Kde jste, pane Hajný?

25. 01. 2010 | 23:57
Přečteno 5194 krát
Setkání s některými z blogujících kolegů a kolegyň bylo v sobotu večer 23/1/10 opravdu moc příjemné.

Více semůžete dočíst v blogu Libora Stejskala Tak co s tím školstvím, vážení…?, který je spolu s panem Mihalcem mj. tmelícím prvkem zdejší blogující komunity. Možná díky tomu, že pozvání přijal také pan Bigjirka, stálice komentátorské scény, začalo se v jednu chvíli vzpomínat.

Zeptala jsem se, zda někdo nemá tušení, co je s panem Hajným. Ačkoliv jsem jej nikdy nepoznala osobně, stal se za ten cca rok komentování textů jedním z mých „rytířů blogu“. Pátrala jsem pod texty a našla "u sebe na blogu" jeho zatím poslední komentář ze dne 14. 5. 2009 v 11:36:57, kdy pan Hajný reagoval na obyčejný blog s názvem: Debatuji a proto nestíhám žehlit….., který byl vlastně reakcí na tehdejší setkání blogerů a blogerek v Akademii věd.

Dovolte mi nyní komentář pana Hajného citovat:
„Paní Vendlová,
jsem příliš unaven na to, abych byl schopen pochopit smysl Vašeho článku a diskuse pod ním. Proto jen k nadpisu. Debatujete proto, že Vám to přináší vnitřní uspokojení. Ženy málokdy dělají něco bez rozmyslu. No a k žehlení. Dlouholetým, sice jen zběžným, pozorováním jsem zjistil, že podíl dámské a pánské garderoby k žehlení je 10:1 ve prospěch dámské. Vzhedem k tomu, že máte doma prince, tak to odhaduji na 7:1. Takže šidíte v podstatě sama sebe. Což je pro nás štěstí, protože Vaše blogy se dobře čtou a i debata pod nimi se odvíjí většinou civilizovaným způsobem. A jen na odlehčení. Když jsem onen poměr odhalil své ženě, tak odpověď zněla, že každý není takové čuně jako já."


Odpověděla jsem 14.05.2009 17:22:59 panu Hajnému následovně:
„Pane Hajný, nejde o nějaký hlubokomyslný článek, spíš taková poznámka k debatě, na které jsem byla. Vaše analýza dámské a pánské gaderoby je vlastně asi poměrně přesná, ale jak uvedla Mára níže, děti, zejména ty malinké, tam je to nářez. Ale asi si to děláme samy, my české ženy, zejména možná více ty z vesnice, vychované poměrně přísně a vedené k tomu, že se mají snad žehlit i ponožky...hrozná pitomost! :) Když jsem před více než desetiletím hlídala děti v UK, nežehlil nikdo a nic...pohoda! :) Jsem ráda, že se Vám mé texty dobře čtou, moc mě to těší. Ať je Vám dobře, pane Hajný!

Od té doby jsem jej marně vyhlížela. Nepřestávám věřit, že se se svojí nemocí stále ještě pere, jen nemá tolik sil, zapojovat se do diskusí. Možná, že třeba usoudil, že ten reálný život, který žijeme bez klávesnice a monitorů, má mnohem větší a jedinečnou hodnotu. Zároveň se ale bojím pomyslet, co když už sem nenapíše a to ze zcela jiného důvodu.

V Akademii věd se diskutovalo mj. o diskusích. Říkala jsem tehdy něco v tom smyslu, že všechny diskuse, byť jsou občas plné anonymních „kopanců“, mají svůj smysl. A proč dnes píšu tenhle možná trochu smutný blog? Chci pozdravit celou zdejší komunitu. Chci pozdravit ty, se kterými jsem navázala díky blogu a přátelské vztahy, byť komuniakční začátky nebyly mnohdy snadné.

Každý text sem vložený (ba i ten administrátorsky smazaný), má svůj smysl. Dívám se z okna nocí na Litoměřicko, směrem na České Středohoří. Tam někde v dálce psal a možná stále ještě píše své komentáře, můj milý pan Hajný….

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lena napsal(a):

Ano, to si říkám taky. Od srpna mi už neodpověděl ani na maily. Zhruba v té době vlk psal, že poslední zprávu má o cestě za příbuznými na Slovensko.
Taky na něj vzpomínám.
26. 01. 2010 | 00:51

arlon napsal(a):

No když se má vztah vytvořit, je třeba odstranit předsudky.
Pan Hajný napsal zajímavou úvahu, zřejmě nemá díky žehlení čas odstraňovat předsudky.
Žehlení místo žvanění, i když někdy má i politik nejen košili rozžvaněnou a žehlíř pak nestíhá.
Veroniko, když nepíše hajný, tak to máte marný, ale snad se ještě ozve a udělá vám radost jako já.
26. 01. 2010 | 01:02

Ládik napsal(a):

Doufám, že Hajný nežije (jako my někteří) pod tímto příkrovem: http://portalh.chmi.cz/http...
26. 01. 2010 | 06:01

Pepa Řepa napsal(a):

Napsala jste krásný článek. Obávám se, že nekrolog.
Jsou tři lidé, na které často myslím. Waldburga, Marko a jeho švagr Hajnej.

Jsou pitomostí snahy vypátrat jestli se někdo jmenuje Vopička nebo Vonásek, jestli je malej nebo velkej, tlustej nebo tenkej.
Tady máte duše jako na dlani.A duše, jak víme, neumírá.
https://www.youtube.com/watc...
26. 01. 2010 | 06:02

im napsal(a):

Pan Hajnej nám trochu vyžehlil duši. Vzpomínejme a nezapomínejme..
26. 01. 2010 | 07:00

Michal Macek napsal(a):

je jasne kde je - objizdi republiku s Halali HipHop tour...najdete si na youtube heslo halali hiphop a uvidite o co jde :)

(..a to je muj zivot! :)))
26. 01. 2010 | 07:17

Admirál napsal(a):

Hajného vstupy mi tady chybí.

Zajímalo by mne, jak vidí on tím svým zvláštním a laskavým pohledem věci, o ktré se tu hádáme.

Je dost možné, že už překročil Řeku a to naše chrmožení komentuje odtamtud.
26. 01. 2010 | 07:34

Rumcajs napsal(a):

Na příspěvky Hajnýho jsem se vždycky těšil. Byly to příspěvky plné humoru , nadhledu a člověčenství. Obávám se ale, že se tu cítil natolik dobře, že kdyby mohl, píše sem dál.

S trochou drzosti si dovolím tvrdit,že s jeho odchodem mi odešel i jeden z virtuálních přátel a někdo do koho jsem mohl beztrestně rejpat.

Těžko se bude hledat náhrada, ale život jde dál a musíme věřit, že spousta jiných Hajných se tu zase objeví .

Měj se Hajnej dobře, ať seš tady nebo tam !
26. 01. 2010 | 07:35

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a ještě k tomu žehlení.
Manželka dostala sušičku.Co myslíte, jak to dopadlo?
Se zádumčivým trpytelským výrazem žehlí a žehlí.Ručníky, kravaťákovi nežehlící (prý) košile, psí deky, snad i ty fusekle. A pak do komínku.
Že by nějaká kolektivní úchylka?

Praní, jakbysmet.
Už jste viděla pánské spodní prádlo s nápisy: Monday, Tuesday....? Proč, stačí January, February...navíc i kabáty se dneska dělají oboustranné.
26. 01. 2010 | 07:43

Daňový poplatník napsal(a):

Anébo řekl pod nickem na veřejnosti všechno, co chtěl říct, a protože nechce kandidovat ve volbách, ani není exhibicionista, nemusí za každou cenu opakovat své názory.
Zdravím nejen Hajného, ale všechny blogery a komentátory, včetně ostrakizovaných, cenzurovaných a placených nadnárodními monopoly.
Jinak by tu byla nuda.
26. 01. 2010 | 07:46

Vico napsal(a):

Hajný mi tu hodně chybí. Skuteční básníci jsou často ti, kteří si myslí, že jsou "jen" hajní.
26. 01. 2010 | 07:55

Pepa Řepa napsal(a):

Perdon trpitel, je to napytel, samá hrubka.
26. 01. 2010 | 08:17

Michal Macek napsal(a):

hajny is not dead!
26. 01. 2010 | 09:25

Ládik napsal(a):

26. 01. 2010 | 09:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Vás všichni! Moc děkuji za komentáře. Jak napsal Admirál, bojím se i já, že překročil Řeku. Moc není co dodávat...je to zvláštní, ale loučits e mi s Hajným nechce...

Pěkné odpoledne.
26. 01. 2010 | 17:43

Emissary napsal(a):

Fakt paní Veroniko?

A nejste Vy tak trochu ... :)
26. 01. 2010 | 18:42

Emissary napsal(a):

Paní Veroniko,

ty tečky nehodnoťte špatně. Jen jsem Vám chtěl dát trochu optimizmu a vrátit úsměv do tváří.

A můžete doplnit, jako v křížovce. :)
26. 01. 2010 | 18:47

dusandvorak napsal(a):

Veronika, ten Vico by měl mít blog, ne pan Hajný. Když sjedu, kde co a jak kometuje u blogerů, ten člověk má názor. I když se mi zdá někdy pitomý. Díval jsem se zejména na blog KVS, tu čtu rád.
27. 01. 2010 | 01:30

Veronika Vendlov napsal(a):

Emissary, já to pochopila....v klidu. :-)
27. 01. 2010 | 10:58

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Dvořáku, tenhle text byl o něčem jiném, než o tom, kdo by zde měl či neměl mít blog.

I já čtu KVS a pak spoutu dalších, mám-li čas!
27. 01. 2010 | 11:00

LEVAK napsal(a):

Dovolil bych si zde citovat odpověď vojína Cimla na řečnickou otázku poručíka Hamáčka,ale protože je tu filtr pana Stejskala tož budu moset předpokládat,že jste to všichni četli!
27. 01. 2010 | 11:30

dalimír napsal(a):

Dobré ráno paní Veroniko , fotografie na Vašem blogu kde trošku zahlídáte se moc nevyvedla ! Zato ale u pana Stejskala se mi moc líbíte ! Oto více mne mrzí že podléháte těm starým lišákům z TOP-09! Radím Vám , slušelo by Vám to více s Radkem Johnem z VV !!! Ta jeho milenka mi není simpatická ani trochu ! Zlatá Zlata !Přemýšlejte o tom , tam je Vaše budoucnost! Dalimír.
02. 02. 2010 | 07:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy