Bakala nenakupoval majetek OKD od státu, ale od Karbon Investu

23. 04. 2011 | 07:22
Přečteno 7283 krát
Se zájmem jsem si přečetl rozhovor s panem Martinem Luxem ze sociologického ústavu Akademie věd, který ve čtvrtek vyšel na serveru Aktuálně.cz pod titulkem “Expert: Prodat Bakalovi byty před deregulací byla chyba”.

Titulek neodpovídá obsahu rozhovoru ani skutečnosti. Expert pan Martin Lux v rozhovoru neříká, že by stát panu Bakalovi jakékoliv byty prodal. Skutečnost je taková, že pan Bakala ani jeho společníci od státu nikdy žádné byty ani jakýkoliv jiný majetek OKD nekupovali. Pan Bakala koupil akcie soukromé společnosti Karbon Invest od pana Petra Otavy a Viktora Koláčka, která akcie OKD držela. Podobný dojem, že pan Bakala se podílel na privatizaci tzv. bývalých bytů OKD, mohou vyvolávat i některé jiné formulace v rozhovoru, které se rovněž nezakládají na pravdě.”

Pavel Kočiš,
mediální zástupce Zdeňka Bakaly a Michaely Maláčové

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

nowars napsal(a):

CHudák pan Bakala .Takhle pošpinit jeho čistou duši.
23. 04. 2011 | 08:06

Karel napsal(a):

Pane Kočiš,

několik dotazů :

- proč šel pan Koláček náhle po nabytí statního majetku (za hubičku) do vazby?
- šel do vazby, protože dle dohody nechtěl tento majetek prodat dál (za hubičku) někomu, kdo tuto privatizaci v pozadí řídil?

Jenom spekulace, viďte.
23. 04. 2011 | 08:13

Karel napsal(a):

Pane Kočiš,

ještě, že ten Váš chlebodárce je učiněná dobrá duše, protože

- neodírá najemníky bývalých bytů OKD a nezneužívá monopolního postavení v oblasti trhu s nájemními byty
- nechce vysoké nájemné za z velké části přes 40 let neopravované domy a byty
- respektuje tolik vzývaný trh a chystá snížování nájmů

Naštěstí tu máme vládu, která různými zákony a vyhláškami neumožňuje Vašemu chlebodárci zneužívat toto monopolní postavení (v oblasti není volných 40 000 bytů, kam by zcela spokojení nájemníci mohli odejít).
23. 04. 2011 | 08:50

fred napsal(a):

Pane Kočiši, co jste to za mediálního zástupce, když ani nevíte, že nemluvíte za paní Maláčovou, ale za paní Michaelu Bakala? :-)
23. 04. 2011 | 09:38

BK napsal(a):

Pane Kočiši, měl bych další téma pro dementi.
Mohl byste konečně(vy ev. paní Maláčová)vyvrátit pomluvy, že pan Bakala sponzoroval strany současné vládní koalice?
Pan Kalousek přece odpřisáhl, že jeho strana od Vašeho šéfa nikdy žádné prostředky nedostala a nedostane.
23. 04. 2011 | 09:48

Yosif K napsal(a):

POZOR POZOR levicovi soudruzi. Zatimco spoustu statnich aktiv nakoupili za lacine penize od statu kamaradicci pravicovych politiku, Petr VOTAVA a VIKTOR KOLACEK nakupovali za lacine za srdecne spoluprace SOCIALNE CITLIVYCH SOCDEMACKYCH SOUDRUHU. A pdobne jako maschinenfuehrer Standa - KOUPILI LACINO a VELMI BRZY PRODALI SVINSKY DRAHO.

Takze pokud nekdo chce hledat rozkulacena statni aktiva z "ohromne vyhodne" privatisace OKD - nebylo by od veci podivat se i na konta socdemackych "pratel proletariatu"......

"Pan Bakala koupil akcie soukromé společnosti Karbon Invest od pana Petra Otavy a Viktora Koláčka......"
23. 04. 2011 | 09:49

dalimír napsal(a):

Dobrý den ,krásné velikonoce přeji všem ! Byty v Ostravě a všude jinde v republice byly postaveny pro lidi kteří pracovali pro blaho celé společnosti ! Proto odsuzuji to že součastný systém umožnuje vlastnit tohle bohatství soukromníky ! Je to nehoráznost,tyhle součastné zákony které tohle umožnují aby tihle mamonáři kšeftovali z lidskými domovy ! Vždyt to bylo i za první republiky že soukromník= první jeho kapsa a pak až ti ostatní ! NEMÁM RÁD SOUKROMÝ SEKTOR !!! Dl.
23. 04. 2011 | 09:54

ZAM napsal(a):

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/cyril-svoboda.php?itemid=7989
23. 04. 2011 | 10:02

Yosif K napsal(a):

Pane Dalimire, take preji pekne Velikonoce. Vase prani po navratu vselidoveho vlastnoctvi vseho si muzete snadno vyplnit - na svete jsou jeste 2 rezervace pro bolsevicku utopisty: KLDR a Kuba. Tam jest vselidove vlastnictvi zachovano, i kdyz na Kube se maji privatisovat drobounke zivnosti. Toz - preji Vam spokojeny zivot KLDR - mozna tam na Vas cekaji s chlebem a soli.....
Jinak se zda ze sveho casu bylo narudle volicstvo chacharske - tedy hlavne hornici a jejich steigri - privatisaci primo nadseni. Privatisoval prece VIKTOR KOLACEK - rudy soudruh - byvaly hornik......

No a rudy soudruh prodal akcie modremu soudruhovi a ted se rudy soudruh patrne vali nekde ve vila na Mallorce.......
http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomika/_zprava/133305

Zatímco finančníci zuří, lidé na severní Moravě prodej OKD vítají. Viktor Koláček, šéf Karbon Investu sám kdysi do podzemí fáral. Snad i proto získal sympatie horníků. "Co se týče šachet, ten chlap ví, o čem mluví. Hornictví má v malíčku."

O staronové majitele OKD se však už řadu měsíců zajímavá policie. Viktor Koláček je spolu s dalšími manažery obviněn z toho, že z OKD neoprávněně vyvedl 1,6 miliardy korun.
Stát posvětil jeden z největších obchodů v tuzemském průmyslu. Fond národního majetku podepsal s firmou Karbon Invest smlouvu o prodeji Ostravsko karvinských dolů. Uhlobaroni Viktor Koláček a Petr Votava získali státní podíl v uhelné společnosti za více než čtyři miliardy korun. Karbon Invest dosud držel v OKD mírně nadpoloviční většinu a zbylých 46 procent akcií měl stát. O důlní společnost delší dobu usilovala i investiční skupina Penta, která prodej společnosti OKD zpochybňuje.
Předseda představenstva investiční skupiny Penta Marek Dospiva nešetří na adresu Karbon Investu kritikou. "Jak a z čeho splatí Karbon Invest kupní cenu jednorázově, v plné výši a bez jakéhokoli splátkového kalendáře. Není možné vyloučit, že by zdroje potřebné k zaplacení kupní ceny začal čerpat přímo ze zdrojů OKD. "
"Nechápu, jak může pan Dospiva komentovat situaci ve společnosti Karbon Invest, když s ní nemá nic společného.Doporučil bych mu, aby se spíš staral o své vlastní problémy," reaguje mluvčí Karbon Investu Jiří Hrabovský.
23. 04. 2011 | 10:10

pepa napsal(a):

Bakala je jednou z nejodpornějších osob konce 20.století, IPB a její krach i převedení pod ČSOB a do KBC svědčí o jeho zločinném zaměření, organizování podvodného jednání s vysokým společenským nebezpečím! V normální zemi by byl Bakala 10 let v base! A dostal by doživotí!
V ČR organizuje zločinné spolčení koaličních politiků!
Kdy se u nás činy podvodníků potrestají??? Až bude plná ulice naštvaných lidí!
23. 04. 2011 | 10:15

Dočekal napsal(a):

Yosif K:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-lorencova.php?itemid=11215

Já jen, že zaměňujete příčinu a následek. A to by se vám stávat nemělo. Ono totiž na tenhle problém bylo zaděláno mnohem dříve a levicový soudruh u toho byl jeden - inženýr Vladimír Dlouhý, tehdejší ministr průmyslu a obchodu (ODA, dříve KSČ).
Tady na to není prostor, jinak bych sem vložil něco dokumentů.
23. 04. 2011 | 10:28

Yosif K napsal(a):

Takze preci jen rudy soudruh..... koupil OKD za penize OKD za asistence oranzovych soudruhu ..... a jini rudi soudruzi jej u soudu v roce 2009 DEFINITIVNE osvobodili - jako na Sicilii - "Vysetrovani skoncilo, zapomente........"
Svaze Levicovych potroublencu Ostravska, volte rude soudruhy, ohromne si pomuzete.....

Kradez OKD za 32 miliard Kc pred ocima verejnosti.....
11. březen 2005 ... Viktor Koláček je bývalý člen krajského výboru KSĆ, člověk bezohledný, dravý a hrubý . I lidem, kteří ho osobně neznají (a mohou být rádi).......
23. 04. 2011 | 10:28

Yosif K napsal(a):

Pane Docekale - Vladimir Dlouhy byl trouba - zaridil a neprivatizoval. Samozrejme - clovek nevi zda shrabl ci neshrabl nejaky darek......

Opravdovy genius byl Viktor Kolacek - ten PRIVATIZOVAL, ten predcil 99% pravicovych privatizatoru - a privatizoval za socdemacke vlady. Podobne jako Appian. Zprivatizoval za penize ktere vyraboval z fondu OKD. Zisk plus minus 32 miliard cista ruka.

A levicovi potroublenci jeho nastup jako majoritare OKD vitali jak male deti........
23. 04. 2011 | 10:35

Yosif K napsal(a):

Pane Karle - racte se podivat na inzertni stranky ostravskych realitek. Nikde neni videt, ze by stoupala cena panelakovych bytu vlivem masoveho ozebracovani najemniku vydriduchem Bakalou. Lacinych a volnych bytu je na trhu dost.
Patrne skuhrajici najemnici jsou levicaci - lide, ktere vice bavi SKUHRAT ze uz vse nepatri statu - nez se prestehovat......
23. 04. 2011 | 10:38

Medikolog napsal(a):

Pane Stejskale,

doufám že tato "bloginzerce" je pro Aktualne.cz finančně patřičně zajímavá. Nebo se někdo pokusil A.CZ úspěšně "doporučit" otištění (tohoto a dalších obdob?) jako remedium na stažení (nepodání) drahých...?

Takže Bakala je vlastně filantrop a hudebník (On přeci nic. On muzikant) éé pardon, on privatisátor. Na hudbu si může zjednat koho chce.
23. 04. 2011 | 10:44

dalimír napsal(a):

Dobrý den pane Yosife K ,já kvituji Váš detailní rozbor ohledně bytové situace V OKD ! Kde já bych prosím Vás k těmhle informacích přišel ! Psal jsem o tom proto že mi vadí velká nespravedlnost která se v tomhle mafiánském kapitalismu děje ! Ale tohle je na sáhodlouhé téma ! Kdyby fungovalo vše dle naších představ které jsme měli když se po náměstích v republice vyzvánělo klíči tak by bylo vše OK. Ale bohužel situace v naší rep. dnes vůbec není růžová a měla by se zákonodárci neprodleně řešit ! Na Kubu bych se někdy podívat chtěl to je pravda ale žít tam ? My slované máme úplně odlišnou mentalitu ,to bych si asi těžko zvykal ! Ale jinak Kuba je krásný ostrov a dá se tam v pohodě žít ! Hlavně tam věci,zboží denní potřeby,služby , lékaře ,skoro zdarma ! Mě by stačilo bydlet tam kde ted vládne pan Putin ! Ten si v polititice vede opravdu znamenitě ! Tak bych si to představoval i u nás mít na hradě muže s takovou autoritou jako má on ! Přji Vám pane také moc hezké prožití sv.velikonočních ! Dal.miluj.mír !
23. 04. 2011 | 10:50

Yosif K napsal(a):

No vidite, tak privatisoval rudy soudruh z luna delcke tridy, ktery "sam faral". Hehehe....
Snad i proto získal sympatie horníků. "Co se týče šachet, ten chlap ví, o čem mluví. Hornictví má v malíčku."
A ted ma rudy soudruh v malicku to, ze prodal za mastne penize modremu soudruhovi, reude sousy jej osvopbodili a sam se ted patrne vali ve vile na Mallorce.

A narudle volicstvo na ostravsku veri na narudle idealy a voli dalsi narudle soudruhy......
23. 04. 2011 | 11:39

anti politik napsal(a):

J. Kristus-V pustině jsou kořistí lvů laně a gazely, pastvou boháčů jsou chudí a od jejich heroldů (politiků) slyšíme troubení o vyžírkách a darmojedech. Křesťané ve vládě hlásají, jděte žebrotou a provolávejte slávu a díky vaší vládě!
23. 04. 2011 | 12:19

Yosif K napsal(a):

Pane Dalimire blahopreji Vam ku sdileni iluzi, ze veci ktere jsou v sociku vydavane jakoby zadrmo jsou zdarmo.
1)Na kube jsou temer zadrmo potraviny na pridel - na urovni zachovnuych davek tesne na hranici hladomoru. Potraviny na volnem trhu (prevazne z USA) jsou asi o 50% drazsi nez v USA - v dolarech, absolutne, nikoliv relativne.
2) V CSSR byla dostupnost zakladnich potravin (dotovanych negativni dani z obratu) vykoupena predrazenim ostatnich veci na ktere byla uvalemna treba 400% dan z obratu, takze za barevnou TV Orava jsem kdysi zaplatil 6 mesicnich platu.
3) socialisticke zdravotnicvi zadarmo se zda zadarmo pouze kadrum s rudou knizkou. ostatni museli za operace zadarmo dat nejakou obalku. Pamatuji si jak kamos sel na operaci, donesl operatoerovi flasku francouzskeho konaku a operater mu suse rekl: "Konak nepiji, stavim barak". Ale naivnim soudruhum se ZDA ze zdravotnictvi zadrmo je zadarmo......
23. 04. 2011 | 12:36

dalimír napsal(a):

Pane Yosif K Vím vše je v určitých lidech kteří si myslí že jsou chytřejší nežli ti ostatní ! Ale to je jen vychytralost která je vehementně dere k tomu aby zničili každou možnou dobrou ideu která by mohla být ku prospěchu všem ,hlavně těm slušným lidem a ne jen nějakým podlým karieristům ! Dl.
23. 04. 2011 | 12:52

Dočekal napsal(a):

Po vyžádání souhlasu od svého přítele sem vkládám tyto informace:

V ý p i s
z obchodního rejstříku, vedeného
Krajským soudem v Ostravě
oddíl C, vložka 29253

--------------------------------------------------------------------------------

! ! ! U P O Z O R N Ě N Í ! ! !
Tento výpis má pouze informativní charakter.
Data pro jeho vytvoření byla získána z počítačové sítě INTERNET. V případě, že se domníváte, že obsahuje chyby, obraťte se prosím na rejstříkový soud.

--------------------------------------------------------------------------------
Datum zápisu: 31.května 2006
Obchodní firma: RPG Byty, s.r.o.

Sídlo: Ostrava, Moravská Ostrava, Gregorova 2582/3, PSČ 701 97
Identifikační číslo: 277 69 127
Právní forma: Společnost s ručením omezeným

Předmět podnikání:
- činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence
- silniční motorová doprava - nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti do 3,5 tuny včetně
- výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
- výkon zeměměřických činností
- pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor
- provádění staveb, jejich změn a odstraňování

Statutární orgán:
jednatel: Petr Skrla, r.č. 670421/1888
Praha 2, Vinohrady, Varšavská 516/19, PSČ 120 00
den vzniku funkce: 31.května 2006
jednatel: Anton Aksic, dat. nar. 02.03.1949
Westmount (OC), 31 Av Holton, H3 Y 2EP
Kanada
den vzniku funkce: 1.dubna 2008
jednatel: Martin Ráž, r.č. 670503/0860
Zábřeh, Nemile 153, PSČ 789 01
den vzniku funkce: 1.října 2010
Způsob jednání za společnost: Má-li společnost více jednatelů, jednají jménem společnosti aspoň dva jednatelé společně.

Dozorčí rada:
předseda dozorčí rady: Otakar Jelínek, r.č. 400520/145
Praha 6, K Dubovému mlýnu 2304/4, PSČ 164 00
den vzniku funkce: 4.prosince 2008
den vzniku členství v dozorčí radě: 4.prosince 2008
člen dozorčí rady: JUDr. Pavel Telička, r.č. 650824/2257
Praha 10, Milánská 459, PSČ 109 00
den vzniku členství v dozorčí radě: 4.prosince 2008
člen dozorčí rady: Ing. Pavel Klimeš, r.č. 650119/2170
Praha 4, Borotínská 928/10, PSČ 140 00
den vzniku členství v dozorčí radě: 4.prosince 2008
Společníci:
RPG Property B.V.
Amsterdam, Jachthavenweg 109H, PSČ 1081
Nizozemské království
Vklad: 500 000 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100%

Základní kapitál: 500 000 000,- Kč
Ostatní skutečnosti:
- Obchodní společnost RPG RE Residential, s.r.o., IČ: 277 69 127 vznikla rozdělením zanikající společnosti OKD, a. s. se sídlem Ostrava - Moravská Ostrava, Prokešovo náměstí 6/2020, PSČ: 728 30, IČ: 00002593, na základě projektu rozdělení a smlouvy o rozdělení ze dne 22.5.2006 a přešla na ni část jmění zanikající společnosti OKD, a. s.; část jmění zanikající společnosti OKD, a. s. přešla na OKD, Mining, a.s. se sídlem Ostrava, Moravská Ostrava, Prokešovo náměstí 6/2020, PSČ: 728 30, IČ: 26863154; rozdělením též vznikly následující nástupnické společnosti RPG Trading, s.r.o. se sídlem Ostrava, Moravská Ostrava, Prokešovo náměstí 6/2020, PSČ: 728 30, IČ: 277 69 089, RPG Transport, s.r.o. se sídlem Ostrava, Moravská Ostrava, Prokešovo náměstí 6/2020, PSČ: 728 30, IČ: 277 69 101, RPG Gas, s.r.o. se sídlem Ostrava, Moravská Ostrava, Prokešovo náměstí 6/2020, PSČ: 728 30, IČ: 277 69 119, RPG RE Commercial, s.r.o. se sídlem Ostrava, Moravská Ostrava, Gregorova 3/2582, PSČ: 701 97, IČ: 277 69 135 a RPG RE Land, s.r.o. se sídlem Ostrava, Moravská Ostrava, Gregorova 3/2582, PSČ: 701 97, IČ: 277 69 143, na něž přešla zbývající část jmění zanikající společnosti OKD, a. s.


--------------------------------------------------------------------------------

Tento výpis je neprodejný a byl pořízen na Internetu (http://www.justice.cz).
Dne: 15.01.11 22:49:23
Údaje platné ke dni 14.01.2011, 6:00

--------------------------------------------------------------------------------
*****
Jen si dovolím upozornit na skutečnost, že toto už není výhradně záležitost pana Bakaly. Tento pán ve skutečnosti jen spravuje majetek nadnárodních společností.

Nejzajímavější v tom výpisu je jméno JUDr. Pavel Telička.

Závěry si už jistě udělá každý z vás sám.
23. 04. 2011 | 13:02

Yosif K napsal(a):

Takze pane Dalimile, zivot na Kube i v KLDR ma sve plusy a minusy a zivot v USA ma sve plusy a minusy. Akorat je zajimave ze ty kubanske-KLDR plusy mocne prevazuji zde v Evrope i v USA u ciste salonnich bolseviku zatimco asi 2 miliony Kubancu si jiz zvolily plusy a minusy USA nad plusy a minusy Kuby.

Obcane KLDR maji vetsi smulu nez Kubanci - rezim KLDR lepe hlida pozemni i namorni hranice (minova pole, dratenhindernisy) a utikat pres Cinu se nepodari jen tak nekomu - cisnkou oklikou ze severu na jih Koreje je to pres 4 tisice km.......

Na Kube jsou na pridel i vajicka - v mensim nez malem mnozstvi. A Vanoce se slavi s exotickym Vanocnim Jablkem - to je na volnem trhu - v dolarovych obchodech - import primo z USA.
23. 04. 2011 | 13:08

dalimír napsal(a):

Jo pane ale že nevzpomenete také čínu ! Tam vládnou též komunisté !!! @
23. 04. 2011 | 13:21

Karel napsal(a):

To Yosif :

Od, předpokládám, pohůnka z RPG jsou urážky pikantní ozdobou "diskuze".

Souhlasím ovšem jednou z mála myšlenek, kteou jste byl schopen vtělit do Vaší literární stoky,
a to že, Sobotka odvedl špatnou práci a Standa Gross je tragedie ČSSD.

Jinak si o obyvatele Ostravska nemusíte otíra ústa, Ostravsko je obecně pracovitý region.

Ještě k tomu titulování soudruhu - nepoužívají ho taky v současnosti např. p. Dlouhý, Chrenek na adresu svých oponentů?
23. 04. 2011 | 13:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
"A narudle volicstvo na ostravsku veri na narudle idealy a voli dalsi narudle soudruhy...... "

Kdysi jsem vaše příspěvky četl.
Ale protože příspěvky hňupů nečtu, změnil jsem názor.

Sovětské mafie - Pros - - Tošenovský - Dlouhý - Koláček - Bakala .../eh - v předvečer koupě OKD byl prý jeho celkový majetek jen něco do 10 milionů USD...no nic.../

http://www.ct24.cz/ekonomika/113500-puvod-vzniku-bakalova-imperia-zustava-tajemny/

"...Ze zápisu Nejvyššího soudu amerického státu Jižní Karolína, který na přelomu 2002 a 2003 rozhodoval o rozvodu Zdeňka Bakaly s manželkou Marguerite, totiž vyplývá, že celková hodnota podílu obou manželů v Patria Finance představovala "pouhých" 6 049 475 dolarů. To podle tehdejšího kurzu znamená 240 milionů korun. A o tento podíl by se manželé měli rovným dílem rozdělit. Takže Bakala, stejně jako jeho manželka, by z prodeje Patrie získal zhruba 120 milionů korun. Opravdu tedy banky půjčily Bakalovi takto drtivou většinu ze spekulovaných dvanácti miliard?..."
---------------------------
citace : "Pan Bakala koupil akcie soukromé společnosti Karbon Invest od pana Petra Otavy a Viktora Koláčka, která akcie OKD držela."

"Obchod se uskutečnil jen týden po té, co Karbon Invest zaplatil státu 4,1 miliardy korun za 46 procent akcií. v té době už tato firma ovládající Českomoravské doly měla více než 48 procent akcií firmy. /zdroj - http://hn.ihned.cz/c1-23941490-sazka-na-dulni-firmu-okd-se-bakalovi-bohate-vyplatila

Nu nic, rudý YosifeK.
Ono ale estébáci a kágebáci nebyli žádní pitomci, já vím.
Btw - kádrová razerva KSČ Vladimír Dlouhý dělá dnes poradce Goldmana a Sachse.
Taky narudlý ?

Bla, bla, bla....
23. 04. 2011 | 13:50

blue jay napsal(a):

Dalimire,
Pocitam ze nevlastnis ani soukromy byt. A proto asi z nejakeho panelaku kde si pronajimas byt na ktery skoro nemas, hlasas mir. Lol! Takove uspesne lidi jako jsi ty CR potrebuje.
23. 04. 2011 | 14:46

blue jay napsal(a):

Tenco rad Kyda,
A komu to OKD vlaste Sobotka prodal? A bylo to za trzni cenu?
23. 04. 2011 | 14:49

blue jay napsal(a):

Hele Kydaci?
Muses tu kristalove ciste vysvetlit jak se Gross dostal k tem svejm milionum? Ja to furt nechapu. Snad me poucis. Pochop ze jsem v CR teprve nekolik let a tak toho furt moc nevim. Spoleham na zkusene lidi jako jsi ty..
23. 04. 2011 | 14:55

Tenco napsal(a):

blue jay
Prej mu ty akcie prodal jakýsi vůl , kterému přezdívají "mandrake". No a ten je ukrad ještě většímu volovi, který si zase nechává říkat "moucha na zdi".
23. 04. 2011 | 15:15

Dočekal napsal(a):

blue jay:

Dočekal už vás nezajímá?
Já jen, že to plivání jedovatých slin tady máte povolené. Nedá se totiž prokázat opak.
------------------
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
------------------
Tak tady jste zadání nesplnil. Jestlipak jste musel vracet ten jidášský grošík?

Jo a tohle svinstvo (vaše!) sem budu vkládat do té doby, dokud tady vy budete otravovat slušné lidi. A nebojte, já jsem vytrvalý.
Pokud by mi totiž pan Libor Stejskal začal mazat právě toto, jen by tím dokázal, že se tohle svinstvo děje s jeho svolením.
23. 04. 2011 | 16:15

dalimír napsal(a):

Pane blue jay představte si že mám byt v osobním vlastnictví ale dost jsem se okolo toho naběhal ,nebylo to snadné ! Oproti bezdomovcům jsem za vodou ! Bydlet dnes v nájemním bytě se rovná sebevraždě ! A to ne ! Mám se ještě rád ! Co znám pány domácí tak žádného nemohu pochválit že by se choval uctivě ke svým nájemníkům ! Ale na cigány si v tomhle státě nikdo nedovolí ,malokteří platí nájem a nikdo si s ními neví rady ! Ti jsou v česku nejrozmazlenější z celé evropy ! Jsme k nim moc korektní a navíc všichni s nich připosraní ! Hlavně úředníci na sociálkách ! Není k tomu více co dodat ! Dl.
23. 04. 2011 | 16:38

dalimír napsal(a):

Jo pane blue jay Standa mašinfíra to je borec ! Kdo s nás na něj má ? A navíc zdarma plzenská práva a to už je něco v dnešní náročné době ! Zdarec Dal.mil.mír !
23. 04. 2011 | 16:47

ZAM napsal(a):

"V roce 2004 , před podpisem Smlouvy o převodu akcií OKD a.s. existovala možnost, jak napravit pochybení minulosti. Vláda mohla byty vyjmout z akciové společnosti a nabídnout je k odkoupení nájemníkům. Nestalo se tak . Ve smlouvě pouze stanovila, že v případě prodeje bytů musí nabyvatel prodat byty stávajícím nájemníkům za zvýhodněnou cenu."
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-lorencova.php?itemid=11215
Byla to vláda vedená ČSSD, zastánců pracujících, důchodců a obyčejných lidí. Hubou.
23. 04. 2011 | 17:11

Yosif K napsal(a):

Samozrejme - dobrocinnosti se meze nekladou - Bakala mohl byty hornikum treba rozdat zadarmo kdyby chtel. Kdyby chtel ale on nechtel.
Bakala koupil vse i s bytama - neni prehnane velky lidumil - pravnici mu zjistili, ze byty jsou jeho - tak je drzi, vybira najem. Jestli je to tak spatne, mely by rozhodnout soudy. Ty vsak jiz drive osvobodily rudeho Kolacka, dalsimu nabyvateli BONA FIDE tedy jiz ani nemohou skrabat zada.

Za kolik Bakala koupil nevim, a taky nevim proc zachranci hornictva Kolacek a Votava prodavali, ale lze cekat, ze na tom neschudli. Jak rika socdemacky klasik Standa Gross - lacino koupil - draze prodal....

Nadavani na podezrele privatizace dle politicke barvy nadavajiciho nic neresi. Je zcela jasne, ze po vvlne lacinych privatizaci modrych prisla vlna lacinych privatizaci oranzovo rudych a pri ni slo v pripade Mostecke uhelne a OKD o desitky miliard Kc - pricemz stamilionove provize sly prokazatelne na konta oranzovych soudruhu - jak se dodatecne provalilo ze Svycarska.

Nebylo by tedy od veci, aby se mistni oranzovi prispevatele treba prihlasili do CSSD a zacali tam starat do techto veci, aby se CSSD od stamilionovych "SHIBALU" ocistila - nez budou zase volit CSSD.

Otazka zda se od SHIBALU ocisti pravicove strany se zrovna resi - samozrejme i tam lze tezko rict jak to dopadne, a samozrejme to moc nadejne nevypada.
Privatizovat uz neni co, snad krome zdravotnictvi. Doufam, ze Hegerovi se podari do zdravotnictvi zavest vetsi poradek, ale kdo vi.....
Mimochodem i ve zdravotnictvi jsou predrazene nakupy "barvoslepe" - ani oranzovi reditele se jim nevyhybali........
23. 04. 2011 | 17:41

ZAM napsal(a):

Yosif K:
"Doufam, ze Hegerovi se podari do zdravotnictvi zavest vetsi poradek, ale kdo vi...." Asi sotva, premiér ho chce vyměnit.
23. 04. 2011 | 17:47

Yosif K napsal(a):

Pane Dalimire - Cina je nyni dost asocialni kapitalsiticky stat s velmi ridkou socialni siti, Cinane si plati vetsinu lekarske pece cash, cinane si steri na penzi sami.
Presto tam utika z KLDR spousta lidi - z raje cisteho nefalsovaneho stalisnkeho bolsevismu.

Cina je extremne kapitalisticky stat se slabym rudym naterem na povrchu. Cinske vedeni privatisuje prumysl jak nejrychleji to jde s ohledem na pravdepodobne socialni boure pri jeste rychlejsi privatisaci nez probiha nyni.
23. 04. 2011 | 17:47

pich napsal(a):

Ten Yosif vypadá, jak by měl s tou ostravskou havírnou něco společného. Možná jo, možná ne.
Já jsem nejen fáral ale házel lopatou na Hlubině od r.59 do jara 69. Bydlel jsem rovněž v bytě OKD, za pár a slušně. Kdybych se tam dožil těch Koláčků a jiných rudých či modrých soudruhů, tak bych asi někoho odpráskl.
Naštěstí jsem se zavčas odstěhoval a dobře jsem učinil.
Teď se tady všichni přou, podle barvy svých triček, kdo je větší hajzlík či zloděj.
Já říkám jenom, chce to nový čtyřicátý osmý. Jiná léčba neexistuje.
23. 04. 2011 | 18:04

BRT napsal(a):

Cha,chá..Takže ten Hrabovský,který vedl soudruhy doktory do akce zaplaťte,nebo chcípněte pracoval pro finanční kouzelníky Karbon Unvestu ? Jak se nám ti stejní soudruzi pořád vynořují v boji za práva obyčejných lidí,které očklivý kapitalismus utiskuje.
23. 04. 2011 | 19:01

Honza999 napsal(a):

ZAM

Lžete..

Byty z majetku OKD a.s. již z majetku vyňaty být NEMOHLY. Bylo by to v rozporu s legislativou, rovnalo by se to vyvlastnění (hodnotíte situaci aniž máte ponětí o tom, co zákony vládě dovolovaly). Stát již tehdy v OKD a.s. měl pouze menšinový podíl a tak nemohl rozhodovat o ničem. A proč měl stát menšinový podíl? To se neptejte ČSSD, ale těch, co privatizovali po roce 1993. Část OKD šla do kuponové privatizace, část byla bezúplatně převedena obcím na ostravsku, část si stát nechal (už tehdy se jednalo o menšinový podíl, už tehdy bylo zaděláno). Podíly z kuponové privatizace a podíly obcí se časem sešly v jedněch rukou (kupoňáci "prodali za desetinásobek", obce prodaly, aby měly třebas na plynofikaci, vybudování vodovodů, opravy komunikací apod.).

Stát se tehdy svého podílu v OKD a.s. v podstatě zbavovat, protože byl menšinový akcionář (a mezi námi, hrozilo mu vytěsnění většinovým akcionářem za výrazně nevýhodných podmínek, stejně jako bylo zameteno s menšinovými akcionáři v mnoha dalších případech). Nemohl si diktovat podmínky, za jakých ke transakci dojde, mohl se jen snažit o určení nějakých podmínek. Ty byly ve smlouvě dány (ohledně bytů), ale Bakala je NEDODRŽEL!
24. 04. 2011 | 12:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

YosifK
"...Cinske vedeni privatisuje prumysl jak nejrychleji to jde s ohledem na pravdepodobne socialni boure pri jeste rychlejsi privatisaci nez probiha nyni..."

Lež.
je nutno si přečíst něco o Čínské transformaci - jejím průběhu, o snahách IMF via Čína, o Washingtonském konsenzu...
Čína zvolila naopak cestu rozfázovaných kroků, žádná divoká, překotná privatizace se nekonala.
Privatizace v tomto případě nepředbíhá restrukturalizaci a vytvoření institucionálního rámce pro fungování trhu.
Podobně chce zřejmě postupovat Kuba.
Amíci by měli rychle uvolnit embargo, nebo jinak se jim celý svět bude chechtat.
Což by nebylo dobré.
Extremisti na celém světě by si totiž začli dovolovat víc a víc.
24. 04. 2011 | 15:02

Ládik!!! napsal(a):

Stač si připomenout blog Jany Lorencové: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-lorencova.php?itemid=11215
24. 04. 2011 | 15:28

Ládik!!! napsal(a):

Honza999,
státní byty na Ostravsku (s dispozičním právem OKD) přešly do majetku OKD v roce 1991 zákonem České národní rady. Lidi v bytech o tom ani nevěděli. Nájemníci třeba dostali služební byty od státu (za např. 10 let pracovat u podniku XY) - měli dekrety na státní byty. Dnes mají byty RPG, ani neví jak. Stát házel své lidi přes palubu ihned po 1989. "Stát" v té době - to byli komunisti, kteří přesouvali státní majetek do vlastních kapes. Různými formami. Dnes je hotovo - a očerňuje se nějaký bakala.
24. 04. 2011 | 15:34

Honza999 napsal(a):

Ládik!!!

Co pořád máte s těmi komunisty? To nebyli komunisti, to byli grázlové z prospěchu členové KSČ. Dnešní členové ODS také nemají s demokraty nic společného...
24. 04. 2011 | 18:23

dalimír napsal(a):

V průběhu osmdesátých let min.století již do KSČ brali kde koho ! Převážně se tam cpali převlečení lidovci kteří na popud svých církevních kazatelů v kostelích pak obraceli socialismus v prach ! Vždy jsem tvrdil že převážná většina z nich jsou falešní přisluhovači římsko katol.kléru ! A také se jim podařilo zničit co bylo v republice s velkým úsilím a elánem budováno ! Všechno je v nepochopení určité ideje a špatných lidech ! Dl.
24. 04. 2011 | 22:08

Yosif K napsal(a):

Pane Tenco - v jednom mate 100% pravdu - embargo proti Kube je pro srandu kralikum. Navic si americti farmari vydupali ze embargo neplati na potraviny. Takze Kuba preziva z US potravin v kubanskych tuzexech a z US$ posilanych emigranty z Miami (vetsina rodin "nekoho v Miami" ma a rodina rodine posila, ale ti co nemaji, ti jsou opravdu ma kraji hladomoru. Ovsem to plati nejenom o Kube.)
Ovsem proc kubansti komanci (podobne jako Gahdaffi) nekolikrat za sobou povolili a pak zase zakazali male podnikani nelze vysvetlit jinak nez jejich naprostou ideologickou petrifikaci.
Dokonce nynejsi "nastup" drobneho podnikani je ztizen tim, ze soukromnici nesmi nakupovaty za velkoobchodni ceny (co potom maji prodavat lacineji nez statni maloobchod), ze jsou na ne uvaleny hovadske dane a nesmyslne pausalni poplatky. Nepochybne take pocitaji s tim, ze vrtosivi kubansti komanci jim zase vsechno mohou snadno sebrat.

INTERNI MATERIALY KS CINY ZA VELKEHO TENGA VYSVETLOVALY NUTNOST PRIVATISACE CELEKM RACIONALNE TAK, ze stat je ZOUFALY z toho, ze nevi co s kterymi podniky delat, ze jedina racionelni cesta je dat co nejrychleji na burzu aby misto statu rozhodovala burza. Firmy jejichz hodnota na burze by byla nula jsou privatizovany cca jako Meciar privatizoval na Slovensku (nebo v CR byla tise rozkulacena IPB) - cast akcii se na burzu da a stat doufa ze reditele zbytek podniku rozkradou. Pokud pritom udrzi jakous takous zamestnanost, stat je spokojeny. Proto jsou v Cine stovky tisic podniku ktere jsou formalne druzstevni, mestske nebo statni, ve skutecnosti jsou jiz nevratne potichu zprivatizovany sikovnymi rudymi reditely.

Pokud si chcete namlouvat, ze nekde vitezi stalisnky socik, namlouvejte si to. Faktem je to, ze Cina vyrabi vetsinou lacineji nez Indie pri vetsinou vyssich mzdach. Na rozdil od kapitalisticke Indie, cinsti rudi kapitaliste odbourali veskera odborarska prava a vymozenosti, a osekali na holou kost zdravotni peci a penzijni pojisteni. Cinane si proto setri na penzi sami - proto ma Cina tolik uspor, ze muze nakupovat americke dluhopisy.
Odborarske extraburty typu Indie, ze dva manici nesou naraznik, treti nese sroubovak a ctvrty o tom porizuje zapis v Cine uz davno neexistuji.

Privatisace v Cine vsak mohla probihat pomaleji nez v SSSR protoze Cinani meli cca 15 lety naskok. SSSR se v te dobe uz hospodarsky zhroutila, na pomaly postup nebyl cas.
25. 04. 2011 | 15:38

Yosif K napsal(a):

Pane Honza 999, pokud Bakala nedodrzel smlouvy, mel byt zavcasu zazalovan.
Budto Bakala nebyl zazalovan, nebo soud vyhral. O tom jak funguji soudy v CR zadne iluze nemam. To vsak neni vada kapitalismu. Naopak, cely kapitalismus je zalozen na tom, ze soudy funguji a spravedlive a rychle rozhoduji. Tam kde se to tak deje, maji lide samozrejme vyssi zivotni uroven, nez ve statech kde justicni aparat slouzi napriklad hrstce latifundistu a dustojniku. Nebo hrstce mugabistu rozkradajicich majetek jinych lidi.

Ohledne minoritnich podilu - minoritni podil prevysujici 33.4% se jmenuje blokacni minorita a takovy minoritar meuze majoritari dost zartapet. Socdemaci vsak rudemu soudruhu ze sachty Kolackovi prodali 45%. Celkem za hubicku - hornici preci meli "SVEHO KOLACKA" tak radi.......
25. 04. 2011 | 15:46

zzz napsal(a):

To Yosif K.:
Jak vite, co Vladimir D. "zprivatizoval" nebo "nezprivatizoval", za kolik a kde? Nijak. A kdyby byl, jak pisete "trouba", nemohl by delat zastupce GS pro eassudtevropu and middleeastandsudasien a pomahat GS a ratingagenturam /pres Recko/ potapet euro! A v posledni dobe indicke banky. Vykonny komanc! Extravykonny,
a bez skurpuli! Pravy, nefalsovany!
To jen Cesi jej meli za "nejpopularnejsiho pravicoveho politika".
25. 04. 2011 | 16:53

ZAM napsal(a):

Honza999:
Měl byste vážit slova. Samozřejmě nelžu, protože jsem nic netvrdil, jenom jsem citoval. Zato lžete Vy, Bakala nic neporušil. Asi o tom moc nevíte.
25. 04. 2011 | 18:39

Yosif K napsal(a):

Pane ZZZ: Dobre, Vladmir Dlouhy, byvaly komanc a za sociku student Katolicke University v Leeuwen, neni trouba ale karierista a uspesny manager v investicnim bankovnictvi. A neni vylouceno, ze dostal sem tam nejakou provizi od privatizatoru.
Kolacek, rudy soudruh delnickeho puvodu, za vlady ORANZOVYCH soudruhu zprivatizoval 32 miliardovy majetek za penize privatizovaneho podniku (OKD). Mam takovy matny dojem, ze dtto se povedlo oranzovym soudruhum i v Mostecke Uhelne pres Appian -jen tam slo o ucetni hodnotu patrne jeste vetsi.
Kbyby se doly prodaly primo Rio Tinto, nebo Billitonu, stat mohl byt bohatsi o 100 miliard Kc.
Kbyby se Plzensky Prazdroj vydrazil primo SABu za konkurance dalsich pivnich gigantu, stat by byl bohatsi o dalsich 20 miliard Kc.
Snaha vydupat ceske kapitalisty ze zeme za kazdou cenu byla vlastni Vaclavu Klausovi i socdemackym demagogum a koneckoncu i komancum, kteri drzeli palce svym rudym reditelum. Tak ted mame ceske kapitalistu delnickeho puvodu (jako osvobozeneho ode vseho krome penez rudeho Kolacka) i nedelnickeho puvodu (Bakalu) atd atd.
Opet se potvrdilo, co je statniho, je budto hrube zneuzivano nebo rozkradeno. A to i rudymi i oranzovymi soudruhy.
A oranzovi lidicci kteri chteli za zprostredkovani schuzky s oranzovymi ciniteli "pet v ceskych na stole" jsou osvobozeni - protoze pouzivali "KODOVOU MLUVU". Hehehe......
26. 04. 2011 | 12:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy