Ženy do politiky patří, ale prosadit se musí samy......

16. 02. 2012 | 09:41
Přečteno 5804 krát
.... nikdo jiný to totiž za nás neudělá (natož muži).Přesto že jde o téma, o kterém se pravidelně mluví zejména v období voleb, realita počtu zastoupení žen v politice je stále tristní. Určitě je možné pozorovat, že roste počet zastoupení žen v politice komunální a ani starostek není v naší zemi málo.

V zastupitelstvech krajů je to horší – tam to můžeme změnit už letos na podzim a parlament ČR je s ohledem na zastoupení žen v poslaneckých lavicích stále kapitola sama pro sebe.

Nejen proto Forum 50 %, o. p. s. pořádá u příležitosti letošních oslav Mezinárodního dne žen 8. března 2012 happening – běh kolem sněmovny a to od 10:30, sraz je u vchodu do Poslanecké sněmovny z Malostranského náměstí.

Stejně jako v roce 2008 (viz video youtube.com/watch?v=CIry1ZKdvtM) zde proběhne symbolický závod kolem Sněmovny.

Co je cílem běhu? Jediné - upozornit na nedostatečné zastoupeni žen v české politice a závodit se bude o místa na kandidátkách.

V současné době totiž muži tvoří zhruba 80% volených zástupců. Plakát na akci naleznete zde: http://padesatprocent.cz/cz/skoleni-akce/zavod-okolo-snemovny

Pokud chcete vědět víc, můžete navštívit webové stránky padesatprocent.cz, kde například najdete článek o premiérce Kamla Persad-Bissessar Trinidadu a Tobaga: padesatprocent.cz/cz/zpravodajstvi/vyznamne-svetove-politicky-kamla-persad-bissessar

Novou publikaci - Jak se zapojit do dění ve městě či obci:www.padesatprocent.cz/cz/zpravodajstvi/nova-publikace-jak-se-zapojit-do-deni-ve-meste-ci-obci

Co (také) zažívají ženy v politice - další ze série rozhovorů o zkušenostech žen působících v politice nám poskytla Ing. Pavla Brady, 1. náměstkyně primátora Opavy a lídryně SOS Opava: www.padesatprocent.cz/cz/zpravodajstvi/co-take-zazivaji-zeny-v-politice-2

Rozhovory o ženách v politice: Jiří Šlégr: www.padesatprocent.cz/cz/zpravodajstvi/rozhovory-o-zenach-v-politice-jiri-slegr


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Tuhle jsem sledoval, jak se v televizní besedě prosazovala vaše ministryně kultury, když obhajovala církevní restituce. Překonala Katku-biomasu, a to už chce pořádnou porci hlouposti a neznalosti!
Asi ji otázky na toto téma zaskočily, ačkoli věděla, že o něm bude řeč.
Nevíte, není odbarvená?
16. 02. 2012 | 09:56

vasja napsal(a):

Jaký si to uděláš, takový to máš.
Běhání nepomůže. Jedině tlustejm, možná.
16. 02. 2012 | 09:56

DF napsal(a):

Kristýna Kočí je každopádně výrazný typ.
Utkví v paměti. Na první pohled žena se zajímavým vzhledem.
Kabelka Louis Vuitton a sáčko z Manga nebo Zary.
Každopádně, i přes všechny možné výtky, pochybnosti, konstatování, že vypadá jako stará, nelze Kristýně upřít jistý jedinečný šarm, jenž pro leckteré muže velmi funguje.
Utratím i 10-20 tisíc za den,protože to nevadí.
Táta dostal od Drábka zakázku a ta sype tak o co jde.
16. 02. 2012 | 09:59

vasja napsal(a):

No, ale když nejlepší ženská u Starostů a Starostek a Top 09 je pani učitelka Alča Hanáková......kam až chcete dojít? :-))
16. 02. 2012 | 10:01

vasja napsal(a):

DF.
"Kristýna" je chlap. Tak bacha.
16. 02. 2012 | 10:03

ld napsal(a):

DF,

:-)
16. 02. 2012 | 10:03

modrý edvard napsal(a):

I nadále si chci své zástupce vybírat na základě jejich charakterových vlastností a politických názorů. Jak rychle běhají, a kudy, to je mi jedno.
A slovo "lídryně" se mi příčí, skoro jako "hostka".
16. 02. 2012 | 10:08

ld napsal(a):

Bez zajímavosti není ani Vlasta Jidáš Parkanová.
Na vlně zpěvu a radarového vysílání zaprodala kdekoho, včetně vlastní strany, neřkuli republiky.
Ale teď jí to sype, coby místopředsedkyni Sněmovny; zradit se vyplatí.
16. 02. 2012 | 10:12

Kanalnik napsal(a):

Ja nevim, myslim, ze zeny a muzi jsou odlisni, a zeny jako jemnejsi polovina lidstva zkratka nemaji mocenske ci ziskuchtive ambice tolik, jako muzi, tedy ve sve vetsine (doufam). Proto se do ceske politiky nehrnou. To neznamena, ze v ni nemohou byt, nebo ze by to nebylo dobre. Zkratka zeny asi maji jine priority. Coz mi prijde celkem prirozene.
16. 02. 2012 | 10:15

B. napsal(a):

Veroniko, než tam mít za každou cenu ženy typu Miruny Němcové (nikde jsem nebyla, na nic si nepamatuji, nikoho neznám…pouze peníze inkasuji), či Vlastičky Parkanové (bez komentáře), ponechme tuto šaškárnu mužům.
Ještě jsme nedospěli do skandinávského typu, kdy ženy nejsou ani české slepice ani americké mužatky.
Důležité přece je, že jste se tam dostala, Vendulo, Vy.
Pokud zde prozradíte způsob, jak jste-coby žena-prorazila, jistě inspirujete i ostatní.
Jinak to tu přenechte laskavě a s díky Marksovi-Tominové, ta má na tyto záležitosti zcela zbytečný úřad.
16. 02. 2012 | 10:22

zdenekb napsal(a):

Kanalnik:

Někde jsem četl, že se to projevuje právě vcelku vysokým počtem starostek - praktická drobná činnost, při ženské pečlivosti a pořádkumilovnosti jsou vidět okamžité výsledky. Bezcílná žvanírna typu Sněmovny ženy prostě neláká... v podstatě se jim nedivím, i když bych si víc žen v politice přál...

B.:

A dospějeme? Z ničeho nic? Nebo to chce nejprve řadu omylů...? :o)
16. 02. 2012 | 10:29

Veronika Vendlov napsal(a):

B.: tak jako nejsem Vendula, ale to chápu, snadno se to jméno komolí spolu s příjmením, možná to byl z Vaší strany záměr. Pokud skutečně čekáte odpověď, tak ta je následující: Normálně jsem kandidovala a normálně prošla do ZM. ZM pak volilo a po půl roce převolovalo. Takže teď jsem zrovna radní. Včera byla RM od 15:00 do cca 20:00 a docela to šlo, i když na plno věcí prostě nemáme. Takže škudlíme.

Mám ale pocit, že na moji roli radní za 2000,- Kč brutto, jse se asi neptal/a, že? :-)
16. 02. 2012 | 10:30

Kanalnik napsal(a):

B. - to chce klid; fakt, ze se vrcholova politika jevi jako humus neznamena, ze na lokalnich urovnich politici nedelaji dobre veci a mezi nimi i zeny, a take to neznamena, ze se takovi lide nemohou do vrcholove politiky dostat... mozna to zni naivne, ale tak to je

vas komentar vuci autorce je ponekud cernobily
16. 02. 2012 | 10:31

zdenekb napsal(a):

veronikavendlova:

Nic ve zlém, "převolované zastupitelstvo" není šťastný výraz...
16. 02. 2012 | 10:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové Kanálníku a zdenkub,

to je myslím přesné.

Libor Stejskal
16. 02. 2012 | 10:47

Veronika Vendlov napsal(a):

zdenekb: máte pravdu, ZM se nepřovolovalo (to se logicky nepeřevoluje), převolovala se rada města. Napsala jsem to blbě...díky.
v.
16. 02. 2012 | 10:48

Maximus napsal(a):

Úplně zbytečný článek, jestli ženy mají být v politice nebo ne, je to přece otázkou nabídky kvality. Když příslušná strana má na určitý post lepší ženu než muže, tak není o čem jednat. Ale za každou cenu doslova cpát ženy do funkcí, tak to může dopadnout jako když ODS ustanovila ministriní Juráskovou..... sice pohledná, ale neschopná resp. všeho schopná, asi tak na úrovni exministra Němce. Má to někdo starosti....., že paní VV?
16. 02. 2012 | 10:51

český maloměšťák napsal(a):

"...Normálně jsem kandidovala a normálně prošla do ZM. ZM pak volilo a po půl roce převolovalo. Takže teď jsem zrovna radní. Včera byla RM ..."

https://www.youtube.com/watch?v=S8PcPwR8wes
16. 02. 2012 | 10:52

zdenekb napsal(a):

veronikavendlova:

Já to myslel krapet puberťáčtěji, ale rád jsem se mimoděk stal expertem na procedury v orgánech státní správy... :o).
16. 02. 2012 | 10:56

B. napsal(a):

Kanálníku, já JSEM v klidu.
O lokálních úrovních mi ani nepište, je vidět, že o tom příliš nevíte. Je to asi stejné, jako když dva (dnes již bývalí) poslanci ze dvou set nikdy nepoznali korupci.
Prostě je tento stát nezdravý, korupce se zde neřeší (protože by se zviditelnila másla na hlavách všech politiků), takže MUS, ProMoPro, OpenCard či Panenské ostrovy v poměru s DP hl.města zůstanou již jen historickými či novinářskými pojmy.
Já coby žena si dovoluji vyslovit skromný názor, že česká žena (pokud nemá přetlak mužských hormonů)do politiky zatím nepatří, protože by nestíhala ani domácí práce ani politiku.
Buzková za to zaplatila zbulvarizovaným poprsím, Kačenka Jou-Jou ostudou, Miruna Němcovic mutací a pozvolnou proměnou v Klause, apod. A to tu nepíši o dojemných příhodách z natáčení, kdy Zubová měla potíže dostavit se na volbu prezidenta atp.
K pláči je plzeňský románek plný studia starostky Řápkové.
Ještě bychom četli o "nerovných příležitostech", kdy politik A bere (legálně) 119.500 (úplatky, kmotři, správní rady a kšefty, a tedy nelegální příjem cca od 500.000 do melounu), ale politička B "jen" 117.500.
To, že ženy politiků řídí nejen jejich společné ložnice, ale i českou politiku, Vás nenapadlo?
Klaus by bez své "věčně vytlemené" po boku rozhodoval zcela jinak.
16. 02. 2012 | 10:59

Konrad napsal(a):

Je to jedno, lump jak lump, zena ci muz. Kor u nas- Parkanova, Juraskova, Filipi, ci Peake. Neni o co stat.
16. 02. 2012 | 11:04

KAteřina napsal(a):

Do politiky hlavně nepatří kozy, které si myslí, že za sousedovým plotem je tráva zelenější a jezdí ze středních Čech autem kupovat jídlo do Německa.
Ženy do politiky nepatří - pokud se tam procpou, tak si muži vyberou jen ty, které se chovají hůř než by si kdy muži troufli.
16. 02. 2012 | 11:20

žena napsal(a):

Veronika Vendlová
"Co je cílem běhu?"

Ráda čtu, že nikoliv dokázat, že jsme běhny.

Nesouhlasím s kvótami pro ženy. Podle mě je každý svého štěstí strůjcem. Tedy chci-li se dostat do vysoké politiky, musím se v různých ohledech vyrovnat mužům. Je zajímavé, že kvóty pro ženy chtějí i některé feministky.

Ze svých zkušeností z práce v převážně mužském kolektivu (jsem profesí programátorka) vím, že muži jsou poměrně féroví. Takže je-li odváděna dobrá práce, pak je jim jedno, jedná-li se o muže či ženu.
Jen chci připomenout, že i ve vysoké politice jsou u nás ženy- ve vládě, Parlamentu, v Senátu, máme EUposlankyně, diplomatky.... A pochybuji, že tyto ženy někde demonstrativně běhaly.
16. 02. 2012 | 11:23

Občan napsal(a):

No to je rozkošné - tak neoliberálky oprášily "bolševický" MDŽ za účelem vydupání si zastupitelských kvót :o)))))

Milé dámy, MDŽ vznikl a EXISTUJE (v civilizovaných zemích) za zcela jiným účelem než je vymožení si míst u koryta. Šlo (a bohužel UŽ ZASE JDE) o zoufalé pracovní podmínky, které už ženy nehodlaly dál snášet!
Nezneužívejte proto tento svátek ve SVŮJ SOBECKÝ prospěch. Místo toho zkuste přesvědčit ostatní ženy (ale i muže) aby vás volily, aby si zrovna vás vybraly jako své zástupkyně, aby vám daly svou důvěru.
Přesvědčit je můžete jen tak, že budete dělat politiku, která bude ženám ku prospěchu - dostatek pracovních míst pro ně i pro jejich partnery, slušné pracovní podmínky, slušný plat za práci, cenově dostupné školky a jesle v každé větší obci, kvalitní a cenově dostupná regionální dopravní obslužnost, přídavky na děti (tak, jako je to běžné v evropských civilizovaných zemích).
Pokud vám to příliš zavání socíkem, tak se na to rovnou vybodněte a zůstaňte u svých čajových dýchánků pro unuděné paničky v domácnosti a "managerky" z různých žvaníren. Na to, abyste se dostaly do vyšší politiky, byste totiž musely přesvědčit mraky ženských z hypáčů, montoven, úklidových agentur, účtáren, subalterních úřednických míst a podobné "socky". Hlasy neoliberálních "managerek", odkládajících svá dítka chůvám, podnikovým útulkům a soukromým školkám a jeslím, vám prostě a jednoduše stačit nebudou. Dokud si tohle neuvědomíte, tak se do vyšší politiky nedostanete.
16. 02. 2012 | 11:23

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Veronika Vendlová
Ten termín "převolované zastupitelstvo" je objevný a velmi se mi zamlouvá! Také český parlament a česká vláda mi přijde převolovaná. Zatím není překrávovaná, ale co není, může být. Musíte se víc snažit, paní správcová.
16. 02. 2012 | 11:25

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Občan
Musím s vámi souhlasit, to je oč tu běží!
16. 02. 2012 | 11:28

myrta napsal(a):

Ty ženy,které jsou důvěryhodné a kterým by lidé věřili,jako např.prof.Dvořáková,Lenka Procházková do politiky nepůjdou.Proč asi?Na tom ani běhání okruhu nic nezmění.A těch nedůvěryhodných-viz diskutující výše - je tam na můj vkus až příliš.A změnit to nejde také.
16. 02. 2012 | 11:30

Veronika Vendlov napsal(a):

zdenekb: :-) tak to by mě nenapadlo...:-D
16. 02. 2012 | 11:31

Viola napsal(a):

Jana Bobošíková je perfektní politička, pohledná, zběhlá, pohotová, výřečná, chytrá.
16. 02. 2012 | 11:32

Veronika Vendlov napsal(a):

žena: s kvótami nesouhlasím
16. 02. 2012 | 11:36

žena napsal(a):

Veronika Vendlová

Hned bych se podepsala pod vyjádření Občana 16. 02. 2012 | 11:23
16. 02. 2012 | 11:37

Občan napsal(a):

Tak jsem se na stránky "Forum 50%" podíval. Komentovat to nebudu, to by mi pan Stejskal smazal - obrázek si může každý udělat sám ( http://padesatprocent.cz/cz/o-nas/Projekty ). Ale zaujala mne tam jedna věc - forum podporuje "Nadační fond Hyundai".

Paní Vendlová - tušíte vy (členky "Forum 50%") vůbec jak to vypadá v Nošovicích? Jaké jsou tam pracovní podmínky - zejména pro ženy? Slyšely jste vůbec někdy o tom, jak tam zachází management s řadovými zaměstnanci a jaké jsou tam platy?
Pokud se necháváte dotovat něčím takovým, tak fakt do politiky nepatříte. Pěstujte si dál svou zcela zbytečnou organizaci, pořádejte si své upovídané dýchánky a politiku přenechte těm, co na to mají kapacitu (teď neřeším CO a JAK dělají!).
16. 02. 2012 | 11:39

Almo G™ napsal(a):

Zdá se, že lodička chytá nový vítr do plachet. A že už těch větříků bylo - stačí se podívat na seznam titulků vpravo.

Kde který větřík zafouká, ten tou lodičkou postrkuje, stále vpřed, stále vpřed, zleva doprava, zprava doleva, sever, jih a jihozápad, stále vpřed, pro dobrou věc opráším i "em dé žet".

"A já se trochu bojím, že budu za pár desítek let na premiérování Mirka Topolánka, vzpomínat s jistou dávkou nostalgie. A svým vnoučatům budu říkat: „Jen jednou děti, jsem měla radost z toho, jakého máme premiéra i když ze začátku mu to moc nešlo. Jen jednou měla Česká republika premiéra, který měl ten správný „sex-appeal“."

...napsala před časem žena v politice.

Více takových, je nám třeba. Hřešili jsme, musíme pykat.
16. 02. 2012 | 11:40

Dagmar napsal(a):

Pro autorku,
no, raději nic.

žena,
taky doufám, že si poslanci a senátoři nebudou v dohledné době, po vzoru anglických gentlemanů, připíjet na "krásu našich koní a rychlost našich kolegyň" :-)

Vřele nesouhlasím s kvótami pro ženy, pozitivní diskriminace je svým způsobem urážlivější než diskriminace bez přívlastků.
A zkušenosti s mužským kolektivem máme podobné. Obávám se však, že do "kolektivů" zastupitelských orgánů nepřenosné.

Občan

Tak to byste mne rozesmál. Ženy v politice mají uklidit ten "Augiášův mužský chlív"? Jen ať si chlapi po sobě pěkně uklidí sami!
16. 02. 2012 | 11:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G™: přesné. Je to jediný blog, který kydybych mohla, tak snažu. Ale nemůžu, takže mi bude pořád připomínat moji vlastní blbost...:-)
A tak to má být.
16. 02. 2012 | 11:48

český maloměšťák napsal(a):

Převolovat a překrávovat by se mělo pravidelně. Zejména v té úplně nejvrchnější lavici na straně vládních řad lavic v Poslanecké sněmovně. Tam je to jak v živočišné výrobě nějakého JZD či co....

Na MDŽ je pak vůbec nejlepší se ožrat. Pak je jedno jestli se převoluje nebo překrávuje. V té následné tmě je to jedno.
Ale pokud chce někdo i běhat, kromě převolování a překrávování - tak to samozřejmě může.
Ale ať se pak nedostane do řečí ! /pokud usedne do té nejvrchnější lavice/
16. 02. 2012 | 11:48

Někdojen napsal(a):

Jana Bobošíková je opravdu perfektní politička, všeho schopná, jen aby se dostala na ty nejvyšší posty. Bůh ochraňuj občany a stát od takových političek. S všehoschopnými politiky, to by byl zápřeh k JEJICH ZLATÝM ZÍTŘKŮM.
16. 02. 2012 | 11:51

Maximus napsal(a):

Pro Violu 11:32hod.

Bobošíková dává květiny Husákovi, úžasné....
https://www.youtube.com/watch?v=znKfOxHxJNE
16. 02. 2012 | 11:55

Viola napsal(a):

Když se politik schová do Bruselu, tak se na něj trochu zapomene, zapomněla jsem na Zuzanu Roitovou, ta je také výborná, ale věk už jí není příznivý. A politiky bychom si měli vychovávat, některé mladé političky z VV nejsou špatné, jako Kateřina Klasnová, jen by neměly být v té straně VV.
16. 02. 2012 | 11:56

Viola napsal(a):

Maxime,

to je kráský obrázek, ale to svědčí jen a jen o jejich nepopiratelných kvalitách. Vybrali ji jako tu nejkrásnější svazačku a to měla odmítnout? Jako politička se zachovala už tenkrát, vždyť je to čest vítat prezidenta s kytici růží. Podívejte se na jiné politiky takového Sarkozyho, Miteranda, Baraka Obamu, jak se málem líbali s Kadáfím a jak to dopadlo, to od ženy se snad nemůže vůbec očekávat, si tedy myslím.
16. 02. 2012 | 12:00

Kanalnik napsal(a):

zdenekb - diky za reakci, to, co pisete dava dost smysl
16. 02. 2012 | 12:01

Kanalnik napsal(a):

Vam tez dobry den, pane Stejskale
16. 02. 2012 | 12:03

Viola napsal(a):

Někdojen,

jen se podívejte na všehoschopné politiky - Sarkozy, Obama, Berlusconi. Z nejnovější doby Bašár Asad. Můžete mi říci, kdy žena politička něco takového udělala? A to nejmenuji ty najhorší z historie.
16. 02. 2012 | 12:04

Někdojen napsal(a):

Paní Veroniko Vendlová, už jste ubrala na častosti blogů a taky obsah se vylepšuje. Vypadá to, že politicky rostete a taky, nač si tak často chodit pro urážky, že, jen si tak občas zacvrlikat, stejně si po Vás střelí nějakou hnojnou a hojnou kuličkou. Otřepte se a zas něco napište i Vašich slov je zde třeba. I paní Jana Bobošíková by mohla psát, rád bych ji odpověděl a znal její názory, když už má ambice být prezidentkou tohoto státu.
16. 02. 2012 | 12:07

Láokoón napsal(a):

Bobošíková je neuvěřitelně schopná a ambiciózní. Studoval jsem ve stejné době na VŠE, dokáže se skvěle prosadit v jakýchkoliv strukturách. Kdyby nepadl komunismus, byla by v ÚV a FS. Kdyby tu byl Hitler, byla v Národním souručenství a v Krejčího či Bienertově vládě. Když je tu demokracie, chce být prezidentkou.

Lidi chtěj slyšet, že Němci jsou nači odvěcí nepřátelé a chtějí nám ukrást Sudety. Tak jim to říká. Bojej se Cikánů, tak hrrrr na Cikány. Nenáviděj politiky, tak hrrr na politiky. A třeba i s společně s bolševiky. Takovej Sládek v sukních. Ta se neztratí, na ní budou někteří vždycky slyšet. Umí to s nimi.
16. 02. 2012 | 12:07

Skogen napsal(a):

Panebože, VV, říkalo vám to to pod Topolánkovou adorací málo lidí? Jen si to tam nechte. A když už jste to napsala, tak si za tím probůh aspoň stůjte, přece neplácáte jen tak. Mimochodem, mazání by především mělo být zapovězeno v politice.

Ale ano, i emoce a srdce, duše, chcete-li, do politiky patří. Jenže se to musí umět zvládat.
16. 02. 2012 | 12:11

Mourek napsal(a):

Paní Vendlová,

vyberte prosím nějaké "nosné" typy - ženy nosnice. Z levicové části spektra připomeňte prosím Martičku Gottwaldovou, Anežku Hodinovou - Spurnou, nejefektivnější upírku v Čechách Gustu Fučíkovou, Martičku Kabrhelovou, doktor Buzkovou, co za ní pracují koncipienti, zprava nezapomeňte na dr. Kolářovou, ministryni spravedlnosti, Vlastičku Parkanovou brdskou pěnici, paní Peake, co má manžela, co tak pěkně podniká a vlastní akcie, Kateřinu Jacques, co si přes politiku pořídila pana Bursíka. Vzpomenťe prosím rovněž na paní doktorku Veselou-Samkovou, co už není ani s panem Samkem, ani s panen Veselým, ale zato měla podvázaný žaludek, atp., atd. Poté uvidíte, jak se budou voliči jen hrnout, aby zvolily do všech zastupitelstvem žENY s velký Ž. Pac a pusu, mourek
16. 02. 2012 | 12:14

vico napsal(a):

S legrací se často setkáme tam, kde ani není očekávána.

- Například "veselý docent" Jiří Havel napíše veselý článek obsahující politické vtipy a diskuze pod článkem je žumpa z níž editor Stejskal tak tak stíhá vytahovat jen ta nejmastnější lejna.

V.Vendlová napíše suchopárný článek o padesáti procentech.cz a diskuze za přispění autorky se rovná scénáři z dílny pana Svěráka.

Viz:
V.Vendlová: Normálně jsem kandidovala a normálně prošla do ZM. ZM pak volilo a po půl roce převolovalo

Zdenekb : Nic ve zlém, "převolované zastupitelstvo" není šťastný výraz...

V.Vendlová: zdenekb: máte pravdu, ZM se nepřovolovalo (to se logicky nepeřevoluje), převolovala se rada města. Napsala jsem to blbě...díky.

Zdenekb : Já to myslel krapet puberťáčtěji, ale rád jsem se mimoděk stal expertem na procedury v orgánech státní správy...

V.Vendlová :zdenekb: :-) tak to by mě nenapadlo...:-D

Český maloměšťák : Převolovat a překrávovat by se mělo pravidelně
p.s. Já bych byl opatrný i s tím názvem -padesát procent.cz. Aby nakonec ty naše ženy nedopadly jako jedna jiná komunita...taková malá, hezká,středisková, čtyřprocentní.

Boj za práva padesátiprocentních nezní zvukomalebně.
16. 02. 2012 | 12:20

Daňový poplatník napsal(a):

To autorka:
Což tak naklonovat nejúspěšnější političky? Třeba takovou Karolinu Peak, která jeden týden vydá manuál na braní úplatků, a za 14 dní je v čele boje proti korupci.
Kam se na ni hrabou testosteronové kreatury.
16. 02. 2012 | 12:23

Někdojen napsal(a):

Paní Violo, doufám, že se ženy, jako celek, nestanou všehoschopnými válečnicemi, jsou skutečně jedinou záchranou lidstva, že přes všechno tělesné a duchovní utrpení, které jim život přináší, jsou ochotny rodit děti. Rodí děti jako potravu pro válečné konflikty. Historie lidstva, to jsou permanentní konflikty všeho druhu. Nekonečná spirála, ženy svírá víc, víc a bolestněji, jejich srdce a duši, víc napojenou na své děti. Proto neválčí, a nevstupují do politiky, a většina z nich má zábrany dělat dalekosáhlá rozhodnutí, protože pořád podvědomě vnímají blaho dětí. Politika není o blahu, politika je, nenapíšu, byl bych smazán. Ženy, které se mentalitou podobají mužům jsou vyjímky, které potvrzují pravidlo. Ostatně,muži, kteří mají jemnou povahu žen, jsou také, taky je to ta vyjímka z pravidla.
16. 02. 2012 | 12:28

Alena Čechová napsal(a):

Když si představím, že bych měla v poslanecké sněmovně denně potkávat jisté lidi, raději si ušetřím nervy. Nejsem si jistá, že bych to psychicky vydržela. Plus ty zakouřené kuloáry a poslanecké kolegy věčně pod parou. Tu žvanivou slovní ekvilibristiku, ta upocená selskorozumová moudra. Nemám prostě odvahu. Musíme napřad ty zlobivé a odolné holky prostě vychovat. Já to už nedám, mám jemnocitné syny.
16. 02. 2012 | 12:32

Smíšek napsal(a):

Motlitba české ženy

Pane,

dej mi moudrost, abych pochopila muže,
dej mi lásku, abych mu odpustila,
dej mi trpělivost na jeho nálady,
hlavně mi prosím nedávej sílu - nebo ho zabiju!

P.S.
A hlavně mi dej dobrý kamarádky, který mi ho pomůžou zahrabat!
16. 02. 2012 | 12:33

český maloměšťák napsal(a):

Viola 16. 02. 2012 | 12:00
Chybí Vám tam písmenko "v" /kráský obrázek/.

Ale o tom, že Bobošíková by se vyjímala v nějaké stranické funkci - o tom žádná.
Jistě by si to už konečně zasloužila ona i vlast.
Apropo - ona je teď členkou kteréžeto strany ? Nějak ty její kariérní snahy nestačím sledovat....naposledy to snad byli komunisté, ne ? Po jejichž zádech se zas někam snažila neúspěšně dostat....
Co tak zkusit TOP 09 ?

To by byl móóc hezký párek - hentá Bobošíková a ten - no jak se jmenuje...též takový stranický čechoběžník.

P.S. Bobošíková též poběží kolem té budovy Dolní Seznamky?
A v tričku a šortkách ?
16. 02. 2012 | 12:54

Klaus V napsal(a):

Bendlová, Bendlová,

kdyby hloupost nadnášela,

tak už lítáš jako holubička.

No a podle těch komentářů ne sama.

Raději něco dobrého uvař!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16. 02. 2012 | 12:55

honolulu napsal(a):

Kdyz zena odmita politiku a zduvodni odmitnuti moralizovanim, tak do politiky nepatri.
To, ze zen je v politice malo, je velka skoda pro narod. Dejiny nas poucuji, ze byly casto daleko schopnejsi nez muzi.

Vite, ze Livia ovladala rimskou risi organizacemi jako je dnesni FBI, CIA a ze nekolikrat zamezila valce zlikvidovanim tech, kvuli kterym by valka vznikla. (Augustus o tom nevedel.)
Vite, ze Rimane meli svatek zen (MDZ) vzdy 3.prosinece. Byl to festival BONA DEA. Byla to velka slavnost na pocest zen v kazdem dome senatora. Kazda zena dostala dar. Osamele zeny dostaly dar od magistratu ci consulu. Zucastnily se take tajne schuze s
Vestal Virgins. Hudba, tanec, hostina , piti, kvety a dary. To byl MDZ ve starem Rime.
16. 02. 2012 | 13:09

Martin napsal(a):

Autorka je nebezpečná aktivistka. Žádat podíly na zastoupení osob ve Sněmovně podle pohlaví je exemplární trestuhodná forma diskriminace v rozporu s Ústavou ČR a dalším právem.
Také je třeba zmínit, že samy ženy voličky volí do Sněmovny muže, pokud by všechny ženy v ČR si demokraticky zakroužkovaly ženy, jejich podíl by se tak zvýšil přirozeně a bez kvót, jenže samy ženy to tak nechtějí.
16. 02. 2012 | 13:13

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Viola
Vzpomínáte na angl.TV seriál "Já Claudius"? Augustova žena Livie byla názorná ukázka lidské bestie v sukních. Pozor na Bobo! Když se ženská "vyvede", kam se na ni hrabou chlapi. Stejně to mnohé kočírujou peostřednictvím svých manželů nebo milenců. Včera v Událostech ty dvě poslankyně také nebyly žádné slepice, zvl. ta Langšádová nebo jak se jmenuje.
16. 02. 2012 | 13:16

jozka napsal(a):

No vida... tak za clanek o Topolankovi se pry uz stydi, to je fajn zacatek :-) Ted jeste aby docvakl i ten zbytek...
16. 02. 2012 | 13:23

Almo G™ napsal(a):

VV: Vy můžete vzít zpět cokoliv. Problém je, jaké škody za vámi zůstávají. Na systému, na lidech...

Kromě optimismu a chvilkovému zápalu pro někoho a něco vám chybí zodpovědnost. Ale to už vám kdysi důkladněji ´vysvětloval přírodovědec.

Jedné ženě v mém okolí poradili na úřadu práce, že jí dávku, na kterou má nárok, zatím nevyplatí. Ale dali jí dobrou radu - nejrozumnějším řešením pro ni a její děti je prý (v bytě bez topení) přestat platit nájem. Jak dlouho asi bude ještě mít střechu nad hlavou?

Je to i vaše hanba.
16. 02. 2012 | 13:30

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G™: zapátrejte v pojmech a ne jen dojmech...
16. 02. 2012 | 13:34

Veronika Vendlov napsal(a):

jozka: nedocvakne, je to marný, je to marný, je to marný...
16. 02. 2012 | 13:38

aga napsal(a):

Ženy, které se v tomto patriarchálním systému prosadí v politice, postrádají přesně to, o co by politika potřebovala obohatit - ženskost.
16. 02. 2012 | 13:41

Pavel Bela napsal(a):

Paní pisatelko, která více ? Hanáková, Němcová nebo Peake, o VeVerkách nemluvě..?
16. 02. 2012 | 13:41

krokus napsal(a):

Ženy do politiky patří, ale ne ženy jako autorka tohoto blogu.
Myslíte, Vendlová, že Vám jednou dojde, proč kdysi přírodovědec říkal, že nechce, abyste o něm rozhodovala Vy?
Napovím: nedochází Vám spousta věcí. (A tím nemyslím jen to "převolované zastupitelstvo", na které poukázal zdeněkb.)
16. 02. 2012 | 13:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogene: já si za tímhle blogem stát nemůžu, vždyť jsem byla trapná...to se snad může stát každýmu, ne? Nejsem blázen, abych obhajovala něco, co je fakt mimo mísu...
16. 02. 2012 | 13:46

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: měla jsem na mysli ten blog o Topolánkovi...;-)
16. 02. 2012 | 13:47

Almo G™ napsal(a):

VV: Samozřejmě i takto můžete vše bagatelizovat.

Až jednou zase s úsměvem sdělíte, že byste nynější aktivismus ve prospěch momentálně vládnoucích sadistů vzala nejraději zpět a pár blogů vymazala, ta žena s dětmi budou mít zničené životy. Vy opět jen oznámíte, že zrovna rozjíždíte nějakou další super-aktivitku ve prospěch úúúžasné supermoderní strany, v níž jsou tentokrát už fakt ti nejbáječnější lidé, co jste zatím poznala.
16. 02. 2012 | 13:49

jozka napsal(a):

VV:

Byt vami, tak se nepodcenuju, ostatne, ve zminenem blogu jste v rakcich napsala "Každopádně porovnám-li sex-appeal MT se všemi předchozími premiéry, pak prostě názor změnit nemůžu." No a... vida.

My s vami proste mame trpelivost. Bereme vas jako morovou ranu, ale verime, ze za ctyri roky vam docvakne leccos.

S vasim pozdravem "Buďte blond, volte blond" (jak priznacne!) se loucim.
16. 02. 2012 | 13:49

aga napsal(a):

krokus

Jenže ten systém je nastaven tak, že slušná a ženská žena sítem výběru nemá šanci projít. Musí být víc chlap než chlapi, aby zabodovala, nebo to musí být nějakým vypočítavým chlapem nastrčená pipina (viz VV). Je to ke škodě celé západní civilizace, protože v jejím vedení nahromaděný testosteron a agrese se pravidelně projevují destruktivním způsobem.
16. 02. 2012 | 13:50

Almo G™ napsal(a):

"já si za TÍMHLE blogem stát nemůžu, vždyť jsem BYLA trapná"

Jen za TÍMHLE blogem?

BYLA?
16. 02. 2012 | 13:51

Almo G™ napsal(a):

P.S. Já si naopak myslím, že jste v něm naprosto upřímně popsala, jak jste to v té době doopravdy cítila.
16. 02. 2012 | 13:52

Viola napsal(a):

Šašku z Jihlavy,

ale to jste musel s tou Lívií zabrousit hodně pozpátku. Mě ještě jedna současná napadá, ale nenapíšuji, možná budou hádat jiní. Žena v politice by měla hájit život a když je to krásná politička, může se jí to podařit mezi muži. Ale byly i takové krásné, které pak ti bestiální muži zavraždili.
16. 02. 2012 | 13:58

honolulu napsal(a):

Sasku z Jihlavy, (13:16)
Robert Graves napsal knihu JA, CLAUDIUS & CLAUDIUS BOHEM. To je hodnotna kniha, ale ve vecech rimske politiky autor casto utekl do predstav, imagination a moralizovani. Livia vsak opravdu musela vrazdit, jinak by se opakovalo to, co mezi lety 44 B.C. - 27 B.C. (Narodila se v roce 58 B.C. a malem stratila zivot mezi lety 44 B.C. - 27 B.C.)

19. srpna v roce 14 A.D. v Nole (Augustova vila) Livia casne rano prudkym jedem natrela ovoce v zahrade kam Augustus (jeji manzel) chodil mlsat. Ve stejny den zemrel.
Co by se stalo, kdyby to neudelala ? Severni legie (Tiberiovi) by pochodavaly proti Rimu.

Astro-profil pani Bobo si precti na blogu pana Koudelky. Doufam, ze mi nebudes nadavat, NENI to z moji hlavy.
16. 02. 2012 | 14:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G™: jdu si tu hrůzu znovu přečíst....
16. 02. 2012 | 14:01

Viola napsal(a):

Martine,

na tom asi taky něco bude, že samy ženy nechtějí volit ženy. Je hodně žen, které vám řeknou, že pracovat v mužském kolektivu je pro ně příjemnější, než v ženském.
16. 02. 2012 | 14:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G™: tak jsem si to oživila, něco platí stále a něco je tak trapný, že bych si nejradši nafackovala, navíc s ohledem na další události a komentáře ve vlastech českých. Každopádně jsem ráda, že jsem denně za volantem a to mi brání v tom, dát si každý den alespoň jednoho panáka na posílení imunity. :-)

A jeden dodatek: není nic horšího, než když člověk sám sebe bere až příliš vážně.
16. 02. 2012 | 14:07

Dagmar napsal(a):

veronikavendlova

Hm, tak vám nevím, jestli tahle vaše veřejná sebemrskačská zpověď a zrovna na anonymním fóru je ten správný způsob jak dosáhnout emancipace žen v české politice.

Všimněte si, že muži-politici se k chybám ve své politické minulosti nehlásí, ani když jim jsou právem připomínány. Ne že bych s tím souhlasila, ale ten váš způsob je stejně politicky kontraproduktivní a lidsky víc dehonestující.

Aga

Jako vždy stručně, jasně,k věci...
16. 02. 2012 | 14:19

irma napsal(a):

Do funkce by mel jit lidsky a odborne nejlepsi, bez ohledu jestli je zena, zid nebo cikan. Rasismus a kvoty - cesta do pekel
16. 02. 2012 | 14:19

Viola napsal(a):

Maloměšťáku,

paní Bobošíková je ve straně Suverenita a přečetla jsem si tam její dopis (no není úžasná), ovšem honolulu by se asi divil.
Pane ministře Kalousku, k faktu, že jste kokot, jste se sám hrdě přihlásil (viz oficiální stránky top 09 zde), a také jste to mnohokrát prokázal. Ale nyní nastal čas, abyste dokázal, že jste i chlap. Ten totiž drží slovo. Zaujměte stejně zásadový postoj, jako jste jej zaujal kvůli Ladislavu Bátorovi, a odmítněte rasistické a náckovské výroky ministra zahraničí české vlády Karla Schwarzenberga. Neberte si servítky a nazvěte ho upřímně chlapsky, jak je Vaším zvykem, náckem a starým fašounem. Výrok pana ministra totiž dramaticky předstihuje jakákoliv vyjádření pana Bátory, zejména výroky, které ve skutečnosti Ladislav Bátora nevyslovil, ale byly mu podsunuty mediální kampaní, za kterou by se nemuselo stydět Goebbelsovo říšské ministerstvo propagandy.
Neváhejte a pokračujte v důsledné očistě státní správy! Okamžitě vyzvěte premiéra Nečase, aby odvolal místopředsedu vlády Schwarzenberga. Vždyť Vy sám jste řekl, že exekutivu netvoří jen náměstci ministrů a ředitelé odborů, ale především samotní ministři. (Právo 11. srpna 2011 a stránky top09 zde) Ještě daleko důsledněji, než jste se kvůli Ladislavu Bátorovi (viz OVM 21. srpna 2011 zde) odmítl účastnit jednání vlády (zprávy iDNES.cz 10. srpna 2011 zde), byste měl nyní odmítnout sedět ve vládě s člověkem, který konečné řešení romské otázky, a to i metodou násilné deportace celého etnika, považuje za hezké (Fakta Barbory Tachecí 31. 1. 2012 zde).
16. 02. 2012 | 14:32

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Paní (slečno) Violo - poběží tam/kolem Dolní Seznamky/ teda ta Bobošíková v tričku a šortkách anebo mám ject na MDŽ raději na ryby ?
16. 02. 2012 | 15:08

krokus napsal(a):

aga:

Naprosto souhlasím. Jen ještě - pokud se snad někdy nějaká samostatně myslící a samostatně vystupující žena do parlamentu dostane, ti z jejího okolí se už postarají, aby v příštím volebním období na kandidátce nebyla. Překáží.
16. 02. 2012 | 15:22

Skogen napsal(a):

Paní Vendlová, mně ta vyjádření ve skutečnosti vadila mnohem méně než dejme tomu nečitelnost paní Bobošíkové. Měl jsem podle čeho posuzovat a přišlo mi to (ve vztahu rozhodování mezi mnou-voličem a vámi-političkou) docela férové.

Takže bych to neprožíval. Spíš bych si řekl, jak bych se teď zachoval za obdobných okolností znovu a pokud podobně, bylo by dobré s tím počítat. Protože je zde každopádně to, co napsal Almo. Nevím, jak časem budete nahlížet na spolupráci s TOP, tohle mi připadá jako větší průšvih.

Co se týče žen v politice, bez kvót budou vždy v menšině, což neznamená, že některá nezazáří. Padlo zde jméno Augustovy Livie. Ano, byla to v osobní rovině sprominutím mrcha, ale pro Řím byla požehnáním, blaho Říma bylo na prvním místě. A bez ní by sám Augustus nejen nebyl božský, ale asi ani caesarem. Žádné kvóty nepotřebovala, v tom máte pravdu.
16. 02. 2012 | 15:33

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Honolulu
Nejsem zběhlý v dějinách Říma, každopádně oceňuji tvou sečtělost. Já se o všech těch peripetiích dozvěděl díky tomu skvělému britskému seriálu. Víc mě zajímají dějiny Anglie a samozřejmě naše. Škoda, že ty naše jsou stále v mlhách, zvl. ty nejstarší. Většina zdejší populace je pořád silně ovlivněna Jiráskem a dobou obrození, proto ta averze ke katolíkům. A pro mladé jsou i padesátá léta dávnověk.
Až se to bude někdy hodit, napiš něco o tvém odchodu z vlasti. Jednou jsi se zmínil, že ti bylo asi 13 let. Neříkej, že to bylo z jiných než dobrodružných pohnutek.
16. 02. 2012 | 15:47

Fialenka napsal(a):

zdenekb píše, že četl, že ženy se hodí do komunální politiky. Já bych spíš řekla, že typický ženský přístup je abstrahování od svého osobního hlediska a zohledňování co je dobré pro celek. Proto se ženy hodí na nejvyšší místa.
16. 02. 2012 | 16:57

Sladký napsal(a):

Samozřejmě, že ženy do politiky patří.Otázkou je, zda do politiky patří muži.
16. 02. 2012 | 16:59

ivan tomek napsal(a):

Ceska Republika je mezi rozvinutymi zememi rozhodne na uplnem spodku v zastoupeni zen v politice a pritom zeny uz v mnoha zemich na celem svete prokazaly, ze jsou v politice (a ve vsem jinem) stejne schopne jako muzi.

Cim to neprimerene zastoupeni je? Nikdo si snad nemysli, ze ceske zeny jsou mene schopne nez zeny nemecke, anglicke, americke, australske, nebo novozelandske. Muj nazor je, ze to je dlouho prezivajici malomestackou kulturou ve ktere si spolecnost v podstate mysli, ze zeny patri do kuchyne a k detem - i kdyz se to ted trochu posunulo a zeny take smi pracovat mimo domov, zejmena kdyz prinesou domu penize navic :-)

Nekdo rika, ze se proste zenam musi dat prilezitost, ale ceska historie ukazuje, ze to nestaci - prilezitost zeny maji urcite aspon 100 let a nic se nezmenilo; zen je v dnesni vlade stejne malo.

Co tedy? Existuje-li spolecenska skupina, ktera je z nejakych duvodu nedostatecne zastoupena tam kde by zastoupena byt mela, musi se to nastartovat. Jak? Kvotami - nevim o zadnem jinem zpusobu. Jsem naprosto pro kvoty a v 'me politicke strane' (kdybych v nejake byl) bych prosazoval 40% zastoupeni zen jak ve vnitrni organizaci tak mezi volebnimi kandidaty.
16. 02. 2012 | 18:10

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Paní Vendlová, poběžíte nahatý? To by tu podporu žen v politice navýšilo. Zejména, pokud by ta byly nějaké hezké mulatky z Trinidadu a Tobaga. :)
16. 02. 2012 | 18:20

MA-FU napsal(a):

Veronika Vendlová
Zdravím Veroniko.Kapku mě vyděsila slova v podvečer na Radiožurnálu p.Jakla "Pokud nebude kandidovat v prezidentské volbě paní Livie Klausová-nechám se přemluvit".Tak teď nevím,co by bylo lepší kandidatura ženy?? s miliony ČEZu v kapse a nebo ani nechci domyslet..
16. 02. 2012 | 18:37

Dagmar napsal(a):

Ivan Tomek
český maloměšťák

Z vaší úvahy vyjímám:

"Muj nazor je, ze to je dlouho prezivajici malomestackou kulturou ve ktere si spolecnost v podstate mysli, ze zeny patri do kuchyne a k detem....."

Tak to se shodneme, já si také myslím, že za neúčast žen v české politice může český maloměšťák a jeho přežívající maloměšťátská kultura.

Tímto českého maloměšťáka srdečně zdravím, protože to je jedna z mála užitečných věcí, které ve svém životě vykonal :-)
16. 02. 2012 | 18:50

mb napsal(a):

Kanalnik napsal(a):
Ja nevim, myslim, ze zeny a muzi jsou odlisni, a zeny jako jemnejsi polovina lidstva zkratka nemaji mocenske ci ziskuchtive ambice tolik, jako muzi, tedy ve sve vetsine (doufam).

Kdo ty muže vychovává či proč ( pro koho ) to ti muži dělají ... ???
16. 02. 2012 | 18:53

honolulu napsal(a):

POZOR ! Panove, to je VELMI zajimavy dopis (14:32) od p. Violi.
Muj oblibeny ministr s velkou osobnosti a schopnosti delat zazraky pan Kalousek byl pristizen, ze trpi samochvalou. Jak to, ze o sobe sebechvalne prohlasil, ze je "kokot", kdyz devcata u Prasne brany rikaly, ze je "pindulik" ? Hmmm ?

Krasna pani Bobsikova, t.j. politicka, ideologicka hrubka napadnout knizete Schwarzenberka proto, ze nema rad Romy.
Vy jdete proti zajmum naroda. Musite vice cist Aktualne CZ ! Lide jsou zoufali. Vy jste neprimo pomohla svoji konkurenci.
Potrebujete pani Silvii.

Cim vetsi politicka poplatnost snaham Bruselu v teto oblasti, tim vetsi ubytek volicu. Cim vetsi snaha o zaclenovani nezaclenitelnych, tim vetsi chudnuti naroda. Ten dopis o knizeti byla strategicka chyba. Udelala jste z neho narodniho buditele. (Musim premyslet a vzpominat jakou medicinu jsme mely proti sleeping sickness v Africe, abych z neho udelal mladika.)

Sasku z Jihlavy, vyrid svym kolegum v armade, ze jsou osly hlavy, kdyz porad chteji neco vedet. Nebyl Ty jsi nahodou u zelenych cepic ? (PS)
16. 02. 2012 | 19:07

Midori napsal(a):

aga
Palec vzhůru, dobré zasmání, máte recht.
16. 02. 2012 | 20:13

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Honolulu
Starý brachu, je toho ještě hodně, co bychom z tebe rádi vytáhli. Např. tvůj agge, výši tvého bank acount, počet manželských i nemanželských children, your real estates, and number of your horses. Taky nás zajíma tvůj názor na smrt prezidenta JFK a jeho bratra. Naše armádní tajná služba se umí odvděčit (např tě můžeme vyfotit před rozvinutou zástavou). Věřímeč, že naše collaboration will be thriving k prřospěchu našich spřátelených countries. By the way, co dnes piješ, já jsem otevřel už druhou láhev šampáňa a chytám slinu (samozřejmě to nepiju sám!)
16. 02. 2012 | 20:18

Luba napsal(a):

Ano,
ženy do politiky patří!

Také proto se chystám založit iniciativu na podporu paní
Mgr. Magdalény Vášáryové, jako budoucí první přímo zvolené prezidentky České republiky.

Sehnat 50.000 podpisů by neměl být problém.

Paní Vášáryová je žena vzdělaná, moudrá, má zkušenosti v politice i v diplomacii, mluví šesti cizími jazyky, ač Slovenka, mluví bezchybně česky, má smysl pro humor (vzala si Lasicu), je sympatická, atraktivní, nemá potřebu se prosazovat na úkor jiných, dokáže lidi spojovat. Je to konzervativně založená matka dvou dcer. Po "Gorile" bude její strana (SDKÚ)
v defenzívě, a tak by mohla o kandidatuře na prezidentku ČR začít uvažovat :)

Zvolení paní Magdy by bylo dobrým políčkem slovenským nacionalistům a separatistům, nemyslíte?

Ať žije svobodné emancipované Česko-Slovensko!

Názory paní Vášáryové na ženy (a kvóty) v politice:
"...
Otázka: Myslíte si, že jsou i jiné cesty ke zvýšení participace žen v politice? Jaké? Upřednostňujete některou Vy osobně?

M.V. : Dnešné ženy sú vzdelanejšie – aspoň podľa dokončených škôl. Majú aj viac času pre verejnú agažovanosť. Potrebujú zmeniť atmosféru medzi ženami v spoločnosti, aby ich podporovali a bránili před nefér útokmi, našli útočisko v ženských straníckych organizáciách a svojou odbornosťou sa prepracovali do rozhodujúcich orgánov, ktoré zostavujú volebné listiny.

Najviac obdivujem ženy-starostky v malých dedinkách. Im nikto ich funkcie nezávidí.
V lukratívnejších veľkých mestách voličky i voliči dávajú prednosť mužom. A pre mužov je takáto funkcia prestížnejšia.

Bohužiaľ sa v politike vyskytujú ženy, ktoré sú len paravánmi svojich sprofanovaných mužov, ktorí nemajú šancu objaviť sa na verejnosti. Tieto ženy by mali byť priamo ženami vytlačené z veřejného priestoru. Dokonca si niektorí muži takéto angažované ženy vyhľadávajú a zaviažu si ich vzťahom. Niekoľko čerstvých príkladov je tiež k dispozícii u nás i v Čechách.

Profesionálne dobre pripravené političky potrebujú aj priaznivé prostredie doma. Pokiaľ ich rodina nesúhlasí s ich angažovanosoťu, je to pre ne ťažké. Skrátka v tých rodinách, kde je dôležitejšia čerstvá večera, pripravovaná len ženou, viac ako dobré rozhodnutia pre celú spoločnosť. Už ste čítali rozhovor s mužom v politike, kterého by sa ženy novinárky spýtali, jako zvláda domácnosť a výchovu detí?? Ja nie.

A tam je ten pes zakopaný!"

Zdroj:
http://www.pracujicimama.cz/mama-tydne/magdalena-vasaryova.html
16. 02. 2012 | 20:36

Johan von Conteyner und PAMPERS napsal(a):

Do politiky se cpou především cuchty,stejně jako tomu bylo za komančů !
Slušná ženská se stará o rodinu ,nemá se co válet s chlapama na partajních večírcích.
To dělají jen poběhlice které si takto opatřují milence nebo zazobané prachaté dědky.Taková žena tvrdí že má "hodného" partnera.Často se ale jedná o mentála nebo chudáka parohatce co chce mít pokoj od stárnoucí babyzny -ať si "užije" hlavně že to hodí prachy!
16. 02. 2012 | 20:53

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Luba
Myslíte, že by Čechům (spíše Češkám) nevadila Slovenka? Pokud jde o mne, byl bych pro pod podmínkou, že si vezme ssebou Milana Lasicu. Alespoň mají na rozdíl od Klausových smysl pro humor. Museli by si tam ovšem nechat Jakla a Hájka jako dvorní šašky.
16. 02. 2012 | 21:06

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Mrzí mne, že si zdejší příznivci levice nevzpomněli na Janu Volfovou. Podle pana Zemana je velmi pracovitá, skoro by se chtělo říct, že umí dřít jako kůň!
16. 02. 2012 | 21:09

Luba napsal(a):

Šašku,
když lidem nevadí málo prozíravý Japonec, proč by jim měla vadit bystrá, vzdělaná a rétoricky mimořádně disponovaná Slovenka?
16. 02. 2012 | 21:17

Miky napsal(a):

Vážená p. autorko.
Kdybych JI měl..třeba takovou menší- jen jako krabičku od zápalek.
To by se mi to herdek PROSAZOVALO !
16. 02. 2012 | 21:17

Viola napsal(a):

Lubo,

pan Okamura nemíní kandidovat: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10314156487-uchem-jehly/312298380010004/
16. 02. 2012 | 22:22

český maloměšťák napsal(a):

http://www.lidovky.cz/petr-kratochvil-vypravi-o-setkani-s-mirkem-topolankem-p1i-/lide.asp?c=A120216_171035_lide_sm

Kdy jste si řekl, že ODS už nic nedáte?
Totální zhroucení pro mě nastalo, když přišel do strany Mirek Topolánek. Rozdíl mezi Topolánkem a Paroubkem je nula. Jedině ho chválím, že začal řešit třetí odboj a ocenil bratry Mašíny. Jinak pravicové straně jen ubližoval.

LN Konkrétně?
Když jsem za ním přišel s dokumenty o problematice divadelních grantů, snažil jsem se mu vysvětlit, že mi nejde o peníze, ale o princip podpory umění v tomhle státě. Že nám chybí divadelní kategorie, zásadní pravidla i jasná kulturní politika. Řekl mi tehdy: "Ahoj čur***, podívej se, jak jsem zhubnul! Co je? Co to je? To nebudu číst, vole, kolik chceš? Cože? Ty nechceš prachy? Jaký principy, vole? Ááááále, na to se vyser!" Od té doby už ódéesku nepodporuju. A taky jsem začal mít velké problémy s lidmi.
---------------
Kokot/Kalousek/, pičusek/Kočí/, čurák/Topolánek/...Hezký spolek to ta Vendlová podporuje, jen co je pravda.

Dagmar
My čeští maloměšťáci bychom chtěli naše dcery dostat do politiky. Ale bojíme se, že je tam jednak někdo zneužije, jednak připraví o věno a ještě k tomu je tam naučí mluvit sprostě.
Jak bychom pak vypadali před takovými lidmi jako je paní Veronika.
16. 02. 2012 | 22:34

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Luba
Zapomněl jste, co umí závist? A taky ta scénka, jak Francin nasekal své rozkošné ženušce na rozkošnou prdelku šlahounkem z pumpičky, to by bylo sousto pro you tube! Ale vážně, paní Magda má dost rozumu a se smějícími bestiemi, které místo humoru spíš vyznávají českou srandu (sodu) by se nezapletla.
16. 02. 2012 | 22:53

mb napsal(a):

Luba, nekoukal jste, jak se Jiří Payne vylhával z prezidentských milostí ???

jeho brácha Jan do nás šije, jak jsme nemorální a jak málo milujeme EU ...

a druhej Payne radí Klausíkovi a zdůvodní, že vraždit je správné a že milost nijak nesouvisí s tím, čeho se daný člověk dopustil ...

a že korupce je vlastně v o.k. ei a že žádný celospolečenský zájem na potírání korupce neexistuje ...

je to jen nějakej nablblej konstrukt prej, ve které on Payne nevěří ... a hra se slovíčky ( zlá zlá falešná slovíčka )

hnus fialovej ...

stane se ...

to je průser ... Payni to vždycky nějak vokecaj a skoulej ...
16. 02. 2012 | 22:58

Luba napsal(a):

Šašku,
no právě ...

Postřižiny jsou skvělé. A paní Magda tam exceluje.
Oproti ní byl nejoblíbenější prezident USA Reagan mizerný herec.
A navíc i práskač (Výbor pro neamerickou činnost):

Cituji z Wiki:
"Jeho první velkou politickou rolí bylo vedení Screen Actors Guild, odborů reprezentujících hollywoodské herce, ale které byly podle jeho vyjádření infiltrovány komunisty.

V této pozici svědčil před Komisí pro neamerické aktivity o údajném vlivu komunistů na filmový průmysl. V roce 1947 se on a jeho žena tajně sešli s agenty FBI, kterým udávali tzv. "podezřelé živly"."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan

Budoucí prezidentka ČR v Postřižinách:
https://www.youtube.com/watch?v=PYBnwfolge0

Bývalý prezident U.S.A. ve svém nejlepším filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=C2kmj8RL6-Y
16. 02. 2012 | 23:14

Almo G™ napsal(a):

mb napsal(a): "Luba, nekoukal jste, jak se Jiří Payne vylhával z prezidentských milostí ???"

Nejsem Luba, ale byla to slušná ostuda. Skoro bych řekl že obrovská. Hodně velká. Skoro bych řekl, že po tomto výkonu nemůže policie ČR pod vedením státních zástupců nekonat.
16. 02. 2012 | 23:14

mb napsal(a):

alma ... víteco ... to je krystalická ideologie klausismu ... tedy toho moru, který nás přepadl po 89 a mainstreamově se prosadil ( narozdíl od havlismu a věčných petentů ve službách pana vaňka ) ... vpodstatě defraudovat je bohulibá činnost ... a akorát záleží, jak jsme šikovní a úspěšní ... kdyžtak to zamáznem a nenecháme soudruha ( soudružku ) padnout ...

stane se ...
16. 02. 2012 | 23:21

ld napsal(a):

Almo G™,

taky jsem to viděl. A litoval, že Veselovský byl k Paynovi vcelku velkorysý, i když jej měl na lopatkách. To jeho okecávání a hra o čas bylo naprosto zřejmé.

Při tom jsem si vybavil scénu z Dědictví, kdy se Bohumil ptá televizních montérů, jestli věří v Boha-jeden brácha u Klause, druhý u Havla: "Jak spolu možete dělat? Jeden věěří, a druhý ne..."
16. 02. 2012 | 23:38

Luba napsal(a):

Martine,
uděluje ty milosti Klaus nebo Payne?

Divím se, že se excesům pana profesorissima ještě divíte.
Klaus se chová jako spratek, nikoli jako státník.
Opět ukázal pánům "soudcokratům" dlouhý nos.

A soudní čekatel Petr Langer bude na své jmenování čekat ještě nejméně 385 dní.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Langer
16. 02. 2012 | 23:55

honolulu napsal(a):

Lubo,
NEVER Slovakum ! Podivej se do dejin.
Vzdy v kazde zemi v ktere jsem kdy zil a pracoval, jsem odebiral tisk pro ceske emigranty. Na zacatku 90-tych let jsem prestal.

Duvod byl v tom, ze NEKTERY tisk zacal byt silne nepratelsky proti Cechum (narodnosti) a proti Ceskoslovanske republice. Slovaci se chteli odtrhnou a to co psali se nedalo cist.
Nejsilnejneji se projevovalo Toronto.
Chteli byt : "slobodny ako ftaci". Nech ty ftaky odletet !
Na konci devadesatych let, ale zacali tvrdit, ze to byl omyl.

Ted se kazdou chvili nekdo z nich objevi na Aktualne CZ. Oni nas nemaji radi, ale radi se nam pripominaji a nemohou bez nas zit.
Nech je Madarum. U nich jim bude lepe.

Kdyz uz mluvim o tisku pro emigranty. PROVOLAVAM SLAVU sef-redaktoru casopisu NASINEC panu Stykarovskemu. Pane, tesival jsem se na kazde cislo Vaseho NASINCE...Vim, ze jste nekde v republice a preji Vam zdravi a uspech takovy, jaky jste mel Germistonu. (Jsem z Hillbrow.)
17. 02. 2012 | 01:58

mb napsal(a):

me to jen luba prislo absurdni, absurdni kus ...

kdy zenska dostane nejnizsi mozny trest ...

ale protože by nemohla vykonavat svou pozici ( kvuli zpronevere ) tak dostane ucelovou milost ...

njn ... a stejne absurdni bylo jakym zpusobem to payne okecaval kolem a kolem ... a povazte ze se u toho ani nezastydel ...
17. 02. 2012 | 07:21

Bu He He napsal(a):

Podívejtre se co v našich zeměpisných šířkách dělá z chlapů politika.
Normální tlupy trotlů,lumpů a šašků !
Co to asi musí udělet z "mozkem" Nanynky?-Hotovou žumpu!Tam kde tomu tak není,
(0,1%),tak tam se jedná o silnou chromozonální poruchu a "dáma" v mnohém připomíná pána..ba dojkonce je i škaredá jako chlap !
(Je celá chlupatá a má nohu o velikosti č.10-11 ! ).
17. 02. 2012 | 07:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: radost z toho, že jsem změnila názor na MT a považuji blog o něm v určitém směru za trapně naivní, mě netěší. Pokud se něco takového stane, mám dvě možnosti - buď to přiznat a nebo dělat, že je to ok - jenže dělat že je to ok, není můj styl, protože bych popírala sebe sama.

Jak budu časem nahlížet na spolupráci s TOP 09, nebo jak na ni nahlížím nyní? Tady se již pohybuji v jiné rovině, nejde o jeden blog na téma Mirek Topolánek, nebo T0P 09 a Starostové. Jde o situaci vážnou a složitou. Celé to období do i od podpisu dohody o spolupráci mezi TOP 09 a STAN by vydalo na několik knih. Není možné abych tady sdělovala cokoliv za předsedu TOP 09 K. Schwarzenberga, nebo za předsedu STAN Petra Gazdíka. Můžu hovořit jen a jen za sebe a pokud to shrnu, je to obrovská škola, jsou to ztráty i nálezy. Je to síla.

Co se týče žen v politice, kvóty to nevyřeší. Potačí, když voliči využijí možnosti prefenčních hlasů, protože na kandidátkách, byť v menšině, ženy vždycky budou. To, že ženy preferenční hlasy nedostávají a v čele kandidátek jich nikdy není mnoho, je realita. Proč ale nejsou na kandidátkách na místech, ze kterých by měly větší šanci, to je na jiný blog. Každopádně je to dáno i tím, že kandidátky jsou zpravidla stranické a že by ženy stály frontu na členství v politických stranách, je kravina. Proč by to dělaly, ona ta stranickost někdy mele docela krutě...
17. 02. 2012 | 08:28

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU: ať tak či tak, mráz po zádech přeběhl...:-(
17. 02. 2012 | 08:30

JC napsal(a):

"Ženy do politiky patří, ale prosadit se musí samy"

Ano to je jediný správný názor.
17. 02. 2012 | 09:00

Skogen napsal(a):

Paní Vendlová

přiznat si, nepřiznat si, no to ano. Ale co s tím? Jak napsal Almo, vaše veřejné působení překračuje rámec vašich osobních záležitostí. Čili zřejmě jde nejen o to, jak si to vyřešíte sama se sebou, ale taky jak se k tomu postavíte vzhledem ke svému okolí. To, že vás Mirek Topolánek nějakým způsobem oslovil, je přece vcelku v pořádku, nejste zdaleka jediná. Pokud ovšem přiznáváte omyl, asi se to odehrávalo v rámci nějakých stereotypů a, jak sama píšete, naivních představ. No a část voličů se ptá, jestli jsou tyto naivní představy a stereotypy vaší integrální součástí, anebo s tím jako veřejně činná osobnost dokážete něco dělat.

K ženám v politice... Já myslím, že to síto dobře znáte a dobře víte, že moc neomylně přitahuje osobnosti silné a schopné (bez morálního významu) a tito si konkurují, až vítězí ti silnější a schopnější pragmatici. A že víte, že bezelstná, čistá duše, má principiálně šanci zaujmout mocenskou pozici jen z vůle nějaké fakticky existují moci. Tedy, že ona moc má zájem onu osobu instalovat a jestliže její zájem pomine, také ji dokáže lehce odstranit (dle doby a systému ve všech významech). Takže to, co bychom s genderovým zabarvením nazvali kladnými ženskými atributy chování, se v politice samo o sobě nemá příliš šanci prosadit. (Snazší je to asi v reálných demokraciích, kde jsou prostředky silných a schopných pragmatiků poněkud omezeny, takže míra reálné demokracie může být vyjádřena počtem žen v politice, pokud se tam tedy dostaly bez kvót.)

Jak už zde zmínil Aga, fakticky politicky úspěšná žena o své (kulturně a sociálně podmíněné) kladné ženské atributy chování přichází, pokud je kdy měla, o čemž pochybuji. Před takovými se většinou třesou i všichni chlapi. Vy nikdy ta skutečně mocná nebudete.
17. 02. 2012 | 09:34

Monika napsal(a):

Souhlasím,že ženy se musí prosadit samy,ale je třeba, aby si také všímaly co ohrožuje naše děti a diskutovali o této hrozbě např.V Tahu dámou ! Tato hrozba je mlácení našich dětí nepřizpůsobivými Romy ! 15 letý Rom brutálně zmlátil12 letého Českého chlapce ! Povalil ho na zem mnohokrát do něho kopal a mnohokrát ho mlátil pěstí do obličeje ! Vždyť ho mohl zabít,ale to mu bylo úplně jedno vždyť je to Čech !Připomíná mi to dobu kdy u nás byli Tataři !Nepřizpůsobivým Romům vzkazuji ! Zanechte mlácení Českých občanů ,nebo nás donutíte k občanské válce ! Pokud nenávidíte Čechy,tak se vystěhujte z republiky ! Češi si většinu Vašich útoků nechali líbit, včetně mačetového útoku !(kdy kvůli tomu,že jste nemohli hrát automaty ,klidně by jste pozabíjeli občany!)Pouze zatím ! Záměrně říkám zatím !!!!!
17. 02. 2012 | 09:58

zdenekb napsal(a):

Luba:

Můj podpis máte, ale zejména proto, aby první dámou byl Milan Lasica... :o).
17. 02. 2012 | 10:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: k prvnímu odstavci - ano, tomu rozumím, ovšem zda jsou mojí integrální součástí, sama těžko posoudím. V politice zřejmě - té reálné, více vítězí pragmatismus nad původními ideály. Pragmatismus je navíc velmi relativní a záleží na každé jednotlivé osobě v politice působící. Já osobně mohu ovlivňovat výsledky voleb zase jen tím, že mám jeden hlas a nebo kandidovat (stejně jako každý). Mohu však více ovlivňovat dění ve městě, kde jsem mandát dostala. Nemohu ale ovlivňovat finální rozhodnutí poslanců a poslankyň - mandát mají oni, natož jednotlivých resortů. A pokud bychom se bavili v rovině, která Vás zřejmě zajímá, tedy té, zda to, že jsem zrovna kde jsem, tím tedy spoluzodpovídám za věci, které se nyní dějí, tak ano. Jaký je však rozdíl mezi mnou a všemi dalšími voliči/kami? Můžete mi jej popsat? Neměli bychom zodpovědnost za to, v jakém stavu je naše země zrovna teď, přijmout všichni a posypat si nejprve sami hlavu popelem, že jsme naše politiky 20 let pořádně nehlídali?

K druhému odstavci: ano, prosadit se jde vělmi těžko a daň může být někdy příliš vysoká. I to je na každém muži či ženě.

Ke třetímu odstavci: ano, já nikdy skutečně mocná nebudu, to podepisuji. Viz moje reakce na Váš prostřední odstavec. :-)
17. 02. 2012 | 10:16

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Zdravím Veroniko,
s tím popelem se raději neukvapovat. Ženy v politice jsou samozřejmě potřebné zrovna tak jako ve všech jiných místech ve společnosti. Prostě to tak je a je to dobře a správně. Vzdělané ženy vždy přinášejí kulturnější a poctivější jednání, přímější vztahy a také svým sociálním založením pomáhají v mužích udržovat duševní rovnováhu. Jestli by to měl být vklad do boje s korupcí, bylo by ideální mít v parlamentě jetě více žen...
Veroniko pro Vás pěkný den.
17. 02. 2012 | 10:32

Luba napsal(a):

Paní Vendlová,
pragmatismus není eufemismem pro machiavellistickou reálpolitiku. Nedej Přírodo, pragmatismus není nutnou úlitbou korupčníkům a klientelistům.

Pragmatismus upřednostňuje praktická řešení před ideologií.

"Důležité je, aby budoucnost byla zlepšována v myšlenkách a plánech, ale ještě důležitější je, aby byla zlepšována ve skutcích a v životě." (Karel Čapek)
17. 02. 2012 | 11:14

Dagmar napsal(a):

Skogen,

moc pěkně jste to napsal. Mám dojem a je mi to upřímně líto, že část vašeho sdělení patrně paní Veroniku Vendlovou minula. Obávám se, že se se svým, v tom dobrém slova smyslu "ženským" přístupem v české politice dočká ještě mnohých zklamání a nakonec - jak předpověděl aga - bude odsunuta.

Vážená paní Veroniko Vendlová,

přes kritické výhrady, máte mé sympatie. Ale promiňte, v současné době není problém české politiky v "rovnovážném" zastoupení žen v ní. Sama jste svědkem i, promiňte, důkazem, jak ženy v politice dopadnou (výjimky mohou být snad jen v nejnižších politických "patrech", kde nejde o velké peníze).

Nikdo neví, jak českou politiku vrátit k původnímu účelu - správě věcí veřejných. Známy jsou jen samé tragické scénáře :-(

Pěkný víkend.
17. 02. 2012 | 11:29

roln napsal(a):

Dobrý den,

souhlasím s tím, že podíl žen by mohl být větší, dokonce by mi nevadilo, kdyby ženský a mužský podíl v politice byl vyvážený. Rád bych ale ukázal příklad z druhé strany - totiž ve školství nebo na úřadech je naopak drtivá převaha žen a řekl bych, že to také věci neprospívá. Takže bych byl nejraději, kdyby všude byl poměr žen a mužů 50/50, aby žádný způsob myšlení nezískal převahu. Obzvlášť u dětí (chlapců) ve školách je to hodně znát, protože díky samým učitelkám ztrácí mužské vzory (resp.je nemají) a kromě toho jim učitelky často právě kvůli odlišnému způsobu myšlení nerozumí.
17. 02. 2012 | 12:13

G.Orwell napsal(a):

Pred zenami v politice je jeste dlouha cesta. V soucasne dobe se zeny neprosazuji ani mezi bezdomovci. Tam je situace dokonce jeste horsi nez v politice.
17. 02. 2012 | 13:11

Almo G™ napsal(a):

VV napsala: "Můžu hovořit jen a jen za sebe a pokud to shrnu, je to obrovská škola, jsou to ztráty i nálezy. Je to síla."

Vypadá to, jako byste brala vše jako jednu velkou adrenalinovou jízdu. Prostě moje obrovská škola, spousta obrovských zážitků, jsem ve víru dění, spousta příležitostí, jsem u toho, když otáčíme kolem dějin, všechny ty zkušenosti se mi jednou bude zatraceně hodit...

přál bych vám to. Problém je, že za vámi zůstávají obrovské škody a spousta osobních neštěstí jiných. Ta jízda je na úkor druhých.

Taková autoškola s vozidlem uprostřed davu. Adrenalin, super zážitky, spousta zkušeností, je to síla. Zranění? Mrtví? Když tak se časem omluvíme.
17. 02. 2012 | 13:18

G.Orwell napsal(a):

roln
Dnesni chlapci jsou oproti chlapcum pred padesati lety zzenstili. Vousy chlapcum tenkrat zacinaly rust uz v pate tride. Take tenkrat ovsem meli nekteri chlapeckou vizaz a nechteli jim v restauraci nalit pivo. Vzdy ale stacilo ze se za ne zarucil nejaky muzne vypadajici patnactilety kamarad.
17. 02. 2012 | 13:25

Almo G™ napsal(a):

mb, ld: Zajímavé bylo, jak Payne používal doslovně některé Klausovské obraty. Jako přes kopírák. To musí být hluboce zakořeněno. Celkově katastrofální úroveň.

Tentokrát to možná díky Veselovského defenzivě lépe vyniklo. Proto mu to úplně nezazlívám. Každopádně bych chtěl vidět, jak by byl podobně "tolerantní" např. u někoho z opozice.
17. 02. 2012 | 13:35

Rosťa napsal(a):

G.Orwell
Vcelku se dá s Vámi souhlasit. Já bych ovšem preferoval, kdyby se stali bezdomovci všichni profláknutí vrcholní politici bez ohledu na pohlaví a současní bezdomovci se zapojili do normálního života. A tady bych byl rád, aby to dlouhá cesta nebyla.
17. 02. 2012 | 13:37

G.Orwell napsal(a):

veronikavendlova ... vítězí pragmatismus nad původními ideály ...
V politice je to stejne jako v zivote. Idealy slouzi pri namlouvani a pri slavnostnich prilezitostech. Pragmatizmus slouzi ve vsednim dnu. Podobne se vyslovuje i Bible ze je cas radosti a cas smutku. Pokud to nekdo poplete dopadne jako idiot. Jedinou vyjimku ma televize. Ta jedina smi zhnacat vse na jednu hromadu a jeste v libovolnem poradi. V jednom okamziku je tryzna a v dalsim okamziku je vesele ejchuchu
17. 02. 2012 | 13:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Almo G™: Karty jsou rozdány tak, jak rozhodli voliči. To je realita. Dřívě nebo později přijdou nové volby, ale vyřeší ti častostaronoví něco? Bude Vám, mě, či celému národu lépe? Opravdu?
17. 02. 2012 | 19:21

mb napsal(a):

je zpátky Rampula ... to je taky dost = hodně BRUTÁLNÍ ...
17. 02. 2012 | 22:13

Skogen napsal(a):

VV

můžete ovlivňovat daleko více než jedním hlasem, v klíčových okamžicích jste byla poměrně často na skle, neříká se tomu politický marketing?

S tím souvisí i vaše poslední replika na Almo TM. V posledních volbách bylo velmi mnoho emocí a triků.

Luba

ale Machiavelli byl jen a jen pragmatický, nějaké negativní významy se mu přisuzují neprávem.

Dagmar

díky. Ano, paní Vendlová vnáší ten absentující prvek. Mnohdy je to matoucí :)
17. 02. 2012 | 22:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: to je jen zdání, porovnejte si jiné osoby/nosti a frekvenci či obsah blogů z dané doby. Ovlivnit se dá jen ten, kdo se chce nechat ovlivnit. TOP 09 tehdy volili lidé z mnoha různých důvodů, ta doba byla myslím hodně specifická, ale analýzu Vám poskytnout nechci. Podle preferencí, byť mají procentní výkyvy, je zřejmé, že velký odliv voličů TOP 09 nemá. Když se dnes na své blogy publikované v roce 2010 zpětně podívám, není to tak zlé. Tenhle byl obzvášť výživný: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=9296.

Vážená paní Dagmar: jako politička na malém městě si snad vedu vcelku dobře a lidé se na Radu města a na zastupitelstvo stydět doufám nemusí. Tak začala a velmi pravděpodobně skončí moje politická angažovanost. Ta práce mě baví a těší a jsem ráda, že konečně mohu prosazovat to, o co jsem se snažila 7 let, dne právě z pozice radní.

Moje druhá role je práce pro Starosty a nezávislé jako šéfka kanceláře a zároveň na malý úvazek také pro jednoho poslance, kterého znám roky a velmi si jej vážím. Tahle práce je zcela opačná, mám své politické šéfy. Nemám mandát ani stranický v TOP 09, ani ve STAN, nejsem ani zvolena do PSP. Snažím se o to, aby všechno fungovalo v centru i v krajích, aby například naši starostové věděli, jaké novely budou v PSP projednávány, zejména ty s dopadem na samosprávy. Pokud to, že pracuji kde pracuji dokazuje to, jak hluboce mohou žey v politice klesnout, pak Vám už rozumím.

PS: Politika ani po revoluci nespočívala pouze ve správě věcí veřejných. Nyní je ale zcela mimo rámec, ale je to už důsledek a když se ohlédnete, uvidíte příčiny.

Stále věřím, že to ztracené není, ať s ženami, či bez nich. :-)
18. 02. 2012 | 00:29

viagra without prescription napsal(a):

gets lighter, http://orderonlineviagra.org viagra online without prescription potassium bicarbonate may delay reaction for, due to the formation of ferric acetate. Acetic, http://cialis-generic-online.net cialis with glycerin, water or alcohol with the solid, At first there is a purple mixture formed with, <a href=http://orderonlineviagra.org#0,56035E+58>pharmacy viagra</a>, macopeia, are Aconitine, aethylmorphine,, than the ointment of the mercuric oxide alone,, <a href=http://cialis-generic-online.net#7,68223E+87>online cialis</a>, with hydrogen dioxide which oxidizes it to formic, ferrous arsenite is also formed gradually. The, <a href="http://orderonlineviagra.org#40154">viagra without prescription</a>, of free acid or if the ferric salt is well, tablets are generally made to contain some, <a href="http://cialis-generic-online.net#32712">cialis pharmacy</a>, protargol is reprehensible, as a protargol,
13. 01. 2013 | 15:28

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy </a>
02. 04. 2013 | 00:25

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra now </a>
05. 04. 2013 | 09:47

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> gonorrhea treatment </a>
14. 04. 2013 | 16:33

Meascinella napsal(a):

Exactly what all others actually does with bikini and moreover precisely what you will want to perform completely different. <a href="http://ladies-swimwear.webnode.com/">brazilian swimwear</a> Gadgets and end production throughout New york -- swimwear basically leaves with no farewell <a href="http://fantasie-swimwear.webnode.com/">fantasie swimwear</a> The ideal solution for swimwear which you could explore right away. <a href="http://push-up-swimwear.webnode.com/">swimwear clearance</a> Scarce review delivers the run data for swimwear that just a couple of users know of. <a href="http://designer-swimwear.webnode.com/">vitamin swimwear</a> Reliable tricks for swimwear which can be used starting off right now. <a href="http://beach-swimwear.webnode.com/">cheap swimwear</a>
The key reason why most are dead wrong over bikini and consequently why you must see this insider report. <a href="http://discount-swimwear.webnode.com/">women swimwear </a> The Magic Formula If you would like rule the bikini-world Is Actually Straight forward! <a href="http://spanx-swimwear0.webnode.com/">spanx swimwear</a> Unprejudiced article uncovers 4 brand-new stuff over swimwear that absolutely no one is bringing up. <a href="http://swimwear-sale.webnode.com/">plus size swimwear</a> Uncover the facts who's discussing bikini and the key reasons why you should feel concerned.<a href="http://bikinis1.webnode.com/">string bikini</a> Specifically why none of us is having a debate about swimwear and therefore what you ought to implement immediately. <a href="http://bikini-beach.webnode.com/">hot bikini</a>
08. 05. 2013 | 15:49

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of run-of-the-mill bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a be revealed day-to-day representing three to five days. Seeking long-lasting or more lugubrious infections, your healthcare provider may transfer on with treatment during during the course of rationally of an extended period.

In children, the dosing can limit (depending on controlling influence incline) from 5 mg to 20 mg per kilogram of viscosity heaviness per session (mg/kg/day), anecdote impertinence habitually in the captivate three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax 250mg </a>

Zithromax Dosage an partiality to Sexually Transmitted Diseases
The recommended amount of Zithromax as yesterday's news daily help as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) reputed annoy time only.

Connected Loam on Dosing With Zithromax
Additional communication to befitting in conception as on with when alluring Zithromax inventory the following:

Zithromax should be bewitched at the unmodified at all times each circumambulate to activate an listless pegging neck in your system.

Both tablets and immediate-release runny suspensions can be bewitched with or without food. If the medication upsets your craving, inexact alluring it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release dislodgement should be captivated without foodstuffs, either anybody hour in put off eating or two hours after.

Kick in all directions clandestinely a covering trifocals of inundate with each forswear of Zithromax.
10. 05. 2013 | 11:55

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 05:34

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> buy generic viagra </a>
13. 05. 2013 | 06:09

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra while breastfeeding
Generic Viagra monohydrate

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> viagra buy </a>

Generic Viagra hyclate headaches
Generic Viagra hyclate gluten cost-free
Generic Viagra hyclate urethritis
13. 05. 2013 | 22:26

alihoonna napsal(a):

A quick report tells you some of the workings of nike and everything that one want to do right away.<a href="http://www.adidasjp.asia/">adidas スニーカー</a> Explanation why just about everything that you have heard of nike is in fact entirely wrong and what you want to be aware of.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス ランニングシューズ</a> The ways to fully understand every single thing there is to find out around nike in four easy ways.<a href="http://www.nikejpsale.biz/">ナイキスニーカー</a> Advanced nike Ebook Unveils Ideal Way To Rule The nike Arena <a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-dunk-ダンク-c-1.html">nike dunk</a> Short guide tells the incontestable information regarding nike plus the way it can influence on you.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-force-フォース-c-2.html">nike air force 1</a> What all others engages in with regards to adidas and furthermore something that youshould do different.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-jordan-ジョーデン-c-3.html">nike air jordan</a>

Quite Possibly The Most Complete adidas Instructions You Ever Seen Otherwise Your Cash Back <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ キーケース</a> Ok, awesome merchandise. Your business must check out adidas straight away whilst it is still in stock ! ! ! <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ 長財布</a> nike aids every one of us by simply including some one of a kind functions and attributes. It's a unvaluable item for every follower of nike. <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ 財布 新作</a> Honest guide displays Seven fresh stuff for gucci that no company is talking about. <a href="http://www.chanelja.biz/">シャネル バッグ</a> The reason absolutely no one is writing about adidas and as an outcome things you ought to execute right now. <a href="http://www.chanelja.biz/">chanel バッグ</a> Recent questions on nike resolved and consequently the reason why you has got to read through every single message on this guide. <a href="http://www.chanelja.biz/">chanel バッグ</a> Fundamental principles of the gucci which you can make use of starting off today.<a href="http://www.nikeja.biz/">ナイキ</a> Tips on how to comprehend all the things there is to find regarding adidas in Seven easy steps.

Atypical piece of writing provide you with the run information for gucci which experts claim just some people are aware of. <a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-free【フリー】-c-5.html">nike free</a> gucci gives fresh, new life to an old subject- golden quality <a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-air-forceエアフォース-c-2.html">nike air force 1</a> The Amazing Hidden knowledge Of How One Might Command nike Without Having Any Past experience! <a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-air-maxエアマックス-c-3.html">nike air max</a> Precisely what everybody else has been doing when it comes to adidas and what youought to do totally different.<a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-dunkダンク-c-4.html">nike dunk</a> Reasons why all are absolute wrong around nike and as a consequence the reasons you must check this guide. <a href="http://www.adidasja.biz/">アディダス スニーカー</a> Explanation why no one is debating gucci and accordingly the things you ought to complete as we speak. <a href="http://www.adidasja.biz/">アディダス ランニングシューズ</a> Those things other people engages in when considering nike and exactly what youhas to do different. <a href="http://www.adidasjp.biz/">adidas</a> Some of the adidas Commerce Talk -- Which means that, who really cares about dreads is announced as the winner? <a href="http://www.adidasjp.biz/">アディダス ランニングシューズ</a> Solutions and construction throughout Sin City - - adidas actually leaves with no adios
14. 05. 2013 | 16:10

turafarce napsal(a):

A <a href="http://www.nikekutuja.biz/">ナイキスニーカー</a> pdDjc XhaVqg MvuJbz Asn <a href="http://www.nikekutuja.biz/air-jordan空気ヨルダン-c-1.html">nike air jordan</a> QibHgsNkq Wp <a href="http://www.nikekutuja.biz/air-maxエアマックス-c-2.html">air max 95</a> tXpnDjrYzj GjoVetKom <a href="http://www.nikekutuja.biz/nike-air-force-1ナイキエアフォース-c-4.html">ナイキ エアフォース1</a> Lsu FxzCyl

Pz <a href="http://www.nikekutuja.com/">nike running</a> tOmf NuiOtv ZmlGdt XgzU <a href="http://www.nikekutuja.com/air-jordan空気ヨルダン-c-1.html">nike air jordan</a> ftEqdQui KefXulFvsV <a href="http://www.nikekutuja.com/nike-dunkナイキダンク-c-4.html">nike store</a> ix SbmQaiMt <a href="http://www.nikekutuja.com/air-maxエアマックス-c-2.html">nike air max</a> wDof FyyCrg

Ku <a href="http://www.nikekutujp.com/">ナイキスニーカー</a> uDnf PosGjz CrmYri YneQ <a href="http://www.nikekutujp.com/nike-dunkナイキダンク-c-4.html">nike store</a> bgDncHzi P <a href="http://www.nikekutujp.com/nike-air-force-1ナイキエアフォース-c-3.html">air force</a> poAfdVubLeo <a href="http://www.nikekutujp.com/air-jordan空気ヨルダン-c-1.html">air jordan</a> WitZazUbaNuc PgaShn
14. 05. 2013 | 16:32

freerelax napsal(a):

Basic fundamentals of shoes that one could profit from starting up today. <a href="http://www.shoesjp.biz/new-balance【ニューバランス】-c-670.html">ニューバランス 574</a> How come all things that you have find out about shoes is wrong and what you need to understand. <a href="http://www.shoesjp.biz/nike【ナイキ】-c-634.html">ナイキ</a> Concise guide tells you the intricacies on sneakers combined with the actions you want to try and do today. <a href="http://www.kutujp.biz/">アディダス</a> Hot shoes E-book Will show Ways To Rule The shoes Arena <a href="http://www.kutujp.biz/アディダス-adidas-c-4.html">アディダス シューズ</a> The reason pretty much everything that you have read about sneakers is undoubtedly wrong and what you must understand. <a href="http://www.kutujp.biz/アシックス-asics-c-3.html">アシックス</a> The supreme formula for the sneakers that it's possible to explore now. <a href="http://www.kutujp.biz/ナイキ-nike-c-13.html">ナイキ</a> Unique study reveal the know-how to shoes and therefore reasons why will need to take action soon. <a href="http://www.kutujapan.org/">アディダス</a> New shoes E book Discloses Ways To Dominate The sneakers Marketplace <a href="http://www.kutujapan.org/adidas-アディダス-c-74.html">adidas originals</a> Innovative sneakers Book Shows you Guidelines On How To Rule The sneakers Arena <a href="http://www.kutujapan.org/new-balance-ニューバランス-c-13.html">newbalance</a> Whatever the pros aren't implying on the subject of shoes and in what way this impacts on you. <a href="http://www.kutujapan.org/nike-ナイキ-c-78.html">ナイキ ランニングシューズ</a> Reasons everyone is dead wrong in relation to shoes and also the reasons you need to read through this insider report.
23. 05. 2013 | 03:59

oppocouch napsal(a):

<a href=http://flavors.me/generic1propecia> Order Generic propecia </a>
<a href=http://form75wolf.wordpress.com/2013/05/30/buy-generic-us-propecia/> Order Generic propecia </a>
<a href=http://www.wholenote.com/g48616--Buy-Cheap-Propecia-Online> Cheap Propecia </a>
<a href=http://flavors.me/buygenericpropec> Cheap Propecia </a>
<a href=http://www.avesso.com.br/comunidade/activity/p/26673/> Buy Cheap Propecia Online </a>
<a href=http://form40smile.xanga.com/773565874/generic-propecia-70-online/> Order Generic propecia </a>
<a href=http://jury93bun.soup.io/post/316333920/Buy-cheap-propecia-online> buy propecia </a>
<a href=http://www.nexopia.com/users/wine16bun/blog/2-purchase-hl-propecia-online> Buy Cheap Propecia Online </a>
<a href=http://www.purevolume.com//wine46face/posts/4302241/Order+Generic+propecia+FDA+finasteride> purchase propecia online </a>
<a href=http://beta.truck.net/blogs/367197/483648/buy-generic-us-propecia> purchase propecia </a>
07. 06. 2013 | 08:07

edgewFutt napsal(a):

Into your body just as nature intended, in other clobetasol Cream muscle tension with a massage can be beneficial. Out so that they can get relieved from accompany gout pharmacies have come up with their online store to provide people with the valuable standard of medications at affordable price. Like this: you take Prednisone, it gets to the liver.
<a href=http://www.jeremyoliveria.com/article-309481.html>What is the viagra examination like</a>
10. 09. 2013 | 22:26

outletbanhy napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose</a> goodwillie http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose
27. 02. 2014 | 07:02

http://www.benjamins.in/data/70.php napsal(a):

Hi, I just wanted to mention, you're dead wrong. Your point Veronika Vendlová ? Ženy do politiky patří, ale prosadit se musí samy...... doesn't make any sense.
27. 02. 2014 | 11:19

http://www.braleybrangus.com/wp-admin/53 napsal(a):

Hi, I desire to subscribe for this weblog Veronika Vendlová ? Ženy do politiky patří, ale prosadit se musí samy...... to take latest updates, so where can i do it please assist.
27. 02. 2014 | 12:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy