Cenzura internetu je tady

29. 09. 2009 | 14:15
Přečteno 6671 krát
Dnes poskytovatel webhostingu u stránky www.svazky.cz podlehl nátlaku inspektora Úřadu na ochranu osobních údajů Ing. Miloše Šnytra a zastavil provoz vyhledávání v databázi EZO (cca 770 tis. jmen osob,o které měla StB z jakýchkoliv důvodů zájem).
Připravujeme vše proto, aby databáze dále fungovala. V případě, že nám chcete jakkoliv v našem snažení pomoci, prosím udělejte to a kontaktujte nás buďto na emailu stanislavpenc@volny.cz nebo na tel: 605/701081
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Imhotep napsal(a):

Pane Penci, proč cenzurujete tu listinu?
29. 09. 2009 | 14:31

Holubář napsal(a):

Imhotem:
Jóóó´.... Ten se vám poved!
29. 09. 2009 | 14:36

Matyáš napsal(a):

Standa Penc má naprostou pravdu!!!Blíží se pomalu Orwellovská doba,kdy všechno zase bude muset někdo schválit.Ať už kdejaká úřednická muňka nebo někdo obdobný z Bruselu.Ale Češi si za to můžou v podstatě sami.Pojem "svoboda" vnímají jako nějakou kuriozitu a když se o nis skutečně jedná,sedí doma a masturbují nad Haló novinami....
29. 09. 2009 | 14:57

xyz.xx napsal(a):

Mimochodem, podobne udaje je mozne, nebo bylo mozne do nedavna dohledat na internetu na strankach MVCR nebo na strankach toho uradu vysetrovani minulosti nebo jak se to jmenuje.

Pro statni organy asi zakon na ochranu osobnich udaju neplati, zatimco na soukrome osoby a firmy se zakony vztahuji podle toho jak se ouradum hodi.

Nebo je to tak ze ochrana osobnich udaju se na stbacke seznamy proste nevztahuje a z povahy veci ani nemuze vztahovat a pan Snytr to proste zkusil a uspel, protoze se poskytovatel podelal pri prvnim zaharaseni paragrafy ?
29. 09. 2009 | 15:21

Tomáš napsal(a):

Milý pane Penci,
Váš projekt je obdivuhodný, sám jsem díky němu našel řadu odkazů na svazky, které mi umožní pokračovat v mém bádání. Současnou akci proti Vám tak chápu jako útok tzv. Ústavu na studium totalitních režimů. Doufám, že budete pokračovat.
Srdečně, Tomáš
29. 09. 2009 | 15:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Kdo po tom touží ten má normální možnosti jak se dopátrat kýžených informací. Jen si tak říkám - kdo toho nemá ani po 20 letech dost asi není až tak úplně v pořádku. Ostatně alespoň rozlišujte kdo byl sledovaný a kdo spolupracoval s tajnou službou bývalého ČSSR. Ušetříte tím spoustu nevraživosti ve společnosti.
29. 09. 2009 | 15:55

Whistler napsal(a):

Mně není jasné, jak může někdo napsat takový blábol. Není tam zdůvodnění, není tam ani slovo o tom, že se k tomu ten člověk měl vyjádřit, jenom výhružka. Takhle si práci úřadu nepředstavuju.
29. 09. 2009 | 16:00

p.r.s. napsal(a):

Na události z roku 1948 se přestalo reagovat po půl století. Za jak dlouho se přestane reagovat na události z roku 1989? Třicetiletí a mladší se dávným rokům jen smějí. Chartisti narychlo Chartu 77 zrušili, aby se v tom nikdo nešťoural. Dědkové a báby jako Penc kulový pro lidi ve svobodě dělají. Jen se stále snaží rozhádat společnost.
29. 09. 2009 | 16:00

MG napsal(a):

1. Pokud se nějakému úřadu nelíbí obsah určitých stránek, nedá se to nazvat "cenzurou internetu". Možná ale jenom moc čtete Blesk a líbí se Vám zavádějící titulky.

2. Stačí hostovat v zemi s odlišným právním systémem, třeba v USA, tam bude pro úřady mnohem těžší zasáhnout.
29. 09. 2009 | 16:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem příspěvek obsahující urážky ("čuně, zmetek"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 09. 2009 | 20:54

Imhotep napsal(a):

Mno, pane Stejskale, máte tentokrát jistě pravdu. Musím se ale přiznat, že při čtení výplodů pana Pence mi ta slova též jaksi myslí samovolně táhnout a mírniti svoji povahu vznětlivou musím.
29. 09. 2009 | 21:39

tupec napsal(a):

Začernění poskytovatele v dopise je sice hezký, ale nalézt jej na http://www.nic.cz (hledat svazky.cz) je otázka pár vteřin. A výsledek je: ČESKÝ WEBHOSTING s.r.o.
29. 09. 2009 | 21:41

Eliška II napsal(a):

pane Penci, věděla jsem o tom, že jsem v seznamu, ale nevěnovala jsem tomu žádnou pozornost. Ostatně proč, neměla jsem a nemám zájem se nikam dovolávat a někomu se svěřovat. Ale možná jsou lidé, kteří z tohoto seznamu budou chtít těžit a budou se na něj odvolávat, ostatně, je to jejich volba. Přeji Vám, aby to byli lidé se skutečným kreditem nejen bezúhonnosti, ale také s čistým svědomím!
29. 09. 2009 | 21:54

David napsal(a):

Úředník vyhnal 'Pencovy seznamy' StB z webu

29. září 2009 19:41

PRAHA - Bývalý disident Stanislav Penc zveřejnil v červenci na webu rozsáhlou počítačovou databázi, kterou si před listopadem 1989 vedla StB. Obsahovala údaje o statisících lidí, o které se zajímala StB – a to z jakéhokoli důvodu. Nyní z internetu zmizela, tedy alespoň na čas.

Postaral se o to inspektor Úřadu pro ochranu osobních údajů Miloš Šnytr. Ten přitom ale vůbec neřešil věc s Pencem, ale obrátil se na provozovatele serveru, na kterém databáze běžela. V dopise mu sdělil, že porušuje zákon a hrozí mu desetimilionová pokuta. Provozovatel radši databázi v pondělí odpojil.

Podle Pence jde o omezování svobody internetu a kritizuje úřad za to, že se "výhrůžkou provozovateli serveru" pokoutně vyhnul správnímu řízení a znemožnil, aby věc přezkoumal soud. "Vůbec jsem nedostal šanci svůj postup obhájit. O porušení zákona v žádném případě nejde. Provozovatele serveru chápu, samotné věci nerozumí a nejde mu o ni – jde mu o jeho podnikání," namítá Penc.

Inspektor Šnytr se ohání zákonem o ochraně osobních údajů: "Pro mě je směrodatné, že tam jsou zveřejněny osobní informace lidí, kteří k tomu nedali souhlas." Zároveň dodává, že ze "zákona má odpovědnost provozovatel serveru" a on "nemůže půl roku zbytečně šetřit," kdo za zveřejněním databáze stojí. Na námitku, že Penc se ke zveřejnění databáze dávno přihlásil, namítá: "On se mi k tomu teď přizná a pak mi pošle námitky s tím ,já to nedělám‘."

Podle Pence ale Šnytr chyboval, když nevzal v potaz archivní zákon. Ten totiž umožňuje zveřejnění archiválií, které před rokem 1990 zpracovala StB, i bez souhlasu osob, o kterých se v nich píše. A odborníci dávají za pravdu Pencovi. "Archivní zákon má přednost před zákonem o ochraně osobních údajů. Zvláštní zákony mají přednost před obecnými. V tomto ohledu má pravdu pan Penc," tvrdí šéf Archivní správy ministerstva vnitra Vácslav Babička.

Databáze bude podle Pence zase fungovat "během dvou dnů". Rozhodl se totiž sám provozovat vlastní server: "Pan Šnytr mi pak zřejmě pošle dopis, ve kterém mě upozorní, že porušuji zákon. Databázi nestáhnu a počkám, až o mně jeho úřad rozhodne ve správním řízení." Jinou možností je převést databázi na zahraniční server, to ale Penc nechce.

Rozhovor s inspektorem Úřadu pro ochranu osobních údajů Milošem Šnytrem najdete zítra dopoledne na http://www.lidovky.cz

Václav Drchal
Lidové noviny

Související články

Pencovy seznamy obsahují i informace o porevolučních agentech

Premiéra Fischera podle Pencových svazků prověřovala Stb

Databáze StB na webu: Žáček vrací Pencovi úder a otevírá archivy

Zveřejnění seznamů StB zdržel velký nápor návštěvníků stránek

--------------

Pane Penci,

děkuji Vám za to, co v této věci děláte. Držím Vám palce.
29. 09. 2009 | 21:58

ObčanBrychta napsal(a):

Mno jestli chcete udělat nějakou petici, rád se tam podepíšu.
Postup tohu úřadečku je zcela jistě podle zákona - problém ovšem bude výklad. Nakonec nám to nedávno ukázali sami pos- lanci.
Držím palec a nenechte se odradit.
29. 09. 2009 | 22:48

Milan napsal(a):

Pane Penci, děkuji Vám za Vaši práci a držím Vám palce, ať vyhrajete.
29. 09. 2009 | 23:18

znalec napsal(a):

Těm právním věcem tolik nerozumím, ale proč by měl stát chránit ty, kteří se podepsali?
Taky jsem v seznamu a ještě jsem se - z lenosti- nedopátral k podrobnostem. Tuším proč! Pokud někdo podepíše ze slabosti- dá se to pochopit, i odpustit. Pokud někdo podepíše z prospěchu, taky se to dá pochopit, ale nezaslouží si mou úctu. Pokud se někdo tvářil jako můj přítel a přitom mi tajně škodil - kdo má právo mi to zatajit?
29. 09. 2009 | 23:26

Ládik napsal(a):

Dobrý den,
protože můj text byl smazán, napíšu to slušněji:
ještě předevčírem jsem v seznamech lustroval jednoho soudruha. Byl tam, ten soudruh.
Díky.
30. 09. 2009 | 07:39

krok napsal(a):

ad ládík: a dozvěděl ses z těch seznamů, zda ten "soudruh" byl pronásledovaný nebo spolupracující?..nedověděl, že?..ale Tobě stačí, že ten "soudruh" je v seznamech a tak musí být zákonitě lump..typicky "pencovské" myšlení:-))
30. 09. 2009 | 09:20

Ládik napsal(a):

krok:
Toho soudruha znám desítky let, vím, co dělal, co říkal a jak se choval. Jen jsem se potřeboval ujistit, že je správně mezi svými. Nic víc. Že je to lump, není zásluhou seznamů, ale zásluhou jeho samotného.
Vás neznám, ale na 3 řádcích jste se projevil. Dopamin zafungoval. Díky, pane doktore.
30. 09. 2009 | 11:00

Jan Urban napsal(a):

Milý a vážený Stando Penci,

úřednická namyšlenost musí býti lámána. Je to nekonečný souboj a to, co děláš, je obdivuhodné. Nenech se otrávit a vydrž. Držíme place

Honza Urban
30. 09. 2009 | 11:02

krok napsal(a):

ad Ládík: poze jsem se ptal, zda Vám seznamy prozradily spolupráci či zájmy StB onoho "soudruha"..nekomentoval jsem Vaše znalosti:-))..pokud znám někoho jakop lumpa, tak k tomu nepotřebuji "seznamy"..vy ano?:-))..a k Dopaminu jen malou otázku..víte vůbec co to je?..než něco plácnete, tak si o tom alespoň něco přečtěte, ať nevypadáte jako člověk s dvouciferným IQ:-))
30. 09. 2009 | 12:29

*o* napsal(a):

Stando, při zpracovávání oněch svazků budeš postupovat "cibulkovskou" cestou?..nejdřív kontrola a výmaz rodinných příslušníků a kamarádů?
30. 09. 2009 | 12:34

Ládik napsal(a):

krok:
stačí i jednociferné.
30. 09. 2009 | 13:31

krok napsal(a):

:-) že bys byl můj soused?..ten je taky Ládík a jeho IQ je opravdu jednociferné:-))
30. 09. 2009 | 19:05

Josef K. napsal(a):

ČR nemá demokratický systém, takže bych nebyl překvapen. Panuje zde řízená demokracie
na český způsob podporovaná touž vrstvou jako kdysi. Tlak na odchod z EU sílí, naopak ruské investice se zvyšují...Ostatně jedna návštěva restaurace U Holubů a člověk byl doma: české elity v obětí s ruskou mafií pracující ve prospěch FSB a RF. Pouze si jsou čeští kolaboranti tak jistí, že už to nemíní skrývat.
30. 09. 2009 | 23:27

Vysedlina pathologická napsal(a):

I když jsou informace k sehnání i jinak, bylo by dobré tyto seznamy znovu zveřejnit.
Stále totiž udivuje schopnost přetvářky práskačských zpřátelených fízlů - "kamarádů", a zjištěním jmen těch ze svého okolí, kteří udávali, je možné tyto studovat - z preventivních důvodů. Poškození morálky společnosti z dob komunismu je specifické a obrovského rozsahu. A zatím není vůbec konec. To se promítá např. do politiky.
01. 10. 2009 | 16:45

PETR VELIKÝ napsal(a):

GRATULUJI, patříte jeden z mála statečných lidí v našem národě !!
I když Vás osobně neznám, Vážím si lidí Vašeho charakteru.

Přeji Vám mnoho spokojenosti a zdraví !!!
A děkuji za sebe
Petr
28. 10. 2009 | 10:08

Jurai napsal(a):

Pane Penci, u takovýchto "témat" je třeba mít kromě hlavního v záloze aspoň dva servery. Jeden např. v usa a jeden legislativně ještě dále. třeba by taky pomohl některý emigrant. Nečekejte až se některý ozve, kterého ani neznáte. Oslovte raději ty, kterým věříte sám. Ono totiž, když budou Vaše svazky běžně na internetu dostupné, tak časem zlomí hůl i český úřad.
02. 11. 2009 | 18:14

rolex watches napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 17:13

Pazdera napsal(a):

Proboha,proč ty stránky nejedou,už zase tam sedí nějaký komunista nebo eStébák a cenzuruje vše ??????? Lidi,
už je to tady zase, zase se Ti zmrdi začínají do všeho srát !
26. 11. 2009 | 22:00

Jado napsal(a):

Jak to že mi nefunguje http://www.svazky.cz - je ten server přetížený, nebo něco dělám špatně? Díky.
17. 12. 2009 | 16:58

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 06:16

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:21

replica watches napsal(a):

Jenže dnes už i každý malý volič ví, že po volbách zvony utichnou, spočítají se hlasy, udělá se povolební kšeft a jediným zvukem, vycházejícím od volajícího na poušti bude pouze šustění ministerské sutany.
09. 04. 2010 | 05:24

replica watches napsal(a):

Jenže dnes už i každý malý volič ví, že po volbách zvony utichnou, spočítají se hlasy, udělá se povolební kšeft a jediným zvukem, vycházejícím od volajícího na poušti bude pouze šustění ministerské sutany.
09. 04. 2010 | 05:24

Breitling watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 09:15

Breitling watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 09:16

Ota Veverka napsal(a):

Milý Stando. Držím ti všechny palce. Sice zdaleka, ale snad to pomůže. Jestli mohu pomoct i jinak, nevím. Případně dej vědět. Ota
12. 05. 2010 | 18:39

RobinsonSUE napsal(a):

The <a href="http://lowest-rate-loans.co...">credit loans</a> suppose to be useful for people, which want to start their business. By the way, it's easy to receive a short term loan.
24. 06. 2010 | 07:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy