Senátorské monology IV

21. 10. 2010 | 17:53
Přečteno 3641 krát
Otevíráte poslední várku textů, které o sobě na naší výzvu napsali jen několik desítek hodin před druhým kolem voleb uchazeči o senátorské křeslo.

Oslovili jsme všech 54, kteří se probojovali z kola prvního. Celkem jich odpovědělo 16, z toho jeden nabídku odmítl.

Ve třech volebních obvodech se podařil plánovaný duel - z Prahy 6, Brna-venkova a Tábora dorazily texty od obou kandidátů. Zbylých devět bohužel vedlo jen jakýsi virtuální monolog (tedy řečeno s nadsázkou, protože přísně vzato vedli monolog všichni, neboť texty psali nezávisle na sobě).

Po třech blozích, ve kterém se představili kandidáti ze dvou obvodů (zde, zde a zde), najdete v tomto závěrečném příspěvky tři texty.

Všem, kdo naší nabídky využili, děkujeme (umíme si představit, tedy alespoň někteří, jak moc má každý kandiát pár dní před volbami nabitý program a že nemůže zvládnout vše, co by možná i chtěl).
***

Volební obvod Olomouc: Martin Tesařík (ČSSD) versus Jan Hálek (ODS)
(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Jan Hálek píše:

Tento příspěvek bude krátký a stručný. V době jeho publikace bude totiž zbývat jen několik desítek hodin do konce 2. kola voleb do Senátu. Pokud hledáte informace o mě jako politikovi, navštivte můj facebook.

Co je důležité! Přijďte volit v 2. kole, každý hlas se počítá! A proč byste měli volit právě mne? Pokud jste z Olomouce a okolí, tak Vám není potřeba nic obšírně vysvětlovat. Buď jste příznivci našeho sběrače funkcí radního/primátora/poslance/hejtmana a dáte hlas jemu, nebo ne. Pokud ne, čtěte dál.

Do druhého kola jsem se dostal těsně o prsa: 233 hlasů před kandidátem za TOP09 prof. Jiřím Kleinem. Dílem mi přálo štěstí, dílem usilovná práce. Čest náleží i ostatním kandidátům z prvního kola.

Do 2. kola vstupuji se stejným počtem hlasů jako hejtman, začínáme oba zase od nuly. Mnoho mám s kandidáty z prvního kola (mimo komunisty a hejtmana) společného, ale nejen s nimi, také s významnou částí lidí v našem volebním obvodu. Nevolíme totiž Tesaříka. A není to otázka pouhých antipatií, ale výsledek dlouhodobého pozorování jeho činností a vlivu.

Není náhodou, že mi všichni vyřazení kandidáti (mimo komunisty) vyjádřili podporu v 2. kole. Děkuji Jiřímu Kleinovi, Pavlu Nováčkovi, Janu Rytíři a Josefu Duškovi za tento gentlemanský a ušlechtilý skutek. Dohromady jsme tak společně získali 23 132 nekomunistických a netesaříkovských hlasů! Podporu mi vyjádřila i stana Věcí veřejných. To už je slušná šance na vítězství.

Vypůjčím si teď heslo TOP09 – „Odpovědní jdou volit“. Kdo chcete uchránit celou zemi a ostatní lidi naší země před vlivem Tesaříka, přijďte mne prosím podpořit tento pátek a sobotu. Máme velmi dobré šance společně vyhrát, jen ještě jednou přijít vhodit lístek do urny.

Děkuji za podporu
Jan Hálek

PS: Prosím sdílejte tento blog se svými známými v Olomouci a okolí!
***


Volební obvod Bruntál: Jaroslav Palas (ČSSD) versus Jiří Žák (ODS)
(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Jíří Žák píše:

Já, nebo on, Žák, nebo Palas?

Vedu důsledně kontaktní kampaň a v ulicích mi čas od času někdo položil otázku – proč volit právě vás? Něco jsem odpověděl a za pár minut jsem na to už nemyslel.

Včera v noci se mi tahle protivná otázka propracovala až do ložnice a do snu. Hlodala a hlodala. Takže hned ráno jsem svolal všechny své věrné, rodinu a přátele. Začal jsem na ně dotírat: „Proč by mě měli lidi vlastně volit?“

Vzpomněl jsem si na historku ze synova dětství. Když mu bylo sedm a nevěděl si rady se životem, rozdělil A4 na dva sloupce a modrým fixem levý nadepsal Radosti v životě, pravý Mrzení v životě. Dodnes mám trauma z toho, že v levém byl jediný zápis a pravý přetékal poznámkami typu „Otrávil jsem rybičky bublifukem. Málem mě přejel parní válec. Málem jsem rozbil auto.“ Doufám, že to byla jen chvilková deprese.

Tak jsem i já rozdělil arch bílého papíru na dva sloupce. Levý, aby to bylo stylové, jsem nadepsal J. P., pravý J. Ž.

Všichni začali radit, co psát.

„Máš šestiletou zkušenost z práce v Senátu. Získal jsi přehled, znalosti, kontakty, uznání mezi kolegy i v zahraničí, úspěšně pracuješ na řadě zákonů nebo jejich novel. Kancelář funguje dennodenně, lidé si zvykli obracet se na nás kdykoli a s čímkoli. Jsi houževnatý, nevzdáváš se snadno, poradíš si v poušti i na recepci. Mluvíš dokonale několika jazyky.“

Krásně se to poslouchalo. Jenže žena a syn mě nikdy moc nešetří. Jejich drzost jako obvykle strhne ostatní a já se choulím pod nemilosrdnými údery:

„Senátor jsi možná dobrý, ale doma už nestíháš nic. Kdy konečně spravíš dvířka v kuchyni? Ten druhý zvládne klidně i úřad hejtmana a ani si u toho neužene vysoký tlak. Ty ses občas omluvil i z městské rady, a to jednala jen každé druhé úterý!

Jsi bývalý automobilový závodník, ovšem otočit Prahu třikrát týdně ti dělá velké potíže. Čas od času dokonce pospáváš na odpočívadle u dálnice, abys neusnul přímo za volantem.

Aktivní sportovec už taky nejsi, že? Co můžeš položit na misku vah proti krásným zálibám toho druhého? Nežvaň o rekonstrukci buginy, vždyť to děláš tři roky a pořád nejsi hotov!

Nemáš fantazii, všiml sis, jak nápaditá hesla vymyslel protikandidát? Co všechno slíbil? A ty prý – nedávám žádné plané sliby. To má voliče přesvědčit?

Jak dokážeš, že máš taky sociální cítění? Odpověz stručně a jasně. Doveď svědky, jinak je to tvrzení proti tvrzení.“

Už jsem se začal ošívat, ale to nejhorší mělo teprve přijít.

„Cos vlastně dělal celý život? Vždyť ty taky poctivě pracuješ třicet let, mamka je taky doktorka (že filozofie, to už ten darebák nedodal) – a kde tedy máte ty miliony, co se dají takto ušetřit? Už jste konečně doplatili těch 200 000, co jste si před patnácti lety půjčili na barák? Fakt je, že hejtman nekouří, zato ty hulíš jak fabrika. Tos to dokázal všecko prokouřit?“, pokračoval nemilosrdně syn.

Tak a dost. Už nechci nic slyšet! A ten mladý, kde je úcta k rodičům – toho jsem tedy opravdu vychoval! Další mínusový bod pro mne, že?

Tak tenhle masakr jsem si mohl ušetřit. Příště se jich ještě budu na něco ptát. Prý kamarádi.

Prostě já vám, voličům našeho volebního obvodu, asi nic neporadím. Budete se muset řídit vlastní hlavou a vlastním rozumem.

Jiří Žák

P.S. Stejně mám pocit, že výčet mých nedostatků nebyl míněn úplně vážně a že si ti moji nemilosrdní kritici, kteří makají dvanáct až patnáct hodin denně, bez ohledu na čas, peníze a vlastní rodiny, kteří si vzali dovolenou a v senátní kanceláři pomalu spí, jen aby neztráceli čas přesunem domů a pomohli mi v tomto nerovném souboji, nakonec myslí, že jsem lepším senátorem, než by můj protikandidát kdy mohl být. A já si to upřímně řečeno myslím taky.

***


Volební obvod Nový Jičín: Zdeněk (Besta ČSSD) versus Milan Bureš (ODS)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Volební obvod Ostrava-město: Liana Janáčková (NEZ) versus Antonín Maštalíř (ČSSD)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Volební obvod Frýdek-Místek: Petr Gawlas (ČSSD) versus Stanislav Czudek (VV)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Volební obvod Kroměříž: Miloš Malý (ČSSD) versus Zdeněk Janalík (ODS)

(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Volební obvod Hodonín: Zdeněk Škromach (ČSSD) versus Alena Venhodová Alena (ODS)

(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Alena Venhodová píše:

Čtyři důvody, proč mohu přinést Slovácku větší užitek než Zdeněk Škromach

Když jsem byla vyzvána, abych vám - svým voličům - vysvětlila, proč právě já bych měla být vaším zástupcem v Senátu (a nikoli můj soupeř Zdeněk Škromach), nesedla jsem hned k počítači, jak bývá asi zvykem, ale šla jsem do kuchyně. Kulinářství a vaření je totiž moje hobby a nejlépe si při něm třídím myšlenky. Nakonec jsem zformulovala čtyři vzájemná srovnání. Sami posoudíte, zda jsou pro vás dostatečně pádné.

Srovnání první – Slovácku i svým voličům jsem věrná


Na Slovácku jsem se narodila, pracovala, nikdy jsem nekandidovala za někoho jiného a ani nebudu. Pan Škromach v letošních volbách do poslanecké sněmovny kandidoval ve Zlínském kraji. Přestože mu zlínští voliči dali téměř devět tisíc preferenčních hlasů, pouhých čtrnáct dní po svém zvolení oznámil, že bude kandidovat v senátních volbách v hodonínském obvodě a pokud vyhraje, svého poslaneckého mandátu se vzdá. Původně své rozhodnutí vysvětloval tím, že už má věk na to, aby postoupil z dolní parlamentní komory do horní. Nyní svůj krok vysvětluje tím, že pro sociální demokracii je v tuto chvíli důležitější Senát než Poslanecká sněmovna. Ať je to jak chce, je vidět, že pro Zdeňka Škromacha jsou přednější zájmy jeho strany než důvěra, kterou od svých voličů dostal. To by mělo být pro hodonínské voliče varováním.

Srovnání druhé - mám ke Slovácku a k jeho kořenům hlubší vztah

Vedle své běžné senátní práce jsem vždy hledala něco navíc, jak konkrétně pomoci našemu regionu. S přáteli jsem již před mnoha lety založila občanské sdružení Aktivní Slovácko, jehož jsem předsedkyní. Jednou z jeho významných aktivit je propagace Slovácka. Představujeme naši kulturu, tradice i folklór i za hranicemi našeho regionu, aby si lidé řekli: Slovácko je krásné a zajímavé, tam se chci podívat. Protože kam přichází turisté, tam vznikají i nová pracovní místa, která tolik potřebujeme. Naproti tomu, když zastával Z. Škromach funkci ministra práce a sociálních věcí v období vysokého hospodářského růstu v letech 2002 až 2006, byl počet nezaměstnaných v okrese Hodonín o 3,2% vyšší než dnes v hospodářské krizi. Tak si říkám, to snad mohl pomoci více. Nebo z jiného soudku: ctím křesťanské kořeny naší kultury. Jsem iniciátorkou vzniku tzv. Mikulčické výzvy, jejímž cílem je zahájit celospolečenskou diskusi o významu křesťanských hodnot pro moderní společnost. Naproti tomu má Zdeněk Škromach k víře silně negativní vztah, když například v minulosti prohlásil: „Náboženství vždy vedlo k mysticismu a pro dnešního člověka je již nedůstojné.“

Srovnání třetí – každý máme jiné vnímání politiky

Já politiku vnímám jako nadstavbu své práce a osobních aktivit, nikoli jako obživu. Jsem zubní lékařka a celý život pracuji jako běžný člověk. Naproti tomu pan poslanec Škromach se již 20 let – od roku 1990 - živí jen jako funkcionář placený z peněz daňových poplatníků. Já chápu politiku především jako dialog, který má vést k nějaké dohodě nikoli jako souboj. Přeji si, abychom k sobě přistupovali s porozuměním a s úctou k názoru druhého. Můj soupeř politiku chápe jako boxerský zápas, označil se za těžkou váhu a i na svých plakátech vystupuje s boxerskými rukavicemi.

Srovnání čtvrté a poslední

Pro druhé kolo jsem získala podporu všech svých protikandidátů vyjma komunistického. Tedy podpory od pana Jiřího Koliby, kandidáta KDU-ČSL, pana Risto Ljasovského kandidáta TOP 09, Jiřího Brücha kandidáta Věcí Veřejných, paní Zuzany Matuškové kandidátky Suverenity i místní organizace Strany práv občanů (Zemanovců). Společně jsme dosáhli velmi vysoké voličské podpory. S trochou nadsázky bych mohla výsledek prvního kola senátních voleb v hodonínském obvodě popsat jako „všichni s Alenou Venhodovou“ 52% hlasů versus „Zdeněk Škromach s komunisty“ 48% hlasů.

Vaše Alena Venhodová


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stále rebel napsal(a):

Vyprovokovalo mne vyjádření paní zubařky

„Já politiku vnímám jako nadstavbu své práce a osobních aktivit, nikoli jako obživu. Jsem zubní lékařka a celý život pracuji jako běžný člověk. Naproti tomu pan poslanec Škromach se již 20 let – od roku 1990 - živí jen jako funkcionář placený z peněz daňových poplatníků.“

Jak to tedy vypadá.
Od roku 1992 je členkou ODS. V roce 1994 vstoupila do komunální politiky, když se stala zastupitelkou města Hodonína, kde působí dodnes. Byla také členkou Rady města Hodonína.
Od senátních voleb 2004 působí v Senátu P ČR, V senátu se stala místopředsedkyní Výboru pro záležitosti Evropské unie a je součástí vedení senátorského klubu ODS.“
Tolik Wikipedie.

Můj hlas by rozhodně nedostala a své zuby bych jí taky nesvěřil.
21. 10. 2010 | 18:24

Belgičan napsal(a):

K Olomouci a duelu Hálek v. Tesařík.

Pan Tesařík je stejný mafián jako pan Ivan Langer. Ti dva se v Olomouci hledali a k smůle Olomouce se našli. Je pravdou, že část olomoucké ODS je stále ve stínu pana Langra(ten se mimochodem snaží dostzat na místo ředitele fakultní nemocnice - byl by to výsměch Olomoučanům, kdyby to místo dostal). Na druhé straně se rýsuje zdravá část olomoucké ODS, což začalo vykroužkováním Langra z parlamentu.
Doufejme, že pan Hálek se dostane do senátu a bude tam platný jako podpora zdravé části ODS. Jako volič TOP09 ho budu volit.
21. 10. 2010 | 18:47

Miflonides napsal(a):

Málokdy chválím. Tentokrát ano.
21. 10. 2010 | 18:49

Líný černý pes napsal(a):

to stejskal :
Tak, pane Stejskale, pan Žák je druhým viníkem prohry štrůdlu. To se má jeden sázet, když není spolehnutí, že senátoři budou opisovat volební programy ;).

Tudíž dík za nápad je oslovit.
21. 10. 2010 | 18:52

Belgičan napsal(a):

stále rebel,

ta zubařka se jmenuje Alena Venhodová. A má docela pravdu. Je spjatá s obvodem, kde kandiduje, na rozdíl od pana profipolitika p. Škromacha.
21. 10. 2010 | 19:06

arnazach napsal(a):

No teda já su čistě pro Venhodovó.
21. 10. 2010 | 19:08

Tenco napsal(a):

Jeden chlápek v Brazílii vyhrál volby tak, že svým voličům řekl, že neví co tam jeho předchůdci dělali a ani on neví, co tam bude dělat, ale slíbil jim, že to zjistí. :))

Tak, kandidáti...hrrr na nás !

/Skončit ve virtuálním sklepě neaktuálních blogů jen tak, je totiž zbabělé a mrzké/

Navíc je tam poplatek 30,- Kč za každý den skladování. :((
21. 10. 2010 | 19:17

Tenco napsal(a):

Ještě dodatek.
A taky jim slíbil, že až to zjistí, tak jim /těm voličům/ to řekne.

:---()
21. 10. 2010 | 20:07

rejpal napsal(a):

Tenco
A zjistil to?
21. 10. 2010 | 20:14

Tenco napsal(a):

rejpal
To už nevím. Dál jsem to nesledoval, ale je to událost pár týdnů stará, tak buď někde zmizel, anebo ještě nezjistil nic.
Poslouchal jsem to v rádiu. Říkali, že povoláním je ten chlápek komik.

No - čistě mezi námi, já jsem teda pro to, aby se komici stávali politiky než aby tomu bylo naopak.

Co Vy ?
21. 10. 2010 | 20:28

stále rebel napsal(a):

Pro Belgičan.
„Je spjatá s obvodem, kde kandiduje, na rozdíl od pana profipolitika p. Škromacha.“

Pojem spjata je co a k čemu to je dobré?
Senát vnímám jako instituci s celostátní působností a pokud se někdo deklaruje jako spjatý s nějakým regionem, tak to vnímám pozitivně jedině v tom, že jej lidé v tom regionu znají. Lobování poslanců za svůj region příliš neobdivuji. Pokud jde o znalost místních lidí paní zubařky a pana Škromacha, jsem přesvědčen o tom, že o Škromachovi vědí hodně, paní zubařka pokud není nechvalně známá, tak asi známá v regionu příliš nebude.

Ještě připomenu, že Škromach se narodil v Hodoníně, bydlí kousek vedle v Rohatci a na práci poslance má asi čas.

Škromach získal o 15 % hlasů více
http://www.volby.cz/pls/sen...
21. 10. 2010 | 20:30

rejpal napsal(a):

Tenco
Mě napadlo totéž ještě než jsem dočetl tu poslední větu. A ještě něco - škoda, že to nezjistil, mohl byste to sem napsat. Třeba by alespoň jeden z čekatelů Horní sněmovny ke svému údivu zjistil, že parlament není koncipován jako pravěké ohniště, kolem kterého se porcují medvědi.
21. 10. 2010 | 20:32

vlk napsal(a):

Je fajn, že tahl e modrá agitační dílka umístil editor pěkně v jednom balíku pod sebe!
protože jejich vzájemná antilogika nemá chybu!
Jakou že má výhodu ten první?
No přece NENÍ sběratel funkcí a všichni ostatní kandidáti mu vyjádřili svoji netesaříkovskou a nekomunistickou podporu!
Co ten druhý? No ten naopak zas e s e ohání tím, že už jakov senátu byl a že tedy má zkušenost! A to je přece cenná d eviza.
A ta třetí? no ta ji má taky. Jak by ne! A proč ji volit? No přece zejména proto, že tu zkušenost nemá tak velkou jako její protivník , profesionální politik! Ona přece je jednak ze Slovácka, zatímco protikandidát je z vedlejšího okresu.Ta hrůza a výhoda! A podobně s tou zkušeností - ona je přece zubařka a nešmátrá absolutně v kapse daňových poplatníků jako její protikandidát, který tedy dělá jenom politiku!
Takováhle trojnásobná logika je naprosto nad moje chápání. Chci s e paní senátorzubařky zeptat - vy jste ve své senátorské periodě nebrala senátorský plata všechny náhrady k tomu přináležející? Pokdu a no,a pokud jste je nedarovala v plné výši na dobročinnost, uniá mi, jaký je rozdíl mezi vámi a Škromachem, který pobíral totéž v poslanecké sněmovně! Jistě mi to dodatečně snadno vysvětlíte.
Jo a poku d opravdu vysvětlovat budete, zkuste všem voličům sdělit jaký je váš postoj k návrhu zubařské lobby na to, že s enebudouproplácet zubní plomby! To aby volič, zejména když jde o rodiny s dětmi, měl naprosto jasno, co ho čeká, pokud vám dá hlas.

Pokud jd e o senátora Žáka - jeho existenci v senátu jsem zaznamenal až u jednoho velmi podivuhodného zákona. Jestli se nemýlím, byl zejména velkým přímluvcem pro omezení bodového sysstému. Voliči z okraseu Bruntál by ovšem jistě daleko víc e uvítali, kdyby něco udělal ro tenhle ztracený kus republiky. Nic takového ovšme není známo.
Noa psát cokoli na demagogickou a gitku modráska z Olomouc emi přijd e naprosto zbytečné. Člověk, který ke své kandidatuře nepochybně potřeboval posvěcení Íčka , tak ten mne opravdu nebere.
A že ho podporuje v druhém kole někdo z Kalouskova cirkusu a podobných seskupení, která v Oomouci , pokud jde o ovládnutí radnic e bleskově obešla vítěze voleb to jen dokresluje. Inu Lange r vždycky vědlě , jak to sfouknout. Snad mu to v sobotu nevyjde.
21. 10. 2010 | 21:39

im napsal(a):

Děkuji panu Stejskalovi za spoustu práce, kterou odvedl se senátorskými dialogy i monology, ozvala se třetina oslovených, což považuji v hektickém volebním týdnu za pěkný úspěch (pokud se ozvou nějací opozdilci, dostanou ještě šanci? nebo je termín termínem a basta?).

Kaleidoskop, který se nám naskytl, je opravdu hodně pestrý a diskuse pod senátorskými blogy velmi výmluvná.

Od příspěvků ostřílených senátních matadorů často chřestících omšelými frázemi, které jim už snad přešly do krve, až po osobně laděné příspěvky nových tváří přicházejících z komunální politiky, kde mají ve svém okolí ke konkrétním problémům nejblíž, si čtenář mohl udělat slušný přehled o úrovni budoucích zástupců.

Přečetla jsem poctivě všechny vstupy a kdybych si měla vybrat, kdo mě zaujal svým příspěvkem nejvíc, tak to byla berounská kandidátka V. Kovářová z Chýně, pro osobní uvěřitelnost, přímočarost a snad mohu říci i upřímnost vyjádření. Mohu se domnívat, že jako senátorka by byla natolik osobností, že by si dokázala obhájit svůj názor v nějaké konkrétní věci i proti straně, kterou zastupuje. Na nějaké drobné nedostatky v problematice rozpočtového určení daní a ve znalostech kofinancování eurodotací ji, pravda, v diskusi laskavě upozornil Vlk, no ale člověk se pořád učí….

Ještě jednou díky panu editorovi za poučný nápad k zamyšlení. Za dva roky se obměňuje další třetina senátu………
21. 10. 2010 | 21:42

učedník napsal(a):

Příspěvek paní Venhodové na mě působí dobře, jako zubařka se asi věcem dokáže na zoubek podívat. Působí v místě svého rodiště, to je sympatické. V senátě je sice potřeba poněkud nadregionálnější a nadčasovější přístup, ale cesta do něho je u ní transparentnější.

Pan Škromach se neprezentuje, možná mu stačí, jak zapůsobil v době, kdy prosadil vyšší daně pro živnostníky. Mnozí z těch, kdo se v té drsné době snažili postavit na vlastní nohy, pověsilo živnost na hřebík a rozšířilo řady nezaměstnaných. Všude. Pro začínající podnikatele to možná neplatilo tak tvrdě, ale to od něho nebylo slyšet, ač by to mohlo trochu zmírnit negativní pověst, kterou si tím vysloužil. Nyní, doufejme, v končící krizi jde dost o to povzbudit snaživý podnikatelský duch, víru v návratnost investic, a nevím, zda by to bylo možné od něho čekat.
21. 10. 2010 | 21:57

učedník napsal(a):

Tak jsem si docela přál, aby Senát, ač se v něm v principu věci očekávají spíš moudřejší svébytné osobnosti, poněkud barevně vyvažoval politiku Parlamentu a tím přispěl k větší rovnováze, o níž jde. Ta přinutí politiky soustředit se k co nejlepšímu řešení, tedy více objektivně.
Jenže když vidím jména Palas, Škromach, Mládek, vidím, že je to spíš sen, že by spěl život v naší zemi k rovnováze, spíš lze očekávat další zablokování. Snad Besta, Maštalíř, Gawlas, či další, ale neprezentovali se.

Ať to dobře dopadne. Pro nás pro všechny.
21. 10. 2010 | 22:15

Prognostik minulosti... napsal(a):

Dnes jsem viděl v Hodoníně veliký bilbord VV,který protestuje proti aroganci na radnici,která tam je neúnosná díky arogantním karieristickým zastupitelům a představitelům města.

Je neuvěřitelné, že dnes rozdávali reklamní letáky jen s kandidáty z ODS a ČSSD.

Je to asi tak, jako kdyby voliči byli zváni na derby Sparta Slávie.

A o tom jsou volby celostátně.

Ti co nastolili totalitu a aroganci, namísto demokracie,
nás zvou na jejich pravidelné a tradiční obhájení koryt.

Samozřejmě za vydatné podpory jejich politických rowdies.

Problém je v tom,že voliče už politické derby Sparta-Slávie dávno nezajímá.
21. 10. 2010 | 22:18

Alex napsal(a):

Pane Hálku - pro mne jste se sám odrovnal tím sběračem funkcí. Předpokládám, že stejný náhled budete mít na senátora Kuberu. Já na senátora Kuberu takový náhled nemám, jakkoli to není můj ideál.
Pane Žáku - klobouk dolů, mohu hodnotit jen podle tohoto Vašeho projevu a pověsti pana Palase. Ač bych rád viděl většinu v senátu na straně ČSSD, Vás bych volil. Normální projev člena ODS a kandidáta do senátu se tady v této akci pana Stejskala nevyskytuje, Vy jste výjimkou a pro mne velmi příjemnou výjimkou.
Paní Venhodová
Politika je politika a některé vaše vejšplechty loví holt tu nižší signální soustavu - mne to neoslovuje.
Čím to, že tolik kandidátů ODS má nucení pojmout svou kandidaturu jako kádrovácký posudek svého oponenta?
Jsem na Vás zvědav, zda budete tak čestně stát svému slovu a odmítnete jakékoli finanční požitky funkce senátora - vyplývá mi to jednoznačně z Vašeho srovnání třetího. Podle mého názoru patříte do té kuchyně a měla byste v ní i zůstat - nejen pro to kádrování, ale třeba i pro takovou drobnost - Pokud byl Škromach živ jako odborářský funkcionář z nějakých peněz, pak to nebylo z peněz daňových poplatníků, ale z peněz odborářů.
Abych pravdu řekl, nechápu lidi Vašeho typu - kandidátský projev je u Vás projevem vašeho ega, kde místo, abyste nechali hodnocení kandidátů na voliči, činíte to za něj a ten kádrovácký rukopis zapřít nelze. U Vás všech mám pocit, že mi chcete diktovat jaké slovo má mít jaký význam a rozhodující má být to Vaše pojetí. Pohrdání odbory nepovažuji paní zubařko za dobrou kvalifikaci pro demokraticky uvažujícího politika.
21. 10. 2010 | 22:25

poste.restante napsal(a):

Předvolební leták paní Venhodové obsahuje naprosto stejné zdůvodnění a dokonce i stejné fráze.

Takže pokud z té kuchyně, kam si zašla "utřídit myšlenky" nevolala rovnou do tiskárny, pak zjevně a zcela nepokrytě lže.

Své zdůvodnění "proč právě já" měla už dávno vymyšlené předem.

Mně to k utvoření názoru stačí.
21. 10. 2010 | 23:40

Northern Lights napsal(a):

Kdybych bydlel v Bruntále pane Žák, tak bych Vás asi volil. I když ODS poslední dobou nemusím.Pořád lepší aleternativa než arogantní Palas.Stydím se za toho hejtmana. Tady na Ostravsku když se řekne Palas tak to znamená něco jako Gross nebo Řebíček, něco jako nejhrubší podoba arogance moci..Korupce.
Ale stejně nevyhrajete, nechápu lidi z Bruntálu že Palase budou volit.
22. 10. 2010 | 06:40

dedek napsal(a):

Zajímavé, kdy vlastně paní doktorka vykonává zubařskou praxi? Nebo kdy vykonává veřejnou funkci, když je to vlastně nadstavba její práce a de facto koníček? Ale co, prachy se sypou úspěšně z obojího, byť se nic nevykonává na sto procent že? Naprosto perfektní představení práce a vyčůranosti pravicových politiků. Kdyby tak ještě alespoň potom káplo místečko v nějaké dozorčí radě to by se pane koníček ještě prohloubil. Přece peníze jsou až na prvním místě že? No a abych si to pojistila, přece nebudu dělat obyčejné plomby zadarmo!! To se musí zatrhnout! A koukejte mně zvolit, protože tam bydlím!
Pan Žák zase oplývá sociálním cítěním, na což se můžeme zeptat v jeho okolí. Haló!!! Jaký je pan Žák? A sakra až tady odpověď asi slyšet není. A pane Žáku, doporučil bych Vám přestat kouřit, protože to přeháníte když z bohatých náhrad a platu musíte 200 000 Kč splácet 15 let.
No pokud máte opravdu sociální cítění, což takhle vystoupit z ODS a nepodpořit protisociální opatření? No to asi půjde těžko že? Oni ty penízky budou přece jen milejší.
22. 10. 2010 | 07:32

stále rebel napsal(a):

Účast na hlasování senátu - 66. Alena Venhodová Hodonín 56,3 %

http://kohovolit.eu/cz/sena...

Na funkcionářku a koaliční stranu slabé.
22. 10. 2010 | 09:38

Belgičan napsal(a):

Vlku,

Vám se nepletou už jen písmenka, ale i myšlenky. Alespoň co se Olomouce týče jste naplácal dost nesmyslů. Nejspíš ani nevíte, kde se Olomouc nachází.

Mimochodem to vaše Íčko bylo v posledních parlamentních volbách vykroužkováno. A to voliči ODS z Olomouce. Tohle Íčko se cpe na post ředitele Fakultní nemocnice v Olomouci(bude se tam investovat). Kdo myslíte, že mu tam pomůže. Řadový senátor za ODS a nebo hejtman za ČSSD známý(Vám tedy ne) mafián Tesařík?

A co se olomoucké radnice týká:
ODS, TOP09 a KDU mají dohromady 23 z 45 mandátů. Kdo je tedy podle Vás vítěz? ČSSD, s kterou by šli jen komunisté do koalice?

Váš komentář se dá shrnout do pěti slov.

Pindy blbý pindy tupá agitka.
22. 10. 2010 | 14:48

Hartnett napsal(a):

Belgičan se značně upachtěně snaží v odesáckém stylu, čili po langrovsku sočit na kandidáta opozice mlhavými náznaky až urážkami - třeba tím stále se opakujícím slovním spojením mafián Tesařík. Opakování není v podání íčkařů matkou moudrosti, ale je to v goebbelsovkém stylu - "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou". Tak jako se nemění modus operandi odesáckého agitátora, tak se nemění ani jeho zarputilé mlčení na dotaz, čím může své dehonestující narážky a urážky doložit.
Prostě - metody práce odesáckých agitárů jsou stejné, jaké byly u jejich předchůdců v NSDAP a KSČ a používají i stejné nevybíravé metody a zastrašování jako nacističtí ordneři - dnes se jim říká vajíčkáři, kteří stejně jako někdejší ordneři napadají mítinky jiných stran.
22. 10. 2010 | 18:39

Hartnett napsal(a):

Ještě k tomu, co si říká Belgičan - zkuste někdy nebýt nemyslící agresivní arogantní přívrženec strany tunelářů, protože na vaše výlevy se velmi přiléhavě hodí vaše vlastní charakteristika

Pindy blbý pindy tupá agitka.

Uvědomte si, jako Olomoučáci bychom měli být více zticha, protože naši političtí sourodáci určitě nezanechali v národě moc příznivý dojem - ať už to byl Langer (krycí jméno Íčko) nebo Paroubek. A jestli si myslíte, že Hálek bude lepší, tak vám už teď prozradím, že chlap, který nemá vlastní program a jediné, čeho je schopen je uboze a dětinyk napadat svého politického protivníka (zcela v duchu metod Langera), tak takový chlap opravdu nebude ani dobrý člověk, ani dobrý politik.
22. 10. 2010 | 18:51

Belgičan napsal(a):

Hartnett,

nejspíš nejsi z Olomouce a nebo se nestaráš o místní politickou scénu. V opačném případě nevíš co meleš, popř. patříš mezi těch pár zaprodanců na zdejší politické scéně.

Scéna jak v olomoucké ODS, tak v olomoucké ČSSD je rozpolcená. Dalo by se říct, že se v obou stranách jedná o boj mezi starou gardou a mladýmy straníky.

Pan Hálek se pravda doposud nikdy a nikde neprojevil. Nepřiklonil se v ODS ani na jednu a ani na druhou stranu. To je ten nejmarkantnější rozdíl mezi Hájkem a Tesaříkem.

Tesařík symbolizuje v ČSSD politika staré gardy - tuneláře. Veřejně známé(tedy i pro Hartnett pokud by se ráčil informovat) jsou pronájem kancelářských prostorů pro krajský úřad v budově jeho bratra, několikanásobně vyšší krajské dotace vysoké škole jeho bratra, ve srovnání s dotacemi pro jiné VŠ v Olomouci, prodej městských pozemků jeho bratrovi mezi ulicemi Kosmonautů a Kavaleristů za 16 mio Kč bez jakýchkoliv podmínek(a výběrového řízení), přesto, že zde byl investor, který chtěl platit 15 mio Euro a dalších 85 mio Euro investovat(v první fázi).

Pokud to někomu nestačí pro to aby chápal můj důvod varování před volbou Ing. Tesaříka do senátu, tak bych mohl pokračovat.

Nevím proč bych měl být zticha. Dle mého názoru je v Olomouci dostatek lidí co jsou zticha i za mne.
Svůj názor budu prezentovat i přesto, že se mi to nějaký Hartnett snaží znechutit.

Prostě lidé, jako pan Ing. Tesařík nepatří do senátu. To je můj názor.
23. 10. 2010 | 00:16

car insurance virginia napsal(a):

I have been browsing on-line more than three hours as of late, but I never discovered any attention-grabbing article like yours. It’s lovely price enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made just right content material as you probably did, the web will probably be much more useful than ever before. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance</a>
11. 08. 2011 | 11:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy