Kdo další by měl ještě „držet hubu“, pane Škromachu?

05. 05. 2009 | 21:30
Přečteno 9552 krát
Asi my všichni ostatní, že?! Předvolební kampaň, jenž se tváří jako kampaň do Evropského parlamentu, je vlastně předkampaní pro podzimní volby do PSP ČR, je to takový testík. Vědí to všichni a politické síly se mobilizují a přeskupují. Ovšem suverenita čiší zejména ze sociálních demokratů.

Byla-li to reakce na dopolední výrok Mirka Topolánka, který označil program soc. dem. za vědomý podvod na voliče, pak reakci pana Škromacha považuji za hrubě nepřiměřenou.

Pro mne je tato „novomluva“ buď za a) záměrná a jasně cílená na nějakou část nespokojené veřejnosti a nebo za b) nevědomá a dokazuje větší a větší hrubost ve výrocích, od kterých není daleko k činům. Sice jedno známé přísloví říká, že: „pes, který štěká, nekouše“, jenže já si tím 100% jistá nejsem.

Protikrizová opatření soc. dem. naleznete na www.protikrizi.cz/navrhy-a-opatreni. Za přečtení a zamyšlení stojí všech 62 bodů, ovšem zejména sekce s názvem Sociální ochrana a stimulace, body 42 – 62.

Myslím, že slovům Mirka Topolánka rozumím. Bylo by přenááááádherné, kdyby byla zejména některá opatření realizována v praxi. Jenže stačí použít selský rozum a je jasné, že to prostě není reálné! A tak se mi zdá, že je to s tím podvodem na voliče spíše pravda, než nepravda.

Na eu.cssd.cz/program/cssd-proti-krizi.html je pod textem, který nebudu hodnotit, věta: NA KRIZI NESMÍ DOPLÁCET TI, KTEŘÍ JI NEZAVINILI. Ovšem tomu bohužel nikdo nezabrání a může se nám to líbit nebo ne.

A tak je konečně načase, přestat nám, voličům a voličkám, LHÁT. To by bylo fér.

A turné soc. dem. s názvem JISTOTA? Jistota čeho? Jaké jistoty mě čekají, bude-li vládnout ČSSD? Odpovím si sama – vůbec žádné!

A tak nezbývá než „tu hubu nedržet“ a ozývat se, pořád dokola!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kritik napsal(a):

Autorka článku zřejmě v nejbližším období očekává propad z jejího současného ráje do pekla. Je zřejmě jedna z mála, která se za Topolánka cítila rajsky.
05. 05. 2009 | 21:43

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová,
jenže ODS nebo ČSSD,to vyjde nastejno.Pěšky nebo za vozem.
Jak říkala teta mé ženě v náš svatební den."To víš,holka,ženská si dneska nevybere.Oni ti mužští,jeden lump větší než druhý."
05. 05. 2009 | 21:43

Gerd napsal(a):

Je mně jasné, že ČSSD není Mirkem Dušínem v plnění předvolebních slibů. Pořád mám ještě před očima hrůzu, která se jmenuje Smlouva ODS s voličem. Podepsaná Topolánkem. ODS dostala důvěru od voličů dvakrát, nejdříve v 90. letech, potom v r. 2006. Nepoučili se ani jednou. Tohle už stačilo.
Česká politika potřebuje pravicovou stranu typu CDU, nikoliv modré bolševiky typu ODS. Mezi nimi a komunisty je jediný rozdíl ve spisech, na které přísahají. Metody jsou stejné.
05. 05. 2009 | 21:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Kritiku: omyl, jen jsem byla nucena volit menší zlo.
05. 05. 2009 | 21:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Hajný do luhů a hájů! Jasně, je to možná přetahování jen "na oko", ale držet hubu tedy nebudu, to si radši sblím svých pět švestek (víc jich nemám) a změním krajinu.
05. 05. 2009 | 21:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Gerde: A vidíte tu nějakou CDU? Já tedy ne a věřte mi, že větší politické zklamání, než byla oposmlouva, jsem asi pravdu v ČR nezažila...
05. 05. 2009 | 21:50

Petr Havelka napsal(a):

Očekával bych výrok "držet hubu" spíše ze "strany" více nalevo: Zřejmě i przudce vlevu hodlá ČSSD získat hlasy.
05. 05. 2009 | 21:52

bývalý volič trojkolky napsal(a):

já jsem skromnej ... stačí mi jistota toho, že Íčko s Téčkem budou dřepět v opozici .. holt menší zlo :)
05. 05. 2009 | 21:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Přesne tak to asi bude, pane Havelko. Mrazí mne z toho, stejně jako při projevu J. Paroubka, když se domníval, že má v posledních volbách do PSP ČR 101! A musím říci, že mě nepřestává překvapovat, jak starší generace vzpomínají na staré dobré časy. Ne všichni, to ne.

A když se podívám na komunální politiku a lidi kolem vedení města v OV, mrazí mne stejně. Není to o stranách, ale o lidech a to napříč politickým spektrem.
05. 05. 2009 | 21:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Bývalý volič trojkolky: Uvidíme, kdo bude dřepět v opozici.
05. 05. 2009 | 21:58

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová,
to já taky nebudu.Ale protože to bylo směřováno k vládní koalici,tak mne to nechává klidným.Ti do rejže spadli vlastní hloupostí.A nebo,že nevěděli jak dál.

Přeji dobrou noc.
05. 05. 2009 | 22:02

Čochtan napsal(a):

Paní Vendlová,
"NA KRIZI NESMÍ DOPLÁCET TI, KTEŘÍ JI NEZAVINILI."
to jsou takové "prvomájové" výkřiky. Stejně inteligentní jako: "na náledí nesmí doplácet ti, kteří ho nezavinili! Hurá!"
Jsem moc zvědavej na ty volby.
05. 05. 2009 | 22:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Hajný, taky přeji dobrou noc!
Veronika
05. 05. 2009 | 22:04

Čochtan napsal(a):

Paní Vendlová,
"NA KRIZI NESMÍ DOPLÁCET TI, KTEŘÍ JI NEZAVINILI."
to jsou takové "prvomájové" výkřiky. Stejně inteligentní jako: "na náledí nesmí doplácet ti, kteří ho nezavinili! Hurá!"
Jsem moc zvědavej na ty volby.
05. 05. 2009 | 22:04

Matrix napsal(a):

hajný
Je vidět, že tě ten velevýkřik páně Škomachův oslovil, přesně pro takovéto jedince to také bylo určeno.
05. 05. 2009 | 22:05

vlk napsal(a):

Paní Vendlová
s údivem koukám, že jste s e vydala na politickou stezku!A vybrala si jako svůj idol neodolatelného chlapáka.
Nebudu vám v tom nijak bránit.Vaše volba.

Škroamch s e skutečně nevyjádřil zrovna salonním způsobem.
Nicméně mne Vaše argumentac e docela překvapuje. Hrubý výraz vám vadí? Zapomněla jste na ty Topolánkovy. Vztyčené prostředníčky a posílání někam. ne jen obecně - ale při oficiální rozpravě v parlamentu. Když zrovna mluvila oposice.

Tohle mi může vadit. asi stejně jako bych doma našel štěnici. Ta by mi vadila velmi.
Promiňtě , al e nejspíš by mi vadila ta špína, která by onu štěnici zrodila- A neskončil bych tím, že bych tu štěnici zabil. Musel by přijít generání úklid.

A pokud je jedne nesalonní výrok pro vás zásadním důvodem pro dehonestaci soc dem. , je mi vás docel a líto.
Pro mne je naprosto nepřijatelné něco jiného , než buranská mluva. Kterou navíc při různých příležitostech, off record, mluví skoro každý z nás.
Totiž ohnutí justice. Ze sloupu demokracie -nezávislého, udělal váš idol chlapák svou d ěvečku. špinavou holku. Aby zachrááil čunka, kterého potřeboval pro prohlasování tzv. baťohu. Pamatujete? Toho baťohu, který znamenal velkou daňovou úlevu pro 2% nejvíce vydělávajících.

Navíc ten chlapák , pokud jste nezapomenula úplně vše ,při pohledu na jeho ztepilou postavu, tlačící kočárek, si spletl parlament se sámoškou. A když nevěděl jak s estavit vládu - nakoupil poslance. Když nevěděl jak protlačit presidenta -nakoupil poslance. Vyhovuje vám to? Víc než to, že by ODS měla držet hubu?

Jo a až s e zas e zasníte nad ztepilým chlapákem s kočárkem, zkuste si vzpomenout na Nový rok 2006. Kd y onen chlapák šel na pozvání prezidentského páru do Lán na oběd. S e s vou zákonnou manželkou. Aby druhý dne ooznámil celíému s větu, že od ní odchází.
Ne že bych snad chtěl kázat morálku.mám na vestě taky lecos. Ale kdy už jste přes tu formu, měla byste to vzít v úvahu.
Hnusnej chlap s bradvicí, kterej bud e vypadat odpudivě i u kočárku , to jaksi pojal přeci jenom o fous lépe...

A program soc dem? Bylo by to krásné, kdyby to bylo, píšete. Ale každému, kdo má zdravý rozum je jasné , že nebude.. Co takhle pro osvěžení paměti zkusit Smlouvu s voličem? Tu už můžete s realitou konzultovat. No nebo zkuste státní rozpočet ćeské rpeubliky na tenhle rok. Předložený vládou do parlamentu a prohlasovaný vládou. Čímž s ez něho stal zákon! ne nějaký předvolební slib! Prostě máme tady čin ve formě zákona. Zkuste jej přezkoumat zdravým rozumem.
05. 05. 2009 | 22:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtane jasně, jenže co když to a někoho platí??? Na podzim zafungovalo třicet kaček, který jsme stějně zaplatili všichni společně a na celou tu masu lidí to zafungovalo! Vy to chápete?
05. 05. 2009 | 22:07

Marcela Zahálková napsal(a):

Zdravim vsechny, ahoj Veroniko, mozna za nekolik let uz vetsina mladych lidi nebude vubec tusit, co to byla "oposmlouva", ale ja myslim, ze zde doslo k zasadnimu obratu v nasi zemi. Naprosta "prodejnost", filosofie toho, ze klidne "prodam mamu certovi. Tim naprosto klesla etika, moralka, vsechno, co spolecnost muze vypesteovat, o nekolik stupnu nize!
Pokud jde o cssd, to ja vidim jako spis nez oranzovou, takovou michaninu rude s cernou, populismus nehrubsiho zrna, verim, ze to lide pochopi, ze vetsina z nehoraznych slibu jsou naprosto nesplnitelne kydy..., jen ke korytkum.
05. 05. 2009 | 22:11

Matrix napsal(a):

Mějte pochopení:

... vždyť oni musejí své voliče oslovit řečí, kterou rozumějí. Cizí slova, nebo dokonce spisovná čeština - to není řeč IV. cenové skupiny Bufetu U Kance, ved. Paroubek Jiří. Proto taky soudruh Paroubek neobtěžuje své voliče na svých stránkách zdlouhavým životopisem a po té nešťastné události - tedy po svém narození - pokračuje rovnou rokem
2006. Dojemné, myslí si, že by jeho přiznivcům vadilo jeho komunisticke, pardon socialistické, přesvedčení..
Ubohá Olomouc, takoveho rodáka si nezasloužila. Sprostota se ale vrátí - za půl roku po zvolení mu jeho voliči naplivou do obličeje. Sprosťáci se nemění.
05. 05. 2009 | 22:17

vlk napsal(a):

Paní Zahálková a jak vidíte modrou? Jne tak pro dokreslení obrazu?
05. 05. 2009 | 22:17

Petr Havelka napsal(a):

Paní Veroniko,

šetřit je potřeba, šetřit. Šetřit sliby, šetřit penězi, šetřit silnými výrazy.

Vysvětlovat je potřeba, vysvětlovat, proč je potřeba šetřit :)
05. 05. 2009 | 22:17

Ben napsal(a):

Určitě, paní Vendlová, nedržet hubu a ozývat se. Co jiného? A stejně to nepomůže. Sice je načase, aby nám voličům plakátoví nelhali, ale v to já nevěřím. A je jedno jestli je oranž nebo modř, zeleň či čerň /existuje vůbec takové slovo?:-)/
Víte, paní Vendlová, nejenom letos mám problém komu dát hlas.
V devadesátých létech jsem měl jasno.
Teď - nevím. Nevím.
Za to můžou ty lži, levé i pravé...
Chybí mi tady jedna strana. Středová strana, trochu víc doprava a hlavně strana, která, když se dostane k moci, tak šmahen hned nezruší vše, byť dobré, ale už ze zásady, strany předešlé, jenom proto, že přece musím ukázat - teď budu vládnout JÁ.
Já vím, je to sen, můj blbý sen...

Tak dobrou noc
05. 05. 2009 | 22:24

Marcela Zahálková napsal(a):

Pane Vlku, chapu vasi otazku jako sarkasmus, ale ja vam na ni klidne odpovim. Vidim ji jako mene rudou, uz vubec ne hnedou, delala nepopularni kroky, po nekolika vladach pred ni, a to ji nejvice uskodilo. Delali spoustu chyb, ale neco delali!
To byla pro mne zasadni zmena, a to nerikam, ze jsou pro mne volitelni, ale jsou pro mne spise akceptovatelni, nez Paroubecks socdem
Hezky vecer
05. 05. 2009 | 22:25

Čochtan napsal(a):

Paní Veroniko, rozumím.
Chléb a hry. Víc plebs nechce. Za komoušů to bylo nedělní knedlozelobůček zalitý pivem a odpoledne fotbal.
Až se z bejvalýho pingla stane Duce, tak dobrou noc.
05. 05. 2009 | 22:25

Hajný napsal(a):

to Matrix:
Ano oslovil mne.Já si totiž myslím,že naši politici,bez rozdílu,by měli přestat kecat a začít smysluplně konat.
Hrozí nám nebývalý schodek rozpočtu,vzmáhá se extremismus,napětí mezi majoritou a minoritou hrozí výbuchem a mám pokračovat?
A co v tomto smyslu udělala koalice,tedy kromě toho že snížila odvody těm nejbohatším?
Nic.
Žiji celý život na venkově.Od revoluce do nástupu socanů k vládě tu stál život za prd.Zemědělci i ostatní,otloukánci ze všech stran.Až za socanů jsme si mohli trochu narovnat záda.A konečně začaly jezdit autobusy,aby alespoň trochu dětí se dostalo do vyšších škol a lidí do práce.Takže mne řeči a thymolinové úsměvy městských pravičáků zase tak nedojmou.
Škromach řekl,že koalice má držet hubu,jenže koalice nám ne snad slovy,ale jednáním celý ten čas říkala,že máme jít do p...,no do atže,řečeno se Švejkem!
05. 05. 2009 | 22:27

StandaT napsal(a):

Zbytečné obavy. Jistota bude! A kolik! Na každého zbyde!
05. 05. 2009 | 22:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, díky za komentář, cením si toho.
K věci: Nedivte se mi, politika mě vždycky zajímala a je součástí všeho, ať chceme, nebo ne. Přesně jsem čekala, že mi někdo připomene můj idol MT! Nehájím jeho výroky a nonverbální komunikaci minulosti, ale zapracoval na sobě, toho si cením!

Přirovnání ke špíně a štěnici: Očekáváte, že se generálního úklidu dočkáme? Jo, to bych simoc přáa. Ale vždyť víte sám, že to není reálné!

Co se týká dehonestace soc. dem. - jasně jsem mluvila o panu Škromachovi. A díky tomu jsem podruhé v životě navštívila webovky ČSSD. A to mě dorazilo. Vy jste těch 62 bodů četl?

Máte pravdu, ohnutí justice je strašná věc, to je skutečná cesta do pekel, ale nenapadlo Vás, že ty mezery v zákonech zase nacházíme jen my,lidi?

A co se týče aféry Čunek - nepochopila jsem, proč by tak dlouho držen va vládě, z toho mi už ani nebylo zle, alespíš jsem cítila beznaděj. Kvůli tomu baťohu to bylo? Aha, díky za osvětlení.

Přestaňte mi Vlku trochu ironicky podsouvat, že se zasnívám nad MT. Je to zbytečné. Co se týče jeho soukromí, které tu propíráte, to fakt hodnotit nebudu. Musíte sám vědět, že je poměrně zbytěčné, se v tom pivat. Je to vec MT, jeho rodiny a blízkých-

Vaše slova: "Hnusnej chlap s bradvicí, kterej bud e vypadat odpudivě i u kočárku , to jaksi pojal přeci jenom o fous lépe..." - nechím bez komentáře.

Nemusíte mi osvěžovat paměť, poměrně mi slouží. Vidíte v textu to, co vidět chcete. A to je v pořádku. Nezlobte se, já nikdy soc. dem. volit nebudu, dokud tam budou ti, jenž tam jsou nyní a to i přes to, že J. Paroubek jako jeden z mála zákonodárců reagoval na výzvu NNO, jenž byla poslána oběma komorám parl. i Vládě. Je mu to ke cti, protože většina na nás jen "hodila bobek".

A Vlku, já ty texty nepíšu proto aby se mnou čtenáři souhlasili, ale proto, že reaguji na něco, co mi přijde zásadní.

A slovy Járy Cimrmana: "Můžeme se o to přít, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak to jediné, co s tím můžeme dělat!"
05. 05. 2009 | 22:28

StandaT napsal(a):

vlk: že Vy už se nemůžete dočkat, že? Stříháte metr?
05. 05. 2009 | 22:29

Čochtan napsal(a):

Bojím se, že si po volbách Paroubek oddychne: "Voliči jsou ještě blbější, než jsme doufali".
05. 05. 2009 | 22:30

vlk napsal(a):

Paní Zahálková
vážně?
Dělali nepopulární kroky po několika vládách před nimi?
Míníte třeba Tošovského vládu? Která po poslední vládě ODS převzala v hospodářské depresi? S krizovými balíčky?
Nebo sna d myslíte Zemanovu vládu? Která napravovala Klausův bankovní socík? A ODS ji drželau moci?
nebo snad myslíte koalu soc dem KDU-US? Která nastartovala skutečný hospodářský růst. Kd e byla ingerentní koalující, s ODS , KDU?
Vidíte ji méně rudou? No tak to jsme rád. Nepříímá koala na Hradě při presidentské volbě, pamatujete? Pamatujete i tuprvní volbu na Hradě - tu přímou koalu?

Dělali nepopulární kroky? Jo? Mně by stačilo, kdyby uměli předložit nevylhaný rozpočet! A s odpuštěním - neudělali z justice s vou děvku. Předpokládám, že totéž zásadního jste schopna vytknout soc dem?
05. 05. 2009 | 22:34

Matrix napsal(a):

Hajný
No buran k buranovi, ani jsem takové upřímné vyznání nečekal.
Jen dotaz, ty busy zřizuje kdo? Vláda nebo kraj? A na krajích vládli socané? Trochu nechtěnný facák, že.
05. 05. 2009 | 22:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtane, víte, že pod jinými blogy se neshodneme, ate tady ano. Já se taky bojí že si pan Paroubek oddychne.
05. 05. 2009 | 22:35

vlk napsal(a):

Standa T.
budete s e divit, žádný metr nestříhám. Problém je v tom, že i ODS mám jistotu, co jsou zač. a vím,že to nechci. u soc dem to jenom tuším. A naděje ,že jsou zásadně lepší je velmi malá. Žádný důvod ke stříhání metru.
05. 05. 2009 | 22:36

luis napsal(a):

od ženské, která se na dřívějším blogu přiznala k obdivu k hajlujícímu Topolovi se zdviženým prstem, se nedá nic jiného čekat. Její "názory" nejsou na racionální bázi....
05. 05. 2009 | 22:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Matrixi, klídek. Byla to Hajného upřímnost a ta se má cenit a ne se jí vysmívat.
05. 05. 2009 | 22:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtane, tohle už zas etak vtipný neni. Neuvažoval jste vlastním blogu, nebo hi už máte? Možná bych diskutovala...nešlo-li by o minority. A dokonce bych, jak je mým blbým zvykem, připojila i podpis...
05. 05. 2009 | 22:38

Veronika Vendlov napsal(a):

luisi, zato ta Vaše jsou racionální až moc! Tož díky, že jste mě všem osvětlil.
05. 05. 2009 | 22:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Jo Stando T, bude jistota, ale jen pro vyvolené a bojím se, že to ti, kdo dřou a vyděljí 7 tisíc čistého, protože víc se v jejich kraji dá vydělat jen těžko, mezi vyvolené patřit nebudou.
05. 05. 2009 | 22:41

george napsal(a):

http://niniveskal.blogspot....

Čtěte více po zadání do vyhledávání na stránce slovo (jméno) Masaryk...

Správně a zdravě se zlobíte a vážím si vás za to.
05. 05. 2009 | 22:43

vlk napsal(a):

Paní Vendlová,

píšete proto, že vám to přijd e zásadní? hm. a kdy jste psala o vztyčeném prosředníčku?

Třeba vám nepřišel zásadní.
To bych pochopil. Mně také zásadní nepřišel. Stejně jako Škromachův úlet.

To jsou marginálie.
Důležitá je čunkiáda. Ta je zásadní. Stejně jako nákup poslanců. ten je taky zásadní. Stejně jako vylhaný rozpočet§
Mimochodem - te rozpočet. Dneska s e Janota nechal slyšet, že rozpočet s e zhroutí,pokud nebud e ušetřeno 10%.
Pro vaši informaci / a taky pro paní Zahálkovou/. Ten rozpočet, na hrubo, posílá z cleku 80% na tzv. výdaje ze zákona -mandatorní. Vláda vlatsě disponuje jen dvaceti procenty. Utrácelo s e ovšempodle plánu. A mámeza sebou celé pololetí. skoro. Než přijdou škrty,bud e určitě pryč. Takže bud e třeba ušetřit 10% rozpočtu v druhé polovině roku. Což jsou, pro vaši informaci veškeré nemandatorní výdaje. To udávám jen proto, abyste si stihla připravit postel a pyjamas před Strakovku.
Když už tedy mluvíme o zásadních věcech a kvalifikaci téhle vlády.. Která po zítří balí.
Přeji vám pěknou dobrou noc. Paní Zahálkové taky.
05. 05. 2009 | 22:44

tim napsal(a):

paní Vendlová, váš minulý (nebo jeden z minulých) blogů si každý zájemce přečte a může si udělat názor... Já si jej udělal a to jsem vás tu hodně šetřil...

Jinak, jsou k vidění volební bilboardy. S Topolánkem a Paroubkem. Vyobrazení figur a slogany mluví za vše. Akorát chybí "smlouva s voliči". Zajímalo by mne, jaký na ně máte názor - chtěl bych si ověřit, jestli máte osobnostní rysy, které jsem vám přisoudil...-) abyc
05. 05. 2009 | 22:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text (tedy spíše hospodský vtip), který obsahoval nadávku (cosi o "sviních"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 05. 2009 | 22:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Marcelo, jo, já Ti rozumím, vidím to hodně podobně. Každopádně jsem dnes na obrazovce při mluvě pana Škromacha viděla sestavu, ze které mě opravdu mrazí. Sažím se většinu událostí řešit s nadhledem a to držení huby je jen špička ledovce, ovšem mě to tedy pro představivost stačí...
05. 05. 2009 | 22:45

Veronika Vendlov napsal(a):

time, piště si, dělejte si a myslete si o mne co chcete. Naštěstí nemusím reagovat.
05. 05. 2009 | 22:47

Veronika Vendlov napsal(a):

No vidíte Čochtane, pan Stejskal to vyřešil a udělal dobře. Budete ty vtipy předělat podle kodexu diskutujícího, to se nedá nic dělat.
05. 05. 2009 | 22:48

luis napsal(a):

Vlku, čunkiáda pro ni není zásadní. Ani nákup poslanců. Ani vylhaný rozpočet. Nejspíš ani nechápe, o čem mluvíte. U ní to není o logice, o faktech. Je to o emocích. Už na bázi mmimosmyslového vnímání. Má oči jen pro Topola. I kdyby se vyválel ve splašcích, bude jí vonět.
05. 05. 2009 | 22:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Havelko, Váš příspěvěk 05.05.2009 22:17:39 podepisuji!
05. 05. 2009 | 22:50

tim napsal(a):

škoda, že se nechcete vyjádřit k těm bilboardům...:-)
05. 05. 2009 | 22:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Bene, máme podobně "blbé" sny oba!
05. 05. 2009 | 22:51

Čochtan napsal(a):

Já vím, paní Veroniko,
víte já občas argumentuji dost tvrdě, ale když křižuji proti větru, tak musím dát vždy maximální kormidlo a pak ho těsně před kursem ubrat. (neznám pro tohle české výrazy)

Je to stejné jako v řídící technice. (Regelungstechnik) Řídící signál musíte silně přehnat a pak ho před dosažením žádáné hodnoty vracet zpátky. (PID-Regler). To už je přes 35 let, co jsem to dělal.

Ten Stejskal je ale rychlej ! Ouplnej Billy the Kid ! Ale jen když chce. Když nechce tak přivírá oči. Obě.
05. 05. 2009 | 22:52

Hajný napsal(a):

to Matrix:
No jasně,že socani.Když nastoupili na kraj.A jeden z mála,kdo na nevyhovující busy slyšel byl,tedy u nás,Paroubek,Škromach a Foltyna.
No,když buran,tak buran.Docela si lebedím.
Přeji také dobrou noc a ať tě nestraší Paroubkovic bradavice.
05. 05. 2009 | 22:52

vlk napsal(a):

PAní Vendlová

jenna okraj než vypadnu - viděl jste sestavu ze které vás mrazí.
Nneí to tak dlouho, co většina těch lidí, co jste viděla dnes byla ve vládě. Takže nějaká zkušenost s nimi by tu byla v reálu. Mrazilo vás tehdy?
Kdyxž už je řeč o tom držení huby. Pamatujete ještě, která partaj přinesla do parlamentu náhubkový zákon?

Nijak nezastírám, že s ním žádný problém neměla, k mému velkému rozhořčení ani soc dem. ale když nic jiného inociativu vyvinul někdo úplně jiný. Pamatujete kdo?
05. 05. 2009 | 22:53

StandaT napsal(a):

paní Vendlová: jistoty jsou i negativní, nejen pozitivní.

ODS měla 4 celkem poklidné roky, kdy se mohla připravovat na vládní zodpovědnost. Jak to dopadlo vidíme. SocDem měla roky tři, ale ani měsíc nedělala nic jiného, než že šla Topolánkovi po krku. Jak to dopadne uvidíme. Ale ty jistoty, ty budou najisto.
05. 05. 2009 | 22:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Time, to byste musel začít jinak, ale přečtěte si blog pana kolegy Hořejšího, ten mohu klidně podepsat.
05. 05. 2009 | 22:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Luisi, vy jste se asi zbláznil, ale je mi to jedno, myslete si co chcete. Moje dnešní náladu nezmění ani Vaše posměšky, vyměňované s Vlkem. Ideální řešení.

A když budu upřímná, což Vy mi stejně nebudete věřit, tak mám oči pro dva úplně jiný chlapy.
05. 05. 2009 | 22:55

Marcela Zahálková napsal(a):

Pane Vlku,
jen matete lidi, nevim, zda zamerne, ci z nedostatku info.
Mandatorni vydaje, ktere jsou predem jasne, percentualne oproti vydajum tzv. "volnym", rozpoctovym. Mela jsem parkrat prilezitost ucastnit se z titulu sve profese jednani rozpoctoveho vyboru, podotykam - nekolika vlad, nejen te odchozi.
Musim rici, ze ty procenta tech vydaju volnych posledni vlady jsou zaleka nejnizsi a prakticky uchopitelne oproti usetrenim, ktera lze v ramci rozpoctoveho roku ucinit.
Zatimco u predchozich lad tomu bylo presne naopak a slibu sestkrat tolik
Mejte se pekne
05. 05. 2009 | 23:01

Pepa Řepa napsal(a):

To vv
koukám, že jste si zase zavařila.

Chcete snad naznačit, že pánové Škromach nebo Paroubek postrádají sex-appeal?
To snad ne!
05. 05. 2009 | 23:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Ježiš Vlku, jak dlouho mám blog? To je přád dokola! Navíc já nevím, jsetli bych o tom napsala, možná jo, to nebylo dobré gesto, tvrdím snad opak?

Ano, čunkiáda je důležitá. A tak tedy doufám, že až bude soc.dem u moci a já tuším, že bude, mohla by se z toho všeho poučit a zachovat se jinak. Stejně správňácky, jako pan paroubek s rozvodem a novým sňatkem. Ano, to by bylo fajn.

Pajamas mám sbalená, ale před Strakovku nepůjdu já, tam bude narváno i tak.
Též dobrou noc, Vlku
05. 05. 2009 | 23:02

vlk napsal(a):

Standa t.
selektivní paměť? Už není schopna vygenerovat slova jako nulová tolerance?
Nebo pokus o vyslovení nedůvěry vládě, kauza Kořistka?

No a jedne z těch pokusů byl obzvláště pikantní. Míním ten z února 2005. Pamatuji si jej proto, že 25. února vyzval Přemysl Sobotka KSČ , aby hlasovala SPOLU S ODS PRO VYSLOVENÍ NEDUVĚRY VLÁDĚ!
Ano 25. února vyzval ten dobrý muž KSČ ke spolupráci na svržení demokratické vlády. Symbolické. Co říkáte?

Ty pokusy o vyslovení nedůvěry byly nejméně tři. Nulová tolerance permanentní. Vygeneruje vaš e pamě´t i první nevypárování poslance? Jak přivezli do sněmovny na nemocničním lůžku Cyrila Svobodu?
Tak takhle nějak vypadaly ty čtyři klidné roky ODS.....
Tedy z pohledu těch, co si pamatují.
05. 05. 2009 | 23:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepane, tys mi tu chyběl! :) Když jsem to vyvěšovala, bylo mi jasné, co se stane. Ale klidně ať se všichni potrefení chytí za nos... :)
PS: Nenaznačuju!
05. 05. 2009 | 23:03

HJ napsal(a):

autorce

Raději nám povězte, jak nezaregistrovatelné zlomky procent ve volenbních preferencích podle STEMu má SNK ED nebo Hybáškové drahý experiment, Starostové a nezávislí nebo EDS. Ti mají 0,4%, tedy ani ne v polovině toho, aby dostali za získaný hlas státní příspěvek.
05. 05. 2009 | 23:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Marcelo, díky za upřesnění. Přiznávám, že se v tomto neorientuju ačkoliv jsem se poměně nědávno v rozpočtu vrtala. A to z důvodu RUDu.
05. 05. 2009 | 23:06

vlk napsal(a):

Pasní Zahálková
ohledně vaěšich tvrzení nemohu říci nic jiného, než má ty svatá prostoto. A ponechám životu, aby nás rozsoudil.

Ono je totiž úplně jendo jsou li mandatorní výdaje oněch 80% nebo třeba 72....
Výsledke bud e tentýž. Protože rozpočet už je v d ěsivém propadu teď.
Za první 4 měsíc e 91 miliard. Ofico 54. Jenže 37 bylo rozpuštěno z rezerv na jendotlivýchministerstvech, vytvořených na odložené výdaje ještě socany. Takže ve skutečnosti 91.. A máme před sebou ještě 2/3 roku. Takže 2x 91? Spíše více, co říkáte?
05. 05. 2009 | 23:08

Veronika Vendlov napsal(a):

HJ: Á, ozva se nějaký "přející přítel"! No, nechme se překvpit. Za 1) budou OVM 3 díly, v tom prvním vystoupí dosluhující či obhajující poslanci/kyně EP a v těch dalších dvou ty polit. strany a hnutí, která se dostanou na 5%, či se k této hranici přiblíží. Když tam bude u všech 0,4%, jak chrabře uvádíte, mají vyjmenované formace smůlu. Pak přijde házení do uren a to rozhodne. A už to nebude dlouho trvat, to se vydrží.
PS: příspěvek je ve volbách do EP 30m. Kč za každý hlas.
05. 05. 2009 | 23:10

luis napsal(a):

Pana Vlka neznám, byť jsem se na něj v hovoru obrátil. Takže za ty posměšky častujte mne, ne jeho. Bohužel se domnívám, že to nejsou posměšky. Trochu znám lidi. Vy jste typ člověka, co jedná na emoční a ne na racionální bázi. Do jisté míry to děláme všichni, ale u vás ta emoční převládá. Proto se domnívám, přes hrané pohoršení, že dobře víte, jak jsem to s těm očima pro Topola myslel... Proto se také domnívám, že čunkiáda a nákup poslanců, a další věci, jakož i zoufalý buranský projev Topolův, vás neodradí a co víc - ani nemůže, protože vy to vůbec nevnímáte. Soudě z vašeho vyjadřování. Proto jakákoli RACIONÁLNÍ diskuze s osobou jako vy, jak se o ni snaží třeba Vlk, pozbývá smysl... Neberte to, prosím, urážlivě. Dobrou noc.
05. 05. 2009 | 23:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Standa T: Souhlas.
05. 05. 2009 | 23:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Luisi: S Vlkem jsme se "utkali" mnohokrát a velmi si jej vážím.

Ano, Vy znáte lidi, v pořádku. Tohle si klidně tvrďte a analyzujte moji EQ,IQ a racionalitu.

Moc dobře vnímám vše, co jste vyjmenoval, ale přesvědčovat Vás nebudu, nemá to smysl.

PS: Neurazila jsem se, tohle je docela kafíčko oproti jiným textům z minulosti.
05. 05. 2009 | 23:17

P. M. napsal(a):

Vážený pane Vlk,
jste škodná v revíru, měl by jste počkat na hajného, až vás odstřelí. Naprosto nechápete, že existují lidé s jiným pohledem na svět, kteří jej nevidí jako jej vidíte vy. Na to, co tu píšete, se dá těžko slušně reagovat, proto pokud chcete vyjadřovat dál vaše názory, doporučuji založit si vlastní blog. Tam sice můžete svoje názory ventilovat, ale pochybuji, že najdete čtenáře. Nicméně snad chápete, že politika není náboženství a nemusíte tu hned vnucovat svůj kult Jiřího Paroubka, když zdejší majitelé už očividně vyznávají jiný kult a vám do jejich kultu vůbec nic není.

Nemám ambici snažit se vás přesvědčit o jiné pravdě, stejně by jste mi ji vyvracel do úplného vysílení a nikam by to nevedlo. Zkuste pochopit, že ani z vaší strany to ale nikam nepovede.
05. 05. 2009 | 23:18

StandaT napsal(a):

vlk: standardně má opozice k dispozici většinu v klíčových výborech. SocDem toto zrušila. Vládní koalice tehdy měla i šéfy výborů. Sobotka ministr, Kalousek rozpočtář. Opozice byla v PS vymizíkovaná, ve výborech nemohla prakticky nic. Proto ta nulová tolerance - jako nástroj, jak alespoň něco prosazovat. Ne truc a naschvál, jako to bylo v tomto volebním období. Ostatně tuto strategii ODS nepraktikovala celé období, jen pár měsíců. Vlku, Vy nemluvte o selektivní paměti. Vy ne.

A dalšími body už pokračovat nebudu. Berte to tak, že jste vyhrál. Užívejte si to. jistoty čekají i na Vás.
05. 05. 2009 | 23:18

Marcela Zahálková napsal(a):

Pane Vlku, cenim si vasich nazoru a rada s vami diskutuji, ale znate z praxe, jak nektere veci maji tendenci resit se sami?
A tak dost podobne je to i svetsinou tzv odlozenych vydaju:-)
05. 05. 2009 | 23:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtane, já málem zapomněla reagovat:
Vím, jak občas argumentujete. Každopádně bych neřekla, že pan Stejskal přivírá oči, ovšem opravdu nesleduji všechny diskuse, to se nedá. Pod mými blogy je ale myslím ze strany moderátorů všechno ok.
05. 05. 2009 | 23:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, ještě jsej přehlédla jeden koment.
Sestavu necháma na pokoji. A k náhubkům:

Mám dojem, že Marek Benda, ale mohu se mýlit. A myslím si, že jeho tatínek, kdyby tu ještě byl, by se asi velmi divil. Proto jsem ráda, že se "boje proti" ujali někteří senátoři. Snad budou úspěšní.

Mějste se dobře, Vlku.
05. 05. 2009 | 23:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Jak zde bylo řečeno, emociálně nevybouřená i iracionálně uvažující Vendlová se loučí, ať se Vám tu pěkne diskutuje. Díky za komentáře a přeji dobrou noc.
05. 05. 2009 | 23:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další text (tedy spíše trojslovný výkřik), který obsahoval nadávku (cosi o tom, že je někdo hlupák na entou), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 05. 2009 | 23:40

luis napsal(a):

od politiků, protože jsou de facto naši zaměstnanci, můžeme při hájení našich zájmů očekávat např. schopnost rozvahy, empatii, poctivost a zejména schopnost analyzovat a řešit problémy, se kterými se v prostoru a čase naše společnost setkává. Bez ideových mantinelů přítomnosti nebo minulosti, které člověka deformují a brání mu poznat všechny souvislosti a nezávisle se rozhodnout. Ten problém může být třeba hospodářská deprese. Potřebujeme i další vlastnosti politiků. Sex appeal sám o sobě je u politika nanic.
Nezakryje kupř. jeho tragikomické jednání jako prostředníka v plynové krizi, kdy vycházel z předpokladu, že jedna zem (podporovaná velkým Bratrem) je v právu a producent plynu nikoliv. Tak se stalo, že mu pod již uzavřenou smlouvu byl rukou napsán "hodnou" zemí dodatek, dojednaná smlouva byla neplatná, část Evropy mrzla dál vložit do jednání se museli za nás jiní. Ostuda pro nás, sex appeal nesex appeal. Nezaznamenala jste to. Jinak byste nemohla psát, co jste psala, o politiku se sex appealem. A to je jen střípek. Osobně považuji ten blog za nejslabší, co jsem tu kdy četl.

Sex appeal je krásný, ale sám o sobě je nanic. U politika, který má řešit problémy, jsou důležité opravdu jiné věci (Hitler měl tak sex appeal. Hodně ho volily ženy). Nečiním si ovšem iluze, že to pochopíte...Opravdu dobrou...
05. 05. 2009 | 23:42

Nuba napsal(a):

Beru život pozitivně. Jeden kabaret končí. Druhý se chystá na scénu. Já nevím, co pořád máte. Přenosy z parlamentu nebo přímé vstupy politiků patří k tomu nejlepšímu, co dokáže vděčnému divákovi televize z oblasti zábavy zprostředkovat.

Když vidím já na obrazovce družinu pana Topolánka, tak mě také střídavě mrazí a polévá pot.

Teď jsem docela na pochybách. Jsem vůbec slušný člověk, když se mi vláda nelíbí ? Tak vyperu, vyžehlím, uklidím, uvařím, pofoukám bebí, pochválím taťku, když mi po měsících urgencí navrtá háček do zdi, každého pozdravím, pomohu,kde mohu. Sem tam ovšem zařvu a také čas od času chci dát někomu na hubu. To aby v tom nebyl pan Škromach sám. Tak fakt nevím. Jsem zviklaná. Váha která pořád hledá rovnováhu. Decimálka.

Ovšem Topolánek a spol. ne. To je již kabaret pro trošku perverzní. Naštěstí opona spadla a vděčný divák tleská. Ende.

Slušnost je slušnost.
05. 05. 2009 | 23:45

Veronika Vendllová napsal(a):

Luisi, ještě jsem přidávala jeden odkaz vpravo. Tak tedy naposledy. Nemám ambice psát texty, ze kterých budou všichni nadšení. Mám ambice psát texty, za které se budu moci postavit. Za 20 let mi ale také mohu přjít hloupé, to nevylučuji, člověk se vyvýjí, vzdělává a otlouká zkušenostmi. Někteří a to zejména ti, kdo pochopí i to, co chtěl autor/ka říci mezi řádky, pak vědí, že jde i o záměr, se kterým je text zveřejňován. Je v pořádku, že Vám blog o Topolánkově s.a. přišel jako nejslabší, který jste kdy na těchto blozích četl. Bez těch slabých by ale nebyly ty výborné a naopak. Váš názor vyvažuje druhá skupina, která jej pochopila a zase jej považovala za poměrně dobrý. Vůbec nevím, s kým mám nyní tu čest diskutovat. Ovšem řada věcí, jež jste výše napsal, jsou samozřejmě pravda a politika /od té nejvyšší/ nesmí být postavena na sex appealu. Viz Vás cituji:" od politiků, protože jsou de facto naši zaměstnanci, můžeme při hájení našich zájmů očekávat např. schopnost rozvahy, empatii, poctivost a zejména schopnost analyzovat a řešit problémy, se kterými se v prostoru a čase naše společnost setkává. Bez ideových mantinelů přítomnosti nebo minulosti, které člověka deformují a brání mu poznat všechny souvislosti a nezávisle se rozhodnout. Ten problém může být třeba hospodářská deprese. Potřebujeme i další vlastnosti politiků".

Jen dodám, pohybujeme se ale v životní realitě, ne v poučkách či přáních, jak by měl ideální politik/čka vypadat. S tím si můžeme phrávat v textech. A na naši politickou reprezentaci (obě komory + vlády) není úplně radost hledět, byť okem obyčejné Vendlové z pidiměsta, jež není političkou, natož se ztotožnit s většinou kroků a činů, kterých jsme svědky.

Jenže vládnutí a politika má ještě jiný rozměr (nemyslím sex appeal) o němž jsem nedávno psala.

Nevím, jak dalece znáte politickou realitu, ale je bohužel postavena na vzájemných sympatiích a antipatiích napříč polit. spektrem. Jen výjimky jsou skutečně "nad tputo věcí" a myslí na podstatu činů, tedy na to, co přinesou této zemi ve světě, nebo lidem, kteří tu žijí.

Mějte se dobře a nezapoměňte, že číst tenkterý blog, nebo jej komentovat, je jen Vaše volba.

Možná se někdy v budoucnu zase v nějaké diskusi setkáme.
06. 05. 2009 | 00:07

Neopřemyslovec napsal(a):

Přesně jako socani ČSSD se chovali Slavníkovci. Ať chceme či nechceme nastane stejný akt s ČSSD (27/28. 9.995). Od předsedování Paroubka se svým establishmenem mikroterorizují potomky přemyslovců. DS by se měla místo na Romy nasměrovat na levici s příjmem nad 50 000Kč. Chudší a chudí na levici jsou blahoslavená hovádka. Ty se musí nechat být. Občas jim dáme něco do koryta a je pokoj.
06. 05. 2009 | 01:14

Jan Vaculík napsal(a):

Bene,
středová strana mírně doprava tu byla, a hned několik. Ale dostaly od voličů košem. Vzpomenu třebas mně sympatickou ODA.

V politice jsem vypozoroval jedno zvláštní pravidlo: ti slušnější dříve dojedou; a dojedou na první pohled vlastně spravedlivě, totiž na své špatné vlastnosti. Protože i oni je mají, jenomže jsou proti jejich důsledkům bezbrannější.

Nebo jiný případ, kdy slušnější dostává od voličů košem: Petr Pithart. Tady se dostáváme k tomu, že ti méně slušní bývají často schopnější; a všehoschopnější.

Nene, voliči v podstatě mají rádi hulváty, ale jen ty svoje!
06. 05. 2009 | 02:02

prirodovedec napsal(a):

vlk: Zdravim. Budu kriticky. Celkem mi je te lito za tu snahu. :) Autorka je prece aktivni politicka za Starosty. Se Stetinou na cele. Vyznala se zde jiz drive z ponekud zabavneho obdivu k inzenyru strojirenstvi "s = v/t". :) (to je jako by se jinym libil "ten pingl" :) ) Takze vazne brat ji moc neumim. Cili chladne hodnoceno i kdyby to x-krat poprela - "dela kampan". Pravda pro mne ponekud rozxtomile legracne/naivne? (omlouvam se ji, ale to je muj dojem z napsaneho) Takova klasicka prazska ODA/ED/SZ/... agitace (pravda neni to ale golgo :) ) Ale ty tu kampan delas take :). Misto abys se "kochal". :)

Oboustranna kampan ODS a CSSD je podle mne jednoznacne dilem PR agentur (plakaty s bradavici versus buran Skromach), jde podle mne o zcela chladny kalkul, ktery pouziva bezne americke triky (viz Obamuv stab, viz Bushuv aj.). Cilem je nyni v teto fazi vyluxovat pidi- strany napr. "pravdy a lasky" (viz Starostove) maximalnim ukazovanim svalu. S ohledem na malou ucast, nehraje se o nerozhodnute a stredove volice (to by zadalo inteligentnejsi pristup), ale mobilizuji se skalni a odpuzuji se stredovi - pokud se je podari odpudit a znechutit, zapusobi to zcela spolehlive a trpajzlici si ani neskrtnou, nemyslis? :)

Pokud se podivas na casove rady predikci do EU vypada to, ze se jim to dari. Zkratka klasika: CSSD a ODS budou bok po boku (diky male ucasti socani podle mne ani nevyhraji), komousi se srovnaji s KDU a jeste dle mne ma sanci pri nekolika dalsich extempore i DS.

Starostove si dle mne diky Stetinovi na venkove moc neskrtnou.

Co myslis?

S ohledem na predikce, ktere (zejmena v casovych radach) jsem videl se zdroju MMF, musim rici, ze ODS by mela dat na modleni, ze ji shodili vcas. :) To co se bude dit na podzim, vubec pekne nebude a 10% balicky uz Janota bali. Opgtimisticke lhani (zde u socanu) podle mne ted nehraje roli, ale na podzim nebude moci projit.
06. 05. 2009 | 02:04

Vasja napsal(a):

Paní Vendlová.
Chcete od voličů ing. Paroubka selský rozum?
Šmankote...
06. 05. 2009 | 02:50

student napsal(a):

Paní Vendlová, co se divíte.
Obrazem toho co si myslí naši politici jsou české úřady a zdravotnictví. A zkuste najít jediný případ, kdy s vámi nejednali stylem "držte hubu".
A pokud vám někdy říkají "milostivá, litujeme, ale
ono to nejde", tak se nenechte zmást. Smysl je stejný.
06. 05. 2009 | 06:31

grőssling napsal(a):

Tak paní Vendlová plánuje, že asi bude emigrovat z Odolene vody, nejspíš někam na západ.

Kam paní Vendlová, můžu se zeptat ?
06. 05. 2009 | 06:37

veronika vendlova napsal(a):

To je zase probuzení! Přírodovědec nepíše mě, ale Vlkovi, ovšem nazapomene mi vpálit kampaň Starostů a opět senátora Štetinu a udělat ze mě naivní blbku. Pořád dokola! OK, tak budeme v kruhu. I negativní kampaň je kampaň, ovšem na tu si Starostové nehrají. Stačí se podívat na program a témata, na to, co se jim dosud podařilo, ale v případě Přírodovědce je to stejné, jako házet tzv. perly...
Nebo hrách na stěnu.

Nekandiduji ani do EP, ani nikam jinam. Nejsem členkou žádné politické strany. Jsem hlavně člověkem, který tady v tom marasmu musí a chce žít, protože kořeny jsou kořeny. A jediné, co s tím mohu dělat, je jít k urně a občas napsat veřejně nějaký názor. Toť vše.

To, že bych Starostům úspěch přála, to nezakrývám. Je nutné, aby mohli ovlivňoat tvorbu zákonů, je nutné, aby představitelé samospráv, jenž dosud nenosili žádné tričko politické strany a ani u Starostů ho nosit nemusí, měli větší vliv. A ještě jedna skutečnost je odlišuje: Nemají co ztratit, maximálně získat.

Přírodovědcova analýza vývoje může být mylná, nebo se potvrdit. Já pouze říkám, že by podle mě nemělo zaznívat z úst politiků, ať někdo drží hubu.

Jdu pracovat pro lepší zítřky a odpoutám se od diskuse, stejně nikam nevede a že jsem naivní a hloupá, to už jsem slyšela mnohokrát, poměrně si na to zvykám.
06. 05. 2009 | 07:02

Jan K. napsal(a):

Je zajímavé, jak všichni Paroubkovci píší o uplacení přeběhlíků. Pokud máte důkazy, tak je vaší povinností to oznámit, pokud ne, tak vám vskazuji vaším jazykem "Držte hubu".
06. 05. 2009 | 07:02

Jan K. napsal(a):

Oprava, samozřejmě "vzkazuji".
06. 05. 2009 | 07:05

veronika vendlova napsal(a):

Student: Já právě nejsem tak úplně skeptická, protože to je o lidech a možnosti volby, kterou třeba v případě zdravotnictví, zatím ještě pořád mám. Kde se ke mě chovají stylem "držte hubu" tam prostě nelezu. S tímhle problém nemám. Nadávno mi volala paní ze sociálky kvůli odvodům, že je mám špatně, ale styl byl takové to ječení, že jsem jako úplně mimo a co že jsem to jako spočítala. Moje účetní se prostě "sekla", což se může stát. Řekla jsem, že takhle na mě ječet nebude, že se omlouvám za chybu a že to samozřejmě obratem opravím. Paní se uklidnila a pohoda. Člověk si nesmí nechat všechno líbit a pokud jsou lidi alespoň trochu schopní naslouchat, domluva je možná.

grőssling: může Vám to být jedno, myslím.
06. 05. 2009 | 07:08

veronika vendlova napsal(a):

Vasjo - no, to by bylo fajn, ne? A nejen u voličů soc. dem.
06. 05. 2009 | 07:11

Michal Macek napsal(a):

autorka:

zdravim to mate pravdu s tou jistotou - nabizet lidem jakousi abstraktni "jistotu" prece nic nestoji...

az zalozim svou stranu budu lakat volice na "nejistotu" - asi takhle:

"mate radi adrenalin?nesnasite nudu?vyznavate heslo zmena je zivot?tak volte cislo 59 - DCH
nase heslo: NEJISTOTA a PREKVAPENI - OTEVRENA BUDOUCNOST" :))
06. 05. 2009 | 07:14

jarpor napsal(a):

VV

Holt dotkla jste se pro některé diskutující nedotnutelného - politika z jim milé strany, když řekl držte huby a Vám se tento jeho způsob politického projevu nelíbí.

Sklízíte tedy to, že jiní politici, z jiné strany se taky vyjadřují hrubě a tentokrát to vadí těmto diskutujícím.

Co z toho plyne ? Nic o tom, že bychom měli odmítnout hrubá vyjádření politiků odkukoliv...

Jak si Vy, příznivec Starostů si vůbec můžete dovolit něco napsat... baba blbá... a že se jí líbí (vzhledově) Topolánek, to je přece naprosto absurdní... jak může být někdo tak blbý, naivní a ještě slepý....

Prostě jiný názor se nepřipouští, je chybný, je třeba jeho nositele rozcupovat. Na čemkoliv. To je filosofie oněch jistých diskutujích.

Neberte to tak vážně. Pár nevrlých, i když velmi chytrých dědků, jejichž názor je "jediný správný" Vás snad nemůže rozhodit.

Hezký den
06. 05. 2009 | 07:23

george napsal(a):

Nikam to nevede to mlácení prázdné slámy, usnout a vzbudit se za 50 let je škoda času a trpělivosti házet perly tam, kde budou ležet v bahně. kdo teď může cestujte a nebo emigrujte. Učte se mladí, staří a vyhněte se deprivantům. Kdo má sílu, bojujte ovšem s rizikem poškození vlastního systému CNS. Kdo nebude cestovat, vyhledejte si Cicera, Senecu, Masaryka a vůbec čtěte. Ale neříkejte, že nějaké diskuze někam vedou. Na poškozeném terénu nic nevzklíčí, kromě plevelu. Ještě poškozujte vaše děti tím hašteřením.
Použijte vyhledávače sami, odkazovat a vybírat myšlenky do diskuzí je jako házet hrách na stěnu, kutálí se, odrazí se, ale bez zalévání nevzklíčí. Půda je suchá a tvrdá, po léta neobdělávaná a myšlenkově vykradená...
Veroniko, věnujte se rodině, dětem, partnerovi...děti,jak povyrostou, pošlete do Ameriky, ať to vidí, ten svobodný svět, na vlastní zkušenost a vyhnou se poškození místní infekcí v Česku.
*****
Navštivte např. Írán, ať víte o čem to je. Používejte obě oči a obě uši když zpracováváte myšlenky a názory a hledejte, hledejte vzory. Česká krajina je vážně nemocná (lidé)
06. 05. 2009 | 07:28

Béda napsal(a):

VV,

V mnoha ohledech souhlasím s přírodovědcem. Jinak bych chtěl říct, že způsoby pana Škromacha, pana Paroubka, ale (abych netrpěl jednostranností) a byl spravedlivým i pana Topolánka, pana Íčka a jejich "poradců a archivářů" Tvrdíka a Dalíka považuji za žumpu a morální bahno prázdných a falešných politických parazitů. Holt doba elegánů a "obhroublých" (přisprostlých) vzdělanců skončila a tito byli vystřídáni politickými mafiány a technology moci.

Bohužel se domnívám, že této plevele se v nejvyšší politice jen tak nezbavíme, dokud zůstane byť v jediné z politických stran. Její existence automaticky podmiňuje vygenerování stejného plevele u protistrany, která nechce být bolševníkem převálcována silou. A tak se plevel šíří a prorůstá politickým humusem a prakticky se stává rezistentním a nezničitelným vůči přirozeným hubitelům. Politici odcházejí, archivy a osvědčené zpravodajské a policejní praktiky stříknuté metodama Kmotra zůstávají.
06. 05. 2009 | 07:35

Typro napsal(a):

Politickou příslušnost k pravici či levici si každý nese sám v srdci. Ti, kteří nevědí koho si vybrat při volbách, budou VŽDY zklamání. Jsou to jen přelétaví motýli. Každá strana u moci je do roka zklame. Bohužel, na takových lidech stojí volby a o ně se sekretariáty perou, jsou totiž nerozhodnutí. Ti tady na chatu kecají o tom svém zklamání z politiky, chudáčci.
06. 05. 2009 | 07:51

StandaT napsal(a):

VV: Jarpor to napsal i za mě. Úplně přesně. Nenechte se otrávit.
06. 05. 2009 | 08:21

grőssling napsal(a):

No není mi to jedno, paní Vendlová, taková ztráta pro ČR. Tak schválně, kam máte namířeno ? Že to bude Kanada ?
06. 05. 2009 | 08:23

Skeptik napsal(a):

Hlavně nesmíte zapomínat na nejdůležitější,i když nepsanou zásadu všech socialistů - je potřeba vytvořit co nejvíc sociálních případů, ti nám potom budou všechny sliby žrát z ruky! Žádná soc. strana nepotřebuje svobodného a bohatého občana, pokud ovšem to není její člen! Hlavně mně zajímá jak s tou krizí bude bojovat Brožová-Tomanová- Berdárová .....Nebo že by se i jí zachtělo nějakého podílu na sexy mozku?
06. 05. 2009 | 08:23

Jeník napsal(a):

Madame Vendlová, nějak jste si pustila Váš myšlenkový pochod na špacír. Čiší z toho Vaše bezmezná oddanost zvrhlým modrým myšlenká.

Na doplnění Vašich mouder bych chtěl uvést:

Dnešek, 6.5.2009 by se měl stát významným dnem ČR, protože dnes má poslední zasedání protilidová a vlastizrádná Topolánkova vláda diletantů a odejde tam, kam patří - do pekel. Končí její devastační činnost jak ekonomická, tak ducha národa.
06. 05. 2009 | 08:25

Karl von Bahnhof napsal(a):

Paní Vendlová, nějaký sociálně domokratický potentát mě odkázal na tyto stránky, abych si ta konstruktivní opatření přečetl: asi se ho dotklo, že jsem se ho zeptal, proč v návrzích není podpora lidí, kterých by se krize mohla dotknout.

Ani jeden bod nesplňuje tento pouhý fakt...a to, že by měl být ku prospěchu lidem, kterých by se krize mohla dotknout jediným a tím nejhorším způsobem a tedy ztrátou zaměstnání.

Místo toho se návrhy orientují na pomoc důchodcům (inflace klesá, ztráta práce nehrozí,valorizace ze zákona), rodinám s dětmi v podobě přídavků a příspěvků (k čemu by jim byly,když živitel ztratí práci?) a v neposlední řadě zvyšování daní firmám, které krize drtí a nutí je propuštět(tak jim sociálně zvýšíme náklady,aby více lidí bylo na dlažbě). V zápětí pak vidíme v jednom bodě podporu nezaměstnaných, kterých už se krize taktéž dotknout nemůže, protože se už dotkla.

takže shrnuto podtrženo :

Přitížíme firmám, pomůže lidem, na které krize nemá vliv a nebudeme se snažit udržet lidi v práci, aby se držela spotřeba a platily se daně...
06. 05. 2009 | 08:28

Skeptik napsal(a):

Právě jsem si na doporučení přečetl opatření proti krizi.
Otázka č.1: Proč to ČSSD neudělala za 8 let své vlády?
Č. 2: Kde jsou peníze které byly v době jejich růstu?
Č.3: To bude realizovat zase Sobotka a nedej bože jejich ekonomický team třeba s Tvrdíkem, který málem položil ČSA, nebo tomu bude předsedat sám Paroubek který, ne málem ale určitě položil pražskou banku?
06. 05. 2009 | 08:33

veronika vendlova napsal(a):

Nuba: Beru život podobě, ale kabaret nemám ráda. A to ani ten v PSP, ani ten klasický. Obě družiny jsou si podobné a nemají si moc co vyčítat. Nepamatuju si, že bych někde napsala, že volím OSD. Ovšem napslala jsem, že nevolím ČSSD.

Jasně, že jste slušný člověk, předsi to, že se Vám Vláda nelíbí na to nemá vliv stejně jako nemá vliv na mě, že sem mi nelíbí chování pana Škromacha!

Máte pravdu, smysl života je jinde, než na blogu či v politice.
06. 05. 2009 | 08:58

veronika vendlova napsal(a):

Michal Macek: OK, máte první voličku. :)
06. 05. 2009 | 08:59

veronika vendlova napsal(a):

Jarpor a Standa T: Děkuju za podporu. Dneska mám poměrně drsný den a tak mě fakt hned tak něco nerozhodí. Dikuse pod blogem o MT byla podobná, nebo možná horší, už ani nevím.

Ono je vždycky těžké, když se šlape na kuří očka! Nicméně zastánci pana Škromacha a celé ČSSD mohou být úplně v klidu, protože tenhle blog spíše jejich voličstvo utvrdí v přesvědčení, že modré mozky nebrat.

Ovšem to mě tady fakt baví, protože jsem ODS volila naposledy před tím, než podepsala moji "milovanou oposmlouvu" a tím mě dorazila a přesvědčila, že je lepší volit jinak, než modře. A že ty moje hlasy jakoby propadly? No a co, třeba teď nepropadnou, nepropadly na podzim v krajských volbách, tak to třeba bude pokračovat poztitivně.

Mějte se fajn!
06. 05. 2009 | 09:07

veronika vendlova napsal(a):

Skeptik: Ano, asi tak nějak to bude.
06. 05. 2009 | 09:07

veronika vendlova napsal(a):

Karl von Bahnhof: proto jsem do textu také dala odkaz. Vidím to velmi podobně, jako Vy. Díky, že jste mě doplnil.
06. 05. 2009 | 09:09

mleziva napsal(a):

Já jen doufám, že pokud sosani vyhrají volby, že alespoň splní ten jejich hlavní volební tahák: NA KRIZI NESMÍ DOPLÁCET TI, KTEŘÍ JI NEZAVINILI - tedy speciální vyšší daní, exekucí a jinými sankcemi zatíží ty, kteří dluží a nesplácejí. Ti totiž zavinili krizi.
06. 05. 2009 | 09:11

veronika vendlova napsal(a):

Mistře Jeníku, myslím, že se mýlíte. Ale třeba jste zrovna z těch, kterým (a to myslím v dobrém) je vlastně jedno, kdo ovlivňuje naše životy.

A jen znovu opakuji, pletete se, mezi bezmeznou podporovatku modrým myšlenkám, mě nařaďte. Rozhodně mě ale při přepočítávání pravá levá seno sláma, řaďte v pravo, to bude pro mne čest.
06. 05. 2009 | 09:13

veronika vendlova napsal(a):

grősslingu, jestli si myslíte, že jste vtipnej, tak to moc ne. Pamatuji s Vás z jiných blogů, takže na Kanadu zapomeňte, prosím. Každý je nahraditelný, tedy i já. A až umřu, je docela možný, že po mě neštěkne ani pes. Ale až budu sama sobě skládat účty, budu mít třeba pocit hrdosti, že sjem se neohnula. Moje nejmilovanější prababička mi vždycky říkala, že se mám k jiným chovat tak, jak bych chtěla, aby se oni chovali ke mě. Slízím, co zasévám. I u Vás.
06. 05. 2009 | 09:19

veronika vendlova napsal(a):

Bédo, nebudu se dnes už k Přírodovědci vracet, ale chápu, že s ním lze v mnoha ohledech souhlasit. To ostatní, co jste popsal, je možná skutečná realita. Ale zase tak moc do "toho" nevidím, abych to já osobně mohla tvrdit.

Moc je opojné afrodisiakum pro každého politika/čku. Celé dejiny jsou postavené na touze po moci. Není se vlastně vůbec čemu divit.
06. 05. 2009 | 09:24

veronika vendlova napsal(a):

george: Díky! veronika
06. 05. 2009 | 09:27

Jeník napsal(a):

Madame Vendlová, mýlíte se v premise, že je mi jedno, kdo ovlivňuje životy normálních lidí u nás. Velmi mi záleží na tom, kdo mi bude mluvit do života a to si pište, že modrá squadra to není, která by vyvolala u mne nadšení. Ty jejich zjevné zlodějiny, podvody, zneužití pravomoci získaných podvody, lži, podrazy a hlavně krajně neslušné chování většiny příslušníků ODS (a to nejen na centrální úrovni, ale především na místní, kde se spojují s místními mafiemi a ekonomickým podsvětím) jsou tak odpudivé, že by tento spolek měl být vymazán z registru stran. Samozřejmě, že nejsem nadšen druhou variantou která se nyní nabízí, t.j. vláda druhé "silné " strany, která má také svoji historii, která neoplývá vždy jenom samými kladnými body, ale vždy je nutno volit to menší zlo.

Samozřejmě by bylo nejlepší zavést u nás systém pomazaného panovníka, který bude mít vždy právo zarazit choudky některých nesoudných politiků. Samozřejmě né panovníka typu VK, ale normálního slušného člověka s neomezenými možnostmi. Partaje by měli být zrušeny jako nechutný žebříček, který napomáhá k mocenskému stoupání lidí s kachním žaludkem, kteří nemají žádné skrupule (jenom tak mi v hlavě mžikli tři představitelé - Vondra, Tluchoř,Benda - ve které partaji tito matadoři jsou ? )

Takže Madame, nemýlím se, není mi to jedno. Očekávám ještě Vaše vyjádření k návrhu, že 6. květen 2009 by měl být uzákoněn jako významný den ČR.
06. 05. 2009 | 09:44

Jochim napsal(a):

V.V.
Ten příklad ze sociálky mne zaujal. Tady bych totiž viděl souvztažnost výroku pana Škromacha. Možná už si málokdo vzpomíná, co byl úředník za totáče. Tehdy bychom se ani tak moc nedivili, nějakým výrokům tohoto typu. Jestliže M.T. ukázal prostředníček Kalouskovi, tak je to výraz jeho obhroublosti, hlouposti a konfliktu v jejich sporu. Ovšem výrok Škromacha znamená možná i to, že v případě, že nás bude jednou tenhle typ reprezentovat, tak by časem třeba omluva paní uřednici na sociálce nemusela stačit a dál by z vás dělala úplného idiota. Nevím jak kdo, ale já jsem velmi vnímal nárust arogance úředníků za období vlád ČSSD.
06. 05. 2009 | 09:45

Petr napsal(a):

Paní Vendlová:

Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli si myslíte, že jste konsenkventní v názorech ?
Proč ta otázka ? V dnešním článku se ohrazujete proti něčím vulgárním výrazům a nesouhlasíte s nimi, ale jenom před pár dny jste pochvalovala něčí jiný článek a opěvovala jeho styl a smysl, ačkoliv v něm autor používal ne zrovna lidské důstojnosti odpovídající slova "z biologie" a "nevěstince", aby popsal chování jisté osoby.
Takže jednou ano, jednu ne ? Záleží na tom, kdo ta slova řekne nebo na koho se ta slova vztahují ?
Příjemný den.
06. 05. 2009 | 09:46

Silvie napsal(a):

Volby v Čechách nejsou tradičně založeny na tom, koho bychom chtěli volit, ale na tom, koho v žádném případě volit nemůžeme.
A pak je volba velmi jednoduchá.
06. 05. 2009 | 09:47

Pepa Řepa napsal(a):

Já nevím, pani Vendlová, co proti tomu Zdendovi máte.
Ten se uživí, až s politikou skončí. Hodí mu lano Bohdan Sláma. Divoký včely II.

Já si ho představuje v tý kostkatý řeznický kacabajce. Zmijovku bych mu půjčil, těžko se shání.
Před ním talíř prejtu. K pití "Máma s tátou". Hodíte do půllitru panáka i se sklem a pak to vypijete. Po pěti rundách je vymalováno.

Sexy-symbol, jak vyšitej.
Když na něj prasklo, že chodí do toho hampejzu, co sponzorovala Hybernská, tvrdil, že se nahoru do separé nedostal.

Bodejť by jo. Holky chtěly stejnej příplatek jako se bere u Fejka.
Zdenda zachoval věrnost. Nedal. Šetrnej člověk, řekl bych. Rozenej ministr financí.

Trochu jste mne vyděsila posledním odstavcem příspěvku 06.05.2009 09:24:11. Doufám, že vám nevypad háček.
06. 05. 2009 | 09:49

Skeptik napsal(a):

Jeníkovi:
Když jsme u těch zlodějů a podvodníků tak jenom připomenu pár jmen: Lachnit, Fencl, Gross, Zgarba, Kavan / když ten asi patří mezi spolupachetele pokusu o vraždu a ne tuneláře/.
06. 05. 2009 | 09:51

grőssling napsal(a):

Tak emigrace do Kanady ne, paní Vendlová. To se mi ulevilo. Scházela byste tady.
Že to byl jenom takový výkřik, Vy šibalko !
06. 05. 2009 | 09:53

Petr napsal(a):

Silvie:

Ano, myslím, že jste to vystihla. Pro většinu normálních voličů se volby snad staly matematickým problémem - najít a zvolit to nejmenší zlo.

Možná by stálo za to změnit slovo "volby" - třeba na " Czechs Got AntiTalents" a nechat si ho celosvětově patentovat :-)
06. 05. 2009 | 09:53

Jeník napsal(a):

Madame Vendlová, zpětně jsem si přetl diskuzi k Vašemu blogu a musím se přiznat (přes naše názorové rozdíly), že se mi líbíte v tom, že jste jediný bloger na těchto stránkách, který komunikuje s ostatními a hájí svoje názory. To je znakem Vaší vysoké kultivovanosti, škoda, že máte názory chýlící se ke směrům myšlení, které u mne vyvolávají pupínky.

To političtí matadoři ze všech stran pouze hodí svůj myšlenkový pochod na papír a dál je nezajímají reakce lidí, proto je u nás takový politický marasmus.
06. 05. 2009 | 09:56

Jeník napsal(a):

To Skeptik
Vážený pane nečtete pozorně, já jsem ve své poznámce uvedl že:

nejsem nadšen druhou variantou která se nyní nabízí, t.j. vláda druhé "silné " strany, která má také svoji historii, která neoplývá vždy jenom samými kladnými body, ale vždy je nutno volit to menší zlo.

Ono při hodnocení něčeho se musí brát v úvahu četnost hodnoceného jevu. Pokuste se pane zamyslet a z tohoto pohledu přistoupit k následné diskusi. Všechny ty atributy odporného jednání mají četnost násobnou (a teď - 10 násobnou, nebo 100 násobnou, nebo 1000 násobnou ?) u strany modrého krahujce. Bylo by možná vhodné doplnit i opomenuté : zneužití policie k politickému boji, zneužití soucovské mafie pro vládnutí, uplácení poslanců a jiných potřebných lidí, zastrašování a vyhrožování lidem při zneužití policejní moci, ... a jedeme dál ?

Takže rozum do hrsti a ne pouze politické výkřiky pane Skeptiku. Něco entuziasmu do myšlení !
06. 05. 2009 | 10:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další text, který obsahoval nadávky a vulgarismy (cosi o "kokotech"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 05. 2009 | 10:10

Béda napsal(a):

Jeník,

mýlíte se Jeníku. Ne jediná, ale jedna z mála.

Kupř. bloggeři A.Drobek, V.Hořejší, J. Havel, Buquoy - Bukwitz... se sporadicky taky diskusí ke svým článkům zůčastňují. O to víc si jich cením, že jsou ochotni jít na trh se svou kůží nežli těch, kteří pouze hodí téma v plen diskusi a bázlivě sledují z pozadí, co z toho vzejde.
06. 05. 2009 | 10:11

Karl von Bahnhof napsal(a):

Jeník:

Jendo, koukám že jsi objevil nové slovo :)

já si s entuziasmem pročetl krizový plán čssd a jsou to všechno jen matlaniny, které nebudou a ani nemůžou mít vliv na krizi, natož aby ji nějakým způsob mírnily či řešily.
06. 05. 2009 | 10:14

JQ napsal(a):

Kdyby zalezelo jenom na programu, asi by pro mne byla ODS pritazlivejsi. Ale bohuzel, ODS s Topolankem a Dalikem se v mych ocich naprosto zdiskreditovali (kauza Cunek je jenom spickou ledovce), takze nezbyva, nez volit socany. Totiz volit mimoparlamentni stranu je vyhozeny hlas, volit komunisty nejde, volit malou parlamentni stranu je horsi nez vyhozeny hlas (male strany pujdou jako devka s tim z dvojice ods-cssd, kdo nabidne vic, cimz ziskaji marginalni strany s par volici naprosto neadekvatni vliv). Takze z meho hlediska volba spociva ve vyberu toho, kdo mi z dvojice ODS-CSSD prijde jako mensi zlo. CSSD ma asi horsi program, ale zase mi prijde o neco mene neduveryhodna a taky citelna (u ODS mi vadi taky nejasny postoj k evropske integraci).

Navic premier, ktery ma tu drzost kazat cosi o Augiasove chevu a potom je ochoten jen v zajmu udrzeni mocenskych pozic uchylit se k jakymkoliv prostredkum, proste v politice nema co delat (ovlivnovani justice v kauze Cunek, v kauze Wolf, ucelove uverejneni Kubiceho zpravy tesne pred volbami, atd). Na Paroubka sice pravicaci nadavaji, ze vypada jako prase a ze je spojen s mafii, ale nic konkretniho jsem v tomhle smeru nevidel.

To, ze Skromach je buran a idiot, to je vec jina, bohuzel jsou v cssd i lide tohoto razeni. Na druhou stranu, pitomci se najdou v kazde strane.
06. 05. 2009 | 10:14

JQ napsal(a):

A jeste k protikrizovym opatrenim - ono vlastne nikdo moc nevi, co proti krizi delat, podle nekoho by se nemelo delat nic, podle nekoho fiskalni politika, podle nekoho monetarni politika (napr. cilovani vysoke inflace, quantitative easing).

Takze ta opatreni jsou u obou stran spise na zaklade ideologie (ODS - vice individualismus x vice rovnosti - CSSD). Ani v USA nejsou schopni se shodnout, co delat, a tam maji zatracene lepsi ekonomy nez mame my.
06. 05. 2009 | 10:19

Tiger napsal(a):

Vlk. Přestaň zase hysterčit a přenášet debatu jinam a radši si přečti tohle:
http://www.novinky.cz/ekono...
Co já vím tohle jim ten Eda všem ( včetně Tebou adorovaných ) vykládá mnoho let a te'd jim konečně zatrhnul tipec a dokonce před volbami. No není to krása? :-)))
Jo a nemám rád tenhle způsob komunikace s ženami, tak se kroť.
06. 05. 2009 | 10:22

Tiger napsal(a):

vlk: vsaď se, že ten článek, co Ti vřele doporučuju na Aktuálně nikdy nebude.
06. 05. 2009 | 10:23

Optimista Jan napsal(a):

ALE, ALE ! Taková šikovná mladá žena, a rozhorluje se mi tady v politice !! V tom letošním máji kdyby psala o něčem citovějším, než jsou hádky politiků. Žena-dárkyně života je obvykle citlivější než my muži, všechno vnímá emociálněji a obdarovávává chtě-nechtě naši polovinu lidstva svým kouzlem. A zatím mi tady levo-pravé hádky, připomínající v jarním přerodu přírodního zázraku ty příznačné žabo-myší pavlačáky s vyléváním odpadů na sousedovu zahradu... Tak hlavu vzhůru, úsměv a vjem přírodních zázraků. Vždyť slunce je všude kolem nás !!!
Zdraví OPT.
06. 05. 2009 | 10:27

Béda napsal(a):

Tiger,

s postojem pana Janoty (snad příštího ministra financí)k rozpočtové disciplině a hospodářským výhledům) souhlasím.

Jenom by mě zajímalo kde byl tento odborník, když se propočítával a plánoval rozpočet (+4,8%)ČR pro letošní rok.

Nebyl snad dlouhodobě nemocný?
06. 05. 2009 | 10:29

veronika vendlova napsal(a):

Já nestíhám, tak mi to odpusťte!

Petře, mluvíte o článku karla Matouška, že? Víte, to je třeba rozlišit, KM není politik a nesedí v parlametu roky a roky. Napsat to tak, jak bych to já napsat nedokázala a to právě proto, že jsem, jaká jsem. S jeho textem prostě problém nemám i když nepatří k nejslušnějším. Když jsem to porbírala s lidmi kolem sebe, zaznělo, že je dobže, když občas někdo něco vypustí a nebere si servítky. Namítnete, že Pan Škromach to udělal podobně, ale proboha, pan Škromach je v čele této země...a v tom je rozdíl. Takže ano, je rozdíl, kdo ta slova řekne a kdy. Souhlasit se mnou ale samozřejmě nemusíte. :)
Příjemný den i Vám!
06. 05. 2009 | 10:34

veronika vendlova napsal(a):

Pepa řepa mě fakt rozesmál! Dííííky!! :) Myslela jsem samozřejmě politika a političku, zastávám názor, že je v českém jazyce nutno rozumně používat rody. Ale prodlužuje to texty a komplikuje život, jak vidno... :))))
06. 05. 2009 | 10:37

Jeník napsal(a):

Karl von Bahnhof

To je pouze věcí pohledu, já zase nevidím nic kvalitního a podnětného v tom co zplodil tým zkrachovalců, který si ke své pomoci spatlal tehdejší ministerský předseda Topolánek (doufám, že jeho pokus o vládnutí byl tím posledním v jeho životě).

Musím doplnit - socanské návrhy nejsou také nic moc na vyřešení problémů, které nám kapitalismus přinesl z Emeriky, ale některé body mne jako okrádaného (od ODS) penzistu zcela lidsky zajímají.

Ještě poznámka: kdo umí číst a poslouchat tak je mu jasné, že kapitalistický cyklus se nedá nějak regulovat nějakými rádoby ekonomickými zásahy. Krize z nadvýroby se sama zlikviduje potom, kdy "se vše hodí do moře", zahájí se výroba novými technologiemi s nižšími náklady a po čase (různě dlouhém), který bude pro nemajetné průchodem ekonomickým peklem, začne se postupně rozjíždět ekonomika světa a lidé, kteří zapoměli si začnou jásat v ústrety, jak se mají dobře. Omyl dobře se budou vždy mít ti co si včas nakradli.

A pak přijdou opět ti více nenajezení, kteří budou chtít ještě víc a začnou krást v bankách, za přispění vlád (u nás jako vždy ODS) a rozjedou nové kolo krize, která přijde odněkud.

Hurá to se máme - máme kapitalismus - to nejlepší co může být.
06. 05. 2009 | 10:40

veronika vendlova napsal(a):

Jeníku mé vyjádření je zde: Neměl! čekal jste sna opak? :)
06. 05. 2009 | 10:42

Béda napsal(a):

VV,

Otázka: není KM náhodou poradcem pana Švejnara?
06. 05. 2009 | 10:43

veronika vendlova napsal(a):

Tiger: Dobrý článek, četla jsem. A díky předsedo, že ses nás žen zastal! :)
06. 05. 2009 | 10:45

Pocestny napsal(a):

Jesuskote!

Paní Veroniko, vy, kdybyste jen byla rudá, to byste byla populáááární!

A takhle si to kazíte!

Už jenom to, kdo se tu do vás pustil, je vám důkazem, že píšete dobře.

Ti dva jsou mistry v trhání nohavic, přrodovědec navíc kromě kritiky a psychopatických rozborů není schopen lidského postoje a názoru, jen se alibisticky vymlouvá, že se ho to netýká, takže štěkot z tohoto směru neberte vážně, u oranžové boudy začíná být hic a řetěz škrtí...

Je dobré si nepřipouštět úšklebky malomocných, kráčíte li po této cestě, je dobré místo sečení kopřiv sázet lípy, starostenství je narozdíl od partajního hulibrctví záslužná činnost.

Nečekejte porozumění od jedinců, kteří bloudí po svazích vlastních ambicí.

Sebrala jste odvahu na staru, tak příjemný let!
https://www.youtube.com/watc...
06. 05. 2009 | 10:45

veronika vendlova napsal(a):

Optimisto Jane, máte recht! Však taky nevím, co dřív. Ale mám kliku v partnerovi, bez něho by nebylo nic, ani ten náš malý synátor, který má jasno už ve 4 letech, ale řekla bych spíš od narození.

Slibuju, že si o víkendu prohlédnu přírodu, budeme někde u Benešova nad Ploučnící, tak je nááádherně a noťas nechám doma - tím pádem i práci.

A jestli budu mít někdy ještě jednoho potomka, což ale spíš ne, protože nevím, jak bychom to všechno utáhli, budu s ním doma a psát o mateřských radostech a strastech, to jsem si u prvního dítka nedopřála.

Základním hodnotám zdar! Politice nazdar!
06. 05. 2009 | 10:50

Jeník napsal(a):

Nečekal, ale má rád jistotu. Nezodpovězené otázky vždy vyvolávají nejasno mezi lidmi. Dík - teď mám úplně jasno.
06. 05. 2009 | 10:54

veronika vendlova napsal(a):

Zdravím Pocestný, jsem ráda, že se potkáváme. Shlédla jsem ten film, jež jste nějde zmiňoval (udal odkaz), už nevím kde, Tatry, nádhera.

Minulý týden jsem sázela, habry, skoro s čelovkou na hlavě, protože kdy jindy to stíhat.

Už před chvílí jsem se loučila, ale když nezareaguju hned, pak se k tomu nemusím dostat.

Více odvahy, to je oč tu běží.
Díky
veronika
06. 05. 2009 | 10:55

Petr napsal(a):

Paní Vendlová:

Děkuji za odpověď. Ano, domnívala jste se správně, co jsem měl na mysli. Podle mě jako člen týmu prezidentského kandidáta, ať úspěšného nebo ne a ať chce nebo ne, bude a zůstane po nějakou dobu veřejnou osobou a jeho názory se také podle toho budou posuzovat. No a pokud někomu vadí buranské a nehorázné chování a mluva politiků a veřejných představitelů, kteří jsou právě "u moci", neměl by je kritizovat, pokud se tak chová a tak mluví sám. Slušnost v chování a mluvě snad neni jen požadavek na aktuální vládnoucí vrstvu a veřejné činitele.

Jinak to neberte jako vážnou kritiku, nýbrž spíše otázku k ujasnění Vašeho názoru. Souhlasím s mnohými, že patříte k těm ne zrovna početným autorům tady, kteří se neobtěžují jen s "hozením jejich (jestli vůbec u některých) článků do davu", ale také se čtením a reakcí na příspěvky čtenářů. Takže Vám tímto taky děkuji. Dříve nebo později se takové snahy vyplatí, i když to nemusí být vždy třeba v politice, ale v povědomí, mysli a chování mnoha čtenářů a lidí nejen kolem Vás.
Hezký den.
06. 05. 2009 | 10:57

veronika vendlova napsal(a):

Béda: taky jsem to někde zahlédla, v nějaké diskusi, myslím. Narážíte na to, že je tím pádem nepatřičné, aby napsal, co napsal? Možná bychom se ho na to mohli zeptat. Osobně se neznáme, ale třeba sem zavítá.
v.
06. 05. 2009 | 10:57

Skeptik napsal(a):

Jeníkovi. Pozor, takhle opatrně o různých nedostatcích kapitalismu začínali dva největší socialisté na světě. Ruský imperiální socialista (bolševik) Uljanov a německý národní socialista Hitler. Všichni víme, jak to dopadlo. kapitalismus je podle mých názorů nejsvobodnější systém který nemůže existovat bez demokracie. To, že u nás zatím pokřivené, na tom nic nemění. No a pokud máte malý důchod, tak se obraťte na ty, co v této zemi 40 let řídily budování zdrojů pro budoucnost. a ještě ho napřed porovnejte z prodavačkou ze supermarketu co má cca 30 let a doma dvě děti. Pak se možná budete cítit lépe.
06. 05. 2009 | 10:59

veronika vendlova napsal(a):

Petře díky, slušnost v chování a mluvě není požadavek jen na aktuální vládnoucí vrstvu. Chtělo by se říci, všem rovným metrem. neyslete si, že mě nemrazilo, když pan exministr langer mluvil o bručení. To už fakt není legrace!

Pod blogem k sex-apealu MT jsem si přečetla leccos. Občas se ale snažím na politiku a mezinárodní vztahy dívat z jiné perspektivy, jke to důležité, koneckonců je i studuji.

A k té snaze, zda se vyplatí...no, jsou dny, kdy bojuju s větrnými mlýny, třeba v tom našem příšerném městě. Ale to je na někdy jindy.
mejte se fajn!
06. 05. 2009 | 11:03

veronika vendlova napsal(a):

Tak a fakt ende bende, takhle tu rodinu neuživím.
Zase nakouknu a pokud jsem na něco, či někoho zapomněla, mějte pochopení.

PS: Více kolegů blogerů vstupuje do diskuse, ne jen já. Ale je to žrout času, tedy to chápu. Minule mi rodina hrozila vytažením kabelů a zabavením počítače...

grőssling: Vžycky se člověk může sbalit a změnit destinaci. Mohla jsem zůstat v UK a pak se přesunout do Austrálie, ale vrátila jsem se. S potomstvem se už tak snadno měnit destinaci nedá. Navíc mám na rodinu a přátele hodně silné vazby! Výkřik to nebyl, ale zatím ještě není tak zle, myslím.
06. 05. 2009 | 11:10

Michal Macek napsal(a):

hele a co mu vlastne Skromach vzkazal?at drzi hubu?ja to nevidel....
06. 05. 2009 | 11:15

Michal Macek napsal(a):

veronika vendlova:

uz ste nase,vse co mate vysumi :)) jak sem jednou zacnete chodit diskutovat uz hned tak neprestanete :))
06. 05. 2009 | 11:17

veronika vendlova napsal(a):

06. 05. 2009 | 11:24

Petr napsal(a):

Paní Vendlová:

Při mluveném a písemném komunikaci existují autor a "příjemce" jako lidské osoby. Jelikož nejsou všichni stejní, má taky každý "příjemce" různé požadavky na přijímané sdělení. Někomu vyhovuje hrubá mluva, jinému nadávání, aby lépe pochopil "obsah" sdělení, jiný upřednostňuje neutrální a slušnou cestu. Samozřejmě je to taky záležitost schopností a úrovně autora.

Cílem komunikace není jenom sdělit zprávu, ale také najít "cestu" a způsob, jak ji ten příjemce co nejlépe pochopí. Existují ovšem jakési hranice, kdy, kde a jak které cesty a metody mohou být voleny. Komunikace mezi rodinnými příslušníky, mezi přáteli na fotbale nebo v hospodě asi má jiné hranice, než komunikace ve škole, na veřejnosti nebo ve vnitrostátní nebo mezinárodní komunikaci ať v politice nebo třeba v rámci zaměstnání a firemní spolupráce.

"Kdo se dá na vojnu, musí bojovat" - je na každém, aby poznal jakousi pomyslnou hranici, jestli a do kdy má smysl nějakou činnost vykonávat. Souvisí to hodně s osobními ambicemi, ctižádostí, životními představami, snahami a naplňování smyslu života. Osobně si myslím, že v politice (za současné situace) to má smysl jen na nižších úrovních - obec, město. Tam se snad ještě dají své osobní názory a snahy něco dobrého udělat a ovlivnit realizovat.
Příjemný a úspěšný den.
06. 05. 2009 | 11:30

Jeník napsal(a):

To Skeptik

Nikde jsem ve svém spisku nenašel, že má kapitalismus nějaký takový nedostatek. Kapitalismus takto prostě normálně funguje a má vzhledem k potřebné základní podmínce - demokracii v sobě možnost ovlivňování většího vytěžování fungování tohoto systému menší částí společnosti, která se díky té vybájené "demokracii" dostává k moci na klíčových místech. Viz. příklad - na místních sdruženích ODS si lidé na základě doporučení vyššího vedení určí své kandidáty do voleb, vyšší orgán ODS potvrdí lidi, kteří mu vyhovují v záměrech současného vedení, kandidátka ODS dojde do nejvyššího patra, které rozhodne, kdo bude na kterém místě kandidátky - jestliže vezmeme průměrnou sílu podporovatelů této strany, tak do 5 až 10 místa to mají zde umístění jisté. Potom můžeme v parlamentu vidět třeba pana Bendu od jeho opuštění školy a to furt.

A to je příklad té demokratické obměny a možnostech stálého rozvoje demokratické kapitalistické společnosti. Tak můžeme vidět kapitalismus jako nejsvobodnější společnost, která rozvíjí každou osobnost, umožňuje každému člověku se realizovat. HURÁ.

Pane Skeptiku, to Vaše vzývání Vovky a Dolfiho je opět úsměvné, jako bohorovné a důvěryhodné , z čistého srdce vedené bojování pana Topolánka (jinak roťáka absolvujícího s velmi dobrým prospěchem elitní výběrovou vojenskou školu-elitu komunistické armády) proti těm zlým komunistům.

Nikde jsem nepsal, že mám malý důchod, ale uvedl jsem, že mne ODS okradla svým zlodějským způsobem nedemokratickým a protiůstavním způsobem prosazením "balíku", kterým vpodstatě připravila dobrou půdu pro rychlý nástup krize z Emeriky. Ale měl bych ho o dosti vyšší, kdyby ten zlatý kapitalismus mne přestal potřebovat v mých 55 letech.

Poslední větou jste mne přesvědčil, že nejste úplně ztracen pro slušné lidi, že máte alespoň trochu logické myšlení,když si uvědomujete, že je zde více lidí, kteří doplácejí na ten kvalitní a svobodný kapitalismus.

Na závěr uvádím, nenapsal jsem, že si stěžuji na výši důchodu a na život. Stěžuji si pouze na to, že systém, který u nás vládne, umožňuje, že o mém životě rozhodují neumětelové a špatní, bezcharakterní lidé, což umožňuje kapitalismus na český způsob.
06. 05. 2009 | 11:32

Michal Macek napsal(a):

von to fakt rek :)))
06. 05. 2009 | 11:33

veronika vendlova napsal(a):

MM: Mluvme/te pravdu, nic než pravdu! :)
06. 05. 2009 | 11:40

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
mluvme/te pravdu...proto nedržme/te hubu :-)

Pozoruju, že jste přece už malinko závislá :-)
06. 05. 2009 | 11:48

veronika vendlova napsal(a):

Ben: Bohužel jsem, budu muset na detox, jako Vlkouš.

Ale stíhám, jsem zase o krok dál a odšktrávám další dnešní povinnost!
06. 05. 2009 | 11:57

Ben napsal(a):

Ne,ne, paní Vendlová,
to je jen dobře, že jste tady co nejvíc, odpovídáte jaždému, a to se hned tak pod blogy nevidí. je to moc fajn. A také proto Vaše blogy i diskuze pod nimi rád čtu.

Tak si ten detox, prosím, odpusťte.

Je dobře, že stíháte, závidím Vám. Já jsem poslední dobou nějak unavený, nedaří se mi, nestíhám nic, prostě zralý...víte kam.

Vám držím palce, ať Vám ten životní elán vydrží co nejdéle.
06. 05. 2009 | 12:07

Jan K. napsal(a):

Jeníku, vy vidíte svět tak rudými brýlemi, že je to až směšné. Nestěžujte si na kapitalismus, že vás přestal v 55 letech potřebovat, stěžujte si na sebe, že jste se nenaučil něco potřebného. Inu, mladí ležáci, staří žebráci. A buďte rád, že se ten vámi vysněný minulý režim rozpadl jak domeček z karet. Jinak bychom se časem dostali na úroveň Somálska.
06. 05. 2009 | 12:08

orinoko napsal(a):

Ještě jsem nečetl reakce, ale, paní Vendlová , ten článek je docela slušný blábol. Múza je nejpíš na mírové misi NATO v Gruzii, a tak zbylo jen něco plev pro českou kotlinu. To jsem zvědav, co je pod článkem.
06. 05. 2009 | 12:08

Béda napsal(a):

VV,Ben

otázkou je, jestli časem stejně nebudeme ustříhnuti od možnosti mluvit veřejně (obecně) a někteří mluvit veřejně pravdu. Internet stále víc začíná být pro některé mocné lidi trnem v oku.

A "výměna (tříbení)názorů" skrze TV, resp. tištěná a rozhlasová média, moc prostoru pro mluvení pravdy jiných nežli vyvolených neskýtá.
06. 05. 2009 | 12:12

Ben napsal(a):

Pane Vaculíku,
teprve teď jsem si všim´, že jste na mne reagoval. Vidíte, ani to už nestíhám...

Chtěl jsem jen Vám napsat, že nejenom s tím, co jste napsal tady, ale hlavně co jste napsal pod blogem pana Hořejšího, souhlasím. Nechtěl jsem reagovat tam. Protože poslední dobou mám z jeho blogů i jeho rakcí nějaký divný respektive špatný pocit.
Nevím proč.
06. 05. 2009 | 12:18

veronika vendlova napsal(a):

Orinoko: jo, to už tady zaznělo, že je to špatný blog. Ale mě to oprabdu NEVADÍ, že si to myslíte. Nejsem spisovatelka a jak jsem už několikrát psala, nemám ambice se zavděčit všem a bez špatných blogů byste nepoznal ty dobré.
howg.
06. 05. 2009 | 12:23

veronika vendlova napsal(a):

Bene, díky! Měla jsem na mysli, že stíhám pro tuhle chvíli, jinak mám naprosto stejný pocit jako Vy. A je to pořád dokola. Mám nějaké recepty, ale musí to ještě chvíli počkat.

Tak uvidíme!
06. 05. 2009 | 12:26

veronika vendlova napsal(a):

Béda: To se podle mne klidně stát může! Bohužel. Stačí další zákon, podobný tomu náhubkovému a je to.
Easy!
06. 05. 2009 | 12:27

orinoko napsal(a):

To je docela síla po delší době. Ani jsem netušil , paní Vendlová, že jste takový komunistobijec. Co jste dělala do roku 1989? Tahala kačenku? U chlapů vzhledem k tomu, že se jim často sperma dere nahoru, mě nepřekvapuje takový způsob mimotělního myšlenkového oběhu. Ale když něco podbného spustí ženská, tak to je opravdu vyšší dívčí. Vy jste spokojená s ODS, tak co proboha s tou Partou starostů chcete dělat? A ještě to spojíte se Štětinou. - Já věděl, že se "Vendlovými" starost/m/y nebudu zabývat z hlediska volební urny. Ale nechtěl jsem to napsat přímo.
Ale abych se vrátil k modrým chlapům a modrým ženským.

Nedávno se v hospodě bavila parta lehce podnapilých žen modré orientace. Co bývá u chlapů směšné , to bývá u ženských trapné až nesnesiltelné. A vy jste to tu jenom potvrdila. Proč nevstoupíte do ODS? To opravdu nechápu. Vypadlo jim několik peněženek, tak by vás to právě proto mohlo zajímat.
06. 05. 2009 | 12:28

veronika vendlova napsal(a):

Petře, napsal jste to výborně, souhlasím. Skoro není co dodat, snad jen, že když člověk chce, může změnit věšechno, co si jen přeje. Ale není to snadné, není to zadarmo - chce to vůli a měkdy se může stát, že je opravdu pozdě, že ty koleje, ve kterých jedem už nejdou koleje, ale past. Pokud Vám připadá, že odpovídám mimo mísu, tak dejte vědět. Dovysvětlím.
06. 05. 2009 | 12:32

Béda napsal(a):

VV,

nějak si nemůžu vzpomenout kdo s tím náhubkovým zákonem do sněmovny přišel. Který z parlamentních demokratů to vlastně byl? Nemohla byste nám to připomenout?
06. 05. 2009 | 12:33

veronika vendlova napsal(a):

Orinoko, neplácejte o kačenkách a volte si koho chcete. Víte úplný prd, proč jsem "komunistobijec/kyně". Fakt mi může být jedno, co si myslíte ale snažte se neurážet a když kritizovat vendlovou a starosty, najdete si nějaká relevantní fakta. Nic víc po Vás nechci. Opovržení je to nejsnazší, co můžete udělat a šmahem odsoudit někoho a něco je taky snadné. Tak se třeba chyťte za nos.

Pořád dokola - nevolím ODS, tečka. A ještě chvíli a budu volit Losnu, nebo Mažňáka, a nebo třeba bahňáka.

Doufám, že se nepotkáme, ale Vy to máte snazší, můžete se mi vyhnout. Já vím houby, s kým mám tu čest/nečest.
06. 05. 2009 | 12:39

veronika vendlova napsal(a):

Bédo, už jsem odpovídala. Možná chybně, nevím.
06. 05. 2009 | 12:40

Jeník napsal(a):

To Jan K

S takovým materiálem jako Vy je těžké polemizovat. Používáte standartní žvásty modré ideologie, nevíte podstatné informace a žvaníte. To je právě ta reakce ze strany lidí, které oslovuje ideologie ODS. A nebo je lepší vstoupit do této partaje jásat v ústrety a využívat přiděleného pašalíku.

Jenom aby jste se uklidnil, nevzpomínám pateticky na dobu minulou,nemám rudé brýle, bylo tam také dost špatností (lidi s myšlením současné elity byli i v té době), ale lidé nebyli k sobě jako hyeny, tak jako dnes - kde příkladem jste Vy, kdy ihned nálepkujete názor, který se Vám nehodí do mozkovny.

Zlodějiny a podvody v rozsahu, jakém jsou dnes u nás praktikovány nemůže souhlasit žádný slušný člověk. Takže nezužujte pohled na život na ideologická klišé.
06. 05. 2009 | 12:41

Béda napsal(a):

VV

Dodatek:

Vulgární Škromach si dovolil říct premiérovi v demisi, že po Smlouvě s občanem by měl u kritiky "Smlouvy" ČSSD s občanem
držet hubu. jistěže tento počin nekultivovaného politika je odsouzeníhodný. Otázkou je, jestli právě u Mirka Topolánka vyznačujícího se "vybranými" způsoby není taková mluva tak trochu na místě.

Jinou otázkou je, že nám v podobě náhubkového zákona taky někdo řekl, že veřejnost by měla ve vztahu k diskutabilním vztahům v politickém zákulisí držet hubu. Tady to bylo řečeno demokraticky a kulantně. Všechny politické strany se nakonec na schválení předloženého návrhu shodli.

Není v tom tak trošinku paradox?
06. 05. 2009 | 12:44

Jan K. napsal(a):

Jeník:
Jistě, kdo má jiný názor, tak žvaní, fakta nerozhodují. Ještě napište "Kdo nejde s námi, jde proti nám". Že vy budete nějaký zapšklý komunistický funkcionář? Tím se vše vysvětluje. Nepřekvapilo by mě, kdybyste měl doma na čestném místě bystu Lenina a vyznamenání za zásluhy o Lidové milice.
06. 05. 2009 | 12:58

orinoko napsal(a):

Paní Vendlová, vy jste velmi bouchací. Ale to je dobře. Napsala jste blábol, který nebudu rozvádět, když to už jiní udělali za mě. Máte prostě dvojí, trojí metr... Škromach nikoli, ale Topolánek kdykoli...
Pecina řekl, že kauza Kubice byla jasná. Íčko je klasický bolševik bez rudé legitimace u vlády , a vy se zabýváte socanským programem. To je výmluvné. A na mě nechtějte to, co sama neděláte.
Už je také celkem jasné z jakého ranku se Partaj starostů rekrutuje. A Vendlová jako princezna s modrou hvězdou na čele.
Tak to do sbírky českých volebních kuriozit ještě scházelo.
06. 05. 2009 | 13:06

orinoko napsal(a):

A už se tu začíná zase i kádrovat. - Ostatně pí Vendlová k tomu nemá daleko.
06. 05. 2009 | 13:07

Petr napsal(a):

Paní Vendlová:
(06.05.2009 12:27:29)

"Nebojte", myslím, že už se na tom pracuje. Senátor Jay Rockefeller řekl, že cyber security je číslo jedna mezi všemi možnostmi možného útoku na Spojené státy (number one national hazard of attack)
https://www.youtube.com/watc...

Takže získávání, kontrola a uschovávání e-mail korespondence, názorů, diskusí, bankovních kont a transakcí a jakýchkoliv osobních dat (od rodinných, peněžních až po sociální a zdravotní informace) má i nevýhody - na Internetu se stále objevují informace, které do oficiálních ("nezávislých") médií cestu jaksi nenajdou.
Dočkáme se globálního Internet-Blackoutu ? Lokální už občas (až na několik hodin) existují (celý blízký východ, severní Afrika, velké části Asie,...).

Dá se to (cenzura) dělat taky jinak, jak ukazuje diskuse v EU o novém možném internetovém zákonu a opatřeních, kdy by měli Internetoví provideři nabízet po vzoru TV (třeba Premiere) různé cenové "balíčky" s přístupem jen na určité zdroje v Internetu (servery, webové stránky ?).
06. 05. 2009 | 13:09

Jeník napsal(a):

To Jan K

S hloupým člověkem nelze polemizovat. Nic takového, co uvádíte nemám a neznám, ale Vy nějak dobře víte některé věci a modly z minula.Že by jste teď zakrýval své špatné svědomí? A nebo ještě lépe - nemáte doma Svatováclavskou orlici (dějinný sled, který zbožňuje bývalý premier ČR) a neschoval jste si doma jako relikvii průkaz Vašeho tatíka z NSDAP.

Tak vidíte pane Jane K, jaké zhovadilosti se dají také psát. Jste hloupý člověk.
06. 05. 2009 | 13:13

veronika vendlova napsal(a):

Béda: je v tom paradox.
vv
06. 05. 2009 | 13:15

fafnir napsal(a):

paní Vendlová
a co jste od přítele Škromacha očekávala?Příště snad,s drzostí sobě vlastní, ještě budete chtít ,aby mluvil pravdu.
06. 05. 2009 | 13:26

Michal Macek napsal(a):

fafnir:

vite ja bych treba v tohle od Skromacha necekal - on a pan Havel jsou vsichni socdemaci kteri mi jsou sympaticti - oba dva :))
06. 05. 2009 | 13:29

Jan K. napsal(a):

Jeníku, podle toho, jak se cukáte, tak jsem asi ve vašem případě měl pravdu. To se pozná, podle slovníku. A "inteligence".
06. 05. 2009 | 13:29

jarpor napsal(a):

Je to mimo téma, ale nedá mi to.

Zkusme si představit, že pan Pecina, šéf Úřadu pro hosp. soutěž, prohásí : Kubiceho zpráva byla fabulace. Nebo něco v tom smyslu.
Posluchač si řekne - je to státní úředník, je to jeho názor. Fajn.

A nyní stejná situace, jenže stejnou větu prohlásí pan Pecina jako kandidát na ministra vnitra.
Posluchač patrně zpozorní - to asi není jeho názor, to je asi fakt, jde přece na vnitro.

Cítíte, Orinoko, ten rozdíl tohoto jediného vyjádření, jediného člověka v různém čase ?
No hlavně, že mu věříte teď, když se před tím nikdy o tomto tématu nezmínil.

A pan Pecina názorně předvedl, jak se z neutrálního úředníka ze dne na den stal "politik". Ještě ani neusedl na onu židli, ale je již "v obraze".

Hezký den
06. 05. 2009 | 13:44

neo napsal(a):

Paní Vendlová,

pan Orinoko je pohopouhý sprosťák, který asi neměl to správné "štěstí" aby se po revoluci uchytil.

Nyní se mu stýská po ostnatém drátu, kubánských pomerančích na Silvestra a když jede na dovču, jde si pro výjezdní doložku a devizový příslib.

Pak mu to dojde, vrátí se domů, zapne Teslu, rozbalí gothaj a zaleje to zteplalou osmičkou a zavzpomíná na projevy soudruhů. na máje vyvěsí rudou fangli se srpem a kladivem a vzpomíná, jak mu bylo dobře, když měl patnácset plat a pivo bylo za 2,30.
06. 05. 2009 | 13:48

Pepa Řepa napsal(a):

Pánové, třeba pan Jan K hloupým člověkem není. Jen vykupuje relikvie z WWII a reafinovaně to na vás zkouší.

V Jizerkách je taky pár takových specialistů. Za uniformu wehrmachtu nebo orlici dají majlant.

Soused přiznal, že má na chalupě saně Renvolf a do týdne ho vykradli.
Dal bych si majzla.
06. 05. 2009 | 13:52

Pepa Řepa napsal(a):

Pane orinoko
je-li tomu tak, nenechte si ujít Alexandrovce. Přijedou v červnu.
No lupen za 2.30Kč asi nebude.
06. 05. 2009 | 13:55

Jan K. napsal(a):

Pepa Řepa:
Že bych si dal na zahrádku místo trpaslíků Leniny, Gottwaldy ,...? No, lépe by se mi líbili v podobě fackovacích panáků :)))
06. 05. 2009 | 14:09

fafnir napsal(a):

orinoko
to je málo úderné,Chavez,to by byl nick,a zeměpisně stejný.
06. 05. 2009 | 14:10

Pepa Řepa napsal(a):

Já bych se přimlouval za Huga.
06. 05. 2009 | 14:15

Ládik napsal(a):

Držet hubu by měl hlavně Škromach, aby na sebe neprovalil, jak v roli vyučeného elektrikáře zabil elektrickým proudem 8 jalovic, byl proto přemístěn do funkce v ROH a tím nastartoval svou zářivou kariéru.
06. 05. 2009 | 14:31

Béda napsal(a):

Ládík,

cesty Páně jsou jak se zdá jsou neprozkoumány. Lepší jako kdyby podnikal, jako někteří. Ti nejštastnější z nich pak skončili v nejvyšší politice, aby umořili dluhy a rychle zabezpečili rodiny na příštích 100 generací.
06. 05. 2009 | 14:36

Ládik napsal(a):

Bédo,
ti, kdo umořili dluhy, odpustili daně apod. jsou vyčuránci; ten, co zabil jalovice, to udělal nevědomky...
06. 05. 2009 | 14:44

veronika vendlova napsal(a):

Orinoko, jste mimo a tím se dnes loučím!
Všem díky za diskusi a pokračujte, však ona je poučná pro všechny, rudé, modré, pruhované, oranžové...jojo, to když se šlape na kuří očka, tak to bolí! :)
06. 05. 2009 | 14:49

Martin S napsal(a):

Pri vsi ucte sama jste toho za svoji karieru naslibovala mnoho a stale tak cinite, to co tady predvadite neni nic jineho nez opet ukazka predvolebniho boje jehoz jste primou soucasti.
06. 05. 2009 | 15:54

Karel napsal(a):

To : Mrs. Veronika Vendlová

pokud posuzujete jako hlavní kritéria u politika jeho ehmmm chlapáckou výbavu, ehmm řekněme organu slasti, pak Vaši volbu plně chápu a máte, samozřejmě, na ní nárok.

Ovšem u osoby, která se zaštiťuje placenou činnosti ve veřejném životě, bych očekával podstatně více.

Ono, kdyby Vám onen Nadsamec okopal auto, ukazoval prostředníček, zdravil nazdar PI.O, chystal drsné tunely do zdravotnictví (to co nazvali madam slovem REFORMA, reformou skutečně nebylo), osekával příjmy státu na úkor chudších a postižených, atd. .. tak byste při použití rozumu, místo emocí a žláz, možná uvažovala jinak.

Holt je to chlapák, ne?
06. 05. 2009 | 18:19

Veronika Vendllová napsal(a):

Martine S, při vší úctě, myslím, že jsem dosud nesnaslibovala nic a skutečně nevím, o jaké "kariéře" mluvíte. Je to úsměvné, ale to je jedno.

A předvolební boj? Ano, jsem částečně v kampani a vím, co se ve Starostovském hnutí děje. Je to v pořádku a naprosto transparentní. Na jisté věci mám však konstatní názory dlouhou řadu let. Jako například na pana Škromacha.

Vypadá to, jako byste mě důvěrně znal, rosím, netvařte se tak. A pokud mě opravdu znáte, předložte důkazy, podepiště se, napiště mi třeba e-mail a dokažte, že to, co říkáte, je pravda.

A neschovávekte se za úctu, protože obsah slova úcta, je Vám myslím neznámý.
06. 05. 2009 | 19:10

Veronika Vendllová napsal(a):

Karle, no comment.
Howg
06. 05. 2009 | 19:11

Pepa Řepa napsal(a):

To MartinS
kolik vám je?
Vy jste se ještě nesetkal s tím, že ženská slibuje pomyšlení a pak skutek utek?
06. 05. 2009 | 19:31

Petr Havelka napsal(a):

Pánové, pánové,

ty "chlapácké" řeči nejsou potřeba. Za sebe klidně mohu říct, že taková Kateřina Brožová je pěkná kůstka. Což by se v mužkém kolektivu setkalo se stádním zabučením. Ostatně už nevím kdo to pravil "Muži milují nebezpečí, proto vyhledávají atraktivní ženy". Proč by se Topolánek nemohl líbit paní Vendlové. Navíc paní Veronika určitě neuvažuje tak "akčně", jak si ve svých rukodělných "fantaziích" představujete.
06. 05. 2009 | 19:31

Petr Havelka napsal(a):

Pánové, pánové,

ty "chlapácké" řeči nejsou potřeba. Za sebe klidně mohu říct, že taková Kateřina Brožová je pěkná kůstka. Což by se v mužkém kolektivu setkalo se stádním zabučením. Ostatně už nevím kdo to pravil "Muži milují nebezpečí, proto vyhledávají atraktivní ženy". Proč by se Topolánek nemohl líbit paní Vendlové. Navíc paní Veronika určitě neuvažuje tak "akčně", jak si ve svých rukodělných "fantaziích" představujete.
06. 05. 2009 | 19:32

Tiger napsal(a):

Béda: Já jeho zdravotní stav nemonitoruju, ale v tygřích novinách bylo, že se dlohodobě těší slušnému zdraví, zejména díky tomu, že má dobrý kořen z Moravy :-). Ale zkus se zamyslet nad tím jak funguje vysoký státní úředník ( dle mnohých profesionál ve své odbornosti ) mezi tou svoločí zvanou politici. On přeci nerozhoduje, co se bude, či nebude prezentovat, on svým způsobem slouží( v tom dobrém slova smyslu ). Myslíš, že má nebo doteď měl mandát ( v pozici vysokého státního úředníka ) promlouvat pravidelně do médií, jak na tom opravdu jsme? Kdo myslíš, že to v tomhle Kocourkově ví lépe? Myslíš, že ho jako zodpovědného profíka baví, že platíme jen úroky a ne podstatu, že se stále zadlužujeme atd., aby atd........... Co takovej Vlk, kdyby tam seděl místo něj, ten by se asi divil................
06. 05. 2009 | 20:04

Tiger napsal(a):

Karel: nebaví mně Tvůj sexistický vztah k ženám. Zklidni se
Orinoko: Už jsi se zase objevil a rozšiřuješ koryto na úkor žen? Sniž průtok hochu.
06. 05. 2009 | 20:11

Veronika Vendllová napsal(a):

Pocestný, díky moc, let se hodil. Přesvědčil mě, že na vzdory všemu si odpočinek v létě dopřeju, ačkoliv jsem to pro letošek odkládala.
06. 05. 2009 | 20:26

Tiger napsal(a):

veronika: žen já se zastávám z podstaty, ale "názvuků" na některé předsedy mne prosím ušetřete. jako vtip to oceňuji. :-))
06. 05. 2009 | 20:28

Karel napsal(a):

To Tiger :

Madam Vendlové vadí slova Škromacha. Mi v podstatě taky. Jiná věc, je že ona nesexistická madam přehlíží nedávné skutky (zde hojně vyjmenovávané) onoho Nadsamce, zato pouhá slova bývalého elektrikáře Škromacha ji donutila k velké ostražitosti. Pozor !

Podle mě je tato madam komická. Je vidět, že fakta nebo rozum nejsou jejími obvyklými nástroji. Tak jsem si dovolil naoplátku zafabulovat na téma emoce nebo žlázy, když logika ani fakta to u této dámy prostě nejsou. Možná jsem to přepískl, ale co jiného mě mohlo napadnout.

No a její vyjádření k http://www.protikrizi.cz/na...
nebudu komentovat. To v této zemi umí kvalifikovaně málokdo. Jen si dovolím připomenout, že většina z přítomných v NERV ještě na podzim o žádné krizi nevěděla ! Za to vyhrožovali Paroubkovi za poplašné zprávy.

O tom, že analytici odborů přesně před rokem přepověděli, je to doložené, co se děje na západ od nás a jaký to bude mít vliv u nás, asi tato dáma neví, no nemohu se ji divit, když média tuto skutečnost cíleně opomíjejí, tedy kromě HN, což asi tato dáma zjevně nečte.

Takže žádný sexismus, Tygře. Naopak, myslím si, ža paní Vendula tímto článkem ženskému plemenu dobrou reklamu neuděla. Ale to se stává občas každému.

V politice chybí ženy, jako sůl. Na druhou stranu tam jsou týpkyně jako Biomasa, paní Parkanová, ... No nic moc. Paní Vendula mě nenadchla. Vás ano?
06. 05. 2009 | 20:31

george napsal(a):

Potřebovali byste hoši, aby vás Veronika propleskla. Vám by se rozsvítilo (nebo zhaslo)
http://niniveskal.blogspot.com
06. 05. 2009 | 20:52

Tiger napsal(a):

Karel: Dokážu si představit, že tato žena Tě nezaujala a neoslovila svými názory, že Ti přijde třeba i komická. OK, já respektuju Tvoje vnímání a pocity, ale je to potřeba vyjevovat vůči ženě, promiň vůči komukoliv přes žlázy atd.? Nemáš pocit, že v téhle zemi chybí tolerance a respekt v rámci téhož živočišného druhu natolik, že to dospělo tak daleko, že i zvířata by mohla být lepším příkladem? Teda kromě vlků, sorry. Nechci Tě školit ani peskovat, jen tě požádat o zamyšlení. Dovol mi jednu "politickou" - O tom, že Paroubek je šiřitelem poplašných zpráv, na jejichž, jím způsobené důsledky, nemá žádný recept, nepochybují ani sotva narození tygři.
06. 05. 2009 | 20:59

Emissary napsal(a):

Pro: Veronika Vendllová

Dobrý večer, paní Veroniko

Koukám jako blázen, co se tady děje a přemýšlím, zda jsou všichni lidi tak nevychovaní, nebo jen Karlové. Ten obecný blábol na řešení krize, který tam Karel dal a v kterém se sám určitě nevyzná, dobře že jste nehodnotila. Ten se ani hodnotit nedá. To by nám pan Karel, jakožto zarytý socialista musel přeložit, a pak by se s tím dalo polemizovat. Ale mám obavy, že to nebude umět přeložit, protože zřejmě ani neví, co četl.A to ani neříkám, jaký to je nevychovaný buran.
06. 05. 2009 | 22:10

Veronika Vendllová napsal(a):

Dobrý večer Emissary, co dodat? Nečte se to dobře, kdo má rád kritiku, že? Mylně jsem se domnívala, že témata nevládek, Romských rodin + neustále připomínaný text k sex-appealu MT, který měl být spíše pohledem z jiné perspektivy na to, jak si očima Evropy stojíme v předsednictví (pád vlády jsem prostě neuvítala, tak to je), mě "vyškolila" dost na to, abych předvídala, co se asi stane, když si dovolím napsat něco o "nedotknutelné" a hrubé soc.dem.

Na druhou stranu i tohle peklo vlastně posiluje. Vždycky jsem se řídila tím, že co mě nezabije to mě posílí. V odpovědích jsem taky byla víc v ráži, než obvykle. Občas se mi chtělo reagovat více s humorem, ale to by si někteří stejně nezasloužili.

Tolik skloňovaná fakta a logika...to je taky dost absurdní. Bez logického myšlení bych myslím nepřežila ani jeden den. No nic, každý to prostě vidí jinak.

Ve všem se přitom ztratila podstata, u diskusí pod bogy se to stává, i u těch odbornějších. Největším paradoxem je, že můj mozek není ani oranžovej, ani modrej. Jen si prostě pořád myslím, že by se mi do budoucna víc líbila otevřenější ODS bez VK, které by došlo, že sociální problémy není dobré podceňovat, než všeho schopná soc.dem. Občas jsem na KÚ Střed. kraje. Zatím jsem se pracovně potkala jen s malou částí lidí z úřadu, ale všichni jsou úplně normální, slušní a ochotní. Co se ale děje z politického hlediska pod vedením pana hejtmana, z toho jde mráz po zádech velké většině, ale strach je špatný rádce. Přitom všechno je "jen" začátek. Už se nebudu dál rozepisovat.

Sociální jistoty může v dnešní době slibovat jen lhář. Ale ok, asi to zafunguje, stejně jako 30,- Kaček v kapse. Kam se pak poděla fakta a logika, toť otázka.

Pěkný večer a díky za podporu. Nejsem zdrcená, jen si víc a víc uvědomuju vážnost situace.

Veronika
06. 05. 2009 | 22:43

Veronika Vendllová napsal(a):

Pro "mistra" Karla: nejsem Vendula. Dík.
06. 05. 2009 | 22:45

Emissary napsal(a):

Pro: Veronika Vendllová

Moc pěkně jste to napsala. Je mi líto, že dnes jsem dělal jiné věci a na blogu jsem nebyl, abych Vám poskytnul alespoň nějakou malou podporů proti těm „žralokům“ se „sociálním cítěním“, což je někdy legrace a člověk se i pobaví. Snad někdy jindy.

Když Vám bude těžko, jako možná bylo dnes, jen si pro sebe řekněte:

Říkám to z mosta do prosta, tak jako v našem městě starosta. Hlavy by jsme měli čisté a cítili to jisté. :)

A možná i ty JISTOTY od ČSSD.:)

Dobrou noc.
06. 05. 2009 | 23:14

Veronika Vendllová napsal(a):

Emissary, moc díky. Snad jsem to v rámci možností "ustála".

Dobrou noc i Vám.
Veronika
06. 05. 2009 | 23:28

Ikena napsal(a):

Mila pani Vendlova,
ctu Vase prispevky a odezvy a dle meho nazoru se pasujete do role takove male ceske Johanky z Arku, ktera bojuje za ty sve ovecky, kterym je dle Vaseho mineni zcela jasne ukrivdovano. Jednou je to vas kandidat senator Stetina, podruhe Topolanek a nakonec samotna ODS. A tim nejhorsim zlosynem je CSSD a duo Paroubek/Rath.
Mate pravdu, nekteri socani jsou pekni burani a hulvati. Jenze, budme objektivni a vratme se trochu do nedavne minulosti a narazime na nulovou toleranci a pak uz se vse veze ve stylu "ty mne facku, ja tobe facku" a ten prostrednicek tezko vysvetlite. A ted k budoucnosti, vite hodne prazanu, az pochopi, ze je snaha zavrit nemocnici na Karlaku a nova bude nekde v Letnanech, tak se zepta, kdo to spiskal. A uz ted z toho Bemovi skacou osypky a nejake hulvatske kecy budou na vedlejsi koleji.

Vite, libi se Vam otevrena ODS, nic proti.Vysvetlete mi pojem Reseni proti straseni. Jake reseni, ceho, v cem, vuci komu, co vlastne se bude resit? Kdyz minule rekli, ze nemohou nic resit. Nyni to vite to, co vlastne ODS chce, abychom nedopadli, jako posledne po modre. Ja zatim registruji deficit vizi, zato hodne negativ a vypadu vuci socanum. To je malo, zrejme chybi myslenky, bohuzel.
A domnivam se, ze si to taky uvedomujete.

Dobrou noc.
06. 05. 2009 | 23:30

Emissary napsal(a):

Pro:Ikena

Jestli dovolíte v krátkosti, řeknu to za paní Vendllovou. Nulová tolerance začala s tím, jak ČSSD otevřeně začala paktovat s komunisty. A všichni dobře víme, že až tak nulová nebyla.
ČSSD na to reagovala negativní předvolební kampani.

Řešení proti strašení je předvolební slogan, žádný pojem. A jeho obsahem je podle mě zavádět reformy a připravit zemi na budoucnost. A to strašení je to, co ČSSD po dobu toho řešení vykřikovala a co příznivci této strany donekonečna budou omílat doslova všude.
06. 05. 2009 | 23:42

Veronika Vendllová napsal(a):

Ikeno, díky. Máte pravdu. Texty jsou psány s nějakým záměrem a každý si je vyloží po svém. Víme všichni, že nic není ani černé, ani bílé. Napslala jsem, že by se mi více pozdávala otevřenější ODS, ale ona taková zatím stále není.

Já jsem vůbec, ale vůbec tohle nepslala proto, abych obhajovala ODS. Mám stejné osypky z pana Béma, jako hejtmana Střed. kraje. Jde z nichstrach, Je to záměr, je to cíl? Domníváte se správně, uvědomuji si to. Uedla jsem, že sjem ODS volila naposledy pře doposmlouvou. tehdy jsem věřila, že se tohle nikdy nemůže stát. A stalo. Stala jsem se voličkou malých neparlamemntních stran, kterým se "odborníci" vysmívali. A letos mám taky jasno.

Nedávno jsem napsala a možná jste to také četl následující reakci. Možná je dobré, ji připomenout.

Ikeno, dobrou noc i Vám.

Veronika Vendllová napsal(a):
Tak jo, trochu se mi ta provokace vydařila. Nemám sice moc myšlenky na politiku, ale za rok se sem už asi dívat nebudete…tak zkusím reagovat, ale krátce a souhrnně. A ještě před tím chci poděkovat „náčelníkům“, kteří se mě zastali a těm, co se mnou sice ani trochu nesouhlasí, ale umí mi to napsat slušně. A těm, které jsem opět nepřekvapila, nebo těm, komu jsem potvrdila, že jsem slepice, tak těm doporučuji pro příště, aby to, co napíšu, raději nečetli.
1) Co udělal Mirek dobře? Tak něco by se našlo: Zvládnul předsednictví, nepustil Béma k akci a ODS měla konečně silné vedení.
2) Ano, svatý není ani Topolánek, ani Paroubek, ale máme, co jsme si zvolili
3) Ano, je jeden za osmnáct,druhý bez dvou za dvacet. A ano, bojím se, že demokracie je v ČR krycí název pro korupci
4) V LS jsou zhruba 4 body, které mě mírně znepokojují, ale jsem optimistka, protože si myslím, že bez ohledu na to, že bude LS ratifikována, bude vždy prostor pro vyjednávání. Záleží však na tom, kdo ČR povede, až budeme aktuálně a akutně něco řešit.
5) Ženy v politice: Někdy příště
6) Nejsem stejná Češka, jako je někdo jiný Čech. Takže snad už máme jasno a dáme si pokoj. Ale k tomu, abych psala: Vláda, Mirek Topolánek a já, k tomu se asi nedonutím.
7) Saran Paulin – tedy to je vlastně docela pocta i když je to dáma, které bych se možná spíše vyhýbala, než se „kamarádila“, nevím….
8) Sex-appeal, nebo-li pohlavní přitažlivost je individuální. Proto se Mirek někomu líbí a někomu ne. Já jsem strašně překvapená, že to někoho překvapuje. Ale charisma by asi byl termín přijatelnější…možná. Ale zase by asi nevzbudil tolik kategorických reakcí. Možná inspirující i pro Mirka.
9) Nevadí mi poplatky u lékaře.
10) Paní Vesecká již měla být dávno odvolána, ale skutečně by to stav celé justice změnilo? Justice, braň se, musíš se víc ozvat, že Veseckou nechceš!
11) Když by nevznikla tahle vláda, byla by ta jiná lepší?
12) Svoji „padlou ikonu“ už jsem „doopěvovala“ Při usínání mě hladí někdo jiný. Vítám optimismus, že to již nemůže být horší. Omyl vážení, může!
13) Ano, naše děti možná znovu začnou s holými zadky, bohužel.
14) Některé z Vás to jistě uklidní, za naše politiky/čky se také stydím již delší dobu. Ale je pravda pravdoucí, že by se spíše měli stydět oni. Jenže k tomu, obávám se, nedojde nikdy. Leda by se začalo od čistého a kulatého stolu krále Artuše.
15) Nevšimla jsem si, že pláču naříkám nad padlou vládou. Nebo to tak vyznělo? Jen mohla vydržet do konce předsednictví. Toť vše.
16) Nevím, co se děje na Ministerstvu Vnitra, ale pana Langera se docela bojím. Ne že bych měla černé svědomí, ale jako by mě mrazilo, když se mluvilo o bručení…při volbě prezidenta.
17) Přemýšlím, kdo má tak ještě sex-appeal z odstupující vlády…že by Martin Bursík, nebo Ondřej Liška? A kdo charisma? Karel Schwanzerberg a Daniela Filipiová. To je asi všechno…, ale posuďte sami: http://www.vlada.cz/cz/vlad...
18) Buďte blond, volte blond
19) Jeden z omylů – slušné lidi totiž skutečně najdeme napříč politickým spektrem. Tak to prostě vidím. Stejně jako máme dobré, či horší, či špatné sousedy…tedy my tu máme jen ty nejlepší, ale vezmu-li v úvahu celé město, pak se to jen potvrzuje.
20) Charisma je lepší pojem, než sex-appeal. Přemýšlím, že by mi politika vymydlila hlavu? Zatím se jí účastním jen okrajově…ale i když to bylo poměrně drsně sděleno, budu si do budoucna (pokud nějaké bude) dávat pozor, ať nezmagořím úplně.
21) Balbíni do parlamentu – to by byl fičák.
11.04.2009 18:38:36
06. 05. 2009 | 23:54

Béda napsal(a):

VV,

prostě je to celé o tom,že ve vrcholové politice by člověk očekával vyspělou morálku, kulturnost, džentlmenství, soutěž a vítězství myšlenek, velkorysost, férovost - a opak je pravdou.

Je to taky o tom, jestli jako veřejné stádo máme jednotný metr na své politické "pastýře". Jestli jsme za totéž schopni stejnou měrou, stejně (ne)zaujatě, na základě stejných principů kritizovat Škromacha, Langera, Rátha, Topolánka...

Myslíte, že toho jste schopna, paní Veroniko?
07. 05. 2009 | 06:57

Karel napsal(a):

To : Veronika Vendlová

Omlouvám se paní Vendlová za zkreslení jména.

Skutečně si myslím, že pokud prokazujete úroveň myšlení, která je adekvátní k úrovní článku, tak bude lepší, když zůstanete doma. To není nic sexistického. To je pouze moje reakce na Vaši intelektuální a analytickou vybavenost.

Taky si myslím, že jste pod tímto článkem dostala spoustu reakcí, většinu vnímám jako trefnou. Příznačné je, jak se k této kritice stavíte. Další důvod proč, to si myslím, od Vás velký přínos ve veřejném sektoru nelze asi očekávat.

To nebyl sexismus, to byl pokus ukázat na úroveň Vašeho způsobu myšlení. Je vidět, že Vy si s fakty, realitou ani uvažováním moc hlavu neděláte. Nic nového s tímto přístupem do české politiky nepřinesete. To už tu je – napříč spektrem. Plus zájmy silných lobystických a finančních skupin vč. populismu proti zájmům veřejným. Na nedávnou práci politiků s justicí a nákupem poslanců nebudu znovu poukazovat. Přijde mi zvrácené exhibovat na slovech a tvrdá fakta vnímat jako tu lepší variantu. K tomu už nebudu více dodávat.

To skutečně není sexismus.

Ještě, že ho máte, tak se můžete dle Vašich potřeb za něho kdykoliv schovávat.
07. 05. 2009 | 07:54

Petr Havelka napsal(a):

Pane Karle,

copak tady neustále vnucujete paní Vendlové "úrovně" myšlení a strkáte ji do ústraní domova k plotně. Svět je pestrý a mnohovrstevnatý, každý z nás vidí jinak, není vymezen jen pro Karly. Z Vaší strany to vypadá, jakoby Vy jste byl nadán analýzou a intelektuelnimi schopnostmi té nejvyšší úrovně. Úroveň "myšlení" jste nám tu už ukázal. Nezbývá mi než se v duchu Vaší úrovně zeptat "Karle, kde máš varle"
07. 05. 2009 | 08:54

Karel napsal(a):

TO Petr Havelka :

Jsem rád, že svět je pestrý. Z hlediska této pestrosti je pro mě paní Vendlová zábavná bytost, u které to vypadá, že ambice vysoce převyšují schopnosti. Nepochybuji, že moje intelektuální schopnosti převyšuji její, tedy pokud vezmu jako základnu tento článek a její reakce. To je skutečně snadné měřítko.

Je asi docela dost možné, že moje intelektuální výbava je v určitém směru podstatně vyšší než Vaše. V jiných to může být jinak.

Jinak, já bych byl rád, kdyby doma zůstala nejen ona, ale například Topolánek, Langer, Paroubek, Řebíček, ....

Žádný sexismus.
07. 05. 2009 | 09:21

Karel napsal(a):

TO : Mr. Havelka
Mrs. Vendlová

Uvědomil jsem si, že moje reakce na „tvorbu“ paní Vendlové může být příliš striktní. Mám hodně práce a proto nemusím vždy reagovat adekvátně.

Nemohu hodnotit paní Vendlovou, to mi nepřísluší. A samozřejmě by to bylo hodně zavádějící

Snažím se poukázat, že paní Vendlová zde veřejně provozuje perverzní způsob myšlení. Kdy exhibuje nad nepovedenými slovy a zcela podivně nevnímá či dokonce zkresluje nedávnou REÁLNOU minulost. Zde dostala hodně reakcí na její podivné vidění světa.

No a pokud ji je to vlastní obecně, tak si skutečně myslím, že žádné velké obohacení do české politiky nemůže přinést, tedy kromě pobavení či úžasu.
07. 05. 2009 | 09:55

Jan K. napsal(a):

Karel:
"Nepochybuji, že moje intelektuální schopnosti převyšuji její..."
To si myslel Pepek Vyskoč také, zřejmě budete jeho potomek. Gratuluji.
07. 05. 2009 | 09:55

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
po včerejšku se dívám na Topolánka trochu jinak. Zachoval se jako politik a rozhodl se pro lepší řešení pro tuto zemi, nechal svůj postoj bokem.
Kdyby kolem něho nefiguroval pořád ten Dalík:-(

A to se nedá říct o Klausovi. A po včerejšku u mne propad´už zcela.
Ale dalo se to čekat.
On respektuje nikoho.
07. 05. 2009 | 10:06

SuP napsal(a):

Paní Vendlová -
Děkuji za ten článek, není co dodat. Blahopřeju k debatě. Moc se mi na ní líbilo, že Vámi nadhozené téma bylo z oblasti čistě osobně-filosofického vnímání světa kolem nás. Tudíž se na debatě nejlépe ukázalo, kam kdo z nás patří (názorově i politicky). Pokud se o takové "třídění" pokoušíme (já to dělám rád) na debatách pod články se stopou odborné tématiky, často jsme překvapeni kombinací postojů jednotlivých diskutujících. U Vašeho článku to je zcela křišťálové.
Uvedl bych pár příkladů. Pánové Jarpor, pocestný a další, s jejichž názory jsem ve shodě i jindy, svůj postoj potvrdili i zde. Škoda, že tu nevidím Rumcajse. Klasickou ukázkou zde je i přítel vlk, jak nechal zazářit své skutečně oranžové srdce.
Myslím, že i sama máte z tohoto článku radost a přeji Vám ji. Ještě jenou děkuji.
07. 05. 2009 | 11:00

Pocestny napsal(a):

Karlíku,
i s malým kašpárkem lze udělat velké divadlo, jako ty zde..-)))
07. 05. 2009 | 11:08

Pocestny napsal(a):

Bene, Topolánek je z celých dějin nejvíce podoben Eduardu Daladierovi, také včera podepsal něco, co "zachrání Evropu před Rusem".

Nemyslím to vůbec pejorativně, Daladier byl daleko více oběť než hybatel...

P.S.
Jistě jsi v životě vypozoroval, že o velikosti oudu u piva mluví zejména ti, kdo žijí v nejistotě...-)))
07. 05. 2009 | 11:15

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová
ono to strašení jde i Mírovi.
Naposledy přišel s tím, že kdo nepodepíše Lisabonskou smlouvu, bude nahnán do náruče Moskvy,
Budliky, budliky.

V Dublinu se určitě nervově zhroutil Patrik O¨Hara.Klepe zubama, bojim, bojim.

Taky si myslíte, že když nepodepíše bude nahnán do náruče Moskvy?
07. 05. 2009 | 11:39

Ben napsal(a):

Pocestný,
vím, že bys byl raději, kdyby LS neprošla. Já se na to dívám jinak. Nemusíme být ve všem zajedno :-)

Co odpovědět na PS?
Musel jsem se trochu pousmát. Víš, za ty měsíce, co jsem tady na blozích už vím, kdo má jaké IQ, kdo byl a je hezký chlapec s dlouhými vlasy, teď už s pleší, kdo má skoro dva nebo přes dva, kdo má jaký diplom, atd. atd. Takže nejen u piva se chválí sebe sama.

P.S. S tebou bych klidně i to pivo vypil...pěkný prodloužený víkend.
07. 05. 2009 | 11:48

veronika vendlova napsal(a):

Bene, Pocestný, s Vámi bych na to pivo taky klidně zašla! :)
Pěkný víkend.

Ráda bych něco napasla na téma VK a jeho nepodání roky odstupující vládě, ale věřím, že to za mne udělá někdo jiný. Koneckonců k výroků VK už jsem jeden text napsala a to byla také plodná diskuse.

Pěkný prodloužený víkend!
07. 05. 2009 | 14:21

veronika vendlova napsal(a):

Pepo řepo: Nemyslím, nicméně už můj postoj k LS a společné Evropě je jasný. :)
07. 05. 2009 | 14:22

veronika vendlova napsal(a):

Supe, zdravím a díky. Je to tak, jak píšete. Karel "chytrý" k diskusi velmi barvitě přispěl. Když si vzpomenu na starší texty, musím říci, že asi vede! Vzpomínám si na debatu s Klientem, kterému jsem lezla na nervy a on mě. Bylo to podobné. jen teď, skrze e-maily, vzájemně jsme zjistili, že jsme vlastně poměrně ve shodě. Tak to chodí, ale jsou lidé, o jejichž porozumění opravdu nestojím.
Zdravím a zase někdy! :)
07. 05. 2009 | 14:27

veronika vendlova napsal(a):

Petře Havelko, díky. Jsem asi v podobné situaci jako Starostové, když už tu o nich byla řeč. Také nemám co ztratit. Podstatou je zázemí rodiny a přátel, kteří při mne stojí a taky jistota, že se uživím vždycky, klidně s hadrem v ruce. Nemám problém s žádnou prací. Naopak, každé dobře odvedené práce si vážím. A jestli při tom uklízení budu psát blogy, nebo se starat o rodinu či někoho, kdo to potřebuje, může být každému jedno.

Veřejná funkce - tedy politika - pro mne osobně není možnost vybudovat "dobré bydlo", ale možnost, více účinně ovlivňovat život kolem sebe.

Navíc bez práce nejsou koláče. Na jeden jdu, můžu si ho dovolit, dneska jsem pracovala jako blááázen a ještě budu, ale až po tom koláči. :)
Pěkný víkend!
Veronika
07. 05. 2009 | 14:35

MA-FU napsal(a):

Paní Vendlová,tady ,díky Vám je klidný nenávisti prostý dialog,četla jsem vedle Bursíka a tam je už tak sprosto a dusno,že jsem si za´šla sem a Vy skvělá pohodářka diskutujete a vedete si ve shodě i neshodě- velice dobře-kdo umí -ten umí
pěkně prožitý veekend Vám přeji
07. 05. 2009 | 15:13

Karel napsal(a):

To paní Vendlová :

Zpětně vidím, že jste mohla mít dojem osobní ataky. Za to se případně omlouvám, neznám Vás.

No z některých Vaši názorů nemám dobrý pocit, a některá daná srovnání jsou, dle mého názoru, pervérzní, případně hloupá, ale to už jsem tu psal.

Jinak jsem si všimnul, že tu pěkně kolektivně zhnědlo.
07. 05. 2009 | 15:30

veronika vendlova napsal(a):

Zdravím MA-FU a přiznávám, že moc jiné blogy sledovat nestíhám, specielně tentokrát. Většinou proletím text a k diskusi už se nedostanu. No, je to leckdy síla, máte pravdu. Já jsem naštěstí poměrně "vycvičená" a zocelená a nemusím si opakovat, že podstata je v činech, ne slovech. Z toho vycházím. To víte, že mám plno nepřátel (odpůrců), je to vidět i v diskusi, ale naštěstí to vyvažují jiní, Ti opační. Tedy i Vy.
Pěkný víkend i Vám, já se na něj těším MOC! :)
07. 05. 2009 | 15:32

veronika vendlova napsal(a):

Karle, opravdu oceňuji první dvě věty. V dalších se opakujete, všichni už Váš názor na moji osobu četli a to hned několikrát. A ta poslední, ta všechno zase pěkne v kruhu uzavřela.

Opravdu se nebudu obhajovat. Píšu proto, že mě to baví, ne proto, aby mě měli lidi rádi (ať jsou modří, rudí nebo oranžoví), abych někoho poškodila, nebo abych si budovala nějaké PR. Josou to mé vlastní názory a ty si hodnoťte, ale nehodnoťte moji osobu, pokud to půjde.

O Vás nic nevím, mohu soudit jen dle Vašich příspěvků a proto nevidím důvod, Vás nějak atakovat i když v hloubce ataků na moji osobu, jste si vysloužil prvenství. Text není o mě, text je o něčem jiném.

Nechci více rozvádět obsah Vašich příspěvků. Nemám z Vás dobrý pocit, tedy jen dodávám, že je to již oboustranné.

Tak jako tak, přeji pěkný víkend a mějte se dobře.
07. 05. 2009 | 15:45

Ikena napsal(a):

Dobry den pani Vendlova,

politicke deni bezi neuveritelnym tempem, kdo byl vcera idol, dnes je nepritel naroda a arogantnim individuem c. 1, slusnost podekovat clenum odchazejici vlady, byt delala chyby, je pro nekoho nepotrebne. Nekdo zase strasi vsim moznym, ale sam nema vize, krome toho, ze mu je nekdo nasepta.

Pro mne je nejdulezitejsi dnesni informace, ze se nasi ekonomice zacalo darit. A svete div se, z duvodu zavedeni srotovneho v okolnich statech. Sama vite kolik prispevku zde bylo, ktere toto opatreni zatracovalo a ono nam to pomohlo.
Mnoho zdejsich pravicovych pratel nam za to vynadalo, s Klausem to bylo rovnez tak, nyni rozklada ODS, tak , jak to cini Zeman vuci CSSD. A ke zdravotnictvi se ani nebudu vyjadrovat. Ostatni strany byl totalnim selhanim. Jen Emissary nechce verit tomu, ze komanci podporovali i ODS.

Takze, je nejaka persona na prave strane politickeho spektra? Podotykam, ze stred neni
07. 05. 2009 | 18:27

Skogen napsal(a):

V.V., domnívám se, že hubu by rozhodně neměli držet zaměstananci, jimž ODS zdanila již jednou zdaněné, neměli by držet hubu pracovníci ve školství, kteří oproti proklamacím v reálu zažívají pravý opak, neměli by hubu držet ti, kterým sociální správa řádně nevyplácí náhradu mzdy v pracovní neschopnosti a další položky, které jsou nově za působení vypečené tříkoaly vypláceny v libovolných termínech, ačkoliv se dotyčných nikdo neptá, zda chtějí zálohu na daň z příjmu a obojí pojištění odvést státu v květnu nebo v červenci.. Ti, kteří se s ohledem na své osobní "mandatorní" výdaje ocitnou "v druhotné platební neschopnosti". Držet hubu by neměli ani ti, kterým jistí jedinci deformují právní stát ve prospěch klientelismu.

Nevím, kolikrát Škromach mimo kamery řekl Topolánkovi, aby raději držel hubu. Jednou se to ukázalo veřejně a působí to dojmem "na hrubý pytel hrubá záplata". Vy jste také na kritiku postoje vašeho manžela, jemuž jste půjčila blog, v diskuzi veřejně prohlásila, že manžel má dotyčného "na háku". No tak tedy kultůůra. Co chcete?

No a jak na vaše žlázy s vnitřní sekrecí působí Topolánek, to je mi srdečně jedno. Kvůli sdělením toho druhu blogy nečtu, podobné rozšafnosti spíš patří ke kafi s kamarádkami.
07. 05. 2009 | 18:53

Lena napsal(a):

Skogene,

co to melete o dvakrát zdaněném u zaměstnanců?
Je zajímavé, že pokaždé, když nabídnu výpočet mzdy po novu a po staru, tak už se mi nikdo, kdo tu vykřikoval tento nesmysl, neozve.
Každému vyšla daň z příjmů ze závislé činnosti nižší než předtím! A to proto, že se místo nezdanitelných částech odečitatelných od základu daně zavedly slevy na dani, a to u poplatníka (tedy zaměstnance) zhruba ve stejné výši jako loni, jenže loni se odečítaly od toho základu, nyní se odečítají už od vypočtené daně.

Sociálka vyplácí nemocenské ne v libovolných termínech, ale PRŮBĚŽNĚ čili STÁLE, na rozdíl od původních dvou termínů za měsíc. A to, že nyní platí pozdě je především tím, že jim přibyla spousta zaměstnanců z tzv. velkých organizací, které dosud nevypláceli sami, ale počítali si to v těch organizacích mzdové účetní. Kromě toho, zaměstnanci také často po novu neví, co mají správně nosit a nenosí to (i někteří doktoři tápou) - a kde není doklad, nedá se proplácet.

Zálohy na daň z příjmů byly pro organizace do pěti zaměstnanců zrušeny.
07. 05. 2009 | 19:47

Skogen napsal(a):

Leno, vadí mi samotný princip výpočtu daně ze závislé činnosti. Superhrubá mzda je, pokud vím, základem daně. No a superhrubá mzda se skládá z hrubé mzdy zvýšené o odvody zaměstnavatele na sociální a zdravotní pojištění. Nemám problém souhlasit s pravouny, že ono "pojistné" má spíše charakter daně. Je mi tedy vypočítávána daň z příjmu i z té části, která mi už jednou byla "daněna". Nehovořím o slevách na dani, ani o výhodnosti. Princip je stejně nešikovný, jako ony "regulační" poplatky.

No a co se týče sociální správy, na místě těch, po kterých ze zákona, tedy z rozhodnutí státu, bude kupříkladu zdravotnictví vyžadovat v pracovní neschopnosti "regulační poplatky", je mi naprosto lhostejné, proč mi stát vyplácí pozdě to, na co mám z titulu řádně odváděného poojistného nárok a co je určeno jako NÁHRADA MZDY Z DŮVODU PRACOVNÍ NESCHPNOSTI. Pokud to přičítáte všeobecnému bordelu, pak zejména úřadům vyčítám tento bordel, jemuž dali vzniknout.

Už je to lepší?
07. 05. 2009 | 20:08

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová zachovejte klid.

Kouknu na fotku a vidím dobromyslnou tetu, na polštáři kocour,za oknem muškáty, voněj buchty, prostě pohoda.

Když něco napíšete, tak z jedný vody šup na plot.
Z toho, že někdy plácnete blbost, bych si hlavu nedělal. U ženských je to roztomilý. Kromě feministek, ale brojleři se mezi ženský nepočítaj.

Pořád je to lepší, než články remomovaných poradců a poradců poradců, bez chuti a bez zápachu. Někdy i se zápachem.
Z těch vašich je cítit život, bezprostřednost.

Že vás posílaj zakyslí dědci k plotně?
Nedivte se. Záviděj. Měli k večeři deset deka gothaje, u vás byla husička.

A s tím článkem máte recht.Kdybych byl ženská, tak ve tři ráno by spíš vcházel do mých snů Míra, než Zdenda.
07. 05. 2009 | 20:28

Lena napsal(a):

Skogene,

i já mám něco proti výpočtu. A to to, že je složitý a já ho musím dělat. A složité je i vše kolem, dost se to od nového roku zkomplikovalo.
Ale uvědomte si, že superhrubá mzdy je ta částka, kterou Vy si vyděláte, kterou si vydělat musíte. Je to částka, kterou stojíte Vašeho zaměstnavatele. A to, že pak jdete domů zhruba jen s polovinou téhle sumy je podle mého špatně a je tedy jasně vidět, kolik z Vašeho výdělku, na který makáte, si bere stát. Ptám se nač? Myslím, že je dobře, když lidi vidí tuhle sumu, na výplatních páskách měla být už dávno, aby viděli, čím dotují tu službu-stát a začali se ptát, co s takovou sumou ten stát vůbec dělá.
Jak se z té velké sumy pak budou počítat odvody, může být lidem lhostejné. To je jen hraní si s čísly. Důležité jsou konečné sumy a ty jsou, co se daně a sociálního pojištění týče, od nového roku nižší než loni.

Co mají říkat podnikatelé? Když jim napařili placení nemocenské s odvoláním na snížení soc. pojištění a přitom se soc. poj. snížilo zaměstnacům z 8 % na 6,5 %, zatímco firmám za zaměstnance se z 26 % snížilo na 25 %, tedy jen o 1 %. To jedno procento firmě nevykompenzuje vůbec nic - ani tu nemocenskou, ani školení účetního, ani odměnu za více práce nebo případného dalšího účetního, protože to stávající nebude schopen stíhat.

Nepleťte si náhradu mzdy a nemocenské. Náhradu platí zaměstnavatel ve výplatním termínu pro mzdu za patřičný měsíc a nemocenskou sociálka až od 15. dne neschopnosti. Mě se ovšem jeví, že zrovna tahle kravina byla nápadem socanů, protože už před třemi či čtyřmi lety jsme se o tom při kontrole na sociálce bavily s kontrolorkou, tehdy to byla horká novinka a ona mi to vysvětlovala, co a jak bude. A víte co? Bylo to jako kdyby to z oka vypadlo současnému systému. Akorát se ten zákon několikrát odložil. Myslím, že ODS do tohoto debilního systému akorát přihodila svůj "geniální" nápad s nevyplácením prvních tří (či více) dní a šoupla do oběhu.

Úřadům bych bordel nevyčítala. Jejich nápad to nebyl a jsou z toho, myslím, stejně nešťastné jako firmy. Jejich pracovníci se v tom neorientují, to vím jistě po několika odborných dotazech, kdy nevěděli nic a zjišťovali to vždy jeden či dva dny.
07. 05. 2009 | 20:35

Skogen napsal(a):

Leno, nebyl žádný problém to na výplatnici hodit. Ale proč to proboha celé danit? Odpověď dám - aby se koza nažrala a vlk zůstal celý. Jen tak se mohlo "dostát" slibu 15% daně z příjmu a v několika měsících nesejmout státní kasu.. Mně je naprosto jasné, že zaměstnavatel na zaměstnanci nemůže tratit ;o) Že si na sebe zaměstnanec musí vydělat, koneckonců to bývalo notorickou odpovědí těm rádobypravičákům (protože oni se skutečně domáhali pravice), kteří halasně volali o zveřejňování nákladů zaměstnavatele na soc a zdrav. pojistné, aby zaměstnanci na výplatní pásce viděli, jak na ně zaměstnavatel doplácí...

Co se týče nákladů na proplácení prac. neschopnosti, to vysvětlete pgjedovi, ten se domnívá, že je to pro zaměstnavatele lepší tím víc, čím dále jsme od socanských časů..

Máte pravdu, že jsem užil starého termínu. Z kontextu je ovšem podle mého dostatečně zřejmé, že jsem neměl namysli prvních 14 dnů nemoci :o) O návrzích soc. dem. v tomto směru nic nevím, diskuze na téma proplácení počátečních dnů nemoci zaměstnavatelem se však skutečně vedou už několik let s předpokladem, že zaměstnavatel si lépe ohlídá simulanty. Kritiku úřadů zkuste nebrat osobně. Jestliže měním systém a zavádím změnu, musím systém na změnu dostatečně připravit, to se nestalo.
07. 05. 2009 | 21:19

Lena napsal(a):

Skogene,

on ten pgjed má více méně pravdu, že za socanů bylo hůř. Alespoň z mého pohledu a pohledu mých zákazníků, a že jich mám dost.

U živnostníků je to stejné. Taky se soc. a zdr. pojistné nepočítá za daňově uznatelný výdaj, a proto se dle Vás zdaňuje podruhé. Takže není v tomto bodě rozdílu mezi zaměstnancem a živnostníkem (tedy často zaměstnavatelem). Právě proto byly také zavedeny ty slevy místo nezd. částek. Vy na to máte špatný pohled. Prostě to berte tak, že jste si vydělal nějakou sumu a z ní máte odvod státu (čili daň) a ten odvod se dělí na tři části - sociální daň, zdravotní daň a daň. Je to vlastně daň odváděná na tři místa, z nichž každé by mělo financovat něco jiného. Mě to logické nepřipadá. Jen mě štve, že je to tak děsně složité. A pak si taky nejsem úplně jistá, zda se ty příjmy udržují a vydávají za účelem, na který byly vybrány. Minimálně o sociálním se říká, že se používá i na něco jiného.
07. 05. 2009 | 21:33

Emissary napsal(a):

Uff, uff. Tady se dějí věci.

Sogan si to počítá jak chce, a Lena je asi moudrá v jiných věcech. Ale rád poradím.

V životě není nic dvakrát, jen láska (možná) jedné ženy.

Zdravím Leno. Rád budu bojovat za pravdu, leč mi síly stačí. J
07. 05. 2009 | 23:58

Pípa napsal(a):

V příštím životě chci být blonďák modrookej kudrnatej a budu to mít dobrý, zvlášť u ženských. K čemu rozum, když opičí instinkty fungují dokonale?
08. 05. 2009 | 00:21

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
...A takovej to byl hezkej Blogg.
Mně to připomíná dobu, kdy jsme jako mladí progresivní za bolševika sedávali v hospodách a hovor plynul vždycky podle stejných schemat, ať jsme se sešli kvůli čemukoli.
Nejdřív chvíli k tématu, ale pak se plynule přešlo na ..."ty kurvy komunistický"... a končilo to ŠMOK (školení mužstva o K...).
Takže tady už jsme zase u daní....
08. 05. 2009 | 11:06

prirodovedec napsal(a):

autorka: Pozadal jsem kolegu, aby Vam az bourlive "Vam podpurne i odpurne" hlasy v diskusi odezni dal do diskuse moji obsirnou odpoved moji beznou formou i s citacemi Vaseho textu. :)

"To je zase probuzení!"

Proto jsem poprosil svuj obvykly kontakt sem, aby odpoved byla umistena kolem poledne. :)

"Přírodovědec nepíše mě, ale Vlkovi,"

Zcela spravne. Zdalo se mi, ze vlk zde zbytecne ztraci cas mnoha vstupy. Bylo mi toho zcela sobecky lito - mohl psat svym zajimavym obsahem i stylem u jinych temat. Nicmene Vase reakce mne upoutala a dala mi dalsi podnet k premysleni:

"ovšem nazapomene mi vpálit kampaň Starostů a opět senátora Štetinu"

To je opet dle mne ten rozdil mezi nami. Pisete podle mne rada emocionalneji nez ja (zde je to Vase "vpalit" drive u Vaseho (tehdy mezi jinymi dvanacteho v rade "placiciho") textu, jak jsme si to polepili v EU, se to tocilo kolem sarmu chlapa s gulama, ktereho ja zase navzdy hodnotim podle jeho slavneho vzorce "s=v/t"). Ja tedy podle mne pouze pripomnel jinymi slovy kontext:

Tato autorka podle mne aktivne podporuje ve volbach Starosty a Stetinu. To mi vysvetluje proc tak pise, je to pro mne pochopitelne, ma jiste pravdu v hrubosti a je zcela spravne, ze v ramci sve kampane selektivne upozornuje na hrubiana sve opozice (koneckoncu Starostove i ona jsou podle mne doprava, ze volila ODS to pise, ze Starostove si vzali do cela Stetinu mi vypovida jasne o orientaci). Chova se racionalne i kdyz ji nekteri vytykaji iracionalitu. Ja ji nekritizuji, jeji prirority respektuji, od toho je demokracie a pouze zverejnuji svuj pohled na jeji motivace.

Jeji emocionalni reakce je pochopitelna z obou duvodu: at uz ji text "tryskal z duse" bez premysleni o Starostech a ona je tim urazena, ze ji nekdo podezira nebo "jej psala podle planu" a je dotcena, ze je "odhalena". Nicmene je to reakce zbytecna, protoze ja nevolim a Starosty bych nevolil a nemyslim si, ze by jeji text nebo muj menil dokonce neci preference.

V mych ocich pani autorko patrite mezi blogery, kteri nyni delaji sve strane/skupine (Starostum) na blogu predvolebni kampan (viz jak ozil Bursik, jak to dela davno Havel, nesmyslne casto pisi Paroubek ci Zahradil, Zaoralek a dalsi). Netroufam si hodnotit, jak pusobite na jine (zda se mi, ze Emissary a Pocestny zde podporuji Vas uspech, cili budte rada, snad to Starostum hodi - pro ty dva byl Stetina jiste dobra volba), jak to ale pusobi na mne, celkem otevrene pisu. Priznam se, ze podobna "skryta reklama" :) mi napr. u blogera V.H. pripada propracovanejsi, coz se mi libi. Psal jsem tak otevrene drive u dalsich stran, vim, ze jsem davnym rozborem a odhadem situace kolem padu Kuchtove z pozice ministryne mnoho zde pritomnych Zelenych nepotesil. Mne ta Vase "promena" (podle mne) v "propagatora Starostu" zaujala z analytickeho hlediska.

"a udělat ze mě naivní blbku."

To se mi zda prehnane. Potreboval bych videt v cem a kde jsem to napsal. Je chybou, pokud to tak citite, protoze pak ji ze sebe delate sama. Pripada mi to na styl a obsah Vaseho psani zde prehnana reakce. Nedavno jste chtela, abychom rikali pravdu. Proc na me vyjadreni me pravdy (meho videni) pak reagujete tak citlive? Neni to vlastne krasna ukazka, ze proklamovat mluveni pravdy a zvladat ji jsou ponekud odlisne veci?

Ja Vas povazuji zde za uprimnou, otevrenou (a za to si Vas vazim i tim, ze Vam zde podobne otevrene pisi), ale s mnoha namety rychle hotovou a z hlediska vcitovani do druhych jste na tom podle mne asi tak, jako ja s premyslenim o nich. :)

Jenze ja nehledam "pravdu o cemkoliv nebo o nekom, napr. Pocestnem ci Emissary :) a dalsich", ja si zkoumam, jak pusobi blogeri a diskutujici na mne, jak jsou jejich zajimave texty pro mne srozumitelne, vyargumentovane aj. A Vas text mne tim oslovil, svym kontrastem a srovnanim s pozdejsi (pro mne zoufalou :) ) snahou vlka.
08. 05. 2009 | 15:57

prirodovedec napsal(a):

autorka: "Pořád dokola! OK, tak budeme v kruhu."

Samozrejme. Po teto vyzve s kazdym Vasim vstupem budu rad zde zkoumat :), zda podle mne skryte ci otevrene propaguje Starosty. :) Celkem mi to ladi s "programy", ktere ladime s kolegy. :)

"I negativní kampaň je kampaň, ovšem na tu si Starostové nehrají."

To je Vas usudek. Postaveni antikomunisty nestarosty Stetiny do cela "Starostu" zkratka uspesne oslovi antikomunisty typu Pocestneho aj., pro ktere je to pozitivni kampan. Je ale podle mne celkem zrejme, ze je to dostatecny symbol, aby neoslovil i mirne levicove volice, kteri si reknou, hle negativni kampan. :)

"Stačí se podívat na program a témata,"

OK. Asi jsem mel napsat, ze jsem se (ano letmo) podival. Chybi Vam odkaz, doplnuji:

http://www.starostove-nezav...

Na kandidatce (spise nize) nekteri starostove bezesporu jsou (5., 6., 9., 11., 15.). Sance pro ne zrejme minimalni. Spise vytahnou do EP senatory.

Jmena, zivotopisy a zejmena ciny a konzistence nazoru celneho jmena (Stetina) mne neoslovuji. Jeho jmeno by pro mne asi znamenalo v CR - tyto nevolit a dal bych nezkoumal. Podotykam, ze mam rad jak jeho socialisticke cestopisne povidky tak i vynikajici povidky z jeho obdobi postsovetskeho Ruska, ktere vystizne zachycuji jak dobu CCCP tak tu po te.

Jsem ale prekvapen, ze napr. neni prvni byvaly starosta Novotny z Bystrice, ktery se proslavil bojem proti aplikacim teorie pravdepodobnosti. :) Zkratka kandidatka pusobi na mne jako kompromisni slepenec.

Program je napsan zrucne, docela souvisi s EU (vice na rozdil od velkych). Neoslovuje mne. Kontraproduktivni jsou pro mne jmena a fotografie celebrit/neautorit, ktere podporuji Starosty. Jak jsem psal, klasika: ODA, US, ED, SZ, ... pro mne stale stejna "prazska" pisnicka. Rukopis predvolebni kampane je profesionalni a vliv minulych je videt.

"na to, co se jim dosud podařilo,"

Moc konkretniho jsem zatim nenasel a s ohledem na vyse popsane nehledam. Mate na mysli jednotlivce? Stetina? Paukrtova? Pochybnosti opozic o nekterych starostenstvich? Rad uvitam odkazy. Bezesporu se jim zacina darit v pruzkumech, jak jste psala, ma to ale hacky:

http://www.novinky.cz/domac...

Coz mi ale vysvetluje Vasi nervozitu z nastoleti "bagrovaciho boje" mezi obema stranami. Pokud i z voleb do EP udelaji boj pravicoveho dobra s levicovym zlem a naopak, mirite spolecne se SZ celkem spolehlive pod 5%. Coz jsem podle mne odhadl pri svem prvnim vstupu a tomu pricitam i Vasi podrazdenost. Lidovci jsou podceneni tradicne, ti diky jizni Morave do EP urcite (podle mne) postoupi.

"ale v případě Přírodovědce je to stejné, jako házet tzv. perly... Nebo hrách na stěnu."

Kdyz timto stylem, tak timto stylem krehka damo, to umim take :): Nu ja si zatim stale myslim, ze v pripade Vendlove perly ... nehazim a skutecne perly nabizim. :)

"Nekandiduji ani do EP, ani nikam jinam."

To vim ja i druzi. Ani ja a mnozi zde nekandidujeme. :) Predpokladam take, ze nikdo z nas nema prislibenou praci v kancelari zvoleneho clena EP. :)

"Nejsem členkou žádné politické strany."

Coz plati pro kandidaty a priznivce Starostu vetsinove a mnohe z nas zde take, ne? Ale omlouvam se ted, ze jsem Vas oznacil za aktivni politicku za Starosty (spojil jsme si to s Vasimi mestskymi aktivitami), mel jsme Vas oznacit za priznivkyni Starostu.
08. 05. 2009 | 15:58

prirodovedec napsal(a):

autorka: "Jsem hlavně člověkem, který tady v tom marasmu musí a chce žít, protože kořeny jsou kořeny."

Proc to vnimate jako marasmus, co je na tom marasmus, nevim. Ja to povazuji za zcela normalni politiku. Asi u Vas politika tvori vetsi dil zivota nez by mela s ohledem na to, jak ji prozivate. V mnoha ohledech je ta nase politika zapadni - tu si u nas mnozi zbytecne idealizuji. Vy to prozivate, ja se tim bavim (ne Vasim prozivanim, ale tou politikou), protoze muj zivot je podle mne v necem jinem. Pro mne je zasadni, aby si politici neuzurpovali ode mne prilis. Zkratka, aby ty pijavice a dalsi na ne napojene nevysaly veskerou krev. :) A celkem ten dnesni mily CR marasmus uprednostnuji pred budouci vladou DS. :)

Podle mne skutecny marasmus vypada jinak a doufejme, ze krize nebude takove, ze to vice lidi v CR pozna. Ano mam stesti, ziji na zaklade svych rozhodnuti a usili v jinem prostredi, s CR snad jeste citim.

"A jediné, co s tím mohu dělat, je jít k urně a občas napsat veřejně nějaký názor. Toť vše."

Coz ja delam take. Protoze ale k urne mam daleko, pisu sve nazory a tesim se na Vase.

"To, že bych Starostům úspěch přála, to nezakrývám."

Jak pisu, jsem rad, ze tu svoji kampan (podle mne) delate celkem otevrene.

"Je nutné, aby mohli ovlivňoat tvorbu zákonů, je nutné, aby představitelé samospráv, jenž dosud nenosili žádné tričko politické strany a ani u Starostů ho nosit nemusí, měli větší vliv."

Chybi mi tam, ze "podle Vas" je to nutne. :) S ohledem na volby do EP a preference rozdil v tom, zda budou mit sveho "Zelezneho" ci "Bobosikovou" (prominte, ale Stetina pro mne patri do teto kategorie) v EP nebo nebudou nevidim.

"A ještě jedna skutečnost je odlišuje: Nemají co ztratit, maximálně získat."

Coz plati pomerne casto. Koneckoncu na volbach do EP asi maji co ztratit ODS a KDU a zejmena ED a zmineni Zelezny a Bobosikova a dale zase mohou ziskat socani, komousi a Vy.

"Přírodovědcova analýza vývoje může být mylná, nebo se potvrdit."

Ona neni nijak dulezita pro nikoho jineho nez pro mne. To ze ji davam sem je proto, ze mne zajimaji reakce nekterych. Je to muj odhad jednoho scenare. Zajimalo mne:

1) Proc do sebe Ti, kteri tak snadno poskladali urednickou vladu, ted tak rezou a nasel jsem si svoji odpoved, ze na zaklade minulych zkusenosti "prehravanou rezbou" vytesni "trpajzliky". :) Protoze slovy klasika: "trpaslici jsou hrozni, oni vsude vlezou" (viz Bursik :) ) a Kolodejove je nmaji proto radi, protoze obr Kolodej se nejsnaze domluvi s obryni Stanou. :)

2) Zajimalo mne take proc to tak prozivate a nasel jsem si svoji odpoved, ze bojujete za sve volene kone obvyklym postupem pouzivanym pred volbami - poukazovanim na neslusnost u konkurence. Zejmena typicke od tzv. zavislych nezavislych.

Nejste v tom podle mne ale zcela profik, protoze Starostove zrejme potencialne socanske hlasy nemaji tolik sanci ziskat jako ty ve stredu a na pravici. (viz program a jmena). Vetsina socanskych volicu zustane doma, pujdou jen skalni. Proto jsem psal, ze vyhraje ODS.
08. 05. 2009 | 15:59

prirodovedec napsal(a):

autorka: "Já pouze říkám, že by podle mě nemělo zaznívat z úst politiků, ať někdo drží hubu."

Z ust politiku a jejich priznivcu by nemelo zaznivat tolik veci ... :) Ale zazniva, to je zivot. Vy zkratka na to upozornite, ja zase upozornim na neco jineho, a pka se hazi listky.

"Jdu pracovat pro lepší zítřky a odpoutám se od diskuse, stejně nikam nevede"

Pri nasem poslednim dialogu jsem Vam na Vase:

"Z Vás, pane Přírodovědče, cítím (jsme zase u pocitů), že jste naštvaný, že Vás štve skoro všechno a s tím nic neudělám. Možná ale, že ta zloba, kterou vnímám - a taky se mohu plést - blokuje možnost trochu se povznést nad realitu a podívat se na věci z "ptačí perspektivy"."

jsem ja napsal:

"Asi se nepotkame. Pocity Vas tentokrat podle mne klamou. Kdyz usuzujete na moji nastvanost. :) Ja jsem byl zde vazny proto, ze jsem se obaval, ze byste moje obvykla sprtouchlata jinde pri svem zaniceni pro lokalni temata nemusela brat lehce. Pokud je mozne si z Vas take strilet, staci rici a priste se dockate. :)"

A zda se mi, ze jste moje sprtouchlata, kterych jste se dockala vzala skutecne nelehce. :)

"a že jsem naivní a hloupá, to už jsem slyšela mnohokrát, poměrně si na to zvykám."

Nejak mi nedoslo, kde jsem to napsal. Psal jsem podle mne, ze delate kampan roztomile, legracne a naivne, nikoliv, ze jste roztomila (jevite se mi tak - roztomile rozdurdena) a naivni (tak se mi nejevite). Ano napsal jsem (s odkazem na Vas obdiv vuci "s=v/t"), ze Vas vazne brat neumim. Pochopte, ze obdiv pro premiera inzenyra strojare, ktery nema naveky zafixovany vzorec pro rychlost ze stredni skoly ve mne jako v kantorovi budi nevaznost. :) Pritom ten premier vyklada o vzdelanostni spolecnosti, podpore aplikaci a chce reformovat rychle VS. Ptam se: V dochu vzorce s = v/t? :)))

Pripominam ale, ze nejsem Karel a neresim zadnou biologii. :) Psal jsem predem: "omlouvam se ji (TEDY VAM), ale to je muj dojem z napsaneho" a dodal jsem "pravda neni to ale golgo :)", cili ze jsem zazil pro mne podstatne nevaznejsi blogery.

Tak se mejte a zase nekdy nejakou peknou agitku :) pro Starosty (byt neprimou) napiste. :) A vazte si dale velmi tech, kteri Vas jako Pocestny a Emissary brani, ktere oba srdecne zdravim. Podporujte blogerku, potrebuje dle mne citit, ze ji nekteri jeji Cesi rozumi a podporuji.
08. 05. 2009 | 16:00

Skogen napsal(a):

Podívejte se Leno, metodika je nástroj. Je to něco, co má řešit určité záležitosti, v tomto případě výběr daní, a na čem by se pověřenci měli shodnout, aby z návrhu metodiky vznikla závazná norma, která by sloužila ku prospěchu věci.Toť asi tak vše. Smířit se můžete naprosto se vším, říká se tomu tuším fatalismus. Anebo se vám něco líbit nemusí. VAší povinností jako daňového poradce, mzdové účetní, apod., je dodržovat metodiku. Vašim právem je se nad ní zamyslet. Mně, když se nad principem výpočtu daně zamyslím, se mi nelíbí, že se daň počítá i z podílu, který již je státu odveden - de facto jako daň. Správně namítáte, že pojistné není daňově uznatelný výdaj, nezpochybňuji, kdyby bylo, nebavili bychom se o tom. Taková je metodika.

Leno, nepochybuji o tom, že superhrubá mzda byla součástí dalekosáhlé představy (koncepce je asi termín příliš nadnesený), jak by celý systém měl dle mínění ODS vypadat. Tedy méně daní, více individuálních forem pojištění. Ale zamrzlo to někde na počátku (nelituji toho) a zbyl tady bastard v podobě základu daně zahrnujícího jiné daňové odvody, tedy zdanění už jednou zdaněného. Jen proto, aby se simulovala 15 % výše daně z příjmu, z čehož by třeba takový neo usuzoval, že ODS splnila jeden ze svých předvolebních slibů ;o)

A jsme zase na začátku ;o)
08. 05. 2009 | 17:47

Béda napsal(a):

Přírodovědec,

opět musím souhlasit. S malou výhradou - až na tu prognózu, že volby do europarlamentu vyhraje ODS. Nevím totiž, kterou ODS máte na mysli. Já se naopak domnívám, že je vyhraje ČSSD.

Tož uvidíme.
08. 05. 2009 | 18:16

Lena napsal(a):

Skogene:

píšete: "Mně, když se nad principem výpočtu daně zamyslím, se mi nelíbí, že se daň počítá i z podílu, který již je státu odveden - de facto jako daň."

Ano, tak to můžete chápat, i když podle mě to chápete špatně. Přistoupím-li ale na Váš přístup, pak také platíte sociální pojištění i ze zdravotního a daně, a zdravotní pojištění ze sociálního a daně. Je to tak?
08. 05. 2009 | 18:51

Skogen napsal(a):

Leno, ne zcela přesně, řekl bych. Jaká je konstrukce superhrubé mzdy? Mám zato, že zatímco dříve do základu daně nevstupovaly povinné odvody (sociální a zdravotní pojištění) a to jak na straně zaměstnance, tak na straně zaměstnavatele – byly od daně osvobozeny - nyní do výpočtu vstupují. Daň z příjmu se pak vypočítává i ze soc. a zdrav. "daně".
08. 05. 2009 | 19:10

Lena napsal(a):

Skogene,
ano. Vy máte něco vyděláno - to je superhrubá mzda. Z toho se Vám strhává sociální, zdravotní a daň - procentuálně z celé superhrubé mzdy. A pak tam máte výhody: z daně si můžete odečíst 2 070 Kč měsíčně a další "slevu" máte zajištěnou tak, že má zaměstnavatel nařízeno, aby asi tři čtvrtiny toho Vašeho pojistného zaplatil sám a nestrhnul Vám to z hrubé mzdy. Je to taková šaškárnička s tím pojistným. Natvrdo bych šoupla superhrubou mzdu do výplatní pásky jako hrubou mzdu (taky by ta superhrubá byla jako měsíční mzda ve výměru platu) a pak od toho odečetla všechny daně a pojistné a hotovo. Fakticky to stejně takto probíhá, akorát že to, co se nyní "strhává" Vám ze mzdy se do nákladů dostává přes účet 521 a to navýšení, co platí zaměstnavatel, přes 524. Výsledek by byl stejný, šel byste domů stejně zase s částkou jen o něco přesahující polovinu té (super)hrubé a bylo by to jednodušší pro výpočet i pro pochopení.
08. 05. 2009 | 20:04

prirodovedec napsal(a):

Beda: Diky. Myslim si, ze volby vyhraje Topolankova ODS. Klausova ma posledni sanci v tom, ze hradni taticek rozhoupa a spusti agresivni kampan (pouzije Lisabon). Protoze jen tak priglosovava (podle mne tusi, ze na tomto tematu ted nove pidistrany nemaji sanci) tak to vyhraje obrozeny muz gulama. Vratil se mu usmev (dle foto na netu).

Ne vazne. Socansti volici podle mne zkratka neprijdou k volbam v dostatecnem poctu, cili odhaduji tretina pro ODS, mene nez tretina pro CSSD, po devitinach pro komouse, moravskou KDU a zbytek cekam pro DS (pokud se jim podari do voleb par medialne sledovanych rasistickych akci). Starostove, SZ a dalsi cekam pod limitem.

ODS pak radostne uvita zastaveni rude zaplavy v CR a v podzimnich volbach pak rozhodne vrcholici krize.
08. 05. 2009 | 21:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Po poměrně zásadním „restartu“ organismu jsem nakoukla do diskuse pod svým posledním textem, který bohužel svojí četností „vyřadil“ můj oblíbený citát K. Čapka.

Přírodovědče, díky za čas, jaký jste si dal s rozborem!
Ano, píšu emocionálně, patřím mezi emocionálnější lidi. Opravdu byl tento text dvanáctý v řadě „plačících“ mezi těmi 30 zveřejněnými? Myslím, že se v tomto mýlíte, nezdá se mi to.

Ano, podporuji aktivně pana Štětinu, mám jej nalepeného na autě.
Ano, upozorňuji selektivně. Ráda bych nesketovala, ale to bych neděala celé dny nic jiného, než upozorňovala a upozorňovala a upozorňovala. Vedlo by to někam? Leda k tomu, že bych šla tak do měsíce na kořínky do lesa, aby měla rodina co jíst. :) Ano, Starostové jsou doprava a dostředu. Při psaní článku jsem si na Starosty ani nevzpomněla. Také si myslím, že tento blog nebude měnit něčí preference.

S tou starostovskou kampaní moc nevím jak reagovat, neb v zásadě mám s nimi společné tajemnictví na kraji (Střed.), což jsem zcela transparentně uvedla ve vizitce, ale jsem v této roli spíš úřednice, než cokoliv jiného. Nepracuji na „skryté“ reklamě Starostů. Možná, že o mě ani nevědí…:). Opravdu nevím, co mi přinese budoucnost. Že se Starosty někdy svoji budoucnost spojím, je asi stejně pravděpodobné, jako že ne. S panem V.H. mne vůbec netřeba srovnávat, nesahám mu myslím vzdělanostně a životními zkušenostmi ani po kotníky, domnívám se.

K mé proměně, která je jen zdánlivá, dodám: O politiku se zajímám velmi dlouho. Dva roky jsem se ale věnovala zcela jiné oblasti, což mě také velmi bavilo a vtáhlo. V té době jsem začala psát blog. Život se nedá naplánovat, ke konci roku jsem odešla a od té doby píšu prostě o tom, o čem se mi chce a nevládní sektor je jedno z mnoha témat.

K "naivní blbce": já se tak samozřejmě necítím, ale celoživotně je mi občas předhazováno, že nemám vystudovanou VŠ, tedy toho moc vědět nemohu. Možná je to tedy nějaký komplex méněcennosti, který se probudil a donutilo mě to bránit se ostřeji. Moje 13 komnata, možná, máme je všichni. Mluvit pravdu je správné, přijmout ji však leckdy mnohem těžší, nejsem výjimkou.

Jsem ráda, že mě považujete za upřímnou. Kdybych měla více času, věnovala bych odpovědím daleko více myšlenek, jenže normálně funguju, jako každý z nás a tak odskakuji z myšlenek o práci do diskuse a „sekám“ odpovědi. Proto jsem možná rychle hotova s odpověďmi a soudy. Nechci ale zase pořád dokola poslouchat všechno to, co se odehrálo pod blogem k Mirkovi Topolánkovi. A co se týká soc.dem., můj vztah k nim opravdu není moc kladný.
10. 05. 2009 | 22:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Pokračování:

Sen. Štětina má podle mne asi tak polovinu odpůrců a polovinu příznivců. Nikomu jej nevnucuji, ani nevnucuji Starosty, nicméně když už se o ně někdo zajímá (z mého okolí), vnímá je pozitivně. To mi stačí. Proč je zrovna sen. Štětina lídrem? Z mnoha důvodů, ale na „sklo“ je psát nebudu :).

Odkaz STANu jsem dala už někdy v březnu pod vizitku. Ke kandidátce se nebudu vyjadřovat krom toho, že se mi líbí. Od února mohou za STAN kandidovat i nezávislé osobnosti, na podzim v kraj. volbách to bylo 6 kandidátek plných starostů, místostarostů, starostek a místostarostek.

Víte, působíte na mne tak, že Vám musí být jasné, proč je kandidátka právě taková, jaká je. Tedy se k tomu moc nechci vyjadřovat, protože si myslím, že víte. :) Program je podle mne výborný.

Co se podařilo je z 0 na 100! 6 podaných kandidátek v krajských volbách na podzim a z toho 21 mandátů ve čtyřech krajských zastupitelstvech (Střed, Lib, Zlín a Karlovy Vary). To je podle mne velký úspěch. O jednotlivcích jsem nepsala. Ano, předv. průzkumy mají háčky, mají jich mnoho!

Pokud působím nervózně z bagrovací kampaně, pak je to mylný pocit. Umístění soc.dem a ODS v EP je víceméně jasné. Nic nového. Opravdu nevím, kam STAN míří, zda nad 5%, nebo jak uvádíte Vy, pod 5%. Opravdu nemá co ztratit. Nejsem z toho nervózní a podrážděná. O nic mi nejde, jen se mi to hnutí líbí a vyjadřuji mu podporu. Naše polit. spektrum potřebuje nové subjekty a osobnosti. A že lidovci do EP postoupí je jasné, ne?

Za perly…se omlouvám, odnesl jste to za ostatní „chytráky“.

Ano, nemám přislíbenou práci v EP, je to na rozhodnutí poslanců/kyň. Kandidovat možná budu příští rok na podzim do komunálu, ale ani to nevím jistě. Byla jsem členku ED, je to asi tak dva roky zpátky. Do komunálu jsem svojí kandidaturou podpořila koalici SNK ED a ODH, je možno dohledat na volby.cz.

Marasmus je to, co se za politikou skrývá. Sama politika v ČR je zcela průměrná, to máte pravdu.

Zdravím Vás do jiných krajů a jsem moc ráda, že volíte i odtamtud.

Tvorba legislativy se dá ovlivnit i z EP. Víte, ráda bych Vám napsala, proč to tak je, ale raději bych e-mailem, takto se mi příliš nechce.

K otázce č.1) Souhlasím

K otázce č. 2) Vždycky jsem prožívala politiku bez ohledu na STAN, ED, SNK ED atd. Nebojuji za své koně, bojuji za ty, kdo třeba mají stejný či podobný názor jako já a já jej můžu napsat nebo říci za ně. Takových lidí je zdá se poměrně hodně.

Ano, asi nejsem profík (ve skryté nebo otevřené kampani), ale nekamapňuji, zatím ne. STAN opravdu o hlasy soc.dem. neusiluje.

Ano, z úst politiků by toho nemělo zaznívat mnoho jinak nebo vůbec. Tentokrát jsem reagovala na držení huby.

Díky za osvěžení starší vzájemné komunikace, byla jsem poměrně v presu a v ráži, že jsem na to zapomněla. To mne neomlouvá. Jinak ano, vím, že nejste Karel. :)

To, že mě pánové Emissary, Pocestný a další brání, toho si vážím moc. Snad jsem to i dala najevo. Během předchozích diskusí jsem také myslím dokázala, že dokáži reagovat téměř na vše, že nejsem zbabělá a že mi odlišné názory nevadí, naopak, já je beru. Co ovšem předvádějí někteří diskutující, to mě moc netěší. Ale nevzdávám to, bez nich bych si totiž neuvědomila, jak cenní jsou obránci/kyně, stejně tak, jako si bez špatných blogů neuvědomíme jiné, lepší.
Zdravím Vás, díky za Vaši reakci a uvidíme, co bude s mými texty v budoucnu.
Veronika
10. 05. 2009 | 22:48

prirodovedec napsal(a):

autorka: Dekuji, nebudu to uz natahovat.

"Přírodovědče, díky za čas, jaký jste si dal s rozborem!"

Prosim.

"Opravdu byl tento text dvanáctý v řadě „plačících“ mezi těmi 30 zveřejněnými? Myslím, že se v tomto mýlíte, nezdá se mi to."

Ne tento, ale nasledujici byl dvanacty:
http://blog.aktualne.centru...

viz tam 11.04.2009 01:04:06

Vyse jsem prece psal: "zde je to Vase "vpalit" drive u Vaseho (tehdy mezi jinymi dvanacteho v rade "placiciho") textu, jak jsme si to polepili v EU, se to tocilo kolem sarmu chlapa s gulama, ktereho ja zase navzdy hodnotim podle jeho slavneho vzorce "s=v/t")"

Vsimnete si: "drive u Vaseho ..."

"Ano, podporuji aktivně pana Štětinu,"

To je zrejme. Pro mne je pro podporu islamskeho extremismu a selektivni novinarsky aktivismus nevolitelny. Povidky pise pro mne ctive - vynikajici.

"Ano, Starostové jsou doprava a dostředu. Při psaní článku jsem si na Starosty ani nevzpomněla."

Ja vim podle Vas to neni kampan, ale podle mne to pusobi jako kampan.

"S tou starostovskou kampaní moc nevím jak reagovat, neb v zásadě mám s nimi společné tajemnictví na kraji (Střed.), což jsem zcela transparentně uvedla ve vizitce, ale jsem v této roli spíš úřednice, než cokoliv jiného. Nepracuji na „skryté“ reklamě Starostů..."

Jak jsem psal, na mne to pusobi jako kampan.

"S panem V.H. mne vůbec netřeba srovnávat,"

Jste blogeri. On pise pro socany vy ted podle mne pro pravy stred.

"O politiku se zajímám velmi dlouho... a od té doby píšu prostě o tom, o čem se mi chce a nevládní sektor je jedno z mnoha témat."

Rozumim.

"K "naivní blbce": ... Moje 13 komnata, možná, máme je všichni."

Ale jiste. Jenze zbytecne na sebe vztahujete to, co v textu neni. Kritika nemusi znamenat vyse uvedene nebo neuctu.

"Jsem ráda, že mě považujete za upřímnou."

Pro mne takova jste.

"Nechci ale zase pořád dokola poslouchat všechno to, co se odehrálo pod blogem k Mirkovi Topolánkovi."

U mne se tomu nevyhnete. Ja jsem zvykly pripominat.

"A co se týká soc.dem., můj vztah k nim opravdu není moc kladný."

To je zrejme. Muj take ne. Ale pokud bych pusobil na VS v CR zrejme bych je volil, protoze by mne k tomu vedlo vyhodnoceni minulosti.

"nevnucuji Starosty, nicméně když už se o ně někdo zajímá (z mého okolí), vnímá je pozitivně."

To je pro mne statisticky logicke ("z Vaseho okoli", "kdyz uz se zajima").

"Víte, působíte na mne tak, že Vám musí být jasné, proč je kandidátka právě taková, jaká je."

Ano, dovedu si predstavit zcela racionalni duvody z pohledu volitelnosti a mnoha potrebnych kompromisu ala Bursik.

"Program je podle mne výborný."

Psal jsem - je profesionalne napsany, prozrazuje zkusenou ruku, ktera podle mne prosla mnoha stredopravymi stranami.

"To je podle mne velký úspěch."

Nekomentuji bohate odstavce glosujici uspechy StaNu.

"Pokud působím nervózně z bagrovací kampaně, pak je to mylný pocit."

OK

"Opravdu nevím, kam STAN míří, zda nad 5%, nebo jak uvádíte Vy, pod 5%."

Ja vyslovil hypotezy a napsal proc je zastavam. Mohu se mylit, jsou to hypoitezy. Stetina podle mne neoslovi venkov (napr. bystricky Novotny by oslovil) a ve mestech se hlasy pravicove-stredovych malych uskupeni roztristi.

"Opravdu nemá co ztratit."

A podle mne ani nema co ziskat. Krome startovaci pozice do podzimu, ale to by si zadalo cca 3 mandaty v EP.

"O nic mi nejde, jen se mi to hnutí líbí a vyjadřuji mu podporu."

Asi diky te Vasi emocionalite usuzuji chybne.

"Naše polit. spektrum potřebuje nové subjekty a osobnosti."

Podle mne jich bude skoda.
12. 05. 2009 | 01:34

prirodovedec napsal(a):

autorka: "Za perly…se omlouvám, odnesl jste to za ostatní „chytráky“."

OK

"Kandidovat možná budu příští rok na podzim do komunálu, ale ani to nevím jistě."

Zvazte to, rodina je vice.

"Byla jsem členku ED, je to asi tak dva roky zpátky."

To mi odpovida.

"Zdravím Vás do jiných krajů a jsem moc ráda, že volíte i odtamtud."

Bohuzel nevolim. Nenapsal jsem to asi jasne. Je to prilis komplikovane. Jsem ted vlazny volic.

"Tvorba legislativy se dá ovlivnit i z EP. Víte, ráda bych Vám napsala, proč to tak je, ale raději bych e-mailem, takto se mi příliš nechce."

Je to celkem zrejme. Napr. socialni charta aj. Pokud by socani nebyli prolobovani velkymi zamestnavateli, asi by prosadili EU welfare state (sjednoceni dani v EU aj.) a my ztratili tu konkurenceschopnost levne pracovni sily.

"K otázce č. 2) Vždycky jsem prožívala politiku bez ohledu na STAN, ED, SNK ED atd. Nebojuji za své koně, bojuji za ty, kdo třeba mají stejný či podobný názor jako já a já jej můžu napsat nebo říci za ně. Takových lidí je zdá se poměrně hodně."

Mne to pripada podobne tomu, co jsem psal.

"ale nekamapňuji, zatím ne."

Jak jsem psal, ale pripada mi to tak.

"STAN opravdu o hlasy soc.dem. neusiluje."

Tim padem se vzdava velke casti volicu.

"Ano, z úst politiků by toho nemělo zaznívat mnoho jinak nebo vůbec. Tentokrát jsem reagovala na držení huby."

V poradku - psal jsem, ze od priznivce Stanu pro mne logicke.

"To, že mě pánové Emissary, Pocestný a další brání, toho si vážím moc. Snad jsem to i dala najevo."

Urcite. Jen davejte pozor na Danajske posly, byt prinasi dary. Kritika nemusi znacit nepratelstvi, ani snahu Vas presvedcit. Muze to byt zajem o Vase nazory a zejmena i zajem o Vasi schopnost argumentovat - coz bezesporu pomuze budouci politicce vice nez pochlebovani. Ano to povzbudi psychicky. A protoze se mi zdalo, ze to potrebujete, cenil jsem oba Vase zastance.

"Během předchozích diskusí jsem také myslím dokázala, že dokáži reagovat téměř na vše, že nejsem zbabělá a že mi odlišné názory nevadí, naopak, já je beru."

Ano, touto odpovedi jste mne potesila tim, ze je k veci. Tim jste se v mych odlisila od vyhybavych odpovedi Zahalkove, ke kterym se mi zdalo, ze tihnete.

"Co ovšem předvádějí někteří diskutující, to mě moc netěší."

Mozna pri pozornem cteni zjistite, ze nekteri tak psali v reakci na to, jak jste nepotesila Vy je.

"Ale nevzdávám to, bez nich bych si totiž neuvědomila, jak cenní jsou obránci/kyně,"

Vidite a ja si cenim vice co nejlepe argumentujicich oponentu nebo co nejlepe argumentujicich podpurcu. Souhlasici potesi, ale ...

"stejně tak, jako si bez špatných blogů neuvědomíme jiné, lepší."

Horsi je, pokud tak vypadaji autorovy. :)

"Zdravím Vás, díky za Vaši reakci a uvidíme, co bude s mými texty v budoucnu."

Jsem zvedav s cim jeste do voleb prijdete. :)
12. 05. 2009 | 01:35

Veronika Vendllová napsal(a):

Pro Přírodovědce: Už asi není třeba neco dodávat. Uvidíme, co budee příště. Zatím by snad stálo za to, okomentovat dobrou zprávu ze včerejška, že by snad pan min. Janota nechtěl, aby se v ČR "porcoval medvěd". Jenže on se porcuje všude, ne jen v parlamentu, ale i v krajích, jenže o tom se moc neví. Věřím, že to okomentuej někdo z kolegů/yň, kdo je v obasti odborník/ice.
Díky za komentáře a rozbor a poměrně se i těším na někdy příště.
veronika
12. 05. 2009 | 10:54

prirodovedec napsal(a):

VV: Jen kratce: Z principu se cloveku porcovani medveda nelibi. Jenze pokud penize tecou dolu podle ruznych principu, ruznymi kanaly, stava se system zdanlive neprehledny (v dobe internetu a PC je to spise nesmyslny argument), ale robustni. Hure jej kontroluje jedina lobby. Hure se ale take koncentruji prostredky. Pokud si ale predstavim koncentraci na Rebickovy akce ... :)

Nechci zahajovat dalsi tema, ale zkusil jsem nabidnout myslenku, ze mnohe ma svoje pro a proti. A stoji za to, si tu "SWOT analyzu" udelat. :)
13. 05. 2009 | 23:01

kočárek pro panenky napsal(a):

Mozna pri pozornem cteni zjistite, ze nekteri tak psali v reakci na to, jak jste nepotesila Vy je.
14. 09. 2009 | 09:58

breitling superocean napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 06:24

breitling skyracer napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 06:27

viagra buy now sildenafil citrate napsal(a):

Lovely blog! A little too spammy though
12. 01. 2011 | 00:44

FaigmaSam napsal(a):

pharmacy assistant jobs http://sundrugstore.net/products/rogaine-5-.htm canada from imitrex pharmacy
28. 01. 2012 | 23:23

NhLQghDAtR napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6103>buy soma online</a> buy cheap generic soma - soma medication generic
04. 02. 2013 | 05:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy