Předvolební preference – kdo tu rozhoduje o smrti?!

22. 04. 2009 | 19:32
Přečteno 9575 krát
Otevírání „Pandořiny skříňky“ se někdy nevyplácí. Přesto ji pootevřu, protože je to téma, které mne nadzvedává ze židle každé volby. Průzkumy veřejného mínění a zveřejňování preferencí. Je to „něco“, co velmi ovlivňuje voliče a voličky. Volby jsou totiž soutěží o podílu na moci. A „moudří“ to vědí. Tak nedej bože, aby se v předvolebních preferencích objevila jiná politická strana, než jsou ty, na které jsme zvyklí z poslanecké sněmovny! Jenže to je cesta do pekel, tvrdím to nejméně 6 let!

Včerejší zveřejnění a interpretace výzkumu STEM, tak jak jej prezentovala Česká televize v hlavním zpravodajství, je vlastně jen takovým malým střípkem mediální hry o přízeň voličů. Podle internetových portálů bylo agenturou STEM zjištěno, že hnutí „Starostové a nezávislí“ překračuje 5% hranici se ziskem 5,3% hlasů. Viz například následující odkazy:

www.novinky.cz/domaci/166927-eurovolby-by-vyhrala-cssd-tesne-pred-ods-sanci-maji-starostove.html
Eurovolby by vyhrála ČSSD těsně před ODS. Šanci mají Starostové
Pokud by se volby do evropského parlamentu konaly v dubnu, podle průzkumu agentury STEM by v nich zvítězila ČSSD se ziskem 23 procent. V patách by měla ODS s 21 procenty. Komunisté v průzkumu získali podporu 21 procent respondentů a KDU-ČSL shodně se zelenými po pěti procentech. Nebývale velké podpoře se ale těší nová strana Starostové a nezávislí, kteří by po odečtení nevoličů a nerozhodnutých těsně překročili pětiprocentní hranici a do EP by se v současnosti dostali se ziskem 5,3 procenta hlasů.

domaci.ihned.cz/c1-36802910-zebricek-preferenci-vede-pred-eurovolbami-cssd-ods-ji-dycha-na-zada
Žebříček preferencí vede před eurovolbami ČSSD. ODS jí dýchá na záda
Žebříček stranických preferencí vede měsíc před volbami do Evropského parlamentu (EP) sociální demokracie. Celkem těsně jí ale následuje ODS.

Přes pět procent by se mohli dostat i Starostové a nezávislí. V žebříčku preferencí sice dosáhli na čtyři procenta hlasů, v přepočtu na rozhodnuté voliče by však podle STEM pětiprocentní bariéru těsně překročili.


O to víc jsem ovšem byla překvapena, jakým způsobem byl právě tento průzkum prezentován v hlavním zpravodajském pořadu ČT Události 21.4.2009, tedy televizi, která je podle zákona veřejnoprávní a říká o sobě, že poskytuje službu všem koncesionářům šířením objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů, viz zde: www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411000100421-udalosti/obsah/76421-europreference/

Rozumím tomu, že byly prezentovány pouze přímé stranické preference bez přepočtu na rozhodnuté voliče (tj. nikoli tzv. volební model), když skupinu úspěšných uzavírala KDU-ČSL a SZ s 5%. Nicméně podle shora citovaných vyjádření má právě starostovská formace šanci onu „magickou hranici“ 5% překročit. Podle přepočtu STEM by „Starostové a nezávislí pětiprocentní bariéru těsně překročili se ziskem 5,3%.“ I zjištěný odstup od KDU-ČSL a SZ v přímých stranických preferencích činil pouhé 1% a ona známá věta o statistické chybě nám srovnává KDU-ČSL, SZ a Starosty a nezávislé do jedné řady!

Domnívám se, že informaci o preferencích by divák/divačka – koncesionář/koncesionářka, spoléhající na veřejnou službu České televize a jistou vyváženost obsahu zpravodajství, přivítal/a. Samo neuvedení této informace o možnosti překročení 5% preferencí u starostovského hnutí může být jistě argumentováno jasným kritériem 5% stranických preferencí, v nichž zjevně tato formace chyběla.


Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla tento text sepsat, je však obsah pořadu Události, komentáře 21.4.2009, kde v přehledu hlavních událostí dne (přibližně v 20 min.) byl průzkum STEM opět prezentován ve shora uvedeném tvaru, nicméně byl následně doplněn – podle mého názoru – nepravdivou informací, že „další uskupení se již k hranici volitelnosti nepřiblížila.
www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411000370421-udalosti-komentare/

Je ale velmi zajímavé, jak tato informace zjevně kontrastuje s obsahem jiné informace, zveřejněné stejným médiem, a to na jeho Teletextu, str. 123


STRÁNKA 123

Proto si myslím, že informaci uvedenou v pořadu Události komentáře dne 21.4.2009 k tématu preferencí politických stran před eurovolbami o nepřiblížení se žádné jiné formace k 5% hranici, lze považovat za nepravdivou anebo minimálně podivnou!

Pro doplnění k celému vývoji starostovské formace je třeba uvést, že nejde o žádného nováčka na české politické scéně, jde o hnutí vzniklé spojením několika regionálních úspěšných hnutí komunálních politiků. Např. v krajských volbách na podzim, toto již celostátní uskupení, získalo hned ve čtyřech krajích 21 mandátů na rozdíl třeba od Zelených, kteří nezískali ani jeden mandát! To je skoro zázrak. Aktivita hnutí je v regionech viditelná např. ve Zlínském kraji, ale i v dalších dvou krajích (Karlovarský a Liberecký), kde Starostové v posledních volbách překročili 10% hranici zisku hlasů.

Pro informaci ještě připojuji propočet volebního modelu daného průzkumu STEM na rozhodnuté voliče. Uvedený výsledek agentury STEM není jediný, který prokazuje, že uskupení „Starostové a nezávislí“ mají šanci uspět. Například již březnový průzkum agentury SANEP, exklusivního partnera Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů, naznačil, že Starostové a nezávislí získávají podporu voličů (zde dokonce 9,4%).ZÁVĚREM: Neříkám tímto textem, že šlo o záměr ze strany ČT někoho konkrétně poškodit. Upozorňuji však na realitu dneška. Je to můj osobní apel na všechna média. Tlak veřejnosti na změnu velmi sílí. Je otázkou času, kdy zase zazní názor, že házet do urny neparlamentní malou stranu, je hlas vyhozený do koše. To není pravda!

Výše popsané, je pouze jeden průzkum. Jeho interpretace a prezentace se zaměřením na Starostovské hnutí.

Byla bych ráda, aby všechna neparlamentní politická uskupení pochopila, že nejde „jen“ o Starostovské hnutí, ale o všechny tzv. „malé“ strany.

Zakonzervování stávající politické scény naši zemi neposune ani o krok kupředu. A že to nebudou lehké časy, to si snad uvědomujeme všichni.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

orloj napsal(a):

No zapoměla jste dodat, že pro hnutí Starostů pracujete, a proto to tady rozpatláváte, že má drahá ....
22. 04. 2009 | 19:49

pgjed napsal(a):

Paní Vendlová nelze než souhlasit s vašimi výhradami. Manipulativní "demokracie" sdělovacích prostředků (SP) je u nás do očí bijící. A zřejmě to není jen tak samo sebou. Lze z nepřímých indicií usuzovat na jistou míru stimulace. Před poměrně nedávnou dobou mě jeden čerstvě opoziční krajský politik upozorňoval na to, s jakou pečlivostí některé SP dbají aby k jakémukoliv jeho vyjádření poskytly násobek prostoru politickému soupeři. Zatímco jeho pokusy reagovat na zjevné i nezjevné nepravdy hlásané soupeřem bývají většinou odmítány. Tolik obecně k problému.

Nicméně si neodpustím poznámku k hnutím nejrůznějších nezávislých. Příjde-li na lámání chleba, jsou většinou nevypočítatelní. To je naprosté mínus.
22. 04. 2009 | 20:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Orloji orloji, to jsem dodat nezapomněla, vždyť je to zcela transparentně ve vizitce, stejně tak, že jsem pracovala pro Evropské demokraty nyní SNK ED.

Vy mi samozřejmě věřit nebudete, ale tohle je čerstvý příklad ze včerejška, který jsem použila. Samozřejmě, že sleduji více Straostovské prefernce, než preference jiných neparl. stran. Ale několik let bez ohledu na to, kde pracuji, co dělám, jestli jsem doma s dítětem, nebo uklízím chodník, pořád mě to štvalo. Takže jsem teď tenhle "svůj" prostor použila pro téma, které mě zajímá a chci o něm vědět víc.

Toť vše. Starostové nemají co ztratit, kromě výdajů za minikampaň, narozdíl od jiných "kamenných" stran.
22. 04. 2009 | 20:14

Veronika Vendlov napsal(a):

pgjede: ano, souhlasím s prvními dvěma odstavci. To není nic nového pod sluncem. A k tomu třetímu. Já Vám rozumím, ale odpovím otázkou - Jsou ti, kdož nosí dres politické srany vypočitatelní? Pokud ano, je to plus, či mínus? Nezávislost je samozřejmě symbolem větší míry svobody, ale to mi vadí míň, než závislost na něčem...ale je to jen věc názoru, spíše úvaha.
22. 04. 2009 | 20:20

Vico napsal(a):

Třeba vyhrajete. Tichého Američana v Praze vystřídá Starosta Odolené Vody v Bruselu. Je to skoro stejně fascinující, jak Hořící žirafy od Salvátora Dalího.
22. 04. 2009 | 20:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Vico: Ještě že jsem v psychické pohodě a neopouští mě humor a optimismus. Tedy zatím... :)
1) Odolena Voda - kratce bez carky
2) Mame starostku a ta je clenou OSD a je docela fakt šikovná
3) Starostové (a starostky a místostarostové/ky) - ti, co kandidovali v podzimních kraj. volbách byli všichni bez politické příslušnosti. Zejména to je spojilo, je jich po republice skutečně hodně a díky tomu, že se nepřidali k žádé politické formaci, těžko se jim ze svých měst a obcí cokoliv prosazovalo už i na kraji.
4) Za ně bude v EP, když to dobře dopadne, pan senátor Štětina a když ještě líp, tak ještě další - pochopitelně.
5) O PSP bych si ještě ani netroufla hovořit.

Díky za 3 podnětné věty. :)
22. 04. 2009 | 20:29

Neopřemyslovec napsal(a):

Rád bych založil Národní stranu potomků Přemyslovců. Strana, která by mohla zastupovat všechny alespoň se zbytkovou krví po více jak 80-ti generací od 27.09.995. A bylo by po sporech. Všichni potomci by museli nést alespoň 5-ti procentní břemeno jiných etnik. Těch nesvéobživitelně neschopných. Vůdcem by se stal nejmoudřejší, nejstatečnější, privátně nejschopnější, nejdemokratičnější atd. Nyní k tomuto předpokladu se nejvíce svými rozumovými a tělesnými parametry přibližuje M.Topolánek. I jak první originální a druhá originální replika manželek splňuje vysoké parametry vhodných ženských potomků Přemyslovců. Áve neoPřemyslovci!
22. 04. 2009 | 20:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Milý Neopřemyslovče, stačí Vám sehnat pouhých 1000 podpisů a můžete to rozjet! :)
22. 04. 2009 | 20:34

Ikena napsal(a):

Slecno nebo pani Vendlova,
mozna bych Vami i souhlasil v nekterych bodech, ale senator S., to snad nemyslite vazne. Tento clovek pro svuj prospech, kdyby dorazili Cinani, tak by mel hnedle sikmy voci. Vite, jeste za totace pobyval v SSSR v oblastech, kam bezne turisti nesmeli, smeli, ale jen provereni a polehlivy obcane, a po Sametu, nejvetsi antikomunista za Zelene.
Ten se chce udrzet u lizu za vsech rezimu.
22. 04. 2009 | 20:38

Michal Macek napsal(a):

Odolena Voda (podle stredovekeho krestniho jmena Odolen - tedy ve vyznamu "Odolenova voda") :)))

jinak sou to prostitutky vymocene ty media :))
22. 04. 2009 | 20:39

Michal Macek napsal(a):

jen 1000 podpisu?nebylo to 10000?tak to bych to s NSK jeste nemusel vzdat :)
22. 04. 2009 | 20:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Ikena: Myslím a ustavující sněm si jej v únoru 09 takto zvolil. Kromě toho, co jste teď napsal/a, máte nějaké fakta k tomu, jej takto vlsatně veřejně hanět? Já vím, že se nikdy nikdo nezavděčí všem, ale asi, kdybych byla na Vašěem místě, volila bych slova opatrněji.
22. 04. 2009 | 20:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Michal Macek: to je jeden vyklad historie, ale zcela jasne to s nazvem neni. Nikdo ale Odolenova Voda neříká, i když by to znělo logicky. Ale všichni používají Odolenáááá Voda a to mě tedy docela va :)

1000 podpisů potřebujete k tomu, aby Vám MV uskupení zaregistrovalo.
22. 04. 2009 | 20:45

Tupelo napsal(a):

Pani Vendlova, jsem opravdu zvedav jestli vase hnuti bude zvano napr. do Otazek V. Moravce, tak jak do nej byl zvan Bursik v roce 2006. Pokud budete opomijeni (narozdil od Vas si myslim ze CT dela v tomto smeru vlastni politiku, mozna zalozenou na osobnich kontaktech), nezbyva nez jedine - pri nejblizsi prilezitosti 'nahodne' rozmistit lidi s videokamerama, oblect si tricko s logem vaseho hnuti a nechat se nekym (nejlepe policistou) zmlatit (tedy nerikam ze zrovna Vy osobne ;)). Jinak se vam PR dostane jen stezi.
Osobne bych byl pro snizeni 5% hranice pro vstup do PS treba na tri procenta, coz by za 1. vedlo k rychlejsim obmenam nevyhovujicich politiku a stran (volic by se mene bal ze jeho hlas propadne) a za 2. snizilo vyderacske moznosti malych stran (kvuli konkurenci). Dokud vsak neprijde nova revoluce je realizace temer vyloucena.
Pro toto snizeni bych byl i presto, ze by hrozilo ze se do PS dostanou primitivove z Narodni ci Delnicke strany - doufam ze by s nimi po jejich pripadnem angazma v PS volici vybehli tak jak vybehli se Sladkovymi republikany.
22. 04. 2009 | 20:50

michal napsal(a):

Muj osobni nazor je, ze tento predvolebni pruzkum ukazal spise potencial znacky "Starostove" a "Nezavisli" - az lidi pri vyberu hlasu zjisti, ze se za ni skryva p. Stetina, tak ho nezvoli.

Naopak, pokud za ni je nekdo, kdo skutecne neco dela(jako tomu bylo treba nekde v krajskych volbach), zvoleni je daleko pravdepodobnejsi.

Ale take se treba pletu.
22. 04. 2009 | 20:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Tupelo: Tohle hnutí v Otazkach VM nebude, tenhle optimismus jsem ztratila už při minuých volbách do PSP. Ještě bych někde našla komunikaci s ČT. Nejprve před volbami d PSP přišel dopis, že budou mít všichni rovné podmínky, tak jsme zajásali Pak přišel dopis, že se OT VM zasednou jen ta uskupení, která před konáním v daném kraji překročí v předvolebním průzkumu 5% hranici. My jsme ve Zlíně zjistili, že je dotazování manipulované, snažila jsem se volat, ptát se... tým otázek se mi vysmál do telefonu. OK, i to je realita.

S Vašimi návrhy a nápady nelze než souhlasit.
22. 04. 2009 | 20:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Michale, jasně, že hlavním tahounem ke zvolení by měla být práce, která je za jednotlivými kanidáty vidět. A hodnocení jednotlivých kandidátů je věc osobního názoru. Jinak tak kanditátka se myslím jmenuje: "Starostové a nezávislí - vaše alternativa", více o jejím obsazení asi zde: http://www.starostove-nezav...

Jinak plést se mohu i já, to je zcela normální.
vv
22. 04. 2009 | 21:02

vlk napsal(a):

Rozhodně jsmenechtěl na Váš blog vůbec reagovat. A byl bych tak učinil, pokud bych z jedné vaší rpeliky nezjistil, že jedničkou Vaší kandidátky je Štětina.
Pani Vendlová, upřímně si přeji, aby starostové prostě 5% nepřelezli. Štětinu prostě v Bruselu nechci. Jednoprogramový fanatik. Navíc licoměrný. Jednak sám byl v partaji a jednak kdysi měl dost vyjímečné styky v tehdejším Sovětském svazu.
22. 04. 2009 | 21:18

Admirál napsal(a):

P. Štětina je pro mne nevolitelný. Vše, co je za tím, se s tím veze.

Nejsem antikomunista, antirusista a nevyvěšuji vlajkou Tibetu.
22. 04. 2009 | 21:23

vlk napsal(a):

Paní Vendlová, abyste věděla, co mám jaksi na mysli: http://www.blisty.cz/art/25...
Autor je jeho kdysi kámoš. Tedy za totáče.
22. 04. 2009 | 21:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, zdravím Vás. Nagativních reakcí je na pana Štetinu poskrovnu, ale i ty jsou dle mého potřeba. Já ale nechci hájit nikoho z kandidátky, je o jen na nich samých, jak si budou u voličů stát.

Osobně ale spíše hledím do budoucna, Tím však samozřejmě nemyslím to, že bych snad omlouvala události z minulosti.

V řadě lidí jsem se zklamala, ale řada lidí mne zase příjemně překvapila. Věřím ve vlastní úsudek a když se podívám na naše politiky a političky (mám na mysli obsazeí PSP a Senátu), mnoho, kterých si vážím, mezi nimi opravdu není. Bohužel.

Důležité sdělení textu výše ale není: "Štětina je lídr" a moje osobní obhajoba, ta je zbytečná ale: "pozor na preference, je to hra, ve které si soupeři nejsou rovni!"

Hezký večer, Vlku!
22. 04. 2009 | 21:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Admirál: Vidíte a já asi antikomunistka jsem a Vlajku Tibetu vyvěšuju a o tom je kouzlo, mít možnost vlastníhi názoru - zatím pořád ještě relativně svobodného.
22. 04. 2009 | 21:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, pročetla jsem to. Jsem této minulosti neznalá (což mě asi neomlouvá), ale mírně mi to připomíná spor Hutka vs Nohavica. Kde je pravda? Víte/me to?

A tak soudím podle toho, jak na mne lidé působí, ideálně pokud mám tu možnost se s nimi potkat, bavit a sledovat jejich činy.

Stejně jako někoho, kdo přišel z vězení, neosoudím za to, že tam byl, ale budu ho brát takového, jaký je, tak neodsoudím pana Štětinu pro to, že o něm někdo napsal pojednání. Jo, můžu se v budoucnu zklamat, ale to je pak jen důsledek předchozích mých rozhodnutí. A s tím do toho jdu.
22. 04. 2009 | 22:03

Ikena napsal(a):

Pani Vendlova,
mohu Vas ujistit, ze mi nikdo jeste takto otevrene nevyhrozoval jak jste ucinila Vy.
Osobne jsem si slibil, ze nikdy, ale nikdy uz se nebudu hrbit pred nikym, ani pred panem S. a Vami, a budu nazyvat veci tak, jak jsou nebo byli. Mohla jste si vsimnout, ze se v tomto smeru pridali i stari matadori zdejsich blogu.
Kratce shrnuto, vetrel se k vam stary chromy kun s notne vycpelou nabidkou.
O prachy jde, o prachy a ty z Bruselu nesmrdi.
22. 04. 2009 | 22:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Ikena: To bylo vyhrožování? Prosím Vás, co blázníte! Já jen prostě když něco napíšu na sklo, tak si to rozmyslím, to je všechno, co jsem tím myslela. Máte právo na svůj názor, ale spíše to vyznívá jako pomluvy. Já to beru asi víte, proč to píšete. Jen, já nemám tohle moc ráda, proto jsem napsala, že bych to na Vašem místě napsala asi jinak.

Nehrbte se, cožpak to musíte dělat? Navíc nepřipadá Vám tahle diskuse trošku zvláštní - zatím co Vy toho o mne víte poměrně dost, já o Vás nic. Takže když už jsme u toho vyhrožování spíše bych se měla bát já, že si vůbec dovolím něco otevřemě napsat, ale v takovém prostředí snad nežijememe, ne?

Tak nabízím klid zbraní, spíše to bylo nepochopení, zdá se mi.

PS: Všem se omlouvám za překlepy...
22. 04. 2009 | 22:32

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: A prosím, o pana Štetinu tu jde spíše jen okrajově. Ale ok, já to respektuju. Zřejmě je to více třasklavé téma, než zveřejňování preferencí.
Hezký večer!
22. 04. 2009 | 22:38

Milan H. napsal(a):

Děkuji Vám za blog paní Vendlová. Ve starostovském hnutí několik lidí znám jako velmi čestné a pracovité politiky. S panem Štětinou (kterého osobně neznám) v lecčems leckdy nesouhlasím, přesto mu lze těžko podsouvat něco jako "kam vítr, tam plášť". Dívím se vlkovi a mrzí mne, že bere informace z článku takového spíše bulvárního charakteru a uchyluje se tak ke kádrováctví, které jinak sám velmi kritizuje. Jako kdyby přitom Blisty nebyly občas platformou pro vyřizování si osobních účtů metodami velmi nevybíravími a "negentlmenskými".
Někteří moji přátelé znají osobně pana Štětinu již z doby minulé a žádné názorové veletoče u něj nezaznamenali. Možnou lásku k ruské krajině a k "ruské duši" (nikoli k SSSR) či to, že se mu podařilo podniknout cesty po Asii nelze pokládat za cosi a priori diskvalifikujícího.
22. 04. 2009 | 22:57

Ikena napsal(a):

Pani Vendlova,
ano, shodneme se, ze doslo k nepresnemu vyjadreni a spatnemu pochopeni psaneho textu.
Reknu Vam pribeh z jedne obce, kde v poslednich komunalnich volbach vyhrali nezavisli. Bylo to prekvapeni pro ODS, ktera zde mela okresniho sefa a vlada 8 let, jenze zacali moc mlaskat. Nezavisli se opreli o mlade a vyhrali, zadni zabehnuti funkcionari.
Domnivam se, ze novi lide, nestranici, nezavisli, ale i starostove mohou byt novou politickou silou a obcane ji mohou preferovat.
Jenze a nechci se Vas dotknout,ale Vy si vse zkomplikujete zajemcem o post EU, ktery hleda siroka zada po kterych by zase vylezl do tepleho flicku. Budete ztracet body, coz je skoda.

K zpet preferencim, domnivam se, ze Delnicka strana bude vitezem predcasnych voleb, vstoupi do parlamentu.
22. 04. 2009 | 23:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Milane H, já taky díky, vidím to velmi podobně.
22. 04. 2009 | 23:10

ujo napsal(a):

Institut tzv. "nezávislých" je dle mého názoru pouze matení veřejnosti. Na čem jsou nezávislí? Jejich nezávislost jim umožňuje pouze lavírovat k vlastnímu prospěchu.
A senátor Štětina, který za vás kandiduje - opravdu si myslíte že je nezávislý?
22. 04. 2009 | 23:12

Milan H. napsal(a):

Ještě odkaz pro vlka a další čtenáře blistů, kde Štětina nabízí vlastní výklad svého životaběhu (kde je pravda, nechť posoudí čtenář/volič sám):
http://www.jaromirstetina.c...

Omlouvám se paní Vendlová, že je to vlastně mimo téma vašeho článku, jehož sdělení je samo o sobě bohužel pravdivé a trochu znepokojující.
22. 04. 2009 | 23:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Ikena: Jak jsem teď tak věšela prádlo :), tak jsem přemýšlela, proč to tak špatně vyznělo. Ale už se v tom nemusíme vrtat, to je dobře a díky.

Nedotkl jste se mne. A zase, já nejsem tiskovou mlučí Starostů a nezávislých, betre mne jako pěšáka v poli, který hledá alternativu. Můj názor na posty v EU je zřejmý už z předchozího blogu. V tomhle systému se "vezeme" s unií. A já si myslím, že lidé, kteří zasednou v EP na 5 let, by měli být světa znalí a taky odvážní a vzdělaní. Nechci předjímat, ale nebude právě znalost terénu" o kterém se tu píše na východ od naší minizemičky vzhledem k vývoji vztahů ČR s Ruskem (aktivita V. Klause) právě nespornou výhodou? Já opravdu nevím, nevím, nevím.
Pro mě je tohle moc složité téma.

Váš příběh z jedné obce není nic, co by mne překvapilo. Máte pravdu, tohle se přesně děje. Každá samospráva by mohla napsat svůj vlastní příběh i ta v Odoleně Vodě, teď je tu pěkně veselo....

Starostové opravdu podporu mají, to bylo zřejmé ve krajských volbách. Nikdo z nich takový úspěch nečekal. Když se doplní o nezávislé "neomočené" osobnosti a mladé lidi a neudělají nějakou fatální chybu, nebo se nestane něco, co nebude moci nikdo ovlivnit, asi opravdu šanci mají.

A snad je v daleké budoucosti nepoká podobný osud jako ostatní uskupení, která všichni známe.

A k Dělnické straně: MV naprosto selhalo ve snaze ji zrušit. Já bych ale odhadla, že se do PSP ČR nedostanou i když růst extermisnu je značný, ovšem velmi "živený" médii. Věřím však, že obavy před extermismem jsou velké. Snad se nemýlím a Dělnická strana se do PSP nedostane.

Dobrou noc a díky za názory i když se ve všech neshodneme! :)
22. 04. 2009 | 23:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Ujo, to je jen plácání, pořád dokola. Už melu z posledního, tak si to nechám na zítra, třeba Vám nekdo odpoví za mě.
Dobrou noc.
22. 04. 2009 | 23:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Milane H., vůbec se mi neomlouvejte, vždyť to vše souvisí. Já spíš díky.
Loučím se, padám do dlob...

Třeba se ráno rozvíří diskuse nad preferencemi... :)

Jsou otázkou žvota a smrti všech politických stran....to jsou novinky! :)
22. 04. 2009 | 23:37

Holubář napsal(a):

Neopřemyslovec:
S Topolánkem to nepůjde, to je Valach. Ti sice přišli jako my z východu, ale pozdě :-)
A vůbec, Valaši mají vyčerpáno. Byli ve vládě dva a výsledek? Skvost. Tak teď pár let bez Valachů, abychom se zmotořili.
22. 04. 2009 | 23:45

Ikena napsal(a):

Pani Vendlova,
dekuji za odpoved. Shodneme se, ze by se nemela DS dostat do PS, ale bohuzel novinarska obec a TV {cast] delaji fantastickou reklamu a udelat z Usti mrtve mesto, aby se nackove mohli prochazet na ukor treba mestske dopravy a obcanu vubec, je nehoraznost nejvetsiho zrna. Jen ten podtext, ze posadky bombarderu zabijeli, to je jasna neucta ke spojeneckym vojskum protihitlerovske koalice.

Preji dobrou noc.
22. 04. 2009 | 23:49

Holubář napsal(a):

Ikena:
V Ústí se procházeli náckové na úkor třeba městské dopravy a občanů vůbec.... A v Plzni se v centru jel automobilový závod za účasti primátora na úkor třeba městské dopravy a občanů vůbec. Co naděláte?
22. 04. 2009 | 23:58

Béda napsal(a):

VV,

Jaromír Štětina:

Zamyslela jste se někdy nad tím, jak bylo možné za minulého režimu, kdy jste potřebovala doložku i do Jugoslávie bez omezení cestovat po celém SSSR? Myslíte, že disidenti z ČR měli dveře otevřené tam, kam nemohli svobodně ani obyvatelé SSSR?

Zjišťovala jste někdy témata, která nabízí EU dosluhující pan senátor Štětina? Není jednorozměrný antirusista (do sametu rusofil) a antikomunista (bojující do roztrhání těla prakticky proti papírové hrozbě) Štětina pro EU tak trochu trochu málo?
23. 04. 2009 | 07:11

Milan H. napsal(a):

To Béda:
skoro bych řekl, že právě o tomhle se tady vedla diskuze a bylo by plýtváním sil vést ji znovu stejně.
Program Starostů a nezávislých při volbách do EP si najde na internetu snadno každý trouba. Bédovi pro ulehčení tedy: http://www.starostove-nezav... Nepochybuji o tom, že paní Vendlová program a priority starostů a nezávislých zná.
23. 04. 2009 | 08:27

pgjed napsal(a):

Paní Vendlová, nevypočitatelnost reálného chování je jednoznačně mínus. Zvláště v našich podmínkách kde se ještě neustálil konzervativní postoj, že jsou věci, které se prostě nedělají, protože to není slušné. Míra pragmatismu v chování politiků u nás je alarmující. Rozdíl je pouze v tom, že u členů politických stran vím +- kde je jejich pásmo volnosti. Navíc se alespoň částečně cítí podstatná část z nich vázána programem a zaměřením své strany a je komusi zodpovědná. U tzv. nezávislých nejsou ani tyto mantinely. Navíc se mezi nimi skrývá pod mimikry nezávislosti spousta bývalých. Zvláště v komunální politice je to hodně šedá zóna. A to neteoretizuji, vycházím z téměř dvacetiletých praktických zkušeností. Nezávislý je velmi často velmi závislý, jen není vidět na čem.
23. 04. 2009 | 08:28

Béda napsal(a):

MilanH.:

- na moji otázky jste neodpověděl.
- pokud jde o ten program, v podstatě až na jedinou výjimku se s ním ztotožňuji. Tou výjimkou je bod "Silná pozice Evropy v globalizovaném světě." Proč je tam pouze vymezení se proti Rusku a ne proti všem konkurenčním velmocem? Je snad Rusko jedinou konkurenční velmocí? Co Čína, USA, vznikající politicko-ekonomická centra? Co Shanghajská organizace, resp. BRIC?
23. 04. 2009 | 08:45

Nemrava napsal(a):

Volte Stranu bezpečného sexu na hebkém mechu! Jediná strana, které jde o skutečnou bezpečnost a která nikomu nic nenalhává! Buď můžeš nebo ne - a šmytec!
23. 04. 2009 | 08:53

Milan H. napsal(a):

To Béda:
nemám zkrátka chuť odpovídat znovu na totéž, projděte si prosím předchozí diskuzi, nebo se rovnou podívejte na Štětinův popis minulého jeho životaběhu, kde se různým nařčením brání a uvádí je na pravou míru. Obrázek si tak můžete udělat sám: http://www.jaromirstetina.c...

Já osobně nejsem nijak spjatý se Starosty, ale s programem se také ztotožňuji. Potřeba silné pozice vůči Rusku mi ale dává větší smysl než třeba vůči Číně nebo USA. Je to složité a na dlouhou diskuzi, ale povaha těchto dvou velmocí je prostě historicko-kulturních důvodů zcela odlišná a bát se Číny nebo USA mi přijde dost nesmyslné a neodpovídající reáliím. Rozumně se obávat Ruska a zaujímat k němu jasná a pevná stanoviska naopak nikoli.
23. 04. 2009 | 08:59

StandaT napsal(a):

Máte 5%? Gratuluji ke vstupu do klubu nepřátel lidu :-)

Uvažování některých jedinců mi připomíná sektářskou psychologii - semknout se a nepřipustit žádné, ani potenciální ohrožení Velké Myšlenky či Velkého Cíle hlásané Velikým Guru (nebo Velikým Předsedou či Velikým Soudruhem...). Je zajímavé, jak současným Red-Resistent vadí společná minulost se Štětinou. Kolektivisté vždy bývali nejvíce nepřátelští, nesmlouvaví a krutí k odpadlíkům. Zradit je zřejmě mnohem větší prohřešek, než nepříjmout. Ostatně, zrada je důsledkem přemýšlení a samostatného úsudku. Proto se v sektách nepřemýšlí, proto se v sektách věří Guru/Velikému/Předsedovi. Sektáři jsou také nejvíce nepřátelští k členům jiných sekt. To zavité nepřátelství mezi ČSSD a ODS mi připadá mnohem více jako zaťatost věřících fanatiků než jako soupeření politických stran.

Vydržte. Vy i Starostové. Každý slušný člověk v politice je jedna tyčka v plotu, který nás odděluje od světa politických sektářů. Od (samo)Vyvolených, co pracují pro nás, i kdybychom je my sami už dávno nejraději poslali do Pekel.
23. 04. 2009 | 09:01

Béda napsal(a):

Standa T,

až nato, že pan senátor Štětina pozbyl mateřské strany (která jej dostala do senátu -hrozí jí naprostý volební debakl) a
na příkladu pana Mejstříka viděl jak by při další volbě do senátu nejspíš dopadl sám.

Tak se na stará kolena rozhodl kandidovat za starosty a nezávislé.

Jakého velkého gurua máte na mysli? Z čeho dovozujete, že někdo takový vůbec existuje? Máte snad na mysli Topolánka, Paroubka, Filipa, Čunka anebo Bursíka?
23. 04. 2009 | 09:12

Milan H. napsal(a):

To Béda:
mrzí mne, že se z této diskuze stává fórum o sen. Štětinovi, ale tady je třeba reagovat. Štětina kandidoval jako nestraník za SZ a určitě to nebyla SZ, která ho dostala do senátu, nýbrž spíše jisté osobní kvality a to, že jde o známou a respektovanou osobnost. SZ také není a nebyla jeho mateřskou stranou.
Mejstřík a Štětina jsou přeci jenom osobnosti různé úrovně. Kdybyste trochu sledoval Štětinovo působení a aktivitu v senátu, viděl byste, že jeho kandidatura za starosty malých obcí je s jeho politickým jednáním zcela v souladu.
23. 04. 2009 | 09:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Dneska asi budu méně stíhat, ale zase tak moc to myslím nevadí.

Holubář a pochod nácků či jiných akcí na úkor občanů: Vůbec se nepovažuji za někoho, kdo rozumí extermismu. Ale asi bych automobilové závody a pochod nácků na stejnou úrověň nestavěla. Zejména jde o náklady spojené s akcemi a možnosti ohrožení obyvatel a okolí. Při tom, jak se akce dějí mě to přijde prostě postavané na hlavu. Ale o tom více na jiných blozích kolem, třeba paní Hradíklové a dalších.
23. 04. 2009 | 09:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, řekla bych, že už bylo hodně řečeno. Tak se nezlobte, ale já tu nechci rozpytvávat něčí minulost, když těžko mohu zjistit, kde je pravda. Pan Štetina namne působí důvěryhodně.
23. 04. 2009 | 09:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Standa T: Rozumím tomu, co jste napsal. A v klubu nepřátel lidu asi ještě Starostové nejsou, ale to chce čas... :). Spíše teď budou někteří jedinci v něpřátelském klubu mezi "kamennými" politiky. :)
23. 04. 2009 | 09:56

Holubář napsal(a):

VV:
Jako občan stavím na roveň to, co mě stejně obtěžuje.
Argumentace, že automobilové, závody v centru krajského města nejen obtěžují, ale jiné i baví, nemůže obstát. Ty nácky jejich pochodování také baví......
Jen jsem si dovolil zažertovat. Na nácky máme pifku - a právem. A na nabubřelé politiky si netroufneme. Do nácků, s prakticky jednotnou celospolečenskou podporou, to se to buší. Ale jinak - darmo mluvit.
23. 04. 2009 | 10:05

george napsal(a):

Ta podoba s Blondie...zpěv a tanec dámám sluší víc než politika (snad jen točit správným směrem hlavou muže)
http://memorywebsite.blogsp...
23. 04. 2009 | 10:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Pgjed: V něčem, co jste napsal s Vámi nemohu souhlasit. Každý politik, ať je či není v dresu nějakého politi. uskupení, je vlastně nevapočitatelný. Ano, asi víme, kdo uvažuje více doleva, doprava, nebo se drží středu, ale jak se zachová při všech nástrahách, které kolem něho jsou, je jen na něm a jen on musí vědět viz Vaše věta: "že jsou věci, které se prostě nedělají, protože to není slušné"

Jinak v komunální politice je to mnohem spožitější, než se zdá, ale to Vy asi víte stejně dobře, jako já. Bylo by fajn, kdybychom mohli mít jistotu u členů politických stran, že "alespoň podstatná část z nich vázána programem a zaměřením své strany a je komusi zodpovědná."

Prosím, nepodsouvejte paušálně nezávislým jsou velmi často velmi závislí, jen není vidět na čem. Já taky nepíšu, že jsou všichni členové/členky politických stran stejní/é a tedy nemá cenu je po všem, co už předvedli, volit.
23. 04. 2009 | 10:07

Veronika Vendlov napsal(a):

Holubáři, ok, já to už chápu. Díky
23. 04. 2009 | 10:11

Veronika Vendlov napsal(a):

george: :)
23. 04. 2009 | 10:12

Aleš Kirovski napsal(a):

Paní Vendlová, myslím, že jste ČT nachytala na hruškách. Někdo z ČT by se k tomu měl vyjádřit, dost se mi líbila ta stránka teletextu. Díval jsem se na ty Události a skutečně tam řekli, že se nikdo dalši nepřiblížil. Vždyť sami na txt říkaj něco jinýho. No, veřejnoprávní manipulace. Kde je objektivita. Jinak jsem chtěl volit paní Hybáškovou, ale asi změním názor, nechci, aby hlas propadl. Aleš Kirovski, Liberec
23. 04. 2009 | 10:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Aleši Kirovski, také si myslím, že by to měla ČT uvést na pravou míru. Pokud mám správné informace, včera odešel panu řediteli, tiskovému mluvčímu a šéfovi zpravodajství Čt dopis, ve kterém Starostové požadují vysvětlení a také návrh řešení. Nedělám si ovšem iluze, že Čt zareaguje.

Já bych také ráda volila paní Hybáškovou, protože si myslím, že do Evropského parlamentu skutečně patří a odvedla v něm obrovský kus práce, který není v ČR dostatečně vidět. Bohužel, každý máme jen jeden hlas.....
23. 04. 2009 | 11:03

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Zdravím do Liberce. Mám tam mj. kus rodiny! :)
23. 04. 2009 | 11:04

Michal Macek napsal(a):

hezky den!

dejte to k soudu vysudtte nejakej ten milionek a hned je na kampan :)
23. 04. 2009 | 11:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Michale Macku a bude to stejné jako se sporem ED o magistrátní mandáty, soud se vlekl několik let, několikrát se MF podařilo jej protáhnout a nakonec poslalo MF finance (přes 10 milionů) až po kampani do PSP, tedy až když bylo pozdě....a jsme u vymahatelnosti práva a pohrdání rozsudky. Jsme u další Pandořiny skříňky.... :(
23. 04. 2009 | 12:18

Michal Macek napsal(a):

vv:

to vypada jako byste uz rezignovala na nejakou viru ve spravedlnost - ok kdyz to dopadne takhle atk dalsi soud ze vas to poskodilo protoze to trvalo dlouho - a o 2nasobny penize - tak s timhle dete na ct ale musite vypadat jako ze ste toho fakt schopna - no a oni si spocitaji ze sem jim vyplati se dohodnout bez soudu - takze bych to videl na nejakou omluvu ve vysilani + tak 500000 jako odskodne :)
23. 04. 2009 | 12:31

orinoko napsal(a):

Dobrý den,

paní Vendlová. Nechci dále rozmnožovat oprávněné ideové výhrady , které tu mnozí mají k Šetinovi. /Proč se mi tam proboha pořád dere to "t"?/

A tak se jenom zeptám na něco jiného. Víte , že Šetina měl v ČT pořad, kde myslím s Ladou Arnautovou jezdili s žebřiňákem po vlastech českých a hledali, kde všude jsou v této zemi čerti? - Otřesný , nanicovatý pořad, na který někdo dal peníze a jelo to tak dlouho, dokud to někdo zničehonic neutnul.
Někam s koníkem dorazili, sešli se s nějakými domorodci , kecalo se o ničem, Šetina potom šel k nějaké díře a řekl: Tady je čert. Jen v jednom případě to bylo trochu jiné. To řekl : Tady je čert a Rumcajs.

Takovéto Šetinovy zhovadilosti se v ČT vysílaly . - Možná to dokoce zařídil Štern. - Opravdu si myslíte, že je to člověk na správném místě? To jste si opravdu už nemohli vybrat jiného mimoně? On nejde s vámi. Vy jste jeho slouhové ve výtahu za tučnější prebendou. Jakkoli mi starostové můžou být sympatičtí, tak jdou mimo moje osobní úvahy pokud jde o volby. Až si zvolíte jinou mediální ikonu a marketingově to lépe ošetříte, tak se vaším uskupením někdy budu možná volebně zabývat.

Mějte se.
23. 04. 2009 | 12:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Ne, nerezignovala, jen jsem víc realistka. Navíc v tomto případě to ze strany ČT podle mne nebyl záměr. Díky za radu, předám právníkovi... :). Nicméně podle mne nejde o nějaké souzení se s ČT, ale o to, aby objektivně informovala, což se jí v tomto případě příliš nepovedlo.

Je to o budoucnosti a o princippu rovné soutěže pro všechna polit. uskupení, který v médiích - ani veřejnoprávních, rozhodně nemají. U soukromých, tam je mi to vcelku jedno, ale specielně u ČT mi to vadí hodně. Poslední dobou se mi konc. poplatky vůbec nechce posílat...

Jinak nová uskupení jsou v nevýhodě z mnoha jiných důvodů.

Mějte se fajn!
23. 04. 2009 | 12:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Orinoko, představujete si to tak strašně jednoduše, že mě z toho až oči přecházejí. Ale díky za rady i názory.
Mějte se fajn!
23. 04. 2009 | 12:46

stejskal napsal(a):

Pane orinoko,

píšete o Jaromíru Štětinovi (dělali jsme spolu v LN). Jiří Šetina byl generální prokurátor , který byl obviněn z vyzrazení státního tajemství a později jej soud obvinění zbavil.

Hezký den.

Libor Stejskal
23. 04. 2009 | 12:47

VERONIKA BEROUNSKÁ napsal(a):

Tak tuhle historku velmi dobře znám a je trošičku hloupá. Což pak nevidíte, že Vaše Veronika mi už leze z krku ... ?
23. 04. 2009 | 12:47

Michal Macek napsal(a):

vv:

jasne ze jde o princip,ale myslim ze na nejakou aspon omluvu narok mate a kdyby to hodilo i nejake penize tak proc ne - nebo snad maji Nezavisli sponzoru dost? :)
taky se mejte
23. 04. 2009 | 12:59

Veronika Vendlov napsal(a):

Veoniko Berounská: Asi budu hloupá, ale to, co jste napsal/a, jsem tedy vůec nepochopila.
No nic, není všem dnům konec. Vždycky se najde nějaký "dobrák/čka", který se místo nad textem zamyslí nad autorem a pak mu to zdravě nadná. Jsem už na to docela zvyklá, takže jen tak dál.
23. 04. 2009 | 14:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Veoniko Berounská: Asi budu hloupá, ale to, co jste napsal/a, jsem tedy vůec nepochopila.
No nic, není všem dnům konec. Vždycky se najde nějaký "dobrák/čka", který se místo nad textem zamyslí nad autorem a pak mu to zdravě nadná. Jsem už na to docela zvyklá, takže jen tak dál.
23. 04. 2009 | 14:24

Veronika Vendlov napsal(a):

A ještě se mi to seklo a vložilo 2x, no výborně!
23. 04. 2009 | 14:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Macku, uvidíme, jak to dopadne a o penězích to opravdu není. Nějaké finance plynou Starostům za mandáty z podzim, stejně jako všem, kdo nějaké získali. A jak je to se sponzory? To nevím, nicméně těch není nikdy dost, jen se těžko shánějí.
23. 04. 2009 | 14:31

Nyx napsal(a):

Ale Veroniko, ten pruzkum prece platila pro starosty nemecka liberalni nadace Friedrich Naumann Stiftung, ktera kope za FDP, do jejichz liberalni frakce by po volbach Stetina chtel...
To je zu moc pruhledny... Dobra strategie, ale spatne provedeni.
23. 04. 2009 | 14:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Nyxi, já nic o zadavatelích nevím, tedy si myslíte že STEM výzkum zfalšoval?
23. 04. 2009 | 14:46

Michal Macek napsal(a):

vv:

jinak jestli chcete zvednout preference vemte si priklad u pana Pomejeho - panecku to je PR jak ma bejt.udelat behem par mesicu z odepsane totalitni hvezdy za zenitem top celebritu v CR a SR je dost husarsky kousek.

jinak ja osobne nejsem priznivce teorii (zejmena pana Paroubka ale i jinych) o zmanipulovanych vyzkumech mineni - myslim ze tu jde o prestiz te ktere agentury a ta si nemuze dovolit aby se neco podobneho nekdy provalilo - byl by to jejich konec
23. 04. 2009 | 14:55

Nyx napsal(a):

Tak se poptejte pana Broze ci Gazdika.
http://www.novinky.cz/domac...

Ne, nemyslim si, ze je potreba vyzkum falsovat, staci klast spravne otazky (vzor Sir Humphrey) spravnym lidem (mimo velka mesta) a pak dojit ke spravnemu zaveru.

STEM je navic znamy tim jak podezrele sice mirne, ale za to ustalene "nahrava" v pruzkumech CSSD a KSCM.

Cili az se objevi podobne vysledky i u ostatnich vyzkumniku verejne nalady, bude to o neco jasnejsi, ted nevimnevim.

N.

P.S. Podle pana Stetiny vyzkum provadel STEM a firma SANEP - ktera dela vyzkumy po internetu... Vy verite vyzkumum po internetu? Vy verite INTERNETU?! Jo, a taky se mrknete kdo vsechno sidli na stejne adrese jako SANEP (Cimburkova 258/21, PRaha 3)- je to nadherny vyber solidnich firem.
23. 04. 2009 | 15:05

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Macku, bylo by strašně fajn, kdyby se žádné preference v médiích nezveřejňovaly. Veřejnost by nebyla ovlivňována vůbec. Napříkaldy kdyby jich nebylo v minulých volbách do PSP, dostali by se do parlamentu Zelení? To by mě vcelku zajímalo.

A k manipulaci výzkumů: souhlasím s Vámi. Navíc každý výzkum je o otázkách, tazatelích, počtu respondentů a složení skupiny dle věku, pohlaví a vzdělání. To v první fázi. Pak nastupují socilologové/scioložky, aby data přeložili do řeči, které my, ostatní, porozumíne. Tato interpretace je pak zveřejněna a její další nterpretace jsou závislé na dalších a dalších interpretacích.

Mám s výzkumem jen jednu zkušenost, resp. bylo 2616 a šlo o etnické klima v ČR.
23. 04. 2009 | 16:00

Nyx napsal(a):

No a co ted Friedrich Naumann Stiftung? Vam neni divne ze ausgerechtnet v pruzkumu ktery zaplati FN to starostum "vyjde"?!
23. 04. 2009 | 16:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Nyxi, jste lépe informovám, než já. Mezitím jsem tedy zjistila, že respondentů bylo 1043,

Obce/města, ČR, soubor
Do 1 999 25 27
2 000 – 4 999 10 11
5 000 – 19 999 18 17
20 000 – 89 999 20 17
90 000 a více 27 28

Otázky, které jsem objevila byly:
1. Koho byste volil/a v červnových volbách do Evropského parlamentu z následujících stran a hnutí? (respondentům byla předložena karta se seznamem osmi stran kandidujících do EP; dále měli možnost odpovědět variantou „jiná strana“, „půjdu volit, ale nevím koho“ a „nepůjdu volit“)
2. Považujete za potřebné, aby peníze z programů EU sloužily větší měrou k podpoře slabších regionů a pomáhaly zmírňovat rozdíly mezi regiony?
3. Obáváte se tlaku Ruska na Evropskou unii v souvislosti s dodávkami energií?

Souhlasím, že by to chtělo daší průzkumy a uvidíme.

A k těm internetovým: No je dobré je brát s nějakou rezervou. Ovšem zálěží na konkrétnostech, mám k dispozici jen tiskovou zprávu a o systému a výše popsaném složení respondentl nic nevím.

Na tu Cimbukovu se kouknu, po tom jsem skutečně nepátrala, vůbec mě to nenapadlo.

Zpět k tématu, které není o Starostech nebo o tom, kdo si výzkumy zadal, zda FNS, politické strany přímo, nebo ČT, ale o interpretaci výzkumů médiem veřejné služby.

Vy sám toho víte prvděpodobně víc než já. V dnešní "propojené" době se asi není čemu divit.

Byla bych ráda, kdybyste se stejným zájmem přistupoval ke všem výzkumům veř. mínění (zejm. těch preferenčních). Byla by to záslužná práce pro nás všechny.
Zdravím Vás.
23. 04. 2009 | 16:23

Nyx napsal(a):

Wow, seznam 8 stran - proc ne treba 33?
Cuju intelektualni nepoctivost.
N.
23. 04. 2009 | 17:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Nyxi: Jak mám vědět, proč ne 33? Bylo by výborné, kdyby takový průzkum proběhl, FNS na to zřejmě nemělo dost finančních prostředků, ale jednak o tom nic mluvím a jen těžko za ně mohu mluvit. Měla jsem pro Vás původně dlouhou reakci (skoro další blog), ale smazala jsem to, němělo by smysl snažit přidávat další argumenty. Vy s v klidu sedíte u pc a pohoda jazz. Přesvědčeného nepřesvědčím. Jsem ráda, že jsem ten text napsala. Dlužila jsem to sama sobě, ED a všem prťavým polit. uskupením, které právě pro systém, jaký v naší zemi funguje, nemají prostě šanci, protože bariér ke vstupu do sněmovny (i kamkoliv jinam) je skutečně stašně moc. Víc s interpretacemi preferencí neudělám. Počkám si na další průzkumy a na výsledky voleb a pak uvidíme.
23. 04. 2009 | 19:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Oprava: jednak o tom nic nevím...
23. 04. 2009 | 19:39

Nyx napsal(a):

OK, tak se uvidime po volbach.

Zatim uzavirame diskusi tim, ze tema clanku - CT poskozuje Starosty - je irelevantni, neb Starostove se snazi zfalsovat svou vyznamnost, hej?
23. 04. 2009 | 19:48

vlk napsal(a):

PAní Vendlová,

nijak nehodlám ovlivňovat ani Váš názor na Štětinu, tím méně přístup, jaký máte k propuštěným vězňům.
Popíši svůj a ten je jiný. Nedávám Vám jej za vzor, jen k úvaze.

Začnu tím propuštěným vězněm. Promiňte, al e tad y by mne velmi zajímalo, za co ten člověk seděl. Může být , že to bylo ojedinělé selhání, přehlédnutí třeba dopravní značky či nějaká podobná nedbalost - pak s ním jistě nemám problém. Pokud by s e ukázalo , že jd e o d efraidanta nebo podvodníka, asi se před ním budu mít na pozoru a rozhodně jej nepustím k penězům. Ale možná že si s ním dám v Tunelu pivo a dobře pokecám. Což neučiním, pokud budu vědět, že seděl za LP nebo brutální násilí. O těch, co s eděli za deviantní činy a vraždy nemluvě. Vy k nim budete přistupovat bez předsudků, kterou já nazývám opatrností?

Teď ke Štětinovi. Pro mne je ten pán nevolitelný. Pamatujete v senátu nějakou jeho jinou iniciativu než křižácké tažení proti komoušům? Aktivitu ohledně Hučína? A nakone c Čunka? Já nikoliv. Nevím, co v senátu za celých 6 let udělal prospěšného. Byl dokonale neviditelný. Můžete namítnout- jako většina senátorů: Ano, jistě! Nicméně považuji Štětinu za antikomunistického / což by nebyl problém/ fanatika. Což už problém je. Fanatik je pro mne vždycky škůdce. Teroristé kteří bourali do dvojčat, alespoň ti z Hamburku, prý byli do té doby docela milí lidé.Slušní a skromní. Fanatismus ještě nikd y pro obyčejné lidi nic dobrého nepřinesl. A zejména ne tehdy, když nějaký fanatik nejdřív něco jiného dělal, než později hlásal. Takový člověk je pro out. Vy mu chcete a můžete věřit. Já rozhodně. A nechci ,aby zastupoval tuhle republiku v Bruselu. Čím tam bud e prospěšný? Předloží tam snad v EP návrh zákona na celoevrospký zákon komoušů?
A pokud náhodou ano a dokonc e to projde, čím nám to bude užitečné? Když se komouši jen přejmenují?
23. 04. 2009 | 19:51

Rejpal napsal(a):

Díky, paní Vendlová, za dobrý nápad, koho volit do EP.

Manželka si pana Štětinu určitě nenechá ujít a dá mu nejspíš svůj hlas. Já nikoliv, neboť jako skutečný antikomunista a "Rusofil" obdivující Alexandra Solženicyna, nemohu dát hlas člověku podporujícímu nacionalistické agresory z kraje masového vraha Džugašviliho.

Můj hlas získá nebojácná dáma, dnes poslankyně EP, která už jako velvyslankyně dala přednost svému svědomí před diplomatickou kariérou. V EP se m.j. snaží o sblížení Izraele s EU. Bohužel však nejde tak daleko, aby prosazovala i vstup Izraele do NATO, jak to činí jistý významný důchodce z Vysočiny.
23. 04. 2009 | 20:59

oga napsal(a):

to vlk

co si vlastne mame predstavit, kdyz vlk hafne "detox"?
Je to tezke, ze? No nic ve zlem, mne se uz po vas zacalo skoro styskat.
Jen kdyz uz neco vyhlasite, tak se toho pro zachovani duveryhodnosti trochu lepe drzte.
Jinak k otazce prejmenovani komunistu - netvrdim ze ma erudice v semiotice je bez mezer, ale zastavam nazor, ze ze jmeno neni jen vanuti hlasu. Jmeno ma obrovskou silu, jiz zidovska tradice uci, ze kdo zachazi se jmeny, ten ovlada. Napriklad i vas nick tu ma vybudovane jiste renome a jiste byste se s nim loucil nerad. Cili - jsem presvedcena o tom, ze prejmenovani by neprineslo komunistum nic dobreho, prisli by tak o svuj symbol a tim i o velkou cast sve sily. To by sice nebylo ke skode, sle zda je to dostatecny duvod pro zvoleni pana Stetiny do EP, to je druha vec.

To autorka
Pani Vendlova, ta takzvana vyvazenost verejnopravni telvize se diky vam zase pekne ukazala. Jaka skoda, ze o techto vecech blogujete pouze, kdyz je to vasem osobnim zajmu:-(
23. 04. 2009 | 21:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, díky. Ten příměr byl záměrně poměrně silný. Jsme všichni plní předsudků. Někdy nás ochrání, někdy z nás dělají zabedněnce a zbabělce. Nedokáži odpustit zločiny, kde je fyzicky jakkoliv ubližováno záměrně lidem a dětem samozřejmě. A ty ostatní...zase tak moc lidí, o nichž vím, že mají tuhle zkušenost za sebou neznám, ale i těch několik z nich ví, že si sami svou vlastní blbostí zkomplikovali celá život. Víc tomu asi dodat neumím.

No a k panu Štětinovi už se vyjadřovat nebudu a díky, že to chápete.
23. 04. 2009 | 21:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Nyx: ok, zatím uzavírame diskusi, ale ne tím, že téma článku je irelevantní. Zkuste opustit příklad, který jsem použila a podívejte se na to třeba okem Libertasu. Ani 1,3% není málo, tak proč by do budoucna nemohly zaznívat buď preferene všech a nebo nikoho?! :)
23. 04. 2009 | 21:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Rejpale: Obě volby jsou dobré. Vidíte, možná mohly tyhle dvě sestavené kandidátky kandidovat společně? nebo je to blbost?
23. 04. 2009 | 21:54

green napsal(a):

No tak to máme pohromadě a můžeme bilancovat: STEM udělal výzkum za peníze liberální německé nadace, která ví, že v případě zvolení senátor Štětina, jako Čunkův velký zastánce nemůže ke konervativní EPP, kde je Čunek zcel diskreditovaný, a tak půjde do protiamerické a protiizraelské ALDE k liberálům. Proto mu pomáhají, no a STEM, který je dvorní výzkumná agentura ČSSD ráda poslouží a za peníze udělá kartu pouze s 8 stranami a "zákazníkem" kandidátkou strostů a nahraje témata tak, aby držely Štětinův profil. Na kartě jsou parlamentní strany, pak Starostové, pak SNK ED a pak Libertas, a zbytek není. NO a když se to přepočte jenom na ty, co k volbám jistě půjdou, může to za těchto podmínek vylézt na 4% a tedy slovy Hartla, šance překročit 5%. To on zase rád udělá, a že je to celé silná manipulace se prostě zakreje stížnostmi na neobjektivnost médií, že paní Vendlová.
23. 04. 2009 | 22:01

Veronika Vendlov napsal(a):

oga: Díky az názor. Osobní zájem - to je předsi hloupost. Víte, já bych o tom psala i dříve, ale to jsem neměla blog. Vůbec jsem nepsala, to až posledních cca 8 měsíců. A začínala jsem na zcela jiných tématech, než nyní. Je to vývoj a život. Někdy bych se docela ráda zakozervovala do nějaké škatule a bylo by to sazší. Nejde mi to, i když se o to snažím. A tak témat, která mě zajímají, jsou tisíce. Naštěstí tisíce a tisíce lidí o nich píší. nepamatuju se ale, že by se někdy někdo preferencím věnoval a pokusil se vše kolem alespoň trochu pojmenovat. Šla jsem do toho textu i s rizikem, že mi to minimálně velká část diskutujících připomene a rozmaže. Mě to nevadí, když už něco napíšu, stojím si za tím a hledám nové argumenty pro i proti. I to je vývoj. Navíc článek k soc. vyloučení (týkající se Romů) a celá tématika mě poměrně vytrénovala. Tohle je vlastně pohoda.
Zdravím a pěkný večer.
veronika
23. 04. 2009 | 22:04

Emissary napsal(a):

Dobrý večer, paní Veroniko,

Vy jste taková příjemná osoba. Tak jsem trošku studoval názory a musím říct, že jste obrněná. Tož, ať ti vaši starostové zvítězí. Z ČT není třeba dělat trauma, ČT je zaběhnutá instituce a někdy neví, co dělá.
23. 04. 2009 | 22:14

Veronika Vendlov napsal(a):

green: Krásně jste to shrnul a vysvětlil a docela to dává i logiku. Už končím s přesvědčováním o tom, že mi jde o princip, o rovnou politickou soutěž.

Mě je v zásadě jedno, kdo se dostane do EP nebo do PSP, rozhodnou voliči a tohle já respektuji a respektovat budu, stejně jako respektuju 15 zastupitelů/ek v OV. To je ok.

Nechci ale, aby docházelo k prezentaci preferencí tak, jak se stalo nyní ve veřejnoprávní ČT i v minulosti - každé volby. Nechci, aby se preferenční výzumy soustřeďovaly jen na 5 vládnoucích politických. Roky mi leze na nervy, jak pořád dokola slyším: "vadí vám složení parlamentu? Tak volte jinou alternativu, tu možnost máte." A pak začne vylejzat jeden objektivní politologický názor za druhým (Jane Kubáčku, Vás nemyslím), kde zazní, že házet "malé" strany do uren, by rozložení parlamentu spíše nepomohlo a situaci by to mohlo ještě zhoršit. Jedna nebo druhá strana pak (OSD a ČSSD) začne šířit paniku a tvrdit, že jde o mobilizaci jedněch, nebo druhých voličů. Nyní je to témeř v dokonalosti - staší slíbit každému vratku 30 Kč v lékárně a je to doma. Hrůza, hlava mi to nebere. Jak tohle mohlo zafungovat, vždyť ta zase zaplatíme všichni...

A pak je tu to, o čem se jakoby neví, ale přitom je to jasné. Vliv poměrně velkých peněz a kontaktů. Hra na vyváženost, na kterou jsme si před volbami už všichni zvykli. Na to je pak starosta z "horní dolní" krátký, i kdyby to byl správňáckej chlap, co myslí na ty, kdo jej zvolili a neublížil by ani mouše. Koneckonců je na to krátká i Jana Hybášková, která i kdyby se přetrhla, bude neustále srážena k zemi od všech "vlivných a chytrých" vládců.

Marnost nad marnost. Ale zakládat stranu nebudu, skončila bych buď v Bohnicích (nebo Havbrodě) nebo v klášteře, eventuelně v Laponsku - jo, to je dobrej nápad, Sariselka! Začínám šetřit na důchod.... :)
23. 04. 2009 | 22:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobrý večer Emissary, díky! Jo, je to bájo si to pročítat. Člověk si věří víc a víc, až si ani víc věřit nemůže....:)))) Mám jednu výhodu, vím, že se uživím i s motykou, hardem, nebo koštětem v ruce.
A na tom koštět můžu i odetět a nebude to nikomu divný. Tož asi tak.

Třeba to nějací starostové a starostky čtou...těžko říct, ale spíš ne, to by asi ta diskuse vypadala trošku jinak.

Trauma z ČT nemám, ale štve mě, to jo.
Hezký večer
vv
23. 04. 2009 | 22:38

Emissary napsal(a):

A víte, kdy jste mě vůbec oslovila? S tím sexapelem, asi, na Topolánka. Víte, že mám s ním podobný životopis, až do doby, než se stal senátorem? V podstatě nejsem proti nikomu, ani proti panu Š. U mě rozhoduji činy a mysl. V životě možná budou jiné věci, jež Vás budou štvát. A budete se muset s tím poprat.
23. 04. 2009 | 22:53

Veronika Vendlov napsal(a):

To byl takový hodně čtený, to se mi nestává každý den... :) Tam je taky "chutná" diskuse...:) Jasně, že rozhodují činy a mysl.

A ano, v životě je řada věcí, které mě čekají a nejsem na ně připravená. Pak se s tím ale budu prát a asi nebudu "exhibovat" na blogu. Snažím se vkládat články v době, kdy jsem v relativní psych. pohodě.

Děkuji moc za podporu, to každopádně!
23. 04. 2009 | 23:00

Emissary napsal(a):

Dobrou noc, pani Veroniko,

jasná mysl a prát se s těžkostmi, to je možná jediný recept, jak v této době zvítězit. Přeji Vám to.
23. 04. 2009 | 23:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Souhlas! Dobrou noc, Emissary!
23. 04. 2009 | 23:13

vlk napsal(a):

oga
detox -je to celkem jednoduché, že v podstatě nepíši. Což jsem činil posledních deset dní. Bez jakéhokoliv absťáku. A pustím se do toho znova.
A když dovolíte, jak dlouho budu mimo blogy aktuálně je jaksi jen a jen moje věc. Jestli to budou dva dny nebo dva roky , je skutečně výhradně moje suverénní rozhodnutí. a jestli se vám líbí nebo ne? To mne vůbec netrápí.

Ano, můj nick tady snad má určité renomé. A nehodlám se s ním loučit. Protože to jméno jaksi vzniklo dávno před tím, než na svět přišel internet.
Nicméně tohle je asi čtvrté forum, kde jsem zakotvil déle.
Na dvou z nich už někdo s mým nickem byl . Našel jsme si jiný. A fungovalo to stejně. Zda dobře , či špatně-jak pro koho. Takže v tom jméně to asi nebylo.
A podobně je to s komunisty. V Polsku si říkali Sjednocená dělnická strana, V Maďarsku Maďarská socialistická dělnická strana, ve východním Německu Sjednocená socialistická strana, v Angole FNLA.... atd. atd. A přece šlo o pravověrné komouše. Aniž by to měli v názvu.
A komunisti nestojí na názvu. Stojí na své ideologii.A s tím nikdo, natož nějaký Štětina, nehne ani o fous. Navíc jdeme skutečně do mimořádně těžkých dob. Takových, jaké tu pamatuje max. 10% nejstarší populace. A procesy , kterým budeme všichni čelit zrodily pravý i levý teror. A budeme s nimi konfrontováni opět.
A třeba ještě budete ráda za onu veřejnoprávní televizi, o které se vyjadřujete s takovým velkým a suveréním despektem.

Protože kdyby ona vymoženost nebyla, mohla byste si vybrat maximálně mezi Růžovou zahradou a VKV či ještě něčím ještě "hlubokomyslnějším", pokud to lze vyrobit. Třeba vám to stačí nebo dokonce vás to naplňuje. Nevím. Nzenám vás. Mne nikoliv.
A jakkoliv ČT není dokonalá a dělá chyby, jak se stalo v případě popsaném autorkou, nejsou tyto chyby nijak zásadní / zatím/ a jsou určitě kompenzovány více než dostatečně jinými věcmi. Například Moravcem nebo Reportéry či Černými ovcemi nebo Historií na ČT 2..
Pro mne je Čt prostě dobrá značka. I kdyby nebyla - není tu nic lepšího.
23. 04. 2009 | 23:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, jste opravdu hodně rozhořčen Jsem ráda, že Vy máte v ČT důvěru. Víte, platíme si ji ze zákona, proto mám na ni nějaké nároky, proot chci, aby byla co nejobjěkticnější. Co se děje na ostatních kanálech je mi jaksi jedno, protože na ně nepřispívám. A vyhodit televizi z okna se mi nechce, u nás doma by to stejně neprošlo, já to zkoušela...

A tak občas kouknu an Růžovku - se slovy s Vratných lahví: "žehlils někdy? Nežehlil!", občas na Chirurgy, na Óčko - občas dobrá kulisa a když zvládám, tak na noční filmové kluby, ale to nezvládám poslední dobou vůbec. Za tyhle filmy jsem ČT vskutku vděčná.

Víte, já bych řekla, že všechno, co se děje, jaksi pramení z povrchnosti, na které je nyní docela často život obecně nastaven. Proto je zcela možné, že ona "neobjektivita" vskutku není záměr. Spíše se jde jakoby cestou nejmenšího odporu.
Kdo ví.

Dobrou noc.

PS: Kdysi jsem byla ochotna dojít na Kafky a Čt podpořit, nyní už bych to asi neučinila, protože jsem posupně tak trochu přišla o iluze.

A myslím si, že na obsazení Rady ČR by neměli mít vliv politici.
23. 04. 2009 | 23:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Opět: Omluvte Vlku překlepy...
23. 04. 2009 | 23:33

vlk napsal(a):

Paní Vendlová
nejsem rozhořčen. Nemám důvod. Al e mám dost důvodů bránit ČT. Není tak dobrá jako ARD nebo ZDF, ale podle mne se vyrovná ORF. A to je dost slušná úroveň. Na to , že vystavena ze strany politiků neustálým tlakům z ní udělat děvenku kvalit slečen z E55.
Ano i já chci, aby byla co nejobjektivnější. A daleko podstatnějším nešvarem než politivání hodné opomentutí odhadů šance starostů je pro mne například způsob jímž vybírá a komentuje zprávy Drtinová nebo už dost dlouho mladý Železný.Který se evidentně snaží dohonit tatínka. Ke své škodě.
Říkáte , že ostatní kanály Vás neberou, neb je neplatíte.. Hm.. Tak to je paní Vendlová hrubý omyl. Podle Vás je platí kdo, když ne Vy? Pokud nakonec připustíte, že je platíte vy a nejspíš, podle toho, co utrží ještě daleko více než je koncesionářský poplatek ČT, dostáváte zpět zatraceně málo. Ve srovnání s tou ČT, pro kterou byste nešla na Kavky.

Ano, shodneme s e - na obsazení radyby neměli mít vliv politici. Porblém je v tom, že ho mají a mít budou.
Dobrou noc.
23. 04. 2009 | 23:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, jak tedy ty jiné kanály platím? Můžete mi ten mlj omyl vysvětlit prosím? A nemusí to být hned. :)
Děkuju a dobrou.
23. 04. 2009 | 23:45

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Za Repotréři ČT jsem vděčná.
23. 04. 2009 | 23:52

vlk napsal(a):

PAní Vendlová

oodpověď je jednoduchá. Z čehopak mají komerční kanály příjmy, Z čeho financujísvůj provoz? Z reklamy , že? A kdo platí reklamy? Výrobci zboží a poskytovatelé služeb!
Říkáte, no vidíte, já ne. Omyl! Hluboký omyl. Z čehopak jsou asi sestaveny reklamní budgety? Z tržeb za zboží a služby! Kdopak ty služby a to zboží koupil a zaplatil? Paní Vendlová a dokonce, velmi nerad , i vlk. Takže v ceně Vašeho pracího prášku a mé láhve pivča jest pár haléřů posílaných Nově, Primě, Baranndovu, Očku....
srovnejte si příjmy z reklamy všech těchto televizí a uvidíe, kolik je to peněz!
A oproti veřejnoprávní bedně jste na tom dokonc e ůř. Když televizi vyhodíte do sběrného dvora, můžete přestat platit koncesionářský poplatek. Takže to že vysílá Čt už vás stát nic nebude. Sučasně nebudete přijímat ani žádnou komerční televvizi. Jen v ceně vašeho prášku bude pořád pár halířů pro Novu.

A ještě drobnost.Nova si od vás ani teoreticky nenechá mluvit do svého vysílání, míry objektivity a politických preferencí. u ČT taková možnost existuje. Teoretická.
24. 04. 2009 | 00:09

Hajný napsal(a):

paní Vendlová,
vlk má pravdu.Proč myslíte,že je neustále tlak na snižování objemu reklamy na ČT?Kdyby to nebyl dobrý job a nebyla snaha o závislost ČT na politicích,tak by to nestálo za námahu!
K těm starostům.Přeji vám abyste se nezklamala.U nás v kraji s mnoha těmi,co kandidovali za starosty v krajských volbách bych nechtěl mít společný ani chodník!

Přeji dobrou noc.
24. 04. 2009 | 00:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku a Hajný, Vlk má pravdu. Jenže do toho celého reklamního "systému" se já pouštět nebudu. Ono nás to (jako lidstvo myslím) dožene samo. Bohužel. V porovnání s tím, je asi nějaké "stěžování" na interpretaci prefer. možná tak trochu banalita. Jenomže i na tyhle "banality", je třeba upozorňovat, v tom se asi shodneme.

A starostové? Jojo, je to těžké, každý máme své zkušenosti. Tak si přeju, ať to případné budoucí zklamání není tak velké, nastane-li. Každopádně určitě se k tomu budu vracet steně tak, jako se vracím k Evropským demokratům ještě než se spojili se SNK.

No a ještě něco k Nově. Spoluoragnizovala jsem v roce 06 něco jako demonstraci s názvem STOP AMNESTII TUNELÁŘŮ! Šlo o shromáždění občanů proti schválení okleštěné novely trestního zákoníku Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR

Text zběk: Poslanecká sněmovna hodlá dne 7. 3. 2006 přehlasovat veto Senátu vůči novele trestního zákona, z kterého byl vypuštěn trestný čin zneužívání informací v obchodním styku (§230 odst. 2 - nyní §128 odst. 2.) Okleštěná novela nejenom zabrání trestat tzv. tuneláře, ale dokonce umožní propuštění již pravomocně odsouzených na svobodu. Stanoví tak výslovně § 420 zákona, podle kterého se trest uložený za čin, který podle nového zákona již není trestný, promíjí.

Přijďte s námi vyzvat poslance, aby odmítli legalizovat podvody

A docela ta akce běžela, přijela Nova a paní reportérka, která stála za mnou řekla s takovým fakt peprným opovržením: "To sou chudáci! Jdeme jinam!" A bylo vymalováno.

Tak se mějte oba dobře a teď už opravdu dobrou noc v těch Vašich končinách! :)
24. 04. 2009 | 00:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Něco hudebního odreagování, andělsky naladění a trochu více morálně citliví lidé - doporučuji raději neklikat. :)
http://emagus.blogspot.com/...
24. 04. 2009 | 03:07

Rejpal napsal(a):

Díky, paní Vendlová, za Vaši reakci na můj včerejší nick. Chodím však brzy spát, proto odpovídám až dnes.

Také bych uvítal, kdyby volby do EP byly více nezávislé na politických partajích. Kandidáti by měli být (stejně jako dnes) celorepublikoví. Volič by si však mohl kombinovat své zástupce do EP z různých "politických táborů a názorových sfér".

V takovém případě by mi nevadila ani společná kandidátka nesourodé skupiny kandidátů třeba přesvědčeného komunisty Ransdorfa, zločince Železného, pracovité Hybáškové, dobrodruha Štětiny, kritického novináře Hoffmana, moudrého Halíka i pletichářky Bobošice.
24. 04. 2009 | 08:34

Veronika Vendllová napsal(a):

Rejpale, já se o to, chodit spát dříve, pokouším už dlouho, ale jindy než večer prostě nemám čas, tak doháním resty.

Přesně tak, tohle by se mi také líbilo. A příspěvek za hlasy pro kandidáta by se jednoduše vyplatil na IČO pol. uskupení, kterého je kandidát členem, nebo jej nominovalo.

Nebo by nemusela polit. uskupení za volby do EP dostávat vůbec žádné finance a bylo by to spíše o prestiži a kvalitních kandidátech, než o "IČ" jednotlivýh polit. stran a uskup.

Trochu utopie, ale to si klidně můžeme dovolit... :)
24. 04. 2009 | 08:49

orinoko napsal(a):

To Stejskal: Díky . Já tam to "t" nedal, aby to nebylo považováno, za sprostotu. Ale fakt je, že mi to jméno dělalo probém.

Šetinu si pamatuju. Mám pocit, že to myslel dobře, ale nějak se mu nedařilo. A měl vyzradit tajemství? Tak to bylo určitě něco, co všichni věděli. Protože jenom za takové věci v Česku padají žaloby. V opačném případě by nikdo ani necekl.
24. 04. 2009 | 12:22

zdesta napsal(a):

V.Vendlová.Je otázkou do jaké míry může zveřejněný výzkum ovlivnit voliče v jejich rozhodování.Většina lidí se přiklání k nějakému politicko-ekonomickému modelu na základě svých sociálních zkušeností a vlivů. Ta téměř patová situace je něčím zapříčiněna a existence SNK na tom nic nezmění.Navíc jsem přesvědčen že nějaká nestranost neexistuje.Každý něčemu straní a představa nějaké ideologické neutrality je nesmyslem.Neexistují žádné záruky ani důkazy že "nestraník" bude lepším politikem než straník.Když si čtu vývěsku SNK tak většinou občanům nabízejí program s konečným efektem,aby se vlk nažral a koza zůstala celá.Navíc se domnívám že většina kandidátů vstupuje do politiky ze stejných důvodů jako ti ostatní.Jen minimální procento má skutečný zájem o veřejnost jako takovou. Je to o prachách,o společenské důležitosti,popularitě e.t.c. O objektivitě a výváženosti ČT nemíním diskutovat.(má co dohánět)O Škutinovi už vůbec ne.) Přeji hezký den.
24. 04. 2009 | 18:40

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdesto, díky za názor. Vidím to následovně:
Kdyby nebyly interpretace výzkumů tak vlivné, nikdo by s nimi "nijak a ani trošku nečaroval" - pro "hnidopichy" - tím neříkám, že se se všemi interpretacemi průzkumů "čaruje". Zkuste promyslet a představit si, co by se třeba zítra ráno stalo, kdyby vyšly preference na vzorku např. 3 000 resp. následovně: 40% komunisté, 5% ODS a třeba 20% ČSSD. Zbytek by byli nerozhodnutí voliči. Utopie? Asi jo, ale s velkou částí země by to poměrně zamávalo a kdyby nebyl čas na další průzkumy a volby by byly za dvěřmi, na výsledku voleb by se to zcela jistě promítlo. Nebo se mýlím?

Vyšlo-li z mých textů, že je nestrannost lepší, než strannost - pak jsem argumentovala špatně. Tak to v žádném případě není. Je to o lidech a činech, ale to už tu zaznělo.

S Vaším textem od slova "neexistuje až po e.t.c." souhlasím.

Co se týká SNK, tak o dění uvniř nevím noc. Navíc to už je poměrně dlouho SNK ED - protože došlo k integraci s Evropskými demokraty. Možná to víte, možná ne, tak jen pro úplnost.

Myslím, že o panu Štětinovi (ne Škutinovi) a nejen o něm, se bude diskutovat na novém blogu pana Václava Hořejšího. :)
24. 04. 2009 | 19:55

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová,
původně jsem vám chtěl napsat něco o bezbřehé naivnosti.Ale to vy nejste.
Mám obavy,že Starostové slouží panu Štětinovi jako typitčští Leninovi "užiteční idioti".
On přece než pozdní antikomunismus a snahu o zničení Ruska žádný program nemá.A Starostové mají jen sloužit jako výtah k dobrému bydlu,zvláště když ví,že po ukončení senátního mandátu jej žádná strana na senátora nominovat nebude a jako nezávislý nemá šanci.
I u zelených je to tak,že případně v Bruselu zasedne Nezničitelná Katka.Tedy dle mne.
25. 04. 2009 | 10:05

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Hajný, nezlobte se, ale bude lepší, když se k tomuto nebudu vyjadřovat. Možná byste se mohl zeptat pana senátora osobně, ale je mi jasné, že o to nejde.

Když se ohlédnu a vzpomenu na některá vyjednávání, musím se usmívat. Naše česká politická realita je prostě "boží" - zboží. Pro nás, obyčejný lid, se dělí na polit. uskup. a osoby nebo osobnosti, chcete-li. Těch nových a neokoukaných je poskrovnu, proč to tak je je jasné, rozebírat to nyní nemohum, to je skoro na studii, ale pár osobností snad "vyleze" ven.

Ale těch "provařených", těmi se to všude jen hemží. Ke starostům by se před nedávnou dobou nepřidal témeř nikdo (pana Štětinu nepočítám, ten je v výjimka), dokonce i renomovaní odborníci říkali, že nemají možnost uspět ani v krajských volbách, jen v komunále. Za to v případě uspěchu, což lze (i když z povzdálí) sledovat již nyní, seběhne se plno vlčáků a vlčic? :)

Nevím, co tohle hnutí čeká, nechám se překvapit. Nemohu to ovlivnit. Určitě to ale bude dobrý studijní materiál, stejně jako ED, SNK ED a Zelení, ODA, 4koalice a třeba lidovci. Myslím si, že lidovci pomyslně "odešli" na věčnost s panem Luxem.

Jinak co se Katky týče, záleží samozřejmě výsledku voleb do EP, ale už nyní jsou jedinci, kteří vědí, že v EP zasednou. Stačí se jen kouknout na první místa některých kandidátek. V těch 22 manátech zase tolik neznámých není. :)

Pěknou sobotu!
veronika
25. 04. 2009 | 10:39

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová,
děkuji za odpověď.Jsem rád,že jsem se ve Vás nezklamal,jste velice chytrá žena.
I Vám přeji hezkou sobotu.Já osobně vyrážím s vnoučaty do lesa učit je poznávat hlasy ptáků a rostliny.Je to užitečnější než si lámat hlavu nad čistotou našich politiků.Doporučuji i Vám,pokud se mladý pán vykřesal z choroby.
25. 04. 2009 | 10:52

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Hajný, díky. Někdy si spíš připadám pěkně tupá... :) Já bych šla taky nejraději do lesa. Měli jsme na tento víkend připravenou jarní akci pro kamarády v Českém ráji, ale nemoc je silnější než plány. Takže mládě čučí na pohádky (některé už bych nejraději vypnula, protože je to pořád dokola.."finly, požární auto ó jak zní ten zvuk jeho sirény....":) a s tatínkem právě poslavili autodráhu (co donesl Ježíšek) a rozjíždějí F1. To je přesně to, co hýbe kromě jiných věcí naší rodinou.
Pozdravujte les! :)
25. 04. 2009 | 11:05

JeK napsal(a):

Starostové a nezávislí ztratili, teď jde o to jak velkou a zda ne z hlediska dostání alespoň jednoho svého kandidáta to EP smrtelnou část svého jakkoliv chápaného apelu na voliče právě tím, že ve strachu na to, že nemají osobnost, přistoupili na nabídku skutečně na mnoha místech politického spektra za svůj veřejný život se s gustem projevujícího pana Štětiny.

V národě, který se domnívá, že má buhvíjaké tradice západní demokracie, přesto ale dal 14% Sládkovcům, a kromě Moldávie volí, navíc nereformované komunisty více než okolní postkomunistické země, národ, který posledně do EP poslal kromě zapšklých klausovců druhou nejpočetnější grupu, komunisty, včetně SOUDRUHA KOSMONAUTA REMKA, opileckého komunistu Ransdorfa, který autem vyžizuje jednu ženu za druhou, soudruha Marštalku, navíc k nim pak Bobolínu a jednu imunitu za kdruhou si kupujícího, tu licenci CME TV NOVA, letos pak registraci libertas.cz si kradoucího Vovku Železného ....
.... klidně může do EP poslat toho, kdo, ač s matkou z USA, byl nicméně, jako synek oddaného komunisty, dám také "efektivně komunikující" komunista po desetiletí na tom velice, velice dobře s mocenskými a nepochybně i bezpečnostními strukturami a orgány SSSR.

Pokud se s žurnalistickou obratností pan Štětina po Sametu snaží svoji tak či onak a právem jej kompromitující, protože opakovaním a realitami tehdejších (i stávajících) poměrů potvrzující, minulost "milovníka ruské kultury, historie, povahy a a přírody",

Opakovaně, za desetiletí komunistické totality a absolutně ne neprávem, nejen díky jeho nevyhnutelným, četným úlitbám, které musel pokaždé, kdy potřeboval dostat bumášku na povolení vstupu do SSSR, do té které gubernie, oblasti, prostoru, atd. atd. jej všechny ty stovky soudruhů, kteří jej zvali, povolení cestování do SSSR vyžiozovali, doporučovali, schvalovali, dtto povolovali všechny ty stovky extra věcí, fundamentálně vzdálenách standardním zájezdům ČEDOKu do země Sovětů, kde státní policie, bezpečnostní orgány až po místní milici měly, včetně dohledu nad turistickými hotely věci pod bedlivou kontrolou.

Sám jsem ve koncem 70. let s kamarády horolezci snařil, dlouho a marně, ano, díky jednomu z kolegů našeho oddílu dokonce i s přímluvou redaktora Světa sovětů (!) na velvyslanectví SSSR, snažil dostat na Kavkaz a trošku vím, jak tato část praktik fungovala.

Být schopen, rok za rokem, po dlouhá léta, v tuctech cest, dostat se do, cestovat v, nemít problémy tak, jak to, už jen oficiální vetze Štetinových výkladů věcí popisuje, nedokářu si představit, že by to bez úliteb a velice, velice pravděpodobně bez něčeho mnohem zásadnějšího, bylo jakkoliv a opakovaně možné.

Tak, jak milovních všeho ruského a sovětského, přitom ale ne sovětské totality a jeho zvěrstěv, dokázal, prý bez podstatné zráty na své moralitě opakovaně sjíždět veletoky Sibiře a být ve všech těch místech, kam se, kromě vyhnanců a prověřených nikdo ani náhodou nedostal, tak se zdá v polistopadové době pan Štětina být milovníkem demokracie západního střihu, hlavně když to nese plat a kompenzace člena legislativního orgánu, natožpak když je spojen se 7.000 eury plus náklady měsíčně.

Naivní a neudržitelný argument, zde paní VV, že jí nezajímá minulost, ale budoucnost neznamená nic dobrého. Nejen proto, že se v jiném článku dovolává toho, aby lidstvo mělo pár Dní pravdy ročně.

Pokud dají občané Starostům a nezávislým 5,1% procent a oportunista Štětina zasedne, evidentně jako jediný za SaN, s tučným příjmem v EP, nebude to pro zájmy ČR ani zájmy, ve které starostové a podporovatelé S a N poctivě věří žádné plus.

Jen pan Štětina, jako jiní flexibilní oportunisté, dokáže, hlavně sobě, že ano, je možné a reálné, jeti, lukrativně, po vlnách doby, za každého režimu a situace.

Od zakázanzých prostor krvavé totality sovětské Sibiře po měkké, naví ne směnitelnými rubly, ale eurem královsky vysttlané křeslo v lůně "imeprialistického Západu". Pan Štětina v EP bude, jako diagnóza úrovně českého elektorátu to, co znamenali Sládkovci v PSP, znamenají komunisté v PSP a EP, Bobošíková a Železný. Tedy katastrofu.
26. 04. 2009 | 13:58

Veronika Vendllová napsal(a):

JeK: Drsný a otevřený názor. Díky. Jistě pochopíte, že mlj komentář už není třeba.
Zdravím Vás.
26. 04. 2009 | 23:52

Midori napsal(a):

Paní Vendlová,
pan Šetina je pro mne nevolitelný. Z důvodů, které tady již zmínil Vlk a jiní. Já bych ještě připojil jeho svéráznou interpretaci gruzínské války.
Doufám, že žádnou trafiku neobdrží.
27. 04. 2009 | 10:42

veronika vendlova napsal(a):

Pane Midori, je to opravdu jen na Vás. Na kandidátce jsou i jiná "esa" v tom dobrém slova smyslu, tedy mohou zafungovat i preferenční hlasy. Tož, uvidíme. Osobně jsem skutečně zvědavá, co nám budoucnost přinese. Jsem sice optimistka, ale třeba mě to přejde...:)
27. 04. 2009 | 15:37

Xavier napsal(a):

Paní Vendlová!

Mě mnohem více vadí ta 5% hranice. Díky ní se z parlamentu stává zatuchlý rybník, kde chybí pořádné štiky. Překonat tuto hranici volitelnosti je pro strany nezaštítěné sponzory mimořádně těžké. Příliš mnoho lidí se nechá odradit mýtem o "ztraceném hlasu". Pokud by se reformovala ústava takovým způsobem, že by byla umožněna větší politická soutěž, zveřenované průzkumy by ztratily na důležitosti.
06. 05. 2009 | 12:50

Veronika Vendllová napsal(a):

Xaviere, mluvíte mi z duše. Po očistci pod Škromachem, je to balzám na nervy! :) Díky moc.
06. 05. 2009 | 20:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy