Moje svíčka za „Příbu“

10. 02. 2012 | 09:14
Přečteno 34483 krát
Přišli, pozdě večer a v mrazu. A zapálili za něj svíčku. Na Letné i v Ďolíčku. Na nevraživost mezi Spartou a Bohemkou nikdo z nich nemyslel. Spojoval je smutek za jeden krásný vyhaslý život. Krutě krátký.

Troufnu si tvrdit, že tak silnou spontánní pietu až doposud smrt žádného fotbalového funkcionáře v naší zemi určitě nevyvolala. Lukáš Přibyl byl ale jiný. Žhnoucí sloup pozitivní energie uprostřed šedavého bláta, které bohužel český fotbal obklíčený ze všech stran hochštaplery a příživníky připomíná.

Ve čtvrtek jsem prožil strašný večer. Věřte, že zjišťovat po všech čertech, jestli snad Lukáše, se kterým jsme léta měli skvělý profesní vztah, někdo nezamordoval, nebo jestli si snad nevzal život sám, to opravdu nebyla práce hodná závisti.

S vědomím toho, že kolem Bohemians vždycky bývalo spousta nevyřčeného, mi naskočila do hlavy vzpomínka na srpen 1999, kdy v Michelském lese našli tehdejšího sekretáře „klokanů“ Jana Sanytrníka. Byl po smrti a policie ten případ uzavřela jako sebevraždu.

Jenže tomu, že si Sanytrník vzal na proběhnutí do lesa kuchyňský nůž, vrazil si ho do hrudníku a pak si ještě přes trčící čepel dopnul teplákovou bundu, asi tehdy věřil opravdu jen ten policejní spis…

Blonďák Sanytrník každopádně předtím nastřílel za Bohemku spoustu gólů. A v kotli za brankou nad nimi pokaždé jásával právě Lukáš Přibyl, od dětství ohromný příznivec zelenobílých barev.
Však mu také v České televizi, pro kterou začal pracovat jako „sporťák“, občas vyčítali, že svému fandovství dává někdy přílišný průchod i na obrazovce.

V souvislosti s tím, co strašného se mu nyní stalo, to možná někomu bude připadat jako kapku nepatřičné, ale přesto tu historku zmíním. Reportáž ČT z pohřbu Josefa Bicana, legendy Slavie, totiž díky „Příbově“ přičinění zahajoval dlouhý záběr na zelenobílou stuhu smutečního věnce od Bohemians… Lukáš si ten vtípek prostě ani ve smuteční síni neodpustil.

Široký úsměv, věčně dobrá nálada, slunce v duši. To byla nádherná lidská „výbava“, která mu umožňovala pohybovat se s naprostou přirozeností jak po boku miliardáře Křetínského, tak ve společnosti divokých fandů z kotle. Brilantní vztahy měl i s novináři, z jejichž středu vyšel. A jako fotbalový „píárista“ pak s nimi uměl skvěle pracovat, z čehož léta těžila Bohemka i Křetínského Sparta.

„A seděl tam s námi na té ulici i ředitel! Viděli jste Příbu? Byl tam s náma!“ psali si fanoušci Bohemians v internetových chatech po slavné akci, kdy spolu se slávisty na protest proti stěhování „klokanů“ od Botiče na stadion do Edenu zablokovali dopravu na Vršovické třídě.
Ředitel Bohemians Lukáš Přibyl tehdy neseděl s majiteli klubu v nějaké limuzíně s neprůstřelnými skly. Ale s fanoušky, kteří se majitelům postavili, na tramvajových kolejích. Srdcem patřil tam.

Když jsme si spolu volali, nebo posílali esemesky, nikdy nechyběla nadsázka a fórky. Ještě ve středu, v předposlední den jeho života (bože, to je hrozný!), jsme si psali o průtazích kolem uvažovaného prodeje Ďolíčku do majetku městské části. Poznamenal jsem něco v tom duchu, že dopis z radnice, údajně již několik dní zaslaný majitelům stadionu z CTY Group, pořád ne a ne najít tu správnou adresu.

„Jsem připraven nasadit vlastní život a odvézt dopis z radnice do CTY. Trvá to asi 15 minut,“ pípla mi na mobilu veselá, klukovsky rozverná odpověď Lukáše, velkého šéfa Sparty.

On by ten život pro Bohemku snad opravdu položil, kdyby na to přišlo. Jenže… Jenže jeho život už vyhasnul.

Nezlobte se, už musím končit. Přiznám se bez mučení, že teď u počítače jednoduše brečím a nestydím se za to.

Sbohem, Příbo!

Luděk Mádl

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Radka napsal(a):

Pěkné. Díky...
10. 02. 2012 | 09:29

karel napsal(a):

Díky!!!
10. 02. 2012 | 09:39

ali napsal(a):

upřímnou soustrast
10. 02. 2012 | 09:47

Lucinka napsal(a):

i když nejsem sparťan je mi ho líto. Byl to mladej člověk. Ten měl na smrt ještě čas. Upřímnou soustrast.
10. 02. 2012 | 09:50

Nikosi napsal(a):

je ho strašná škoda, jeho odchod ze Sparty do Bohemky mě štval, ale když se vrátil na významný post do Sparty, tak jsem si říkal, že to konečně bude mít na Spartě zase řád a společně s Hřebíkem to někam posunou.

Kamarádi a známí, kteří jej znali osobně (ať už sparťani nebo bohemáci) pro něj měli vždy jen slova chvály, nikdy ani jedno křivý nebo kompromitující slovo. To se v dnešní době vidí málokdy a o člověku to vypovídá mnohé...

Ať už tvoje srdce patřilo na Bohemku nebo na Spartu, věř tomu, že bude chybět v obou táborech... R.I.P.
10. 02. 2012 | 09:52

Divobyj napsal(a):

Autor

Chtěl bych Vám,i všem,kteří Příbu osobně znali vyjádřit upřímnou soustrast!
10. 02. 2012 | 09:52

Jan Žura napsal(a):

Pane autore, nejen ve fotbale se takové věci stávají, co ten soudce, který si vzal nedávno život, nebo vyšetřovatelé různých kauz atd.? Máme to podivnou společnost, kde láska a pravda vítězí nad vším ostatním na plné čáře.
10. 02. 2012 | 09:55

já napsal(a):

děs :-(
10. 02. 2012 | 09:56

richard napsal(a):

je to strašna tragedie,upřimnou soustrast
10. 02. 2012 | 09:56

Radur napsal(a):

Děkuji za hezký článek. Měl jsem tu čest Lukáše poznat na návštěvě zde u nás na Jižní Moravě. Byl přesně takový, jak jste ho popsal, a proto na něj budu vždy vzpomínat, jako na positivního člověka a Bohemáka - tělem i duší.... Škoda, Příbo ahoj.......
10. 02. 2012 | 09:57

Starka napsal(a):

Vždycky když přijdu na Spartu, nebo uvidím Bohemians v televizi, pokloním se Tvé památce. Pořád naříkáme, že nemáme pozitivní vzory pro mládež, Ty jsi jím byl a budeš i nadále. Hlubokou soustrast Tvé rodině.
10. 02. 2012 | 10:07

Bohdan Rekel napsal(a):

Ano. Zemřel člověk. Upřímnou soustrast. Pišme také o stovkách a tisících bezejmenných ,umírajících hladem...........
10. 02. 2012 | 10:09

Dana Dohnalová napsal(a):

krásné i když smutné zabrečela jsem si také R.I.P. Lukáši
10. 02. 2012 | 10:11

Petr Veselý napsal(a):

Já brečím taky,i za celou ODS!
10. 02. 2012 | 10:13

Tomáš napsal(a):

Jsem Baníkovec, ale je to pro fotbal strašná rána a tragédie co se stalo. Upřímnou soustrast jeho rodině :-(
10. 02. 2012 | 10:18

Váha napsal(a):

Nevyznám se ve fotbale ,ale tak jak toho mladého muže popisujete z vlastních zkušeností, musel to být bezva chlap.Prostě mimořádný prima člověk,o to více je škoda , že odešel ze života. O tom Sanytrníkovi co jste psal ,to už nejde znovu otevřít? Dnes jsou dokonalejší forenzní metody než tenkrát,třeba by se přišlo na to,že to nebyla sebevražda ale možná......
10. 02. 2012 | 10:19

Váha napsal(a):

Nevyznám se ve fotbale ,ale tak jak toho mladého muže popisujete z vlastních zkušeností, musel to být bezva chlap.Prostě mimořádný prima člověk,o to více je škoda , že odešel ze života. O tom Sanytrníkovi co jste psal ,to už nejde znovu otevřít? Dnes jsou dokonalejší forenzní metody než tenkrát,třeba by se přišlo na to,že to nebyla sebevražda ale možná......Podejte podnět.
10. 02. 2012 | 10:21

Bob napsal(a):

Tohle je kurva skoda!
Hornik, Gotvald, Velkej CAP, Kucera - proste vseci zlodeji se do fotbalu vraci nebo tam zustavaji - a jediny rozumny to za ne pred fotbalovym Bohem takto odskace. :(
10. 02. 2012 | 10:21

Divobyj napsal(a):

Bohdan Rekel

Drtivá většina těch,kteří dnes umírají hladem se neměla vůbec narodit.
Stačilo by jen,kdyby lidé používali při svém konání nejdříve mozek a až pak pohlavní orgány.
10. 02. 2012 | 10:22

Jiří napsal(a):

Nic ve zlém, ale okolo fotbalu se zásadně pohybují samí divní lidé. Jsou možná výjimky ale moc tomu nevěřím.
10. 02. 2012 | 10:23

lubin napsal(a):

Veselý, ty jsi a zůstaneš ko....m. Jsi hovado co s tím má společného ODS. Jsi ubožák.
10. 02. 2012 | 10:25

Drzá zrzka napsal(a):

Škoda každého brzy vyhaslého činorodého života. Upřimnou soustrast všem, které jeho smrt opravdu zasáhla.
10. 02. 2012 | 10:26

Xarafrantiska@seznam.cz napsal(a):

Co se sportu týče tak funkcionáři jsou tuneláři a super podvodníci.Těžká pračka peněz.Ani v tomhle případě tomu nebylo jinak.Stát řízený odborníky tj. za penězi zaslepenými blbečky používá různé bílé koníky!Z moci mafie úřední!
10. 02. 2012 | 10:29

mik napsal(a):

Vazeni diskutujici nechci aby muj prispevek vyznel jak prispevek nejakeho cynika pochopitelne je to tragedie je skoda zivota mladeho cloveka jeho povahove rysy nemohu soudit kdyz jsem ho neznal ale ruku na srdce tak jak se autor v blogu zminuje o podivne sebevrazde Sanytrnika muze se stat ze ani tato smrt nebude objasnena bez pochybnosti...proc je zrejme kazdemu jasne je za tim kolotoc penez,,, stoji za zamysleni kam se dostala ceska spolecnost a s tim polozim otazku ktera nekoho mozna urazi,,proc tato zprava vladne uz druhy den jako hlavni udalost dne? Jiste je to sok pro vsechny blizke vsechny pratele ale neni stejnym sokem a mozna jeste horsim kdyz zfetovany ridic usmrti v klidne ulici dve male deti prechazejici z prarodici cestu ? A je mnoho dalsich tragedii ktere se do medii ani nedostanou,,,nemam zast k Sparte a jsem natolik realista ze vim ze ve spolecnosti mereni stejnym metrem je z oblasti sci-fi ale presto to myslim stoji za zamysleni,,jinak pochopitelne uprimnou soustrast
10. 02. 2012 | 10:29

Spades napsal(a):

že to není pravda,že ne?
10. 02. 2012 | 10:30

Vašek Zuzkin napsal(a):

Především: upřimnou soustrast všem pozůstalejm....to jediné bych napsal, nebýt, jistě kamarádského, ale jinak hloupého článku pana Mádla, nasazujícího svatozář zesnulému.
Proto tedy dodávám: není prej člověka, který by se všem zavděčil. Tento mýtus, byl právě článkem pana Mádla, zcela zpochybněn. Pan Přibyl, jak se lze dočíst, tenhle rébus zvládnul, s elegancí polistopadového fotbalového funkcionáře. Ostatně, je to vlastně zrcadlo nastavené společnosti....všichni se všemi kamarádi a výsledky jsou po 20ti letech naprosto čitelné.
"Vtípek" s věncem, na pohřbu pana Bicana, ponechám raději bez zdlouhavého komentáře. Jistě má každý, nejen sportovně laděný občan této republiky, zcela zásadně jasno, zda-li pan Bican, či Příba, zabere více místa, v dějinách tohoto národa. Tedy já tento čin hodnotím jako vrchol neslušnosti, netaktnosti a neúcty. Ale jedině ve společnosti, která to umožní, jest něco podobného možné. Nakonec, pan Mádl nám popsal zcela názorně, co že jsme za společnost, na práci policie, stran sebevraždy pana Sanytrnika.
A takovou současná tuzemská společnost je.
Každý soudný člověk, než začne komentovat negativně můj příspěvek, nechť vezme rozum do hrsti. Ty ostatní chápu, že nemají co, vzít do hrsti.
10. 02. 2012 | 10:32

Martin. F napsal(a):

Lukáše pamatuji již z práce v televizi. Potom mě moc mrzelo, že odešel. Ale když sem zaznamenal, že je opět ve fotbale branži byl sem spokojen. Myslím, že tento člověk pro náš klubový fotbal vykonal mnoho. A ještě samozřejmě spoustu vykonat toho mohl. Škoda jeho smrti tak jakožto, každého mladého člověka, který zemře. S úctou a soustrastí . Martin
10. 02. 2012 | 10:45

Slávista se Sparťanským trenérem. napsal(a):

Kdysi jsem chodíval na fotbal na Slávii.To bylo v dobách kdy na stadionech fandili normální slušní lidé a hrávali normální slušní fotbalisté.V dobách která změnila fotbalové stadiony v krvežíznivou arénu a fanoušky na tlupy nepříčetných likvidátorů,jsem toho názoru že fotbal by se měl hrát na prázdných stadionech a fanoušci by měli mít možnost sledovat fotbal ze sportbarů a restaurací.Smrt funkcionářů současného fotbalu může někoho zajímat asi tak jako smrt současného politika.A tou byl naposledy politik Havel.Umělá glorifikace Havlovy osobnosti po smrti je uzákoněná.Možná by ho měli prohlásit za svatého.A s ním i všechny slušné a solidní miliardáře a funkcionáře v českém fotbalu....Pamatuju si jak to začalo když chtěl Miloslav Švarc který vlastnil Švarc Benešov zakoupit hotel v Praze který měla zájem zakoupit i pojišťovna a tak dali Švarce zavřít aby hotel v pohodě koupili.Od těch dob už to s mafiánskými metodami okolo fotbalu je jako v české politice.A jestli v té mafii padne někdo blízký českým miliardářům,měl by být prohlášen za svatého tak jako Havel.
10. 02. 2012 | 11:10

Arnošt1905 napsal(a):

Upřímnou soustrast, Tebe bude Příbo škoda, místo Tebe měli jít jiní. Za vše díky.
10. 02. 2012 | 11:14

NoFun napsal(a):

Většině národa jste kapříky fotbal zhnusili. Odbarvení lovci modelek se sklonem k míčovým hrám už slušné lidi nezajímají tím méně zákulisní tvůrci výsledků. Smrti mladého člověka je škoda nicméně o zavinění se již zcela jistě ví a opět se jen chystá výsledek.
10. 02. 2012 | 11:21

resl napsal(a):

Přibyl byl jeden z těch, kteří se podíleli na dvou "bohemkách", měl a má prsty v prodeji Morávka a také díky němu nepřišly za něj všechny prachy z Německa. Dělal do fotbalu, lhal a podváděl. Nebyl sám, měl dost času ze všech leváren utéct, ale prachy, sláva, na to musí být osobnost. A to je ten, který tomu nepodlehne.
10. 02. 2012 | 11:23

Zdeněk napsal(a):

Hezká vzpomínka na kamaráda pane Mádl. Moc velká škoda tak mladého kluka, který měl celý život před sebou. Úpřimnou soustrast rodině, odpočívejte Příbo v pokoji.
10. 02. 2012 | 11:24

Veverka napsal(a):

Zesnulého jsem neznala, dříve jsem na fotbal chodila, ale to bylo v minulém století, kdy sport neovládaly peníze a pomatení fanoušci. Byla to pohodová událost, kdy jsem i hodně fandili, ale vše v míře slušnosti bez nebezpečných výlevů. Nyní je vše o penězích, sportovci a jejich manažéři vydělávají miliardy, ale není slyšet, že by přispívali na nějaké dobročinné účely. Třeba na těžce nemocné děti nebo bezdomovce. Peníze jim zatemnily mozky a už nikdy z nich nebudou normální lidští lidé. Myslím, ž všichni, kdo se ve vrcholovém sportu dnes pohybují jsou tím poznamenáni. Pan Mádl samozřejmě "o mrtvých jen dobře", chápu. Také je mi líto každého mladého života. Ale po hysterii po Havlově smrti jsem pochopila, jak dokáží být lidé zaslepení, když se například klaněli prázdné rakvi a uctívali ji. Kde je normální lidské myšlení? Vyjadřuji soustrast nejbližším pana Přibyla, normální lidskou soustrast s bližními, i když vím, že zřejmě nebyl svatý, podle příspěvků to byl zřejmě dobrý člověk a díky tomu asi již nežije. Tak to u nás chodí.
10. 02. 2012 | 11:51

ivan hornik napsal(a):

Mafiano ve sportu se klidne mohou vymordovat, zadna skoda.
Slusny fotbalovy manager je dnes bohuzel stejny blud jako hledat uprimnou pannu mezi prostitutkami
10. 02. 2012 | 11:53

JOSEF OREL napsal(a):

No a co, to se máme ze smrti jednoho papaláše podělat, když kolem nás mráz usmrcuje stovky bezdomovců a desítky nešťastných lidí páchají sebevraždy, kdo zapálí svíčky za ně, nebuďte lidi zase pokrytečtí,prostě to že někdo umře se občas stane a když už chceme být loajální, tak pišme a mluvme o všech mrtvých bez rozdílu majetku, funkcí a bůhví čeho.
10. 02. 2012 | 12:40

Arnošt1905 napsal(a):

Hele Vorle, nebo vole, nevím co je výstižnější, nevím proč to tedy čteš a ještě navíc upatláváš klávesnici těma špinavýma rukama. Pokud Tě mrzí, že nikdo nezapálí svíčku bezdomovcům, tak bys jí měl možná zažehnout a neotravovat zde slušné lidi, kteří zde alespoň popřáli soustrast za kluka, kterýho znali, a nebo prostě ze slušnosti.
10. 02. 2012 | 12:49

bim napsal(a):

Tohle, jako závažná událost, má snad něco společného s hlubokou a mravně naprosto destruující krizí tohoto státu? Pokud nemá, jedná se o žvást. Nebo přípravku mladých bolševičků...
10. 02. 2012 | 12:57

Fajsl napsal(a):

A co na to řiká Kweuke. Ještě brečí na lavičce?
10. 02. 2012 | 13:18

..::malys::.. napsal(a):

Moc hezky napsano Ludku, je to mrzute po dlouhe dobe jsem si rikal jako SPARTAN ze se ve SPARTE objevil clovek co tam patri, bohuzel osud zamaval a rozhodl jinak ,budiz mu zeme lehka , rodine uprimnou soustrat :(
10. 02. 2012 | 13:24

Drábek napsal(a):

rači se starejte aby jste měli co do huby a ne o blbosti
10. 02. 2012 | 13:32

ex-Slávista řebíčkovi Slávie napsal(a):

Arnoštovi1905 a Josefu Orlovi...
Není to tak dávno co mě za totality honil jeden STBák a řval na mě před nemocnicí kam jsem dovezl manželku a malé dítě se zápalem mozkových blan v bezvědomí a dovolil jsem si zastavit vedle hlavního vjezdu do nemocnice,na dobu nezbytně nutnou k vystoupení manželky a vyložení pacienta.Hned ke mě utíkal ten známý okresní STBák -udavač a tak jsem mu ujel s autem a schoval se ve městě na parkovišti.Odešel jsem pěšky k nemocnici asi kilometr a zastavil se poblíž STBáka který se právě bavil s kámošem a vyprávěl mu že občas tu někoho zjebe a má viděláno a ještě mu proplácejí civilní šaty.Tak jsem se neudržel a řekl jsem mu že má jebat grázly a zloděje a né nemocné pacienty se zápalem mozkových blan v bezvědomí.Když mě poznal tak začal řvát že takový jako jsem já oni musí zlikvidovat.Pak následovala honička po celém městě a nakonec mě objevil na vzdáleném parkovišti u auta a zatknul a předal policii a ta mě vyšetřovala a sepisovala protokol a dala pokutu.Časy se změnili,jeden čas jsme mohli do nemocnice i s autem normálně až ku vchodu pohotovosti s akutním pacientem.
Před 3 týdny jsem měl po infarktu a plicní embólii ještě navíc utrženou šlachu a krvácení a jel jsem do nemocnice...na bráně mě dovnitř nepustila dokud nezaplatím padesát parkovné na hodinu.Tak jsem šel pěšky asi 600 metrů z parkoviště,na pohotovosti nikdo už nebyl protože je jen do 20.00hod a tak jsem šel k autu a že si zajedu zavolat na pohotovost o radu.Na vrátnici ležela rozvalená vrátná u veliké obrazovky a dívala se na seriál otočená zády.Zabouchal jsem a zeptal se proč mě neřekla že tam můžu zajet autem zdarma protože prý se do půl hodiny parkovné neplatí,což mě řekl parkující v nemocnici.A navíc proč mě neřekla že na pohotovosti už nejsou?Řekla že ona to ani neví do kolika tam jsou.A otočila se zpět k televizi.Na pohotovosti kam jsem zavolal mě řekli že jsem měl jít ke dveřím na příjem a tam že jsou pořád.Jel jsem domů a na druhý den znovu.Jaký je rozdíl mezi službama hlídanýma STBáky a současnýma zlodějema?Odpovím sám...Když jsem byl s utrženou šlachou vyhozen po zaplacení 90ti korun s tím že se to dnes neoperuje a nechává se to srůst,musel jsem pro veliké bolesti cestovat 350km do Prahy kde jsem vyhledal pomoc a tam mě zdělili že se jedná o totální utržení ruky a nefukčnost ruky a nutnost okamžité operace.Nakonec jem musel ještě několikrát cestovat před operací domů pro injekce proti srážlivosti po embólii atd ale v nemocnici na Františku mě operovali naprosto perfektně a ruka je v původním stavu.Po stížnosti na kraj se mě omluvili ale to gestapo na vrátnici šikanuje lidi dál jako STBáci za totality.A tady vidíte proč nikoho nezajímají prominenti a pobočníci českých miliardářů kteří si ošetření zaplatí nadstandartně ale stejně jim to nepomohlo.
10. 02. 2012 | 13:56

Arnošt1905 napsal(a):

Jste hrdina, s infarktem, plicní embolií a utrženou šlachou dojít takovou dálku a pak to radši nechat na příští den. Ne, vy jste blázen. Ale sem to nepatří, napište do Brava.
10. 02. 2012 | 14:26

Fajsl napsal(a):

byl jak Maresjev .Ale pořad lepši jak Kweuke ,ten ted pořád sedí na lavičce a brečí že mu oznámili pravdu o jeho osobě :))
10. 02. 2012 | 14:45

stazie napsal(a):

Celé jeho rodině upřímnou soustrast :-(
10. 02. 2012 | 14:58

ex-Slávista řebíčkovi Slávie napsal(a):

Arnoštovi1905...
Ono tu vůbec nejde o mě ale právě o ty bezdomovce a jiné oběti, kteří páchají sebevraždy a o kterých tady psal Jozef Orel a vy jste na něj arogantně reagoval ve snaze zavřít mu hubu a označil ho jako neslušného se špinavýma rukama a to mě vybavilo tu vspomínku na toho STBáka - kterej na mě řval že takový jako jsem já oni musí zlikvidovat..............

........Ano nic se nezměnilo,pořád je tady parta vyvolených kteří si myslí že oni jsou ti správní, kteří to tady budou třídit k obrazu svému.To že jsem musel cestovat na operaci šlachy 350 km dvakrát tam a zpět je ještě procházka rájem a s plicní embólií a infarktem mě nechali 14 dní doma než to zjistili na rentgenu že mám plíci zalitou vodou a pak mě teprve dali na Ipku....Ale nejde o mě....jde o vás co by jste nejradši všem zavřel hubu a povinně do řady gondolovat.
10. 02. 2012 | 15:17

Anastazie Králová napsal(a):

Tak pitva vyvrátila cizí zavinění,i když příčinu smrti nezjistila.

jAK MŮŽE VYLOUČIT CIZÍ ZAVINĚNÍ,DOKUD NEZJISTÍ PŘÍČINU SMRTI ?
To už stihli provést testy na desítky možných jedů ?

Já se o fotbal nezajímám,o zesnulém nic nevím-ale stačí mi,že to byl 33-letý muž s roční holčičkou.Ať byl jakýkoli,spravedlnostsi zaslouží/jako každý občan této země /.
10. 02. 2012 | 15:28

lime napsal(a):

jeden z mála slušných lidí ve sportovním byznysu. ve fotbale skoro zázrak ... škoda. doufám, že to policie neodflákne !!!
10. 02. 2012 | 15:57

lime napsal(a):

a pro Veverku v 11:51 - v minulém století jsme už za socialismu měli svoje fotbalové rowdies, a byla to docela síla. viděla jste film Proč?
10. 02. 2012 | 16:03

Leonn napsal(a):

Mafie je naprosto všude,korupce tu dosáhla vrcholu,demokracie je pouze na papíře,vládnou nám přeběhlíci,estébáci,komunistické kádrové rezervy a bývalé špičky SSM.Ti všichni jsou v nejvyšší i komunální politice a ve velkém podnikání.Za 20 let rozkradli všechno státní peníze i majetky a s nimi tu nyní žijou aniž by se začervenali ! Prostí lidé jsou těmito darebáky bez páteře a charakteru okrádáni,deptáni, hnáni,až k sebevraždám.Tito parazité,vyžírkové,zloději a podvodníci rozkradli republiku,předlužili jí takovým způsobem,že nelze ze státních půjček,státního dluhu splácet ani úroky z úroků a tak,nám tu tito popřevratoví zločinci,,upekli,, vládní ,,úsporné,,reformy,kterými ze svého máme zaplatit ty biliony,kteří tito lumpové a darebáci rozkradli ! V této zemi co,se chudým lidem vezme-ukradne,to si mezi sebou rozdělí právě tito popřevratoví arogantní zbohatlíci všeho druhu.Doba pomalu,ale jistě nazrává k nové,ještě větší revoluci po které bude nutné odebrat všem zlodějům a podvodníkm,co státu a jeho lidu ukradli a spravedlivě je potrestat.Mnohá úmrtí v Č.r. jsou velmi podivná,podezřelá,ale zločin se nikdy neprokáže,není zájem !!!
10. 02. 2012 | 18:32

Věci veřejné napsal(a):

JJ ....a pro Veverku v 11:51 - v minulém století jsme už za socialismu měli svoje fotbalové rowdies, a byla to docela síla. viděla jste film Proč?

On to také napsal předseda Veverek Rajon :-D
10. 02. 2012 | 20:08

22 let korupce a zlodějny napsal(a):

Pro Leonn

Je to přesně tak jak jste napsal a o to horší je to právě v této situaci kdy zkompromitovaná a zkorumpovaná fotbalová scéna už nedává šanci uznat že by vůbec mohl nějaký funkcionář solidní a slušný.
10. 02. 2012 | 20:22

Marek napsal(a):

Vzdy je to smutne a bolestive,ked vyhasne takto mlady zivot...Mal ho cely pred sebou.Uprimnu sustrast aspon takto na dialku celej jeho rodine a najblizsim.
10. 02. 2012 | 20:32

Solfernuss napsal(a):

Nejlepší komentář je od pana Josefa Orla,bez naprostých výhrad se s ním naprosto ztotožňuji.
10. 02. 2012 | 21:56

Divobyj napsal(a):

Solfernus

Vy jste asi naprostý...
Ale ne,promiňte,nadávat Vám nechci.
Jen mi trochu vadí nadměrné používání některých modních výrazů.
11. 02. 2012 | 11:43

Medvěd napsal(a):

UPŘÍMNOU SOUSTRAST!
11. 02. 2012 | 13:40

MUDr. Vilém Danzig napsal(a):

Blahopřeju ke krásnému a určitě upřímnému článku a děkuji za něj. Plně se ztotožňuji s tím, že výjimečnost pana Lukáše Přibyla byla v tom, že nadprůměrně inteligentní a schopný člověk nezneužíval fotbalu k vlastnímu obohacení, což je mezi českými funkcionáři spíše výjimka. Navíc ale přitom zůstal člověkem obyčejným v tom nejlepším slova smyslu, bez potřeby ukazovat svou intelektuální převahu a byl tak přijímán jak hráči samotnými, tak fanoušky.
Přidám jeden osobní zážitek a dík. Velmi jsem si i přes zármutek již v té chvíli cenil osobní účasti Lukáše Přibyla jako tehdejšího ředitele na pohřbu mého otce Vilém Danziga (+9.9.2009) někdejšího předsedy klubu.Dodnes si vážím, že pohřeb jako takový byl v hodně zelenobílém duchu, děkuji všem Klokanům kteří přišli a nevyčítám nikomu z těch, kteří tátu více znali a a pro které i leccos udělal, že nepřišli (stejně už by se více lidí nevešlo). Ale, že mezi těmi, kteří přisli, byl i Lukáš Přibyl, který znal tátu spíše jako poměrně dávnou minulost s osobně se s ním viděl (nakonec stejně jako se mnou) jen párktát a který určitě ve své funkci času nazbyt neměl, to mě moc potěšilo. Doufám si věřit, že si s tátou povídají v "bohemácké sekci" Nebe. Děkujeme (bez Lukáše Přibyla by dnes nejspíše Bohemka z Vršovic nebyla tam, kde je) a R.I.P.!
12. 02. 2012 | 09:12

Naděžda Havlíková napsal(a):

Pane Leonne, to chcete říct, že všichni ti slavní disidenti, kteří se po 89 roce dostali do vlády byli estébáci? Viz pan Vondra, Havel, Ruml atd. Naděžda
12. 02. 2012 | 11:57

ali napsal(a):

ex-Slávista řebíčkovi Slávie napsal(a):
věřím Vám úplně všechno, ale trochu mám problém s tou totálně utrženou rukou..jak jste cestoval těch 350km a kde jste tu ruku měl? Děkuji
13. 02. 2012 | 08:57

Luque napsal(a):

Lidi, je tady řeč o bezdomovcích a papaláších... Chápu složitou situaci bezdomovců, ale ruku na srdce, levné víno má přednost před svým vlastním životem... A papaláši (čti jako vychcánkové), byli, jsou a budou...
S Příbou jsem měl možnost osobně se potkat jednou v životě a ač nemám rád všelijaké funkcionáře, okamžitě si mně získal.
Vím že už Ti je líp :-)
17. 02. 2012 | 18:16

veselac1 napsal(a):

Díky, krásně napsané. Lukáši vždycky jsme s tebou
17. 02. 2012 | 20:37

ex-Slávista řebíčkovi Slávie napsal(a):

pro ali...oprava ...a tam mě zdělili že se jedná o totální utržení šlachy a tudíž nefukčnost ruky...oni mě totiž poslali na rentgen a sono až v Praze, po tom když mě z pohotovosti vyhodili bez jakéhokoliv vyšetření,pouze požadovali zaplatit 90.-kč

Ale omlouvám se, že jsem nenapsal dřív až dnes,kdy nám připoměli vspomínku na toho o kom článek byl a také koho jsem neznal.... a jestli to byl slušný člověk,kterému došli na pohřeb takové osobnosti jako Panenka,Střihavka,Brzobohatý a další.......patří mu právo na poslední vspomínku na závěr.
17. 02. 2012 | 22:49

tonda vlákno napsal(a):

No tak jestli i Střihavka s Brzobohatým, tak to fakt musel bejt kádr!
23. 02. 2012 | 22:35

Moncler Outlet napsal(a):

If you have not buy any <a href="http://www.cheapmoncleroutlet4u.com">Moncler down</a> Coats from <a href="http://www.cheapmoncleroutlet4u.com">Moncler online</a> stores, we suggest you trying to get something from <a href="http://www.cheapmoncleroutlet4u.com">Moncler Outlet</a>, because the prices are really reasonable.
16. 10. 2012 | 09:16

Therrydrybeaf napsal(a):

<a href=http://groupmedicalinsurance.us/>group health insurance</a> <a href=http://1carinsurancecompanies.com/>car insurance company</a> <a href=http://cheapestcarinsurancequotes.info/>cheap car insurance quotes</a>
15. 12. 2013 | 19:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy