Ty peníze si ukradneme sami

12. 11. 2012 | 07:55
Přečteno 6092 krát
V současné době jsou v plném proudu jednání o další podobě a záměrech tzv. evropských fondů. Řeší se kolik peněz bude pro země EU, na co budou určeny a jak by měly být použity. Jedním z nástrojů, který by Evropská komise ráda zřídila je tzv. CEF (Connecting Europe Facility), neboli prostředek k propojení Evropy a nástroj pro investice do infrastruktury. V rámci CEF by mohl být financován například rozvoj rozvodné sítě v České republice, který je důležitý proto, abychom zabránili možným budoucím „blackoutům“. Nástroj CEF by tedy byl jistě zajímavý a z evropského hlediska potřebný, ale jak bývá už skoro zvykem, jako u jiných smysluplných záležitostí, Česká republika se postavila proti.

Důvody českého postoje jsou průzračně jasné. Protože ani evropské zdroje nejsou bezedné, má být CEF financován ve výši 10 mld. EUR, které by byly přesunuty z Fondu soudržnosti. Navíc by byl program přímo řízen Komisí a výběr financovaných projektů by probíhal na základě volby z Bruselu a vyhlášených výzev a jejich hodnocení. Ale zjednodušeně řečeno, o tom na co peníze půjdou a hlavně komu je přihrajeme, si chceme rozhodovat my sami.
Z Fondu soudržnosti jsou financovány Operační program Doprava a Operační program Životní prostředí, což jsou programy, které mají velké problémy. Dnes je jasné, že nám Evropská unie neproplatí všechny prostředky. Zatím to vypadá, že pro letošní rok nebude proplaceno 12,5 mld. Kč (OP Doprava 9,5 mld. Kč, OP ŽP 3 mld. Kč), které namísto EU zaplatil český daňový poplatník. Hlavním problémem je OP Doprava, kdy dnes sklízíme to, co se zaselo v rámci tendrů zadávaných za Aleše Řebíčka. Evropské unii se nemůžeme divit, že ze svých peněz nechce platit vily a jachty v Toskánsku, byty v Dubaji nebo přímo nákupy fotbalových klubů. Proto tyto kratochvíle ochotně zaplatila Česká republika. O fungování OP Životní prostředí nás před dvěma lety informoval Libor Michálek prostřednictvím nahrávek rozhovorů s panem Knetigem. Korekce prostředků (tedy to, co skutečně proplaceno EU nebude a přitom bylo nárokováno Českou republikou) pro OP ŽP je relativně malá, ale mohla by být bývala mnohem větší, protože Evropská unie by asi nechtěla financovat projekt typu politické kariéry Pavla Drobila.
Co z toho vyplývá? Jsme prostě nepoučitelní. Stále jsme nepochopili, že evropské prostředky nejsou dárkem pro naše politicko-podnikatelské struktury, ale prostředkem určeným k rozvoji naší země. Nevíme si s evropskými penězi rady, zacházíme s nimi tak, že je buď promrháme na nesmysly anebo je nehospodárně utápíme v předražených projektech. Teoreticky by nám mělo být jedno, kdo o penězích rozhoduje, jestli Brusel nebo Praha, hlavně, že jsou vynaloženy hospodárně a na správnou věc. Praxe je ale jiná a jedno nám to není, protože Česká republika musí prostě své kmotry a oligarchy nějak živit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pop napsal(a):

Sraz 17 listopadu ne Václaváků.Přece si nenecháme rozkrást naší zemi hochštaplery a zloději.
12. 11. 2012 | 08:13

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Když se v tom nebude babrat Brusel, tak se našim politikům budou naše daně snadněji rozkrádat.

Bez Bruselu bychom stále měli naše pravé speciální máslo, naše žárovčičky, které více topí než svítí, no prostě ostrov svobody, demokracie a pokroku uprostřed Evropy.

V které zemi EU se mohou pochlubit takovou vládnoucí politickou „elitou“?

Důvěra vládě červen až říjen 2012
vláda 16 %, 14 %, 16 %, 14 %, 12 %

„Spokojenost se současnou politickou situací vyjádřila 4 % respondentů, tedy přibližně stejně jako v posledním šetření. Ani spokojeno, ani nespokojeno se cítí být 14 % obyvatel ČR. Nespokojenost s politickou situací však vyjadřují více než čtyři pětiny dotázaných (81 %).“
http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6902/f3/pi121024.pdf
12. 11. 2012 | 08:15

Anna napsal(a):

Naši mocipáni vždy měli a mají pravdu podle nich a hlavní, když jim to sype.
A kde jsme v každoročně sestavovaném žebříčku „Prosperity Index“? Index hodnotí nejenom ekonomickou vyspělost, ale též kvalitu života občanů.

http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2012/oct/30/global-prosperity-index-usa-economy

Global prosperity index, 2009-2012
country 2009 2010 2011 2012

Norway 1 1 1 1
Denmark 2 2 2 2
Sweden 7 6 5 3
Australia 5 4 3 4
New Zealand 3 5 4 5
Canada 6 7 6 6
Finland 4 3 7 7
Netherlands 11 9 9 8
Switzerland 8 8 8 9
Ireland 9 11 11 10
Luxembourg 11
United States 10 10 10 12
United Kingdom 13 13 13 13

Czech Republic 24 24 26 28
------------------------------------

Zajímalo by mě, jak by naši mocní vysvětlili postavení skandinávských zemí v žebříčku „Prosperity Index“.

V každoročně zveřejňovaném žebříčku korupce se Česko nadále propadá. Ještě v roce 2008 patřilo Česko 45. místo, za rok 2011 až 57. místo. Nejnižší míra korupce je tradičně ve Skandinávii.

Pro každodenní život občanů, domácí ekonomiku a pozitivní náladu ve společnosti je nízká korupce velmi důležitá. Jistě není bez zajímavosti, že kvalita života je nejvyšší v zemích s minimální mírou korupce. Index korupce (CPI index) každoročně sestavuje Transparency International. Nejmenší korupce za rok 2011 je tradičně Novém Zélandu, Dánsku, Finsku, Švédsku, Singapuru a Norsku. Nejvyšší míra korupce je v Afrie, na posledním 182. místě je Somálsko.
http://www.finance.cz/zpravy/finance/338447-cesko-pada-v-indexu-korupce-zebrickem-dolu/
12. 11. 2012 | 08:38

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Nevíme si s evropskými penězi rady, zacházíme s nimi tak, že je buď promrháme na nesmysly anebo je nehospodárně utápíme v předražených projektech"
Ono to ani jinak nejde. Přece když někde někomu vezmeme peníze, dáme je úředníkům a ti potom rozhodují kdo a za co a za jakých podmínek je dostane, tak jsme sami připravili půdu pro korupci, podplácení, předražování.
Zruště nesmyslné evropské dotace, všechny a je klid. To je jediná rozumná cesta.
12. 11. 2012 | 08:43

Pavel napsal(a):

A jak tato vládní mafie zachází z našimi penězmi ?

Toto přece není možné, nechat takovou chátru u lízu. Zlodějská banda jedna - kde to žijeme ?
12. 11. 2012 | 08:54

Pavel napsal(a):

To Neudržitelný :

Jasně, už nemůžeš krást, tak voláš ZRUŠME TO !

Co tak, že bychom se vrátili do džungle, nebo do Tvoji výsněné země Somálska ?

Tam nejsou žadné daně, tam Tě zloděj nemůže okrást.

PS.
Problém nejsou vždy dotace, ale organizovaný zločin, který u nás vládne. Dotace za to nemůžou. Tak jak se chovají k penšzům z EU, tak se chovají i k penězům českých daňových poplatníků.
12. 11. 2012 | 08:57

dalimír napsal(a):

Neudržitelný když nebudou mít úředníci možnost krást z evropského tak tím více budou rozkrádat z našich daní ! Na min. financí víte co tam je úředníků ? Ti si uměj s penězi poradit vždy ,jestli jsou z bruselu nebo přímo od českého danového poplatníka je jim šuma fuk ! Úředníků je již prostě hodně a nějak se živit musí ! Ukažte mi nějakého maturanta který nemá k pořádné práci obě dvě ruce levé ? Já takového neznám !
12. 11. 2012 | 09:01

Rhodos napsal(a):

Vážení, já se Vám divím. Státní zástupkyně zastavila trestní stíhání pana Drobila již v počáteční fázi. Panu Drobilovi vyjádřil premiér Petr Čistý Nečas plnou podporu slovy : " Pan Drobil je čestný a slušný člověk, věřím, že se ničeho protiprávního nedopustil." Pan Michálek byl zcela v souladu s obecně akceptovaným pracovněprávním manuálem propuštěn z práce - fizlování, udávání nebudeme podporovat. Pavel Drobil se stal politickým guru ODS a vedl úspěšnou předvolební kampaň, aby poté ODS dosáhla historicky nejlepšího volebního úspěchu, kdy poztrácela několik mandátů v Senátu a více než několik mandátů v krajích. Kongres ODS potvrdil dlouhodobý trend, že se strana dokáže z chyb nejen poučit. A nějaký Brusel nám do toho nebude kecat. Nepravomocně odsouzený poslanec Pekárek je srozumitelným signálem pro všechny pochybovače, kteří znevažují protikorupční úsilí vlády rozpočtové odpovědnosti. Nikdo nic nevěděl, neviděl, ale všichni jsou znepokojeni - po odsouhlasení daňového balíčku. Občané uvěřili, že v tomto případě šlo o pouhou náhodu. Tímto posledním počinem se naše republika zařadila do elitního klubu zemí, kde na plné čáře vítězí slušnost, poctivost, odpovědnost a právo. A poslední průzkumy prokazují , že lidé umí číst, psát, někteří dokonce chápou text. Zbývá jen podpis pana prezidenta a věci veřejné dostanou konečně řád.
12. 11. 2012 | 09:07

židům k pohoršení a Řekům za hloupost napsal(a):

Pane Poci, mluvíte stále v první osobě množného čísla.
Byl byste tak laskav a napsal nám seznam? Kteří to jste, ti MY?
Abychom se lépe orientovali.

Také byste nám mohl sdělit kolik (a čích, myslím že to víc jak stránku A4 nezabere) hlasů bylo potřeba, abyste se stal poslancem orgánu, který reprezentuje jedinou "demokratickou" kontrolu EU?
Od našeho vstupu do EU mě nikdo nepožádal, abych hlasoval ve volbách evropských poslanců.

Ten váš podnik je z mého hlediska zrovnatak nelegitimní, jako zdejší současná vláda utřženců od šibenice.
Která, potom co proválcovala všechny své zločinné záměry parlamentem teď usměvavými ústy svého premiéra slíbila, že už nám nebude ničím vyhrožovat ani nás dráždit.
Pan premiér (ne neprávem) očekává, že za dva roky ovce zapomenou, jak jsou stříhány a rády si dají v dalších volbách podříznout krk.

Úsměv pana premiéra (a některých bonzů ODS, které jsem měl tu čest po kongresu vidět - doslova od ucha k uchu) je oprávněný. Všechna svinstva, která vláda měla za úkol prosadit také prosadila. Kolik špíny se přitom provalilo a co to udělalo s vnímání demokracie v této zemi je jedno.
Je to už minulost.
Oni se teď budou hezky usmívat, a až budeme chcípat hlady, jen pokrčí rameny:
Takové jsou tu zákony, milí drazí. A jestli někdo zlobí, je to Kalousek.

Je to stejná arogance, s kterou nám vy sdělujete, že si na našem území Německo postaví ty dálnice a sklady, které bude potřebovat a my, chudí duchem, do toho nebudeme mít co mluvit.
A že z toho, čím nás lákali do otroctví už nic neuvidíme.
Sliby chyby.

Kdo jste?
12. 11. 2012 | 09:09

s... napsal(a):

Neudržitelný

U nás se dotace rozkrádají víc jak v Rumunsku. To nebude dotacemi. To bude kulturou zlodějů. Na krádeže by měl Klaus a spol. požadovat výjimku, jako na místní folklór.
12. 11. 2012 | 09:11

oranžáda obecná napsal(a):

bez Bruselu se nškteré ovečky u nás ani neuprdnou....když není Sovětský svaz, musí býti Brusel
12. 11. 2012 | 09:16

s... napsal(a):

oranžádá obecná

Vydáváte blbost za svobodomyslnost.
12. 11. 2012 | 09:21

oranžáda obecná napsal(a):

soudruhu poslanče za ČSSD , mohl byste nám objasnit pojem "evropské peníze", a také kde se berou, jak vznikají ???? Já bych řekl., že to jsou naše peníze, které přerozděluje nějaký nevolený byrokrat z Brusele, kterého vůbec neznáme, samozřejmě, že rozdělí pouze to, co mu zbyde po odečtení bruselských výplat a požitků, (takže toho asi moc nezbyde)...
12. 11. 2012 | 09:22

Taoiseach napsal(a):

Pavel Poc

Zase máte pravdu. Bohužel...
12. 11. 2012 | 09:32

Taoiseach napsal(a):

Neudržitelný

"Zruště nesmyslné evropské dotace..."

Ještě předtím navrhuji zamyslet se nad tím, jak je možné, že např. v Irsku ty dotace nerozkradli a využili je k prudkému rozvoji zejména v devadesátých.

židům k pohoršení a Řekům za hloupost

Pokud se neráčíte obtěžovat k volbám poslanců EP, těžko za to může řádně zvolený Pavel Poc.

oranžáda obecná

Tím, že nemáte ani ponětí o tom, jak fungují fondy soudržnosti a strukturální fondy, bych se na Vašem místě nechlubil.
12. 11. 2012 | 09:42

vasja napsal(a):

Strčte si ty evropský prachy.....
Když si na jedný dědině postaví hospodskej bowlingovou dráhu z "evropskejch" peněz a ve vedlejší na to hospodskej nedostane, tak o čem ty dotace asi jsou.
O mazání, poslanče.
12. 11. 2012 | 09:46

Taoiseach napsal(a):

vasja

Za to ale nemůže EU ani její úředníci, za to můžou administrátoři operační programů, jakož i MF, které je má kontrolovat.
12. 11. 2012 | 09:51

Záškodník napsal(a):

Tak jsem se právě dočetl ,že ta bezpáteřní kariéristka Peak má za svou loajalitu dostat prestižnější flek - přímo ministerstvo obrany po Vondrovi!
Tohle snad nemůže po té neschopné Parkanové nikdo myslet vážně.

Mimo jiné-z pěkné famílie pochází-tetička Biomasa, sestřička pravdaláska Pajerová a sestřenice Ema Smetana v ČT.Hezky si to rozparcelovaly.
A mužíček pracoval zase pro Goldman -Sachs v Praze.
Ti politici si prostě dělají ze státu dojnou krávu i bez eurodotací.
12. 11. 2012 | 09:56

vasja napsal(a):

Taoiseach
Prdlačka.
Když jsou dotace na vylepšení kšeftu jenom některejm hospodskejm, s posvěcením Brusele, tak to je nastavený na korupci.
12. 11. 2012 | 10:01

Záškodník napsal(a):

Kdyby nebylo eurodotací(jde ostatně stejně jen o naše vlastní peníze-jenže milostivě přidělované Bruselem)-nebudovaly by se tady hovadiny jako předražené zbytečné cyklostezky,které nikam nevedou a "rekultivované" parky a náměstí(např.Brno a jeho penis).

Nad investicemi by se muselo trochu víc uvažovat, konšelé by neměli falešný pocit, že jde o "dar" z unie, a že tedy přidělené peníze můžou beztrestně rozkrádat nebo rozfofrovat za věci nepotřebné.
Navíc teď již jednou zaplacené projekty budeme platit znovu tím,že eurodotace musíme vracet.
Na zlodějiny a neschopnost politiků zase doplatí řadové občané.
Dostanou za to nejdražší horskou dráhu v Evropě.
12. 11. 2012 | 10:02

aga napsal(a):

Může mi nějaký zastánce spravedlivé EU poskytnout nějaké podklady a relevantní informace, na jejichž základě usoudil, že politici z EU to s ČR (a s Evropou) myslí lépe než ti místní? Ví snad něco jiného o jejich osobnostech a výsledcích jejich působení než my ostatní? Má nějaký konkrétní, fakty podložený důvod věřit jejich řečem více než řečem místních členů mafií?
12. 11. 2012 | 10:03

Záškodník napsal(a):

Vasja

Souhlas. Navíc se z eurodotací financují kraviny a snižuje se skutečná konkurenceschopnost.
12. 11. 2012 | 10:04

Sláma napsal(a):

Židům a Řekům napsal zase pěknou hloupost: "Od našeho vstupu do EU mě nikdo nepožádal, abych hlasoval ve volbách evropských poslanců."
Jak si takovou žádost představujete. Má být k vám vypravena delegace, pěkně se uklonit a pokorným hlasem říci: "kdybyste se, vašnosti, ráčil dostavit k volbě svého evropského poslance", tak byste si to představoval?
Jen pro informaci všem ostatním, aby viděli, že nick Židům a Řekům je naprosto vypatlaný - volby do Evropského parlamentu u nás proběhly už dvakrát. Poprvé v roce 2004, podruhé v roce 2009. Výsledky hlasování si každý může přečíst na serveru Českého statistického úřadu (http://www.volby.cz/pls/ep2004/ep?xjazyk=CZ; http://www.volby.cz/pls/ep2009/ep?xjazyk=CZ).
12. 11. 2012 | 10:05

aga napsal(a):

Kdyby nebylo eurodotací, neměla by podivná EU věrchuška prostředky, čím korumpovat páté kolony v jednotlivých zemích, aby prodaly národní zájmy za zájem bůhvíkým budované Říše. Tak prosté to je.
12. 11. 2012 | 10:05

Maximus napsal(a):

Ač nemám Klause vůbec rád, tak v názorech na EU a její praxí s ním mohu jen souhlasit. Je to přece přímo šílenost
do centra EU posílat peníze a ty potom s (+-( dostávat zpátky. Kdo toto podporuje je z odpuštěním naivní trouba. Přece žádný úředník v cestě těchto peněz tj. na úrovni EU a pak v dané zemi není lepší hospodář než třeba podnikatelé a skutečné tržní prostředí. Tímto a touto praxí je naopak tržní prostředí deformováno a naštěstí se zatím jedná jen o pár procent HDP zemí EU, ale pokud by byly vyplněny plány těch co ve skutečnosti stojí za celým tím monstrem co se zove EU, kteří vládnou celému západnímu systému, tak to nemůže dopadnout vůbec dobře. Vzpamatujte se lidi, původně vznešený a zdánlivě dobře vytvořený projekt EU byl už dávno zmanipulován a ovládnut touto partou, můžete na to vzít jed, že Rotschildové, Rockefellerové či Warburgové a spol. to mají už dávno pěkně pod kontrolou! Celému západnímu finančnímu systému nyní vládne elita cca 300 rodin a ta nejužší a nejsilnější se nastavila na "šťastném" čísle 13!
Skoro každý týden slyšíme a čteme jak deformují finanční a hospodářský systém zemí EU. Naposledy dnes ráno čtu, jak je z peněz EU a tedy potažmo tudíž z peněz daňových poplatníků zachraňovaná velká Belgická banka. Tak to se jim líbí, špatné úvěry mají sanovat obyčejní lidé a firmy, kteří tyto peníze vytvořili a bankstěři se zase chechtají, místo aby prostě krachli, tak jak to musí udělat každý menší podnikatel či firma! Politici ze špiček EU jedou v jejich gardu a jsou na ně úzce napojeni. Dále politici v EU vyslaní z jednotlivých zemí se dostali k neskutečně dobře placeným korytům a tito lidé způtratili zájem hájit zájmy svých zemí. Ale ještě k těm úvěrům, oni do toho zamotali (myslím třeba do špatných úvěrů třeba Řecku a spol. i penzijní důchodové fondy západních zemí) a to je doslova průser! Takže shalom a vězte, že současný stav v EU a euroatlantickém prostoru nemá dost dobrých řeěšení! Je to jako s tím vtipem z filmu "Sedm statečných" kde jeden herec tam vyprávěl o padajícím chlapovi z vysokého domu a který si jak padal u každého patra říkal, ještě je to dobrý, ještě je to dobrý, ještě je to dobrý ........
12. 11. 2012 | 10:06

blue jay napsal(a):

Anna,
Zapomela jste na

Poland 28
Slovak Republic 36
Hungary 39
Kazakhstan 46
Latvia 47
Croatia 50
Belarus 54
Romania 60
Russia 66
Azerbaijan 94
etc.
Zde je jasne videt jak sockomunismus poskodil zeme ktere byly pod vlivem CCCP i na desitky let po rozpadu komunismu. A lepsi to hned tak nebude. Smirte se s tim.
12. 11. 2012 | 10:08

Sláma napsal(a):

Aga napsal také blbost: "Může mi nějaký zastánce spravedlivé EU poskytnout nějaké podklady a relevantní informace, na jejichž základě usoudil, že politici z EU to s ČR (a s Evropou) myslí lépe než ti místní? Ví snad něco jiného o jejich osobnostech a výsledcích jejich působení než my ostatní? Má nějaký konkrétní, fakty podložený důvod věřit jejich řečem"
V každém případě to ti naši myslí mnohem hůře, než ti evropští. Podle toho také vypadají naše výsledky - ve srovnání s Novou i Starou Evropou se Česká republika ve všech ukazatelích propadá. Nejmarkantnější je naše srovnání se Slovinskem, které má jen nepatrně vyšší DPH na hlavu, než my, ale průměrný plat je tam více než dvojnásobný, než v ČR.
Evropská unie dává nejvíc prostředků na kohezní programy, jejichž cílem je vyrovnat rozdíly v infrastruktuře jednotlivých regionů. Takže zatímco jiné státy ohromným tempem staví nové silnice, dálnice, železnice a čistírny odpadních vod, u nás se ty peníze vyhazují z okna (podle pravidla, aby se mohl milion ukrást, musí se miliarda zmařit). Příkladem je splavnění Vltavy kolem Hluboké nad Vltavou, které EK odmítla proplatit (Hluboká n.V. je sídlem jihočeského kmotra ODS Dlouhého a jeho poskoka senátora za ODS Jirsy), nebo naprosto nesmyslný zvedací most v Kolíně, který marně čeká, až po Labi pojede šíf se 3 vrstvami kontejnerů.
O úspěšnosti stavění dálnic u nás mluví fakt, že za 23 let od Sametu se nepodařilo protáhnout dálnici z Poděbrad do Hradce Králové, což je ubohých 55 km. Za tu dobu postavili např. Španělé tisíce kilometrů dálnic a tisíce kilometrů vysokorychlostních železnic (u nás 0 km (slovy: "nula kilometrů").
12. 11. 2012 | 10:14

Taoiseach napsal(a):

vasja

Prdlačka. Ta korupce je na úrovni operačních programů, jejichž správci projekty posuzují a přijímají. Kontrolovat to má MF. Až nakonec to může kontrolovat Evropská komise, jenže:
1) Těžko může kontrolovat každou hospodu v půlmiliardové Evropě
2) Může kontrolovat jenom to, zda jeden dostal dotace oprávněně - nemůže kontrolovat, že (a proč) jiný nedostal.
Vaše "posvěcení" je nesmysl. Musíme si udělat pořádek tady doma.

Záškodník

"Nad investicemi by se muselo trochu víc uvažovat..."

Svatá prostoto! Peníze ze státního rozpočtu se podle Vás nerozkrádají?
12. 11. 2012 | 10:16

aga napsal(a):

Sláma

Uniká mi logika vašeho příspěvku. Naše republika se propadá rychleji od doby našeho vstupu do EU - a nejen naše republika. Jako by byly některé republiky pro propad přímo určeny a obětovány. Samozřejmě, pokud chceme některé národy či státy zničit, nejlépe to půjde v rámci Říše.
12. 11. 2012 | 10:18

Záškodník napsal(a):

Tao

Vždyť píšu ,že kradou stejně.
Ale nerozhazovali by až tak bohorovně,jak to vidím u nás.

Je pravdou,že eurodotacemi jsou korumpovány země(resp.jejich vládní politici),jimž EU bere veškerou autonomii a za to očekává jejich absolutní poslušnost.
Analogie s RVHP je opravdu na místě.
12. 11. 2012 | 10:22

Maximus napsal(a):

Pro nick "židům k pohoršení a Řekům"

Děláte jistým lidem medvědí službu, tím že do této lumpárny zahrnujete všechny Židy. Tomu tak není, ani náhodou, oni, myslím tu skutečnou finanční neskutečně bohatou elitu (o jejíchž majetcích se nikde nepíše a ani nemůže, média jsou pod jejich kontrolou)to mají tak nastavené, že když někdo třeba jako vy takhle reaguje, je hned označen a ve vašem případě správně za antisemitu atd. Výše uvedené údaje a spoustu dalších mám od autorů židovského původu a těm tento stav také vadí a kritizují ho. Možná to nevíte, ale tito lidé z této elity dokonce nějaký čas financovali obě strany válečného konfliktu 2.WW, tedy i Hitlera, který obyčejné Židy posílal na smrt. Nakonec i ten IG Farben byl Warburgů, těch co z povzdálí vlastní i zdejší aktuálne.cz ....
12. 11. 2012 | 10:23

xxx napsal(a):

To neudrzitelny, Vasja, oranzada obecna, zaskodnik: ceske prislovi:
"nenadavej na zrcadlo, kdyz mas krivou hubu".
Brusel nam snad naridil, ze na hajzlicich MUSI BYT bezdotykove baterie, Brusel
a ne V. Dlouhy CR nam snad nastavil celni ochranu pred dovozy nekvalitniho zradla
8-11 x nize, nez mela EU a zaridil jejich snizovani o fyzicka 3% rocne, Brusel a ne cesti urednici nastavuji pravidla toho, co za unijni penize a za kolik bude staveno atd?
Nenechte se vysmat: silnice proti BRD predrazeny cca 2,5 -4x, cyklostezky
4-10x,tunely 3-10x, Rakousko, vstupujici do EU davno pred CR ma na cistirny vyjednanu vyjimku, takze je dostavi az po CR, o tom, ze EU nebude davat penize na cistirny, prodane nebo dlouhodobe pronajmute soukromym subjektum vi CR od r. 1993 atd.Kolikrat /jen kvuli rozkradackam/ uz bylo v CR zvyseno vodne a stocne?
Za kolik jenom v Praze byly kamosum rozpprodany obecni domy a byty, z nichz bez jedineho penny oprav uz vynalozene pujcene love se vratilo 100x?
12. 11. 2012 | 10:23

aga napsal(a):

záškodník

Nejen že jim bere autonomii, ale cíleně pracuje na rozvracení jejich samostatnosti a soběstačnosti v naprosto všech životně důležitých odvětvích - energie, voda, potravinářství, zemědělství, průmysl...
12. 11. 2012 | 10:25

Taoiseach napsal(a):

aga

"Může mi nějaký zastánce spravedlivé EU poskytnout nějaké podklady a relevantní informace, na jejichž základě usoudil, že politici z EU to s ČR (a s Evropou) myslí lépe než ti místní?"

To je přinejmenším mimo téma. O dotacích z evropských fondů nerozhodují politici z EU. Ostatně netuším, kdo by to konkrétně měl být. Barroso je pořád úředník, i když vysoce postavený.

Maximus

"Přece žádný úředník v cestě těchto peněz tj. na úrovni EU a pak v dané zemi není lepší hospodář než třeba podnikatelé"

Ale právě ti podnikatelé podávají konkrétní projekty, JENOM oni mají iniciativu, EU dává jen obecné podmínky, které se musí splnit. Opakuju: první kontrolu dělají správci operačních programů. Ale nadávat na "Brusel" je holt jednodušší.
12. 11. 2012 | 10:25

MartinO napsal(a):

Maximus:

Z nějakého důvodu stále opomínáte zmínit anglickou královnu, která sídlí v samotném oku pyramidy a která těm 13 rodinám šéfuje :-D.
Dále mě napadlo když podle vašich hodnověrných zdrojů samotní Rothschildové vlastní půlku bohatství planety, kolik vlastní zbývajících 12 rodin a hlavně kolik potom musí vlastnit samotná anglická královna. Vychází mi to přibližně na desetinásobek všeho bohatství planety. Počítám správně? Za případnou korekci v mojich výpočtech předem děkuji :-D
12. 11. 2012 | 10:28

aga napsal(a):

Taoiseach

Co je "mimo téma"? Osoby, charakter a skutečné záměry skutečných budovatelů EU? No vlastně máte pravdu - to jde zcela mimo téma PR, kterou jsme krmeni.
12. 11. 2012 | 10:29

Kelt napsal(a):

iesnajVšem těm,kteří pochybují o legitimitě této vlády držené nad vodou dvěma nepravomocně odsouzenými kriminálníky a jejich bohulibých úmyslech,doporučuji si si přečíst sobotní rozhovor s Kalouskem, uveřejněný v Právu.
Tam se třeba dočtete,že Lidem,které kategoricky dříve odmítaly podpořit círk.restituce dříve ,než bude protlačen zdražovací balíček ,po příslibu,že budou moci utvořit klub z osmi poslanců/penízky a auta navíc/náhle prozřely.
Dle hodnocení Kalouska demokratický kompromis-ne tedy prasárna ve stylu koňského handlu.
Stále bych rád slyšel odpověď na tři otázky:
1/komu volal Janoušek,když ho policajti chytili ožralého po tom, co narazil do auta ženy a poté ji ještě srazil a těžce zranil ?
2/v květnu t.r.tedy před půl rokem byl za policejních manévrů v přímém přenosu/pamatujete na ten policejní tyátr při zadržení Stárky/zatčen na základě nezpochybnitelných důkazů Dr.Rath.
Ty nezpochybnitelné důkazy nestačí dodnes a ani do konce roku/SZ Jirát/,aby byl Dr.Rath postaven před řádný soud.Jak vyplývá,ze zveřejněných výslechů-důkazy tají,jak jarní sníh na slunci.Bude jediným důkazem po tom,až bude Dr.Rath zlomen vazbou jeho přiznání?
3/Nevěděl Nečas,že náhradník Pekárek je odsouzený/nepravomocně/na šest let za korupci a je tudíž tak hloupý,anebo to věděl/to je mnohem pravděpodobnější/a nyní,když Pekárek splnil úkol "bílého koně/tak se od něj štítivě odtahuje a je tudíž gauner?
Těch otázek,včetně toho,proč mohl organizovaný zločin rozkrádát evropské dotace za blahovolného přihlížení Kalouskova ministerstva/zpráva evr.účetního dvora/,nebo touto vládou nastavené podmínky tak,aby kocouři měli pré?
12. 11. 2012 | 10:30

Taoiseach napsal(a):

Záškodník

"Ale nerozhazovali by až tak bohorovně,jak to vidím u nás."
Budou rozhazovat bohorovně do té doby, dokud jim to bude procházet. Udělejme si pořádek doma.

"eurodotacemi jsou korumpovány země(resp.jejich vládní politici),jimž EU bere veškerou autonomii"
Není tomu tak. Eurodotace fungují tak, jak jsem právě (12. 11. 2012 | 10:25) popsal kolegovi Maximusovi.
12. 11. 2012 | 10:30

xxx napsal(a):

To blue jay:
Blbost. Podivejte se na zarazeni Recka, a Italie/kdyby byla rozdelena na jizni a severni, videl byste to jeste nazorneji/ a take africkych statu, vcetne tech demokratickych/:hlavni problem je v tom, kam je ktere vlady vedou. Jestli na sever a na zapad nebo na vychod a na jih - na Sicilii a do Afriky.
CR ma to nepochybne "stesti", ze jeji vudce "pravice" studoval v Neapoli a tim smerem ji od pocatku vedl. Jiz jsme ji prekonali a CR "uspesne" miri v Africe na jih.
Uz je temer jedinym statem v EU, u niz je jasne, ze do ni nepatri, ze by mela byt spis v OAJ.
Mimochodem, najdete si Estonsko. A to bylo o 8 let dele v sovetske p.deli!
12. 11. 2012 | 10:33

židům k pohoršení a Řekům za hloupost napsal(a):

Slámo
prostě jsem takové hlasovací lístky nikdy nedostal. Ok?
Taky už jsem nedostal lístky k volbám do parlamentu.
Mohu samozřejmě z toho titulu podat stížnost na neplatnost voleb, ale bylo by mi platné jako mrtvému violoncello.
Je to podobné, jako když mi stát vyhrožuje desetitisícovou pokutou za neúčast ve sčítání a ve finále, po třech nedostaveních se komisařů se musím jít odsčítat na poštu.
Vám je to fuk, hlavně že pan Poc sedí v Bruseli.

Celkem dva poslanci dostali v těch volbách po 50 tisících preferenčních hlasů (jeden už je v Pánu), ti ostatní tam sedí z vůle partajních sekretariátů.
Přesto, jak jsem vypatlaný, takhle daleko ještě vidím.
12. 11. 2012 | 10:33

aga napsal(a):

Taoiseach

Tak jsem to popsal a proto to tak je - navzdory veškeré empirii.

Zajímavé, jaké čím dál ošklivější výsledky pro čím dál více členů (a hlavně pro jejich neprivilegované vrstvy) ten krásný záměr vykazuje. To ale jeho propagátory nemůže v jejich svatém zápalu zbrzdit.
12. 11. 2012 | 10:33

Taoiseach napsal(a):

aga

Tématem blogu je rozkrádání prostředků z evropských fondů v ČR. Uznávám, že všechno souvisí se vším, ale za sebe se nemíním doširoka rozkecávat.
12. 11. 2012 | 10:34

Maximus napsal(a):

Taoiseach

Možná si pane nerozumíme. Uvedu příklad, z centra EU k nám putují finance a ty jsou u nás úředníky rozdělovány naopak tak (a dokonce i EU to už párkrát napadla), že deformují podnikatelské prostředí popř. jsou sprostě přímo rozkrádány. Už jsem se několikrát jako specialista setkal v praxi s "výtvory" financovanými z programů EU. No a těchto zvěrstev bylo provedeno nejen v ČR, ale i v jiných zemích EU. Tak mám dnes skoro podobné pocity jako za komunistů za RVHP a kdy si soudruzi mysleli, že plánováním se dá nastavit pokrok a rozvoj společnosti vše bude řídit nějaký důležitý soudruh s hodně velkou hlavou. Menší EU dotace a převody financí ano, ale jen pro vyrovnávání hospodářské úrovně v zaostalých lokalitách třeba v Rumunsku apod. Jakmile je v cestě rozdělování financí a prostředků úředník, je na problém zaděláno!
Mějte se!
12. 11. 2012 | 10:34

blue jay napsal(a):

Jeste neco Anna,
Podle Global prosperity index 2012 ktery tu citujete je CR na druhem miste z 28 poskomunistickych zemi. Jen Slovenia je na tom lip. Takze si ti nasi "mocipani" zas tak spatne nevedou.
12. 11. 2012 | 10:35

Maximus napsal(a):

MartinO

Lehni Alane!
12. 11. 2012 | 10:36

aga napsal(a):

Taoiseach

No pokud připustíme pracovně, že hlavním operačním prostředkem těch, co chtějí vydupat ze země Říši, je korupce kolaborantů v jednotlivých zemích dotacemi (a na této teorii nevidím zhola nic nelogického), pak se bez reflexe tohoto faktu nemá cenu o "rozkrádání eurodotací" našimi kolaboranty nemá cenu vůbec bavit.
12. 11. 2012 | 10:38

Taoiseach napsal(a):

aga

K té empirii. V severských státech je nízká korupce a všechny prosperují. V Irsku je nízká korupce, proto se prudce rozvíjelo a teď se dostává z krize, kam je zatáhly banky. V Řumunsku, Bulharsku a Řecku je vysoká korupce a všechny tyto státy jsou hospodářsky na dně. ČR je na nejlepší cestě jak je dohnat.
12. 11. 2012 | 10:40

aga napsal(a):

Taoiseach

Jediné, na co by byly nadnárodní celky dobré, by bylo zastavení rotaček na prachy a zatnutí tipce nadnárodním bankám. Protože se děje pravý opak, je zřejmé, komu a na co mají tyto násilím slepované nadnárodní celky sloužit.
12. 11. 2012 | 10:43

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro aga.
Předně nejde ani tak o to zkoumat, kteří politikové, ti naši čí EU, to s námi myslí lépe, ale která pravidla jsou výhodnější, zda západní nebo české cesty.

ČR se nepropadá po vstupu do EU, propadá se po tom, co se u nás chopila moci ignorantská a zkorumpovaná pravice. Česká ekonomika si vedla dobře od harmonizace někdy po roce 2000 až do roku 2007.
12. 11. 2012 | 10:46

pohoršení napsal(a):

Maxime, promiň.
To je z dopisu Korinstkým. O pravdě Boží a o skandálu.
S Rothschildy to nemá moc co do činění.
Snad jen že starý Heine říkal, když u nich popíjel Lacrymae Christi, že Ježíš musí plakat, když takové žoky peněz pijí tak dobré víno.
Nic si z toho nedělej.
12. 11. 2012 | 10:49

Taoiseach napsal(a):

Maximus

"Už jsem se několikrát jako specialista setkal v praxi s 'výtvory' financovanými z programů EU."

Opravdu si nějak nerozumíme. Na všechny ty výtvory podával projekt nějaký český subjekt (podnikatel, sdružení obcí apod.), jako první ty projekty kontroloval český úředník a pak to kontroloval (měl kontrolovat) vyšší český úředník. Kdo za to všechno tedy může?

aga

Mluvím o konkrétním fongování fondů, Vy mluvíte o zločinných úmyslech nějakých - koho konkrétně vlastně. Řekl bych, že k té empirii mám trochu blíž - :)
12. 11. 2012 | 10:49

vojtechnavratil napsal(a):

Já jsem jen šťastný, že pan Poc a jeho rodina jsou takoví bojovníci proti neřádům a špatnostem a vůbec nemají máslo na hlavě http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/212452801240030/obsah/212559-podivny-tendr-v-marianskych-laznich/
12. 11. 2012 | 10:50

aga napsal(a):

ten, kdo se

Pokud jste si ještě nevšiml, že sebelepší pravidla jsou zneužitelná nemorálními lidmi, tak vám není pomoci a diskuze nemá smysl.

Ignorantská a zkorumpovaná pravice se tu chopila moci proto, aby provedla záměry EU elit - zničení a ožebračení národů. U nás nyní třeba církevními restitucemi a antisociálními reformami. A EU tomu klidně přihlíží, zatímco se šťourá v malichernostech jako je pomazánkové máslo apod.
12. 11. 2012 | 10:51

seriózní chlapík napsal(a):

Diskuze je plná zavádějících informací. Například, že náš hospodářský propad se datuje vstupem do EU. Stejně je možné zplácat opak takového tvrzení, že nebýt členství, bylo by o mnoho hůře.

A státní dotace vs. eurodotace? V čem je rozdíl v Česku v nakládání s nimi? V ničem! Eurodotace nás teoreticky stojí víc díky možná vyšším mzdám euroúředníků. Na druhé straně přidávají malé kladné znaménkou za jakous takous přidanou kontrolu jejich účelu a způsobů nakládání s nimi.

Ve finály nejspíš nula od nuly pojde. Jediný ryze negativní faktor spočívá v tom, že se máme na co vymlouvat a místo nápravy rozkrádání státu vše jednoduše svádět na EU. To nám jde na jedničku.
12. 11. 2012 | 10:53

Taoiseach napsal(a):

aga

"...zatnutí tipce nadnárodním bankám..."

To nejde zařídit dotacemi, ale posílením dohledu. Posílení dohledu bloku vláda Petra Nečase, podělaného z Klause.
12. 11. 2012 | 10:54

aga napsal(a):

Taoiseach

Empirie je to, co vidíme kolem sebe. Já vidím zločince u moci na všech stupních a z toho plynoucí konsekvence. A o nejen u nás, ale i v rámci EU.

Argumentace severskými zeměmi je mimoběžná, nikdo netvrdí, že Říše má se všemi členy stejné záměry.
12. 11. 2012 | 10:54

aga napsal(a):

Taoiseach

Vy jste komik. Proč by si měly nechat všemocné banky vnutit nějaký dohled?? To si radši zorganizují EU, aby ten dohled měly ony, a pohodlný.
12. 11. 2012 | 10:56

Taoiseach napsal(a):

aga

"Ignorantská a zkorumpovaná pravice se tu chopila moci proto, aby provedla záměry EU elit - zničení a ožebračení národů."

To je fakt perla. Doteď jsem si - já hlupák - myslel, že zloději kradou, protože chtějí. Protože chtějí mít cizí peníze.
12. 11. 2012 | 10:56

aga napsal(a):

Taoiseach

Asi jste trochu hlupáček. Malí zloději kradou pro peníze, velcí zloději kradou pro moc, ti největší pro globální moc.
12. 11. 2012 | 10:59

Taoiseach napsal(a):

aga

EU (skoro všechny členské státy) chce bankovní unii, jejíž první částí je posílený dohled nad bankami. Nečas to blokuje.
12. 11. 2012 | 11:00

Záškodník napsal(a):

Tao
Mně přijde dost zvláštní,když většina renomovaných ekonomů ČR varuje před vstupem do fiskální a bankovní unie
(a před zavedením eura )a kritizuje způsob ekonomického fungování EU.
Vyjma Sedláčků a dalších kvaziekonomů,kteří jsou na unii přisátí.

Najdete nějaký rozdíl mezi fungováním( stejná centralizace) EU a RVHP? Změnilo se jen byrokratické centrum-dříve Moskva,nyní Brusel.
Před dvaceti lety nám tady drancovali Rusové nerosné bohatství(především uran),teď nám drancuje EU banky a nutí obyvatelstvo podrobených zemí k odvádění povinných "desátků" ve formě různých ušlechtile zvaných "eurovalů" a spřátelených "pomocí".VYbrané peníze ovšem končí bůhvíkde-v tom vidím analogii(za komoušů fond "solidarity"-ovšem nutno podoktnou,že šlo o podstatně nižší částky).

Také to,co napsal Aga pokládám za zásadní-satelity EU (zejména bývalý východní blokmale např.i Řecko)se zbaví zcela soběstačnosti,aby pak byly závislé na odbytu zboží z původních členských zemí EU.
Jde o mnohem sofistikovanější anexi,nežli byla ta silová,jíž prováděl Sovět union. Budí zdání "dobrovolnosti" a dokonce i "velkorysosti"-ovšem jen u lidí,kteří příliš nepřemýšlí a přejímají slovo unijního byrokrata jako slovo boží.

To,že se v Bruselu rozhazuje úplně stejně jako v Praze,lze vidět na nehorázných platech europoslanců a na skleněných palácích,které si za naše peníze staví.
O korupci,která nesporně existuje i na nejvyšší úrovni EU, se nejspíš ani nemáme šanci dozvědět.

Snad si opravdu nemyslíte,že jde bruselským o blaho jejich národů? To byste mě fakt pobavil.
12. 11. 2012 | 11:02

vasja napsal(a):

Taoiseach
Tak prdlačka potřetí :-)
Co si myslíte, že je tohle?
http://ec.europa.eu/regional_policy/activity/business/index_cs.cfm
http://www.strukturalni-fondy.cz/oppi
Prach obyčejná, Bruselí posvěcená korupce.
Každej živnostník a firma potřebuje prachy. Hospodskej na saunu, bowling,
švec na verpánek a štětka na tanga. Každej z nich dokáže napsat projekt dokazující, že "evropský" prachy budou použitý na rozvoj a vylepšení jeho podnikání.
Nemůžou dostal ale všichni a tak se musí mazatat až euředníci z toho slintaj blahem.
S timhle musel každej počítat. A jestli né, tak to byl.....
12. 11. 2012 | 11:02

Taoiseach napsal(a):

aga

Jako naprostý hlupáček jsem doteď nepochopil, jaký je rozdíl mezi mocí a mocí peněz.

Asi v nejlepším přestanu - :)))
12. 11. 2012 | 11:03

aga napsal(a):

Taoiseach

A znovu jsme u toho - kdo chce bankovní Unii, kdo to organizuje a proč? Ze všeho, co empiricky víme o dosavadních finančnických komplotech, je zřejmé, že jejich slova nikdy neodpovídala jejich činům (viz třeba činnost MMF apod.). Není jediný důvod jim věřit. A bohužel není jediná síla, která by jim v této fázi zabránila provést jejich záměry - kromě zásahu vyšší moci.
12. 11. 2012 | 11:03

Záškodník napsal(a):

Tao

Vám fakt není pomoci.

Za prvé není pravda, že všechny! členské země chtějí fiskál-remcají,ale donutili je akceptovat tenhle zlodějský systém stejně jako LS.

Za druhé-proč asi prosazují fiskální unii právě Německo a Francie?

Zkuste popřemýšlet, kdo má nakoupeno nejvíc řeckých dluhopisů a nechce nést veškeré náklady za své nezodpovědné banky a politiku?!
Německo rozhodí zodpovědnost na ostatní-budou muset ručit za dluhy ostatních a kdykoliv vytáhnout z portmonky další miliardu.
12. 11. 2012 | 11:05

aga napsal(a):

Taoiseach

Tak si o tom něco přečtěte. Peníze jsou prostředek, moc (manipulace, ovládání druhých) je cíl. Pokud skutečně nevidíte rozdíl, pochybuji - při vašem evidentně normálním IQ - o vašem EQ a SQ.
12. 11. 2012 | 11:06

Sláma napsal(a):

Aga napsal:
Naše republika se propadá rychleji od doby našeho vstupu do EU - a nejen naše republika.
Ago, samozřejmě nepíšete pravdu. Právě v letech vstupu do EU měla naše republika nejrychlejší růst ve své novodobé historii. V roce 2004 to bylo 4,7%, v roce 2005 to bylo 6,8% a v roce 2006 to bylo 7,0% (HDP, běžné ceny - zdroj: www.czso.cz).
Dramatický pokles začal až od roku 2007 a nejhorší to je v současnosti, kdy okolní státy rostou, jen my se propadáme. Takže chyba není v EU, nýbrž v Kalouskovi.
12. 11. 2012 | 11:13

Taoiseach napsal(a):

Záškodník

Nevím, kdo je podle Vás renomovaný ekonom, ale nepřijde Vám divné, že ty katastrofické scénáře se nešíří v jiných zemích, např. v těch čtyřech sousedních?

EU a RVHP nemá společného prakticky nic. Fungování fondů (což je jediné k věci) jsem Vám už popsal a za komančů nic ani vzdáleně podobného neexistovalo.

Za problémy bývalého východního bloku i Řecka je korupce, jak už jsem napsal.

Úředníci EU odstupují už při pouhém podezření na korupci - vzpomeňte si na Santerovu komisi.

vasja

Už jsem psal, že o jednotlivých projektech nerozhodují "euřeníci".

Končím - nemám chuť všechno opakovat desetkrát.
12. 11. 2012 | 11:16

Josef K. napsal(a):

aga a podobní...
Předpokládám, že - při Vámi prezentovaných názorech- buď jsou vaši děti zcela frustrované, neboť je hlídáte na každém kroku a dělají vše výhradně podle vašich nařízení, pak jim nezávidím, anebo utrácejí své kapesné od vás, chodí špinaví a nemytí, jsou drogově závislí a vy jen žeráte.
Určitě vaše děti nejsou sebevědomé, samostatné a vědomé si vlastní důstojnosti.
Asi tak se to má i EU a postsovětskými státy.
Jinak princip rozkrádání dotací byl zaveden v dobách SSSR, kde dnešní tzv. elity rozkradly nejen ameirkcé peníze na likvidaci zbraní, ale i světové dary na likvidaci zemětřesení v Arméínii atp. Na školeních KSČ byly postupy jak ukrást běžně přednášeny jako prograsivní zkušenost sovětských soudruhů, aby byla zajištěna masová členská základna a vidina reálně socialistické demokracie. Některé kruhy v Československu mají skripta ještě stále doma.
12. 11. 2012 | 11:17

aga napsal(a):

Sláma

A to vám tedy není divné, že Kalousek je předsedou strany, která u nás nejtvrději propaguje členství a stále větší integraci do EU, a bilderbergský kníže je jejím maskotem?? A že je to právě tato strana, která přes mrtvoly prosazuje restituce a reformy?
12. 11. 2012 | 11:19

Sláma napsal(a):

Okolní státy mají v posledních letech dobré výsledky. Například Slovensko mělo v roce 2011 reálný růst 3,2% (tedy růst očištění od vlivu inflace). To se samozřejmě pozitivně odráží i na veřejném dluhu, který je částečně smazáván růstem.
Další zajímavá čísla: Rakousko reálný růst v roce 2011 2,7%, Německo reálný růst 3,0%, Polsko reálný růst 4,3%.
Vzdálenější sousedé - Litva 5,9%, Estonsko 8,3%, Lotyšsko 5,5%, Rumunsko 2,5%.
Zdroj: epp.eurostat.ec.europa.eu
12. 11. 2012 | 11:21

Sláma napsal(a):

Pro Aga:
Kalouskova strana prosazuje restituce a reformy, které od nás nikdo nežádá.
Například, co se týče DPH, žádná jiná země v EU si nevytknula cíl zvedat nižší sazbu DPH natolik, aby se sjednotila s horní. To je Kalouskovo "špecifíkum".
Kromě Řecka žádná jiná země EU nesnižovala platy státním zaměstnancům. To je také Kalouskovo "špecifíkum". Ale pozor - Řecko snížilo platy nejen státním zaměstnancům (o 15%), ale i zaměstnancům státních firem (o 30%). To ovšem Kalousek neudělal. Proč nesnížil platy zaměstnancům ČEZu, Lesů ČR, Podniků povodí atd?
12. 11. 2012 | 11:26

aga napsal(a):

Sláma

A vidíte, já jsem pevně přesvědčen, že restituce a reformy jsou přesně to, co po nás EU žádá. Jistě ne oficielně. A Kalousek má pro své řádění její plnou neoficiální podporu. Zájmy nadnárodní katolické mafie jsou jedním z unijních hnacích motorů - kdo nechce vidět téměř neskrývané náznaky (vit třeba vlajka), bude jednou krutě zklamán - až "zlo" neodejde s Kalouskem...
12. 11. 2012 | 11:31

Sláma napsal(a):

Pro Taoiseach:
Máte naprostou pravdu. Tady diskutuje hodně lidí, kteří o fungování evropských dotací nemají ani tuchu a to je pak těžké o něčem diskutovat.
Takže - malé poučení:
EU stanoví pro rozdělování dotací jen rámce, které jsou velice obecné. Programy si staví každý stát sám podle svých specifik - nastaví tam, na co se může čerpat, kdo může čerpat a za jakých podmínek a dále ustaví rámce pro čerpání. Evropské dotace rozdělují čeští úředníci na českých ministerstev a kontrolují (či spíše by je měly kontrolovat) čeští úředníci na ministerstvu financí).
Všechny dotační programy včetně jejich kontrolních mechanismů schvalovala Vláda ČR svým usnesením!
Jakékoliv nadávky na evropské dotace proto musí jít na vrub Vlády České republiky. Za fungování vlády zodpovídá předseda vlády RNDr. Petr Nečas.
Takže jestli, milí diskutující, máte výhrady k fungování evropských dotací, obracejte se na pana Nečase!
12. 11. 2012 | 11:33

Sláma napsal(a):

aga napsal: "Zájmy nadnárodní katolické mafie jsou jedním z unijních hnacích motorů"
V tom se samozřejmě pletete. Církevní restituce a reformy, to jde jen a jen z Kalouskovy hlavy.
V Evropské unii jsou katolíci v menšině. Je zde několik zemí ateistických (Francie, Česká republika, Estonsko), hodně zemí protestantských (většina Německa, většina Velké Británie, celý Sever) a pár zemí ortodoxních (Rumunsko, Bulharsko, Řecko a Kypr). Jen zbytek jsou země s převažujícím katolickým obyvatelstvem, ale ani ve většině z nich nemá katolická církev nějakou silnější pozici.
12. 11. 2012 | 11:38

Maximus napsal(a):

aga

Jste inteligentní člověk, který si umí srovnat informace do souvislostí. Někdy se nestačím divit částí lidí, kteří věří na serióznost politiků a úředníků, taková totiž až na neskutečně malé výjimky prostě není. Lidé vždy tam kde šlo o peníze se neštítili ničeho a kradli nebo se na zlodějnách nějak podíleli. Trochu vyšší úroveň chování v tomto oboru je ve starých úspěšných západních zemích jako je Německo, Rakousko, Skandinávské státy apod. Tam je to tím, že je tam dobře a účinně nastaven kontrolní systém celého hospodářského procesu a také lidé jsou tam pořád na vyšším kulturním levelu! Porovnějte to třeba s chováním našich politiků a těch západních, hrozné srovnání.
Tož tak a mějte se!

P.S.
vojtechu Navratile, díky za link, moc pěkné:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/212452801240030/obsah/212559-podivny-tendr-v-marianskych-laznich/

Pan euro poslanec Pavel Poc bude také pěkný odkloňovač a obyčejná česká straka, že?
12. 11. 2012 | 11:38

Sláma napsal(a):

Pro Aga:
Důvodem, proč Schlafenberg podporuje EU je to, že jedině naše členství v EU mu dává potenciální možnost restituovat velký rodinný majetek Schlafenbergů, zabavený hned po válce (k čemuž jej zavazuje závěť, podle které zdědil i majetek druhé větve rodu). Dále i ta věc, že má další majetek v Německu a Rakousku a v rámci EU je pro něj správa majektu snažší.
12. 11. 2012 | 11:49

vasja napsal(a):

Maximus napsal(a):
Pan euro poslanec Pavel Poc bude také pěkný odkloňovač a obyčejná česká straka...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/212452801240030/obsah/212559-podivny-tendr-v-marianskych-laznich/
............................
Si pište,že jo.
Dyk tenhle šíbr je jednatelem firmy European Universal a ta vlastní firmu Zahradní a parková :-)) Pochopitelně má akcie na majitele.
Ale rozepsal se tenhle hošan hodně.
12. 11. 2012 | 11:56

Yosif K napsal(a):

Jak rika utlocitny socialisticky pritel Pavel Poc - TY PENIZE SI UKRADNEME SAMI.
Jo a neni nad ferovou soutez.... modry ci oranzovy hrdina, vsetko jedna rodina.....

Podivný tendr v Mariánských Lázních
Vyhrála zakázku za 18 milionů a teď ji hrozí, že kvůli tomu bude muset zaplatit desetimilionovou pokutu. Jak to? Miloslava Slepičková uspěla v tendru na zahradnické práce v Mariánských lázních. Kvůli splnění přísných kritérií se spojila s firmou Skanska. Jenže poté, co v soutěži uspěla, poražená firma podala stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten ji nyní hrozí už výše zmíněnou pokutou. Výsledkem řady zvláštních okolností je, že lukrativní zakázku nakonec nezíská vítězná paní Slepičková, ale poražená firma, kterou spoluvlastnil Europoslanec Pavel Poc. Jeho manželka byla přitom v době výběrového řízení vedoucí odboru životního prostředí na úřadě, který soutěž vyhlašoval. Podívejte se na reportáž Kateřiny Hrochové.
12. 11. 2012 | 13:14

s... napsal(a):

Aga, Maximus

Ta naše malá zemička má mnoho nepřátel, Židi, katolíci, Bilderbergská směs... Jejich trojským koněm jsou evropské dotace, které naučily naše lidi krást. Nebýt dotací, korupce by tu byla minimální a peníze by se rozdělovaly hospodárně. Kdo umí porovnávat ZDROJE, tak mu je to naprosto jasné.

Tao, Sláma

Myslím, že léčba fakty u paranoiků nezabírá.
12. 11. 2012 | 13:20

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Okolní státy mají v posledních letech dobré výsledky. Například Slovensko mělo v roce 2011 reálný růst 3,2% (tedy růst očištění od vlivu inflace).....

KONEC CITATU.

Pro uplnost by se sluselo dodat ze na Slovensku byl hlubsi propad - proto je tam asi vyssi rust. Propad byl hlubsi natolik ze nezamestnanost je doposud peknych 13.6%.

Take zadluzeni roste a je o neco vyssi nez v Cechach - behem par tydnu budou Slovaci strihat pasku na urovni statniho dluhu na 50% GDP. Ficovi nezbyva nez vzit u huby bednotu a osekat "zneuzivane socialni davky"!!!!! (To jsou takove ty davky ktere nikdo ale vubec nikdo v Cesku vubec nikdy nezneuzival..... a kdyz tak ve zcela zanedbatelne mire ktera nestoji za rec....)

Zcela spravne - od charismatickeho socana osekani socialnich davek proletari jiste lepe stravi nez od nejakych obeznich reprezentantu burzoazie.......
12. 11. 2012 | 13:23

oranžáda obecná napsal(a):

eurodotace.......to je synonymum slova korupce !!!!! Eurodotace dostal valašský král Polívka, pornoherec Rosenberg a pod....... na samé libé pornoúčely...
12. 11. 2012 | 13:25

oranžáda obecná napsal(a):

já už jsem se lekl, že se soudruh poslanec stal hlavní postavou boje proti bolševiku........ a ono je to proti bolševníku, pak je samozřejmě ten boj jednodušší....
12. 11. 2012 | 13:27

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Za tu dobu postavili např. Španělé tisíce kilometrů dálnic a tisíce kilometrů vysokorychlostních železnic (u nás 0 km (slovy: "nula kilometrů").
12. 11. 2012 | 10:14
Pane Slama - mate uplnou pravdu - dokud Spanelsko za evropske penize stavelo tisice km dalnic a trati TGV (nektere objektu pro jistotu dvakrat jako nadrazi TGV na La Isla de La Cartuja v Seville ktere po 5 letech spadlo...) proletarske mzdy rostly az na 2500 EUR mesicne....

A ted se to nejak zastavilo.... hadejte proc????????? To asi neuhadnete.......
12. 11. 2012 | 13:32

resl napsal(a):

Českejm knedlíkům se to těžko vysvětluje, jsou zaťatý. Raději ať nás okradou naši, kontrola žádná a pak začne řev. Kde jsou vidět ty prachy z Eu, zas nás okradli socialisti z Bruselu. Dokud je tady bude navádět zlodějská klaka z ODS a jejich hlavního, hradního zloděje, budou se rvát o to, aby jsme skončili na dlažbě pod Kremlem. A ti, co to rozkradou, pak řeknou, vidíte tu unii, nic z toho nemáte, tak uděláme referendum a vystoupíme. Už neřeknou, že oni /Nečas, Kalousek, Klaus a další kmotrové/, jsou "za vodou." Jen je dobře, že jim začíná věřit čím dál míň lidí.
12. 11. 2012 | 13:35

Záškodník napsal(a):

Tao

Ale to jste na velkém omylu.
Pokud znáte nějaký jiný světový jazyk,nežli ruštinu, zkuste si pustit zahraniční zpravodajství.
Je mnoho evropských ekonomů(i politiků),kteří kritizují sebevražednou unijní politiku, to ,že o nich nevíte, ještě neznamená ,že neexistují!

A o té "dobrovolnosti" s níž akceptují členové EU fiskální unii bych si dovolil pochybovat. Jde asi o takovou "dobrovolnost" jako v případě ratifikace LS-vracela se protestujícím zemím tak dlouho, dokud nepodepsaly!
Tak nelžete!

Spíš si položte otázku, proč se v českých médiích dozvíme vše o graviditě jisté Pornelly, ale o milionových protiunijních demonstracích např. ve Španělsku,Řecku, Maďarsku nás média neinformují(možná nějakou notickou).
Proč se asi u nás nedozvíme o masových protiimigrantských protestech ve Švýcarsku, Švédsku atd. ?

Zkuste si odpovědět sám.
12. 11. 2012 | 13:41

Záškodník napsal(a):

resl

Pokud jste si ráčil všimnout, tak taky čím dál víc lidí nevěří unii- nejen v ČR(cca 80 procent), ale lze to definovat jako celoevropský jev.
Politické "elity" ženou své národní státy do neštěstí a neptají se občanů,zda se jim to líbí nebo ne.
Jim stačí to,že si nahrabou a po nich potopa!

Pamatujte si, že nám zadělali na další světový konflikt.Časem se prokáže, že mám pravdu já a ne vy.
12. 11. 2012 | 13:44

dalimír napsal(a):

Dvě třetiny státních úředníků poslat na sybiř a hned by byl v evropě pořádek ,finance by fungovy jak mají ! Bílých límečků je již hodně a mají čím dál větší naroky ! Všichni si žíjí jak pašové ,každý z nich má přinejmenším tři náročné milenky no a o tom to všechno je ! Všichni kdo mají možnost chtějí s toho života vytřískat co nejvíce ! Skromnost už dávno není v modě ! Vážení už dlouho nebyla v evropě válka a je to na lidech znát ! Jsme na sebe čím dál více agresivnější ,pokora jeden k druhému žádná takže tohle se bude muset brzy řešit ! Dl
12. 11. 2012 | 13:50

s... napsal(a):

Zde je text polského konzervativce o EU:

http://denikreferendum.cz/clanek/14321-mili-britove-polsko-udela-vse-aby-evropsky-projekt-uspel
12. 11. 2012 | 14:38

Záškodník napsal(a):

"Kdo si myslí, že dotace z fondů EU jsou pro nás výhodné, velice se mýlí. Dokonce lze říci, že bilance už začíná být pasivní i z hlediska peněžních toků.
Z loňských dat vyplývá, že průměrně platíme každý kalendářní den do EU kolem 120 miliónů korun! V tom nejsou zahrnuty vražedné Nečasovy-Kalouskovy-Schwarzenbergovy dodatečné garance (MMF, Irsko, Portugalsko, ESM). Tyto členské příspěvky nepodléhají žádnému posuzování, jde o striktní závazek bez ohledu na cokoliv. Tedy i na to, že Evropská komise rozhodla neproplatit Česku cca 20 miliard korun ze schválených dotací. My platit musíme a pod nátlakem dále své závazky navyšujeme, EU má zpětný tok plně v rukou.
A to není vše. Brusel požaduje po Česku dalších 5 miliard navíc pro letošní rok (13,7 miliónů denně). Argumentuje, že chybějí peníze na evropské fondy, zejména na fondy soudržnosti. Nechápu, jak mohou schválené fondy nemít rozpočtové krytí? Nebo někdo v Bruseli ty peníze prošustroval? Ale hrozí nám, že když ty peníze nedáme, přijdeme o více než o 5 miliard korun dotací, na něž máme nárok. Takže se po nás vlastně žádá vyděračským způsobem, abychom si „své“ dotace financovali podruhé.
Jsem absolutně přesvědčen, že by bylo nejlepší, aby si Brusel „své“ dotace nechal. Níže zdůvodním proč. Před tím však chci podotknout, že pokud neproplacené dotace dělají díru v našem rozpočtu a zvyšují jeho deficit, je tomu tak proto, že schválené projekty kofinancuje a předfinancuje stát, takže peníze ze státního rozpočtu plynou i na projekty, které nakonec EU odmítne proplatit. Kdyby žádné nesmyslné přerozdělování z Brusele nefungovalo, nebyla by ani tato zátěž státního rozpočtu".
12. 11. 2012 | 14:48

Záškodník napsal(a):

Tímto přerozdělováním jednak Brusel vnucuje své priority, na nichž se musíme finančně podílet, jednak má páku, tedy finanční nástroje, na naši poslušnost. A co je těmi prioritami? Třeba bionafta, kterou stejně zaplatí každý náš občan, a to nejen u benzínové pumpy, ale i v dalších produktech závislých na dopravě. Také to je třeba solární energie, která se projeví zvýšenými náklady všech domácností. Žárovky jsou sice už obehraná písnička, ale všichni jsme přišli o svobodný výběr toho, co kupujeme a čím chceme svítit, když už nepočítám ty vyhozené tisícovky ročně.Všechny nesmyslné zásahy do tržní ekonomiky ze strany EU se mi ani nechce vyjmenovávat. Většinou se dotuje to, co nakonec zvýší naše náklady a podrývá naši konkurenceschopnost (viz obstrukce vůči Temelínu, ale už i Dukovanům). Je taky jasné, že jsou to byrokratické zásahy, které nevyhnutelně otevírají korupční kanál. Sám bych mohl uvést příklad, kdy z evropských dotací, zatím ovšem financovaných ze státního rozpočtu, soukromá firma financuje zázemí pro provoz vrtulníku pro svého šéfa.
Okamžité zastavení všech dotací by jen pročistilo českou ekonomiku, zvýšilo naši konkurenceschopnost, odstavilo neuvěřitelnou korupční chobotnici, ale i uchránilo státní rozpočet. I kvůli evropským dotacím se budeme prostřednictvím nezodpovědných politiků zadlužovat. Smyčka kolem našich krků se již utahuje.
A proč to všechno? Aby pak nějací Rathové a Drábkové měli větší prostor pro „správné“ přesměrovávání peněz. V době všeobecně proklamovaných úspor jsme mohli vidět, že takovému Šiškovi nedělalo žádný problém navýšit zakázku z 80 na 100 miliónů, aby miliardy tekly požadovaným směrem.
Než se podaří vystoupit z EU, bychom měli „poděkovat“ za účast ve fondech EU a okamžitě ukončit jejich financování ze státního rozpočtu. Ušetřili bychom ty korupční peníze, kdy i cyklostezky se u nás staví pomalu za ceny dálnic. Souběžně bychom měli jednat o snížení svých členských příspěvků a deklarovat, že další navyšování českých závazků a garancí nepřipadá v úvahu.

Pokud se tak nestane, je jen otázkou času, kdy naše ekonomika bude zcela – tedy i politicky – závislá na zahraničním kapitálu a bude hračkou v rukou finančních trhů. A řekl bych, že to je i cílem. Tak se dnes vedou dobyvačné války. Řecko už je obsazeno, Španělsko a Portugalsko jsou v závěsu s Itálií na řadě."

http://www.reformy.cz/zpravy/nechte-si-evropske-penize-jen-kolem-nas-utahuji-smycku/
12. 11. 2012 | 14:51

aga napsal(a):

s...

Tahle vaše trapná naučená figura, kterou používají všichni propagandisti jak z nějakého manuálu, už taky dlouho fungovat nebude.

S fakty, které tu mnozí uvádějí, jste se tímto způsobem rozhodně nevyrovnal.
12. 11. 2012 | 15:15

resl napsal(a):

záškodník 13:44,
vy se chcete dohadovat kdo má pravdu, já hledím za hranice české pastoušky a vidím, že se jim všem žije v eu lépe. nic se nezhoršilo, jen nás tíží koruna. zastáváte dogma o rvhp, které vám vnutili novináři z ods a hradu. dobře, ale pokud nevidíte to zoufalství českých vlád, není vám pomoci. veřte dál.
12. 11. 2012 | 15:26

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Yosif K.
Tvoje demagogie je úctyhodná, například růst – propad Slovensko.

Ekonomický růst v letech 2009 – 2011
Slovensko
-4.9, 4.4, 3.2 
ČR
-4.5, 2.5, 1.9 
V roce 2009 propad téměř stejný, pak Slovensko roste mnohem rychleji.
12. 11. 2012 | 15:33

s... napsal(a):

aga

Tao a Sláma již vše vyložili za mně. Já jsem je glosoval rozpor vašich konspiračních PRAVD s českou denní zkušeností. Nebát se a nekrást, vytyčit T.G. Masaryk. Marně.

Tento kulturní rys bohužel zastiňuje i mnohé přednosti, jimiž by mohla naše společnost excelovat. Co třeba naše česká vynalézavost? Už jsem to psal pod cyklistickým blogem, solární energetika je u nás za dílo ďáblovo. Proč? Pár hajzlů si nakradlo na tzv. podpoře obnovitelných zdrojů. Česká reakce: solární energetika je špatná. Čili zlodějna zvítězila nad inovací. Budeme si tedy pod nohama těžit uhlí (dokud bude), budeme stavět za 350 miliard! (nepočítám předpokládané vícenáklady) temelín 2, ale rozhodně nebudeme podporovat novoty. Nejsme blbí, jako Němci.
Jsme v úpadku a zbytek kdysi nadějné republiky, kterou nepohřbili ani nacisté, pohřbí český zlůoděj. Však si vyníka najdem. EU.

Dotaz na závěr:

Jak se mají v EU prosazovat zájmy českých občanů, když nejsou mnohdy prosazovány ani na úrovni místních samospráv?
12. 11. 2012 | 15:40

Záškodník napsal(a):

Resl

Zoufalství českých vlád je zřejmé,ale i kdybychom měli sebelepší politiky, stěží můžou ovlivnit chod EU.

Tvrdit,že se jim v EU žije lépe, to je tedy slovo do pranice.
Já bych se odvážil říci,že i přes ten strašný srab, jsme na tom určitě líp,nežli Španělé ,Italové,Řekové, Portugalci...

Nejspíš vám ušly demonstrace v Barceloně-o těch se v eurohujerských denících opravdu nedočtete.
A taky jste si nejspíš nepřečetl o tom,že španělská policie odmítá statovat u exekucí v rodinách neschopných splácet hypotéky-Španělé totiž před exekutory vyskakují z oken-tak se mají dobře.
12. 11. 2012 | 15:44

aga napsal(a):

s..

Jste evidentně mistrem ve skoku na špek a tato disciplina vás baví. Co je mi potom, co vytyčil křivopřísežník Masaryk, když sám měl - pokud vím - problém s nějakými ukradenými příspěvky, a jeho první republika byla prolezlá korupcí zrovna tak jako tato.

Na poslední otázku si odpovězte sám - sám mi řekněte, čí zájmy jsou ve skutečnosti prosazovány na úrovni místních samospráv. To, že někdo okrádá české občany, je primárně vina těch nečeských zlodějů, až druhotně českých okrádaných.
12. 11. 2012 | 15:45

s... napsal(a):

aga

"To, že někdo okrádá české občany, je primárně vina těch nečeských zlodějů, až druhotně českých okrádaných."

Češi jsou oběti nečechů. To je naše tradice. Víra ve vlastní nevinnost. Víra ve vlastní schopnosti, kterým jen nebyly dány podmínky. Koncem 19 stol. nám bránili Židi a Němci v rozletu a ted', když už tady žádní nejsou, nám zase někdo škodí. Jsme smolný národ uprostřed Evropy. Mohli bychom proslavit kromě hokeje také sborovým mrmláním.

Pamatuju si, jak kanadská firma zkoušela novou loterii nejprve u nás, aby zjistila, jestli se to nedá nějak ošulit....
12. 11. 2012 | 16:09

resl napsal(a):

záškodník : Já bych se odvážil říci,že i přes ten strašný srab, jsme na tom určitě líp,nežli Španělé ,Italové,Řekové, Portugalci...

vidíte, já bych se zase odvážil říct, že se mýlíte a to víc než šeredně. mrkněte se tam a zavřete pusu při tom rozhlížení.
12. 11. 2012 | 16:10

aga napsal(a):

s..

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Doktor-Macek-k-dotacim-Bolka-Polivky-Kolik-je-takovych-svinaren-253294

Tady máte fakt, takto fungují dotace. Něco k tomu, kromě obecných plků?
12. 11. 2012 | 16:28

Taoiseach napsal(a):

Záškodník

Můžu Vás ujistit, že rozumím italsky, anglicky i francouzsky a zahraniční zpravodajství sleduju lépe než pět mých oponentů dohromady. Mizérie českých médií mě tudíž nedojímá/nezajímá.

Proti LS žádná země neprotestovala, všichni šéfové vlád ji podepsali dobrovolně. Včetně Topolánka, který se bezprostředně po návratu z Lisabonu chválil, jak to pěkně vyjednal a jak z ní vyndal hymnu a vlajku - :) "Tak nelžete!" - :)
12. 11. 2012 | 16:50

Záškodník napsal(a):

Tao

Tyhle nestydaté lži zkoušejte na někoho,komu už paměť neslouží.
S LS nesouhlasilo mnoho zemí a Irsko,které muselo opakovat referendum,dokud z něho nevypadlo kladné usnesení, je příkladem.

Pokud jste takový polyglot, čím to,že máte tak chabé informace?!
12. 11. 2012 | 17:38

Záškodník napsal(a):

Aga
Toho Polívku jste mi vzal přímo z huby.
A ještě třeba koníčky pana Vydry bychom mohli uvést.

Takových příkladů nesmyslně a nefér vydaných peněz daňových poplatníků bychom našli hafo v každé větší obci.
Nebýt eurodotací, těžko by Polívka získal peníze na své privátní wellness zařízení, které mu má rejžovat peníze do vlastní kapsy.
12. 11. 2012 | 17:42

Záškodník napsal(a):

resl

Já se nemusím nikam mrkat, já jsem pořád na cestách.
To vy jste úplně mimo realitu. Jižní země jsou v totálním rozkladu a nás to časem čeká.

Řekové jsou naprosto zoufalí a dokonce se musejí vzdávat svých vlastních dětí,protože už nemají ani na to, aby je nakrmili. Dětské domovy praskají ve švech. Školy se snaží dát dětem z takto chudých rodin alespoň zadarmo najíst.
Tomu říkáte lepší život?
Podívejte se na nezaměstnanost v Řecku,Španělsku,Itálii, Francii... a srovnejte ji s tou naší.
12. 11. 2012 | 17:46

Záškodník napsal(a):

Tao
Něco pro osvěžení paměti.

"Na rozdíl od evropské ústavy tentokrát politici nechtěli riskovat – referendum v žádné zemi nepovolili. Jedinou výjimkou bylo Irsko, kde povinnost vyhlásit referendum vyplývala přímo z Ústavy. Jak řekl Anthony Coughlan, mnozí politici se přiznali, že o Lisabonské smlouvě referendum nemůže být, protože by ho lidé odmítli. Občané nedostali možnost o Lisabonské smlouvě rozhodnout přesto, že ze čtyř zemí, kde tu možnost při evropské ústavě měli, ji odmítli až ve dvou."

http://www.reformy.cz/zpravy/mytus-o-demokraticnosti-evropske-unie/
12. 11. 2012 | 17:52

oranžáda obecná napsal(a):

záškodník...... a nezapomeňte na evropské dotace, které na svoji "tvorbu" dostal pornoherec Rosenberg.... zlé jazyky tvrdí, že z EU mohou dostat dotace pouze pornoherci a kur.y
12. 11. 2012 | 17:56

Záškodník napsal(a):

Tao

A co třeba tohle

"Dlouho očekávané rozhodnutí německého ústavního soudu ohledně slučitelnosti Lisabonské smlouvy s německou ústavou přineslo předem známý výsledek. V dnešních článcích v německém tisku dominuje nadpis Ja, aber. Mne to plně neuspokojuje. Jakkoliv je důležité, že německý ústavní soud prvně (daleko silněji než při posuzování Maastrichtské smlouvy v roce 1993) naformuloval úkoly, které musí zůstat demokratickému státu, aby byl státem, a tím vlastně – z pohledu Německa – vymezil konečné hranice evropského integračního procesu, přesto zůstávají zásadní otázky bez odpovědi".

http://www.klaus.cz/clanky/2239
12. 11. 2012 | 17:56

Záškodník napsal(a):

oranžáda

Jó a Rozkoš bez rizika- to je taky počin za všechny prachy.
12. 11. 2012 | 17:57

Taoiseach napsal(a):

Záškodník

Pletete si pojmy s dojmy, názory vydáváte za fakta. Na síti se dá najít velká spousta nesmyslů a pokud citujete Klause - :) - jako relevantní zdroj, netřeba dalšího komentáře.

Fakta jsou taková, že referendum je VNITŘNÍ věcí Irska - nikdo mu ho nemůže zakázat ani nařídit. Že ho v Irsku 'povolili'a jinde ne, je bohapustý žvást. Za Irsko navenek mluví jeho vláda - a ta NIKDY neprotestovala. A to ani proti smlouvě, kterou sama sjednala - :) Se svým irským nickem to přece vím nejlépe - :)
12. 11. 2012 | 18:28

pamětník napsal(a):

V prvním pracovním dnu se diskuze utěšeně rozběhla, bohužel s mnoha slovy a téměř s žádnými fakty. Panu europoslanci by bylo záhodno důrazně připomenout, že "evropské" peníze jsou především peníze naše: saldo odvodů a příjmů ČR z EU za první pololetí 2012 činí necelých 7 miliard Kč ve prospěch ČR:
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/eu_cista_pozice_cr_72124.html
Za těch pár miliard navíc, které jsme dostali, samozřejmě platíme nutnou poslušností bruselské nikým nevolené byrokracii, která určuje směrování "eu-investic".
Ano, krást se nemá, zvláště když se deklaruje protikorupční charakter vládnutí, jenom není jasné, proč by kradení "evropských prostředků" mělo být více odsouzeníhodné než krádež prostředků českých, nehledě na nelegitímní sebrání českých prostředků nespravedlivým zákonem o restitucích.
Pokud pan europoslanec chápe, že "Evropské unii se nemůžeme divit, že ze svých peněz nechce platit vily a jachty v Toskánsku, byty v Dubaji nebo přímo nákupy fotbalových klubů", měl by také pochopit, že 1) "evropské peníze" jsou v poměru k odvodům ČR "české peníze"; a 2) i proto nemůže být rozdílu v jejich ochraně proti zneužívání.
12. 11. 2012 | 18:34

Záškodník napsal(a):

Tao

A u nás snad referendum povolili?

On si snad Klaus to jednání ústavního soudu o LS smlouvě v Německu!!! vymyslel?!
Schválně jsem tam hodil toho Klause,protože jsem vaši reakci očekával-vůbec jste si nevšiml, o čem píše.

Vy tedy nestydatě lžete - ještě klidně napíšete, že všichni byli pro,když tomu bylo úplně naopak. Pro jich moc nebylo,ale byli tlačeni do kouta -ekonomický nátlak Bruselu málokdo ustojí. Leda tak Britové.

Navíc si pletete oficiální názory snaživých proevropských politruků ,kteří mají z EU vejvar , s neoficiálím a převládajícím názorem veřejnosti.
Nevšiml jsem si žádného obzvláštního euronadšenectví v žádné zemi.
12. 11. 2012 | 18:43

resl napsal(a):

Záškodník 17:46,
jste na cestách mezi Libercem a Jabloncem ?
12. 11. 2012 | 21:10

Záškodník napsal(a):

Resl

No jo.

S Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak!

Čest práci, soudruhu.

Že vy tady furt šermujete nějakými emocionálními výlevy á la jak máme být šťastní, že nás ta úžasná západní Evropa přivinula na svou hruď, namísto abyste uvedl třeba konkrétní čísla, kolik nás ta macešská láska ročně stojí.
Ale ani konkrétní čísla vás zřejmě nepřesvědčí.

Vám až se rozsvítí, tak to budu mít svátek.
Jenom vy a pár dalších rozumbradů se domnívá,že nás do té EU vzali z nějakého humanismu.
12. 11. 2012 | 22:17

vasja napsal(a):

Polívka je prd euročerpač. To jeden bral 50 000 000 Kaček na vylepšení hotelu. Přidělal pokoje, bazén, na střeše skleník, do nazvu projektu dal pár keců o matkách s dětmi a o seniorech, no a bylo to.
Tak to má byt, tak je to spravny.
13. 11. 2012 | 06:30

patriot napsal(a):

Poc:

Máte pravdu v tom, že Řebíček je nepochybně větší zloděj než vy.
13. 11. 2012 | 08:36

Taoiseach napsal(a):

Záškodník

"A u nás snad referendum povolili?"
Referendum v ČR je vnitřní věcí ČR. Dlouhodobě jakékoli referendum blokuje Klaus, jakož i "přátelé modrého ptáka".

Skutečnost, že německý ústavní soud jednal o LS, nikdo nezpochybňuje. Ale relevantním argumentem může být jen jeho nález a odůvodnění, nikoli KOMENTÁŘE nějakých Niemandů. Slovutný profesor píše "Mne to plně neuspokojuje" - je snad úlohou ústavního soudu SRN, aby plně uspokojoval kdejakou Kikinu? - :)))

"názory snaživých proevropských politruků"
Za každý stát mluví jeho vláda. Proti LS se nepostavil nikdo - ani britský 'prime minister'. Holt jsou to asi všechno politruci - :)

"Vy tedy nestydatě lžete"
Na sprosté urážky je člověk ze zdejších diskusí zvyklý. Ale rozprava s takovým primitivem je zoufale nudná. Tak si to užijte beze mne.
13. 11. 2012 | 09:44

český maloměšťák napsal(a):

pamětník
7 miliard CZK ve prospěch ČR (newjdůležitější je kvalita,ale to někdy jindy) půl roku...tomu říkáte " těch pár miliard navíc" ?
A implikujete, že se to nevyplatí...protože za tyto peníze se od nás vyžaduje poslušnost vůči orgánům EU.

Hmm - a poslušnost vůči všem těm roztodivným Kalouskům, Drábkům, Parkanovým, Čunkům, Šnajdrům - ta vám nevadí ? Ta je O. K ?

Holt vrána k vráně sedá.

P.S. Radši tisíckrát nevolené orgány (což je samozřejmě nesmysl, ale už byl rozebrán tisíckrát...snad jen připomenu jiný aspekt - a sice, že dle logiky " pamětníků" a podobných mirgorodských si naopak " pamětník" a jeho mirgorodští tu zvolí za ministra Čunka, ondy zase za prezidenta Klause, no a aby byl i nějaký ten humor, tak "pamětník" s polu smirgorodskými pčichvátá aby zvolil za ministryni kultury Hanákovou)..tedy radši tisíckrát nevolené orgány isntituce takové, která klepne zloděje přes prty, neý kraďákovskou " volenou" sebranku.

Zvolím si sice smrádek - ale je to smrádek náš !!
13. 11. 2012 | 11:33

pamětník napsal(a):

český maloměšťák
jako obvykle demagogicky překrucuje. Tak blbou otázku "poslušnost vůči všem těm roztodivným Kalouskům, Drábkům, Parkanovým, Čunkům, Šnajdrům - ta vám nevadí ?" může vymyslet člověk opravdu chudý duchem. Normální čtenář, věřím, chápe, že finance mají být chráněny před zloději, ať přejdou od nás přes Brusel anebo jdou přímo z rozpočtu.
Českého maloměšťáka rozčílilo zdůraznění faktu, že investice z českých zdrojů jsou nejen nesprávně označovány za evropské dotace, ale dále že jejich směrování ovládá nevolená bruselská byrokracie. Samozřejmě, že mi vadí i česká nevolená byrokracie v čele s vládní partají LIDEM.
Co se týče smrádku, hnojaři, vadí mi každý, jak evropský byrokratický, tak český prolhaný. I ten Váš z těch Vašich okopírovaných "mirgorodských" pitomostí.
Věcně opakuji, že jde o pár miliard, o více současná vláda okradla důchodce odložením valorizace důchodů, všechny občany zvyšováním daní, zřejmě proto, aby mohla "vrátit" desítky miliard církvím, i těm, které před plyšákem neexistovaly.
Takže doporučuji Vám pro příště, maloměšťáku, pozorněji číst a ještě pozorněji o přečteném rozmýšlet, svedete-li, ať tady zase nejste pro srandu králíkům. Ne, že by mi to osobně vadilo, ale hnojit i tak dost vágní diskuzi, jak to obvykle děláte, už je trochu moc.
13. 11. 2012 | 17:51

Taoiseach napsal(a):

Vážený Pamětníku,

nemáte pravdu v tomto:
"jejich směrování ovládá nevolená bruselská byrokracie"

Obecně o strukturálních fondech a fondech soudržnosti rozhoduje Rada (ministrů národních vlád), čili NÁRODNÍ politici. Komise (čili bruselská byrokracie) rozpracuje obecné podmínky. Ale oprerační programy formulují NÁRODNÍ orgány - v ČR ministerstva a kraje. Podrobněji to popsal kolega Sláma výše (12. 11. 2012 | 11:33).

Klíčové je to, že projekty podávají výhradně ČESKÉ SUBJEKTY, podle odkazu, který se pověsil (můj vážený odpůrce) kolega Vasja:
http://www.strukturalni-fondy.cz/oppi
"Kdo může žádat o podporu?
Podnikatelé, sdružení podnikatelů, výzkumné instituce, vysoké školy a ostatní vzdělávací instituce, neziskové organizace, fyzické osoby, územní samosprávné celky a jimi zřizované a zakládané organizace, CzechInvest, CzechTrade a další."

Tyto projekty přijímají (nebo zamítají) ČESKÉ ORGÁNY (správci operačních programů) a oni také průběžně kontrolují (resp. odpovídají za kontrolu) plnění daných podmínek. Další kontrolu provádí auditní orgán, čímž je pověřeno ČESKÉ Ministerstvo financí. Až potud do toho "bruselská byrokracie" nemůže kecat ani trochu, NEMŮŽE ani trochu ovlivnit, kterému konkrétnímu projektu je podpora přidělena.

Komise je až posledním, kdo kontroluje plnění podmínek. A je smutnou skutečností, že v rámci celých operačních programů se dané podmínky neplní a české kontrolní orgány to jaksi "nezachytí" a přijde na to až ta nenáviděná bruselská byrokracie.

A o tomto je příspěvek Pavla Poce.
14. 11. 2012 | 08:51

pamětník napsal(a):

Taoiseach:
Připouštím, že o metodických konkrétnostech operačních programů jste informovanější než já. Takže mi jistě odpovíte, co se bude dít s finančními prostředky zadrženými bruselskými úředníky za neplnění podmínek.
Blog Pavla Poce je podle mého o něčem jiném, pokouší se nám, reslovsky řečeno českým knedlíkům, vsugerovat, že jde o evropské peníze, které EU nechce nechat rozkrást zlodějským Čechům.
Přitom tentýž Pavel Poc, který tak vehementně brání "evropské" peníze před zlodějstvím českých institucí, sám neváhal použít podvodných metod, aby se dostal k českým penězům.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/212452801240030/obsah/212559-podivny-tendr-v-marianskych-laznich/
Zloděj zlodějům o zlodějství káže.
14. 11. 2012 | 21:40

Taoiseach napsal(a):

pamětník
Nevím to úplně přesně. Zhruba je to tak, že ty zadržené peníze by se mohly vyčerpat na jiné projekty v rámci jiných operačních programů, pokud ty ovšem budou v pořádku a včas připravené. Jsou tam časové limity, a pokud se nestihnou, opravdu definitivně ty peníze propadnou. O to větší sekera by pak byla ve státním rozpočtu, protože MF jako auditní orgán už je nechalo vyplatit.
Pana POce nehodnotím, nic o něm nevím, vyjadřuju se jen k tomuto textu.
15. 11. 2012 | 09:28

pamětník napsal(a):

Taoiseach:
Škoda. Takže stačí jen domyslet, co je lepší, zda české peníze ukradnou čeští zloději anebo zůstanou v Bruselu. Českým zlodějům vyhovuje to první resp. ukradnout i ty peníze z Bruselu.
Zkuste se podívat na tu reportáž ČT, zaujala mne už při prvním vysílání. Podle ní je autor blogu zloděj a podrazák, kterému by zřejmě vyhovovalo, aby se zde dostal i k těm penězům z Bruselu.
15. 11. 2012 | 18:18

Taoiseach napsal(a):

pamětník

Ano, je to přesně tak: ČEŠTÍ ZLODĚJI kradou peníze z Bruselu (protože doma už je skoro všechno rozkradeno). Takže oni, resp. ti, co jim to umožňují, JSOU VINÍCI toho, že peníze zůstanou v Bruselu (resp. se využijí v nějakém jiném státě, kde není takový bordel).

S tím ctihodným poslancem Pocem je trochu problém. Abych se mohl vyjádřit, musel bych si to ověřovat z dalších zdrojů a na to opravdu nemám čas. Takže ať už je zloděj a podrazák, nebo není, v tomto příspěvku píše v jádru pravdu.
16. 11. 2012 | 09:25

pamětník napsal(a):

Taoiseach:
Jasně, ať se ty peníze využijí třeba v Řecku, tam jich je zapotřebí omnoho víc.
Podle mého názoru ctihodný pan Poc pravdu nemá, protože EU ty peníze v jiném státě lépe nevyužije anebo je využije dokonce proti zájmům ČR a dalších zemí (např. dotace do zemědělství). Myslím, že Váš názor je naivní.
16. 11. 2012 | 21:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy