Jeden den v životě, aneb jak se nenudit!

21. 09. 2009 | 01:46
Přečteno 6241 krát
Jeden den pro Vodolku? Jeden mimořádně vydařený Vodolský víkend? Co je vlastně jeden den v životě lidském? Je to dlouhá doba, krátká? Asi jak kdy, ten pocit známe všichni. Někdy na jaře 09 nás s panem místostarostou napadlo, že by bylo fajn, kdyby se nám podařilo zorganizovat ve spolupráci s Kulturní komisí a lidmi ve městě, jeden den pro lidi, kde by se líbilo každému, bez rozdílu věku.

Nazvali jsme jej Den pro Vodolku a naplánovali termín na 13. 9. 2009. Podařilo se nám domluvit se na spolupráci téměř s každým, kdo v Odoleně Vodě dělá něco aktivněji pro druhé. Chtěli jsme, aby si v programu každý našel něco, co ho zaujme. Díky nápadu pana místostarosty se dokonce podařilo uspět u nadace VIA, kam byla zaslána grantová žádost. Hodnotící komise vybrala 38 projektů a rozdělila dva miliony Kč, z nichž 25 000,- Kč putovalo do Odoleny Vody. Tyto menší komunitní granty financuje ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů, konkrétněji o žádosti například zde: www.nadacevia.cz/cz/granty-a-podpora/podporene-projekty/den-pro-vodolku. Mottem projektu bylo: „Možná o sobě ani navzájem nevíme nebo o sobě nevíme dostatečně“. Základním cílem pak bylo, dát dohromady místní spolky, sdružení, soubory a kroužky s rozličnou náplní činnosti a zaměřením, pozvat je na jedno místo, nabídnout jim možnost prezentace a ve spolupráci s nimi připravit celodenní program, ve kterém SPOLEČNĚ přesvědčíme své spoluobčany, že NĚCO UMÍME a že se mohou v případě zájmu připojit. Chtěli jsme, aby mohly spolky, sdružení, soubory a kroužky informovat o své činnosti, měly prostor pro praktické představení svých dovedností a znalostí.

Den byl zahájen prezentací spolků, sdružení, souborů a kroužků s názvem Poznáváme se navzájem, aneb burza kontaktů. K dispozici byl pro všechny tištěný seznam všech prezentujících spolků, sdružení, souborů a kroužků. O účast na burze kontaktů, byly také požádány nevládní neziskové organizace z blízkého okolí, starající se o osoby se zdravotním a jiným postižením, které prodávaly výrobky chráněných dílen (Fokus Praha, Portus a Charita Neratovice). Odpoledne bylo věnováno praktickým ukázkám činnosti spolků, sdružení, souborů a kroužků, pokusím se to tošku vyjmenovat: Volejbalový zápas ve sportovní hale na počest Evžena Kroba, zápas místního fotbalového dorostu s AFK Nehvizdy, zahájení odpolední části s našimi baráčníky, divadlo pro děti O kohoutkovi a slepičce, ukázka oddílu Teikwonda, oddílu trampolín, ukázková partie šachů, stolní tenis, taneční skupina Vodolenka, sportovní kroužek paní Volhejnové při ŽŠ, zápas nejmenších fotbalistů, volejbalová exhibice, malý zásah dobrovolných hasičů, kteří se starali mj. o nafukování balonků pro děti,. Během odpoledne dále probíhaly tvořivé dílny pro nejmenší i větší děti (organizovalo Dětské centrum Sluníčko a Základní škola). Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet výrobu ručního papíru, probíhala škola klasického djingu, každý si možnost koupit výborný nakládaný hermelín vyrobený v chráněné dílně o. s. Portus - www.dobrotyspribehem.cz a výrobky chráněné dílny Fokus Sedlec (Jůnův statek) a dozvědět se více o jejich nabídce a zaměření, například o Dnech duševního zdraví. Doprovodně byl na víkend otevřen Vodolský salon – výstava šestnácti místních výtvarníků a výtvarnic, kde byl garantem fotograf Pavel Novotný. Každý kdo přišel, dostal balonek pro děti s logem akce, seznam vystavujících a prezentujících a malý upomínkový předmět. Celý den byl zakončen posezením u ohně spojeným s opékáním buřtů a písničkami na přání.

Od konání akce se týden sešel s týdnem a tak už si asi mohu dovolit trošku bilancovat. To poslední, co bych chtěla, aby text vyzněl, jako nějaká osobní exhibice. Ne. Před týdnem zhruba touhle dobou jsem si říkala, co mě to zase napadlo. Byla jsem ze všech příprav, napětí, jak to dopadne a zda vůbec někdo přijde a následné celodenní improvizace, opravdu hodně unavená. Ale ztráta času o rozhodně nebyla. Dnes si s odstupem času myslím, že se ten nultý ročník celkem vydařil. A samozřejmě, že je pořád co zlepšovat a určitě se poučíme z organizačních nedostatků.

Tímto bych chtěla nejvíc poděkovat panu místostarostovi Strakovi, který má svatou trpělivost a výdrž a pak všem, kdo naprosto dobrovolně přiložili ruku k dílu. Díky že jste přišli. Tak snad zase za rok! Fotogalerii můžete shlédnout zde: www.fotonovotny.cz/reportaz/vodolka

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

myrta napsal(a):

Ach jo paní Vendlová.Nevím proč mě pořád připomínáte Ženu za pultem -Švorcovou.Zapálenou do ruda.
21. 09. 2009 | 09:49

p.r. napsal(a):

Dnenně potkávám mnoho obyčejných lidí, kteří nikdy od nikoho nic nedostali. Těm mrzáčkům, chcípáčkům, dementíkům apod. nepřetržitě někdo něco dává (stát, neziskovky, vyžebraní sponzoři atd.) Co to je za divný svět. Paní celý život pracovala, skrovně žila zkrátka miliony běžných občanů. Nyní má 10 000 Kč důcod, 6 000 Kč činži, 600 Kč inkaso ... Co pro ni neziskovky dělají? Výkal. Paní Vendlová čumí a čumí. Je nutné i podobné případy chránit podobně jako Vendlová za peníze chrání zdravotně odpadní občany. A vo tom to je.
21. 09. 2009 | 10:23

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
gratuluji, samozřejmě nejen Vám :-) k určitě zajímavému dni Vodolky - pěkná zkomolenina :-).

A těch fotek!
Prohlédljsem si všechny, uh...160 fotek, ale zvládnul jsem to :-). Dokonce jste tam i hasili :-), to by bylo něco pro mého kluka, ten je z hasičů úplně paf. Ale podle těch fotek si tam přišli na své asi celé Vodolky.

Můžu mít jednu poznámku? V OV nežijí Romové? Na fotkách jsem nezaregistroval ani jednoho. Víte, ptám se proto, že jsme teď dost debatovali pod panem Holomkem. A jestli někde žijí a zase se z jakéhokoli důvodu nezapojí nebo alespoň jejich děti nezúčastní, pak jak chtějí potom z naší strany větší porozumění k nim? Promiňte, nepatří to tady, ale zajímalo by mne to.
Já jsem pro spolupráci, pro porozumění mezi touto menšinou a námi, ale musí se chtít z obou stran.
Třeba ta jejich účast na různých akcích je samozřejmě nepodstatná, nedůležitá věc, ale když chceme, aby se to hnulo dopředu, musí se začít od těch maličkostí...a jestli někde žijí a nezúčastní se, je to opět jen a jen naše vina?
21. 09. 2009 | 10:35

veronika vendlova napsal(a):

Zdravím Bene a děkuju! Dlouho jsme se tady nepotkali! :) Vodolka mi nešla dlouho přes pusu, ale po těch cca 5 letech, jsem se už tomu přizpůsobila. Odhadla bych, že to souvisí s původním Wodolka...

Pod pana Holomka jsem nezabrousila, absolutně to nestíhám. Ale k otázce: Už jste si asi všiml, že lidi dělím podle toho, jak se chovají a občas možná podle věku, ale to proto, že se zatím pořád cítím docela mladě.

V Odoleně Vodě Romové a Romky žijí a na Dni pro Vodolku byli taky. Pokud mohu soudit za těch 5 let, co jsem se do OV přistěhovala, tak fungují úplně stějně jako majorita, prostě je to ok. Díky troše znalosti terénu v ČR bych snad jen doplnila, že v OV nedošllo k umělému vytvoření vyloučené lokality a myslím, že všichni pracovali v Aeru a soudím, že pracovat nepřestali, takže prostě fungují tak, jako mohou, stějně jako já, nebo Vy.

Když se dostaneme k tomuto tématu, je vždycky dobré posuzovat to v celém kontextu. Jsou místa, kde je to bída a děs a pak místa, kde není moc co řešit.

Mějte se moc fajn, pozdravujte doma a nekdy se na Vodolce zastavte! :)
21. 09. 2009 | 10:47

veronika vendlova napsal(a):

Miluju lidi jako je Myrta. Jedna věta od anonymního nicka a panečku jak mi to nandal. Ale pozor pozor, rudí se blíží, tak abyste soudružku Švorcovou nemusel povinně poslouchat všude, kam se jen mihnete...
21. 09. 2009 | 10:50

veronika vendlova napsal(a):

p.r. - u Vašeho nicku mě napdlo, jděte do p.r., ale to byl jen takový "neslušný" mžik. Vaše slova bychom měli vytesat do kamene, jako odstrašující příklad z nepochopení souvislostí a míchání jablek s hruškama.

Co s tím? Zbývá jen trpělivost, že se někdy zablýskne na lepší časy. Je jasné, že my dva/dvě, na sebe v běžném životě asi těžko narazíme...a když, tak jak vidno, doslova. Trochu je mi z Vás šoufl, ale to přejde.

Zdravím Vás a přeju trocha radosti, v tom životě těžkém.
21. 09. 2009 | 10:56

myrta napsal(a):

Děkuji paní Vendlová.Vždy jen stručně,krátce,výstižně a k věci,že?U nás právě odvolali starostu pro podezření z korupce/ODS/ a vzal to do rukou komunista.Pokud bude dobrý,proč ne?Nejsem barevný rasista,pokud umí,tak tak O.K.
21. 09. 2009 | 11:21

Ben napsal(a):

Tak to je je dobře, paní Vendlová.

S tím, co píšete úplný souhlas.

V naší obci cca 4500 obyvatel Romové nežijí. Někdy se objeví jen na chvíli v azylovém domě - před několika měsíci jedna Romka s dětmi(muž pil a hrozil zabitím), pak někam zmizela..., takže já vidím v realitě jen tu -jak píšete, bídu a děs, protože denně jezdím do míst, kde Romů žije opravdu hodně, a tak to vidím jen z té negativní stránky.

Snažím se pochopit, proč to tak je, proto vstupuji do diskuzí na tuto problematiku.

Také se někdy naštvu a někdy použiji i nevhodná slova, když vidím, že slovo rasismus se poslední dobou skloňuje ve všech pádech, ale hodně o tom poslední dobou přemýšlím. Já vím, že to této problematce nepomůže, že někdy i přileju jen vodu do ohně,ale chtěl bych aby soužití i v jiných městech vypadalo tak jako ve Vodolce. Tady,(jak na potvoru zrovna mám okno kanceláře, kde by nemělo být), se mně zdá, že je to rok od roku horší.

Nezlobte se, že na Vašem blogu probírám tuto problematiku, obzvláště po vydařeném včerejší vodolském dni.

Díky za pozvání do Vodolek. Kdybych to měl za rohem, jsem tam coby dup :-), ale bydlím ne za rohem...

Mějte se fajn, Vám budu vždy držet palce...
21. 09. 2009 | 13:32

StandaT napsal(a):

VV: není to trošku depresivní? Někdo něco udělá, zorganizuje, něco se povede a místo aby lidi napsali "jééé, to je fajn, že se někde něco povedlo!", se objeví něco, jako ti první dva v diskusi :(

Takže: Je fajn, že se něco povedlo.
21. 09. 2009 | 14:24

Veronika Vendlov napsal(a):

myrto, Vaše ironie není moc na místě. Jinak je pravda, že k rudým kovaným komunistkám a komunistům mám odpor. Ovšem souhlasím s Vámi, že jde o to, jaký ten člověk je a proto je pak vcelku jedno, z jaké je partaje. Takže pokud bude dobrý, proč by nemohl být starosta.
21. 09. 2009 | 16:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, já se předsi nezlobím, navíc dva roky to bylo moje téma, kterému jsem se snažila alespoň trochu porozumět. Podařilo se mi to jeJinak ten Den pro Vdolku byl minulou neděli, jen jsem neměla sílu ani čas psát.

To nevadí, že nejste za rohem, někdy třeba budete mít cestu... :)

Moc díky za podporu!
Srdečně
Veronika
21. 09. 2009 | 16:32

Veronika Vendlov napsal(a):

StandoT: Upřímně? Já to čekala, fakt, už jsem si a to zvykla, takže NO PROBLEM! :)
Jsem taky ráda pokaždý, když se něco vyvede. Ve finále to stojí za to, to mi věřte! :)
Díky za podporu a pěkný den!
21. 09. 2009 | 16:36

arlon napsal(a):

wodolka
Tento článek jsem přečetl.
21. 09. 2009 | 19:06

znalec napsal(a):

Čím víc si budou normální lidé věřit, tím menší šanci budou mít "lháři a jiní osvoboditelé"
Dobrá práce.
21. 09. 2009 | 22:10

arlon napsal(a):

wodolka
Prohlédl jsem fotogalerii.
21. 09. 2009 | 23:22

klient napsal(a):

No, děvenko zlatá, nechci si vysloužit šlehutí, že natruc kritice nepolevíte ve svém svatém nadšení, ale musím se optat. Nemá někdo ve Vašem okolí staré noviny z doby tak před 25 lety? Nebo takový Mladý svět? Jako byste se jimi nechala ve svém společensky angažovaném referátu inspirovat!
Opravdu nesedáte někomu na lep, milá Johanko?
21. 09. 2009 | 23:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Kliente zdravím. No když to tak po sobě čtu, asi to tak i může vypadat. Ovšem k tomu, abych se do té organizační práce pustila, musely být splněny dva předpoklady:
1) spolupráce s místostarostou mě musí těšit a bavit, ale protože vím, že on je stejný nadšenec jako já, ačkoliv o půl generace starší a politika jde paradoxně mimo něho, mohlo by to fungovat
2) musím vědět, že má akce smysl, jinak je to vyhozený čas

Další, co mě k tomu vedlo je to, že se nechci patřit k těm, kteří jen kritizují a přitom se jim do ničeho "nad rámec" nechce pouštět. No a nakonec jsem si říkala, že by to mohlo tomuhle městu trochu pomoct překonat bariéry, které tu celých 5 let cítím. Je to o tom, že starousedlíci, jenž sem zpravidla přišli za prací, jsou někdy svými názory jak z jiné planety. No a my, kdo se sem nastěhovali nově, do takového hezkého velkého bytového gheta a do města, které má vybavenost jako průměrná vesnička, máme zase příliš velké nároky a nic než kritizovat prý neumíme. Přitom jde možná jen o to, umět se podívat na dění ve městě těma druhýma očima. Když to shrnu, pracuju vždycky za sebe a ne za nějakou "partu", i když je mi to často podsouváno. Jo, asi to jsou trochu paradoxy a starším ročníkům můžu angažovanou soudružku připomínat. Já to až tak moc nezažila, tak by asi neškodilo, si ten 25 let starý Mladý svět přečíst. Jenže já tím jen trochu bojuju proti nezájmu obecně, který mi strašně vadí. Díky téhle akci, se mi malinko zvětšil počet lidí, kteří mi mohou a mají do budoucna co říct. A kdyby "jen" to byl výsledek celého snažení, stálo to za to. Jdu spát, za chvíli je ráno. Nějak jsem se rozepsala. Jinak nedávno jsem se na Johanku z Arku dívala, poměrně mě mrazilo. Ono mě vůbec poslední dobou mrazí... co dodat, život je boj.
Mějte se fajn, Kliente! :)
22. 09. 2009 | 03:16

arlon napsal(a):

wodolka
spíte vy vůbec?
22. 09. 2009 | 10:23

arlon napsal(a):

klient
s tím horizontem -25 let to vidím stejně, dříve byly peníze z NF, nyní z grantů.
22. 09. 2009 | 10:26

veronika vendlova napsal(a):

arlon
moc ne.
22. 09. 2009 | 10:31

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 09:22

流水线 napsal(a):

assembly line
21. 02. 2010 | 07:45

free games online napsal(a):

thanks
08. 03. 2010 | 22:30

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 06:44

http://www.kw61.com/replica-rolex-watche napsal(a):

30. 03. 2010 | 08:38

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:21

Spencer23Sara napsal(a):

If you are willing to buy a house, you will have to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a>. Furthermore, my mother always takes a car loan, which is really fast.
08. 08. 2010 | 09:46

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:36

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 04:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy