Senátorské monology V

18. 10. 2012 | 20:19
Přečteno 1952 krát
Volební obvod č. 71 - Ostrava-město, Leopold Sulovský za hnutí Ostravak a Karel Sibinský za ČSSD
(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Karel Sibinský píše:

V komunální politice se na rozdíl od svého protikandidáta pohybují dlouho nejen díky působení na radnici nejlidnatějšího ostravského obvodu Jih. Tím, že jsem s občany v každodenním kontaktu, velice dobře znám jejich skutečné problémy. Mnozí z nich za mnou denně přicházejí na úřad, hovořím s nimi na společných akcích, které pro ně pořádáme, spoustu problémů vysvětluji prostřednictvím dopisní či e-mailové korespondence.

Skutečnost, že mě lidé znají jako starostu, je ale u voleb pouze relativní výhoda. Při řešení problémů mají občané představu, že šéfuji policii, stavebním úřadům a dalším institucím a přitom se často jedná o věci, ke kterým jako představitel samosprávy nemám přístup. Lidem se to těžko vysvětluje a jejich nespokojenost se pak může projevit i u voleb, protože ti spokojení nemají důvod chodit k volbám a za něco děkovat. Pan Sulovský se o nic takového starat nemusí. Důležité je, co kdo pro lidi udělal z pozice zastupitele a tady si myslím, že mám rozhodně navrch. Vždyť při posledním výzkumu spokojenosti se životem na území obvodu téměř devadesát procent občanů odpovědělo, že se jim na Jihu žije dobře. Obvod se mění před očima, je dlouhodobě nejčistější v Ostravě.

Co říci na adresu svého protikandidáta? Pan Sulovský se ukázal jako zdatný soupeř. Obdivuji ho jako sportovce za to, co dokázal, nicméně kandidatura do Senátu je úplně o něčem jiném. Domnívám se, že bez jakýchkoliv zkušeností z komunální politiky nelze na celostátní úrovni uspět. Zaznamenal jsem názory, že hnutí Ostravak je jakousi regionální odnoží Věci veřejných, kterým už občané jednou naletěli, že pan Sulovský je nastrčenou figurkou mecenáše Semeráka podobně jako byl Radek John mediální tváří Víta Bárty. Ale nic z toho nechci komentovat, protože do zákulisí tohoto hnutí nevidím a o skutečných motivech mého protikandidáta téměř nic nevím. Nejsem si ani jistý, zda na území obvodu Jih vůbec žije.

V Senátu se chci angažovat ve třech oblastech. Tou základní je bezpečnostní situace, chci se zasadit o to, aby povaleči žijící ze sociálních dávek přestali terorizovat občany, kteří se živí prací, řádně vychovávají děti a platí nájem. Pachatel trestného činu nemůže mít větší právní ochranu než oběť, kriminálu by se pachatelé měli bát a ne se na něj těšit. Další oblastí je sociální politika a v neposlední řadě bych chtěl usilovat o silnější pozici obcí jako jsou hazard, rušení nočního klidu a další jevy spojené s pouliční kriminalitou. Ti, kteří mne znají, vědí, že nepatřím mezi ukázněné zvedače ruky, při prosazování svých názorů se nepotřebuji radit se stranickými sekretariáty.

Jde o to, zda si veřejnost do Senátu zvolí známé osobnosti z televizní obrazovky, které s politikou nemají nic společného, neumí se v této problematice orientovat, takže jen sotva v Praze něco prosadí. Věřím, že rozumně uvažující volič ocení zkušenosti a výsledky z komunální politiky.
***

Senátní "duel" z volebního obvodu č. 75 - Karviná mezi Petrem Víchou a Miladou Halíkovou na těchto stránkách najdete ZDE

Volební obvod č. 77 - Prostějov, Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jindřich Šnejdrla (ČSSD)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Senátní obvod č. 80 - Zlín, Tomio Okamura (NK) a Stanislav Mišák (ČSSD)
(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Stanislav Mišák napsal:


Úvodem mi dovolte poděkovat všem voličům, kteří se rozhodli podpořit mně v prvním kole voleb do Senátu Parlamentu České republiky. Vážím si Vaší důvěry. Jako možný zástupce volebního obvodu 80 a Zlínského kraje budu mít v Senátu větší šanci pomoci našemu regionu. Proto prosím voliče, aby přišli k volbám i ve druhém kole, které se uskuteční tento pátek a sobotu 19. a 20. října. Volební lístky voliči neobdrží do poštovních schránek, ale budou jim vydány přímo ve volební místnosti. Děkuji také všem, jejichž kandidáti nepostoupili do druhého kola, že zváží mou podporu.

Senát byl zamýšlen jako legislativní pojistka, jako ústavní instituce dbající úplnosti a správnosti schvalovaných zákonných opatření. Má nezastupitelnou roli při výkonu zákonodárné moci. Senát by však měl být také jakousi „prodlouženou rukou“ krajů pro jejich zákonné iniciativy. Proto by měli být v Senátu více zastoupeni lidé, kteří za sebou mají kus vykonané práce pro obce či kraje. Senátor musí vědět, jak zákony v praxi fungují, jaký mají dopad na praktický život.

Chci v Senátu podpořit naše úsilí o další rozvoj regionu a kraje. Chci být takříkajíc advokátem těch řešených záležitostí, které se nás dotýkají, a které jsou navrhovány se znalostí potřeb místních obyvatel. Také mi jde o nabídku vlastních znalostí a zkušeností ve prospěch většího celku. Senát však neskýtá jen možnosti pomoci regionu a kraji, ale také možnosti, jak naplňovat program sociální demokracie, který klade důraz na tvorbu podmínek pro důstojný a plnohodnotný život všech obyvatel. Většina z nich je dnes konfrontována s kroky vlády, které míří zcela opačným směrem. Škrty podvazující rozvoj podnikatelského prostředí, tím rostoucí nezaměstnanost a klesající reálné příjmy na straně jedné, omezování podpory a zvyšování daní, které krátí rozpočty rodin na straně druhé. Současný tristní stav mi nemůže být lhostejný. Na úrovni kraje se pro změnu snažím dělat vše, co mi funkce hejtmana umožňuje. O totéž budu usilovat také jako senátor, který má v tomto směru více nástrojů.

Veřejnou službu vykonávám 28 let. Práci veterinárního lékaře jsem opustil v roce 1994, kdy jsem byl zvolen starostou a to jsem byl již čtyři roky členem zastupitelstva. Již tehdy jsem měl vizi, že se Otrokovice stanou městem regionálního významu. V čele města jsem stál dvanáct let. Dokázali jsme se nejen dostat z následků nejhorších povodní a záplav v historii města, ale hlavně naplnit představu, se kterou jsem do starostování šel – Otrokovice patří mezi významná regionální centra ve Zlínském kraji. Neustrnout a posunout Zlínský kraj na pomyslném žebříčku regionů v rámci sjednocené Evropy, to je myšlenka, se kterou jsem šel i do funkce hejtmana. Jsem rád, že se nám mnoho z našich záměrů podařilo splnit.

Profesí jsem veterinární lékař, srdcem sedlák, rozumem pragmatik a životními zkušenostmi člověk, který ví, že každý problém má řešení, jen se musí hledat, vidět věci v co nejširších souvislostech, nemít klapky na očích. Dobře znám potřeby místních obyvatel a oni znají mě. Na Valašsku po celý život žiji a pracuji. Jsem zdejší rodák, mám tu historické kořeny a rodinné zázemí.

Nikdy nejsou všechny dveře zamčené. Jde jen o to pořád brát za kliku a hledat ty odemčené dveře skýtající pomoc. Nevzdávat se.

Co tedy nabízím? Za Vaši důvěru svou poctivou práci.

MVDr. Stanislav Mišák

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Midori napsal(a):

Okamura je tepenná krev, Mišák je žilní krev.
*
Na novinkách je následující příspěvek autora Milana Czakera, Březová, dovolím si citovat:
ČSSD si musí nejdříve uvědomit co chce.Brzo dopadne takhle na Zlínsku.Podle dnešních povolebních jednání dal hejtman Zlínského kraje za čssd vale komunistům a na 99.9 procent bude ustanovena koalice ČSSD-ODS-SPOZ-GAZDÍKOVA UTOPIE 09.Tohle je tvrdý podraz pro levicové voliče.Mišák s tímhle prohlášením ještě nepřišel,jelikož je před druhým kolem voleb do senátu,ale dohoda je de facto oficiální.(dnešní výsledky jednání Ivana Mařáka a Stanislava Mišáka kde Stanislav Mišák prohlásil,že do koalice s KSČM nepůjde na 100 procent).
** konec citátu.
Z televizní konfrontace jsem měl lepší dojem z pana Okamury. Zdejší milionářští přispěvatelé mu ovšem na chuť nepřijdou.
18. 10. 2012 | 22:03

Lála napsal(a):

Pan Sulovský může být čestný, pracovitý člověk, ale bez schopnosti komunikovat v politice nic nedokáže. Škoda.
18. 10. 2012 | 22:09

Občan napsal(a):

Midori,

ten podraz na voliče nechystá ČSSD "jen" na Zlínsku, ale zatím to vypadá, že celostátně. Pokud se to potvrdí, pak spáchala politickou sebevraždu a nezbude nic jiného než usilovat o vítězství KSČM ve volbách do PS PČR. Protože když nevyhraje rozumná alternativa, lidé BUDOU DONUCENI hledat zastání u extrémistů. A to by bylo zlé.
18. 10. 2012 | 22:37

český maloměšťák napsal(a):

Fyziognomicky mi nesedí ani jeden.
Ale to jistě není rozhodující.
Rozhodující je přeci program , přednes, postoj a poskok.
18. 10. 2012 | 22:57

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Jsem zdejší rodák, mám tu historické kořeny a rodinné zázemí."

Ať žijí (da zdravstvujut) všichni dobří rodáci! A že jich na valašsku žije!
My jsme Valaši, jedna rodina -padouch nebo hrdina?

U nás na vysočině je to némlich to samé, ale hejtman Běhounek se nakonec nechá přemluvit svými bývalými spolustraníky. Možná to bude lepší než kdyby se nechal přemluvit od špičkových (TOP) vyjednavačů - není žádný dědek a baba už teprve ne. Když to nevyšlo do senátu, tak aspoň do kraje. Copak to jde vyžít dneska z penze? Jakmile si někdo zvykne na všemožná privilegia, tak už se dolů nechce.
Nechtěla jsém, musela jsém...
19. 10. 2012 | 04:30

Ládik!!! napsal(a):

Pane Mišáku, máte v textu rozpor. Pracujete po celý život a přitom jste s prací sekl už v roce 1994.
19. 10. 2012 | 06:41

Ládik!!! napsal(a):

Ale abych Vám nekřivdil - jako veterinář jste možná pracoval se skotem, to se hodí i dnes.
19. 10. 2012 | 06:44

Saltzman napsal(a):

Pokud je kdo dobrý starosta, pak nechápu, proč by se měl stát senátorem. Jen pokud senátor není povinný postup v kariéře. Kariéra - to je motivace! Kariéristé jdou za službou lidu? To jsou mi noviny!

Co starosta, primátor, to člověk angažující se politicky a snažící se dostat výš. V Česku se to bere jako norma. Kdo by ze starostů neměl ambice na senátora, ten podezřele dřepí na postu, protože nepochopitelně netouží po vyšším. Něco určitě na tom svém starostování má, když se ho tak drží. Budou to určitě prachy - myslí si český občan.

Kdysi v pradávnu byli rychtáři. Ti byli ze vsi a nějak se střídali sedláci mezi sebou. Rozhodně nemohli ani doufat, že budou dělat politiku. Šlo jen a pouze o obec a jejich obyvatele. Doba pokročila a když někdo má pracovat pro obec, pak je předpokládané, že politicky se angažuje a snaží se dostat stále výš a výš. Ze starosty pokračuje do parlamentu a nebo přeskočí parlament a přímo jde na senátora. Občané, kteří ho měli za starostu, jakoby povinně musí podpořit jeho volbu. Starosta je tak vykopnutý výš a nezavazí dalšímu adeptovi na starostování.

Takto nám rostou kádři a nahoře se městnají do davů. Za těch dvacet let kádrů vyrostlo neurekom. Senátorů už je kopa a přetékají i do EU, kde může eskalovat politický převis kádrů. Tam se jich vejde... V Česku by mohl za nějakou dobu vzniknout problém, co s těmi všemi kádry. Předně žádný z nich není nějaký leckdo a proto musí mít příjem tomu odpovídající. Budou také potřebovat své poradce a sekretáře, řidiče a podržtašky. Zaměstnanost to sice pozvedne, ale z čeho platit ty zástupy kádrů a jejich zaměstnaných?

Měla by se zavést preventivně nějaká daň na udržování kádrů. Ty senátory nebude možné časem uživit. To by si měli pracující i OSVČ i drobní živnostníci uvědomit a zajistit potřeby kádrům!
19. 10. 2012 | 07:58

Xury napsal(a):

Pro Občana:
"... nezbude nic jiného než usilovat o vítězství KSČM ve volbách do PS PČR. Protože když nevyhraje rozumná alternativa, lidé BUDOU DONUCENI hledat zastání u extrémistů. A to by bylo zlé. " - Možná vám se to tak nejeví, ale pro mnoho vašich spoluobčanů jsou komunisté extrém.
19. 10. 2012 | 09:08

Xury napsal(a):

Pro Saltzmana:
pokud se neplatu, tak starosta a rychtář jsou funkčně dost odlišné osoby. Rychtář byl od cca 16. století něco na způsob šéfa městské policie.
Pokud lokální politici nebudou stoupat do vyšších pater celostátníé politiky, tak je logicky potřeba se ptát, kdo tam tedy má jít? A to mám na mysli v první řadě zákonodárné sbory.
19. 10. 2012 | 09:14

Občan napsal(a):

Xury,

v tom samozřejmě máte pravdu. Stejně tak je pro mnoho občanů extrémistickou stranou TOP 09.
Ale KDO tedy by měl nahradit současnou vládní katastrofu? Mnoho z nás doufalo, že by to mohla být ČSSD; jenže se naše doufání ukázalo být lichým. A měly-li by to být strany jako je DSSS, tak to bych opravdu hodně nerad.

Ad rychtáři - to byli vrchností DOSAZOVANÍ správci obcí vč. měst, kteří vykonávali veškeré správní funkce v obci a na nižší úrovni i právo. Teprve ve vrcholném středověku jsou ve městech, kde vznikly městské rady, volenými správci. Stále to však je kumulovaná funkce správní, justiční a pořádková. Jak jste právně uvedl, až po Koldínském se rychtářství stává ve městech spíše pořádkovou funkcí. Na vesnici ale rychtář funguje až do josefínských reforem stejně jako ve středověku a stále to je funkce obsazovaná vrchností.
Starostové, to je záležitost moderní doby - tedy období po správních reformách ze 2. pol. 60. let 19. století. Páně Saltzmanovo srovnání je proto věcně nesprávné.
19. 10. 2012 | 10:24

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

fzionomie obou pánů Sulovského i Sibinského mi je celkem lhostejná, ale důležité je to, zda chtějí pro lidi něco dobrého dělat. Zatím mi připadalo, že Ostrava Jih běží tak nějak sama, ale možná je za tím opravdu práce pana Sibinského. Pana Sulovského neznám a jestli někdy jako první vylezl na Montblanc, tak ho to přece nekvalifikuje v práci pro lidi, jde spíše o individualistu. Na tu horu vylezl sám. Individualisté by se do politiky hlásit neměli. A Hudy sportu jsem si také skoro nikde nevšimla, ale to je podružné. Ještě bych upozornila, že v Praze pan Bém se také prezentoval jako sportovec horolezec.
19. 10. 2012 | 10:49

Xury napsal(a):

Pro Občana:
upřímě řečeno nevím, co je na TOP09 extrémního. Nepředpokládám, že by to bylo DSSS, ta je zcela mimo, což ukázaly i volby. Co se výměny vládní koalice týče, tak předpokládám, že ji nahradí ČSSD + ??. Nicméně bych rád zdůraznil, že to jaké jsou strany závisí jen na občanech. Nikdo sem nepřiletí z Marsu, aby nám je "očistil".
19. 10. 2012 | 10:50

Viola napsal(a):

Lákíku a ty Ostravany Sulovského a Sibinského znáš?
19. 10. 2012 | 10:51

Občan napsal(a):

To se, Xury, velice pletete.

Když se podíváte na výsledky krajských voleb ve Vanďáku, Mostě, Chomutově a jinde na severu, tak tam získala DSSS mezi 4,5% - 14% hlasů. A protože se situace bude dál zhoršovat, je reálné nebezpečí, že podobné výsledky může získat i ve sněmovních volbách; čím později budou, tím spíš.

TOP09 Vám nepřipadá extrémistická?
Mně třeba ano. Asociálností, snahou rozvrátit stát, zběsilým zadlužováním, proválcováváním legislativních paskvilů (viz. dnešní informace o "chybě" v zákonech o 2. pilíři), krytím zlodějen a korupce, lhaním, likvidací ekoomiky prostřednictvím absurdního zdanění spotřeby - a ono by se toho našlo ještě víc.
19. 10. 2012 | 11:58

Xury napsal(a):

Pro Občana:
ad TOP09 - to je věc názoru, kde končí racionální šetření a kde začíná asociálnost, zběsilé zadlužování by (podle dosavadních informací) za ČSSD bylo ještě zběsilejší, chybu v zákoně o 2.pilíři údajně udělal někdo ve sněmovně a ne ministerstvo, krytí korupce a lhaní podle mne u této strany nepřevyšuje míru obvyklou u ostatních stran. Co se zvyšování daně ze spotřeby týče, tak za poslední tři roky zvedala sazby DPH většina evropských zemí. Kromě toho osobně fandím spíše nepřímým než přímým daním - o důvodech jsem tu už psal dříve.
19. 10. 2012 | 14:09

Ládik!!! napsal(a):

Viola -
Sulovský je horolezec po zenitu, neškodný, ale podle mě si chce spočnout a zvednout základ na důchod, Sibinský je horší případ - viz http://www.siuda.ic.cz/podivna.htm (pan Siuda je novinář v důchodu).
19. 10. 2012 | 16:49

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Fyziognomie jedince je jedna z mála věcí, kterou neumí vyspravit píárko ani oblečení nebo mimika přetvářky.

Osobně neznám ani jednoho z kandidátů - proto jsem se vyjádřil jen k tomu, co je zjevné /líbivá hesla či fráze umí vyprodukovat kdekdo/

Pojmy individualista či kolektivista jsou konstrukce, které nic nevypovídají o tom, jakou přidanou hodnotu člověk v sobě nese a jak ji umí vyjevit tak, že je to přidaná hodnota nejen jemu či nějaké mafii.

Ostrava Jih je tedy O.K ? Vše běží jak má ?
Tak proč teda riskovat změnu ? Proč se švec nedrží svého kopyta ?

Kde vlastně leží ten JIh ? Někde u hory Ararat ?
19. 10. 2012 | 20:18

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
..."Pana Sulovského neznám a jestli někdy jako první vylezl na Montblanc,.."
Violo!
Ježišmarjá, mezi horami Mont Blank a Mont Everest je trochu rozdíl...
:)
20. 10. 2012 | 00:08

Viola napsal(a):

Bestia triumphans

pro mě je hora jako hora a není to důležité.
20. 10. 2012 | 19:20

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

"Ostrava Jih je tedy O.K ? Vše běží jak má ?
Tak proč teda riskovat změnu ? Proč se švec nedrží svého kopyta ?

Kde vlastně leží ten JIh ? Někde u hory Ararat ? "

No změna se asi nekoná a možná by se ani nekonala. Nedělejte, že neznáte Ostravu-Jih největší městský obvod snad v celé republice. Podle vizáže občas volím a oba kandidáti mi připadli docela podobní, i když každý vlastně vypadá jinak :-).
20. 10. 2012 | 19:25

Viola napsal(a):

Ládíku

Pan Sulovský vypadá už tak nějak opotřebovaně a to, co napsal Siuda může být pomluva, napsal to i někdo jiný?
20. 10. 2012 | 19:34

Ládik!!! napsal(a):

Viola -
teď už je to jedno, Polda má base camp v senátu.
20. 10. 2012 | 23:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy