitě volím Dienstbiera!!
Křiváci jako Zeman, Šláfenberk a Sobotka, mi jsou přímo odporní!
06. 01. 2013 | 09:34

minatomirai napsal(a):

"Zemana budou volit nesamostatní lidé rozumu mdlého, obdivující estrádu s "bonmoty", kteří potřebují velkého prezidenta "tatíčka", aby se nebáli. S becherovkou a urážkami se předem počítá, pořádný táta přece nemůže být bačkora.
--------------------------------------------------------------------------------
Velice výstižná charakteristika kandidátů a voličů. Možná proto se používá ono zaklínadlo "Zeman je čitelný, proto ho budu volit".
Strupské a jednoduché, nicméně valná část českého lidstva se s tímto buranem skutečně ztotožňuje.
06. 01. 2013 | 09:39

Drzá zrzka napsal(a):

Asi na příští týden prchnu do jeskyně. Bez novin, televize, rádia, internetu. V pátek vyškrtnu tři, které opravdu volit nehodlám, pak přečísluju kandidáty a hodím kostkou. A děj se vůle páně. :-)
06. 01. 2013 | 09:41

minatomirai napsal(a):

Mimochodem - ten pán se za třiadvacet let nebyl schopen naučit česky (porovnejte ho třeba s jistou Madlou)
----------------------------------------------------------------------------------
Hloupý argument, který nehraje pro normálního člověka žádnou roli. To je to poslední, co na něm může vadit, jeho čeština je srozumitelná.
06. 01. 2013 | 09:43

minatomirai napsal(a):

Důležité je jít volit, drzá zrzko, to máte naprostou pravdu, a ne se na fórech bít v prsa a ve skutečnosti nezvednout zadek od počítače.
06. 01. 2013 | 09:45

Vlado napsal(a):

Pozdravení a poděkování paní profesorce za ananalyzu "tak čestného knížete", který své nevlastní sestře nechal z celého vráceného majetku jen tu rodinnou hrobku. Také jeden důkaz o jeho charakteru. A na hradě alespoň presidenta, který neusne při inanguraci. Že je to málo? Ale u Schwarzenberga by to hrozilo.
Dám na doporučení paní profesorky. Dinstbier na hrad.
S tím antikomunismem po 23 let zkušeností co dokázali, že to dokážou, již neuspějí.
06. 01. 2013 | 09:46

Drzá zrzka napsal(a):

minatomirai

Volila jsem pokaždé. Rozhodování koho, je čím dál složitější.

Politika se stala pojmem špinavosti, intrik, korupce (jako kdyby někdy nebyla), zmizely osobnosti.
06. 01. 2013 | 09:50

Silvie napsal(a):

Fox
Je to hezké zhodnocení,ale chybí mi tam mučednice Tánička-zakuklená rovnostářka a pravdomilka. Tu budou volit přízivci Havla,kteří sice proklamují odpor ke komunistům,ale idea znárodňování půdy a podobně šílené vize, jak vystřižené z 50.let(resp.odebrání půdy těm,kteří ji neobdělávají a její předání obcím, znovuoobnovení zem.družstev apod.), je nikterak nezneklidňují.
Ne,že by tohle snad mohlo zmatené paní T.F. snad projít, pokud by se tedy premiérem nestal soudruh Grebeníček, ale dostatečně to vypovídá o jejím intelektuálním potenciálu. Paní by se měla držet charitativních koncertů a ochrany vdov a sirotků.

A co Okamura? Ten byl kandidátem typického nedouka-viz jeho pošetilé návrhy podat pro amnestii trestní oznámení za vlastizradu na Klause(přestože je mu toto právo dáno zákonem).

Jen by mě zajímalo, kde vzal pisatel tu jistotu, že je "Dientsbier schopný ovládat své poradce". On už nějaké měl a o něčem zásadním rozhodoval?
Nemám na mysli imagemakery, s nimiž svedl lítý boj o barvu kravaty na volební bilboard.
06. 01. 2013 | 09:50

minatomirai napsal(a):

Politika se stala pojmem špinavosti, intrik, korupce (jako kdyby někdy nebyla), zmizely osobnosti.
-------------------------------------------------------------------------------
Třeba toto bude začátek něčeho dobrého, pozitivního, povzbuzujícího. Bude stačit, pokud každý udělá to, co vy, a půjde volit.
Budu přát hodně štěstí a rozvahy bez velkých emocí, zato s plnou hrstí rozumu.
06. 01. 2013 | 09:55

Drzá zrzka napsal(a):

minatomirai

Děkuji. Bude to těžké. Páč jsem pravý opak. Spousta emocí, rozum zanedbatelný. (proto onen hod kostkou). :-)
06. 01. 2013 | 10:00

Stařeček napsal(a):

minatomirai, jeho čeština je srozumitelná, stačí přidat titulky. To brebtání bych mu snad i odpustil, aniž bych jej volil, jeho nedodržování občanského slova a asociálnost však ne! Svou první a patrně poslední volbu prezidenta si nehodlám pokazit volbou jakéhokoliv asociála, nebo necharakterního kandidáta. Ono není mnoho na výběr. Jsem rozhodnut pro Dienstbiera.
06. 01. 2013 | 10:10

mb napsal(a):

to silvie: Autorka má sice pravdu v hodnocení knížete, ale Zelení ho přece svého času velmi podporovali.

... no to jistě, to bylo předtím než se stačil zaplést s Kalouskem ...
06. 01. 2013 | 10:23

minatomirai napsal(a):

To brebtání bych mu snad i odpustil,
-----------------------------------------
O tom jsem se zmínil já, o Schwarzenbergově češtině, která je srovnatelná s projevem kteréhokoliv jiného politika v zemích českých. Hlas má příjemný, takže mezi Klausovým tenor-castrato a Schwarzenbergovým barytonem bych měl volbu naprosto jasnou. O hlas však nejde.

Jsem rozhodnut pro Dienstbiera.
-------------------------------
Schvaluji a držím palce, stařečku.
06. 01. 2013 | 10:36

queribus napsal(a):

Je docela pozoruhodné, jak velké % českých občanů chce za každou cenu v politice "inovovat": Proto Dientsbier,Okamura,Franz..(byť každý má své příznivce odjinud). Bez ohledu na potřebu jistých politických zkušeností dotyčné osoby, často s malým ohledem na její dosavadní projevy v jiných sférách veřejného (ale.i privátního) života..... Vždy je lépe vylézt z pozadí,(kde se téměř nemohu veřejně znemožnit) než nést kůži na trh v reálné politice (protože tam vždy hrozí nemalé riziko neoptimálního konání..: v tomto směru můj plný souhlas se Zemanem)
Přirozeně: kdo nic nedělá, nic nemůže zkazit (typický případ J.D.). Kdo je dostatečně chráněn před odpovědností, vypouští bezobsažné fráze, spolu s tím je náležitě populistický a hlavně "neotřelý", o tom budou tito lidé přesvědčení, že bude vždy lepším politikem, než ti stávající. Tak se ostatně děje stovky let (v moderní době minimálně od Francouzské revoluce 1789). Jako by nestačil pohled nazpět: a nemusíme jít až na konec 18.století, kdy se ti nadějní, liduvšehopřejní francouzští revolucionáři brzy po uchopení moci navzájem povraždili....
Dříve či později nastane vystřízlivění,rozčarování,zatracení (viz křišťálově čistý, mladý, nadějný Standa)a následně bude hledán opět další zaručený spasitel a jistitel nesplněných tužeb nespokojeného a naivního (ale nejen) českého občana....
Jinak, Silvie díky za vyslovené názory, mluvíte mně z duše.
06. 01. 2013 | 10:36

Ládik!!! napsal(a):

Dinstbíra ne, ani kdyby si udělal liposukci obličeje.
06. 01. 2013 | 10:37

Silvie napsal(a):

queribus
To máte marné.
Titíž,kteří předtím horovali pro "počestné" kníže, teď plédují za Jiříka.
A zase budou zklamáni...
Já nevolím, protože to je volba mezi samými slepými nebo jenookými.
Odmítám se zúčastnit této blamáže.
06. 01. 2013 | 10:40

Silvie napsal(a):

mb
A neříkejte ,zelený panáčku, všichni???
Vždyť jste tady naše kníže vášnivě obhajoval rok a půl?
06. 01. 2013 | 10:42

mb napsal(a):

silvie, ale to bylo před vstupem do top, ne ?

ale jestli jsem tak činil tak se omlouvam ... protože tahle vlada je skutečně asocialni a přišerna a kdo se na ní podílí je bezmála zločina viz. poslední nečasova amnestie ...

... zatím zdravím, mějte se hezky ...
06. 01. 2013 | 10:46

mb napsal(a):

je bezmála zločina = je bezmála zločinec
06. 01. 2013 | 10:47

Matylda napsal(a):

pro no jd. Kdybyste se trochu o věc zajímal, tak byste zjistil, že p. Dienstbier je občan USA proto, že se tam narodil, když tatínek tam v 60. letech pracoval jako československý novinář.
06. 01. 2013 | 10:49

honolulu - svetlonos napsal(a):

Tak vy by jste chteli Hurvinka za prssidenta ?...
Dobre vam tak Cesi ! Kdyz nebude volit program pani Bobsikove a jeji osobnost, tak si ho zaslouzite.
06. 01. 2013 | 10:53

Syčák napsal(a):

queribus

Když si poslechnete Dienstbiera, zjistíte, že mluví velice obsažně a srozumitelně na rozdíl o všech ostatních kandidátů. To, že nevzal trafiku, jako jiní, to je myslím naprosto výmluvný čin, nikoliv jen prázdné tlachání. Já jsem dalek volit spasitele a nepochybuji, že se může stát, že mě JD v něčem zklame, ale viděl jsem již dost politiků a v tomto případě mám dost jasno v tom, že Dienstbier je, na rozdíl od infantilního Zemana, tak říkajíc dospělý člověk. Že, když nevyhraje, nebude utíkat, jak malé děcko, že uvažuje i v dlohodobějších konceptech, že mu jde o věc... . Srovnávat naděje vkládané do Standy Grosse se nadějemi vkládaných do JD je chybné.

Vezmu-li to tak, jak to je, nevybírám mezi Eliškou Wagnerovou a Jiřím Dienstbierem. Vybírám z oněch devíti. A volím raději naději v Dienstbierovi, než jistotu v Zemanovi a Schwarzenbergovi.
06. 01. 2013 | 10:55

hanah napsal(a):

proč by se měl Dienstbier stát prezidentem ? Pro nějaké své zvláštní kvality, zkušenosti či impozantní vzhled ?
06. 01. 2013 | 11:00

pepa z deppa napsal(a):

Naprosto souhlasím s paní pisatelkou.Je vidět, že ji to myslí.Jen více článků od vás!
Někteří politici se nám snaží namluvit, že prezidentská funkce je jenom dekorativní, tak akorát dobrá na kladení věnců.A vidíte, co dnes hradní pán může, v podstatě řídí vládu.
Vzkaz pro pana "Rumcajze":"Nepijte tolik, a více myslete".
06. 01. 2013 | 11:02

Syčák napsal(a):

Silvie

pro knížete jsem nikdy nehoroval. Strkáte mě do jednoho pytle naivů, věřících v dýmku a jiné symboly. Dienstbier může a jistě i udělá chyby, ale zkrátka to není křivák, jdem u mu o věc a vzdělání a vychování má dostatečné. Mě to stačí. Nechci na hradě tatíčka. Chci demokrata, nejlépe sociánlího (pozor=nerovná se nutně se členem ČSSD).
06. 01. 2013 | 11:03

andy napsal(a):

Vladimír Liščák -- dnešní opožděný antikomunismus... často jej zastávají ti, kdo se zapletli za minulého režimu. Není-liž pravda?
06. 01. 2013 | 11:16

Petr K. napsal(a):

Dienstbier měl odvahu jít i proti vlastním (v Praze bojoval proti koalici s ČSSD). Pan kníže když se krade, tak raději usne, pak dělá, jako by nic.
06. 01. 2013 | 11:21

Petr K. napsal(a):

oprava: proti koalici ČSSD a ODS
06. 01. 2013 | 11:22

Pepa Řepa napsal(a):

hanah
protože má doma drát po tátovi a protože zelináři mají na skladě pouze biomasy.

Jde se do finále a tak různě skupiny podporují ty své. To je naprosto legitimní a očekávané. A tak i paní zelinářka rozbalila stánek.
Ostatně amnestie hezky nahrála všem, kteří se v ČR deklarují za levici.Pokud dojde ke střetu, tak si Milošek toho co má doma drát vychutná stejně jako Fischera.
Problém není ani tak on, jako ti obstarožní knedlíci okolo. Na druhou stranu pár hlasů mladších urve dcerka. Rozhodně víc, než Fischerův floutek v červených fuseklích.
06. 01. 2013 | 11:36

marxík napsal(a):

Dovolte, abych se ujal své obvyklé role sýčka a připoměl vám, že ač to pod tímto blogem vypadá s volbou prezidenta nadějně, tak konečná vygenerovaná hlava státu může být klidně ta pospávající.
Vyplývát to z prosté skutečnosti, že běžný volič není přispěvatelem ani čtenářem stránek mého oblíbence pana Stejskala, ale vášnivým fanouškem copané, nekonečných seriálů či talentových soutěží. Tento celebritálně závislý volič nebude hloubkově studovat osobnost kandidátovu, ale spokojí se se soudem své modly. Tedy kdysi PANEM Svěrákem a spol.
Také ještě nevíme , co nového a šokujícího se na pana Dienstbiera dozvíme v případě, že se dostane do druhého kola. Neříkám, že by tato skutečnost mohla ovlivnit místní komunitu, ale běžného voliče, kterému je( narozdíl od Rumcajse) sympatický, rozhodně ano.
06. 01. 2013 | 11:44

zemedelec napsal(a):

Paní Silvie.
Pokud se nechcete volit,tak zanechte i komentářů.
06. 01. 2013 | 11:45

reppop napsal(a):

Následující jsem uvedl pod blogem J. Dienstbiera a stojím si za tím i teď:

Pane Dienstbier,

máte mou důvěru a budu Vás volit jako prezidenta.

Proč? Pokusím se shrnout to hlavní:

Jan Fischer je nepřijatelný, není nic komičtějšího a stupidnějšího než antikomunistický exkomunista, zvláště když vstoupil do KSČ za nejtužší normalizace. Kariéristický oportunista: kdyby nás ovládli Číňani, bude první kdo si udělá plastiku očí.
Nemá cenu ho dál komentovat.

Vy jste naopak charakter (odvahu) prokázal, hned v roce 89 jste organizoval studenty proti totalitnímu režimu. A riskoval přinejmenším vyhazov ze školy. Charakter jste prokázal i v Praze kdy jste odmítl jít do koalice s programovým oponentem stranou ODS a postavil se tak proti oportunistům ve vlastní straně a dost možná i proti jejich kmotrům.

Velmi pozitivní je i to, že patříte v ČSSD ke skupině tzv. "idealistů", kteří kladou na prvním místě důraz na prosazovaní programu strany a nikoliv na obchodování s mocí. Pokud se má v této zemi něco pohnout aspoň trochu k lepšímu, tj. i k lepší politické kultuře, je třeba aby lidé jajko Vy a Sobotka jste táhli za jeden provaz a neházeli si navzájem klacky pod nohy, tj. je třeba aby prezident i možný budoucí premiér spolupracovali. I tak budete mít proti sobě celou současnou penězi po zuby ozbrojenou kmotromafii. A to nejen mimo, ale (v menší míře) i ve vlastní straně.

Pokud se týká Zemana, na něm mi vadí zejména to, že kvůli své ješitnosti po zpackané prezidentské volbě (od které utekl jako malý Jarda a ne jako možný budoucí státník)

úspěšně ŠTĚPÍ OPOZICI PROTI ZKORUMPOVANÉ PRAVICOVÉ MAFII, která ničí tuto zemi víc než nájezdníci Hunové, a tím je POMÁHÁ UDRŹOVAT U MOCI (bez Zemana by dnešní katastrofální vláda zřejmě nebyla!).

Lze předpokládat, že jako prezident v tom bude pokračovat (a s ještě nepoměrně větším vlivem), možná dokonce v kooperaci s Klausem. Lze očekávat rozštěpení ČSSD a podporu oportunistů typu Haška a Škromacha, kteří by se pro udržení u moci dokázali opět spojit s kýmkoliv.

Myslím, že kmotři, kteří vsadili na současnou pravici, už teď chápou, že bude brzy třeba změnit strategii, protože volby se blíží.

Ne že by jim Zeman posloužil přímo, to jistě ne, ale ve své EGozaslepenosti bude pro ně geniální nástroj k eliminaci těch, které by se jim přímo ovládnout nepodařilo, tj. "idealistů" (Sobotkovců) v ČSSD a Vás (to jste právě ukázal už v té Praze, že na Vás se mafiáni spolehnout nemůžou).

Proto je do Zemanovy kampaně investováno tolik prostředků, jde o nejlepší možnou investici kmotrů, jistotu desetinásobku.

Myslím, že lidé jako Jan Keller nebo Vl. Dvořáková to velmi dobře chápou a proto se stali součástí Vašeho volebního týmu, také proto, že jste současně skutečně JEDINÝ "levicový" (přesněji levostředový) kandidát.

Zeman má sice levicovou rétoriku (vyjma Iránu), ale svými skutky v posledních letech podporuje loupeživou pravici. Když to nedokáže ve své EGOzaslepenosti vidět on sám, čekal bych, že aspoň nestupidní sektor společnosti to vnímá.

Rozpor mezi slovy a činy je vždy základním indikátorem buď BANDITISMU nebo STUPIDITY politika.

U Vás jsem tento rozpor nezaznamenal. Díky za naději.
06. 01. 2013 | 11:57

Ládik!!! napsal(a):

zemědělec -
to je plytké.
06. 01. 2013 | 11:57

reppop napsal(a):

Následující jsem uvedl pod blogem J. Dienstbiera a stojím si za tím i teď:

Pane Dienstbier,

máte mou důvěru a budu Vás volit jako prezidenta.

Proč? Pokusím se shrnout to hlavní:

Jan Fischer je ne
06. 01. 2013 | 11:58

Syčák napsal(a):

Ládíku, a toto je co?:
Ládik!!! napsal(a):

Dinstbíra ne, ani kdyby si udělal liposukci obličeje.
06. 01. 2013 | 12:01

vasja napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Rozhodně víc, než Fischerův floutek v červených fuseklích......
--------------------------
Tak jenom floutek v červenejch fuseklích, pane Pepo Řepo? :-))
Tak kouknete sem:
http://revue.idnes.cz/katerina-zemanova-a-jan-fischer-ml-humor-dvakrat-jinak-pfr-/lidicky.aspx?c=A130105_111230_lidicky_ved

a pak sem:

http://ona.idnes.cz/schwarzenbergovy-cervene-ponozky-jsou-v-poradku-shoduji-se-odbornici-1zw-/modni-trendy.aspx?c=A110923_123138_modni-trendy_ves

a zjistíte, že v diskusi s panem Maximem taháte za konec kratšího ocasu.
A předem protestuju proti Vaší teorii, že Fischer chrápal u Schwarzenberga a ráno si ve zmatku fusekle vyměnili!
06. 01. 2013 | 12:08

Drzá zrzka napsal(a):

už chybí jen móda červených trenek s bílými lampasy. :-)
06. 01. 2013 | 12:17

Pavel Kupka napsal(a):

Je zajímavé, že příspěvků nevyléčitelných modrokomsomolců (Rumcajs, Honolulu, Ládík ...) je tak málo. Zvažoval jsem Terezu Fišerovou do prvního kola - je mi lidsky nejbližší a v politice se pohybovala s čistým štítem. Je důležité, aby se Dienstbier dostal do druhého kola a má šanci. Agitace pana Svěráka pro pana Schwarzenberka je něco podobného, jako jeho předvolební sympatie k VV (věci škodlivé). Každému, kdo se jen trochu v té době zajímal o dění kolem sebe muselo být jasné, že VV se svým maskotem Radkem Johnem (Džínový svět) je v lepším případě "béčkem" ODS, později se ukázalo, že navíc ještě ovládací páčkou pro Klause. Dientsbier není žádné "lepší zlo",má šanci a moji důvěru.
06. 01. 2013 | 12:21

Medikolog napsal(a):

Máme tady devět špatných kandidátů. Nejde o to která/ý je nejlepší, protože žádná/ý není ani dobrá/ý.. musíme tedy z devíti připuštěných zel vybrat to, které nám nejméně ublíží a za pět let nám napáchá nejméně škod.

Kandidáta který po změně poměrů hlasů v parlamentu po volbách a po výměně vlády nebude konzervovat chyby a zločiny předchozích vlád včetně současné, která/ý podpoří pokusy nové politické representace zachránit co se ještě zachránit dá.

Člověk, který si drží a pěstuje zázemí v cizině - švýcarské občanství Schwarzenberg, USA občanství Dientsbier - dává jasně najevo, že mu nevadí STŘET ZÁJMŮ STÁTŮ A TEDY KONFLIKT LOYALIT občana dvou států s odlišnými zájmy. Bude-li loyální k jednomu, zradí druhý. Přesto se Diensbier amerického ani Schwarzenberg švýcarského občanství nevzdali ani když kandidují na presidenta ČR. Považujete to, vážení, za důkaz morálnosti jmenovaných?

Amorálnost takového jednání zřejmě voličům těchto pánů uniká. Fischer se zase v Izraeli vyjádřil, že právě Izrael je jeho pravou vlastí.. a každý Žid má právo na izraelské občanství a na izraelský pas. Až to tady "potopí", odcestují domů a nás nechají splácet jimi požehnané státní dluhy.. Nein, danke!

Paní Roithová je více katolička hájící zájmy své církve, než zájmy českého národa, což prokázala nejenom v souvislosti s církevní "restituční" megaloupeží... Nevolím-li KDU-ČSL do parlamentu, nezvolím ji ani na Pražský hrad.

Umělci Franz a Fischerová se diskvalifikují sami, Zeman je oposmluvní kopie Klause kterého "prostý lid" zajímá jako hmyz na zemi, a Sobotka staví na primitivním antikomunismu a na národ také kašle. Bobošíkovou převážně zajímá Bobošíková a zájmy Bobošíkové, ale abych ji nekřivdil - touto vlastností oplývají všichni kandidáti. Všichni jsou dlouhodobě součástí současného systému moci.

Jakoby levicově se tváří až do voleb Dientsbier a Zeman, ostatní se hrdě hlásí k pravici až ke krajní pravici

Teď si na Čt 24 u Moravce navzájem zvrací na saka Sobotka s Kalouskem;-).
06. 01. 2013 | 12:21

český maloměšťák napsal(a):

"Klaus, Schwarzenberg - zasloužili se svými činy o popření svých názorů "

Mě by zajímalo, jestli obačanu Schwarzenbergovi nesmrděl Pekárkův hlas. Nebo hlas Parkanové. Nebo Drobilův hlas.....nebo hlas Peake a jejího lidu.
Když spolu svorně hlasovali o věcech, které velmi ovlivní a ovlivňují životy občanů.
Zda i v tomto vyznává ono bolševické - že účel světí prostředky.

V Die Presee ho nazvali Švejkem. To je velmi nerozumné tvrzení.
Švejk totiž uměl ve vlaku aspoň zatáhnout za záchrannou brzdu - občan Schwarzenberg ve vlaku řízeném Kalouskem....spí.

K oné podpoře Jednotné Kulturní Fronty.
Kulturní pracovníci se rádi vyjadřují symbolickým jazykem. Nebo uměleckou zkratkou - pak ale je popis reality většinou velmi zjednodušený, často pak sklouzává do podoby banálního románku...někdy jde až o frašku.
Smutné je, když pak neslyší na žádnou kritiku a podlehájí tak i pokušení vytvářet si ze svých prefabrikátů skutečnosti idoly.
Pokud jaou pak tito i lidmi nábožensky založenými /křesťanství, judaismus/ - měli bychom se za ně pomodlit.
Protože idolatrie - navíc slepá, je těžkým hříchem.

" Zdrávas Mária, milosti ty plná, oroduj i za....a popřej občanu Schwarzenbergovi pevné zdraví a zdravý spánek. Amen."

Děkuji všem.
06. 01. 2013 | 12:31

Ládik!!! napsal(a):

syčák -
ani kdyby vypadal charismaticky.
06. 01. 2013 | 12:37

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
VV držely a drží vaše kumpány u moci , milý zastupiteli za ODS - jarpore.
Měl byste se před nima plazit ještě více než to děláte před svými kumpány...bez nich byste totiž byli dávno mimo erární korýtka.

Hezký den, hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den,hezký den.....
06. 01. 2013 | 12:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 01. 2013 | 12:57

krajan napsal(a):

minatomirai
Typicky účelová argumentace - vypíchnout z textu to nejméně podstatné (třebaže se domnívám, že český prezident by měl česky mluvit a ne šumlovat jak nejhorší divadelní šmíra) a to důležité, totiž že onen pán nesplnil nikdy nic z toho, co prohlašoval, že učiní, (čímž pádem je naprosto nedůvěryhodnou osobou), to vy elegantně pominete. Tady přeci můžete argumentovat a vyvracet mou zkušenost! Jenže, ono by to asi moc dobře nešlo, že?
06. 01. 2013 | 13:14

Silvie napsal(a):

Zemědělče,

a to mi navrhujete z jakého titulu?
Já se jen snažím otevřít všem naivkům očka-existují nebezpečné volby, směšné volby a vcelku indiferentní volby.
Nikdo nemusí můj pohled akceptovat,možná si ale někdo faktickým argumentům přístupný (a ideologického pohledu prostý) může ujasnit,do kterého ranku daný kandidát patří.
I mně maličko ovlivnilo racionální zhodnocení situace některými zdejšími diskutéry a proto jsem se rozhodla k volbám nejít,nežli zase volit "kindrvejce" s překvapením.

mb

To máte hodně krátkou paměť na to,že jste skoro o generaci mladší.
Samozřejmě ,že už byl tehdy kníže členem Topky.
Jinak já osobně proti Dientsbierovi nic nemám,jen netuším,čím si zasloužil stát se prezidentem?
Kdosi tady uváděl,že svedl "boj" na pražské radnici-leda tak kulové.
Boj s gaunery(což se rovná boji s větrnými mlýny) tam zatím svádí Svoboda,kterého se snaží z radnice svorně vykopat ODS i TOPka.
Syčák

Mb patří k zeleným,takže má narážka směřovala k autorce blogu a k němu.
Fakt je,že zelení se jistý čas mohli z šlechtice pominout.
06. 01. 2013 | 13:16

evix napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
minatomirai
Děkuji. Bude to těžké. Páč jsem pravý opak. Spousta emocí, rozum zanedbatelný. (proto onen hod kostkou). :-)
.............................
Taky se tak cítím, když čtu názory některých individuí, ale kostku házet nebudu.
Dám na kohovolit.eu, vyšel mi tam 2x J.Dinstbier a po 3. by mi vyšel taktéž, protože své názory neměním.
06. 01. 2013 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

dočasný občasník napsal(a):
tipnu si :

Vyhraje Zeman
A to budou pak blogy pánů Urbana a Putny samá chmura a žalozpěv.
No, snad nás ještě pánové pobaví. Již jen kvůli téhle legraci mi pánové nutí, abych volil Zemana. Chci se bavit.

---------
Dočasný občasníku /maminka se jmenovala Občasníková - hezké jméno....co dělala občas ?/...proč Zeman ano...a Dienstbier ne ?
Vysvětlete.
06. 01. 2013 | 13:20

honolulu - one of the chosen few napsal(a):

Panove, vnitroplolitickou situaci v USA ohodnotil pan Diensbier idealisticky a spatne. O tom, ze on sam je cestnejsi nez jeho Komous otec mu nijak nepridava na vaze. Pripada mi nezkuseny a naivni.

Vubec se zde nesnazim o nejakou podporu modrym konsomolcum (ani nevim co to je), ale zazil jsem ve jmenu "pravdy a lasky" zniceni ctyr zemi a nekterych mest, ktere jsem mel rad.

To je duvod proc jsem presvedcen, ze vase strana Soverenity a samostatneho rozhodovani o vasich zalezitostech je nejdulezitejsi.
Pani Bobsikova, ktera ma vyborny stranicky program, je od vas diskriminovana. Je o ni porad lhano a dokonce se ji vycita i vztah k manzelovi.

Vasi novinari jsou VEPROVE hlavy a placene politicke prostitutky. Jsou to otroci politicke korektnosti a jsou silne kratkozraci. Oni vas neiformuji o nicem co jim nezapada do nadiktovaneho programu.

Stejne vam nakonec nic nezbyde nez boj o zachovani existence. Brusel vas chce rozpustit v mori Machometanu a ti vas sezerou.

Pani Silvie k volbam bezte !
06. 01. 2013 | 13:21

mb napsal(a):

Jinak já osobně proti Dientsbierovi nic nemám,jen netuším,čím si zasloužil stát se prezidentem?

... je rovný a zásadový chlap ... skutečný pan čistý chcete li ... nikoli křišťálově čistý gross anebo jakoby čistý nečas ...

silvi, on se mi stejně nedostane ani do druhého kola ...

/ poslední dobou přesvědčuju voliče fišerové aby neblbli a zvolili místo ní dienstbiera ... páč fišerová nemá šanci, a dienstbier nemusí postoupit do druhého kola právě skrz hlasy, které mu odebírá fišerová ... no snad fišerová ( a další slušní kandidáti ) stihnou ještě odstoupit a podpořit dienstbiera /

hezký den přeju
06. 01. 2013 | 13:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hanlivá komolení jmén, neboť ta jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz upozornění v záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 01. 2013 | 13:22

Silvie napsal(a):

krajan
Copak šumlování,to je ještě marginální záležitost.
Ale je tu zásadní a opakované porušení slova, nehlášení se k odpovědnosti za Kalouska a jeho "boys", za politiku koaličních partnerů, postoj k sudetským Němcům a české státnosti, nepokrytý machiavellismus a ohýbání práva v souvislosti s restitucemi(ale nesoucí se celou jeho pol.kariérou).

A pak také nedostatečné vzdělání-nepřeju si prezidenta bez vysokošlolského vzdělání, jehož jedinou devizou je šlechtický titul, na jehož získání nenese on sám žádnou zásluhu.
Ti, kteří v blekotání tohoto staříka vidí oslnivou inteligenci, mají hodně bujnou fantazii a lze říci,že se zde stává přání otcem myšlenky.

O charakternosti a bystrosti obstarožního šlechtice svědčí také jeho prvotní souhlasný postoj k amnestii a posléze rychlá změna názoru.

Myslím,že jeho vítězství ve volbách bych se nebála.Totéž platí pro Fischerovou, Roithovou, Franze, Bobošíkovou, Sobotku, Dientsbiera.
06. 01. 2013 | 13:25

evix napsal(a):

hanah napsal(a):
proč by se měl Dienstbier stát prezidentem ? Pro nějaké své zvláštní kvality, zkušenosti či impozantní vzhled ?
.....................
????????? A proč by to mělo být duo Fisher - Zeman? Proč K.Schwarzenberg ???
To už raději Franz!!! Z dam pak Roithová (zase mi nesedí to KDU-ČSL), Bobo je hádavá jako V.K a T. Fisherová je velice hodná babička, nesedí mi na pozici presidenta v tuto dobu....
06. 01. 2013 | 13:26

Silvie napsal(a):

mb
Ale já jsem taky "rovná a zásadová" ženská-jen by mě kvůli tomu nenapadlo kandidovat na prezidentku.

Klidně bych J.D. dala svůj hlas třeba za deset let,pokud prokáže,že si to něčím zasloužil. Jinak s vámi souhlasím-nežli Fišerovou, to radši Dientsbiera.
Jenže Dientsbierovi vezmou hlas voliči Zemana, Fischera a Bobo-tam se to hodně rozmělní.
06. 01. 2013 | 13:31

renša napsal(a):

Volte si každý koho chcete ale pak nefňukejte.Je až s podivem jak prapodivně někteří vnímají informace jednostranně.Dienstbier je američan jenom proto že se tam narodil a byl by hlupák kdyby se tohoto občanství vzdal.Je velmi těžké stát se občanem USA-pouze narozením a zelená karta je jen výjimečně.Jinak jsme za USA i s jejich problémy tak asi sto let za opicema a zřejmě i za státy bývalého západu.Stále blíž máme k Balkánu pokud už nejsme jako oni nebo dokonce lepší.A knížete nikdy,jen ten jeho knížecí majetek který získal korupcí stojí zato,jinak nic.Zřejmě proto má tolik favoritů mezi herci a mladými--nechápu.
06. 01. 2013 | 13:36

krajan napsal(a):

Silvie 13:25
Souhlas
06. 01. 2013 | 13:37

dočasný občasník napsal(a):

to maloměšťák
Proč Zeman ano a Dienstbier ne se ptáte?
tak si přečtěte něco od obou kandidátů. Nebo si poslechněte jejich projevy. Vyjde Vám, že mladý Dientsbier je nepříliš bystrý (chcete-li nepříliš chytrý) chlapec, na rozdíl od Zemana.
Navíc Dientsbiera odmítá i část jeho vlastní strany a hrdě hlásá, že bude volit Zemana. A to o něčem svědčí, proč asi tomu tak je?
06. 01. 2013 | 13:39

honolulu napsal(a):

Za vysokou nezamestnanost a klesani zivotni urovne nemuze zadna vase vlada, at uz je to CSSD, nebo ODS ci nejaka koalice.
To zavinila globalizece a odchod prumyslu, napr. do Ciny.

Tam se pracuje 12-15 hod. denne s jednim dnem volna v mesici. Zoufaly pracovnici posilaji zoufale dopisy, tajne zabalene do zbozi na export do USA, kde prosi o zasah OSN.

Tato ekonomicka strategie (globalizace) byla nadesignovana za ucelem vytvorit jednu svetovou vladu s jednim lidem, ktery nebude bily ci cerny, ale "sedy".

Hlupaci o tom otevrene mluvili v nasi TV, aniz by brali zretel na kulturni a rasove rozdily. Samozrejme, ze se jim to nepovede. Lidem nic jineho nezbyde nez hledat nejakeho radikala, ktery temto pokusum udela konec. Samozrejme, ze tyto pokusy prinasi do zivata lidi mnoho utrpeni a zoufalstvi....
Cesi nedejte se. Bojujte a neverte Bruselu.
06. 01. 2013 | 13:43

mb napsal(a):

dočasný občasník napsal: Navíc Dientsbiera odmítá i část jeho vlastní strany a hrdě hlásá, že bude volit Zemana. A to o něčem svědčí, proč asi tomu tak je?

... to je jednoduché, ta část čssd která bude volit zemana, jsou pohrobci opoziční smlouva ... tedy ten nejspodnější politický suterén ... také ne náhodou doporučuje Klaus Zemana na prezidenta a ne náhodou se Klaus se Zemanem schází ...

... njn, stane se ...
06. 01. 2013 | 13:48

Martin1 napsal(a):

Můj žebříček kandidátů na prezidenta, první č.volební, druhé č. mé hodnocení

1 Zuzana Roithová 6
2 Jan Fischer 4
3 Jana Bobošíková 7
4 Táňa Fischerová 3
5 Přemysl Sobotka 9
6 Miloš Zeman 2
7 Vladimír Franz 5
8 Jiří Dientsbier 1
9 Karel Schwarzenberg 8
06. 01. 2013 | 13:49

evix napsal(a):

Medikolog napsal(a):Člověk, který si drží a pěstuje zázemí v cizině - švýcarské občanství Schwarzenberg, USA občanství Dientsbier - dává jasně najevo, že mu nevadí STŘET ZÁJMŮ STÁTŮ A TEDY KONFLIKT LOYALIT občana dvou států s odlišnými zájmy. Bude-li loyální k jednomu, zradí druhý. Přesto se Diensbier amerického ani Schwarzenberg švýcarského občanství nevzdali ani když kandidují na presidenta ČR.
.......................
Cizího občanství by se v ČR zbavoval jedině blbec, nebo naprostý idiot!!!

Jak se chovala tato země po roce 1992, po rozdělení Českoslovensa ke svým občanům, kerým se rodiče nezodpovědně narodili mimo území ČR? Špatně!
Zabavili mi občanku a pas, když jsem si je šla naivně vyměnit, jelikož jsme se v lednu octli v jiném státě! Matka se narodila na Slovensku a otec v Řecku a já najednou byla zbavena svých občanských práv, protože se mi rodiče narodili někde jinde! Manžel tehdy vyvinul maximální úsilí aby mi vrátili občanku a pas, jelikož jsem chtěla tehdy odejít do Kanady (bez pasu asi těžko, že) cítila jsem se těžce diskriminovaná....Manža i přes různé známosti měl dost problém, jelikož dokument o občanství z roku 1956 mému otci v jeho okresu platil, ale v našem okresu už ne, oni požadovali dokument maximálně starý z roku 1960...No schizofrénní situace.
Matka byla tehdy taky v takové situaci, naštěstí k lékaři mohla jít, v zaměstnání ji nechali, daně platit MOHLA a MUSELA, ale na novou občanku čekal půl roku. Ja taktéž...Bratr byl na tom stejně.
Jediný kdo žádný problém neměl byla sestra v Kanadě!!!! Paradox a to se v Kanadě nenarodila.
A kdo tehdy vládl? Klaus, Ruml a spol... Dodnes se s manželem hádáme, že kvůli němu jsem zde a ne v Kanadě, protože by mi sestra vyřídila vízum a já blbec teď lituji, že tu jsem...
06. 01. 2013 | 13:53

Drzá zrzka napsal(a):

Evix

Přijde mi moc mladý. Ideální považuji rozmezí 55-65 let. Ale co je dnes ideální, že? Prostě mne žádný kandidát nenadchl natolik, abych za něj byla ochotná položit život.

Dost mi vadí spojení s politickými stranami, i když spojení s kapitálem taky není to pravé ořechové, ale parlament a senát se volí podle stran, takže při první třenici, může být stranický prezident nařčen z toho, že někomu nadržuje.
06. 01. 2013 | 13:55

mb napsal(a):

žebříček kandidátů na prezidenta:

1. dienstbier
2. fišerová
3. franz
4. roithová

ostatní kandidáti jsou nevolitelní ( a navíc je to čítankove gender )
06. 01. 2013 | 13:57

Martin1 napsal(a):

Uvidíte, že brzy nastane čas, kdy bude možno uvádět občanství i :EVROPSKÉ
06. 01. 2013 | 13:59

Silvie napsal(a):

Honolulu,
zásadně se mýlíte.
Naše vláda může za zhoršování životní úrovně českých občanů dosti zásadně-nesmyslné zvyšování DPH snižuje koupěschopnost domácností a zároveň poškozuje firmy,které nejsou schopny své zboží prodat.

Pokud v tomto státě ročně politici rozkradou (největší díl si ukousnou Topka a ODS-viz Kapsch,Izip, Opencard, Blanka, zbrojní zakázky atd.)cca 500 miliard korun, pak to také podstatně ovlivní život průměrného Čecha-někde totiž naše vláda následně ty peníze vzít musí. A tak je zase vymlátí z občanů.
06. 01. 2013 | 13:59

Mac napsal(a):

maloměš%ták

máte můj obdiv, že dokážete face to face něčemu takovýmu, jako je zblblý politruk jarporek, udržet rétoriku v mantinelech slušnosti :-))))

mně to většinou nevyjde a napíšu politrukovi, co si něm tady myslí kdekdo.

No a pan Stejskal má potom zbytečnou práci :-)
06. 01. 2013 | 14:00

bezcharakterní potentát napsal(a):

Tátu mu komunisti zavřou na tři roky do lochu a on je pak prosí na kolenou ať mu dají hlasy v prezidentské volbě.

Tak to je ryzí charakter jako bič.

Takového bezcharakterního kandidáta nechci ani za nic!
06. 01. 2013 | 14:00

český maloměšťák napsal(a):

dočasný občasník
Občasné žvásty a drby.
Nicméně nejsem překvapen.

Malá technická - jaká čáat ČSSD odmítá D a je pro Z...a naopak ? Víte to ? Pokud je větší část pro D - pak jen žvástáte -/ve vztahu k dilematu Z / D.

Dienstbier je hloupý. Aha. A občasný dotazník je zase moc chytrý.
No - není nad skromnost a objektivitu.

Ostatně zaměňovat vychytralost za chytrost je také projevem slaboduchosti.

Šlouf leze z díry..vystrkuje kníry...

Zde některé "kníry" (firmy v likvidaci) :
http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/1667-miroslav-slouf

Česká repuklika s.r.o. /v likvidaci ??/

Vyměňte Klause za Zemana a měníte Hájka za Šloufa...přičemž takový Weigl asi zůstane.
Občasně dočasujte a dopracujete se k trvalé věčnosti.
06. 01. 2013 | 14:01

český maloměšťák napsal(a):

Mac
Ne vždy se to zdaří.

Politruk je moc silné slovo. Spíše takový ten modrý tlampač podžupní úrovně.
06. 01. 2013 | 14:03

Mac napsal(a):

z těch, kteří mají šanci být zvoleni, je Dienstbier jediný přijatelný.

To ostatní je šunt
06. 01. 2013 | 14:03

zemedelec napsal(a):

Paní Sylvie.
Jenom s titulu občana.
Pravě proto,že není jasný favorit.Pokud ale chci,aby nevyhrál Zeman nebo Fischer,tak jdu volit.Nejít k volbám a pak nadávat,raději snesu kritiku.Proto bych tady napsal,tonoucí se i stébla chytá,proč to neudělat,když můžu.
06. 01. 2013 | 14:05

Silvie napsal(a):

Evix
Ale nikdo je přece nenutí zbavovat se občanství, stačí,když nebudou kandidovat.
Dovedete si představit,že by šli s dvojím občanstvím do volební kampaně někde v zahraničí?
V USA dodnes zpochybňují i místo narození Obamy.
Ono je to opravdu ošemetné. Stačí,když se bude jednat "jen" o cosi tak prozaického jako např. o nějakou významnou státní zakázku(viz Temelín). Jakou mám záruku,že prezident nebude lobbovat za americkou stranu,byť by to pro nás mohlo být jako pro stát velmi nevýhodné?
Moje dcera si sice narodila v Čechách(má dvojí občanství),ale při fotbale fandí vždycky Italům.
06. 01. 2013 | 14:06

český maloměšťák napsal(a):

Všiml jsem si jednoho zajímavého fenomenu...Jiřímu Dienstbierovi zde - pod blogy aktualně.cz - vyjadřuje podporu mnoho lidí, kterí zde vystupují pod svým občanským jménem.
Plivají na něj anonymové, často anonymové s velmi obskurními a asi i s pouze příležitosnými nicky. Mnohdy s textem v nicku zvoleným čistě účelově.
To pak působí spíše groteskně a ve směru jejich snah kontraproduktivně - oni však, vybaveni Matkou Přírodou co se týče mentálních schopností...velmi málo - věří, že dělají dobrou práci. Bloudi - opak je pravdou.

Hezký den všem !
06. 01. 2013 | 14:09

Martin1 napsal(a):

Drzá zrzka 13:55
Milá drzá zrzko, já nemám rád předstíranou nestrannost. Vždyť každý z nás ve svém nitru přece vždy lne k nějakému politickému názoru - tedy i straně, která se shoduje nejvíce s jeho myšlením. A tak mám rád, když to o něm vím dopředu. Ono mi pak stačí k rozčílení když, sleduji ty veletoče - přechody a procitnutí poslanců v parlamentu (např. LIDEM).
06. 01. 2013 | 14:09

renša napsal(a):

Roithovou taktéž ne.Svými názory a postoji se velmi podobá knížeti.Navíc je u kormidla již od počátku tzv.demokracie a kde nic tu nic.
06. 01. 2013 | 14:10

evix napsal(a):

Drzá Zrzka,
no je mladý, ale zase třeba Franz, který mě šokuje svým vzezřením za které si může sám, no nevím a o těch ostatních jsem už psala..( za šikmé oči nikdo nemůže)

Honolulu, nevím kdy jste tu v Česku naposledy byl, ale je to tato vláda, která nesmyslným zvyšováním daní způsobila krizi u nás :-(
Lidé nenakupují, tím pádem padá produkce a krachují firmy, které jsou závislé na prodeji výrobků. Tedy ten zbytek co nám z hospodářství zbyl...
06. 01. 2013 | 14:10

honolulu napsal(a):

evix,
Kanada je bohata a krasna zeme, (v lete), ale v tuto dobu se tam neda vydrzet. Na jezere pod Torontem jsou 2 metrove ledy a Kanadane se utikaji schovat k nam. Kdyz uz se chcete stehovat, tak nasledujte Kanadany - snow birds - snezne ptaky. U nas (FL - southwest) je denne 27-28 stupnu Celsius. (Je zde vsak vysoka nezamestnanost.)
Vsichni lide by meli zit, tam, kde je zene touha.
06. 01. 2013 | 14:10

Silvie napsal(a):

Zemědělec
Když mě to nějak žíly nerve.
Jak mám volit někoho,koho si nevážím? Tady nevolím politickou stranu, za níž se dá leccos schovat, ale konkrétní osobu?
Nechci být na sebe naštvaná,že jsem volila nějaké jelito.

Jak jsem již psala, kdyby kandidaturu přijal Varvařovský/nebo Robejšek/, zúčastním se bez výčitek svědomí. Pokládám ho za mimořádně inteligentního a hlavně slušného! člověka. Je mnohem zodpovědnějším ombudsmanem,nežli byl kdykoliv tolik opěvovaný Motejl.
06. 01. 2013 | 14:11

Kanalnik napsal(a):

Kdo z nynejsich kandidatu prokazal takovy charakter jako J.D., ktery zasadove nesel do postele s mafianskou klikou CSSD po volbach v Praze? To mi teda povezte....
06. 01. 2013 | 14:12

Martin1 napsal(a):

Silvie
"Moje dcera si sice narodila v Čechách(má dvojí občanství),ale při fotbale fandí vždycky Italům."
A myslíte, že to bude někomu vadit? Moje sympatie jste tedy naprosto ztratila, jste tedy prodloužená ruka Silvia Berlusconiho. Ha-Ha.Ha. Zdravím.
06. 01. 2013 | 14:21

mama napsal(a):

Jen tak z legrace, protože jinak je to už na blázinec

Klausovi se nelíbí žádný z kandidátů, jediného, kterého by rád volil by byl prý jeho podržtaška Jakl. Tomu věřím, tam by kontinuita jeho domnělé geniality byla zcela jistě zajištěna. Možná i na celých 120 %
06. 01. 2013 | 14:21

Silvie napsal(a):

Kanálník

A ten čestný chlapec přijímá podporu bolševiků...

Dopadne to stejně, jako s Veveřicemi.
Volit lidi, o nichž nic nevíme,protože se nestihli nijak extra projevit, nic pokurvit a do ničeho se namočit, je nebezpečnější,nežli cokoliv jiného.

Jediné co vím,že J.D. je velmi proevropský,což se mi zásadně nelíbí a netuším,co od něho v tomto směru čekat.
06. 01. 2013 | 14:23

strýc virus H3N1 napsal(a):

pokud bude volit Dienstbiera paní prof. Lomová,
která je pro mne jedním z nejúctyhodnějších vysokoškolských učitelů v této zemi, budu mít se svým hlasem pro J.D. ještě lepší pocit, než jsem až dosud předpokládal.
podle toho, co se zatím v médiích i zde na blozích odehrává, soudím, že neudělám chybu.
06. 01. 2013 | 14:24

Silvie napsal(a):

Martin
Jen chci říct,že i když žijeme delší dobu tady, pořád vyhrává silnější hlas krve.
V jejím případě je to podružné,zatím nekandiduje.
06. 01. 2013 | 14:28

honolulu napsal(a):

Pani Silvie, evix,
samozrejme, ze vite daleko vice o Cesku nez ja, i kdybych tam byl vcera, protoze nazor turisty se nepocita. Uvedomuji si to, ale nepripada vam vsem situace Kalouska tezka, kdyz musi uzivit 250 000 Cikanu, duchodce atd. a musi ty penize nekde sebrat ? Proto vam vsem bude poustet zilou, dokud nezmenite politickou ideologii.
Nam take stale rostou dane, ale branime se vsemi zpusoby.
Nemohu vsak o tom psat - jak se branit....

(Nasle vecer, musim do kostela. Snad nespadne strecha.)
06. 01. 2013 | 14:28

Martin1 napsal(a):

honolulu
Nám tolik nevadí, že vydává Kalousek peníze na sociální účely. Nám vadí, že přihrává a obhajuje zakázky předražené. Na sociálních účelech šetří, a o to více chce dát a dává na korupci. Viz předražená dopravní vojenská letadla CASA C-295.
06. 01. 2013 | 14:38

Medikolog napsal(a):

Evix,

jste tedy po rodičích "Slovákořekyně" a měla jste dočasně problém s ČESKÝM občanstvím. Jako prává vlastenka jste vyrazila do Kanady;-)... Váš táta byl z těch řeckých komunistů zachráněných, po řeckém armádním pravicovém puči, před zavražděním řeckou pravicí. Nikdo pány Dientsbiera ani Schwarzenberga nenutí vzdát se cizího občanství a žít u nich doma v cizině... Vždyť u nás se stejně vyskytují jenom za účelem sosání. Dokonce je ani nenutíme vzdát se českého občanství a umožňujeme jim i vy(zne?)užívat výhod dvojího občanství... jako řadovým občanům OK. Ale VRCHNÍ VELITEL ČESKÉ BRANNÉ MOCI (president ČR) nesmí být KAŠPAR POVOLATELNÝ JAKO VOJÍN DO MOBILIZUJÍCÍ US ARMY např., nebo na sraz švýcarské milice... Je na nich, zda se vzdají cizího občanství a budou kandidovat na čs. presidenta, nebo zda zůstanou vylulanými emigranty vyskytujícími se v Čechách za účelem napakování se, ale ČR za svoji otčinu nepovažující... Potom ovšem nemají co dělat na Hradě!

Nelze být současně Sparťan a současně Slávista a cpát se navíc do vedení tvrdého jádra jednoho z klubů. Tím spíše, že takoví bipolité jdou po osobním úspěchu a po obohacení. Diensbier SI NEDOVOLÍ NAŠTVAT SVOJI AMERICKOU VLAST, ani Schwarzenberg neporuší svoji PŘÍSAHU ŠVÝCARSKÉ KONFEDERACI...

Děkuji nechci... takového presidenta ČR ať si navrhovatelé vetknou za krempy svých klobouků...
06. 01. 2013 | 14:47

Martin1 napsal(a):

Medikolog 14:47
Prozraďte nám, kde se narodil váš pradědeček a prababička a pak se v dnešní globalizovaném světě schovejte pod duchnu,tam medikologujte, aby se vás náhodou nedotkl chlup nějakého cizince a nevzalo vám to kus vašeho "češství".
06. 01. 2013 | 14:59

Silvie napsal(a):

medikolog
Kdyby jenom "švýcarské"konf.,ale taktéž sudetským Němcům, Bruselu,Izaeli ...
Honolulu,

Kalousek především n e ž i v í žádné důchodce,ti si na sebe ještě v době,kdy za sebou tahal gumového kačera, vydělali.Jejich peníz rozfofroval Topolánek a Kalousek s Drábkem rozpouští zbytek v tunelu zvaném II.pilíř.
Píšu to nerada,ale i ti zmínění cikáni činí oproti Kalouskovým kejklím s Hávou,zanedbatelno položku.
06. 01. 2013 | 15:05

český maloměšťák napsal(a):

Silvie
Vy jste ale také velmi proevropaská. Když teda máte děcko s Italem.

Hezký den !
06. 01. 2013 | 15:14

Mac napsal(a):

jsem zděšen představou, jak US ARMY volá do zbraně českého prezidenta.
Zajímavý námět, méďikologu, zkuste to zpeněžit třeba v Blesku :-)))

to bude hrůza až nám USA vyhlásí válku a mariňák Dienstbier popluje
na USS Admirál Nimitz po Labi zničit naši krásnou zemi :-)))
06. 01. 2013 | 15:15

mama napsal(a):

Medikolog

v době, kdy každé 10. manželství, které se u nás uzavírá je s cizincem, jsou Vaše úvahy zpátečnické a zcestné. Ať se Vám to líbí nebo ne rodí se nová generace tzv. Evropanů a žádné řeči a fobie konzervativců na tom nic nezmění. A to je dobře. Protože mimo jiné i toto je vyjma EU také jedním z faktorů prevence proti možnosti vzniku nových konfliktů. V evropském prostoru máme už společné děti a vnuky a komunikace a poznávání života mimo naše hranice nám umožní, abychom postupně opustili tu hloupou rétoriku nesnášenlivosti, která je většinou založena pouze na přebírání myšlenek těch, kterým izolacionalismus vyhovuje. Protože by si jich v tom větším rybníku asi nikdo nevšiml nebo by je možná někdo klepl přes ty nenechavé prstíčky.
06. 01. 2013 | 15:18

Mac napsal(a):

méďikolog napsal:
Diensbier SI NEDOVOLÍ NAŠTVAT SVOJI AMERICKOU VLAST...

myslíte, že bude vůči USA ještě servilnější než byl v "radarové době" Topol, Vondra a pěnice Bušovských častušek Vlasta??
Hmmm, to snad ani nejde, ne?
06. 01. 2013 | 15:19

Martin1 napsal(a):

Silvie 14:28
"Jen chci říct,že i když žijeme delší dobu tady, pořád vyhrává silnější hlas krve."
xxxxxxx
Silvie, to by bylo docela pěkné, ale vedle toho je tady i (dnes nejsilnější) hlas cinkotu peněz.
"Jsme jedné krve, ty i já". To už jsem dlouho neslyšel - Mauglí
06. 01. 2013 | 15:20

evix napsal(a):

Martin1,
to nám Medikolog neprozradí, protože by se ukázalo, že se prapraprapraprababička spustila třeba se Švédem, další v době petrolejek, se špatně vidouc, spustila s třeba Němcem, který se ukázal po mamince Židem :-D :-D
Stačí si přečíst na co přišel Genomac, no prý jsme dokonce "Voříšky Evropy" :-D http://www.genomac.cz/cz/view.php?cisloclanku=2009120002
http://www.genomac.cz/cz/view.php?cisloclanku=2009100002

A těm co vadí dvojí občanství, tak to dejte jako návrh na změnu zákona, že kdo má dvojí občanství, nemůže se účastnit volby prezidenta...

No já nejsem Slovákořekyně, jelikož se můj otec narodil na severu Řecka a tam ještě ti staří pamatují, že jsou Makedonci :-D, mladí už tu řeč neznají. Oni se cítí dokonce Evropany, anglicky rozumí všichni......
06. 01. 2013 | 15:32

honolulu svetlonos napsal(a):

Pred odchodem, snad to jeste stihnu.
Mam pouze jedno obcanstvi a to ceske jsem stratil uz kdysi davno v JAR.
Souhlasim s Medikologem, dvema panum se nesmi slouzit.
Na zadni strane americkeho pasu jsou pravidla. Legalne to neni mozne mit politickou funkci v jine zemi.
Jak to ti panove delaji je zahada. Povoleni k pobytu v Cesku nesmim prekrocit (3 misice), nebo by me vysoupli ven. Take jsem o to nikdy nezadal, kvuli telesne linii.

Do Ceska se jezdim vsak "napakovat" take. Sezeru vzdy horu knedliku.
Vsichni cisnice me maji radi a chvali me. Take se mi snazi nosit vsechny pochoutky. Mam rad ceske cisniky a kuchare. To jsou umelci.

Pani Silvie, smim Vas nekdy pozvat na knedliky az Vas najdu v Orlickych horach, (kde to asi je) ?
Jsem sarmatni, neodaletalne pritazlivy, prudce pekny a mam ciste srdce. A ted se musim omluvit v kostele, ahoj.
06. 01. 2013 | 15:48

dříve čtenář napsal(a):

Tak podle názoru "ryzích pravičáků" by američtí indiáni měli i teď vybíjet zlé "bledé tváře", že jo. Nikdy není pozdě!
My bychom tedy měli zase nakopat zadek Švédům, atd., atd.

Je pozdě o vítězství fischera bylo již dávno rozhodnuto a veřejnost je patřičně zpracována. Rumcajs a jarpor budou slavit.

Mým kandidátem je Dienstbier - jednak má ve jméně pivo a ani on, ani paní Fischerová neudělali doposud žádnou viditelnou prasárnu. Jen se bojím, že kdyby náhodou vyhrála paní Fischerová, tak by ji psi uštěkali během krátké doby, stejně jako paní Třeštíkovou.
06. 01. 2013 | 15:55

mama napsal(a):

honolulu
pomodlete se tam za nás, evidentně na Vás hvězdy a pánbíček dají
06. 01. 2013 | 15:57

Medikolog napsal(a):

Martin1

Důsledně pocházíme z české kotliny, i když císaři až do abdokace blahoslaveného císaře Karla I. sloužili jako důstojníci po celém mocnářství, ale ženili se "z Čech".

Mama,

považujete-li klepnutí kleptomana přes pazoury za nesnášenlivou rétoriku.. vaše věc. Cizák nebo náš, zloděj patří za katr... tedy Klaus si to asi nemyslí;-)..

Silvie,

máte pravdu. Schwarzenberg je holt taková šlechtická směska.. ubi bene ibi patria. Zcela nedůvěryhodný a určitě ne náš..

Mac..

proto je třeba zvážit, které z nabízených zel je nejméně škodlivé. Máme na to ještě pár dní.

Evix,

tak se vám za nařčení k Řeckosti omlouvám. Holt vám Řekové závidí toho Alexandra;)..
06. 01. 2013 | 15:58

Martin1 napsal(a):

evix 15:32
Moc Vás zdravím evix .Ať se považujete za Češku, Makedonku. Vím, že celá tato oblast dala naší civilizaci mnoho. Já tady často vystupuji jako euroskeptik, eurorealista. Při této příležitosti to musím uvést na pravou míru. Já jsem jen proti byrokracii, která už praská ve švech. Jinak jsem pro co možná největší přátelství mezi všemi národy EVROPY a dokonce CELÉHO SVĚTA a tak nerozumím, že se EU prý spojuje proti ostatnímu světu. A v tom právě spoléhám na Dienstbiera, protože jeho otec v době konfliktu v "Jugoslávii", zastával realistické stanovisko.Nestál na žádné straně s vědomím složitosti situace. Mám pocit, že je J. D. jeden z mála kandidátů (i když je z ČSSD !)nejméně "hujerovský".Chtěl bych tomu věřit - že bude po otci realista.
06. 01. 2013 | 15:58

Martin1 napsal(a):

Medikolog 15:58
cituji Vás:
"Důsledně pocházíme z české kotliny, i když císaři až do abdokace blahoslaveného císaře Karla I. sloužili jako důstojníci po celém mocnářství, ale ženili se "z Čech".
xxxxxxxx
Tak já jsem na tom podle vás hůř, protože moje prapraprapra prý měla dítě se švédským vojákem v době švédského obléhání Prahy za třicetileté války, které se odehrálo v roce 1648. Celé generace se trápíme, zda byla znásilněna (to by jsme žádali odškodnění na Švédsku), nebo šla dobrovolně, nebo ho dokonce milovala.Prosím Vás, měl bych u vás šanci na zvolení prezidentem a mám mít při hokejovém utkání na klopě povinně švédskou vlajku? Já jenom vím, že do očí mne výhrady vždy říkal málokdo. Snad po tom vojákovi mám dva metry.
06. 01. 2013 | 16:20

Martin1 napsal(a):

Medikolog
"Důsledně pocházíme z české kotliny, i když císaři až do abdokace blahoslaveného císaře Karla I. sloužili jako důstojníci po celém mocnářství, ale ženili se "z Čech"."
1) A u koho si nechávali vaši důstojníci s císařského vojska dělat testy DNA
2) I ta moje prabába si to mohla vymyslet a skutečný táta byl Vašek od naproti.
3) A proto volím Dienstbiera (nojo, ale to jméno zní cizácky a vyvolává žízeň)
06. 01. 2013 | 16:34

Anellus napsal(a):

Musím souhlasit s paní Lomovou a s dalšími. Jedna věc je mi však nejasná. Jeden z prvních zákonů republiky po 1.sv.válce o zrušení a neplatnosti šlechtických a rodových výsad, včetně titulů snad stále platí, nebo ne? Proč nikdy nebylo podáno trestní oznámení na ty novináře, kteří neustále oslovují p.Šwarcenberka nezákonným titulem ? A nejde jen o "knížete" Karla, je tu řada i jiných "es", která si šlechtickými tituly mnohdy urovnávají cestu k dalším restitucím,jako ta "šlechtična" Petzoldová. Mimochodem je ze stejného hnízda jako "kníže". Myslím, že pár soudních postihů,v tomto směru zvlášť aktivních šmoků, by situaci rychle vyřešilo. Ovšem, k tomu zde chybí politická vůle.
Co se nastávajících voleb týká,vycházím z teorie "menšího zla" a proto budu volit Dienstdiera, který se alsepoň levicově tváří, i když zde opravdu levicový kandidát není.
06. 01. 2013 | 16:44

Silvie napsal(a):

Jsem ráda,že Honolulu potvrdil můj názor.
To,co by bylo jinde zcela nepřijatelné,je v tomto Kocourkově normální.
Jsme zvyklí z komunální i vysoké pol.na střet zájmů,ale to ještě neznamená,že je to v pořádku.
V NATO mají výrazný vliv USA,které určují směřování světové politiky. Od rozhodnutí Bílého domu se odvíjí,kam pojedou naši vojáci na další misi.
Vrchním velitelem ozbr.sil nemůže být člověk s dvojím občanstvím.
Když už tady,někteří, tak horujete pro Evropu,sdělte mi,v které zemi unie je to možné.
Jde ovšem o ryze akademickou rozpravu,protože kníže ,ani Dientsbier volby nevyhrají.
Pojdˇme si zatipovat(bez ohledu na vlastní preference)vítěze.
Já vidím jednoznačn Zemana,protože stáhne voliče zleva i zprava(včetně ultralevice).
Ale nejsem schopná odhadnout,kdo obsadí druhé místo.To fakt netuším.
06. 01. 2013 | 16:49

Pavel Kasner napsal(a):

Pokud chcete , aby se konečně ve vysoké politice prosadila mladá nezatížená generace, volte Jířího Dienstbiera. Zejména mladí voliči, by si měli uvědomit, že p.Franz je nevolitelný pro většinu společnosti. Je třeba už v prvním kole mu dát hlas a rozbít dvojici Zeman, Fischer, kterou tu "nezávislá" média prosazují.
06. 01. 2013 | 16:50

Martin1 napsal(a):

Anellus 16:44
Jak Vám napsat, že máme stejného kandidáta J. D. a poděkovat Vám za to a zároveň Vás neurazit a zeptat se na zdravíčko pane Jakeši. Vy jste nepochopil, že odhadem tak 85% mu kníže říká spíše z legrace?
06. 01. 2013 | 17:04

Vratislav Florenc napsal(a):

Vidím velký rozdíl v tom o podporu při volbě komunisty žádat a nebo případně jmenovat vládu s nimi, pokud by na ni dosáhli v demokratických volbách - nebo si, paní Lomová myslíte, že je to to samé? Já zato nevidím jako to samé zkušenosti z vysoké a mezinárodní politiky u pánů S. a D. Hádejte, kdo má zkušenosti o řád vyšší...? Poznámka o nekompetentnosti této vlády, která jako se jediná za polistopadové období pustila do tolik potřebných změn je samozřejmě typická pro levicové voliče a je to naprosto legitimní. Uvědomte si ale prosím, že nereprezentujete opravdu všechny voliče této země. Já například s gró těchto změn souhlasím. Poznámka o korupčních skandálech této vlády je však již dokonalá demagogie, protože pokud došlo přímo v této vládě či za této vlády ke korupci, která byla jakž takž odhalena, byly vyvozovány alespoň minimální a kosmetické závěry. Zároveň dochází po dlouhé době k byť chabému, ale alespoň nějakému odkrývání korupce z dob minulých. A to z podstatné části korupce, která započala v dobách vládnutí spolustraníků p. Dientsbiera. Třetí poznámka o tom, že se p.Schwarzenberg nechává jmenovat i v dnešní době knížetem svědčí o vašem výrazném nedostatku nadhledu a smyslu pro humor, což naštěstí knížeti nechybí.
06. 01. 2013 | 17:09

Martin1 napsal(a):

Vratislav Florenc 17:09
Cituji Vás:
Vidím velký rozdíl v tom o podporu při volbě komunisty žádat a nebo případně jmenovat vládu s nimi, pokud by na ni dosáhli v demokratických volbách - nebo si, paní Lomová myslíte, že je to to samé?
xxxxxxxx
Moje reakce:
Vy jste nepochopil, že ČSSD je levicová strana a KSČM je od ní ještě nalevo a je tedy jasné, že si tam Jiří Dienstbier zašel pro podporu. Je však zarážející, že při poslední volbě prezidenta Václava Klause byl o podporu prosit tento pravicový politik KSČM dvakrát a když to nestačilo, tak ještě jeho "asistenti" roznášeli po sněmovně "prémiové" igelitové tašky. Slušní lidé zuřili, ale dělat nemohli nic a po současné amnestii zuří zase.
xxxxxxxxxxx
Cituji Vás:
Já zato nevidím jako to samé zkušenosti z vysoké a mezinárodní politiky u pánů S. a D. Hádejte, kdo má zkušenosti o řád vyšší...?
xxxxxxxxx
Moje reakce:
Chr...Chrrr.......Chrrrr.......Chrrrrr.......Chr.....K obědu prý budou ledvinky a ty se musí podávat teplé.
Cituji Vás:
Poznámka o nekompetentnosti této vlády, která jako se jediná za polistopadové období pustila do tolik potřebných změn je samozřejmě typická pro levicové voliče a je to naprosto legitimní.
xxxxxxxxx
Moje reakce:
Prosím nestrašte, tak to snad není? Vždyť s touto vládou nesouhlasí přes 80% lidí - to už je ČSSD a KSČM tak vysoko v preferencích. Tak to není, oni za nekompetentní považují i pravicoví voliči.
xxxxxxxxx
Cituji Vás:
Uvědomte si ale prosím, že nereprezentujete opravdu všechny voliče této země. Já například s gró těchto změn souhlasím. Poznámka o korupčních skandálech této vlády je však již dokonalá demagogie, protože pokud došlo přímo v této vládě či za této vlády ke korupci, která byla jakž takž odhalena, byly vyvozovány alespoň minimální a kosmetické závěry. Zároveň dochází po dlouhé době k byť chabému, ale alespoň nějakému odkrývání korupce z dob minulých. A to z podstatné části korupce, která započala v dobách vládnutí spolustraníků p. Dientsbiera.
xxxxxxxxxx
Moje reakce:
1)To, že paní Olga Lomová by měla ambici zastupovat všechny voliče v naší zemi? Tomu nevěříte ani sám, ale nějak Vám ta fráze vypadla z úst - tedy z kláves.
2)O korupci vám nebudu váš optimistický kosmetický pohled narušovat. Budete sloužit genetická rezerva pro přežití až pod tíhou skutečnosti korupčního prostředí to s námi ostatními informovanými to sekne. Dodržujte životosprávu a opatrujte se.
xxxxxxxxx
Cituji Vás:
Třetí poznámka o tom, že se p.Schwarzenberg nechává jmenovat i v dnešní době knížetem svědčí o vašem výrazném nedostatku nadhledu a smyslu pro humor, což naštěstí knížeti nechybí.
xxxxxxxx
Moje reakce:
Částečně s vámi souhlasím, kníže má smysl pro humor, ale nadhled už dávno ztratil. Kdyby se choval jako šlechtic s nadhledem v širším významu toho slova, tak by řekl dávno:"Pánové a dámy odcházím", a nelpěl by tam jako politici až do smrti v době Husákova státu.
06. 01. 2013 | 17:45

Minaříková napsal(a):

Silvie, děkuji za zmínku o Robejškovi (14.11), toho bych brala všemi deseti, i ten Varvařovský by šel, ale kde nic není... Jinak pokud jde o fixlování volebních kalkulaček mně vyšel dvakrát Sobotka(tedy Přemysl),takže tak moc to asi zfixlované není, protože toho nikdo moc nepropaguje. Ale ne Dienstbiera, prosím. A hlavně ne kariéristu Fišera!
06. 01. 2013 | 19:09

Varan napsal(a):

1. Dienstbier
2. Fischerová
3. Roithová

a pak dlouho nic

Schwarzenberg leda ve druhém kole v nouzi nejvyšší, tedy v duelu s Bobovizí.

Když pominu všechny ostatní důvody proti tomuto miláčkovi pražského salónu, mně úplně stačilo, že za svého nástupce v čele TOP 09 chtěl Drábka (prý je "výborný").

Přitom stačilo toho chlapa (Drábka) vidět jedinkrát na obrazovce, aby bylo i při vypnutém zvuku jasné, že je to klinický sociopat, který na MPSV přišel, aby týral lidi a svým kumpánům přihrál rychlý prachy.

http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-48256600-schwarzenberg-uz-ma-vyhlednute-nastupce-do-cela-top-09-drabek-mozna-i-kalousek
06. 01. 2013 | 19:47

honolulu - svetlonos napsal(a):

Panove,
trochu americke srandy, nebot berete vse prilis vazne - dramaticky. Byli jste nekdy v americkem kostele - nekatolickem, kde se schazi pohane a carodejnice ?.... To je narez ! To je zazitek !

Prijde "ministrine" na podium a zacne jecet : "Nikdo z vas, at jste chudi ci bohati, stari ci mladi, zeny ci muzi, si nikdy nemuze dovolit prestat snit, nebo dokonce stratit sen. Sny respektujeme, nebo prekladame, protoze maji vzkaz.
Kdo nema sen, ten zahyne !

Cernovlasa "ministrine" - super kocka, ma jezdecke vysoke boty,
(v horku na Floride), prilehave ostre fialove saty zvyraznujici postavu a tezky tmavo rudy nahrdelnik, ktery vrha blesky na vsechny strany.
S melodickym hlasem a bostonskym prizvukem na vas 1/2 hod. utoci, ze je dulezite neprestat snit a jit za svym snem.
Jeji kazani je preruseno nekolikrat rytmickou hudbou a ona se vsem roztanci pred ocima... Pritom vsem stihne popijet verejne, pri kazani, litrovy "salek" brazilske kavy...
- Pritazliva neuroticka carodejnice.

Jeji kazani je ukonceno rozkazem, ze kazdy musi napsat svuj sen, ktery bude zkouman vyborem vsech zen (carodejnic) !

To je srandy kopec. Samozrejme muj "sen" (ohledne ni) jsem ji odevzdal pred utekem z kostela po bohatem obcerstveni ovocem, sladkostmi a kavou.
Pristi tyden budu bud zfackovan, nebo znasilnen.
Takovou srandu u vas v kostele urcite nemate...

Zde jasne vidite, ze dravost a sila kazde zeme je ve spiritualite...Uz stary Cicero (106 B.C. - 43 B.C.), rikaval, ze Rim je neporazitelny kvuli jeho Bohum...Kvuli ideologii. Kazdy sen je uskutecnitelny, kdyz se clovek snazi, ale vzdy mu na ceste za snem, hrozi par facek.
06. 01. 2013 | 19:51

Silvie napsal(a):

Minaříková

Fischera určitě!!! nikdy-je to kariérní bolševik bez skrupulí a smyslu pro čest(viz jeho desetileté setrvání v KSČ v době normalizace, po převratu bryskní vystoupení, 700 milionová sekera za fotovoltaiku a podplacená klaka "příznivců").

Ovšem knížepán má úplně stejnou teflonovou úpravu.

Já bych brala klidně i prof.Zeleného,ale ten má taky americké občanství.

Ten Diensbier mě sice nebere, ale možná je to rozumnější volba,nežli vstupovat do stejné řeky(Zeman). Možná by pozitivně překvapil, kdoví.
Ačkoliv respektuju Zemana jako intelektuálního giganta mezi politickými trpaslíky, jeho zvolení chápu jako zachování daného stavu.

Ono opravdu není z čeho vybírat.
06. 01. 2013 | 20:10

resl napsal(a):

Martin 1, 9:19

T.F. je žena, aby nedošlo k nedorozumnění.
06. 01. 2013 | 20:14

mlok napsal(a):

Varan , tak nějak si představuji menu pro ješterky :-).
06. 01. 2013 | 20:21

Martin1 napsal(a):

resl 20:14
Díky, já se spletl, myslel jsem France. Ale ta je přeci naprosto normální - dokonce nejnormálnější.No Táňu Fišerovou mám já hned na 3.místě. A kdybych věděl, že jí to všechno nesloží, tak bych jí dal na 2.místo. Já mám rád idealisty.
06. 01. 2013 | 20:25

hanah napsal(a):

Silvie

já tipuji Zemana. Sice bych dala z mnoha důvodů přednost Bobošíkové, ale ta šanci zatím nemá. Zeman je pro mě přijatelný.
Koho si nejvíc, ale opravdu úplně nejvíc nepřeji je
1) Fischer
2) knížepán
3) Fischerová "svatá dala" utrápená
4) Roithová - "snaživá mašle" madam Evropa
06. 01. 2013 | 20:46

Ing. N. napsal(a):

(Stejskal)

Prosím pěkně, proč jste smazal dva mé poslední příspěvky, týkající se cizího státního občanství J. Dienstbiera a informací z Wikipedie o jeho studiu?

Tam nebylo jediné neslušné slovo. Děkuji za odpověď.
06. 01. 2013 | 20:47

Ing. N. napsal(a):

(Stejskal)

Velice se omlouvám, příspěvky smazány nebyly. Přehlédla jsem, že se jedná o jiný blog se stejným názvem.
06. 01. 2013 | 20:53

resl napsal(a):

Martin 1, 20:25,

nepsal jsem, že T.F. není normální, psal jsem, že já nejsem normální a mohu-li ještě podotknout, tak Franz má křestní méno Vladimír, tak přemýšlím,co vás tak popletlo. Dík za reakci.
06. 01. 2013 | 20:57

Vratislav Florenc napsal(a):

pane martine 1, jak souvisí naše pře o to zda by měl žádat kandidát na prezidenta u KSČ ( dientsbier nebo schwarzenberg ) s tím, že o to žádal klaus v minulých volbách...?

váš protiargument chr-chr nevysvětluje, v čem má kandidát dientsbier větší mezinárodní zkušenosti - kníže se nikdy netajil, že na nudných a nic nepřinášejících debatách v parlamentu chrápe...sledoval jste někdy jednání dolní komory v parlamentu v televizi? ani trochu se mu nedivím...

další vaše navztekané argumenty taky dost dobře nechápu - jak a v čem byly při potírání korupce minulé vlády ( levé či pravé ) lepší či úspěšnější než tato? vzpomenete si, kdy začala většina dnes mediálně známých megakorupčních afér? za minulých ( levých či pravých ) vlád a mimo jiné i za přítomnosti dientsbiera staršího, neplést prosím za účasti; měl byste nějaká fakta, která by potvrdila vaše tvrzení?

Přečetl jsem si, že jste mimo jiné stoupencem paní Fischerové...hm, tím se vše vysvětluje. Ona je to zgruntu čistý člověk, jak vy píšete, idealista...idealisty, kteří věří v lidskou dobrotu a kteří nám všem ráj na zemi chtěli zařídit, jsme tu už jednou měli v roce 48...tím nechci říct, že je paní Fischerová komunistka...ale princip naivity je stejný

P.S. kolik je vám let?
06. 01. 2013 | 21:02

Martin1 napsal(a):

resl 9:01
"vyhraje nakonec takový, jako je většina Čechů a to bude správné a normální. protože normální nejsem, budu volit T.F., aspoň kvůli svědomí."
xxxxxxxx
Asi jsem z toho odvodil, normální volí normální a nenormální volí nenormální podle přísloví. "Vrána k vráně sedá."
P.S. Nenormální je Franc. Psychiatr by vám řekl i diagnózu, ale kdo je vlastně normální. Oni třeba i umělci, kteří i v naprostém vedru nebo v místnosti nosící klobouky, kulichy, šátky atd. jsou taky zvláštní, atd.
06. 01. 2013 | 21:16

Martin1 napsal(a):

1)Každý si přece může žádat o podporu koho chce a voliči si to přeberou
2)Kníže nespí jenom u nás v parlamentu, ale všude kam přijde i v cizině tedy to vysvětluje to mé Chr - chr.
3)Já taky spím, když sleduji parlament, ale já jsem doma, on v práci. Jak by to vypadalo, kdyby tam spali všichni?
4)Tato vláda korupci kryje a nyní to dorazil V.K.amnestií. To, že jste to zmeškal nebo někde spal a nejste o tom informován vám já nyní nebudu dohánět.Nudíte mne a chce se mi spát. Vyhledejte si to na internetu.
5)Idealista přece nemusí být komunista nebo naivista. Vy to máte nějak pomýlené.
Promiňte, že jsem vás vyrušil ze spánku.
Nechte si své názory a já si nechám své a ať obecenstvo posoudí, kdo je více mimo.
06. 01. 2013 | 21:37

stejskal napsal(a):

V pohodě, pane Ing. N., to se může stát (a stáva nezřídka).

Hezký večer.

Libor Stejskal
06. 01. 2013 | 22:01

mb napsal(a):

stejsky hlídejte si gender ... nic ve zlém ...
06. 01. 2013 | 23:56

Jan Vaculík napsal(a):

Volím knížete,
protože Dientsbiera je na polititický důchod škoda.
Ten teprve musí politicky vyrůst.
Má-li kvality, které mu připisujete, tak by měl především hodit rukavici do ringu ve své vlastní straně, zbavit ji konjunkturalistů a vyžírků ve stylu Haška či Palase, a vybudovat z ní stranu s důvěryhodnou vnitřní strukturou.
07. 01. 2013 | 02:29

Silvie napsal(a):

Hanah
Tak já to vidím naprosto stejně(ten žebříček odpovídá i mým animozitám).
Včetně té Bobo a Zemana(Zeman je pro mne přijatelný,ale nadšená z něho nejsem).
07. 01. 2013 | 07:29

Brambora napsal(a):

Já bych možná volila Dienstbiera, kdyby byl ženat ....... přeji si mít v čele státu člověka, který je sto přijmout závazek.
07. 01. 2013 | 12:22

Martin1 napsal(a):

Jan Vaculík

1) J. D. je ve správném věku schopný na všechno reagovat s bystrým úsudkem
2) K. S. je ve věku za zenitem, schopný všeho, k čemu ho navedou druzí s úsudkem leklé ryby
3) J. D. by měl být předsedou ČSSD a jednou bude - až se vrátí z Hradu
4) K. S. neřídí ani svou stranu,brzy už ani malou, je jen figurou v rukou Kalouska
5) J. D. budou volit všichni lidé s kterými život zametl a lidé
sociálně cítící
6) K. S. budou volit lidé, kteří volí TOPku, tedy největší asociály v čele s Kalouskem

Závěr: 1. fáze: J.D. na Hrad
2. fáze: Vyčistit stranu ČSSD od lidí typu Ratha
07. 01. 2013 | 15:20

Martin1 napsal(a):

Brambora 12:22
Já ho přemluvím! Stačí Vám ohlášky? Pak si Vás vezme s plnou parádou na Hradě.
07. 01. 2013 | 15:35

bohumila holíková napsal(a):

Už aby ty volby byly za námi !

Je to stresový týden i když si ho vůbec nepřeji. Ale přeji si J.Dienstbiera prezidentem !
07. 01. 2013 | 23:56

Jirina Korcakova napsal(a):

Mám volit člověka, který se ztrapnil tím, že žebral u komunistů o podporu? Měl by si uvědomit, kolik komunisté ukradnou levici hlasů. Nebo že by naše levice byla tak neschopná, že nedosáhne dokonce ani na komunisty? Pak je tedy neschopný také pan Dienstbier. Náš parlament je díky komunistům mrzák s levou rukou k nepotřebě. Jenom tam zabírají místo a všichni se přitom tváří, jakože je to úplně normální - a dosud se ani neomluvili za to co způsobili. Oni by měli žebrat o odpuštění a ne vy o jejich podporu.
08. 01. 2013 | 03:12

Brambora napsal(a):

Martine1, dík, ale co by tomu řekla jeho růžová panterka a můj šedavý manžel?
Takže ne, nestačilo.
09. 01. 2013 | 16:48

Martin1 napsal(a):

Brambora 9.1. 16:48
Bramboro, tak to necháme (vstup do manželství) na Jirkovi. Je lepší otálet, než být 4 x ženatý. Co?
Já fakt budu volit J. D. Všichni ostatní ostatní leccos špatného (podle mne)ve svém životě předvedli. Někteří nepředvedli v politice zase vůbec nic. A tak jsem si vybral něco mezi tím - J. D., který toho v politice předvedl sice málo, ale bylo to dobré.
A protože budu v příštích volbách volit ČSSD, tak bych chtěl, aby tam na Hradě nebyl ten spáč, který by v rukách opozice hrál jen opoziční divadlo a pak musel stejně nakonec odstoupit pro senilitu. Nevím, zda něco víte o konci prezidenta Svobody, tohoto vojáka hrdiny. Na konci svého působení na hradě byl už prý nemocný a dezorientovaný. V dnešní době se pořád něco děje, tam není možno si schrupnout a pak říkat, že to byla stejně blbost a to i když to třeba blbost byla. Jeho prostořekost je možná sympatická mládeži, protože tuší, že tobude legrace, ale? A to volební období je na 5 let.
10. 01. 2013 | 20:04

wheedoSlody napsal(a):

lkawy <a href="http://fitnessdvd.area8sova.org/">insanity workout calendar</a> bgwor <a href="http://fitnessdvd.area8sova.org/">insanity workout results</a> ulsue <a href="http://fitnessdvd.area8sova.org/">insanity workout sheets</a> fkeoe http://fitnessdvd.area8sova.org/ shddd <a href="http://fitflop.smchillel.org/">fitflop</a> tgcga <a href="http://fitflop.smchillel.org/">fitflop singapore</a> jhnky <a href="http://fitflop.smchillel.org/">fitflops singapore</a> mwvpv <a href="http://fitflop.smchillel.org/">fitflop in singapore outlet</a> avjnf http://fitflop.smchillel.org/ kkgkx <a href="http://burberry.msvotes.org/">burberry outlet</a> bdgcb <a href="http://burberry.msvotes.org/">burberry outlet online</a> howae <a href="http://burberry.msvotes.org/">burberry outlet stores</a> uhhvs http://burberry.msvotes.org/ ninie <a href="http://vanessabrunosac.msvotes.org/">sac vanessa bruno</a> afyji <a href="http://vanessabrunosac.msvotes.org/">cabas vanessa bruno</a> gcevq <a href="http://vanessabrunosac.msvotes.org/">trousse vanessa bruno</a> kdzsr http://vanessabrunosac.msvotes.org/ oveqx <a href="http://fitness.kachile.org/">jillian michaels</a> jeyrk <a href="http://fitness.kachile.org/">jillian michaels 30 day shred</a> qhkcu <a href="http://fitness.kachile.org/">jillian michaels dvd</a> sahla http://fitness.kachile.org/ enmmo <a href="http://dvdau-saleonline.info/">insanity workout</a> hqbyn <a href="http://dvdau-saleonline.info/">insanity workout for sale</a> pnlbv <a href="http://dvdau-saleonline.info/">insanity workout dvds</a> gtggr http://dvdau-saleonline.info/ ihjws <a href="http://longchamp.msvotes.org/">longchamp bags</a> vtndx <a href="http://longchamp.msvotes.org/">longchamp outlet</a> bynwc <a href="http://longchamp.msvotes.org/">longchamp bags outlet</a> ovnjg http://longchamp.msvotes.org/
28. 05. 2013 | 07:20

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy