Proč je zapotřebí konat sjezd Zelených co nejdříve

12. 07. 2008 | 22:36
Přečteno 10497 krát
Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. I tak by se mohla pojmenovat aktivita hlasité „vnitřní opozice ve SZ“ reprezentovaná Kuchtovou, Stropnickým, Zubovovou a Jakubkovou. Zelení se jako jediná mimoparlamentní strana dostala se šesti poslanci po posledních volbách do Parlamentu. Po 18 letech existence této strany to bylo především z důvodu věcnosti a neideologického vidění problému současného světa.

Přispělo k tomu bezesporu i kandidatura řady osobností veřejného života v čele s Martinem Bursíkem. Etablování zelených v parlamentu ČR, při vědomí zodpovědnosti pokusit se pozitivně měnit věci veřejné, se nejmenší parlamentní strana dostala do vlády. Věcnost vládního prohlášení je jeden z pozitivních kroků ke kultivovanosti politického prostředí v ČR po dlouhých dobách opoziční smlouvy a ideologickém rozdělení politického prostoru.

Problém ve SZ nastal odstoupením Dany Kuchtové z pozice ministryně školství. Do té doby usměvavá a pozitivně naladěná jihočeská matka, obléká masku ublížené a zhrzené stárnoucí samoživitelky. Tisková konference dalšího spolustraníka Martina Tichého, kterého odcházející ministryně jmenuje do nově vytvořené funkce ukazuje, že politická nevyzrálost nemůže být jediným motivem. Mladá krev ve vedení pracovního orgánu mezi sjezdy, tedy Republikové rady SZ Matěj Stropnický, jako jediný z dosavadních kritiků Martina Bursíka, formuluje vizi proti jeho pojetí předsednictví zelených. Vize je jednoduchá: Zelení jsou přirozenou součástí levice, mají se pokusit „vytáhnout“ KSČM z politické izolace a mají být vždy a všude proti ODS a pravici. Do toho neúčast Olgy Zubové na posledním kole prezidentské volby, kdy většinu pochybností mimochodem dodnes řádně nevysvětlila a nešťastné prokliknutý soukromý email Bursíka, v kterém se říká něco o krávě a máme vnitrostranickou opozici na světě. Ještě, když k tomu přidáme předsedu pardubických zelených Křivku, který v černobílém vidění světa podporuje srbského diktátora Miloševiče a pár zelených demonstrantů, kteří na místo věcné diskuze bezpečnosti světa na úrovni Evropské unie a NATO chtějí slyšet, že u nás žádné základny nebudou a je jim úplně jedno jestli tímto gestem budou stát v Rumunsku, Maďarsku nebo jinde.

Omluv se a třeba po sté, předseda nekomunikuje, chtějí nás umlčet, nedodržují program to jsou formulace, které nejčastěji zaznívají v posledním půl roce. Zasedání Republikové rady jsou poznamenány taktickou dohodou těsné většiny, která bez přímé politické zodpovědnosti cíleně a v předem sepsaném scénáři neguje vše, co většina předsednictva, poslaneckého klubu a ministrů za zelené v reálné plotice dělají.

Prostě a zkrátka není možné předstoupit před voliče v podzimních krajských senátních volbách a chtít podporu, když se ve SZ většina občanů v současné době nevyzná. Proto je nanejvýš potřebné, aby proběhl sjezd strany ještě před volbami a voliči dostali jasný signál kdo je SZ, kdo za ní rozhoduje a stojí, co vlastně hodlá v reálné politice prosazovat. Bursík a lidé kolem něho svojí vizi denně prosazují.

Teď je řada na Daně Kuchtové, která několikrát avizovala kandidaturu na předsedkyni zelených a skupině dalších nespokojených spolustraníků, aby vytvořili jasnu vizi a svojí nespokojenost neukájeli útoky, napadáním a manipulaci.

Zelení na začátku září mají právo rozhodnout, jaká koncepce ve SZ je tou nosnou. Volič má právo vědět, kdo je Strana zelených, aby mohl rozhodnout, zda ji ve volbách podpoří či nikoli. Věřím, že vyhraje koncepce reprezentovaná Martinem Bursíkem, a že nově zvolené vedení SZ se bude moci věnovat prezentaci dílčích výsledků zelené politiky na místo reakcí na rozbředlé útoky ambiciózních kritiků.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Je tohle možné? Špinavé vyřizování účtů a osobní útoky jak z učebnice psané Paroubkem. To je ta věcná politika, kterou Bursíkovi stoupenci údajně představují?

Problém ve straně Zelených je vážný, protože zde proti sobě stojí dvě koncepce, z nichž každá má své přednosti i nevýhody, rozhodně nejde pouze o osoby. Je zde koncepce Bursíkova, z mého pohledu pramálo přitažlivá, nicméně legitimní, akcentující metody mocenské politiky a navíc jednoznačně pravicová, a proti ní mnohem náročnější, možná také riskantnější koncepce Zelených jako širokého proudu opozice proti konzumnímu způsobu života a společenským mechanismům, na nichž je založen.
12. 07. 2008 | 22:48

akiba napsal(a):

Je to zvláštní, ale musím přiznat, že Zelení se pro mne stali nesrozumitelní právě kvůli Martinu Bursíkovi (nechávám stranou ublíženost paní Kuchtové, podivné nemoci Zubové apod.-taky nad tím kroutím hlavou). Proč Bursík? Např. jeho zásadní hlasité brojení proti neetické praxi porcování medvěda v minulém roce a poté naprosto nepochopitelná podpora v roce letošním a to v situaci, kdy učitelé chtěli 4 miliardy, které pak zelení odsouhlasili tenistům a katolické mládeži v poslaneckých okrscích. A dále samozřejmě radar, kdy v tomto případě, podobně jako u volby prezidenta se situace daleko lépe chytila ČSSD a dodnes z ní těží. Nejasným argumentům (ani tak, ani onak) pana Bursíka prostě nerozumím. Nerozumím, co nazývá dobrou komunikací s ministerstvem dopravy - dálnice přes České středohoří a do Vídně přes Mikulov (ignorování soudních výroků tímto ministerstvem a nejdražší stavební projekty v Evropě!). A tak se mi zdá, že Zeleným už zbývá ubohá podpora Tibetu a biopaliv - čili jakási komická forma ODS s lidskou tváří. Jakoby neměli nic společného s evropskými Zelenými. Co je to za stranu, za co bojuje, proč ji znovu voli? Zelení svoji šanci promarnili a především kvůli panu Bursíkovi a jeho snaze být za každou cenu "státotvorní" a udržet koalici stůj, co stůj. Proč?
12. 07. 2008 | 23:03

stanislavpenc napsal(a):

skutečně se domníváte, že to co píšete je pravda?
12. 07. 2008 | 23:04

akiba napsal(a):

Co z toho pravda není? Ohledně porcování medvěda jsem psal email Ondřeji Liškovi a dodnes mi neodpověděl, proč hlasoval, jak hlasoval. O ministerstvu dopravy se v tomto smyslu vyjádřil Martin Bursík při nvštěvě v Brně. Co tedy není pravda?
12. 07. 2008 | 23:08

zatím ještě volič SZ napsal(a):

akiba:

hezky napsáno, mám dost podobné pocity..
13. 07. 2008 | 00:02

čtenář napsal(a):

To je pobavené čtení. Soudruh Penc dělá stín Tyrkysovi.
Ještě pořád máš ty kozy? Nebo ovce? A jak to stíháš? Radit Tyrkysovi a zároveň chovat kozy není lekrace.
Ty seš mimořádná atrapa. Co s Vaškem Havlem? Zajdete ještě někdy na pivo?
Máš mařenu , a zároveň pochopení pro radar. A tak se tě ptám , soudruhu: Nebylo by jednodušší tu tvojí tyrkys banánovku přihlásit do US region řihlásit natrvalo|?
13. 07. 2008 | 00:16

Pumprlidentlich napsal(a):

"Po 18 letech existence této strany to bylo především z důvodu věcnosti a neideologického vidění problému současného světa"??????

To snad ani není možný. Marihuana?

Doufejme, že se zelení do vlády příště nedostanou. Rakousko a Německo je varováním, jaké to má následky. Platit to budou všichni (kromě zelených, z těch budou ochránci lidských práv)

Mohl by nějaký volič zelených vysvětlit, co dělají zelení kromě ideologického lhaní? Např. Jaderný fyzik Mgr. Kuchtová sponzorovaná henleinovci.
13. 07. 2008 | 00:59

Honza Český napsal(a):

SZ má podle mne dnes tři možnosti
1. Zůstane béčkem ODS
2. Vrátí se do středu politického spektra s důrazem na ekologii a ochranu menšin
3. Stane se béčkem ČSSD
A pan Penc mohl rovnou napsat, že je placeným asistentem pana Bursíka v parlamentu, ostatní byla jen ztráta času
Snad jen, že „nešťastné prokliknutý soukromý email Bursíka, v kterém se říká něco o krávě“ nebyl o technickém omylu pana Bursíka, ale o jeho kultuře a manipulačních praktikách – viz i nově vzniklé organizace SZ
13. 07. 2008 | 02:06

Teo napsal(a):

Tady se neprávem řeší ideologie SZ. Strana Zelených NEMÁ žádnou ideologii! Má obrovské ambice být státotvornou stranou. V čele této strany jsou lidé, kteří chtějí být předními leadry. Nechtějí dnes a denně řešit kdejaký problém související s přírodou, ale chtějí podíl na státním rozhodování. Rozhodování na nejvyšší úrovni.
Nenechme se bulíkovat vzletnými frázemi typu že je třeba bojovat za lepší příští. To víme všichni moc dobře. Chtějme po Straně Zelených jasný ekonomický rozbor, podložený skutečnými odborníky, chtějme po nich zcela jasné vědecké podklady při jejich výpadech proti čemukoliv. Vědecké podklady skutečných erudovaných vědců.
Nic z toho nebudou schopni splnit. takže Strana Zelených je stranou vychytralců nejhrubšího zrna. Dělají politiku bez jakýchkoliv zásadních podkladů, idee mají povšechné, vzletné - tedy nenapadnutelné. Jejich programy nelze oponovat, protože postrádají základní fakta.
EKOLOGIE NENÍ IDEOLOGIE!! V tom je zásadní problém. Ekologie patří všem, je nadstranická!!!
13. 07. 2008 | 04:54

Firemann napsal(a):

To akiba a teo-velmi výstižné
13. 07. 2008 | 06:36

kdosi napsal(a):

Zajímala by mě jedna věc: SZ často hovoří o změnách klimatu, o nutnosti boje proti GO a podobně. Považují to za jednu ze svých priorit. Mají odborné sekce na kdeco, i na vyloženě "nezelené" věci (gender, kulturní a mediální, otázky návykových látek,...), ale NEMAJÍ odbornou sekci klimatickou (nebo klimatologickou). To také jasně svědčí o jejich "odbornosti" v těchto otázkách. Na odbornou klimatologii nemají, ani neulovili žádného klimatologa.
13. 07. 2008 | 07:30

Marty napsal(a):

Demokrat-aktivsta-antikomunista Penc vyzývá k "demokratické" čistce ve Straně zelených z důvodů rozdílných názorových proudů...jsem zvědav, čeho se tady ještě dočkáme :-(
13. 07. 2008 | 07:43

Ládik napsal(a):

Zelení by neměli do politiky vůbec zasahovat. Představuji si je jako "předvoj" Ochránců přírody (analogie ke komunistům a dělnické třídě). Měli by se vrátit k čištění turistických stezek a příkopů od odpadků po Němcích a Polácích, měli by vysvětlovat, jak trhat borůvky hřebenem bez listí ... a jinak chránit přírodu.
Není zřejmé, koho chtějí v politice zastupovat; ekologické myšlení má téměř každý. Zastupují jen sami sebe, s cílem uhájit co nejdéle svá podivně získaná koryta.
13. 07. 2008 | 08:30

Emil napsal(a):

Zelení jsou v parlamentu především kvůli té mediální akci s Kačkou "Jau-Jau". Doufejme, že se jim to nepodaří zopakovat.
Je to strana jejíž pseudoideologie je podřízena jedinému aspektu z mnoha a její přínos může být přinejlepším nulový. Strana, která směřuje pouze k ještě většímu omezování, šikanování a okrádání lidí.
13. 07. 2008 | 09:09

Imhotep napsal(a):

Vážený pane Penci,
v každé slušné společnosti, kde se vrcholný politik vyjadřuje vůči svým oponentům slovy "kráva" atd., by už takový člověk nebyl na svém místě.
V každé civilizované politice by vrcholný politik, který tvrdí, že mu nejde o konkrétní posty v poslanecké sněmovně, ale za dva ročky po té funkci jde jak zběsilý, už nebyl vrcholným politikem.
To je otázka mravnosti, o které Vy chartisté tak rádi žvanili, ale ledva jste někteří koryt nabyli, hned jste zapomněli.

P.S. Skutečně jste ale ten sloh mohl zkrátit na: Podporujte Bursíka, vždyť moje koryto je závislé na něm.
13. 07. 2008 | 09:13

JH napsal(a):

Autor blogu naznačuje řešení problémů v SZ, ale zcela zbytečně. Ať dopadne hašteření ve straně a na sjezdu jakkoli, SZ je nevolitelná a předpokládám, že u voleb propadne a zmizí z politické mapy...doufám
13. 07. 2008 | 09:28

jarpor napsal(a):

Pane Penci,

míním, že Vám, tedy Vaší straně, žádný sjezd nepomůže.

Jsem zklamán tím, co na "politické" poli provozujete.

Bylo by toho hodně, co bych mohl jmenovat, co vehementně prosazujete, avšak za cizí peníze. Alternativním "vším" to jen dokazujete.

S lehkou nadsázkou bych Vám dal heslo do Vašeho sjezdu :
Ochráním přírodu, klima, svět - vyhubím lidstvo.

Hezký den
13. 07. 2008 | 09:29

Beetle napsal(a):

Mám pocit, že "vnitřní opozicí" u zelených je spíše Bursík a jeho parta. Naštěstí to po příštích volbách bude jedno, protože zelení se vrátí mezi mimoparlamentní strany.
13. 07. 2008 | 09:48

vlk napsal(a):

Mně je celkem jedno, kdy budou mít sinice sjezd.Já doufám, že prostě v příštích volbách zase vypadnou z parlamentu abudou zase tam, co vždycky.

Jinak jsme neobyčejně překvapen, pokud pověstný chaot rozměru pana Pence najednou volá po sjezdech, politické kultuře, odsuzuje věčně kverulantské protestující proti všemu a vyzdvihuje dohodu s establishmentem velkého byznysu a to následující větou:Věcnost vládního prohlášení je jeden z pozitivních kroků ke kultivovanosti politického prostředí v ČR po dlouhých dobách opoziční smlouvy a ideologickém rozdělení politického prostoru.

Aniž by mu docházelo , že tu oposmlouvu uzavřeli dnes nikoliv modří a oranžoví, ale modří a zelení. Co hůř. Uzavřeli koalici. O rozparcelování státu.

Jinak - to co píšete o tom, zda je možné , či nemožné předstoupit bez sjezdu v podzimních volbách před voliče je dokonalý blábol. A vyto samozřejmě víte.
Jde o nic míňa o nic víc,než o to jestli Burš uhájí svojí židli, či s ebdue muset zase vydat na další turistickou cestu českou politickou krajinou.A dělá to věru dobře. Zakládání nových, formálních organizací,které nejspíš skončí činnost dva týdny po sjezdu. Ostarkizováním vnitrostranické oposic, zákazy vstupu, nejspíš i sliby různých míst pro ty , kteří ho podpoří. Prostě používá všechny triky ,které se v politice naučil. Všechny ty formální hrátky. Které jeho protivníci neovládají, protože prostě pro samé protestování, tu vTemelíně, tu na Šumavě, tu v Neratovicích neměli čas se naučit formálním postupům. S vyjímkou podávání žalob a námitek vůči stavebním povolením. Takže budou , po zásluze vypráskáni na sjezdu. Aby pochopili konečně, o čem je život.
A Bursík má ještě jeden důvod prošč spěchat se sjezdem před krajské volby. Protože nejspíš dopadnou tak, jak dopadnou. A sjezd po nich by už asi pro Burše nebyl sjezdem nýbrž popravčí četou. Neúspěch už by neokecal a ni on ani vy. Ani Kateřina Jacques,která šikovným sebezmlácením v televizi těsně před volbami dostala sinice do parlamentu. Byla to ona a ne Burš,kdo se dostal přeš 5%.

A c o si z toho vezme volič?Já osobně tohle. Že zelená, jak všichni dobře víme, vznikne, když se mísí modrá a žlutá. Je to tedyjakýsi mix a matlanina. Nemám rád mixy, tímméně matlaniny. Mám rád jasno. Proto,když budu chtít volit modrou, nebudu volit její zamatlané béčko a budu ji volit rovnou.
Ano pane Penci běžte na sjezd. A logo čtyřlístku vyměňte za logo ptáka. Aby všem všechno bylo jasné.

Malou pozitivní zprávou ve vašem blogu jste ovšem i vy sám. Zcela evidentně jste přestal hulit. Sláva.
13. 07. 2008 | 10:16

Honza napsal(a):

Pan Penc mne příjemně překvapil. Jít do voleb se sloganem "Nevíme, co budeme po volbách dělat, ale přesto nám dejte hlas" je sebevražda. Oni si to ujasnit musí, jiná možnost není. Bursík možná není ztělesněním morálky, ale má rozum.
13. 07. 2008 | 10:23

kolja napsal(a):

já osobně nevím, proč by Zelení měli být na levici - i když samozřejmě chápu, že se tam vyskytli historicky - ale když si představím, co může znamenat ekologický přístup, tak mi vychází životní názor, který chce uchovávat (konzervovat) hodnoty - ekologové by správně měli tvořit konzervativní strany :o)

a pro uchovávání hodnot potřebují i radar... :o)

nepíšu to ironicky, ztotožňuju se se Stanislavem Pencem - ze současné situace skutečně zelení vycházejí trochu bledě - ale vybete si: pořád je to (pro mě) svěžejší alternativa, než ty dvě velké strany

ačkoli, kdyby převládl hlas Zubové, Stropnického aj., tak by to znechutilo i mně
13. 07. 2008 | 10:40

vlk napsal(a):

akiba + zatímještě volič SZ

chci se zeptat, naprosto bezelstně,neironicky - jaký že důvod může někoho vést k tomu dát hlas zeleným?

Docela by mne tozajímalo.
Tady pokud jím není pravdivé konstatování, že výběr na české politické scéně je natolik šílený, že jde o prostou volbu ze zoufalství... Tohle chápu.

Jiank, předpokládám, že vámneuniklo, že momentálně není ve sněmovně partaj s větší ohebností páteře.
13. 07. 2008 | 10:44

Vojta napsal(a):

Ja je nebudu volit pokud nebudou dostatecne levicovi a proti radaru. Rozhodne ne proto, ze se v nich nevyznam.
13. 07. 2008 | 11:12

Charlie napsal(a):

Vstupem strany Zelených na scénu se žádné příjemné překvapení ani zázrak nekonal. Již kvůli omezenému výběru osob se ani konat nemohl.

Jak to nové pojetí politky bude asi vypadat naznačilo už tragikomické vystoupení paní Jau Jau a až arogantní vystupování pana Bursíka v televizních debatách.

Zelení jsou stejně hašteřiví, kariérističtí, arogantní, ideologicky zaslepení i hloupí jako řada dalších a jejich moralizování vypadá trochu komicky. Typičtí čeští politici, tentokrát schovaní za ekologickými ideály.

Osobně nevěřím, že člověk žijící celý svůj život uprostřed prostředí denodenního boje o postavení, kariéru a majetek, zůstane tímto prostředím nepoznamenán.
13. 07. 2008 | 11:21

Nuba napsal(a):

moje možná chybná odopověď na Vaši otázku, pane Koljo je taková -
dynamičtější a dravější část populace inklinující k pravici se domnívá, že je potřebné v zájmu všech vytvářet hodnoty ať skutečné či virtuální, a to bohužel za každou cenu - známý výrok našeho klasika že ekologie je třešnička na dortu.
Ekologie něco stojí a umenšuje přepokládáný zisk, z tohoto pohledu chápu i to, že USA, nejbohatší stát světa, doposud nebyl ochoten podepsat kjótský protokol.
Z tohoto, možná zjednodušeného pohledu mi vychází, že zelení mají blíž k levici. Ta na zvyšujících se ziscích, které stejně lidstvo štastnějším neudělají, tolik nebazíruje, je jak známo sociálnější a tím pádem k těmto otázkám přístupnější
Přeji dobré nedělní poledne
13. 07. 2008 | 11:23

stále rebel napsal(a):

Pane Penci, lituji lidi, kteří se s vámi musí setkávat.
Být v jedné straně s takovým ….. je asi opravdová radost. Zatím jsem naštěstí neměl tu čest vás poznat, ale již tenhle jeden článek o vás říká mnohé.
13. 07. 2008 | 11:33

Karel napsal(a):

To : Martin Penc
Vy jste tím normálním a obvyklým úkazem po roce 1989.
Do té doby nekonformní člověk, který si po převratu čichnul ke kačce a pochopil, že je důležité vědět, komu je třeba podržet nejen tašku.
Jediné co z Vaší nekonformnosti zbylo je nadměrná spotřeba marjánky a s tím související ztráta vkusu a soudnosti, a samozřejmě volně pobíhají ovce a kozy.

To co jste tu předvedl tímto pamfletem je ubohost, pouhé plivání slin na názorové oponenty. Co můžete očekávat od druhých?
13. 07. 2008 | 11:38

Ikena napsal(a):

Pane Penc,
za vše si může pan Bursík sám, jeho příklon k ODS, vztahy protlačování paní J. a zejména jeho email. Ale to nejdůležitější, vždyť motem SZ bylo, že budeme jiní. Jak jiní? Pan Bursík a jeho suita je stejná jako ostatní, nic jen mlžení, úhybnost a prospěchářství. V mnozích příspěvcích to bylo již řečeno.
Od Vás bych očekával trochu více pokory a omluvy svým voličům.
Asi bude lepší, když vypadnete z parlamentu.
13. 07. 2008 | 11:42

jj napsal(a):

volil jsem minule SZ, protože o nich dosud není známo , že jsou zkorumpovaní. Ale pokud v nich vyhraje křídlo pí Kuchtové, to příště budu radši volit Stranu mírného pokroku, atd.
13. 07. 2008 | 11:52

kolja napsal(a):

pro pana NUBU:

já jsem rád, že zelení se s konzervatizmem (prozatím!) nespojují - to by začlo být opravdu trochu odporné...

máte asi pravdu - ačkoli v momentě, kdy ekologie začne být dobrý byznys, tak se to změní :o) - a je možné, že tohle období právě probíhá

rovněž přeji příjemné nedělní poledne a děkuji za reakci, která je vzácně kultivovaná - opravdu mě nebaví a nezajímají příspěvky, které potřebují "vtipně" označovat lidi Jau Jau nebo Tyrkys

pan VLK:

to si nepomůžete - co někdo nazývá nadměrnou ohebností páteře, jiný (já) zase vítá, jako vzácný a dlouho očekávaný konsenzuální přístup...

a jelikož i zde někteří vyčítají Zeleným naopak fundamentalizmus, tak to možná nebude až tak horké
13. 07. 2008 | 12:00

akiba napsal(a):

To Vlk:
Jak mohl někdo volit Zelené? Prostě proto, že ho už dříve zajímala problematika udržitelného rozvoje a i osobně znal některé lidi ze strany, která se tu nově vyklubala z marasmu Patočkova vůdcoství. Byli noví, zdálo se, že by mohli mít i trochu jinou - evropštější a etičtější politickou kulturu. Aby bylo jasno, nejsem pro žádné "vraťme se na stromy", proti jádru jako technologii nic nemám, proti facce zlovolnému děcku taky ne a biopaliva nevítám s nekritickým nadšením (ostatně Bursík také ne). Jinak na regionální úrovni jsou pro mně pořád zajímaví, jako jediní to byli radní zelených a jeden nestraník, kteří postavili naprosté zvůli vůči kultuře obecně (!) na pražské radnici a dostali za to taky po prackách. Na úrovni vlády jsem zklamaný, ale necítím nenávist. Přeji Zeleným, aby si to vyjasnili. A moc se těším na příští týden až se bude očišťovat pan Čunek a bude se vzpomínat k čemu všemu se to různí Zelení zavazovali, když ....
13. 07. 2008 | 12:07

Jan napsal(a):

Komenář pana Pence plně odpovídá jeho postavení placeného zaměstnance Martina Bursíka, jak se píše na stránkách parlamentu. Víc netřeba dodat. Plně pana Pence chápu, ovce a kozy v Českém Ráji na slušné živobytí se dvěma dětmi určitě nestačí. Není ale třeba vše balit do ideologického balíčku a hrát si na člověka s principiálním postojem. Každý má svoji cenu, pan Penc je pouze trochu levnější.
13. 07. 2008 | 12:24

grőssling napsal(a):

Pane Penc, ve výčtu trapností jste ještě zapomněl na kultivované označení "prasata z ODS", také ukázka nových cest v politice.
Co mne ale šokovalo nejvíc byly nominace SZ pro Pačesovu komisi.
Jeden z nominantů se slovníkem Milouše Jakeše, oba odborníci na energetiku okresního formátu bez jakýchkoliv výstupů hodných zaznamenání alespoň v tuzemském vědeckém tisku. A tato pidistrana drží v šachu 99,999 % ostatní populace například zrovna v otázce budoucnosti energetiky.
13. 07. 2008 | 12:27

vlk napsal(a):

akiba

ohledně Čunka už je jasno. Burš ho očistil už dneska. Podle očekávání - židle zůstanou.
A pokud jste očekával evropštější a etičtější rozměr politiky od téhle sbírky ...no pak , ale co , udělejte s i závěr sám. Vy jste je volil.

Já byl jen zvědav na důvod, proč jim někdo může hodit hlas.
13. 07. 2008 | 12:46

oposum napsal(a):

Pane Penc držím vám palce :-)
Rozhodně jsou mi sympatičtější Zelení, kteří farmaří a "zelenou politiku" žijí ve svém každodením životě, než kavárenští hejsci typu Stropnický, nebo infantilní revolucionáři na návštěvě v Brdech.

to vlk a proč volit zelené:
- jednoduše odpověděl akuba
- ...výběr na české politické scéně je natolik šílený, že jde o prostou volbu ze zoufalství... taky znáte odpověď
- mám volit strany oposmlouvy, strany schopné všeho, opravdu všeho? O Tololánkově partě se tady vyjadřujete často, nějak vám uniká, že Paroubek je naprosto totožná varianta. Mám to "štěstí", že se dostanu často dost blízko politikům v některých krajích (a městech) a je to opravdu k zblití - členy těch dvou megastran vždy snadno poznáte, jsou úplně zaměnitelní a čas tráví POUZE rvaním se o kořist.
Co si myslíte, že stálo za Paroubkovým vztekem po prohraných volbách? "Kluci co spolu mluví" měli prostě strach, že nebude oposmlouva tak začli tlačit. Až byl z toho Paroubek "vystresovaný". Co v té době dělali Klaus s Bémem nemusím připomínat. Neochotou Topola k oposmlouvě (možná nenažraností jeho části ODS) se totiž bortily pozice určitých místních "kádrů", v podstatě si platících valnou část ODS a ČSSD.
- o komunistech mi nemluvte, vetšinu života mi "vládli", stačilo
- zbývají mi lidovci a zelení, a to je pravda na další kapitoly :-(
- vlastně nevím proč odpovídám zapšklému, nerudnému , nadutému, stárnoucímu člověku, který svou vnitřní nenávist dává najevo zarputilým nazýváním nesympatické strany rádobyvtipně (po klausovsku) "sinice"
13. 07. 2008 | 13:03

oposum napsal(a):

a ještě jeden důvod proč raději zelené než modré a rudé jsou jejich příznivci:
i tady na těchto debatách když pominu úplné ignoranty všech světonázorů, jste snadno rozpoznatelní: vlk, skeptický, přírodovědec, grossling, řepa, čochtan rumcajs,... ani si neuvědomujete jak jste všichni stejní i když se hádáte, smrdí z vás nakaženost tím režimem, kdy jste zabili svá nejlepší léta a ten smrad tady dále šíříte.
Nakonec věřím, že až vymře tato generace bude líp, bohužel to už nezažiju ani já
13. 07. 2008 | 13:10

veverka napsal(a):

LN:Bursík si vyrábí delegáty na sjezd

http://www.lidovky.cz/ln-bu...

Víc k panu Bursíkovi snad už není třeba dodávat,u mě jakožto u člověka který zelené volil skončil.A sním bohužel i celá Strana zelených.
13. 07. 2008 | 13:17

StandaT napsal(a):

Penc: to je úplně jedno, jesli sjezd bude nebo ne. Prostě jste nevyzrálou stranou a potřebujete čas a taky si nabít hubu, aby jste věděli co jak a hlavně proč.

Nuba: ten klasik díky odsíření elektráren doposud udělal pro zelenou politiku více, než ostatní dohromady včetně současné SZ.
13. 07. 2008 | 13:19

vlk napsal(a):

oposum

Nevím proč odpovídám přátelskému, vtipnému,mladému člověku, který svou vnitřní dobrotu srdce ventiluje sobě nesympatické strany jako schopné opravdu všeho.Na rozdíl od zelených. Ti jsou zřejmě ještě schopnější. Odpovídám nejspíš proto, že jsem zapšklý,nerudný, nadutý a stárnoucí. A vím, že co jsme my budete i vy. Jak stojí na jednom jihočeském hřbitově.

Takže nejdřív rada. Zksute trénovat paměť, abyste věděl, co kdo napsal. Jestli já nebo akuba.
Na rozdíl od váší, nemá s jeho odpovědí potíže. Já položil otázku, on poslal odpověď.

Ne milý , vtipný, přátelský a vůbec vším pozitivním nadaným komentátore mojí osoby - já nezapomínám na PAroubka. Ač moje poltické preference jsou zcela zřejmé, v posledních volbách jsem, z naprostého a bezbřehého zoufalství volil ODS. Ne proot, že bych neměl jasno, co asi tak nastane / i když přiznám, že takovouhle šmíru jsem přeci jen nečekal/, ale prot, že jsemnebyl s chopen vydýchat některé věci soc dem. Nejsem ochoten si vzít ideologické brýle a tolerovat špínu, která mi vadí u soupeře. Jak je zde zavedeným pravidlem.

Tolik můj přístup k praktické politice. Abez vašeho dovolení budu dál kohokoliv nazývat, jak uznám za vhodné. Včetně SZ. OPstatně mám na internetuna označení sinice, pro jejich spolek copyright. Jsme první,kdojej použil. Je to poněrně dost dávno.Steně jako jiné označení pro tuhle partičku , totiž zelený zákal.
Jsme přesvědčený, že obě pojmenování jsou navýsost výstižná. Zejména pro Bruršovu modifikaci. To je mimořádně eklhaft.

No a teď semůžete už zase přitulit na hruď jistého Pence.A můžete spolu popovídat o zlém světě.
Joa ještě něco. Nikdo vás nenutí mne číst. Vaše volba.
13. 07. 2008 | 13:22

veverka napsal(a):

Ještě k panu asistentovi pana Bursíka Pencovi...

Pokud takovýmto nestoudným způsobem obhajujete člověka,který si účelově zakládá místní organizace o třech členech (v jeden den třeba sedm takových) aby měl dostatek loajálních delegátů na sjezdu ,který si sám svolal(za každou i takto účelově vytvořenou místní organizaci o třech členech jede na sjezd jeden delegát) pak jste stejná morální troska jako on a já se hluboce stydím za to,že jsem vás kdy volil.
13. 07. 2008 | 13:23

vlk napsal(a):

oposum
no vidíte, teď ještě dodatečný komentář.

Díky za uvedení do skutečně skvělé společnosti. Nikoho ze jmenovaných neznám osobně.Leč toužím jim stisknout ruku. A vyslovit obdiv k rozsahu jejich znalostí i ke schopnosti tyto znalosti podat. A kdyby sem přestali psát,konkrétně přírodovědec a Pepa Řepa, pánové groessling, spektický, čochtan a Rumcajsův maltézák prominou - neb jsou také skvělí, pak nejspíš sem přestanu psát taky. Už bych se totiž většinou potkával jenom s takovými,jako jste vy. Libě vonící oposum!
13. 07. 2008 | 13:29

občanka napsal(a):

SZ si musí uvědomit, že do parlamentu je dostali voliči mírně napravo. Na levé straně je dost obsazeno. Ti umírnění levicoví voliči budou volit ČSSD, radikální pak KSČM. Pro další stranu nalevo není místo. Zatímto napravo je jen ODS a není k ní varianta, resp. tou se zdála být SZ za vedení p. Bursíka. Je správné, že se pokusí na sjezdu vyjasnit, zda má jeho koncept v SZ převahu, nebo zda většina členů je spíše typu Stropnický. Mimochodem v posledních dnech jsem vedla mailovou diskusi s jistým p. Horčičkou a výrazy typu "americký imperialismus" ap. mi vyrážejí dech. S podobnými názory by měli podpořit "stropničtí" snad přímo Mladé komunisty. Tito "revolucionáři" zneužívají SZ ke svému ukojení.
13. 07. 2008 | 13:42

veverka napsal(a):

re občanka:
K ODS napravo samozřejmě JE varianta a to je KDU(na tuto stranu si ve svém výčtu zapomněl).To co píšeš jsou jen tvé dojmy,zelení jsou všude na světě mírně vlevo a voliči SZ to ví a očekávali to od nich.Bursík ovšem zatočil ostře doprava a voliči jsou rozčarováni.Navíc tomu nasadil korunu podporu amerického radaru,což byl poslední hřebíček do rakve zeleného hnutí u nás.
13. 07. 2008 | 13:49

oposum napsal(a):

to vlk
díky za pochvalu (mladý už opravdu nejsem);

jinak vtipně doplňujete mozaiku: že člověk, orientující se v kapitálovém trhu 90tých let může volit ODS :-)
my velcí kluci víme, že Zeman a Klaus jsou chlapi, občas si dáme ránu, ale my se vyznáme, co nám tady budou plácat ty nevyzrálé sinice, zpozdilí panbíčkáři, nebo nějací pomatení moralisti...

já vám pochvalu nedám, jste opravdu ve "správné partě" - umírající zatuchlá ozvěna zmršené bolševické éry; vaše volba
13. 07. 2008 | 13:50

Be napsal(a):

Připojuji se k Vilémovi a akibovi, vystihli to podle mne dobře. Pan Bursík zašel moc daleko. Zelené jsem volil, přestože jsem starej ( přes 50 :-) )a nevadí mi jaderné elektrárny. To, že Zelení budou podporovat radar a že zůstanou po boku ODS a lidovců při prosazování podivných " reforem" ale neprominu při volbách.
13. 07. 2008 | 13:57

kolja napsal(a):

já se zas dovolím připojit k oposunovi - neuměl bych to říct jasněji
13. 07. 2008 | 14:11

Yann napsal(a):

Ponechám stranou propagandistický a prázdný komentář páně Pelce. Co mě ale vždy zaujme na diskuzích o SZ je zbytečná zapálenost diskutujících jestli je Bursík horší než Stropnický a jestli SZ má být nalevo, nebo napravo. To je nepodstatné. To je prostě politika a podobným problémům a mocenským sporům se nemůže vyhnout žádná aktivní politická síla kdekoliv na světě. Pokud jste si vy, voliči SZ mysleli, že volíte "svěží vítr" a pokud jste měli pocit, že touto volbou dáte na frak politikaření velkých stran, pak nechť je vaše naivita doživotním trestem.
To, co je skutečně na SZ podstatné je její "neideologický a věcný" přístup k energetické strategii státu. Pokud někomu připadne normální, že strana disponující 6% potenciálem blokuje smysluplný energetický rozvoj země, navzdory doporučením odborníků, navzdory světovým trendům, pak je hlupák a škůdce. Tak jako strana, kterou volí. Mám pochopení pro lidi, kteří SZ volili v posledních volbách. Sám jsem, dokud jsem si nepřečetl jejich program, nad touto volbou uvažoval. Kdo je ale chce volit nadále, měl by být odstřižen od dodávek el. energie. V rámci "udržitelného rozvoje" a v rámci "solidarity".
Pokud v této otázce nezvítězí v SZ zdravý rozum, pak by tato strana měla být zbytkem společnosti ostarkizována stejně tak, jak tomu bylo v případě Republikánů a jak to je v případě KSČM. Pokud SZ uzná jádro jako jeden z důležitých prvků energetického mixu, můžeme se začít bavit o tom, co dál a jestli má smysl SZ volit. Já si myslím, že smysl by to mělo.
13. 07. 2008 | 14:12

martin napsal(a):

Nejsem volice SZ a k nemam blizko k prilis zelenemu pohledu na svet.jsem ale rad ze ve vlade strana zelenych je.zejmena proto ze skutecne vetsina jejich vystoupeni je svoji kultivovnosti v kontrastu s vedenim CSSD i ODS (jiz jsem volil a budu zase).Navic ikdyz nechapu jak nekdo muze byt tak agresivne proti jaderne energii apod. mam pocit ze vedeni SZ je schopne jednat a neideologicky se shodnout na kompromisu-ktery nikdy uplne neuspokoji vsechny.
13. 07. 2008 | 14:31

wevw napsal(a):

Víte, proč Bursík tak nyní spěchá na mimořádný sjezd? Je to z jeho strany velmi taktické. Sjezd jej totiž potvrdí - co také jiného měsíc či dva před krajskými volbami, protože kdyby byl nahrazen někým jiným, Bursík bude tvrdit - vidíte, jeho názory a politika je naprosto špatná, lidi ji nechtějí, takže očekávaný neúspěch v krajských volbách bude přičten na jeho vrub. Pokud bude sjezd již v létě, tak to Bursík po prohraných krajských volbách už nějak doklepe do parlamentích voleb (už nebude žádný sjezd), samozřejmě se svoji antizelenou a vlezdoprdeláckou politikou vůči ODS. A po fiasku v parlamentních volbách v roce 2010 Bursík stranu poté, co bude totálně v rozkladu a zpronevěřenou základním myšlenkám evropských zelených, zvesela opustí. Pro odpůrce Bursíkové polititiky by právě bylo nejlepší, aby se sjezd konal až po prohraných krajských volbách, po kterých by mohl být Bursík konečně smeten, strana by mohla projít očistcem, začít dodržovat svůj program (oststně to pouze chce republiková rada) a v parlamentních volbách v roce 2010 by mohla se prolézt do parlamentu. S Bursíkem předváděnou politikou se tam však nedostatne. A pokud jde o pana Pence, jak čichl ke koruně a k "moci" (je nyní velkým asistentem samotného poslance, předsedy strany a místopředsedy vlády Bursíka), totálně se změnil. Je velmi ohebný .....
13. 07. 2008 | 14:50

Lion napsal(a):

Vážený pane Penci,
se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek a s potěšením konstatoval, že pokud jsou ve SZ lidé s názory podobnými těm Vašim, nemusí být tato strana ještě ztracena. Můj názor na SZ a současné dění uvnitř z ppozice potenciálního středového voliče je následující:
1. žádná parlamentní strana nemůže mít jako hlavní či dokonce jediný cíl ochranu přírody. Pokud se prosadí Kuchtová, Stropnický, Zubová, Jakubcová a jim podobní, zmizíte v propadlišti politických dějin jako ODA, Unie svobody a další. Levicoví budou tak jako tak volit ČSSD, jim na politické kultuře moc nesejde a dají se zmást lacinými argumenty
2. Pokud skloubíte středovou politiku s akcentem na ekologii, můžete zaujmout voliče, kteří by za normální situace byli spíše pravicoví, ale kterým se způsob vládnutí ODS už zajídá.
3. Každý průměrně inteligentní člověk (čili i vedení SZ) by snad měl pochopit, že při 6,29% přízni voličů nelze v koalici stoprocentně splnit svůj politický program, pokud je v rozporu s programy koaličních partnerů. Z tohoto úhlu je SZ stranou úspěšnou v prosazování svého volebního programu (pokud vezmu v potaz její volební výsledky)
4. Souhlasím s Vámi, že jako váš potenciální volič plně nerozumím organizační struktuře a kompetencím jednotlivých orgánů SZ a vnímám ji jako dva prakticky nesmiřitelné tábory. Pokud bych vás tedy měl volit, rád bych měl jasno, komu to vlastně dávám svůj hlas. Bursíkovi nebo Kuchtové ? To je pro mne dost důležité
5. Každá strana kromě atraktivního programu potřebuje i výraznou osobnost - svého lídra. Tím podle mne pan Bursík je (rozhodně víc než pánové Topolánek s Paroubkem, o Čunkovi ani nemluvě). Koho a čím chce zaujmout paní Kuchtová opravdu netuším ... :-)))
6. K často prezentované "politické turistice" vašeho předsedy - můj názor je raději opustit stranu, s jejichž praktikami nesouhlasím než se s nimi namočit.

Takže přeji hodně správných argumentů při nadcházejícím sjezdu. A vyřiďte delegátům, že pokud chtějí být mimoparlamentní stranou s čistě ekologickým programem a nulovou šancí ho prosadit, tak ať si zvolí Kuchtovou. Pokud ale chtějí zůstat v parlamentu, aby alespoň část svých cílů byli schopni prosadit, tak Bursíka a jeho způsob myšlení budou ještě hodně dlouho potřebovat. Hodně štěstí ...
13. 07. 2008 | 14:51

prirodovedec napsal(a):

oposum: Zaujalo mne uvedeni meho nicku v particce jasne rozeznatelnych 13.07.2008 13:10:46:

"a ještě jeden důvod proč raději zelené než modré a rudé jsou jejich příznivci:
i tady na těchto debatách když pominu úplné ignoranty všech světonázorů, jste snadno rozpoznatelní: vlk, skeptický, přírodovědec, grossling, řepa, čochtan rumcajs,... ani si neuvědomujete jak jste všichni stejní i když se hádáte, smrdí z vás nakaženost tím režimem, kdy jste zabili svá nejlepší léta a ten smrad tady dále šíříte."

Mohl byste to konkretizovat? Dekuji. Pokud za smrad a nakazenost minulym rezimem povazujete neochotu nechat se balamutit politickymi manipulatory (i temi nove na scenu prisedsimi), kteri kazi vodu a piji vino - mate pravdu. Pokud za to povazujete cynickou ochotu preferovat ne podle velkych -ismu, ideji a reci, ale podle posouzeni, kdo konkretniho volice mene poskodi - mate pravdu. Ano, mnozi budou spise preferovat citelne pitomce a opilce (i moci), kteri kazi vino a chlastaji jako duha, nez prolhane snilky. Je Vasim pravem to oznacit, jak jste to oznacil, je pravem ostatnich rozebrat skutecne motivy tzv. snilku do nite.

Pokud jsem se ve Vasem seznamu ocitl proto, ze jsem Vas drive svymi obcasnymi exkurzemi do strany zelenych vydrazdil (viz me analyticke vstupy, kdyz menili Kuchtovou za Luzneho a Lisku, kdyz volili Svejnara, kdyz ridi skolstvi, aj.), potesim Vas, jiste z Vaseho seznamu nevypadnu, na tema Vaseho pripravovaneho sjezdu se tesim a hodlam se mu, pokud mi to cas dovoli, systematicky venovat, protoze je to nadherne a zlomove tema, jak jiz jsem se na par mistech zminil (u Havla i Bursika). Diky trosce inside informaci a dalsich z otevrenych zdroju nelze odolat silnemu pribehu, jak dalsi velky a slibny -ismus byl a bude v nasi kotline zprofanovan hochstaplery. A kouzelne citelne, frazovite a sablonovite texty (jeste tu manipulaci v SZ neumi, jako Ti ostatni prohnani a protreli) jako je tento od asistenta predsedy SZ zpusobi, ze nebude mozne odolat.
13. 07. 2008 | 15:12

gogol napsal(a):

Zajimave. Neziji tolik informacemi o SZ v novinach, ale pritom sve pocity o soucasnem stavu SZ bych (az na detailni znalosti) popsal stejne. Zastanci antibursiku, jakkoliv jsou cestni, by si meli uvedomit jednou VELMI dulezitou vec. SZ je po letech 1. strana zvenku, ktera vnasi nejistotu do rad Bratrstva kocici pracky (tj. hochu kteri spolu mluvi jak z CSSD, tak ODS, tak KDU). Temto chlapcum samozrejme SZ velice vadi a pouziji vsech metod jak SZ vystipat z politicke sceny. Nezkuseni a ublizeni clenove SZ jsou nejlepsim nastrojem. Prosim VAS, vas cleny ve vedeni SZ, nechtejte vsechno hned. Na prvnim miste je etablovani SZ jako TRVALE soucasti politicke sceny. Dlouhodobe lze dosahnout kazdeho rozumneho cile - ale pouze tehdy bude-li SZ v parlamentu a prip. ve vlade. Budte stranou citelnou a nerevolucni - at vas mohu volit ja i ostatni, kteri nechteji volit Bratrstvo kocici pracky. Necitelna SZ o tyto hlasy urcite PRIJDE !
13. 07. 2008 | 15:56

Zdeněk napsal(a):

Před každými volbami se zčista jasna objevila nová strana( ODA, 4 koalice, US, DEU), a já nevím jaké ještě. Vždy to byly jen výtahy do PS pro několik "vyvolených". SZ není bohužel výjimkou. Vždy jsou tam ale stejné charaktery. Bohudík 4 letá doba je příliš dlouhá, než aby se dala pravá podstata dále skrývat.Jsem zvědav jaká nová strana se zrodí před dalšími volbami. A hlavně jaké nám bude nabízet alternativy. Mnoho jich již na "jídelním lístku" není.
13. 07. 2008 | 15:58

Péchá napsal(a):

Když jsem četl tento tex, připadal jsem si jako v sedmdesátých let. Fuj, to mi zatrnulo...
13. 07. 2008 | 16:16

Ivan napsal(a):

Bohužel, stydím se za zelené ve vládě pane Penc. Mám k tomu mnoho důvodů věcných. Nelze kázat vodu pít a sám jet to víno nejlepší. Martin Bursík je škodnou jména zelených, paní "JIHOČESKÁ MATKA" na to nestačí, paní Zubová namne působí, že pytlačí. A ta paní Kateřina, já Vám povím je to psina, manifestovat s dětmi a potom si stěžovat, mne nepřesvědčuje. Požádal bych Džamilu, by si k přemýšlení vzala lepší posilu. Pan ministr zahraničí přečtu si to, co dnes fičí, obavy však mám, že mne zklame pán. Jestli ten mne dorazí těžko něčemu již věřit. A na závěr tedy řeknu, běžte z očí co jsem jmenoval, neb skončíte v peklu.
13. 07. 2008 | 17:05

strejda napsal(a):

Souhlasím s oposumem.Příspěvku prirodovce ať dělám co dělám nerozumím.A to jsem i tlačil,bylo málem i bláto na hřišti a pořád nic. Zřejmě jsem špatný přírodovědec.
13. 07. 2008 | 17:36

Jindra napsal(a):

Strana zelených se po sjezdu rozdělí na dvě menší strany a to na světle modrou,a světle zelenou.Tak či tak je to její parlamentní konec.Po příštích parlamentních volbách dostanou tak 1% hlasů.
A Bursík založí svaz mladých přívrženců ODS.
13. 07. 2008 | 18:00

Imhotep napsal(a):

pro oposuma:

Respektuji Váš hyperkritický názor a zároveň obdivuji Vaši zaslepenost.
Podívejte na stránky pana Pence. Najdete tam obhajobu jednoho z fanatických komunistů 50-tých let Ladislava Lise. To je Váš ideál? Parta lidí typu Bursík, Penc, Lis atd. není ani rudá, ani modrá a není ani zelená. Té jde o moc a o prebendy. Vždy a za každého režimu.
Nevím, zda jste zažil pana Pence osobně. Já bohužel ano. Bohužel jde o velice netolerantní osobu, která má sice plnou pusu demokracie, ale jiný názor nehodlá vyslechnout. Bylo humorné poslouchat jeho vyprávění o tom, jak se opil, v originále ožral, a pak v hospodě všem vytmavil, co a jak tu teď v okolí jeho farmy bude a všichni to budou muset respektovat. Nu a pak si tentýž stěžuje na nepochopení sousedů, kteří mu nechtějí pomoci, i když jim dává peníze.
Pokud chcete volit toto, pak Vám budiž samo nebe milostivo.
13. 07. 2008 | 18:16

Saliven napsal(a):

Pan Penc kdysi zveřejnil telefonní číslo na Paroubka, aby ho mohli psychopati obtěžovat a urážet. To pro mě není důvěryhodná osoba a vzhledem k tomu, jak se zelení chovají doufám, že pan Penc (včetně jeho zelených) brzo ocitne na smetišti dějin (tím myslím politicky, nepřeji mu nic zlého).
13. 07. 2008 | 18:40

vlk napsal(a):

voňavému oposum

nebyl jsem, nejsem a nebudu nií ozvěna. to je právě ten rozdíl mezi námi dvma. Tím méně ozvěna minulého režimu.
Ale máte pravdu. Rád zůstanu v jisté partě. Lidí z kritickými mozky. Kteří si nenechají jen tak něco nabulíkovat. O d nikoho.
A moje profese je tohomementem. Jakmile bych dal na laciné kecy,nepochybně by mne to stálo okamžitě existenci. Někdy se ta profesionální deformace sakra hodí.
Nádherně voníte.
13. 07. 2008 | 18:45

prirodovedec napsal(a):

strejda: Ptejte se pane kolego, bude Vam odpovezeno, co jak bylo mineno. Dekuji za ohlas.
13. 07. 2008 | 18:52

Vico napsal(a):

Oposum : Já si stále myslím, že jste své příspěvky nemyslel vážně. Projevil jste tolik netolerance, zloby a zapšklosti, jako málokdo před vámi. Ve svém rozmachu jste pak vyslovil ortel nad celou jednou generací a zároveň dospěl k objevu hodného Nobelovky. Smrtka, která se zbytečně nezakecá, už ty názorové střety pro blaho budoucnosti vyřeší. Někdo by řekl - konečné řešení-. Na závěr je tu pro vás malé světélko na konci tunelu, které by mohlo zmírnit váš pesimismus.Julínkova reforma zdravotnictví možná uspíší nezvratný běh času a generace, která vám tak leží v žaludku, půjde do kytek dříve než zatím předpokládáte - přismrádlý Oposume.
13. 07. 2008 | 19:35

tata napsal(a):

pane Vico

I když mně ten konec rozesmal,to jedno slovo to hodilo do osobní roviny toho pana.
13. 07. 2008 | 19:52

Vico napsal(a):

tata: na hrubý pytel hrubá záplata. Navíc oposum je zvířátko, které opravdu nevoní. Jinak si vážím uměřeného způsobu, jakým se tady zapojujete do diskuze. I ve vašem případě ten nick sedí.
13. 07. 2008 | 20:17

Luba napsal(a):

Pane Penci,
jako kozodojný podnikatel jste jistě člověkem praktickým, který navíc oplývá láskou k přírodě.
Ovšem, mnoha zeleným je zřejmě bližší poněkud jiné vidění světa, než je to Vaše. Řada lidí kteří vás volili nechápe, jak může váš nejzelenější jít v ruku v ruce s premiérem Topolánkem, "capem di tutti capi" v ODS, straně technokratů a pravičistů, vyznačujích se především sociální debilitou a, ve vztahu k hodnotám lidské vzájemnosti a ochrany přírody, naprostým ignorantstvím.
Věřím, že velké množství vašich někdejších voličů a sympatizantů takovýto přístup považují za zradu principů strany, která bývá řazena k liberální levici.
Váš osobní odpor k Paroubkovi je natolik velký, že klidně naběhnete na lopatu modroptákům, se kterými těžko můžete mít jako strana něco ideově společného,
podílíte se na schvalování řady antisociálních zákonů a ještě se své úsilí snažíte prezentovat jako obrovské a nečekané úspěchy. Ve skutečnosti jsou v Parlamentu skutečně úspěšní pouze pánové Pohanka, Melčák a Snítilý. Lidé nezodpovědní, bezpáteřní a úplatní. Na nečistých praktikách mimoparlamentního politikaření a lobbování hegemonní strany, jako koalové, máte také svůj podíl. Pod Bursiegovým vedením se stala SZ stranou machiavellistickou. A to lidem s ideály udržitelného rozvoje a udržitelných mezilidských vztahů, sociálního smíru a ochrany přírodního bohatství, samozřejmě vadí. Bursiegovi zkušenosti a aktivita výrazně přispěly k vašemu volebnímu vítězství. A je to on, kdo vás přivede k budoucí volební porážce. Ovšem, jihočeská Mutter Kuchtová není tou osobností, která by mohla SZ přivést k opětovnému úspěchu.
Už si pomalu, nebo raději rychle, vyhlížejte nového předsedu. Buď to bude Liška, nebo Maryška.
13. 07. 2008 | 20:56

ruda napsal(a):

tak na www. kozy.cz jsem se letmo podíval..
zklamalo mě to. Čekal jsem něco zajímavějšího...
13. 07. 2008 | 21:52

Matylda napsal(a):

Pane Penc, pokud si myslíte, že s panem Bursíkem můžete napříště získat voliče, pak jste velmi naivní a volby to ukáží. Vždyť neustálé kličkování p. Bursíka, jeho názory - kam vítr, tam plášť - jen aby nemusel odejít z vlády, slušné lidi neosloví.
13. 07. 2008 | 21:53

ruda napsal(a):

Pane Penci,
"Zelený mozek" byl svého času terminus technicus. Majitel se změnil, kvalita zůstala.
13. 07. 2008 | 22:34

narabi napsal(a):

Bursíkovec zmodrale zelený se ozval....máte jediné štěstí, že většina obyvatel naší země jaksi neví, že zelení v Evropě nejsou asociálové a tedy nikdy by se tak nespolčili s pravicí jako čeští zelení pod vedením zmodralého Bursíka. Zpočátku snad byli Bursíkovci sympatičtí jiným pojetím morálky, ale to jejich tekuté pojetí motálky pod současným předsedou je doslova nepoživatelné...tak hodně štěstí, ať se po sjezdu, na němž potvrdíte Bursíkův morálně tekutý a asociální program udržení se za každou cenu u moci, ztratíte pomalu z politické scény...a snad pak bude mít šanci někdo vrátit zelené, tam kam patří - k evropským zeleným a jejich hodnotám... kde není místo pro politiky schopné všeho, jak téměř každodenně ukazuje Váš milovaný Martin Bursík...
14. 07. 2008 | 09:36

Aleš napsal(a):

SZ udělala dvě kardinální chyby- vstoupila do vlády , při své slobosti 6 poslanců a nedokázala podpořit ve vládě svého ministra školství a tím se definitivně rozdělila na dvě křídla.
Křivdy jsou nyní tak velké, že žádný sjezd to nevyřeší, rozpory se budou táýhnout až do roku 2010 a pořážka ve volbách bude znamenta pro stranu klid a přípravu na možné zmrtvých stání.
14. 07. 2008 | 10:35

oposum napsal(a):

to přírodovědec:
neochotu nechat se balamutit politickymi manipulatory, schopnost číst mezi řádky a vnímat i to nevyslovené považuji za jediné co mohl bolševický režim naučil užitečného.
U Vás a mnoha dalších cítím, že to je přesně to co jste se nenaučili,
zato cítím v prvé řadě pýchu, pak také cítím vnitřní pocit ublížení a z ní plynoucího vzteku:
šel jsem volit, co jsem měl dělat když mám rodinu; škola, dějiny mdh, VUML, drobné kompromisy, "šak sem nikomu neublížil", nic jsem neřekl když se dělo támhleto, ani jsem radši nepodepsal když mi dali tohleto "dyť to každý musí pochopit, živím děti", držet hubu a krok, a navíc kdoví co jsou zač ti protestující, kdoví kdo je vlastně živí, beztak jsou to jenom laciné kecy, ať se každý stará o sebe,....
To je přesně ten smrad, který cítím, když čtu některé pravidelné přispěvatele do zdejších debat, lidí, kteří sice znají a popisují tady kapitálový trh a fondy za Kočárníka a Klause, ale pak dají jejich pohrobkům hlas, a ještě tomu říkají, že mají kritický mozek.
Mají jen ohnutou páteř, z podvědomí se tlačící výčitky a neschopnost srovnat se sám se sebou.
Kdo si ze čtenářů myslí, že se ho to netýká, tomu se omlouvám za ztrátu jeho času
14. 07. 2008 | 10:51

bramborovy knedlik napsal(a):

Vsem co oznacuji tu pani za JAU JAU bych pral takove mensi pogumovani tělička nejakou
gumou s pendrekem.
14. 07. 2008 | 11:07

Imhotep napsal(a):

pro oposuma:

Chci se Vás jen znovu zeptat. Jak se srovnáváte s obhajobou fanatického komunisty Ladislava Lise, který to, co tady kdekomu vyčítáte, v této zemi v 50-tých letech budoval? Proč podporujete Stanislava Pence, který ho na svých stránkách propaguje?
14. 07. 2008 | 11:48

Imhotep napsal(a):

pro bramborový knedlik:

Inu, po svých letitých zkušenostech z "neoficiálních struktur" si myslím, že bych to dokázal na tu kameru sehrát lépe. Skutečná "gumotéka" vypadá jinak.
14. 07. 2008 | 11:51

oposum napsal(a):

to Imhotep:
předpokládám, že jen sarkasticky provokujete, takže místo odpovědi předložím ostatním k zamyšlení zmíněnou "propagaci":
http://www.kozy.cz/zivotopi...
14. 07. 2008 | 12:44

Lion napsal(a):

Přečtěte si názory "druhé strany" pana Matěje Stropnického, aby vám došlo, oč tu běží. A i komentáře pod čarou jsoz celkem poučné :-)))
http://www.lidovky.cz/zelen...
14. 07. 2008 | 13:03

martys napsal(a):

v mládí mi říkali: uč se nebo budeš pást kozy.... jak je vidět mohl jsem dopadnout opravdu špatně
14. 07. 2008 | 14:38

Ondřej napsal(a):

Asi to pane Penc číst nebudete, ale nedalo mi to: Bursík a jaho korhorta (jak vidím patříte do ní) možná fatálně zdiskreditovali SZ. Není to pouze radar (apropos v Maďarsku ho jasně odmítli, měl byste své argumenty mít aspoň podloženy), který je z hlediska programu SZ nepochopitelný (zvyšování zbrojení a napětí a velmi nebezpečná geopolitická hra USA), je celá řada dalších absurdit které tato vláda se SZ podporuje: navyšování prostředků pro dálnice, zdravotnictví, pokoutní zadávání zakázek (viz Lesy ČR) atd..A ona věcnost Bursíka? "nešťastné" ta kráva a donutíme je silou Kaťuško. Co dodat, SZ bude Vámi a Bursíkem pravděpodobně zničena. POuze propagovat trávu nestačí. Přitom zároveň popřít základy vlastního programu. To vám my voliči prostě nezapomeneme.
14. 07. 2008 | 16:12

Imhotep napsal(a):

pro oposuma:

Nejde o sarkasmu, ale o zásadní věc. Ladislav Lis patřil k budovatelům a vykonavatelům komunistických zběsilostí v 50-tých letech. Že byl potom sám semlet strojem, který sám vyrobil, je jeho věc. Děsí mě, že se lidé typu Stanislav Penc snaží recyklovat tyto fanatiky a dávat jim lidskou tvář. Ale pokud vím, takových v Chartě bylo víc, mnohem víc. Nakonec to byl i důvod mnoha slušných lidí, proč se k tomtuto společenství nepřidali. Jan Patočka byl fenomén, který čněl jako maják, ale mnoho dalších.....raději pomlčet.
Takže moje otázka trvá. Proč kritizujete zdejší debatéry za "zkostnatělost" a sám se paktujete s lidmi, kteří obhajují komunistické fanatiky?
14. 07. 2008 | 16:40

actor_publicus napsal(a):

Pane Oposume,

dlouho jsem přemýšlel proč se navážíte do prirodovedce, vlka atd.
Pochopil jsem, že jste mlád a ještě nedokážete argumentovat jako oni. To Vás vydráždilo natolik, že se prostě do nich musíte pustit. Chápu to také jsem byl mlád a neměl jsem rád žádné autority. Proto hurá do nich poplivat, zmrskat a pokud možno zadupat ten "smrad" do země.
14. 07. 2008 | 16:47

prirodovedec napsal(a):

oposum: Vazeny kolego,rad zareaguji na Vasi,ac opet ponekud cernobile a hystericky na mne pusobici reakci.Jevite se mi ponekud frustrovany a neschopny vecne argumentace,ale zkusim to Vasim stylem,treba si pak budeme lepe rozumet.Je mi lito, ze Vam zrejme zklamani z prilis nedokonale pretvarky predsedy a frakcniho boje v SZ pusobi takovou bolest,ze se musite zde odreagovavat napadanim druhych, misto odpovedi na jejich dotazy,ci stanoviska (napr.me).

Takze rozbor prvni Vasi citace:"neochotu...nechat se balamutit...považuji za jediné co mohl bolševický režim naučil užitečného." A vidite to je prvni rozdil mezi nami.Toto povazuji za zasadni vyhodu a nejen to jedine.Je naopak nesmirne cenne,ze jsme se to v minulosti naucili (koneckoncu v nasich krajich je to tradice). Nenechame se diky tomu tak snadno zglajchsaltovat,oblbnout lhanim,pretvarkou,atd. A snazime se toto umeni predat dalsim.Ja chapu,ze Ti (a i Vy podle reakce),kteri potrebuji sve "verici ve spravne ideje" a ne premyslejici a pochybujici obcany,to povzbuzuje k takovym emocionalnim reakcim,jako jsou ty Vase zde.

Mne ale jeste ucili i normalni a slusni lide kolem mne,kteri zili i sve normalni zivoty,zatimco Vas zrejme jen ucil rezim (na vojenskem gymnaziu?To snad ne.) a trpel jste a trpel.Je mi to lito,ze se jeste ted uzirate. Takze mne lide,kterych si vazim, naucili dost k tomu,abych mohl nyni ve svem oboru uspesne pusobit doma na vice pracovistich i dlouhodobe v zahranici.Diky patri jim, nikoliv "rezimu".

"U Vás a mnoha dalších cítím, že to je přesně to co jste se nenaučili,"

Dobry pokus.Kazdy asi piseme o necem jinem.Ja samozrejme jsem presvedcen,ze toto jsem se naucil a jsem dokonce presvedcen,ze lepe nez Vy (dukaz:Vase a moje prispevky zde :)).

"zato cítím v prvé řadě pýchu,"

Inu to vite,je na co. :)

"pak také cítím vnitřní pocit ublížení"

S Vami je dnes zabava,rekl bych ze mozna jako oposum citite neco jineho? :) Proboha proc takto argumentujete? Chcete tim ziskat zelenym nove volice a presvedcit,jak jste jiny? No to se Vam dari...Mozna jste ale saboter...Od priznivce SZ bych ocekaval neco jineho, takovy klid a vyrovnanost...

"a z ní plynoucího vzteku:
..."

Kde jste na tohle dnes prisel? :) Chapu, ze mate predstavy o sobe,svych pohnutkach,svych cinech,svych opravnenych vycitkach a potrebe obhajit se a vyrovnat se se svoji minulosti.Ale budu velice zvedav,jak se Vam to podarilo odhalit u diskutujicich zde, kteri s Vami nesouhlasi.

Snahu vtisknout minulym generacim mindrak o tom,jak podporovali zlocinny rezim se poprve "uprimne" snazili ministr skolstvi Vopenka,a pak i prezident Havel, ten jeste predtim, nez si sel koupit tu svoji lampu za dvacet tisic :) a vyfasovat Lucernu (ne Jiraskovu) k tomu. Rekl bych,ze oba to cinili dosti neuspesne,jak je i dnes videt. Lide jsou nejen pomerne otrli, ale i docela sebevedomi a kazatele radi nemaji (zejmena ne ty podrousene kazici piti vody) a vedeli sami, jak zili sve zivoty a pomerne rychle prisli na to,ze nemaji,za co se stydet. Tento Vas trik je bohuzel vycpely a nefunguje, ale dobry pokus.Musite vice zapojit dotazy a pocity mlade generace (jak jste mohli ...),viz 60.leta v Nemecku,pak mate sanci.

A co Vy,uz se stydite nejen za sve zlociny minule doby (nebo jste je nepachal? Kdyz tolik vite o tech druhych,kdyz se do nich tak dokazete vcitit) a i za sve dnesni spachane na budoucich vnucich tim,ze je podporou SZ pripravite o energii,abych si pujcil argumentaci nekterych raznejsich kolegu. :)
14. 07. 2008 | 16:52

prirodovedec napsal(a):

oposum - dokonceni: "...kdoví co jsou zač ti protestující,"

Bezesporu je dobre se ptat (na prijmy z Rakouska,na afery Greenpeace,na svobodmyslnost Patocky a Beranka,na uprimnost Bursikovych SMS,atd.) nez se nechate zmanipulovat (pardon nadchnout),souhlasim.

"kdoví kdo je vlastně živí,"

Opet opravnena otazka asi jako v pripade autora blogu (viz ty prijmy z Rakouska).:)

"...ať se každý stará o sebe,"

Vidim, ze jste slozil svuj osobity hold zdejsi aplikaci liberalismu (Marty to je pro Vas :)).Zeptam se:A co si tedy prejete?

"To je přesně ten smrad, který cítím,"

No a ja bohuzel zase "citim" Vase prispevky.Tento Vas postoj si bohuzel zaslouzi citaci, neurazte se :),ale ostatni jiste pobavi:

http://www.vesmir.cz/clanek...

"V knize Času je málo a voda stoupá líčí John C. Welsh své setkání s vačicí oposum, která prý smrdí tak, že skunk je proti ní navoněný frajer."

"když čtu...přispěvatele... kteří sice znají...kapitálový trh a fondy za Kočárníka a Klause,"

To si mne asi s nekym pletete, ze?

"ale pak dají jejich pohrobkům hlas,..."

Viz kolega. Pohrobkum hlas nedavam.Pane kolego, pokud byste si neco precetl, zjistil byste, ze za nejlepsi zpusob volby je povazovan prece takovy, kdy se pouzije "kriticky (ne sexy) mozek" :) a i tak se dospeje tu k tomu, ze se voli mensi zlo nebo vlastni prospech.Nekdo jiny ovsem zase pokazde rad voli nadeji (ODA, US, 4K, SZ ...),vzdy ve zcela jinem baleni,ze? :) Samozrejme politikove se z toho snazi udelat Nova show a fakta zamlcet.

"Mají jen ohnutou páteř,... výčitky a neschopnost..."

Nemohu nez rici, ze podle Vaseho psani se zrejme jedna o Vas autoportret.

"...tomu se omlouvám za ztrátu jeho času."

Mne se to tykalo tim, ze jste mne oslovil.A navic zpusobem, ktery si zadal odpovidajici reakci.O nekterych zelenych bych uvazoval jako o na podzim volitelnych nadsencich,ale pokud bych tim volil i Vasi nenavist, asi zacnu volit radeji muze "s=v/t". :) Zkuste to priste s argumenty.Jinak doufam, ze me obcasne rozbory situace u zelenych Vas budu tesit a prispeji k Vasi racionalizaci.
14. 07. 2008 | 16:52

oposum napsal(a):

to prirodovedec:
Tak to jste mě opravdu až nečekaně pobavil :-)
Musel jsem si znovu přečíst co jsem napsal, kde jsem se překlep, ale vidím, že nikde, takové nepochopení psaného textu je tristní.
"Takze rozbor prvni Vasi citace:"neochotu...nechat se balamutit...považuji za jediné co mohl bolševický režim naučil užitečného." A vidite to je prvni rozdil mezi nami." - kde je ten rozdíl pane?
Ptal jste se co myslím tou zatuchlou ozvěnou bolševismu, a odpověděl jsem pár větami z myšlenkových schémat klasického českého oportunismu 70tých a 80tých let. To je ta pasáž od "šel jsem volit...sám o sebe".
Jak jste k tomu přistoupil vy je docela signifikantní, včetně té reakce na vaši pýchu, je mi vás docela líto.
A propos - jak jste přišel na to, že Zelení jsou moje strana, že jsem příznivec SZ? Z toho, že jsem napsal, že je mi sympatičtější Penc než Stropnický?
Opravdu vás v těch bolševických školách naučili myslet a používat skvěle dedukci, jen co je pravda :-)
14. 07. 2008 | 17:41

Kritik napsal(a):

No, když už Stanislav Penc horlí, měl by si svou špínu prát jinde, než před veřejností. Jinak odhalí svou pravou tvář.

Nicméně je jeho příspěvek ukázkovým příkladem pokrytectví, podlosti a zákeřnosti vůči vlastním lidem. Ti, proti nimž horlí, nejsou přece žádnými "přeběhlíky", tedy zrádci sledujícími svůj vlastní zájem. Pan Penc se zřejmě inspiruje nedávnou ruskou historií rozdělení levice na bolševiky a menševiky. Doufám, že když jsou již tzv. "zelení" (barevně jsou pod svým současným vedením ve skutečnosti chameleony) ve vládě a v parlamentu, nebudou prosazovat politické procesy nebo nezavedou popravy gilotinou.

S takovou nenávistí a prostřednictví takových podrazů chcete rozhodovat o osudu lidu této země?
14. 07. 2008 | 18:21

grőssling napsal(a):

Milý oposume, Vlk šedivák Vám tu napsal heslo z jihočeského hřbitova, kterým promlouvají předkové k smrtelníkům. Na bráně hřbitova v drahých Hartvíkovicích ( a jistě nejen tam ) má nápis ještě jednu větu "co Vy jste, my jsme také byly". Když jsem byl ve Vašich letech to jsem nadělal volovin.
Jako bych se četl před pětadvaceti lety. A tak jen děkuji, " no nedivte se prosím Vás, v takový krásný společnosti ".
14. 07. 2008 | 18:27

grőssling napsal(a):

Oj hrubka, "také byli".
14. 07. 2008 | 19:49

stejskal napsal(a):

"... co my jsme, budete i Vy," pane grősslingu ;-)

Libor Stejskal
14. 07. 2008 | 20:53

Imhotep napsal(a):

věcná poznámka:
Co jste VY, byli jsme i MY.
Co jsme MY, budete i VY.

Ale to jen tak na okraj :)
Starý středověký textík ze setkání tří umrlců se třemi živými mládenci.
14. 07. 2008 | 20:59

green napsal(a):

Přečetl jsem s odstupem tvůj program Penci a vybavil si, jak jsi se ty choval na sněmech OF a co bys ty říkal na názor, který dnes - a omlouvám se za upřímnost - spíše papouškuješ. Nejde o to, zda má někdo jiný názor a uvnitř strany existují platformy, které se přetahují o vedení a směr. Jde o to, že zmizel styl otevřenosti a debaty, který byl před volbami - inkluzivnost, vystřídaný zmodralou uzavřeností a exkluzivnosti úzké partičky u moci (debata o Kosovu, radaru, zprávě o Čunkovi?), a zejména, masivně se lže a fixluje, uvnitř strany i vůči voličům. Proto musíte mít kongres před volbami a proto musíte zakládat "nové" organizace, odcházet z republikovýc rad aby nebyla usnášení schopná a fixlovat jako modří kdekoli. Byli jste Zelení a dnes jste Modří, nikoliv spoluprací v této koalici, ale technikami vládnutí a fixlování. Nepadnete na koalici s modrými, ale na svou dětskou obrnu a na neúspěch této koalice. Chcete-li se křečovitě držet moci, je to vaše volba, zcela svobodná, ale nediv se, že se to asi mnoha lidem v té vaší transparentní a otevřené straně nebude líbit. Tobě se před 18 lety nelíbila jakákoliv rozhodovací vertikála, a dnes navrhuješ čistky. Je vás škoda a není vám pomoci.
14. 07. 2008 | 21:29

prirodovedec napsal(a):

oposum: Jsem rad, ze jsem Vas pobavil a trochu jste se i mym pricinenim uklidnil. Pripisuji si kladny bod. :) Dockam se priste uz i argumentu?

Jinak ctete prosim jeste pozorneji. :) Bohuzel, asi jste si nevsiml me poznamky: "zkusim to Vasim stylem,treba si pak budeme lepe rozumet."

Cituji: "Takze rozbor prvni Vasi citace:"neochotu...nechat se balamutit...považuji za jediné co mohl bolševický režim naučil užitečného." A vidite to je prvni rozdil mezi nami." - kde je ten rozdíl pane?"

Takze jak se rika "po lopate": vyber z nasich textu: Vy to povazujete za JEDINE, co REZIM mohl naucit. Ja to povazuji za ZASADNI a ne jedine a zminoval jsem, ze mne ucili LIDE, zatimco Vas zrejme podle Vas REZIM.

"odpověděl jsem pár větami z myšlenkových schémat klasického českého oportunismu 70tých a 80tých let." Jenze Vy jste to prezentoval zlobne, pysne a adresne. Na vic mi to pripomina i (myslenkova = je ovsem pro mne narocne pouzit tento privlastek) schemata soucasnosti. :) Umite psat i vlastnimi slovy nebo se jen vyjadrovat ve "schematech"?

Takze jste se dockal reakce ve VASEM stylu. Prejete si srovnavaci analyzu, ktera to prokaze? :) Chapu, ze se Vam ta reakce ve Vasem stylu na Vas nelibi. Rovnez chapu, ze kdyz odhlednete od sve osoby, je Vam cloveka pisiciho VASIM stylem LITO. To je potesujici, blizite se poznani a politovani sebe sama nejen druhych. :)

"ze jsem příznivec SZ?" Opet prectete poradne co je napsano:

- nalepky druhym jste rozdaval rad, ze? Ale abyste podobnou zelenou nalepku s komentarem unesl, to ne, kdyz jsem Vas k nim priradil? To je ten dusledek pouziti Vaseho stylu argumentace. Vy jste byl hned hotov se zarazenim lidi do cele jedne generace a vedel jste jaci jsou, jake maji spolecne rysy, tak dovolte druhym symetricky zaradit Vas jinam a oglosovat Vase pohnutky :). Doufam, ze se Vami osloveni kolegove ke mne v pripade potreby s Vasim hlubsim rozborem jeste pripoji a udelaji Vam tim radost. Libi se Vam to? Nelibi? Tak argumentujte a nenalepkujte.

- A k Vasi prislusnosti k SZ jsem napsal: "Proboha proc takto argumentujete? Chcete tim ziskat zelenym nove volice a presvedcit, jak jste jiny? No to se Vam dari...Mozna jste ale saboter...Od priznivce SZ bych ocekaval neco jineho, takovy klid a vyrovnanost..." Myslim, ze tedy dedukce naucena z bolsevickych skol byla sirsi: a) Pokud jste zeleny, proc to delate? Pripadne: b) Nejste saboter SZ? Dekuji tedy za naznaceni co mozna nejste. :) Tezko se tomu ale veri pri tak bezduvodne osobnim prozitku Vasich komentaru. :)

Zacinam mit opravdu pocit, ze musite byt o dost mladsi nez tvrdite, protoze neschopnost PRESNE porozumet psanemu textu (viz priklady vyse), je bohuzel ve vyzkumech prokazovana jako casty nesvar "klipove" mladeze, a Vy jste pritom kdesi zminil, ze vetsinu zivota jste prozil pred 89, cili by Vam melo byt zdravych neklipovych ctyricet. :) Mozna jste ale sledoval pisnickove porady v TV u hranic? :)

"Opravdu vás v těch bolševických školách naučili myslet a používat skvěle dedukci," Dekuji, nejen dedukci. Je ale mile, pokud opakovanym nalepkovanim a minimalni argumentaci podcenujete sve oponenty. At Vam to vydrzi. :)

Cili ted jeste treba napisete Ty Vase argumenty k veci a ne k lidem, kdyz jste se zklidnil? :)
14. 07. 2008 | 21:42

pavlik napsal(a):

Bohužel, strana která se paktuje jak s ODS tak s bolševiky a Paroubkem nemůže slavně dopadnout a bohužel skončí na smetišti dějin.
Holt českej človíček je nenasytnej BLB

...tak dlouho SZ chodí se džbánem pro vodu až....
15. 07. 2008 | 09:07

oposum napsal(a):

to přírodovědec:

Skupinu lidí (s několika jmény), "nálepkuji" tak, že z nich cítím "umírající zatuchlou ozvěnu zmršené bolševické éry". Ale "Kdo si ze čtenářů myslí, že se ho to netýká, tomu se omlouvám za ztrátu jeho času".

dozvím se, že jsem Zelený:
"na tema Vaseho pripravovaneho sjezdu se tesim"

dále:
"Vam zrejme zklamani z prilis nedokonale pretvarky predsedy a frakcniho boje v SZ pusobi takovou bolest"

nebo:
"Vas zrejme jen ucil rezim (na vojenskem gymnaziu?To snad ne.) a trpel jste a trpel.Je mi to lito,ze se jeste ted uzirate."

a jinak:
"Jevite se mi ponekud frustrovany a neschopny"

s argumenty:
"V knize Času je málo a voda stoupá líčí John C. Welsh své setkání s vačicí oposum, která prý smrdí tak, že skunk je proti ní navoněný frajer."

"Umite psat i vlastnimi slovy nebo se jen vyjadrovat ve "schematech"?"

"chapu,ze Ti (a i Vy podle reakce),kteri potrebuji sve "verici ve spravne ideje" a ne premyslejici".

Můžu si za to sám, co se dá dělat, je to "reakce v MÉM stylu".

"Vy to povazujete za JEDINE, ja NAOPAK za ZASADNI a nesmirne cenne,ze jsme se to v minulosti naucili", "Tak argumentujte", "Proboha proc takto argumentujete?"
"jenze Vy jste to prezentoval zlobne, pysne a adresne. Na vic mi to pripomina i schemata soucasnosti."

Jediné co mám potřebu opravit:
necítím ten smrad z lidí v debatě, ale z jejich příspěvků, například z tohoto:

"Snahu vtisknout minulym generacim mindrak o tom,jak podporovali zlocinny rezim se poprve "uprimne" snazili ministr skolstvi Vopenka,a pak i prezident Havel, ten jeste predtim, nez si sel koupit tu svoji lampu za dvacet tisic :) a vyfasovat Lucernu (ne Jiraskovu) k tomu. Rekl bych,ze oba to cinili dosti neuspesne,jak je i dnes videt. Lide jsou nejen pomerne otrli, ale i docela sebevedomi a kazatele radi nemaji (zejmena ne ty podrousene kazici piti vody) a vedeli sami, jak zili sve zivoty a pomerne rychle prisli na to,ze nemaji,za co se stydet."
15. 07. 2008 | 09:22

koala napsal(a):

nevidím v tomto příspěvku nic špatného, je bohužel zcela pravdivý.tak to bylo je a bude.A pan Penc kozochovatel mne nesmírně zklamal,ale peníze nesmrdí,že?
15. 07. 2008 | 10:59

prirodovedec napsal(a):

oposum: Dekuji za UCELOVE a ZKRATKOVITE citovani ublizeneho oposuma. Zda se, ze to jste se jiz naucil, at za bolsevicke ci postbolsevicke ery. Proc SEBE necitujete UPLNE a presne? Proc pisete "Skupinu lidi (s nekolika jmeny)" a ""nálepkuji" tak, že z nich cítím "umírající zatuchlou ozvěnu zmršené bolševické éry"."

Misto abyste POCTIVE citoval, co jste SAM (bez jineho nez vnitrniho nuceni) o druhych napsal a o KTERYCH, a tim jste tuto vymenu "nazoru" zahajil (napravim to za Vas):

"a ještě jeden důvod proč raději zelené než modré a rudé jsou jejich příznivci: i tady na těchto debatách když pominu úplné ignoranty všech světonázorů, jste snadno rozpoznatelní: vlk, skeptický, přírodovědec, grossling, řepa, čochtan rumcajs,... ani si neuvědomujete jak jste všichni stejní i když se hádáte, smrdí z vás nakaženost tím režimem, kdy jste zabili svá nejlepší léta a ten smrad tady dále šíříte.
Nakonec věřím, že až vymře tato generace bude líp, bohužel to už nezažiju ani já
13.07.2008 13:10:46"

A potom jste i POCTIVE mel uvest NASLEDNOST nasich prispevku (vynecham vlka a dalsi, vsimnu si nas dvou):

"oposum: Zaujalo mne uvedeni meho nicku v particce jasne rozeznatelnych 13.07.2008 13:10:46: ... Mohl byste to konkretizovat? Dekuji. Pokud za smrad a nakazenost minulym rezimem povazujete neochotu nechat se balamutit politickymi manipulatory (i temi nove na scenu prisedsimi), kteri kazi vodu a piji vino - mate pravdu. Pokud za to povazujete cynickou ochotu preferovat ne podle velkych -ismu, ideji a reci, ale podle posouzeni, kdo konkretniho volice mene poskodi - mate pravdu. Ano, mnozi budou spise preferovat citelne pitomce a opilce (i moci), kteri kazi vino a chlastaji jako duha, nez prolhane snilky. Je Vasim pravem to oznacit, jak jste to oznacil, je pravem ostatnich rozebrat skutecne motivy tzv. snilku do nite. Pokud jsem se ve Vasem seznamu ocitl proto, ze jsem Vas drive svymi obcasnymi exkurzemi do strany zelenych vydrazdil (viz me analyticke vstupy, kdyz menili Kuchtovou za Luzneho a Lisku, kdyz volili Svejnara, kdyz ridi skolstvi, aj.), potesim Vas, jiste z Vaseho seznamu nevypadnu, na tema Vaseho pripravovaneho sjezdu se tesim a hodlam se mu, pokud mi to cas dovoli, systematicky venovat, protoze je to nadherne a zlomove tema, jak jiz jsem se na par mistech zminil (u Havla i Bursika). Diky trosce inside informaci a dalsich z otevrenych zdroju nelze odolat silnemu pribehu, jak dalsi velky a slibny -ismus byl a bude v nasi kotline zprofanovan hochstaplery. A kouzelne citelne, frazovite a sablonovite texty (jeste tu manipulaci v SZ neumi, jako Ti ostatni prohnani a protreli) jako je tento od asistenta predsedy SZ zpusobi, ze nebude mozne odolat. 13.07.2008 15:12:36"

Rekl bych, ze na Vas puvodni text toto byla umirnena byt jiste "jedovata" reakce. Nicmene "nesmrdi" na rozdil od Vaseho puvodniho vstupu. Polozil jsem i dve otazky, na ktere jste "odpovedel" (strucne: zda Vam vadi neduverivost nebo inside glosovani SZ) takto:

"to přírodovědec:
neochotu nechat se balamutit politickymi manipulatory, schopnost číst mezi řádky a vnímat i to nevyslovené považuji za jediné co mohl bolševický režim naučil užitečného.
U Vás a mnoha dalších cítím, že to je přesně to co jste se nenaučili, zato cítím v prvé řadě pýchu, pak také cítím vnitřní pocit ublížení a z ní plynoucího vzteku: šel jsem volit, co jsem měl dělat když mám rodinu; škola, dějiny mdh, VUML, drobné kompromisy, "šak sem nikomu neublížil", nic jsem neřekl když se dělo támhleto, ani jsem radši nepodepsal když mi dali tohleto "dyť to každý musí pochopit, živím děti", držet hubu a krok, a navíc kdoví co jsou zač ti protestující, kdoví kdo je vlastně živí, beztak jsou to jenom laciné kecy, ať se každý stará o sebe,.... To je přesně ten smrad, který cítím, když čtu některé pravidelné přispěvatele do zdejších debat, lidí, kteří sice znají a popisují tady kapitálový trh a fondy za Kočárníka a Klause, ale pak dají jejich pohrobkům hlas, a ještě tomu říkají, že mají kritický mozek. Mají jen ohnutou páteř, z podvědomí se tlačící výčitky a neschopnost srovnat se sám se sebou.Kdo si ze čtenářů myslí, že se ho to netýká, tomu se omlouvám za ztrátu jeho času
14.07.2008 10:51:48"

Cili bylo by od Vas POCTIVE uvest i Vase vypady (napravil jsem to zatim, sice jeste neuplne, za Vas), na ktere bylo POUZE reagovano a jak jsem psal ve VASEM STYLU samozrejme s jinym obsahem. Nebo pouze Vy smite nalepkovat druhe a spekulovat o nich? Obrana: "Jak se do lesa vola, tak se z neho ozyva" neni povolena? I kdyz chapu, ze podle napr. slusneho taty neni ucinna.
15. 07. 2008 | 11:11

oposum napsal(a):

to přírodovědec:
díky za doplnění, tahle obšírná skládanka mi taky vyhovuje (snad je z ní odpověď na vaši první otázku i jasnější).
Hlavně, že už jsme si to vyjasnili: ptal jste se proč vás považuju za nakažené komunismem a zatuchlé reziduum, já vám dvakrát odpověděl.
Jako správného vědce a rétora vás místo meritu věci (který jste díky mé "zlobné prezentaci" ne vždy pochopil, a tím de facto potvrdil onu "ozvěnu" (kdo je platí?)) zaujal slovosled a forma, na základě čehož jste usoudil co jste usoudil (vnitřní frustrace ublíženého, užírajícího se, trpícího, smrdutého, atd... oposuma).
Takže se podle předpokladů asi neshodneme a pokud už tedy nemáte stejně zásadní otázku jako byla ta první, tak díky za analýzu a končím.
PS: kapitálový trh, Kočárník a pohrobci Klause v ODS, to byla reakce na volební hlas vlka; příště budu polopatičtější
15. 07. 2008 | 12:08

prirodovedec napsal(a):

oposum: Dokoncuji rekapitulaci citaci. Uplne dalsi reakce najdete:

prirodovedec: 14.07.2008 16:52:21
prirodovedec: 14.07.2008 16:52:48
oposum: 14.07.2008 17:41:02
prirodovedec: 14.07.2008 21:42:51

oposum (Vase UCELOVA selekce citaci :) vyse): 15.07.2008 09:22:51

Presne v mych ocich Vas a Vami pouzitou metodu ucelovych manipulaci tj. nejprve napadani a provokovani a nasledne vytrhavane citace ilustruje napr. Vami uvedene vyse:

Vy: "dozvím se, ...
"Jevite se mi ponekud frustrovany a neschopny""

Misto puvodniho:
"Jevite se mi ponekud frustrovany a neschopny vecne argumentace,ale zkusim to Vasim stylem,treba si pak budeme lepe rozumet."

Nepripada Vam to presprilis naivni az tak menit smysl napsaneho? Nedustojne Vas a Vasich MOZNYCH kvalit? Vzdyt citujete presne zpusobem, jako davne Rude Pravo. :) Nestydite se sam pred sebou pri svem videni sebe sama jako autority, ktera zde vstoupila s hodnocenim a skatulkovanim tech druhych?

Podrobneji: Vase odrazky 1-3 s citacemi jsem jiz okomentoval po Vasi prvni reakci na ne, to ale ignorujete a nereagujete. Skoda.

Odrazka 4 zamerne zkresluje - viz vyse.

Odrazka 5 reaguje na Vasi zalibu v pohravani si se sluvkem smrad a na Vas (ne)prozretelne zvoleny nick. To oznacujete za muj argument? Ja ne. Vzdyt to je jen prirozena reakce na Vasi zalibu ve smradu. :)

Odrazky 6-8 jsou citovany Vami docela verne, nejde ovsem o argumenty, jak jste to posunul, ale o nazory. Argumenty jsem chtel a cekal k prispevku 13.07.2008 15:12:36 (co Vam na nas vadi: nase neochota verit Bursikovi a spol. kvuli rozporu mezi proklamacemi a ciny nebo glosovani a analyzy deni v SZ?).

K mnou vyslovenym (Vami jen citovanym) nazorum (strucne: "umite vice nez schemata, vadi Vam premyslejici, vadi Vam VAS styl od jineho") jste se primo nevyjadril, jen neprimo Vam vyhovujicim vyberem citaci a jejich dosti ucelovym sestrihanim. Nicmene presto ocenuji Vas uprimny povzdech:

"Můžu si za to sám, co se dá dělat, je to "reakce v MÉM stylu"." Doufam jen, ze je to i VASE pochopeni pochybnosti VASEHO (snad jiz drivejsiho) stylu. Jsem rad, ze jsem Vas presvedcil.

Rad Vam na oplatku dekuji za odkaz na vynikajici www stranku venovanou L.Lisovi (i ta je sice ponekud selektivni - viz nazor imhotepa, i kdyz nejsem tak vyhraneny jako on - zaslouzila by si totiz uvedeni i puvodniho Hubalkova projevu, ten si ale lze pro uplnost dohledat jinde).

Nicmene dle zaveru Vaseho vstupu soudim, ze jeste jste se sve minule zateze jeste zcela nezbavil, viz Vase setrvavajici zaliba ve smradu:

"Jediné co mám potřebu opravit:
necítím ten smrad z lidí v debatě, ale z jejich příspěvků, například z tohoto:"
viz 15.07.2008 09:22:51

Jste tedy schopen se k obsahu posledniho odstavce o snaze vtisknout minulym generacim mindrak vyjadrit? Ja chapu, ze se Vam to nemusi libit a ze Vas cizi nazor opet irituje, ale pomuze Vam opravdu nalepkovani? Misto zaujeti postoje?

Takze jsem uvedl dost k cemu by bylo zajimave argumentovat vlastnimi slovy a myslenkami a ne jen pocitove nalepkovat a selektivne citovat. Zvladnete to?
Tesim se na pokracujici zlepseni kvality nasi vymeny nazoru (ze by i argumentu?).
15. 07. 2008 | 12:19

Otazka napsal(a):

Vazeny pane Penci, jste strana lumpu a podvodniku. Pred volbama jste meli jako jedno z hlavnich temat, prosazovani prime demokracie. Naopak o zrizovani zakladny USA jste nejak zapomeli zminit.
Reci jsou reci, ale podle skutku budou vas soudit volici. Nikoliv podle nejakych sjezdu a dalsich lzivych predvolebnich kamuflazich.
Zde si kazdy muze verifikovat , jak jste hlasovali ve veci referenda v PS loni na podzim:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy...
I ten Hovorka z KDU CSL a Hornikova z ODS byli pro. Zeleni jako jedina parlamentni strana byli jednotne zcela vsichni proti, tedy zdrzeli se hlasovani....

"Pravda je lez, laska je nenavist a valka je mir"
Ministerstvo pravdy v romanu "1984"
15. 07. 2008 | 12:41

prirodovedec napsal(a):

oposum: Reakce na Vas POSLEDNI vstup: "díky za doplnění, tahle obšírná skládanka mi taky vyhovuje" OK, kazdy si muze udelat nazor sam.

"(snad je z ní odpověď na vaši první otázku i jasnější)." Jste tajuplny jako hrad v Karpatech. :) Muzete se vyjadrit jak pisete polopaticky (podle mne SAM a vlastnimi slovy a ne timto naznakem?)? Co nazyvate prvni otazkou (zda totez co ja) a uvest odpoved? Pouhe naznaky v kontrastu s Vami drive pouzitou formou verbalniho ohnostroje pusobi podivne.

"Hlavně, že už jsme si to vyjasnili: ptal jste se proč vás považuju za nakažené komunismem a zatuchlé reziduum, já vám dvakrát odpověděl." Ja se ale neptal PROC, ale ZDA: a) kvuli nasi nevire v kazatele vody pijici vino, b) kvuli glosovani SZ. Presne viz vyse. Na to jste ale neodpovedel. Muzete se prosim tedy SAM citovat, kde jste 2x odpovedel na PROC? Dekuji.

"Jako správného vědce a rétora"

Dekuji. :)

"vás místo meritu věci"

Co je to dle Vas.

"(který jste díky mé "zlobné prezentaci" ne vždy pochopil,"

Prosim konkretne.

"a tím de facto potvrdil onu "ozvěnu" (kdo je platí?))"

Kde jsem napsal dotaz, kdo Vas plati?

"zaujal slovosled a forma, na základě čehož jste usoudil co jste usoudil (vnitřní frustrace ublíženého, užírajícího se, trpícího, smrdutého, atd... oposuma)."

Forma mne zaujala. Na VASI formu jsem reagoval VASI formou. :) Viz i Vase zavorka.
Vidim, ze Vas potesila stejne, jako ty druhe Vase pocatecni vstupy.

"Takže se podle předpokladů asi neshodneme a pokud už tedy nemáte stejně zásadní otázku jako byla ta první, tak díky za analýzu a končím."

Mate ale jeste prostor reagovat na moje nazory i svymi nazory a ne uhybnymi glosami, expresivni formou s vasim oblibenym slovem, selektivnimi a vhodne razenymi citacemi nebo zpetnou interpretaci toho, co jste napsal a myslel. Zvazte to.

"reakce na volební hlas vlka; příště budu polopatičtější
selektivnimi citacemi" Ano, bude vhodnejsi dat si pozor a psat soustredene uz pri uvodnich vstupech a na urovni techto blogu, nejen chrlit sve pocity. Doporucuji obsirnost (vlastni zkusenost), pokud chcete byt spravne pochopen.
15. 07. 2008 | 13:02

LEVAK napsal(a):

Mohl by mi někdo důvěrně prozrdit co z volebního programu strany zelených je ještě platné? Jakse říká všechno prodali za mísu šošovice za místa u moci!
19. 07. 2008 | 21:33

Petr Schnepp napsal(a):

Pane Penci,

tohle je opravdu "zajímavé" a "nestranné" vyjádření. Spíše mi přijde, že zpíváte píseň toho, jehož chleba, respektive zbytky od stolu, dostáváte.

Nejsem členem Zelených, ani sympatizant strany jako takové, ale jelikož mi jsou sympatičtí někteří reprezentanti strany, jako pan Rabas, tak jsem v posledních volbách preferenčně zástupce Zelených podpořil. Jedním z důvodů byl nový vítr do plachet, a tak trochu jiná politika.

Nyní, když vidím, že Vaše jiná politika je v mnohém i pod úrovní jiné politické strany, už Zelené nepodpořím.
24. 07. 2008 | 16:06

Vladimír napsal(a):

To:SZ Hradec Králové
Vážení,nikdy jsem nepochopil,jak jste mohli zvolit za svého předsedu celoživotního nemakačenka,stejně tak i nechápu,jak si ho vzal pan Bursík jako spolupracovníka, jak mu může prospět.Bohužel,já i moje rodina dala hlas SZ.Dnes toho hluboce litujeme,neboť kam se poděl její program.Pokud bude předsedou ať pan Bursík (radar,kníže Schwarzenberg,jaderná energetika atd.),nebo paní Kuchtová (MS 2009,Kateřina Neumannová),pak si můžete být jisti,že jste o našich 9 rodinných hlasů přišli.
29. 08. 2008 | 16:16

And napsal(a):

Vždyť je to stejně jedno. V parlamentu stejně končí a až se jim opět podařícvrátit se do sněmovny, tak to jistě budou úplně jiní lidé
09. 08. 2009 | 19:26

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
05. 03. 2010 | 02:45

Pepa Nos napsal(a):

Máš to ňáký starý, Stando.
23. 03. 2010 | 08:42

us online casinos napsal(a):

You're exactly correct with this blog post
03. 10. 2011 | 22:02

Snow Joe SJ620 napsal(a):

Awesome piece of writing!
27. 10. 2011 | 00:35

طراحی سی دی مولتی مدیا napsal(a):

This might be this blog's best blog on the web!
14. 11. 2011 | 01:55

free proxy napsal(a):

This post could not be more right...
21. 11. 2011 | 00:36

vegan recipes napsal(a):

Might be your greatest blog post online!
28. 11. 2011 | 12:38

PURCHASE HYDROCODONE napsal(a):

That is very educational post!
01. 12. 2011 | 13:09

gpt napsal(a):

I don't disagree with this writing!!!
04. 12. 2011 | 05:22

e-cigarette napsal(a):

I am in accordance completely..
14. 12. 2011 | 22:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy