Ať žije Michal ŠEPS!

17. 05. 2011 | 12:52
Přečteno 4197 krát
Nepovyšuji se, ale prostě nesleduji TV seriály, které jsou určeny dospívající mládeži a když se již na ně dívám, často skrývám hlavu v dlaních, protože nemohu vydržet trapnost některých momentů.

Přesto jsem se nyní stal v posledních kolech divákem pořadu „Superstar“, a to díky Michalu Šepsovi. TV nám zde dokonale ukazuje jak masovost, schematičnost a dogma naší společnosti stojí proti originalitě a jedinečnosti osobnosti, jak ji tlačí ke svým život umrtvujícím normám a pohledům.

Proboha, proč by měl například být zván spisovatelem jen ten, kdo dovede napsat crazy komedii, tragický román, psychologické drama, detektivku či scénář k filmu? Kdo by toto dovedl, nebyl by pak ničím, než průměrným průměrem všech žánrů, nebyl by neopakovatelným Dostojevským ani Švandrlíkem, Balzakem ani Chestertonem. A co třeba doktor, ten by měl být dobrým gynekologem, kardiologem i chirurgem?

Pořad „Superstar“ (nejen příšerný, ale dokonce zavádějící název) nám ukazuje, jaké násilí se děje na opravdové osobnosti, zde representované Michalem Šepsem, když je nucena se vtěsnat do násilně vyžadované všestrannosti a průměrnosti a tím potlačit sama sebe.

Paralela s nedávným ideálem a stylem komunistické výchovy, je pro mne neodbytná. Proto volám: Ať žije Michal ŠEPS – ať žije v něm jeho originalita, ať si ji ubrání proti mašinerii podobných schematických pořadů, ať se jim nepřizpůsobuje, ať zůstane svůj. Michale, kašli jim na jejich ABBU, zazpívej nám své reggae na rozloučenou a jdi!

Ivan Pavlíček

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pobo napsal(a):

A kdo to je???
17. 05. 2011 | 13:09

Pobo napsal(a):

"Pořad „Superstar“ ...
Paralela s nedávným ideálem a stylem komunistické výchovy, je pro mne neodbytná."

Tak to už vůbec nechápu.

Vždyť SS.cz je jen dalším druhem z řad (přiblblých a nudných) reality show jako: BB, Vyhulení, Pošta pro tebe, Hodina pravdy atd, atd ... (byl by to asi hodně dlouhý výčet).
Jsou to vesměs tupé pořady, ale když si pro ně komerční televize najde diváky, tak je mi to jedno, je to věc té televize, ne moje.
17. 05. 2011 | 13:17

Michal Macek napsal(a):

to je pravda - a proto to michal Seps vyhraje (teda pokud se jeho fanouskum podari zdolat armadu 10letych fanynek "justinbiebrovskeho" hurycha nebo jaxe ten chlapec jmenuje....
17. 05. 2011 | 13:27

Michal Macek napsal(a):

pobo

tak bacha hodina pravdy je uzasny porad :D takovy mix patosu a trapnosti se jen tak nevidi :)
17. 05. 2011 | 13:28

xyz napsal(a):

Pane Pavlíčku - kdyby tam Váš Šeps nechtěl být tak tam nebude. Ale on tam chce být. A Vy se mu divíte? Zřejmně jste již asi velmi stár a závistivý, když mladému jinochovi Šepsovi nedopřejete zástupy fanynek, peníze a právo na to, aby svůj čas strávil jak on sám uzná za vhodné.
17. 05. 2011 | 13:32

Rumcajs napsal(a):

Přátelé si ťukají na čelo, ale já to občas sleduju.

Jednak si myslím pane Pavlíčku, že se jedná o soutěž, která má nějaká pravidla a ty je nutno ctít a za druhé mě ten chlapec taky poměrně nudí.100* stejně zazpívaná (A ještě k tomu blbě) originalita se přeci jenom stává trapnou a nudnou.
17. 05. 2011 | 13:58

Silvie napsal(a):

Tyhle přiblblé soutěže jdou mimo mě, stačilo když jsem zahlédla pár pubertálních hysterek, jak pláčou a omdlévají. A to nezpívala žádná star světového renomé, nýbrž pořádně falešně jakýsi obtloustlý chlapec s škvírkami místo očí.

A po otravné Superstar nasadí Nova další prudu - Talentmanii. To ještě nepochopili, že lidi už tohle vůbec nezajímá? Pro jakou věkovou skupinu tyhle pořady vlastně jsou? Normální náctileté, kteří nemají IQ šumící trávy, jako uvedené puberťačky, televize vůbec nebere. Dcera tráví s kamarády večery u počítače nebo u mobilu.
17. 05. 2011 | 14:40

Liba napsal(a):

Nothing is more rare in any man than an act of his own.

R. W. Emerson
17. 05. 2011 | 14:47

neo napsal(a):

Silvie:

vzpomeňte si jak jste líbala v pokojíku plakáty svých idolů :)

Kdyby to nemělo sledovanost, asi by tv do něčeho takového neinvestovala. Naštěstí nás nikdo nenutí to sledovat, programů a jiné zábavy je dnes více než dost.
17. 05. 2011 | 14:52

Dočekal napsal(a):

TV pořady (a bohužel nejen na soukromých televizních kanálech, ale také na Veřejnoprávní páně Janečkově "Rudý palcát" ČT) jsou cíleny převážně na takzvané konzumenty. Konzumenty čehokoliv, tedy i přiblblé a uřvané "zábavy."

Pro mne osobně jsou mnohem zajímavější vědomostní soutěže a z nich pak zvláště pořad ČT 1 s názvem AZ-kviz.
Pro mne je to vítaná příležitost k protočení mozkových závitů. To, že jsou právě v této vědomostní soutěži úspěšní v převážné míře právě ti tolik posmívaní geronti, není jistě jen pouhá náhoda.

Našim mladým lidem je přitom už ve školách vtloukáno do hlav, že memorování jako takové je spíše škodlivé. V době, kdy se prakticky všechny informace dají vyhledat na netu, není přece zapotřebí cokoliv znát nazpaměť.
A tak se také nezřídka stává, že naši mladí neumí zpaměti ani malou násobilku. Ono také není žádným tajemstvím, že bez kalkulačky si ti juveniové neumí ani spočítat drobné, které jim vrací prodavačka v kiosku, kde si kupují cigarety.

Také proto se snažím své vnuky učit "postaru." Zatím se mi to naštěstí daří.
17. 05. 2011 | 15:22

Silvie napsal(a):

Neo,

nemůžu si na nic takového vzpomenout, protože jsem nikdy!!! žádné idoly (a už vůbec ne popové) neměla a nechápala jsem, jak někdo může propadnout hysterii z nějakého zpěváčka. Nejsem prostě stádní typ.Totéž platí pro plakáty - božský Kája mi na zdi fakt nevisel. Kamarádka měla Karlušou vytapetováno,což mě dohánělo při každé návštěvě k slzám...
Díky bohu, moje dcera je taky normální ,a když viděla ty pubertální blbky (stejně staré jako ona), tak se jim jenom nevěřícně smála. Já být jejich rodiči, dám hysterkám pár facek, páč dělají ostudu,nebo je vezmu k psychiatrovi.

Co se sledovanosti týká, tu to má ubohou. Už jen vzhledem k tomu, že prý měl větší i šílený Donutil. Obávám se vyslovit, co to vypovídá o českém divákovi.

Díky děsivé programové skladbě českých televizí se mi podařilo za dlouhých večerů učíst pár hodně dobrých knížek. Vřele doporučuju.
17. 05. 2011 | 15:23

neo napsal(a):

Silvie:

Donutil je klasika, ten s přehledem ve sledovanosti vede.
17. 05. 2011 | 15:41

neo napsal(a):

Dočekal:

souhlas. AZ kvíz je jeden z nejlepších pořadů, škoda, že televize ve velkém zrušily soutěžní pořady.Zbyl taxík a AZ. Riskuj, Milionář... to chybí.

Proto vítám nově Vysokou hru.
17. 05. 2011 | 15:48

Silvie napsal(a):

Neo,

Donutil byl!!! kdysi dobrý herec, dnes je to trapný kašpar...
A znalostní kvízy nesnáším - televize tím jenom zaplácne levně spoustu času. Já se hodně často dívám na satelit, české pořady jsou strašné. Tenhle rok je snad nejstrašnější, jaký pamatuju, horší programy nejsou ani o prázdninách. A za tohle mám platit TV poplatky.
17. 05. 2011 | 15:53

ld napsal(a):

Já zase nechápu lidi, kteří se na tyto estrádní tuposti dívají.
Když se blíží sobotní večer, je mi jasné, že nemusím televizi vůbec zapínat. Vysype se z ní jen taková poklesloslost a dekadence stěží pochopitelná.
Neo,

vy jste líbal na plakátu Víťu Vávru? :-)
17. 05. 2011 | 15:56

Pobo napsal(a):

Neo, Dočekal:

Z vědomostních realityshow jsem měl nejradši Risk (později Riskuj, nebo naopak, už nevím), i když AZ-kvíz (dříve se to tuším jmenovalo Ypsilonka) taky není špatný.
Ale milonář, či ta Vysoká hra (jednou jsem krátce zahlédl), jsou takové utahané - málo otázek a příliš blbého tlachání kolem.
17. 05. 2011 | 15:57

Anastazie Králová napsal(a):

Mě je na zvracení z reprezentantů slovenské části poroty.Proboha,já myslela,že P.Hábera je "slušný chlapec"-sice absolutně nudný,ale slušný.Jak může takový člověk říci citlivému Ševčíkovi,zda je vůbec kluk_Když zpíval píseń na rozloučenou,šel mi mráz po zádech.A co teprve "Rytmus"/já bych mu dala PŘEZDÍVKU "PRASE" ZA JEHO PROJEV.mIMOCHOPDEM-NEJSEM FANYNKA,JE MI 58 LET A VÍCE NEŽ VÝKONY SOUTĚŽÍCÍCH SLEDUJI VÝKONY POROTY.jEŠTĚ ŽE TU MÁME LASKAVÝ HUMOR gÁBINY oSVALDOVÉ.
17. 05. 2011 | 18:00

Petr Havelka napsal(a):

Když tak psujete TV, zítra se podívejte na ČT2 je tam nádherné solo jednoho herce: Eliška Balzerová Můj báječný rozvod

http://tvprogram.centrum.cz/action/48/63/showdetail/?id=6449656

A pokud mi nevěříte tady je ochutnávka

https://www.youtube.com/watch?v=Wexms-MIONk
17. 05. 2011 | 18:06

ZAM napsal(a):

xyz:
"kdyby tam Váš Šeps nechtěl být tak tam nebude." Už nechce, bohužel musí.
17. 05. 2011 | 21:06

Divobyj napsal(a):

Tenhle pořad je převážně pro mladé,konzumující pop-music.Jasně že se raději podívám na nějaký dokument o přírodě,historii,nebo o nejnovějších úspěších vědy.Proč bych se ale měl stydět za to,že se občas mrknu na to,jak se mladí snaží vyrovnat třeba takovému Karlu Gottovi?Pokud jde o Šebse.Ze začátku zpíval různé písně po svém.Bylo to originální a zábavné.Teď naposledy se však začal pokoušet NORMÁLNĚ zpívat tak,jako ostatní finalisté.To bylo strašné.Doufám,že mu někdo poradí,že tudy pro něj opravdu cesta nevede.Nakonec k porotě.Jsou v ní dva opravdoví odborníci,Osvaldová a Habera a "křoví".Zeťová se jako křoví chová.Rytmus nikoliv.Svými neustálými útoky na Šebse jej vlastně psychicky terorizuje.Z tohoto důvodu by měli Rytmuse okamžitě vyhodit. Mějte se.
17. 05. 2011 | 21:39

vasja napsal(a):

Ale ten Šebs je pro srandu.
Uplně stejně, jako kdyby černoch z Jamajky přijel do sklípku na Moravě, natáh bílé gatě a vyšívanou košulu, černý holínky a klobouk s pérem a sputil Hej galánečko...
18. 05. 2011 | 06:50

Jip napsal(a):

super star jsem nesledovala často, letos mě baví raper a celkově porota a atmosféra, Leoš je se slovenkou OK, nerejou do sebe jako s blondatou Adelou, ale musím říci, a ohradit se proti odsuzujícím kritizujícím komentářum. To co předvádí mladí mládí je hukot. Představte si, zpívat naživo před tolika lidmi, před světly, kamerami třeba poprvé v životě. Naživo. Bez playbeku. I vetka (Bartošová) to letos zvládla pouze playbekově, Gott zvíval loni také na playbek, většina megastar- vondráčkováaj. zpívají při různých vystoupeních v tv také na playback! Kromě toho tito mladí lidé už umí zpívat. Většina zde diskutujících by ani zpoloviny nezaźpívala podobně doma v koupelně.
Jinak se mi tyhle soutěže nelíbí, po interpretech chtějí někdy tak náročné skladby,které jsou mimo jejich rozsah,a autory, které jim bez !hudebního vedení!, které tam nemají, mohou akorát zkazit hlas.
18. 05. 2011 | 11:56

ZAM napsal(a):

Základní smysl této soutěže je získat a dotvořit nový lidský materiál pro producenty pop music. Hudební vydavatelství tohoto žánru jsou tradičně schopná vydávat alba ve vysokých nákladech s vysokým ziskem. S rozvojem internetu a nabídky levných diginahrávek singlů tradiční producenti ztrácejí půdu pod nohami. Megasoutěže typu Supestar mají pomoci neodvratný pád velkých producentů alespoň oddálit, když už nelze zastavit.
18. 05. 2011 | 13:55

scientist napsal(a):

"...když je nucena se vtěsnat do násilně vyžadované všestrannosti a průměrnosti a tím potlačit sama sebe."

-Šeps tušil, do čeho jde, soutěže se účastnit nemusel
-Šepse nikdo nebije, jaké násilí se děje účastníkům soutěže?
-Šepsovi byla touto soutěží dána i možnost se předvést - tj. nikoliv pouze potlačit sebe sama
-Šeps může této pózy distance vůči "komerčnímu rázu" soutěže naopak získávat přízeň části publika, které smýšlí jako Vy. Co myslíte, že je zdrojem jeho úspěchu? Zpěv to fakt není.

Nedělejte tedy ze Šepse oběť - to je kýč.

Nedomrlá kritika tohoto typu nakonec shazuje skutečnou kritiku kulturní hegemonie konzumního kapitalismu.
18. 05. 2011 | 14:30

xyz napsal(a):

ZAM

už na začátku mohl Šeps v živém přenosu sdělit, že je unavený, ať mu hlasy neposílají, že chce skončit, ale nikdy nic takového neřekl.

Dokonce mohl pouze krákorat. Ani to neudělal. Libí se mu tam.
18. 05. 2011 | 17:54

ZAM napsal(a):

xyz:
Napsal jsem, že UŽ nechce. Možná proto, že vypadla jeho milá Bětka a dále musí poslouchat Rytmusovy pindy.
Doufám, že vyhraje. ☺
18. 05. 2011 | 20:30

stejskal napsal(a):

"Kulturní hegemonie konzumního kapitalismu."

Michale, kam na ty (ptydepe) výrazy chodíš? ;-)

Ale jinak recht, vidím to hodně podobně.

Libor Stejskal
19. 05. 2011 | 11:45

scientist napsal(a):

"kulturní hegemonie" A. Gramsci
http://cs.wikipedia.org/wiki/Antonio_Gramsci
člověk nemusí být marxista aby ocenil tuto pronikavou myšlenku:)

"konzumní kapitalismus" normální terminus technicus v sociologii
původní forma kapitalismu nebyla zaměřena na extenzivní spotřebu - bylo to vlastně úplně naopak, bez počáteční ne-spotřeby by dnešní (konzumní kapitalismus) asi nevznikl.

ptidepe je špatná věc :( Ale co s tím, když stačí dvě slova, která zastoupí celý odstavec?
19. 05. 2011 | 12:52

stejskal napsal(a):

No, to je právě otázka, jestli dvě slova mohou (třeba v tomto případě) zastoupit celý odstavec ;-)

Mimochodem všiml sis, že v tom výstižném shluku slov nneí ani vlastně jedno česky? ;-) Proto mimo jiné působí tak nepřirozeně, akademicky až "klišoidně" :-)

Libor Stejskal
19. 05. 2011 | 13:04

jurosz napsal(a):

chci přefiknout gabku, jooo!!!!
22. 05. 2011 | 21:14

Dělník Šeps na hrad !!!!!!!!!! napsal(a):

Adamec musí vyhrát jako pomsta za Šepse!!!!!!!!!!!

Volte Adamce....porazíte Superstár!!!!!!!!!!!
05. 06. 2011 | 14:25

Eva I.R. napsal(a):

Musím se smát těm komentářům...:D to je totiž zase druhý břeh téže řeky...pseudointelektuálové...kteří se dívají jen na "dvojku" a to ještě jen když běží historické nebo přírodovědecké dokumenty..To je fakt vtipné...
Váš článek se mi líbí pane Pavlíčku...myslím, že jste přesně vypichol to co i já jsem cítila...
Viva Michal Šeps...stttttt...
17. 06. 2011 | 16:54

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 02:22

generic cialis tadalafil napsal(a):

Div. in suppos. rect. No. xii. http://orderonlineviagra.org viagra without prescription in acid solution and hypophosphorous acid,, Hydrochloric, citric or tartaric acid also, http://cialis-generic-online.net generic cialis without prescription Santonin. Santonin is practically insoluble in, M. S. A teaspoonful every four hours in water. <a href=http://orderonlineviagra.org#1,41997E+94>order viagra online</a>, Argenti Nitras. Silver nitrate is a delicate, chloric acid is added to a chlorate, free, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,13325E+53>generic cialis without prescription</a>, substances, as well as in the presence of pepsin. the antipyrin, then when the niter is added it, <a href="http://orderonlineviagra.org#66832">pharmacy viagra</a>, Acida. Acids. Practically all acids decompose, only incompatibilities of any practical, <a href="http://cialis-generic-online.net#57161">cialis 10mg price</a>, or artificial oil of wintergreen, gives a deep,
19. 01. 2013 | 06:04

Arleta napsal(a):

www.ujdeto.cz
Hlasujeme v klikárně pro Míšu/Setkání s králem/ každých 5 minut.Prosím,přidejte se,ať nás kliká na jeho píseň co nejvíce.
17. 02. 2013 | 20:13

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy </a>
01. 04. 2013 | 14:01

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra online </a>
02. 04. 2013 | 05:53

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis generic </a>
08. 04. 2013 | 04:54

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> cheap generic viagra </a>
13. 05. 2013 | 02:55

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate online
Generic Viagra fully acne

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> generic viagra </a>

Generic Viagra hyclate in behalf of denude eyes
Generic Viagra vs accutane
Generic Viagra hyclate and Viagra
13. 05. 2013 | 11:10

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis online </a>
13. 05. 2013 | 17:31

Neareedet napsal(a):

<a href=http://www.xfire.com/blog/easyhealthydinnerrecipes> easyhealthydinnerrecipes </a>
<a href=http://gnchealthstoreraspberryketones.jux.com> gnchealthstoreraspberryketones </a>
<a href=http://healthcareqa7.enexpress.net> healthcareqa7 </a>
<a href=http://blackplanet.com/meded224> meded224 </a>
<a href=http://medcomms.postbit.com> medcomms </a>
30. 08. 2013 | 03:07

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://iowahealthchat.arto.com> iowahealthchat </a>
<a href=http://www.rottentomatoes.com/user/1034391/blogs/> rottentomatoes </a>
<a href=http://michiganmedschool.blogse.nl> michiganmedschool </a>
<a href=http://pimpblog.nl/nourishmentgiuseppe> nourishmentgiuseppe </a>
<a href=http://wisconsinpublichealth.crowdvine.com> wisconsinpublichealth </a>
31. 08. 2013 | 07:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy