Rasistický atentát na Obamu - hrozba, či nesmysl?

22. 01. 2010 | 14:49
Přečteno 4135 krát
Barva kůže a etnický původ amerického prezidenta není nikdy hluboko pod povrchem politických debat. Během kampaně v roce 2008 pozitiva převážila nad negativy a fakt, že Obama je černoch, mu dopomohl ke zvolení. Jeho styl vychází z premisy, že Amerika je v postrasové fázi a na jeho barvě kůže tedy nesejde.

To je velmi úspěšná, působivá aspirace i proto, že je postavena na vědomé nepravdě. Amerika udělala za posledních 50 let neuvěřitelný pokrok směrem k postrasové společnosti, v níž by etnická rozmanitost byla samozřejmou hodnotou, ale ještě tam není.Není tajemství, že Obamova manželka Michelle se s Barackovou kandidaturou těžce srovnávala; bála se hlavně rasisticky motivovaného atentátu. Téhož se před dekádou bála manželka Colina Powella, jenž se nakonec ke kandidatuře neodhodlal.

Takové obavy nejsou planým fantazírováním, ani pochopitelným, leč málo reálným strachem manželek exponovaných kandidátů. Když se dnes člověk podívá na malou, různorodou a hlasitou skupinu Obamových kritiků, kteří různě tvrdí, že prezident je socialista (což je v americké politické rozpravě skoro nadávka), komunista, nacista, fašista, muslim, spřísahanec Al-Káidy, že záměrně decimuje americkou ekonomiku, že je neligitimní prezident, protože se údajně nenarodil v USA a další hlouposti, je víceméně jedno, jestli to ti lidé říkají z přesvědčení, rasistických pohnutek, nebo patologické kombinace obého. Říkat si mohou, co chtějí, mají na to právo. Svoboda slova je v USA posvátná. Jejich hysterie ale může vést ke smutným koncům.

Lunatický okraj existuje v každé svobodné společnosti a zejména v Americe není ničím novým. Každý levicový prezident má svého radikála, jenž ho považuje za bolševika a stejně tak má každý pravicový prezident svého magora, který ho má za fašistu. Obama však, zdá se, přitahuje nezvykle velkou a hlasitou takovou partu ovlivňující prostřednictvím televize, rádia a internetu nezanedbatelnou vrstvu příjemců. Lepí se na něj nadávky bez ohledu na ideologickou konzistentnost („je“ zároveň fašista i komunista). Je cizí, není náš. Za tím je těžké netušit rasismus.

Vrah prezidenta Kennedyho, komunistický lunatik Lee Harvey Oswald, to měl koncem padesátých let těžší, chtěl-li se obklopit propagandou, jež mu intelektuálně konvenovala. Dnes je mediální scéna daleko robustnější, hlasitější, více specializovaná, polarizovaná a emocionální; proniká do všech koutů života.

Zároveň jsou američtí prezidenti lépe chráněni. Z dobrých důvodů.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

p. Klvaňa,

Kdo zabil JFK? Jó, to kdybychom věděli. Jsou fanatici a "fanatici". Jedni to dělají z přesvědčení, jiní ze strategických a zištných důvodů. Když můžou vyvolat válku ve které zabíjejí statisíce lidí, proč by jim mělo dělat problém krouhnout jednoho sebelépěji hlídaného politika?
22. 01. 2010 | 14:56

JC napsal(a):

S tím Lee Harvey Oswaldem...no
myslím, že ne nadarmo bylo otevření archívů odloženo na dobu kdy už bude jistota, že všichni zůčastnění budou pod drnem.
22. 01. 2010 | 15:07

Taoiseach napsal(a):

Tomáš Klvaňa
Ale no tak! Je otázka, zdy byl LHO skutečně vrahem Kennedyho, natož potom jediným osnovatelem vraždy. Dost lidí, kteří mohli svědčit proti tomu, za nejasných okolností zemřelo. Dále LHO koncem 50. let neměl ani důvod shánět nějakou skupinu, protože Kennedy byl zvolen až koncem roku '60, a to celkem překvapivě. A konečně společnost těžko může být "postrasová", leda "postrasistická".
22. 01. 2010 | 15:07

ld napsal(a):

Klvaňa,
méně znamená více.

Uberte v kvantitě, pak třeba naskočí kvalita.

Ale vy byste našince prodal i mák z loupáčku. Běžte se vycpat, i s lunatickismem!

P.S.Až budu vyřezávat Jidáše, bude mít vaši tvář. A před ním bude plivátko, svinčíku netřeba.
22. 01. 2010 | 15:09

karel matousek napsal(a):

Az bude 'id' (mariash@seznam.cz)vyrezavat Jidase, bude mit tvar Klvani, a pred nim bude plivatko, svinciku netreba. Vem si prasky a bez vyrezavat, mily ide, hlavne zustan co nejdele a nejdale od klavesnice.
22. 01. 2010 | 15:55

Eliška II napsal(a):

Co vám to jen ten Obama udělal? V dětství vám minimálně musel pošlapat bábovičky!
22. 01. 2010 | 15:58

jozka napsal(a):

Rasisticky motivovany atentat tezko. Na to jsou obyvatele Bileho domu dobre chraneni. Ale pokud by takovy najemnik slapnul prilis daleko od nalajnovane cary...
22. 01. 2010 | 16:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující hrubou nadávku ("jste vůl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 01. 2010 | 16:28

Eda napsal(a):

Klvaňo, jsi jak osina v zadku. Takového pošuka, aby pohledal. Myslíte, že vás lidi budou brát vážně, jak se denně budete navážet do Obamy? Denně? Jste jak Topol. Ten by bez nadávky na Paroubka nebyl vůbec schopen sestavit větu. Zajděte si do Perlovky, ten váš mozek je pod velkým tlakem. Uvolněte se trochu. Můžete tam žádat zimní slevu. Nebo vás štve, že váš idol Topol má malého modrého ptáčka a Obama, jako černoch bude asi jiný?
22. 01. 2010 | 16:35

Čochtan napsal(a):

Odkdy je mulat černoch ?
22. 01. 2010 | 16:50

Čochtan napsal(a):

Obama má s Afrikou společnou pouze tu jednu spermii.
Vychování a vzdělání má "bílé". Nemůže za charakter své matky.
22. 01. 2010 | 16:55

Strejc Josef napsal(a):

Klvaňa, Klvaňa z nich vážně už nic pořádnýho nebude...
22. 01. 2010 | 17:26

zk napsal(a):

Rasismus bych nepodceňoval, ale je také pravda, že podobně hysterickou kampaň vedla americká (krajní?) pravice i proti Clintonovi (dá se říct, že to vyvrcholilo atentátem v Oklahoma City, po kterém se hodně lidí chytilo za nos). Takže je to možná ještě jednodušší: řada Američanů, kteří se hlásí k pravici, prostě nedokáže žít v demokratické společnosti, kde se strany střídají u moci. A jakmile ve volbách zvítězí kandidát konkurenční, nebo spíš nepřátelské strany, odmítají ho pod různými záminkami považovat za legitimního prezidenta: prostě proto, že oni vlastní Pravdu, pouze jejich pohled na svět je ten jediný správný, pouze jejich hodnoty jsou ty pravé. Obávám se, že tady hraje - kromě jiného - velkou roli vliv evangelikálních církví (hlavně jižních Baptistů a Pentekostálců), v jejichž prostředí je mnoho Američanů odmala formováno a které jsou opravdu efektivními školami omezenosti, bigotnosti, sebestřednosti a netolerance.
22. 01. 2010 | 17:41

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

to jako Obamova matka je mdlého charakteru poněvadž přivedla na svět dítě s černochem!

Myslím, že to spíše napovídá něco o Vašem charakteru.

Berete to národnostně nebo podle rasy.

Moje prababička byla sudetská němka. Mám to tím pádem u Vás dobré?
22. 01. 2010 | 17:55

MILA napsal(a):

takova Condoleeza nebo Powell, u nich cerna kuze nehrala roli, byli dostatecne inteligentni a meli svoji opravdovou osobnost. U Obamy hrala role kuze a umet kecat
22. 01. 2010 | 18:31

Pepa Řepa napsal(a):

ld napsal(a):
Klvaňa,

P.S.Až budu vyřezávat Jidáše, bude mít vaši tvář. A před ním bude plivátko, svinčíku netřeba.
--------------
Měl bych zájem o kopii.
Uměl byste taky Čunka nebo V.K. ve tvaru plivátka?

Tady by to šlo na dračku, tady je čunkohryzců a klausohryzců!Pehe by vzal karton.

Uděláme s.r.o.-vyděláme majlant. Krize, nekrize.
22. 01. 2010 | 18:32

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, pane Stejskale.
Jsem člověk, prahnoucí po poznání.
Teď nevím, kdo je vůl.
22. 01. 2010 | 18:35

Pepa Řepa napsal(a):

Mlácení ženy není míněno jako ponížení. Psychologové zjistili, že bití je účinné na dva druhy žen. Prvním jsou řídící ženy, druhým jsou submisivní ženy. Těm se bití líbí. Bití ale nesmí být použito jako náprava, když chce žena být rozvedena. Žena nesmí být bita před dětmi.
http://www.lidovky.cz/bijte...

Jak mohla taková perla uniknout mnichovskému zpravodaji?
Čochtane, nedá se sehnat jeden výtisk?
22. 01. 2010 | 18:41

Čochtan napsal(a):

Havelko,
co je to mdlý charakter ? Já znám když je někdo mdlého rozumu, ten výraz mě pravidelně napadá při tvých výpadech, ale mdlý charakter ?...
Víš koho mi připomínáš Havelko ?
Uvědomělého komsomolce a blba Pavku Morózova. Taky tak pokrokově uvědomělej. Nevíš čím to je ?
Já bych se holky, která roztáhla nohy pod černochem, nikdy nedotkl.
22. 01. 2010 | 18:41

Karel napsal(a):

Co ten Klvaňa neví. Tak JKF zavraždil Osvald a ještě k tomu komunista. Zapomněl dodat, že za manželku měl Rusku.
Klvaňa je prostě expert na vše, podle požadavku zaměstnavatele. Ještě nepsal o sexu, tak by to mohl zkusit. To bude jistě hezké porno.
22. 01. 2010 | 18:41

Pajda napsal(a):

Pepo Řepo, prvotním účelem cenzury přece je potlačovat poznání. Z Vaší reakce tedy jasně plyne, že je pan Stejskal ve své snaze objektivně úspěšný a jeho činnost tedy není marná...
22. 01. 2010 | 18:47

Bond napsal(a):

Ach jo, každej den nějaká ptákovina o Obamovi. To nemáte Klvaňo nic lepšího na práci?
22. 01. 2010 | 18:48

zdesta napsal(a):

Klvaňovi Obama rozšlapal bábovičku na písečku.(radar v Brdech)To se neodpouští a tak se máme na co těšit.Bude to něco podobného jako Pehe versus Klaus. L.H.Oswald komunistiský lunatik,který udával levicově orientované studenty a nějakou dobu bonzoval pro zpravodajskou službu US Navy.Že tam nestřílel sám je celkem jasné.Druhým střelcem byla asi Matka Tereza.
22. 01. 2010 | 18:51

veverka napsal(a):

To zní skoro jako mediální příprava na to co přijde.Tentokrát to skuteční vrazi budou mít snazší než s Kenedym,protože Obama je černoch a tak se to pohodlně svede na rasisty.
22. 01. 2010 | 19:12

V.Stárek napsal(a):

Klvaňo, příště napiš něco o škodlivosti kouření, uvidíme co na to řeknou ve Philip Morris.
22. 01. 2010 | 19:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, česká pátá kolona opět v plné intelektuální polní...
Ó bama mia...
Veselé krizování...
http://kaifolog.ru/uploads/...
22. 01. 2010 | 20:08

Inci napsal(a):

Radarový manipulátor Klvaňa prostě Obamu nesnáší , on mu totiž ukradl jeho nejmilejší hračku ... oslíka ze kterého se sypou zlaťáky ... svatej radar ...

Z celého podtextu blogu jasně zní : Obama je bolševik , nejhorší urážka ...

Celý jeho názor je naprosto nesmyslný , protože USA nemůže autor řadit k normálním klasickým demokraciím , žádná pravice a levice zde neexistuje ... volič zde volí mezi plodem jabloně a jablkem , jen díky masivní mediální kampani se tento stroj na moc ještě nezasekl ...

Obama je levičák protože chce v 21. st. pro všechny občany zdravotní pojištění ? A není to náhodou tím , že se normálně lidsky stydí za morální zaostalost své země ? Nebo že z pozice příslušníka menšiny vidí věci trochu jinak ?

Má se koukat na to , že údajně nejvyspělejší stát světa mučí své zajatce v 21. st. stejně jako inkvizice , že vyvolává zbytečné války ? Obama není tak manipulovatelný jako juvenilní loutka Busch ... to je podle manipulátora Klvaňi jeho hlavní zápor ...
22. 01. 2010 | 20:13

Midori napsal(a):

V psychologii se tomu říká projekce. Necvakáte šestku drát?
22. 01. 2010 | 20:34

Myrda napsal(a):

Administrátore, dejte toho troubu Klvaňu dozadu, je to narcis.
22. 01. 2010 | 20:53

Pavel napsal(a):

Ten blog byl za domácí úkol?
22. 01. 2010 | 21:07

jenicek napsal(a):

Souhlas se smazanou hrubou nadávkou. O rasismu si jistě každý bílý američan rád nechá povykládat od prezidenta co se obklopuje černými rasisty Wrightem či Farrakhanem.
22. 01. 2010 | 22:23

Čochtan napsal(a):

"..nejvyspělejší stát světa mučí své zajatce v 21. st. stejně jako inkvizice.."
Co je to za b..a který TOHLE napsal ?
22. 01. 2010 | 22:40

Karel Mueller napsal(a):

Pane Klvaňa,

píšete, že svoboda slova je v USA posvátná. Neznám americké reálie a tak nemám důvod Vám nevěřit.

Mohu mluvit pouze o své zkušenosti a o Američanech, které jsem u nás poznal. A tady mohu jen konstatovat, že by umřeli strachy, kdyby měli říct něco nekorektního, něco proti ženám, minoritám atd.
23. 01. 2010 | 00:28

Anonymovič napsal(a):

"Amerika udělala za posledních 50 let neuvěřitelný pokrok směrem k postrasové společnosti, v níž by etnická rozmanitost byla samozřejmou hodnotou, ale ještě tam není."

V takové Jugoslávii, Rwandě, Iráku nebo Izraeli jsou v budování etnicky rozmanité společnosti mnohem dál.
23. 01. 2010 | 01:00

Petr Havelka napsal(a):

Tak tak pane Čochtane,

Vaše předsudky jsou ukotvené pevně. Držte se jich zuby i nehty a hlavně nepochybujte.

Nevím k čemu Vás přirovnat. Nechce se mi hledat v paměti něco odporného. Koukám, že Vy máte zásobu slušnou.

Nevím, co si představujete pod termínem "pokrokově uvědomělý". No, pokud to bude to, že na světě se nacházejí lidé a mají si být pokud možno rovni a nedělení na základě rasy či vyznání, tak to je Bingo.

Nevím, kam zařadit Vás. Snad někde k dinosaurům, ti vymřeli že?

Kdyby na světě bylo méně lidí, jako Vy, asi by bylo líp, ale "vstanou noví Pavkové Morozovové". Takže Vám nakonec dám za pravdu.

Tak to bude po Vašem "přirozeném výběru".
23. 01. 2010 | 01:07

Qwer napsal(a):

Hej, pán Klvaňa, čo si predstavujete pod takým slovom "lunatik" či "postrasové"?

Vaše mateřština musí být zřejmě velice chudá, když používáte tyto nesmyslné novotvary. Je však možné, že se pouze snažíte předvést vaši "vzdělanost".
23. 01. 2010 | 01:16

S.P. napsal(a):

Tak mne jen tak napada po 45b letech zivota ve Spojenych statech .... kdo je vetsi rasista Cesi nebo Americane?
23. 01. 2010 | 07:15

Teo napsal(a):

Nemůže si snad myslet kdokoliv, že kandidát na prezidenta USA se jen tak sám za sebe odněkud vezme. Kdo kandiduje na prezidenta USA, má za sebou určitou velice silnou finanční skupinu, která jej vybere pro svou potřebu. Není vůbec pravda onen Americký sen "od čističe bot na prezidenta USA"!
Stejně jako všichni prezidenti USA, tak i Obama byl vybrán jistou finančně zájmovou skupinou pro kandidaturu na prezidenta. Měl určité přednosti oproti druhým z konkurenčních finančních skupin. Předně byl afroameričan a to se momentálně hodilo. Jeho názory a postoje jsou nepodstatné, protože stejně musí zpívat takovou písničku, jaká mu je předložena. Rozhodně si nemůže mluvit co chce a prosazovat co chce. Musí být jednoznačně v souladu se svou finanční skupinou, která jej nominovala a hlavně financovala.
Pokud si americký prezident nakonec udělá co sám chce a kašle na svou partu, která ho dostala až do prezidentského křesla největší mocnosti světa, pak se pochopitelně může nadít i atentátu na sebe, případně skandalizace vedoucí k jeho nucenému odstoupení. Nic se totiž v USA neděje bez velkokapitálových vlivů.
Jistěže prezident USA může svou osobností silně ovlivnit i svou finanční skupinu, dát svůj osobitý rukopis vládě v USA i ve světě. Nemůže to ale dělat bez souhlasu těch, co ho potřebovali dostat do funkce.
U nás v Česku přetrvává naivní vidění světa. Jakoby lidé mermomocí chtěli, aby ideologie byla ta rozhodující a ne moc a prachy. Je to vrozená vlastnost většiny národa? Nebo je to sklon k utopickému vnímání světa, jako pozůstatek po vládě komunistů?
Není vlastně nic špatného na tom, když finance rozhodují. Je ovšem špatné, když finance rozhodují v prospěch špatného. Ono totiž jde primárně v každé lidské společnosti o ekonomiku. Ekonomika je česky hospodaření. A hospodařit správně, to je ten nejsvatější cíl. A tak i v USA je vpořádku, když prezidenta nominují finanční skupiny se svými ekonomickými zájmy a tyhle finanční skupiny mezi sebou soupeří o úspěšnost svého ekonomického pohledu. Prezident v tom hraje roli jen jako výkladní skříň či plakát pro masy, co nechápou podstatu a mohly by se vzpírat.
Takže psát o možném atentátu na prezidenta Obamu je hloupé. Autor by měl spíš psát o vztazích finančních skupin USA.
23. 01. 2010 | 08:34

Čochtan napsal(a):

Ivo,
přijde na to, kdo by ho zastřelil.
Kdyby to byl rozčarovaný černoch, levičák a k tomu ještě muslim, ....
23. 01. 2010 | 09:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem příspěvek (cosi o tom, že zastřelení kohosi by byla skvělá zpráva), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 01. 2010 | 10:13

Targus napsal(a):

To stejskal:

To teda nepochopím, právě jsem uvažoval, na kom bych mohl vyzkoušet svou novou lepačku na kačeny, vy mi to takhle zkazíte.
Jste mě normálně nas*al!!!
:-)))
23. 01. 2010 | 10:25

Targus napsal(a):

To Klvaňa:

Poslouchaj, Klvaňa, jestli ten Vosvald nebyl z tý skupiny Lunetic a neměl někde v šupleti formeláky a pod gaučem skejtbórt. Jináč si to neumím vysvětlit, že by stihl střílet ze dvou míst.
Ale to nic, to bude dobrý, voni si amíci zase zvolej ňákýho bělouše a Voni zas budou v poho.
23. 01. 2010 | 10:31

Novinář napsal(a):

Tomáš Klvaňa,
napište nám o svých jen plusech,
máte nějaké ?
23. 01. 2010 | 10:36

stejskal napsal(a):

Tož to je nezáviděníhodným údělem nás, cenzorů, pane Tarqusi. Kazit lidem radost ;-) ;-) ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
23. 01. 2010 | 10:53

F. Adamec napsal(a):

Působil jako novinář (Hospodářské noviny, Mladá fronta Dnes, Rádio Svobodná Evropa, Studentské listy), zmocněnec vlády pro komunikaci programu raketové obrany, mluvčí a poradce prezidenta republiky. Má doktorát v teorii komunikace z University of Minnesota a v roce 2003 obdržel Shorenstein Fellowship na JFK School of Government Harvardovy univerzity ve Spojených státech. Je členem České euroatlantické rady, představenstva Harvard Clubu a dalších nevládních organizací. Zabývá se komunikací, mezinárodními vztahy a bezpečnostní politikou. V současné době přednáší na New York University v Praze a pracuje jako manažer v korporaci BAT v Londýně.
23. 01. 2010 | 11:00

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
jsou případy, kdy zpráva o zastřelení JE skvělá zpráva.

Zpráva o zastřelení Lenina, Stalina,.... Hitlera, Goebelse, Himmlera, Heydricha,... Gottwalda, Husáka,... by BYLA SKVĚLÁ ZPRÁVA ! Čím dříve by byla přišla, tím by byla bejvala skvělejší.

Bohužel taková zpráva, pokud vůbec přijde, tak takřka vždy POZDĚ. Když už je nad slunce jasné, že dotyčný si zastřelení zaslouží, tak to už je pozdě. Heydrich byl světlá vyjímka. Toho odpráskli včas.

Uvidíme, co se z Obamy vyklube.
23. 01. 2010 | 11:03

F. Adamec napsal(a):

Militantni paranoia USA a NATO, otroci a vyvrazdeni domorodci
---
Klvanova paranoia:
různě tvrdí, že prezident je socialista (což je v americké politické rozpravě skoro nadávka), komunista, nacista, fašista, muslim, spřísahanec Al-Káidy, že záměrně decimuje americkou ekonomiku, že je neligitimní prezident, protože se údajně nenarodil v USA a další hlouposti, je víceméně jedno, jestli to ti lidé říkají z přesvědčení, rasistických pohnutek, nebo patologické kombinace obého. Říkat si mohou, co chtějí, mají na to právo. Svoboda slova je v USA posvátná. Jejich hysterie ale může vést ke smutným koncům.

Žijeme ve světě tak převratných technologických změn, že si nikdo řádně neuvědomil, že za posledních pět let přešel pojem robota-vojáka z pláten kin do reality, píše v deníku Independent Johann Hari. Soudě podle toho, jak rychle se užívání robotů ve válkách šíří, války vedené pomocí robotů budou v 21. století dominantní metodou válčení.

Když Spojené státy provedly r. 2003 invazi do Iráku, roboti nebyli součástí amerických armádních sil. Koncem roku 2005 měla americká armáda už 2400 robotů. Letos jich má 12 000 a roboti provádějí 33 000 misí ročně. Zpráva spojeného velitelství americké armády uvádí, že roboti budou běžně používáni na bojišti do 20 let.

Jednotky NATO nyní používají celou řadu robotů zabijáků, které většinou zkonstruovaly laboratoře britského ministerstva obrany, které zprivatizoval Tony Blair r. 2001. Pokaždé, když projde médii
zpráva o "útoku bezpilotního letadla" na Afghánistán či Pákistán,
jde o robota bez posádky,
který shazuje bomby na lidské bytosti. Zmáčknete knoflík a robot odletí, zabíjí a pak se vrátí domů. Jeho příbuzný pěšák se jmenuje SWORDS: je to robot lidské velikosti, který vidí kolem sebe na celých 360 stupňů a střílí svými samopaly na jakýkoliv cíl, který si "zvolí". Fox News to hrdě nazývá "pěšák pro 21. století". Miliardy se nyní vydávají na novou generaci válečných robotů, které nynější modely daleko předčí.
Historik napsal(a):

Inspirovani principy Francouzke Revoluce, v roce 1791 se nelitostne vyhlazovani otroci pod vedenim jednoho z nich (Toussaint l’Ouverture) vzbourili. Tato vzpoura otroku byla eventualne vitezna a skoncila vyhlasenim nezavislosti Haiti v roce 1804, prestoze se Napoleonovu generalovi (Charles Leclerc) podarilo lstive nalakat l’Ouvertura k podpisu “mirove smlouvy”; pri podpisovani "smlouvy" Leclerc porusil predchozi umluvy, l’Ouvertura unesl do Francie, kde ho Napoleon umucil ve vezeni (1803), kdyz se snazil mucenim zjistit, kde l’Ouverture ukryva svuj majetek na Haiti.

Haiti je jedinym narodem na svete, ktery si vybojoval svobodu otroky vedenou vzpourou, prvni cernou republikou a druhou nejstarsi republikou na zapadni hemisfere. Francie neodpustila Haiti svou drtivou porazku a vypracovala dabelsky plan pomsty.

Za uznani nezavislosti Haiti si vyzadala “odskodneni” 150 milionu zlatych franku. A abyste porozumneli dabelsky obludne velikosti teto sumy, ktera udelala z Haiti jednu z nejchudsich zemi na svete v soucasnosti – v roce 1803, Francie prodala USA oblast dnesni Louisiany, ktera byla 74-krat vetsi nez Haiti, za 60 milionu zlatych franku...

Haiti nemela navybranou, protoze jinak hrozila totalni blokada francouzkym valecnym lodstvem (Haiti nemela zadne valecne lode), coz by znamenalo uplne uduseni vyvozu a tim ekonomickou smrt Haiti. Astronomicka velikost tohoto “francouzskeho lichvarskeho tahu” mela za nasledek, ze Haiti splacela tento dluh az do roku 1947 (!!!) a splacela by jej dodnes, kdyby castka nebyla nakonec snizena na “pouhych” 90 milionu zlatych franku...
23. 01. 2010 | 11:25

karel matousek napsal(a):

Klvana mne psal, ze to necte. Rozumny clovek. takze psycha, pocinaje cochtanem, se mohou vratit neukojena domu z prochazky.
23. 01. 2010 | 12:29

ivo napsal(a):

Takže se opravuji abych nebyl opět smazán.Zastřelení Obamy by bylo hrozné neštěstí , nicméně usa by na tom profitovali , protože po něm by už nemohl přijít nikdo horší.
23. 01. 2010 | 12:54

jenicek napsal(a):

Rozumný lidi zase nečtou psycha Matouška:-P
A mrtvej Obama by samozřejmě byl neštěstím. To by bylo mediálního kvílení, jak onehdá za princeznu Dajánu.
23. 01. 2010 | 13:30

Čochtan napsal(a):

Jeníčku,
no právě. Ale on už po pouhém roce má hodně nepřátel i mezi těmi, kteří ho tak nadšeně volili. A přibývá jich takřka denně.
23. 01. 2010 | 13:49

Petr Havelka napsal(a):

Je tu nablito :(
23. 01. 2010 | 14:47

Čochtan napsal(a):

Ano, sotva sem Havelka vleze, tak je tu nablito.
23. 01. 2010 | 15:05

Meňo napsal(a):

Atentát - to byste mu přáli, vy pravicoví ... (není slušný titul těch, kteří mohou snad takto myslet). To by vyvolalo chaos a možná i válku - škoda domyslet. Doufejme, že dnešní USA už není banda pistolníků, ale národ zodpovědných lidí, kteří se dovedou dívat i do budoucnosti. Obama to již dokázal a má náš obdiv a sympatie !
23. 01. 2010 | 18:27

Suchec napsal(a):

Havelka:

:-)))))))
23. 01. 2010 | 19:30

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

velice rád si ublinknu.

Vysvětlete mi, jak si představujete charakter Obamovy matky.

Zatím to chápu tak, že jako běloška si vybrala za partnera černocha a evidentně je to z Vašeho pohledu špatně! Takže nakonec nechápu.

Co si o Vás mám myslet? Trpíte předsudky, máte tedy problém, ale určitě si myslíte, že problém nemáte.
S těmi předsudky se točíte v kruhu, jak kočka za ocasem. Večer se pro změnu zatočíte jako pes a spokojeně spíte spánkem jediného spravedlivého.

Možná se Vám tak dobře žije, máte to jednodušší. Určitě si do toho myšlenkového konstruktu šroubujete další výztuhy, jako správný inženýr.
Doufám, že máte dobré podloží a pořádně spočítané betonové patky. Musíte pravidelně natírat, aby Vám ta ocelová vyhlídka nerezavěla a nekydl jste dolů. Sem tam si zkontrolujte šrouby a utáhněte je.

PS: Jak se vede jezevčíkovi, doopravdy jste ho pojmenoval Havelka? Já totiž lepší příjmení neznám!

Samozřejmě vím, že i můj charakter u Vás neobstál a je mi velkou ctí.

Doufám, že Vám zklamání vynahradí pes.
23. 01. 2010 | 19:45

Karel Mueller napsal(a):

Petr Havelka:

Kdybych měl dceru a pořídila si dítě s muslimským černochem, tak by to byla její volba.

Samozřejmě bych ji nezabil, na rozdíl od muslima, který by muslimku za podobnou legrácku s Evropanem nemilosrdně zabil.

Nicméně by byla bez tatínka. To by ji ovšem v našem multi-kulti matriarchátu s rozkladem rodiny mohlo být vcelku jedno.
23. 01. 2010 | 20:37

Čochtan napsal(a):

Pane Meullere,
kdyby se moje dcera začala tahat s muslimským černochem, tak bych se postaral o to, aby ten vztah velice rychle přestal. Udělal bych mu nabídku, kterou by nemohl odmítnout.
23. 01. 2010 | 22:13

Karel Mueller napsal(a):

Pane Čochtan,

obávám se, že by jste se to ani nemusel dozvědět.

A hormony jsou mocným čarodějem, bohužel. A nepoznal jsem ženu, u které by v tom případě zvítězil rozum.
23. 01. 2010 | 22:44

Čochtan napsal(a):

Pane Muellere,
Ve Frankfurtu s nimi nešly ani kurvy. To bylo pod jejich čest.
23. 01. 2010 | 23:15

Karel Mueller napsal(a):

Pane Čochtan,

nevím, jak to chodilo ve Frankfurtu, ale tady jsme v Čechách. A jelikož pro Vás není problém si zahrát venku na Němce (kterým koneckonců už dávno jste) nebo jiného Germána právě tak jako pro mě, tak asi znáte odezvu na slovo Češka.

Je to poněkud tristní, ale je třeba být realisty.
23. 01. 2010 | 23:25

zdesta napsal(a):

Stříleni do presidentů patří k americkému folkloru-nic nového.Mám dojem,že barva kůže je ten nejposlednější důvod.Moc se mi líbí tvrzení,že Obama je levičák.Oligarchové z Wall Streetu(levicově orientovaní)cálovali jeho volební kampaň právě z těchto důvodů.Jelikož je v US takovým novodobým "Chavezem",má kontakty na Bilderberg Group.125 nejbohatších a nejvlivnějších lidí na světě.Všichni pěkně pohromadě a republikáni s demokraty nejsou vyjímkou.Třeba jako Řebíček se Šloufem.Jako správný levičák má v poradním sboru a ve vládě šéfy odborových svazů jako je na př.Greenspan,Summers,Geithnar a další levičáci z Wall Streetu.Obama je jen dobrým marketingovým tahem.Pár kosmetických úprav pro nadšené davy,částečná výměna kulis,ale scénář zůstává stejný.Pokud by zlobil jako JFK tak se nějaký "psychopat" vždycky najde.Je jen důležité takového výtečníka co nejdříve připravit o život,protože by mohl časem kecat.
24. 01. 2010 | 09:44

repro napsal(a):

K předchozímu příspěvku od zdesty bych doplnil odkaz na dokument pro dokreslení situace: http://video.google.com/vid...
24. 01. 2010 | 13:41

Petr Havelka napsal(a):

Pane Karle Muellere,

tak Vy byste zapudil dceru kvůli takové lapálii.

Zřejmě budete alfasamec, tipuju tak přelom 19/20 století, tedy myšleno kdy tyto postoje byly relevantní.
24. 01. 2010 | 18:10

Čochtan napsal(a):

Pane Muellere,
zapudit dceru, jen kvůli tomu, že ji hormony zblbly hlavu, to bych nedělal.
Vlastně byste ji zapudil kvůli vaší chybě, kvůli špatné výchově. To chce od malička vychovávat v duchu Ku Klux Klanu ! :-))

Já bych to vyřešil tím, že bych nevítanému nápadníkovi ukázal krásy orlické přehrady.

(teď dostane Havelka psotník :-)))
24. 01. 2010 | 18:24

Čochtan napsal(a):

Petře Havelko,
Já nevím jak vy, ale my rasýsti se držíme hesla, když samec, tak alfa-samec !!!
A vy jste co ? Omega-samec ? Nebo jenom sameček ?
24. 01. 2010 | 18:31

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

víte, v populaci žije 4% homosexuálů. Podle nově zjištěných vědeckých poznatků se v komunitě Ku Klux Klanu vyskytuje až 25% gayů. Udělejte si tam pořádek!

http://necyklopedie.wikia.c...

Haf

PS: Nebudete mi věřit, ale Captcha vyžaduje Meets Botswana :)
24. 01. 2010 | 19:00

Baba napsal(a):

Na barvě kůže sejde vždy. Přijde na to, kde se právě nacházíte. Americký prezident ztělesňuje populaci současných Spojených států Amerických. Vedle odstínu vašeho pigmentu působí ve váš prospěch vaše vystupování, temperament, výchova, vzdělání, styl, ohleduplnost, bohatství, zájmy vyšších mocností a pár dalších. Ve všech těchto osobnostních rysech máte na rozdíl od amerického prezidenta mezery. A ještě to sem klidně napíšete.
24. 01. 2010 | 19:30

Karel Mueller napsal(a):

Pane Havelka,

když se v muslimském světě otřete o tamní ženu, tak oba riskujete život. Sem si muslimové chodí zasouložit jako do bordelu, takže přenos genů je poněkud jednosměrný. Když na to někdo poukáže, tak je samozřejmě rasista a xenofob.
Mohu pokázat na černocha, který tady vyrobil několik mulatů a dnes vede rozšafné řeči o tom, že Češky jsou nejpitomnější čuby. Hmm ... možná patřím na ten přelom 19/20 století, my dinosauři mluvíme o degeneraci.

Pane Čochtan,
ne vždy je výchova dostatečně účinná. A taky nejsme v dobách našeho mládí, asi si umíte představit, co dnes váží slovo otce.
24. 01. 2010 | 19:31

Čochtan napsal(a):

Pane Muellere,
krása orlické přehrady spolehlivě zapůsobí.
Černoch, který tady vyrobil několik mulatů a dnes vede rozšafné řeči o tom, že Češky jsou nejpitomnější čuby, ten by měl její krásy poznat.

Vlastně má recht. Češky, které pod ním roztáhly nohy, si tohle jeho označení zasloužily. Takových bych se nedotkl ani násadou od koštěte.
24. 01. 2010 | 20:17

jozka napsal(a):

jasne, bodejt by to Klvana cetl, to by zavanelo diskusi, to on nikdy nedela. On jw rotiz manipulator a je za to placeny.
25. 01. 2010 | 00:19

Petr napsal(a):

Osud JFK a následné vytvoření mýtu nepříliš se zakládajícího se na pravdě je asi to jediné co pro Mnichovana Husseina Obamu může zajistit jakž takž pozitivní místo v učebnicích dějepisu.
27. 01. 2010 | 16:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy