Smrt ti nesluší, Martino

11. 04. 2012 | 08:11
Přečteno 7136 krát
Bylo krásně a jarně a já se těšila na klidný prodloužený víkend. Automaticky jsem vyndala ze schránky dopisy a letáky a vypadl na mě jeden dopis s křížkem na obálce.

Proč zrovna mě přišlo do schránky parte??? Není to tak dávno, kdy se celá naše rodina musela vyrovnat se ztrátou blízkého člověka a pořád to ještě nepřebolelo. Třeba je to nějaký omyl, problesklo mi hlavou.

Nebyl. Byla to studená sprcha - stručná zpráva o tom, že někdo, kdo tu byl, tu už není. Podlomila se mi kolena a snažila jsem se odemknout dveře domů, nešlo to. Chtělo se mi zmizet, zalézt pod postel, do kouta, do tmy. Tohle není fér, to není spravedlivé!

Byly to jiné Velikonoce a myslím, že už pokaždé budou. Ještě než jsem ten dopis otevřela, myslela jsem si, že jsem tak v polovině svého života, že mám moře času. Ne, nemám. Už zítra může být všechno jinak.

Martina, která byla mojí svatební svědkyní, 14 let věděla, že může svůj boj o život prohrát. To ale téměř nikdo netušil. Pořád jsme si říkaly: „tak v létě - uděláme si na sebe určitě čas…“ Které léto že to mělo být?? K čemu jsou vlastně naše soukromé plány? Žijeme teď a tady, přesně každou jednu vteřinu, minutu, hodinu…

Bylo mi ctí mít kousek Tebe.

Jednou se zase potkáme….

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

prak napsal(a):

Jako naprostý realista tvrdím, že už nikdy se nepotkáte. Zůstávají jenom vzpomínky. Koloběh života, koloběh přírody.
11. 04. 2012 | 08:40

olga napsal(a):

Smrt. Co to vlastně je smrt? Je to odcházení do věčnosti? Je to znovuzrození? Asi si všichni tuto otázku v určitém období klademe. To nevíme. Víme však, že všichni tuto část života kterou prožíváme musíme opustit. Nikdo nevíme kdy. V tom je snad jediná spravedlnost. Říkalo se jediná. S tím nic nenaděláme. Musíme odejít my, musí odejít naši blízcí. S tím se obvykle vyrovnáme. My pozůstalí však míváme často výčitky. Nejčastěji jsou způsobeny nesplněním daných slibů. Nevyslovením lásky. Při smrti každého blízkého si tyto výčitky dělám. Proč jsem tam nejela? Proč jsem jí to neřekla jak ji mám ráda? Proč jsem víc nenaslouchala? Proč jsem hodně věcí odsouvala na neurčito? Znám to. Jenže. Asi to vše je přesně tak, jak má být. Smiřme se a připravme se na vlastní odchod. Zdraví není jistý odklad.
11. 04. 2012 | 08:40

Občan napsal(a):

Smutné.

Ale alespoň už ji nic nebolí a netrápí.
Už se nemusí bát, že nebude mít na odpovídající léky, že nebude mít na nemocniční poplatky, že nebude mít na hygienické potřeby, že se jí nedostane včas odpovídající pomoci a péče. Už nemusí mít strach, zda sanitka přijede včas (pokud vůbec), zda nezazvoní exekutor a zda nepřijde o střechu nad hlavou v důsledku osobní insolvence zaviněné dlouhodobou nemocí.

Náš kamarád, výborný zbrojíř a pyrotechnik, si předloni ustřelil hlavu.
Bylo mu 58 let, onemocnělo mu srdce a kvůli tomu ho vyrazili z práce, protože už nemohl podávat odpovídající výkony. A protože neuměl nic jiného než tu zbrojařinu, jemné soustružení a pyrotechniku a s nemocným sdcem ho nikdo nezaměstnal, tak to holt "vyřešil" k Drábkově spokojenosti.
11. 04. 2012 | 08:43

ali napsal(a):

upřímnou soustrast..
i my měli včera také pohřeb z rodinného klanu..člověk, který nikdy nikomu neublížil..na pohřbu měl pouze pár lidí, kteří mu byli věrní, milovali ho a ctili..

prak
někdy je realizmus nebezpečný, tak Vám dám pár slov útěchy..teprve po smrti nastane ten pravej mejdan..věřte mi, vím to..
11. 04. 2012 | 08:44

Silvie napsal(a):

Ali,

teď jsem se chystala "prakovi" odpovědět podobně.
Nejsem žádný fanatický věřící s propláchnutým mozkem, ale má životní zkušenost mi napovídá, že smrtí život nekončí.

Prak,

zkuste si přečíst něco od R.Moodyho, Tibetskou knihu mrtvých atd. - možná pak zapochybujete. Nebo si půjčte cosi z oblasti parapsychologie. Já jsem žila obklopená zvláštními lidmi, pár z nich disponovalo "nadpřirozenými" schopnostmi a vyzkoušela jsem na vlastní kůži,jakou sílu může mít pouhá myšlenka.
O tom, že se po smrti setkáme se všemi blízkými, vůbec nepochybuju - jsem o tom přesvědčená!
Všechno do sebe zapadá, nic se neděje bezúčelně. Podle jisté ,poměrně logické, teorie,člověk zemře a v té chvíli obsáhne veškeré poznání lidstva. Po určitém čase přejde tzv.řeku zapomnění a narodí se znovu v jiném těle. Zhruba do tří až pěti let věku mají děti schopnost vidět to, co je dospělým (až na vzácné výjimky hypersenzitivních jedinců) zapovězeno. Když budete pozorně sledovat svoje děti, všimnete si toho.
11. 04. 2012 | 09:01

Markéta napsal(a):

Občan by dle mého názoru měl vyhledat odbornou psychiatrickou pomoc...
11. 04. 2012 | 09:11

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Veroniko,

upřímnou soustrast.

Píšeš o tom, že po 14 letech ta známá prohrála svůj boj.
Pokud budu moc říct, že sem prohrál po 14 letech, budu to považovat za skvělé.

Vem to takto.

Myslím, že se už s nikým z těch, kdo odešli, nesetkáme. Není k tomu důvod. Ale možná dostaneme na závěr života malý dar (od Boha či přírody): V okamžiku umírání prožijeme subjektivně setkání se všemi, které jsme měli rádi.
11. 04. 2012 | 09:27

Baba Jaga napsal(a):

Je snad zveřejněná bolest menší?
Upřímnou soustrast, paní Vendlová.
11. 04. 2012 | 09:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Karle,
známý je někdo, koho známe spíš odněkud a povrchně...ona nebyla má známá...
Vím, že bojuješ statečně, dáky že píšeš. Stejně tak tatečně určitě bojoval i pan Hajný...

Je to těžké a nedokážu Ti to fakticky vysvětlit, ale věřím, že se s těmi, kteří odešli, potkám ještě mnohokrát....
11. 04. 2012 | 10:11

Baba napsal(a):

V dnešní době si člověk začne osobně uvědomovat limity svého života tak mezi pětatřiceti a čtyřiceti lety věku. Tedy ten, který si musí odpovědnost za své přímé příbuzné odpracovat.
11. 04. 2012 | 10:15

ali napsal(a):

veronikavendlova
není zač..
11. 04. 2012 | 10:54

Veronika Vendlov napsal(a):

ali: upřímnou soustrast
11. 04. 2012 | 10:55

olga napsal(a):

Markéta
Občan píše zcela realisticky. Znám několik případů, kde jsou lidé v bezvýchodné situaci. Mladí a zoufají si. Je mi jich líto. Pomoci nedokážu. Já jsem stará. Já už nemám žádné povinnosti. Důchod dostávám. Žiji si zcela spokojeně a dobře. Ovšem mladá bych být nechtěla. Smrti se nebojím. Možná naopak. Tam nás čeká konečně spravedlnost. Tam bude to nebe, které jsme si chtěli budovat tu.
11. 04. 2012 | 11:05

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Veronika

ano, toto je to složité, smutné a těžké zároveň vždy. Zejména na Velikonoce, na svátky Vzkříšení a života. Všichni si neseme naději v sobě, zhasne -li v tuto dobu nebo přestane světlo blízkých plápolat neseme to s křivdou. Neseme to s údělem nespravedlnosti, je to pochopitelné, nelze se s tím vyrovnat, je to proti životu.

Veroniko, upřímnou soustrast pro Vás.
Vy víte, že svět se točí dál... Musíte žít i s tímto pro další naději, úsměv pro Vás.
*
11. 04. 2012 | 11:11

starý kantor napsal(a):

olga
Dívám se na otázky života a smrti podobně jako vy. Důležité je zachovat si přes všechny karamboly a omyly čisté svědomí. A kdo z nás to má?
11. 04. 2012 | 11:29

TomášL napsal(a):

Dobrý den autorko!

Tak nějak jste mi připomněla Senecu a jeho Útěchy...
11. 04. 2012 | 11:37

ali napsal(a):

veronikavendlova
děkuji..ale teď koukám, že jste mi přála až minutu po mém poděkování, ale měla jsme pocit a dám na to ruku, že jste mi už kondolovala, proto jsem napsala "není zač.." ..záhada..ale děkuji..
11. 04. 2012 | 11:38

Irena napsal(a):

Silvie:
Knihy od Moodyho jsem četla, ale také jsem četla Koukolíka. Doporučuji.

"O tom, že se po smrti setkáme se všemi blízkými, vůbec nepochybuju - jsem o tom přesvědčená!
Všechno do sebe zapadá, nic se neděje bezúčelně."
Okamžitě se mi vybavil Jan Zrzavý: Lidský mozek má zázračnou vlastnost - obsedantní potřebu vymýšlet si souvislosti mezi jevy - žádná pitomost není na světě jen tak, každá pitomost něco znamená. Je zjevné, že tato posedlost soiální interpretací je základem řady bludů, jichž se člověk prakticky nedokáže zbavit - že Věci mají Smysl, že existuje Něco, co nás přesahuje nebo že Krása a Dobro existují mimo naše mozky. Svět, který nás obklopuje, vidíme jako svého sociálního partnera, protože nic jiného ani vidět neumíme. Pak ovšem není divu, že hledáme souvislosti mezi jevy bez ohledu na to, zda tam jsou. To nejstrašnější na obraze, který nám předkládá racionalita, je právě ta studená lhostejnost světa k našemu hemžení, bažení, snění.
Když si tohle a vše, co s tím souvisí, člověk uvědomí, pak si musí říct, že Veronika Vendlová má naprostou pravdu: žijeme teď a tady, přesně každou jednu vteřinu.....co hezkého si navzájem neuděláme teď a tady, už třeba nemusíme stihnout. Hezké motto pro život.
11. 04. 2012 | 11:43

xyzy napsal(a):

Máme v rodině obdobnou ztrátu za sebou, je to ztráta z nejcitelnějších (lze li toto vůbec poměřovat), odešla nám navždy maminka... Věřím, že se s ní jednou sejdu, přestože jsem jinak založení nadmíru pragmatického.

Paní Vendlová,
dovolte mi vyjádřit Vám upřímnou soustrast.
11. 04. 2012 | 11:46

Silvie napsal(a):

Irena,

a proč jste přesvědčená,že se všechno děje beze smyslu?

Já jsem dospěla lety naopak k názoru, že i to zlé (co bychom rádi v životě oželeli) má nějaký účel. Možná jen ten, abychom dokázali rozlišit radost od bolesti?!
Nehlásím se k žádné církvi, ale věřím v Stvořitele (nebo Universum nebo Dobro nebo Boha) - nazvěte si to, jak chcete.
Řekla bych, že jediným smyslem našeho pachtění tady na zemi je náš duchovní růst. Stáváme se takovými, jaké nás chce mít.
Vesmír je složitým živým organismem, kde všechno souvisí se vším a my jsme jen jeho nepatrnou a bezvýznamnou součástí.
Naše těla, jakkoliv se to zdá lidem bez víry nesmyslné, nejsou vůbec podstatná.
Kdoví, jestli je náš život tady vůbec skutečný?

Podobné dlouhé diskuse jsem v mládí vedla často s podobnými "realisty" a vím, že nevedou nikam.
Víra je dar a ne každému se ho dostane. I kdyby Bůh neexistoval, už jen ta víra nám pomáhá snášet životní útrapy. Moje vlastní dcera je stejný materialista, jako vy, ačkoliv jsem ji tak nevychovávala.

Koukolíka číst nemusím - vím,jak na tyhle věci nahlížejí např. psychiatři (psychiatrie i psychologie mě zajímá), jenže jejich pohled je často velmi omezený. I na duševní nemoc se lze dívat z různých úhlů.

Překvapivé pro mne bylo zjištění, že mnoho špičkových anatomů, kteří znají lidské tělo a jeho fungování ,jako nikdo jiný, jsou sami věřící. To mluví za vše.
11. 04. 2012 | 12:58

silvie napsal(a):

Irena,
ještě dotaz - co konkrétně od Koukolíka máte na mysli?
11. 04. 2012 | 12:59

Karel Mueller napsal(a):

Irena:

Víte, s jednou vyjímkou si věda poradí snad se vším. Tou vyjímkou je subjektivní faktor pasivního projevu vědomí. Žádná teorie nemůže odpovědět na otázku, proč cítíme např. fyzickou nebo psychickou bolest. I nejdokonalejší matematicko-fyzikálně-biochemický model prostě skončí konstatováním, že ty či ony procesy mají ten či onen vliv.

Samozřejmě, věda poskytne řadu vysvětlení i pro ono Dobro a Krásu, obvykle s odkazem na evoluci (asi správně). I k lásce Vám řekne, že je to biochemie. Ale nevysvětlí proč ty emoce zde po působení chemikálií jsou.
11. 04. 2012 | 13:06

řekl jeden Albert napsal(a):

Jak pozoruhodná je situace nás, dětí země.Nikdo neví proč tu je, ale mnohdy myslí, že to cítí.
11. 04. 2012 | 13:09

řekl jeden Albert napsal(a):

Karel Mueller

jo hormony jsou sviňa
11. 04. 2012 | 13:10

Vaska napsal(a):

No to je opravdu dojemné, autorka nemá co psát, ale smrt mladé kamarádky, to je doják, oko nezůstane suché. A nejvíc si popláčou dámy co nemají co na práci, nevědí kdo ta mrtvá byla, ale ta krásná póza, kdyby tak kamarádky viděly jak mně to sluší když truchlím. Černý závoj je tak slušivý
11. 04. 2012 | 13:21

Silvie napsal(a):

Karel M.,

s přibývajícími lety si myslím, že věda je na některé věci krátká. Vědci odhalí jen to, co je jim dovoleno...
Lidé, jako dr.Koukolík, jistě skvělý neuropatolog nebo slovutní vědci a členové klubu Sisyfos, mě vždy jenom rozesmutní. Taková inteligence a takové pohrdání Vesmírem, Stvořitelem a Vírou.
Tenhle typ lidí nikdy nepochopí (resp.do okamžiku vlastní smrti), že existují věci mezi nebem a zemí, které rozumné vysvětlení nemají, nelze je vědeckými postupy ověřovat a přesto se nejedná o podvod.
Od jisté doby strach ze smrti nemám.
11. 04. 2012 | 13:26

Pepa Řepa napsal(a):

potkáte, Wendlová, o tom nepochybujte

teprve teď jsem pochopil rčení
MÁ JI JAKO Z PRAKU
11. 04. 2012 | 13:28

Silvie napsal(a):

Vaska,

tohle vidím stejně.
Určitě bych svou bolest nikde na blogu neroztrubovala , protože jde o ryze privátní záležitost. Nechť se na mne paní Veronika nezlobí (taky jsem přišla před šesti lety o kamarádku z dětství), ale já k proklamacím tohoto druhu nemám důvěru.
Skutečně trpící lidé zalezou někam do kouta a většinou nejsou schopni ani plakat. Blbé okolí si pak šušká, jak jsou cyničtí a bez srdce. V podobném duchu pak splodí článek Blesk.
11. 04. 2012 | 13:30

Ivanka napsal(a):

Vasko, přesně. Já jsem si v mládí nejvíc poplakala když zemřel Winnetou, Nebo když zemřel Bartoška v seriálu Sanitka, to byla také síla. autorka proti mně pláče naprosto nevýrazně
11. 04. 2012 | 13:43

Markéta napsal(a):

Pozor,
Silvie je grafomanka.
11. 04. 2012 | 13:43

Klos napsal(a):

Ivanko, měla si fandit majoru Zemanovi nebo kapitánu Klosovi, 4 z tanku a pes byli také dobří a přežili všechno
11. 04. 2012 | 13:45

Míval napsal(a):

Silvie: sdílená bolest, zmenšená bolest. Teď to tu četlo 1047 lidí, takže žal autorky se snížil 1047x. A to se vyplatí.
Ale jinak s Vámi souhlasím. Na takovéhle veřejné projevy soukromého zármutku musí být prostě nátura.
11. 04. 2012 | 13:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Těm dvěma vševědoucím a všemohoucím....a dle mého soudu trapným:

A přesně díky takovým názorům, jeké máte vy dva, se pak každý zdráhá o smrti mluvit, zdráhá se sdílet to, co prožívá. V "normální" společnosti je obvyklé zalézt někam do díry, strávit to a pak zase vylézt a dělat, jako že se NIC nestalo.

Mnohokrát jsem se už se smrtí potkala, ale až tentokrát jsem se odhodlala napsat pár řádek. Jsem za to ráda, už kvůli Martině. Ona mě znala...

Takže si pište co chcete, nic dobrého jsem pod blogem nečekala (nikdy nečekám), ale dnes naopak - jsem za některé komentáře moc ráda.
11. 04. 2012 | 14:02

Karel Mueller napsal(a):

Ivanka:

V "nedoručených dopisech", tj. dopisech vojků wermachtu v kotli pod Stalingradem, které už nestačily být odeslány, napsal bývalý herec:

Hrál jsem smrt na jevisšti snad tisíckrát ... je otřesné zjistit, jak málo má hraná smrt společného se skutečnou smrtí ...

Chcete se podívat místo dojáků při umírání Bartušky nebo Winnetoua zubaté dámě skutečně do tváře? Tak navštivte onkologii, kde umírají děti mající rakovinu a bavící se o tom, jak Anička, která tam byla ještě minule, už umřela ...
11. 04. 2012 | 14:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak pardon - už jsou tu 3.
11. 04. 2012 | 14:05

Baba Jaga napsal(a):

Mně zase připadá, že zveřejňováním vzpomínek na ty, co už nejsou mezi námi, si lidičky často hojí své špatné svědomí.
Dle mého je lépe komunikovat se živými i vzpomínat v soukromí. Ale znala jsem i takového, co by byl rád viděl, kolik lidí mu bylo na pohřbu. Možná viděl.
Každý jsme jiný...
11. 04. 2012 | 14:07

B. napsal(a):

Proč se bát něčeho, co se bude jednou týkat každého z nás?
Děláte z toho, Veroniko, zbytečné divadlo s tyjátrem.
Do smrti se dá přežít všechno.
S plány typu:"Musíme se brzy sejít", mám své zkušenosti.
Nejlépe to pojmenovali a nazpívali Katapult.
Takže - někdy příště ...
11. 04. 2012 | 14:10

xyzy napsal(a):

Silvie,
někdo se ze žalu vypíše, pomůže mu vědomí, že jeho smutek s ním sdílí třeba i cizí lidé. Jiný nestojí o soucítění kohokoliv, se svým žalem chce a dokáže být výhradně sám. To vše záleží na mnoha různých okolnostech a povaze oněch dotyčných.
Nemůže být více trpícím ten, kdo zaleze do kouta a nedokáže plakat, než ten, který - podle Vás okázale - roní slzy veřejně. Každému člověku přináší úlevu něco jiného... Není důvodu odsuzovat či ironizovat jednoho, ani druhého.

Mimochodem, asi nevíte, že jednou z psychology doporučovanou metodou v boji proti zlu, které nás potká a jemuž nedokážeme moc čelit, je sednout si a "hodit" své pocity na papír? tzv. vypsat se ze všeho!?!
11. 04. 2012 | 14:12

Míval napsal(a):

veronikavendlová: mluvit - psát o smrti tímto způsobem je vcelku zbytečné, pominu-li autorovo zbavení se alespoň části bolesti.
Smrt někoho blízkého je nutno prožít. A sílu takového prožitku žádné psaní, dokonce ani vysoce umělecké, nemůže nahradit a nemůže ani kohokoliv na takovou drtivou vlnu emocí připravit.
11. 04. 2012 | 14:17

honolulu napsal(a):

Obcan, (08:43)
kvuli takovym PRKOTINAM jako je strata zamestnani se neodchazi ze sveta ! Deserter a zbabelec byl - pyrotechnik. V jeho oboru by zde dostal praci okamzite. V zivote neni nic nemeneho a konecneho.

Prak, (08:40)
urcite setkaji. 100 x overeno a dokazano.

Pani Silvie (09:01)
Vyborne jste to vystihla. Jsem clenem klubu New Age. Medium a anteny dokazou zkontaktovat kde koho.
Znate obraz prechazenicich dvou deti pres maly most a andel nad nimi drzi ochranou straz s prstem pres rty naznacuje deti mlcte. T.j. ono ! To je zakon vesmiru.
Je zbytecne o tom psat vice. Ten mentalni hrbac v offise Stejskala me fanaticky maze, kdyz Stejskal spi. Dokonce smazal i zminku o Tokoloshi. Ja nevim proc prehled duchu v jinych zemi je tak fanaticky brzden. Pritom kazdy se s tim setka, kdo zije v Africe. Neni mic pitomejsiho na svete nez omezeny rozhled materialistickych Marxistu a t.zv. "atheistu".
Jsem znechucen ozvu se pozdej.
Pani Silvie, udelala jste na me velky dojem svym intelektem uz drive. Neprestavejte psat. Musime znicit ten omezeny mentalni chudobinec ve kterem jsou Cesi nasilne drzeni.
Jedu se toulat v lete na 3 mesice +/-, ale potom se ozvu.
11. 04. 2012 | 14:17

honolulu napsal(a):

Jezis Maria vono to tam je !
Pane Stejskal prosim za prominuti, ja jsem po vcerejku jeste OZRALY, zapijeli jsme dalsi dizaster na Wall Str.
Pane Stejskal, nez odjedu z Ohia napisi Vam osobni omluvu do offisu. Bojim se ideologickych upravovacu myslenek a jsem trochu paranoidni. Jdu na kafe. Potrebuji litr kafe z Brazili.
11. 04. 2012 | 14:32

Klostermann napsal(a):

Upřímnou soustrast do Odolena vody- opravdu jste si tam zvolili ženskou co ještě nesáhla na práci, živí se v organizacích jaké popsala v životopise, a ještě má prd na práci a dojímá se nad smrtí imaginární kamarádky.??? Fakt hustý. Jak se vám v tom městě žije???
11. 04. 2012 | 14:46

Boudová napsal(a):

vENDLOVÁ, VÍTE, MY UŽ JSME TROCHU OTRLÍ, to z nás udělala ta média,. Vždycky když zemře nějaká celebrita , mají ostatní celebrity naspěch aby se nalíčily, doběhly do televize a tam vyprávěli jak oni dva / on a zesnulý/ byli ti nejlepší lidi a kamarádi na světě, a v kterém filmu hráli, honem si to kupte na DVD nebo běžte na nás do divadla. Obzvlášť obskurní to bylo kolem funusu Havla. Takže když někdo najednou začne veřejně brečet nad někým, koho jsme ani neznali, je z toho takový divný pocit.
Navíc jsem byla kdysi na pracovišti, kde jeden pán trpěl duševní poruchou- na malém městě si o přestávce došel pro nějaké parte a pak nahlas brečel že byl sirotek a ta zesnulá ho vychovávala a podobné historky, přitom mnozí z nás jeho skutečnou rodinu znali a věděli jaké nesmysly kecá. Bralo ho to tak 2 x do roka. To snad ale není váš případ, alespoň doufám.
Tak se nezlobte, že v některých ten blog vyvolává i jiné reakce než soucit
11. 04. 2012 | 14:59

neo napsal(a):

Občan:

vy jste šílenec. A ten pyrotechnik mi připomíná když se oběsí puberťák kvůli tomu, že jeho holka dala pusu tomu blonďákovi z céčka.

omlouvat něčí smrt tím, že už nemusí mít strach z výše uvedeného je ubohost hodná asi pouze vás. Nejste normální.

Co takhle se na to vykašlat, každej srábek vašeho typu si prožene hlavou kulku a je to ne? Co ale měli dělat lidi ve středověku? nebo za první či druhý světový? nebo za bolševika? Se divim, že je na světě tolik lidí. Nebo mi snad chcete tvrdit, že dneska je to horší?
11. 04. 2012 | 15:15

Stařeček napsal(a):

Irena-ano, budeme tam, kde všichni ostatní.
11. 04. 2012 | 15:19

mb napsal(a):

zase občan 8:48 ... dalo by se to využít politicky ... jako pochodně Palacha a dalších ...

kdyžbyste udělal ligu sebe vraždících důchodců -... vždy v pravidelném intervalu ...

to by bylo abyste politicky s něčím nehnul(i) ...

treba by vynesl lid Klause z hradu, nebo by policisté začali odstíhávávat lumpy co nám rozkrádají veřejné zakázky ...

véčka by přiznali své utajené sponzory

a na světě by se rozhostil spravedlivý mír

zalévaný krví svatých ( důchodců )

takže občan musíte sehnat tak 40 ochotných kteří to budou v pravidelném intervalu dělat a nezapomente pořešit PR ...

akorát teda čína se taky z tibetu nehne at se tam lidi upalujou jak chtějí ...

hezký den všem a pani vendlove soustrast ...
11. 04. 2012 | 15:33

mb napsal(a):

souhlasím s xyzy
11. 04. 2012 | 15:37

Boudová napsal(a):

Neo - horší než za bolševika je to určitě. Se středověkem srovnávat neumím, nežila jsem v tom
11. 04. 2012 | 15:39

Silvie napsal(a):

Boudová,


jo, přesně.

Paní Vendlová,

já jsem tím určitě neměla na mysli to, že by se člověk neměl se svým trápením svěřit. Ale kdybych byla opravdu smutná, určitě bych to nesdělovala cizím!!! lidem na blogu.
Každý jsme jiný - já na veřejnosti většinou nepláču, protože se stydím, nechávám si to na doma.
Už jen titulek vašeho článku mě zarazil - jako bych z něho cítila snahu o originalitu za každou cenu, v tomto případě nevhodnou.
Nechci se vás dotknout, ale zní mi to celé falešně a okázale trpitelsky. Jsem na tohle dost alergická, paní Boudová to vystihla pregnantně.
11. 04. 2012 | 15:41

mb napsal(a):

ad ivanka: Já jsem si v mládí nejvíc poplakala když zemřel Winnetou, Nebo když zemřel Bartoška v seriálu Sanitka, to byla také síla. autorka proti mně pláče naprosto nevýrazně

autorka není Josef Vinklář, který by smrt herecky prožil a ještě se teatrálně ptal co u všech všudy v těch výzkumnejch ústavech dělaj ...

njn ...
11. 04. 2012 | 15:42

mb napsal(a):

( řepa děkuju za prodloužení života ... ( :-))
11. 04. 2012 | 15:45

Silvie napsal(a):

Neo,

možná je to horší.
Protože po dvaceti letech zjiš´tujeme, že jsme žili fikci o demokracii , a že líp už bylo.
Kdežto ti lidé ve válce v sobě živí opodstatněnou naději, že líp teprve bude.

Lidé se ve válce chovají úplně jinak, nežli v době krize - což je zajímavé a vysvětlit by to dokázal asi jen psychiatr.
Proč se člověk nesloží pod náporem těžkostí a utrpení a zhroutí se až v momentu, kdy pominou?
Rozhodně se ale mýlíte ve svém pohledu na sebevrahy - nejsou to zbabělci, k sáhnutí si na život je třeba veliké vnitřní síly. Ale možná jsou to egoisté...
V tomto ohledu s Občanem souhlasím - v některých těžkých situacích ( včetně té sociální) je sebevražda východiskem.
Je totiž velká lež, že má každá situace řešení. Nemá!
11. 04. 2012 | 15:48

Silvie napsal(a):

Milá Markétko,

to jste mě musela hodně dlouho hledat, než jste mě - "grafomanku" našla, což?!
Netrpíte nějakou formou paranoii?
11. 04. 2012 | 15:56

mb napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=LVYMMYu1tAs
11. 04. 2012 | 15:58

Irena napsal(a):

Lidi, copak vám nedošlo, co je "poselstvím" tohoto článku? Šťouráte se v nepodstatných věcech - ano, každý to máme nastaveno jinak, ale o to tu přece nejde!
Stihněme si navzájem být blízkými, teď a tady. To je důležité. Alespoň pro mě.
11. 04. 2012 | 16:04

Ervín napsal(a):

Občan, Silvie, Boudová... je bezpečný, aby tyhle jedinci mohli jen tak, bez dozoru ošetřovatele mezi normální lidi? Nejde jen o to, že můžou něco udělat sobě, ale co když v záchvatu napadnou ostatní? To nejsou nějaký silnější sedativa, antidepresiva, polstrovaný pokoje se stálým dozorem? Drábku, Hegře, tohle je váš největší zločin, že tyhle lidi necháte jen tak volně se potulovat mezi ostatníma. Dělejte s tím sakra něco, jde o péči o potřebný.

Paní Vendlová, dobře, že jste to napsala. Kvůli sobě i nám ostatním.
11. 04. 2012 | 16:08

Kamelot napsal(a):

I ta černá díra v nebi
má světlo v hlubinách
i to nejtemnější moře
má ryby v šupinách
i ta nejkrutější bolest
se jednou promění
a tak jdou nevím kam životem smíření
(Kamelot Zlatá klec)
11. 04. 2012 | 16:13

Silvie napsal(a):

Ervín,

no my holt nejsme tak naivní, abychom se tady dojímali nad evidentně účelově napsaným článkem s bulvárním titulkem.

Ale vy si klidně poplakejte...
Já lidem ,kteří mají cokoliv do činění s politikou, jejich velké emoce nějak nevěřím. Všechno je u nich vypočítáno na efekt.
Když mě zemřela kamarádka, mluvila jsem o tom jenom s nejbližšími. Neměla jsem nejmenší potřebu ze sebe dělat trpitelku.
Mimo jiné - ještě jsem neviděla, že by se soustrast vyjadřovala kamarádům mrtvého...
11. 04. 2012 | 16:19

Ervín napsal(a):

Klid Silvie, hlavně se nerozčilujte o nic nejde.
Oni naštěstí všichni nejsou stejní jako vy, takže se lidi chovaj různě (chápu, že vás to znepokojuje, potřebujete je za to seknout, ale hlavně si to prosím moc neberte).
Svět je strašnej, Vendlová je strašná, politici jsou strašný, je to tu horší než za bolševika, ve středověku, v neolitu. Pšššš, pšššš...
Tak zase někdy.

Jo, a nikdo po vás nechtěl ,abyste vyjadřovala soustrast. ani paní vendlová ne. to ste jen blbě pochopila.
11. 04. 2012 | 16:36

ali napsal(a):

Irena
souhlasím s Vámi..hezký podvečer
11. 04. 2012 | 17:09

ali napsal(a):

Boudová
jasně, je to horší..prázdné obchody, fronty na maso, na telku na vložky, v kině jen americký filmy - dám půl života za "Příběh opravdového člověka", do ciziny na doložku a to jen do spřátelených států...máme se špatně, to je fakt...

p.s. omlouvám se paní Vendlové za svoje rozohnění..
11. 04. 2012 | 17:18

gaia napsal(a):

ali

koukám, jak jste konzumní. Plný supermarket a vše je nejlepší možné na světě. Kde jsem to už slyšela?

A ten Příběh opravdového člověka byl náhodou dobrý film. Určitě lepší než některé s Brucem Willisem či Angelinou Jolie.

PS. dnes dle vás neexistují fronty?

Já čekala jen dnes na poště s doporučeným dopisem 3/4 hodiny.
11. 04. 2012 | 17:34

ali napsal(a):

gaia
co mám říct na to, že jste čekala na poště? Jak chcete srovnávat frontu za bolševika a dnes? Nebo na maso čekáte taky, než otevřou a přivezou jen v úterý a ve čtvrtek? Na barevnou telku máte pořadník? Na džíny do Tuzexu bony a frontu?
Stáhněte si z netu Příběh opravdového člověka a přeju hluboký umělecký zážitek..

a raději se nezahazujte se mnou..mě nepřesvědčíte..zkuste to na děcka..
11. 04. 2012 | 17:48

gaia napsal(a):

do fronty za bolševika člověk nemusel a dnes do fronty musí.
Maso bylo jen 2x týdně, ale čerstvé. Dnes je pořád, avšak s přelepeným datem trvanlivosti a zelené.
A vyfrontované džíny z Tuzexu vydržely kolik let, dnes se vám rozpářou po měsíci a musím látat proděravělé kapsy.
A barevných telek měli ruští vojáci hafo i mikrovlnky a ještě byli rádi, že to prodali a naplnili kupujícímu nádrž zdarma.
11. 04. 2012 | 17:59

Pepa Řepa napsal(a):

a co teprve okluzní fronta.....
11. 04. 2012 | 18:01

Pepa Řepa napsal(a):

gaia
matko pářou se džíny?
Nic ve zlým, zkuste zhubnout
11. 04. 2012 | 18:03

ali napsal(a):

gaia
jo když ho kupujete v penáči, tak se nedivte..džíny kupujte značkové a né od vietnamců a barevnou telku měli pouze ruští okupanti..howgh..

Pepa Řepa
:o))
11. 04. 2012 | 18:06

gaia napsal(a):

ali

dnes vás zas okupuje nadnárodní kapitál a oligarchie.

Já na bolševika nedám dopustit. Byla jsem tenkrát mladá! Takže to bylo krásné!!!!!!!!!!
11. 04. 2012 | 18:09

ali napsal(a):

gaia
nedejte, máte recht..
11. 04. 2012 | 18:13

Skogen napsal(a):

Když mi umřela máma a já se probudil do následujícího rána a došlo mi, že už nesním, že už jsem v ošklivé realitě, vzápětí mi došlo i něco jiného. Totiž, najednou mě napadlo, nakolik lituji opravdu ji a nakolik sám sebe.

Neřekl bych, že jsem sobec. Jen jsem asi ještě dostatečně nerozlišoval rozdíly mezí její realitou a tou svojí.

--------------

Pane Muellere, vy to prosím čtěte jinak. Dokud je naděje, má se v ní věřit a krom toho každý den může přinést malý zázrak - byť i v jiném smyslu. Tak se držte.
11. 04. 2012 | 18:14

ali napsal(a):

gaia
mě neokupuje nikdo..jsem ráda, že když někdo cizí zazvoní, že to nejsou stbáci ;o)
11. 04. 2012 | 18:14

Silvie napsal(a):

Ali,

mně nemůžete obvinit z levičáctví, proto si dovolím něco podotknout.
Opravdu nevidíte, že na ty banány (4 kousky za cca 40 kč) dnes lidé sice nemusí stát frontu, ale zase na ně nemají?
Že obyčejné rodiny jedí nekvalitní srač.., aby vyšly od výplaty k výplatě?
A nač je těm dvěma třetinám nebohatých
Schengen, když nemají ani na to, aby děti vzaly natýden do Krkonoš?!

S vámi je řeč, jako s mým bratrem, jelikož se stýká jenom s podnikateli a lidmi z branže s nadstandardními příjmy, je taky odtržený občas od reality.

Jestli sinedokážete ani přiznat, že je naše vláda totálně zparchantělá a neschopná řešit vlastní rozkrádačky a nulovou vizi čímkoliv jiným, nežli zvyšováním daní, tak je to s vámi fakt nahnuté.
11. 04. 2012 | 18:15

ali napsal(a):

Silvie
raději jdu s politikou pod Havlíka..tady mi to nějak připadá blbý..
11. 04. 2012 | 18:18

Silvie napsal(a):

Ali,

já jsem z politiky unavená a tak si jdu číst.
Blbý je to teď na aktuálně celkově...
11. 04. 2012 | 18:24

neo napsal(a):

Silvie:

banány koupíte pod 30 kaček za kilo. A sebevražda kvůli prkotině není východisko, ale totální zbabělost.
11. 04. 2012 | 18:28

gaia napsal(a):

sebevražda je spíš projev duševní choroby, kdo má v pořádku pud sebezáchovy, tomu se sebevražda nikdy nezdaří.

A sebevraždy byly vždy. Nevím, proč ten pán nedostal invalidní důchod?
Špatné srdce a ještě deprese, myslím, že by na to měl.
11. 04. 2012 | 18:34

Silvie napsal(a):

Neo,

teď jsem je koupila v Bille za 32, v Albertu a jinde za 38. Vyjímečně za 28.

Jde o to, co je podle vás prkotina.
Bezvýchodnou sociální situaci (dlouhodobě nezaměstnané bez příjmu a odkázané na pomoc druhých)za prkotinu nepokládám, nemoc taky ne.
A dokážu dokonce pochopit i rodiče, kteří v beznadějné situaci vezmou děti s sebou - i když je to hrozné.

Sebevražednost v Řecku stoupla s tíživou ekonomickou situací o alarmujících 40 procent, dokonce je velmi vysoká i v severských zemích v souvislosti s nezaměstnaností, což mě překvapilo.
11. 04. 2012 | 18:37

ali napsal(a):

Silvie
máte odpověď pod Havlíkem..
11. 04. 2012 | 18:42

neo napsal(a):

Silvie:

prkotina je přesně situace toho pyrotechnika. Zkuste porovnat se skutečně nemocnými, invalidními, bez nohou, rukou, autistickými dětmi apod...
11. 04. 2012 | 18:45

honolulu napsal(a):

Nad smrti nedumejte ! Kazdy occultista (a nekteri jsou velmi schopni) vi, ze duse meni POLOHU a telo podobu a duvodem vaseho kratkeho pobytu na teto planete, je vase zuslechteni, prohloubeni a zoceleni pro zivot pristi.
Zbehnout ze zadaneho pochodu providenci nejde. Pyrotechnik si vse bude muset zopakovat.
Vas minuly zivot jde vycist z vaseho podvedomi, nadani na urcitou vec a z vasich snu.
Preklad snu (malo kdo to umi) je dulezity, protoze 90 % jsou hlouposti, na ktere ma vliv vase vecere.
Lide, kteri se timto zabyvaji jsou rozdeleni do nekolika skupin a stupnu s ruznymi specializacemi a tituly.
Energie opustejici telo (duse) jde merit, videt (za urcitych podminek) a i citit podvedomim - "radarem". Lide abnormalne citlivi na energii, skonci jako PSYCHICS.
Titulu a stupnu u psychicu je 7.
(Ony vsichny ty carodejnice jsou skromne ! Na rozdil od Cechu,
kteri maji 22 akademickych titulu, vedeckych 7, pedagogickych 4, hodnosti cestnych 4, univerzitnich 6, statnickych 7, cirkevnich 9, slectickych 10.) Jedna "antena" (tajny titul "carodejnice") vi vice, nez 20 akademiku...(Ale zije ve strachu. - "Carodejnice" se upaluji v kazdem veku, vzdy nejak jinak.)
Nejvetsi v modernim veku z nich byla TRAUTE, SIGRUN a hlavne Maria OSTRIC. Utekli vsem jak CIC, tak CIA tak KGB a Gestapu. Z SS dustojniku nadelali kokhajici kohouty a z KGB Hurvinky.
Nikdo nevi kde jsou, ale my je hledame.
11. 04. 2012 | 18:50

Karel Mueller napsal(a):

Skogen:

Díky, ale papírově jsem se z toho vylízal, což považuji za malý zázrak, předtím ještě boreliosa, dost těžká.

Ale i tak to dost změní Váš pohled na svět, jinak to ani nejde.
11. 04. 2012 | 18:52

Silvie napsal(a):

Neo,

tak to je mi vás líto, jestli je tohle podle vás prkotina.

Až vám bude kolem padesátky, budete pro tuhle společnost, jež akceptuje pouze krásné, mladé a perspektivní lidi, naprosto vyřízený.
Nezmění-li se cosi významně v postoji společnosti k důchodcům a lidem různě znevýhodněným.

Pár našich známých se tedy zabilo pro úplné kraviny - dle vašeho způsobu uvažování.
11. 04. 2012 | 18:55

Silvie napsal(a):

Honolulu,

čím to je, že těmito schopnostmi většinou disponují lidé na první pohled velmi nekonformní, když se vyjádřím taktně.
Jeden můj známý psychotronik, naprostý vágus, mě svými schopnostmi přesvědčil. Dodnes nechápu, jak ty věci dokázal udělat.
Mimo jiné si velmi dobře rozuměl se zvířaty,ale žil de fakto na okraji společnosti. Topil a spal v kotelně ústavu a přes léto bydlel na svém hausbotu.
11. 04. 2012 | 19:00

neo napsal(a):

Silvie:

je to prkotina.
11. 04. 2012 | 19:05

Silvie napsal(a):

Neo,

život bez jakékoliv perspektivy , ztráty lidské důstojnosti a vize trávení posledních let života paběrkováním je pro vás prkotina?
Jsem natolik hrdý člověk, že bych se v takové situaci zachovala stejně. Milodary bych neskousla.
11. 04. 2012 | 19:20

neo napsal(a):

Silvie:

porovnejte to s mnohem drastičtějšími situacemi a přesto ti lidé bojují.
11. 04. 2012 | 19:23

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Lidi,

myslím, že všichni, kteří se tu obuli do paní Vendlové - že si dovolila napsat blog o smrti své kamarádky přítelkyně, by se měli v hloubi duše zastydět a před zrcadlem si preventivně prohlédnout osobu, kterou vidí v zrcadle. Otázka Kdo to je? A jsem to já? je docela příhodná.
Kdo má k obsahu blogy výhrady, mohl to učinit slušnější a ohleduplnější formou. Frustrovaných blogerů, kteří sem píšou své výblitky je opravdu dost, zkuste to u nich. Nikdo se tomu nebude divit, určitě se shodnete. ☻

Už vůbec nechápu jak se takto může chovat žena k ženě, no i když někoho kryje anonymita, někoho zase noc. Každý ať si to přebere jak chce. Ale projevit účast ani úctu k mrtvým není slabost, možná by některým lépe došlo, že nikdo zde není nesmrtelný... ani na věčnost a smrt si věru nevybírá.
*
Děkuji za pochopení a pěkný večer všem i Veronice.
11. 04. 2012 | 19:39

Skogen napsal(a):

Karel Mueller

to jsem rád :) Přece jen, je to sice prostředí anonymní, ale na některé nicky si člověk zvykne.
11. 04. 2012 | 19:43

Silvie napsal(a):

Neo,

každý jsme jiný - někdo odmítne život pro "banalitu", jakou je ztráta základních životních jistot, kvadruplegik bez jakékoliv perspektivy zlepšení na něm může lpět...
Pro mně je třeba zbytečné střelit se do hlavy kvůli o dvacet let mladší ženské (takhle odešli dva mí známí), přestože mám funkční rodinu, skvělou profesi, inteligenci i slušné peníze. Ale soudit se neodvažuju...

Z.W.,

pokud jde o mně, nemyslela jsem to zle. Jen mi to znělo falešně. Pokud se mýlím, tak se paní V.V. omlouvám.
Mám prostě odjakživa problém s okázalým truchlením.
11. 04. 2012 | 19:55

Platan napsal(a):

honolulu napsal(a):
Energie opustejici telo (duse) jde merit, videt (za urcitych podminek) a i citit podvedomim - "radarem".

Naproti tomu vypuštěný duch bývá (za určitých podmínek) cítit nosem - "čuchometrem".

K paní Veronice:
Při veškerém respektu k vašemu zármurku... To co jste napsala by se možná hodilo do dopisu některé vaší blízké přítelkyni nebo do vašeho dení(č)ku. Do veřejného prostoru se to ale vůbec nehodí, jak již výše dobře vystihla Sylvie. Nemáte v tom totiž žádný přesah vašeho soukromého zážitku. Korunu jste tomu nasadila tím hloupým a velmi kýčovitým nadpisem hodným červené knihovny (jak si také již povšimla Sylvie *).

*)Proto jí dnes ani nemám za zlé její glosy o podnikatleli se záhrobím H.R.Moodym a psychotronicích. :-)
11. 04. 2012 | 19:59

Silvie napsal(a):

Platane,

osobní zkušenost je nepřenosná a já ji mám. Ale nevnucuju vám ji.
11. 04. 2012 | 20:04

honolulu napsal(a):

Pani Silvie, (19:00)
tito lide maji NEOBYCEJNE BOHATY dusevni zivot a jsou stale bombardovani myslenkami a obrazy. Je jim proto jedno, maji-li bydleni va sklepe ci na houseboate. Dulezity je klid a nerusene prostredi. Radi proto utikaji i do samoty, (napr. les).

Jinak souhlasim s nickem NEO. Stari znamena dusevni vyrovnanost a jiny styl zivota, rekl bych uslechtilejsi, klidnejsi a rozhodne hodnotny. To je nejlepe videt mezi penzisty na Floride. Kazdy ma hobby. Casto nesmyslne v nasich ocich, ale dulezite v ocich jejich. I ti nejbohatsi lide jsou na tom uplne stejne.
Perspektiva nekonci ani v 85-ti letech, akorat se meni priority a hodnoty. Sahnou si na zivot je proto prisne zakazano !
11. 04. 2012 | 20:21

honolulu napsal(a):

Platane, satane prdometniku (19:59)
Dekuji, ze jsi nam popsal Tvoji nejdulezitejsi kontribuci ceske spolecnosti. (Vypousteni Tvojich "duchu"). Zapomnel jsi se vsak zminit kolik zdi ve Tvem okoli bylo bybouleno a zboreno a kolik strech odleteno....
11. 04. 2012 | 20:31

argun napsal(a):

Skogen

Mám stejnou zkušenost. Možná proto, že teprve tehdy definitivně dospějeme vědomím, že jsme na řadě my. Je to rok. Velikonoční sobota. Velikonoce jsou vůbec v tomto smyslu dost nebezpečný... Možná to má nějaký důvod.
11. 04. 2012 | 20:39

aga napsal(a):

A co na to Swinburne?

From too much love of living,
From hope and fear set free,
We thank with brief thanksgiving
Whatever gods may be
That no life lives for ever;
That dead men rise up never;
That even the weariest river
Winds somewhere safe to sea.

Tak prosti lásky k žití
nadějí, bídy své
vzdáváme bohům díky
ať kdokoli to je
za to, že vždycky čeká
věčná smrt na člověka
že nejsmutnější řeka
do moře dospěje.
11. 04. 2012 | 20:41

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie

no jistě, s truchlením máme problém všichni, není to v genetické výbavě. Já Vás třeba chápu, ale bloger nese kůži na trh, sám za sebe a sám se sebou. Rozcupovat zde kdekoho není moudré. U Vás mne to překvapilo, bloger totiž nevystupuje anonymně, má to těžší než diskutující. Proto, ale omluva je dobře. Děkuji.
*

Pěkný večer, paní Silvie.
11. 04. 2012 | 20:57

Silvie napsal(a):

Z.W.,

tak jsem si to přečetla ještě jednou, možná jsem opravdu ustřelila.
Vám taky pěkný večer.
11. 04. 2012 | 20:59

Platan napsal(a):

honolulu:
No vydíš, pardále, že to umíš i decentně... Drž si tenhle level a pan Stejskal tě nebude mazat.

Sylvie:
Já vím... :-)
11. 04. 2012 | 21:02

sůvaznudlí napsal(a):

Ach jo, vy brblalové. Vy asi nevíte že sdělená starost je poloviční starost a sdělený smutek je poloviční smutek? Přeberte si, kdo je tu brblal.
11. 04. 2012 | 21:03

Karel Mueller napsal(a):

Silvie:

Ustřelila jste tentokrát nejen Vy, Veronika měla pravdu. Ale to se někdy stává.

To co teď napíšu, platí obecně: Když někdo projeví žal, nebo jen lítost nad ztrátou blízkého člověka, tak si mohu myslet cokoliv, ale vždy zachovám pietu. Určitě neřeším, jak dalece je to upřímné, zejména pokud nemám žádný důvod si myslet, že je to jen poza a neupřímnost.

Tím tuto nepříliš podařenou debatu snad lze uzavřít.
11. 04. 2012 | 21:06

Silvie napsal(a):

Honolulu,

nesouhlasím - neznám nikoho, kdo by se na stáří těšil a kdo by z něho byl nadšený. Vyjma herečky Květy Fialové ,ale to je celoživotní buddhistka a přírodní úkaz.
Pro mě je např.event. možnost dobrovolně ukončit svůj život, kdyby se stal nesnesitelným, jedinou neotřesitelnou jistotou, která mě paradoxně neděsí, ale posiluje.
Proto bych uvítala legalizaci euthanasie.
Co se mě týká, rozhodně se netoužím dožít vysokého věku - děsí mě to víc, nežli mor. Nechci zdementnět a fyzicky zchátrat, nechci být nikomu na obtíž.
Každý to prostě cítíme jinak.

Co se těch lidí obdařených zvláštními schopnostmi týká, máte naprostou pravdu. Tohle byl neuvěřitelný samorost, který bydlel v kotelně s fretkou v krabici od bot a ze špinavých zasmrádlých montérek se snad vůbec nepřevlíkal. Hygienu a podobně podružné záležitosti vůbec neřešil. Jelikož měl pro mně jistou slabost, dovolil mi občas nakouknout pod pokličku, kdo nezažil, neuvěří.

Honolulu, víte něco o tom, že existuje pár exemplářů knihy bílé a černé magie (nějaká speciální). Tvrdil, že se nikdy nepůjčují laikům, protože je to nebepečné.
Viděla jsem dokumenty o šamanech (i bílých) a doporučovala bych jejich shlédnutí i nevěřícím Tomášům - možná uberou na skepsi.

Pokud budete mít čas, koukněte na výborný dokument ČT (na netu) Šamani odcházejí.
Moc se mi líbila taky knížka dobrodruha Josefa Formánka - Prsatý muž a zoděj příběhů, která je zčásti fabulací a zčásti jeho autobiografií (vlastní zkušenost se šamany na indonéském ostrově Siberut). Každopádně je to výborně napsané a strhující čtení.
11. 04. 2012 | 21:17

katalyzátor napsal(a):

Paní Vendlová,
to, že vaše přítelkyně zemřela jste nemohla ovlivnit. Může vám to být líto, můžete cítit soustrast, atd. a to je tak všechno. Horší ale je, že jste si na ní neudělala čas, jak píšete. To by bylo platné. Škoda.
11. 04. 2012 | 21:39

mb napsal(a):

silvie napsala:

Až vám bude kolem padesátky, budete pro tuhle společnost, jež akceptuje pouze krásné, mladé a perspektivní lidi, naprosto vyřízený.
Nezmění-li se cosi významně v postoji společnosti k důchodcům a lidem různě znevýhodněným.

ale to je levicový přístup milá silvie ...

pravice jede na výkon a soutěž ...

levice operuje s termíny jako soucit, solidarita, hodnoty a bližní ...

zatím ...
11. 04. 2012 | 22:20

mb napsal(a):

argun vánoce jsou patrně ještě nebezpečnější ...
11. 04. 2012 | 22:31

mb napsal(a):

ad aga ... o místech kam i ta nejdelší z řek pomalu plyne ...

citát z kastelána od Zhasni ...

https://www.youtube.com/watch?v=U4I9o0YGnEQ
11. 04. 2012 | 22:36

argun napsal(a):

mb

"pravice jede na výkon a soutěž ..."
"levice operuje s termíny jako soucit, solidarita, hodnoty a bližní ..."

Japa jste na to přišel, milej zlatej? Věřte - politologie mě baví ze všeho úplně nejmíň, ale to tohle je naprostá pitomost. To je jak ze slabikáře VÚMLu.
11. 04. 2012 | 22:37

argun napsal(a):

mb

Může být. Duše hledají symboliku. Mějte se a držte se.
11. 04. 2012 | 22:41

Silvie napsal(a):

mb,

podotkla bych, česká pseudopravice...
11. 04. 2012 | 22:45

mb napsal(a):

souhlasím s karel mueller 21:06 ... hezky vecer vsem ...
11. 04. 2012 | 22:46

mb napsal(a):

silvie ... spis myslim ze je to obecne pravicove ... nejen cesky pseudopravicové ...

hezky blog na to napsal pan hnizdil / je cas sebrat naše raněné cestou / ... a přestat se štvát a uštvávat ...

argun 22 37 treba se pletu ...

/ akorat myslim ze soutezivost a bezohlednost k poraženým jsou spíše pravicove atributy, ale treba se pletu ... /
11. 04. 2012 | 22:50

xyzy napsal(a):

Karel Mueller 21:06 to vystihl zcela přesně. Pieta je to, co mnozí lidé neumějí vůči jiným zachovat. A vypadá to, že vůči sobě ji vyžadují a očekávají od každého a za všech okolností.
11. 04. 2012 | 23:15

honolulu napsal(a):

Jsem si plne vedom velkeho jekotu, ktery vzbudim tim, co napisi, ale je to opreno o osobni zkusenosti z divoke Afriky.
Zde je vysvetleni pro pani Silvii. (21:17)
Vsichni ti Samani, Witchdoktori, Woodoo - certi atd. vsude kolem sveta jsou uplene bezmocni, kdyz opirate svoji psychologickou obranu proti jejich jedum a trikum o vase nabozenstvi, mytologii a kulturu. Proto i ti nejvetsi atheiste zijici v Africe chodili v nedeli na velebeni Jezise Krista a zpivali "Boze muj k Tobe bliz". Davalo jim to imunitu proji mentalnim jedum Afriky, pocit nalezitosti k vyspelejsi kulture a psychickou silu.

Proto v dnesni dobe existuji skupiny, ktere se tak usilovne snazi znicit nase kulturni zaklady, tak zvanou toleranci k netolerantnim a prosazovanim multi-kulti. Oni nas chteji vystavit na pospas vsem jinym habaduram bez nasi psychologicke obrany. Oni chteji znicit nase Bohy. Zradci a sebedestruktivni hlupaci z pate kolony jim pomahaji.

Veskera literatura o magii je take zalozena na psychologii. Stejne jako Bible Satanova. To jsou nebezpecne veci pro mentalne nestabilni lidi.
I mentalne stabilni lide by nemeli nahlizet za oponu veci neznamych s pomoci jine rasy nez vlastni. V Cesku t.zn. nechodit k Ciganum na taroty.
12. 04. 2012 | 01:39

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
vůbec nevzbudíte jekot, vyhnanče.
Do jaké míry je magie také spiritualitou nevím, také nevím, zda je za tím válka Bohů, neb jsem monotheista, pak to neřeším rasově (nejblíže mně byl dva roky Swahilec a machometánm Sa'íd z Ugandy-dokonalý gentleman vycepovaný Brity), ale pocit náležitosti k určité kultuře je, ať si to někdo uvědomuje nebo ne.
V každém z nás je kus křesťansko-židovsko-řecké zkušenosti naších předků, i kus pohanství.

Znám nábožensky vlažné bradatce i naprosto sekulární pejzatce, ale takový počet naprostých mamlasů-užitečných idiotů- podřezávajících si větev pod vlastním zadkem, nenajdete jinde než v civilizaci západní.

Podařila se pozoruhodná věc.
Za pomoci relativismu, neoflagelantsví a pozitivní diskriminace zanést pocit jakési kolektivní viny do hlav mamlasů, navíc viny dědičné.

Pocit, že pořád někomu něco dlužíme a za cosi se máme omlouvat.

Cigánovi, že mu nedáváme nový kvartýr k vybydlení, imigrantovi, že mu nedáváme víc než svým dětem, musíme přece odčinit vinu za kolonialismus, ač jsme žádnou kolonii neměli, zelené mužíky musíme zvýhodnit před bílými-dlužíme jim přece-, ženám za machismus-ač býváme pod pantoflem-.....etc. etc.

Political correctness to dorazila, zanesla švába na mozek, nesluší se přece říkat, že černá je černá a bílá je bílá.
Tady je máte jako na dlani.
Hrají své žabomyší hry, zda je větší blb levou nebo pravoun.

Byl tady jeden člověk-nevím už jak se jmenoval- napsal jeden, jediný blog:
MÁME SE OMLOUVAT ZA VIKINGY?

Asi ano. Copak my, i naši potomci.
Už nikdy žádný článek nenapsal. Možná se mu nechtělo, možná zemřel.
Ale zanechal po sobě víc, než různí aktivisté chrlící své blogy každý třetí den.

Mějte se, chce to zachovat dobrou mysl i když teče do bot a UŽITEČNÝ IDIOT se množí jako králík u protinožců.
12. 04. 2012 | 07:19

Silvie napsal(a):

Honolulu,

jak by mohli vymírající šamanové ohrozit křesťanství?
To ohrožuje především nezájem věřících. Speciálně katolicismus jim nemá co nabídnout.

Jsou známí i bílí šamanové (jeden velmi známý žije v Německu, původním povoláním je psycholog na jméno si nevzpomínám, např. Michael Harner je antropolog a jeden z nejvýznamnějších bílých šamanů -učí na,tuším, britské univerzitě -kniha Cesta šamana) - naučili se od primitivních kmenů např. velmi rychle vyléčit závislost na drogách atd.
Je prokázáno, že šamanové dokáží léčit i některé závažné civilizační nemoci (např.rakovinu, jíž některé kmeny díky užívaným přírodním lékům vůbec netrpí), s nimiž si naše věda neví rady. Farmaceutická lobby nemá zájem o tato dostupná a levná léčiva, jejím účelem totiž není vyléčit pacienta, ale prodávat co největší objem léků.
To, že naše civilizace pohrdá staletími ověřenou moudrostí kmenových šamanů, je jen ku naší škodě.
A proč se sám distancujete od šamanismu, když celé hnutí New Age (které zahrnuje vše od čarodějnictví až po astrologii) není v podstatě nic jiného. Jenže tzv. kartářky a "čarodějnice" nemají zdaleka takový potenciál, spíš oblbují lidi nebo si na "ezo" hrají.
Skutečný šamanismus přináší mnohem a dokáže mnohem víc - minimálně bychom se od něho naučili žít v naprostém souladu s přírodou. Blíží se mu snad jen skuteční léčitelé (využívající rovněž bylinné preparáty a mající schopnost diagnostikovat bez jakýchkoliv přístrojů).

Proč do toho s Pepou taháte muslimské imigranty, to opravdu netuším.
12. 04. 2012 | 08:04

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
Někteří šamani mají skvělé výsledky, o tom není pochyb.
Třeba v Amazonii neznají stres z přeplněných silnic, jiný na Sahaře vyléčil závislost na počítačových hrách u pubescentů, u Timbuktu vyléčil jiný -za pomoci nože zvaného rybička- všechny nymfomanky z pokušení libida a jeden eskymácký šaman vymýtil dokonce u Anuitů závislost na požírání hamburgerů.
Nic proti šamanům, mají mou úctu.
12. 04. 2012 | 08:15

ali napsal(a):

Silvie
doporučuji knihu Psychotropní šamanizmus - je to zážitek a dozvíte se víc, než je zdrávo o rostlinách, které jsou hotovým ďáblem proti "trávě!

http://www.sirion.sk/kniha/psychotropni-samanismus-psychotropni-rostliny-v-carodejnictvi-jim-dekorne-52797.html

http://www.sirion.sk/knihy/tag/samanizmus-knihy.html
12. 04. 2012 | 08:19

vysedlina napsal(a):

všem
přečtěte si Pepu Řepu výše.

Co k tomu dodat? Nač to ředit? Určitě si to přečtu ještě jednou, až bude čas. Je fajn nechat se obmýt něčím čerstvým.
12. 04. 2012 | 08:21

vysedlina napsal(a):

Dodávám, hlavně Pepa Řepa v 7:19
12. 04. 2012 | 08:24

Pepa Řepa napsal(a):

vysedlina
Já se držím spisku páně Batisty
Obmývám si přirození vlažnou vodou

Šaman v Vysočiny Ivan Hochmann zase u Komárka radí
"Máš-li malý - nezoufej!
Strč ho do úlu - a zabouchej".

"Jenže úlů je už jako šafránu a potřebných obrovský převis."
Dodává skepticky.
Je dobře, že je svět pestrý, že šaman poradí.
Ostatně jaký je rozdíl mezi psychoterapii na lehátku a šamanem od Zambezi?
Výše honoráře, řekl bych.
12. 04. 2012 | 08:30

Občan napsal(a):

To Silvie:

"Bílý šamanismus" je naprostý nesmysl. Zvlášť, když se snaží přenášet poznatky z úplně odlišné kultury a klimatu do Evropy anebo USA.
Většinou se jedná jen o skrytou distribuci drog a sektářstí.

V Evropě má jakousi tradici snad jen keltské druidství - jenže příležitostné sjetí se jmelím, námelem a muchomůrkou červenou asi není ten správnej vodvaz. Možná by se to dalo pomodernu stavět na lysohlávkách a durmanu...

Všechny ty snahy o šamanství, čarodějnictví, stejně jako existující sektářstí - to jsou jen únikovky, kterými se "moderní společnost" snaží hledat ventil nahromaděnému stresu. Tradiční církve už v tomto ohledu nemají co nabídnout, občanská a politická angažovatnost je nežádoucí, lidé jsou leniví a mocenské skupiny chtějí mít kontrolu. PROTO jsou sekty, šamanství a v podstatě i prachsprostá narkomanie mocenskými skupinami ne-li přímo propagovány, tak alespoň tolerovány; navíc mocní sekty často i zakládají a vedou (viz. jehovisté, scientisté a mormoni).
12. 04. 2012 | 08:31

vysedlina napsal(a):

Pepa Řepa
Každý to máme trošku jinak. Omlouvám se, že vstupuji do cizích debat.
I výše honoráře je v jistém ohledu energie.
Tak já už jdu, jdu, raději někam jinam.
12. 04. 2012 | 08:42

Irena napsal(a):

Karel Mueller, 11.4.2012, 21:06

Jenom jste potvrdil i můj názor. Já se s vámi téměř vždy shodnu, jedinou výjimkou byla, tuším, homosexualita (odchylka x úchylka), ale to se dá skousnout:-)))
Jinak vám přeju, ať se zdraví drží, ostatní už si zařídíte sám:-)
12. 04. 2012 | 09:03

Silvie napsal(a):

Ali,

máte na mysli liánu ayahuasca a extrakty z kaktusů?
Docela mě to zajímá, díky za tip.
12. 04. 2012 | 09:05

Silvie napsal(a):

Občan,

jistě - na internetu lze dohledat reklamu za komerčními výpravami za "šamany".
Tohle jsem neměla na mysli.
Bílí šamani existují - žili mnoho let svého života střídavě v naší civilizaci a střídavě v té "primitivní". Proč by se tomu "řemeslu" nemohli naučit, když i kmenovým šamanům je předáváno stejným způsobem?
O sektách a narkomafii nemluvím.
Tito bílí šamané jsou často vysokoškolsky vzdělaní a učí na univerzitách. Nedávno byl v Hyde -Parku jeden známý český antropolog (za šamana se nevydával), ale o šamanismu velmi zajímavě mluvil.
Já to nezatracuju, protože naše báby kořenářky a zaříkavačky v podstatě fungovaly na podobném principu (s různým úspěchem). To, že "zaříkáním" ,resp. autosugescí lze způsobit zmizení bradavic (s psychologem či bez psychologa) je dnes vcelku známá věc.
Jsou oblasti, na které je dnešní medicína krátká a tam bych neváhala užít starých osvědčených metod. Odkudkoliv.
Pokud jste ale založením těžký materialista, nikdy nebudete mít k těmto záležitostem pozitivní postoj.
Jak jsem již psala, moje rodina navštěvovala několik velmi dobrých léčitelů a informace o diagnostice bez přístrojů, mám z první ruky - od otce (velmi racionálně založeného člověka). Léčitel -chiropraktik mu při jedné návštěvě diagnostikoval přesně lokalizovaný nádor, o němž otec neměl ani tušení. Já jsem mu osobně, po ověření diagnózy, zajiš´tovala operaci na Vinohradech. Dokonce se potvrdilo i jeho tvrzení, že nádor bude pravděpodobně benigní. Věřit mi nemusíte.
12. 04. 2012 | 09:17

ali napsal(a):

Silvie
nejen to, ale i rostliny, které běžně doma pěstujeme..například durman

občan
ale jděte ;o)
protože jste nic nezažil, tak to nedokážete přijmout..ale věřte, že je spouta věcí, o kterých nemáme tušení a že je spousta lidí, kterým se podařilo nahlédnou da dveře..snad ale jednou budete mít štěstí..přeju Vám ho..
12. 04. 2012 | 09:18

Silvie napsal(a):

Ali,

o durmanu jsem slyšela, já myslela, že je prudce jedovatý?

S bylinami musím sama opatrně (hlavně na jaře) ,protože jsem alergik.
12. 04. 2012 | 09:30

Adéla V napsal(a):

Za??tím nejlépe vystihla Boudová 14.59 - autorka jak malá holčička, historka o mrtvé neznámé a hned je zajímavá.
Nikdo neodpověděl Klostermannovi hned nad ní, opravdu tu nikdo není
12. 04. 2012 | 10:05

stejskal napsal(a):

Tady je ten blog, pane Pepo Řepo,

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenk-hojda.php?itemid=1435 Byla pod ním i myslím docela zajímavá debata (alespoň z mého pohledu).

Mrzí mne, že sem pan docent Hojda už nepíše. Mám jeho texty rád, poskytují zajímavé náměty k přemýšlení.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
12. 04. 2012 | 10:22

argun napsal(a):

Silvie

Za dveře nahlíží kde kdo, počánaje šamany, přes C.C.Junga a konče Kristýnkou Kočí. Jde o to, k čemu ty poznatky pak dotyčný používá.

Do peruánské džungle se za ayahuascou jezdí docela dost. Jde o to, že se jejím prostřednictvím dosahuje změněných stavů vědomí, které Vám umožní nahlédnout své vlastní běsy, a tedy identifikovat příčinu Vašich potíží. Což se Vám standardními metodami obvykle nepovede. Pokud hodně dobře nezvládáte třeba meditaci. Ty stavy ovšem pro nezúčatněného diváka vypadají často velmi odporně, je to jen pro silnější nátury. Ty slabší pak z džungle prchají ze dne na den za pětinásobnou cenu letenky... Kromě jiných vozí lidi do peruánské džungle jistý Petr Chobot, zkuste gůglit. Taky už seděl za distribuci drog, píšou se o něm šílené věci. Ale jako vždycky - je to někde napůl. Přišel k tomu dost nešťastně, jen doma pro kamarády vařil tu áju... Někomu ája v Peru pomohla vybabrat se z drog a depresí, jiný se tam zbláznil. Jde o to, že každej jsme jinej a s těmi věcmi se musí zacházet nesmírně opatrně. Dobrý šaman na Vás pozná na první pohled co jste zač, co snesete a co už ne... Špatný šaman Vás nejdřív zkasíruje. Těch je ovšem 90%. Uvařit správně odvar z áji pro konkrétního člověka je podstatou umění šamana a velký kumšt. Ne že bych to zkoušel.

Je fakt, že třeba pro těžké feťáky je to zřejmě jediná cesta, pokud jim ovšem zbyl zbytek mozku a nechtějí umřít. Vím o ženě, která tam odjela v těžkém stádiu rakoviny prsu. Po kůře z ayahuascy byl po návratu nález negativní. Taky v severním Thajsku v horách jsou osady, kam jezdí feťáci z celého světa, řadu týdnů tam jen pijí odvar z bylin a jenom zvrací... Žádné jídlo. Tamní šamani to vidí tak, že dokud se organismus zcela nevyčistí, dotyčný se nemůže stát zase lidskou bytostí. Důležitá je komunita. Když do stejného koryta zvrací dalších dvacet lidí, člověk to psychicky zvládne...

Máte pravdu v tom, že medicína je krátká především na tzv. nespecifické diagnózy, tedy na obtíže, medicínskými prostředky neidentifikovatlené. Zejména úporné bolesti všeho druhu, ale spoustu jiných, zejména chronických, obtíží. Problém je v tom, že alternativní metody nefungují univerzálně. U někoho skvěle, u jiného vůbec. To je ovšem voda na mlýn všem Sisyfům a podobným magorům. Důvod je zřejmě v tom, že každý jedinec je jinak "propojen" s vnějšími energiemi - země a vesmíru, na jejichž působení jsou tyto metody většinou založené. Přírodní národy jsou s nimi ještě - většinou - propejené velmi dobře. Proto u nich to funguje. Jestli Vás ty energie zajímají, zkuste profesora Konstantina Korotkova. Vydal řadu knížek.

Šaman v Hydeparku byl zřejmě etnograf Mnislav Zelený. Ten je údajně opravdu zasvěcený, ale nepraktikuje, což je dobře. Má rozum, živí ho věda. Taky spisovatelka Pavlínka Brzáková ví ze Sibiře své. I Miloslav Stingl. Těch lidí je tu dost.
12. 04. 2012 | 10:40

Silvie napsal(a):

Honolulu,

„New Age“ je částečně výhonek „věku vědy“, který vnáší do
osobního života paradigmatické konsekvence dvou století seriózního
používání vědeckých metod. Děti věku vědy, mezi něž se počítám
i já, dávají přednost tomu, aby se osobně pomocí vlastního zkoumání
dobraly ke svým vlastním závěrům týkajícím se podstaty a mezí reality.
Šamanismus nabízí způsob, jak provádět tyto osobní experimenty,
nebo se jedná o metodologii, nikoli náboženství...
Dalším prvkem ovlivňujícím návrat šamanismu je současný rozvoj
holistických přístupů ke zdraví. Ten totiž aktivně podporuje používání
mysli při léčení a udržovaní dobrého zdraví. Mnohé praktiky
New Age vykonávané v holistickém duchu jsou jen prostřednictvím
moderních experimentů znovuobjevené metody, které byly kdysi široce
rozšířeny v kmenové a lidové praxi. Šamanismus jako systém,
který v sobě zahrnuje mnoho ze starobylého poznání, nyní získává
stále větší pozornost těch, kteří hledají nové řešení zdravotních problémů,
a už jsou definovány jako fyzické či duševně-emoční.3 Určité
techniky, které se v šamanismu velmi dlouho využívají, jako například
změna stavu vědomí, uvolnění stresu, vizualizace, pozitivní
myšlení a využití pomoci z neobyčejných zdrojů, se nyní hojně užívají
v holistické léčebné praxi.
Dalším důležitým důvodem, proč nás nyní šamanismus hluboce
oslovuje, je jeho spirituální ekologie. ..

V šamanismu nejde jen o pouhé uctívání přírody, ale také o
obousměrnou spirituální komunikaci, která obnovuje ztracené spojení
našich předků s ohromnou spirituální silou a krásou zahrady
Země. Šamani, jak zdůraznil již zesnulý Mircea Eliade, vynikající
znalec šamanismu a srovnávací religionistiky, jsou ti poslední lidé,
kteří jsou schopni mluvit se zvířaty.4 Já bych též dodal, že jsou mezi
posledními, kteří jsou schopni rozmlouvat s veškerou přírodou, včetně
rostlin, potoků, vzduchu a kamenů."

Michael Harner
12. 04. 2012 | 10:45

Silvie napsal(a):

argun,

souhlasím s vámi.
Viděla jsem pár dokumentů o tom, jak probíhá léčba drogově závislých pod dohledem šamana. Blijí, mají běsy, je jim děsně blbě - přesně tak, jak popisujete - ne každý to zvládne.

Na Junga se odvolává v podstatě i Harner, údjaně čerpal z pohanských kultur.
Je zajímavé, co se v této souvislosti uvádí o depresích - někteří lidé praktikující šamanismus jsou jimi provázeni celý život, ale neberou to ,jako újmu. Někdo se depresí zbaví, někomu se radikálně prohloubí ,někdo se úplně zblázní.

Zelený byl skvělý, ráda bych si od něho něco přečetla.
Nebát se tak hadů ,pavouků a další havěti, riskla bych na sobě takový experiment. Poznat sám sebe, to je hodně dobrodružná cesta.
12. 04. 2012 | 10:55

Pepa Řepa napsal(a):

Děkuji, pane Stejskale
pět let starý blog i pět let stará debata pobaví. Co se změnilo? Nic. Je to aktuální.Pan Hojda by nemusel nic měnit, já nebo KM taky ne.Až mne to rozesmálo.Pět let a názory jsou konzistentní, jako přes kopírák s dnešním pohledem. Neumíme Bělohradského veletoče, což není dobrá vizitka, protože se říká, že jen blbec nemění své názory.

Doufám, že alespoń Vy blbec nejste.
:-)))
12. 04. 2012 | 12:04

stejskal napsal(a):

Já jsem ještě větší blbec, než jste mysleli, pane Pepo Řepo. Ale na hrazdě jako doma ;-)

Konzistentnost se názorům Vašim ani pana Muellera upřít skutečně nedá. Svým způsobem je obdivuhodná.

Docela mne ty mé vstupy v debatě potěšily. A naše "výměna" kolem 18. 09. 2007 | 14:26 pobavila ;-)

Libor Stejskal
12. 04. 2012 | 12:16

Al Jouda napsal(a):

Paní Vendlová, při Vaší víře Vám přeji, abyste se po smrti nepotkala ani s Hitlerem ani se Stalinem.
12. 04. 2012 | 12:42

Silvie napsal(a):

Pepo,

já to za ty myšlenkové "veletoče" teď schytávám v jednom kuse.
Je něco špatného na tom, když člověk dozraje zkušenostmi k jiným názorům a posune se z ultra (pravice či levice) někam do středu?
A není už tak radikální ve svých soudech, jako zamlada?
Je větší smířlivost k lidem opačné pol.orientace a snaha se s nimi slušně domluvit na škodu? Zjistila jsem, že hodně mých i otcových známých, kteří byli ultrapravicově zaměření, po dvaceti letech budování kapitalismu po česku, sešli poněkud z cesty.
Někdy mám i z vás pocit, že to mlátíte hlava nehlava už jen z principu.
Asi jsem podle vás moc změkčilá, ale mě už přestaly bavit slovní přestřelky, v nichž si zúčastnění brousí jenom svůj ostrovtip.
Docela mě štvou neustálé poznámky orthodoxních o mém "levičáky vymytém mozku" a podobně. Ti lidé snad žijí v nějakém vakuu.
12. 04. 2012 | 13:22

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
dy´t říkám, jen blbec nemění své názory.

Vy (mír s Vámi), pan Stejskal(a´t mu Alláh žehná a dá mu mír), pan Bělohradský (ať v něm má filosofie zalíbení), pan Pehe (ať světlo ozáří jeho tvář) i celá řada dalších velikánů měníte názory jako roční období.
Jaro, léto, podzim, zima. Někteří častěji, jako spodní prádlo. Leden, únor, březen........
Z toho přece vyplývá že blbci a blbky (nechť je džendrová rovnost naplněna) v žádné případě nejste.

Zato já a troufám si říct že i Karel Mueller -jak čtu blog z r.2007- jsme naprosto konzistentní, nikam jsem se tedy v názorech neposunuli, tudíž blbci jsme.
Já určitě, abych nemluvil za kolegu.
12. 04. 2012 | 13:47

pirát napsal(a):

Upřímnou soustrast!

Irena má pravdu, není smyslu čehokoliv mimo jeho existence.
Silvie fantazíruje, protože to potřebuje.
12. 04. 2012 | 14:14

magor napsal(a):

Chci jen skromně podotknout, že VB konzistentní JE, tedy že konzistentně podvrací objektivní verze světa, když už jej sem Pepiku taháte:

http://www.multiweb.cz/hawkmoon/pecinka.htm

"V základu té potřeby zahánět relativismus je ale tragické nedorozumění. Naše identita není pravdivější než identita jiných národů, je založena na mýtech a konvencích jako ta jejich. Ty mýty a konvence jsou naše vlastní, máme je rádi, protože díky nim jsme se stali tím, čím jsme. Musíme je proto bránit jako "vlastní krajinu". Musíme je bránit právě proto, že jsou relativní, že bez nás nepřežijí, že jsme si je vynalezli a že s námi zahynou.....

....ale snad v jednom má Peroutka pravdu. Díky snažení jeho a jemu podobných se prosazuje v české národní existenci méně archaické pojetí naší národní identity: vše, co je národům a jednotlivcům vlastní, je relativní, ale některé národní ideje a mýty jsou věčné, protože národy a jednotlivci nacházejí vždy znovu dost dobrých důvodů k tomu je bránit jako ideje, pro které stojí za to žít. Jen díky tomu jsou pravdivé. Ne naopak! Nikdy ne naopak!"

:-)))
12. 04. 2012 | 14:20

pirát napsal(a):

"Žádná teorie nemůže odpovědět na otázku, proč cítíme např. fyzickou nebo psychickou bolest."
Hrubý omyl, princip a smysl pocitu bolesti je v podstatě vyřešen.
12. 04. 2012 | 14:22

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa, (07:19)
velmi se mi libi co jste napsal. Samozrejme, ze nikomu nic nedluzime. ONI DLUZI NAM. Bez nas to vsechno chcipa hladem
i kdyby chodili po kolena ve zlate. Ja je nemam rad pro krutosti a primitivism, ale nikdo mi to nebude verit - vychazel jsem s nimi dobre. Jednal jsem s nimi jako z detmi a nikdy jsem se je nesnazil zmenit. To snad byl klic k tomu, ze jsem se vzdy vratil z buse v poradku. Mel jsem uspech v Africe, ale to co jsem zazil bych si nerad zopakoval i kdyz to byly moje nejlepsi leta.
Ty kmeny v Africe s kterymi jsem prisel do styku vynikaly krutosti, primitivismem, 100 x vetsim rasismem nez nejvetsi rasista z nas. Jsou to vsichni predatori. Je to dano prostredim ve kterem ziji million let. Prostredim, kde se vse vzajemne lovi a zere.

Moc Witchdoktoru nad populaci v Africe je obrovska ! Jejich znalost prirody byla daleko vetsi nez nase. Na praci v jejich rajonu (kmenove uzemi) jsme potrebovali permit. Permit nam vyridil office v Pretorii, ale museli jsem se predstavit mistnim potentatum. Office vyrizoval permit i mimo uzemi JAR.

Kazda nase vyprava se skladala z 4-6 belochu specialistu v urcitem oboru a 80-100 cernochu.
Cernosi byli rozdeleni do 3 skupin. V prvni skupine byli ti nejvice civilizovani, inteligentni. Ti nikdy neopousteli nas tabor. Varili a prali na nas. Jejich ukolem bylo zabezpecit nas tabor a nase pohodli po navratu z prace z buse. Meli sveho sefa s kterym mluvil pouze velitel vypravy. (Beloch - muj sef).

Druha skupina nejpocetnejsi s nami "drancovala" a ocuchavala bush. Byla rozdelena na section "G" (geologie) a "S" Survey
("S" - to byl muj department. Tam jsem sefoval ja, s pridelenymi cernochy. V hantyrce se nam rikalo lehka jizda, nebo cuchaci psi.)
Praci zde popisovat nebudu, protoze kazdy civil ing. ci geolog ji zna podrobne a nechci nekoho nudit.

Treti skupina byla nejzajimavejsi a pro me tajemna..Temto cernochm bylo prisne zakazano pracovat jakoukoliv praci. Jejich povinosti bylo soustredeni a hlidani nas. Tito "deti prirody" opravdu rozumeli Africe a vedeli okamzite, byla-li v okoli nebezpecna zouzel. (Zvirata.)
Toto byli opravdu divosi z doby kamene. Poznalo se to podle oci.
Tato skupina jako odmenu za svoji praci casto odmitala penize (Rands). Chtela naradi, nadobi, sekery ci dobytek.
Najimani cernochu na tuto praci nebyla ma starost a nesmel jsem se o to ani zajimat. Vim vsak, ze byli vzdy z jinych kmenu nez z tech na jejichz uzemi jsme pracovali. (Zaruka vernosti)
(Pokracovani za hod. prominte gramatiku.)
12. 04. 2012 | 14:28

pirát napsal(a):

Nic nov ého pod sluncem, v podstatě jde o banální, ale chytlavé téma. A kecá se a kecá......
12. 04. 2012 | 14:28

Pepa Řepa napsal(a):

magor
a nemohli bychom se shodnout(abych udělal radost Silvii), že Václav Bělohradský JE konzistentní tím, že konzistentně rozvrací objektivní verze světa svými totálně nekonzistentními a navzájem si odporujícími výroky?
Obávám se, že když se nějaký čas hádá duše s tělem, či rozmlouvá já a alter ego, tak to nedobře skončí pro nosiče. Obvykle rozštěpem mysli.
VB má směle nakročeno.

Jinak bych řekl, že i my jsme nedílnou součástí vlastní krajiny,v případě Silvie dokonce ozdobou krajiny, jen někteří mají tu podivuhodnou touhu, přeměnit ji v krajinu cizí.
S posledním odstavcem problém nemám.
Uff, to jsem ale nekorektní národouec. Relikt 19. století.
Národní ideje či mýty? Fuj. Stydím se, pane Stejskale.
12. 04. 2012 | 14:53

Silvie napsal(a):

Pepo,

váš sarkasmus mě vůbec nepřekvapuje.
Když mě řadíte po bok Bělohradského a hlavně Pehe, můžu to brát jedině jako urážku nejvyššího kalibru.

Vy nejste konzistentní (i když jste na to hrdí), vy jste zamrzlí a zaťatí. Chováte se stejně, jako zpruzelí "levičáci" - kdo nejde s námi (a do mrtě s námi nesouhlasí), jde proti nám!

Sorry, ale já jako svobodný individualista nejdu s nikým.

Pokud např. Ali píše o chudých lidech, jako o "sockách", mám s tím osobně dost velký problém. Vy zjevně nikoliv.Držíte ,jak helvétská víra.
Tak buďte dál hrd na svou "konzistenci".
12. 04. 2012 | 14:53

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
pro dobrotu-na žebrotu.
Já Vám tady podkuřuju, srovnávám s Titány internetu a Vy po mně kamenem.
Nevděk světem vládne, Josífku.
Říkala maminka.
12. 04. 2012 | 15:10

Silvie napsal(a):

Pepo,

za titána Pehe bych vám tedy s chutí dala pěstí, kdybych neměla úctu k šedinám...
12. 04. 2012 | 15:15

JAHA napsal(a):

Ad: autorka

Velka vdaka, ze ste sa rozhodla "zdilet" svoju stratu a bolest z nej s ostatnymi. Nie nadarmo sa hovori, ze takato bolest je polovicna a radost dvojnasobna. A my sme akoby na to, na obycajnu clovecinu, uz celkom zabudli...

Vela svetla do dalsich dni.
12. 04. 2012 | 15:17

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie napsal(a):
A není už tak radikální ve svých soudech, jako zamlada?
Je větší smířlivost k lidem opačné pol.orientace a snaha se s nimi slušně domluvit na škodu?
---------------
tak já nevím. Pan Pehe není u Vás člověk opačné pol. orientace?
:-)
12. 04. 2012 | 15:20

magor napsal(a):

Pepa Řepa

"Obvykle rozštěpem mysli".

:-))))

Další zajímavé téma a skutečně jsem měl nakročíno (pro Silvii) ten hřebíček doklepnout. Naščestí jsem si to rozmyslel.

Bané, nadkolego, v tomhle je VB nedostižnej, von je vždycky napřed, kampak my se hrabem...a navzdory jeho nechuti Absolutna, je prostě Boží,.

Co pojmout věci takto, jako Boha? Neutrální, čisté potentio, kde všechny rozpory v nedílné jednotě, teprve když se projeví, rozštěpí se (jak příznačné to slovo) do miriád entit, začnou se tvořit clony, póly a dichotomie. A tento prostor my obýváme, jsa jím a v něm zároveň, hrajeme si tu hru na stvořenou. Kdo má pravdu, ten JÁ nebo já JÁ?

Vtáhnul jste sem dobré téma.
12. 04. 2012 | 15:23

ali napsal(a):

Silvie
chudý je chudý..je to člověk, který nemá nic, možná ani nic nechce a ani nepotřebuje..těch je u nás hodně málo..
socka je socka..parazitující na druhých a křičicí o vlastní chudobě..
takže pokud mluvím o sockách, tak nemluvím o chudých..chudému pomohu ráda..prosím upřesněte si pojem chudoby..fakt to myslím vážně..viděla jsem děti co ještě lezly po čtyřech ve špíně a smradu jak jedí se psy, děti co nám rvaly jídlo z ruky..to je chudoba, Silvie..a ne že nemůžu do Krkonoš na hory, nebo tyhle džíny, či vepřový ale jen kuřecí..
12. 04. 2012 | 15:32

honolulu napsal(a):

Pokracovani (14:28)
Cely ten velky ekonomicky zazrak za ktery byl zodpovedny prime ministr B.J. Vorster byl postaven na vyvozu mineralu potrebnych v Japonsku, Nemecku, USA a ja nevim kde vsude. Zadna nezamestnanost NEEXISTOVALA. Ten kdo to tvrdi, lze ! Snazivy cesti inzenyri a technici ve vsech oborech z ceske emigrace roku
1968-69 pracovali jako vcelicky a BOHATLI. Kupovali domy a hracky.
Takovych firem jako ta u ktere jsem pracoval mel B.J. Vorster 10.
V jedne z nich vynikal nas kluk z Brna. Nase kariera vsak byla nicim, proti kariere nekterych nasich lidi, kteri otvirali tovarny, doly a dokonce i restaurace a hotely na t.zv. zlatem pobrezi.
ZDURAZNUJI znovu, ze nasi lide byli daleko schopnejsi nez napr. Anglicane ci Buerove (mistni), kteri se vsichni cpali do vladni admistrace, k policii, do armady ci k zeleznici. Nemci a Cesi, ti tahli rozvoj Afriky na svych bedrech..

Sezbirany material z buse (samples) byl poslan do laboratori v Johannesburgu a area byla zmapovana. Vlada rozhodla co se bude dit dal. Ne vsechny naleziste mineralu ci zdroje vody byly rozvijeny. Duvod proc neznam....

B.J. Vorster na nas nesetril ! Co jsme chteli to jsme meli. Terenni auta z USA, Anglie a Japonska. Zbrane z Belgie a USA. Letadla z USA. Leky ze Svycarska. Pravidelne lekarske POVINNE prohlidky. Pravidelne skoleni o tropickych nemocech. Pravidelne skoleni o charakteristikach okolnich narodu a jejich kmenu.

Nasi cernosi meli jidlo v NEOMEZENEM mnozstvi a vsechny druhy skoleni o nasi civilizaci a jeji potrebach. Dostavali vyucni listy. Nebo mohli studovat technicke obory. Vlada to platila.
(Cernosi take pri pobytu v JHB, neplatili vodu elektriku a najemne.)
Za urcitou dobu dostavali uniformy, ale jine barvy nez nase.
(Krome treti skupiny).
Treti skupina mela zajem pouze o hrnce a stado krav. Ti odmitali i boty v bushi. Milovali tabak a milipab (kukuricna mouka).
Jednou jsem jim rekl, aby tak moc nekourili, ze jim to skodi.
Byl jsem vsak poslan do prd.le a byla na me podana ustni (psat neumeli) stiznost, ze nerespektuji prikazani oddeleneho vyvoje (apartheid) a ze se jim se.u do zivota. Meli strasne chute a velkou zravost. Z korenu vyvracenych stromu sezrali vsechny larvy. Zrali vsak i jiny hmyz. Kadili zasadne kolem sebe, aby oznacili svoje teritori.
Pri navsteve nacelnika jineho kmene se chovali jako krocani. NAFUKOVALI SE, vystrkovali prsa a brady. Cenily zuby a kouleli ocima. Musel jsem se tvarit vazne a zalykal jsem se smichy. Pri setkani s kouzelnikem (Witchdoktor) drkotali zubama a trasli se jako pri zimnici.
Do toho vseho si predstavte obcanskou a kmenovou valku v okolnich statech a bandy teroristu kolem hranic kazde zeme.
Jednou moji cernosi sli za cernoskama do vedlejsi vesnice a vratili se tak zmalceni, dopichani, ze se nemohlo pracovat.

Urezanou hlavu z opice jsem dostal k narozeninam, abych si vycucnul mozecek - pochoutku. A jindy mi pritahli do tabora 5 cernosek, abych si nejakou vybral. Pul kyblu nejakych zizal jsme take dostal darem. Zouzele se nebali, ale theodolitu a dalekohledu se bali moc.

Panove, ja mel tezky zivot.... Tesim se az budu stary a nebudu si nic pamatovat... NEVERTE multi-kulti, nebo ty zizaly dostanete take.
Koncim pro dnesek.
12. 04. 2012 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

magor
musím se omluvit z filozoficky hluboké disputace.
Jednak na ní nemám a pak musím-jako každý čtvrtek-do chrámu konzumu a tlačit před sebou vozík s týdenním nákupem.
Doufám, že dnes bude kolečko jen jedno.
Mějte se a šetřte Silvii.
Je nějaká rozhozená.
:-)
taky magor, jsme kolezi.
12. 04. 2012 | 15:57

magor napsal(a):

Pepa Řepa

taky podržtaška-asistent alias vyšlapďolík ? Ty ženský to ale baví. Ať se Vám splní doufání, já už rezignoval, raději (občas) tlačím sám.
12. 04. 2012 | 16:04

Pepa Řepa napsal(a):

magor
podržvozejk

ještě že ho mám, jinak bych upad'.Z toho štěstí. Jsem jako Venclovskej.
Už musím.
12. 04. 2012 | 16:16

Silvie napsal(a):

Pepo,

nejsem rozhozená, já vydržím dost... Vychovat a nezabít pubescenta jednoho neuvěřitelně zocelí.

Ali,

já myslím, že to okecáváte.

Cítím z vašich řečí delší dobu, jak pohrdáte "dělným lidem". Viz vaše krátkozraké teze o tom, jak si práci každý najde atd. Zkuste to vysvětlit lidem v regionu Sev.Čech a Sev. Moravy. Kdybyste s nimi pohovořila, možná byste pochopila, proč si ty "blbé socky" berou půjčky od lichvářských firem.

"Socka" není synonymem pro lidi apriori pobírající dávky a vy to dobře víte - jsou takhle označováni lidé, kteří např. nemají na značkové oblečení, drahé auto, dovolenou u moře atd.
Pokud tímto způsobem mluví rodiče před svými dětmi, není divu, že jsou pak děti z chudých rodin deklasovány i ve škole.

A přestańte nás srovnávat, jako zbohatlík Kellner (jenž k majetku nepřišel o nic více košer, nežli Babiš a Bakala) s Afričany - je to směšné. Střední Evropa není a nebyla nikdy Afrikou , proto toto měřítko kulhá na obě nohy.

Chudoba v našich zeměpisných šířkách vykazuje jiné znaky (naštěstí),nežli chudoba v zemích třetího světa. Otázkou je, jak dlouho bude trvat, než je doženeme...

Asi nečtete denní tisk - regulérní chudobou jsou u nás, v zemi střední Evropy, ohroženy 2 miliony občanů!!!
Vyplývá z mé původní profese, že jsem k těmto věcem asi vnímavější a dost mě znepokojují.
Dost lidí ,jako vy, si vůbec neuvědomuje, kam takové zbídačování může vést. Dva miliony z cca deseti milionů - to není zanedbatelné číslo. A ten zbytek si až na pár vykuků nežije taky zrovna nad poměry.
12. 04. 2012 | 16:24

ali napsal(a):

Silvie
no vidíte, a ten samý pocit mám já z Vás :o)
Nepohrdám lidmi, kteří pracují, mám mezi nimi dost přátel a příbuzných. To je jen Váš pocit a myšlení. V tom je nevýhoda anonymity a neosobních ústních projevů. Myslím, že v reálu bychom si toho mohly hodně vysvětlit. Každý má svoje myšlenky a tak z několika vět se snaží udělat si úsudek o druhém. To, že netrefil je jedno, ale jedno není to, že se snaží druhým (nemluvím teď o Vás) vnutit svojí verzi o tom druhém jako pravdivou. Nevím, jestli se dostatečně vyjadřuji.
Tedy nepohrdám lidmi, kteří pracují. Je jich dost, co to zvládají, aniž by si museli brát půjčky a našetří si na to, co chtějí i na dovču. Prostě si dovolí pouze to, na co mají, jsou šťastní, nezávidí a nestěžují si. Pak je skupina, kteří mají, ale chtějí víc - pro prezentaci rodiny či ega a tak si půjčují..a pak jsou ti co nemají a je jim to fuk. Pokud někdo nemá a půjčuje si, není to moje vina, to už jsem zavrhla, abych se cítila provinile za někoho, jen proto, že nemá. Půjčila jsem mnoha lidem, takovým, kterých se zastáváte. Ne že to nevrátili. Ale když mě mají potkat, tak přejdou. Půjčují si dál u jiných..půjčky malé, proto nevratné..
Nesrovnávám vás s Afričany. Jen upřesňuji pojem chudoby. Což odmítáte, proto se Vám to zdá směšné. Dokonce i porovnání: "jako zbohatlík Kellner" je z Vaší strany povyšující. Ale to je jedno.
Jaký denník myslíte? Čtu pouze HN, zbytek považuji za ztrátu času. Ano 2 miliony lidí je dost. Otázkou je, co se považuje za chudobu..v chudobě například žije i Věra Bílá. Romská zpěvačka neskutečných hlasových fondů a tělesných rozměrů..žije v takové chudobě, že už vyhrožovala smrtí..myslíte tyhle lidi?
A kde jste byla, když jsem žila v chudobě, dle Vašich měřítek já a moje rodina? Přesto nám to bylo fuk, krom bolševického systému..ale to je fuk..
Říkáte - přestaňte nás srovnávat s Afričany..ale nevím koho..
12. 04. 2012 | 16:49

Silvie napsal(a):

Ali,

nevím, jak jste žila za bolševika vy, ale nikdo z lidí,které jsem znala ,nespal pod mostem a nehladověl, ačkoliv taky nebyli žádní boháči (my rovněž ne).
Řekla bych, že to dost dramatizujete - leda byste byla členem disentu a pracovala v kotelně... Řadoví občané žili ale všichni stejně (vyjma nomenklaturních kádrů) a měli všichni stejné hovno. Myslíte, že mi jsme doma snídali kaviár a zapíjeli ho šampaňským? Táta si přivydělával vedle práce brigádami, abychom vyšli.

Takže to srovnání s africkými dětmi s nafouklými bříšky, je mimo mísu. Lidé v téhle zemi skutečnou chudobu dosud nikdy nepoznali, a to ani za bolševika.

Hraběcí rady od lidí ,jako Kellner, Macek , Knížák a spol. o tom, jak se Češi mají ,jako prasata v žitě nebo "šíleně dobře", beru ,jako provokaci.

Nevím, proč píšete, že "mě nesrovnáváte s Afričany"?
Zatím v chudobě nežiju... zatím.
12. 04. 2012 | 17:06

honolulu napsal(a):

POMOC ! Velke osobnosti zen me stimuluji po vsech dusevnich i telesnych strankach. Ja se dnes nikam nedostanu. Osidim povinnosti a poddam se sneni.
Panove, to by bylo krasne a romanticke chodit s pani Silvii a s pani Ali po nocni plazi v teple tropu (aby nebyly oblecene) a poslouchat o lidech hladovych a citit svuj "hlad" sice jiny, za ktery jsou zodpovedne ony dve a premyslet, jak se "nasytit".
To jsou krasne perspektivy, ze ano ? Jak se myli ti, kteri tvrdi, ze perspektivy neexistuji po 50 letech. Topim se v perspektivach a je mi pres 60. Devcata maji proste obrovska kouzla, coz je dukaz, ze existuje Buh i Witchcraft.
12. 04. 2012 | 17:38

aga napsal(a):

magor 15:23

moc pěkné

Pravdu nemá žádné já, co je celé se nemůže vejít do svého kousku. Pravda je součet všech stopových pravd všech já. Pravda - pokud to slovo má mít nějaký smysl - vlastně není něco, co můžete "mít" , můžete se jen snažit ji žít.
12. 04. 2012 | 18:24

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Víte, nejdříve vydělme takové ty všeobecné pravdy, které v letech našeho mládí byly považovány za samozřemost, platil zde všeobecný konsenzus, jak se dnes vzletně říkává. Dnes by jste se ale mohl dozvědět, že tvrzení jedna a jedna jsou dvě patří do matematiky, to si matematici vymysleli pro svojí pavědu a co jsou to zákony matematiky proti zákonům společnosti. Tím pojem všeobecné pravdy dostal vážnou trhlinu.

Debatéry můžeme rozdělit na píšící to, co si myslí a píšící to, co si myslí, že mají psát. Ti druzí jsou nahoře, pokud je nahoře někdo z těch prvních, je to obvykle tragedie.

Ti první pak lze rozdělit do dvou skupin: Názory se potvrzuji, názory se nepotvrzují. Opět tedy dvě skupiny. Patřit do druhé skupiny není nejhorší: "Sůdruh je akosi pomýlený ...", popř. se stává zdrojem zábavy a tak ho mají lidé docela rádi. A tak zbyvá varianta první skupina z první skupiny. Píše, co si myslí a jeho názory se potvrzují.

V tom případě se, milý rytíři, může onen nešťastník opravdu jen poohlédnout po nějakém koštěti.
12. 04. 2012 | 18:27

Silvie napsal(a):

Honolulu,

věděl jste, že do New age patří i šamanismus?
12. 04. 2012 | 18:42

magor napsal(a):

Pepa Řepa

jás vystůjdůlek u hokynáře a vomluvěj mě za hrubajs. Jsa chudý nejen duchem, porád hlavou u těch miliard, mYriády sáfriš jako milerád.
12. 04. 2012 | 19:09

argun napsal(a):

KM
Znám dvě skupiny lidí - ty, kteří dělí lidi do skupin a ty, kteří tak nečiní. Možná proto, že nepotřebují k životu do nějaké z nich patřit.

Ali
Věrka Bílá si svoji chudobu zcela dobrovolně vybrala. V rodných Rokycanech s ní bylo zacházeno neuvěřitelně nadstandartně. Vám by se takové velkorysosti nikdy nedostalo. Kdo chce kam, pomožne mu tam...

Silvie
Buďte v klidu. Každý má právo na vývoj. Skoro bych řekl, že by to měla být snad i povinnost... Jsou v Orientě tací pošahanci, kteří tvrdí, že právě osobní vývoj je jediným smyslem naší existence. Kariérní názorové veletoče jsou jiný příběh.

Stejskal
Roztomilá debata. Byli jste tehdy - vy staří pardálové (pardon) - takoví mladistvě rozdychtění, svěží, neomlácení, zdvořilí, plni touhy po poruzumění... Zajímavé.
12. 04. 2012 | 21:41

argun napsal(a):

Silvie

Jen bych ještě připodotknul (ad honolulu), že - nevěda co je New Age a maje silné pochybnosti o tom, že to někdo vůbec věda - bych ty škatulky radši vynechal. Vono není úplně nutný, aby všechno někam patřilo... Ta věta je produktem mého osobního vývoje, heč... smile.
12. 04. 2012 | 22:05

stejskal napsal(a):

;-) pane argune.

Za našich mladejch časů bylo všechno lepší. Deset deka salámu, to bylo ňákýho salámu. To dneska ty mladý už neznaj, bať bať ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Chtěl jsem něco podobného napsat už po 12. 04. 2012 | 18:27, ale spolkl jsme to. Teď už mi to nedalo. Prostě my staří, kteří víme ;-) Houby, svět je v podstatě pořád stejný, jen my se měníme, řekl bych ;-)
12. 04. 2012 | 22:48

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
pro Vase vysvetleni, slovo SAMAN neuznavame. Prilis primitivni pro nas. Wichdoktors uznavame pro znalosti rostlin, ale ve velke ucte je take nemame. My jsme proste pysni a nadneseni.
Posledni dobou mi pripadate vice citliva, mozna jste prepracovana.
Poslechnete stareho tulaka. Zmenime chemii ve Vasem tele.
Dostanete energii a positivni optimistickou silu.
Toto doporuceni plati i pro Pepu Repu, Karla Muellera, pana Stejskala a jine aristokraty na Aktualne CZ.
3x tydne po 3 mesice polevku z korenove zeleniny.

Cerel, petrzel, cibule, cesnek, mrkev - nakrajet na male kousicky, osmahnot na trosce Virgin Olive Oil, potom smichat dohromady s bramborem, zalit vodou ci kurecim vyvarem a varit do mekka.
Po zmeknuti pridame 2 konzervy proplachnutych fazoli. Potom pridame osmahnute zampiony na trosce masla, a nakonec vmichame do polevky mrazeny zeleny hrasek. + KORENI dle chuti.

Kde je vas potlesk damy a panove ?
Witchdoktor honolulu prave zazaril.
Po 3 mesicich z Vas budou divoci bojovni byci, protoze budete plni mineralu a vitaminu.

Pro zmenu si date bohaty salat s MAKRELOU, ktera je plna Omega 3 a ktera je nalozena v Olive Oil. (Jsou v krabickach podobne jako sardinky). Budete stihli a dokonce i hezci, skoro jako ja.
Bez chemickych sajrajtu budete mit spravny krevni tlak.

Mate-li opravdu vaznou nemoc napr. Diabetes (cukrovku) ci vysoky krevni tlak, honolulu se pozepta v klubu NEW AGE.
Nase vedmy si poradi se vsim.
13. 04. 2012 | 00:09

Bronislav napsal(a):

Pane Stejskale, vy jste se stal kromě cenzora i provládním ideologem???? Škoda vás.
Nikdo netvrdí že 100 g salámu vážilo za komunistů mnohem více. Ale polovina národa ty komunisty pamatuje, a ví že tehdy to nebylo až tak zlaté, že komunisti lezli na nervy právě hloupými ideoplogickými žvásty / jako dnes vy /, tou kontrolou úplně všeho, zadrátovanými hranicemi a nemožností cestovat mimo vymezený prostor.
Ale také si dobře pamatuje, že opravdu nebyli bezdomovci, gheta, exekutoři, žebráci co jedí z popelnic a čekají na polévku od Armády spásy. Na ulicích bezpečno, kriminalita proti dnešku až směšně zanedbatelná. Že za byt se platilo nájemné kolem 200 Kč, že bylo běžné mít 2 nebo i 4 děti a přitom v pohodě zaplatit bydlení a jídlo i pro ty nejnižší pracovní pozice. Ten 100g salám nevážil více, ale i nejlacinější párek či špekáček u táboráku voněl a byla to pochoutka, že jogurt a mléčné výrobky byly z poctivého mléka a velmi levné, že chleba za 3,80 byla taková pochoutka, že pokud jste ho měl ještě teplý z pekárny, mnozí neodolali a oždibali třeba 1/3 toho bochníku už cestou z obchodu, ne z hladu, ale protože jen tak suchý svůdně voněl a byla to pochoutka. Důchody, dostupnost lékařského zabezpečení,. požární ochrana, policie a bezpečnost na ulicích - vše nesrovnatelně lepší než dnes.
A hlavně ekonomická, sociální a také morální situace se rok od roku zlepšovala, což je normální. Když pracujete a nenastane žádná hrozná katastrofa jako válka, zemětřesení, tak se prostě musíte po každých pár letech mít ekonomicky mnohem lépe.
.
A to je nejhorší na dnešku - už 22 let, přestože pacuji, den po dni se dívám jak přibývá dluhů, exekucí, bezdomovců, ghet, jak není na důchod, zdravotnictví, školství.
A zeptám se vás osobně, vám nevadí že už i vy tu zdravotní péči a důchod asi nebudete mít, a vaše děti budou splácet ten šílený dluh??? Společnost která neumí užiovit sebe sama přece není normální.?? Nebo vám se to líbí, a budete se lidem vysmívat???
13. 04. 2012 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

Bronislave
nejlíp bylo za první světový, vykládal děda a namáčel rohlík do kafe.
Na Piavě byly holky krev a mlíko. I ten sex byl lepší, tvrdil děda a sypal holubům.
Tak, tak - vše nesrovnatelně lepší než dnes.

Inu, koloběh života.
....dneska jsem, kde táta byl, zpívá Jiří Schmitzer
Copak táta, jako děda, řekl bych.

Dneska je to samej Witchdochtor a Spinndochtor, ani inštalatéra neseženete.
Season of the Witch. http://www.lyricsmode.com/lyrics/d/donovan/season_of_the_witch.html
Darmo mluvit, pfuj, já bych to naházel do Vltavy

.
13. 04. 2012 | 07:31

Silvie napsal(a):

Honolulu,

nejsem přepracovaná, nýbrž k smrti znechucená.

Vy zdejší reálie neznáte, nemusíte v tom žít a tak nechápete nebo chápat nechcete.

Po dvaceti letech života v této "demokratuře" (jak tento bezprávní stát výstižně nazval Kryl už těsně po převratu), žijeme opět rozděleni na všemocné, jimž projde cokoliv a nesvéprávné poddané, kteří jsou za vše" po právu" trestáni. Justice i média slouží stejně ,jako před dvaceti lety, mocným (politikům i oligarchům, kteří jsou bezrestní a za nic nezodpovídají).

Existuje tady naprosto stejná propaganda, jaká tu byla za bolševika - proplachují nám mozky, že se všechno to okrádání ,tunelování a šílené zdaňování všeho kromě vzduchu, děje pro naše dobro.
A to přesto, že se i pravicově orientovaní ekonomové!!! chytají z Kalouskova řádění za hlavu.

Jsem sice pravicově orientovaný volič, ale nejsem DEBIL!!!
Pokud jste přesvědčen, že takhle vypadá pravicová politika, tak já váš názor rozhodně nesdílím.
13. 04. 2012 | 08:09

argun napsal(a):

honolulu

Místo žampionů bych dal hlívu ústřičnou, místo fazolí z konzervy jen ovesné vločky a místo koření předvším MISO. to je pointa té polévky... kvůli enzymům a spoustě jiných blahodárných účinků... Jinak ok. Smile.
13. 04. 2012 | 08:37

ali napsal(a):

Silvie
Nedramatizuji, jen se celou dobu snažím o to, abych Vám vysvětlila pojem "chudák a žebrák". Koukám ale, že už to začínáte chápat, neboť je vidíte pod mostem a ne v nákupních chrámech..
Víte, za bolševika bylo chudáků mnoho..ale byli schovaní..ve Lnářích, v Bohnicích, v kotelnách fabrik, v lesních chatrčích, kde ani lišky dobrou noc nedávaly..
Až je mi mdlo, co všecno už jsem viděla a zažila a díky Vám mi ožívají vzpomínky a je to dobře..
Mezi řadovými občany bylo spousta práskačů a patolízalů..soused, který v 68 lepil plakáty a maloval šibenice na plot proti Rusákům se během roku vypracoval do funkce okresního šéfa ksč..to, co jsme v srpnu s ním zažívali, bylo během roku fuč a museli jsme už na něj dávat pozor..nad námi bydlel bývalý letec z britské letky, co bojoval i v tichomoří..konbinace věru krásná..
Silvie, nesrovnávám Vás s Afrikou..to Vy sama o tom pořád píšete a snažíte se to vnutit do mého pera..tak to prosím pochopte a odložte to do té mísy..
Je mi jedno jaké jsou hraběcí manýry a co povídají..svůj pohled, úsudek a zkušenosti mám z okolního světa a vidím, že se lidi opravdu nemají špatně. Nemíním provokovat, ale pokud to tak berete, tak prosím..
Díky za povídání, bylo to poučné a přeji vše dobré a hlavně Vám nepřeji chudobu..

p.s.
tohle nechám bez komentáře, to mi připadá opravdu mimo mísu:
Nevím, proč píšete, že "mě nesrovnáváte s Afričany"?
13. 04. 2012 | 10:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bronislave,

díky za Vaší zajímavou úvahu.

A víte že vlastně nevím... Nicméně jsem též toho názoru, že to (se mnou) před třiceti lety bylo lepší než teď. Jednou o tom budu vyprávět svým vnukům. Jenže jim to bude stejně jedno, parchantům.

Přeji příjemné užírání se nad tím, jak je ten dnešní svět špatnej.

Libor Stejskal

P.S. To s tím salámem je parafráze. Původně zní: "Jo, deset deka salámu za Masaryka, to bylo ňákýho salámu." A máte pravdu, dělá si to z něčeho (někoho) legraci. S dnešní ani žádnou jinou vládou to nemá nic společného.
13. 04. 2012 | 10:16

Silvie napsal(a):

Ali,

já to s těmi Afričany nepodsouvám vám, ale jen říkám, že mluvíte ,jako Kellner...
Mně totiž přijde arogantní, když miliardář, jenž k majetku přišel všelijak , vypráví lidem, že se mají úžasně...
Čeští miliardáři jsou právě tou oligarchickou vrstvou, jež navázala na onu bolševickou (a převzala často z jejích rukou i majetek). Kdyby se daly v jedné generaci vydělat poctivě miliardy, mohl by Kellner ,Bakala a spol. vyučovat ekonomii na amerických univerzitách.
Speciálně kolem Kellnera panuje klišé o slušném, poctivém miliardáři, jenž ke svému bohatství přišel legální cestou. To, že ho silně protěžuje např.iHned (Respekt zase Bakalu a knížete)vydáváním servilních oslavných tirád, není nic nového. Ani to, že se decentně zapomíná na jeho podivné kontakty v Rusku a velkou vazbu na Klause.
Monstrózní současná kampaň Ringieru vedená proti bývalému stbákovi Babišovi naznačuje buď otevřenou mediální válku mezi vydavateli nebo mezi oligarchy.

Pokud jde o životní úroveň za komoušů - byla sice nevalná, ale lidi nebyli skutečně ohroženi hmatatelnou fyzickou bídou. Měli co jíst a měli, kde bydlet, měli svoje chatičky a podnikové dovolené, měli sport a LŠU zadarmo. Žádná velká hrůza ,jako na Kubě nebo v Rusku.

Československo vždycky patřilo k zemím, kde opravdová chudoba (vyjma válečného období) a hlad nebyla!

Výjimkou byly rodiny disentu, které, nepatřily-li k okruhu prominentů kolem Havla, trpěly skutečnou bídou. To vám neberu.

Jelikož jsem za bolševika vyrůstala a dospívala, nemám informace z druhé ruky.

Teď máme pofiderní "svobodu", která platí jen pro vyvolené, zkorumpovanou justici a politiky.
Nemusíte se vyšpitat do vrbičky, můžete (zatím) dát svou nevůli najevo nahlas, ale je vám to prd platné. Těm nahoře je to celkem šumák.

Naše současné politické "elity" se chovají k národu naprosto stejně zpupným způsobem, jako ty bolševické (však z nich také leckteří vycházejí).

A tahle vláda nám hraje frašku, jakou svět neviděl.
Pindá o "reformách" a přitom odíraný lid financuje výhradně!!! její rozkrádačky a lepí takto díry vzniklé ve státním rozpočtu.
Když už čtete HN, tak se občas podívejte na názory špičkových ekonomů na to, co ti degeneráti v politice tropí.

Komunisti se nám můžou právem vysmívat a říkat - máte ,co jste chtěli! Nedokázali jsme za dvacet let vytvořit nic lepšího...
13. 04. 2012 | 10:55

ali napsal(a):

Silvie
proboha Silvie Vy mě fakt děsíte..začínám si myslet, že jste závistivá a nepřející a to mě fakt mrzí..
Poznámky o kaviáru, šampaškém, zbohatlících a neustálé zmínky o bohatých a chudých Vám neprospívají a dělají z Vás člověka, kerým možná ani nejste..mějte na paměti věk Vodnáře a začněte u sebe..jste holka chytrá, jen uvězněná v balastu druhých a zbytečně se snažíte žít i ty životy těch druhých..Vy jste sama sobě prioritou, tak jako každý z nás. Ale bohužel, zatím si lidi pletou sebevědomí se samolibostí..dnes už jdu, mějte se a kašlete na boháče a chudáky..žijte svůj život..
13. 04. 2012 | 11:19

Karel Mueller napsal(a):

Pane Steskal,

je v mentalitě lidí vzpomínat na to lepší a zapomínat horší odtud to moudro. Jistě, na plážové laškování v dobách, kdy jsem měl docela koukatelný čumák a modelovou postavu a dámy mě občas balily samy mohu jen s nostalgií vzpomínat, naštěstí to moudrá příroda zařídila tak, že mě to nemrzí :-)). A tak lehce přehlédneme, že třeba studenti mají dnes možnosti, o kterým se nám nemohlo ani zdát, už jen kvůli literatuře na internetu. Studovat dnes třeba teoretickou fyziku je doslova sen, stáhl jsem si z netu 21 učebnic, pro naprosté začátečníky, středně pokročilé i pokročilé (Weinberg), nebo obsáhlý kompletní výklad (MTW). Kromě toho se měnily poměry na školách (k lepšímu), lze cestovat na stáže atd. Můžeme jen s hlubokým povzdechem závidět ... třeba toto.

Ale bohužel existují ony měřitelné parametry, které udávají reálný stav společnosti. A ty vypadají jako celek dost katastrofálně, ať už jde o prostituci, narkomanii, natalitu, korupci atd., někdy mám dokonce pocit, že málo národů kleslo hloub, alespoň morálně. Samozřejmě nás nelze srovnávat s africkými státy, lze nás srovnávat pouze v rámci Evropy a s naší situací v minulosti.

Silvie poznamenala, že politika "pravicových" stran není pro ni pravicová. Trochu bych i doplnil: Pojmy pravice a levice zcela ztratily v globalizovaném státě jakýkoliv význam. A tento stát je řízen ze zahraničí, máme vazby na EU a NATO, ekonomické základna a media jsou v zahraničních rukou a ti, co se dostali mezi VIP se tam určitě nedostali pro krásné oči, naši oligarchové jsou součástí zahraniční oligarchie. Proto "tento národ" prakticky nemá vlastní elitu, resp. je zcela bezvýznamná a nemůže nic ovlivnit.

Proto je bezpředmětné bědovat nad "Čecháčky" a jejich demoralizací, i kdyby se "vzbouřili" (což si neumím představit, neboť lidé jsou kromě demoralizace spíš ochrnutí strachem a nadto je společnost atomizovaná), tak by to nemělo řešení. Jedna garnitura by byla vyměněna novou, vytvořenou v zahraničí podle stejných kriterií.
13. 04. 2012 | 11:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Muellere,

jedni jsou demoralizováni, jiní zase ne. Jedni ochrnuti strachem, druzí mají pro strach uděláno (tedy do té doby, než jej z něčeho dostanou). A tak je to pořád a se vším. Co svět světem stojí. Někdy tak, jindy onak.

Nechci vše relativizovat, ale též mne nebaví neustále vidět všechno jen z té horší stránky. Což, bych řekl, je taková místní specialita (už jsem tu psal mnohokrát, proč si myslím, že to tak je). Bědovat nad tím? Proč proboha? Bědovat nemá dle mého smysl ani sám nad sebou, natožpak nad druhými či stavem světa (tím se totiž objektivně dle mého jen zhoršuje). Takže se snažím nebědovat.

Katastrofální situace si přeci jen představuji trochu jinak, morální klesání národů je dle mého dost relativní (neznám žádný morální či amorální národ). Pokud levice a pravice ztratily v globalizovaném státě jakýkoliv význam, pak zaplaťpánbůh za globalizaci (i když na ní není vše jen pozitivní či negativní, je to prostě jen logický, přirozený a nevyhnutelný vývoj daný znalostní úrovní lidského myšlení). S oligarchy máte pravdu, je to tak co svět světem stojí, akorát teď v globálnějším měřítku (jak to bude dál, netušíte Vy ani já). Ale o tomto jsme se zde bavili už tisíckrát.

Takže zpátky k tomu, co považuji za důležité: naše nazírání světa je především subjektivní záležitostí a ovlivňuje ho celá řada faktorů (jak se cítíme, naše zdraví, rodinný a profesní život, naše postavení ve společnosti, schopnost naplňovat své tužby, spokojenost sama se sebou, je toho hodně). "Měřitelné" globální faktory v tom hrají roli o dost menší. Včetně toho, kam až nějaký národ klesl...

Mějte se, pane Muellere. My dva už se asi nemůžeme v takto vedené debatě za ta léta ničím překvapit, známe se velmi dobře (podobně je to třeba s panem Pepou Řepou). Svá východiska, dispozice, způsob myšlení. Psali bychom si to samé, co jsme zde oba už mnohokrát napsali, pořád dokola.

Libor Stejskal
13. 04. 2012 | 12:10

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

já to tolik neprožívám, to bych se musel zbláznit. Pouze jsem konstatoval, řekněme.

Známe se vskutku dobře a tak je mi jasné, že mezi těmi parametry Vám chybí "duchovní rozměr", ale to víte, my technokraté už jiní nebudeme.

Hezký víkend :-).
13. 04. 2012 | 12:35

Silvie napsal(a):

Ali,

a teď ze mně ještě uděláte závistivou a nepřející kreaturu, která se slzou v oku vzpomíná na bolševika!
Já jsem jen! reagovala na vaše demagogie (ne nepodobné těm komunistickým).
Nevím, jak probíhala 50.léta, as nic moc,co se materiální stránky týká ( o pol.situaci nemluvě),
v 70.letech jsem byla ještě hodně malá, ale vím, že jsme hlady nikdy netrpěli a žili podobně, jako všichni ostatní (chatu jsme nevlastnili).
Nezávidím multimilionářům, ale vadí mi, jakým způsobem část z nich k majetku přišla a je legitimní, že to musím srovnávat s tím, jak obtížně budovali mí blízcí svoje vlastní firmy. Začínali z ničeho a dnes je stát odírá sprostě na daních a nedává jim do budoucna žádné právní záruky.
Naši miliardáři mají velmi blízko k těm ruským (včetně způsobu nabytí majetku)- viz
buran Bakala hrající si na buržou s nezbytným doutníkem v hubě a arogantním úsměvem.

Je rovněž oprávněné, že mě zneklidňuje postoj této vlády k důchodcům, kteří svou životní úroveň nedokáží nijak ovlivnit(mám
rodiče)a
mám obavy i o to, co bude jednou s mou generací.
Inflace je tak strašná (současně nám zatápí ještě Kalousek), že naše úspory a majetek, které nám měly zajistit slušný život v penzi, přijdou pravděpodobně vniveč. Normálně je budeme muset možná prožrat!

Vás zřejmě obavy obyčejných smrtelníků netíží a status quo vám vyhovuje, takových je vás ale maximálně 20 procent.


Jinak se odvolávám na Karla M. - včetně těch médií a závislosti na externích pol.vlivech.

P.S. Víte o tom, že demagogie a vyplachování mozků probíhalo na obou stranách (tedy nejen u nás bolševiky)?
Že např. Italům tvrdila média, že u nás žereme děti?
13. 04. 2012 | 12:47

ali napsal(a):

Silvie
ale tak to není, Silvie..nevím, co se Vám honí hlavou a proč si myslíte, že z Vás dělám kreaturu? Nepochopila jste vůbec můj příspěvek záměrně, nebo jste zbytečně vztahovačná..
Také jste na omylu s tím, že obavy obyčejných smrtelníků mě netíží..opak je pravdou..byl čas a dost nedávný, kdy jsem si dávala vinu za všechno zlo světa..takže tato Vaše myšlenka o tom, že mě netíží zlo a obavy druhých je Vaší myšlenkou, ne mojí..
I já mám rodiče a tchýni. Sami řeknou, že se nikdy neměli tak dobře, jako teď. A jsou řadovými důchodci, jako desetitisíce dalších. Doufám, že Vás to zase nenastartuje k nějaké podsouvající myšlence. Říkám jen to, co znám..
Víte, kdyby mi měli lidi vrátit to, co jsem jim v dobré víře napůjčovala, měla bych minimálně dost drahý auto..ale protože peníze beru jako platidlo a nelpím na nich, neboť jsme je nemívali ve strožoku a používali pouze na zaplacení nutností, dokážu usmolit nějakou tu pětku..spoustu peněz věnujem na dobročiné účely speciálně pro opuštěné děti, nebo adopci na dálku, či útulky pro bezdomovce i zvířátka..neříkám to proto, abych si zvýšila něco, ale proto, abyste měla představu. Neznáme se, tudíž mi nepřísluší Vás něčím nazývat, tak to berte na vědomí, prosím a nepředhazujte mi něco, co není. Nezkreslujte a nezjednodušujte moje myšlenky. Ovlivňujete tak svoje myšlení..
13. 04. 2012 | 13:29

Elena napsal(a):

Pán Stejskal,
na margo Vášho príspevku v 12:10 , pridala by som aj tretiu variantu, ktorá sa ponukla pri prečítanii Vášho príspevku s ktorým sa stotožnujem , o tom som už viac menej celkovo presvedčena, že tretie postupuju do tej doby pokial to dava nejaký zmysel, prestanu vidieť význam, stratia zmys v niečom a filozoficky sa zachovaju tak, že nejak bolo a nejak bude.
Majte sa pekne.
13. 04. 2012 | 13:49

Silvie napsal(a):

Ali,

ježíši - to je ale strašná propaganda!To si děláte prču?

Vaši rodiče jsou nejspíš jedni z mála důchodců, kteří chvalořečí tento režim (jde o to, jak jsou zajištění fin. anebo zda musí spoléhat jenom na důchod?). Taky je velký rozdíl v tom, když jsou dva nebo jeden.

Nikdy by mě nenapadlo, že se vtip z bolševické éry na téma, proč mají krysy čtyři nožičky, naplní dvacet let po převratu.

Já svoje myšlení rozhodně vašimi myšlénkami nezjednodušuju.
Každý soudný člověk, přečte -li si vaše řádky, musí přemýšlet o tom, že jde o "piár" nějaké politické strany...
Takhle tady vždycky pléduje mb za Zelené.
13. 04. 2012 | 13:49

mb napsal(a):

silvie, ja tady nepleduju za zelene vždycky ...

... (jen) někdy, kdy to (snad) má smysl ...

... zdravim ...
13. 04. 2012 | 14:01

stejskal napsal(a):

Určitě, paní Eleno,

ono je těch možností v daném spektru ještě daleko daleko více (ta má úvodní věta jen polemizovala s tvrzením pana Muellera, že jsou lidé demoralizováni a mají strach, což mi přijde jako poněkud kategorické a realitě ne zcela neodpovídající. Někteří ano, jiní ne, další ani jedno). A nejlepší na tom je, že ti demoralizovaní a rezignující mohou klidně dostat kuráž a ti nejodvážnější či nejaktivnější propadnout skepsi a odevzdanosti. A přesně o tomto měl být můj vstup z 13. 04. 2012 | 12:10.

Hezký víkend.

Libor Stejskal
13. 04. 2012 | 14:03

mb napsal(a):

kmueller napsal: Proto "tento národ" prakticky nemá vlastní elitu, resp. je zcela bezvýznamná a nemůže nic ovlivnit.

... a kde vidíte kořeny absence vlastní elity resp. její bezvýznamnosti ... ???

vidíte je ve třicetileté válce, vidíte je ve vytvoření československa, vidíte je v odsunu českých němců, vidíte je v únoru 48, vidíte je v srpnu 68, v 69 či v normalizaci nebo v sametovém ´převratu´´89, vidíte ji ve vnějších podmínkách ?

jak by se taková elita měla chovat, a co by měla pro ´zbytek národa´ představovat a co by mu měla pozitiního přinášet ?

s pozdravem ...
13. 04. 2012 | 14:12

mb napsal(a):

ad ali 11:19 ... silvie se ráda rozhořčuje a rozčiluje ...

( ctu pozpatku, tak budou obcas me reakce neadekvatni )

silvie napsala: Pokud jde o životní úroveň za komoušů - byla sice nevalná, ale lidi nebyli skutečně ohroženi hmatatelnou fyzickou bídou. Měli co jíst a měli, kde bydlet, měli svoje chatičky a podnikové dovolené, měli sport a LŠU zadarmo. Žádná velká hrůza ,jako na Kubě nebo v Rusku.

to co popisujete patrně byl tzv. normalizační koncenzus mezi ´obyčejnými´ lidmi a mocí ...
13. 04. 2012 | 14:17

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
to máte dobrý. Máte aspoň na co vzpomínat.
Vy na holky, Bronislav na bolševika.
Jsem na tom hůř, Alzi Heimmer hlodá. Potkám nějakou na ulici a říkám si, ta mi je povědomá, měl jsem s ní-s babou neestetickou-něco?
A nevím.Opravdu nevím.
To není spravedlivé, jeden se snaží a pak nic.

Jak říká náš učitel spanilé mluvy, pan Stejskal,
Je třeba se na vše dívat z té lepší stránky.
Když není některá pěkná zepředu, jukněte se zezadu.

Silvie
...a proč mají krysy čtyři nožičky?
13. 04. 2012 | 14:17

mb napsal(a):

tady asi se silvií souhlasím:

Naše současné politické "elity" se chovají k národu naprosto stejně zpupným způsobem, jako ty bolševické (však z nich také leckteří vycházejí).

Komunisti se nám můžou právem vysmívat a říkat - máte ,co jste chtěli! Nedokázali jsme za dvacet let vytvořit nic lepšího...
13. 04. 2012 | 14:19

Bronislav napsal(a):

Pane Stejskale 10,16 - ona je to asi fakt diskuse o ničem, jenže už podruhé jste to zlehčil jako vzpomínky důchodce na krásné mládí a dokonce jste ironicky popřál příjemné užírání nad tím špatným.
Nic jste nepochopil. Jsem ještě v produktivním věku, a jako manažer a technik mám rád když se věci racionálně hodnotí. A když něco děláme hodně špatně, chci aby se našlo v čem děláme chybu a napravili to.
Už to někdo napsal - kdekoliv ve vyspělé Evropě když řeknetre že přibývá nezaměstnaných, exekucí, ghet, kriminality a třeba i nemocí které jsme už před 40 lety vymýtili, zamyslí se, začnou hledat kde udělali chybu a napraví to. U nás se lidi / jako bohužel i p. Stejskal/ začnou posmívat jak nějaký senila vzpomíná na mládí, a nebo přímo začnou ječet jak nějaký komunista vylézá s propagandou a jak ho zadupat do země. O tom jsou ty přízpěvky moje i ostatních, co žili v socialismu a umí hodnotit a srovnávat. A vy jste jeden z těch co se tou vyspělou civilizací v Evropě občas ohání, ale sám to bohužel moc neumíte
13. 04. 2012 | 14:23

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Bronislave.

Hezký víkend.

Libor Stejskal
13. 04. 2012 | 14:38

Silvie napsal(a):

Pepa,

aby byly u popelnic dřív, než důchodci...
mb,

říkejme tomu klidně "normalizační konsensus" - režim prostě poskytl lidu chléb a hry a za to požadoval poslušnost.
Mluvit ovšem o materiální bídě, je silně přes čáru. Možná o duchovní, ale ta platila taky ,jak pro koho. Kdo chtěl, cestu k umění, kvalitní literatuře nebo vzdělání si našel.
Já třeba měla podobné únikovky.
Pokud z naší rodiny někdo strádal, byli to maximálně prarodiče v 50.letech, o naší rodině se to už říci nedá.

Dnes lze velice lehko oddělit "zrno od plev" - lidé, kteří freneticky hájí tenhle bezprávní bordelstát a vládu galérky, jsou nenápadní asi jako hov.. v cukrárně.
Buď měli v minulosti opravdu hodně ,ale hodně pohnutý život, že jim tenhle "kupleraj" (jak říkávala moje maďarská babička) přijde ,jako ráj pravdy a lásky nebo mají eminentní osobní zájem na tom, aby se dnešní pol.garnitura udržela co nejdéle u koryt.
Jiné vysvětlení nemám.

Udělejte ,prosím, anketu mezi důchodci(včetně invalidních), zda se jim nikdy dřív lépe nežilo. Aspoň se, chudáci, pobaví. Prý už kradou v supermarketech jídlo a cpou se mezi regály rohlíky, jak jsem zaslechla ve zprávách. Léky nebo jídlo, to je to ,oč tu běží.
13. 04. 2012 | 14:39

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Tady běží diskuse, i v dialozích, koneckonců i mírně vypjaté dialogy mohou mít smysl, pomohou nejen svým účastníkům ještě více otevřít oči než doposud.

Ali versus silvie
trochu nečekané, ale o to více zajímavější, někdy je dobře nechat se vyzpovídat protihráčem, zmenší to rizika uváděná pro společná střetnutí a jednání. Z hlediska uměleckého by mně zajímalo, jak by vypadaly snímky tohoto dialogu u monitorů zachycené objektivem. Zda optika pomůže pravdu nebo zkušenost přisvítit, prodloužit expozici a vlastně, založit správný film.
Jestli to je ale na digifigy, půjdou s tím dělat zázraky, stejně jako s projevy v rádiu, televizi, ve filmu i na internetu,

milé dámy asi zbytečně vysilujete, bude víkend, myslete na příjemné dny v přírodě. Odpočiňte si, máte obě dvě svou pravdu, jinak to přece nemůže být, a hájíte ji identickými prostředky. Jste na jedné lodi, jen to ještě nevíte. Mějte se obě dvě krásně, můžete pokračovat...
*
Pište slova z klávesnice,
vyběhnou u souputnice,
pravda běží po drátech,
nebo je už v kaťatech,
jakže však ji rozdělit,
kdo víc dá ji přidělit?
*
13. 04. 2012 | 14:39

Jana N napsal(a):

K Bronislavovi- být technik a logicky přemýšlet a hodnotit objektivní fakta se dnes nenosí, to vám neodpustí ani humanista Stejskal, natož veřejnost. A říkat že něco starého je lepší než to nové moderní moc také nasmíte. A říkat že něco bylo lepší v socialismu než dnes, to už je velká hrubka, varuji vás
13. 04. 2012 | 14:42

Elena napsal(a):

Pepa Řepa ,
samozrejme že to máte brať z tej lepšej stranky, len si predstavte ten objem pastvy pre Váše zorké oči, ktorý Vám unikol, počas rokov stravených v Muslimskom svete, berte varovanie od Honolulu vážne a doprajte si všecko, čoho ste sa musel roky odriekať. Ešte vtedy ani ten net nebol dostupný na súkromné účely ani vírtualne ste si to nemohol dopriať, dnes sa to dá a tak sam vidite že žijeme v najlepšej dobe v celkovom vývoje človeka.
13. 04. 2012 | 14:48

mb napsal(a):

silvie budu tu později, zatím ...
13. 04. 2012 | 14:50

ali napsal(a):

Silvie
proč myslíte, že si dělám prču? Jen proto, že dokážou říct, že se mají dobře? Přeci není všechno jen špatné. Pokud se snažíte vidět jen špatné věci, tak je vidíte. Snažím se vidět opak. Dlouho jsem viděla jen to špatné a taky to bylo znát. Milá Silvie, pořád se oháníte věkem Vodnáře a transformací lidstva i jedince, ale jen v teorii..
Ano, jsou odkázáni na důchod..nikdy jsme neměli a ani oni dnes sami nemají žádné velké úspory a pokud zemřou, pohřeb platím..
Ale, a už jsem to tu psala, dělám si malý osobní průzkum mezi důchodci..ku dnešnímu dni mám na dotaz - jak žijete - 115 dobře, 30 špatně a 5 mizerně..těch 5 mizerných jsem dostala u lídlu s nákupem cpoucího do auta (2xfiat,1škoda,1oktávka,1hyundai), je to z města a okolí cca 10tisíc obyvatel..
Víte, ti, co se dovolávají komunistické éry, jsou dnes ve věku 35 - 60..tedy lidí, kteří v této době byli mlalí či mladí a tudíž to bylo logicky krásné. Ale existenční starosti neměli oni, nýbrž jejich rodiče. Oni si užívali mládí a dětství nehledě na režim, který je nezajímal. Měli co jíst, oděv jakž takž, popřípadě si módní hity spíchli sami, či švadleny, kterých bylo tenkrát opravdu hodně..zábavy pod hlavičkou ssm, roh, svazu čs-sovětského přátelství bylo tak dost a pokud ne, hospody existovaly taky. Nezajímalo je, jak rodiče vychází s penězi. Protože vždycky je měli za zády i s prarodiči. Nevěsty se vdávaly s velkým věnem, které obsahovalo nejméně patero povlečení, jídelní servis, nábytek, ledničky i vysavače. Nedostatkové zboží sháněli nevěstám již od útlého věku, krom spotřebičů..taková ale byla doba a nemohl jim to nikdo zazlívat. Dnes, kdy mají svoje existenční starosti, neumí to a tudíž na své rodiče přenášejí nechuť a zlobu na systém a neustále se u nich přiživují. A tak rodičové, staříci v důchodu, dovolávají se více peněz, které jdou v podstatě pro jejich děti.
Takže systém je dobrý, máme svobodu, jen politici to všechno zkazili a zneužili ve svůj prospěch. Přesto má dnes každý šanci dělat to, co chce. Ale dnes je méně pracujících lidí do 30ti let..pak si něco najdou a ve 40, 50 jsou už staří. Za 10-15let těžko někdo našetří do foroty. Zdémonizování mladých a perspektivních lidí z nich udělalo lemply a z těch starších nepoužitelné..ale není to v systému, je to v lidech..když budu chtít, tak své rodiče přesvědčím o hnusu a bídě a svrabu během 10minut..
Ale proč je tím trápit? Jsem ráda, že se společně dožili tak vysokého věku a mají nárok na radost a štěstí..
13. 04. 2012 | 15:00

stejskal napsal(a):

A jen na okraj: celá tato poutavá filipika vznikla z mé poněkud ironizující reakce na tuto věky prověřenoou, "kmetsky moudrou" větu pana Muellera "Víte, nejdříve vydělme takové ty všeobecné pravdy, které v letech našeho mládí byly považovány za samozřemost" a mojí repliku na odkaz pana arguna o tom, jakou dikcí jsme si na těchto stránkách povídali před lety.

Co to má společného s bolšvismem, socialismem, dnešním systémem, vládou a podobnými záležitostmi, tím, že je někdo technik a manažer, netuším. Ale nakonec nemusím rozumět všemu. Už jsem si zvykl.

Libor Stejskal
13. 04. 2012 | 15:02

Silvie napsal(a):

Zdeněk W.,


nejsem si jistá, že jsme na stejné lodi - pro mě člověk, jenž může za současné situace hájit barvy téhle vlády až do roztrhání těla, není důvěryhodný.

Problém je, že pro ty české "pravičáky" není skutečně pravicově smýšlející volič se sociálním a právním povědomím dosti pravicovým a tak je obviňován z nostalgie po bolševikovi, v lepším případě z toho, že mu mozek propláchli soudruzi od socialistů...

Nejsem už žádná pionýrka a tak si troufnu říci, že tak strašný mravní i ekonomický rozklad společnosti, jaký existuje dnes, nemůžeme jako národ bez úhony přežít.

Mb,

přeháním...?!
13. 04. 2012 | 15:10

Silvie napsal(a):

Stejskal,

já myslím, že vám tím technikem chtěl Bronislav naznačit, že je schopen logického uvažování a tím manažerem, že nežije v bídě a není tedy z těch, jimž se ekonomicky nedaří,ale přesto ho tenhle systém irituje...
13. 04. 2012 | 15:13

Elena napsal(a):

P.S.
Pepa Řepa , tou vírtualnou pastvou pre Váše zorké oči som myslela , máť tu svoju Mona Lizu a stražiť si ten obraz aby na ňho muchy nevykonavali nedostojnu čínosť ako u Švejka na obraze Císa Pána :))
13. 04. 2012 | 15:14

Elena napsal(a):

Císara Pána
pardon
13. 04. 2012 | 15:15

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
ano prosím, Vaše přání je mi rozkazem, tudíž se vypínám a jdu se proskočit na dvoreček :o)
hezký víkend
13. 04. 2012 | 15:20

Václav H napsal(a):

Ali nemá cenu rozvádět další kolo zda bylo lépe v socíku, ale snažte se trochu brzdit a nelhat. Dnešní věk 35 o tom ví prd, ale ti 50 letí už měli vystudováno, drtivá většina z nich i děti / i několik / a pamatují si, že rozhodně nemuseli řešit jestli si děti mohou ekonomicky dovolit a jestli si rozbijí kariéru - tehdy vám v podniku drželi místo a po návratu doškolili a byli rádi že vás mají.
O tom že opravdu nebyli bezdomovci, gheta, exekuce, že kriminalita byla nízká, a že jste v každých novinách našel plno inzerátů - přijďte k nám pracovat, ubytujeme, do roka byt / za směšné nájemné kolem 200 kč, voda a energie za symbolické drobné/ , výhody, rekreace atd se snad shodneme, lze to totiž dokázat. Mimochodem 2011 - 970 000 exekucí, 2010 - přes 700 000, letos už asi také dost když si vezmete že mnozí z nich jsou z početnější rodiny, je to šílené číslo jen za poslední 2 roky v milionech obyvatel, a bezdomovců je už také dost.
13. 04. 2012 | 15:23

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
mimochodem Vaše představa a popis mě neskutečně rozesmály..jen pro menší kolrit: sedím v křesle v indiánském sedu, brejle, čaj a papoucha na rameni :o)))
13. 04. 2012 | 15:23

stejskal napsal(a):

Ale já nikde o žádném systému nepsal, paní Silvie (proto se pozastavuji nad tím, proč mi zde stále někdo něco píše o socialismu, systému či svém pracovním zařazení).

Zamýšlel jsem se nad tím, jak dle mého člověk obecně nazírá (v jakémkoliv systému) to, co se kolem něj děje (a to na základě výše citované věty pana Muellera a poznámky pana arguna). Aniž bych cokoliv hodnotil. Fascinuje mne, jak zde kdokoliv jakoukoliv debatu dokáže okamžitě "narazit" na to, z čeho je právě on frustrován (doporučuji si ji přečíst celou. Možná už ani někteří netuší, o čem blog původně je. Má úvaha s ním ale myslím souvisí dost úzce).

Libor Stejskal

P.S. Taky mám trochu toho technického vzdělání. A co má být? Kdybychom se aspoň naučili jeden druhému naslouchat... ;-) ;-) ;-)
13. 04. 2012 | 15:24

ali napsal(a):

Silvie
no vidíte to, já o Vás takové mínění nemám..hezký víkend

Václav H
jako Vy poroučíte, bo co? Brzdit nebudu, nemám proč a lhát už vůbec..to co tady píšu, píšu proto, že to tak vidím, cítím, zažila jsem to a dnes si užívám..tedy pokud bych měla lhát tady, tak budu lhát sama sobě..což nemám za potřebí..
Váš názor Vám neberu, s ledačíms souhlasím, ale protože jsem pravicová, vybíráte si jen to, co se Vám hodí do krámu. Že kritizuju tuto vládu zrovna tak, jako Vy nebo Silvie či jiní, nevidíte to tak jakož i Silvie či jiní..tož asi tak..
hezký víkend i Vám
13. 04. 2012 | 15:30

Silvie napsal(a):

Ali,

já vašemu průzkumu nevěřím! Neodpovídá zásadně obecnému veřejnému mínění, ani profesionálně prováděným průzkumům (ačkoliv ty také nejsou zdaleka spolehlivé).
Na ty řeči o narvaných košících už jsem dost alergická. To jsou manipulace, jak z dílny politruků 50.let. Většina lidí nakupuje ,zejména bydlí-li na venkově, minimálně na týden a více - už jsme se o tom bavili nesčíslněkrát. A mimochodem - Lidl není zrovna něco extra kvalitního, jde spíš o levnější obchod s malým výběrem zboží nevalné kvality (jako Kaufland).
Pokud u nás vůbec nějaké kvalitní supermarkety máme - viz srovnání kvality potravina a cen např. v Německu! I to lze pokládat za selhání našich politiků.

Není rovněž pravdou, že ten systém nefunguje jen díky špatným politikům, protože kolabuje v celé EU a nejen v ní.
Ale to je na dlouhou debatu - u nás se jen ve zmenšeném měřítku odehrává to,co všude jinde, krom neuvěřitelné drzosti českých politiků (bankovní systém, oligarchie ovládající politiku i ekonomiku, bezbrannost demokracie vůči rizikovému elementu-imigrační pol., korupce, vzrůstající závažná kriminalita, chudnutí populace, nízká natalita, absence ideálů, nedůvěra v budoucnost...)

Někdo říká, že se demokracie přežila... je-li tomu tak, pak zřejmě nastává doba neodvratného úpadku naší civilizace.
13. 04. 2012 | 15:30

Elena napsal(a):

Páne Stejskalé, pre moje diskuterské meritko, by mi od Vás postačila odpoveĎ, čí Vás dokažem rozosmiať, tak, ako davnejšie?

v prípade , že už Vám neprinašam usmiev a smiech od srdca, budem úprímne nad sebou sklamana a musim sa nad sebou zamyslieť,
prosím o urgentnú odpoveĎ.

Pekný víkend všetkym!
13. 04. 2012 | 15:32

ali napsal(a):

Silvie nevěřte, je mi to jedno..
a zase malou nepřesnost..nepsala jsem nic o narvaných košících..prosím přečtěte si to ještě jednou a nemanipulujte s mými myšlenkami, prosím..děkuji a mějte se, už odcházím..
13. 04. 2012 | 15:39

Silvie napsal(a):

Ali,

" Ale, a už jsem to tu psala, dělám si malý osobní průzkum mezi důchodci..ku dnešnímu dni mám na dotaz - jak žijete - 115 dobře, 30 špatně a 5 mizerně..těch 5 mizerných jsem dostala u lídlu s nákupem cpoucího do auta (2xfiat,1škoda,1oktávka,1hyundai), je to z města a okolí cca 10tisíc obyvatel.."
nemyslím, že jsem se příliš odchýlila od vašeho výroku (narvané košíky nebo "nacpaný" nákup do auta).
Všechny ty značky aut, o nichž se zmiňujete, patří na západě mezi standard, fiat mezi podprůměr).

Mezi luxusnější značky, jimiž jezdí vyšší střední třída v zahraničí, patří Mercedesy, BMW, Audi atd. U nás si je stále mohou dovolit jen bohatší podnikatelé. Fiaty jezdí v Itálii jenom chudší lidé nebo slouží jako druhé auto v rodině.

Navíc není jasné, o jak stará auta jde, ale to je fuk. Po dvaceti letech kapitálismu, kurňa, snad je normální, že lidi nejezdí ve stodvácách?! Vy už jste, jak ten Havel. To už by bylo fakt na pováženou. I když - já vídám i hodně rezavé staré piksly... moje kamarádka, zaměstnaná ve státní správě, se na nic jiného nezmohla.

Přeju vám také hezký víkend.
13. 04. 2012 | 15:50

Branař napsal(a):

Pane Stejskale 15,24 - to se někdy stává, že u blogu o ničem se strhne diskuse někam jinam. Blog je o tom jak autorce umřela / možná imaginární ??/ kamarádka kterou nikdo nezná. Co k tomu říci - poradit že čas rány zahojí, možná se podivit nad tím že někdo s tím leze na veřejnost / zajímavě Boudová 11.4 14.59 ale i jiní /když jde o osobu kterou nikdo nezná, většinu lidí úmrtí spíše vede k tichému rozjímání, takže je tam asi trochu i divného exhibicionismu, ale každý je jiný, nehodnotím. Ale o čem víc mluvit celý týden, kdy to tu visí??
Ono i na pohřbech je první přípitek na nebožtíka a po 10 minutách už každý mluví o svých starostech / a někdy i radostech/.
A to že současnost moc optimistická není a lidi jsou hodně nespokojení, to snad je veřejně známo. A že si pamětníci postesknou že mnohé bývalo lepší, to už k tomu také patří. A názory Bronislava jsou snad docela podložené zkušenostmi.
A souhlasím s vámi, že si neumíme naslouchat, jen se napadáme kdo je pravičák a kdo levičák - to je v této zemi divná úchylka
Nic víc, odpovídat nemusíte
13. 04. 2012 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
Aha. Zkusím to po čtyřech,třeba budu rychlejší.

Stejskal
tak jo pane Stejskale. Budu naslouchat.
Jako ABL? Já nemám na Agátu.
Řek bych že problém je opačný.
Naslouchá se až moc.
Co Vy? Vy jste absolvoval kurz:jak naslouchat?
Podělte se.
13. 04. 2012 | 16:31

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie
zamýšlím se nad tím co říkáte, ještě ale hoříte. S postřehem o národě a přežití zřejmě souhlasím.

Ali
ještě že byly vaše obrazovky dost daleko. Papouch by to nezachránil ani s Orwem.

*
Ono nešlo ani o mně ani o mé řeči. Byl jsem se tu jen na Vás podívat, a přišlo mi, že už chcete vytáhnout závoru z ohrady pro býka. Možná jiné zvíře. To by byla škoda. Raději pěkný víkend.
**
13. 04. 2012 | 16:42

ali napsal(a):

Silvie
omlouvám se, ale nedalo mi to..
když někdo něco někam cpe, tak to tam dává, strká, odkládá..cpoucí a nacpaný je rozdíl, tudíž jste byla daleko od mé myšlenky a snažíte se jí zase překroutit..auta jsem dávala jen pro obrázek aniž bych tím něco myslela, proto to bylo v závorce..mohlo mě napadnout, že se toho chytíte..
Pokud je mířena na mě tato věta - "pro mě člověk, jenž může za současné situace hájit barvy téhle vlády až do roztrhání těla, není důvěryhodný", tak Vás opět musím vyvést z omylu..hájím systém, ne barvy..
Takže Vaše překrucování z každého mého příspěvku mě dohnalo k závěru, že nejste důvěryhodná Vy. Pokud to nebylo mířeno na mě, pak se omlouvám, ale na Vaší nedůvěryhodnosti už přesto stojím..
13. 04. 2012 | 16:57

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
no, to máte pravdu..ale nevím, co nebo kdo je Orwem..ale já se neperu :o)
13. 04. 2012 | 17:00

Silvie napsal(a):

Zdeněk W.,

já hořím vždy, když mi o něco opravdu jde - taky jsem ohnivé znamení, žádná flegmatická voda... S tím býkem v ohradě jste byl docela blízko, taky mám rohy.
Vůbec bych se nedivila, kdyby je měla i Ali - něco mi ta její zarputilost připomíná.
Ali,

teď už vím, proč na vás Gaia tak nevraží - vy jste zdatný manipulátor, ale mně nedostanete.

A jaký "systém hájíte"?

Stojí tento systém za to, aby byl hájen?

Žijeme v demokracii, je-li možné koupit si spravedlnost a je-li společnost rozdělena kastovním systémem na všemocné a bezmocné?
Čím se pak liší tzv.demokracie od bývalého režimu?
Svobodou slova? Byť pofiderní?

Zkuste si položit složitější otázky, nežli to, jestli je blbý fiat a nákup v Lidlu známkou vysoké životní úrovně.

Já se s tou svou nedůvěryhodností nějak srovnám.
13. 04. 2012 | 17:30

Silvie napsal(a):

Ali,

a ještě dodatek - ta trapná šaráda s Bártou a Škarkou jen dokládá moje slova.
Mně tihle nýmandi a jejich kšeftíky vůbec nezajímají, přes soudem měla stát hvězdná plejáda jiných borců, kteří mají na triku miliardy ztracené nenávratně ze státního rozpočtu. Ne nějaké ubohé úplatečky.

Pokud tohle není opět soud fungující na pol.objednávku, aby bylo prostému lidu exemplárně dokázáno, že stát "bojuje" s korupcí, tak ať nežeru...

Tak vám přeji dost elánu a síly k obhajobě "systému".
13. 04. 2012 | 17:37

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

ali
ORWO
Original Wolfen -East German film factory, DDR made.

https://www.youtube.com/watch?v=7FEBB9jnaUY

*
Na to se kdysi filmovalo, fotilo a nahrávalo. Tak to už jste fakt vyčerpána. Vidím, že jste měla velmi zdatnou soupeřku. Měly byste si to rozdat v tenise, seděl bych na empire, soudcoval.
**
Mějte se Vy i Silvie. Jo a ještě na okraj, ani ta největší pravda není nikdy 100%.
13. 04. 2012 | 17:40

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie
budu se s odpovědí k Vám muset trochu více poprat, nebude to jen tak, žádné básničky. Beru si Time. Díky.
*
13. 04. 2012 | 17:47

mb napsal(a):

silvie ja nevim, zda přeháníte, to musíte asi nejlépe vědět sama ...

se mi vybavilo jenom: zástupy lidí jdou pozpátku vpřed
tak jako raci
zbabělost hostii každý si pozvedá
pálí ho dlaň
mnozí se stydí že STAVĚLI SVĚT
někteří ZVRACÍ
dávajíc bestii ze svého oběda povinnou daň ...

přeháněl Karel ... ?

k tomu normalizačnímu koncenzu ... byl nahrazen koncenzem postarej se o sebe jak chceš ( jakkoli nečestným způsobem )

na nic se neptej a na nic si nestěžuj, pravidla nedodržuj a necti ... tak bych v kostce definoval klausismus a jeho zlodějské manýry, které sem zavlekl či které pomohl dorozvinout a rozkošatět ....

zatím ...

/ pak jsou ovšem hrdinové kmotři oulický, novák, janoušek etc ... ovšem sotva budou tou elitou s velkym E po které volá Kmueller ... /
13. 04. 2012 | 19:46

Silvie napsal(a):

Zdeněku W.,

díky, že to berete tak seriozně a dáváte si s tím práci.
Toho si fakt považuju.
mb,

problém je, že vy z toho vždycky tak nějak šikovně vynecháte knížete. Kolikrát ,že ten "karakter" hrozil odchodem z koalice a přitom s gaunery sedí pořád v jedné vládě a ten největší vede de fakto" jeho" stranu.
Dokážete si někdy přiznat, že K.S. není žádný Mirek Dušín a sundat konečně ty růžové brýle mámení? Já se jsem se Klausem, na rozdíl od vás, na férovku porovnala...

"Každý nový skandál dává zapomenout na ten předchozí. Bulvár obvykle dává tušit, že aspoň některá z ústředních postav skončí "v teplácích", ale právě díky rychlému střídání a zapomínání se nakonec nikomu významnému nic nestane.

Tak za clonou povyku kolem událostí souvisejících s provokací odpadlíků Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky proti Věcem veřejným a osobně proti Vítu Bártovi se již úplně zapomnělo na to, že ještě před několika týdny se kácela židle pod ministrem nespravedlnosti Jiřím Pospíšilem, když Městský soud v Praze zrušil jeho rozhodnutí o odvolání Vlastimila Rampuly!!!!!!!!!!!!! z funkce vrchního státního zástupce v Praze, čirou náhodou právě ve chvíli, kdy byla zahájena kontrola na Městském státním zastupitelství v Praze, nařízená zastupujícím vrchním státním zástupcem Stanislavem Mečlem.

Od té doby Jiří Pospíšil znova nabyl sebevědomí a zprávy o tom, že si ministerstvo, plné právníků, najalo na zastupování u Nejvyššího správního soudu ve sporu s Vlastimilem Rampulou soukromou advokátku nebo že ministr stáhl opožděně podanou kárnou žalobu na téhož výtečníka, nevyvolaly zatím žádnou posměšnou nebo zlobnou reakci.

Považuje se za samozřejmé, že jednou z nesmlouvavě odmítnutých agend, jež chtěly Věci veřejné naléhavě projednat s koaličními partnery v rámci řešení právě překonané (?) krize, byla zrovna kauza Mostecké uhelné společnosti, jež už dnes nikoho nevzrušuje, ač ještě nedávno ohrožovala existenci nejen Jiřího Pospíšila, ale možná i Miroslava Kalouska!!!!!!!!!!!!!!!!

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-blahoslavene-skandaly-d3t-/p_politika.asp?c=A120412_013605_p_politika_wag
13. 04. 2012 | 20:20

mb napsal(a):

silvie, mne ten kníže tolik nevadí co vám ...

vzpomínám na něj, když na havla ( a knížete ) házeli slováci ( nacionalisté ) vajíčka ...

miluju jeho vyprávění někdy z padesátých (?) let ... kdy si procestoval povodí vltavy ještě před přehradami ...

/ a získal vztah k české zemi a krajině /

ja toho kalouska nemusím ... ale je chytrej, a dosud se nikomu nepodařilo jej dostat ( a odstřelit ) podobně jako se to nepodařilo s klausem ...

mějte se ...
13. 04. 2012 | 21:05

ali napsal(a):

Silvie
tak to jste mě dostala..manipulátorem se rozhodně necítím..ale možná, že Vy sama to tak berete, protože si stojím za svým. (Není to na stejné úrovni, jako když jsem zapochybovala o Vaší závisti a nepřejícnosti, i když jsem Vám to nepřisuzovala. V zápětí jste z toho udělala, že z Vás dělám závistivou nestvůru, což není pravda. Tak kdo je manipulátor?)..(to byla závorka, tudíž nepodstatné a jen otázka na Vás)! Pokud to vše považujete za manipulátorství a gaino poznámky vůči mně (pozor, opět závorka (jako..udavte se těmi banány, vy která jste neměla vložky na menstruaci za komunistů...prezentujete se jako debílek..konec závorky)..to jen mimo okraj, abyste to nebrala jako bernou minci ;o) ) jako nevraživost, tak tedy sorry, že jsem s Vámi vůbec komunikovala. Přesto Vás považuji za zdatnou soupeřku a nemá proti Vám vůbec nic.
S tou trapnou šarádou souhlasím, naopak se divím, že Bárta vyšel jen s podmíkou a štve mě to. Prosím uvědomte si, že se nezastávám vládnocích barev, ale systému, který, ať se Vám to líbí nebo ne, je pro mě svobodný..jestli systém znevažují a zneuctívají politici z jakýchkoliv stran je věc jiná a je naší věcí, abychom jim to nedovolili..co zmůže zhruba 200 lidí proti cca 10 milionům? Kde jme? No na blozích s tvrdými slovy, pod rouškou anonymity, ale alibisticky schovaní?!! Jsme si všichni podobní. Zleva i zprava. Každý jen kecá, ale pokud jde o akci, zas se každý schová do ulity..já i Vy či jiní zdejší..

Zdeněk Wachfaitl
díky za info..máte pravdu ohledně zdatnosti soupeřky i té pravdy..ostatně každý vidíme pravdu jinak..a o tom je i celý život..
V kostce řečeno: zastávám se systému, nezastávám se politické situace..tudíž jsem manipulátor? Debílek? Nestvůra? Nejodpornější tvor? To tvrdí jistá šklíba, která se chytla mé ubohé, leč ironické poznámky, ještě víc dorazivší mými ubožejštími smajlíky..asi se to se mnou potáhne do smrti..neplatí moje omluvy ani uznání té ubohé poznámky, přesto se to tu prezentuje i objevuje pořád..je to moje vina, vím a tak za to musím platit..ale nevzdávám se..necítím k té šklíbě nenávist, naopak, díky jí jsem si uvědomila spoutu věcí..
Děkuji, že jste to přečetl a předem díky za jakýkoliv Váš názor..nesmírně se mi ulevilo, ať si myslíte cokoliv..
A taktéž se omlouvám všem, kteří si myslí, že mi to nemyslí..dobrou noc a Silvii zvlášť..
13. 04. 2012 | 22:32

mb napsal(a):

ali se zeptala : Kde jme? No na blozích s tvrdými slovy, pod rouškou anonymity, ale alibisticky schovaní?!! Jsme si všichni podobní. Zleva i zprava. Každý jen kecá, ale pokud jde o akci, zas se každý schová do ulity..já i Vy či jiní zdejší..

nemam problem napsat sve jmeno a dle svych možností a schopností se snažim politicky angažovat ( ve straně zelených ) ... takže neplatí že: každý jen kecá a/le pokud jde o akci, zas se každý schová do ulity ....

zdravim ...

/ kdyby mi stejsky přidělil blog, jak slibil, pak by muj hlas zněl o fous silněji, ale nestěžuji si velmi /

hezký večer ...
13. 04. 2012 | 22:39

ali napsal(a):

mb
sympatizuji s Vámi i když si za svými slovy stojím..i já jsem se přiznala, že bych se odanonimovala :o)..ale zatím na to nemám..asi jsem posera.. dobrou noc

Silvie
jen tak pro kolorit, co mi napsala gaia jen proto, že se mnou souhlasil nick "starý kantor":
gaia napsal(a):
ali
prezentujete se tu jako debilek.
Levičáci nedopřejí lidem banány, pravičáci zařídili lepší vložky, táta jí za totality nekoupil k obědu maso, dnes zas že levice má víc fantazie a pravice chce pro lidi svobodu a nezávislost.
A za tyto plky ještě dostane od starého kantora jedničku, že to tak pěkně odpapoškovala.
A největší perla, že kdo je tlustý, tak musí mít hodně peněz.
To jste se měla včera koukat na pořad Jste to co jíte, jak chudý student neměl peníze na jídlo a tak jedl pořád jenom levné nudle u Větnamců a ohřáté housky s pilinovým salámem a aby měl vůbec na toto, tak celé víkendy proseděl u počítače, kde dělala brigádu.
Na vstupné do fitka či na stadion nebo do bazénu již neměl peníze ani čas, tudíž to ve 23 letech dotáhl na 170 kilo naše padesátikorunové zdravotnictví mu nedokázalo poradit nic jiného, než operaci za 100 tisíc - bandáž žaludku a pak doživotní kontroly.
Takže se nedivte, že vás musela napomenout Matka příroda, která vidí, jak to chodí venku a že každý živý tvor má nějaký význam a příroda je k němu indiferentní.
A člověk je obdařen rozumem, aby ho používal a ne jen odříkával nějaké mantry, co mu nacpali snaživí kantoři do hlavy, kteří si to někde vyčetli a myslí, že za to dostanou pochvalu.
A mantry, teré nakonec každý soudný člověk musí vidět, že neplatí.
13. 04. 2012 | 11:29

Nikde netvrdím, že levičáci nedopřejí lidem banány o vložkách nemluvě zrovna tak jako o masu od tatínka..taktéž netvrdím, že kdo je tlustý, má hodně peněz a je toho víc, co si gaia přehodnotila ve svůj prospěch..ale to nic, už jsem zvyklá a nepřekvapuje mě to..
Ale mrzí mě to od Vás, že to dokážete..ale zas ne tolik, abych Vás nechápala a zlobila se..tak dobrou..
13. 04. 2012 | 22:52

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie

paní Silvie, já beru vše vždy seriozně. Je to výhoda, je vidět na vše z výšky. Proto se mi zdálo, že je dobré blog paní Vendlové brát do úvah spíše pietně, i když to není žádná povinnost ani to jako povinnost z ničeho jiného nevyplývá.
Stejně Vaše diskuse až vášnivá s paní Ali. Dospěly jste do bodu, kdy už jste spolu téměř válčili. To k ničemu dobrému nevede, a tady - na pietním blogu již teprve ne.

Vzal jsem si čas, pro Vás nebo pro sebe? A Vy se pouštíte ještě dál. Něco Vás na tomto blogu nastartovalo nebo jste už s tím přišla, ale tady na tom všem nic nezměníte, tady se jen diskutuje. Vzal bych Vás v diskusi ještě dál než Ali, ale na tomto blogu ne, tady je pieta, já to tak chápu. Tedy, s laskavostí, na jiném blogu a v jinou dobu než zde . Možná že již nejste, jak jste psala pionýrka, a mně spíše zajímá, jestli znáte skautské zásady. To je pro život podstatnější.
V každém případě jsem si přečetl vše, co zde píšete. Ano, je všude kolem nás hodně problémů a hodně špatných lidí. Pokud se ti rozumní začnou žrát navzájem, seberou šanci sami sobě.
To je něco, proč jsem Vás odtrhl od piety psané Veronikou a od téměř korektní diskuse další. Proto jsem psal, že jste na jedné lodi a nevíte o tom. Jestli to dokážete dál je už jen na Vás. Je tu dost blogů kde už nikdo nepíše, lze tam diskutovat do sytosti.
Paní Silvie, je to jen nástin, pár myšlenek bez argumentů. Pěkný večer.
*
13. 04. 2012 | 23:08

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Ali

buďte v klidu a jeďte po svém klidně dál.
Na každého z nás tu čeká a číhá nějaký běs a jak píšete nestačí ani slušná omluva. Nekoukejte na to, překročit a nafotit. Bude to pěkná výstava.
Klostermann a je to.
*
Mějte se, už je pozdě. Dnes je to bez veršů, moc filozofie a snahy k pochopení, to je konec poezie....
13. 04. 2012 | 23:20

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
děkuji za Vaše slova..potěšily a jdu spát..jste milý dobrou noc
13. 04. 2012 | 23:24

mb napsal(a):

verse misto ZW ...

potka slon slona
schuze se kona
pry naky jiny slon
pred chvili skonal

slon troubi chobotem
schovany za plotem
jiny mu odpovi
co troubí nepovi

sloni se rozesli
za svymi ukoly
velci do hospody
a mali do skoly

brou ...
13. 04. 2012 | 23:36

honolulu napsal(a):

Pravdomluvny honolulu se pokusi vam vsem vysvetlit zaklady zdraveho kapitalistickeho smysleni.
Panove a damy pani Silvie a pani Ali.

At to zni sebekrutej, tak je uplne jedno, je-li bezdomovcu 10 000, nebo 2 milliony. Je uplne jedno, vozi-li si nekdo zadel v Trabantu a druhy v Cadillacu.
Vasi povinosti je, se neohlizet na to, kolik kdo ma penez, ale na to kolik mate vy !
Zastavat se lidi se SILNE NEVYPLACI. Poucit lidi je maximum co muzete udelat. Rici jim: "nepujcuj si vole penize, nebo te lichvar vezme do 'cistirny' !" je jedine co muzete udelat.

Nadelat penize je daleko lehci, nez je uhlidat a chranit. U nas je to videt nejlepe v tyto dny. Vsichni delame dane. Uzaverka je 17.4.... (Ja jsem celej uplakanej...)
Penize potrebuji strategii. Osidit strategii je hrich za ktere je ztrestani.

Vezmete si priklad z vyznamne osobnosti kterou mame vsichni radi, napr. pan Stejskal. STRATEGICKY jezdi na kole, ale v komine v dome na Sazave ma povesenou ponozku plnou Kruger Randu. Jeho kamos pan Sedlacek, ma tolik penez, ze se je usilovne snazi ztratit napr. v Recku, aby ho nevzal do cistirny Kalousek.
Nejlepsi je vsak mit vetsi ponozku v konine nez pan Stejskal a usilovat o neco jineho nez pan Sedlacek.
Nebudte odkazani pouze na vas maly svet. Sidte a kradte s rozmyslem a strategicky. Penize zatajujte v zahranicnich kontech, to je vase povinnost !
Kapitalismus je krasna vec !
13. 04. 2012 | 23:49

Silvie napsal(a):

Ali,

"
proboha Silvie Vy mě fakt děsíte..začínám si myslet, že jste závistivá a nepřející a to mě fakt mrzí..
Poznámky o kaviáru, šampaškém, zbohatlících a neustálé zmínky o bohatých a chudých Vám neprospívají a dělají z Vás člověka, kerým možná ani nejste"
Tak už naposled, nejsem Gaia a nemíním tady s vámi řešit osobní křivdy - jen vám chci dokázat, že jste pořádný manipulátor.
Jen jste to napsala diplomaticky - "musela bych si myslet" namísto myslím si.
A tak je to v diskusích s vámi stále.
Já jsem alespoň přímý člověk a napíšu vám to přímo a neokecávám, co jsem jednou vyslovila.


Zdeněk W.,

Já ale myslela, že se vyslovíte k tématu.
Tedy, zda stojí tento systém za záchranu.
Ale i tak díky. Z berana holt přítulnou ovečku nikdy neuděláte.
14. 04. 2012 | 09:13

Silvie napsal(a):

Ali,

a ještě dodatek - o tom kaviáru a šampaňském jsem nepsala ve vztahu k bohatým, nýbrž v reakci na vaše trpitelské řádky, jak jste hladověli doma za socíku. Paradoxně, kvalitní ruský kaviár (který je mně osobně odporný) kupovali rodiče za komoušů docela běžně, nebyl nijak zvlášť drahý. A nechutná mi ani skutečné šampaňské, ani sekt...

Reagovala jsem v nadsázce slovy,že my jsme doma taky nesnídali kaviár a nezapíjeli ho šampaňským.
14. 04. 2012 | 09:18

ali napsal(a):

Silvie
o těch autech jsem nepsala ve vztahu k "chudým", nýbrž jako reakci na Vaše řádky, taktéž trpitelské a pro doplnění obrazu "chudých".
A už nechci a nemíním se dohadovat o chudých a bohatých.
Moje reakce byly naprosto stejné, jako Vaše. Nemáme si co vyčítat, včetně pořádného manipulátorství, kterým jste taktéž. Dokonce větším, protože převracíte myšlenky druhých a nechcete to přiznat..ale to nevadí, přesto jsem si s Vámi dobře popovídala a dala jste mi určitou zkušenost..
S gaiou nemám žádné osobní křivdy..promluvila na mě 4x z toho 3x hnusně. Jestli z toho usuzujete, že s ní mám osobní křivdy, tak už opravdu nevím, jak přemýšlíte.

Geniálně celou situaci a naší konverzaci vystihl Honolulu větou, kterou napíšu na zeď v hospodě: Vaší poviností je, se neohlížet na to, kolik kdo má peněz, ale na to, kolik máte vy !
Tím v jedné větě vyřkl veškerou mojí životní ideu..
Nikomu nezávidím nic, to už ze mě bolestivě vytloukla babička v dětství, neboť děti závistivé jsou a já jí za to děkuji..

Závidím ale, jak někdo dokáže jednou větou říct úplně všechno.. :o))

Honolulu
díky..nevím sice kdo jste, ale nesmírně jste mě potěšil..

všem krásný žití
a omlouvám se paní Vendlové, že jsme trochu odbočili stranou..přesto si myslím, že život jde dál navzdory smutným a tragickým situacím a že jí zbudou krásné vzpomínky na kamarádku. Ať jí provází aspoň duchovním životem..
14. 04. 2012 | 10:52

ali napsal(a):

mb
1* =O) za mě díky..
14. 04. 2012 | 10:56

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie
naprosto jasný Beran, samozřejmě, už jste to naznačovala, byl jsem si toho vědom. Vztahy s Berany jsou vždy složité, i když se člověk pohybuje ve vybrané "množině prvků". K tomu systému myslím, že tu nebyl spor o systém, ten je neměnitelný ve smyslu života. Jde jen o prožití a jak se jeví jednotlivcům. Jak se k prožití přistupuje a jaké má každý z nás odezvy. Jestli odezvy považuje kdokoliv za systém, to už na neměnných hodnotách života nic neřeší. O tom byla Vaše diskuse s Ali.

Tedy Vy tu mluvíte o způsobu vládnutí, ale to není systém. To je forma, obsahuje prvky, které ji celkově tvoří. Některé z nich případně všechny nemusí někomu či všem vyhovovat. Mohou je nazývat svými slovy, mohou být dobrá i špatná zároveň, ale to nic nemění na tom, že tato forma se nazývá demokracie. Její výsledky nemusí být vždy pro lid zcela pochopitelné, mohou být i špatné. Zřejmě se nacházíme někde v takovém stadiu. Nemyslím si, ale že nutno měnit demokracii . Spíše se vypořádat s jejími nevhodnými nebo špatnými prvky. Takhle to vidím já.
**

Paní Silvie, "poslušná ovečka" tedy nejste, jste silná beranice a velmi dobře odpovídáte charakteristice definicí popisující osobu zrozenou ve znamení Berana.
http://horoskop.euneco.com/horoskopy-beran.php
To je pro Vás jen na ukázku, jen doufám že nejste Nomen omen, a nemáte narozeniny zrovna dnes...
**
Přeji Vám pěkný den.
14. 04. 2012 | 12:05

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

mb
to jste zvládnul slušně... jako zápočet by to šlo,
ale zkoušky bývají tvrdší a hlavně - Servít je vůl..,
víte že.
*
14. 04. 2012 | 12:39

Silvie napsal(a):

Zdeněk W.,

díky za odpověď. Narozeniny jsem měla v březnu, dcera před týdnem. Dovedete si představit, jak to u nás doma vypadá? Beran-pubescent - to je tedy lahůdka!
Matka měla pravdu, že mi to pánbůh jednou vrátí...
14. 04. 2012 | 13:51

Pepa Řepa napsal(a):

Ali
konečně jsem pochopil Silvii.
S mladou, mlátí puberta, to s jedním zacloumá.
Taky jsem si to dcerami prožil.Děsný období.
S pozdravem:berany, berany,duc!
14. 04. 2012 | 14:05

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfailt
no, moje znamení je Ryby..to je taky mazec..ale ještě mě nikdo nenazval manipulátorem :o). Jsem spíše introvert, mám ráda samotu a vystačím si se společností zvířat a přírody. Davy mě děsí, jakož i veškeré oslavy. Přesto tak činím, neboť se nemohu zcela uzavřít a odstřihnout od světa, i když bych ráda. Ve společnosti bývám v koutě a nepotřebuji být středem pozornosti. Pokud se tomu stane, rozhodí mě to a dostává do rozpaků a pak se chovám asi neočekávaně (tudíž blbě a trapně) pro obveselení ostatních. Jsem ve skutečnosto klaun :o). Říkám to tu proto, že si myslím, že už se sem víc lidí nepodívá, tudíž to zůstane v menším okruhu očí i myslí..
Berana mám matku. Musím říct, že v určité chvíli mi Silvie matku připomínala. Moje matka má vždy pravdu a to i tu vysněnou. Čím starší, tím pravdomluvnější =o). Nepřesvědčí jí ani argumenty a celý svět, pořád si povídá svou. Otec je Bejk, (tedy ve smyslu znamení, jak tomu bylo za jeho života, nevím, ale choval se normálně), takže beran a býk - to jsou dvoje rohy proti sobě a občas u nás bylo veselo..

Pepa Řepa
My máme jednu vnučku v pubertě..je to krásné a miluju jí a děsně si rozumíme. Dcera mi říká, že kdyby mě neznala a neviděla kolik mi je, tak jsem na zabití..prostě si užívám znova pubertu přes vnučku, heč..
S pozdravem oblastních puberťáků Hujda Hujda Buzec Chuc
14. 04. 2012 | 17:52

mb napsal(a):

dík ali i zw, jo já jsem blíženec ...

hezký den všem ...
14. 04. 2012 | 18:13

ali napsal(a):

mb
ježíš šmarjáááá...blíženec je odpůrce a dcera! To jsou někdy 2,3,4....lidí naráz..

p.s
Zdeněk Wachfaitl
teď mi to docvaklo..úpně všechno nej k narozkám!!!!
14. 04. 2012 | 18:27

Silvie napsal(a):

Ali,
tak už jsme doma...

S rybami se nesnáším. Měla jsem jednu šéfovou v rybách a pokaždé, když si na ni vzpomenu, lituju ,že jsem jí nevylepšila kafe jedem na krysy. Ryby mají úplně jiný temperament.

Já mám dceru berana, choť byl lev a ještě k tomu Italiano, takže u nás byly világoše na denním pořádku.
Ale vždycky si instinktivně i z velké společnosti zase vytáhnu nějakého ohnivého souputníka... osudová přitažlivost.

A už se nečilte - nejsem váš nepřítel. Jenom se dívám na svět jinýma očima a nejsem tak konzervativní a rigidní v názorech.
14. 04. 2012 | 19:03

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

No vida, kam jsme se až dostali, budeme si ukazovat rodné listy - jako u Zátopků... Ale když je to pro dobro věci a zažehná to bouři je to dobře. Řeč hvězd není tak úplně od věci, horoskopy a kondiciogramy, biorytmy...

Někdy to je pro pobavení, ale objevují se stále sofistikovanější s větším přiblížením skutečnosti. Protože se tu první snažila sdělit své znamení Silvie má mé uznání. Není jednoduché sdělit jen tak informace o sobě do publika, zde spíše anonymního publika. To je síla osobnosti, ale pozor, nesděluje to ještě nic o skutečném charakteru. Jen jsem byl Vaším Beranem mírně řečeno zaskočen, neboť uhrát s Beranicí ve vztahu, diskusi, či jakékoliv činnosti remízu je pro mně vždy žádoucí. Nebývá to jednoduché, vím to z vlastní zkušenosti.

Ostatním též děkuji za zlidštění již téměř ztracené diskuse, Vaše znamení budiž Vám znamením Bohů.
*
14. 04. 2012 | 19:45

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Veronika Vendlová

přeji Vám, Veroniko, abyste si na svou Martinu zachovala jen ty nejlepší a nejradostnější vzpomínky. Jedině tak pro Vás zůstane navždy mladá a zářící.
*
Pěkný večer.
14. 04. 2012 | 19:50

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
Vám taky patří dík..
Sice jsem nepovažovala konverzaci se Silvií za rozbroj, přesto jste byl prostředníkem mezi námi. Taktéž Homolulu i mb, takže díky..

Silvie,
taky znám jednoho Berana co bych mu uvařila kafe s příchutí..přesto nemohu říct, že bych se s Berany nesnášela. Nezáleží na tom, kdo je v jakém znamení..
A nečílím se, nemám důvod, pouze v písmenkách konstatuji celý "rozhovor" z imaginárního světa.
Doporučuji knihu "E-maily z pekla" .. je tam spousta myšlenek do života..mějte se =o)
14. 04. 2012 | 20:50

Pepa Řepa napsal(a):

ali
to už není puberta, řekl bych.
Nevím jak u žen, u nás mužů tomu říkáme senilita.
Někdo se vrací do dětství, jiný do puberty.
Já radši tahám kačera na špagátě.
14. 04. 2012 | 20:54

Silvie napsal(a):

Zdeněk W.,

to znáte asi špatně berany - ti vypění, udělají z baráku kůlničku na dříví a pak jsou mírní ,jako jehňátka. Jenom se diví, co že jsou všichni kolem takoví nasupení a bez nálady.
Ale vztahy s námi zase nejsou rutina a nuda - kdo má rád dobrodrůžo, tak si přijde na své.
A na tomto sdělení nevidím nic extra intimního - někdy to znamení sedí (z mé zkušenosti převážně ano), ale někdy taky ne.
Co asi může být sarkasticky sžíravý Pepa Řepa - že by štírek?
A pol.korektně vyvážený pan Stejskal - váha?
Mám zase o čem přemýšlet...

Pro mne životní zkušeností zakázaná znamení jsou úzkoprsé pedantické nudné panny a egoističtí dominantní lvi (ale ti jsou tak neodolatelně přitažliví...).

Také pěkný večer.
P.S. Doufám, že se paní Vendlová nezlobí, protože jsme původnímu obsahu jejího blogu dali poněkud jiný směr.
14. 04. 2012 | 20:55

Silvie napsal(a):

Ali,

no, trochu jsme si počochnily frizůru, ale aspoň měla ta konverzace trochu grády...
Nějaká selanka nepřináší nic inspirativního.

E-maily z pekla - v souvislosti se mnou zajímavá evokace.

Bohužel, musím konstatovat, že tři nesnesitelní šéfové v panně, jedna náladová kamarádka panna a jeden přítel v panně mi doživotně stačili. Nikdy víc.
Lva jsme si pořídily v rodině generačně - babička, matka i já. Svorně jsme pak hořekovaly. Lev je dobrý na flirt, ale do života ani omylem, aspoň ne pro mně. A toho se držím.
A mám slabost pro vodnáře - šarmantní, vtipní a vyjímečně inteligentní muži.
14. 04. 2012 | 21:09

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie, Ali, Pepa Řepa, mb

lidičkové, to byl dobrý závěr, Veronika už se usmívá. Udělali jste jí radost. No nakonec mně také.

Ali - já jsem netvrdil, že mám dnes narozeniny, ale každopádně za gratulaci děkuji.

Nomen omen by bylo, kdyby příjmení Silvie bylo Beranová, a závěr pro Silvii. Vodnáře najdete u mně.
*
Pěkný večer všem a mějte se fajn.
14. 04. 2012 | 21:47

Silvie napsal(a):

Zdeněk W.,

možná mě to i napadlo.
Mé příjmení je cizokrajné a má něco společného s nesmrtelností a božstvím.
14. 04. 2012 | 21:51

mb napsal(a):

i vám ...
14. 04. 2012 | 22:12

ali napsal(a):

Pepa Řepa
no ale fuuuj, jaká senilita? Co to je? Náhodou, když jdu se všemi vnučkami, jsou už tři, a lidi to neví, tak si myslej, že jsem jejich maminka, náhodou..hmm..

Zdenek Wachfaitl
vím, co je Nomen omen, ale psal jste, že jste taky Beran a Vaše poznámka - jen doufám že nejste Nomen omen, a nemáte narozeniny zrovna dnes... - mě přiměla k logikému závěru, že je máte dneska Vy..no, ale měla jsem 2 klostermaníky a 6km v nohách..tudíž je lepší risknout popřání, než trapně to přehlídnout..ale jak říkáte, Servít je vůl..

Silvie
ten návrh na E-maily z pekla nebyl myšlen jako evokace..pokud "evokacím", pak jedině Hajaela, Michaela, Zadkiela.. :o)

dobrou všem
14. 04. 2012 | 22:34

Pepa Řepa napsal(a):

ali
dyť říkám. U mužů je to senilita, u žen se říká "v nejlepších letech".
Proč ne maminka?
Taková Carmen.......
http://ona.idnes.cz/nejstarsi-matky-sveta-kdy-je-uz-moc-pozde-na-dite-f6g-/vztahy-sex.aspx?c=A090813_160923_ona_vztahy_ves
15. 04. 2012 | 11:19

ali napsal(a):

Pepa Řepa
No, protože už jsem si svoje odkroutila v mládí a taky nás dcera brzy obdarovala pradětmi, staří už nemají mít děti..jsem ráda, že si je mohu půjčit a kyž už jich mám plný zuby, tak je taktně vrátím..

Zdeněk Wachfaitl
tím Servítem myslím pochopitelně sebe..
15. 04. 2012 | 14:55

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Ali
správně, já vím. Já jsem také myslel pro pana mb sám sebe..
V klidu, nemáme spor, pěkný den, jen s tím Pitem pomalu... ☺.
Mějte se.
*
15. 04. 2012 | 15:05

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Veronika Vendlová

Veroniko, pěkný den a trochu více optimismu pro Vás přeji.
Myslím, že je dobře, že jste téma sem dala, napsala a sdělila. Všichni i rýpaví si nakonec rádi uvědomí, že ten svět není jen tak a občas to bolí. Každý na to nakonec přijde sám.
Mějte se fajn a hodně příjemných chvil pro další psaní.
*
16. 04. 2012 | 13:45

ali napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl
díky, že mi rozumíte =o) taky se mějte
16. 04. 2012 | 20:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Kdosi (a omlouvám se, že nevím kdo to byl) mi napsal, že teď už je pozdě, že jsem na Martinu měla myslet dřív. Myslela jsem na ni, ale žila v představách, že máme moře času a že to na jaře nebo v létě doženeme. Omyl, nedoženeme. V pátek jsem se dozvěděla, že tragicky zahynul jeden můj bývalý kolega. Těžko se smiřuju se smrtí mýho milovaného dědy, kterému by bylo v pátek 80 a ještě před pár měsíci jsme plánovali velikou oslavu. Místo toho chodím na hřbitov rozsvěcet svíčky a tíží mě oči mé babičky, které e od té doby pořád zalívají slzami.

Snažím se odreagovat (prací), ale jsou chvíle, kdy mi nepomůže nic a nikdo. A taky jsem víc sama se sebou, což je překvapivě příjemné soužití.

Diskuse pod tím krátkým textem je úžasná a moc za ni díky. Ne, fakt se nezlobím, není proč.

Díky Zdeňku, že jste (nejen tentokrát) rytíř (z pohádky?). Tady v ráji jich ještě pár zbylo a jsem vážně šťastná, že mám dva z nich přímo doma. Když se dva ohniví střelci snaží vychovávat paličatého býčka, stojí to za to.

Klidnou noc všem....
17. 04. 2012 | 00:01

ali napsal(a):

veronika vendlová
k životu patří smrt..bohužel nám smrt staletími prezentovali jen aby lidé měli strach a chovali se jak církev, šlechta, ale i jeden k druhému tak, jak potřebovali..vydírání smrtí a co hůř, posmrtným věčným utrpením bylo tyranskou součástí, která dodnes zůstala v naší DNA..
Protože odmítáme Peklo a přijímáme Nebe, jsme na hranici Pochybnosti, která bolí a nedovoluje vstoupit do našich myslí Jistotu..ve chvíli přijetí obojího, dojdem k úžasným závěrům osvobozující egoistické myšlenky..když začnem chápat smrt, začnem chápat život..
Tudíž Vám předám jeden krásný citát a přání, abyste zažila Nevysvětlitelno, jako se to stává občas mně a tudíž věřím, že každá energie se přetváří, leč neztrácí, včetně té lidské a živočišné vůbec..

Anatole France
Nikomu nebylo dáno zemřít úplně, smrt nemůže být dokonalejší než život.
17. 04. 2012 | 13:43

Veronika Vendlov napsal(a):

ali - díky
18. 04. 2012 | 08:47

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Ali

to je dobře, že se tady vyjasnilo, jsem tomu sám rád. Děkuji, jsem s Vámi na jedné lajně. zw
18. 04. 2012 | 21:10

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Silvie

stejné k Vám, dialog s Vámi vítám, líbilo se mi to. Některé momenty jste vzala velmi dobře. Děkuji, na lajně v pohodě, kdykoliv, není problém.
*
Mějte se a pěkný večer.
18. 04. 2012 | 21:13

Renyka napsal(a):

O co se tu všichni malicherně přete... Není to snad jedno. Každý jsme jíný. Někdo potřebguje tužku a papír, aby si "zklidnil své myšlenky" - vykřičet se do světa. Někdo truchlí sám pro sebe a někdo se z toho zblázní. Je naivní se domnívat, že právě my známe správnou odpověď. Je hodně smutné, když odejde někdo, kdo nestačil projít celým svým životem. Možná jednou přijedeme na to, že to k něčemu bylo a možná taky ne. Pokud jsme ale tady, berme to s pokorou - opravdu to není navždy ...
09. 09. 2012 | 11:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy