Jiný a opravdový Listopad

12. 11. 2009 | 17:13
Přečteno 6534 krát
Vždy jsem s jistými rozpaky naslouchal vyprávění mého otce, účastníka Pražského povstání v květnových dnech r. 1945 o tom, že již rok po těchto událostech se jejich historie vyprávěla zcela jinak

Dnes již tomu rozumím lépe: od nějaké doby se vždy, kdykoliv si připomínáme Listopad r. 1989, publicisté vyhýbají jakékoliv zmínce o některých aspektech tehdejších událostí, které, jak se obávám, se příliš nehodí k některým primitivním představám o vyrovnávání se s minulostí. Proč vlastně lidé přišli v úterý 21. 11. 1989 na Václavské náměstí, ale nikoliv k soše Sv. Václava, jak je v našich dějinách obvyklé, ale před budovu tehdejšího Vydavatelství Melantrich? Proč právě z balkónu této budovy k Pražanům promluvili V.Havel a A. Dubček? Otázky, které dnes v běžné publicistice i u příležitosti výročí těchto událostí zůstávají bez odpovědi. A všimněte si: ČT jako ilustrační záběry k jakýmkoliv zmínkám o nadcházejících výročích používá zásadně jen záběry se sochou Svatého Václava, i když zde se kolem 17. listopadu a v následujících dnech nic podstatného neudálo.
V sobotu 18.11.1989 se konal v Obecním domě tzv. Herecký koncert, pořad, při kterém herci přednášeli různé monology z divadelních her. Před koncertem však přijel J. Kačer a sdělil, že divadelníci zahajují stávku, že to lidem vysvětlí, pokud jej některý z organizátorů uvede. Ujal jsem se toho, předstoupil před nabitý sál a oznámil, že události, které se staly včera v ulicích Prahy, se již nesmí opakovat, a my všichni k tomu musíme přispět. Reakce byla ohromující…Pak vystoupil J. Kačer a prohlásil, že odmítá dále hrát jako nevědomý šašek…Revoluce přešla do ulic.
Druhého dne, v neděli 19. 11. 1989, jsme se(tehdejší tajemník ČSS J. Škoda, pozdější senátor J. Vyvadil a já) sešli a sepsali protest, který pak v pondělí 20.11. 1989 vychází na první stránce Svobodného slova, v té době deníku tehdejší Československé strany socialistické, jako prohlášení předsednictva této strany a jejího poslaneckého klubu nejen s protestem proti zásahu policie proti studentům, ale především na tehdejší poměry se zcela mimořádnou výzvou k nápravě poměrů, které takový zásah vůbec umožnily.
Pravda: v té době již od soboty 18.11. 1989 probíhalo ustanovování Občanského fóra a stávka studentů a herců, sepisovaly se rezoluce, ale toto bylo poprvé, kdy si mohli lidé přečíst prohlášení tehdejší legální organizace v oficiálních novinách, které nejen odsuzovalo to, co se stalo, ale žádalo nápravu poměrů. Reakce byla fantastická: již od rána se před budovou Melantricha na Václavském náměstí, kde tehdy sídlila redakce Svobodného slova, scházeli lidé a četli vystavené stránky deníku a v podvečer již byl před budovou veliký dav, který provolával "Zítra zase pravdu" a "Zítra přijdeme znova". To jsme pochopili jako mimořádnou příležitost a redaktor P.Kučera přivedl druhý den V. Havla, který zde poprvé vystoupil před tak velikým shromážděním spolu s řadou dalších osobností. Měj jsem tu čest zde také před plným Václavským náměstím vystoupit. Napadla mě vlastenecky-historická paralela a řekl jsem, že skoro před sto lety zazněla na prknech Národního divadla v opeře B. Smetany Braniboři v Čechách věta, která pak otřásla celou Evropou. A ta věta zní: „My nejsme lůza, my jsem lid!“ A také my zde na Václavském náměstí nejsme žádná lůza a žádné živly, jsme národ a lid této země! Na reakci lidí a na pohled na Václavské náměstí v těchto chvílích se nedá nikdy zapomenout….
Ale kdo si však dnes ještě vzpomene např. na M. Nevoleho, tehdy náměstka ředitele nakladatelství, který to vše technicky organizoval a zejména zajistil ozvučení Václavského náměstí, což byl v tehdejších podmínkách neuvěřitelný výkon…

V sobotu 25.11. 1989 nás tehdejší předseda Československé strany socialistické B. Kučera požádal, abychom na druhý den připravili první oficiální setkání tehdejší vlády a Občanského fóra. Pamatuji se, jak jsme s J. Vyvadilem běželi do Obecního domu zajistit místnosti, ale jakási vedoucí nás vyhodila s tím, že nic takového zde nepřipustí. Když jsme zklamaní odcházeli, vyběhli za námi podle oblečení dva číšníci a jeden kuchař s tím, že rozhovor slyšeli, ale že nepřipustí, aby se taková událost konala jinde, než "u nich", a že vše, jako zdejší Občanské fórum, zajistí. Tak se opravdu v Modrém salonku Obecního domu v neděli 26.11. 1989 setkávají delegace vlády tehdejší ČSSR a Občanského fóra. Fotografie z tohoto setkání, na kterém si přes stůl vedoucí těchto delegací L. Adamec a V. Havel podávají ruce, je často publikována. Z účastníků tohoto jednání jsou v aktivní politice již jen dva. Všichni byli členy delegace Občanského fóra: především prezident republiky Václav Klaus a poslanec Z. Jíčínský .
Možná se zmínky o aktivní úloze členů a funkcionářů tehdejších politických stran, z dnešního demokratického pohledu sice opravdu pseudostran, (Československé strany socialistické a Československé strany lidové), příliš nehodí do dnešních zjednodušených představ o kolaborantech s tehdejším režimem, přesto se tito lidé v naprosté většině v listopadu 1989 okamžitě postavili na stranu Občanského fóra a dali mu své sekretariáty a kanceláře k dispozici, ale zamlčováním některých skutečností svoji vlastní historii rozhodně nevylepšíme…
Listopadové události však nespadly jaksi „z nebe“, půda pro ně byla dávno připravena, společnost změnu očekávala. Teprve nyní po dvaceti letech jsem si mohl v Lidových novinách 29.10. 2009 přečíst udání na mě, které kdosi v polovině října r. 1989 poslal na ÚV KSČ. Na stránce, kde se publikují dřívější zprávy, pod nadpisem: „Tajně pro ÚV KSČ - Kdy odstavíme KSČ od vesla?“ je publikován dopis na ÚV KSČ, kde si pisatel stěžuje, že na besedě v Semilech, kterou pořádala jako veřejnou schůzi Československá strana socialistická, na otázku z pléna „Kdy už s těmi komunisty zatočíte, kdy je dostanete je od vesla? Dr. Křeček na to reagoval v tom smyslu, že to již nebude dlouho trvat, jenom co bude vytvořena dostatečně silná jiná politické strana“.
Poučení z Listopadu? Svoboda, která byla tehdy vybojována, je sine qua non kvalitního lidského života, podmínkou nezbytnou, ale zdaleka ne jedinou. Člověk, který nemá práci, nemá zajištěnu existenci své rodiny, který nemá kde bydlet, a který navíc ještě slyší, že to je vlastně jeho vinna, neboť se nedokázal o sebe postarat, chápe svobodu a tím i události, od kterých nás dělí dvacet let, poněkud s menším nadšením, než autoři černobílých komentářů, kteří nad ním ohrnují nos. Jak mi řekl nedávno jeden z mých klientů: „Také jsem tehdy na Václaváku zvonil klíči od svého bytu, ale ty klíče mi nyní majitel sebral….“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Arnold Llayne napsal(a):

Pozdní revolucionáři pane Křečku, lidé přišli na Václavák v takovém počtu, že byl plný, takže otázka, zda šli k soše nebo k balkonu je poněkud idiotská.

Dubček nepromluvil z toho prostého důvodu, že byl v pátek zatčen blíže Vyšehradu, kde zjevně promluvit měl, ale tajné složky se nějak nedohodly...

Jo, a už odstoupíte?
12. 11. 2009 | 17:23

MJ napsal(a):

Pro autora

Konec korunuje dílo a poslední věta Vašeho blogu je skutečná perla.
12. 11. 2009 | 17:26

Carlos V. napsal(a):

Jojo, byly to slavne casy CSS.

Jeste 25.2. 1990 se konala asi posledni velka demonstrace te doby, a to pod NS hlavickou mladeze.

Pak nastala priprava na volby, blankytne modre trojky a Vyvadil na kazdem rohu.

Az prisly volby, prusvih totalni, spionske afery uvnitr strany (Ales V. poprve v akci). Nasledoval odstepeni pranarodovcu, par zoufalych spojeni s OH, LSU, a pad do hlubin.

Pan Krecek je jednim z tech, kteri (nechtene) pomohli CSS potopit.

Ale asi tomu bylo dobre.
12. 11. 2009 | 17:48

PatientO.T. napsal(a):

Již dříve jsem pojal podezření, že pan Křeček si z nás svými blogy utahuje. Dnešní jeho příspěvek mne přesvědčil, že je to pravda. Takovýhle článek nemůže přece být míněn vážně...
12. 11. 2009 | 17:52

Vysedlina pathologická napsal(a):

Mám takovou chuť přečíst si něco zpětně od pana Cibulky.

A taky to udělám. Teď je na to dobrá doba.
12. 11. 2009 | 17:57

Stanislav Křeček napsal(a):

PatietO.T: Ne ? A proč ?
12. 11. 2009 | 17:58

jm09 napsal(a):

„Také jsem tehdy na Václaváku zvonil klíči od svého bytu, ale ty klíče mi nyní majitel sebral….“

Tohle proste nema chybu, socialisticke mysleni v jedne vete.
12. 11. 2009 | 18:00

Ládik napsal(a):

ješitný stařík...
12. 11. 2009 | 18:03

Vico napsal(a):

Patient OT : Proč si dělá Křeček srandu? Kdo dal v Melantrichu k dispozici balkon? Kdo zajistil ozvučení? U Koně by to všechno bylo velmi problematické. Tam se scházíme, když něco velkého prose..me.

Které noviny si lidi v té době četli? V prvních dnech drželo štafetu, pokud vím, opravdu Svobodné slovo.

Každý den lámal meze, které se předtím zdály nepřekročitelné.
Pamatuji si, jak dole, kdesi u Můstku lidi stáli frontu na Imugel, či tak se to jmenovalo, pak prošel průvod patnáctiletých děcek s heslem Češi, přestaňte se bát a ti, co stáli tu frontu, kvůli těm děckám, se přestali bát.

Jestli tam tehdy p. Křeček stál na tom balkóně, tak ho z tý fotky dodatečně neretušujte /i když má to regulovaný nájemný/.
12. 11. 2009 | 18:24

PatientO.T. napsal(a):

2 Křeček:
Ukončit vzpomínky na to, kterak ČSS v čele s Kučerou ,Vyvadilem (nikdy nezapomenu na jeho vztyčené tři prsty /ČSS měla ve volbách č.3/, jimiž se tento nebožák snažil zachytit na okraji propadliště, kam stahoval svou tehdejší stranu...) a vámi zařídila listopadový převrat větou: "Také jsem tehdy na Václaváku zvonil klíči od svého bytu, ale ty klíče mi nyní majitel sebral….", nemůžete přece myslet vážně.
Ovšem ještě předtím píšete: "...jako prohlášení předsednictva této strany a jejího poslaneckého klubu nejen s protestem proti zásahu policie proti studentům, ale především na tehdejší poměry se zcela mimořádnou výzvou k nápravě poměrů, které takový zásah vůbec umožnily..."
Četl jste do té doby něco jiného než Rudé právo a Svobodné slovo?
12. 11. 2009 | 18:30

PatientO.T. napsal(a):

Vico:
Viz výše.
P.S.: Nemohu si odpustit: Kde jste vyčetl v mém příspěvku pokus o retuš?
12. 11. 2009 | 18:32

Vico napsal(a):

Patient OT : Křeček především psal o tom balkónu a vy hned, že si dělá srandu. Po přečtení vašeho dodatku bych už nebyl tak příkrý..

Od 19.11. jsem byl takříkajíc přímým účastníkem, co postával pod balkonem, takže nějaké ty detaily si vybavuji. No nic.
12. 11. 2009 | 18:54

Huml napsal(a):

Čim více se blíží 17.listopad, tím více se předhání novinářské prostitutky v gloriozování toho co se stalo.
Vpodstatě již v srpnu 89 na různých školeních KSČ byli členové informováni, že do konce roku dojde k zásadním změnám, ale že dál to bude "socialismus" s některými personálními změnami a s trochu jiným náhledem na ekonomiku. Byl to boj mezi dvěma skupinami v KSČ ( ale i třemi) a i mezi několika skupinami u StB.
Toho velmi umně využila skupina lidí dlouhodobě připravovaných a podporovaných od velkého bratra spoza moře, kdy si do čela nastrčila velkého rétora, dramatika, který to krásně vysvětlil o vítězství lásky nad zlobou a nenávistí. Statisíce lidí se rozdováděli a cinkaly klíčí. Jaké bylo rozčarování, když tato krásná budoucnost se zvrhla na sprostý majetkový puč a revanš - láska se nějak vytratila. Nastoupil velký koordinátor (později velký klimatolog) VK a připravil loupež století - kuponovku. Politická totalita tak nějak odešla, ale vyrostla nám zde velká finanční totalita. Kdo nemá peníze (překlad do češtiny - kdo si nenakrad) vlastně neexistuje, není - od vyznavačů modrého supa - nic jiného než socka.
Dříve (což bylo poprávu vyčítáno minulému systému) nikdo nemohl tak říkajíc ven, dnes zase, kdo na to nemá, tak nikam nejede. Jediný rozdíl, když trochu přemýšlím, je v tom, že na banány a mandarinky nemusíme stát frontu. To jsme si skutečně pomohli.

Hurá - to se máme, slavme i když to slavení má trochu nahořklou příchuť. Oni nám to političtí titáni zase nějak vysvětlí. I Pepi Göbells to uměl.
12. 11. 2009 | 19:24

kormoran napsal(a):

12. 11. 2009 | 19:31

PatientO.T. napsal(a):

2 Huml:
Vynechám vše ostatní, pouze se zeptám na to nejlegračnější:

Napsal jste: "...dnes zase, kdo na to nemá, tak nikam nejede..."

Připadá vám to jako nespravedlnost? Jste schopen zařídit aby každý někam jel?
I Křeček, například?
12. 11. 2009 | 19:38

ujo napsal(a):

huml: přesné
největší legrace (hodná Kocourkova) je když naši představitelé se slzou v oku kladou při výročí velkého Listopadu květiny k místu, kde ležel agent STB Zifčák.
Pravda a láska zvítězí...cha cha
Pro počátek by snad stačila pravda
12. 11. 2009 | 19:45

jepice napsal(a):

Huml:
Myslíte, že když jsme dřív neměli na to, abychom někam jeli, tak nás utěšilo, že nesmíme?
12. 11. 2009 | 19:48

Huml napsal(a):

To PatientO.T. Standartní reakce vyznavače modrého supa - ta krátká větička by měla vyjádřit názor, že normální slušný člověk, který si v době oficielních zlodějin nenakradl a který se snaží dále poctivě pracovat (i v tomto zločinném systému, který u nás panuje) je vytrvale okrádán vládnoucí garniturou (Topolánek a jeho parta nám ukázala co umí) tak, že mají prostředky na holé přežití. Trochu unikla informace (dříve se také nesmělo o některých věcech hovořit), že 80% obyvatel našeho státu nemá dostatek prostředků na slušné žití a asi 60% obyvatel státu žije pod hranicí chudoby. Po dlouhodobém sledování Vašich reakcí jste pravděpodobně v té 20% skupině aktivních podporovatelů.
12. 11. 2009 | 19:54

MOR napsal(a):

Obtížně se k této úvaze pana Křečka hledá komentář, který by pan Stejskal oprávněně nesmazal. Buď pan Křeček ztratil poslední zbytky soudnosti (pokory nikoliv, tu tento pán nezná) nebo platí varianta nastíněná PatientemO.T. Již dlouho se na jeho stránky chodím pobavit, ale toto přesahuje všechny meze. Pane Křečku, moc jsem se nasmál, děkuji Vám. A nebo ... prach se usazuje ... konečně vidíme jasné obrysy ... skutečného duchovního i organizačního lídra listopadových událostí ... ano, je to ten malý muž ... hrdina normalizační ČSSR ...MUŽ BEZ BÁZNĚ A HANY...MORÁLNÍ GIGANT ...muž s knírkem...ale co to, moment, má i bradku, no ano... vše je jinak... pravda a láska konečně zvítězila...na svých bedrech, proti všem, přináší nám ji pan Křeček...
12. 11. 2009 | 19:57

VK-Can napsal(a):

Pro kormoran.

Diky za link. Vynikajici!!
12. 11. 2009 | 19:59

MOR napsal(a):

To Křeček
a nyní vážně

Dne 6.11.2009 jsem Vás požádal na vašem blogu o odpověď. Protože jste mi neodpověděl, prosím Vás o odpověď znovu.

Kdy politici musí a kdy nemusí jednat podle Ústavy? Všichni, kromě Vás, se domnívají, že musí vždy, vy, máte evidentně jiný pohled. Rád se s ním seznámím, včetně odkazů na předmětné články Ústavy, kterým toto své tvrzení podpoříte. Protože odpověď považuji za zásadní, omlouvám se, ale budu jí pokládat, dokud se mi nedostane odpovědi. Děkuji
06.11.2009 08:54:37
12. 11. 2009 | 20:03

PatientO.T. napsal(a):

2 Huml:
Dokázal-li jste z mých zdejších příspěvků vyvodit, že jsem podporovatel ODS, nejste evidentně schopen rozumného úsudku.
Ačkoli jste mi neodpověděl na položené otázky, jsem s vaší reakcí spokojen. Vyplynulo z ní, že další diskuse s vámi by byla pod mou úroveň, vy psanče této země.
12. 11. 2009 | 20:11

pesimista napsal(a):

kruci-nál, kdy už konečně skončí ten potroublý měsíc československo-sovětského přátelství; to snad nemůžete zapomenout na ty blbosti?
12. 11. 2009 | 20:15

ld napsal(a):

Pane poslanče, jenom jsem přečetl první odstavec, který končí myšlenkou, že po roce se události vyprávěly jinak. Vy jako lžidoktor stěží máte právo mentorovat. Dávejte k víře cokoli, jste pravděpodobný jako vegetarián u řezníka.
12. 11. 2009 | 20:20

MOR napsal(a):

a ještě trochu veselí

z rozhovoru pana Křečka pro Hospodářské noviny - viz http://kariera.ihned.cz/c3-...

HN: Spojujete veřejnou hromadnou dopravu pro poslance a senátory zdarma se zárukou demokratického uspořádání státu. Můžete vysvětlit, v čem ta souvislost spočívá?

Křeček: To je prostě jeden z útoků na zastupitelskou demokracii. I zaměstnanec, pokud je na služební cestě, má placenou městskou dopravu. Můžeme kolem toho vést debatu, ale je to neustále snaha útočit na zastupitelskou demokracii.
12. 11. 2009 | 20:33

MOR napsal(a):

nebo

http://reality.ihned.cz/1-1...

Stanislav Křeček: Co chtějí agresívní štrasburští žalobníci
...Guru našich agresívních majitelů domů a našich štrasburských žalobníků Giovanni Giormani (kdo jej nutil, aby si v Čechách nějaké domy kupoval?) žaluje český stát o uhrazení ušlého zisku. V Praze pronajímá volné byty za nájemné 38 tisíc až 68 tisíc měsíčně, což jsou prý ony pravé a skutečné tržní ceny. A když někdo takové peníze nemá, má mu je prý doplatit stát. Pomocí masívních sociálních dávek dosáhnout většího zisku: bezva finta, není-liž pravda?...
12. 11. 2009 | 20:36

MOR napsal(a):

nebo

http://www.transparency.cz/...

Bojovník za regulaci nájmů Stanislav Křeček sám bydlí v regulovaném bytě o rozloze 70 metrů čtvereční na pražských Vinohradech. Platí činži kolem 2600 korun měsíčně. Ten, kdo si chce srovnatelný byt pronajmout na volném trhu, zaplatí čtyřikrát tolik.
"Bydlím tam paedesát let, proč bych se stěhoval. Myslím, že v obraně regulace mě to nijak nediskredituje," říká předseda Sdruľení na ochranu nájemníků.
12. 11. 2009 | 20:39

Al Jouda napsal(a):

To MOR : Obce jako majitelé bytů s tzv. regulovaným nájemném, které se neustále zvyšuje, se vezou spolu se soukromými majiteli bytů a těžce rejžují na nájemném. Důchodci ten tzv. regulovaný nájem už nemohou zaplatit !Sát nebo obce by si měly ponechat v majetku byty, jejichž nájemné by bylo stanoveno na neziskovém základě - mělo by uhradit pouze náklady na údržbu a správu bytů.
12. 11. 2009 | 21:06

MOR napsal(a):

12. 11. 2009 | 21:07

Pepik napsal(a):

Lidé,nerozumím vám!
12. 11. 2009 | 21:12

MOR napsal(a):

To Al Jouda

Nemohu s Vámi souhlasit.Každý si musí najít takové bydlení, na jaké mu stačí jeho příjmy. A tomu, aby takováto přirozená situace nastala, lidé si na ni zvykli a počítali s ní, připravili se na ní a brali ji jako samozřejmost, politici z důvodu neschopnosti uvažovat dále než od voleb k volbám, již 20 let brání. Jednou z hlásných trub a spoluviníkem tohoto stavu je pan poslanec Křeček.
12. 11. 2009 | 21:14

Mc Cali napsal(a):

MOR:
Tak tohle je fakt drsné.

" HN: Spojujete veřejnou hromadnou dopravu pro poslance a senátory zdarma se zárukou demokratického uspořádání státu. Můžete vysvětlit, v čem ta souvislost spočívá?

Křeček: To je prostě jeden z útoků na zastupitelskou demokracii. I zaměstnanec, pokud je na služební cestě, má placenou městskou dopravu. Můžeme kolem toho vést debatu, ale je to neustále snaha útočit na zastupitelskou demokracii."

Ani na to nebudu reagovat, jelikož mne nenapadá jediné slušné slovo.
Vlastně jedno ano.
Defenestrace.
Tohle slovo mam pořád raději a raději.
12. 11. 2009 | 21:14

kormoran napsal(a):

Pane VK , rado se stalo a prijemne dny preji!
P.S. Nesmime byt z toho smutni!!!
Ze soudruhu je treba si delat psinu)))) https://www.youtube.com/watc...)))))
A cas snad vse urovna.
12. 11. 2009 | 21:15

PatientO.T. napsal(a):

2 Al Jouda:
Souhlasím s tím, že by bylo vhodné, aby si města ponechala část bytového fondu pro spoluobčany v nouzi. Zkušenosti z mého města mne ovšem přesvědčují, že pro vládnoucí elitu, pro niž je nezbytně nutné mít zdarma přístup k MHD, aniž by ovšem dotyční nadlidé kdy byli spatřeni v autobusu či jiné "socce", je kategorickým imperativem PRODAT VŠECHNO. A kdože v Karlových Varech vládne železnou rukou již 2.volební období? Koalice nesmiřitelných: ODS/ČSSD! Navzdory Křečkovu bezbřehému plkání totiž ani sociální demokraté neusilují o vytvoření záchytné sítě pro nájemníky v okamžité sociální nouzi, nýbrž jen bojují o hlasy vlastníků "dekretů na byt". Struktura těchto vlastníků, zahrnující kohokoli od bezbranné stařenky s minimálním důchodem po poslance PČR (!), spolumajitele realitní kanceláře a zastavárny (!!!) nikoho nezajímá. Tak se bojuje v ČR o volební vítězství, tak to (v ČR) chodí...
12. 11. 2009 | 21:43

PatientO.T. napsal(a):

http://www.reka.cz/index.ph...
http://www.reka.cz/index.ph...

Datum zápisu: 20.dubna 2005
Obchodní firma:REKA-GROUP s.r.o.

Sídlo: Praha 1, Nové Město, Spálená 93/23, PSČ 110 00
Identifikační číslo : 27238059
Právní forma:
Společnost s ručením omezeným

Předmět podnikání:
- Realitní činnost
- Zastavárenská činnost
- Správa a údržba nemovitostí

Statutární orgán:
jednatel: Karel Křeček,
r.č. 650511/08xx
Praha 10, Vinohrady, Nitranská
den vzniku funkce: 20.dubna 2005
Jménem společnosti jedná jednatel samostatně.

Společníci:
Karel Křeček,
r.č. 650511/08xx
Praha 10, Vinohrady, Nitranská
Vklad: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100%
Základní kapitál: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %

Je vidět, že pan poslanec Křeček cinkal na Václaváku (v Melantrichu, prosím pěkně!!!) nikoli svými klíči, ale úmysl měl již před 20 lety zřejmý...
12. 11. 2009 | 21:56

MOR napsal(a):

to PatientO.T.

Ano, to se rozumí, tyto byty (sociální) jsou součástí oné nabídky. Nejsou ovšem přirozeně zpravidla v centru, nejsou extrémě velké a atraktivní. Jsou sociální.
12. 11. 2009 | 22:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dá se najít tzv. i něco navíc...
Zde je velice sociální ceník nabídky bytů k pronájmu. Jde o holý měsíční nájem, tedy bez poplatků. Nabízejícím je realitní kancelář Reka-Group s.r.o. vlastněná synem pana poslence Křečka - jistým Karlem Křečkem.
Zde je onen hluboce sociální ceník:

1+1/44m2 Petřínská Malá Strana Praha, cihla, 12 000 Kč/měs.
3+1/100m2 Křemencova ul. Nové Město Praha 1, cihla 26 800 Kč /měs.
3+1/100 m2 Křemencova ul. Nové Město Praha 1,cihla 27 000 Kč/měs.

Následující majetkoprávní poměry ve firmě lze snadno ověřit v Obchodním rejstříku (http://www.justice.cz) :

Obchodní firma:REKA-GROUP s.r.o.
Sídlo: Praha 1, Nové Město, Spálená 93/23, PSČ 110 00
Identifikační číslo-IČO:27238059
Právní forma: Společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

Předmět podnikání:
- Realitní činnost
- Zastavárenská činnost
- Správa a údržba nemovitostí
- Reklamní činnost a marketing
- Služby v administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy
- Činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců

Statutární orgán:
jednatel: Karel Křeček,
r.č. 650511/08**
Praha 10, Vinohrady, Nitranská 894/8
den vzniku funkce: 20.dubna 2005
Jménem společnosti jedná jednatel samostatně.

Společníci:
Karel Křeček, r.č. 650511/08**
Praha 10, Vinohrady, Nitranská 894/8
Vklad: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100%

Základní kapitál: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Veselé krizování...
http://i3.korzik.net/2009-1...
12. 11. 2009 | 22:20

MOR napsal(a):

To Křeček

prosím, jsou byty nabízené Vaší realitní kanceláří byty v soukromém vlastnictví nebo byty s regulovaným nájemným, které nájemce pronajímá a vlastník dostává jen regulované nájemné?
12. 11. 2009 | 22:32

claudius napsal(a):

Pane Křečku,divím se Vám,že se pouštíte do blogu,když víte,že této lůze na blozích jde hlavně o překřičení,o vlastní jednoduchou pravdu a o vynásobení historických skutečností mínus jednou,protože to nese.Na vlně.Vyprávět tržním komsomolcům,že bydlení je také životní potřeba a ne pouze zboží je sebevražda.Češi byli vždy papežštější než papež!
12. 11. 2009 | 22:41

MOR napsal(a):

To claudius

Dobře, ale kdo tuto potřebu, pane, má hradit sociálně slabým - soukromý vlastník? To jistě ne. Obec či stát sociálními byty. V pořádku. Souhlasím. Takové byty - nejsou ovšem přirozeně v centru, nejsou extrémě velké a atraktivní. Jsou sociální. A užívají je sociálně slabé skupiny.
12. 11. 2009 | 22:55

LEVAK napsal(a):

„Kapitalismus je závislý na tom,že lidé v naději, a to často klamné naději,na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí.“
„Nový obraz budoucnosti“ napsal největší filosof podnikatelství Charles Hardy,brožura byla vydána v Management Press s laskavou podporou britského Knot How Fundu.
Krysař Havel &comp.předhodili v roce 1989 jako kost hladovému psu tuto naději národu a ten jim to spolkl i s navijákem.Teď národ byl postižen syndromem rozvedené a znovu vdané ženy,která i když je ten druhý muž daleko hrubší a násilnější než ten první si to nikdy nepřipustí a nikomu nesdělí a když tak jenom v duchu když je úplně v místnosti sama!
12. 11. 2009 | 22:58

kormoran napsal(a):

Soudruhu Levaku a vam vadi , ze zbohatne soused ktery vas zamestna?
Ja vam poradim zamestnejte "VY" jeho! ))))) Je to mozne? Takove kecy!!!
12. 11. 2009 | 23:10

StandaT napsal(a):

Pravda. Jak jde čas, tak se posunuje iterpretace, resp. je nahrazována.

Já jsem byl zaskočen když člověk, který mě jménem dělníků chtěl v Prosinci 89 rozbít hubu, má dneska ve svém profilu uvedeno, že byl zakládajícím členem OF.

Krom toho jsem v dětství opakovaně slyšel nadávat souseda, jak počet protifašistických bojovníků rostl ještě mnoho let po válce ( ačkoliv čas pracoval proti a měl by naopak klesat).

Asi je to obecný jev.
12. 11. 2009 | 23:26

vlk napsal(a):

Mno
naštěstí jsme pamětník s ne ještě úplně děravou pamětí. A naštěstí jsme ještě dostatečně soudný, abych u blogu o niterné historii 17. listopadu nepsal o bytových poměrech autora blogu.
Protože je dost těch, kteří siprostě myslí, že tohle je úplně to nejpravější ořechové. Jen proto, že autor je z jiného politického tábora.
Předpokládám, že takový Patient, či wbgarden a podobní dne 18.11. už dávno dělali revoluci. Co nějakej Křeček, kterej navíc bydlí regulovaně! Patient a wbgarden byli strůjci převratu.. A to ještě nepochybně dorazí vandrák, aby totad y zahltil, tím, jak on dirigoval celou republiku...
Jak jsme napsal - jsme pamětník. A řada tvrzení , které uvádí Dr. Křeček je snadno dokazatelných. V dobových vydáních Svobodného slova. Která mám naštěstí uložená v šupleti. A je t tam , jak popsije autor. O wb gradenovi a patientovi s e tam kupodivu nějak nepíše nic. Vůbec nic..
no já vím - byl to pseudoplátek.

No a drobná poznámka . Kdyby náhodu dnes psal libreto k brnaiborům některý zdejší e chotvní , třeba takový Bavič, jsitě by onen verš nezněl my nejsme lůza - my sjme lid.
nejspíš by v jeho podání to vypadalo asi takhle:
my nejsme lůza- my jsme socky. Nebo spíš vy možná nejste lůza - vy jste socky !
12. 11. 2009 | 23:35

PatientO.T. napsal(a):

2 vlk:

Píšete: "...Předpokládám, že takový Patient, či wbgarden a podobní dne 18.11. už dávno dělali revoluci..."
To jste si vymyslel proč? Abyste si vysloužil květiny? Slabé.

Víte, co, milý pane. Místo toho, abyste mi vkládal do úst slova, která nikdy neřeknu, mohl byste se vyjádřit k tomu, co jsem o vás napsal u Hořejšího, tedy konkrétně k tomu, jak jste si n****l do huby: http://blog.aktualne.centru... , PatientO.T.: 02.11.2009 10:45:45

a až to okecáte, tak můžete zkusit tohle, tam jste taky utekl:
http://blog.aktualne.centru... PatientO.T.: 28.07.2009 22:47:39 a další.
P.S.: Až to budete komentovat, snažte se neřvat, jak je vaším zvykem, stačí argumenty.
12. 11. 2009 | 23:50

PatientO.T. napsal(a):

A ještě 2 vlk:

Jestli čtete tak, jak píšete, je to pro vás omluva.
Dovolte, abych vám tedy vysvětlil, že panu Křečkovi nikterak neoponuji v jeho tvrzení, že on, na rozdíl ode mne, u všeho důležitého byl a klíče měl nakonec i od Obecního domu. Reagoval jsem na to, jakým způsobem mu dvacet let staré události posloužily coby oslí můstek k obvyklé propagandě.
12. 11. 2009 | 23:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, to teda psovitej vím docela přesně. Měl jsem dost strach na podzim osmadevadesátého. Bo mi vyšla knížka a v podniku jsme dostali novou kopírku, která byla schopna dělat i ádvojky. Nějaká náhlá revolucionářka přišla na to, že by bylo dobré zkopírovat nějaká moje dílka a lepit to přímo po okolí po výkladech. Moje ptákoviny, které v těch náhlých souvislostech mohly znamenat cokoliv. Nekupte to, že. Jenže já měl tolik rozdělanejch praktickejch věcí, které s politikou a místními tenkrát komblbečky vůbec nesouvisely. Jaký já měl tenkrát strach. Samozřejmě taky věděl jsem, jak dopadl můj táta ve štyrycátým... Větší doposavád dycky enem bral. Nebyl jsem tehdy už holt nejmladší....
Veselé krizování...
Též by bylo dobré, bys i ty vztekloune psovitej řek, jaky jsi génius, když tak kázati ráčiš. Ať se té posmějem při podzimku..
http://images.bugaga.ru/pos...
13. 11. 2009 | 00:02

vlk napsal(a):

heleme s e jak dva duševní giganti typu křečkobijec promtně azreagovali.
jeden s e svou obvyklou zapšklou poťouchlostí, či s píše zákeřností, jeden s útokem typu vztekloune psovitej. A jen pouze proto, že jaksi bylo dotčeno jejich ego obsluhující sračkomet zaměřený na Dr. Křečka.
Bravo stateční junáci.

Pokud jd eo milce lotyšských SS. Zřejmě s e pokládá za natolik důležitého pro mne osobně , ež si mylsí , že den začínám a končím tím, že pátrám po tom, co on mi napsal nebo kde s emně zmínil. Mohu jej ujistit, že den začínám a končím jinaka dokonc e o tom, že pro mne je daleko méně důležitější než včerejší noviny. A nemám ani žádnou povinnost a dokonc e ani zásadní potřebu mu odpovídat. Což naprosto neznamená, že bych před ním utíkal. nemám důvod.
Přesto jsme , dle žádosti odpověděl na staré věci,proč mu neudělat radost.

wbgarden
ne nejsem vztekloun. Aspoň na blozích ne. proč? proč bych s ena ně chodil asi tak vztekat?
nenapadá mne kloudná odpověď.
Nicméěn iriruje mne dogmatická nenávist. A´t Křeček napíše cokolvi , dočká s e od pravověrných vždycky jen jednoho Trapně jen jednoho. Neudělla jsme nic jiného než že jsem na topoukázal. A ejhle , na d věcí zdánlivě stojící veršující zahradník je najednou bez sebe?
nejsme genius a o to tad ynejde. Je to o normálním rozumu. O tom rozumu, kdy třeba někdo jako já umí ocenit blog takového Bendla, že s e věnuje úplně něčemu jinému než hloupé konfrontaci s třídním nepřítelem. copak kdybyste to také někdy zkusil? je to docela prima pocit.
13. 11. 2009 | 00:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, psovitej, kdo tady někoho napadá, někdo se zde furt dělá lepší než ostaní a přitom fakta, rejstříky firem říkají něco jiného. To je podle tebe napadání ?? Nechť dotyčný vlídně vysvětlí svou svatozář, se kterou neustálet nás tady od vidíš do nevidíš robotující občany drbe.
A ostatně, kde ty bereš své právo šelmo furt moralizovati lid obecný, o kterém vůbec nic nevíš. Tak už konečně řekni, co jsi zač, co umíš, uveď své stránky, skutky atd., ať se též při podzimku posmějem...
Veselé...
13. 11. 2009 | 00:41

vlk napsal(a):

wbgarden

a pochopit, že blog o 17.11.1989 nijak nesouvisí s nájemním bydlením , to fakt je tak těžké?
Kd e beru své právo. Je moje právo reagovat na druhé menší než tvoje zahradníku. reaguju k věci, Na rozdíl od tebe.
Stránky nemám. A vlku s e mi říká už pře s 30 let. Nikoliv od včerejška.
A smát s emůžeš už teď.
13. 11. 2009 | 00:54

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opkaovat, psovitej, blog o čemkoliv souvisí především s blogerem. A když je někde hnůj, tak je to celé fuj. Dominus vobiscum, howgh, a mí rudí mi jistě rozumějí...
Chechtám se a tvých třiceti vlčích let je mi docela líto, teda v tomto případě. Snad blesk uhodí a ctěný blogger to už konečně vysvětlí odkud bere své morální práva drbati nás furt. Jinak ať se spíš stydí a zaleze a nedělá se neomylně veřejným. Děkuji.
Veselé....
13. 11. 2009 | 01:04

kormoran napsal(a):

Ja bych vlka ani tak neresil on neni Akela , ale sakal Tabakii)))
Zatim zije ve smecce , zatim.
https://www.youtube.com/watc...
13. 11. 2009 | 01:05

kormoran napsal(a):

P.S. Je to jen odreagovavani od podstaty problemu , dle meho nazoru by mel vrcholny politik odstoupit z funkce jen za vyrok" "ze si muzete napsat do cestovniho vykazu co chcete". A pokud napr. tento vyrok politik zastava , meli by ho platit jen ti danovi popolatnici s timto souzneni a on jim vytvaret zakony)))))
13. 11. 2009 | 01:15

PatientO.T. napsal(a):

2 vlk:
Jste směšný, zbabělý, trapný. Vy vyhledáváte mne, vy na mne reagujete, jak se lze snadno přesvědčit na tomto blogu i na těch, které jsem uvedl výše. (Našel bych i další).
Milec lotyšských SS? To je přesně ten důvod, proč se vám vyhýbám: číst miliony vašich hysterických keců a argument žádný, to není nic pro mne. Takhle si diskutujte se svými květináři.
A že tento Křečkův článek není o bytové politice? Je, vlku, je. Přepíšu vám poslední větu, kterou jste pravděpodobně přehlédl:

„Také jsem tehdy na Václaváku zvonil klíči od svého bytu, ale ty klíče mi nyní majitel sebral….“

Celý Křečkův blog směřoval k téhle jediné větě. Každý to vidí, jen vy se tváříte, že to tak není, protože byste ztratil důvod pro své hloupé poštěkávání.
13. 11. 2009 | 07:28

Nerad bych šířil neověřené informace. napsal(a):

Takže se Vás, pane Křečku, zeptám přímo a rovnou :
Byl jste před 17. listopadem 1989 poslancem tehdejší ČNR (České národní rady) ?
Když tak Vám pomouhu oživit paměť - mělo to údajně být za Československou stranu socialistickou....
13. 11. 2009 | 07:46

Arnold Llayne napsal(a):

"Ať Křeček napíše cokoliV , dočká se od pravověrných vždycky jen jednoho Trapně jen jednoho."

Je to přesný postřeh. Co se také dá člověku, který sedí tolik let v parlamentu s falešným titulem, a který tahá jak krysař zoufalou skupinu nájemníků, kterým nalhává, že to nájemné nějak nebudou muset platit a že se to nějak okecá?

Takže ode mne se dočká opravdu jen jednoho, co mne zajímá -
pane Křečku, už konečně odstoupíte?
13. 11. 2009 | 08:25

Honza Kříž napsal(a):

To by mě zajímalo, proč předseda Svazu bytových družstev dělal revoluci. Chlápek, který sedí v takhle vysoké funkci přece neměl za potřebí riskovat kriminál. Měl se dost dobře a neměl racionální důvod něco měnit.

Poslední věta pana Křečka jasně ukazuje, jaký problém má se soukromým majetkem. Majitel bytu prostě MŮŽE rozhodovat o tom, kdo v jeho bytě bude bydlet a není na tom nic špatného. To jenom komunisti měli pocit, že někdo postaví dům plný bytů a oni mu do nich nastrkají lidi podle svého uvážení. Prostě snaha se v normální společnosti cení a jestli to Křečkovi vadí, ať si sám staví domy a bere do nich neplatiče.
13. 11. 2009 | 08:48

PatientO.T. napsal(a):

2 vlk:
Nepřišel mi pacient, mám tedy trochu času.
Vyzývám vás, abyste doložil, proč o mně píšete jako o milci lotyšských SS. Napište jakýkoli můj citát, kde jsem vyslovil sympatie s těmito jednotkami.

Pokud se vám to podaří (což je vyloučeno), omluvím se vám za svá následující slova:

Vlku, jste nepochybně vzdělaný a sečtělý. Jste narcistní nadutec. Jste lhář. Jste demagog. Jste křivák.

(Některé vaše příspěvky, zejm. týkající se ekonomiky, se dají docela dobře číst.
Váš způsob komunikace na zdejším blogu je ovšem ke zblití. Na jedné straně bezbřehá servilita k vašim autoritám a blahosklonné rádoby skromné kývání vašim pochlebovačům a na druhé sprostota vůči oponentům, snaha zahltit je tunami slov a urážkami. Opakovaně jste mne přesvědčil, že jste-li argumentačně zahnán do kouta, útočíte nejprve ad hominem, později prcháte.

Toto je má poslední reakce na vaše hloupé invektivy, nehodlám se vámi dále zabývat).
13. 11. 2009 | 08:59

jepice napsal(a):

Vlku, pamětníků jsou tu mraky. I já jsem kdysi stála pod tím balkonem, ještě než se stal řečnickou tribunou, a snažila se ukořistit čerstvý výtisk Svobodného slova.
Jenže si taky pamatuju, že v té straně, kterou tu pan Křeček adoruje, byly sekretariáty /od těch krajských nepochybně/ prolezlé agenty. Vždyť i mezi těmi čtyřmi stranickými hrdiny, co jsou tu jmenováni, nepochybně byli.
To na druhou stranu nijak nesnižuje zásluhu redaktorů Svobodného slova.
Nicméně by si pan Křeček mohl odpustit podivné oslí můstky, jako je ten poslední odstavec.
13. 11. 2009 | 09:01

Daňový poplatník napsal(a):

To: wbgarden a PatientO.T.:
Hoši, hoši dobré je to, co funguje a reprodukuje se jakoby samo, a to se děje, pokud jsou dobře nastavena pravidla.
Fakt si myslíte, že tenhle systém je dobrý, když funguje na množení a importu spotřebitelů pod heslem "teď prodáme, a po nás potopa ?"
13. 11. 2009 | 09:09

Oslýk napsal(a):

Oslýk zdraví jepici.
Úhor, úhor a nic než úhor. Sem tam křeček. Žádné bodláčí. Zkusím vedle.
13. 11. 2009 | 09:12

JAHA napsal(a):

Ad: vlk
A´t Křeček napíše cokolvi , dočká s e od pravověrných vždycky jen jednoho Trapně jen jednoho

Vy akosi nie ste v stave pochopit, ze ked vseobecne znamy zlodej krici chytte zlodeja, ludia mu neveria? Ze ked "vrah o moralce kaze..." ze je to ludom odporne?...
Ze ked p. Krecek (doktorat, Cibulka, socialne byvanie, realitna kancelaria...) nieco napise, tak pre ludi je to prinajmenskom dovod na spozornenie?

P. S. A ked si myslite, ze Vase odsudky voci inym (napr. dva dusevni...typu kreckobijec..., ci dalsie) su vtipne, tak mozno su, pre IV. cenovu skupinu.
13. 11. 2009 | 10:07

Vico napsal(a):

JAHA : No, tady na blogu je v diskuzích vskutku nadlimitní množství mravních velikánů, kteří mají gebír posuzovat stupeň zlotřilosti těch, kteří tu dávají všanc přinejmenším své jméno. Inu dobře jim tak.

To vaše - vrah o morálce káže - je však opravdu velká soda, i když jste jen citoval známý text Kryla. Ale i ten Kryl, když používal tak velká slova, určitě nemyslel Křečka, který ač obchodní společník nějaké realitky, kope v Parlamentu za nájemníky.

Jen skutečný člověk z Marsu si může myslet, že za zájmy chudých může lobovat jen chudý, pokud možno bezdomovec.

Ten případ s tím titulem si Křeček rozhodně dát za rámeček nemůže, ale ve svém oboru je úspěšný /ostatně druhý takový - Kalvoda rovněž/. Já se spíš přes prsty dívám, co ty tituly mají, ale z Plzně díky trojnásobnému řádkování. Ale to je jedno.

p.s. S těmi klíči to přece neměl říci Křeček. Ten své klíče má. Je majitel klíčů. Staročesky by se dalo říci, že je "kapitalista". To je fain, ne? Ti, co tu straší Vítěznými únory, si mohou oddechnout. Socani jsou kapitalisti, jsou zaháčkovaní v prosperujících eseróčkách, takže proč by znárodňovali?
13. 11. 2009 | 10:48

Arnold Llayne napsal(a):

Vico:

Jistě, některá označení pana Křečka jsou zbytečně patetická. To máte pravdu.
Víte ale, jaký je rozdíl mezi tím "nadlimitním množství mravních velikánů" a panem Křečkem?

On je poslanec a chce jim být, kdovíproč, i nadále. Nechce se od něj nic jiného, než aby po těch letech odstoupil. Myslíte, že je to příliš?
13. 11. 2009 | 10:56

vlk napsal(a):

Patient

pokud někdo chce důkaz vašeho pochopení pro lotyšské SS, stačí když si najede na JEDEN Z TĚCH ODKAZŮ - kterými jste mne chtěl obš%tatsnit včera. Diskuse mezi námi dvě ma je tam jednoznačná. Nehcám na soudném čtenáři, ať si udělá obrázek sám. Včetně mojí včerejší odpovědi tamtéž.

Když už jsme u toho nálepkování. Je mi úplně jendo co si někdo jako vy myslí o mne. Pro mne jste spodina. Absolutní spodina. Nějaký diplom na tom nic nemůže změnit. O tom , kdo je nadutec, lhář a křivák z nás dvou také nechám v klidu rozhodnout publikum. Předpokládám, že řad a informovaných bud e například třeba zohledňovat vaši a moji interperetaci toho, jak a proč jsem volil v posledních volbách jak jsem volil. Nic víc nebude potřeba. Vaš e utkvělá potřeba udělat ze mne mašinu, co nemyslí na nic jiného než na prachy a kvůli tomu zapomíná na své životní principy a pošlape všechno ,c o říkala , je myslím jak dostatečně hnusná , tak výmluvná. Znovu opakuji. Politruka včele kandidátky jsem skutečně akceptovat nemohl. Ani kd yby to byla strana , KTEROU BY VEDL SVATÝ VÁCLAV SE SVATOU ANEŽKOU ČESKOU.
Umím pochopit, že jsou lidi jako vy, co tohle nikd y nepochopí. Nemám u vás iluze. Neumím pochopit onen zvláštní druhu soustavného umanutého práskačství. Nestařčíte v diskusi? Tak s e nedá nic dělat Pokus o práskání je slizkou náhradou patientů.
A co pro vás je nebo není jádrem blogu Dr. Křečka, je mi úplně jedno.
Práskačovi dojmy mne nezajímají.

JAHA
Rozhodně to není v žádném případě povolenka k univerzální palbě sračkometem velkého kalibru. Minimálně ne tehdy, pokud je to v naprostém nesouladu s obsahem nějakého článku.
P.S:
Je mi jedno, jestli s e vám moje formulac e líbí nebo nelíbí. Chápu, žže od jsité doby , přesně od blogu , kd e jsme s e v diskusi střeli ohledně států přímo s e podílejících na vzniku 2.ww jako flagrantní agresoři,se mnou holt máte nevyrovnané účty. Aniž byste zkusil přemýšlet o tom, že já o nasazení slovenských divizí proti Polsku neorzhodl. Jen jsme prezentoval tvrdě ověřitelná fakta. Včetně zásadních detailů.
Pkud je toto pro vás IV. cenová skupina, nedá s e nic dělat. Viděno vaším pohledem z nějaé ještě nižš, řekněme VI. cenovky i tak dost obtíženě dostupný cíl.

Jepice
je mi líto, že vás jmenuji v blízkosti dvou, předchozích a přijměte za to omluvu. Ano , máte pravdu. Byli tam agenti STB, napříkald vzpomínaný bratr Kučera. A bylo jich daleko více. Což na věci nic nemění. Na té co popisuje Dr. Křeček.

A mimochodem - myslím, že vás ani mne netlačí to, kdo byl tenkrát fízl nebo kdo si ohřívá svoupolívčičku. Asi nás oba tlačí něco jiného! Korupce, svarab a neštovice, které zachvátili tuhle rebliku. A za to fízlové STB už dávno nemohou. Křečkové možná. Ale zcel a určitě Téčkové, Íčkové, ti, co sdělují , že když hrozí pád vlády , musí nezávislost justic e stranou, ti ,c o mají plná ústa křešťanství a soudí se s katolickou chritou a také t, co zakládali stát na zhasnutía útěku pře d právníky.
A následně na nás . Že jsme jim to nezatrhli. dávno. Hlavně na nás.
13. 11. 2009 | 11:47

Vico napsal(a):

Arnold Llayne : Postavme ty poslance všechny vedle sebe - je mezi nimi zrovna Křeček nějaký extra lumen? Většina z poslanců jsou kusovky, o kterých se dozvíme až tehdy, když přeběhnou, nebo se proti nim má zahájit trestní stíhání. Křeček patří k těm aktivnějším, o kterých se ví. Nic moc, s tím s vámi souhlasím. Ale na to, aby měl před skončením svého mandátu odstupovat? To bych se jich s ním asi svezlo!

Křeček, zdá se, tentokrát skončí na nevolitelném místě kandidátky. Jestli se dostane do Parlamentu, bude záležet na preferenčních hlasech voličů.

Pokud je dostane, vše vpořádku. Pokud se nedostane, opět vše vpořádku.
13. 11. 2009 | 11:55

DDD napsal(a):

Mám se smát nebo brečet :)...? Na článku jsou pozoruhodné dvě věci. V prvé řadě závěrečnbá věta. POkud jste to někdo přehlédli, přečtěte si ještě jednou, zasmějete se ....
Druhá pozoruhodnost, konečně víme, kdo stál za sametovou revolucí. Ano byl to všeználek Křeček. Není jen geologem, co ví že Říp není vyhaslá sopka, ale bazaltová kupa, právníkem, dělníkem, horníkem, výtvarníkem, lžidoktorem a předsedou sdružení vyžírků. Je i revolucionářem, třikrát hurá, soudruzi a přátelé :)!
13. 11. 2009 | 11:57

JAHA napsal(a):

Ad: Vico
"Ale i ten Kryl, když používal tak velká slova, určitě nemyslel Křečka"

Ani ja, pokial ste nepochopil.
13. 11. 2009 | 12:02

JAHA napsal(a):

Ad: vlk

Velmi sa mylite. Ja s Vami nemam ziadne nevyrovnane ucty, ani, ako som uz davnejsie napisal, neberiem a ani nechcem Vam brat Vas pohlad na veci. Kazdy ma pravo na svoj nazor a tiez na to, ho aj vyjadrit. Iba som Vas chcel upriamit na to, co ste akoze nechceli chapat, PRECO su niektori k prispevkom p. Krecka uz vopred opatrni. A tiez to, ze zotriet niekoho (ked to uz musite urobit) sa da i bez pouzivania urazok, tak softly.
13. 11. 2009 | 12:10

Arnold Llayne napsal(a):

Vico:

"Křeček není žádný lumen." To lze jen podepsat. Neočekávám, že se po přečtení mé poznámky rozpláče o odstoupí (i když je to malebná představa).

Na rozdíl od vás si ale nedělám iluze o jeho "nevolitelném" místě, a o jeho nezvolení. Myslím, že schopnost těchto lidí se recyklovat k zešílení je fantastická.

Pan Křeček používá blog, tedy vede debatu s publikem. Já jako publikum bych mu měl dávat zpětnou vazbu. Domnívám se, že permanentní výzva k odstoupení je jediný adekvátní způsob debaty s podobnými případy.

Dokonce začínám mít dojem, že to je moje občanská povinnost; nějakým divným způsobem se cítím za podobné zastupitele odpovědný.
13. 11. 2009 | 12:27

PatientO.T. napsal(a):

2 vlk:
http://blog.aktualne.centru...

13.11.2009 12:32:05
13. 11. 2009 | 12:35

oldold napsal(a):

No pokud by si kpK (kamaraden poslanec Křeček) odpustil konec, musel by zřejmě napsat, jak s Jičínským a Rychetským pracovali na novele Občanského zákoníku platného od roku 1964. A jak v oblasti bytového práva elegantně přejmenovali věcné břemeno degretů na nájemní smlouvy.
13. 11. 2009 | 12:48

Stanislav Křeček napsal(a):

tio cludius. Vážený pane, já na blog nepíši kvůli zdejší sebrance některých diskutujících Jsou to pořád ti samí a ti mě vůbec nezajímají. Špinavá pěna jen je na všem. Je to lůza, která naštěstí nebude nikdy o ničem rozhodovat (všiměte si jejich nářků vždy kolem voleb), která může jen anonymě pokřikovat a to jim způsobuje frustaci. Jsou to dobře známí z HOMRu kde si pořád oddávají vzájemně odvahu. Docela je chápu...
13. 11. 2009 | 13:16

Poslyšte pane Křečku jen taková drobnost napsal(a):

Když na vás někdo v říjnu 2009 poslal na ÚV KSČ udání, kde si tento udavač stěžuje, jak si DOKTOR Křeček vyskakuje na diskusích s občany, co to vlastně znamená ?
NO JEDINÉ :
Vy jste se za doktora práv vydával už za hlubokého komunismu !
A poučení - to je jasné :
NELZE VÁM VĚŘIT !
A morálně vzato nemáte co pohledávat ani na nevolitelném místě jakékoliv parlamentní kandidátky.

A prosba závěrem :
Buďte alespoň tak laskav a potvrďte nám, že jste si ten doktorát práv dodatečně nedodělával v Plzni u doc. Kindla....!!!
13. 11. 2009 | 13:16

Arnold Llayne napsal(a):

Pane Křečku, rád slyším, že jste začal mluvit na rovinu. Jsme lůza, sebranka a špinavá pěna pěn.

Takže si můžeme ušetřit zbytečné okolky - kdy odstoupíte?
13. 11. 2009 | 13:21

Stanislav Křeček napsal(a):

To Nerad bych šířil neověřené informace: Vážený, před listopadem 1989 jsem nebyl poslancem ČNR. Tam jsem byl kooptován až v lednu 1990. Jelikož však jde o volební období 1986 - 1990 jsem zde někdy uváděn jako poslanec v tomto období. Vše lze snadno ověřit. Na slušnou otázku vždy rád odpovím....
13. 11. 2009 | 13:25

Pane Křečku za odpověď na otázku děkuji. napsal(a):

Vidím, že jisté kolující informace o Vašem údajném poslancování v ČNR před listopadem 1989 byly - mírně řečeno - minimálně poněkud dost nepřesné.
A teď prosím ještě osvětlit, proč Vás tehdy oslovovali jako doktora. Nezlobte se, to je také dost podivné.
Ovšem možná to vysvětlíte stejně perfektně jako tu ČNR. Proto se Vám za poněkud příkřejší předchozí tón omlouvám. Nebyl na místě.
13. 11. 2009 | 13:56

alfalfa napsal(a):

Křeček. Ty jeden sprostý gaunere, prolhaný. Ubohá lůza, která bydlí zadarmo, jezdí zadarmo a hrabe a hrabe , to je tvůj obraz.
13. 11. 2009 | 14:14

Vico napsal(a):

Arnold Llayne : To je dobrý nápad s tou zpětnou vazbou. Nic proti tomu.

Jen takové připomínky : Pokud nejste volič ČSSD, tak nechápu, proč se cítíte za poslance Křečka nějak zodpovědný. Pokud by měl někdo cítit zodpovědnost, tak volič ČSSD a ještě větší ti, co ho umístili na kandidátku.

Tady v diskuzi se stále někdo za někoho stydí. Nejsme národ stydlínů?

Místo pana Křečka na kandidátce je vskutku nevolitelné. Jedině, že by ČSSD získala ve volbách absolutní většinu. Takový výsledek myslím neočekává ani Rath.

Pokud však přesto se poslanci Křečkovi nějak podaří získat v tajných volbách velké množství preferenčních hlasů, tak na vině není Křeček, ale voliči. Na ty se zlobte.

Zájmové skupiny nájemníků na straně jedné a vlastníků nájemních domů na straně druhé jsou v těžkém klinči. Nejsem ani jedno, ani druhé. Každý má v něčem pravdu. Jestli však skupina nájemníků si z nějakého důvodu opravdu myslí, že p.Křečka vynese do parlamentních lavic a bude ho všemožně podporovat, nic s tím nenaděláte - ani s tou vaší zpětnou vazbou.
13. 11. 2009 | 14:20

dříve ruda napsal(a):

Křečku,

je tristní, když ze všech diskutujících na vaší straně stojí jen ten jeden (rozpačitou podporu přikyvovače nepočítaje), který se jen musí takto vymezit vůči některým jiným, které nemá rád. Blog co blog dostáváte od té lůzy za uši a nečiníte z toho závěry.
Křeček s hroší kůží. Zajímavý tvor.
13. 11. 2009 | 14:43

oldold napsal(a):

Zase už lže, dokonce si nepamatuje co provedl s Občanským zákoníkem. Klíče od mého bytu mi nikdo nemůže bezdůvodně vzít - pokud ho nezastavím a nesplácím dluh, nepropiju atp. I pokud žiju v bytě přiděleném v cizím domě degretm, lze mne vypovědět jen za zákonem stanovených podmínek - neplatím-li nájemné, neohlásím-li podnájemníka (spolubydlícího), majitel potřebuje byt pro sebe - a tam je nutná odpovídající náhrada.
Lze jen obdivovat strategickou rozvahu oranžové vlády JP - přijali zákon o jednostranném zvyšování náhrady za užívání bytu - zřejmě věděli, že ve volbách za 4roky budou mít dost ovčanů, kteří uvěří jejich starosti o degrtované.
Se svými degrtovanými nejsem ve sporu - 15let platili směšnou náhradu, dnes ji mohu zvýšit, abych provedl nezbytné záchranné práce před havárií na domě. Všichni se držíme 20let zákona v podobě, do jaké ho dostal i kpK (kameraden poslanec Křeček). Že se alespoň možnost výběru peněz zlepšila, neznamená v žádném případě, že degrtníkovi mohu kdykoliv sebrat klíče od bytu - a u většiny ani nemám důvod tak činit.
A podotknutí závěrem - dle výsledků SLBD měli soukromé osoby cca 150tis náj.bytů, firmy 150tis náj.bytů, zbytek je obcí (dnes prý cca 400tis), zbytek bydlí ve vlastním - družstva, SVJ, nebo rodinné domky. V roce 2006 dostal při volbách kpK 11 342 preferenčních hlasů, oranžoví 152 962hlasů.
13. 11. 2009 | 15:52

milansmid napsal(a):

to dříve ruda

Je to asi tím, že slušný člověk se podobným diskusím vyhýbá, buď nemá čas nebo mu také chybí frustrace, která podobné lidi vede k tomu, že si ji nutkavě odreagovávají nadávkami ad hominem a nepodloženými urážkami.

Přemohl jsem se ke čtení této diskuse kvůli tomu, že dobová svědectví z roku 1989 mě zajímají.

Bylo by férové přiznat panu Křečkovi, že to byl první člen ČSSS, který mě odvahu vystoupit na balkoně Melantricha, když všichni ostatní funkcionáři té strany se báli a na první balkon vyslali pouze tajemníka redakce Svobodného slova Karla Sedláčka. Myslím, že nejlepší svědectví o těchto událostech podávají zápisky Ireny Gerové, vydané nedávno pod titulem Vyhrabávačky, kde je Křečkův projev zachycen slovo od slova.

Gerová zde dobře popisuje, jak se bafuňáři ČSSS od balkonů ze strachu zpočátku distancovali, což jim nevadí, aby se k nim dneska hlásili.

Například o tom, že pan Nevole "vše technicky organizoval", jsem se u Gerové nedočetl. Na str. 168 se zde hovoří o "chlapcích s aparaturou", kteří přicházeli od lidí z Občanského fóra. Bylo by zajímavé vědět, kdo to byl. Prý to byli bigbíťáci nebo někdo od pop music.
13. 11. 2009 | 15:56

nemox napsal(a):

Milý Rudo, (ať již dříve nebo pořád, to je docela vedlejší) předem mého dopisu Bych Tě chtěl ujistit, že tento blog není středem všehomíra a ani ne celý svět. To jen pár, odhaduji to tak na 10 až 20 potroublíků, sem píše neustále stejné žvásty, když se tu objeví v titulku jméno Křeček.Já bych si napřílad troufl napsat zde reakce některých diskutujících tak na dva měsíce dopředu:-)
Docela by mě zajímalo, jakou asi máš představu o těch závěrech, které by měly být podle Tebe vyvozeny.
v úctě Tvůj NemoX
13. 11. 2009 | 16:05

Naštvaný napsal(a):

I když pana S. Křečka nemusím; pro kus žvance opustil a zradil melantrišské ideály,/napsal jsem o tom přeslušně do diskuse pod blokem, nevím, proč to tam není/ přesto doporučuji všem diskutujícím, aby si text pana Křečka zálohovali, pokud nejsou s to, naučit se to nazpaměť.
Stanislav Křeček: Jiný a opravdový Listopad
13. 11. 2009 | 17:05

dříve ruda napsal(a):

milansmid:
za prvé jsem rád, že jsem na dobré cestě stát se slušným člověkem, neboť zdejší diskuse oblažuji svou přítomností čím dál méně. Na váš názor, který zřejmě označuje zdejší diskutéry sakumprásk za neslušné a zapojení se do debaty za známku frustrace, máte právo a nebudu vám jej brát. Já sám jsem frustrovaný ažaž. (Len mi povedzte, čo si predstavujete pod takým slovom "frustrovaný"?)

milansmid, nemox:
já nedokážu oddělit osobu bloggera od obsahu blogu. Vyjadřovat se k obsahu bez ohledu na autora je absurdní. Stejný text lze vnímat odlišně -pouze z titulu různého autorství. Někdy vážně, jindy jako výsměch, někdy jako kritické zhodnocení situace, jindy jako předvolební agitku.
A ty reakce, které lze předvídat, nemoxi, to není nic tak složitého pochopit. Opakovaně je častován toutéž kritikou a týmiž otázkami, na něž opakovaně nereaguje...

Nezdá se vám zřetelný rozdíl v dikci blogu a v odpovědích pod ním, kde si autor nenasazuje masku a ukazuje té "lůze" svou nadřazenost s arogancí hodnou papaláše?
A ty závěry? Opustit ony manýry nezaobírání se podstatou kritiky, ale osočováním kritiků. Odpovědět na dotazy, které se mu nelíbí -věcně a úplně. Zatím se o to nepokusil. Mně ty dotazy připadají namístě. Vám ne?
13. 11. 2009 | 17:10

Naštvaný napsal(a):

Milanesmide, měl byste víc přemýšlet o možnostech ozvučení Václaváku! a nejenom se držet obecných frází, jako kdysi, že SvSl. je "partajní plátek." I takové primitivní papouškování takových STB frází, notabene rodinou jedné z redaktorek, melantrišské ideály pohřbilo.
13. 11. 2009 | 17:10

Arnold Llayne napsal(a):

Pane Vico,

Nechápete, proč se cítím za poslance Křečka nějak zodpovědný; a na druhé straně říkáte, že "pokud však přesto se poslanci Křečkovi nějak podaří získat v tajných volbách velké množství preferenčních hlasů, tak na vině není Křeček, ale voliči. Na ty se zlobte."

No, víte, ale mně to připadá laciné. Já jsem rovnoměrně nešťastný ze stále rostoucího počtu poslanců více stran; oni tvoří zákony, podle kterých musím žít, reprezentují mne, jsou mými zastupiteli, a při tom ti upřímnější přiznávají, že mne považují za lůzu a pěnu pěn (nebo jak to bylo), a já s tím nic nedělám, jen trpně přihlížím. Měním se v dav, jako před rokem 1989.

Myslím, že je čas říci, že Křečka v parlamentu nechci. Nechci tam ani Ratha, ani Paroubka, ani Langera; prostě dost lidí, a měl bych se starat o to, aby se do parlamentu zase nedostali. Už bych to neměl nechat náhodě.

Minule, v roce 1989, mi to totiž vyšlo.
13. 11. 2009 | 17:23

VV napsal(a):

Pane Křečku,já jsem také ten jeden z Homru, - ta lůza,špinavá pěna,sebranka,jež nebude nikdy o ničem rozhodovat jak vy píšete.

Je vidět,že móresy,anebo - dobré mravy - které tak mnohokrát citujete - nejsou k poslanectví vůbec potřeba.
Jak je vidět,i vaše rodná strana se rozhodla, že bude lépe,když omezí vaši rozhodovací schopnost na minimum a proto vás dala až na dno volebních preferencí.
Už jste i pro ně neprodejný a to je co říci.
My si jen chceme rozhodovat o tom,co je naším majetkem,stejně jako všude jinde,kde platí zákony.
Vy rozhodovat chcete i tam kde vám to nepřísluší - stejně jako třeba zloděj chce rozhodovat o poloze televize ve vašem bytě - chce ji ve svém.
Vy lůza určitě nejste - vy jste korunovanej..
Doufám, že jsem to napsal dostatečně slušně,i když se sebezapřením.
13. 11. 2009 | 17:47

DDD napsal(a):

Já tedy z Homru nejsem, ovšem také jsem zřejmě ta lůza a špína, co nesnáší pokrytce a vyžírky. Aktivity soudruha Křečka coby poslance značnou měrou přispěly k současné neblahé situaci ohledně nájemního bydlený. Kdyby si neudělal z rozdmýchávání konfliktu výnosný kšeft, dneska by bylo nájemné určované trhem na úrovni odpovídající pořizovacím nákladům bydlení. Místo toho nám tu vychoval skupinu, která je skálopevně přesvědčena, že má svaté právo na to, aby jejich životní standard dotoval buď soukromý pronajímatel ze svého, nebo skrze obecní rozpočet všichni daňoví poplatníci. Ve finále vždy vítězí zdravý rozum, někdy s mnohaletým odstupem (40 let :)). Křeček se nezapíše do povědomí spoluobčanů jako účastník sametové revoluce, ale jako obhájce reliktů socialismu a deformátor právního řádu.
13. 11. 2009 | 18:40

Airsoft napsal(a):

Pane Křečku, Vy jste chtěl u nás v listopadu 1989 zavést kapitalismus, nebo jen socialismus s nějakou (třeba) tváří ?
13. 11. 2009 | 20:50

Airsoft napsal(a):

Nedávno zde pan poslanec svolával hromy a blesky na konkurenční politickou stranu "Věci veřejné".
Není také divu. Program vyjádřený heslem typu :
"BEZ PŘEROZDĚLOVÁNÍ REGULACÍ A DLUHŮ" představuje smrtelnou hrozbu pro všechny socany a komouše.
Z jakých regulací přerozdělování a dluhů by pak tito rudí a oranžoví lenoši žili ? To aby nakonec ještě začali pracovat... :-)))
13. 11. 2009 | 20:57

MOR napsal(a):

To Křeček

Stanislav Křeček napsal(a):
Na slušnou otázku vždy rád odpovím....
13.11.2009 13:25:02

Kladu Vám tedy již potřetí slušnou otázku a prosím o odpověď. Mimochodem uznávám, že jste z balkonu Melantrichu tehdy hovořil a dokonce si Vás pamatuji, přiznávám rovněž, že to byl odvážný čin. Na dalším se asi neshodneme.

Slíbená otázka:
Dne 6.11.2009 jsem Vás požádal na vašem blogu o odpověď. Protože jste mi neodpověděl, prosím Vás o odpověď znovu.

Kdy politici musí a kdy nemusí jednat podle Ústavy? Všichni, kromě Vás, se domnívají, že musí vždy, vy, máte evidentně jiný pohled. Rád se s ním seznámím, včetně odkazů na předmětné články Ústavy, kterým toto své tvrzení podpoříte. Protože odpověď považuji za zásadní, omlouvám se, ale budu jí pokládat, dokud se mi nedostane odpovědi. Děkuji
06.11.2009 08:54:37
12.11.2009 20:03:05
13. 11. 2009 | 21:05

MOR napsal(a):

To Vlk

Vyzval jste publikum, aby si udělalo názor. Já si dovolím Vám svůj názor sdělit.
Souhlasím. Vlku, jste nepochybně vzdělaný a sečtělý. To však neznamená, že správně své znalosti interpretujete, že máte pravdu. Mě nejvíce připomínáte rovněž vzdělaného a sečtělého diskutéra, poslance EU za KSČM, pana Ransdorfa. Nikoliv shodou názorů, ovšem opakovaně mylným výkladem svých encyklopedických znalostí.
13. 11. 2009 | 21:20

PatientO.T. napsal(a):

2 MOR:
Když se podíváš na následující odkaz: http://blog.aktualne.centru...
PatientO.T. 13.11.2009 12:32:05 ,
zjistíš, že vlk se do mne opakovaně navážel jen kvůli tomu, že se mu pletou písmenka. PatientO.T. jako pgjed, vše jedno jest. Teď se ovšem vlk bude tvářit, jako že o ničem neví. Nesmí přiznat chybu, přišel by o květiny, či o co... Nic naplat, heslo "Kill 'Em All and Let God Sort Them Out" přináší svým hlasatelům i trpké porážky. Někteří hlasatelé-vlci jsou ovšem tak tupí, že si ji nepřipustí.
Tak to chodí...
13. 11. 2009 | 22:22

vlk napsal(a):

MOR

máte právo na svůj názor.
Pokdu jd eo Ransdorfa, do jeho znalostí mám hodně daleko. Nicméně nevšimljsme si, , pokud jsem měl možnost jej skledovat, že by je používal nějakým zásadně mylným způsobem.

V praktických otázkách. Nemluvím o ideologii.
V praktických věcech byste své tvrzení jen velmi těžkofdokazoval.
Tolik k vašemu příspěvku. Ve své všci a rgumentovat nebudu.
14. 11. 2009 | 12:58

vlk napsal(a):

Ještě pro MOR
Jo teď vidím vaši otázku Dr. Křečkovi...
Všichni politici mají za to, že musí jednat podle ústavy...
Mno, počítáte mezi tyhle všechny politiky také třeba Klaus e a Kalouska?
Ti jen abych věděl, jak jste vymezil okruh politiků.
Máte dvě jednoducjhé možnosti.
1- buď odvětíte, že tito jmenovaní jsou politiky. Pak je mylný výš závěr , že všichni politici kromě Křečka mají za to, že musí dodržovat ústavu.
2- sdělíte, že je nepovažujete za politiky. Pak sic e platí, že všichni politici,, pokud si pamatuji "dodržují" ústavu,až na Křečka, jakkoli nevím jaké porušení mu vyčítáte, ale asi bud e problém, abyste obhájil, že Klaus a Kalousek nejsou politiky.
A můžeme s e bavit o tom, kdo nesprávně interperetuje.
14. 11. 2009 | 13:04

MOR napsal(a):

To Vlk
1)Ransdorfova ideologie se neomylně dříve či později prosadí v každém jeho příspěvku a nelze jinak - neboť - viz Wiki - ideologie je propracovaná soustava názorů, postojů, hodnot a idejí s apologetickou nebo ofenzivní funkcí založenou na formulování politických, světonázorových nebo podobných zájmů určité skupiny. V politické a společenské praxi se ideologie vládnoucí skupiny projevuje např. ve formě filosofie, práva či morálky, obecně se skrze svou subjektivitu snaží o formulaci celkového výkladu společnosti a člověka jako takového.

2)Nikoliv všichni politici, nýbrž diskutéři - text je fragment z předchozí debaty - viz uvedená data pod textem. Vaše argumentace je tedy v samém základě mimo mísu. Doporučuji Vám seznámit se nejprve s celým textem, o němž chcete debatovat.
14. 11. 2009 | 13:32

zdenkkoudelka napsal(a):

Pěkný a zajímavý blok. Vzpomínám si, že od pondělí 20.11.1989 bylo Svobodné slovo prvním deníkem otevřeně vyzývající ke konci vlády jedné strany. Až později se přidala Mladá fronta, televize, rozhlas a Lidová demokracie. Škoda Svobodného slova i Melantrichu.
14. 11. 2009 | 16:14

Zdeněk 1 napsal(a):

Pane doktore Křečku, jste nevěrohodný.
V listopadu 1989 jste sice mluvil z balkonu Melantrichu, ale dodnes neznáme vaši motivaci. Byl jste členem ČSS (stejně jako bratr Paroubek), zřejmě jejím vyšším funkcionářem. Tato strana byla součástí národní fronty, tedy 20 let podporovala komunisty a vás na poslední chvíli poslala na ten balkon, aby si zachovala tvář a mohla dále fungovat. Nebo jste tam šel o své vůli, když jste cítil, že to už prasklo a že se budou rozdělovat funkce a poslanecké židle. Co jste vlastně chtěl svým vystoupením podpořit? Změnu systému na právní stát, kde jsou dodržována základní lidská práva, nebo zachování socialismu, tentokrát s lidskou tváří. Tedy socialismu, který dnes stále hlásáte, když odsuzujete restituci nájemních bytů a děláte vše pro to, aby byla zachována regulace nájemného. Vy jako samozvaný vykladač Listiny neuznáváte vlastnické právo (samozřejmě vyjma toho vašeho) a názory ESLP jsou pro vás bezvýznamné.

Podle vás člověk, který nemá práci, nemá zajištěnu existenci své rodiny a nemá kde bydlet chápe svobodu s poněkud s menším nadšením. Zřejmě ano, ale čí to je vina. Práci, kterou nikdo nepotřebuje také nikdo nezaplatí. Místo abyste se jako dlouholetý člen poslanecké sněmovny staral o práci pro občany, tak jste se starali o své peníze a výhody, což děláte dosud. Místo, abyste se starali o dostupné bydlení pro občany, tak jste podnákladovou regulací nájemného udržovali nedostatek bytů (chudá babička v centru Prahy ve 100 metrovém bytě, ke kterému má citový vztah) a své vlastní výhody regulovaného nájmu. Nyní když se regulace přibližuje svému konci, tak si tyto byty rozprodáváte za zlomek ceny.

Už 20 let okrádáte stát a tím i všechny občany, kteří si náklady svého bydlení musí platit v plné výši. Vaše demagogie, co se týká povinnosti státu pomoci občanům, kteří nedosáhnou na bydlení, je obdivuhodná. Odmítáte stanovit přiměřený byt a už léta blokujete ve Sněmovně zákon o přiměřené podpoře na bydlení z veřejných prostředků, tedy z vybraných daní. A váš kumpán Taraba se nestydí veřejně prohlašovat, že za to může poslední pravicová vláda.

Pokud souhlasíte (jinak byste ho zde asi neuvedl) s uvedeným výrokem jednoho z vašich klientů: „Také jsem tehdy na Václaváku zvonil klíči od svého bytu, ale ty klíče mi nyní majitel sebral….“, pak to svědčí o tom, že jste na ten balkon vylezl jen pro to, abyste nezůstal pozadu při rozdávání výhod a právo a demokracie jsou vám ukradené. Chtěl jste zachovat socialistický pořádek, jen jste chtěl, aby pokračoval pod vedením takových, jako jste vy (většinou bývalých ukřivděných komunistických osmašedesátníků).

Odstupte!!! Takové poslance si nezasloužíme.
14. 11. 2009 | 19:08

vlk napsal(a):

MOR

slyšel jsme mnohokrát hovořit Ransdorfa v bedně. Pokdu to bylo na obecná témata, bylo to podmíněno ideologií. Pokud šlo o speciální a odborná témata, byl korektní. Ale vy to vyřešíte obecným heslem z WIKIny Proč byste s enamáhal poslouchat originál?

2- napsal jset tohle nebo nenapsal?
Slíbená otázka:
Dne 6.11.2009 jsem Vás požádal na vašem blogu o odpověď. Protože jste mi neodpověděl, prosím Vás o odpověď znovu.

Kdy politici musí a kdy nemusí jednat podle Ústavy? Všichni, kromě Vás, se domnívají, že musí vždy, vy, máte evidentně jiný pohled. Rád se s ním seznámím, včetně odkazů na předmětné články Ústavy, kterým toto své tvrzení podpoříte. Protože odpověď považuji za zásadní, omlouvám se, ale budu jí pokládat, dokud se mi nedostane odpověď?

Já si dovolil s e vás optat , zda pokládáte Klaus e a Klaouska za politiky.. Nic více. Nic méně. Otázka je v přímé souvislosti s vaší.
Pokud je to mimo mísu, pak buď už nepotřebujete brýle, nýbrž slepeckého psa nebo vůbec netušíte, co znamená slovo politik.
Znova tedy opakuji - je pro vás Klaus a Kalousek politikem či nikoliv?
14. 11. 2009 | 19:18

MOR napsal(a):

To Vlk

Vážený pane,

1) Ransdorfa jsem slyšel mnohokrát.Korektní podle mne není, podle Vás ano. V pořádku. Řeč však byla o tom, že technika, při níž řečník zahalí pravdu do citací citací, ohromí spoustou nepodstatných údajů a pak plácne naprostý nesmysl, je vlastní jak Ransdorfovi, tak vám.

2) otázku jste nepochopil, protože neznáte kontext. Na to jsem Vás již upozornil. Pokud si nepročtete kontext, dopouštíte se techniky popsané v bodu 1). Pak ovšem není o čem diskutovat. Jsou dvě rozumná řešení:
a) buď si přečtete text v kontextu a pak můžeme diskutovat.
nebo
b) pokud nejste schopen realizovat bod a) neobracejte se na mne, prosím, nemáte k mé otázce co sdělit.
14. 11. 2009 | 22:56

Arnold Llayne napsal(a):

Pane Vlku,

jde zřejmě o to, že pan Křeček v minulé debatě na svém blogu podal dost zvérázný výklad ústavních zásad, který víc debatérů napadlo coby mylný (například PatientO.T. nebo já). Pan Křeček tam otevřeně napadl jisatou část Ústavy a její platnost.

Pakliže poukazujete na to, že řada našich politiků Ústavu nedodržuje (například pánové Kalousek a Klaus), pak je to sice pravda, ale není to vysvětlením, proč pan Křeček s Ústavou nesouhlasí.
15. 11. 2009 | 10:13

oldold napsal(a):

idnes.cz

Revoluce připravila komunistu Štěpána o bydlení, ve vile ho vystřídal Potměšil - to fakt bloker píše o Štěpánovi
15. 11. 2009 | 15:56

ugg napsal(a):

<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boot</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boots sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg australia</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap ugg boots</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>uggs</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap uggs</A>
21. 11. 2009 | 07:42

úrok 365 % napsal(a):

Ani úrok 365 % nemusí být nemravný, rozhodl soud

cha, cha, cha ty právníků, doktore!
Joe
27. 11. 2009 | 11:40

reo napsal(a):

Pan Poslanče - děkuji.

Sice obvykle patřím k těm, kteří s vámi nesouhlasí (- a symbolická je zde poslední věta, vašeho příspěvku, jejiž potřebnost/nepotřebnost vložit ji do takového článku zde jitří emoce..) takže sice s Vámi obvykle nesouhlasím, ale jsem rád, že jsem se dozvěděl o vaši roli v Listopadu 1989 a redakci Svobodného Slova. vážím si toho.

A zároveň vám tímto za svou nevýznamnou maličkost děkuji - za Váš příspěvek k naší demokracii.

Petr Skůpa
02. 12. 2009 | 19:51

huhu napsal(a):

Vážení chytrolíni - myslím ty, kteří si otevírají na Dr. Křečka ústa ale možná by měli vědět: pracoval jsem tehdy na Vysoké škole zemědělské v Praze, kde probíhala v oněch dnech stávka studentů. Pan Dr. Křeček byl snad první, kdo ke studentům v těch kritických dnech a hodinách v Suchdole promluvil - stál tehdy na slunečních hodinách před fakultou a kolem něho byl dav studentů. Na ten Václavák se opravdu původně šlo pod balkon Melantrichu a všichni toužili něco velkého slyšet právě z toho balkonu. Odtud byly ovládány davy demonstrující na náměstí, aby nedošlo k nežádoucímu zmatku. Byla tam doslova hlava na hlavě, noha na noze, jak sardinky, hrozilo i ušlapání. Kdyby tam tehdy do lidí vjela ótéčka lidových milicí, byl by to masakr. Takže, pokud jde o svědectví Dr. Křečka - mluví pravdu. Co se týče klíčů a majitele, to se Dr. Křečkovi nedivte, protože se zabývá ochranou nájemníků. Vztah majitelů domů a nájemníků je deformován situací, kdy majitel na domu nevydělává (asi byste chtěli taky, aby vás dům živil, že - kdybyste jej měli) ale nájemné, které by to umožnilo, nemohou mnozí, zvláště přestárlí nájemníci platit. Je to oboustranná nespravedlnost, těžko řešitelná
11. 12. 2009 | 14:47

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Svoboda je neslučitelná se systémem, se státem, který je pouhým nástrojem v rukou vládnoucích tříd za udržení jejich privilegií moci, plynoucí z ovládání a vyssávání lidstva! Boj za svobodu musí být veden všemi prostředky a to globálně! nelze ho vést v rámci jednotlivých držav mezinárodního kapitálu proti jeho jednotlivým loutkám zvaným vlády! Je nutné ho vést proti podstatě systému vůbec, proti námezdní práci státu a demokracii, proti levičáství a odborům, proti náboženství a církvím, proti všem! Je třeba připojit se k boji našich soudruhů ve světě! Těm co na ozbrojených rybářských člunech brázdí Adenský záliv či deltu Nigeru, nebo se s mačetou v jedné a kalachem v druhé ruce prodírají hustou kolumbijskou či filipínskou džunglí, co vrhají molotovy na policejní stanice v Athénách či Hamburku, co zapalují auta na periferii Paříže, Kodaně či Los Angeles! Jen spojí-li své síly, mohou povalit sytém otroctví jež na nás kapitál a jeho pochopové uvalili! Připojte se proto k světové sociální REVOLUCI, v jejíž plamenech nakonec shoří starý podlý svět, proti němuž hloupými žvásty či pnáčkováním ss transparenty by jste jen marně bojovali! Na barikády!
15. 01. 2010 | 12:09

pietrosso.pietrosso napsal(a):

oprava: panáčkováním
15. 01. 2010 | 12:11

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 09:11

Marcina napsal(a):

Pana Stanislava Křečka moc neznám, ale znám dobře Karla Křečka syna Imobillien fotbal, podvodníka a zloděje a hnusnýho děvkaře a ono jablko nepadá daleko od stromu, vážení...
24. 11. 2010 | 02:00

JosieNeal napsal(a):

freelance writer
03. 02. 2012 | 17:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy