Život bez suverenity

22. 11. 2009 | 20:55
Přečteno 5087 krát
Jakési školení začalo touto ilustrací rozdílu mezi lidmi a myšmi:

"Vědci dělají pokusy na myších. Naučí je najít cestu bludištěm, která vede ke kousku sýra. Potom sýr odstraní a pozorují, co myši budou dělat. Po několika marných pokusech to prý myši vzdají a přestanou na to staré místo chodit.."


"Ne tak člověk", řekli.

Člověk, ten chodí na to stejné místo znovu a znovu. Jak někteří asi již uhodli, to školení bylo v Kalifornii. Bylo o tom, jak můžete změnit svůj život. K lepšímu. Během dvou víkendů a za pouhých $300. Snad i tohle brzy přijde i sem do Česka.

Abyste si nemysleli, že si z toho dělám srandu (jako třeba Viewegh ), tak se přiznám: byl jsem kuřákem. Na začátku školení musel každý napsat, co chce ve svém životě změnit. Jelikož jsem nevěděl, kam já na ten sýr stále chodím, tak jsem napsal, že chci přestat kouřit. To už jsem udělal několikrát - tak jsem si myslel, že to je bezpečný cíl. Jenže tentokrát to bylo naposledy. Od té doby nekouřím. Byl to neočekávaný úspěch. Myslím si tedy, že když se člověk může zbavit destruktivních zlozvyků a pověr, že to dokážou i organizace a možná i národy.

Když jsem tuhle, to už zase tady v Česku, viděl koulení očí při tancích kolem podpisu Lisabonské smlouvy, tak jsem si na to školení vzpomněl:

Možná, že česká svrchovanost je taková chodbička bez sýra.

Byli jsme suverénní, ale nebyli jsme šťastní.

A to je ta otázka česká.

Ta původní Masarykova otázka byla: Měl by 'český národ' setrvat v říši habsburské anebo se osamostatnit a vstoupit samostatně do Evropy a do světa? V říši habsburské ten, kdo se chtěl uplatnit ve státní správě se musel naučit německy. Ve světě dnes, kdo se chce uplatnit ať v nějaké správě či ve vědě, musí se naučit anglicky.

Sice se musíme učit anglicky - ale to musí i Němci, pomyslí si každý správný český Čochtan. Můžete namítnout, ze Angličané stale mají výhodu, ale mohu vám prozradit ještě jednu věc, kterou jsem taky pochytil v Americe: Angličané neumí anglicky. Není jim rozumět. Oni vědí, že se ve světě nemohou s tím svým přízvukem uplatnit, a tak někteří se také naučí americky, jiní jezdí učit angličtinu do zaostalých zemí, kde se to o nich ještě neví. Takže v celé Evropě teď máme všichni stejné podmínky (či “level playing field“, jak se říká v Americe).

V nové Evropě potřebujeme novou terminologii abychom mohli popsat vztahy mezi státy a unijní byrokracií, která nevyhnutelně začne růst ještě než se federální stát ustanoví. Proč se nepoučit od našeho velkého spojence za oceánem, který procesem federalizace prošel bez úhony již před 200 lety. Je to OK říkat, že ve Washingtonu (či Bruselu) je příliš mnoho byrokratů, kteří neví co dělají, protože to je vždy pravda. Ale není správné mluvit o 'superstátu', protože to je pokus o to, nahradit racionální diskusi o funkcích vlád, federální, státních a místních, emocionální nálepkou. V Americe slovo 'superstát' používají neokoni a jen o EU, nikdy o USA. Slovo pochází z Orevellovy dystopie, kde popisuje tři TOTALITNÍ federace. Neokoni nepřejí evropské integraci protože chtěli (a možná stále chtějí) ustanovit USA jako jedinou a dominantní supervelmoc.

Ve funkční federaci (či Unii) je to jako v tom starém vtipu o manželství:

"Já rozhoduji ty zásadní věci, jako náš postoj k Vietnamu (či Afganistanu)", povídá manžel, "a manželka se stará o detaily, jako kam pojedeme na dovolenou".

Ve funkční federaci se mnohdy byrokracie redukuje, protože ty otázky, které jsou pro všechny státy shodné a vzdálené, se rozhodnou ve Washingtonu. Třeba obrana a udělování víz do společného prostoru. Představte si, že by každý stát americké unie měl vyslance a konsuly ve všech jiných zemích a státech. Jen v USA by bylo přes 2000 vyslanců mezi americkými státy. Ani Kalifornie ani Texas nemusí mít v Česku vyslanectví. Jsou i jiné výhody, třeba: software, které vyvine EU pro elektronickou správu, bude na rozdíl od „datových schránek“ české vlády fungovat a nebude nás stát skoro nic. Atd., atd.

Jsou ale i nevýhody: Někdy většina chce, aby se menšina podrobila a to ve vážnějších věcech než jsou balené koblihy nebo křivost banánů.

V US to je právě Ústava (s dodatky), která zaručuje 'práva států'(state rights) a omezuje pravomoc federální vlády. Tak to jistě bude i v EU. Tím se debata o tom, zda máme, či máme mít 'suverenitu', která je neřešitelná, změní na řešitelnou a praktickou otázku: „Které pravomoci přísluší Unii, a které státům?“ To se jistě jednou předepíše ústava Unie, (ÚU) , která se pak může pozměnit podle potřeby pozdějšími dodatky.

V USA těch prvních 10 dodatků (amendments) byly podmínky, které si státy položily, aby vůbec Ústavu podepsaly. Ty dodatky jsou teď důležitější než zbytek ústavy. Bylo tehdy mnoho argumentů a obav, aby velké státy nepřehlasovaly ty menší. Třeba dodatek první „Svoboda slova“: Mohu nejen mít názor, že třeba nějaká firma je pochybná až nepoctivá, ale mohu ho i svobodně vyjádřit. I kdyby ta firma tím 'ztratila zakázky', nebyl by to můj problém. Kdybychom tohle v Unii měli, tak by si pan Kindl ušetřil práci s tím, aby nás 'hájil' v kauze Diag Human. Žádná kauza by nebyla.

Nakonec se problém větších a menších států se ukázal nedůležitý. Ve federálních volbách málokdy hlasují velké státy proti malým. Spíše liberální (progresivní) voliči ve (velké) Kalifornii a (malém) Vermontu hlasují spolu, proti voličům v konzervativních, (bible belt) státech, jako je (velký) Texas a (malá) Georgie.

V mnoha otázkách, jako třeba manželství gayů, si státy dělají vlastní pravidla, a tím vytváří problémy pro federální byrokracii, která musí pravidla harmonizovat. Lidé a rodiny se totiž volně stěhují ze státu do státu, a pokud jste v manželském svazku v jednom státu a máte nárok na nějaké příspěvky či (federální) penzi, tak to jiné státy a federální byrokracie musí respektovat.

Některé otázky, jako třeba 'právo na život' (zakázat potraty či pro-life) proti 'právo na svobodné rozhodnuti' (pro-choice), jsou ale rozhodnuty federálním zákonem a podpořeny nejvyšším soudem. Tyto vedou k jistému napětí v celé unii. Současné 'pro-choice' rozhodnutí, pojmenované podle slavného rozhodnutí nejvyššího federálního soudu Roe v. Wade je předmětem stálé debaty a pokusů o zvrácení. V EU by na jedné straně stálo Polsko a Irsko, Itálie .. proti liberálnější většině, pokud by si ovšem nevymínily dodatkem k ústavě, že toto rozhodnutí přísluší státům. Mnohé věci, které byste nečekali, jako třeba 'vydávání zločinců' do jiných států, si státy rozhodují samy. 'Federální policie' (tedy FBI), která byla vytvořena v roce 1908, se smí zabývat jen některými zločiny, především těmi které přesáhnou hranice státu, podobně jako Interpol v Evropě.

Zde jsou další dva příklady výhod a nevýhod:


Kalifornie není suverénní. Nemá svoji zahraniční politiku -- tedy kromě univerzitního městečka Berkeley, které bylo s tou Washingtonskou tak nespokojené, že jejich radní a delegace jezdili po světě dělat 'citizen's diplomacy' (přímou diplomacii občanů). To bylo ještě za dob Studené války. Teď toho nechali a za ušetřené peníze opravili díry v ulicích, které se jim tam mezitím nahromadily.

Někdy se spory mezi státem a federální vládou řeší neformálním kompromisem: Například v roce 1996 Kalifornie rozhodla (přímým hlasováním 'jako Proposition 215' ), že užívání marihuany pro lékařské účely je legální; stačí předpis od doktora. Místní police, státní i šerifové, přestali vynucovat federální zákon, které Marihuanu kriminalizuje. Bush posílal do Kalifornie (a Oregonu) federální agenty, kteří konfiskovali, ale nezatýkali. Místní orgány na ně nestříleli. Federální zákon se nezměnil, ale Obamova vláda už agenty neposílá.

První marihuanová kavárna nedávno byla otevřena v Portland Oregon. První Marihuanová kavárna byla nedávno otevřena v Portland Oregon. Stát nemá úplnou suverenita, ale má stále velký vliv a moc i v otázkách na jejichž řešení si dělá nárok federace (ovšem pokud se v tom státě dokážou lidé mezi sebou shodnout - v Česku by to možná tak nebylo :-) ). Dialog mezi Kalifornii a federální vládou pokračuje.

Texas taky není suverénní
- ale jako u nás Svobodní, někteří tam už pracují na nápravě toho stavu.

Místní zájemce chci varovat: neplést slova 'secese' tedy odtržení a slovo recese, což je sranda. Ten architektonický styl se jmenuje secese, protože mladí umělci se tehdy rozhodli kolem roku 1900 trhnout se od tehdy oficiálního akademického stylu.
Ovšem u nás to může být 3-v-1: secese-recese-krize (hospodářská krize je jen hluboká recese).


Schválením Ústavy (ať již unie či federace), tedy diskuse o suverenitě nekončí, ale přemění se na diskusi o 'právech států' a pravomoci unijní vlády. Ta diskuse v US běží již dlouho a občas se oživí. Zrovna teď v Texasu znovu ožilo hnutí 'za nezávislost' - tedy za secesi od USA. Abyste mohli vidět, že to není jen jeden posuk, ale celá řada texáských vlastenců Zde jsou videa demonstrací Tady TX guvernér Perry, horlí proti "útlaku z Washingtonu". Když na jednom takovém 'rally' gubernátor prohlásil 'že by k secesi opravdu mohlo dojít dostal spoustu dopisů z celé unie, které přály Texasanům šťastnou cestu. Někteří dokonce se nabídli, že pomůžou postavit zeď mezi Texasem a zbytkem US. To by se mohlo stát US i nám, pokud náš gubernátor nenechá tato rozhodnutí na parlamentu.

Společné zájmy států


Problémy, které mají patřit unijní (či federální vládě) je obrana a zahraniční politika. Ty jsou úzce spojené. Nemůžete očekávat, že jiné země budou bojovat za Vaši 'svobodu', pokud tato obsahuje svobodu svévolně ohrožovat a provokovat jiné země.
Konkrétně (pokud to někomu stale ještě nedošlo, zde je hypotetický příklad):

Kdyby Česko i nadále vyzbrojovalo Gruzii, a Saakašvili by ZNOVU napadl ruský protektorát Osetii, mohlo by se stát, že Rusko by se rozhodlo odstranit i příčiny útoků a zakročit proti těm kteří ty útoky umožňují. Pochybuji, že v takovém případě by NATO přišlo Česku na pomoc. Není totiž jasné kdo byl agresor , Gruzie a Česko, nebo Rusko.

A tady to máte: Další zrada. Mnichov 38, Jalta, únor 48, srpen 68, ...

Další ovoce Suverenity, další běh bludištěm do místa kde není žádný sýr.

Federální vláda také řeší spory mezi státy :


Potřebujeme novou terminologii: Snažím se přeložit z Angličtiny : „in US there is a federal law providing 'title insurance“ a něco takového by měla zavést i EU, a posuďte sami, zda se mě překlad povedl:

Potřebujeme Unijní zákon (či dodatek k EU ústavě), který by řekl:

„Žádná žaloba o změnu vlastnictví (restituci) nemůže být přijata evropským soudem, pokud původní změna (konfiskace) proběhla před více než 50ti lety.

Nadto unijní zákon zřizuje 'pojišťovnu vlastnictví' (podobnou US 'title insurance'), která pojistí případné škody, způsobené novému vlastníku, pokud jeho nemovitost by byla soudem přiřknuta jinému (např. byla restituována). Taková pojišťovna by dostala základní jmění od unie, a udržovala by je z poplatku, který při koupi platí nový majitel za 'pojištění vlastnictví'. V USA jsou tyto poplatky jsou obvykle regulovány státem a jsou zlomek procenta ceny nemovitosti

Spojené státy neměly tak bouřlivou historii jako Evropa, ale případy kdy 'title' (zápis v katastru) se ukáže neplatný se stávají i tam.

Řešení sporů o majetek regulovane unijním zákonem, je správné a progresivní řešení v duchu nové Evropy. Naproti tomu 'řešení', v němž jeden stát (člen unie či federace) se hádá se sousedem a snaží se chránit 'své zákony' a 'svůj výklad' lidských práv před posouzením většího celku (unie či federace), je pokus o návrat k metodám 20-tého století. Unie byla založena proto, aby se takové spory už neřešily válkami a diktáty, ale zákony. A je naše 'česká národní' zodpovědnost se debaty a hlasování o takových zákonech, o ústavě, zúčastnit a nepřijít s křížkem po funuse, žádat o výjimky. Možná, že Česko by mělo být iniciátorem takové debaty. Ovšemže konečná verse zákona by byla výsledkem dohadování a kompromisů, jak už to se zákony bývá.

Pro pozemky, zabavené nacisty, by to mohlo být 80 let. Ale nějaká hranice musí být, aby to pojištění mohlo fungovat.

Takovémuto řešení bych dal přednost před stále omílanými otázkami typu 'kdo může za co', ať již jde o odsun či BD.

Přijetím LS a postupem k ústavě unie (ÚU) přijmeme nový duch Evropy, a umožníme vzájemné odpuštění hříchů a zvěrstvech 20-tého století, a vytvoření záruk, že se to nebude opakovat. To je to řešení 'české otázky', a to měl Masaryk na mysli, když napsal, že nové nezávislé státy se jednou dobrovolně spojí ve federaci. Asi netušil, že v ní bude i Německo, ale věřím, že by to uvítal.

Těm občanům, kteří chtějí k úplné svrchovanosti i svobodu mít křivé banány a nespořivé žárovky, doporučil bych aby se přestěhovali to Saúdské Arábie.

I USA a jiné země totiž zakážou 100W neúsporné žárovky od roku 2012 s cílem omezit spotřebu energie na 50 kWh na osobu a den.

Saúdská Arábie, jak ukazuje druhý graf na této stránce užívá 200 kWh na osobu a den.

Saúdská Arábie je 'svrchovaná' a nemá plány na omezování spotřeby energie. Naopak, podporuje lobbisty, kteří bojují proti 'náboženství', kterému podle jedině vědecké teorie, populární hlavně v Česku, propadly čelné vědecké organizace po celém světě.

No prostě paráda. Nejlepší řešení by asi bylo se přiženit do královské rodiny.

Petr Frish

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pumprlidentlich napsal(a):

Obvyklý příspěvek socialistického inženýra, odborníka na vše. "čelné vědecké organizace" (greenpeace) se stále nevyjadřují k výsledku ochrany klimatu (kromě promazání svých stránek a prohlášení, že nikdy nepodporovaly biopaliva). Jak dopadly socialistické regulace "čelné vědecké organizace" v Německu? Kdo to zaplatí? Proč státy v nezávislé Evropě hrají každý svou vlastní hru na zachránu energetiky? Jak je možné, že v Německu (20 000 větrníků) staví desítky dalších uhelných elektráren a potřebují nové plynovody? Co větrníky a snižování spotřeby? Kdo zaplatí desítky miliard na posílení přenosové soustavy jen ČR? Nemohl by autor nějak rozvinout téma lobbisti, fotovoltaika, větrníky a biomasa? Kde to funguje?

Pěkné bude, až kolekce Beránek ,Tutter, Hořejší, Drobek, Frish popíší své vlastní přispění k ochraně klimatu. Zřejmě si doma topí hromádkou tutterovo biomasy a své moudra vypouští, když zafouká. Hrdinové.

Odpoví někdo? Tady každý rozumí všemu, ale nikdo o tom nevěděl.
22. 11. 2009 | 21:44

Carlos V. napsal(a):

Autor je levicak kazdym coulem, sice bez znalosti, ale s o to vetsim presvedcenim, ze blbe obyvatelstvo se musi ridit na kazdem kroku.

Title insurance se uz davno aplikuje i na nemovitosti v Cesku. Jsou ale nemovitosti, kde neexistuje pochybnost a pojisteni netreba. Je na kazdem, jak se zardit a neni treba nove euroinstituce a povinnych poplatku.

Lide autorova typu volali po zaplavach po povinnem pojisteni proti zaplavam u vsech nemovitosti - atise jde treba o postovnu na Snezce...

A stejni lide brani socialni a zdrravotni zavisle na vysi prijmu.
22. 11. 2009 | 22:28

97 napsal(a):

"My" uz davno zadnou suverenitu nemame - prilis mnoho toho za nas rozhoduji nikym nevoleni urednici na prazskych ministerstvech.
22. 11. 2009 | 22:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, život bez suverenity je jistě těžkej, ale kdybyste věděli jak se žije nám bez..., tedy vykastrovanejm. Ojoj...
http://images.bugaga.ru/pos...
22. 11. 2009 | 23:18

tečka napsal(a):

Výborný článek
22. 11. 2009 | 23:36

Vico napsal(a):

Perfektní článek. Tak jsem si tu "argumentačními náboji" nabil oba kolty a mohu jít.

Díky.
23. 11. 2009 | 08:50

Petr_F napsal(a):

to pumprlidentlich

který se táže "odpoví někdo?
Nemohl by autor nějak rozvinout téma lobyisti, fotovoltaika, větrníky a biomasa? Kde to funguje? "

Autor toto rozvinul ZDE ( hlavně nezapomeňte na odkazy co zmíněny na konci )

http://blog.aktualne.centru...

kde mimo jiné říká
Jistěže mezi environmentalisty je mnoho nerozumných, až fanatických lidí, například těch, kteří odmítají jadernou energii ,( a kde tedy autor se specificky distancuje od Autora: Jan Beránek ) ...

Autor rovněž považuje povinný výkup elektřiny z fotovoltaik 13ti násobek tržní ceny za nežádoucí
http://proatom.luksoft.cz/v...
Jak se má získávat energie má rozhodnout trh a ne poslanci a lobyisti.
Není o opravdu otázka Levičáství či Pravičáctví
(i když nepovažuji Levičák za nadávku. Kdyby nebyla Levice, Pravice by nevěděla kde je, že ano?).

Seznam vědeckých institucí je ZDE
http://en.wikipedia.org/wik...
(ani Greenpeace, ani Klausův CEP na něm není :-)

To ale patří spíš k tomu předchozímu článku ZDE
http://blog.aktualne.centru...

Nějaké myšlenky k vlastnímu tématu, kterým je federalisace?
23. 11. 2009 | 09:36

Krupa Václav napsal(a):

Velmi hezký blog.Zahnal moje chmury,které mě od rána nepřetržitě pronásledovaly.Viděl jsem celou Evropu jak na talíři. Uprostřed zemi ohraničenou zdí podobné té,která se před dvaceti lety bourala na jiném místě.V celém ohraničeném prostoru se pohybovali zvláštními poskoky téměř totožné bytosti stejně bledých tváří. V ruce svírali modré knížky s monogramem V.K. Na celé zdi kolem tohoto suverenního státu byl ještě čitelný nápis Čechy Čechům...
23. 11. 2009 | 12:55

Jan Vaculík napsal(a):

Panebože,
to je blábol. Autor tu semele dohromady opravdu vše.
23. 11. 2009 | 13:18

Pepa Řepa napsal(a):

My tomu říkáme "Kočičák" a dělám ho takto: Den předem uvařené brambory ve slupce. Uvařím kyselé zelí sleji vodu do hrnku, na oleji usmažím cibuli (dávám dost), brambory nastrouhám na jemné nudličky dám na zelí podleji trochu vody ze zelí, nebo když je zelí moc kyselé dám jen vodu. Bambory se zelím (nemíchat) nechat propařit, přidám smaženou cibuli a ještě chvíli prohřívám pak zamíchám nejlepší je, když je to trochu mazlavé
----------------
Inu, jak článek pochválit?
Je to takové teplé, mazlavé.
23. 11. 2009 | 14:37

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak leda hovno Pepo,

autor má viditelné a nesporné vědomosti z problematik o kterých píše.
Je jen potřeba si řádně přečíst a pokud se mi něco nezdá,tak nalistovat v příslušných bedekrech.

Jenže v tomto případě je hozena sviním celá hrst perel.

A Vy pane vaříte evidentě z čiré vody a kyselého zelí.
Patriote!

Ivan.
24. 11. 2009 | 10:40

Clair napsal(a):

Carlos V.

Nez zacnete nalepkovat, bych si nejdrive clanek radne precetla. Je skutecne lacine lidi oznacit za pravicaka, levicaka a porad lacine skorovat. Autor zde uvadi mnoho informaci, ve vetsine z nich se snazi ctenari dat jiny uhel pohledu, aby si mohl udelat predstavu, jak se napr. v Americe resi, nebo resily urcite veci v unii, tedy jestli nahodou ted podepsanim LS by nektere veci nemely byt osetreny prave ted.

V zadnem pripade nikomu nevnucuje jediny nazor, ze Evropa by mela prijmout stejny system.

Pisete o povinnem pojisteni proti zaplavam. Vam to zrejme smysl nedava, autor se ovsem bavi o zmapovanych zaplavovych pasmech, kde k zaplavam dochazi pravidelne a zrejme to bude pouze pokracovat. Neni to tedy pojistka uvalena bezmyslenkovite na vsechny nemovitosti, ale pouze ty, ktere do zaplavoveho pasma spadaji, coz je podstatny rozdil.

Title Insurance, o ktere se autor zminuje a jak je aplikovana v USA ze tyka predevsim kompenzace zpusobena ztratami nikoliv pouze tim, ze nemovitost neni radne vedena v katastru nemovitosti, nebo tim, ze existuje pochybnost ohledne vlastnictvi pri prevodu, jedna se take predevsim o kompenzci v pripade nevyplacenych, nebo nezlikvidovanych hypotek, ale take vsech zastavnich pohledavek, ktere jsou v katastru nemovitosti evidovany. V USA si muze veritel velmi lehce jeho pohledavku jakohokoli druhu vuci vam nechat zaregistrovat proti vasi nemovitosti a je na vas pri prodeji nemovitosti se s touto pohledavkou vyrovnat, zlikvidovat nejen hypoteku (vyplatit, prevest na jinou nemovitost, kterou kupujete), ale take zlikvidovat vsechny registrovane zastavni pohledavky, aby novy majitel, kteremu nemovitost prodavate skoncil s cistym titulem a nikdo ho neuhanel za vase pozustale dluhy. Nevim ovsem, jestli je vubec mozne registrovat financni pohledavky proti nemovitostem v Cesku. Tady je to ovsem bezna praxe.
24. 11. 2009 | 15:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak tak ,zaplať pánbůh za zase jedno funkční povídání.

To je doba,než jste se ozvala.

Zdravím paní Clair!

Určitě Vás nabudil titulek :Život bez suverenity!
Ono je zde opravdu semleto hodně argumentací.Dalo by se reagovat jakkýmkoliv směrem.
Myslím že hlavním středobodem jsou tu opravdu ony pojistky.Title Insurance.

Zákony opravdu nejsou všemocné.Jejich znění lze vyložit v různých dobách,v různých rovinách,prostě RŮZNĚ.

Suverenita je omezená mnohdy dalece funkčnější než striktní vymáhání pochybného právního výkladu.V tom je naše smůla.
Jsme malí,ujařmení,zaprdění čecháčci.Doporučil bych každému takovému hodně cestovat.Poznávat jiné kraje,jiné způsoby,načichnout jimi a pak se nebude s takovou vehemencí zasazovat o národnostní privilegia,bezpečnostní záruky.
Hlavně se oprostí od právě těch vlastností,které ho k nacionalismu,lpění na lokálních výsadách vedou a přímo nutí.

Vím,že se každému nepodaří nabýt uvedených vlastností.Mohli by se ale alespoň pokusit.Zjednodušili by si žití,stáli by výše než ponořeni v bublajících zmatcích.Nadhled a vědomí,že (i když individualista)jsem součástí něčeho významnějšího,podstatnějšího není pro každého tak stravitelné sousto.

Ano jde o suverenitu v každém případě.Našinec však zůstává svobodným,suveréním,svéprávným jedincem i v dobách totality.
Je mi jen s podivem kolik lidí to ještě dnes 20let po sametovém převratu ještě nepochopilo.

Nedivím se presidentovi,který zastupuje vlastně to svoje stádečko oveček.Asi je dobře zná.Jako správný bača využívá i cvičených psů,aby stádo nasměroval do kotců.To už však není o suverenitě.To je o manipulaci a mocenských hrátkách.

Je symptomatické ,že tolik čechů tyto manýry akceptuje a vyjadřuje podporu.Když si přečtete celý tento blog,zjistíte,kolik je v něm i historických pravdivých paralel.

Paní Clair,dal jsem vám vědomě námět na odpověď,poněvadž s Vámi je diskuze potěšením i poučením.

Přeji dobrý - alespoň čas do vánočních svátků.Ivan.
24. 11. 2009 | 16:36

Clair napsal(a):

Zdravim srdecne pane Hochmann,

doba nez jsem se ozvala? Ja jsem si myslela, ze jste si ode me konecne oddychnul, zatim mi to pripada, ze me postradate, jestli tomu mam rozumet. Nebo se pletu?
Domysliva nejsem, to mi snad verit muzete.
Yes, Long time no see!
Jiste, jak uvadite, je tady more veci, ktere jsou vsechny vtesnany do jednoho clanku. Ja jsem se zminila o Title Insurance a take o Flood Insurance ( Pojistka proti zaplavam).
Je tady ovsem dalsich nekolik veci, ktere se hodne nebo malo tykaji EU a celeho spolecenstvi, nebo superstatu jak uvadi autor, dulezite asi je, na co by se mel nasinec zijici v Evrope vubec koncentrovat, aniz by neztratil koncept dnesniho pripravovaneho globalniho usporadani. Zivot bez suverenity se stane obavam realitou, pokud se skutecne nestane nejaky zazrak a Evropa se z te euforie neprobere a neukaze svoji vlastni vuli si o sobe rozhodovat, je ovsem take mozne, ze muze uz byt pozde. Vsechno zatim nasvedcuje tomu, ze asi sotva.
.
Reknu Vam ovsem na rovinu, ze nektere pripravovane koncepty spojene s jedninou globalni velmoci me doslova desi.
Podle neokonske ideolgie se jedna o znacne rozsireni NATO, tentokrate o partnery Ukrajiny, Beloruska, Moldavii, Gruzii, Azerbajdzanu a take mnoho dalsich statu samotne Euroasie. Tato sachovnice podle Zbygniewa Brzezinskeho se uskutecnuje presne podle mocenskeho planu. Co to bude znamenat pro Evropu? Jednu tzv. euro-atlantickou alianci, se sidlem ve Washingtonu, ovsem take pod kontrolou jedine supervelmoci, ktera bude presne urcovat vsechno co se bude na evropskem poli konat, od nerostneho bohatstvi pocinaje a konče bankovnictvim.
Nakonec tady s tim mame uzasne zkusenosti, zejmena s tim bankovnictvim a tunely, ktere stale pokracuji, jiste Evropa je lacna po teto transformaci, a kdyz se jim to dobre proda, tak si i ten zdravotnicky system necha nainstalovat podle naseho mustru. Nakonec tech 47 milionu nepojistenych se jenom navysuje a nasi zakonodarci vesele kolem zredene zdravotnicke reformy tancuji, zatim co lide umiraji.
Jsem skutecne zvedava, kdy se lide skutecne probudi aby si obhajili svoje vlastni zajmy, ciste evropske a zacali se ridit vlastnim rozumem a vlastnimi realiemi, specifickymi ciste pro svuj kontinent.
Vzdyt se jasne ukazuje, ze US docela efektivne se snazi izolovat Rusko, co by zasobovatele plynu a ropy do Evropy, a na misto Ruska prijdou nerostne suroviny z Azerbajdzanu pres Nabuco a transitni Gruzii, nebo pres nejaky jiny ropovod. Jedno je jiste, ze to zadarmo stejne nebude, ale prece jde o to, aby petrodolary sly na to spravne misto.

Preji take krasny den, nejak predbihate s temi vanocemi, tento tyden mame teprve Thanksgiving, se budeme modlit, abychom meli skutecne co jist a aby Amerika prezila. Si myslite, ze si vymyslim?
24. 11. 2009 | 19:16

Clair napsal(a):

Pane Hochmann,

jeste vam posilam odkaz, kde si muzete poslechnout jak ucitele kupuji jidlo pro deti ve skole, ve ktere pracuji, aby se deti mohly soustredit a nezdechly hladem.
Ale presto, valky jsou jak videt prednejsi, nebo cpat banksterum dalsi penize, aby mohli hrat svoje kasina za penize danovych poplatniku.
Velmoc, ktera zajiste ma svoje priority vporadku.
Nemyslite?
http://www.huffingtonpost.c...

Pan vlk napsal vynikajici clanek na http://www.outsidermedia.cz, zavitejte tam.
24. 11. 2009 | 20:05

Ivan Hochmann napsal(a):

Na Váš pohled zpoza oceánu jsem čekal.

Nelze Vás obvinit z předpojatosti,poněvadž komentujete události s nadledem sic člověka zaujatého,leč objektivně uvažujícího.Alespoň mě to tak připadá.

Po přečtení Vámi výše napsaného se bude asi jiskřit oponenturou.
Budu na Vás požadovat podrobnější komentář k vašemu dobrozdání o Evropě řízené v rámci jakéhosi globalisačního projektu z Washingtonu.

Abych pravdu vyslovil ,- nemile jste mě překvapila.Pokud jste schopna takovéto fámy akceptovat a navíc presentovat jako napůl hotová fakta,budete asi na velkém omylu.

Jako příznivec euro-americké spolupráce,jako vyznavatel a nesmlouvavý obhájce anglosaských hodnot a priorit mě vaše argumenty znějí nepravděpodobně a cize.Máme-li na povědomí skutečnost globálních změn,které přeskupují síly na celé zeměkouli,jsme povinni dát zelenou projektům vyplývajícím z této spolupráce.
To znamená,že má-li se Evropa jako KLIMATICKY NEJVÝHODNĚJŠÍ ZÓNA ZEMĚKOULE připravit na nedejbože exodus po nějaké nenadálé tragické přírodní katastrofě,musí počítat s všemi variantami globalisačních opatření.Pokud budou podporovány americkou suitou neokonů - také dobře.
Víme totiž,že mnozí z evropských politiků,jsou naprosto nepoužitelní.Byli vždycky.Stačí vzpomenout na počátky evropských válek(viz blog).To prosím nehovořím o politicích českých.A samozřejmě o všech těch oponentech LS,kteří dobře vědí,že praktiky,které nainstalovali českému prostředí nejsou akceptovatelné žádnému civilisovanému a právnímu státu.Jak víme - na západ od našich hranic nikdy nebylo římské právo zpochybněno a pošlapáno jako u nás v padesátiletém komunistickém bordelu.Proto ta neadekvátní reakce některých tvůrců sametu a popřevratových,postkomunistických,kontinuitních právních zmetků,která je jimi maskována jako "ztráta suverenity".

Ať je správa společnosti V EU jakkoliv jiná ,rozhodně bude lepší,než ta kterou předvádějí současní úředníci tohoto státu.
(Dnes si například vyšlápli kontrolní úřady EU na obergaunery z ČEZu).Pokud zjistí zlodějiny,manipulace,kartelové dohody směřující k zamezení soutěže (a to zjistí nepochybně)dostanou miliardovou pokutu,kterou zaplatíme my čeští odběratelé energií a Romanové se zase budou chechtat.

Tady vidím jádro pudla.Je lhostejné kdo a odkud bude poroučet!Záleží jen na tom,co mu místní podmínky dovolí.A to je v našem případě na posrání.Pardon.

S Vaší zdravotní reformou to také nebude slavné.Říkáte že "vaši lidí umírají".Uvědomte si,že není v Obamově moci prosadit v současné době tak radikální změnu.Obzvláště,když se jedná o evidentně solidární záležitost usedlíků ¨k přivandrovalcům převážně z latinoprovenience tuto solidaritu vehementně vyžadující bez adekvátního návratného efektu.Navíc jsem někde už četl názor,že byl Obama zvolen pouze z nedostatku vůle amerických neokonních politiků převzít odpovědnost za nastálou velmi závažnou problematiku (něco na způsob jmenování Urbánka v průběhu "sametu").

Nepřikládám takovým informacím žádnou váhu.Je chybou a tragedií,že naši politici zabrzdili program počítačové gramotnosti národa,že zjevně ovlivňují (i personálními zásahy)mediální prostor v našem státě,a tím se stává,že zpravodajství se skládá převážně z bulvárních keců namísto odpovědných,objektivních informací.Většina naší generace si s angličtinou netyká a tím pádem jsou nuceni žmoulat upachtěné zprávy o Obamových drogujícíh bratrech a jejich životních osudech.O politice prvního muže světa se v našich krajích vlastně ani necekne.

Tak jsem vás asi nepotěšil,leč pravdu máte přesto.
Rád Vás zase uslyším.(přečtu).

Ivan.
24. 11. 2009 | 21:13

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Clair,

článek přítele Vlka mě příliš nepobavil,neinformoval,nezaujal - stejně jako většina levičáckých zhovadilostí na Outsidermedia,Blistech,či Facebooku.

Příliš viditelně se popásá na komírající hajtře ODS.Musí se na někoho svést to co tady za 20let vybujelo za lumpárny.Zapomíná však na stejnou odpovědnost levicových politiků na všech mímusech od politického klimatu po katastrofální zadlužení státu.

To si jako Vlk a ostatní myslí,že Paroubek a spol za přispění komunistů něco změní?

Nikoliv madam! Tato společnost potřebuje pořádně po držce,aby ji přešly socialistické (omylem sociální) inklinace a asociace.
Zatím ji bylo umožněno žít životem bohémů bezstarostně a na dluh.Zlé časy teprve přijdou.
Je zde naprosté pomýlení vzniklé z nečekaných a nepředvídaných zlovolností,které ssebou naplánovaný převrat moci přinesl.

Pravicové mysterium není o zlodějinách a odpovědnosti ODS za ně.To ať si kolega Vlk zase neplete pojmy!
Vím,že máte podobnou orientaci,ale stát řízený socialisty nebude jako vždy v minulosti schopen utáhnout společenské požadavky.Bohužel.
Také bych raději viděl něco jiného,než je vidět kolem nás.
Ale zde musí přijít potřeba vzniklá z katarze a uvědomnění priorit,moralit,uvědomění potřeby pravidel,zákonů a jejich dodržování.To se zde v ČR zatím nenosí.

Ale dám vám také jeden odkaz:

https://www.youtube.com/watc...

Přidám komentář:Je pozdě hledat a akcentovat ideologii,když praxe není touto ideologií podpořena ,ba dokonce se jí ani neřídí.Je otázka nakolik je na vině socialistická oposice a společenská inklinace k beztrestnému loupežení,bagatelizaci práva,překrucování zákonů.

Za tento stav nese odpovědnost hlavně vládnoucí strana.
Pokud nemá sílu stav změnit k naší občanské spokojenosti-ať táhne k čertu.

Je otázka co bude dále,až se ujmou vlády opět socani s komunisty?!

Ivan.
24. 11. 2009 | 22:01

Clair napsal(a):

Mily pane Hochamann,

bylo mi hned jasne a vedela jsem, ze Vas moc nepotesim, prave naopak, ale nekdo z nas to rici musi. Muzeme predstirat, ze se nas to netyka, ze to nechceme slyset a vytvaret si svoje konspiracni teorie tak dlouho az na ne dojedeme sami. Faktem ovsem zustava, ze situace se v poslednich dvou letech drasticky zmenila, a to nejen tady, nybrz globalne. Jenomze ted uz zacina jit do tuheho a je treba odhodit bryle mameni.
Pisete, pokud jsem schopna takove famy akceptovat a presentovat jako napul hotova fakta, budu na velkem omylu. Nevim o jakych famach je rec. Pane Hochamann, ja nejsem zadnou vyznavackou konspiracnich teorii, naopak dovoluji si tvrdit, ze se divam na veci velmi strizlive. Jiste, ze nikdo z nas nema presne informace, nebot se opirame pouze o informace, ktere jsou komukoliv dostupne z medii.
Byste mi daval nesmirny kredit za neco co mi skutecne nepatri, rovnez zadnou kouzelnou sklenenou kouli ze ktere by se dalo cist, take pred sebou nemam. O novem svetovem poradku se netaji ani pan Kissinger, Hillary Clintonova, a ani Obama. Ten odkaz na pana Zbygniewa Brzezinskeho jsem dala pouze s tim, ze o tomto usporadani uz napsal knihu, dokonce v roce 1997. Ze se o tom v ceskych oblbovadlech nemluvi je jiste skoda, lide i v pseudodemokraciich jiste maji narok vedet co se chysta a na co se maji pripravit, alespon psychicky.

Moje poznatky vyveraji vsechny z informaci dostupnych komukoliv, ktere je schopen kdokoliv poskladat a propojit dohromady a udelat si predstavu jak to ci ono probiha. Jiste, mohu se mylit, a verte, ze to bych si nejvice prala. S tim byste mi udelal radost nejvetsi. Nakonec vite moc dobre, kdyz jsem zacala prohlasovat v roce 2005, ze Ameriku ceka velky propad na poli hypotek a financnich produktu, hodne lidi me povazovalo za blazna nebo dokonce prohlasovali, ze si tyto veci doslova vymyslim. Nikdo tomu nechtel verit.
Jiste, mohu mlcet a predstirat jako to delaji jini, ale musite chapat, ze ja tuto zemi prozivam a jde mi o to, aby Amerika prezila. To nemohu delat se zavrenyma ocima, protoze vim z hloubi sve duse, ze naprava je mozna a musi existovat cesta jak se z toho vyhrabeme. To je take jeden z duvodu, proc jsem byla velkou zastankyni Obamy a stale u me podporu ma.
Nesmime tak zapomenout v jakem stavu mu stav Ameriky byl predan a obavam se, ze Obama neni kouzelnik, tudiz se snazi resit mnoho veci najednou, a k tomu mu hazeji republikani pouze klacky pod nohy, aby ho znemoznili.
Jedinou proverenou kandidatkou, kterou ted republikani podporuji je nase proletarka Sarah Palin z Aljasky. Uz ted se snazi zalarmovat Ameriku, s tim, ze bude kandidovat na presidentku v roce 2012. Dokud se nenajde nekdo, kdo ji vysvetli, ze nema narok, tak toto show bude pouze pokracovat.

pokracovani
25. 11. 2009 | 13:50

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Clair,

Nechme Z.Brzezinského v klidu.
Že se Amerika mění všichni víme.Také víme čím je to způsobeno.Stačí přečíst některé statě Samuela Huntinghtona.Ne že by byli oba v protiřečení,ale některé názory polského přisídlence a amerického patriota s dosti rozcházejí.
Zbygniew Brzezinsky viděl vždy příčinu zla v sovětské infiltraci do demokratické Evropy.Odtud také pramení stupidita levicových intelektuálů,kteří jsou schopni nabourávat jakoukoliv americkou hegemonii.Namísto,aby se snažili najít společnou řeč.Poválečný vývoj nasměroval francouzský nacionalista Fr.De Gaulle a nové mosty se nepodařilo postavit ani madam Thacherové.Dokonce ani povalení ruského medvěda na hliněných nohách na čemž má zásluhu Z.B. a hlavně Ronald Reagan a síla NATO situaci nezměnilo.

Samuel Huntinghton má vizi Americe nepřátelské Evropy naskrze prolezlé islámem.
Ani o tom nechci hovořit.

Abychom mohli bezchybně pochopit co je příčinou skryté euro-americké mocenské nevraživosti museli bychom všichni důkladně pročíst knihu G.B.Tyndalla a D.E.Shi = Dějiny USA.

Od založení Států evropskými emigranty,svobodomyslnými lidmi všech evropských národností po porážku evropských monarchů.
Od separatistických tendencí(velice oprávněných)po osvobozovací války v Evropě a na celém světě.

Pokud se stane Amerika v tomto smyslu nefunkční - má svět zaděláno na okamžitou globální válečnou vřavu.
Ne proto,že jsem pozorně četl pár knih,ale protože to logicky vyplývá z daných faktů i historických zkušeností.

Mám obavu,že takovou Ameriku,jakou jsme znali,jakou jsme vzývali o pomoc,jakou založili naši chytřejší předkové,které vděčíme za mnohé - už nikdy nebude.

Latinomóresy změní dokonale tvář USA.Pokud dojde ke konfrontaci s komunistickou Čínou(velmi pravděpodobně)bude to na jiných územích a prohra Ameriku nemine už proto,že Evropa ji nepodpoří.

A konflikt začne vzájemným embargem a vypovězením obchodních smluv,likvidací pátých kolon číňanů,majitelů přístavních terminálů,komunikačních uzlů,dlužních úpisů od San Diegy po Aljašku.Bude to zlá doba pro američany,poněvadž jim nikdo nepomůže.Přivandrovalci z Jihu ani nemluví,ani nemyslí AMERICKY.
Pokud vůbec.

Takže Obama je jen začátek.

Zdravím Ivan.
25. 11. 2009 | 15:49

Clair napsal(a):

pokracovani:
pisete:"Jako příznivec euro-americké spolupráce,jako vyznavatel a nesmlouvavý obhájce anglosaských hodnot a priorit mě vaše argumenty znějí nepravděpodobně a cize.Máme-li na povědomí skutečnost globálních změn,které přeskupují síly na celé zeměkouli,jsme povinni dát zelenou projektům vyplývajícím z této spolupráce.
To znamená,že má-li se Evropa jako KLIMATICKY NEJVÝHODNĚJŠÍ ZÓNA ZEMĚKOULE připravit na nedejbože exodus po nějaké nenadálé tragické přírodní katastrofě,musí počítat s všemi variantami globalisačních opatření.Pokud budou podporovány americkou suitou neokonů - také dobře".

Pane Hochmann, jsme skutecne oba na stejne strance. I ja jsem nesmirnou zastankyni euro-americke spoluprace a naprosto souhlasim s Vasim vyse uvedenym. A je skutecne jedno, jestli bychom meli pravem pripsat zasluhu neokonum, zejmena dava-li to smysl a prispeje-li to k zachrane katastrofy nebo planety. I kdyz jsem demokratkou, neznamena to, ze jsem slepa a pouze hltam nejakou zhoubnou ideologii, ktera se obcas predklada. Jsem vicemene alergicka na vsechny ideologie, a k tomu nepotrebuji ultrapravicovou fundamentalistickou nabozenskou fanaticku Saru, aby me presvedcovala kterou stranu podporit. S ni ovsem republikani zadnou sanci nemaji, naopak, dela jim jenom ostudu.
Zatim ovsem republikani nic nepredvedli od voleb pocinaje, co by prilakalo volice zpatky. Jedno je jiste, ze ultrapravice s presidentem Bushem skutecne vyhorela, a nic jineho alternativniho, co by davalo smysl tato strana nenabizi.
O cem ja jsem se bavila v souvislosti s Evropou je novy svetovy poradek a jak Evropa do toho poradku zapada. Obavam se, ze jestli jak se mi to jevi, a ma byt v dusledku toho Rusko nejen izolovane, navic obklopene vsemi moznymi zakladnami, zpusobi to pouze to, ze nazeneme tuto velmoc do naruci Ciny. Naopak Rusko jiste ceka, ze bude prijmuto do teto aliance, a pripada mi to take jako nejlepsi reseni. A o tom je prave rec. Jenomze sachovnice, kterou predvadi pan Brzezinski nic takoveho v planu nema. Ja pouze doufam, ze plan bude jeste radne zrevidovan, nakonec geopoliticka strategie se jiste mezitim znacne zmenila, zejmena ted co se neustale valci v Afghanistanu, rozsireno na Pakistan a z Iraku se stale neodchazi. Nechame se prekvapit.
Dal jste mi sem zaroven mnoho nametu k premysleni, zejmena v oblasti suverenity. Faktem je, ze kazdy clovek potrebuje nejake pevne body v zivote, na ktere se muze obratit, kdyz je mu tezko, za co je ochoten bojovat a take v co veri a kam patri, kde je mu dobre.
Bavime se o ctyrech zakladnich pilirich spolecnosti: rodina, narod, vira a tradice.
S vytvorenim jednoho velkeho superstatu, o kterem je rec budete ovsem vsude doma, ale zaroven nikde doma, tam, kde jste kdysi doma byli, uz domov nebude, bude zmenen na internacionalni tabor vselijakych svetobezniku. Razi se byt pozemstanem, ztratit narodnost, zahodit ji ve jmenu volneho cestovani a bydleni, bude to kosmopotitni (cosmopolitan) kultura, ktera nakonec vymaze rodnou rec, Vase deti prijmou cizi rec, jeden kulturni rad pro vysilani TV, nakonec uz ted Vam jiste Hollywood dodava programy, kde tece krev z TVcely vecer.
Nasi znami Cesi v Canade, kde jsme tehdy zili, se nam velmi divili, ze se snazime nase deti priblizit ceske kulture a ucit je cesky, oni naopak prohlasovali, ze s ceskou kulturou, tradicemi a vsim ostatnim nic nechteji mit k docineni, uplne se vseho zrekli. Paradox ovsem je, ze to nemeli cim nahradit, protoze jak jiste vite, Canada je slozena z tolika narodnosti, ze vlastne nikdo nikam nepatri, spolecny svatek je Canada Day 1. cervence, Thanksgiving, Halloween a vanoce. Proto si myslim, ze Cesi by meli byt nesmirne pysni na svoji historii, tradice a kulturni bohatstvi a bylo by tragedii, kdyby pri vytvareni Superstatu o vsechno prisli a o to v te suverenite prave kraci.
jeste budu psat dodatek k druhemu prispevku, ale jen kratky
25. 11. 2009 | 15:52

Clair napsal(a):

Pane Hochmann,
odkaz na pana vlka jsem uvedla pouze proto, ze jsem mela za to, ze jste pratele, kteri si vyborne rozumi. Abych Vas ovsem upresnila, ja jeho clanky nectu vubec, ne, ze bych nemela zajem, ale protoze jim nerozumim a nic mi nerikaji.Ted se muzete smat Vy, je to proto, ze jsem nikdy nesledovala presne jak to v ceske politice probiha a kdo predstavuje kterou stranu, kdo s kym a proti komu, tato cela skala jmen, ktere pan vlk uvadi, nemam kam poradne zaradit. Bych musela chodit nekam na doplnovaci lekce. Ja na to bohuzel nemam cas, zajima me ovsem osud teto zeme a proto je moji povinnosti to sledovat, a take pomoci tam, kde je moje pomoc vitana.
Obcas vidim na aktualne clanky o korupcnich aferach a tunelech, ale to my tady mame take, takze to take nesleduji. Sledovala jsem pouze trochu jak probihaly volby presidenta a jak lide prebihali na tu ci druhou stranu, to mi pripadalo velmi groteskni, ze to vubec mozne je. Jiste to musi byt velke zklamani po te sametovce, ja bych to brala jako evolucni zalezitost. ODS a CSSD mi nic nerika a skutecne jejich programy poradne neznam, byste mi daval moc velky kredit, vim pouze kdo je a byl ve vedeni. Pripada mi to vsechno, jako kdyz se hokynari na rynku hadaji mezi sebou.

Takze se presunu hned na Vas posledni prispevek, kterym jste me neskutecne mile prekvapil, ale take zarmoutil, protoze se obavam s tou Cinou asi mate pravdu.
Polak Brzezinski a jeho indoktrinace pochazi z doby studene valky a jeho nesmirna nenavist vuci Rusku, v tom Vam musim dat za pravdu a je take jasne, ze on dneska si s tim uz nemuze vystacit a nema zrejme ani zadny vliv. Nakonec vsechno uz je jinak a pokud vim, je to prave Obama, ktery se snazi najit spolecnou rec s republikany.
Jiste, demografie Ameriky se zmenila a nasich 20 milionu ilegalu z jihu je take treba nejen treba integrovat, ale take pojistit. Nakonec budme ferovi, porad je to pro Ameriku nejlevnejsi pracovni sila, a jiste, by nekteri oligarchove zplakali nad svymi zisky, nebyt jich, proto take kongres neustale zaviral oci, ted uz je ovsem pozde. Jejich deti se tu narodily, dostanou zdejsi vzdelani, tedy stanou se automaticky Americany.

Posledni navsteva naseho presidenta v Cine mi pripadala jako subliminalni konfrontace. Jiste, ze se Cina, co by nejvetsi veritel US boji o sve penize. Situace se obavam zacina priostrovat predevsim tim, ze Obamovo administrativa uvalila velka cla na cinske pneumatiky a zelezne trubky, Cina vyhrozuje odvetou, predevcirem probehla zprava, ktera Cinu obvinuje ze spionazni cinnosti, pritom ale nic konkretniho, coz mi pripada jako lacina strela, pokud se nedolozi a specificky neurci kde, kdy a v jakem odvetvi. Zacina to malinko skripat, ale snad si soudruzi v Cine uvedomi, ze jsme jim predali za hubicku veskery americky prumysl, dokonce jsme nas zlikvidovali, aby oni mohli prezit a nasi oligarchove se napakovali s lacinou pracovni silou. Ted nam to budou mit za zle? Nebo dokonce presmeruji? To snad nemysli vazne. Ja myslim, ze voda utichne a vsichni se zklidni.
Pokracovani skutecne nevidim, bylo by to pro obe dve strany velmi spatne.

Tak mi nezbyva nez Vam poprat Happy Thanksgiving do Ceska s krocanem, nadivkou a brusinkami.

Opatrujte se.

Zdravi Clair
25. 11. 2009 | 18:01

Petr_F napsal(a):

Carlos V. napsal(a): 22.11.2009 22:28:42
"..Title insurance se uz davno aplikuje i na nemovitosti v Cesku. Jsou ale nemovitosti, kde neexistuje pochybnost a pojisteni netreba. Je na kazdem, jak se zaridit a neni treba nove euroinstituce a povinnych poplatku.."

Snad jsem nezdůraznil dostatečně, že mi nejde o "nemovitosti, kde neexistuje pochybnost" ale o toto:

Federální vláda také řeší spory mezi státy.
Jak federalizace pokračuje, nadnárodní pravidla postupně převládají v řešení sporů jež přesahují hranice států.

Jde zde o narovnání vztahů mezi Německem a Českem.
Jsou lidé v Německu co stále věří, že mají na nároky na majetky v českém pohraničí.
Nechceme aby se to táhlo až k vnukům a pravnukům a proto by měl být evropský
zákon o promlčení. Ve federaci se spory mezi státy řeší zákony a federální zákony časem nabývají
na síle. Proto ty BD nejsou spolehlivým základem pro trvalé řešeni. To pojištění by odstranilo
hrozbu majetkové újmy a usnadnilo řešení přijatelné pro všechny.
26. 11. 2009 | 06:41

Clair napsal(a):

Petre,
zda se mi to jako uplne nejlepsi koncept, finalni reseni BD.
Navic by se Cesko postavilo celem k existujicim a stale protahujicim problemum, ktere nemaji konce a mit nebudou. Jestli budou nabirat na sile, je tezko rici, ale timto osetrenim v samotnem zakonu EU by se to jednou vyresilo provzdy.
26. 11. 2009 | 15:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě tedy pár vět.

Hovoříme o budoucnosti jako by se měla řídit naší vůlí.Vůbec nebereme v potaz viditelně jiný ,nám až neskutečně nevlídný směr vývoje událostí.

Hovoříme o posílení evropské indentity,o natalitě....
Jak jste sama podotkla národ,rodina,víra,tradice.
O potřebě udržovat národnost,rodnou řeč.....
To vše asi nebude mít už dlouhého trvání.Bez ohledu na naše snažení na naše přání.

Nechci vám paní dělat těžkou hlavu,ale jak v Americe tak především v Evropě bude mít civilisace jiné parametry.

Nebudu rozvádět naše polemiky a Hutchinghtonovy vize.Posílám odkaz a posuďte sama.

Přeji hezký večer.Ivan.

https://www.youtube.com/watc...
26. 11. 2009 | 17:03

Ivan Hochmann napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

Abyste neřekla že jsem cvok,tak vám posílám ještě něco smysluplnějšího. Ivan.
26. 11. 2009 | 18:58

Petr_F napsal(a):

ZDE je nedávný příklad toho, že v Česku je třeba mít 'title insurance' , nejen v pohraničí:

http://aktualne.centrum.cz/...
28. 11. 2009 | 01:18

Dalimil napsal(a):

Dobrý den paní Clair pane Hochman jsou to krásné úvahy což o to jenže naše civilizace bude mít za pár let jiné starosti ! Budeme všichni zde bít hlavami o zem v mešitách klanět se Aláhovi a to ještě s radostí a pokorou že nás nechají dýchat ! K téhle pohromě směřuje svět ! Pak to bude ovšem kdo s koho!!! Co tenhle problém může vyřešit třetí světová......? Dali.
28. 11. 2009 | 10:13

Ivan Hochmann napsal(a):

29. 11. 2009 | 16:20

Clair napsal(a):

Dalimil:
Dobry den pane Dalimil, ja bych to tak cerne nevidela.Nikdo nikomu prece viru nemuze vnucovat, to je doslova prehnane a doslova nerealne.
Takze at si kazdy vyznava co chce, ale jak pan Hochmann uvadi clanek, kdy v referendu bylo rozhodnuto...mi pripda take velmi lacina naprava. Predevsim Svycarsko si tam tyto lidi natahalo rovnou z Bosny, Kosova a Albanie, neni nic jednodussiho ted je vratit zpatky, kdyz uz maji ted protektorat se vsim zaopatrenim a EU to financuje.
Otazkou je, proc si je tam natahali v takovem mnozstvi, levna pracovni sila? Je to podle me velmi kratkozrake a naveky. Doufam, ze je ceska vlada nebude nasledovat a ani za zlatou kravu toto neda dopustit.
V Americe mame zase Mexikance, dnes pry jich je uz 20 milionu ilegalu,a s tim jak se mnozi,kazda rodina ma ve zvyku mit 8-10 deti, tak na to ani nemohu myslet. Videla jsem presny graf, ze jeden clovek ma potencial si privest do US 99 lidi.
30. 11. 2009 | 03:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Clair,

vnucovat se může vždy cokoliv.

Celé dějiny jsou protkány násilným obracením na různé víry a demagogické ideologie.

A největší excesy vtloukání klínů do hlav se dopouštějí lidé věřící slepě a přesvědčení o té či oné víře.Zažil jsem to na vlastní kůži celý svůj život.

Jsem přesvědčen,že tyto lidi nelze donutit k rozumovým úvahám.Pro tyto lidi bude smrt vysvobozením.Bohužel ssebou vezmou i svoje odpůrce vyznáním a myšlením odlišné.Samet je jakási obezlička ,ale jen dočasná.

A pokud se jedná o islám.....
Jsem přesvědčen,že je to teroristická víra plná zloby a nesmyslných rituálů.Nemají právo je provozovat na území lidí s jiným náboženstvím a myšlením.

Opravdu to povede ke třetí světové válce,kterou ovšem imámové vyhrát nemohou.

I z těchto důvodů se divím evropským politikům,kteří si podobné názory vůbec nepřipouštějí.Nechápu tento setrvalý stav a když něco nemohu pochopit tak se ptám.

Bohužel odpověď nepřichází. Ivan.
30. 11. 2009 | 17:57

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
16. 03. 2010 | 00:49

Mcdowell32Kayla napsal(a):

That is well known that money can make people disembarrass. But what to do if somebody has no money? The one way is to get the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loan</a> and short term loan.
02. 07. 2010 | 15:22

loans napsal(a):

Some time before, I really needed to buy a good house for my corporation but I did not have enough money and couldn't buy something. Thank heaven my brother proposed to try to take the mortgage loans at trustworthy creditors. Hence, I acted so and was satisfied with my consolidation loan.
24. 08. 2010 | 05:14

loans napsal(a):

freelance writer
21. 08. 2011 | 15:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy