Opojena DUENDE

04. 11. 2009 | 16:29
Přečteno 5261 krát
Recenze na kulturní počiny psát neumím, protože bych asi nedokázala být zcela objektivní. To co se líbí mě, nemusí se líbit jiným a naopak, tak proč ovlivňovat. Když mě něco nadchne, občas se o tom zmíním, přijde-li na to řeč.

Muziku poslouchám čím dál méně, nemám na ni klid. Přesto se ke mně občas dostanou novinky a stařinky a to vesměs díky poslechu Radia 1 v autě. Nedávno jsem se ale zcela výjimečně dívala na Noc s Andělem. Pana Anděla jsem měla jen jako kulisu, sice jsem si za ty roky na něho i zvykla, ale pořád platí, že jeho styl moderování, není můj „šálek čaje“.

Stalo se však to, co mám nejraději. Totiž, že si Vás nějaká hudba najde v pravý čas a na pravém místě. A tak jsem poprvé potkala DUENDE. CD jsme hned našli na netu a objednali. Máme ho doma asi týden, protože jsem nebyla schopná zajít na poštu. Ne že bych se nevracela denně domů, ale kdo žije na periferii, musí ho stejně jako mě, otevírací doba této „instituce“ hluboce uspokojovat.

Od CD Duende s názvem NEW Words in The Dictionery, máme nyní v autě a „ulítli“ jsme na té muzice celá rodina. Hodí se k podzimu, hodí se do naší nálady, hodí se k nám. Když poslouchám některé pasáže toho cédéčka, úplně mě mrazí. Je to příjemné mrazení, které mi neustále zlepšuje náladu. Tím jsem pravda, v tomhle pochmurném období mírně otravná, ale to se dá vydržet.

Odkaz na DUENDE jsem zveřejnila na FB. Dnes, cestou v tramvaji ve mně uzrála chuť, podělit se o tuhle pohodu s Vámi. Tak příjemný poslech a pro DUENDE – MOC VÁM DÍKY!

www.duendeband.cz

PS: Obvykle si kupujeme cd těch, kterým tak chceme poděkovat za to, co dokázali vytvořit. Sice asi jedno prodané CD nic neznamená, ale lepší když něco, než nic. Takže Tatabojs, koukejte vydávat, máme pořád málo! :-)


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ali napsal(a):

raději Toma Waitse a Crocodaila Dundee..
že jo arlon ;o)?
04. 11. 2009 | 17:20

Michal Macek napsal(a):

pani vendlova,

ze jste krasna a inteligentni vime - a ted sme se dozvedeli ze mate i vkus - poslouchate nejprogresivnejsi radio u nas - to je nebezpecna kombinace :)

urcite si to poslechnu :)
04. 11. 2009 | 17:36

Veronika Vendlov napsal(a):

hone, já tady Ty Vaše odkazy na ODS mínus nechci... Pane Stejskale nešlo by to smazat, prosím? A pak smežte i moji prosbu, pokud ji vyslyšíte... :)
04. 11. 2009 | 18:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Michale Macku, skoro jsem v rozpacích. Jiné rádio nějak poslouchat není v mých silách. Nejslepší jsou ti ranní optimisté....

PS: Ten blog jsem napsala v tramvaji cestou do práce a pak ho vložila na net v tramvaji cestou z práce. Tímto zdravím paní, která se na mě pohoršeně dívala. Ale já to, milá paní nestíhám, tak jsem využila dlouhé cesty z Dlouhé na Kobylisy... :-)

Pěkný večer všem! :)
04. 11. 2009 | 18:28

Michal Macek napsal(a):

vv:

zkuste jeste radio expres 90.3 fm - tam nehraji tolik novinek a zanru zato je to casem overena,kvalitni a hezka muzika.jinak na radiu 1 poslouchate i nejake jejich pravidelne porady (krome toho rana)? skvely je "film o pate" kde rozebiraji filmove premiery tydne panove Fuka s kolegou a stredecni talkshow "Zatisi" ktera zacina v 21h po rapovem bloku - vetsinou velmi zajimavi hoste...

PS:v kobylisich bydlim :0) treba se nekdy potkame v tramvaji
04. 11. 2009 | 18:36

Veronika Vendlov napsal(a):

mm: ano, ještě Expres občas jde, to když je na R1 metal, nebo co to je za hrůzu. Dříve jsem neposlouchla nic jiného, třeba čtení se strýčkem Míšou, nebo burza, i Vámi zmiňovaná film o páté, stejně tak i zajímavé hosty...

PS: Jezdíte-li 14, pak je to docela možné. Snažím se vyhýbat metru, nebaví mě davové přestupy... :-)
04. 11. 2009 | 19:13

Ládik napsal(a):

To už jste mohla dát reklamu na kosmodisk. Do auta patří Lordi nebo Apocalyptica https://www.youtube.com/watc...
04. 11. 2009 | 19:25

argun napsal(a):

Že by téma na blog? To bych z toho hudebního rauše vůbec nevylezl.. Polepšete se, Veroniko.

Proti gustu žádnej dišputát. Jen že pro mě je ta parta trochu nuda.
04. 11. 2009 | 19:43

Michal Macek napsal(a):

ladik:

pani vendlova metal neposloucha ted to psala :) jinak nejlepsi deska do auta sou funlovin criminals 100% colombian :)
04. 11. 2009 | 19:47

Veronika Vendlov napsal(a):

Ládiku, Vy si v autě poštějte co chcete ....ok? :)
04. 11. 2009 | 19:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Argune, nuda pro Vás, pro mě opojení. Naštěstí máme možnost volbu - témeř ve všem.
04. 11. 2009 | 19:57

Veronika Vendlov napsal(a):

mm: nebo Bratanki - Patataj, občas Kosheen, někdy Navarová, Nohavica, Tatabojs, Leonard Cohen, Redhoti, Palas Orchestra, Trabant, 100 zvířat atd., Hooverphonic, Johny Cash, Hudba Praha, Jethro Tull, Vanessa Mae, Eddi Reader, Suzanne Vega, Nerez, Radůza, Nahoruposchodištidolůband, atd., atd....podle nálady a chuti, ne? :-)
04. 11. 2009 | 20:05

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
díky mému klukovi, který je hudbou přímo posedlý a poslouchá ji snad 24 hodin denně a nemá oblíbený žánr, ale poslouchá snad všechno, mám i já celkem o muzice přehled. Nebo myslel jsem, že mám. Do teď.
DUENDE.
Slyším, vlastně vidím, poprvé. Tak jsem se ptal synátora a on: To je co?
Tak teď nevím, kdo má větší mezery. Já nebo on?
:-(
04. 11. 2009 | 20:09

Michal Macek napsal(a):

vv:

ja to rikal ze mate vkus :) kouzlo desky funlovin criminals 100% colombian spociva v tom ze at mate naladu jakoukoliv tak vas dostane do pohody.takze zpomalite (nebo zrychlite) na idelani rychlost kolem 80km/h,pokud to pocasi dovoli otevrete okynko a kochate se - a fakt vas nevytoci nikdo - ani macho v bmw ani jezedak v traktoru :)
04. 11. 2009 | 20:12

Michal Macek napsal(a):

Ben:

taky neznam - taky mam mezery :)
04. 11. 2009 | 20:15

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene zdravím! Vyšlo jim první CD, já o nich před třemi týdny taky něvěděla. To není o mezerách, to je o novinkách... :-)
Zdravím synátora. Ten náš poslouchá Když jde malý bobr spát a včelí medvídky, ale minule si pozpěvoval Marie má se vracet, ta co tu bydlí, tak nevím... :) asi to bude hodně tím, že to mám jako zvonění na mobilu a ten zvoní a zvoní a zvoní a Tedík mi ten mobil vždycky od někud přinese, protože ho NIKDY nedávám na stejné místo... :) Před tím jsem tam měla Xindla X, ale prý se to moc nehodí na jednání, když zapomenu ztlumit zvuk, tak jsem si to přehodila na původní Marii od Zuzany Navarové... :)
04. 11. 2009 | 20:18

Veronika Vendlov napsal(a):

mm: mám FLC taky ráda. Dříve jsem najezdila ročně tak 30 - 40 tis km, takže auto bylo můj druhý svě, moje kancelář a bez hudby jsem si to nedokázala představit. Ale v bmw se jezdí dobře, škoda, že jsme museli toho našeho veterána prodat, vír v nádrži byl moc velký... :-)

Jdu zachraňovat dítě, zlilo koupelnu a tatínek se zlobí....oprávněně... ;-)
04. 11. 2009 | 20:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Vendlová,

"ODS mínus" již zřejmě smazal kolega, nicméně dovoluji si upozornit, že ty odkazy vkládá nejspíše spamový robot (mimochodem neustále mění IP adresy, mažeme jich v posledním měsíci tak dvacet třicet denně, někdy i více). Je vcelku zbytečné dotyčného robota k čemukoliv vyzývat (a nás nakonec též, mažeme tyhle spamy dost konzistentně, i když samozřejmě ne obratem).

To není výtka, jen, konstatování, uvedení věcí na pravou míru. Spamy jsou prostě součástí internetu, domluva na ně zpravidla nestačí ;-) Snažím se s našimi programátory dohodnout, jak se spamům efektivnějí bránit. Ale zjevně to není tak úplně jednoduché (takže zatím mažeme ručně, co to dá ;-)

Libor Stejskal

P.S. Traband Jardy Svobody mám taky moc rád ;-)
04. 11. 2009 | 20:34

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
také zdravím!

Proč se tatínek zlobí? Vždyť koupelna je od toho :-)

PS: Ale chápu ho, já bych se zlobil též.
04. 11. 2009 | 20:50

vakovlk napsal(a):

Ono vás to opojení přejde až vám tam postaví Penta letiště a neuslyšíte teplého lidského slova,či tonu...,
ale jinak si myslím,že vám tato kavárenská poloha vyloženě sedí a na těchto blogách vyloženě chybí,
vyprdněte se na to vaše komunálně-politické pachtění a věnujte se raději nějaké takovéto virtuální kavárně
04. 11. 2009 | 21:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejskale, mě bylo jasné, že je to spam, ale nedalo mi to ho slušně požádat, aby nesamoval... ;-), kdyby to a zůstalo, přežila bych to, to je jasné.

Něco mám i v profilu...

Nojo, on je to Traband... jsem samej chybnej název... :-)
04. 11. 2009 | 22:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, přesně proto. Někdy se nedá potopě zabránit...je to totiž děsná legrace! :-)
04. 11. 2009 | 22:26

Veronika Vendlov napsal(a):

vakovlku, díky za doporučení. Půjdu si však s dovolením svojí cestou, protože vždycky, když mi někdo něco radil a doporučoval a já ho na chvíli poslechla, byla jsem jak v kleci. To nikam nevede, takže tak.
04. 11. 2009 | 22:28

arlon napsal(a):

vv
zajímavé téma, ale tento muzikální prefabrikát, ze kterého jsou znát staré songy starých kapel...
Nemyslím ale, že je to však díra do světa. Pokud jde o skutečnou recenzi nechal by to na odborníkovi, jako je jistý Rejžek....

Jen tak mimochodem se tu vlastně naráží na téma muziky v autě. Muzika je dobrá, ovšem není dobré aby "mluvila do řízení".
Pak se mohou stát i nevysvětlitelné karamboly a kvalitativně různé hudební žánry mají nezanedbatelný vliv na psychiku řidiče a tím pádem se přenášejí na okolní účastníky dopravního chaosu na českých silnicích.
Klidná muzika za volant je klasika nebo Canzone, ovšem to samozřejmě závisí na osobním přístupu nejen k řízení.
Veroniko, přeji vám klidný večer.
04. 11. 2009 | 23:05

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Vámi doporučované mne nijak nebere, něco mi tam chybí a mnohé přebývá.
Na krátké scesty preferuji rádio, zejména poránu, kdy mi řeknou, když už stojím v koloně, že je tam kolona ;)
Na dlouhé cesty je super úplná sbírka B.Springsteena, než to přehraju, jsem zpět doma.
05. 11. 2009 | 11:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Líný černý pes: v pořádku, díky za koment.
05. 11. 2009 | 13:01

Kája Mařík napsal(a):

Já mám na sticku Toulky českou minulostí. Asi tak přes 700 dílů. To si pak přes radio poslouchám. To pak cesta z Mnichova na Moravu uteče mnohem rychleji.
Vřele doporučuji.
05. 11. 2009 | 19:58

vakovlk napsal(a):

Kavárnu nechcete,tak mi aspoň řekněte, jestli se to Duende dá někde na netu spustit,nějk se mi to nikde nepovedlo..

Jinak s tím opojením to znám,dost se mi to stává a to zas tak moc nic neposlouchám,v neděli zrovna Xindla a když pak přišla návštěva měl jsem pocit že rapuju...
-jinak fakt skvělá kavárna...:-)
05. 11. 2009 | 20:24

Michal Macek napsal(a):

vakovlk:

xindl x neni spatnej ale radeji mam xaviera baumaxu
05. 11. 2009 | 20:57

Veronika Vendlov napsal(a):

vakovlku, ukázky jsou na jejich webu, ale to cd je v akgličtině.
05. 11. 2009 | 22:40

Ben napsal(a):

Dobrý den, paní Vendlová

Našel jsem správně? https://www.youtube.com/watc...
06. 11. 2009 | 09:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Ano, je to ono!! Líbí se Vám to taky?
06. 11. 2009 | 19:20

Baba napsal(a):

Už jsem se smířila s faktem, že z hudebního hlediska jsem nevzdělaný skrblík. Z toho lidského jsem většinový posluchač. Sebekriticky přiznávám, že se dobrovolně nechávám přeprogramovat středním proudem, a za kotoučky utrácím, jen když za ně platím raději než za chleba. Je to drsný. Do půlnoci nevydržím ani o víkendu. Zmínka o čemkoli, co vás oslovuje, potěší, jen jsem nepochopila, čím vás kromě stížnosti na úřední hodiny poštovní pobočky zmiňované cédéčko zaujalo.
06. 11. 2009 | 19:27

vakovlkouš napsal(a):

Michal Macek
No já bych klidně vážně tvrdil ,že Xindl je geniální,posouvá hranice žánru a smazává hranice mezi žánry,navíc jeho texty jsou naprosto originální,vyjímečně vtipné s všeprostupující nevtíravou ironií,navíc dosti dobrá hra na kytaru a zpěv...pro mne je to zjev,Baumaxu neznam,nic moc neposlouchám a když už tak jedině když je to co nejdál od shwbussinesu,ale někde si to schválně najdu,no jo už jsem o něm slyšel,pravda,ale těžko může být lepší než Xindl :-)
06. 11. 2009 | 19:38

Ben napsal(a):

Líbí, ale možná trochu jinak než Vám, paní Vendlová.

Dovedu si představit sebe s někým koho mám rád, sedíme někde v útulném koutku, popíjíme a jen tak kecáme a do toho kecání a popíjení slyšíme New words in...a poočku sledujeme na podiu muzikanty...

Ale nedovedu si představit, že jedu "štreku" a poslouchám DUENDE.
V autě mám rád muziku,která mi vlévá krev do žil, která mě nabuzuje, při které si volant hýčkám a hladím...ano, i když nejsem řidič z povolání, řízení auta je pro mě hobby, miluju a vychutnávám si každou jízdu.
Kromě zimy.
Tato hudba, ač hezká, by mě uspávala...

No, a teď už víte, že k mé ženě, synu a počítači přiřazuji ještě jednoho miláčka :-)

Pěkný večer vinšuji
06. 11. 2009 | 20:24

vakovlkouš napsal(a):

tak zrovna tato ukázka ,není nijak zvlášt zajímavá,žádný muzikantský nápad jsem nezaslechl,je to náladovka, třeba jak říká Ben někam do baru-nebo do té vaší kavárny-anglicky neumím, tak jedině doufám,že text vás zaujal,ale myslím ,že jste spíš objevila styl ,který jste dřív neposlouchala a proto vám to připadá tak zajímavé,ale jinak nic nového pod sluncem ani nijak -aspon tato ukázka-nápadité,je to takové, jako když někdo napíše příjemný blog o ničem a jinak vystresovaní diskutující autorovi děkují ,jaký že to byl hluboký zážitek a jaký že v nich zanechal hluboký dojem...
06. 11. 2009 | 21:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Babo, zaujala mě dokonalá souhra všeho, skvělá dynamika, frázování, ladnost, cit, něha....těžko ale můžete čekat, že to na Vás zapůsobí podobně, ačkoliv možné to určitě je.
07. 11. 2009 | 01:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, taky moc ráda řídím, mám k řízení podobný vztah. A muziku poslouchám prostě různou, podle nálady. Ukázka z youtube je dobrá, ale na cd jsou větší pecky. A neuspávají, jen navozují pocit létání, nebo možná odvahy..prostě jak u koho. Moc zdravím.
veronika
07. 11. 2009 | 01:16

Veronika Vendlov napsal(a):

vakovlkouši, všechno je subjektivní. Hudba, texty, blogy...a já nikdy nebyla na masovost, vyhýbala jsem se tomu, co poslouchají všichni, nejprve ze vzdoru a programově, později už jsem to neřešila, protože jsem si našla Radio 1 a bylo po problému. Od 15 do cca 24 let jsem hrála a zpívala v kapele, folkové a byla jsem už tak unavená, že je to pořád dokola, až jsem se skoro stala antifolkařkou. Hrála jsem na housle, na kytaru. Zpívala jsem denně. Něřekla bych, že jsem objevila nový syl, něco, co neznám. Spíš jsem našla nové lidi s výbornou muzikou. Vnímám je jako celek, jsou zklidňující, ano, asi jsou to trochu náladovky. A to je právě ono, nechci třeba poslouchat Lucku Vondráčkovou, která zkazila jednu z mých hodně oblíbených písniček - I need a heroe - v jejím podání Ať je jak vítr. To je k pláči. Takže, DUENDE si najde cestu k tomu, kdo bude chtít. Můžete to být Vy, ale taky nemusíte a v tom je to kouzlo.
Pěkný večer.
07. 11. 2009 | 01:28

Baba napsal(a):

Jo, vy myslíte, že bych se měla představit. Tak s tím v nejbližší době nepočítám.
07. 11. 2009 | 08:15

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
to jste mě překvapila.
Kytara, housle, zpěv...
Moc příjemně jste mě překvapila.
Doma mám podobnou kombinaci: flétna, klavír, zpěv - moje žena :-), já jsem kdysi hrával na housle, ale ty jsou už několik let zaprášeny na půdě :-(
Náš kluk zdědil po manželce výborný sluch, ale nehraje, kromě nervů, na nic. Už dospívá a trochu začíná zpívat, tak uvidíme.

U nás není listo pad, ale dešťo pad, mějte se a pěkný víkend
07. 11. 2009 | 09:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Babo vážně nechápu, jak jste k tomu došla/došel. Jen jsem se Vám pokusila upřímně odpovedět. Mejte se fajn.
07. 11. 2009 | 12:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, jsem za to strašně vděčná jedné paní učitelce, která ve druhé třídě ZŠ objevila v naší třídě 3 děti, keré měly předpoklady k muzice. Byla jsem mezi nimi i já a protože se nám nevešel domů klavír ani piáno a flétna mi přišla zase moc lehká, tak jsem začala hrát na housle,první cyklus je 7 let. I ty moje housle jsou zaprášené, ale nedávno jsem na ně zkusmo hrála. Kytara byla etapa č. dvě a zpěv s tím. Bez hudby si život představit nedokážu, zpívám si pořád i když na kytaru hraju strašně málo. Jestli to náš Tadeáš zdědil, se zatím neví. Uvidíme. Na nervy občas hraje slušně. :) :) :) Pěkný víkend, my vyháníme nějaké bacily... :)
07. 11. 2009 | 12:53

vakovlkouš napsal(a):

Podívejte se,ta muzika těch Duende má na vás relaxační účinky,jinak to opravdu nijak zajímavé není,zřejmě přesně takovou muziku potřebujete,asi jste vystresovaná tak jako ostatně kdekdo. Tři harmonicky rozšířené májové akordy ,citovka basa , bicí,zpěv feeling,fakt musíte být psychicky na dně když jste z toho tak odvázaná:-)
Jinak kavárna je skvělá ,myslím,že by jste byla skvělá i za barem,máte nadání povídat o čemkoliv .
joo taky jsem se pokoušel muzicírovat,ale díru jsem do světa neudělal,ale než to dělat jako Duende tak to ani za nic,je to kalkul jako 90% muziky,ale třeba ti nebozí musí živit rodiny a ty penízky za kšeftíky se jim náramně hodí takže neodsuzuji..
Když už kalkul tak mam respekt k divoký muzice jako hard rock 70. let ,nebo jazz-rock ze stejné ery,,ale to jr fuk
07. 11. 2009 | 20:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Vakovklouši, ne jen reaxační! Ale chlape začněte se živit hodnocením lidí podle jednoho blogu a pár odpovědí pod ním, to by Vám docela šlo. Ne že byste se trefil, ale máte k tomu odvahu i dost anonymní drzosti, řekněme. :-) To Vás neurážím, nej konstatuji zase mé dojmy z Vás.

Jo, za barem mě to bavilo i v hospodě ostatně mě bavila snad každá práce, kterou jsem zatím dělala, ať jako hlavní práci, nebo vedlejší, nebo brigádu. Mám ráda lidi, mám ráda komunikaci, sice si občas nabiju hubu, ale pak to přemýšlení po té, má naprosto úžasné účinky.

Mě bavilo i uklízet v bance, lítat tam s hadrem a koštětemm (někdy i na koštěti) a bavit se, jak se dámy tváří povýšeně, že jim tam nejaká blbka myje záchody a vynáší koše. Pak se jedna osmělila a zeptala se mě, co vlastně dělám. Já jí řekla, že pracuju v tiskárně s grafikou (vystudovala jsem původně polygrafii), studuju a potřebuju si vydělat na bydlení v Praze. Od té doby byly všechny jak medíček, ale mě to bylo vážně fuk. Ty 2000 měsíčně na víc, mi za to stály. :)
Bavilo mě v Anglii, přivydělávat si mytím oken, bavilo mě, hodiny žehlit, hlídat cizího psa, uklízet. Bavilo mě pracovat s Sazce a odpovídat na dotazy, kontrolovat, zda ty miliony padly, nebo ne. Mluvila jsem s pánem, který málem zkolaboval, když zjistil, že tech 55 milionů vážne vyhrál on...atd. Takže tak.

Jinak si myslím, že DUENDE křivdíte, o kalkulu to není. To se dle mého soudu na té muzice vždycky pozná, ale Váš názor Vám rozhodně nemíním brát. Mě by ale asi jedna ukázka k tak rychlému soudu, nestačila.
Dobrou noc.
07. 11. 2009 | 23:04

vakovlkouš napsal(a):

jak chcete,já jsem to s vámi myslel dobře :-)
Dejte se dohromady,zase bude dobře i bez Duende:-)
10. 11. 2009 | 18:15

Veronika Vendlov napsal(a):

Ježiš Vy jste spíš vlkoušvakouš, než vakovlkouš! :-) ať je Vám líp třeba se Včelíma medvídkama... :-)
11. 11. 2009 | 00:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy