Kreativitou proti teroru - BED IN, iniciativa Už dost! a INVENTURA DEMOKRACIE

17. 05. 2009 | 00:38
Přečteno 9572 krát
Přišel mi e-mail, připomněly se mi nevládky. V klidu jsem si všechno pročetla. Je dobře, že se stále něco děje, ale jak se může "našinec" všechno dozvědět? Shrnu to, pokusím se o to a tím třeba jen několika lidem rozšířím obzory. Slíbila jsem to nejen sobě, že se pokusím na nevládky myslet i nadále, ale třeba i Petře Gelbart, kterou tímto zdravím!

Cituji: „BED IN INFO: Zbývá ještě týden pro diskusi nad vizí změny českých sociálních služeb, která je zveřejněna na www.generalni-stavka.info/main.php?article=28. Návrh vize bude zaslán novému ministru práce a sociálních věcí, ministru financí a premiérovi.

Pokud jste někdo z vás čerpal na vznik či rozvoj sociální služby finanční prostředky ESF a máte problém s udržitelností projektu deklarovaného jako veřejná služba, kterou MPSV na další 5 let finančně nezajistilo, nebo Vám zákon o sociálních službách přímo zlikvidoval vaši moderní sociální službu jako některým z našich kolegyň a kolegů, ozvěte se na email dusan.dvorak@artlanguage.org. MPSV rádo přistoupí na mimosoudní vyrovnání, pokud tuto věc budeme společně řešit přes Evropský parlament a komisi. EU byla v předchozích měsících informována o zneužívání evropských dotací v ČR v sociálních službách a na vyžádání eurokomisaře Špidly byly poskytnuty konkrétní důkazy o porušování vzájemných dohod s EU.

Evropské i české peníze musel někdo nejprve vydělat a my je projídáme a mrháme s nimi ve velkém. Hledáme špičkové právníky. Hlaste se na e-mailu uvedeném výše.

Rádi bychom se více věnovali podpoře občanské iniciativy Už dost!, která má mj. za cíl přesvědčit obě komory Parlamentu ČR, ke změně článku 65 Ústavy České republiky tak, aby bylo možné prezidenta republiky zbavit úřadu, prokáže-li se, že se dopustil trestného činu, porušoval Ústavu ČR nebo svým jednáním závažně poškozoval zájmy státu. Stránky občanské iniciativy Už dost naleznete zde: www.uzdost.cz/petice/.“

Text petice, kterou můžete podepsat:

Už dost!
My, níže podepsaní občané a občanky České republiky, jsme hluboce znepokojeni politickým vývojem v naší zemi, který vyvrcholil svržením vlády v době předsednictví ČR Evropské unii.
Z tohoto důvodu odmítáme nečinně tolerovat:
• nadřazování osobních ambicí a partikulárních stranických zájmů nad zájmy občanů ČR
• znehodnocování jména České republiky jako konstruktivního a odpovědného člena EU, který je schopen aktivně se podílet na chodu EU a na řešení naléhavých problémů, kterým v Evropě musíme čelit
• zlehčování a zamlžování dopadu, který může mít pro občany ČR nepřijetí Lisabonské smlouvy. Nechceme ztratit možnost ovlivňovat dění ve sjednocující se Evropě a obáváme se závislosti na rozhodování velkých mocností v duchu „o nás bez nás“, s jehož neblahými důsledky máme historickou zkušenost
Vyzýváme:
• představitele politických stran, aby se v nadcházejících přípravách na volby do parlamentu ČR zavázali ve svých politických programech a jiných významných dokumentech, že evropská integrace a postavení naší republiky jako spolehlivého partnera jsou prioritními zájmy ČR a jsou nadřazeny vnitropolitickým mocenským kláním
• Senát ČR, aby urychleně schválil Lisabonskou smlouvu jako výraz jednoznačného přihlášení se ČR k hodnotám integrující se Evropy
• obě komory Parlamentu ČR ke změně článku 65 Ústavy České republiky tak, aby bylo možné prezidenta republiky zbavit úřadu, prokáže-li se, že se dopustil trestného činu, porušoval Ústavu ČR nebo svým jednáním závažně poškozoval zájmy státu
• prezidenta republiky, aby přijal svůj díl zodpovědnosti za poškození mezinárodní pověsti České republiky v klíčovém období jejích poválečných dějin a vyvodil z něj osobní důsledky
V Praze 15.4.2009

Další iniciativa, která rozhodně stojí za zmínku a možná jste se s ní už setkali, je INVENTURA DEMOKRACIE: www.inventurademokracie.cz

Závěrem: Tento text je vastně "jen" vzkazem do éteru a mohu říci, že snahám uvedeným výše velmi rozumím a podporuji je.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Saliven napsal(a):

Mno můžete se na to paní Vendlová taky podívat z druhé strany - když bude silný institut na odvolání prezidenta, klesne ze strany zákonodárců snaha vybrat toho nejlepšího (což tedy netvrdím, že platí stoprocentně) = význam volby by poklesl. Oni si řeknou - nebudem to až tak moc řešit, když bude nejhůř, tak ho prostě kopnem. Tuhle petici zřejmě nepodepíšu, jakkoliv mi VK leze krkem. Šel bych do toho až ve chvíli, kdy se bude lámat a VK skutečně natvrdo odmítne podepsat lisabon, nebo bude silně kašlat na nějakou svoji ústavní povinnost.

Sympatizant VK rozhodně nejsem, ale zatím myslím toho klacku není nutně třeba, jakkoliv nám nedělá v zahraničí extra dobré jméno.

PS: Mám pocit, resp. četl jsem to, že prezident nemá za povinnost podepsat mezinárodní smlouvu, takže to bychom po něm asi stejně nevymohli.
17. 05. 2009 | 00:58

skeptický napsal(a):

Trochu mi to připomíná,když herci ve Vinohradském divadle podepisovali začátkem padesátých let petici za trest smrti pro Štěpničkovou.

A pak tady mektali v devadesátých letech v televizi,že to byla jiná doba.
17. 05. 2009 | 01:42

Karel Mueller napsal(a):

Paní Vendlová,
petice požadující možnost odvolání presidenta je ryze účelová a byla vypracována s cílem získat karabáč, který ho dotlačí k podpisu LS.

O LS jsme debatovali na jiných blozích, třeba pánů Gabala a Peheho. Při té příležitosti bylo konstatováno, že např. Polsko či GB si vymohly velmi podstatné vyjímky v zájmu svého národa. Lze se tedy ptát, proč Poláci mohou mít reprezentaci sledující zájem národa. Dalo by se to formulovat i jinak, ale žena tak bystrá jako Vy určitě uhodne, co mám na mysli.

Ale k oné možnosti odvolání bych dodal tolik: Je to pravomoc vskutku netriviální. Nevím, kdo by o tom rozhodoval, jak početný by onen výbor byl a kdo by v něm seděl. Obecně bych požadoval na každého člena toto:
- Brilantní a vysoce vzdělaný mozek
- Na slovo vzatý profesionál v politice a právu
- Nepodplatitelný
- Bezvýhradně oddaný zájmům českého národa, naprosto inertní vůči jakýmkoliv zahraničním tlakům

Pokud takový výbor jste schopna dát dohromady (aby byl "přijatelný" v zahraničí a nemuselo se jednat o jeho odvolání), tak smekám k zemi. Jste kouzelnice.
17. 05. 2009 | 01:45

marvin napsal(a):

jó volba prezidenta .. Sex-appelový Mirek bok po boku s Bémem a s půlkou modrého senátu chránící nezávislou Juřenčákovou vlastním tělem, aby se k ní Švejnarovec ani nepřiblížil, Íčko posílající lidi bručet atd atd.. To byly časy:))

a teď taková nenávist vůči tatíčku zakladateli.. a dokonce inventura demokracie:)
17. 05. 2009 | 01:59

Honza Český napsal(a):

Milá paní Vendlová

K titulku Vašeho článku "Kreativitou proti teroru..." mám dotaz

Z textu článku a odkazů rozumím, o jaké kreativitě píšete

Ale prosím Vás, jaký teror máte na mysli ?
17. 05. 2009 | 02:17

Neopřemyslovec napsal(a):

Stínem každé demokracie jsou tzn.přílepkové nevládky. To se k normální společnosati přilepí neschopní a kňučí a kňučí. V čele vždy stojí "vyřazení" z privátní soutěže. Vyberou si atraktivní objekty (dětskou onkologii, vozíčkáře, slepé atd. I Přemyslovci měli svoji "nevládku". Slavníkovce. Tak dlouho je otravovali, škodili, pomlouvali až došlo k nejhoršímu. Z toho vyplývá. Otravovat s mírou.
17. 05. 2009 | 06:41

Pepa Řepa napsal(a):

Petice jsou k ničemu.
Přimlouval bych se za trestní tribunál ve složení: Pehe Jiří, Bursík Martin, Kocáb Mišál,Polednová-Brožová, Brožová Kateřina,Kateřina Žáková,Marek Dalík, Havlová Dagmar,fena Šůgr, Hybášek Ivo, Gabalová Jana, Stropnický Matěj, Tamáš Jan.Elita národa.

Předsedou kdo jiný, než doživotní moderátor všech politických debat-Leoš Mareš české politické scény- Urban Jan.

Trestem ať je vpletení do kola. Umělá kyčel nechť je ušetřena a předána prvnímu v pořadníku na operaci.

Ministru Kocábovi nechť je předáno vyznamenání Zlatý Lev za mimořádnou vytrvalost.Vyhodíte jej dveřmi, vrátí se oknem.
Nikdo ho nikdy nikam nezvolil, prohrál ve volbách do Senátu i v Praze, což je mimořádný kousek,přesto je ministrem.To zaslouží mimořádné ocenění.
17. 05. 2009 | 07:05

Antropolog napsal(a):

ad Pepa Řepa: Tleskám pane.
17. 05. 2009 | 07:25

Pepa Řepa napsal(a):

Dále je potřeba podpořit úlohu neprávem opomíjených a špatně vyživovaných neziskových organizací.

Naším cílem nechť je společnost, ve které budou všechny organizace neziskové.
Jsme na nejlepší cestě.

V případě potřeby vyhlásíme generální stávku všech žehlících žen.
17. 05. 2009 | 07:27

Vasja napsal(a):

Snahám rozumíte a podporujete?
Poslal bych Vás makat. Pěkně po genderově. Na blbosti byste už neměla čas.
Už dost.
17. 05. 2009 | 07:40

Aleš Jakeš napsal(a):

Dobré dopoledne,¨
souhlasím s panem Karlem Muellerem, že výzvy ke změně Ústavy o možnosti odvolání prezidenta jsou ryze účelové a zaměřené proti Václavu Klausovi, což je špatně. Pokud ústavní činitel nekoná v jejím duchu a odvolává se na to, že v ní není konkrétní ustanovení, které by mu to přikazovalo /signace po schválení Parlamentem atd/, není to vina Ústavy, ale jeho. Je to obdoba obcházení zákonů a jako řešení snaha vytvářet nové konkrétní paragrafy, které by ošetřily každé jednání a konání. Postoj pana prezidenta je, bohužel, zcela v duchu nynějšího stavu netolerance práva, zneužívání zákonů a zdánlivých mezer v nich, rozsudků soudců držících se toporně paragrafů a ne ducha /smyslu/ zákonných ustanovení, a protože se jedná o jednoho z nejvyšších ústavních činitelů, k právnímu marasmu tím zdatně přispívá.
17. 05. 2009 | 07:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, už staříček pravili, štyry děcka a pole do kopca a je klid...
17. 05. 2009 | 08:27

Veronika Vendllová napsal(a):

Moc zdravím, Salivene. Máte pravdu, protože každá mince má dvě strany. Z naší odstrašující historie české bychom měli být vždy na pozoru, aby nedošlo na novodobý "hon na čarodějnice" v tomto případě na VK. To, že se ale lidé snaží bránit prostřednictvím petice, což j jeden z mála způsobů, tomu rozumím.

Po "debatě o debatě" jsem zaznamenala, že by případné zákonné odstavení našeho samovládce z hradu, mělo docela podporu.

Zkusme si možná jen položit otázku, zda je zdravé pro naši zemi, aby ji reprezentoval člověk, jenž mezi lidmi nemám podporu. A zkusme na to myslet do budoucna.
17. 05. 2009 | 08:38

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Karle Muellere, máte pravdu a kouzelnice opravdu nejsem. Viz má reace na Salivena.

Tedy nezbývá, než t s VK vydržet? :)
17. 05. 2009 | 08:41

Veronika Vendllová napsal(a):

Marvine, něco je v textech, neco v disksích pod nimi. Rozumím tomu že se neobtěžujete to prolétnout.

Inventuru demokracie Vy osobně potřebujete víc, než si to myslíte.
17. 05. 2009 | 08:43

Ládik napsal(a):

Takováhle petice se může jednou změnit v petlici.
Právo odvolat politika, který neplní volební sliby, by měli mít jeho voliči. Ať je VK jaký chce, plní sliby daleko zodpovědněněji, než mnozí jiní křiváci. Víte, kdo ho zvolil?
17. 05. 2009 | 08:44

Veronika Vendllová napsal(a):

Honzo Český, jde o teror ve formě "masomlejnů" a také teror ze strany státu. A kreativia jsou ace, které díky tak trochu i černému humoru , poukazují a to, co se v sociálních službách děje. Je to složité téma, věnovala jsem se mu v textech:
http://blog.aktualne.centru... http://blog.aktualne.centru... a http://blog.aktualne.centru...

Můžete se tím zkusit "prokousat" a vytvořit si svůj vlastní obrázek a názor, ale chce to trochu času.
17. 05. 2009 | 08:48

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
petice v demokracii za tímto účelem? No, nevím!
Vy víte, že pana Klause bych nejraději viděl na tom "poli do kopca" o kterém píše wbgarden, než na Hradě.
Ale byl zvolen demokraticky, a i když tá volba probíhala jak probíhala ( alespoň jsme viděli ty hnusné šílenosti, a to u každé strany ), mělo by se tp respektovat.
Když byl většinou hlasů zvolen VK, respektujme to alespoň MY, když většinové hlasování obou komor parlamentu neumí respektovat ON!!!

Zatím asi nedozrála doba pro rozumně uvažující hlavu státu.
17. 05. 2009 | 08:54

Veronika Vendllová napsal(a):

Neopřemyslovče, jste vedle jak ta jedle, ale chápu, že tento Váš názor je pohodlný v tom, že Vás nenutí se trochu v neziskovém/nevládním sektoru zorientovat.
Pak byste asi to, co jste uvedl, nenapsal. Ale možná napsal, vlastně nevím.

Paušalizace nikam nevede, ale to je pořád DOKOLA.

Už jsem k tomu napsala spoustu vět. Asi nemám smysl to opakovat.

http://blog.aktualne.centru...

http://blog.aktualne.centru...
17. 05. 2009 | 08:58

Veronika Vendllová napsal(a):

Pepo Řepo, mám ráda Váš smysl pro humor! :)

Proč jsou petice k ničenu?
17. 05. 2009 | 09:00

skeptický napsal(a):

Náš budoucí president by měl být někdo bez politických zkušeností.Pochopitelně vědec nebo vysokoškolský učitel,vzdělán přednostně v zahraničí,který má jedny boty,a ví,že by mohl být od hodiny presidentem.

To zní sofistikovaně.S neutrálními názory,nejlépe bez názorů.
Kde ho ale sehnat.
17. 05. 2009 | 09:00

Veronika Vendllová napsal(a):

Pepo Řepo, ještě prosím dodejte, že naším cílem nehť je společnost, ve které, kdo nepřispívá do společné kasy ať jde do lesa na kořínky, Čochtan by napsal odhadem, ať chcípne.

K tomu už jsem se nablogovala hodně.

Generální stávku žehlících žen klidně zorganzuju, to bystečučel, co by to bylo za fičák...

Zdraví úplně blbě a trapně snaživá vv
17. 05. 2009 | 09:04

Veronika Vendllová napsal(a):

Vasjo, Vy byse měl taky zabrat, ať nemáte čas na blbosti v podobě komentářů, jenž předvádíte.
17. 05. 2009 | 09:06

Veronika Vendllová napsal(a):

Aleš Jakeš: proto je potřeba se zamyslet nad tím, jak bychom chtěli, aby to třeba mohlo fungovat v budoucnu, ovšem s ústou v právo. Tím nemyslím vytvářet nějaké další "zákonové paskvily".
17. 05. 2009 | 09:08

Veronika Vendllová napsal(a):

Ládíku, díky za připomínku, vím. Ale já jej nevolila, ani v "přenesené působnosti". howgh
17. 05. 2009 | 09:10

Veronika Vendllová napsal(a):

Bene, souhlasím s Vámi.
17. 05. 2009 | 09:11

Veronika Vendllová napsal(a):

Skeptcký, s tím souhlasím. Možná, že byste byl vhodný kandidát a ani o tom nevíte...ale nevím, zda byste v případě současného nastavení vol. systému, měl podporu 101 polit. spektra! :)
17. 05. 2009 | 09:12

Veronika Vendllová napsal(a):

Hezkou neděli!
17. 05. 2009 | 09:23

skeptický napsal(a):

To bylo vtipné a pohotové.Docela jste mne překvapila.

Bohužel jsem od krav,a mám názory.Počítají se sandály?

Krom toho bych presidentem chytrému národu být nechtěl.Je to nevděčné.

Všimla jste si,že s snad s výjimkou Masaryka národ měl všechny presidenty za blby?

Myslím,že jste na dobré cestě se stát poslankyní.Mládí vládne republice.Teď už ale republika nebude.

Váš hlas tudíž můžete věnovat někomu jinému.Ale bylo to od Vás hezké.
17. 05. 2009 | 09:28

Evropan napsal(a):

Milá paní Vendlová,rád jsem si přečetl obsáhlý seznam Vaší činnosti a Vašeho odhodlání podporovat demokracii.
Máte nějaké konkrétní a realistické návrhy,jak řešit naše dnešní dilemma?Já osobně myslím,že defenestrace je již nemoderní.
17. 05. 2009 | 09:31

vlk napsal(a):

PAní Vendlová
já s e zařekl, že na váše blogy budu reaovat jen tehdy, pokud jej budu moci pochválit...
Nicméně tenhle vzbudil mou zvědavost.

Neumím totiž posoudit / a že semi to nestává často/ co jestjeho jádrem.
ZD a tohle:

Pokud jste někdo z vás čerpal na vznik či rozvoj sociální služby finanční prostředky ESF a máte problém s udržitelností projektu deklarovaného jako veřejná služba, kterou MPSV na další 5 let finančně nezajistilo, nebo Vám zákon o sociálních službách přímo zlikvidoval vaši moderní sociální službu jako některým z našich kolegyň a kolegů, ozvěte

nebo

petice Už dost!

Jde o dost, či maximálně , neslučitelné pohledy!
Ten první je úzce profesní. Konstatuje fakt existenčního ohrožení poskytovatelů ůmoderních" sociálních služeb, tím, že MPSV nezajistilo prostředky na dalších 5 let / a vyhrožuje se najmutím špičkových právníků a předpokládá se kapitulace českého státu, resp. daňového poplatníka a následné velké výpalné/ zatímco to druhé je apel z pozic e tzv. vyššího principu mravního !
Jo, fakt s tím mám problém.

Věřit oběma věcem jaednou, pokud jsou podepsány jedním autorem soudnéu člověku nelze.

A doplním pár konkrétních vět.
Každý - zemědělci, odboráři, neziskovky, mají právo na lobbing za svou věc. To nikomu neupírám.Nicméně být neziskovkami bych s e připravilna opravdu těžké časy. Váš oblíbený expředseda vlády a jeho oblíbený exministr financí vám zapomněli cosi sdělit. Jednoduchou větu: Peníze nebudou. Nejen na moderní, ale ani na ty nemoderní sociální služby. JAkby totiž mohli. Když sestavili dokonale potěmkinovský státní rozpočet 2009. A obhajovali jej v parlamentu tak, že baron Prášil by s ebyl musel červenat. A jestliže expremierův oblíbený exministr na MPSV nedokázal v potěmkinovském rozpočtu zajistit náležitou superpotěmkinovskou kapitolku pro neziskovy, skoro bych s e vsadil, že je game over. Nebo něco tomu silně blízkého. Brusel nebrusel.S tím nic nenadělá ani současná vlád a prozatimní ani jakákoliv další.
Pokud jd eo petici s vyšším principem mravním.

Má podle mne dvě roviny- nepřímo jd e na ruku exvládě expremiera. A po stopadesáté šesté hraje na strunu poškození jmén a ČR. A druhá rovina je proti klausovská.
K rovině první.
Připadá mi tristní hořekovat nad osudem exvlády a expremiera současně tuto xvládu vlastěn žalovat v Bruselu pro..zneužívání evropských dotací v ČR v sociálních službách .. jak jsme pro jistotu zkopíroval.Jedno nebo druhé!

K rovině klausovské. Jsem všechno jiné než Klausův příznivec. Navíc jsme i eurohujer a přeji si platnost LS. Obojí jest dostatečně známo. Nicméně nijak zásadně mne nedrásá, žeKlaus odložil podpis LS až po rozhodnutí US na d další senátorskou stížností a eventuálně až za irské referendum. Odložení první je pro mne logické. Stejně postupuje prsident německý. Klaus má pochybnosti o komfomnosti LS a naší ústavy. Těžko na něm vynucovta podpis, pokud k tomu určený nejvyšší vykladač nezaujme závazné stanovisko. Podepsal by něco, co považuje za konflikt s ústavou!
Stav druhý? Inu ,to už je subjektivní postoj a poslední Klausov a ústupoválinie před konečnou kapitulací. To už se mi líbí méně, ale chápu to. neboť pokud Irové zopakují NE / nezopakují/ pak žádný podpis pod LS nemá validitu.

Jiná situac e by ovšem nastala, kdyby US rozhodl stejně jako v případě minulé pře o LS a pokud Irové řeknou ano. Pokud pak Klaus bude i nadále, teď už iracionálně a narcisistně trucovat a vztekle dětsky dupat nožičkou, nechť jest prohlasována změna ústavy o možnosti odvolání presidenta. Osoběn bych radši vyděl, před tímhle gumově účelovým doplňkem ústavy - snadno zneužitelným, žalobu na Klause pro velezradu. S tím, že nebud e rozhodovat nějaká úzce účelová většina v parlamentu, ale US.
17. 05. 2009 | 09:52

Veronika Vendllová napsal(a):

Vlku, díky, budu ale až pozdě v noci.
vv
17. 05. 2009 | 11:04

Gren napsal(a):

Takové petice jsou úsměvné.Za každého režimu se rojí jako houby po dešti.Většinou nikoho moc nezajímají kromě úzké skupiny jejich provozovatelů kteří se chtějí zalíbit vlivným lidem a získat určitou výhodu.Jsou petice kde jejich autorům hrozí určité nebezpečí a zaslouží uznání za odvahu.No to se o těchto autorkou předložených říci nedá.
Vydělávat si dnes na živobytí není jednoduché tak autorům přeji ať jim z toho,alespoň něco kápne.
17. 05. 2009 | 11:08

hradilkova napsal(a):

Tedy, mila Veroniko, to jste si nabehla jako spravna matka Kuraz. Nicmene diskuse je uzitecna. Totiz: I ja mam s Peticemi dnes uz problem . Obzvlaste pak s temi typu Uz dost. Podepsala bych akorat ze solidarity s temi, kteri se do toho a vim, ze s nejlepsimi umysly, pustili.Lec podepisovat petice, abychom udelali radost iniciatorum, zcela neodpovida vaznosti situace. Lamu si tim hlavu a neco mi rika, ze doba takovych petic je pryc, sveze se s nimi zadarmo kdektery aktivista ze zvyku nebo i na pomery uprimne nastvany obcan, a efekt je alespon pro mne problematicky.Vzpominam si na argumentaci meho otce, kdyz jsem mu vnucovala k podpisu Nekolik vet. On rikal - to je alibismus, a ja s nim tenkrat zurive nesouhlasila. Mam beze slova podepsala, a den na to ji nekdo vyraboval v praci stul... Dneska jsou petice uz o necem jinem. A spolecnost by mela byt nekde o kus dal i v promysleni obcanskych gest. Ja sama mam za sebou radu petic z doby zacatku valky v Cecensku, nakonec to bylo ubijejici. Nechci pausalizovat i proto, ze mne vzdycky zajimaly zpusoby projevu "osvicene" obcanske nespokojenosti, ale sama v tom asi jeste plavu. petice Uz dost mi prijde bezzuba, i kdyz zuby ukazuje.(mozna je to proteza, napovida mi cast meho hubateho ja) Ja opravdu nevim! Opravdu nechci nikomu krivdit a zpochybnovat nejlepsi umysly, ale dnes VIC nez kdy jindy by meli lide byt dusledni v tom, jak angazuji sami sebe a mobilizuji k tomu druhe. A to mne v pripadech tech poslednich petic proste nepresvedcilo. Bed-in je vtipna a svezi iniciativa, byla jsem na chvili pri jejich panelove debate, protoze problematika poskytovatelu socialnich sluzeb mne dost zajima. V tom, co delaji, je mnoho uzitecneho, co by mohlo zpusobit zmenu, na druhou s tranu taky si nejsem jista, jestli jejich soucasne aktivisticky pristup nenapacha vic skody nez uzitku v systemove komunikaci problemu, ktery resi.
nejvic fandim tem mladym z inventury demokracie - protoze oni delaji to, co maji delat - oni jsou mladi a zvedavi!
Veroniko, toto je na dlouhe a nesnadne debaty, a slava vam, ze jste to otevrela!
17. 05. 2009 | 11:09

Lex napsal(a):

Naprostý souhlas s vlkem. Je povinností prezidenta vyčkat s ratifikací mezinárodní smlouvy rozhodnutí Ústavního soudu o souladu smlouvy s Ústavou. Že dosud Senát takový nový návrh Ústavnímu soudu nepodal? Senátoři tvrdí, že jej podají. Lze tomu věřit a prezident tomu věří. Nic se však neděje. Lisabonská smlouva je mrtvá, dokud Irové v opakovaném referendu nerozhodnou jinak. Přijmou-li Lisabonskou smlouvu a Ústavní soud neshledá rozpor s Ústavou, je povinností prezidenta smlouvu ratifikovat, protože jde o jeho rozhodnutí podle čl. 63 odst. 1 písm. b), za které odpovídá vláda.
I kdyby přesto prezident smlouvu neratifikoval, nejde o naplnění skutkové podstaty velezrady ve smyslu ustanovení čl. 65 odst. 2 Ústavy.
Náprava takového nekonání prezidenta je prakticky velice jednoduchá – přijetí jednorázového ústavního zákona, kterým by nad rámec ustanovení čl. 63 odst. 1 písm. b) Ústavy bylo rozhodnuto, že „Lisabonskou smlouvu“ (ale mohlo by to být pojato i šířeji) ratifikuje kupř. předseda Senátu. A bylo by „po ftákách“, prezidentova ostuda by byla očividná (dokonce možná na rezignaci), očividnější, než jakýkoliv „impeachment“, než jakékoliv pofidérní stíhání, jakékoliv měnění Ústavy o prezidentském odvolávání.
Nicméně, jakkoliv nejsem příznivec Václava Klause, nemám nejmenší pochybnost o tom, že budou-li naplněny všechny předpoklady pro ratifikaci Lisabonské smlouvy (zatím nejsou minimálně proto, že je „mrtvá“), prezident ji bez mrknutí oka ratifikuje a všechny tyto tanečky okolo vezmou za své. A to nejen tanečky prezidenta, ale všechny ty nedočkavé útoky, řeči o mezinárodních ostudách, nasazování psích hlav od těch, kdo je sami doteď honosně nosili etc..
Hezký den! Lex
17. 05. 2009 | 11:16

bigjirka napsal(a):

Dobrý den, paní Vendlová, problém neziskovek je hodně složitý. Je silně komplikovaný i tím, že leckteré neziskovky jsou ve skutečnosti výdělečnými aktivitami (někdy silně). Jen málo neziskovek provozuje charitu v pravém slova smyslu, tj. na bázi nějakého mecenáše s dofinancováním. Osobně se domnívám, že ve filosofii neziskovek, spoléhajících převážně na příliv veřejných prostředků, není úplně něco v pořádku. (Za tímto výrokem si tak úplně nestojím, je v tom ještě něco trochu složitějšího.) Pokud ministerstvo udržitelnost slíbilo, mělo by to dodržet. Pokud ji neslíbilo?
S výše uvedenou závorkovou výhradou považuji za problematické, aby někdo začal dělat něco, co považuje za správné, a domníval se, že to stát musí profinancovat - myslím, že tak nějak to myslel vlk.
17. 05. 2009 | 11:33

bigjirka napsal(a):

vlku a Lexi, tak nějak jsem to myslel se svým psaním o presidentovi. Každopádně je to státník, který svou presidentskou funkci koná podle mne dobře. Tedy: rozhodně lépe než Havel (Beneš, Zápotocký, Gottwald, Novotn, Husák) a obávám se nástupce.

S jeho názory nemusí každý souhlasit, ale kálet do vlastního hnízda je zbytečné a hloupé.

Letální Svinstvo považuji za Mnichov II.
17. 05. 2009 | 11:38

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová
poučte se z historie. Mocnou pákou. která podstatně ovlivnila trojskou(?) válku bylo odmítání sexuálních povinností manželek, už ani nevím, které strany.

To dnes s nikým nehne. Bohatec je na golfu, má společnici a escort-service. Stačí mobil a platební karta.
Ostatní mají sousedky, sex shop na rohu a internet.

Větší pákou by bylo odmítání praní či žehlení. Zkuste tyto služby požadovat od milenky nebo sousedky.
Ani nevíte, jakou máte v ruce zbraň.

K neziskovkám jen to, že dožadování se mateřského prsu v době recese, kdy je většina firem neziskových je úsměvné.Na kořínkách v lese se možná potkáme všichni. Ti z neziskovek budou sedět na pařezu a budou se dožadovat podání přídělu kořínků, nemůžou přece sbírat, když pečují o ploštice.
17. 05. 2009 | 12:03

hradilkova napsal(a):

Pane Bigjirko, "neziskovky" jsou tematicky za soucanych okolnosti pekna klada. A ja jsem puvodne prijala nabidku tohoto blogu predevsim proto,abych se mu venovala. V komentarich zde obecne rezonuje velka averze k neziskovkam. Nechci rozsirovat tuto diskusi svym nazorem na to, co by podstaty me prace MELO byt spise obhajobou prace v tzv. neziskove sfere. Pisu schvalne TZV., protoze souhlasim s nazorem, ze to, o cem je zde rec, NENI neziskova cinnost.Zisk je tu prece vzdycky, jinak by obcanska aktivita prece nemela smysl,a to nejen v materialni sfere.Omezim se tedy pouze na konstatovani, ze zde realita proste neodpovida pojmenovani, a to mne jako nedostudovanou lingvistku drazdilo uz v devadesatych letech.Jako korektni uznavam nazvy "nevladni organizace" ci "obcansky sektor" - ale rozhodne ne "neziskovky". Ostatne podobny jazykozpytny problem mam s pojmem "rasismus", ale nechci touto poznamkou rozsirovat tema teto diskuse.
17. 05. 2009 | 12:06

prirodovedec napsal(a):

Myslim si, ze vhodnym doplnkem je:

https://www.youtube.com/watc...

Pekny den. :)
17. 05. 2009 | 12:10

wbgarden napsal(a):

Buddu neustále opakovat, o jisém populárním modelu nátlakově neziskového chování zde:

NEZISKOVKÁČ OBECNÝ

Mám mozeček umytý
Cizáckých hord
Kopyty

Z neziskovky dojič
pravý
Jsem demonstrantík
Pobíhavý

Zvěrstevzvěst
A strašič pilný
Nefachčenko neomylný

Prostě malý český
feťák
Vždy statečný
Apismeták...

Veselé krizování a ptačí chřipkování, jo a nezapomeňte kupovat jenom české banány....
17. 05. 2009 | 12:38

vlk napsal(a):

lexi promiňte, ale musím dát přednost /bneb jsem přeci jen jednoduchý člověk a tem dává přednost poťuchlostem před sofistikovano úvahou. A ta z You Tube od přídovědce.. no to je prostě něco!/

přírodovědci
díky! Už mne nic dlouho nepřivedlo do stavu takové euforie jako ten Nohavica a ten, kdo k tomu dělal obraz!!
Budu z toho nepochybně čerpat nergii celý příští týden.

Lexi
přiznávám, že Vaše řešení je originální. Rychlé a konečné. jenže Klausovi by minimálně, pokud o US a Irechnekonal žaloba pro velezradu, dle mého laického soudu, také hodně prospěla. narazil by totiž na hranici svého vesmíru. a byl by v cizích rukou. Soudím,že by mu to jen a jen prospělo.

Jíro
Dopustím s e něčeho, co sám nesnáším. Totiž mluvit za jiné. A budu mluvit nejen za sebe aale zkusím i za lexe. Přes to, co píšem, vidíme Klaus e úplně jinak než ty. A určitě ne jako státníka. A nesdílím ani tvoje přesvědčení o tom, jak dělá svoji práci e srovnání s jinými prezidenty.
17. 05. 2009 | 12:50

vlk napsal(a):

nejen pilným včelkám,
českým učitelkám,
ale už i neziskovkám,
vždy a všude,
vždycky byl a vždycky bude,
moráln nezpochybnitelně nadřazen,
náš veršotepec zahradník - jo wbgarden.

sází, sklizí,
vždy má morální rozpěr i velkou vizi,

co nám i světu prospívá,
Na Růžku u píva!
17. 05. 2009 | 12:55

Pepa Řepa napsal(a):

Petice jsou, paní Vendlová, kapitolou samy pro sebe.
A hele, podepsala ji Máňa to je fajn holka, kam to mám podepsat?

Dobře to popsala paní Hradílová i Ládík.
Z petice se může stát snadno petlice.
Vy nevidíte ty manipulátory veřejným mínění bez mandátu kolem sebe? Od všelijakých průzkumníků veřejného mínění, až po moderátory toho, co si máme myslet.O Balkánu, o Chánově, o Gruzii, o Evropě......

Klaus byl zvolen všelijak, bylo to za hranicí dobrého vkusu.Čachry a nátlak byly z obou stran politického spektra. Nicméně zvolen byl.

Podívejme se teď na squadru klausotepců. Vy jste někdy dala mandát Pehemu? Kandidoval a dostal podporu někdy Jan Urban? Je všude. Kolik hlasů dostal Tamáš, Hvížďala? Pamatujete na kampaň druhého Hvížďaly? Měl někdo nákladnější?

Pravda, jiní kandidovali. Kocáb se za Havla nechal slyšet, že by to vzal po něm. Pak prohrál v Praze do Senátu s absolutní nulou, ani nevím jak se jmenovala. Stránský prohrál s tak zoufalou figurou jakou byl ředitel záchranky.

Normální člověk by se zamyslel nad sebou a zalezl pod zem. Kdepak chyba je ve voličích. Vyměníte je? Jak?

Když se pohoří, píšou se petice. Pořád stejní lidé, profláknuté figury. Spoustu věcí se nám může nelíbit. Žijeme zřejmě v éře kleptokratické demokracie. Ale přeci jenom-zatím-demokracie.

A v té nevede cesta přes petice, ale politické strany.Bohužel.
Založte třeba stranu žehlicího prkna, přesvědčte voliče a vyhrajte.

Účelové úpravičky ústavy,aktivistické petlice či paragrafy o ojrozradě s tím moc společného nemají.
17. 05. 2009 | 13:09

george napsal(a):

Člověk ze své přirozenosti miluje sám sebe ...
*
http://ninimemory.blogspot.com
17. 05. 2009 | 13:09

hradilkova napsal(a):

Ale ja si nemyslím, že cesta vede JEN přes politické strany! To bychom to tedy skutečně mohli občansky zabalit, herdek. Tady jde o to najít uvnitř společnosti komplementaritu jejích vlastních nástrojů. Vše, co jsem chtěla říci, bylo, že nástroj "občanských peticí" zde byl nějak devalvován! A říkám to jen proto, že se prostě právě zabývám otázkou, PROČ se tak stalo.
17. 05. 2009 | 13:39

Ares napsal(a):

Před x lety, jsem dělal jednu stolní hru. Vyžadovalo to mimo jiné sepsat všechny pravidla a vyladit je, aby bylo dosaženo co nejlepší hratelnosti. Při testování se ale ukázalo, že když testeři narazili na nějaký sporný moment, který vyžadoval doplnění pravidla či úpravu stávajícího, měli sklon navrhovat to, co by jim poskytlo výhodu v dané partii a ne to, co by bylo lepší z pohledu hratelnosti. A to tam v podstatě o nic nešlo.

Jistě, prezident, který by jednal proti názoru lidí a poslanců a nebyl by odvolatelný, představuje problém a asi by se to mělo zákony nějak podchytit. Jen je potřeba se zamyslet, do jaké míry naše návrhy ovlivňuje snaha zlepšit hratelnost a do jaké vyhrát tuhle hru. V příští partii to totiž může vypadat úplně jinak.
17. 05. 2009 | 13:50

Jan napsal(a):

Teda Vendlová, vy jste typická knedlíkářka, vařit možná umíte, ale jinak jste blbá jako štoudev, jinak byste nevyplodila takovou kravinu!
17. 05. 2009 | 13:55

Milan Bukovecký napsal(a):

Paní Vendlová,
již odedávna byly petice k ničemu. Vím to dlouho. Kdysi, můj tatínek, když jsem se vrátil do Prahy od prarodičů, kdosi zazvonil. Nevěděl jsem, že to je soudružka Růža Hajlová s Krefeldskou, či Stockholmskou výzvou za mír mezi národy, či odmítání atomové bomby, či odzbrojení. Můžete si vybrat.
„Počkejte, já si dojdu pro tužku, soudružko Hajlová, hned to podepíšu,“ řekl otec, hledal v uhláku a něco z něj vyndal, šel ke vchodu.
„Já Vám dám Krefeldskou výzvu!“ zařval otec, mával malou sekyrkou na třísky do kamen a hnal soudružku z třetího patra až do přízemí a na ulici.
Paní Vendlová, byl to totáč jako prase. Přesto to udělal. Hned tedˇ, jak to dopíšu, jdu si ji koupit. Kdyby někdo zazvonil s peticí na odvolání Václava Klause, poženu ho také. Škoda jen, že bydlím v 1 patře.
17. 05. 2009 | 13:57

bigjirka napsal(a):

vlku, nesouhlas je legitimní, pomlouvačné plivání při každé příležitosti, i s Klausem nesouvisející je humáč. S vyjádřeními na tomto blogu nemám problém.

Paní Hradilková, zdá se, že v lecčem se shodneme. Ovšem poctivě vzato, většina organizací sociálních služeb by měly být klasické podnikatelské organizace. Klasická charita naopak jsou peníze mecenáše a práce volontérů. Peníze z veřejných prostředků a zaměstnanci, to má s charitou a neziskovou nestátností pramálo společného. V případě některých neziskovek to vypadá na docela dobrý byznys. A to nemluvě o dobrácích, jako je "Socioklub", který si najal Kocáb na Chomutov - čímž se nezastávám primátorky Řápkové, která zdá se býti docela temnou postavou.
17. 05. 2009 | 14:12

Pepa Řepa napsal(a):

Jistěže nikdo -kromě stranických sekretariátů-nechce, aby politický život spočíval ve volební účasti jednou za čtyří roky.
Ale různé petiční akce, s kterými se rozthl pytel, nemohou volby suplovat. Účastní se jich jen nepatrný zlomek populace.

Proč se petiční akce samy znemožnily je složitá otázka. Proč se ztrapnily i takové pojmy jako jsou pravda a láska?

Jako laik bych řekl, že chyběl osobní příklad těch, kteří tyto principy samy hlásali a pak i to, že je tito lidé obemílali tak často a v tak nevhodných příležitostech, že se z nich postupně stávaly prázdné fráze.

Zase bych došel ke svému oblíbenému Pavlovi Tigridovi, který bez trapného urbanovského pathosu a urputné pehenalejvárny mluvil, ale hlavně žil život, který by mohl být pro ostatní vzorem.

Ať se dívám napravo nebo nalevo, já, paní Hradílková, takovou osobnost jako byl Pavel Tigrid, u nás nevidím.
17. 05. 2009 | 14:34

Marcela Zahálková napsal(a):

Dobry den ve spolek:-)
kdyz pominu, ze jsme tu lide ruzne profese, znalosti, nazoru, cim jinym uz byste chteli vyjadrit urcitou nespokojenost, kdybyste tedy tez byly nespokojeni s politickou a spolecenskou situaci, nez nejakou obcanskou neposlusnosti, petici ci verejnou demonstraci?
Cim jinym??

A chapu, ze nekteri lide by na tzv. neziskovky nejradeji vzali hul do ruky a hnali je s..... krokem. I v techto subjektech jsou casto podnikavi lide... ale pokud provozuji ziskovou cinnost ve smyslu financniho zisku, ktery pak bezmala bezezbytku investuji zpet do socialni cinnosti, cimz supluji socialni ulohu statu, maji tuto cinnost normalne registrovanu jako vydelecnou a normalne z ni odvadeji dane.

Pane Bigijirko,
pokud se shora pise o penezich ESF, jedna se o penize, ktere nase zeme kazdorocne plati do Evropskeho socialniho fondu, tzn. jsou to penize uz odvedene, ktere uz jsme vydelali a odvedly na nasich danich, ktere potom ESF prerozdeluje zpet zpatky jednotlivym zemim podle urcitych pomeru a predlozenych projektu.
U nas se staly dve veci. Jednak nase zeme odvadela prislusne percentualni finance do ESF podle stanovenych kvot, ale neplnila podminky pro jejich zpetne cerpani, takze spoustu tech penez nenavratne propadlo...
A za druhe, z tech penez, ktere nase zeme nakonec dokazala vycerpat zpet se nektere nevenovaly na ucely na nez mely byt utraceny a nanez byly ze strany EU predem urceny.
17. 05. 2009 | 14:45

Hajný napsal(a):

Svatý Klausi,pomoz mi.Zrovna blog,kde diskuse pod ním přímo srší intelektuální jiskrou a já musím být v duševním a tělesném hlubokém útlumu.Kam se hrabe Kožušníkova chvála vlastního ocasu.
Paní Vendlová,prosím,kdyby jste tento blog náhodou stáhla,uchovejte pro mne jednu kopii včetně diskuse a já si ji vyžádám na mejl.Děkuji.

To Pepa Řepa:
Na Havlovi jsem si dovolil Vám radit.Prosím o přečtení.I ze starého socana může někdy zlaté zrno vypadnout.
17. 05. 2009 | 14:46

pepa řepa napsal(a):

Pardon sami hlásali
17. 05. 2009 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

To Hajný
díky.Možná mně něco uniklo. Jestli máte před sebou nějaký lékařský zákrok, vůbec si nepřipouštějte, že by to mohlo dopadnou jinak, než dobře.
17. 05. 2009 | 14:50

Petr z Tábora napsal(a):

Takovou pitomost jako je text petice "Už dost" jsem už dlouho nečetl.
Soukromě se nám nemusí líbit svržení vlády, ale sociální demokracie na to měla plné demokratické právo opoziční strany ( to jsem si nemyslel, že se budu někdy zastávat sociální demokracie...)
K čl.65 : Předpokládám, že tím, kdo by posuzoval, zda prezident nepoškodil zájmy státu by byla paní Vendlová či obdobně moudrá osoba či uliční výbor jako v padesátých letech. Tam směřuje každý, kdo nevěří běžným demokratickým institucím.
17. 05. 2009 | 14:57

bigjirka napsal(a):

Paní Zahálková, typickými neziskovkami jsou zahrádkáři, profesní organizace a nadace, možná jsem něco zapomněl. Nadaci by měl založit a nadat mecenáš, paní mecenášová může volontérsky pracovat a může tam být nějaký ten zaměstnanec a vícezdrojové financování. Nestátní neziskovka, kde vše jde zejména z veřejných peněz z grantů a chce se soudit, že někdo nedal další státní peníze na sustainability, funguje jako normální podnikatelská organisace a ještě vytlouká politický kapitál - odpusťte, ale to mi nechutná.
Myslím, že jste přidala i nějaké irelevantnůstky.
17. 05. 2009 | 14:57

skeptický napsal(a):

Dalo by se všeobecně říci,že když pro někoho něco nedopadne dobře,vždy se najde někdo jiný,koho to potěší.

Rovněž se říkalo : One man's surplus is another man's treasure.
17. 05. 2009 | 14:59

bigjirka napsal(a):

Petře z Tábora, připojuji se. O svržení si sice myslím, že bylo horší než zločin, že to byla blbost... no ale...
teď tu půl roku budeme mít vládu bez politického mandátu...
17. 05. 2009 | 15:00

Škrabal Robert napsal(a):

Dívám se, jak Vám Klaus leží v žaludku.
Doufám že lidé jsou natolik soudní, aby takovou slátaninu nepodepsali.
17. 05. 2009 | 15:04

skeptický napsal(a):

Hitler prý chodil dva roky do parlamentu poslouchat,aby se naučil něco o politice.
Člověk se nemusí narodit šílený,je to i vliv prostředí.
17. 05. 2009 | 15:06

František Matějka napsal(a):

Vážená autorko. Mám opačný pohled na věc. Dle mého soudu se dopustili činů proti naší zemi všichni ti členové dolní a horní komory, kteří hlasovali pro ratifikaci LS. Jsou to ti, které volíme. Ti, kteří se nám přeskupují v jednom volebním období do jiných stran, které bychom nikdy nevolili. Jsou to ti, kteří byli před rokem po boku prezidenta proti LS, aby byli o rok později pro LS, protože mají máslo na hlavě díky pádu vlády a potřebě "pseudoreputace". Jsou to ti, co zvoleni za jednu stranu založí stranu jinou a přejdou do ní. Jsou to ti, co neplní volební sliby a neváží si hlasů svých voličů. Tito mají rozhodovat o osudu naší země při schvalování LS? Tito? Děkuji, NECHCI!. http://www.petice.eu
17. 05. 2009 | 15:44

také kecal napsal(a):

Chápal bych petici pro to, aby stát si plnil svou úlohu, která je definována v ústavním zákonu a jiných platných předpisech. Chápal bych petici za to, aby se desítky miliard místo do arbitráží a nebo aby se stejné sumy za arbitráže vrazily do sociálních programů. Ale pokud by stát převzal na svá bedra úkoly, co dělají neziskovky typu Nadace OSF Praha, Otevřená společnost, o.p.s., Fóum pro integraci, čím by se živili ti, kteří si z nich udělali byznys. V naší republice je takových různých více než plno. Náklady na jejich provoz jsou v celkové sumě nemalé.
Zatím jsem od odpůrců lisabonu slyšel pádněší a konkrétnější argumenty, než od těch, co lisabon bezmezně podporují. K těm odpůrcům patři i V. Klaus. Krásně to bylo vidět minulý týden v Partii na Primě při diskuzi Bobošíková Falbr. Jediný argument, na který se Falbr zmohl bylo, je to možné, ale k tomu nedojde. A vy chcete takto přesvědčovat národ o potřebě lisabonské smlouvy. Pokud se nepletu, je proti lisabonské smlouvě podle průzkumů většina občanů. A vy menšina chce ovládnout menšinu. To jste mi pěkní demokraté.
17. 05. 2009 | 15:50

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová, hledal jsem na blogu pana Hořejšího starší článek. Narazil jsem na výzvu petice všech slušných lidí proti hazardu.

Co Vás, petiční bratry a sestry, vede k nutkavé potřebě petic?

Za pár měsíců budou volby.máte jich málo?

A pokud jde o Klause, všichni víme, že nakonec podepíše. I když by nemusel.
Do irského referenda, pokud vůbec bude, se nic neděje. Je nějaký rozdíl, jestli budete se švestičkami v Bruselu poslední nebo předposlední?

Nenapadlo Vás někdy, že celá ta nátlaková kamnaň, srovnatelná pouze s kolektivizací zemědělství je pro Vás, Českou obec eurohujerskou vlastně kontraproduktivní?

Češi mají zkušenosti s podobným "přesvědčováním".Možná ztratíte víc sympatizantů než získáte.
17. 05. 2009 | 16:04

J.H. napsal(a):

Zběžně tady pročítám diskusi a nevím proč tolik nevychovanosti ve vztahu k autorce blogu. Samozřejmě lze nesouhlasit, to je normální, ale snad se dá vyjádřit nesouhlas slušným způsobem a také konkretně tak, aby bylo zřejmé s čím se nesouhlasí. Ale takové primitivní výkřiky, které zde napsali Jan nebo Vasja jsou k ničemu.
Já příspěvek hodnotím dobře. Dík
17. 05. 2009 | 16:18

vlk napsal(a):

Koukám jako vejr , že s enám tu objevila nová úderná značka

Jan

no když u jsme u toho domácího vaření.Může být , že paní Vendlová je knedlíkářka. Ovšem nepochybuji, že i ty rád snadnoa r ychle vaříš. Typnul bych si, že máte každou chvíli hutnou hovězí polívku. Stačí totiž, abys nějakou dobu zíral do kastrolu z horkou vodou.
17. 05. 2009 | 16:36

Petr Havelka napsal(a):

Na petice ještě není vhodný čas a už nikdy nebude.

Jiří Dědeček (knížka: Síla věcnosti Olga Havlová střízlivý korektor potrhlých nápadů )
"

Čtvrtá vzpomínka mi připomněla, jak se Olga potutelně smála. Jako sběrateli podpisů na archy Několika vět mi vyprávěla podpisový příběh o sousedech z domu na nábřeží. O lidech, kteří ji celou totalitu drobně čecháčkovsky znepříjemňovali život a na chodbách nezdravili, ale 21.listopadu 1989 zvonili za dveřmi a chtěli Několik vět co nejrychleji podepsat. A ona s laskavým úsměvem pravila, že je to báječné, ale že to takhle soukromě nejde, že musejí na podpis počkat před Mánesem, kde se tou dobou v několikahodinové frontě tísnily davy podobně statečných lidí.

"
17. 05. 2009 | 16:39

Pepa Řepa napsal(a):

Z petice "Už dost" je nejhezčí závěr:
.prezidenta republiky, aby přijal svůj díl zodpovědnosti za poškození mezinárodní pověsti České republiky v klíčovém období jejích poválečných dějin a vyvodil z něj osobní důsledky
---------
Ještě, že nejsme v Japonsku. Viděl bych to na seppuku.

Autor internetové petice si zřejmě vzpomněl na mládí.

Až obdržíš tento dopis, opiš jej a pošli deseti svým kamarádům. Do třiceti dnů potkáš na Karlově mostě štěstí.František Vomáčka to neudělal a do třicet minut jej přejelo auto. Blablabla...

Jo to byly časy.Některým to-podle podpisů-vydrželo do důchodu.
Hraví jedinci, řekl bych.
17. 05. 2009 | 17:04

Marcela Zahálková napsal(a):

Pane Bigijirko,
nevladnich subjektu, ktere supluji socialni ulohu statu je cela rada pres obcanska sdruzeni, obecne prospesne spolecnosti az po nadace a nadacni fondy. Do tohoto sektoru bych rozhodne neradila zahradkarske svazy. Znam spoustu subjektu, kde to funguje ciste na dobrovolne praci nadsencu.
Pokud jde o penize, oba stale mluvime o dvou rozdilnych vecech. Neni zde rec o DALSICH penezich, ale o tech, ktere jiz byly vybrany, odvedeny do prislusnych fondu a garantovany na prislusne jasne stanovene programy. A na misto toho, aby sly penize kam maji, nejdou nzpet do CR vubec a byly zanechany k propadu EU fondum, a nebo jsou venovany na uplne jine veci. Takto to chapu ja.

Pokud jde o nesouhlasna vyjadreni s peticemi jako nastrojem, nezbyva nez rada, bud si jich nevsimejte a nebo si proste zalozte iniciativu "stop peticim":-).
17. 05. 2009 | 17:10

prirodovedec napsal(a):

vlk: Za obrazky nemohu. Ja si vzpomnel na podle mne dokonale vystizny text (kratce po pisnicce se objevilo na verejnosti, ze Nohavica donasel podle archivu StB, cili tato pisnicka ma opravdu svoji hodnotu) a posmesny ton a nasel to prvni a hned dal odkaz. Ted jsem se podival na obrazky a ty se mi zdaji az prilis a trochu dle mne kazi vyhcutnavku textu svoji navodnosti. Kdybych si toho vsiml, dal bych odkaz jen na pisen. Takze omluva.

Rekl bych, ze kdyby dnes byly volby, budou to hrat vsude (zejmena M.T. to bude i zpivat :) ).
17. 05. 2009 | 17:14

prirodovedec napsal(a):

Jinak petice neni spatny napad. Navrhoval bych rozsirit na institut odvolani verejneho cinitele.

Protoze vsechna moc podle ustavy pochazi z lidu, mohlo by se to spojit s prosazenim referenda (vzdy na urovni pusobnosti).

Pozadavek ucasti v referendu by mel byt "ustavni" tj 2/3 opravnenych a odvolani by mohlo nastat, kdyz by pro byla polovian opravnenych plus 1. Cili pri ucasti 2/3 by muselo byt pro odvolani 3/4 plus jeden.

Otazkou je, kolik by bylo potreba hlasu na svolani takoveho referenda.

Protoze by se jednalo o novinku, mohlo by se to udelat stylem e-Stat, bylo by to levne "estonsky" pres sit a dostat to na starosti Kozusnik a implementaci by kontroloval bigjirka.

Prvni referendum o odvolani by se pak mohlo tykat Kozusnika z EP. Hned jak tento ukol eStat dokonci a pokud by se nekdo ostychal, odvolani bych navrhl treba ja. :)

Pak by Jan mohl odvolat VV z komunalu a ona by nam uvarila knedliky. S boruvkami prosim.

Co Vy na to? :)
17. 05. 2009 | 17:22

Petr Havelka napsal(a):

Pane přírodovědče,

i u písničky záleží na době "Vzniku". Tuhle Nohavica napsal, když na hradě seděl Václav 1, to ještě Václav 2 pouze spřádal plány.
17. 05. 2009 | 17:22

bigjirka napsal(a):

Paní Zahálková, nejlepší je peníze z kapes poplatníků nevybrat, nechat je tam, ať s nimi pracují. Přerozdělovat co nejmíň. Co se týče petic, máme svobodu. Takže vy podepisujte, já spíš nebudu.
17. 05. 2009 | 17:24

bigjirka napsal(a):

Přírodovědče, protestuji. Zdá se, že Kožušník nic neumí.
17. 05. 2009 | 17:26

Marcela Zahálková napsal(a):

Pane Bigjirko, i ja preferuji takovou politiku, ktera umoznuje vladam prerozdelovat co nejmene, uz jen proto, ze cim vice prerozdelovani, tim vice penez se muze ztratit..., a u nas je to riziko opravdu velke.
Ale v pripade, o kterem tu spolu debatime jde o finance dane do fondu EU dle Evropskou komisi a jednotlivymi zememi presne ratifikovanych pravidel a tedy plneni zavazku.

Pane Prirodovedce, jak by napsal SuP, bingo!:-)
17. 05. 2009 | 17:30

Petr Havelka napsal(a):

Serte na petice,

zakládejte Think tanky, ale spojit by se měli akademici a občanská sdružení, za účelem vytvoření občanské společnosti.

Spojení ekonomakademiků a "politiků" nefunguje ( příjdou leda na to, že nepocházejí z opice)

Věnovat se veřejnému do důsledků, analýzy "myšlenkových" pochodů politiků.
Veřejnou "veřejnou" správu.

Jdusidátkávu
17. 05. 2009 | 17:38

vlk napsal(a):

Pírodovědče

a proto je dobře,že tam jsou ty, jak říkáš, návodné, obrázky!

Mám jen jeden drobný osobní problém. Je tam dvakrát obrázek, jak Klaus sedí u okna nějakého autobusu a na hhlavě má tzv. Sailerku... Jako bych viděl tátu. Až na ten knírek....Doběhlo mne to.

Jíro
no tak holt bys to musel všechno vodřít ty. Konec konců je to tak i dneska. kožušník bud e nejspíš v Bruselu, ty na něj budeš platit daně. takhle bys ho moh nutit aspoň tahat dráty nebo tak něco. Nebo by ti třeba běhal s e džbánkem pro Plzamín...Zkrátka - bylo by na tobě , abys jej učinil užitečným. Tak s epřestaň vymlouvat.
17. 05. 2009 | 17:47

vlk napsal(a):

Jíro
právě jsemna Seznamu objevil tohle:
http://www.novinky.cz/domac...
Co ty na to?
17. 05. 2009 | 18:00

prirodovedec napsal(a):

Petr Havelka: Mate pravdu. Jenze ona je podle mne nadcasova. To mate jako treba s filmem My Fair Lady:

Vidite dokonalou Audrey Hepburn, a pak zjistite, ze to byla na jevisti zivotni role Julie Andrews (a byla).

Pokud ji pustite za posledni roky, tipnete si jaka bude reakce publika krome skalnich? Komu ji pripisi? (kouzlo nechteneho s ohledem na virtually) Jinak vite, kdy presne vznikla? Na album ji zaradil az v poslednich letech.

Zajimave texty k nadcasovosti:

http://neviditelnypes.lidov...

Prectete si komentar:

http://cs.wikipedia.org/wik...

A stahnete si (pro vlka - da se poslouchat velmi dobre ve smycce a napr. pri prezidentskych volbach vyslovene pusobila radost :) ).

A text pro vlka:

http://www.nohavica.cz/cz/t...

Z oficialnich stranek: "Píseň Pane prezidente, o které by se mohlo zdát, že je mimo hranice nepřenositelná má tedy již druhou zahraniční verzi: po polské se svébytným aktuálním textem vznikla i verze v ruštině, kde na pozadí Jarkova zpěvu překládá Maxim Krivošejev text do ruštiny."
17. 05. 2009 | 18:04

danny napsal(a):

za prvé tam chybí zmínka o sexapppealu fakujícího páně Topolánka. (Autorka se mu fascinovaně věnovala v jednom z minulých článků..)

za druhé, tato vláda byla z hlediska vnější reprezentace ČR totální propadák. Dnes jsou již slavné causy s Mirkem, kterak se vrátivši z Moskvy z jednání ohledně plynu a tvrdivším, že je s Putinem kamarád, se najednou objevil na smlouvě dodatek psaný rukou z ukrajinské strany a následně Mirkovo vřeštění, že Rusko nedodržuje smlouvu. Vložit se museli jiní... nebo jak pan kníže v době vpádu do Ghazy nejdříve označil za viníky Ghazany a pak jel jel vyjednat skončení konfliktu a byl velmi překvapen, že s ním jedna strana odmítla jednat. Faux paux od ministra zahraničních věcí v Evropě nevídané...
Evropa také nemohla překousnout řekněme svérázné chování pana Topolánka, jímž se prezentuje navenek...
Vláda v tom složení, jak jsme byli svědky, neměla být vůbec sestavena a pokud by nás opustila později, ostuda by také byla větší...

Co se týče Lisabonské smlouvy, obecná proklamace že je někdo pro nebo proti jak z 50 tých let dnes nestačí. Je třeba zvážit její klady a zároveň zápory dané smlouvy, rozebrat názory odborníků a politologů z mnoha stran. Některé názory odborníků nejsou příznivé. Autorka nesdělila čtenářům, že pokud LS neschválíme, nestane se nic. Nesdělila ovšem ani, CO vlasně LS znamená, PROČ se jí bojí hodně evropských politiků (nejde zdaleka jen o Iry). Proč mají obavy z dopadu masivní ztráty suverenity členských států EU na každodenní život lidí. Co v našem konkrétním případě může schválení LS znamenat, třeba vzhledem k nárokům sudetoněmeckého Landsmanšaftu. Jinak se může vzniknout zdání, že autorka Lisabonskou smlouvu vůbec nečetla a pokud ano, nepochopila její právní dopady a svou agitku zde provozuje z jiných důvodů než nezjištná starost o blaho ČR ...
17. 05. 2009 | 18:10

prirodovedec napsal(a):

Zapomnel jsem na stazeni:

http://www.nohavica.cz/cz/t...

http://www.nohavica.cz/cz/t...

bigjirka: No dobre. Tak E.K. ne. :)
17. 05. 2009 | 18:11

Kritik napsal(a):

Pokud se nejedná o vyloženou parodii či kanadský vtip, tak autorka článku a autoři a signatáři petice "Už dost!" útočí na samotnou podstatu demokracie, neboť
kdo nemá názor jako oni, musí být nemilosrdně odstaveni a zlikvidováni.

Zkrátka a dobře totalitní experti z padesátých let by se za tyto své následovníky nemuseli ani trochu stydět.

Tímto komentářem neříkám, že je lepší Lisabonskou smlouvu nepodepsat ani tím nehájím jakékoliv jiné politické názory. Tvrdím jen, že se tento článek a výzva protiví, doslova hnusí, zdravému rozumu svobodného člověka. Patří do totalitních stalinských 50. let minulého století.
17. 05. 2009 | 18:12

siux napsal(a):

jsem zásadně proti Lis.smouvě,to je jako s placením u lékaře a v lékárnách také to není vysvětleno nám obyč.lidem a pak se divíme proč jsou okolo to tolik řečí
17. 05. 2009 | 18:18

siux napsal(a):

jsem zásadně proti Lis.smouvě,to je jako s placením u lékaře a v lékárnách také to není vysvětleno nám obyč.lidem a pak se divíme proč jsou okolo to tolik řečí
17. 05. 2009 | 18:19

Petr Havelka napsal(a):

Pane Přírodovědče,

děkuji za odkaz. Přesným rokem vzniku písničky nemohu sloužit, bylo to určitě v minulém století, ano Nohavica ji na CD nechtěl vydat, hrál ji jenom na koncertech, v TV jsem ji zahlédl v Dobročinné akademii konta Paraple, někdy na přelomu 20 století (ty "přelomy" mi příjdou jak v obrozenectví). Tuším, že Nohavica asi tehdy reagoval na "blbou náladu".

Zřejmě bude "nadčasová" od Sezimova Ústí po Moskvu, nejradši mám poslední čtyřverší.
Pane prezidente - moje Anežka kdyby žila
ta by mě za ten dopis co tu teď píšu patrně přizabila
řekla by: Jaromíre chováš se jak malé děcko
víš co on má starostí s celú tu Evropu s vesmírem a vůbec všecko
Hodně Anežek, zajícova smrt.
17. 05. 2009 | 18:52

Evropan napsal(a):

přírodovec:
děkuju za poukaz na sympa písničku.

k otázce petic:
Jako příklad petice, která má sjednocující účinek bych chtěl uvést návrh Martina Bursíka,člena parlamentu, aby se odstranil jeden z mnoha nedostatků naší ústavy, totiž že tam chybí článek o odvolatelnosti prezidenta.Myslím, že bude-li prezident být moci odvolán, nebude postupovat protiústavně,nebude lhát, nebude očividně jednat proti vládě,která má důvěru parlamentu,bude se více starat o správné vykonávání své funkce a nebude za státní peníze jezdit po světě, aby se tam setkával s odpůrci naší vlády.
Takovou petici rád podepíšu.
17. 05. 2009 | 19:11

wbgarden napsal(a):

Bdu neustále opakovat, že všeci tu včíl geniálně přítomní, co aktuálně aktulnem stojí, majů především na starosti vjeci zásadní, banky, evropu, svět a vesmír samozřejmě i s okolím. Vlasní narcismus nevyjímaje atd. Takže drobet nechápu, když čas od času se někdo přísně dožaduje, by náš pan prezident byl jiný....
17. 05. 2009 | 19:25

Petr z Tábora napsal(a):

Tak jsem si po půl dni sedl opět k počitači, sluníčko se ještě dere otevřeným oknem. Přečetl jsem si pěkné příspěvky a díky všem, příjemně jsem se pobavil.
Hlavní je, "aby nám Pán Bůh humor zachovati ráčil".
17. 05. 2009 | 19:54

vlk napsal(a):

wb gardene
no jestlivá vono to nebud e tou naší nedokonalostí a absolutní dokonalostí toho hradního.
Jo a co takhle složit panu prezidentovi pár veršíků , když je mu tak ubližováno?

No pravda není českou učitelkou, ale přeci jen.. nebuďte skoupý!

Přírodovědče
teď jsme topřehrál karkuli a Zajdovi. Odcházeli s pusou od ucha k uchu . Tatík už je dloho tak nepotěšil. ....

No ale dostala mne ta polská a ruská verze.... Škoda, že nestihli G.W.B....
17. 05. 2009 | 20:09

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, především pro všeliké psovité, veršíky se tepou, jak je jistě vůkol všeobecně známo, především do svých vlastních řad, takže nechť všelicí zeměkoulí prezidenti, psovití, baby atd, etc a co jsem to vlastně chtěl říct..

TO NIC

Zdráv buď býku
bývalý
už játra i mysl
nejsou
to co bývaly
tak poslyš hlas můj
co vece zezdola
vždyť každej bejk
přece
kádrová rezerva
je na vola…

A když pak časem
rýmy trošku
skřípou
už nestačí
zdá se
jenom orosit je
pípou…

Veselé krizování a prasečí chřipkování....
17. 05. 2009 | 20:40

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
také jsem si pročetl dnešní příspěvky pod tímto blogem a jako Petr z Tábora souhlas. Až na některé výpady (ty neberte vážně) jsem se též bavil.
Dokonce se mi potvrdilo, co jsem si myslel, že písničku Pane prezidente psal Jarek Nohavica na prezidenta Václava a fakt to bylo na prezidenta Václava...
Ale někdo poznamenal, že je nadčasová, tak bude určitě aktuální i potom, až tam bude nový prezident Václav.

Jo, ještě mě překvapil vlk. Nedávno se řehtal jako kůň, dneska koukal jako vejr...Vlku, budete za chvilku vůbec ještě vlkem? :-)
17. 05. 2009 | 20:46

prirodovedec napsal(a):

vlk: Pobavte se - je to sice jazykem lidove, ale dobre rozohnene:

http://blog.ihned.cz/c3-371...
17. 05. 2009 | 20:56

vlk napsal(a):

zahradníku
musím uznat, že jste pohotový. To tedy ano.

bene
vynasnažím se. Přes všechny "ústrky" Aktuálně, nutící mne často opustit svůj druh.
17. 05. 2009 | 20:58

prirodovedec napsal(a):

Pro ty, kteri maji radi petice pro zmenu ta z drueh strany :):

http://blog.ihned.cz/c3-371...

Vy se tedy doma nenudite. :)
17. 05. 2009 | 20:58

vlk napsal(a):

přírodovědče
jo dík za odkaz. Šel bych tam až zítra.
Autor má naprostou pravdu! Nicméně, to už jsme probírali i tady. několikrát.
17. 05. 2009 | 21:05

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, psovitej, vůbec nejsem pohotovej, jedná se pouze o hříchy mládí.., které se, jak už to občas bývá, vynoří...
Takže nezapomeňte kupovat jenom české banány..., sexy mozky budou mít radost...
17. 05. 2009 | 21:09

vlk napsal(a):

zahradníku
souhlas
Hříchy z mládí.. Teď bohužel sem tam ... sklerozovitost? nevadí. Zejtra vás z toho zase zahrádka na chvilku dostane.
A už s etěším na něco zas e prudce úderného. Abych si taky zaveršoval...
17. 05. 2009 | 21:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, rosa von sklerosa, je přítelkyně z nejvěrnějších. Dneska jsem měl dva autobusy a cyklistů hafo, jinak úderný nebývám, jsem krevní skupina A, tudíž, velmi nevjedecky, především a vždycky spolupracující i když sem tam se mi chce něco říct, tzv proti všem, jak už je to u nás jirásků zvykem. Před více než třiceti lety sem na toto tema pojednal hentuto ptakovinu...

PTAKOVINA

Už nejsi ptáčku
mladý
prý střední
generace
dušička tuší
řády
tělíčko
operace...

Můžete hádat, zcele nezištně - neziskově, co přišlo dřív. Veselé krizování...
17. 05. 2009 | 22:02

Mr.White napsal(a):

Prezident má právo se rozhodnout dle svého svědomí, zda podepíše mezinárodní smlouvu, či ne. Toto právo mu Ústava přiznává a skandální je jen to, že se mu někdo snaží mediálním a politickým nátlakem toto právo odepřít. Ústava dává zcela jasně prezidentovi v této věci možnost nesouhlasit, aniž by mu za to hrozil jakýkoli právní postih. Je pokrytecké a značně nedemokratické nyní, když už na Hradě nesedí Václav Havel, kvůli kterému byla pozice prezidenta v české Ústavě původně koncipována jako silná, ji svévolnými výklady oslabovat jen proto, že se někomu nelíbí současný prezident. Chci proto vyjádřit svůj protest proti peticím, které mají za cíl omezovat svébytnost českého prezidenta při výkonu jeho ústavních práv. Demokracii nelze omezit na pouhou vládu většiny. Je to jen taková vláda většiny, při níž jsou respektována práva menšin a hlavně dodržována předem stanovená pravidla. V této souvislosti bych rád upozornil, že EU pokračováním ratifikace Lisabonské smlouvy zjevně svá vlastní pravidla porušuje, neboť smlouva měla padnout hned po prvním zamítnutí v Irsku. V žádné jiné zemi nebyli občané raději k rozhodování přizváni, což si umím vysvětlit jen tím, že eurokraté o názor obyvatel kontinentu buďto nestojí, anebo lidmi přímo pohrdají.
17. 05. 2009 | 22:11

bigjirka napsal(a):

Mr. White, myslím, že b) je správně. Ano, pouhá vláda většiny by mohla vytvořit pěknou prasárnu. Viz nacismus a komunismus.
17. 05. 2009 | 22:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Koukala jsem sem, když příspěvky končly u Bena ve 20:46:50. Od té doby jsem se pokusila nějak reagovat:

Tak jsem si přečetla diskusi, ještě že jsem si před tím přečtením odpočinula.

Dnes cestou tam a zase zpátky jsme probírali ne/systém dotací, našich malých milých krajských a parlamentních medvídků. Pěkně jsme si zanadávali, že peníze z veřejných zdrojů plynou vždycky těm „poslušným“, 4 roky nalevo, 4 roky napravo a těch korunek není vůbec málo. Přidělení dotací je samozřejmě vždy řádně zaprotokolováno, vše je v pořádku.

Zdrojům z ESF, těm jsem se věnovala vloni od srpna, do konce roku. To je podobná hromádka, ale trošku jinak přerozdělovaná. Obrovský balík, fakt obrovský. A nejméně z něho by mělo putovat nevládkám. Ok, v pořádku. Je to tak nastaveno, tak budeme soutěžit, soutěžit o peníze, které bychom jako země měli tak jako tak vyčerpat, když nám to tak pěkně naši politici vyjednali.
17. 05. 2009 | 23:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Skeptický, že jste od krav, by asi vadit nemělo a sandály se nepočítají :). Pravdu máte, každá „funkce“ je nevděčná!. Poslankyně a tak mladá (tedy ono to mládí je vlastně relativní…stará, mladá….? Není to škoda? :)

Milý Evropane, trefil jste hřebíček na hlavičku. Ať dělám, co dělám, furt to dělám blbě….buď z jedné strany, nebo z druhé. Občas jsem úplně trapně blbě snaživá, naivní atd. No a jak jsem se dočetla, na nic jsou nevládky, petice, občanská společnost, Unie, levice, pravice, politické strany. Nenosí se vážnost, pak zase humor. Nemělo by se chválit, ani nadávat…asi by se měla držet HUBA a vyznávat průměrnost. :) Pravda, defenestrace je nemoderní, ale možná by nám trocha návratu ke starým dobrý opatřením, neuškodila! Realistické návrhy, které by „TO“ vyřešily? Takové nemám, napadají mne spíš jen nějaké dílčí…Ale byl by dobrý nějaký „restart“ společnosti. Možná by ale stačilo, kdyby naše milá média informovala opravdu svobodně, komplexně a beze strachu a chránila nás justice. Stačilo by možná, kdyby byla u nás jen o něco málo rychlejší vymahatelnost práva….atd., atd., atd. Zkrátka to není možná tak složité, jak se na první pohled zdá! :)
17. 05. 2009 | 23:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Milý Vlku, já vím, proč jste se neobjevoval, nebojte.
Jádrem textu je shrnout aktivity, o kterých vím a na které je možná dobré upozornit. Jak je vidět, diskuse je zas poměrně pestrá. I přesto, že se obě zdají velmi rozdílné, zase tak rozdílné pro mne - díky trochu větší znalosti terénu - nejsou. Dobré pro autory, aby si tuto diskusi přečetli a já myslím, že tak činí. Nejsem odbornicí na stav financí v ČR, ale kdo je? Je jasné, že peníze nejsou už nyní a bude jich méně. Přesto to i přes činy mého neoblíbeného exmin, Nečase, není game over. Jedna poznámka especially for you: Čím přísnější a drsnější bude na finance a jejich transparentnost budoucí vláda, tím méně bude oblíbená, ale tím více se to projeví v budoucnu. Pokud pojedeme stejnou cestou dál, tak budeme mít holé zadky všichni. Vlk i Vendlová.

Petice a její vyšší princip mravní: jako hořekování nad osudem exvlády mi to nepřipadá. A k VK, vždyť Vy Vlku víte, že nejde o LS! Cituji Vás: „Pokud pak Klaus bude i nadále, teď už iracionálně a narcisistně trucovat a vztekle dětsky dupat nožičkou, nechť jest prohlasována změna ústavy o možnosti odvolání presidenta. Osoběn bych radši vyděl, před tímhle gumově účelovým doplňkem ústavy - snadno zneužitelným, žalobu na Klause pro velezradu. S tím, že nebud e rozhodovat nějaká úzce účelová většina v parlamentu, ale US.“
Říkám ano.

Gren: Petice jsou úsměvné, no jasně, všechno snažení je k smích, že jsem se ještě nepoučila, o fakt nechápu. A všem iniciátorům petic, jde jen o zalíbení se vlivným lidem. No tak to je tedy hodně velký úlet. Vždyť je to často naopak, každá petice začíná být o strachu…asi žijeme každý někde jinde. Ale koukám, že vlastně uzbávátem že některé petice stojí za to…unavuje mě tenhle boj s větrnými mlýny a „moudří“ vědí, že to tak zafunguje vždycky…takže jde vlastně jen o otravné mouchy. Ok, ok, ok.

Zdravím Vás Jano! Jojo, naběhla jsem si a ne poprvé. Je to OSVOBOZUJÍCÍ POCT!!! :) Moc děkuj za názor. Mám z petic podobný pocit, ale co dál? V Prate se teď sbírá 60 000 podpisů za vyhlášení k referendi k Olympiádě. Jde to pomalu, ale jde. To má smysl, ne? Společnost by měla být o kus dál, ale je? Já si to bohužel nemyslím. Vždyť nepochopení občanské společnosti jako takové je zřejmé i pod tímto blogem. Bed-in je dobrá už jen proto, že to iniciátoři nevzdali. Jiný, než tento aktivistický způsob, ovšem asi iniciátorům nezbývá. Snad jen se na to vykašlat a to pochopitelně nechtějí. Myslíte, že je s kým debatovat nad systémovými změnami?...
I já nejvíc fandím inventuře demokracie. Ráda je podpořím, pokud to bude potřeba! :)
Jano, já vím, že je to na dlouhou debatu. Na blozích bylo poslední době přepolitizováno – i já jsem si to neodpustila, takže jsem se zase trochu vrátila „zpátky na zem“. Moc zdravím!
17. 05. 2009 | 23:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Lexi: Souhlasíte s Vlkem, tedy stačí moje reakce výše.

Dobrý den pane bigjirko, je poměrně příjemné, vědět komu že to píšu – znát konkrétní obličej. Tedy alespoň pro mne. Přesně, problém nevládej je velmi složitý. Už jsem to opravdu psala, jde zejména o nepochopení jejich funkce a role, absenci volných zdrojů, nevázaných na ty veřejné a korupce, jenž se jim bohužel také nevyhnula.
Jasně, že jsou neziskovou/nevládly ziskovky – zisk nejsou vždy peníze. Cituji Vás: „Osobně se domnívám, že ve filosofii neziskovek, spoléhajících převážně na příliv veřejných prostředků, není úplně něco v pořádku.“ – ano, máte pravdu, ale tak jsme si to v ČR nastavili. Financování by mělo být vícezdrojové. O tom žádná. A asi těžko bude veřejnost bezmezně věřit organizaci, která je, ač nepřímo, navázána na státní rozpočet a přitom stát kritizuje. Ale i přes to se to děje a dít by mělo a mohlo, protože finance ESF jsou naší zemí pouze přerozdělovány. Pak záleží na projektech a v tom nyní nevládní sektor žije a plave. Je to opravdu složité a jak vidím, trochu nepřenosná zkušenost a těžko komunikovatelná. Ale díky za názor, je pro mne cenný.
Pepa řepa: historii musím dostudovat. Zrovna dnes mi jeden kolega bloger poměrně nepříjemným, ač asi původně přátelsky laděným e-mailem doporučoval, ať přestanu zlobit, já holka nezbedná. A nezapomněl mi připomenout, že na rozdíl ode mne, jede na golf. No, já na golf nechodím, sice mi to prý šlo, tvrdili v Čechii, je to asi 8 let, ale podle mě mi kecali, abych utratila víc peněz. Golf nemám ráda, moje povaha Střelce má raději adrenalínové sporty. Jo, jasně, golf je taky adrenalin, ale jiného druhu. K nevládkám, no já bych od Vás ani jiný komentář nečekala…uvidíme, kdo bude pečovat o ploštice, až budeme mít všichni stejně rovně holé zadky!
Jano, děkuji za doplnění.

Přírodovědče: Já mám tuhle písničku (bez obrázků) strašně ráda a když sjem ji slyšela poprvé, bylo mi smutno.
17. 05. 2009 | 23:26

Veronika Vendlov napsal(a):

Webgardene:
Mozeček si omyj,
studeňoučkou vodou,
nedokážem nikdy,
hovořit se shodou.

O podstatných věcech,
které vidíš kolem,
pořád všechno shazuj
budeš větším volem.

Mám ráda Tvé verše,
občas se i strefí,
do podstaty textu,
nebuď ale slepý.

Dej si dobrý pivo,
odpočiň si trochu,
pak se na text koukni,
ještě jednou hochu.
Možná bleskne jiskra,
ve tvé bystré hlavě,
nebudeš tak slepý,
a diskutovat hravě.

Vlku, díky za báseň!!! Ještě chvíli a budeme moc vydat sbírku! :)

Pepo Řepo, s příspěvkem ze 17.05.2009 13:09:09 moc nesouhlasím. Souhlasím s Janou Hradílkovou. Cesta VEN zatím opravdu (BOHUŽEL) vede JEN přes politické strany.

Ares: To je vždycky riziko….lidé samotní.

Jan je skutečný bodrý nadsamec. Tak jednou osobní přiznání, knedlíky NEUMÍM. Tak je možná ta štoudev chytřejší. Já a Mara víme, že nejlepší bude, když napíšte, že jsem úplněblbětrapněsnaživá a já budu přesně vědět, jaká jsem. :)

Pane Bukovecký: Máte lepší nápad? Krom sekyrky?

Bigjirko: Socioklub znám, máte nějaké konkrétní informace?

Ahoj Marcelo, díky moc za doplnění, v době, kdy jsem dnes jela tam a zase zpátky. Já mohu jen souhlasit, ale to nám asi nepomůže…
Milý pane Hajný, myslím na Vás! Kopii máte u mne! Nebojte! Je kráááásná!!!! :)
Petře z Tábora: Krásné, snadné opojné – kritizování těch „babců“, co vždycky něco vymyslí….ano, 50 léta, to je vskutku ráj pro tak svobodomyslné osoby, jako je Vendlová. Ježiš to je opravdu logika.

Skeptický: je to divný, ale s komentem 17.05.2009 14:59:18 by se dalo souhlasit.
Skeptický: 17.05.2009 15:06: Fakt? Tak to poměrně hodně vysvětluje.

Škrabale Roberte: Ano, nemám pana prezidenta ráda, zejména asi tak poslední 2 roky, protože se mi zdá, že žije na jiné planetě.
17. 05. 2009 | 23:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážený Františku Matějko, v pořádku, jsem ráda, že existují i odpůrci LS a naše nová budoucnost:

Iniciátor petice na Evropské úrovni:
Strana svobodných občanů

Tržiště 1
PO BOX 51
118 00 Praha 1
Česká Republika
petition@svobodni.cz

Také Kecale: Chybí Vám informace. O všem. A nebo naopak, máte jich dost….ok, respektuji.

Pepo, ještě nějaké otázky??? :)

J.H.: To je ta žumpa, o které hovořil pan kolega Tomský. Já si myslím, že by mohlo být daleko hůř! Ale slovy klasika: „Děkuji Ti předsedo, že jsi se mně zastal!“ :)

Vlku, taky koukám, že tu máme nováčky! Jak mile nás vítají, což? :) též díky! :)

Petře Havelko, nač ta skepse?

Pepane: Do důchodu DALEKO! :), nebo :( ??

Přírodovědče: Ano, s 17.05.2009 17:22:33 opět souhlas!!! :)

Danny, ano, já bych bez připomenutí mého blogu k Mirkovi Topolánkovi dnes asi vůbec neusnula. A k dalšímu už nemám sílu, neb je to FURT DOKOLA!

Kritiku: Fakt? AHA!

Siux: jsem zásadně pro LS a to, co o ní vím, mi stačí a rizika s ní spojená si uvědomuji. Už jsem to někde psala….

Bene, jsem na konci reakcí a asi i svých sil, to je strašná prááááce! :) Ale předsevzetí, je předsevzetí! Já taky souhlas s Petrem z Tábora. Písnička Jarka Nohavici je opravdu nadčasová! Vlk je poměrně rozumný zvíře, ale nesmí se moc dráždit… :)
17. 05. 2009 | 23:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Všem atorům a autorkám spokojených, nespokojených, souhlasných a nesouhlasných, humorných i skeptickýmch, rozumných a nerozumných příspěků, přeji dobrou tochou NOC.
vv
17. 05. 2009 | 23:37

skeptický napsal(a):

Milá paní Vendlová Veroniko,

Je od Vás milé,že tu nejen reagujete,ale rovněž reagujete na každého.
Máte blízko k lidu.Chválím.

Jak jste správně podotkla,fondy dostávají vždy ti poslušní.Proto je důležité vždy chytit včas ten správný vítr,a stát na té správné straně.Kdysi se tomu říkalo uvědomělost.Ti kdo ji měli jsou dnes spokojeně v pensi.

Protože příští zřízení bude asi na delší dobu,jak už jsme to jednou poznali,a pluralita názoru se opět asi přestane nosit,je to dnes obzvlášť aktuální.
18. 05. 2009 | 00:34

skeptický napsal(a):

to Bigjirka

Pane kolego,

Vy máte konkrétní obličej?Necháte si dost líbit.
18. 05. 2009 | 00:39

skeptický napsal(a):

Občasný negativní ohlas asi může pocházet také z toho,že pojmy jako "působit",nebo "soutěžit o peníze" jsou většině lidí,kteří musejí pro totéž pracovat, trochu vzdáleny.

Ale je to asi jen ta čecháčkovská závist.
18. 05. 2009 | 00:56

Veronika Vendllová napsal(a):

Milý pane Skeptický, dala jsem si slib a sliby se maj plnit. Když to nepůjde, ohlásím to předem... :)

Mohlo by mě to mrzet, kvůli těm kačkám... :), ale nevadí mi, že vždy stojím na té "nesprávné" straně, na straně nejisté. Věřím, že se šikovný člověk uživí i lepením pytlíků, mytím nádobí, balením knih...úklidem. To všechno mě poměrně jde...:) Nebo žehlením, tím jsem si v UK slušně přivydělávala, taky mne od té doby žehlení dost vadí...možná i proto ho nestíhám... :)

Život je krátký, zrcadla všude. Já se do nich chci vždycky podívat a vidět pokud možno, nepokřivenou tvář.
18. 05. 2009 | 01:08

Veronika Vendllová napsal(a):

A co se týká výše jmenovaných pojmů...já bych neřekla, že je to ta čecháčkovská závist, i když trochu asi ano. Je ale spíš neporozumění obsahu slov. Je těžké si pod tím něco opravdu srozumitelného představit...

jdu spát, vstávám za 4 hodiny...budu ase jak praštěná po hlavě...
Dobrou noc a díky za příjemnou komunikaci.
18. 05. 2009 | 01:11

skeptický napsal(a):

VV

Nejlépe si dávat sliby přiměřené věku.
V mládí si dávat slib čistoty je nedodržitelné,v stáří to jde samo.

UK může znamenat buď United Kingdom,Universitu Karlovu,nebo Ukrajinu.

Všechny Vaše zručnosti mají jedno společné.Dá se při tom rozjímat.Tak by se dalo i
leccos vymyslet.Když je čím.

S těmi zrcadly je to vošajslich.
Zrcadla jsou rovná,i křivá.
Odtud staré rčení nenadávej na zrcadlo,když máš křivou hubu.

Nagooglujte si :

Blondýna-na stojáka-politika

To vstávání ve 4 když nemáte prostatu je blbost.

Workoholik je člověk,který pracuje 18 hodin denně,a nic neudělá.

Je to vo zdraví,mohl bych vyprávět.A život JE krátký.
18. 05. 2009 | 02:05

veronika vendlova napsal(a):

Skeptický: UK - United Kingdom. Také si myslím, že je rozjímání třeba. Blondýnu ńastojáka jsem si už "vygooglovala" dávno, mám to občas jako vzpruhu.
Možná se zítra vyspím. Je to vo zdraví a k ničemu to v globálu není, pravda, pravda!
18. 05. 2009 | 06:53

Ben napsal(a):

Ještě než začnu "pořádně" pracovat, chci Vám, paní Vendlová, poděkovat. Za všechny vaše reakce.
Jste fajn, ale pak se nedivte, že jste vyčerpaná.

Přeji úspěšný týden
18. 05. 2009 | 07:42

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pivní slepota for ever...

PAX IN TERRIS

Zdá se že to
co mělo být podpáleno
bylo podpáleno

Zdá se že to
co mělo být probodeno
bylo probodeno

Zdá se že to
co mělo v prach se
obrátit
bylo
obráceno

Zdá se že moře
bylo vysušeno
hory rozpuštěny
nebe vyvrženo
peklo
naruby

Je po válce
a zdá se
že to zas někomu
vadí...

Veselé krizování...
18. 05. 2009 | 08:44

Pocestny napsal(a):

Ano! -)))

Nemohu si pomoci, ale ta přírodozpytcova píseň ve mně vzbudila emoce, o které se s vámi rád podělím...

https://www.youtube.com/watc...
nejste první...-)

a s NGO to má mnoho společného...
https://www.youtube.com/watc...
určitě bych zavolal Cimickému a napsal Nešporovi, to by byl dobrý základ pro tu impeachment committee.

NGO budou vždy trnem v oku dvěma ze tří třetin společnosti.
Ta první třetina vás odmítne jako drzou antagonizaci jejich sobecké chamtivosti ( je přirozené, že se každý stará jen o sebe), ta druhá se naučí hesla a triky, aby na tom trhla (geniální druhá kariera pro naprosto ploskolebý věšák na šaty či odloženou hofmetresu) a těmto dvěma partám bude přirozeně trnem v oku ta třetina, která to dělá dobře a tak jim to sobecké unisono poněkud rozbíjí, kazí.

A s takovejma, kerý rušej klid na práci, s těma sme rychle hotoví...

Česká pokrytecko - zlodějská republika....

Někteří vám tu budou za Klause šlapat v bábovičkách, vzpomeňte si, co dělali na pískovišti ti, kdo jsou dnes politiky a státníky...-)

Málo jsme je ve škole mlátili na hajzlíku, to je celé...-)
18. 05. 2009 | 09:43

Pocestny napsal(a):

P.S.
Veroniko,
mám pár návodů....
1. Lex Schwarzenberg - dá se sněmovnou procpat zákon, že se někomu bere vše, protože toho má moc...-)
2. Stejně, jako usnesením sněmovny lze vytvořit "zákon o tom, jak se někdo zasouložil o republiku", lze jistě procpat jednoduchý zákon, kde se praví:
"Václav Klaus je blázen".

O zákonu se nediskutuje, ten se provádí.

Pak může VK setrvat ve všech funkcích na základě práva volebního pasívního a svět bude srozuměn, že v rámci multikulti osvobozené domácnosti jsme povolali na knížecí stolec svatováclavský Vendu Vyskoče z Proseka sídl.

Já myslím, že Václav Klaus naprosto nejlépe ztělesňuje a nosí názory a postoje své lobotomické generace, je to chyba software, hard je stejný, do Veny nahráli Office, ale zapomněli mu dát ty Wokna...

Nechte presidenta na pokoji, pokud je potřeba zabít Sekala, nevypalujte kvůli němu celou ves. Klaus nestojí za to, aby se zase manipulovalo s posicí presidenta, když jí podpisem LS můžeme rovnou zrušit.

Navrhl bych, aby Klausův podpis pod LS byl zároveň aktem abdikačním.

Edouch také věděl, kdy vzít nohy na ramena, když to přivedl zugrunt, vycouval a nechal to vyžrat jiné.

Vaše ctěná právnická oposice by si měla udělat jasno v jednom -
TGM a Havel žili dle hesla "co mohu udělat pro svou zem" a "kdo slouží republice, slouží se mnou", zatímco Beneš a Klaus žijí dle hesla " co může republika udělat pro mne" a "kdo slouží republice, slouží mně, protože já sloužím nejvíce!"

To je faktum, které lze zpětně dokázat na činech všech výše řečených.

Můj názor je samozřejmě extrémní a protispolečenský, ale získáváte jím prostor, protože je lépe se domluvit s Vendlovou, než na sebe přivolat Pocestného.... politika košile bližší kabátu...

Uděláme si praktické cvičení z demagogie, jestli chcete...-)

Těším se na pokračování příběhu! -)
18. 05. 2009 | 10:03

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

PAX IN TERRIS

Nemocný sní
mocný zakazuje
zbabělý na uších si
sedí
němý opakuje
slepý hledí
chytrák penízek
už valí
hlupák chválí
hlupák chválí
laciný levným
slovo ředí
národ marod
repta reptá
sudí popiskuje
hlídač z mříží hledí
a blázen
ten se
neptá

V síni kat
zas
přešlapuje...

Pivní slepota for ever, veselé krizování...
18. 05. 2009 | 10:33

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
mám pauzu a tak něco k petici.:-)

Kolega v práci jen tak mezi řečí mi najednou říká: Měls pravdu, už mě ten Klaus taky štve. Neřekl štve, řekl to hůř.:-) Když jsem trochu pozvedl obočí, protože vím, že je/byl Klausův horlivec a ptám se: A proč tak najednou? Odpověděl: Prostě mě a zase to slovo. Kvůli LS to není, a jiný důvod mi neřekl. Nikdy se nesnažím vyzvídat, tak jsem to přešel. Ale znovu jsem se podivil, když mudroval dál a prohodil: Škoda, že jsem mu tak fandil při volbě.
Ale nejvíc jsem se bavil, když z ničehonic prohlásil: Kdyby byla nějaká petice, podepíšu..., tak jsem mu dal odkazy na obě.

Tak jsem zvědav:-)))
18. 05. 2009 | 12:42

veronika vendlova napsal(a):

Bene, mám taky malou pauzu... :)

Lidé fandící VK mají hodně podobné pocity, jako Váš kolega. Samozřejmě, že to není jen o LS, ale jsme jaksi nuceni, hledat si argumenty proč VK ano, proč VK ne atd. A každý má své důvody. U mne je na prvním místě pohrdání a zesměšňování, nebo ztrapňování každého, kdo nesouhlasí. Přesně dle hesla: "Kdo nejde s námi, jde proti nám!" A pak je to absence pokory k životu a lidem vůbec.

No a v neposlední řadě mi chybí nadstranickost a jistá míra dětinskosti, prostě ne a ne a ne!

Samozřejně, je těžké, být dobrý prezident. I tak je ale třeba, uvědomovat si omylnost. Vždyť kdo má patent na pravdu??? :)
NIKDO!

Pěný den!
18. 05. 2009 | 13:40

Petr Havelka napsal(a):

Cyril Hoschl v reflexu

Je volič nacionalistů a radikálů typu Le Pena či Haidera sám přinejmenším potenciálním nacionalistou a radikálem? Znamená tedy Le Penův volební zisk, že přinejmenším sedmnáct procent Francouzů je fakticky nedemokratického smýšlení?

Vůdcové svým myšlenkám většinou nevěří, ty jsou pro lid! Nedávno jsem si podobnou otázku kladl v souvislosti s Haiderem. Vzal jsem vážně v potaz argument, že Haiderova strana vyhrála svobodné volby v krásné, civilizované a svobodné zemi. Má tudíž mandát. Pak mi přišlo, že ten mandát může být sporný: prý dvacet sedm procent, jenže z kolika, když účast u voleb byla mizivá? Nelze to tedy obrátit a říci, že drtivá většina slušných Rakušanů by Haidera nikdy nechtěla? A už jsme u obecných otázek fungování demokracie a její zranitelnosti. Svobodu lze zneužít k jejímu zničení. Rozhodnutí voličstva vypovídá nikoli o jednotlivci, ale o atmosféře doby. Znal jsem osobně vysloužilce Wehrmachtu i Rudé armády, kteří byli jemní, tolerantní a demokraticky smýšlející. Herbert von Karajan volil zřejmě NSDAP a 99,9% všech dnešních Čechů, kterým bylo před listopadem 1989 alespoň osmnáct, volilo KSČ! Byli to všechno potenciální komunisti? Chtěli opravdu popravovat nevinné lidi a zemi přivést do ekonomického a morálního marasmu? Mysleli vážně hesla, která každoročně na prvního máje skandovali? Byli všichni, tedy celý náš národ s výjimkou několika Chartistů, z nichž část byla agenty Stb, opravdu odpůrci demokracie, když to výsledek voleb tak jasně naznačoval? Kde se pak ale vzalo najednou tolik demokratů? Spadli s Měsíce? Nikoli. Magor prý kdysi řekl, že revoluce, to je jako když střelí do vrabců: poplaší se a sednou si na jiné dráty. Ale jsou to titíž vrabci. I Francouzi jsou titíž. Pod různými sociálními tlaky však vzniká atmosféra odporu proti „globalizaci“, která smete toleranci k menšinám a cizincům, zvýší odpor k Evropské unii a po letité frustraci přivodí jednoduchá hesla. Lidé jsou titíž, ale hesla se mění. Výsledky voleb se mění. Společnost se pomalu, ale přesto nebezpečně polarizuje. Jednotlivci ovšem prosáknou jedem nedemokratického smýšlení až tehdy, nebudou-li demokracii ke svým cílům potřebovat: až zvítězí Le Pen a zavede pořádek. Střezme se toho, seč nám síly stačí.
18. 05. 2009 | 14:18

Petr Havelka napsal(a):

a ještě něco

Vážený pane doktore,
změny lidského organismu s věkem jsou realitou, již nikdo nepopírá. Jen málokdy se ale mluví o tom, že k nim mohou patřit i postupné změny neurologické, které ovlivňují paměť, kognitivní schopnosti i chování. Pokud vím, může k nim patřit zmenšená schopnost empatie, omezená otevřenost vůči novému, mentální rigidita, atd. Tyto změny tak mohou negativně vyvážit nahromaděné životní zkušenosti. Zatímco dnešní společenské a zákonné normy podporují ukončení pracovního poměru od určitého věku, je zajímavé, že se na vysoké vládni činitele tyto normy nevztahují. V souvislosti s tím si dovoluji vznést otázku, jak by se u vládních činitelů počínaje řekněme 70 lety dalo poznat, zda a jakými neurologickými změnami trpí a nakolik tyto změny ovlivňují vykonávání jejich funkce.
Děkuji. Lenka (prosím, bez příjmení)

Tak předně to, co popisujete, jsou daleko spíše změny psychické než neurologické. Problém je v tom, že jejich postup a dopad na chování je velmi individuální, takže někdo je v osmdesáti letech duševně fit a schopen hladce vykonávat některé činnosti (včetně třeba prezidentování – takový T.G.Masaryk odstoupil z prezidentské funkce ze zdravotních důvodů, až když mu bylo 85 let), někdo je vinou úpadku své osobnosti nepoužitelný už ve čtyřiceti. To komplikuje zavedení jakýchkoli systémových diskriminačních měřítek vztažených k věku. Nejlepší obranou proti setrvávání státníků ve funkci i poté, co neudrží meč a moč, je fungující demokracie, která umožní voličům posoudit způsobilost dotyčného z různých stran a nediskriminovat jen podle věku. Jak vidno, je to tedy otázka politická spíše než medicínská. Tou se to stane teprve tehdy, když se dotyčný dostane k lékaři jako každý jiný. Je sice pravda, že kvůli řízení motorového vozidla se musí po šedesátce chodit pravidelně na lékařskou prohlídku, zatímco kvůli členství v senátu nikoli, ale zvažte sama, kolik mrtvých je na silnicích a kolik v senátu .

http://www.hoschl.cz/?text=...
18. 05. 2009 | 14:40

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Havelko
hezký citát. Hoeschela mám rád, Klidně bych si ho představil na místě nejvyšším.

Citát je ale ošidný. Místo Le Pena si dosaďte třeba LS a pak si sám odpovězte, kolikpak vlastně lidí-při volební účasti, při hypotetickém referendu-smlouvu podpořilo. Zlomek.
Totéž jakékoliv jiné jméno, abychom srovnávali srovnatelné.
Demokracii nemůžete ohnout, jak se vám hodí.

Atmosféra doby?
Pláčete na špatném hrobě.Jděte k pseudohumanistům.
Přirozeně není 20% francouzů, rakušanů nebo čechů rasisty.

V okamžiku, když se problémy neřeší, odsouvají,když se imigrace nebo nepřizpůsobivost vymkne z kloubů a už to není k životu, přijde malér.

V některých lokalitách už tomu tak je, je to na hraně.
Neobviňoval bych LePena. Když to nebude on, bude to někdo jiný.
18. 05. 2009 | 16:36

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

první příspěvek je z 9. 5. 2002, což je určitě zajímavý úkaz, který jsem opomenul. Bylo, před volbama:)
Ohledně "dosazování":

Tak tak, shodneme se.

Přírodovědec ve svých odhadech "protlačuje" Dělnickou stranu do europarlamentu, kéž by se mýlil.

Nejvíce se mi "zalíbil" příměr s vrabci.

Myslím, že to letos hodně bude o "sypání" zrní, někdo pšenku, někdo slunečnice, někdo pomeje.

Znáte Paretovo pravidlo 20/80?

Když si je "nasadíme" na Francouze
20% rasistů produkuje 80% problémů
20% novin obsahuje 80% informací

neboli

20% úsilí produkuje 80% efektu
18. 05. 2009 | 18:16

Petr Havelka napsal(a):

Pokud to jde hledám si "svých" 20%.

20% blogu obsahuje 80% informací

20% volební kampaně má 80% efektu

Kterých 20% ?

20% počínání prezidenta přináší 80% efektu
20% počínání prezidenta přináší 80% problémů
18. 05. 2009 | 19:13

skeptický napsal(a):

Dneska pro nějakou nepohodlnou nacionalistickou stranu není šance.Ne že by se nenašla voličská základna,ale když už náhodou vůdce není infiltrovaný agent establishmentu,skončí nějakou automobilovou "nehodou".

Tyhle strany jsou tak prolezlé fízly,jak české krajanské spolky v zahraničí za komunistů.
18. 05. 2009 | 19:19

Zacheus napsal(a):

Pokud jde o schválení Lisabonské smlouvy... je třeba mobilizovat Lidové milice...rozdat zbraně chlapům ve fabrikách...
18. 05. 2009 | 19:26

skeptický napsal(a):

V téhle republice už žádné zbraně nejsou.O to už bylo postaráno.
18. 05. 2009 | 19:32

Zacheus napsal(a):

To Skeptický. Oni si zastánci ratifikace jistě nějak poradí, aby toho zatraceného prezidenta opravdu ústavně přesvědčili ...:)
18. 05. 2009 | 19:38

im napsal(a):

@Zacheus

Jeden prezident nestačí. To by ještě někdo musel přesvědčit polského prezidenta, německého prezidenta, prý snad i britskou královnu....taky nějaké zanedbané ostrovní Finy....

Na takhle koordinovaný postup nikdo nemá, pche. :-)
18. 05. 2009 | 19:47

Zacheus napsal(a):

To im.

:)).
18. 05. 2009 | 19:53

Ben napsal(a):

Pane Zachee,
nevím jestli se už mobilizovalo nebo bude mobilizovat za schválení LS, ale není to tak dávno, kdy se opravdu mobilizovalo...při volbě prezidenta. A to tedy byla mobilizace!!!
Nevzpomínáte?
Takže pan prezident už ňáke ty další manévry kol sebe zmákne hravě.
18. 05. 2009 | 20:10

skeptický napsal(a):

Z

V politice je dobré na někoho něco vědět.Bohužel to funguje na obě strany,tudíž tudy cesta nevede.
18. 05. 2009 | 21:21

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
od vás bych spíš očekával, že napíšete:
V téhle republice už žádné fabriky nejsou.O to už bylo postaráno.
Viděl bych to na mobilizační vyhlášku: "Mým národům".

Tu ale vydává hlava státu. Safra, to je ale situace.
18. 05. 2009 | 21:39

Zacheus napsal(a):

To Ben. Máte pravdu, člověk tu historii musí brát komplexně:). Přeji Vám i ostatním dobrou noc a pěkný zítřejší den.
18. 05. 2009 | 22:25

skeptický napsal(a):

PP
Tady se nerozdávají zbraně,ale kradou auta.Mimo jiné.

Na místní poměry stačí

Rozkas pro obyvatele,

Blaskowitz.
18. 05. 2009 | 23:51

skeptický napsal(a):

P.S.Ještě budeme vzpomínat na ty zlaté časy ,kdy to stálo za h.vno.
18. 05. 2009 | 23:54

skepptický napsal(a):

P.P.S.
Teď si zase jeden ministr na odpočinku uvědomil,že nějaká zakázka je prý šmé.
Minulý měsíc byl ještě vázán úředním tajemstvím.

Paní VV.Opravdu chcete do politiky?Dokážete udržet tajemství?
19. 05. 2009 | 00:00

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický.
já bych se, drahý nadkolego, nad paní Vendlovou nepovyšoval.

Obávám se, že tajemství je to jediné, co my dva udržíme.
Někdy.
19. 05. 2009 | 09:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Skeptický, nikdo mě na kandidátku nechce, asi se obecně ví, že jsem ukecaná, tedy na "politický chov" zcela nevhodná... :)

Pepa Řepa má vlastně pravdu. Jde-li o tajemnství v tom pravém smyslu slova, pak držím pusu.
19. 05. 2009 | 10:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Pocestný, díky za odkazy, ten první mě ještě pobavil, ale u toho sruhého už mě zase mrazilo...

A Vaše PS? Za něj odobně díky!
veronika
19. 05. 2009 | 10:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Oprava: osobně...
19. 05. 2009 | 10:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Patře Havelko, díky moc. Mám pana Hoschla ráda. A i mě se nejvíce "zalíbil" příměr s vrabci, to je hodně trefné.
19. 05. 2009 | 10:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Patře Havelko, díky moc. Mám pana Hoschla ráda. A i mě se nejvíce "zalíbil" příměr s vrabci, to je hodně trefné.
19. 05. 2009 | 10:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Ježiš už zase, ale já s tím tady nic nedělám, to samo....ach jo. Asi je čas na pauzu.
19. 05. 2009 | 10:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, přehlédla jsem! Díky a máte pravdu. Když nic jinéh, chce to alespoň spánek! :)
19. 05. 2009 | 10:29

skeptická napsal(a):

PP

Slovutný nadkolego.
Co steč a molice,jak jste na tom?

VV
Ta opravdová mi nesdělujte,to by bylo spolčení.

Kdybyste mi chtěla napsat něco důvěrně,mohli bychom použít šifru.Vždycky klobněte na následující písmenko na (?).
Nechávám to záměrně takhle,abych vyloučil nepovolané.

V titulcích Vašich blogů shledávám sexuální tématiku.To je mocná síla.Hlavně ji neprošustrovat.Když vedena správným směrem,máte velkou budoucnost.
msufst
19. 05. 2009 | 11:11

Veronika Vendlov napsal(a):

skepická?....

myslím, že jsem sex....MT sexuální tematiku na blogu (i při uvědomění sei mocné síly této tématiky) vyčerpala. Zatím...? :)

šifrování nezvládnu, máte moc náročné zadání, lepší je komunikovat mimo "sklo" a vypnout mobil phones... :))))
19. 05. 2009 | 11:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Tedy tyto volební spoty se opravdu povedly, ale posuďte sami:

https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...

No a přátelé od socdem zase zvolili jistotu! :)
https://www.youtube.com/watc...
19. 05. 2009 | 11:20

Veronika Vendlov napsal(a):

A tohle se mi tedy docela líbí....
https://www.youtube.com/watc...
19. 05. 2009 | 11:26

skeptický napsal(a):

No skepická taky ne.

To jsou ty záchvaty upřímnosti.Že by podvědomá krize identity?
Možná se ztrátou zraku dochází k hormonálním změnám,nebo vice versa.

Jo komunikovat....Taková ta tajemství,kde se vypínají mobily.Známe.Vypečená panenka.

Přesně to jsem měl na mysli s tím prošustrováním.
19. 05. 2009 | 11:32

Veronika Vendlov napsal(a):

No mě to přišlo poměrně roztomilé... :) paní skeptická! :)

...zdá se to paranoidní, osobně nevypínám. Někteří ale z mobilů vyndávají baterky....

prošustrování...rozumím.
v.
19. 05. 2009 | 11:36

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Jsem ráda, že blog sex...MT není nejčenější, ale co není, může být....:(...
we never know!
19. 05. 2009 | 11:37

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
teď jsem trochu zmaten...co jste přehlédla a za co mi děkujete? Nespletla jste se?
;-)
Spánek je moje hobby...i když v poslední době strašně blbě a málo spím.

Dík za odkazy, stačí jenom klikat.

A obdivuju Vaši energii, jó, mládí...mějte se fajn, musím zase počítač nasměrovat k práci.
19. 05. 2009 | 11:49

skeptický napsal(a):

Někdo by prošustroval nos mezi vočima.

Ti liberálové vypadají myslitelsky.Kdopak je asi vymyslel?

Někteří ale z mobilů vyndávají baterky....
Vidím,že máte přehled.Doufám,že ne z vlastní zkušenosti.

Když dva dělají totéž,není to totéž.

Jeden prošustruje,třeba až na dno.Leda,že by měl nějaké pořádné předsevzetí.

Jedna vyšustruje.Třeba až nahoru.
Ta předsevzetí také u někoho hrají roli.

To s tím vyndáváním baterek : pomáhá to nějak?
19. 05. 2009 | 11:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Ne Bene, nepřehlédla, Váš koment. zde:

"Ještě než začnu "pořádně" pracovat, chci Vám, paní Vendlová, poděkovat. Za všechny vaše reakce.
Jste fajn, ale pak se nedivte, že jste vyčerpaná.

Přeji úspěšný týden
18.05.2009 07:42:05"

I já bych nejraději spala a spala, ale to skončilo s narozením synáčka. :)
Mějte se fajn! :)
19. 05. 2009 | 12:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Skeptický: No jasně, že víme, kdo je vymyslel. Jsem ráda, že mi už od nich nechodí maily, ale asi to bude tím, že jsem je o to před časem porosila, nebo že bych měla jinej mail? :)

Jak jsem psala, baterku nevyndávám, my blondýny je pak neumíme vrátit zpátky, znáte to... :), ale zažila jsem, je to tak 4 roky??? Bylo to strááááášně tajné jednání..... :)))

Předsevzetí někdy roli hrají, někdy...ano!
19. 05. 2009 | 12:52

Veronika Vendlov napsal(a):

energie....kde ťa lidé berů....napadlo mě,
nekdy by mohl Webgarden zaveršovat trošku srozumitelněji, aby to pochopilo celé blogující spektrum! :)
19. 05. 2009 | 12:57

skeptický napsal(a):

Když se budeme opravdu snažit,vždycky se najde někdo hloupější,než jsme sami.
Jde jen o to mít k disposici dostatečně široký vzorek populace.

Nikdy jsem neměl problémy najít chytřejší.Ti se s tím naštěstí netají.
19. 05. 2009 | 13:36

skeptický napsal(a):

P.S.
Prosté rýmování báseň nečiní.
To máte jako s abstraktivními obrazy.
19. 05. 2009 | 13:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Skeptický: Nechci se "snažit" hledat hloupější lidi, než jsem sama, chci potkávat ty druhé. Jsou často výborným studijním materiálem. Někteří...

PS: Ano, mě to jasné je.
19. 05. 2009 | 15:14

skeptický napsal(a):

Jste na správném místě.Takovou koncentraci mozků nikde nenajdete.Mám na mysli diskutující.
19. 05. 2009 | 22:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Jste nemilosrdný, a co nekteří blogeři a některé blogerky? :) Prosím Vás, ještě než mi to vrátíte "smečí", sebe nemyslím... :)
19. 05. 2009 | 22:43

skeptický napsal(a):

Ženské z principu nepočítám.

Pánů bych tu našel zajímavých s bídou pět.Protivných asi stejně.
Politiky skoro nečtu.
Ovšem jak já to vidím není směrodatné.Nesuď,a nebudeš souzen.

Vy jste anděl.
19. 05. 2009 | 23:18

Veronika Vendlov napsal(a):

....který o sobě neustále pochybuje...

...mám ráda anděly, nejvíc toho svého. Kdybych ho neměla, tak nevím, nevím.

Dobrou noc, pane Skeptický.
19. 05. 2009 | 23:27

bigjirka napsal(a):

no to by mne skeptický docela zajímalo, jestli jsem zajímavý, protivný nebo nic... :-/
20. 05. 2009 | 18:51

skeptický napsal(a):

BJ
Vážený,

Vy jste přeci ten mozkový koncentrák,o kterém jsem mluvil.Teď se jednalo o bloggerech,na které byla milostivá zvědavá.

Říká se tomu "fishing for compliment".Vidím ,že se to nevyhýbá ani drsným mužům.

Když by Vás to "docela zajímalo" ,tak to Vás činí docela zajímavým.

Kdyby Vám to bylo jedno,byl byste jednotný,kdybyste to ignoroval,byl byste ignorant.

Kdyby Vám to dávalo smysl,byl byste smyslný,kdybyste byl unaven,činilo by Vás to únavným.

Zeptejte se mamky doma.Ta Vám dá analýzu,až Vás to bude mrzet.

Co kdybyste si měl vybrat ze zajímavě protivný a protivně zajímavý ?

Žerty stranou,jste báječník.
20. 05. 2009 | 22:05

bigjirka napsal(a):

:-) thanks for credits, ten fishing for compliments příležitostně nějak vrátím ...
21. 05. 2009 | 12:39

skeptický napsal(a):

Pomsta sladká pro lidi i pro zviřátka.
21. 05. 2009 | 13:11

bigjirka napsal(a):

:-)))))))
21. 05. 2009 | 13:54

omega watches more for sale napsal(a):

The Omega Seamaster collection is composed of four models -300 M, Aqua Terra, Apnea and the latest addition, Planet Ocean. Each model specializes in offering a unique feature.These can attract more people to the eye.it can be make omega watches more for sale. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 08:02

sdaf napsal(a):

<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Short</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Tall</a>
<a href="http://www.christianloubout...">yves saint laurent</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/">replica handbags</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/l...">loewe handbags</a>
<a href="http://www.christianloubout...">christian louboutin</a>
<a href="http://www.christianloubout...">jimmy choo shoes</a>
09. 09. 2009 | 04:52

Replica Watches napsal(a):

053Do you know why[url=http://www.newstylerolex.com/]Replica Rolex[/url] will become fashionable? The reason is very simple: customers will be more or less on the product's merits. Let them feel fashionable. Good taste is the [url=http://www.newstylerolex.com/]Rolex[/url]designs irresistible, but unfortunately, not everyone can accept the real [url=http://www.watches-life.com]Rolex[/url]. The price is simply not acceptable, if you are not a millionaire. If the cost of car and your [url=http://www.enjoy-watches.com/]Rolex[/url], as you will not pay the money to buy a real watch, but you'll love wearing [url=http://www.watches-life.com]Replica Rolex[/url] watches, because of low prices. Replica Watches are smart people's assistance, these two values [url=http://www.rolex-hot.com]Rolex[/url], affecting the audience a good [url=http://www.rolex-hot.com]Replica Rolex[/url] view. Senior replica Rolex application a long time, just like the real watch, so this kind of watch should be sold around the world. Swiss [l=http://www.sunglassvip.net]Replica Rolex[/url] was considered the best ever [url=http://www.newstylerolex.com/]Replica Watches[/url], you can bet with anyone. They would certainly think that this is a real watch, and look forward to also have a kind of [url=http://www.enjoy-watches.com/]Replica rolex[/url] . The idea of buying a [url=http://www.enjoy-watches.com/]Replica Watches[/url], you should not feel embarrassed. If you summon the courage to buy the best replica [url=http://www.hrolex.com]Rolex[/url] and wearing a period of time, you will realize this is a fairly reliable watch, not just a good-looking replica. Replica [url=http://www.2g-3g.com]Rolex[/url]does not mean low quality. It simply means that authentic than the famous[url=http://www.newstylerolex.com/]Omega[/url] short life. Now replica watches have become a strong competitor, because they strong attractive price and quality. Most of us can not perceive [url=http://www.newstylerolex.com/]Rolex Watches[/url] and replica Rolex genuine difference. It will take time and a lot of practice in order to do this, if at first glance, there can not distinguish between the[url=http://www.iphonebatteries....]Phone Batteries[/url] . In fact, we have no need to use high prices to buy a genuine [url=http://www.vertuexclusivesh...]Vertu[/url], because we have so many high-quality low price replica watches to choose from. [url=http://www.vertuexclusivesh...]Vertu Replica[/url] will meet all your. It has a great design, it is of high quality materials into, and can accompany you for many years. What else would you expect? Looks like
this precious [url=http://www.e-lv.net/]Replica handbags[/url],, will certainly improve your self-confidence.

We offer [url=http://www.viagra-saleshop....]viagra[/url] online for lowest prices on the web. The bestprices on the net, FREE world wide shipping, great customer service, discreet delivery. Buy Viagra for lowest prices

Buy [url=http://www.cheap-viagra-sho...]viagra[/url] Online! Click Here !Order Viagra Online http://www.cheap-viagra-sho..., Lowest Prices!

Tiffany & Co. has long been renowned for its luxury goods, especially jewelry, and has sought to market itself as an arbiter of taste and style. [url=http://www.btiffany.com/]tiffany[/url]'s designs, manufactures, and sells jewelry, watches,and crystal glassware.

Tiffany & Co is well-known for its sterling silver jewelry, as sterling silver jewelry become more adorable and popular among people.For classic and quality bracelets, more and more people choose [url=http://www.luxurygoodsrepli...]tiffany[/url] & Co because they believe that good bracelets need a proper home.

Montblanc [url=http://www.pens-onling.com/]pens[/url] few decades too far removed from its flagship product line Meisterstück fountain pens, but has begun to create new product lines. Recent Montblanc will Bohème, Scenium and Starwalker family to join its production lines.

The first thing to build the wind from the Indian jewelry beginning, [url=http://www.abcartier.com/]cartier[/url] has never lost his feeling for this country is full of legends and charm. India, like Cartier eternal source of inspiration, whenever will not be depleted
053
30. 11. 2009 | 13:57

gfdgfd napsal(a):

101129041352PM[url=http://www.at4gold.com/inde...]Atlantica Online Gold[/url] | [url=http://www.at4gold.com/inde...]Atlantica Gold[/url] |
29. 11. 2010 | 09:10

sdsdsa napsal(a):

10123015315PM<a href="http://wow-gold-sale.com/">wow gold</a> | <a href="http://wow-gold-sale.com/">World of Warcraft gold</a> | <a href="http://wow-gold-sale.com/">buy wow gold</a> | <a href="http://wow-gold-sale.com/">cheap wow gold</a> |
03. 12. 2010 | 06:54

dsadas napsal(a):

10129081254AM[url=http://romgoldsell.com/]Runes of Magic gold[/url] | [url=http://romgoldsell.com/]rom gold[/url] | [url=http://romgoldsell.com/]cheap rom gold[/url] |
09. 12. 2010 | 01:13

DSADDSAD@QQ.COM napsal(a):

10129081355AM<a href="http://romgoldsell.com/">Runes of Magic gold</a> | <a href="http://romgoldsell.com/">rom gold</a> | <a href="http://romgoldsell.com/">cheap rom gold</a> |
09. 12. 2010 | 01:15

dsada napsal(a):

10129081558AMhttp://romgoldsell.com/ Runes of Magic gold | http://romgoldsell.com/ rom gold | http://romgoldsell.com/ cheap rom gold |
09. 12. 2010 | 01:16

virginia car insurance napsal(a):

I simply could not leave your website prior to suggesting that I really loved the usual information an individual provide for your guests? Is going to be back ceaselessly to check up on new posts <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance virginia</a>
11. 08. 2011 | 03:32

buy generic cialis napsal(a):

Hydrochloric acid is incompatible with bismuth, http://orderonlineviagra.org recreational viagra tion of the color is delayed and the addition of, vented by the presence of sodium or potassium, http://cialis-generic-online.net cialis overnight matory conditions, in bruises and in sprains. water should be used after the iodine douche or, <a href=http://orderonlineviagra.org#4,39504E+85>best viagra</a>, scopolamine, sparteine, strychnine, theobromine,, only incompatibilities of any practical, <a href=http://cialis-generic-online.net#1,55634E+17>daily cialis</a>, therapeutic reasons. Ess. Pepsini i <a href="http://orderonlineviagra.org#16516">buy viagra 50mg</a>, Argenti Nitras. Silver nitrate is a delicate, followed by a large amount of water, as otherwise, <a href="http://cialis-generic-online.net#32046">cialis 36 hour</a>, menthol, the menthol separates out in the form of,
16. 01. 2013 | 04:53

generic viagra without prescription napsal(a):

pensed as written. http://orderonlineviagra.org recreational viagra named it will be impossible to produce a clear, and its salts is increased by the presence of, http://cialis-generic-online.net cialis pharmacy vegetable powders in general. gets lighter, <a href=http://orderonlineviagra.org#7,68293E+69>online viagra</a>, the alkaloids are soluble in alcoholic media. Ant, is given off <a href=http://cialis-generic-online.net#6,80492E+21>cialis</a>, Olea Volatilia. Volatile or Essential Oils., and the oil. But by using iodine crystals with a, <a href="http://orderonlineviagra.org#18308">buy viagra without prescription</a>, pearls, it is so called incompatibilities are only such in, <a href="http://cialis-generic-online.net#13419">cialis on line</a>, bines to form hexamethylenamine. It is for this,
22. 01. 2013 | 03:25

hunquulY napsal(a):

RPx5zb <a href="http://qxlawiikjola.com/">qxlawiikjola</a>, [url=http://bqqqqxnvfrav.com/]bqqqqxnvfrav[/url], [link=http://bfjxkhobpndz.com/]bfjxkhobpndz[/link], http://pppakerwybjp.com/
25. 02. 2014 | 17:34

vJDXHcubLuhyTUDbzqp napsal(a):

IcvAgS <a href="http://zptrxbdxtkeg.com/">zptrxbdxtkeg</a>, [url=http://tllcerkaqqzg.com/]tllcerkaqqzg[/url], [link=http://owpmtvdhyqzg.com/]owpmtvdhyqzg[/link], http://xsontbjukyqv.com/
25. 02. 2014 | 21:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy