Debatuji a proto nestíhám žehlit…..

13. 05. 2009 | 22:14
Přečteno 6960 krát
V mém životě existují momenty, kdy nezvládám všechny role, které (obrazně řečeno) hraji. Jsem stejně jako každý jiný člověk, tvor nedokonalý. Včerejší druhá polovina dne, mi po delší době umožnila, jen tak si přemýšlet o tom, zda se umím v diskusích dohodnout a zda umím debatovat.

Mohla jsem si přemýšlet o tom, jaké v debatách dělám chyby, zda se dají odnaučit, jakou mám nebo mohu mít vlastně roli coby blogerka a zda je mi blogování přínosem, či „jen žroutem“ času.

Zjistila jsem, že si bez debatování, absolutně nedokáži představit život. Musím komunikovat, abych se něčemu přiučila. Musím komunikovat, abych se komunikovat naučila. Musím se naučit schopnosti, umět se dohodnout. Musím se ale hlavně naučit, pozorně naslouchat. V tom u sebe vidím největší slabinu. Ne že bych byla skálopevně přesvědčena o své pravdě, to ne. Jen informace nějak velmi rychle filtruji. Nutí mne k tomu zejména nedostatek času.

Včera zaznělo mnoho velmi zajímavých myšlenek. O čem jsem přemýšlela cestou domů, bylo panem Tomským navrhované cenzurování příspěvků od diskutérů. Oprostím se od toho, že existují technická řešení, jež by v jistém smyslu mohla napomoci k transparentnosti diskutérů a zamezit nešvarům, které se díky anonymitě, dějí v diskusích pod blogy. Zajímá mne ale spíše dopad těchto opatření na další vývoj svobodných blogů a svobodných diskutérů a diskutérek.

Ano, autoři a autorky textů jdou se svojí kůží na trh, ale nemusí. Je to jen jejich volba. Diskutující mají proti nim jen jednu výhodu, pokud chtějí, jsou anonymní. Myslím si však, že postupnou vzájemnou výchovou (mohu-li to tak nazvat) z nich mohou být – v tom optimistickém vidění diskusí, jaksi přirozeně vytěsněni ti, jež diskusi nepřinášejí krom výkřiků z žumpy, nic jiného.

To bude ovšem vyžadovat velké úsilí nás všech, které by však mohlo přinést své kvalitní ovoce.

Vracím se k názvu textu. Protože přemýšlím nad debatováním, nestíhám krom spousty jiných povinností, žehlit. Potvrzuji tím svoji nedokonalost. Možná, že to zní úsměvně, a někteří lidé by mi třeba rádi vzkázali, že u žehlícího prkna budu pro společnost užitečnější. Všechno je o volbě priorit a u žen je to dle mého soudu mnohem složitější. I nad tím jsem včera opětovně dumala. Nechám si to projít hlavou a možná se k tématu žen a jejich rolí ve společnosti, ještě několikrát vrátím.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Saliven napsal(a):

Zdravím paní Vendlová. Já jsem v tomto oponentem pana Tomského, jsem proti cenzuře. Resp. jsem pro rozumnou cenzuru, kdy se mažou flejmy a sprosté urážky (opět díky pane Stejskale). Diskuze Mirků Dušínů je o ničom, stejně jako je o ničem diskuze ale žumpa.

Tvrdím, že pod libovolným článkem se najde nějaká dobrá myšlenka nebo trefný komentář. Ať je to blog sebepitomější (nemůžu v tomto kontextu nevzpomenout pana Macha :-)).
13. 05. 2009 | 22:48

Veronika Vendllová napsal(a):

Také zdravím Salivene a souhlasím. Koneckonců lze ještě asi dodat, že všechno je o lidech.
13. 05. 2009 | 22:51

MA-FU napsal(a):

Paní Vendlová,ne všichni v debatě se zřetelně představili ,tak jako Vy.Měla jsem radost,jako když poslouchám starou známou.Dnes jsem vše,tedy celou debatu vyposlechla a děkuji p.Stejskalovi za záznam.Bylo tam mnoho zajímavých a přínosných myšlenek,líbil se mi/ snad to byl/ pan B.Bukvoy a další jiní.Ještě jednou si budu muset poslechnout celé.Ale proč to Vám pod blog píši.Dělala jsem při poslechu to co Vy nestíháte-žehlila.Tak i k tomu dlouhá debata byla dobrá/že toho prádla ale bylo/.Zdravím a přeji hezký večer
13. 05. 2009 | 23:02

prirodovedec napsal(a):

autorka: Pro mne pekne napsane.

Je ale toto ta reakce, ktera je ale pro Vas zajimava? :) Nebyla spise zajimava nase posledni "reznicka diskuse" s relativne prijemnym rozchodem (a s mym dnesnim pocitem, ze treba i diky ni v mych ocich "rostete" - viz Vas dnesni text :) ).

Odpovedel jsem Vam na minulou uzaverku. :)
13. 05. 2009 | 23:02

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

MISS DOBRÉ NADĚJE....

Byla jedna blondýna
s dlouhýma nohama
uměla skákat padákem
a promlouvat k trávě
jak přísluší jen
motýlům
a dělové
kouli

Byla druhá blondýna
s dlouhýma nohama
hrála na tubu
a její levé ňadro
si pan Leibnitz
pletl s řiditelnou
vzducholodí
zatímco ňadro
pravé
připomínalo spíš
kukačku

Byla třetí blondýna
s dlouhýma nohama
odívala se sametem
a vedla prostopášné
řeči
- Venco nepij -
- Pepo nekuř -
- Edo nech mě -
- a ne tak zhurta
pane
Vobořil
ne
tak
zhurta -

Čtvrtá blondýna
měla nohy kratší
a milovala opravdu
s chutí
básníci šíleli
- krátké nožky
štěstí hned -
říkali si mezi
rýmy
v domnění
že se na ně taky
dostane
ale kam dali oči
čtvrtá blondýna
na svých krátkých nožkách
běžela
jenom
za láskou ...

Veselé krozování a prasečí chřipkování...
13. 05. 2009 | 23:09

jarpor napsal(a):

Středeční poklidný večer a na Aktuálně se objeví "jen" dva blogy.

Pan Svoboda pohoršeně napadá rozhodnutí Rady pokutovat ČT několika tisíci Kč a z toho odvozuje, že v roce 2009 zde máme cenzuru.
A prý pan Tomský by taky nějakou cenzuru "chtěl", jak píše autorka. Jaká to zajímavá podobnost.

No, o problematických rozhodnutích Rady bylo napsáno dost. Zmíněný pořad, za který padla pokuta jsem neviděl, tedy nemohu být soudcem, nicméně, minimálně pikantně zní slova o cezuře v roce 2009 od bývalého protagonisty strany, jež před dvěma desítkami let "cenzurou žila". Více nadhledu, pane Svobodo, řekl bych ... :-))

Jak si pan Tomský představuje onu druhou zmíněnou cenzuru, o tom autorka moc nepíše. Kdo bude oním cenzorem a jak budou příspěvky "upraveny" - kdo ví ?

No, jednak zde poděkuji práci pana Stejskala a jeho spolupracovníka, jednak mi to k panu Tomskému nějak nesedí.
Ale ať tak či onak, cenzuře říkám ne. ( Cenzuře sprosťáren - samozřejmě ano ).

A k autorce s jejím žehlícím prknem - jen doufám, že Vaše úvahy o úloze žen ve společnosti neskončí feminismy...
Ženy, dle mého, mají v té naší společnosti stejnou úlohu jako muži a skutečně je to jen o prioritách každého individua, bez důrazu na pohlaví... čímž nikterak nehodlám bránit autorce v jejich úvahách...
Jen aby to "vrácení se k tématu" nebylo kontraporduktivní.

Hezkou dobrou noc.
13. 05. 2009 | 23:09

prirodovedec napsal(a):

jarpor: My jsme snad vzdy ladeni opacne? :) Hezky vecer.
13. 05. 2009 | 23:22

Veronika Vendllová napsal(a):

MA-FU, ano, opravdu to byl přínosný večer. Teď tady ale koukám na tu hromadu a říkám si, zda-li padne rekord v počtu kusů k vyžehlení. A zdá se, že ano a čím je hromada větší, tím víc mě to táhne k úplně jiným věcěm....ach ta lenost.
Také zdravím a pěkný večer i Vám, samozřejmě! :)
13. 05. 2009 | 23:24

Saliven napsal(a):

jarpor:
Dovolím si Vás uvést do děje pane Jarpore. Pan Tomský diskuze pod svými blogy nečte (z důvodu níže zmíněného) a vidí jako východisko ze žumpozního stylu blogových diskuzí tvrdou cenzuru. Do jisté míry mu rozumím, protože je napadán a brutálně urážen skalními antisemity, ale nemůžu s tím souhlasit (z důvodů výše zmíněného).
13. 05. 2009 | 23:30

Al Jouda napsal(a):

Komu může ublížit sprosťárna zde napsaná ?
Snad stále platí : Čistému vše čisté !
Když je smazán nějaký sprostý příspěvek do diskuze, tak si ostatní diskutující ani nemohou udělat obrázek o charakteru tohoto diskutéra.
Nová doba !! Anonym uráží anonyma !!Co je na tom závadného ?
13. 05. 2009 | 23:30

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím prirodovedče,
jen krátce k miulé "řeznické diskusi". Uvedl jste, že cituji:
"To je zrejme. Muj take ne. Ale pokud bych pusobil na VS v CR zrejme bych je volil, protoze by mne k tomu vedlo vyhodnoceni minulosti.!" Proč byste volil soc.dem., kdybyste působil na VS?

Díky za odpověď k minulé uzávěrce. Samozřejmě, že vše má své pro a proti a je určitě profesionálnější, argumentovat na základě znalosti problému, dat a zkušeností. Zatím se to učím a připadá mi zajímavé, že mohu říci, že na základě pocitů, instinktů a emocí často docházím i po té, co si tu logickou "swotku" provedu, ke stejnému závěru.

Víte, pro mne je tahle diskuse poměrně odpočinková, po těch třech minulých. Takže i když je možná nudnější, zejména pro publikum, tak trochu neskromně si myslím, že si trošku toho malého oddechu zasloužím... :)

Pro pořádek jsem si v moci "hrála" snad dvě hodiny s archivem, aby se v oblíbených objevily všechny publikované texty a nebylo třeba pátrat v archivu.

A co se týká dalších nápadů, mám rozepsáno (pocta divadlu klep), ale vůbec nevím, kdy to dopíšu, neb mi začíná zkouškové a tak pokud nechci patřit mezi nejslabší studenty a studentky, budu se muset intenzivně ponořit do učiva....
13. 05. 2009 | 23:42

Veronika Vendllová napsal(a):

oprava: V noci, Sklep.
Už to brty zabalím, skoro na to nevidím... :)
13. 05. 2009 | 23:45

prirodovedec napsal(a):

VV: Jednoduse. Zkusenosti. Muj pohled. Katastrofalni spravovani VS za Pilipa. Prokazatelne prekvapive vyrazne navysovani financi pro VS za nicnedelajici Buzkove (ano byl to vysledek bud argumentace :) nebo lobovani VS :)) ). Pokles financi na VS ze stavu 0.65% HDP v 2006 na 0.57% HDP v 2008. Pro mne dosti desivy pokus o reformu VS (viz BK na MSMT, viz http://www.provzdelanost.cz o vecnem zameru), ktery se v oblasti rizeni VS podle mne vracel pred 89 - moznost dosazovani byvalych politiku do cela VS (predstavte si: Topolanek CVUT, Paroubek VSE, Kalousek VSCHT, ... radeji nemyslim na UK ... :) ) nahrada akademicke samospravy rizenim podnikateli a regionalnimi politiky. Bylo by mozne pokracovat. Proto pro mne (a pokud vim, tak pro mnohe na VS doma) by to bylo "existencne" jednoduche. Skonci to tedy podle mne hlasy pro socany (levicovejsi) a KDU (pravicovejsi), jakakoliv vyraznejsi pravice na VS ztrati nebo neziska - varovani pro StaN(slovo reforma u mnohych na VS ted vzbuzuje pocit asi jako pri pohledu na reinkarnaci dedka Nejedleho :) dusledek toho diletanstvi).

K dalsimu Vami psanemu nemam co dodat. Jen pokud studujete to, co odhaduji, pribalte si statistiku, je-li volbou. Poradim se zdroji. :)
13. 05. 2009 | 23:54

Veronika Vendllová napsal(a):

Jarpor, nechtěla bych za pana Tomského hovořit, ale chápu jeho příspěvek ve včerejší diskusi jako určitou obranu blogera/ky, neb pokud ten který z nás patří mezi jedince, kteří si berou diskusní příspěvky třeba hodně k srdci, mohlo by je to ochránit od různých civilizačích chorob, třeba infarktu, nebo stresové zátěže. Rozumím mu, mě také nebyla spousta příspěvků příjemná.

Naše společnost je - nevím pořád proč - naprosto přesycena předsudky. Už jsem to psala vícekrát, kdo "vyčuhuje" z řady, je pořád jakoby podezřelý. Ne vždy ovšem paltí, že ten, kdo "vyčuhuje" z průměru, je připraven na okolí, které ho nemusí vůbec přijmout...

K feminismům - nad tím se budu muset oprvdu zamyslet, naprosto mne toto téma minulo, přesto jsem možná feministka a ani o tom nevím. Každopádně jsem o roli žen z tohoto pohledu, zatím nikdy nepřemýšlela. Spíše hledím na systém fungování rodiny a je-li to možné, co nejrovnější péči o potomstvo i rodinu. Je to ale jen na partnerech.
Tak uvidíme.
13. 05. 2009 | 23:58

xyz.xx napsal(a):

Cenzura je spatna. Je uplne jedno ve jmenu jakeho dobra se k cenzure dobereme, porad je to negativni zneuzitelna cenzura.

Pak se stane ze cloveku uklouzne slovicko a jinak hodnotny prispevek snazivy hlidaci pes proste vymaze. Jindy nastane situace kdy prispevek neobsahuje nic proti dobrym mravum ale cenzorovi se proste nazor nelibi - smaze jej a tvrdi, ze prispevek obsahoval sprosta slova, rasizmus co ja vim co si muze navymyslet. To se dnes a denne deje na diskusich ktere jsou cenzurovane ve jmenu slusnosti. Obrana neexistuje, overeni ze strany ctenaru take ne.

Radeji strpim deset sprostych a hulvatskych prispevku nebo prijdu o jeden kvalitni ktery se majiteli webu zrovna znelibil.

S kvalitou nazoru to vubec nema moc co delat. Znal jsem mnoho velmi moudrych lidi, kteri nikdy pro sproste slovo nesli daleko, presto mne mnohemu naucili a dodnes jsem jim za to vdecny, prestoze jsem musel unest jejich ponekud jadrnejsi slovnik.

A jsme u hodnoceni kvality obsahu prispevku a to uz je neprijatelne zcela, pak uz jen zbyva vypracovat metodiku spravnych nazoru a Husak by se mohl ucit.

Takze cenzura rozhodne ne !
14. 05. 2009 | 00:00

Veronika Vendllová napsal(a):

Přírodovědče, ok, díky za odpověď. Myslím, že lidé ve STANu (které jsem zatím poznala) jsou si vědomi svých reálných možností, tedy pochybuji, že by se nyní pouštěli do něčeho podobného, jako je návrh reformy VŠ. Jejich parketa je jinde, hlavně boji proti daňové diskriminaci zejména menších sídelních celků.

Mezinárodní vztahy, statistika není v balíčku, ale ona mne stejně časem dostihne... :)
14. 05. 2009 | 00:03

Veronika Vendllová napsal(a):

Milí diskutující, nestíhám toho víc, třeba spát. Tak se loučím a přeji plodnou diskusi.
14. 05. 2009 | 00:07

karel matousek napsal(a):

Tesil jsem se, skoda, ze neprislo vic lidi, hlavne diskuteru, ale i blogeru. Politici se dikybohu neobtezovali, krome pana Zahradila, ktery se tam pul hodiny osival ve volebnim tricku slibujicim, ze nebude STRASIT (haha..), avsak, zjistiv, ze neni stredem pozornosti, odebral se do perspektivnejsich lokalit. Pan Berwid-Buquoy me krome ekcentrickeho chovani take zaujal tim, ze z nejakeho duvodu prisel ozbrojen vysokoraznym revolverem. Bud se bal 'neopremyslovce', nebo si mysli, ze je Clint Eastwood, v kazdem pripade tady neni neco v poradku. Jinak fajn, s pani Vendlovou a Samkovou jsme ted kamaradi, pani Vasaryova je uzasna, chytra, vtipna; osobnost .. Diky, Aktualne a pane Stejskale za hezky a zajimavy vecer. :)
14. 05. 2009 | 00:09

prirodovedec napsal(a):

VV: Souhlasim s jarporem i Vami. Pokud chce Tomsky chranit blogery pred infarkty, je to jednoduche - at nepisi na aktualne.

Bud se nekdo citi elitou a osobnosti dnesni doby a ustoji naroky zdejsich diskuteru nebo si to jen namlouva a neni. Pokud neobstoji zde, ma sanci v prazske kavarne, v novinach bez hlasu ctenaru, ve svem virtualnim svete. Neobstoji ale mezi normalnimi lidmi. Doba, kdy se nekdo oznacil za elitu, vyzenil pozici v elite (ci zdedil tuto pozici), vybojoval si toto oznaceni a ocitl se v jistem skleniku je pryc. Doba tzv. elitam nepreje (nevidim ani jejich potrebnost), je lepe se vzdat techto ambic a zkratka poradne delat to svoje. Zbytek pak prijde.

Ke STANu - nemyslim, ze chcete delat VS reformu, pouze myslim, ze jako mala strana skoncite mezi podezrelymi (reknou si: ti jsou neco jako SZ, ti by se dejavu reformy VS asi nebranili, radeji jim to nehodme"), protoze diky jinym (SZ) koncite nevinne mezi podezrelymi. Nezavinene.
14. 05. 2009 | 00:18

Veronika Vendllová napsal(a):

...ano, tričko "řešení místo strašení", mohlo zůstat v šatně, vždyť my to všichni víme, že pan Zahradil "zatřese EU"! Já tam svoji bundu taky nechala, ale pravda, byla bez potisku, mám se pořád co učit.... :)))
14. 05. 2009 | 00:23

Veronika Vendllová napsal(a):

Karle Matoušku, třeba to bude příště lepší, s tou účastí. Ono ale někdy je komornější prostředí ku prospěchu věci. :) Mě osobně pan Berwid-Buquoy také velmi zaujal a jsem moc ráda, za osobní kontakt. A paní Vašáryová - to je opravdu slovy nepopsatelná a šarmantní dáma. Je radost jí naslouchat!
Dobrou noc
14. 05. 2009 | 00:27

Veronika Vendllová napsal(a):

Přírodvědče, dnes víceméně souhlas! :)
Ono je to stěmi volbami u urny letos nějak zvláštní. Nálada ve společnosti dává tušit nějakému překvapení. Jakému, to se bzry dozvíme...
dobrou noc!
14. 05. 2009 | 00:30

miloslav napsal(a):

Dobrý den paní Vendlová.Zkuste si nenamlouvat,že jste nedokonalá.Vždyt snad ani nevíte v čem dokonalost spočívá a to nemyslím věru zle...Když uvádíte,že se musíte naučit naslouchat je to správné...Když člověk naslouchá,neměl by nikam pospíchat a hned si zbrkle dělat závěry,ale v klidu si všechno srovnat a pak se k tomu vyjádřit...Problém je v tom,že spousta lidí jak ucítí,že jim to bere něco z jejich zažitého klidně souhlasí i se lží a to je chyba...Lež v žádném případě do svého kontextu víry nepřijímat za žádnou cenu i když by jste tímhle tím krokem měla popřít vámi zažité...A v tom je i třeba zmínit slovo DOMLUVIT SE...Jen poslední věta:když je se domluvit s kým za předpokladu,že nebudete obcházet ani jeden z vás pravdu pak je to jen dobré,ale že jestli někdo tvrdí lež pak se nemáte domlouvat na čem...Není prostor pro domluvu...Je to složité v krátkosti vysvětlovat...Snad Vám to k něčemu bude...Vy si s tím nějak poradíte jestliže tvrdíte,že máte zájem se učit a komunikovat:-)....Dobrou noc
14. 05. 2009 | 00:45

bigjirka napsal(a):

Dobrý večer, p. Tomský opravdu za censuru plédoval, ale souhlasím se Salivenem. Osobně považuju za nejrozumnější přerušování flejmů a osobních útoků.. Honzova revolveru jsem si nevšiml, fakt měl? Já na zbrojáku teprve pracuju.
14. 05. 2009 | 00:54

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím Vás Vendlová :-)
s potěšením jsem Vás poznal.

Přírodovědec byl jako vždy brilantní a tak bych jen pár slov na doplnění k cenzuře.

Nutnost cenzury znamená jen jedno: Buďto "mainstroem" lže, nebo je intelektuálně natolik slabý, že své názory nedokáže obhájit. Nic víc, ale také nic míň.

Žijeme v době internetu. Pokud budu mít pocit, že mnou v hodnocení Ruska media mlátí o zem - např. - tak není nic jednoduššího, než si na internetu zajít na zahraniční stránky. Pokud např. nastolím pravidlo ani slovo proti Židům - pardon, nejsem antisemita a můj nejlepší přítel je částečný Žid a hlásí se k nim - tak je na netu nespočet náckovských serverů, které to už patřičně "vysvětlí". A takto lze pokračovat.

Jinými slovy, v době netu je cenzura nejen problematicky účinná, ale asi přímo škodlivá. Ve vyspělých státech má přístup k internetu i sociálně nejslabší.
14. 05. 2009 | 01:04

prirodovedec napsal(a):

VV: Prekvapeni bezesporu. Podle mne DS v parlamentu. :)
14. 05. 2009 | 01:05

Karel Mueller napsal(a):

Pardon: Vypadlo paní Vendlová :-)
14. 05. 2009 | 01:05

prirodovedec napsal(a):

bigjirka, K.M., Saliven: Kdyz diskuse necte, proc chce cenzuru? :) Neni to nelogicke? Pokud pouziva blog jako tlampac a nezajimaji ho syrove reakce (je pro mne celkem legracni, ze po roce blogovani zrejme netusi o usili Stejskala a Mihalca o cisteni, pokud je to pravda, rekl bych, ze sebestrednost nekterych blogeru je ehm "nekonecna" :) - ale aspon je s nimi sranda), staci, aby psal do svych www novin nebo zrusil diskuse.
14. 05. 2009 | 01:11

Mara napsal(a):

To ja kdyz debatuji, zehli manzel. Vydelame na tom oba - ja nemusim zehlit, on nemusi se mnou debatovat :))

Dela mi radost vase vira v 'postupnou vzajemnou vychovu', nejsem v tom tedy ja vecna optimistka sama!
14. 05. 2009 | 01:21

Ládik napsal(a):

Dají se koupit hadry, které se nemusí žehlit. V sekáčích jsou některé tak levné, že se ani nemusí prát - prostě se vyhodí..
14. 05. 2009 | 07:30

jarpor napsal(a):

To se to rozběhlo, když jsem šel spinkat...

Saliven

Díky za info.
Nicméně - souhlasím i v tomto kontextu s přírodovědcem - buď něco "unesu" nebo nepíšu na net.
( samozřejmě - dehonestace a napadání blogera = odstranění příspěvku,
pro xyz.xx - nic proti jadrným slovům, pokud nemíří a tím neurážejí přímo diskutujícího či autora )

Přírodovedec

Mám lehký problém s výrokovou logikou - pro Vás jistě hračka na vyřešení :

"My jsme snad vzdy ladeni opacne? :) Hezky vecer.
13.05.2009 23:22:51

abych si dále přečetl

"VV: Souhlasim s jarporem i Vami....14.05.2009 00:18:53"

Tak nevím, zda "ladění opačně" je "souhlas" či nikoliv... :-))

Nicméně přes tuto drobnost, soudím, že se v náhledu na cenzuru skoro, téměř shodujeme... :-))

VV

Za feministku Vás nepovažuji, zatím ...:-))).
A k tomu postavení a fungování... že je to na partnerech - to určitě ano. Proto ta má připomínka ve smyslu, zda je nad čím se zamýšlet...
Tam kde to "funguje" a oba partneři jsou spokojeni ( ne že to předstírají ) tam je zkoumání - jak by to mělo být - k ničemu ( i když není vyžehleno skrz net ).
Tam kde to nefunguje jsou rady - jak by to mělo být - často taky k ničemu, pokud třeba jen jeden z dvojice není ochoten přehodnotit své chování...
Tož tak... asi.

Hezký den všem
14. 05. 2009 | 07:30

vaclavhorejsi napsal(a):

Pokud jde o nazor p. Tomskeho, ze vetsina prispevku pod jeho clanky je sprostych, urazlivych a antisemitskych, tak se proste staci podivat do tech diskusi pod jeho clanky, a zjistite, ze to naprosto neni pravda.

..
14. 05. 2009 | 08:37

Miloš napsal(a):

Také sy myslím, že cenzura je zbytečná. Když někdo píše sprosťárny nebo pitomosti nesouvisející s tématem, řeknu si: "Nemůžeme všichni být inteligentní, bohatí, zdraví a krásní." A jdu dál.
14. 05. 2009 | 09:02

stejskal napsal(a):

Děkuji, pane profesore ;-)

Také mne poněkud zarazilo, když pan Tomský nejdříve prohlásil, že debaty pod svými texty nečte, aby pak vzápětí hovořil o tom, jak jsou nepatřičné resp. připomínají žumpu a žádal jejich cenzuru ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
14. 05. 2009 | 09:15

zdenek mihalco napsal(a):

Jakožto více cenzurní způsob moderace by přicházel v úvahu "výběr" textů. Tedy že nejdřív text přečte administrátor a vkládá pouze některé nebo "zajímavé" texty. Tento způsob mi přijde vhodný u zpravodajských článků, ale rozhodně nikoliv u blogů.

Další možností je, že bychom s kolegou L.S. byli přísnější, tedy posunuli laťku výše a mazali jakékoliv náznaky urážek. Osobně jsem ale spíše pro volnější ring. Myslím, že když se někdo zapojí do veřejné debaty prostřednictvím blogů, musí počítat s tím, že jde s kůží na trh a občas na něj někdo může plivnout.
14. 05. 2009 | 10:39

Michal Macek napsal(a):

zdravim

doporucuji zvladnout techniku veseni a skladani pradla tak aby se nemuselo zehlit :))
14. 05. 2009 | 11:14

karel matousek napsal(a):

Plactivy vystup pana Tomskeho, krome toho, ze si zjevne protirecil, me neprekvapil. Ja ho nectu, protoze mi leze na nervy - nekdo povazujici Klause za odvazneho eurodisidenta - ale to je muj problem, ze ano ... Ovsem, jak se tam reklo: 'If you can't take the heat, stay out of the kitchen.' Cenzurujte jen z.... a p.... a k..... :))
14. 05. 2009 | 11:34

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová,
jsem příliš unaven na to abych byl scopen pochopit smysl Vašeho článku a diskuse pod nim.Proto jen k nadpisu.
Debatuje troto,že Vám to přináší vnitřní uspokojení.Ženy málokdy dělají něco bez rozmyslu.
No a k žehlení.Dlouholetým,sice jen zběžným,pozorováním jsem zjistil,že podíl dámské a pánské garderoby k žehlení je 10:1 ve prospěch dámské.Vzhedem k tomu,že máte doma prince,tak to odhaduji na 7:1.Takže šidíte v podstatě sama sebe.Což je pro nás štěstí,prožr Vaše blogy se dobře čtou a i debata pod nimi se odvíjí většinou civilizovaným způsobem.
A jen na odlehčení.Když jsem onen poměr odhalil své ženě,tak odpověď zněla,že každý není takové čuně jako já.
14. 05. 2009 | 11:36

karel matousek napsal(a):

Veronika a MA-FU et alia

a proc nezehli manzel?
14. 05. 2009 | 11:37

karel matousek napsal(a):

Scheisser, zase me nekdo predehnal ... :)
14. 05. 2009 | 11:40

karel matousek napsal(a):

Nebo je to: 'Stay out of the kitchen, if you can't take the heat'? The latter...?
14. 05. 2009 | 11:51

Mara napsal(a):

Libor Stejskal, V Vendlova

Ja jsem osobne vdecna za minimalni cenzuru, jiz jste tu Vy - nebo to byl prof. Horejsi - nekde poznamenal, ze je lepsi nechat ruzne extremisty se projevovat verbalne nez je nechat potichu kvasit pak vybublat jinudy. Tato zkusenost zaroven pomuze nahlednout do zajimavych ideologickych zakouti.

Chodime sem kvuli debate pro debatu (l'art pour l'art), vybit frustrace ci si neco dokazat nebo si rozsirit obzory? Motivace budou vzdy ruzne. Je vsak pravda, ze mame temer vsichni potrebu prosadit 'svou pravdu' na ukor ochoty naslouchat a zpracovavat vlastni predsudky.
14. 05. 2009 | 12:15

Mara napsal(a):

Hajny

Pozor na odhalovani pomeru!
14. 05. 2009 | 12:39

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara-dobrý postřeh.

Proč sem chodíme?
Inu, třeba kvůli takovým perlám, jako se povedla Hajnýmu s poměrem.
Kouzlo nechtěného, řekl bych.

A takové zkratky skeptického, jsou o dvě patra výš, než jalové mudrování většiny remomovaných bloggerů.

A proč nežehlí Vendl nebo Mandl?

Inu, milá Maro, každý nemůže mít za manžela dědice Harrods, jehož koníčkem je žehlení.
Každá si to neumí zařídit tak, jako vy, aby si manžel musel celý život něco žehlit.
Jak Vy to jen děláte? Já žasnu.
14. 05. 2009 | 12:56

Mara napsal(a):

Pepa Repa

vzdyt je to tak proste! Staci chvilku predstirat, ze mate obe ruce leve (kouzlo chteneho - nebo ze by to by nasledek padu z te houpacky?), puvabne bystrousce projde ledacos a inteligentni muz ma v prioritach jasno - harmonicky domov na prvnim miste :)
14. 05. 2009 | 13:21

Hajný napsal(a):

to Mara:
Já jen odhalil výsledky svého výzkumu.
Jinak se řídím zlatým pravidlem všech manželů a milenců.Nelhat,ale nikdy neodhalit celou pravdu.Při přistižení je vždy možno říci:Nojo,ale ty jsi se neptala.
Jen blázen by uvěřil oblíbenému ženskému rčení:"Přiznej se,já ti všechno odpustím"
Vlastně jednoho takového jsem znal,naposledy jsem ho viděl s rozdrbaným spacákem na pražském Hlavním nádraží.
14. 05. 2009 | 13:28

Hajný napsal(a):

to Mara:
Tento dotaz je hodně mimo mísu.
Vy máte za manžela muslima.Mohla by jste se ho zeptat,pokud to sama nevíte,zda v muslimském světě existuje organisace jejíž trestající ruky se bojí i vrahouni z Kosovské UČK?Musí to být stará organisace,rozhodně starší než Al Kajda nebo Muslimské bratrstvo.
Stačí mi odpověď
ano
ne
nevím
nezeptám se.
Děkuji.
14. 05. 2009 | 13:40

Pepa Řepa napsal(a):

To VV
poučte se od Mary. Dejte vědět, jak pokus dopad.
14. 05. 2009 | 13:42

Mara napsal(a):

Hajny

Ve Vasem vyzkumu nefiguruji deti - pro upresneni detske obleceni. Je to pak totiz uplne jinak. Vsechno. To pani Vendlova jiste potvrdi.

Vsem, kdo navrhuji skladani dekuji, prosazuji zaroven vcasne zarazeni ratolesti do pracovniho procesu tak jak to ucinila kdysi davno ma tchyne......a to bez diskuse ci debaty.
14. 05. 2009 | 13:44

jarpor napsal(a):

Mara

Ale to ještě "nad tchýní" nečněly autority typu pí Stehlíkové či pana Kocába s dokumenty o právech dítěte... :-)))

Hezký den
14. 05. 2009 | 13:54

Mara napsal(a):

Hajny

Nevadi, jsem na to zvykla:)

Nevim, nedivila bych se, takovych asi bude...zeptam se az se vrati ze sluzebky. Pokud ho mezitim ta organizace neodchyti za zehleni zenskeho pradla a prilisnou toleranci neprizpusobivych elementu v lune vlastni rodiny. Bojim bojim....budu muset zehlit sama...
14. 05. 2009 | 13:58

Hajný napsal(a):

to Mara:
No děti mám už velké.Ale jinak máte pravdu,když je v rodině dcera,tak od určitého věku se poměr zvyšuje na 30:1!:)
14. 05. 2009 | 13:59

Mara napsal(a):

jarpor

po zkusenosti z ceskeho porodnictvi, kde na Vas zdravotni sestra rve 'trochu discipliny, matko' a porodnik poznamena, vzdyt po Vas nikdo nic nechce, pani...a odvrati se ve snaze pocvicit se v anglictine s manzelem rodicky, pote, co jsou miminku podavany zbytky mleka jinych matek, aby prestalo rvat, kdyz je matka na kapacce (mozna jsme ji mohli venovat trochu pozornosti, nemusela by pak pod kudlu), a zaverem po desetiletich materstvi kdy jste sice s laskou, ale porad na provazku 24/7 bych rada panu Kocabovi udelala prednasku na tema prava matek :)

Pani Vendlova, mozna napad na blog o porodnictvi?

Kampak jsme se to od toho zehleni dostali?

Tez hezky den vsem.
14. 05. 2009 | 14:14

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím Vás a děkuji za názory! Musím býti stručná!

Dobrý den Miloslave, ano, na všechno by měl mít člověk odpovídající "kus" času, aby nečinil rychlé a zbrklé závěry, jenže bych řekla, že je to trošku utopie. V životě je poměrně často člověk donucen, jednat a rozhodovat se opravdu rychle. V akademické sféře ovšem skutečně rychlé závěry nejsou na místě.

Máte podle mne pravdu v tom, že cituji:"problém je v tom,že spousta lidí jak ucítí,že jim to bere něco z jejich zažitého klidně souhlasí i se lží a to je chyba...". Domluva by samozřejmě neměla být postavena na lži. Jenže jak to poznáte, že protějšek lže? A máte pravdu, že je to složité téma.

Osobně nechci jít na samotné domlouvání věděcky. Je ale nutné rozlišovat, o čem se jedná, domlová či dohaduje a kolik co všechno bude domluvou ovlivněno. Je-li to v hospodě mezi štamgasty téma Pepík a Maruška :), je to zcela jiná úroveň, než jednání o budoucnosti Evropy.

Přeji si jen zcela skromě, či naivně...? aby při domlouvání a následné dohodě lidé (včetně mě samozřejmě) uvažovali v blízkých i vzdálenějších souvislostech.
14. 05. 2009 | 16:23

Veronika Vendllová napsal(a):

Stručnost mi nejde...

Pane Karle Muellere, i já jsem potěšena, že jsme se osobně potkali - přesněji minuli, mrzí mě to, ale spěchala jsem na jednu soukromou oslavu.

S Vaším příspěvkem souhlasím. Cenzura je vždy o tom, jací lidé ji mají v rukou. To už tu jednou bylo. Bylo by dobré se umět poučit z chyb.
14. 05. 2009 | 16:28

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím Vás Máro! :) Od žehlení k porodnictví zese není tak daleko, jak by se na prvnípohled mohlo zdát.

Můj muž nesnáší dve činnosti: Žehlení a luxování. Ani do jednouo ho nenutím, je to na něm. Já zase nesnáším chodit a poštu a moc mě nebaví nakupovat - je to pořád stejné. Podle mě to u nás zatím funguje proto, že se doplňujeme....

Co se porodnictví týče, hodně jsem to řešila, než se syn narodil. Měla jsem asi hrozné štěstí na lidi i porodnici, ale je pravda, že věcí a přístupů, keré by se měly k rodičům a hlavně rodičkám změnit, je opravdu mnoho. Pořád asi převládá něco jako necitlivost, málo respektu k rodičům, nedostatek vzájemné důvěry, nebo naopak přílišná důvěra v medicínu, když instinkty často fungují daleko lépe. Byla jsem v Neratvicích i s rizikem, že tam není dětsá JIP. Málem jsme JIP potřebovali, ale naštěstí se všechno zvládlo...Když si vzpomínám na ten pobyt a porod samotný, hodně mi myslím pomohlo, že jsme si pořád říkali, že si ten den nenecháme zkazit nikým a ničím, strašně to z nás asi bylo cítit, ta pohoda. A možná jsme ji přenesli i na okolí. Asi jsme prostě měli štěstí, jak jsem uvedla výše. Taky jsem se vůbec nebála, veřila jsem si. Máte ovšem pravdu, že je to hodně důležité téma, ale jen proto, že jsem jednou rodila, se necítím být tou správnou osobou, která by se měla do tématu pustit K tomu mi chybí mnoho dalších znalostí....

A k žehlení: hromada je zase o něco vyšší...:)
14. 05. 2009 | 16:44

Veronika Vendllová napsal(a):

Cituji: Zdeněk Mihalco: "Další možností je, že bychom s kolegou L.S. byli přísnější, tedy posunuli laťku výše a mazali jakékoliv náznaky urážek. Osobně jsem ale spíše pro volnější ring. Myslím, že když se někdo zapojí do veřejné debaty prostřednictvím blogů, musí počítat s tím, že jde s kůží na trh a občas na něj někdo může plivnout."

SOUHLAS
14. 05. 2009 | 16:46

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Hořejší a pane Stejskale, nedávno jsem se na chvilku potkala s Janou Hybáškovou. Říkala mi, že ty diskuse číst prostě nemůže....fakt je to na každém z nás.
14. 05. 2009 | 16:48

Veronika Vendllová napsal(a):

Ládiku, Vy nikdy nezklamete, díky za výbornou radu, prosím, požádejte si na ni patent!
14. 05. 2009 | 16:50

Emissary napsal(a):

Zdravím paní Veroniko,

také občas žehlím, takže času není nazbyt. Právě pomáhám řešit mobing a bossing v jednom, na jednom pracovišti. Až na Zemi a možná i ve vesmíru zavládne peace, skončí všechny pře, pak snad budeme moci prohlásit: "jsme jedno", všechno pochází z hvězd. Ale toho se zajisté Vy ani já nedožijeme.

Pěkný den.

PS: ten Váš, jak jsem si všimnul ještě nekončí a ten můj také ne. :)
14. 05. 2009 | 16:52

Veronika Vendllová napsal(a):

Jarpore, co se týká feminismu, myslím, že se je nad čím zamýšlet. Můj tatínek mi jednou řekl, že jsem tak samostatná, až mu to leze na nervy a nedá se se mnou vydržet. On to tedy řekl mírně peprněji, což on umí, ale v mém uvažování asi nejde pravděpodobně o typ feministického uvažování, ale spíše o snahu, aby byla obě pokolení (mužské a ženské) podobně samostatná, aby se na sebe tak nevázalo a aby se přirozeně doplňovalo. A aby ti, kdož chtějí a stojí o to, měli stejné podmínky. Zdá se, že mají, ale není to tak úplně pravda.

Leze mi na nervy závislost některých žen na mužích, která je spíš někdy maskovaná pohodlnost a zase na druhou stranu mi lezou na nervy pánové, jež hned na první otevření úst nezapomenou připomenout, že oni jsou pány tvorstva a žena je tak leda dobrá asistentka...a patří tak leda do kuchyně. Ale je pravda, že je to zase jen jejich volba....no, budu o tom přemýšlet.

Minimálně žen by mělo být v poltice 50%, stejně jako mužů - to je zase názor, za který dostanu po čuni...že?! :) chachá!
14. 05. 2009 | 17:05

Veronika Vendllová napsal(a):

Miloš: tak tak.

Michal Macek: Něco se prostě žehlit musí! Nebo ne?? :) Ovšem čím jsem starší tím méně kusů oblečení řadím mezi "na žehlení".
14. 05. 2009 | 17:08

Veronika Vendllová napsal(a):

Karle, viz výše, protože to nesnáší... :) a kdyby měl mít žehlení na straosti on, tak nežehlí nic, protože to není potřeba, stejně se to zase zmačká, vypere, pověsí, pak vyžehlí a na co, když je to zase hned zmačkaný? Je z Marsu, já z Venuše... :)))
14. 05. 2009 | 17:10

Veronika Vendllová napsal(a):

Pepo Řepo, jen jeden komentářeček: Můj muž se nejmenuje Vendl... :))) Si ví proč jsme si každý nechali své příjmení... :)

Je to asi jako pan Gabal a jeho žena, paní Hybášková. :) Jednou jsem zaslechla: "A v neposlední řadě také děkuji panu Hybáškovi, za pomoc." Já i pan Gabal, jsme málem spadli pod stůl... :)

A nedávno na mě paní u lékaře volala: Paní Bendlová, pojďte si dál... :)
14. 05. 2009 | 17:15

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Hajný, nejde o nějaký hlubokomyslný článek, spíš taková poznámka k debatě, na které jsem byla. Vaše analýza dámské a pánské gaderoby je vlastně asi poměrně přesná, ale jak uvedla Mára níže, děti, zejména ty malinké, tam je to nářez. Ale asi si to děláme samy, my české ženy, zejména možná více ty z vesnice, vychované poměrně přísně a vedené k tomu, že se mají snad žehli i ponožky...hrozná pitomost! :) Když jsem před více než desetiletím hlídala děti v UK, nežehlil nikdo a nic...pohoda! :)

Jsem ráda, že se Vám mé texty dobře čtou, moc mě to těší.
Ať je Vám dobře, pane Hajný!
14. 05. 2009 | 17:22

stejskal napsal(a):

Souhlas, paní Vendlová,

ostatně ani my se nesnažíme zavděčit všem ;-) (ono to ani nejde, každý jsme jiný, urážky, výtky, podrazy vnímáme s různou citlivostí). Spíše zde tedy postupujeme tak, jak sami považujeme za správné.

Nicméně velmi pěkně podle mne na toto téma hovořila paní Vašáryová a pan Zlatuška. O jisté zodpovědnosti vůči společnosti, ve které žiji. O přenechávání/vyklízení prostoru. Sám za sebe tomu říkám změna společenské poptávky (paradigmatu, chcete-li) a cítím se spoluzodpovědný za to, jak ten prostor, ve kterém žiji (společnost) vypadá. Říkat lidem, "jak to je", podle mne nestačí.

Proto velmi oceňuji, jak se například do debaty zapojujete Vy. Možná se mýlím, ale třeba po debatě s Vámi pár lidí i připustilo, že NGO nemusí být nutně jen vyžírky a prospěcháři (což si mnozí podle zdejších debat myslí). Řekl bych, že jste pro tuto oblast udělala na těchto stránkách více, než si třeba Vaši kolegové dokáží představit. Škoda, že zde tímto způsobem nekomunikuje více lidí.

Libor Stejskal
14. 05. 2009 | 17:23

Veronika Vendllová napsal(a):

Tedy chtěla jsem krátce, ale to moc nejde...ale povinnosti volají. Moc díky za diskusi! :)
14. 05. 2009 | 17:26

Mara napsal(a):

Pani Veroniko,

diky za reakci. Poucila jsem se a podruhe rodila jinde a jinak a v pohode :) S tim doplnovanim mate pravdu, o to zkratka jde, kez by to tak fungovalo i na tech debatach, vzdyt se skutecne navzajem potrebujeme, jinak bychom do tohoto vztahu (debaterskeho) dobrovolne nevstupovali.

Puvodne jsem odklikla a odhopsala jinam, ale ja si to proste neodpustim: kdybyste nahodou zase pani Hybaskovou potkala, mnohe by zajimalo proc zmizel jeji blog o Lisabonske smlouve...to spis vypadalo na to, ze cetla a zasadne nesouhlasila - ale nechtela bych ji z niceho obvinovat, jen to zustava zahaleno tajemstvim. Tusim jsme se nekteri naznakem ptali kolem dokola, jini primo, ale vysvetleni nikde. Zase mne to ale naplnuje nadeji, ze mozna precijen cte.
14. 05. 2009 | 17:27

Michal Macek napsal(a):

vv:

tak kosile k obleku jo,to je tak vse :)stejne jako se vyplati si umyt hned ten jeden kus nadobi kdyz dojite a pak se tam nic nenahromadi :)
14. 05. 2009 | 17:34

jarpor napsal(a):

VV

Ode mne nikoliv.
Nepatřím nezi ty, jež berou ženu jen jako asistentku... a do kuchyně s ní.

S Vašimi názory nemám problém, ani s těmi 50 % žen v politice - totiž za předpokladu, že na to nebudete prosazovat kvóty.

Hezké odpoledne.
14. 05. 2009 | 18:05

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Stejskale, od Vás uznání těší vícenásobně, jen pozor, aby mi to tzv. nestouplo do hlavy! :)

S panem Zlatuškou a zejména paní Vašáryovou se opravdu názorově ztotožňuji. Vnímám a cítím to prostě velmi podobně.

"Mé NNO"...:) pořád si myslím, že jsem neudělala dost, ale máte pravdu, že se mi také zdálo, že nekteří diskutující přestali vidět nevládní sektor tak černobíle as tolika předsudky. Hraje roli nezastupitelnou. Pro mne to byla strašně cenná zkušennost (práce v NNO) a jestli někdy v budoucnu budu potřebovat odborné rady, pak vím, na koho se obracet.

Mimochodem jsem v jednou z článků v posledním Respektu zaznamenala, že je Czeslaw Walek náměstkem pana Kocába. Tak to považuji za skutečně dobrou zprávu pro tohle, mále neobsazené a možná i zrušené a přitom tolik potřebné ministerstvo.

Politici a političky i politika jako celek, by měla naslouchat veřejnosti, nevládnímu sektoru i akademické sféře. Jen tak by podle mně mohlo docházet k opatřením, jež by přinášela kýžená očekávání v daných oblastech. Co se ale nesmí podceňovat, je pak komunikace a obhajoba činů, neustálé vysvětlování, Kdyby toto zafungovalo v případě zdravotnických poplatků, nezačaly by se podle mne rušit.

Ještě stále myslím na (pro mne tehdy nové) slovo - lehkoživka. A pořád mám v záloze námět na blog...

Pokud alespoň jeden člověk začal na základě těch nekolika textů a diskuse pod nimi, vidět nevládní sektor otevřenějšíma očima, moje "námaha" měla smysl. Píšete, že těch lidí bylo několik. Tedy to smysl mělo! :) A má!

Přeji pěkný večer.
14. 05. 2009 | 18:12

Veronika Vendllová napsal(a):

Milá Máro, klidně se paní Hybáškové zeptejte sama: team@eds2009.cz. Když jí napíšete, že Vás to zajímá, myslím si, že Vám odpoví. Vůbec jsem si nevšimla, že tento blog zmizel. Ale máme možnost své texty odstraňovat, to je pravda.

K těm porodům - i tam je potřeba balanc. Nemít přehnané nároky a zase si nenechat všechno líbit. Mohu říci, že bych například nikdy dobrovolně nerodila doma. To mi přijde velký hazard. Ale protože je možnost volby, je fajn, že si o tom ženy mohou sami rozhodnout.
14. 05. 2009 | 18:18

Veronika Vendllová napsal(a):

Michale Macku: to by asi šlo, ale ne v případě rodiny, tedy myslím... :)
14. 05. 2009 | 18:19

Veronika Vendllová napsal(a):

Jarpor: No já moc pro kvóty nejsem. To bych brala jako poslední možnost. Ale možná k ní třeba časem bude muset dojít, protože si vůůůůbec nedokážu představit, že by se ženy na čela kandidátních listin (volitelná místa) dostaly zcela přirozenou cestoou. Kdo nezažil, nepochopí.... :)

Jak je možné, že je v populaci 51% žen a v parlamentu ... snad 13%? Nebo tak nějak? Já to teď nestíhám dohledat přesně. No, jak říkám, je to téma na další blog...
14. 05. 2009 | 18:25

Michal Macek napsal(a):

vv:

my sme uz tenkrat na koleji museli tohle pravidlo s nadobim zavest protoze pak tam vzdy byla hromada ke ktere se nikdo nehlasil - takze sme pak zavedli sluzby na uklid po tydnu se to tocilo a pravidlo Hned si umej sve nadobi - a ono to dokonce fungovalo :)))

jinak jako spravny feminista myju nadobi luxuju vesim pradlo atd jen to zehleni resim tak ze to protrepu pak to hezky povesim aby tam nebyly zahyby a kdyz to ushne tak to peclive srovnam do kominku tenhle novy kominek dam naspod toho stareho ve skrini takze se to pradlo vlastni vahou vyzehli ale kdyz du nekam jakoby oficialne tak mi ty kalhoty a kosili pritelkyne vyzehli to je jasny :)
14. 05. 2009 | 18:31

Michal Macek napsal(a):

vv:

proc je malo zen v politice - no myslim ze cast na to nema zaludek,a zbytek neni tak prubojny nebo lepe receno ty chlapi mezi sebe je neradi pousteji a kdyz uz tak si vyberou nejakou hezkou (viz boruvkova) aby se bylo na co koukat.mylsim ze takova zenska co se na to da tak si musi hodne vytrpet prehlizeni a posmivani od tech chlapu a podcenovani tak to radeji vzda - a kdyz to nevzda tak ma sanci uspet ale tech je malo takovych.coz je skoda protoze zenske sou jako poiticky slusne a vecne a ne tak emocionalni jako chlapi - sou praktictejsi a sou ochotny jit na kompromis kdyz je to pro dobro veci.ale to mi prece nechem ne?oak by se taky mohlo stat ze se problemy zacnou resit - a ja se ptam: komu tim prospejeme?no komu ???
14. 05. 2009 | 18:38

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
Ale Borůvková je nejen hezká, ale i šikovná - 4 jazyky, to neumí jen tak někdo..Zas je ovšem na druhou stranu prolhaná no.
14. 05. 2009 | 19:33

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím paní Emissary,
já Vás zcela přehlédla! Tedy omluva.
Ne, toho se nedožijeme, toho opravdu ne. :)
Máte na mysli konec dne? On má den nějaký konec? Není konec vlastně začátek?? :)
14. 05. 2009 | 19:46

Michal Macek napsal(a):

Saliven:

sikovna to je urcite ted de o to jestli to staci
14. 05. 2009 | 19:46

Veronika Vendllová napsal(a):

Michal Macek: Mě se spíš zdá, že jste správnej chlap, než správnej feminista.

K těm ženám v politice - vlastně jste to vystihl...a pak komu tím prospějeme... :)

Jen s těmi emocemi, tam vych řekla, že spíš patří ženám. A pokud mohu soudit, od emocí je blízko k pocitům, tedy pak k větší citlivosti na skutečnosti, nad kterými chlapi mávnou rukou...asi tak to možná je.

Jinak v předposledním Respektu je výborný článek o tom, že světovou krizi zavinili muži. No není to nádhera, že už víme, kdo za to může? :)
14. 05. 2009 | 19:50

Veronika Vendllová napsal(a):

Saliven a MM: Také myslím, že je paní Borůvková velmi šikovná. O to víc mě mrzí to lhaní. Ale mrzí mě i "politika" Jakoubková/Zubová a našla bych i další "hvězdné" příklady. Pak jen my ženy nahráváme mužům, že nad námi v politoce lámohu hůl...
14. 05. 2009 | 19:53

Michal Macek napsal(a):

vv:

nebo sem spis pod pantoflem :)) nam tu chybi nejaka zenska osobnost ve styli M.Thatcherove nebo M.Allbrightove pamatuju se jak v devadesatych letech po valce v bosne noviny zverejnily odposlechy telefonu prezidenta Milosevice s nejakym dalsim srbskym politikem a docela vazne tam rozebirali jestli se Bill Clinton boji Allbrightove:

milosevic: "...myslis ze se boji Olbrajtky?"
kolega: "no to vis Slobo,je to baba,je to baba..."
14. 05. 2009 | 20:03

Saliven napsal(a):

VV:
Popravdě jsem tu dámu vůbec nepochopil. Co si vůbec myslela? Vytasila hroší kůži ještě než jí někdo někam zvolil. Kdyby bylo na mým, já bych jí nepodpořil, jakkoliv si myslím, že by mohla být pro socdem velice přínosná.

Myslím, že muži nad ženami nelámou hůl, jen víc chtějí nahoru. Většina žen v přímém střetu radši couvne.
14. 05. 2009 | 20:04

Veronika Vendllová napsal(a):

MM: chybí, také si to myslím. Ale možná, že všechno chce jen svůj čas.

Saliven: Ani já tomu nerozumím a ani já už bych jí nyní nepodpořila. Jasně, že jsou muži větší dravci, než ženy. Ženy si možná nějak více a dříve uvědomují vlastní smrtelnost. A díky tomu možná k životu přistupují s větší pokorou. Možná...
14. 05. 2009 | 20:20

Gerd napsal(a):

VV:
Zareaguji ještě na Váš článek. Cenzura dle návrhu p. Tomského nebude fungovat. Slušní lidé zůstanou slušnými, jen možná odejdou. Ti neslušní si zařídí falešné registrace a nezbavíte se jich. Nemá to smysl ...
Za sebe mohu jen říci, že až se zde zavede ona cenzura, skončím s diskuzí pod blogy. :-)
Hezký večer
14. 05. 2009 | 20:33

Veronika Vendllová napsal(a):

Díky Gerde, mohu s Vámi "jen" souhlasit.
Hezký večer
14. 05. 2009 | 21:21

Pepa Řepa napsal(a):

TO VV
mýlíte se, lehkoživka je slovo z totáče.

Byli tak označováni jedinci, kterým se podařilo nechodit do fachy a jednou týdně se doplazit do Mánesa na komis, získat na obskurní dílo pochybné kvality kulaté razítko a pak zase týden vstávat v deset a parazitovat na pracující třídě.
Žádný novotvar to není.
14. 05. 2009 | 21:35

L.S. napsal(a):

Pravda je lež,láska je nenávist a mír je válka Holčičko, napsal jsem vám posledně jen tak z legrace pod nickem Vlk,protože, jak se říká "kde nic není ani smrt nebere",ale "život jde dál",tak mi dovolte abych to dnes trochu rozvinul...
Víte už V.I.Lenin se nechal slyšet ,že prý"nedostaneme-li do politiky ženy,nedostaneme do politiky masy"...
Když vás tak sleduju jak jste angažovaná snaživé holka mám z toho opravdu velkou radost.,
Je jen škoda ,že se toho Vladimir Iljič nedožil,ale to už se tak stává,že ti kteří nás nejvíc nezištně obohatili,nejsou ,nebo nemůžou být svědky našeho přerodu v nového člověka..
Chtěl bych vás proto tímto podpořit ve vašem úsilí ,nedejte se zviklat ,jste na správné cestě ,nechte jít lidi za vámi ,neohlížejte se,vytrvejte ,mimochodem ten nápad na regisraci pisatelů příspěvků je naprosto skvělý,konečně se začne něco dít,věřím že když pana Tomského podpoříte tak se to rychle stane realitou všemi respektovanou,již nikdy více podivné ,nebo dokonce podvrhnuté nicky,je to přímo otázka bytí a nebytí těchto blogů,také to tak cítím a myslím že to tak cítí určitě i Vlk a mnozí další..
Dovolte mi abych možná naposledy využil možnosti,které tyto blogy poskytují a zkusil některý z mých oblíbených fOrků a podepsal se jako můj největší vzor v této trochu zvláštní komunitě
14. 05. 2009 | 21:45

Pepa Řepa napsal(a):

To VV
druhým vaším omylem je nepochopení označení Hybášek.
Milá paní Vendlová, nevěřte tomu, že to bylo přeřeknutí.

Stává se to tehdy, když žena začíná dominovat, někdy se stane přímo Dominou.
Jiní, i ti nejvyšší by mohli vyprávět.

Až tedy uslyšíte, že vašeho pana manžela někdo osloví: Pane Vendle...
je to signál, abyste brzdila.
14. 05. 2009 | 21:52

Veronika Vendllová napsal(a):

Pepo Řepo, pro mne to slovo novotvar byl. Jsem asi ještě moc mladá i když si tak nepřipadám.

A k druhému komentáři: Já vím, že to nebylo přeřeknutí. Chtěla jsem tím jen naznačit, že ne všechny ženy, které se vdají, mají automaticky stejné příjmení se svými partnery. Můj muž si to velmi hlídá a aby mu někdo řekl Vendle, to nedopustí. Má to v hlavě srovnaný a tím pádem si srovná i mě, když je třeba. :)
14. 05. 2009 | 22:11

Veronika Vendllová napsal(a):

Milý L.S.
No, řekla bych, že se V.I.Lenin v tomto mýlil, protože ve Skandinávii je žen v politice opravu hodně a že by se politika stala masovou, se myslím nekoná.

Na holčičku jsem alergická stejně jako na děvenku zlatou, ale Klient mi vysvětlil, že to není vždycky ironie, tak už to tak neřeším. Spíš jde o kontext...

Kam se vlastně Klient poděl?....

Tak teď snad jen k tomu, co jste mi napsal na "sklo" k angažovanosti: nevím, co je pro Vás obsahem slova nagažovanost. Pro mne samou je to stav, kdy mi není jedno, co se kolem mě děje a podle možností, které mám, to mohu třeba trochu ovlivnit. Proti škatulce "angažovaná holka" jsem imunní. Mohu dnes být a zítra nebýt a to zcela dobrovolně nebo i nedobrovolně. Na netu stačí jen delítovat, to je myšlanka paní Vašáryové. Pohoda, relativní svoboda, mír.

Asi jste to, co jsem napsala, nepochopil. Nejsem pro cenzuru a myslím si, že tak, jak je moderováno aktualne.cz, jde o poměrně optimální nastavení. Protože bychom se něměli požrat a taky bychom se neměli urážet. Vždyť to, že je někdo úplně trapně a blbě kravsky snaživej, lze napsat přesně tak laskavě, jak jste to učinil Vy, nebo jsem to nepochopila? :)))
hezký večer, pane/í L.S.
14. 05. 2009 | 22:30

Uplne trapne a blbe kravsky snaziva napsal(a):

Vernika Vendlova

to je prekrasna prezdivka, na to jsem mela prijit sama! Uz by mi nikdo nemusel nadavat do propagandistek!

Mara
14. 05. 2009 | 23:45

Uplne trapne a blbe kravsky snaziva napsal(a):

Mara

preje dobrou noc :)))
14. 05. 2009 | 23:46

Skogen napsal(a):

a) Nějak si nedovedu představit, že bych k oprávnění diskutovat na internetu musel předkládat rodný list.. Anebo bych se snad měl uvést jako Skogen Čech, anebo o trochu konvenčněji jako Svatopluk Kuřátko? Jeden z diskutérů na to dopředu kápnul. Jmenuje se zde Pepa Řepa. A zkuste dokázat, že ne... Koneckonců, jestliže zde bloguje fena Sára, jistě jde o výjimku, která potvrzuje pravidlo.. Myslím, že o jméno vůbec neběží. Má-li příspěvek myšlenku, je šumafuk, kdo je pod ní podepsán, pouze on sám se před druhými dobrovolně připravuje o jakýsi „mediální věhlas“. Nemá-li text myšlenku, nespasí jej ani jméno Tomský.

b) Důvěřuji jisté autoritě, která prohlásila, že cenzura bude namířena pouze proti zveřejněným vulgaritám a není zamýšleno utužovat režim.
14. 05. 2009 | 23:52

george napsal(a):

Una lacrima ...historie našeho mládí. Jen pro kmety a experty - nejen debatou je živ člověk oživme vzpomínky na mládí.

http://credo-e.blogspot.com
14. 05. 2009 | 23:55

Veronika Vendllová napsal(a):

:))) Maro taky dobrou! Hlásím: dožehleno!!!
15. 05. 2009 | 00:17

Veronika Vendllová napsal(a):

Skogen: souhlas.

howg
15. 05. 2009 | 00:23

Emissary napsal(a):

Dobré ranní ráno, paní Veroniko.

Jste jednička a dokazujete tady v přímém přenosu, že na to máte. Já bych Vás zcela jistě volil, kdyby jste byla v mém volebním obvodu, ale nejste. Takže to mohu doporučit.

Měl jsem zcela nepokrytě na mysli konec dne, ten Váš i můj byl asi dlouhý a náročný. Den s noci se střídá. Já jsem řešil reálně ten mobbing a bossing, a tak jsem to prodloužil. Do toho ten Ara a diskuse na Kožušník mezitím, na paní Brixi a na Matouška,aby se člověk rozptýlil a aby neztratil kredit A pak to audio z panelu, u kterého jsem málem usnul, jak povídal Švejnar, pak jsem se probudil a zjistil nové věci. A jak to tady píši, napůl spím, jak říká Ara, nejsem sova a sám si to platím. Ty vole! Hodím sa do postěle, hodím se do postele, nebude mňa viacej.
Žijte dlouho a blaze
15. 05. 2009 | 02:46

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Nevadi s problemy s logikou vzdy rad pomohu.

Vase nepochopeni je zrejme dusledek me strucnosti - moje chyba.

"ladeni" se tyka nalady. Ja autorku (vyjimecne) usmevave chvalim, Vy podle mne "vrcite", ze jen dva prispevky atd.

Souhlasil jsem s tim, ze jsem i ja proti cenzure.

To nepochopeni je zkratka ukazka rozdilu pri pouzivani tzv. "kontextove a bezkontextove gramatiky" (pokus o vtip :) ).

Hezky den.
15. 05. 2009 | 07:13

Veronika Vendllová napsal(a):

Dobré ráno, Emissary. Pokud budu jendou někdy někam kandidovat, tak si tu Váš odstavec vypůjčím a budu jej citovat mezi podporovateli. Někoho podporuje paní Brožová, někoho Václav Havel a mě výhledově pan Emissary. Ae taky můžu napsat taxt, který Vás toho optimismu zbaví...nikdy nevíme dne ani hodiny...:) Název jednoho z obrazů pan Šolce a snové obrazy, moje nejoblíbenější - od Nory B. Vláškové...škoda, je mi moc líto, že už není mezi námi. Oba mne v letech 1996 -97 naprosto okouzlili. (http://www.jsnbv.cz)

Máte pravdu, ten můj den, byl hodně dlouhý a poměrně únavný, někdy mi chaos vyhovuje, ale někdy mě ubíjí a to zejména, když nic nedopadne tak, jak původně mělo. mobbing a bossing jsou situace, jenž se řeší velmi těžko. Tak jen doufám, že na na konci toho řešení není jedna osoba (nebo i více osob) zcela deprimovaných a frustrovaných.

Pěkný víkend!
veronika
15. 05. 2009 | 08:29

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
byl jsem tři dny pryč, neměl jsem možnost se dostat k počítači a bohužel jsem zjistil, že mně "ty blogy" už nějak chybí. Je to fakt tak trochu návyk nebo že by už droga? :-)
Je pravdou, že nečtu všechny, mám už své "oblíbence", a to je dobře, kdybych se měl proluskávat všemi blogy, pak bych nestihl fakt ani to žehlení.
Jen tak mezi námi - žehlit neumím, snad bych zvládnul jenom kapesníky, i když kdysi dávno jsem pomáhal žehlit trochu větší kapesníky - plíny...
:-)

Mějte se fajn a stíhejte!
Pěkný den
15. 05. 2009 | 09:21

Mara napsal(a):

Veronika Vendlova

hlasim nakoupeno, navareno, napeceno na viked (ale z poloviny sezrano...)

PS
Uz Vas mam ve favoritech a tesim se na dalsi blogy. Jsem tu relativne nova takze je teprve nyni zpetne docitam a nezbyva mi nez souhlasit s panem Stejskalem :)

Hezky vikend.
15. 05. 2009 | 14:48

Hajný napsal(a):

to Mara:
Už se vrátil manžel ze služebky?
15. 05. 2009 | 16:14

L.S.(libor stejskal), Vlk napsal(a):

Abych pravdu řekl tak lidi vašeho ražení příliš nechápu .
Jsem naprostý skeptik co se týče lidské povahy,toho co je skryto v podvědomí a toho co si sám člověk o sobě namlouvá.Toho co by člověk chtěl a proč a na co má morální sílu.
Nevěřím absolutně že si člověk zvolí konat dobro ,jen pro dobro a jeho sobecké cíle nad ním tisíckrát nezvítězí .
Ano jsou dobří lidé ,ale ti si museli asi hodně vytrpět a nikoho moc nezajímají,protože ať už je to z jakéhokoliv důvodu tak minimálně proto,že se každý zajímáme jen sami o sebe
15. 05. 2009 | 20:54

Veronika Vendllová napsal(a):

Nedokážu si představit, že si jednou řeknu: "a od těď budu konat jen dobro!" to je kravina. A co je vlastně to dobro? Nepředstavuje si pod tím termínem každý trochu jiný obsah? Pro někoho to může znamenat, že začne odpovídat na pozdrav, nebo dokonce zdravit a pro jiného zase denně pomáhat lidem bez domova například a to bez nároku na honorář atd...

Pode mne, je-li člověk v situaci, kdy si sám neví rady, je bez domova, přišel o blízké, práci a třeba i domov, težko se mu hlavou honí myšlenky na bohulibé činy. Pak ale zase existují pohodoví lidé, kteří žijí zrovna šťastnější etapu svého života a ti uvažují jinak.

Určitě je ale pravdou, že prvně myslíme na sebe, nejbližší a pak na ty ostatní.
Ale je jen na každém, jak bude přistupovat k lidem a celému okolí, k prostředí kolem. Často stačí úplná maličkost.

Dneska bych chtěla poděkovat jedné paní, která pustila sednout našeho mrňouse. Včera zase pánovi, který před sebe pustil paní s miminkem ve obr frontě na poště. Ty kyselý obličeje, když šla dopředu, mluvily za vše...a tak bych mohla pokračovat.

Nevidí to prostě tak skepticky, zatím ne.
15. 05. 2009 | 23:19

Veronika Vendllová napsal(a):

Maro, hlásím nenavařeno, nenakoupeno, binec. Ale zase máme dalších 500 podpisů za vyhlášení referenda k Olympiádě v Praze.
Potřebujeme "jen" 60 000 podpisů Pražanů a Pražanek....pohoda! :)

Dokopala jsem se k zviditělnění archivu, tak si můžete počíst něco z historie. Díky za důvěru a pěkný víkend! :)
15. 05. 2009 | 23:24

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím Bene, je to závislost, potvrzuju! :)
Nezvládám jít do postele dříve, než po půlnoci...moje volba. Dnes jsem poprvé viděla TV volební spot Starostů a nezávislých, tak kdyby Vás to zajímalo, je možno shlédnout zde: https://www.youtube.com/watc...
Jaký na to máte názor?
15. 05. 2009 | 23:28

Mara napsal(a):

Veronika Vendlova

take mi cas od casu lide tvrdi, ze mam ty priority nejak divne...podpisy do kdy? Mohu jich na dalku nekolik zmobilizovat - ex Prazanky se asi nepocitaji, ach jo....
Drzim palce

Hajny

jo a spi, omlouvam se, ze mam Vasi otazku na zebricku priorit momentalne o par sprusli nize takze ho budit nebudu. Trpelivost prinasi ruze. Strycek Google by zatim nepomohl?

Myslim, ze mi na to odpovi: Sorry, jsem vazan sluzebnim tajemstvim.
16. 05. 2009 | 00:19

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
dík za odkaz. Víte, že jsem byl překvapen. Mile překvapen. Jsou tam lidé, které mám rád, kterých si vážím.
Štěstí, že tam nevystupuje náš starosta, asi bych to vypínal hned! :-)
Paní Vendlová, pana Štětinu neznám. Jen z toho, co jsem se dočetl o něm tady na blozích. Je to hanba, já vím, budu to muset nějak dohnat...to jen proto, kdybych třeba...

Paní Vendlová, už je pozdě, nechci Vás moc obtěžovat, ale mám na Vás otázku. Proč o něm psal pan Hořejší ve svém blogu ne moc lichotivě? Po přečtení tohoho blogu, jsem to hodil za hlavu, nemyslel jsem, že bych, promiňte mi to, volil "nějaké starosty", ale teď jste mi nasadila brouka do hlavy, proto ta otázka.
Volíme především ty, které máme rádi, nebo se mýlím? A já zatím nemám žádného favorita.

Přeji Vám dobrou noc a pěkné volební sny :-)
16. 05. 2009 | 00:26

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím Bene, už jsem v noci odpadla! :) Mě se to také moc líbí, takhle nějak by se možná měla dělat politika. Jde to i slušně a kultivovaně! :)

Samozřejmě, že nelze paušálně říci, že jsou skvělí všichni starostové a starostky, jako nejsou skvělí všichni lidé.... :)

Víte, já jsem byla z blogu od pana Hořejšího poměrně převapená. Pana Štětiny jsem se na to ptala. A jeho slovy jsem myslím i něde reagovala: "Kdo nemá odpůrce, volby nevyhrává".

Nejsem z lidí, kteří by se nějak moc pitvali v daleké minulosti. Snažím se na lidi dělat svůj vlastní úsudek, bez předsudků. Panu Jřímu Havlovi jsem také řekla, že když se oprostím od soc.dem.politiky, přijde mi jako bodrý chlapík. Mám ráda humor.

A za tu dobu, co se kolem politiky "motám", mne skutečně lidsky osvovili a ovlivnili "jen" 2 lidé - senátor Štětina a Jan Kasl. Pana Hořejšího velmi respektuji a věřím tomu, že jeho text vycházel z hlubokého osobního přesvědčení a pak je to v pořádku. Chápu, že se musel vyjádřit.

Dívám se na budoucnost Evropy očima podobnýma, jako senátor Sťětina. Líbí se mi jeho neměnný postoj. Na vývoj v naší zemi se zase dívám tak, že nám polarizace a současná "mobilizace" společnosti mezi dvěma hlavními stanami přinese pro jiné, menší polit. strany a tím i lidi samotné, ještě menší protor, než existuje dosud. Možná, že se ten prostor úplně uzavře a mysím si, že pokud se tak stane, už se nikdy nevytvoří. Proto si myslím, že se Starostovské hnutí zmobilizovalo za 5 minut 12! Možná, že by se skrze některé osobnosti, jenž by třeba zasedly v PSP ČR, mohla dělet jiná politia. Politika nepostavená na tom - o lidech a bez nich. Tomu věřím. Připadám si totiž jako rukojmí a to se mi nelíbí. Ale uvidíme, co přinese budoucí vývoj.

Mediální deka se u Starostů projevuje úplně stejně, jako se opakovala u Evropských demokratů. Je jasné, že si nikdo ze současných "vládců", žádnou novou sílu v politice, nepřeje. Tak tolik asi za mne.

Pěkný víkend, Bene a díky za dotaz! :)
16. 05. 2009 | 10:36

Veronika Vendllová napsal(a):

Maro, dokud je nesebereme! :) Podepisovat mohou jen Pražané a Pražanky starší 18 let. V mých blíbených je odkaz: http://www.olympijskerefere...

Tam je možnost přečíst text petice a stáhnost podpisový arch. Myslím, že za cca 10 dní proběhne další tiskovka o vývoji a počtu sebrabých podpisů, ale opět moc nevěřím, že by se to dostalo do médií, ale petiční výbor to bude zkoušet. :)

Je to pořád dokola! :( :)
Pěkný víkend Maro!
Veronika
16. 05. 2009 | 10:40

prirodovedec napsal(a):

VV: Uz zase. Uz zase. :)

Jak jsem psal minule. Vidte :).

http://blog.aktualne.centru...

"Jsem zvedav s cim jeste do voleb prijdete. :)
12.05.2009 01:35:07"

Kdyz Vy temi volbami a svoji nadeji TOLIK viditelne zijete. :)

A pak vyvolate duchy a vlky :) a je Vam lito, co si v reakci na sve neskryvane nadseni musite cist. :)

Ja to tentokrat necham byt: Pan Stetina podle mne pise brilantni a hluboke povidky z regionu byvaleho CCCP, a i proto je pro mne nevolitelny pro svuj (pro mne nepochopiteleny nebo pochopitelny jako poza ci maska) zjednodusujici novinarsky aktivismus.
16. 05. 2009 | 12:21

Veronika Vendllová napsal(a):

Prirodovedce, me to nedalo, ale priznavam, ze hned jak jsem tam ten odkaz dala, chtela jsem ho smazat, ale ani jako částěčná "majitelka" toho prostoru to, jak jsem zjistila, udělat nemohu. :( Jeste jsem napslala panu Stejskalovi, ale porad to visi, tak at to visi. Brzy to bude v TV, tak to asi nebudu resit.

Líto nelíto, píšu veřejněm tak na to musím být připravená. Na Vlky, na duchy i na Přírodovědce. Zoceluju se! :)

Chělo by se napsat, existuje možnot peferenčního hlasu, ale lidi kolem mne, jsou asi spíše naučeni, volit více stranicky, než osobnostně.

Čekám na další preference, tak že by to byl předvolební seriál na pokračování? :)))

Ne, v klidu, nemám na to čas...zdravím z přednášky a omluva za diakritiku a případné překlepy.
Veronika
16. 05. 2009 | 13:27

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
děkuju za odpověď.
Nevím, jestli jste stihla na panelu i projev bigjirky. Pustil jsem si to ze zvukového záznamu a líbilo se mi, co řekl na naše politiky a politiku vůbec.
Podobně jako Vy si připadám i já. Jako rukojmí.
Nová síla. Ta je třeba. To někde psal i pocestný. Ale bojím se, že i kdyby někdo chtěl, opravdu chtěl něco změnit k lepšímu, bude převálcován. Rychle a účinně. Vydírání, zastrašování, vytahování kostlivců ze skříní, poslední dobou i takové výhružky, že se člověk nestačí divit, jak daleko to může až zajít. Boj o koryta je velký. A koryta jsou pořád lákavější a lákavější...dá se ještě věřit ve slušnost?
Když si kandidát věří, proběhne volba jakžtakž v klidu, že si říkám, není to tam tak nejhorší. Ale to je jenom klam. Stačí si být ne stoprojist, jsetli budu zvolen, a potom vidíme to "tóčo", pak lítá hlava nehlava - viz poslední volba prezidenta. Ještě teď si říkám - hnus. Vidíte, ale hlavně, že jsem zvolen, to svinstvo kolem toho už snad nikomu ani nevadí.
Možná, že se mýlím, že to není tak horké, jak si to představuju, ale bohužel, já to tak vidím.
Vám držím palce. Vás řadím k té nové síle...i když nekandidujete.
16. 05. 2009 | 14:01

Veronika Vendllová napsal(a):

Bene, není zač. Stihla jsem bigjirku, byla jsem od začátku do oficiálního konce + 20 minut...pak jsem utíkala, ale fakt utíkala jinam... :)

Tak tedy můj pohled: Vezmu to "odzadu" - dle zákona si volený politik na zase tak moc "veliké peníze" nepřijde - při uvědomění závazku směrem k veřejnosti - tedy určitou mírou ztráty soukromí. A pokud bude kázat vodu a tu vodu i pít, nebude mít nějaké zásadní kostlivce ve skříni (ne že sousedovi ukradl kozu, což je také závažné, ale řešitelné snadno), pak může bý klidnější. Se zastrašováním a vydíráním je to složitější, existují kauzy, ze kterých se mi chce opravdu zvracet pokaždé, když si na ně vzpomenu. Jde o pozice, které mají v rukou skutečnou moc, ale to nejsou, dle mého soudu politici... na konci jsou lidé zlomení. Ale i u Honzy Kasla jsem zažila momenty, kdy jsem si myslela, že je to jeho konec - zdraví a psychika, ale zvládl to myslím dobře, někdy stačí pár let pauza a jedinec se zase "restartuje" a nedá mu to, jde do boje znovu.

Nicméně, Vaše obavy, jsou na místě, o tom žádná a horké to určitě je setjně tak, jak to vypadá. Volba VK, kterého si už dnes nevážím ani trochu a vývoj od volby do těď, je takový "krásně odstaršující" studijní materiál...jen moje vnitřní naštvanost nad dím divadlem a nad mojí vlastní bezmocí, ne a ne vyprchat.

Na změnu politické kultury jeden slušný politik, či politička, nestačí.
Kdysi jsem si myslela, asi ještě před Standou Grosem, že svoji roli sehrají média, justice a tlak veřejnosti, která si to nenechá líbit. Čím více je těch kauz, které se týkají malých místních samospráv, přes města, kraje a pak nekteré jednotlivce v obou komorách parlamentu a dokonce jednotlivce ve vládě, tím méně je na to, dle mého soudu, veřejnost citlivá. Už jsem asi někde psala, že každý z nás mám plno práce s tím, uživit nějak rozumně svoji vlastní rodinu. Jde o často poměrně obyčejné příjmy, pod průměrem českých platů. A pak je většině lidí postupně upřímne jedno co se děje "nahoře", protože se jich to jakoby přímo netýká. Jenže týká, bohužel týká.

Jak potom může samotná politika a věci veřejné, někoho oslovit, když se témeř nikdy nic nestane a nakonec zklame i samotná justice? Pak je mi líto všech slušných lidí a myslím, že těch je víc, než těch druhých. Je mi pak líto starých lidí, vlastně bych mohla říct, že to neměla snadné ani generace mých rodičů. A co my, kdo máme malé děti a nevíme, co dřív? A pak v Odoleně Vodě demontrujeme za mateřskou školku... :)))) ale nebylo to marné, zdá se! :)

Někdo se řídí heslem: "Kdo nic nedělá, nic nezkazí." Já zase, že "kdo se bojí, nesmí do lesa." A taky, že co mě nezabije, mě posílí!"

Tím se řídím. A dokud cítím, že mi mí nejbližší drží palce a zatím mi neříkají, jako před třemi lety, ať už se na to vykašlu a dělám věci, které umím a tolik nezatíží všechny kolem, že se se mnou nedá vydržet, tak je to ok. :) Až to přijde, udělám STOP, to není tak těžké.

Vždycky si taky říkám, že kdyby se na všechno vykašlali všichni, tak jak by to vypadalo? Někdo nám vládnout musí, nebo nemusí? No zatím je to dáno, tedy musí, tak nezývá, než když nic jiného, jít k urně a zvolit. Je jedno, zda Losnu, nebo Mažňáka, nebo třeba Bahňáka - viz jingle Rádia I, ale zvolit. Nesedět doma, a nadávat na poměry. A když je kapacia a chuť, zapojit se tam, kde člověk cítí, že by mohl být nápomocen. A těch možností jsou tisíce, rozhodně nejde většinově o zapojení se do politiky.... :)

Občas si s úsměvem vzpomenu na Samotáře...
"Každopádně je tahle země pěkne zk....! No tak to každopádně, ostatně, jako každá jiná země". :)

Srdečně
Veronika
16. 05. 2009 | 15:10

Mara napsal(a):

Ben

Vite Bene, v tom je ta potiz, dopredu to vzdat. Na to se systemy spolehnnou, vetsinou to tak funguje, ale dokud bude par lidi ochotno se treba uplne trapne a blbe kravsky snazit, bude nadeje umirat posledni.
16. 05. 2009 | 16:11

Veronika Vendllová napsal(a):

:))) - neměly bychom to nechat patentovat? :)
16. 05. 2009 | 16:16

Mara napsal(a):

Mara

auc - autorska prava :(((

Vy mi zkratka v mnohem mluvite z duse, cloveku udela radost ze v tom videni sveta neni tim povestnym kulem v pote.

(dohromady jsem ten termin pouzila trikrat na teto diskusi a jednou vedle s odkazem na Vas. Kolik dluzim?)

Utikam varit. (Obed!!! - ano, stydim se.)
16. 05. 2009 | 16:27

Mara napsal(a):

VV

Vidite, uz dokonce pisu sama sobe. Hlady nevidim.
16. 05. 2009 | 16:28

Mara napsal(a):

'prislovecny kul v plote' uz vazne mizim.
16. 05. 2009 | 16:33

Veronika Vendllová napsal(a):

Zdravím Maro, klidně to používejte, jen ať to žije! :)))
Já jsem taky vždycky ráda, když narazím na podobnou "krevní skupinu"!
16. 05. 2009 | 21:29

Rolex watches napsal(a):

Rolex watches has been known for a long time, As early as several centuries ago on this Rolex was born. The reason is his design in line with the majority of the people's taste. It is improved for the people's demands.http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 08:03

schiesser napsal(a):

Mohla jsem si přemýšlet o tom, jaké v debatách dělám chyby.
18. 12. 2009 | 21:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy