Jiří Šlégr a jeho Bulhaři jako spráskaní psi

15. 08. 2012 | 09:28
Přečteno 3374 krát
Vzali jsme do elektronické tužky poslední prohlášení politika-hokejisty Jiřího Šlégra. Jak tedy pálí Guma?

Asi si to špatně promyslel, nebo mu jen jmenovec Paroubek poradil špatný projev. Kdyby Jiří Šlégr hrál hokej stylem, jakým vydává prohlášení k české účasti na londýnské olympiádě, tak bychom z Nagana v životě nemohli odvážet zlato.

Pojďme trochu zrecenzovat, co vlastně poslanec a místopředseda NS-LEV 21 prohlásil.

Jiří Šlégr: Rád bych na úvod pogratuloval všem našim sportovcům, kteří se zúčastnili Olympijských her v Londýně. A to nejenom těm úžasným čtrnácti medailistům, kteří získali v součtu deset cenných kovů, z toho čtyři zlaté, ale všem bez výjimky, protože dřeli, vydali ze sebe maximum a dobře reprezentovali naši republiku.
SPORTBAR: Správný začátek – trochu zdlouhavý, ale věcně bez výhrad.

Jiří Šlégr: Sám z vlastní zkušenosti vím, jak tenká je často hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Země, která uznává pouze vítěze, zůstane navždy malá.
SPORTBAR: To tak holt je – ve vrcholovém sportu i vrcholové politice. Buď jste mezi prvními třemi (resp. nad pěti procenty volebního zisku), nebo prostě nejste.

Jiří Šlégr: O mnohém vypovídá to, že si házenkářské reprezentantky musí na kvalifikační duely a soustředění brát dovolenou a gymnasté nemají kde a na čem trénovat.
SPORTBAR: Vysloveně zahozená šance. Jirka Šlégr zapomněl, že pozemní hokejistky se musely svléknout do hanbatého kalendáře, aby vydělaly peníze na kvalifikaci svých mužských kolegů.

Jiří Šlégr: Odstrašujícím příkladem, kam se může dostat země, jejíž vládní představitelé na sport kašlou, je Bulharsko. Připomínám, že Bulharsko je jednou ze dvou zemí EU, kam jde do sportu ze státních prostředků ještě méně peněz než v ČR. Bulhaři získali na OH v Soulu 1988 35 medailí včetně deseti zlatých. Letos odjíždějí z Londýna v pozici „spráskaných psů“.
SPORTBAR: Jak to bylo doopravdy s těmi spráskanými psy? V Soulu naplno propukly problémy s dopingem. Ještě v průběhu soutěží byli s krycí látkou furosemidem v těle chyceni dva bulharští vzpěrači Mitko Grablev a Angel Genčev, oba přitom své váhové kategorie vyhráli. Po odhalení druhého případu se zbylí bulharští vzpěrači raději z Her odhlásili. Pro Bulharsko se jednalo o první z řady vzpěračských dopingových skandálů, se kterými se potýká do současnosti.

Elektronickou tužku vedl: Zdeněk John

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jarle H. napsal(a):

Sportbare,
ale oni ty úspěchy získali právě jinde, než ve vzpírání (když se odhlásili...). Jordaka Donkova a Stefka Kostadinova dodnes drží rekordy v atletice, ale to jen tak na okraj.
15. 08. 2012 | 13:19

Maximus napsal(a):

No tak, pravdu máte přece oba. Každý ze svého pohledu.
Guma není žádný duševní gigant, ale jako hokejista byl
přece jen pašák a něco dokázal. Geny po tátovi Bublovi (odtud ta přezdívka guma tj. z bubblegum) přece jen zdědil! Spíše na celé té parádemarš LOH zaujalo to, jak hluboko vše zasáhly peníze a jak se to celé dostalo někam, že kdyby se toho dožil třeba jeden ze zakladatelů OH Pierre do Courbentin, asi by zaplakal.
Chvilkama se zdálo, že to se sportem snad nemá ani nic společného, ale možná se jen mýlím. Jinak výsledek OH pro naše barvy po nemastném začátku dopadl dokonce skvěle a to mohl ještě oštěpař Veselý získat zlato, rozhodně na to měl, ale zřejmě ti pitomci kolem něj ho dostali pod psychický tlak a hoch byl zřejmě přemotivovaný. Třeba takoví Slováci dopadli letos žalostně, ale např. Rakousko skončilo na pěkném více než 80-tém místě, kdy nebylo zahrnuto do bodování za medaile, nezískali totiž ani jednu medaili!
Pěkný den všem!
15. 08. 2012 | 13:22

dříve čtenář napsal(a):

Poprosil bych autora o fundovaný a český překlad blogu. Co tím chtěl vlastně autor říci a tak podobně? Jako, to, že v Emerice nebo u nás neexistuje doping, či co? Nerozumím... Nebo to, že v Bulharsku se nedostává peněz na nejmodernější aplikace dopingu?
15. 08. 2012 | 13:23

vasja napsal(a):

Je ale chytřejší, než ing. Paroubek.
15. 08. 2012 | 13:25

neo napsal(a):

vasjo, nedělejte si srandu s Jiřího Paroubka, ten se na ten sport vrhnul, že je to i vidět a i když tomu krasobruslení moc nerozumí, tak Sáblíkové slíbil podporu ne?
15. 08. 2012 | 18:24

pithart napsal(a):

dříve čtenář - a vy neumíte číst? Nebo nechápete smysl napsaného?
15. 08. 2012 | 21:05

Mac napsal(a):

někteří komsomolci jsou tak duchaplní, až z obdivu ke své duchaplnosti chrlí jednu gramatickou blamáž za druhou :-)))

to patřilo jednomu z "diskutujících"

pokud jde o blog - naprosto zbytečné a nesmyslné kydy....ale hlavně, že se kydá, že jo?
15. 08. 2012 | 23:31

Pepa Řepa napsal(a):

Slavný člověk, Floydi o něm natočili LP a pan bratr hraje u Mišíka.
https://www.youtube.com/watch?v=sLZXRd8e26A

Pokud jde o pana Paroubka na příštích OH bude nový sport
CHUEJ PAROUBEK
Takový náročný.Mužská akvabela.
Bella, bella.
https://www.youtube.com/watch?v=sLZXRd8e26A
16. 08. 2012 | 06:52

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon
https://www.youtube.com/watch?v=_3b92dqaAF0
16. 08. 2012 | 06:54

Jarle H. napsal(a):

Ještě jedna věc, Sportbare:
Prokázaný doping měl např KANAĎAN Ben Johnson. Neprokázaný, za to velmi účinný, držitelka světových rekordů a ve 36letech mrtvola Florence Griffith (USA).
17. 08. 2012 | 07:03

Moncler Outlet napsal(a):

If you have not buy any <a href="http://www.cheapmoncleroutlet4u.com">Moncler down</a> Coats from <a href="http://www.cheapmoncleroutlet4u.com">Moncler online</a> stores, we suggest you trying to get something from <a href="http://www.cheapmoncleroutlet4u.com">Moncler Outlet</a>, because the prices are really reasonable.
16. 10. 2012 | 09:13

weiliang2020@163.com napsal(a):

http://www.shunkycrusher.com
http://www.jawcrusher.hk
http://www.sandmaker.biz
http://www.c-crusher.net
http://www.jaw-breaker.org
http://www.sandmakingplant.net
http://www.vibrating-screen.biz
http://www.mcrushingstation.com
http://www.cnimpactcrusher.com
http://www.cnstonecrusher.com
http://www.mcrushingplant.com
http://www.hydraulicconecrusher.net
http://www.Vibrating-screen.cn
http://www.stoneproductionline.com
http://www.crusher007.com
http://www.sand-making-machine.com
http://www.china-impact-crusher.com
http://www.cnshunky.com
http://www.bestssj.com
http://www.shunkyen.com
http://www.crusheren.com
http://www.crusher02.com
http://www.portablecrusherplant.net
http://www.csconecrusher.com
20. 06. 2013 | 10:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy