Paroubkův populismus aneb jak to bylo s blobem

13. 04. 2010 | 00:03
Přečteno 15809 krát
Za pár dnů si diváci v kinech budou moci udělat názor sami. Nedá mi nepopsat situaci kolem knihovny Jana Kaplického z perspektivy člověka, který se k Johanovi a Elišce Kaplickým připojil v jejich bitvě proti větrným mlýnům. Modrým větrným mlýnům…

Jsem velkou obdivovatelkou moderní architektury. Vždy jsem snila o tom, že se moje děti jednou budou procházet po Praze a opájet se pohledem na soulad moderních a historických budov. Pohledem, který jsem tolikrát zažila v Paříži, Londýně… Na střední škole mne okouzlil Frank Lloyd Wright. Souznění jím navržených budov s přírodou, jeho novátorství. Vždy mě při pohledu na jeho díla mrazilo. Stejné mrazení jsem pocítila před šesti nebo sedmi lety v Birminghamu při pohledu na obchodní dům. Zní to jako sci-fi. Ale bylo tomu tak. Nejsem perverzní obdivovatelka obchodních center či kancelářských škatulí. Ale Kaplického Selfridges v Birminghamu mě pohladil po duši. Stejně jako jeho něžný most v Londýně. Našla jsem svého Franka Lloyda Wrighta, dokonce českého původu.

Když jsem poprvé uslyšela o vítězství Jana Kaplického v soutěži o projekt národní knihovny, zatajil se mi dech. "A je to konečně tady," pomyslela jsem si. Pak můj sen o krásné zelené kapce dostal rychlý spád. Pan Knížák se rozhodl projekt pohřbít. Prostřednictvím pana prezidenta a jemu věrného primátora Prahy zabubnoval na modré bubínky a vydal se do boje proti Kaplickému. Proti jeho nevšednímu talentu a něžné duši. Zklamaně jsem sledovala, jak se mu snaží ztrpčovat svými eskapádami v médiích život (nakonec ho doslova a do písmene utrápili). Dlouho jsme o tom hovořili s manželem. Shodou okolností je můj muž politikem. Shodou okolností ho celá věc zaujala. Nešlo už totiž o to, zda se někomu projekt knihovny líbí. Vše už zašlo příliš daleko. Šlo o demokracii a svobodu tvorby. Shodou okolností se po měsících neúspěšných jednání a přesvědčování můj novodobý Wright rozhodl posnídat s Jiřím. Sešli se. Vlastně sešli jsme se. Poznala jsem pana Jana Kaplického, nevšedního muže. A také jeho paní Elišku, jeho křehkou ale odhodlanou oporu. Jiří Paroubek ani chvíli nepřemýšlel o důsledcích svých slov a slíbil pomoc a podporu. Věděl dobře, že jde o skvělou věc. A hlavně o podporu nejen krásného projektu, ale demokracie jako takové.

Nemohla jsem to nechat jen na politikovi, vlastně politicích. V létě 2008 to byl z politiků jen Jiří Paroubek a sociální demokracie, kdo se postavil za projekt otevřeně a veřejně. Chtěla jsem také přispět – jako občan, nepolitik, milovník umění. Spolu s ředitelem Národní knihovny jsem pozvala média a odhodlala se ke své první živé tiskové konferenci. Měla jsem trému a strach, aby to dopadlo dobře. Nešlo o mě. Šlo o projekt národního rozměru. Nakonec jsem sklidila posměch, že chci veřejnou sbírku na podporu projektu. Nakonec má nepolitická snaha byla nanic, protože pan ředitel naši tiskovou konferenci pojal jako svoje předvolební vystoupení proti pražským modrým bubínkům (sám kandidoval v tu dobu do Senátu). Nicméně já jsem se nehodlala jen tak vzdát. Ostatně vedle Kaplických jsem byla jen kapičkou v moři snahy a naděje.

Janova manželka Eliška je strašně milá dáma, padly jsme si do oka. Staly se přítelkyněmi, které se nemusí vidět ob den, ale mají k sobě blízko. Začala jsem podporovat založení Nadačního fondu, do jehož orgánů jsem ale nevstoupila. Nechtěla jsem věc politizovat. Sociální demokraté a Jiří Paroubek splnili slib a dali si projekt do volebního programu. Jako jediní! Jediní se postavili modrým bubínkům (a ostatně nejen v tom) a za projektem stojí i dnes. Pokud zvítězí ve volbách, knihovna bude. Prostě bude. Nevím, zda na Letné, ale nová národní knihovna bude. Je záslužné, že projekt má podporu umělců, intelektuálů, občanů. Ale jeho výstavba potřebuje politickou podporu. Je záslužné, že ho podporuje pan prezident Havel, ale peníze na výstavbu se budou hledat v rozpočtu, který připraví vítěz voleb. Je záslužné, že pan Schwarzenberg projekt ohnivě podporuje, ale kromě slov mu nijak nepomůže. Pokud volby vyhraje pravice a jeho strana půjde do vlády s modrými bubínky, žádná knihovna nebude.

Takže si dovolím zeptat se – kdo je tady populistou? Ten, kdo dá hlavu na špalek a drží slovo? Nebo ten, co květnatě mluví, umí tím vyvolat sympatie, ale rozhodně pro knihovnu víc neudělá? Nebo ten, co Jiřího Paroubka kritizuje jen proto, že tady vůbec je?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kormoran napsal(a):

To je marast)))))))))))))))
13. 04. 2010 | 00:10

kormoran napsal(a):

13. 04. 2010 | 00:13

kormoran napsal(a):

Jsem nejlepsi debater v CR))))http://www.ateo.cz/i/5219/
13. 04. 2010 | 00:15

kormoran napsal(a):

Nasledek prvniho setkani (tretiho druhu) s velkym Jirim))))https://www.youtube.com/watc...
13. 04. 2010 | 00:23

JenTak napsal(a):

Se smutkem sleduji, kolik toho dokázal Klaus v této zemi zničit. Vadí mi, jak se tento amatérský ekonom a profesionální kazisvět, který zamezil svým vlivem postavení Kaplického knihovny, se stále falešně usmívá do médií.
Zbourání nádraží Těšnov a nepostavení Kaplického knihovny hodnotím jako nekulturní a barbarský počin hlupáků. Hloupě jsem se domníval, že s odchodem bolševika se tyto zločiny proti kultuře nebudou opakovat.
Bohužel jsem se mýlil. Ten dnešní narcis na hradě je stejně špatný potentát, jako ten bolševický. Nekulturnost z takových lidí přímo sálá.
13. 04. 2010 | 00:25

argun napsal(a):

Mno, tak trochu guláš, milostivá ... Problém je, že netušíte, o čem píšete. Nejde o něžnou duši, ani o modré bubínky, ani o vaši "nepolitickou" snahu, ani o milou dámu Elišku a už vůbec ne o demokracii a svobodu tvorby. Tu pan Kaplickému nikdo neupíral. Jde o to, že Vlastimil Ježek v této kauze zpackal co mohl. Prostě proto, že řízení velkých projektů vyžaduje profesionalitu a odbornost, kterou ten pán nemá.
13. 04. 2010 | 00:26

Tom napsal(a):

Paní Paroubková, Kaplického dílo uznávám, ale vadilo mi, že se neváhal spojit s Vaším mužem (ne zrovna dvakrát slušným člověkem), aby prosadil svůj velkolepý blog. Bohužel, lidé zasaženi narcismem postrádají dostatek důstojnosti (což u Kaplického vyústilo k paktování s Vaším mužem). Co na to jeho přítel Bobek? Kaplický byl sám sebou zančně zaujatý, což akorát vyhrotilo napětí. Ta večere mi přišla poněkud účelová. Váš výklad je samozřejmě jiný, mnohem vznešenější. To mě nepřekvapuje.

P.S. Tady bude zase veselo.
13. 04. 2010 | 00:37

kormoran napsal(a):

A jestli to projde , tak na ceske pomery to bude 'tunel' stoleti svetovych rozmeru!!!
Jaky bude rozpocet a jaka finalni cena)))))
13. 04. 2010 | 00:40

kormoran napsal(a):

Petre doporucuji , pokud miluje moderni architekturu , nechat si zabudovat hajzl na strop , urcite prozije mnoho dobrodruzstvi pri pouziti i vysoke hladiny endorfinu))
13. 04. 2010 | 00:48

TOM napsal(a):

Ještě něco, paní P.Paroubková. Nezdá se mi, že by měl Svatej Václav, rozumějte Klaus, takovou moc, aby dokázal zastavit Kaplického dílo. Prostě to velká část veřejnosti (možná většina) nechtěla a tak se to neuskutečnilo. Nehledjeme za tím magickou moc Klause či jeho údajného komplice a učedníka Béma.
Spoustě lidem se to zkrátka nelíbilo. Např. náš nejúspěšnější spisovatel, konkrétně pan Ivan Klíma, řekl, že se to podobá exkrementu a že ho to štve. Mě osobně se více líbí straší stavby. Klementunum je nádherné, ale kapacitně nevyhovující. Kaplický není bůh. Je to architekt s nějakou vizí, která se zdaleka nezamlouvá všem včetně architektů.
13. 04. 2010 | 00:49

Tom napsal(a):

to Komoran

To jsou neuvěřitelné fotky, co jste výše umístil:-)
Je fakt, že jsem měl místy z chování p. Paroubkové dojem, že se jí po boku mocného muže velmi zalíbilo. Je asi hodně ráda vele-důležitá. Přijde mi, že se chová paradoxně, podobně papalášsky jako buldozer Paroubek. Ona se nicméně vyjímá jemněji a ve svých vystoupeních je mnohem sympatičtější než její muž. Třeba nechápu, proč si stěžuje na bulvární paparazi, když si je pozve na křest vlastní dcerky. To je paradoxní chování jak u Krampole, jejich rodinné přítele. Ten nadával na Frekvenci 1 na bulvár, častoval je těmi nejostřejšími invektivy, přičemž v téže době nás bombardoval reklamou "nebýt AHA, tak nevím kdo jsem". Vrána k vráně sedá.
13. 04. 2010 | 00:59

Honza napsal(a):

To Tom: podle průzkumů se blob většině Pražanů líbil. Komu se nelíbil, byli bafuňáři kolem Janouška, kteří správně pochopili, že z tohoto kšeftu žádný liz nekouká, a rychle zpracovali svého člověka Béma, aby to zarazil. Klaus a Knížák tomu jen dodali vnější lesk, o věci sami nerozhodovali.
Je mi líto, že blob nebude stát. Na druhou stranu, vůbec nepochybuju o tom, že angažmá Jiřího Paroubka je ryze účelové.
13. 04. 2010 | 01:01

Tom napsal(a):

Navíc mi vadí, p. Paroubková, že ten vyhrocenný konflikt zjednodušujete pozadím jakéhosi boje klausistů (modrých odeesáků) a havlistů. To je zavádějící. Ten boj se mediálně personifikoval. Furt boj těhle skupinek. Život je složitější než boj nějakých příznivců Havla a Klause.

ad Honza
Otázkou je, zda byl ten průzkum objektivní. Proč se to tedy nepostavilo? Kvůli chbné práci Ježka? Já si osobně myslím, že to nemělo podporu ani v obci architektů. Kde se o tom podle Vás rozhodovalo? Fakt si myslíte, že to rozklepnul Klaus? Mě přijde, že to vidíte jednoduše a asi i tendenčně. Vaše verze mi přijde poněkud uhozená. Neznám tamní poměry, ale tenhle Váš výklad mi přijde přitažený za vlasy. Já příliš na spiklenecké teorie nejsem. vDěláte z Janouška nějakého kardinála Richeliaeua, který zákulisně ovládá Prahu. Takhle jednoduché to býtpřeci nemůže. A pokud je, tak je Prahe v prde...
13. 04. 2010 | 01:15

Martin napsal(a):

Peťko máš to zapotřebí být neustále za nanynku ? věř že pokud by se zvedla nevole občanů ke knihovně tak tvůj milovaný bude první který se začne být v prsa a se slovy za Prahu krásnější bude proti knihovně horovat.jde mu jen o hlasy...nic víc
13. 04. 2010 | 01:15

kormoran napsal(a):

Mam obavy, ze mnoho lidi si neuvedomuje , co takova atypicka stavba obnasi , to neni kopie, ale original!
To neni o tom nahnat armadu delniku a stavet ! Cihla k cihle))))))
Jeeee tam se budou ztracet miliony.
Seniori prominte , ale diky manevrum(narod sobe) nebude ani na desaty duchod!)))))
A pastelky budou tretinove)))))
13. 04. 2010 | 01:24

kormoran napsal(a):

...Tom verim tomu, ze Petra byla vyslana "sondovat" a ani o tom nevi, aby pak Irik mohl kdykoli vycouvat proste fake, fake a fake a na zaver hnus nejvyssiho kalibru!
13. 04. 2010 | 01:33

snowfox napsal(a):

Paní Paroubková,
pokud se snad domníváte, že je v kompetenci vašeho manžela rozhodovat o stavebních projektech měst s vlastní, řádně zvolenou samosprávu, pak Vás musím vyvést z omylu, pan Jiří není prezident zeměkoule. Jestli skutečně fandíte kultuře a umění (neplést s M.Davidem a K.Brožovou), uděláte víc, když patřičně zapůsobíte na pana Jiřího, jeho spolustraníky a voliče. Jsou v tomto směru viditelně zanedbaní.
13. 04. 2010 | 01:34

*** napsal(a):

Milá paní Petro,

místenky do oranžové rakety na Mars byly pro komplikace s kyslíkovými přístroji na příští letové období 100% odřeknuty.
***
Vaše žádost na modrém blanketu je irelevantní a nemá na obnovu místenkového systému žádný vliv ani dopad.
Je vám povolena pouze osobní konzultace se supervizorem kosmodromu. Vklad ke konzultaci bude sdělen dne 29.5. případně následující den.
***
To je vše od Brainu CML, vraťte se zpět ke každodenní práci. Regenerujte a nevysilujte se zbytečnými úvahami, neplníte poté CML zadané úkoly.
Brain CML generuje pro vás toto hodnocení - Agent Orange, pozor, schopnost podkopat a zničit jakoukoliv organizaci a dohodu o letu ke hvězdám včetně jejího řízení, průběhu a návratu posádky.
***
13. 04. 2010 | 01:37

kormoran napsal(a):

Kdo se objevi s blogem z CSSd do voleb?
Sobotka- ma docela dobre vysledky z pruzkumu...
Jiri Havel- poslanec EU , ktery muze byt ospravedlnen ))))
Petra , ktera je tak "nevinna"!!!
C'mooon , poradci to delaji fajn , ovsem pro ovce!
Nejsmutnejsi je ovsem ten fakt , ze politik v CR se nejde bez poradce ani vysrat , coz neskonci dobre-nechova se instinktivne.
Kazdy poradce logicky bude "radit" pokud bude nekdo dobre platit.
Na sekyrovani prijde cas po volbach.

Do dvou dnu se zde vyskytne zaoralek , nebo Rath , aby moji teorii vyvratili))))
13. 04. 2010 | 01:53

Hurá napsal(a):

Pokud je něco ostudou, protože to nemáme, a to doslova v každém větším městě, jsou to například koncertní sály a ne stadion či knihovna, tak to je jeden z největších důkazů populizmu a podkuřování podprůměru. (Ten je ovšem hlavním voličem - chápu). Je normální, že ani Praha nemá jeden konertní sál světové úrovně? Projeďte se Evropou a uvidíte, jaký je skutečný kulturní rozdíl mezi námi barbary a lidmi z roku 2010! Genocida např. umělecké hudby (klasické) je tady až neuvěřitelná !
13. 04. 2010 | 02:31

massage table napsal(a):

Peťko máš to zapotřebí být neustále za nanynku ? věř že pokud by se zvedla nevole občanů ke knihovně tak tvůj milovaný bude první který se začne být v prsa a se slovy za Prahu krásnější bude proti knihovně horovat.jde mu jen o hlasy...nic víc
13. 04. 2010 | 04:58

Ládik napsal(a):

Paní paroubková,
obyčejným lidem už nic nepište. Nasákla jste paroubkem. Za cestou k moci se chytáte každého stébla, slíbíte všechno, ale platit nebudete nic.
Váš muš nedrží slovo. Ať dá hlavu na špalek. Ale to on nedá, má se rád.
13. 04. 2010 | 05:14

orinoko napsal(a):

To je příděl modrého výhřezu. Nástup do lajny a flusat. Kdo dál a výše.
Na Kaplického stavbě by se rozkradly melouny? Ale to je novinka. Ono se to nikde jinde nestalo . Popřád je třeba někam lít beton. Modří soudruzi tu chtěli Olympiádu , arénu už si postavili, a teď po státu chtějí , aby ztrátovou budovu převzal. Papá Tunel se chtěl přivázat ke stromu , kdyby ke stavbě mělo dojít. Až na Letnou moří developeři umístí nějaké pokrokové krabice , tak to bude v poho. Jako jáma při stavbě Metra ve Stromovce. Všude je třeba lít beton. Ale musí to být ve správné režii.
13. 04. 2010 | 06:05

yara ze země krys napsal(a):

Paní Petro, nic ve zlém, ale nedovedu si představit panoramatický záběr od někud ze směru od Štvanice na Hradčany a zároveň "Chrchel" pana Kaplického. To už by tam mohla stát třeba Secheza Lovosice nebo kosmodrom Bajkonur. Některá rozhodnutí jsou prostě i nepolitická. Šmouly nemusím, ale zde Bém a spol. asi rozhodli správně. Stačilo úplně málo, knihovnu umístit někam do jiné části prahy. Přeji pěkný den!
13. 04. 2010 | 06:24

yara ze země krys napsal(a):

Safra odněkud se píše dohromady a od někudy zvlášť.
13. 04. 2010 | 06:29

Jan K. napsal(a):

Pokud byla smyslem tohoto článku podpora vtipů o blondýnkách, tak ho hodnotím kladně.
13. 04. 2010 | 06:34

zdesta napsal(a):

kormoran. Vzhledem k záplávě vašich příspěvků lze vydedukovat,že jméno Paroubek či Paroubková, fungují jako výstřel ze startovací pistole.Zřejmě u vás nastupuje pocit "národního buditele,"který je povinnován iniciovat u veřejnosti tolik potřebnou nenávist.Vyjadřujte se k tématu a buďte trochu konkrétnější.Emoce a předvolební agitaci si strčte za klobouk.
13. 04. 2010 | 06:59

Jan Holubář napsal(a):

Ten projekt dle mého názoru nebyl dobrý a do Prahy se nehodil .....ale co architekt, to názor. Nemělo by se to politizovat. A pro p.Paroubkovou, asi 3 x jste použila "modré bubínky". Že vy sama bubnujete na oranžové bubínky, je asi OK...A co se týče toho populismu, skutečně není horšího naprosto nezodpovědného populisty než je Váš manžel. Navíc je skutečně nekorektní, arogantní a nutí k neslušnosti a hrubosti i poměrně slušné lidi. Viz nedělní debata s Nečasem. On pak sklouzl bohužel na jeho úroveň, ale jinak nemohl.
13. 04. 2010 | 07:03

Rumcajs napsal(a):

Modré větrné mlýn, modré bubínky, utrápili ho.... já myslím paní Paroubková, že Vy jste se s tou pihatou koblihou tak dlouho hledali, až jste se našli.

Z každého počinu,z každého názoru je třeba udělat politikum, z oponenta nepřítele lidu - zločince. Bolševická škola Vašeho muže se ve Vás nezapře.

Kaplického jsem moc neznal. Viděl jsem možná jedno jeho veřejné vystoupení, ale nabyl jsem dojmu, že je to silně sebestředný a ješitný člověk. Něco, jako ten Váš starej.

Já myslím paní Paroubková, že Vám ani Dimunovi už nepomůžou Vaše srandovní propagandistické akce, jako třeba křtiny,či Vaše vyznání lásky.

Normální člověk zkrátka nevolí Paroubka.
13. 04. 2010 | 07:04

Jan napsal(a):

Paní Paroubková mě stačí jak se váš muž staví ke kauze pana Vlčka a jeho asistentofotografa Vrtala. Na tyto kauzy by měl slyšet, pokud tedy nemá BUBÍNKY zanesené oranžovým mazem.
13. 04. 2010 | 07:36

Petr napsal(a):

Paní Paroubková, kdo je populistou a papalášem?
Ten kdo se chlubí Novými šaty na něž blebst nemá? Kdo má za přátele křišťálovníky co si bez problémů půjčí v bance 20 melounů,(komu takle bez problémů banky půjčí), aby bez rizika za 1/2 roku vydělal 100 miliónů z krachující firmy? Kdo odpouští desetimilionové daně přátelům z RaJe (p.Dvořák), aby ostatním utáhl daňovou smyčku u krku? Komu se eklhaftují výrobky českých rukou jako např. auta a musí se vozit min. v BMW? Kdo se spojí třeba s dáblem nebo Marťany? Např. s republikánem Jandákem co chce pro vyvolené seniory luxusní penziony a pro lidi co dřeli ve fabrikách a na polích komunistické králíkárny? Nebo se superpravičákem Dimunem, pravou rukou exministra Němce, obdivovatele Katarského prince?
A dalo by se pokračovat?
Stanovisko k dílu pana architekta Kaplického je jen malinkou světlou tečkou v kýbli plném tmavé hmoty.
13. 04. 2010 | 07:44

Sab. napsal(a):

Pro paní Paroubkovou

http://www.rodina.cz/nazor1...

na rozjímání
13. 04. 2010 | 07:46

Karbaník napsal(a):

Svůj k svému: Hrdopyšný až nařvaný blob a hr. až nařv. Petra.
Zlatozelená chobotnice a oranžová bubenice.
13. 04. 2010 | 07:51

větro napsal(a):

Knihovna? Úplná zbytečná věc,odbornici tvrdí že z 90% tám skadují braky . A ještě v době digitalizace
13. 04. 2010 | 07:53

Jarda napsal(a):

Paní Paroubková
Váš muž bohužel je to nejhorší, co zdejší politika má. Neumí nic než bořit, lhát a pomlouvat. Jeho slovo keré platí dnes neplatí již zítra. Pokud tuto stavbu spojujete s jeho jménem, tak již předem celý projekt zatracujete. Při vyslovení jména Paroubek více jak polovině národa se otvírá nůž v kapse. Proto, když něco takového napíšete, uvědomte si i tyto skutečnosti.
13. 04. 2010 | 07:54

vasja napsal(a):

Neštěstí Kaplickýho, byl pouze labilní a neschopný Ježek.
A Vy, paní inžinýrová, se věnujte rozmnožování. Příště ale vynechte pana inžinýra. Kočky to máj taky rádi.
13. 04. 2010 | 07:55

matěj napsal(a):

"Ten, kdo dá hlavu na špalek a drží slovo?" TOTO JE POPIS KOHO, PROSÍM?!? PANA PAROUBKA? UAHAUAHAUAHAEÉÉEŽGRC!!! TY JO...
13. 04. 2010 | 07:57

Pepa Řepa napsal(a):

Články paní Petry vždy pohladí na duši.
Slohová práce žákyně 5.A.

Pravda, Kaplického blobu je škoda, byl to skvělý návrh.
Že by ale neuskutečnění knihovny, trápilo světské, vyznavače kolotočů, houpaček a hopsand z operetky, posluchače Míši Davida, tedy mimořádných kulturních fajnšmekrů z Lidového domu?
Tomu neuvěří ani kolega Vilík.
13. 04. 2010 | 08:03

PlnouParouBack napsal(a):

Pane boze to jsou kecy, Paroubek milovnik demokracie. Co takhle ten milovnik rika na svuj nekdejsi ritolezecky projev:
"Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, třicet let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat," říkal před osmadvaceti lety současný předseda vlády, který se za minulého režimu angažoval v Československé straně socialistické.
13. 04. 2010 | 08:10

neo napsal(a):

Tak nějak to vystihuje podstatu vašeho manžela. Bojuju za Dány, za zvířátka, za hlavonožce, za knihovnu, za obyčejné lidi, za důchodce, za sport, za stadion pro krasobruslení..nebo tak nějak..
13. 04. 2010 | 08:11

karel napsal(a):

Pani Paroubkova, vy jste opravdu tak hloupoucka,nebo to jenom chytre predstirate?
13. 04. 2010 | 08:11

jan zizka napsal(a):

to neo: asi tak, Paroubek bude bojovat i za Klause, kdyz mu to vyjde v pruzkumech verejneho mineni.
13. 04. 2010 | 08:13

hoven napsal(a):

proč si čssd dává do programu takové "chujoviny"?? mě osobně se kaplickeho styl líbí, ale proč by to mělo být v programu politické strany, ve chvíli kdy se musí řešit nezaměstnanost a veřejný finance. večerníček už neví čím by se podbízel hlupákum.
13. 04. 2010 | 08:13

karel napsal(a):

hoven: no prave proto, ze drtiva vetsina volicu CSSD jsou ovce, ktere chapou jenom jednoduche slogany a populisticke sliby jako pastelkovne, stravenky, trinacty platy a podobne chujoviny.
13. 04. 2010 | 08:16

Lila napsal(a):

Cherchez la Dimun!
13. 04. 2010 | 08:20

Baba napsal(a):

Zatím pohoda.
13. 04. 2010 | 08:23

pepam napsal(a):

Paní Paroubková II - ideální je vyjadřovat se k něčemu, čemu rozumím. Ve vašem případě by se mělo jednat o dlouhé mlčení...
13. 04. 2010 | 08:24

neo napsal(a):

Z kaplického blobu má mrazení, z Paroubkova blobu se zvedá kufr :)
13. 04. 2010 | 08:24

grőssling napsal(a):

Paní Paroubková, lituji, ale jste vedle jak ta jedle. Píši to zde již asi po desáté a druhý rok.

Blob by brzdil vznik znalostní ekonomiky v Česku !

Je to jako bojovat za stavbu nové chaloupky pro lampáře na pražském Hlavním nádraží v době rychlovlaků. A vůbec nejde o to, zda pan Kaplický navrhl architekturu kvalitní, či ne. Osobně si myslím že architektem byl excelentním, obdivuji stejně jako řada Britů onen obchodní dům, či pozorovatelnu na kriketovém hřišti. Jenomže, obchodní dům je stavba potřebná stejně jako pozorovatelna, obě jsou architektonicky jak krásnými objekty, tak objekty funkčními.

Nikoliv návrh na novou Národní knihovnu. Svět jde cestou, tedy ten svět, který určuje budoucí trendy, virtuálních knihoven s digitalizovanými dokumenty, ne betonovými stavbami.

Pokud by ze soc.dem vzešel například návrh, dohodněme se s Googlem na participaci v jeho projektu Google Books ( jako první a jediní v kontinentální Evropě ), jó to bych zvedl obočí a řekl si, to jsou kabrňáci, kteří si vidí v české kotlině, jako málo jiných, dál než na špičku nosu. A věřte, možná by takovou iniciativu nepochopila parta pražských salónních intelektuálů ( ti soc. dem. stejně nevolí ), ale zcela určitě by ČSSD získala hlasy mnoha mladých prvovoličů.

Fakt mi není jasné proč znalostní ekonomiku a konkrétní programy pro její nastartování ( včetně digitalizace národního kulturního odkazu jako základní databáze pro její existenci ) si už dávno některá z politických stran nedala do svého programu. Mimochodem kamarád Vašeho muže, předseda vlády Slovenské republiky pan Róbert Fico velí Slovensku právě tímto směrem.

ČSSD jsem vždy volil a volit budu, i když mi tu Rumcajs píše, že jsem nejspíš nenormální. Napovězte svému muži, že svět jde jinou cestou, než si myslí on a Vy. Bude se mi ten lístek za soc. dem. házet do bedny v květnu veseleji.
13. 04. 2010 | 08:26

iga napsal(a):

Pani Paroubkova se rozhodla, ze kdyz nebude narodni knihovna, bude alespon cervena knihovna!

Napiste jeste par blogu v duchu tech predeslych a pak to vydejte v nakladatelstvi Harlequin, bude to urcite sukces!

Lasku k pracim F.L.Wrighta a Jana Kaplickeho s vami do puntiku sdilim, ovsem vyjadruji ji ponekud mene ulepene:-)
13. 04. 2010 | 08:43

almost glossed™ napsal(a):

Pepa Řepa: Gratuluji k Vaší prestižní základní škole.

Jestli Vám tento blog připomíná úroveň pátého ročníku, musel být Váš 5.ročník složen z naprosto mimořádných osobností.
13. 04. 2010 | 08:47

buldatra napsal(a):

Byl zmíněn pan Kaplický a jeho tvorba.
Dovoluji si jen tak pro osvěžení připomenout tvorbu dalších dvou pánů, kteří lidem něco zanechali.
Opustili nás tito Pánové architekti, ale jejich rukopis, kterým zapsali svůj úžasný vzkaz do ulic a do krajiny, zůstal. Naštěstí. Copak nám asi tak jednou zanechá pan Paroubek?

Antonio Gaudí:

http://www.artmuseum.cz/rep...

http://www.artmuseum.cz/rep...

http://www.artmuseum.cz/rep...

http://geniusbeauty.com/wp-...

http://www.greatbuildings.c...

http://www.artmuseum.cz/rep...

Friedensreich Hundertwasser
http://cs.wikipedia.org/wik...

http://api.ning.com/files/J...*pa8yqo4o/2314436664_9dd17ac2e2_o.jpg

http://api.ning.com/files/J...

http://farm1.static.flickr....
13. 04. 2010 | 08:47

myrta napsal(a):

Paní Petro,jste milá dáma a pro svého muže byste udělala všechno.To je správné,ale stojí vám za to nechat se od těchhle zapřísáhlých antiparoubkovců urážet?Těm nejde o to,že...,těm jde o to,kdo...(Paroubek) a je zle.Mimochodem mě se chobotnička také vůbec nelíbí.
13. 04. 2010 | 08:53

Mistr XXL napsal(a):

Rozdíl mezi mnou a vámi, tedy kromě toho, že nemám za manžela Paroubka je ten, že já si své "sny" pořizuju za svoje a né za miliardy vybraných od daňových nevolníků.

Monstrprojekty typu olympiáda, národní knihovna, národní fotbalový stadion apod. jsou zářivými příklady ukojování vlastního ega několika jedinců za erár. Dalších pár spřátelených firmíček se na tom napakuje a novorozeňata řvou už při porodu jak protržení, jaký mají na krku státní dluh :-)
13. 04. 2010 | 08:55

jap napsal(a):

Pan Paroubek podpoří cokoliv, z čehož se dají vytřískat nějaké voličské hlasy: slíbil miliardu ze státního rozpočtu na nesmyslný projekt Národního fotbalového stadionu (jehož gigantické hlediště by se zaplnilo jednou za sto let), po euforii z triumfu Sáblíkové slíbil Národní bruslařský stadion v Oseku pro deset českých registrovaných rychlobruslařů. Pokud se stane Paroubek prezidentem, lze očekávat další vlnu emigrace.
13. 04. 2010 | 09:25

alarm napsal(a):

V psím světě neexistuje, že by mladá fenka nechala na sebe "vlést" starého psa. Jen čubka je toho schopná. V lidské říši je pro styk stařečka s mladou ženou vyhrazený prostor "dům s červeným srdcem". Já jako fašista s lidskou tváří to co nejostřeji kritizuji. Pozor paní Paroubková na eskadry spravedlnosti!!!
13. 04. 2010 | 09:44

MS napsal(a):

Paní Paroubková,

politik z parlamentu, senátu či vlády nemůže zasahovat do vlastnických práv fyzické osoby ale ani do vlastnických práv obcí (i Prahy).
Proto dávat do programu pro parlamentní volby postavení knihovny znamená pouze jednu věc – ČSSD chce jednat protizákonně.
Vašimi slovy mne i Vy přesvědčujete, že s ČSSD doopravdy není něco v pořádku, dnes v rozporu se zákonem protlačí knihovnu, co udělá zítra???

Vážená paní Paroubková, nevím proč v konečné fázi byl projekt zameten a jediným (dle mne oprávněně) potrestaným byl pan Ježek. Ale vím, že při výběrovém řízení na knihovnu byl několikráte porušen zákon!! Vím, že hrozily žaloby na porušování zákona od jiných architektů.

Na celé aféře s knihovnou se mi nelíbí plno věcí – politici pravděpodobně svůj skandál (porušování zákona) zametli pod koberec a silně mne udivuje, že ČSSD chce udělat tu samou chybu.

Co k tomu říci, používáte populizmus a nepochopila jste, že právě nepostavením knihovny byla zachována demokracie a svoboda tvorby, svoboda tvorby není jen doménou týmu pana Kaplického, ale všech architektů, kteří se soutěže účastnili.
13. 04. 2010 | 09:51

Aleš napsal(a):

Pane Groesslingu, nevím jestli svět, jistě víte o moderní knihovně např. v Paříži, ale ne tak Česká republika. Včera proběhla zpráva, že skoro stejnou sumu jako do blobu tj. 3 miliardy se vrazí do rekonstrukce Klementina, kde v zátopové zóně a v podzemí budou uskladněna část knih a cca 10 km od Klementina v Hostivaři bude uložena a denně převážena většina knih Národní knihovny, tak jako doposud. Pokračování v koncepci české socialistické vlády zahájené před více jak 30 lety.
Jo, způsob nerealizace vítězného projektu mezinárodní architektonické soutěže ukazuje velikost rozhodujících "čunitelů" České republiky.
A pan Paroubek ono téma logicky uchopil jako politické téma, ta slova ve stylu slohu odvážné školačky o demokracii, ta jsou opravdu povedená!!
13. 04. 2010 | 09:57

Aleš napsal(a):

MS a spol. a kdo stojí za nerealizovaným projektem, ne pan Ježek, ale pražští zastupitelé, v čelé se primátorem, kteří otočili a odmítli prodat Letnou a to v rozporu s tím, co předtím závazně slíbili. Jako se z pánů stali soudruzi a vrátili se do doby 30 let zpátky. Ale pan MS a jemu podobní soudruzi budou stále mlžit a lhát o vinících nerealizace vítězného návrhu.
13. 04. 2010 | 10:01

Suchec napsal(a):

Orinoko:

To je ako když sev srnu začnou rojit vosy.

To si na zahradě nedám ani kafe s buchtou, aby se neslétly a neotravovaly.

Na ně je nejlepší oheň.
13. 04. 2010 | 10:01

Suchec napsal(a):

A kdepak máme hlídače etikety, haló. Kdepak jsou jinfdy aktivní mazači?

Stejskal, Mihalco, nástup.

Ale vlastně nee. Alespoň je vidět duševní úroveň Kormoránů , almsta a jim podobných.
13. 04. 2010 | 10:04

Doug Badman napsal(a):

Co Vy víte o Wrightovi? Co Vy víte o architektuře? A co Vy víte o tom, kdo pana Kaplického "utrápil"?
Pan Kaplický byl bohužel gentleman a věřil lidem. Netušil, že se na něj nalepí neschopní vyžírkové typu Vlastimila Ježka nebo Vašeho muže.
A Vaše tragikomická tiskovka Blob definitivně pohřbila.
Klidně věřte tomu, že Paroubek knihovnu prosadí - leccos to vypovídá právě o Vás. A dál vše svádějte na modré bubínky.
Nikomu nic zlého nepřeju, ale Vás Paroubkovi přeju opravdu upřímně.
13. 04. 2010 | 10:11

iga napsal(a):

Doug Batman

ale dyt vona je hodna! Mysli to uprimne a vubec, cista duse.
13. 04. 2010 | 10:19

Milouš napsal(a):

Krásná stať, originální literární výtvor. Citlivost a skromnost. Láska k člověku a k opravdovému umění. Žádná obyčejná slohová práce. Hned jsem poznal, že počtem kliků zase výrazně překoná všechny ty ambiciózní pseudointelektuály a rádobyexperty na všechno, kteří nás tu zaplavují svými nezralými názory.
13. 04. 2010 | 10:26

grőssling napsal(a):

Aleš napsal(a):
Pane Groesslingu, nevím jestli svět, jistě víte o moderní knihovně např. v Paříži, ale ne tak Česká republika.
13.04.2010 09:57:19

Pane Aleši, jak si vede Francie, jsem popsal zde na Aktualne.cz v blogovém článku
23.6.2009 http://blog.aktualne.centru...
Stručně řečeno, dělá masivní digitalizaci jak prostřednictvím svého projektu http://www.gallica.fr, tak participací v http://www.europeana.eu .
13. 04. 2010 | 10:46

Aleš napsal(a):

Pane Groesslingu- vy zase o koze- psal jsem o BUDOVĚ moderní národní knihovny postavené v Paříži /Bercy/ před cca 20 lety. Digitalizace je nepochybně správná, ale v nejbližších desetiletích knihovny nenahradí.
13. 04. 2010 | 11:00

Karlík napsal(a):

Blob nemá smysl řešit, protože se stavět nebude. Spíš mně zaráží jak se paní Paroubková (dle svých slov milovnice kvalitní literatuty, opery, moderní architektury a já nevím čeho ještě) mohla zúčastnit této trapné normalizační šaškárny? Proti tomuhle je i Ein Kessel Buntes vysoká kultura :-DDD: https://www.youtube.com/watc...
13. 04. 2010 | 11:17

tata napsal(a):

pani Petro

SEM,VOlič čssd a zatim jim zustanu,protože to co je na druhe straně je podle mě o malinko horší,kdy si uvědomite že měně ubliženosti v připadě vašeho muže,a ve vašem připadě meně použivat věty modre bubinky a jine obdobne věci by bylo mnohem lepší,ano napište blog o tom co pišete jestli ale zvolite tento politicky styl nedivte se že sklidite to co jste zasela.Takove to věci by měli byt odproštěny od politiky,vy to na jedne straně kritizujete ale sama to ve velke miře použivate takže jaky je rozdil mezi vami a nimy.
13. 04. 2010 | 11:25

hoven napsal(a):

petro,
myslíte si, že by se kaplickýmu líbilo, že jeho dílo večerníček takhle politizuje.????mě to připadá nechutný, stejně jako večerníčkovo panděro a jeho vepřová hlava a vekslácké sebevědomí, je mi jedno jak velkej sexymozek má na kontě.
13. 04. 2010 | 11:32

Expert napsal(a):

Vážení administrátoři
celkem nedávno jsem tady vedl diskusi m.j. i oprávněnosti použití pojmu idi-ot při označení některých jedinců. Vážení administrátoři, myslíte si, že tento pojem nelze použít ani pro pojmenování jedinců v předchozí diskusi , kde se takto projevují téměř všichni diskutující.
Poznámky pro administrátory:
- pokud použití pojmu idi-ot shledáte i v tomto případě jako nevhodné, budu upřímně zvědav, jak si v tomto případě poradíte s posouzením příspěvků většiny diskutujících přede mnou a zda např."doporučení k umístění záchodu ke stropu" jedním z diskutujících, shledáte kultivovanějším, než mé použití exaktního popisu většiny zdejších jedinců
- pokud shledáte použití pojmu idi-ot jako nevhodné, budu vděčen když navrhnete jiný termín jak označit množinu individuí projevující se v předchozí diskusi a slibuji, že navržený termín budu používat
- použitím transkripce idi-ot jsem vám nabídl kompromis umožňující, aby při zachování rovných pravidel pro hodnocení diskuse nezůstala po smazání mého příspěvku diskuse k tomuto článku prázdná.
13. 04. 2010 | 11:32

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Experte.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu (tedy bez idiotů).

Libor Stejskal

P.S. Nevím, jestli jsem Vám posledně odpovídal (vstupuji zde do debaty poměrně často), nicméně pokud se nedokážete v diskusi obejít bez označení "idiot" či podobných nadávek, nejsou tyto stránky zřejmě určeny pro Vás. Osobně mne to mrzí, ale nic s tím nenadělám.
13. 04. 2010 | 11:44

buldatra napsal(a):

to Expert:

když napíšete idi-ot, máme to číst jako idiot?
Pakliže ano, pak vám to mazač smázne.

Navrhuji psát místo idi-ot například: nesmírně inteligentní, tvořivý, dobře situovaný jedinec sympatického vzhledu, kterého má každý rád.

Každý pak bude vědět, která bije, páč nám je to naprosto jasný, co si budeme povídat a navíc, kdo by to pak mazal?
13. 04. 2010 | 11:53

Hrmla napsal(a):

Proč prosím vás píšete o záležitostech svého muže?
Je přece dospělý a svéprávný.
Věřte, že to vypadá trapně, dělá to dojem, že je nutno se ho zastat.
Jako kdyby někdy Olga Havlová, či Dagmar Veškrnová
hájily manžela.
Nic proti názoru, ale věřte, že takovéto psaní manžela
jen ZTRAPŇUJE.
Dělá to dojem jakési kuchyně.
13. 04. 2010 | 11:53

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Neječ tady ! Neslyším vlastního slova.
13. 04. 2010 | 11:54

Jmelí napsal(a):

Tento blog je jazykový skvost :-)
13. 04. 2010 | 11:59

Palec nahoru napsal(a):

Víc takových Paroubků. Mohli jsme dávno mít Kaplického monumenty na místě všech státních institucí z dividend ČEZu.
13. 04. 2010 | 12:10

vidlemístoklíčů napsal(a):

Vážená paní Paroubková. Mám špatnou zprávu. Paranoidní blud se velmi těžko léčí. Zdá se, že byť paranoia opravdu není infekční, přece jenom se dá způsob myšlení implantovat partnerovi. Vašemu manželovi se to s Vámi povedlo. Stejně jako on považujete každého, kdo nemá s Vámi shodný názor za modrého intrikána, který Vás pronásleduje a chce Vám škodit. Bylo by na místě si uvědomit, že jsou záležitosti, na které bude mít oprávněně každý jiný názor (např. právě v oblasti umění a s tím souvisejících pocitů, vkusu, zkušeností apod.) a jsou oblasti, kde je jednoznačně dáno, zda to je dobré či špatné, etické či neetické, morální či amorální. Vy píšete, jak manžel klade hlavu na špalek, protože DRŽÍ SLOVO???? Na rozdíl od názoru na blob je názor na korupci, přehnanou imunitu, omezení všech politických výhod apod. poměrně jednoznačně zhodnotitelné, zda to je či není etické. Byl to Váš manžel, kdo před volbami proti tomu všemu bojoval a sliboval hory doly. A byl to Váš manžel, který plnil slovo tak, že když jsem slyšel jeho vyhýbavé odpovědi na tato témata (inventura demokracie), dělalo se mi z jeho nespolehlivosti a nevěrohodnosti špatně. Držet slovo je opravdu dobrá zásada. Ale musí se držet především v podstatných a jednoznačných záležitostech a ne jen tam, kde mne štve, že někdo jiný má odlišný názor než já.
13. 04. 2010 | 12:11

grőssling napsal(a):

Aleš napsal(a):
Pane Groesslingu- vy zase o koze- psal jsem o BUDOVĚ moderní národní knihovny postavené v Paříži /Bercy/ před cca 20 lety. Digitalizace je nepochybně správná, ale v nejbližších desetiletích knihovny nenahradí.
13.04.2010 11:00:08

Aleši, pokud bude schválen soudem v US návrh Googlu na vyrovnání s držiteli autorských práv z poloviny listopadu loňského roku, nastane alespoň v anglicky mluvících zemích světa ( US, Kanada, GB, Austrálie, Nový Zéland ) revoluce v přístupu k digitálním knihám. Do kamenných knihoven už budou chodit jenom staromilci.
Vypadá to, že k tomu dojde během letošního roku. Že v tom nepojedeme my, ani kontinentální Evropa je bohužel už nejspíš jistá věc. Čertíci jako Szarkózy a Merkelová, ale třeba i staré struktury naší pravdolásky to nechtějí. Plebs by se mohl dostat rychle a snadno ke spoustě nepříjemných informací.
13. 04. 2010 | 12:32

Petr z Tábora napsal(a):

Stalo se módou, že když je někdo neúspěšný, tak to svede na někoho vysoce postaveného - Vy a pan Kaplický tedy na Klause.Mně osobně se jeho návrh knihovny nelíbil nehledě na skutečnost, že daný problém řešil drahým způsobem. To bylo možná z jedním z důvodů, že toho v životě sice hodně nakreslil, ale velmi málo realizoval.
Pan Paroubek prokazatelně lže a porušuje dohody ihned jakmile mu přestanou vyhovovat. Není v tom z politiků zdaleka jediný, přesto jsou ve všech barvách i politici slušnější. Je mi sympatické, že stojíte za svým manželem i přes jeho některé špatné vlastnosti.
13. 04. 2010 | 12:51

blue jay napsal(a):

Mne jen zajima,
Proc je "nepoliticka" Petra na predvolebnich billboardech CSSD? A to dokonce i se svym "nepolitickym" miminkem.
Ma na to nekdo vysvetleni?
13. 04. 2010 | 13:01

jarpor napsal(a):

Paní Petro,
abych nebyl za nezdvořáka... tak jen - škoda slov.

Mlčeti zlato. Myslete na to, když Vás popadne literární múza...

Hezký den
P.S. Vašemu manželovi šlo "na špalku" o krk ? Ale jděte... To jen Vám to tak připadá. Nikdo jiný, soudný, to tak nevidí...
13. 04. 2010 | 13:10

Carlos V. napsal(a):

Jak roztomily clanecek. Je ho pro Aktualne.cz skoda. Moc by se hodil do kulturne politicke rubriky Rytmu zivora nebo Pestreho sveta.

Doporucil bych jeste pridat par zanrovych fotografii - Pani Petra an pan Jiri u mostu v Londyne, nezny par v Birginghamu apod.

Jeste par foto zlostnych sklebicich se pravicovych politiku ... a hlasy hospodynek, sypte se.
13. 04. 2010 | 13:17

WC napsal(a):

To Hoven, už bylo jednou řečeno - běž do hoven.
13. 04. 2010 | 13:21

blue jay napsal(a):

Jeste bych chtel dodat,

On se ten Paroubek vzdy stavi na tu "spravnou" stranu. Chvilku za Kaplickeho, chvilku za Sablikovou (ktere jak jsem slysel, chce nechat postavit krasobruslarskou halu) . A ted jsem se dozvedel ze Vlcek z CSSD posila miliony na sport. Asi se poucil od sveho predsedy. Pocitam ze v kazdem luxusnim hotelu se vzdy najde nekolik obetavych zen jako je Petra, ktere radi sportuji. Ona ten "sport" ovladla perfektne.
13. 04. 2010 | 13:23

hanah napsal(a):

Milá Petro,

stačilo napsat :

"A je to konečně tady," pomyslela jsem si ...Pak rychlý spád!
Modré bubínky!
Shodou okolností je můj muž politikem....
Nešlo o to, zda se někomu projekt knihovny líbí. Vše už zašlo příliš daleko. Šlo o demokracii!
Jiří Paroubek ani chvíli
nepřemýšlel.....
Nakonec má nepolitická snaha byla nanic...
Sociální demokraté a Jiří Paroubek se postavili modrým bubínkům....
Pokud zvítězí ve volbách, knihovna bude. Prostě bude. Nevím, zda na Letné, ale nová národní knihovna bude.
Pokud zvítězí pravice....s modrými bubínky, žádná knihovna nebude.
Kdo dá hlavu na špalek.....?

Pokračování po volbách.
13. 04. 2010 | 13:27

Pepa Řepa napsal(a):

To Iga
kdybych byl cynikem, napsal bych, že setkání pana Kaplického s Paroukovými, byl pro pana architekta tak silný zážitek, že to jeho srdíčko nevydrželo.

Protože jsem duše jemná a poetická a pana Kaplického postrádám,tak to raději nenapíšu.

Ale mám-li být upřímný, nevím, zda by moje srdce uneslo, kdybych zítra potkal pana předsedu s chotí na ulici.

Doporučuji Kunderovu hru "Ptákovina" v Činoheráku.
Dulava hraje předsedu, jako kdyby z oka vypadl panu Paroubkovi a paní předsedovou hraje také šaramantní, oduševnělá blondýna, pravda poněkud korpulentnější.
13. 04. 2010 | 13:30

Jarda napsal(a):

Paní Paroubková
když se Vám ten blob tak strašně líbí, tak si kupte někde nějaký dostatečně veliky pozemek a nechte si to tam postavit. Tady máme demokracii a jestli-že se většině taková hrůza nelíbí tak se na Letné prostě stavět nebude.
13. 04. 2010 | 13:39

blue jay napsal(a):

lol hanah,
Jen se divim ze pani Petra nenapsala, " Muj manzel by preletel i Letenskou chobotnici, kdyby za ni spatril par hlasu do volebni urny". Asi by to bylo trochu tezsi nez preletet 10 metru aby ji pomohl se slunecnikem. Presto pocitam ze Petra i s miminkem Margaritkou nas na ceste do voleb jeste pobavi. Pry maji Paroubkovi uz nekolik chuv. Jednu v Praze, dalsi v Teplicich ( kde pouziva Benduv vytah) a jednu co je mobilni. Tak to totiz delaji obycejni lide, lol.
13. 04. 2010 | 13:42

blue jay napsal(a):

Paroubkovi zase provokuji. Pak budou ječet....

Nemám rád bulvár. Šťourá se lidem v životě a s velkou radostí si vymýšlí, mnohdy ptákoviny. Pravdou je, že na ony ptákoviny jim "stíhaní" často nahrávají sami. Není to tak dávno, co si na křtu Paroubkovic dcery Margarity všimli bulváři jejích drahých botiček. Tehdy se Paroubkovi rozzuřili a nazvali celou věc "honem na čarodějnice".
Nevím, co si slibovali od toho, že z intimní rodinné události udělali věc veřejnou. Sklidili jen co zaseli. Předhodili malou Margaritu zdivočelým psům bulváru.
A máme to tady zase. V ulicích se objevily reklamy, na nichž malou Margaritu opět strkají před oči veřejnosti. Pochybuji, že na ni je někdo zvědav. A až se tyto billboardy v nichž Margarita Paroubková je hvězdičkou kampaně stanou předmětem pozornosti bulváru, budou zase ronit krokodýlí slzy.

Mne však zaujalo doprovodné heslo "Naplňme sny našich dětí". Mé děti už si své sny plní samy a modlí se, aby jim to nějaký socan nemařil. Mě zajímají sny mých vnoučat. A obávám se, že s Paroubkem v čele naší země by se jejich sny mohly změnit v noční můru.
Když ale Paroubkovi chtějí ze své nevinné dcerky znovu učinit věc veřejnou, prosím. Proti gustu není dišputát. Když si Paroubkovi koledují o další mediální pozornost bulváru, je to jejich věc. Jenom aby potom zase paní Petra neplakala jako minule: "Myslím, že tito lidé nemají představu, jaký je život v centru zájmu médií. Jistě bych raději žila jako anonymní člověk."
K čemuž nezbývá než dodat: už aby to bylo.


odjinud
13. 04. 2010 | 13:59

iga napsal(a):

Jardo

no jo, vy hlase lidu, kdy jste mel moznost o knihovne hlasovat?
O jake vetsine to mluvite?
Kaplicky vyhral mezinarodni soutez a pak uz to byl valcik Knizaka, Klause a Bema, ve vedlich rolich Jezek a Paroubkova. No jo mame holt demokracii...

Repa
do cinoheraku se bohuzel nedostanu ale nastesti je to vyvazeno faktem, ze narozdil od vas tady ty dva nezne a krasne bojovniky proti modrym bubinkum na ulici urcite nepotkam:-) Vam doporucuji, jestli jste slaby na prsa, nejakou dobu nevychazet ven bez prislusne pilule, protoze ted pred volbama se budou rojit!
13. 04. 2010 | 14:06

JC napsal(a):

bez komentáře....raději
13. 04. 2010 | 14:54

Tom napsal(a):

Vážená paní Kováčová - Paroubková,

můžete mi případně vysvětlit, proč tak často lamentujete nad bulvárem, když dáváte papalášsky na odiv svůj honosný status? Vaše svatba, kožich, botičky od Diora atd.? Pozvali jste si nvoináře a pak nadáváte, jak o vás píší. Mě to k sociálně-demokraticky smýšlejícímu člověku moc jaksi nepasuje. Tím neříkám, že musíte chodit jako socky, neb je váš muž předsedou strany, kterou volá spíše chudší část veřejnosti. Tady jde o to, že Vy to dáváte na odiv. Tohle byl příznak někdejších papalášů. Já tomu nerozumím, paní Paroubková. Mě to přijde nějaké dvojjaké, paradoxní. Váš muž není nejlepší člověk. Už ty lidi, kterými se nechává obklopovat. Benda má u nás v severnách Čechých šílenou pověst, Dvořák (tam, kde jste měli svatbu) měl být agentem StB, nehledě na to, že mu pan B.Sobotka prominul velké daně. A takhle bychom mohli pokračovat. Váš muž vyčítá Topolánkovi chování, ale Váš muž se také nechová zrovna noblesně. Jenom hloupý lídr může pronést, že jenom hlupák by nevolil ČSSD. Tohel může pronést do televize jenom opravdu arogantní papáláš. Nemám lidi jako je Váš muž rád. Myslím, že takoví lidé by neměli mít přístup k nejvyšším státnickým funkcím.
Člověk, který coby mladý svazák prokazatelně velebil unor 48 (výše jeho slova uvádí jeden z diskutérů) nemá v polistopadové politice co pohledávat, paní Paroubková.

P.S. Váš blog vnímám jako spíše účelový (něco jako ta večeře s p. Kaplickým).
13. 04. 2010 | 15:14

wiki napsal(a):

Eeeh, škoda slov. Jen k tomu "úžasnému" birminghamskému obchoďáku - byl v jedné britské anketě označen jako jedna z nejošklivějších staveb Británie.
A ta knihovna potřeba nebude, protože bylo rozhodnuto o rekonstrukci Klementina.
13. 04. 2010 | 15:21

Tom napsal(a):

to Blue Jay

Nyní jsem si všimnul Vašeho příspěvku. Vidíte to samé co já. Oni se křiklavě podbízejí reflektorům médií a z druhé strany ostentativně křičí, jak je bulvár stíhá. Tak buď chci to, anebo to. Tohle mě přijde schizofrenní, rozdvojené a osobně tomu nerozumím. Akorát tím lidi nasír. Nehledě na to, že to zřejmě vadí i části voličů Soc. dem. Paní Petra si vybrala J.Paroubka za svého muže, takže musela počítat s tím, že bude středem pozornosti. Navíc: ona velmi časti poskytuje rozhovory nejn pro tzv. seriozní deníky atd., nýbrž i pro bulvár (to je rozdíl oproti první Paroubkově měnželce). Prostě paní Petra ve svém zralém věku neví co vlastně chce. Paní Petra (tehdy jako Kováčová) si mohla coby mluvčí různých politiků (včetně Paroubka) ošahat, jaké je to být v záři reflektorů, pod drobnohledem médií, veřejnosti. Jestliže si nyní stěžuje, tak je opravdu směšné.
13. 04. 2010 | 15:31

Tom napsal(a):

to Blue Jay

Nyní jsem si všimnul Vašeho příspěvku. Vidíte to samé co já. Oni se křiklavě podbízejí reflektorům médií a z druhé strany ostentativně křičí, jak je bulvár stíhá. Tak buď chci to, anebo to. Tohle mě přijde schizofrenní, rozdvojené a osobně tomu nerozumím. Akorát tím lidi nasír. Nehledě na to, že to zřejmě vadí i části voličů Soc. dem. Paní Petra si vybrala J.Paroubka za svého muže, takže musela počítat s tím, že bude středem pozornosti. Navíc: ona velmi časti poskytuje rozhovory nejn pro tzv. seriozní deníky atd., nýbrž i pro bulvár (to je rozdíl oproti první Paroubkově měnželce). Prostě paní Petra ve svém zralém věku neví co vlastně chce. Paní Petra (tehdy jako Kováčová) si mohla coby mluvčí různých politiků (včetně Paroubka) ošahat, jaké je to být v záři reflektorů, pod drobnohledem médií, veřejnosti. Jestliže si nyní stěžuje, tak je opravdu směšné.
13. 04. 2010 | 15:31

Tom napsal(a):

to Wiki

O jakou anketu se jednalo? Já už jsem tady zmiňoval názor našeho nejúspěšnějšího spisovatele, konkrétně pana Klímy. Tomu Kaplického Blob asocioval exkrement. Podobných názorů jsem zaznamenal celou řadu. Zejména starším lidem se to nelíbilo. Tady je opravdu třeba si uvědomit, že na to neexistuje objektivní názor. I v obci architektů blob pana Kaplického vyvolával velmi rozporuplné reakce. A rozhodně to nejde svést na závist. Kdyby byla v Praze po jeho knihovně poptávaka, tak to tam dnes stálo. Prostě nebyla, resp. byla nedostatečná. Tečka.
13. 04. 2010 | 15:38

Tom napsal(a):

to Blue Jay

Omlouvám se. Chtěl jsem samozřejmě napsat, že paní Paroubková coby někdejší předkladatelka (nikoli mluvčí).
13. 04. 2010 | 15:40

stále rebel napsal(a):

Nejdříve jsem se chtěl rozčilovat, ale když si vzpomenu na radar, tak jsem raději pro chrchel.
Nápady těch modrých kebulí jsou mnohem nebezpečnější.

„Bude Praha usilovat o dvacet amerických jaderných pum?
Ministr obrany Martin Barták včera v Pentagonu prohlásil, že Česká republika je proti stažení amerických taktických jaderných zbraní z Evropy. „“
http://www.blisty.cz/2010/4...
13. 04. 2010 | 15:44

vidlemístoklíčů napsal(a):

Rada pro manžela, jak získat statisíce hlasů:
Dát hlavu na špalek za opatření proti korupci. Dát hlavu na špalek za skutečná potrestání podvodníků a korupčníků, tedy dát hlavu na špalek za slušné fungování justie. Dát hlavu na špalek za to, aby zákony platily pro všechny. Dát hlavu na špalek za trestání jánabráchismu a zneužívání pravomocí apod. Tyhle problémy totiž voliče, resp. státní kasu tíží mnohem více než chrchel. Hlavu na špalku ale ponechat i po uzavření volebních místností. Pak by z něj možná opravdu byla dokonce větší hvězda, než si zatím sám o sobě myslí.
13. 04. 2010 | 15:55

snowfox napsal(a):

stále rebel - rudá kebule:
Jsa patrně modrá kebule a s přihlédnutím k moderní historii Evropy, považuji americké taktické zbraně za stabilizační prvek a souhlasím s Bartákem.
13. 04. 2010 | 15:56

CV napsal(a):

vidlemistoklicu :
Dát hlavu na špalek ... a stisknout tlaciko.
13. 04. 2010 | 16:09

Al Jouda napsal(a):

Paní Paroubková, a co takhle v Bratislavě by se Vám blob nelíbil ? Co napřít Vaši iniciativu tímto směrem ?
13. 04. 2010 | 16:21

Sněženka napsal(a):

Kaplického knihovnu bych tu nechtěla. Do mojí milované rodné Prahy se jednak nehodí a jednak je to plýtvání penězi, které jsou zapotřebí jinde. Krásné Klementinum by mělo stačit, nové texty se snad archivují digitálně. Skutečná kultura je to, jak se chovají a cítí lidi. Za vysokou kulturu považuji směrování pozornosti a peněz například do této oblasti:
Profesor Vladimírr Křen z Mikrobiologického ústavu AV ve spolupráci s odborníky z olomoucké Univerzity Palackého objevil, že látka izolovaná z bodláku - silybin - se může stát účinným lékem na rakovinu. „Do budoucna by z nich mohl být lék, který ničí nádory, a to bez vedlejších účinků. Jenže... Na vývoj léku by bylo třeba asi 200 milionů dolarů. Žádný český chemický průmysl už není. Ani Zentiva už není česká a s tím ani firma, která by u nás dělala vlastní výzkum. A západní firmy nás pořád považují za Balkán. Vždy vyberou raději naše italské kolegy než nás, i když jsme levnější a lepší" říká profesor Křen.
13. 04. 2010 | 16:41

snowfox napsal(a):

Sněženka:

Souhlas. Doplnil bych, že otázka vhodnosti té které pražské stavby je věcí Pražanů, nikoli svévole pana Jiřího.
Možná díky tomu je Stalinův pomník prázdný.
13. 04. 2010 | 17:32

hyzik napsal(a):

Ale že na billboardech jsem žádné hesla "Postavíme Kaplického blob" nečetl, jestli na to nezapomněla ČSSD lákat voliče, jistě by jich valem přibylo :-) Poraďte to manželovi.
13. 04. 2010 | 17:32

Rumcajs napsal(a):

A jak se Vám bydlí milostivá u veksláka Bendy ?

Prima chlap ten Benda, že ? A jak je chytrej ! Si představte, že se nechal zvolit v nějaký vesnici starostou tak, že nahnal svý kumpány do hotelu, čímž ty vesničany hravě přečíslil a volby vyhrál.
No a pak mu nic nebránilo prodat si za babku pozemky, a.... no a dál už to asi znáte.

Je vidět, že ten Váš chlapák si ty svý kamarády dobře vybírá. Hlavně aby mu na nějaký traktaci neujeli nervy, jak tomu Ďuričkovi, že ?

I když asi by se toho zas tak moc nestalo. Ti vaši inteligentní voliči by si to jistě zase nějak zdůvodili.
13. 04. 2010 | 17:41

mb napsal(a):

Tak protože ježek kandidoval za kdu ... tak projekt podporovala i kdu ne paní petro ... a řekl bych že i zelení byli pro knihovnu .....

takže nejen paroubek ....

já osobně jsem pro knihovnu rovněž .... zejména jsem chtěl vidět Klause přivařeného k bagru .... to mě opravdu ( ale opravdu) mrzí .....
13. 04. 2010 | 17:49

vasja napsal(a):

Ten odkaz, co tuna dal pan Karlik, je fantastickej.
Bublan,Kočka David, Guma......... to je team.
13. 04. 2010 | 17:57

qqq napsal(a):

Modré, větrné mlýny - tak to stačí.

Ubohé, hloupé.... sorry
13. 04. 2010 | 17:59

ali napsal(a):

no, on Kaplický měl zvrácený smysl pro humor. Vytvořil návrh zvící slizu a čekal, kdo mu poleze do zadku. Jakožto klasický Čech Honza zvaný Johan, pak měl srandu z toho, co to dělá s lidmi. A Petra, jako nepolitik a milovník umění bojuje za knihovnu. Bojuje za Jirku. Bojuje..
13. 04. 2010 | 18:09

bolševikobijec napsal(a):

To není populismus. Jede černé auto ,to není černé auto.
13. 04. 2010 | 18:17

Tonda napsal(a):

Paní Petro, děkuji za velmi pěkný příspěvek. To jakou nenávist Vaše věty vyvolaly u zde píšících modrých strak , mne utvrzuje v tom, že jste tnula do živého. K tomu Vám gratuluji a držím palce.
13. 04. 2010 | 18:18

vidlemístoklíčů napsal(a):

To CV: nebo tak :). Ale hlavu na špalek mu cpe Petruška, ne já.
13. 04. 2010 | 18:44

kozoroh napsal(a):

Jen jsem nakouknul, abych se znova ubezpečil, že ani alma mater UK nedá patent na rozum.
Pepa Řepa se seknul: To není 5a, ale 3b.
13. 04. 2010 | 18:44

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Tonda: nevadí Vám, že dokladujete jednoduchost myšlení oranžových voličů? Vás ani na vteřinu nenapadlo, že bouři nevole nevyvolalo "tětí do živého", ale naopak skutečnost, že se jedná o blábol? Co je to za boj s ODS, když si Jyrka chce jen prosadit to, co on považuje za vhodné, aniž by respektoval názory ostatních? Co je to za boj prospěšný tomuto státu a hospodářství, když se neřeší skutečné problémy, ale osobní urážky a pocit křivdy? Opravdu si myslíte, že je důkazem hodnoty blogu jenom to, jakou vyvolá reakci a pokud je podle Vás negativní, je tím potvrzena kvalita?
13. 04. 2010 | 18:48

Alice napsal(a):

VMK v 18.48 - Je víc než jasné, že jednoduchost myšlení a bláboly tady dokladujete Vy a vám podobní. A že vás není málo. Jakou že to barvu reprezentujete?
13. 04. 2010 | 19:14

gesho napsal(a):

nejste obdivovatelka umeni, ale perverzni ano - srovnani kaplicky wright je opravdu ko(s)micke :)

vsak on jirka po volbach na tu knihovnu vybojuje ne?
13. 04. 2010 | 19:51

ali napsal(a):

Tonda
ty straky jsou bílé na modrém pozadí :o)
13. 04. 2010 | 20:32

Prezidentova manželka napsal(a):

Tak tahle dáma bude za pár let paní prezidentová, pardon - první dáma. Na průsery je zaděláno.
13. 04. 2010 | 21:17

filip II napsal(a):

Paní Paroubková,
počet diskutujících jen dokazuje zájem o vás i blog na téma, které v poslední době poněkud utichlo. Není těžké uhodnout proč.
Váš článek je jako házení perel sviním. A že se jich tady sešlo požehnaně...
13. 04. 2010 | 21:26

dvd napsal(a):

Ta soutěž byla zmršená tím, že byla zároveň smlouvou o dílo. NK se v pravidlech soutěže zavázala, že vítězný projekt bude realizován. To, že bylo od prvního dne jasné, že vítězem bude Kaplický, je věc jiná. Že aby Kaplický mohl zvítězit, musela být během rozehraného zápasu změněna pravidla, je taky věc jiná. To vše mohla Mezinárodní organizace architektů při jejím posuzování z kolegiality ke svému členu přehlédnout. Ale s tou chamtivostí to parta kamarádů dost přehnala. Dali do podmínek soutěže to, že vítězný projekt bude realizován. Chtěli si ty prachy posichrovat. Tím se ale, podle nálezu z Brusele, ze soutěže stala smlouva o veřejné zakázce, nebo, abych uklidnil právní puristy, smlouva o smlouvě budoucí.
Ta ale nepodléhá žádné organizaci architektů, která může jen rozhodnout o tom, že Kaplický vyhrál soutěž. Nemůže ale rozhodovat o tom, jak se u nás přidělují veřejné zakázky. O tom rozhoduje český zákon o veřejných zakázkách.
A podle něho je taková smlouva neplatná hned z několika důvodů:
1. NK nevlastní pozemky a nerozhoduje o jejich použití.
2. NK se bez souhlasu vlastníka nemůže zavazovat k něčemu, o čem rozhoduje jiný a navíc volený orgán. Ani primátor se nemůže zavázat. Rozhoduje jen zastupitelstvo.
3. První, komu to došlo, byl pan primátor. Proto ten náhlý obrat, ne proto, že se návrh presidentovi nelíbí. Tomu se daleko víc nelíbil Bémův olympijský sen, který považoval za naprostou šílenost a i když to Bémovi řekl, primátor své plány ani v nejmenším nezměnil.
Bém prostě pochopil, že to začíná hrozit spíše vězeňskou knihovnou na Pankráci a prudce otočil. Ježek hledal záchranu v senátorské imunitě a Kaplický měl nejvyšší čas začít pracovat na návrhu dámských plavek pro příští sezónu.
4. Měli to chlapci dobře vymyšlené, jen to přehnali s tou svou pojistkou ve smlouvě o realizaci projektu. A skoro jim to vyšlo. Ale to, že z podmínek soutěže udělali smlouvu o veřejné zakázce, se nakonec obrátilo proti nim.
13. 04. 2010 | 21:46

hanasan napsal(a):

Paní Paroubková,
populismus je přece to, co charakterizuje Vašeho muže. Nemusíte se přece zpovídat z toho, že na Vás zapůsobil obchodní dům Selfridges v Birminghamu před pár lety? Jak na Vás působí všechny stavby paní Jiřičné? Kolik byste jich dokázala takto vyjmenovat a kolik jste jich opravdu viděla? Frank Lloyd Wright má zcela určitě své kouzlo, ale Evropa má své jiné architekty a dávat do souvislosti jeho a pana Kaplického je zcela bez logiky. Já bych strašně chtěla knihovnu pana Kaplického, ale vaše psaní a příslib, že za ČSSD bude postavena, mi přijde jako úpis s ďáblem. Nepotřebujeme pana Paroubka, aby byla postavena knihovna pana Kaplického. Ten, kdo obdivoval pana Kaplického, ho bude obdivovat i nadále...
13. 04. 2010 | 21:55

Ikena napsal(a):

Rumcajsi,
do dneska jsem mel o Vas vetsi mineni, ale uz zase jedete ve stylu "kolotocari, vekslak Benda apod". Co takhle kdyz reknu, ze ta modra zlodejska banda, co v Praze upekla Opencard a Jancika, nebo ty modri potentati u Usti, co si nechali postavit vlastni okruhy vilam a se zakazy vjezdu. Stejny, ze jo.
Vy ale rozumite tomu hospodskemu, vy facku, tak ja dve. Kdyz vas clovek chytne za slovo a naserviruje vam opacna fakta, tak najednou zacnete krotnout a rikate " ja nejsem fanda ODS, ODS mi muze byt ukradena" atd. Kolikrat jste se takto dusoval.Ale opak je pravdou, vyskakujete pod vsemi prispevky stejne utocne a se stejnym cilem, zesmesnit protivnika a kopnout si do nej. Osobne si myslim, ze jste takovy maly grazlik, co fauluje ze zadu a ohromne se u toho bavi, jak to nekomu natrel. Vy a podnikatel, neverim ani "n".
13. 04. 2010 | 22:09

niki napsal(a):

Neobyčejná dámo,co děláte a jak žijete se svým PUPÍKEM,by byla vaše věc ,pokud byste nemysleli tak vysoko.Ale ve vašem případě to ukazuje na naprostou nezodpovědnost.Váš pupík nemyslí na budoucnost vaší dcery,tak jak může myslet na budoucnost cizích lidí-obyčejných voličů a jejich dětí.Pro dcerku bude jistě zážitek,kdež ji přijde do tanečních uvést do společnosti 73 letý dědeček.Připravujete jí asi trauma,nebo bude také vypočítavá já,já já.. paroblondýna.
13. 04. 2010 | 22:12

Petr Pospíšil napsal(a):

Nevážená paní Paroubková, když jste taková zastánkyně moderní architektury, tak laskavě udělejte sbírku na předražený projekt národní knihovny v podání pana Kaplického. A hlavně na něj přispějte ze svého!
13. 04. 2010 | 22:24

kočka napsal(a):

Bylo by na čase,abyste si změnila svoje jméno na Petra Paroubek,abyste nebyla tak obyčejná a deklarovala tak i jinak vztah k paní Kaplicky.
13. 04. 2010 | 22:25

Ikena napsal(a):

Niki,
napiste to Gottovi, Jandovi a dalsim. Vy nemuzete mit deti a nebo tak zavidite.
Hnus, hnus a zavist. S temito prispevky nechodte mezi slusne lidi.
13. 04. 2010 | 22:26

Petr Pospíšil napsal(a):

sbírku by mohl organizovat třeba ten váš bytnej Benda...
13. 04. 2010 | 22:27

Ikena napsal(a):

Petr Pospisil,
kdyby nebyla v Preze predrazena Opencard, tak mohlo hodne financi zbyt, treba na knihovnu. Ale modre straky se potrebovaly napakovat.
13. 04. 2010 | 22:29

Realista napsal(a):

pro Toma:
Jakou anketu to ten obchoďák vyhrál?
Tuhle:
http://www.tyden.cz/rubriky...
No, někdo má rád vdolky, někdo má rád Paroubka....:-))
13. 04. 2010 | 22:30

Realista napsal(a):

Mimochodem, paní Petro, očekával bych v této souvislosti informaci, kolik peněz vámi založená nadace už od nadšených příznivců knihovny na Letné vybrala.
Máte-li potřebné miliardy pohromadě, nic Vám nebrání koupi někde pozemek a stavět.Prováděcí projekt jistě máte, ne?
13. 04. 2010 | 22:34

Kateřina Kaňoková napsal(a):

Milá Petro,

rozumím naprosto Vaší snaze nahnat co nejvíce voličů do strany Vašeho muže:-) A jako každá žena mám dost empatie pro to vycítit, že se na to snažíte jít jemně, tentokrát přes umění. Otevřeně přiznávám následující:
1. Byla, jsem a budu volička PRAVICE!!!
2. Knihovnu Kaplického bych brala taky....
3. NICMÉNĚ: Modlím se, ať raději zvítězí kombinace Pravice bez Kaplického, než Levice s Kaplickým.

Mějte se hezky. Kateřina Kaňoková
13. 04. 2010 | 22:48

Rumcajs napsal(a):

Ikeno, ty jsi mě dneska rozesmál.

Tak nejdřív mi nadáš a o kus dál mluvíš o modrých strakách, jak zapálenej konsomolec.

No a s tím kopáním , to máš pravdu. Nechodím sem něco vyřešit. Chodím se sem uvolnit,pobavit, pozdravit s přáteli a třeba kopnout. Proč ne ?

A že nejsem fanda ODS ? Jako pravičákovi mi jsou určitě bližší, jak ČSSD, ale to neznamená, že jsem slepej jako levoun.

Ale při všech těch levárnách co ODS dělá, když si vedle postavím slizouna z LD, tak mám jasno.
13. 04. 2010 | 22:54

CarX napsal(a):

Modré bubínky: skvělé! Jsem rád, že pan Paroubek drží slovo, už se těším na zářivé vítězství jeho strany. Nastanou nám oranžové dny a paní Petra bude jejich sluncem.
13. 04. 2010 | 23:09

Tomas CZECH napsal(a):

Paní Petro,
v tomto skutečně souhlasím. Opravdu každý kdo byl v zahraničí, nikoli se válet někde v Turecku na pláži (ač proti Turecku nic nemám) každý kdo se zkrátka aspoň trochu zajímá o to jak to vypadá a na své každoroční dovolené zavítá dál než za zdi svého hotelu, dá za pravdu že všude v Evropě si váží každého projektu, který něco přináší. Váží si lidí, kteří jsou něčím jiní a úspěšní, nezávidí jim ale učí se od nich, a už vůbec jim nehážou klacky pod nohy. Pan Kaplický narazil na odpor mnoha politiků, kteří nemají o moderním umění ani šajnu. To není otázka jenom pana Kaplického ale i dalších. Pokud chceme životní úroveň Německa, musíme se také podívat co za ní je. Prostor pro lidi, kteří mají co nabídnout. Ano, z těchto lidí mají někteří lidé strach protože jim nesahají ani po kotníky. Knihovna je jenom jeden z mnoha projektů které by se mohli realizovat když by byla vůle. Když se podíváme třeba jenom do Rakouska: moderní stavby v Linci, Grazu, Vídni. Nikoli pro komerční ale pro kulturní účely. Prakticky nikdo kdo byl aspoň někde jinde než na pláži si nemohl nevšimnout propojení staré a moderní architektury. Prostoru, který skutečně navozuje různé pocity a emoce. Bohužel Češi jako takoví ještě nejsou připraveni přijmout někoho, kdo je něčím jiný.. něco co je jiné...asi v tom vidí konkurenci. A tak to bude mít knihovna (a nejen ta) nadále hodně těžké.
Paní Petro, bez ohledu na politiku musim říct vzdát hol jako ženě, která procestovala část světa a něco viděla a tedy může porovnávat. Sama jste se vypracovala jako překladatelka a lidé a spousta lidí by se od vás mohlo učit, nikoli Vám závidět. Zkrátka úspěch se nenosí. Každá snaha je navíc natolik těžká a marná, dokud se nezmění společnot což může být dáno asi jenom generační obměnou, nezmění se v této nehezké české mentalitě nic.
13. 04. 2010 | 23:18

Ikena napsal(a):

Rumcajsi,
jojo, jsem komsomolec, tak asi jako ty a spojene ocelarny, jak bylo popsano v Saturninovi. Nebo, ze by takovy ten nahnedly pravicacek, co vsechno zna a staci rict, ze ja a pravice vse vyresime. To je za toho slozouna.
Nejsem si jist, zda-li v Cechach vime, jak ma vypadat konzervativne orientovana politicka strana a jeji clenstvo. Jinak my dva, jen to kopani, jsem na to pripraven.
A heslo, lepsi at krade ODS, nez socani, vypovida samo za sebe.
13. 04. 2010 | 23:20

Rumcajs napsal(a):

Ikena:

No a jaký je tvoje heslo ?

Lepší, ať krade ČSSD ?
13. 04. 2010 | 23:23

Ikena napsal(a):

Rumcajs,
co takhle vynechat socany a modraky a dat prilezitost krast zase jinym, treba Topaci to nemaji zapotrebi a tak VV se starosty.
Voni se pak srovnaj a budou se hlidat jak vostrizi, nebo to dopadne spatne a budou krast totalne vsichni.
13. 04. 2010 | 23:44

Luba napsal(a):

Výborně!

Takže Kaplického knihovna nakonec bude zastřešovat rychlobruslařskou halu Martiny Sáblíkové, a kolem bude vystavěn lunapark s kolotoči.

Myslím,
že tůristé se zajisté na tak vzácně oranžovou atrakci jen pohrnou, protože něco takového by nedokázali ani v Číně.
Kam se hrabou Tři soutěsky!

A ... paní Paroubková,
žádné modré bubínky!
Ptáci-modroptáci, modrá mafie, ODSS, Klausofilové, eurofobové, modré straky, Hradní klaka, modří bolševici, Kikinisté, modrosupi ...
14. 04. 2010 | 01:05

Tomik napsal(a):

Fakt je ze ten blob by tam mel stat,

natrenej namodro jako pamatnik porazky ODS. Nahore by meli stat Topol, Kikin a Icko s kucharskejma cepicema a hledeli by do dali. To by se mi fakt moc libilo.

Zdar!
14. 04. 2010 | 02:34

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Petro, bez ohledu na politiku musim říct vzdát hol jako ženě, která procestovala část světa a něco viděla a tedy může porovnávat. Sama jste se vypracovala jako překladatelka a lidé a spousta lidí by se od vás mohlo učit, nikoli Vám závidět.
--------------
Á pán je zřejmě gurmán, kteý vyrazil do Antalie. Jen bych podotkl, že paní Petra se vypracovala asi tak, jako těsto na koláč.
Řekl bych, že těsto bývá vypracováno někým jiným, samo pouze nakyne, ale jist si nejsem.
14. 04. 2010 | 07:05

jakub napsal(a):

Když vynechám slovo "modré bubínky" tak bude článek hned o polovinu kratší.
Zase jeden úplně zbytečný blábol.
"Pokud se ČSSD dostane k moci zařídí demokracii a knihovna bude stát"
Demokracii pro koho? Voličů ČSSDje asi 30%.
Podpora nebo zamítnutí knihovny jde napříč politickými stranami.
Tady neplatí stranická příslušnost a stranická disciplína, kde musí všichni souhlasit s názorem předsedy.
Mě osobně se projekt nelíbí a knihovnu nepodporuji.
Zjišťoval někdo třeba referendem kolik lidí opravdu výstavbu podporuje?
Kde berete tu jistotu, že když knihovnu z našich daní postavíte, bude to demokratické?
Co když Vy "smutná" a Váš "něžný" to demokraticky prosadí třeba proti chtění 70% národa?
No jasně. Vy a Váš to chce, tak to přece ve Vaší nadutosti a samolibosti musí být demokratické.
Možná jste ve své zamilovanosti udělala svému idolu medvědí službu.
V naší republice ještě není tolik lidí připraveno na podobné fantazmagorie v historických částech Prahy.
Pokud je vítězství ČSSD spojeno s výstavbou knihovny, tak se možná dost lidí zalekne kolik se vynaloží za tento projek v době, kdy si každý druhý urazí kolo v silničních dírách.
Možná se tak budete muset při Vašem estetickém cítění spokojit s pohledem jen na jeden monument. Na břuch svého jedinečného a neodolatelného.
14. 04. 2010 | 08:09

jakub napsal(a):

Tomas CZECH
Vážený pane, pláčete ne nesprávném hrobě.
Kdo že tu závidí úspěch?
Není to právě ČSSD, kdo ho závidí?
Není to právě Paroubek se svojí ženou, kdo chce zvyšovat daně úspěšným? (nezaměňovat se zloději napojenými na stranické sekretariáty parlamentních stran, včetně ČSSD).
Není to právě ČSSD, Paroubek se svojí ženou, kdo chce neúměrně přerozdělovat? (brát úspěšným a dávat práce se štítícím? (nezaměňovat s potřebnými)
Není to právě ČSSD, Paroubek se svojí ženou, kdo tu chce zavést zase všednost průměru, nevyčnívat?
Ať děláš nebo ne , všichni se musí mít stejně?
14. 04. 2010 | 08:23

Tomas CZECH napsal(a):

Pepa Řepa,
ne ani bych tam nejel... myslel jsem Evropská města

jakub
Tato diskuze ale není primárně o politice ale o Kaplického knihovně. Zkrátka česká pravice je z nepochopitelného důvodu proti... načež zde nikdo nemá pádný argument proč.. paní Pera pouze napsala že ĆSSD se jako jediná postavila za knihovnu, co je na tom špatného?
14. 04. 2010 | 09:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 04. 2010 | 09:48

jakub napsal(a):

Tomas CZECH
Z Váší odpovědi vyplývá, že se ČSSD DEMOKRATICKY jako JEDINÁ postavila za knihovnu a pokud vyhraje volby, tak jako JEDINÁ tu knihovnu DEMOKRATICKY postaví.
Demokraticky proti všem?
To je jako demokracie?
Znám spousty pravicově smýšlejících lidí a pravici volících lidí, kteří jsou pro stavbu. Do Vaší kategorizaci spadám já, jsem pravicového smýšlení a knihovna se mi nelíbí. Ta se ale také nelíbí některým mým přátelům, kteří jsou zapřísáhlí "levičáci".
O jaké pravici a levici to tady tedy paní Paroubková a Vy mluvíte?
Všichni řadoví členové ČSSD jsou pro stavbu knihovny nebo jen Paroubek a Paroubkovou a ostatní se demokraticky podřídí vůli předsedy?
Jakým právem Paroubková mluví za celé ČSSD?
Nevíte co je na jejích výrocích špatného?
Kategorizace!
Všichni ČSSD jsou pro knihovnu a všichni ODS jsou proti knihovně.
Není to tak, že jsou to jen nedemokratické názory předsedů a vedoucích členů stran?
Její blog považuji jen za předvolební žvásty, kde si vzala k podpoře svého manžela za rukojmí knihovnu.
14. 04. 2010 | 09:55

aleš007 napsal(a):

zamačkávám slzu dojetí...
Jen tak mimochodem, kolik se nasbíralo na tu vaši sbírku?
14. 04. 2010 | 10:34

Habibti napsal(a):

Po přečtení se musím zeptat chybujícího Stvořitele: Pane Bože, do čehos to duši dal?

P.S.
Pan Kaplický byl již starý muž. V jeho věku se dalo se smrtí počítat. Měl velké štěstí, že po sobě zanechal velké dílo. Žil plný život. Tragedie a neštěstí je, když zemře zdravé dítě nebo mladý zdravý člověk. Slova o uštvání jsou silná a špatně zvolená.
A nechci, aby Praha vypadala jako Londýn nebo Paříž. Ráda bych, kdyby Praha vypadala jako Praha a zachovala si své pomalu mizející kouzlo.
14. 04. 2010 | 11:15

sysel napsal(a):

Vzhledem k tomu, že pokud by se tahle zrůdnost měla stavět, platila z veřejných (tedy i mých) peněz, mám dotaz: Jak je možné, že se nikdo nezeptal obyvatel (rozuměj voličů), zda jsou pro, či proti???
14. 04. 2010 | 11:26

snowfox napsal(a):

CZECH:
Stavba knihovny je věcí rozhodnutí pražského zastupitelstva. Nevím o tom, že by s. Puchejř kandidoval na pražskou radnici, tím méně, že by volby vyhrál. Tím pádem do toho nemá co kecat a paní Petra může psát irelevantní předvolevní blogy. Udělala by lépe, kdyby tuto svoji energii věnovala na cosi, co bych s Engelsem nazval polidštění opic, tedy kulturní povznesení společenstva ČSSD. Na Davida s Brožovou a Gumou je totiž Kaplický slabá náplast.
14. 04. 2010 | 12:08

hanah napsal(a):

Milá Petro,

musím ještě dodat, že vaše blogy mají čím dál tím větší vypovídací úroveň.

Nejprve jste nám sdělila, že jste měla v Sýrii průjem. (Sýrie překvapivá)

Potom jsme se dozvěděli, že pan Paroubek, navzdory svému velikánskému břichu, přeskočí cca 10 metrů. (Óda na manžela)
To už je zajímavější!

Také jste nám pěkně popsala kocovinu, ale to nebylo až tak zajímavé, patrně to byla kocovina cizí. (Těžká rána satirika)

Dále jste nám sdělila, že dcerka má botičky od Diora, zatímco někteří novináři netuší co je to
dress code a nosí díru sem, flek tam. (Křtiny jako alotrium)
To je dobré vědět.

Ale polední blog je fakt bomba!
Jiří Paroubek dal hlavu na špalek. Kdekterý politik před volbami jen žvaní, ale Paroubek jim to všem nandal! Hlavu na špalek oranžový Paroubek za zelený blob proti modrým bubínkům! To má grády !
Jen tak dál, Petro. Je vidět, že mateřství ve vás odstranilo zbytečnou úzkoprsost a budete nás bez zábran seznamovat se svými myšlenkami a manželovými výkony.
14. 04. 2010 | 13:14

sharka.68 napsal(a):

na laktační psychozu je už pozdě, takže fakt budete ta, co má v mozku duto....
14. 04. 2010 | 13:14

Marie Šípová napsal(a):

Propagovat sebe a svoji rodinu rádobydojemným článkem je sprostota. Tohle místo není placený propagační plácek, že ne? Tak na co si tady hrajete?
14. 04. 2010 | 13:20

jakub napsal(a):

snowfox
Sice jsem sem psal již dvakrát, což je pod text tohoto blogu víc než dost.
Váš příspěvek mě ale donutil ještě jednou reagovat.
Stydím se, to s tím magistrátem mě ale nenapadlo.
Nyní už ale víme, že pokud Paroubek vyhraje volby , tak společně se svojí ženou to tomu magistrátu bez ohledu na jeho názor demokraticky přikáží.
Knihovna stát bude, protože Paroubková je kamarádka s Kaplickou a protože to tak natře všem těm pravičákům i ze svých řad, co knihovnu nechtějí.
14. 04. 2010 | 13:29

femmefatalegia napsal(a):

Vážená paní Paroubková, "Za pár dnů si diváci v kinech budou moci udělat názor sami." - děkuji, názor si uděláme i sami, aniž bychom v ceně lístku dostali skvělé volební kampaně ČSSD na plátce pomalu v 3D (aneb byla jsem zhnusena - toť můj názor), dále "Dlouho jsme o tom hovořili s manželem. Shodou okolností je můj muž politikem. Shodou okolností ho celá věc zaujala. Nešlo už totiž o to, zda se někomu projekt knihovny líbí. Vše už zašlo příliš daleko. Šlo o demokracii a svobodu tvorby." - dovolte, ale toho jsme si všimli, kdo je Vaším mužem. A propó, demokracie - jaká by to byla demokracie pro ty, kterým se zdá odpudivý fialovo zelený sopel, nazývaný blob, na vrcholku Letné? Asi žádná, že? Ale oni už se s tím nějak smíří, hlavně, že dosáhneme svého.. A jako poslední "Sociální demokraté a Jiří Paroubek splnili slib a dali si projekt do volebního programu. Jako jediní! Jediní se postavili modrým bubínkům (a ostatně nejen v tom) a za projektem stojí i dnes. Pokud zvítězí ve volbách, knihovna bude." - A víte co? Udělejte něco i pro nás, obdivovatele Elvise, pozvěte ho k nám do ČR.
Víc k Vašim úvahám, Vaši ideologii a demagogii opravdu nemám. S pozdravem.
14. 04. 2010 | 13:42

snowfox napsal(a):

jakub:
O tom to je. Že si laik neuvědomí, kdo ze státních úředníků a politiků má jakou kompetenci, je chyba a "stát" toho často zneužívá, ale dá se to pochopit.
Že tuto neznalost prokazuje politický "profesionál" s chotí, na ně skutečně nevrhá dobré světlo. A jestli toto ví a hodlá se tomu vzpírat, je ještě horší varianta.
14. 04. 2010 | 14:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 04. 2010 | 15:34

kralik napsal(a):

pani Paroubkova, kdyz se koukam na ten Vas blog, tak Vam ty Maresovy karikatury v Raoulu ze srdce preju. Vasi predchudkyne Zuzany by mi bylo lito, ta se nikam necpala, ale tohle trapne politicke PR si strcte za klobouk.....
14. 04. 2010 | 15:48

Tomas CZECH napsal(a):

jakub

pokud považujete blog Petry Paroubkové za žvásty, nevidím důvod proč se pak obtěžujete ji číst a rozčilujete nad tím co zde napíše. Ke knihovně: Topolánek, Bém, Kluas - Tito byli razantně proti. mj. jsem také pravicově smýšlející, nicméně jsem přesvědčen že česká pravice je tak trošku zvláštní Eurofobní strana.
14. 04. 2010 | 16:39

Vaše jmenovkyně Petra napsal(a):

Paní Petro,
Vaše blogy mě čím dál víc baví a často přemášlím, zda jste si je po sobě vůbec přečetla, než jste je zveřejnila. Z celého článku s Vámi souhlasím pouze v jediné věci - škoda, že se knihovna nepostavila, i mě se ten projekt líbil. Ostatní je jen snůška rádoby-skromnosti a sebelítosti. Je s podivem, že si nedokážete připustit, že doba, jsme museli milovat a obdivovat jen jednu stranu a její představitele.
14. 04. 2010 | 17:00

jakub napsal(a):

Tomas
Vy čtete jen to s čím souhlasíte?
Jak víte, že to co budete číst, tak že s tím budete souhlasit?
Smím po přečtení článku nebo nějakého názoru s ním nesouhlasit?
Někdo řekl, poznej svého nepřítele.
Ne, že bych považoval Paroubkovou za svého nepřítele, to ale neznamená že jí nemohu vytknout její nadutost a vzpupnost.
14. 04. 2010 | 17:51

Pepik napsal(a):

Nejhorší je když se schovává chlap za sukně ženské vy naše česká Evito Paroubková Peronová
14. 04. 2010 | 17:53

Bořek napsal(a):

Taky bude krasorychlobrulaská dráha,spolu z Ficem Váš klučina uspořádá mistrovství Evropy ve fotbale.Hergot prostředky jsou.Chováte se jako Marta Gottwaldová.Prostě já to chci tak to bude.Starej to zařídí
14. 04. 2010 | 17:57

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("píčo"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
14. 04. 2010 | 18:58

Sněženka napsal(a):

"Pokud zvítězí ve volbách, knihovna bude. Prostě bude ... peníze na výstavbu se budou hledat v rozpočtu ..."

Proboha ne! Na Kaplického extravagantní knihovnu nejsou peníze! Národní knihovnu máme, Klementinum. Pražané jsou velkorysí a neambiciózní a nejsou na rozdíl od ostrých loktů z východu moc slyšet.

Znám i jiná světová města v Evropě i za velkou louží a vidím, že Kaplického Blob rodné Praze neschází. O kulturní stránce jsem napsala v prvním příspěvku.
14. 04. 2010 | 19:30

Tomas CZECH napsal(a):

jakub

upřímně budu v této diskuzi ve věci knihovny podporovat názor každého, kdo se pro knihovnu vysloví. Proto, že jsem zkrátka přesvědčen že knihovna bude pro Prahu přínosem. A je mi jedno zda ji bude prosazovat Paroubek, Nečas, Klaus, Gott nebo snad Kellner. Celá věc se zde politizuje, nyní s bavíme hlavně o knihovně. Mně totiž přijde že mnozí lidé reagují a přemýšlí ve smyslu: "Knihovna je špatná protože ji prosazuje ČSSD, Paroubek, Paroubková", "Knihovna je špatná protože se nelíbí Václavu Klausovi". Není možné si udělat svůj vlastní názor na knihovnu aniž bychom do toho tahali sympatie či antipatie s politiky, kteří jsou pro či proti? Není možné si udělat názor podle relevantních informací a nejenom podle toho co kdo řekl? Protože pokud například souhlasím s Václavem Klasuem ve věcech ekologie, znamená to tedy že s ním tedy automaticky souhlasím i ve věcech moderní architektury?
14. 04. 2010 | 20:11

Tomas CZECH napsal(a):

Sněženka

No knihovna počítá max s několika miliardami korun. Současná knihovna v Klementinu kapacitně nevyhovuje, zkrátka řešit se to nějak musí. Můžeme zde psát názory na to zda se nám ta stavba líbí či nikoli, je ale zajímavé že se nikdo nepozastavuje nad tím jak vypadá například Nová scéna Národního divadla, poloskleněný kvádr, který brání výhledu na Národní Divadlo (starou scénu) z Národní třídy. Najednou to nikomu nevadí. Pokud sledujete politiku v Praze, jistě víte že knihovna bude stát paatel proti tomu co bude stíát například tunelový komplex Blanka, který je řekl bych ještě více diskutabilní jelikož je několikanásobně dražší, zabírá mnohem více místa i na povrchu pro sjezdy do tunelů a mimoúrovňové křížení, a to přímo na Letné kde mj. tolik vadí právě knihovna. Ptám se tedy o je lepší... knihovna nebo obrovská křižovatka? A o tom se diskuze nevedla. O tom radní Prahy rozhodli a tak se začalo stavět.
14. 04. 2010 | 20:18

Karel Kahoun napsal(a):

Petra zase splodila další ódu na manžela. Bože jak ta je hloupá...
14. 04. 2010 | 20:28

Michal Macek napsal(a):

karel kahoun:

no abych se pani Petry trochu zastal - tento clanek jeji minule literarni pokusy dosti kvalitativne prevysuje.jeste nejakou dobu trenovat a mohly by to byt dobre blogy :)
14. 04. 2010 | 20:40

OKOK napsal(a):

Dobrý den,
Kaplického návrh se mi také zamlouvá a článek je to pěkný, ale jsou v něm dvě základní a z mého pohledu hrubé chyby. Za prvé, podklady ke knihovně byly a jsou stále ve fázi studie. Jen takové nahození, idea, která není propracována dostatečně do hloubky a já si myslím, že je velký risk nechat někoho jiného, aby vizi dotáhnul. Navíc podle vlastních slov Kaplického si nestačil vychovat svého plnohodnotného nástupce (zaměstnával především mladé architekty). A za druhé, nemá vůbec žádný smysl slibovat knihovnu někde jinde než na letné. Pro to místo byla navržena a změnou parcely se koncept naprosto zabije. Knihovnu ano, ale podle jiného návrhu.
Přeji pěkný den
14. 04. 2010 | 20:40

Fanouš napsal(a):

Škoda, že ti ten zadržený dech nevydržel. Chtělo by to tak půl hodinky, aby to bylo na jistotu
14. 04. 2010 | 21:29

Goral napsal(a):

Kdyby byl realizovaný každý architektonický návrh , nebylo by místo pro brambory .Kdyby byl realizovaný každý Paroubkův slib , byli by všichni lidi bohatí . Proto je lepší v klidu sr.. do gatí , lepší se to oplatí .
14. 04. 2010 | 21:30

jakub napsal(a):

Tomas CZECH
Já nevím podle čeho nebo koho hodnotíte a prosazujete knihovnu.
Věřím, že je to Váš osobní názor.
Já mám také svůj osobní názor. Nevím a nezajímá mě který politik je pro a který je proti.
Kdyby se tu Paroubková nechvástala, jak to po vyhraných volbách demokraticky postaví třeba i proti všem, tak by mě nezajímal ani její názor.
Mě osobně se knihovna v této podobě nelíbí a budu podporovat každého, kdo se proti tomuto monstru postaví.
Politiku bych do toho nezatahoval.
Tento návrh já a jenom já považuji za odporný a je mi jedno jestli ho bude prosazovat nebo zavrhovat někdo, kdo je mi politikou blíže.
Důležitý je poměr mezi Vámi s příznivci a mnou a mými příznivci.
Kdo má většinu,ať se menšina podřídí. Bude to demokratické.
Demokratické ale není, když to Paroubková nechá postavit i když bude v menšině a třeba proti všem.
Kdy už konečně pochopíte co se Vám snažím celou dobu vysvětlit.
14. 04. 2010 | 21:56

Johana napsal(a):

"Když vyhraje volby, knihovna bude. Prostě bude." ... a kdyby se snad Jiří pod tlakem nového průzkumu veřejného mínění cukal, zatlačím ho do kouta....? Má to být vaše polínko přiložené pro jistotu volebního vítězství? Věřím, že se na život po boku mocného muže, absolutisticky rozhodujícího nejen o blobu, klepete stejně jako on. Na to jak založíte kroužek "strašně" milých dam..... A pak tím budete krmit oči a uši plebsu..... A to je prosím začátek; ještě nedošlo na masáž šťastnou rodinkou Paroubkovic. Děda, dcera a vnučka kam se oko podívá.....
14. 04. 2010 | 23:38

Herman napsal(a):

Je dost neelegantní propagovat tu před volbami manžela
Možná, že se tu jednoho dne objeví i paní Zaorálková,
Rathová nebo Nečasová.
V tom případě nabude tento prostor přichuti pavlače a
kvalita hluboce klesne.
Je už na pováženou, kolik politiků tu používá blogy ke kampani, když k tomu navíc přijedou ženy s kočárky bude z celé ideje bulvár.
Jistě tu každý, tedy i každá může vyjádřit svůj názor.
Ovšem při české politikářské úrovni a zvycích, nevídaných v zahraničí to nic pozitivního nenese.
14. 04. 2010 | 23:58

Suzan napsal(a):

Pana Kaplickeho si vazim, ale radeji budu bubnovat na modre bubinky, nez abych se nechala omamit "falesnou" vuni oranzove ruze
15. 04. 2010 | 06:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřík, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 04. 2010 | 09:24

petr jansky napsal(a):

dobry den pani paroubkova
ja nejsem fanda cssd a vas muz se mi primo protivi.. ale vidim ze vy nejste uplne hloupa.. tak az budete mit zase tvurci den doporucte svemu manzelovi at to nekomu preda.. dekuji
15. 04. 2010 | 10:20

OOO napsal(a):

Odpověď na poslední otázku, co je populismus?
Já myslím, že tohle...
Pokud zvítězí ve volbách, knihovna bude. Prostě bude...
15. 04. 2010 | 10:42

OOO napsal(a):

... a dodatek, jeste horsi na tom, je, ze k tomu populismu zneuzivate projekt pana Kaplickeho
15. 04. 2010 | 10:44

bob napsal(a):

Tomas CZECH
díky za vaše příspěvky
15. 04. 2010 | 12:56

Tomas CZECH napsal(a):

jakub

Vám se líbí tunelový komplex Blanka se sjezdy a mimoúrovňovým křížením přímo na Letné? Přímo tam kde tolik vadí knihovna? Bylo demokratické stavět tuto megalomanskou magistrálu když se o ní prakticky nevedla diskuze a radí prostě rozhodli? Navíc je její efekt diskutabilní a náklady s porovnáním knihovny minimálně 5x vyšší? Přijde mi skutečně demokratičtější když se postaví knihovna. O ní se totiž narozdíl od tunelového komplexu Blanky diskuze vede. O ní totiž narozdíl od Blanky mluví politici a i na základě toho mohou lidé volit. Není snad demokratičtější když politici říkají co chtějí a na základě toho konají než když v tichosti bez diskuze postaví magistrálu s mnohem větším záborem území na Letné? Projděte si Letnou, zeptejte se reprezentačního vzorku lidí na knihovnu a na Blanku, uvidíte kde bude více proti. Tak tu prosím nemluvte o tom že pak-li že bude postavena, bude prosazena nedemokraticky.
15. 04. 2010 | 19:42

Tomas CZECH napsal(a):

jakub
pokračování
...a proč si máte projít Letnou? Protože pokud de kdekoli jinde v ČR snad mimo Prahu zeptáte na Blanku, nikdo nebude ani tušit o tom že se něco takového staví. Co je tedy demokratičtější? Když my všichni tady diskutujeme o knihovně protože je z toho téma veřejné nebo Blanka o které bylo rozhodnuto v tichosti? Přiveďte i nepražany na Letnou nechť si prohlédnou obrovský zábor zeleného parku pro Blanku.

Nechť nevadí tunely a vadí knihovna... opravdu veřejně prospěšné i demokratické
15. 04. 2010 | 19:53

Josef napsal(a):

Paní Paroubková, Blob,jak se lidově říká Kaplického návrhu knihovny, se mi nelíbí. Chtěl jsem volit ČSSD. Ale kvůli tomu, co jste rozradila - že hlas pro ČSSD, resp. p. Paroubka je hlasem pro Blob, budu volit jinou stranu.
15. 04. 2010 | 23:20

ek napsal(a):

Paní Petro Paroubková,

věřím Vám, že se ráda procházíte a kocháte v Pažíži a v Londýně. To já jsem se včera ocitla a prošla na severozápadě Čech a jsem ponížená, zahanbená, šokovaná. Zažít na vlastní zkušenost ten zoufalý, vydrancovaný kout naší země - z toho se budu dlouho vzpamatovávat. Vy píšete, že Váš manžel (ať chceme nebo ne) zachrání kulturu a zkrášlí blobem město, za které ani nekandiduje. Teď nám, prosím, napište, co pěkného sociálního a demokratického má v plánu a jak pomůže výše zmíněné ubohé krajině a jejím lidem, V KTERÉ KANDIDUJE!! Jo, Praha. Jo, Londýn. Hic Rhodus, hic salta!
16. 04. 2010 | 11:58

Havel napsal(a):

Píča na entou!
16. 04. 2010 | 14:32

kkkk napsal(a):

Paní Paroubková zase píše ty svoje, nyní předvolební, s.r.a.č.k.y.
16. 04. 2010 | 15:53

Alexa napsal(a):

Kdo bude volit ta oranžová hovada,je vůl na n-tou.Kravka Paroubková se už vidí jako paní premiérová.Ta ženská, myslím, sere polovinu národa.A ještě blije na internet.
16. 04. 2010 | 15:55

Sab. napsal(a):

Ještě pro paní Petru:

https://www.youtube.com/watc...
16. 04. 2010 | 18:25

Marta napsal(a):

Paní soudružko Paroubková,
chováte se stejně jako Evita Perónová, která tak dojemně hovořila k občanům Argentiny, ale sama byla ověšena drahými šperky a libovala si v rozmařilosti a životě v luxusu. Evidentně kráčíte v jejích stopách, zahleděná sama do sebe a do života "na výsluní". Jste velmi hloupá a rozmazlená slípka, zahleděná sama do sebe, která se potřebuje předvádět. Už se neztrapňujte!. Buďte i nadále vedle z vašeho tak "kultivovaného Jiřího", ale nevnucujte toho vašeho omezeného soudruha ostatním. Jste opravdu neuvěřitelně trapná a směšná!
17. 04. 2010 | 13:51

Milan napsal(a):

Hehehehe,muhehehe,hehe,Petro,jdi se zakopat..,to je hrůza,to nemáš kousek zdravého rozumu?Kdybych já napsal takovou hovadinu a ještě to dal na net,tak bych chodil kanálama.
17. 04. 2010 | 16:02

Andy napsal(a):

Na každé pokračování blogu paní Petry Paroubkové se těším jako malé dítě. Kam se hrabe Cimrmann, Mr.Bean a Kelišová dohromady.
Díky, naše drahá slovenská "intelektuálko". Bez vás by byla v Čechách nuda.
17. 04. 2010 | 17:22

Daniela napsal(a):

Paní Paroubková,
kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička. Vaše omezenost a hloupost je neuvěřitelná.
18. 04. 2010 | 04:23

kuš napsal(a):

Eva Braunová prý nebyla tak hloupá a submisivní, jak ji poválečné historické studie představovaly ;).
19. 04. 2010 | 09:55

Eva- bieg beet napsal(a):

Nejsem perverzní obdivovatelka obchodních center či kancelářských škatulí. Ale Kaplického Selfridges v Birminghamu mě pohladil po duši.... vase citace....
Co rikate nato,vy milovnice umeni pani Paroubkova c. 2, ze obchodni stredisko Selfridges bylo britskymi obcany vyhodnoceno jako nejhorsi architektonicke dilo 20 a 21 stoleti.
A ze jste si s pani Kaplickou padly do oka a staly se pritelkynemi, se vubec, ale vubec nedivim, obe mate spolecnou zalibu v gerontech a obe jste zlatokopky.
Kazdy den kdyz otevru sve PC, tak prvni se jdu podivat na vas blog a kdyz vidim od vas clanek, tak se opravdu raduji jako nad novou knihou sci-fi.
Z Facebooku vim, ze jste velka pritelkyne s Emanuelem Parcifalem, tak bych se moc primlouvala jestli byste taky nenapsala neco o vasem priteli. Nas vase verne ctenare jiste potesite :-)))))
21. 04. 2010 | 13:49

Cat napsal(a):

No já osobně jsem ráda,že Kaplického knihovna nebude(doufám).Připadala by mi tam jako pěst na oko.Velmi jsem se pobavila nad termínem modré bubínky.Hmm,vy máte ale už i orange mozek.
21. 04. 2010 | 16:04

Margit27 napsal(a):

"Jiří Paroubek ani chvíli nepřemýšlel o důsledcích svých slov a slíbil pomoc a podporu. Věděl dobře, že jde o skvělou věc. A hlavně o podporu nejen krásného projektu, ale demokracie jako takové." To je celý on. Ani na chvíli nepřemýšlí o důsledcích svých slov, a slibuje na všechny strany. A vy mu to snad i věříte a jeho plácání povyšujete na obranu demokracie. Au.
"Pokud (sociální demokracie a Jiří Paroubek) zvítězí ve volbách, knihovna bude. Prostě bude. Nevím, zda na Letné, ale nová národní knihovna bude." Ale ve volebním programu ČSSD stojí "Podpoříme výstavbu budovy Národní knihovny – POKUD TO BUDE MOŽNÉ – podle návrhu architekta Jana Kaplického." To jsou dost slušně otevřená zadní vrátka, nemyslíte? Paní Paroubková, jako překladatelka denně pracujete se slovem a docela s ním umíte zacházet, ale máte tohle zapotřebí? Váš manžel se svými slovy a chováním dnes a denně ztrapňuje sám, proč mu v tom tak vehementně pomáháte? Pište na téma, kterému rozumíte, nebo sem aspoň vyvěste pár překladatelských perliček, ať se tu lidi nesmějí jenom vám...
21. 04. 2010 | 23:05

Kefi napsal(a):

a vy věc nechcete politizovat, že?
23. 04. 2010 | 00:11

Ivana P. napsal(a):

Tom: projekt se možná nelíbil mnoha lidem, ale Kaplický prostě vyhrál mezinárodní soutěž. Tady už pak přece nerozhoduje, jak se to líbí lidem nebo ne, jednou vyhrál a basta. Mimochodem - jak můžete vědět, které skupiny lidí je početně více - obdivovatelů nebo těch, co se jim Chobotnice nelíbí... Jinak, paní Petro, to čtení je stejně dojemné, kýčovité, banální a pokleslé jako film Olgy Špátové. Nečekáte snad proboha, že vašim slovům o tom, jak Vám, Jiřímu a straně jde opravdu jen o tu Chobotnici, bude někdo věřit... A to říkám upřímně jako velký obdivovatel Kaplického i Chobotnice. Proboha prosím, tento muž a tento projekt potřebuje obhájce věcné, erudované a úctyhodné. Emotivní, manipulující a hloupá vyjádření, ať už prostřednictvím blogů nebo filmů, mu jenom škodí.
23. 04. 2010 | 14:17

jakub napsal(a):

Tomas CZECH
Ale já zde tunel Blanka neobhajuji.

Ivana P.
Kdo jmenoval "porotce" v mezinárodní soutěži? Kdo to vůbec byl? Koho zastupovali?
Napište jaký chcete mít výsledek mezinárodní soutěže a já Vám do ní podle toho vyberu "odborníky"
25. 04. 2010 | 22:24

Johan Kaplický ze Záhrobí napsal(a):

Kde skončili peníze ze sbírky, kterou jste uspořádala?
09. 05. 2010 | 11:30

MuadDib napsal(a):

Inu, ta kniHovna prostě nebyla estetického hlediska dost sexy, bez ohledu na to, jak sexy mohla být Kaplického Eliška. S ní se ovšem ta drtivá většina lidí nesetkala...
16. 05. 2010 | 02:46

MuadDib napsal(a):

Inu, ta kniHovna prostě nebyla z estetického hlediska dost sexy, bez ohledu na to, jak sexy mohla být Kaplického Eliška. S ní se ovšem ta drtivá většina lidí nesetkala...
16. 05. 2010 | 02:47

Petra Kolaříková napsal(a):

Když jsem tento článek začala číst, řekla jsem si: "Že by konečně něco moudrého a nepolitického od paní Petry? Už třetí odstavec mne vyvedl z omylu. Tahle ženská vážně nestojí ani za to, aby člověk ztrácel čas čtením těch jejích blábolů.......
16. 05. 2010 | 16:33

zdeněk napsal(a):

Nevím, pro stavět nové skladiště na knihy, když prostory Klementina, které jsou ještě rozšířené o část uvolněnou Technickou knihovnou, jsou snad největším komplexem v Praze. Ve světě se knihovny digitalizují, aby ty případné tři kusy určené na výpujčku do studovny nebyly limitující. Ta, tzv. Kaplického knihovna neměla být nic jiného než nové skladiště a jen skladiště knih, které by za 7 let opět nestačilo a muselo by se znovu přistavovat. Závěr: jen digitalizace knihovny může být oním příspěvkem k 21. století. A s tím nějaká dojmologie o kráse Kaplického stavby nemá nic společného. Škoda, že se při debatách o podobě Univerzitní knihovny nikdo neptá také odborníků a nepřihlíží na jejich názory.
17. 05. 2010 | 15:31

Rozcuchanek napsal(a):

Dokument Oko nad Prahou jsem viděla - moc se mi způsob natočení líbil, Kaplického projektu velmi fandím, ovšem nevidím Jiřího Paroubka jako spasitele tohoto projektu, jde mu jako vždy pouze o to se zviditelnit a o hlasy voličů, ne o to, aby pomohl "Chobotnici". Zároveň se domnívám, že lidé, kteří nové Národní knihovně fandí, ale do skupiny fanoušků pana Paroubka nepatří, že jde o trochu jinou úroveň inteligence. Jinak jsem toho názoru, že právě politici - a nejen primátor Bém a prezident Klaus - přivedli svým neomluvitelně arogantním chováním pana Kaplického předčasně do hrobu. Velmi ho obdivuji za to, s jakou grácií a trpělivostí byl s nimi schopen po celou dobu jednat, byl to pravý gentleman.
20. 05. 2010 | 14:26

Tomik napsal(a):

O tom ze Bem s Klausem pohrbili Kaplickeho ktery toho v zivote vytvoril daleko vice nezli oni oba dohromady neni snad vubec pochyb.

Skoda.
20. 05. 2010 | 15:54

Bohj napsal(a):

Pánové a dámy,
nejsem ani trochu obdivovatelem Jiřího Paroubka (resp. právě naopak), ani fandou Petry Paroubkové, ale když procházím diskuzi pod jednotlivými články blogu, přijde mi, že si tu někteří dost neopodstatněně, neomaleně a tak trochu z principu chladíte žáhu a vyléváte zlost..
30. 05. 2010 | 00:45

G. Schwarz napsal(a):

Vážená paní Petro, i když to nezapadá do dané diskuze, chci Vám vyjádřit svůj obdiv. Imponuje mi, jak se chováte i po prohraných volbách, kdy se z pódia usmíváte, jako kdybyste volby vyhráli. Jak podporujete svého manžela v dobách dobrých i zlých, jak vystupujete na veřejnosti, jaké hodnoty uznáváte i v kulturním světě francouzském či anglosaském. Je vidět, že jste studovala řečtinu, že jste ještě z „té staré školy“, i když jste vlastně mladá žena v rozpuku. Mohu si to dovolit říct, je mi 81 let a prožil jsem těžký život ve dvou totalitách. Mám sice dosti kritický názor na Vašeho muže, ale má jistě hodně rozumu a ušlechtilou duši, když se spojil s Vámi a nepochybuji o tom, že to budete spolu snášet v dobru i zlu až na konec vašich dnů. A to je přece v život snad nejdůležitější! Tak si představuji dámu, takovou byla i paní Benešová. Kdybych byl Vámi, odstěhoval bych se někam na jih Francie, kam byste se náramně hodila a užíval bych tam tvůrčího života, k čemuž byste tam měla i prostředí a klid. Na chátru, jejíž argumentem je bradavice na tváři, bych co nejrychleji zapomněl.
Gschwarz.blog..cz
30. 05. 2010 | 12:40

roninW napsal(a):

proboha - začínám do chudáka Jiřího vidět. zamilovaný blázen, který plní sny hloubé naivní blondýně
02. 06. 2010 | 19:17

míša napsal(a):

Kdo se zajímá o moderní architekturu tak ví,že blob je kopie novinářské tribuny na stadionu, kterou rovněž projektoval Kaplický. Tam to oko bylo funkční - novináři musí mít rozhled. Vykradl tak sám sebe - holt pro čecháčky je to dobrý.
Horší je pomyšlení, že po postavení blobu by nás po Praze sledovalo obří oko nestvůry.
09. 06. 2010 | 22:14

Caroll napsal(a):

Je mi líto, vážená paní, ale musím s Vámi nesouhlasit. Podotýkám, že jsem odpůrce ODS a podobných, p.Béma či Klause nesnáším ale v tomto výjimečném případě jsem rád, že to dopadlo takto. Celá "soutěž" byla velmi podivná. na př. v zadání se požadovalo, aby úložiště knih byla, pokud se pamatuji nad zemí (nebo opačně) ale pan Kaplický je dal v rozporu se zadáním opačně. Podle obvyklých zvyklostí je projekt, který takto odporuje zadání automaticky vyřazen. V komisi seděli lidé, kteří byli tak či onak s panem Kaplickým spřízněni. Projekt byl za 2 mld Kč, ačkoli v zadání byl limit 1 mld. Kč. A tak bychom mohli pokračovat. Samotný projekt má několik zásadních nedostatků. Nepočítá na př. s možností dalšího rozšíření, což je u tak dlouhodobě perspektivních projektů samozřejmá věc, protože jde o projekt na nejbližších cca 70 let. Není vyřešen problém parkování a dopravy vůbec. Bylo mi sděleno, že v projektu jsou nedostatečné studijní prostory a další nedomyšlenosti provozního charakteru, na př. zázemí obsluhujícího personálu (stravování, hygiena),rovněž zázemí pro návštěvníky mělo být na hranici současných potřeb a nebylo počítáno se zvýšenými nároky, které budoucí doba jistě přinese. Prostě tam nejsou žádné rezervy pro budoucnost a to je zásadní chyba, která celý projekt zcela diskvalifikuje. Po estetické stránce Vám musím sdělit, že Vaše nadšení z obchodního centra v Anglii tamní občané většinou nesdílejí a považují to za "horrible". Při pohledu na histoircké jádro Prahy si opravdu nedovedu představit, jak by se nad ním v bezprostřední blízkosti vypínala tato skoro 50 slovy padesát!! metrů vysoká obluda ke všemu ještě na dominantním kopci hned za řekou. Bylo by to něco úděsného, ještě mnohem, mhohem horší, než barokní kopule na chrámu sv. Víta z období ranné či klasické gotiky. Navíc mám dojem, že tvorba p.Kaplického je poněkud jednotvárná a stereotypní, stále se v ní opakují ty samé stejné "biologické" motivy. Vaše emocionální chvála na cokoli co s p.Kaplickým souvisí na těchto faktech nic nezmění, spíše podtrhuje nedostatek a slabost reálných argumentů. Prosím, uskrovněte své emoce a snažte se věci posuzovat věcně, nikoli podle povrchních efektů či možného politického pozadí.
Caroll
05. 07. 2010 | 13:24

LoraGallegos24 napsal(a):

freelance writer
06. 06. 2011 | 11:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy