BED IN pokračuje

03. 02. 2009 | 16:24
Přečteno 5949 krát
Aktivity BED IN pokračují. Jejich cílem není nic jiného, než o systému sociálních služeb diskutovat. Chcete-li diskutovat i Vy, zapojte se, máte možnost. Více informací zde:
www.generalni-stavka.info/main.php?article=22


Pozvánka
Pozvánka

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

petragelbart napsal(a):

BED IN podporuji a az to bude aktualni, prosim o dodani clanku - jak to cele probehlo, jaky to melo dopad, atd. Diky!
03. 02. 2009 | 19:18

Karl von Bahnhof napsal(a):

GENERÁLNÍ STÁVKA je pokus o zahájení diskuse?
04. 02. 2009 | 08:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Kulatý hranatý stůl je impuls k jejímu zahájení.
04. 02. 2009 | 10:06

Veronika Vendlov napsal(a):

petragelbart: díky, budu informovat.
04. 02. 2009 | 10:31

Vas napsal(a):

04. 02. 2009 | 17:23

Vas napsal(a):

http://socialnirevue.cz/ite...

MPSV: Popelka není zase tak moc chudá
Jestliže v roce 2006 bylo do tohoto systému vloženo 13 miliard korun, v roce 2008 to bude už 26 miliard. Vláda věnuje pozornost těm nejpotřebnějším, a pokud někdo považuje zdvojnásobení výdajů na sociální služby během dvou let za nedostatečné, měl by zároveň uvést, kde vzít další peníze. Prudký nárůst výdajů je způsobený zavedením příspěvku na péči, který dostávají přímo klienti na hrazení sociálních služeb. (...)
04. 02. 2009 | 17:30

veronika vendlova napsal(a):

Pro Vas: Protože se pohybujeme v kruhu, budu níže s dovolením citovat z http://www.generalni-stavka... Máte pravdu, někde tedy asi bude chyba, nemyslite?

Osobně mne reakce pana Nečase na remcání "bezvýznamných skupin obyvatelstva (genderové organizace, romské a proromské organizace, lidskoprávní organizace, ekologické organizace, kulturní organizace, vzdělávací organizace atd....) urážejí delší dobu. Ano, nevládky nejsou (až na některé skutečně významné výjimky) výrazné lobbistické skupiny, jako jsou jiné o kterých víme nebo ani nevíme.

Proto není nic snazšího, než nad nějakými nepokoji v sociální oblasti prostě jen mávnout rukou. Ve výsledku budeme považování za "chudáky", kteří se nikdy nedokáží bránit dlouhodobě.

Nechť si každý myslí, co chce. Osobně podpořím jakoukoliv aktivitu, která sama o sobě ukáže, když nic jného, alespoň to, že ne všichni jsme ke všemu lhostejní.

A nyní slíbená citace: "BED IN - pyjamas proti teroru v sociálních službách

Na Tříkralové schůzce v Cafe Therapy 6. ledna 2009 se zástupci sociálních organizací, které se podílely na přípravě a organizaci postelového protestu na Den lidských práv 2008, čili nevýznamná a okrajová skupina pracovníků sociálních služeb, jak řekl ministr Nečas, dohodli následovně: BED IN pokračuje

Chceme skutečnou změnu systému. Ne kosmetické úpravy. Stávající šikanující systém sociálních služeb dusí naši tvořivost, profesionalitu a svobodu.

Musíme lépe a srozumitelněji zformulovat, oč nám vlastně běží, získat veřejnost a media, protože v konzumní mediokracii jako jediná přinutí politiky pracovat. Nejde o problém MPSV nebo celé vlády. Ryba však vždycky smrdí od hlavy.

Chceme získat další spojence. Vás a vaše přátele.

(Ne)jde o peníze. Právě na jejich mrhání je vidět potřeba změny celého systému. V roce 2008 bylo v systému nejvíce peněz, nejvíce sociálních služeb ale zkrachovalo. Politici nevidí, že poptávka po našich službách bude nejen díky vyššímu počtu seniorů stále stoupat, nevidí, že za viditelný čas skončí evropské peníze, nevidí, že tisíce lidí žijí v odporných životu nedůstojných masomlejnech, nevidí, že ohně v Janově mohou být předzvěstí etrémismu po celé zemi.

V Evropě bez bariér nám v Čechách roste jedna bariéra a barikáda za druhou. My je umíme odtraňovat a bourat bez prachu a hluku, ale už jsme z tý buzerace a šikany celí utahaní.

Budeme se ke stávajícímu systému vyjadřovat i nadále.

Podívejte se na aktivity, co se kdy kde děje.

Zprávy pište na info@generalni-stavka.info"
06. 02. 2009 | 01:23

vas napsal(a):

Tolik frází jsem už dlouho neviděl pohromadě. Je vidět, že jste silně načichla politikou. Je tak jednoduché být vždy na té správné straně. Všechno ostatní je špatné. Škoda jen, že Vám jde především o systém a nikoli o klienta. Ale nebudu Vás zdržovat, Vy nemůžete přece být lhostejná k Tibetu, dopravním nehodám .......
07. 02. 2009 | 14:16

veronika vendlová napsal(a):

Vas: je mi upřímně jedno, čím jsem podle Vás načichla. Z čeho usuzujete, že jsem vždy na správné straně, to je mi také záhadou, jsem spíš vždy na té straně, na které se stát nevyplácí, ale to je jen moje osobní volba. Systém se stará o klienta, když nebude fungovat a nebo bude fungovat jako dosud, klienti nebudou mít nikdy jistotu, že se k nim budeme chovat důstojně bez ohledu na to, kdo je vlastníkem poskytovatele služeb. Ale to je jedno. Vy to pravděpodobně nevyřešíte a zlepšení situace pravděpodobně nepomůžete. Leda že byste byl odborník na slovo vzatý a svojí odbornou argumentací mi "vytřel zrak". Zatím jen hodnotíte moji osobu, o kterou nejde, místo toho, abyste se zamyslel nad tím, zda neexistuje nějaká fungující zlatá střední cesta.
07. 02. 2009 | 20:27

vas napsal(a):

Jak se stará systém o klienta je názorně vidět v uvedeném odkazu. Vy chcete diskutovat, ale už od 2. věty je to vždy jen o tom, jak stát všechno dělá špatně.
Jak dlouho chcete ještě psát :"Musíme lépe a srozumitelněji zformulovat, oč nám vlastně běží." Připadá mi to, že stále jen mlžíte, protože nechcete přiznat, že Vaše požadavky jdou proti klientům.

Za odborníka se nepovažuji, ale vyjadřuji se k věcem, které se mne bezprostředně dotýkají, nebo v budoucnu budou dotýkat. Jsem od narození zdravotně postižený. Tuto "stranu, na které se stát nevyplácí" jsem si na rozdíl od Vás nevybral dobrovolně. U mne to nebyla volba zdravotně postižení, Tibet, pokuty....Dnes tam a zítra někde jinde.
U mne to není být "odborníkem na všechno" na dva roky, než si mne někdo všimne o povýší.

Říkáte, že nic nevyřeším a ničemu nepomůžu. Řeknu Vám proto jak to řeším. Snažím se o sebe postarat sám a pomáhám i jiným. Ale hlavně se snažím, aby na mém postižení neparazitovali jiní.
Myslíte, že je to málo.
Situaci zdravotně postižených sleduji 20 let a vím, jak nezjištné úmysly dobrodinců často končí.

Přeji hezký den.
08. 02. 2009 | 10:28

veronika vendlová napsal(a):

Vas: V pořádku, tak, jak k životu přistupujete Vy, by měl ke svému životu přistupovat každý, ať je na vozíku, či ne. Jsou ale slupiny lidí, které takto prostě fungovat nemohou.

Kdyby Vás zajímala podstata prostestu a situace v poskytování sociálních služeb, odprostil byste se od toho mne neustále hodnotit. Nikdy jsem neřekla, že jsem odbornicí na všechno, to by mě hanba a blbost musela fackovat. Všechno o čem napíšu, se mne ale také nějak týká.

Bed-IN je aktivita mých kolegů z nevládních poskytovatelů soc. služeb. Podporuji je a tak o aktivitách alespoň informuji na svém blogu. Tibet a porušování lidských práv v Číně a zastupitelstvo v OV...a zase, nejsem odbornicí na Tibet, ale protože tady žiji, jsem prostě ráda, že alespoň symboliciky bude jeden den viset vlajka Tibetu na radnici, prosadit se to podařilo po 4 letech. Zatupitelky a zastupitelé to odhlasovali až nyní. Toť vše. A pokuty, kvalita silnic, policie, vedení kraje, to všechno rozčiluje zase mého muže, tak o tom napsal, opět toť vše. Nic se tím nezmění, ale proč bych to nemohla zveřejnit. Už se chci odprostit od toho, že Vám osobně moje osoba vadí, ale co jsem vůbec nepochopila je to, že budu-li psát o všem možném, pak budu čekat, až mě za dva roky někdo povýší. To je předsi k smíchu, tak to nefunguje a nebo pokud ano, tak mne prosím zasvěťte do toho, jak to funguje... Navíc kdo by mě měl jako povýšit? Jsem OSVČ, tak leda že bych povýšila sama sebe... :)

Tady je odkaz na reakci článku, který jste zde odkazoval:

http://socialnirevue.cz/ite...

a ještě jeden odkaz:
http://socialnirevue.cz/ite...

Co se týká státní správy obecně, tak všichni víme, že je nanažraná, stále bobtná a často se chová arogantně. To však neznamená, že by vše dělala špatně stejně jako neznamená, že jsou všichni lidé špatní, když část obyvatelstva například krade. K financování NNO (a tedy i nevládních poskytovatelů soc. služeb) jsem se dostala oklikou, když vloni z jara vzhledem k pochybení MPSV nebyly vyhlášeny výzvy, které by určitým oblastem nevládek umožnily soutěžit o finance z ESF a pokračovat ve své práci.

V poslední době mám další osobní zlušenost s podáním projektu, kdy nám bylo řečeno, aniž by jej viděli hodnotitelé, že nemá stejně šanci.

Respektuji Váš názor, jako většinu jiných (až na výjimky). Rozumné řešení jakéhokoliv problému by mělo být zohlednění všech možných úhlů pohledu, plusů a mínusů tak, aby došlo k rozumné dohodě. Zákony nevyjímaje. Protože ale v naší zemi zdravý rozum nevítězí, pak nezbývá, než se pokoušet o to, věci v rámci možností každého z nás, krok za krokem měnit.
Přeji hezkou neděli.
08. 02. 2009 | 12:59

http://www.kw61.com/replica-ferrari-watc napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 06:09

replica watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary
06. 04. 2010 | 07:45

replica watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obitua
06. 04. 2010 | 08:14

replica watches napsal(a):

Chceme skutečnou změnu systému. Ne kosmetické úpravy. Stávající šikanující systém sociálních služeb dusí naši tvořivost, profesionalitu a svobodu.

Musíme lépe a srozumitelněji zformulovat, oč nám vlastně běží, získat veřejnost a media, protože v konzumní mediokracii jako jediná přinutí politiky pracovat. Nejde o problém MPSV nebo celé vlády. Ryba však vždycky smrdí od hlavy.
14. 04. 2010 | 04:41

cheap watches napsal(a):

Z čeho usuzujete, že jsem vždy na správné straně, to je mi také záhadou, jsem spíš vždy na té straně, na které se stát nevyplácí, ale to je jen moje osobní volba. Systém se stará o klienta, když nebude fungovat a nebo bude fungovat jako dosud, klienti nebudou mít nikdy jistotu, že se k nim budeme chovat důstojně bez ohledu na to, kdo je vlastníkem poskytovatele služeb. Ale to je jedno. Vy to pravděpodobně nevyřešíte a zlepšení situace pravděpodobně nepomůžete. Leda že byste byl odborník na slovo vzatý a svojí odbornou argumentací mi "vytřel zrak".
14. 04. 2010 | 04:42

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 20:02

WlbPfNo9j5WG napsal(a):

Lisa - That is very cool! I will have to do something each month to claehlnge myself Hmmmm, now I have to think (yay? My claehlnge for January come up with something for every other month!). Cool! I am jealous, I need something like that. You have inspired me! Thank you! You get even more awesome everyday!~LisaBTW your have the most adorable family! Thanks so much for sharing!January 6, 2008 11:41 am
24. 08. 2013 | 05:53

4R6D6dSXr napsal(a):

This is the accurate About | DEKATA PROJECT.<a href="http://pakyuupse.com"> joranul</a> for anyone who wants to attempt out out about this subject. You note so such its most wearing to converse with you (not that I really would want…HaHa). You definitely put a new rotation on a content thats been codified nigh for years. Fastidious block, but high!
25. 08. 2013 | 05:30

SmyFcif1x9x0 napsal(a):

This is the right About | DEKATA PROJECT. journal for aonyne who wants to act out out about this subject. You observation so overmuch its most debilitating to reason with you (not that I real would want…HaHa). You definitely put a new rotation on a issue thats been graphical around for life. Fastidious meaninglessness, only high! http://ljudmrjanm.com [url=http://gdturogbjg.com]gdturogbjg[/url] [link=http://uguenqfg.com]uguenqfg[/link]
26. 08. 2013 | 16:08

Gh2nt4g8G684 napsal(a):

Heh, when we got a new photocopier at work, I asked the sales guy a few <a href="http://dwucbtb.com">queinsots</a> and he basicly explained it all in less than 10 mins and I just explained it to other (but we have a small office). It is too funny to think you will attend a 2 hour training session on using a photocopier! I bet they didnt train you 2 hours on it when you first started there?
28. 08. 2013 | 23:55

jvwajHoguou napsal(a):

What i do not understood is in fact how you're no logner actually a lot more well-liked than you might be now. You're very intelligent. You realize thus significantly on the subject of this topic, produced me in my opinion consider it from so many numerous angles. Its like men and women aren't interested unless ita1afs one thing to do with Woman gaga! Your personal stuffs great. Always maintain it up! http://msajplbuliu.com [url=http://syhgfqfrf.com]syhgfqfrf[/url] [link=http://fezfnsdnuvp.com]fezfnsdnuvp[/link]
06. 09. 2013 | 19:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy