Irsko - poslední referendum

19. 06. 2008 | 16:31
Přečteno 6893 krát
Minulý pátek jsme byli svědky zajímavého demokratického úkazu, kdy normální lidé v jedné malé evropské zemi dostali možnost vyjádřit, co si myslí o bruselském superstátu.
Odpověď byla pro bruselské eurofeudály, a jejich přidružené politicko-mediální lokajstvo, velmi překvapivá (jako zatím vždy).


Lidé v několika státech odmítli tzv. Euroústavu. Prostě ji nechtěli. Pro takřka nulovou demokracii uvnitř EU je typické, že se tato odmítnutí vykládala všelijak.
Nepopulárnost bývalého francouzského prezidenta Chiraca; strach Nizozemců z přistěhovalců; pro Francouze ústava málo socialistická, pro Holanďany moc; lidem to nebylo dostatečně vysvětleno; hodní a chytří voliči hlasovali pro, kdežto ti zlí proti atd.
Mediální poselství mělo znamenat, že lidé vlastně Euroústavu chtějí, ale akorát pro ni tak nějak omylem nehlasovali.

Moment překvapení byl však natolik silný, že se Euroústava zadrhla. Eurofeudálové se z této, pro ně prekérní, situace poučili, a proto jí po pár letech poslali v novém balení (pod názvem Lisabonská smlouva) zpět, přičemž referendum se mělo konat jen v Irsku, tradiční výkladní skříni údajného EU-úspěchu. Všude jinde měla být vůle lidí obejita, neboť hrozilo opakování „krachu“.
I přes masivní vládní a mediálně mainstreamovou kampaň však Irové rozhodli jednoznačně.

V uplynulém týdnu můžeme vidět, že situace není tak smutná a jsme nadále na cestě k šťastnému zítřku, neboť Irové jsou:
bezvýznamní - 4 miliony Irů nemůže rozhodovat o skoro půlmiliardové Evropě (přestože smlouvu musí podepsat všechny státy – jinak neplatí),
hloupí - jednodušší rybáři a další nevzdělanci hlasovali proti, aniž smlouvu četli (vsadím boty, že ze stovek milionů Evropanů jí četlo tak 5 tisíc, a to je již ve většině zemí ratifikována; u hlasujících poslanců bude poměr nepatrně lepší)
nevděční – mají se nyní lépe než před 15 lety (otázka je, zda kvůli nízkým daním, bezbariérovosti angličtiny nebo kvůli eurokomisaři Špidlovi)
a ratifikace musí pokračovat.

A ratifikace také pokračovat bude. Ať už to schválí poslanci či „akční výbory“ poslanců pod přiměřeným mediálním tlakem.
Takže irské referendum nepřineslo otazníky, zda je Lisabonská smlouva (mohutné posílení Bruselu na úkor národních států) mrtvá či nikoli. Irské referendum a následný týden nám přinesly mezi řádky informaci jinou. Ta zní, že je to naposledy, co o evropských věcech rozhodovali sami občané.
Chtějí Češi korunu nebo euro? Chtějí se Němci vrátit k marce? Chtějí čeští a polští zemědělci podporovat francouzské farmáře? Chceme, aby naše hlasovací síla vůči Německu poklesla skoro třikrát? Chceme nesmyslný europarlament stěhující se pravidelně ze Štrasburku do Bruselu a zpět? Kolik znáte - z těch skoro osmi stovek – europoslanců? Myslíte, že je můžete nějak ovlivnit (výměnou 2-3 českých jednou za pár let)? Kolik znáte komisařů a co podle Vás dělají? Jsou v televizi častěji než „komisař“ Jakeš blahé paměti? Nebo jsou to podobně nedotknutelní papaláši bez jakékoli demokratické kontroly?

Nebojte se, tyto otázky nebudete muset nikdy řešit. Naposledy je řešili 13. června Irové.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Narrno napsal(a):

Pane Klausi, velmi dobře napsaný a vyargumentovaný blog. A i docela vtipný, za což jsou další plusové body ;)
19. 06. 2008 | 16:44

Kluk napsal(a):

Vás je opravdu radost číst. Děkuji za další skvělý text!
19. 06. 2008 | 16:49

pavelkohout napsal(a):

Souhlasím se vším, klidně bych se pod Váš přispěvek mohl podepsat.
19. 06. 2008 | 16:49

Vaclav Horejsi napsal(a):

Velmi hloupe, arogantni a demagogicke.

Co ma znamenat "bruselské eurofeudály, a jejich přidružené politicko-mediální lokajstvo"?
Pouzivate stejne vyrazy pro ceskou vladu?

"Irové rozhodli jednoznačně."
o 3 procenta...

"Kolik znáte - z těch skoro osmi stovek – europoslanců? Myslíte, že je můžete nějak ovlivnit (výměnou 2-3 českých jednou za pár let)? Kolik znáte komisařů a co podle Vás dělají? Jsou v televizi častěji než „komisař“ Jakeš blahé paměti? Nebo jsou to podobně nedotknutelní papaláši bez jakékoli demokratické kontroly?"

Proste neuveritelne... Jablko spadlo primo pod strom...

Stejne vam to nebude nic platne, evropska integrace bude postupovat navzdory vam, protoze si to PREJE VETSINA EEVROPANU.

Václav Klaus: 1) Máte pravdu, že integrace bude postupovat navzdory mě. To je také obsah článku.
2) Nemáte pravdu, že si to přeje většina Evropanů.
3) Evropan se píše jen s jedním E.
4) 54-46= 8%
5) Mediálně-politickým lokajem jsem myslel například Vás, pokud se jedná o prof. Hořejšího, zdejšího blogera. Vaše lokajství vůči politbyru ČSSD bylo na nedávném srazu blogerů nepřehlédnutelné.
19. 06. 2008 | 16:51

Michal napsal(a):

Výborně :-). Zcela s Vámi souhlasím. Krásný vtipný článek, takže se připojují k pochvale
19. 06. 2008 | 16:54

Kamil napsal(a):

Nedávno mi říkal jeden větší podnikatel v zemědělství (1500 ha ) " Tu Evropu nám byl čert dlužen ".
Hezký den.
19. 06. 2008 | 17:04

prirodovedec_II napsal(a):

Ano, hloupe a demagogicke! A to jak od VK
tak i VH. Mame ricet nadsenim z pravidelne
davky nekolika tisic novych regulaci kazdy
rok anebo obdivne ocenovat papalase z domaciho panoptika??
19. 06. 2008 | 17:12

Narrno napsal(a):

Wow, slovní přestřelka mezi panem Klausem a panem Hořejším v přímém přenosu. To je jako ty filmové letní spektákly, kde se do sebe pouští maskovaní superhrdinové ve velkolepých soubojích, zatímco člověk jen tiše zírá :)
19. 06. 2008 | 17:15

Tupelo napsal(a):

Irske Ne nebylo nijak prekvapive, mohlo to byt stejne prekvapive ano, nakonec o tom hovori i vysledky: smlouvu odmitlo 53.4% (ani to neodpovida onomu 'jednoznacnemu' vysledku, o kterem se pise v textu, jednoznacny pomer je treba 70% co si nepreje umisteni americke zakladny v CR).
19. 06. 2008 | 17:16

Milka napsal(a):

Pane Hořejší,
tady jde o princip. Evropská integrace je sice fajn, ale řekněte, kde je hranice, před kterou by se "bruselští" měli zastavit a přestat dál "integrovat Evropu" (což zdá se přináší stovky nějakých směrnic, nařízení a omezení a rádoby ochranných prostředků). Stanovení takové hranice tu chybí a vy ji prostě jen vidíte trochu dál než pan Klaus (dle něj je už asi tak trochu překročena). Mohl byste tedy jen tak nastínit tu svoji hranici?
19. 06. 2008 | 17:16

Al Jouda napsal(a):

V Bruselu holt nejsou takové kapacity jako máme my - prof. Klause, který by Pražskou smlouvu byl schopen napsat v průběhu rekonvalescence. Zajímavé by bylo, kdybyste otce skutečně přiměl, aby tento dokument cvičně napsal a uveřejnil k celoevropské diskuzi.
19. 06. 2008 | 17:17

Nadio napsal(a):

Hm, to je zajímavé najednou je referendum dobré, ale když byl zvolen tatínek pana Klause tak to se ods bránila zuby nehty a brání se dodnes aby nemohla být přímá volba. Pak o nás píše BBC že volba prezidenta byla na mafiánských praktikách atd atd. kdyby byla přímá volba mohl být někdo zvolen poctivě. To je zajímavé že když se to hodí tak je referendum fajn a když se to nehodí(třeba při radarové základně) tak je referendum zbytečné.Ó jak pokrytecké.
19. 06. 2008 | 17:20

Narrno napsal(a):

to Václav Hořejší: Vaše reakce "velmi hloupé, povrchní a demagogické" vyznívá od vás v této souvislosti velmi pikantně :)
Jinak by mě zajímalo, odkud berete svou jistotu, že si LS přeje VĚTŠINA EVROPANŮ. Na základě čeho tak soudíte?
A poznámka pana Klause o nedotknutelnosti euroúředníků mi přišla velmi na místě. Nebo vám nepřijde lehce... řekněme nešťastné, že o osudu národů rozhodují lidé, které nemáme prakticky šanci ovlivnit... a za jejich chyby je nemáme nakonec často ani jak potrestat (protože ani nemáme konkrétní osobu)? Velké úřednické organizace nemám rád, říkám rovnou. Nedělám si iluze o jejich efektivnosti a mám silné pochyby o jejich potřebnosti.
Poslední mou poznámkou bude snad jen jisté povzdychnutí, že vaše reakce by, nebýt vašeho známého jména, zcela splynula s obvyklými nezajímavými a neargumentující výkřiky, kterými se to hemží pod všemi blogy. Čekal bych od vás více, pane profesore, než jen uštěpačné poznámky o jablku a trucovité "a projde to a projde to" (a vy pane Klausi jste si také mohl odpustit to popíchnutí s dvojitým E ve slově Evropan, když už jsme u toho kárání :) ).
19. 06. 2008 | 17:26

Kamil napsal(a):

To Nadio
asi jste si spletl barvy.
Já ty obstrukce viděl nalevo.
Hezký den.
19. 06. 2008 | 17:27

Nadio napsal(a):

To Kamil
nemluvím o obstrukcích, ale o uplácení, vydírání, vyhrožování atd., chudák senátor Novotný sice hrdina u všech slušných lidí ale k čemu mu to je když nejsme právní stát, vyhrožování ala Langer Bursík si najdete na youtube, dalo to tam myslím plno lidí dají se tam dohledat asi i další věci pokud máte krátkou paměť tak si články o volbě vyhledejte v google no nic s lidmi pro které jsou morálka jen prázný pojem si psát nehodlám, odcházím.
19. 06. 2008 | 17:33

Kritik napsal(a):

Podívat se za obzor je obtížné, zvláště když ve výhledu překáží vlastní plot a hromady předsudků a výmyslů. Nicméně první krok ke změně oplocení je alespoň nějaká dohoda, tedy třeba ta Lisabonská. A potom lze doufat, že přebujelá správa zanikne snahou lidí, kteří se za svůj determinovaný obzor dokáží podívat.
19. 06. 2008 | 17:36

Narrno napsal(a):

to Nadio: Sbohem, morální člověče, ale jen bych doplnil jednu věc - zpráva na BBC opravdu mluvila o mafiánských praktikách, ale tím měla na mysli mimo jiné i ony poslané kulky pro zástupce pravice. Takže to nebylo tak, že by už i BBC referovala o tom, jak je ODS zlá a hanebná strana (dle BBC jsou hanebné všechny ;) ).
19. 06. 2008 | 17:37

vaclavhorejsi napsal(a):

Václav Klaus:

0) Nepripisujte mi nic do meho diskusniho prispevku, to se nedela...

"1) Máte pravdu, že integrace bude postupovat navzdory mě. To je také obsah článku."

SKVELE!!!

"2) Nemáte pravdu, že si to přeje většina Evropanů."

Mam pravdu; melo by se udelat celoevropske referendum a videl byste...
Krom toho - preji si to VSECHNY evropske vlady, pravicove i trochu levicovejsi. A ty vlady se dostaly k moci demokraticky, tedy z vule kidu - nebo ne?
"3) Evropan se píše jen s jedním E."

Skvely postreh!!

"4) 54-46= 8%"

Chyba - kdyby 3,5% hlasovalo opacne, dopadlo by to obracene. Krom toho k urnam prisla jen mensina volicu...
"5) Mediálně-politickým lokajem jsem myslel například Vás, pokud se jedná o prof. Hořejšího, zdejšího blogera. Vaše lokajství vůči politbyru ČSSD bylo na nedávném srazu blogerů nepřehlédnutelné."

Zajimave - slovo "lokaj" vam asi uvazlo v pameti ze skolnich let ze spojeni "lokaji imperialismu", jakoz i vyraz "politbyro". Jen tak dal!
19. 06. 2008 | 17:39

Narrno napsal(a):

to Kritik: Bylo by to hezké, ale nepřijde mi to reálné. Přebujelá správa má obvykle spíše tendenci bujet ještě více než se snažit zeštíhlovat... Nebo se tedy pokusí o zmenšení tím, že ustanoví novou stočlennou komisi, která bude mít na starost sepsat zprávu o možných dopadech a vhodném postupu. A léta poplynou dále... :)
19. 06. 2008 | 17:39

Filipi napsal(a):

Skvely clanek, bohuzel se bojim ze lidi, kteri jsou manipulovani Horejsim apod pripadne KSCSSD je relativne hodne a bojim se ze vzhledem k principum soucasne demokracie nakonec ziskaji prevahu
19. 06. 2008 | 17:42

Narrno napsal(a):

to Václav Hořejší: Kristusmarjá, pane profesore, vzpamatujte se, ztrácíte úroveň! Já s vámi často nesouhlasím, ale v jisté úctě vás přeci jen chovám... nicméně vaše reakce zde jsou opravdu jak od diskutérů třetí kategorie. Pokuste se zapomenout na svou averzi vůči panu Klausovi a snažte se o poněkud kultivovanější projev, takhle jen dáváte munici svým odpůrcům, proboha.
19. 06. 2008 | 17:43

tata napsal(a):

pane Klaus PROČ jen ironicka negativa tím ste se postavil za jasné kritiky.JESTLI je tak všechno špatné tak otěvřeně řekněte nechcem evropu to by bylo jiné.Takle je to vyrazna podpasovka.Aještě dodatek kde ste nabyl dojmu že česky politik je lepší to už je k smíchu.TU frašku co nam předvaděj?
19. 06. 2008 | 17:45

Tupelo napsal(a):

Narrno, nemuzete vedet kdo ony kulky posilal (ledaze byste to byl sam ;)). Pokud budu chtit nekoho zastrasit a donutit tak mu nebudu posilat kulky tak, aby se o tom dozvedel cely narod - to je totiz nejlepsi cesta k docileni presneho opaku (jak se ostatne i stalo). Radeji nez posilat kulky na adresu do senatu, kde prochazi 'bezpecnostni proverkou', bych je poslal bez publicity na soukromou adresu - tak bych spis dosahl sveho.
Pane Horejsi, ta souvislost s 'lokajem' me take napadla temer okamzite, jeste tu chybi agenti prisluhovaci bruselske diktatury ... :)
19. 06. 2008 | 17:47

Filipi napsal(a):

Ad tata:
Nikdo nerika ze cesti politici jsou lepsi. Ale tady jsme tomu blizko a muzeme to, i kdyz omezene, ovlivnovat. Evropskou politiku neovlivnite naprosto nijak. Myslim ze v mnoha oblastech by mely byt samostatnejsi (i politicky) take treba kraje. Jasne muze se stat ze treba Severni Morava pujde uplne do hajzlu, ale to ze nekdo dela spatna rozhodnuti neni duvod zbavovat ho svepravnosti pokud to neprekroci urcitou mez (obcanska valka).
19. 06. 2008 | 17:50

Kamil napsal(a):

To Nadio
nebyl bych si tak jistý označit jednu stranu, že více uplácela, vydírala, vyhrožovala atd.
Nervozita byla oboustranná, navíc se díky ČSSD na poslední chvíli měnila pravidla, což si nedovedu představit, kdyby to inscenovala druhá strana.
Hezký den.
19. 06. 2008 | 17:51

Saliven napsal(a):

No já bych se tedy pod článek, který tak škatulkuje a uráží lidi s jiným názorem (eurofeudálové, lokajové) nepodepsal.

Co pan Klaus myslí tím mohutným posílením Bruselu na úkor národních států?

Jako, že mám blogy pana Klause docela rád, tak tady jsem hluboce zklamán.
19. 06. 2008 | 17:56

Narrno napsal(a):

to Tupelo: Dává to úplně stejný smysl jako vyhrožovat někomu v sále plném lidí či na exponovaném záchodě, jak to podle mnohých prakticky neustále dělá pan Langer :)
Osobně považuji všechny tyhle teorie za nehorázné blbosti a často mě i jímá temné podezření, že strůjcem těchto fikaných akcí může být i sama "oběť". Např. viz. ony kulky nebo třeba POZOR PŘIJDE KONTROVERZE POZOR Kubiceho zpráva - to jsem ale blázen, co, panečku? :) Ale na druhou stranu - kolik lidí odradila od zvolení ČSSD (nedovedu si představit nikoho)? A nebyl by to skvělý fór, kdyby byla schválně šoupnuta na veřejnost samotným panem Paroubkem, který pak mohl po prohře hřímat o odporných mafiánských praktikách a nelegitimnosti voleb (mimochodem spojení Kubiceho zpráva se objevuje v jeho blozích dodnes)? Jsem fantasta, já vím, ale musíte uznat, že jistou zvrácenou kvalitu moje teorie má :D
19. 06. 2008 | 17:56

Saliven napsal(a):

Filipi:
EU neovlivníme nijak? My neděláme volby? My nemáme blokační možnosti? My (jako stát) nemůžeme prostřednictvím vlády, kterou jsme si v podstatě sami zvolili jednat s jinými státy a tak ovlivňovat EU?
19. 06. 2008 | 17:57

Saliven napsal(a):

Naši pravicoví politici jednají přesně v duchu výroku Julia Ceasara: "Radši budu první v Galii, než druhý v Římě".
19. 06. 2008 | 18:00

Narrno napsal(a):

to Saliven: Docela by mě zajímalo, co říkáte na následné reakce pana Hořejšího. Odhlédněme od oprávněnosti a bavme se o formě... Vás tohle nezklamalo?
Jestli ne, tak je docela zajímavé, že nás většinou očividně spíše zklamávají lidé s opačným názorem než lidé s názory blízkými těm našim (toto se týká i mě). Asi máme rádi důstojné "nepřátele" :)
19. 06. 2008 | 18:01

Saliven napsal(a):

koala:
Nebyl to dárek ČEZu, ale Martina Romana jakožto fyzické osoby. Jeho motivační program má bohužel na svědomí ČSSD. Tady vyčítáte neoprávněně.
19. 06. 2008 | 18:02

Narrno napsal(a):

to Saliven: My máme blokační možnosti, pravda... stejně jako mělo Irsko možnost se v referendum rozhodnout o přijetí LS. Hoplá, nepřijali ji, takže si asi udělají reperát, nezbedníci jedni :)
Tak nevím, jsem jediný, ve kterém toto nevzbuzuje zrovna největší důveru v naše možnosti ovlivnění dění v EU?
19. 06. 2008 | 18:03

Saliven napsal(a):

Narrno:
Vždycky více zklamávají ti "z druhého břehu", naším milým býváme tolerantnější. O tom žádná. :-)) Nicméně výrazivo pana Klause mi tedy připadá o řád horší, viz. ta reakce na příspěvek pana profesora. To, že příspěvek pana Klause považuje za demagogický atd. poté osvětlil, byl ostrý, ale myslím, že neurážel.
19. 06. 2008 | 18:05

Saliven napsal(a):

Narrno:
Já bych žádný reparát nedělal. Nechceš, tak na druhou kolej :-) Naše možnosti ovlivnění dění v EU jsou pořád slušné a jsou mimo jiné mnohem větší než možnost voličů mimoparlamentních stran. Mně to trochu připadá, že spousta lidí v ČR by chtěla z Unie jen brát a ničeho se nevzdat. Argumentem pro radar je, že se vzdáme trochy bezpečí pro větší bezpečnost. Tady je to obdobné podle mého. Osobně bych byl ještě pro větší integraci, jak píše prof. Hořejší - hlavně společná zahraniční a vojenská politika. V globálním světě musí Evropa držet spolu - např. unijní zákony neumožňují majetkovou účast rizikových států (např. Ruska). Tohle bychom sami neobhájili.
19. 06. 2008 | 18:08

Kamil napsal(a):

To koala
cena elektřiny je vzhledem k platům nižší, jak za komunistů.
Hezký den.
19. 06. 2008 | 18:10

koala napsal(a):

Martin Roman je vysoký manager ČEZu, takže si vzal co chtěl,rada mu to schválila.samozřejmě, dar může dát fyz.osoba.A kdo stojí v poz.motiv. programu nevím,je to možné, ČSSD,alč stejně je tžo nehorázné a nemravné, jen podobní privileg.kapitalisté toto obhajují, tak je to se vším i s dotacemi divadel.On pan prezident dávno v HN uvedl,bud budeme valorizovat důchody nebo sponzorovat divadla. Je to vše velmi,velmi nemravné.
19. 06. 2008 | 18:10

Tupelo napsal(a):

Narrno,
rozumim Vam, jen jsem dal k dispozici uvahu, ze neni vylouceno, ze za zasilanim kulek pri volbe prezidenta nestoji sama ODS. Urcite to je jedna z variant, ovsem dokazat se to ted neda, to je prace pro policii.

Langer je trosku jina kapitolka, aspon co se tyka bruceni, on totiz vubec nepredpokladal ze jej zachyti smerovy mikrofon. Muzem se jen dohadovat co vse zustalo pred smerovymi mikrofony skryto.

S tim Kubicem mate pravdu, i to je mozne, ale dost dobre si nedokazi predstavit, vzhledem k tomu, ze se oba pani nemaji moc radi (na druhe strane, deti Landrovych znamych Kubicemu parkrat volaly ;)), ze by se pod to podepsal (Kubice). V souvislosti s Kubiceho zpravou jedna zajimavost: http://www.tiscali.cz/news/... . 26% volicu se citilo ovlivnenych (jak?,to se bohuzel nepise), coz pri tesnosti vysledku voleb nabyva zvlastniho vyznamu. :)
19. 06. 2008 | 18:11

Narrno napsal(a):

to Saliven: Všechno vcelku souhlas, myšlenka spojené Evropy mě nijak neuráží, ale mám problém (a chápu-li to správně, tak i pan Klaus) s konkrétními kroky, které by k tomu měly vést. Prostě ten byrokratický bruselský moloch dle mého nefunguje tak, jak by měl. Zabývá se nepodstatnými hloupostmi, reguluje vše, co jde, ale důležité věci obchází oklikou. A přitom bují... a samospádem se zvětšuje stále víc a víc, neb nová nařízení chtějí nové komise pro kontrolu a tak dále a tak dále. To je to, co mi na současné EU dosti vadí. Ne EU samotná.
19. 06. 2008 | 18:13

Saliven napsal(a):

koala:
V rámci motivačního programu má MArtin Roman nárok na určitý počet akcií - on ten nárok uplatnil, vydělal 900 milionů a 100 milionů dal gymnáziu pana Klause. Možná je nemravné, že dostal 900 milionů, ale když už je dostal, tak je čistě jeho věc, co s nimi udělá. Určitě bychom se ve spoustě věcí shodli (divadla, důchody apod.), ale tady nemáte pravdu.
19. 06. 2008 | 18:13

koala napsal(a):

re a ne Kamil jde o to, které platy myslíte,ono to statistické číslo o prům.platuje stejný podvod jako s tím,že když někdo sní celé kuře a druhý nic, tak oba snědli polovinu. Cena el.energie by se měla stanovit nákladově a ne podle akcion.hledisek. Prostě obyč.lidi přehlížíte a to se vám vymstí.O co jste lepší než oni? O nic, jen jste se dali včaas na tu pravou stranu
19. 06. 2008 | 18:14

Saliven napsal(a):

Narrno:
Pan Klaus má bohužel problém s tím, že má někdo jiný názor. Též má stejně jako jeho otec problém s tím, že nám tady do našeho zaprděného rybníčku bude krafat někdo z venku. Dle mého byrokratický bruselský moloch taky nefunguje uplně jak by měl, ale pořád funguje mnohem líp, než náš parlament (i bez obstrukcí). Zákony EU jsou až na výjimky neprůstřelné, zadávání zakázek též. A co u nás? Ve všem bordel. To nejlepší co nás potkalo byla harmonizace práva s EU. Byrokracie je nutné zlo, bruselská byrokracie je ale mnohem lepší byrokracií než ta naše.
19. 06. 2008 | 18:16

Narrno napsal(a):

to Tupelo: Ach, průzkumy. Neznáte seriál Jistě, pane premiére? :) Z průzkumů veřejného mínění vám může snadno vypadnout, že 71% lidí je pro znovuzavedení povinné vojenské sluýby... a stejně tak, že 71% je proti zavedení :)
Reálně si prostě nedovedu představit nikoho, kdo by chtěl volit ČSSD, pak si "přečetl" Kubiceho zprávu, řekl si "fuj, to je hnusák, ten Paroubek" a šel by volit jinou stranu. Zvlášť, když od první minuty ČSSD rozhlašovala, že jde o výmysl a podvrh. Že by příznivci ČSSD spíše věřili jakémusi Kubicemu "v žoldu ODS" než jejich milé straně? Nevěřím :)
19. 06. 2008 | 18:18

Saliven napsal(a):

Narrno:
ŽE se pletu do vaší debaty s Tupelem, tam vůbec nešlo o skalní voliči ČSSD, ale o těch 10 procent, co se rozhodují v posledních 5ti dnech :-) Já bych spíš řekl, že Kubice, stejně jako Vesecká zahráli užitečné idioty :-)
19. 06. 2008 | 18:20

Narrno napsal(a):

to Saliven: Já vám nevím, že bych bruselskou byrokracii považoval za o tolik lepší než tu naši... nepřijde mi, ale tady se těžko přesvědčíme, takže navrhuji nechat to jako správní gentlemani plavat :)
A máte pravdu, že pan Klaus názory jiných lidí zrovna moc neuznává. Na druhou stranu - z příspěvku "Velmi hloupé, arogantní a demagogické" na vás padnul dojem tolerance k jinému názoru, než je ten správný (tedy můj)? Zase si zde obě strany nemají vůbec co vyčítat...
19. 06. 2008 | 18:23

Imhotep napsal(a):

pro V. Klause:

A to si představte co by se dělo, kdyby si voliči v Čechách mohli přímo volit prezidenta, referendem se vyjádřit, zda chtějí kupóvou privatizaci, zda tu chtějí radar, zda souhlasí se zásadními reformami zdravotnictví atd.
Také nemám strach, že čeští voliči někdy něco budou řešit referendem. On už jim to jeden egofeudál z Hradu, který mimochodem podal přihláštu do té ohavné EU, zarazí.
Ostatně, proč nebojujete ale spoň svým slohohovým talentem za institut referenda a přímé volby prezidenta v ČR?
19. 06. 2008 | 18:24

Kamil napsal(a):

To koala
podle sebe a i podle okolí vím, že teprve vyšší cena přinutí lidi přemýšlet co je zbytné a nezbytné pro každé lidské jednání. Nejhorší, když je něco zadarmo.
Kdo by měl podle Vás určovat ceny energií ?
To co se děje je důsledek neprozíravé státní politiky, která dovolila monopol a nechala se dovést do zelené pasti, když se v dobách nadbytku lavné energie přestaly stavět další kapacity.
Hezký den.
19. 06. 2008 | 18:26

Saliven napsal(a):

Narrno:
No máte pravdu, že my to asi nevyřešíme. :-))

Jenže pan prof. Hořejší napsal PROČ je to demagogie :-)
19. 06. 2008 | 18:26

vasek napsal(a):

Škoda, že pan otec VK není takovým zastáncem lidového referenda. Ale vlastně je, když se mu to hodí, jako třeba v případě Lisabosmlouvy.
Na Lisabonskou smlouvu jsou zřejmě voliči chytří až moc, ale na referendum o radaru nebo na přímou volbu prezidenta už jsou zřejmě hloupí.
19. 06. 2008 | 18:26

Tupelo napsal(a):

Narrno:ja si to sice dokazi predstavit (treba volbu SZ misto CSSD, pote co o predsedovi CSSD napise nekdo 15-ti strankovy elaborat, kde se rozepise od hospodarske kriminality az po pedofilii).
A k Vasi replice ohledne toho ze se CSSD postavila za Paroubka: dokazete si predstavit ze by CSSD rekla: "OK, ono je to mozne, nechme to prosetrit policii"? Par dni pred volbami? Cast z tech 26% ovlivnenych mohla volit jinou stranu, cast nesla k volbam vubec (puvodne volicich CSSD), dalsi cast nerozhodnutych se nerozhodla a konecne priznavam, ze cast, podle me, se mohla rozhodnout volit CSSD...

Saliven: myslim ze na Vasem seznamu muze Kubiceho a Veseckou doplnit duo M+P ;)
19. 06. 2008 | 18:27

Narrno napsal(a):

to Saliven: Nebudu lhát - já si těch 10 procent rozhodujících se na poslední chvíli vůbec nedovedu představit (začíná to vypadat, že mám malou představivost :) ). To si jako koupí týden před volbami (poprvé za 4 roky) Lidovky, MF a Právo, pročtou si je a pak se rozhodnou? Nebo tedy napjatě sledují všechny debaty, ale do poslední minuty se jejich sympatie přelévají z jedné strany do druhé ("Asi budu volit ODS... ale ne, ne, počkat, teď se zatvářil nějak ošklivě, můj hlas jde ČSSD!")? Zlehčuju to, já vím, ale jak neznám žádného člověka, který by nevěděl, koho bude volit minimálně měsíc dopředu (a jsou tací, co to ví i několik let předem :) ), tak prostě tápu...
19. 06. 2008 | 18:29

tata napsal(a):

PANE Filipi

ANI jeden z nas ty svoje neovlivnuje potřebujou nas jen při svém zvolení pak sme jim ukradený.

JA nebyl zastance evropy ale když sme tam musíme se tak chovat.PROČ TEDA předseda ODS tu smlovu podepsal.?proč sme teda nemněli tolik odvahy ji odmítnout hned?ONO JE LEPŠÍ SCHOVAVAT ZE ZA NĚČÍ ZADA.?
19. 06. 2008 | 18:31

Saliven napsal(a):

Narrno:
No nerozhodutí si např. říkají - zvolím socialistu Paroubka a nebo komouše Filipa? Jsme skutečně tolik nas.án, že po 17ti letech od revoluce zvolím komouše a nebo se na to vykašlu úplně a nepůjdu nikam? :-)

Jinak když jste u toho (ne)ovlivňování voličů - všiml jste si, co se stalo s popularitou pana Čunka? :-))
19. 06. 2008 | 18:32

Narrno napsal(a):

to Tupelo: Cituji vás: "...dokazete si predstavit ze by CSSD rekla: "OK, ono je to mozne, nechme to prosetrit policii"?"
:D Musím říct, že mě to upřímně nahlas rozesmálo (zvlášť, když jsem si představil Škromacha, jak toto říká). Ne, zas takový cvok nejsem, abych neuznal, že by byla politická sebevražda. Ale šrapnel by to byl slušný, ne? :)
19. 06. 2008 | 18:32

koala napsal(a):

pane Kamile,když jsme začali šetřit vodou,zdražili ji, plynem,zdražili ho, energii - tojistnotéž,nic není zadarmo, ano izdravotnictví, to je demagogie, všichni platí dost vysoké pojistné, tady je bordel, prostě ve všem.daří se zde jen tunelářům.
19. 06. 2008 | 18:33

Narrno napsal(a):

to Saliven: Vida, to zní docela uvěřitelně... stejně mám pochybnosti o valném počtu těchto lidí, ale nežť, do ulic vyrážet nebudu, abych je počítal :)
Co se toho pana Čunka týče - nevšiml (ztratil jsem zájem o jeho podivnou kauzu již dááávno), ale tuším a čmuchám, že z vrcholu spadl do základního tábora. Jeho řešení rómské otázky (to zní hrozně, já vím) ve Vsetíně se mi líbilo, jeho politické působení již nikoliv. Na smetiště dějin s tou veteší.
19. 06. 2008 | 18:37

Saliven napsal(a):

Narrno:
Přesně o to jde - byl populární, našla se kauza a jeho popularita je velmi nízká. Proto vám říkám, že veřejné mínění, ze kterého vyplývá volební účast není až tak těžké ovlivnit - stejné to bylo se zelenými. Nikdo o nic nevěděl, najednou moře článků, Bursík atd. a najednou měli 7 procent.
19. 06. 2008 | 18:40

Narrno napsal(a):

to Saliven: Pravda, veřejné mínění jde ovlivnit velice snadno. Nicméně tenkrát to kolem té zpropadené Kubiceho zprávy bylo tak zamotané, že mi přišlo, že si z toho každý může odnést to, s čím do toho šel (neboli názor jsem nezměnil, Paroubka jsem považoval dál za zlotřilce ANEBO názor jsem nezměnil, ta ODS je všehoschopná bestie). Čuňkova kauza naproti tomu smrděla tak silně, že jeho vině věřil skoro každý. Ale také pan Čuněk neudělal nic, čím by si zasloužil nějaké zvýšení popularity, takže dohromady... až na zem.
19. 06. 2008 | 18:46

Tupelo napsal(a):

Narrno: no, srapnel by to teda byl (örömy). Jen jsem si misto Skromacha vybral Ratha (nebo Zemana? :))...

K Vasi diskuzi se Salivenem, vzestup SZ byl evidentni, navic tato strana byla jako jedina neparlamentni protezovana v CT. Mohli si vybrat aspon dve...

Ted me napadlo neni kauza jak kauza, napr. o Kubiceho zprave se toho napsalo tuny, aniz by se z ni neco potvrdilo a o schuzce Weidel x Slouf (ktera je jaksi z podstaty veci potvrzena) se vysetruje kdo to vynesl...Nerikam ze obe maji stejny naboj, ale stejne...citim tu rozdil v pristupu.
19. 06. 2008 | 18:54

Kamilj napsal(a):

To koala
každá reformující se společnost má své tuneláře,
bylo to kdysi v Americe je to i dnes v Evropě. I když si spousta lidí myslí, že je to nejhorší u nás, tak opak je pravdou. Díky médiím je veřejnosti předkládána jedna senzačnější zpráva než druhá. Naprostá většina firem se chová solidně.
Na druhou stranu nejlepší výsledky mívají firmy dravé, které jdou i za hranice zákonů. Zde by měl být arbitr stát.
Za tím, jestli se má člověk dobře, nebo ne stojí aktivita. Jak je jednoduché říkat, že něco nejde, ale z vlastní zkušenosti vím, že i člověk bez intelektu, jen silou vůle může vybudovat prosperující firmu a zaměstnávat lidi.
Mezi náma " chce to pohnout prdelí "
Hezký den.
19. 06. 2008 | 18:58

martiXXXX napsal(a):

Pak tedy referenda. Dle průzkumů skoro 70% lidí nechce radar. Což je poněkud více než 53% Irů proti LS. navíc USA silně podporují evropskou integraci. takže budeme mít trojského koně EU v Brdech? Zajímavé je, že Klus nikdy neměl rád referenda; považoval je za populistické, bránící nepopulárním ale nutným krokům vlád.
19. 06. 2008 | 18:58

koala napsal(a):

kamilovi
hezký den, ještě stačí dodat, že jsme na startovací čáře měli všichni stejn é šance, ha,ha,ha
dobrou noc, nemá to cenu
19. 06. 2008 | 19:00

Saliven napsal(a):

Tupelo:
No P+M podle mého jsou někde jinde. Ti nejsou zneužíváni, ti ví o co jde. :-) Slyšel jsem ze stranických kruhů, že Pohanka měl problémy "ekonomického charakteru" (nechával se uplácet při veřejných zakázkách - pojednání o tom napsal před časem Cirkt :-D). Melčák má zase údajně problémy se synátorem, ale to jsem jen slyšel. Každopádně oba samozřejmě s koncem volebního období končí :-)
19. 06. 2008 | 19:01

Saliven napsal(a):

martXXXX:
Máte pravdu - rozdílem 40ti procent lidé nechtějí radar. :-)
19. 06. 2008 | 19:02

Jindřich napsal(a):

Britská Horní sněmovna dokončila britskou ratifikaci Lisabonské smlouvy. Královna ji podepsala.

Britové neměli příležitost se včas seznámit s názory VK(j). Oni tu demokracii vůbec neumějí.
19. 06. 2008 | 19:06

Kamil napsal(a):

To koala
musím dodat
nejhorší je, když člověk svou vlastní neschopnost svádí na někoho jiného.
Hezký den.
19. 06. 2008 | 19:08

kdo ma pravo rozhodnout napsal(a):

a o radaru? jen modri ptaci?
19. 06. 2008 | 19:12

koala napsal(a):

pokud ani je schopností okrádat ty druhé a sám z přežranosti nevědět roupama co dalšího zkonzumovat? Vůbec na nikoho nic nesvádím jsem spokojen(a) a vůbec nikomu nic nezávidím,jen je mi z takového světa na ... je dot lidí, pro které je takový svět důvodem jej opustit.Už ta nenažranost jedinců, v průběhu lidských dějin je otřesná, přeji dobrou noc
19. 06. 2008 | 19:17

pramel napsal(a):

to narrno K vaší diskusi se Salivenem o Kubiceho zprávě:Ne že by těch 10% nevědělo, koho volit. Oni především nepovažují za důležité JÍT volit - a třeba nejet kvůli tomu na chatu...
O to se v posledních dnech před volbami hraje.
A když je premiér vysokým policejním komisařem označen za capo di tutti capi, to už pak nejsou volby o tom, jestli Mirek nebo Jirka, to už je zápas o samou podstatu demokracie - to musíme, mámo, to grilování o týden odložit.:-)
19. 06. 2008 | 19:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Klausi,

jakékoliv Vaše editorské zásahy mimo Váš vlastní text (a ty musí být avizovány) jsou na těchto stránkách v rozporu s Kodexem blogerů, který jsem Vám poslal. Prosím, abyste se jich napříště vyvaroval.

Děkuji.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 06. 2008 | 19:25

Jeník napsal(a):

Pane Klausi, Vy máte ale názory a myšlení, asi Vás táta za mládí málo mlátil. A nebo, není Váš tatík ten známý protievropský pionýr, který chce mýt pod svými křídly malý, český, zasmrádlý dvorek, kde bude hezky jak před lety vesele tunelovat? Potom zase, není se co divit Vašemu myšlení a omlouvá Vás to.

Vidím, že pan Kamil zde to zase rozjel. Jednou jste se zmínil, že blízko kolem Vás se narodilo mnoho dnešních politických velikánů. Přečtěte si závěry studia jednoho známého genealoga:

Historie se opakuje
Stále se někdo snaží omlouvat „bodré“ chování premiéra jeho moraváctvím. Ale on je předse Valach (na tom si zakládá), potomek rumunského kmene, který v minulosti přišel na Moravu s Olahy tedy Rumun. Je zajímavé, že v jeho rodovém vývoji je řada těch, jejichž údy v r. 1644 „ověnčily“ popraviště pro nic menšího, než vlastizradu. Ti z jeho valašských předků (opět v rodovém vývodu), kterým bylo povoleno přežít, „kajícně“ požádali o odpuštění, že se předtím k nepříteli přivinuli,jemu všelijakou pomoc činili a sním obyvatelům zemi kaziti a páliti pomáhali…“ Historie se prý opakuje. Dříve tragedie, dnes fraška …

Co Vy na to pane Kamile - měl by jste začít adekvátně reagovat na konkrétní situaci - jak nám říkal pplk Černošek v Hranických kasárnách. Bylo by vhodné už začít rozumět tomu, co je zač ta sešlost, co u nás vládne, když synáček svého otce nám káže takové bludy. Ještě by mohl napsat článeček, že bude brzy u Krkonoš ledovec.

Příjemný večer všem.
19. 06. 2008 | 19:26

stejskal napsal(a):

Smazal jsem dva urážlivé výpady, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 06. 2008 | 19:27

Saliven napsal(a):

Když už vás tu máme pane stejskale, co si myslíte o LS a EU? :-)
19. 06. 2008 | 19:33

Monika napsal(a):

Jsou lidé, s nimiž je možné vést debatu, ačkoli mají opačné názory. Pro mě pan Kuras nebo pan Zahradil. Někdy to bývá obohacující pro obě strany. A pak jsou lidé, kde je debata zbytečná, neboť ji předem diskvalifikují svou arogancí. (Viz eurofeudálové – ví pan Klaus ml. jaká práva měl feudál? Možná by mu to mohl nějaký student z jeho školy připomenout.)

Dohoda mezi dvěma či více (dvaceti sedmi!) státy vyžaduje řadu kompromisů. Sestřelovat populisticky dlouho vyjednávané sporné body poukazem na plebiscit je populismus toho nejhrubšího zrna. Zde jej máme v podobě, jakou by nebyl schopen předvést snad ani blahé paměti M. Sládek.

Snad bychom se ale pana Klause ml. mohli alespoň zeptat, proč tolik nevolal po referendu, když jeho otec dělil Československo? Proč nevyžadoval referendum při vstupu do NATO? Kdy se v něm zrodil onen veletoč? Pročpak nezmiňuje, jaké jsou nálady lidí ohledně radaru? Odpověď je snadná: nehodí se mu to do krámu.

Jsou lidé, jichž si je možno vážit, třebaže mají opačné názory. Ale pokud je někdo schopen klesnout v prezentaci svých postojí až na takovou úroveň, jakou předvedl Kalus ml., je to pohříchu obtížné, ba takřka nemožné.
19. 06. 2008 | 19:36

Narrno napsal(a):

Vida, to by mě také zajímalo. Tak se nenenechte prosit, pane Stejskale :)
19. 06. 2008 | 19:36

třebaKarel napsal(a):

Pane Václave , opravdu Vám nezávidím Vaše postavení , chytrost , ani nic dalšího .Jen mi připadá na ředitele elitního gymnasia hodně málo kopírovat BAPE .No , myslím že máte fakt na víc .Ale možná Vám jen nerozumím .
Myslel jsem že Vy chápete že přesvědčit dospělé se dá jen argumenty . Tak Vám nevim .No snad až bude můj táta prezident tak takhle nezfanfrnim .
třebaKarel
19. 06. 2008 | 19:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové Narrno a Salivene,

již mnohokrát jsem zde svou představu popsal. Jsem zastáncem evropské federace regionů se silnými místními pravomocemi (zhruba po vzoru Spojených států, i když Evropa má jistě řadu specifik daných odlišným historickým vývojem).

Lisabonská smlouva se mi docela líbí (a líbil se mi i návrh evropské ústavy; ano, četl jsem oba návrhy). Jiná věc ale je, že si stále více uvědomuji potenciální nebezpečí, které může znamenat prosazování tohoto konceptu proti vůli většiny.

Asi bych teď trochu zmírnil. Ale fakt je, že současný koncept EU už je nevyhovující, rozhodovací mechanismy jsou příliš komplikované, anachronismem jsou už i legislativní a exekutivní procesy. Změnu to chce, ale prosazovat změnu proti vůli většiny je vždy nebezpečné.

Nejsem ovšem ekonom, nedokážu z tohto pohledu odhadnout rizika a ztráty, které takové zpoždění způsobí (například nakolik dokáže nejednotná Evropa konkurovat nastupující Asii, Latinské Americe a v dohledné budoucnosti asi i Africe).

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 20:14

Petrucciani napsal(a):

Ja strach o Evropu nemam, ani o Ustavu nebo smlouvu. Vzdyt tatka tady Vaclava ml. nam slibil, ze kdyz by musel svuj cas travit na luzku, dohledni na nej Vasku, tak EuroUstavu napise sam. ;o)
19. 06. 2008 | 20:32

VIKI napsal(a):

Mohl by mi někdo z diskutujících, možná třeba sám autor článku, osvěžit paměť ? Kdo že to podepsal a podal přihlášku do nenáviděné EU ? Možná by mohl pan Klaus dotáhnout do konce i tezi, co by měli Irové udělat jako následný krok, aby se dále nemuseli obávat silnější a byrokratičtější Evropy. Já bych řekl, že by měli z EU vystoupit. Když říkám NE, pak bych se tím měl také řídit. Takto aspoň funguje selský rozum, nezkreslený akademickým vzděláním a používáním sprostých výrazů ( narážím na on line rozhovor V.Klause a jeho nekulturní vyjadřování v něm).
19. 06. 2008 | 20:55

Zacheus napsal(a):

S příspěvkem pana Klause ml. lze podle mne jedině souhlasit. Skoro bych dodal, že bohužel.
19. 06. 2008 | 20:57

Charlie napsal(a):

ano pane Klausi rozumím Vám,

ale k čemu mi je, že znám našeho prezidenta, velkou část českých poslanců, vládu, hejtmany, starostu ?
Myslíte, že se na mínění a zájmy lidí budou více ohlížet ti bruselští, nebo ti "naši" ?

Já myslím, že ani jedni ani druzí.
19. 06. 2008 | 20:57

Marty napsal(a):

stejskal: muzete byt klidny. EU dela vse pro to, aby Asii konkurovat nemohla. Posileni pravomoci socialnich inzenyru v Bruselu toto pouze prohloubi.

Vysoke zdaneni, masivni dotace nekonkurenceschonych odvetvi a firem, mnoho regulaci a omezeni zdrazujici zbozi, neflexibilni trh prace, vysoke pracovni naklady, krvacejici socialni systemy ... tak se opravdu konkurovat neda.
19. 06. 2008 | 20:58

Marty napsal(a):

Charlie: na ty nase ale alespon muzete nadavat, znate jejich jmeno a za 4 roky muzete volit jinak. Bruselskeho urednika dirigujici Vas zivot vsak nikdy nepoznate.
19. 06. 2008 | 21:00

Petrucciani napsal(a):

Dale bych na protest proti ozivovani LS se vzdal naseho naroku na pulrocni predsednictvi v rade EU. ;o) Co vy na to pane Vaclave Klausi mladsi.
19. 06. 2008 | 21:03

Tupelo napsal(a):

Marty, pokud Vas zivot linkuji urednici, pak nepoznate ani bruselskeho ani ceskeho. Pokud jej linkuji politici, pak voleni jsou oba dva stejne. Ekonomika jakeho statu je nyni nejvic konkurenceschopna napr. Cine?

Pane Stejskale, doplnujici otazka, jaky je Vas nazor na situaci jaka se ted vyvrbila? Znovu zkusit vyjednat souhlas vsech clenu EU? Nebo vicerychlostni Evropa (neboli viceurovnove clenstvi)? Nebo jeste jina moznost?
19. 06. 2008 | 21:07

Petrucciani napsal(a):

Tupeto: Ja to u nas vidim na vstup do NAFTA (Severoamericka zona volneho obchodu). Urcite by se mnou souhlasili oba Vaskove. ;o)
19. 06. 2008 | 21:13

Monika napsal(a):

Tak mi to nedá, stále nad tím uvažuji.

Za prvé. Zvláštní věc, ale neviděla jsem, že by některý z pro-evropsky zaměřených autorů blogů (Jiří Pehe, Václav Hořejší, Jan Štern, Bohumil Sobotka a další) snižoval k tak záměrně dehonestujícímu diskurzu.

Eurofeudálové; jejich přidružené politicko-mediální lokajstvo; takřka nulová demokracie uvnitř EU; hodní a chytří voliči hlasovali pro, kdežto ti zlí proti; cesta k šťastnému zítřku; „akční výbory“ poslanců; „komisař“ Jakeš…

Co mají tato slova a aluze vzbuzovat? Jenom názor sotva, neboť obsah lze vyjádřit bez těchto podpásovek a ponižování těch, kdo jsou nějak spojeni s EU nebo mají na EU jiný pohled než autor. Jenže o vyjádření názoru Klausovi ml. v tomto textu nejde. Jde mu o něco jiného: o vzbuzení negativních emocí a nenávisti.

Smutné, velmi smutné.

Za druhé. Víte, EU není vnějším nepřítelem, na kterého je nutno zpoza rohu plivat, EU je i Česká republika, pane Klausi ml, jejíž je váš otec prezidentem, plus 26 dalších evropských států, s nimiž má ČR ty nejužší mezinárodní smlouvy. - Condoleeza Riceová se ve své rané studii na Stanfordské univerzitě zabývala Českou republikou, přičemž na základě rozboru moderní historie dospěla k závěru, že Češi byli v nedávné minulosti vždy velmi nespolehliví a prachšpatní spojenci. Proč nám syn prezidenta musí dokazovat, že se Riceová ve svém závěru patrně nemýlila, to pro mě zůstává hlubokou záhadou.
19. 06. 2008 | 21:15

Charlie napsal(a):

Marty

někdy je lépe nevědět jakého dobráka mi na kandidátku stranický sekretariát naservíroval.
Výběr volitelných stran i kandidátů je omezený. A zdá se, že i hloučku kariérních čekatelů to vyhovuje a nehodlají na tom příliž mnoho co měnit.
Po čtyřech odkroucených letech si můžete přečíst na kandidátce téměř stejná jména.

Evidentně chybějí chytří a nezištní vizionáři. Buď skutečně nejsou, a nebo se štítí jít mezi průměrnou prospěchářskou chasu, které je většina.
19. 06. 2008 | 21:23

koala napsal(a):

souhlas
19. 06. 2008 | 21:23

stejskal napsal(a):

Smazal jsem jeden urážlivý text označování konkrétních lidí za "darebáky" a "bandu zlodějů"), které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 06. 2008 | 21:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tupelo,

ta NAFTA mne nenapadla. To vůbec nezní špatně, do toho bych šel ;-)

Dlouhou dobu se mi koncept vícerychlostní Evropy nelíbil. Ale teď mi přijde, že to není tak úplně špatný nápad. Respektive nenapadá mne žádný lepší.

Ať se tedy lidé rozhodnou, ve které Evropě chtějí být. Jestli té integrující se, ekonomicky i politicky silné, nebo té druhé.

Počkal bych rok dva a poté vyhlásil referendum ve všech zemích EU. A pak bych se přestěhoval někam, kde se rozhodnou pro ekonomické i politické sjednocování ;-)

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 21:31

Marty napsal(a):

Tupelo: k tomu ceskemu urednokovi ma blize a je pod kontrolou mnou zvolenych politku a statnich organu CR. U bruselskych neplati ani jedno.
19. 06. 2008 | 21:41

Kamil napsal(a):

To Jeník
taktéž zdravím, měl jsem malý výpadek. Celkem se snažím louskat názory, ale opravdu se mi nechce reagovat na nic neříkající debaty, které se točí stále v kruhu a diskutující čerpají pouze z pocitů a domněnek. Včera mi volala dcera z Prahy, že se mohla potrhat smíchy, když jste reagoval na příspěvek jiného Kamila. Říkala, měla jsem sto chutí mu odepsat.
K dnešnímu blogu mám takovou poznámku. I když s ním souhlasím, tak mě napadlo, jako by ho psal na objednávku svého otce, proto mu ho sposta diskutérů také předhazuje.
Příspěvky pana Kohouta mě oslovují, ale zde mi to připadá, jako by VK chtěl vlízt do p... .
No a korunu tomu nasadil pan Hořejší, to bylo jak na objednávku z druhé strany.
Co se týká politických velikánů, jejich činy určují, zda se k nim chová kriticky, nebo schovívavě. Víte mnoho diskutujících zde vždy dopředu odsoudí jakoukoliv akci, ale všichni víme, že je současný stav neudržitelný, tak bysme měli fandit lidem, kteří se snaží současný stav změnit, i za cenu, že někdy lítají třísky. Kdo nic nedělá, ten nic nezkazí.
Hezký večer.
19. 06. 2008 | 21:45

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, v tomto bode se nejspis hodne shodneme, vcetne podobneho vyvoje postoje a podobneho reseni :).

Dovoluji si upozornit ze 'naftova' myslenka je od kolegy Petruccianiho a je to jiste jeden ze zpusobu reseni. Podobne jako napad stat se dalsi hvezdickou na americkem praporu, coz je obcas take ke slyseni :).
19. 06. 2008 | 22:59

stejskal napsal(a):

Já vím, pane Tupelo,

že připojení k NAFTA není Váš nápad. Z toho bych Vás nikdy nepodezíral ;-)

Ale mně by to opravdu nepřišlo jako až tak špatné řešení. A další hvězdička na vlajce? No, nakonec proč ne? Jsem rád v dobré a demokratické společnosti ;-)

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 23:07

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, chapu spravne ze jde o lehkou provokaci ? ;) Jakakoliv dalsi hvezdicka na vlajce je mozna jen za nasledujicich predpokladu: jeji barva bude zluta, pozadi modre a zaoceansky zadatel provede zmenu minimalne sve zahranicni politiky :)))
19. 06. 2008 | 23:31

stejskal napsal(a):

Provokace? No, asi ano, pane Tupelo, ale jen opravdu lehká ;-)

Mně na barvách zase až tolik nezáleží ;-)

Libor Stejskal
19. 06. 2008 | 23:49

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, ale presto je snad dobre ze barvy existuji (i kdyz na nich nezalezi, coz se nevylucuje), co by to byl za svet kdyby v nem existovala treba jen nudna bila ;)
19. 06. 2008 | 23:58

stejskal napsal(a):

Tak to každopádně, pane Tupelo, jsem příznivcem co nejvíce barev.

Barvy jsou jedna z mála vlastností, kde dávám přednost kvantitě před kvalitou ;-) Ale také vlastně ne vždy ;-) Někdy mám docela rád čisté jednoduché jednobarevné objekty.

Libor Stejskal
20. 06. 2008 | 00:54

Štěpka napsal(a):

Jablko nepadlo daleko od stromu. Škoda. Doufal jsem, že geny zafungují lepším směrem než u otce. Jsem zklamán.
20. 06. 2008 | 02:31

VasBauer napsal(a):

Někdo z diskutujících se dovolává selského rozumu(i když pravda neuvádí, kterého sedláka má na mysli,zda českého, bavorského nebo snad již eurounijního?), dovoluji si položit diskutujícím pár věcných a stručných otázek a požádat o stručnou a věcnou odpověď.(Pro sím tentokrát se pokuste nechat pana Klause st.a pana Romana stranou.)
1. Kdy Vás Váš bohatší soused naposledy pozval ke svému bohatě prostřenému stolu a nic, ale opravdu vůbec nic za to nechtěl?
2.Máte pocit, že současná, relativně právně a hospodářsky jednotná Evropa je schopna konkurovat Číně? A pokud ano, můžete uvést alespň pět evropských, a tedy třeba i českých výrobců spotřebního zboží?
3. Skončí-li fotbalový zápas ńa mezinárodní úrovni těsným výsledkem 5:4, přičemž favorizované družstvo tentokrát nevyhrálo, bude se zápas opakovat, či snad vítěze vyloučíme ze hry a pošleme ho domů, protože pokazil některým divákům radost?
4. Má někdo z diskutujících skutečnou informaci, nikoli pouze běžnými médii utvořenou představu, o fungování a nákladech aparátu EU?
5. Jak si vysvětlujete fakt, že lidé,kteří sedí v Evropském parlamentu, se spolu nedomluví anglicky a používají při svých jednáních většího množství tlumočníků, než je jejich vlastní počet? U europoslance není nutné alespoň tak vysoké IQ, aby zvládl jeden cizí jazyk?

Děkuji za vaše odpovědi.

Kdo hádá, že se přihlásil do debaty další europesimista, pokračuje ve hře bez ztráty kytičky, kdo uhodne moji profesi, bude pozván k bohatě prostřenému stolu a nebude muset nic, ale opravdu vúbec nic zaplatit...

Oprava pravopisu vítána, předem děkuji.
20. 06. 2008 | 02:47

Kamil napsal(a):

VasBauer
řekl bych, že jste europoslanec.
Hezký den.
20. 06. 2008 | 07:23

Třebakarel napsal(a):

VasBauere , první zaznamenaný náznak korumpování na blogu !
Začnu od konce - že by tlumočník někde v EU ?
A teď - těžko se odpovídá na otázky které zdánlivě nesouvisí ,když nenaznačíte proč se ptáte .Jen Vy víte co bude následovat a odpovědi evidentně předjímáte .
Ale zkusim to - moji bohatí sousedé mně nezvou ke stolu , protože jako sousedi máme
vztahy sousedsky korektní , nikoliv líbánky .Když po mně něco chtějí jako i já po nich , řeknu si o to bez bohatě prostřenýho stolu .
Číně konkurovat - to nevím ,ale neměli bychom rovnou vyvěsit bílou vlajku ?
Fotbal to není , když má 27 lidí partu s právem veta , 26 jich něco chce a jeden zablokuje , je jisté že to udělají podle většiny . A bez toho jednoho . jenže tohle kverulantství by asi všechny rychle přešlo , kdyby věděli že vypadnou . Takže žádný porušení pravidel , jen snaha s tim pohnout .
Stojí určitě bambilon a proto se na to ptáte .
Máte naopak vy představu kolik stojí namátkou Pražská radnice ?
poslední otázku si nevysvětluju , nejsem Šalamoun a všemu hned po přečtení nerozumím .Jelikož ale možná jste někde u zdroje , není nic snazšího než se optat tam .A cizí jazyk není otázka IQ ,je jednoduché si dělat srandu z takovýho tělesa jako je EU a jistě byste ve Vámi vybraných jednotlivostech musel dostat zapravdu , radím Vám zaměřit se na celek .
Bohatě prostřeného stolu se v případě úspěchu vzdám ve prospěch třeba mého oblíbeného Vladimíra Železného . Já bych si s těma vidličkama stejně nevěděl rady .
třebaKarel
20. 06. 2008 | 07:29

JC napsal(a):

VasBauer,
Číně lze konkurovat úplně lehce.Je třeba ji začlenit do EU, zavést přechodná opatření na 30-50 let, kvóty,směrnice atd.
To by v tom byl čert, abysme tam to naše zboží nanacpali.
20. 06. 2008 | 09:39

noctem napsal(a):

Pane Klaus, tak tohle už je přece jen silné kafe. Obraty jako "takřka nulová demokracie uvnitř EU", "bruselský eurofeudál" nebo "politicko-mediální lokajstvo" - to je v lepším případě hra na city, v horším důkazem naprosté, ale opravdu naprosté demagogie. Rudé právo padesátých let: Po vzoru sovětských sokolů staňme se tvrzí proti imperialismu... Skoro by stálo za to se zeptat, jak má dobře fungovat parlament, který má poslance tak zanícené a pozitivní jako pan Zahradil, ale to je jiný šálek čaje.
Rovněž podivuhodné je vaše stanovení "jednoznačnosti" irského rozhodnutí. Necelých 54% proti z necelé poloviny voličů. Ono z toho taky vyplývá, že jednoznačně proti byla přibližně čtvrtina Irů - a více než polovině to bylo natolik lhostejné, že k volbám vůbec nešla - nebo snad ne? Copak jste se pominul rozumem? A dál, dál, kteří z těch, kdo k volbám přišli, měli k účasti větší důvod: ti co byli pro nebo proti ratifikaci LS? Vraťte se k té nejelementárnější psychologii a nevoďte lidi za nos!
A vidíte, méně než poloviční účast na našich volbách spolu s pětiprocentním limitem podmínky vstupu do parlamentu staví ty, kteří naším jménem například schvalují samostatnost Kosova, do poněkud jiného světla. Lidé volí většinou toho, kdo se jim nelíbí, aby nevyhrál jiný ještě horší - nebo sedí doma. To je ta demokracie po vašem.
Myslím, že pan Hořejší má s tím jablkem pravdu.
20. 06. 2008 | 09:42

Monika 2 napsal(a):

I KSČM je proti LS. Jejich europoslanec Jaromír Kohlíček to srozumitelně a inteligentně popsal v HN.Pane Klausi, pan Neff uvádí"Václav Klaus je pomíjivý jev-nebyl a zase nebude, Evropa bude ..."
20. 06. 2008 | 10:01

MS napsal(a):

VasBauer
Odpovědi 
1. nikdy. Chudý mne pozval k bohatě prostřenému stolu. Bohatý mne také pozval, ale nikdy jeho stůl nebyl tak bohatě prostřen jako u chudého.

2. ne

3. ne

4. já ne, slyšela jsem o miliardách Kč.

5. je potřeba takové IQ. Tito lidé nemají potřebu ani snahu = nechtějí. 

Znám jedině Lukáše Bauera a ten je závodní lyžař – tím asi nejste. Pak můžete mít jakoukoliv profesi – moje míra nerozhodnosti je vysoká, takže mám smůlu večeře nebude :-). Jako u toho pověstného osla – stokrát nic umořilo osla – taky se nenajím. :-)).
20. 06. 2008 | 10:09

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, rozhodne je mi Vas pristup k barvam blizky, kdykoliv se zapojite do debaty na souvisejici tema, je pro me potesenim si Vase prispevky cist. Diky za Vase argumenty a nadhled. Jinak, celou noc jsem usilovne premyslel (tedy, ne doopravdy ;)) a dosel jsem k zaveru ze NAFTA ani Spojene staty by patrne CR za clena nejspis nevzaly a to z duvodu zvyseneho rizika rozklizeni techto organizaci zevnitr. ;)

VasBauer, zkusim rychle odpovedi na Vase otazky:

1. deje se to celkem pravidelne, i ja obcas nekoho pozvu (treba do hospody) a nechci za to vubec nic, snad jen si dobre poklabosit.

2. zatim jsme Cine konkurovali, otazka bude co se stane az Cina zacne aplikovat vlastni vyzkum (je-li toho v dohledne dobe schopna, rek bych ze ano). Ve vyrobnich nakladech asi konkurence nebudeme schopni (pokud nezavedeme zpet kapitalismu 19. stoleti), na druhou stranu i v Cine se budou tyto naklady zvysovat (ale asi pomalu). Firmy: Nokia, Siemens, Volkswagen, Phillips, Zannusi. Evropsti podnikatele jsou pro tento rok spise optimisty: http://www.businessinfo.cz/...

3. souhlasim, zadne opakovani zapasu, ale nikdo nemuze branit vitezum podobnych zapasu, aby si mezi sebou nevytvorily treba tesnejsi vazby.

4. priznam se, nevim. Nedavno, po zaplave nalepek typu 'rozsahla eurobyrokracie', jsem zadal autory techto vyroku aby prinesli nejake srovnani jak se samotnou CR, tak napr. se samotnym mestem Praha. Nedockal jsem se, ale velmi by me to zajimalo. Uvizlo mi totiz v pameti, ze i Praha ma vetsi byrokracii mez Brusel, nejen na jednoho obyvatele ale i v absolutnich cislech - moc se mi to nezda, zkousel jsem hledat, ale nebyl jsem uspesny.

5. Mel by existovat preklad z ciziho jazyku do anglictiny (staci jeden prekladatel celkove) a pak do narodnich jazyklu (pro kazdou zemi jeden). Asi by bylo chybou aby si kazdy europoslanec delal preklady sam - to by mohlo dopadnout jak v ceskem parlamentu, kde to obcas vypada, ze psolanci nerozumi ani cestine ;).

Preji hezky den
20. 06. 2008 | 10:21

Jeník napsal(a):

Zdravím pane Kamile. Opravdu mne zarazily reakce pana Kamila II(musím napsat, že příjemně), ale sám jsem nevěřil tomu, že by jste tak brzy a rychle tu správnou víru vzal za svou. Víru v dobro lidí a to, že lidé by měli být k sobě slušní. Samozřejmě, že toto vidím na druhém břehu.Protože toto základní pro slušnost mezi lidmi nelze u současné vládní garnitury (mé klišé - která získala moc podvodem na voličích, zneužitím policie, korupcí a zastrašováním) vůbec hledat a natož najít.
Slečna dcera měla naplnit alespoň jednu ze sta chutí a měla reagovat a vysvětlit mi mé tápání. Možná by se mi podařilo myšlení mladé ženy nasměrovat správným směrem, jestliže vychází pouze z jednostranných informací. Moji dva synové mají ten správný názor na svět a život (a nemyslete si , že je socanský a nebo komunistický) a vedou si v současné, né zrovna férové době dobře.

Ještě malá poznámečka - domnívám se, ale nebo lépe, jsem plně přesvědčen , že situace u nás potřebuje zgruntu nápravu, ale zásadně ne tak jak to předvádí současná garnitura (a opět to mé: která získala moc podvodem,....), na úkor pouze nemajetných občanů tohoto státu.
Při tom jejich konání (které bude možná nutno v brzké době hodnotit jako zneužití moci veřejného činitele ....) nelétají třísky (jak jste poeticky podotkl), ale boří se (obrazně) domy a celá sídla.
Počkáme, čas vždy ukáže, kde je pravda. Dnes je nám násilím po všech sdělovacích frontách vnucována pravda toho guru z Rumunska. Jsem jenom zvědav, jak vybruslí z problematiky, kterou zde naznačil svým spiskem synáček svého otce. Co udělá pán, který se pasoval do funkce ministerského předsedy (a velmi si jí užívá), když zůstane v Evropě sám jenom s Iry (a my všichni to odneseme jako ne druhorychlostní, ale jako bezrychlostní evropané). Irové to zabalí jako dříve a odstěhují se všichni do Emeriky (nadsázka a pokus o ftip).

Zdravím pane Kamile (Vy pravý a můj) a přeji příjemný den.
20. 06. 2008 | 10:31

stejskal napsal(a):

Tak toho se též obávám, pane Tupelo ;-) A proto to ani nijak zvlášť neprosazuji ;-)

Jinak díky za milá slova. Sám víte, že i já s Vámi rád debatuji. S přáteli (byť jsou bohužel jen virtuální ;-) se člověk může i mile "špičkovat", mohu-li to takto říct.

Přeji hezký den Vám i dalším diskutujím.

Libor Stejskal
20. 06. 2008 | 10:41

Monika napsal(a):

1. VK :„…takřka nulovou demokracii uvnitř EU“.

Jestliže je uvnitř EU takřka nulová demokracie, jak je možné, že vaše strana prosadila změny v Lisabonské smlouvě? Jak je možné, že mohl ministr za vaši stranu v radě EU vetovat před půlrokem rozhodnutí celé EU, které tím pádem nevešlo v platnost?

2. VK: „…přičemž referendum se mělo konat jen v Irsku, tradiční výkladní skříni údajného EU-úspěchu. Všude jinde měla být vůle lidí obejita, neboť hrozilo opakování „krachu“.“

Referendum se v Irsku konalo ne proto, že jde o výkladní skříň údajného EU-úspěchu, nýbrž proto, že irská ústava nepřipouští přijetí mezinárodní smlouvy bez referenda. O tom, zda se má či nemá konat v té či oné zemi referendum, nerozhodovala EU, nýbrž volená reprezentace členských států EU. Proč by se u nás jinak vedla debata, zda referendum o LS uspořádat či ne? Vedení strany, jíž jste členem, pane Klausi, společně se svými koaličními partnery rozhodlo, že se o LS bude hlasovat v parlamentu. Divím se, že vám toto uniklo…

3. VK: „I přes masivní vládní a mediálně mainstreamovou kampaň však Irové rozhodli jednoznačně.“

Téměř všechny komentátoři, včetně těch z renomovaných listů New York Times či Die Ziet, se shodli, že mediálně byla v Irsku razantnější a daleko úspěšnější kampaň euroskeptiků. Mělo to několik důvodů. A) Euroskeptická kampaň byla založena na jednoduchých heslech, jako např. „If you don´t understand, vote NO!“ zatímco zastánci smlouvy museli vysvětlovat poměrně složitý dokument, jíž mezinárodní smlouva je. B) Evropská komise slíbila v době reflexe tzv. „přiblížení se občanům“, přičemž tento slib nesplnila. C) Negativní kampaň byla zacílená na emoce, především na strach ze změny (Irům se nežije špatně, tak nač něco měnit), nebyla prosta dezinformací a varovala před tím, co ve skutečnosti bylo Iry vyjednáno (např. neutralita). D) Do Irska se sjeli euroskeptici z jiných zemí, aby podpořili ne LS. Atd.

4. VK: „…neboť Irové jsou: bezvýznamní“

Pošlete mi prosím odkaz, kdo řekl, že Irové jsou bezvýznamní. - Na druhé straně se někteří politici a komentátoři pozastavovali nad tím, zda je demokratické, když 0,2% populace rozhodne o osudu EU… To ovšem byly jen úvahy, byť legitimní.

5. VK: „…jednodušší rybáři a další nevzdělanci hlasovali proti, aniž smlouvu četli.“

Posuzovat složitou mezinárodní smlouvu v plebiscitu je vždycky ošidné, na druhé straně byly znalosti o LS mezi irskými voliči údajně nadstandardní. – Kolik lidí vlastně u nás četlo Ústavu ČR a rozumí ji? Nechal snad váš otec tuto Ústavu schválit v referendu? Jak je možné, že ne, když jde o nejdůležitější státní dokument? Uspořádal referendum o rozdělení ČSFR? Že by nedostatek demokracie? - Kolik lidí četlo například české daňové zákony a perfektně se v nich orientují? přitom se týkají každého dospělého obyvatele ČR... Kolik lidí u nás četlo občanský zákoník, který, jak víte, v jistých ohledech omezuje jejich osobní suverenitu?
20. 06. 2008 | 10:46

Monika napsal(a):

6. VK „nevděční – mají se nyní lépe než před 15 lety (otázka je, zda kvůli nízkým daním, bezbariérovosti angličtiny nebo kvůli eurokomisaři Špidlovi)“

Irsko mělo nízké daně i před vstupem do EU. Jak je možné, že začalo prosperovat až po vstupu do EU? Když mělo nízké daně a mohlo využít bezbariérovosti angličtiny mohlo se stát „keltským tygrem“ už v 50. nebo aspoň 60. letech. To se tam tehdy ještě nemluvilo anglicky? A kam se tedy poděla suma více než 1 bilionu eur, kterou Irsko obdrželo, jestliže to na jejich prosperitu nemělo žádný vliv? Že by měli také nějakého pana Koženého? Já nevím, jen se ptám.

7. VK: „je to naposledy, co o evropských věcech rozhodovali sami občané.“

Další lež jako věž. Členské státy EU jsou parlamentní demokracie, některé se staletými tradicemi. Mohou si občané těchto států v demokratických volbách zvolit stranu, která jim zajistí vystoupení z EU? Mohou, nic jim v tom nebrání, pokud se tak rozhodou. Jestli si myslíte, že ne, jděte o tom poučit např. Brity nebo Holanďany… Lisabonská smlouva navíc poprvé právně umožňuje vystoupení z EU. A teď otázka ohledně vašich narážek na dobu minulou: Mohli si občané v ČR v době totality zvolit ve volbách stranu, která by jim zajistila vystoupení z RVHP?

8. VK: „Chtějí Češi korunu nebo euro?“

Populistický výkřik. Koruna sice posiluje, ač ani ekonomové nedokáží spolehlivě vysvětlit, proč tomu tak je. Na druhé straně čeští občané vlivem inflace přišli jen za necelý letošní půlrok o 45 miliard korun ze svých úspor (údaj ČNB). – Nebude lepší, když ponecháme rozhodnutí, zda koruna či euro, elitě, tedy ekonomům z ministerstva financí a ČNB? Nebo o tom budeme hlasovat v referendu, kde nebude rozhodovat analýza, nýbrž emoce a nostalgie k národní měně? - Proč vlastně váš otec neuspořádával referenda, když podnikal výrazné ekonomické změny, které měly dopad na život všech lidí ve státě? Protože věděl, že je bezpečnější, když tyto složité věci rozhodne zvolená vláda (tedy elita) a parlament na základě ne právě jednoduchých analýz a postupů, než aby o nich rozhodovaly nejrůznější názory a emoce lidí. V tom s ním souhlasím, vy ne. Ale snad si to doma nějak vyříkáte…

9. VK: „Kolik znáte - z těch skoro osmi stovek – europoslanců? - Kolik znáte komisařů a co podle Vás dělají?“

Kolik zná normální (váš termín) Čech poslanců Dolní a Horní komory českého parlamentu? Kolik zná běžný Američan, řekněme z Minnesoty nebo Iowy, členů Sněmovny reprezentantů (je jich 435) a kolik senátorů (je jich 100)?

Kolik Čechů dokáže vyjmenovat všechny členy současné vlády? Podle nedávného průzkumu takřka 90% neví, kdo je ministrem kultury, a více než 80% neví, kdo je ministrem dopravy…

10. „…bez jakékoli demokratické kontroly.“

Člen Evropské komise bývá jmenován vládou a schvalován v parlamentech. Jeho činnost kontroluje jak Rada EU, tak Evropský parlament. Pokud je EK bez jakékoli demokratické kontroly, jak je možné, že byla před nedávnou dobou Santerova komise Radou EU a Evropským parlamentem odvolána?

Mohla bych pokračovat, neboť těch polopravd či vyložených lží, je ve vašem textu víc, ale snad stačí. Odpovíte mi, nebo budete dělat mrtvého brouka??
20. 06. 2008 | 10:50

noctem napsal(a):

Monika:
díky, paní Moniko. Perfektní práce. Jste jednička!
20. 06. 2008 | 11:08

Kamil napsal(a):

To Jeník
Dcera už se zde ozvala, píše pod Milka. Doufám, že se zde rozepíše častěji, ať mě někdo podpoří.
Nemyslím si, že pravicové myšlení je v rozporu s morálkou.
Morálce byl někdo vychován a někomu to nic neříká. Znám lidi bohaté kteří jsou slušní a spoustu " nebohatých " ( záleží co si pod tím člověk představí ) darebáků a vyčůranců.
Stále mi podsouváte, že si myslím, že je Topolánek a jeho parta vrcholem ctnosti, tak to si teda nemyslím. Já jen říkám, že ti druzí jsou horší. Každý máme nasazené jiné brýle.
Všichni zde volají, že situace potřebuje zgruntu nápravu. Víte co si pod tím lze představit? Myslím, že byste se divil, kolik různých názorů by se sešlo a každý potentát by stranil tomu svému. Řekl bych, že až nyní vidíme, jakou škodu ten minulý režim vlastně napáchal. Společnost ovládli lidé, kterým nikdy nešlo o blaho všech, ale banda prospěchářů, kteří se nezastaví před ničím ( myslím celé politické spektrum ).
Problém ale hlavně je, že většina lidí i zde diskutující si myslí, že stačí pouze řvát a poukazovat na problémy. Já tvrdím, že je třeba pohnout prdelí a ty darebáky trpělivě vytlačovat z vrcholných pozic.
Každá jiná další revoluce by přinesla stejný neutěšený stav.
Hezký den.
20. 06. 2008 | 11:14

prirodovedec_II napsal(a):

To Monika:

Diky! Smutne ovsem je, ze absence jakekoliv pokory chybi i na strane pana VH.
20. 06. 2008 | 11:25

hv napsal(a):

Monika:

Bijte euroseptiky po hlave, dokud jeste dychaji! :)

V clanku jsou samozrejme pouzity expresivni vyrazy, pak je mozne autora ubijet na doslovnych citacich. Stejne jako v pripade kauzy "justicni mafie" muzete dokazovat, ze oni nejsou mafie a nikoho nezabijeli, nevypalovali nikomu obchody .. Ale neni lepsi zkoumat, zda maji mysleny realny zaklad nez proste jen dokazovat vlastni pravdu?

1. Co je demokratickeho na opakovanych hlasovanich o EU v nekterych zemich, dokud neprijmou konkretni dokument? Co je demokratickeho na zpusobu, kdy euroustava zamitnuta obcany se prosazuje objizdkou pres parlamentni schvalovani? Mely k tomu ty strany mandat od volicu?

2. Referendum bylo slibeno v mnoha zemich. Hadejte, jak by dopadlo treba ve VB, kde bylo slibeno o euroustave, jez vykazuje temer shodu s LS. Iniciativa v EP,
aby k LS probihala referenda v jednotlivych zemich byla hozeno pod stul - neni divu.

3. V Irsku za "ne" lobovaly pouze dve vetsi organizace - Libertas a Sinn Fein. Vsechny vladni strany se vyslovily jasne pro, vladni strany a jeji kampan byla jasne pro. Krome toho ruzne dalsi sdruzeni doporucovaly hlasovat pro - vice v predminulem Respektu.

4. Tomu se rika snad ironie :)

5. Viz 4.

6. Viz 5. Samozrejme, ze neexistuje jediny faktor, ale kombinace odvazne vladni politiky a vyuziti dotaci k budovani infrastruktury.

7. Tady bych si take dovolil souhlasit, ze referend jeste bude mozna hodne, ale tady spis autor narazi na to, ze kompetence EU mohou byt dale rozsirovany bez smluv jako LS. Argument vystoupeni je tu recyklovany, ale vystoupeni bylo urcite mozne i pred tim, ted je to spise formalizovano.

8. Muze byt, ale otazka jestli ji chteji/nechteji automaticky znamena neco o potrebach referenda. Svedove referendum meli, protoze to neni jen ekonomicka, ale
i politicka otazka.

9. Ono by to stacilo porovnat. Znalost jmen europoslancu bude nepochybne nizsi, protoze v mediich na ne narazite daleko mene casteji nez na snemovni poslance.

10. Staci se podivat, kdo v te EK sedi. Urcite uz jste shledla video Nigela Farage na youtube komentujici Barrosuv tym? ;) Ten pan je zjevne nema rad... nejvice ho asi zaujal pan Barrot se svym kriminalnim zaznamem. Bohuzel je to tak (doufam, ze ne vzdy), ze do EK se posilaji nepohodlni/vyslouzili politici, kteri potrebuji odmenit(uklidit), viz nas eurokomisar Spidla.
20. 06. 2008 | 11:47

odjinud napsal(a):

To Monika
Dobrý den. Zkuste mi prosím, ale jen zcela krátce :) vysvětlit násl.: článek 2.3 z LS
"Unie vytváří vnitřní trh. Usiluje o udržitelný rozvoj Evropy, založený na vyváženém hospodářském růstu a na cenové stabilitě, vysoce konkurenceschopném sociálně tržním hospodářství směřujícím k plné zaměstnanosti a společenskému pokroku ...." Prakt. příklad: neutěšený stav v cukrovarnictví "Společnost Eastern Sugar při svém odchodu z České republiky vrací i svoji kvótu na produkci cukru Evropské unii. Za to budou firmě vyplaceny finanční náhrady. A objekt bývalého cukrovaru má být zcela zdemolován a odstraněn do konce roku." .... NC

Druhý dotaz je spíše nevážný. Zajímává Vás sport? Resp. co je fair play? Motivací dotazu je vaše poznámka o smýšlení populace na skandinávském poloostrově 8vžhra-výhra, prohra-prohra) a to oni moc dobře chápou.

Přeji hezký víkend.
20. 06. 2008 | 12:00

Jeník napsal(a):

To Kamil - pane Kamile omlouvám se, jestli jste nabyl z mých spisků dojmu, že Vás dávám dohromady s partou kolem Olacha s gulemi. Taky jsem trochu v zajetí dělení:černá - bílá, i když svět je barevný.

K Vaší poznámce - i když názorově jsem (jak se u nás dělí) "doleva", již jsem zde několikráte napsal, že jsem dříve dosti cestoval po Evropě a především (jak se dříve říkalo) na západ. Pohyboval jsem se hodně mezi majiteli firem a podnikateli a nabyl jsem jednoho dojmu, že pravicové myšlení je konzervativní, že ctí dlouhými roky ověřenou slušnost a komunikativnost mezi lidmi. Spíš mi ta slušnost až připadala (z mého pohledu, který jsem měl upravený tím, kde jsme žili) naivní a bezbranná. Dnes již vím, že není bezbranná, protože tam jsou pravidla, která zaručují kontinuitu slušnosti a ve společnosti je v podvědomí že - to se předsi nedělá.

A to je zásadní filozofický rozdíl mezi tím, co je pravice a pravicové chování proti tomu co je nyní u nás. To co zde zavedla strana, která o sobě hlásá, že je jediná ta správná pravicová je
vpodstatě pouze bolševickonacionalistická strana, která je schopná dát své "dobré" jméno všanc své jediné ideologii - dosáhnout osobního majetku a profitu na úkor ostatních členů společnosti.
A to je ta velká žába (dalo by se podle jejich jednání říci - ropucha) na prameni, která když bude ostraněna, tak bude možno začít racionálně s nějakými reformami a změnami ve společnosti. Obdobný názor (i když ne tak vyhraněný) mám na druhou největší stranu, která je na našem politickém nebi. Dalo by se říci pouze to, že těch ortodoxních je u nich méně, a že tak provokativně nemlaskají.

Takže, jediná cesta je vyhnat tu starou garnituru a začít se skutečnou demokracií (a ne tím, co je zde nyní - bez uzardění je možno říci - modrá totalita). Ale to co oni rádi říkají a upozorňují nás - kapři si nevypustí svůj rybník. Takže jediná cesta je zazvonit opět klíči, a ať se Vám to líbí a nebo nelíbí - musí to být zdola. Mesiáše nikde nemáme, ten co si to myslí o sobě, bude teď pobíhat po Lánech s berličkami a má jiné starosti. Takže si myslím, že by měli nyní odbory v úterý s tím hnout až do konce a pak by měly proběhnout nové volby, které by určitě ukázaly, kdo má právo dle většiny řídit dál tento stát. Bylo by ale potřebné předem uzákonit, že na kandidátku nesmí 15 prvních , nominovaných v minulých volbách. Ale, zase vidím před očima kapry.

Jak do toho?

Zdravím-příjemný den.
20. 06. 2008 | 12:14

Jeník napsal(a):

To Kamil
Ještě doplňuji - trpělivost není vůbec namístě.
20. 06. 2008 | 12:16

hombre napsal(a):

Jeník:
já bych navrhoval dvokolové volby. V prvním kole bys dostal všechny kandidátky dvakrát, dejme tomu červené a zelené. Musel bys volit koho nechceš - červená kandidátka a koho bys chtěl - zelená. Jenom jedna kandidátka v urně by byl neplatný hlas. Pak by došlo ke sčítání a strany, které by se dostaly do minusu, by se druhého kola, které by proběhlo tradičním způsobem, nesměly zúčastnit. Mylím, že bychom zcela demokraticky měli od Topolánka a spol nadosmrti pokoj. Vždyť ta pakáž už ani nepředstírá, že jim jde o voliče...
20. 06. 2008 | 12:44

Kamil napsal(a):

To Jeník
víte, já si nemyslím, že Český člověk je tak radikální. Jó tak si v hospodě ponadávat, ale pak si užívat ten svůj klid. Zkuste dneska najít lidi, kteří se dovedou obětovat pro druhé, když má každý tak rád ten svůj klid. Myslím, že Český člověk má revoluci na dlouhou dobu odpracovanou a i ten, kdo se má relativně dobře spíše podvědomě na všechno nadává, hlavně když po mě nikdo nic nechce.
To je hrozné a to si o sobě myslím, že jsem optimista.
Hezký den.
20. 06. 2008 | 13:05

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, rozhodne ano, ono 'spickovani' je urcite korenim jakychkoliv pratelskych vztahu. Jsem pocten. Preji i Vam hezky den a vlastne cely vikend :).
20. 06. 2008 | 13:55

vlastik napsal(a):

Jsem rád, že se Václav Klaus mladší vyjadřuje tak otevřeně, alespoň víme, co si myslí i jeho otec a o jejich souznění v základních otázkách asi není pochyb. Myslím ale, že v otázce EU zastávají oba dva neuvěřitelně iracionální postoj. Vždyť veškeré argumenty proti EU můžete použít vůči jakékoli moci, kterémukoli státu, či entitě. Názory V.Klause ml. a bohužel i jednání jeho otce směřují jednoznačně k destrukci EU. Nejde jen o LS, ale o cokoli, ať už pozitivního, či negativního v EU, vše je špatně. Tím se ovšem vylučují ze seriozní diskuse. Z historie však bohužel víme, že i velmi špatným postojům se občas dopřeje sluchu a podpory. Jsem rád, že jsme v EU a Schengenu a že se EU bude dále rozšiřovat. Uvědomují si vůbec oba Václavové, že svými postoji přispívají k zahození těchto věcí? Chtějí celní a pasové kontroly na hranicích a cla vůči EU? Proboha, pokud se nám nelíbí byrokratická Evropa, bojujme proti byrokracii, ale neničme celou Evropu. Bojujme proti byrokracii v ČR, ale neničme ČR. Pokud se nám nelíbí přílišný socialismus v EU, volme konzervativce, či liberály. Václavové, seberte rozum!
20. 06. 2008 | 14:02

Duha napsal(a):

"Jsou lidé ,jejichž obličej je nejnestoudnější částí jejich těla"-Francisco
Goya.A to sedí pro
Klause,Nečase ,Klause mladšího a dále pro ně platí:"Jedna z největších civilizačních pohrom -učený hlupák",napsal Karel Čapek.Klausi,Klausi mladší,Nečasi,my nejsme v Rusku u Putina ,ale v Evropě,my chceme společnou Evropu ,jako Učitel národů -J.A.Komenský/ 17. století/,velký vlastenec a Evropan !!!!
20. 06. 2008 | 16:24

Monika napsal(a):

To hv

Ad 1. Kdyby Irové i podruhé řekli NO, Lisabonská smlouva definitivně končí, rozhodně v té podobě, v jaké je dnes. Druhá věc: To, zda Irové budou znovu hlasovat o LS, si rozhodnou výhradně sami. Žádný stát EU je k tomu nemůže nutit ani vybízet. Pokud se tak rozhodnou, je to jejich suverénní rozhodnutí. Může jim v tom někdo bránit? Pokud se rozhodnou z EU vystoupit (a to přece klidně mohou), bude to taktéž jejich vlastní rozhodnutí.

K té demokracii. Víte, jak se schvalovala Ústava Spojených států? Na počátku ji schvalovalo 13 států, ne v referendech („totalitu většiny“ Otcové zakladatelé odmítali), nýbrž prostřednictvím delegátů. Přitom platilo: schválí-li Ústavu devět států, vstupuje dokument v platnost ve všech 13 státech bez ohledu na postoj nebo zamítnutí zbývajících čtyř. - Je to demokracie, nebo ne?

Ad 2. Rozhodnutí, zda referendum ano či ne, nebylo věcí institucí EU, ale jednotlivých států. S demokracií EU to nemá nic společného. Státy EU jsou všechny parlamentními demokraciemi (podmínka vstupu do EU), odpovědnost, zda LS podrobí plebiscitu nebo ne, leží na jednotlivých vládách těchto států. Jestli k tomu měly mandát od voličů? Přirozeně, jsou to vládní strany, tedy ty, které obstály v parlamentních volbách a které nesou zodpovědnost za vládu země. Pokud máte pocit, že vás ODS ohledně nekonání referenda o LS podvedla (neboť ta se usnesla se svými koaličními partnery, že v ČR proběhne ratifikace LS parlamentní cestou), příště ji nevolte.

Ad 3. Nejde o to, kolik stran nebo organizací bylo na té či oné straně. Jde o to, že negativní kampaní v tomto případě lze daleko lépe strhnout emoce lidí.

Ad 4.-5. Neshodneme se, to už tak bývá. – Jen pro zajímavost: James Madison - a s ním i další autoři americké ústavy - varovali před referendy. Bylo to pohrdání občany? Nikoli. Byl to právě jeden ze základů konstitucionalismu, který přinesl Spojeným státům fungující demokracii a obrovskou prosperitu. Demokracie nikdy nebude dokonalá, už jen proto, že je dílem lidí. Ta, která funguje v symbióze s konstitucionalismem; je však mnohem stabilnější než demokracie, která je jen vládou většiny. To není výplod mé mysli, ale přesvědčení autorů Ústavy Spojených států, které je dodnes právním základem nejúspěšnějšího a nejstabilnějšího demokratického systému na světě.

Ad 6. Souhlas.

Ad 10. Exekutiva je vždycky podrobena kritice, což je přirozeně dobře. Myslíte, že nejsou lidé, kteří neříkají: „Stačí se podívat, kdo v té ČESKÉ vládě sedí.“ O jednom z místopředsedů vlády (Jiřím Čunkovi) tohle slyším den co den, představte si. A znám i lidi, kteří nemají rádi Topolánkovu vládu se stejnou zjevností stejně jako Nigel Farage EK. To už tak holt je. –

K tomu „nepohodlni/vyslouzili politici, kteri potrebuji odmenit(uklidit)“. Možná, někdy. Jindy se naopak tito politici vrací do národních vlád, naposled Franco Frattini, jenž opustil EK, aby zasedl v křesle ministra zahraničí v Berlusconiho vládě. To je poněkud v rozporu s vaší teorií o uklizení. - Druhá věc: člen EK to nemá právě snadné, musí se zodpovídat Radě EU stejně jako Evropskému parlamentu, média jdou po něm se stejnou zarputilostí jako po ministrech v národních vládách… Že by to byla takzvaná „trafika“, to bych neřekla.

Jinak, díky za dobré postřehy. Hezký večer.
20. 06. 2008 | 20:19

Toma Hawk napsal(a):

V této diskusi jste se, V.Klausi ml., projevil jako nevychovaný buran. Zásahy do diskusních příspěvků, demagogií i urážkami názorových protivníků. Hanba vám.
21. 06. 2008 | 15:55

Kadlous napsal(a):

Je to děs - takovej zlej, nechutnej trouba a vychovává děti. Co u nich bude?
22. 06. 2008 | 07:06

Pepa Řepa napsal(a):

Zasahování do příspěvku je hodné omluvy.
Nicméně mi přijde unfair vybíjet si frustraci z otce na potomkovi. Řezat do boxovacího pytle jen proto, že má dole značku Made by VK.

Smutně velmi smutné.
22. 06. 2008 | 14:32

Ota V. napsal(a):

Pane Klausi, zeptejte se tatínka, proč podepisoval přihlášku ČR do EU, když ji tak nenávidí. Asi Vám oběma uniklo, že na rozdíl od sdružení sovětských satelitů jsme v EU dobrovolně. Potměšilé poznámky a škodolibá radost nad každým problémem, toť český příspěvek, na který sotva můžeme být hrdí.
23. 06. 2008 | 09:01

Uklízečka napsal(a):

Mladý pán Václav Klaus,ráda si prohlížím Váš ksift,nemůžu se na něj vynadívat,nemůžu z něj odtrhnout oči,je to jako bych se dívala na velkoseriál "Nemocnice na vesnici",a tak nepotřebuji televízi.Ráno běžím do práce uklízet školu,celý den v sobě nosím Váš ksift a jak přijdu domů zapnu si počítač s Vašim blogem a ksiftem,uvařím si jídlo a jdu spát a těším se ,že se mi bude o Vás zdát.Václave,čekám na Váš blog o konci školního roku,abych se mohla připravit na čištění hlavně chlapeckých záchodků,kde si ráda čtu ,co chlapci píší děvčatům,je to tak krásné ,jako Vaše blogy.Přeji Vám krásné prázniny,těším se na Váš opálený ksift od letního sluníčka,abych se zase měla na co koukat .Vaše věrná, školní uklízečka.
29. 06. 2008 | 00:05

olina napsal(a):

05. 07. 2008 | 23:07

školník napsal(a):

to uklízečka:
nic se nebojte, slečno uklízejicí, když se podíváte tak i slovutní profesoři - jako třeba p. Hořejší - se zde odhalili v pěkném světle.
S úctou školník Přemysl.
PS: ne že v pondělí opět zaspíte, v 6:00 náklus v zástěře, nezapomínejte, že takových na Vaši pozici se nám hlásí denně osm.
06. 07. 2008 | 18:21

Eliska napsal(a):

skolnikovi..........
pane skolnik Premysl,mate krasne chovani,ale na to Vam nenaletim,pan Horejsi ma ovsem uroven,rada ho ctu,protoze je chytry,vzdelany a neboji se rici nazor hlupakum, jako jsou Putinovci Klausove,proti-Evropane,kteri lzou lidem a hrozi EU,ze je to jejich konec zivota v Evrope!!!...rada mu uklidim,Vam ne, sladky oplzliku!!!
07. 07. 2008 | 08:07

kapitan napsal(a):

...Pane Klaus , nikdy jsem nepochyboval o tom , ze jste chytry clovek , neni co dodat drzim vam palce!!!!
08. 07. 2008 | 03:27

Námořník napsal(a):

kapitáne ,kam s tou lodí jedete do Pekel,hlupáci nemohou být chytří,Jitřenka už vám neposvítí...........
09. 07. 2008 | 03:28

Pavel napsal(a):

Nedopustil by se pan president velezrady pokud by s Lisabonskou smlouvou souhlasil?

§ 96
Velezradou pro účely tohoto zákona rozumí se jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu

http://www.mzda.blogspot.co...
28. 11. 2008 | 22:54

Pavel napsal(a):

Zastánci stávající smlouvy:
Chci zachovat současnou váhu českého hlasu v EU na úrovni, kterou schválili občané v referendu?
Také chci, aby váha německého hlasu byla nadále jen 2,4 krát vyšší než váha českého hlasu, a ne 8 krát vyšší jako v navrhované smlouvě?

Chci zachovat stávající pravidlo střídavého předsednictví EU, aby i Česká republika měla jistotu, že bude někdy předsednickou zemí?

Chci, aby si nadále o směřování hospodářské politiky rozhodovala Česká republika sama?

Chci zachovat naší českou Listinu základních práv a svobod, kterou v konečné instanci vykládá náš Ústavní soud?

Chci zachovat českým zástupcům právo veta proti při rozhodování o tom, kolik kdo do EU platí, a kolik z EU dostává, jak nám to zaručuje stav schválený občany v referendu?

Chci, aby si Česká republika ponechala v oblasti energetiky a dalších důležitých věcech právo veta?

Chci, aby každé další přesuny pravomocí na EU podléhaly i nadále ratifikaci suverénních členských států?

Zastanci LISABONSKE USTAVY chteji opak :(((

http://www.jaknatoo.blogspo...
28. 11. 2008 | 22:57

Andula napsal(a):

Soudruhu řediteli,

za koho mluvíš ?? Za obyčejné občany, kteří tady museli prožít celý život a chtějí už mít konečně klid od těch naších politiků - darebáků a prospěchářů. Nebo snad nečteš pravidelně tisk a neposloucháš denně zprávy ??? Po 40 let jsme byli násilně manipulování komunistickou demagogii a teď nás zas chce někdo poučovat a manipulovat s námi.?? Zeptej se tatínka, kdo mohl za socialismu cestovat a nebo studovat třeba na VŠE bez doporučení strany. To se vůbec mlčím o studiu v zahraničí za socialismu, to byli naprosto spolehliví a uvědomělí soudruzi. A prohlašovat se dneska za eurodisidenta je skutečně nehorázná drzost. Jak někdo může bojovat proti eurobyrokracii, když neví co se děje kolem něj.?? Probuď se!! Nebo si myslíš, že kdyby prezidentská volba byla uskutečněná občany by dopadla stejně jako ta v parlamentu ??? Doporučuji Ti trochu pokory a skromnosti a zamyšlení se nad obyčejnými občany.
10. 01. 2009 | 13:49

air jordan shoes napsal(a):

Proste neuveritelne... Jablko spadlo primo pod strom...
25. 05. 2009 | 07:19

basketball shoes napsal(a):

Zastanci LISABONSKE USTAVY chteji opak :(((
25. 05. 2009 | 07:20

jordan shoes napsal(a):

Nedopustil by se pan president velezrady pokud by s Lisabonskou smlouvou souhlasil?
25. 05. 2009 | 07:20

telstar napsal(a):

Chci zachovat stávající pravidlo střídavého předsednictví EU, aby i Česká republika měla jistotu, že bude někdy předsednickou zemí?
22. 09. 2009 | 09:59

sun napsal(a):

<a href="http://www.lsxsun.com">流水线</a>
23. 11. 2009 | 02:07

流水线 napsal(a):

assembly line
22. 02. 2010 | 04:01

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.! <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="seslisohbet, sesli sohbet" target="_blank">sesli sohbet</a> <a href="http://www.yuregininsesi.com" title="sesli chat, seslichat" target="_blank">sesli chat</a>
30. 03. 2010 | 00:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy