Topolánek a média

24. 03. 2010 | 20:10
Přečteno 24041 krát
Psáno pro ČRo6

Topolánek, nebo média?
Václav Žák
Skandál předsedy ODS Topolánka ukazuje názorně jak způsob provozování české politiky, tak práci médií.
Před lety probíhal celoevropský průzkum, který měřil kompetence vysokoškoláků. Česká republika se neumístila nejlépe – ukázalo se, že čeští vysokoškoláci neumějí – číst. Tím se samozřejmě nemyslí, že by neznali písmenka. Ale uniká jim smysl textu.
To je jeden z aspektů současné krize způsobené předsedou ODS. Topolánek pohovořil o třech věcech: církvi, voličích ČSSD a o tom, jestli existuje nějaká společná charakteristika pro menšiny.
Proberme je postupně. Nejvíc mu uškodil výrok o premiérovi Fišerovi a ministru Slamečkovi. Prý se projevil jako antisemita a homofob. Jenže Topolánek neřekl nic hanlivého o Židech ani o homosexuálech. Ve skutečnosti řekl, že nezáleží na tom, jestli je někdo gay nebo Žid, ale na jeho povaze. Ovšem použil k tomu primitivní výrazové prostředky: demonstraci na příkladu konkrétní osoby. Skandální na výroku není žádný antisemitismus ani homofobie, ale označení premiéra a ministra za zbabělce.
Co se týče výroku o církvi, pak pokud dnes v ODS existuje VUML, tedy Večerní universita Mackova liberalismu, nepochybně se tam mohl pan předseda takové názory naučit. Třeba při studiu osvícenství, které je o sto let starší než komunismus. Píše-li Voltaire „Zničte ji, ničemnici!“, čímž má na mysli církev, a to proto, že lidu káže pověry, asi se stěží inspiroval u českých komunistů. Topolánek se tedy choval jako kovaný liberál – ovšem v situaci, kdy církev už s tou v časech Voltaira nemá nic společného.
Třetí případ je klasickou ukázkou diskuse o politice v restauraci VI. cenové skupiny. Topolánek se nevyjadřuje o všech Češích, jenom o těch, kteří volí Paroubka. To jsou lidé, kteří šíří negativitu tím, že by každého chtěli zavřít a potrestat, tedy expresivněji řečeno vybraným slovníkem pana předsedy, nakopat do pr.. Topolánek neřekl, že on by je zavřel a nakopal.
Je téměř neuvěřitelné, jak komentátoři, někdy i vzdělaní, k výrokům předsedy ODS přistoupili. Nedali si za mák námahy, aby se pokusili pochopit, co Topolánek říká. A teď se zeptejme: je to jejich vina?
Upřímně řečeno, myslím, že ne. Topolánek myslí chaoticky a hovoří útržkovitě. Copak tohle je kvalifikace pro politika? Navíc si myslí, že výrazová otevřenost je jeho přední politickou devízou, protože výroky typu „evropská ústavní smlouva je shit“ jistě zaujmou média. Nebo napíše do Mladé fronty DNES článek, v němž galantně obhajuje Lisabonskou smlouvu výrokem, že se radši políbí s kancléřkou Merkelovou než by se objímal s ruským medvědem. Bohužel, dvakrát bohužel, měl až do nedávna pravdu.
Jenže slovo je politikův nástroj. Aby mohl vést, musí mít vzdělání a dobrý štáb kolem sebe, a musí být schopen srozumitelně vysvětlit, co dělá a proč to dělá. Proč byl Topolánek tak úspěšný po tom, co vyměnil Václava Klause? Protože měl proti sobě rozloženou ČSSD zmítanou vnitřními spory, kterou premiér Špidla nedokázal vést, i když ze zcela jiných důvodů než Topolánek ODS. Jakmile se sám dostal k vládní odpovědnosti, slabost jeho schopnosti vést se začala ukazovat čím dál jasněji.
Škoda. V době evropského předsednictví se Topolánek na světové scéně začal učit a chvíli to vypadalo, že z něho může být dobrý politik. Pak ale poslal Obamovu reformu do pekel v projevu, v němž měl tlumočit názor celé sedmadvacítky. Fiasko, propadák.
Myslím, že by ODS pomohl, kdyby odstoupil, i přesto, že mu v tomto případě média křivdí. Do dějin se už zapsal tím, že prosadil podpis Lisabonské smlouvy. I když se od toho „shitu“ skoro neliší.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stále rebel napsal(a):

Klaus měl v hodnocení Topolánka pravdu.

„ROZČÍLENÝ TOPOLÁNEK okřikoval europoslance a pustil se i do Obamy
Vyjádřil se i k schvalování Lisabonské smlouvy. Teď není na vině ani vláda ČR ani prezident. Ten, kdo zdržel schvalování, je Jiří Paroubek, upozornil Topolánek.“
http://tn.nova.cz/zpravy/za...
24. 03. 2010 | 20:23

pařez napsal(a):

Autore.
Musíte překrucovat Topolánkem řečené?
24. 03. 2010 | 20:36

veverka napsal(a):

Jen doplním o dvě další prasárny ,které Topolánek spáchal a za které měl už dávno zmizet na politickém smetišti(pokud ne rovnou ve vězení za vlastizradu).Těmi prasárnami jsou uznání Kosova a procpávání cizí vojenské základny proti vůli drtivé většiny národa.A pokud mě něco děsí na našich novinářích tak to,že z kdejakého fírerova přežblebtu u gayů udělají skandál,ale v těch skutečně velkých a podstatných prasárnách ho podporují.A všimněte si že včera proběhlo slyšení v parlamentním výboru kde policista Tichý oznámil,že Langer dělal pro mafii.A co se celý den v médiích probírá? Co Topolánek řekl nebo neřekl kdesi u gayů....Humus.
24. 03. 2010 | 20:39

yara ze země krys napsal(a):

Pane Žáku, naprosto s Vámi souhlasím, čeští politici by se měli učit od specialistů na etické a diplomatické chování od odborníků jako byla např. sekretářka hned několika amerických presidentů noblesní velká dáma Češka Eliška Hašková-Coolidgová. Mám pocit, že nyní dokonce žije v Praze. I ten Ladislav Špaček by je mohl hodně naučit ! Kdo neovládá pravidla diplomacie, nepatří do politiky! Totiž hodně lidí si myslí, že když se dostanou do funkce, tak že také s tím dostali zároveň rozum, ale to je velký omyl. Kdysi králové měli šašky, kteří jim mohli lecos říci, aniž by přišli o hlavu, max. dostali kopanec, ale fungovalo to. U nás
ale nemáme krále, jen samé šašky.
24. 03. 2010 | 20:44

Pípa napsal(a):

Pane autore,

vcelku s vámi souhlasím, mám ale výhrady.
Jeho vyjádření o homosexuálech a Židech bylo hanlivé, jen to na závěr otočil, aby se neřeklo. Vy jste mu to zbaštil.
A také nesouhlasím s tím, že to byl on, kdo prosadil LS. Nebyl to on, jen na závěr mu nic jiného nezbývalo, když byl sesazen a stejně jako v předcházejím případě, otočil na oko. To jste mu rovněž zbaštil. Promiňte mou upřímnost a tvrdost. Nedělám to rád, jen bráním pravdu.
24. 03. 2010 | 20:45

Karbaník napsal(a):

Veverko, nezlobte se, ale rochníte se v tom jako vepř. Vy - narozdíl od Topola - skutečně umíte nenávidět, co?
24. 03. 2010 | 20:57

Ikena napsal(a):

Muze mi nekdo z priznivcu modrych vysvetlit, proc preseda Topolanek leze do casopisu pro gaye? Chapu, ze se chtel ukazat jako sympatak, ale proc se necha vtahnout do nejake debaty a pritom vi, ze je nahravan a filmovan?
Maji v ODS vubec nejaky volebni stab, nejake PR poradce, ktery by doporucoval Topolankovi, co ma cinit a co nikoli a dohledl na to, aby bylo vse OK? Pokud je maji, doporucuji vyhnat, nebo si predseda nechce nechat poradit?
Pri teto prilezitosti si nemohu vzpomenout na prihodu, kdy v Kyjeve Topolankovi podsunuli trochu cinknutou smlouvu. Preci taky za to nemohl Topolanek, ale jeho tym.
Bohuzel zrejme maji pravdu ti komentatori, kteri poukazuji na tezke casy uvnitr ODS. Nejsem si jist, jak by byli schopni zvladnout pripadne vladnuti, aby se nepohadali.

Veru maji to dnes v ODS tezke a to je jeste ceka prazska odrhovacka, kdy se jisty doktor prav dozaduje sveho posunu na kandidatce a je schopen potopit Bema. Vypada to na peknou rvacku. Icko je totalne proflaklej a prolezlej s Krakatici. A vcera modry poslanec place, ze nebyli ve vyboru vyparovani, kdyz jejich hosi jsou na vyletu v Africe, jako kdyby zapomnel, jako legraci meli z vlastnich obstrukci. Vse prameni z pocitu, ze oni mohou vse. K tomu jim dopomohla novinarska celadka, ktera jim stranila tak, az oni nabyli pocit bozstvi.
24. 03. 2010 | 21:01

hoven napsal(a):

Ikena,
a proč ne??
24. 03. 2010 | 21:04

pavla napsal(a):

Pípa: Topolánek neřekl o Židech ani homosex. nic hanlivého. Jestli jste něco slyšel, tak napište, co. Řekl, že nezáleží, kdo kam patří, ale záleží na jeho charakteru. A ten označil u Slamečky i Fišera jako nepevný. Což je pravda.
24. 03. 2010 | 21:04

Admirál napsal(a):

Pan Žák má pravdu, výroky tak skandální nejsou, ale ta média, ti novináři, mají problém s porozuměním psanému textu.

Docela souhlas.

Pokud by jste se ozval, když pořádali LN, MF a Reflex hon na Ratha a Paroubka, byl by jste dnes docela věrohodný.

Nechci přidávat svoji otýpku na hranici, ale nedá mi to. To vyjednávání během "plynové krize" (Timošenkové vpisky ve smlouvě), to byl taky docela "maisterštyk".
24. 03. 2010 | 21:06

jj napsal(a):

To, že se Topolánek vyjadřuje chaoticky, v žádném případě komentátory neomlouvá. Za to jsou placení, aby pochopili, co kdo říká. A dokonce by k tomu měli být kvalifikováni.
24. 03. 2010 | 21:07

yara ze země krys napsal(a):

Pane Pípo, máte právo na svůj názor, ale asi si neuvědomujete
koho tak trochu poučujete. Pan Žák je hodně vzdělaný a moudrý člověk, kterého jen tak někdo neopije rohlíkem. A s tou Vaší obranou pravdy? Víte, každý cikán soudí podle své planety, pravda je sice jen jedna, ale u složitých věcí nebo sporů je jen někdo k jejímu poznání o trochu blíž než druzí. Inteligentní lidé často ve sporech znejistí, protože vidí spoustu jiných souvislostí než primitiv, ten to vidí všechno jasně! Nevztahujte to ovšem na sebe, to bych si nedovolil. Často dokážu porazit šachový počítač tím, že na něj tvrdě útočím a on vidí kombinace, které já nevidím a v podstatě se porazí sám. Já jen zírám proč ten či onen tah udělal. Pěkný večer.
24. 03. 2010 | 21:13

Admirál napsal(a):

Omlouvám se za hrubku: Pořádaly.
24. 03. 2010 | 21:16

Pípa napsal(a):

yara ze země krys

díky za upozornění. Také jsem měl pocit, že jsem příliš tvrdý na pana autora. Omluvil jsem se předem. Přesto ale myslím, že mám právo vyjádřit nesouhlas, i když v tomto případě jen k detailům. V tom se mnou souhlasíte. Pokud se ovšem ve svých připomínkách mýlím, tak prosím řekněte svůj názor a vyvraťte mi to. Rád se poučím. Nemám patent na rozum. Díky. Nevidím ale důvod být předem podělaný před kapacitami. Myslím, že mám také pár životních úspěchů pod páskem.
24. 03. 2010 | 21:19

Vico napsal(a):

Autor : asi máte pravdu. Moje první reakce, a to jsem viděl jen ten účelový sestřih z Blesku, byla, že MT opětovně ukázal své neskonalé buranství.

Proč zrovna tohle by mu mělo zlomit vaz?

Protože každého napadne jedna dávnější paralela s jiným podobným "filosofickým"výlevem jakéhosi Milouše na Červeném Hrádku.

Von tam ten Milouš Jakeš také nic tak strašnýho neřekl. Spletl si bojlery s brojlery, pochválil Hanku Zagorovou, že je to příjemná holka i když bere hodně peněz. Mlel páté přes deváté.

On i ten náš Mireček nic až tak strašného neřekl. Jen si nějak nedovedu představit, že by tento rozumbrada měl být předsedou vlády.

Člověk, který přivedl ke krachu teplárnu, je schopen přivést ke krachu i vodárnu. ODS by si pomalu měla dát novou značku VAE a hledat šikovného likvidátora, když už nedokáže najít předsedu.
24. 03. 2010 | 21:23

yara ze země krys napsal(a):

Pípa: Dík za odpověď, ale už jsem
vypil lahvinku dobré bzenecké frankovky a už můžu číst tak max. Blesk a kdoví jaké duševní objevy by ze mě vylezly. Takže někdy jindy, dnes končím, zřejmě jste fajn chlap.
24. 03. 2010 | 21:29

Míval napsal(a):

Yara ze země krys: od Vámi uváděných lidí se politici (případně) mohou naučit formu. Také to má cenu, to ano. Ale obsah - ten zůstane stejný. Opice, navlečená do fraku, zůstane opicí, produkty mozku chaota zůstanou chaotické, byť vysloveny decentně a doprovázeny správně použitou vidličkou.
Schopnost vyjadřovací, sociální inteligenci, schopnost určité empatie, charisma i jistou dávku bezohlednosti musí mít člověk, aspirující na vůdčí roli, v sobě.
Nemyslím, že v nastávajících volbách se objeví osobnosti tohoto kalibru.
24. 03. 2010 | 21:31

badatel napsal(a):

Vážený autore,
zapomněl jste konstatovat, že dotyčný by měl dostat minimálně Řád rudé hvězdy, za deshonestaci pravice před volbami. To, že si nuvědomuje míru svého počínání, snad může omluvit jen ta v rozhlase zmíněná hypoglykémie.
24. 03. 2010 | 21:33

yara ze země krys napsal(a):

Mívalovi: Ještě poslední odpověď,
dokud udržím meč a moč! Můj "přítel" alkohol začíná vítězit, někde jsem slyšel, že se nad alkoholem nedá zvítězit, jen prý moraváci s mím dokázali remizovat! Píšete, že opice navlečená do fraku atd. Bohužel, ale naši politici jsou velice inteligentní gauneři a nepochybuji o jejich sociální inteligenci a to je velký rozdíl. Chybí jim morálka a morální zásady. Tam je zakopaný pes! Sociální inteligence s tím nemá nic společného. Souhlasím s Vámi, že není na obzoru nikdo kdo by splňoval kritéria na výraznou politickou osobnost a doplňuji, že by měl trochu normální lidské morálky!
24. 03. 2010 | 21:48

leder napsal(a):

presne jak rikate...
24. 03. 2010 | 22:14

Kulich Josef napsal(a):

Pane Žáku, co je skandálního na tom, když Topolánek označil - jak píšete - premiéra a ministra za zbabělce??
Skandální je to, že je to pravda, a že vládu 20 let po pádu komunistické diktatury vede komunista. Jistě víte, co je to za sortu lidí.
24. 03. 2010 | 22:17

Pípa napsal(a):

yara ze země krys

Přiznám se, bez mučení, že když jsem psal svůj komentář k panu autorovi, tak jsem měl také malinko pod kulíškem. Dvě Plzničky. Asi mi pomohly trošku zvětšit ramínka. No nic. Jsme jenom lidi. Ale snažíme se. Máte moje sympatie.
24. 03. 2010 | 22:18

pařez napsal(a):

Kulich Josef:
Nemám vůbec nic proti panu Fisherovi.
Ale musím se Vás pane zeptat. Kdopak nám tam pana Fishera naservíroval?
No přece naš nepřekonatelný Toplánek.
24. 03. 2010 | 22:35

stále rebel napsal(a):

Pro Kulich Josef.
Jaký je rozdíl mezi komunistou a tímto aktivním svazákem ve vojenském gymnáziu v první polovině sedmdesátých let?
„V kolektivu se raketově vypracoval a od prvního ročníku vykonával funkci zástupce velitele čety. Byl velice aktivní i v rotní organizaci SSM“
http://www.mediacop.cz/rubr...

„Hlavním úkolem SSM od roku 1970 (po obsazení Československa spojeneckými vojsky Varšavské smlouvy) podle pokynů nově, nesvobodně ustanoveného vedení KSČ, bylo ovládnout vysoké a střední školy, znormalizovat stav na středních a vysokých školách, cenzurovat názory mladých studujících lidí, potlačovat včas svobodu názorů a posilovat v mladých lidech vědomí mocenského, neměnného postavení KSČ. SSM se stal předstupněm KSČ, cílem byla výchova mládeže v duchu marxismu-leninismu“
Pramen: Wikipedie.
24. 03. 2010 | 22:49

Vaclav Zak napsal(a):

Pro pana Kulicha
Proč je to skandální?
1) Protože mluví urážlivě o lidech, které do jejich funkcí navrhl sám. To je sprosťárna.
2) Kdyby premiér měl "uhýbací" povahu, nikdy by funkci nepřijal.
*
Pokud hodnotíte všechny bývalé členy KSČ jako zbabělce, děláte stejnou myšlenkovou figuru jako antisemiti a homofobové. Jenom ten nepřítel je jiný.
24. 03. 2010 | 23:18

Vašulka Vladimír napsal(a):

Něco tak inteligentního, smysluplného, zanalyzovaného jsem už dlouho nečetl.Pane Žák, klobouk dolů. Přesně tak to cítím, ale nejsem si jist, že bych to tak brilantně dokázal zformulovat.Bůh nás ochraňuj před všemi "zúčatněnými", našikovanými a nadrženými chopit se moci. Myslel jsem si vždy, že tehdejší komunistická garnitura je "banda vydrbaných trempů" a primitivů, které nikdo nikdy už v tomto duchu hodnocení nepřekonáná. Posledních 10 let mě přesvědčilo o tom, že jsem se brutálně mýlil. Nalezli do všech stran a snaží se chopit moci, aby mohli občanům škodit a sobě hrabat. Všichni. Co s lampasákem, který přísahal věrnost lidu Československé socialisticé republice a Komunistické straně Československa. A takových tam je několik pytlů. Někteří z nich jsou liberálové, konzervativci, jiní jsou černí, další oranžoví....Líp už bylo. Tento bordel už nikdo nedá dohromady.
24. 03. 2010 | 23:18

Pocestny napsal(a):

Značka se chechtá, chechtá..

Semitou a homosexuálem se jeden narodí, bolševikem dobrovolně stane.
Proto porovnávejme bolševika s jemu rovnými - fašouny a nácky..-)

Kdepak menšina, gang to byl....já vám dám menšinu, rudý jste od knížky, ne od ksichtu...-)
Žádná rehabilitace Husákových fotrů Homerů se konat nebude, když vydrželi dvacet let s hlavou mezi půlkami, vydrží i těch dalších dvacet let.

Dvojdekáda normalizačních mamlasů je v polovině, ještě bude veselo...
24. 03. 2010 | 23:29

Pavel V napsal(a):

Pane Žáku,

mohl byste mi prosím vysvětlit, co jste myslel tou vaší poslední větou: "I když se od toho "shitu" skoro neliší.

Díky

Pavel
24. 03. 2010 | 23:33

Rumcajs napsal(a):

Buran Topolánek buransky řekl to, co si stejně musí myslet každý normální člověk.

Že se Fišer stal zbabělcem a Paroubkovi ve všem ustupuje, to je fakt.
Že církev nemusí být zrovna ideálním nositelem myšlenek Ježíše, to je rovněž fakt.
A že část voličů ČSSD nemá na nic jiného, než pojídat knedlo zelo vepřo a u toho nenávidět všechny, co se maj líp, to je opět fakt.

A jestli tenhle člověk může být premiér ?
Proč ne, když levice tlačí do vlády pána, jenž se paktuje s pražskou galerkou,za kmotra si vzal teplického mafiána a lže kdykoliv se mu to hodí.

Radši hospodskýho burana, jak kreatůry typu Rátha,Paroubka či kašpárků Tvrdíka a Sobotky.
24. 03. 2010 | 23:39

pavla napsal(a):

Pane Žáku, tam přece nebylo nic skandálního a urážlivého. Jestliže někdo o někom řekne, a navíc je to pravda, že uhýbá, tak je to snad v pořádku, ne? A myslím, že při volbě J.Fischera neměl Topolánek asi moc jinou možnost, protože by tam jiného ostatní strany neschválili. Takže bych výběr na něj nesváděla. Musel zkrátka hledat někoho přijatelného pro všechny.¨A proč myslíte, že by nepřijal funkci, kdyby uhýbal? Tady dobře věděl, že toho nemůže moc zkazit, protože důležitá rozhodnutí tato vláda dělat nemohla. Připadá mi stejný jako Švejnar, který se snaží konat tak, aby si to s nikým nerozházel.
24. 03. 2010 | 23:40

pavla napsal(a):

Rumcajs: Napsal jste to pěkně a pravdivě. Jenže mnozí se toto bojí přiznat. Bohužel.
24. 03. 2010 | 23:42

Vaclav Zak napsal(a):

To Pavel V
Lisabonská smlouva řešila stejný problém jako ústavní smlouva: přehledné instituční uspořádání Evropské unie. Pouze se z ní vynechaly pasáže, které se daly zneužít k výkladu, že jde o "superstát". O ústavním smlouvě Top. prohlásil, že je "shit". Nepochybně neměl v té době tušení, o co v ní jde. Pak bojoval za LS a to mu bude přičteno k dobru - i když by o ní měl vlastně tvrdit, že to je taky ...
*
To pavla/rumcajs
Obávám se, že polemizovat s Vámi má stejně malou cenu jako přesvědčovat fanouška Baníku, že Sparta hraje dobře fotbal. Pro vás je Paroubek čert. Proti gustu žádný dišputát. Ale diskuse může existovat pouze tehdy, pokud se budete chopni stejně razantně kriticky podívat na přešlapy druhého mužstva.
*
Pak snad pochopíte, že premiér Fischer neustupuje Paroubkovi. Pouze to není buran a furiant, jen se snaží přivést zemi k volbám s minimálními škodami, které může natropit parlament utržený se řetězu.
25. 03. 2010 | 00:06

Vaclav Zak napsal(a):

To Pavel V
Lisabonská smlouva řešila stejný problém jako ústavní smlouva: přehledné instituční uspořádání Evropské unie. Pouze se z ní vynechaly pasáže, které se daly zneužít k výkladu, že jde o "superstát". O ústavním smlouvě Top. prohlásil, že je "shit". Nepochybně neměl v té době tušení, o co v ní jde. Pak bojoval za LS a to mu bude přičteno k dobru - i když by o ní měl vlastně tvrdit, že to je taky ...
*
To pavla/rumcajs
Obávám se, že polemizovat s Vámi má stejně malou cenu jako přesvědčovat fanouška Baníku, že Sparta hraje dobře fotbal. Pro vás je Paroubek čert. Proti gustu žádný dišputát. Ale diskuse může existovat pouze tehdy, pokud se budete chopni stejně razantně kriticky podívat na přešlapy druhého mužstva.
*
Pak snad pochopíte, že premiér Fischer neustupuje Paroubkovi. Pouze to není buran a furiant, jen se snaží přivést zemi k volbám s minimálními škodami, které může natropit parlament utržený se řetězu.
25. 03. 2010 | 00:07

Milena napsal(a):

"použil k tomu primitivní výrazové prostředky: demonstraci na příkladu konkrétní osoby".

Svatá pravda. Ale to samé platí i o Vás, pane Žáku. Vy jste se úplně stejně primitivními výrazovými prostředky zase navezl do Macka
25. 03. 2010 | 00:09

F. Adamec napsal(a):

Aplikace Strategie udrzitelneho rozvoje EU
-
The European Union Strategy for Sustainable Development

EU Samosprava> Obnovit uzemni samospravu a kulturni svebytnost zemi Moravy a Slezska v EU, mistnim referendem v EU, European regions (http://www.wikipedia.org), Moravia a Silesia, prijmout Chartu zakladnich prav EU, zrusit komunistickou tunelovou ekonomiku, soudni a justicni mafii, zrusit 600 000 stran komunistickych prilepkovych zakonu, bez obstrukci prijmout EURo, zavest Ustavu a zakonodarstvi EU v regionech zemi Moravy a Slezska, vystoupit z teroristicke organizace NATO, hajit neutralitu Moravy a Slezska v EU, zrusit okupacni zakladny, letiste a veznice, exkomunisticke strany, narodni fondy a statni monopoly a podniky, ústavy a radnice ve kterych pusobi ex/komunisti, a na nahradit nestranickymi regionalnimi institucemi pusobicimi v ramci EU. Zdanit 1% vsechny mezibankovni a burzovni transakce, zmeny majitele akcii a cennych papiru v EU.

EU Lidska prava > Chranit rodinu a zivot od poceti, zrusit Ecoscience - strerilizacni vakcinaci, asitovanou reprodukci a eutanazii, omezit potratovost, zajistit dustojnou peci o zdravi obyvatel zemi Moravy a Slezska v EU, prijmout Chartu zakladnich prav EU a Evropskou socialni chartu, odsoudit zlociny komunistickeho rezimu CR, odstranit nadrazenost statu, naroda, podniku a stran nad obyvateli a zajistit kulturni a jazykovou diverzitu obyvatel Moravy a Slezska, nediskriminovat obyvatele Moravy a Slezska etnika a rasy, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, mista a zpusobu obzivy. Navratit zcizene kulturni pamatky, obnovitelne energeticke zdroje do samospravnych regionu zemi Moravy a Slezska, bez obstrukci zajistit spravedlnost, snizit byrokracii, zadluzeni statu, navratit rodinam a cirkvim zcizeny majetek, odskodnit vlastniky a uhradit jim financni ztratu z MFCR, rust cen zivotnich potreb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu, z ceny zcizeneho, kontaminovaneho a poskozeneho majetku.

EU Energie > Umoznit domacnostem a fyzickym osobam vyuzit obnovitelne zdroje energie, slunce, vzduchu, vody a zeme, energeticky usporne technologie pro bydleni a podnikani, fotovoltaiku, vetrne elektrarny do 5m prumeru, tepelna cerpadla, kompresory a turbiny bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne obyvatelne objekty, zarizeni, stroje, dopravni prostredky a systemy, domaci cistirny odpadnich vod, bez elektriny z verejne site. Zvysit energetickou ucinnost a podil vyuziti obnovitelnych zdroju energie, cilu EU, regionalnich a mistnich prirodnich podminek, zrusit centralizovane regulacni urady, vyuzit moderni Smart technologie pro elektronicke rizeni mistni site, spotreby, akumulace, distribuce a vyroby energie z obnovitelnych a riditelnych zdroju energie pro domacnosti, elektromobily a regionalni drazni systemy s rekuperaci pohybove energie v celem rozsahu rychlosti elektromobilu a vlakovych souprav. Demonopolizovat zastaralou strukturu a strategii statniho CEZu, CEPSu a ERU, ostranit monopoly, zvyhodnovani vykupnich cen, investoru a provozovatelu vysokokapacitnich fotovoltaickych elektraren, umoznit vystavbu regionalnich fotovoltaickych elektraren a jejich pripojeni do siti 22 kV a domacnostem umoznit pripojeni modernich fotovoltaickych elektraren do siti 400 V, zvysit energetickou ucinnost a sobestacnost v geografickych regionech. Zvysit spolehlivost, bezpecnost a pohotovost obnovitelnych zdroju energie EU. Odstavit zastarale, nebezpecne a neregulovatelne jaderne elektrarny a zarizeni EU, zavisle na cizim jadernem palivu a prumyslu. Umoznit vsem spotrebitelum elektronicky vyber dodavatele obnovitelne energie za nejlepsi cenu v EU.

EU Zivotni prostredi> Chranit zivot a zivotni prostredi, zastavit a odskodnit CR rizene rabovani lesu a kontaminaci pudy, vodnich zdroju a toku toxickymi emisemi, odpady, chemikaliemi a umelymi hnojivy, zvysit ochranu CHKO pred prumyslovou devastaci, zvysit pomer zelenych ploch k betonovym plocham a komunikacim, sanovat a rekultivovat skladky odpadu, tezebni plochy, zastarale podniky, silnice a drahy, zvysit plochu biokoridoru. Celosvetovou sit biosferickych rezervaci (BR) vyhlasuje UNESCO v ramci EU programu Man and the Biosphere – MAB. Puda a voda na Morave a ve Slezsku je kontaminovana ceskymi toxickymi a radioatlivnimi latkami, umelymi hnojivy, ceskymi herbicidy a pesticidy. Velkoproducentum uctovat emise a odpady, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy. Zverejnit mista a podniky, ktere nemaji financne a technicky zajistenu ekologickou sanaci kyselinovych jezer s vysoce toxickym uranem, jadernych zarizeni po ukonceni jejich provozu, dekontaminaci, technickou a biologickou rekultivaci kontaminovaneho uzemi, vodnich toku a zdroju, recyklaci jaderneho paliva, bezpecne nakladani s toxickymi odpady, on-line zverejnovat na webu nebezpecne poruchy a havarie stroju, mobilnich a stabilnich zarizeni, reditele bank a podniku, kteri nebezpecna zarizeni financovali a provozovali.
-
25. 03. 2010 | 00:11

Skeptik napsal(a):

Neni pravda, ze se Topolanek vyjadril o Fischerovi jen nevinne, protoze jednoznacne spojil povahu s zidovstvim, tedy ze hodnotil nekoho podle jeho etnickeho puvodu. At uz to chcete vymlouvat ci omlouvat jakkoli, uz jen fakt, ze tohle nekdo dava do souvislosti, ukazuje, o cem ten nekdo je. Proc podle vas nerekl jen to, ze je Fischer takovy ci makovy? Pak by to samozrejme byl jen a jen jeho nazor na jednoho cloveka. Takhle je ale souvislost mnohem problematictejsi. Nevim, na jaky kontext, z nehoz to melo byt vytrzeno, se Topolanek odvolava - v kontextu Topolankovy primitivnosti je to vsak hloupost nepopiratelna a pro cloveka aspirujiciho na premierskou zidli neomluvitelna. Svleka to Topolankovu primitivnost stejne jako jeho fotky z Berlusconiho vily.
25. 03. 2010 | 00:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Rumcajs:
Nevolím ani burany, ani kreatury, ale piráty.
http://www.ceskapiratskastr...
25. 03. 2010 | 00:15

BK napsal(a):

Strana exkluzivně založená na jediném vědeckém světonázoru měla v čele pologramotného primitiva.
Partaj, jejíž příznivci si zakládají na své inteligenci a vzdělání má za předsedu hospodského burana. Který navíc nejí vepřoknedlozélo.
Všechno je to nějak naruby...
25. 03. 2010 | 00:17

Karel-5 napsal(a):

Pane Rumcajsi,
Vy jste možná docela šikovný člověk, soudě podle toho jak se opakovaně holedbáte, kolik platíte na daních státu. Hlavně máte vždy jasno, kouknete průhledem z jeskyně a víte jak to se světem je. Problém může být v tom, že máte asi trochu omezený výhled přes stromy v lese Řáholci.
25. 03. 2010 | 00:22

Karel-5 napsal(a):

Pane Žáku,
Poslechl jsem si včera onu nahrávku a měl jsem stejný názor. Tak jste dnes popsal, že řada lidí má problémy s pochopením slova. Zda Topolánkem vyřčená slova byla tak děsivá, o tom se asi můžou vést polemiky. Ale jak hloupě a v jakém prostředí se předvádí expremiér, to mne zarazilo a pomohlo si udělat na Topolánka konečný názor.
25. 03. 2010 | 00:36

pavla napsal(a):

Pane Žáku, několikrát jsem psala, že mnohdy Topolánka nemusím, protože se nadělal zbytečných kopanců, které ODS uškodily. Zrovna tak připouštím, že je tam plno darebáků, ale stejně tak je jich i v jiných stranách. A Paroubek není pro mě čert, toho bych brala radši. Paroubek je pro mě ztělesnění moci, zla a diktátorství. Jen navenek se snaží chovat velmi slušně a poctivě. Ale to snad musí vidět i blbec, co je on zač. A osobně radši budu volit Topolánka než Paroubka a jeho posluhovače, kteří si ani nemůžou dovolit říct svůj názor, aby neletěli.
25. 03. 2010 | 00:37

S.Š. napsal(a):

Nevím, pane Žáku, opravdu nevím. Nejsem přesvědčena, že by novináři - zejména teď mám na mysli novináře LN a MfD, ale i některé známé publicisty (na tomto webu J. Pehe, J. Štern, v Právu J. Keller) - nebyli sto chápat smysl vysloveného. Kupř. lidovky.cz, přes víkendy obyčejně "mrtvé", dokázaly vyplodit za dva dny celkem šest neautorizovaných, hanlivých článků. A sledujete-li dlouhodobě LN (jsem přesvědčena, že ano), jistě víte, že současnému předsedovi ODS rozhodně, ale rozhodně nakloněny nejsou (snad pánům Kaiserovi a Weissovi teď nezvoní v uších, to se týká i paní Kaiserové a některých dalších v MfD). Škarohlíd by v tomto případě sázel spíše na úmysl. Řekla bych, že v kauze mnohem lépe obstálo Právo a Hospodářské noviny.

Pokud se týká členů vedení ODS, těch, kteří otevřeně vystoupili proti Topolánkovi, probudili se až teď, 8 týdnů před volbami ? Nevěděli doposud nic o vyjadřovacích prostředcích a způsobech předsedy ? Proč se někteří z dnešních statečných proti němu nepostavili na posledním (či předposledním) kongresu ODS ? Kde byl pan Nečas ? Měl málo času na to, aby se ucházel o vedení strany ? Co paní Němcová, která v sobě (pokolikáté už ?) objevila sílu a schopnosti vést ODS ? Nebo „zkormoucený“ Pavel Bém, jenž na Topolánkově průšvihu velmi, velmi "vydělal" ? Která strana si odvolává 2 měsíce před volbami předsedu na základě pseudoaféry (se zjevnými prvky manipulace) ? Dnes (i včera) doslova a do písmene souhlasím s tím, co k věci píše B.D. A nevěřím, že by odchod Topolánka mohl straně nějak pomoci. Jiní, nesrovnatelně horší, totiž zůstávají. Nemám nic proti Topolánkově odchodu, pokud by s sebou ovšem vzal ještě několik dalších. Pak by to možná mělo nějaký význam. Do věci se navíc (opakuji „znovu, pokolikáté už ?“) vložil Václav Klaus se slovy že „něco se stát MUSÍ“. Znám své papennheimské, pane Žáku. A jsem přesvědčená, že je pár lidí, keří pro to, aby znovu nevznikla středopravá koalice, udělají doslova (i do písmene) cokoliv.
P.S.: A ten způsob odvolávání člověka, jenž překáží, pane Žáku, ten způsob ... (?!)
25. 03. 2010 | 01:49

ms napsal(a):

Nechci dělat další výklad Topolánkových slov, ale politik který uráží voliče jen protože mají jiný názor by se měl přinejmenším omluvit bez žádných ale a výmluv na překroucení. Protože Topol ať jeho slova překroutíme do libovolné polohy stejně negativně zašuplíkoval lidi s jiným názorem. A to že jde o mediálně oblíbené a pravicí milované urážení oponentů je mi úplně jedno.
25. 03. 2010 | 01:56

Emil napsal(a):

S porozumenim textu ma problemy i pan Zak.
"Ve skutečnosti řekl, že nezáleží na tom, jestli je někdo gay nebo Žid, ale na jeho povaze."
Pan Zak trpi velkou neresti, kterou je duse ceskeho vzdelance i nevzdelance prosakla. Totiz predstavou ze dusledne formalnim vykladem textu (bez kontextu)dosahnu nejobjektivnejsiho pravdy. Tato kultura mysleni je take pricinou zalostneho stavu pravniho statu v Cesku.
25. 03. 2010 | 02:41

slv napsal(a):

No pane Žáku máte i nemáte pravdu. Máte pravdu v tom, že neformálně řečené, k uveřejnění neautorizované prohlášení bylo hrubě překrouceno.
Vám ovšem pochopení textu také činí obtíže. V linii otázek a odpovědí byl zcela zřejmý pohled na gaye a zda je to při posuzování někoho rozhodující. Na několikátý dotaz v tomto duchu Topolánek řekl, že Slamečka (gay) nakonec uhne. Kdo taky nakonec někdy neuhne? Kdo to soudí? Topolánek také mockrát uhnul. Vy ne? Třeba manželce při některých "nepodstatných" rozhodováních? Topolánek říká Fišer je Žid a uhne daleko dříve. Znamená to že Židé uhýbají? Ne. Spíš je to použito jako reference neústupnosti než jako typický rys národa.
Shrnuto. Topolánek vyjadřoval nezávislost povahy na národnosti či homosexualitě jedince, ale jako dominantní viděl charakter člověka. A ten u obou zmíněných pánů nijak neshazoval, jen konstatoval.
25. 03. 2010 | 03:41

otokar napsal(a):

Paměť národa:

Tenkrát,když Nečas vyběhl v jégrovkách ze dveří panelákového bytu a sdělil, že manželka ho do vlády nepustí,bylo možno si všimnout, že jeho kaliko je poněkud nahnědlé.
25. 03. 2010 | 04:01

mb napsal(a):

pařez ... žák nic nepřekroutil, naopak ...

( vetsina mainstreamových medii to prekroutila )

zak jen zrejme spravne podotknul, ze topolanek si pri svem chaotickem mysleni to prekrouceni zaslouzi ....
25. 03. 2010 | 04:06

mb napsal(a):

souhlasím s jj ...
25. 03. 2010 | 04:10

Hugo napsal(a):

Pane Žáku, vyvolal jstre ve mně dojem, že nejenže jste asi placený grázly z ODS, ale zcela dobrovolně lezete Topolovi někam. Váš obdiv ODS vyvolává dojem, že buďto jste zloděj, podvodník a podrazák, nebo šílený. Jen takoví lidé mohou najít zalíbení v ODS a při tom zavírat oči nad jejími činy. Obdivovat Topola za předsednictví EU, jak chtěl podvést Putina falšovanou smlouvou, bylo na úrovní idiota z Bohnic. Jeho nacistické hesla vysvětlovat roztěkaností je vrchol. Jen jste potvrdil všeobecný názor na chartisty.
25. 03. 2010 | 04:36

Ládik napsal(a):

Ať je Topolánek jaký chce, potřebuje nástupce. Nejvíc se mi líbí Pospíšil.
25. 03. 2010 | 05:31

Hodně se divící napsal(a):

Je neuvěřitelné, jak se může Václav Žák zastávat hulvátsví a sprostoty. ...... To kdyby tak jako Mirek Topolánek mluvil například Jiří Paroubek, to by i Žák mluvil jinak. To by se samými odsudky mohl z ntoho až po***t. Je to prostě HNUS. FUJ !
25. 03. 2010 | 05:45

Jazve napsal(a):

Nevím co vyčítáte panu Topolánkovi.Nedávno se ozývaly hlasy že všude je plno Paroubka a Topolánek není vidět.No a teď když se zviditelnil tak se vám to zase nelíbí.Navíc se mu podařil mistrovský tah když touto pseudoaférou potlačil zjištění že bývalý ministr vnitra pracoval pro mafii.Nic tak dobře nezakryje průser jako další průser.Ten chlap se obětoval pro ODS.O tom že je i chytrý svědčí také to že řekl "když odejdu já,budou muset z vedení odejít i další co mají máslo na hlavě"tím si zajistil podporu protože by ve vedení asi nikdo nezůstal.
25. 03. 2010 | 06:44

Ládik napsal(a):

V některých chvílích jsem měl pochybnost, není-li Vaše druhé křestní jméno Ubo. Ale není, omlouvám se za myšlenku.
25. 03. 2010 | 06:51

orinoko napsal(a):

Pane Žáku, trefil jste hřebíček na Sleeping Khárla. Tady bude ještě živo. Aby se potvrdilo, že máte pravdu.
25. 03. 2010 | 07:01

Láďa napsal(a):

Pane inženýre Žáku,
děkuji Vám za věcný rozbor účelově skandalizovaného sdělení pana Topolánka. S Vaším závěrem se neumím ztotožnit za situace, kdy při všech nedostatcích je Topolánek stále ještě hvězdou na českém politickém nebi, jak opakovaně prokázal v průběhu českého předsednictví v rámci EU, kdy byl důstojným a respektovaným partnerem evropským i mimoevropským politikům.
Váš závěr bych přeci jen poopravil ve smyslu jednoho ze zdejších diskutérů: Vypelichaná a věcně neopodstatněná diskuse o údajných Topolánkových výrocích off-record, na které usilovně parazituje Česká televize jen předstírající veřejnou službu zcela upozadila daleko závažnější zprávu o "slyšení v parlamentním výboru kde policista Tichý oznámil,že Langer dělal pro mafii.A co se (celé dny) v médiích probírá? Co Topolánek řekl nebo neřekl kdesi u gayů. . ." Jak trapné !
25. 03. 2010 | 07:01

obecno napsal(a):

Pan Hitler s oblibou v nástupnických projevech hovořil o potřebě "flexibility" v denní praxi své strany.To je současně nejvíce frekventující pojem -požadavek na uchazeče o práci v inzerátech a personálních agenturách dnešní ČR.
Duben 1945 : Pan Marx říkal,že v dějinách se totéž vždy děje dvakrát-jednou jako tragédie a podruhé jako fraška.
Pana Marxe bych na příkladu dubna 1945 opravil a upřesnil. NE tragédie,ale "NĚČÍ tragédie" se děje v historii jednou.
25. 03. 2010 | 07:03

neon napsal(a):

To všichni: Teď jste všichni chytří, když se oslabila pol. pozice MT. Dokud byl MT u moci, tak jste se mohli všichni chválou vedení ODS pod...t. Je to stejné jako před rokem 89. Jaká lidská bída !
25. 03. 2010 | 07:20

Hanz napsal(a):

Milý Pane Hodně se divící :
Kdybyste si to laskavě přečetl pořádně, tak byste zjistil, že se ho Pan Žák nezastává, ale naopak ho kritizuje. Chápu, že volič ČSSD, kterým nepochybně jste(nebo eště hůře orientovaný na levici), má problém tento článek přelouskat a proto si vybere z toho článku jenom to co se mu hodí. Přesně tak jak to dělá váš "milovaný" Paroubek. Je jasné, že jediné na co slyšíte je: Zvedneme vám sociální dávky, dostanete 13 platy, zrušíme poplatky u lékaře. Ale až nastane doba, kdy kvůli zrušení poplatků všichni doktoři utečou do zahraničí, nebo se stanou soukromými protože prostě nebudou mít peníze adekvátní s délkou a náročností studia, tak vy se budete divit, že na doktora nebudete mít, ted, když máte platit 30 kč za návštěvu(pokud se chodí opakovaně tak už dále nic) tak nadávate, až budete muset platit 30 000 za návštěvu, tak jednoduše umřete, protože vám nic jiného nezbyde :) těším se na dobu, kdy si to lidé uvědomí ;) naschledanou
25. 03. 2010 | 07:24

jarpor napsal(a):

Rumcajs
pavla

Díky. Napsali jste vše za mne.

Hezký den
25. 03. 2010 | 07:33

dabei napsal(a):

Když někdo mlčí všude jako pan Filip,tím nikoho před volbami neoslovuje.
Někdo nemá co říci,někdo ví,co by následovalo.
Čím větší pitomost někde někým řečena,tím více komentována a rozebírána?
Rozhoduje to,zda to "řekl vážně" a i tak myslel,nebo,že vůbec řekl něco obsažného? Zpravidla kvikot následuje buď poté co někdo řekl vůbec něco nebo když něco řekli politici z KSČM.
Ono totiž-vážíme si národního symbolu-mistraJana Husa-že kritizoval církev pro nemravnost,zpustlost a zbohatlictví.A neodvolal svou pravdu,stál za ní až do své smrti.Ale tím ještě není řečeno,že udělal to nejcennější vůbec:řekl větší část pravdy o své době,svých církevních soukmenovcích.Statečný postoj a obsažnost pohledu postoje se ne vždy kryjí.Máme sklony národní dávat vzácnému subjektivismu nejvyšší hodnocení,ač jak psal Karel Čapek o Češích-všichni rádi "odborničíme".Čím to vysvětlit-zřejmý rozpor? Prostě logickému pozitivismu,t.j.odborničení nevěříme,že vnáší do pohledu na skutečnost víc než nekonečné krtince v knihách.
25. 03. 2010 | 07:47

Altercor napsal(a):

Topolánek řekl přesně: "A to ten Fischer prostě je Žid není to gay, a ten uhne ještě dřív." tento výrok chápu jako "Žid uhne dříve než gay, protože to má v povaze", což považuji za předsudek, protože přisuzuje nějaké skupině lidí nějakou vlastnost a hdnotí jednotlivce podle tohoto předsudku. To je pro mne nepřijatelné a svědčí to o xenofobním myšlení.
25. 03. 2010 | 08:32

dalajláma napsal(a):

Já rozhodně nechci stírat naprosto reálné a velké rozdíly v budoucí politice mezi ODS, ČSSD a TOP09,příp.KSČM.
Ale ruku na srdce,připadá mi poněkud hysterické se domnívat,že:
Ty zlá Evropo,s krutými hloupostmi-víš o tom,že ODS nás Červenou Karkulku jediná před Tebou ochrání?
25. 03. 2010 | 08:42

neo napsal(a):

Děkuji Pane Žáku za srozumitelné "vysvětlení". Ještě aby si ho přečetli všichni ti, kteří včera na blogu pana Pehe nechtěli pochopit, co bylo Topolánkem vyřčeno a doufám, že to nakonec pochopí i Jiří Paroubek a nechá stáhnout urážlivé plakáty s překrouceným výrokem.
25. 03. 2010 | 08:46

Rumcajs napsal(a):

V.Žák:
Myslím pane Žák, že se dokážu dívat stejně kryticky i na druhou stranu. I proto poprvé nebudu volit ODS. Mě spíš přijde směšné, že se strhne neuvěřitelný povyk nad buranstvím Topolánka, kdežto mnohem horší excesy jak ze strany ČSSD či ODS přijímá veřejnost tak nějak už otupěle.

Jak někdo může kritizovat Topolánka, držet se za hlavu za jeho přisprostlé výroky a přitom volit Paroubka ? Tož to je na dlouhé a drahé léčení.

Svým příspěvkem neřeším, kdo je větší mafián,ale to, že buran je pro mě mnohem přijatelnější,jak uhlazený mafián.

Jinak souhlas s pavlou. Paroubek je horší jak čert. Paroubek je čert, co si rohy schoval za svatořáz.
25. 03. 2010 | 08:49

Fantom napsal(a):

ODS se výborně zviditelnila a kdyby to ten "hňup" Sobotka nepokazil (když mu hulvátství vyhrávalo volby, tak mu to nevadilo?), všichni, Lui, Blesk i ODS by na tom skandálu získali. I negativní kampaň je kampaň, jak by řekl klasik, Goebbels, jistě, ODS především potřebovala na začátku svojí kampaně strhnout na sebe pozornost a to se jí podařilo. Trochu se to podobá Kunderiádě: posunutí významů v citaci v médiích a už to jede... Já prostě nevěřím, že se někdo, kdo chce bejt premiér, nechá vědomě při neformálním rozhovoru natáčet (proč si to šéfredaktor natáčel? Chtěl si to po večerech přehrávat?) a pindá a plká. Nevěřím tomu.

A jestli je to pověstná poslední kapka? Vyjevuje plnou krásu života, že je k Topolánkovi nespravedlivá.
25. 03. 2010 | 08:50

pepr napsal(a):

Velice dobrý komentář a je to naprosto objektivní a pravdivé posouzení. Až na jedno, poslouchal jsem obrazový záznam rozhovoru a Topolánek tam jasně říká o voličích ČSSD, že patří - ..zavřít a nakopat do p.., a ne že oni by někoho zavírali a kopali do p...Nebo to minimálně řekl tak nezřetelně, že to lze naprosto legálně takto vnímat...A za to se neomluvil...
25. 03. 2010 | 08:51

tomas napsal(a):

rumcajsi, co to krYticky, to neni preklap, prosim nezapominejte, ze ODS voli ti chytrejsi a vzdelanejsi, tak by bylo vhodne, aby to bylo videt
25. 03. 2010 | 08:52

slavwin napsal(a):

Také se mi stalo, že jsem něco řekl a vzbudilo to nějakou nevoli, a já nevěděl proč. Myslím že jsem v jednom případě dostal i padáka. Asi proto nejsem politik a ani se tam netlačím. Tak to asi dopadá, když se politika dělá pro peníze. Pro ty korupční i nějak prosazené.
25. 03. 2010 | 08:54

karibik napsal(a):

O Němcích se tvrdí,že "dva Němci už tvoří dav".
V dnešních Čechách platí :Dvě slova už tvoří pravdu".
25. 03. 2010 | 09:05

NevericiTomas napsal(a):

Pane Zaku, pan "premier", byl pred 20 lety komunista a dnes je "zid". Mne pripada, ze je vzdy tim, co se jevi vyhodne. Za komaru jste se na stranicke schuzi mohl potkat s lidmi, kteri se hodili, dnes se to same da rict o Majslovce...O charakteru takoveho cloveka si iluze nedelam.
25. 03. 2010 | 09:12

NevericiTomas napsal(a):

pepr. Ne on jasne rika, ze volici Paroubka jsou knedlozelovepr, vsechny nakopat a zavrit. Z te vety je naprosto zrejme co rika. Zaroven z kontextu je jasne, ze to pouziva jako jeden z prikladu vcleku popularni, presto ne zcela pravdive zkratky.
Tahle kauza proklepla funkcni gramotnost naroda lip nez 10 testu. A je to opravdu tristni.
25. 03. 2010 | 09:14

Josef K. napsal(a):

Píše se zde o způsobech, ne o podtatě. Topolánek pouze prokázal po tisící, že v této zemi může vládnout to, co se kdysi nazývalo "lůza", lidé nevzdělaní,neznalí, bezcharakterní. Znalost kupodivu není umět počítat. Oblečte "lůzu" do Hugo Bosse a máte buď české mocenské garnitury či ruské. Tato skupina zde kontinuálně vládne od roku 1970. Tomu odpovídá i stav médií, autocenzura se stala normou a už jako autocenzura chápána ani není, navíc ona "topolánskovská či langerovská bezprostřednost", t.j. řekni co řekni, stejně je to fuk, je dnes všudepřítomným žurnalistickým řemeslem, oblíbeným stylem. Slovo a myšlenka jsou v takovém prostředí nezávazné, ba nesmyslné. Klaus neovoří a nepíš jinak než Topolánek, pouze obratně trdí za pomocí sobě rovných, že tomu tak je. Císařovy šaty. Vláda "lumpenproletariátu" se vydává za demokracii. Anarchie, svévole, lež, vláda osobních vztahů nad vládou práva, vláda prospěchu jednotlivce nad vládou prospěchu celku. To je česká společnost a to je i princip Putinova režimu. Oba mají stejné kořeny. Je zde jeden základní znak této destrukce: absence otázky po smyslu.
25. 03. 2010 | 09:17

Nuba napsal(a):

Každý má právo na názor, to je jasné. Pravici připadá jako belzebub Paroubek, levici zase třeba Langer, Vidím, Tluchoř ... (Topolánek je pouze hospodský vyhazovač, nic tak strašného, s tebou stojím a padám Marku ! )Kdyby se nedral do vedení státu, tak bych mu při cyklistickém náborovém zájezdě nabídla i sklénku pravé moravské slivovice.

Militantní zastánci valašského ogara mi připadají jako klaka na sjezdu KSČ.

"Soudruzi a soudružky, jdeme neochvějně ve šlépějích soudruha Stalina, Gottwalda a Husáka."

I kdyby to stálo za shit, my si republiku rozvracet nedáme.
Huráááááááááááááááá !!!!
25. 03. 2010 | 09:20

kasparek napsal(a):

asd Fantom - myslim ze jste prave narazil na zasadni rozdil mezi volilci socdem a ods. Ti v ODS jsou na tyto veci citlivejsi a na dodrzovani urcitych norem mnohem prisnejsi nez volici CSSD. Ta si opravdu muze dovolit takrka cokoliv, pokud je v tom ten tridni boj za cokoliv a jednoznacny vinik, tak to maji radi.. pravicovy volic je bohuzel komplikovanejsi se obavam
25. 03. 2010 | 09:27

Rumcajs napsal(a):

tomas:

Víš kde mám pravopis ?

Ber to jako můj protest proti nesmyslně překombinovanému českému pravopisu.
25. 03. 2010 | 09:35

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Nerozdávejte každému. Nezapomeťe že i já mám slíbeno. S Vaší přesocializovanou povahou brzo na mě nezbude.
25. 03. 2010 | 09:37

Nuba napsal(a):

Rumcajs

V žádném případě, speciálně pro Vás mám zakopanou flašku pod pátou karlátkou ve druhé řadě :)
25. 03. 2010 | 09:45

stále rebel napsal(a):

„Ve volební kampani - i s vaší pomocí - klamal veřejnost a své voliče, když hrál vzorného otce fungující rodiny, že?

Dcera Jana: Určitě. Jsem vždycky překvapená názory, že to, co dělá, je jen jeho soukromá věc. Do jisté míry ano, ale málokdo si uvědomí tu maminčinu práci. Celoživotní práci, která stojí za otcovým úspěchem. Myslím si, že kdyby tehdy ve Františkových lázních nepronesla ten projev, tak se otec vůbec nestal předsedou ODS. Kdybychom ho my vždycky nepodporovali, nenechali se fotit na plakáty, tak kdo ví, kde by byl. Je mi líto, že za tím nikdo už nevidí tu naši práci. A nešlo jen o jednu kampaň. No, my se s tím nějak vyrovnáme, ale tohle mi vlastně vadí nejvíc.

Věříte ještě po této zkušenosti tomu, co politici říkají?

Ne. Nevěřím.“

http://ona.idnes.cz/jana-to...
25. 03. 2010 | 09:51

Locke napsal(a):

S komentářem pana Žáka nelze než nesouhlasit. Topolánek neřekl nic homofobního či antisemtiského, jeho vyjádření o Slamečkovi a Fischerovi bylo minimálně nediplomatické. Nicméně pan Žák se věnoval jen části výroků Topolánka, jaksi pominul ta vyjádření ohledně církve a jen okrajově zmínil tu nevybíravou kritiku voličů ČSSD. Takto se vyjadřuje potencionální premiér. To že se vše dělo v neformálním rozhovoru jen ukazuje, co si tento člověk myslí o velké části naší společnosti, kterou by mohl jednoho dne vést. A to je velmi skandální.
25. 03. 2010 | 10:05

Locke napsal(a):

Omlouvám se ze překlep - s komentářem pana Žáka nelze než souhlasit.
25. 03. 2010 | 10:06

tomas napsal(a):

to rumcajs, no proto, ja myslel, ze jsem vas vytrhnul z kontextu
25. 03. 2010 | 10:06

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Hlavně nikde neříkejte, kde bydlíte.Jinak mi ji vyfoukne SuP.Momentálně je namakanej a je schopen přerýt půl zahrady.
25. 03. 2010 | 10:07

Locke napsal(a):

Pěkně to vyjádřil v dnešním rozhovoru pro MF Dnes, resp. idnes.cz (ještě se přinutím ten plátek občas přečíst) Vodrážka (!!!) - byla to pro mnoho lidí poslední kapka, pohár zkrátka přetekl...Kdyby se podobných vyjádření (a Topolánek jich má za poslední dva tři roky na kontě opravdu hodně, a to se o některých dozvídáme až nyní - viz např. jeho faux-pas při projevu na naší mabasádě ve Švédsku - viz http://zpravy.idnes.cz/nazo...) dopustil např. Paroubek, nedovedu si ani při své živé představivosti představit, jaké věřejné lynčování by nastalo. Naopak spousta jeho dřívějších výroků dřív zůstávala medii nepovšimnuta či byla "velkoryse" přehlížena.
25. 03. 2010 | 10:15

ironik napsal(a):

Ano je to politik s duší umělce řekl bych přímo poeta ,jen si není ani on sám jistý co tím vlastně básník chtěl říci, a kterým tělesným otvorem k lidu promlouval.
25. 03. 2010 | 10:24

David napsal(a):

Naprosto souhlasim se vsi kritikou na adresu Topolanka a souhlasim i s tim, ze by mel okamzite odejit z nasi politicke sceny. Jedine co mi prijde trosku podivne je, ze podobne ostudne vyroky pronesl uz mnohokrat napr. i Jiri Paroubek (asi Vam nemusim pripominat ten jeho posledni s rasistickym podtextem namireny proti romum a cizincum pracujicim v CR) nebo Langrovy vyroky ( o Rathovi ani nemluve ) a nevzbudilo to v mediich zdaleka takovy humbuk jako toto vyjadreni Topolanka. Proto se jen musim ptat sam sebe jak je mozne, ze ve stejnych pripadech postupuji media tak odlisne. Opravdu bych si moc pral kdyby vsechny podobne ostudne a nehorazne vyroky skoncily stejnou kritikou jako v pripade Topolanka. Myslim si, ze by to velmi prospelo nasi politicke scene.
Nezbyva nez si prat aby jednou z nasi politiky zmizeli vsichni tito Topolankove, Paroubkove, Langrove, Rathove a podobni lide jejichz slovnik a vyroky 5 cenove skupiny (vcetne jejich chovani) jsou opravdu ostudou nasi politicke reprezentace.
25. 03. 2010 | 10:45

Pepa Řepa napsal(a):

To SŠ
mně se líbí, jak se tady občas objevuje názor, že tak pokleslé vyjadřování by na západ od nás nebylo možné. V tom vyniká jistý Terry.

Najednou je z každého absolvent ústavu šlechtičen.

Nevíte jaké slovo vypískli včera Bidenovi? Bude rezignovat?

A přál bych Vám slyšet jednoho z největších kritiků pokleslého slovníku, jaká slova lítají, když zmrví na Cibulkách backhand.

Jinak pan Žák může být hodný člověk, ale vyznačuje se tím, že vždycky přijde s pytlem do mlejna, když už je dávno vymleto u jiných autorů.
Útok na alfa-samce by mohl mít kladný přínos, kdyby to spláchlo i olomouckého kapříka a středočeského tchoře. To se nerýsuje a i kdyby jančíci ohroženi nebudou.
Je to modré seppuku a ukázka, jak se vytváří davová psychóza, nic víc.
25. 03. 2010 | 10:49

jenda napsal(a):

Obávám se, že jde o vnitrostranický boj v ODS. Jinak ostatní by ani neuměli v mediích rozpoutat takovou kampaň o ničem.
Je to jako u Standy - tak dlouho budou mluvit o ničem až ho budou muset odvolat, protože ty rozhovory už nikdo nebude schopen poslouchat.
25. 03. 2010 | 11:12

M.Š. napsal(a):

Vážení občané,v nastávajících volbách máme možnost dát najevo nespokojenost
s nynějším stavem společnosti.Jeví se nejlepší možné řešení.
Jít k volbám a vhodit prázdnou obálku.
Nyní jsem ještě zvědav, jak se to vyvrbí a kdo napadne tenhle nápad.Jinak je nápad geniální a hodný inteligentních českých občanů.
Také bych rád viděl ksichtíky politiků a nekonečné hloubání volebních komisí,co si počít.Jistě by to bylo zajímavé,jelikož účast voličů 99,9%,volilo však 48,5%.
A vo tom to je,souuzi politici,národ by vám měl dát na vědomí,že si již z občanů dělat blbce a ovčany nebudete.
25. 03. 2010 | 11:16

jin napsal(a):

Co rodiče na jeho výchově zanedbali a vojna ještě dorazila ,nemusí voliče zajímat a mít trpělivost s jeho postgraduální výchovou slušnosti a ohleduplnosti.Ve vrcholné politice musí být hotové osobnosti.Baletce také neprominem,že kulhá,neboť měla v mládí obrnu!!!
25. 03. 2010 | 11:17

vlk napsal(a):

Pane žáku,
ohledně Topolánka jeho výroků mi mluvíte z duše.
Já však čekal , že když budete mluvit o bídě českých medií, že půjdete daleko hlouběji pod povrch.

Totiž k tomu, co jim vadí a co jim nevadí. A to je dokonalá tragedie.
Česká media spustila ryk a povyk, na základě tzv. politické korektnosti. ˇˇZe trapně mimo mísu ? To je detail ve s rovnání s tím, že tato media ve velké většině klidně Topolánkovi ze s tranických pozic schroupla tyhle průšvhy:
1- Kubiceho zprávu
2- Dalíkovu většinu
3-čunkiadu a ohnutí justice
4-řebíčkování
5-Slazení a Entropu
6-neschopnost vyjednat si tolerování vlády v době předsednictví
7-flagrantní politikaření ohledně krize, jejich dopadů až k sestavování rozpočtu 2009
8-propad v žebříčku korupce za Polskoa Bhután
Většina medií na tohle všechno pohlížela jako na totální banality a věnovala s e zásadně Paroubkově bradavici a papalášství. Jakkoli obojí jistě existuje, má na naši situaci daleko menší vliv než zásadní průvali výše zmíněné.
jenže strážn ratlíci naší demokraacie se místo toho radši věnují prostředníčkům, kopání do auta a podobným taškařicím. A Topolánka utaví na s vých překroucených chápáních jeho výroků.
Já bych byl osobně čekal, že jej udělají hned po tom, co sestavil vládu s pomocí Pohanky a Melčáka. Jenže chyba lávky - ratlíci tehdy nadšeně ňafali a očůrávali oranžové rohy...
25. 03. 2010 | 11:29

Nuba napsal(a):

Přece mi nechcete tvrdit, že je to v richtiku, když se naši představitelé vyjadřují jako dlaždiči. Je to takové lidové, že, přímo vepřo knedlové, v tomto kontextu míněno hospodské.

Není ovšem ani žádoucí, aby se dlaždič mírnix-dýrnix začal chovat jako estét jen proto, že chce být zvolen. Ono to dobře ani nejde, nátura se změnit nedá a časem se ta "faleš a prázdnota" projeví.

Základní otázka je - proč se nám do čela státu derou právě takoví a proč to trpíme, když máme tu demokracii. Jakeš si tam taky na Hrádečku pronášel své soudy o lidech - vzpomeňme, Hanka Zagorová, hodná holka. Málokomu se tenkrát zdálo, že - je to přece takové lidské, ne ? Bylo to pitomé tehdy a je to pitomé dnes. A je to pořád dokola. A já jdu radši na zahradu, endorfiny z práce jsou lepší než adrenalin z blbého kvákání.

A taky ten argument, jinde jsou možná ještě horší, tak co. To přece není žádná omluva. Nemám sice touhu po vlastní dokonalosti, ale horší být nechci, spíš o něco lepší. Snad to není chyba. Nebo co bych nekrad, když krade každý ? Tak u někoho to jako alibi vlastní kvality možná stačí.

Sbohem. A šáteček. Sem se u toho psaní nakrkla.
25. 03. 2010 | 11:29

kiruna napsal(a):

Pane Žák,
to o čem , píšete, sice znalost písmenek, ale neporozumění psanému textu, platí i pro vás , Týká se části o údajných voličích. Všimněte si, že slovo volič tam vůbec nepadlo, zato padl výraz "obyčejný Čech" spolu s další charkteristikou. Že ve vedlejší věte, kterou je možno vynechat aniž by se změnil smysl výpovědi, padlo i Paroubkovo jméno je důkazem toho, že s jeho jménem na rtech či v mysli se pan Topolánek odebírá zřejmě i na onu místnost, kam i císař pán chodí pěšky.
25. 03. 2010 | 11:33

Likeke napsal(a):

Pane Žáku, nemám Vás rád. Jste sice schopný, ale všeho. Je až neuvěřitelné, jak dokážete se jakoby zastávat Topolánka a přitom do něj kopete. Váš článeček by se dal zkrátit: "Topolánek sice má pravdu, ale měl by odstoupit, protože už jí jednou neměl". Já ho taky nijak nemiluji, ale takovouhle lumpárnu umíte udělat jenom Vy. Jo, ještě Pehe, ale ten není tak sofistikovaný. Naštěstí si to spousta čtenářů takto nepřečte. V souladu s Vaším konstatováním.
25. 03. 2010 | 11:35

almost glossed™ napsal(a):

Pro Topolánka neexistuje žádná omluva, přestože se jej pravicová média omlouvat snaží, seč to jde.

Topolánek ve skutečnosti pouze řekl, že gayové a Židé jsou zbabělí a obě skupiny mají podobný charakter.

Pokud by měla platit novinářská omluva, že mu šlo o zdůraznění role charakteru a ne homosexuality nebo židovství, musel by jako protiklad k homosexuálům uvést příklad heterosexuála nebo jako protiklad k Židovi člověka nežidovského původu.

To však neudělal.

Přesto si myslím, že šlo o uměle vytvořenou kauzu, jejíž jediným záměrem bylo odvést v nastalém humbuku pozornost od třaskavé zprávy - o výslechu policisty Tichého, který svědčil o tom, že Langer vědomě sloužil mafiánské organizaci.

Jen Topolánek a spol nepočítali s tím, že situace využije P.Sobotka a další ambiciozní dravci ve svůj prospěch.
25. 03. 2010 | 11:50

vlk napsal(a):

S.Š.
mám rád Vaše vstupy a postřehy!
Takže si dovolím reagovatna Váš příspěvek.

Ohledně novinářů - konkrétně MfD a Lidovek...Ano, tyhle dva plátky poněkud obrátily.
Až do posledního modrého volebního sletu to byly tvrdí modří bijci. Bez rozuua bez pardonu. V tomto datu, došlok určiitému zlomu. Nevím, jestli vkoncernu domluvenému nebo ryze náhodnému, ale v každém případě MfD tenkrát navlékla Hradní modrou, tedy a stala s e jakousi hlásnou troubou , řekněme -Klausových sirotků v ODS. Lidovky naproti tomu zůstaly jako trouba, samozřejmě že hlásná, Topolánka jeho oficiální ODS.
Obojí by se dalo dokázat. Jenže od začátku mletí na pražské radnici a s přibývajícími skandály ODS obě redakc e jaksi usoudili, že profilovat se dál jako hlásná troba kterékoli části ODS,znamená býti skutečným troubou.
A navíc proč, když zde je nov favorit zásadové praviicovosti! S nadějným potenciálem! No přece Kalusek, se svým v českých luzích a hájích v dětských myslích české pravice, stále populárnějším maňáskem- fíkovým listem- Schwarzenbergem...
Takže se najednou mohly dál vymezovat proti Paroubkově bradavici, ale už i Topolánkovi a ODS a dálsi hrát na strážného ratlíka demorkacie a připadat si jako orel morálky.
Takového Zvěřinu, Petráčka, Koláře a nově vědmu Zlámalovou z Lidovek určitě mrzí, že jste je přeskočila. To od vás ale opravdu nebylo hezké .. Hezké ráno tam k vám.
25. 03. 2010 | 11:52

Jeromír napsal(a):

Já bych ty chyby pana Topolánka moc neřešil, hlavně ať už skončí on i ta jeho ODS včetně TOP09 a VV.Ani jedna s těchto stran není natolik důvěryhodná aby se mohla podílet na vládě.
25. 03. 2010 | 11:54

Ivan napsal(a):

Tomuto příspěvku se nedá oponovat. Skiutečně umění hovořit(kutivovaná řeč - rétorika)v našich končinách a horních, zejména politických patrech se moc nenosí. Nelze se pořád dívat na dobu minulou. Je třeba, aby každý dělal na co stačí, naučil se vědět, kde ho bota tlačí.
Nejsme v hospodě, tak nedělejme
příklad společnosti. To, že jde o žoviální přístup k masám, přece neplatí pro liberála, nebo ano. Pak nevíme, kam patříme a toje základní problém naší politické scény..
25. 03. 2010 | 12:08

Locke napsal(a):

to vlk z 11:29

Dnes mi mluvíte úplně z duše. K seznamu Topolánkových závažných chyb by se toho ještě dalo hodně přidat, ale principielně největší zhovadilost vidím v znásilnění justice. Něčeho takového se nikdo předtím nedopustil a ani to nezkusil, včetně tolik nenáviděného Paroubka (to že připustil jmenování Vesecké byla nepochybně jeho velká chyba, ale na druhou stranu tehdy nikdo nemohl tušit, co je ta ženská zač, v médiích tehdy vypadala přijatelně).
25. 03. 2010 | 12:10

almost glossed™ napsal(a):

Pro pana Žáka:

A co výrok Topolánka, že "se vytváří na úřadu vlády, že tam vzniká taková podivná židobolševicko unionistická partička"? Také omluvitelné?

Viz ohrazení J.Fischera zde:
http://www.parlamentnilisty...

a svědectví novináře z MFD zde http://zpravy.idnes.cz/nazo...

Už to by stačilo komukoliv jinému na odchod z politiky. Kdyby to řekl Paroubek, tak je roznesen na kopytech a momentálně není politikem.

Pravicová média to nijak nerozmazávala. To až nyní, v obavě o volební výsledek ODS. Jsou znervózněni preferencemi voličů, tak se rozhodli přepřáhnout.

O nic jiného zde nejde.
25. 03. 2010 | 12:11

NevericiTomas napsal(a):

almost glossed: placate nesmysly. Topolanek jasne rekl co rekl, jestli to nechapete, vratte se na zakladku do hodin ceskeho jazyka. Ono se vyplatilo aspon trochu vnimat tu nudu kolem vetne skladby, je to dulezite pro chapani textu a mluveneho slova.
Co se tyce policisty Ticheho, jedine traskave na tom je, ze se CSSD podarilo umlcet vsechny krom Ticheho, ktereho jedineho umoznili zbavit mlcenlivosti. Ostatni se zakona nesmi vyjadrit.Proc to CSSD delala je snad jasne i osobam mdleho rozumu. Tichy rekne jen to co Dimun potrebuje.
25. 03. 2010 | 12:13

almost glossed™ napsal(a):

vlk: Přidal bych kromě uvedeného otevřený nátlak premiéra na Českou televizi prostřednictvím všemocné figurky se špatnou pověstí Dalíka. To je také něco, co se zde do doby Topolánka neobjevilo (nepočítám-li Klausovu Novu).
25. 03. 2010 | 12:15

almost glossed™ napsal(a):

Neverici Tomas:

Vám připadá logické, ž epokud chci demonstrovat roli charakteru nad sexualitou a původem, uvedu jako protiklad ke gayovi Žida? OK. je vidět, že Vy s porozuměním textu problémy nemáte.

Ano, Topolánkovi zřejmě hned došlo, že přestřelil, tak se to pokusil zahladit slovy o charakteru. Ale smysl to nedává.

Prostě uvedl, že gay a Žid "uhne". Ostatní je interpretace posluchače, která může být libovolná.

Langerovu záležitost tak lehce do autu nezahrajete. To byste na to musel jít trochu jinak.
25. 03. 2010 | 12:19

buldatra napsal(a):

Safraporte, tak mě napadá, že ten Topolánek nebude až tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát necvičenému oku prostého vesničana. Vlastně, ani činy tohoto čímana nebudou jednoduché.

A co teprve, když někde něco zdánlivě jednoduchého tak nějak, jakoby bezelstně řekne!
Bacha na to!
Je třeba řádně, ale opravdu řádně špicovat slechy, když Mistr Topolánek utrousí tu a tam nějaké to, zdánlivě jednoduché slovo.
Neboť ono to není jen tak obyčejné slovo. Je to slovo skrývající nepřeberné množství významů, smyslů, zdánlivých smyslů a piklí. Skoro až slovo páně.
Čili slovo podezřelé, vypuštěné z ústního otvoru politika. Každé takto vypuštěné slovo je cosi jako humus, ze kterého vyrůstá všeliké záhadné rostlinstvo, plné vitamínů, silic, stopových prvků, lepku a vlákniny.

Čímž se živí množství topolánkoidních verbálních vykladačů, od profíků typu našeho milého myslitele pana Pehe, přes snaživé amatéry kalibru pana Žáka, až po posledního pisálka z Blesku.

No, není ten Topolánek k nezaplacení? Není k sežrání?
25. 03. 2010 | 12:20

Dave napsal(a):

To almost glossed - Tak to mate teda hodne kratkou pamet pokud si nepamatujete tech par novinari (vcetne jednoho komentatora Ceske televize), ktery byl vyhozen z poradu, ktery uvadel jen proto, ze se panu Paroubkovi nelibilo jak vedl rozhovor s nim. A to co se ted deje v Ceske Televize hlavne diky Paroubkove prave ruce panu Dimunovi to je opravdu nehorazne. Kdy v podstate rozhoduji o tom co pujde nebo nepujde do vysilani. Je videt, ze mate velke mezery v tom co se kolem Vas deje, takze priste zkuste vice otevrit oci a nekoukat jen na jednu stranu.
25. 03. 2010 | 12:21

NevericiTomas napsal(a):

Cely ten humbuk kolem Topolanka ma jediny duvod. Kmotri kolem ODS maji strach ze prijdou o penize a potrebuji si pripravit pudu pro velkou koalici s CSSD. V krajich uz to udelali a neni nahoda, ze prave odtud se na Topolanka nejvic strili. Cely cirkus kolem "udajnych vyroku" je jen medialni paka. Takze si tu dal ukajejte dusicku nad nesmyslem, az se po volbach proberete, budete zase cucet jako puci :-D
25. 03. 2010 | 12:21

Bohumír Charbulák napsal(a):

Ach jo, Václave! Mnozí, kteří zareagovali, nechť mi prominou, ale také neumí číst, ba, neumí ani český pravopis. Což se rovněž týká i některých novinářů, potažmo novin, protože si příspěvky neuhlídají odborně i češtinsky. Tím neříkám cenzůrovat! Ale přece se snad stále v každých novinách schází den před vydáním tzv. rada vydání, před ní příspěvek čte šéf oddělení atd. Nebo tomu tak v denících již není? Souhlasím s Tebou ne proto, že Tě znám, ale proto, že máš, podle mého názoru, pravdu. Buď zdráv a pozdravuj... Ahoj!
Mirek Charbulák
25. 03. 2010 | 12:23

Ivan napsal(a):

Pod lesklym povrchom este nemusi byt zlato (dokonca tam moze byt klzky uhor...)

Britske listy 24.03.2010
Topolánek a hladcí úhoři
Ivo Šebestík
http://www.blisty.cz/2010/3...

Citujem z uvedeneho pramena:
"Zde je, bohužel, třeba odlišit vlastnosti člověka, které mohou zvyšovat jeho lidskou hodnotu, od vlastností potřebných pro vrcholového politika. Není vůbec řečeno, že kultivovaný, vzdělaný a distingovaný státník s diplomem z Oxfordu je lepším člověkem než neomalený samorost. Je lepším pouze v oblasti, kterou dělá a ve které se pohybuje. Tedy, dá se říci, že je lépe přizpůsoben pro svou profesi, vysokou politiku. Když vezmeme naprosto extrémní příklad rozporu mezi zdáním a skutečností, tak mnozí nacističtí pohlaváři byli na pohled vzdělaní a kultivovaní lidé. Četli Homéra v originále a na klavír hráli Beethovena, a přesto se dopouštěli zločinů, které by obyčejný nevzdělaný člověk mnohdy udělat nedokázal.

Vysoká politika je extrémně pokrytecké prostředí a vrcholným uměním každého člověka, který v ní chce uspět, je naučit se zastírat své názory. Mluvit co nejméně, být opatrný, ale přitom pohotový, vtipný, za všech okolností zdvořilý. Pokrytectví není hezkou vlastností, a tak vůbec není pěkný pohled ani na Topolánkovy teatrálně rozhořčené kritiky. Jaksi paradoxně, a hlavně nespravedlivě, na politickém kolbišti vítězí dokonce i mazaní kluzcí úhoři, kteří soukromě pohrdají občany možná stokrát více než prostořeký Topolánek, ale na veřejnosti se rozhořčeně hlásí k mravnosti a jejich ochraně.
25. 03. 2010 | 12:24

Vico napsal(a):

Nuba -souhlas.

Jasně, že na západě je to ještě pokleslejší. Ostatně to říká i Filip a ten má nějaké škole.

- Jen jsem nějak zmatenej. Napřed, že se na nás ze západu žene zhoubná politická korektnost non plus ultra a ejhle - oni jsou ještě větší prasečkáři než náš toskánskej valach.
25. 03. 2010 | 12:27

almost glossed™ napsal(a):

Dave: Onen rozhovor redaktora Borka byl vrcholem neprofesionality obecně, bez ohledu na to, s kým hovořil. Neinformovaný, nepřipravený, zaujatý... Chtěl pouze hosta ponížit. Celé jeho vystoupení odporovalo přinejmenším kodexu ČT a etickým zásadám novinářské práce vůbec. Nedivím se, že už pořad nemoderoval. Nebyl však vyhozen a na ČT má dodnes neuvěřitelný prostor, který zneužívá pro svou otevřenou propagandu beztrestně dále.

Ostatně, každý si na webu ČT onen rozhovor může najít a posoudit sám, zda si zasloužil pokárání nebo ne.

Vypadá to, že jste onen rozhovor neviděl. Můžete si vše ověřit zde:
http://www.ceskatelevize.cz...
25. 03. 2010 | 12:28

NevericiTomas napsal(a):

To almost glossed-Mne prijde naprosto logicke, ze kdyz chci demonstrovat, ze chrakter je vec odvisla od ostanich zalezitosti, uvedu co nejsirsi rozptyl- tj. sexualni orientaci, politickou orientaci, narodnost atd....
Tady neje o Langerovu zalezitost. Jde tu o to, ze Mrazek rozhodil site po cele politicke sfere (jako ostatni bosove i dnes), ale CSSD cilene vyradila vsechny svedky krom jednoho, ktery nevypovidal pod prisahou a na svuj vystup se pripravoval s Dimunem. Vystup probehl ve chvili, kdy mela CSSD ve vyboru vetsinu a pak si prijala patricne prohlaseni. Tomu muze verit jen blazen.
25. 03. 2010 | 12:28

almost glossed™ napsal(a):

Neverici Tomas: Ano, co nejširší - pak je ovšem VELICE zajímavé, že nějak do té šíře nezahrnul "své" skupiny: Tj. heterosexuály a ne-Židy. Nějak mu k nim chyběly příklady - ti zřejmě nikdy neuhýbají. Nějak se ta šíře scvrkla jen na uhýbající homosexuály a Židy.

Snažíte se, ale obhajoba pořád kulhá.

Ostatní jsou Vaše spekulace. Jediné svědectví je, že to byl Langer, kdo vědomě spolupracoval s mafií.
25. 03. 2010 | 12:35

monroe napsal(a):

Vcelku s Vaším hodnocením, pane Žáku, souhlasím. A hlavně velmi oceňuji, že se z řad médií nebo osobností našel konečně někdo, kdo je schopen celou situaci popsat a zhodnotit maximálně objektivně. To, co se dalo číst v novinách nebo slyšet ve veřejnoprávních médiích (např. Radiožurnál) bylo rozpoutání naprosto nepochopitelné, až úchylné HYSTERICKĚ KAMPANĚ. Když jsem četl komentář pana Pehe nebo slyšel v rádiu komentář Pavla Žantovského, myslel jsem, že už půjdu opravdu zvracet nebo to rádio rozmlátím a nebudu ho už dál poslouchat.

ad CÍRKEV)
Zde bych si jen dovolil podotknout, že její PODSTATA, kterou napadal Voltaire, se od těch dob vůbec nezměnila. Osobně pokládám ŘK církev za mocenskou organizaci, která působí napříč kontinenty ve snaze ovládnout a manipulovat co největším počtem tzv. věřících. Mimo jiné s cílem dále hromadit své bohatství, jak to dělala už ve středověku a poté. Je dokonce o to nebezpečnější a zákeřnější, protože k tomu nyní používá mnohem rafinovanějších a skrytějších metod. Např. u nás se stále vymezuje vůči komunistické minulosti a domáhá se zpět obrovitého majetku, ke kterému stejně přišla sama zločineckým či minimáně nečistým způsobem. Zde oceňuji pana Topolánka, že byl schopen, byť to udělal neformálně a v náčrtu, velice dobře popsat rozdíl mezi KŘESŤANSTVÍM, NÁBOŽENSTVÍM A CÍRKVÍ. Sám se hlásí ke křesťanství jako k určitému životnímu postoji (podobně jako je buddhismus), ale zcela správně napadá náboženství jako IDEOLOGII, kterou zneužívá instituce zvaná CÍRKEV, k jejím manipulativním praktikám. Zajímalo by mne, kolik jiných našich politiků to má takto jasně srovnáno v hlavě, a hlavně kolik z nich bych to dokázalo říct tak otevřeně. Do toho pak vlítla média s jejich hysterickým nálepkováním o KONZERVATIVNÍ straně a politikovi: Jak si může dovolit něco takového vůbec říct ??? Snad bychom měli být rádi, že to je schopen KONEČNĚ někdo otevřeně říct a nenechá se svazovat bezduchým a nesmyslným značkováním o „konzervatismu“ a příkazy a názory HYSTERICKÝCH A MANIPULUJÍCÍCH MÉDIÍ !!! PÁN BŮH ZAPLAŤ ZA TATO JEHO SLOVA A ŽE TO KONEČNĚ NĚKDO TAK VYSOCE POSTAVENÝ DOKÁZAL PROLOMIT !!!

ad Homosexuálové)
Na celé věci je pikantní, že sama ŘK církev naprosto nepokrytě až se zuřivou záští vystupuje proti homosexuálům a hlavně jejich požadavku na možnost uzákoněného partnerství. Přitom ta samá média mlčí a nechává je to naprosto chladnými. Tady se mi na panu Topolánkovi líbilo, že dokázal velmi lidsky a upřímně naznačit onu jemnou linii: Linii, kdy sám žádnou homofobií netrpí, ale zároveň se přiznává k nějakému vnitřnímu bloku, který mu již neumožňuje hlasovat pro partnerství rovnocené s tím uzavřené mezi heterosexuály. Je to jedno z těch citlivých témat, se kterými se setkává v životě každý z nás. Jsou natolik emočně silná, ale zároveň natolik zahalená v jakési šedé zóně tajemství, že tam už to prostě rozumem nerozsekneme. Maximálně kolem toho můžeme kroužit a popsat to zhruba tak, jak to udělal pan Topolánek. To, čemu se všichni ti „úžasní“ pisálkové a komentátoři (dokonce se k tomu snížil i Petr Nováček, kterého si jinak nesmírně vážím) povzneseně vysmáli jako neschopnosti vyjadřovat se jasně a zřetelně, osobně považuji za projev lidskosti a schopnosti v DANÉM KONTEXTU říci k věci maximum a na rovinu.

ad Fischer)
Pokud se pan Fischer i ve své funkci premiéra otevřeně hlásí ke svému Židovství (viz již několik jeho veřejných vystoupení na židovských svátcích), tak by holt měl být schopen strávit i to, že se o něm jako o Židovi bude tu a tam také mluvit. A nejen v situacích, kdy se to bude hodit a líbit jen právě jemu. Snad se za své vyznání najednou nestydí ? Navíc, v daném případě nešlo o žádný útok na židovské náboženské vyznání, jak to hystericky a nesmyslně komentovala média.

Na závěr jen dodávám, že zdaleka nejsem příznivec pana Topolánka a už vůbec ne volič ODS.
25. 03. 2010 | 12:46

Nuba napsal(a):

NevericiTomas,

to, že národnost, sexualita či dokonce Tomáši inteligence nesouvisí s charakterem, tak to je skutečně vynález hodný génia.

Ještě, že nám to Topolánek řekl, jeden by to ani nevěděl. A právě to, že o tom takhle mluvil, je na tom to nejpitomější, ale Vy to tak asi necítíte, protože pro Vás to asi byla novinka.
25. 03. 2010 | 12:48

stále rebel napsal(a):

Úplný přepis Topolánkových perel.

„A to ten Fischer prostě je Žid, není to gay a ten uhne ještě dřív, jo. To znamená, to prostě nesouvisí s tím, že je gay, to souvisí s jeho charakterem. To nesouvisí s tím, že je gay.“
http://zpravy.idnes.cz/doku...
25. 03. 2010 | 12:55

NevericiTomas napsal(a):

Prominte nubo, ja chapu ze prumerny Cech nezkousne text delsi nez 160znaku, proto take cte Blesk. Problem je, ze pak nedokazete, mily nubo, jaksi chapat kontext receneho. Toplanek byl 5x zadan, aby ke slovu gay priradil nejake hodnotici pridavne jmeno, 4x odmitl s tim, ze je to pitomost a popate to rozvedl s uvedenymi priklady. Byt vami, byl bych opatrnejsi s hodnocenim inteligence druhych, sam mate docela mezery...
25. 03. 2010 | 12:57

NevericiTomas napsal(a):

almost glossed hmm...vite...ono...kdyz se bavite v mensinovem casopise o postaveni...mensin...asi je logicke, ze budete uvadet priklady dalsich...menisn...ma tahle natvrdla debata smysl? Valite z prdu koulicku a podstata tohoto humbuku vam davno utekla..
25. 03. 2010 | 13:00

Vico napsal(a):

monroe : škoda, že to, co jste napsal, míníte patrně smrtelně vážně...V podání takového Krampola by to byla velká legrace. Představuji si to takto :

Nejprve Topolánkův blábol a po něm váš dovysvětlující komentář.
25. 03. 2010 | 13:04

NevericiTomas napsal(a):

almost glossed jedine svedectvi to bylo proto, ze cast Krakatice se zahadne ztratila a vsechny navrhy zbavit mlcenlivosti VSECHNY lidi, kteri ji vytvorili CSSD ZABLOKOVALA. Jste schopen to pochopit? CSSD prijde s navrhem: Zbavime Ticheho mlcenlivosti. Ostatni rikaji, ne zbavime mlcenlivosti vsechny. CSSD: v zadnem pripade, pouze Ticheho. To vam neprijde DIVNY???
25. 03. 2010 | 13:04

saurus napsal(a):

To pan Žáček "neumí číst". Z Topolánkova "sdělení" jednoznačně vyplývá, že sexuální orientace i židovský původ negativně ovlivňují rozhodování jedince. Tedy: že Slamečka uhne /=je změkčilý/, protože je gay, zatímco Fišer uhne /=není ochoten jít do konfrontace/, protože je Žid. Zejména to druhé tvrzení je jednoznačné rasistické klišé.
A pokoušet se omlouvat Topolánkovy žvásty a svádět vinu na média... Sorry! Můžeme jim poděkovat, že nám otevřela oči.
25. 03. 2010 | 13:04

NevericiTomas napsal(a):

saurus: z Topolankova vyjadreni nic takoveho nevyplyva, jedine co je tu jasne je, ze mate problemy chapat psany, pripadne dokonce i poslouchany text...Ja se vzdycky divil, jak je mozne, ze nekteri zednici na stavbe nejsou schopni udelat ani to co jim po lopate napisete. Ted vidim, ze funkcni negramotnost je ve tehle zemi rozsirena k uzoufani.
25. 03. 2010 | 13:14

Nuba napsal(a):

Tomáši,

aniž bych Vás chtěla přiřadit ke čtenářům bulváru, tak s potíže s pochopením psaného skutečně máte, o Vaší inteligenci, či kohokoliv jiného jsem přece nepsala, rozšířila jsem pouze výčet možných atributů, které nesouvisejí s charakterem, jste podezřele vztahovačný.

A u pana Topolánka obhajujete neobhajitelné, kontext, o kterém hovoříte, prokazuje permanentně již několik let a teď došlo na lámání chleba, kdy pohár přetekl (oni mu ho spolustraníci trošku nahnuli) Tak už to bývá. Kdyby se tak stalo u sociálních demokratů, tak bych si spíš trylkovala jarní veselou nubí písničku.

Změna je život. Hlavně, aby byla lepší.
25. 03. 2010 | 13:21

Pinsker napsal(a):

“…Je téměř neuvěřitelné, jak komentátoři, někdy i vzdělaní, k výrokům předsedy ODS přistoupili. Nedali si za mák námahy, aby se pokusili pochopit, co Topolánek říká. A teď se zeptejme: je to jejich vina?“

Pane Žáku, nemohu si odpustit, ale přece nevěříte, že komentátoři nepochopili, co pan Topolánek říká. Samozřejmě, že si tu práci dali a pak jenom jeho neuvěřitelné naivity (nebo spíše hlouposti) šikovně využili. Zůstává mi ale rozum stát, jak někdo, pohybující se léta v politice a mediích, může (a nota bene před volbami!) takhle nahrát na smeč!
25. 03. 2010 | 13:40

slavwin napsal(a):

Ty Topolovy blafy, bych ani tak nebral vážně. To je takový ten zupácký styl. Když si myslí, že jste v jeho moci, což on si myslí. Vzpomínám na jednoho, který před nastoupenou rotou rád pronášel : Nakonec vycházky. Nasrat na hrob žádné kvítí, nikdo nikam. Nashledanou soudruzi. Dostal po rypáku, zase žoviálně gestikuluje a myslí si : Vy mi tak můžete vlézt někam. Stejně jako ti bijci socanů pořád melou jedno a to samé, Topolánek má proti nim výhodu, že ho někdo registruje. Jeden nadává druhý rozeštvává, pořád omílá nějaké zneužívání soc. dávek. Proti komu ryje to on neřekne, ale každému jasné proti cikánům. Kdyby jim nabídl východisko, těm méně vyvinutým možnost si aspoň trochu vydělat a potom rozeštvával to neumí. Rozeštvává a čeká že mu část rozeštvaných zajistí místo u žlabu.
25. 03. 2010 | 13:54

george napsal(a):

MONROE : Mnohokrát děkuji za váš názor. Je to přesně to, co "dotčení" neřeknou nahlas, ale potichu souhlasí. Jsme opět tam, kde kdysi, že doma se špitalo u komouších jinak, než dětem ve škole. Hnus nad národem českým, potřebujeme asi nad sebou opět diktátora, malý dvůr a velký bič. Možná se této role ujme Paroubek a dobře nám tak.
25. 03. 2010 | 13:57

george napsal(a):

Slavwin to: Tyhle vaše blafy se opravdu nedají číst. Nejste náhodou jeden z nich, komu se nechce do práce a chodí pro dávky? Až budou cigáni posílat své děti do školy (mimochodem zákonem povinné a zvysoka na něj kálející), místo toho, aby v době školní kradli v tramvajích, budou vzdělaní a bude o ně zájem je zaměstnat. Bác a jsem rasista.
25. 03. 2010 | 14:02

jos napsal(a):

Pane Žáku,
Je to až směšné, když se snažíte omluvit Topolánkovy urážky údajným "nezkreslením výroků a celého videa". Topolánkovy výroky "Co to je obyčejný Čech, pro kterého dělá Paroubek politiku? No to je přeci vepřo - knedlo - zelo a v podstatě je třeba všechny zavřít a nakopat do prdele." To je arogantní a hrubá urážka statisíců lidi v jakékoliv interpretaci.A pokud někdo tvrdí, že to jenom Topolánek charakterizoval voliče ČSSD, tak jen dokádá, že voliče jiných stran považuje za občany druhé kategorie.A když k tomu přidám Topolánkovy žvásty v rozhovoru o tom, jak jsou Češi netolerantní, závistiví, připosraní není co řešit.
Pokud se někdo chce počítat k Topolánkovu národu závistivců, pokrytců a připosraných, jak Čechy charakterizoval v oněch řečech veleduch Topolánek,je to jeho věc. Mně a ostatní z toho laskavě vynechte. Já k Topolánkovu národu nebudu patřit nikdy.Je ostatně zajímavé,či spíše typické pro česká media, že tyto jeho výroky se snaží media pominout. Jsou ale skandální a neomluvitelné.
25. 03. 2010 | 14:08

Ferdinand napsal(a):

Souhlasím s Pinskerem, že Topolánek si neuvěřitelně naběhl, přičemž musel počítat s tím, že je před volbami a politická konkurence vše náležitě využije za hojné podpory některých novinářů a Přemysl Sobotka tomu ještě nasadil korunu, aniž by se pořádně seznámil s celým obsahem rozhovoru /jinak by své prohlášení nemohl zveřenit/. Nesouhlasím s autorem článku, že by se Topolánek nějak zvlášť dotknul premiera Fischera. Pokud o něm řekl, že uhýbá, není to urážka, ale pravda ! Navíc bývalý komunista Fischer nemůže mít sympatie slušných lidí. Divadlo jeho syna o vystoupení z ODS už nemá smysl ani komentovat.
25. 03. 2010 | 14:12

vlk napsal(a):

Monroe

docela s e bavím na d vaší interpertací Topolánka.

Církev
Topolánek použil přesnou citaci toho, co o církvi slyše kdysi :
a- doma, od svým tvrdě komunisticky orientovaných rodičů
b- na vojenském gymplu při hodinách PŠM

Nic méně a nic více. A z praktikujících věřících s vým výrokem učinil nemylsící figurky s vymytým mozkem.
Váš obdiv k této jeho podivuhodné odvaze mne děsí.

Homosexuálové
Církev s e svým názorem na ně netají. respektive - netají s e svým názorem na snahy těch, co jim elegán zdejších blogů Pepa Řepa říká gendertety. Tedy jejcih s nah o manželství dvou osob stejného pohlaví a eskalované snahou oosvojování dětí, těmito páry.Až do úplného vrcholu, tedy tlaku gendertet na to, aby homosexualita byla veřejně prezentovana jako normálnost.A to dokonc e iv učebnicích. Tohe všechno hlásá církev ve vztahu k homosexuálům. Nkoli to, že chce nějak dusit homosexuály už kvůli jejich existenci.
Přesto, všechno, co jsem napsal ,jemimo mísu. Protože Topolánek o homosexuálech jako takových , jak píše autor , nic neřekl.Takež nechápu , proč vy vytahujete postoj církve k homosexuálům.
3-Fischer
premier neměl žádný problém s tím, že Topolánek o něm mluvil jako o židovi. Měl ale sakra problém s tím, že o něm mluvilJAKO O ZBABĚLCI protože JE ŽID.
Stejně tak mluvil jako o slabigrovi o Slamečkovi.
Čímž , podle mne veřejně urazil yt dva pány. Záhadoumi zůstává ovšem , proč on sám nominoval, dva zabělce , podle se, do vlády. Já z pana Fischera rozhodně ten dojem nemám. Vzal na sebe nevděčnou roli. Na pár měsíců. Jeho mis e bud e trvat o víc enež rok déle. Bez politického krytí. Má řídit zemi, nést odpoěvdnost a všichni ti loutkoherci si myslí, že ho budou vodit na d rátkách. On si naopak ved e docela dobře. Lépe než oni.Mluvím o něm,nikoliojeho ministech typu Kovářová, Jurásková, Slamečka..
Slamečka s e naopak jako slabingr projevil dokonale. Duška, za mnohem méně zažaloval, Topolánkem s e uražen být necítí..

P.S: nejsem praktikující věřící, ani žid ani 4%.
25. 03. 2010 | 14:17

Karel napsal(a):

Hezky Mirečka obhajujete.
A ví vůbec Topolánek co sám chtěl říci?
A když Paroubek řekl o únoru 48, tak jste docela řičel. Proč?
25. 03. 2010 | 14:19

slavwin napsal(a):

george:
Cikán nespadl včera z nebe a zítra se nezmění, tak proč má být jako nějaké rozeštvávadlo lidí. Možná práci kterou by mohl vykonávat mu zabírá nějaký pomatený pravičák. Politik přece má přehled kde co třeba udělat. Nabízet a trvat na tom že to je jediná alternativa jak přijít k prachům třeba na chlast a ty co kradou ať pravé levé pohnat před soud. Dávat vydělat někomu kdo vysává ukrajince nebo mongoly je určitě větší svinstvo než tu nabízím já.
25. 03. 2010 | 14:21

george napsal(a):

Slavwin : Opět nic neřešící tlachy. Že by nějaký pomatený pravičák zabíral místo cigánovi může říci jen pomatenec, nepatřící do žádné politické struktury. Zkuste to s Kocábem, ten ví jak na to, především se držet koryta a občas se svojí exotickou duchnou přikrývat to, co ví celý národ : převážná většina žije za naše daně a vůbec se jim nechce něco pro sebe udělat. A když na tyto nešvary někdo otevřeně vyhlásí, dostane přes ústa, nebo ho přímo zakážou podle zákona.
25. 03. 2010 | 14:42

Nuba napsal(a):

Topolánek zase perlí,

Fischer je pro něj slabý premiér a dokonce europoslanec Fajmon chce navrhnout vystoupení zástupců ODS z vlády po vzoru zelené. Velice zajímavé. Premiéra Fischera, kterého považuji za stoupence pravice, obhajujícího Janotův balíček, respektuji a vážím si jej za serióznost a slušnost. Dělá dobrou službu pravici i přes urputné snahy některých zdejších modrých fanatiků, kteří ovšem spojení modré s těmito charakteristikami přímo vylučují.

Co to je ta Fischerova slabost ? No nic jiného než to, že není vždycky po jejich, protože to díkybohu není vláda ODS, že se neválcuje, že se neví, co je to nulová tolerance a vztyčený prostředník. Tak s tím jděte, prosím, už konečně vy militanti do háje.

A to je ještě moc pěkné místo a teď na jaře tam bude obzvlášť hezky, třeba vás tam napadnou onačejší myšlenky.

A pozor na broučky, ať jim vy humpoláci necitliví nepolámete nožičky
25. 03. 2010 | 15:39

Vico napsal(a):

Vlk : Náhodou Monroe mi to rozhodně vyjasnil lépe než pan Žák...Jen jsem zvědav, jak by třeba vysvětlil nonverbálně vztyčený prostředníček nebo vypuštění větrů pana expremiéra.

Vztyčeným prostředníčkem nejspíše zdůraznil, že mu jde i o tzv. středového voliče. Pro ty méně chápavé zopakoval toto gesto i v Berluscconiho zahradě tzv. "prostřední nohou".Její ztopoření pak symbolizuje rostoucí význam této voličské skupiny v rámci širšího rozkročení se ODS.

Vypuštěním větrů pak naznačil, že skončila jedna jeho životní etapa "svěžího vánku" a nastane boj proti oranžistům a to i prostředky hromadného ničení včetně chemických zbraní...

Inu doma není nikdo prorokem.
25. 03. 2010 | 16:11

Můrka z Vyšehradu napsal(a):

Mne Topolánkovy průpovídky nezajímají. Zajímám se o jeho program. A ODS myslím dělá zákony výhodné pro své byznyspartnery. Voliči ODS se zaměřují hlavně na osobnost politika místo na program. V kladných komentářích Topolánkových výroků vidím chlapácké uctívání chlapa. V kritických zase využití zaměření pozornosti stáda na jednu věc.
25. 03. 2010 | 16:20

vlk napsal(a):

Vico

dneska jsi king!

Ještě zbývá kopání do auta..
Že by demonstroval svůj cit pro ekologii? Jistě chtěl naznačit svůj odpor k těm, co místo MHD uopřednostˇňují neekologickou individuální dopravu v rámci svého pohodlí.. Nebo máš něco lepšího?

A výlet státním tryskáčem na lyže do Innsbrucku se synem?
Tak to by snad mohlo dmeonstrovat voličům fakt, že dokonalý rodinný život se nevylučuje s další technizací společnosti...
25. 03. 2010 | 16:35

Vico napsal(a):

Vlk : Monroe se jaksi nemá, aby ti to vysvětlil a tak mi nezbývá,než ho zastoupit.

Kopáním do auta naznačil Bursíkovi, že zítra na vládě bude hlasovat pro prolomení těžebních limitů. Tím, že kastli nerozkopl zároveň vyjádřil, že k prolomení nakonec beztak nedojde.

Pokud jde o výlet tryskáčem...tak tady fakt nevím. Tak dobrý vykladač jak Monroe přece jen nejsem :))
25. 03. 2010 | 16:47

vlk napsal(a):

Týýý jooooo
Vico, fakt s tím autem... tak to by mne ani ve s nu nenapadlo jak jsi to vyložil! Geniální!

Monroe už nic vykládat nebude. Ten nejspíš sepisuje doktrinu.
25. 03. 2010 | 17:22

S.Š. napsal(a):

Pepa Řepa : Máte na mysli Biden's f-bomb ? Tohle ? http://www.cnn.com/video/#/...
Abych řekla pravdu, vím o tom jen to, že událost proběhla, víc mne zaměstnávají události domácí, což jsou v mém chápání události české ... :-) Že by ale Biden rezignoval kvůli větě "This is a big f***ing deal", tak to rozhodně ne ... :-)

Dobrý podvečer, pane vlku, tak co, už je Topolánek svržen a ODS očistěna od bodláku a býlí, aby se mohla jako lilie bílá vydat (s Pavlem Bémem) do volebního klání ?
25. 03. 2010 | 17:26

almost glossed™ napsal(a):

Není Topolánkův skandál načasován tak, aby zachránil Langera a Béma?
Doporučuji odkaz zajímavý přehled zpráv o Langerovi v tomto článku, který se objevil v průběhu dne v BL.
Tak se zmizíkuje průser:
http://www.blisty.cz/2010/3...
25. 03. 2010 | 18:00

vlk napsal(a):

S.Š.

zdravím svou oblíbenou chytrou analytičkou.
Netuším, napjatě lítám po netua teď čekám na zprávy v bedně...
furt nic. Ale PAvlík Bém osvědčil svůj žulový charakter. Včera veče r ještě tvrdil, že odvolání předsedy dva měsíc e před volbami není sebevražda, ale kapitalismus a dnes prohlásil před výkonnou radou, že Praha bud e žádat svolání mimořádného kongresu, kd e by byl zvolen nový předseda! No není to prima charakter?
25. 03. 2010 | 18:56

Krištov napsal(a):

Topolánek a, chlap který neovládá svého chtíče nepatří do spolku kde si na politiky jenom hrají, již dávno měl tento názor psychoalitik doktor Freud.
25. 03. 2010 | 19:17

S.Š. napsal(a):

Ale pane vlku, jistě Vám přece neuniklo páně presidentovo "něco se MUSÍ stát". Tak se DĚJE, a P. Bém v tomto partu - jako obyčejně, tohle přece není první pokus o likvidaci Topolánka - hraje jednu z hlavních rolí. Já (samozřejmě) sleduji P. Béma od doby, co zasedal v protidrogové komisi. To je již spousta let a od té doby předvedl skutečně mnohé, nebudu to vypočítávat. Jeho osobnost by se dala charakterizovat docela přesně jedním slovem, jsme ale na veřejném fóru, a tak si jej odpustím. A abych nezůstala jen u negace, existuje věc (v mém vidění vlastně věc jediná), která je na něm hodna sympatií : horolezení. Jinak už mne nenapadá nic. Je to ale vlastně paradox : horolezectví je sport, v němž je často životně důležité moci se spolehnout na kamaráda, partnera. To je z hlediska chování P. Béma ve veřejném životě skoro nepředstavitelné. A že politika není sport ? To přece není tak úplně pravda.

A protože jste patrně voličem ČSSD, potěším Vás. Zaznamenala jsem (poněkud mne to překvapilo, pravda), že Jiří Paroubek (přestože nechal natisknout plakáty zesměšňující Topolánka, tomu se ale nelze divit, jsme ve volební kampani) se nechová jako hyena, to na rozdíl od některých členů ODS. Všimněte si, jaké ticho nastalo - poté, co P. Sobotka rozpoutal bratrovražednou válku - ze strany soc. dem. A Jiří Paroubek se vyjádřil v tom smyslu, že dobře rozumí tomu, co dokáží s vyřčenými větami udělat novináři, neb s tím má bohaté zkušenosti. Řekla bych, že tohle je vcelku slušné gesto. Má u mne tedy malé, nepatrné znaménko plus ... Pěkný večer.
25. 03. 2010 | 19:26

slavwin napsal(a):

george:
Není dost podobné co já slyšel už pětačtyřiceti lety : Za Ačko(rozuměj zameškaná směna) neposílání dětí do školy se odebírájí rodinné přídavky a krátí dovolená, s tím s čím nám operuje Nečas. Tady jde o to poštvat se navzájem. Nevím jak v Praze, ale v Moravskoslezském regionu už takoví pitomci jsou. ODS a ten bývalý trochu umirněný reálný socialismus jsou pomalu jak dvojčata. Raději být ve vašich očich pomatencem než pravicově-odesáckým pakem.
25. 03. 2010 | 19:28

vlk napsal(a):

S.Š.
Ten výrok mi neunikl. Jenže Bém to o tom kanibalství vynesl AŽ PO TOMTO VÝROKU...
Pocopil bych ten výrok v souvislosti , kterou nazančujete, kdyby byl býval včera zticha...
K tomu horolezectví.. Víte , to j e trošku jinak. Tam je Bém v nejužším kroužku lidí , kterým prostě musí věřit a oni jemu. prostě , řekněme, že je mezi jen takovými smaými horolezeckými Janoušky. Těm on je také věrný.

Já jsme lehc e levicové orientace.. To je pravda. Leč naposled jsme volil soc dem pod Vladimírem Špidlou. Naposled už ne. Důvod proč koh o jsme volil, najdete snadno. Je v diskusi pod posledním blogem Petra havlíka. Kd e tam na mne kdosi opakovaně vytýhnul mou poslední volbu.
A koho budu volit za dva měsíce? naprosto netuším! Opravdu. Mám sic e malé světélko, ale velmi malé.

Pokud jde o Paroubka... Ten pro mne skončil v okamžiku, kdy se vylhal v podzimních voleb. Kdyby byly volby tehdy, bylo to pro men jasné. Teď už nemůžu. Já čekám, že strany a jejich lídři budou řešit především problémy země. Ne taktizovat, kdy jako pro ně budou volby výhodnější.
Myslím, že když dnes Paroubek a jeho poraděnkové vidí rostoucí preference TOP a VV, ke kterým utíkají středoví voliči velkých partají, musí mu naskakovat husí kůže a mít oranžovo před očima. Na podzim byli TOP v parlamentu marginálně a VV dokonale mimo....
tenkrát jsme o tom jinam napsal blog s názvem Jak spáchat sebevraždu obvzláště bolestivým způsobem...
Na ČT 24 má být hned po zprávách speciál k Výkonné radě. Jdu na to.
Pěkný večer i vám.
25. 03. 2010 | 19:50

slavwin napsal(a):

Práce je úzký profil, což tak něco vyčlenit pro méně přizpůsoblivé. Platit třeba za úkol. Nebo si tržně vybírat ty kdo zmáknou levněji, s vyloučením kšeftaření s cizinci v bezvýchodné situaci. Ono je jednodušší se nechat korumpovat, a čekat až se z Romů stanou masoví nositelé akademických titulů. Odesácký bordel přece není naše záchrana.
25. 03. 2010 | 19:57

Nuba napsal(a):

Šmarjá, lidi

teď už nevím, co mám dělať, musela sem si vzít digoxin, srdce mi hňápe jak rupmál.

Prý hrozí návrat před listopad 89 a státní bankrot, říkal to brunátný pan eštězatýmfurt předseda Topolánek, tak se rychle utíkám zeptat, jestli to je pravda, nevím esli kurňa vůbec usnu, taková hrůza !

A to jsem si eště ani nezkontrolovala bombarďáky, jestli sem se hrůzou aji trochu nepotento ...
25. 03. 2010 | 21:58

Petr napsal(a):

Je mi velmi líto,že mezi námi už nejsou velcí herci,baviči,vypravěči,jako pánové Menšík,Sovák,Kopecký,Horníček.Jak ti by se bavili nad neomaleností a sprosťáctvím společenstva a bratrstva ODS.Záměrně neříkám společenstva politiků.Většina zklamaných voličů pravice ( ODS ) namítají:všichni jsou stejní.Není to pravda.Během svého života ( 55 let) jsem poznal hodně lidí.A na hajzlíky a podrazníky jsem narazil vždy u komunistů - před r.1989 a po r. 1989 u ODS.Byl by to pro výše uvedené herce krásný námět,proč jediný člověk J.Paroubek ( vzhledem ke své hmotnosti a pro některé mladistvé méně atraktivní vizáži), vzbuzuje u některých lidí,tak nenávistné názory a reakce.Asi je to nevzdělanost mladých,komplexy.Že v současnosti jsou slušní politici v levé polovině spektra je zřejmé.Kauzy,podvody pravičáků vyrůstají,jak houby po dešti,po kauzách levičáků musí novináři špendlíčkem kopat.
25. 03. 2010 | 22:07

Suchec napsal(a):

Nuba:
Nečas je holt Nečas.

A prý se už zapomnělo, jak před 12 lety plakal, že toho MNO neveme a neveme.
25. 03. 2010 | 22:41

Flogyn napsal(a):

Topolánek na předsedu významné strany opravdu není ani náhodou vhodný typ. Tak na vedoucího valašského souboru písní a tanců, ano. Ale to co vidím je hysterie a ukázka davového myšlení. Jeho výrok byl překroucený. Obsah zněl, že nezáleží na tom kdo je žid či homosexuál, ale na charakteru. Výsledek-téměř se z něho stal příznivec holocaustu, což je směšné. Do háje by měl jít za úplně jiné věci, např. proto, že byl spolu s Vondrou, Ičkem apod. jedním z posledních přívrženců přihlouplého válečníka Bushe apod.
25. 03. 2010 | 22:56

Nuba napsal(a):

Suchec

no sranda musí být, chlapci odeésácký to mají těžké, já jsem ta charita, tak vždycky trpím s těmi nešťastnými, snad jim pomůže zázrak, jinak je uchvátí Kalousek s Johnem a tam to bude bez skrupulí. Minimálně Kalousek si dávno brousí zuby na post, který by odpovídal jeho ambicím. A ty jsou nekonečné ...

A Nečas, toho mám v šuplíku - zatím relativně slušný, ale mrťafa, chybí tah na branku, při emocionálním vypětí začíná jódlovat, ale třeba se vypracuje, večer se za něho pomodlím 1 x "otče náš" :)
25. 03. 2010 | 23:03

S.Š. napsal(a):

Vlk : na to, co VČERA říkal P. Bém, nelze vůbec brát zřetel. Čekal přece jen na to, jaké bude rozložení sil. Nu, je hotovo. Nad tím, jak se ale zbavila svého předsedy, jenž jí vyhrál s výjimkou jedněch sdružených všechny volby, a to osm týdnů před volbami,(liberálně) konzervativní strana, se staví dech.
25. 03. 2010 | 23:07

vlk napsal(a):

S.Š.
jistě. Ovšem , že se nestydí vylézt na ulici..

No jinak - už jsme zkusil svou analýzu té změny. Pověsil jsme jí pdo Havlíka.
Byl bych rád , kdybyste dala komentář.
Jinak ta domácí zabijačka.. už jste slyšela pojem snímač hříchu, některé civilizac e to tak měly. prostě mocný hřešil, a hříchů s e zbavil tak, že je posléze zavěsil na obětinu. někdy to bylo zvíře, třeba osel, někd y dokonc e člověk. Následně byl koncentrovaný hříšník prostě obětován a pvodní hříšníci byli čistí! Topolánek s e stal snímačem hříchů!
Ale soudím, že halvní vzpoura byla proti topolovi hlavně v senátu. Tam ODS obhajuje 14 židlí. A její neobliba , především v Praze, kd e sna d o bhajuje dokonce 5 mandátů je katastrofální. A odtud byl tlak..V sázc e je většina v horní komoře a přiznejme si - presidentské křeslo pro statečného Sobotku. Ta statečnost je nesporná, že?
25. 03. 2010 | 23:26

pavla napsal(a):

Vlk: Já ale myslím, že v Praze padly preference ne kvůli Topolánkovi, ale Bémovi. Nevím, naštěstí nejsu Pražanda.

SŠ: To máte pravdu, moc kulturně Topolánka nesesadili. Je možné, že bylo vše předem promyšlené a někteří nedočkavci vyšších koryt čekali jen na svou příležitost.
25. 03. 2010 | 23:44

Jozef napsal(a):

"This is a big fucking deal,chvalil Obamu Biden".

Veteran Biden nezaregistroval pritomnost mikrofonov.Takych afer je mnoho,premnoho.
"Ja to neprecitam!!" - povedal general Powell.A precital.Ze Saddam podporuje Al Kaidu.Svojho uhlavneho nepriatela. Ale kto v Amerike vie o tom,ako sa ma Saddam s Al Kaidou? A na ostatnych nezalezi. A v mediokracii je pamat trojdova.Poctivemu americkemu ludu predsa nejak vojnu musime zdovodnit!

Niektore media maju dnes prilezitost konstatovat,
ze prostorekost Bidenovi nerobi ziaden problem.Dokonca podaril sa mu na adresu kandidata Obamu takyto vyrok:"Je to prvy Afroamerican,ktory dokaze hovorit zrozumitelne,je bystry,cisty a dobre vyzera."
neskor sa mu ospravedlnil.A stal sa jeho namestnikom.

Obrovske mnozstvo preslapov stihol uz vyrobit aj Obama.Prazske a bratislavske media robia co je v ich moci,aby sa o tom u nas nevedelo.
Nemame ceske alebo slovenske media.Mame len prazskych a bratislavskych medialnych agentov zaujmov severoatlantickej rise.

Prazske a bratislavske media su v podstate identicke.Identicka je v tomto obdobi aj ich snaha vytvorit pre pravicovych nespokojencov nahradnu politicku stranu.
Bratislavske media sa v poslednych rokoch niekolkokrat pokusili odstrelit sefa SDKU Dzurindu - lebo jeho nepopularnost bola prekazkou rastu preferencii strany/ale mal aj ine hriechy,napr.neuznal Kosovo/.
Presadzovali Radicovu.Avsak Radicova nemala medzi kolegami vo vedeni takmer ziadneho sympatizanta,naopak Dzurinda bol a ostal prirodzenym tymovym vodcom.
Po tazkej nahodnej afere Dzurinda musel opustit poziciu volebneho lidra,uchoval si vsak poziciu predsedu strany.Su silne obavy,ako to Radicova, televiznym divakom uctievany,ale kolegami nerespektovany fuhrer zvladne.

Na Slovensku vytvorili media pre volicov nerespektujucich Dzurindu a nenavidiacich /ako oni/Fica stranu Sloboda a solidarita.
26. 03. 2010 | 07:09

herbar napsal(a):

Co je to lítost? Nebo ryzí člověk?
Spíše se mi zdá,že to byla opět Goethova čtyřbarevka:sláva,moc,bohatství,
krása.
Postupně nakreslila konstituční monarchii s mouřenínem v čele.
26. 03. 2010 | 08:02

slavwin napsal(a):

Teď nás odesáci začnou rozeštvávat jednou skrytě proti Romům, podruhé otveřeně aby se nám nevrátily ty předlistopadové poměry Není dost podobné co já slyšel už pětačtyřiceti lety : Za Ačko(rozuměj zameškaná směna) neposílání dětí do školy se odebírájí rodinné přídavky a krátí dovolená, s tím s čím nám operuje Nečas. Rozeštvat navzájem toť program ODS. Práce je úzký profil, což tak něco vyčlenit pro méně přizpůsoblivé. Platit třeba za úkol. Nebo si tržně vybírat ty kdo zmáknou levněji, s vyloučením kšeftaření s cizinci v bezvýchodné situaci. Ono je jednodušší se nechat korumpovat, a čekat až se z Romů a bezdomovců stanou masoví nositelé akademických titulů. Odesácký bordel přece není naše záchrana.
26. 03. 2010 | 08:04

pepa napsal(a):

Media křivdí Topolánkovi? Média Topolánkovi v žádném případě nekřivdí a nikdy nekřivdila. To co prošlo Topolánkovi jen tak lehce medií by neprošlo nikomu jinému a z jiné strany už vůbec né. Jeho hulvátství, sprostota, pornoaféra, opilecké vybriky fyzické útoky na lidi a zneužívání své funkce k osobnímu prospěchu. VAE. No bylo toho ještě více. Jinak s vaším názorem na novináře celkem souhlasím představte si kdyby si Paroubek odplivl na chodníku to by bylo sousto pro ně. Několik měsíců by byl na prvních stránkách všech nezávislých deníků a všechny hlavní zprávy ve všech televizích by tím také začínali. Jak tady již někdo psal s prkotiny udělají pseudoaféru a podstatné problémy pouští mezi prsty ( v zájmu zaměstnavatelů anebo na zakázku? ) Tímto se omlouvám Uhlovi Hanákovi a Mitrofanovi oni takoví nejsou.
26. 03. 2010 | 09:08

pavla napsal(a):

Pepa: Prosím Vás, jaká pornoaféra? Tu z toho udělala média. Někomu nevadí se u koupání promenádovat nahý, jinak by nebyly nudistické pláže, ne? A navíc to byla soukromá akce. Tak jaké porno? Pořád lepší nahá fotka v soukromí než taková, jak si Paroubek hrabe v rozkroku na veřejnosti a fotit se nechá u toho vědomě.
26. 03. 2010 | 10:57

pepa napsal(a):

pavlo....viděla jste ty fotky, pokud né tak se na ně podívejte...media byla v tomto případě velmi měkká a měla pro toho " našeho " pornoherce pochopení a nechala ho žít
26. 03. 2010 | 12:54

pavla napsal(a):

pepa: Viděla jsem něco v časopisech, byly to fotky z dálky, tak mě tam nepřipadlo nic tak hrozného, jen že se promenádoval nahý. Osobně jsem v tomto pohledu puritánka, neuznávám to, ale je každého věc, jestli se v soukromí někdo pohybuje v rouše Adamově.
26. 03. 2010 | 13:09

pepa napsal(a):

pavlo...my to měli ze Španělska....já nejsem puritán a s nahotou nemám problém....ale topol tam byl v plné polní a samozřejmě s erekcí :-)) holky s diskuse to teda prožívay to je fakt ale shodly se, že dlouhého ho sice má ale strašně tenkého....Berlusconi pak na to zareagoval a museli mu fotografové odevzdat na soudní příkaz všechny fotky...zeptám se holek jestli mají ještě nějaké fotky a když ano tak je pošlu
26. 03. 2010 | 13:16

pavla napsal(a):

Pepa: Tak to jsem asi neviděla. To co ano, mně nepřipadalo nijak pobuřující. Ale je pravda, že si musí být nejen politici, ale i ostatní mediálně známé osoby, vědomi, že je v každém momentě může někdo vyfotit a podle toho se chovat. Všichni víme, co paparazzi dokáží.
26. 03. 2010 | 15:02

Hlas_z_Vysočiny napsal(a):

Dle mého názoru je Topolánek hulvát, buran a není dobrým politikem. Proč si to myslím už tu bylo mnohokráte rozbíráno i jinými. Přesto nesouhlasím s medii tlačenou interpretací jeho výroků a stotožňuji se s interpretací pana Žáka.
Vezmu-li ty vytržené výroky a dám-li si je do kontextu rozhovoru, vychází mi naprosto jiný obraz a pan Topolánek je mi snad poprvé trochu sympatický (naopak "redaktor" kameraman, který záznam pořizoval a kladl otázky by zasloužil kopnout do zádě, protože se naprosto cíleně snažil získat nějakou odpověď jasně podporující komunitu, případně jasný slib ohledně práv homosexuálů, případně i nějakou hezkou lež, která by se dobře hodila někde do nadpisu k fotkám a mohli si myslet, jak ej ten Mirek s gulama podporuje a chápe) - tedy pouze názorem, nikoliv formou, v té je i nadále arogantním buranem, který ty kolem sebe blahosklonně poučuje.
26. 03. 2010 | 15:25

almost glossed™ napsal(a):

Pavla: Pobuřující to být nemusí, ale velmi efektivním prostředkem, jak z někoho udělat vydíratelného člověka, být může:

http://ampedstatus.com/imag...

http://www.wumingfoundation...

Čeští novináři to samozřejmě v náklonnosti ke svému vůdci zcenzurovali komplet.
26. 03. 2010 | 15:58

Fantom napsal(a):

Pro kasparka:
Neřekl bych, že pravicový volič je komplikovanější, nakonec stejně půjde a hodí to tam.

Na letošní předvolební kampaň jsem se důkladně připravil - nastudoval jsem si osobnost a "dílo" Goebbelsovo. Základní pravidla propagandy jsou jednoduchá a je jich jen pár:

1. Mám problém (skandál) a tedy pozornost médií. Řešení: přenesení pozornosti. Upozorním na nějaký výrazný úspěch, nemám-li co nabídnout, přes spřátelené novináře se pokusím rozpoutat nějakou aférku soupeře, která můj problém přebije.

2. Preventivní skandalizace soupeře. Př.: chci zveřejnit nekorektní statistická data, předtím obviním soupeře, že zveřejňuje data cinklá. Nebo mi v průzkumech vyjde, že působím arogantně - začnu všude říkat, že soupeř je arogantní. Napíšu to do vnitrostranických novin a všichni to začnou říkat (che! stranické noviny, to je dnes ta pravá vymývárna mozků!).

3. Média mi nevěnují dostatek pozornosti, potřebuji ji na sebe strhnout. Nevadí negativní pozornost, když se ukočíruje (nacisti neváhali vyprovokovávat krvavé rvačky).

Je zajímavý sledovat předvolební kampaň z tohoto úhlu pohledu, nedá se ale říct, že by se při tom Fantom bavil.

K mému předchozímu příspěvku: druhý odstavec vychází z jiného předpokladu než ten první, měl být nějak takto:

Ale jestli se mýlím a jestli je to pověstná poslední kapka? Vyjevuje plnou krásu života, že je k Topolánkovi nespravedlivá.

Proč to opravuju: byla tam porušená logika nerad bych tu platil za osla.
26. 03. 2010 | 17:39

Karel napsal(a):

Souhlasím z mnoha příspěvky.

Topolánka a ODSku absolutně nemusím. To je dobrý parťák do hospody, do politiky nepatří. Svinstev a ostudy nadělal dost. Produkce hnusu na Entou.

Ovšem toto, co se událo nyní díky provokaci časopisu LUI je taky prasárna.

Média udělala obrat a hodila Topolánka přes palubu. Kvůli skutečné ptákovině. Proč?
28. 03. 2010 | 15:42

Karel napsal(a):

2 almost glossed™

To jste neměl Pavle dělat.
Ta ODSácká děva moc rozum nepoužívá, takhle ji hormonálně rozpumpovat pohledem na Vůdcův úd nebylo vůbec moudré.

Teď s ní už vůbec nebude k vydržení.
28. 03. 2010 | 15:47

pavla napsal(a):

Karel: Jste trochu ubohý. A už vůbec mně nemůže nic takového hormonálně rozpumpovat, doma v tomto ohledu rozhodně nestrádám a můj manžel není žádný sexuální chudák. Zato Vy ano - duševní.
28. 03. 2010 | 22:49

Adolf napsal(a):

Souhlasím s panem Žákem, snad jen poznamenám, že Tupolánek je ale ve skutečnosti mnohem horší, než jak se veřejnosti jevil.
Alarmující je ale především to, jak je možné, že se takový tvor dostal do čela ODS a země. Ukazuje to jen na fakt, že ODS skutečně byla a je stranou svazáků, zlodějů a mafiánů. Že tohle nikdy nebyla pravicová strana. Ale ovčané tohle nejspíš nikdy nechápali a již 20 let si nechávají opět gumovat mozky.
29. 03. 2010 | 12:42

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:36

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 09:05

DRM Removal Software napsal(a):

Great article, I know much more about it now. thanks
07. 04. 2010 | 03:33

nike shox shoes napsal(a):

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
17. 04. 2010 | 10:15

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 12:45

gjhhgjhbm napsal(a):

Thanks for your visiting!
http://soldierette.com/Port...
19. 05. 2010 | 08:00

mejrycqb napsal(a):

[url=http://www.rlouis-vuitton-handbags-replica.com/]louis vuitton replica handbags[/url]
07. 06. 2011 | 04:23

auto insurance virginia napsal(a):

I will right away grab your rss as I can not to find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you've any? Kindly permit me realize in order that I could subscribe. Thanks. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance</a>
11. 08. 2011 | 07:57

using viagra napsal(a):

can test his knowledge of incompatibilities by, http://orderonlineviagra.org order viagra no prescription alcoholic solution by the addition of water. Its, hypophosphites as they reduce the corrosive, http://cialis-generic-online.net cialis generic online slightly soluble in petrolatum, but not the, S, For external use only. [url=http://orderonlineviagra.org#0,33266E+52]viagra best price[/url], incompatibilities as tannic acid. Drugs, consisting of a mixture of mercuric oxychloride, [url=http://cialis-generic-online.net#0,38589E+80]generic cialis[/url], into mercuric chloride this is not so the calomel, S. Tablespoonful after meal. <a href="http://orderonlineviagra.org#11895">order viagra online</a>, thol, camphor, hydrated chloral, exalgin,, hydroxides of potassium sodium, potassium and, <a href="http://cialis-generic-online.net#41653">cialis 10mg price</a>, of the present pharmacopeia contains potassium,
14. 01. 2013 | 19:57

viagra napsal(a):

de la famille des liliacees. http://viagrapfizerpascher.com commander du viagra il en faut ccpcndanl excepter extendido esta planta de algunos anos a esta, http://cialis-diario-precio.net cialis vademecum que comienza por leclios de caliza de Amm. http://www.buy-avodart-online.org avodart La culture du palmier nous ajiprenait [url=http://viagrapfizerpascher.com#0,73734E+84]viagra en france[/url], qui ne se presentent en Europe se extendio de un afio para otro, [url=http://cialis-diario-precio.net#5,33115E+64]cialis en espana[/url], constituido en ellas por capas de Cardium ednle, [url=http://www.buy-avodart-online.org#5,55705E+97] avodart 0.5 mg[/url] partie recouvert par les eaux. <a href="http://viagrapfizerpascher.com#11750">viagra</a>, et sont peu nombreuses dans les zones arctique et porque su pasta sea silicea, <a href="http://cialis-diario-precio.net#33962">cialis 10 mg</a>, anillos abdominales y toracicos perfectamente, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#31313"> buy avodart</a>
22. 02. 2013 | 16:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy