Senátorské monology III

21. 10. 2010 | 15:40
Přečteno 2767 krát
Volební obvod Kutná Hora: Jaromír Strnad (ČSSD) versus Zdeněk Nováček (TOP+STAN)
(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)


Zdeněk Nováček píše:

Proč bych měl být zvolen.

Jsem lékař s jedenatřicetiletou bohatou praxí. Prošel jsem v nemocnici na chirurgii v Kutné Hoře i Čáslavi od sekundárního lékaře až po místo primáře chirurgie.

Nikdy jsem nebyl v žádné politické straně. Nyní kandiduji, protože jsem nespokojený se situací v celé společnosti, nejvíce nespokojenosti cítím ve zdravotnictví, kde je naprostý chaos.

Po dvaceti letech vlády obou dvou velkých stran je konečně někdo jiný na ministerstvu zdravotnictví. Konečně je i cítit změna v celé společnosti, zejména u mladých. Je možné provést změny. Ukončit předražené stavební investice, předražené nakupování přístrojů a vybavení, které není racionálně využíváno.

Je třeba konečně investovat do toho nejcennějšího, a to jsou lidé. Naštěstí máme stále zkušené, vzdělané i nadšené mladé lidi.

Chci se podílet na této změně. Co nejvíce potlačit zkorumpované a pomáhat zejména mladým, nezkaženým, pracovitým lidem.

Mám plné zuby stavu, kdy jsou výborně placení lemplové, zatímco vynikající odborníci jsou likvidováni. Mám dost mafii, které ovládají a korumpují města, republiku.

Dvacetileté rozdělení moci mezi staré strany způsobilo tento stav. Lidé mají obavy ze svobodného projevu svých názorů. Dnes nejsou postihováni a utiskováni režimem. Strach o zaměstnání však působí daleko silněji.

Volení zástupci si berou radnice i stát jako zdroj svého obohacení. Za krásnou stránkou mohutných investic je schována stránka úplatků.

Pokud chtějí lidé změnu, jdou se mnou. Vím velmi dobře, že pozice senátora není taková, aby mohl měnit nesmysly a trestat zlo. Jde o jedno: morální klima společnosti. Bez slušných lidí a morálky ve společnosti nelze čekat na zlepšení. Může být sebelepší legislativa, vždy se najde cesta, jak přijít k moci a penězům.

Chci kultivaci celé společnosti. Naše divoká současnost nám všem ničí naše duševní zdraví.

Pokud chcete změnu, máte mne jako možnou alternativu. Žiju a pracuji mezi lidmi, vím, jak se jim těžce žije. Vím o problémech lidí z okraje společnosti, ale i těch bohatých. Znám celý senátní obvod z přímého kontaktu. Dostanu se i do nejmenších samot.

Toto jsou všechny důvody, proč kandiduji.

Děkuji za možnost vyjádření.

MUDr Zdeněk Nováček

***


Volební obvod Pardubice: Jiří Komárek (ČSSD) versus Miluše Horská (Nestr.)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)


Volební obvod Ústí nad Orlicí: Petr Šilar (KDU-ČSL) versus MiloslavSoušek (ČSSD)

(první kandidát odmítl s odůvodněním, že k Aktuálně.cz nemá důvěru, druhý na nabídku nereagoval)

Volební obvod Blansko: Jozef Regec (ČSSD) versus Zdeněk Peša (KDU-ČSL)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Volební obvod Jihlava: Miloš Vystrčil (ODS) versus Vratislav Výborný (ČSSD)
(druhý kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)


Miloš Vystrčil píše:

Aktuálně.cz chce zajímavou a přitažlivou formu vysvětlení

Aktuálně.cz se rozhodlo poskytnout na stránkách svých blogů prostor pro autorský text všem, kdo se ve druhém kole senátních voleb ucházejí o hlasy svých voličů. Cílem autorského textu má být voličům pokud možno nějakou zajímavou a přitažlivou formou vysvětlit, proč by autor měl být tím správným zástupcem v Senátu.

Zároveň Aktuálně.cz předesílá, že neopublikuje tiskové zprávy, výňatky z předvolebních materiálů či texty, kterými jsme se již někde prezentovali.

Protože téměř každý z kandidátů do Senátu má svůj web a pravděpodobně již během své kampaně napsal desítky textů, nejedná se o úkol právě jednoduchý.

Otevřeně přiznávám, že pro mě se jedná o úkol takřka nesplnitelný. V nadsázce napsáno, jedinou možností by bylo, kdybych svůj text „Proč kandiduji“, který jsem zveřejnil na svém webu www.vystrcil.cz například zrýmoval nebo přepsal do nějaké jiné netypické literární formy. Protože toho však nejsem schopen, nezbývá mi než pro obyvatele volebního obvodu 52 (okres Jihlava, Dačicko, Slavonicko) důvody své kandidatury do Senátu znovu z mého webu v podstatě přepsat.

Jmenuji se Miloš Vystrčil a ke své kandidatuře mám čtyři hlavní důvody:

Znám to tady a jsem tady doma
Narodil jsem se v Dačicích, na letní tábory jsem jezdil ke Slavonicím, celý život žiji v Telči, do Třeště jsem jezdil hrát fotbal, v Jihlavě posledních 10 let s manželkou pracuji a v Polné mám velkou spoustu přátel a často a rád tam jezdím na návštěvy.

Nechci, aby se na náš region zapomínalo
Náš senátní obvod (okres Jihlava, Dačicko, Slavonicko) má svá specifika a v Praze na ně s oblibou zapomínají. Při tvorbě zákonů chci dát pozor na to, aby byly dobré i pro náš region.

Nejsem nováček – mám zkušenosti
Byl jsem starostou i hejtmanem i městským a krajským zastupitelem. Byl jsem středoškolským učitelem a nyní učím regionální politiku a rozvoj na vysoké škole v Jihlavě. Znám naši politiku ze všech stran a leccos se mi na ni nelíbí. V Senátu bych chtěl toto vše zúročit.

Cítím podporu rodiny, svých přátel a kamarádů
Politika se profesionálně nedá dělat bez kvalitního zázemí a podpory. Letos budu 25 let ženatý, manželka a naše dvě dospělé dcery, prababičky i pradědové mě kdykoliv je potřeba usměrňují a navracejí okamžitě zpátky na zem. Již dva roky jsem sám šťastným dědečkem. Děti a mladí lidé mi dávají energii, cítím se mezi nimi moc dobře.

Miloš Vystrčil

***


Volební obvod Brno-město:Václav Božek (ČSSD) versus Stanislav Juránek (KDU-ČSL)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Jak vidno, důvěru k Aktualne.cz mají spíš pravicoví politici, jen jsou asi mnozí líní vůbec něco sepisovat.

V zásadě se kandidátům ČSSD nelze divit, že se nechtějí prezentovat v tomto prostředí, které vytváří mylný dojem, že jde o platformu nezaujaté debaty, ale ve skutečnosti zde mají nadproporcionální zastoupení pravicoví voliči, protože mnoha levicově smýšlejícím občanům se z chování a názorů zdejšího osazenstva určitě zvedá žaludek, počínaje dětinskou snahou vzbudit dojem, že Paroubek je vážně podezřelý z atentátů v Chorvatsku, přes neuvěřitelné upírání postavení demokratické strany KSČM až po perverzní pojednávání o sociálních problémech nebo komické vydávání proslovů bývalých konzervativních myslitelů, dnes povrchních agitátorů, za vzácné myšlenkové klenoty.

Jako kandidát bych se také obával prezentovat svá stanoviska v tak podezřele se chovajícím médiu, to je jako ve sportu hostovat v cizím prostředí v rozhodujícím zápasu.
21. 10. 2010 | 17:27

stejskal napsal(a):

Čekal jsem, koho něco podobného napadne, pane Viléme.

Ale upřímně, Vás jsem netipoval :-)

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 17:36

Vilém napsal(a):

Pane Stejskale
Já jsem se vyjadřoval k možnosti, že to napadlo kandidáty. Přinejmenším já bych se bez znalosti takového média a se znalostí pravicových médií obecně obával například, že můj text poskytnou s předstihem oponentovi z ODS, aby proti němu mohl lépe argumentovat.

Osobně si myslím, že Vy byste to neudělal, ale když nějaké médium dělá humbuk třeba kolem chorvatské pseudoaféry Paroubka, obecně bych v jeho korektnost neměl důvěru a myslel bych si, že jsou tam i lidé ochotní porušit profesní etiku.
21. 10. 2010 | 17:42

stejskal napsal(a):

Já Vás nekritizuji, pane Viléme, ani Vám to nevyvracím, ani nevyčítám.

Prostě konstatuji, že mne napadlo, že to zde někdo napíše. Měl jsem pár vlastních tipů, kdo by to mohl být, ale Vy jste mezi nimi nebyl.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 18:03

Tenco napsal(a):

I tito nástěnkáři (p)odvedli svou virtuální práci skvěle a jistě se těší , až se po vyčerpávající debatě s komentátory zdejších blogů ocitnou na hromádce neaktuálních blogů v kyberprostorové staré kůlně.

V očekávání jsem s pozdravem.

Stejskal
Ten název "senátorské monology" je trefný.
To je Vaše práce, anebo nějakého agenta s teplou vodou ?
21. 10. 2010 | 18:51

Vilém napsal(a):

Pane Stejskale,
mohu Vás uklidnit - nic si z neúspěchu svého tipu nedělejte, Vy se mýlíte i v daleko důležitějších věcech. ;-).
Hezký večer
21. 10. 2010 | 19:01

stejskal napsal(a):

Bezpochyby, pane Viléme ;-)

Hezký večer i Vám.

Pane Tenco,

zaměstnávám několik agentů s teplou vodou (platím je ze svého, ale nikomu to neříkejte ;-)

Vám i ostatním též hezký večer.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 19:08

Tenco napsal(a):

stejskal
Buďte bez obav. Zachovám se stejně jako oni kandidáti. :))

Mějte se.
21. 10. 2010 | 19:12

vlk napsal(a):

K Dr. nováčkovi-za kterou partičku že pane doktore kandidujete? A máte plné zuby mafií? A dobrého placení lemplů a špatného pracovitých?
No nějak mi d ělá problém si vzpomenout , která tvář je hlavním , skutečně tím hlavním obličejem téhle party provařených ksichtů.. Není to ten člověk, který má ve vysoké funkci na ministerstvu financí člověka, který byl pravomocně odsouzen pro krácení daní? A nemá jako náměstka jiného člověka, který je silně v řečech kvůli serii zbrojních zakázek?
A ministr zdravotnictví prý má jeho důvěru? Jistě, je to osobně slušný člověk, ale pokud šlo o lékařské platy neudělal pro doktory, zejména mladé, , vůbex, ale vůbec nic. Doktoři si zachování tabulek museli vybojovat sami: Až hrozbou hromadného odchodu do ciziny. Ostatně , tenhle exodus vůbe c ještě nepominul. Nepamatuji ŽˇADNÉHO ministr a zdravotnictví, kterému by hrozil tak masový odchod lékařů jako teď tomu, kterému věří pan Nováček.

Noa pan vystrčil? Celkem sympa´ták. Jenže napsal agitku jako z mého nejčernějšího , pardon, nejmodřejšího snu.
Horší už vyrobil jen Sušický a ten z Holomóca.
Takže - zatím bronzová pane vystrčile. Ale jako člověk se mi takhle docel a líbíte. Takže buďte v klidu. Lišku od zelených jsme si podával daleko více a mám ho taky za celkem sympatického člověka.
21. 10. 2010 | 21:50

Alex napsal(a):

Pane Nováčku, vlk Vám dává zaslouženě sežrat ty vaše fráze. Ono totiž tak, jak jste to pojal, znamená, že s lemply nechcete mít nic společného. Ovšem pro mne je takovým transparentně jasným lemplem ve Vašem slova smyslu jistý Kalousek. Volba Vás - pro mne ne.

Pane Vystrčile, pro mne jste příjemnou výjimkou v projevu na rozdíl od většiny kandidátů z ODS a z dálky na mne působíte seriózně.
Přesto bych dal přednost vašemu protikandidátovi - jednak si přeji v dnešní situaci vetšinu ČSSD v senátu a druhdy nemám důvod si myslet, že by nebyl seriózní také. Pokud by šlo o kandidaturu na hejtmana, voli bych Vás.
21. 10. 2010 | 23:06

Alex napsal(a):

Jen ještě pane Vystrčile přidám jeden důvod pro volbu Vašeho oonenta - měl byste doplatit na podporu Vašeho šéfa paní Lianě Janáčkové.
21. 10. 2010 | 23:35

dedek napsal(a):

Pane doktore, dlouho jsem už neslyšel tak dobrý fór. Jen mně zaráží, že od vzdělaného člověka. Jste nespokojený se situací v našem státě a s tím, že zde vládly dvě staré strany a konečně se našel někdo nový. Asi jste vzdělaný ale operovat bych se od Vás nedal, protože jste asi slepý a to podobně jako John, který nikdy nebude vládnout s dinosaury. Pokud léčíte tak, jako jsou noví lidé v nové straně, tak potom nás hůh ochraňuj. Člověka s takto zcestnými názory volit by byla sebevražda. Pane Vystrčile, máte bohaté zkušenosti, na politice se Vám leccos nelíbí ale to uvádíte všichni z ODS ale zatím s tím nic neděláte. A ta rodina? to je opravdu dojemné, obzvláště ty prababičky a pradědové. Nevíte náhodou kdo rozpoutal tu hysterii mezi generacemi? Umíte se jen vtírat a žebrat, pokud potřebujete hlásky ale potom? Modrý pták roztáhne křídla a přes ně nevidí ty dole.
22. 10. 2010 | 07:51

Elisabeth napsal(a):

Musim uprime rici, ze nerozumim tomu, ze nejaky lekar, potazmo chirur, se chce venovat na 100% politice. Jak muze stihnout takove dve zamestnani na plny uvazek? Nebo se vzda zcela sve praxe lekare? Po zkonceni mandantu, po letech, se zase muze vratit na pracovni misto? Lekar si muze udelat nekolikaletou prestavku? Nekdo mu ho bude drzet? Nebo si najde misto nekde jinde? Nebo bude nadale napr.chirutg a ve volnem case se bude venovat senatni praci. To by muel mit ale volno velmi casto.
Proste jen nevim.
22. 10. 2010 | 11:51

Mac napsal(a):

je to špatný, polovina lékařů vezme roha ta hranice a druhá půlka prevexluje do politiky. Jdu k bábě kořenářce pro nějaký bylinky....

mimochodem, páni doktoři, vám se nechce poctivě makat, že tak houfně prcháte ke korytům v politice?
22. 10. 2010 | 21:23

car insurance rates napsal(a):

I just like the helpful information you supply to your articles. I’ll bookmark your weblog and check once more right here regularly. I am reasonably certain I will be told many new stuff right right here! Best of luck for the next! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">massachusetts auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 23:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy