Rozhovor s obrazem

04. 06. 2010 | 20:59
Přečteno 5232 krát
Představuješ důležitost prostoru s komunikací. Komunikuje živá i neživá příroda. Na gravitační působení je možné pohlížet jako na komunikaci. Říkáš, že tvůj komunikační prostor je stejně důležitý jako náš.

Dlouhými barevnými linkami zaznamenáváš osobitou komunikaci ve společnosti, kde se vyvíjejí dvě rozdílné "inteligence." Jedna druhou informuje pouze na úrovni pozorování co se děje, neinformují se však o svých plánech. Krátkými linkami kolem středu kreslíš komunikaci ve společnosti s jedinou "inteligencí," kde se komunikuje za použití všech znalostí, které jsou k dispozici.

importance
importance

Ty dlouhé barevné linky značí vyšší spokojenost společnosti dvou inteligencí. Mohou se totiž rozvíjet nezávisle na velikosti inteligence, neboť na sebe mohou vzájemně působit, z čehož vyplývá uspokojení i stabilita. Společnost s jedinou inteligencí se soustředí pouze na růst své inteligence a svou dominanci, což zmenšuje spokojenost ve společnosti.

Říkáš, že znalostní společnost, tedy jediná inteligence ke které směřujeme, nebude příliš spokojená. Podle dosavadních poznatků vedou ke zlepšení znalostí ohraničenost a chvění. Ty však zároveň přispívají ke snížení spokojenosti. Spokojeni však budeme, když ke znalostní společnosti jako jedné inteligenci najdeme jinou "doplňkovou" inteligenci. Říkáš, abych šel hledat takovou inteligenci. Žil v ní a se znalostní společností jen komunikoval. Tím se však dostávám i do sporu.

Za znalostní společnost totiž mohu považovat i "společnost," o které hovoří Bible. Ty však říkáš, že spokojený budu, když s takovou inteligencí, tedy společností, budu "jen" komunikovat. Když budu žít ve společnosti její doplňkové inteligence. Jsem tedy božím obrazem nebo jeho doplňkem? "Jsi obojím," říkáš.

A tak Vám přeju, ať již jste boží obraz nebo jeho doplněk nebo obojí, komunikujte spolu. Jde o Důležitost, která za to stojí. Budeme spokojeni všichni. A také rozmlouvejte s obrazy. Zdá se totiž, že je lepší komunikovat s rozumným koncepčním prostorem a přitom žít v prostoru emotivní inteligence. Nebo naopak?

Zdroj obrázku: stanford.edu

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

LEVAK napsal(a):

Lord Chesterfield :
„Buď moudřejší než jiní,ale neříkej jim to.“

G.B. Shawa :
„Diskutoval jsem s idiotem. Mám dojem,že jsem zblbnul“

Důvěřuj lidem a měj je rád. Neočekávej od nich dokonalost, ani ty nejsi dokonalý. Snaž se ocenit jejich individualitu. Jen málo lidí je vysloveně špatných. Úsměvem a duševním pohlazením prosadíš víc než přísností a tvrdostí.

Pozoruj své okolí a všimni si, že tvé problémy jsou v zásadě stejné jako problémy
mnoha jiných. I lékař trpí bolestí, i policistu někdy dusí strach, i král pláče při smrti
svého syna. Nekomplikuj si trvale svou životní roli, prostuduj ji dobře, snaž se jí
rozumět a využít ji ze všech sil k pomoci těm, kteří jsou na tom ještě hůře. A pak svou roli hraj s důvěrou a odvahou, ale hlavně vždy se smyslem pro fair play.
04. 06. 2010 | 22:18

voroshilov napsal(a):

Muze mne,debilu,nekdo vysvetlit o cem to pan Klana pise?
04. 06. 2010 | 22:46

bezvýznamné napsal(a):

Komunikaci vidím jako svět chaosu. Často nerozumíme ani sami sobě. Je těžké žít ve světě, který se neustále mění, vyvíjí, a my ani nevíme, zda k lepšímu či horšímu. Nezbývá nám, než jej přijmout takový, jaký je, naučit se s ním komunikovat. A hledat cesty k porozumění. Možná nejprve nás samotných. Jen se trochu bojím, abychom v tom hledání sebe sama nezůstali nakonec opuštěni.
Komunikace bez příjemce nemá žádného smyslu. Alespoň pro mě ne.
04. 06. 2010 | 22:57

Milan Bukovecký napsal(a):

Petr Klán

Vážený pane,
jste doma a ve formě. Chtělo se mi na ten Váš text hodit síť a fixírkou ho zkopírovat. Nejsem Alfons Mucha a neumím to. Ale, najednou jsem to měl. Ani jsem nemusel dostat opar.Vítejte!
---
Mimo prostor mysli
---
Kubistické baráky visely na tětivách luku, prádlo vlálo. Šel jsem kolem řeky, zelené koberce břehů mávaly, na neotrhaných lípách vadly květy. V hukotu projíždějících tramvají mi kdosi odnášel uši. Zdálo se mi, že po kolejích jde filozof Karel Kosík, hledá atelier a nese myšlenku. Před vchodem baráku sundal klobouk, otřel si čelo, rozepnul černý plášť, dlouhý rozparek kabátu se mu poflakoval.V dálce hučely letní vody, když jsem otevřel jeho dobrému stínu. Ztěžka poklekl k plátnům, vzdychal: jak říkám, dobrý, dobrý, ale nemohu Vám pomoci! Dávno už věděl, že venku brousí akademici zasmrádlou kosu a vydají ho ďáblu. Počkal jsem až sejde dolů, smutně zamával a po dvou schodech běžel zpátky, sepnout ruce do trojúhelníku, dát hlavu mezi odvěsny, pomalu zvednout nohy. Obrácenou planetou tekla krev. Celých deset minut, po milimetrech klouzal na zem, pryč od dialýzy, do svěrací kazajky zvědavosti a v lotosovém sedu katapultoval mozek. Odletěl si s houfem jakýchsi podivínů, hledat světlo ve vlásečnicích černé díry. Dlouhých šedesát dnů kolíbal karavanu na dvouhrbé žízni nekonečné práce. Slezl jsem po štaflích její tváře, vzal špachtli a nahrnul pod břicho poslední úder času. Démon ležel na zemi, otáčel jsem s ním, míchal tempery, hodil po něm kopí, naposledy umyl štětec a jemným papírem přikryl konec motivu, svlékl se, hodinu a půl po něm šlapal. Obraz se vzpínal, oponoval, pořád někam ujížděl, kapky potu padaly, topily obrům oči. Podlepil jsem těleso, kroutilo se, hroutila se sololitová deska, ležel jsem nahý na kanapi, čekal až zvadne. Nikdo nešel, byl jsem sám, jen za oknem posouval vítr mrak. Přihnal gigantickou skálu a veliké město s mrakodrapy. V jednom z nich stál kupec s fotokopií obrazu v černé tubě. Opřený o americkou stěnu telefonoval. Zvedl jsem sluchátko. Spirála kabelu žhavila absolutno, barvy obrazu začaly hořet.
---
Všechno je v hlavě. Skoro se zdá, že ji máte tak velkou, jako Peter Klaán Jugoslávec. Nebylo by od věci, kdybyste byl obojím.
Noc je mladá.

Milan Bukovecký
04. 06. 2010 | 23:08

voroshilov napsal(a):

Hotovy klub pacientu dr.Chocholuska,pan Klan mluvi s obrazem a par silencu mu pritakuje,ze Dorian Gray nevedel kolik bude mit nasledovniku?
04. 06. 2010 | 23:34

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,dobrý večer,pane Kláne.Vítám, jako vždy Váš text. Hádejte, s čím jsem v životě nejvíce komunikovala.? Myslím,že se to dá uhodnout. Vezmu to vylučovací metodou. Se sebou, ne. S lidmi kolem mne, ne. Nejvíc rozmlouvám se zvířaty.Já s nimi komunikuji i mimosmyslově, podívám se na ně a oni vědí,co chci říct, co udělám. S lidmi mi to tak dobře nefunguje, těm je to třeba mnohdy mockrát opakovat. A přemýšlím, co by bylo na druhém místě, nevím, netroufám si napsat.Teď ale mám radost, že mohu prostřednictvím tohoto blogu navázat komunikaci do prostoru, je to opravdu zvláštní, co píšu, letí prostorem, a kdo sem zavítá, může si to přečíst. Bude li chtít, může navázat komunikaci, a můj obraz nezná, možná si ho představuje, možná, těch možností,..??Díky, komunikovat je báječný vynález,.. koho vlastně??Tužka a neverbální úsměv.
04. 06. 2010 | 23:42

voroshilov napsal(a):

Jeste malo je tady falickych symbolu,zednarskych znameni,vesmirnych lidi,zneuzivanech v detstvi chudaku s oedipovskym syndromem,solipsistu,milovniku sbirat cizi kalhotky,ach to je tak bohaty vnitrni svet-ja take chci patrit k Vyvolenym ducha a rozumu,budu mluvit se zachodovym prkinkem(to uz neco videlo)a pouzity kondom mne obohati tajemstvim milionu ztracenych zivotu,tolik jeste muzu najit kdyz budu usilovne hledat v kontejneru na odpadky-cely vesmir,kazda vec mi bude vypravet svuj smutny pribeh!
Jak jsem byl slepy,nemluvil jsem s obrazem,nepoznal jsem nejlepsiho spolecnika-svuj stin,promarneny bezduchovni zivot,jak to muzu napravit?
05. 06. 2010 | 00:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Gravitační komunikace znamená, že každý vesmírný objekt chce urvat co nejvíce hmoty. Vítězí černé díry, ale potom......prááááááááásk!
A dalšímu textu nerozumím. To bude asi mou ohraničeností a chvěním.
05. 06. 2010 | 00:46

dennis napsal(a):

pane Klan,
jak bylo v San Jose? A jak nasi studentici, obstali? Jestli jsem zaspal a ptam se na neco, co uz vsichni vedi, pak se omlouvam. Dennis
05. 06. 2010 | 01:13

BK napsal(a):

Voroshilove,
co byste napravoval? To není vaše chyba. Brutálně tady byla napadena vaše doplňková inteligence.
Máte plné právo se aktivně bránit. Tedy hrdě odejít a už nikdy se k agresorovi nevracet!
05. 06. 2010 | 02:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro BK, jedinečně řečeno, jen bude li to pochopeno,...doufám.Tužka.
05. 06. 2010 | 09:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zbožňuji komunikační obrázky, hlavně ty, kterým se kdysi říkalo snímky...

RECIDIVA

Byl jsem na rentgenu
viděli moji kostru
mohli si vzít
míru
i lebku viděli
lebku až po okraj
a možná i
dál

Byl jsem na rentgenu
a myslím si
že to stačí
neb mají co chtěli
a já taky

Byl jsem na rentgenu
a zítra prý
na věčnost
ke vstupní prohlídce
dostavit se
mám....

Jo a o černých dírach jsem kdysi poslal zásadní tezi i panu Hawkingovi, ale nějak se to k němu asi nedostalo. Ušetřily by se tím strašné prachy... a bylo by na granty, že.

XXX

Máš-li chuť
na černou
díru
nemusíš hned
do vesmíru...

Veselé krizování...
http://kaifolog.ru/uploads/...
05. 06. 2010 | 09:40

LEVAK napsal(a):

Vážený pane Klan, čemu dávate přednost, verbální nebo neverbální komunikaci?
05. 06. 2010 | 09:46

bezvýznamné napsal(a):

Zdařilý příklad komunikačního chaosu:

http://images1.wikia.nocook...
05. 06. 2010 | 10:00

Elena napsal(a):

asi tak pan Klan,


tak to funguje v prirode, tym jadrom a centrom dejany je nasa Planeta, okolo nej a v nej samotnej v jej jadre superia inteligencie, rozneho druhu energie, ktore formuju, brusia, dotvaraju , konfiguruju, menia, vsetko zive a nezive naokolo, nie len aj vo velkej vzdalenosti , sme malim modelom vesmiru pozname li tu vecnu inteligenciu, doplnime li ju emociami, vytvorime li doplnkovy trety ba aj dalsy piler ako nahradny, budeme sa zdokonalovat k vseobecnej spokojnosti,

suhlasim s Vami , ten Vas obraz je i moj , pretoze tak si to predstavujem, s pokolenia na pokolenie si odovzdavame nas genotip { biblicky odkaz} tan mame dany, na ktory nesmieme zabudat, sme dokonale vybavene za cely proces vyvoja vsetkym spickovim, ktore sa vyvyjalo v neustalom superenii o prezitie, nevieme s toho cerpat nasa inteligencia sa jednostrane od toho otrhla , potrebujeme vsetke dtuhy { vid} inteligencie na dalsie fungovanie , obrusovanie a napredovanie.
dakujem Vam pan Klan,

tak to funguje vo vesmire, tak to funguje v jednej jedine unke zivej hmoty, clovek ma vyhodu, je vybaveny dusou { emocionalnou inteligenciou} je to perfekten ale nie dokonale,

dokonalost je nas smer nas sen,
zaroven vieme ze neexzistuje, preto ze nase geny a vesmir nam hovori o neustalom pohybe o neustalej zmene , co je vlastne zivit sam , zivot= vecny pohyb.
05. 06. 2010 | 10:13

bezvýznamné napsal(a):

Evoluce je alegorická post-apokalyptická sci-fi komedie. Tolik asi k otázce života a věčného pohybu a změnám v něm.
05. 06. 2010 | 10:35

fudoshin napsal(a):

komunikovat s obrazem jsem ještě nezkoušel. zatím jsem skončil u stromů a pavouka :) dávám přednost živým věcem...
05. 06. 2010 | 10:50

vlk napsal(a):

Dobré sobotní poledne pane Kláne.

Způsobil jste mi radost a žalost najednou.

Měl jsme r adost, ež vás zas e čtu. Má radost byla původně dokonce větší než jindy - log od pana Klána a žádná matematika! o si to vychutnám.
Následoval velmi rychle žalost.
Když jsme zjistil, že váš blog si dokonale vychutnává mne. Protože - poctivě přiznávám - nestačím na něj!!

neumím jej uchopit, klouže mi mezi prsty. Prostě - nestačím na něj.
A laboruji na d slovním spojením - znalostní spoelčnost..
Co tohle slovní spojení říká? Jsme znalostní společností? Nebo jí teprve budeme nebo už jsme byli? Čím s e vyznačuje? A jak budou naši tzv. znalostní spoelčnost asi tak hodnotiti za 200 let? Aasi jim bud epřipadat dost směšná, řekl bych.
Je opravdu znalostní špičkami svých znalostí? nebo spíše tím, že v noha zemích jsou negramotnílidé statistckou nevýznamnou menšinou na hranici statistické chyby?
A je schopno nás kredum té znalostní spoelčnosti ochránit před šejdíři a krysaři s vého d ruhu? A co vědění? Přináší štěstí?
Neumíms i odopovědět a neumím uchopit váš blog. a bez d ebat - vím , že jd eo moji chybua nedostatečnost.
Díky za blog. Byť ten obraz v zrcadle, co jste mi nastavil s emi pra nic nelíbí.
05. 06. 2010 | 10:53

bezvýznamné napsal(a):

fudoshin

Obrazem může být fotografie člověka. Blízkého, milovaného. Ten obraz si nosíme uvnitř sebe.
05. 06. 2010 | 10:57

Elena napsal(a):

len ze tu je jedno no,

rozpravam sa li ja s vasim obrazom, prekreslila by som ho, povedala by som mu, klames ma, neukazujes realitu,

realita nie tak vyvazena , oko na obraze, nesuperia dve dominantne inteligencie, naopak,

v reale je ich obrovsky upadok
stav nasej spolocnosti hovori sam za seba, ukazuje nam upad utlm staroznamych inteligencij a naruseny priestor kde sa derie nieco nove, nezname , do konca je dobre vidiet ze mame s toho panicky strach ako vsetko zive na planete vieme to vicitit,
dominantne enerigie=inteligencie su na ustupe narsenie magnetickeho pola v mesiace maj, prineslo nam prirodny zivel, absencia ravnomernej superiacej nahrady prinasa chaos prirodny aj ludsky,
nakreslime li realny obraz inteligency spozname realny stav ludskej spolocnosti,

nie to ruzove
05. 06. 2010 | 11:07

Elena napsal(a):

este pan Klan:

. Na gravitační působení je možné pohlížet jako na komunikaci. Říkáš, že tvůj komunikační prostor je stejně důležitý jako náš.
povedala by som, ze komunikacia= gravitační působení , je dolezitejsia nezeli nasa spolocenska komunikacia, pretoze nas zivot je riadeny komunikaciou gravitacneho posobenia , ktora momentalne je v tazkej faze
05. 06. 2010 | 11:45

Elena napsal(a):

v nasom miernom klimatickom pasme zmizli dve rocne obdobia, jar a jesen,

defakto mame len zimu a leto,

podla mna zmenou , naruseniem komunikacie energy=inteligency, dostavame sa dofazy , kde nefunguju vseobecne zname klimaticke pasma, takze je realitou ze nastupuje nova energia na zaklade globalnych zmen, clovek sa len tomu podriaduje, nekedy vedome, nekedy nevedome=instinktom
05. 06. 2010 | 11:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, celý život tvořím komunikativní živé obrazy a v třidéčku. - Pro závistivé sockomy, dělám to přísně hobbysticky.
Z každého okna je to vidět i zahraničního. A pevně věřím, že ty stromky o stovky let přežijí všechny ty kecy zoufalých krysaříků a jiných marxlen ukecánků. Bude líp...
Veselé krizování...
http://wbgarden.com/nove/wb...
05. 06. 2010 | 12:04

bezvýznamné napsal(a):

Elena
Jeseň nezmizla, jen se přejmenovala: Jaro, Léto, Burčák, Zima.

Burčák - mladé víno.
05. 06. 2010 | 12:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nejkrásnější je chaos. A jak se s ním každý z nás ve své duši i navenek vyrovnává a jakým způsobem to sdělí ostatnímu živému i neživému.
Pořádek a směr je pro neduživé idioty.
Ke kterým samozřejmě řadím i sebe.
Naštěstí je zde poezie.

Down the street you can hear her scream you're a disgrace
As she slams the door in his drunken face
And now he stands outside
And all the neighbors start to gossip and drool
He cries oh, girl you must be mad,
What happened to the sweet love you and me had?
Against the door he leans and starts a scene,
And his tears fall and burn the garden green

And so castles made of sand fall in the sea, eventually

A little Indian brave who before he was ten,
Played war games in the woods with his Indian friends
And he built up a dream that when he grew up
He would be a fearless warrior Indian Cheif
Many moons past and more the dream grew strong until
Tomorrow he would sing his first war song and fight his first battle
But something went wrong, surprise attack killed him in his sleep that night

And so castles made of sand melts into the sea, eventually

There was a young girl, who's heart was a frown
Cause she was crippled for life,
And she couldn't speak a sound
And she wished and prayed she could stop living,
So she decided to die
She drew her wheelchair to the edge of the shore
And to her legs she smiled you wont hurt me no more
But then a sight she'd never seen made her jump and say
Look a golden winged ship is passing my way

And it really didn't have to stop, it just kept on going...

And so castles made of sand slips into the sea, eventually

(Jimi Hendrix)
05. 06. 2010 | 12:18

Midori napsal(a):

Zahradníku,
prohlédl jsem si Vaši zahradu jak ji představujete ve Vašem linku a vzdávám úctu Vašemu dílu.
J.Midori
05. 06. 2010 | 12:23

skeptický napsal(a):

Chvála blbosti.Ti s velkou inteligencí se do nebe nedostanou,není místo.

Blbci jsou potřeba jak na nebi,tak i na zemi.

Raději se dívám na svůj originál Mony Lisy.Ta se culí,a říká mi,to jsou blbci,viď?

Tady jsme jen doplňky obrazu Božího,byť slušivé.
05. 06. 2010 | 12:26

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o neduživých bezmozcích už taky něco poeticky vím. A nemusím ani kopírovat...

JAK JINAK

Už jedou
Jak jinak
Než s hubami
Plechovými

Už je vítají
Jak jinak
Než chlebem
Soleným

Už se fotografují
Jak jinak
Než s dětmi
Macatými

Už se lísají
Jak jinak
Než s polštářkem
Sladkým

Už se radují
Jak jinak
Než
S kurvami

Už diktují
Jak jinak
Než holí
Dubovou

Už je rámují
Jak jinak
Než postraňky
Zlatými

Už i s lístkem
Vavřínu
Jak jinak
Než pro tuto
Chvíli...

Veselé krizování a přidám jeden přísně komunikativní obrázek. Ostatně dělám to celou dobu, co zde na aktuálně statuji. A ejhle...
http://img.aktualne.centrum...
05. 06. 2010 | 12:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bude líp...
Veselé krizování. Komunikativní obr. zde:
http://images.bugaga.ru/pos...
05. 06. 2010 | 12:33

Elena napsal(a):

wbgarden,

predpokladam , ze aj vrany sa otacaju, ked spatria tvoju zahradu
05. 06. 2010 | 12:37

Elena napsal(a):

skepticky,

pokusym sa Vam dokazat, ze nasa zdanliva inteligenci je naprosto hlupa a kratkozraka.
Počet zaregistrovaných automobilů v České republice, podle posledních výzkumů, závratně roste. Za posledních sedm let se jejich počet zvýšil o 700 tisíc na celkových 4,1 milionu a republika se tak rychle blíží průměru EU.
uz vieme ze mame pocet mobilu ako aj pocet obyvatelstva, o chvilu budeme mat j tolko aut,

tak zacnete od konca a postupne dedukciou prijde na to ze sme najblbsia inteligenica v celom ludskom vyvoje
05. 06. 2010 | 13:00

Milan Bukovecký napsal(a):

Skeptický
S dovolením, pane Kláne.
Zdravím, posílám jednu z těch jeho „žen“.
---
Dáma s hranostajem Budapeštˇ 28.11,2009
---
Muselo to být něco speciálního, pingl přinesl mok, tokajské Aszu
Abych pak ve vinglu duálního mnohostěnu stál u Leona da Vinci

Mimo dav, oslabený z vína králů, dočítal se k vrcholům minulosti
Šle motoriky domoviny měly napůl pozici ozubu kolečka malosti

Chtěl jsem říci, dojala mne starost očí od Filippo Lippiho madony
Ale, hlavně, Itálie je kanon na vlasy, bělobu těla žen, ideální krásy

Zdálo se, že dáma vypustila lasičku skulptury na dramata Tiziana
Byl jsem mimo, běh umění licitoval sežrat chléb a hry, status quo

Tlačím se se snoby, cui bono, mea culpa, má velká vina, padá listí
Na náměstí u galerie

Sním sny
---
P.S. Pane Wbgarden, dobrá práce, máte i můj hlas.
05. 06. 2010 | 13:35

bezvýznamné napsal(a):

skeptický
"Blbci jsou potřeba jak na nebi,tak i na zemi."
Termín "blbec" nepreferuji, je vnímán často jako dehonestující, a tudíž v rovině komunikační je špatný. Říkám jim Pikaču, vyznačují se nižší inteligencí a z toho logicky vyplývající větší aktivitou z vlastní strany. Může se tak stát, že si nějaký iniciativní Pikaču myslí, že velí skupině lidí, ale zatím veškerou práci odedře sám. Takových je ale málo a jednají za vyloženě ušlechtilé cíle a ideály. Zřejmě ty jste měl na mysli.
05. 06. 2010 | 13:37

Elena napsal(a):

pán Klán,
vďaka vášemu rozhovoru s obrazom som pochopila, že ste spokojný s vysledkami volieb vo svojej vlasťi, okrem toho si prajete aj doplnkovu inteligenciu, všetko je to veľmi dobre,
chcela som ten rozhovor s obrazom doplniť v globalnom význame, moc sa mi to nepodarilo, nič , možno sa najde nekto lepšý asi dennis,

neviem kde je , už dnes tu bol, snad to vystyhne a doplni.
ďakujem
05. 06. 2010 | 13:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zdravím všechny inteligenty, zvláštěpak ty za volantem. To prosím není o živprostředí, které slouží jako obživa zavilým nefachčenkům, to je prosím především o svobodě...
Jinak drahá Elena s těmi miliony pomálu, jak je jistě všeobecně známo, čísla jako taková neexistují, existuje pouze jedno jediné číslo a to ešče vzniklo z nečísla, elementary, v době kdy z věčnosti byl jen tak pro naši zábavu uloupnut čas...
Jinak, milý Midory, není třeba cokoli vzdávat, je třeba jenom vypráskat konečně všecky sockom nefachčenky z jejich sekretariátů. Česko bude zase ráj...
Ten pán s tím jistě voňavým nickem mi ešče nedávno spílal do porušovatelů autorských práv, za to, že publikuji odkazy na jistě komunikativní obrázky. Pro natvrdlé a věčně závistivé sockomy opakuji ještě jednou, publikuji pouze odkazy...
No a pak zničeho nic tento duchovní gigant mírnyxdírnyx publikuje v rámci natřásaní si vlastního peří cizí text. No nekupte to.
Tož tak souzi, sexymozek je už v dávno háji, konečně osychají meze a jedna literárně beet beag blondýna prý hledá nového partnera za ůčelem exhibic na náměstích. Nesmí prý to být ale socan.
Takže fakt bude asi líp.
Veselé krizování a komunikativní obr zde:
http://images.bugaga.ru/pos...
05. 06. 2010 | 13:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,pro Vlk.Pane,včera, když jsem dočetla text pana Klána,napadlo mne,že nevím,na kterou část textu bych měla navázat, chci li odpovědět. A najednou se ze stropu na vlákně spustil veliký černý pavouk,/pavouky nezabíjím, vynáším je v ruce a rozmlouvám s nimi,jsou pro mne posly přicházejících šťastných chvil,/bylo pootevřené okno, přišel za mnou. A přinesl inspiraci.Tiše seděl na stole, když jsem dopsala, vynesla jsem ho ven. Dnes už zase sedí nade mnou. Poznám ho, má první pravou nohu malounko kratší. Jdu opět vynést posla šťastných chvil, to proto, že část osazenstva v baráku by "řvala strachy". Přeji hezké odpoledne, budu opět rozmlouvat s pavoukem, budu mu domlouvat, aby byl ve střehu, protože jsou tací, co pavouky zabíjí.Tužka.
05. 06. 2010 | 14:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

wbgarden
Co člověk , to názor. Čím větší člověk, tím větší ...
Můj názor třeba je, že zoologické zahrady a skanzeny přírody vůbec jsou pitomosti.

Ale jsem jen hlupák a Jimi Hendrix je ve srovnání s jistým pravákem trjpazlíkem skanzenu třídního boje zneuznaný pisálek.
Tož to musím akceptovat. Není nad originální napodobeninu toho či onoho.
Ano, jistě, cizí peří. Vše skutečně hodnotné je takto cizím peřím. Kromě přetřásání bezduchých hovadin.

A pomlouvat se nemá. Mateřská školka - základy slušného chování.

A mám rád originály. Ano. Originály obrázků i originály přírody. Plagiáty mě nudí. Ale docela se bavím Vašim vztekem.
A poslouchám u toho Wind Cries Mary. A o jistém pomlouvačném plkači si myslím svoje.

"Veselé oddlužování, napodobování, kalouskování a janotování přeje všem reformátorům Tencokida ."

P.S. I když tedy napodobit Jimiho je řádná fuška. A podle mě to snad ani nejde.
Tedy ještě u toho i zpívat.
05. 06. 2010 | 14:41

Sof napsal(a):

Pravidelne slataniny P.Klana na tomto blogu jsou jiz dlouho obrazem spis typickeho p. klauna. Nejsou to casto ani hlouposti, protoze i ty maji svoji logiku. P. Klan neni zadny rebel na okraji spolecnosti, jak se sam chlubi, ale pekne vycurany docent z horni-dolni, pardoon, pan docent z Pardubicke univerzity pusobici v Praze- typicky clovicek dneska, ktery zde ohlupuje hlavne mlade lidi. Doba si to asi zaslouzi.
05. 06. 2010 | 15:34

bezvýznamné napsal(a):

"Zoologické zahrady a skanzeny přírody vůbec jsou pitomosti."

Souhlasím, také se mi občas zdá absurdní žít mezi všemi těmi sousedy v několikaposchoďovém paneláku s multifunkčními lodžiemi. (Ty většinou slouží jako "výběh" pro čtyřnohé sousedy, v jiném případě jako pěstírna různých plodin. Zde je výhodou, že vás v neděli po ránu neruší motorová sekačka).

Chceme-li žít ve světě vzájemně prospěšné komunikace, je vhodné občas použít jako dorozumívací prostředek úsměv. Nic nás nestojí, a ani to moc nebolí.
05. 06. 2010 | 15:34

bezvýznamné napsal(a):

Našimi životy prostupuje hluboká lidská bída, propastná samota, stav /bez/naděje, neboť vše je pomíjivé a jednou skončí. Komunikace je jediným prostředkem, který nám pomáhá přežít. Záleží na každém z nás, jakou cestou se vydáme a koho chceme potkávat. Ať s volantem, či pěšky.
Děkuji blogerovi článku za nabídnutou pěšinu v prostoru, lemovanou lidskými pohledy, emocemi i různými názory.
05. 06. 2010 | 17:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Blogy pana Klána jsou hezké.
Někdy jim dokonce i rozumím.
Bez ironie. Naopak. S pokorou.
05. 06. 2010 | 17:15

juvel napsal(a):

Pane Kláne, nevím, jestli Vám rozumím, ale při čtení Vašeho blogu se mi vybavují slova apoštola Pavla:

"A ukážu vám ještě mnohem vzácnější cestu:
Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všichno poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všechno, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje."
05. 06. 2010 | 17:19

vlk napsal(a):

Tužka

vy jste s e světu povedla. Svět je s vámi spokojen. A proto k vám posílá posly šťatsných zpráv.
Svůj k svému, řekla by moje babička.

Sofe

blogy pana Klána jsou tad y mírovým územím. Sem s i všichni chodí oddechnout a ptěšit se. Máte li dojem, že to nutně musíte kazit , buďte tak laaskav a nečtěte je. Resp. čtěte a nekomentujte. Svou frustraci světem si klidně vybijete na kterémkoli jiném logu. Jsem vám k tomuto účelu ochotně k disposici. Užijeme si spolu. Ale pana Klána nechte na pokoji. Váš útok nijak nevyprovokoval a jistě o něj nijak nestojí.
Já to převezmu za něj.
05. 06. 2010 | 17:49

Tužka. napsal(a):

Tužka napíše pro Vlk, díky pane.Ano, blogy pana Klána jsou pro mne inspirativní, je to "OÁZA", kdo chce kalit vodu, ať se vyhne, hlídá jí velký šedý Canis lupus, pro nás, co chceme v klidu a míru odpočívat a hledat inspiraci.Přišla.

Mlčení s obrazem.
Rozhrnu závěs,
vidím zas,
tajemný obraz
za zrcadlem,
co namaloval čas.

Chci se ho dotknout,
slyším vzdech,
poničený obraz
za zrcadlem,
a tikající tep.

Hezký zbytek dne přeji,Tužka.
05. 06. 2010 | 18:14

P.K. napsal(a):

P.Klán:
Myslím, že všechno, tedy i Vás, "dokonale" chápu: pokud právě nepoužíváte čísla a vzorce...
Takže jsem buďto geniální, nebo to druhé: nebo snad obojí...
Je zajímavé, jak se náš vlastní, námi malovaný obraz, může jevit rozdílně: v reálném a ve "virtuálním" světě.
Stačí, když píšeme to, co si myslíme: "génius" se rázem může (pro mnohé) stát "tím druhým" (a naopak).
Na Vás to zase tak úplně: neplatí, jelikož se zde prezentujete, (velice pravděpodobně), pod pravým nickem.
A přesto, že jste tady díky Vašemu "nicku", lépe "zřetelný, čitelný": všimněte si některých reakcí !
To dokazuje téměř absolutní pravdivost Vašich (vlastních) teorií.
A to se, jako správný Guru, nepouštíte do žádných diskuzí.
Reagujete na každého vlídně a s pochopením: to je to, co je vyjímečné. A přitom tak jednoduché.
Je to prostě zázrak: jak to vše dokonale zapadá...
Všechno je vyřešeno, takže se můžeme zase klidně věnovat své práci: chce se mi dodat "božské, kreativní, práci"(každá práce, kterou jsme si vybrali dobrovolně...většinou je to ale asi podstatně složitější...).
Emissary někde napsal, že zatím nelze zhotovit "otisk" našeho mozku: myslím, že ty otisky tady děláme všichni. Paradoxně se mi zdá, že i z několika "názorů" lze dost dobře vytvořit "obraz" "celého" člověka: pokud připustíme, že se lišíme jen v těch "úplně nepodstatných věcech"...což si, ale, většinou nepřipouštíme.
Jako obvykle, nic nového.
A to jsem dnes zase 90 procent textu vymazal...
Je těžké přijít s něčím novým: narodit se tak o pár let...pár set tisíc let dříve :-).
...etc...
That's all I have to say about that.

M.Bukovecký:
Není čeho litovat...Alfonz Mucha by dnes asi stejně maloval jinak...
Máte štěstí, že Vaše práce je s tímto (internetovým) světem velice úzce spojená.
Ach jo, šťastný to spisovatel !
Tu knihu si pohlídám na netu.
A potom Vám dáme vědět, co si o Vás myslíme...
Většinou chválím jen své úhlavní nepřátele...

voroshilov:
Myslím, že Vy jste článek pana Klána uchopil úplně nejlíp a tím jste mu, nejspíš, způsobil velikou radost.
Někteří lidé se dají urazit jedině pochvalou !
05. 06. 2010 | 18:49

P.K. napsal(a):

Paní naivko,
vytrvejte, prosím !
jste fenoménem, ikonou...
Jste na dobré cestě stát se (virtuální) Bohyní.
05. 06. 2010 | 18:53

Elena napsal(a):

pán Klán Váše slova:
Říkáš, že znalostní společnost, tedy jediná inteligence ke které směřujeme, nebude příliš spokojená.


nie , nebude priliš spokojna,

všetké prírodné inteligencie sme podrobili pre svoje pohodlie,

neadekvatnym čerpaniem energý sme narušili elektromagnitické pole Planety, odčerpaniem obrovského kvanta paliv(ropa , plyn, uhlie, uran, sme nechali pod zemským povrchom prazdne rezervuary , zmenili sme hmotu Zemi a jej rozloženie , ak by nekto spočital dennu spotrebu vody na vyše 6 milliard obyvaťeľstva, je to neuveritelna premena energie,

narušili sme prírodný ekosystem a vytvorili sme geopatogenne zony, ktoré nam naš technický pokrok vratil vo forme civilizačných ochorený , sice dlžku života predlžujeme poktokom farmoceutyky ale bez pocítu čtastia, mam dojem, že prestali sme komunikovať navzajom s prírodou a stratili sme v dôsledku to najdoležitejšie = serotonin
05. 06. 2010 | 19:27

vlk napsal(a):

Tužka
děkuji a opět jen konstatui, ež když s e tužka světu povede, jakos e povedla zdejší Tužka, je to jen a jen radost.
Ovšem jiné tužky psaly různé Kampfy a mobilizační vyhlášky a tak...
05. 06. 2010 | 20:07

dN+Mp napsal(a):

voroshilov
Co se dá dělat, zkuste to brát, jako to bereme my. Pan Klán využil dnešního sluníčka, vzal zrcátko a pouští na nás prasátka:)))
05. 06. 2010 | 20:30

badatel napsal(a):

Vážený kolego,
nesměřujeme k inteligenční společnosti, ale společnosti, kde podvodní doktoři a magistry vládnou.
V této společnosti je lepší nekomunikovat, i když se zove demokratická.
05. 06. 2010 | 20:54

Vico napsal(a):

Tužka : pěkné :-) Dnes však pod panem Klánem oáza není. Dokonce tu je i fotka Paroubka. Tahle artézká studna je už otrávená. Tak snad až příště.

A když už stejně není co zkazit, tak trochu toho DDT přidám.Veselý zahradník se tu dohaduje s Tencem o výklad autorského zákona. Přitom oba ho ctí. Oba uvádí pramen. Citovat se může! Kolikrát to i uměleckému dílu prospěje a umocní jeho sílu.

Třeba veselý zahradník tu napsal báseň : "Byl jsem na rentgenu"

Jiný významný poeta /pravda proletářský/ Jiří Wolker měl podobný nápad a rovněž využil téma rentgenu/patrně od veselého zahradníka neopisoval, neboť zemřel už v roce 1924/. Kdyby se obě básně tak nějak spojily, výsledek by byl drtivý.Jen vyměnit tu poslední sloku básně veselého zahradníka tou od proletářského Wolkra:

"I tuto tíhu, lékaři, já znám.
Však hlouběj, ke dnu, tělo prosvěťte mi!
Nejtěžší břímě naleznete tam.
Sotva je unáším. A jsem si jist,
až vypadne, že rozkymácí zemi.“

„Nejhlouběj, chudý, vidím nenávist.“

Teď je to dokonalé.
05. 06. 2010 | 21:13

VK-Can napsal(a):

Srdecne zdravim pane Klan.

Z osobnich duvodu zustavam Vasim asi jen obcasnym ctenarem.
Diky za vzacne a hezke chvile nezvykleho zamysleni. Vas VK-Can.
05. 06. 2010 | 21:47

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vico, díky, pame. Ano, pokusíme se vodu filtrovat přes pohyblivé písky, čisté vody je pro život třeba, s vodou vše životaschopné začíná a u vody i končí.

Když píšu své verše, vždycky si říkám, aby se to nevynořily asociace toho, co už bylo napsáno a co jsem četla. Písmen je omezené množství, se slovy je to podobné, takže může vzniknout problém, co je vlastní, co vzniklo jako důsledek ataku jiného nápadu. Vím, že pojem obraz za zrcadlem byl už použit, byla to science fiction povídka. Dnes už toho bylo napsáno tolik, že je to už těžko přehládnutelné.
Včera, když jsem usínala, mne napadla báseň, zdála se mi ve verších téměř dokonalá, vydávala jsem tělu povel aby vstalo a napsalo to, ale tělu se chtělo spát, dnes si už nevzpomenu ani na jeden verš. Byla o lásce, říkala jsem si, pamatuj si ji , někomu ji napíšeš, až bude smutný a potěšíš ho, nic si nepamatuji, nepotěším, teda budu muset dávat dohromady jiné verše. Celý den nutím hlavu, aby se rozpomenula, nic.Tužka a úsměv.
05. 06. 2010 | 22:28

Ghost Dog napsal(a):

..slova klasika praví: "sice nerozumím jedinému slovu, naprosto však souhlasím"..
..komunikace s obrazem je pro mě stejná, jako komunikace s mimozemšťanem .. a přesto, že hudbě vůbec nerozumím, cítím z ní velký komunikační potenciál, i řeč je hudbou, někdy tvrdá, jindy zpěvná .. jedna z nejkrásnějších řečí je řeč Lakotů, je z ní cítit melodii a moudrost přírody zároveň..
.. jsme Božím obrazem, nebo jen doplňkem? .. nemúžeme být ani jením, ani druhým, jsme Boží součástí, stejně jako vše kolem nás, jen jsme byli obdařeni něčím, co nazýváme ve své pýše inteligencí, jakoby jiní tvorové inteligenci neměli .. byli jsme obdařeni něčím jiným, uvědoměním si své konečnosti .. nebo spíš potrestáni - to bylo to vyhnání z Ráje..

dobrý večer a dobrou noc :-)
05. 06. 2010 | 23:09

Holubář napsal(a):

Ano, i vystřelený projektil ráže 9 mm Para je vlastně komunikace.
05. 06. 2010 | 23:47

Milan Bukovecký napsal(a):

P.K.

Mám kamaráda malíře. Je to o empatii. Nikdy jsem neuměl malovat.

Atelier

Nanesl jsem poslední kapky barvy
Šedesát obrazů v obrazu
Shrnutých pod břichem
Ve směru hodinových ručiček
Zatočených do culíku studně
Obraz ležel na zemi
Svlékl jsem se do naha
Stoupl si v ponožkách
Na velmi jemný papír Japan
Šlapal 3600 vteřin
Po všech těch kapkách krve
Zelené tváři rybníka
Mracích modrého nebe
Marně, tak marně
Hledal pravdu
---
P.S. Četl jsem ta Vaše skleněná děla. Pan Klán bude mít z Vás radost. Vyšvihl jste to mimo prostor naší mysli. Zdá se, že i Vy máte toho ptáka v hrsti (cituji L.B.Johnsona, z knihy J.F.K „Profily odvahy“).

Hezký večer
Milan Bukovecký
05. 06. 2010 | 23:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, po celodenním sobotním aktivním odpočinku jsem opět zde, kluci rudí a musím vám říct rovnou, že všeliké upracované walkery taktéž pochopitelně zbožňuji. Kdysi jsem s tím výkřikem - topiči elektrárenský vyhrál jakousi i první recitační cenu, i když my kluci tenkrát nezvedení jsme místo písmenka té na začátku říkanky, říkali spíš dé. Ale rozhodně to nebylo o třídní nenávisti neb jsme se tomu tenkrát spíš chechtali. Stejně jako dnes. Bohapustě. Jinak mám taky průmyslovku elektrárenskou, teda silnoproud i s maturitou.
Eště k těm všelikým walkerům. I tito mají pochopitelně v postkom společnostech své limity aniž to tuší. Komunikativní obr zde.
Veselé krizování, nezoufejte bude líp...
http://ateo.cz/f/images/d/d...
06. 06. 2010 | 00:15

Milan Bukovecký napsal(a):

Ghost Dog

Zdravím, těšil jsem se na návrat ztraceného, chybí ještě paní Naivka, Zbyněk, Emissary, Tužka tu je, vlastně, zdá se, že mi tu nikdo nevadí, a mohlo by to tak zůstat, príma dolíček a abyste dobře usnul, i ostatní, posílám něco, co je asi z věčného.
---
Polní mše Bařice -Velké Těšany
Sobota - 4.8.2000

---
Ještě před tím, než kouzelník, potomek dynastie Kellner, vytáhl králíka

Z koše, omotal stuhu kolem celého hlediště a pod svíčkou udělal palačinku

Misionář otec Karel, rozbalil oltář na smrkovém stole , položil Knihu všech knih

Na všechny knihy, poceloval stránky, celý šťastný, že není u Eskymáků farářem

Pomocníci rozdali kostelní písně, prosadili Mariánské a lidé roztoužení po Boží

Matce, sklouzávali do cajdákového rytmu, podíval jsem se do nebe jestli nám pán Bůh

Věří, rozhlížel se kolem, jestli přeci jenom na tom Komunistickém manifestu něco

Není, jestli nevyčuhuje pod biblí, ale farář zařídil, že překryla všechny a všechno

A nesmírná síla Vesmíru vytahovala z rukávu trumfy emocionální energie, poroučela

Inteligenci, polévala duši smírem a pokoušela všudypřítomný Osud

Ještě předtím, než kouzelník přinesl iluzi do hospodského sálu, přišla na

Produkci malá skupinka dětí, dospělí koupili brambůrky a sodovku

Zděšený pan Kellner, který ještě nezaplatil nájem, čistírnu a blůzu své

Asistentky, vytáhl srdcové Eso, zapálil noviny a snědl prsten svého dědečka

Taky jsem to rozbalil, podíval se do nebe a čaroval

Kolem nikdo nikde, jenom modrá silnice, někdo tam po ní šel
---
Dobrou noc
Milan Bukovecký
06. 06. 2010 | 00:53

Kokolia napsal(a):

Není tady dusno?

Já si teda představuju Importance Sampling Space takhle:

http://kokolia.eu/obr2/

:o)
06. 06. 2010 | 01:04

Elena napsal(a):

prvy kresleny obraz kazdeho dietata: TRAVA, SLNKO, NEBO.

naucili sa dieta drzat ceruzku prvorade vam nakresli geneticky odkaz, geneticky kod : TRAVA,SLNKO, NEBO = moj domov.
Aj nase cinzakovske deti,
deti rodiacie sa a vyrastauc v zahustenej aglomeracii, nevidiac oblogu od mrakodrapov, travu od vedlajsych budov, slnko od smogu,

vzdy nakreslia instinktivne: zakladne inteligencie=energie pre bytie.
06. 06. 2010 | 08:36

Simča napsal(a):

Tak jsem z toho článku úplnej mimoň....
http://www.in-obleceni.cz?a...
06. 06. 2010 | 08:41

Petr Klan napsal(a):

Pane LEVAKu, mnohokrát děkuju. Studuji tu svou životní roli, konečně ani nevím, zda je to role. Vnímám Vaše působivé věty. Jsem pokorný, přiznávám však, že fandím spontaneitě a přirozenosti, tak to komplikuji.

Pane Voroshilove, mnohokrát děkuju. Prosím, nepodceňujte se. Předpokládejte, že na nějakou planetu vysadíte jedince s vysokou inteligencí. Ukazuje se, že se inteligence časem soustředí sama na sebe a na svůj růst a planetu vyčerpá. Pokud na planetu vysadíte dvě nezávislé inteligence informačně komunikující, udržují dynamickou rovnováhu a planetu nevyčerpají i když se jejich inteligence zvyšuje. Existují nápady, jak to uplatnit třeba pro bankovní nebo sociální systémy.

Paní, pane Bezvýznamné, mnohokrát děkuju. Těším se z Vašeho počátku v chaosu. Ano, mění, člověk je však tisíce let stejný. Vylepšuje komunikaci. Tak se to snad jednou někde báječně projeví. Co myslíte, má modlitba příjemce?

Pane Milane Bukovecký, mnohokrát děkuju. Ano, tu síť prosím hoďte i na mě, natáhneme ji mezi dvě jabloně, budu se pohupovat a poslouchat Vaše autorské čtení a "míchat tempery" myšlenek. Děkuji za čtení i přemýšlení.

Paní Tužko, mnohokrát děkuju. "Komunikace do prostoru" se mi moc líbí. Nevím, do jaké míry je potřeba nadání ke komunikaci se zvířaty, ale "komunikace do prostoru" se spontánně improvizuje a vymýšlí. Svým způsobem jde o divadelní představení, ke kterému není scénář. Řeknu něco málo na počátku a potom spěchám do hlediště a těším se z Vašich myšlenek.

Pane Zbyňku Matyáši, mnohokrát děkuju. Když chtějí "urvat" dvě přibližně stejné hmotnosti, tak to může i vypadat na dynamickou rovnováhu.

Pane Dennisi, mnohokrát děkuju. Více je na Hlavní stránce blogu, kde najdete nadpisy začínající "San Jose."

Pane Wbgardene, mnohokrát děkuju za nápad s komunikačními obrázky a "možná i dál" je hravost Vašich textů. Děkuji jak jinak, než touto komunikací.

Pane LEVAKu, mnohokrát děkuju, asi podle Pythagorovy věty K na druhou se rovná VK na druhou plus NVK na druhou.

Paní Eleno, mnohokrát děkuju. Obdivuji tady a přemýšlím o Vaší úvaze, že s emocionální inteligencí je to "perfektní, ale ne dokonalé." Jde o dynamickou rovnováhu, kdy se inteligence vzájemnou komunikací vyvažují, aby nevyčerpaly své "zdroje." Váš sen je lákavý a pokud dovolíte, také to s ním zkusím.

Paní, pane Bezvýznamné, mnohokrát děkuju. A já vždy myslel, že "pre-apokalyptická."

Pane Fudoshine, mnohokrát děkuju, prosím nekončete ...
06. 06. 2010 | 09:19

Vico napsal(a):

Tužka : "Včera, když jsem usínala, mne napadla báseň, zdála se mi ve verších téměř dokonalá, vydávala jsem tělu povel aby vstalo a napsalo to, ale tělu se chtělo spát, dnes si už nevzpomenu ani na jeden verš."

Tužko, až se vám podaří v té vzácné chvíli propojení s vašim podvědomím přinutit se, vstát a přitom nepřerušit to tenké spojovací vlákno, sama se stanete Alenkou za zrcadlem.Budeme vám závidět.

Příjemnou slunečnou neděli
:-)
06. 06. 2010 | 09:34

Elena napsal(a):

Milý pán Klán,

moje úvahy su prosté, jednoduche,
vždy vychadzam s hodnot , ktoré si ľudia praju na vzajom v svätočných chvíľach života:
človek , človeku praje : ZDRAVIE a ŠŤASTIE,
je na každom jednotlivci aby sam pochopil od čoho zaleži to najcennejšie pre neho samotného.

S Bohom!
06. 06. 2010 | 09:45

Petr Klan napsal(a):

Pane Vlku, mnohokrát děkuju za přemýšlení. Znalostní společnost je ze řetězce data-informace-znalosti-inteligence. Považujeme se za informační společnost (nevím, zda spravedlivě a také nevím, zda to není pro naši inteligenci úplně přirozené) a dalším v řadě je znalostní společnost. Uvažuji, že pokud budu znát otisk Vaší duše a Vy budete znát můj, nepředpokládám, že nám to přidá na spokojenosti. Proto jsem dovodil, že s takovou společností je lépe komunikovat, než tam žít. I když se můžeme překvapit. Když bych to vzal obrazně, tak s Bohem by bylo lepší komunikovat prostřednictvím modlitby, než být v Jeho blízkosti. Nebo je naše inteligence slepou cestou.

Pane Tekoncido Hnoji, mnohokrát děkuju. Ano, chaos zachovávající prostor pro život ... I s poezií.

Pane Skeptický, mnohokrát děkuju. Podobně vnímám, zda vysoká inteligence není slepá cesta. U emoční si tím nejsem tak jistý. Samotná je sebedestruktivní, dvě mohou vydržet, ale která z nich je nebi blíže, to nevím. Vnímám kouzlo vašeho vyjádření. Ano, slušivé a inteligentní doplňky.

Pane Sofe, mnohokrát děkuju. Za pana Klauna. Přeceňujete mě však. Ano, blogové spontánní improvizační divadlo (obdoba divadelního Harolda) tu hrajeme. Přijímáme vše, co se nám tu přihodí. Jen tak můžeme naše spontánní pohledy na svět hrát. Přidejte se

Pane Juveli, mnohokrát děkuju, tímto je naše vysoká inteligence slepou cestou, neboť pouhá komunikace s Bohem (modlitba) by nás uspokojovala více, než samotný věčný život. Jak tam však dostat lásku, nevím. Když se budou obě inteligence milovat, řeknou si všechno, vznikne jedna, což se zdá není dobré řešení.

Pane P.K., mnohokrát děkuju, mívám skutečně pocit, zda to Vaše nepíši sám sobě. Každou Vaši větu vnímám na samostatné přemýšlení i diskusi. Přitom se k této diskusi nevnímám jako povolaný. Respektuji Vás jako nezávislou inteligenci a nejspokojenější jsem, když mohu přečíst Vaše řádky, jak píšete, Váš "otisk." A zároveň Vás ujistit, že o nich přemýšlím ve smyslu vět, které píšete. Zatímco ve městě jsou lidé v "externím" provedení, zde jsme v "interním" provedení. Můžeme se domnívat, že vzájemně známe kousek své duše.

Pane Badateli, mnohokrát děkuju za zastavení, ano, Vězňovo dilema ...

Pane VK-Cane, mnohokrát děkuju. Také Vás srdečně zdravím, přeju mnoho povzbudivého a děkuju za Vaše slova. Snad se budu moci i nadále těšit z Vašich komentářů a přemýšlet o Vašich slovech a neobyčejné a milé představivosti.

Pane Ghost Dogu, mnohokrát děkuju, za hudbu, řeč Lakotů. Vnímám Váš pohled jako lepší. Jsme "součástí." Líbí se mi "obdarováni-potrestáni," k inteligenci to snad přiléhavě patří.

Pane Holubáři, mnohokrát děkuju, ano, komunikace to je, teď ještě, jakou nese informaci ...

Paní Kokolio, mnohokrát děkuju, vnímám je nadějně, je tam mnohem více pravidelností ...
06. 06. 2010 | 10:11

Milan Bukovecký napsal(a):

Petr Klán

To beru. Mohlo by to být někde u sklářského potoka, mezi bludnými balvany, dvě jabloně, dvě třešně, habry. Sítě by měly být asi dvě. Já bych raději ty třešně. Dají se už jíst. Už to vidím. Na břehu říčky se rozbalila rodina. Mladý pár s dětmi. Jejich pes Husky pobíhá. Muž žárlí. Nemůže snést, jak si jeho ženu prohlížíme. Balíme, jdeme podle potoka, hluboko do skal. Nikdo nikde, jen voda teče do kopce. Každý si sedáme na svou síť, díváme se na trávy v ní. Kolem dokola je ticho. Mlčíme, mícháme myšlenky. Někdo by řekl, podivíni. Tak jo!

Podivuhodné odpoledne s habry

Nebe pod habry schovalo šedé pašeráky
Zub fontány do chrliče sibiřského tygra

Ťuplíky pivoňky uzlené na pačesu trávy
Meteority prošpikované sklářské potoky

Na krku se jim klimbali poďobaní sloni
Kamenné ulity pro elektrického rejnoka

Voňavý vích měchu kníkavé harmoniky
Vleklé vlny meandry s oky toku potoka

Spáry torza splavu s trsy břehu uvadaly
Košatý pugét hlohu, plavé koně hulána

Galáni v kosišti třeli suchá stébla otavy
Bolavé kosti trav, mízu stromů s vatou

Žáby táhly k artefaktu, tyglík Vesmíru
Sametové žíly mechu, majzlík sochaře

Uhlíky milíře, rumělky pilíře západu
Hic se chýlil ke konci
---
Síť už jsem hodil. Dobře se pod ní schne.
Krásný den.

Milan Bukovecký
06. 06. 2010 | 11:02

Elena napsal(a):

pre Vás pán Klán,

Булат Окуджава

https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...
06. 06. 2010 | 12:48

Vico napsal(a):

Elena : co mi to děláte s Okudžavou.

Tohle je pro vás a pro tužku. Imprese, kterou se Okudžavovi podařilo zachytit a i tužce se to jednou určitě podaří :-)

S Puškinem v pozadí se celá přízeň fotí
Fotograf zacvaká a ptáček vyletuje
Fotograf vyfotí nás s dítkami i chotí
S Puškinem v pozadí a ptáček vyletuje.

Spory jsou skončeny a účty uzavřeny
Po Tverské ulici vše s proudem kamsi pluje
Pohledy věnují nám krásné ženy
a také úsměvy a ptáček vyletuje.

S Puškinem v pozadí se celá přízeň fotí
Za drobné podrazy, co člověk někdy snuje
Snad soudce laskavý nám nedá doživotí
s Puškinem v pozadí a ptáček vyletuje.

Budeme šťastní a té fotce díky vzdáme
I kdyby nám už život ujel
My se už navždy budem držet kolem ramen
s Puškinem v pozadí a ptáček vyletuje.
06. 06. 2010 | 13:15

Elena napsal(a):

Vico,

Былое нельзя воротить - и печалиться не о чем:
у каждой эпохи свои подрастают леса.
А все-таки жаль, что нельзя с Александром Сергеичем поужинать в "Яр" заскочить хоть на четверть часа.

Теперь нам не надо по улицам мыкаться ощупью:
машины нас ждут и ракеты уносят нас вдаль.
А все-таки жаль, что в Москве больше нету извозчиков,
хотя б одного, и не будет отныне, - а жаль.

Я кланяюсь низко познания морю безбрежному,
разумный свой век, многоопытный век свой любя.
А все-таки жаль, что кумиры нам снятся по-прежнему,
и мы до сих пор все холопами числим себя.

Победы свои мы ковали не зря и вынашивали,
мы все обрели - и надежную пристань, и свет...
А все-таки жаль: иногда над победами нашими
встают пьедесталы, которые выше побед.

Москва, ты не веришь слезам - это время проверило,
железное мужество, твердость и сила во всем.
Но если бы ты в наши слезы однажды поверила,
ни нам, ни тебе не пришлось бы грустить о былом.

Былое нельзя воротить... Выхожу я на улицу
и вдруг замечаю: у самых Арбатских ворот
извозчик стоит, Александр Сергеич прогуливается...
Ах, завтра, наверное, что-нибудь произойдет!

https://www.youtube.com/watc...
06. 06. 2010 | 13:42

Holubář napsal(a):

Petr Klán:
Ten projektil nese informaci jasně čitelnou každému, až příliš. Nepochybně by ji nesl i vám, bohužel.

Moje stručná poznámka nese informaci o tom, že jsem měl blbou a destruktivní náladu, když jsem ji psal. Ale to vy jste poznal i bez této mojí odpovědi.

Vaše texty čtu rád a občasnou blbou reakcí (mojí či od někoho dalšího) se, prosím, nedejte deprimovat.

Venku je nádherně a my sedíme u počítačů. Já musím, doháním resty a dělám si s vámi pauzu, ale kdo nemusí... tak trochu magor, ne?
06. 06. 2010 | 13:56

Vico napsal(a):

Elena : :-)

A teď ještě na závěr pro všechny nesmiřitelné, co mají ve všem jasno/jak jim závidím/

D. Okudžava Vojenská
Dusot kopyt dozněl, pluk už dozpíval,
prach a dým už roznesl dech vánku,
/: prostřelený kotlík rzí se pokrývá,
zabili i mladou markytánku. :/

Málo nás tu zbývá s naší bolestí,
nepřítel snad nikdy ani nebyl,
/: kdo je ještě živ, ten mluví o štěstí,
kdo už ne ten poslouchá ho v nebi. :/

Na závěru ruka, smrtka na blízku,
duše vzlétá, hlava už se sklání,
/: komupak to píšem krví do písku,
příroda, ta nečte naše psaní. :/

Spěte, kamarádi, není proč se bát,
velitelé narodí se zase,
/: vojáčkové zase budou fasovat,
od eráru věčné ubikace. :/

Spěte kamarádi, zpěv je jenom zpěv,
nic nového na tom světe není,
/: zase bude láska, zase bude krev,
jen nebude nikdy usmíření. :/
06. 06. 2010 | 14:04

Milan Bukovecký napsal(a):

Elena

Z dovolením, kliknul jsem si také. Vysockij, Okudžava, Tadeusz Nalepa a jejich motliby. Vzpomínám na rok 1988. Byl květen, kolem 19.00, na konci Arbatu jsem vylezl z metra, v balíčku měl videokazety pro jednoho člověka z Mosfilmu. Byl to známý mého kamaráda, prý na oplátku mi sežene lístky na Vysockého a Okudžavu. U východu jsem stál sám, nikdo kolem mě nechodil, začínala mi být zima, trochu jsem se i bál a pozoroval hasiče, milicionáře, jak odklízí mrtvé ze zahradní restaurace hotelu Praha. Samopaly je prý postříleli jejich rozhněvaní přátelé. Hasiči umývali hadicí krev. Nikdo si mě nevšímal. Bylo mi dost ouzko, pořád zima, skoro jsem si chtěl obléci punčocháče, které jsem také vezl. Blbost, ale abych se nenudil, představoval jsem si adresátku, jak si je obléká. Filmař nepřišel, bál se. Okudžava nebyl. A když mohl být, byl jsem na Piskarevském hřbitově v Leningradu. Jediné, co mi po něm zbylo, je kniha Putování diletantů. Dárek jsem vrátil. Ale díky Vám jsem si alespoň jeho písně pustil. Má ty prostoto. Teprve až teď.

Milan Bukovecký
06. 06. 2010 | 14:07

Milan Bukovecký napsal(a):

Elena

Oprava, rok 1979. Díky.

Milan Bukovecký
06. 06. 2010 | 14:18

Elena napsal(a):

pre voroshilova na pametku :))))))

Булат Окуджава

За что ж вы Клима Ворошилова

https://www.youtube.com/watc...
06. 06. 2010 | 14:27

juvel napsal(a):

Pane Kláne, hlavní poselství Bible tkví v tom, že slepá ulička je jakákoliv činnost a snaha která není motivována láskou (viz. biblický výraz "mrtvé skutky") a to proto, že to nevede k životu ale ke smrti. Komunikace a jednota s Bohem neznamená ztrátu rozmanitosti - viz. nekonečná rozmanitost v přírodě i mezi biblickými, Bohu oddanými osobnostmi.
06. 06. 2010 | 14:30

Elena napsal(a):

Milan Bukovecký,

https://www.youtube.com/watc...
Булат Окуджава
Эта женщина, увижу и немею !

ďakujem Vám,

tešilo ma!
06. 06. 2010 | 14:36

iga napsal(a):

Pane Klane,

peknou nedeli preji.
Tedy dneska budu s obrazem malo originalni, ale tu svoji malou tradici si neodpustim.
To vite, obrazy, to je moje!

Takze dneska neco pro vsechny, kteri se v tom textu trochu ztraceji (jako ja). Venuji vam pohled na neco cisteho, jednoducheho a krasneho. Jedna se o soucasne africke umeni jmenem "tinga-tinga", ktere vzniklo v Tanzanii v sedmdesatych letech minuleho stoleti.
Obraz malire Mbwana Sudi "Ryby"
http://www.tingatinga.cz/gr...
06. 06. 2010 | 14:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když vojenská, tak vojenská, a ani nemusíme kopírovat. Někteří teda...

NIHIL NOVI

Každé ráno
u nazelenalých bran
armádního ráje
v tichém úžasu
v pozoru
a v rubáších barvy
khaki
očekávají miliony
padlých mužů
příchod generála
a jeho
děvky

Generál je svině
a tak řve
i po mrtvolách
zatímco jeho děvka
má ty kluky
střelený
docela
ráda....

Veselé krizování, bude líp...
http://images.bugaga.ru/pos...
06. 06. 2010 | 16:03

Elena napsal(a):

«Виноградная косточка»
Виноградную косточку в теплую землю зарою,
И лозу поцелую и спелые гроздья сорву,
И друзей созову, на любовь свое сердце настрою.
А иначе зачем на земле этой вечной живу?

Собирайтесь-ка гости мои на мое угощенье,
Говорите мне прямо в глаза чем пред вами слыву,
Царь небесный пошлет мне прощение за прегрешенья.
А иначе зачем на земле этой вечной живу?

В темно-красном своем будет петь для меня моя дали,
В черно-белом своем преклоню перед нею главу,
И заслушаюсь я и умру от любви и печали.
А иначе зачем на земле этой вечной живу?

И когда заклубится закат по углам золотея,
Пусть опять и опять предо мной проплывут наяву,
Синий буйвол и белый орел и форель золотая.
А иначе зачем на земле этой вечной живу?
06. 06. 2010 | 16:37

Vico napsal(a):

Nebuďte skromný a nenazývejte každé své dílo Nic nového. :-)

Všechno to pasuje. Generál, který "řve i po mrtvolách", je zákonitě svině. To je velmi správný postřeh. No a ta ženština, která se s ním zahazuje/každé ráno/je teda děvka. Sám bych ji jinak nenazval. V tom se také shodujeme.
Sice má ty milióny mrtvých /a v pozoru stojících/ docela ráda, ale děvka to je.

Fakt dobrý.
06. 06. 2010 | 17:12

Elena napsal(a):

Vico,

Скажи мне правду атаман,

začem tebe moja ljubov? kogda po svetu ljetsjasa krov, ne do ljubvi, ona obman ...
naša žizň kopekja, čto togda ljubov?
https://www.youtube.com/watc...
06. 06. 2010 | 19:36

jméno bezvýznamné napsal(a):

doc. P. Klán
Děkuji.

Modlitba má vždycky příjemce. Jsme jím my sami.

Ano, člověk vylepšuje technologii komunikace, ale ne prostou komunikaci.
Chodí sem k vám lidé ukázat své lepší já, a ochutnat vaši štědrost myšlenek a vlídnosti. Ale podívejte se vzápětí na kterýkoliv jiný blog, těch půtek a válek, zlých slov, nadávek, neochota respektovat názor jiného či si ho jen prostě vyslechnout. Je to v reálném životě snad jiné? ...

Vesmír je velký. Opravdu velký. Možná si málo umíme představit, jak moc obrovitánsky velký je. Přesto mnohem hlubší a tajemnější se mi jeví naše duše.
To je ten problém, my se měníme v průběhu tisíců let, ale jen navenek. Ta propastně hluboká, živá duše v nás stále zůstává a s ní i všechno, co k ní patří, živočich v nás, touha po teple, pokrmu, a nejsilnější touha - nebýt v tom obrovitánském světě a vesmíru sám. Považujeme se za informační společnost. Ale prostá komunikace vázne. Dokonce i tady, jak jste zmínil, v "interním" provedení.
Mám otevřené okno, slyším štěbetat ptáky, lidské hlasy, zvuky aut. Ale neuspokojí mě iluze. Umím, umíme komunikovat? ...
06. 06. 2010 | 19:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše neuspořádany verš i rým o textech, které čteme a někdy i píšeme.

Ach jo.

Změť slov a pocitů, co duši šálí.
krůpěje slz, duhu, mraky jak se válí,
taky sex a víno vypité na ex,
to musí mít text, křehký jako keks.
Tóny nežné hudby hrané jemně z dáli,
hluboké myšlenky i rozvířené kaly,
chiméru a ze sprostých slov celý les,
někde za obzorem vypuštěný běs.
Studnu,rybu i udici,
touhu s říjnou samicí,
zaocánskou loď i děravou pramici, cihlu zlata, boty bez tkaniček,
v ruce samopal i ke štěstí klíček, voskovou tvář z ohořelých svíček,
i vlastní pláč z pod zavřených víček.

Pane Kláne,když čtu Vaše odpovědi, tak mám jen tu barevnou duhu ve svých představách. Děkuji,..je to jako ráno po bouři, když slunce svítí a počasí se umoudří.

Tužka napíše pro Vico, děkuji,pane, já vědomě zůstávám u svých trochu pouťových, trochu bukolických vyjádření. Skutečnost bývá dost často pumprdenlicht, tak si ji "vylepšim".Hezký večer všem,Tužka.
06. 06. 2010 | 21:09

bezvýznamné napsal(a):

Tak ano, chceme-li umět smysluplně komunikovat, musíme se naučit buď správně gestikulovat, nebo alespoň mluvit cizími jazyky. Nejlepší je zvolit světové jazyky jako vietnamštinu, albánštinu či grónštinu. Všude žijí stejní lidé a my všichni hledáme úplně to samé, lásku a porozumění.
Dobrou noc.
06. 06. 2010 | 21:24

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vico, pane, co víte o Alence za zrcadlem, můžete to napsat do prostoru, zachytím to a budu vědět, jaká je Alenka za zrcadlem.?? Já mám za zrcadlem dvě pavoučí samičky, každá drží svůj "rozmnožovací kokón".Musím je vynést do kůlny.Opatrně je sklepnu do sklenice, aby nepřišly o mláďátka. Už několikrát jsem viděla, když "kokon" praskne a na všechny strany se rozprchne snad stovka malinkatých pavoučků. Ve vteřině.Dávno tomu, jsem koukala na samičku křižáka v nádherné pavučině v lese nad mou hlavou. A najednou, ten zázrak narození pavoučků. Popadali na mne, opatrně jsem je sklepávala. Víte, že už měli malinkatý křížek. K tomu křížku je hezká náboženská pohádka,..až jindy, to jsem toho zas napsala, no jo,Tužka.
06. 06. 2010 | 21:40

Vico napsal(a):

Tužko : vy jste fakt,bez ironie, zlatá.

Až zas s něčím přijde pan Klán, Burian nebo Koubenec, tak tu pohádku sem vyvěste. Budu se těšit :-)
06. 06. 2010 | 22:25

samička křižáka napsal(a):

for Tužka

Sally called, when she got the word,
She said "I suppose you've heard about AlAice."
Well, I rushed to the window, and I looked outside,
And I could hardly believe my eyes,
A big limousine pulled slowly into AliAce's drive.

I don't why why she's leaving, or where she's gonna go,
I guess she's got her reasons but I just don't wanna know,
'Cause for Etwenty four years I've been living next door to Alice.
Twenty four years, just waitin' for a chance,
To tell her how I'm feeling, maybe get a second glance,
Now I've gotta get used to not living next Esus4door to AAlice.

We grew up together, two kids in the park,
Carved our initials deep in the bark......Me and Alice.
Now she walks to the door with her head held high,
And just for a moment, I caught her eye,
As the big limousine pulled slowly out of Alice's drive.

I don't why why she's leaving, or where she's gonna go,
I guess she's got her reasons but I just don't wanna know,
'Cause for twenty four years I've been living next door to Alice.
Twenty four years, just waitin' for a chance,
To tell her how I'm feeling, maybe get a second glance,
Now I've gotta get used to not living next door to Alice.

Then Sally called back, and asked how I felt,
She said "I know how to help get over Alice."
She said "Now, Alice is gone, but I'm still here.
And you know I've been waiting twenty four years.........."
And the big limousine disappeared.......

I don't why why she's leaving, or where she's gonna go,
I guess she's got her reasons but I just don't wanna know,
'Cause for twenty four years I've been living next door to Alice.
Twenty four years, just waitin' for a chance,
To tell her how I feel and maybe get a second glance,
But I'll never get used to not living next door to Alice.

No, I'll never get used to not living next door to Alice...
https://www.youtube.com/watc...
07. 06. 2010 | 15:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Samička křižáka,už vím, proč mi pavouci a pavoučice neodpovídají když na ně mluvím, umí jen anglicky a po pavoučím, tady je ten problém.Tužka.
07. 06. 2010 | 22:01

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o Alici já mám pouze toto...

ZÁTIŠÍ

Na obrázek Alice
Sedly si dvě
hrdlice

Hrdlily a hrdlily
Nad obrázkem
smilnily

Obrázek byl na pomníčku
Zapálil jsem holce
svíčku

Dojat jsem byl
velice...

Veselé krizování, bude líp...
http://www.xoxma.lv/uploads...
07. 06. 2010 | 23:31

Milan Bukovecký napsal(a):

Tužka,

tak já nevím. Posílám něco na počtení. Jestli je to dobře, toť otázka, ale máte mě ve své kapse.
---
Hluboké nic šlo po ulici
a zrcadlo poznání bylo daleko
---
Rozcapený frajeři kývají ulicí, hřeben v kapsách
Krápe jak z konve na kolaps hřbitovní fasády
Zacákané auto klouže v trapu chlívkem louže
Na refýži pluží nepřipravená dívka na šarádu

Jen vysoký podpatek jí vyklene krásný nárt
Poplašená úží oči na trable zamračené ulice
Hne pravou rukou do hlavice slídové tašky
Sáhne pro jakoby flašku dámského deštníku

Zmáčkne hmatník puntíku, rozsvítí jasné kytky
Stejně půvabné jako zbytky vaty jejích šatů
Ale frajeři jen znají hmaty jak s šutry čutat
Flinkají se rádi pod tučná futra průchodů

Podívají se na ní jen letmo a s mindráky
Vandráci, ani jí neseknou malou poklonu
Jdou jako každí jiní kloni v přísaze vojáka
Nastoupila, myslela, že jí zamávají duhou

Určitě si popletli jednu tramvaj s druhou
Ale frajeři počkají až z ní nebude trčet
Aby pak šli znovu na svoji dráhu frčet
Zakývat ulicí, strašit prázdné kulisy

A zaťaté pěsti jak jedovaté fíkusy
Umí s nimi dát pěknou mordu

Nenechávají oddychnout
---
Dobrou noc
07. 06. 2010 | 23:54

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, díky, pane Milane Bukovecký, Vy víte, že co čtu, to vidím, zasadím do prostoru, který znám, Váš text mi vždycky rozpohybuje mé obrazy,..někdy i vlastní zážitky,..Taky hezké sny a ráno plné nových obrazů.Tužka.
08. 06. 2010 | 00:15

jméno bezvýznamné napsal(a):

Příklad komunikace našich čtyřnohých sousedů.

Vytí na měsíc.
Tento druh komunikačního signálu pomáhá psům (canis familiaris) vyznačit si svoje teritorium. Němí psi vyjí pantomimicky. Pokud pes na měsíc nevyje, na Zemi panuje novoluní nebo praskla žárovka a jsou zatažené rolety.
Schopnost psů přímé komunikace s vesmírným tělesem a jejich snaha navázat ztracené spojení se Satelitem podporuje teorii o vzniku života na Zemi, tedy: Život (rozuměj, život je pes) se na Zem dostal z meteoritu při srážce s naší planetou.
Závěr: Nechme psa výt, člověka hovořit, srdce bít, pavouka příst, respektujme vše živé na Zemi. Třeba jsou mezi námi mimozemšťané.. :-)

..

Pane VK-Cane, prosím, nezapomínejte ani na nás, čtenáře vašich komentářů..

Paní Eleno, velmi ti to na diskuzi sluší .. a děkuji za inspiraci :-) .. aby sis však nemyslela, burčák ani víno, ba vůbec žádný alkohol nepiju..

Pane Bukovecký, jsem tu stále s vámi, děkuji :-) ..

Paní Tužko, vaše "změť" slov a pocitů z krůpějí slz, duhy a mraků je krásná..

milý Ghost Dogu, těšila jsem se na tvé řádky...

Pane P.K., jste asi jediným, kdo mě na diskuzi poznal.. nechtěla jsem nikoho zmást, jen zkouším, jak silný je otisk naší duše ve virtuálním světě.. stačí pozměnit svůj nick či použít jiné formy vyjádření, a stáváme se pro mnohé neviditelnými.. a to i přesto, že myšlenky zůstávají..

pane Kláne, vše, co jsem pod váš blog napsala, myslím skoro docela vážně, jen občas si dělám legraci .. bez komunikace není opravdového života.. ale nevím, jestli nás technologie naučí častěji se usmívat.. a nebýt sám..

přeji všem hezký den, naivka..

*
08. 06. 2010 | 09:13

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, komunikativní mimozemšťané jsou pochopitelně všude. A culí se a culí, až jsou z toho někdy úplně smutní..
Veselé krizování, bude líp...
http://www.bestwallpapers.n...
08. 06. 2010 | 10:20

Petr Klán napsal(a):

Paní Jméno Bezvýznamné, děkuju Vám, technologie mě učí se usmívat nad Vašimi komentáři. Nyní je mi jasné, za koho se převléknu na maškarní ples. Mimozemšťany, dřevorubce, vědce a zástupy dalších bych jistě pohoršil. Půjdu za "bloškaru" (blogovou maškaru), tedy sám za sebe ...
08. 06. 2010 | 10:43

bezvýznamné napsal(a):

pan wbgarden, pan P.K.

huráá! .. a potom že jsou micinky méněcenné.. kdepak!!

děkuji, pane wbgardene :-) ..

*
08. 06. 2010 | 11:45

Light napsal(a):

"Jsi obojím," říkáš. Jsi dobrým vlivem špatného kříže, VIDÍM HO VE TVÉM VESMÍRU, ZÁRMUTKEM PROTO NEPROVOKUJ A NEBUĎ JAKO REBEL, ať uzdravíš svou duší. Buď jako hedvábný samet ve smíru, to světlo křišťálu a sám svého obrazu bratry tak, ať ani sebou občanem neublížíš a nebudíš ani jeho handlíře. Nejsem systém Tvého rámu ani Tvůj bůh. Nejsem palubou lidského plémě, poupat vesmírného života a neučím lidstvo chodit v mořích času...Pochopils, nejsem ten trn, nýbrž klíč ke Tvému vlastnímu ráji, Tvé vnitřní probuzení...
08. 06. 2010 | 13:09

Elena napsal(a):

milá moja Tužtečka,

vieš o pavukoch veľa, a či vieš na čo sa pavuky chytaju?

na obyčajnú smolu,

smola je aromatická obsahuju veľa silicý a živín, pavuci maju sílný čuch a tak Tužka,

zoberie trochu obyčajnu smolu,

trochu požuvaš, nešťitsa toho, viež Finy v časoch hladu žuvali smolu? nu, tak trochu ju požuvaš aby sa uvolnili aromatické priťažlivé látky, potom zoberieč čiernú nitku trochu dlhšiu , ušuľaš smolu do nitky alebo nitku do smoly a zapustiš do pavučej norky,

pavuk richlo na to skoči, lebo vyčucha aromu , ale zachytisa machnatymi labkami ( nožečkami) na smolu a možeš ťahať nitku ako len chceš, pavuka maš v hrsťi.
ra Tužka,

budeš pisať o Alenke z riše divov, tak aj to tam napiš, budem sa tešiť!
08. 06. 2010 | 14:17

Milan Bukovecký napsal(a):

Petr Klán

Obraz 103
Exteriér. Na pláni uprostřed SIBIŘE
VYPRAVĚČ
„Skupina vězňů je na cestě převýchovy. Putují na Severní polární kruh. Bachař IVAN HROZNÝ zapichuje špičku bidla do sněhu a maluje kolem jednotky trestanců obrovitý kruh. Znamená to, je unaven a bude pít. Muklové mají první přestávku, sedají na klacky a klády, zády k sobě, hlady cucají konce rukavic. V hlavách jim hučí po teplém čaji a ženském smíchu. Vždycky, když IVAN HROZNÝ namaluje čáru do sněhu, pije a začne se bát, aby mu nikdo neutekl. V tom okamžiku, jinak „ dobrý něžný člověk “, zvlčí. Trestanec nesmí v žádném případě čáru překročit. Utéci není kam.“
Obraz 104
Exteriér. Sibiř. UPROSTŘED KRUHU. Rok 1940. Březen.
IVAN HROZNÝ
„ 2697, ke mně!“
štěkne
VYPRAVĚČ
„Kštice mu visí přes odulý obličej a červené žilky umocněné mrazem. Opile přetahuje pušku z ramene na kolena, zasouvá závěrem náboj, odjistí. Dvacetiletý BUBENÍKŮV OTEC, králíček vážící čtyřicet kilo, poslušně jde. Ví, že kdyby neposlechl, IVAN vystřelí. Ví však, že přes čáru nesmí. Sune se k ní. Na druhé straně vnitřního kruhu vstane SAVELIJ TOMIS. Také on se pohybuje k čáře. Premiant SAVELIJ vychodil střední školu a celým svým matematickým mozkem spočítal, že strážný nikdy nezabil dva lidi najednou. Zkusí to. IVAN HROZNÝ se probudí z nebezpečné letargie. Vystřelí BUBENÍKOVU OTCI pod nohy a namíří na SAVELIJE TOMISE.“
Obraz 105
Exteriér. SIBIŘ. UPROSTŘED KRUHU.
Zmatený IVAN HROZNÝ
IVAN HROZNÝ
„ 2698, kam jdete?“
ptá se s prstem na spoušti.
SAVELIJ
„ Jdu mu pomoct, občane strážný,“
oznámí SAVELIJ a zastaví se.
VYPRAVĚČ
„Opilý IVAN HROZNÝ se drbe v rozkroku. Pára mrazivého jara dýchá prvním slunečním paprskem.“
IVAN HROZNÝ
„ Běžte zpátky!“
mumlá, zajistí, zvrátí hlavu proti slunci.
Obraz 106
Exteriér. SIBIŘ. UPROSTŘED KRUHU.
BUBENÍKŮV OTEC
„ Díky, SAVKO,“
VYPRAVĚČ
„Studený čůrek potu mu teče po zádech, u brejliček se zastaví, vsákne se do látky a kusu pytle od cementu, kterým se vycpal.“
SAVELIJ
„ Příště mi pomůžeš zas ty,“
VYPRAVĚČ
„SAVELIJ věří tomu co říká, zhluboka dýchá, dotýkají se rukama. Slunce svítí, spravedlivě padá na sněhem pobitou step, čechrá čepice, slibuje léto, ostružiny, brambory, falešné naděje. IVAN HROZNÝ sedí, kroutí hlavou, ohmatává pušku, v obličeji neštěstí, jako dítě, kterému vzali hračku.“
---
Jak vidíte, může být hůř. Je to pravda a ze scénáře Sako a kabát.

Mějte se príma.
Milan Bukovecký
08. 06. 2010 | 16:44

naivka napsal(a):

Když jsem začínala psát na diskuze asi tak před třemi - čtyřmi roky, "donutil" mě jeden nick hledat odpověď na jeho arogantní přípisky... našla jsem tenhle dopis .. možná se pod smutné vyprávění pana Bukoveckého hodí.. možná se hodí i do tohoto blogu.. je také o komunikaci...

Drazí rodiče! Kdyby nebe bylo papírem a všechna moře světa inkoustem, nemohl bych vylíčit útrapy a život v táboře. Tábor je na mýtině. Brzy nás vyženou na práci do lesa. Nohy mi krvácejí, protože nám sebrali boty ... Celý den pracujeme skoro bez jídla a v noci spíme na holé zemi (vzali nám i kabáty). Každou noc nás přijdou opilí vojáci zbít. Celé tělo mám již černé podlitinami jako kus ohořelého dřeva. Občas nám hodí trochu syrové mrkve nebo řepy, a stydím se to napsat, ale my se rveme o každý kousek a dokonce i o listy a nať. Včera odtud dva chlapci utekli, tak nás postavili do řady a každého pátého zastřelili. Nebyl jsem sice pátý, ale vím, že se odtud živ nedostanu. Naposledy vás všechny zdravím, milá maminko, tatínku, sestry a bratříčci. Loučím se s vámi a pláči ...."

tento dopis psal čtrnáctiletý chlapec, který zahynul v táboře Pustkóš v Polsku....

..
08. 06. 2010 | 17:29

VK-Can napsal(a):

Pro naivku - jmeno bezvyznamne.

Jsem pocten, ze jste cetla me komentare, protoze sama pisete velmi dobre a rad Vas ctu. Ostatne vim, soude podle reakci, ze nejsem sam, kdo Vas rad cte.
Bohuzel zmena toho, ze je vynechano IP me nevyhovuje. Chapu a respektuji rozhodnuti pana Stejskala, ze ochrana pred spami neni jednoducha.
Preji Vam pokracovani zajimavych debat.
08. 06. 2010 | 19:50

Elena napsal(a):

milá naivka,

ten dopis chlapca zahynuvšeho v tabore veľmi sa hoďi k tematyke blogu pána Klána,

p.Klán v svojom rozhovore s obrazom, nastavuje nam celospoločenské hodnoty , ktoré si presavame vážiť,
sem rozmaznana generacia, ktorá zabuda a nevie si vážiť akými obeťmi mame dnes to všetko čo máme, sme najpohodlnejšia generacia .


dostavame sa do fazy, kde všetko berieme ako samozrejmosť ( svobodu, dostatok) .
08. 06. 2010 | 20:38

Anonym napsal(a):

Vážená Naivko,
Jste velice citlivá a oduševnělá bytost, jakých jest na této naší krásné planetě velice málo.
Nepochybuji o tom, že máte také dostatečně vytříbený smysl pro velice jemnou hudbu: tato klasická, až romantická skladba, nepochybně dokáže rozeznít Vaši tak vzácně přecitlivělou dušičku, toužící po komunikaci.
S úctou Váš
DA ČAO
(Dlouholetý Anonymní Čtenář A Obdivovatel).
https://www.youtube.com/watc...
08. 06. 2010 | 22:04

Ghost Dog napsal(a):

pan Bukovecký - děkuji za vaše milé přivítání, někdy se mi zdá, že sem píšeme, aby si nás někdo všiml, když se tak stane, vždy to potěší a člověk pocítí sounáležitost a přátelství, i když jen to virtuální...

moje milé a jasně zářící Sluníčko - snad tě mé řádky potěšily, nerad bych tvé těšení zklamal..ty tvoje mě těší vždy..ostatní prominou, ale bez těch tvých by tu bylo prázdno :-)

dobrou noc všem, kteří se podílejí na tomto malém diskuzním zázraku a především panu Klánovi, tvůrci laskavého blogu...
08. 06. 2010 | 23:22

jméno bezvýznamné napsal(a):

pane kláne,

nepochybuji....
09. 06. 2010 | 07:40

naivka napsal(a):

Eleno, velmi vnímám tvá slova o naší generaci .... děkuji ti za úvahu, díky tvému pohledu jsem se znovu zamyslela i nad sebou samou...
09. 06. 2010 | 07:54

naivka napsal(a):

vážený pane neanonymní Anonyme,

tolik jsem si přála, aby na blogu pana Klána zazněla písnička od Eminem ... váš výběr je skvělý, tahle písnička je malým uměleckým dílem ... děkuji..

rovněž vaše Čtenářka A Obdivovatelka ČAO :-) ... mňau!
09. 06. 2010 | 08:05

naivka napsal(a):

pane VK-Can,

děkuji vám, bála jsem se, že vaše důvody jsou jiného rázu .. prosím, ujišťuji vás, že vaše komentáře vnímám jako maximálně pravdivé a hluboce lidské ...

*
09. 06. 2010 | 08:12

naivka napsal(a):

milý Ghoste,

nevím, mívám pochybnosti o smyslu mojí účasti na virtuálních diskuzích.. ale když čtu tvoje slova, a nejen ta tvá, komentáře všech zúčastněných, voňavá povídání paní tužky, touhu paní eleny po lepším řádu, rozevřenou dlaň pana Bukoveckého, hluboké poznání a nekonečnou fantazii pana Klána a pana P.K., vždy se sem vracím .... nacházím mezi vámi snad kousek opravdového Života? .....

všem hezký den.

*
09. 06. 2010 | 08:31

Milan Bukovecký napsal(a):

Naivka,
jsem rád, že jste se mnou, jednou Vám za to zazpívám, i se Shakespearem New Yorku.

Dog Ghost,
skoro se zdálo, že budete mlčet jako zařezaný. Není posvícení každý den, říkala moje babička.

Elena,
nebudu už nikdy mladý, nebudu mít ženu, kterou jsem uviděl.

P.K.
Tak to vysypte. Mám moc rád, když se do mě trefíte.

Petr Klán,
chtěl jsem napsat vtipně Petr Klán Bloškara, ale nemůžu, jsem už poučený, bylo to na Ukrajině, celý týden jsme se chtěli vykoupat v teplé vodě, a tak, za silného tlaku příbuzného příbuzných, konečně se našel někdo, kdo vlastnil lázeňská kamna. Přivítali nás sklenicí samohonky, diskutovali jsme o všem možném, když začali nadávat na Rusy. Povzbuzený druhou sklenicí, začal jsem si z nich dělat prču také. Ztuhli, a i když jsem měl důvod, byl tam se mnou otec, byl v ruském koncentráku, byli jsme na návštěvě u jeho kamaráda, ten s otcem bručel také. Navzdory tomu, že jsem byl dost utlumený alkoholickou ránou, pochopil jsem, můžou to říkat pouze oni. Bloškara, pane Kláne, to si fakt můžete říkat jenom Vy a stejně to není k věci. Možná to není napsáno úplně trefně. Možná by to mohl někdo překroutit. Tedy, chtěl jsem tím jen říci, na žádný maškarní ples nemusíte chodit. Jsou to jen Valpružiny noci pro „inteligenty.“ Stačí jít na james session, poručit pianistovi whisky s mlékem a doutník, počkat až to zmáčkne, a doma, ráno, napsat nový blog.
---
P.S. To jsem se rozpovídal. Posílám něco o vodě. Před 25-ti lety jsem napsal román Cena poroty. Od té doby ho pořád přepisuji, vyšel jako Sako a kabát, přináším ho do falešné doby, přepsala umění prázdnem, nechce slyšet o utrpení mého otce a jeho generace. SCÉNÁŘ.

VYPRAVĚČ
BUBENÍKŮV OTEC podrobí syna zkoušce o loajalitě vůči jeho nemoci, je to samozřejmě s ním v pořádku, ale BUBENÍK neví, co ví jen Bůh. Otec Je na Zakarpatiji naposledy. Proto vzal sebou syna. Je na smrt nemocný, celý proděravělý od kouření a chirurgů, také z války má nějakou tu ránu, nejvíc však z lágru a Bůh se diví, jak to všechno vydržel.
BUBENÍKŮV OTEC
„ Klidně můžeš jít k řece. Umej se tam. Je sice studená, ale čisťoučká, dá se pít,“
zaručuje, přikusuje diabetické suchary.
Obraz 27
exteriér. Řeka IŽA, VESELJEVO - ráno
VYPRAVĚČ
„Jdou k řece, široké, plné kamení, teče v ní málo vody, ztrácí se v obrovském korytu, pokračuje až do TISY, BUBENÍK leze do její tůně, otec sedí na břehu a chytře povídá:
BUBENÍKŮV OTEC
„Kluku, ty seš tedy rampa. Myslíš, že bych se mohl také vykoupat?“
VYPRAVĚČ
„Říká to bezelstně, otevírá šmolky očí, dívá se prosebně.„
BUBENÍK
„Klidně,“
odpoví syn, pomáhá otci, v zátoce na něj čeká:
BUBENÍK
„ Pojď se podívat, dělej!
VYPRAVĚČ
„Volá tátu a ani necítí, jak se ho otec chytí za paži, dívají se na protější břeh, ženy tam zvedají sukně a pomalu brodí na jejich stranu. Voda jim obtéká stehna, hrnou ji až k ostrůvku, prostopášnicky přechází po prknu a znovu vkráčí do řeky, sukně v ruce, aby pak mizely v milostivém podzimu, jako něco mystického, že to člověk neumí ani vyříkat.“
---
Milan Bukovecký
09. 06. 2010 | 09:27

P.K. napsal(a):

M.Bukovecký
:) Na Vás jsem mířil jen jednou a bylo to pouhé "nedorozumění".
Dík za to, co píšete.
I všem ostatním.

Naivka:
Myslím, že už je mi úplně vše jasné:
tento virtuální svět je a bude stejný, jako je ten reálný.
A jednoho dne se stane, možná, také "reálným".
A my si opět budeme vytvářet svoje vlastní "virtuální světy v našich hlavách, nebo kdekoliv to bude možné" :-).
Dělit se o ně s těmi, kdo o to projeví zájem. Ale měli bychom je, možná, utajovat před "těmi druhými".
Protože jsme, zatím, všichni jenom lidé.
A "ti druzí" jsou na to hrdí (myslím, že to nijak neodporuje tomuto článku: o svých plánech nikoho informovat nemusíme).
Stejně, až si ta "druhá inteligence" všimne, že něco není v pořádku (jelikož jsme třeba nadměrně veselí), určitě s tím něco udělá, a to bude zase znamenat vyšší míru spokojenosti pro ni.
Nastane opět dočasná Rovnováha, která nám zaručuje, že i v budoucnosti, přes veškerý pokrok, velice pravděpodobně zůstaneme (nadále) lidmi. A to je určitě pro každého konzervativce velice uklidňující skutečnost :-).
Abych se neustále neopakoval, zdržím se nadále všech dalších zásadních komentářů (pod všemi nicky) a budu pouze občas číst.
Chci se raději plně se věnovat svojí práci, která je s Fantazií tak úzce spjatá :-).
Good Luck !
09. 06. 2010 | 13:02

naivka napsal(a):

pane P.K.,

takže zbývá opět samota ... nu, připojuji se.

veselé prázdniny.

*
09. 06. 2010 | 13:18

Ghost Dog napsal(a):

pan Bukovecký - tak tak, není každý den posvícení :-)
je lepší občas mlčet, když nevíme, co říci .. což se mi stalo .. pak se k tomu přidaly pracovní a posléze i zdravotní komplikace a moje poslední tři mozkové závity mě jen tak tak udržovaly při životě, o nějakém přemýšlení nemohla být ani řeč .. takže jsem všechny vlastně ušetřil od něčeho strašného, co by ze mě mohlo vyjít .. snad horší byla jen katastrofa v Sodomě :-D

Sluníčko - přepadla mě myšlenka, jestli si zasloužíme poznat smysl života .. myslím že ne, pokud bysme ho znali, vycházeli mně dvě možnosti:
1) smysl by byl úžasný..pak by člověk asi přestal usilovat o svoje sebezdokonalování a ustrnul by ve vývoji..
2) smysl by neexistoval, nebo by se omezil jen na rozmnožování, případně by mohl být pro nás katastrofální..pak by se asi děly hrozné věci, zmizely by láska, odpovědnost, soucítění a lidskost by se stala tou nejhorší noční můrou lidstva..

a přesto, život ve své rozmanitosti je krásný, jen nesmíme přijít na jeho smysl .. a ani nepřijdeme, bohudík :)

hezké, i když dusné odpoledne...
09. 06. 2010 | 14:56

naivka napsal(a):

ano, Ghoste,

problém u mě je, že se zcela přikláním k bodu č.2, který uvádíš.. s tím, že naopak, tím více toužím po lidskosti, něžných emocích, respektu a shovívavosti... neboť to je právě to jediné, v čem ještě spatřuji naplnění našeho bytí, důstojného prožití našich životů..
to jsem to pomotala, viď? :-) ..

jednou, už je to dávno, jsi psal na atlas.cz přání k vánocům.. a zmínil jsi živou duši - člověka ve virtualitě.. i tebe, ghoste, považuji za mnohem víc, než jenom řádky, které na svém monitoru občas od tebe čítávám... hodně zdraví a lásky....... a prosím, už mě sem nevolej, stejně to asi dlouho nevydržím :-) !! ..
09. 06. 2010 | 15:56

Milan Bukovecký napsal(a):

P.K.
Když je někdo inteligentní, zbožňuji, když si mě dobírá. Měl jsem kamaráda, už od rána fabuloval. Nikdo mu nerozuměl. Snažil jsem se, bylo to príma, hrál si, sekundoval jsem. Tak tohle mi chybí. Nenabyl jsem dojmu, že by se to mezi námi vymklo. Myslím, že jsme v rámci křemíkového nebe přátelé. Jistě bychom mohli být i v civilu.

Naivka
Samota. Nedá se to jíst horké. Ale prázdniny jsou od toho, aby byly prázdninami.

Ghost Dog
Rozumím tomu. Zápasil jsem s tím několik měsíců. Pár týdnů nevylezl z baráku. Neúnavně jsem ale pracoval na textech. Poslední 2 týdny dokončení knihy jsem byl v tranzu. Pak jsem dostal těžký zánět očí. Nechci se předvádět, chci jen říci, jak jsem tomu čelil.
---
Nebudu to prodlužovat. Posílám něco z léta. Je to o samotě, nemá břehy.
---
Hladová zedˇ Červenec 2001
---

Neměl jsem kam jít, utíkal fobii, lanovkou na Petřín a když mě vzala za ruku
Štítivě jsem uhnul, ze zdi spadl slepýš, celý zmatený jsem ucítil jeho zájem

Motal se po kamení, chtěl jsem poznat jeho magický chlad kůže, přenést ho
Do trávy, ale bál jsem se, že to není slepýš, udivila mě jeho neomylná intuice

A když jsem vyšlapal na rozhlednu, věž kmitala, rovněž se ohýbala jako had
Úplná středověká zbraň, prohnula se až k zemi, klidně jsem nastoupil do

Metače imaginace, vystřelil se, uletěl všemu, doleva nad všemi těmi mosty
Plachtil nad necky Negrelliho viaduktu, napravo nad všemi těmi jezy, až do

Kubismu Vyšehradské skály, zapnul si Walkman a patetický hlas ÁR EF JÚ
Vyšiloval diktátem Američanů Evropě, pobízel blábol jakéhosi faráře, mezitím

Železná vrata zajala parníky s turisty, cloumaly se v dřezu zdymadla a když pákou
Spustili výlevku, dojaly mě, jak se sunuly napěněné vodou, zvěčněné foťáky

Uletěl jsem, opustil magnetismus kýče, abych pak zmatený spadl do žlutého písku
Sroloval balon, zapálil oheň a na kus řeči pozval Saharu vyfintěnou mrazem

Že mě nevyzvednou jsem nepomyslel, stačí mít Exuperyho čutoru štěstí May day
A slyšet metronom vrtulníku, jak osvobozuje nárazy listů nekonečné ticho pouště

Myslel jsem, že rotor pohání ženské nohy, viděl frkající meče holeních kostí
Běžel jim vstříc písečnou roletou a v kožených sandálech nabíral marnost zlata

Začalo krápat, realita blesku šla naproti, černé mraky topily mé touhy, koupaly
Zapadající Slunce, chtěl jsem zkrotit neonové biče, kopnout do mikáda a jako

V aréně fotbalového stadionu dav zaječel válkou, kdosi mě srazil, zmuchlal tričko
Vyrval mindráky z očí, ohnal jsem se po něm a jako malé dítě hledal slast cukrové

Zdi, neměl jsem kam jít, zeď pořád stála
---
Milan Bukovecký
09. 06. 2010 | 16:33

Petr Klán napsal(a):

Pane Ghost Dogu, dekuju, pokud mohu, dodal bych jeste smysl pro jednicku, ktera, ackoliv konecna, je souctem nekonecne rady 1/2+1/4+1/8+1/16+... a souvisi s pohybem (Zenuv paradox}. Pohybujeme se a zaroven komunikujeme s inteligenci nekonecna. To je prece povzbudive a ma smysl.

Pani Naivko, pane Milane Bukovecky dekuju za pribehy, sahajici pro me az k nekonecnu a pritom vlastne nevim, jak daleko to nekonecno je.
09. 06. 2010 | 18:49

P.K. napsal(a):

naivka:
samota ?
beze mě, na netu, pro vás ?
chacha.
vidím to přesně naopak !
vaše sláva rapidně vzroste.
ale vy mě jen provokujete !:-).

M.Bukovecký
Díky, souhlasím.
"Tvůrčí extáze" mě postihuje dost často: v horším případě jsem předělával do rána parkety.
V lepším trávil třeba 3dny v kuse v křesle u pc (hry nehraju).
Je to osvobozující, povznášející pocit: padnout vyčerpaný únavou po dosažení cíle...
Asi by to bylo i důstojné ukončení veškeré komunikace v této realitě :-).

Ghost Dog:
Pan P.Klán v pohybu komunikuje s inteligencí nekonečna...to bych si asi přeložil jako "samomluvu na útěku před sebou samým".
Vnímám to podobně: já si u toho ještě dělám z té nekonečné inteligence legraci.
Potom to snad nějaký smysl má :-).
09. 06. 2010 | 20:17

Milan Bukovecký napsal(a):

P.K.
Kdysi jsem byl řemeslně zručný. Měl devět řemesel. Jako na zavolanou, včera, dcera. Pamatovala si, spravoval jsem i boty. To bylo tak. Telefon. Prosím Tě, přines mi k autu máminy sandály, mám nemožné boty, spravíš mi je. Tetelil jsem se štěstím. Týden jsem ji neviděl. Přitom v sobotu a neděli vaříme, co kdyby syn, nebo dcera přišli. Nepřišli. Jsou to příliš velké děti, nic se neděje, mají svůj život, dáváme to do mrazáku. K věci: udělal jsem si plán postupu, nastříhal pružnou gumu, vpravil ji pod nášlapnou kůži nad podpatkem, zalepil rychle schnoucím lepidlem a prodal to. Přijede ještě zítra a možná i v neděli. Asi začnu dělat manuálně. Mysliven je už dost. Posílám, jak jinak, něco z cest.
---
Na pokraji rozumu

Americké motory hořely od platinových svíček
Olysalé stromy ověsily houfy koulí starých vran
Kolona aut zvědavě klikla blik klik očních víček
Pod korunou stromů balil sbírku klestí hranostaj

Jel jsem v pruhu spolu s návnadou líného stáda
Pustil si do rádia kytaru kluka s mastnými vlasy
Aby v rauši rozlámal trsátko o cotton wool prérie
Policajt ukázal placku, hermelín spustil kašpara

Odsunul obzor poutače platinového trička džemu
Velká letadla táhla za sebou dým bílé čáry kódu
Tasil jsem Gé eS eM telefon a zažaloval si domů
Řekni mu, že jsi buran z Prahy, kdé domov můj!

Ale chlap mě pustil, jacísi výrostci rozječeli ticho
Pokusili se ujet autem po dvou kolech, něco lízli
Aby to slízli, zmačkl je šerif v sedle břichem koně
A fízl z hecu, střelil v hicu slunce, pytel obroku

Byl jsem sám na ten jejich sen
---
Asi mi budete rozumět. Je v tom nekonečno myšlenek, některé s námi cloumají a cloumají. Ještě ke všemu, když je to daleko od domova. Začátkem července? Pozdravujte paní Naivku!

Hezký den.
Milan Bukovecký
10. 06. 2010 | 09:36

Milan Bukovecký napsal(a):

Petr Klán
Báseň jsem psal jsem neuvěřitelně zmatený, a měsíce. Pomalu se přibližoval práh stáří. Končilo jaro, léto se dralo na Slunce. Teprve až v zimě jsem ji dopsal. Je v ní nepřenositelná zkušenost jedince. Bylo to jenom na něm.

Prodavačka třešní
---
Na trhu: Kroměříž, Rožnov pod Radhošťěm, červen 1969 – 2005, ohýbaná židle Tonet
---
Industriální trh Hané strašil peklem krize
Vole rudého slunce cikalo vize na tyč hada
Na páku studny, na zdi hřbitova zahřálo
Jed zimostrázu, fukar vezl po srázu večera
Žízeň ropného pole, sosák pumpy kloval
Kyvetou čáru příze, pletl srpkem Měsíce

Ženskou kokilu, v magnezitu žhavou krustu
Seděla malíři, jako busta do pavučin depozitu
Jedlá bedla na rámu kola, Berany berany duc
Na truc cucala email i nehet růžového prstu
Řád sponky negližé věšela za kovovou vestu
Poutník byl trop z té houpačky na košilce

Počkal jsem až se vyspí, zvedne šmrnc cetky
Opustí kůži taburetky, zdržel ji pod kaštany
V ruce sny, opratě na koně, bicykl z uhlíku
Prsty Yettiho strčil do štuclíku, našel v něm
Rubín v pasti třešně, vřeštil s holí majoretky
Ve slaném dešti, třeštil na kosmickém hřišti

A s věnci boků krásná tetka snědla fretku
Ogare, příště žádnou pletku, řekla, sáhla na
Tenze, plivla do dlaně sliz pecky, cvrnkal jsem
Po ní párou medu, aby brouček z kovu, znovu
Sloupnul penzum krovky, sednul si na Tonetku

Dobrý den, Moravo!
---
Balím to. Čeká mě dopsat scénář. Má nekonečná úskalí. Vypravěč musí být srozumitelný. Dialogy trefné. Musím se vejít do 120 minut. Píše se to trochu jinak, než se dříve psalo. Přitom to byly tak pěkné filmy. Ta Amerika. Pro mě je prakticky nemožné tam vpravit nějaký ten product placement. Shrnutí: samozřejmě to má mít příběh. Tak jo! Počátkem července se kouknu co jste napsal. Máte toho v sobě na obrovskou kouli.
Hodně štěstí!
Milan Bukovecký
10. 06. 2010 | 09:42

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Milan Bukovecký.Pane, budete tvořit, skládat, tak něco na cestu tvoření, nějakou inspiraci, vyprovokoval jste moje básnické stinné stránky.

Inspirace.

Ptáte se, co všechno je k napsání textu třeba?
Někdy stačí sklenice vody a suchá skýva chleba.
Pomůže i krásná váza v ohni kalená,
i voňavá růže vedle lehce hozená.
Na klíně když sedí hebká chlupatá kočka
a hypnotizuje papír zelenýma očima,
pak nevšední inspirace právě začíná.
Hladí,laská teplá její tlapka,
text jistě pořídíte rychle, jistě, zkrátka.

Pak přiletět už mohou všechny lehkonohé můzy,
vzít Vás za ruku a usednout Vám na kolena,
ale pozor,ať nepomačkají konec Vaší blůzy.
/Já potřebuji velký stůl,tužku a papír,
a starou rozvrzanou židli značky Thonet.
Konečně pak mohu napsat svůj text a někdy i sonet./
Rozum volá ,tak tohle nepiš, počkej ještě moment.Tužka s úsměvem, ať se zadaří.
10. 06. 2010 | 14:32

Elena napsal(a):

Tužka ,

hľadala som tvoj sonet o ruže,

mala som to uložene a neviem je preč,

pametamsa Tužka, v sonete si vyjdrila obavu o tom, čo sa stane s presadenou ružou,

maš li tie obavy porad?
zaleži na tom ako hlboko ruža je zakorenela, nektoré druhy ruži nemaju hlboke korene,
ak by Ty nebolo za poťaž napiš ten sonet znovu,
ďakujem
13. 06. 2010 | 17:23

Ghost Dog napsal(a):

pan Klán

moc matematice nerozumím, nebo spíš vůbec (nic objevného, již jsem to uvedl pod jiným článkem), v mém životě figuruje sčítání, odčítání, násobení, dělení, tedy matematika nižších stupňů vzdělání .. k těm vyšším formám nemám vlastně důvod, takže v tomto jsem bohapustě zakrněl..

smysl pro jedničku není to samé, jako smysl života, ačkoliv se zřejmě dopátráme stejného výsledku, nekonečné řady s výsledkem nejistým .. což mi evokuje myšlenku na tu jedinou jedničku, pro kterou má smysl být šťastným, je to ta moje jednička doma, která o mě pečuje, dodává mi energii, když mi schází a je mojí průvodkyní životem až do samého konce .. za to jí patří mé srdce a můj obdiv .. a to má opravdu smysl :)

pohybujeme se a komunikujeme s inteligencí nekonečna .. neumím si to představit a přece tam někde vzadu za oblastí mozku cítím, že to nějak tak bude, jen to neumím uchopit..

nekonečno je docela zajímavá záležitost .. umí si někdo skutečně představit nekonečno? .. pohybujeme se jako konečný prostor v prostoru nekonečném, tedy náš Vesmír konečný je, jen se pohybuje v nekonečném prostoru s nekonečnými možnostmi nekonečného množství jiných Vesmírů .. jejich počet? nekonečný .. tak nevím, je to vážně povzbudivé, nebo to spíš nepatrného člověka děsí?..
14. 06. 2010 | 16:33

naivka napsal(a):

ghost dog:
"umí si někdo skutečně představit nekonečno?"

francouzi mají pro výraz nekonečno slovo "infini".. ale zajímavé je jiné jejich slovíčko: connaissance - znalost (čti 'konesáns' - při troše dobré vůle slyším konečno).. nu, asi je to hloupost, ale napadla mě díky tomu francouzskému slovíčku analogie k nekonečnu: nekonečno je tam, kam naše znalosti (a imaginace) nedosahují, čili /ne/konečno souvisí s /ne/znalostí .. takže díky vědě a vědcům neustále ukrajujeme hranice nekonečna a zároveň je paradoxně posouváme stále dál a dál do ještě tajemnějších dálav..
ale to jen tak ti píšu, ghoste, abys tu nebyl sám ..

jinak, pojem nekonečno je také popisován např. ve wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wik...

příjemný podvečer :-) ..
16. 06. 2010 | 16:37

naivka napsal(a):

je krásné představovat si, jaký je svět v Nekonečnu... nejprve musím doputovat, kam moje znalosti a síly stačí.. jsem jen na pouhém začátku cesty; přála bych si vědět víc a být rychlejší, neboť život je konečný... přestavuji si, kdybych se dotkla poznání světa, zdi spadnou, řetězy se zpřetrhají .. ponořím se do mlhy, je hustá, skoro neproniknutelná.. slyším píseň, tajemné tóny .. mlha řídne a já se vznesu do jiného dne života, kdy úsvit mě položí jako kapku rosy do rajské zahrady.. a tam snad všechno opět znovu začíná ..
:-) ..

*
16. 06. 2010 | 20:21

Petr Klán napsal(a):

Pane Ghost Dogu, "neumím si to představit a přece tam někde vzadu za oblastí mozku cítím, že to nějak tak bude, jen to neumím uchopit." se mi velmi líbí a pokud mohu, tak se přidávám.

Paní Naivko, až se mi instinktivně zatajil dech, jak pěkně vnímám Vaše "znalost ... konečno." Se znalostmi nás baví komunikovat (tušíme za nimi neohraničenost), když je máme, dotýkáme se jejich ohraničenosti. Když dovolíte použít Vaší nadsázky, potom "infinitas" a "infernum" při troše dobré vůle ... (Pokoj lidem dobré vůle).
17. 06. 2010 | 10:28

Petr Klán napsal(a):

Pane Milane Bukovecký, dotýkal jsem se Vašeho Saka a Kabát a Most. Gratuluji.
17. 06. 2010 | 10:30

Milan Bukovecký napsal(a):

Petr Klán

Pane Petře Kláne, říkáte, dotýkal? Díky. Je to pocta. Jako byste knize požehnal. Tak to cítím, takovou to má sílu. Vidím to takhle. Mohl bych se zeptat pana Stejskala, kdy a kde a v jakém stupni utajení ji předám, či zanechám. Budu připraven i na osobní setkání, zřejmě oděný v saku, kabát nechám doma, v klopě odznak Czech republic. Když najdu ještě jeden, daruji ho také. Rozhodně přibalím legálně pálenou slivovici a povídku Stroj na peníze.

Hezký večer.

Milan Bukovecký
17. 06. 2010 | 22:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy