Velvyslanec na Ukrajině Jaroslav Bašta píše otevřený dopis všem, kdo čtou noviny

07. 10. 2009 | 09:51
Přečteno 4353 krát
Otevřený dopis všem, kdo čtou noviny. (Ale doporučuji ho přečíst i těm, kdo je píší).

Můj vztah k novinám a novinářům se formuje už čtyřicet let. To, co bylo obvyklé za bolševika, není dnes pravidlem, nicméně ostouzení a lži se člověka dotýkají stejně v každém režimu. A je mu jaksi subjektivně jedno, máchá-li ho někdo v kyblíčku špíny z příkazu, pokynu nebo ideologického přesvědčení plného naivity či proto, že je to snadný způsob napsání článku.

Nejsem v tomto pocitu sám. Díky nekorektní novinářské práci jsem neoprávněně obviňován z korupce a zcela viditelně je poškozena i pověst České republiky. Na práci novinářů si stěžují mnohé veřejně činné osoby, někteří se kvůli tomu léta soudí, aby se nakonec dočkali konstatování, že jejich soukromí vlastně není jejich, takže mají strpět i nepodložené pomluvy. Ti šťastnější vyhrají po letech soudní spor, vysoudí omluvu, která už nikoho nezajímá, ani je samotné. Politici se snaží tuto svízel řešit zákony, o kterých novináři křičí, že jsou náhubkem, který omezuje svobodu slova. Částečně mají pravdu, protože žádný zákon nemůže nahradit etiku a zodpovědnost, takže výsledkem je frustrace na obou stranách. Jádro sporu a problém je někde jinde - díky svobodné soutěži politických stran a dohledu hlídacích psů demokracie si politici už nemyslí, že jsou majiteli státu. Pochopili, že jsou pouhými dočasnými správci věcí veřejných, že jsou pod dohledem, že pro ně v praxi platí zásada presumpce viny a že všude kolem nich jsou hlídači. Ač někdy možná neradi, ve srovnání s ne tak dávnou minulostí, se krotí.

Situace médií v ČR je ale jiná. Nefunguje mezi nimi princip konkurence, ale naopak silný pocit solidarity, daný tím, že často migrují z redakce do redakce a nemají zájem naštvat budoucí kolegy či nadřízené. Cítí se spíše majiteli svobody slova než jejími správci a služebníky veřejnosti. Jenomže každý statek, jehož správce se cítí být majitelem, dříve nebo později přijde na buben. Takový správce většinou zaměstnává líné služebnictvo a na statku se začíná krást. A u nás se dnes dá ukrást i svoboda slova. Ve velkém i v malém. Zcizuje ji každý, kdo si platí diskreditační kampaně na někoho jiného, stejně jako ten, kdo je za úplatu na svých stránkách či obrazovkách publikuje. Rozkrádají ji i ti, kdo se nenamáhají ověřovat informace a tupě přebírají články a informace jiných. Krade ji i ten, kdo hřeší na to, že všechny důležité věci týkající se spravedlnosti trvají dlouho. Média zvládnou během několika dní být vyšetřovateli, žalobci, soudci a nezřídka i katy. Výsledek vidíme každý den a je velmi tristní, že doby, kdy v Čechách vládla blbá nálada, se jeví jako zlatý věk naší dvacetileté demokracie.

Bída české politiky je prostě úzce svázána s bídou české žurnalistiky, jsou to siamská dvojčata naší současné krize. Jedinou možnou výhybkou z cesty do pekel je nastavení rovných pravidel pro politiky i novináře. Pro obě profese by proto od této chvíle v případě profesionálního selhání měla platit stejná presumpce viny. Což například znamená, že pomluvit někoho v novinách bude třeba považovat za úmyslný faul a dotyčný novinář bude muset dokázat, že se to stalo nedopatřením. Politici s tím již své zkušenosti mají. A poměry u nás bude možné považovat za normální až tehdy, kdy sami novináři najdou odvahu odhalovat korupci ve svých řadách a psát o ní. Pokud to neudělají, bude jen přibývat omezení a náhubkových zákonů, a my všichni budeme závidět zemím s plnou svobodou slova. Zemím, kde slova politik a novinář nemají pro nezúčastněné tak trochu pejorativní nádech.

Jaroslav Bašta
_______________________________________________________

V mejlu, ke kterému byl připojen tento text, stojí, že pana Jaroslava Baštu, velvyslance České republiky na Ukrajině, inspiroval k napsání otevřeného dopisu způsob, jakým píše náš server. Nikde není nijak specifikováno, zda o něm, některých jiných lidech či obecně.

Pro pořádek tedy připojuji odkazy na dva texty z Aktuálně.cz, ve kterých jméno pana velvyslance v posledních měsících zaznělo.


Policie si kvůli kšeftování s vízy posvítí na diplomaty
Ukrajinská média: Machinace s vízy řídil Bašta

A na vybídku jednoho z diskutujících přidávám odkaz na blog Jana Urbana: Proč mlčí ministr Jan Kohout?

Libor Stejskal, editor blogů

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Blíže v 6. odstavci: http://www.cibulka.net/nnov...
07. 10. 2009 | 10:04

Mirka napsal(a):

kolik novinářů bude mít odvahu a omluví se panu Čunkovi?
07. 10. 2009 | 10:11

Lex napsal(a):

Podepisuji do posledního písmenka, bez ohledu na autorství tohoto textu. A navíc souhlasím i s průvodním mailem. Je jen dobře, že i někdo jiný ukázal prstem!
Nevím jen, zda text měl být zveřejněn, protože se zásadně nedrží hlavního pravidla pro autory blogů a diskutující(byť neobsaženého v kodexu) "NEPAUŠALIZOVAT"!
07. 10. 2009 | 10:17

Doug Badman napsal(a):

Pane Bašto,
buď v tom jedete také, nebo o tom víte a tiše tomu přihlížíte a nebo o tom nemáte tušení.
Profesionál na svém místě!!!
Vzpomenete si ještě někdy na Český dům?
07. 10. 2009 | 10:21

schlimbach napsal(a):

pan Bašta
přeji Vám pevné nervy a šťastný pro vás konec v této záležitosti.
07. 10. 2009 | 10:28

maryfox napsal(a):

Pane Bašto,jste politik a platíme Vás z našich daní.Vaše činnost musí být křišťálově čistá.A od toho tu máme ty ošklivé novináře.Ti si na sebe musejí vydělat sami.Tak místo zloby,kterou produkuje každá potrefená husička, zkuste racionálně vysvětlit v čem se mýlí. Mně jste nepřesvědčil,spíš naopak.
07. 10. 2009 | 10:29

karel matousek napsal(a):

Podivejte se na blog pana Urbana. Diky bohu za investigativni novinare, ale jejich odpovednosti je take pokud mozno nenicit reputace, eventuelne nedohanet nevinne lidi k sebevrazde. Celkem silne kafe, ze? Kdyby nebylo Urbana, vubec bych to nezaregistroval, predpokladaje, ze se pan Basta prizpusobil systemu. I kdyz ten Cesky dum ..., to bylo za nej, nebo v tom figuroval 'jen' Cato/Kavan ?
07. 10. 2009 | 10:50

Krupčák napsal(a):

Pro "maryfox":Jan Urban: Proč mlčí ministr Jan Kohout?
Co takhle místo urážení si přečíst i něco jiného k tomuto tématu?
07. 10. 2009 | 10:54

Suchec napsal(a):

karel matoušek:

Tam byl Kavan a Srba. Oba dva zproštěni s tím, že se nic nestalo.
Srba navíc dostal zpět všechny prachy, a soudí se o odškodnění (jestli se dobře pamatuji).

BTW, kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti se Slonkovou a Tomšicovou?
Jestli to nebylo podobné, jako u Jourové, Péti a Řičáře, kde se nakonec ukázalo, že hlavní oznamovatel a medializovaná oběť byla ve skutečnosti defraudantrem cca 15 mio. a asi to byla provokace NOVY a policie.

Pan Stejskal sice hájí aktualne.cz, ale výplody některých jsou opravdu síla.
Stačí si přečíst ten druhý odkaz ohledně "tvrzení ukrajinských médií". I tak se dá dělat novinařina - schovat se za údajná vajádření třetích osob s tím, že já to jen komentuji. Ovšem pak to nemohu spojovat s následujícím "vysvětlováním" o co šlo, bez toho, abych i uvedl, proč to bylo zavedeno, kdo to organizoval, a kdo to na Zamini schválil a podepsal.

Velvyslanec, dle mého do takových věcí nemůže moc kecat, ten se musí max. postarat o to, aby to, co na Zamini vymyslí, fungovalo.
07. 10. 2009 | 11:23

FP napsal(a):

A co kauza vrchního ředitele Ministerstva zahraničí Milana Sedláčka, který pravděpodobně fingoval výdaje, jak píše http://zpravy.idnes.cz/poli... , to je také fikce ?
07. 10. 2009 | 11:35

Ean napsal(a):

Pane Bašta, znám jednoho staršího pána, který má rakovinu a brzkou prognózu skonu. Nechcete prosím aby jednoho novináře zlikvidoval? To by byla neúčinnější prevence proti bnovinářské lži. Další by si dali pozor.
07. 10. 2009 | 11:39

Suchec napsal(a):

fp:

Mám kamaráda, který si tak před cca 12-ti lety , přivydělával v Londýně, jako brigádník, u jedné takové firmy se sídlem na Channels, či Virgin Islands, která nabízela "reklamu", školení", offshore.

Bylo jich tam asi tak 20, a to jen pro střední Evropu.

Např. dodal fakturu třeba na 100000Ł za neexistující manažerský kurs, reklamu v neexistujícím katalogu s tím, že shrábla od 10% do 30% (dle výše "objednávky") a zbytek vyplatila v hotovosti (bez dokladu) zpět.
Letenky existovaly, účty za hotel "existovaly", nedalo se na to prakticky nic ani namítnout (v té době).

Dělají to doteď, jen přešklli na klientelu ze vzdálenějšího východu Evropy.
07. 10. 2009 | 11:54

FP napsal(a):

To Suchec: ani na okamžik nepochybuji, že existuje spousta mechanismů, jak takový podvod zorganizovat. Moje otázka zněla, zda byl Sedláček obviněn právem či ne, a pokud je vinen, jak bude potrestán ?
07. 10. 2009 | 12:22

tygrsdrakem napsal(a):

A pročpak tam zase neráčili přidat taky link na pana Urbana, nebo nějaký jiný pohled z druhé strany? Tomuhle oni říkají objektivní zpravodajství, pane Stejskal? :D
07. 10. 2009 | 12:30

stejskal napsal(a):

Toto není zpravodajství, pane tygřesdrakem,

ale osobní úvaha pana Bašty na obecné téma práce novinářů (ostatně jako všechny blogy; jde o stanoviska, postřehy, postoje, ne zpravodajství).

Odkazy jsem tam dodal proto, že jsem při publikaci netušil, čeho konkrétně se jeho výhrady vůči nám týkají (dal jsem všechny texty za poslední měsíce, kde se objevilo jeho jméno).

Bystřejší čtenáři (to není míněno jako adresná komparace) text pana Urbana jistě zaznamenali, je na titulní straně blogů. Ale abych to usnadnil i těm ostaním, odkaz na článek (který pro změnu kritizuje pana ministra zahraničí a mně ta kritika v tomto případě přijde zcela oprávněná a věcná) dodám.

Libor Stejskal
07. 10. 2009 | 12:46

Silvie napsal(a):

Stejným způsobem fungovalo uplácení na české ambasádě ve Vietnamu.
Nevěřím panu Baštovi, že je v tom nevinně.
A pokud náhodou nevěděl, co se mu děje na úřadě, svědčí to jen o jeho neschopnosti.
Je dobře,že média o takových věcech občany informují, otázkou je, zda to má nějaký faktický dopad na zkvalitnění naší politické stáje.
Když vidím, co je u nás možné - např. v Karlových Varech, kde stále šéfuje stavebnímu odboru magistrátu nesestřelitelná ,totálně zkompromitovaná vedoucí, kauzy Řebíček, Kraus, Gross, Dolejš, Kalousek atd., mám pocit, že tenhle hnůj už nikdo nikdy nevykydá.
07. 10. 2009 | 12:46

Béda napsal(a):

p. Bašta,

vůbec jste se nedotkl merita věci, tedy údajné "pomluvy". Nic jste nepotvrdil a co horšího argumenty ani nevyvrátil.

Z vašeho povídání jsme se vůbec nedověděli, jestli na českém velvyslanectví na Ukrajině pod vaším vedením docházelo ke kupčení s vízi a jestli ano, kdo je za to odpovědný.

Namísto argumentů, napadání práce novinářů. Nevím, jak ostatní ale mě jste o ničem nepřesvědčil, naopak mám silné podezření, že na tom, co o ambasádě ČR na Ukrajině píší noviny, (české i ukrajinské), asi něco bude.

P.S.: Je to o to horší, že vím, že naprostá většina těch Ukrajinců jsou stavební dělníci, t.j. ti největší chudáci, které bere na hůl kde kdo.
07. 10. 2009 | 12:48

scientist napsal(a):

přes pět let se zabývám imigrací z Ukrajiny a mé informace o dění na zastupitelstvech jsou jednoznačné. Pan Bašta není člověkem na svém místě.

o tom, že tam dlouhá léta lítají úplatky a žádný šéf diplomatického sboru to nedokázal vyřešit, to ví všichni zainteresovaní. Navíc to celé funguje jako dobře promazaný stroj. Tady se nebavíme o pár exotech co nabízí a berou úplatky, tady mluvíme o dokonalém systému. A nejde o miliony, mluvme o jiných číslech...

Takže pane Bašta, když k tomu přičtu i tu vaši šarádu při "kontrole" Hanojské ambasády máte to u mne spočítaný zcela jasně: buď jste lump a nebo člověk, který tam nemá co dělat.

Mne se zdá že to první, protože mne zmapování místního dění trvalo asi měsíc.

Vaše voda už se uvařila, tak nekvičte a zachovejte se jako chlap (tak jako jste to dokázal kdysi, když jste podepsal Chartu). Prostě REZIGNUJTE. Už je pro nezvládnutí role zodpovědného správce.
Ty call centra jsou jenom třešnička.
07. 10. 2009 | 13:04

Vico napsal(a):

Béda : přečtěte si blok p. Urbana a budete v obraze. Zjistíte,jako kdysi jeden rabín těsně před smrtí, že všechno je jinak.
07. 10. 2009 | 13:13

Silvie napsal(a):

Vico,

já bych dala spíš na scientistu - ten evidentně ví, o čem píše.
07. 10. 2009 | 13:49

schlimbach napsal(a):

to all

pan Bašta podrobně hovořil o těch skutečnostech v neděli v otázkách VM - takže si to můžete klidně poslechnout znovu. To, co na něj zde plivete je celkem hnus. Rád ybch viděl vás v jeho kůži, jak byste se dokázali bránit proti takovému nařčení. Nebo snad bude rozhodujícím důkazem " podle sebe soudím tebe " ??
07. 10. 2009 | 14:02

Brundibár napsal(a):

Pane Bašto,

nevím, neznám poměry na českých úřadech na Ukrajině, ale někdy jsem nucen vyslechnout stesky svých kolegů z celého světa na to, jak české ambasády postupují při udělování "Schengenských" víz. A je velmi smutné, že pro občany, kteří potřebují k návštěvě EU vízum, je daleko jednodušší si ně zažádat na velvyslanectví Německa, Rakouska, Francie nebo Švýcarska. Nejde o to, že by podmínky byly jiné, ale jde o to, že celá ta procedura je daleko profesionálnější, jednodušší, průhlednější a pro žadatele důstojnější. A přitom se jedná o stejné (turistické) vízum - ti lidé jezdí na konference po celém světě, "Schengenských" víz mají v pase několik. Ale jen na českém konzulátu se jim stalo, že v den, kdy si měli už vyzvednout pas s vízem, tak se dozvěděli, že "něco" u žádosti chybí (je špatné pojištění, fotka, formulář nečitelně vyplněn...) a je třeba to doplnit.

Soudím tedy, že problémy s vízy na Ukrajině (nebo ve Vietnamu) jsou jen "vrcholem ledovce" a se jedná o obecný problém, jak fungují konsulární oddělení českých velvyslanectví a jako takový je nutné ho vyřešit v Černínském paláci. Přesto, velvyslanec nese za chod velvyslanectví odpovědnost a má určité možnosti, jak sjednat nápravu - v nejhorším (s plným významem tohoto slova) případě může rezignovat.

Tiše věřím, že MZV přizpůsobí chování českých konzulárních pracovníků tomu standardu, který je obvyklý na konzulátech výše uvedených zemí.
07. 10. 2009 | 18:03

vakovlk napsal(a):

sciencist-pět let už se zabývám migrací z Ukrajiny...

Jste zprostředkovatel práce,tzv.mafián" jak mu Ukrajinci zcela nepejorativně říkají??
...,nebo je to výzkum či koníček??,
07. 10. 2009 | 18:24

vlk napsal(a):

netuším zdali Bašta bud e číst také reakce.
Jakkoliv sdílím v podstatě jeho názor na kvalitu čeyské novinářské obce,konstatuji, že považuji jeho dopis za nesmírně trapný.
Byl totiž obviněn z toho, že s epodílel na kšeftování s vizi do ČR. Nebominimálně, pokud neparticipoval, pak ono kšeftování a velekém, trpěl.
Čejal bych, že s evěcně ohradí! V otevřeném dopise. čekal bych, že uved e celou řadu důvodů ,po nichž aspoň soudná část veřejnosti nabud e dojmu, že Jaroslav Bašta je čestný muž a na svém místě.Neskromě se čítám k této soudné části veřejnosti / jakkoli si řada zdejších diskutérů bud e myslet úplně něco jiného/. A prohlašuji, že Jaroslav Bašta napsal dokonalý blaf, který ho diskvalifikuje ještě více. A očekávám, že alespoň ministr zahraničí z toho vyvodí patřičné důsledky.
07. 10. 2009 | 18:39

vlk napsal(a):

právě jsme udělal vz velvyslance bašty hadr na podlahu.
A následně jsem si přečetl blog Jana Urbana, tákající se téhož. Pokud je blog Jana Urbana pravdivý, nezbývá mi, než se vám pane Bašto za předchozí příspěvek omluvit.
07. 10. 2009 | 18:47

karel matousek napsal(a):

vlk
Jako vzdy hlas rozumu a slusnosti, kdyby byli vsichni jako vlk, hned by se nam tu dychalo lepe a mohli bychom skutecne vest dialog. :))
Mimochodem, nepamatuju si, ze by mu zde nekdo nadaval, proc?
08. 10. 2009 | 00:02

Ben napsal(a):

Ano, Vlku,
taky jsem nejdříve tomu obvinění uvěřil. A byl jsem překvapen.

A když jsem si přečetl blog pana Urbana, překvapení se konalo podruhé.

Jak už jsem napsal pod blogem pana Urbana, aby ještě nebylo nějaké třetí překvapení. Doufám, že blog pana urbana je pravdivý.

Jinak Vlku, jak se máte v emigraci :-)
08. 10. 2009 | 07:34

Tribun napsal(a):

Ať už si o Baštovi myslím, co chci, stejně jako o praktikách na českých vyslanectvích v cizině (proč by zrovna ony měly být v korupcí promořené společnosti výjimkou), s tímto dopisem nemohu než SOUHLASIT. Jsem rád, že to někdo napsal i za mne, tak pádně a bez okolků.
08. 10. 2009 | 08:25

tygrsdrakm napsal(a):

S názorem pana Bašty nelze než souhlasit - byť si myslím, že by možná udělal lépe, kdyby rovnou řekl, jak to s těmi callcentry bylo. Nicméně i velvyslanec má své šéfy... :)

Naštěstí to za něj udělali jiní (budu-li předpokládat, že pan Urban říká pravdu, o čemž zatím nemám důvod pochybovat).

Děkuji panu Stejskalovi za operativní zařazení odkazu na blog pana Urbana - ne každý je dost bystrý na to aby si některé věci dohledával. A hluboce si vážím pana Vlka, páč mýlit se je lidské, ale uznat vlastní omyl, k tomu je třeba jisté dávky odvahy.
08. 10. 2009 | 11:13

Admirál napsal(a):

Baštův popis funkce médií je přesný, ani k tomu není co dodat.

Nicméně pro posouzení čistoty či viny p. Bašty by bylo nejlépe znát, v jakém vztahu je p.Bašta jako velvyslanec ke konzulátu ve Lvově. Jako laikovi by mi připadalo přirozené, že jako velvyslanec, hlava našeho zastoupení na Ukrajině, by nějakým způsobem za fungování konzulátu ve Lvově odpovědný měl být. Tady platí, i kdyby byl odpovědný jen nepřímo, tak má máslo na hlavě a měl by jít. Nasledovat by měla kontrola všech našich zastoupení ze strany MZV, zejména těch, kde se vydávají vstupní víza. Takovej chlív, jaký se ukázal být na ambasádě ve Vietnamu a teď na Ukrajině, ukazuje na systémový problém a každý dobrý manager by k němu jako k systémovému přistoupil.
08. 10. 2009 | 11:53

tygrsdrakem napsal(a):

to Admirál: Taky by se nemělo přecházet na červenou a moc chlastat ;) Souhlasím s tím, že kdo má moc, musí nést i odpovědnost. Pokud má ovšem pravdu Jan Urban v tom, že dodavatele vybíralo (a smlouvy uzavíralo) ministerstvo zahraničí (nikoliv konzulát), asi bych s tím úklidem začal trošku jinde ;)
08. 10. 2009 | 12:43

Admirál napsal(a):

tygrsdrakem - souhlas, v žádné případě nejsme ve sporu.
08. 10. 2009 | 14:35

stará stanová kůže napsal(a):

jen tak mimochodem, byl to právě Bašta kdoi odmítl podepsat smlouvu na pronájem Českého domu v Moskvě
08. 10. 2009 | 16:47

vlk napsal(a):

Karel Matoušek

díky za vlídná slova. Ale neměl jsem na výběr. Pokud má Jan Urban pravdu, pak není co řešit. Jd eo povinnost.
Jinak s emýlíte. Je tu silná falanga těch , co když vidí můj nick mají zkažený den. Což není můj problém.

Ben
díky rovněž. Jak s e mám v emigraci? jukněte občas na Outsidermedia . cz Sem tam tam něco autorsky napíši. co jsme nesměl tady. Ne moc často, nemám moc času. A budete s e divit. Tam jsme za pravičáka, dokonc e ortodoxního a místy dokonc e něco jako vrah z Wol Strýtu. 'clověk s e prostě nezavděčéí. Zjisťuji, že ti , teří hodlají měřit pokud možno stejně těm cizím i těm vlastním překážejí jak napravo, tak nalevo.A to docela dost.
Ostatně - historie tohle zná. Takoví jsou podřezáni rvní, když s e něco mele aoběma stranami. Třeba v tzv. dni barikád v Paříži, při povstání Guisů proti Jindřichu III, byli jako první masově zmordováni tzv. politici. Tak nebyly označeni tehdjší političtí papaláši. Nýbrž většinou umírnění katolíci, kteří neviděli důvod, proč by s e francouzi měli vraždit mezi sebou na základě víry. Byli podřezánipravověrnými. Podobně orzkulačování kulaků, boj se žluťáky a tak..
08. 10. 2009 | 21:55

Ben napsal(a):

Vlku,
nemáte za co!

Ortodoxní pravičák, říkáte? No, nevím, nevím, jestli bych se s Vámi i tam po pol. stránce domluvil? :-)
Ale nahlédnout tam můžu.
J
á nejsem levičák a nějak výrazný pravičák taky ne. Cítím se být trochu napravo od středu, jestli se to tak dá napsat :-). Víte, je se spíše dívám na politika jako takového. A je jedno z které strany. Když vidím nebo lépe řečeno nějak cítím, že má k mým názorům blízko, nebo nemusí mít ani na vše stejný můj pohled, ale je rozumný, snaží se domluvit, nedělá chtěné seky a hlavně nemá jen svou pravdu, tak mi nevadí, že je zrovna v té které straně. A to je můj kámen úrazu u voleb. Opravdu poslední roky nevím, kterou stranu mám volit. Když pominu komunisty, které nemohu volit, tak v každé straně, ať se jedná o modré, oranžové, zelené, černé, TOP09 ani teď nevím jakou mají barvu, najdu osobnosti, kterým bych mohl dát hlas, kdyby to šlo. Ale protože v každé straně vidím i ty další, o kterých raději psát nebudu a bohužel jsou skoro vždy v přesile, je pro mě těžké se rozhodnout pro tu kterou stranu. A tak poslední léta dávám hlas stranám, které se zatím nikdy k moci nedostaly. A neslyším na to, že můj hlas propadl. Nepropadl, u voleb jsem byl a volil jsem podle svého přesvědčení. Třeba někdy se ledy prolomí...
09. 10. 2009 | 10:44

louis vuitton and modonna napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 06:42

ugg boots napsal(a):

Je jedno jestli to je v tomto případě iránský režim ( o něm je přece blog), srovnatelný pouze s Hitlerovským Německem nebo bordel, na který narazíte všude v tomto světě.

Vím o čem mluvím, do Maroka jsem to vzal přes Paříž a Marseille, mám co srovnávat (i WC).
31. 10. 2009 | 10:53

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
04. 09. 2012 | 22:30

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>generic propecia</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz propecia online
06. 09. 2012 | 04:28

viagra online pharmacy napsal(a):

S. Apply on compresses. http://orderonlineviagra.org best viagra a damp powder. is decomposed by alkali hydroxides, being split, http://cialis-generic-online.net cialis on line cipally with a spirit having an acid reaction,, Liquoris Ammonii Acetatis <a href=http://orderonlineviagra.org#9,25306E+46>order viagra</a>, which does not harden. It should be dispensed in, not be triturated or heated with any oxidizable, <a href=http://cialis-generic-online.net#2,11376E+24>cialis prescription</a>, lithium carbonate and lithium phosphate. Sodii Salicyl gr. v <a href="http://orderonlineviagra.org#95826">order viagra no prescription</a>, the menthol with the phenol in a mortar and added, chloride probably forms some mercuric chloride. <a href="http://cialis-generic-online.net#21950">cialis 10mg price</a>, great. Many of the statements made regarding it,
15. 01. 2013 | 11:16

vrai viagra napsal(a):

les huit premieres en Suisse, http://viagrapfizerpascher.com vente viagra en pharmacie dont le plus grand nombre des genres et meme y Secretario de la Sociedad uraliana de amantes, http://cialis-diario-precio.net cialis vademecum un volumen tres veces mayor, http://www.buy-avodart-online.org avodart dutasteride rapproche ces trois familles comme ayant des, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#1,14606E+14>viagra france</a>, excepter les genres cannabis et humulus, emitiese para la sesion proxima un informe en, <a href=http://cialis-diario-precio.net#8,90117E+36>cialis diario precio</a>, una larva en su primera muda que por cierto la, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#1,99514E+47> buy avodart online</a> Dans des lecons ulterieures, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#51260">viagra generique</a>, des especes appartiennent aux regions tropicales, se hallan anotadas en la obra de Webb y Berthelot, <a href="http://cialis-diario-precio.net#36888">cialis en espana</a>, Anales de la Sociedad cientifica argentina. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#77842"> buy avodart</a>
23. 02. 2013 | 08:08

RAGREEODOMB napsal(a):

<a href=http://buyviagragenericviagra.com/> buy Generic Viagra </a>


Generic Viagra hyclate do not prevarication down
24. 04. 2013 | 13:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy