Střípek do mozaiky aneb O paměti Miloše Zemana

25. 01. 2013 | 07:25
Přečteno 8760 krát
Miloš Zeman je prý obdarován sloní pamětí. Nevím, co je na tom pravdy, v každém případě však je jeho paměť často výběrová, účelová nebo manipulativní. A když se mu to hodí, bez ohledu na následky. Přehlídkou takové výběrové, účelové a manipulativní paměti je i jeho sebeoslavná knížka Jak jsem se mýlil v politice z roku 2005.

Miloš Zeman mi v ní věnoval dva krátké odstavce. V nich mimo jiné tvrdí, že zavedení nucené správy v IPB a následný prodej podniku IPB byly nutným krokem, avšak že “navazující kroky týkající se bleskového prodeje IPB a rozsah poskytnutých státních záruk” v něm vyvolávaly postupně “stále větší pochybnosti” a to, že “ponechal tyto operace plně v rukou tehdejšího ministra financí Pavla Mertlíka” byla jeho “osobní chyba”.

Skutečnost – a je to snadno dohledatelné – byla jiná, než jak jí pan Zeman líčí. Rozsah poskytnutých státních záruk schválila vláda svým usnesením č. 622 z 15. června 2000, tj. několik hodin před uvalením nucené správy v IPB Českou národní bankou. Miloš Zeman pro toto usnesení hlasoval. Následně, 21. června, vláda schválila konkrétní postup, kterým byly státní záruky realizovány, a všechny ostatní kroky, které jsem uskutečnil při naplňování usnesení č. 622. A to usnesením č. 644 z r. 2000. Zároveň usnesením č. 645 z r. 2000 vláda schválila zásady smluv o státní záruce a o její kompenzaci uzavřených mezi Ministerstvem financí a ČSOB, a to včetně dohody o restrukturalizaci a ručení mezi Konsolidační bankou a ČSOB obsažené v smlouvě o státní záruce. Miloš Zeman hlasoval i pro obě tato usnesení. Žádné jiné moje “navazující kroky” či “operace” mimo úkolů uložených mně vládou usnesením č. 622 a splněných způsobem popsaným a schváleným usneseními č. 644 a 645 neexistovaly.

Proč se nyní vracím k této dvanáct let staré historii a k její o pět let mladší páně Zemanově nepravdivé a silně účelové interpretaci? Nejde o osobní uraženost či cosi na ten způsob. Ničím takovým netrpím. Pan Zeman je favorit prezidentských voleb. Měl by jako vážný uchazeč o funkci hlavy státu dbát zájmů České republiky a chránit je. Svým nepravdivým textem z r. 2005 však zájmy České republiky poškodil: jeho nepravdivé vyjádření výtečně posloužilo právním zástupcům protistrany v následných arbitrážích mezi Salukou a Českou republikou k oslabení právní pozice České republiky.

Pavel Mertlík
(v letech 1998 – 2001 místopředseda vlády a 1999 – 2001 ministr financí ve vládě Miloše Zemana)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

I ty Brute?
Mertlíku, že on Zeman tady v Česku může vlastně za všechno
co se tady podělalo? Asi Vám MZ šlápnul na kuří oko, že jste ve frontě všech těch rádoby kritiků, že?

P.S.
MZ se snaží vždy na nahozenou historku či záležitost vzpomenout, pravda, byly jich tisíce a kdo si to má pamatovat vždy přesně, navíc ten časový odstup! Ale pan "kníže" to vždy odbyde hláškou, že o tom nevěděl, nebo že si to nepamatuje a je vymalováno, tkhle se to musí dělat!
25. 01. 2013 | 07:34

scallop napsal(a):

Autor

Obavam se, ze toto je jenom zacatek. Az bude Zamen ryzimi Cechy zvolen, tak se jeho zvanivost rozjede naplno. Dulezite je si to uzit a pozurazet ostatni, zajem statu je vedlejsi.

PS Otazka pro zvidave ctenare: pisu o Vaclavu Amnestovi nebo Milosi Grippenovi ?
25. 01. 2013 | 07:42

Luba napsal(a):

No,
a potom, že Zemana podporují lidé ze zločinecké KSČ.
Ten článek je důkaz, že ho alespoň jeden takový nepodporuje.

Mertlík byl ministrem financí v Zemanově vládě, ze které pro spory z ministrem průmyslu Grégrem (zvaným "atomový dědek") odešel.

iDNES (11.4.2001): "Mertlík: Neměl jsem podporu premiéra"

"Odstupujícího ministra financí Pavla Mertlíka vedla k rezignaci především nedostatečná podpora od premiéra Miloše Zemana. "Ministr financí je pravou rukou premiéra a potřebuje jeho podporu. ...

Zeman však včera výslovně odmítl, že by sám dal Mertlíkovi ultimátum a k demisi jej vlastně dohnal. Už před dvěma týdny v rozhovoru pro deník Právo dostal otázku, zda je pravda, že chce ministra financí odvolat.

Řekl na to: "Nevím o tom, že by post ministra Mertlíka byl ohrožen. Pravda je, že pro něj stejně jako pro ostatní ministry platí výkonnostní kritéria, a že mu tedy vytýkám, pokud je neplní. Například, když nedostatečně vybírá daně, což je prvořadá povinnost ministra financí. Ale tato kritika vůbec neznamená, že bych ho chtěl odvolat." ...

Bezprostředně poté, co se o Mertlíkově rozhodnutí dozvěděli předseda strany Vladimír Špidla a místopředseda Stanislav Gross, snažili se ministra přesvědčit, aby si to rozmyslel.

"Za každou cenu chtěli, aby demisi stáhl. Mertlík to však postavil tak, že buď půjde z vlády Grégr, nebo on. Zeman pak dal jasně najevo, že Mertlíka nijak přemlouvat nebude, a pak už nebylo co řešit," popsal vyjednávání jeden ze sociálních demokratů. ..."

Zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/mertlik-nemel-jsem-podporu-premiera-d7e-/domaci.aspx?c=A010410_105348_domaci_klu
25. 01. 2013 | 07:52

Marie Kadlecová napsal(a):

Děkuji pane Mertlíku za Váš článek, jsem ekonom a kroky okolo IPB jsem příliš nechápala a myslela jsem si, že se tady někdo asi pomátl a teď vidím, že to byla zase jedna černá díra o které pan Miloš Zeman věděl (hlasoval pro ni) a která ve svém důsledku obrala tento stát o miliardy. Teď se také některým dobře poslouchá, jak je nejrychlejší a nejlepší odstranit tu "žábu na prameni" (M. Kalouska) a bude rázem lépe. Málo již dojde těmto voličům, že Miloš Zeman je, byl a bude velmi špatný hospodář. Jediné co se mu nedá upřít je manipulace s davem. Marie Kadlecová
25. 01. 2013 | 08:02

paprika napsal(a):

Měli jsme tu kleptomana a měli bychom mít notorického lháře, obojí v narcisním provedení? Věřím, že to nedopustíme.
25. 01. 2013 | 08:06

Luba napsal(a):

paprika,
on knížepán něco ukrad?
25. 01. 2013 | 08:21

BH napsal(a):

Vážení, nemohu volit za prezidenta člověka nahrazujícího slovo odsun vyhnáním. Emoční rozdíl těchto slov v češtině chápu jako proces nevratný a vratný. Odsunu-li něco od sebe, odloučím se od toho navždy. Vyženu-li někoho, třeba na smrtelném loži si to mohu rozmyslet, popř. mne právníci vyhnaného o tom "přesvědčí". Myslí-li tak prezident, je to precedenz do daleké budoucnosti. Majetek je věčný, jak nás přesvědčuje církev.
25. 01. 2013 | 08:23

Nepříjemná pravda napsal(a):

Ještě tu nekradli sudeťáci. To bude ten jejich "ordnung". Shalom.
25. 01. 2013 | 08:25

gaia napsal(a):

Luba

dnes již mocní nekradou

oni odklánějí, odškodňují, restrukturalizují, privatizují, škrtají reformují

v konečnmém důsledku to vyjde na stejno
25. 01. 2013 | 08:31

Julin napsal(a):

Vážené médium, Vy kážete o účelovosti a přitom účelově manipulujete s lidmi tím, že jim předhazujete polopravdy, neověřené informace, vymíváte mozky, nevyváženě agitujete ve prospěch jedné vyvolené strany, kandidáta, politiky strany.

Stačí se podívat na počet příspěvků a hlavních titulků, které jsou v drtivé většině proti jednomu kandidátovi.
Je to jako to přísloví, " zloděj volá chyťte zloděje "

Až Vy budedete hájit především zájmy lidí a ne zájmy vyvolené skupiny nejbohatších, kteří si penězi koupili politickou moc a tu jim neustále podsouváte, jelikož to je Vaše hlavní zadání, potom Vás možná budou lidé brát vážně....

Věřte, že to ví všichni co tu chodí a je jim z toho špatně, jelikož se chováte stejně , jako dnešní vláda...je to o polopravdách a lžích, neověřených informacích a jediný důvod je, aby jste prosazovali politiku vyvolené skupiny, která Vám platí mzdy.
Stačí se podívat, kdo jsou členy organizace, která řídí politiku v evropských zemích, mj. je tam i pan KS a jsou tam nejbohatší lidé světa a hlavně vlastníci bank a médiíí...

Tak už nevymývejte mozky lidem !
25. 01. 2013 | 08:33

xyz napsal(a):

Je s podivem, jak mnohokrát usvědčený lhář boduje u veřejnosti. Smysl pro fair play Miloši Zemanovi chybí, stejně jako ho postrádal dnešní prezident, oba vyznávají heslo: účel svědčí prostředky.

Proti Zemanovu nepravdivému tvrzení se v minulém týdnu ohradily Britské listy, které nepsaly o zámku plném portrétů nacistů, vlastněném podle Zemana paní Schwarzenbergovou, zámek její rodina nevlastní 300 let. Ohradila se Jiřina Bohdalová, která neplakala Zemanovi do telefonu, že ji lidé napadají. Protestovala paní učitelka z Písku, o níž Zeman tvrdil, že ji KS vyhodil z čimelického zámku, protože tam skončila už v roce 1982, kdy v Čimelicích skončila filmová škola.
Překroutil výroky svého oponenta, ačkoliv dříve podle autentických záznamů řekl to samé...

Zeman také tvrdil, že do kampaně už nebude tento týden investovat žádné peníze...
V tomto týdnu jsme měli plnou poštovní schránku volebních letáků M. Zemana, kde mj. tvrdil, že je "českým kandidátem, který Českou republiku nikdy nezradil" a další podobné perly.
Že se marketingoví odborníci nemohou nad účty ze Zemanovy volební kampaně dopočítat, je také hodně zajímavé. A krádež prezidenta ČR před zraky televizních kamer je pro Zemana bezvýznamná lapálie!

Bůh nás ochraňuj před tímto člověkem!
25. 01. 2013 | 08:34

zubatá napsal(a):

Mertlíku, ešče tě to svrbí?
Tak si to neškrab!
25. 01. 2013 | 08:34

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Mertlíku, právě ta uražená ješitnost čouhá ze všech stran Vašeho příspěvku. Doufám, že pan MZ bude zvolen.
25. 01. 2013 | 08:35

Hloupý Honza napsal(a):

Vy byste měl být rád, že jste rád. Chtěl jsem napsat, že nesedíte, ale to byste stejně díky amnestii neseděl. Počínaje Havlem, přes Klause a Zemana a konče Schwarzenbergem všichni jste dělali vždy všechno pro blaho českého národa. Havlovi nebylo proti srsti pro blaho lidu spolupracovat s Junkem a Čalfou aby pochybnou operací financovanou ČNB (!) a přes Chemapol honem získal prachy za svoji půlku Lucerny, Klausova privatizace a jeho Konsolidační agentura a později banka, to byl největší legalizovaný tunel v českých dějinách zaplacený českými občany, Zeman a jeho IPB a další pochybné transfery státního majetku, Schwarzenbergova Becherovka a jeho restituční výjimka posuzovaná podle rakouského práva a spousta dalšího, vše pro blaho lidu.

Není to jen kulturní fronta, ale všichni občané tím, že si vybíráme mezi Schwarzenbergem a Zemanem lížeme nohy, které nás tady 20 let okopávají a okopávaly.
25. 01. 2013 | 08:38

zubatá napsal(a):

Jo, a zapomněl jsem dodat, že Mertlík má určitě pravdu. Moskevskou. Pod peřinou.

Tu komunisti vždycky mají.

V osmdesátých letech byl Pavel Mertlík členem Komunistické strany Československa. V roce 1990 spoluzaložil politickou stranu Nezávislá levice, po jejím brzkém zániku vstoupil do ČSSD. V současné době je stále členem ČSSD v okrese Praha 4 .
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Mertl%C3%ADk
25. 01. 2013 | 08:38

Julin napsal(a):

Mrkněte na souvislosti, tito nejmocnější vlastní banky a média a samozřejmě jim na oko jde o blaho všech...ne o osobní prospěch...viz..sestavte si mozaiku...

www. bildenberg.cz
25. 01. 2013 | 08:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ta vládní sestava socdem z doby oposmlouvy, to tady bylo panoptikum, jen co je pravda.
Když si vzpomenu na všechny ty obskurní postavičky, musím kroutit ještě dnes hlavou.
Vetchý, Fencl, Gégr se svojí "Nagyovou", Palas, Gros, Buzková, Schling, atd., jak tam mohl ten Vladimír Špidla vůbec vydržet? A to by ten zaťatý a mstivý a nepříliš mladý a zdravý člověk na Hrad. A Weigela by si tam jako profíka rád ponechal?
Jenže máme lepší volbu? Kdopak asi tyto dvě fosilie vybral? Takže dobře nám tak!
25. 01. 2013 | 08:46

šašek z Jihlavy napsal(a):

oprava: ....nepříliš mladý a zdravý člověk chtěl na hrad!

Hloupý Honza
Vidím to stejně.
25. 01. 2013 | 08:50

Jana Pechová napsal(a):

Typická ukázka Zemanovy mistrné manipulace při odpovědi:
Z opačného tábora zamířila na Zemana otázka sportovkyně Věry Čáslavské, kterou zajímalo, jak se Zeman vypořádal se svým svědomím, když žádal o podporu komunisty.

„V roce 1968 jste věnovala svou olympijskou medaili generálnímu tajemníkovi KSČ Alexandru Dubčekovi. Sakra, pokládala jste tehdy Alexandra Dubčeka za zločince?“ odvětil otázkou Zeman.

K tomu snad není co dodat. Jak se proboha dá srovnávat atmosféra z roku 1968 s dnešním skuhráním u pokračovatelů partaje, která mezitím stihla zvládnout ještě normalizaci (koneckonců, navíc Zemana vyhodit?)

Lidi, vy tohle Zemanovo bruslení fakt nevidíte? Vždyť on už ani jinak mluvit a jednat neumí!
25. 01. 2013 | 08:55

zasMeňo napsal(a):

JEŠTĚ POMLUVY ??? Když už si kandidáti na včerejším posledím duelu podali ruce ??? A když volební kampaň de facto i de iure KONČÏ ?????
Vidím, že tady někteří by byli schopni pro svůj sobecký zájem vyvolat občanskou válku (jako na Blízkém východě - tam je jejich úroveň) !
S pozdravem "Měl jsem Vás rád, polepšete se !"
zM
25. 01. 2013 | 09:01

zM napsal(a):

Filosofie BYTÍ (existence) mi byla právě předložena k opisu. Náhoda ?? Víte o těchto ideách něco ???
25. 01. 2013 | 09:02

minatomirai napsal(a):

Mne překvapuje, co za vojenské vykopávky se postavily na stranu Zemana.
Jeden byl textilák, vyučený, který se dostal náhodou do Ruska a úplně náhodou do Kurska, kde si vůbec nezabojoval, ale vyslýchal německé zajatce. Potom velel jedinému tanku, po návratu domů se nikdy do armády nevrátil. Budoval komunismus.Nicméně skončil jako brigádní generál.

Druhý byl nevyučený mlíkař, který sice létal s RAF, ale jako radista v hodnosti rotného. S tou se vrátil domů, v armádě také nepokračoval. Budoval komunismus. Jako veterán sbíral povýšení až na plukovníka před třemi lety.

Nacistický odboj jako hrom.
25. 01. 2013 | 09:03

vasja napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
Typická ukázka Zemanovy mistrné manipulace při odpovědi:
Z opačného tábora zamířila na Zemana otázka sportovkyně Věry Čáslavské,
-------------
A vedle ní seděl pan učitel komouš a antichartista Svěrák a moudře přikyvoval.
Zeman se musel asi dost držet.
25. 01. 2013 | 09:03

minatomirai napsal(a):

Zeman se musel asi dost držet.
-------------------------------------
Co by se držel? Věděl, že je mezi svými.
Nakonec jediný nekomunista byl pouze Schwarzenberg.
25. 01. 2013 | 09:08

Petrkell napsal(a):

Jeden lže a druhý si pro jistotu nic nepamatuje, to je výběr kandidátů.
A blog.aktuálně.cz vypadá jako fanklub jedné strany.
25. 01. 2013 | 09:21

melčákova pohanka napsal(a):

Drzost Svěráka mě přímo šokovala. Celou normalizaci hrál v divadle,točil filmy,podepisoval anticharty a on má tu drzost se stavět do role morálního arbitra a my blbci ho také chtěli za prezidenta! Napadá někoho zde, nějaké jméno,kdo by prezidentem mohl být a nás všechny spojoval? Díky.
25. 01. 2013 | 09:21

noctem napsal(a):

Včera jsem se nechal poprvé ukecat a koukal jsem na debatu pánů kandidátů. Přiznám se, že jsem měl na KS docela pifku, ale během debaty mě ho začalo být líto. Odmyslete si ten titul a co zbyde? Starý pán s inteligencí průměrného voliče, který je ve smršti událostí posledních dnů podroben šílenému tlaku a přepětí. Bůh ví, jak moc je mi Zeman z duše protivný, ale vlastně to byla hra kočky s myší.
Tím více jsem se podivil, když jsem četl hodnocení této debaty v našich "nezávislých" médiích. Stačí kliknout na Centrum i Seznam... "Hned provní půlhodinu diskuze ovšem poznamenala nepravdivá prohlášení Miloš Zemana" nebo - místo knížecího fiaska s generálem Vranským - " v této chvíli debata kvůli dlouhým dotazúm ztratila tempo"; ze Seznamu se popis průběhu debaty zřejmě ztratil z očí.
A tak si myslím, že to bezskrupulentní a zběsilé mediální šílenství na podporu KS paradoxně vlastně nahrává Miloši Zemanovi. Nebýt tohoto šílenství, stál by ve druhém kole proti němu Dienstsbier nebo Fischer - oba by měli velkou naději na vítězství, protože Zeman je jedním z těch, vůči nimž je těžké zaujmout neutrální postoj a neprofláknutý protikandidát by jeho neoblíbenosti mohl zdatně využít. Zběsilost proschwarzenbergovské kampaně sice dostala jejich kandidáta do druhého kola, ale nejspíš taky Zemana na Hrad.
A vyhraje-li Karel, má ta jeho nenažraná klika s Kalouskem v čele a Bakalou nabo jiným kmotrem v pozadí na svědomí těch pár klidných let, které si mohl ještě užít.
25. 01. 2013 | 09:23

aga napsal(a):

melčákova pohanka

Psal jsem to tu mockrát - Jan Neoral, bývalý starosta Trokavce a statečný odpůrce radaru v Brdech.
25. 01. 2013 | 09:24

volič napsal(a):

Naši rodinu připravil Karel o 10 000 kč za rok poze v DPH a dalších 100 000 - 200 000 za restituce, co myslíte mám ho volit?
25. 01. 2013 | 09:35

melčákova pohanka napsal(a):

aga. Díky.Ale ta radarová mánie byla podobná té,která se odehrává dnes,tak to asi by nebyla dobrá volba. Doporučuji blog na DR-Tahle země není pro chytrý.
25. 01. 2013 | 09:51

Vladimír Havlíček napsal(a):

Taky něco přileju do ohně. Všichni voliči knížete by si měli uvědomit, že jeho korunní princ Kalousek po vyhraných volbách soc. dem. včele s Paroubkem chtěli vytvořit menšinovou vládu s tichou podporou komunistů. Kdayž to lidovci neskousli, Kalouska sundali z předsednictví a on si založil truc stranu TOP09. Je chyba, že si to už paní Čáslavská nepamatuje, nebylo to zase tak dávno.
25. 01. 2013 | 09:53

Pavel Johanides napsal(a):

Pro nerozhodnuté voliče(fakta o kterých se ,,nesmí,, psát)!!!!!!

Karel
Schwarzenberg(předseda TOP 09, MZ) a Miroslav Kalousek(místopředseda TOP 09,
MF)
Bude tedy skutečný deficit veřejných financí za rok 2012 6% z HDP? Tedy 6% z 3 843mld.Kč = 230,58mld.Kč Hrozivé číslo oproti demagogicky uváděnému deficitu státního rozpočtu 101mld.Kč za rok 2012 ze strany ministra financí Miroslava Kalouska. To by byl totiž historicky nejhorší skutečný deficit veřejných financí 231mld.Kč od roku 1993. Podstatnou část našeho veřejného dluhu činí a budou činit půjčky, dluhopisy a jejich splacení včetně úroků, které provedl právě ministr financí M. Kalousek. Jenom v roce 2012 musel stát uhradit 57mld.Kč na úrocích z půjček, dluhopisů apod.. Mluvíme o metodice EUROSATu a skutečném veřejném dluhu za rok 2012, tak jak to vyžaduje i EU pro splnění maastrichtských konvergenčních kritérií, kde dva ze čtyř dlouhodobě neplníme.
25. 01. 2013 | 09:58

Michal Rott napsal(a):

Pane Mertlíku. Držte laskavě zobák. V Zemanově vládě jste byl za finančního experta a mnoho jste tam toho, pokud si pamatuji, nepředvedl. Utekl jste zbaběle od odpovědnosti k voličům do soukromého finančního sektoru a nyní chcete dělat chytrého. Můžete klidně vlézt do zádele Kalouskovi. Vono tam je ale už dost přeplníno, není-liž pravda???
25. 01. 2013 | 09:59

JIří Perk napsal(a):

Vážení pánové v redakci Aktuálně.cz. Přečetl jsem si vaše informace o včerejší debatě vysílané ČT. Tvrdím, že vaše informování je značně neobjektivní, ba manipulativní. Věcně uvádíte snad vše, ale s různým akcentem na jednotlivé části debaty, dle toho, zda měly dopad na kandidáta MZ či KS. Kdybych neviděl celou diskusi, musel bych si myslet, že MZ je asi pěkný darebák, ale KS jen „ztratí na chvíli svůj klid a gentlemanské vystupování“.
Jedná se asi o vyústění celého vašeho způsobu informování. Vytvořili jste si dalšího zpravodaje – Deník Insider, kde uvádíte informace, které jsou zřejmě zajímavější, avšak pouze za úhradu. Z Aktuálně.cz jste vytvořili pouhého naháněče Insideru, který sem tam něco pro Aktuálně.cz „pustí“, Aktuálně ale odkáže zpět na Insider. Tím jste Aktuálně.cz zdegradovali na manipulativního a selektivního informátora druhého, ba třetího řádu. O takového informátora již nemám zájem, nebudu již vaše stránky sledovat. S pozdravem Jiří Perk.
25. 01. 2013 | 10:03

Georg Gaheris napsal(a):

Miloš Zeman přímo perlil !Na otázku jestli se nestydí žebrat u komunistů o podporu odpovídá,vy jste dala medaili Dubčekovi !To je odpověď hodná státníka !Stejné hodnoty jako ptám-li se jestli se koupal letos v Malši a on odpoví že letos bude zajisté hodně švestek !A samozřejmě u něj krásná vidina toho vonícího moku kterým se upraví do stavu ve kterém pan správce Passer a šafář Nykles vhodili do rybníka omylem místo obecního policajta strážníka a vyšly najevo stavovské rozdíly !Zde Milošovi taky nepomůže zvolání jéžišmarjá pánově já byl taky vožralej jako prase !
25. 01. 2013 | 10:07

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pokus o Kubiceho zprávu?

Hloupé a ubohé.

Nabídnu něco čerstvého

„Přijdeme kvůli Schwarzenbergovi o miliardy? EU již zahájila šetření
Kvůli možné chybě ministra zahraničí a předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, který kandiduje na prezidenta republiky, bude muset Česká republika v nejhorším případě zaplatit francouzské firmě Areva, která byla vyřazena z tendru na dostavbu Temelína, miliardové odškodné. Věcí se už začala zabývat i Evropská komise.“
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Prijdeme-kvuli-Schwarzenbergovi-o-miliardy-EU-jiz-zahajila-setreni-260536
25. 01. 2013 | 10:10

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Ke špíně dnes vytahované na Zemana.

Je jistě na místě otázka, proč špiniči, pokud vědí o něčem špatném, co Zeman kdysi provedl na něj nepodali oznámení, ale vytahují špínu v den voleb.

Myslím si, že vím proč, když se to na něj dnes navalí, tak se Zeman nemůže bránit.
25. 01. 2013 | 10:16

Vlastenec napsal(a):

A masáž proti jedinému českému kandidátovi, který svého nečeského soupeře inteligenčně přečnívá minimálně o několik tříd, opět pokračuje až do úplného konce. Nedej Bože, aby se na hradě ocitl Kalouskův maskot K.S., jehož poslední závěrečný slib bude trvat maximálně do jeho příštího setkání se svým loutkovodičem, který mu již vysvětlí, že pro naši republiku je nejlepším řešením úplně zbídačit důchodce a tu nejchudší třídu v zájmu všech mafiánkých zlodějů, kterými je naše země ovládána.
25. 01. 2013 | 10:19

aga napsal(a):

melčákova pohanka

A v rámci té radarové mánie, ve které na jedné straně agitovali zaplacení zrádci, se Neoral postavil věcně, klidně, statečně a zcela nezištně za svou obec, kraj i zem a její zájem. Přesně to požaduji od jejího nejvyššího představitele.

Blogy s názvem, který sugeruje, že tato země je nějak výjimečně podřanější než jiné země mě moc nezajímá - takových je plný německý tisk, případně jiná vlivová média - z pochopitelných důvodů.
25. 01. 2013 | 10:20

argun napsal(a):

minatomiral

"Mne překvapuje, co za vojenské vykopávky se postavily na stranu Zemana."

Těm vykopávkám nesaháte ani po kotníky. Jste ubožák.
25. 01. 2013 | 10:34

seriózní chlapík napsal(a):

Kdepák, nějaká uražená ježitnost. Pán je nad věcí. Akorát ty "dva odstavce" ne a nedají spát.
25. 01. 2013 | 10:37

Petr Olšanský napsal(a):

Zemana nevolte, budeme se za něj stydět a bude to rozčarování, až zase ukáže svou pravou tvář lháře a manipulátora! Jeho alkoholismus je už v pokročilém stádiu, už neví, kde je pravda a nelze se s ním vůbec bavit (jako ostatně s žádným alkoholikem)!
25. 01. 2013 | 10:38

Vosavbotě napsal(a):

Pane Mertlíku,

upřímně řečeno, Vaše vyjádření je poněkud zmatečné. Nevidím tam totiž příkrý rozpor mezi tím, co citujete ze Zemanovy knihy a tím, co se prý ve skutečnosti dělo.

Jinak Váš článek mi připadá unikátní. Je tu dlouhá řada všech možných objevů dosud zasutých v deset i více let staré historii, které se zázračně dostaly na světlo Boží pár dní před volbami.

Ale že by se takový objev učinil přímo v den voleb, to je skutečné unikum. Jistě jste dosud neměl čas svoje výhrady publikovat a právě dnes jste se takříkajíc utrhnul a vše nám vyjevil.

Ach Bože. Ta nenávist mezi oběma tábory je tak ubohá. V prezidentské volbě jsou zdaleka nejslušnějšími prvky oba kandidáti, ač oba dovedou být řádní sprosťáci.
25. 01. 2013 | 10:42

Bavor V. napsal(a):

Jo, a pokud byste někde zaslechli, že Zeman lhal o podpoře Kníži SL, tak NELHAL!
Pouze zaměnil německého a rakouského mluvčího SL:

Wien, 21. Jänner 2013 (OTS/ÖVP-PK) – Ausdrücklich begrüßt
ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer die im Rahmen einer
TV-Diskussion getätigten Aussagen von Präsidentschaftskandidat
Schwarzenberg zur Sudetenfrage. Der tschechische Außenminister und
Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg hat die Vertreibung der
Sudetendeutschen nach dem Zweiten Weltkrieg ausdrücklich verurteilt.
“Dass wir das Prinzip der kollektiven Schuld geltend gemacht haben,
werfe ich unseren Vorfahren vor. Wir haben damals wirklich einen
schwerwiegenden Fehler gemacht. Und daran halte ich fest”, sagte
Schwarzenberg Donnerstagabend im TV-Duell mit seinem Konkurrenten
Milos Zeman.

Hammer wertet dies als ermutigendes Zeichen, dass die Diskussion in
Tschechien wieder in Bewegung kommt. Ein Sieg Schwarzenbergs bei den
Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die
Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht
offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird. “Es
ist dies ein weiteres Zeichen dafür, dass in Tschechien zusehends die
Zahl derer größer wird, die hier an einer seriösen Aufarbeitung
dieses Unrechts interessiert sind. Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde
damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in
Tschechien gelöst werden kann”, so Hammer abschließend.
25. 01. 2013 | 10:44

IPB napsal(a):

milý pane Mertlíku, je to od tebe smutné čtení,jako kdyby za prodej za 1 korunu čobce-kbc-armagnacu mohl Zeman a ty nikoli. Nějak jsi zapomněl na to, že tehdejší Tošovský s Tebou vše řídili - vše řídila totiž bankovní rada České národní banky v čele s Tošovským a ve spolupráci s Ministerstvem financí, tj. právě s tebou milý Mertlíku. Takže prosím nesvaluj to na někoho jiného, ale pouze a jen na sebe, protože ty a tvoji lidé z financí vše řídili, vše analyzovali a tudíž i informace a návrhy na řešení či rozhodnutí šly od nich přes tebe přes ministra financí.
krátká paměť že pane Mertlíku.
25. 01. 2013 | 10:52

jituš napsal(a):

Pane Olšanský, nevolte Schwanzerbergra. Budeme se za něj stydět a opravdu budeme rozčarováni až nejen ukáže svou pravou tvář, ale až ukáže i své hodně dlouhé prsty!Ten je schopný se veřejně distancovat od strany starostové!!!!!!!!!!J8 vím jak vypadá, přemýšlí a chová se alkoholik a v tom případě jím pan ing.Miloš Zeman Csc rozhodně není.
25. 01. 2013 | 11:01

český maloměšťák napsal(a):

"....Doc. Ing. Pavel Mertlík, CSc. (* 7. května 1961 Havlíčkův Brod) je český ekonom, bývalý ministr financí v letech 1999 – 2001 za vlády Miloše Zemana. V této vládě zastával také funkci místopředsedy (1998 – 2001). Po svém odchodu z vlády v roce 2001 působí jako hlavní ekonom v bance Raiffeisenbank..."

Raiffeisenbank je konkurentem - např. i ČSOB /Sedláček....poradce nynější vlády/.
25. 01. 2013 | 11:09

vasja napsal(a):

Vladimír Havlíček napsal(a):
Taky něco přileju do ohně. Všichni voliči knížete by si měli uvědomit, že jeho korunní princ Kalousek po vyhraných volbách soc. dem. včele s Paroubkem chtěli vytvořit menšinovou vládu s tichou podporou komunistů....
-----------------
Právě.
Na tohle lidi zapomomínaj. Si pamatuju jak vylez s tlustym Paroubkam a ohlásil :-))
A si pište, že bude koalice socan a Top 09
25. 01. 2013 | 11:09

von kulak napsal(a):

To je mi novinka. :)))

"je jeho paměť často výběrová, účelová nebo manipulativní"
25. 01. 2013 | 11:13

Twist napsal(a):

Že si tak pan Mertlík rychle vzpomněl na hříchy Zemana. Zemana nemusím, ale stále lepší je než jiný senilák.
25. 01. 2013 | 11:15

český maloměšťák napsal(a):

minatomirai napsal(a):
Mne překvapuje, co za vojenské vykopávky se postavily na stranu Zemana.
Jeden byl textilák, vyučený, který se dostal náhodou do Ruska a úplně náhodou do Kurska, kde si vůbec nezabojoval, ale vyslýchal německé zajatce. Potom velel jedinému tanku, po návratu domů se nikdy do armády nevrátil. Budoval komunismus.Nicméně skončil jako brigádní generál.

Druhý byl nevyučený mlíkař, který sice létal s RAF, ale jako radista v hodnosti rotného. S tou se vrátil domů, v armádě také nepokračoval. Budoval komunismus. Jako veterán sbíral povýšení až na plukovníka před třemi lety.

Nacistický odboj jako hrom.
25. 01. 2013 | 09:03

http://www.pametnaroda.cz/witness/index/id/1516?locale=cs_cz

"...Brigádní generál v. v. Alexandr Beer se narodil 7. 2. 1917 ve Vranově nad Topľou na Slovensku. Vystudoval gymnázium a studoval vyšší školu textilní v Brně. Před okupací byl zaměstnán v průmyslu a v roce 1939 se rozhodl utéct do Anglie přes Švýcarsko. Na švýcarských hranicích byl zadržen, na tři týdny vsazen v Německu do vězení a poté byl deportován do Prahy. To mu však nezabránilo v dalším útěku, tentokrát do Polska. Zde se sešel se svým bratrem, který v roce 1944 bojoval u Dunkerque v západní armádě. Alexandr Beer po napadení Polska utekl do Sovětského svazu společně se skupinou, v níž byl komunistický senátor Antonín Zmrhal. Pravděpodobně díky němu se Rusové ke skupině utečenců zachovali dobře a po týdenních výsleších a třítýdenní internaci v obci Opalicha jim byla nabídnuta práce. Alexandr Beer přijal práci v textilním průmyslu a usadil se ve fabrice pod Moskvou. Po 22. 6. 1941, po napadení Sovětského svazu Německem, odjel do kazašského Karagandu, kde rovněž pracoval v textilním průmyslu. Jakmile se dozvěděl o tvořící se Svobodově armádě v Buzuluku, rozhodl se tam vydat. Musel dokonce napsat plukovníku Svobodovi, aby ho v Karagandu propustili a aby se mohl zapojit do Svobodovy armády. Dostal se do bojů o Sokolovo, kde byl velitelem minometného roje. Zde byl poprvé raněn a dostal se do nemocnice v Mičurinsku. Po vyléčení se, zřejmě omylem, dostal do Kursku, kde probíhala největší tanková bitva. Alexandr Beer se ovšem dostal na štáb a díky svým jazykovým znalostem tlumočil na výsleších německých důstojníků. Poté se dostal do Novochopersku k československým vojákům. Účastnil se bitvy o Kyjev, Bílou Cerkev a Žaškov, kde působil jako velitel tanku. Po příchodu na Volyň byl odeslán do Sadagury jako velitel tankového učiliště na výcvik volyňských Čechů. Účastnil se karpatsko-dukelské operace, kde byl v Nižném Komárniku opět raněn, a ostravské operace. V roce 1946 demobilizoval a následně získal hodnost nadporučíka. Po válce nastoupil v Centrotexu a v roce 1951, přestože se stal členem komunistické strany Československa, byl na 48 hodin zavřený. Ačkoliv byl přiznán omyl a Alexandr Beer byl propuštěn, nesměl po dva týdny vycházet z domu a nemohl volat. Ukončil pracovní poměr v Centrotexu, ale i poté pracoval v textilním průmyslu. V roce 1968 byl ze strany vyloučen, ale navzdory tomu dostal práci na ministerstvu lehkého průmyslu. Po sametové revoluci nastoupil do nadnárodní společnosti a do důchodu tak odešel až v roce 2005. V současnosti je místopředsedou Československé obce legionářské...."

Minatomorai je předsedou české obce šáriatnické.
25. 01. 2013 | 11:20

Neporažený rebel napsal(a):

Kam jsme se to dostali?Stydím se za to,že žiji mezi lidmi kteří se hlásí k češství,ale chovají se jako kuplíři.Za jidášský peníz prodávají republiku i když 20 let již zmrzačenou.E.Beneš po osvobození republiky varoval,že se najdou v budoucnu tací,kteří se budou snažit změnit hodnocení odsunu německé a madarské menšiny jež kolaborovala.Bohužel kolaboranti byli i mezi čechy,slováky či moravany.Jejich pohrobci se v součastné době nestydatě ozývají.Min.zahraničí jako jedno z prvních uznalo Kosovo jako samostatný stát.Ten stát,který vznikl na historiském území Srbska a o jehož existenci se jednalo tak,jako jednali o ČSR v roce 1938 v Mnichově.Podobnost čistě náhodná.
25. 01. 2013 | 11:26

Mirek napsal(a):

Tenhle článek je fakt dobrý , přečtěte si ho - http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Studentka-durazne-varuje-pred-Schwarzenbergem-Je-to-jedna-velka-manipulace-260372
25. 01. 2013 | 11:39

Siki napsal(a):

Nikdy bych si nepomyslel, že budu raději volit socana, než ten zupácký mediální hnus, který se snaží z lidí vyrobit nové poslušné ovce, olizující holinky šlechty.
25. 01. 2013 | 11:58

resl napsal(a):

Dobrý je, jak se zdejší komouši snaží Mertlíka přesvědčit, že oni si to pamatují lépe. Nemůžete, v té době jste zasedali s primitivama z KSČM a dostávali instrukce.
25. 01. 2013 | 13:21

Lukina napsal(a):

www.sousednahrad.cz
25. 01. 2013 | 13:33

Digi napsal(a):

A, pane Mertlíku, proč jste si na to vzpomněl až v den voleb?
25. 01. 2013 | 16:37

jurášek napsal(a):

Kadlecová,jestli máte ekonomku,tak z Plzně. Ale přesto Vám věřím,že kecáte!
26. 01. 2013 | 08:51

TAKTAK napsal(a):

Asi to bude zlomyslnost z frustrace a mediálních štvanic a lhaní vůči nepohodlným a protestujícím.Moc mě těší, že nový prezident bez politické korektnosti jasně a zřetelně nazval novináře dle jejich zásluh.Stejně tak označil miliardáře v zemi za zloděje, kteří nezbohatli díky profesionalitě,ale díky ostrosti loktů a dlouhoprsťáctví.Nebude mít zřejmě tolik sil na eliminaci všech honicích psů,ale ani nebude zajícem k uštvání,na Hradě má v podstatě azyl,z něhož může velmi nepříjemně šťourat do všech rádoby spravedlivých,věřím, že se žinýrovat nebude.Není to prezident dle osobního výběru mnohých ani mého,ale z té nabízené hrůzy lidé nakonec vybrali toho pro nižší vrstvy přijatelného.A ostatní nýmandi ze Zlodějic a Vlezprdekova se mohou klidně stavět na hlavu.Třetina všeho voličstva jim tentokrát vytřela prohnaný zrak ne šilhající ke germánské nadřazenosti,ale přímo servilní otročině za ohlodané kosti.To, že si někde po barech a pajzlech obnažují své tělesné schránky a vyměňují tělesné tekutiny kromě patolízalství vůči pracháčům,obyčejným lidem chleba nezpřístupní,ani teplo pod střechou nenabídne.Teď se mohou aspoň smát, že dojde i na ty nevšímavé.
27. 01. 2013 | 08:50

Luthergof napsal(a):

Tramadol Other Uses Tramadol Webmd Ultram Er . Hepatitis Tramadol Hcl 50mg Tramadol Hcl 50 Mg Tablet Tev Info St Johns Wort And Cymbalta Tramadol Tramadol 50mg On Liver Tramadol Vs Darvocet Pain Tramadol 50 Mg 400 . Tramadol Online Without Rx Will Tramadol Work On A Drug Test Tramadol Pharmacokinetics Metabolite [url=http://www.netvibes.com/tramadolonline ]buy tramadol[/url]. Tramadol Oklahoma Tax Commission And Temazepam Tramadol Hydrochloride Tramadol Mess You Up Ultracet Purchase Tramadol Without A Prescription .
15. 09. 2014 | 05:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy