Věřím na zázraky

15. 01. 2010 | 00:23
Přečteno 5442 krát
Třináctka v datech pro mě byla vždycky šťastné číslo, ovšem u té lednové středy 13. v roce 2010 jsem si chvíli nebyla úplně jistá, jestli jsem o to „štěstí“ nepřišla.

Dopolední pracovní náskok se mi hodil, protože mě čekalo perné odpoledne. Cestou z vyšetření, které je vcelku zásadní a čekání na výsledek mě trochu znervózňuje, jsem uklouzla na schodech v metru, byla to taková krásná balancovací scénka, vcelku jsem to ustála, jen jsem si narazila ruku.

Byla jsem nervózní, jedni z našich nejbližších bojovali na porodním sále. Přišla mi smska, že jsem teta. Kristýnka se narodila ve 32. týdnu, všechno bylo rychlé, nervózně napínavé a zamotané. Ale holky to zvládly!! Skvělá zpráva.

Ve studentském informačním systému jsem po návratu ke svému pc zjistila, že test z předešlého dne, dopadl nejlíp, jak mohl.

A pak mě čekalo dlouhé až nekonečné jednání, na které jsem se dobrovolně vydala jako host a slíbila pomoc se zapisováním dění…no a pak přišla taková nečekaná, zbytečná, neoprávněná a drsná pracovní sprcha. Že by se štěstí ze třináctky vytratilo? Trochu jsem se sice bránila, ale efektivně teda ne, nebyla jsem po tom celém dni kolem osmé večer příliš ve formě.

Asi do půl jedenácté jsem pak dodělávala resty, na které přes den nezbyl čas. Všechno včetně „sprchy“ jsem se snažila nechat v kanceláři a vydala se „zapít“ narozenou Kristýnku, která sice váží jen 2 kila, ale už teď je jasné, že je statečná holka a má VŠECHNO před sebou.

První den v roce 2010 s datem 13/1/10, jsem nakonec ve zdraví přežila. Jasně, že jsem pověru o jejím vlivu na neštěstí daného dne a zejména pak pátků, nikdy nebrala vážně a ani dnes k tomu není důvod. Co je totiž nějaký skoropád na schodech s naraženou rukou, nějaká nesmyslná a zbytečná pracovní „studená sprcha“ na jednání, nebo čekání na opakované výsledky cytologie, proti narození mrňouska a dobrého stavu nové maminky? Naprostý odvar, soudím…

Vzpomněla jsem si k ránu na to, jak mi prababička říkávala, že všechno zlé je k něčemu dobré. Opakuju si to vlastně pořád. A taky, na to, že se život skládá jen z malých radostí. Jasně babi, je to tak, vím to.

A tak jsme si včera, 14/1/10, připili dobrým vínem na zázraky, které se dějí. Dějí se pořád, denodenně a my je občas vůbec neumíme rozpoznat, uvědomit, natož si je užít a ocenit….Nebo to není tak zlé?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

F. Adamec napsal(a):

Organizátorům olympiády dělá vrásky jaro ve Vancouveru. Komunistická Dukla Praha a komunisticky olymplijsky Vybor CR zajistí sníh ze Zadova pro Klause na Hrade, i pro Vancouver.
15. 01. 2010 | 01:57

Petr z Tábora napsal(a):

Zdravím teto Veroniko. Ano je to tak, často nezáleží tolik na událostech jako takových, ale spíše na našem individuálním postoji k nim.
A mohli bychom filosofovat o pozitivním myšlení, o tom kdo vidí sklenici poloprázdnou a kdo poloplnou atd.
A to vínečko, mírně nasládlý Savignon nebo nějaké červené mléko nás starších pánů (doporučuji Merlot)?
15. 01. 2010 | 08:39

Béda napsal(a):

VV,

pokud jde o očekávání výsledků cytologického vyšetření držím palečky.

Jinak bych radil v kalendáři přepsat 13-tého na 14-tého A, po kterém logicky následuje 14-tého B. A dál již zase podle zavedeného kalendáře.
15. 01. 2010 | 08:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Petr z Tábora: ano, je to přesně tak, jak jste napsal. Mížná jen díky tomu, že si tohle uvedomuju, můžu dělat svoji práci... ale někdy je to očistec...
15. 01. 2010 | 09:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, díky. Jasně, přepíšeme třináctky v kalendáři na čtrnáctky.... :-)
Taky řešení...

PS: že je bylo ten den 13. jsem si uvědomila až pozde v noci...a přišlo mi to úsměvné... :-)
15. 01. 2010 | 09:15

Tužka napsal(a):

Blahopřeji k zázraku narození,v tu chvíli blednou ostatní události. Holčička bude racionálního mýšlení,cílevědomá,pracovitá,přemíra citů a slziček ji hned tak nevyvede z míry.My z"klubu starejch bosorek"víme sví,..,i cizí.Tužka.
15. 01. 2010 | 10:01

F. Adamec napsal(a):

Mila Veroniko!

Moje vnucka Ema se ma dobre. Pred rokem se narodila v nove podchlazene porodnici v Brne. Po prvnim kojeni vyfasovala zimniho kulicha. Naucila se chodit, behat a tancovat za 10 mesicu.

Jeji bratricek Jan se narodil pred peti lety ve stare porodnici v Brne. Pri porodu byl pridusen. Odumrelo mu 3 cm mozku. Pak mu naockovali zivou vakcinu obrny. Letos se primari hadaji zda mu maji vyoperovat ten nador na mozku. Do programu operaci schizofrenie se nedostal.

Ja take verim na zazraky.
15. 01. 2010 | 10:06

F. Adamec napsal(a):

Verim na zazraky /1
---
V roce 1993 prevedl Klaus duchodovy fond do statniho rozpoctu, a nechal jej vytunelovat. Komunistum a estebakum dovolil vytunelovat podniky, banky, lesy, JZD, pozemkovy fond a fondy EU.

Bohuslav Sobotka:
Ve stejném okamžiku, kdy vláda Jana Fischera finalizovala svůj tzv. protikorupční balíček, podepsal člen této vlády, ministr zemědělství Jakub Šebesta, převod 1130 hektarů státního lesa v oboře Radějov do soukromých rukou bývalého šéfa Hamé Babice Lea Novotného. Formálně se jedná o směnu, Novotný státu směnil 1390 hektarů lesa jinde. Celou směnu ovšem provází řada vážných otazníků, které naznačují, že jde ve skutečnosti o skrytou privatizaci státního majetku bez výběrového řízení. Státní Lesy ČR svůj pozemkový lesní majetek privatizovat oficiálně nemohou a tak to ochází tzv. směnami. V tomto případě stát vyměnil ucelený pozemek obory, nacházející se dokonce v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, za lesní pozemky na celkem pěti místech v ČR.

Skutečně tyto rozptýlené lesní porosty stát potřeboval tak intenzivně, že se zbavil vlastnictví jedné z největších obor v zemi? Jsem přesvědčen o tom, že stát by neměl privatizovat své pozemky v CHKO, protože je z povahy věci nejlépe kontrolovatelným garantem péče o životní prostředí. Stejný názor mají i místní ochránci přírody a okolní obce Radějov a Strážnice, ti všichni proti připravované směně dlouhodobě protestovali. Marně. Ministr Jakub Šebesta se netají tím, že jsou s podnikatelem Novotným dlouholetí přátelé, do obory v Radějově koneckonců také jezdil lovit. Dnes necítí žádný střet zájmů. Žádost o schválení převodu však byla na ministerstvo zemědělství předložena až v době, kdy se Šebesta stal ministrem. Ne dříve. Ačkoliv celá transakce musela být připravována řadu let. A její ministerské posouzení trvalo jen několik týdnů. „Překvapivě“ bylo kladné.

Ve světle této ministerské praxe vypadá mediální boj Fischerova vlády proti korupci poněkud směšně. Ministr Šebesta totiž není sám. Ministerstvo financí se nedávno pokusilo bez výběrového řízení zadat zakázku na informační systém, který měl organizovat a evidovat prodej státních dluhopisů občanům – za 750 milionů korun. Ustoupilo až pod tlakem médiií a poslanců. Ministerstvo obrany realizuje miliardové nákupy nové výzbroje přes komerčního prostředníka, u kterého je velkou záhadou, jakým způsobem byl vlastně vybrán. Nic z toho předsedovi vlády nevadí. To je škoda. Zejména pro veřejné rozpočty. Už se těším na debatu nad protikorupčním balíčkem ve Sněmovně. Mimochodem, ČSSD balíček podpoří.
15. 01. 2010 | 11:21

F. Adamec napsal(a):

Verim na zazraky /2
---
Ceska Havlova a Klausova ex/komunisticka a estebacka naplavenina, justicni mafie, aj pani konsele a podnikatele na Morave, opet rozkrada, rabuje a kontaminuje ovzdusi, vodu a pudu, lesy, chranena uzemi povodi Moravy, nejen katastralni uzemi Straznice na Morave, CHKO Bile Karpaty, Podyji, Palava, Pomoravi - Dolni, Stredni a Horni Moravu, Lesy mesta Brna, Jeseniky, Beskydy...

Voloda Zelezny ze Samary, militantni deviant, podporoval na CT a TV Nova Klause, sadisty, militantni devianty a tunelare z KSC-ODS-CSSD-KDU-SZ. Bolshevizoval a podporoval sve volitele komunisty a zlatokopy v Sudetech, ve Znojme, vinare - absolventy VUMLu, Vilem Kraus CSc., Michlovsky CSc. a spol. Do Sudet, Mikulova se prestehoval za Grebenickem, ktery delal poradce Klausovi v Lanech. Spolecne obnovili rasisticke Benesovy dekrety pro bolsheviky. Na CT David Zelezny propagoval podnikatele v bytovem fondu, predsedu KSC, bolshevika, tunelare a radniho Brezu z Brna. Plati zakaz vstupu na pozemky, ktere uzivaji clenove StB, VKR, KGB a BIS, ve vlastnictvi a uzivani StB, Alese Novotneho generalniho reditele HAME a.s. a naftare Komarka. Bolshevici ministri Fencl, Palas, Zgarba, Sebesta a programator Vecere prosadili zakony a zmeny uzemnich planu, tak ze vlastnikum zcizili pozemky rusenim vztahu na nabyvaci listiny. Odkladem restituci je bolshevici ziskali za 2 - 5 Kc/m2. Okradli vice nez 300 000 restituentu. Hodnota zcizenych pozemku pak stoupla podle cenove mapy az 1000x. Myslivci, clenove SVAZARMu, StB, KGB a BIS, komunisticka lesni straz a policiste CR a SR obnovili bolshevickou zeleznou oponu CZ-SK, pronasledovali a utopili bezence z Ukrajiny, v rece Morave. V CHKO Bile Karpaty, v komunisticke obore Radejov (16km2) a na hajenkach v Pustem lese, poradali militatni cz-sk myslivecke orgie, poradali hony na bezence a pritom znasilnili a nechali zmrzout 16ti-letou divku ze Sri Lanky, v osade Mlynky. Jiri Kolar policejni velitel bolshevicke honitby na bezence, v uzivani s tezbou lesa StB Hame a.s. v CHKO Bile Karpaty a StB Nafta (Komarek), byl pak povysen a prevelen do Brna, jako nadrizeny velitele tabora bezencu v Zastavce u Brna. V roce 2007, v Bruselu v NATO si zahral s zidobolsheviky a euroteroristy z ODS za Bolkovu jedenactku, kterou dotovala StB Nafta a StB Hame a.s.

Klausuv senat s pragobolsheviky agenty Stb a KGB odmital hlasovat o Lisabonske smlouve, zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu, dosadil do senatu mafii bolsheviku - stare komunisticke struktury, schvalil smlouvu o stavbe americkeho radaru a smlouvu o umisteni americkych vojsk v CR. Ustavni zlocinci Havel a bolshevici Uhde, Pithart, Klaus, Jicinsky, Rychetsky, Vyborny, Motejl automobilovy zabijak - vnuk Antonina Zapotockeho, absolventi VUMLu, CSc. a DsDr, dosud ignoruji Ustavu CR, Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN. Komunistickymi zakony, 600 000 stran, rozkradli restituce, z dani dotovali a tunelovali banky, statni podniky a akciovky, tunelovali zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, vytunelovali a zcizili majetek v hodnote > 140 mld. EUR.

Ve Straznici na radnici a na zadnici, vladne komunisticka naplavenina, HAME a.s. a komunisticka obora Radejov s rozlohou cca 16 km2. Protizakonne ji v CHKO zalozili prislusnici komunisticke militantni junty, reditel lesniho zavodu Straznice a nacelnik Lidovych milici Masin, clenove SVAZARMu a komunistickeho Mysliveckeho svazu, Fencl, Palas, Zgarba, Sebesta... K dopisu premierovi komunistu Fischerovi pripojili starostove fotografii, je na ni ministr zemedelstvi CR Sebesta s Leosem Novotnym, reditelem HAME, a.s. pri honu v Radejove. Ten prohlasil, ze se s ministrem zna 25 let. Exkomunisti a potomci komunistu, zprivatizovali lesy, pilu, byvalou cihelnu - nyni skladku odpadu, 20m vysokou hromadu toxickych odpadu v CHKO Bile Karpaty. Komunisti ovladli Prefu, Sohaj, JZD, Batuv valecny kanal, CSAD, Cerny orel, kozesnictvi, radnicu, NULK, zamek a skanzen, ve Straznici.
15. 01. 2010 | 11:24

Al Jouda napsal(a):

František Adamec - veřejný žalobec !
15. 01. 2010 | 11:47

Grandmaster napsal(a):

Autorko,
cislo 13 neni tak spatne. Ja 'odcestoval' 13. srpna, zasnoubil jsem se 13eho, ozenil 13eho (pred strasnou spoustou roku) a ta trinastka me zatim zadne zlo neudelala. 13 je pro me zazrak.
Zazraky si musi clovek tvorit sam......
15. 01. 2010 | 12:38

Eliška II napsal(a):

u nás to taky 13.1. ve 13.30 dobře dopadlo, tak to určitě nebyl zbytečný den!
Jinak sek mi syn taky narodil třináctého, navíc v aprílu, ale docela se vyved, mám třináctky ráda.
Gratuluji k neteři, vlastně k neteřinečce vzhledem k váze! :-))
15. 01. 2010 | 14:42

Ládik napsal(a):

Přeji Vám 13. důchod.
15. 01. 2010 | 15:00

znalec napsal(a):

Smazal jsem dva své komentáře.
Byla to zbytečná slova.
To co jste řekla je život. To je nejvíc. A šťavnatý!
16. 01. 2010 | 01:48

F. Adamec napsal(a):

To Al Jouda:

Udrzitelny rozvoj samospravnych regionu v EU:
Lidska prava > rozvijet rozmanitou kulturu, uctu a lasku k zivotu, chranit prirodu, svebytnost a jedinecnost regionu, rodiny a cloveka, aby neznicil sam sebe, prijmout Chartu zakladnich prav EU, odsoudit zlociny dosavadniho komunistickeho rezimu, ex/komunisticke struktury a jejich aktery, zkorumpovane politiky, militantni nadlidi a nadinteligenty, rasisty, bolsheviky a nacionalni socialisty, odstranit monopol jejich moci a spinavych penez, nadrazenost, naroda, statu, podniku a straniku nad obyvateli EU, nediskriminovat obyvatele EU podle DNA, etnika, rasy, slechtickeho stavu a kasty, politicke a financni tridy, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste a mista obzivy. Navratit zcizene kulturni pamatky, vodni a energeticke zdroje do samospravnych regionu podle povodi, na uzemi Moravy v povodi reky Moravy a Slezska v povodi reky Odry, zajistit bez obstrukci spravedlnost, navratit rodinam a cirkvi zcizeny majetek, odskodnit vlastniky a uhradit jim financni ztratu z CNB, rust cen zivotnich potreb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v Euru z ceny zcizeneho, kontaminovaneho a poskozeneho majetku.

Samosprava > Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, ratifikovat Lisabonskou smlouvu bez obstrukci komunisticke soudni a justicni mafie, aktualizovat a zjednodusit Ustavu EU, prijmout Chartu zakladnich prav EU a Evropskou sociální chartu, drzet mzdy statnich zamestnancu v tempu rustu duchodu, prijmout Euro bez odkladu. Hajit neutralitu, uzemni samospravu a kulturni svebytnost Moravy a Slezska v EU, bez ex/komunisticke ustavni, soudni, policejni, vladni a poslanecke mafie. Zrusit okupacni zakladny, letiste a veznice, ceske komunisticke zakony a tunely, statni, polostatni a podnikove monopoly.

Regionalni rozvoj > Resit verejne schvalovani planovanych projektu, umoznit regionalni rozvoj, ktery bude vyuzivat s vyssi ucinnosti regionalni energeticke a prirodni zdroje, respektovat cely proces hodnoceni, schvalovani a rizeni projektu EIA v ramci cilu EU, kontrolovat kvalitu analyzy vlivu projektu na zivotni prostredi (EIA), prubezne a soubezne provadet financni a environmentani audit v ramci rizeni projektu v celem zivotnim cyklu dila, pri jeho planovani, vyrobe, vystavbe, provozu a likvidaci, pripadne pri jeho obnove, modernizaci a rekonstrukci. Obyvatele maji pravo se soudne v EU domahat zruseni urednich rozhodnuti v CR vcetne naroku na odskodneni, ktere porusuji Chartu zakladnich prav EU, zejmena pokud neni vcas dostupne hodnoceni projektu EIA na internetovych strankach bank, ktere projekt spolufinancuji, bezodkladne zverejneni nebezpecnych poruch a havarii stroju, mobilnich a stabilnich zarizeni, na internetovych strankach jejich provozovatelu.

Zivotni prostredi > Chranit zivot a zivotni prostredi na Morave a ve Slezsku podle aktualizovanych cilu EU. Chranit zivot od poceti, zrusit eutanazii a snizit potratovost, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky. Snizit emise do ovzdusi a kontaminaci zemedelske a lesni pudy, vodnich zdroju a toku, zejmena toxickymi a radioatlivnimi latkami, umelymi hnojivy, ceskymi herbicidy a pesticidy. Hlavnim producentum, zejmena podnikum, uctovat emise a odpady, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy. Umoznit domacnostem a fyzickym osobam vyuzit domaci cistirny odpadnich vod, obnovitelne zdroje energie, slunce, vzduchu, vody a zeme, energeticky usporne technologie pro bydleni a podnikani, fotovoltaiku, vetrne elektrarny do 5m prumeru, tepelna cerpadla, kompresory a turbiny bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne domy, objekty, zarizeni, stroje, dopravni prostredky a systemy.

Energie > Zvysit energetickou ucinnost a podil vyuziti obnovitelnych zdroju energie, podle cilu EU a mistnich prirodnich podminek. Demonopolizovat vyrobu, akumulaci, rekuperaci, prenos, distribuci a spotrebu elektricke energie, zvysit energetickou ucinnost a sobestacnost v geografickych regionech, na Morave a ve Slezsku. Zvysit spolehlivost, bezpecnost a pohotovost obnovitelnych zdroju energie. Zajistit mirove vyuziti energie pod verejnou kontrolou mezinarodnich organizaci. Zverejnit jaderne podniky, ktere maji resp. nemaji financne a technicky zajistenu ekologickou likvidaci jadernych zarizeni po ukonceni jejich provozu, dekontaminaci, technickou a biologickou rekultivaci na uzemi jadernych a energetickych zarizeni, dekontaminaci povrchovych a podzemnich vodnich toku a zdroju, recyklaci nevyhoreleho jaderneho paliva, bezpecne nakladani s radioaktivnini a toxickymi odpady.
16. 01. 2010 | 02:43

F. Adamec napsal(a):

Jde o zdravi dalsich generaci
---
Celosvětová síť biosférických rezervací (BR) je pestrá mozaika jedinečných území, která vyhlašuje UNESCO v rámci programu Člověk a Biosféra (Man and the Biosphere – MAB). Svou podstatou nepůsobí jako rezervace, ale spíše jako biosférická rezerva, jak zní v tomto případě vhodnější překlad anglického výrazu biosphere reserve. Od klasických rezervací se ty biosférické liší zejména tím, že nejsou zaměřeny pouze na ochranu přírody, ale respektují a podporují ty lidské činnosti v krajině, které vedou k jejímu pozitivnímu trvale udržitelnému rozvoji. Jednotlivé články mezinárodní sítě BR mezi sebou spolupracují a vzájemně si pomáhají při plnění tří základních funkcí, které jsou společné všem BR:

1. Péče o životní prostředí a zachování přírodní a kulturní různorodosti
2. Podpora trvale udržitelného ekonomického a sociálního rozvoje
3. Podpora vzdělávání, výzkumu a výměny informací v otázkách ochrany přírody a kulturního a ekonomického rozvoje.

Ve světě je v současnosti více než 500 biosférických rezervací, nejen Bílé Karpaty a Dolní Morava.

1992-2009 Kontaminace povodí z dotací EU
---
Spotřeba vápenatých hnojiv podpořená dotacemi ministerstev ČR, viz mapy.cz, ARES - CEDR - Centrální registr dotací, zejména do komunistickeho plantážního zemědělství, vinařství, lesníctví a myslivosti, na zcizených pozemcích restituentů, v CHKO Podyjí, CHKO Pálava, CHKO Bílé Karpaty a Pomoraví, se proti roku 1999 zvýšila v roce 2000 v průměru o 6,2 % a v roce 2001 o 6,9 %. Spotřeba dusíkatých hnojiv se zvýšila v roce 2001 proti roku 1999 o 12,7 % a bylo v průměru aplikováno 72,6 kg dusíku na hektar. Spotřeba fosforečných hnojiv proti roku 1999 vzrostla v roce 2001 o 10,2 % a draselných hnojiv o 11,5 %. V průměru se na hektar aplikovalo 12,3 kg P2O5 a 7,3 kg K2O. Spotřeba vojenských pesticidů (totálních i selektivních herbicidů) v roce 2000 činila 0,99 kg/1 ha z.p. Hmotnostní toky škodlivých látek z průmyslových hnojiv, ukládane v okolni půdě a na dna vodních toku a prehrad nejsou sledovány a souhrně územě a časově bilancovány podle povodi. Jde zejména o škodlivé látky obvykle obsažené v průmyslových hnojivech, které mohou dlouhodobě jednotlivě i kumulativně poškozovat životní prostředí v povodí evropských řek:
- Kadmium (10-20 mg/kg průmyslového hnojiva - p.h.)
- Olovo (10-18 mg/kg p.h.)
- Rtuť (10-18 mg/kg p. h. )
- Chrom (0,1 - 0,75 mg/kg p.h.)
- Arsen (1 - 7,5) mg/kg p.h.)

Správu přírodních zdrojů, a osobní odpovědnost, nutno zajistit podle povodí EU, ve smyslu legislativy EU.

Rabování lesů ČR z dotací EU
---
Zákonodárci a ústavní zločinci ČR, ex/komunisti a manažeři s.p., a.s způsobili ekologickou újmu, oslabení přirozených funkcí ekosystému, porušili § 10 Zákon č. 17/1992 Sb, o životním prostředí. Mozaikově vyrabovali lesy nad 5 ha, podléhající mezistátnímu projednání, viz http://www.mapy.cz - Letecká mapa. Poškození lesů, ekosystémů, vodních zdrojů a toků v povodí řek Labe, Odry a Moravy bylo způsobené rabováním přírodních zdrojů i v CHKO, saldem zahraničního obchodu s lacinými přírodními zdroji, velkoplošnou těžbou lesů a emisemi z provozu monopolizovaných energetických, dopravních a výrobních systémů ČEZ, ČD a ČSA. Velkoplošným rabováním přírody se ničí druhová, věková i prostorová skladba lesů. Vývoj defoliace porostů starších 60 let vykazuje v roce 2002 stále zhoršování u jehličnatých i listnatých dřevin. Pro porosty nad 60 let byla situace v roce 2002 následující (hodnocení na monitorovacích plochách evropského programu EHK OSN a EU ICP - Forest, zpracovatel VÚLHM);
ve třídě 0 (0–10 % poškození) bylo zařazeno 36,2 % jehličnatých porostů a 17,6 % listnatých porostů
ve třídě 1 (10–25 % poškození) 42,8 % jehličnatých porostů a 55,3 % listnatých porostů
ve třídě 2 (25–60 % poškození) 20,3 % jehličnatých porostů a 25,9 % listnatých porostů
ve třídě 3 (> 60 % poškození) 0,6 % jehličnatých porostů a 1,0 % listnatých porostů
ve třídě 4 (100 % poškození) 0,1 % jehličnatých porostů a 0,2 % listnatých porostů
Druhová, věková i prostorová skladba lesů ČR je nepříznivá a dosud se zhoršuje.
16. 01. 2010 | 02:49

dalimil napsal(a):

Paní Veroniko vše si pečlivě zapište co zde pan Adamec uvádí a pak to račte sdělit na foru TOP09 a až budete v parlamentu tak se s tím, laskavě zabývejte ! Jsou to závažná obvinění která se musí důsledně projednat na těch nejvyšších postech v parlamentu i vládě naši republiky ! Pamatujte prosím na to Dalimír.
16. 01. 2010 | 14:49

Ben napsal(a):

Zázrak bude, až neuslyším ve vrcholné politice již dvacet let stále se opakující jména.
Pak uvěřím, že zázraky se nedějí jen jednou...
17. 01. 2010 | 18:21

Olga napsal(a):

Ano, věřím na zázraky. Ale kdo ty zázraky dělá?
Přeji hodně štěstí.
17. 01. 2010 | 18:54

Veronika Vendlov napsal(a):

dalimile, přijde mi to trošku úsměvné, co tu po mě chcete. Jeden neví, čím se zabývat dřív...
23. 01. 2010 | 15:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, tak někdy v budoucnu...možná. :-)
23. 01. 2010 | 15:34

Veronika Vendlov napsal(a):

olgo, předsi my, lidé... :-)
23. 01. 2010 | 15:34

iPod to Mac Transfer napsal(a):

Great writing, thanks. I know about that.
08. 03. 2010 | 09:52

scqrecfj napsal(a):

http://www.hermes-birkin-shop.com/ - Hermes Birkin|Hermes Birkin Handbag|Hermes Birkin Shop|Hermes Birkin Replica
02. 06. 2011 | 09:18

MjQDwmxepp napsal(a):

Tip top stffu. I'll expect more now.
22. 08. 2013 | 20:50

Stub1ZssSIp napsal(a):

This is getting a bit more <a href="http://jgxnofe.com">sutevcbije</a>, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like Mixview' that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you're listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of neighbors will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune Social is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose.
24. 08. 2013 | 13:43

0e7LFN4pCksC napsal(a):

I might be beaintg a dead horse, but thank you for posting this! http://owovvkhhve.com [url=http://ozdnnxitnl.com]ozdnnxitnl[/url] [link=http://geaecsnhdnp.com]geaecsnhdnp[/link]
26. 08. 2013 | 11:53

g9k55PJXC napsal(a):

Thanks for sharing this <a href="http://lzykeazetx.com">raehtr</a> major personal update!! It's VERY exciting!!! Huge congratulations to you and Di from us :) Is that your baby in the photo or a borrowed baby? :)Hope Di is keeping well. Hope to see you guys again soon. Take care, S&D
28. 08. 2013 | 19:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy