E(U)moce stranou

03. 12. 2012 | 09:05
Přečteno 2731 krát
28. listopadu zveřejnil předseda Evropské komise Barroso materiál k fiskální unii. U nás se mu věnovalo jen několik odborných zpravodajských serverů. Hlavní periodika tuto záležitost téměř zcela ignorovala. Možná si v jejich redakcích řekli “proč bychom se měli zajímat o eurozónu, když Eurem neplatíme”.

Vážně, proč vlastně? Protože nežijeme a nebudeme žít v izolaci. Naše geografická poloha to neumožňuje. Všechny změny v EU se nás dotýkají ať chceme nebo ne a je lepší mít na formování budoucích politik vliv. Ztrácet energii zdůrazňováním ostentativního NE každé nové věci přestane být brzy zajímavé a ostatní partneři rychle pochopí, že s kverulantem nemá cenu vyjednávat.

Zatím tedy naši evropskou politiku určuje premiér Nečas a jeho poradce Belling. Konzultují ji prý spolu pomocí SMS během zasedání Evropské rady. Do všech integračních snah preventivně kopou a tak v budoucnu budou moci opět lamentovat, co si to na nás zase v Bruselu vymysleli.

Barrosův plán směřuje k fiskální integraci eurozóny. Ukázalo se celkem jasně, že měnová unie bez unie fiskální je jen obtížně udržitelná. Fiskální unie je krok, který již dlouho netrpělivě očekávají investoři i finanční trhy a je podporován politickým spektrem nalevo i napravo od středu. Postupně by měly být některé pravomoci národních vlád předány na evropské ministerstvo financí, které by mohlo stanovit výši některých daní, vydávat společné evropské dluhopisy nebo mít možnost mluvit státům do tvorby státních rozpočtů. Tyto návrhy nejsou ničím novým, mluví a jedná se o nich již delší dobu. Barrosův návrh počítá i s nezbytnou změnou smluv Evropské unie, takže harmonogram může vzít za své, ale věc je na stole prosincového zasedání premiérů v Evropské Radě.

Barroso považuje za nepříjemné leč nevyhnutelné také prohlubování rozdílu mezi eurozónou a ostatními zeměmi EU. Máme na vybranou, když nejsme členy eurozóny? Samozřejmě že ano, vždyť ani Polsko není členem eurozóny a přesto se intenzivně snaží držet krok a mít vliv. Ostatně Polsko zcela jistě při nejbližší příležitosti k Euru přistoupí. Kromě Polska jsou všichni naši sousedé členy eurozóny. Co nás bude stát být mimo hlavní integrační proud, když naši hlavní obchodní a političtí partneři budou jeho členy, si asi nikdo netroufne hádat.

Jsem ale přesvědčen, že každopádně ztratíme možnost obhajovat opravdové národní zájmy, názory a specifika. Uvědomme si, že evropský vlak už nám jednou ujel. Staré státy se domnívaly, že to bude právě Česká republika, kdo převezme úlohu jakéhosi “leadera” nových států. Bohužel pro nás se to nestalo a místo toho jsme díky současné vládě dostali punc zkorumpovaného kverulanta.

Co bude dál? Integrovaná eurozóna se stane pro svět ještě silnějším partnerem. Bude vnímána jako jádro Evropy a zbytek méně integrované EU bude možná vnímán jako zvláštní forma zóny volného obchodu. Menší míra ochrany investic, menší zájem investorů. Žádná nebo minimální ochrana před útoky finančních spekulantů. A co je ještě horší, není tak složité si představit, že by se úplně stejně mohl stát i společný trh vícerychlostním. Co by to mohlo pro nás znamenat raději ani nechtějme domýšlet.

Tolik jsme se snažili stát se členy EU, abychom se stali pevnou součástí té části Evropy, ke které patříme, a zbavili se tím nálepky země východní Evropy. Teď pro změnu budeme sledovat, jak se nám tato část Evropy vzdaluje. Možná má někdo pocit, že je to tak dobře. Bez diktátu z Bruselu nám přece bude líp. Ale jde opravdu o diktát? Nebo jen my sami odmítáme táhnout za jeden provaz se zbytkem Evropy?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ficovolič napsal(a):

Procesy v Európe budú buď pokračovať smerom k vyššej integrácii, alebo budú degradovať. Neexistuje možnosť statického stavu. No a keďže počet štátov, ktoré majú záujem na vyššej integrácii (vrátane Slovenska), je značný, trend je jasný. Čo bude s tým zvyškom, je naozaj otázne.
03. 12. 2012 | 09:26

Neudržitelný napsal(a):

Dobrý den pane Poci,
téměř úplně stejně argumentujete, jak je dobré jít do té velké EU, jako v 50letech naháněli soudruzi mého dědu do JZD.
03. 12. 2012 | 09:30

Xury napsal(a):

Pro autora:
" Integrovaná eurozóna se stane pro svět ještě silnějším partnerem. Bude vnímána jako jádro Evropy a zbytek méně integrované EU bude možná vnímán jako zvláštní forma zóny volného obchodu. Menší míra ochrany investic, menší zájem investorů. Žádná nebo minimální ochrana před útoky finančních spekulantů. " - skutečně? Nějak jsem si nevšiml, že by se Švýcarsko, Norsko, V.Británie a další země bez eura, zůstaly mimo zájem investorů. Co kdybyste zkusil pro jednou zapnout mozek a nemlet stále stjnou písničku - integrovat, integrovat integrovat?
03. 12. 2012 | 09:33

Martin napsal(a):

Pokud nám něco ujelo, potom to jednoznačně bylo placení miliard EURo na "záchranu" EURa (tak jako třeba už zaplatili a patrně ještě budou platit Slováci) a neexistuje žádný důvod proč se do tohoto cirkusu zapojovat, když je nade vší pochybnost jasné, že fiskální unie by znamenala zestandardnění těchto plateb, prostě tak jako se dneska platí do rozpočtu EU, tak by se pravidelně platilo i na země PIIGS.
Dále je nesmysl že ve fiskální unii budeme moci něco ovlivňovat. Nikdo se bude ptát na názory České Republiky nebo že by dokonce Česká Republika mohla jakkoliv eurozónu ovlivňovat, když každý vidí už dnes že záležitosti kolem EURa fakticky rozhoduje Německo samo.
Stát se součástí Evropy ještě neimplikuje mít EURo, to jsou dvě naprosto rozdílné věci, Evropa v situaci kolem EURa netáhne za jeden provaz ani náhodou a nic podstatného se nám nevzdaluje, spíše je podstatné že jsme dosud nevstoupili do bezedné bažiny.
03. 12. 2012 | 09:36

nestranný napsal(a):

Je zajímavé,jak každý draze placený europoslanec,který kope za jiný tým ss vehementně
snaží přesvědčovat o nutnosti dotažení utopie jednotné Evropy do totálního konce.
Ano,ten konec bude totální.Krach tohoto projektu je již na dosah.Jsem zvědav,
jak tihle předražení nemakačenkové budou zpívat,až to skončí a jim vyschnou
pohádkové příjmy za nic.Už i obyvatelé Německa,ze kterého tento nesmyslný projekt
vyšel se proti němu bouří.I oni už pochopili,že je celé sjednocování stojí nemalé finanční prostředky a strhává je to dolů.Nebude to trvat dlouho a Merkelovou sesadí.
Komu pak budete skákat šipku do zadele vy pane poslanče?
03. 12. 2012 | 09:37

Ficovolič napsal(a):

Martin: Ak dovolíte. Dajme tomu, že výsledok bude taký, ako ste ho opísali. Vznikne veľmi tesné zoskupenie štátov, medzi ktorými budú prebiehať nejaké vzájomné redistribúcie (tie prebiehajú aj teraz a sú nimi eurofondy, voči ktorým nik nenamieta, pretože ste momentálne na strane príjemcu, tak ako my). Čo bude výsledok? Jednotnejší, organizovanejší, celistvejší (a v dôsledku toho stabilnejší a odolnejší voči externým vplyvom) priestor pre podnikanie. Čo myslíte, ktorá oblasť bude pre investorov príťažlivejšia? Homogenizujúci sa (aj keď ešte nie homogénny) ekonomický priestor eurozóny alebo ostatné štáty?V obdobiach konjunktúry to až také dôležité nie je, ale v obdobiach krízy, či stagnácie sa to prudko mení. A ja mám obavy, že nejaká extra ružová budúcnosť Európu ako kontinent nečaká, určite nie v strednodobom horizonte.
03. 12. 2012 | 09:46

Martin napsal(a):

Ficovolič: Eurofondy budou oproti "redistribuci" směrem k zemím PIIGS asi takový problém jako koupit si zmrzlinu oproti koupi baráku na Manhattanu. "Homogenizace" bude znamenat jediné a to že nemocné státy budou stále stejně nemocné, ale onemocní i ty dosud zdravé, polopaticky svrab se rozšíří i dále na Sever.
Za domácí úkol si můžeš vypracovat esej o tom, kolik investorů přinesly Slovensku ty miliardy odeslané na Řecko.
03. 12. 2012 | 09:54

NIMBY napsal(a):

Pro Xury:
Možná jste to Vy, kdo by ten mozek měl zapnout. Nevšiml jste si ještě, že Česká republika není Norsko, Švýcarsko nebo Velká Británie. Ale to nic, ani naši vrcholní představitelé to nechápou a chovají se jako by naše zlodějská Česká republika byla na úrovni Vámi zmíněných zemí. Ale protože není a asi nikdy toho formátu a na té úrovni nebude, nemáme jinou možnost než jak píšete: integrovat, integrovat a integrovat!
03. 12. 2012 | 10:00

Ficovolič napsal(a):

Martin: Na tú domácu úlohu ti odpoviem hneď, o výrobe posledného modelu, ktorý zaviedol do výroby Volkswagen na Slovensku, rozhodla práve naša príslušnosť k eurozóne. Zhrnúť by som to mohol tak, že práve naša prítomnosť v eurozóne sa podpisuje pod tým rozdielom, ktorým je u vás recesia a u nás rasť (na tomto sa ekonómovia u nás vo všeobecnosti zhodujú). Čo sa týka výsledku homogenizácie, tvoj záver zodpovedá kuvikaniu vašich ekonomických "expertov", lenže tí o zániku eura kuvikajú už aspoň 3-4 roky (len čo si ja pamätám) a zatiaľ akosi žiadny zo štátov eurozóny neráčil zohľadniť ich názor. Zrejme to vidia inak :-)
03. 12. 2012 | 10:04

Kelt napsal(a):

Neudržitelný,
ten příměr s naháněním Vašeho dědy do JZD je hodně hloupý,ale já Vám ho neberu-je Váš.
Jen nechápu Váš duševní obzor,když srovnáváte totalitní systém s EU na jedné straně a JZD s fiskální unií na straně druhé.
Hodinky,holinky-oboje stejné,že.Oboje se natahují.
03. 12. 2012 | 10:19

Martin napsal(a):

Ficovolič: Nový model se čas od času zavádí v každé továrně, nového velkého investora Slovensko nemá žádného, i přes růst Slovensko stále nedohnalo ztrátu z posledních let a jak probíhá taková homogenizace jsme měli možnost vidět při spojování SRN a DDR, což byla taškařice za ekvivalent asi bilionu EUR a výsledek je tragický, ovšem jak je vidět nic jsme se nenaučili a budeme to opakovat.
03. 12. 2012 | 10:19

Ficovolič napsal(a):

Martin: Súhlasím s tebou, čas od času sa nový model zavádza v každej továrni, záleží na tom, kedy a v ktorej. Slovensko asi má nového veľkého investora (na Gemeri má vyrásť rafinéria za asi 1 miliardu eur), ktorá má zamestnať cez 1200 ľudí. Tvoj argument ohľadom rastu nie je argumentom (vždy je pre doháňanie kohokoľvek výhodnejší rast ako recesia) a nazvať integráciu SRN a DDR tragickým výsledkom, keď je to práve toto zjednotené Nemecko, ktoré dnes de facto drží EÚ nad vodou, je prekrútením skutočnosti.
03. 12. 2012 | 10:34

Xury napsal(a):

Pro NIMBY:
to jistě nejsou, ale kvůli tomu to ještě neznamená, že musíme přijímat každou pitomost, kterou v Bruselu vymyslí. Nehledě na to, že to autor myslel i do budoucna a pro všechny státy mimo eurozónu.
03. 12. 2012 | 10:42

Josef K. napsal(a):

Tedy k mirgorodským,zatím jsem si všiml, že Vaše svéhlavost a touha po originalitě tuto zemi přivedla k destrukci státu, kultury atp. Patrně toužíte po jejím vymazání z map. Tak si zanadávejte na EU, už jste si vygumovali hlavy, teď jen pokračovat směrem dolů a papír bude prázdný , po Česko zybude jen nápis "Zde jsou lvi."
03. 12. 2012 | 11:17

JenTak napsal(a):

Celkem s vámi souhlasím, pane Poc. (Poci?)
Je to proto, že jsem si nenechal Klausem a jeho euroskeptiky sáhnout na vlastní rozum.
03. 12. 2012 | 11:29

Neudržitelný napsal(a):

Kelt
Můj duševní obzor ponechte na pokoji. Hodinky, holinky znám to je starý a dobrý. A co má JZD a EU společného? Blbá ideologie. Taková, která popírá logické a léty prověřené pořádky a pokouší se hloupými nařízeními změnit něco, co dle zavedených ověřených zkušeností a zákonů, měnit nemá smysl.
03. 12. 2012 | 11:36

gaia napsal(a):

tak jsem se dočetla, že

. Fiskální unie je krok, který již dlouho netrpělivě očekávají investoři i finanční trhy a je podporován politickým spektrem nalevo i napravo od středu.
a tak volám jako Václav Neckář ve filmu Skřivánci na niti

A kde jsou lidi!!!

Má cenu vydávat tolik energie a peněz na něco, na co se těší jen investoři finanční trhy a nějaké politické spektrum?
Nemělo by se začít dělat něcxo pro lidi?

Když počátkem 90. let vystupoval Srstaka v pořadu Chcete mě a pak to parodoval, že nabízel lidi, říkal chcete mně, jsem malý a přítulný, považovali jsme to za vtip a že něco podobného není možné.
Ve středu jsem však koukala na ČT2, kde byl pořad kde skutečně nabízeli lidi. Chudé matky samoživitelky, postižené děti i jejich rodiče, lidi bez prostředků a pod tím běžel text Chcete mě pošlete dárcovskou DMS, 3Kč z každé spolkne operátr.

Kde to jsme a v jakých nadoblačných výšinách žijí politici??
03. 12. 2012 | 11:52

Kelt napsal(a):

To Neudržitelný,
to,že nevidíte rozdíl mezi EU a JZD je poněkud zvláštní,ale u stoupenců vlády Nečase a Klause až tak neobvyklé.
Tak jenom v krátkosti.
JZD byla násilná kolektivizace pod vedením totalitní vlády KSČ,nezřídka doprovázená násilím se strany represivních orgánů státu těch,kteří ji odmítali.
EU je DOBROVOLNÝM ekonomickopolitickým sdružením demokratických států.
Parlament EU je volen ve svobodných a demokratických volbách a jeho rozhodnutí jsou demokratická.
Je smutné,že to musím psát člověku,jehož děd,právě tak jako můj byli násilím kolektivizováni.
To,že nevidíte,nebo nechcete vidět prkvy totalismu ve způsobu vládnutí této vlády ke škodě 80% občanů této země a její postoj k EU,který nás viditelně poškozuje,tomu se již nedivím.
03. 12. 2012 | 11:53

český maloměšťák napsal(a):

Xury
Vy jste zajímavým způsobem rozpolcená osoba.
Na jedné straně zde dlouhodobě lobbujete proti integraci EU a na straně druhé zde publikujete výroky, že " podle mě osobně jsou největším nebezpečím pro Evropu muslimové" .
Nerozumím tomu. Jak chcete tedy zamezit tomu nebezpečí ? Coby jakýsi maličký kvazisamostatný státeček - bez armády, s nemocnými a rozvrácenými páteřními isnstitucemi státu, s politickou scénou připomínající spíše cirkus než vážnou demokratickou práci, s mírou korupce kdesi na úrovni bývalých koloniálních držav Senegalu....
Oplotit znovu hranice ? Nebo se snad přimknout k ruskému dubisku ?
Jak chcete bojovat proti integrovaným teroristickým silám ?
Proti integrovaným politickým centrům?

Pomocí pitomých keců na internetu ?
03. 12. 2012 | 11:55

paprika napsal(a):

Martin- každý, kdo znal NDR a byl teď někdy ve vých. části Německa, může jen tiše závidět. To může tragedií nazvat jen někdo, kdo sedí celé dny v CEP s velkým trychtýřem v hlavě.To neuměli ani ve Vokovicích na Sorbonně.
03. 12. 2012 | 11:55

český maloměšťák napsal(a):

re : ten Senegal tam nepatří /senegalští jistě prominou/
03. 12. 2012 | 11:58

už jen že tomu vládnou KOMISAŘI napsal(a):

Dokud se Barrosovsko-Merkelovská (první je maoista, druhá má nejbližšího poradce od G&S, dá se tedy říct, že jde o maoistickotrockistický komplot) Evropa bude zabývat vytahováním soukromých bank z žumpy za peníze ždímaných občanů, ať to dělají bez nás.

Pokud se Němci chystají bourat jaderné elektrárny, znamená to, že jsou opět jednou na pokraji šílenství. Jsou cykloidní, takže se to v nepravidelných intervalech opakuje.
Na to s kým a jak se nevratně uvážeme k jednomu žernovu bychom měli dávat bedlivý pozor. Nemáme kam ustupovat a po hození do vody se utopíme první.

Kelte, pokud nedokážete rozeznat, že jde o stejný princip, snad ani nic nečtěte.
03. 12. 2012 | 12:00

Neudržitelný napsal(a):

Kelt
Naučte se číst, napsal jsem: "téměř úplně stejně argumentujete, jak je dobré jít do té velké EU, jako v 50letech naháněli soudruzi mého dědu do JZD. A co má JZD a EU společného? Blbá ideologie."
Píšu někde, že není rozdíl mezi EU a JZD? Je tam tisíce rozdílů, ale já psal o argumentaci a o blbé ideologii, ne o rozdílech. Napíšu-li, že něco má společný znak, nepíšu že je to totožné. Je to jasný?
03. 12. 2012 | 12:05

Al Jouda napsal(a):

Tisíciletá lidská zkušenost se zformovala v přísloví : Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti !
Tak jednoduchou věc není schopen náš premiér Nečas nebo i prezident Klaus pochopit ?
03. 12. 2012 | 12:11

Joseph de Maistre napsal(a):

papriko
Někdy si projděte, na kolik sjednocení někdejší západní Německo (Trizonii, BRD) přišlo. Podívejte se na daňové zatížení občanů před a po.
I Angela už říká, že vyrovnávací tranfery musí přestat, a to je dederačka.

Bodří evropští měšťáci si také původně mysleli, že je Napoleon Bonaparte osvobodil a že budování Nové Evropy (ani první ani poslední) bude pro ně skvělá příležitost. Než jim dosadil svoje pucfleky za panovníky a zrekvíroval všechno, co bylo k snědku.

Je prapodivné, jak lidem nikdy nedojde, že opakují tytéž blbosti.
03. 12. 2012 | 12:12

český maloměšťák napsal(a):

Joseph de Maistre
Cudně jste zamlčel výnosy ze sjednocení Německa. Pro celé Německo.
Je divné, že se jeětě i dnes najdou lidé, kteří jsou schopni opakovat stále tytéž blbosti - vyberou si jednotlivost či pouze jednu stranu bilance a na tom pak staví své hodnotící soudy.

Apropo - víte kolik stálo rozdělení Německa ?
Ne - viďte ?
Stejně jako nevíte, kolik stálo to sjednocení.
Protože jde o bilanční jev /vklady a výnosy/. Respektive proces.
03. 12. 2012 | 12:18

gaia napsal(a):

český maloměšťák

přesně jak pravil Napoleon

Každá válka si na sebe musí vydělat další válkou
03. 12. 2012 | 12:39

Kelt napsal(a):

To Neudržitelný,
takže kolektivizace/JZD/ a EU jsou založeny na stejné "blbé ideologii"-to by se mělo tesat do šutru-že?
Hlavně,že Vám chutná.
03. 12. 2012 | 12:51

pepa z deppa napsal(a):

Opakuji sále a stále, opět se ukazuje, že obyvatelé tohoto státu si neumí vládnout.To se naplno ukázalo během posledních "svobodných" dvaceti let.Celá historie Českého státu se točí stále dokola kolem přerozdělování, rozkrádání, znárodňování majetků.Udělejte si exkurzi do historie.Nejlépe se vedlo lidem ve velkém R-U, podunajském soustátí.Proto musíme být i nadále členem většího celku, nyní tedy EU.A to, až do doby, než lidé zdejší dostanou rozum a budou schopni vzít vládu věcí svých na svá bedra!
03. 12. 2012 | 13:04

Neudržitelný napsal(a):

Kelt
Nejsou založeny na stejné ideologii. Ale obě mají blbou ideologii. A už mně dejte pokoj Kelte, buď opravdu neumíte číst, nebo jste zaslepen.
03. 12. 2012 | 13:13

paprika napsal(a):

Joseph de Maistre- jen stále nevím, kde vidíte tu tragedii- Německo je sjednocené, býv. NDR má ultramoderní infrastrukturu, místo Trabantů vyrábí BMW, Německo táhne Evropu a btw. kdyby stáhlo své investice od těch chytrých Pepíků knedlíků, tak tu vyhrabáváme dužnaté výhonky. Že je životní úroveň v nových zemích stále znatelně nižší, než ve starých, považuji po letech budování socialismu za logické. Tak kde sakra je ta tragedie?
03. 12. 2012 | 13:17

Joseph de Maistre napsal(a):

čmm
Kolem Vánoc roku 1989 jsem za pivo v hospodě, v Mnichově - což není nijak laciné město - zaplatil 1,5ODM.
Jedno euro stálo při zavedení 1,95583 DM.
Dnes se cena půllitru piva v témže městě v té samé restauraci blíží k 4 eurům. Tedy cca 8 markám. Což je cca pětapůlkrát více.
V té době měli Němci Mehrwertsteuer 14%, dnes je 19%.
Celková daňová zátěž je ovšem podle oficiálních dat něco pod 50% (PwC).
Německo má o 10% vyšší korporátní zdanění než my. Japonsko a USA o 20%.
Jistěže se jim všem vede velmi dobře.
Pokud ztratíme ze zřetele detaily, jako jsou dotované kursy vaření pro seniory, kde je učí vyjít třemi eury na den.
03. 12. 2012 | 13:23

Joseph de Maistre napsal(a):

čmm
Cenu za sjednocení nelze dnes zjistit, protože z ní byla dohodou 4+2 odstraněna položka reparací, která zůstala na stole po věřitelské konferenci z roku 1952 v Londýně. Jediný, kdo byl odškodněn byl Izrael.
Češi si málokdy uvědomí, že druhá světová válka nebyla uzavřena mírovou smlouvou a že 4+2 je potenciální druhý Mnichov.
Neklaďte otázky, které jsou složitější než fungování nebeské mechaniky.
03. 12. 2012 | 13:39

resl napsal(a):

Čím více pravomocí pro EU, tím lépe bude v Česku. Nebo chce snad někdo říct, že česká vláda, politika, jsou něco, co by si občan přál ? Nechce, děkuji. A pokud budeme Evropě pro smích, můžeme poděkovat hradnímu zloději a jeho zbabělému svazákovi.
Není náhoda, že proti EU je ODS s KSČM, že bolševici ?
03. 12. 2012 | 13:42

oranžáda obecná napsal(a):

plačky eurohujerů přisátých na bruselský cecek mě vždy hrozně dojímají....
03. 12. 2012 | 13:56

resl napsal(a):

Kelt vers. Neudržitelný,
Přirovnat kolektivizaci v JZD k Eu je samozřejmě pitomost. V rozhořčení se to může stát, ale dál bych to neobhajoval.
03. 12. 2012 | 14:02

oranžáda obecná napsal(a):

RVHP byla proti tomuto eurobolševickobyrokratickému , přerozdělovacímu molochu, slabým odvarem.... a svoboda pláče...
03. 12. 2012 | 14:03

Bavor napsal(a):

Pan poslanec píše:"Ale jde opravdu o diktát? Nebo jen my sami odmítáme táhnout za jeden provaz se zbytkem Evropy"? KONEC CITÁTU. Ale samozřejmě, že jde o diktát. Nebo jsme si opatření o kvótách výroby cukru vymysleli sami? Nebo Kvóty na výrobu oceli, obilí, masa, mléka jsme si dali sami? To by asi bylo dost pochybné opatření, když ve světě je nedostatek potravin, ne? A co nesmyslné normy o zastavení výroby žárovek, zakřivení okurek, banánů a podobně. Všechna tato opatření, zejména kvóty jsou "nahrávkou na smeč" velkým nadnárodním výrobcům a bankám. Nám přinášejí jenom ztráty.Tak prospěšná integrace nevypadá. Ale vidím zárodky JINÉ integrace a tou je integrace zdola. Příkladem byla nedávná koordinovaná stávka odborů ve Španělsku, Portugalsku, Řecku, Itálii a Belgii. Tam SKUTEČNĚ šlo o zájmy občanů, ne o zájmy monopolů a bank.
03. 12. 2012 | 14:09

Josef K. napsal(a):

Kelt , Bavor , oranžáda... No bolševický sen o kapitalismu by vám, soudruzi, šel. Tedy ještě mít elementární povědoimí o kapitalismu, demokracii atp. Hlavně, že za vaše životy vždy může někdo jiný. Ovšem regulace společnosti, na kterou žehráte, byla vždy a dnešní stav, při elementární znalosti historie, je velmi liberální. Srovnávat RVHP a EU není podařenou taškařicí, jest to zjevné prokazování vaší nevzdělané pitomosti.
Nejezděte na Karlstein, protoýže ho postavil nějvětší regulátor v historii této země. A ještě navíc Germán.
Chápu, že se vám všem stýská po dobích výroby umyvadel, tanků, raket a kovářských lisů pro africké země v zájmu bratrské pomoci. Bohužel, ta doba skončila tak, jak skončila: Afrika je zaplevelena tanky, umyvadly a kovářským i lisy.
Vaše projevy velmi připomínají sovětské mužiky, zjevně jste mirgorodské plemeno, neumíte žít jinak než pod knutou a stále oplakávati knutu. Stín hlavní sovětských tanků nahradil stín postsovětských poradců na Hradčanech a ve vládě, a to je vám málo. Kozáků se vám zachtělo, zemljanek a pohanky k večeři s medem.
V této zemi tedy přituhuje řádně, z východního směru vanou větry, které ochladí mirgorodské na přijatelnou teplotu. Sádelnatost normální podnebí nesnese.
03. 12. 2012 | 14:20

Kelt napsal(a):

Oranžádě se stýská po staých dobrých časech RVHP,kdy kšeftoval s bony a vylepšoval si životní úroveň.
Bohužel ty časy jsou pryč a není jiná možnost,než jak naznačuje "Kikina"zbavit se molochu EU a přimknout se ke slovanskému dubisku.
Jeho model demokracie je mu velmi blízký-mohl by si to potom dvakrát vyměnit s Nečasem.
03. 12. 2012 | 14:21

Bavor napsal(a):

oranžáda obecná napsal(a):
RVHP byla proti tomuto eurobolševickobyrokratickému , přerozdělovacímu molochu, slabým odvarem.... a svoboda pláče... KONEC CITÁTU. RVHP nám zajišťovala odbyt v dohodnutých komoditách, a tedy zaměstnanost. Co nám zajišťuje EU? Nižší výrobu potravin a tedy nesamostačnost v potravinách. Zajistila nám zrušení výroby cukru a jeho vyšší ceny z dovozu. Nižší výrobu oceli ve prospěch konkurenčních nadnárodních společností. Likvidaci některých tradičních odvětví - textilní a oděvní výroby, likvidaci výroby špičkových radarů (Tamara, Věra). Co nám EU dává? Nesmyslná nařízení, která náš parlament POVINNĚ přepisuje do našeho zákonodárství. Integrace v RVHP byla PTRAVÝM OPAKEM integrace EU.
03. 12. 2012 | 14:30

Josef K. napsal(a):

Joseph de Maistre. Měl byste začít lkát nejen nad Mnichovem, ale i nad Janem z Lucemburku, Bořivojem a Boleslavem...Všechno to byl jeden Munchen, samé germánky v postelích, děti odrozené...Oslavujte Michala de Causis, to byl kabrňák i tu lišku zrzavou doběhl, sice za cenu Husova upálení, ale ten to světu ukázal. Vůbec mi mirgorodští připadají více jako jeho potomci než Husa.Pokud by nebyli mirgorodskými.
Jo, a ta capicha dole je také plná germanismů.
03. 12. 2012 | 14:32

Josef K. napsal(a):

Bavor, zajedou na Saharu, plná tamar a umyvadel...sdělano v ... (RVHP)
03. 12. 2012 | 14:34

Bavor napsal(a):

Josef K. napsal(a): "Srovnávat RVHP a EU není podařenou taškařicí, jest to zjevné prokazování vaší nevzdělané pitomosti". V tomto s vámi Josefe K musím souhlasit. Zejména ve vašich textech se to projevuje.
03. 12. 2012 | 14:35

resl napsal(a):

Bavor : Nižší výrobu oceli ve prospěch konkurenčních nadnárodních společností.

že vy opisujete ?
03. 12. 2012 | 14:58

pamětník napsal(a):

Autor
namísto agitace by měl zapracovat na zvýšení své nízké morální úrovně a nevyskakovat po cizích vdaných ženách.
03. 12. 2012 | 15:02

Libri napsal(a):

pokud stádo letí splašeně k útesu, bývá mnohem rozumnější v tomto stádu nebýt. i když kecy zaručující světový mír a prosperitu jsou "pěkné", realita je, že se stádo zabije
03. 12. 2012 | 15:08

pamětník napsal(a):

Josef K.
přesunuli propagandistické žvanění od Přemysla Sobotky zase sem. Chtějí zase dostat na pr..l - frak. :))
03. 12. 2012 | 15:12

Záškodník napsal(a):

Přesně pro tohle vás nikdy nebudu volit!
Na to,jací jste u socanů populisti, jste překvapivě názorově konzistentní.
Měli byste ale začít přemýšlet o tom,jestli je to pro vaše voliče přijatelné-kolik z nich,že chce platit eurem?
03. 12. 2012 | 15:26

Záškodník napsal(a):

Josefe K.,

vy tady ty Germány propagujete už dost dlouho a dost nápadně. Nejste náhodou Bukvoj? Ten taky horuje pro nadrasu a unii.
Váš nohsled,nepříliš bystrý Resl, plní roli toho užitečného i.....
03. 12. 2012 | 15:29

Záškodník napsal(a):

Britové o sobě rádi říkají, že tolerantně a flegmaticky ustupují kdečemu a proberou se k buldočímu odporu, až když jsou přitlačeni ke zdi. Kdo v Británii sleduje pár desetiletí nepřetržitého ustupování politické korektnosti, nekontrolované imigraci, rabování národních svobod Evropskou unií a pozvolného neomarxistického převratu ve vzdělávacích a sociálních institucích, si už kladl zoufalou otázku, jak daleko k té zdi je. Co všechno si ještě Britové nechají líbit, než vybuchnou, a zda ebude pozdě.

Postupovalo to pomalu, po kouskách a nenápadně. Letos však kotel začíná přetékat. EU tlačí na další finanční ždímání, ačkoli si celá Británie utahuje opasky, až jí kosti skřípou. Svobodným médiím hrozí obojek státní kontroly, kterou připravuje Levesonova komise jako „trest“ za korupční praktiky Murdochových novinářů z deníku News of the World. Gangy pákistánských pasáků przní stovky anglických puberťaček s nejméně desetiletým vědomím místních správ a policistů obávajících se informace zveřejnit, aby nebyli nařčeni z rasismu.

Před měsícem se zdálo, že by britská tolerance mohla přetéct v Británii nebývale ojedinělým uvězněním bez obžaloby Stephena Yaxley-Lennona, předsedy hnutí English Defence League (EDL), jehož činností jsou nenásilné protesty proti islamizaci britských měst a jenž se nedopustil žádné nezákonnosti. To se udrželo pod pokličkou potlačením informace v hlavních médiích a falešným nařčením EDL z rasismu.

Trpělivost obrovské části britské veřejnosti však přetekla útokem sociální služby rotherhamské labouristické místní správy na Stranu za nezávislost Spojeného království (UKIP) odebráním tří dětí svěřených bezúhonnému a pečlivému pěstounskému páru. Vysvětlení znělo, že coby členové „xenofobní a rasistické“ strany UKIP nemohou správně vychovávat etnicky odlišné děti z východní Evropy, aniž by narušili jejich „kulturní a etické potřeby“....

Benjamin Kuras
http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/odebranim-tri-deti-v-rotherhamu-dosla-britum-trpelivost
03. 12. 2012 | 15:35

Záškodník napsal(a):

"Vymývání mozků a zastrašování

Britům konečně dochází, jak hluboce a intenzivně jsou jejich instituce prosáklé totalitními praktikami neomarxistické levice, jež proti nim bojují označením „rasismu“. Stejně jako v minulosti komunistické režimy bojovaly označením „reakcionářství“. Rozsáhlé protesty médií naznačují, že se Británie snad odhodlala totalitnímu převratu bránit.

Začínají se ozývat i někteří sociální pracovníci. Ti popisují instruktáže, v nichž byli doháněni k slzám a psychickému zhroucení vynuceným přiznáváním vlastního rasismu. Z něj pak byli „léčeni“ a přeprogramováváni, aby jej uměli „odhalovat“ v každém bílém Britovi.

Rotherhamská správa požadované oficiální zdůvodnění pěstounům nevydala a zamítla zveřejnění vlastních záznamůV internetových médiích jsou popisovány praktiky instruktorů záhadné zákulisní organizace Common Purpose, která už vyškolila okolo 30 tisíc takto přeprogramovaných představitelů místních správ, školství, soudnictví, policie. Podle příruček z nich vytváří „budoucí lídry“ schopné „řídit mocenské páky společnosti“, vést „vnější autority“ a v partnerství s ostatními absolventy kurzů „posilovat moc jednotlivců a komunit“. To vše na útraty daňových poplatníků, z rozpočtů městských správ a veřejných institucí, které si takové instruktáže objednávají.

Podle některých jednotlivců, kteří instruktáže „přežili“ a zůstali normální, je to vymývání mozků a přeprogramování mysli ze svobodné vůle na šablonovité myšlení politické korektnosti. Z příručky Beyond Authority (česky nejspíš „za úřední mocí“ či „nad úřední mocí“, nebo možná i „jak obejít veřejnou moc“) organizace Common Purpose lze vyčíst návody, jak využívat „užitečných idiotů a expertů“ ve vlivných funkcích a jak zastrašovat a veřejně znectívat odpůrce."

B.Kuras
03. 12. 2012 | 15:38

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

"Firmě BXL Consulting, kterou spoluvlastní Pavel Telička, jsme platili měsíční paušál 140 tisíc korun po dobu půl roku. Bývalý eurokomisař Telička má v Evropské unii výborné renomé a má také skvělé znalosti. Nikdo lepší, kdo by nás mohl zastupovat, podle mě není," tvrdí náměstek brněnského primátora Robert Kotzian (ODS), který s nápadem lobbingu přišel."
Zdroj: http://brno.idnes.cz/telicka-lobboval-za-brno-v-bruselu-d5j-/brno-zpravy.aspx?c=A121203_1861947_brno-zpravy_bor

Odesákovi až tak Brusel nevadí a klidně vydává i veřejné peníze na lobování v Bruselu.
Místo poctivé politiky špinavé kšefty.
03. 12. 2012 | 15:43

Záškodník napsal(a):

"Nová výživná dávka pro Řecko ve výši 44 miliard eur představuje – vyjádřena v korunách – více než polovinu veškerého českého veřejného dluhu. Řekům budou také vráceny úroky z vlastních dluhopisů v držení ECB. Centrální banky zemí eurozóny se vzdají podílu na zisku, který by ECB generovala z „odpouštěných“ řeckých úroků. Budou rovněž sníženy úrokové sazby z dalších dluhových řeckých instrumentů a prodlouženy jejich splatnosti – z dosavadních 15 na 30 let u řeckých závazků vůči stabilizačnímu fondu EFSF. Bude také vyhlášena dobrovolná ochota Řeků odkoupit od věřitelů pohledávky, pokud nebude cena vyšší než 35 centů z každého eura původní denominace. V současnosti se na sekundárním trhu prodávají v rozmezí 20 až 30 centů za euro.

Původní reformní sliby řeckých představitelů by k nápravě veřejných financí země samy o sobě nestačily. Jenom příští rok by se bez všeobecného odpouštění dostalo Řecko v zadlužení na 190 procent HDP (přitom mu už letos na jaře soukromí věřitelé zhruba 110 miliard eur „dobrovolně“ odpustili).

Nově propočítaný řecký dluh dosáhne v roce 2022 „pouhých“ 120 procent HDP, a to už prý stačí Trojce jako zvládnutelná zadluženost. Pro srovnání: mnohem výkonnější a spolehlivější USA považují současný fiskální dluhový útes ve výši zhruba 100 procent HDP za neřešitelný.

Obavy z Vánoc budí už jen mayští hvězdáři."

http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/v-eurozone-zavladlo-vanocni-primeri
03. 12. 2012 | 15:44

Bavor napsal(a):

resl napsal(a):
Bavor : Nižší výrobu oceli ve prospěch konkurenčních nadnárodních společností.

že vy opisujete ? Konec citátu. Ne neopisuji, pouze POPISUJI.
03. 12. 2012 | 15:48

resl napsal(a):

Fabriku řídil komunistický analfabet, sotva schopný přečíst své jméno na dveřích. No a někteří zase nejsou schopni napsat něco ze své hlavy. Tak s takovými do Evropy nepůjdeme, ani když si očistí boty od hnoje a vyleští řád za výstavbu socialismu. S takovými se dostaneme leda tam, kde už jsme byli. Záškodník už bude vědět kam, je chytrý, sečtělý a ví, že Česko se bez EU obejde. Musím letět, tak pa. r.
03. 12. 2012 | 15:58

oranžáda obecná napsal(a):

obhajovat EU, tenhle bolševický moloch, může dnes už jen totální tro.l, nebo ten, kdo je přisátý přes dotace a granty k našim penězům prostřednictvím evropskému cecku. A že takových je.......... Rath a jemu podobní..
03. 12. 2012 | 16:08

Záškodník napsal(a):

"Absolutně jsem podcenil ten naprostý fanatismus, pane Barroso, vás, vašeho kolegia komisařů a Evropské centrální banky. Vy teď válčíte na všech frontách. Dnes jste oznámil, že budeme mít bankovní unii. Ještě více centralizovaného řízení, ještě více regulace.

Jasně říkáte, že zatímco si myslíte, že národní státy by měly dále existovat, nesmí mít žádné demokratické pravomoci.

Veškerá demokracie se bude odehrávat zde pod tím, čemu říkáte komunitární metoda, která samozřejmě znamená, že vaše nikým nevolená Komise má jako jediná právo představit novou legislativu.
Takže vám nevěřím, když to říkáte. A ten tón toho, co se řeklo a událo v posledních dnech, mi připadá velmi varovný. Mario Draghi, nyní zvaný některými eurooptimisty Supermario, nám nedávno ukázal svoji velkou bazuku. Navýšil sázky a řekl – a pro mě to je divný koncept –

že má nelimitované peníze." !!!!!!!!!

Nigel Farage
03. 12. 2012 | 17:24

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

poděkujme soudruhovi barrosovi za brzký zánik EU. sice to dělá nevědomky hloupostí, ale to je jedno. důležitý je výsledek.
03. 12. 2012 | 19:40

český maloměšťák napsal(a):

Záškodník
Má nelimitované /úplně nelimitované samozřejmě ne...a také to tisknutí není tisknutím...ale spíše jde o dodávání likvidity/ peníze. Coby psychologický, důvěru trhů uklidňující nástroj . To jste nevěděl ? To ví téměř každý.
Technická - vy si myslíte, že peníze /bankovky , mince.../ že jsou kryty něčím jiným než důvěrou v ně ? /jistě - částečně rezervami u CB...ale ta v případě velkého plošného runu na banky bude také muset tisknout peníze..../
Bez důvěry jde dolů vše - kapitálové investice, měna, po čase i spotřeba....roste akorát tak úrok, inflace, nezaměstnanost a chudoba.
To byste chtěl ?? Nebo co vlastně ? Dolar za třicet korun ? A litr benzínu za padesát ?

KOmise není nikým volená ?
A kým je volená např. vláda ČR ? Když teda Komise volená není NIKÝM ?

Zkuste někdy použít svůj mozek - a ne cizí.

"Za politické vedení Komise odpovídá 27 komisařů – každou členskou zemi reprezentuje jeden. Předseda Komise přiděluje každému komisaři na jeho pětileté funkční období určitou oblast politiky.

V současnosti Komisi předsedá José Manuel Barroso, kterému v únoru 2010 začalo druhé funkční období.

Předsedu Komise jmenuje Evropská rada, která po dohodě s předsedou také jmenuje jednotlivé komisaře.

Jmenování všech komisařů včetně předsedy musí schválit Evropský parlament. Jemu jsou také komisaři odpovědni během funkčního období a jedině Evropský parlament má právo vyslovit Komisi nedůvěru a rozpustit ji.

Fungování Komise zajišťuje personál, který se skládá z administrátorů, právníků, ekonomů, překladatelů, tlumočníků, asistentů atd. Ti všichni jsou sdružení do útvarů známých jako generální ředitelství (GŘ).

Výrazem Komise se označuje buď sbor 27 komisařů, veškerý stálý personál nebo instituce jako celek. "

Představte si tedy, že by členy EK volili voliči nebo členové EP. Co myslíte - kolik by tam bylo Čechů...a kolik např. Němců ?
No a tak je tam vždy po jednom, viďte ? To je, co ? To je totalita !!!

Ale možná že vymyslíte jiný systém - lepší, tak abyste byl spokojen a nemusel zde stále hýkat o tom, jak vás EU poškozuje a jak se rozpadá a že za to mohou nevolená RK a vůbec všichni ti, kterým tak fatálním způsobem nerozumíte....
Povykujete tu jak nějaký fanatik nebo vesnický šulín - který uteče, jakmile se objeví v mužstvu nějaké problémy. Uteče a na útěku řve, " já vám to říkal, nemělo se to vůbec zakládat, to nemohlo dopadnout dobře..měli jsme si čutat jne u nás na mezi....!!"

Poslyšte ....kandidáty Národní Fronty jste volit chodil ? A tím i vedoucí úlohu KSČ, socialismus, mír a věčné spojenectví se Sovětským Svazem ?
No ale není nad to se pohoršovat nad EU , že...
/zkuste se tak trochu zamyslet nad tím, co pojem EU vlastně obsahuje...a že tedy to jste i vy - Záškodník..../

KOnec vysílání. Mělo jít pouze o malé školení z reality...ale nějak jsem se rozepsal.

P.S. Už jste si vygůgloval pojmy Volcker rule a basel iii ??
03. 12. 2012 | 19:50

Záškodník napsal(a):

Šlapka

Pokud tady někdo povykuje jako hysterický "šulín", tak to rozhodně nejsem já.
Já jsem jen pro ty, které to zajímá (a Farage je u nás i v Británii hodně populární),zkopíroval kousek z jeho projevu.

Tak proč reagujete tak podrážděně?
A proč na mě vůbec reagujete,když je EU tak superdemokratická a všechno je zalité sluncem?

Mimo jiné Farage ještě dodal-"Já si nemyslím,že peníze rostou na stromech".
Jsem stejného názoru. "Nelimitované" peníze jsou konečná.
03. 12. 2012 | 20:03

Xury napsal(a):

Pro ten, kdo se hádat nebude:
"Odesákovi až tak Brusel nevadí a klidně vydává i veřejné peníze na lobování v Bruselu.
Místo poctivé politiky špinavé kšefty. " - uniklo vám několik dost podstatných věcí. Jednak v Bruselu lobují všichni, od firem přes jednotlivé státy až po NGO. A jednak primátorem Brna je pan Onderka z ČSSD, který nepochybně musel celý kontrakt společně s radou města schválit. Jenže to byste si musel kopnout i do ČSSD, že?
03. 12. 2012 | 20:07

Joseph de Maistre napsal(a):

čmm
Je zvláštní, jak se vždycky ztratíte jako pára nad hrncem, když se vám něco nehodí do argumentačních schémat.
Německo od nástupu kancléře Kohla zvýšilo svůj státní dluh třináctinásobně. To je ta cena, na kterou jste se ptal.

Co se legitimity evropských KOMISAŘŮ (vždycky si představím kníratého bývalého námořníka v koženém tříčtvrťáku a placaté kožené čepici. s neforemným Mauserem v dřevěném puzdře u pasu) týče, měl by je, jako je ve federálních systémech běžné, jmenovat VŠEMI voliči zvolený prezident.

Nebo by si předseda, čerezvěčajnyj komisař, najmenoval své posluhy-sekretáře sám, ale na základě většiny své strany v EP a svého appointmentu někým mimo a nad. Velkým Vontem, kupříkladu.
To druhé je méně legitimní a průhledné než to první, ale může také reálně fungovat. Pokud na sebe Velký Vont nebere bilderbergský plášť neviditelnosti a svými těžce z obyvatelstva vyceděnými horami peněz ručí za svou autoritu, na místě a in persona.

Na mysli mi tane takový Hermann Josef Abs, třeba. Slizký manažerský had, nepřekonatelný hospodářský kormidelník (o Ludwigu Erhardovi říkal, že pan honorární profesor bývá velmi potěšen, když mu skuteční profesoři říkají kolego), který nás stál velké prachy už jako protektorátní správce arizační Union Banky a pak znovu jako faktický zprostředkovatel londýnské dluhové konference. Z velké části jeho zásluhou jsme přišli o reparace (odmyslíme li si Havlovo a Dienstbierovo aranžmá, kterým jsme se defakto omluvili za protektorát) a naopak, zbídačelé Německo se dnes dostalo tam, kde je.
Rytíř Božího hrobu a zakladatel Deutsche Nationalstiftung.

27 komisařství? Vemte si, že máme i komisařku pro klimaktérium, nějakou Connie Hedegaardovou.
To není Unie, to je adlibitum.
03. 12. 2012 | 20:51

Josef K. napsal(a):

Záškodník , oranžáda a Nigel Farage.
Podpora Hitlera v Protektorátu u českého obyvatelstva byla relativně velmi vysoká
a soudruh Záškodník, Bavor a podobní milovníci Farageovských populitstických výkřiků některým dnes zřetelně ukazují proč. Tedy nejde o Hitlera, oni to svedou na německou přirozenost, neboť stejně tak podporovali Brežněva, Husáka a budou podporovat nějakého jiného nositele mirgorodských pořádků.
Je to zaostalost, zpátečnictví a lenost. A ještě se rozhodli svými nackovskými projevy zaplnit zdejší diskuse.
Pomáhat a chránit.
03. 12. 2012 | 21:33

Josef K. napsal(a):

Joseph de Maistre spolu s výše uvedenými...Co jste asi tak v životě udělal smysluplného, je možné ptáti se. Spíše obecní blázen...blázni. Internet jest vámi objevenou svobodou? pro propagaci vlastní pitomosti?
03. 12. 2012 | 21:37

pamětník napsal(a):

Jaká parta bláznivých protislovanských fanatiků se sešla pod nickem Josef K.? Vy asi nejste duševně zdraví, působíte jako skupina psychicky alterovaných pacientů v experimentu testování možného terapeutického efektu aktivit na internetu.
03. 12. 2012 | 22:22

Josef K. napsal(a):

O pamětnících, oranžádách a mirgorodských. Je známo, že Česko si hrdě brání pod hesly národního boje proti cizákům a za slovanskou čistotu "svůj" bankovní systém. Tedy jeho s výjimkou všech hlavních bank, ale s přihlédnutím bank patřícíh PPF, J and T atp. Tyto privátní české banky se dle vlastních poznatků ČNB zcela vymykají spořádaným evropským bankám.
Kyperský prezident je absolventem sovětských univerzit. Jeho zemně dlouhodobě pere peníze ruských, ale i českých oligarchům a mafií všeho ražení. Evropská unie odmítla vyplatit podporu Kypru do doby než se vypořádá se svými bankami a jejich nekalými praktikami. Zcela shodnou pozici jako Kypr zaujímá Českoteritorium, Národní banka a Prezident (jeho název blízký jistému výrobci sýrů není náhodný).
Kypr klidně zkrachuje, zatím si půjčil cca 1/3 nezbytné částky u Rusů, EU odmítá ruské oligarchy dotovat z peněz poplatníků. Totéž se však děje i v tuzemsku.
Kyperské banky jsou nyní auditovány a míra nečistoty bude rozhodující pro záchranu celé země.
Jen na okraj Kellner má na Kypru snad všechny hlavní společnosti.
Tolik tedy o národovoleckých motivacích českého "prezidenta" a mirgorodských.
Pamětníci, oranžády, Bavorové atp. jsou buď pitomci,nebo jsou ponořeni do českého mafiánství, tedy pitomci na 2.
Pitomci jsou zcela jistě, neboť jen pitomec neví, že jest pitomcem, zvláště po desítkách let vlastní vlády, která i jeho domov připravila o střechu, část zdí, jistě o celou knihovnu, obrazy a wc.
Mirgorodští nejsou odchování v čistých stájích, jak známo. Ovšem čistota stájí je už pár set let v Evropě považována za předpoklad chovu kvalitních plemen.
Brodě se ve výkalech až po uzená kolínka, mirgorodský sní o tom, až dostoupí k jeho nozdrám.
03. 12. 2012 | 22:58

pamětník napsal(a):

Josef K.:
Převážná většina vašich textů, agitátoři, je věcně prázdná bezcenná protičeská propaganda vždy doplněna slovním hnojem osobních útoků a pokusů o urážky.
03. 12. 2012 | 23:03

Libertad napsal(a):

Pane sociální demokrate, mám jeden dotaz. Nebyl jste dříve v KSČ. Děkuji předem za pravdivou odpověď.

S pozdravem Sidonio Libertad
03. 12. 2012 | 23:04

pamětník napsal(a):

Mimochodem: Je zjevné, Josef K., že sem tapetujete texty, ke kterým jste přišel při úklidu archívů anebo tak nějak. První větou spojíte oslím můstkem rádobyvtipnou nadávku oponentům s tapetou - a máte vymalováno. Že to už na první pohled působí jako pitomost? Co na tom, agitační buňka splnila další úkol a hodila sem další kýbl špíny. Jste ubožáci - prý "Podpora Hitlera v Protektorátu u českého obyvatelstva byla relativně velmi vysoká". Samý slovní hnůj.
03. 12. 2012 | 23:12

pamětník napsal(a):

Libertad
kádruje? Taky způsoby.
03. 12. 2012 | 23:13

ó, ta uzená kolínka, až sem je cítím napsal(a):

Kypr, jak známo od dob Otellových, je nepotopitelná letadlová loď.
Pokud je v současnosti nadnášena 26 miliardami ruských eur, může spolu s černomořskou flotilou zamířit k syrským břehům.

Vám, Josefe K. doporučuji 150g vepřového po židovsku za 29,-Kč z pražské vládní jídelny. Splníte si tím své tajné sny, přestanete blábolit s cesty, hodně ušetříte, což při vašem důchodu dávno vysloužilého politruka jistě nebude od věci a navch si tím vytvoříte solidní základ pro pančovaný lak na rakve, kterým se po nocích kojíte. Vedle nadějí na revanš jarmulkářských sudeťáků.

Za mladších let jsem si myslel že Jirka (X.) Doležal je židovský nácek proto, že je blázen (vystudovaný). Teď vidím, že příčinná vazba má obrácený vektor.
03. 12. 2012 | 23:24

Josef K. napsal(a):

Pamětník. Češství? Rodiny Červených, snad Masaryka, Schauera, Kundery, Kundery, Patočky, , Londona, Procházky, Klímy, Havla, Radoka, Jana Grossmana, Heyrovského, Kafky atp. jistě není .....
češstvím pamětníkovým.

Tak generál Gajda, Stříbrný, Klement Gotwald, Michael Causis, prokurátor Krupauer, jistý Robek z foilosofické fakutlty, architekt Machonin, Hájek z Květů, Gott, Bartoška, Michal David se svým Janečkem a podoboná líheň jest češstvím pamětníkovým.
Pak tedy jsem antičech pamětníkův, .....
ale Čech těch prvních.
Nebudu sám, pamětníku, nebudu.

A propois, kdo to byli Červení??? Vy vlastenče.
03. 12. 2012 | 23:33

Josef K. napsal(a):

ó, ta uzená kolínka, až sem je cítím... Máte hlad? A jste z prostředí politruků? Já je neznám.
03. 12. 2012 | 23:58

sviňucha napsal(a):

Josefe, ale teď už opravdu poslední kontuszówku!
Jinak se vám následující text bude rozmazávat před očima:
Porpoises are small cetaceans of the family Phocoenidae; they are related to whales and dolphins. They are distinct from dolphins....
04. 12. 2012 | 00:02

češka napsal(a):

To autor
Absolutní souhlas.
Kalousek s Nečasem se chovají jako spratci, kteří vědí, že jejich rodiče mají existenční starosti, přesto svými neúměrnými požadavky a podraznickým způsobem své rodiče vedou k finanční propasti.
Přitom se potutelně šklebí, neb pro svou vlastní potřebu si již "našetřili " dost a před dalšími volbami stačí "maličkost", včas zdrhnout.
04. 12. 2012 | 00:11

Josef K. napsal(a):

sviňucha...začínáte se učit práci s textem, fajn...
04. 12. 2012 | 02:40

Záškodník napsal(a):

Josífku,

když vás ten Farage tak očividně rozčiluje, to asi taky trefil přímo na komoru,což? Že to nenecháte plavat.

Když byl tenthle pán v HP, tak nasbíral velmi vysoký počet bodů a vesměs všechny ohlasy a dotazy byly pozitivní. Čím to asi bude?
Možná proto,že EU funguje tak dokonale a je tááák demokratická (RVHP byl jenom odvárek).

O vašich motivacích si už udělal jasno úplně každý, pozdravujte v Landsmannschaftu!

Zajímavé - Resl s Josefem byli jedinými spravedlivými v ČR-chrabří disidenti. Všechno vůkol jsou komouši, svazáci, stbáci a šedá zóna.
Co na tom,že o dvě generace mladší.
Vyjadřováním si tedy nezadáte s politruky z VUMLu,jak již napsal někdo přede mnou. Měli jste dobré učitele,soudruzi "disidenti".
04. 12. 2012 | 09:06

Záškodník napsal(a):

Josífku,

když vás ten Farage tak očividně irituje, to asi taky trefil přímo na komoru,což? Jinak byste to nechal bez povšimnutí,ne? Takové ošklivé pomluvy.
Barroso taky čuměl jako puk.

Když byl tenthle pán v HP, tak nasbíral velmi vysoký počet bodů a vesměs všechny ohlasy a dotazy byly pozitivní. Čím to asi bude?
Možná proto,že EU funguje tak dokonale a je tááák demokratická (RVHP byl jenom odvárek).

O vašich motivacích si už udělal jasno úplně každý, pozdravujte v Landsmannschaftu!

Zajímavé - Resl s Josefem byli jedinými spravedlivými v ČR-chrabří disidenti. Všechno vůkol jsou komouši, svazáci, stbáci a šedá zóna.
Co na tom,že o dvě generace mladší.
Vyjadřováním si tedy nezadáte s politruky z VUMLu,jak již napsal někdo přede mnou. Měli jste dobré učitele,soudruzi "disidenti".
04. 12. 2012 | 09:08

Záškodník napsal(a):

Milá Češko,

To, že se naše vláda odmítá účastnit takových taškařic, jako je přebírání Nobelovky za mír,
že jde sama proti unii, jež podporuje islamistické teroristy v době,kdy v celé Evropě roste antisemitismus,
a že odmítá vlézt pod ekonomický protektorát EU zaštítěný tzv. úmluvou o fiskální a bankovní unii, jsou jediné věci,které ji v mých očích ještě omilostňují.

I u nadávání na vládu,jež je národním sportem, by měl občas občan zapnout mozek.
A asi nejen v mých.
Jak říkám-socani jdou proti mínění vlastních voličů(co se eurozóny a fiskálu týká stoprocentně).
04. 12. 2012 | 09:14

český maloměšťák napsal(a):

Joseph de Maistre
Opět řvást.
Kde máte druhou stranu bilance ? Výnos ze sjednocení je tedy nula ??? Německu tedy bylo lépe přiexistenci NDR, Západního Berlína ...
:D

Milý pane - nejenže operujete stále jen s jednou stranou bilance - ale jednak lžete a jednak opět vyjmenet jen jednu stránku věci. Zkuste raději použít debt to GDP. Pak se snad již i ve vaší kebulce trochu rozsvítí...

Záškodník
Nechápu, proč se stáůe dovoláváte nějaké své /nám zcela neznámé / známé /šlapka/ ? To je osoba stejná kvylity autority jako Farage ?
Zná se i s Klausem ?
:D

Pánové pokračujte - mám rád kabarety i té nevalné úrovně. Jsou milé - svou naivitou a urputností, jak se snaží přesvědčit, aby si návčtěvníci koupili lístek i na příští propadák.
04. 12. 2012 | 12:05

český maloměšťák napsal(a):

Záškodník
Vy tomu, co nosíte v hlavě - vy tomu říkáte mozek ?
A co na to šlapka ? Scuhlasí také s takovýmto očividným bludem ?

Myslel jsem si to.
04. 12. 2012 | 12:07

Joseph de Maistre napsal(a):

čmm, opět mlžící
Reálná mzda je v BRD dnes nižší, než byla před 20 lety.
Co mě zajímá, jsou socioekonomické parametry, které země nabízí vlastním obyvatelům, ne kolik vynáší Goldmanům.

Němci museli o rok zkrátit docházku v gymnáziích, aby ušetřili. Děti se odhlašují z fotbalových klubů a dobrovolných hasičských sdružení, protože musí do půlnoci šprtat a dělat domácí úkoly. Aby za osm let stihly to, na co předtím měly 9.

Samozřejmě to je německou pitomostí.
U nás je každému jedno, jestli děti vůbec do něčeho podobného škole chodí.
Hlavně když jim někdo podepíše vysvědčení.

kečupa mi nadává: ionesco probably
04. 12. 2012 | 13:00

insider napsal(a):

Autorovo zaujetí pro EU má praktické důvody, na příslib evropských dotací se dají podnikatelky přemlouvat do postele.
04. 12. 2012 | 14:51

to snad raději intelektuálky napsal(a):

insider
To je dobrý nápad. Netušil jsem že placený internetový žvást může být tak inspirativní.
Jak ale znám podnikatelky, tak budou i v té posteli mlít o grantech, dotacích a podobných chujovinách, takže jestli ono je o co stát.
04. 12. 2012 | 15:13

Josef K. napsal(a):

Záškodník. Instantní puding v pseudolicenční výrobě spolu s pomazánkovým máslem není zrovna něco, čím by si člověk měl plnit hlavu, záškodníku. A Vy to srkáte nejen ústy, ale i nosními dírkami a ušima. Vaše snaha dostat tuto směs do své lebky i skrze oční otvory jest obdivuhodná, ale Paul Merild z Váus jaksi nebude, neboť se již stáváte obětí vlastní příchylnosti k té hmotě.
04. 12. 2012 | 17:29

insider napsal(a):

to snad raději intelektuálky:
Ten nápad byl dříve než placený internetový žvást. Ne můj.
04. 12. 2012 | 18:06

češka napsal(a):

To Záškodník,
obchodujeme s EU a banky získávají cca 0,2 Eura z obratu. S průměrnou mzdou 1000 Eur každý z nás měsíčně vyhodí 200 Kč.
04. 12. 2012 | 20:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy