Jací jsou muži? Diskutujte!

20. 08. 2009 | 23:44
Přečteno 12416 krát
V komentářích pod předchozím textem, publikovaným 20.08.2009 s názvem: Karel (diskutér) a ženy ("gendertety"), napsala Monika následující:

„Pepa Řepa

Pěkně jste to napsal, tak nějak jemně. Feminista, to v sobě neutajíte.

Karel vcelku správně podotýká, že nad ničím NEUVAŽOVAL. Zbytečná poznámka, řekla bych. Že je jeho příspěvek úvahy prost, je přece zjevné. Ale jako žánr popisný (ve stylu Jiráskova U nás doma) docela ujde.

Otázka autorky blogu zněla, jaké že tedy mají dnešní ženy být. K tomu nemám co psát, poněvadž jsem jaká jsem a utkvělá představa či rozmar nějakého debatéra, jakkoli sebevědomého či upozaděného, mě jinou už neudělá. Takže marnost nad marnost. Naštěstí. ;-)

Ale až se bude řešit, jací že mají být dnešní MUŽI, neřku-li muži zítřka (budou-li tedy vůbec - leč coby optimistka doufám, že ano), tak se také s nadšením takříkajíc literárně projevím.

Hezký den

A pro zajímavost:

Feminismus -ismu m.
1. hnutí za rovnoprávnost a zvýšení vlivu žen
2. chování a projevy charakteristické pro ženské pohlaví
3. projev pohlavního zvratu u samců v typ samičí

feminista -y m. (pl. -é)
1. stoupenec feminismu
2. přítel žen vůbec (Kdyby jeho manželka nebyla tak dokonalá, byl by ji Bičiště dávno klamal, neboť byl velký FEMINISTA a měl u žen štěstí. – Karel Matěj Čapek-Chod)
20.08.2009 11:05:18“


Za komentář Vám Mniko patří velký dík, jakož i všem dalším, zodpovědně zapojeným v debatách. Až dosud jsem asi zaslepeně dumala nad tím, jaké jsou dnešní ženy. Vůbec by mě nenapadlo, že by mě možná mohlo zajímat, jak vidím dnešní muže.

Necítím se zatím nijak a nikým diskriminována. Žiji v přesvědčení, že je jen na mě samé, jakou si v životě vybuduji pozici a jaké si zvolím životní priority. Dovolím si troufale říci, že se mi (někdy s vypětím sil) daří kombinovat vše. Jenže čí je to zásluha. Moje? To asi těžko. Je to jen díky mému okolí, které mi to umožňuje. Mám na mysli zejména úžasného partnera, který byl na rodičovské dovolené, rodiče a prarodiče, kteří pomáhají s hlídáním, a pak také mé spolupracovníky a spolupracovnice, kteří mi umožňují časovou flexibilitu a také tolerují přítomnost syna (který je hodný a neruší, protože ví, že se vyřádíme doma) na jednáních, kde by třeba nikdo dítě nečekal. A z toho vychází můj postoj ke všem ostatním. Neřeším, zda jsem v životě obklopena muži, či ženami. Záleží jen na tom, jací jsou.

V životě mě nejvíc ovlivnili rodiče, oba stejnou měrou. Oba jsou mé velké vzory. Díky nim asi umím najít optimální rovnováhu. V profesním životě, protože jsem si zprvu vybrala řemeslo (polygrafii), mě jej učili muži. V komerčním sektoru byli v nadřízených pozicích muži i ženy a pokud si vzpomínám, s muži se mi spolupracovalo o mnoho lépe. V politice byl prvním, s kým jsem spolupracovala, Jan Kasl. Od něho jsem se asi naučila nejvíc.

V nevládním sektoru jsem byla zase spíše obklopena ženami a i tam bych řekla, že byla spolupráce docela dobrá.

Nyní je kolem mě více mužů, než žen. Přesto, že se pohybuji v politice, která je považována za výsostně mužský svět, zaznamenala jsem dosud jen jeden moment, který by mohl být možná považován za diskriminační, ale jinak jsem nadřazenost od mužů či žen, nebo cokoliv, co by se dalo nazvat diskriminací, nepociťovala.

Tak nevím, žiji v nějakém vlastním, ideálním světě? Domnívám se, že muži i ženy ušli velký kus cesty. I když je společnost stále plná různých předsudků, zůstávám klidná, dokud máme všichni možnost volby. Velký kus cesty je také před námi. Jsem optimistka a asi nejsem „genderteta“.

Takže jací jsou podle mě muži dneška? Docela to s nimi jde, stejně jako se ženami. Na nic světoborného jsem samozřejmě nepřišla! A říkám si, když je to vlastně v pohodě, tak proč je toto téma takový věčný evergreen!?

Milé kolegyně blogerky a milé komentátorky, máte-li chuť a náladu, opravdu by mě zajímalo, jak to vidíte Vy? :)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Mueller napsal(a):

Vidím, že budeme pokračovat v předchozí debatě :-).

Jací jsme? Moudro říká, že muži jsou to, co z nich udělají ženy. Je na tom mnohé. Obecně je třeba oddělovat dvě roviny: milostný a partnerský vztah na straně jedné a pracovní vztahy na straně druhé.

Pokud jde o to první: Většina žen začíná žehrat, kde jsou ty staré zlaté časy. Proto jim tak často imponují muži z jihu, kam feminismus a rovnoprávnost zatím nedorazily. Ono je příjemné, když muž vysolí slušný obolus, vezme si na starost všechny technické a organizační práce a celkově hraje roli "ochránce". Chytrá žena přijme bez řečí "klasickou roli". S dnešní emancipovanou je jistá potíž. Pokud bude muž žolíčkem tak ho bude nenávidět a pohrdat jím, biologidky je založená tak, aby ji imponovali silní a úspěšní muži. Když jím nebude, tak ho bude také nenávidět, že jím není. Vždyť je to přeci silná a emancipovaná žena. Pouze okamžiký útěk zabrání tragedii.

V pracovních vztazích jde o sjednocení priorit a stylu. Muži mají priority jasně dané a přímý tah na branku, což ženám často chybí. Pokud jde o styl: Ženy jsou psychicky mnohem labilnější a daleko vnímavější k okolí. Tím ovšem také daleko méně objektivní. Žena prostě návidí nebo nenávidí a důvody postrádají často racionálno. Což pro člověka tak racionálního jako jsem já je naprosto nepochopitelné. Někdo mi může být příjemný, jiný méně, ale na mé hodnocení po odborné stránce a z toho plynoucí i postoj to nemá žádný vliv.

Asi stručně tak nějak :-).
21. 08. 2009 | 00:41

arlon napsal(a):

vendlová
Kdysi jsem měl dojem, že máte pod čepicí. Tímto blogem, kde vytahujete názory diskutujících jako králíky z klobouku a stavíte na tom další část svého uvažováním mám dojem že máte pod čepicí totální průvan.
Docela se divím, že na takovouhle frašku nemá LS kodex.
Milá autorko, vy ten slepičí mozek nezakryjete ani papachou ani sombrérem. Dejte si radši slepičí polévku a šoupejte doma nohama. Na víc nemáte.
21. 08. 2009 | 01:17

arlon napsal(a):

Vendlová - máte takový trapas zapotřebí? Dělat tady veřejně pomocí blogu z diskutujících šašky? Předchozí výborná diskuse sklouzla nakonec tam, kam byla předurčena. Tedy výměna žen za velbloudy, myslím, že je to vynikající představa. Vyměnit džndrtetu za pár velbloudů musí být vynikající obchod. V Arábii kam míříme nakonec budeme s velbloudy moci sázet na dostihy. Arabské gentlemanství je příjemnost sama. Zbytek bab budeme pěstovat v harémech a vodit na trh jako Angeliku.
Myslím, že pro džendrtety to bude též povznášející. Skončí hádky ve žvanírnách a bude důležitý jen projev přízně eunuchů přes burku.
Tento text neodporuje Kodexům LS, tak si to užijte.
21. 08. 2009 | 01:24

kormoran napsal(a):

.....Respektuji Vasi posledni vetu)))), tudiz miru a sexu zdar))
21. 08. 2009 | 01:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Muellere, možná že se dá dojít ke stejným rozhodnutím různými cestami. Racionálními i emočními. Jen ten čas rozhodnutí (čo posouzení něčeho, vyhodnocení apod.) může být rozdílný...
21. 08. 2009 | 02:05

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlon
kdysi jsem měla dojem, že jste galantní gentleman. Mě vůbec nevadí, co jste napsal, naopak, jen tak dál, mušketýre milý! :)
21. 08. 2009 | 02:07

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Monice to určitě vadit nebude, ráda bych se dozvěděla jak vidí muže ona.

rlone, když čtu Vaši emočně vypjatou reakci, těším se na nějaké další, které bych mohla ocitovat to dalšího nového blogu. Nejste náhodou ženská? ;o)

Miluju komunikaci, je vskutku vzrušující, Kormoran ma recht! :)
21. 08. 2009 | 02:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Samý překlep, tak omluva, jdu spát!
21. 08. 2009 | 02:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Samý překlep, tak omluva, jdu spát!
21. 08. 2009 | 02:13

skeptický napsal(a):

Paní Vendlová,

Vy jste zrozena ve znamení Veneris-Venuše.Věnujte se lásce.

Tady je to o mužích,dáme slovo Milkám(děkuji pí LČP).
21. 08. 2009 | 03:25

Pepa Řepa napsal(a):

Jací jsou muži?

Dle posledních archeologických výzkumů provedených teamem dřendrtet, vedeným Lindou Feminou v poušti Kalahari, jsou chybějícím vývojovým článkem mezi opicí a člověkem (ženou).

Ani po několika tisících letech vývoje nedokáží mačkat pastu na zuby zespoda a zarolovat, obracet ponožky dávané do prádla, či udržet komínky naskládaného prádla ve skříni, uvádí autorka ve své zprávě.

Pro svou maskulaturu byli muži vždy používáni jako tažná zvířata, či k obstarávání základních potřeb, které člověk (žena) má.

Někteří degenerovali tak, že nedokáží obstarat ani ty nejzákladnější ženské potřeby.
Osmery lodičky od Manola, kabelky Luis Vuiton, vozidla Ferrari Testa Rosa, kosmetiku Atwor o atriových příbytcích nemluvě.

Objevem zkumavek a masážních strojků je význam tohoto podřadného druhu prakticky nulový.
Uvažuje se o výstavbě nového pavilonu, vedle pavilonu lachtanů, aby byl tento živočišný druh, zařazený do seznamu UICN, zachován.

Tato šlechetnost dokládá smysluplnost založení Gender Studies po celém civilizovaném světě.
21. 08. 2009 | 06:18

jozka napsal(a):

Pepo Repo, podvedomi se ozvalo :-) Kdo si jeste vzpomene na Sexmisi? Akorat tam nestaveli pavilon ;-)
21. 08. 2009 | 06:26

Pepa Řepa napsal(a):

Pana arlona bych vyzval k návštěvě některého arabského státu.
Cena džamalů podražila v poslední době tak, že - kromě letovisek, kde se můžete s velbloudem vyfotit- jsou hrbatci hýčkáni tak, že je novodobý beduin vozí na přívěsu proběhnout se do pouště.

Z tohoto důvodu usuzuji, že by byl směnný kurz značně nevýhodný. Nikdo také nemůže zaručit, že vyměněné džendrtety nebudou použity na krmivo.
21. 08. 2009 | 06:42

Pepa Řepa napsal(a):

Co může dokumentovat lépe rozdělení současných rolí než to, že autorka flámuje do půl třetí ráno, zatímco tažné zvíře po šesté ráno už musí vstávat.

Člověka-ženu tady nenajdete.
21. 08. 2009 | 06:45

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Polil jsem si klávesnici ranní kávou... neudržel jsem ve smíchu šálek... to Vám neodpustím... :)))

Otázku autorky mírně modifikuji :
Jaký je rozdíl mezi mužem a ženou ?
Odpověď : Žádný. Ze zadu se neliší, ze předu do sebe pasují.

Hezký diskusní den
21. 08. 2009 | 06:59

Pepa Řepa napsal(a):

To jozka
proč si myslíte, že Fejk už nechce dělat ředitele?
Má strach, že skončí za mříží. Bloud si myslí, že bude v Americe za vodoou.
Skončí v Zoo na Long Islandu.
21. 08. 2009 | 07:01

Targus napsal(a):

Myslím, že Karel Mueller a Pepa Řepa řekli vše za mne. Bohužel, má zkušenost s jejich výroky je zcela shodná.
Ano, i já mám v příbuzenstvu nedůstojného mopslíka, pílícího po směně u soustruhu vyzvednout dítko a zmáknout nákupní kolečko, aby se pak oddal radovánkám u plotny. Po umytí nádobí od teplé večeře se pak místo televize může oddat večerním radovánkám v podobě nejnutnějších oprav a údržby domečku.
Nemám nic proti pomoci či rozdělení domácích prací, nicméně v tomto případě je drahá polovička na mateřské a před ní pracovala na 6 hodin. Samozřejmostí v této domácnosti je i cvičená babička v odděleném bytečku, aby se dotyčná příliš neunavovala péči o potomstvo.
Vyvrcholením pak bylo sobotní posezení na zahradě, když byl výše uvedený odeslán do večerky, protože došel chleba k báječnému grilovanému masu, které připravil. Když chtěl vzít se stolu klíče od auta, byl pokárán, že benzín je drahý a ty dva kilometry klidně zvládne pěšky, jako kterýkoli jiný den.

Nu což, každý to máme takové, jaké si to uděláme.
21. 08. 2009 | 07:14

jozka napsal(a):

Krmivo z dzendrtet? Ja myslel, ze tetokostni moucka uz je zakazana...
21. 08. 2009 | 07:17

Lena napsal(a):

Nikoliv gendrtety, ale muži samotní udělali ze "svých" žen feministky. A teď se diví! A teď pláčou nad rozlitým mlékem!
No, jak si kdo ustele, tak si lehne. V tomto případě nezřídka doslova.
Přeji, pánové, vesele filosofování a nezapomeňte se večer podívat na oblohu. Na východem krásně svítí Jupiter.
21. 08. 2009 | 07:19

Béda napsal(a):

VV,

tak jako muži nejsou všichni stejní, nejsou všechny stejné ani ženy. Najdeme mezi nima všechny možné odstíny. Společně pak mají domácnosti, řídící se od konzervativních pravidel s tradičním chápáním rodiny až po volné svazky tzv. "na kupě. Mezi oběma skupinama se dokonce najdou i ojedinělí jedinci kde žijí a vedou domácnost kluci s klukama a holky s holkama.

Pokud jde o profesi nalezneme mezi jedněma i druhýma v demokratické společnosti všechno možné až po angažovanou ženu političku a muže gynekologa.
Pouze žen hornic amužů učitelů v mateřské škole je jaksi poskrovnu.

Svět je jaksi velice pestrý. Proto paušalizovat muže a ženy na základě jednoho dopisu a jednoho diskusního přípspěvku je poměrně těžko možné.
21. 08. 2009 | 08:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, z toho mě mrazí. Ale každý svého štěstí strojvůdcem....
21. 08. 2009 | 08:40

Paterik napsal(a):

Myslím, že Karel Muller to docela nehorázně zjednodušil. Fakt, že ženy více dávají své emoce najevo vykládá jako emocionální labilitu, ale v zásadě si prostě myslí, že ženy jsou hysterky...

Myslím, že velký problém je to, že dnešní ženy už nevědí, jaké muže vlastně chtějí. Brojí proti šovinistům, ale zároveň opovrhují "bačkorami". Taky díky úspěchům v reprodukční medicíně se role mužů stává víceméně zbytečnou.
21. 08. 2009 | 08:45

jozka napsal(a):

->Paterik:

Ale to je prece znamo, zeny nevedi co chteji, ale nedaji pokoj, dokud to nedostanou. A chteji to casto dvakrat...
21. 08. 2009 | 08:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Pepo, vtipný jako vždy! :) Mám tak trošku chuť, popsat svůj včerejší den a taky ten dnešní, Stejně tak mám chuť popsat den mého muže.

Naštěstí se vždcky k ránu sejdeme, byť naše "módy" se jinak rozcházejí. Já ponocuju, on brzy vstává a já s ním, protože mi nic jiného nezbývá...těším se, že se jednou vyspím dosyta, což se mi naposledy povedlo před narozením potomka! :)

Role a roličky, to je téma, panečku.

Nedávno mi můj muž říkal, jestli se nechci naučit vyměnit rezervu, že by se mi to mohlo hodit. Málem mi vypady oči: "No to fakt umět nechci", řekla jsem. A on mi řekl, co budu dělat, až někde zůsanu viset. Pěkně po žensku jsem odpověděla, že mu předsi zavolám a nebo mi někdo pomůže...že chlapů je všude kolem dost....

Naše komunikace před pěti minutami: On: "jak to dneska uděláme s dopravou?"
Já: "No, možná bys mě tam mohl odvézt (pzn.do Roztok), já budu auto potřebovat stejně až zítra ráno a to mě tam můžeš třeba zase vyzvednout."
On: "Víš co? Stačí, když Tě vezmu k přívozu do Klecánek, buď Tě vezne převozník a nebo přeplaveš."

Moc jsme se zasmáli, hlavně můj muž, pochopitelně!

Takže jdu, jdu si vzít plavky, protože to tak může dopadnout. Zejména, budu-li mít blbé kecy a nebo se ksichtit, což mi jde někdy fakt na výbornou.

Pkný den všem, mužům i ženám....;o)
21. 08. 2009 | 08:57

Silvie napsal(a):

Souhlasím, ženy nemají rády muže "bačkory", ale ani macha.
Já jsem ,bohužel, ve svém životě poznala pouze tyto dva extrémy. Jako dominantní typ působím coby mucholapka na hodné chlapce, kteří mě ale ovinou jako břečťan. Přestože jsou spolehliví a milí, postrádají jakoukoliv sex.přitažlivost, nemají většinou žádný názor, splní každé vaše přání. Po určité době zjistíte, že nemůžete dýchat, vadí vám jejich psí pohled, v němž čtete splnění každého ještě nevysloveného přání.
A pak zákonitě potkáte chlapa - muže každým coulem. Nějaký čas žijete jako v ráji, máte vedle sebe stejně silného partnera. Rády se podřídíte, začnete se přizpůsobovat, jste přece zamilované. Po čase začnete ze zamilovanosti střízlivět, zjistíte, jak jste omezovány žárlivým majetnickým machem. Opět se hlásí ke slovu vaše dominantní povaha, začíná lítý boj o pozice. Tenhle boj nejde ale vyhrát.
Začínáte znovu... A po jisté době možná přijdete na to, že je vám lépe singl.
21. 08. 2009 | 08:57

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie, jednu dobu jsem uvažovala nasprsto seriózně tak, že se bez partnera obejdu a bude mi líp. A asi dva roky jsem byla sama, cž bylo super. Pak mě ale sežehl blesk z čistého nebe a všecno bylo jinak. Buď to vydrží a nebo ne. Každopádně je pravda, že k tomu být "singl" se stačí jen rozhodnout.
21. 08. 2009 | 09:04

Paterik napsal(a):

Silvie:

ale nehraje svou roli spíš to, že žena si muže přetvoří "k obrazu svému" a pak náhle zjistí, že už se jí tak nezamlouvá?
21. 08. 2009 | 09:04

Silvie napsal(a):

Veroniko,
s dítětem nejste vlastně tak úplně singl. Asi nejde o nějaké rozhodnutí, člověk míní, pán bůh mění - řekla bych. Podvědomě hledáme to, co nám imponuje, přestože nám to nepřinese vůbec nic dobrého.

Paterik,

ani jeden z uvedených typů přetvořit nejde. Ze subíčka chlapa neuděláte a z macha hodného chlapce ,zobajícího ho vám z ruky, taky ne.
Asi každý z nás přitahuje jen určité typy. Submisivní typy potřebují dominantní rozhodnou ženu, machům zase imponuje sebevědomá silná parnterka, aby se ji mohli pokusit v průběhu vztahu zlomit.
21. 08. 2009 | 09:28

Paterik napsal(a):

Silvie:

přetvořit asi ne. Nicméně jeho rysy jdou prohloubit. Souhlasím, že submisivní typ hledá ženu, která ho bude "řídit". Ale naopak se domnívám, že macho si hledá poddajný typ, který k němu bude vzhlížet - dokud ho to neomrzí.
21. 08. 2009 | 09:37

Bara napsal(a):

Tady se každý druhý ohání termínem "džendrteta" ale já si njsem tak docela jistá, co je tím míněno. A existuje taky nějaký "džendrstrýc"?
21. 08. 2009 | 09:45

Silvie napsal(a):

Pateriku,

já bych řekla ,pokud se machů týká, že v těchto případech může jít o jakýsi informační šum.
Zamilovaná dominantní žena se tváří jako milá poddajná ženuška a snaží se svému mužnému protějšku všemožně vyhovět.Na krátký čas jí nevadí udělat ze sebe hospodyňku a nechat o sebe pečovat. Pro samostatnou ženskou, zvyklou se o sebe starat sama, to může být velmi příjemná a nezvyklá změna.
Na určitou dobu, samozřejmě.
V momentu, kdy se jí ale bude snažit partner odstřihnout od známých,rozhodovat o podstatných věcech sám, kontrolovat každý její pohyb, vyžadovat, aby byla šťastná veskrze z jeho přičinění, ošklivě to zaskřípe. A on se nepostačí divit, co se to vyklubalo z té jeho hodné ovečky za sufražetku.
21. 08. 2009 | 10:02

Paterik napsal(a):

Silvie:

takhle - já spíš hovořím o tom, že macho si hledá poddajnou ženu, ne dominantní, protože s tou se nesnese. Vy naopak popisujete případ, že i sebevědomá žena se může dočasně tvářit jako poddajná, z čehož pramení následný konflikt.
21. 08. 2009 | 10:15

arlon napsal(a):

vendlová
To víte, i s tím gentlemanstvím se to nemá přehánět.
Myslím, že tento způsob blogování je poněkud nešťastný. Měla byste si ujasnit, jestli se chcete jen zviditelnit za každou cenu nebo napsat smysluplné a morální texty etickým způspobem.
21. 08. 2009 | 10:17

arlon napsal(a):

pepa řepa
váš výraz "vyzval" má takový zvláštní přídech až pach čpící srpnovým ránem s tanky před barákem. Takový malý krásný neonormalizační rusismus.
Víte, člověče, vy jste docela řečný a vtipný, ale tohle se vám nepovedlo.
21. 08. 2009 | 10:25

Ládik napsal(a):

Rozkazovací způsob znamená konec jakékoliv diskuse.
21. 08. 2009 | 10:35

F.Srbek napsal(a):

Jak napsal pan Mueller:
Jsme takoví, jaké si nás ženy okolo obrousili. Něktěří se snaží být lepší, ale jde to těžko.
Jinak je to nekonečné téma a je třeba se věnovat něčemu užitečnějšímu.
21. 08. 2009 | 10:36

Targus napsal(a):

To Silvie:

Přesně předvádíte to, z čeho vzniká celý problém, a co vzniknout nemůže, jestliže jedinec ve svazku vnímá svůj protějšek jako plnohodnotného tvora se stejnými právy a povinnostmi (samozřejmě ne doslova).
Pokud mám ilustrovat na vlastním příkladě - před počátkem trvalého soužití ve společné domácnosti jsme se s manželkou domluvili, jak budeme hospodařit, kdo bude vykonávat jaké práce. Odpočinek či relax zásadně spolu, byť ne vedle sebe. V praxi to znamená, že pokud je v telce fotbal a manželka hopsá kolem pračky, je jasné, že usušené prádlo budu žehlit já. Když jde manželka na kafe ke kamarádce, určitě nebudu natírat plot, ale půjdu vyvětrat horské kolo.
Pokud zásadně vyvážím zatížení jednotlivých členů rodiny, odpadá mi většina problémů.
Ano, pak má ženuška nebude opečovávaná a obletovaná, ale tohle bych já nikdy nedělal a moje žena ví, že to po mně nemá chtít. U jejich kamarádek pak platím za nevychovaného sprosťáka, ovšem s maličkou připomínkou, že jsme nikdy neměli problém se vzájemným soužitím. Na rozdíl od kamarádek, které jsou různě krát rozvedené, svobodné, apod.
21. 08. 2009 | 10:43

Monika napsal(a):

Jací jsou dnes muži?

Kdybych chtěla být kousavá, odpověděla bych stručně: Oni ještě nějací jsou? Slova si nechte, chci důkaz!

Sorry, pánové, to byl samozřejmě jen bonmot. ;-)

Ve skutečnosti neznám nic skvělejšího, než je muž. Vážně. Obdivuji tu geniální jednoduchost mužů, to nikdy nelze zcela docenit. Muže spolehlivě poznáte i ve tmě, dokonce i když je nahý (což není z mé hlavy, ale mohu to potvrdit). A to ještě není nic proti tomu, co všechno muž zvládne! Ruku na srdce, ale žádná z nás žen by nesvedla se například OŽENIT. Už proto, že se známe. Muž to však dokáže. Co na tom, že je to výsledek nevědomosti a zaslepení, ale zvládne to.

A teď si představme, že jsou muži, a není jich málo, kteří s ŽENOU vydrží! Chápete to?? Nalijme si čistého vína: už jen za to, že muž vydrží s ženou, s takovým komplikovaným a náladovým stvořením, by podle mě zasluhoval jen to nejlepší. Když si představím, že bych byla muž a měla trávit večer co večer například se mnou, nemohu k muži nepocítit obdiv. Muž to vydrží! A někteří z nich, to se podržme, dokonce i bez milenky, což už můj rozum fakt nebere…

Kdepak, o mužích se dnes šíří jeden blud za druhým. Například že muži neumí naslouchat. Nesmysl! Bavte se s ním o něm a o jeho zájmech a bude vám naslouchat celé hodiny. Stačí to jen vyzkoušet. Že je s ním po čase nuda? Bez něj by byla taky. Že po sobě neuklízí věci a neuloží zubní pastu tam, kde má být? Není malicherný, což je třeba ocenit. Že huláká u fotbalu? No a co? Umí projevit radost nebo zlost stejně bezprostředně jako bezbranné děcko. Projevte ji s ním (myslet si můžete, co chcete) a uvidíte - bude šťastný jak štěně.

Muž je totiž JEDNODUCHÝ a v jednoduchosti tkví krása. Ty nejgeniálnější věci na světě jsou jednoduché. Muž sice není věc (i když tak někdy vypadá, například když je znaven), ale stejně to pro něj platí.

Říkejte si tedy co chcete, ale já si myslím, že muže je třeba chránit. Jsou v jádru křehcí. A jsou bezva. (A když už bezva být přestanou, naštěstí je jich na světě dost, a každý díky své geniální jednoduchosti v zásadě stejný, což také není k zahození.) Muž si ZASLOUŽÍ tu nejvybranější péči stejně jako nejupřímnější pozornost. Jeho úděl, a obzvlášť dnes, by žádná žena nebyla s to vydržet, dokonce ani ta nejradikálnější feministka. Přiznejme si to konečně. A pak: vždyť jedině my dokážeme muže dostat tam, kde je chceme mít. ;-)
21. 08. 2009 | 10:45

Paterik napsal(a):

Monika:

pláčete na špatném hrobě. Musíte jít na reklamační oddělení evoluce a tam si stěžovat, proč se z mužů tak jednoduchá stvoření vyvinula. Nebylo to třeba proto, že ženy obecně preferovaly jednodušší muže před komplikovanými, protože se dali lépe zvládnout?

navíc si to vezměte - taková nespravedlnost - muži celý život produkují testosteron, aby dosáhli vysokého postavení a mohli koupit své partnerce konečně ten lepší kožich než má sousedka a chudák v 50 dostane infarkt... Testosteron, to je mor na imunitní systém a my s tím musíme žít celý život.
21. 08. 2009 | 10:56

Targus napsal(a):

To Silvie:

Ještě maličkost - myslím, že zásadním problémem pro Vás je chápání svazku dvou lidí jako boj jednoho proti tomu druhému.
Fuj. Je mi Vás líto.
Žít s tímhle pocitem, buď bych byl už dávno masovým vrahem, anebo bych byl v blázinci.
Pokud mluvím o své manželce, je to vždy řeč o sloupu, který drží pohromadě celou naši rodinu, byť se v některých názorech neshodneme a o náš vztah někteří pojmenovávají Itálie. Je to model, který jsem oba viděli ve svých babičkách, ke kterým jezdilo celé příbuzenstvo, a s jejichž smrtí, zaniklo i kus nás. Tento model funguje i u mé již staré matky, která stále tmelí a drží pohromadě rodinu, ve které jsem vyrůstal a dospíval.
Pokud mluvím o manželství, je to vždy řeč o porozumění, podpoře - fyzické, duševní, finanční, vzájemném doplňování se a nikoli soupeření.
21. 08. 2009 | 10:59

kristanka hradilkova napsal(a):

Milá Veroniko, v reakci na tvou otázku a tvé krásné jméno mé myšlenky okamžitě skočily k biblickému příběhu o 6. zastavení Křížové cesty. („Díky Pane za Veroniku, ona tě litovala doopravdy a svou lítost dokázala skutkem. Neboť lítost bez skutků není lítostí a víra, kterou si člověk přizpůsobí, aby mu to vyhovovalo není vírou.“ (cit)
Řepa sype perly, tak to je s tvou otázkou do tohoto pestrého pléna dobrý. Myslím, že odpovědí může být nepočítaně, ale vždycky vyplyne z toho, co načerpáme ze vztahu – k sobě, ke svým polovičkám, ke světu. Žiju s jedním chlapem už třicet let, někdy jsme spolu sami, někdy spolu spolu... ale pořád řekla bych je co objevovat a nad čím kroutit hlavou. Samota je blbec, ve dvou se to lépe táhne, však. Jak to pak jde, je už jen o schopnosti či potřebě dvou sladit při té polce krok. Jenže Gender´s jsou (?) právě o tom, jak se ty soukromé vztahy v párech a rodinách promítají do společenské atmosféry a jak tato zpátky opět ovlivňuje to, co se děje v soukromí.
Včera mi jeden vynikající chlap, černošský hudebník s trvalým pobytem u nás říkal, že nezažil v Evropě takovou zemi, kde by lidi byli tak málo rasističtí jako v Česku, a kde by bylo tak vysoké procento žen v intelektuálně exponovaných pozicích (školy, místní úřady, ...,) A naopak v české vysoké politice je procento žen v porovnání s jinými zeměmi naopak nejmizivější... Tak mi přijde zajímavé to, že když máme jako Češi v genech takový cit pro rovnost ve vztahu (?) – jak je možné, že na té společenské úrovni jsou vidět takové nepoměry ? Má společnost nějaký kolektivní pud sebezáchovy? A jak silný ho mají teda Češi ? A jak je tomu jinde – třeba u Poláků, nebo Rusů, nebo Maďarů? a dál na východ, či na západ..., o tom nemluvě. Třeba v Dánsku či Norsku chlapství chlapa rozhodně neutrpí tím, když si stoupne za plotnu nebo ke dřezu. Ale zase – když u mne doma byli mladí kluci z Čečenska, po třech dnech mi vyrazili dech tím, že po sobě začali sami uklízet a mýt nádobí, aniž bych to po nich chtěla, s potutelným smíchem samozřejmě a poznámkou – to víš, doma bychom tohle nikdy nedělali...
Hmm, ale ještě něco vlastně, k tvé otázce a komentářům – jednu dobu jsem si myslela, že muži začínají být v této přežrané době opravdu ohroženým druhem – a to právě díky „síle“ žen, které toho v životě koordinují trochu víc, než by musely a měly...Myslím, že tohle JE mužský druh ohrožující fenomén. Proč a jak se tu vzal, nelze přičítat za vinu ani ženám, ani mužům – prostě to tak je.Rolemi se kvrdlá, protože svět se mění, a nám nezbyde než se tím netrápit ale vzít to na vědomí a dbát právě na ten pud sebezáchovy...
21. 08. 2009 | 10:59

Béda napsal(a):

Monika,

muž obecně vzato je tvor naprosto "jednoduchý a nekomplikovaný". Proto naprostá většina komplikovaných a složitých vynálezů, patentů, abstraktních myšlenek, uměleckých děl... pochází z mužské mozkovny.

Žena mnoha mužům při jejich objevech sloužila jako inspirace, někdy jako pomocnice.

Což podívat se na věc z úhlu, že žena a muž jsou dva vzájemně se doplňující prvky jedné skládačky? Žen bez mužů a mužů bez žen by asi nebylo. Každý má svou roli v domácnosti, při výchově, ochraně a zabezpečení rodiny... Tato role je v demokratické společnosti odlišná případ od případu. Tradiční role jsou věcí minulosti. Jsou rodiny tradicionalistické, ale i rodiny volnomyšlenkářeské, kde část funkcí tradičně vykonávaných ženami přebírají muži a naopak. Každý si hledá partnera s určitými očekáváními a díky Bohu (jakože jsem ateista) má široký výběr. Může najít jedince dominantního i umírněného, tlustého i hubeného... Společenský pokrok, morálka, způsob života lidského rodu na Zemi by byly podstatně odlišné, pokud by kterýkoliv z prvků této skládačky chyběl a jen těžko si lze představit
plození potomstva pouze jedním pohlavím.

Prostě každý jsme jiný a svým způsobem jedineční. Ženy jsou rozdílné od mužů, lidé se odlišují názory, zájmy mezi sebou v rámci jednoho pohlaví i mezi pohlavími navzájem. A všichni dohromady tvoříme to, čemu se říká lidský rod. Přestaňme se obviňovat, dokazovat si svoji výjimečnost, povyšovat se a zkusme si raději klást otázky co a jak dál.
21. 08. 2009 | 11:19

Silvie napsal(a):

Tarqus,

není proč mě litovat. Já jsem se svým mládím bezstarostně protančila a nemusela jsem dělat žádné kompromisy. Na stará kolena je už dělat taky nebudu.
Vy vidíte život ve dvou jako idylu, možná jste měl i to štěstí.
Jenže v reálu jde o boj všude - v kariéře, ve vztahu, v přírodě... Jen sejdou-li se dva zcela submisivní jedinci, může to vypadat tak, jak popisujete.
Je-li ve vztahu jen jeden z partnerů silně dominantní, ten druhý musí vždycky bojovat o své místo na slunci(není-li už tou snahou o sebeprosazení zcela ubitý a neztratil-li zcela svou osobnost). Jsou-li dominantní oba, pak nastane lítý boj a masakr.
Poptejte se na to třeba nějakého psychologa v manželské poradně.
21. 08. 2009 | 12:07

Petr z Tábora napsal(a):

Vaším článkem Veroniko a následnou diskusí jsem se pěkně pobavil.
My muži jsme slabší pohlaví. Musíte nás hýčkat a opečovávat, jen tak docílíte optimálních výsledků v chovu. Línější dámy by měly raději volit menší zvířátko či jen něco rostoucího v květináči.
21. 08. 2009 | 12:08

Monika napsal(a):

Béda

Jasně. Leč složitosti z jednoduchosti vycházejí. Tak už to na světě chodí. - Na počátku pár jednoduchých molekul, dneska komplikovaný systém života na planetě Zemi. Nejprve pád jablka na Newtonovu hlavu (kdyby musel žehlit plíny, nemohl by lelkoval pod jabloní, že ano), pak tři pohybové zákony. (Které jsou - stejně jako Dumasovy mušketýři - ve skutečnosti čtyři. Tahle mužská hravost má taky něco do sebe.) Nejprve vcelku jednoduché Einsteinovy otázky, pak speciální a obecná teorie relativity. A tak dál.

Mě povyšování a obviňování baví. Kladení otázek, co a jak dál, ráda přenechám těm rozumným, například Vám. - Až se budou rozdělovat posty, dejte vědět. Úplně blbá snad nejsem (a jestli ano, stoprocentně tam vzhledem k dnešnímu stavu věcí veřejných nebudu blbcem jediným, spíše naopak), strašidlo taky ne, takže bych se Vám mohla hodit při tom naplňování generových kvót. Kvok!

Hezký den

P.S. Nic ve zlém. Máte pravdu. Těch úhlů je však nespočet. Muž a žena jsou požehnáním i oběťmi jeden druhého. Muž a žena, jing, jang. Romeo a Julie. Abelárd a Heloisa. Don Quijot a Dulciena z Tobola. Vilém a Jarmila (o Hynkovi nemluvě). Sternenhoch a Helga Daemon… Nebe a peklo. Donekonečna. Dumat můžeme přibližně stejně dlouhou dobu, ale stejně nic světaborného nevymyslíme.
21. 08. 2009 | 13:05

Pepa Řrepa napsal(a):

jarpor napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi mužem a ženou ?
Odpověď : Žádný. Ze zadu se neliší, ze předu do sebe pasují.
---------------
Jste si jist, drahý kolego, že pokaždé?

Nezasekl jste se v 18. století?
Doba misijní skončila, teď čteme z ruky východních učení.

http://img63.imageshack.us/...
21. 08. 2009 | 13:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie, pokud jsem bez partnera, jsem i s dítěten singl, vidím to tak. Samozřejmě jsem pak v úplně jiné roli, která je složitější. Ten moment rozhodnutí je zásadní, protože se musíte rozhodovat a chete se rozhodnout co, nejlépe a nejodpovědněji kvůli sobě a jsou-li potomci, tak samozřejmě kvůli nim. Podotýkám, že se pohybuji v čistě hypotetické rovině a je možné, že se mi to teď pěkně píše, ale kdybych měla všechno výše popsané prožívat, kdo ví, jak bych se nakonec rozhodovala a rozhodla.
21. 08. 2009 | 13:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Targus: toto, co jste napsal, vímám naprosto totožně, cituji Vás: "Pokud mluvím o manželství, je to vždy řeč o porozumění, podpoře - fyzické, duševní, finanční, vzájemném doplňování se a nikoli soupeření. "
21. 08. 2009 | 13:34

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
Muže spolehlivě poznáte i ve tmě, dokonce i když je nahý
--------------------
Sakra, vy ale máte kliku. Nemůžete to popsat jak?

A teď si představme, že jsou muži, a není jich málo, kteří s ŽENOU vydrží!
---------
To je relativní. Pokud jde o sex, který muž dokáže konkurovat baterii Duracell?

Pokud jde o věrnost nepřeceňoval bych kvalitu nsbízených dobrot.
Většina taky vydrží u televize a lahváče.
Mám z toho vyvodit, že nad lahváč není?

Kdepak, o mužích se dnes šíří jeden blud za druhým. Například že muži neumí naslouchat
-------------
Umí, stačí vyndat baterii u naslouchadla,vypnout TV a schovat alkohol.
¨
Naštěstí je jich na světě dost, a každý díky své geniální jednoduchosti v zásadě stejný
---------------
Nevím, moje žena tvrdí, že správných mužů je málo. Proto prý musejí jít několikrát dokola.
Mám moudrou ženu, řekl bych.
21. 08. 2009 | 13:45

skeptický napsal(a):

No ještě že umíme pořád číst,aspoň ty obrázky.Alespoň to nám ještě zbylo.

Diskuse bloumá ,ale o nějakém dialogu nemůže být řeči.

Bible praví :

Ženy,podvolte se svým mužům,muži,milujte své ženy.

Pokud chńapnete po prvním,co se naskytne,nedivte se,že budou problémy.

Ponoukačky a našeptávačky se snaží podsunout opak a vnést sváry.V tom jedou za peníze,a občas (často) se najdou slabomyslné přitakávačky.

Pohnutky proč to dělají si najdete,když si pana Karla přečtete znovu.

Je to tam krásně v kostce.Člověk(v to čítám pochopitelně i ženy) s tím problémy nemá.

Ty v hlavě pomalejší si pochopitelně myslí,že se to nedá číst.Ale člověk tu už celkem tuší,kdo je kdo,a co se dá čekat,takže to nepřekvapí.

Nejdůležitější je otázka PROĆ ty už beztak komplikované vztahy rozeštvávat.Za práva žen? Nebuďte naivní.
21. 08. 2009 | 13:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Petr z Tábora: Však ano, cílem všeho je trocha odlehční, protože o politice píše skoro každý a mě už to trochu unavuje...i když pořád baí a zajímá. Zdravím Vás srdečně! :)
21. 08. 2009 | 13:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Skeptický, rozeštvávání obou pokolení je slutečně nesmysl, jeto blbost. Myslíte si, že tím, co píšu třeba já, tak činím? Díky za ospověď.
v.
21. 08. 2009 | 13:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že jeden můj bývalý kamarád, zrovna teď píše o mužích toto:
"První suspenzor byl v hokeji použitý už v roce 1874, ale první helma až v roce 1974. Trvalo to sto roků, než mužům došlo, že i mozek je důležitý.."
Sexymozek pak obzvlášť...
Více zde:
http://olser.cz/1703/zabili...
http://www.ateo.cz/f/images...
21. 08. 2009 | 13:53

skeptický napsal(a):

Hodnota věrnosti impotentního muže se rovná nule.
21. 08. 2009 | 13:55

skeptický napsal(a):

Drahá Veroniko,

O pokolení není řeč,nýbrž o pohlaví.
Vy jste momentálně zcela mimo můj námět,mluvím tady o profesionálních fenymistkách,což doufám nejste.Na to máte mužské moc ráda.To se pozná.
21. 08. 2009 | 13:59

Silvie napsal(a):

Veroniko,
já takových manželství moc neznám (resp.žádné). Blbý,co?
Ono to "porozumění" nějak vždycky vyšumí se zamilovaností. Pak už je to jen o kompromisech anebo o tom boji.
A já se vždycky tak snažím najít si hodného chlapce s kinderstube a vždycky to dopadne stejně... Je s nimi taková nuda!
21. 08. 2009 | 14:00

skeptický napsal(a):

Při výběru dominantního partnera lze zcela vyloučit hodné chlapce tak,že se nechá dotyčná pro začátek znásilnit.

Každopádně sehrát divadélko,že se jí to líbilo,v případě,že by Vás chtěl zabít.

Když se Vám to nelíbilo, udat,když ano,tak si přijít znovu.

Obdivovaná dominantnost i jednoduchost jsou tak zaručeny.

Jak si ta Mařka stěžovala,že ji znásilnil dvakrát,pak byli na večeři a v kině,a pak ji znásilnil znovu.
21. 08. 2009 | 14:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Jano, moc Ti děkuju!!!

Cílem všech podobných debat by mělo být to, že je nutné se vzájemně respektovat. Že nikdo nemá "patent na rozum". Nemám ho ani já, Pepa Řepa, Karel Monika a všichni další.

A že vše, co bylo řečeno, nás může posunout dál, ovlivnit. Může nám to pomoci k tomu, ujasnit si své vlastní názory. Tak to vidím, tak se snažím uvažovat a občas otevírám témata, abych zjistila, jaká na ně bude reakce.

Čím víc rozmanitých názorů si přečtu, nebo uslyším, tím lépe.

Oči i uči bychom měli mít otevření všichni. Někdy se to daří, jindy ne. Občas se stane, že se lidé nedohodnou a stanou se nesmiřitelnými.

A nakonec, my všichni jsme ohrožený druh.
A v co se obrátíme? Prach a popel.

A ještě něco: kdo neviděl, doporučuji - můj nejmilovanější film Černá, kočka býlý kocour. Osvobozující! Tedy pro mne určitě!
21. 08. 2009 | 14:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Mlý Skeptický, ano, mám! ;o)
21. 08. 2009 | 14:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie, to nechápu, já to vidím docela jinak. Jak je možný, že si připadám zamilovaná čím dál víc a to jsme spolu prosím šest let? Já to nechápu....!

A ostatní - mě se zdá, že jsou lidi kolem mě ve vztazích víceméně spokolení. Tomu taky nerozumím, protože bych s některými NIKDY neměnila! ;o)
21. 08. 2009 | 14:20

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Zda jsem si jist, že pokaždé, ptáte se ?
Ne nejsem.
Dnes už ani to co navenek vypadá jako žena nemusí být ženou...

Takže.. nezbývá mi, než se nad tím zaseknutím zamyslet...

Hezký den
21. 08. 2009 | 14:42

naivka napsal(a):

"ještě v druhé polovině 16. století pan jan kocín napsal rukopis s názvem 'abeceda pobožné manželky a rozšafné hospodyně'. jako drtivá většina současníků věřil, že hned od přirození muž a žena způsoby těla a mysli mezi sebou jsou rozdílní.. a hovořil o poddanosti, do níž ženy upadly vedle spravedlivého ortele božího... i když se pan kocín vyjadřoval na rozdíl od mnoha jiných autorů ohleduplně, hranici mezi mužem a ženou považoval neúprosně za nezměnitelnou. doporučoval, aby muž svou manželku miloval, aby nedopouštěl její potupování a hanění, aby jí nedával nikdy najevo opovržení, aby se s ní sdílel jako přítel s přítelkyní o své starosti, ale neopouštěl přitom ani na okmažik představu, že žena je nádoba mdlá a byl přesvědčen, že si proto muž musí od ní zachovat odstup. podle kocína bylo naprosto na místě, když se manžel nesvěřoval manželce s problémy, které se projednávaly na radnici nebo které se týkaly jiných jeho důvěrných záležitostí. a v diskriminaci ženy zacházel humanistický učenec ještě dále : nikde ve své knize sice nemluvil o vzdělání ženy, ale zato doporučoval, aby se žena uplatňovala jen v těch povoláních, která jí odedávna vzhledem k její méněcennosti příslušela. výběr nabízel malý a tradiční. v domácích pracích a v péči o hospodářství mohla žena rozvíjet nejširší iniciativu, aby manželovi ulevila v jeho starostech, jinak se však měla zajímat jen o manuální práce, především o předení a tkaní látek...."

ženy to v čechách a na moravě rozhodně neměly lehké a i dnes mnoho mužů zřejmě na ně nazírá podobným způsobem, jako v dřívějších dobách.. jen těžko se ženy ve společnosti postupně prosazovaly....
není to tak dlouho, ocitla jsem se na jedné diskuzi tady na aktuálně.cz, kde psal svoje názory pán, který mnoho let žije ve švédsku. tam řeší, dle jeho slov, spíše opačný problém, přílišnou feminizaci. dostali jsme se v diskuzi až tak daleko, že jsem se postupně dozvídala, že švédsko patří mezi země, kde je nejmenší korupce na celém světě. je tomu opravdu proto, že ve švédsku zřejmě více vládnou ženy než muži ? .. nevím, pouze kladu otázku..

dnešní svět a vlastně již odedávna je zmítán nepokoji, hrozbami válek, krizemi.. jsou na vině mužská ješitnost a egocentrismus, touha po moci, neschopnost se domluvit nebo čím to vlastně je ? opět se pouze ptám ....

již včera jsem psala, že my ženy bychom se neměly srovnávat s muži a snažit se uspět jako oni.. naše možnosti jsou jiné, a nemyslím si, že rozhodně špatné.. měly bychom se více snažit definovat svět podle našich přání a představ, pokoušet se naše vize prosazovat a nenechat si vnucovat, co se nám třeba nelíbí ... i my můžeme přispět k vývoji společnosti se spravedlivějším řádem a úctě ke každé lidské bytosti...

nedovolím si hodnotit muže, jak nás autorka blogu vyzývá... můj zájem se totiž soustřeďuje jen na toho jediného a žádného jiného :-) ... ale to neznamená, že od ostatních mužů se budu odvracet a nevnímám je... vždy mě potěší, setkám-li se s galantností, vzdělaností, pracovitostí, ale i pokorou před Životem, jehož jsme nedílnou součástí my všichni, tedy muži i ženy...

a na závěr bych snad zakončila takto : láska nás nejen korunuje, ale také přibíjí na kříž.. dává nám růst, dělá však u nás také průklest ... láska dává jen sebe a bere jen ze sebe.. neovládá, ani nechce být ovládána... neboť lásce postačuje láska.... děkuji muži, kterého mám ráda :-) ........
21. 08. 2009 | 15:33

Lex napsal(a):

jozka 07:17:18
Tetokostní alias "dženderkostní" moučka je obecně zakázaná, jsou však dvě výjimky: 1. sype se do stravy na výkrm bezpohlavních brojlerů, jak o nich byla řeč na předchozím blogu autorky, a
2. míchá se do pití některým labilnějším chlapům k vymývání mozků za účelem jejich snadnější "dženderové" převýchovy.
21. 08. 2009 | 15:56

Antropolog napsal(a):

ad SILVIE:

Silvie, Vy že hledáte hodného muže?

Nechci se Vás dotknout, ale nehledáte. Chcete jen rozptýlení, balzám na právě na tu svoji dušičku. K mužům a možná, že k lidem obecně máte negativní vztah.

Ani v jednom Vašem příspěvku jsem nezaregistroval jedinou zmínku o potřebách někoho dalšího než Jste Vy sama.

Argument "jinde to tak je taky!" je opravdu slabý.

Možná bude lepší budete-li sama. Alespoň nikomu neublížíte.
21. 08. 2009 | 16:15

kormoran napsal(a):

)))) Miru a sexu zdar)))))https://www.youtube.com/watc...
21. 08. 2009 | 16:24

Veronika Vendlov napsal(a):

kormorane, zase souhlas...;o)
21. 08. 2009 | 16:31

MS napsal(a):

Je asi dobré rozdělit pokolení lidské nejen na muže a ženy ale i na muže domácí, pracovní a ostatní, (totéž u žen), protože role jsou odlišné.

Na muže domácího mám asi štěstí. Žiji s ním 23 let a pořád ho miluji, dělám pro něho věci, které bych pro sebe nedělala a možná naivně si myslím, že i on pro mne.

Na muže pracovní mám také štěstí.
Pracuji v oboru, kde je naprostá převaha mužů nad ženami a je založena na projednávání problému. Musím konstatovat, že galantnost mužů vůči ženám v Čechách nevymizela.
Bohužel i musím konstatovat, že nadřazenost a namyšlenost v oblasti převahy vědění v oboru muže nad ženou také nevymizela.
Ovšem! S tímto problémem, který mne zpočátku asi deprimoval, jsem se vyrovnala (myslím si) po žensku. Vyhovuje mi, nadřazený způsob chování mužů spojený s jejich galantností včetně jejich ješitnosti. Vyhovuje mi hra ve stylu dlouhé vlasy, krátký rozum. Díky tomuto většinovému přístupu mužské populace, mi muži umožňují být často lepší než oni, protože často podcenění protivníka, znamená výhodu pro protihráče.
Vyhovuje mi zdůrazňovat rozdíly v pohlaví.

Na muže ostatní mám asi také štěstí, nebo aspoň, teď, si nemohu vzpomenout na nějakého “ošklivku“.

Myslíte si o mne, že jsem mrcha a třeba i ještě něco horšího??? :-)

Nevím, ale snažím se v každou vteřinu žít život jaký je a ne život jaký by, podle mne, měl být (i když, ne vždy se mi to daří) a asi mám hodně štěstí (díky Bohu), které přeji i Vám.
:-)
21. 08. 2009 | 16:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Paní MS, úplně Vám rozumím. Mám asi zatím také štěstí. Tak snad jen aby nám vydrželo... :)
21. 08. 2009 | 17:36

kormoran napsal(a):

Marne jsem cekal , bohuzel nikdo z blogeru si nevzpomnel na toto:https://www.youtube.com/watch?v=swZIkDd9xUU((((((
21. 08. 2009 | 17:48

kormoran napsal(a):

21. 08. 2009 | 17:48

ma. napsal(a):

Pane Muellere,nikdy v životě bych si nevzala muže, který by mi alibisticky řekl, že jen na mě záleží jaký je.Tedy podle Vaší teorie, pokud se opíjí, bije svou ženu nestará se o své děti, a pod. může za to žena, protože, to z nich chudáků nesvéprávných udělala jejich žena.

Asi mám štěstí, že žiju s partnerem, který mi vyhovuje i s jeho špatnými stránkami a on mě také nemá zapotřebí předělávat.
21. 08. 2009 | 17:59

Pepa Řepa napsal(a):

Tak, všichni tady jsou šťastni v partnerství, jako Venclovský, když přeplaval La Manche.

Kdepak je tedy typický český macho: Bije, pije, zahejbá, který potřebuje narovnat pohlaví?

Paní Hradílková, to že jsou džendrtety i jinde je slabý argument, to uzná i Mendelsson.

Když za velkou louží vymyslí nějaký mudrc trakař bez koleček, musíme s ním jezdit taky?
A ještě ho pozitivně diskriminovat, abychom zjistili, že je vlastně nejrychlejší?
21. 08. 2009 | 18:32

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Když už se tu rozvinula takováhle debata, tak bych doporučil diskutujícím shlédnout krátký televizní dokument (?) – rozhovor dcery Olgy Špátové se svou feministicky zaměřenou matkou Olgou Sommerovou na ČT1 "Necenzurované rozhovory" : http://www.ceskatelevize.cz...
21. 08. 2009 | 18:34

Antropolog napsal(a):

ad KAREL MUELLER: Kam Vy na to chodíte, že mi s Vámi nikdy nezbývá než souhlasit.

ad MONIKA: Je pro Vás Jack Bauer dostatečně mužný? Já jen, když už Jste začala o důkazech Vážená ;-)

https://www.youtube.com/watc...
21. 08. 2009 | 18:47

Lena napsal(a):

Silvie,

už to opravdu nemůžu vydržet a musím Vám napsat: Vy opravdu nevíte, co chcete!

(Jinak souhlas s Antropologem.)
21. 08. 2009 | 18:54

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová, doufám, že budete stylová a nezapomenete i na naše další spoluobčany.

Jací jsou gayové, lesby, hermafrodité
http://aktualne.centrum.cz/...
pedofilové, nekrofilové, zoofilové atd. atd.

Jsem zvědav, co se dozvím.
21. 08. 2009 | 19:04

Monika napsal(a):

Hezký videjko. No a co? Ukázkový příklad jednoduchosti a čitelnosti muže. Pokud jde o schopnost ničit a vraždit vše živé, jsou muži nepřekonatelní, to je fakt. Ale nehovořím o primitivní (ostatně velmi pomíjivé) fyzické síle či vytříbené schopnosti potlačovat komplex méněcennosti. :)

Aby nedošlo k omylu. Co když čteme znaky chybně, jsme uvězněni v síti banálních výkladů?

"Celé dějiny onoho patriarchálního dominování, falokracie, odvěkého privilegia mužství, jsou možná jenom dějiny převyprávěné NARUBY. Začalo to směňováním žen v primitivních společnostech, což se nesmyslně interpretuje jako první stadium pojetí ženy jako předmětu. Všechno, co se o tom SAMO vypráví, univerzální rozprava o nerovnosti pohlaví, leitmotiv rovnostářské a revoluční modernosti, a co je dodnes posilováno s veškerou energií - všechno je to MOŽNÁ jenom kolosální nedorozumění.

Obrácená hypotéza je totiž dokonale přijatelná a z jistého pohledu daleko zajímavější - vychází z poznání, že ženství nikdy nebylo opanováno, vždycky dominovalo. Ženství nikoli jako přesné pohlaví, ale jako transverzální, příčinná forma obou pohlaví a veškeré moci, jako skrytá a životaschopná forma bezpohlavnosti (aneb verze brojler, chcete-li). Jako výzva k souboji, jehož pustošení jsou stále patrná v celém rozsahu sexuality, výzva k souboji, který ve všech podobách a formách svádění byl pro ženu zpravidla vítězný."
Jean Baudrillard

Tím netvrdím, že je feminismus omyl, chybnou cestou. Naopak. Jen stvrzuje Baudrillardova slova, řekla bych.

naivka

Definovat svět? Obávám se, že ne... Stejně jako nemůžete definovat Boha, pravdu, spravedlnost, muže, ženu, matematiku, nelze ani DEFINOVAT svět. Je to síť znaků, vztahů, obrazů, významů, zauzlení - co budete chtít vidět, to tam uvidíte. Jakmile to ale definujete, uzavřete do "pravdivé" výpovědi, stane se to záhy něčím zcela jiným, než o čem vypovídá Vaše definice, nezřídka dokonce protikladným.

Jak například definovat pravdu? Nejblíže se dostal F. Nietzsche, který pak zešílel:

"Pravda je omyl, bez nějž by lidé nedokázali žít."

Hezký víkend
21. 08. 2009 | 20:57

naivka napsal(a):

pro : paní Monika

děkuji; bohužel již nemám dostatek času, abych reagovala přesněji.
tím "definovat svět" jsem ve svém příspěvku měla na mysli určovat jeho kontury, dávat obrys světu, ve kterém žijeme.. spolupodílet se zároveň s muži na jeho utváření... nic víc, nic však ani méně :-)

hezký večer a dobrou noc.
21. 08. 2009 | 21:20

hradilková napsal(a):

pepo řepo já ale o žádných džendrtetách odjinud nemluvila, kde jste to vzal? Vás ale nějak uhranuly...A o importech čehosi jsem už vůbec nepsala přec, pouze jsem se omezila na banální konstatování ve smyslu jiný kraj - jiný mrav. A dodávám jen, že mi přijde užitečné se dívat, jak to mají jinde, když k tomu mám příležitost, neb mi to ostří zrak k tomu, abych se zorientovala ve chlévě domácím...nic víc, nic míň. A mimochodem, už jste se někdy s nějakou džendrtetou setkal? A zeptal se jí kdo vás teta tetoval? a řekla vám ona po pravdě, že "sama já se tetuji, drátuji a letuji..." ?
21. 08. 2009 | 21:56

hradilková napsal(a):

moniko
naprosto souhlasím s tím, že jsme uvízli v síti banálních výkladů. Pokud bude existovat silná vůle člověka k moci ovládat druhé, nebude jinak. Proto si feministky vymyslely pojem patriarchát, a proto se tohoto rybníka nemohou vzdát - jest řádem, který je jim srozumitelný. Tak bylo vždy, malověrní, tak bylo vždy. Nechat se uvěznit banálními výklady je tak pohodlné a snadné.
21. 08. 2009 | 22:16

hradilková napsal(a):

jo a ještě, pepo řepo, to s tim Venclovským, to musím uznat - trefa za sto bodou!
21. 08. 2009 | 22:31

LessPure napsal(a):

Zásadně odmítám kategorizaci, ta funguje pouze u organismů s nižší inteligencí. Kde jste vzaly, že je chlapské a odvážné s ženou vydržet, ha to jsem se pobavil. Takhle opravdu chlapy nemyslí, to zas někdo lítá v obláčcích. To bude ten slavný jiný úhel pohledu:).
Skvělý lék na vztahy mezi mužem a ženou. Oba si párkrát narazit hlavou do stěny (nemusím to vysvětlovat že ne) a pak budou rádi, že si najdou rozumného a pohodového partnera:))). Odzkoušeno mnohokrát.
21. 08. 2009 | 22:45

Skogen napsal(a):

Dnešní muži nejsou žádní dřívější muži. Méně prosazují despotickou nadvládu, méně jim záleží na tom, aby donesli víc domů a taky méně nosí vousy méně smrdí. U ženských je to tak trochu opačně. Suma sumárum se společensky stáváme hermafrodity. Ještěže lidský rod nemá těch pohlaví povícero - to by bylo teprve čeho želet.

Současný modální chlap je nástrojem ženy v jejích společenských cílech v zájmu své animózní orgiastické potřeby. Nezávislý chlap by se nikdy neměl vzdát schopnosti a možnosti praštit svojí lásce před nosem dveřmi (tak aby zůstala na té méně atraktivní straně). Už vůbec by neměl dopustit, aby se to animózní, co muž představuje, stalo bezzubým předmětem úsměvnosti. Totiž, skutečný muž by nikdy neměl vůči ženě použít násilí, k demonstraci ženami opovrhované (a obdivované) primitivity má sdostatek jiných možností. Ale skutečná žena by nikdy neměla opomenout, že to udělat v podstatě může.
21. 08. 2009 | 23:27

Skogen napsal(a):

Ještě si neodpustím - s tou rezervou (21.08.2009 08:57:40) mne to pobavilo. Nedávno jsem měl se ženou podobné téma. Jelikož nedávno švagrové ulítlo z toho jejího Land Roveru kolo, protože ho jaksi nikdo nedotáhl, pozeptal jsem se při té příležitosti své ženy, co by dělala, kdyby ji policisté při běžné kontrole požádali, aby jim ukázala, jak má nahuštěnou rezervu... Moje žena zaujala, možná oprávněné, stanovisko, že žádný policista by nebyl natolik netaktní, aby ženu žádal o předvedení rezervy. A když, tak prý by mu strčila do ruky klíč, aby si rezervu z auta vydoloval sám. Moje žena, vysokoškolsky vzdělaná v sociálních vědách, mi tím tak trošku vyrazila dech.. Ovšem, když jsem namítl, že dopravní policista není na silnici od toho, aby si sám vyndaval rezervy z aut asertivních dam, a že by naopak při pohledu na pupek světa mohl nabýt přesvědčení, že zrovna u jejího vozu je důkladnější zaměření na stav dle Vyhlášky žádoucí, prý by zkusila nějaké ty otevřenější ženské zbraně. Už se mi ani moc nechtělo podotýkat, že by také mohla při vší smůle narazit na ženskou v uniformě, anebo nedejbože na chlapa podobně hnusnýho, jako jsem po nějakém tom pátku soužití já, ale podotkul jsem. Urazilo jí to..

Prostě, některé věci se ženám nedělají. Především ne tehdy, když jsou proti objektivnímu řádu nasazeny ženské zbraně. Protože matriarchát, to je, jak známo, anarchie, libovůle a všeobecný bordel ;o)
22. 08. 2009 | 00:15

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Hradílková setkal.
Dokonce hrozilo, že si některá z dcer přibere tento obor jako druhou školu.Naštěstí zafungovaly dva roky na Wasedě. Vybrala si ho, jedna z kamarádek. Raději pomlčím o detailech. Libuje si. Havaj.

Když se na ní dívám, tak si ji představuji za deset, patnáct let. Jedna z těch čtyř ze Sexu ve městě. Takových vidím kolem sebe dost.Kdyby mně bylo, tolik, jako borci na vedlejším blogu VV (přečtěte si ho pozorně), tak feminismus uvítám. Těch příležitostí okolo, žádné závazky.
Bohužel, znáte to: Oči by jedly....
Začínám mít po sezóně a mávat kreditní kartou je dost ponižující. Tak moralizuju.
Jako Libor Amos Stejskal.

Přečtěte si pozorně ten příspěvek a popřemejšlejte o tom, jestli feminismus k tomuto rozkladu společnosti nepřispěl.
Dost krutá daň, řekl bych.Na Titaniku se taky tančilo v botičkách od Manola.

To, že máte partnera na celý život je jenom o Vašem životě, máte kliku.Možná i Váš partner.
A co ty pětatřicetileté singltety ovlivněné feministickými moudry?

No nic, už toho nechám. Na Vás budu hodnej, Vám okopávat kotníky nebudu. Ženská, která pouští Medelssohnovi Amadea, nemůže být zlá, může to být dokonce z gruntu hodná ženská.
O tom se Pencově puklovi ani nezdá.Ten musí povinně na Czechtec.

Klasické džendrtety, novodobé zakyslé bojovnice za práva žen, které -ve většině -o takovou subsidiaritu nestojí, s takovou velkorysou shovívavostí počítat nemohou.
Mějte se.
22. 08. 2009 | 07:13

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a slogan "sama já se tetuji, drátuji a letuji..." by se mohly dát čtyřicetileté džendrtety do erbu.

Pak už zbejvaj jen ty kreditkarty a jukání do kočárků.
Smutnej konec, řekl bych
22. 08. 2009 | 07:19

Pepa Řepa napsal(a):

A pevnost svazku si nejlépe ověříte tak, že vezmete do ruky váleček na nudle, vzbudíte manžela ve dvě ráno, vstyčíte se s válečkem nad ním a zasyčíte:

Tak řekni, jseš šťastnej nebo ne?
22. 08. 2009 | 07:51

Pepa Řepa napsal(a):

Když se už neozvete, ať dá pan manžel vědět, kdy bude pohřeb.
22. 08. 2009 | 07:59

shipper napsal(a):

Monika
Ad Jean Baudrillard
Takže to, že ze slepiček občas lítá peří a sype se jim méně zrní, je od počátku strategie brojlera? Aby si mohl nyní skrzevá feminismus vychutnávat kohoutka?
To se pan filozof asi zamyslel trochu moc hluboko, nemyslíte?
22. 08. 2009 | 08:13

Jedla napsal(a):

To je sranda, tahle srpnová debata. Začalo to zdvojeným příjmením, tuším...

Jací mají být muži ... co bude následovat? Autorka vyzvala k diskusi genderově nerovně jen kolegyně blogerky. Tak to né, tady je nevyžádaný příspěvek samčí:

Současný stav rozdělení samčích a samičích rolí v tlupě (takzvané rodině) druhu Homo sapiens je následující:

Samička má právo si vybrat. Může legitimně preferovat mateřskou roli, a pečovat o jeskyni, nebo může být živitelkou tlupy, eventuálně její ochránkyní, a tyto role může v průběhu života zcela libovolně střídat, bez varování, ze dne na den, lhostejno jak často.
Sameček má vždy povinnost přijmout roli komplementární k té, kterou si aktuálně vybrala samička, bez ohledu na to, zda to samička alespoň oznámila, či zda to vůbec učinila vědomně.
Sameček má právo na sex, když samičku nebolí hlava. Samička má povinnost zvládnout všechny role dobrovolně zvolené i k nim komplementární od okamžiku, kdy dojdou samečci, do doby, nž jsou zásoby samečků doplněny.
22. 08. 2009 | 09:46

Baba napsal(a):

Jedla:
Upozornění pro samičky: Samečky, jejichž vlivem vás bolí hlava anebo usínáte, vyměňte neprodleně.
22. 08. 2009 | 11:17

Antropolog napsal(a):

ad MONIKA: Videem jsem jen reagoval na Vaši "kousavou" otázku, kde, že Ti praví muži jsou ;-)

Oni totiž "primitivní" Bauerové dále existují. Stačí nemluvit a hledat. Vy byste si na někoho takového věřila?
22. 08. 2009 | 15:28

argun napsal(a):

Konečně je to možná věc,
že ještě něčím budu.
Do Afriky se vypravím
dobývat zlatou rudu.

A nebude-li ze mne nic,
co tulák bez profese
budu se s šelmami o závod
prohánět po pralese.

Za ženu vezmu si gorilu.
Myslím, že shodneme se.
Má srdce divoké jako já
a též je bez konfese.

Radosti života, František Gellner
22. 08. 2009 | 19:32

Elisabeth napsal(a):

hned prvni K.Müller nesouhlas k tomuto:

Moudro říká, že muži jsou to, co z nich udělají ženy.".
To neni moudro, to je MANIPULACE. Dospely jedinec musi vedet,ze za svoje chovani (od pozdraveni az po...) je odpovedny jen a jen on sam.

Vetsina zen dekuje bohu, ze stare casy zmizely, ne ze se jim po nich styska. Za cely zivot jsem se s takovou zenou nesetkala, ktera by chtela zit jako nejaky jeji predek. Ne fakt ne.
22. 08. 2009 | 19:41

scrabble napsal(a):

pokud ma nekdoproblemy s emancipovanymi lidmi, jako pan Müller, melby se zamyslet sam nad sebou. Emancipovat se na tehle zemekouli muze kdokoliv a kdeco i mravenci nebo jazyky,jakmile dojde na zenu uz je tady deprese, zoufani, obvinovani hruzostrasne predpovedi.
Chytra zena prijme bez reci klasickou roli??? hahahah, Ze to skoro zadna nedela.....APROPOS co to je ta klasicka role? zena bez moci, podrizena, financne zavisla?

A do tretice, "zena je psychicky LABILNEJSI??? a postrada tu a tam racionalkno!!

CHA ! levneji to uz opravdu nejde. Trapas 1. tridy pane Müller.
22. 08. 2009 | 19:47

Baba napsal(a):

Argune, díky.

Elizabeth:
Hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.
Ono těch možností zas tak moc není.
22. 08. 2009 | 20:02

skeptický napsal(a):

Pak je ještě mlha přede mnou,mlha za mnou,pověz mi,Vševěde,kdo je v celém světě nejkrásnější.
I v pohádkách byly ošklivé sestry,čarodějnice a ježibaby.
Ani na ně princové nezbyli.
22. 08. 2009 | 21:38

skeptický napsal(a):

Nevím,jak žily ženy ve starých časech,ale přes tisíc let jsme se na tomto území udrželi jako národ.Do sta let vyhyneme,a budeme vytlačeni.

Nabízí se vysvětlení,že starý model byl funkční,a životaschopný.

Někdo ženám podsouvá model nový,a o účelu není pochyb.
Výchova dětí a vzdělávání je další útok ve stejném směru.

Kůzlátka holoubátka,otevřete,já jsem vaše mamínka...
22. 08. 2009 | 22:03

Antropolog napsal(a):

ad SCRABBLE: A tu o Potrefené Huse znáte?
23. 08. 2009 | 02:20

Pepa Řepa napsal(a):

Asi zná. Asi v Potrefené Huse pingluje.
http://www.potrefenahusa.com/
Dobrej jobˇ, řekl bych. Krize, nekrize.
23. 08. 2009 | 06:36

Baba napsal(a):

To by měl pan Darwin radost. A to ještě nevíme, že si všechny své schopnosti nosíme s sebou.
23. 08. 2009 | 06:38

Pepa Řepa napsal(a):

To argun

UPOZORNĚNÍ REDAKCI
Vybírám slova
z básnické rulety
Že to nejsou básně
ale jen úlety?

Tak vám vyndám z dásně
pěstí jednu stoličku
Že jsem talent vážně
jako Gellner trošičku?

ÁMOSOVI
Zeptejme se učitele
jakpak učí tohle tele?

"Co myslíte
jak ho učím
- celé týdny do něj bučím!"

PŘÁNÍČKO
Kup mi mamičko
kup mi písíčko

Když dělám v DOSu
dloubu se v nosu
a děda s Windousy
šlape si na vousy
kdo nezná Mecka
hlava je měkká

Proto kup mi mamičko
Pampers a písíčko!
------------
Z díla nedoceněného slepého básníka Ing. Miroslava Michálka
23. 08. 2009 | 07:24

Pepa Řepa napsal(a):

Pro Hradílkovic Mendelssohna

VYZNÁNÍ KUŘETI
Říkám ti to po sté
vždyť je to tak prosté
Máš mě rádo
mám tě rád
Tak už tě jdu
grilovat
23. 08. 2009 | 07:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím diskutující, díky nimž tenhle blog žije a neumřel. Němela jsem moc času sem naukovat.

Jedlo, vyzvala jsem samičky, aby psaly o mužích, protože o ženských se toho už namluvilo dost. Monika měla pravdu, že my jsme jaké jsme a jiné moc nebudeme a tak jsem usoudila, že by bylo dobré probrat taky muže.

Mám dojem, že jsme se 20 let po revoluci opravdu hodně změnili a to všichni. A máme možnost žít své životy víc podle sebe, něž podle toho, jak by se žít možná (dle starších ročníků zejména) měly.

Já sama jsem moc ráda, že máme alespoň jednoho potomka a nikdo po mě nemůže chtít, abych jich měla víc jen proto, abychom třeba v budoucnu nevymřeli. Jsem asi sobecká, ale víc než za sto let, žiju teď a tady. Nedávno jsem se dozveděla, že jsem hodně špatná máma. Byla jsem odsouzena. :) Ale ok, tak možná jsem, ale mě přijde, že je naše díte štastné.

Jinak ale musím přiznat, že mě na druhou stranu velmi láká, mít velikou rodinu. A tak nezbývá přemýšlet o tom, co mi v tom brání. Je to asi hodně ekonomický důvod. Protože technicky není složité, mít hodně dětí, je ale složité, je všechny uživit. A to bych zatím nedokázala. Nebo asi dokázala, ale jaká by byla naše životní úroveň?

Odhaduji, že je čím dál více evropanů a evropanek, kteří si uvědomují ekonomickou stránku života. Vědí, že jen na nich, jak bude vypadat. Opatrnost je na místě, protože víme, co bude třeba za 5 let? No nějak jo ale jak.

Skoro bych řekla, že ten model pracujících rodičů, kteří kombinují péči o děti není o tom, že by ženy chtěly pracovat, budovat kariéru a kašlat na děti, ale o tom, že děti mít chtějí a tak pomáhají spolu s partnery zlepšovat ekonomickou stránku rodiny.

Možná by příspěvek trochu mimo téma, ale to naštěstí nevadí.
23. 08. 2009 | 10:51

triceratops napsal(a):

No tak, paní Vendlová, doufám, že diskuse vás poučila, kam česká společnost postoupila. Do marasmu a generalizovaného pepáctví-řepáctví. Za přečtení stojící názory, zejména z té mužské strany, které jen nerecyklují v Čechách běžný, snad staletý, myšlenkový šunt, se dají spočítat na prstech jedné ruky a ještě zbude. Jediné, co omlouvá, je skutečnost, že se v diskusi u témat spojených nějak s rovnoprávností, objevují pořád stejní lidé. Divím se, že tu ztrácíte čas, člověk by řekl, že v politice je pořád něco na práci. Osobně mi spíš připadá, že vy neumíte diskriminaci rozpoznat, protože vám chybí srovnání s tím, co je reálné možné jinde, jako spoustě lidí v Čechách též v jiných oblastech života.
23. 08. 2009 | 10:56

Veronika Vendlov napsal(a):

arlone, přestaňte prosím moralizovat o smysluplnosti a etice, když jste napsal, co jste napal. Mžete mít názor jaký chcete, ten Vám neberu. Ale je jen na me, o čem budu blogovat.

To, že se nechám inspirovat diskutujícícími je zcela v pořádku. A citace jsou jedna z možností. Klidně budu taat komentáře jako králíky z klobouku a pokračovat v dalších blozích, proč ne. Koneckonců jsme ve svobodném prostoru já Vy. A když se zamyslíte, zjistíte, kdo je ve větší nevýhodě.
23. 08. 2009 | 10:59

Veronika Vendlov napsal(a):

triceratops: pený nick, potomek žije dinosaury, takže Vás vítám. Musím jit makat, abych dohala resty. Nicméně že neumím diskriminaci rozpoznat, je možné. Potřebuji od Vás tedy poučit (to myslím upřímně).

Ano, v politice je stále co na práci, to jste npsal moc mile. Tak mám napsat blog na téma, jak vypadá pracovní týden můj a mých nejbližších kolegů a kolegyň k kacelář TOP09 a mimo ni?

Já tu čas neztrácím. Dávám ho jen tolik, kolik zvládnu a je ho čím dál méně, to je pravda. Ovšem zpět k Vašemu textu, měl byste mě poučit.
23. 08. 2009 | 11:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogene, díky za příspěvky. Násedující je dobré a vlastně souhlasím, cituji Vás: "Totiž, skutečný muž by nikdy neměl vůči ženě použít násilí, k demonstraci ženami opovrhované (a obdivované) primitivity má sdostatek jiných možností. Ale skutečná žena by nikdy neměla opomenout, že to udělat v podstatě může.
21.08.2009 23:27:45"

A co se týká dalšího, o rezervě....já na policistku narazila. Od té doby vím, že to, že jsem ženská, je mi i v případech, kdy byhc toho mohla chytře využít, na nic. Nechtěla po mě rezervu, jen jsem jela opravdu rychle....!
23. 08. 2009 | 11:15

Veronika Vendlov napsal(a):

Paní naivko, patří Vám mé díky za komentář.

Co mne vedlo k tomu, vyzvat Vás k diskusi je asi jasné. Trochu jsem asi udělala se seriózního blogovacího prostoru na aktualne.cz taový malý blvárek. Neříkám, že nejde o seriózní téma, ale můžeme to brát s nadhledem.

Co se týká Švédska a Skandinávide obecně, není asi překvapením, že mne je tenhle kus Evropy v mnohém sympatický.

Před časem jsem četla zajímavý článek od Ondry Kundry v Respektu, který teď nemám čas najít. Šlo o Island, který díky hospodářské krizi zbankrotoval - zjednosušeně řečeno. Ekonomové by mě jistě opravili, budu jen ráda. Článek byl o zamyšlení nad tím, zda to vlastně všechno nebylo zapřičiněno tím, že světu (ekonomice) vládnou muži. A ti rozhodují jinak, než ženy. Zajímavé a k zamyšlení, nemyslíte? :)
23. 08. 2009 | 11:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Jd žehlist, protože to nestíhám...ale to již bylo řečeno mnohokrát!

Hezkou neděli!!!

veronika
23. 08. 2009 | 11:18

Koudelka napsal(a):

Scrabble: Těžký život frustráka, že? :-))))))))))
23. 08. 2009 | 12:23

Koudelka napsal(a):

Mňojo..a jak teď budou džendrtety šířit ty své bludy??? Nechce se mi věřit, že ze svého kapesného či z čistého přesvědčení nepodporovaného našemi daněmi. Zlobí se, zlobí tetky...a nějak jim bylo jedno, že jsou živi i z daní těch "ubohých" mužů :-))))))

http://zpravy.idnes.cz/femi...
23. 08. 2009 | 12:31

Lex napsal(a):

Koudelka
No, a pak že neexistují dobré zprávy!?
Podobně dobrou zprávou bylo, že "díky" krizi přestane natékat tolik peněz do "novinového průmyslu".
23. 08. 2009 | 13:12

rubáš napsal(a):

Výzva českým chlapům!

Nechte české "džendrtety" jako je Vendlová jejich bludům (postupně se z nich beztak stanou čarodějnice, žijící s kočkami :-))) a jednejme obdobně jako třeba někteří američtí muži, kteří se na ně vykašlali a opatřili si milé a příjemné latinos ženy.

Český muž, který chce velkou rodinu, byl vždy progresivní a proto věřím, že postupně zkusí jiné "feminismem nepošahané" ženy. Tak jaká žena je lepší - Ukrajinka, Arabka nebo Srbka? Doporučuji asiatky z Filipín.

Najednou se též přistihnete při myšlence, že ten "ošklivý" islám je fajn, protože má spoustu moderních výhod pro středoevropského muže.
23. 08. 2009 | 14:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Rubáši Rubáši, "džendrtety" se budou zlobit, ale já ne, já totiž došl k závěru, že nejsem ani džendrteta, ani feministka. Ale kočku doma máme, to je pravda, takže se ze mě ještě čarodejnice klidně může stát! :)))
23. 08. 2009 | 14:24

Veronika Vendlov napsal(a):

omlouvám se za překlepy, bolí mě ruka od žehlení a sleduju F1, což mě vyrušuje.... :)
23. 08. 2009 | 14:24

Jedla napsal(a):

veronikavendlova (23.08.2009 10:51:02): Díky za reakci. Další odchylka od tématu: Mít děti proto, aby lidstvo (češstvo, evropanstvo, okcidentálno, křesťanstvo, atak podobně) nevymřelo, je totální blbost. Děcka jsou fajn, (máme tři), ale můžu být ovlivněn tím, že jsem od dětství chovatel všemožných zvířat a vždy jsem se těšil na mláďata.
Generace takzvaných Husákových dětí byla během devadesátých let ocejchována jako sobecká, která využila svobody jen ke kariérismu a cestování po světě, a nerodí "zodpovědně" děti. Bejbyboom 2003-2008 tyhle "moralisty" usvědčil z omylu, etologický program rodičovského chování generace, co stávkovala na fakultách a zvonila klíči, byl jen trochu odložen, rozhodně ne odstraněn z jejich genetické výbavy. Bylo by možná na diplomku ze sociologie položit si otázku proč. Měli (jsme) vzdělání ze škol reálného socialismu, maturity z ruštiny, vzbouřili se proti "jánabráchu-bráchanamne" systému sítí známostí či konexí, kterými si za reálsoc. vypomáhali předchozí generace, a možná pak byli trochu nazí v trní - padesátníci u vesla, nikoho mezi sebe, a do zad frikulíni (free-cool) s lepší angličtinou, ročníkem střední školy ve Státech, v Irsku, v Anglii, a tatíkem s pozicí a kontakty. Ta (naše) generace možná měla co dohánět, necítila se "dospělá" na děti, nemohlo i to být důvodem odkladu rodičovství? Spíše než náhlá celogenerační epidemie sobectví?

Ano, za dvacet let se (v rodinách) hodně změnilo. Korelace mezi počtem sňatků a následným počtem dětí je mnohem volnější (ani mé děti nemají mé příjmení), průměrný věk rodičů v době narození prvního dítěte se nejprve rapidně posunul ke třicítce, aby se pak o něco vrátil zpět, ale dřívější pevná korelace značící, že později rodící ženy zůstávají u jediného potomka, se rozplynula, přibylo druhých a dalších porodů ve vyšším věku žen, v odstupu mezi dětmi vzrostla variance (rozptyl), větší odstup u druhého dítěte či třetí dítě s větším odstupem, než byl mezi prvními dvěma sourozenci je (k údivu starších dam - děti přece "mají" být dvě a mateřské "mají" být hned po sobě tvrdila "babička") zcela normální. (A "střídání rolí" samečků a samiček s tím podle mne také souvisí, ostatně soudím, že ochota k tomuto střídání rolí také poněkud vzrostla. Krom toho se dá celkem snadno změnit plemeník, plemenice, a vyzkoušet jinou kobinaci genů, a tolerance společnosti k tomuto biologicky správnému chovatelskému /málem jsem napsal zootechnickému/ postupu také roste).
Tyhle změny udělaly guláš štátistikům a demogrófům z jejich modelů, přinejmenším prognóza z roku 2003 byla úplně vedle, a ta letošní na tom sotva bude lépe.
To už jsem úplně nejdál od tématu, že ... ale zajdu ještě dál, když tak to smáznou.
Doktoři považují každou graviditu po 35. roce matky za rizikovou. Ale u první gravidity je to riziko posunuto výrazněji než u následujících. Není to taková hrůza, jak se může zdát.
I rodičovství se natrénuje, i ty "role" se nacvičí a zacvičí, a jde to pak hladčeji. Vím to i od zvířat, první mláďata jsme často museli brát na umělý odchov, na lahvičku, u ptáků líheň, u krmivých i dokrmování, ale pak se to rodičům v hlavách i žlázách "sepne" a jde to dobře. A ekonomicky to také jde líp, u první zkušenosti člověk často naletí na reklamu, aby nic nezanedbal, později zjistí, že dítě vůbec nepotřebuje všechno, co kouzelníci z reklamek prezentují za nezbytné, a později kroužky, sporty, volný čas - také dražší nebývá vždy kvalitnější, svatá trojice tenis-squash-golf není zcela esenciální. Zato brácha nebo ségra se vždycky může hodit, a mám pocit, že v případě většího věkového odstupu si ani tolik nejdou po krku, jako když dvě mateřské na sebe rovnou navazují.
Závěr: Žádný není. Ať si každý doma dělá, co chce.
23. 08. 2009 | 17:07

slepenina napsal(a):

Já osobně nemám žádný názor proč konkrétně automaticky je při provdání bráno jmeno manžela. Mám známého, který si pro změnu vzal přijmení své manželky.
23. 08. 2009 | 17:47

Luk88 napsal(a):

Zdravím. Je mi 21 a docela se bavím tím co vy pražáci(převážně) řešíte. Já až vystuduju koupím si autokaravan odstěhuju se k moři a budu žít jako normální chlap se psem tak jak Mel Gibson ve 2 díle Smrtonosné zbraně. A baby k životu potřebovat nebudu, stejně jsou to jednoduché bytosti kterým není třeba ani rozumět, protože kromě vlastní reprodukce slouží pouze jako koule na noze vězně tedy chlapa.Toť můj názor. Protivnou krávu do života nepotřebuju ani nebudu potřebovat. A atykových je většina žen.
23. 08. 2009 | 19:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Jedlo, já taky díky za reakci. Ano, je bbost rodit, aby nevymřelo lidstvo. A shodneme se i na tom ostatním, co jste napsal. Odchýlením od tématu se Vám podařilo diskusi velmi pěkně obohatit. A za to moc díky!
23. 08. 2009 | 19:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Slepenina: Výborně, já si také myslím, že si žena nemusí brát automaticky příjmení partnera. Je to na každém páru, jak se dohodne. A to je ta správná cesta.
23. 08. 2009 | 19:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Luk 88: Jasně, sexík se dá provozovat všude a odpovědnost za rodinu může zbytečně život zkomplikovat. Důležité jemít jasno! :)
23. 08. 2009 | 19:46

Lena napsal(a):

Luk88,

přesně tak. Protivného vola do života taky nikdo nepotřebuje.
23. 08. 2009 | 20:10

volič napsal(a):

Vážená pokud se chlubíte angažovaností v Kalouskově budovaném béčku ODS, tak nemá cenu se s vámi bavit.
23. 08. 2009 | 21:47

skeptický napsal(a):

Je to tady v pokročilém stadiu rozkladu.Pojem národního povědomí,vlastenectví,soudržnostizničen během pouhých 70 let nepřetržitou propagandou,ať už komunistickou,nebo současnou.

První šlo náboženství,teď se útočí na rodinu.Prostě rozvrat a likvidace křesťanských států.

Dva tisíce let starý boj náboženství.

Politika se stala pouze nástrojem vlastního obohacení,nějaké zájmy blaha země a obyvatel zcela vyšuměly už dávno.Demokracie je fraška,kde peníze dosadí na všechny kandidátky všech stran svoje lidi,a nemůže prohrát.

Kdo to tu bude obývat za dvě generace je přece jedno.

Není.Naše děti se tu stanou v lepším případě bezzemky v zemi svých předků,nebo budou násilně asimilovány,odsunuty nebo vyhubeny dravými národy,které znají cenu půdy.

Tento smysl z nás byl vytlučen licoměrnými bláboly a chlácholy o světoobčanském nadhledu.Nic není dál od pravdy.

Jsme ohlupováni a manipulováni jako stádo vedené na porážku.

Je to v takovém stadiu,že osudy národů už nijak nezávisejí na jejich schopnostech nebo pracovitosti,jsme jen figurky na šachovnici,které budou obětovány pro nejlepší konečnou konfiguraci,ale zlaté tele,které vládne světu hraje obě strany samo proti sobě.

Za pomoci politických prostitutek,kterých je vždycky dost,které berou rozkazy shora,ať je tam Petr,nebo Pavel,a armády přisluhovačů v mediích,dílo zkázy je skoro hotovo,zatímco my se tu budeme škorpit o kravinách zda mít jedno jméno,nebo dvě,a zda přechylovat či nikoliv.
Rozděl a panuj.
24. 08. 2009 | 05:04

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
přesně tak.Obávám se, že za chvíli budete vadit mazací četě jako já.
Můžeme si střihnout, kdo půjde první.
24. 08. 2009 | 07:09

veronika vendlova napsal(a):

Mě navadíte ani jeden a to nemohu říct, že yb mi Vaše komentáře vždycky udělal radost! ;-)
24. 08. 2009 | 08:08

veronika vendlova napsal(a):

Vážený voliči, nemohu říci, že bych se angažovaností obecně jakkoliv chlubila, naopak. Jenže jednám transparentně a proto sjem do vizitky uvedla, kde toho času přebývám a světe div se, v Kalouskově béčku je mi dobře.

Už jsem myslím dost stará na to, abych posoudila, kde má moje práce smysl a kde nikoliv.

Já taky nechci, abyste se se mnou bavil, vždyť ani nevím, s kým mám tu čest...

Člověk je svobodný v názorech do okamžiku, než je sdělí veřejně.

Politika je součástí nás všech i když si můžeme myslet, že se nás netýká. Po dohodě se Starosty jsem součástí dění v TOP09 a i kydž jsem byla zprvu mírně rezervovaná a opatrná, nyní mohu říct, že mám radost celého týmu kanceláře v Ptaze i ve všech regionech.

Vzhledem k zápřahu, v jakém se všichni ocitáme tímto zdravím spolubojovníky a spolubojovnice v ČR a těším se na to, až dojde ke zúčtování.

A neodhaduji výsledek, na to jsou tu jiní machři. Já jen makám a čekám...

Omlovám se všem, za vsuvku k TOP09.
24. 08. 2009 | 08:17

skeptický napsal(a):

Pan Pepa.
Tonda Novotný prý sbíral politické vtipy.I s vypravěči.
24. 08. 2009 | 08:40

Antropolog napsal(a):

Vážená paní Vendlová,
nic proti Vašemu "štěstí až na prvním místě", ale uvědomte si, že ve vákuu jsme nikdy nežili, nežijeme a ani žít nebudeme.

Přečtěte si prosím opět příspěvky od "skeptického". Pro jednotlivé stromy Jste snad už úplně zapomněla na nějaký les.
24. 08. 2009 | 10:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Vážený pane Antropologu, já to četla, samozřejmě a že nežijeme ve vákuu, nikdy v něm nežili a žít nebudeme je na výsost jasné.

Na les jsem nezapomněla, práve naopak. Jenže když bych se dívala na les i stromy skepticky, tak už visím dávno na jednom z nich a to se mi nechce. Takže jsem optimistka a snažím se dělat maximum pro štěstí své i štěstí jiných, ať je to třeba jen to, že kyselé xichty házím jen na ty, kdo si je fakt zaslouží a těch moc kolem sebe nemám...

Víc k tomu asi nemá cenu dodávat, že?
24. 08. 2009 | 10:49

ok napsal(a):

Základní chyby je v tom, že někteří lidé dělí lidi na muže a ženy. Já dělím lidi na lidi dobré a na padouchy.
Mezi ženami jsem se setkal s odpornými padouchy střiženými hysterií, a na druhé straně se skvělými ženami. V českých poměrech je bohužel nejvíc těch "sedávej panenko v koutě" - do které skupiny taková žena patří, se dá často zjistit až když je pozdě :-)
24. 08. 2009 | 14:31

JAHA napsal(a):

Ad: Pepa Repa

"Uvažuje se o výstavbě nového pavilonu, vedle pavilonu lachtanů, aby byl tento živočišný druh, zařazený do seznamu UICN, zachován."

Tiez som cital zavery toho vyskumu, no zabudli ste dodat, ze iba s tou podmienkou, ak budu ti muzi vyholeni uplne vsade, aby sa aspon v niecom podobali cloveku (zene).
24. 08. 2009 | 15:32

hradilková napsal(a):

optimismus je zdraví prospěšný!Jak píší Lidové noviny.
Čas změny přijde teprve v momentě, kdy v poli vztahů partnerských, rodinných či společenských, půjde více o společné HOSPODAřENí než o vzájemný boj o korejtko. Leč právě proto, že v národě jsou vidět a slyšet daleko více ti "bojovníci", my s Veronikou přece dobře víme i o těch hospodářích, co sice nejsou viděti, leč bez nich bychom už dávno ten svůj ledaskdy téměř idiotský optimismus ztratily, že.hola hééj.
24. 08. 2009 | 15:41

Pepa Řepa napsal(a):

To JAHA
ak budu ti muzi vyholeni uplne vsade
---------------
Nevím jak v Prešově, ale tady frčej muži-špígláci.
Model huňáč vyšel z módy.

Ako sa to hovorí po slovenky neviem.
Možno Hunyadi.
24. 08. 2009 | 16:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak tak, Jano, tak tak!!! :))))
24. 08. 2009 | 16:27

skeptický napsal(a):

Hospodárnosť jest ctnosť,jež u ženy má býti nejvíce ceněna.

Michel de Montaigne : Esseje

P.S.
Pan Pepa

Při tom holení by si gendery měly pomáhat.

Jak ten on povídá jí :

Miláčku,můžeš udělat takhle? A našpulí hubu na stranu.
24. 08. 2009 | 17:01

Alice Tejkalová napsal(a):

Milá Veroniko, teprve dneska jsem se po několikadenním maratonu práce na reportážích ze sportu handicapovaných - mimochodem Česko má dvě medaile z MS v lukostřelbě, které se uskutečnilo v Nymburce, bylo nesmírně kvalitní a přitom přišlo asi deset diváků - dostala na Aktuálně a přečetla Vaše poslední dva blogy i s diskusí. To koukám, co můj text odstartoval.
Nejvíc mě fascinuje, to se týká Vašeho minulého i současného blogu (a vlastně i toho mého, ale tam se mi to do diskuse nechtělo nějak psát), jak rychle lidi, Pepa Řepa zvlášť, soudí "feministky". Feministka = genderteta, chtěně bezdětná, single, burcující proti chlapům a nevím, co ještě. Na to můžu říct jen jediné - vědí houby. Jsem vdaná, miluju svého muže, který je podle nejlepší na světě, těším se, že se nám povede nějaké pěkné děcko, nejlíp děcka dvě. Těším se, že si s nima užiju mateřskou, kterou si přizpůsobím podle nich a svých koníčků. Pracuju, vařím, peru, žehlím a o domácí práce se podle možností dělím s partnerem. Mezi muži mám spoustu kamarádů a nikdy jsem o ně neměla nouzi (což ťukám na dřevo a všem přátelům děkuju). A jsem feministka (což je jedna z mnoha mých nálepek, stejně jako novinářka, učitelka, stolní tenistka, třídička odpadu atp.) a jsem na to hrdá. Protože feminismus tak, jak ho vnímám já, je hnutí za rovnoprávnost. Žádné vyvyšování, ale stejné zacházení. Například když jsem před deseti lety začala (díky Robertu Zárubovi) pracovat jako sportovní novinářka, bylo nás málo a spousta sportovců i spousta kolegů a fanoušků na nás koukala z vrchu - ženský jsou blbý a sportu nerozuměj. Svojí prací jsme je snad přesvědčily, že se pletou. Počet žen sportovních novinářek totiž v Česku v posledních letech narůstá, nejvíc je to vidět právě v mojí "domovské" redakci sportu ČT. Nikdy jsem nezakládala ženské odbory, ani neusilovala o speciální zacházení. Chtěla jsem jen stejné podmínky, tedy pracovní příležitost odpovídající mým schopnostem, stejné ocenění. Mně se ho dostalo. Z vyprávění kamarádek ale vím, že to zdaleka neplatí u všech a domnívám se, že to je chyba. Myslím si ale, že bez toho, aby na to někdo neustále poukazoval, se nic nezmění, stejně jako v řadě dalších oblastí, jako je třeba partnerský vztah, sociální statut atp., ale o tom bych mohla popsat asi milion řádků. Takže na závěr chci jen poděkovat tak jako Vy všem mužům, které jsem kdy potkala a dosud potkávám, a kteří tohle všechno chápou, a taky všem ženám, se kterými sdílím pohled na svět a kterým nevadí, že se jim Řepy smějou a že je zesměšňují.
24. 08. 2009 | 21:09

Skogen napsal(a):

Čemu se divíte, paní Tejkalová? Vy se vymezujete, máte tedy vymezení. Trendy nálepky mi připadají směšné, nikdy jsem na takové záležitosti nebyl. Můžete být hrdá na sto tisíc způsobů, příslušnost k hnutí, které si vedle skutečných úkolů vzalo za cíl i neuvěřitelné ptákoviny, je zkátka jedním z nich. Nikoliv tím nejobdivuhodnějším.

Co se týče toho, že ženy "nejsou blbý a sportu rozuměj", bych podotknul, že ano, ale po svém. Ženy sport vnímají a hlavně o něm hovoří jinak než muži. A pokud se chtějí upíchnout ve sportovním zpravodajství, pak se musí naučit hovořit o sportu mužským jazykem, protože, upřímně řečeno, paní Tejkalová, pro koho jsou sportovní zprávy především určeny? Včetně té líbivé schránky.. Váš příklad není nic než zkratka. Zamlžená zkratka, která ani trochu nemá za cíl jít k podstatě. Škoda. U žen mne fascinuje, že v případě konfrontace přestává jít o fakta, vršíce jeden nesouvisející argument za druhým na jednu hromadu začíná jít jen a pouze o potřebu dosáhnout dominance.
24. 08. 2009 | 22:41

Skogen napsal(a):

Paní Vendlová, je mi sympatické, jak to tady vedete. Nejste vztahovačná, máte svůj názor, diskutujete, dokážete přijmout argumenty druhých (aniž byste si zadala). I když mám leckdy názor trochu odlišný, líbí se mi u vás.
24. 08. 2009 | 22:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogene, asi jsem tu za ten rok blogování nečetla větší pochvalu. Tedy díky za ni. Jen jednou mi ujely nervy a omluvila jsem se za to (bez odezvy). Od té doby jsem poučenější a beru diskusi s větším nadhledem.
25. 08. 2009 | 00:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Milá Alice,
já vůbec neměla v plánu na dané téma blogovat, natož abyc zvedla otáku, jací jsou muži... :), ale příspěvek pana Karla mi přišel velmi zásadní, tedy jsem k tématu napsala své. No pak mě Monika přivedla na nápad, že bychom mohly (my ženy) diskutovat o mužích...tak jsem se o to pokusila.

Jasně, že některým mužům přijde boj za stejné podmínky k smíchu. Ono se to těžko popisuje, natož žije. Obě jsme na tom myslím hodně podobně, nemusíme nic dokazovat ani sobě, ani okolí.

Já moc nevím, proč Vám pan Skogen napsal příspěvek výše. Mám dojem, že jsme obě upřímné a právě proto jdeme do hloubky, snažíme se přijí na to, proč se někdy děje to a jindy ono.

Pane Skogene, já se nedávno již po několikáté dozvěděla, že jsem emočně poněkud příliš vypjatá (po právnicku - doslovný překlad je asi histerka). No možná občas jsem, když za něco bojuju, rozohním se, ale nezdá se mi, že by mi emoce nějak špatně radily.

Ono je to těžké, když vrším "nelogické" argumenty, ženy mě chápou a muži přemýšlí o zbytečných emocích. Mě to nevadí, ale opravdu je to asi někdy dáno odlišným způsobem uvažování. Proto mám ráda smíšené týmy, daleko lépe pak fungují. :)

Pěkný večer.
veronika
25. 08. 2009 | 00:40

Jirka napsal(a):

Silvie, z toho, co píšete, mi přijde, že se snažíte najít vztah, který by se neodehrával na rovině dominance-submisivita, ale který by byl rovnocenný. Ačkoli v naší společnosti pro to nejsou moc připravené modely a všude kolem sebe vidíme ten starý dominantně-submisivní model, není to jediné, co existuje. Každý člověk má v sobě potenciál prožívat rovnoprávný vztah a mnoho lidí se dnes toto snaží realizovat. Je potřeba přestat hledat nějakou "chybu" vně sebe, uvědomit si, že já jsem ten, kdo vytváří své vztahy, a podívat se, co mě tak láká na těch dominantně-submisivních. A jak by to šlo jinak. Dnes existuje spousta možností, jak tyto věci poznávat a vědomě rozvíjet. Tak nepropadejte nějaké deziluzi, že "to nejde" :-)
25. 08. 2009 | 11:10

Alice Tejkalová napsal(a):

Pane Skogene, mé argumenty jsou v tomhle případě zcela věcné, konkrétní a strukturované, jen mi chybějí odstavce. :-)) Jinak by mě upřímně zajímalo, kolik toho o feminismu opravdu víte a na kolik jste obeznámen s jeho osobnostmi, nemá totiž jen radikální odnože (se spoustou věcí nesouhlasím), pokud Vám to ušlo. Jen tak mimochodem, řada mých přátel se o tom, že se hlásím k myšlenkám feminismu, dozvěděla až z těhle blogů. Já se totiž obvykle nevymezuju. Jen když se někdo vymezuje proti mně, nebo píše z mého pohledu blbosti o tom, jaké je, či má být postavení žen. Nálepky považuju stejně jako Vy za hloupost, proto jsem tam dala tu třídičku odpadu, ale asi to vyznělo málo ironicky. Člověk je podle mě komplexní osobnost složená ze spousty částí a jedna charakteristika je na každého z nás hrubě málo. Každopádně se mějte fajn.

Veroniko, ještě jednou díky a přeju pěkný konec srpna a start září, jedu na dovolenou.
25. 08. 2009 | 11:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Milá Alice, užijte si dovolenou, dovolená je moc potřebná! Mě se letos nevyvedla.
Srdečně zdravím! :)
25. 08. 2009 | 12:18

Skogen napsal(a):

Paní Tejkalová, nezlobte se, zkoušku z feminismu u Vás dělat nechci. I tak si troufám tvrdit, že feminismus v obecné podobě, či spíše některé jeho atributy, jsou jednoduše trendy. Je to téma. Pro společensky aktivní moderní ženu téměř nutnost, sportovní terminologií "klubová záležitost". Alespoň tam, kde se hovoří o újmě ze ztráty rodného jména (já bych byl pro to, aby své rodné jméno ztratili úplně všichni a učinila se tak čára mezi dětstvím a dospělostí - ony ty iniciační obřady dospělosti mají cosi do sebe), nebo dokonce, odpusťte, o udělátcích, které ženám umožňují rovnoprávné čůrání do pisoáru... Že vy vnímáte feminismus v umírněné rovině je vám ke cti. Že jsou však vaši přátelé mírně udiveni zjištěním, že se k fanklubu počítáte, mi možná trochu dává za pravdu, že typickou "džendrteteou" přece jen nebudete. Svými postoji je spíš budete tahat za ocas.
25. 08. 2009 | 21:17

arlon napsal(a):

vendlova
Jestli vy jste nebo nejste džndrteta nechte laskavě na mínění čtenářů, publika nebo si udělejte průzkum hlasovací anketou. Váš problém je v tom, že naprosto nechápete, že vystupujete z pozice džndrteta a sama se v zrcadle přesvědčujete, jak jste skvělá. Přitom se tu setkáváte jen se samými normálními muži, u kterých je váš postoj naprosto lehce prohlédnutelný a v podstatě směšný, je-li to myšleno jako vážné téma k diskusi. Výhodu nemáte žádnou, jen zde ztrácíte body a sympatie těch normálních mužů, kteří vám "vadí" a kteří si o vás můžou myslet své a dát vám to najevo nebo se na vás vyprdnout. Já osobně myslím, že je lepší se na takovéto blogy vyprdnout.
Jedno čínské přísloví praví - Bij ženu na potkání, důvod se již najde. Ve staré Číně jistě věděli, jak se takovým projevům jako máte vy vyhnout a co by z toho mohlo vzejít.
Jestli jste tak dobrá, jak se mi původně zdálo, zkuste blogovat na vyšší úrovni, zatím tu jen všem okopáváte kotníky a děláte si z toho zásluhu. Připomínáte mi naparující ho se zajíce před liščí norou....
26. 08. 2009 | 08:10

Silvie napsal(a):

Možná jsem cynická, ale chovám velkou skepsi ke všem halasným proklamacím o úžasném domácím štěstí.
Když tvrdím, že idylické manželství může existovat, ale nikdy jsem takové neviděla, vycházím z reality a vlastních zkušeností. Znám standardní manželství, kde si v podstatě žije každý po svém - to v tom lepším případě. Např. z naší třídy ze SŠ jsou téměř všichni rozvedení, někteří to stihli i víckrát.

Dvě moje nejlepší kamarádky žily v relativně spokojeném manželství, znala jsem celé jejich rodiny. Bohužel, jejich manželé mi připravili velké rozčarování - naprosto bez skrupulí po mě vyjeli (a to nebyli ani opilí). Vyrazila jsem s nimi samozřejmě okamžitě dveře, ale kamarádkám jsem nic neřekla. Nechtěla jsem si vzít na svědomí, že event. způsobím nějaký rodinný rozvrat. Totéž provedl manželův nejlepší kamarád, jehož manželka (jinak velmi spokojená) povila právě druhé dítě. Manželovi jsem ovšem sdělila, jakého má úžasného přítele, aby věděl ,s kým má tu čest. Odmítala jsem se s ním dál stýkat, nerespektoval ani to, že mám roční dítě a partnera.
Podotýkám, že nejsem koketa a nikdy jsem dotyčným k flirtu žádnou záminku nedala. V jedné věci jsem celý život zásadová - co je v domě ,není pro mě. Podvést kamarádku s jejím chotěm pokládám za nejodpornější věc pod sluncem. Pánové s tím ale nejspíš žádný problém nemají. Jeden z nich to vyzkoušel na všechny kamarádky své zákonité manželky. Řekly jsme si to, ale manželku jsme raději , po zralé úvaze ,vynechaly.
Proto jsem se nikdy , pokud možno, příliš nepídila po tom, co můj partner dělá v době, kdy není se mnou. Mohla bych se dozvědět leccos nepříjemného.

Vot tak je to s mými názory na barvotiskové manželské štěstí.
26. 08. 2009 | 08:20

Silvie napsal(a):

Jirko,

máte dobrý postřeh. Ale nejspíš přitahuju jen tyhle dva extrémy.
26. 08. 2009 | 08:21

skeptický napsal(a):

Vono manželství je vůbec proti přírodě.
26. 08. 2009 | 08:25

Pepa Řepa napsal(a):

To V.V.
Jestli chcete být, milá Veroniko, originální, tak až se Vám narodí holčička, pojmenujte ji:
Odolka Wendl-Nováková.
Radnice určitě něco přihodí, ale spěchejte. Jakmile zahučíte do feministickýho močálu, tak nebude na dělání dětí čas.
https://www.youtube.com/watc...

Ať máte večer zaděláno.
26. 08. 2009 | 09:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, jsem ráda, že jste mírně zmírnil slovník. Já vůbec nevím, s jakými muži se tu (míněno na netu), setkávám. Mohu posuzovat jen ty muže a ženy, které vídám z očí do očí. Zda je to vážné téma k diskusi, nebo není, je na každém z nás.

Mě zprvu vážné nepřišlo, protože "vyrovnávací" metody nepotřebuji - zatím, ale kdo ví, co bude v budoucnu, až mě třeba v šedesáti nebude chtít nikdo zaměstnant, protož budu moc strará. Ale Karel mě inspirovat toto snadné a pak najednou vážné téma otevřít.

Výhodu oproti Vám opravdu nemám žádnou, spíše naopak, ale Vy jste to tradičně nepochopil. Ok.

A k těm bodům - prosím Vás, kdybych chtěla nabírat nějaké "body" sama pro sebe, tak se do blogování nehrnu.

Moc jste mě pobavil, protože přečíst si o sobě, že mi vadí normální muži, je opravdu krááásné. Jednak nevím, co to "normální" muž je a druhak mi ti, se kterými se znám nebo Ti, kkteří si o mě můžou myslet svoje a vyprdnout se na mě, opavdu nevadí. Všichni máme naštětí možnost volby.

Jasně, vždyť ano, prďte na tyhle blogy a jim podobné, to je v pořádku. Opravdu Vás nikdo nenutí, tu být.

A znovu už poněkolikáté: mohu si blogovat o čem chci (respektovat musím pouze zdejší kodex) a to samé mohou činit ostatní blogeři, blogerky a diskutující.

Zajíc, zajíc...před norou. Napadlo mě, že spíš asi zaječice, než zajíc. A že se naparuju - nejste první, kdo mi to řekl, tak se nad tím budu muset zamyslet, ale co s tím provedu, až něco vymyslím, to nevím....starého psa novým kouskům nenaučíš, nebo fenu vlastně...:)

A to staré čínské přísloví je dost mimo, zlo plodí zase jen zlo a bití zase jen bití.
26. 08. 2009 | 12:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo, Vy máte dost... :)
26. 08. 2009 | 12:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo: Odkaz super, XindlX a jeho Anděl, je moje současné zvonění na mobilu. Sice jsem prý v týmu konzerativní strany, ale já na té písničce nevidím nic špatného, spíš naopak! :)
26. 08. 2009 | 12:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie, všechno, co jste napsala, se děje. Mám jeden jedniný cíl a přání, ustát manželství tak, jako se to daří mým rodičům. Kdybych tenhle vzor neměla, asi bych psalala podobně jako Vy.

Co se kolem děje (ve vztazích), vůbec neřeším, mám pro to oči zavřené, protože je každého věc, jak žije, s kým a zda mu soužití vyhovuje. Maximálne pro sebe konstatuju, že kdybych měla žít takhle, tak to ani náhodou, ale to je tak všechno.

Když jsme se s mým mužem brali, zmali jsme se asi 3 měsíce. Někdy si říkám, že si mě vzal, protože nevěděl, do čeho jde... Protože jsme za sebou měli oba dlouhé vztahy, které skončily rozpadem, řeli jsme si, že raději několik intenzívních šťastných let, než nějaké "prostoje". Zatím (a to ťukám) fungujeme líp a déle, než bychom si asi bývali původně mysleli. Co není, ale může být. Nechci přivolávat to špatné, ale snažím se i přes občasnou skepsi, kerou vnímám kolem, brát to tak, jak to je. Žijeme jen jednou, co bude za hodinu, vlastně nevím.

Vyzvala jsem sice k debatě ženy, aby mi řekli, jací jsou muži, ale samozřejmě tak, jako se nedají paušalizovat ženy, nedají se paušalizovat muži. Zdá se mi ale, že ženy jsou možná dál, než si muži myslí.... :)))
26. 08. 2009 | 13:09

Veronika Vendlov napsal(a):

hrubka: ženy řekly - omluva!
26. 08. 2009 | 13:10

Silvie napsal(a):

Veroniko,

po letech jsem se dobrala názoru, že je heroickým výkonem udržet si po celý život jednoho partnera. Všichni, kteří to dokážou by měli být veřejně velebeni, jako mimořádně tolerantní jedinci.
Taky jsem se obohatila o poznatek, že asi neexistuje chlap, který by odmítnul nabídku "kvalitního" sexu. A nemusí jít o vítězku oblastní soutěže krásy. Hlavně, že je změna, což ,pánové?!
Tedy, ne že bych byla světice.
26. 08. 2009 | 13:52

arlon napsal(a):

vendlová
jak vy můžete posuzovat to, co někdo nepochopí, to samé tvrdím já o vás. Vy jste nepochopila, že takovýmto blogem nic nepřinášíte, ale jen obtěžujete. Jestli jste skutečně džendrteta, vyplyne z další vaší reakce.
Ale máte jedno plus jste důkladná, to se o jiných blogerech říci nedá ba naopak. Jsou tací, kteří hodí politický blog ve formě polotovaru až škváru sem mezi lid a čtenáři poperte se, on už vás LS srovná.
Takže abychom si to ujasnili, jestli máte dojem, že tu chcete s někým válčit nebo se dohadovat o kdejakou formulaci nebo slovíčko či myšlenku jako to předvedla KVS u Krause, tak to já tu být nemusím a vy se zkuste přihlásit v divadle Ponec. Kraus má na takové expertky kameru a o hodně břitčí jazyk než tady všichni dohromady, hodně štěstí.
Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Resumé - běžte tam a ukažte všem, že na to máte a nejste džendrteta. Vše ostatní nestojí za řeč.
LS - mohl byste být paní VV nápomocen při vstupu do divadla Ponec v roli hosta č.1 - úvodního? Pan Kraus se určitě rád zúčastní takového dialogu.
26. 08. 2009 | 14:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Silvie, asi tak nějak to je a výjimky, zdá se, potvrzují pravidlo. Jen mě je líto těch, kdo jsou těmi opuštěnými a zraněnými. Nezbývá, než to přežít, přijmout a jít dál třeba trochu posíleni...
26. 08. 2009 | 15:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Arlone, Vy jste se zase předvedl! :)

Chápu všechny, kdo mi říkají, ať se na to debatování pod blogy vykašlu, že to nemá smysl. Tahle naše "diskuse", je toho zářným příkladem.

Jít do divadla Ponec, by pro mě byla čest, ale víte, kolem je tolik zajímavějších a chytřejších lidí, že se snad ani nedají spočítat. A Klárka byla výborná, před ní smekám. Takže to, že byste mě viděl u Krause, jak mě svý břitkým jazykem "ničí" a já se potím a rudnu a ztrapňuju se, se Vám asi nepoštěstí. A taky bych pak mohla být ještě pyšnější, než jsem, co kdyby se mi tam ten výstup trochu povedl? :)

Jinak válčit nechci a ani to moc neumím. Jen jsem se Vám snažila naznačit, že tady "viset" veřejně, je mnohem těžší pozice, než pod nickem mudrovat do autora/ky textu. Klidně bych si to s Vámi někdy ráda vyměnila, to mi věřte. A jestli máte mě a dalším mužům a ženám co říci, napište text na libovolné téma, já Vám jej velmi ráda pod Vaším jménem vyvěsím a pak si jej obhajujte. Myslete při tom na to, že se Vám může stát, že Vás lidé pošlou do háje i když třeba bezelstně napíšete, že bylo dneska hezky a svítilo sluníčko! :)

Jinak kolegové blogeři a blogerky mají svobodnou volbu. Buď diskutovat, nebo ne. A já jim rozumím, že to, co zde občas podstupujeme, není nic příjemného a tak do toho raději nejdou. Navíc, jak už mnohokrát zaznělo, je to strašný žrout času.

Takže jdu makat, stačí mi ta hodina, kterou jsem tu dnes strávila, musím ji nahnat večer.

Arlone, já proti Vám nic nemám, jen jste mě začal hned na začátku urážet a to není příjemné nikomu z nás.

Hezké odpoledne všem!
26. 08. 2009 | 15:35

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím paní Elisabeth :-),
trochu se zpožděním.
Pokud jde o to moudro, to je trochu nadsazené, jistě :-). Ale zhruba říká to, že se muži a ženy vzájemně podmiňují. To dnes zcela neplatí, nejsme uzavřená společnost. Ale víte, já sám dělím ženy do tří skupin:

- Dělá z mužíčků muže
- Dělá z mužů mužíčky
- Ostatní

Ta první skupina mizí stejně rychle, jako druhá přibývá.

Pokud jde o to, jestli by ženy chtěly dřívější poměry, to určitě ne. Pouze se jim model, který jsem výše popsal silně zamlouvá, alespoň většině žen.

Ale jak jsem napsal, ženy často chtějí po mužích vlastnosti, které jsou neslučitelné. Pokud chcete úspěšného ranaře, nemůžete mít ušlápnutého žolíčka.

Stranou nechme sen nezanedbatelné části dnešní mladé ženské populace: Jaguára v garáži, pantera v posteli a vola doma :-)).
26. 08. 2009 | 17:04

arlon napsal(a):

VV
tedy dobrá, já jsem vám neradil Ponec kvůli tomu, aby vás tam ztrapňovali..... Tady vidíte rozdíl mezi tím, co kdo myslí a jak to druhý chápe nebo přijme. Vy jste ke smyslu mé rady přistoupila žensky a přesto obdivujete KVS, která vystupovala jako chlap a bylo to v podstatě "neženské". Ale já myslím, že ve vašem případě byste to zvládla "žensky" lépe než KVS, otázka je jen zda byste podlehla Krausovi. Jen bych podotkl, že jestli jste z mého textu vyčetla urážky, i když tam nebyla ani jedna, tak se vám omlouvám.
K vaší nabídce napsání textu - takové věci už mám dávno za sebou ovšem proto se mi to dobře "kecá", to máte pravdu. Vy se Krause se nebojte, Ponec si vybojujte a zvládněte to žensky lépe než KVS. To je to, oč tu běží i těm brblajícím chlapům.
Přesto poslední poznámka - řekl bych, že u Krause byste podlehla r.s.c. na body.
26. 08. 2009 | 20:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Ach jo, Arlone, vždyť víte, že to u Krause někdy není lehké....

K Urážkám: Pokud jste psal ten text níže, tak to trochu urážlivé je, nebo není?

Cituji Vás:
arlon napsal(a):
vendlová
Kdysi jsem měl dojem, že máte pod čepicí. Tímto blogem, kde vytahujete názory diskutujících jako králíky z klobouku a stavíte na tom další část svého uvažováním mám dojem že máte pod čepicí totální průvan.
Docela se divím, že na takovouhle frašku nemá LS kodex.
Milá autorko, vy ten slepičí mozek nezakryjete ani papachou ani sombrérem. Dejte si radši slepičí polévku a šoupejte doma nohama. Na víc nemáte.
21.08.2009 01:17:44

Mejte se dobře, pane Arlone.
vv
26. 08. 2009 | 21:18

arlon napsal(a):

vv
ty texty a nejen mé, si musíte probrat sama se sebou a přiznat si, zda na některých impertinencích není něco signifikantního tak, že to není urážka. Též se mějte dobře, nicméně budete-li u Krause, budu vás napjatě sledovat a přát všem příjemný a odeševnělý večer v divadle Ponec v záři reflektorů a bez playbacku.
27. 08. 2009 | 02:04

arlon napsal(a):

vv
děkuji za přání a vám přeji ještě více nadhledu a sílu do dalších debat s "nepohodlnými" a neemancipovanými muži.
Z hlediska diskuse blogera s publikem - musím vás hodnotit excelentně. Takto by dle mých náhledů měl bloger vystupovat a "píšící veršotepci a mravokárci" by postupně vychladli a přijali podnětné řešení ï kompromisní ku prospěchu všech.
Mějte se a pište dál,VV.
27. 08. 2009 | 02:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Arlone, upřímně, co bych u Krause dělala? ;-) :-) :-)
27. 08. 2009 | 11:22

Dalimil napsal(a):

Dobrý den. Pro všechny emancipačky oprsklé a nezdravě sebevědomé báby ! Řek bych že i taková krátkodobá třeba pulroční stáž v arabském prostředí u některého sultána by vás všechny osvítila natolik že by pak bylo po jakýchkoliv problémech v českých rodinách ! Jinak jste všechny snad již od narození mimo mísu !!! Dali.
27. 08. 2009 | 14:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Dalimile, Vám by trocha toho otroctví taky neuškodila! veve
27. 08. 2009 | 15:45

Dalimil napsal(a):

Vážená vidíte sama jak vy ženy myslíte ! Psal jsem snad já zde o nějakém otroctví ? Možná že vás zrovna by si panovník tak oblíbil že by jste se u něj měla jako v ráji!!!Ale stejně trocha pokory by vám ženám bez rozdílu vůbec ale vůbec neuškodila !!! Určitě by jste byli u mužů váženější ámen! D.
27. 08. 2009 | 17:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Dalimile, ano, o otroctví jste nepsal, ale nás ženy, byste na stáž k panovníkovi klidně poslal. Ale otroctví pro Vás, muže, to ne, to by nešlo.

Ano, my ženy uvažujeme jinak. Tak trochu se mi ulevilo... :)
27. 08. 2009 | 22:43

Skogen napsal(a):

No, Silvie z ctnostného rodu. Povím Vám příběh. O muži, který měl velmi rád svou ženu a o ženě, která s ním má dvě děti. Ona jaksi stále přemýšlela o své teenagerské lásce, až se doslechla, že její teenagerská láska je opět ve městě. I nečekala a začala se vytrácet. Až toho manžela napadlo, že něco není v pořádku a sprostě manželce zapl ukládání historie v ICQ a pak si přečetl rozhovor s její kamarádkou. A nestačil se divit. Ne, nebyla mu "dokonaně nevěrná". Jen k tomu otevřeně směřovala, zatímco před manželem jezdila k babičce, protože děti se k babičce vždy velmi těšily. A kamarádka taktéž nabídla krytí, protože co, vždyť je vše OK, ona přece tamtoho milovala i miluje ho nadále. Vše je v pořádku.

Když si to vyříkali, byl on nařčen, že porušil listovní tajemství a že je to trestné. Poslal tedy svou rozohněnou ženu ke tchýni, protože se ní nemohl dívat. Taky aby si vyjasnila, co vlastně chce. Má svobodu rozhodování. Budou se jistý (dost krátký) čas střídavě starat o děti a vést život jako po rozvodu. Zlí jazykové tvrdí, že ji vyrazil z domu. Jednak narozdíl od ní neměl kam jít, druhak se mu z přetvářek dělalo blivno.

Žena se rozhodla, že se chce vrátit domů. Vrátila se domů, ale muž už ji tolik rád nemá. Nešpehuje ji, to nemá smysl. Ani ji neutiskuje. Jen už daleko víc myslí na vlastní kolečka.

Takže,když to shrnu, žena při nevěře nejspíš tak nějak ČISTĚ MILUJE, zatímco muž MILUJE PODLE.
27. 08. 2009 | 23:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogene, každopádně ani jeden v bajce není tak úplně šťastný. Jak těžce se navrací ztacená důvěra... :(
27. 08. 2009 | 23:55

Roman napsal(a):

Muzi by nejraději seděli u televize a čučeli na fotbal, pily pivo a potom si dopřáli rychlou ejakulaci, čůraj mimo záchod, smrděj a nic nechápou.. to je asi tak všechno co můžu říct o mužích.
29. 08. 2009 | 15:37

dalikrada napsal(a):

Romane nech se vyšetřit na psychyně!!! D.
30. 08. 2009 | 15:34

forTek napsal(a):

hale já nevim jak vy j, ale proč to tak hrotit? každej máme svuj typ chlapa, co se nám líbí a nejde prostě hodit všechny do jedný škatule, každej jsme prostě nějakej a říct, že všichni chlapi jsou stejní, to prostě nejde, nejde je soudit jako nějakou jednu skupinu šutrů, co maji stejnou barvu, stejný vlastnosti, stejnej tvar... btw, proč do toho někdo tahá i vyhynutí národa atd, nechápu...
30. 08. 2009 | 20:56

schiesser napsal(a):

Otázka autorky blogu zněla.
18. 12. 2009 | 21:52

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 03:31

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy