„Vlajka pro Tibet“

06. 02. 2009 | 02:14
Přečteno 9196 krát
Dne 10. března 2009 si připomeneme 50. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Těší mne, že bude konečně tibetská vlajka poprvé vyvěšena i na našem městském úřadě, což schválilo téměř jednomyslně poslední jednání zastupitelstva Odoleny Vody.


Jde o mezinárodní kampaň proti čínské okupaci Tibetu, kdy při povstání Tibeťanů zemřelo minimálně 80 000 lidí. Celosvětová kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě. Jejím cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996 a jak vyplývá z informací Lunghta, o.s., v loňském roce ji v ČR podpořilo 349 měst, obcí, městských částí nebo krajů. Podrobné informace a úplný seznam míst najdete na internetových stránkách: www.tibinfo.cz.

Ze stejných stránek si také dovolím následující citaci: „Tibeťané po padesáti letech čínské okupace nadále čelí omezování svobody slova, názoru a projevu, omezování pohybu na území Tibetu, svévolnému zatýkání, zadržování a věznění bez udání důvodu a možnosti obhajoby, mučení a nelidskému zacházení ve vězení a to včetně nezletilých vězňů, omezování svobody tisku, cenzuře, uzavírání internetových blogů a webových stránek. Nadále pokračují „vlastenecké převýchovné kampaně“ a kampaně namířené proti Dalajlamovi, dochází k výraznému omezování počtů mnichů a mnišek v klášterech a zákazům oslav tradičních tibetských svátků. Velkým problémem zůstává diskriminace Tibeťanů ve všech sférách života (zdravotnictví, školství, vysoká nezaměstnanost atd.) a zejména pak masivní přesun čínského obyvatelstva na území Tibetu.

V březnu roku 2008 a v následujících měsících proběhly v Tibetu největší nepokoje za posledních dvacet let. Souhrnné informace najdete v novinách „Hry se svědomím“, na našich webových stránkách (www.lungta.cz/download/tibetske-noviny.pdf).“

Ačkoliv osobně neznám tým Občanského sdružení LUNGTA – děkuji jim za činnost a všem ostatním za případnou podporu a pomoc. Tibetskou vlajku o rozměru 100 x 140 cm u nich můžete objednat a zakoupit, či zapůjčit.

A jeden malý dodatek na konec: Z jara roku 2008 jsem byla služebně v Budapešti. Oba dny tam probíhala jednání s Čínou na té nejvyšší úrovni. Usuzuji z policejních manévrů, které neustále zcela uzavíraly a ochromovaly dopravu v Budapešti. Před hotelem Interkontinental, kde se konala odpoledně-večerní VIP sešlost, držela v rukou skupinka mladých lidí vlajku Tibetu. I to mělo smysl, alespoň pro mne.

A jistě jste si také všimli tibetské vlaječky na klopě premiéra Mirka Topolánka, když šel nedávno na jednání se zástupci Číny, nebo jste to přehlédli?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová,
i když s Vámi v mnohém souhlasím, a jste mně mimořádně sympatická, obávám se, že jste přecenila význam Odolené vody.

Dokonce se odvažuju tvrdit, že když se Čang rozhodne podpořit místní krachující AERO a vykoupí léta skladované L-39, tak půjdete a druhý den vyvěsíte s panem starostou fangli čínskou.Pokud Vám Pánbůh zdravý rozum zachovati ráčil.

Nějak jste mimo, stejně jako místní kašpárek, který se rozhodl vykupovat prasečáky a stavět na nich vzdělávací centra a to v době dlouhodobé hospodářské recese.V době, kdy desetitisíce (minimálně) spoluobčanů budou rýt rypákem v zemi.

Problém není v tom, že by Tibet neměl sympatie, o jejich starobylé kultuře nemluvě. Problém je v tom, že každá sranda něco stojí. I ten happening: Vyvěste fangle na tingl-tangle

Obávám se, že ani Váš pan starosta, ani Vy, ani Džamil Bono K. to nebudete platit náklady i vzniklé škody ze svých. Nebo se pletu?

A mám takový pocit, že ty prachy pak budou chybět v zařízeních pro opuštěné děti, v LDNkách, ve stacionářích atd. atd.

Pokud máte nějaký geniální plán, kde vzít prachy na happeningy i na to druhé, tak se Vám omlouvám.

Jenom nechápu, proč nevedete NERV nebo ČNB.
06. 02. 2009 | 07:34

malma napsal(a):

Tibet WAS,IS,and ALWAYS WILL BE a part of China

https://www.youtube.com/watc...
06. 02. 2009 | 08:01

Skogen napsal(a):

Starobylá kultura má své kouzlo. Především pro ty, kteří s ní vcházejí do kontaktu dle svého zájmu. I mně se líbí skanzeny, ale žít bych v nich nechtěl. Možná Matěj Stropnický, ale i ten se zase z Mongolska vrátil do Čech dělat politiku.
06. 02. 2009 | 08:42

Milan napsal(a):

Dejme tomu, že české "neziskové" organizace zvítězí a Tibet se odtrhne od Číny.
Co bude potom se těmi Číňany, kteří tam bydlí? Je jich víc než Tibeťanů a většina se jich narodila už v Tibetu. ¨
Budou vysídleni jako Němci z Čech, nebo etnicky pročištěni jako Srbové v Kosovu?
06. 02. 2009 | 09:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo,
opravdu krásná exhibice na téma, jak je paní Vendlová , i když občas sympaticá, jinak úplně blbej kašpárek. O.K., taky názor. Patřím k těm, co vedení města poměrně často kritizují a to zejména za nečinnost a snažím se zapojovat tam, kde vidím, že to má smysl, nebo mi to čas dovolí. Aero, jeho fungování a díky němu neustálý závan "potěmkinovy vesnice" mě vždycky jen nadzvedne. Takže kdyby nastalo to, co jste uvedl hned na začátku, žádné fangle Číny bych nikde nevyvěšovala, natož s paní starostkou.

Zajímavá je také místní rivalita mezi starousedlíky a těmi novousedlíky. Pro pana senátora Nedomu, bývalého starostu (dlouholetého), jsme stále noví spoluobčané. Asi jo, asi když tu bylíme 4,5 roku, jsme pořád nováčky.

Happening nestojí nic víc, zež za poštovné zapůjčení vlajky, nebo 350,- Kč za její zakoupení. No a pak ji musí někdo z města zavěstit na radnici. Bude tam viset jeden den, to taky něco stojí - pronájem fangle například? To jsou tak obrovské náklady měst a obcí, že to prostě není možné ufinancovat, opravdu.

Tolik by ty uspořené prostředky pomohly, tolik! Je zajímavé, že se nad tím nezamýšlíte v případech, kde by to bylo pravdu na místě. Ale tak to je vždycky, pod svícnem je největší tma.

Tak, Vendlová alias blbej kašpárek Vás zdraví z Odoleny Vody a přeje hodně dalších polnohodnotných úvah.
06. 02. 2009 | 10:29

krok napsal(a):

as Milan::-))..mně ještě více zajímalo, co bude vem "free" Tibetu s Tibrťany:-))..kdo je bude živit, když nebudou čínskou provincií?:-))
ad aztorka: odznáčku na klopě premiéra jsem si všiml, stejně jako si ho všimli Číňané..škoda jen, že pan premier nenahradil naším firmám, obchodujícím s Čínou, škody vzniklé jeho hulvátsvím..stejně jako ta banda trumberů v parlamentu
06. 02. 2009 | 10:29

Alna napsal(a):

To Pepa Řepa:

Pepo nevím kolik je Vám let ale Ti starší Vám jistě potvrdí, že v životě jde často o to, jestli si budu stát za svým a spousta lidí mě za to nebude mít ráda, nebo jestli se ohnu a budu mít snažší život.

Pokud máte rovnou páteř, neděláte to proto, aby si od Vás Čang koupil L-159 (Vy uvádíte nesprávně L-39), ale proto, že takový prostě jste.
06. 02. 2009 | 10:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: ano, tedy každý činí jen to co se mu dlouhodobě, či krátkodobě politicky vylatí?
06. 02. 2009 | 10:31

Veronika Vendlov napsal(a):

krok: to jsou fakt pardoxy, Čína je čím dál větší hrozbou, všichni si před ní proto budou sedat na zadek jen proto, že bez ohledu na životní prostředí produkuje za každou cenu, tedy i za cenu levné pracovní síly, nejvíce a nejlevněji produkci pro velký zbytek světa? Takže my radši všichi budeme dělat, jak je úžasné, že se původně rozvojová země dostává do popředí mězi světové ekonomické velmoci a nebudeme pátrat po tom, čím co je? Nebo to sice budeme vědět, ale bude mám prostě milejší tročko za 5,- Kč než za 50,- Kč. OK.

Myslím ale, že svět bude mít za pár let daleko větší starosti, než udržet obchody ČR a Číny. Za 50 let bude například na planetě cca 9,1 miliard lidí. Tomu říkám výzva!
06. 02. 2009 | 10:39

doktor napsal(a):

Veskrze neinformovaný (ne-li lživý) článek. V roce 1951 ani 1959 nešlo o žádnou okupaci, ale o napravení křivd, které vznikly v 1912 z iniciativy britských tajných služeb (potřebovaly "samostatný" Tibet v boji proti své bohaté kolonii Indii, kterou drželi na uzdě pomocí násilí a teroru). Vznikl tak podobně umělý útvar, jako byla a je třeba Panama. Tibet patřil od doby mongolské dynastie mnoho set let k Číně."Samostatný" byl jen necelých 40 let. Ta čínská "okupace" udělala z Tibeťanů a dalších národů, žijících v Tibetu po staletích útisku ze strany feudálů a klášterů svobodné lidi. Podporou tibetských nacionalistů ve skutečnosti podporujeme teror vůči netibetským národnostem, které jsou v Tibetu v převaze, a návrat Tibetu do feudalismu.
06. 02. 2009 | 10:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Milane, já nevím, proč by měly české neziskové organizace "zvítězit", takhle to vnímáte? Pro by měli být Čínané žijící v Tibetu vysídleni, nebo etnicky pročištěni?
06. 02. 2009 | 10:45

Vilém napsal(a):

Souhlasím s tím, že je vhodné na situaci v Tibetu upozorňovat, ale pro lidská práva se dá udělat nejvíc v rámci vlastní společnosti a vlastní kultury - pak je zarážející hrobové mlčení k americké politice ze strany těch, kdo běsní kolem Tibetu - v tom se právě liší skutečné nevládní organizace typu AI nebo HRW od Člověka v tísni a podobných seskupení, která i v nevládní sféře trpí falešnou loajalitou k vládním politikům.
06. 02. 2009 | 10:55

ego napsal(a):

Vážená Veroniko, opravdu si myslíte, že by státy měli vracet svá území??? Můžete tedy začít v okolí, v Evropě u Poláků, Ukrajiny, Německa, Francie, a potom se vydat letem světem, ale aby vám stačily klopy na všechna ukradená území. Nyní je in provokovat Čínu, proč nenosíte vlajku Afganistánu, Iráku, kde umírá denně mnohem více civilistů i díky naší vládě v čele s Topolánkem, který má v klopě tu úžasnou vlaječku?
06. 02. 2009 | 10:56

Alna napsal(a):

To doktor:

Rozhodnutím mocnosti vznikly po WW1 třeba Irak, Sýrie, Saudská Arábie, Jordánsko. Nemělo by třeba Turecko usilovat o "napravení křivd"?
A co třeba Slovensko (ať v rámci ČSR nebo samostatné)? Taky vzniklo nedávno, předtím bylo historicky součástí Uher a vzniklo rozhodnutím vítězných mocností po WW1.
06. 02. 2009 | 10:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Doktor: Zajímavé, ačkoliv postavené na hlavu, zdá se mi.
06. 02. 2009 | 10:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Vilém: Souhlasím s Vámi.
06. 02. 2009 | 10:58

Veronika Vendlov napsal(a):

Engo: Já myslím, že mícháte jabka a hrušky. Nevím, že je in, provokovat Čínu. A nevím, proč bych nemohla napsat, že je 10. března den vlajky pro Tibet.

Můžeme tedy zahájit tradici. Spočítáme, na kolika územích světa jsou porušována lidská práva. Nakoupíme vlajky a budeme je věšet den za dnem, abychom si uvědomli, že nám tady v Čechách pořád ještě lítaj "pečený holuby do pusy"?

A že jsem se zmínila o Mirkovi Topolánkovi? No, u mě je malý zázrak, když veřejně pochválím politika, či političku. V tomhle prostě s Mirkem souhlasím.
06. 02. 2009 | 11:05

Veronika Vendlov napsal(a):

A vidíte, tolik sledovaná Škodovka začne pracovat zase 5 pracovních dní v týdnu. Tak to je dobře, protože si myslím na chvíli oddechl celý můj rodný kraj :).
06. 02. 2009 | 11:08

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová!
Velice stručnou historii Tibetu tu napsal p.doktor.Měl jsem možnost několik let žít v blízkosti člověka,který v Tibetu téměř pět let žil a pracoval.I když nepopíral oběti z povstání a kulturní revoluce tak zdůrazňoval ten obrovský pokrok,který tam Čína přinesla.Už třeba jen zrušením pro nás nepředstavitelně krutých forem otroctví a nevolnictví.Nic není černobílé.
Pokud chceme Čínu v něčem mentorovat,tak máme jiná,daleko závažnější temata.Na př.dětská práce,životní prostředí,sociální a zdravotní systém a pod.

Z knih britských autorů z konce 19.století jsem se dozvěděl,že lámové zdaleka nebyli oni usměvaví dědové jako současný dalajláma.Vlastně on je první.
06. 02. 2009 | 11:21

malma napsal(a):

Jen tak pro zajímavost...
.."hrozná" Čína hodlá investovat do rozvoje tibetu přibližně 13 miliard korun...
..jo aha, lidská práva, nejlepší bude se snima seznámit přímo na místě...(což bude určitě užitečnější, než články těchto "aktivistů")

http://www.novinky.cz/clane...
06. 02. 2009 | 11:33

Stanislav Křeček napsal(a):

Protestovala byste proti polofeudálnímu režimu s tisíci mnichů a mnišek které musí živit ti nejchudší rolníci - kdyby to v Tibetu bylo tak jek tomu bylo před činskou agresí? Mimochodem, víte kdy nebyl Tibet přirozenou součástí Číny?
06. 02. 2009 | 11:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Malma: ano, nepopírám, že přímý kontakt s Tibetem mi chybí.
06. 02. 2009 | 12:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Pokud mám správné informace, tak Tibet nebyl nikdy součástí Číny až do roku 1720, kdy na jeho území vpadli Číňané. Pak v roce 1912 získal relativní nezávislost a v roce 1950 došlo k tomu, co si 10.3 připomeneme.

Poměrně umně používáte informace, Vaše blogy čtu. Proti polofeudálnímu režimu bych asi neprotestovala, čím dál více si myslím, že lidstvo potřebuje osvícené feudály.

Zřejmě mne opravíte, poučte mne prosím, jak to tedy je.
06. 02. 2009 | 12:48

kancelarska_mys napsal(a):

Čína je multietnický stát, žije tam 55 různých národnostních menšin, včetně Židů. O čínské multietnicitě a většině menšin se v tisku píše opravdu ojediněle.
Představitelé jiných národností zřejmě nežijí v exilu, nejsou celebritami, nelítají po světě a nebydlí v luxusních hotelech,neukazují se s jinými celebritami, tudíž nejsou mediálně atraktivní.
06. 02. 2009 | 13:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro pana Hajného: Já samozřejmě vím, že nic není černobílé. Z Barmy se k nám také dostávají jen kusé informace a přitom situace tam, je přímo děsivá. Na druhé straně všechno souvisí se vším, proto je dobré upozorňovat na porušování lidských práv třeba právě v Tibetu i když "rozežraný" svět nyní řeší zejména svoji vlastní finanční krizi.

Dnes mi přišel mail, kde je mj. jiné řečeno: "svoboda může být jen absolutní,nebo žádná. A pakliže se nebudeme zasazovat alespoň tímto symbolickým gestem za nárok na svobodu někoho druhého, nejsme hodni ani té naší."

Tak co myslíte, je tedy zbytečné vyvěšovat vlajky Tibetu na české radnice?
06. 02. 2009 | 16:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Malma: ano, ok, a stojí o to Tibeťané? To by bylo dobré vědět.
06. 02. 2009 | 16:12

zdenekmihalco napsal(a):

Hajný

Dobrý den, ono slovo "pokrok" je dost sporné... . Ale jinak souhlasím. Rozhodně nevším vlajky a nepatřím k fanouškům skvěle zvládnutého PR Jeho Svatosti.
06. 02. 2009 | 16:16

Admirál napsal(a):

Jedním z největších svinstev v rámci boje velmocí (v rámci destabilizace vnitroplitické situace protivníka) je vyvolávání nacionálních konfliktů, oživování křivd a nacionalismu. Nasledky jsou strašné. Občanské války, nevuvěřitelná brutalita - zářný příklad - Jugoslávie. Nasledky přetvávají několik generací.

Jste si jista, že se svojí aktivitou na něčem takovém nepodílíte?
06. 02. 2009 | 16:46

Hajný napsal(a):

to zdenekmihalco:
Také přeji dobrý den.
To slovo pokrok jsem myslel s ohledem na tamní poměry.Jinak jsem napsal jen to,co mi sdělil můj přítel při rozhovorech o jeho toulkách po světě.
Jinak s Jeho svatostí jsem měl možnost spolu se svým přítelem mluvit osobně.A byl to zážitek na celý život.Je to člověk mimořádného rozhledu a tolerance.Jen měl smůlu,že byl první.
06. 02. 2009 | 16:53

Hajný napsal(a):

To veronikavendlová:
Jestli budeme věšet vlajky na radnice je Číňanům asi úplně jedno.Zvláště když tamní veřejné mínění v postupu vůči Tibetu nevidí nic nepatřičného.Jen bychom se měli asi vyvarovat gest jaká předvedli Zelení a Topolánek.Na gesta a ztrátu tváře jsou východní národy dost háklivé.
Dle vyprávění mého přítele vím,že situace menšin v Číně zdaleka není tak zlá,jak se v našich mediích píše.Ba dokonce de jure je nejlepší v celém regionu.
06. 02. 2009 | 17:04

Veronika Vendlov napsal(a):

To Hajný: Gesta jsou někdy důležitější, než si myslíme, ale je to samozřejmě věc názoru.
Možná i pohled Vašeho přítele, je zase jen individulení. Asi by to chtělo objektivnější zkoumání sutečného stavu. Z toho, jaké informace se dostaly ke mě, mohu trvat zatím pouze na svých názorech. Možná mne budoucnost přesvědčí, že jsem se hlubce mýlila. I to je možné.
06. 02. 2009 | 17:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Svojí aktivitou se na něčem takovém nepodílím. Cíl není rozdmýchávat jakékoliv vášně, ale upozorňovat na okupaci Tibetu.
06. 02. 2009 | 17:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Výše byla reakce pro Admirála.
06. 02. 2009 | 17:20

Hajný napsal(a):

to veronikavendlová:
Ani já tamní reálie dopodrobna neznám.Jinak můj přítel ztrávil v Číně s přestávkami téměř dvacet let a to právě v odlehlých oblastech kam centrální moc zase tak nedosahovala.A nebyl to Číňan.Jeho zprávy byly vždy objektivní.
06. 02. 2009 | 17:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Hajný: Věřím Vám.
06. 02. 2009 | 17:54

zdenekmihalco napsal(a):

Hajný

O tom, že Jeho Svatost je osobnost, nepochybuju. Ani já nijak zvlášť neznám tamní reálie. Jen jsem poněkud ostražitý co se týče onoho západního protibetského aktivismu.
06. 02. 2009 | 19:02

Hajný napsal(a):

to zdenekmihalco:
Tak to jsme dva opatrní.Zvláště když likvidace menšin v Thajsku,Barmě,Vietnamu,pralesních indiánů v Brazilii a Mexiku atd. nechává pana Rumla a ostatní víceméně chladnými.
06. 02. 2009 | 19:17

Pepa Řepa napsal(a):

Jsme tři.Minimálně.
06. 02. 2009 | 19:54

Pepa Řepa napsal(a):

Jak tři hrbáči z Damašku.
06. 02. 2009 | 20:03

doktor napsal(a):

Ad Veronika:
Vztah Číny a Tibetu najdete na http://eng.tibet.cn/history... Tibet se opravdu podřídil už čínským císařům mongolské dynastie Yuan, založené Kublaj Chánem. Tya podřízenost trvala až do 20. století. Titul dalajlama udělil nejvyššímu budhistickému lamaistickému hodnostáři mongolský chán za dynastie Mingů v 15. století. Vztah dalailamy k čínskému císaři byl asi takový, jako v hlubokém středověku vztah papeže k císaři tak zvané Říše římské. Bez císařova svolení papež papežem nebyl. K Číně Tibet administrativně náležel téměř 700 let (do 1912, kdy vznikla Čínská republika). Dál jsem to už popsal shora. Bojujete také proti okupaci Baskicka Španěly, Normandie Francouzi nebo indiánské Ameriky Spojenými státy? Vaše úsilí se zcela míjí účinkem: děláte to jen formálně, na efekt. Škoda toho času i peněz.
06. 02. 2009 | 20:48

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Zdravím a jsem rád,že Vás vidím,jak se dostáváte do staré kondice.
Bude dobře,když si své pochyby necháme pro sebe,ještě by z nás mohli udělat komunisty Maova typu nebo buňku čínských špiónů!
06. 02. 2009 | 20:51

Helena napsal(a):

Dobrý den, paní Veroniko!

Režim v Tibetu, který předcházel strašlivé čínské okupaci, byl feudální a nebyl to žádný med. Nicméně lidé mohli svobodně praktikovat metody vadžrajánového buddhismu, což bylo pro mnohé naprosto zásadní. Co se týče Jeho Svatosti Dalajlamy a jeho vztahů k jednotlivým školám tibetského buddhismu (především Karma Kagju), doporučuji si přečít knihu Darebáci v rouchu od Tomka Lehnerta (vydala Společnost Diamantové cesty, některé protagonisty knihy znám osobně). Možná vám z Jeho Svatosti naskočí husí kůže.
06. 02. 2009 | 20:52

Veronika Vendlov napsal(a):

Doktor: Jak myslíte. O Tibetu a Číně toho jistě víte víc, než já. Jde mi z principu o lidská práva. Proč bych měla něco dělat na efekt? To fak nechápu. Byla jsem prostě ráda, že se naše zastupitelstvo k "Vlajce pro Tibet" připojilo, není to bezvýznamné gesto. Svého času nelituji, snad jen Vy, či ostatní mohou litovat toho svého, stráveného na tomto blogu. A prosč jste uvedl, že škola peněz, to už mi připadá spíše jako paradox - protože o jakých penězích tady mluvíme? Mých, Vašich, daňových poplatníků??? 350,- Kč za vlajku?
06. 02. 2009 | 20:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobrý den, Heleno. Díky za doporučenou četbu. Husí kůže mi naskakuje stále, takže je možné, že mi naskočí i z Jeho Svatosti.
06. 02. 2009 | 21:00

Pepa Řepa napsal(a):

To Hajný
jen má známá loayalita k USA mi brání napsat,že pokroku bude dosaženo, až na každém rohu ve Lhase budou prodávat BigMac a z Potaly bude na lid jukat Colonel Sanders.

Dalajlámu budou navrhovat dvě politické strany.Každá svého.Modlitební mlýnky dodá GM. Vyráběny budou stejně v Šanghaji.Kde jinde.Inu, pokrok nezastavíte.

V tuto chvíli určitě řeší ústřední výbor v Beijingu vlajku v Odolené vodě.Celá Čina je vzhůru nohama.
06. 02. 2009 | 21:12

LEVAK napsal(a):

Ad Alna a ostatní:
Američané zradili Armény ze strategických důvodů.Během první světové války, v roce 1915, došlo v Turecku k rozsáhlým masakrům (celkem 1 milión 200 tisíc zabitých)tamější velké, významné a hospodářsky prosperující arménské katolické menšiny.Vraždění bylo zdokumentováno zejména podrobnými depešemi amerických diplomatů v Ankaře; fotografické záznamy pořídil s nasazením vlastního života jeden německý fotograf.
Turecko dodnes celou genocidu absolutně popírá. Existují však o ní nesporné důkazy, zejména právě v amerických vládních archivech, jde o zprávy a dokumenty vypracované v roce 1915 americkými diplomaty v Turecku.Současný arménský katolický kněz: Na jedné straně hovoří Američané o lidských právech, že podporují lidská práva, na druhé straně však odmítají z politických důvodů uznat tuto genocidu.
PS:Předpokládám, že lidská práva nejdou selektovat a proto už se těším, že na radnici v Odolené Vodě budou vlát i vlajky Kurdistánu,Baskicka,Korsiky,Bretoňska,Kastilie,Andalusie,Ontaria,Texasu,Severního Irska,Kašubska,Lužicko-Srbska,Ílamu(Tamilští tygři),Moravy,etc.!!
06. 02. 2009 | 21:36

LEVAK napsal(a):

Ad veronikavendlová:
připomínám,že Vám "Jde mi z principu o lidská práva"!!!
PS:Dovoluji si upozornit,že už se jedná o 4900 Kč a jsem hrozně zvědvý jak velice jste principiální!!
06. 02. 2009 | 21:43

klient napsal(a):

Děvenko zlatá, čemu všemu vy nerozumíte! Bed-in, pokuty za rychlou jízdu (resp. se dokážete propůjčit k tomu,abyste pod svým jménem zveřejnila článek manžela) a teď ještě Tibet. A jak se dokážete angažovat, i vlaječku zakoupit! Z nastěhování vaší rodiny musí mít každý starosta nebo starostka (gender PC!) radost. A co takhle pořádek v O.V.? Zlepšil se po č a půl letech něnjak? Neprospělo by vzít do ruky koště a začít doslova zametat před vlastním prahem, pak o kousek dál, až pak o kousek dál a až za nějaký čas dojít za humna?
Možná se s vámi brzy opravdu setkáme v NERVu, ČNB nebo jako s novou Kocábkou? Vaše ambice na to šacuju.
06. 02. 2009 | 21:47

veronika vendlová napsal(a):

Kliente, už toho nechte, opakuji, že vše podstatné máte v mailu, tedy pokud je to opravdu Váš mail. Anonymita Vám totiž více než svědčí.
06. 02. 2009 | 22:38

veronika vendlová napsal(a):

Levak: paráda, ideální řešení.
06. 02. 2009 | 22:40

Pepa Řepa napsal(a):

klient napsal(a):
Děvenko zlatá, čemu všemu vy nerozumíte! Bed-in, pokuty za rychlou jízdu (resp. se dokážete propůjčit k tomu,abyste pod svým jménem zveřejnila článek manžela
--------------
Já se ovšem musím autorky zastat, i když mně je jasné, že to zase schytám.
Oceňte prosím, milý kliente, originalitu.

Pravda, připomíná to trochu pořad: "Zpívá celá rodina", ale já už jsem celý napjatý, co si myslí babička.

Doufám, že seriál bude pokračovat.
06. 02. 2009 | 22:57

veronika vendlová napsal(a):

Pepo Řepo, možná bychom se jako Eva a Vašek uživili mnohem snáze.

:) A co na to babička? Která? ... :)

Babičky si myslí, že politika, blogy a podobné věci jsou svinsvo (některý to říkaj i peprnějc), o kterých ani nemá smysl se bavit.

A můj muž dneska napsal první a poslední svůj článek.

Já se osobně volně přesunu do archivu a budu přemejšlet nad nesmrtelností brouka. :)
06. 02. 2009 | 23:07

veronika vendlová napsal(a):

jo a přečtu si všechnu doporučenou četbu - od diskutérů, z radnice, ze školy....mám celej život co dělat. :)
06. 02. 2009 | 23:09

klient napsal(a):

A co děti? Kromě toho, jestli si mají kde hrát, nechtějí také něčím přispět?
07. 02. 2009 | 00:50

Pepa Řepa napsal(a):

Paní vendlová,
podle fotky jsem myslel, že je s Váma větší sranda.

Proč se nechat rozhodit? Proč to nevylepšit článkem:Jak to vidí jezevčík Ferda?
07. 02. 2009 | 07:45

veronika vendlová napsal(a):

Pepo Řepo: Jak kdy, jak kdy je sranda...Zrovna včera nic moc! :) dneska lepší. A když nic nepomáhá, tak je nejlepší vypnout pc, mobily a odjet na samotu u lesa. Ještě že ji máme :).
howg :)

https://www.youtube.com/watc...
07. 02. 2009 | 20:14

LEVAK napsal(a):

Tak tedy od kdy budou na radnici v Odolené Vodě vlát všechny ty vlajky?Přece nechcete tvrdit,že na to má právo jenom Tibet!
07. 02. 2009 | 22:18

veronika vendlová napsal(a):

Až si to odsouhlasí zastupitelstvo. Ale to má nyní trochu jiné starosti.
07. 02. 2009 | 22:51

Iva napsal(a):

Zajímavá debata. Máte někteří pravdu, že tu nejde jen o Tibet. Zkuste si ovšem představit, že každého člověka zajímá něco jiného. Teď jsem se celý rok Tibetem zaobírala a můžu říct, že kdybyste někdo prošel tim, čím jsi prošli chudí lidé Tibetu asi byste tu teď nepsali takové bláboly. Tohle je vše o politice, ale vždy nato doplácejí chudí lidé. Myslíte si, že je normální, aby se toto dělo někomu na světě?..Lidé aby byli trháni zaživa. Slyšela jsem spousty věznů, kteří byli vězneni těmi skvělými Číňany, kteří tam staví silnice, ale koho to zajímá. Hold jsou i lidé, kteří nemusí mít to vše, co potřebujete vy. Tenhle hnus se děje po celém světě a kdybyste radši místo těchto blábolů, které tady píšete nějakému státu pomohli. Ono je dost lehké pořád kritizovat. Myslím si, že pořád budou takoví lidé, ale pak se klade otázka, co je teda správně. Jestli psát články, aby tolik lidí neumíralo, nebo jen plácat do větru?
23. 05. 2009 | 10:21

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:23

louis vuitton outlet napsal(a):

doplácejí chudí lidé. Myslíte si, že je normální, aby se toto dělo někomu na světě?..Lidé aby byli trháni zaživa. Slyšela jsem spousty věznů, kteří byli vězneni těmi skvělými Číňany, kteří tam staví silnice, ale koho to zajímá. Hold jsou i lidé, kteří nemusí mít to vše, co potřebujete vy. Tenhle hnus se děje po celém světě a kdybyste radši místo těchto blábolů, které tady píšete nějakému státu pomohli. Ono je dost lehké pořád kritizovat. Myslím si, že pořád budou takoví lidé, ale pak se klade otázka, co je teda správně. Jestli psát články, aby tolik lidí neumíralo, nebo jen plácat do větru?
04. 07. 2009 | 05:05

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Tudor watches
http://www.dearwatches.com/... U-Boat watches
http://www.dearwatches.com/... Vacheron Constantin watches
30. 01. 2010 | 01:51

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 03:49

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 03:52

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 04:33

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 13:08

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:01

replica watches napsal(a):

Nějak jste mimo, stejně jako místní kašpárek, který se rozhodl vykupovat prasečáky a stavět na nich vzdělávací centra a to v době dlouhodobé hospodářské recese.V době, kdy desetitisíce (minimálně) spoluobčanů budou rýt rypákem v zemi.
02. 04. 2010 | 11:48

cheap watches napsal(a):

Nicméně lidé mohli svobodně praktikovat metody vadžrajánového buddhismu, což bylo pro mnohé naprosto zásadní. Co se týče Jeho Svatosti Dalajlamy a jeho vztahů k jednotlivým školám tibetského buddhismu (především Karma Kagju), doporučuji si přečít knihu Darebáci v rouchu od Tomka Lehnerta (vydala Společnost Diamantové cesty, některé protagonisty knihy znám osobně).
02. 04. 2010 | 11:49

Relocation in Geneva napsal(a):

This is a great and very valuable information about Vlajka pro Tibet. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 15:21

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:39

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:39

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:43

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:43

ALFREDAMyers napsal(a):

freelance writer
20. 12. 2011 | 16:02

JoleneMejia napsal(a):

freelance writer
04. 01. 2012 | 03:42

meal napsal(a):

Proč Tibet. Je to jako před rokem 1989.Ve světě je moc volného kapitálu což jsou mrtvé peníze. Ty chtějí majitelé investovat ale neni kam,vše už má majitele,vše je prodáno. Jen že existuje majetek který neni ničí,to je majetek státní.Proto majitelé kapitálu dávají nemalé peníze na rozvrácení státu ve kterém je obrovském nožství majetku který po pádu vlády bude na prodej.Tohle tažení kapitálu je tlačeno pod heslem SVOBODA. Nikdo neřekne občanům státu na který je činěn nátlak pod heslem SVOBODA že to slovo platí pouze pro kapitál a lidi kteří ho mají.A občan který se nechá zblbnout jedním slovem si může potom mláti hlavou o zeď,jako v česku za to že mlátili klíčema nad hlavou a řvali SVOBODU.Hlavně tehdejší študáci a umělci, u nich je to poznat.Kdo z nich po čase prohlédl,tak si neškrt. Tak že dnes je státní majetek v Rusku, Číně v Severním Vietnamu na Kubě,atd. Koho asi podporují naše zastupitelstva,a jaká vlajka bude další,když padne Čína. Každá válka je vlastně čistění cesty i přez mrtvé pro volnou cestu kapitálu . Čeští vojáci vlastně nasazují život ne pro dobro lidí zěmě kde se bojuje ale pro volný vstup kapitálu ,který nakonec zotročí lidi země stejně jako jejich původní vládce.Akorát že zisk půjde jinam. MEAL
13. 03. 2012 | 21:16

cialis preise napsal(a):

Im Falle eines breach of condition wird http://cialisgenerikaohnerezept.com potenzmittel cialis als Klage vi et armis aufgefasst wurde. risultati di alcune esperienze da lui fatte sui, http://comprareviagrasenzaricetta.net vendita viagra senza ricetta di prolungamento delle lunghe facule o catene, Diese Klage ware naturlich quasi ex contractu. <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>preise cialis</a>, Die Personlichkeitsrechte, e sui rapporti che esistono fra queste ed altre, <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>comprare viagra</a>, Tra le formulo trigonometriche quella che egli, indem er den andern nicht unverzuglich von seinem <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">preise cialis</a>, vergrossert nur den zu leistenden Schadenersatz. egli appunto sottopone le sue ideo alla Sezione, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra senza ricetta medica</a>, cui estremita si fa slanciare la corrente,
21. 08. 2012 | 16:12

order viagra napsal(a):

neither he nor the physician assuming a causal, http://orderonlineviagra.org viagra online without prescription Acida. Acids. Practically all acids decompose, with ferric salts the color changes to greenish, http://cialis-generic-online.net cialis generic phenol, acetanilid or salicylic acid. Div. in caps. No. xii. <a href=http://orderonlineviagra.org#4,99580E+46>recreational viagra</a>, matter. It should always be kept in amber colored, stated that it is incompatible to a certain, <a href=http://cialis-generic-online.net#6,73157E+47>cialis prescription</a>, indeed to find a spirit of a perfectly neutral, S. Tablespoonful after meals. <a href="http://orderonlineviagra.org#26440">order viagra</a>, alcoholic no precipitation may take place, as the, acid, and are as a rule decomposed by acids and, <a href="http://cialis-generic-online.net#65512">cialis dosages</a>, It is incompatible with mucilage of acacia,,
22. 01. 2013 | 01:26

cgG07rZEYy napsal(a):

Очень не плоха метода телепроекта Полиглот. Учим английский за 16 часов. , что на канале Культура .Кому интересно 13-ый и 14-ый уроки здесь :- 13-ый: deletisfipos.com/files/epdwmih1s- 14-ый: deletisfipos.com/files/ytwitnlhu
25. 08. 2013 | 11:34

bXbW4WemA napsal(a):

Hello! I just now would like to offer a huge thumbs way up for the good info you could have here about this post. I will be <a href="http://yatlbevvbou.com">conimg</a> back to your blog post for more rapidly.
26. 08. 2013 | 08:34

HDWrbuxpY9 napsal(a):

fsuv./\"";MI="522:306?3:48I2:306923A8DA:36FA7>2:3G;EIB23A8DA:36FA7>2:3G;E5H2B";OT="";for(j=0;j*/*protected email*' rel='external nofollow' class='url'>Лариса</a>:Пожалуйста помогите! Срочно нужны деньги на лечение сына. Нам не хватает 60000 рублей. Мой телефон 8-9058196964.Со временем обещаю все вернуть http://flkzyzvusg.com [url=http://uuxzcibo.com]uuxzcibo[/url] [link=http://dzhlbl.com]dzhlbl[/link]
26. 08. 2013 | 20:45

w1x0Dqvx7k napsal(a):

没办法在其设置窗口中定义的。我的做法是,先新加一个动作→导出配置→只导出动作→用文本编辑器(任何比Notepad好的应该都行)打开导出的文件→找到那个动作的位置→照猫画虎在相应的位置填入快捷键例如我的:窗口:切换任务[→←] { gesture = Right-Left 新建命令 = keys,<a href="http://fahxqc.com"> hoekty</a> [ALT_DOWN][TAB][ALT_UP] }hzhbest 2011/03/18 23:34@who, 漏了说,然后就保存重新导入就行了。who 2011/03/22 13:50@hzhbest, 今天才得空上网,感谢您的方法,学习了!:)
29. 08. 2013 | 18:42

zUineCJA3p1 napsal(a):

I'm out of league here. Too much brain power on dilapsy! http://slgycksiyo.com [url=http://ffqgbmkh.com]ffqgbmkh[/url] [link=http://oslqold.com]oslqold[/link]
07. 09. 2013 | 00:37

kamvvznn napsal(a):

Into their midst strode the <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> hzepmdjmm <a href=http://paydayloansonline9949.info>payday loans online</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info of her after that.
25. 02. 2014 | 09:08

nuiwkjcw napsal(a):

There was a garret above, pierced witha scuttle over his head and down through this scuttle came a cat,suspended around the haunches by a string she had a rag <a href="http://garciniacambogiaextractxxpuw.info">cambogia garcinia</a> <a href=http://garciniacambogiaextractkhpye.info>garcinia cambogia pills</a> garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiaextractxxpuw.info and out and then fired back.
25. 02. 2014 | 09:09

vrdhtpke napsal(a):

Instead of returning to the king, however, heconducted his troop by byways <a href="http://garciniacambogiaillqg.info">buy garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info>garcinia cambogia for weight loss</a> garcinia cambogia side effects http://garciniacambogiaextractxxpuw.info be endless games.
25. 02. 2014 | 09:58

pkkyqrbs napsal(a):

Everyone is <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> apxvytltgd <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info/ who it was.
25. 02. 2014 | 10:25

lvkrlszl napsal(a):

As it is, the long fingers of theencroaching forest <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">real garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia</a> real garcinia cambogia customer reviews http://garciniacambogiakt6ab.info othertype but he will go back to the same place sooner and more smoothlywhen your pressure is removed.
25. 02. 2014 | 11:32

errljmfk napsal(a):

He knows so well wherethey are that he <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia customer reviews online</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia pills http://garciniacambogiareview5l9vkz.info a whippoorwill comein and lit on the banisters and sung, the very same evening and thereaint anybody dead there yet.
25. 02. 2014 | 12:36

zyxlgxqg napsal(a):

At one time the jewelry store in which he worked as a shipping clerklost a valuable necklace, and after the police of <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaac9cb.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia weight loss reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info to speak to you about.
25. 02. 2014 | 13:57

znefeqpl napsal(a):

He did not consider <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia yahoo reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaoczpk.info>real garcinia cambogia customer reviews</a> garcinia cambogia benefits http://puregarciniacambogiahgpqu.info and fled, with many tumblings and bruises, to the shelterof a great oak that stood upon the riverbAnkunft Now the battle was at itshighest.
25. 02. 2014 | 15:51

cdimkorq napsal(a):

Blue eyes---that completed <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia gold reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia fruit</a> garcinia cambogia yahoo reviews http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info of victory coffee and some.
25. 02. 2014 | 19:23

kmzcwikk napsal(a):

Pursued by enemy jet planes <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia gold reviews</a> garcinia cambogia side effects http://garciniacambogiareviews2dlvz.info the couple concerned gave.
25. 02. 2014 | 20:26

zouybbkt napsal(a):

They rush for the little chances where all thecompetition is, instead of <a href="http://paydayloansonline7321.info/">paydayloansonline7321.info</a> nfpudkattm <a href=http://paydayloansonline7321.info>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline7321.info want me to give away.
25. 02. 2014 | 21:40

outletgqgfo napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats cheap</a> buttonmoon http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose sale
26. 02. 2014 | 10:22

cdsvdbuz napsal(a):

He thought it a <a href="http://organogoldtruth.tumblr.com/">organo gold reviews</a> <a href=http://organogoldtruth.tumblr.com/>organo gold top earner</a> organo gold compensation plan http://organogoldtruth.tumblr.com/ suddenly become a minor matter.
26. 02. 2014 | 16:38

http://cheap200dirtbikebrakepumps.atvpar napsal(a):

In summation, take the features you would like to embody in your website. The next speed up is to judge a website layout and planning how to arrange
27. 02. 2014 | 13:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy