ICE pseudonym - Užitečný SPAM

03. 12. 2008 | 22:13
Přečteno 4158 krát
Asi jako každý uživatel elektronické pošty nesnáším SPAMY. Pokud dnes vypnu svůj spamový filtr, tak se počet zpráv v mé mailové schránce zvýší několikanásobně. Naposledy jsem to vyzkoušel 11. listopadu a namísto cca 100 zpráv za 24 hodin jsem měl najednou zpráv cca 500. Šlo o zprávy, které „nějaký vstupní filtr“ označil, ale usoudil, že je automaticky nezahodí. Pokud by tento filtr automaticky nezahazoval zprávy, u kterých je správnost označení jako SPAM téměř 100%, měl bych ve schránce zpráv cca 1000 za den. I při zapnutých filtrech se mi do schránky protlačí cca 5 nevyžádaných zpráv denně.

Ano, je to neuvěřitelné, ale podíl nevyžádaných zpráv stoupl v poslední době až nad hranici 90%. Může někdo namítnout, že nejsem zcela typickým příkladem – spolupracuji s kolegy na 5 kontinentech a moje e-mailová adresa je tedy dostatečně „profláknuta“. Přesto nedokážu pochopit, proč se mi někdo snaží neustále nabízet různé zbytečnosti, podivné hodinky, účasti na nezajímavých akcích v zajímavých destinacích, chce u mě zaparkovat své finance, hledá doporučení k cestě do Evropy, apod. U mě nemají šanci a nevím, jak jim to sdělit.

Přesto jsem dnes dostal nevyžádanou zprávu, kterou považuji za více než užitečnou. Zde je:

Kontaktní osoba v mobilu

Záchranáři a zdravotníci si všimli, že při dopravních a jiných nehodách mají zranění obvykle s sebou mobilní telefon. Při záchranných akcích však záchranáři nevědí, koho z dlouhého telefonního seznamu mají kontaktovat a informovat o Vašem úrazu.

Personál záchranky a rychlé zdravotní pomoci proto navrhuje, aby každý měl v telefonním seznamu na svém mobilu rozpoznatelný seznam kontaktních osob pro případ nouze. Mezinárodně uznávaný pseudonym je ICE (In Case of Emergency). Pod tímto jménem bychom ve svém mobilu měli uvést telefonní číslo a osobu, kterou v případě nouze může kontaktovat policie, záchranná zdravotní nebo požární služba. Jestli chcete jako nouzový kontakt uvést více osob, použijte pseudonymy ICE1, ICE2, ICE3 atd. Je to jednoduché, nic to nestojí a Vy zabezpečíte, že Vaši blízcí dostanou včas zprávu o Vašem stavu. Pošlete prosím tuto zprávu dále svým známým, aby se tento nápad globálně ujal. Nic to nestojí a všem to může pomoci.


Nevím, jestli je to opravdu aktivita „personálu záchranky“, ale považuji to za výborný nápad. Proto takto nevyžádaně šířím nevyžádanou zprávu na svém blogu. Věřím, že se nedočkám označení „nevyžádaný blog“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Dobrý nápad!

Hned to zavedu na svém. Nicméně, co kdyby zachranáři vždycky zkusili, jestli na mobiu je nebo není nějaká tzv. rychlá volba? Pokdu ano nemusí už nic jiného hledat. Jd e přesně o ty , kteří byměli dostat zprávu.
03. 12. 2008 | 22:23

Pumprlidentlich napsal(a):

Pozor, jedná se o hoax http://www.hoax.cz/retezove...
jeden z nejrozšířeňejších poslední doby.

Spam typu "do you want bigger one", "just eighteen", "clima change", "vlk", jsou to nejmenší. Hoaxy slouží ke sběru obrovského množství adres, které jsou účelně sbírány. V horším případě jsou na tyto adresy zasílány škodlivé kódy, které nezkušeným uživatelům PC dokáží otrávit život. Hlavně, když mají v PC uloženy přístupová hesla.

Hoaxy rovnou mazat a nepřeposílat!!

Příště by snad RNDr.,PhD. mohl napsat něco o oteplování. To je teď víc cool.
03. 12. 2008 | 23:39

Karl von Bahnhof napsal(a):

Co kdyby záchranář kliknul na seznam a našel tam matka, otec, ségra, brácha.... ale klidně jakékoli jiné jméno...

Ten email jsem taky dostal, je to klasickej hoax, kterých chodí stovky.

nejlepší jsou takové, kde se sbíraj podpisy na 7letou holčičku těžce zraněnou při autonehodě opilým řidičem.... nehledě na to, že jí je pořád 7 let už cca po 10let:)
04. 12. 2008 | 08:42

Železnohorský napsal(a):

Připojuju se k Pumprlidentlichovi (kruci, to je nick), taky jsem se trochu vyděsil, že pan Tolasz takovéhle mejly šíří dál a ještě se s tím chlubí... (Ani "dobrý" obsah není zárukou serióznosti.)
04. 12. 2008 | 11:32

Alois napsal(a):

Když nebudou záchranáři vědět, na které číslo mají zavolat, tak ať si na to najmou detektiva.
04. 12. 2008 | 11:38

Michal J napsal(a):

Tak pojdme o jednu uroven hloubeji. A co kdyz ti, kteri rozsiruji informace, ze se jedna o hoax, naleteli na hoax? (Nekdo ma zajem sabotovat autentickou kampan, a tak rozsiri pomluvy, ze se jedna o hoax?) Tzn. puvodni informace muze byt pravdiva. Nebyli by potom vyse komentujici "mudrci" temi, kdo rozsiruji nesmysly a jeste se tim chlubi?

http://urbanlegends.about.c...
04. 12. 2008 | 19:22

Železnohorský napsal(a):

Michal J
Možná to tak je... Ale člověk by na síti měl - stejně jako třeba na silnici - předvídat a být ostražitý, nechce-li karambolovat. V této "kampani" je podivný totožný styl textů (těchto rad koluje povícero, např. že se má při náběhu na infarkt kašlat, dokud nepřijede záchranka atd.), zjevná nezištnost a rozesílání v určitých intervalech, což je podezřelé. Ale ještě to nemusí nic znamenat. Nicméně, mám-li své přátele v úctě, rozhodně jim takovéhle e-maily nepřeposílám (hezké české slovo), nýbrž, pokud mi myšlenka připadá zajímavá, sdělím jim ji vyťukanou vlastní rukou... Hloupé je, že mi takovéhle e-maily občas chodí i od přátel, tudíž jsem na pochybách, jak moc mě v úctě mají oni.
05. 12. 2008 | 09:56

omega watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:50

luis vuitton napsal(a):

protlačí cca 5 nevyžádaných zpráv denně.

Ano, je to neuvěřitelné, ale podíl nevyžádaných zpráv stoupl v poslední době až nad hranici 90%. Může někdo namítnout, že nejsem zcela typickým příkladem – spolupracuji s kolegy na 5 kontinentech a moje e-mailová adresa je tedy dostatečně „profláknuta“. Přesto nedokážu pochopit, proč se mi někdo snaží neustále nabízet různé zbytečnosti, podivné hodinky, účasti na nezajímavých akcích v zajímavých destinacích, chce u mě zaparkovat své finance, hledá doporučení k cestě do Evropy, apod. U mě nemají šanci a nevím, jak jim to sdělit.
04. 07. 2009 | 05:33

tiffany and co napsal(a):

Těšte se na další vstupy. Jsem si jistý, že Vás zaujmou!
31. 07. 2009 | 10:58

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.sh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://vb.sh8d.com/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.galiti.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتديات" href="http://vb.galiti.com/">منتديات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.bnatdll3.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات" href="http://vb.bnatdll3.com/">منتدى بنات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.alsh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="سيارات" href="http://sayaraat.blogspot.com/">سيارات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="التكنولوجيا" href="http://tqana.blogspot.com/">التكنولوجيا</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى شهد" href="http://vb.alsh8d.com/">منتدى شهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات دلع" href="http://forum.bnatdll3.com/">منتدى بنات دلع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى الشهد" href="http://forum.alsh8d.com/">منتدى الشهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتتديات غاليتي" href="http://forum.galiti.com/">منتتديات غاليتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.galiti.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://dlil.bnatdll3.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.alsh8d.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://chat.sh8d.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topics.galiti.com/">توبيكات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://games.galiti.com/">العاب</a></strong></H1>
18. 09. 2009 | 15:59

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 09:12

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 22:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy