Zase do plavek?!

15. 07. 2012 | 01:43
Přečteno 8391 krát
Celkem nedávno jsme při jednom vydařeném grilování podlehly nekontrolovanému záchvatu smíchu… Proč podlehly a ne podlehli? Muži byli v oslabení, přesněji řečeno vydržel to s námi jen jeden a ten smíchu nepodlehl…spíš se nám divil, že něco takového vůbec řešíme…

Naším tématem byl totiž pobyt v plavkách – mezi lidmi. Každý rok se to na jaře opakuje. Vysvitne první jarní sluníčko a udělá nám velkou radost. Pak nám však dojde, že se zase blíží sezóna plavek. To není dobrá představa. Jo, možná existuje hodně žen bez rozdílu věku, které se do plavek těší, protože se mají čím chlubit, a nebo jsou o etapu dál, protože došly k názoru, že to jak v plavkách vypadají, prostě jednoduše neřeší. Já mezi ně zatím bohužel nepatřím...

Moje první cesta na koupaliště je každoročně poměrně velká stresová záležitost. Kdybych neměla potomka – potápku, nikdo by mě tam nedostal. Musela jsem jít. Dítě se vrhlo do vody a já přemýšlela, jak se do vody dostat taky a přitom neukázat tělo…:-)

Sedla jsem si vedle kamarádky, která měla zřejmě dost podobné myšlenky. Objemově jsme na tom byly hodně podobně, za ten rok se nic nezlepšilo, spíš naopak. Přišla další maminka a vůbec se netvářila šťastně. Než rozbalila základnu na trávě, dala si jednu cigaretu na uklidněnou. Pak procedila mezi zuby, že než ze sebe shodí to oblečení, bude si asi muset dát panáka. Zjistily jsme, že v tom s kámoškou nejsme vůbec samy. Dodala, že ten největší stres zažívá v momentě, kdy musí přejít těch 10 metrů od deky k bazénu… Maminka posílená cigaretou prohlásila: „Tady by měly bejt nějaký zóny oddělený tlustou zdí! My tlustý tady a ty hubený za zdí…směrem ke kiosku.“ Další maminka pokývala hlavou, že s tím souhlasí, jenže jí nedošlo, že patří k těm hubenejm a tak se pak bude muset přesunout do té druhé zóny.

Další adrenalinovou záležitosí je nákup plavek. Ať zkombinuji co zkombinuji, před zrcadlem se pokaždé objeví přesně to, co vidět nechci…Jednou za 2 – 3 roky proto odejdu z obchodu zpocená a s plavkami, které mi „sedí“ ze všech nejvíc, ale stejně bych je tam nejraději nechala….

Věřím, že podobné pocity nezažívám sama. Taky věřím, že jednou do těch vysněných hubenějších tvarů dospěju. Zatím si říkám, že ty zóny možná vážně nejsou špatný nápad. :-)

Krásné léto, milé dámy a pokud jste na tom podobně jako já, tak především s úsměvem…! :-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

anti politik napsal(a):

Toto je velmi důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, ale propříště bych to nechal Vendlová někomu, kdo mozek větší než vlašský ořech!
15. 07. 2012 | 04:17

kormoran napsal(a):

Kam se ty krasne devy ceske podely?

Mozna se pletu, ale posledni dobou vidim na party (i na jinych akcich)cerstve ceske devy, ktere zkousi stesti za oceanem.
Zadky , jak buzerantske doskociste , nohy -x-y-z-a, a takovy kaceni pochod, jakoby byl nauceny v nejake skole.Mastny vlas , ale sexu chtive !)))

To je opravdu tak zprasil u vas ten kapitalismus?)))

Jako hajzlbaby by byly dobre , ale od toho jsou i jine , ktere hovori anglicky.)))

Takze , doporucoval bych burky! Nikoliv plavky!)))
15. 07. 2012 | 05:34

kormoran napsal(a):

Jo, jeste jsem zapomnel na jejich direkce , jak by se k nim mel chovat muz!))) Nebo pohorseni nad tim , ze se zenam malo dostava respektu pri vedouci uloze v pracovnim uplatneni.
Kritikou , ze se nekdo dokaze cpat masem ruznych zvirecich druhu , ktere pochopitelne trpi pripravou na smrt a ze je pozre saman na konci potravinoveho retezce. Pritom kazda z nich vypada , jakoby zdlaskala kazdy den k obedu grilovaneho brontosaura a tri radky brambor o jedne mili.))))

Ta propast je znat!)))
15. 07. 2012 | 05:56

Pepa Řepa napsal(a):

Wendlová, Wendlová
to chce nesedět přes zimu na partajních a samosprávných schůzích a trochu se proskočit.A nějaký ten sex.
Ale zase tak těžkou hlavu bych si z toho nedělal.Znáte to:tlustý budou hubený a hubený studený.
Navíc ty při těle by měly mít obalené nervy tukem. Je to možná blbost, ale traduje se.

A pevný nervy budete potřebovat. Nějak jste neodhadla situaci, řekl bych.
Krvelačný dav si žádá kalouskovce k "diskusi". Před virtuálním lynčem Vás nezachrání, ani kdybyste tady poskakovala bez plavek.Určitě jste něco měla z letadel a kdoví, jak doma říkáte taťkovi.

To se to holt někomu přibírá, když nás Kalousek odrbává, jsme kost a kůže.....
15. 07. 2012 | 06:43

Pepa Řepa napsal(a):

Abych šel s dobou, dovolím si otázečku.

Komunisti si říkají"soudruhu", lidovci "bratře" a socani "pšíteli"

Jak se oslovujete Vy na schůzích, když je vede Kalousek?.
15. 07. 2012 | 06:48

Holubář napsal(a):

Paní Vendlová,
jen hrdě do toho!
Dám vám sebe za příklad.
Malý tlustý plešatý. Zakoupil jsem plavky ála pan Hrušínský v Rozmarném létě (perfektní materiál). Vyšel v nich na pláž. Jediné oko mě neminulo, jen vnukové se tvářili, že mě neznají. Dal jsem si své obvyklé dva kilometry. Všichni mě zdravili.
Pro muže jsem se stal sympaťákem ("helehotojevůlvypadáeštěhůřnežjá") a pro dámy komickou figurkou (ve víc už doufat nemohu).
Plavky, jen jednou použité, mi zvedly sebevědomí (vypadám bez nich ne snad lépe, leč alespoň nenápadněji, i to má svoji cenu) a nyní slouží všem kamarádům jedoucím na různé rafty či na vodu.
Trochu smyslu pro humor a komplexy jsou fuč.
Hezkou neděli přeji.
15. 07. 2012 | 06:55

Pepa Řepa napsal(a):

Nebo ještě vydržte, než přijde machometán.
Jsou jako balony na vodě a čím víc váží, tím jsou cennější.
.
15. 07. 2012 | 07:07

Béda napsal(a):

VV,

přestupte na islám a nebudete mít problém se svlékáním na koupališti.
15. 07. 2012 | 07:11

otokar napsal(a):

Přečetl jsem.
Pádná odpověď na otázku, co tomu říká Veronika.(Která tu opakovaně zazněla.)
Veronika žije, nezměnila se(možná přibrala), což se cení ve Věstonicích.
Více takových Veronik, dodá to mnohým sebevědomí(v těchto turbulentních dobách), kdy i kalousci ztrácejí glanc.
15. 07. 2012 | 07:22

max napsal(a):

jak erotická představa - po lukách naší krásné vlasti se šikují k boji houfy zfanatizovaných č.... v bojovém, tedy vzpřímeném postoji a v přilehlých vodních plochách si šplouchají hezké nožky děvy, dříve bojovné Šárky, více či méně štíhlé či dokonce obézní, v plavkách nebo ještě lépe bez nich, které se tetelí radostným očekáváním věcí příštích, neb vzpřímené kopí je to, na co jen tak zapomenout nelze ..... óóó jééééé
15. 07. 2012 | 07:44

Koroptvička napsal(a):

Na mužích se nějaké kilo nebo desetikilo může tolerovat, vynahrazují to svým charakterem a hlavně duševnem, například státní úředník Nečas nebo Paroubek.
15. 07. 2012 | 07:46

Sladký napsal(a):

Paní Vendlová, nechte plavky plavkami a raději zase zapějte nějakou duchaplnou ódu na obdivuhodnou TOP-ku a úžasného Kalouska.
15. 07. 2012 | 07:48

Sladký napsal(a):

Koroptvička- naprosto nechápu, jak můžete házet do jednoho pytle Nečase a Paroubka. Sdělte prosím, co vás k tomu přivedlo, co ti dva mají společného kromě (naprosto nepodstatné) nadváhy. Děkuji za odpověď.
15. 07. 2012 | 07:51

Béda napsal(a):

Sladký,

bradavici. Ale toho si pravověrní v čase prasat bradavičnatých u svých podsvinčat nestihli všimnout.
15. 07. 2012 | 07:54

Sladký napsal(a):

Béda :o)) Pravda.On ji má i Klaus, ale na rozdíl od Paroubka na té správné, pravé straně.
15. 07. 2012 | 08:00

z těch co jsou na odstřel napsal(a):

Když mě při operaci nádoru příušní žlázy přeťali a zase přišili lícní nerv, půlka obličeje nefungovala. Úsměv se stal šklebem, mrknutí oka utrpením, pití čehokoliv námahou a nespolečensky bryndavé. Poprvé jsem politoval politika Ransdorfa, protože on tak vypadá co ho znám a já jen rok. Rozhodně jsem ale nelitoval sebe, neb má žena je na tom hůř. Má RS.

Když ženu potká roztroušená sklerosa na předdůchodové období, znamená to, že se stane nepřípustnou pro zaměstnavatele, který ji pro nemoc může okamžitě propustit a nedát ji ani odstupné. To ze zákona! Skončí totiž jen v prvním stupni invalidity a zaměstnavatel invalidu nemusí trpět na pracovišti, když se mu změnila práceschopnost. Taková žena s RS v předdůchodovém věku marně hledá práci pro ni přijatelnou, protože ikdyby byla nějaká, stejně je pro zaměstnavatele příliš stará a starobní důchod je posunutý do nedohledna pro generaci předdůchodovou.

A tak má žena pajdá do práce den co den, neb je šťastná, že ji nakonec sehnala. Srdce se svírá, když ji doprovázím a sám jsem na marodce s těžkým ochromením očního víčka. Má nemocenská je přes sedm tisíc měs., její invalidní taky a plus co ona v šestihodinových směnách dokáže vydělat, to nám musí stačit a krom prodaných pozemků příjem za poslední rok navíc není žádný. Denně si manželka píchá večer injekce, které stojí pojišťovnu měsíčně ke dvaceti tisícům. Nebýt toho, má žena by tu asi už nebyla.

Stárnem a snažíme se být veselí. Vždyť svět i přes své chyby má hodně krásného. Jen jak rád bych, aby manželka, stejně jako paní Vendlová, mohla vůbec na plovárnu si zaskotačit ve vlnkách a starat se, že ji tělo možná překypuje tu či onde v plavkách. Já bych ji zamrkáním onoho dnes nezavíracího oka povzbudil sebevědomí, že pro mě je krásná i přes všechny vady těla v tom předdůchodovém věku. Ženy se podle mého příliš zaobírají svou tělesnou schránkou. Tedy jejím vzhledem. Spíš by měly hledět na to, jestli tělesná schránka je dostatečně funkční. Pokud je, pak není žádný problém a svět poskytuje plno výhod, než tělesná schránka přestane fungovat. Až nefunguje i peníze začnou mít naprosto jiný smysl. Vždyť paní Vendlová ví. V politice pracuje dost dlouho, aby věděla, že je třeba šetřit a nejlépe se šetří na těch, co nemají šanci se bránit pro svou indispozici. Dnes je nespokojená kupováním plavek. K smíchu!
15. 07. 2012 | 08:06

Občan napsal(a):

Ale ono to má řešení.
Buď dostatečně velké sebevědomí, které na nějaké "micheliny" a "pomeranče" zvysoka kašle, nebo plavky vcelku (vč. případné stahovací varianty a s "nohavičkou" či sukénkou - výběr je i u nás slušný a v zahraničí veliký), či průprava z německých FKK. Optimální variantou je kombinace všech 4 faktorů :o)

Móda je milosrdná a tak i já jsem po letech vytáhl své prastaré vodácké plavky - model "trikot". Jejich laskavý střih skryje vše, co je lepší skrýt, a ponechává k vidění jen (zatím) slušně osvalené končetiny a plece :o)))

Jako bonus pak lze doporučit přežívání z "platu" kolem minimální mzdy za současného placení tržního nájemného. To člověka myšlenky na to, jaké plavky letos, přejdou mžikem...
15. 07. 2012 | 08:07

max napsal(a):

všem rýpalům - pochopte to přece, mít takového šéfa, jako má paní autorka, také se raději začnu zabývat prkotinami. Tady jde už o zachování duševního zdraví. Nebo se na přímé otázky má kroutit jako paní Langšádlová ? Vojsko je potřeba uklidnit, a to pohled na vnadné křivky ženských těl zajistí spolehlivě. Ačkoli zvolené téma je skutečně v dnešní turbulentní době spíš do ženského časopisu pro tu část dámské populace, která se o politiku nezajímá a jde jí spíš o to, jak z toho válčícího ryku uniknout. Stejně se tomu ale nevyhne. A taky je neděle. Máte být všichni v kostele. A modlit se. A přemýšlet o životě a ne ftákovinách
15. 07. 2012 | 08:23

Kvakin napsal(a):

Paní Vendlová, poradím Vám, jak se svého negativního sebehodnocení zbavíte v cukuletu. Přesvědčte Vlastu Radarovnu Parkanovou, ať se s Vámi chodí koupat. Má teď více času, když už není vrcholnou ústavní činitelkou, a u vody uvidíte. Vlasta si odloží, Vy s ní a vydáte se k vlnám. Ostatní návštěvníci plovárny Vlastu Radarovnu zaregistruji ihned po příchodu na koupaliště, od počátku ji i Vás budou pozorovat a až půjdete do vody, budou si pro sebe i mezi sebou (což uslyšíte) říkat: ta Parkanová je blázen, vypadá jak pochodující kredenc a proč, probůh, když vypadá, jak vypadá, si s sebou nevezme taky nějakou obezitu, ale nechá se doprovázet jakousi twigy, aby ta její superváha přímo bila do očí? To je přece starý fór živočišného druhu - žena, že krasavice s sebou do společnosti bere ošklivku, aby její půvaby ještě více vynikly ... (Obdobně, jak když Karel Marx píše o buržoasní společnosti: I čisté světlo vědy může zářit snad jenom na temném pozadí nevědomosti ...). Ostatně ošklivka nedopadne většinou špatně, neboť v rámci zájmu o svou krásnou nedvědářku někoho občas také sbalí.
15. 07. 2012 | 08:33

Občan napsal(a):

Bédo,

ony jsou muslimky i v tomhle DOST rafinované :o) Takže obléknou "burkiny" a úzkoprsí chlapi se můžou jít bodnout.
Burkiny vypadají tak, že základem je černý nebo barevný elastický futrál od hlavy ke kotníkům, v oblasti trupu nahrazený stejně elastickými běžnými plavkami, doplněný kratičkou sukénkou. Černá elastická část skvěle zeštíhluje případné kypré paže a nohy (barevná holt ne) a nedostatky v oblasti krku, zbytek správně zahaluje (a přitom zvýrazňuje) to ostatní.
Vypadá to takhle: http://islamineurope.blogspot.cz/2010/04/switzerland-canton-guidelines-allow.html

Mnohé muslimky to řeší také lehoučkým kostýmkem z fáčoviny. Po namočení to dělá se zahalením pravé divy, ale "hlídači morálky" mají smůlu :o))
http://www.flickr.com/photos/karolinsche/3753936605/
15. 07. 2012 | 08:55

PB napsal(a):

Airbagy nepatří už jen do výbavy moderních aut, ale i žen samotných.
Paní autorko, já mám spíše dojem, že to přeháníte. Jistě jste ten typ, která by na sobě na medicíně mohla ukazovat stav kostí.
Pokud se na vás někdo nebude chtít dívat, jistě ho nebudete muset přesvědčovat - tedy klid.
Myslíte, že lidi přišli na koupaliště jen kvůli vám a jen kvůli tomu, aby vám zkoumali (y) tělo?
Koupající lidé budou mít při této letní činnosti možná starost s tím, jak nahradí díru v rodinném rozpočtu, když si v době vlády rozpočtové odpovědnosti dovolily (i) takový luxus, jako jít s rodinou na plovárnu.
Kdybyste některý rok (s příchodem prvního sluníčka) přestala řešit plavky a vyrazila "naostro", možná byste byla překvapena zájmem, ztrátou komplexů a vašich nesmyslných předsudků. Nemluvím již o tom, že byste jistě dostala nabídku na kolekci aktů v nějakém prestižním časopise pro pány.
Pokud je na tom koupališti povolené kouření, jistě je tam každému jedno, jaký stav oblečení či svlečení kdo má.
Jistě se tam určitá etnika (tak jako na náměstích v kašnách) koupají zásadně oblečená.
15. 07. 2012 | 09:08

vlk napsal(a):

Tuhle duševní perlu jsme si nemohl nechat ujít..
Paní Vendlová,dělají li vám problém plavky, jejich nákup a užívání, pak byste měla začít uvažovat o plážích FKK, Tam se nepříjemných pocitů zbavíte.
Můžete sic e namítnout , že například stud a tak podobně.
chápal bych to, kdybyste byla, tak jako kdysi jen a pouze členka neziskovky.
Jako pracovnice aparátu něčeho jako je TOP soudím, že tam e slovo stud buď pojmem naprosto neznámým nebo aspoň zakázaným. Viz Kalousek a jeho eskapády!
Skokan je sketa. Nikoli Kalousek. Jak uvedl Gazdík a Kárl.
Takže já mylsím, že ty plavky jsou naprosto řešitelné. Proti Kalouskovým telefonátům. Alespoň pro normálního , slušného člověka.
15. 07. 2012 | 09:09

vlk napsal(a):

Joa zapomněl jsem. Veřejnost, paní Vendlová, ale spoň její normální část doufá, že lidé kolem TOP teď ani tak neřeší otázku "do plavek" jako spíš tu "do tepláků".
Ale tohle se vás opravdu, jako Veroniky Vendlové netýká. To myslím zcela vážně , bez špetky ironie.
15. 07. 2012 | 09:14

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

nechápu lidi, kteří nezvládají ani sami sebe a ještě se cpou na pozice, kde by měli řídit jiné.
Text je produktem typické ženské frustrace, většinou (také v tomto případě) mi to nepřijde ani k pobavení.
15. 07. 2012 | 09:24

Jana Pechová napsal(a):

Paní Vendlová, přestože bych zřejmě byla na vašem koupališti zařazena za tu zeď směrem ke kiosku, nepomohlo by to.
Na břiše mám po operacích dvě obří jizvy, a přestože mám namísto boků jen jejich náznak, každý je tvarově trochu jiný (čehož si přece každý musí všimnout). Navíc jsem bílá tak, že by z toho měla depku i Sněhurka, neboť mám 'zrzčí' pleť. Každý máme něco. Na to, aby se na mě lepily cizí oči, nepotřebuji plavky - stačí krátká sukně a triko bez rukávů.
Ten, kdo po vás čumí, se na vás dívá po způsobu syndromu vlastní děravé ponožky v otevřených botách: ne kvůli nedostatkům vašim, ale jako do zrcadla. Na vašich fyzických nedostatcích si zvyšuje vlastní sebevědomí. Berte to jako akt charity a nedělejte si z toho těžkou hlavu.
15. 07. 2012 | 09:26

Drzá zrzka napsal(a):

Do plavek lezu hlavně proto, že cachtající se děti, které se pro obveselení publika začnou hrát na utopence, se v oblečení docela špatně zachraňují.

A pokud má někdo výhrady v mé baroktní postavě, ať se dívá dosytosti. Kdy se mu poštěstí vidět *velrybu (*hrocha, *mamuta, *slona, *medvěda *Nehodící se, škrtněte) se v plavkách vozit na tobogánu? :-)
15. 07. 2012 | 09:26

Bavor V. napsal(a):

Tomu jedinému muži se vůbec nedivím. Proboha , to co řešíte, to řeší jen slepice na dvorečku. Normálně uvažující praktická a rozumná ženská si tyhle starosti nepřipouští. Vliv "emérických" filmů se na vás plně podepsal.
15. 07. 2012 | 09:30

český maloměšťák napsal(a):

Pokud Fantoci bude zdárně pokračovat ve své činnosti, tak jak činí již od
r. 2006...bude moci paní Vendlová nechat proces vedoucí k hubnutí bez povšimnutí.
Vše přijde takto takříkajíc samo. / to až Fantoci zasekne dalších 100 % dluhu (na vysvětlenou - Kalousek zvedl za dobu svého působení ve funkci ministra financí státní dluh z cca 800 mlrd CZK...na cca 1, 6 bilionu CZK)/

Ostatně divím se, že členka čeledníku /TOP 09, popř. tkzv. starostové a tkzv. nezávislí (na kom či na čem ???)/, který tolik propaguje a vyřvává o úsporách a šetřeních to roztodivných (zejména těch druhých)...může mít potíže s korpulentností své postavy ?
Ale možná právě odtud pramení onen strach, ty frustrace a obavy....
Že by tedy lidé, respektive okolo koupaliště poléhavající a postávající zevlouni...mohli pojmout podezření, že to ani ta paní Vendlová/ a to už by bylo co říct !!!/ s nima nemyslí upřímně - když je tedy vyzývá k tomu, ať si povolí plavky...eh, utáhnou opasky. Když teda ona sama má různé psychické bloky při pouhé lokální interpretaci toho, jak má vypadat tělo vystavené této proceduře.

Mám pro tento případ jednu radu.
Vždy, když se odhodláte, paní Vendlová, vystavit na odiv své tělo /které teda nevím proč nám zde v čase cca popůlnočním popisujete/....podívejte se nejprve opovržlivým pohledem na všechny ty darmožrouty, flákače, socky - vyhýbající se řádnému zaměstnání....co jen tak zbůhdarma celé dny / a zřejmě se tak vyhýbají Drábkovu motivačnímu programu/poléhávají na dekách či tankují u stánku s pivem...
A pak....s hlavou vztyčenou, hřívou hrdě pohazujíc - odkolébejte člun svých tělesných vnad směrem k vodě - pyšná na to, jak vy - svou pracovitostí a především svou pílí a nekompromisním krokem - jdouc takto nekompromisně za svým cílem...tedy vzkažte jim takto, že pouze pomocí utahování si opasků a různého to dalšího škrcení dovedete vy a vaši kumpáni i tyto hloupé a líné zevlouny k všeobecné prosperitě. Kde pak nebude žádných obav vystavovat na odiv třeba i těla silně obezní - ba naopak, právě že tyto budou živým důkazem toho, že se věc zdařila...a takoví pak budou velebeni a oslavováni.

K tomu vám dopomáhej Fantoci, Fajfka i Přesčas.

P.S. A nekupujte v Bavorsku či v Rakousku moc klobásek a špeku. Kupte si radši v Smíšeném zboží jihočeský jogurt. Pomůžete jak postavě, tak své dobré pověsti...tak i Fantocimu a jeho snahám o co nejvyšší výběr DPH.
15. 07. 2012 | 09:33

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Vendlová, jak se cítíte být v koalici s politickou spodinou naší společnosti ? Proč většina poslanců vašeho hnutí hlasovala proti vydání paní Parkanové a umožnění objasnění korupce kolem ministerstva obrany ? Myslel jsem, že jste slušný člověk, proč takovou ....podporujete? Nemyslíte, že jsou chvíle, kdy se láme chleba a člověk se musí rozhodnout kam patří ?
15. 07. 2012 | 09:40

aga napsal(a):

z těch, co jsou na odstřel

Vy dokážete zakroutit osrdím. Jo, všechno je relativní, i problémy a utrpení, a každý si neseme to své.

Přeji vše dobré.
15. 07. 2012 | 09:43

český maloměšťák napsal(a):

"Ten, kdo po vás čumí, se na vás dívá po způsobu syndromu vlastní děravé ponožky v otevřených botách: ne kvůli nedostatkům vašim, ale jako do zrcadla. Na vašich fyzických nedostatcích si zvyšuje vlastní sebevědomí. Berte to jako akt charity a nedělejte si z toho těžkou hlavu. "

Freud by napsal - "kastrační komplex byl konečně naruby převrácen ! Heuréka ! Vždy jsem něco takového tušil...však fenomen vytěsnění mi bránil v tom, tento latentní obraz , potlačený konvencemi a autocenzurou vyjevit vědě a veřejnosti naplno a v celé své kráse! Zrcadlo je rozbito - ženy nezávidí penis mužům - muži se za svůj penis stydí !Konečně se mohu naplno věnovati pitvání slizourů."

/myslím si, že pokud bych se měl dívat na každou ženu či dívku jakoby do zrcadla....že bych pak asi musel zákonitě skončit jako mnich či se jít oběsit..../

http://www.novakoviny.eu/archiv/priroda-a-ekologie/715-uhor-aquilla

"...Není při tom bez zajímavosti, že tajemství rozmnožování úhořů se věnoval i mladý Sigmund Freud. Když ale neuspěl, zanevřel na ryby a začal se věnovat sexualitě lidí...."
15. 07. 2012 | 09:46

aga napsal(a):

Pánové,

já bych do dámy gentlemansky nekopal, a kontroval bych nějakou skutečně závažnou a hlubokou diskuzí. Témat je přehršel - fotbal, nejlepší leštidlo na karoserii miláčka, nejlepší značka piva ...
15. 07. 2012 | 09:51

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Nadváha by se měla zdanit. Do daňového přiznání by se uvedla výška a váha, a například způsobem (- 100), měříš 180 a každé případné kilo nad 80 Kg zdanit tisíci korunami. Obžerství je stejně společensky nežádoucí, jako cigarety nebo chlast, a ti, kdo si jej dopřávají příliš často, by měli být v tom brzděni. Na druhou stranu by se mohla zavést nulová sazba DPH u potravin, což by je zkvalitnilo. Společnost by jedla méně a kvalitněji, byla by nejen zdravější, ale i krásnější a například pokud je hloupá ženská alespooň hezká, tak je to fajn.
15. 07. 2012 | 09:55

Jana Pechová napsal(a):

český maloměšťák
Normální člověk se dívá, nenormální čumí.
Je v tom dost podstatný rozdíl.
15. 07. 2012 | 10:02

Baba Jaga napsal(a):

To: Jana Pechová
Proboha - jaký? Podle čeho se to posuzuje?
K paní Vendlové bez komentáře.
15. 07. 2012 | 10:10

StandaT napsal(a):

Čím to, že je tolik jedinců, co dokáží zpolitizovat i prázdninový text? Nejste normální!
15. 07. 2012 | 10:21

Jana Pechová napsal(a):

Baba Jaga
Pokud na vás někdo čumí, je vám to nepříjemné. Pokud se na vás někdo dívá, nevadí vám to, protože to většinou ani nepostřehnete.
Těžko to vysvětlovat, pokud ten rozdíl necítíte.
15. 07. 2012 | 10:21

Fialenka napsal(a):

Opačný problém nedávno řešila jedna celebrita. Na pláži Žlutých lázní na Vltavě se na ní ženy nevraživě dívaly kvůli tomu, že je štíhlá.
Tak si říkám, že asi proto ta štíhlá z vašeho příběhu souhlasila se zdí.
15. 07. 2012 | 10:32

Milada napsal(a):

Myslím si, že paní Vendlová toto téma zvedla záměrně, protože není tak hloupá, aby nevěděla, jaké že asi reakce v souvislosti s posledními výrony svého šéfa může očekávat. Teď bude moci své pochybnosti, zda skutečně není nejvyšší čas to zabalit, smést ze stolu tím, že ne oni, politici, ale lidi jsou příšerní a namísto pokecu nad kafíčkem o velikosti plavek, či studu za své nemodelkovské tělo si zase budou ulevovat od svých frustrací nad stavem politiky.

Kdybych byla političkou dnešní vládní koalice, také bych se styděla, ale za plavky nebo pár centimetrů v pase navíc by to nebylo. Tady by se spíš hodilo mlčet, když už bych nebyla schopna se tomu ať už z jakýchkoliv příčin postavit čelem. Pokud příznivec koalice, či přímo spolutvůrce dnešního marasmu není Kalousek a má v sobě ještě špetku slušnosti, tak by měl začíst lozit kanálama. Tady by se ta vajíčkiáda opravdu hodila.
15. 07. 2012 | 10:35

Hloupý Honza napsal(a):

Díky stylu hospodaření vašeho guru Kalouska a dalších z Nečasovy party budou obyčejní lidé řešit spíše co do huby než větší plavky.

A už bychom zase stavěli zdi ? Ale, ale ... takové věci by snad ani neměl "politik" vypustit z hu.. Jedinou zeď co bychom měli postavit by byla na okraji hluboké propasti a za ní (přes ní) by se umístily všechny naše politické "elity".

Jinak s vámi musím souhlasit, taky mi není moc příjemné když mne každý okukuje .... jako by nikdo nikdy neviděl modrookého blonďatého kulturistu alá Brad Schwarzenegger (neplést prosím se Schwarzenbergem).

P.S. A toto video z pláže jste viděla ?
http://www.zlata-uctenka.cz/nejnovejsi-videa.html
15. 07. 2012 | 10:35

český maloměšťák napsal(a):

StandaT
Díky za pochvalu. Až tak dalece jsem ale nedomyslel - že jsem tedy "zpolitizoval prázdninový text". :))))

Apropo - čo to je, StandaT - hen ten " prázdninový text " ?
Toto je na základě vola akého befélu, že je nutné pojímať texty tak, ako to pojímá kebula Standy T?

Nejsem normálný, vojín Standa T ?
A vy ste kdo ? Že možete súdiť zda je niekto normálnější než stě vy - vojín Standa T ?
Mudrala z Bohnic ?

Vojím Standa T - aj ja som sa pokúsil napísť hen ten " prázdninový text".
Len som asi nepochválil to, čo sa páčí vám...ale zpsul to.
Za to j ale nemožem - matka ma neporodila ako StanduT...ale ako docela obyčajného českého malešťáka, vojín StandaT.
Prepáčtě nám to - mame aj mně.
---------------------------------------------------------------
Jana Pechová
Jak pozná žena či dívka na plovárně - že se dotyčný dívá ?
A jak pozná - kdy čumí ?
/odpovědi typu " to se hned pozná" si nechte pro čtenáře " prázdninových textů Standu T/
15. 07. 2012 | 10:38

Baba napsal(a):

Asi vás nepotěším. Mé optimální tvary nejsou vysněné, jen původní.
15. 07. 2012 | 10:38

Milada napsal(a):

StandaT
tomu se nedivte, tak jako se nedivím já Vám, že byste o politice jako pravičák raději nemluvil. Asi máte přece jen v sobě kousek toho studu. Bohužel máte smůlu, podívejte se na výzkumy veřejného mínění, na pocit spokojenosti s vládní politikou, na hnus, který se valí ze všech stran. Ono potom takovéto téma v podstatě laškovné téma z úst političky, která má na tomto stavu svůj podíl může pro mnohé znít jako provokace. Hlavně že je vegáč. Tedy pro někoho.
15. 07. 2012 | 10:40

StandaT napsal(a):

Milada: paní Vendlová je zastupitelkou v nějaké HorníDolní, na celostátní politiku nemá žádný vliv. Řada obcí je spravována poctivě.

To, co se tady píše, je projev KOLEKTIVNÍ VINY, tak dobře známé od bolševiků a nacistů. A to mě, nezlobte se, nepřipadá ani trochu normální. Frustrace, nefrustrace.
15. 07. 2012 | 10:47

český maloměšťák napsal(a):

Btw :

Ládik!!! napsal(a):
SuPe ahoj,
já budu odvádět jen DPH (20%, co vyberu od nebohých lidí) a povinné odvody, v příjmu si nechám jen takovou částku, abych účetně přežil. Nic víc. Základ daně v daných podmínkách lze snížit velice snadno - montážní firmy jsou už ve stavu, kdy kupují účetní doklady. Připadá mi to jako sranda, ale pro stát to už sranda není. Plno lidí bude muset začít pracovat, nebo se naučit pracovat a jít s kůží na trh.
04. 06. 2012 | 11:38

StandaT napsal(a):
SuP: ahoj. Těch 100mld je málo. Předej podporu, která teče do všech těch o.p.s. a taky přidej nejrůznější granty "do nikam" a podle mě ti vyjde tak 300 až 350mld. Raději ale jeď podle Ládíka - dostanou toho i tak dost - DPH, silniční, spotřební a z nemovitostí a to jim na opulentní rauty stačí.
04. 06. 2012 | 13:48
---------------
Tedy - náš vojín StandaT /normální člověk a čtenář " prázdninových" textů, takto příznivce paní Vendlové a zřejmě i této " rozpočtově odpovědné vlády" (státní dluh Fantoci zasekl už ve výši 1, 6 bilionů korun - přičemž funkci přebíral v době, kdy dluh byl 800 mlrd korun)...
...vyzývá své kamoše, aby stát šidili na daních.
Například tak, že si budou do účetnictví implementovat doklady, které si koupí u jiných firem - za účelem snížení daňového základu tedy spáchají podvod.

Ostatně zapadá to do celkového rámce vlády šizuňků a těch, co je ještě podporují.
Tedy podobných šizuňků - například čtenářů " prázdninových textů " a takto i napuosto noumáních StandůT.
Hlavní je moje kapsa a kapsy mých kumpánů - nějaký fiskál mi a nějaká budoucnost republiky...na to prdím.

Sorry - ale kecy o " normálnosti" mě vždycky dvedou naštvat...když je publikují takoví prezenti.
15. 07. 2012 | 10:49

Bavor V. napsal(a):

český maloměšťák
"Jana Pechová
Jak pozná žena či dívka na plovárně - že se dotyčný dívá ?
A jak pozná - kdy čumí ?
/odpovědi typu " to se hned pozná" si nechte pro čtenáře " prázdninových textů Standu T/"

Ač jsem již vyžilý chlap, i já poznám, kdy kdo kouká a kdy kdo čumí. Vy ne???
15. 07. 2012 | 10:50

Václav Vaněk napsal(a):

Cenu blogu určuje i počet diskutujících, stačí napsat o plavkách a máme vyděláno.
Díky....
15. 07. 2012 | 10:56

margarín z hnědého uhlí napsal(a):

Dávejte si pozor, paní Vendlová.
Zrovna včera jsem v nějakém šajsblatu četl článek, sponzorovaný nepochybně nějakou mocnou NGO, v kterém se tvrdí, že za potíže lidstva mohou obézní občané.
Jednak toho moc sežerou, moc vylučují a také příliš zatěžují povrch planety, který se nepochybně propadne a zničí dutosvět uvnitř.

Článek začínal obligátním "američtí vědci objevili" a jako exempla používá chudáky černochy v Africe (kteří údajně tloustnou a tloustnou, zřejmě z misionářů) a americkou chudinu, která se cpe potravinovými náhražkami.

Myslím, že po kampani globálního oteplování, která neslavně skončila vynesením skutečných nehokejkových grafů (podle kterých teplota setrvale klesá, máme o 3 stupně méně než v antice a 1,5 stupně méně než ve středověku) podle kterých mnohem dříve, kvůli vzdalování od Slunce, umrzneme, než bychom byli sežehnuti výbuchem naší hvězdy.

NGOčka tedy mají akutní potřebu nějaké nové apokalyptické teorie a brzy vás začnou po ulici pronásledovat (zaplacené) nahaté modelky s tranparenty "Better dead, than fat".
Plutokrat, který si přeje vaši smrt (a bojí se zamořit zeměkouli stronciem a plutoniem) aby mohl rozšířit revíry, kde může střílet slony, nosorožce nebo medvědy došel k názoru, že vás dožene k mentální anorexii.

Řešte to jako já. Vypěstujte kolem zahrady dvoumetrový živý plot. Budete moct od jara běhat po trávníku nahá a jásat. Ta volnost mezi nohama je k nezaplacení, Skotové dobře věděli, co činí.
Dokud je angláni nenavlíkli do livrejí od Marks and Spencers.
15. 07. 2012 | 10:57

StandaT napsal(a):

Hnojaři, ty jsi byl vždycky jenom taková sviňka, co vykousne kousek textu a překroutí ho na opak. Nic nového pod sluncem.

Z mé strany nikdy nešlo o krácení daní a o podvody. Tady šlo o to, čemu se začalo říkat "systém maňána". Tedy vysrat se na práci od nevidím do nevidím, ale pracovat jen do výše vlastní obživy a pak hodit kopyta na stůl. Nedělat na zisk a tedy ani na daně. Dělat jen na sebe. Což - hlupákům to bohužel nedojde - stále ještě znamená platit sociální a zdravotní pojištění (čili stále plnit ty solidární pytle peněz), skrze DPFO a daně z nemovitostí spolufinancovat obec, kde bydlím a skrze DPH a silniční daň spolufinancovat zbytek republiky.

V jednom ale máš pravdu: dělat jen na sebe. Což vůbec neznamená, že natolik úspěšní jedinci, jako je Hnojař, mohou výpadky nahradit. Kalouskovi :)
15. 07. 2012 | 11:03

Jana Pechová napsal(a):

český maloměšťák
Odpověď na svůj dotaz najdete výše v odpovědi nicku Baba Jaga (10:21)

Bavor V.
Děkuji, že si aspoň jednou nemusím připadat jako exot :-)
15. 07. 2012 | 11:06

Dagmar napsal(a):

margarín z hnědého uhlí

Dobrá rada. Jen nevím, zda paní Vendlová ocení "volnost mezi nohama". Měly by jí v tom zabránit anatomické rozdíly mezi mužem a ženou :-)
15. 07. 2012 | 11:09

alfa, to je přece máslíčko napsal(a):

Aha.
Ten kdo moc kecá a málo píše domů se hned odkopal, jako obvykle.
Zřejmě získal franšízu nějakého vyhladovovacího nevládního orgánu.
15. 07. 2012 | 11:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Add Petr z Tábora: Zdravím Vás! Když vznikli Starostové, nikdy by mě tehdy nenapadlo, co všechno se v budoucnu může stát. Když vznikla TOP 09 a STAN s ní uzavřel smlouvu o spolupráci, ani tehdy by mě nanapadlo, že v poslaneckých lavicích za TOP 09 usedne 41 poslanců a poslankyň, z toho 9 pak nominovaných za STAN. Až do té doby (dne voleb do PSP) jsem díky své práci mohla dění ovlivňovat. Od té doby už ne. Tyhle otázky by tedy měly směřovat k někomu, kdo disponuje poslaneckým mandátem.

Můj osobní pohled se dá popsat snad jen tak, že nestačím žasnout nejen nad stavem politické nekultury, ale také nad stavem naší společnosti jako celku. Proto jsem se naučila oddělovat od sebe věci privátní, pracovní a politické (tedy tam kde mám mandát já a mohu rozhodovat - začínám a končím na komunální úrovni). Mohu vysvětlovat, co nás v radě města například vedlo k tomu, že jsme technickým službám a policii nakoupili na všechna auta GPSky, ale nemohu vysvětlovat, proč se poslanci a poslankyně z poslaneckého klubu TOP 09 a STAN rozhodli hlasovat tak, jak se rohodli například v případě vydání/nevydání paní poslankyně Parkanové. Přehled je zde: http://www.psp.cz/ff/97/63/ec/16.htm. A ano, z těch řekněme "našich", i když já poslance a poslankyně nedělím, byli 3 - Farský, Cogan a Gazdík.

Pokud podle Vás nastala chvíle, "kdy se láme chleba a člověk se musí rozhodnout kam patří", tak Vám můžu jen napsat, že nepatřím k těm, kdo by z paluby utíkali jako první v domění, že se "snad zachrání", nebo zachrání svoji pověst a dobré jméno. Opak je dle mého soudu pravdou. Jednou jsem na tu palubu nastoupila jako dělnice a budu makat po vzoru Čtyř dohod. Ve STAN i TOP 09 je řada lidí, které znám velmi dobře a opravdu si jich vážím a mají moji důvěru, v jiných politických stranách nikoho takového neznám. Pokud to zjednotušíte tak, že: ona je neslušný člověk, protože pracuje pro TOP 09 a STAN, pak pro Vás skutečně jsem a budu neslušým člověkem. Dobrá vizitka to není, ale i to je realita.
15. 07. 2012 | 11:12

Baba Jaga napsal(a):

To: Jana Pechová a Bavor V.
A když Vy dva poznáváte ony nenormální osoby, co "čumí" - to se na ně díváte či zíráte či dokonce také sami čumíte? A kde berete tu jistotu, že jim to rovněž není příliš příjemné?
Pravděpodobně přikládáte svým maličkostem příliš mnoho důležitosti. Ještě vždy máte také možnost se doptat, co je na Vás tolik zajímavého... Dozvěděli byste se možná dosud netušené a možná byste i mohli vybírat "čumečné".
Příště lze pokecat o tom, co všechno se lze mezi lidmi dozvědět z jejich hlasitého mobilování - pokud si ze samé slušnosti nazacpáváte uši.
15. 07. 2012 | 11:12

Milada napsal(a):

StandaT - myslím, že se mýlíte. Není to vina kolektivní, ale naopak, individuální. Jako za komunismu, který tu více tu méně a z mnoha důvodů podporovala řada občanů. Dnes také. Paní Vendlová je viditelná politička STRANY, ke které se hlásí a nese tudíž i za tuto podporu svůj díl viny. Jistěže není tak velký jako pana Kalouska či paní Parkanové, ale jelikož se od tohoto všeho nedistancovala, tak s tím asi souhlasí. A pomáhá tím držet tuhle neudržitelnou situaci o něco déle při životě. Celkem se jí nedivím, že raději zvolí tohle téma, je to její věc. Já bych raději mlčela.
15. 07. 2012 | 11:13

setuza rules napsal(a):

Ostatně
Kate a Pippa si vyrazily: úsměvy a zadeček nechyběly.
Můžete číst v seriózním médiu decisionmakerů.

Dělejte to také tak (chtěl bych je vidět, jak se promenují bez zadku).
15. 07. 2012 | 11:13

kočka šklíba napsal(a):

Milado přesně 15. 07. 2012 | 10:35. Za chvíli tu začne, ostatně 1. už přifrčel, moralizování jak jsou ale ti diskutující zlí a oškliví na nevinnou blogerku, když ona je tak pracovitá a je jen někde v Horní Dolní. Nezáleží na tom jak tu mohutně propagovala tenhle spolek ošklivých káčátek, nezáleží že za ně kandidovala, nezáleží, že je VŽDY obhajovala, o Kalouska obzvlášť. A to v době kdy každému myslícímu člověku bylo jasné, že jde o nejhorší zjev české politiky. Prázdninový text, hm, no ony se volby už blíží že?
Jen jsem zvědavá kdy přikvačí editor ;).
15. 07. 2012 | 11:18

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Aha.

StandaT
Nevím sice, proč náhle ty vulgarismy /hnojař, sviňka/...ale zřejmě proto, že se ozvala potrefená hus. Díky tedy za verifikaci mých tvrzení.

Příspěvky jsou celé. Tedy žádné " vykousnutí textu". JDE O CELÉ TEXTY. A vaše jednoznačnost je jasná - souhlasíte s tím kupovat si doklady apomocí nich snižovat základ daně z příjmu - dokonce to doporučujete svému kámoši ve zbrani SuPovi jako lepší variantu, než kterou popisuje / v dalších textech/ on.

Prostě souhlasíte s daňovými podvody.
Což je tedy u " pravicového " diskutéra divné...ale v ČR je to napusoto noumání. Takže buďte v klidu - nejedete v tom sám. /co na to však koncept TOP 09 a Kalouska coby MF....to nechám pak k úvaze jiným...jen mně to připadá dost paradoxní...aby "pravičák" měl zájem podvádět fiskál, který " spravuje" vláda pravice...přinejmenším je to divné...a NENORMÁLNÍ/

V dalším je ale jasné, že zde budete vyvážovat tuto ubohost výzvami k pracovitosti a individuálně pojaté odpovědnosti.
To také zcela zapadá do kontextu věci - tedy toho, jak se chová tkzv. vláda rozpočtové odpovědnosti a boje s korupcí ve vztahu k sobě a svým kumpánům...a ve vztahu " k těm dole"..

Šalom.
A vulgarismy si prosím schovejte pro exbratra Kalouska. Ho to možná baví - diskutovat s takovými jako jste vy...mě ne.
Ale jak jsem napsal výše - jsem jen obyčejný český maloměšťák.
Tedy zdaleka ne takový pracovitý a vzdělaný pravičák jako jste vy, vojín StandaT.
Takže to možná pobírám nějak blbě.
I ty daně - prostě já vezmu Příjmy, odečtu skutečně REALIZOVANÉ výdaje...a zaplatím daň.
V životě by mě nenapadlo , že si můžu nějaké doklady koupit a takto šidit na daních. Ostatně - měl bych i strach - např. v USA je toto těžkým zločinem.
Ale asi spekulujete i na nečinnost policie...nebo na to, že třeba někdo když tak na tu policii zavolá a řekne ať toho nechají...nebo jinak že poletí....

Sorry - ale s takovými si sesmolte třeba i tucet vlád " rozpočtové odpovědnosti" a " boje s korupcí".
Podle mě prostě takoví patří za mříže.
15. 07. 2012 | 11:27

StandaT napsal(a):

Milada: díky ze slušnou reakci. Nevím, jak dlouho se zde pohybujete, já dost na to, abych znal uvažování mnohých stálých diskutérů. JDE o kolektivní vinu! Tento způsob uvažování je zde přítomný a stále méně a méně skrývaný. Nereagují na konkrétního člověka, jeho práci, jeho pozici v hiearchii moci, jeho teritorální působnost... Jenom využívají celkové radikalizace společnosti, jejíž nejsou součástí - oni jsou jejími (spolu)organizátory. Řada takovýchto reakcí není reakce naštvaného člověka, ale ovlivňovatele veřejného mínění.

Tímto postojem samozřejmě nebojuji s Vaším pojetím, které svým způsobem chápu. Ze strany paní Vendlové (a mé taky) to je individuální zodpovědnost. V tom máte pravdu. Ze strany zdejších jejích permanentních kritiků ale nikoliv. Nikdy nenapsali (a dle mě ani nepíší) nějakou konkrétní výtku k činnosti paní Vendlové - protože jí neznají. Nezajímají se o ní do té míry, aby věděli do v té její HorníDolní dělá a za co a proti čemu hlasuje. Jedinné, co vyčítají je členství, navíc nezakrytě hodnocené podle zcela jiných person. A to je princip kolektivní viny.
15. 07. 2012 | 11:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Dagmar: :-), soudě dle komentářů, je tu hodně mužů (nevím kolik chlapů), takže ta rada určitě nezapadne...;-).

Standa T: Tohle můžu podepsat: "Milada: paní Vendlová je zastupitelkou v nějaké HorníDolní, na celostátní politiku nemá žádný vliv. Řada obcí je spravována poctivě."

Text o plavkách nutně nemusí znamenat že je veget. Je pravda, že jsem naposledy psala v dubnu....od té doby jsems e snad mírně zmátořila.

Pro STAN i TOP 09 je klíčové, že novela RUD bude platit od 1. 1. 2013... Když Petr Gazdík a další lidé ze STAN (Vladimír Kráčalík, Josef Zicha, S. Polčák a J, Bartoněk) před lety přišli s tím, že je rozdíl mezi příjmy malých samospráv a těch největších nerovný a nespravedlivý, od nejvetší lobby - Svazu měst a obcí se dozvěděli, že když se jim to nelíbí, mají se angažovat v politice. Tak začali. Netušili, že to bude trvat tolik let... Vím, že to není zrovna záživné téma a občané pocítí zvýšení příjmů samospráv zprostředkovaně, ale napříkald pro naše město to bude do rozpočtu obrovská pomoc.

K RUD poslední aktualita zde:
http://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/top-09-spravedlivejsi-deleni-dani-prinese-obcim-vice-penez-10311.html

Přeji pěknou neděli Vám všem.
15. 07. 2012 | 11:32

český maloměšťák napsal(a):

Jana Pechová
Občas si taky myslím, že to co si myslím, si myslí i ten o kterém si myslím, že si myslí zrovna to, co si myslím já a o tom, co si zrovna myslí on.

Pak si ale řeknu, že je to hovadina.
A v podstatě nezákonné obsazení něčí mysli.
15. 07. 2012 | 11:32

Jana Pechová napsal(a):

Baba Jaga
Nikoli. Ty pohledy nejprve cítíte, a teprve potom následuje vaše zvednutí očí a setkání se s oním nepatřičným pohledem. Vzápětí se pak většinou snažíte někam 'uklidit' z jeho dosahu.

Podobné je to s buranstvím, ať už slovním anebo v projevech chování. Nemusíte se ho účastnit ani ho podporovat, abyste se stal/a jeho svědkem.
15. 07. 2012 | 11:36

český maloměšťák napsal(a):

Bavor V
Ne.
Dokonce ani teď nevím, zda jste mě chtěl poučit...či urazit. /stejná dialektika jako čumí - dívá/.
Prostě nevím, co se odehrává v něčí kebuli. Fakt ne. Vy možná jo - ale jste asi mnohem dospělejší jak já...takže jde o zcela objektivní část reality, se kterou stejně nic neudělám...
Víte co - popovídáme si o tom někdy později - až budu velký a dospělý , ju ?

Hezký den !
Standa t
Jak se vám nyní líbí " prázdninový text" paní Vendlové ?
15. 07. 2012 | 11:32
Já vím - napsala to jen proto, že ji k tomu " nenormální živlové" vyprovokovali, že ?

Howgh.
15. 07. 2012 | 11:39

Bavor V. napsal(a):

Baba Jaga
na vás zřejmě nikdo ani nekouká ani nečumí, protože jinak se to dá poznat aniž bych si dotyčného musel nějak extra všímat. A to "čumení" vám okamžitě přijde jako nepříjemné, zatímco "koukání" stěží zaregistrujete. Prostě jdete třeba po ulici a míjíte někoho, kdo na vás při to míjení koukne. A jde dál, zatímco jiný prostě čumí.
Pořád nic?
15. 07. 2012 | 11:40

StandaT napsal(a):

Hnojaři nelži. Reagoval jsem na SuPa a Ládíkův text je irelevantní. SuPův text tady není.

Nevím, co je nemravného na tom, dělat jen do té míry, aby si člověk zajistil sebe a svou rodinu. Tváří v tvář takovým, jako ty a Kalousek je blbost si ničit zdraví a rodinu tím, že člověk bude makat 14 až 16 hodin, sedm dní v týdnu. Oba se budete muset smířit s tím, že výnosy daní klesají a klesat budou.

Udělal jsem chybu, že jsem na tvé nehoráznosti po dlouhé době reagoval. Takže opět konec. Klidně si udělej čárku.
15. 07. 2012 | 11:41

Jana Pechová napsal(a):

český maloměšťák
S těmi vámi popisovanými pocity, které by se daly vyjádřit jako podezřívavost či vztahovačnost, nejspíš bojuje většina z nás, ale to, o čem se bavíme, je trochu něco jiného.

Když vás někdo rentgenuje, tak to zpravidla postřehnou i jiní.
15. 07. 2012 | 11:42

Petr z Tábora napsal(a):

to veronika vendlová 11:12: Pěknou neděli
TOP09 se chová naprosto za hranou.
Já Vás naopak považuji za slušného člověka a proto jsem se divil. Na obdobné téma "filosofoval" zajímavě E.Best 11.7. na Aktuálně cz.
Jsem založený pravicově s dost vyvinutým sociálním cítěním, protože jsem poznal spousty lidských osudů.Úsporná opatření vlády jsem dlouho podporoval. Nikdy ale nesmí docházet k tomu, aby se lidé dostávali do chudoby - tedy pokud si to nezaviní sami svou leností či hloupostí.Pokud chce někdo lidem utahovat opasky tak současně musí být tvrdě protikorupční - bohužel vzniká dojem opačný.
Bohužel vláda na jedné straně nechce jít do konfliktů a dělat skutečné restrukturalizace, na druhé straně jednoduše obírá lidi. Jediný příklad z tohoto týdne - ministerstvo dopravy vedené "LIDEM" - neschopné zprovoznit registr, ministr lže. Současně chtějí zvýšit řadu poplatků, např.za značky o 600Kč. Při tom už dlouho je nakupují od jediné firmy, jejíž konkurenti je nabízejí za polovinu. Shrňme to - oni musí šetřit, nedokáží přijmout opatření, tak oberou občany.
15. 07. 2012 | 11:43

Bavor V. napsal(a):

český maloměšťák
nevím, proč "poučit" porovnáváte s "urazit". Ale "rukavici jsem vám k nohám neházel", jen jsem se zastal paní Jany. To je mezi rytíři zvykem.
15. 07. 2012 | 11:45

myrta napsal(a):

Po dlouhé odmlce úžasné téma,paní Vendlová. Holt žijeme v krásné klidné zemi s jedinými starostmi,zda se vejdem do plavek. Gratuluji.
15. 07. 2012 | 11:46

neo napsal(a):

Myrta :

a takoví starosti maj pouze ženský.
15. 07. 2012 | 12:02

Béda napsal(a):

Dávám paní VV k uvážení návrh. S paní Parkanovou a s pány Kalouskem a Schwarzenbergem byste mohli nafotit volební kalendář v plavkách se sloganem: "Nikdy jsem si nežily lépe!"
15. 07. 2012 | 12:06

český maloměšťák napsal(a):

ad StandaT
"...Reagoval jsem na SuPa a Ládíkův text je irelevantní...."
---------
StandaT napsal(a):
SuP: ahoj. Těch 100mld je málo. Předej podporu, která teče do všech těch o.p.s. a taky přidej nejrůznější granty "do nikam" a podle mě ti vyjde tak 300 až 350mld. Raději ale jeď podle Ládíka - dostanou toho i tak dost - DPH, silniční, spotřební a z nemovitostí a to jim na opulentní rauty stačí.
04. 06. 2012 | 13:48

Ládik!!! napsal(a):
SuPe ahoj,
já budu odvádět jen DPH (20%, co vyberu od nebohých lidí) a povinné odvody, v příjmu si nechám jen takovou částku, abych účetně přežil. Nic víc. Základ daně v daných podmínkách lze snížit velice snadno - montážní firmy jsou už ve stavu, kdy kupují účetní doklady. Připadá mi to jako sranda, ale pro stát to už sranda není. Plno lidí bude muset začít pracovat, nebo se naučit pracovat a jít s kůží na trh.
04. 06. 2012 | 11:38
----------------------------------------------------------
"RADĚJI ALE JEĎ PODLE LÁDÍKA - dostanou toho i tak dost......"

LADIKŮV TEXT NENÍ IRELEVANTNÍ - je naopak osou vaší rady Supovi.
Takže se už neztrapňujte.
Prostě doporučujete svému kamoši, ať stejně jako Ladik a vy - šidíte stát na daních.

Já vím, že je to nepříjemné - přistihnout " pravičáka" StanduT, jak schvaluje a doporučuje provádět daňové podvody.
Mně by to taky bylo nepříjemné...a snažil bych se pak toho, co sem ten text dal...ponížit či nějak jinak shodit. A taky bych mu možná nadával do hnojníků, hnojařů, sviněk. /no...to je asi nepravděpodobné...ale vem to nešť/.

Howgh definitivně.

P.S. Jedna rada na závěr - děláte pravici ostudu a oslavě vlády " boje s korupcí" takto i medvědí službu....
Víte - označovat za lháře, toho, kdo sem dá VAŠE texty a to CELÝ TEXT...a dále mu nadávat do sviněk, že ten text CELÝ nedal...a přitom sám lhát pak zbaběle kličkovat...

To je ai už nějaká paranoia. Nebo obyčejná zbabělost./znovu - nejste v Kradistánu žádný unikát - tady se podvody staly velmi rozšířeným jevem..../.

Proč si prostě nestojíte za svým - že tedy si klidně koupíte nějaké doklady a snížíte si díky nim základ daně...proto, že tuto pravicovou vládu nehodláte svými daněmi podporovat ?
Já bych tomu i rozuměl /až na to provedení...podvod není řešením/....a dokonce to považoval za vyjádření občanské statečnosti. /pokud byste to deklaroval veřejně ...ale znovu - ne pomocí podvodu !!!!.../prostě kdybyste oznámil, že nebudete platit daň z příjmu z těch a těch důvodů.....
Tomuto by musel rozumět každý soudný člověk.
A lidé by si vás za to vážili - protože to by bylo velmi statečné.

Tak ale jde jen o ubohou nízkost, z které se navíc chcete slizce vykroutit.
15. 07. 2012 | 12:25

BK napsal(a):

Ve volebním mezidobí dá paní VV jeden hluboce lidský či prázdninově rozverný bloček, snad aby se pokusila vyvolat zdání jakési symetrie, no a pak opět přijde těžká, odpovědná dřina:
Tvrdá agitace za nezávislé Gazdíky a Topkalouska.
Tentokrát to bude zvláště náročné, po posledních psychopatových záchvatech už není moc lidí, kteří by tuto partu neprohlédli.
Na čem tedy stavět? Mirkovo gentlemanství, kdy se statečně a nezištně zastal spolustraničky napadené estébácky intrikující policií?
Kárlův neměnný, politicky i lidsky konzistentní postoj, kdy
se ani v parlamentní vichřici neprobudil?
Nebude lehké přesvědčit plebs, aby si ještě více utrhoval od huby pro tyto pilíře "naší"demokracie.
Ale už následující blog ukáže, jak se s nelehkým zadáním paní VV porvala.
15. 07. 2012 | 12:26

český maloměšťák napsal(a):

Bavor V.
Já ale nejsem rytíř.
Nikdo mě ani nepasoval...ani jsem se za něj sám o sobě neprohlásil.

Howgh.
15. 07. 2012 | 12:26

Baba Jaga napsal(a):

To: Jana Pechová a Bavor V.
Škoda, že nám ten rozdíl mezi "díváním" a "čuměním" nemůžete oba předvést v praktické ukázce... Na obojí je báječná jednoduchá reakce - usmát se a třeba i opakovaně. Vždyť je přece hezké, když se o nás jiní zajímají, však si na to někteří i PR agentury platí. (Totéž může praktikovat i paní Vendlová v plavkách či kdykoliv.)
Vy, paní Jano, byste asi ráda byla výjimečná. Zase zde diskuse tolik nečtu, ale jako "exot" mi nepřipadáte, možná Vám ale chybí nějaká blízká duše.
A Vy, pane Bavore, jste "vyžilý" nebo "rytíř" či snad dokonce "vyžilý rytíř"? Jak se vlastně vyžilost u mužů projevuje?
Hezký zbytek neděle. Budete-li sedět sami se sebou, nikdo na Vás "čumět" nebude.
15. 07. 2012 | 12:39

Béda napsal(a):

V plavkách již byli na bilboardu reprezentanti ODS a blondýny z VV. Bude zajímavé sledovat jak si povedou blondýny a zrzky (VV s paní Parkanovou) z TOP.
Jestli se připojí i skutečný předseda a huhlavý maskot, pak je na úspěch zaděláno.
15. 07. 2012 | 12:44

Maximus napsal(a):

vlk 9,14 hod.
Paní Veronika řeší jestli zase půjde do plavek apod. Jak jste správně podotkl, lidé z Kalouskovi TOP09 by měli spíše reálně uvažovat o tom, že půjdou do tepláků! Myslím si, že policajti si ty útoky Kalouska jen tak nenechají líbit a že mu to spočítají!

Pane vlk, máte "100 bodou", za hlášku!

Pěkný den!
15. 07. 2012 | 12:51

kočka šklíba napsal(a):

Č. maloměšťák skvělé, ale ono je to u pravounů normální, jednak lhát, jednak podvádět ;). Ale takhle je hezky nachytat na jejich vlastních slovech je skvělé ;). Už se těším jak tu budou plkat o sockách a lemplech a nemakačenkách. Pořád lepší než zloději, alespoň je to můj názor ;). Takže závěr, StandaT. je přesně ten "moralista", který by měl zalézt a nevylézat, stejně jako podobná ošklivá káčátka z vládnoucí smečky(tedy hejna).
15. 07. 2012 | 12:53

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....některé problémy mají tak jednoduchá řešení,....nadváha, dekorativní špíčky na nevhodných místech,....Je léto, tolik ovoce a zeleniny. Každou druhou večeři si udělejte jen z ovoce, nebo zeleniny. Ale ne tři kolečka mrkve,...po těch byste měli za čtrnáct dní o dvacet kilo víc.

Neříkejte, že si během dne nenajdete pět minut času, abyste sedli na zem, nebo na židli a s nohama ve vzduchu dělali ty oblíbené rozcvičkové kroužky a šlapání jako na kole. Už za čtrnáct dní bude svalovina na břiše pevnější a tuku méně.

Zkuste, vydržte,....jak jednoduché. V návalu politických blogů jste napsala letní,... odpočinkový,....nezdá se to, ale mnoho žen uvažuje jako Vy,....Já mám problém, najít si čas na koupaliště, když svítí slunce, ale to je můj problém, ... plavat do řeky chodím v noci. Tužka.
15. 07. 2012 | 12:57

kočka šklíba napsal(a):

BK ano a jsem ráda, že tuhle pokryteckou osobu s jejími rádoby "prázninovými texty" prohlédlo dost lidí.
15. 07. 2012 | 12:58

Jana Pechová napsal(a):

Baba Jaga
Podle vašeho černobílého modelu by mohl člověk být rád, pokud mu přijde vulgární anonym: je přece hezké, když nám někdo píše...
15. 07. 2012 | 13:10

Baba Jaga napsal(a):

Nu, zatím jsem se s anonymy nepotkala (i když při troše nadhledu se i ten dá vyložit tak, jak píšete) a přece jen je něco jiného neslušné psaní a pouhé podívání.
Ale usmívat se můžete i doma sama pro sebe, milá paní Jano, na veřejnosti Vám to potom půjde zcela samo a žádný pohled už Vám neublíží.
15. 07. 2012 | 13:28

tata napsal(a):

KOČKO........NESOUHLASÍM,NEJSEM RAD,že dost znas nejsou velkorisy a nevyhnou se politice na blogu o plavkach,plavky opravdu nesouvisí stím kdo je nosí,chapu že to dělaj obě strany ale každy si muže řict,proč .

paní VV A PROTOŽE NEJSEM ZASTANCEM na blogu o plavkách mluvit o politice musím na vaši 15. 07. 2012 | 11:32 druhy odstavec řict nesouhlasím a mohl bych řict proč ale zde se to nehodí.
přeji hezkou neděli
15. 07. 2012 | 13:35

Jana Pechová napsal(a):

Baba Jaga
Kopete do otevřených dveří.
Úsměv idiota mám daný zřejmě geneticky.
Možná i proto bývám terčem čumilů. V tuzemsku se totiž pohoda moc nenosí.
15. 07. 2012 | 13:37

Baba Jaga napsal(a):

Tak to skutečně nechápu, proč Vám čumilové vadí.
15. 07. 2012 | 13:49

vico napsal(a):

Po přečtení nadpisu jsem myslel, že článek -"Zase do plavek" je výzva pro paní Píku a spol, aby zareagovaly na snižující se preference a opět se vyfotily v plavkách/z týmu top09modelek ovšem vypadla Kočí s Kuňkalkou/.

Proto Gazdík vydal stranický rozkaz v nouzi nejvyšší : "Do plavek!!!"

Jak je zřejmé s náhradnicemi to není nic moc. Veronika Vendlová neprošla sítem kvalifikace.
15. 07. 2012 | 13:53

Jana Pechová napsal(a):

Baba Jaga
Vadí asi není to pravé slovo - je mi to prostě nepříjemné.
15. 07. 2012 | 13:56

StandaT napsal(a):

Kačka: hlavně, že tady (v dalších vstupech) opět uvedl toho SuPa. :)

Škoda. Než jste se stala členkou vlčí smečky, byla jste objektivní diskutérkou. Ale nebojte, už zase zalézám.
15. 07. 2012 | 13:57

kočka šklíba napsal(a):

Tato ano Vy jste velkorysý, vím to. Já ne. Ne k lidem jako je Vendlová a to od doby virálu Madly a P.Issové. Ten hnus tady Vendlová obhajovala a tím se odkopala a že by ona byla velkorysá se říci nedá. Navíc přece už jí za ty roky znám, vždy před volbami hodí na blog nějaký ten pokrytecký text a pak začne předvolební masáž. BK a Milada to vystihli. Od Vendlové je to jen zdánlivě nepolitické. Čekala reakce jakých se i dočkala, tak hloupá není a také se hned ve svých odpovědích do předvolební propagandy pustila ;).
Navíc je to politička.
15. 07. 2012 | 14:03

StandaT napsal(a):

Mělo to být Kočka. Ten překlep nebyl úmyslný.
15. 07. 2012 | 14:03

Leo napsal(a):

Dilema, zda jít nebo nejít se svou postavou na koupák a veřejně vystavit faldy je z velké části produktem doby. Toho, co je nebo není in. jsme oblbení reklamou, trendy, modelkami a nejsme schopni se vyrovnat s tím, že většina není a nikdy nebude podle pravítka, že stárneme a měli bychom to brát na vědomí a že to není až tak důležité v případě, že jsme jinak zdraví. Až sem zase dorazí baroko, tak budou mít psychické problémy zase modely ala žebřiňák. Pokud bude mít lidstvo jen takové pitomé starosti, tak to bude ještě pořád v cajku.

Ačkoli v Právu byl malý článek o tom, že se uskutečnila "svatba" několika psích párů, která stála v přepočtu 3,2 milionů Kč. Tak tady skutečně nevím, jestli z některých taky trendů není možné usuzovat spíš na to, že se svět v prdel obrací.
15. 07. 2012 | 14:08

český maloměšťák napsal(a):

kočka šklíba
Tak to zase ne - nepaušalizoval bych. Myslím že ne všichni pravouni jsou nutně i blbouni.... či zloději a lháři.
Třeba autorka blogu a tak.

Mějte se.
Jdu si někam k vodě zavevlovat a počumět.
15. 07. 2012 | 14:08

Baba Jaga napsal(a):

To: Jana Pechová
Pak asi platí Vaše vlastní charakteristika (Úsměv idiota mám daný zřejmě geneticky.) a není Vám pomoci.
Žijte blaze.
15. 07. 2012 | 14:11

Jana Pechová napsal(a):

Baba Jaga
Já jsem se vás o pomoc neprosila, zvládám to s noblesou. Totéž jsem ostatně doporučovala ve svém vstupu i paní Vendlové, než jste to začala pitvat.
15. 07. 2012 | 14:44

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Jana Pechová.
S tím civěním je to trochu složitější. Někdo se může dívat, nemusí však vidět, ale i když vidí, tak ještě nemusí vnímat.

Před pár lety se mi na jednom chorvatském ostrově přihodil mírný trapas. Byl jsem si zaplavat, většinou plavu mírným tempem delší trasy a u toho relaxuji a přemýšlím o všelijakých věcech. Na břeh jsem se pak vyhoupl u ostřejšího srázu a u nohou se mi náhle objevila ženská na lehátku. Většina mého mozku ještě zpracovávala věci, o kterých jsem přemýšlel při plavání, ale část mozku mne nutila civět na tu ženkou u mých nohou, protože s ní nebylo něco v pořádku.
Nevím, jak dlouho mi trvalo (možná pět deset vteřin, ale možná i déle), než jsem se vzpamatoval a uvědomil si, že jediné, co je na ní jiné, je to, že tam leží nahoře bez. Když mi došlo, že nad ní stojím a civím jí kdovíjak dlouhou dobu na prsa, tak jsem se začal smát a mazal pryč. Nevím, co si pomyslela. Kdybych nepřemýšlel o pitomostech a měl věci pod kontrolou, tak bych na ni mrkl jen na vteřinu (nepodívat se by asi nebylo slušně, navíc byla mladá a hezká), pousmál bych se, že je to dobrý a šel pryč.

Tedy ne každý, kdo má na vás namířené oči, tak vás vnímá a jeho civění může být jen to, že jeho myšlenky se zabývají něčím zcela vzdáleným.
15. 07. 2012 | 14:46

kočka šklíba napsal(a):

Č. m. rozlišuji pravouny a pravičáky. Proto to vyznělo, jako kdybych tvrdila, že všichni pravicově orientovaní občané jsou zloději. Tak to ale není ;). Samozřejmě.
15. 07. 2012 | 14:48

rejpal napsal(a):

Na plovárny už do dob Pupáka nechodím. Je tam žralok žrout.
15. 07. 2012 | 14:58

Jana Pechová napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude
Pro tohle mám pochopení :-)
15. 07. 2012 | 15:07

český maloměšťák napsal(a):

v rychlosti /na odchodu/

Na Ostravsku - ještě v době, kdy se to tam hemžilo šachetními brigoši, často těmi, co když se rozdávala inteligence - tak vždy bez výjimky chyběli.....
....se často člověk - sedíc ve vinárně či v restauraci... když o takové zavadil pohledem - setkal se zcela jednoznačnou reakcí. Neb na něj zařvali :
" Co čumíš, ty pičo ?!?"

A hned bylo jasné, kdo čumí.... a kdo se pouze dívá.
15. 07. 2012 | 15:16

rintintin napsal(a):

to se na paní Vendlové zas vyblilo frustrátů.Zajímavé je,že titíž se vyblili i u Boučkové a kdo to nestihl,tak napříště bude blít zas někde jinde.

Jana Pechová
Nemusíte se omlouvat a vysvětlovat svoje myšlenky těm,kdo je nechce pochopit a přijmout.Nic špatného jste neudělala a jestli si někdo na Vás hojí to svoje,je to jejich problém.Já s Vámi souhlasím.

pro ty,co neumí rozeznat koukání od čumění
Každý jsme se někdy stali obětí čumilů za nějaké situace,nebo extrémního výstřelku a taktéž my sami jsme chtě nechtě byli aspoň jednou také čumilové,neboť některé situace prostě to čumění způsobilo.Jako příklad vemte třeba nějakou tragickou nehodu.Tam se najde čumilů nejvíc a nejvíc také bahní po tom,
aby viděli co nejvíc detailů.
Ten, kdo nepozná rozdíl mezi čuměním a koukáním,je ochuzen o životní úděl.Ten rozdíl je takový,že když se kouknu,zhodnotím a jdu dál,aniž by si to kouknutí člověk uvědomil a zasadil ho do paměti.Čumění je nezpůsobilé koukání většinou s otevřenou hubou a s netaktností to čumění jakkoliv zakrýt.Člověk v tu chvíli vypadá jak postižený.Akorát s tím rozdílem,že postižený to činí z rozkošné zvědavosti a svým způsobem čistotou své duše,aniž by někomu chtěl ublížit.Klasický čumil zůstane jen čumilem tak,jako klasický frustrát,co musí za každou cenu uplést z lejna bič,či druhé obviňovat ze svých nedostatků.
15. 07. 2012 | 15:25

Jana Pechová napsal(a):

rintintin
Děkuji :-)
15. 07. 2012 | 15:47

pes Goro napsal(a):

rintintin

Dej pac a udělej haf!
15. 07. 2012 | 15:50

Reiko napsal(a):

Goro
lehni,vořechu!
15. 07. 2012 | 16:15

Almo G™ napsal(a):

Tento blog byl chytře nahozená udička. Bylo jasné, jak to má skončit. A také to tak skončilo :-). Takový nevinný prázdninový fejeton: "já nic, já muzikant a oni do mě s politikou jako hejno vos". Pěkné.

Dokonce se v roli gentlemana objevil StandaT, který mi nedávno dokazoval, že vždy budu na vývojovém žebříčku někde pod ním, pod společenskou elitou. A on je to přitom normální šizuňk (viz jeho vlastní příspěvek citovaný č.m. výše).

Ostatně, jak to dopadlo s jeho dokazováním, si každý může ověřit zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=16177 od času: 16. 04. 2012 | 10:59 Veselé je to :-).
15. 07. 2012 | 16:29

neo napsal(a):

Almo g:

a je to fakt, frustrátci se opět projevili v plné kráse.
15. 07. 2012 | 16:43

Almo G™ napsal(a):

neo: Nejste ke kolegovi šizuňkovi příliš tvrdý?
15. 07. 2012 | 16:45

kočka šklíba napsal(a):

StandoT., vidíte a já mám úplně stejný dojem z Vašeho psaní. Dokud jste nebyl členem Rumcajsí bandy, také jsem si s Vámi ráda podiskutovala, i když jsme spolu mnohokrát nesouhlasili. Tenkrát jste pro mne byl velmi zajímavým a cenným diskutérem, třeba jako nyní rejpal, Maximus a několik dalších, kteří se se svým pravicově orientovaným smýšlením netají, nicméně nejsou zaslepení jako výše mnou zmínění Rumcajs a spol. Pokud tedy to co uvedl č.maloměšťák jste myslel jinak, omlouvám se, ale i mně z toho plyne, že jste SuPa poněkud povzbuzoval k daňovým, hm, "optimalizacím".
Tak nezalézejte, třeba se i někdy shodneme ;).
15. 07. 2012 | 16:47

kočka šklíba napsal(a):

Almo, ano :)a to ještě nepřišel editor ;).
15. 07. 2012 | 16:49

neo napsal(a):

Almo G:

komentoval jsem jen první odstavec vašeho příspěvku. Zbytek jsem ani nečetl, vzhledem k tomu, že rád lidi s jiným názorem označujete za sadisty a nácky... teď dokonce šizuňky...
15. 07. 2012 | 16:52

Almo G™ napsal(a):

Kočka: určitě se dočkáme ;-) Už se do toho pustil vedle. :-)

neo napsal(a): "rád lidi s jiným názorem označujete za sadisty a nácky..."

Nepravda.

1. Nijak rád to nedělám, věřte že opravdu ne.

2. Dělám to jen tehdy, když není vyhnutí. Např. když někdo racionalizuje otrockou práci jako výhodnou pro otroky, přesně ve smyslu náckovského hesla "Arbeit macht frei."
15. 07. 2012 | 17:04

Almo G™ napsal(a):

neo: Ten "šizuňk", kterého použil č.m., se mi zamlouval. Vystihuje to totiž podstatu - takové vyčůrané malé české přikrádání, za které by v civilizovanější zemi šizuňk šel do vězení nebo dostal likvidační pokutu. U nás se tím šizuňk ještě chlubí, jak vyzrál na ostatní - poctivější - a naparuje se k prasknutí, jak bude vždy "vývojově a společensky výše".
15. 07. 2012 | 17:08

StandaT napsal(a):

Kočka: OK. Nebylo to tak myšleno. Sám si už nepamatuji, kdy a kde tato diskuse proběhla, takže nevím, kam sáhnout a odkud doplnit zbytek konverzace. A archivy, ani své, ani na své oponenty si nevedu, takže v ruce nemám.
15. 07. 2012 | 17:10

Martina K napsal(a):

Pani Vendlova, doporucuji zasadne plavky vcelku a muzete prikoupit plazovou sukynku, kterou lezerne odhodite tesne pred vstupem do bazenu. Zbytek muzete dohnat svym plaveckym stylem. Uprime, kolik existuje zen po ctyricitce, co po 2-3 tehotensvi maji bricho, ktere je mozno obdivovat? A vubec tam nemusi byt nadbytek tuku...Vase vlastni zkusenost ukazuje, ze moc ne a ja vam to rada potvrdim.
15. 07. 2012 | 17:15

rintintin napsal(a):

ólmouste
Ty a č.m. dokážete akorát citovat příspěvky druhých,koukám.
Žádný z blogujících nedělá to,co vy dva.Kocháte se tím,že můžete druhé napadnout a je vám jedno,že to může být i dobrý názor.Vám jde o to,kdo to psal.Zbytek je nepodstatný.
Na druhých se pasete.A druhými se chlubíte,abyste zdůraznili svojí vyjímečnost?A máte z toho radost?A spíte z toho?Nebo jste trosky,co jim druzí nechtěně nastavují zrcadýlko a oni se v těch zrcadlech vzhlíží jako narcisové?
Myslíte si,jak jste vyjímeční?
Nic,co nutí k vyjímečnosti,není správné.A ta zbylá osamocená vyjímečná krása končí jen v kočičím šklebu.
15. 07. 2012 | 17:17

Almo G™ napsal(a):

Neo: P.S. Nedávno jsem vám v podobné souvislosti (viz "šizuňk" a "machr") napsal, že si nemůžete být jist, jestli už vám v programu v PC na pozadí neběží šmírovací program, který registruje vaši pracovní činnost na PC, navštívené stránky, diskusní aktivity apod.

To bylo v době, kdy jste sem přispíval téměř výhradně mezi 8 a 17 hodinou, tj. v běžné pracovní době.

Zanedlouho po tomto mém upozornění jste sem začal pravidelně přispívat i mimo tyto časy a mnohem více i o víkendech, tj. někteří diskutéři z toho usoudili, že jste si pořídil i vlastní PC.

Tak jsem se jen chtěl zeptat, jestli je to pravda. A nosíte si notebook i do práce? A máte tam vlastní mobilní připojení přes vlastní sim-kartu? :-)

Nezapomeňte, že připojení přes podnikovou síť je možné monitorovat stejně dobře jako činnost jednotlivých terminálů :-).

(To vše samozřejmě za předpokladu, že s tou Drábkovou PR aktivitou nelžete.)
15. 07. 2012 | 17:17

Almo G™ napsal(a):

rintintin napsal(a):

"ólmouste"

A jsme doma. Proč se nepodepíšete svým obvyklým nickem?
15. 07. 2012 | 17:19

neo napsal(a):

Almo G:

jsem rád, že to neděláte rád. To se mi ulevilo. Přesto to děláte a není to nic hezkého. Včera jsem vám napsal celkem jasně, že jste nácek as adista asi vy, když si ve vlastním mozečku překrucujete veřejnou službu na zotročování.
15. 07. 2012 | 17:21

StandaT napsal(a):

AG: Že se mi ale podařilo vás rozdovádět, co? Mimochodem. Mě označení šizuňk nevadí. Od některých.

P.S. je tady ještě někdo, kdo si kromě mě nevede archiv?
15. 07. 2012 | 17:27

Almo G™ napsal(a):

rintintin napsal(a):

"Ty a č.m. dokážete akorát citovat příspěvky druhých,koukám."

Naopak. Naprostá většina mých příspěvků je věcných. Dávám si dost práce s vyhledáváním zdrojů a spojováním souvislostí a už se mi podařily i minimálně dva v pravém slova smyslu investigativní úlovky, které se rychle rozšířily do jiných blogů a do tištěných novin a nemálo (byť dočasně) ovlivnily zdejší politickou scénu.

Píšu i rozsáhlé příspěvky, které pak (někdy včetně pracně vyhledaných zdrojů a vč. pořadí zdrojů) nacházím převyprávěné trochu jinými slovy na jiných blozích apod. Přesto to dělám, pokud mám dojem, že to má smysl.

Někdy má smysl vyjadřovat se i k osobám (pokud jsou ve střetu zájmů, nehrají čistou hru a skrývají některé závažné motivace), rozhodně nejsem stoupencem dogmatu, že o osobách se nikdy nemluví. "Hezký den!" také neberete od každého diskutéra stejně.

Někdy dokonce i nálepkuji, pokud je to podle mě na místě a někdy diskusně selžu. Nejčastější odměnou za to je, že schytávám spoustu ran a jsem okopáván ze všech stran (včetně Aktuálně) různými multinicky, a to velmi podpásovými kopy.

Jako drsnou pomstu ze strany zaměstnance Aktuálně např. vnímám, když ponechává v diskusi příspěvky, které mým jménem psal někdo jiný.
15. 07. 2012 | 17:30

Almo G™ napsal(a):

StandaT: Ten archív tak nějak tvoří někdo jiný než já. Např: http://goo.gl/HMcP
15. 07. 2012 | 17:34

to je jedno napsal(a):

Kvakin,
za mého mlada se říkalo dvojici hezké s ošklivkou "jedna s dogou". V praxi to vypadalo trošku jinak než vy říkáte. Ta hezká většinou nedala (ani ránu) bez své dogy. Takže pokud chtěl někdo uspět, tak se musel dohodnout (nebo si hodit korunou) s kamarádem, aby se postaral u tu dogu. Pokud vše šlo dobře, tak se v hlídání dogy vystřídali.
15. 07. 2012 | 17:35

Almo G™ napsal(a):

Neo: Jěště můžete otrockou práci pojmenovat jako "veřejné blaho" a Pak to bude úplně dokonalé a nikdo vám nebude moci nic vytknout. Uhlazení korektní chlapci ale možná přijdou na ještě vytříbenější eufemismus.
15. 07. 2012 | 17:39

neo napsal(a):

Almo G:

samozřejmě, že aktivity jsou monitorovány, to dělá většina firem a z těch velkých asi všechny. Co není zakázáno, je povoleno. Mám velmi flexibilní pracovní dobu a používání jakékoli IT techniky i pro soukromé účely patří k benefitům slušných zaměstnavatelů. A čím lepší práci odvádíte, tím lepší máte i podmínky.

mimochodem. Vaše "upozornění" nemá vliv na nic. To si o sobě myslíte hodně:) takovej boreček na koneček, nebo tak něco že?
15. 07. 2012 | 17:45

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a): "Co není zakázáno, je povoleno. Mám velmi flexibilní pracovní dobu a používání jakékoli IT techniky i pro soukromé účely patří k benefitům slušných zaměstnavatelů. A čím lepší práci odvádíte, tím lepší máte i podmínky."

Když myslíte... :-) Tak ať vám to vydrží :-).
15. 07. 2012 | 17:54

neo napsal(a):

Almo G:

já otrockou práci nijak nepojmenovávám. Otroctví není legální a u nás není. Veřejná služba není otrocká práce.
15. 07. 2012 | 17:55

neo napsal(a):

Almo G 17:54,

nemyslim, vim.
15. 07. 2012 | 17:56

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a): "Veřejná služba není otrocká práce."

Veřejné blaho také není otrocká práce. Ani "Arbeit macht frei." nesymbolizovalo otrockou práci. Šlo o osvobození pracujících a vtisknutí pracovních návyků v jejich vlastním zájmu.
15. 07. 2012 | 18:01

neo napsal(a):

Almo G:

mýlíte se. U veřejné služby se jedná o lidi nezaměstnané, kteří bez pomoci mohou tzv zakrnět a přestat se snažit práci si najít. Tím je odsoudíte k životu mimo společnost a někteří lidé by jimi mohli i pohrdat. Co si budem povídat, takoví se najdou a budou je sprostě nazývat flákači. Veřejná služba jim pomůže pracovní návyky znovu získat, popostrčí je k výkonům a v očích těch ostatních z nich udělá neflákače, tedy lidi, kteří se práce nebojí a kteří chtějí ukázat, že nejsou a nechtějí být závislí na ostatních. Ukázat, že se dokáží odvděčit za pomoc malou pomocí ve prospěch společnosti.
15. 07. 2012 | 18:06

Michaela napsal(a):

Neo: Klobouk dolů, závidím, že ještě existuje nějaká socialistická flákarna. Ten váš benefit, je naprosto úžasný. Vyděláš 27 litrů hrubého a k tomu máš benefit počítač k soukromým účelům v pracovní době!
Paráda, Jdu k vám 180 000 zaměstnancům vaší společnosti! a Za desítku budu dělat to, co ty! Jedním očkem. :-)
15. 07. 2012 | 18:07

Almo G™ napsal(a):

Neo: Ještě něco napište, je to vážně hodně přesvědčivé.

http://goo.gl/4iC4J
15. 07. 2012 | 18:09

Almo G™ napsal(a):

Michaela: Přesně. Socialismus pro vyvolené. Socialista o kapitalismu pro druhé káže. :-)
15. 07. 2012 | 18:12

Almo G™ napsal(a):

neo: P.S. Pořídil jste si to PC po mém upozornění na možné šmírování nebo ne? Časově se to shodovalo poměrně pozoruhodně :-)
15. 07. 2012 | 18:14

neo napsal(a):

Almo G: opět urážka. Chtít pomoci jiným není rozhodně cynické.

Ps: Ne nepořídil jsem si PC po vašem upozornění na možné šmírování. Jasně jsem vám napsal, že upozornění je irelevantní, protože se týká jen nepovoleného, zatímco u mě je situace úplně jiná.
15. 07. 2012 | 18:19

neo napsal(a):

Michaela :

Závist je horzná vlastnost, ale nevím o tom, že by existovala nějaká socialistická flákárna, možná někde ve státním, nejlíp na úřadech. Benefit je úžasný, stejně jako mnoho dalších benefitů, proto jsem si také vybral tuto práci. 27 litrů je pěkných, ale asi spíš jako nástupní plat pro nováčky a to na nižší pozice. Za desítku? To si sebe tak málo ceníte? To se už nedivím, že jsou v Česku nízké platy, pokud je vás takových hodně. Ale jedním očkem byste to asi nezvládla. Musíte něco umět. A je to tvrdá, odpovědná práce.
15. 07. 2012 | 18:23

Almo G™ napsal(a):

Neo:

1. Racionalizovat ordinování otrocké práce "pomocí jiným" je cynismus nejhrubšího zrna.

2. Ok. Už rozumím. Máte to výslovně povoleno. V tom případě jde jen o zajímavou časovou shodu. Je jasné, že mé upozornění v následném pořízení vlastního PC nehrálo roli. Prostě jste si uvědomil, že byste po letech zde chtěl mít vlastní PC a přispívat i mimo pracovní dobu.
15. 07. 2012 | 18:24

Michaela napsal(a):

Neo: Ještě chvíli mě houpej. :-)
Mimochodem, jsem ráda, že jsi povýšil a píšeš i mimo dobu Po-pa, od 8 do 17. :-)
Blahopřeji!
15. 07. 2012 | 18:25

michaela napsal(a):

Mimochodem Neo,o socialistických flákarnách, fakt nic nevíš. Oni totiž byli tehdy tak chudí, že ani internet neměli. :-)
15. 07. 2012 | 18:28

rintintin napsal(a):

Ólmouste
vidíš jak je vše klamavé.Vím,že tě tak oslovuje ještě někdo jiný,přesto sis mě s ním spojil.Omyl,doma nejsi.Tím,že tě tituluji Ólmouste je ti vše jasné?Není,ale to ty nepřijmeš a budeš logicky doma jen na tom "ólmoustovi".Ó jak jednoduché.Přesto uznávám,že čtu tvoje příspěvky.Míváš světlé chvilky,ale je jich velice málo,neboť většinou si někoho bereš na paškál.Totéž činí č.m. s chutí téměř chorobnou.U něj je to ale jiná kategorie.
Útočíš zákeřně,aniž bys byl dotyčným osloven.Jak říkám.Nezáleží na tom,co se píše,ale kdo co píše.Neškodilo by trochu sebekritiky.Držím ti palce a nemusíš reagovat.Nemíním na tebe útočit,ani jinak ponižovat.Jen by bylo dobré,kdyby ses vymanil z toho bludného kruhu nenávisti či nesnášenlivosti a výměna názorů bude lepší.Máš na to.
15. 07. 2012 | 18:28

neo napsal(a):

Almo G:

racionalizovat pomoc jiným otrockou prací je co?
přispívám kdy chci já a pracuji kdy chci já. Pracovní doba je velmi flexibilní. Podstané je plnit si své povinnosti.
15. 07. 2012 | 18:31

Almo G™ napsal(a):

rintintin: "vidíš jak je vše klamavé.Vím,že tě tak oslovuje ještě někdo jiný,přesto sis mě s ním spojil.Omyl,doma nejsi."

Ok. I to zní velmi přesvědčivě. ;-) Nyní již vím, jak jsem byl hloupý a jak jste mě geniálně zmátl/a.

Mimochodem, i dikci a některé charakteristické rysy dotyčného/é se vám podařilo napodobit geniálně :-).
15. 07. 2012 | 18:32

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a): Pracovní doba je velmi flexibilní.

To už ale víme. 8-17. :-)
15. 07. 2012 | 18:33

Almo G™ napsal(a):

Pro nea detailněji:

Racionalizovat ( http://goo.gl/z89yf ) ordinování (= cca "předepisování", "přikazování") otrocké práce (= koho co, 4.p.) "pomocí jiným" (= kým čím 7.p.) je cynismus nejhrubšího zrna.
15. 07. 2012 | 18:36

neo napsal(a):

Michaela:

To si mě s někým pletete Michaelo. To nic, to se stává. Mimochodem, růst platu není podmíněn povýšením, to byste mohla vědět. Firmy většinou plat zvyšují každou chvíli. Záleží na kvalitě, kterou přinášíte a nemusí se ani jednat o povýšení. Mimoto si nepamatuji, že bych zde psal o povýšeních. Taky ze zásady neuvádím příjem a vaše číslíčka jsou vycucaná buhví odkud, proto je jasné, že jste si mě spletla s někým jiným.
15. 07. 2012 | 18:37

Almo G™ napsal(a):

P.S. K té racionalizaci asi spíše toto: http://goo.gl/rirW6
15. 07. 2012 | 18:37

rintintin napsal(a):

Ólmouste
vše je klamavé,věř mi.Dokážu napodobit víc věcí,než jsou hloupá písmenka z počítače.Ale napodobit toho,koho máš na mysli,nemíním a ani to nebyl záměr.V tom se dotyčnému omlouvám a doufám,že se nezlobí.Co si myslíš ty sám,je jen tvoje,ale mohu tě ubezpečit,že si myslíš špatně.Měj se a diskutuj bez zbytečných emocí.Tady jsou stejně k ničemu.
15. 07. 2012 | 18:38

neo napsal(a):

Almo G:

evidentně umíte používat jak google, tak wiki, takže byste měl vědět, co znamená flexibilní:) To dojde...(vám asi ne, ale někdo vám to možná vysvětlí, když na něj nebudete drzej)

co se týče hlouposti psané 18:36 , já to jen otočil. Je to totiž totéž, akorát z jiného pohledu. Ale zjednoduším to pro vás tak, abyste to pochopil i vy. Pomoc jiným nazýváte otroctvím a tím napadáte ty, kteří pomoc potřebují a to je cynické.
15. 07. 2012 | 18:41

Almo G™ napsal(a):

rintintin + neo (ať jde o jednu nebo více osob): To už je na mě moc složité. Možná někdo, kdo je nade mnou by to pochopil. Děkuji za zajímavé školení.
15. 07. 2012 | 18:45

neo napsal(a):

Almo G:

jde rozhodně o více osob. Pana rintintina neznám a mohu potvrdit, že pod jeho nickem nepíši.
15. 07. 2012 | 18:47

Almo G™ napsal(a):

neo: ok.
15. 07. 2012 | 18:49

Michaela napsal(a):

JJ Neo vaše přidaná hodnota spočívá pod Neo na aktualne.cz, pod GGGGGG na ihned, klobouk dolů, jste velice schopný, když jste nepovýšil a od roku 2009 vám zvedli plat za vaši přidanou hodnotu. (DPH?)
Je vám 29, 7 let děláte u nadnárodní firmy s titulem bakalář a dokonce jste si nakonec pořídil i vlastní počítač (proto i mimo pracovní dobu na webu)-
Proč trvalo tak dlouho, než jste si zakoupil vlastní počítač?
15. 07. 2012 | 18:52

neo napsal(a):

Michaela:

říkám, že si mě s někým pletete. Nepíši pod Neo ale neo a pouze na aktualne.cz. Na jiných serverech se diskusí neúčastním a ani jsem se nikdy neúčastnil. Nenapsal jsem, že jsem nepovýšil. Psal jsem, že zvyšování platu nemusí souviset s povyšováním. Je mi 29, ale nedělám u firmy 7 let a ani nemám titil bakalář. A vlastní počítač jsem si v r. 2009 nepořizoval. Na webu jsem kdy chci, už jsem to výše psal, že má pracovní doba je velmi flexibilní.
15. 07. 2012 | 18:58

mb napsal(a):

všichni se sejdem na veřejné službě
popusťme uzdu naší tajné tužbě
všichni se sejdeme na veřejných pracech
ať už seš v poho či se ti chce zvracet
všichni se sejdeme v kamenolomu
ať už kámen rubeš rád či se ti chce domů ...
15. 07. 2012 | 18:58

Michaela napsal(a):

Neo, Tebe ty kluku ušatá, si fakt splést nejde! IP ti začíná 199....
15. 07. 2012 | 19:04

rintintin napsal(a):

Ólmouste
potvrzuji slova pana neo.Neo je pořád neo a jeho příspěvky se mi líbí.
Nehodlám nikomu ubližovat ani zneužívat.Přeber si to jak chceš.I jako zajímavé školení.Jsi chytrý dost,abys to pochopil a vnímal.Dobrou,jdu už do pryč.
15. 07. 2012 | 19:06

Občan napsal(a):

Almo,
skončilo zkouškové a studenti tudíž nemají přístup do školních "počítačoven". Si to dejte do souvislosti s Neovým výskytem :o))

Pak je zde ovšem ještě jedna možnost - Nea vylili z jeho flákárny a jemu, chudáčkovi, nezbývá než se u nového zaměstnavatele tužit i jinak než na diskusích. Pokud lze věřit tomu, že někde pracuje; jeho přesvědčení o tom, že lednička SE samodoplňuje, a další indície naznačující plnou penzi v "mamahotelu", to ovšem spíš vyvrací :o)
15. 07. 2012 | 19:07

Maximus napsal(a):

Milé eMBéčko
Docela dobré, jen tomu chybí nadpis, že to je báseň
pro naše současné politiky a zejména ty z pravice.
Rathovi je tam smutno.... (-:
P.S.
Docela bych si tipnul, že k obžalobě Parkanové přibyde brzy Barták a smyčka kolem Kalouska se začíná povážlivě stahovat. Prý se Kalousek nechal slyšet, že rezignuje nebo se zastřelí! Hlavně aby nezaměnil pořadí. Info z EuroZprávy.cz
15. 07. 2012 | 19:07

Občan napsal(a):

Jo, neo, ještě jste mi neodpověděl na otázky ohledně těch přesčasů.

Tvrdil jste, že máte v platu rovnou započítány i přečasy.
Takže znovu:

1) Vy máte novou pracovní smlouvu?
2) Nebo jste byl a stále jste alespoň vedoucím oddělení?
15. 07. 2012 | 19:11

rejpal napsal(a):

Maximus
Kdyby rezignoval, bylo by to jen proto, aby stihl kandidovat na Hrad.
15. 07. 2012 | 19:13

rintintin napsal(a):

p.s.
Ólmouste
nepadni na podúroveň Občana

Občane
doufám,že jste si dostatečně ulevil na úkor neo.Jste na sebe náležitě pyšný?
15. 07. 2012 | 19:13

mb napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=-ZI5eiggWbQ
15. 07. 2012 | 19:17

SuP napsal(a):

mb -
To nemá chybu!
Trávím tu na debatách spoustu času, ale jako důchodce tím okrádám o čas jen sebe. A vždycky když vidím některý z těch odkazů, říkám si, o kolik času musí ti, kdo to umí, trávit na internetu víc než já, aby tohle všechno pochytali? A o takovém Ólmoustovi ani nemluvě.....
15. 07. 2012 | 19:37

neo napsal(a):

Michaelo:

pletete se. Nikdy jsem se jiných diskusí neúčastnil. Nemám ve zvyku lhát. Mám rád diskuse aktualne.cz pro jejich vyšší úroveň, ovšem občas se objevují i lidé jako vy, kteří je kazí.
15. 07. 2012 | 19:47

SuP napsal(a):

StandaT -
Vidím, že nežijeme zbytečně. To potěší.
15. 07. 2012 | 19:50

SuP napsal(a):

...Jo a archiv taky nemám (už). Od chvíle, kdy jsem se jednou chtěl vrátit k vlastní citaci a zjistil jsem, že to trvalo asi 10x dýl, než to znova zformulovat (byla vlastní)...
15. 07. 2012 | 19:52

neo napsal(a):

Občan :

dostudováno již mám dávno Občane. Ale zase ne tak dávno jako vy. Abyste zas nechtěl rejpat do slovíčka dávno.

Od nikud mě nevylili a nikdy jsem v žádné flákárně nepracoval. Kvalitních zaměstnanců si dobrý zaměstnavatel cení. Já vím, že vaše zkušenosti jsou z poněkud jiného prostředí, ale za to já vám nemohu. Věřte, že existují i solidní firmy, které své zaměstnance tzv. nešikanují. Dále pak už samozřejmě opět lžete, prootže jsem nikdy netvrdil, že by se lednička samodopňovala. To jste si zas někde vycucal jako vždy. Mamahotel jsem opustil ihned po studiích, nejsem ten typ, který by se nedokázal starat sám o sebe. Navíc jistě velice dobře víte, že mám vlastní rodínu, takže evidentně lžete za účelem dehonestace mé osoby.

co se týče těch otázek, opět lžete jak máte ve zvyku, protože jsem na ně odpověděl a vy jste dále již jako vždy neměl argumentaci a tak jste zbaběle utekl a nyní schválně lžete, že jsem vám neodpověděl.
15. 07. 2012 | 19:53

StandaT napsal(a):

SuP: Ahoj. Ale já nic! Za to já nemůžu! To oni se vždycky napruží sami.
15. 07. 2012 | 20:08

ali napsal(a):

SuP
Tak jsem poslechla jednu radu z časopisu a konečně našla v duši klid. Stálo v něm:..způsob, jak dosáhnout vnitřního klidu a míru spočívá v tom, že dokončíte úplně všechno, co jste začali..
Tak jsem se rozhlédla kolem sebe po všem, co jsem začala a v půlce nechala..dorazila jsem Baileys, sáček chipsů a čokoládu a už teď taky vím, že nežijeme zbytečně..fakt to potěší =o). Ahoj
15. 07. 2012 | 20:14

ali napsal(a):

Sup
něco pro radost...je to úžasné, ale potřebujete na to dostatek času...otvírej postupně, stojí to za to!
http://www.airpano.ru/files/Sankt-Moritz-Switzerland/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Nepal-Airlines/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/San-Francisco-Golden-Gate-USA/start_e.htm
http://www.airpano.ru/files/Around-Kremlin/start_e.htm
http://www.airpano.ru/files/Cape-Good-Hope-RSA/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Victoria-Falls-Zambia-Zimbabwe/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Horseshoe-Bend-Arizona-USA/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Angel/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Maldives-at-Night/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Las-Vegas-USA/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Miami/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Bangkok/start_e.htm
http://www.airpano.ru/files/UAE-Dubai-Islands-Virtual-Tour/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Ay-Petri/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/bukhara/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Goosenecks-Utah-USA/start_e.html
http://www.airpano.ru/files/Mono-Lake-California-USA/start_e.html
15. 07. 2012 | 20:23

SuP napsal(a):

ali -
A stačí tak (občas) málo. Hlavně ať Ti vydrží hezké vzpomínky na Baileys i ráno a když k tomu ještě nebude pršet? Nezmám moc hezčích pocitů.

StandaT -
Vidím to podobně. Nevadí mi lidi, co se mýlí. Serou mě ti, kdo se mýlí a jsou u toho vzpupní.
p.s. Ty jsi ale mnohem smířlivější než já.
15. 07. 2012 | 20:32

SuP napsal(a):

Díky ali -
Uložil jsem si to a potěším se tím postupně. Už ten první stojí za to.
Dneska ale ne, dneska mi trhali osmičku dole s vakem jak pátrací balon. A ještě poslouchat ty kecy "A proč nás s tím obšťastňujete tady na pohotovosti..."?
Ale těším se.
15. 07. 2012 | 20:38

SuP napsal(a):

P.S. -Ještě mě tak napadá, ještě že byla ta studená válka a bylo nutné šmírovat protistranu. Teď aspoň umějí dělat krásné fotky ....
15. 07. 2012 | 20:42

lombardi napsal(a):

Autorka prisla se zajimavou myslenku ze podkozni tuk na koupalisti lidi sblizuje. Je to tedy spolecensko tvorny cinitel podobne jako Becherovka ktera lidstvo sblizuje uz 200 let. Na to by ti zatraceni podkozni puritani nemeli zapominat.
15. 07. 2012 | 20:50

rejpal napsal(a):

lombardi
Pivo taky
15. 07. 2012 | 20:54

Občan napsal(a):

Tak jsem, Neouši, projel hromadu blogů, ale na mé otázky jste jaksi nikde neopověděl.
Můžete mi sem hodit odkaz na diskusi, v níž jste mi na výše uvedené dvě otázky odpověděl?

Děkuji
15. 07. 2012 | 21:02

neo napsal(a):

Občan:

na tom samém blogu. Jan Hnízdil.
15. 07. 2012 | 21:11

ali napsal(a):

SuP
tak to Tě lituju..ale zase to máš za sebou, tramtadadá..taky miluju když prší..teď se sem žene úžo mrak, tak jsem zvědavá, jestli bude šupec..ryby v rybníčku potřebujou zčeřit vodu..zatím ahojky..
15. 07. 2012 | 21:15

StandaT napsal(a):

SuP: jo, jsem smířlivej. Protože už mi nemůžou škodit. Dcera se venku (zdá se) chytila a kluk se taky neztratí. Ale hlavně: oba dva vědí, že peníze nerostou na stromech a tak musí makat a to je základ. A Kalousek mě taky nijak moc nesere, protože jednak raději hodím kopyta na stůl, než bych mu v Březnu platil daně, a druhak jsem se naučil položit si otázku "A jaká je alternativa?"

Co mě trošku vytáčí, je ta zažranost kolektivní viny. Tu mají pod kůží zažranou možná ještě víc, než ty jejich třídní boje.
15. 07. 2012 | 21:23

český maloměšťák napsal(a):

ad Standa T
Příspěvky lze dohledat pod jedním z Urbanových blogů.
To " jak to kdo myslel" - pokud se usuzuje z napsaných textů, je možné osvětlit pouze z textů - jak leží pod sebou. Pokud někdo jinak píše a jinak myslí...to je mi líto, ale toto rozeznat uměli snad jedině v Delfách.

Co se týče archivů.....jsou to spíše poznámky. A jak vidět - tak dost potřebné...i zde se totiž Standa T vůbec nezdráhá napadnout mě /a vulgárně označit za hnojníka a sviňku - což však jeho soukmenovcům naprosto nevadí - to je O.K ! - to se smí - cizinec není našinec !!!/ - za to , že jsem sem nedal CERÝ text...což však je lež jako věž - jak bylo prokázáno.
Jak ale chcete jinak dokázat takovouto lež...než že doložíte skutečnost ? Takovou jaká byla ? Jak byla napsána.
To je nějaké nízké archivování ?

Takže pomlouvat a lhát se smí - to je O.K...ale když někdo pomocí vlastního textu takového osočovatele ukáže, jak se věci mají...je označen jím a jeho soukmenovci za ubohého archiváře /situaci ale poněkud zlehčuje fakzt, že je takto označen soukmenovci potrefené husi.../
-----------------------------------------------------------------------------
rintintin
Až zase uznáte za vhodné soudit mé komentáře formou pavlačového drbu..obraťte se s tím výhradně na své soukmenovce.
Mě vaše kydy totiž nezajímají. Jen se mi nelíbí, že je publikujete až poté, co jsem oznámil, že zde nějakou dobu nebudu...a to formou pavlačového drbu /tedy zbaběle se obracíte na někoho jiného popisujíc komebtáře mé/

Ostatně o vaší nízkosti svědčí i to, jak zpupně a uboze stále označujete nicka Almost G. ...olmoustem. Na druhé straně - pak vytýkáte almost G a mně...narcismus. Přitom zcela narcistně pojímáte vy právě onen fakt, že Almost G nazýváte stále olmoustem.
Což pak tedy vaše soudy i ve vztahu k mým příspěvkům posouvá někam na chodbu psychiatrické léčebny. (jednodušeji - vy činíte to, co v případě Almost G a mých příspěvků vzbuzuje vaše silné antipatie a téměř nechutensttví - a to takové, že se s nimi musíte pochlubit zde...aniž však byste kdy do zdejší diskuze přidal nějakou vyšší přidanou hodnotu než právě toto - povýšenecké soudy zřejmě motivované soukmenovestvím se Standou T a pod....tomu se nedá rozumět jinak, než že jste blázen - nebo minimálně osoba s nulovým potenciálem - co se týče sebereflexe...
Těžko soudit na tu dálku...chtělo by to asi zevrubnější zkoumání někde v klidu lékařské ordinace.

Ale jak implikuji- je docela možné i to, že jste pouze vázán soukmenoveckou povinností...zasáhnout tedy tam, kde se vašim soukmenovcům děje...byť zasloužené...příkoří.

" Hezký den ! "

P.S. Paradoxním jevem zde je, že soukmenovectví se zhusta dopouštějí takzvaní individualisté - manifestní pravičáci...kteří jinak ale kolektivismus haní, ba jim přímo pohrdají.
Podle mě jsou to asi rezidua z komunistické munulosti takových.
Ostatně SuP na otázku zda byl v KSČ - odpovídal vždy vyhýbavě. /co je komu po jeho minulosti a soukreomí etc etc./. Přitom stačí přece odpobvědět ano...či ne.
Levičáci se jeden druhého tak často nezastávají. Působí tak mnohem individualističtěji, než tkzv. manifestní pravičáci.
Další paradox...../ale jak uvádím výše....mezi tkzv. manifestními pravičáky se to hemží bývalými komouši tolik, jak mouchami na kousku kravského trusu/
-----------------
Konec vysílání.
Přepínám nyná na radio Jerevan a jeho hlavního komentátora rintintina.
15. 07. 2012 | 21:40

Piťa napsal(a):

StandaT - alternativa existuje, že se Vám nelíbí, to chápu, ale mnoha jiným by vyhovovala, protože nevěří, že by mohlo být ještě něco horšího než je současná nekompetentní, prokorupční a rozpočtově nezodpovědná sestava. Rozpočet v háji, daně se zvyšují, korupce stále roste, zrovna tak dluhy, všeobecná chudoba a nespokojenost. Jinde hospodářství roste, u nás klesá.Vládne nám bezcharakterní, arogantní a sprostý Kalousek, který hrabe akorát tak na sebe a kariéristka Peake. Tak ta skončí v ODS, asi dostane za věrné služby konečně nějakého fleka, možná místopředsedkyni po konečně odsouzeném Drobilovi. Nečas se třepe, aby nepřišel o křeslo, tak vymění část svého ministerského ansámblu, aby si zajistil po podzimních prohraných volbách křeslo premiéra a svým koaličním partnerům, vlastně v podstatě svému šéfovi Kalouskovi udělá všechno, co mu na očích uvidí. S Peake není problém, protože ta je sama od sebe melčákovatější než Melčák a Pohanka dohromady. A na Nečase se dívá jako víla Amálka, pomalu by se dalo říci skoro zamilovaně. Po tomhle tyátru až na pár skalních ani pes neštěkne a bude to hodně dlouho jako varování před recidivou. To si pište.

Nevěřím tomu, že všichni pravicově orientovaní lidé téhle garnituře fandí. Ne, tomu nikdy neuvěřím.
15. 07. 2012 | 21:56

StandaT napsal(a):

Piťa: Píši si.
15. 07. 2012 | 22:06

SuP napsal(a):

Vykydale -
To, že to vypadá, jako bychom tě měli za vola, je výsledek tvého vlastního snažení. Možná by stačilo, kdybys to jenom nepřiživoval. Chceš-li se účastnit našich debat, nic proti tomu, ale nepoužívej postupy své tlupy. Na to těžko budeme kdy chtít slyšet. Můžeme si vybírat.
15. 07. 2012 | 22:30

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Veronika Vendlová

příjemně odlehčené myšlenky do letního času, i když na koupání to o víkendu moc nebylo, ještě tak zmoknout v lese na houbách...

Že letošní léto moc lidem našmakuje - no není se co divit. Však se také místní producenti svinstev pod blogy docela snažili, aby bylo zřejmé, že za všechno můžete vy. ☺
Ale co, zítra zase bude Slunce, Veroniko, pište klidně houšť a větší kapky.
**
Pěkný den i nadále...
15. 07. 2012 | 22:32

Pepa Josef napsal(a):

Já bych nenapsal nic, neb mě tento literární výtvor k ničemu neinspiruje a je mi jedno, jaké jsou kde plavky, ale zaujalo mě, že tolik lidí řeší při tématu plavky politiku:))) Já pořád nějak nevidím souvislost... Logické by bylo, kdyby tady pod tímto článkem nebylo nic (tedy to samé, co v něm; jinak by to mohlo ještě pokračovat, že se ženský cítí kromě plavek taky blbě před objektivem, že se vůbec cítí blbě, protože ta příroda to tak prostě zařídila, že se to jejich tělo dost mění a ony si vždycky myslí, že k horšímu, a to, i když to není pravda...) a ty názory na politiku byly inde... Nebo ne?
15. 07. 2012 | 22:33

Piíťa napsal(a):

StandaT

Zase si děláš archiv, fízle?
15. 07. 2012 | 22:41

Milton Friedman napsal(a):

SuP

řekl bych že větší tlučhubu než ty na zdejsich blozích není
15. 07. 2012 | 22:43

český maloměšťák napsal(a):

Sup
Díky za verifikaci mého tvrzení, že jde i ve vašem/mám na mysli jednu osobu...prostě vykám- na rozdílod vás jsem totiž u komunistů - v dobách, kdy ta vládla tkzv. totalitou v ČSSR...nebyl...proto jsem uvyklý vykat/...že jde tedy o soukmenovectví.
Tak nádherně by to nedokázal potvrdit nikdo : "BYCHOM tě měli" "účastnit NAŠICH debat.." " BUDEME kdy chtít " a na závěr úplně nejkrásnější - téměř dobové / ve smyslu režimu před rokem 1989 / :

MŮŽEME SI VYBÍRAT.

Takového hlupáka , který se tak krásně umí odkopat byste těžko našli jinde než v osobě SuPa.

Supe - pochopil jste to ale vůbec ?
Tu paradoxní krásu vaší/osoby, nikoliv soukmenovectví/ nebetyčné hlouposti ?
Jak nádherně spontánně jste potvrdil můj text o soukmenovectví a kolektivismu tkzv. manifestních pravičáků - bývalých komoušů ?

P.S. Vykydala neznám - ale jestli jste měl i krycí jméno...pak tedy sbohem a adie.

Kruci - myslel jsem že začne jen radio Jerevan a rozumbrada rintintin se svými hodnoceními a kádrovými posudky...a oni mezitím pošlou takového troubu....
15. 07. 2012 | 23:09

mb napsal(a):

a není kdo by V/vykydal
vždyť vládci/správci samozvaní
si pěstí staré zvyky dál ...
dál KRADOU, LHOU A ŽVANÍ ...
15. 07. 2012 | 23:21

znalec napsal(a):

Gratuluji paní Vendlová, máte větší odezvu než mnozí politologové. Dokonce i staří komentátoři se ozvali. I vlk- na jeho kose jsem denně a i když jsem více pravicový, jeho vnímání světa je mi blízké. S plavkami se netrapte, prodávejte oči. Na mně to zabírá!
15. 07. 2012 | 23:26

Interpret napsal(a):

mb
ty taky dobře žvaníš,
zvolené lidem haníš,
najdi v sobě sílu
a přilož ruku k dílu!
15. 07. 2012 | 23:38

BK napsal(a):

Paní Veroniko, svým ryze apolitickým článečkem jste to všem věčným frustrátům pěkně natřela!
Dočítám se, že ti, kdo to díky své chytrosti dokáží, nemusejí platit daně, neustále zvyšované pravicovou vládou.
Ať si je platí sockomové, když po tom tak touží.
Bát se o budoucnost svých dětí v současném režimu ti mazaní také nemusejí, jejich potomci se při troše štěstí uchytí "venku".
Spolu se Zdeňkem W. Vás tedy vyzývám ku psaní dalších "příjemně odlehčených myšlenek" navzdory "producentům svinstev" pod Vašimi blogy, kteří nedovedou vydýchat, že díky sociálně citlivé a rozpočtově blahodárné politice zejména Vašich topáckých ministrů si stále více lidí nemůže dovolit navštívit koupaliště.
Samozřejmě proto, že ani pomocí rafinovaných plavek nedokáží skrýt své blahobytné špeky.
A teď už vážně!
Že bychom měli volit Kalouska? Já se neptám, chci jenom potvrzení.
15. 07. 2012 | 23:55

TOP Borec napsal(a):

BK
Máš to marný hochu, Vendlovou nezbalíš ;)
16. 07. 2012 | 00:08

Veronika Vendlov napsal(a):

BK: blog je naštěstí o svobodě, jako je o svobodě každá tajná volba. Je jen na Vás, koho a zda-li vůbec budete volit. Jinak myslím, že pan ministr Kalousek v dalších vlbách (krajských) kandidovat nebude...
16. 07. 2012 | 00:11

BK napsal(a):

TOP Borec nakonec
Tak dobrou, jdu se oběsit.
16. 07. 2012 | 00:13

BK napsal(a):

veronikavendlova
Ať už to znamená cokoli, kéž byste měla pravdu.
16. 07. 2012 | 00:18

TOP Borec napsal(a):

BK
Zas tak bych to nepřeháněl, je spousta jiný slečen a dam ;)
16. 07. 2012 | 00:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Zdeňku, já se můžu koupat prakticky pořád, nějak mi studená voda nevadí...
ani studená sprcha pod blogy, je to potřeba... Mějte se moc fajn!!
veronika
16. 07. 2012 | 00:25

BK napsal(a):

TOP Borec
Pozdě...
16. 07. 2012 | 00:26

Veronika Vendlov napsal(a):

neo: statečně bojujete, smekám. Doufám, že jednou nebudete litovat času, který jste tady strávil... To jen abyste pak nebyl zklamaný, reálný život pak může lehce proplouvat mezi prsty... žel Bohu vím, o čem mluvím.
Každopádně moc zdravím!!
v.
16. 07. 2012 | 00:30

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro ty, kdo ješt nespí...jedna věc z mých nejoblíběnějších:
https://www.youtube.com/watch?v=KcLTJy7iNko

:-) :-) :-)
16. 07. 2012 | 00:51

Veronika Vendlov napsal(a):

A druhá se kterou pravidelně vstávám...:-)

https://www.youtube.com/watch?v=W1xrXpzYJDw&feature=endscreen&NR=1

:-) :-) :-)
16. 07. 2012 | 00:53

Veronika Vendlov napsal(a):

A dotřetice všeho dobrého, prostě dokonalý!! :-)

https://www.youtube.com/watch?v=1n3KtvCs1pA&feature=related
16. 07. 2012 | 00:56

TOP Borec napsal(a):

BK
Nikdy není pozdě
16. 07. 2012 | 01:41

rintintin napsal(a):

český maloměšťák
Nemusíte regovat abyste dokázal,že mám pravdu.
A co děláte Vy?Píšete přeci běžně a rád o někom,kdo tu není.
Rád činíte druhým něco,co sám u nich kritizujete a tvrdě odsuzujte.To Vám připadá normální?
Nemíním Vás urážet,pouze konstatuji a Vy hned vystřelíte jak čert z krabičky.Pro pravdu se lidi i zlobí,není-liž pravda?
Přeji Vám hodně zdaru a síly do sebereflexe,pokud tak učiníte.Zkuste jeden den nikoho neurazit a uvidíte co to s Vámi udělá.Pokud nic,tak už jen pro úlevu opodeldok na klouby,které Vás secsakra bolí.
16. 07. 2012 | 04:59

Maximus napsal(a):

Jak příznačné, paní VV dala hubana na čenich neouškovi (prý statečně bojuje a ona smeká!), zdejšímu podkonímu české rádoby pravice, který tady hrdinně čelí zdejší post sockomunistické galerce, která tady chce zase rozpočtově rozhazovat státní erární finance a zadlužovat stát. Ještě, že máme Kalouska a čestné TOPáky jako je Drábek a spol., kteří tady naši zem razantně vedou mezi přední evropské nejvyspělejší země! Trošku se to klukům a dívkám z TOPky zatím nedaří, hloupí policajci si myslí, že čestný slušňák Kalousek by za svoji kariéru nevzal ani korunu a navíc on přece stáhuje státní dluh ČR přímo k nule, že? Rovněž Drábek by přece taky nestrčil do štrozoku ani Kč za zatím nedobře fungující systém na ÚP!
A Parkanová? Tak to je jasný přehmat, ona za nic nemůže, to všechno její podřízení, ona tam byla jen ministryní, stejně jako třeba kdysi ODSák GŘ Ríša Salzmannů nevěděl o masívním rozkrádání Komerční banky, přece on tam byl jen generální "rjaditěl", že? Koukám, že zdejším pravověrným nevadí, že hospodářství ČR je ve stavu r.s.c. řečeno boxerským slangem, oni tu svoji TOPku či ODS přece milují až za hrob...... A pani autorka by nám tady chtěla psát o plavečkách, létě apod. důležitých věcech, když spoustě mladých rodin a důchodcům už chybí peníze na nájem a stravu. Titanik se potápí a na horní palubě se tančí!
Pěkný den!
P.S.
Jen mě napadá, jak rozdělit tyhle lidi co tak milují tuhle protikorupčně hospodářsky zodpovědně orientovanou vládu, která vládne, že se z toho všichni občané podělají.
Řekl bych že se jedná o dvě sorty, jedna jsou prosťáčci a naivové, druhá jsou ti co z toho nějak zatím profitují, či jde u některých o jistý mix obou skupin. A tím se to vysvětluje, jak by řekl slavný inšpektór Colombo.
16. 07. 2012 | 05:03

SuP napsal(a):

Vykydale -
Jen to trapně rozmazáváš. Ale nebudu ti bránit. Je to tvoje rozhodnutí. Nicméně ve snaze zvítězit jsi ze sebe udělal pitomce.
Člověku je tě skoro líto, když vidí, jak se s nim snažíš sblížit.
16. 07. 2012 | 08:14

SuP napsal(a):

Vždycky když tady čtu tu optimistickou hlášku o Titaniku na jehož palubě se tančí, tak zejména z pera levicových podnikatelů mě dokáže rozveselit. Zdá se, že s předstihem konstatují, že jim poteče do bot. Jen kdyby ti hloupoučcí místo keců raději šli hledat vesty, dokud je kde.
16. 07. 2012 | 08:22

neo napsal(a):

Maximoušku, tohle ani nezkoušej. Jestli chceš klesnout na úroveň Občana a Almo G, prosim , ale raději bych byl, kdybys zůstal na své úrovni.

Jinak se mýlíš, mě je Kalousek ukradenej, nemám ho rád a nemyslim si, že by byl čistej. Drtivá většina politiků je v něčem namočena a přikrádá.
16. 07. 2012 | 08:30

neo napsal(a):

veronikavendlová:

V tom je kouzlo svobody paní Veroniko. Ta možnost volby. Čas věnovaný diskusím určitě není ztracený, baví mě to. Někoho baví lozit po horách, jiný pěstuje víno, někdo sbírá hokejové kartičky a někteří občané si libují třeba v kydání špíny na jiné...
16. 07. 2012 | 08:34

xx napsal(a):

Je zajímavé, že tyto dámy co mají tolik stresu ze svých těl v plavkách, tentýž stres neprožívají při pojídání všech možných dobrot po kterých vypadají jak vypadají.

A mimochodem, jen jejich stres zajisté není tak děsivý, jinak by je přiměl, když už se nezřízeně cpou, také si hlídat odpovídající energetický výdej, nejlépe nějakým pohybem.

Ale to ne, to je lepší sednout za PC a napsat o tom jak jsem tlustá a stydím se za to článek ;)

Nic ve zlém paní Veroniko, jen pravda nebývá milosrdná a lhát si nemá cenu.
16. 07. 2012 | 08:34

český maloměšťák napsal(a):

rintintin
A neočumujte už to tady.
Jděte se raději někam na něco podívat .

Maximus
Myslím si, že zhusta jde o bývalé komouše /a následně dnešní manifestní pravičáky/ - kteří by po dalším převlékání kabátů ztratili už i ty poslední mikroskopické částečky sebeúcty - které jim ještě v děravých kapsách jejich kabátů zbyly.
Já je v tomto docela chápu - měnit takhle weltanschauung co 20 let.....to je na jednu lidskou psychiku i tělo...to je obrovský tlak a obrovský náraz.

Bez ironie.
Podívejte se na takového SuPa - tomu už šibe teď.
A to stále ještě chodí teprvá v tom druhém kabátě....
16. 07. 2012 | 08:39

vico napsal(a):

č.m.: Tak to já zase SuPovi věřím /neboť mi ani nic nezbývá/, že v KSČ nebyl. SuP tu onehdy napsal, že ho třikrát lámali, ale vždy, byť s vypětím všech svých intelektuálních sil, odolal.

Prej mu pak říkali sv. Petr, který svého Pána třikrát zapřel. Asi ho měli celkem rádi.
16. 07. 2012 | 08:50

xx napsal(a):

z těch co jsou na odstřel: tak jsem si přečetl ten příspěvek na začátku, jestli dobře počítám, 7+7 je 14 tisíc a kolik se vydělá na 6 hodinové směně ? Je to alespoň 6000 ? Dohromady 20 tisíc měsíčně ? Podle toho popisu tipuji že děti už živit nemusíte.

A to si stěžujete ? To vám dvěma lidem ve společné domácnosti nestačí ? Kolik byste chtěli ? 50, 100 tisíc měsíčně ?

Znám lidi, kterým 20 měsíčně musí stačit pro 4 člennou rodinu a tolik nářku od nich neslyším, naopak žijou spokojeně.

Nechápu takovéhle nářky. To je pořád plno řečí o nouzi ale když dojde na účtování, většinou se ukáže, že ti co nejvíce naříkají na chudobu chudí vůbec nejsou.
16. 07. 2012 | 09:06

SuP napsal(a):

vico -
A ten Pán byl kdo?
16. 07. 2012 | 09:07

mb napsal(a):

interpret 23 38 ... to jsem jen citoval 23 21 karla kryla ... protože se tam jen shodou okolností hodilo jméno bývalého tencokidy ... ale jo, snažim se ale malo ... v komunalkach jsme meli pod 5 procent ... porazili jsme akorat nacky a jednu čast odštěpených komunistů, s ostatními jsme prohráli ... zdravim ...
16. 07. 2012 | 09:20

český maloměšťák napsal(a):

xx
"....Znám lidi, kterým 20 měsíčně musí stačit pro 4 člennou rodinu a tolik nářku od nich neslyším, naopak žijou spokojeně...."
-----------------------------------------------------------------------
Kolik takových rodin znáte ? Dvě ?
Asi ale neplatí nájem, že ? Zdědili domek. Mají zahrádku. Jedno děcko nosí šatstvo a obuv po tom druhém. A berou nějaké příspěvky od státu - k těm 2O tácům....

Neumím si představit spokojenou 4 člennou rodinu žijící v nájemním bytě například v Praze či Brně.....s rodinným příjmem 20 tisíc.....jak tedy ráno spokojený tatínek odchází do práce , spokojená maminka též a děti si spokojeně cestou do školy pobrukují, o čem hezkém si to dnes budou povídat se spolužáky - asi o tom, jak jim spokojený tatínek a maminka našetřili za loňský a letošní rok každému dva tácy na školní lyžák.

Ovšem na druhé straně....jsou na tom mnozí ještě hůře.
Vemte si takového důchodce v nezatepleném domku...kterému zemře manželka a tím se vypaří i druhý důchod. A on je nemocný. S důchodem 11 tisíc.

Na třetí straně však - je tento důchodce potenciálním milionářem !
Vždyť nemovitost se dá prodat a on si může jít spokojeně užívat do domu s pečovatelskou službou !! / co na tom, že mu tam nepovolí husy ani slepicea místo zahrady se bude procházet po chodbě..../.

Ano - život je třeba brát za každých okolností z té lepší stránky ....
..."co důchodce s chalupou - to potenciální milionář !"
/tvrdí šest realitních makléřů ze sedmi/

P.S. Čínská komunistická věrchuška v rámci svých podpůrných programů uvolňuje dotační peníze pro chudé majitele zchátralých domů - aby si je byli schopni opravit....a nemuseli je prodat. Přesné podmínky neznám, ale jde v přepočtu cca o 20 - 30 tisíc. Dále podpoří výstyvbu bydlení pro chudé ...
V Kradistánu zadotovali v rámci programu Zelená úsporám každého - i miliardáře Bakalu /domy RPG/.
Není všecko černé a bílé. I v brutálním kapitalismu čínského typu se najdou kroky vhodné k okopírování....například ZÚ - kdyby byla provedená tak, že má multiplikační efekt - např. v oblasti sociální.
Ale to by tam nesměli sedět náfukové jako je Kuták, který mi na toto sdělil, že on řešil jen životní prostředí...že sociální věci má na starosti jiné ministerstvo, jiný odbor, jiný úředník, jiný referentík....
----------------------------------------
Motto pro roky budoucí tedy dle xx (apod.) zní :
" Chudoba cti netratí ! "

/i "být chudým" je svobodným rozhodnutím jedince, že..../
16. 07. 2012 | 09:51

vico napsal(a):

SuP : Budujete-li si tu profil obzvláště inteligentního člověka, neptejte se/nechápavě/ až zase tolik. Zkusím to jinak.

Je zřejmé, že jste bývával léta v přípravném kempu, odkud jste byl jako velmi nadějný talent třikrát draftován místním hledačem talentů, ale z nějakého důvodu to nikdy nevyšlo.
16. 07. 2012 | 09:56

xx napsal(a):

český maloměšťák: vy mi vyčítáte že argumentuji extrémem. Zrovna vy.

Ale je to typická argumentační linka. Jakmile přijde řeč na konkrétní sumy, hned se argumentuje cenama v Praze, pokud možno v centru, ale když jde o platy, argumentuje se naopak platem kydačů hnoje v nejchudším regionu země.

A já prej argumentuju extrémem. Představte si, rodinu, dvě malé děti, ona na rodičovské, on skladník. Je to extrémní představa ? Pro Vás možná ano, ale pro mnoho lidí realita.
Další příklad, on pomocný dělník v továrně, ona doplňuje zboží do regálů v supermarketu. Opět realita pro mnoho lidí, pro Vás zřejmě nepředstavitelná hororová sci-fi.

Ale to je typické pro tyhle salónní levicové žvanily o chudobě, že op chudobě nemají ani ánung a je pro ně nepředstavitelné, jak by ten svůj luxus bydlení v centru velkého města mohli z nízkého platu utáhnout.

Prosím nevkládejte mi do úst Vaše motta, je to nečestné. Ale vy nejste chudý, takže ani cti jste moc nepobral, že. Vždyť být bohatý prý podle levice poctivě není možné.

Život je zkrátka trochu odlišný od kavárenských debat salónních intelektuálů. Zkuste ho, je báječný i když nejste bohatý.
16. 07. 2012 | 10:03

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Veronika

díky za příjemno a krásný den.

Ještě bych se vyjádřil, že jsem ani jinou úroveň pod vašimi blogy díky invenci některých věhlasných badatelů mezilidských vztahů nečekal. Tím horším jste už dávno prošla, a jen vyvolení mohou být i vnitřeně obráceni. Jako někdo, že.
To se ovšem místní galerky netýká, blahoslaveni budiž tedy chudí duchem napříč všemi diskuzemi pod blogy, co jich tu jen je. ☺
**
Užijte si to a mějte se fajn.
16. 07. 2012 | 10:10

rintintin napsal(a):

český maloměšťák
Nějak se nám hroutíte.
Ten opodeldok nezapomeňte až budete sám očumovat koho byste zase urazil.Klouby to pociťují čím dál víc.
A jak říká SuP,až je Vás člověku líto.Snad jednou dospějete k sebekritice a podíváte se na sebe očima těch druhých,které jste urazil a které ještě urazíte.Ale pozor,vše se sčítá a čas se krátí.Přesto Vás tu mají rádi,protože dobarvujete všednost dní a stereotip příspěvků a vůbec se k Vám všichni chovají kupodivu hezky i slušně.
p.s.Ólmousta neurážím fonetickým oslovováním.Naopak jsme si moc hezky popovídali.Je chytrý a fandím mu,že sám pochopil o co jde a slušně poděkoval za zajímavé školení.Tím mu patří můj dík a smailik.
16. 07. 2012 | 10:14

český maloměšťák napsal(a):

xx
Opět mi /asi už po sté/podsouváte do klávesnice něco, co jsem nenapsal.
(nebudu zde vaše halucinace ale rozebírat bod po bodu)
Představit si umím ledasco - ale nevím, proč odbočujete od toho, co jste naťukl .
Tedy vytvoření jakési fikce, že spokojenost nemá co dělat s výší rodinného příjmu.
Já tvrdím, že je to vždy individuální a že obecně platí, že vyšší příjem je vždy lepším předpokladem pro spokojený život než příjem nízký. Nic víc - nic míň. Snažím se jen na pravou míru uvést vaši fikci - proto i toironizující motto v závěru.

Vy prostě tvoříte své hodnotící soudy /spokojeně si žijí i rodiny chudé/na základě jednoho nebo dvou empoirických zážitků - které zase někdo jiný může STEJNÝM způsobem vyvrátit. Na základě svých několika empirických zjiětění.

V ostatních hodnotících soudech /" je to typické pro salonní levicové žvanilyů/ vám oponovat nebudu.
S pomatenci - kteří si své hodnotící soudy tvoří na základě toho, jakou ideologií je nasáklý jejich mozek a bez sebemenší opory v realitě...nemá cenu vést " diskuzi" na toto téma.

Ale děkuji, že jste mi opět nastínil jak přemýšlíte : Zde stojím já - xx, s mými zkušenostmi...a tam stojí levičáci , kteří o životě nemají ani páru.
Tedy narcistní , ideologicky determinovaný popis reality, opřený o halucinace.

Držte se toho - to vám přižene do soukmenovectví tkzv. manifestních pravičáků velké zástupy./bacha ale na bývalé komunisty - ti se při výstřelu z pušky oznamující změnu rozutečou jak hejno slepic/
16. 07. 2012 | 10:23

SuP napsal(a):

vico -
Žádný profil si zde nebudujili. Jakej vyšel, takovej je. Narazím-li tu na chronického vítěze (viz třeba přítel vlk), přestává pro mě mít smysl argumentovat zbytečně z hloubky. Jiní si zde (z mého pohledu - vždycky je to jen z osobního pohledu) vybudovali takový profil, že jsou skoro jen pro srandu. Nicméně s tím draftováním máte pravdu. Ano, 3x jim to nevyšlo.
16. 07. 2012 | 10:38

xx napsal(a):

český maloměšťák: Co je vlastně podle vás chudoba ? Je to stav kdy si člověk díky svým příjmům nemůže dovolit takový život, jaký by chtěl ? V takovém případě je asi chudý téměř každý.

A k tomu vkládání do úst/klávesnice, nedělám nic co byste v míře vrchovaté nedělal vy mě. Takže si nestěžujte.

Nečiň druhému co nechceš aby druzí tobě činili.
16. 07. 2012 | 11:03

vico napsal(a):

...nicméně jste se jim asi hodil do sestavy.
16. 07. 2012 | 11:37

SuP napsal(a):

vico -
To zřejmě určitě. Taky jsem se stal po převratě kapitalistou, ne kafralem.
16. 07. 2012 | 11:48

gaia napsal(a):

je zajímavé, že tlusté ženské se stydí jen v plavkách a nestydí se být tlusté oblečené. Nestydí se, že svou nekázní a rozžraností ničí výtvor matky přírody, kterým ženské tělo určitě je.

Tlusté tělo vypadá hnusně i oblečené.
16. 07. 2012 | 12:04

xx napsal(a):

Občan: jestli tu ještě budete, připravil jsem Vám recept na ten Váš Buřtguláš z točeňáku pro chudou rodinu na tři dny. Myslím, že k tématu plavek se to celkem hodí, když nám tu debatu pod hacknutým blogem smazali ;)

v 1kg točeňáku za 65 kč se při troše štěstí nachází 300g vepřového masa, 300g drůbežího separátu a 400g sádla, škrobu, kůžové emulze a dochucovadel ( zdroj: složená točeného salámu od Krahulíka ), levnější varianta takového točeňáku obsahuje například 40% separátu, 14% vepřového masa a zbytek škroby a kůžovou emulzi. Takový točeňák je pak ještě levnější, o to méně poživatelný.

Pokud jsme chudý, vyplatí se nakupovat v akci. Šel jsem tedy po letácích a "nakoupil" v Tesco:
300g vepřové pečeně b.k. za 27 Kč
300g kuřecích prsou b.k. za 33 Kč (drůbeží separát se bohužel neprodává, stál by 2-3 Kč za kilogram )
400g sádla kůží a škrobu nahradíme např. cuketou a sádlem (25-30 kč/kg) 12 kč
celkem 1kg docela zdravé náhrady za točeňák bez chemie = 72 kč

Sakra, přešvihnul jsem rozpočet, ten váš točeňák byl o 7 kč levnější.

Dále použijeme rýži, čerstvou nebo mraženou zeleninu a máme chudné, zdravé a výživné rizoto - zdravý ekvivalent buřtguláše

Nebo uděláme bramborové placky plněné směsí masa a cukety například, když musíme mít brambory s moukou jako jsou v buřtguláši.

Nebo .... jistě vás napadne celá řada kombinací.

Jak málo stačí, při velmi podobných nákladech, k nahrazení nezdravé chemické průmyslové stravy, alternativou po které nepřijde obezita jako nevyhnutelný důsledek a necpeme do sebe průmyslové hmoty vyvolávající závislost ( sůl ), rakovinu ( některá E-čka ) a obezitu ( kombinace slané a tučné ).

Ne, opravdu obezita s chudobou nemusí souviset a strava která nepřináší obezitu nemusí být nutně drahá. Na druhou stranu, zcela vyloučit tuky ze stravy také není dobré, takže všeho s mírou a myslet u nákupu, především myslet !
16. 07. 2012 | 12:13

xx napsal(a):

gaia: oblečení dokáže lecos zakrýt. Obezitu jistě ne, ale obézní lidé se obvykle za svou obezitu nestydí, protože je to na nich vidět neustále. Tyhle pocity se podle mne týkají především lidí ( zdaleka ne jen žen ) s mírnou nadváhou, která se v oblečení snadno skryje a naplno se projeví právě až v plavkách na plovárně.

Ale jinak souhlasím, a napsal jsem to výše, zajímavé že se tyhle lidi nehroutí z nadváhy, když do sebe cpou dortíky nebo uzeniny nebo jiné lahůdky, původně určené k občasnému střídmému mlsání a nikoli k výživě.
16. 07. 2012 | 12:16

xx napsal(a):

gaia: ech, vypadlo mi nahoře slovo z druhé věty, mělo tam být ... obvykle na plovárně nestydí ...
16. 07. 2012 | 12:21

ali napsal(a):

SuP
ať žije kapitalizmus ;o)
16. 07. 2012 | 12:23

xx napsal(a):

Občan: mimochodem teď mne napadlo, při pohledu na složení těch uzenin, jestli tohle není důvod, proč naši zemědělci stále snižují stavy chovů ? Když my díky chemickému průmyslu, který z jakékoli části zvířete dokáže udělat chuť masného výrobku, vlastně spotřebujeme méně masa, zemědělci pak opravdové maso neprodají. Tím vzniká tlak na jeho cenu a tím i tlak na jeho nahrazování v masných produktech a jsme na kolotoči, nebo tobogánu ?
16. 07. 2012 | 12:30

neo napsal(a):

xx:

strojově oddělené maso, tedy kuřecí separát, není u točeného salámu povoleno. Není to točeňák a jako takový nesmí být za něj vydáván.

Občanův buřtguláš je pověstný... přitom máte pravdu vy, chcě to jen přemýšlet a kvalitní potraviny koupíte ve stejné cenové relaci nebo i levněji.

Doporučuji pořad peklo na talíři http://www.stream.cz/kategorie/482-peklo-na-taliri . Levné pomazánky plné éček, dochucovadel, barviv, solí se dají nahradit jednoduchou kombinací ze základních potravin. Nejprodávanější káva v česku je odpornej instatní patok prodávaný pod názvem klasik od nejmenované firmy. Při cenovém srovnání s kvalitní praženou zrnkovou kávou vyšel levněji jen o 2 koruny na šálek. Evidentně to tedy není v penězích, ale trošku jinde.

http://www.potravinynapranyri.cz/
16. 07. 2012 | 13:13

český maloměšťák napsal(a):

Ať žije kapitaliz/s/mus, definovaný jako nakupování šuntu v akcích !

Věta " při troše štěstí je tam i 300g masa" mě rozesmála. Ale i rozesmutněla. Vzpomněl jsem si jak jinde a vjiné době kdosi říká svému příteli s kým tráví nelehlý život v koncentráku, že " při troše štěstí tam plave i kousek shnilé brambory". /nejde o analogiii - skutečně jen o to, čemu se říká asociace /proces probíhající na základě podnětu a asociační reakce - bez toho , aby šlo o nějaký popis či vysvětlení podnětu v kontextu/.

Mňam ! Skoro jednu celou generaci po zániku realsocíku máme tu výhodu, že
" při troše štěstí je tam i 300g masa". No nekup to, že.

xx
Jednou chudá rodina exustuje /tragikomický nákup pro ni - na tři dny gulášových bakchanálií/ - jindy ne /je to pojem relativní....16. 07. 2012 | 11:03 /.
Jednou jsou všichni v rodině moc spokojení - podruhé ale musí nakupovat v akci - a až pak si spokojeně užívají tři dny..... a to guláše, ve kterém " když mají to štěstí" najdou občas i kousek masa.

Kruci - já jsem netušil, že se tady dnes i zasměju.
:)))
16. 07. 2012 | 13:23

ali napsal(a):

xx
tak to dělají všeny Mac-ky..maso se jen tváří jako maso..tam bych nepozřela nic..ten Váš guláš zní velice chutně, až mám z toho fraj hlad..dělám ctrl-c a šup s tím do kaslíku. Díky i já za recept. Mohu Vám taky poskytnout nějaký..se známými si posíláme různé recepty a někdy bývají vskutku exelentní..

neo
taky sleduju peklo na talíři..někdy se člověk diví i nohama, co do sebe nevědomky cpe..naštěstí mám přístup k domácímu mlíku i vajíčkům a sem tam i masa..je to úplně jiná kategorie, než z obchodů. Ale teď jsem trefila na vejce v Lídlu velikosti L a musím říct, že jsou dobrý. Dokonce i jedno plato bylo dvoužloutkových vajec se žloutky jako slunečnice..
16. 07. 2012 | 13:30

český maloměšťák napsal(a):

xx
A co když se na někoho - na nějakého chudého, nedostane....to maso v akci ?
Co pak ?
Má se sebrat a přiject až další den ?
Chlapi - vy to fakt myslíte vážně ?
Vás by měli posílat do Afriky. Místo potravinové pomoci. Vy už byste jim to tam vysvětlili - že chudoba je pojem relativní a že se dá dobře a levně pojíst .....ale musíte nakoupit v akci. A že když "budou mít trochu štěstí" tak najdou v mouce i larvu brouka potemníka....

Kurva - skoro jednu generaci po konci realsocíku....takové kydy....
16. 07. 2012 | 13:32

ali napsal(a):

xx
CIKÁNSKÝ GULÁŠ
Ingredience:
1/8 másla, 3 cibule, 300 g slaniny, červená paprika-mletá, trochu chilli,smetana, jíška, sůl, pepř, 1600 g vepřového masa.
Postup:
Vepřové maso nakrájíme na menší kostičky. Cibuli a slaninu osmažíme na tuku tak, aby příjemně zavoněla. Přidáme nakrájené maso, zaprášíme paprikou a chilli, na vyšším stupni osmažíme. Pak oheň zmírníme a nyní již jen zvolna dusíme do změknutí. Zahustíme jíškou, zalijeme smetanou a vaříme asi 10minut dále.
Podáváme s knedlíkem, pečivem.

GULÁŠ Z MLETÉHO MASA
Ingredience:
750 g vepřového plecka (ramínka), 4 cibule, olej, sůl, česnek, paprika, pepř, kmín,
majoránka, 2 gulášové kostky, bobkový list, hladká mouka
Postup
Maso umeleme na větší kousky. Do kastrolku dáme olej a najemno nakrájenou cibuli
a necháme smažit dozlatova. Pak do ní přidáme umleté maso,přidáme papriku a orestujeme. Dále přidáme sůl, kmín, gulášové kostky, bobkový list , přidáme česnek, podlijeme vodou
a necháme dusit do změknutí. Když je maso měkké, necháme vydusit přebytečnou vodu, zamícháme asi 1 lžíci hladké mouky, podlijeme vodou a necháme chvilku povařit. Nakonec přidáme majoránku.
Podáváme s knedlíky nebo těstovinami.

GULÁŠ V TROUBĚ
Pokud chceš docílit fakt skvělý guláš a nechceš použít metodu "maso přes noc", tak začni klasicky- cibulka, maso, paprika atd. na plotně, podlij tak, aby bylo maso potopené, přikryj pokličkou a dej do trouby na 150 stupňů.
Nevšímej si toho klidně dvě hodiny, pak zkontroluj, strč zpátky do trouby a pokračuj.
Klidně další dvě hodiny.
Maso bude krásně měkké právě ve fázi, kdy bude šťávička akorát, pokud dáš dost cibule, není třeba zahušťovat, pokud by bylo, tak na poslední půl hodinky tam hoď střídku z cca půl krajíčku chleba.
Na rozdíl od klasické metody na plotně není prakticky vůbec třeba hlídat a navíc
je ještě i chuťově lepší.

ZAPEČENÝ GULÁŠ
Ingredience: 1 kg hovězího masa, 1 kg těstovin, 250 g tvrdého sýra
Postup:
Z masa připravíme klasický guláš, ale bez zahuštění. Dáme vařit těstovin, ty připravíme běžným způsobem. Mezitím nastrouháme tvrdý sýr. Polovinu tohoto sýra promícháme s uvařenými těstovinami. Těstoviny vsypeme do guláše, vše promícháme.
Tuto směs nalijeme do pekáče a posypeme zbytkem sýra. Zapékáme tak půl hodinky při mírné teplotě, až sýr dostane tu správnou zlatavou barvu. Na talíři můžeme ozdobit tatarskou omáčkou.

GULÁŠ BEZ MÍCHÁNÍ – OPRAVDU SKVĚLÝ
1 kg vepř. masa - nejlepší je z plecka, 3 větší cibule, 5 stroužků česneku, 2 čaj. lžičky guláš koření (může být i kari), 3 čaj. lžičky sladké ml. papriky, 3 polévkové lžíce škrob. moučky,
sůl, pepř, 2 kostky bujónu , 1feferonka, 0,75-1 l vody
Postup:
Maso a cibuli nakrájet, smíchat ostatní suroviny, pořádně promíchat.
Bujónové kostky rozpustíme v malém hrníčku a pak dolijeme do 1 l vodu.
Dát vše do pekáče, lepší je do ohnivzdorné skleněné misky, přikrýt alobalem
a péct na 250 st. asi 1,5 hodiny.
NEDOLÍVAT VODU, NEMÍCHAT, NESUNDÁVAT ALOBAL.
Výborné s chlebem, těstovinami, rýží, knedlíkem.
Tento guláš je úplně jiný než klasický.
16. 07. 2012 | 13:41

SuP napsal(a):

xx -
To "Občanovo" neustálé kafrání má jediný cíl. Jako křepelka odvádí dravce od hnízda předstíráním zranění, tak se Občan snaží zakrýt skutečnost, že (ti jeho) "chudí", co musí nakupovat ve slevách jsou především líní jako vši něco udělat rukama, natož o tom nejdřív chviličku popřemýšlet. Tedy přeloženo kupovat si suroviny a ty doma zpracovávat, byť nemají co lepšího na práci.
16. 07. 2012 | 14:14

neo napsal(a):

český maloměšťák:

nechápete nebo to děláte schválně ?

nikdo vás nenutí kupovat točeňák ze 300g vepřového. Máte jen na výběr a kdo si mylsí, že je levnější separát, kupuje ten. Jeho problém. Jen jeho a ne můj. XX dal alternativu v podobné cenové relaci a mnohem chutnější a zdravější... jenže Občanova rodinka cpoucí se od rána do večera buřtgulášem z točeňáku za 60 kaček je tak srdcervoucí, že maloměšťáci fakta nevidí.
16. 07. 2012 | 14:25

SuP napsal(a):

ali -
Guláš v troubě a zapečený guláš jsou pro mě novinky, ale jak se mi ta dáseń zatáhne, jdu do toho! Uplně to cejtim.
16. 07. 2012 | 14:26

xx napsal(a):

neo: a co takhle slovenský točený salám ( 40% separátu ), Svačinový točený salám ( 30% separátu ), Polský točený salám ( 23 % separátu ). Vše lahůdky od Krahulíka, račte si najít složení na jejich webu.

český maloměšťák: Si tacuisses, philosophus mansises. I když, možná kdybyste znal obsah debaty, na kterou reagujete ( kontext ), ale vlastně asi ne. Kontext debaty vy zásadně ignorujete a reagujete jen na jednotlivé věty zasazené obvykle do vašeho vlastního kontextu. Takže platí první věta bezezbytku.

SuP: tak nějak podobně to je. Vycházelo to z naší debaty o Africké chudině, kde se argumentace přehoupla k obézním chudám američanům a odtud byl jen krok k Občanovu argumentu, že chudí jsou obézní právě proto, že nemají dost prostředku na to jíst zdravě. Podepřel to právě tím buřtgulášem z točeňáku za 65 Kč/kg zatímco prý kuřecí prsa stojí kolem 120 a krůtí dokonce 170 Kč/kg což si chudí samozřejmě nemohou dovolit a tak nemají zdravou alternativu, než se cpát točeným humusem, zvaným omylem salám. V kontextu té debaty nejvíc pobaví maloměšťákova reakce.
16. 07. 2012 | 14:38

gaia napsal(a):

xx

já myslím, že chudí lidé asi budou tlustší než ti bohatí.

Ono záleží na životním stylu a zdravý styl je drahý. K tomu musíte mít lyže, kolo, prmanetky do bazénu a fitcentra, občas zajet do hor a slézt nějakou horu či zdolat vodní tok, plavat v moři, rybníku či jezeře, hrát tenis squaš či golf, a dělat spoustu dalších aktivit, a to pravidelně, což chudý člověk žijící od šichty k šichtě a lámající si hlavu, zda levnější či zdravější je buřtguláš či bůčkoguláš a obíhající tak leda Lidl nebi Kaufland, se starostí, kde ta akce je výhodnější, pochopitelně nemůže dodržovat.A na nějaké vaření mezi šichtami ani nemá čas.
PS.

a žluté žloutky mohou mít i vejce od slepic krmených betakarotenm, nebo jim přidáváno oranžové barvivo do krmiva. Se zdravostí vajec to nemusí mít nic společného, to jen neznalý člověk z města si může myslet a tu zdravost spojovat se žlutostí.

Já slepice měla a vypúozorovala, že barva žloutků se měnila během roku, že velmi záleží na slepičí potravě a nejlepší barvu žloutky měly, když mi na zahradě dozrýly jeřabiny a slípky to zobaly. To byly žloutky oranžové.

Pochybuji však, že by vejce z Polska prodávaná z Lidlu měla vejce od slepic na jeřabinové dietě.

Stejně tak dvoužloutkáč je znakem nemoci slepice, že se špatně tvoří skořápky. Kuřecí dvojčata v přírodě nexistují a ani by se nevyvinula.

Je to nepřirozené, když slepice snáší dvoužloutkáče, je to patologické.
16. 07. 2012 | 14:41

neo napsal(a):

xx:

tak je to podvod.

I tak je hloupost lidí, že si kupují cokoli co obsahuje separát. Je to jejich volba a jejich problém.
16. 07. 2012 | 14:46

neo napsal(a):

ali:

na barvu žloutků bacha. Slepičkám stačí dát něco co je přibarví.
16. 07. 2012 | 14:47

xx napsal(a):

český maloměšťák:
"A co když se na někoho - na nějakého chudého, nedostane....to maso v akci ?"

vám je reálný život skutečně hodně vzdálený, viďte. Tak si chudý koupí toho masa jenom 240 namísto 300 g a o to víc dodá cukety za 20 Kč/kg. No a příště si na tu akci pospíší. Beztak není vůbec nic zdravého, jíst každý den maso, neprospívá to trávení, člověk je unavenější a potřebuje déle spát.

Jak může někdo tak nepraktický jako vy vůbec existovat. Kdopak se o vás stará, přiznejte se.
16. 07. 2012 | 14:47

ali napsal(a):

SuP
ty guláše jsem ještě nedělala, ale chystám se..až to uvaříš, dej vědět výsledek, popřípadě čuchnout před monitor, ať mám vztek =o)

neo
díky, ale už mám voko a pokud je žloutek oranžovej, je jasný, že to bylo domalovaný do slípky..tyhle byly fakt žlutý a poznáte to, protože je to barva čirá..navíc vím, že to bylo od slípek z volného chovu..ale díky za upozornění..
16. 07. 2012 | 14:53

xx napsal(a):

gaia: ta slova o golfu a lyžích byla doufám míněna jako ironie ;) Jestli ne tak obracím oči v sloup.

Ale lítat mez nákupáky a vybírat slevy je výborná pohybová aktivita na hubnutí. Nevím jestli to víte vy, ale spousta lidí ani netuší, že není pohyb jako pohyb. Alespoň podle návštěvnosti 45 minutových mučíren zvaných fitcentra se domnívám že většina lidí nemá tušení jak shodit přebytečná kila.

To o těch vejcích asi nepatřilo mě. Já o vejcích nic nepsal. S těmi žloutky máte recht. Záleží na stravě. Čerstvá tráva dělá divy. Dvojžloutek pamatuju snad jedinej za celej život a to je ňákejch vajec.
16. 07. 2012 | 14:58

gaia napsal(a):

xx

a co kdyby tedy ti chudí rovnou jedli trávu.

240g masa za syrova, to když se speče, tak sotva utřete hubu a cuketa stojí 20Kč za kus a ne za kilo. A kus má tak 20 deka.

Myslím, že nic jiného než ta pastva jim nezbyde.

ali

vy se často mýlíte a s tou barvou žloutků zvlášť.

Hlavně že tomu sama věříte, že
16. 07. 2012 | 14:59

xx napsal(a):

neo: tak nevím, stáhněte si zde http://www.krahulik.cz/podklady-pro-obchodniky/ podklady pro obchodníky a podejte podnět některému ze státní úřadů na ochranu hospodářské soutěže (všiměte si že je to jako za komoušů, žádnej trh, když tak hospodářská soutěž - regulovaná samozřejmě - toho bohdá nebude aby ouřad chránil zlý trh), třeba se stane zázrak a donutí firmu Krahulík ty jejich pochoutky přejmenovat třeba na Svačinový zatočený krucánek nebo tak nějak, aby to vyhovovalo předpisům a normám stanoveným na xtém sjezdu evropská centrální plánovací komise. Co naplat že budou lidi jíst pořád stejný šmejd. Hlavně že se nebude smět jmenovat točený salám.
16. 07. 2012 | 15:09

SuP napsal(a):

xx -
Tu vaši debatu jsem sledoval celou, jen jsem neviděl důvod vám to kazit. Mimochodem naše dítě pracovalo loni 3 měsíce mezi lidem Ghany a o stravování černoušků nám dodnes podává velmi zajímavé informace. Včetně té obezity. Občan by se nestačil divit. Není objektivní posuzovat vliv stravy na obezitu na základě pozorování černoušků v New Yorku a Cikánů v ćechách, kde je sociální systém nenutí přeložit stéblo a o životě skutečně chudých nevědět vůbec nic.

ali -
Spolehni se! Víš jak se rád vytahuju.
16. 07. 2012 | 15:09

gaia napsal(a):

xx

to bylo na ali, žluté žloutky to může také být karcinogenní chemie.

Když ještě hodně lidí mělo slepice, tak naopak v novinách psali často o nebezpečí cholesterolu a ty domácí vejce se žlutým žloutkem(vliv krmení z kukuřicí či mrkví, já dávala i červenou rozstrouhanou řepu a ty zmíněné jeřabiny koncem srpna),byly co se týče cholesterolu daleko horší. Takže vlastně nezdravější.

Ale být štíhlý, to znamená mít hodně pohybu, ale ne jen toho jednostranného( běhání po supermarketech, ale skutečně sportovat a to v přírodě a na čerstvém vzduchu. A to je dnes velký luxus. A taky lidé na to nemají čas, když tedy pořád musí schánět ty akce a pak doma něco kcelý večer klohnit.

Jinak štíhlí lidé uzeniny nevezmou do pusy. jsou to prázdné kalorie bez jakékoli výživové hodnoty.

Takoví lidé toho potom musí jíst velká kvanta, neb tělo to žádá, tělo cítí, že mu pořád něco chybí(bílkoviny, minerály, stopové prvky) a o ten nedostatek si řekne, paradoxně pak lidé jedí víc a víc ale jsou stejně podvyživení. Podvyživení v tom smyslu, že jim chybí důležité živiny.

A ty živiny nejsou ani v ovoci a zelenině. Neb ovoce, které se utrhne nezralé, aby se nejkazilo, pak leží půl roku někde ve skladu a nechá se dozrát účinkem ethylenu a pak zas leží v supermarketu, kde se potí a kýchají a hmatají různí lidé, tak může obsahovat tak leda jedy a bacily a ne důležité živiny.

Takže v dnešní době je ten sport a pohyb velmi důležitý, aby člověk dobře spaloval, když už tak mizerně jí.

Takže chudí jsou na tom hůř a jsou skutečně tlustší.
16. 07. 2012 | 15:09

xx napsal(a):

gaia: Proč trávu ? Řeč byla o buřtguláši z 1kg točeného salámu, ve kterém toho masa prostě víc není. Do rizota se maso nepeče ale vaří, tam tuk i voda zůstanou.

Proč furt hledáte způsoby jak něco nejde a nehledáte raději cestu jak by to mohlo jít ?

Cuketa to asi jak kde a jak kdy. Já kupoval 25kč za kilo nedávno. Je jasné, že sezónní produkty jsou mimo sezónu dražší a proto je třeba jídelníček upravit podle toho jak a co je kdy dostupné.

Mimochodem, cuketu ale i jinou zeleninu vypěstujete i na balkóně v paneláku ! http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/na-balkone-muzete-pestovat-cuketu-rajcata-i-mrkev/

Chce to jen myslet pozitivně, ne negativně.
16. 07. 2012 | 15:16

SuP napsal(a):

Gaio gaio -
S Tebou to jde z kopce. Bývala s Tebou sranda, teď hrozně občanovatíš. co ti kdo provedl?
16. 07. 2012 | 15:19

Milton Friedman napsal(a):

SuP
nejspíš je otrávenou klovnutím supa
16. 07. 2012 | 15:33

gaia napsal(a):

xx+SuP

být štíhlý, to je životní styl a zdravý životní styl je drahý.

Chudí lidé jsou tlustší, to je všeobecně známo

proč je to tak v USA to je dokonce zdůvodněno.

Tam jsou hamburgery a hranolky skutečně to nejlevnější, co jíst. K tomu XXL tyčinky, kukuřičné výrobky a umělé tuky z řepky a neštěstí je dovršeno.
A pravda legrační není , to víme, nevím co je na tom občanovitého.
Ale já si naopak na plovárně vždy dodám sebvědomí.

Dokonalá najsem, ale na plovárně vždy bývá spousta kreatur, které na tom jsou ještě hůř, pak spousta lidí majících nějakou deformitu, vyrážku, odpuzující znaménka či jizvy po operacích či úrazech, tak jsem vždycky šťastná, jaké jsem měla štěstí a kliku,

a voda rozpouští problémy, já jsem u vody vždy šťastná.

Ale s autorkou souhlasím s těmi plavkami.

I zde na ženě nedávno byll článek s názvem Jaké plavky si vybrat podle typu postavy(nebo tak nějak), tak jsem se na to vrhla , ale zklamali mne.

Název měl znít Jaké plavky si vybrat podle typu postavy pokud je vám 14

a všechny modely se skládaly z trojůhelníčků spojených šňůrkami či řetízkem.

V něčem podobném se nedá pořádně plavat, takže nevím, proč se to jmenuje plavky.

K vodě nepoužitelné.
16. 07. 2012 | 15:34

xx napsal(a):

gaia: váš příspěvek je směsicí pravdy, polopravdy a mýtů.

Není pravda že štíhlí lidé nejedí uzeniny. Někteří, třeba vrcholoví cyklisté ano, ti hlídají každý gram tuku a mají ho okolo 4% v těle, zatímco běžný zdravý štíhlý člověk kolem 20%.

Problém uzenin je sůl a její návykovost. O nízké výživové hodnotě uzenin není sporu. Uzeniny také nejsou určené k výživě, jsou to lahůdky. Je to jakoby se někdo chtěl vyživovat jenom dorty. Uzeniny jsou slané provedení dortů. Na obezitu mají i stejný účinek a dokonce fungují na stejném mechanismu, kombinace insulinu a tuku.

Ke štíhle lini vůbec nepotřebujete aktivní sport. Naopak aktivní sport například ve fitcentru ( spinning, zoomba, aerobic a další ) nemají na hubnutí žádný vliv, pokud se po zasloužené třičtvrtě hodině ve fitku neodměníte dortíkem za odvedenou námahu. Pak po takovém cvičení spolehlivě přiberete.

Věřte že o zdravé stravě a hubnutí vím docela dost a mám i v praxi ověřeno. Věnoval jsem se intenzivně cyklistice a fyziologii mám nastudovanou. Znám mechanismy ukládání i spalování tuku dopodrobna.

Proto vám mohu se vší vážností říkat, že k hubnutí potřebujete jedině dlouhodobý vytrvalostní pohyb ( například svižná chůze, rytí zahrádky, chození mezi supermarkety, sečení trávy /kosou ne sekačkou/, jogging /ne běh bez tréninku/, nebo nějakou práci v zemědělství a pod. Naopak lyžování, intenzivní běh, fotbal, squash a další moderní sportovní aktivity, obvykle zalité "pivem po tréninku" k hubnutí nevedou, ani vést nemohou ze samé podstaty fyziologie člověka.
16. 07. 2012 | 15:40

xx napsal(a):

gaia: A ještě doplním, tím že uvaříte z kvalitních surovin, i potřebujete méně sníst aby tělo dostalo živiny, takže ve výsledku zjistíte jak jste správně poznamenala, že toho musíte nakoupit méně a tím ušetříte.
16. 07. 2012 | 15:42

xx napsal(a):

gaia: takže axiom - být štíhlý je drahé a basta. Ale zdravý životní styl neznamená přece jíst jen bio produkty, které jsou opravdu drahé.

Podle toho vašeho axiomu by asi nejtlustší museli být bezdomovci. Já jsem tedy ještě obézního bezdomovce neviděl. Vy ano ?

Je to životním stylem, ale ten nesouvisí s chudobou nebo bohatstvím. Souvisí především s návyky a zlozvyky. A platí to spíše obráceně. Obézní lidé jsou chudí protože všechno utratí za jídlo na které mají návyk. Obézní lidé také mají omezené schopnosti aktivity fyzické i psychické ( jsou unaveni už jenom z toho že musí vstát z postele ) a proto jsou méně výkonní tudíž chudší a mají méně příležitostí stát se bohatšími ( neplést slovo bohatší s miliardáři )

Je to začarovaný kruh, když se člověk dostane do spárů obezity. Ve z něho nepomůže žádné bohatství.

V USA existuje pořad, teď ho vysílají i u nás, jak sportovec pomáhá hubnout extrémně obézním lidem. Platí jim účty, takže o penězích to není, a přesto ne každý dokáže závislost na špatném jídle přemoci. Není to v penězích. Není to o drahých potravinách, není to o drahých fitcentrech, není to ani o moři času na sporty v přírodě. Stačí jenom chtít a při nákupech přemýšlet. Informací se kolem nás válí spousta zdarma nebo za symbolickou částku. Nemusíte si najímat drahého výživového poradce. Jen se dívat kolem sebe.
16. 07. 2012 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

xx
O mě / a ještě jednu nemocnou osobu/ se starám já.
Nevím jestli jsem nepraktický, ale celou dobu se hlasitě řehtám, jak zde moderní libertarián doporučuje chudým lidem ve vyspělé středoevropské zemi - a to skoro jednu generaci po implementaci efektivního a racionálního společenského systému - aby chodili nakupovat když jsou akce a " věřili, že při toše štěstí najdou v kile masného výrobku až 300 g masa".

Fakt nemůžu od smíchu vydržet....
Vy byste měl dělat PR Fantocimu a jeho drábkům....

Heleďte se - a co byste poradil nemocným ? Třeba s Alzheimerem nebo cukrovkou ?
Nebo horníkům v invalidním důchodu.
Autosugesci a vonné tyčinky zakoupené ve slevě ?
:))

Zkuste něco vymyslet - fakt mě to baví.... ta vaše lidová tvořivost....:)))
16. 07. 2012 | 16:11

gaia napsal(a):

v USA jsou tlustí ti nejchudší, s tím nic nenaděláte.

A plaváním se hodně spálí, kdyby se autorka osmělila a chodila denně, na konci sezóny by se už nemusle stydět.

M.Phelps (8 zlatých z Pekingu mohl před olympiádou sníst 12 tisíc kcal denně(jídlo pro nás na týden)

http://youtu.be/QXRvXtcSu14

a přesto byl štíhlý(a taky velmi bohatý)
Plavání dělá pěkná těla
http://youtu.be/uXDVIXhuVSo

http://youtu.be/uXDVIXhuVSo

http://youtu.be/SKOtwHmX9-8
16. 07. 2012 | 16:13

český maloměšťák napsal(a):

...ještě by se mohla přidat Mohamed Vendlová - s nějakou historkou, jak nakupuje ve slevě v Bavorsku či Rakousku. /z čehož nemá radost ale Fantoci - pochybuji, že paní Vendlová takto zakoupené pochutiny přihlásí do režimu DPH daněného českým fiskálem....snad jedině rakouská větev Schwarzenbergů si mne ruce..../.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=14903

Kruci - přidejte ještě někdo nějakou historku z Babičky - třeba o kůrce chleba a pírku za plotem....ať je to okolorováno i tradicí.
Já pak dotáhnu něco z Dickense, ju ?
16. 07. 2012 | 16:17

český maloměšťák napsal(a):

gaia
Při častém plavání /pobytu ve vodě/ se také tělo obaluje tukem rovnoměrněji...než při lámání deseti studených půllitrů dvanáctky denně...
16. 07. 2012 | 16:19

gaia napsal(a):

český maloměšťák

tedy to je fakt k popukání doporučovat chudým lidem, aby lépe jedli, točený salám s trochou štěstí, pokud bude akce a pokud bude 300g masa a když bude málo peněz, tak prý koupit méně a 240g prý stačí také.


Ale za co by se autorka měla stydět nejvíce, to jest, že strana kterou velebí a propaguje protlačila církevní restituce jen s 93 hlasy a jen s rozdílem 4 hlasů proti.

Program na 30 let a takhle chabou má oporu a autorka té straně tleská.
16. 07. 2012 | 16:19

český maloměšťák napsal(a):

A tenhle znáte ?

Jedna 200 kilová matrona přišla za doktorem s hemeroidy. Poté, kdy se ta
faldovaná hora sádla svlékla do naha, doktor kolem ní jen pomateně chodil
a rozpačitě se škrabal na hlavě.
Po chvíli se zeptá : "Mohla byste si prosím vás prdnout, abych se mohl
trochu zorientovat?"
16. 07. 2012 | 16:22

neo napsal(a):

maloměšťáku, já se o tom s tebou moc bavit nechci, ale chtělo by to používat mozek, když čteš.

XX právě NEDOPORUČUJE kupovat točeňák kde je při troše štěstí 300g masa.

Zkus si to přečíst ještě jednou a smích tě možná přejde.
16. 07. 2012 | 16:27

gaia napsal(a):

nebo ten jak říkal Izer.

Jak přišla paní k doktorovi , že chce zvětšit prsa.

A on jí dal toaletní papír. A prý 2x denně třít mezi prsy.

Ona se diví, že by toto mohlo zabrat.

A on řekne, nedivte se, podívejte, co vám to udělalo se zadkem.
16. 07. 2012 | 16:27

český maloměšťák napsal(a):

gaia
No - a možná že těmi jazýčky na váze byly navíc hlasy Parkanové, Kalouska, Šnajdra, Řápkové, Bendy..../ještě že ne Bárty a Škarky...i když - jistý císař tvrdil, že peníze nejsou močí cítit/

Na druhé straně je s podivem, že velký levbijce s církevními restitucemi Paroubek nehlasoval vůbec. A další tři klauni z ČSSD. /Rath ne - ten sedí ve vazbě...prý aby nepřejel v opilosti nějakou Vietnamku...kdyby ho pustili/

Je to tady kabaret jak sviňa, paní gaio. :))
Ještě větší bžunda bude, když se Vendlová přizná, že nabrala z těch pochutin, co si kupuje za hranicemi . / a neplatí z nich tak zvýšené DPH - ze sazeb, které téměř každým rokem zvyšuje Fantoci...aby dohonil své halucinace - tedy to, čemu říká " rozpočet na příští rok"./

:)))) :)))))
16. 07. 2012 | 16:28

gaia napsal(a):

neo

on toho masa v případě nouze doporučuje jen 240g jak jasně píše ve 14:47
16. 07. 2012 | 16:29

gaia napsal(a):

český maloměšťák

raději půjdu okopávat tu cuketu, kterou xx doporučuje v případě nouze nahrazovat maso.. Myslím, že i nějakou zavařím, jídlo půjde nahoru že se budem divit.
16. 07. 2012 | 16:32

neo napsal(a):

gaia:

ano, ale ne u točeňáku, ale u vepřové pečeně a kuřecích prsou v případěm když není v akci.
16. 07. 2012 | 16:32

český maloměšťák napsal(a):

neo
Fakt ?
A "nakupovat v akci - tím má na mysli vtrhnout do Kaufu s plnou polní ????
:)))

Tak ještě jeden .

Americká speciální jednotka "Mořští kocouři" se připravuje na misi do Iráku.
Vyhlásí poplach a za několik minut je celá jednotka nastoupena v plné zbroji.
Jen vojín Johnson chybí. Přijde tak po hodině. Seržant řve: "Johnsone, všichni
naši chlapci jsou dávno připraveni natrhnout prdel tomu Saddámovi a ty jdeš pozdě!"
"Víte seržante," ospravedlňuje se Johnson, "dostal jsem signál o poplachu,
když jsem byl v posteli. Vyskočil jsem, rychle jsem si oblékl maskáče, nasadil
přilbu a nabarvil si tváře maskovacími barvami. Opásal jsem se řemenem, na něj
dozadu připevnil granáty, vlevo zavěsil tesák a napravo pistoli. Navlékl jsem si neprůstřelnou vestu a nasadil ochranné brýle. Do kapsiček u vesty jsem si nacpal náhradní zásobníky s náboji, do podpažních pouzder zasunul finský nůž a Beretu a na záda přehodil batoh s minami. Na pravé rameno jsem si pověsil samopal a na levé bazuku.
Na levé předloktí upevnil minivysílačku, na pravé škrtící strunu a bombičku s paralyzujícím plynem. Do zubů jsem vzal dýku, do pravé ruky M-16, do levé kulomet.
Už jsem byl na odchodu, když jsem se náhodou uviděl v zrcadle. Tak jsem se lek, až jsem se posral, a musel začít znova."

P.S. Fantoci se svými drábky udělovali zase kvartálvní prémie. Prý za " mimořádné výkony".
Domácí úkol :
Pojedou takto odměnění dnes večer nakoupit ve slevě - do Kaufu ?
Pro ty bystřejší z vás /xx a tak/- doplňující otázka :
Kolik gramů masa mohou dotyční najít v jednom kile masného výrobku - "když budou mít štěstí" ?

:))
16. 07. 2012 | 16:35

xx napsal(a):

český maloměšťák: to je vzácná vlastnost, umět se smát vlastní hlouposti. Na druhou stranu, když tohle umíte, nedivím se že jde o hlasitý řehot až nemůžete vydržet. Smích prý přináší dlouhý život. Máte se tedy nač těšit. Hloupost prý člověka jen tak neopustí.
16. 07. 2012 | 16:36

neo napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
neo
Fakt ?
A "nakupovat v akci - tím má na mysli vtrhnout do Kaufu s plnou polní ????
:)))
----------------------------------------------------------------
Ne. Znamená to koupit si výrobek, na který je sleva. To bys mohl vědět, pokud ti piliny nevodfouk větýrek.
16. 07. 2012 | 16:50

xx napsal(a):

gaia: nedoporučuji toho masa 240g, to byla ironie na maloměšťákovi hlouposti. Ekvivalent toho Občanova točeňáku je prostě 300g vepřového, 300g separátu a 400 g sádla a kůžové emulze. Je to snad lepší než koupit 300g vepřového a 300g kuřecích prsou ? Tak co je zdravější ? Diskuse je o obezitě díky chudobě. Vím rozbíjí to vaše klišé, kterému věříte, ale s tím se nedá nic dělat. Přijměte pravdu takovou jaká je, jinak žijete ve lži. A lhát sám sobě, to není dobrý životní styl ;)

Já vím, správný levičák z toho všeho vyvodí dva závěry:
1) bohatí výrobci a majitelé supermarketů mohou bezvýhradně za obezitu chudých
2) stát by měl více zdanit bohaté a rozdat peníze chudým aby si mohli kupovat zdravější potravu
3) stát by měl zajistit, aby se nezdravé potraviny nemohly dostat chudému do huby.

Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato !
16. 07. 2012 | 17:00

Občan napsal(a):

To xx (15:55):

A proč za ně platí účty, když zdravé potraviny jsou vlastně levné a je to jen o návycích?
Jestliže jsou zdravé potraviny levné, pak je nesmysl, aby onen ekonomicky zajištěný sportovec platil za ty nemajetné obézní účty.

Jinak Vám doporučuji, abyste zašel za nějakým dlaždičem, zedníkem, kovářem, skladníkem, dělníkem nebo řidičem náklaďáku a navrhnul mu nahrazení buřtguláše cuketovou šlichtou s několika kousíčky masa (pokud jste někdy něco uvařil, pak jistě víte, CO Vám zbude ze 300 g masa). Určitě se skvěle pobavíte, protože tyto profese mají dost osobitý slovník.
16. 07. 2012 | 18:59

Michal Macek napsal(a):

ahoj Veroniko i kdyz jsem te v plavkach nikdy nevidel myslim ze jsi velmi atraktivni zena ktera se nema za co stydet,ale paradoxni mi prijde jedna vec - podle me zeny toto resi kvuli - a ted pozor - jinym zenam.ver tomu nebo ne ale vetsina muzu si o zene v plavkach,byt to neni zadna twiggy,nemysli nic spatneho a rekl bych ze zeny to vedi.spis si myslim ze jim (vam) jde o to aby vas nepomlouvaly jine zeny ve stylu "hele tamhleta koukej jak ji leze spek"....
16. 07. 2012 | 19:15

SuP napsal(a):

xx -
Zase vidíte, že debata s demagogem nikam nevede. Ačkoli ten hacknutý článek už neexistuje, je tu jedna důležitá okolnost a to, že šlo o buřtguláš ze 3kilo točeňáku. Takže ekvivalent není 300g masa, ale skoro kilo (ne že by to bylo kdovíkolik), jenže nikde nebylo řečeno, kolik lidí se na ten třídenní buřtguláš třese a hladoví.
16. 07. 2012 | 19:33

neo napsal(a):

SuP:

on o radu nestojí SuPe, Občan jakoukoli radou pohrdne hned na začátku a snaží se najít pouze důvody, proč to nejde. To je u něj normální. Pak buď uteče a nebo začne lhát.

Nechte mu jeho buřtguláš ze separátu, ať se třeba zadáví. Já si za stejnou cenu pochutnám na kvalitním mase a budu při tom myslet na to, jak se nebohý lid láduje 3 dny jednim hnusnym Občanovským buřtgulášem.
16. 07. 2012 | 19:46

xx napsal(a):

Občan: ono tam jde o soutěž. Aby to bylo zajímavé i pro diváky, tak má dotyčný tlouštík na nějaké období takové váhové mety, kterých když dosáhne, získá nějakou odměnu, například ve formě kosmetické operace na odstranění přebytečné kůže. A placení účtů je zřejmě další z motivací + dává přehled o tom co ti lidé nakupují. Proto proplácí účtenky a nedávají peníze předem.

Tihle lidé v tomto pořadu mají 300 kg, jsou to závislí na jídle, narkomani. Tam už nestačí jako motivace jenom pohled do zrcadla v plavkách.

To nemusím chodit daleko, tchán je zedník a cuketu baští ani nemuká, otec je frézař a buřtguláš pozře tak nanejvýš jednou do roka, kamarád z hospody pracuje ve skladu a bere 12 tis. čistého, ženu má na mateřské, přesto u nich na stole buřtguláš není, zato například grilovanou cuketu klidně sní bez protestů. koho bych se ještě tak zeptal. Jo soused má dvě avie a jezdí s kontejnery pro stavby se sutí nebo vozí písek. Sprostej je jak dlaždič. Ale ani toho byste s buřtgulášem neuctil. Toho bych ale neuctil ani já svým rizotem. Ten je na steaky a griluje dvakrát do týdne, i za deště. Nadváhou netrpí, asi mu ty avie dost vynášejí, že netloustne.

Ach jo.
16. 07. 2012 | 19:59

ali napsal(a):

gaia
proč myslíte že se často mýlím? Možná jo, ale v jednom se nemýlím..když jste mi popřála abych si nacpala do krku banány a zadávila se jimi..to druhé už ani zmiňovat nebudu..tak mě raději vynechte
16. 07. 2012 | 20:32

ali napsal(a):

Sup
už se na ten guláš těšim..jdu se balit na pár dní jedem pryč, tak to tu ohlídej =o) ahoj
16. 07. 2012 | 20:34

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

ali

hezky tady vaříte, zrovna nevím který guláš je ohřátý, abych se neudávil.. ☺, špekové knedlíky zvládnu s pivním tokem také. Vařte dál, je to přitažlivé, debata docela jde, až na pár drobností...
**
Pěkný večer.
zw
16. 07. 2012 | 22:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Michale, díky za poklonu....! :-) To, co píšeš, bude myslím pravda.

Já osobně mám stres, protože mi došlo, jak daleko jsem to nechala dojít a jak těžko se těch špeků budu zbavovat. Spouštěčem byl před šesti lety stres, absence spánku a patologický návyk nejíst - jídlo mě zdržovalo. Toho setěžko zbavuje i když už se o to rok snažím. Měla jsem špatně sežazené priority...žel Bohu.
16. 07. 2012 | 23:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Gaia: plavu denně, ale dneska už to bylo trochu na neopren...ale zase jsem byla v prostoru sama a tak nebyl stres. Jen mi trochu teklo do brejliček a stýskalo se po slané vodě...
16. 07. 2012 | 23:24

Veronika Vendlov napsal(a):

to xx: to co jste uvedl 16. 07. 2012 | 15:55 mohu podepsat. Když jsem si dnes v letu pročíala diskusi, do které jste se pustil s lidmi, se kterými jsem to já osobně už dávno programově vzdala, napadalo mě chvílemi jen: "je to marný , je to marný, je to marný. Aby se "něco" změnilo, nestane se to nikdy samo od sebe. Jde jedno, zda chce člověk zhubnout, zbohatnout, nebo být spokojenější, vždycky je všechno o souvislostech a schopnosti umět změnit myšlení a často si svoje chybná rozhodnutí a jeho následky přiznat. Přiznat si, že člověk neco dokonale pohnojil, bývá často to nejtěžší...atd. Prokousávám se zrovna knížkou Biologie víry, napsal ji Bruce H. Lipton a je to opravdu zajímavé čtení. Je v ní napřílad uvedeno, že nežádoucí účinky léků, jsou důvodem, proč je často hlavní příčinou úmrtí iatrogenní onemocnění - tj. onemocnění v důsledku lékařské péče. Na nežádoucí účinky léků na předpis každoročně v USA umírá 120 000 lidí (Starfield 2000), v roce 2003 bylo zveřejněno, že to číslo je dokonce 300 000 lidí. Proč o tom píšu - řada lidí se podvolí lékařům a cpe do sebe léky, které považuje za prospěšné. Jejich kombinace spolu se stravováním pak někdy dělá tělu medvědí službu. Patřím k těm, kdo léky užívá pouze v případě nějaké velké zdravotní krize a když už je začnu brát, zaberou. Věřím na bylinky, prevenci a vlastní pocity. Přesto svůj "boj" s nadváhou zatím pořád prohrávám...Tak uvidíme, co přinese budoucnost. :-)
16. 07. 2012 | 23:45

Občan napsal(a):

Paní Vendlová,
ono to je s těmi léky zrovna v USA trošku jinak (a my se tomu nepěknou rychlostí blížíme). Nemocní lidé tam polykají tuny pilulí proto, že nemají na skutečné léčení - tedy na operace, lázně, dlouhodobější hospitalizaci, na chemoterapii a podobné "kratochvíle". A tak žerou tabletky a ještě nějakou dobu nějak přežívají. Navíc je kontrola léčiv v USA, ve srovnání s Evropou, na žalostné úrovni. Takže tam lidé spolykají kdejaké neověřené svinstvo a úřady to řeší až když dojde k velkému maléru.

Ale žijte si ve své slonovinové věži. Je to pohodlnější, tak proč Vám to kazit...
17. 07. 2012 | 06:56

xx napsal(a):

veronikavendlova: boj s nadváhou není snadný, protože pokud se nejedná o nadváhu v důsledku nějaké nemoci, kterou musí řešit lékař, jedná se vždy o boj sám se sebou a vlastními zlozvyky. Proti vám stojí armáda mazaných PR marketérů, kteří vám podpásovými metodami vnucují jejich produkci, která spolehlivě vede k nadváze.

Stručně lze poradit asi toto:
Nejhorší kombinace pro nadváhu je jídlo které je sladké a zároveň tučné. Stejnou službu dělá i slané a tučné. Toto jídlo způsobí vyplavení inzulinu a inzulin je anabolický hormon, dává buňkám povel fedrovat do zásob. Bohužel i buňka tuková je citlivá na inzulín. Takže zatímco ostatní buňky ukládají glukózu, tukové buňky ukládají tuk. A tuk z tukových buněk se nehne, dokud nepřimějete vaše tělo vytrvalostně se pohybovat. Primárním zdrojem energie je totiž metabolismus cukrů. Spalování tuku je náročnější, protože se z něho musí nejprve vyrobit štěpením cukry a to něco stojí. Proto se k tomu tělo uchyluje až když je nejhůře. Jelikož ke štěpení tuků je zapotřebí hodně kyslíku, při velké námaze se na to tělo vykašle a používá opět cukry.

Důležitá věc, dieta neobsahující cukry spolehlivě zabraňuje spalování tuku a způsobuje štěpení bílkovin ( svaly ), tělo tak požere samo sebe. Váha jde dolu ale tuk neubývá.

Nejhorší ze všeho je situace, kdy člověk celý den moc nejí, večer naběhne do fitcentra, tam pracuje 45 minut v anaerobním režimu na spiningu, squashi, nebo jakékoli jiné namáhavé aktivitě. Tím spálí svou chabou zásobu glukózy a tělo dostane nepřekonatelnou chuť na cukry. Je to proto že mozek neumí spalovat nic jiného než cukry. Takže milého cvičence/cvičenku nemilosrdně žene někam do fitkového baru, kde se nacpe dortíkem. A kolotoč se točí dál. Sladké tučné způsobí uložení tuků do zásob. Nejen že vášnivý cvičenec/cvičenka nespálil ani gram tuku při cvičení, ale další tuk si pěkně uloží do zásobičky.

Naše tělo je potvora a výrobci to dobře vědí. Vědí že nám nejvíc chutnají kombinace sladkého a tučného. Proto ve spoustě výrobků potravinářského průmyslu najdtete spousty cukru a tuku nebo soli a tuku.

A přitom je to tak snadné, zjednodušeně řečeno, místo chleba s máslem a medem si dejte jenom chleba s medem. A máte hned o pár gramu tuku uloženého méně. Vynechat tuky zcela není dobré z mnohem složitějších důvodů, vynechávat zcela cokoli ze stravy je vždy problém. Ale ty kombinace sladké tučné si lze v mnoha případech ohlídat.

A samozřejmě, žádné dorty, sušenky, oplatky, domácí koláče (ne ani ovocné koláče ne), vánoční cukroví a pod. Když máte chuť na sladkosti, kupte si pytlík želé bonbonů nebo dětské piškoty, ideální je ten chleba s medem nebo marmeládou ( bez másla ! ).

No a samozřejmě vytrvalostní pohyb. Vytrvalostní pohyb se dá velice přibližně definovat jako pohyb, při kterém začne zrychlený dech ( ne stresem ale pohybem ) a takovou intenzitu udržet alespoň po dobu 1 hodiny. Čím déle tím lépe. Spalování tuků se spouští teprve po 20-30 minutách vytrvalostního pohybu. Pozor ovšem na překročení anaerobního pásma, kdy se spalování tuku pro nedostatek kyslíku a zakyselení organismu ukončí.

A ještě jedna záludnost tam je, časem se tělo začne přizpůsobovat a anaerobní pásmo se posune směrem k větší zátěži. Takže časem budete potřebovat k zadýchání větší a větší námahu.

takže to je velmi stručně a zjednodušeně základ pro úspěšný příběh, jak ZDRAVÝ ČLOVĚK ke špekům přišel a jak se jich zbavit.

p.s. z výše uvedených skutečnosti je zřejmé, že sex není příliš vhodnou aktivitou na shazování špeků. Jednak by musel trvat vždy alespoň hodinu a jednak se v průběhu mění intenzita pohybu což způsobuje, že se tuky spalovat nezačnou :-)) Energetický výdej je přitom značný, takže se může dostavit při nedostatku cukrů ve stravě tzv. žaket, neboli hypoglykemie ( nedostatek cukru v krvi ) a dojít až k omdlení. Partner by pak mohl podlefnout falešnému dojmu jak v sexu jedinečný a nepřekonatelný, že přivádí partnera/ku až do mdlob ;)
17. 07. 2012 | 09:13

gaia napsal(a):

tedy xx

vy byste byl výživový poradce na baterky.

doporučovat chleba s medem a želé bonbony nebo dětské piškoty (co piškot, to 4 kcal a jinak mimo stop vlákniny a vitamínu B nic užitečného) při krocení mlsných chutí.

Na mlsné chutě jsou kousky ovoce a zeleniny nachystané v ledničce, či trochu oříšků a rozinek, nastavených ovesnými vločkami.

Chleba a piškoty nesmí hubnoucí vzít do pusy.

A cvičit se musí především ráno.Aby se nastartoval metabolismus a spalování.
17. 07. 2012 | 09:38

xx napsal(a):

gaia: heljte se, nějak podezřele se podobá váš styl diskuse maloměšťákovi. Copak já jsem někde psal, že základem diety při hubnutí má být chleba a piškoty ? Tak co to sem taháte ?

Chelba s marmeládou nebo piškot je jako alternativa k dortu nebo oplatce, po které se tolik tuku neuloží do zásob. To je vše. O vláknině, zdravé stravě a vitaminech je úplně jiná pohádka. O tom jsem nepsal nic. Jen o tom jak se vyhnout masivnímu ukládání tuků a jak tuky účinně spalovat a vyhnout se ztrátě svaloviny.

Ach jo. Napadání a podsouvání bludů a blábolů, typický maloměšťák. Taky se chcete handrkovat jako on ? Nebo je to snad on ?
17. 07. 2012 | 09:55

gaia napsal(a):

Chelba s marmeládou nebo piškot je jako alternativa k dortu nebo oplatce, po které se tolik tuku neuloží do zásob.
to jste úplně mimo.

to není alternativa, to si ti lidé klidně mohou dát ten dort a nemusí spekulovat.Neb piškoty si nepomůžou a chleba na hubnutí také nepomůže

ale už chápu, proč je u nás tolik tlustých, když mají takto zvrácené a nepravdivé názory či informace
17. 07. 2012 | 09:58

neo napsal(a):

nejlepší je jíst všechno a netloustnout.

mám rád jak uzeniny, tak dorty, hamburgery, zeleninu, masa všech druhů, bílé pečivo, tmavé pečivo, celozrnné pečivo, mléčné výrobky....

nijak se neomezuju a jim co mi chutná.
17. 07. 2012 | 10:22

xx napsal(a):

gaia: co takhle nějaké vysvětlení místo tvrzení. Já jsem svoje vysvětlení podal v podobě popisu metabolismu ( anabolismu i katabolismu ) tuků a cukrů, samozřejmě velice stručně a zkratkovitě, jak to jen zdejší prosto dovoluje. Čerpám z rozsáhlých materiálů od sportovního lékaře pro cyklisty. Jestli jste někdy viděla nějakého cyklistu. jistě víte že mezi nimi mnoho obézních není. Takže to asi opravdu funguje.

Odkud čerpáte vy ? Z módních časopisů ?

Vysvětlete tedy prosím ten mechanismus, proč podle vás chleba a piškoty jsou stejné jako dorty ? Já jsem to vysvětlil. Dorty obsahují mnohem více tuku než chléb a piškoty, tudíž se mnohem méně tuku uloží z chleba než z dortu. Navíc dort je sladký a způsobuje anabolismus tuků i cukrů.

Na odporná argumenty budete namítat nějakými pověrami z módních časopisů ? Ha ha ha.
17. 07. 2012 | 10:30

xx napsal(a):

neo: svoji roli také hraje množství tukových buněk a spousta dalších faktorů, nemoci, stres a další. To co jsem popsal, není v kostce celá medicína, je to jen velmi stručný popis jak dochází k ukládání a spalování tuků. Gaia si chudinka myslí že se jednalo o nějaké výživové doporučení.
17. 07. 2012 | 10:33

rejpal napsal(a):

xx
Mně to, jste napsal zní rozumně. A není to v rozporu s tím málem, co o celé věci vím.
17. 07. 2012 | 10:34

xx napsal(a):

rejpal: jo jo, jedná se o velmi stručný výtah z fyziologické poradny MuDr. Vojtěchovského pro cyklisty. Úspěšně jsem ty poznatky ověřil v praxi sám na sobě a zhubnul ze 117 na 96 kg ( měřím 195 cm a mám sedavé zaměstnání - programátor ) a nikdy, podtrhuji nikdy jsem necvičil ráno, dokonce ani dopoledne ne !
17. 07. 2012 | 10:38

rejpal napsal(a):

Neo
Chleba se začne lámat po čtyřicítce. Nejzáludnější je, že v té tobě hodně z nás mění zvyky, začíná pohodlnět a tělo mu to pak spočítá. A nejhorší je, že když se překročí určitá hmotnost, do nějakého pravideného pohybu typu svižná chůze se mu až tak moc nechce, čímž pomáhá dalšímu bytnění.
Ale tomu postoji jez, co ti chutná, rozumím. Jsme na to stejně.
17. 07. 2012 | 10:39

rejpal napsal(a):

xx
Tak to už jste v pohodě.
17. 07. 2012 | 10:42

xx napsal(a):

rejpal: ve středním a vyšším věku nastupují další faktory, bolesti kloubů, nižší výkonnost svalstva a pod. Proto je důležité ten pohyb mít pravidelný.

Dobré na tom je, že k hubnutí nepotřebujete nijak vysokou fyzickou námahu, stačí opravdu ledva se zadýchat a hlavně vytrvat. 20 minut denně a nespálíte ani gram tuku ze zásob, přestože kcal jak o nich píše gaia spálíte dost.
17. 07. 2012 | 10:48

xx napsal(a):

rejpal: ale jo, dokud zdraví slouží jak má, tak je snadné hubnout i přibírat. Když ale znáte mechanismus, jakým k tomu dochází, je to hračka.

Problém přijde s nemocema, to je pak někdy i hubnutí nemožné a jindy to jde samo, protože tělo zoufale honí energii kde může. Proto lidé například s rakovinou zhubnou rychle a bez aktivní snahy. Pohyb není jediným spouštěčem katabolismu tuků. Pohyb je nejzdravějším spouštěčem.
17. 07. 2012 | 10:53

gaia napsal(a):

tak pokud xx čerpá z rad sportovních lékařů pro cyklisty, ale chce zhubnout bez toho kola, tak je to to samé, jako rady od neo, když mu není 45 a není ženská po 2 dětech.
17. 07. 2012 | 15:26

neo napsal(a):

gaia:

Ne nejsem ženská a chvála bohu, že nejsem ženská, protože bych se musel zbláznit. A co bych si počal, kdybych byl podobnej vám??? No to bych se styděl a radši skočil ze střechy školníkova bytu nebo zblajznul u vás v kabinetě modrou skalici.

Gaio, každý má jiné tělo a každý jinak hubne. Každý má svou vlastní aerobní zónu a anareobní zónu. Kdo je zvyklý na sport, hubne třeba při rychlejším běhu. Kdo ne, hubne spíš při rychlejší chůzi a při běhu spaluje cukry ne tuky. Můžete v zavřené místnosti rajdat na rotopedu jak chcete a nezhubnete.

zkuste fitbit. www.fitplan.cz
17. 07. 2012 | 15:44

gaia napsal(a):

neo

v koncentračním táboře nebyl tlustý nikdo, takže zase s tím rotopedem a nehubnutím kecáte.

PS.

ale já tlustá nejsem a v 28 nebyla už tuplem.

A školníkovy byty již dnes ve školách nejsou, abyste mohl skákat a i když byly, tak vždy v přízemí či ve sklepě a skalice není nikdy tolik, abyste se otrávil.

Škoda. Sice vás Vendlová chválí, ale mně byste nechyběl.
17. 07. 2012 | 16:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy