Česká televize lže o jedenáctém září…

13. 09. 2010 | 14:25
Přečteno 19714 krát
Výročí útoku islamistů na symboly svobodného světa v New Yorku opět využili zastánci teorií spiknutí k ventilování „pravdy o dnu, který změnil svět“. Ti v Česku si za nejvýraznější téma své kampaně zvolili média, zejména média veřejné služby, hlavně pak Českou televizi. Propaguje prý „oficiální verzi“ událostí a je neobjektivní.

Nabízí se otázka, zda mají média veřejné služby otevřít dveře těmto lidem, pořádat s nimi diskuze, případně, jak žádají, informovat o pochybnostech oné údajné oficiální verze. O ní podle nich totiž existuje celá řada relevantních pochybností ukotvených v důkazech, jež mají vyvracet, že na New York a Washington útočila skupina devatenácti islamistů ve čtyřech dopravních letadlech.

Domnívám se, že Česká televize ani žádné jiné seriózní médium, ať soukromé či zákonem dané, nemá povinnost poskytnout těmto teoriím megafon. To je ve skutečnosti to, o co jde; ne o diskuzi a o vysvětlování.

Až na nejnaivnější lidi z tohoto proudu totiž většina z nich o diskuzi nestojí, namnoze ani diskutovat neumí, neposlouchá názory oponentů a expertů; jde jim právě jen o propagaci vlastní vyšinutosti.


1.

Každá velká událost
na sebe automaticky naváže impresária spiknutí. Pravda nemůže být zjevná, v temnotách tahá za nitky loutek někdo, kdo není vidět. Žid i bolševik. Lyndon Johnson. Fidel Castro. Velké korporace. CIA. FBI. Mossad. KGB. Pentagon. Illumináti. Opus Dei. Jsou pro pop kulturu vděčným námětem a inspirací; proto se tak daří Oliveru Stoneovi a Danu Brownovi. Nic proti, JFK je zábavný film, jen si člověk nesmí myslet, že by se jakkoliv podstatně vztahoval ke skutečnosti osudného 22. listopadu 1963 na dallaské Dealey Plaza.

Teorie spiknutí s indexem 9/11 se rychle stala císařem všech teorií spiknutí. V éře internetu se může vyjádřit a organizovat prakticky každý. Proto dnes zhruba čtvrtina Američanů alespoň něčemu z těchto fantasmagorií věří.

Tvrdému jádru legendy – tedy tomu, že americká vláda tento útok spáchala sama (jeden z impresárií říká, že dvojčata sundala řízená střela a všechny videonahrávky byly ex post upraveny digitálně…) – věří jen kolem 5 procent dotazovaných. Zbytek se v různé míře kloní k tomu, že vláda o připravovaných útocích věděla, ale záměrně neudělala nic, aby pak mohla zahájit válečná tažení ve jménu ropného průmyslu.

Mezi promotéry spiknutí je skupina dobrých duší, které není možné nazvat úplně vyšinutými. Sama sebe přesvědčila, že žádné spiknutí nepropaguje, jen klade otázky, na které jí údajně nikdo, ani Česká televize, neodpovídá. Dělá na ni dojem, že mezi těmi několika málo (odhadem desítkami) lidmi, kteří zpochybňují „oficiální verzi“, jsou stavaři, architekti, fyzikové a další vzdělanci, kteří prostě vědí, že jen po nárazu letadel by mrakodrapy neimplodovaly (trhavina!), že černá rána v břiše Pentagonu je příliš malá na to, aby byla způsobena boeingem (řízená střela!), že motor letadla u pensylvánského Shanksvillu byl příliš daleko a špatným směrem…


2.

Jenže nejsou žádné otázky, na které nebylo zodpovězeno.
Vládní i nevládní, univerzitní i nezávislí experti na tyto „otázky“ dávno odpověděli. Mezi fyziky, odborníky na statiku budov, architekty a forenzními experty panuje většinová shoda, že pád dvojčat a destrukce v Pentagonu mohly být a byly způsobeny jen nárazem dopravních letadel. Tyto vládní i nevládní studie je možné nalézt na mnoha webových stránkách a jen povrchní, nezaujatý pohled a průměrná inteligence je dostatečnou imunizací proti viru konspiračních „pochybností“.

Problém je jinde. Konspirátoři neposlouchají, co slyšet nechtějí. Postupují podle jakési metody, kterou můžeme nazvat vědeckou metodou postavenou na hlavu: začínají výslednou hypotézou a do ní pak vybírají jen to, co se jim hodí (namnoze jde o zkreslení – například motory letadla a další zbytky z letu 93 se v Pensylvánii našly ve vzdálenosti zcela obvyklé a vysvětlitelné podmínkami pádu). Co se jim nehodí, automaticky přičtou na vrub konspirace a zaprodanců (jako zaprodanec amerického imperialismu ve věci radaru s tím mám barvité zkušenosti). Několik málo anomálií, které se u každé vědecké teorie objeví a které ještě zdaleka neznamenají její neplatnost, zveličí a udělají z nich „kouřící hlaveň.“

S konspirátory se diskutovat nedá a neměla by se jim propůjčit žádná věrohodná mediální platforma. Není to cenzura. Mají svobodu slova a dostatečně ji užívají. Seriózní médium má však za úkol fenomén konspirace postihnout a vysvětlit skutečnost, postavit vedle sebe fakta a zasadit vše do srozumitelného kontextu, což Česká televize a seriózní česká média víceméně dělají.

S hrůzou jsem naopak shlédl předvčerejší příspěvek Slovenské televize, která o teoriích spiknutí informovala, jako kdyby vznášely nějaké platné otázky a poukazovaly na podstatné pochybnosti. Za devět let, co sleduji události kolem atentátů, jsem neobjevil jedinou o důkaz se opírající pochybnost o takzvané oficiální verzi. Kdybych byl ředitelem Slovenské televize, stál by takový neprofesionální, skutečnost zkreslující a dezinformující příspěvek šéfredaktora zpravodajství okamžitě místo. Mečiarův stín je ve Slovenské televizi zjevně delší, než se zdálo.


3.

S jistou znalostí vládních a bezpečnostních aparátů zevnitř se nemůžu nad všemi konspiracemi neusmívat.
Jejich úspěšné provedení by vyžadovalo spřísahání a mlčení desetitisíců zlem posedlých politiků, byrokratů, expertů, univerzitních profesorů a novinářů. Kvůli čemu? Kvůli ropě? Nebylo by pak pro Bushe, Cheneyho, Halliburton a Unocal podnikatelsky mnohem efektivnější dosáhnout zrušení embarga a následně se Saddámem dohodnout na špinavém kšeftu?

Někteří lidé jsou schopni uvěřit lecčemu. Asi 30 procent Američanů si dnes myslí, že Barack Obama je muslim a nenarodil se v USA, tudíž není podle zákona prezidentem. To je varující znamení odcizení od politiky, kterou lidé považují za zkorumpovanou a mají k tomu mnohdy, bohužel, dobré důvody.

Žádné seriózní médium by však ani nenapadlo uspořádat „diskuzi“ na téma „chybějící havajský certifikát o narození BHO“, případně „Je Barack muslim?“ Demokracii a diskuzi je zapotřebí bránit před mozkovými úchylkami a je dobře, že až na výjimky si to kvalitní média v Česku uvědomují.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Nedopřejme sluchu žádným zpochybňovačům oficiálních pravd! Tyto narušitele klidu a pořádku je třeba jednou provždy rázně umlčet! S antiamerickými živly ,znepříjemnujícími klidné budování vyspělé kapitalistické společnosti je nutno nemilosrdně zatočit.Zučtovat s nimi!
13. 09. 2010 | 14:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nu, nedal to sem autor, dám to sem já.

Smí se to ale ještě vůbec ?

Nepropustí mě ?

https://www.youtube.com/watc...

Já zatím beru oficiální verzi. A navíc jsem byl dnes u doktora a on na mě žádnou mozkovou úchylku nezpozoroval.

Jinak pro odlehčení :

https://www.youtube.com/watc...

:---() /socan sockomouš, bolševik, gandhiovský pacifista a b´hvícoještě/
13. 09. 2010 | 14:42

skeptický napsal(a):

Barak je kované katolické jméno.
Kam na tyhle slinty lidé chodí.

Nevadilo by jmenovat alespoň jedno kvalitní medium?
13. 09. 2010 | 14:43

Jazve napsal(a):

Dokonce jsem slyšel konspirační teorii že incident v Tonkinském zálivu zorganizovaly USA.Nebo že CIA podporovala Pinocheta.Co vy na to pane Klvaňo.
13. 09. 2010 | 14:48

Sladký napsal(a):

Cui prodest? Člověk nemusí vyhledávat konspirační teorie aby mu bylo jasné,že 11.září nahrálo jistým US kruhům dokonale do karet.Dalo by se říct,že si ho téměř vymodlily.
V historii USA ostatně najdeme podobných událostí celou řadu.
13. 09. 2010 | 14:50

P. napsal(a):

Slovenská TV - pochybnosti o pravdivosti oficiální verze 11. září
https://www.youtube.com/watc...

A vzpomeňte antraxové útoky - kdo je spáchal týden po 11. září, kdo psal do dopisů "Alláh je velký, smrt USA, smrt Izraeli", kdo posílal tyto zásilky médiím a senátorům váhajícím s přijetím Patriot Actu?

Kdo rozesílal po 11. září antrax?
http://911blog.yweb.sk/863/...
13. 09. 2010 | 14:52

Viola napsal(a):

Jaké máte vysvětlení pro

pád té třetí budovy, do které nic nenarazilo?
13. 09. 2010 | 14:53

... napsal(a):

"Jejich úspěšné provedení by vyžadovalo spřísahání a mlčení desetitisíců zlem posedlých politiků, byrokratů, expertů, univerzitních profesorů a novinářů."

Nepatřím k těm lidem, kteří věří každé hlouposti, která podle nich odhaluje mimozemské spiknutí Ilumintátů.... Každopádně "inside job" rozhodně nepotřebuje desetitisíce lidí, stačí jich pár, kufr plný peněz a vhodná skupina protizápadních živlů, kteří dobrovolně zaútočí na Velkého Satana. Ani nemusí vědět, že si je ten Velký Satan najal sám.
13. 09. 2010 | 14:54

zdenekb napsal(a):

autor:
V podstatě souhlas, taky nijak neholduju konspiracím.

Ale závěrečná věta:
"diskuzi je zapotřebí bránit před mozkovými úchylkami" silně zavání cejchováním názorových oponentů.

A když píšete skromně o Vaší "jisté znalostí vládních a bezpečnostních aparátů zevnitř", nelze nevzpomenout, že jste nás s touto "znalostí" ještě docela nedávno přesvědčoval, že US radar v ČR je téměř otázka života a smrti... Tak s takovou znalostí bych se moc nevytahoval...
13. 09. 2010 | 14:55

Michal Macek napsal(a):

dobry den

tak tedy diskutujme - nejake otazky stale zustavaji:

1/co obchody na burze kde se den pred nestestim akcie aerolinek kterym patrila letadla prodavaly 11x (!) vice nez obvykle...

2/jaktoze 11/9 strezila vzdusny prostor USA poha hrskta (15) stihacek a ostatni byly odvolany na cviceni kamsi do x?

3/jaktoze v casti pentagonu ktera byla zasazena se zrovna "nahodou" malovalo a bylo tam jen par delniku?

4/jak to ze 9/11 do WTC prisly do prace pohe 3000 lidi coz je asi 10x mene nez bylu nejnizsi (!) odhady obeti bezprostredne po utocich....

zodpovezte toto a pak muzem pokracovat - piokud ovsem nepatrite mezi ty kteri "o diskusi nestojí, namnoze ani diskutovat neumí, neposlouchá názory oponentů a expertů; jde jim právě jen o propagaci vlastní vyšinutosti. "
13. 09. 2010 | 14:57

Lex napsal(a):

Bože můj,
teď už chápu, jak naivní byli topolánkovci, když tomuto individuu svěřili mediální propagaci brdské koule. A také chápu, proč jeho kampaň dopadla jak dopadla.
Bolševik jak ze žurnálu.
Pane Klvaňo, bezprostřední příčinou amerického vpádu do Iráku byla přítomnost zbraní hromadného ničení a nebezpečí jejich zneužití Saddámovým režimem, není-liž pravda.
Tedy pravda, vaše oficiální pravda, pane Fojtíku II.
13. 09. 2010 | 14:57

Čochtan napsal(a):

Kdo mi u piva bude kecat tyhle spiklenecké pitomosti, ten to zaplatí životem. Dopiju půliter, a pak ho roztříštím o lebku blba.
K tomu mi dopomáhej Bůh.
13. 09. 2010 | 14:58

pecok64 napsal(a):

13. 09. 2010 | 15:04

Čochtan napsal(a):

Až o ramadánu se nad Kabou zableskne, a Mecca se vypaří, pak to bude Alláhův trest. :-))
Určitě se vynoří spiklenecké teorie, že si to udělali Arabové sami, aby měli důvod ke svaté válce.
13. 09. 2010 | 15:05

JC napsal(a):

Viola,
Vysvětlení je prosté.
Na zemi v hale toho baráku seděl GWB s krabicí ze které vedlo spooousta kabelům různými směry.
Když tam napochodovali hasiči on povídá, PŠT, nikomu ani muk, za chvíli to udělá hodně bum.
No a tak hasiči z toho baráku odešli a on zatočil kločkou a zmačknul knoflík.
No a jestli ho to nezasypalo, tak tam sedí dodnes.
13. 09. 2010 | 15:08

Čochtan napsal(a):

Je plyn zbraň hromadného ničení ? Je !
Použil ho Saddám ve válce proti Iránu ? Použil !
Použil ho Saddám proti Kurdům ? Použil !
Tak co Lex tak blbě kecá ?
13. 09. 2010 | 15:08

P. napsal(a):

Proč by se tyto informace v TV nesměly objevit. Vždyť i za prezidenta Bushe byly na veřejnost uvolněny materiály plánované vojenské operace Northwoods, která měla sloužit k ospravedlnění útoku na Kubu v roce 1962.

Operace Northwoods.
http://cs.wikipedia.org/wik...

U.S. Military Wanted to Provoke War With Cuba
http://abcnews.go.com/US/st...
13. 09. 2010 | 15:18

Sims. napsal(a):

Myslím si, že by se autor měl raději zamyslet nad děním na MO..........jedenácté září bude jedním se střežených tajemství, pokud se v tom omočily americké politické špičky. Nebo někdo ví, jak to bylo s atentátem na JFK? Takže je snad lépe nedělat spiklenecké teorie, ale přemýšlet co s tím islámem?
13. 09. 2010 | 15:21

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Jak chceš propustit nezaměstnaného ?
13. 09. 2010 | 15:28

pepa napsal(a):

Klvaňa:

Proč se vyjádřujete k 11. září, když nemáte ani elementární znalosti fyziky?
13. 09. 2010 | 15:29

Rumcajs napsal(a):

Jen je nechte vykecat pane Klňavo. Kromě jejich cvokaře je stejně nikdo nebere vážně.
13. 09. 2010 | 15:30

Karel Matoušek napsal(a):

Adam B. Bartoš by vám vysvětlil, že za tím je Bilderberg a hlavně "Švejnarovy dlouhé prsty.". Nemluvě o Hájkovi.
13. 09. 2010 | 15:30

P. napsal(a):

Demoliční expert Danny Jowenko hodnotí pád mrakodrapu WTC7 (slovenské titulky):

http://video.google.com/vid...

A dále:
http://www.buildingwhat.org
13. 09. 2010 | 15:32

jenicek napsal(a):

No vidíte Matoušku, zatímco podle vás v tom bude puch z Hájkovy opičí tlamy a "Klasovy dlouhé pracky". Jakej dramatickej rozdíl, že jo?
13. 09. 2010 | 15:34

emer napsal(a):

Našli ho(ten plyn)Našli ho moji rádci, našli.Našli kulový Čochtane.Ale i to kulový stačí aby trpělo statisíce lidí.A blbové jako ty a Klvaňa tomu budou tleskat.
13. 09. 2010 | 15:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Máš na mysli ty otroky, kteří dělají za almužnu, aby ty ses mohl celé dny vyvalovat na blozích aktualne.cz ?

To nevím. Ale jak znám tvou vynalézavost, jistě si najdeš (s pomocí Páně Drábka a Kalouska) nějaký ten receptíček.

Ale bacha - aby ti pak neutekli všichni a ty pak budeš muset taky začít něco dělat !!

To by sis asi nepřál, že ?
13. 09. 2010 | 15:39

JC napsal(a):

P. napsal(a):,
Beru vás za slovo, to je opravdu demoliční expert, protože poté co se detailně seznámil se situací vyvodil závěr.
Je to divné, nemám vysvětlení.
13. 09. 2010 | 15:47

Luba napsal(a):

Pane Klvaňo,
nejde ani tak o to, že ČT odmítá uveřejňovat pseudodokumenty, propagující konspirační teorie vyšinutců.

Veřejnoprávní televize ale zjevně považuje za "ideologicky závadné" i kvalitní pořady od renomovaných dokumentaristů, jako je např. Adam Curtis a jeho trilogie "Moc nočních můr", který uváděla BBC.
Curtis v něm poukazuje na nápadnou symbiózu US-neokonzervativců s radikálními islamisty.

To je znepokojivé ...
Že se Janečkovská televize vyhýbá kontroverzním tématům a snaží se o jednostranný pohled, nepřipouštějící pochybnosti a diskusi. To je zcela v duchu našich bolševických tradic, nikoli v duchu demokratickém.

K těm spekulacím:
Samozřejmě,
lidské smysly jsou nedokonalé, a není zdravé příliš věřit svým očím a paměti, natož oku kamery.
Náš mozek realitu přímo tvoří, nikoli jen "snímá" - je to silný nástroj k adaptaci a slouží především jako detektor kauzality. Ovšem - logicky tak nachází i souvislosti tam, kde žádné nejsou. A jiné důležité detaily pomíjí.

Kdo hledá, nalezne. A kdo nechce vidět, nevidí.

Každopádně je pád třetí budovy v sousedství "Dvojčat" podezřelý.
A radikální islamisté nejsou jedinými, kdo zničení WTC, jež se stalo impulsem pro "křížové tažení" či pro "vývoz demokracie" přivítali.
Navzdory civilním obětem.

Někdy není třeba se na něčem přímo podílet. Strategičtější může být - vědět, kontrolovat, a nedělat nic. A nepřátelé se mohou stát i nechtěnými spojenci.
13. 09. 2010 | 15:48

speci.men napsal(a):

Lidé, kteří nekiticky věří všemu, co jim jejich guru naservírují, jsou šťatsní. Pane Klvaňo, závidím Vám a Vám podobným.

Máte pravdu, jakákoliv debata je zbytečná. V otázkách víry se nedebatuje.
13. 09. 2010 | 15:49

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

I sám zastanu práci cca 10 Vykydalů.

Tož se nebojím.
13. 09. 2010 | 15:53

P. napsal(a):

Ten váš "islámský terorista" seděl v pilotní kabině Boeingu 767 poprvé a trefil věž WTC2 ze zatáčky v rychlosti kolem 950 km/h. Ponechám si s dovolením vlastní chápání odborného pojmu "fantasmagorie".

9/11: Speeds Reported For World Trade Center Attack Aircraft Analyzed
http://pilotsfor911truth.or...
13. 09. 2010 | 15:58

Admirál napsal(a):

Opakuji se. podoné jsem vložil pod Golga.

Koluje toho spousta. Konspiračních teorie o útoku 11.9. 2001 Něco vypadá pravděpodobně, něco méně.

Nicméně mne zaráží něco, co jsem viděl na vlastní oči v televizi a to, co se z toho dá za použití získaného vzdělání (zejména statiky a statistiky) dovodit.

Do dvou baráků narazila z různých směrů v různých výškách dopravní letadla, která nárazem poskodila konstrukci. To samotné nebylo prý příčinou zřícení baráků, tou bylo podle vyšetřovatelů poškození konstrukce následným požárem.

Že se baráky zřítily, dobrá, asi na to měly dejme tomu nárok. Co je však naprosto zarážející, že se oba baráky (respektive 3, a třetí ani nebyl poskozený nárazem letadla) zřítily naprosto přesně souběžně s osou na půdorys.

Z hlediska statiky a statistiky by se dalo považovat zřícení JEDNOHO baráku po nahodilém poškození nárazem letadla a následným požárem souběžně s osou na půdorys za velkou ale velkou statisticky velmi nepravděpodobnou náhodu.

Zřícení třech nahodile poškozených baráků identickým způsobem jde z pohledu stastiky proti přírodním zákonům.

Jinak u nás existuje iniciativa, která naší veřejnoprávní televizi říká, že MÁ CENU se pochybnostmi v televizi zabývat.

Redaktoři v televizi si také říkají, že MÁ CENU. Ale jejich kariera.

Alespoň se shodnouna tom, že MÁ CENU.
13. 09. 2010 | 15:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Stále si mě s někým pleteš.
Já u tebe fakt nedělám.
Musíš občas od kompu zaskočit do provozu, zjistit jak se věci mají.
A za těch pár šlupek bych ti tak akorát dvakrát denně vysypal popelník plný vajglů a otevřel šest lahváčů.

Ale musel bys slušně poprosit. A poděkovat.

Nejsem zvyklý poslouchat primitivní hulvátské násosky, kteří si myslí, že když někomu zaplatí denně tisícovku, že se dotyčný stává jejic majetkem, chrabrý bojovníku - předvoji to podnikatelského lidu.
13. 09. 2010 | 15:59

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Je těžko si představuju, že bys mohl splňovat moji představu o dodavateli práce.

Taky nekoupím všechno.
13. 09. 2010 | 16:04

JC napsal(a):

P. napsal(a):,

Zatímco dle vás za kniplem seděl zkušený pilot 767-ky, který by to trefil klidně přímo, ale pro CNN si střihnul zatáčku.
13. 09. 2010 | 16:05

hoven napsal(a):

česká televize, hlasná trouba nejduležitější politické strany v česku - pulprocetních zelených věškrnofilů, už dávno ztratila jakykoliv kredit.
13. 09. 2010 | 16:08

voroshilov napsal(a):

JC:
Tady o to nejde,v takove rychlosti s porovnanim sirky budovy je opravdu jak ve dvoustovce bez brzdeni zaparkovat mezi dve auta!
Pro ty kdo neni v obrazu:treti budova mela navadeci centrum jako dispecera a radar,proto take zazracne upadla samym starim!
13. 09. 2010 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo kde jste? Kde je Škapík? Kde je Hájek?
Konspirativci mají sabbat.
Honem, honem.

Tak děti sednout, přijdou Pohádky ovčí babičky.
Jak strejda Sam vyhodil do vzduchu dvojčata, jak nikdy nebyl na Měsíci.

Dřepněte si-milé děti- a poslouchejte jako analfabeti z Jemma el Fna s otevřenou hubou lidové vypravěče.

No tak, pane Klvaňo, proč by nemohla být chvíle pohádek i na ČT?
13. 09. 2010 | 16:15

JC napsal(a):

Admirál,
U 1 a 2 to bylo dáno konstrukcí baráků a místem kde došlo k poškození. kdyby ta letadla bourala někde kolem řekněme 30 poschodí, tak by se to "skládalo" znatelně jinak, víc do strany s většími následky na okolí.
13. 09. 2010 | 16:15

P. napsal(a):

JC:
Nechávám na zvážení - US piloti možná nebudou úplně nesvéprávní pitomci a jen tak si nefantazírují pro pobavení publika. Já nevidím důvod, proč by se jejich vyjádření měla cenzurovat, jak tu naznačuje pan Klvaňa.

Pilot who flew 2 of the planes used on 9/11 doesn't believe official story
https://www.youtube.com/watc...

http://patriotsquestion911....
13. 09. 2010 | 16:17

JC napsal(a):

Admirál,
P.S. Nehledě na to, že pokud by bylo poškození kolem 30 patra, ty baráky by šly dolů okamžitě nebo za pár minut.
13. 09. 2010 | 16:20

zk napsal(a):

Luba napsal/a:
"Samozřejmě,
lidské smysly jsou nedokonalé, a není zdravé příliš věřit svým očím a paměti, natož oku kamery.
Náš mozek realitu přímo tvoří, nikoli jen "snímá" - je to silný nástroj k adaptaci a slouží především jako detektor kauzality. Ovšem - logicky tak nachází i souvislosti tam, kde žádné nejsou. A jiné důležité detaily pomíjí."

To mi připomnělo Kantovu kritiku tzv. "dogmatické metafyziky" (Spinozovy, Leibnizovy, Wolffovy...). Dogmatický metafyzik nevěří tomu, co vidí kolem sebe - je přesvědčen, že smyslová zkušenost klame, že k pravému poznání nás dovede jen rozum, který je zásadně neempirický. Ale rozum, který chce poznávat objekty ležící mimo smyslový svět (věci o sobě, například Boha) je podle Kanta spekulativní, dogmatický, nedokáže rozlišit myšlenku od smyšlenky - potom nám vzniknou protichůdné systémy jako je třeba ten Spinozův (existuje jediná substance) nebo Leibnizův (existuje nekonečně mnoho substancí), mezi nimiž nelze rozhodnout, protože oba dva jsou precizně logicky vystavěny a protože ani jeden z nich neusiluje o své empirické potvrzení.
Není četba Kanta nejlepší protilátkou vůči všem konspiračním teoriím? Fanoušci konspiračních teorií mohou věřit všemu, protože empirické důkazy se jaksi nepočítají, nesmějí se počítat: smysly klamou, vše co vidíme je simulakrem reality, mediální propagandou. Stejně jako byla tradiční metafyzika pro Kanta "nevědecká", jsou konspirační teorie nedemokratické - umrtvují diskuzi, otravují veřejný prostor, vytvářejí prostředí, kde si každá strana může najít "svou pravdu", bez ambicí dospět ke konsenzu.
13. 09. 2010 | 16:20

voroshilov napsal(a):

zk:
O,dik,Neo,ja jsem vzal modrou pilulku proto zustavam v Matrixu,pozdravuj Morfea!
13. 09. 2010 | 16:23

Michal Macek napsal(a):

admiral:

to "poskozeni konstrukce pozarem" je mysleno tak ze ocelove nosniky nevydrzeli vysokou teplotu horiciho kerosinu a postupne mekly az uz nedokazali vahu budovy udrzet,coz zpusobi zhrouceni ve svisle ose.ten japonskej nebo korejskej architekt kterej to projektoval to postavil dobre ale s narazem letadla fakt nepocital takze nosniky nebyly dimenzovane na takove teploty...
13. 09. 2010 | 16:29

JC napsal(a):

P. napsal(a):,
Než budeme řešit piloty, nechcete dokončit debatu ohledně toho demoličního experta na kterého jste/pln očekávání/ dal link ?
Takto to totiž vypadá, že když dojdou argumenty "hupsnete" elegantně na jiné téma.
13. 09. 2010 | 16:30

zk napsal(a):

voroshilov:
Ještě to zvaž, toto svěží dílko může posloužit jako dobrý úvod:
http://pawco-blog.webnode.c...

Sapere aude!
13. 09. 2010 | 16:30

voroshilov napsal(a):

Michal Macek:
Letecky kerosen tavi ocel jako maslo?
Co jste mel ve skole z fyziky?
13. 09. 2010 | 16:31

voroshilov napsal(a):

zk:
Ja reaguji na to ze jste vsechny kdo nesouhlasi s Kvana-sanem oznacil za pomatene solipsisty,takze mateni smyslu...mmm kdyz drzite v ruce kozy sve zeny take je to jenom prelud?Co na to Kant?
13. 09. 2010 | 16:34

Béda napsal(a):

Klvaňa,

jestliže nechcete diskutovat - ostatně nechtěl jste ani v otázce radaru (mlžil, překrucoval základní fakta, bral těžké peníze za lobbing, nikdy neuspořádal kulatý stůl s rovnocenným zastoupením předních odborníků, oponentů a pod. - tak o čem má být tento blog?

Na jedné straně tvrdíte, že prostor pro kritickou polemiku se nesmí skeptikům poskytovat, na druhé nesmyslně tvrdíte, že televize má proti sobě postavit fakta.

Já se ptám - kde a kdy je takto televize postavila? Jak to má udělat když znemožňujete moderovanou oponenturu?

Mohl byste seriozně zodpovědět jenom jednu z nejméně sta podobných otázek: Proč a v důsledku čeho se volným pádem zřítila letadlem nezasažena budova WTC č.7?
13. 09. 2010 | 16:36

JC napsal(a):

voroshilove, kdyby kerosin tavil ocel jako máslo, baráky by nespadly za 50 minut, ale 5 vteřin.
13. 09. 2010 | 16:46

Michal Macek napsal(a):

voroshilov

horici kerosin v dostatecnem mnozstvi netavi ocel jako maslo ale rekneme ze ji "zvoskovati" pomalu zmekne.ty teploty sou kolem 1500 bych rek...
13. 09. 2010 | 16:46

Béda napsal(a):

A ještě něco Klvaňo!

Má být toto téma veřejným tabu, tak jak jste to plánovali s radarem?

Proč? V koho zájmu? Vy, anebo podezíráni snad něco tajíte?
13. 09. 2010 | 16:48

almost glossed™ napsal(a):

Jako bych četl odsouzení "zkrachovanců a zaprodanců z charty77".

Stejná logika, stejný slovník, stejná příležitost.

Ještě, že alespoň Slovenská televize už o nesrovnalostech v Bushově konspirační teorii o 19 civilistech, co prý obelstili celou vojenskou obranu USA(!), publikovala objektivní reportáž: https://www.youtube.com/watc...

ČT bude časem muset také. Jen to zatím ještě netuší.
13. 09. 2010 | 16:48

voroshilov napsal(a):

JC,Michal Macek:
Horlava kapalina ma v prirode vlastnost rychle vyprchat,dum zapaleny benzinem nehori od benzinu ale od chyceneho nabytku,ze by nosniky vzplali jako ze dreva nebo slamy a postupne zmekly...hmm?
13. 09. 2010 | 16:53

P. napsal(a):

JC:
No ano, pan Jowenko řekl, že mu celá věc připadá zvláštní a nemá pro ni vysvětlení - tím skončil a takto bylo odvysíláno v holanské TV. Je na tom něco špatně?
13. 09. 2010 | 16:56

Michal Macek napsal(a):

voroshilov

do kazde veze narazilo dopravni letadlo se slusnou zasobou paliva,plne lidi.ty ohromne exploze sme videli vsichni.to snad nebyl pozar nabytku ne?
13. 09. 2010 | 16:56

Tenco napsal(a):

Béda
Tak jako mnoho jiných blogů. Nějakou redakcí zaplacená propaganda a sem vzápětí šoupnutá taky.
Zadarmo.
Neber to !

I když teď se dívám - Klvaňa to zkouší akorát tady.

Chudák. Tolik práce a zcela zdarma.

I když nevím. Možná i blogy jsou honorovány.

Tím ale nech ci říct, že aktualne.cz jsou nějakým propagandistickým prostorem.
Naopak. Myslím si, že zdejší novináři dělají svou práci dobře a nezávisle - tedy pod zřejmě osvícenou kuratelou.

Včetně toho šťourala - pana Stejskala.
Ten by moh ale někdy i ubrat. :))

Stejskal
Nevíte, kdo monitoruje obsah českých mediálních servrů ? Tedy u nás ?
13. 09. 2010 | 17:03

zk napsal(a):

voroshilov:
Proč by to měl být přelud? Kant naopak tvrdí, že k přeludům vedou jen bohapusté spekulace překračující rámec naší možné zkušenosti (ňadra jakékoli ženy, narozdíl od konspiračních teorií, jsou jistě velmi empirická).
13. 09. 2010 | 17:03

Pobo napsal(a):

Při 500°C je mez kluzu méně než poloviční než při 20°C. Při 1000°C je to už jenom necelých 5%. A při 1200°C je to nula.

Teploty jsou míněny teploty oceli.
13. 09. 2010 | 17:09

Frante napsal(a):

Souhlasím s autorem. Doufám že se jednou nedočkám oficiálních pochybností zda člověk přistál na Měsíci ...
13. 09. 2010 | 17:10

Admirál napsal(a):

JC - Jestliže se 3 baráky, dva v různých místech v různém rozsahu nahodile poškozené letadly a následným požárem, třetí nepoškozený letadly zřítí naprosto identicky přesně na půdorys, zavání to z pohledu sttika a statistika sci fi.

Zeptejte se kohokoli, kdo se zmíněnými obory zabývá.

Nic míň a nic víc. Žádná konspirační teorie, žádná "dogmatická metafyzika".
13. 09. 2010 | 17:13

almost glossed™ napsal(a):

Právě díky ČT lidé jako JC zatím ještě neměli šanci zjistit, že proti Bushově konspirační teorii nestojí nějací pomatenci a konspirátoři, ale vědci a prvotřídní odborníci z celé řady oborů - od statiků, přes piloty až po odborníky na výbušniny.

Jednou se i lidé, jako JC dozví, že proti Bushově konspirační teorii nestojí "ztroskotanci a zaprodanci" ale lidé, kteří mají oči, uši a vlastní rozum.

Bushově konspirační teorii jednou budou věřit už jen stoupenci seriálu ACTA X a lidé, kteří věří, že svět se snaží ovládnout humanrightisté, gendertety a stoupenci multi-kulti.

Vždy, když mě někdo nabádá, abych o něčem nemluvil, velmi mě začne zajímat PROČ mě k tomu nabádá.
13. 09. 2010 | 17:21

Béda napsal(a):

Uvidíme.

Třeba jednou mezinárodní trestní tribunál za asistence médií zasedne ve Washingtonu D.C. a mezinárodní sbor vyšetřovatelů NESTRANNĚ za dobrozdání odborníků prošetří a posoudí okolnosti vedoucí na konci 90-ých let 20. a v první dekádě 21. století vedoucí k velké válce proti tzv. terorismu.

Pan Klvaňa, kterému vždycky šlo jenom "o pravdu" zajisté nebude nic namítat.
13. 09. 2010 | 17:26

Viola napsal(a):

To, proč Tomáš Kvalňa

napsal tento článek je,že "Zabývá se komunikací, mezinárodními vztahy a bezpečnostní politikou. V současné době přednáší na New York University v Praze a pracuje jako manažer v korporaci BAT v Londýně." No a na to, že se zabývá komunikací, tak velmi málo komunikuje a vůbec komunikuje vůbec?
13. 09. 2010 | 17:27

Kanalnik napsal(a):

Nevim, kde je pravda, ale to, ze konspirovali (osnovali plany) nejen islamiste ale i nekteri lide uvnitr USA (drive ci pozdeji) se nabizi.

Nedokazu si totiz jinak vysvetlit napriklad medialne zverejnenou zpravu po utocich na WTC, kdy jsme se dozvedeli, ze pas jednoho z teroristu byl nalezen v troskach jedne z budov.

Pravdepodobnost "preziti" pasu v takovych podminkach? Hodne blizka sci-fi.
13. 09. 2010 | 17:39

Tenco napsal(a):

Nevíte někdo , jak to je se zprávou Warrenovy komise (atentát na JFC) ?
Už byla plně odtajněna ?

Kdysi mě tohle téma dost zajímalo, pak jsem to načs spustil z očí.
13. 09. 2010 | 17:43

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Pepa Řepa: máte 100 bodů! :-))
13. 09. 2010 | 17:46

Stan napsal(a):

Pan Klvaňa a někteří "taky diskutující" tady opravdu předvádějí exhibici ve stylu "držte hubu, konspirátoři, jediná platná konspirace je ta naše".

Takže nejprve otázka, na níž neexistuje logická, fyzice a zdravému rozumu neodporující odpověď:

"Jak to, že se zřítila budova WTC 7, do níž nic nenarazilo (a to půl hodiny poté, co to oznámili v TV:), jak to, že v ní nefungovaly protipožární systémy, jak to, že se v důsledku údajně "obyčejného požáru", způsobeného troskami z dvojčat položila do půdorysu rychlostí volného pádu?"

A přídavkem jeden odkaz s dlouhým seznamem odkazů dokumentů a citátů "konspirátorů" z řad us senátorů, kongresmanů, vojenských expertů, leteckých odborníků, uznávaných architektů, odborníků na demolice atd.:

http://srsen.wordpress.com/...

Není pravda, že všechny sporné body byly vyvráceny, dokonce není pravda, že se někdo z druhé strany pokoušel tzv. "konspirátory" v diskusi přesvědčit. Vše je to jenom válcování veřejného mínění mediálním tlakem, podobně jako tomu bylo u radaru. A proto díky STV, díky všem, kteří se nebojí zveřejnit "jiné vidění" než naše "znormalizovaná média".

A ať už útok provedl kdokoliv, důsledkem je masivní omezení naší svobody a lidských práv, a to ze strany těch, kteří se sami označují za jejich ochránce:

http://www.outsidermedia.cz...
13. 09. 2010 | 17:53

pepa napsal(a):

Michal Macek:

k tomu "zvoskovatění" železné konstrukce teplem si dovolím přiložit výpočet.

Měrná tepelná kapacita železa: 450 J/kg/oC
Hmotnost železné konstrukce mrakodrapu WTC: 100 000 tun = 108 kg
Měrná hmotnost leteckého benzínu: 775 – 840 kg/m3 = 0,84 kg/l
Objem palivových nádrží letounu Boeing 767: 90 770 litrů
Množství leteckého benzínu v nádržích: 38 000 litrů
Výhřevnost leteckého benzínu: 42,8 MJ/kg = 4,28 x 107 J/kg
Teplota tání železa: 1 538 oC

Teplo potřebné na ohřátí 100 000 000 kg železa o 1 oC (měrná tepelná kapacita železa x hmotnost konstrukce):

450 x 108 = 4,5 x 1010 J

Teplo získané z 38 000 litrů leteckého benzínu (výhřevnost x hmotnost paliva):

(4,28 x 107) x (0,84 x 3,8 x 104) = 1,37 x 1012 J

Pokud by se konstrukce zahřála rovnoměrně, činilo by zvýšení teploty:

(1,37 x 1012) / (4,5 x 1010) = 30,4 oC

To vše za předpokladu, že by veškeré teplo z hořícího leteckého benzínu přešlo do železné konstrukce. Ve skutečnosti to byl jen zlomek, neboť téměř veškerý letecký benzín shořel v ohnivé kouli během několika vteřin vně budovy. Část tepla unikla do prostoru během požáru a část představuje tepelné ztráty při přechodu tepla z ohřívající se konstrukce do okolního prostředí.

Závěr:

Konstrukce byla na neodhadnutelnou teplotu zahřátá v místě nárazu letadla, zbytek konstrukce (více než 300 m výšky budovy) byl prakticky studený.
13. 09. 2010 | 17:54

tng napsal(a):

Diky autorovi za toto tema, diky kteremu zretelne vyplavava na povrch chatrne dusevni zdravi zdejsi skvadry kapitalistobijcu a ukazuje se v jakych svetech se jejich myslenky pohybuji. Bohuzel neprekvapili.
13. 09. 2010 | 18:01

pepa napsal(a):

Michal Macek:

ve výpočtu se špatně zobrazily exponenty, proto znovu:

Měrná tepelná kapacita železa: 450 J/kg/oC
Hmotnost železné konstrukce mrakodrapu WTC: 100 000 tun = 100 000 000 kg
Měrná hmotnost leteckého benzínu: 775 – 840 kg/m3 = 0,84 kg/l
Objem palivových nádrží letounu Boeing 767: 90 770 litrů
Množství leteckého benzínu v nádržích: 38 000 litrů
Výhřevnost leteckého benzínu: 42,8 MJ/kg = 4,28 x 10 000 000 J/kg
Teplota tání železa: 1 538 oC

Teplo potřebné na ohřátí 100 000 000 kg železa o 1 oC (měrná tepelná kapacita železa x hmotnost konstrukce):

450 x 100 000 000 = 4,5 x 10 000 000 000 J

Teplo získané z 38 000 litrů leteckého benzínu (výhřevnost x hmotnost paliva):

(4,28 x 10 000 000) x (0,84 x 3,8 x 10 000) = 1,37 x 1 000 000 000 000 J

Pokud by se konstrukce zahřála rovnoměrně, činilo by zvýšení teploty:

(1,37 x 1 000 000 000 000) / (4,5 x 10 000 000 000) = 30,4 oC

To vše za předpokladu, že by veškeré teplo z hořícího leteckého benzínu přešlo do železné konstrukce. Ve skutečnosti to byl jen zlomek, neboť téměř veškerý letecký benzín shořel v ohnivé kouli během několika vteřin vně budovy. Část tepla unikla do prostoru během požáru a část představuje tepelné ztráty při přechodu tepla z ohřívající se konstrukce do okolního prostředí.

Závěr:

Konstrukce byla na neodhadnutelnou teplotu zahřátá v místě nárazu letadla, zbytek konstrukce (více než 300 m výšky budovy) byl prakticky studený.
13. 09. 2010 | 18:02

voroshilov napsal(a):

Tencokida Hnuj:
Pokud si vzpominam zavery Warrenowe komise jsou zakonservovani na 50 let,takze uz se to blizi,nekde kolem roku 2020 se dozvime to co uz davno vime-Osvald byl psychoticky samotar:-)
Tahle lzice neexistuje(Matrix)
13. 09. 2010 | 18:09

Tenco napsal(a):

voroshilov
1964 + 50 = 2014 ?
13. 09. 2010 | 18:15

Béda napsal(a):

Autor,

a teď pěkně po pořadí:

"...Domnívám se, že Česká televize ani žádné jiné seriózní médium, ať soukromé či zákonem dané, nemá povinnost poskytnout těmto teoriím megafon. To je ve skutečnosti to, o co jde; ne o diskuzi a o vysvětlování.

Až na nejnaivnější lidi z tohoto proudu totiž většina z nich o diskuzi nestojí, namnoze ani diskutovat neumí, neposlouchá názory oponentů a expertů; jde jim právě jen o propagaci vlastní vyšinutosti..." říká telemarketingový Kojzar - odborník na tabákové výrobky a radary, přední filosof v oboru dialogu, který hned ví komu dát veřejné slovo a komu ne.

1. "Teorie spiknutí s indexem 9/11 se rychle stala císařem všech teorií spiknutí..." Která, ta oficiální anebo ta předložená oponenty?

2. "Jenže nejsou žádné otázky, na které nebylo zodpovězeno. Vládní i nevládní, univerzitní i nezávislí experti na tyto „otázky“ dávno odpověděli..." Tvrdí odobrník naslovo vzatý Tomáš Klvaňa. No nevěřte mu! Odkaz na stránky a především svoji vlastní fundovanou věcnou analýzu nedoloží. Diskutovat, ani na svém vlastním blogu ani náhodou nebude. Berte jeho konstatování jako zjevený fakt a ryzí pravdu.

Co je ovšem podstatné: " ... S konspirátory se diskutovat nedá a neměla by se jim propůjčit žádná věrohodná mediální platforma. Není to cenzura. Mají svobodu slova a dostatečně ji užívají. Seriózní médium má však za úkol fenomén konspirace postihnout a vysvětlit skutečnost, postavit vedle sebe fakta a zasadit vše do srozumitelného kontextu, což Česká televize a seriózní česká média víceméně dělají.

S hrůzou jsem naopak shlédl předvčerejší příspěvek Slovenské televize, která o teoriích spiknutí informovala, jako kdyby vznášely nějaké platné otázky a poukazovaly na podstatné pochybnosti. Za devět let, co sleduji události kolem atentátů, jsem neobjevil jedinou o důkaz se opírající pochybnost o takzvané oficiální verzi. Kdybych byl ředitelem Slovenské televize, stál by takový neprofesionální, skutečnost zkreslující a dezinformující příspěvek šéfredaktora zpravodajství okamžitě místo. Mečiarův stín je ve Slovenské televizi zjevně delší, než se zdálo..." Vůbec nejdo o cenzuru, pouze se oponenti oficiální verze nesmějí připustit do veřejného prostoru a protože pan Klvaňa (známý lobbista amerických vládních kruhů) sám nemá žádné pochybnosti měl by být redaktor slovenské televize na minutu vyhozen z místa, protože zřejmě jde o "Mečiarův stín".

3. " S jistou znalostí vládních a bezpečnostních aparátů zevnitř se nemůžu nad všemi konspiracemi neusmívat. Jejich úspěšné provedení by vyžadovalo spřísahání a mlčení desetitisíců zlem posedlých politiků, byrokratů, expertů, univerzitních profesorů a novinářů..." Lež jako věž. O odbornosti p. Klvani na bezpečnostní problematiku se vedli dlouhé diskuse kolem amerického radaru. Zde jasně nade vší pochybnost vyplynulo, že p. Klvaňa je jednostranně podjatý ve prospěch Bushovy administrativy a amerického voj.-průmyslového komplexu. Na konspiraci americké vlády by nebylo vůbec zapotřebí žádných tisíců lidí - to je nebetyčná lež!!! Na to by řádově stačilo 15 - 50 lidí (blíže viz diskuse k článku Fabiana Golgy ke stejnému tématu)

Závěrečné meditování autora nad Obamovým občanstvím. Co více dodat...?
13. 09. 2010 | 18:21

Papouch napsal(a):

pepa:

a presne v tom byl ten problem

tenkostenna valcova skorepinu, ve 2/3 vysky lokalne zahrata pozarem nekolika pater na rekneme 300 stupnu. V ramci podlazi (openspace) celkem rovnomerne, podlaha funguje jako dobra izolace.

nemuzu si pomoct, zkolabovalo to presne podle skript na statiku
13. 09. 2010 | 18:23

Sladký napsal(a):

%Clověk nemusí být příznivcem konspiračních teorií aby mu nebylo jasné,že to co se stalo, se jistým kruhům v USA dokonale hodilo do hry. Jistě jsou za to Usámovi velmi vděční.
13. 09. 2010 | 18:26

pepa napsal(a):

Papouch:

pokud podle skript na statiku budova po zahřátí konstrukce o 30 stupňů Celsia nutně spadne, pak Vám doporučuju, abyste se v létě nepohyboval v blízkosti výškových budov, mohly by se na Vás zřítit.
13. 09. 2010 | 18:30

P. napsal(a):

Sním či bdím - jeden z nejpopulárnějších amerických pravicových politiků dneška Ron Paul se před dvěma roky na FoxNews kriticky vyjádřil k oficiálnímu šetření 11. září. Neměl by pan Klvaňa zakázat Ron Paula v našich veřejnoprávních médiích?

Ron Paul: Doesn't Accept 9/11 Investigation
https://www.youtube.com/watc...

Takový blacklist by byl dosti rozsáhlý:
http://www.patriotsquestion...
13. 09. 2010 | 18:31

Béda napsal(a):

Sladký,

řekl bych to asi tak. Kdosi napsal (něco ve smyslu), že Usáma by měl mí v jeskyni pověšen obraz bezpilotního Predátora a pod ním nápis - náš nejlepší spojenec!

Bushova (PNAC) administrativa by naopak měla mít na stěně obraz Usámy a pod ním obraz s nápisem - náš nejlepší spojenec!
13. 09. 2010 | 18:34

voroshilov napsal(a):

Tenco:
9 11
IX XI
IXXI
\O/
$$$$$$$$$
13. 09. 2010 | 18:37

Tenco napsal(a):

voroshilov
Na tohle já nejsem. Prostě jsem na základě Vašeho tvrzení o 50 letech provedl jednoduchý výpočet.
13. 09. 2010 | 18:38

JC napsal(a):

almost glossed™,
K vašemu že 19 civilistů obelstilo celou vojenskou obranu USA.
To jsou právě ty plky, které vydáváte za fakta.

1.Jednak se jednalo o civilní letecké spoje, takže nevím co s tím má armáda USA do činění.

2.Jednalo se o vnitrostátní linky.

3.Zřejmě vám fatálně uniká, že USA/co se poslání armády týká/nejsou Sevrní Korea

4.K vašim dojmům, že proto abych si udělal jasno potřebuji ty správné/vaše/ informace z CT vám sděluji že nepotřebuji.
13. 09. 2010 | 18:39

Skogen napsal(a):

CIA chtěla odstranit Castra otráveným skafandrem - paranoia jako vyšitá, ale stalo se.

Hitler nechal podpálit Reichstag - svého času paranoia jak vyšitá - stalo se.

Lucius Domitius Ahenobarbus (Nero) prý podpálil Řím - paranoia jak vyšitá - neví se, zda skutečně, ale do karet mu to hrálo - dostal se k jinak nedosažitelným pozemkům.

----------

Co se týče sdělovacích prostředků, asi je chápete pořád postaru co by nalejvárnu politicky korektních tezí. Jděte s tím do háje.
13. 09. 2010 | 18:39

almost glossed™ napsal(a):

P.: Zajímavé...

Vyjímám: "Celá budova spadla o půl sekundy dříve, než by dopadlo jablko ze stejné výše - pokud započítáme odpor vzduchu. Velká rychlost zhroucení a nízká odolnost (konstrukce) hovoří silně ve prospěch (hypotézy) řízené demolice."

Heikki Kurttila, D.Sc. (Tech.) (Doctor of Technology) – Safety Engineer and Accident Analyst, National Safety Technology Authority (TUKES), Finland. Specialist in the investigation of pressure vessel explosion accidents and the impacts of the shock waves caused by them. 30 years experience.

http://www.patriotsquestion...
13. 09. 2010 | 18:44

Majka napsal(a):

Sladký,to, že se něco hodilo jistým kruhům, ještě nemusí znamenat, že to ty "jisté kruhy" zařídily.
Například naší firmě se docela hodilo, že zkrachoval konkurenční obchod.Což nemění nic na tom, že jsme se o jejich krach nepřičinili ani v nejmenším.
13. 09. 2010 | 18:44

Admirál napsal(a):

Papouch - to, že se budovy zřítily souběžně s osou na půdorys je taky podle skript na statiku?

To by přepokládalo zkolabování nosných prvků ve všech místech profilu v "zasažených patrech budov současně.

Myslíte si, že všechny nosné prvky byly ve všech místech profilu budovy v patrech zasažených požárem porušeny stejnoměrně?
13. 09. 2010 | 18:46

almost glossed™ napsal(a):

JC: Dobrá... Proč jsou ale všechny vaše komentáře mimo téma?
13. 09. 2010 | 18:47

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Ja ten piktogram zvoral,po skladance rimskych cisel musela na konci vyjit Davidova hvezda,jenze ja sesticipou hvezdu neumim zobrazit tak jsem vymyslel alternativni konec:-)
13. 09. 2010 | 18:50

arnazach napsal(a):

Pepa Řepa (16:15:28)
Přesné.
13. 09. 2010 | 18:52

Béda napsal(a):

a.g.,

to zřejmě bude tím, že ten kerosin rovnoměrně proniknul azbestovým protipožárním nástřikem a rovnoměrně zahřál na teplotu topení oceli celou mnohapilířovou konstrukci všech 3 budov (i té letecky nezasažené). Zajímavé je i to, že i když vršky 2 budov byly po zásahu stranově vychýleny budovy se sesuly volným pádem do svého půdorysu, stejně jako třetí nezasažená budova. Přitom ještě nikdy nikde v důsledku požáru (a některé budovy hořely celé dny) na výškových budovách nedošlo k palačinkovému efektu který by doslova atomizoval veškerou pevnou hmotu (včetně ocelového skeletu).
13. 09. 2010 | 18:53

P. napsal(a):

JC:
Má protivzdušná obrana něco do činění s letadlem, které s vypnutým transpondérem (tedy bez identifikace) letí přes 40 minut směrem na Pentagon, aby jej v čase 9:37 zasáhlo? Pokud v 8:46 někdo zaútočil na WTC1, a v 9:02 na WTC - neměla by se US AirForce po double-impactu začít věnovat neidentifikovanému letícímu objektu mířícímu na Washington D.C., kde v krytu PEOC sedí pan Cheney a další?

Svědectví ministra dopravy USA N. Minety k 11. září 2001
https://www.youtube.com/watc...

Pan Cheney svou účast později popřel a uvedl, že do krytu vešel až po útoku na Pentagon.
13. 09. 2010 | 18:53

P. napsal(a):

Korekce - v 9:02 na WTC2
13. 09. 2010 | 18:55

schlimbach napsal(a):

pane Klvaňo to je tedy blog. Něco tak hloupého jsem dlouho nečetl. Jistě je důvěryhodná vládní verze, která předpokládá, že z Afghánských jeskyní na velbloudu do USA přijel Usáma a pod nosem tisíců agentů bez pomoci zevnitř zlikvidoval symboly USA. Nepotřebuji konspirační teorie, na to stačí jen myslet a když už nic jiného, fyzikální zákony bohužel žádná mediální masáž nevymaže ze světa. Vaše manipulativní masáž je hodna nějaké ceny Veklkého bolševika.
13. 09. 2010 | 18:58

Béda napsal(a):

a.g.

jak jednoduché. V důsledku rovnoměrného zahřátí všech pilířů ve všech budovách došlo ke zhroucení rovnoměrně roztaveného ocelového skeletu pod vlivem váhy do sebe. Žádné pilíře na žádné straně budov nezůstaly rovnoměrně nezahřáty (resp. nezahřáty vůbec), kerosin se všude roztekl rovnoměrně a proniknul ke všem pilířům skrze protipožární nástřik a roztavil celou konstrukci v celé délce.
13. 09. 2010 | 18:59

almost glossed™ napsal(a):

Béda: podle stoupenců Bushovy konspirační teorie šlo o nový typ tzv. "chytrého kerosinu", který rozpozná budovy v okolí, zhodnotí jejich konstrukci a přemístí se nepozorovaně, kam je potřeba.

Vyvinuli jej irácko-afghánští teroristé ve volném čase po práci ze speciální odrůdy řepky islámské. Do USA jej dopravili v tajné schránce v podpatcích bot a injekční stříkačkou opakovaně nahradili v nádržích Boeingů.

Pepa Řepa nám jistě potvrdí, že jim v tom pomáhaly zástupy gedertet a multi-kulti záškodníků.
13. 09. 2010 | 19:02

Sladký napsal(a):

Majko,samozřejmě jestliže má někdo motiv k vraždě,neznamená to,že skutečně vraždil... třeba té vraždě jen napomohl-ať už nečinností,nebo nějakou jinou podporou.
Mimochodem-znáte dávnou otázku- CUI PRODEST? A navíc, podobných případů naleznete v historii USA hned několik.
13. 09. 2010 | 19:06

Sladký napsal(a):

A ještě něco Majko- zkrachoval ten váš konkurenční podnik za krajně podivných a podezřelých okolností?
13. 09. 2010 | 19:08

Sladký napsal(a):

Béda- asi tak,v tom se nepochybně bez problémů shodneme.:o)
13. 09. 2010 | 19:10

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Mimochodem, Česká televize před časem, asi před rokem?, uvedla dokument BBC, který se zabýval právě konspi teoriemi o 11. září.
13. 09. 2010 | 19:13

Mc Cali napsal(a):

V případě, že prolhanej Klvaňa tady horuje proti " spikleneckým " teoriím, tak to vypadá, že na nich asi opravdu něco bude.
Pro mne poměrně jasný důkaz.
13. 09. 2010 | 19:25

almost glossed™ napsal(a):

Štváč: a bylo to:

buď

a) o vyvracení alterantivních teorií a dokazování, že jedině Bushova konspirační teorie je platná

nebo

b) byl začátek pořadu v 01:50, jak je na ČT u nepohodlných pořadů zvykem. ČT ví, že je monitorována (např. agentruou Media tenor), ale také ví, že časové zařazení v programovém schématu nikoho nezajímá. Lze tak zůstat "vyvážený" a přitom nepohodlnou pravdu odvysílat jen dvěma nespavcům v republice.
13. 09. 2010 | 19:26

Béda napsal(a):

... štváč a vrah...

19 teroristů (většina ze Saúdské Arábie) byli vrcholoví specialisté v nejrůznějších oborech:
- mistři převleků (nefigurovali v žádných seznamech podezřelých osob),
- mistři pilotáže (k čemu jim stačilo pár hodin na trenažeru a několik hodin v malé Cessně, počas kterých se naučili provádět špičkovou pilotáž velkého Boeingu
- mistři konspirace (v podstatě až do začátku akce o nich nebylo vidu ani slechu
- mistři v oboru překonávání bezpečnostních opatření (dokázali vyřadit z provozu systém severoamerické ochrany vzdušného prostoru včetně nejstřeženějších budov světa)
- mistři statiky - dokázali 2 výškové budovy zasáhnout letadlem tak, aby se zřítily 3 budovy volným pádem do svého půdorysu takovým způsobem, jak se to ještě nikdy nepovedlo ani na jedné budově.
13. 09. 2010 | 19:29

hovorka11 napsal(a):

Konspirační teorii jsem zažil za naše peníze právě od pana Klňavi s jeho pomocným lobbovacím sborem za americký radar. Těch konspiračních nesmyslů s ohrožením nás ze strany Ruska bylo hodně, což jsem si poslechl osobně na besedě.
Dokonce pan Alexandr Vondra, se stal signatářem trapného zvacího dopisu americkým vojskům, který odůvodňoval strachem z velmocenských ambicí Ruska a okolních velkých států, dnes obrátil a poskytuje informace ruským generálům.
http://www.parlamentnilisty...
Pánové jako Klňava a hlavně náš velitel okupační armády Alexandr Vondra si s lidmi kdykoliv chtějí dělají ponožky. Peníze na prvném místě !!! Pan Vondra pracoval pro americké lobbysty za peníze !
13. 09. 2010 | 19:30

hovorka11 napsal(a):

Proč pan Alexandr Vondra nemluví pravdu veřejně vyvrací prokazatelná fakta a co skrývá lze krásně dohledat (trvalo mě 5 minut):
http://www.justice.cz
zadáno:
Dutko Worldwide Prague s.r.o. (výtah)

Předmět podnikání:
- činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců

Zapsáno: 29.června 2005
Statutární orgán:
jednatel: Alexandr Vondra, r.č. 610817/1795
Praha 10, Sobotecká 2359/3, PSČ 101 00
den vzniku funkce: 29.června 2005
den zániku funkce: 6.září 2006
Zapsáno: 29.června 2005 Vymazáno: 4.října 2006
a teď se podržte, jedeme ve velkém balíku!!!!!!!!!!!!!!
Společníci:
Dutko Global Advisors, LLC
se sídlem 1209 Orange Street, Wilmington, okr. New Castle
Spojené státy americké
Vklad: 200 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100%
Zapsáno: 29.června 2005

Ostatní skutečnosti:
- Rozhodnutím jediného společníka ze dne 29.04.2010 byla společnost zrušena s likvidací a jmenován likvidátor. Společnost vstoupila do likvidace dnem 01.05.2010

Zapsáno: 21.května 2010 !!!!!!!!!

A jedeme z kopce:

http://www.dutkoworldwide.c...

strojový překlad z titulní stránky:

Naši profesionálové navigují komplexní politická prostředí, doručující výsledky-orientované strategie v záležitostech veřejné a zahraniční politiky ve Spojených státech a v cizině. Služby, které my poskytujeme - světová třída reprezentace, vládní vztahy, zahraniční politiky, komunikace, poznávající mezinárodní financující dělí, rozvoj obchodu a mezinárodní přístup na trh, a krizový management - prokázaný nepostradatelný vládám, obchody a mnohostranné instituce jak oni usilují o expandovat jejich globální stopu.
--------------------------------
Dutko Global Advisors' oblasti odborné znalosti zahrnují: vymýšlejí globální vládní vztahy strategie pro společnosti a vlády, navigační a vítězná vládní dodání, vyvíjející a zpřístupňující komerční trhy uvnitř peněžních služeb, IT, výrobní a sektory energetiky, kapitál pákového efektu a projektového financování z mezinárodních finančních institucí, poskytující politickou radu a radu uvnitř oblastních státních těl, řemeslo politické a ekonomické svazky, a podpora obchodu a hospodářská integrace. Firma udržuje různorodé portfolio klientů a spojení a je jedinečně kvalifikovaná k tomu, aby pomáhal každý řídit jejich globální výzvy.
13. 09. 2010 | 19:45

hovorka11 napsal(a):

Koukám, proč má Klňava takový zájem rozvrátit s Vondrou soudržnost EU a popírat svoje vlastní konspirace, prachy, prachy, prachy a za ně nás prodají:

http://www.blisty.cz/art/36...
13. 09. 2010 | 20:00

silspok napsal(a):

Take verim, ze to proste spadlo relativne prirozene ... kazdopadne Vase cast veticky "začínají výslednou hypotézou a do ní pak vybírají jen to, co se jim hodí (namnoze jde o zkreslení " ... neni nahodou zakladem Vasich prijmu?
13. 09. 2010 | 20:04

voroshilov napsal(a):

Nechapu jak si to Hovorka11 predstavuje ze neni zadne nebezpeci ze strany Ruska?
Krvavy putinsky rezim spolecne s krvavym lukasenkovym rezimem nechce nic jineho nez poslat do Ceske republiky 42 tankove divize,ten hovorka bude nejaky agent FSB,lide b(z)dete!
13. 09. 2010 | 20:14

Béda napsal(a):

Je potřeba sebevědomě vzít na sebe kříž za utrpení všech ve středoevropském a vlastně celém evropském prostoru. A omluvit se.
A zaplatit všem (bez ohledu na to jestli jde o viníky anebo oběti) za všechny skutečné i domnělé hříchy. Není podstatné, jestli jste viníkem za konkrétní čin, podstatné je najít vnitřní smíření a harmonii. Když se omluvíte (a zaplatíte) za všechny viny, nemůže se stát, že by některá individuální vina zůstala opomenuta. Je to vždycky lepší jako jít případ od případu a opomenout přitom některou jednotlivou vinu.
13. 09. 2010 | 20:20

Béda napsal(a):

Pardon,

patří to pod blog p. Hořejšího.
13. 09. 2010 | 20:22

hovorka11 napsal(a):

voroshilov:
Budete velet?
To jméno zavazuje. Rusáci od nás odešli sami i z Německa. Američani kam vkročí, tam dělají základny, nebo okupují. Zbavit se jich je takřka nemožné. Z Ruska strach nemám, ale z ruské mafie spojené s našimi úředníky ano.
13. 09. 2010 | 20:23

voroshilov napsal(a):

Jinak predstavuji ze to je sice mozne podle nejake zvracene ruske ruety ze v ten den selhalo vsechno mozne,od prirodnich zakonu do vojenske pohotovosti,proste Patek 13,kazdy nekdy zazil takovy den kdyz je vsechno vzhuru nohama,ale proboha,vysvetlete mi kam se vyparil ten jeroplan co napalil do Pentagramu,dira mizerna(ovsem je to bytelna stavba)ale po Boeingu jenom smuha na travniku,propadl snad do jine dimenze?
13. 09. 2010 | 20:23

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Jestli jste tady novy to Vas omlouva, delam prcu-JA JSEM RUSAK!
13. 09. 2010 | 20:25

arnazach napsal(a):

hovorka11:
Začínáte ztrácet sebekontrolu.
13. 09. 2010 | 20:25

Majka napsal(a):

Sladký - na krachu konkurenčního podniku bylo podivné, že k němu vůbec došlo. Protože měl všechny předpoklady se udržet. Jediný důvod, proč zkrachoval,byla naprostá stupidita majitelů. Tedy, pokud v tom nějak nemá prsty náš majitel...
13. 09. 2010 | 20:26

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Almost Glossed:
a) myslím, že dali prostor oběma táborům, ale přesně si už na ten pořad nepamatuji

b) bylo to v 20:00
http://www.ceskatelevize.cz...[slova-casti]=+11+z%C3%A1%C5%99%C3%AD+2001&filtr[popis]=ne&filtr[obdobi]=archiv&filtr[rozsirene]=ano
13. 09. 2010 | 20:42

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

13. 09. 2010 | 20:43

hovorka11 napsal(a):

arnazach:
Jak se žije ve virtuálním světě?
Žít na zemi je daleko tvrdší, proto radši nepochopit a soustředit se na sebe- základ přežití v davu.
13. 09. 2010 | 20:46

voroshilov napsal(a):

Valecny stvac:
Svoje myslenky neumis,jenom kopirovat?
13. 09. 2010 | 20:46

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Beda:
Do diskuse s příznivci konspi teorií o 11. září se nehodlám pouštět, k ničemu by to nevedlo. Já si myslím, že svou roli hrála náhoda, šlendrián, opomenutí atd., vy zase budete za vším hledat jasné plány, vše je řízeno, nic se neděje chaoticky...

Tady máme prostě každý jiné vidění světa.
A hlavně, jak už to píšu po xté, představa, že se americké elity rozhodnou zavraždit několik tisíc vlastních civilních občanů, patří do ranku absurdních her a vtipů.

Hezké sny o tajných organizacích a konspiračních plánech vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
13. 09. 2010 | 20:52

Hladis napsal(a):

Mno nejak jsem se nehrabal ve vsech informacich okolo 11 zari ,ale verit officialni verzi se mi zrovna moc nechce ,jelikoz historie USA ma dalsi podobne pripady napr. http://cs.wikipedia.org/wik... a je okolo toho nejak moc nejasnosti zvlaste co se tyka utoku na Pentagon.
13. 09. 2010 | 20:55

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Voroshilov:
Máte zřejmě potíže s pochopením psaného textu. Almost Glossed pochyboval:
a) o povaze pořadu. Na ten si už moc nepaamtuji, jen jsem to krátce shrnul.
b) tvrdil, že to bylo pozdě večer. Já jsem jen dodal link na pořad, byl v osm večer.

To je celé. Nevidím v tom žádný problém.

Pokud by vás mermomocí zajímal můj názor ke konspi teoriím o 11. září, tak je v diskusi pod Golgem.
Ve zkratce: jsou to 3,14 čoviny.
(Pan Stejskal promine.:-) )
Zdraví Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
13. 09. 2010 | 21:02

almost glossed™ napsal(a):

Štváč: Nečetl jste pozorně. Byla tam formulace "buď... nebo", tj. .platí buď varianta a) nebo b). dovolím si hádat, že když to vysílali v 20.00 večer, platí varianta a.
13. 09. 2010 | 21:10

Béda napsal(a):

...štváč a vrah...

Byla to velká oběť amerického lidu "ve prospěch velké věci" - PNAC = zabrání ropných zemí (Irák, perspektivně Írán), tranzitní trasy surovin z Kaspiku do Číny a Indie, rozmístění vojsk v okolí Ruska, "pozitivních" změn dovnitř americké společnosti, možná i odvedení pozornosti od vnitřního vývoje...

Holt v zájmu velké věci (její věrohodnosti) bylo potřeba provést s těžkým srdcem strategickou oběť.

PS: berte to jenom jako pravděpodobnou soudně nepodloženou hypotézu - spekulaci o možném motivu.
Těch náhod včetně TAPI,PNAC, Rice a Karzáího v Unocalu, starého kámoše bin Ládína ... bylo nějak příliš v jeden moment.
13. 09. 2010 | 21:18

JenTak napsal(a):

Třicet procent Američanů se prý domnívá, že barck Obama je muslim a že se nenarodil v USA.
Mýlí se všichni, jen někteří z nás zasvěcených víme, že Obama je Marťan. Jak to víme? Je to přece jasné a dokažte nám opak! Obama je zcela jistě předvoj ivaze Martanů, kteří mají za úkol aby se pod rouškoj boje za mír vyvraždilo lidstvo samo dřív, než objeví marťanskou civilizaci pod polárními čepičkami. Zatím se Marťanům daří, ve spiknutí jsou fakt dobří...
13. 09. 2010 | 21:18

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane Klvana.

Chodim sem na tyto stranky uz jen velmi malo, ale vidim, ze jsou zde stale jeste ucastnici, kteri se nemusi zouvat pri pocitani do dvaceti.

Proc se shazujete pouzivanim davno vyvracenych extremu?
Pravda o 9/11 se stale hleda stejne jako o zavrazdeni pres. Kennedyho.
V obou pripadech mohlo jit o vazne selhani osob a instituci, ktere maji byt ochranou americke demokracie.
Te demokracie, ktera zaziva vazne otresy prave proto, ze se nevi plna pravda o zminenych udalostech!!
13. 09. 2010 | 21:19

hovorka11 napsal(a):

K 11. září:
Asi takto: k započetí války používá USA vymyšlených důvodů, aby zmírnila odpor proti napadení předem vybraného státu Viz Írák, Vietnam.
Útok 11.září svým provedením velmi ulehčil započetí války v Afgánistánu.
Považuji za vyloučené, aby za zády CIA mohlo dojít k tak rozsáhlé teroristické akci. Nevěřím v obvzlášť propracované spiknutí, ale zároveň vidím, že mohlo jít o sledovanou akci z daleko dřívější doby s úmyslem "nechat ji dotáhnout do konce" pro zájmy USA v Afgánistánu a celosvětovém tažení na získání větší kontroly a moci USA ve světě - o tom jsem přesvědčen.
Události takřka občanské války v Mexiku, kdy USA nebrání obchodům kartelů, které dovážejí drogy do USA i přes požadavek Mexického prezidenta, aby USA zabránila tomuto trhu mluví jasně o praktikách lobby.
Stejně jasně mluví zákaz vojákům ničit maková pole v Afgánistánu, přestože během války narostla výroba opia umísťovaného často v Rusku více jak 10x. Z těchto peněz se velmi často nakupují zbraně pro Tálibán a zvyšují tím počet padlých US vojáků ! Jak se asi cítí tyto vojáci, když to ví ?
Tyto skutečnosti jsou daleko výmluvnější, než pouhé přihlížení přípravy atentátu na dvojčata, který stmelil americký lid a stal se motorem zapojení NATO do války proti arabským zemím !!!
13. 09. 2010 | 21:34

JC napsal(a):

VK-Can,
Pane VK-Can.
Proč vy se zhazujete tím, že někomu kážete ?
Vážná selhání - budiž, ale to je na hony vzdáleno konspiračním teoriím o tom, že to bylo v režii vlády a CIA.
Stejně si myslím, že právě nejlepším důkazem, že je US demokracie zdravá je právě možnost takové teorie v USA publikovat. To nic nemění na skutečnosti, že já na ně nevěřím.
P.S.
Co se týká JFK, tam se mi zdá, že je víc nejasností než u dvojčtat.
Minimálně by amíci měli rahabilitovat L.H.Oswalda.Nevím jestli mu stihli sdělit obvinění, rozhodně však neměl čas na spravedlivý soud a obhájce. Z pohledu práva je tedy myslím nevinný.
13. 09. 2010 | 21:41

snowfox napsal(a):

Podezírám Vás pane Klvaňo, že provádíte cosi jako soukromý sociologický výzkum, jinak si vyvolávání urputných antiamerických vášní moc neumím vysvětlit.
Ačkoli, snad tahle diskuse poslouží Dr. Honzákovi, jako psychiatr by o ní mohl napsat samostatný blog.
13. 09. 2010 | 22:06

VK-Can napsal(a):

Pro JC

Mozna mate pravdu, ze jsem se tim nemel zabyvat.
Nemyslim, ze jsem neco kazal, jen jsem se snazil upozornit na to, ze je mozna trochu vice za fakty, o 19 muslimskych fanaticich, kteri unesli 4 letadla z nichz 2 se strefila do dvou vezi Trade Centre.

Diky za upozorneni. Beru ho na vedomi.
13. 09. 2010 | 22:07

Elazar napsal(a):

pro zk
Stále ještě se najdou neškodní sebepozorovatelé, kteří si myslí, že existuje nějaká , bezprostřední jistota", například ,, já myslím", anebo , jak věřil Schopenhauer, ,,já chci" . jako by tu poznávání uchopovalo čistý a holý předmět, jako věc o sobě, aniž by při tom docházelo k nějakému zfalšování ať ze strany subjektu, anebo ze strany objektu.Stokrát budu opakovat, že bezprostřední jistota je právě tak jako absolutní poznání a věc o sobě ( contradictio in adiecto ) , osvoboďme se konečně od svodu slov!
Rozeberu-li proces, který vyjadřuje věta ,,já myslím" , dostanu celou řadu smělých tvrzení, jejichž zdůvodnění je obtížné, snad vůbec nemožné - například, že to jsem já, kdo myslí, že tu vůbec musí být něco, co myslí, že myšlení je činnost a působenítakové bytosti, která se myslí jako příčina, že existuje nějaké Já, a konečně že je zřejmé, co se míní myšlením. Vždyť bych se již sám u sebe nerozhodl, podle čeho bych měl změřit, že to, co se právěodehrálo, není spíše,,chtění" anebo ,,cítění"?
Dosti! ono já myslím předpokládá, že srovnávám svůj okamžitý stav s jinými stavy, které v sobě znám, abych tímto způsobem stanovil, čím tento stav je. Subjekt ,, já", který je podmínkou predikátu ,, myslím " je pouhou pověrou logiků !

tož tak pro zk a Kanta a jeho naivní např toto
Přece však si troufám předpovědět, že samostatně myslící čtenář těchto Prolegomen nejen zapochybuje o tom, co měl doposud za vědu, nýbrž že se nakonec přesvědčí, že podobná věda nemůže vůbec existovat, aniž se splní zde vyjádřené požadavky
13. 09. 2010 | 22:09

P. napsal(a):

JC:
Ano, v médiích v USA a jinde se téma uvádí a diskutuje. Sice ne každý druhý den, nicméně nerozumím proč pan Klvaňa zachází do extrému a hovoří o mozkových úchylkách, unikátní výrok.

KBDI Denver Airs 9/11 Press for Truth
https://www.youtube.com/watc...

Conspiracy theory with Jesse Ventura - 9/11
https://www.youtube.com/watc...

USA - 9/11 Loose change debate
https://www.youtube.com/watc...

Homeland Security Michael Chertoff Pounded With 9/11 Questions
https://www.youtube.com/watc...

911 auf ORF1
https://www.youtube.com/watc...

Debate Over 9/11 on French TV France 3
http://world911truth.org/de...

ZERO: An Investigation Into 9/11 on Russian TV channel
https://www.youtube.com/watc...
13. 09. 2010 | 22:14

tajemník napsal(a):

opravdu genialní spiknutí, které bylo utajeno jen díky tomu, že všichni aktéři byli okamžitě nekompromisně zlikvidováni jinou skupinou , která ale netušila koho likviduje. dobře namazaný stroj jehož součástky do sebe přesně zapadly.mistrovský odhad byl i to, že dálkově navedená letadla nebudou stačit k zhroucení věží a proto byly velice nenápadně , kruček po krůčku podminovány tisíci náložemi, specialně vyvinutými k tomuto účelu.snad ale někdo z těchto specialistů vražedným komandům unikl a čeká na pokrovou vládu usa, která jeho strašlivé tajemství zdělý světu.
13. 09. 2010 | 22:14

Frante napsal(a):

P.
Béda
Stan
Viola
Luba
Admirál

Ohledně třetí budovy - WTC 7. Oficiální verze nedává konečnou odpověď (jako na jedinou věc). A co má být? Co třeba tohle: Je známo že vlivem zemětřesení se narušuje statika budov a tyto mohou někdy i spadnout. Zemětřesení tehdy nebylo, ale není možné že pád dvojčat způsobil otřes který narušil statiku třetí budovy? Máte s touto hypotézou problém? Na samotném pádu nic podezřelého není. Způsob pádu záleží na tom jak byla v konkrétním případě statika budovy zajištěna a pak narušena. Postavte si domečky z karet, špejlí nebo dalších materiálů a můžete dosáhnout pádů jakých se vám zlíbí ...
13. 09. 2010 | 22:36

Béda napsal(a):

Frante,

to je velice zajímavá hypotéza. Problém je akorát v tom, že se ta "zemětřesením zasažena" budova zřítila přesně stejným způsobem jako ty dvě před ní - volným pádem do svého půdorysu.

Dost neobvyklá náhoda. nezdá se vám?
13. 09. 2010 | 22:41

JC napsal(a):

VK-Can,
Sorry pane VK-can, nechtěl jsem vás umravňovat, považuji vás za rozumného člověka, takže mě vaše reakce trochu překvapila.
Víte já jsem se tomu opravdu nějakou dobu věnoval a studoval jsem dostupná fakta.Připouštím, že něktré otázky nejsou a možná nebudou nikdy zodpovězeny. Většina, pokud to tak mohu napsat byla právě na základě faktů příznivcům spikleneckých teorií doložena.
13. 09. 2010 | 22:43

almost glossed™ napsal(a):

tajemník: Proč "mistrovský odhad"? Ty věže byly na střet s dopravním letadlem s rezervou projektovány. Tisíce náloží? Proč tisíce? Speciálně vyvinutými? Proč speciálně vyvinutými? Nepřehánějte...

("Zdělý?" Proč "zdělý"? :-))
13. 09. 2010 | 22:47

Frante napsal(a):

Béda

Nemusí to být náhoda, třeba to bylo protože budovy měly podobnou konstrukci. Nebo neměly?
13. 09. 2010 | 22:49

JC napsal(a):

Bédo,
Když tak trváte na tom volném pádu...umíte počítat do dvaceti ?

https://www.youtube.com/watc...

Bedo co tam máte dál ?
13. 09. 2010 | 22:52

Béda napsal(a):

Frante,

již jste někdy viděl budovu po zemětřesení?

Ty dvě budovy trefila letadla a jejich konstrukci údajně vážně narušil požár, takže se slupy v podstatě zhroutily pod vahou budovy volným pádem do sebe.

Žeby otřes země tuto poměrně nízkou budovu narušil tak, že její konstrukce změkla po celé délce a budova se taky zhroutila bez odporu volným pádem do sebe?

Co ty ostatní vyšší budovy v okolí?
13. 09. 2010 | 22:53

tajemník napsal(a):

zdělý proto, že jsem dělnického původu a místo školy jsem musel pomáhat mamince, protože tatínek umřel na souchotiny.panimaješ buržuj?
13. 09. 2010 | 22:59

Frante napsal(a):

Béda
Konstrukce nemusela změknout po celé délce, stačí když se pokřiví jenom část spodku (naruší se statika a pak už stačí málo, pouliční ruch stavební stroje...). Co ostatní budovy- mírné zemětřesení, některá budova spadne, některá ne to je přeci normální
13. 09. 2010 | 23:01

VK-Can napsal(a):

Pro pana JC.

Bral jsem Vasi pripominku jako dobre minenou.
Stejne jako Vy temto udalostem venuji hodne pozornosti, proto me prekvapila znacne zjednodusena uvaha pana Klvani.

Komplexnost zajmu soukromych i statnich, ktere se prolinaji jak v pripade 9/11 tak i JFK se zatim vymyka moznosti dojit k prijatelnemu zaveru, nejen pro malo zasvecene, ale domnivam se, ze i pro hodne zasvecene.

Mame zde hodne dobrych i mene dobrych dokumentarnich poradu, ktere se zajmem sleduji.
Je skutecne velmi mnoho otazek, ktere dosud nebyly uspokojive zodpovezeny.
13. 09. 2010 | 23:07

almost glossed™ napsal(a):

"některá budova spadne, některá ne to je přeci normální"

Vážně?

Takže všichni ti statici, kteří vyvracejí Bushovu spikleneckou teorii se na rozdíl od Vás mýlí?

To aby se newyorčané báli chodit po ulicích. Stačí stavební stroj a mrakodrap se řítí k zemi. Bum. A za chvíli další. Bum. A pak ještě jeden. Bum.
13. 09. 2010 | 23:09

almost glossed™ napsal(a):

..pardon, nečetl jsem pozorně, měl jsem za to, že rozvíjíte úvahy o narušením budov zemětřesením, které dovrší stavební stroj. :-)
13. 09. 2010 | 23:11

Frante napsal(a):

almost glossed™

Je možné, že se ti statici z těch videí mýlí na rozdíl od statiků kteří s oficiální verzí souhlasí (nevíme kolik je kterých statiků, jestli na těch videích opravdu nějaký statik je).
13. 09. 2010 | 23:25

JC napsal(a):

almost glossed™
Vám to může být úplně putna jak ty baráky padaly, protože kdyby spadly jako kuželky bude to pro vás důkaz, že tam agenti CIA nanosili TNT do podzemních garáží aby to zabilo co nejvíc lidí , nadělalo co největší paseku, aby k tej ivazi do Avgh. jó byl důvod.
13. 09. 2010 | 23:30

Ataman Jermak napsal(a):

Jó, tabáčník, ten umí vždy pobavit!
A ještě tu pohádku o tom zradaru, prosím!
13. 09. 2010 | 23:31

Čurila Plenkovič napsal(a):

Já se divím,proč nebyl komlot dotáhnut k dokonalosti a nebyly do Iráku podstrčeny ZHN.To by přeci pro tajnou službu nebyl takový problém,stejně jako donutit Saddama, podobně jako Slánského,odříkat přiznání.
13. 09. 2010 | 23:43

Béda napsal(a):

Čurila,

to je vlastně fakt. Nějaký americký konvoj by tam nepozorovaně dovezl "irácké" rakety se ZHN, které by pak zkoumala mezinárodní komise a vyslýchala Saddáma. Pamatujete na Saddáma, když jej chtěli oběsit, jak se ke všemu "přiznal"?
13. 09. 2010 | 23:48

Béda napsal(a):

Ta komise by kupř. kladla otázky:
- kde jste ty zbraně pořídil?
- od koho jste je koupil?
- zkoumala by konstrukci rakety, třeba i složení materiálů ...
13. 09. 2010 | 23:52

Čurila Plenkovič napsal(a):

A to je Bédo pro všehoschopnou centralu, která rozpoutává války jak na běžícím páse už 200 let, nějaký problém? Podívej jak to zmanipulovala s táborem míru a socialismu.Ted zrovna podstrčila torpédo v Korei, aby mohly USA válčit s KLDR. A kdo myslíš že stál za Chomejním v Íránu, za Leninem v Rusku, kdo dostal Hitlera k moci? Otevři už konečně oči.
14. 09. 2010 | 00:09

jm napsal(a):

aha, takže tu znovu máme demokracii pouze pro některé názory... ty na obrazovku smí a jinéne... bravo, pane Klvaňo.. v čem se lišíte od komoušů?

Svůj charakter a schopnosti jste myslím dostatečně osvědčil.. že máte ještě tu drzost něco říkat k tématu? :)

jiří mašek, šéfredaktor
"konspiračního webu" http://www.osud.cz
14. 09. 2010 | 00:39

Frante napsal(a):

jm

Na obrazovku, za kterou je povinnost platit TV poplatek by měli jít pořady které mají trochu nějakou úroveň inteligence; nikoli kdejaká hloupost. Není to porušení demokracie - od komunistů se to liší v tom, že když budeš své bludy hlásat svými prostředky (v tisku který si zainvestuješ, na transparentech, nebo na internetu a pod) nikdo tě nebude stíhat.
14. 09. 2010 | 00:54

Pípa napsal(a):

Všem,
profesor Servít vám vzkazuje "všichni jste volové".
14. 09. 2010 | 01:45

Romans napsal(a):

Nahodou mnoho tehle konspiracnich teorii je celkem zabavnych.

aneb
na irak zautocili kvuli rope, duvod utoku na afganistan je prej stejny, jen se nejedna o benzinova auta ale o elektroauta a afganistan ma nejvetsi zasoby lithia na svete(zakladni material na vyrobu akumulatoru).

jediny rozdil je ten ze v iraku nakonec zbrane hromadneho niceni nenasli a v afganistanu nakonec lithium nasli(a je tam toho fakt hodne)
14. 09. 2010 | 02:06

Trafficante napsal(a):

The Anniversary of 9/11
Don't want to hear this?

Tough. Grow up.

http://www.georgewashington...
14. 09. 2010 | 04:36

Béda napsal(a):

Remans,

řeknu vám ještě zábavnější verzi. Na Afghánistán zaútočily kvůli 19 teroristům - trenažeristům ze Saúdské Arábie, kterým se povedl útok hodný McGivera a na Irák zaútočily kvůli tomu, aby našly ZHN, které Saddámovi v osmdesátých letech dodaly západní firmy, aby je ve velkém použil proti Íráncům. Saddám hned poté co jej zajmuly byl okamžitě odevzdán nestrannému iráckému soudu, aby mohl být v transparentním soudním procesu, ve kterém objasnil odkud a proč měl ty ZHN, vůči komu je chtěl nyní použít a kde je ukrývá, urychleně popraven nikoliv za masové užití ZHN proti Íráncům (řádově milion obětí) ale za jejich užití v mnohem menším (řádově tisíce obětí) rozsahu proti Kurdům.

To jsou ty "úsměvné" paradoxy.
14. 09. 2010 | 06:30

Trafficante napsal(a):

A comparison between what we are told and what we can see, with our own eyes. World Trade Center 7 collapsed after having been damaged by fire and falling debris, but the collapse looks very much like a controlled demolition.

https://www.youtube.com/watc...
14. 09. 2010 | 06:40

Trafficante napsal(a):

Peter Dale Scott: "I do know for a certainty that there has been a cover-up of 9/11"

https://www.youtube.com/watc...

Peter Dale Scott is a Canadian poet and a former English professor at the University of California, Berkeley. The son of noted Canadian poet and constitutional lawyer F. R. Scott and painter Marian Dale Scott, he is known for his anti-war stance and his criticism of U.S. foreign policy dating back to the Vietnam War. He spent four years (1957–1961) with the Canadian diplomatic service. He retired from the UC Berkeley faculty in 1994.
14. 09. 2010 | 06:44

Levičák napsal(a):

Mnohé pravdy se člověk opravdu během svého života nedozví,o různých historických událostech kolují různé verze,a je na každém z nás čemu věřit chceme.Ale rozhodně není povinné věřit tomu,co je nám na podnose podáváno jako jediná možná pravda.
A že za většinou historických událostí stojí boj o moc,peníze,nerostné bohatství,životní prostor a věci jiné,to pravda asi bude.A že se k tomu aby byl událostem dán ten správný důvod používá různých a zrovna ne čestných prostředků je také pravda.Ale nemá smysl se kvůli tomu rozčilovat.Náš život to nezmění.Ale právo o tom diskutovat by nám neměl nikdo brát.
14. 09. 2010 | 06:52

x-man napsal(a):

Celá věc s konspiranty je poměrně jednoduchá.

Lidský mozek je jenom stroj na vytváření kauzality. Pokud se vám třikrát po sobě stane, že začnete škytat když kolem vás projede žluté auto, zhruba 10% populace se začne obírat myšlenkou, že škytání způsobuje žlutá barva. Je to atavistický pozůstatek toho, kdy oranžový záblesk mezi listím stromu mohl pro lidoopa znamenat skvělou prémii v podobě zralého pomeranče.

A pak je tu ještě kasta profesionálních revolucionářů, kteří dobře ví, že Kenedy byl zastřelen za mírové snahy (pár pátků po Karibské krizi), Tonkingský záliv otevřel Vietnamskou válku bez ohledu na předchozí aktivity Vietkongu, o drzém přepadní mírumilovných císařských japonský stíhaček nad Pearl Harborem ani nemluvě.
14. 09. 2010 | 07:16

x-man napsal(a):

Béda:

Pochopitelně ti saudskoarabští trenažéristé, kteří byli mimochodem taky z Jemenu, Egypta, Jordánska a Emirátů neměli s Afghánistánem lautr nic společného a pomluvy o tom, že akci naplánoval Zavahrí a financoval bin Ládin, žijící a cvičící své soukromé armády právě v A jsou jenom konspirační výmysly všech zpravodajských služeb světa. :-)
14. 09. 2010 | 07:20

Béda napsal(a):

x-man,

a já myslel, že bin Ládin byl na výplatní listině CIA, původní jádro této organizace bylo vycvičeno, vybaveno instruktory této organizace, že Al Káida je nastátní organizace, že rodina Ládinů je v čilých obchodních vazbách s rodinou Bushů...

Uznávám, že trenažeristé byli vycvičeni velice dobře - machři nad machry v nejrůznějších oborech specializované diverzní činnosti - obzvlášť ten NORAD a pilotáž Boeingů zvládli bravurně (zřejmě měli dobré instruktory letectví ...).

Samozřejmě kauzalitou se dnes ohání kdejaký bl..c. Mnohem pravděpodobnější je, že v tom pražádné kauzality nebylo a vše byla čirá náhoda.
14. 09. 2010 | 07:29

Alna napsal(a):

Pane Klvaňo, nezeptal jste se někdy sám sebe, proč nevznikly spiklenecké teorie u reroristických útoků na nádraží Atocha nebo 7.7. v londýnském metru nebo u teroristického útoku v Oklahomě nebo u všech útoků v Rusku? proč hlavně u WTC?
14. 09. 2010 | 07:48

Stan napsal(a):

Frante, Vy jste komik klvaňovského typu. Takže podle Vás pád dvojčat a činnost stavebních strojů způsobily zemětřesení takového rozsahu, že se budova WTC7 (a pouze ona - že by chybná konstrukce?) zřítila volným pádem do půdorysu. A to aniž nastal "sendvičový efekt", který nastává u budov, které se zřítí v důsledku zemětřesení. Tak teď nám povězte ještě tu O Karkulce.

A to jsme se pořád ještě nezačali zabývat údajnými atentátníky, Dvojčaty a Pentagonem :)
14. 09. 2010 | 07:48

JC napsal(a):

Béda,
Tak jak je to s tím volným pádem ?
14. 09. 2010 | 08:30

Petrman napsal(a):

Milý pane Klvaňo, Váš blog je o ničem, vezměte si svou každodenní dávku léků a napište raději o tom jak jste utratil Ty miliony co jste dostal na propagaci radaru. To mě opravdu zajímá. Děkuji.
14. 09. 2010 | 08:43

Janina napsal(a):

Studovala jsem v USA, i můj profesor říkal, že B. Hussein Obama praktikoval v Indonésii (kde vyrůstal) islám. Ale mluvit o tom ve zpravodajských amerických relacích se nesmí. A když jsem chtěla zajít do amerického kina na britský film o Ch.Darwinovi, tak jsem měla smůlu - vláda zakázala jeho promítání na území USA. A Osamu Bin Ládina si vyzbrojili a doslova vychovali sami. Jediné co jim závidím, jsou zákony a jejich vymahatelnost. U nás v Ostravě bych chtěla texaské zákony. O tom že 11.září mají na svědomí muslimové nepochybuji. Můj americký kamarád s hořkostí v hlase říká - že si asi potřebovali udělat místo pro mešitu. Schválenou B.Husseinem Obamou. Jak smutné.
14. 09. 2010 | 08:45

P. napsal(a):

JC:
Při kolapsu WTC7 byla 2,5 sekundová perioda, kdy akcelerace odpovídala volnému pádu. To nikdo nepopírá, ani NIST.

WTC7: NIST Finally Admits Freefall (Part I)
https://www.youtube.com/watc...
14. 09. 2010 | 08:49

mm napsal(a):

Nemáte někdo odkaz na sestřelení dvojčat řízenou střelou? Viděl jsem hodně dokumentů a nikde nic takového nebylo. Teď nemluvím o Pentagonu, kde to řízená střela asi byla. Myslím, že jde jen o další účelovou lež pana Klvani, aby zvýraznil nesmyslnost "konspiračních teorií". Když nemám absurdní argument, tak si ho prostě vymyslím.
14. 09. 2010 | 09:02

vasja napsal(a):

"diskuzi je zapotřebí bránit před mozkovými úchylkami.........".

Tak to uplně stačí. Měl jste to napsat na začátku, soudruhu.
14. 09. 2010 | 09:03

JC napsal(a):

P. napsal(a),

Víte co je obecně problém vás konspirantů ?
Někdo něco plácne a všichni se toho drží jako ho*no košile.

Můžete mě nějak logicky vysvětlit co má proboha volný pád společného s pádem jakéhokoli baráku ?
To jako že při řízené demolici budovy padají volným pádem ?
Chápete vůbec co za kraviny se tady snažíte presentovat ?
Když to vezmu hodně ad absurdum, tak jediný způsob jak při řízené demolici dosáhnou rychlosti volného pádu - to znamená odstranit zpoždění způsobené třením při kolapsu vnitřní struktury by bylo umístit po obvodu pomocné raketové motory.
Viděl jste tam něco takového ?
14. 09. 2010 | 09:11

Trafficante napsal(a):

mm: slyšel jsem trochu divoké nápady, že letadla nebyla civilní apod.; lidi napadají hodně velké blbosti např. zde:
http://en.wikipedia.org/wik...
14. 09. 2010 | 09:16

bypol napsal(a):

14. 09. 2010 | 09:38

P. napsal(a):

JC:
Jak by se dalo vysvětlit, že horní část budovy měla zrychlení odpovídající volnému pádu? Že by někdo odstranil dolní část budovy a ta by poté nekladla žádný odpor? Jak říkám, toto zrychlení bylo prokázáno, nikdo ho nepopírá a nejedná se o žádnou rocket-science jak naznačujete.
14. 09. 2010 | 09:39

x-man napsal(a):

Béda:

Na výplatní listině CIA ovšem byl svého času i Stalin, stejně jako na výplatní listině císařské tajné služby Německé říše Lenin.

Krom toho bin Ládin na výplatní listině nebyl. Byla na ní pakistánská vláda, která čelila expanzi Rudého impéria na své hranici a protiokupační odboj v Afghánistánu ve kterém chtěla KGB na středověké království naroubovat své představy o poslušné gubernii.
14. 09. 2010 | 09:43

x-man napsal(a):

P. napsal(a)

Víte co, zkuste si takový experimentík - postavte si lešení z trubek s nosností tunu a pak na ni seshora pusťte z výše pěti metrů tunový balvan. Uvidíte co se stane.
14. 09. 2010 | 09:45

von kulak napsal(a):

No baže byl bin Ládin na výplatní listině CIA - to dá rozum, že někdo musel to vyhazování USA ambasád a torpédoborců dát do daní, že? :-)
14. 09. 2010 | 09:47

JC napsal(a):

P. napsal(a),
To píšete je absolutně nepodstatné, nehledě na to, že ani ten třetí barák nepadal volným pádem.
Podstatné a klíčové je toto.
Pokud tvrdíte, že barák padal volným pádem, který byl způsoben řízenou demolicí, musíte dokázat, že všechny baráky "sundané" řízenou demolicí padají volným pádem.
P.S. Nerad bych vám bral naději, ale jsem si 100% jistý, že nemáte šanci.
14. 09. 2010 | 09:51

von kulak napsal(a):

Stan

Ale ony se ty budova rozhodně do půdorysu nezřítily, že? To jenom vám, kteří jste viděli jediný záběr ze CNN ze vzdálenosti cca 5 km se to tak jeví. :-)

Možná za to může ta kouřová clona, která jistě byla odpálena zároveň s těmi náložemi co bouraly ty baráky, maximálně s předstihem dvou sekund, vždyť jak jinak si vysvětlit, že tam bylo tolik kouře a prachu že ten pád nebyl pořádně vidět - to přece nemohlo být samo od sebe! :-)))
14. 09. 2010 | 09:52

P. napsal(a):

x-man:
Já se bavím o WTC7, kde měl být kolaps budovy inciován odspodu - ať už požárem dle NISTu nebo jinak.
14. 09. 2010 | 09:54

P. napsal(a):

JC:
NIST vytvořil počítačový model kolapsu WTC7 v důsledku oslabení konstrukce požárem. Zde je výsledná animace a já nemám další komentář, omlouvám se.

Building 7 - NIST Model vs. Reality (2 min)
https://www.youtube.com/watc...
14. 09. 2010 | 10:14

JC napsal(a):

P. napsal(a):,

Ok tak dávám také poslední komentář.

1.Počítačová simulace je sice dobrý pomocník jak se věci mohly dít, nelze ji však v žádném případě brát jako nějakou 100% jistotu.

2. Dosti zavádějící je ukázat počítačový model od přízemí až k vrcholu se znázorněním kolapsu vnitřních konstrukcí a srovnávat ho s realitou, kde 2/3 budovy a tudíž cca 2/3 pádu jsou zakryty okolními baráky.

3.Nakonec je dobré si všimnout jak se budova chovala od času 0:53
na druhém videu. Ten náklon do času 0:55 kdy vše zmizelo za domy "před scénou" naznačuje, že se rozhodně nezřítila " do svého půdorysu".
14. 09. 2010 | 10:45

Proto napsal(a):

Je humorné, když Klvana spílá někomu, že neumí diskutovat a že propaguje svou "vyšinutost". On za peníze mlžil či lhal a vymýval mozky jen se mu od huby prášilo, když propagoval zřízení vojenské základny USA na území ČR. Možná by mu vyhověl úřad cenzora, který by sdělovací prostředky ošetřil lépe a dokonaleji, než nynější autocenzura žurnalistů. Globální kapitalismus si Klvana rozvracet prostě nedá!
14. 09. 2010 | 11:33

Midori napsal(a):

bypol
Díky za video, ve kterém expert na výškové budovy architekt Richard Gage tvrdí, že oficiální verze je neudržitelné mlžení a manipulace s veřejností, a přináší důkazy o řízené demolici.
14. 09. 2010 | 11:58

jihočech napsal(a):

Jen nechte být p. Klvaňu, tímto článkem, ale i jinak "slouží USA více" a prokazuje jim medvědí službu víc než kdokoliv jiný. Jenom doufejme, že ho neusměrní, aby se podobných článku zdržel.
14. 09. 2010 | 13:08

vojnov napsal(a):

JC: kacel jste nekdy strom?
14. 09. 2010 | 13:11

almost glossed™ napsal(a):

bypol: Díky Midorimu jsem nepřehlédl Váš za odkaz na přednášku. Je cenná v tom, jak uceleně podává informace a vyvrací jeden mýtus za druhým. Mimo jiné jsou v ní jednoznačně vyvraceny nápady, které zde uvádí např. nick JC (a které se ve světle přednášky jeví jako hlouposti).

Shlédl jsem celé a je to jeden z nejlepších dokumentů o falšování údajů o 11/9 vůbec. Super je i závěr o reakcích běžných lidí na to, když je zpochybněna jejich "pohodlná pravda".
14. 09. 2010 | 13:56

Mc Cali napsal(a):

Prostě ty budovy pomocí řízené destrukce zničily.
To se jim slušně povedlo. Co se jim ale nepovedlo, že po tom zůstalo tolik stop a že se tolik lidí v tom bude rejpat a poukazovat na jasné nesmysly oficiálních tezí.
Což se jim pochopitelně úspěšně daří, protože mají nejspíše pravdu.
Můj názor je, že letadla ani požár hlavní příčina pádu nebyla.
14. 09. 2010 | 14:01

hovorka11 napsal(a):

Zajímavé vyjádření odborníka Richarda Gageho:
http://911blog.yweb.sk/151/...
14. 09. 2010 | 14:06

Da.Rock napsal(a):

Ve světě, kde jsou konspirace standardem ve vysoké politice, se těžko rozlišuje pravda od iluze.
Vzpomeňme na první válku v Zálivu. Ubohá kuvajtská běženkyně vyprávěla otřesný příběh, jak iráčtí vojácí v kuvajtské porodnici rozbíjeli inkubátory a novorozeňata napichovali na bajonety svých pušek.
Z neznámé běženkyně se nakonec vyklubala dcera kuvajtského velvyslance, která v životě iráckého vojáka neviděla a vymyšlená historka měla jediný účel - obrátit veřejné mínění proti Iráku.
A když se saúdský král Fahd rozhodoval, zda do země vpustí spojenecká vojska, byly mu americkými tajnými službami nabídnuty satelitní snímky iráckých vojsk na kuvajtsko-saudské hranici. Tyto ovšem byly vyretušované, takže nebylo poznat, že se Iráčené na hranicích zakopávají a nemají tedy v plánu pokračovat přes hranice. Toto ovšem Fahd netušil, nebo´t snímky ukazovaly jen hrozící iráckou armádu mířící k saudské hranici. Proto souhlasil s přítomností nevěřících na svaté půdě saudské.
A můžeme jít i dál - v době války v Kosovu nám americká administrativa servírovala chuťovky vytvořené za účelem vybičování odporu vůči Srbům. Kromě genocidy, která měla mít statisíce obětí, měli být Albánci drženi v koncentračních táborech jako živé krevní konzervy a krev jim měla být proti jejich vůli odebírána pro potřeby zraněných srbských vojáků.
Obětí v masových hrobech se pak našlo jen pár tisíc, přičemž většinou se jednalo o běti bojů a byli mezi nim jak Albánci, tak i Srbové a další národnosti.
Koncentrační tábory pak byly čistě z řady bájí a smyšlenek, vytvořených PR odděleními US ministerstva obrany a zahraničí.
Takže vidíte, Klvaňo - ve světě, kde nás "ochránci demokracie" zásobují takovými vylhanými propagandistickými báchorkami se není čemu divit, že i lid vezdejší si občas pustí fantazii na špacír.
14. 09. 2010 | 14:07

Lspeedy napsal(a):

Chápu, že se pan Klvaňa musí něčím živit a za jeho hlásání konspiračních teorií je jistě placen CIA, jak už bylo několikrát nadevší pochybnost prokázáno. Aktuálně.cz by nemělo takovým fanatikům poskytovat megafon...;-)
14. 09. 2010 | 14:16

hovorka11 napsal(a):

S konspiracemi nemusíme chodit daleko. U nás je z podobného důvodu odmítána rekonstrukce "vraždy Kájínkem" na místě činu. K tomuto rozhodnutí vede pouze jednoznačná nemožnost mu prokázat vraždu přes zavřené okno v autě a tím i nutnosti ho sprostit z vraždy 2 lidí ! Prostě se řekne: věřte policejní verzi, je správná !!! Dnes jsem si již jist, že vrah běhá po svobodě a zloděj sedí za něj !
K 11.9. by stačilo pouze ustavit komisi nezávislých odborníků z různých zemí, kteří by udělali rozbory v různých oblastech mechaniky, znalosti materiálů, konstrukce mrakodrapů a to se nestalo a nikdy nestane. V pořadu o leteckých katastrofách dovedou odborníci přijít po sestavení částí letadla i na podrobnosti okolo výbušnin, v jakém např. bylo rádiu a kde to rádio bylo vyrobeno, v jakém roce a pod.
O 11.9. se blokovalo vyšetřování a nevíme vlastně nic, pouze, že máme věřit vládě, která rozpoutala válku s Írákem na základě podvrhu a která si vzala na mušku arabskou část světa, bohatou na ropu.
14. 09. 2010 | 14:27

hovorka11 napsal(a):

S útokem na Pentagon to ale nesedí zcela jasně. Tady tvůrci konspirace o pádu prodlouženého Boeingu 757 zcela selhali. Nic ani náznakem neodpovídá pádu velkého letadla s výbuchem nádrží paliva. Tomu může uvěřit dle těmto podkladům pouze skutečný primitiv, který nesledoval devastace po nárazech letadel (i znatelně menších). Tento obrazový záznam (jestli je věrný) pád letadla vylučuje.
Myslím, že klíč je právě v nárazu letadla na Pentagon, protože uváděné podklady jsou ve spojitosti s letadlem nesmyslné na 100%.

https://www.youtube.com/watc...
14. 09. 2010 | 15:09

Pobo napsal(a):

Je libo dívídíčko nebo tričko?
Ríša Gagů Vám ho rád prodá : https://www.ae911truth.net/...

A můžete rovnou koupit jedno tričko i autorovi tohoto blogu. Beztak ho to neskutečně mile potěší. :o))
14. 09. 2010 | 15:25

Silvie napsal(a):

Pane Klvaňo,

mimořádně mne pobavila poněkud úchylná teorie tvrdící, že útok na Dvojčata naplánoval Izrael, aby přispěl k dalším rozporům mezi USA a muslimským světem.
Pokud jde o Obamu - muslimem evidentně je a k bělochům nechová právě vřelé sympatie (viz jeho životopis, který vyšel, bohužel, až po jeho inauguraci). Za zajímavou pokládám hlavně informaci o tom, že se narodil v Keni, což je v případě jeho zvolení prezidentem v zásadním rozporu s americkou ústavou.
14. 09. 2010 | 15:45

JC napsal(a):

vojnov,
Několikrát, proč ?
14. 09. 2010 | 16:45

JC napsal(a):

almost glossed™,
Já tedy to video nastuduji a večer dám vědět.
14. 09. 2010 | 16:55

hovorka11 napsal(a):

Sylvie:
Nebyl bych si tím zcela jist.,
Nyní Saudská Arábie nakupuje letadla F 16 za 60 miliard dolarů.
Zároveň se v tisku nepíše o tom, že Izrael dostane z USA nový typ letounu F35, který nahrazuje již technicky zastarávající F16, které Izrael postupně vyřazuje. Rozdíl je v tom, že vybavení F35 je na úrovni převyšující F16, takže s F16 ani Saudská Arábie není účinně schopna bránit případnému překvapivému úderu ze strany Izraele s F35 vlastnící nejmodernější elektronickou výbavou !!!
Tyto letadla v rámci výzbroje za 3 miliardy dolarů dostane Izrael zdarma! O tom, kdo dostane nebo nedostane finanční podporu v arabském světě ze skladů americké armády rozhoduje člověk židovského původu !
14. 09. 2010 | 17:13

Béda napsal(a):

Smrdí to pane Klvaňo. Pořádně to smrdí s tou oficiální konspirační torií americké vlády. Mnohem víc než s tím vaším radarem.

Ane se vám nedivím, že chcete umlčet každého, kdo chce poukázat na jasné indicie, kauzalitu a zásadní nedostatky, nebál bych se rovnou říct podvod oficiální konspirační teorie.

http://911.yweb.sk/
14. 09. 2010 | 17:35

Michal Macek napsal(a):

hovorka:

ale o tech f35JSF se pise a nemaj to dostat zadara - bude to normalni obchod asi za 50mld USD.jinak letouny F35JSF dostane take norsko ktere se podilelo na vyvoji (asi 30ks) a dalsi staty napr velka britanie.jeji piloti z letadlovek si letoun uz pochvalovali - pry je jako iPod :DD
14. 09. 2010 | 18:07

hovorka11 napsal(a):

F 35 nemají dobré parametry letových vlastností a nemohou se rovnat ani nejpokrovějším F22 a zdaleka letově a výkonově ani SU 27. Mají výhodu kolmého startu (s kterým mají zatím problémy spolehlivosti) a budou asi o 1/3 dražší, než se předpokládalo- asi přes 100 mil. dolarů.
Hodně si můžete počíst od australských odborníků, kteří kritizovali, že F35 není odpovědí na SU 37, natož na budoucí SU 50
http://www.ausairpower.net/
14. 09. 2010 | 18:44

almost glossed™ napsal(a):

JC: O.K. - to je poctivý přístup.
14. 09. 2010 | 18:49

budha napsal(a):

Pane Klvaňa, vy jste schopen za pár rýnských napsat cokoliv. Téma, které jste si opět neomylně vybral hovoří za vše. Není těžké zjistit čí zájmy v této zemi zastupujete.
14. 09. 2010 | 18:56

Michal Macek napsal(a):

hovorka11:

no nemuzete srovnavat F22 a F35.ty letouny maj jiny urceni - F22 je stihacka pro "rychle ziskani vzdusne prevahy" coz znamena ze ma za ukol vycistit vzduch od nepratelskych stihacek.F35 je naopak univerzalni letoun pro ruzne druhy ukolu.su27 je skvely stroj ale bez modernizace elektroniky,avioniky a stealth nateru nema sanci proti f35.me osobne velmi mrzi ze rusko upustilo od vyroby letadla su47 berkut - je moc krasne :) misto toho se bude vyrabet ten su50

http://en.wikipedia.org/wik...

coz je take krasa ale je to jen kopie f22 vicemene
14. 09. 2010 | 19:11

Frante napsal(a):

Stan

Komik jsi ty a pár dalších. Naštěstí vás není moc ...
14. 09. 2010 | 19:29

hovorka11 napsal(a):

Michal Macek:
Ano, v použití letadel máte pravdu, ale F22 je pokrok, SU 47 je uváděn pouze jako vývoj a ověřování různých prvků. O SU 50 píší na tom uvedeném australském webu velmi podrobně a je tam velmi mnoho údajů. Od F22 se liší daleko více, než to vypadá na první pohled a není to kopie.
14. 09. 2010 | 19:38

Michal Macek napsal(a):

no ja to chapu tak ze ruske konstrukcni kancelare dostaly ya ukol vyvinout letadlo 5generace aby konkurovalo f22 a suchoj prisel s prototypy su50 a su47 a mig s Projektem 1.44 a nakonec se rozhodlo ze se bude vyrabet su50.vsechno sou to krasna letadla...

jeste sem chtel napsat ze sem zvedavej na nas az vyprsi pronajem gripenu.gripeny sou dobre a mely by se koupit nastalo ale jestli dojde k rozhodnuti koupit jine stroje tak doufam ye to budou prave f35.amici by nam mohli dat i slevu za zrsenej radar :) nebo aspon at koupi treba ty farncouzke rafale ale hlavne ne f15 jako ta saudska arabie...
14. 09. 2010 | 20:01

JC napsal(a):

almost glossed™.
Hmm, takže zase nic.
Toho pána jsem už dříve viděl. Velice sugestivní, ale to je tak všechno. Výmysly, dohady doměnky a manipulace.
Nakonac tam cituje i onoho holandského experta na demolice na kterého je link někde nahoře.
Cituje ho docela přesně, ale jeho závěr,/no to je divné to nevím/ kdy se dozvěděl za jak dlouho a v jakých podmínkách by musela demoliční četa trhaviny připravit pan architekt "klasicky" vynechal. Manipulace jak vyšitá.
Ta "klasická" blbost stran volného pádu - to jsem psal výš a nebudu se k tomu vracet. Mimochodem pan Beda mi stále dluží odpověď jak to s tím volným pádem tedy je.
Jestli jsou pro pana architekta důkazem použití výbušnin mračna prachu,tak by mohl vědět, že po pádu dvojčat ho všude okola vrstva cca 1O cm.

Pro mě jsou dostatečně průkazná tato videa

https://www.youtube.com/watc...

A především toto.
https://www.youtube.com/watc...

No jestli by pan architekt sehnal demoliční četu cca 3O lidí/to jsou myslím odhady toho holaňďana/s vybavením a trhavinami a propašoval by je přes všudypřítomné hasiče do hořícího baráku, plného štiplavého kouře, aby tam narychlo spíchli domolici...tak to bych já mu byl schopen zařídit Nobelovu cenu za literaturu.
pokr.
14. 09. 2010 | 20:46

Matrix napsal(a):

JC
Člověče co to sem cpete za manipulaci. Copak nevidíte, ža budova č. 7 byla bez jakéhokoliv poškození, bez požáru a v této nepoškozené budově tajné vládní demoliční komando právě montuje neslyšitené nálože, které zapříčinní vyhození č. 7 v rychlosti volného pádu k zemi.
14. 09. 2010 | 21:08

vojnov napsal(a):

JC
ad strom: pak urcite vite, ze pokud stromu narusite statiku nedokonale, zriti se vam na stranu. (Vim, prirovnani kulha, protoze strom drzi lepe pohromade.) Pokud narazite letadlem do domu, tak je dost pravdepodobne, ze k tomu prehrati konstrukce dojde nerovnomerne... asi jako kdyz ve kmeni vyseknete klin. Pak je pravdepodobne, ze se vam zhrouti pouze ta cast domu, ktera je +- nad tim prehratim... a asi by se utrhl kus, protoze jednotlive pilire stavby na sobe nejsou uplne zavisle. Ne jako v pripade dvojcat uplne na zem na uhlednou hromadku betonu a oceli.

ad almost glossed: to, co rikal onen demolicni expert nahrava tomu, co tvrdi Loose Change a spol. Tedy ze k tomu rozmisteni trhavin doslo plizive a dlouho pred 11 zarim. V loose change se hovori o nejake rekonstrukci za provozu...

Pokud by byla pravda to, co tvrdi Klvana a Bush, pak by a) al kajda musela mit podrobny plan staveb WTC i s detaily konstrukci jeho jednotlivych casti, aby si mohla udelat poradny model b) by se musela trefit uplne presne do nejakeho kardinalniho bodu konstrukce. Krom toho by to byl dukaz nepotrebnosti drahych pyrotechniku pri odstrelu budov- asi staci zelezobetonovou konstrukci "polit benzinem a zapalit" a ona se nam pekne zhrouti.

Pokud se podivate na qui bono, pak jsou dva podezreli: Bin Laden a jeho parta, protoze jsou to fanatici, a neokoni, protoze z toho byl prima kseft za asi 2 biliony dolaru.
Ja bych si vsadil na neokony: kdyz nemaji problem s tim, nechat zabit 60,000 svych vojaku ve vietnamu a ca 7,000 v Iraku, proc by meli mit problem se zabitim nejakych 3000 lidi na WTC?

A ten Bin Laden mohl klido splnit funkci UI: ty dve (tri) letadla byly bezva kryti. A to si AK mohla klido myslet, ze je to cele jeji napad.
14. 09. 2010 | 21:20

Hurá napsal(a):

Klvaňo, vy jste zřejmě tím živočichem, který utekl řezníkům těsně před výrobou masa do hovězího guláše.
14. 09. 2010 | 21:24

vojnov napsal(a):

PS: kdyz (pry) 747 narazila to pentagonu, tak se zhroutila pouze vnejsi fasada, ale jinak dum drzel pohromade. Neprijde vam ten rozdil trochu zvlastni?
14. 09. 2010 | 21:25

Michal Macek napsal(a):

vojnov:

ale alkaida si nemyslela ze to spadne - oni v to doufali ale neverili tomu - jejich hlavni cil byl proste do toho narazit ale ze budou brat i premii v podobe padu v to jen doufali.nahore nekdo psal ze konstrukce by zmekla jen blizko mista narazu jinak by zustala studena to je blbost - ocel je dobrej vodic tepla.pripoctete obrovskou hmotnost budovy a svisly pad je velmi pravdepodobny

a jak pise nahore ze benzin shorel rychle behem exploze - to je fakt ale tam vznikla v jednu chvili (pri explozi) teplota hodne blizko 2000 stupnu a proste zaclo horet vysokou teplotou vsechno deset pater nahoru a dolu od exloze....
14. 09. 2010 | 21:30

almost glossed™ napsal(a):

JC: Dobrá, přesvědčovat vás nebudu. Je zjevné, že by vás nepřesvědčil jakýkoliv důkaz. Jen nevím, jak jste přišel na to, že by měl někdo zaminovávat mrakodrap až po nárazu Boeingu. O tom v dokumentu není ani slovo - budí to ve mě pochybnosti, jestli jste ho vážně shlédl.

Vojnov: V dokumentu je řeč o půlroční průběžné "opravě" výtahů těsně přiléhajících k nosným pilířům mrakodrapu. To dává smysl.
14. 09. 2010 | 21:32

JC napsal(a):

almost glossed™.
Fakt neskutečná manipulativní srágora.
Pan architekt tvrdí, že následkem řízené demolice u dvojčat se všechno proměnilo v prach a popel/odletující hliníkové obložení vydává samozřejmě za konstrukční ocel:-)/Všechno se to rozsypalo ve vzduchu na konstrukční prvočinitele a pak ukáží zásah baraku ve vzdálenosti 120 metrů kusem vážícím jako Boeing.
Hele almost, budu férovej.
WTC1 a WTC2 nepřipomínají řízenou demolici ani omylem.
žádná řízená demolice nezačíná odshora dolů, ale vždy naopak.
Jediné co se řízené demolici hodně podobá je jedině WTC7.
To je jedinej barák o kterým si laik nebo architekt může zaspekulovat.Odborník na demolice který vidí jen 2/3 budovy z 3 km a nevidí spodek baráku může také spekulovat, než mu dodají data a podmínky a čas za jaký by měl detonaci před pádem připravit.
Opravdový machr na demolice odpoví tak jako ten Holanďan. Prostě nevím.
14. 09. 2010 | 21:33

Frante napsal(a):

vojnov

Z toho co píšeš je vidět že ani neznáš oficiální vysvětlení proti kterému brojíš a další okolnosti. Doplň si vzdělání než vlezeš do diskuze
14. 09. 2010 | 21:33

almost glossed™ napsal(a):

Matrix: Další věřící. Proč přemýšlet, proč používat oči a uši, když stačí věřit...
14. 09. 2010 | 21:34

Michal Macek napsal(a):

vojnov:

a navic velkou teplotu musela vyvinouit uz kineticka energie narazu xdestiek tun vaziciho stroje v rychlosti blizke 1000km/h.troufnu si tvrdit ze by to dopadlo stejne i kdyby v nadrzich uz nebylo zadne palivo...
14. 09. 2010 | 21:37

Mc Cali napsal(a):

JC:
No...já nevim pane, ale já na těch odkazech od Vás nevidim nic zarážejícího.
Čeho si na nich mam všimnout ?
14. 09. 2010 | 21:38

Matrix napsal(a):

vojnov
Jestli to mebude tím, že Pentagon je ze ŽB a požár neměl co roztavit (aby mě zas nějaký chtrák nechytil, za slovo, tak za hranici přijatelné pevnosti).
14. 09. 2010 | 21:38

Matrix napsal(a):

almost glossed™
Hezky jsi se okomentoval.
14. 09. 2010 | 21:41

Matrix napsal(a):

Mc Cali
Ničeho, copak nevidíte ty nepoškozené budovy, požány nejsou. V horním patru se opaluje agen CIA.
14. 09. 2010 | 21:43

JC napsal(a):

vojnov.
https://www.youtube.com/watc...

No nevím jestli jen omítka, ale masivní železobeton je potvora.
14. 09. 2010 | 21:47

Karel napsal(a):

Nedávno ČT zase pomlouvala USA zprávou, že její vojáci v Afghanistánu zabíjejí pro zábavu vesničany a odřezávají si časti jejich těl jako trofeje.
14. 09. 2010 | 21:58

almost glossed™ napsal(a):

JC: Vidím nějaký křehký model letounu v neznámém měřítku, který se nepohybuje díky vlastnímu pohonu, ale je vržen na překážku. Křehký model se rozbíjí a namísto ukázky zbytků hmoty v okolí následuje střih a opakovaný zpomalený záběr jak z holywoodského filmu. Co jsem měl z ukázky vyvodit?
14. 09. 2010 | 22:01

almost glossed™ napsal(a):

P.S: Zpomalovaný záběr se v holywoodské produkci používá obvykle k znázornění dynamiky a energie hmoty.

U videa je podezřelý doprovodný zvuk - podle mého názoru jde o nepodařené dodatečné ozvučení původně němé ukázky pro zvýšení emočního účinku šotu.
14. 09. 2010 | 22:05

JC napsal(a):

almost glossed™,
To samozřejmě vůbec nesouvisí s Pentagonem.
Jen nepřímo jako ukázka.

Chcete abych vám to přeložil ?
14. 09. 2010 | 22:12

vojnov napsal(a):

Matrix: pevnost v tahu u zelezobetonu zajistuje ocel. Pokud ji zahrejete, tak by se stropni konstrukce propadly stejne, jako zelezo (ano, beton to teplotne izoluje, takze by to asi neprohralo 100 pater ale treba jenom 10). Pokud stejne letadlo vyvinulo teplotu dostatecne vysokou na to, aby shodilo vyrazne vetsi budovu, pak by melo shodit i kus pentagonu... zvlast kdyz zasahlo u zeme (odhledneme-li od toho, ze by asi poskodilo travnik pred pentagonem).

Michal Macek: V tom, ze AK nepotrebovala ty baraky shodit na zem, s vami souhlasim. WTC ovsem byla projektovana tak, aby prezila naraz boeingu 707 (http://en.wikipedia.org/wik...). Vim, ze je 747 vetsi, nicmene to by dle meho soudu vysvetlilo vyrazne vetsi skody, ale ne totalni kolaps cele konstrukce...

To, ze to letadlo roztavilo konstrukce v miste narazu beru. Beru i to, ze to "misto" slo pres nekolik pater. Jedno letadlo ovsem zaletelo dovnitr veze celem, druhe pres roh, obe dost vysoko. Podle meho skromneho soudu by se kolaps obou budov mel lisit, protoze mista naruseni byla jina. Pochopil bych totalni kolaps pater nad misty narazu a castecny kolaps konstrukce pod... a eventualni pomalejsi propad spodnich konstrukci pod vahou trosek. Ale volny pad cele budovy mi prijde trochu uhozeny.

Frank: poucte me, prosim. Pokud me pamet neklame, oficialni vysvetleni je, ze letadla narazila, nahrala konstrukce a ty se zhroutily. Pokud je to zcela jinak, dejte mi prosim vedet.
14. 09. 2010 | 22:24

JC napsal(a):

almost glossed™,
Teď jste mě mimochodem dokonale dostal.:-))))

Pokud vy vidíte ve zmíněném videu křehký model letadýlka v hollyoodsky kašírovaném aranžmá, tak to já se už nedivím vůbec ničemu.
Je to ve vašich očích.
Vy prostě vidíte to co já ne.
Omlouvám se a už nebudu unavovat.
14. 09. 2010 | 22:37

Frante napsal(a):

vojnov

Píšeš: "Pokud by byla pravda to, co tvrdi Klvana a Bush, pak by a) al kajda musela mit podrobny plan staveb WTC i s detaily konstrukci jeho jednotlivych casti, aby si mohla udelat poradny model b) by se musela trefit uplne presne do nejakeho kardinalniho bodu konstrukce. Krom toho by to byl dukaz nepotrebnosti drahych pyrotechniku pri odstrelu budov- asi staci zelezobetonovou konstrukci "polit benzinem a zapalit" a ona se nam pekne zhrouti. "

1.Al-kajda neplánovala a nepočítala s tím že se budovy zhroutí
2.Oficiální teorie netvrdí, že ocel změkla kvůli hoření leteckého benzinu ale kvůli požáru který následoval (poděkuj mi že s tebou ztrácím čas)
14. 09. 2010 | 22:40

Matrix napsal(a):

JC
To jste na to přišel až nyní, že almost glossed™ je technik par excellence?
14. 09. 2010 | 22:56

JC napsal(a):

Matrix,
Vidím, že jste převzal štafetu.
Tož hodně štěstí a pevné nervy.
Zavřete oči odcházím :-))
14. 09. 2010 | 23:27

almost glossed™ napsal(a):

JC: Použil jsem jako zrcadlo vaši metodu demagogické argumentace, ať si jí také užijete. Zdá se, že se vám nezamlouvá.

Všechno se dá napadnout tak křečovitě, jak to děláte vy. Toto byla malá ukázka. Vždy můžete zavřít oči a prohlásit, že něco neexistuje, ale otázka je, co mají dělat lidé, kteří se na rozdíl od vás vidět snaží.
14. 09. 2010 | 23:37

Al Jouda napsal(a):

To Beda :
A neprozradíte nám, kdy Amíci odstřelí další mrakodrap v N.Y.?
14. 09. 2010 | 23:59

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

15. 09. 2010 | 00:39

Mard napsal(a):

To je šílená diskuze :-( Tolik s odpuštěním duševně alternativních lidí, jsem už dlouhou neviděl. Asi je nějak pan Klvaňa láká, nebo co. Mohl by vědět že sdělovat něco lidem, kteří mají duševní schopnosti průměrné kalkulačky, je zhola zbytečné. :-( Bohužel. Pro takové lidi je potřebné zlevnit pivo a povolit prodej střelných zbraní. Pak dojde k jejich samoredukci.
15. 09. 2010 | 00:43

Mard napsal(a):

Frante: máš sice snahu, ale nezaváděj diskuzi. Twins nebyly železobetonové stavby. To byly ocelové stavby s vetknutými nosníky. Takže ano, většinu železných staveb lze zničit tím, že se v nich rozdělá pořádný oheň! A proto pyrotechnici mají stále hodně práce, že likvidují nejen železobetonové, cihlové ale též ocelové objekty. Ono totiž není pro životní prostřední nic moc, nalít několik set tisíc litrů benzínu do nějakého baráku a tam ho zapálit. Sice by určitě spadnul, ale toho smogu, to by se vám určitě nelíbilo :-)
15. 09. 2010 | 00:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 09. 2010 | 10:39

LI-Chang napsal(a):

V Čechách se říká - kdo lže, ten krade - lže kdekdo a krade kdekdo, televize není výjimka, lže a krade čas divákům. Ale je to jejich věc, zda tomu věří, nebo jsou schopni si udělat vlastní názor. Když někdo strká čumec do cizích věcí, musí počítat s tím, že do něho dostane. Církevní hodnostáři namlouvají prostému lidu, že Bůh je spravedlivý a milostivý, jediné, co z události jedeníctého září plyne je, že Bůh neexistuje.
15. 09. 2010 | 11:08

Skogen napsal(a):

Pro Mard, kerosin není benzín, je to petrolej. Teplota hoření dosahuje 800 °C.

Před třemi lety hořelo Světové finanční centrum v Šanghaji. Těžký požár trval dvě hodiny a mrakodrap vydržel. Jedna z věží WTC spadla po necelé hodině, druhá hořela taktéž dvě hodiny. WTC 7 spadlo jaksi samo od sebe. Třiceti dvou patrová budova Windsor v Madridu hořela 28 hodin. Nezhroutila se. Požárů výškových budov bylo mnoho. Zřítily se však jen dvojčata + WTC 7 - pojištěné pár týdnů předem na 3,5 mld. dolarů včetně teroristického útoku.
15. 09. 2010 | 11:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane skogene,

a neříká se běžně a i v odborných kruzích kerosinu (uznávám poněkud nepřesně) letecký benzín?

Ono letecký petrolej zní dost divně (ano vím, že proudové motory nepracují na benzín, ale petrolej).

Libor Stejskal
15. 09. 2010 | 11:42

Matrix napsal(a):

Skogen
Také se do těch mrakodrapů předím narvalo v rychlosti cca 900 km/hod 130 tunové dopravní letadlo se skoro plnými nádržemi?

A dále nebyl on ten Windsor v základu ze ŽB? Co ty na to konspiratisto?
http://zpravy.idnes.cz/zahr...
15. 09. 2010 | 11:52

Skogen napsal(a):

Matrix, tyto budovy byly konstruovány na možnost zásahu velkým dopravním letadlem (předpokládám, že nikoliv s prázdnými nádržemi ;)

Citace: FEMA: "Věže WTC byly navrženy tak, aby přečkaly případný náraz letounu Boeing 707 snažícího se přistát na blízkém letišti."

NIST: "Obě věže byly po nárazech letadel stabilní, stály ještě 102 respektive 56 minut. Komplexní analýzy uvažující poškození konstrukce nárazem ukázaly, že obě věže měly značnou rezervní kapacitu".
15. 09. 2010 | 12:16

Matrix napsal(a):

Skogen
Ano byly tak konstruovány, na tento typ nárazu. Bohužel nikdo nepočítal s palivem. Také obě věže spadli v důsledku požáru, který zeslabil odkrytou a poškozenou ocelovou konstrukci.
15. 09. 2010 | 12:24

vojnov napsal(a):

Matrix: ten posledni clanek, co jste na nej odkazal, je zajimavy. Nekolik veci mi tam uplne nesedi...

Na obrazku "the gate camera" je zelene obtazena silueta B757. Vetsina zasadnich fleku, z nichz autor usuzuje na letadlo, je i v pohledu po narazu (kdy tam letadlo uz prokazatelne neni). Skrz jeho ocas je videt pasove okno v budove za nim, stejne jako to, co ma zaznacene jako nos letadla a okno, se zda byt rohovym oknem budovy v pozadi. Ten zeleny obrys mi prijde spis jako prani, nez jako skutecnost. Asi jako kdyz lide v mraku vidi ufo. Co se tyce diry, potrebu mit diru na celou vysku letadla (13m) zduvodnuji konspirativci tim, ze ocas neni vne budovy (a nekde byt musi, takze bylo li to letadlo, musi byt vevnitr). Pokud se nevyparily plastove sedacky (obrazek s turbinou), hlinikovy ocas letadla by se asi taky nevyparil.

Posunuty transformator podporuje vasi variantu. Chybejici diry ve zdech po motorech letadla zas na variantu konspirativcu. Autor (CatHerder) uvadi, ze telo boeingu je relativne mekke (coz potvrzuje jeho variantu o male dire), ale o motorech (ktere jsou naopak relativne tvrde) mlci. Relativne mekke telo pak vykrouzilo krasnou diru na druhe strane budovy (o prumeru ca 2 metry). Pote, co neznicilo sloupy pred tou dirou.

Matne si pamatuji, ze ten motor, ktery je na snimku RollsRoyse, podle konspirativcu neni z B757. Vysvetleni CatHerdera je v teto casti ponekud zmatene.

Ocitymi svedky bych neargumentoval (kospirativci maji jinou skupinu, ktera rika opak)... a ociteho svedka lze ziskat kdykoliv, ze...

Tak ja nevim. Obe vysvetleni maji diry... a konspirativcum se vsechny diry samozrejme lepe vysvetluji. Nemam moc nazor na to, co zasahlo Pentagon... dukazy jsou trochu derave na obou stranach.
15. 09. 2010 | 12:25

Skogen napsal(a):

Jistě pane Stejskale, hovorově se běžně používá termín "letecký benzín", čistě "benzín" však moc ne. V souvislosti s destrukcí železných konstrukcí se však nehovoří ani o "leteckém benzínu", ani o "kerosinu", ale o "termitu", což je ovšem zase Al v práškovém stavu s oxidem Fe - tam už je teplota hoření o něčem jiném ;)
15. 09. 2010 | 12:32

Matrix napsal(a):

15. 09. 2010 | 12:33

Matrix napsal(a):

Jak je to s teplotou požáru výškové budovy
http://www.konstrukce.cz/cl...
15. 09. 2010 | 12:40

Skogen napsal(a):

Matrix, proč tři věže (ne dvě) WTC vlastně spadly, je předmětem dohadů. Těch neshod a náhod je poněkud mnoho. Nepříjemně mnoho.
15. 09. 2010 | 12:40

Matrix napsal(a):

Ještě něco o WTC
http://www.konstrukce.cz/cl...
15. 09. 2010 | 12:44

Skogen napsal(a):

Matrix, teplota hoření zemního plynu je víc než 2x vyšší než teplota hoření kerosinu. Nelítá se v USA na zemní plyn, že ne.. ;)
15. 09. 2010 | 12:46

Matrix napsal(a):

Skogen
Jsou náhody a vedle toho fyzika. Fantasmagorie přenechávám specifickým jedincům.
15. 09. 2010 | 12:48

almost glossed™ napsal(a):

Je zajímavé, jak se tady zbatečně řeší otázky, které jsou analyzovány v dokumentu, o němž byla řeč výše. Srovnatelná kinetická energie lehčího letadla letícího podstatně rychleji vs. těžšího letadla letícího pomaleji apod.

Doporučuji shlédnout, pak řešit "díry".
15. 09. 2010 | 12:51

Skogen napsal(a):

Matrix, cílená destrukce výškové budovy fyzice neodporuje.
15. 09. 2010 | 12:57

Midori napsal(a):

Matrix 12:48:11
S tím, co říkáte, se dá souhlasit beze zbytku.
Bohužel,
ve světle Vámi řečeného oficiální verze neobstojí.
Vy ale nechcete chápat fakta právě z hlediska fyzikálního.
15. 09. 2010 | 12:57

Matrix napsal(a):

Skogen
Umíte číst? Je to laboratorní stimulace.
15. 09. 2010 | 12:59

Matrix napsal(a):

Midori
Správně jsem-li trošičku líný a neschopný si opatřit validní informace nastupuje konspirace.
Ve středověku se takto věřilo na čerty.
15. 09. 2010 | 13:01

vojnov napsal(a):

Frante:
Diky Frante, ze se mnou ztracis cas. Vazim si toho, coz ale neznamena, ze me presvedcis.

Mard:
To mate tak. Spadl barak, kvuli tomu se rozpoutala valka. V te valce zemrelo pres 200 000 lidi a nasekaly 2 biliony dluhu. To by se mel jeden sakra snazit, aby vysvetlil i nam, co maji inteligenci kapesni kalkulacky, proc to spadlo.
Pokud to poradne nedela, a jeste pochybovace oznacuje za vysinutce, tak ty vysinutce tak nejak podporuje. Nemyslite?

Ale k veci. Podivejte na video padu WTC (https://www.youtube.com/watc...). Obe veze hori uplne nahore. Proudeni vzduchu by melo ohen (a teplo) vest nahoru, coz by vysvetlovalo kolaps hornich, ale ne spodnich, pater. Jako kapesni kalkulacka se spoleham na ty, kteri jsou chytrejsi (treba https://www.youtube.com/watc... a https://www.youtube.com/watc... ). Jestli si myslite, ze spolu s Klvanou jste chytrejsi nez verdci z MIT... gratuluju.

Poznamka pod carou: Tomas Klvana je placeny za to, ze prekrucuje realitu. Bushove administrative bylo prokazano ucelove pouzivani desinformaci. Nemam duvod jim verit, kdyz se vyskytnou pochybnosti.
15. 09. 2010 | 13:04

stejskal napsal(a):

Díky za vyčerpávající odpověď, pane skogene. To s tím "termitem" jsem nevědel.

Libor Stejskal
15. 09. 2010 | 13:21

Matrix napsal(a):

vojnov
Když tě baví věřit těm kravinám, tvůj problém.
Já čerpám z ověřených zdrojů

http://people.fsv.cvut.cz/~...
15. 09. 2010 | 13:30

Medikolog napsal(a):

Pane Stejskale,

v odborných kruzích (alespoň Praha Ruzyně) se letecký kerosin nepřezdívá "letecký benzin" z toh prostého důvodu, že oba druhy těchto paliv jsou na letištích do letadel plněna - a případná záměna by byla v nejlepším případě jenom velice drahá. Naplnit někdo benzínem tryskáč, byla by to světová storry...;-)

Motorové naftě se také v odborných kruzích šoférů a automechaniků neříká benzín... a to si šoféři tankují sami.
15. 09. 2010 | 13:35

JC napsal(a):

Skogen napsal(a):

"Matrix, cílená destrukce výškové budovy fyzice neodporuje."
V případě dvojčat však odporuje zdravému rozumu.
15. 09. 2010 | 13:36

Skogen napsal(a):

Matrix, začínáte být nervózní. Ten experiment jste sem strčil vy. Cílem vámi odkazované studie bylo ověřit chování železobetonové konstrukce při intenzivním hoření zemního plynu - teplota dvojnásobně vyšší než při hoření kerosinu.
15. 09. 2010 | 13:42

almost glossed™ napsal(a):

Matrix: "Já čerpám z ověřených zdrojů"

Tak to je vskutku argument, který přebije vše. Blahopřeji.

(P.S. Nějak pan odborník zapomněl do prezentace zařadit mezi obrázky zborcených nosníků všechny, které byly dokonale seříznuty pod úhlem cca 45 stupňů a mohutným výronem roztaveného kovu pod nimi. Jako na potvoru je to způsob, který používají demoliční firmy k sesuvu odpálených nosníků. Ale jinak hezká prezentace s pečlivě vybranými obrázky. :-))
15. 09. 2010 | 13:42

Skogen napsal(a):

JC, nevím sice, co považujete za zdravý rozum, ale asi máte spíš namysli etiku a morálku. Z hlediska čiré logiky to smysl mít může. Viz Lusitania, Reichstag, Pearl Harbor...
15. 09. 2010 | 13:46

JC napsal(a):

almost glosed,
Jasně, agenti CIA řežou thermitem o sto péro, ale nějak si nevšimli, že dvojčata už leží:-))

http://debunking911.com/the...
15. 09. 2010 | 13:52

Skogen napsal(a):

Víte pane Stejskale, hodně špatné je, že zbytky po hoření termitu v troskách WTC byly nalezeny.
15. 09. 2010 | 13:53

stejskal napsal(a):

To je možné, pane Skogene. Nedokážu to posoudit.

Věřím, pane medikologu,

(vím, že je v tom rozdíl). V odborných debatách historiků a lidí, kteří se třeba zabývají historií letectví, zase ano (to je tak trochu pro změnu můj obor ;-)

Ale myslím, že ta debata o kerosinu resp. leteckém benzínu je trochu zbytečná a zavádějící. Už od samého počátku. To byl vlastně důvod, proč jsem si "smočil".

Libor Stejskal
15. 09. 2010 | 14:18

JC napsal(a):

Skogen

"Víte pane Stejskale, hodně špatné je, že zbytky po hoření termitu v troskách WTC byly nalezeny. "

řekl bych, že kec.
Pokud si matně vzpomínám, "konspiranti" našli cosi ve vzduchu pár týdnů po pádu a se vzorky bylo manipulováno.
Už se mi to ani nechce hledat.
15. 09. 2010 | 14:20

Matrix napsal(a):

almost glossed™
Kašpárek znovu na scéně? Tož vítaj.
15. 09. 2010 | 14:29

almost glossed™ napsal(a):

Omylem jsem vložil jinam, kopíruji sem...

almost glossed™ napsal(a):

JC: Je vidět, že jste onu přednášku skutečně neviděl (jak jsem si myslel). Tam je tomu řezání totiž věnována jedna pasáž.

Mimochodem, kdybyste chtěl uřezat nosník trčící ze země, asi byste ho

1. kácel jako strom, aby nemohl spadnout kamkoliv - pak řez neodpovídá ani náznakem

2. nebo byste si horní část nechal zachytit jeřábem a pak byste zase neměl žádný důvod plýtvat silami, materiálem a časem, abyste řezal zešikma po delší dráze namísto napříč po nejkratší.
15.09.2010 13:59:48

almost glossed™ napsal(a):

JC: Mimochodem, ty fotografie z konspiračního webu, které uvádíte, navíc potvrzují to, o čem byla řeč v přednášce. Že byly trosky neuvěřitelně rozmetány na drobný prach, což svědčí o přítomnosti výbušnin a k čemuž by při "palačinkovém" zborcení stavby nikdy nemohlo dojít.
15.09.2010 14:05:02
almost glossed™ napsal(a):

JC: Prohlédl jsem si dalších pár ukázek z vámi uváděného konspiračního webu a pochopil, že ona přednáška byla vlastně hlavně reakcí na mýty, které šíří. Vyvrací postupně jeden bushovský konspirační mýtus za druhým. Proto je tak přesvědčivá. Vážně, podívejte se na to alespoň dodatečně.
15.09.2010 14:15:41
15. 09. 2010 | 14:32

Matrix napsal(a):

JC
Oni si chudinky zas nějak pomohou, jasné vysvětlení přeci neexistuje. Takhle je trápit.
15. 09. 2010 | 14:35

JC napsal(a):

almost glossed,
Víte co ? Začíná mě to s vámi fakt bavit. Určitě se ještě ozvu. Momentálně nemám čas. Tak zase večer.
15. 09. 2010 | 14:42

Skogen napsal(a):

JC, co se týče termitu, jsou zde svědectví hasičů, kteří uvádějí přítomnost roztavené oceli v troskách WTC.

Vzorky nejen prachu, ale také trosek vykazovaly přítomnost síry. Dvouprocentní příměs síry měl kvůli dosažení vysokých teplot obsahovat termit. Oficiální vyjádření, které nemá přítomnost síry jak vysvětlit, pokládá za zdroj kyselé deště. To se pak jeden nediví, že WTC spadlo, když tam tolik zatékalo ;)
15. 09. 2010 | 14:52

vojnov napsal(a):

matrix:
Prednaska, kterou jste sem lipnul, je de-facto prevypraveni vysledku vysetrovaci komise. Zdroje (MIT, CVUT) jsou verohodne stejne. Podle meho soudu je MIT personalne lepe obsazena univerzita nez CVUT.

Ja nemam ani tak problem uverit tomu, ze to zbouchlo samo, spadly i jine domy. Jenze ty okolnosti s vysetrovanim jsou tak divne (okamzity odvoz trosek, maly rozpocet vysetrovaciho tymu, vsechno supertajne)...

Takze hlavni rozdil mezi nami (a mnou a nickem JC) je v tom, ze jsem asi vetsi cynik...
15. 09. 2010 | 15:13

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

a vy jste zastancem oficialni verze nebo vas take znepokojuji jiste divne nahody a nesrovnalosti?
15. 09. 2010 | 16:20

JC napsal(a):

almost glosed,

Tak zase jen na chvilku.
OK, na 5 minut připouštím teorii o řezání thermitem.:-))
Takže souhlasíte se mnou, že všechny fotky jsou podfuk, agenti CIA tam nahnali roboše s řezacíma agregátama a udělali si snímečky pro oblbnutí nás slabomyslných ?
je to tak ?
S tím byste přece nemohl mít žádný problém.

Potom zbývá abyste vysvětlil, jak to, že na fotkách jsou výlučně sloupy obvodové konstrukce.

To se jako řezalo thermitem kdy ?
Po nárazu za 50 minut ?

Nebo 14 dní předem ?
Jako, že do kanclu napochoduje četa, sorry madam my si tu něco uřízneme....
Sundají hliníkové obložení..fik...přidějají obložení aby si proboha nikdo ničeho nevšimnul...asi tak nějak že ?
15. 09. 2010 | 16:47

martin.k napsal(a):

JC:
rezani temritem muze mit i podobu "oblozim termitem a ve vhodne chvili odpalim"

k tematu tez: http://www.zvedavec.org/kom...

jinak osobne nevim, k cemu se priklonit. occamova britva se klini celkem jasne proti konpiracnim teoriim vseho druhu; na druhou stranu kolaps WTC 7 oznameny v BBC pul hodiny dopredu (pricemz stojici budova WTC 7 je za reporterkou zcela jasne videt) jakoz i fakt, ze nejakych >300 m betonu a oceli kladlo (dle rychlosti kolapsu) padajicim vrcholkum WTC 1 a 2 odpor blizky odporu vzduchu, si zaslouzi prinejmensim pozdvizene oboci... o letadle, ktere narazilo do pentagonu, ale nenaslo se ani pred nim, ani uvnitr, nemluve.
15. 09. 2010 | 17:48

Matrix napsal(a):

martin.k
Tak nenašlo? A díval jsi se dobře?

http://www.abovetopsecret.c...

Jinak dávat sem odkaz ze zvedavce.. No pro takové jako ty je dělaný.
15. 09. 2010 | 18:53

Michal Macek napsal(a):

martin.k:

kdyz uz se ohanite occamovou britvou pak bychom se spis nez na to jakym zpusobem WTC spadlo (dejme tomu ze diky occamovi uzname ze to po narzu proste takhle spadlo) meli ptat naopriklad na to proc bylo jen 3000 obeti?to je hrozne malo i na nejznizsi odhady tesne po katastrofe.a pak taky jakto ze v pentagonu byly obeti asi 3.takz divny.pak je tu jeste to obchodovani na burze a cviceni USAF zrvona v ten den....
15. 09. 2010 | 18:55

almost glossed™ napsal(a):

JC: Proboha, podívejte se už konečně na tu přednášku, a neztrapňujte se něčím, co je v ní jasně vysvětleno a co přesvědčivě vyvrátila. Zatím pořád narážíme jen na vaši lež, že jste ji už viděl.

Takto to vážně nemá cenu.
15. 09. 2010 | 19:19

Frante napsal(a):

vojnov
"Diky Frante, ze se mnou ztracis cas. Vazim si toho, coz ale neznamena, ze me presvedcis."

Když mi nevěříš co tvrdím že říká oficiální verze tak si to zjisti sám a uvidíš. Jenom se divím že s ní tolik nesouhlasíš když jí ještě neznáš
15. 09. 2010 | 20:09

JC napsal(a):

almost glossed™,
Tak já tedy jdu na tu přednášku o řezání termitem, ale jstli tam nic nenajdu tak si mě nepřejte.
15. 09. 2010 | 20:27

JC napsal(a):

almost glossed™,
Takže takto. Ptááákovina, čajíček,srágora největšího kalibru.
Pan architkt, nás navádí na záběry detonační čet používajících lineární nálože.
po krátké exkurzi jak je to snadné,nás tajemný ženský hlas upozorňje, že vše je nutno připravit dostatečndlouho předem,
ALE v případě WTC to se kvůli nastalé panice dalo stihnou dřív.
"ó la la ta zdrcující logika.-))"
zejména když na schodištích plných prchacích lidí/někteří z horních pater to za tu hodinu stihli tak tak/se to mísilo s demoliční partou s vybavením spěchajících nahoru.
No a pak tam máme samozřejmě fotky/prý vnitřních/ sloupů,/tady nehodlám spekulovat,jestli některý z nich je vnitřní, ale 100% jsou tam i sloupy obvodové,vše řezáno pod úhlem cca 45 stupňů.Samozřejmě dle pana autora vše "řezáno" před kolapsem.
Pan architekt se ani nenamáhá nám ukázat jak vypadá takový řez po použití lineární nálože z jiné demolice, ten je totiž hladký s minimem okují, které jsou jednoduše výbuchem odfouknuty a tak se při pohledu na okje na sloupu "lišácky" ptá sám sebe "že by použili thermit?"
No jistě pane architekte, plastická trhavina posypaná thermitem, toť ten správný recept na demolice.
Pan architekt se dale již nepouští na tenký led instalace výbušnin po nárazu letadel, ale vypomíná si, že jakás firma 2 měsíce nazpět opravovala výtahy a ye šachet měla přístup k vnitřním sloupům, tak aby to nikdo nezpozoroval.Na vnější sloupy už jsme dávno zapomněli, ale což posluchači lační po dalších senzacích.
No pan architekt sice netvrdí, že výtahářská firma něco instalovala..bodejť počítám, že případná žaloba by z něj udělala bezdomovce, leč.možnost tam byla.

Nejlepší je ovšem debata pana architekta s expertem na demolice v následujícím videu:-))

Na názor experta o měsících příprav a tvrdé, hlučné práce má pan architekt ten správný argumet. Měli na to dost času, ty baráky se stavěly v 80-tých lech.:-)))))).

https://www.youtube.com/watc...

Almoste, já kdzž budu chtít stavět barák, tak si pozvu architekta/kromě toho z linku/ a když ho budu chtít zbourat, tak si pozvu exerta na demolice.

Vy to evidentně uděláte naopak.
15. 09. 2010 | 22:53

JC napsal(a):

Michal Macek,
K těm obětem/čest jejich památce/. 9.11. odpoledne jsem přišel do hospody, viděl jsem v TV ty dva hořící baráky v přímém přenosu,z nich jeden spadl asi za 5 minut a ten druhý asi za 2O.
Moje první odhady byly také hodně nadsazené/cca 2OOOO - 30000,protože jsem prostě nevěděl, že většina měla dostatek času sejít po schodech do bezpečí.
16. 09. 2010 | 00:00

Béda napsal(a):

JC,

k volnému pádu WTC7. Nahoře jsem nechával odkaz na 911. yweb.sk

Tam máte vysvětlení i s bohatou obrazovou fotodokumentací.

Zjednodušeně: Majitel demoliční firmy Jowenko, přední evropský expert jasně pojmenoval sesuv WTC7 jako řízenou demolici. Budova spadla za 6,5 vteřiny - volným pádem by to trvalo 6 vteřin. Budova byla zasažena pouze částečně na jedné straně, hořela na jedné straně, přesto padla jako podříznutá a zřítila se do sebe. To zcela odporuje logice.

K WTC 1,2 jenom schematicky. Na přiložené fotodokumentaci máte silně vychýlený vršek budovy. 30 pater z ccy 117 (t.j. 1/4). Přesto se vršek, t.j. čtvrtina budovy neodtrhne (nepřeřízně pilíře budovy, jak se to posléze stane u celého skeletu), ani se vršek nesveze palačinkovým efektem po slupech dolů a nezůstane sedět navrchu trosek, ani nevychýlí budovu stranou. Naopak najednou se celý rozsype, atomizuje, sloupy nasekány nadrobno řezem pod úhlem (a to se jedná o uhlíkovou ocel, která se deformuje, ohýbá, nikoliv trhá jak známo z crash testů) vylítnou ven a atomizovaná hmota budovy vyletí vně jejího obvodu. A takto se sesunou, padnou volným pádem, jako kdyby pod nima nebylo nic, co by kladlo odpor obě budovy WTC 1 a 2.

Náraz do budovy Pentagonu je další záhadou. Zde pilot trenažerista (který nezvládá malou Cessnu), kterému se vyřazením transpondéru podařilo obelstít NORAD hlídající nejstřeženější budovy světa provede těsně nad zemí s velkým Boeingem ve vysoké rychlosti eskamotáž za kterou by se nemusel stydět zkušební pilot, trefí budovu a zanechá v ní otvor, který neodpovídá siluetě ledadla.
16. 09. 2010 | 06:05

Béda napsal(a):

Klvaňa,

nepřipomíná vám to něco?
16. 09. 2010 | 06:53

Béda napsal(a):

Klvaňa,

nepřipomíná vám to něco?
http://www.novinky.cz/domac...
16. 09. 2010 | 06:54

JC napsal(a):

Béda
Ten váš "expert" z 911. yweb.sk
to bude taky pěkná palacinka.
Následky sesuvu 4 podlažního baráku kdesi v hajdebarádu porovnává s pádem 400 metrovýho mrakodrapu.:-))))
"takto to malo vyzerať"
No nic ....
16. 09. 2010 | 16:00

Michal Macek napsal(a):

JC:

to je osidne - sejit mohli jen ti z rekneme dolni poloviny vezi (vys byl pozar) a nikdo nepocital s jejich padem takze oni sesli a byli dole pod vezemi a ty pak spadly.na CNN hned po padu rikali ze odhad je 50000 obeti a pak - ejhle - jen 3000 - divne...stejne jako to ze v casti pentagonu ktera byla zasazena se zrovna malovalo a byly asi 3 obeti - delnici.v muslimskem svete je popularni teorie ze ten den neprislo do WTC do prace 5000 - 10000 zidovskych zamestnancu ( maji za to ze za tim stoji mosad,aby rozestval USA a arabske staty)..
16. 09. 2010 | 16:37

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro JC:
Díky za komentář k videu pro Almost Glossed. Zaryté konspíky to sice nepřesvědčí, ale pro ostatní je to užitečné.
17. 09. 2010 | 14:25

JC napsal(a):

Michal Macek.
Mno zrovna Muslimy, kteří po pádu dvojčat tancovali v ulicích bych moc vážně nebral.
K vysvětlení relativně nízkého počtu obětí v WTC jsem si "vypůjčil" argument z jiného konspiračního vebu:
"Je pozoruhodné, že k úderu došlo zmíněnou půlhodinu před začátkem pracovní doby, protože ve WTC normálně pracuje kolem padesáti tisíc osob"
http://www.hatchet.estranky...

Vidíte, že to někdy může být celkem jednoduché. Spousta lidí ještě prostě nedorazila do práce.
Četl jsem někde, že bylo i pár šťastlivců, kterým se podařilo sejít i z místa nad nárazem, protože se jim prostě podařilo nalézt neporušené/ ne, zdemolované/ schodiště. Ale takových opravdu moc nebylo. Byly tam také případy, lidí a hasičů, kteří to nestihli byly na těch schodištích zasypáni a později nalezeni živí.
Vaše teorie, že nikdo nepočítal s tím, že to spadne je velice mylná. Ne snad, že by s tím někdo počítal jako se 100% jistotou, ale stačí, když vezmete v úvahu jakýkoli požár baráku/třeba na Nově/ a podíváte se co se děje/okamžitá evakuace a odsunutí lidí a čumilů do patřičné vzdálenosti aby nepřekáželi/, tak vám musí být jasné, že se jednalo o naprosto standardní jednání záchranných složek.
P.S. K tomu Pentagonu, víte on dnes není problém si na netu najít někaká data třeba :
http://cs.wikipedia.org/wik...

podívat se na ně, a neomílat stále dokola plky o třech malířích.
Myslím, že žádná z obětí si takové "vtipkování" nezaslouží.
17. 09. 2010 | 19:03

JC napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):
Jen tak pro zajímavost.

https://www.youtube.com/watc...
17. 09. 2010 | 21:13

JC napsal(a):

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):
Potom je ještě zajímavé toto video.
Severní věž kolabuje, dle pana architekta jádrové sloupy předem nasekány náložemi "nadrobno", barák už je skoro celý na zemi, ale světe div se podstatná část jádrda v čase 0:13 - O:15 dosud stojí.....No prostě zázrak.

https://www.youtube.com/watc...
17. 09. 2010 | 21:38

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro JC:
Díky. Musím ale přiznat, že se na ty videa dívám strašně nerad, dívat se na smrt tisíců lidí...
Tím víc mě potom iritují ty konspirační blafy.
Hezký večer.
17. 09. 2010 | 23:51

almost glossed™ napsal(a):

JC: To nemá cenu, nejen, že jste celé video neviděl a očividně nechápete, ale navíc ani pozorně nečtete. O volném přístupu jakési "opravářské" firmy k nosným sloupům jsem psal výše.

Video, které uvádíte, je hodně zpomalené. Vše se odehrálo velmi rychle, takže je samozřejmé, že některé části se bortily o malinko rychleji než jiné. Na konci časového úseku už sloupy skutečně neexistují. Kam se poděly? Navíc je vidět, že se kus lehce odlamuje i v tomto záběru. JAK by se mohl odlomit?
18. 09. 2010 | 10:03

almost glossed™ napsal(a):

štváč: Bushovské konspirační blafy mě iritují také. Prý 19 amatérů...
18. 09. 2010 | 10:04

JC napsal(a):

almost glossed™
1.První část videa do času 0:30 není zpomalená.
2. Asi bude zbytečné vám povídat něco o tom jak se ty baráky stavěly a tudíž je zbytečná vám osvětlovat jak to že spadne cca 200 metrová část jádra pokud nemá oporu vnějšího pláště a navíc je po celé délce poškozena kolabujícími patry.
3. jádro zůstalo po nějakou dobu stát i u jižní věže viz:
https://www.youtube.com/watc...
Takže z vaše a páně architektovi dedukce, že příčiou pádu bylo jádro nasekané na drobné kousky je absolutně mimo mísu.
18. 09. 2010 | 16:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy