Klaus v Austrálii

27. 07. 2011 | 01:21
Přečteno 22943 krát
psáno v reakci na blog Krištofa Baláka

Ve svém čtenářském blogu pan Krištof Balák mj. napsal

Bylo by projevem neúcty vyžadovat po hlavě státu, aby při vstupu do budovy procházela bezpečnostním rámem. Neúcty nikoliv k ní jako soukromé osobě, ale k národu. Václav Klaus je, ať se to někomu líbí či nelíbí, prezidentem České republiky. Hlavou státu, nejvyšším představitelem země. Každému prezidentovi suverénního státu je právě z tohoto důvodu projevována náležitá úcta. Neboť úcta projevovaná hlavě cizího státu je indikátorem úcty cizímu národu jako celku.

Je s podivem, že od Václava Klause vůbec někdo toto v Austrálii vyžadoval. Argumentem nemůže být ani skutečnost, že prezident není na oficiální, ale pouze soukromé či pracovní cestě. Prezident není prezidentem od 8 do 16 hodin pět dní v týdnu. Je jím od okamžiku složení slibu do chvíli, kdy tentýž slib složí jeho nástupce. Ať sedí v kanceláři na Pražském hradě, na tribuně při tenisovém zápase, či jde na televizní rozhovor v budově australského parlamentu.


Ano, prezident není prezidentem od osmi do čtyř. Je jím 24 hodin denně, 365 dní v roce. V tom se s panem Balákem lze shodnout. Ale co z toho vyvozuje, nesvědčí právě o občanském sebevědomí.

Shrňme si fakta:
1) Václav Klaus odletěl na soukromou cestu do Austrálie na pozvání dvou think tanků - IPA (Institute for Public Affairs) a Centra pro nezávislé studie.

2) Uspořádali tam pro něj přednášky, na které se vybírá vstupné. Thanks to the IPA, PGA members have been offered a special PGA Rate of $90 (normally $180) to attend this very informative presentation. Díky IPA, členové PGA (organizace farmářů) dostali nabídku speciální ceny 90 dolarů (normální cena 180 dolarů) na tuto informativní přednášku.

3) V Austrálii vláda zavedla uhlíkovou daň, kterou nezavedly ani Spojené státy, ani Čína. Mnoho lidí to vládě vyčítá. Proto se ministerská předsedkyně rozhodla Klause nepřijmout. Ani další politici nevítají přednáškové turné člověka, který popírá opatření proti klimatickým změnám.

4) Klaus má v Austrálii statut soukromé osoby. Po přednášce v tiskovém klubu odjel na televizní interview do budovy parlamentu, kde také sídlí australská televize ABC1. Produkční ho čekala u vchodu. Zřejmě nikoho nenapadlo, co se bude dít, tak Klausovi nevyjednali výjimku. Obsluha rentgenu měla příkaz, že bez kontroly prochází pouze ministerský předseda. Klaus rentgenem odmítl projít. Když zjistil, že se jinak do televize nedostane, řekl, ať za ním přijedou do hotelu a bez pozdravu odešel. ABC1 pak s politováním oznámila, že jí to technické důvody nedovolují.

5) Měla obsluha rentgenu v případě Václava Klause udělat výjimku? Proč? On nešel do parlamentu, ale do televize. O výjimku nikdo nepožádal. Obsluha nemůže o své újmě měnit předpisy, téměř jistě by jí to stálo místo. Je tedy na vině novinář? Neřekl bych. Těžko mohl očekávat, jak Václav Klaus zareaguje.

6) Nejzajímavější ovšem je, co pan Balák vyvozuje z toho, že prezident je prezidentem stále. Jemu z toho vychází neuctivost vůči hlavě státu. V Británii z toho vyvozují úplně jiné věci. Když Václav Klaus letěl v polovině devadesátých let letadlem pojišťovny Allianz na placenou přednášku do Mnichova a na lyžařský výlet do Garmisch-Partenkirchenu, zavolal jsem do britského parlamentu, jestli by mohl nějaký britský ministr brát honoráře za přednášky konané v době, kdy je ve funkci. Byl jsem ubezpečen, že ne. Ministr vlády Jejího Veličenstva je ministrem 24 hodin denně a za to je placen.

7) Takže jediný logický závěr, který lze z Klausovy cesty vyvodit, zní: buď není prezidentem 24 hodin denně a pak může jezdit na přednášková turné a nechat si za to platit, ale pak se nemůže dovolávat zvláštních oprávnění u rentgenů, nebo je prezidentem 24 hodin denně, pak ale nesmí jezdit na přednášková turné a nechat si za to platit.

Myslím, že by si pan Balák měl své postoje ještě promyslet.


P.S. Pro čtenáře, kteří pochybují, jestli by rámem musel projít Barack Obama či Angela Merkelová.

To je zcela chybná otázka. Ti by se v podobné situaci nemohli ocitnout. Je nemyslitelné, aby se americký prezident či německý kancléř mohli ocitnout v cizině na soukromé cestě na náklady soukromé firmy na placeném přednáškovém turné. Z toho by byl takový skandál, že by museli odstoupit. Na placená turné jezdí po skončení funkčního období, nikdy během něho.

Proč to u nás prochází? Máme, obávám se, příliš mnoho pánů Baláků, kteří vzhlížejí k autoritě a nezajímá je, jestli si "autorita" autoritu skutečně zaslouží.

P.P.S. Měl jsem za to, že na cestě prezidenta Klause je skandální to, že český prezident létá za peníze soukromých firem na placená přednášková turné, a aféra s rámem je jen marginálií.

Vidím, že jsem se mýlil, většina čtenářů řeší rám. Ale, vážení diskutující, jak se měla ostraha australského parlamentu dovědět, že ji hodlá navštívit český prezident? Vždyť on tam nebyl na oficiální návštěvě! Vedení parlamentu o tom, že Václav Klaus hodlá jít do televize, vůbec nevědělo. Kdyby tam oficiálně byl, jistě by rámem procházet nemusel. Dokonce ani české velvyslanectví parlamentní ostrahu neupozornilo. Přišla soukromá osoba, ty procházejí rámem. Nic víc, nic méně.

Za zmínku ovšem stojí, že se někdo dožaduje poct hlavy státu v situaci, kdy se jako hlava státu nechová. A nejde vůbec jenom o britskou politickou kulturu. Ze zemí staré EU by si to dovolil jedině tak Berlusconi. Není to smutné?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MIky napsal(a):

Vzhledem k tomu,že oceňuji pana VK jako nešikovného lupiče propisek domnívám se,
že tento náš ostudný taképolitik by měl běhat rámem do naprostého vyčerpání.
Ihned po té by jej měla Austrálie vyhostit.
27. 07. 2011 | 01:33

dennis napsal(a):

Jsem hrdy na sveho prezidenta, ze se nesklonil a nevlezl do ramu. Zna nekdo odpoved na otazku: Bylo interview v televizi za darmo, nebo byl slibenej tucnej honorar? To by pak byla ta spravna sluzebni hrdost (kdyby interview bylo nehonorovane).
27. 07. 2011 | 01:35

dennis napsal(a):

Aha? Jeste jedna otazka, mozna dulezitejsi: Museji navstevnici TV studia prochazet ramem i pri odchodu? To bych tam ani nesel. Vubec se panu prezidentovi nedivim, ze nevlezl ani tam. Nechat se ponizovat pri odchodu mu neni zapotrebi.
27. 07. 2011 | 01:39

AC napsal(a):

Copak dovnitř, to mu zřejmě ani tak nevadilo, ale ven by žádnou trofej nepronesl:-)
27. 07. 2011 | 02:07

poste.restante napsal(a):

Nepatřím mezi příznivce Václava Klause.
Spíše naopak. Kladu mu za vinu mnohé z ekonomického, ale hlavně morálního marasmu, ve kterém se nyní nacházíme.

Přesto souhlasím s tezí, že prezidentem je člověk 24 hodin denně, po celou dobu svého funkčního mandátu. A do jisté míry je jím i po skončení volebního období. Třeba Američané tak oslovují i své exprezidenty.

Myslím, že otázky by asi měly znít následovně:

1. Lze očekávat, že by obsluha rentgenu požadovala průchod rámem také od Baracka Obamy, či jiného státníka?
Pokud ano, pak lze říci, že Austrálie je demokratická země, kde uplatňují stejná měřítka vůči všem.
Ale popravdě o tomto upřímně pochybuji.

Pokud se lze oprávněně domnívat, že jiným státníkům by bylo měřeno jiným metrem, pak také platí, že se prezident Klaus zachoval naprosto správně.

2. Prezident, jako představitel své země je reprezentantem nás všech. (A neměl by na to zapomínat především on sám.)

Jako takový si odpovídající úctu zaslouží a má na ni i jakýsi "nárok".
(Což neznamená, že si o něm samotném a o jeho skutcích nemůžeme myslet, co chceme.)

3. Pokud je návštěva prezidenta v zahraničí obecně soukromá, znamená to, že si náklady na cestu hradí sám?
Anebo jsme všichni srozuměni s tím, že i soukromé aktivity naší hlavy státu hradíme do jisté míry z veřejných prostředků, jako součást "funkčních požitků"?
Nebavím se teď o situacích, kdy je někde na něčí pozvání.

4. S bodem 3. souvisí i otázka, zda je pro nás přijatelné, aby se náš prezident účastnil přednáškových turné a nechával si platit svůj pobyt od soukromých subjektů.
Můžeme se skutečně spolehnout na morální integritu a autoritu naší hlavy státu? Jinak řečeno, důvěřujeme prezidentovi, že je nezkorumpovatelný a svých pravomocí za tučné všimné nezneužije?

Předchozí otázky kladu jako námět k diskusi a snažím se nepředjímat "správnou" odpověď, protože žádná taková není. Do značné míry jde totiž spíše o otázky jakéhosi společenského konsensu v náhledu na prezidentskou funkci.

Naše předky by například asi nenapadlo podobné úvahy vést u prezidenta Masaryka. (Ale je také pravda, že Masaryk si nepřivlastňoval protokolární propisky.:-))

Osobně se domnívám, že u funkce prezidenta bychom měli zachovat určité dokórum. Hlavě státu bychom zkrátka měli dopřát i jisté důvěry a reprezentační úrovně. Přece nebude prezidentův doprovod evidovat, kolik chlebíčků snědl prezident a kolik první dáma.

Oplátkou za to, by měl mít samotný prezident dostatek sebereflexe a svá soukromá přednášková turné a psaní pamětí si nechat až po skončení svého mandátu a při přijímání různých pozvání a především honorářů vážit na lékárnických váhách.

Podobně jako pan Žák v bodě 6., i já se domnívám, že pokud platíme našeho prezidenta 24 hodin denně, pak snad na tom není tak zle, aby si musel "přivydělávat".

Závěr:
Úředníci v Austrálii mají nejspíš právo požadovat průchod po detekčním rámu po komkoliv.
Náš prezident má plné právo tento ponižující úkon odmítnout.

Stejně tak ale mohl oním rámem klidně projít a celou záležitost obrátit v žert. Důstojnosti má na to jeho úřad dost.
Jenže to by zase nebyl Klaus.
27. 07. 2011 | 03:48

Jirka napsal(a):

Pane Žáku Vy ale nemáte pana prezidenta moc rád. Australská premiérka by měla přednášky Václava Klause poslouchat od rána do večera. A měla by ho doprovázet mimo rámy, Klaus se v dané chvíli rozhodl správně. Toť vše.
27. 07. 2011 | 04:18

Konrad napsal(a):

Klaus je mimoradne nafoukany a arogantni clovek. Jinak by tim ramem prosel, neni prece buh. Vytvoril tak kauzu,o niz se budou donekonecna prit jeho priznivci a odpurci. Klaus se umi zviditelnovat jenom neprijemnostmi a trapasy, viz jeho navsteva v Chile, na nic jineho nema.
27. 07. 2011 | 04:37

skeptický napsal(a):

Možná by to chtělo si předem udělat jasno status vs.statut.Pak by se dalo dojít k jiným závěrům.Takhle je to těžký.
27. 07. 2011 | 04:39

Konrad napsal(a):

Ma australsky parlament nejake zvlastni smernice o tom kdo musi ramem prochazet, a kdo ne? Myslim ze nema, udajne pri navsteve parlamentu ramem prochazi nejvyssi australsti predstavitele, vcetne premierky. Ja na tom nevidim nic ponizujiciho.
27. 07. 2011 | 04:55

skeptický napsal(a):

Klaus to udělal dobře.Že se u nás o něj otírá kdejaký pisálek tu patří k folkloru,ale aby si s ním venku vytřela posterior kdejaká uklízečka a vrátný je trochu moc.
27. 07. 2011 | 05:21

tomas napsal(a):

to poste restante
tak podle clanku v australskych novinach, ma pristup bez pruchodem bezpecnostnim ramme povolen pouze soucasny premier, ostatni pouze po predchozim upozorneni, ktere v tomto pripade nebylo odeslano,
clanek zacin atakto ... kazda osoba musi projit bezpecnostnim ramem, dokonce i v pripade , ze se jedna o ceskeho prezidenta. Vaclav Klaus, ktery proslul kradezi pera behem tiskove konference s chilskym prezidentem ..
http://www.theage.com.au/national/czech-not-cleared-in-parliament-visit-20110726-1hynz.html
a jeste video
http://media.theage.com.au/news/national-news/czech-president-refuses-security-check-2517206.html
27. 07. 2011 | 05:41

Alex napsal(a):

Inu čekal jsem, že na toto téma se zase na internetu strhne mela. A myslím, že ještě strhne. Článek bych jen doplnil.
Kdysi za dob studii nám žačka V.V.Štecha Dr Benešová přednášela v Dějinách architektury o Národním divadle. Že je to jediné z reprezentativních divadel, kde je prezidentská lóže unístěná na nejhorším diváckém místě - hned vedle portálu, zatímco jinde je vždycky v tom místě divácky nejlepším ve středu a v ose jeviště naproti. To umístění vykládala jako projev demokracie, že prezident je jeden z nás.
Jinými slovy, Dennisi, opravdu chceme, aby se v případě třeba dopravního přestupku choval policista ke každému stejně? Ono šlo opravdu o soukromou cestu.
Stejně tak si myslím, že každý normální politik by se naopak tím rámem prošel zejména za přítomnosti kamer jen proto, aby tak dokladoval svým voličům, že se necítí být někým nad těmi ostatními.
Kdepak, náš pan prezident je holt trochu jiný, prostě svůj.
27. 07. 2011 | 05:57

Aktiv napsal(a):

Děkuji Austrálie,
konečně někdo trochu ponížil představitele české mafie, která neustále ponižuje českou veřejnost a žije na její úkor!
Měli mu tam nechat udělat osobní prohlídku, a veřejnou...

Ještě jednou díky Austrálie.
Proti Mafii se musí bojovat, když ne zbraněmi, tak aspon morálně!
27. 07. 2011 | 06:05

xxx napsal(a):

Jirka

Máte obdivuhodný smysl pro humor. Toť vše.
27. 07. 2011 | 06:26

Tupelo napsal(a):

Pokud musi ramem prochazet kazdy (s vyjimkou premierky), pak je vec jasna - zvlast kdyz je tam CEZky prezident Klaus jako soukroma osoba. Kazdy znamena kazdy - to znamena i vcetne tech kteri si o sobe mysli ze jsou neco snad neco vyjimecneho. Mozna mel Klaus zase pozadat o nejakou vyjimku, zde by mu nejspis bez problemu prosla. Takto mu nezbylo nez respektovat pravidla zeme, v niz je na neoficialni navsteve.
PS. jeste rok a pul...
27. 07. 2011 | 06:33

skeptický napsal(a):

S umělou kyčlí by to tam pískalo,další by mohla být osobní prohlídka,gumová rukavice s vaselínou...Má recht.
27. 07. 2011 | 06:35

tomas napsal(a):

tupelo, mozna uz driv, pokud klaus nechce chodit bezpecnostnimi ramy, nepodridi se teto ponizujici procedure ani pri odletu. pak se snad i cesky parlament shodne na tom, ze cesky prezident ridit zemi z austarlskeho terminalu proste nemuze.

jeste doidatek k vyse uvedenemu clanku a videu, ktere konci take onim vydarenym chilskym predstavenim, klaus si definitivne vybudoval svoji znacku, podl ektere ho poznaji uz kdekoliv ve svete, bohuzel to nesdelili tomu australskemu starzci ramu / ted prichazi ten, co krade pera
27. 07. 2011 | 06:38

milda napsal(a):

Nestydím se za svého prezidenta. Ať se stydí on!
27. 07. 2011 | 06:50

tomas napsal(a):

to milda, prestante se navazet do pana prezidenta, prectete si jeho posledniz apisky z Canberry, kde je vse zcel ajasne vysvetleno. snad to pochopite i vy.

O bezpečnost je třeba dbát, ale tady v Austrálii máme stále nějaké problémy na letištích. V dnešních australských novinách The Daily Telegraph je článek s nadpisem, že byla hlava státu „přistižena při porušení bezpečnostních pravidel letiště“, ale nebyl jsem to naštěstí já, ale australská hlava státu, generální guvernérka, zastupující britskou královnu. Jak tam uvádějí, nebylo to poprvé. Úlevu na letišti má jen anglická královna a papež, i když se mi zdá, že se společností Quantas nelétají a mají vlastní letadlo.
27. 07. 2011 | 06:59

tomeek napsal(a):

Mily pane Tomasi a ostatni prispevatele --
Dekuji vam, pane Tomasi, ze jste zopakoval podstatne udaje z australskeho tisku (viz muj predchozi prispevek na jinem miste) a vyhybate se spekulacim a urazeneckemu malocesstvi.
Ostatni maji asi pravdu v tom, ze pokud by to byl B.Obama anebo G.W.Bush (ci V.Putin, kdyz uz jsme u toho), tak by klidne detekcni ram obesel. Take by vsichni pritomni Australane by pred tim museli projit petinasobnou bezpecnostni proverkou anebo by byli vypakovani z budovy daleko pred navstevou. O to se bezpecnostni sluzby obou stran pri __oficialnich__ navstevach vyznamnych hlav statu rady postaraji.
Vaclav Klaus tam byl na navsteve soukrome. Zrejme taky aby si trosku prilepsil (at jiz polepsil svemu egu, veci konzervativismu ve specialnim klausovskem podani, ci materialne - par dolaru k platu extra se vzdycky sikne).
Ano, i jako soukroma osoba byl/je v te dobe presidentem Ceske republiky.
No a co?
To samo o sobe neznamena, ze i pres oblek a kravatu by ho ostatni automaticky za predstavitele statu museli mit! (Jo byt to tak Lady Gaga ci Britney Spears, byla by to jina kava...!)
Pro priste navrhuji, aby on ci statni predstavitele Ceske republiky se budto poradne vsem pred kazdou nastevou napred ohlasili, anebo nosili odev s viditelnym napisem "President of the Czech Republic" (nebo neco na ten zpusob, v prislusnem jazyce - vsak znate SCI z televize) a dale mensim pismem "The Czech Republic is a country in central Europe, ~10 million inhabitants, ..., www.czech.cz" pro 95% lidi ve svete, co jiz davno zapomneli na Zatopka, Caslavskou a tzv. Sametovou revoluci.
27. 07. 2011 | 07:01

Béda napsal(a):

Klaus je prezidentem na půl úvazku. Druhá půlka úvazku jsou jeho soukromé aktivity při kterých hlásá a tržně zpeněžuje své názory, přičemž využívá svého postavení. Při tom se chová jak nabob, který stojí nad veškerým společenstvím. Ve skutečnosti
je to kleptoman a ekonomický nýmand, který rozvrátil - pohřbil funkční ekonomiku a žádnou perspektivu nevytvořil.

Sběratel per se opět předvedl, když si v zemi kde je na soukromé pozvání osoboval zvláštní privilegia. Pracovník na rámu konající si odpovědně své povinnosti je pro Klause zvláštním překvapením. Jakíé by bylo jeho překvapení, kdyby je čpnul v ulicích policista neberouc ohledy na jeho "výjimečnost", třeba kvůli "sběratelské vášni". Anebo mu napařil pokutu za nerespektování zákona.

Holt Austrálie není ČR. Lidé tam zřejmě Klausův videoklip neznají a je pro ně jako každý jiný smrtelník.
27. 07. 2011 | 07:01

Analytik napsal(a):

Díky, pane Žáku za Váš článek, který doplnil obraz o průběhu této mezinárodní události. Vaše úvaha v bodu 7 je brilantní, sám bych to nenapsal lépe.

Pokud jde o blog p. Baláka, myslím, že byl sepsán s cílem vyvolat reakci, kterou skutečně vyvolal. To jsou reakce, které v současné době potřebujeme nejvíce.

Najde se vlastenec, který by napsal blog podobné ráže třeba o Nečasovi nebo Kalouskovi? Patrně by se tím zasloužil o zachování našeho státu!
27. 07. 2011 | 07:04

Mud.. napsal(a):

Žáku, konečně jsem pochopil, proč když si náhodou pustím Rádio 6 od 18 hodin, jsem po chvilce nejvulgárnější posluchač. Je dobře, že vás poslouchá 0.5% lidí. Představte si, že by vás poslouchal někdo podobný k (Breivikovi)? Psychopat (pozitivní, negativní, histerický, umělecký, dělnický, vysokoškolský apod.) se nezrodí z útisku, komunistické diktatůry, socansko-multikulti-romsko charaktéru. Breivikovi se pominulo z toho, že viděl realitu a vtloukala se mu zrůdná dogmata! Jako ten dnešní dogmaticky mimo reálný váš článek. Kolik jste asi jím zasel semínek nenávisti!
27. 07. 2011 | 07:14

tomas napsal(a):

to tomeek, ja myslim, ze onu vysvetlujici cedulku nosit nemusi, klaus uz svuj brand ma a tim je ono chilske pero. australske noviny take samozrejme ceskeho prezidenta, o jehoz existenci nem anaprosta vetsin atamnich obyvatel tuseni, predstavuje jako toho, kdo ukradnul v chile pero. chilske video je zarazeno i na zaver videoprispevku, ve kterem korespondent mluvi o ceskoslovenskem prezidentovi. pri jistem obeznameni se zpusobem psani clanku maji nyni novinari jiz hotovy ustaleny odstavec, ktery budou zarazovat k jakekoliv kontroverzni zmince o klausovi . tedy vaclav klaus, ktery pri statni navsteve v chile ukradnul pero, v australii se odmitnul podrobit bezpecnostni kontrole a na jehoz nazory se odvolaval norsky strelec. budeme se muset smirit s tim, ze pokud vaclav klaus pri odletu ze zeme prekona nastrahy bezpecnostnich ramu, bude jeste rokapul u jeho jmena uvadeno cesky prezident
27. 07. 2011 | 07:22

Loajalni občan napsal(a):

Našeho pana prezidenta by bylo lépe kontrolovatkdyž bude odcházet, jestli náhodou něci nezapomněl vrátit.
27. 07. 2011 | 07:26

Čochtan napsal(a):

Pan president umí hodně věcí. Mimo jiné umí nasírat blbce. Jak je vidno.
Zaplať Pánbůh za Klause. Nemáme lepšího.
27. 07. 2011 | 07:26

jarpor napsal(a):

Svůj názor jsem již vyslovil, i s jistým zdůvodněním jinde... tedy zde jen stručně :

Souhlas do písmene s tím co napsal poste.restante
s vyjímkou posledního... že mohl projít... a obrátit to jako žert...

Možné pokračování projití - pípnutí, návrat, pásek z kalhot pryč, boty sundat, prohmatávání nebo objíždění detektorem...
mi u našeho prezidenta /ješitného to pána, s často nabubřelým egem, v jednou chybujícího v jeho úvahách, v druhém souhlas s jeho názorem (podle mého názoru na ony věci...) - řeknu komukoliv při rozhovorech /
jako žertovné by mi skutečně nepřipadalo pane poste.restante a soudím, že ani Vám ne.

K autorovi jediné - je škoda, že nemáme a patrně nebudeme mít možnost srovnání ... jak by se choval zastával-li by funkci prezidenta ČR v této věci "rámu", ale i v dalších prezidentských úkonech, on sám....

Hezký den
27. 07. 2011 | 07:28

tomas napsal(a):

to cochtan, no ono to spis vypada, ze ta australska obsluh arentgenu nasrala jeho
27. 07. 2011 | 07:28

Maximus napsal(a):

Pane autore, rád čtu Vaše články a úvahy v nich obsažené a opět s Vámi souhlasím. Jste moudrý člověk, ošlehaný životem a zřejmě "za nikoho nekopete" a říkáte věci jak je vidíte. Trochu jste přispěl k osvětlení celé trapné záležitosti toho našeho nafoukaného a sebestředného Uko Ješity. Kdyby V.K. byl totiž normální skromný člověk, což on není ani náhodou, tak by celou vzniklou trapnou scénku převedl do legrace a ještě by tím získal příznivce. Třeba Zeman, kterého jsem nemusel by si s tím poradil velmi elegantně, o tom nepochybuji. Jenže "on" nemá smysl pro humor a ani nemá v schopnosti jak má v takových situacích reagovat, jeho vidění světa je omezené a jde vyjádřit tak, že se jedná o nemocného, stárnoucího "jájínka", za kterým kudy prošel sto let tráva neroste!
P.S.
V.K. za posledních 21 let co se nacpal do politiky, neudělal nic dobrého pro tento stát a občany této země. Docela by mě zajímal protinázor s výčtem toho všeho dobrého co pro nás udělal.... já o ničem nevím!
27. 07. 2011 | 07:35

Jakeš napsal(a):

Klaus by měl projít jen jedněmi dveřmi a to těmi, které vedou do kriminálu. Nic jiného si nezaslouží a nic jiného ho doufám v budoucnu nečeká.
Také by mě zajímalo, když je to soukromá cesta, kdo platí letadlo + pobyt.
27. 07. 2011 | 07:38

Pavel Krajtl napsal(a):

Klaus prokázal že není žádný gentleman, ale hulvátský nabob. Ubylo by ho, kdyby prošel rámem? Ublížiklo by to leda tak jeho falešnému sebevědomí, které se mu hroutí pod nohama tak si vypomáhá kopacími gesty chcípající kobyly. Nemá ani vůli udělat neco tak banálního, jako je projít rámem - jak by se mu mohlo stát, že by třeba jen zkusil vyslechnout něčí argumenty a přehodnotit blbosti o kterých jezdí přednášet. Je to ostuda téhle republiky mít v čele něco takového.

Jen si představte ty titulky kdyby rámem prošel:

Prezident byl nuce projít bezpečnostním rámem. Bral to s humorem. Ochranka byla nekompromisní. "Chápu je, dělají jen svou práci, úřední šiml zařehtal." Řekl s úsměvem prezident...

Za takového prezidenta bych se stydět nemusel.
27. 07. 2011 | 07:41

tomeek napsal(a):

Mily pane Tomasi ---
Asi mate pravdu. Ja to vidim asi takhle...
V.K.: "Dobry den, jmenuji se Vaclav Klaus."
Joe Doe: "Neznam. Kdo ze?"
V.K. "No prece president Ceske republiky!"
Joe Doe: "President ceho?"
V.K.: "Ceske republiky, demokraticke, ano velmi, velmi demokraticke to zeme ve stredu Evropy!!"
Joe Doe: "Co to je?"
V.K.: "No dobre. Tak zacneme odjinud. Pisi knihy o ekologii a zapisky z cest. Jsou, musim trochu kriticky priznat, velmi popularni, ba i oblibene."
Joe Doe: "To jako ze je nekdo cte?"
V.K.: "Nejen to, i cituje!"
Joe Doe: "Ja ne. Furt neznam."
V.K.: "No a nedavno jsem byl v Chile..."
Joe Doe: "Aha! Jo ten!! A v Australii nedavno taky! Zeno, zamkni slepice!"
V.K. (odchazi stredem)
27. 07. 2011 | 07:43

Medikolog napsal(a):

Dámy a pánové,

obsluha rentgenu a ochranka objektu jednala příkladně. To je mimo diskusi, kéž by tak jednaly i naše ochranky veřejných objektů.

Otázka je druhá - diplomatického protokolu. Pan president jel sice do Austrálie na soukromou návštěvu, NIKOLIV VŠAK INKOGNITO. Neznáme nikdo podrobnosti, ale tato "drobná" schválnost či selhání austraského dipl. protokolu by v normálním státě (ČR se jím bohužel nestaví ani nejeví) znamenala půjčku na oplátku a na základě diplomatické parity by to Austrálie v nějaké formě dostala vyžrat zpět.

Pan president se zachoval konzistentně s ohledem na svůj úřad a čest ČR.
27. 07. 2011 | 07:45

tomas napsal(a):

to krajtl, presne, ajeste by tomu hlidaci rentgenu dal svoji knizku s podpisem, aby si ho priste pamatoval. jenze klaus ma smysl pro humor, ktery nedosahuje ani urovne toho nemeckeho, takze potom se odehravaji takoveto scenky. navic media se toho skodolibe chytaji, zatimco kdyz se vaclav havel zpil pod obraz v thajskem hotelu, tak o tom nebyl ani zminka
27. 07. 2011 | 07:48

tomas napsal(a):

to medikolog, prectete si posledni australske zapisky VK

O bezpečnost je třeba dbát, ale tady v Austrálii máme stále nějaké problémy na letištích. V dnešních australských novinách The Daily Telegraph je článek s nadpisem, že byla hlava státu „přistižena při porušení bezpečnostních pravidel letiště“, ale nebyl jsem to naštěstí já, ale australská hlava státu, generální guvernérka, zastupující britskou královnu. Jak tam uvádějí, nebylo to poprvé. Úlevu na letišti má jen anglická královna a papež, i když se mi zdá, že se společností Quantas nelétají a mají vlastní letadlo.
27. 07. 2011 | 07:51

Marcus Agrippa napsal(a):

Projít tím rámem znamenalo pro pana Klause několik sekund. Být nad věcí, tak řekne s úsměvem ještě něco v duchu - voilá. Bohužel tohle ho jeho hradní suita neučí. Škoda, že nešel do pořadu O.Winfreyové - ta by mu nejspíš řekla pěkně od plic, co si o tom myslí. Možná že by to panu Klausovi prospělo.
27. 07. 2011 | 07:53

Béda napsal(a):

Medikolog,

jakého diplomatického protokolu? Klaus je v Austrálii jako soukomá osoba, žádnéá diplomatická jednání ani jednání na státní úrovni se nekonají. Prakticky je v pozici běžného turisty, v tomto konkrétním případě navštěvující parlament cizí země, aby poskytla interview soukromé osoby novinám.

Nikdo nepožadoval zvláštní status pro Klause. Pokud si Uko chce stěžovat, tak pouze na vlastní blbost, potžmo na to, že cestou MZV nenahlásil svou návštěvu v australském parlamentu jako návštěvu hlavy státu a nepožádal o nadstandardní privilegium.

Holt jsou ještě země, kde se předpisy musejí dodržovat a nařízení platí pro každého.

Otázka: snad není v Austrálii totalita?
27. 07. 2011 | 07:58

Čochtan napsal(a):

tomasi,
já spíš myslel zdejší diskutéry.
27. 07. 2011 | 07:59

Čochtan napsal(a):

Bédo,
co se týče té zločinné "uhlíkové daně" tak v Australii totalita je.
27. 07. 2011 | 08:00

pgjed napsal(a):

Velmi stručně, důstojnost prezidentského stavu vyžaduje buď oboustranně důstojné chování. Jedná-li někdo s tou mírou pýchy, vypočítavého pragmatizmu a přezíravé drzosti, jako Klaus, může jenom těžko očekávat, že s ním bude s odpovídající důstojností zacházeno. Jinak platí i to co jsem napsal k článku pana Baláka a text pana Žáka schvaluji a podporuji.

P. Gabriel, Jedovnice

P.S.: Už bychom si zase zasloužili nějakého normálního prezidenta. Škoda že Kalouskovci zbourali volbu Jana Sokola.
27. 07. 2011 | 08:05

vico napsal(a):

Pane Žáku díky za článek.

Věc bezpečnostního rámu je však více než v rovině porušení či neporušení psaných či nepsaných zvyklostí a pravidel v rovině tak trochu iracionální a emoční.

Bozi se prostě od našeho prezidenta, který si s mediální publicitou vždy tak rozumněl, odvrátili. Všechno, co udělá, je špatně až velmi špatně. Dokonce tak špatně, že se jedná o ostudu.

Když se G.Bush starší na státní návštěvě v Asii se prakticky poblil při slavnostní večeři, neb se mu udělalo velmi zle od žaludku, byla to svým způsobem blamáž, ze které si tisk dělal legraci, ale jak se říká "v dobrém".

Nesnesitelně arogantní Klaus, který zřejmě ztratil dříve spolehlivý instinkt včas hodit zpátečku, nemůže "venku" čekat smilování. Ono jezdit do Irska v okamžiku, kdy irská vláda dělala vše možné i nemožné, aby to druhé referendum o LS uspělo, a v postavení českého prezidenta dělal z hlediska irské vlády nepřátelskou antikampaň, bylo taky na "bezpečnostní rám".

Klaus, který se celosvětově proslavil vybučením v Evropském parlamentu, krádeží protokolárního pera a čerstvě i citací v "díle" monstra Breivika, už opravdu může spoléhat jen a pouze na úctyhodnost prezidentského úřadu, který zastává.

Drobná schválnost s bezpečnostním rámem je však důkazem, že ani na ten "Ouřad" by až tolik spoléhat neměl. Zřejmě by mu nepomohla ani svatováclavská koruna na hlavě. Vypadal by v ní opět jen legračně.
27. 07. 2011 | 08:34

Aninato napsal(a):

pro skeptický :
buďte optimistický,
bylo by utrpením použít Klause jako toaletní papír, ani na to se nehodí
27. 07. 2011 | 08:42

Michal napsal(a):

Jestli má výjimku na rám australský ministerský předseda, logicky ji mají mít i ostatní premiéři a tím spíš prezidenti.
27. 07. 2011 | 08:42

Oslýk nacionální napsal(a):

Celá ta věc by byla naprostá kravina, kdyby:

- jsme se nedozvěděli, že rámy jsou na ochranu prezidentů (nikoli všech lidí, jak by člověk očekával)

- kdyby to pan prezident neudělal čistě pro to, aby se zase zviditelnil a mluvilo se o něm

- a pokud pocit hrdosti na naši vlast stojí na takových pitomých gestech, pak je to s naším národem opravdu dost bídné.
27. 07. 2011 | 08:51

alvarova napsal(a):

"FUJ FUJ FUJ, OSTUDA,
ČTYŘI PÍVA, RECIDIVA, POBUDA."
Píseň Ivo Jahelky
27. 07. 2011 | 08:51

Frank napsal(a):

Klaus je mi naprosto lhostejný, nejsem jeho fanuškem ani odpůrcem. Podle mého názoru celou "aféru" nejlépe vystihl p. Kamberský v dnešních LN: http://www.lidovky.cz/kambersky-klaus-a-fischer-0yk-/ln_nazory.asp?c=A110727_071526_ln_nazory_bet
27. 07. 2011 | 08:57

Kdo napsal(a):

ještě že máme Čochtana a Klause, na nich dobře můžeme učit děti a studenty..., kdo chodil do školy a přesto je hloupý, kdo je netolerantní, kdo se neumí chovat,kdo není skromný, kdo je zloděj, kdo nezná černé peníze, kdo je arogantní, kdo je demagog, kdo je pseudofilozof, kdo je extrémista, kdo neumí používat vzdělání pro dobré věci, kdo nemá rád přírodu, kdo nemá druhého rád, kdo nemá morálku...
27. 07. 2011 | 08:59

Valmont napsal(a):

Ad Tomeek: je to podobné, checheche
Zemřelý papež přijde před nebeskou bránu. Svatý Petr ho pozdraví a ptá se na jeho jméno.
"Jsem papež!"
"Papež, papež," brouká si pod vousy svatý Petr. "Lituji, nemám nikoho toho jména ve své knize zaneseného."
"Ale, ale . . . já jsem byl přece zástupce Boha na zemi!"
Svatý Petr, překvapen: "Bůh má na zemi svého zástupce? No to je zajímavé, o tom mi zatím nikdo nic neřekl."
Papež se rozčílí natolik, až v obličeji zrudne: "Já jsem byl hlavou katolické církve!"
"Katolická církev . . . to jsem nikdy neslyšel," na to svatý Petr. "Ale počkej chvíli, zeptám se šéfa."
Odejde v nebi dozadu a ptá se Boha: "Poslyš, tady je jeden, ten říká, že byl tvým zástupcem na zemi. Jmenuje se Papež. Říká ti to něco?"
"Nee," odpoví Bůh. "Neznám. Nic o tom nevím. Ale počkej, zeptám se Ježíše. Ježíííši!"
Ježíš přiběhne: "No, otče, co je, co se dějě?"
Bůh a svatý Petr mu vysvětlí situaci.
"Moment", řekne Ježíš, "půjdu se na něho podívat. Hned jsem zpátky."
Za pár minut je zpět ve velmi dobré náladě a směje se na celé kolo:
"Tomu sotva věřím, nedovedu to pochopit. Vzpomínáte si na ten kroužek rybářů, který jsem před 2000 lety založil?
Tak ten ještě existuje!!!"
27. 07. 2011 | 09:00

dříve čtenář napsal(a):

Prosím Vás, nevíte někdo, co je to pokora, tolerance a slušné chování? Nějak mi ta slova dnes už nic neříkají!
27. 07. 2011 | 09:01

myrta napsal(a):

Nejpodstatnější na tomhle Klausově maléru je,že si může vládní letkou na státní náklady létat na soukromé kšefty s přivýdělky.Když už mu v tom nebrání jeho stud,čest,smysl pro proporce,měl by mu v tom zabránit senát nebo kdo?Ústava? Asi by bylo nejvýše potřebné k tomuto problému obrátit pozornost.On se v podstatě věnuje svým privátním aktivitám s přivýdělky,jak je to vůbec možné,že už tolik let to nikomu nevadí??Nehledě na ostudy co kde způsobí?Je to správný představitel země?Žádná jiný prezident tohle nečiní a nikdy by se k tomu nesnížil.Klausovo EGO nevidí,že je v podstatě buran.
27. 07. 2011 | 09:12

MaB napsal(a):

Divím se, že je z toho takový problém. Obsluha bezpečnostního rámu o své újmě NEMŮŽE rozhodovat o tom, kdo musí nebo nemusí projít rámem. Pokud mají instrukci, že nikdo, kromě australského premiéra a zbytek jen na příkaz, tak přes to vlak nejede, nesmí jet, od toho tam jsou.

Prostě, měli pořadatelé sjednat pro Klause výjimku, což neučinili. Takže, Klaus mohl udělat jen 2 věci: buď se obrátit na patě a hajdy do hotelu, nebo se usmát a rámem projít. Vybral si to první, ok, proč ne.
27. 07. 2011 | 09:16

MIky napsal(a):

V.K: se prezentuje jako chlapák někde v zaprášené Austrálii.
V Rusku u Putina je jeho devótnost na takové úrovni,že si z toho dělá srandu
i Ruský tisk!
Ostatně proč ne?.. je to klasika všech nomenklaturních synků jeho ražení.
27. 07. 2011 | 09:20

MIky napsal(a):

Živoucí ostuda !
Kromně něj nás velice úspěšně prezentoval ještě i s. Klement Gottwald.
27. 07. 2011 | 09:23

Johanna napsal(a):

Já s Václavem Žákem ve všem souhlasím.

A všem pochlebníkům Václava Klause:
Kdybyste stáli u toho rámu a konali svou povinnost, asi byste trvali na projití rámem.

Na Klausovi se mi nelíbí vlastnost ta, že "se dělá občanem na soukromé návštěvě" - a chce prezidentské výhody.
A často naopak.

Věřím, že to s ním do února 2013 už nějak vydržíme.
27. 07. 2011 | 09:31

Plch napsal(a):

Václav Klaus není můj prezident a ani prezident naší země, je to spíš takový nafoukaný šašek.
27. 07. 2011 | 09:35

TomášL napsal(a):

Pane autore,

možná jste jsi nevšiml, avšak prezident Klaus je prezidentem ČR, nikoliv GB. Tedy celý Váš závěr je do nebe volající hloupost. Proto bych raději doporučil, promýšlejte i na Vaší straně.

PS: Ovšem kdybyste závěrem napsal, že došlo pouze k nepochopení zažitých pohledů na obou stranách, bylo by to něco jiného...
27. 07. 2011 | 09:38

StandaT napsal(a):

Pane Žáku, když už píšete sem, do tohoto diskusního skanzenovitého prostoru, pak věnujte, prosím, pozornost i jinak/jinde jasným informacím. Konkrétně mám na mysli, že pokud uvedete, že se na nějakou akci vybírá vstupné, tak specielně sem to doplňte o info, že to není rovno honoráři přednášejícího.

Jinak, pro to, abych si udělal názor, byl pro mne rozhodující názor pana Ladislava Špačka, člena týmu předchozího presidenta, znalého protokolu a nyní živícího se etikou.
27. 07. 2011 | 09:46

Johanna napsal(a):

Tomáši, myslíte něco na způsob "hlubokého nedorozumění"?
S tím Klaus omračoval v devadesátých letech.
Dnes ho již naštěstí znají i v Austrálii
a zejména V JEHO ZÁJMU A OCHRANĚ chtěli, aby prošel rámem.
Málo platné, je na soukromé návštěvě.
Kontroverzní osobu ze zahraničí raději berou jako "hodnou zvláštního zřetele" a chtějí ji prověřit.

Vy jste, Tomáši, nepochopil, že po tom chilském peru a módních výstřelcích se stal Klaus velmi chutným soustem pro supí australské novináře?
A protože je Klaus "dobře čitelný", získali od něj něco materiálu.
Kdyby ten namyšlenec nahodil jeho emerický úsměv a velkoryse tím rámem prošel, dal by všem pisálkům od protinožců trochu výchovné lekce.
Protože všek Vašík "nezklamal" a "chytil se", čekala ho zasloužená "odměna".

On totiž není hlava státu (i na soukromé návštěvě) úrovně královny Alžběty (protože také není monarcha), či papeže.
Je pouze druhořadým, věčně si na něco hrajícím a věčně se někam cpoucím prezidentem.

On by se svou inteligencí jistě odmítl i prohlídku, kdyby vzniklo podezření, že mu někdo dal výbušninu do kravaty.
27. 07. 2011 | 09:50

TomášL napsal(a):

StandaT

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52400460-spacek-klausovi-se-nedivim-je-nemistne-prohlizet-hlavy-statu
27. 07. 2011 | 09:51

KM napsal(a):

Mohl bych vyjmenovat mnoho tvrzení, v nichž s Václavem Klausem zcela zásadně nesouhlasím. Nicméně už jsem silně alergický na to, jak se stává trendem pohlížet na lidi s kritickými názory na EU a na opatření proti klimatickým změnám jako na nakažené nějakou nechutnou infekční nemocí.

Klimatické změny jsou natolik složitým jevem, že sami klimatologové uznávají, že o nich ani zdaleka nevíme vše, a je zcela jisté, že klima se měnilo posledních desítkách tisíc let, tedy geologicky ve žhavé současnosti, velmi dramatickým způsobem i bez přispění člověka. (Což nemění nic na tom, že by lidstvo mělo o ochranu přírody maximálně usilovat, ovšem je legitimní vést debatu nad způsoby této ochrany).

Podobně EU je velmi složitá organizace, která hlasy "ďáblových advokátů" potřebuje jako prase drbání, aby mohla díky této kritické zpětné vazbě optimalizovat svoji činnost i organizační strukturu a fungovat skutečně účelně a efektivně.

Pokud si budeme rituálně zakrývat uši a zesměšňovat odlišné názory a jejich nositele, škodíme jen sami sobě.
27. 07. 2011 | 09:55

Hloupý Honza napsal(a):

Klaus je prezidentem 24 hodin denně ? Ale běžte, to by se podle toho musel taky chovat. Když klátí letušky, tak mu možná říkají ... pane prezidente vy jste úžasný ... , ale to je tak asi všechno nebo, že by bylo v nějakém protokolu uvedeno 22,30-22,35 ... kouření prezidenta ? (těch pět minut jsem u starého pána asi přehnal)

Já to vidím tak, že prostě starý pán už často zapomíná jestli je zrovna pan profesor na přednáškovém turné, prezident na oficiální návštěvě, bývalý premiér ČR při svých aktivitách v ČEZku, nebo odborník na tornáda., má toho ten pán prostě hodně, ... stejně jako bůh ...
27. 07. 2011 | 09:57

veverka napsal(a):

Kleptoman a ostuda ČR Klaus se bál že by rám odhalil další ukradený propisky v jeho náprsní kapse.
27. 07. 2011 | 09:57

TomášL napsal(a):

Johanna

Autor je Chartista, nemusím dlouho přemýšlet, abych věděl, že se panáček pokouší okopávat prezidentovi kotníky. Tak samo jsi říkám, zda-li to nebylo okopávání Klause z Australské strany z důvodu rozdílného pohledu na GO...

A se vší slušnosti kolem. Odvolávat se na GB, to je obyčejná pitomost...

PS: Nu, a co dobrého očekávat od australského národa, který vznikl vyvezením zlodějíčků a vrahů z Evropy, že? ;-)
27. 07. 2011 | 09:58

Johanna napsal(a):

Stando T, pana Špačka si vážím.
Hluboce si ho vážím.
On byl však prezidentem jiného Václava.
Nejsem si jista, zda pan Václav Klaus (a to prosím bez ironie a úšklebků) jeho Etiketu nepoopravil-
- tak jako opravuje špičkové světové kapacity na poli globálního oteplování.

Pan Špaček má protokol jistě v malíku,
co ale by zmohl s prezidentem, který by se jím odmítl řídit?

Klaus se v prvé řadě chová naprosto bez zábran, vstupuje do vládních záležitostí jako premiér číslo dvě (totiž, pardon, vlastně jedna) a tak trochu mi připomíná Putina, který na východ od nás také rozhoduje o všem. Ovšem.

Takže pokud Mažňák nezvládá své chování při souboji o Velké Vontství, jak chce potom vést celá Stínadla?
27. 07. 2011 | 09:59

Johanna napsal(a):

Tomáši, určitě.
Pokud jste vyznavačem Václava Klause, nepřesvědčím Vás,
a ani o to nestojím.

Brzy však bude V.K. podrobován prohlídkám, které již bude muset absolvovat.
27. 07. 2011 | 10:04

tata napsal(a):

pane ŽAK

STOU UVAHOU sem přišel ja,anglicka kralovna,nebo prezident USA,KDYŽ čtu vaš blog musim uznat že vaše zduvodnění,body pro a proti,mi připadaj jako nejspravnější,vubec bych řekl že ač ja sem psal jinak po přečtení bych opravdu řekl že vy jste to vystihl zcela spravně.
27. 07. 2011 | 10:08

nesvazák napsal(a):

Přesně shrnuté a jasné Všem slušným a demokraticky smýšlejícím lidem... Ale,jak vidno z některých příspěvků,tak máme ke slušné a demokratické společnosti hodně daleko a obávám se,že nám osud,tak dlouhý čas neposkytne,a tak se musíme smířit s tímto smrdutým a zaprděným státem či odjet žít jinam...
27. 07. 2011 | 10:11

TomášL napsal(a):

Johannko,

tady nejde o sympatie, avšak o etiku a úctu k národu. Kdybyste jsi ráčila přečíst třeba odkaz mnou daný StandoviT, udělala byste lépe.

PS: Avšak pravdoláskaři to nemají zapotřebí, vždyť Klaus je Satan, vyvrhel atp., že? ;-)))
27. 07. 2011 | 10:14

nesvazák napsal(a):

Johanno,nevím či to nebude záležet na rozhodnutí rodiny ? Tato diagnoza mu nedovolí,aby se šel dobrovolně léčit. V tomto případě bych se VK i zastal,protože člověk neví,že je nemocný.
27. 07. 2011 | 10:16

nesvazák napsal(a):

Tomášku,není satan,ale je nemocný a nebezpečný i sám sobě,proto ta starost o p.Klause. Jsou tam znaky kleptománie,narcismu,dereality a další.
27. 07. 2011 | 10:19

Petr Bajgar napsal(a):

Vážený pane Žáku dovoluji si vás tímto vyzvat k podrobnějšímu trvalému rentgenování zločinecké činnosti dnešního nejvyššího úředníka Česka. Dnešní paměť občanů je totiž trvale vymívána každodenními banalitami pro které nám mají unikat zásadní vztahy a souvislosti.

Jak je například možné, že dnešní premier připustil, aby formální reprezentant naší republiky odletěl soukromě do Austrálie agitovat proti jejich vládní politice. Copak už přestala být zahraniční politika politikou České vlády a stala se politikou prezidentskou?

Považuji toto za další velezrádný čin Václav Klause proti našemu státu a žádám senátory, aby konali ve věci podání žaloby k ústavnímu soudu pro zločin velezrady.
27. 07. 2011 | 10:19

Johanna napsal(a):

Václav Klaus nepotřebuje lékaře.
Chce se "léčit" sám.
27. 07. 2011 | 10:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Žáku,

v pohledu na epizodu s chilským perem jsme se v debatě pod Vaším blogem ne zcela shodli ;-), v případě epizody s rámem je tomu naopak. Z „australského“ gesta pana prezidenta Klause dle mého čiší jeho typická nadutost, sebestřednost, povýšenectví, netolerance, nedůtklivost, absence noblesy a velkorysosti, přecenění vlastní důležitosti (u toho pera mi to pořád tak silné nepřijde, ale to není důležité).

Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že závěr textu pana Baláka není ani z mého pohledu tak úplně od věci (i když on to možná myslel trochu jinak). Tedy ve smyslu: dáváme příliš velkou váhu jednoduchým symbolům (obecně, ale samozřejmě pro média a lidi v nich jsou symboly denním chlebem, protože přilákají čtenáře), možná protože se jednodušeji vysvětlují a daleko více lidí na ně slyší. Symboly přežívají, zdají se být důležité, nosné jako téma, a ty dle mého skutečně důležité záležitosti ( v tomto případě třeba ataky na Ústavní soud, přístup k občanské společnosti versus stranictví, národovectví, Evropa) jsou jakoby v jejich stínu. A proč to vlastně píšu? Napadá mne, do jaké míry se symboly nechávám vláčet sám a zda je vůbec šance (asi ano, ale jak moc) se tomu vyhýbat?

Ještě jednou hezký den Vám a všem ostatním též.

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 10:24

Johanna napsal(a):

Já jsem si na Klausovi toho, že by byl Satan, nevšimla.
Nejsem ani pravdoláskařka (ani somračka, depešačka, vekslačka, či feťačka ...).
Vy ale máte o VK málo informací, proto jsem si dovolila napsati, že jste mu nejspíš hluboce oddán.
(Když člověk miluje, nevidí chyby svého milovaného objektu).
A naučte se, TomášiK, česky "KDYBY JSI..."-je nesprávně
27. 07. 2011 | 10:25

Šerlok Homeless napsal(a):

Ja Klaus nějak povinován vstupovat do budovy australského parlamentu, když neakceptuje podmínky vstupu? Kterou ze svých povinností porušil, když se vrátil do hotelu?

K tomu peru: Lze ukradnout vlastní věc? Protokolární pero přece zůstává jako suvenýr signatářům. Komu tedy Klaus to pero ukradl? Karlu Schwarzenbergovi?
27. 07. 2011 | 10:25

Johanna napsal(a):

Pane Stejskale, souhlasím s Vámi!
27. 07. 2011 | 10:27

Tenco napsal(a):

Myslím si , že psychopati a defraudanti z podstaty svých charakterů nemohou konat jinak než konají.
Oni si to totiž neuvědomují - že jejich konání je v rozporu jak s dobrými mravy, tak mnohdy se zákonem.

Vina je na straně společenských mechanismů vykonávaných institucemi a občanskou společností - že jim to umožňuje.
V demokracii postsovětského typu jde zhusta o přežívající bolševismus a připosranost před papaláši.

Dobrý článek, pane Žák.

Jen taková maličkost - pokud instituce a občanská společnost bude v reflektování dynamiky skutečnosti zaostávat daleko - vymstí se jí to v důsledku daleko více , než je to, že trpně sleduje trapné chování jistých figurek ve "svém " establishmentu.
Což se v podstatě děje už teď.
27. 07. 2011 | 10:29

Johanna napsal(a):

Šerloku, Klaus přece nikdy nic neukradl, to všechno mu přišili "ti zlí novináři" -
- od Kupónové privatizace - až po chilské pero.
A to pero JISTĚ (už) bylo jeho.
Své věci sám sobě VK již nikdy nekrade.
27. 07. 2011 | 10:30

Státník napsal(a):

Klaus ochranným rámem nemohl projít, protože v konečníku měl nainstalované špionážní zařízení s minikamerou, které mu nainstalovali v Moskvě, a byl by odhalen s velkým skandálem, ohrozil by mír ve světě a také nechtěl Putinovo Rusko zatáhnout do války jak studené, horké..., zachoval se jako velký státník, ale jako uznávaný špión !!!
27. 07. 2011 | 10:30

Honza napsal(a):

Autor: výborně, přesně shrnuto, k meritu věci. Není co dodat. Podstatou problému je skutečnost, že prezident jezdí během svého funkčního období na soukromé akce nesouvisející s výkonem funkce, ale vyžaduje při nich servis a pocty prokazované při státních návštěvách, čímž dostává hostitele, sám sebe, ale i celý stát do trapných situací.
27. 07. 2011 | 10:31

Šerlok Homeless napsal(a):

Johanna: O kupónové privatizaci jsem nepsal. Psal jsem o chilském peru a o bezpečnostním rámu (detekor kovů) v Austrálii.
Neprojít bezpečnostním rámem a vrátit se do svého hotelu by měl právo i Franta Pincásek ze Zlámané Lhoty. Proč ne Václav Klaus?
27. 07. 2011 | 10:33

Tenco napsal(a):

apendix :

"Moudrý člověk může být užitečný jenom jako člověk, ne jako kus hlíny, který chrání
noru před průvanem, takovou službu zvládne i jeho prach. "
(H.D. Thoreau : Občanská neposlušnost)

"Urozený muž se vyzná v tom, co je správné, stejně jako se malí lidé vyznají v tom, co se vyplatí. "
(Konfucius : Rozpravy)
27. 07. 2011 | 10:34

TomášL napsal(a):

Johannko,

Končím s Vámi, své jsem řekl a nebudu "zasírat" diskuzi vzájemným štěkáním (konečně, p.Stejskal jsi to nepřeje). Přejí pěkný zbytek dne.
27. 07. 2011 | 10:35

TomášL napsal(a):

Ještě jednou pro všechny lidi:

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52400460-spacek-klausovi-se-nedivim-je-nemistne-prohlizet-hlavy-statu
27. 07. 2011 | 10:35

Honza napsal(a):

Šerlock:
"Ja Klaus nějak povinován vstupovat do budovy australského parlamentu, když neakceptuje podmínky vstupu? Kterou ze svých povinností porušil, když se vrátil do hotelu?"

Žádnou povinnost neporušil. Jen udělal ostudu.

"Protokolární pero přece zůstává jako suvenýr signatářům. Komu tedy Klaus to pero ukradl? Karlu Schwarzenbergovi?"

Striktně řečeno, signatářem byl Schwarzenberg, kdyby si ho nechal on, bylo by vše v pořádku. Protože ho však nechal ležet na stole a nevzal si ho, zůstalo pero hostitelům. Klaus o něj samozřejmě mohl požádat, ale on ho prostě sebral ze stolu, a ještě tak trapně "nenápadným" způsobem...."Krádež" to samozřejmě nebyla, jen trochu trapná klukovina a neslušnost.

Závěr: formálně to žádné zločuiny nejsou, jen trapné, neslušné, zahanbující chování. Ostuda.
27. 07. 2011 | 10:38

Johanna napsal(a):

Ale o Kupónové privatizaci píšu já.
Je vidět, že Klause vážně moc neznáte, když neberete v potaz všechny jeho "přehmaty".
Nedošlo Vám, že ho již (možná díky jeho lapsům) ve světě znají a s trochou nadsázky si z něj střílejí, dobírají si ho a využívají každé příležitosti znovu a znovu se utvrzovat v tom, že "Klaus klausuje" stále dobře k obveselení všech a vděčného publika?

Já nejsem Franta Pincásek, ale v cizí zemi bych se chovala jako na návštěvě; zvlášť, kdyby dabali (především) O MOJI bezpečnost.
Klaus je však nedůtklivý a arogantní narcis.
27. 07. 2011 | 10:38

Johanna napsal(a):

Tomáši, i Vám hezký den.
A nebuďte smutný, vše bude jak v pohádce-dobro zvítězí.
Za pár měsíců budete mít možnost přesvědčit se, KDO Klaus vážně je.

A do budoucna moc prosím - "neza.írejte" diskusi!
27. 07. 2011 | 10:41

Grandmaster napsal(a):

Jedina spravna reakce mela byt - projit bezpectnostnim zarizenim bez jakekoliv reakce. Zivot je kratky a cas jsou penize, nez abychom si zatezovali nas pobyt na zami malichernostmi. Toto ohromujici konstatovani ovsem neplati pro Vaclava Klause. Neplatnost se samozrejme netyka te druhe casti me teze... cas jsou penize... jak jiste VK muze potvrdit.
27. 07. 2011 | 10:42

hawk napsal(a):

To je téma...Bože :-))) Tímhle se lidi baví a jsou schopni se porvat do krve. :-)

...pak si stěžují, že nemají peníze. Tohle je přesný obraz Čechů :-)
27. 07. 2011 | 10:45

nesvazák napsal(a):

Tomáši,přiznej si,že láska je slepá. Ale být zamilovaný je bezva,i když člověk dělá a myslí neracionálně...Ale lepší být mimo z lásky,než být na pervitinu.Tome,tak si to ještě do roku 2013 užívej.A nesmutni ON se brzy vrátí!!!!!
27. 07. 2011 | 10:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane TomášiL,

myslím, že pan Špaček narazil na jednu velmi důležitou věc (už jsem jí nechtěl ve svém textu zmiňovat, protože byl o něčem jiném).

Velkou chybu dle mého udělalo vedení australské TV, které nezajistilo, aby se něco podobného nemohlo přihodit (hlavu státu přeci jen nemá vítat a provázet produkční a technik u rámu, v tom má pan Špaček pravdu). Nicméně velkorysý člověk se myslím nad takovou drobnost přenese, protože jí nepovažuje za důležitou (i když je zrovna hlavou státu, necítí potřebu dělat scénu, mávne rukou, přejde to). Pan prezident bohužel dle mého opakovaně dokazuje (toto ani zdaleka není jediná podobná epizoda), že toho není schopen. Naopak cítí potřebu se neustále vůči druhým vymezovat, dokazovat si vlastní důležitost, neomyslnost, vynucovat si na druhých respekt. Primárně tedy dle mého byla chyba na straně vedení australské televize, ale pan prezident tuto situaci dle mého (opět) nezvládl. Chybí mu noblesa, velkorysost (pokora zní v tomto kontextu moc pateticky), řekl bych. A to je u "prvního" ve státě poměrně nezanedbatelný hendikep.

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 10:50

Pacák napsal(a):

Cituji:" skeptický napsal(a):
Klaus to udělal dobře.Že se u nás o něj otírá kdejaký pisálek tu patří k folkloru,ale aby si s ním venku vytřela posterior kdejaká uklízečka a vrátný je trochu moc."

Máte naprostou pravdu. Kdyby hlava Čechistánu procházela bezpečnostním rámem, těžko by si z australského parlamentu něco napropiskovala.

P.S. Až se V. Klaus bude chovat jako prezident civilizovaného státu, může požadovat jednání jako s prezidentem.
27. 07. 2011 | 10:53

recaptcha napsal(a):

tomáš je bambula.toho psychopata bych nikam nepouštěl.jen do blázince a povoloval bych mu občas vycházky.
27. 07. 2011 | 10:55

Šerlok Homeless napsal(a):

Článek je o australském "incidentu".

Dobře. Klaus velkoryse projde rámem a rám začne hvídat kvůli kovovému implantátu. Co teď má se Klaus podrobit osobní prohlídce, nebo se vrátit do hotelu poté, co rám začal pískat?
27. 07. 2011 | 10:57

almost glossed™ napsal(a):

Zkopíruji, co jsem napsal už pod hloupý článek pana Baláka:

Když to vezmeme bez zbytečných okolků a servítků, je zřejmé, že se australská strana rozhodla Klausovi nic zbytečně nezjednodušovat. Neposkytla mu výsady, které jsou běžné u normálních hlav státu. Zřejmě usoudila, že si to Klaus nezaslouží. Klasu dostal nenápadnou, ale o to účinnější ťafku. Může se spolu se svými vlez--- donekonečna ujišťovat, jaké je to z australské strany faux-pas. Jisté je, že mu bylo víceméně jasno a přitom stále diplomaticky naznačeno, jaké vážnosti v Austrálii dosahuje a jak moc je vítán. Jako občana ČR mě nepobuřuje krok či nečinnost Australanů, ale pověst, kterou tento příležitostný chmaták dělá mé republice.
27. 07. 2011 | 10:58

myrta napsal(a):

Pane Stejskal,palec nahoru,překvapi jste mne.
27. 07. 2011 | 10:58

scientist napsal(a):

díky pane Žáku, číst logicky konzistentní argumentaci je vždy potěšující. Akorát nevím, jak jste přišel na to, že etalonem české politické kultury má být ta britská, to je příliš kruté.
27. 07. 2011 | 11:02

Tenco napsal(a):

Koukolík - koplkop, Luba, Občan, Dočekal, Tenco
Dvořáková - Dalimír, oslýk kádrovák
Brixi - vlk, zdenekb
Benešová - sasa, Divobyj
Kužílek - mb
27. 07. 2011 | 11:11

JAHA napsal(a):

Aj ked pan Klaus isiel na pozvanie sukromnych institucii a nie na oficialnu navstevu, myslim si, ze chybu urobili organizatori, ze vopred neupozornili (pripadne nevybavili) kompetentnych na to, ze pan XY, v tom pripade Klaus je prezidentom civilizovaneho europskeho statu a ako takeho by ho nemali kontrolovat (pochybujem, ze priemerne inteligentny clovek v Australii nebol dostatocne informovany, ze do ich krajiny pride Klaus, prezident CR). To, ako sa zachoval Klaus chapem, ale len potial, ze ako sukromna osoba, ale zaroven prezident, mohol slusnych 10-15 min. pockat PRED ramom a dat organizátorom sancu, aby vec vybavili a az potom, ak by to nezvladli, odist s usmevom a poznamkou, ze jeho sacovat nikto nebude.
To, ake maju zvyky v USA, ci Britanii (ze nechodia po svete ako sukromne osoby pocas svojho funkcneho obdobia) je uplne irelevantne. Iny kraj, iny mrav, ine zvyky...

Aby bolo este jasnejsie, preco chovanie Klausa chapem a zachoval by som sa v jeho pripade podobne je, uvediem, ze som presvedceny takmer na 100 %, ze hociktoreho byvaleho prezidenta USA, byvaleho predsedu vlady VB...aj keby bol na prednaskovom turne, tak by ho nechceli sacovat ani len zo srandy. Skor by to u Americanov, Britov...vyvolalo zdesenie, ze niekoho take cosi mohlo vobec napadnut. (A to nevravim o tom, co vsetko by sa dialo, keby prisla na nejaku sukromnu akciu trebars japonska cisarovna, cinsky predseda vlady, matka Tereza (keby zila)...).
27. 07. 2011 | 11:17

Tenco napsal(a):

JAHA
Vaše dlouhé příspěvky mají jednu malou vadu na kráse.
Josu zhusta založeny na konstrukcích. Zde se bavíme o skutečnosti./v kontextu její podstay, kvality, stavu a vztahům k jiným skutečnostem/
Kdyby, kdyby...je pro kočku.

Majte sa. :))
27. 07. 2011 | 11:24

hovorka11 napsal(a):

Všechny státy mají předpisy, nařízení a zákony jimiž se řídí.
Odmítnutí Klause respektovat bezpečnostním opatření je tak nejenom přímá urážka daného státu ale i ignorace těchto bezpečnostních opatření. Nikdo, ani prezident nemůže jednoznačně říci, že nemá nastrčené odposlouchávací zařízení nebo něco jiného.
Jestliže Klaus odmítá respektovat zákony a nařízení daných států, tak není schopen nejenom funkce prezidenta, ale i cestování. Člověk který po krádeži pera zapře i vědomí o tom, že ho vlastní (prý ho už nenašel) může být uznáván prezidentem občany, kteří považuji rozkrádání a vyhýbání se zákonům za výhodu v určitých situacích i pro ně.
27. 07. 2011 | 11:28

Valaška napsal(a):

Neúcta k hlavě státu je vyjádřením každého člověka, který nemá své ego v pořádku - jedná se o nevýraznou osobnost s negativním komplexem tolerance, lidskosti, i závistí.
27. 07. 2011 | 11:28

Milan napsal(a):

Vazeny pane Zaku,
Dekuji. Presne.
27. 07. 2011 | 11:31

JAHA napsal(a):

Ad:Serlok H.
"Dobře. Klaus velkoryse projde rámem a rám začne hvídat kvůli kovovému implantátu. Co teď má se Klaus podrobit osobní prohlídce, nebo se vrátit do hotelu poté, co rám začal pískat?"

Podla niektorych, kedze nebol na oficialnej navsteve, po zapiskani ramu by mal byt dokladne prehladany a osacovany (ved zakony platia pre kazdeho). Kedze by sa nic nenaslo, bud by ukazal notarsky overeny zaznam (samozrejme prelozeny do anglictiny a overeny australskym notarom...), ze ma v tele kovovy implantat, alebo by ho odsikovali do najblizsej nemocnice, kde by ho rontgenovali (vlastne, pred rontgenom musime kvoli zdraviu vsetky kovove veci odlozit!, tak neviem), a keby ani to nepomohlo dopatrat sa priciny piskania, tak by ho mohli pod narkozou ciastocne rozpitvat. To by v tom bol cesrt, aby sa to nejako nevyriesilo v sulade s australskymi zakonmi, samozrejme☺.
27. 07. 2011 | 11:33

Grandmaster napsal(a):

Pane Stejskale, Klaus nebyl v A. jako prezident CR, ale jako soukromnik? I kdyz v pracovnim case prezidentske funkce a s titulem 'prezident'. A nebyl tam na oficialni navsteve(?). V tomto se neshodneme.
27. 07. 2011 | 11:34

janbenda napsal(a):

Protože pan Václav Klaus je i mým presidentem, byl bych hrozně rád, kdyby to byl člověk noblesní, kdyby byl schopen ustavit morální standard české společnosti, kdyby byl státníkem nikoli svým úřadem, sle svou osobností. Mylsím, že lidé se ke každému chovají podle toho, jak on se chová k nim. Tedy dostalo se mu zacházení, o které si on sám říká. Ja myslím, že by bylo dobré, aby se svému národu za hloupou propisku omluvil a resignoval na svůj úřad. To by byl moment, kdy bych k němu začal mít opravdový respekt. Tak se chová opravdový státník.
27. 07. 2011 | 11:41

Hope napsal(a):

to Valmont
taky znám jeden dobrý:
Václav Klaus se vrátí předčasně z pracovní cesty a načapá paní Livii inflagranti. Paní Livie zvolá: "Pane bože, co ty tady děláš." a Václav Klaus odpoví: "Vždyť jsem ti říkal, že mi doma můžeš říkat Václave."
27. 07. 2011 | 11:42

TomášL napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale!

Australské diplomatické "faux pas" je zřejmé. Můžu a nemusím souhlasit s tím, co jste napsal (protože se jedná o věc pohledu). Avšak tvrdě nesouhlasím se závěrem pana Žáka, který je vyvozen ze zvyklosti GB.
27. 07. 2011 | 11:43

někdo napsal(a):

Kdyby rámem prošel a pak to nějak (vtipně či jedovatě) okomentoval, byl by frajer.
Takhle ale ne.
27. 07. 2011 | 11:48

Alfréd Nobel napsal(a):

Vám vůbec nejde o pravdu, ale o to pošpinit Klause. Každé malé dítě po krátkém zamyšlení dojde k závěru, že prezident rámem neprochází. Bezpečnostní rám je zde na odhalení teroristů a ne k buzeraci Čechů. Procházení rámem je v případě prezidenta blbost a porušení jeho imunity.

Teď jsem se vrátil z Číny. Rámy jsou úplně všude, ale každá kontrola ví, že kontrolovat bělocha je blbost. Cílem totiž není buzerace lidí, ale zabránění terorismu. Kontrolují tedy hlavně Ujgury a etnické menšiny.

Nenávist je hrozná nemoc že pane!!! Ještě že na běhání po ostrově už asi nemáte roky.
27. 07. 2011 | 11:50

almost glossed™ napsal(a):

"Každé malé dítě po krátkém zamyšlení dojde k závěru, že prezident rámem neprochází."

Každé malé dítě po krátkém zamyšlení dojde k závěru, že prezident si nemůže dojednávat soukromé kšefty a zaštiťovat se přitom státním úřadem a výsadami reprezentanta státu.
27. 07. 2011 | 11:53

stejskal napsal(a):

V pohodě, pane Velmistře, vím to (souhlasím s tím, co napsal pan Žák). Nemusíme se shodovat :-)

Vždy existuje víc možností. Buď situaci vyhrotit (jako to třeba udělal dle mého pan prezident), nebo se snažit vyhroceným situacím předcházet (což neudělala australská TV). Ale jak jsem napsal, celé mi to přijde jako banalita (to, že je to banalita, mi přijde důležité :-), která jen zapadá do kontextu toho, jaký dojem ve mne vystupování pana prezidenta budí (jestli zapadá i do kontextu chování australské TV či společnosti vůbec, nevím. Nebyl jsme tam, neznám je).

Pane TomášiL,

žádné australské diplomatické faux pas se dle mého nekonalo, protože z australské strany do toho nebyli zapleteni žádní diplomaté (jinak viz má odpověď panu Grandmasterovi).

Ale to (znovu opakuji) není dle mého důležité, i když se tu o to hádáme už od včerejška ;-)

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 11:56

FLOGYN napsal(a):

Škoda, že tento spor nevznikl až při odchodu z budovy. Při "zásadovém" udržení stanovisek obou stran bychom mohli mít pana presidenta setrvale v Austrálii za rámem. Bylo by to dobré řešení
27. 07. 2011 | 11:57

Tenco napsal(a):

TomášL napsal(a):
Dobrý den pane Stejskale!

Australské diplomatické "faux pas" je zřejmé. Můžu a nemusím souhlasit s tím, co jste napsal (protože se jedná o věc pohledu). Avšak tvrdě nesouhlasím se závěrem pana Žáka, který je vyvozen ze zvyklosti GB.
27. 07. 2011 | 11:43
---------------------------------------
TomášL napsal(a):
Dobrý den pane Sobotko!

Teď jsem se tak trochu zasnil po přečetl jsi článek, jak odstoupili ministři v GB za zneužití náhrad a představoval jsem jsi to samé.

Píšete: "ČSSD trvá na tom, aby ministr Bárta v zájmu elementární politické kultury sám odešel z vlády, nebo pokud tak neučiní, byl neprodleně odvolán na návrh předsedy vlády Nečase. Jiné řešení, které by odpovídalo principům fungování vlády ve vyspělých demokratických státech, neexistuje."

Já zase dodávám, že: "Poslanec Sobotka v zájmu elementární politické kultury sám odešel z PSP ČR, nebo tak neučiní, byl neprodleně odvolán na návrh vedení ČSSD. Jiné řešení, které by odpovídalo principům etiky a politické kultury ve vyspělých demokratických státech, neexistuje (viz GB ministři).

S pozdravem
Tomáš

PS: Jsem se ale krásně zasnil... Žel, křivák káže vodu a pije víno.
---------------------------

:(((((((
27. 07. 2011 | 11:57

někdo napsal(a):

Alfréd Nobel: Mě teda do rámu hnali kdykoli a kdekoli. A běloch zjevně jsem.
27. 07. 2011 | 11:58

UmKab napsal(a):

Je to neucta nejen k hlavě státu ale i k "obyčejnýmu" občanovi.Klaus usoudil že se kvůli nějakýmu rozhovoru šacovat nenechá a tak se na to vykašlal, řiká se tomu hrdost nebo tak nějak.Argumentace tím že všichni bez kecání rámem projdou a jen on dělá caviky je komická, neni to tak dávno co si lidi pro obecný blaho říše bez kecání klekali před jámu vysypanou vápnem.Když nechtěl tak nechtěl je to jeho svobodná volba.
27. 07. 2011 | 12:04

hovorka11 napsal(a):

Alfréd Nobel:
Právě proto je třeba Klause kontrolovat. Norský terorista citoval řadu vyjádření Václava Klause, který má evidentně nestandartní chování. Každé malé dítě by mělo vědět, že jsme v demokracii, kde především prezident a složky státu respektují předpisy a nejenom ty bezpečnostní.
Proto považuji za velmi správné dodržování přístupu k bezpečnosti u všech osob a bez výjimek "úředních gloriol".
Těžko mě někdo přesvědčí, že mezi námi chodí bozi a neomylní.
27. 07. 2011 | 12:04

LOJZA napsal(a):

Už nám zase dělá ostudu!
27. 07. 2011 | 12:05

Karel IV. ve filmu Noc na Karlštejně napsal(a):

"Největší úctu před zákonem musí mít zákonodárce sám. I kdyby se mu to zrovna nehodilo..."
27. 07. 2011 | 12:06

poste.restante napsal(a):

stejskal
Souhlasím s Vámi, že celou situaci šlo zvládnout s jistou noblesou, nadhledem. Přesně to jsem měl na mysli, když jsem psal v závěru svého příspěvku, že celou situaci šlo obrátit v žert, jen mne tehdy, v pokročilé hodině, už nenapadala ta správná slova.

tomas
pokud platí, to co píšete:
... ma pristup bez pruchodem bezpecnostnim ramme povolen pouze soucasny premier, ostatni pouze po predchozim upozorneni, ktere v tomto pripade nebylo odeslano,...

Pak platí také varianta a v mém bodě 1. Tedy, že Austrálie je opravdu demokratická země a líbí se mi o to více.
Přesto souhlasím s názorem zmiňovaného pana Špačka, že pak tedy šlo o chybu protokolu, pokud nebylo upozornění předem odesláno.

jarpor
Pobíhání skrze rám tam i zpět, sundávání pásku, hledání zapadlé desetikoruny a podobně by dozajista trapné bylo.
Doufám, že v takovém případě by ale někdo z přítomných hostitelů zasáhnul a nepřipustil svlékání hlavy státu do trenýrek.
Pokud by tomu bylo naopak, měl by Václav Klaus opravdu pádný důvod nenechat se zesměšnit a urážet.

Stále platí totéž
Primární chyba na straně australské - buďto měli zajistit volný průchod, anebo předem upozornit na toto bezpečnostní opatření.

Osoba ješitná a sebestředná, toho času bohužel ve funkci prezidenta, pochopitelně vyžaduje neustálé potvrzování a zdůrazňování svého statutu a je velmi háklivá na jakékoliv projevy "neúcty".
Prezident obdařený důstojností a noblesou danou jeho osobností by situaci zvládl lépe, protože formálních potvrzování toho, kým je, nemá prostě zapotřebí.
27. 07. 2011 | 12:08

Tenco napsal(a):

tomas napsal(a):
to poste restante
tak podle clanku v australskych novinach, ma pristup bez pruchodem bezpecnostnim ramme povolen pouze soucasny premier, ostatni pouze po predchozim upozorneni, ktere v tomto pripade nebylo odeslano,
clanek zacin atakto ... kazda osoba musi projit bezpecnostnim ramem, dokonce i v pripade , ze se jedna o ceskeho prezidenta. Vaclav Klaus, ktery proslul kradezi pera behem tiskove konference s chilskym prezidentem ..
http://www.theage.com.au/national/czech-not-cleared-in-parliament-visit-20110726-1hynz.html
a jeste video
http://media.theage.com.au/news/national-news/czech-president-refuses-security-check-2517206.html
27. 07. 2011 | 05:41
----------------
Howgh.
27. 07. 2011 | 12:09

hovorka11 napsal(a):

Teď bych radil všem občanům tohoto státu, aby při návštěvě pražského hradu neprocházeli bezpečnostním rámem! Kdo projde, tak dokladuje svoji poníženost a to,že je méněcený pana prezidenta (a o to mu zjevně šlo). Jsou i takové názory ( a nikdo neví), že narušují imunitu.
27. 07. 2011 | 12:11

Tenco napsal(a):

tomeek
:)))))
30 korun doma a dva dny života navrch.
:))
27. 07. 2011 | 12:11

Johanna napsal(a):

Alfréde Nobele, vážím si Vás pro vynález dynamitu,
zde jste ale názorově pohořel...
Netřeba špinit toho, kdo se tu v politice dvacet let úspěšně pošpinil sám!
Výraz "každé malé dítě (ví)", je Klausův. Je to obyčejná manipulace, asi jako kdybych řekla, že "Každé malé dítě ví, že TEN či ONEN lže či krade."
Alfréde, on tam nebyl na oficiální návštěvě, ale jako soukromá osoba. Odpusť "neznalým" australským nedoukům, že konali svoji práci a nechtěli se do budoucna pyšnit tím, že je propustili na hodinu, když nekonali svoji práci a ztělesněného Boha-Klause chtěli podrobit "rámové prohlídce".
Považuje si každý za čest, že se nechá dobrovolně v blízkosti Klause vyhodit (protože se mu zatemnil mozek z Klausovy jedinečnosti)?
Promiňte, ale víte URČITĚ, že "jistý člověk odmítající projít rámem" NENÍ terorista?
To se přece dalo jasně tou prohlídkou dokázat.
Jenomže tím odmítnutím vznikly otazníky...
To, že je někdo fandou do globálního (ne)oteplování ještě neznamená, že nemá možné teroristické tendence.
Dokažte, že nemá?
Věděl jste na začátku jeho politické kariéry nezniknou pochybnosti?
Že vznikly? Ano, ale ON je nikdy věrohodně nevysvětlil.
Je stoprocentně čistý?

Nenávist je hrozná věc - na tom se určitě shodneme.
Nám je však Klaus co do (ne)návidění zcela ukradenej, ale s dovolením sledujeme, co dělá hlav státu na soukromé návštěvě a jak skáče na špeky a vějičky protřelým australským pisálkům.

To je právě to "hluboké nedorozumění", o kterém "pán s knírkem" tak rád hovoří.

Jednou mi - Alfréde, na důkaz arogance Václava Klause - stačilo, že v devadesátých letech v jedné televizní "debatě", kdy Klaus vedl monolog jak před kolegy, tak moderátory, s ním jeden moderátor nesouhlasil (využil nádechu VK a skočil mu KONEČNĚ do řeči), ale Klaus mu řekl, že jestli to neodvolá, ON odchází ...
Není už v tom notná dávka nabubřelosti, bařtipanství, arogance, narcismu a špetka možného "terorismu" v mezích medií?
27. 07. 2011 | 12:11

Milan napsal(a):

Někdy před rokem byl v Praze prezident Clinton. Myslíte si, že ho někdo mohl lustrovat na průchody rámem ? Pane Žáku, je jasné, že Klause nemáte rád a Vaše reakce je vůči němu takřka s jistotou 100% předvídatelná. Klaus se v tomto případě zachoval správně !
27. 07. 2011 | 12:12

TomášL napsal(a):

A vše je rozřešeno zde:

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52400460-spacek-klausovi-se-nedivim-je-nemistne-prohlizet-hlavy-statu
27. 07. 2011 | 12:14

Hana napsal(a):

Bože co řešíte? Je to narcis a demagog, se kterým to holt musíme ještě chvíli vydržet. Jen pevně doufám, že neprojde přímá volba a nebude mu umožněno kandidovat znovu - tento národ je schopný ho zvolit. Kdyby se tak stalo, emigruju!
Marně přemýšlým, zda jiný prezident evropské země jezní na honorované přednýšky a zda si zcela bezuzdně dělá reklamu svým knihám. Nikde jsem něco podobného nezaznamenala. Pokud chce být považován za hlavu státu, měl by se tak i chovat - což se neděje. Já osobně bych k rámu přidala i osobní prohlídku - pro jistotu!
27. 07. 2011 | 12:16

Venda napsal(a):

Klaus, ten všeobecně nenáviděný takypolitik, arogantní narcis, který nemá úctu k občanům ČR, je šílený a jako šašek jel na placené turné po Austrálii, kde se nikdo nechtěl s klaunem, který okrádá diváky setkat. ČR nezastupuje, snad jen korupčníky a mafiány z ODS, lidovce, kteří jeho volbu podmínili nacpáním stamiliard do nenažraných hub katolíků a darebáckých zelených, jejich do nebe volající hloupost, viz Biomasa, způsobili to neštěstí, že máme tzv. prezidenta, zvoleného proti vůli lidu, který zastupuje jen mizivou hrstku banditů a který okrádá občany, protože jezdí na soukromé výdělečné turné po světě, jako šašek a létá za naše peníze, které nám pak chybí na naše postižené a pod. 3x FUJ!!!Celý národ čeká, kdy skončí na Olšanech!!!! Něco takového jsme nikdy neměli za prezidenta, od roku 1918!!!
27. 07. 2011 | 12:20

Tenco napsal(a):

Valmont
:)))
Budu si muset založit zvláštní účet na ty 30 koruny a koupit si dudlík. :))
27. 07. 2011 | 12:20

buldatra napsal(a):

Chtělo by se říct, že lépe zviditelniti se pomocí propisky, či rámu, než humanitárním bombardováním.
27. 07. 2011 | 12:24

Tenco napsal(a):

TomášL napsal(a):
Johanna

Autor je Chartista, nemusím dlouho přemýšlet, abych věděl, že se panáček pokouší okopávat prezidentovi kotníky.
--------------------
Kdysi okopávali kotníky chartistům takoví jako ....- ale to jsi ještě asi tahal kačera , že ?
27. 07. 2011 | 12:24

UmKab napsal(a):

"Největší úctu před zákonem musí mít zákonodárce sám. I kdyby se mu to zrovna nehodilo..."
Žádnej zákon o šacování v Austrálii není je to jen bezpečnostní zvyklost a to ještě jen omezená na některý objekty.Uplně jiné objekty např Gay klubů maj jistě bezpečnostní zvyklosti odlišné od australskýho parlamentu a nikdo se nepozastavuje nad tím když si někdo nechá ten zážitek z náštěvy ujít.
27. 07. 2011 | 12:25

Johanna napsal(a):

U Václava Žáka mě ten "chartistický původ" nezajímá. Nikdy se jím totiž neoháněl jako Havel, Vondra, Šabatová ...
Zatímco Žák nikdy nezanechal po sobě (majetkové) pochybnosti, mnou jmenovaní "takychartisté" ano.

Prezident si svými činy okopává kotníky sám.
A my se při tom dobře bavíme!
27. 07. 2011 | 12:29

Tenco napsal(a):

Šerlok Homeless
Zajímavá sofismata. :(
/Jsem Kréťan. Všichni Kréťani lžou. Jsem Kréťan ?....Co jsi neztratil, to máš. Neztratil jsi rohy. Tedy máš rohy.?/
:))))
27. 07. 2011 | 12:31

Marie napsal(a):

Máme, obávám se, příliš mnoho pánů Žáků, kteří už od dob OH (neplést s olympiádou) hledají na VK každou hnidu...
27. 07. 2011 | 12:37

Tenco napsal(a):

Valaška napsal(a):
Neúcta k hlavě státu je vyjádřením každého člověka, který nemá své ego v pořádku - jedná se o nevýraznou osobnost s negativním komplexem tolerance, lidskosti, i závistí.
27. 07. 2011 | 11:28
----------------
Nekritická adorace KOHOKOLIV je výrazem duševního strádání způsobeného tím, že kritický rozum je vytěsňován zbytnělým egem anebo naopak skupinovým myšlením - zhusta jde o lidi s komplexem povýšenectví, závisti, narcistními sklony a neukojenými touhami projikovanými na takto adorované subjekty - jejich vzory.
:--()
27. 07. 2011 | 12:38

někdo napsal(a):

UmKab: Myslíte si, že nemají zpracovaná pravidla a postupy pro vstup osob do budovy parlamentu?
27. 07. 2011 | 12:39

hovorka11 napsal(a):

"Odborník" na etiketu Ladislav Špaček se zcela ztrapňuje, nynější politici nemají důvěru od občanů ČR a přesto nás pan Špaček poučuje. Dle jeho vysvětlení je jasné, že potencionální terorista a zločinec je každý normální občan našeho státu, jen ne volení zástupci, prezident a politici. Vrahem a teroristou tak ze zákona nikdy nemůžou být a bezpečnostní nařízení nemusí dodržovat, protože je to urážka !!!
Musím se podívat, kdo ho platí...

Cituji:
"Je naprosto nemístné prohlížet hlavy států, je to nedůstojné. Vůbec se nedivím, že se Klaus otočil a šel pryč. Nebude se tam s nějakým technikem dohadovat, jestli je terorista.
Volení zástupci, stejně jako lidé zvolení do státních funkcí, nemusejí mít bezpečnostní prověrku. Předpokládá se, že dostali důvěru veřejnosti, což je symbol nejvyšší důvěryhodnosti. Naproti tomu úředník, který je do své práce najat, musí mít bezpečnostní prohlídku."
27. 07. 2011 | 12:39

hovorka11 napsal(a):

Jak je vidět, Špaček ještě neví, že v Austrálii nežije česká veřejnost.
27. 07. 2011 | 12:42

Tenco napsal(a):

Škoda že ten rám nebyl rámem obrazu na kterém je namalována Bílá Paní.
Pak bych mu to projití dovnitř dokonce nařídil.
:)

Jan Benda
To je vysoce nepravděpodobné. Že se něco takového stane.
To už mi připadá pravděpodobnější, že Kalouska jednou zavřou.
:(
27. 07. 2011 | 12:42

tata napsal(a):

PANE Stejskal

ZAJIMAVY POHLED,a není to nijak v rozporu smym co po přemyšlení a nazorech sem ty me prve vstupy upravil ,i když zakladní moto zustalo,je to najedne straně jen o zbytečne ztratě velkorisosti,nadhledu a řešit nekonfliktně.

ale to většina odpurcu ale I zastancu vy,ŽE TAKOVY PAN Klaus je,TAKŽE VLASTNĚ oba tabory maj kus pravdy ale všichni se dohadujem o H,,,,..........NENÍ TO MYM ZVYKEM ALE OBČAS TO SLOVO JE VYC NEŽ VYSTIŽNE DOUFAM ŽE MI TO PROMINETE.
27. 07. 2011 | 12:43

jarpor napsal(a):

Poste.restante

Díky za reakci. Tentokrát souhlas, bez dodatku... :-))

Hezký den
P.S. Tomu "doufání" co by, kdyby píplo, ten "ješita" předešel...
27. 07. 2011 | 12:45

Tenco napsal(a):

Marie napsal(a):
Máme, obávám se, příliš mnoho pánů Žáků, kteří už od dob OH (neplést s olympiádou) hledají na VK každou hnidu...
27. 07. 2011 | 12:37
----------
No, nemají moc složitou práci...
:)))
27. 07. 2011 | 12:48

tomas napsal(a):

to stejskal, o chilskem peru si muzete myslet, co chcete, pravdou je, ze si jim klaus definitivne vytvoril svuj brand, jak jsem uvedl vyse chilske pero pripominaji austarlske noviny referujici o ramovem extempore, ale, nakonec lepsi ukrast jen pero nez vystrilet sedmdesat lidi, kdyz uz se chce nekdo proslavit
27. 07. 2011 | 12:49

hovorka11 napsal(a):

Už jsem našel první kšeft. Je pak se možné divit, že tak podlézá hradnímu pánovi- tam to měl jisté!

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/202042.aspx

"Špaček, který se po odchodu z Hradu sám pasoval na odborníka na etiketu, se snaží prorazit v reklamě na slané brambůrky. Jeho podobiznu spojenou s brambůrkami už několik týdnů mohou cestující spatřit na plakátu například v metru. "
27. 07. 2011 | 12:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tato,

možná je to tím, že oba za jednu z velkých předností považujeme schopnost člověka nelpět na malichernostech a pokud je to možné, zkusit se chovat s noblesou a velkoryse resp. snažit se s druhým dohodnout, pochopit ho (tím neříkám, že to umím, ale velmi takové jednání oceňuji a umět bych ho chtěl).

Pane Tomasi,

jestli má pan prezident "definitivní brand" na základě epizody s chilským perem, pak je to podle mne smutné resp. malicherné. Já si myslím, že ho má (tedy v očích celé řady lidí, a to jak těch, kteří jsou jeho stoupenci, tak těch, kteří s ním v řadě věcí nesouhlasí) svým vystupováním v případě debat třeba o LS, ústavním soudu, občanské společnosti, klimatu apod. "Brandovat" člověka je vždy dost ošidné, takže když už, spíše to posuzoval podle toho, co považuji za důležité a ne podle drobností (které samozřejmě mohou i něco dokreslovat, ale také mohou být zavádějící, důležiré jsou jen jako větší množina, možná charakterizující nějaké jednání).

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 13:10

modrý edvard napsal(a):

Klause správně vyrazili, když nechtěl projít rámem, ale v zásadě to je prkotina.
Ale to, že si Klaus přivydělává k presidentské funkci, je opravdová ostuda.
27. 07. 2011 | 13:14

poste.restante napsal(a):

Tenco (a jarpor)
Informace kterou uvedl tomas - o jediné výjimce, která rámem nemusí - je podle mne důležitá a nejen v této diskusi má tendenci zapadnout.
Právě proto jsem na ni záměrně upozornil.
:-)

Přesto si ale myslím, že povinností protokolárního oddělení na astralské straně bylo na povinný průchod rámem upozornit předem.
Už jenom proto, aby se předešlo trapné chvilce, pokud by prezident opravdu zapípal.

Úkolem protokolu je totiž právě podobným trapasům předcházet. A v tom souhlasím s Ladislavem Špačkem.

Kdyby byl Klausův ansámbl na situaci upozorněn předem a on přesto pak na místě projít rámem odmítnul, to by pak byl jednoznačně jen Jeho trapas. (velké J není omylem)
Takto se dá spekulovat o tom, že situaci nezvládly obě strany.

jarpor
ad traps při případném pípání - představuji si to nějak takto:
australská ostraha (AO): "Projděte prosím rámem."
VK: "To vážně musím?"
AO: "Ano."
VK: "No to se mi ještě nikde nestalo. Ale co, nebudeme si přece trivialitami kazit den. Alespoň si ověřím, zda mám opravdu tak železné zdraví, jak se domnívám."
Doprovod: "Ha, ha, ha."
Rám: "Píííííp."
VK: "Tak jsem měl pravdu."
AO: "Sundejte, prosím, pásek, vyndejte kovové předměty a položte je sem."
VK: "Prosím? Zajisté žertujete."
AO: "Ne."
VK: "Tak to už je ale vážně příliš. Takto trapného divadla se účastnit nemíním. Odcházím."

Kdyby to proběhlo takto, pak VK ještě zatleskám, protože skutečná osobnost může přimhouřit oko nad chybou druhého, ale neomalenost už omlovat nelze.
Vodcamcaď - pocamcaď.
27. 07. 2011 | 13:16

Johanna napsal(a):

Pane Stejskale, přijde Vám ta příhoda s tím perem něčím všedním?
Já myslím, že to bylo na odstoupení.
Bohužel jsme si u Klause zvykli na všechno - od Rumové aféry po Pepu z HokgKongu.
Jestli vážně "o ničem nevěděl" a ze všech afér neměl ani korunu, tak já jsem první papežka Jana Pavla Druhá.
27. 07. 2011 | 13:20

John Malkovich napsal(a):

Když na místo přichází Duch Svatý (tedy Bůh), aby tam někoho osvítil, prochází snad bezpečnostním rámem? Tak pro by měl Václav Klaus? No, řekněte!
27. 07. 2011 | 13:27

Co Klaus Bude napsal(a):

Oslo - Jedna z dívek, která přežila páteční útok šíleného střelce na ostrově Utoya, se rozhodla zveřejnit své hrůzné zážitky a dala norskému listu Verdens Gang (VG) k dispozici přepis své textové komunikace s matkou.
Vše začalo deset minut po páté hodině, když šestnáctiletá Julie Bremnesová zavolala své matce Marianně a sdělila jí, že "po ostrově pobíhá šílenec a vraždí lidi".
Matka jí odpověděla, aby se dobře schovala a dávala jí vědět, že je v pořádku, prostřednictvím SMS. Julie měla štěstí. Běsnění šílence přežila.
Přepis komunikace:
17:42
Julie: Mami, řekni jim, ať si pospíší! Umíraj tady lidi!
Matka: Pracuju na tom, Julie. Policie už je na cestě. Odvažuješ se mi zavolat?
Julie: Ne.
Julie: Řekni jim, že je tu běhá šílenec a střílí lidi.
Julie: Ať si pospíšej.
Matka: Policie už to ví. Volalo jim hodně lidí. Jde to dobře, Julie. Dáš nám prosím vědět, že jsi naživu, každých pět minut?
Julie: Ok
Norsko den po krvavých útocích
Julie: Bojíme se o život.
Matka: To chápu, zlatíčko. Zůstaň schovaná a nikam nechoď! Policie už je na cestě, možná už je dokonce tam. Vidíš někoho zraněného nebo mrtvého?
Julie: Schováme se ve skalách na pobřeží.
Matka: Dobře! Mám poprosit dědu, aby pro tebe, až budete v bezpečí, přijel? Záleží to na tobě.
Julie: Jo.
Matka: Zavoláme dědečkovi hned.
Julie: Mám tě ráda, i když někdy zlobím.
Julie: A nepanikařím, i když jsem strašně vyděšená.
Matka: Já to vím zlatíčko. Máme tě také moc rádi. Slyšíš ještě střelbu?

...doufám že V. Klaus bude v Česku řešit odvolání Bátory, neonacisty, neofašisty, kterého doporučil ministrovi kultury Dobešovi pro dané ministerstvo a Dobeš ho rychle najmenoval i přes odpor veřejnosti, po tragedii v Norsku, kde masový vrah Klause citoval !!!...
pokud Klaus Bátoru neodvolá, měli by K.Schwarzenberg s dalšími politiky zakročit a udělat ve vládě /u Nečase.../ pořádek, odvolat všechny extrémisty ve vládě, měli by oni vyvinout velké úsilí,
a pokud ne, budou muset odejít s ostatními z vlády jako absolutně neschopní politikové, kteří neplní sliby voličům, podporují extrémizmus a parazitují na státě !!!
27. 07. 2011 | 13:29

Petr Herman napsal(a):

Svatá pravda, pane Žáku... ale stále trvám na tom, že Klaus, pokud měl u sebe vibrátor s kovovými součástkami, zvolil jedinou možnou variantu. Jinak by ta ostuda byla větší. A ano, ovšem, měl při odchodu pozdravit, ať jako prezident, nebo jako soukromá osoba ;-)
27. 07. 2011 | 13:31

UmKab napsal(a):

To někdo
Pravidla pro vstup do parlamentu jistě mít budou ale nebudou vycházet ze zákona a už vůbec nebudou mít zákon že do toho parlamentu jsou všichni povini přijít.Někomu se nelíbí poblitá podlaha Klausovi zase šacování a tak si holt náštěvu nechal ujít. To je celé.
27. 07. 2011 | 13:35

Carla napsal(a):

Vážení,hádate sa o úplných zbytočnostiach. To, či Klaus mal alebo nemal prejsť bezpečnostným rámom, či to bolo voči nemu neúctivé alebo nie, je úplne vedľajšie.

Oveľa závažnejší a pre Klausa trápnejší je fakt, že sa s Klausom nestretol ANI JEDEN OFICIÁLNY PREDSTAVITEĽ Austrálie (žiadny minister, štátny tajomník ani premiérka). Jednoducho ho nepovažujú za dôležitého. Médiá zaujíma iba preto, že ho považujú za akéhosi exota s nekonvenčnými názormi, ktorý ide proti prúdu. (Náš slovenský Gašpar- ovič by nezaujímal ani tie média, lebo je celkom nezaujímavý.)

Mám žiaka, ktorý žil dlhšiu dobu s rodičmi v Austrálii, kde boli pracovne. Austrálčania nevedia o Česku alebo Slovensku zhola nič, sme pre nich nezaujímaví. (ak nerátame zopár našich krajanov emigrantov). Hokej tam nehrajú, takže ani meno Jágr nikto nepozná. Pre Austrálčanov sme skrátka "European", nerozlišujú nás (maximálne povedia East European). Poznajú samozrejme Britániu a britský Comonwealth, možno im niečo hovorí Taliansko a Nemecko, viac ako 5 európskych krajín vie vymenovať každý desiaty.
Klaus mal skrátka sedieť na hrade a ísť len tam, kde ho pozývajú oficiálny predstavitelia krajiny.

Alebo nech príde na Slovensko. U nás cez bezpečnostný rám prechádzať stopro nemusí.
27. 07. 2011 | 13:36

Co Klaus Bude napsal(a):

oprava: Dobeš je ministrem školství,
Besser ministr kultury
27. 07. 2011 | 13:37

jarpor napsal(a):

poste.restante

Nejsme ve při... opět souhlas, včetně specifikace chyby australského doprovodu... nenapsal bych "protokolárního oddělení" nýbrž konkrétní doprovázející či rozhovor organizující osoby (snad redaktorka ?)...
včetně komentu pana Špačka...
včetně toto, že skutečná osobnost...

Nenapsal jsem nikde a ani není mým názorem, že prezident Klaus je "osobnost" s velkým "O". Jen, že je prezident...
Vodcamcaď - pocamcaď pro něj... i pro jeho hostitele.

Hezký den
27. 07. 2011 | 13:43

UmKab napsal(a):

To "Co Klaus Bude"
To budem jako přeorávat ministerstva protože se nějakej nezaměstnanej nor zcvoknul z toho že měl mámu feministku, fotra uteklýho před alimentama do Francie, emancipovanou ségru pohlavně nemocnou a vychovával ho lampasák? Co budem asi dělat pokuď se zjistí že pušku si koupil ze socialních dávek?
27. 07. 2011 | 13:49

hovorka11 napsal(a):

Co Klaus Bude:
Jsm si jist, že K.Schwarzenberg patří k tvrdému jádru, který velmi aktivně podporuje války, násilí i totalitní režim. Velká řada lidí si ho idealizuje právě proto, že nesleduje jeho vnější kroky a dá na jeho mediální obraz "moudrého tatíčka nad věcí"
27. 07. 2011 | 13:52

někdo napsal(a):

UmKab: ta parlamentní pravidla jistě vycházejí z nějakých bezpečnostních zásad (i formou zákonů), která v daném státě platí.
27. 07. 2011 | 13:53

ivan tomek napsal(a):

- Autor nepise primarne o ramu, ale o vydelavani penez stranou v dobe kdy clovek reprezentuje stat. Pro zvyrazneni si predstavuji anglickou kralovnu, ktera jede na dovolenou do Argentiny aby udelala za penize prednasku o fungovani kralovske domacnosti.
- Symboly jsou pro cloveka dulezite. Jsou to operne body, ktere zasupuji veci vetsi.
- Nikdy jsem nemohl pochopit proc je projiti ramem nekterymi lidmi povazovano za ponizujici. Jsou do dvere do prostoru, ktery ma zvysenou bezpecnost a dluzim vsem, kteri se v tom prostoru nachazeji dukaz toho, ze je vse v poradku.
- Jsem si jist, ze kontrola vstupu do parlamentu v Australii nevybrala pana Klause k neobvyklemu zachazeni jen proto, ze je to pan Klaus. Jsem si zcela jist, ze kdyby tam prisel jako president, zachazeli by s nim naprosto stejne jako s presidentem Azerbadzanu nebo USA.
27. 07. 2011 | 13:53

stejskal napsal(a):

Paní Johanno,

svůj názor jsem napsal v debatě pod jiným textem pana Žáka http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-zak.php?itemid=12906, už to zde znovu nechci opakovat. "Chilské pero" a "Pepa z Honkongu" jsou dle mého právě příkladme těch dvou záležitostí, z nichž jedna je detail (a má snad smysl jen jako malá část nějaké jejich množiny, nicméně samo o sobě je to banalita), a druhá naprosto zásadní věc, které by se neměly ztrácet v záplavě zveličovaných malicherností/symbolů.

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 07. 2011 | 13:58

Alex napsal(a):

Václav Žák
k PS ke článku
Jen poznámka - že se řeší rám - ono jak jinak, prý v Radiožurnálu Klaus na dotaz v tomto směru odpověděl, že i v případě soukromé návštěvy platí protokol a ochranu hlavy jiného státu má na starosti hostitelská země. A tamtéž prý se Špaček (uznávaný expert na etiku) vyjádřil, že prezident je prezidentem 24 hodin a tedy odmítl projít rámem právem.
Nedivte se, že diskuse se pak soustředí na toto téma potom právě takto, je-li na to dáván v médiích takový důraz. Přiznám se bez mučení, že jsem to ani nezaregistroval, že to bylo financováno tamními soukromými firmami, natož, abych se nad tím zamýšlel.
usmívající se smajlík
27. 07. 2011 | 14:02

TomášL napsal(a):

Bylo by zajímavé, kdyby se australská premiérka pozvala "soukromě" do ČR a byla vyžadována uterusová prohlídka s rentgenováním břišní dutiny. Konečně, je to soukromá osoba a boj proti drogám je celosvětový a -v rámci jejího zaměření- i oprávněný a určitě bude i od ní chápaný, no ni? :-)))
27. 07. 2011 | 14:03

mia napsal(a):

Pane Žáku,opět skvělý blog,díky :-)
27. 07. 2011 | 14:13

LukyFox@email.cz napsal(a):

Naprosto souhlasím s článkem. Kdysi jsem míval Klause docela rád, ale pokud sledujete jeho vývoj v čase a funkcích, můžete si povšimnout posunu jeho namyšlenosti, sebestřednosti a nafoukanosti do obřích rozměrů.
Klaus už je jen klaun a je škoda, že z ČR dělá po celém světě jen směšný cirkus. Je mi toho senilního starce líto.
27. 07. 2011 | 14:13

LukyFox@email.cz napsal(a):

Tomáši L, oni jen chtěli, aby prošel rámem, stejně jako lidi na letišti. Nechtěli mu zavádět anální sondu, ani šacovak ukradené propisky v kapsách. Zas to nepřehánějte.
Slušný člověk by neodmítl, slušný prezident by neodmítl...bohužel Klaus už není ani jedno.
27. 07. 2011 | 14:16

Občan Josef K. napsal(a):

Klausovy aféry na prvních stránkách jsou odrazem české reality. Svět se pere s mnoha hlubšími problémy, půlka Evropy se snaží stabilizovat Euro, USA bojují o dolar a následně novou či starou krizi, tisíce lidí v Africe i Asii se snaží získat lepší životní pomínky. O tom se mnoho nedočtete. Český veřejný prostor zaplňuje dvacet pseudohvězdiček bulváru, neméně perverzní vláda a Klaus. Nádherný a tak jednoduchý svět. Hlupáci, kteří nezískali úctu, se většinou ohánější vyšším pojmeme, tu úřadem, tu národem atp., tedy ctí, která objektivně není. Vymylí si úřad a vyžadují, aby ho ostatní ctili? Klaus není ani vědec, ani profesor, je snad prezidentem země, která nemá identitu, její název Česko je cosi jako rudokmérské heslo. Talenty odcházejí ze země, absolventi obskurních VŠE, CERVO atp. vedení zcela bezvýznamnými rádobymysliteli typu Bednář, jiní, zcela bez vzdělání a kultury zastávají vysoké posty, nelišíc se od dělnického kádru počátkem padesátých let. Žijeme ve společnosti jejíž elity, politické, kulturní, ekonomické, mediální jsou jen karikaturou. Pak se nedivmě, že většina nerozumí tomu, že v některých funkcích je důstojnost především v tom, že si nestříhám vedlejšáky.
27. 07. 2011 | 14:23

NevericiTomas napsal(a):

Ja nevim co tu hystreky resite. Klaus rekl, ze tim odmita projit a sel domu. NIKDO neni, vy ovce, povinen podrobovat se osobnim prohlidkam.
Kdyby se do te televize dobyval, byla by to jina.
Ad ten australsky novinovy clanek. No hezky no, od potomku brtiskych trestancu to tak nejak sedi, asi maji duvod, podrobovat opakovanym prohlidkam i sve nejvyssi predstavitele :-D
Kazdopadne, tohle je takovy drobek ve srovani s pani Australskou premierkou, ktera se chysta okrast sve spoluobcany o 300 babek rocne na uhlikove dani, o ktere svatosvate prohlasila, ze ji zavadet nebude. Take je jeji popularita na bode mrazu. Ona totiz vyhrala volby jen o vlas, a kdyby tehdy nelhala a rekla, co chysta, tezko by dnes mela svoji funkci. Toz tolik k te kulture v politice na "Zapade".
27. 07. 2011 | 14:26

neo napsal(a):

NevericiTomas:

odvšivovací prohlídky podstupovali vždycky jen cestující 3tí třídy :)

pro prezidenta je rám opravdu ponižující.
27. 07. 2011 | 14:39

tomas napsal(a):

to stejskal, tak se podivejte do tech australskych odkazu, ktere jsem zanechal nahore, v clanku se jiz ve drruhem odstavci priblizuje postava vaclava klause jako toho, kdo ukradl v cile pero. reporter ve videu mluvi o prezidentu ceskoslovenska, ten clovek nevi , jak se tato zeme jmenuje, ale pamutuji si zcela presne, ze jeji prezident ukradnul pero na statni navsteve. o nejakych debatach v parlamentu stoprocentne nema ani paru, ale ta chilska epizodka ta nezmizi .. kdyby sem prijel n anavstevu idi amin, tak byste taky urcite nepripominali jeho legislativni aktivitu.. a jeste dodatek, ta kalusova cesta neni zadnym turnem, al dalsim melouchem hradniho pana, podle debaty nejsem sam, kteremu pripada dost nedustojne, ze clovek ,ktery m abyt ctyriadavcet hodin denne prezidentem si bere jeste nejaky vedlejsak, ale mozna prave ti,m, tou chilskou kradezi i temi melouchy, je vystiznym reprezenattem sveho naroda
27. 07. 2011 | 14:43

Caroll napsal(a):

Pokud jsem dobře informován, tak VK žádal o to, aby cesta byla jako oficiální, aby byl jako pozván. Z diplomatických kruhů mu však bylo sděleno, o jeho návštěvu vzhledem k jeho zlodějské aférce v Chile není zájem. Přijel tedy jako SOUKROMÁ osoba, což mu nikdo nemůže zakázat. Takže buď je presidentem 24 hodin a pak tam neměl vůbec jezdit, nota bena na soukromou PLACENOU přednášku anebo je soukromá osoba jako každá jiná nemá nárok na žádné úlevy. Dělá prostě Republice ostudu kam přijde a celý svět se Nás ptá, jak jsme si mohli takového exota zvolit za hlavu státu. Troufám si tvrdit, že tento tak zvaný president, "zvolený" přímo ostudným způsobem je jeden z nejhorších presidentů jaké kdy tato země od r.1918 měla. Horší byl už snad jenom Gottwald. K moci ho vynesla ta zlodějská klika vykrádačů státních financí pro kterou byl zárukou, že budou moci ve své korupční činnosti dále pokračovat. Kdyby se stal ten zázrak a někdo ho urychleně poslal do kytek, tak polovina národa mu bude tleskat a třetina se bude skládat na nejlepší advokáty pro dotyčného atentátníka. Už dávno mělo vyjít parte s podobiznou VK nebo REWARD (only death) amyslím, že mnoho lidí by to bylo ochotno udělat i bez odměny.
27. 07. 2011 | 14:44

poste.restante napsal(a):

jarpor
Nemyslel jsem, že bychom byli ve při.
Jen mě ta myšlenka zaujala a tak jsem ji chtěl dramaticky ztvárnit.
:-)
27. 07. 2011 | 14:48

jozka napsal(a):

To je legrace... tak pro nekoho je bezpecnostni ram na urovni odvsiveni, pro jineho jako prohlidka strev... Co vy vite, treba by Vasek uvital masaz prostaty, ale tu mu nenabidli...

jinak se musim te logicke gymnastice jen smat :-)
27. 07. 2011 | 14:51

UmKab napsal(a):

To někdo
Asi jsem se blbě vyjádřil samozřejmě že v zákonech budou mít něco o tom že tu a tu budovu bude hlídat ta a ta složka která má nějaký pravomoci do kterejch se MŮŽE volnym výkladem zakomponovat třeba i průchod minovym polem.Ovšem konkrétní prostředky jsou už osobní iniciativa gumy co to má na starost a nejsou nařízeny zákonem je to jen místní zvyklost.Celý je to o tom že ostraha řekla něco o muži na motorce s koženou brašnou a Klaus raději odbočil.Komická situace by nastala kdyby Vaška po pípnutí někam odtáhli a jeho ochrance by se začali potit ruce na empépětkách pod sakem.
27. 07. 2011 | 14:56

NevericiTomas napsal(a):

Jozka: znovu se ptam, co resite? On proste rekl, ze tim ramem projit nechce a jako soukroma osoba (jak vsichni zduraznujete) odesel. Ze se nejaka novinarska nicka urazila, je jeji problem, maji uradovat tam, kde jejich hosty nebude muset sacovat parlamentni ochranka. A je opravdu srandovni, ze vyjimku ze sacovani ma v soucasnosti asi nejvetsi Australska zlodejka a lharka :-D
27. 07. 2011 | 14:56

Pesimista napsal(a):

Souhlasím s panem Žákem. V.Klaus jako president selhal. Chápu, je simbolem hrabivosti a "zhasnutí" čili legalizace rozkrádání. Plnící pero "rafinovaně" uloupené je jen třešnička na dortu. Je mi ho až "líto" s tím rámem. Jeho ješitnost byla pokořena. Kdo to chápe jako pokoření státnosti nechápe, jak se důstojně má zachovat. Když už je někde "soukromě" měl důstojně projít rámem a ještě to využít žertem či pochvalou důslednosti a pořádku. To že ani nepozdravi dokládá jeho narcisizmus.
27. 07. 2011 | 14:56

Martin napsal(a):

Lidi, takovej dotaz. Opravdu si myslíte, že je to ponížení, když chtějí, aby tím prošel? Copak je něco více než obyčejný člověk? Na CNN Australia ukazovali, že tím prošli v minulosti britský premiér, čínský prezident a také britská královna. Žádnej problém, nikdo to neřeší ... jen pak Klaus ano. Proč? Na kauzu prupiska se už zapomněla a potřeboval větší publicitu pro své přednášky, aby měl na důchod. Česko mu totiž platí dost málo :-D
27. 07. 2011 | 14:57

jozka napsal(a):

NevericiTomas:

Ja neresim nic. Mate pravdu v tom, ze Klaus prohlasil, ze ne a odesel. Ja se smeju tem, co tady horem dolem dokazuji, prezident, ackoliv na soukrome ceste za vydelkem (!) je stale prezidentem a ackoliv o nem (vyjma novinaru) nikdo nevedel, vsichni s nim museji zachazet jak s bozstvem na ktere neplati predpisy pro nas smrtelniky a v ramci toho vymysleji stale bizarnejsi a smesnejsi konstrukce. Nic vic, nic min.
27. 07. 2011 | 15:02

poste.restante napsal(a):

tomas
Kdyby to pero tenkrát prostě vzal a naprosto viditelně jej strčil do náprsní kapsy, po celé záležitosti by ani pes neštěknul.

Komická na tom byla právě ona "herecká etuda", která dost dobře nepřipouští jiný výklad, nežli ten, že VK prostě čmajznul protokolární pero v přímém přenosu.

I vyjádření pracovnice tiskového odboru chilské prezidentské kanceláře bylo v tom duchu, že pero nebylo určeno jako dárek.
Jiná věc je, že tím se dopustila těžkého faux-pass.
V diplomatických kruzích se totiž "nekrade, i když se krade".

Posloužím si citátem pana Špačka, podle kterého mělo vyjádření vypadat spíše takto - cituji:
I kdyby dotyčné pero byl vzácný kus, v této chvíli už není možné říci nic jiného než: „Je to umělecké dílo velké hodnoty a nás těší, že tak krásná památka na naši zemi bude zdobit stůl pana prezidenta v daleké Praze“.
27. 07. 2011 | 15:04

jozka napsal(a):

NevericiTomas:

A jeste neco. Klaus hrde odmitl a odesel. Zato novinarska nicka se urazila... To mi pripomina ono rceni "Vsichni straslive zvraceli, jen pan starosta v koutku tise reklamoval vlasak". O australskych novinarich ani o Klausovi to nic nevypovida. Zato o vas dost :-)
27. 07. 2011 | 15:05

Tenco napsal(a):

" Co bys chtěl cukrouši ? Co tak vejráš ? Jsi nikdy neviděl kus pořádný ženský ?"
- " Oh, madam...ne to...já jen...směl bych vás pozvat na sklenku ?"
" Ale jasně , cukrouši. Od toho tady přeci jsem. Mimo jiné. Já jsem Yvet a ty ?
- "..... " :(((
" Jó - ten s tím perem ? Cukrouši, dej mi pusu ! Tebe mám z televize nejradši.
Hele - sto babek normal, dvěstě extraštyk. Bereš ?"
- " Madam, já jsem ale ve funkci 24 hodin denně - měla byste k tomu přihlédnout. A dát mi nějakou slevu. Aspoň patnáct procent ! "
" Nezlob, cukrouši, pro mě klient jak klient. Sazby jsou stejné - neapolský řezník, slovenský bača, saudský princ - jednotná sazba pro všechny. Prostě seriozní přístup k zákazníkům - žádné zvýhodňování. Kapitalismus. Svobodný trh. Takže nezlob. Odkuď vlastně jsi ?"
- " Madam, přicházím k vám z ČEZka, Moravy a Slezska."
" Ven ! "
- " Madam, jak myslíte. Nashle. "

:(((
27. 07. 2011 | 15:05

Johanna napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji!
27. 07. 2011 | 15:09

poste.restante napsal(a):

vážení diskutující

Myslím, že článek pana Žáka je opravdu mnohem méně o tom, jestli prezident má, či nemá procházet rámem
ale spíše o tom, jestli prezident, kterého platíme na plný úvazek, má či nemá jezdit na soukromé melouchy a vůbec si trapně přivydělávat.

Proto by mne opravdu zajímala realita od světa znalých kolegů.

Pořádají i jiné hlavy státu podobné "vedlejšáky"?
Nechávají se zvát a přednášet na akcích různých lobby?

Protože pokud vím, je spíše zvykem vydávat memoáry a přednášet na univerzitách či jinde za prachy až po skončení mandátu.

Jak je to třeba s vystoupením US prezidentů, když pořádají kampaň za znovuzvolení a účastní se sponzorských akcí?
Očekával bych, že v takovém případě jdou peníze na zvláštní účet a nikoliv do soukromé kapsy.

Byl třeba nějaký prezident - milovník kávy, spatřen během své funkce v reklamě na kávu?
Matně si vzpomínám na nějakou reklamu s Gorbačovem, ale až hodně dlouho poté, co přestal být prezidentem a ohlas byl spíše v tom smyslu, že Rusko se asi neumí postarat o hlavu státu Sovětského svazu, když má tohle zapotřebí.

Ale opravdu a upřímně mne zajímá, jak to chodí jinde.
27. 07. 2011 | 15:17

Sakra to ale máme prezidenta . napsal(a):

Hlavně že zahraniční média se teď baví tím ,co měl náš prezident v kapse saka po předchozí návštěvě parlamentu že nechtěl přez rám .
27. 07. 2011 | 15:21

někdo napsal(a):

Je to prostě mistr v nabíhání si na vidle. A pak se z těch vidlí ještě diví...
27. 07. 2011 | 15:27

lojza napsal(a):

Dobře bude v této zemi, až bude Klaus za mřížemi !
27. 07. 2011 | 15:27

SKUNK WORKS napsal(a):

ČIM VÍC SE Z HOVNEM PATLÁŠ TÍM VÍC SMRDÍ ! Už ho nechte být.(tuneldědka Klause)
27. 07. 2011 | 15:33

dennis napsal(a):

OK! Mnoho lidi nema rado naseho pana prezidenta. Ja ho take nemusim, opravdu nemusim. Ale zminka o umelem kloubu, ktera mi prijde vecna, muze hrat i klicovou roli. Zkusil jsem si predstavit, jak pan prezident, treba na soukromem vylete bujare zertuje o svem kloubu. To by se asi jen malokomu z nas chtelo podstoupit. Leckdy lide radeji snaseji treba i neopravnene urazky, nez by na sebe neco rekli. Mame-li v tomto pripade neco do cineni s lidkou dustojnosti v tom nejprivatnejsim slova smyslu, pak se za sve povrchni zertovani na pocatku diskuze chci omluvit.

Tim samozrejme nezvelicuju nehynouci zasluhy pana prezidenta o prosperitu naseho rezimu, jen bych rad naznacil, ze meze lidske slusnosti by nemely klesnout niz, nez je pohled z oci do oci. Dennis
27. 07. 2011 | 15:48

Janis napsal(a):

Václav Klaus by se měl smířit s tím,že je malinkatý prezident v malinkaté zemičce.Oč víc je malinkatý,o to více dává o sobě vědět(napoleonský komplex?).Mohli bychom se rovnat ostatním ne sice velikostí,ale příkladnou demokracií,vysokou životní úrovní,vyspělým hospodářstvím.Nic z toho se nekoná.Připomínáme spíše mafiánský stát se vším všudy.Tak proč bychom měli mít v zahraničí respekt?To,že si jednou za rok zaskákáme(kdo neskáče není Čech)nám na uznání moc nestačí.
27. 07. 2011 | 16:05

Stan. Trkola napsal(a):

Pane Žák díky za Váš článek já se připojuji k těm co vás pochválili !!
27. 07. 2011 | 16:34

ensure sentione napsal(a):

Pekny clanek, Dekuji. Predevsim jsem nevedel a ani me nenapadlo ze Vaclav Klaus je v Australii na naklady jako soukroma osoba nejakych zahranicnich spolecnosti a ma tam placene prednasky. To je dost desiva informace.
Na jedne strane verejne a jako prezident krade propisky a na druhe mu vadi jako soukrome osobe bezpecnostni ram-tak to je chovani podobne Kadaffimu.
27. 07. 2011 | 16:47

Prokouk napsal(a):

Vrah z Norska se prý dovolával našeho Klause. Je to možný ???
27. 07. 2011 | 16:48

pearmen napsal(a):

ČR má vlastně kliku, že Klaus neholduje zahrádkaření. To by se mohlo stát, že by svoje švestičky a ředkvičky nabízel s Lívií
někde na farmářských trzích, aby si k platu polepšil.
27. 07. 2011 | 16:50

Vanek napsal(a):

Ilustrační snímek. Na fotografii z 9. května 2004 prezident Václav Klaus prochází bezpečnostním rámem při příchodu do pražské Sazka Areny.

http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&foto1=IPL3cb8cc_p201107260375601.jpg
27. 07. 2011 | 16:59

hovorka11 napsal(a):

Velmi často jsem dříve upozorňoval na Klausovy melouchy s knižním velkoobchodem. Vždy používal jako zástěrku oficiální návštěvu, aby bylo kryto jeho uvedení knihy Modrá nikoli zelená planeta.
Zajímalo by mě kolik desítek miliónů na tak prázdné a falešné "státnické" návštěvy bylo vynaloženo. Ty škody z pohledu obyvatel ve světě jako na "Klausovu zem" však budou nepochybně větší...
27. 07. 2011 | 17:00

Antonín Brachtl napsal(a):

Klaus president čCeské republiky jel na dovolenou do Austrálije a hradil mu cestu stát ,neb má pracovní smlouvu bídnější jako Hušák ze Sazky ten má smlouvu na práci bohatěji honorovanou nežli president Států Amerických.Hušák Grang Canaria Yá hektarů ze Sportky Sazky od sportovních fanoušků všech organizací sportovců.
Obama jezdí na Hawaj do znárodněného sídla po Indském konstruktérovi neviditelných bombardérů jejihž projekt poskytl i totalitě číny
27. 07. 2011 | 17:01

MA-FU napsal(a):

Pan V. Žák
Máme Klause zákonodárce-kterému jsou zákony šumafuk ,ale nejsmutnější je to,že nejen venku,ale i doma.Sám si je vykládá a přetváří k obrazu svému.Pane autore,moc dobře jste popsal situaci.Jen nevím,proč každý řeší rám,tam je k řešení hlavně to,kolik dostává v Česku plat a potřebuje přivýdělek?? No zapomínám,že mu byl snížen o 5% a tak to zřejmě chce dorovnat dolary. Nu jeden dolar austr.je teď okolo 17 Kč tak za jeden lístek na přednášku asi 1500Kč,no docela dobrý-ovšem ,kdo na něj půjde?? Ale přece-noviny o něm nepsaly a tak se zviditelnil rámem . Ach jo ještě jedenapůlroku....
27. 07. 2011 | 17:04

js napsal(a):

Velmi trefný článek. k diplomatickému protokolua a úhradám cesty:
1. Neexistuje rovnítko mezi prezidentem a Českou republikou, jinými slovy mezi ješitností Václava Klause a ctí České republiky;
2. Cesty prezidenta, i tzv. soukromé, platí český daňový poplatník - hádejte, kolik lidí s ním jezdí! Copak si myslíte, že zvoucí firma platí letadlo a kohortu hradního služebnictva?
3. Nesouhlasím proto s tvrzením Jaroslava Špačka, že chování prezidenta bylo v pořádku - celá cesta nebyla v pořádku!
4. Normální a slušný člověk by prostě prošel, ať už je v jakékoliv pozici. Ale jak svědčí "diskuse", VK opět prokázal politický instinkt a rozhodl se udělat ze své návštěvy body své příští politické kariéry.
27. 07. 2011 | 17:09

Johanna napsal(a):

Prokouku, a proč by to nebylo možné?
Věřící se dovolávají pána Boha, proč by se terorista-vrah nemohl dovolávat "Vyššího"?
27. 07. 2011 | 17:22

Korzár napsal(a):

"Tudy ne, přátelé!" :-) Klausovy kiksy jsou cimrmanovským manuálem k výkonu prezidentské funkce. Panu Žákovi dík a aplaus.
27. 07. 2011 | 17:26

Užněcodělejte napsal(a):

...pane Schwarzenbergu, pane Nečasi, pane Johne, bojujte proti korupci, extrémismu, ne u piva, pivní pěny, vínka, ale bojujte u policie a u soudů !!!
...pokud bude prezidentem extrémista proti-Evropan Klaus, pokud budou ve vládě pracovat neonacisté, neofašisté např. Bátora... nic se nezmění, nebude boj proti korupci, nebude boj proti extrémismu !!!
...pánové pokud okamžitě nezačnete opravdově pracovat ve vládě tak jak jste slíbili voličům, nemáte tam co dělat, pak jen parazitujete na státu!!!
27. 07. 2011 | 17:29

Budulínek C. napsal(a):

Chtěli obyvatelé Prahy Opencard? Vážně chtěli?
Nakonec ji mají skoro všichni. Vyjde nastejno, mají - nemají, s vyjímkou toho, že bez Opencard je dnes doprava pražskou MHD (násobně) dražší.
Národ (pražský, většinově) opět jednou sklonil hlavu a "prošel rámem". (Bééé.)
Václav Klaus (jinde, jindy) jednou opět neprošel. :)

A to nase..
27. 07. 2011 | 17:43

Matrix napsal(a):

A jak to bylo doopravdy:

„Ukázalo se, že to bylo televizní studio v australském parlamentu. Přijeli jsme tam, ale nikdo na nás nečekal, asi 10 minut jsme stáli před budovou, fotografovali se a říkali si, že už asi odjedeme zpátky do hotelu. Pak přišla jakási pracovnice televize a pozvala nás dále. Stáli jsme několik minut mezi asi stovkou školních dětí a teprve pak jsme objevili, že čekají na bezpečnostní prohlídku – a my s nimi. Pracovnici televize jsme řekli, že čekat nebudeme a jestli rozhovor chtějí, ať ho udělají v hotelu, kde jsme ubytovaní. To je naprosto všechno. Nic jiného se nestalo,“ popsal Klaus.

A teď můžeš Žáku rozumovat.
27. 07. 2011 | 17:52

hovorka11 napsal(a):

Užněcodělejte:
Vláda nikdy bojovat proti korupci a rozkrádání nebude, proto jsou na těch vysokých postech, protože je ti "kmotři" dosadili pro svůj prospěch.
Tvoření podmínek pro rozkrádání má od nich vláda úkolem, který pouze plní proti vůli obyvatelstva.
Když na ni začne tlak, tak vytáhne s bojem proti komunismu, který vede "marně" 20 let proto, aby se vždy mohlo poukázat na to, že např. Vy zastáváte komunistické ideály rovnosti, místo aby jste přál těm "schopnějším".
27. 07. 2011 | 17:53

Grandmaster napsal(a):

Uz se to zase trochu zvrhava. NevericiTomas tomu nasadil korunu tvrzenim ze potomci britskych trestancu(!!!) atd.....
Ani se mi nezda, ze to protokolarni pero jsem patri.
Mam v A. potomka a v zivote by me nanapadlo se neco ptat o Australii & Klausovi a jak to tam chodi.
Pryc od tohoto blogu!
27. 07. 2011 | 17:53

Tenco napsal(a):

Vanek
Tak to je gól !
No - byla u toho holt kamera...

Apropo - ta Sazka - to je TA Sazka ??!!
Kruci - to ale mají v té australské televizi štěstí - že se vrátil na hotel !!!!

Vanek - snímek roku 2011 !
Krucinál...jestli to není fotomontáž, tak je to fakt politický snímek roku.
V tom je tolik podobenství , že nevím , jestli mám brečet nebo propuknout v hořký smích....
--------------------------------
Pane Žák, zkuste si vyřídit copyright a ten snímek sem dejte.
27. 07. 2011 | 17:57

hovorka11 napsal(a):

Matrix:
Jak znám Klause, tak krádež je pro něj dar. Nikdy neshledávám Klausova vyjáření ve smyslu popsání ryzí skutečnosti. Kdyby to byla pravda, tak by to u Klause bylo snad poprvé. Daleko více věřím těm, kteří byli u toho. Fandit můžete, ale prezidenta známe dost všichni.
27. 07. 2011 | 17:58

Rikitan napsal(a):

Aj jaj jaj - pozdě bycha honiti, že takto to nutně mohlo vypadat :))
(17:52)

To je rána různým štváčům :-))

A teď záznam z bezpečnostních kamer, ať víme, jak to vypadalo doopravdy.
27. 07. 2011 | 18:03

yorick napsal(a):

Tomeek 07:43,
díky, absolutně bezkonkurenční komentář k jinak jednoznačnému blogu pana Žáka.
Toho našeho nedouka zatím nepřijal žádný důležitý státník, pokud tak nemusel učinit na nějakém hromadném setkání nejvyšších představitelů států.
Jak vidět, někteří zaslepenci si neuvědomují jednu podstatnou věc. Všichni čelní tatíci všech států mají o sobě navzájem velmi přesné informace od svých tajných služeb, tak to je. Proto také všichni vědí, že ten komický V.K. byl jak aktivním agentem Stb, tak Čs.rozvědky, dokonce KGB, také vědí, že se honosí neoprávněně titulem profesor (poslední dobou jaksi méně často!). Ale na to není potřeba zvláštních schopností agentů cizích rozvědek, to dohledá každý dvanáctiletý "kluk" na internetu. Svět také ví, že je ekonomickým diletantem a lhářem velkého formátu (viz dnes uvedené důvody, pro které nevstoupil do rámu, versus oficiální informace přítomných :-).
Pokud tohoto zdiskreditovaného člověka považuje někdo za výtečného reprezentanta Česka, měl by si vážně uvědomit, že má vlastně sám problém.
27. 07. 2011 | 18:13

milan napsal(a):

the prasident of bohemian -bacha na pera a čistý peníze o špinavých udělá přednášku, jak nečistit. Vždyt to jsou peníze .
Demokracii chápe jeko privilegium pánů s prachama -tak konečně viděl, že v demokracii skutečné ,platí zakon pro všechny a i pro český trouby ,který ho ted budou oslavovat -co to je prosím za ponižování projít turniketem -asi fakt něco líz
27. 07. 2011 | 18:42

milan napsal(a):

the prasident of bohemian -bacha na pera a čistý peníze o špinavých udělá přednášku, jak nečistit. Vždyt to jsou peníze .
Demokracii chápe jeko privilegium pánů s prachama -tak konečně viděl, že v demokracii skutečné ,platí zakon pro všechny a i pro český trouby ,který ho ted budou oslavovat -co to je prosím za ponižování projít turniketem -asi fakt něco líz
27. 07. 2011 | 18:43

krocan napsal(a):

Hudry, hudry.
27. 07. 2011 | 19:01

kverulant112011 napsal(a):

Pane autore, skvělé, smekám a děkuji. Přečetl jsem Váš text jedním dechem.
Můžem se od Vás učit, co to znamená používat zdravý rozum.
Jdu si přečíst, co pod tento Váš text napíšou zdejší "intelektuální kapacity".
27. 07. 2011 | 19:36

Eva- beag beet napsal(a):

Zajimave je, ze se zde nekteri rozhorcuji nad faktem,ze nekdo chtel po presidentovi, aby prosel bezpecnostnim ramem. Ale zamyslel se nekdo nad faktem, jak je mozne, ze
president ve svem funkcnim obdobi,jezdi ze nejaky soukromy, snad za cesky prumyslovy svaz a samozrejme si za to necha poradne zaplatit. Kdyby tohle udelal americky president, britsky premier, nemecky kancler, ze odleti do ciziny, na naklady soukrome firmy a navic si za to necha zaplatit, tak dam krk za to, ze s okamzitou platnosti, by museli s ostudou odstoupit. Ne vsak v Ceske Republice, zde ho jeste vlezdoprdelkove oslavuji, jaky je to vlastne borec a jak to tem potomkum trestancu nandal.
27. 07. 2011 | 19:55

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

jsem rád, že tu občas něco připísnete. Má to hlavu i tu pověstnou patu a mnohdy se o onu hlavopatóznost také snažím, ale tak přesně mi to nejde.

Ale jinak "Jděte k šípku"
27. 07. 2011 | 20:08

Tenco napsal(a):

Eva- beag beet
Zamyslel. Spousta diskutérů a dokonce i autor.
V ČEZku, na Moravě a v Slezsku se odstupování nenosí. Tady se nosí vyžírání. Eráru.
:((
27. 07. 2011 | 20:40

Kaška napsal(a):

Domnívám se,že tou měrou jak VK stárne, zhoršuje se i jeho narcismus, kromě jiných negativních vlastností Nejlépe by bylo, kdyby ráčil abdikovat pro stařeckou demenci. Domnívám se, že za toto poslední jeho volební období naší zemi z výše zmíněných důvodů přinesl více škody než užitku.
27. 07. 2011 | 20:51

kverulant112011 napsal(a):

Pane autore, dovolím si citovat:
"Proč to u nás prochází? Máme, obávám se, příliš mnoho pánů Baláků, kteří vzhlížejí k autoritě a nezajímá je, jestli si "autorita" autoritu skutečně zaslouží.

P.P.S. Měl jsem za to, že na cestě prezidenta Klause je skandální to, že český prezident létá za peníze soukromých firem na placená přednášková turné, a aféra s rámem je jen marginálií.

Vidím, že jsem se mýlil, většina čtenářů řeší rám. ..."

Ano, přesné. Katolicismus je zde silně zakořeněn. Až se ten narcistní kašpárek vrátí, bylo by vhodné, aby někteří (ze zdejších třeba TomasL, NevericiTomas, Jirka, Dennis...) samovolně vytvořili špalír podél silnice z letiště a při jeho průjezdu volali "haleluja" a klaněli se do pasu.
Basketbalista z Proseka nás nevede do Evropy, ale na jihovýchod.
27. 07. 2011 | 20:54

Dean napsal(a):

Shrnu to do jedné věty-Václav Klaus dělá tomuto státu ostudu a z občanů vlastní země si dělá legraci a otevřeně jimi pohrdá.Epizoda s rámem je vlastně poměrně nepodstatná.V.Klaus je parodie na politika.Ke škodě vlastní zemi.
27. 07. 2011 | 21:04

No... napsal(a):

Obama na přednášky "nemá"...stejně tak Merkelová. Pokud autor nezvládá základní logiku, neměl by se pouštět do diskuzí.
27. 07. 2011 | 21:28

gogol napsal(a):

Zadejte si: "Narcisticka porucha osobnosti" a budete souhlasit s tim, a by kandidati na presidenta prosli alespon podobnym psychotestem jako ridic autobusu.
----------------
Jinak: perfektne presny clanek + spravny postreh pana Stejskala (ram atp vs pohrdani Ustavou ... atp)
27. 07. 2011 | 21:35

No... napsal(a):

stonjekova.blog.idnes.cz/c/202598/Nechtela-bych-prezidenta-ktery-by-tim-ramem-prosel.html
Nemám co dodat k místním duševním mrzákům , kteří si léčí své oprávněné komplexy...
27. 07. 2011 | 21:38

No... napsal(a):

stonjekova.blog.idnes.cz/c/202598/Nechtela-bych-prezidenta-ktery-by-tim-ramem-prosel.html

Místní duševní mrzáky zdravím !
27. 07. 2011 | 21:39

Starý napsal(a):

Autorita autoritu zaslouží už jenom proto, že dokáže prosazovat politicky nekorektní názory.
Nemusíme s Kausem souhlasit, ale popírat ideoligii globálního oteplování vyžaduje opravdu hodně statečnosti. O dogmatech se v dnešní době nesmí pochybovat.
Pravda je, že proti Obamovi má Klaus na služebkách veget, protože nemá tak nabitý program. To bych mu ale nevyčítal. Skutečnost, že má státník nabitý program sama sobě o ničem nevypovídá. Určitě ne o kvalitě státníka.
27. 07. 2011 | 21:52

franz napsal(a):

bezva článek,taky nemám klause rád.ale podle dost velkého počtu reakcí zarytých klausofilů se obávám,že tady se bude jednat o házení perel sviním.
a to,že klausovy projdou takovéto a horší úlety není dobrá vizitka pro stav naší společnosti,měl by odstoupit a to bez pocty.
27. 07. 2011 | 21:57

Hurá napsal(a):

Všem, kteří v TOMTO případě brojí proti V. Klausovi:
Jste typičtí představitelé našich národních vlastností, jako je závist a nekulturnost. Zkrátka "čecháčkové"!
27. 07. 2011 | 22:33

Lex napsal(a):

Václav Žák
Mám k Vám několik otázek, pokud dovolíte:
- skutečnost, že Václav Klaus měl mít interview v australské televizi, byla podložena tím, že jde o nějakého Václava Klause, co má nějaké názory (které se neslučují s většinovými, tím spíše australskými oficiálními), anebo tím, že jde o Václava Klause, prezidenta České republiky (jinak - měl by v australské televizi interview Josef Novák, který má názory v rozporu s většinovými či australskými oficiálními)?
- v Česku je obecně známo, že se Václav Klaus svého času podrobil totální endoprotéze, jinými slovy že má v tělě kovový kyčelní kloub. Jak by na tuto přítomnost kovu v těle reagoval bezpečnostní rám? Já to nevím, očekávám však, že by signalizoval přítomnost kovu.
- jak by se v případě signalizace zachovala obsluha rámu a bezpečnostní služba? Jaké proceduře by se musel podrobit Václav Klaus (musel by předložit dokument - jaké autority a kým ověřený - že není terorista, ale nositel implantátu?

Předem děkuji za odpověď.
Lex
27. 07. 2011 | 22:41

Tenco napsal(a):

Lex
" Vážení, já to beru. Ale vy si uvědomte , že mám v těle kovový kyčelní kloub. Co uděláte, až ten váš fujtajbl začne pískat ? Zavoláte ochranku ? :)) "
" Pane prezidente - pojďte. :)"

Dále je zde obrzlička se zástupem děcek.
Více Tenco - blog pana Koenigsmarka.
27. 07. 2011 | 23:09

BERAN napsal(a):

Na prezidentově cestě po Austrálii je především skandální, že tam zelení bolševici staví bezuhlíkový domeček z karet a Václav Klaus se rozhodl do díla šlápnout a v té poušti socialismu zanechat svůj uhlíkový otisk.

http://tinyurl.com/3j4nhhz
27. 07. 2011 | 23:29

Tenco napsal(a):

BERAN
A představte si, že ti Australané chtějí dokonce uvalit těžební dań .
Člověče nešťastná - a představte si , že IMF jim to doporučil. A dokonce dobudoucna rozšířit na více nerostů !
Kruci - že by i v IMF došlo k úspěšné infiltraci zelenými bolševiky?

Kde potom má člověk hledat oporu a kotvu jinde než v názorech našeho pana prezidenta !
:(((
27. 07. 2011 | 23:37

Buch napsal(a):

"Nechoď, Pane, s Vašky na led!" Oml. se ovšem p.V.Ž. In nomine patris et filii et spiritus sancti, amen!
27. 07. 2011 | 23:38

Howard napsal(a):

Naprosto souhlasim, pane Zaku.
27. 07. 2011 | 23:42

Václav Žák napsal(a):

Lexi,
Mám k Vám několik otázek, pokud dovolíte:
- skutečnost, že Václav Klaus měl mít interview v australské televizi, byla podložena tím, že jde o nějakého Václava Klause, co má nějaké názory (které se neslučují s většinovými, tím spíše australskými oficiálními)
ANo. Klaus měl mít jako svoje centrální mediální vystoupení v diskusním pořad
u 7.30 se známým redaktorem Ulmanem. Celou cestu mu organizovala IPA. Po Klausově přednášce v Národním tiskovém klubu se odebral do televize, kde na něj čekala produkční. Když Klaus odmítl projít kontrolou, šla to sdělit redaktorovi, že VK nepřijde. http://www.abc.net.au/news/2011-07-26/czech-president-bounced-by-security/2811236 Zde jest popis zprávy televize ABC1.

- v Česku je obecně známo, že se Václav Klaus svého času podrobil totální endoprotéze, jinými slovy že má v tělě kovový kyčelní kloub. Jak by na tuto přítomnost kovu v těle reagoval bezpečnostní rám? Já to nevím, očekávám však, že by signalizoval přítomnost kovu.
Je třeba si uvědomit, že VK neměl projít u nás obvyklým detekčním rámem, ale scannerem s paprsky X. Ten by nepískal, ale ukázal kloub. Žádné další prohlídce by se pan prezident nemusel podrobit. Ale scanner by ukázal vše, co měl pan prezident u sebe. Nic tím nenaznačuji, jen konstatuji. Zpráva ABC1 říká: "nedal šanci, aby se v parlamentu nalezly suvenýry v jeho kapsách" (was not taking any chances of souvenirs being found in his pocket at Parliament House on Tuesday.)
Další komentář snad netřeba.
Není zač, milý Lexi.

Předem děkuji za odpověď.
Lex
28. 07. 2011 | 01:02

Václav Žák napsal(a):

**** Matrix napsal(a): ****
A jak to bylo doopravdy:

„Ukázalo se, že to bylo televizní studio v australském parlamentu. Přijeli jsme tam, ale nikdo na nás nečekal, asi 10 minut jsme stáli před budovou, fotografovali se a říkali si, že už asi odjedeme zpátky do hotelu. Pak přišla jakási pracovnice televize a pozvala nás dále. Stáli jsme několik minut mezi asi stovkou školních dětí a teprve pak jsme objevili, že čekají na bezpečnostní prohlídku – a my s nimi. Pracovnici televize jsme řekli, že čekat nebudeme a jestli rozhovor chtějí, ať ho udělají v hotelu, kde jsme ubytovaní. To je naprosto všechno. Nic jiného se nestalo,“ popsal Klaus.

A teď můžeš Žáku rozumovat.
**********************************************
Tak to mne potěšilo. Václav Klaus měl v televizi ABC1 vystoupit ve večerním pořadu 7.30. Matrix věří tomu, že se o půl osmé večer před parlamentem prezident přetlačoval se stovkou dětí.
Nechci urážet. Když si někdo chce nechat věšet bulíky na nos, já mu tu radost kazit nehodlám. Ale řekl bych, že nemám o čem rozumovat.

http://www.abc.net.au/news/2011-07-26/czech-president-bounced-by-security/2811236
Zde je líčení příběhu samotnou televizí. Velmi doporučují přečíst všem, kteří stojí o to vědět, jak českého prezidenta líčí svobodná média.
28. 07. 2011 | 01:27

vasekzak napsal(a):

Mě pro sled posledních příhod Václava Klause přijde příznačná jiná věc, a to je postupný pokles kreditu (pokud něco takového měl, spíše by se hodil termín rezonance) pan prezidenta. V předešlém období svého prezidentského mandátu se v evropských médiích mluvilo o jeho euroskeptických názorech a obstrukcích, které vrcholili Lisabonem, pak se čas od času psalo o jeho "enviromentálních" teoriích,s nimiž porůznu vystupoval, ale v poslední době jsou to zprávy typu pan prezident odcizil pero, pan prezident neprošel rámem. Trochu se děsím toho, jaký incident bude následovat...
28. 07. 2011 | 02:47

copacabanga napsal(a):

Myslim si, ze pripadna kontrola vymeneneho kloubu na obrazovce neni zadny problem, i kdyz by se soudruh musel svleci do trenek.
Kdyz muze litat nahy Topolanek po svete, co by nemohl soudruh zid Pruzinski byti v trenkach.
28. 07. 2011 | 04:02

resl napsal(a):

Všicni vědí a znají našeho hradního vejtahu a dovedou si to představit, jak vyváděl. Teď a po návratu dají jeho slouhové dohromady nějaký příběh o statečném českém prezidentovi a "vlastenci" se budou zalykat štěstím. Na paměť a rozumově retardované, sází tento hradní srábek celý život.
28. 07. 2011 | 04:35

lol napsal(a):

je nadherne sledovat ty pistici nuly co nemuzou vk ani vystat :))) holt mit v dnesni dobe vlastni nazor je vyrazem arogance, sebestrednosti, nafoukanosti a ja nevim ceho. ovce nikdy nepochopi, ze vlastni nazor a jeho obhajoba chce neco jineho nez jen spokojene bucet a nekriticky hltat ty jedine spravne nazory.
28. 07. 2011 | 05:23

michal 94086 napsal(a):

V.K. je dle jeho vlastni slov konzervativec a obyvatelum EU chybi pokora. Mam za to, ze je to napoak. Btw. - vi nekdo z obcanu CR, kde byl a co delal V.K. 17 listapadu 1989?
28. 07. 2011 | 05:38

Sýček Obecný napsal(a):

prosím až V. Klaus bude tvrdit, že je "Sýček královský", klidně ho vypusťte z okna Pražského hradu, bude to pravda
28. 07. 2011 | 07:56

Johanna napsal(a):

Michale 94086, slyšela jsem již tři varianty, kde byl VK 17.11.1989. Selský rozum velí, že jen jedna je pravdivá.
Ono to bude asi jako když Klaus vzpomínal na Pražské povstání, kterého se dle sebe aktivněji účastnil.

lol. posluž si s puncem píšící nuly.
Já opravdu nemohu VK ani vystát.
Prostě si představuji prezidenta jinak.
To, co je dnes v Austrálii, je spíše viceprezident spolku bankrotujících baráčníků.
28. 07. 2011 | 08:09

JAHA napsal(a):

Ad: Lex

Cakal som, kedy zareaguje Tenco. Ako vidim, dychtivo caka na pamlsek. Bol som zvedavy, co napise. Preco? Precitajte si moje prispevky tu k tejto teme (shledate je ne nepodobnymi Vasemu☺) a k reakcii Tenca kydaca na mna. (Ziadne coby-kdyby nehrajeme☺).
28. 07. 2011 | 08:44

JAHA napsal(a):

Ad: Vaclav Zak

Když si někdo chce nechat věšet bulíky na nos, já mu tu radost kazit nehodlám. Ale řekl bych, že nemám o čem rozumovat

http://www.abc.net.au/news/2011-07-26/czech-president-bounced-by-security/2811236
Zde je líčení příběhu samotnou televizí. Velmi doporučují přečíst všem, kteří stojí o to vědět, jak českého prezidenta líčí svobodná média.

Ja iba jednu otazocku: Vy verite, ze australske media su "svobodna" (predpokladam, ze i vsetky americke, britske, japonske, kanadske..., na rozdiel od ceskych, slovenskych madarskych, ruskych...) a ze teda nevesaju buliky na nos ony (teda svetove slobodne media), ale niekto iny?

P. S. Su "svobodna" tie media asi tak, ako tie (aby som pripomenul len posledny skandal) Murdochove? To hovori byvaly predseda Rady pre rozhlasove a televizne vysielanie, teda nie nejaky nedouk neznaly vztahov medii a penazi.
28. 07. 2011 | 08:57

Zavázal napsal(a):

Klaus bude mít novou cenu pro "Stateční". Bude v podobě sošky na ideu "Jak prezident Klaus neprošel kontrolním rámem v Austrálii". Design vytvoří nedostudovaný AVU Milan Knížák, známý odpůrce knihovny na Letné.Vyznamenání jako první dostanou : Bátora, Drobil, Vondra, Nečas, Kalousek, Schwarzenberg, Besser, Dobeš, John, Bárta a dále další neonacističtí, neofašističtí poradci v Nečasově vládě...,aby si je více zavázal...
28. 07. 2011 | 09:13

martin napsal(a):

pekne napisane. skoda, ze to 3/4 ludi nepochopilo a stale si melu svoje...
28. 07. 2011 | 09:15

Jan II. napsal(a):

Líbí se mi australský postup a zcela souhlasím s p. Žákem. VK na soukromé placené cestě není nic jiného než občan zeměkoule. Jenom jeho vlezisté nemohou souhlasit. Ješita
28. 07. 2011 | 09:38

Jan II. napsal(a):

V USA, by neposlušný prezident mohl být vystaven impeachmentu, to tak zkusit u nás. No tak zruinovaná země by potřebovala zastání.
28. 07. 2011 | 09:46

Martin Novák napsal(a):

Klaus má endoprotézu, kterou by rám určitě zaregistroval. K ní se vydává právě pro tento účel certifikát, který třeba neměl. Situace je pak neřešitelná - rámem neprojde. Mohl by si opatřit rentgenový snímek, který však obsluha rámu nemá v předpisech. I když Klause nemusím, pokud nastal výše uvedený případ, zachoval se racionálně.
28. 07. 2011 | 10:03

Vanek napsal(a):

Klaus tvrdi ze nechtel cekat s detmi na bezpecnosti prohlidku a odesel. Ze odesel bez pozdravu zapomnel dodat. Skupinove navstevy deti v komlexu Parlamentu jsou do 17. hodin. Klaus dorazil po 19. hodine tak jak se muze vymlouvat na deti? Ten clovek mluvi z cesty.

http://www.abc.net.au/news/2011-07-26/czech-president-bounced-by-security/2811236
28. 07. 2011 | 10:06

Andreas Ppdp napsal(a):

Tahle bezmezna adorace starýho pána, jehož jediná autorita vyplývá z jeho fukce se v tomto státě otřesně přemrštěněná.

Jak si může prezident dovolit jezdit na naše náklady do ciziny, užívat si a všem ve svých knihách vykládat o tom jak byl ve 130 zemích světa. Dle mého soudu se má starat aby i ten poslední člověk v republice byl vůbec někdy za hranicemi.
ČR je světový unikát, kdyby Klaus řekl že ho svědí na prdeli, stála by se před hradem fronta plná lidí s přihystanou rukou, a to až do Ostravy.
Otevřete oči konečně!
28. 07. 2011 | 10:13

Karel IZERA napsal(a):

I když je na soukromé cestě, pořád je prezidentem a defakto mu bylo řečeno, i když ne přímo tak mezi řečí

"I jako prezidentu země Evropské unie Vám nevěříme, že nám nechcete ublížit a klidně můžete mít u sebe bombu či pistoli, abyste to tady postřílel. Koukejte vytáhnout všechno z kapes, sundat pásek, sako a proběhnout tady tím rámem. A když to pípne, klidně Vás svlékneme do ponožek." (trochu jsem to nadnesl, aby bylo vidět jak absurdní to je)

Osobně toto hraničí s urážkou a VK se zachoval správně.
28. 07. 2011 | 10:26

Václav Žák napsal(a):

Musím se omluvit značce matrix.
Já jsem někde četl, že prezident šel do televize po přednášce v Národním tiskovém klubu. Z toho jsem usoudil, že šlo o večerní pořad.
Teď jsem ale při kontrole zjistil, že to byl ranní pořad, takže přítomnost dětí byla možná. Za to se omlouvám.
Nicméně, pro ilustraci přikládám líčení produkční pořadu Michaely Ainsworth.
The president, in Canberra to address the National Press Club, was on his way for an interview with ABC1's 7.30 - which has its Canberra studio within the House - and through the security checkpoint.
Prezident, který byl v Canbeře kvůli přednášce v Národním tiskovém klubu, šel na interview do pořadu 7.30 televize ABC1. Její studio je v budově parlamentu.Musel projít bezpečnostní prověrkou.
Waiting for him there was Michelle Ainsworth, mild-mannered producer for 7.30, ready to usher him up to the ABC studio where reporter Chris Uhlmann was already seated at the desk, lights on, cameras focused.
Čekala na něj Michaela Ainsworthová, zdvořilá producentka pořadu 7.30.
But going through security with all the plebs was not on Mr Klaus's agenda.
Ale projít bezpečnostní prověrkou jako plebs nebylo úmyslem pana Klause.
Ainsworth takes up the story.
Ainsworthová říká:
"As soon as he saw the security device he stopped and said: 'I'm not going through there'," Ainsworth told ABC News Online.
Jak uviděl bezpečnostní zařízení, zastavil se prohlásil: tím neprojdu, řekla Ainsworthová ve zprávách ABC.
"So I told him that everyone goes through. To which he repeated he wasn't going to go through.
Řekla jsem mu, že prohlídkou procházejí všichni. Na to opakoval, že on ne.
"I told the security guard that he is the Czech president here for an interview, but he doesn't want to go through the metal detector.
Řekla jsem stráži, že do televize jde na interview český prezident a nechce projít detektorem kovů.
"The guard's reply was blunt and to the point: 'I don't care who he is, everyone goes through'.
Stráž odpověděla přímo a k věci: Nestarám se o to, kdo to je. Každý musí rámem projít.
"So I told the president there were no exceptions. He replied, 'I will not go through. I'm leaving. I'm going back to my hotel. If you want to interview me you can do it there'.
Tak jsem řekla prezidentovi, že výjimky nejsou možné. Odpověděl: Já tudy nepůjdu. Odcházím, vracím se do hotelu. Pokud se mnou chcete udělat interview, můžete ho udělat tam.
"He didn't even say goodbye. He just left."
Ani neřekl sbohem. Odešel.
All that was left was for Ainsworth to return to the studio where Uhlmann still waited under the hot television lights, the sweat beginning to trickle down his neck.
Ainsworthové nezbylo, než se vrátit do studia, kde redaktor Uhlmann čekal v horku pod rozsícenými televizními světly, pot mu stékal po krku.
"He won't come up," Ainsworth reported.
Nepřijde, řekla Ainsworthová.
"Why not?" Uhlmann asked.
Proč ne, ptal se Uhlmann.
"He wouldn't go through security."
Nechce projít bezpečnostní kontrolou.
"Why not?"
Proč ne?
"He just wouldn't go though."
Prostě nechce.
And so that was that.
A tak to bylo.
28. 07. 2011 | 10:37

Lex napsal(a):

Václav Žák
Nebuďte neskromný. Takže děkuji.
Ale přece mi to nedá. Je to moc pěkné, že to víte, co měl Václav Klaus a kdy v Austrálii dělat, za kolik a pro koho, dokonce i parametry toho "rámu" víte.
Jen mi to připadá trochu jako hodnocení minulých křivd dnešní optikou lidských práv a "náprava" těch tehdejších rozhodnutí - rozumějme - rozhodnutí učiněných TEHDY v aktuálním čase při TEHDEJŠÍ úrovni chápání lidských práv, dnešními rozhodnutími. Čímž jednoznačně vznikají nové křivdy.
Ale to jsem trochu odbočil.
CHtěl jsem původně jen říci - ty informace o tom rámu, které Vy máte k dispozici DNES, měl jistě Václav Klaus tehdy, když ho chtěli strkat tím rámem, není-liž pravda.
Pane Žáku, jsem odjakživa ideovým i názorovým odpůrcem Václava Klause, to víte i Vy, natolik jste mne v minulosti četl, neříkejte, že ne. Což mi ale nepřikazuj, abych z něho DNES činil monstrum, tak jako to dělá většina těch, kteří mu před patnácti lety, ale vlastně ještě i před třemi před jeho druhou volbou lezli do ... útrob horem i dolem, nebrání mi to, abych pozitivně nehodnotil některé jeho postoje a skutky - namátkou - odpor vůči "humanitárnímu bombardování", uznání samostatnosti Kosova, jeho názory na gruzínsko-ruský konflikt ze srpna 2008 příp. na jeho trvalé názory na rozdíl mezi Ruskem a Sovětským svazem a odpor proti démonizaci Ruska, a další.
Týká se to i postoje Václava Klause k postupu australské televize.
Na rozdíl od všemožných ex post hodnocení Klausova extempore (ve skutečnosti, podle mého názoru, extempore australské televize) pro Klause platilo opačné pravidlo toho známého "Hic Rhodus, hic salta!" Protože Klaus musel skutečně "skákat" TAM a TEHDY.
Jak se to říká - "Po prohrané bitvě každý frajtr generálem" - nevztahujte prosím na sebe.

Karel Mueller
Příteli Karle, jen jsem po dlouhé době nakoukl, co se děje "u Stejskalů". A už zase jdu. Není mi toho zapotřebí.
Takže Tě srdečně zdravím, a nedej se.
L.

PS
Vřele doporučuji shlédnou (poslechnout) tohle http://www.umel.feec.vutbr.cz/konference_Luhacovice_Stanek.wmv
I Václavu Žákovi.
Apropós - nejde o žádné sedění zednářské lóže, ale konferenci k dvacátému výročí založení "Evropského polytechnického institutu Vzdělávacího komplexu v Kunovicích -http://edukomplex.cz/
Jde o něco jiného, než simplicity s "rámem".
28. 07. 2011 | 10:47

hovorka11 napsal(a):

Karel IZERA:
Ani náš prezident nemůže být vyjmut z bezpečnostních opatření - obvzlášť ne takový, který tvrdí, že v kapse nenašel to, co si vzal na mexické návštěvě (takovému by mohl kdokoliv podstrčit cokoliv).
Nyní se dostal do rozporu s uváděním věcí na pravou míru.
Myslím, že lže o čekání za školáky a pod.
Našel jsem australské zprávy, které jsou v částečném rozporu s Klausovským "uváděním na pravou míru" kde logicky na závěr byla jeho příhoda s perem promítnuta (a to ještě nevědí, že tvrdí že pero nenašel). Myslím, že sociální vývoj našeho prezidenta se zastavil někde mezi třetím a čtvrtým rokem vývoje a není schopen rozpoznat co je krádež, co dar a že lhát při chycení už nemá smysl. Ale vida- kdo v něm poznal boha, ten ví že vše dělá pro dobro nás i to, co nedokážeme pochopit (video dlouho nabíhá)

http://media.theage.com.au/news/national-news/czech-president-declines-security-check-2518883.html
28. 07. 2011 | 10:55

Sic! Singularita, CAVE napsal(a):

Johanna, (určitě s dlouhýma nohama) - "s puncem píšící nuly" - pěkné, nevím o co jde, reagujete na někloho s nickem "lol". Kdo je píšící nenula? Někdo se stálým nickem, někdo, kdo píše pod občanským jménem, někdo registrovaný, tj. komentující bloger, nebo kdo? Jaký jsou (směrodatné) ukazatele kvality, podle Vás, zde pod blogy? Prosím, poučte mě. :-)
28. 07. 2011 | 11:16

ZM napsal(a):

Ještě rok a půl a Klaus přestane škodit tomuto státu :) Ovšem naskýtá se otázka, koho místo něj? Vhodných kandidátů je málo.Osobně bych tam nechtěl vidět ani Schwarzenberga, ani Zemana, a už vůbec ne Bobošíkovou :)
Doufám, že příští volba prezidenta bude kultivovanější a obejde se bez zásilek s nábojnicí nebo se zlomenou tužkou :)
28. 07. 2011 | 11:47

Václav Žák napsal(a):

Pro Lexe
Doufám, že mne neřadíte k tém, kteří KLause před lety adorovali. K těm jsem skutečně nepatřil.
Mně je úplně jedno, jestli prezident prošel nebo neprošel rámem. Já taky souhlasím s jeho některými názory, např. na Gruzii i na Rusko, ale jakou to má relevanci k jeho ostudné praxi nechat se zvát na placená přednášková turné soukromými think-tanky, v mnoha případech úzce navázanými na velký byznys? Vám skutečně nevadí, že máme prezidenta, který by ve slušných zemích musel odstoupit?
Škoda. Pokud veřejnost nebude politiky volat k odpovědnosti, máloco se změní.
28. 07. 2011 | 12:36

Lex napsal(a):

Václav Žák
Pane Žáku, mi Václav Klaus vadil a vadí. Napsal jsem to, myslím, zřetelně. Ale když už z božíhodopuštění (nebo třeba i díky výhrůžkám, komplotům, korupci či jen prostému pragmatismu některých politiků) zastává tuto funkci, tak s tím nic nenadělám než to také pragmaticky přijímat. Navíc, jemu nelze vyslovit nedůvěru jako vládě, kterýžto fakt mi vadí daleko více, že je tu "u koryta" TATO vláda, a fakticky se nic neděje. Tím "nicnedětím" myslím především naprostou bezzubost a skoro bych řekl trapnou úlohu opozice (kdyby nebylo odborů, tak je fakticky "klid po pěšině", a třeba i Duška, který na to upozorní, ještě se nestydí ho zostudit,).
Takže naposled ke "Klausovu rámu" (protože o jeho přednáškách jsem se nebavil). Souhlasím s některým z dívějších diskutérů a Liborem Stejskalem, který to také v diskusi s Vámi použil, že tato trapnost je primárně selháním australské strany, chcete-li, potrefené televize.
A dost se Vám divím, jak věc interpretujete z australského tisku či té televize (která na prvním místě má máslo na hlavě, takže o její serióznosti a vypovídací hodnotě jejich sdělení nemám valného mínění - nebo Vy nepovažujete za poněkud přízemní, nízké, když Klause následně zesměšňovala - byť je jeho krádež chilského pera ostudná - ale mi to ze strany té televize jako ostudné připadá též).
Čímž jste se, pane Žáku, vyhnul odpovědi, zda ty informace o rámu, které máte Vy nyní, měl i Klaus tehdy a tam.

Hezký den!
L.

PS
"Pokud veřejnost nebude politiky volat k odpovědnosti, máloco se změní."
Volání veřejnosti - tj. "lůzy" co má "držet hubu" - jistě znáte ty výroky, je volání na poušti, pokud není podpořeno tvrdým tlakem těch jiných politiků a především "hlídacích psů demokracie".
Jakou roli tu ale sehrávají ti "jiní politikové", ti volení zástupci toho lidu, kteří často sami pokorně drží onu "hubu" a krok, protože nejsou reálně než bratři a sestry rodné krve těch úplatných, prodejných, nemorálních a nemravných politiků, co právě drží moc, na jejichž předloktích jsou stejné kakaové skvrny velikosti mexického dolaru?
Jakou roli tu sehrávají ti hlídací "ratlíci" demokratury?
Vím, že k nim nepatříte, pane Žáku, ale není jen akademické debatování málo, především z vaší (malé "v", plurál) strany?
28. 07. 2011 | 13:12

hovorka11 napsal(a):

Lex:

"nebrání mi to, abych pozitivně nehodnotil některé jeho postoje a skutky - namátkou - odpor vůči "humanitárnímu bombardování", uznání samostatnosti Kosova, jeho názory na gruzínsko-ruský konflikt ze srpna 2008 příp. na jeho trvalé názory na rozdíl mezi Ruskem a Sovětským svazem a odpor proti démonizaci Ruska, a další."
------------------------
I Vám stačí z tyto uváděné fakty k obraně Klause v jiných věcech ?
Tyhle postoje Václava Klause jsou evidentně správná a zcela v rozporu s politickými postoji MZ a vlády.
A víte proč? Kvůli pravdě? Ne kvůli osobní podpoře, kterou nutně potřebuje, aby nadále mohl devastovat právo s justici, aby mohl devastovat funkce tohoto státu v zájmu občanů. Paradoxně se mu tak dostává podpory od lidí, kterým se snaží práva omezit. Politik musí mít aspoň částečnou podporu a Klaus pro boj proti právům občana musí mít silný kalibr a tím je pravda o bombardování Srbska, démonizaci Ruska a pod. Velké svinstvo se tak vyrovnává velkou pravdou.
Když dáte dohromady jednání Václava Klause a Václava Havla, tak z jejich jednání se dá sestavit jedna mince toho samého- ohlupování občanů pro svůj osobní prospěch.
28. 07. 2011 | 13:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 07. 2011 | 13:21

Vojta napsal(a):

To si tady zase nějaký zkrachovalý politik musí čechrat své ego na každém, kdo narozdíl od něj dokázal v té politice uspět
28. 07. 2011 | 13:34

JPK napsal(a):

Oo jde i o to, jak měl eventuelně ten vrátný vědět, že ten dědula je zrovna prezident. Já bych prezidenta Mali sám od sebe taky nepoznal a o řadě zemí, které patrně také mají prezidenty ani nevím, že existují.
28. 07. 2011 | 13:46

buldatra napsal(a):

Václav Žák napsal(a):

…Škoda. Pokud veřejnost nebude politiky volat k odpovědnosti, máloco se změní.

A jakým způsobem má ta veřejnost ono volání politiků k odpovědnosti provádět?
Má volat z okna? Nebo vyrážet pravidelně do ulic a tam volat?
Má číhat u parlamentu nebo na nádvoří Hradu a volat tam? Má volat na policii, soud?

Volič zvolí tvora imunního a pak už jen zírá. Nějaké volání může toliko ohrozit voličovy hlasivky.

Milý pane autore, pokuste se pozměnit tok své tvůrčí energie směrem k přímé demokracii a odvolatelnosti dnes nedotknutelných. To je jediná šance, jak vytvořit základ pro změnu neutěšeného stavu.
28. 07. 2011 | 13:51

Veronika Janečková napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem článku:-)
28. 07. 2011 | 14:24

Jarle Halsnes napsal(a):

PRO PANA NOVÁKA
Klaus má endoprotézu. Dobrá. Pak tudíž dostal i patřičné náležitosti. Že je neměl s sebou (neměl-li) je jen jeho blbost, já když si zapomenu řidičák a zastaví mně pomocníci-ochranáři, dostanu rovnou pokutu. A to nemluvím o tom, že to mohl nahlásit, oni by si nějak poradili. Jenže to chce méně arogance a víc smyslu pro fair-play.
28. 07. 2011 | 14:54

Lex napsal(a):

hovorka 11
O jakých "jiných věcech", to, milý hovorko, píšete? Myslím, že tady je řeč o věci jediné. A tu (stran toho rámu), prosím, sdílím postoj Václava Klause - leč přesně v intencích mé diskuse s VŽ. Ať si, podle kohokoliv, je "obecným škůdcem národa", já žádnou paušalizaci nepřipouštím. A je pro mě důležitý také postoj řady jiných, včetně znalce nejen "protokolu", ale i etikety obecně, Ladislava Špačka, který navíc pochází právě od "protinožců" Václava Klause, tj. od Václava Havla.
Ale abyste neřekl, že se vymezuji fakt jen ohledně té jediné věci, připojím ke svému seznamu názorových pozitiv Václava Klause ještě vyslovované názory na adresu sudetských Němců ve vztahu k předválečnému vývoji a příčinám II. WW, jejímu průběhu a vinám zvěrstev v ní spáchaných.
Nehodnotím přitom motivy těchto názorů, zda jde o upřímnost nebo populismus, obojí je možné (skutečnost kromě VK asi nezná nikdo). Jen hodnotím ty projevy, ke kterým se plně hlásím (samozřejmě se pod tímto blogem nachází jistě dost těch, kdo jsou opačného mínění, třeba i včetně autora - těm já svůj názor nijak nenutím, jen uplatňuji své právo ho mít a vyjadřovat ho).
Naproti tomu nesouhlasím s postojem VK stran jeho podmínky z Listiny základních práv EU co do formy jejího zdůvodnění obavami z možné úspěšnosti právě sudetskch Němců před Soudním dvorem EU v žalobách o navrácení majetků zabavených na základě tzv. Benešových dekretů, ačkoliv v tomto ohledu se protokol, kterým se Velká Británie a Polsko distancovaly od Listiny základních práv EU, explicitně vyjadřuje jen o neakceptaci hlavy IV. nazvané "Solidarita", která zakotvuje tzv. "sociální práva třetí generace" nad rámec evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod z Říma 1950, a tedy i nad rámec české Listiny základních práv a svobod.
Ale to Vy jistě všechno víte, takže tu jen mlátím prázdnou slámu.
L.
28. 07. 2011 | 14:58

Valaška napsal(a):

Bijte, mlatťe, nadávejte stejně je vám to houbelec platný.
pan prezident Klaus zůstane nadále Českým prezidentem, protože nadpoloviční většina občanů mu věří a zná jeho přednosti I když je faulován agresivními antiklausovci - nic se nemění, nikdo mu nemůže odpárat jeho přednosti. Je to osobnost, která hájí naši republiku, velký bojovník za lidská práva, není manipulovatelný, má kredit dobrého státníka, je přímý , protěžuje svobodný názor, obezřetné preferuje naše hospodaření a o jeho intelektu , kultivovanosti - netřeba hovořit.
Proto se velmi divím panu Žákovi, že vůbec polemisuje zda pan prezident měl projít, či ne - copak takový "zdatný reportér" nezná etiketu ? Jeho přístupem nejen hanobí pana prezidenta, ale celý náš národ. Doporučuji jít do výslužby.
28. 07. 2011 | 15:04

pablo napsal(a):

Valaška
prezidenta si zvolili ODS a komouši a to jenom ti v parlamentu. Takže já bych s tou nadpoloviční většinou věřících moc neoperoval. Co dělá v Austrálii mi je fuk. Já osobně takového prezidenta k životu nepotřebuju. Vy možná ano, tak buďte ráda, že ho máte, než se v parlamentu prosadí přímá (opravdu demokratická) volba.
28. 07. 2011 | 15:20

devětsil napsal(a):

Absurdního dramatika, který uznává a miluje "humanitární bombardování, vystřídal všeuměl, který vydal již tolik spisků na jakékoli téma, že Nobelová cena za literatúru bude minimum, bohužel jeho habilitační práce se nesmí, tak jak jiné, objevit,na veřejnosti, škoda. Jednou v pokoji odejde ze svého úřadu. Když si vzpomenu, že "prognostik" slíbil účast v prezidentském klání, tak občané, naše hvězdné chvíle teprve přijdou.
28. 07. 2011 | 15:28

Valaška napsal(a):

pablo: Napřed se podívejte do análů a pak diskutujte.
Klaus získal 141 hlasů bez KSČ, Švejnar 111.
A na přímou volbu bych tak nesázel - občané věří Klausovi.
28. 07. 2011 | 15:28

Sylva Šauerová napsal(a):

Dobrý den, pane Žáku.

Tak si to shrňme : zdá se, že jakmile se český prezident octne za hranicemi, zplodí tam ostudu, jedno, zda v EP, Chille nebo Austrálii. Ty se navíc zjevně zmnožují, resp. jejich četnost jakoby vposledních letech přibývala, což může mít souvislost s přibývajícím věkem a neustále se prohlubujícími - již tak dost zabetonovanými - negativními osobnostními vlastnostmi.
Včera jsem poslouchala vyjádření pana R. Ochvata odvysílané ČRo2; pravil, že pan prezident správně udělal, neboť po anglické královně (!) či britském korunním princi (!) se dozajista také nepožaduje, aby prošli bezpečnostní kontrolou v Austrálii. Smělé srovnání, uvážíme-li, že Austrálie je federální konstituční monarchií, v jejímž čele stojí právě Alžběta II., není-liž pravda ? :-)

Pokud jde o kardinální problém, totiž že český prezident pobývá "v cizině na soukromé cestě na náklady soukromé firmy na placeném přednáškovém turné", z reakcí řady přispěvovatelů (není jen pan Balák) je zřejmé, že věc takto nasvícenou zásadně odmítají vidět, jakoby neexistovala. I proto si pan Klaus takovou cestu může dovolit, čehož si je nepochybně dobře vědom. A protože je krom již napsaného (viz charakteristika z pera p. Stejskala) také zdatným demagogem, stačí problém trochu pootočit a v Zápiscích pro Právo napsat : "Vůbec totiž nejde o to, jsem-li v Austrálii na oficiální státní návštěvě či nikoli ..." (!!). A vůbec nešlo o spor o průchod bezpečnostním rámem, ale frontu školáků před ním a organizační chaos. Nakonec nejlepší : "Této věci bych dal titulek 'Mediokracie opět zaútočila' ..." (citace novinky.cz, 28.7.2011). Přece nenechá problém na sobě, to dá rozum, kampak by to vedla okna. No, není to dokonalé ?
:-)
Pěkný letní den všem.
28. 07. 2011 | 16:41

Alex napsal(a):

Lex
V.Žák Vám odpověď na Váš dotaz nedá a dát nemůže. Jednak rám není jeho téma,prostě ho nepovažuje vůbec za důležitý, jednak jen popsal obsluhu, která má nějaké instrukce bez výjimek a jednak asi stejně jako já či Vy (sám jste to zmínil) neví či netuší, co ten rám rozpozná a jaký je režim v případě, že rám reaguje na ten kloub. Víme ale všichni jedno, že procházejí-li rámem všichni tedy nepochybně i obyčejní lidé s kyčlí stejnou jako má třeba náš prezident.
28. 07. 2011 | 17:08

Zbyněk napsal(a):

Na tomto velice smutném příkladu s detekčním rámem je patrno jak nepodstatné se jeví, kolik toho má člověk načteno a hlavně jakou osobností je a nikoli jakou se cítí být. Jsem pevně přesvědčen že pan Karel Schwarcenberg ve stejné situaci,by se jako president zachoval jinak. Jak pan president uvedl nechťel čekat za zástupem dětí,detektor mu nevadil.Měl tedy předstopit,dětem oznámit, že je presidentem České republiky a zda by jej nepustily přednostně, jistě by mu vyhověli, jen by musel na pár papírových kapesníčků(nepoužitých)věnovat autogram. Myslím, že tak by se zachoval pan Schwarcenberg a ještě by pozval ty mládežníky na pivečko do Prahy a tím podpořil naši vlast. Proč? No protože byl vychován jako šlechtic, což znamená v úctě k obyčejným lidem.
28. 07. 2011 | 17:28

Václav Žák napsal(a):

Milá paní Sylvo,
přece jenom je internet k něčemu dobrý.
Před patnácti lety,když se VK nechal vozit letadlem Allianz na přednášku do Mnichova a pak na lyžovačku v GP, otisklo mi článek s kritikou Právo.
Klaus pak na dotaz nějakého novináře prohlásil, že mají být daňoví poplatníci rádi, že neutrácí jejich peníze.
Kdyby tenkrát existoval internet, vsadil bych se, že by téměř nikdo neviděl v jeho počínání problém. To, že dnes cca polovina diskutujících chápe, že to ostuda, je obrovský posun ve vnímání veřejnosti a ukázka, že její sebevědomí roste.
Překvapil mne Lex: proč chce, aby někdo v Austrálii projevoval úctu soukromé osobě? Proč mu nevadí, že kdyby prezident dodržoval elementární zásady chování státníka, nikdy by se do tak trapné situace nemohl dostat?

Není třeba zavádět přímou demokracii, Buldatro.
Bohatě by stačilo, kdyby lidé dali veřejně najevo, že chtějí, aby se prezident choval důstojně. A tak0 to zohlednili v průzkumech veřejného mínění. Jak mohou mít důvěru k politikovi, kterého je možné si zaplatit?
Kdyby Klausovy preference klesly pod 30 %, hned by si dal pozor.
A to už je, doufám, konec příběhu.
Kéž se uzdravujeme rychleji z nekritické úcty k "autoritám".
28. 07. 2011 | 17:34

Zbyněk napsal(a):

Pardon....omluva za pravopisnou chybu.
28. 07. 2011 | 17:38

Alex napsal(a):

V. Žák
No nebyl bych až takový optimista. Sám bych byl mohl napsat také - souhlasím. Ačkoliv mi ten problém soukromých peněz unikl. Pravda před zveřejněním PS. Jinak ač jsem to nedal najevo, šel jsem do sebe p tom PS.
usmívající se smajlík
28. 07. 2011 | 17:43

Lexoproč napsal(a):

pro Lex
-------
prosím napište mi :
jak je možné, že V. Klaus doporučil neonacistu , neofašistu Bátoru
na ministerstvo školství a Dobeš Klausovi vyhověl...
proč nejde V. Klaus mladým lidem a studentům příkladem v ochraně přírody...
proč se V. Klaus plete vědcům, filozofům do věcí, kterým nemůže profesně rozumět a prosazuje své pseudonázory a pseudofilozofie a káže své nesmysly za naše peníze po celém světě a dělá nám ostudu...
proč dokonce veřejně chrání kriminálníky /např.Drobila.../...
a mohu pokračovat donekonečna... !!!
28. 07. 2011 | 18:27

kverulant112011 napsal(a):

Pane Žáku,
mezi námi Čížky jste formát, omluvit se veřejně za chybu, to se tady fakt nenosí... Opět nemůžu říct nic než že smekám a dávám si Vás do nejvyššího šuplíčku :-).

Přítel Lex se rozhodl nás opustit (jak píše nahoře), nicméně neučinil tak... to je škoda, Lexi.

(Jo ještě k těm přáním dobrého a příjemného dne a tak... co se nacházejí na koncích některých přípěvků některých komentátorů (také u Lexe)... Lezou mi krkem. Zvlášť když dotyčný o tři řádky níž pokračuje ve svých tirádách a jsou dvě po půlnoci.

Pěkný krásný slunečný hezký příjemný den. Blbé až pokrytecké, že? Někteří politici v rádiu to taky tak dělají.)

Hezký den!
28. 07. 2011 | 19:02

kverulant112011 napsal(a):

Pane Žáku,
přece jen jsem našel něco, v čem s Vámi nesouhlasím:
"Kdyby Klausovy preference klesly pod 30 %, hned by si dal pozor."
Tomu nevěřím, víme, že hlupák neví, že je hlupákem, narcis neví, že je narcisem a nikdy to nepřipustí (zvlášť s přibývajícím věkem a ubývajícími mozkovými buňkami nás všech starších 27 let), jen se i při velmi slizských lichotkách blahosklonně usmívá. Důkaz?: dnes tento člověk v Austrálii klokanům oznámil něco v tom smyslu, že Breivik je produktem nedostatku svobody, arogance a malé pokory této společnosti. Je třeba k této komediální etudě říct něco víc? Pro Vás asi ne, pro Rumcajse, Ládíka @ Co. pokus o dovysvětlení nemá smysl.

Tak to jen tak, abych autorovi taky jen nelichotil :-).
28. 07. 2011 | 19:34

Johanna napsal(a):

Vážení, nikdy jsem nevěřila výzkumům "preferencí" prezidenta.
Pochybuji totiž, že by Hrad připustil publikovat "slabé" výsledky,
a také že by to někdo z Hradu "nepohlídal".
Když si prezident umí koupit hlasy pro své zvolení, neopomene v tomto duchu hlídat i svoji (ne)popularitu.

Takže Valaško, poněkud bych vystydla v těch tvrzeních, že VÍC JAKO POLOVINA Klausovi věří...!!

Pane Žáku, jste jeden z mála "nevyklepaných", kteří se nebojí psát pravdu. MOC Vám za to děkuji!
28. 07. 2011 | 19:46

kverulant112011 napsal(a):

O stanovisku klokanů ke státnickým výrokům pana presidenta jsem nic nenašel, agentury nepíšou. Klokani mají prázdné kapsy už teď, nás to ještě čeká. Nejspíš ho pozorně vyslechli (mají velké uši), pokývali hlavami a odhopsali pást se.
28. 07. 2011 | 19:53

mb napsal(a):

Je to smutné ... odpověď sem kopírovat nebudu, je pod Balákem ...
28. 07. 2011 | 20:33

mb napsal(a):

Žák se (řečnicky?) zeptal: Vám skutečně nevadí, že máme prezidenta, který by ve slušných zemích musel odstoupit?

odp.: tohle není slušná země a Klaus neodstoupí ...

njn ...
28. 07. 2011 | 20:38

mb napsal(a):

klaus vlastně tuneluje funkci prezidenta čr ... tuto zneužívá k propagaci svých excentrických soukromých vyšinutých a extremistických názorů ... njn ...
28. 07. 2011 | 21:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který vykazoval znaky spamu (opakovaně zveřejňovaný odkaz pod různými blogy).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 07. 2011 | 22:37

Viola napsal(a):

Je vidět, ža pan Václav Žák je velmi chytrý, inteligentní, logicky uvažující a slušný člověk.
29. 07. 2011 | 10:48

Navrátil napsal(a):

Pan Žák mylně vyvozuje ze vstupného fakt, že je Klaus honorován.
29. 07. 2011 | 11:52

Patrik napsal(a):

VK byl v Austrálii na soukromé návštěvě, tudíž měl respetovat pravidla australského státu.
29. 07. 2011 | 11:55

detektiv napsal(a):

VK - nabob a náfuka - ostuda našeho státu
29. 07. 2011 | 20:29

občan napsal(a):

Pane Balák - jak mám projevovat úctu k člověku, našemu prezidentovi, když je to zloděj?
29. 07. 2011 | 22:35

poiuyt napsal(a):

Diplomacie ma sva pravidla,ktera kazdy musi respektovat.Diskutovat o pravidlech je nesmysl a soudit nekoho ,kdyz sami pravidla jeste neovladate, je pitomost.
30. 07. 2011 | 11:06

Jindřich napsal(a):

Otázka pro pana Baláka:
Myslíte že je korektní, aby příslušná letuška požadovala po hlavě státu, aby si navlékla kondom (ochranu prezidenta republiky)?
30. 07. 2011 | 13:15

Minorita napsal(a):

Jak příznačné pro osobu hlavy státu...Rám je vlastně věcí následnou, sekundární - z hlediska "závažnosti" jde o zhruba o analogii druhu: vykradli mne a řeším špinavou rohožku. Kdy se v tomto státě, v obyvatelstvu, začne správně hodnotit vzorec příčina/následek, kdy dojde ke správnému pojmenování věcí, činů (viz obecně oblíbená záměna pojmu korupce a krádež), charakterů. Prezident ve funkčním období za soukromé peníze, soukromýmí dopr. prostředky realizuje "vedlejší příjem" - dámy a pánové, to je docela skandál, nebo snad ne ? V době, kdy vás obyčejné smrtelníky mohou vyhodit na dlažbu za nefunkční zvonek ( kam se hrabe exekutor), kdy vám započtou každý halíř navíc a díky tomu ztratíte nárok na cokoliv tzv. sociálního, se váš zaměstnanec, ač hlava státu, (ale ano,zaměstnanec všech) jen tak (měl dovolenou, nebo jak to bylo) se soukromně sebere (on se taky má zodpovídat a koordinovat své kroky) a letí nota bene za soukromé peníze (otázka bezpečnosti a nestrannosti) vydělávat bokem+sebeprezentovat se (placené besedy,interview v tv) a zničeho nic se dožaduje výsad hlavy státu v pracovním procesu (onen rám) a roli de facto se de jure snaží zaštít výhodamy a procesy vyčleněnými pro "oficiální" výkon jeho povolání. Dá se o tom diskutovat dlouho, podotázek je mnoho a ještě se dělí. Nicméně kdy se skončí s místní lokajskou servilitou a ohnutou páteří před vrchností (nota bene tak mizernou)v duchu 19.století, kdy z titulu funkce si lidé nechávají kálet na hlavu, platí exkrementy na jejich hlavy vylučující jedince,skupiny a ještě je co by mocný ex-offo obhajují vlastní hrudí??? Hlava mi to nebere p. Žák a souhlas, je něco shnilého v tomto státě a bohužel mimo evidentně shnilých pol.person je vnitřní osobnostní hnilobou napadeno obyvatelstvo. Vliv ideologií a kultů osobnosti je děsivý a znamená většinou dost "vysoký účet" pro společnost...
Kdy se začnou pojmenovávat lidé, charaktery, události a skutky pravými jmény, existuje vůbec odvaha ?
30. 07. 2011 | 14:48

gandhi napsal(a):

další malý český ubožák se vyplakal a klaus ma zase trochu více okopané kotníky.
30. 07. 2011 | 16:30

MirekK napsal(a):

Všichni věděli, že je president, ale česko je jim ukradené, pokud vůbec ví, kde je. Klaus je individualita a nechte mu to. Žádný posera před nějakou Autrálií. Žádný skandál neudělal, jen projevil svůj názor. Kdo jiný to u nás tak umí? Pero byla legrace, to jste nepochopili? Poked vydal knihy, měl je dávat zadarmo? Co byste pak o něm řekli? Každý je nějaký a Klaus je nejlepší president, je svůj, kéž bychom takoví byli my všichni.
30. 07. 2011 | 17:31

Ládik!!! napsal(a):

Taky bych do rámu nevlezl, kdybych měl kovový kyčelní kloub. Nenechal bych si ho vyndat.
31. 07. 2011 | 00:09

Desiderius napsal(a):

Je to smutné a to dokonce velmi.Politické a právní povědomí v této zemi je na úrovni banánových republik a ne civilizovaného státu euroatlantického regionu.Ve slušné zemi by Klaus nikdy nemohl udělat politickou kariéru.Reakce lidí na situaci v Austrálii jen prokazuje,proč u nás může být Klaus populárním prezidentem.Žít v tomto státě je velmi těžké.
31. 07. 2011 | 08:39

Sofi napsal(a):

V tomto státě je neuvěřitelné množství blbů prezidentem počínaje. Kdyby mělo dojít ke změně, tak by ta troška těch inteligentních musela začít horečně pracovat na zlepšení stavu. To je ale také neřešitelné, protože by se muselo začít v mateřských a základních školách a tam je situace převážně hrozná, až na světlé výjimky. A ani na UK to mnohdy není lepší, pokud jde o pedagogy. Naše budoucnost je velmi temná.
31. 07. 2011 | 13:00

fanda napsal(a):

Dobrý den,

v komentáři mi chybí ještě jeden drobný bod. Nejen, že je český prezident na soukromém a placeném přednáškovém turné. Toto přednáškové turné je současně zaměřeno proti politice australské vlády. Je normální, aby český prezident, a zdaleka ne poprvé, za soukromé peníze vystupoval v zahraničních zemích proti politice tamní vlády? Tento postup mu doporučilo Ministerstvo zahraničí? Nebo jeho poradci, kteří s chutí uráží i naše nejvýznamnější spojence? Naštěstí se najdou i země, kde pan prezident vládu rád podpoří třeba i při ozbrojených konfliktech - např. Čína, Rusko, Srbsko...
31. 07. 2011 | 17:01

Franta Adamec napsal(a):

Cesky, probritsky a proamericky multikulturalismus a terorismus v EU
-
Husiti a protestati vyvrazdovali a vykradali katolickou Moravu. Vyvoleny narod upaloval deti radiaci v Hiroshime a Nagasaky, napalmem – fosforem ve Vietnamu, Afganistanu, ... a nyni resi demokraticky statni bankrot.

Vaclav Havel v mladi sedaval stridave na kline komunistum a nacistum. Havlova rodina a spolecnost kolaborovala s totalitnimi rezimy, vladnimi komunisty a nacisty. Charta 77 s komunisty, cleny UVKSC provedla komunisticky puc v listopadu 1989, viz Vaclav Havel – Necenzurovany zivotopis, napsal JAN BAUER, vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVI, s.r.o. v roce 2003. Herecka Lida Barova mela romanek s Goebelsem, nacistickym sefem propagandy, seznamila Milose Havla s sefem prazske nacisticke uradovny Sicherheitsdienstu. Diky jeho podpore zustal bratrum Havlovym 49% podíl na aterierech, a navic pry dostali od nacistu sest milionu korun. Barrandov pak skutecne slouzil k vyrobe nacistickych propangantickych filmu.

Otec Vaclava Havla pred valkou pucoval velky sal Lucerny komunisticke strane na sjezdy, viz Dalkovy vyslech. Havluv dedecek z matciny strany Hugo Vavrecka, se stal na jare 1933 reditelem pro zahranicni styky v Batovych zbrojnich zavodech, v zari 1938 byl jmenovan ministrem bezportfeje ve vlade Milana Hodzi, v militantni vlade generala Jana Syroveho mel na starosti oblast propagangy, behem 2. Svetove valky, jako obchodni a technicky reditel Batovych zavodu, nejen zbrojovek, v protektoratu Cechy a Morava, a na Slovensku, prichazel do styku s nacistickymi pohlavatory, zrejme take proto v roce 1945 Havlova rodina vlastnila podniky Lucerna s velkym salem, restauracemi a biografem, filmove ateriery Barrandov, cinzovni dum na dnesnim Rasinove nabrezi, usedlost Havlov u Tisnova, k niz patrilo 1400 lesa, po valce tento majetek nepodlehal milionarske dani.

Knize na Orliku nenaucil pracovat line zidy a cigany, kdyz pracoval pro Hitlera. Adolf Hitler vladl narodnim socialistum a komunistum z Prahy 1939 – 1945. Narodni socialisti – czesti nacisti, exkomunisti a estebaci vladnou czesku temer 100 let, od TGM, kdy jeho syn kolaboroval se Stalinem.

Po rozpadu zelezne opony v Berline, Havel s agenty StB a KGB organizoval komunisticky puc v Praze. Dosadil bolsheviky, StB a KGB, Calfu, generala Vacka, komunisticke prognostiky Klause a Dlouheho do vlady CSFR. Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy, pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu v roce 1993. Jako bezdetny oznacil EU za impotentni. Havel a Klaus, prezidenti komunistu, se nechali zvolit czechy, ex/komunisty a estebaky, kteri rozkradli fondy EU, cizi majetky, lesy, pole, vinohrady a vodni zdroje na Morave.
-
31. 07. 2011 | 18:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy