Odpověď Martina Veselovského Václavu Klausovi ml.

18. 01. 2013 | 14:27
Přečteno 13135 krát
Host včerejších 20 minut Radiožurnálu, ředitel gymnázia a základní školy PORG pan Václav Klaus ml. žádá ve svém blogu na Aktualne.cz ode mne jako moderátora omluvu za „inkvizičně laděné otázky, napadání“ a „obhajování organizace Vlajka“. K tomu musím připomenout, že pan Klaus zveřejnil určitá vybraná fakta . Radiožurnál ho poté požádal, zda by ve 20 minutách tato fakta a svoji interpretaci těchto faktů vysvětlil. Pan ředitel souhlasil. Ve zmíněném rozhovoru jsem mu položil sérii otázek, kterými jsem se snažil zjistit, jak došel ke svým závěrům. V pořadu 20 minut Radiožurnálu je to běžně používaná praxe.

Termín „inkvizičně laděné otázky“ musím proto odmítnout. Co se „obhajování Vlajky“ týče - z přepisu je zřejmé, že i zde jsem pouze tvrzení pana ředitele konfrontoval s jinými historicky uznávanými názory. Což je ostatně jeden ze základních principů novinářských rozhovorů.

Jinak řečeno pane řediteli, nevím za co bych se Vám měl omluvit. Ještě si dovoluji zdůraznit, že ani jeden z dvojice Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman není „mým prezidentským kandidátem“.

S pozdravem,

Martin Veselovský

ČRo 1 Radiožurnál

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

modrý edvard napsal(a):

Pořad jsem slyšel, s názorem autora souhlasím.
18. 01. 2013 | 14:31

Čech napsal(a):

Všichni víme že celá redakce ČT volí Kárla von Kalouska,stejně tak jako celá redakce ČT lobovala za jeho americký RADAR.

A proto volíme Zemana,protože českým prezidentem musí být Čech a ne nějaký slouha cizích zájmů z Bilderbergu!
18. 01. 2013 | 14:43

Ládik!!! napsal(a):

Pořad jsem taky slyšel, s názorem autora rovněž souhlasím.
18. 01. 2013 | 14:47

ld napsal(a):

Martin Veselovský je jedním z nejlepších novinářů vystupujících v České televizi.
Klausovic rod je taky v žebříčku nej, avšak přesně v opačném spektru.
18. 01. 2013 | 14:47

Mascotte napsal(a):

Českým prezidentem musí být Čech! Znělo včera v hospodě od mého mírně přiopilého kamaráda. Jeho otec je slovenský Maďar od Dunaje a matka je Polka z Těšína.
18. 01. 2013 | 14:48

PB napsal(a):

Myslím si, že jablko nepadlo daleko od stromu.
Václav Klaus ml. začíná v ofouklosti, oseklosti a voraženosti dohánět mílovými kroky svého povedeného tatíčka. Ten je taky celoživotně neukojený a všichni by se mu měli neustále omlouvat. Důvody hledejme v rodině. Jak otce VK tak syna VK asi málokrát přehnuli přes koleno a nevyprášili jim pozadí až do stravitelné pokory.
Být matkou velkého Vašíka, propadla bych se hanbou za to, jak se téměř čtvrtstoletí namachrovaně, přezíravě a arogantně chová ke všem. Ten výraz opovržení a výsměchu doufám může být v budoucnu řádně potrestán.
Pane Veselovský, vy jste jistě slušně vychovaný člověk. Neděláte ale "tak trochu" zbytečnou práci, když se špiníte s evidentně nemocným člověkem? Máte strach o práci? Bojíte se strejců a kmotrů kolem jeho papá? Myslím, že z nich brzy nezbyde víc než z hromádky popela.
Proč si zvete takové osoby?
18. 01. 2013 | 14:49

myrta napsal(a):

Ano pane Veselovský,jste tím nejlepším co ČT má.
Važte si toho a jen tak dál.
Na Drtinovou mám alergii,Moravec v tom lítá,aby se zavděčil vrchnosti.
Není nad to zachovat si čistou tvář morálně a tím i profesionálně.
18. 01. 2013 | 14:51

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Veselovský,
výborně.
Svojí korektnostní a profesionalitou jste i tentokrát odkryl Vašeho respondenta dokonale.Zvlášť u rodiny Klausů (ale nejen v tomto případě) je to neobyčejně užitečné.
Pokračujte, udržte si svoji špičkovou úroveň a nepodlehněte tlakům.

Díky.
18. 01. 2013 | 14:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 01. 2013 | 14:54

Era Can. napsal(a):

Nějak nechápu, proč by pracovník veřejnoprávního média měl obhajovat politika - jednoho z kandidátů na prezidenta.

Odpověď si má přece zajistit kandidát sám. Moderátor ji může jen zprostředkovat.

A pokud se to nepodaří, musí kandidát trpělivě počkat, až na něj při nějakém vystoupení opět vyjde řada.

Takto dělá ČRo službu (a velmi drahou službu, kdyby si to měl zaplatit) pro jednoho z kandidátů.

ČRo jako veřejnoprávní médium má naopak v případě pochybností, náznaků, nařčení s nenulovou pravděpodobností samo šťourat a pátrat a výsledky investigativního pátrání zveřejňovat. To je v zájmu veřejnosti. Ne nutit toho, kdo předložil nějaká fakta a důkazy, aby uznal, že to protistrana popírá.

Je to podobně absurdní, jako kdyby někdo předložil důkaz naznačující, jak jeden z kandidátů kradl a ČRo nutilo tohoto člověka uznat, že to kandidát popřel místo aby pátral, co je na tom pravdy.

A pro smutné obveselení nakonec - vsadím se, že Veselovský popíral, že Schwarzenberg neumí slova hymny. To by tak odpovídalo masáži veřejnoprávních médií v ČR.
18. 01. 2013 | 15:00

resl napsal(a):

pořad jsem neslyšel a moderátor má pravdu. po těžké šikaně ve výchově Klause ml. se mu dají některé hlouposti prominout. Ovšem usedne-li Zeman na trůn a ODS si pojistí soudy a policii, může mu stoupnout hřebínek. Lekci o své neomylnosti dostal včas, dosud se mu klaněli tatínkovy přátelé ze společných krádeží, tak není zvyklý na odpor.
18. 01. 2013 | 15:00

hanah napsal(a):

Proč uvádíte, že ani jeden z kandidátů není vaším favoritem? Nechápu souvislost.
18. 01. 2013 | 15:08

marxík napsal(a):

Pro zorientovaného pana Veselovského.
Cítil byste potřebu standardně novinářsky pracovat a konfrontovat názory pana Klause s jinými historicky uznávanými názory , kdyby pan Klaus představil Vlajku jako známou protikomunistickou organizaci, tečka?
Prosím, nezneužívejte v případné odpovědi neexistence očního kontaktu, který by odhalil červené zbarvení Vašeho nosu a slechů.

A votom to je.
18. 01. 2013 | 15:13

Livie napsal(a):

Pan Veselovský odvedl velmi profesionální práci. Kéž by všichni žurnalisté takto fungovali. Vašku, tos neměl. Asi Tě vydědím :-(
18. 01. 2013 | 15:15

Bestia triumphans napsal(a):

Čech napsal(a):
..."A proto volíme Zemana..."
?
Kdo, my?
Osazenstvo v ulici Politických vězňů, číslo 9, 3. patro?
:-)
18. 01. 2013 | 15:15

ld napsal(a):

hanah,

to lidé odkojení jedem Klausů nepochopí nikdy, takže si s tím nelamte hlavu.
18. 01. 2013 | 15:16

resl napsal(a):

teď poradce z Hradu Payne, není schopen na čt 24, odpovědět, kdo se podílel na amnestii. Strašné, trapné, zoufalé nic neříkající výmluvy. Zaorálek chce jen veřejnou odpověď od ústavního činitele, podle zákona o informacích. snad rozhovor nezanikne v kanálu. člověk se až stydí za to Payneho koktání, místo aby to bylo naopak.
18. 01. 2013 | 15:16

Luba napsal(a):

No,
pan Veselovský zřejmě patří též mezi novináře, kteří neumí pracovat s prameny, a chytí se toho prvního, co se mu hodí.

Neboť pravil:

"Když jsem se díval do obecně uznávané monografie od autora Milana Nakonečného, která vyšla v roce 2001, Monografie o organizaci Vlajka. Tak on tam píše: "Je třeba rozlišovat Vlajku prvorepublikovou, tedy hnutí nacionalistické vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu a Vlajku protektorátní pronacistickou a udavačskou". A konkrétně zmiňuje: "Karel VI. Schwarzenberg", tedy otec toho dnešního Karla Schwarzenberga, "byl členem první Vlajky, stejně jako řada dalších radikálně naladěných studentů pražské filozofické fakulty a psal do časopisu Vlajka", stejně jako například Viktor Dyk."

Už jsem tu dříve několikrát psal, že Milan Nakonečný není žádný "historik", jak napsal ve svém blogu pan Urban, a jeho publikace "Vlajka" není žádná "obecně uzávaná monografie", jak tvrdí Veselovský.

Milan Nakonečný není historik, ale psycholog.

Nakonečný publikoval spustu nezáživné a nesmírně suchopárně napsané psychologické literatury. Krom toho rád ve svém volném přednáší lidem, kteří jsou považováni za pravicové extrémisty.

Viz např. zde: Přednáška o Radolovi Gajdovi

https://www.youtube.com/watch?v=FJAdztrsEnA

Jan Charvát z kulturního čtrnáctideníku A2 o Nakonečném píše:

"Milan Nakonečný platí za enfant terrible české historiografie. Tento psycholog není jednoznačně akceptován českou historickou obcí.

Rozporuplnost přijetí první (Vlajka) i druhé knihy (Český fašismus) umocnil autorův specifický přístup, ve kterém se odráží jistý souhlas, pokud ne s celkovou fašistickou ideologií, pak alespoň s její kritikou demokracie."

Více zde:
http://www.advojka.cz/archiv/2008/15/jak-ospravedlnit-cesky-fasismus

Urbanův blog, napadající Klause juniora:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18768
18. 01. 2013 | 15:17

franky napsal(a):

Jsem rovněž toho názoru, že pan Veselovský je objektivním a fundovaným moderátorem, což si ale nemyslím o ostatních moderátorech (Moravec aj.)a české televizi jako celku.
18. 01. 2013 | 15:22

rosclays napsal(a):

"Pořad jsem slyšel, s názorem autora souhlasím."
"Pořad jsem taky slyšel, s názorem autora rovněž souhlasím."

Pořad jsem sice neslyšel, ale přesto s autorem souhlasím....:)
18. 01. 2013 | 15:24

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Mno.
1) Vycitat Schwb ciny jeho otce bylo od Klause pitome a jeste pitomejsi je, ze se v tom tak patla.
2) Kdokoli by dnes zastaval stanoviska, ktera reprezentovala prvorepublikova Vlajka (o te protektoratrni nemluve) sel by sedet. Nekolik takovych chudaku, zavrenych za nazor v demokratickem state, slo ven na seniorovu aminu. Kdo z dnesnich hajitelu vlajkare Karla IV. se zastal Ladislava Batory, jehoz nazory jsou proti Vlajce jak program cajoveho klubu?
Srovnej s vcerejsim vyrokem Karla VII, ze dnes by skoncil Benes v Haagu...
18. 01. 2013 | 15:25

Hloupý Honza napsal(a):

Pořad jsem neslyšel, ale s autorem taky souhlasím ...
(manželce se totiž Veselovský líbí více než pan Klaus junior, ač jsem ji marně přesvědčoval, že pro některé typy žen, a to dokonce mnohem mladší než je ona, má pan ředitel obrovské charisma ... díky darům jednoho hodně, hodně charitativně založeného státního managera a snažil se to doložit i fakty o Klausovic rozvodu).
18. 01. 2013 | 15:25

český maloměšťák napsal(a):

Jediný Luba uvedl fakta. Zbytek /nejde o Zemanova fanouška/ - předvolební žvásty.

No nic, kouknem , co dnes hodí pod stůl Fitch a pod.
18. 01. 2013 | 15:26

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Errata: Karla VI.

Resume: Samozrejme, pane Veselovsky, ze nemerite vsem stejne. Tak jak koupete Klause jr., meli byste vykoupat Karla za jeho vcerejsi vyroky o Benesovi.
A hlavne byste nemeli z historie gumovat fakt, ze Karluv otec dlouho podporoval hnuti, ktere je z dnesniho hlediska neprijatelne.
18. 01. 2013 | 15:28

Luba napsal(a):

Veselovský v tom rozhovoru s Klausem ml. pokračuje:

"...

Martin VESELOVSKÝ, moderátor:
..., pane řediteli, my si možná nerozumíme. Já vám tady nepředkládám žádné moje hodnocení. Já jsem vám citoval opravdu renomovaného autora, který napsal monografii, která je citována dalšími historickými kapacitami v této zemi, to je celé.

Václav KLAUS, ředitel Soukromého gymnázia a základní školy PORG:
No, tak co vám na to mám pane redaktore říct. Je spousta dalších historiků, kteří vám zase řeknou něco jiného a jako myslím lidé, kteří v té době žili a podobně. Najdeme tam řadu, řadu lidí, teda i té vaší prvorepublikové Vlajky, kteří..."

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/vaclav-klaus-mladsi-nechci-podporovat-ani-jednoho-z-kandidatu--1163076

Co dodat?

Veselovský zřejmě považuje pana Urbana, novináře vyhozeného z Českého rozhlasu 6 pro střet zájmů, za "historickou kapacitu" a psychologa Milana Nakonečného, sympatizujícího s fašisty, za "renomovaného autora".

Ještě jsem neslyšel o tom, že by nějaká "historická kapacita v této zemi" citovala Nakonečného ...

Pan Veselovský by si měl méně vymýšlet a více myslet, jinak z něj nebude ani dobrý stranický, natož nestranný novinář.
18. 01. 2013 | 15:30

český maloměšťák napsal(a):

Jinak ale souhlasím s názorem, že lustrace předků je kravina.(nicméně REAGOVAT na lži a polopravdy je nutné !!!)

Dnes mně jeden takový balík sdělil, že PRÝ je předseda TOP 09 přímým potomkem Přemyslovců.
MNo - já bych se nedivil, kdyby někdo před volbama přišel s tím, že Přemysl Otakar I. chtěl ihned po návratu z emigrace již tehdy založit pravicovou stranu a to vytunelováním biskupských říšských mandátů.... a nazvat ji TOP 1212.
18. 01. 2013 | 15:33

sos napsal(a):

Tak pani Millerova jsme svedky posledni "mobilizace" mafianske rodinky Klausovic. A podle toho jak Capo di tutti capi ceske politiky po listopadu 1989, VK senior a jeho nepovedeny synek VK junior kopou kolem sebe hlava nehlava, zrejme je signalem, ze po amnestii tatinka mafianu a kmotru dostava rodinka strach z moznych dusledku- treba trestni stihani papa mafiosa, atd.? Povazuji za nehoraznost, aby tito privandrovalci- predkove VK prisli do Jiznich Cech nekdy kolem pulky 19. stoleti do okoli Nepomuku. Zmenili si jmeno...shodou okolnosti shodne s jmenem jedne vyznamne prazske synagogy? Da se to lehce dohledat. Co kdyby o tom CT natocila porad? Jak kdysi v dotazniku pro Prognosticky ustav AVCR uvedl osobne a vlastni rukou ing. V. Klaus, oba rodice ze strany VK tak i ze strany Livie , roz. Mistinove, byli cleny maticky strany, tj. KSC!? Lzi uz bylo dost i zrady na ceskem a moravskem lidu. A k tomu VK podporuje ve volbe prezidenta sveho pritele, M. Zemana. Podivne, ze? To jako by ve Francii byvaly pravicovy prezident Chirac navrhoval na budouciho prezidenta Francie, levicoveho kandidata Hollanda, ze? To by jej Frantici asi poslali do blazince. Ne tak u nas. Pricina? Prece mafie neni ani levicova ani pravicova. Milos Zeman je kandidatem mafie a kmotru v CR, proto jej VK tak netrpelive a az okate podporuje.Mafie v CR se citi byt v ohrozeni. A lidi v hornickych hospodach na karvinsku jim to zerou i s navyjakem... Podari se opet mafii v cele s VK vysmat se Cechum a Moravakum? Tot oc tu bezi, mily Watsone!
18. 01. 2013 | 15:33

Pepa Řepa napsal(a):

Martine nemůžete tu leklou rybu-Moravce-nějak vyšoupnout?

Je to hrůza, čas utíká a Moravec se ptá pět minut. Nemůžete mu něco nasypat do pití, aby už byl pokoj?
Klause už neřešte, Vlajku nechte historikům, kdo byl členem není čím se chlubit. Komunista předgotwaldovský je také pořád komunista, stejně vlajkař předmnichovský. Jen mu možná méně smrdí nohy.
Možná stejně.

Bijte je, nicte je, palte je..... má ovšem pravdu, kníže šel za hranu, dekrety nikdo nezrušil. Zatím.
Do něj, pryč se servilitouu!
Já vím, nejde to nejde, Dvořák by Vás poslal jako Železného hlásit, že v Ostravě přeteklo bábě mléko.
Taková je doba, tady o tom také víme svý.
18. 01. 2013 | 15:41

Michal Petr napsal(a):

Pořad jsem si pustil, p. Veselovský byl velmi korektní a souhlasím, že omluvit se má Klaus jr. především Karlu Schwarzenbergovi a možná si uvědomit, kolik lidí silně vnímá Klausovo manipulování s fakty, jeho demagogii a malost. Rozdíl mezi VK ml. a KS je opravdu značný.
18. 01. 2013 | 15:42

Pepa Řepa napsal(a):

Hloupý Honza napsal(a):
Pořad jsem neslyšel, ale s autorem taky souhlasím ...
(manželce se totiž Veselovský líbí více než pan Klaus junior
----------------------
To nemá chybu, Honziku
neviděl jsem, nepřišel jsem, zvítězil jsem
:-)
18. 01. 2013 | 15:45

Hloupý Honza napsal(a):

Manželka říkala, že se ji více líbí Veselovský.

Já ji říkám, ale mladý Klaus dostává na školu 10 miliónů

Ona: Více se mi líbí i Zeman

Já: Ale on dostává 30 milionů

Ona: To už se mi líbí více i ten Schwarzenberg

Já: Ale on dostává 50 miliónů

Ona: Hm, to se mi už více líbí i Danny de Vito

Já (přitvrdil): Ale on dostává 100 mega a ještě má prachy od různých nabobů co mu do školy cpou svoje děcka protože si myslí, že chytrost se dá vyštudovat.

Ona: A věříš, že ten mladý Klaus docela ujde ?
18. 01. 2013 | 15:47

jak vedle říká Vácha: ach není tu napsal(a):

není, co by mě těšilo, i Pámbu tu odmítá být

Myslím, že pro každého, kdo si v klidu PŘEČTE záznam interview, je jasné že pan Veselovský (který je opravdu velmi inteligentní a navíc špičkově trénovaný v technikách manipulativních logických hříček a asertivity) zkouší pana Klause uvařit na dvou tématech, v kterých má sám jen velmi úzký manévrovací prostor.
Tedy, která sám z nějakých důvodů nechce opravdu analyzovat. Což je to, co je na rozhovoru vlastně zajímavé.

Rozhovor je tak partií bleskové dámy mezi profesionálním manipulátorem (bohužel, šlo kdysi o jeden z nejslibnějších talentů televizní žurnalistiky, ale tak to chodí) a člověkem hájícím své hodnoty.
Pan Veselovský si samozřejmě umí srovnat fakta a udělat si odhad pravděpodobnosti, proč by například mohl Zoglman lhát. Je to 99,9 pro Zoglmana a 0,1 proti.
Místo toho staví falešnou alternativu slovo německého poslance proti slovu českého ministra zahraničí. Zapomíná říct, že ten ministr má všechny důvody mluvit ve prospěch svého otce, zatímco pro německého poslance je to pouze výpověď o nějakých pro něj dnes irelevantních historických faktech.

Takhle lze oloupat slupky ze všeho, co pan Veselovský říká. Ale není třeba. Viděli jsme jeho pořady k volbám 2010 a pamatujeme si je.
Jako objektivní novinář má pan Veselovský nulovou váhu.
Bohužel.
18. 01. 2013 | 15:47

sos napsal(a):

Jeste upresneni- privandrovalci z Halice, dnesni zapad Ukrajiny
18. 01. 2013 | 15:47

marxík napsal(a):

Maloměšťák
Kolego, lustrace předků je nepochybně kravina.
Dovolil bych si vám připomenout , že přímým předkem KSČM z matčiny strany je KSČ.
Jsem rád , že jako jeden z mála si tuto skutečnost uvědomujete.
18. 01. 2013 | 15:48

český maloměšťák napsal(a):

Hloupý Honza
A nelíbil by se ji nejvíc tendle ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:BernardMadoff.jpg

Hmm, já vím - nakonec dostal sice 150...ale let.
18. 01. 2013 | 15:55

Pepa Řepa napsal(a):

jak vedle říká Vácha
ale tak je to u Veselovského pokaždé, pokud nedostane košík a povel sedni.
Což-bohužel-bývá často.
Nebezpečný pittbull.
V té české bídě vašíků a klepetek je naprostou výjimkou. Chladný mozek, schopnost improvizace, nenechá objekt blafat své mantry, uhýbat, každého jej tlačí ke zdi.
Tak to má být.

Potíž je, že mu předhazují jen vybrané kusy, chráněné paroháče dostane jiný servilní takynovinář.
18. 01. 2013 | 15:57

resl napsal(a):


je to tak, občas ho sleduji, je dobrý a nenechá se rozhodit. Potřebuje "větší rybu."
18. 01. 2013 | 16:04

Hloupý Honza napsal(a):

to český maloměšťák

Nevím, hned se sebrala a jela shánět nějaký pórek, pork, porg nebo tak něco ...

to Pepa Řepa:

Dík Pepane, chtěl jsem se pochlubit manželce, že jsem pro tentokrát snad zase já pobavil PŘepu, ale jak píši měšťákovi výše, někam odběhla.
18. 01. 2013 | 16:13

Pavel napsal(a):

To : p. Veselovský
V rozhoru s Klausem jr. jste se choval jako aktivistický novinář.
Podle se takto redaktor veřejnoprávního média chovat nemá.

Vy máte moderovat nebo zprostředovat diskuzi. Vaše role není být obhájcem jednoho z prezidentských kandidátů.

Mohl jste si pozvat oponenta názorů p. Klause a pouze moderovat, klást dotazy nikoliv JEDNOSTRANNĚ HÁJIT.

Selhal jste.

PS.
Tímto vůbec nehodnotím soukromý názor Klause jr.
18. 01. 2013 | 16:16

český maloměšťák napsal(a):

"....Nevím, hned se sebrala a jela shánět nějaký pórek, pork, porg nebo tak něco ..."

Je ten pork....teda porg...je košer ?
18. 01. 2013 | 16:24

Arnie napsal(a):

Čech napsal(a):
Všichni víme že celá redakce ČT volí Kárla von Kalouska,stejně tak jako celá redakce ČT lobovala za jeho americký RADAR.
A proto volíme Zemana,protože českým prezidentem musí být Čech a ne nějaký slouha cizích zájmů z Bilderbergu!
18. 01. 2013 | 14:43

Celá tato kauza Klause jun., takto ředitele soukromého gymnasia PORG, nemá co dělat s volbou nového českého prezidenta, ale s charakterem tohoto ředitele PORG, který se tu projevil jako poslední hulvát.

Jinak pane Čech děláte (asi neúmyslně) reklamu panu Schwarzenbergovi!
Samozřejmě že tím nejsprávnějším ČESKÝM kandidátem byste byl VY - už s ohledem na vaše správné jméno. Tak jste to asi myslel, že.
Ó to bychom se měli!
18. 01. 2013 | 16:25

www.facebook.com/sabrina.kocickova napsal(a):

Ke kádrování předků. Pane Klausi no totok?
Píše se že prý: "Dá se říct, že V. Klaus pochází z komunistické rodiny. Oba rodiče byli členy matičky strany. Podobné je to i u jeho manželky Livie, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Livie má stejné komunistické rodinné zázemí. Řeknete si, děti nemůžou za své rodiče. To je sice pravda, ale jenom částečná. V. Klaus se opakovaně hlásil do KSČ, ale měl nevídanou smůlu, komunisté jeho žádost opakovaně zamítli. Že by z obavy z ješitnosti a neskonalé touhy po vůdcovství u páně Klause? Je známo, že V. Klaus byl vzorným pionýrem a jako jediný ze třídy si pořídil hedvábný pionýrský šátek. To mu vlastně zůstalo podnes, jen rudý šátek nahradily vázanky!"
18. 01. 2013 | 16:27

český maloměšťák napsal(a):

www.facebook.com/sabrina.kocickova
Píše se že prý: "Dá se říct, že Tonda Kočička pochází z komunistické rodiny. Oba rodiče byli členy matičky strany. Podobné je to i u jeho manželky Sabriny, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Sabrina má stejné komunistické rodinné zázemí. Řeknete si, děti nemůžou za své rodiče. To je sice pravda, ale jenom částečná. Tonda Kočička se opakovaně hlásil do KSČ, ale měl nevídanou smůlu, komunisté jeho žádost opakovaně zamítli. Že by z obavy z ješitnosti a neskonalé touhy po vůdcovství u páně Kočičky ? Je známo, že T. Kočička byl vzorným pionýrem a jako jediný ze třídy si pořídil hedvábný pionýrský šátek. To mu vlastně zůstalo podnes, jen rudý šátek nahradily vázanky!"
--------------
https://www.youtube.com/watch?v=DDGIRhPNjwU

Kočička na Hrad !
18. 01. 2013 | 16:37

Mascotte napsal(a):

Maloměštáku, víc studovat a číst a až pak plácat kraviny.

Všechny královské rody Evropy a podstatná část naší vyšší šlechty jsou příbuzní Přemyslovců. Můžeme tedy s nadsázkou říci, že teoretické právo na český trůn mají všichni, jen se od sebe vzájemně liší pořadím.

Mimochodem, České království nikdy oficiálně zrušeno nebylo :)
18. 01. 2013 | 16:37

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Arnie: Schwarzenberg je nam zde predstavovan jako potomek slechtickeho rodu, ten rodovy puvod je neustale zduraznovan.
Jeden z duvodu zavedeni obcanskeho principu bylo prave zavedeni pravidla, ze kazdy jedinec je odpovedny pouze sam za sebe. Nevlaci s sebou zadna rodova prokleti ani vysady. Chce-li se nekdo vratit k tradicni prislusnosti k rodum, budiz. Pak se ale musi smirit s tim, ze Karel neni jen sam za sebe ale i za sve predky a predky sve choti.
Vyberte si, co chcete.
18. 01. 2013 | 16:37

OO7 napsal(a):

Pane Veselovský.
Vážím si Vás a držím Vám palce.
18. 01. 2013 | 16:46

Radek Kolibík napsal(a):

Pane Veselovský,
děkuji Vám za Váš principiální postoj. Svět Klausů, Zemanů a Grebeníčků se obává ztráty vlivu. Je mi z toho ŠLOUFL.
Nedejte se znechutit.

Jsme prý ZMANIPULOVANÍ. Zloděj křičí: "Chyťte zloděje"!

Přeji Vám vše dobré a držím palce.

Radek Kolibík, Tábor
18. 01. 2013 | 16:47

Jaroslav Matějka napsal(a):

Dobrý den,rád bych už pana Klause ml.ani neviděl ani neslyšel.Jeho otec přestane být prezidentem,syn je soukromá osoba a to osoba arogantní.
18. 01. 2013 | 16:51

rosclays napsal(a):

Jaké předky má Karlův Dackel...také fašistické?
(Kdo vyrešeršuje?)
18. 01. 2013 | 16:53

český maloměšťák napsal(a):

Mascotte napsal(a):
Maloměštáku, víc studovat a číst a až pak plácat kraviny.

Všechny královské rody Evropy a podstatná část naší vyšší šlechty jsou příbuzní Přemyslovců. Můžeme tedy s nadsázkou říci, že teoretické právo na český trůn mají všichni, jen se od sebe vzájemně liší pořadím.

Mimochodem, České království nikdy oficiálně zrušeno nebylo :)
18. 01. 2013 | 16:37
-------
Hmm...asi i vy jste Přemyslovec, že ? Po meči - nebo po přeslici ?
No nic...podívejte se na to z té lepší stránky...že tedy takové malé víkendové vyšetření není zatím ještě až tak moc drahé a troufám si tvrdit, že nebude dosud ani nadstandardem.

A i na pohotovosti se dnes setkáte celkem se solidními odborníky....na patřičné léky.

Dobré pořízení...ale nechte prosím šavličku a jabko doma, ju ? Mají tam takový ten rám...a za hrozbu teroristickým útokem jsou docela velké pálky i v zemi, která Kosovo uznává.
18. 01. 2013 | 16:56

mb napsal(a):

hanah napsal(a):
Proč uvádíte, že ani jeden z kandidátů není vaším favoritem? Nechápu souvislost.
18. 01. 2013 | 15:08

... veselovsky to sdelil patrne proto ze jej klaus obvinil z toho, že kope za knizete ( jako, jak implikuje klaus, ostatne vsechna media ..)
18. 01. 2013 | 16:56

J.K. napsal(a):

Že si Václav Klaus mladší utrhl v médiích ostudu, to je v pořádku. U nich v rodině je to ostatně zvykem. Ale nevím, proč si utrhává ostudu ve státním rozhlase, tedy za peníze daňových poplatníků. Stejně tak dobrě si mohl utrhnout ostudu za své vlastní prostředky v nějakém soukromém médiu.
18. 01. 2013 | 17:01

Mascotte napsal(a):

Maloměštáku, mě nevadí že ze sebe děláte osla.
Ale i tak si zkuste něco přečíst. Ale, já vím, je to těžke. Myslet někdy bolí.

http://www.historickaslechta.cz/cesti-predkove-britske-kralovske-rodiny-id1970010001-19
18. 01. 2013 | 17:07

Hloupý Honza napsal(a):

to český maloměšťák:

Jestli je ten pórek, porg, či co košér ? ... to nevím, ale je mi to jedno, my stejně žerem všechno. Na zahradě máme tolik hlemýžďů, že si manželka už koupila i kuchařku a tím pádem ušetříme asi dost peněz za jídlo. Trochu se obávám, že se nám to brzo přejí, malému je blbě jenom o tom slyší, ale utěšil jsem ho, že i zajíci nám tu chodí, máme i hraboše, krtky i sousedovic kočka nám tu močí po garáži, srnky jsou v nedalekých remízkách ... taky jsem si řekl, že bych je mohl vyvážet do Francie nebo tak ... myslím ty hlemejždě, vše závisí na tom jestli se ta moje vrátí ...

Omlouvám se, ale jak říká Šašek z Jihlavy, musím jít podlejt husu (snad tím myslí jít na záchod, ne ?, nebo fakt šel před Vánocemi podlít nějakou pečínku do trouby ?, myslel jsem jako, že husí krk asociuje ... no u mně kačení ..)
18. 01. 2013 | 17:07

Vanguard napsal(a):

Pokud by byl otec Karla Schwarzenberga kolaborantem, těžko by ho hned po válce zvolili za předsedu MNV v Čimelicích a také by těžko dostal v roce 1945 Československý válečný kříž...
18. 01. 2013 | 17:15

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Lubo 15:17

možná máte v punktu Vlajka etc. oproti panu Veselovskému pravdu, nejsem v tom tak zanořený, abych to dokázal posoudit.

Ale můj momentální velmi pozitivní názor na pana Veselovského to asi nezmění. Kromě jiného se vůbec nebojí dávat i velmi nepříjemné otázky a to komukoliv a opakovaně. To cením hodně.

Příklad: tatík president (už před několika více lety, ještě když se mu klanělo 95 procent národa), odešel panu Veselovskému arogantně uprostřed živého vysílání na ČRo1, jsa dotčen nějakou otázkou. Málokteré médium a málokdo si toho všiml, natožpak aby se někdo opovážil to rozmáznout (viz oněch 95%). (tento kousek pan president zopakoval ještě párkrát také s jinými novináři) Pan Veselovský to zvládl bez zakolísání v hlase, bez jakékoliv emoce. Zcela dokonale. A nadále pokračoval v tom samém kurzu až dodnes - otázky vždy na slabá místa (zvláště je-li respondentem politik) a komukoliv.

Dělá dobrou práci. Pro nás - tedy pro ty, kteří se aspoň trochu zajímáme, o co jde.
18. 01. 2013 | 17:16

Pepa Řepa napsal(a):

Mascotte
myslíte, že to dělá?
Kull himár bi-nahiqili musžab
Každý osel je okouzlen svým hýkáním.
Arabské mudrosloví.
18. 01. 2013 | 17:23

modrý edvard napsal(a):

Luba: no, p. Klaus se zase odvolával na p. Mottla. To taky není příliš renomovaný historik. Já jsem z toho získal všeobecný dojem, že p. Klaus něco napsal, co si předem neověřil , že opravdu neví, že je Vlajka I a II, a teď se snaží kličkovat, aniž by se musel omluvit.
všeobecně: do toho pořadu si Veselovský zve různé lidi, kteří se projevují zajímavými názory. Není důvod, aby tam zval p. Klause proti nějakému oponentovi, to by to byl zkrátka jiný pořad. A kdyby pozval p. Schwarzenberga, logicky příště musí pozvat p. Zemana. To asi z mnoha důvodů (kupř. organizačních) nejde.
18. 01. 2013 | 17:29

český maloměšťák napsal(a):

Mascotte
Zkuste si přečíst odkazy, které sem dáváte a porovnat je s vašimi tvrzeními.
A zajdete si zítra i pro něco na oči.

Pepa Řepa
Pepko, kuš ! Zalez pod postel nebo nedostaneš dnes nažrat !
18. 01. 2013 | 17:35

jamo napsal(a):

Pořad jsem slyšel, s názorem V. Klause souhlasím.
18. 01. 2013 | 17:40

Zuzana napsal(a):

Pořad jsem slyšela, a jsem přesvědčena, že byl pan Veselovský až příliš korektní a pan Klaus ho občas nenechal ani dokončit otázku a odpovídal na něco, na co nebyl dotazován (asi je to dědičné).Panu Veselovskému držím palce a docela by mne potěšilo, kdyby nahradil pana Moravce (alespoň občas), který už nějak ztrácí glanc a je na něm příliš znát, komu straní.
18. 01. 2013 | 17:46

babočka napsal(a):

Mladí lidé v České republice mají historickou možnost si na hrad zvolit šlechtice a pánové Zeman s Palasem a Klausovou rodinou se jim v tom snaží zabránit.
18. 01. 2013 | 17:47

Ozzy napsal(a):

honzovi
Dnes,kdy máme globalizaci,MKD,leteckou dopravu,hustou železniční síť a bezcelní styky je kačení málo.Pořiďte si pštrosí,do afriky je to vzhledem k výšejmenovanému coby kamenemdohodil :-)))

Nebudu se vyjadřovat k onomu pořadu-neslyšel jsem to.Ale podle mého ani Veselovský,ani žádný jiný redaktor z ČT a vůbec veškerých masmédií není a nemůže být nezávislý novinář(podle toho,jak se obecně pojem nezávislý chápe).Kdo nectí pravidlo "koho chleba jíš,toho píseň zpívej",ten je dnes nezaměstnaný.
A díl viny na tom nese i tzv. Investivigativa,nebo jak se to...a příliš mnoho vysílacího času pro zpravodajství.Každý,opakuji každý novinář si většinou na položenou otázku odpovídá sám už v průběhu jejího kladení.Někdy je to až komické-tedy podle některých příspěvků se zdá,že každému to komické nepřijde.Já si ale můžu krk ukroutit,když poslouchám(především) ty ze čtyřiadvacky.A vždycky se v duchu ptám,proč si tam ty hosty vůbec zvou,když si na ty otázky sami odpovídají.

Určitou výjimkou jsou tzv. grilovací rozhovory-tam najednou ten novinář začne mluvit kupodivu věcně a bystře.Takže nakonec-starý dobrý selektivní přístup.Ale to má rodina Klausů přece v oblibě,tak proč se to panu VK ml. nelíbilo?
18. 01. 2013 | 18:42

oranžáda obecná napsal(a):

vše je jen mediální manipulace, je to jen otázka, které záběry se zařadí a které vyřadí....... jednou v televizních novinách ukazovali, jak asi čtyři lidé pomáhají Schwanzenberkovi přes tři schůdky na podium k kecpultíku.... co myslíteš, zařadí naše veřejnoprávní vzbouřenecká telka tento záběr do kampaně, nebo ne ??? Tím chci říci, že vše je zmanipulováno, ani nemusíte přímo lhát...
18. 01. 2013 | 18:45

Arnie napsal(a):

Připomíná to situaci, když se odklopí kámen a najednou pod ním kmitají různí brouci a červi, celí vyplašení a zmatení.
Tak to vypadá po amnestii a v rámci předvolebního klání:
Najednou nám to odkrylo hradní partu a vládnoucí rodinku - a hlubší pohled do jejich charakterů, který jsme dosud v takové záři reflektorů neměli možnost sledovat:
-Klaus junior, ředitel PORG, bezděčně se odkopal při kádrování předků Schwarzenberga
-Hájek, prezidenstká kancelář, zazářil včera u Jílkové ("..soudce Berka je nevinen..",".. klienti H-Systému si za to mohou sami, holt špatně investovali, tak ať se nediví..." a další perly)
-Jakl, prezidentská kancelář, poradce Klause, nedělní debata V.Moravce ("..amnestie prezidenta republiky je dokonale promyšlená, obyčejní lidé to pochopí až později..")
-pan prezident sám sám osobně - v televizních novinách: co bych odpovídal na dotazy ohledně amnestie nějakým oslům v parlamentu, raději si zalyžuji, stejně by to nepochopili

A ti všichni tomu tady leta šéfovali za parádní platy.
Takže - snad to končí a kámen zase zaklapneme!
18. 01. 2013 | 18:49

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Arnie 18:49

pěkné, pěkně sesumírované.

Zpod kamene vylezl aktuálně i Kolibřík. To je humus.
18. 01. 2013 | 19:02

Zbyněk napsal(a):

Právě jsem dočetl knihu od renomovaného českého spisovatele pana Viewega, Mráz přichází z Hradu a nemohu se vzpamatovat. Pojednává o nynějším panu presidentovi a jeho rodině a myslím, že nic podobného na Hradě, zvolením jednoho, nebo druhého nehrozí.
18. 01. 2013 | 19:23

levandule napsal(a):

Autore,

vážím si Vaší práce a líbí se mi Váš styl jak moderování, tak kladení dotazů v TV i rozhlase, které nebývají nudné a blátíčkové, ale ostré a k věci. Neklepou se Vám kolena ani z těch největších šíbrů a viditelně jste na straně dobra. Nepřipouštíte bagatelizování a klišé odpovědi, umíte být v dotazování neoblomný, stále však korektní. Pro mě jste č.1 a budu ráda, když Vám to nasazení vydrží a nezklouznete do přechytřelosti (jak vidno u vynikajícího Moravce, leč mírně protivného). Ať se daří!

Vše kolem "Klausů" je mimo lidské chápání.
18. 01. 2013 | 19:29

Almo G™ napsal(a):

Všude čtu, jaká je Veselovský hvězda.

Připomínám, že je to on, kdo přinejmenším "toleroval" v předvolební debatě zinscenované představení "Jak chudák stará paní, která opravdu ale opravdu nemá nic společného s ODS, demonstrativně odmítla Paroubkovu snahu pomoci starším lidem."

Je to on, kdo je mistr sugestivních otázek s jasným diskreditačním cílem. Prochází mu to jen proto, že se proti tomu dotazovaní a diváci neumí ohradit.

Nepochopitelné pro mě je, když on, jako pracovník veřejnoprávního média vystupuje jako pes obranář ve prospěch jednoho kandidáta. Copak je to jeho role?

Ať se Schwarzenberg brání sám. Ať si zaplatí inzeráty nebo se brání u soudu, má-li dojem, že byl pomluven.

"Radiožurnál ho poté požádal, zda by ve 20 minutách tato fakta a svoji interpretaci těchto faktů vysvětlil. Pan ředitel souhlasil. Ve zmíněném rozhovoru jsem mu položil sérii otázek, kterými jsem se snažil zjistit, jak došel ke svým závěrům. V pořadu 20 minut Radiožurnálu je to běžně používaná praxe."

Toto přece NENÍ a nemůže být běžná praxe veřejnoprávního média!
18. 01. 2013 | 19:42

Pepa Řepa napsal(a):

Opravuji, Veselovský je zloduch, protože nepodkuřoval milému a tolerantnímu Paroubkovi, který převádí stařenky přes cestu.
Svět a nezávislá novinařina podle Almo G™
:-)
18. 01. 2013 | 20:30

Almo G™ napsal(a):

Řepa: Nebyla řeč o podkuřování. Byla řeč o předem připraveném ochotnickém představení z dílny ODS, které neměl moderátor připustit.

Podobně V.Moravec a jeho tým by neměli připustit manipulaci v podobě frenetických aplausů Schw. klaky v hledišti. Jindy je na to Moravec tak citlivý a najednou tomu čirou náhodou nechává volný průběh...
18. 01. 2013 | 20:37

Kódlmarschnahrad napsal(a):

Jediné co mi na tom pořadu nesedělo, je jeho název. V tomto případě, v případě Klause juniora, by asi bylo příhodnější, nazývati ho "20 minut v kotli". Opravdu jsem to slyšel, stereo, jak se potí.
18. 01. 2013 | 20:44

Petra N. napsal(a):

Pořad jsem také slyšela a s panem redaktorem naprosto souhlasím. Držím palce pane Veselovský, jen tak dál:-)
18. 01. 2013 | 20:52

MA-FU napsal(a):

Pane Veselovský
Jenou řekl Ing Klaus :"Jestli mi budete pokládat takové otázky odejdu ze studia" . Nu a co ten syn Klaus-ředitel?? Velice podobné-jablko nepadlo daleko od stromu.
Pane Veselovský,jste dobrý profesionál,nic si nedělejte z jeduplné rodiny Klausů.
18. 01. 2013 | 21:03

Jan Svoboda napsal(a):

Rozhovor byl úplně standardní a normální. Pan Klaus ml. z toho dělá problém, asi proto, že někdo nesouhlasí s jeho "pravdou" (která má ovšem k historickým faktům hodně daleko, protože pan Klaus buď neumí a nebo nechce pracovat s informacemi tak, jak by to měli učit každého studenta na střední škole.) Oprávněnou kritiku pak interpretuje jako útok na všechno možné (na sebe, na civilizaci, atd.) a zakončí to strachem o 160 kolegů. Je to v podstatě dost trapné.
18. 01. 2013 | 21:41

Vlasta S. napsal(a):

Vážený pane Veselovský,

v žádném případě nesouhlasím se stylem, kterým se ředitel gymnázia PORG ohradil vůči vydavatelství, ve kterém nechtěl inzerovat (byť, odhlédneme-li od formy, na výběr inzerce má zcela svobodné právo, a klidně může být podmíněno jeho politickým názorem - v tomto smyslu máme v ČR svobodu). Nikdo soudný by s formou této reakce, která je hluboko pod hranicí vzájemného respektu, nemohl souhlasit.

Musím vás ale také vyzvat, abyste se omluvil za informace, které jste o Vlajce rozšířil, a které jsou v rozporu se skutečností. Nedostatkem informací a nezájmem o skutečnost, se kterou jste si ani před rozhovorem potřebné informace neopatřil, jste se dotkl všech, kteří byli kvůli fašismu perzekuováni.

Byť je Milana Nakonečného "Vlajka" dobrým zdrojem informací, zejména pro možnost četby mezi řádky, je dobře známo, že pan Nakonečný není v hodnocení činnosti českého fašismu zcela nezávislý, a tato skutečnost je historiky reflektována, názor Milana Nakonečného není mezi historiky široce "uznáván", jak píšete.

Pravdivost dalších informací, které se vážou k této události, totiž informací o návštěvě otce Karla Schwrzenberga u Goebbelse, není dnes možno na základě dostupných zdrojů ani vyloučit, ani vyvrátit, je to přesně "slovo proti slovu". Byť členové NOF přes svůj výrazný odpor k čemukoli "nečeskému" (tedy i německému, židovskému atd.) spolupracovali napříč spektrem, byla by taková návštěva překvapením, nebo důsledkem neznámých diplomatických snah, to, že ji však potvrzuje pouze jediný očitý svědek, neznamená, že je ji možno zcela vyvrátit. Pokud je mi známo, poválečné soudy se opíraly o osobní deníky příslušníků NSDAP, SS, atd., stejně tak jako o jejich osobní výpovědi, a nikomu to v uznání za pravdivou výpověď nečinilo potíže. Mnohé informace máme dokonce pouze na základě těchto výpovědí. Jejich pravdivost jejich členstvím nebyla soudci, historiky ani politology zpochybněna. Pochopitelně, v jakémkoli případě je naprosto nepřijatelné jakýmkoliv způsobem za takovou případnou konexi napadat Karla Schwarzenberga, který za jednání svého otce pochopitelně žádnou odpovědnost nenese.

Je však nutné, aby novináři nakládali s fakty tak, jak si fakta i čtenáři zaslouží. Vím, že se k potřebnému "backgroundu" obvykle dostáváte na poslední chvíli při psaní článku, a nemůžete mít širší přehled (netvrdím, že je taková situace v pořádku, ba právě naopak je důsledkem příšerné úrovně novinařiny (nejenom) v českých zemích), ale pakliže již takovou práci děláte, informujete skrze ni občany a pobíráte za ni plat, jste za ni také plně zodpovědný. Nemáte-li dostatek informací, sežeňte si poradce, nebo svůj problém vyřešte jinak, ale nevytvářejte tu prosím nové mytologie a nepřepisujete historii. Omluvu za takové dezinformace dlužíte nikoli Václavu Klausovi, ale celému našemu národu.

Zdravím
18. 01. 2013 | 22:13

čtenář Koukolíka napsal(a):

To je nějakých chvalozpěvů na profesionalitu páně Veselovského!!!

Já si vybavuji zcela jiný moment: televizní duel vysílaný už před drahnými lety na NOVĚ (kde V. tehdy působil), mezi Ivanem Davidem, tehdejším ministrem zdravotnictví za ČSSD, a Miroslavem Mackem.
V jedné části debaty byl náhle předčasně ukončen sestřih TV-šotů, jenž měly uvést další téma. A tak dostal divák příležitost přihlížet drsnému slovnímu napadání I. Davida ze strany M. Macka, které mělo jít tzv. mimo "živý obraz".
Když se viditelně otřesený ministr zdravotnictví proti hulvátství svého oponenta ohradil a apeloval na moderátora Veselovského, ať zjedná nápravu, odpovědí mu byl pouze zkřivený úsměšek našeho nynějšího neohroženého veřejnoprávního hrdiny.
18. 01. 2013 | 22:30

Občan Leo Zedníček napsal(a):

Václav Klaus nedávno prohlásil, že Karel Schwarzenberg není politik a není ani Čech! Touto hrůznou neomaleností prokázal nejen svou ubohost, ale opětovné zostuzení role prezidenta. Urazil nejen památku a důstojnost šlechtického rodu, ale i všech, kteří proti nacistům a komunistům bojovali. Řada občanů však o vlastenectví Schwarzenbegových bohužel neví. Dovoluji si stručně popsat několik historických faktů, které je prokazují:
- Pád prohnilé habsburské monarchie, vznik ČSR a nástup demokracie pochopili Schwarzenbergové jako dějinnou nutnost. I když jim byly v r. 1922 odňaty mnohé majetky, stali se z vlastní vůle Čechy, správněji Čechoslováky, a Masarykovými stoupenci. Jak Karel VI, tak jeho bratr František přísahali jako čs. vojáci věrnost své vlasti, což dodrželi. František se stal velvyslancem ČSR ve Vatikáně a snažil se urovnávat vztahy s touto institucí.
- V roce 1938 před Mnichovem iniciovali prohlášení české šlechty o věrnosti ČSR, text sepsal Karel Schwarzenberg. Jejich čin podnítil obrovskou petiční akci – manifest „Věrni zůstaneme“, který podepsalo 1,5 miliónu občanů.
- Nacisti jim konfiskovali většinu majetku, jakož i těm šlechtickým rodům, kteří prohlášení věrnosti podepsali. Brutálnímu nátlaku nácků, aby se prohlásili za Němce odolali. Člen hlubocko-krumlovské větve Jindřich Schwarzenberg byl uvězněn v koncentračním táboře Buchenwaldu, jeho bratr Adolf emigroval do USA.
- Bratři Karel a František z orlické větve se během nacistické okupace stali členy odbojových organizací. František patřil k těm, kteří zprostředkovali radiové spojení gen. Eliáše s prezidentem Benešem! Oba se podíleli na květnovém povstání se zbraní v ruce. Karel byl ve vedení odboje v Čimelicích a byl raněn, František působil na štábu povstání v Praze.
- Přikládám výňatek z knihy Vlad. Škutiny „František Schwarzenberg“, ve kterém tento čs. vlastenec popisuje, jak byl pověřen gen. Kutlvašrem, aby v uniformě poručíka čs. armády převzal kapitulaci od velitele nacistických vojsk gen. Toussainta. Dále jak byl poslán na Wilsonovo nádraží, aby dojednal kapitulaci a odjezd německých vojsk do zajetí k Američanům. Zároveň vystihuje svůj vztah ke státu.
- Po válce v roce 1947 byl hlubocké větvi veškerý majetek znárodněn, orlické větvi byl znárodněn částečně, ale v roce 1948 byli komunisty přinuceni vystěhovat se z ČSR.
- Syn Karla VI - současný min. zahraničí Karel Jan se stal významným a aktivním činitelem našeho exilu. Mimo jiné umožnil, aby se na hradě Schwarzenberg ve Scheinfeldu každým rokem konaly o letnicích konference čs. exilu, jejichž hlavním tématem byla cesta ke svobodě naší vlasti. Účastnily se jí všechny významné osobnosti celého politického spektra - od Pavla Tigrida po soudruha Mlynáře. Projevy účastníků poté zveřejnil Tigrid v edici SVĚDECTVÍ.
- Rovněž umožnil (a financoval) na témže hradě založení Čs. dokumentačního střediska, které vedl Dr. Vilém Prečan. Zde byla soustředěna veškerá samizdatová a exilová literatura, dokumenty a doklady. Jejímu přemístění do vlasti nebylo od vlády ČR přáno; přemístění se vleklo po dlouhou dobu.
- Karel Jan se stal předsedou Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva. Tento helsinský proces byl významným bojem za dodržování lidských práv v zemích komunismu a znamenal počátek jeho pádu.
- Jako člověk s velikými známostmi po celém světě vykonal ve funkci kancléře prezidenta Havla velikou práci a přispěl k sympatiím světa k naší zemi. K důstojnosti tohoto šlechetného muže patří, že se svými a rodinnými zásluhami o ČSR a ČR nechvástá. Předpokládá totiž, že si je naši lidé uvědomují.

Dovoluji si Vás požádat, abyste při výběru prezidenta volili toho, kdo by svou mravní čistotou, pevnými zásadami a světovými styky pomohl vrátit naší zemi úctu, jakou jsme měli za Václava Havla.
18. 01. 2013 | 23:22

Arbitraz napsal(a):

Vážený pane Veselovský, rad bych Vám tímto vyjádřil plnou podporu a sympatie k Váši profesionálně vedené práce. Nejen ve zmiňovaném poradu ale dlouhodobe. Vážím si Váši inteligence, odvahy jít do jádra veci a integrity. Držím palce!
19. 01. 2013 | 00:39

Luba napsal(a):

Každopádně je legrační,
že v případě miláčka našich elit, celebrit, církví, médií a poctivých multimilionářů, Karla Schwarzenberga se o jeho vlajkařském otci prohlásí: "Nikdo nemůže za své rodiče."

A v případě Klause juniora: "Jablko nepadne daleko od stromu."

Jak obvyklé :)
19. 01. 2013 | 01:24

V českém nebi L.P. 2012 napsal(a):

Už zbývá jen nanebevzetí bratří Mašínů.
Od roku 1989 jsme opravdu(?) ušli pořádný kus cesty. Budu si muset koupit (polouhnilý, otlučený) banán (z výprodeje), než půjdu na úřad, kde mi na počkání a bez fronty vyřídí požadavek, abych se z toho vzpamatoval. Už je to tady!
19. 01. 2013 | 02:01

V českém nebi L.P. 2012 napsal(a):

Mladí fejskaři, těm je tu hej, nezablouděj. Já jsem v p.deli.
Asi na.eru na rohožku a poletím na Marz.
19. 01. 2013 | 02:06

šláfnberg napsal(a):

Veselovský, stejně jako celá banda z ČT, nepokrytě protěžuje mne. Já mu, eeeeeeee, hmmmm, vislovuji Ďýki.
19. 01. 2013 | 09:09

resl napsal(a):

Zpěv Schw. nebyl trapný, dojímal, protože bylo cítit, že má Čechy rád, že je to i jeho země.
Zemanovci a komouši se šklebili, smáli, ale neupřímně, třaslavě, povyprávěli si o jeho výslovnosti a záviděli. Od jejich kandidáte by se zpěvu nedočkali.
Podíváme-li se na volbu, je zřejmé, že jde o jednu věc. Zda chtějí lidé být časem opět ruskou gubernií, zda měl Klaus pravdu ve svém konání na Hradě, nebo nás to táhne k západu a k Havlově filosofii.

Pokud zvítězí Zeman s Klausem, doporučuji všem mladým pomalu, ale jistě mizet z této republiky, protože už se z toho bolševického marastu nedostane. Zůstnou důchodci, ti nemají kam jít, komunisti a spodina. A ti, tuto zem neutáhnou a časem budou ruskou kolonou smeteni.
pozn. ruská armáda modernizována, místo onucí, budou vojáci vybaveni ponožkami.
19. 01. 2013 | 10:13

Denisa napsal(a):

Martin Veselovský byl naopak příliš korektní ke křivákovi, který si to nezaslouží a ještě má tu drzost si stěžovat. Mě fascinuje už to, že se najednou chudak "boji, jaký bude mít mediální vánice dopad na školu" - za prvé si to měl rozmyslet než vypustil ze svojí křivé pusy to co vypustil. A za druhé, pokud jménem školy, jako její ředitel, do pracovních vztahů motá svoje osobní postoje a vyhrožuje, nezadáním inzerce, nezaslouží si nic jiného, než aby ho čapli za flígr a vyhodili z teplého místečka. Má plné právo nezadat někde inzerci, ale toto rozhodnuti musi udělat na základě čistě profesních motivů a ne na základě svých osobních postojů. No, je fakt, ze charakter nemel po kom podědit - jeho rodiče také žádný nemají. Klaus junior je ubožák a vůbec by ho do rozhlasu neměli zvát - nevím, z jakého titulu vůbec má tento člověk přístup do médií - kolik jiných ředitelů škol na Radiožurnálu takový prostor dostane? Klausi juniore, zalezte, a neobtěžujte slušné lidi, mezi které nepatříte.
19. 01. 2013 | 10:16

praotec Čech napsal(a):

Distancuji se od nicku Čech.

Jinak, považuji oba prezidentské kandidáty za Čechy, podle původu a hlavně smyslu pro dobro České republiky. Podle mne je ale v jejich přístupu jeden rozdí. Jeden, vychází z historické skutečnosti po druhé sv. válce, po odsunu poražených Němců a druhý ze skutečnosti před touto válkou, z původního Československa, kde hráli svojí kladnou roli i loajální čeští Němci, viz. jeho přístup k Benešovým dekretům. Oba mají zřejmě pravdu a myslí to dobře, jenomže pan Zeman je zřejmě blíže realitě. Na historii nejde pohlížet očima z jiné doby bez historického kontextu. U pana Schwarzemberga při tom nepředpokládám naivitu, ale (nerad bych mu křivdil) rodový zájem.
19. 01. 2013 | 11:22

janecz napsal(a):

Pane Veselovský, přečetl jsem si opis a vyjadřování a obviňování pana Klause ml. mi připadá natolik demagogické a "mimo mísu", že si skoro myslím, že adekvátní reakcí na jeho žádost o omluvu by bylo nereagovat vůbec. Jestliže jste se ale už rozhodl nějak reagovat, plně s Vámi souhlasím.
Mimochodem nabyl jsem v posledních dnech dojmu, že Klaus st., který amnestií ztratil poslední zbytky popularity, se rozhodl nevyjadřovat a místo toho si za své mluvčí najal členy své rodiny, kteří se až doteď k politickému dění nikdy takto vehementně nevyjadřovali. A tomu říkám ubohost.
19. 01. 2013 | 11:42

vl napsal(a):

Pana V. K. mladšího znám jen z medií. Nechápu ale, jak ho někdo může zesměšňovat za jeho tvář. Zvlášť "slušní lidé" si to nemohou odpustit. Fuj.
19. 01. 2013 | 11:50

Almo G™ napsal(a):

Nějak se to důležité vytrácí, takže na adresu Martina-To_Bezesporu-My_Si_Asi_Nerozumíme-Veselovského:

1. Má redaktor/moderátor veřejnoprávního média bránit jednoho z kandidátů na prezidenta nebo má zprostředkovat rozhovor obou kandidátů (odpověď druhého kandidáta)?

2. Má redaktor/moderátor veřejnoprávního média aktivně vyvracet názory a dojmy někoho, kdo kritizuje jednoho z kandidátů nebo je má zprostředkovat a max. nabídnout prostor pro reakci kandidáta?

3. Má redaktor/moderátor veřejnoprávního média jednomu z kandidátů pomáhat argumenty lepšími a metodami tvrdšími, než by použil kandidát sám = má být součástí jeho mediální ochranky nebo si má kandidát na reakci zaplatit vlastní PR agenturu, pokud sám adekvátní kvalifikované reakce není schopen?

4. Když má redaktor/moderátor veřejnoprávního média náznaky a některé důkazy v neprospěch jednoho z kandidátů (tj. existuje reálné riziko, že jeden z kandidátů může být diskreditován nějakým faktem), má otevřeně deklarovat toto riziko nebo se má snažit jej aktivně(aktivisticky a dobrovolně) vyvracet a uvádět vyvažující argumenty VE PROSPĚCH kandidáta?

5. Má redaktor/moderátor veřejnoprávního média uvádět jako zásadní argument, že podjatá osoba (např. příbuzný kandidáta) nesouhlasí se svědectvím nezávislé osoby?

6. Pokud někdo kritizuje jednoho z kandidátů, má jej redaktor redaktor/moderátor veřejnoprávního média opakovaně (výslechovým stylem) nutit uznat, že kandidát s obviněním nesouhlasí? Je to jeho role? Jaká? Proč?

7. Měl by redaktor/moderátor veřejnoprávního média prosazovat tváří v tvář kritikovi jednoho z kandidátů názor svůj a redakce?

8. Má redaktor/moderátor veřejnoprávního média používat jako zásadního argumentu citaci z kontroverzního a ideologicky podjatého pramenu?
19. 01. 2013 | 12:00

Luba napsal(a):

Klaus vs. Veselovský: spor o fakta

V prezidentském klání, ve fázi duelu supertěžké váhy Zemana s mediální podkovou v rukavici jeho sparingpartnera Schwarzenberga, se mimo hlavní ring odehrává řada jiných soubojů.

Jedním z nejznámějších je fackovaná na webu Aktuálně.cz mezi dvěma zdejšími blogery: mezi Janem Urbanem (novinář) a Václavem Klausem mladším (učitel).

Jan Urban, ozdoben plackou nejviditelnějšího Kalouskova punkera, poslední dobou mobilizoval své psavé úsilí, a rychlostí cca dva texty za den, tvrdě řeže do rivala svého idolu.

Jako motivovanému čtenáři se zvýšenou citlivostí pro slova: Karel, kníže, sudeťák a fašista, mu zákonitě neunikl článek pana Klause-juniora, ve kterém se dotyčný zmiňuje o problematickém vztahu otce občana Schwarzenberga, v rodové posloupnosti – Karla Šestého, k demokracii a otevřené společnosti.

Karla Sedmého (K.S.)jistě není možno obviňovat z otcových činů či zločinů. Ale Klaus jako pedagog ví, jakou měrou nás ovlivňují naši rodiče. Včetně postojů a stanovisek. Ten vliv je totiž zcela zásadní! A asi proto ředitel Václav pocítil nutkání věnovat se tomuto tématu, a proto nakladl svá uštěpačná slova.

Cituji:
O K.S.: „Je sám jakoby „odsunutý“; jeho otec patřil k předním podporovatelům a členům prvorepublikové Vlajky (extrémně protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace). Jistě měl k tomu nějaké své důvody.“

Té druhé, opravdu zlé větě, se věnovat nebudu, protože jako zdroj této informace pan autor uvedl sběratele drbů Motla – a ten sám připouští, že výpověď dobového svědka, hauptbannführera Hitlerjugend, nemusí mít tu pravou historickou relevanci. Panu Motlovi šlo hlavně o to: zaujmout.

Mávání Vlajkou

Na Klausův „Zpěv“ (tématem byl i chabý pěvecký výkon TOP-Superstar) promptně zareagoval Urban výmluvným článkem „Nečestnost Václava Klause ml.“

Krom celkem trefného ortelu nad neseriózností ředitelského eseje se pan Urban dopustil vlastní neserióznosti faktografické. V části, věnované ředitelem zmíněné prvorepublikové Vlajce citoval stejnojmennou práci jakéhosi Nakonečného.

Prof. PhDr. Milan Nakonečný je hojně vydávaný psycholog, vyučující na Katedře psychologie a sociologie Teologické fakulty Jihočeské univerzity - tedy psychologie je jeho profesní doménou, nikoli vědecká historická bádání - není tedy historikem, jak uvádí Urban.

Jelikož ale tento profesor sympatizuje s jistými spodními proudy politiky a zajímá se o alternativní způsoby uspořádání společnosti mimo demokracii, rozhodl se dodat tomuto svému smýšlení nádech tradice a legitimity.

A tak svému sentimentu pro vše národní a stavovské přizpůsobil i historii, vydáním knih „Vlajka“ a „Český fašismus“. A v podobném duchu, mimo fakultu, vzdělává i podobně smýšlející holohlavou mládež.

Historik Vlastimil Hála ve své recenzi knihy „Vlajka“ upozorňuje “na autorův často neobvyklý hodnoticí úhel, vypovídající o jeho nevelké sympatii k liberálnímu systému parlamentní demokracie”.

http://www.usd.cas.cz/cs/stranky/casopis-soudobe-dejiny/rocnik-viii/cislo-ii-iii#hala

Pokračování ...
19. 01. 2013 | 12:26

Luba napsal(a):


O jeho druhé publikaci “Český fašismus” pak napsal historik Pavel Baloun toto:

„Autor … nepracuje s archívními prameny úřední povahy, využívá převážně dobové články z různých fašistických tiskovin. Z toho pramení celá řada nepřesností a faktografických chyb. Zcela mu chybí znalost pramenů uložených v Archívu Masarykova ústavu, bez nichž se badatel – vzhledem k tomu, že obsahují cenné informace přímo od fašistů – informátorů – neobejde. (… )

V celém textu také překvapí nepoměr mezi množstvím titulů uváděných u fašistických autorů oproti jejich odpůrcům, včetně prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, ministra zahraničí Edvarda Beneše a dalších, v mnohém ohledu výraznějších postav českých dějin, a pokud se o nich autor zmíní, často tak činí spíše s ironickým podtextem …

… Čapka příkladně označuje za „hradního vrtichvosta“ (s. 319), Edvard Beneš prý byl „vždy hodný Fridolín“ (s.341)

… Milan Nakonečný se ve svém výkladu českého fašismu … Otevřeně staví na stranu nacionalistů a odpůrců meziválečného demokratického systému a jeho představitelů.“

http://www.recensio.net/rezensionen/zeitschriften/soudobe-dejiny/2010/1-2/ReviewMonograph653027169/@@generate-pdf-recension?language=de

Nakonečný je též obdivovatelem českého nacionalisty, obhájce „pravosti“ Rukopisů , a odpůrce prof. Masaryka, filosofa Františka Mareše.

http://www.narmyslenka.cz/knihy/mares.pdf

Knihy „Vlajka“ a „Český fašismus“ tak mohou inspirovat naše xenofobní nicnežnárodní takévlastence a mohou se stát jakýmsi manifestem českého neofašismu – a však nelze je označit za „obecně uznávané monografie“.

Pravda je, že zmíněné knihy jsou citovány „historickými kapacitami v této zemi“, jak pravil Veselovský, avšak tyto kapacity Nakonečného citují coby příklad toho, jak se nemá pracovat s historickými prameny (viz recenze výše).

A Nakonečný tedy není považován za „opravdu renomovaného autora“, s výjimkou okruhu českých nácků.

Ti jej dokonce chtěli navrhnout za českého prezidenta :)
http://www.darius.cz/ag_nikola/beseda32.html

Závěrem inkriminovaná pasáž, ve kterém pan redaktor aktivisticky a nadšeně mává Nakonečného Vlajkou a mladý Klaus obhajuje obecně přijímanou tezi, že jde o Vlajku fašistickou.

Pokračování ...
19. 01. 2013 | 12:31

Luba napsal(a):

Z rozhovoru pro ČRo Radiožurnál:

Veselovský : "Zajímalo by mě pane řediteli, jak jste přišel na to, že ona organizace byla extrémně protižidovská, protimasarykovská a xenofobní?"

Klaus: "No, tak to je přeci obecně známý fakt. Dokonce v Benešových dekretech je jasně uvedeno osoby jako Hlinkovy gardy, Kuratorium a Vlajka jakožto státně nezpůsobilé osoby. Čili to celkem jako nemá smysl tu historii relativizovat.

Nad tímto názorem, že Vlajka byl protižidovský, mnohými historiky přímo fašistický, označovaná organizace není nic, není nic přeci jakoby tajuplného nebo co já bych musel dokazovat."

Veselovský: "Já jsem po vás nechtěl, abyste něco dokazoval. Jen k tomu se dá dodat snad jediné. Když jsem se díval do obecně uznávané monografie od autora Milana Nakonečného, která vyšla v roce 2001, Monografie o organizaci Vlajka. Tak on tam píše:

"Je třeba rozlišovat Vlajku prvorepublikovou, tedy hnutí nacionalistické vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu a Vlajku protektorátní pronacistickou a udavačskou".

A konkrétně zmiňuje: "Karel VI. Schwarzenberg", tedy otec toho dnešního Karla Schwarzenberga, "byl členem první Vlajky, stejně jako řada dalších radikálně naladěných studentů pražské filozofické fakulty a psal do časopisu Vlajka", stejně jako například Viktor Dyk. …

… Já vám tady nepředkládám žádné moje hodnocení. Já jsem vám citoval opravdu renomovaného autora, který napsal monografii, která je citována dalšími historickými kapacitami v této zemi, to je celé."

Klaus: „No, tak co vám na to mám pane redaktore říct. Je spousta dalších historiků, kteří vám zase řeknou něco jiného a jako myslím lidé, kteří v té době žili a podobně. Najdeme tam řadu, řadu lidí, teda i té vaší prvorepublikové Vlajky, kteří...“

Veselovský: „To nebyla moje prvorepubliková Vlajka.“

Klaus: „...kteří po válce, po válce jaksi byli, byli trestáni a podobně. Čili toto byla organizace prostě skutečně ryze protimasarykovská, protižidovská a tak dále a na tom já trvám.“

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/vaclav-klaus-mladsi-nechci-podporovat-ani-jednoho-z-kandidatu--1163076

Tedy,
nevím, zda je vhodné, aby redaktor veřejnoprávního média propagoval český fašismus ...

Já vím, byla to hloupost, pane Veselovský. Vaše hloupost!
19. 01. 2013 | 12:35

Ivan napsal(a):

Nevite nekdo...?

V jakem pribuzenskem vztahu jsou knize pan Karl von Schwarzemberg a znamy slachtic Karl von Banhof...?
19. 01. 2013 | 13:21

................ napsal(a):

Slověnky z hradu chtějí Češky na hradu :-), ó jak úsměvné. Já chci na hradě konečně lidi, za které se nebudu muset za hranicemi stydět...., kteří mají v těle čest. Lepší odejít z republiky než se stát komančem..... všichni jsme zde načichli minulou přetvářkou a dvěma životy, jeden soukromý-to byl každý odbojář a druhý veřejný- to byl ohnutý hřbet před komanči, kdo se neohýbal, byl bit
19. 01. 2013 | 13:47

JF napsal(a):

Klausové trpí oním syndrobem neobyčejné lehkosti bytí jako i tedy většinově znormalizovaná společnost v ČR jsoucí duchem kolektivistická ve smyslu nacinálním nesoucí tradice národní (ty právé) dnes se považující za pravicovou ačkoliv s lopatou v ruce. Je v tom blízkost fašistické a komunistické ideologie.

Pan Klaus ml. je ten skutečně "pravý" co může kádrovat kohokoliv z Vlajky.(viz. jako bývalý člen ODS) Obvyklá strategie pod svícnem největší tma,kterou ostatně provozuje hradní klika zcela programově. (Kuras, Bednář, Tomský)

Rozhovor jsem neslyšel, veřejnoprávní media v ČR nesleduji, ČT je naprostá žumpa(předvolební superdebata),ČRo nesleduji, Schwarzenberg je spíš opium (Kalousek plus věk a zdravotní stav Sch.) než možným lékem co by mohl zabrat. Ale to opium je zřejmě na místě. Zeman je však jistá cesta do gubernie Ruska pod správou loajálních klik (sionisticko-finančních). ČR jako trojský kůň Ruska v EU, krom toho zrovna pan Klaus může být považován za vyhraněného sionistu (nacionálního ražení) když nazývá obyvatele ČR "položidy"- minimálně "zajímavá" politická tématika hodná nějakého židovského Ády, pod svícnem největší tma.
19. 01. 2013 | 13:59

Vanaprastha napsal(a):

Pane Veselovský,
Vaše pořady na Radiožurnálu a v Událostech vyhledávám a plně Vás ve Vašem stylu pokládání dotazů podporuji. Kdybych chtěl znát plytké kecy a naučené obecné žvásty zpovídané osoby, pak bych si otevřel její internetové stránky.
19. 01. 2013 | 17:23

brča napsal(a):

Podstata novinářské práce, je servilně, lokajsky a podlézavě sloužit mocným, toto činí 99,999% novinářů. Profese novináře je stejně ostudná jako koryto politika.
Být jedno z těch dvou, tak se hanbou propadnu do kanálu. Samozřejmě jsou velmi vzácné vyjímky, jeden ze statisíc.
To je ale doba, hnus na deset na osmnáctou.
19. 01. 2013 | 20:03

Hana napsal(a):

No, to vám tak věřím, pane autore, že vám jde o podstatu novinářské práce... Brčova charakteristika v Česku bohužel zcela platí. Prosazujete člověka, který cítil lásku leda tak k majetkům, které v Čechách mohl získat - a získal je pouze neférovou podporou bývalého prezidenta a uplatněním cizího zákona na našem území.Teď se třese na další možnosti... místo abyste tloukli na poplach, děláte, páni novináři, ostudu Havlíčkovi, Čapkovi a všem skutečně hodným toho jména...
19. 01. 2013 | 20:08

DrPehe napsal(a):

Pořad jsem slyšel a vystupování pana Veselovského mě šokovalo. Termín "inkvizičně laděné otázky" je výstižný. Pan Veselovský se postupně dostával při nemístné agresivitě až k obhajování organizace Vlajka a vzápětí se toho zase lekal a ustupoval - z pohledu profesionality redaktora to byl horor. Myslím že by to za tu omluvu stálo.
19. 01. 2013 | 21:06

Alf napsal(a):

Pane Veselovský, děláte svou práci profesionálně a velmi kvalitně! Vyjadřuji Vám plnou podporu. Klausovic rodinka nestojí za řeč. Na jejich místě bych se styděl, mluvil málo nebo vůbec a vylézal na světlo jen v noci. To ani nestojí za komentář. Často to tak bývá, že ti nejblbější jsou neomylně přesvědčení, jak jsou nejchytřejší a jak na ostatní vyzráli. Bohužel. Ale žádný strom neroste do nebe a každému se jednou rozsvítí "Game over". A z toho, jak druhá strana kope, usuzuji, že už něco probliklo;) Mějte se a nedejte se! A.
20. 01. 2013 | 01:46

Karel napsal(a):

Podstata novinářské práce je lézt zaměstnavateli do zadku. Čest vyjimkám.
20. 01. 2013 | 05:09

Marcel Herbolt napsal(a):

Pana Veselovského si velmi vážím, jeho práce bývá vysoce profesionální. Nicméně!!! Jakkoli s argumenty páně Klause ml. nesouhlasím, musím říci, že tento rozhovor se mu vymkl z rukou a byl agresivně vedený a hodně tendenční. Nevím, koho pan Veselovský bude volit, ale z tohohle příliš čišela jednostrannost. Doufejme, že to byla jen vyjímka a vrátí se ten "starý a dobrý" pan Veselovský.
20. 01. 2013 | 13:53

Luboš napsal(a):

"Inkviziční otázky, falešně položené otázky, špatně položené otázky, podpásové otázky" na toto přeci Klausfamily nebude NIKDY odpovídat. Aby bylo jasno všem, ONI odpovídají JEN na otázky, které se JIM hodí!
20. 01. 2013 | 14:05

Margot napsal(a):

Vážený pane redaktore Veselovský.
Všichni vidíme, jak tzv.kulturní fronta stojí za fetišem dneška, Karlem.
Ano, pankáč Karel, to je ta vějička na zbrklé mládí.
Český rozhlas a Česká televize by měla být nestranná media. Proč nejsou? U novin se tomu nedivím,vždyť skoro všechny periodika mají německé majitele. Ale u veřejnoprávní TV a rozhlasu jsme majiteli my, občané poctivě platící poplatky- občané Čech a Moravy a Slezska.
Dosud byl syn prezidenta, pan Václav Klaus ml. tzv.nedotknutelný. Všichni jste kolem něho proplouvali bez zčeření hladiny, byli jste konformní, téměř vlezprdelkující. No jo, byl to prezidentův syn. A ted V.K. končí, takže si najednou troufnete semo tamo i kopnout? A ještě něco. Já nejsem a nikdy jsem nebyla ctitelem
V.K. Váš pořad jsem ale slyšela a dosti mne Vaše agresivita vůči V.K. mladšímu ohromila.
Objektivita veřejnoprávního rozhlasu a televize neexistuje. Asi jsme opět s informacemi tam, kde jsme byli do roku 89.Dnes se např.pokusil upáli mladý muž na Václavském náměstí.A co dělá Rozhlas a TV? Mlčí.....
20. 01. 2013 | 15:24

Josef Pokorný napsal(a):

Prvním placeným zaměstnáním na světě byla prostituce, hned druhým pak distribuce zpráv nyní novinařina. Pan Veselovský zcela zapadá do klaky Urbanů a jim podobných. Jsou potomci, nebo pohrobci těch, co za války lezli Němcům do zadku. Po válce zase Rusům. Získali tedy tento gen a jen pokračují v tom, co bylo kdysi začato. Jinak řečeno, my Češi máme vzácnou schopnost dát si přes hubu navzájem sami. Říkám tomu "syndrom Lipana". Poláci , Slováci a další se už dnes smějou do hrsti, jak budeme platit Sudeťákům za odsun (podle mého velmi nedůsledně provedený). Na rozdíl od nich jsme neviděli z Německa ani marku válečných reparací. Krásně to zapadá do sebe. Zakoupení (za babku) našeho průmyslu, obchodu, bank, novin a nyní přichází na scénu parodie na knížete. Ti co to ještě umí se mohou jen stydět.
20. 01. 2013 | 16:00

Luba napsal(a):

Karel VI. Schwarzenberg byl český fašista:

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Otec-Karla-Schwarzenberga-byl-clenem-fasisticke-Vlajky-260223
20. 01. 2013 | 16:43

Luba napsal(a):

Přátelé diskutéři,
při četbě mnoha komentářů musím smutně konstatovat, že velká většina z vás nemá zdání o základních historických a politických pojmech:

1. Nevíte, co je to demokracie.
2. Nevíte, co je to otevřená společnost.
3. Nevíte, co je to korporativismus.
4. Nevíte, co je to fašismus.
5. Nevíte, co je to nacizmus.
6. Nevíte, co je to xenofobie.
7. Nevíte, co je to nacionalizmus.
8. Nevíte, co je to propaganda.
9. Nevíte, co je to davová hysterie.
10. Nevíte, co je to klerikalizmus.

Ač se ráčíte dovzdělat, možná vaše nekritické nadšení pro pana Schwarzenberga poněkud opadne.
20. 01. 2013 | 16:59

................ napsal(a):

Pan Schwarzenberg chtěl bojovat proti Hitlerovi a nepřijal německé občanství. Na jeho majetek dali nucenou správu a po válce nebyl souzen za kolaboraci, protože se před Němci neplazil jako značná část Čechů kolaborantů. Kolaboranti se podíleli na největších zvěrstvech na odsouvaných Němcích a dodnes se téměř nic nevyřešilo. Kdyby odsun proběhl v rozumných mezích, nemusíme se dnes stydět .......
20. 01. 2013 | 17:21

Eda Frbul napsal(a):

Veselovský, Veselovský, Veselovský ???? a to je kdo, neznám, ale dle reakcí, prodávat se umí .....
20. 01. 2013 | 17:30

Marty napsal(a):

Veselovský, Veselovský, Veselovský, tj. Edo Frbule, rádobynovinář, arogantní hňup, který, ač nevím jak je to možné, komentuje tendenčně spolu s další hloupou nanynkou,také rádobynovinářkou, arogantní Drtinovou, Události a komentáře. Ředitel Dvořák před nástupem prohlásil, že ty moderátory vyžene, že už lidé na ně nekoukají. Vyndal pouze Železného. Tato parta svazáků, spolu s panem " promiňte, promiňte, chápu to dobře " Moravcem, patří k vysoukaným nohavicím z Havlova koutku pravdy a lásky. Jsou tak drzí a zaujatí, že se na ně nedá koukat a čekám, kdy je Dvořák konečně všechny vykope.
20. 01. 2013 | 18:13

siven napsal(a):

Pane Stejskale, co mám dělat, když si nevyberu Spartu, ani Slavii?

Když mi připadnou trapní Sparťani i Slávisté??

Když šlapou po pravdě, házejíce při tom po sobě slepičinci?

Mám se jít zastřelit? Nebo udělat něco podobného, jako ten pán před Národním muzeem, dnes?

20. 01. 2013 | 19:10

Bestia triumphans napsal(a):

Přátelé diskutéři,
při četbě mnoha komentářů musím smutně konstatovat, že velká většina z nás nemá zdání o základních historických a politických pojmech.
!

Ale nezoufejme.
Je tady naštěstí jedna persona, která je obdařena těmito znalostmi a jistě nás ráda kdykoli poučí.
Viz Luba 20. 01. 2013 | 16:59.
Chválabohu, Lubo, že jste tady, co bychom si jinak počali!
:-)
20. 01. 2013 | 20:13

Naštvaný napsal(a):

"nevím za co bych se Vám měl omluvit" Je ptát se a ptát se. Obzvlášť ten Veselovský bývá vůči někomu devotně servilní a vůči jiným grobiánský. Takže mi je jasné, jak se zřejmě choval vůči Václavu Klausovi jun.
Ale od V.K. jun to nebylo rozumné, když ví, jak mafiánsky české sdělovací prostředky působí.
Ale stále nevím: Byl otec dnešního Karla Schwarzenberga v té Vlajce nebo ne? To by vše vysvětlilo a nebylo by o čem diskutovat.
Jen doufám, že české veřejnoprávní prostředky by to v případě kladné odpovědi nezamlžovaly.
20. 01. 2013 | 22:12

Naštvaný napsal(a):

"i zde jsem pouze tvrzení pana ředitele konfrontoval s jinými historicky uznávanými názory. " Autore, a s panem Schwarzenbergem jste to také konfrontoval?
20. 01. 2013 | 22:15

ifigenie ml. napsal(a):

Co zmůže pan Veselovský oproti Klauzovic klanu,ti si můžou všechno zaplatit a zařídit.
Mráz přichází z hradu.
Klaus se neměl nikdy prezidentem stát....a mohli jsme být o trochu v lepších číslech co do státního dluhu,...protože má na tom velké zásluhy. Je zaviněn Klauzovými privatizacemi a st.zakázkami z minula i současna. Ale i celé hlavně modré party.
Pokud skončí na hradě Zeman ,tak se může stát ....že tam "podrží ml.Klausovi z lidskou tváří, místo"Možná že st.Klaus mimo jiných pletich a nejrůznějších otevřených "kohoutků" spekuluje i s tímto. On má k tomu svého rádce,v sobě samém.A hlavně je zapotřebí nic zásadně neměnit,jít ve KlausovskoZemanovském režimu.
21. 01. 2013 | 00:59

Karel napsal(a):

pro Nastvany: "Ale stále nevím: Byl otec dnešního Karla Schwarzenberga v té Vlajce nebo ne?"

Nechapu, proc se takto ptate. Prehrajte si ten rozhovor. Potom prohledejte internet a odpoved budete znat. Mimochodem, je v tom rozhovoru zminena. Je pravdiva? Nevim. Pokud ne, je tedy vetsina informaci, ktere jsem nasel na toto tema, lez. Potom ale nema cenu vubec nic studovat a o necem podobnem diskutovat ci psat.

Pan Klaus byl zahnan do kouta, protoze se na nej pan Veselovsky pripravil. Malokdo si dnes da praci s tim, aby se pustil do dojmologa jako je VK.
21. 01. 2013 | 07:52

Margot napsal(a):

Je zajímavé, jak každý komentář, pokud není od hulváta, má vždy kousíček pravdy.Chápu to, že V.Klaus ml. hodně lidem vadí. Na V.Klause staršího už jsme úplně alergičtí.
A přitom to byla taková zbožňovaná rodina.Považme- Klausovi- 23 let u moci.
Ale chtěla bych obrátit list k jinému dotazu. Mohl byste, pane Veselovský, kvůli vyváženosti- a o to hlavně v Čro a ČT jde, že??? / hahahaha/, pozvat pana Stráského, nebo Stránského - rejža Zdivočelé země, který osolil pana Dejdara s tím, že když je pro Zemana, tak u něj si už neškrtne???
Hrozí, po případném zvolení " Karla" - čisdtky v umělecké sféře, a hon na ty, kdo byli pro Miloše???
A nebo už jsou v Praze mezi umělci kádrovačky už nyní???
21. 01. 2013 | 14:44

Eva napsal(a):

Vážený pane Veselovský,

dovolte mi smeknout klobouk před Vaši prací ! Vašich „20 minut“ dne 17.1.2013 v rozhovoru s Václavem Klausem ml. na Radiožurnálu v 17:00 nemělo chybu ! Skvěle a profesionálně vedený rozhovor ! Líbilo se mi, že jste se nenechal zatlačit do kouta, tázal jste se naprosto jasně, věcně a korektně. Tak, jak si to od novináře (nikoli posluhovače kohokoliv) představuji.
Držte se a ať se Vám ve Vaši nelehké práci daří stejně skvěle jako v tomto rozhovoru, který jen podtrhnul Vaši špičkovou profesionalitu !

posluchačka Radiožurnálu
22. 01. 2013 | 10:04

Jesen napsal(a):

Pane Veselovský, nezávidím Vám nelehkou práci moderátora, ale děláte ji dobře. U Klausů evidentně platí - jablko nepadá daleko od stromu. Nemáte se za co omlouvat.
24. 01. 2013 | 12:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy