Jarňáky

05. 02. 2010 | 21:21
Přečteno 5659 krát
Nejen prací živ je člověk, ačkoliv bez ní to nejde – možná v nějakém jiném životě. Až příliš mnoho svého času podřizujeme práci. Letos jsem se rozhodla, že udělám všechno proto potomkovi jarní prázdniny nezkazit, a pokusit se vyšetřit si na ně volno. Podařilo se, i když ne v úplně kompletní sestavě, tatínek prostě do práce musel.

Úkol zněl jasně – naučit mrňouse lyžovat. Jenže kde a jak? Ale stal se zázrak (psala jsem už, že na ně věřím). Objevili jsme úžasnou sjezdovku, kde je dokonce kopeček na rozjezd a minisjezdovka s vlekem pro mrňata zdarma. A ta velká sjezdovka pak krásně upravená a osvětlená, takže se rozhodně nemusí končit v pět. Je u ní navíc milá obsluha. Žádní „machříci“, jak si je pamatuju z „mládí“. Kdo nezvládl rozjezd na vleku a vypadl, výborně si to „užíval“. Komentáře a kyselé xichty dalších podobných „dobráků“ ve frontě čekajících na to, až si nemehla a rozmotají nohy a vymotají se z vleku.

Toho stresu, co jsem si užila, než jsem se sama naučila stát na lyžích…těch pádů, šněrováče místo přeskáčů a „pokakaný styl“ od lesa k lesu… Hrabání se ze závějí někde mimo sjezdovku, protože si ani nikdo nevšiml, že jeden zoufalec chybí. Popadaná fronta lyžařů, když se nepodařilo udržet rovnováhu – ve filmu vtipná scénka, v reálu pěkná mela…to byly časy. Ale podařilo se, sjezdovky i běžky jsou přítel. Tak se teď můžu pokusit naučit lyžovat svého potomka. Jde nám to po tom týdnu už docela dobře, ale dokonalé to není, máme před sebou ještě velký kus práce.

Před lety jsem se s „ojetou“ výbavou znovu postavila na lyže, nějak nato nebyl dlouho čas. Ale ta „masírka“ všude kolem…ty výbavičky, karvingoé lyže, helmy, dokonalé přeskáče a to oblečení! Člověk si říkal, že snad zaspal dobu. Ale nač podléhat módě, stačí, že už nemáme vázání „geršovku“ (G30), které při vypadnutí téměř nešlo nasadit zpět a kdo neměl „gétřicíctku“, ten pak vlastnil kandahár, který spolehlivě zajistil posekání dětí při pádu, pravda, lyže opravdu neodjely, visely na řemínkách...

O to víc je vážně milé, objevit místo, kde nejde zase tak moc o to, v čem a na čem lyžujete, ale že Vás to baví. Příroda se letos rozhodla, potěšit nás tunami sněhu. A tak přeji všem rodinám s dětmi sněhové jarní prázdniny, vypnuté mobily a notebook pokud možno bez připojení na internet. Tohle já ještě letos nedokázala, ale co není, může být…… někdo z diskutujících mi určitě rád připomene, že až budu bez práce, budu mít času habaděj…tak třeba za rok? :-)

PS: Omlouvám se všem, za další odlehčený blog, ale těch vážných témat je na mě poslední dobou až nějak příliš moc...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ben napsal(a):

Milý blog od milé paní :-)
Zdravím!

U nás jsou jarňáky až od patnáctého. Mimochodem, to slovo jsem slyšel resp. viděl napsáno poprvé. To je od Vás?
05. 02. 2010 | 21:29

Veronika Vendlov napsal(a):

Zdravím Bene, díky:-). No říkali jsme to vždycky, napsala jsem to dneska poprvé. Jsem hrozně ráda, že za týden jede dítě na hory znovu, úplně jinej vzduch - úplně jiná nálada... :-)
05. 02. 2010 | 21:35

Michal Macek napsal(a):

ahoj

sem antilyzar - tvuj 3 odstavec presne vystihuje me zkusenosti s lyzovanim :)) az na to ze ja se lyzemi nikdy nespratelil :)

PS: myslim ze ve 3 vete by ty carky mely byt takhle:

Letos jsem se rozhodla, že udělám všechno proto potomkovi jarní prázdniny nezkazit,a pokusit se vyšetřit si na ně volno.
05. 02. 2010 | 21:46

Ben napsal(a):

To věřím.
Ten jiný vzduch dýcháte na kterých horách?
05. 02. 2010 | 21:50

Veronika Vendlov napsal(a):

MM: ahoj, já to překonala, je to dáno mojí bláznivou povahou. Třetí větu jsem změnila, jak jsi poradil. Je to lepší... :-) Dík.
05. 02. 2010 | 22:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, já ani nevím... :-) někde kolem Kozákova... :-)
05. 02. 2010 | 22:01

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: původně byla vě hře Rokytnice, ale to se nedalo, jen jsme se včera pokusili chatu odhrabat a vyhrabat a sundat sníh ze střechy. Dítě mělo sníh po ramena a my do pasu. Jen slézt k chatě a vrátit se zpět do kopce ne silnici, trvalo 20 minut...fakt vtipný...ale teď už by se tak v té pustině se studánkou asi dalo přežít...jen sjezdovky jsou trochu z ruky...:-) dobré pro zapadlé vlastence a romantiky... :-)
05. 02. 2010 | 22:04

Ben napsal(a):

Aha, paní Vendlová, už jsem doma.
05. 02. 2010 | 22:09

Ben napsal(a):

PS:Ptal jsem se mé ženy, jestli ví, co je nebo jsou jarňáky.
No, jistě, řekla. Jarní oblečení:-)
05. 02. 2010 | 22:15

xx napsal(a):

hm, ja nevim. Nemyslim si ze dneska jeste nekomu jde o to jake ma vybaveni ke chlubeni. To bejvalo za komunistu, ze kdo mel "Elany", "Dachstainy" a "Markra" citil se jak profesionalni zavodnik.

Dneska uz jine vybaveni nebyva k dostani a vyber je opravdu siroky, tak koho by to zajimalo, jake ma kdo lyze ci boty.

Spise jde o pohodli vlastni a o bezpecnost.

Takze ackoli jsem od malicka lyzoval na dlouhych rovnych prknech bez prilby, dnes anich by mne ve snu napadlo se vytahovat modernim vybavenim, mam drahe ( protoze jsou pohodlne a teple ) boty, kratke ultramoderni skoboardy a prilbu. Vsechno jen a jen pro moje vlastni poteseni z lyzovani, at si ostatni mysli co chteji. Vubec nejradsi bych jezdil na sjezdovce sam, to bych si teprve lyzovani vychutnal a uzil.

Povedlo se mi to pred par lety v Marileve, kde po treti hodine clovek nepotkal na 5 km jizdy snad ani jednoho lyzare. To byl teprve zazitek.
05. 02. 2010 | 22:19

Veronika Vendlov napsal(a):

xx: není to úplně o chlubení, spíše o rozdílech a možnostech, kterých je nyní asi mnohem víc. Proto už to asi ani nikdo moc neřeší. Tedy mám ten dojem, dlouho jsem na lyžích nestála. Jo, sjezdovky bez lyžařů, to je vážně paráda...
05. 02. 2010 | 22:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene: no vida, to by mě nenapadlo... :-)
05. 02. 2010 | 22:27

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,jen odlehčujte,odlehčujte,budou volby a to budou kalibry,co nás budou chtít uzemnit do jistých mezí a politických mantinelů.A ještě napíšu,že mám ráda čerstvě napadaný sníh,ráda jedu první stopu,proto jdu někdy lyžovat na běžky i o půlnoci.Letošní zima mi dopřává a ještě dopřeje tu radost z první stopy.Tužka.
05. 02. 2010 | 22:41

daliimír napsal(a):

Dobrý večer paní Veroniko ,to já si zase myslel že jste již jednou nohou na olimpijských hrách , nebot už nám brzy začnou ! Těšíte se na tohle sport, klání ? A komu vlastně fandíte ? Já jedině hokejistům ! Doufám že mě nezklamou ! Dal.
05. 02. 2010 | 22:41

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Coby dítka mírně podhorská jsme dráždili lufťáky z měst speciální výbavou.
Značka lyží zásadně zastříkaná, po tři sezóny jsem je měl dokonce polepené samolepicí tapetou s imitací dřeva. Místo kombinézy z tůzu ty nejotrhanější džíny (vzájemně jsme si je půjčovali!) a tzv. prošívák khaki barvy stažený ajznboňáckým opaskem, na palici s co nejdelšími vlasy (jeden z party nosil pod čepicí mámin příčesek) fialovou zmijovku - tu mám dodnes. A tyčky zásadně z lísky s co největšími talíři. Nezřídka naše zjevy způsobovaly nepříjemné pády vyfintěných lyžníků, kteří se vyjeveně zahleděli a zapomněli, že jedou a kam. Naše návštěva nějaké sjezdovky byla prostě vždycky pořádná show.
Ještě si zamilujte brusle a budete můj člověk.
05. 02. 2010 | 22:43

DJ napsal(a):

Jarňáky to je nic. Ale víte, co to jsou letňáky?
Letňáky to je speciální pyžamo. A nebo pižamo?
Na vysvětlenou.
Příjde matka k dceři do pokojíčku a dcera leží na posteli nahá.
Proč jsi nahatá? Ptá se matka. Já nejsem nahá, já mám na sobě letňáky, odvětí dcéra.
Matka se zamyslí a odejde do ložnice, kde se vslékne a nahatá si lehne na postel.
Manžel vstoupí do ložnice a diví se. Co se tady válíš nahá?
Já nejsem nahá, já mám letňáky odpoví manželka. Manžel přistoupí blíže, posune si brýle na nose a ptá se: "Nemhla by sis je alespoň vyžehlit?"
05. 02. 2010 | 22:48

xx napsal(a):

Targus: taky jsem znal jednu co si lyze prelepovala kobercovou paskou. Nakonec jsem se dovedel proc, aby je nemela poskrabany :-)
05. 02. 2010 | 22:50

xx napsal(a):

DJ: tak jo, ten je opravdu moc dobrej :-D
05. 02. 2010 | 22:52

bigjirka napsal(a):

Tedy, když už jste se pustili do gramatiky, tak já bych tu osudovou větu napsal takhle:

Letos jsem se rozhodla, že udělám všechno pro to, potomkovi jarní prázdniny nezkazit a pokusit se vyšetřit si na ně volno.

Ale nechtěl bych prudit :-)))))

Tedy češtinářka je velitelka a já jsem jenom hodně čet. V té větě totiž vidím vsuvku:

Letos jsem se rozhodla potomkovi jarní prázdniny nezkazit a pokusit se vyšetřit si na ně volno.
Propustit, není možno zastřelit.

Propustit není možno, zastřelit.

Hm.. tak v našem případku zas tak o moc nejde.

Zdravím, paní Veroniko
05. 02. 2010 | 23:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, super! A kde o půlnoci jezdíte? Já bych se asi bála i s čelovkou... :-)

Volby: no, dneska jsem v rádiu slyšela, že to bude hustý. A taky jsem slyšela, že budu volby průlomové, protože voliči přestli mít strach dávat hlasy malým stranám. Tak pokud to tak fakt bude, pak to s námi není tak zlé, jak jsem se bála...ale pryč od voleb, jako bych nic neřekla... :-) :-) :-)
05. 02. 2010 | 23:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Velký Jirko, já to už měnit nebudu, smysl snad zůstává stejný, ale že čestina trpí, je asi FKAT. Asi se jí začnu víc věnovat.
Taky zdravím! :)
05. 02. 2010 | 23:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Dalimíre, Olymp. hry ok, mám asi i radši ty zimní, ale nestihnu se dívat, natož fandit...ale Vy to budete sledovat za mě, tak je to ok. Hokej můžu, fotbal nesnášim...
05. 02. 2010 | 23:24

Lila napsal(a):

Veroniko,

moc zdravím.

Ideální prostředí pro malé začínající lyžaře i s úžasnou školičkou je na Kramolíně, dnes Skiareál Lipno, kde je i dětský park Fox.
Výhodou je, že děti tam jsou chráněné před šílenci na sjezdovce, kteří nehodlají respektovat ani elementární pravidla slušnosti a ohleduplnosti.

Před týdnem jsme byli na jedné české (celkem oblíbené) sjezdovce, kde nám taková šílená lyžařka málem přizabila našeho pětiletého Vojtěcha.

My to máme nejblíž do Rakouska, a tam to nemá chybu. Ale rádi vzpomínáme i na totáčové uhelné prázdniny, které jsme trávili na běžkách na pláních u Kvildy na Šumavě...
05. 02. 2010 | 23:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, to nemá chybu. Nevím kolik mi bylo, asi 17, nebo tak nějak, jeli jsme na takovou pastoušku do Pece, uprostřed lesů. Člověk večer zalezl nabalenej do spacáku mezi nějaký cizí lidi, kterejch bylo jen několik a ráno se probudil v narvaný chatě se zmrzlou vodou v čutoře. Na sjezdovku jsme se vypravili v průměru vybavení jako vidláci, ale to nebylo image, to byla realita. Kamarád to dokonal, neb měl staré dřevěné lyže s kuličkou na špičce, vestičku z telete, pletený svetr a bambusáky. Podstatná informace: neuměl lyžovat a lyže mu nevypínaly, ani nemohly. Ale nevadilo mu to a tak díky sněhu dole vypadal jak sněhulák a bavil celou sjezdovku. Krakonoš a lyžníci. Já se dlouho tak nenasmála...A když jsme se večer do tý chajdy vrátili, zase tam byli úplně jiný lidi. Já si šla vyčistit večer zuby a všichni kolem mě chodili a zhnuseně říkali: "fuj, vona si snad čistí zuby, viděli jste to někdy?" No, asi neviděli, tam na tu chajdu to fakt nepatřilo, tam se čistily zuby rumem, stejně jako na vodě. Dneska už bych to asi nepřežila...

PS: Brusle nic moc, sice to nějak umím, ale spíš trpím. Táta mě naučil bruslit jako kluka, ubrousil mi ty nablblý zoubky vepředu a vrazil mi do ruky hokejku. Hlavní bylo umět překládat a bruslit rychle + brzdit. Takže to, co předvádím na ledu, je vážně síla, opepřená strachem z pádu, blbě se mi zvedá....:-) Tož tak.
05. 02. 2010 | 23:36

Veronika Vendlov napsal(a):

xx: ano, přelepování průsvitnou páskou (kobercová je už moc, ne?) jsem taky zažila, tedy ne já, já měla vždycky lyže, který by nikdo nechtěl a bylo mi jedno, jak moc je mám vorvaný, ale můj exhibicionista tehdejší partner, ten musel být vždycky "dokonale vyautfitovanej". :-)

Jak říká moje milovaná ségra: takovej FRÍKULÍN: to jest free, cool a IN. :-)
05. 02. 2010 | 23:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Lilo, taky moc zdarvím. Lipno máme docela daleko, škoda. Je fakt, že Tadeášovi jsou 4,5 a já se o něj pochopitelně taky bojím, to je jasný. I tady je ta malá sjezdovka pro mrňata oddělená a lidi jsou tam ohleduplní.

Jasně, Rakousko nemá chybu, snad se tam nekdy vyhrabeme... rády bych! :-)
05. 02. 2010 | 23:42

Veronika Vendlov napsal(a):

DJ: ten pán potřeboval slabší brejle, pak by byl určitě nadšenej...
05. 02. 2010 | 23:44

xx napsal(a):

odborne se tomu rika tusim metrosexual, termin Frikulin je mi take povedomej, ale obavam se ze neni uplne presnej, protoze bejt free, cool a IN muze clovek bejt i bez nejnovesiho "volepeni" nebo jak tomu mladi ted rikaj. My s kamarady takovym lidem rikame souhrne "martani". Proste z jine planety, galaxie, vesmiru. ;)
05. 02. 2010 | 23:49

Veronika Vendlov napsal(a):

xx: to asi není metrosexulál, to je jiný týpek, ne? No i když, já se v tom fakt nevyznám, jsem ráda, že se občas vyznám v sobě samé...Frikulin není o nejnovějším "voblečení", ale píš "vo" stylu, teda tak mě má sestra "vzdělávala". ještě je prý k tomu potřeba "smotnout brčko". To je pak asi fakt jízda...si tak říkám, že kdyby se konopí přidávalo třeba do pečiva, bylo by u nás veseleji...no nic, to jsem už fakt odbočila moc. Ne že bych byla stará, ale spíš přemýšlím, jak to pak všechno podat potomkovi - až přijde čas. No, zatím čas je...To jen asi, že na mě na FB furt vyskakuje "konopí je lék", tak mi to asi zůstalo v myšlenkách... :-)
06. 02. 2010 | 00:03

Tužka napsal(a):

Tužka pro paní Veroniku.Mám výhodu,že bydlím v poslední ulici města a pak už jsou jen louky a za pár minut les,objíždím takovou menší vyvýšeninu,sem tam keř,nebo stromek,znám to,pamatuji si každou krtičinu a víte,co jsem zažila neuvěřitelného minulý týden při úplňku?Pod lesem,kde bylo málo sněhu chodil ježek,děsně mlaskal,byl skutečně ohromný,takového jsem v životě neviděla.Rychle jsem se mu vrátila pro pár jablíček,ale už tam nebyl,jablíčka jsem tam nechala,označila místo klackem,druhý den tam jablíčka nebyla,takže nevím,kdo je spapal.Když tam jedu,vždycky nesu pár jablek a na stromy napichuji ztvrdlé rohlíky.Ty ale spadlé na zemi zůstavají.Z těchto nočních lyžovaček mám spoustu báječných zážitků se zvířaty.Člověka jsem nikdy nepotkala,asi dělají něco úplně jiného.A jestli se bojíte,najměte osobního strážce,určitě se nějaký najde.Bude ještě sněžit a lyžovat lze letos všude.Tužka.
06. 02. 2010 | 00:12

xx napsal(a):

Metrosexuál je označení pro muže žijící ve městě a mající velké příjmy, které investuje do značkového a módního oblečení, kosmetiky a návštěv posiloven nebo solárií.
06. 02. 2010 | 00:22

xx napsal(a):

No asi jste necetla blogy pana psychiatra, jak se jen jmenuje. Myslim je zde na aktualne.cz . Smotnout brcko je prima, ovsem jen kdyz ma clovek stesti a nema zrovna dispozice k schizofrenii a podobnym lahudkovym porucham. To pak jedno takove brcko muze byt tim osudovym okamzikem ktery meni cely zivot na trvalo.

Tak asi tak nejak se to detem chystam podat, az prijde cas. No a pak budu doufat ze jim se ty lahudky s tim spojene vyhnou. A kdo vi co bude za 10 let az budou nase deti v "tom" veku, nejspis bude IN uplne neco jineho a cela nase priprava prijde vnivec ;)
06. 02. 2010 | 00:27

jarda napsal(a):

A víte, milý čtenáři, že je mi tak nějak jedno, kdo jaké má vybavení, kdo jaký má lyžovací styl atd.? Lyžování mě nikdy nebralo, dnes jsem rád, protože když vidím, jak se část národa hrne vlekem nahoru a další část národa se hrne sjezdovkou dolů, tak mi připadá, že obě ty části národa se naprosto zbláznily. Mám rád procházky přírodou, ale to v zimních horách moc nejde, protože ze všech stran se na vás dnes řítí obě části národa a máte často obavu o holý život. Cesty pro pěší v horách kopírují jen silnice, takže pokud vás nezabije jedna z vše uvedených částí národa, je nebezpečí, že vás zabije další část národa sedící s vyvaleným okem za volantem svého auta a snažící se co nejrychleji připojit k prvním dvěma částem národa. A pokud některým z příslušníků popsaných částí národa je náhodou nějaký blb, který si plete Toskánsko se Špindlem, je to konec. Takže, pokud jste normální turista, který nepropadl šílenství zvanému lyžování, počkejte na období, až sleze sníh, eventuálně jeďte tam, kde nejsou sjezdovky, vleky a jejich příslušenství, tedy ony šílené části národa.
06. 02. 2010 | 08:07

Ládik napsal(a):

Mi sjezdovky neučarovaly. Jako podhorské dítě jsem vždy ušlapával svahy (převážně v lese) a jezdil šusem. Vázání kandahar jsem v 17 letech přešrouboval na módní špičku Skimat, lanka jsem ponechal. Pro přesuny nic moc, vrátil jsem se k čelistím a povolaval patu.
Na lyžáku v prvním ročníku VŠ jsem už z futrálu vybalil běžky. Ve slalomu 6. místo.
Pohyb ve stopě taky není to pravé. Už desítky let jezdím mimo stopu, s ruksákem, foťákem. Na jaře měním běžky za sněžnice - to je úplně nejlepší. Mám staré, bambusové, kdysi stály 3 stovky.
06. 02. 2010 | 10:54

Targus napsal(a):

To Jarda:

Pro Vás je následováníhodná rada Ládikova. Běžky nejsou špatné, ale mimo stopu se nadřete a jsou problémy v lese, do kopce, z kopce, chvíli to nejede, pak to jede moc, atd. Na neštěstí je zaděláno v momentě, kdy přecházíte po xy letech praxe na sjezdovkách. Volná pata = tragédie. Proto doporučuji sněžnice:
1/ Naučíte se to na nich za pár minut, to tupější za pár desítek minut.
2/ Nechají se udělat i doma.
3/ Dostanete se na nich všude, nejsou problémy v lese
4/ konečně se dostanete do míst, kde neotravují lidi!!!
06. 02. 2010 | 12:21

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Ta speciální výbava ani nebyla taková až taková image, ale střízlivá úvaha, co je nutné, a co se dá udělat "nějak". Financemi jsme totiž jaksi neoplývali a sporty a kulturu jsem řešil více méně z vlastních zdrojů. A jelikož na ty hadry už fakt nezbývalo, vzali jsme to za opačný konec.
Ty lyže s kuličkou měl soused z kolonie :-))). Nacpali jsme na ně ocelové hrany, odkud sehnal Markera, jsem se radši neptal, umělou skluznici suplovala oranžová barva. Jelo to senzačně a všichni z kolonie mu je záviděli.
A "větrovku" měl ušitou z vaku na vodu, který dotáhl z afrického tažení s Rommelem jeho děda. Byly tam i ty německé nápisy!!!
Brusle se s Vámi skamarádí, až je budete obouvat denodenně celou zimu a nesmíte při nich hledět na nějakou tu modřinku. Já to chytil za stejný konec jako Váš táta. Holky se mnou musejí "za trest" chodit hrát hokej. Zimák máme letos svůj vlastní - u baráku.
06. 02. 2010 | 12:40

Anna napsal(a):

Ani jsem netušila, že čeština a moravština, resp. brněnština, jsou tak rozdílné jazyky. Jarňáky nebo jaráky jsou normální, běžně užívané slovo. Přece jste jako děti neříkali: Máme jarní prázdniny, hurá!
06. 02. 2010 | 13:26

Ben napsal(a):

Anno,
opravdu i jako děti jsme u nás říkali vánoční prázdniny, jarní prázdniny a pak jen prázdniny, což byly letní.

Teď mají děti ještě podzimní prázdniny. U vás to jsou - podzimáky? A vánoční? Nic mě nenapadá. Kromě vánočky :-)
06. 02. 2010 | 16:26

Anna napsal(a):

Podzimní ani vánoční prázdniny nemají svůj název, pololetní pololetky, jaráky, letní jen prázdniny.
06. 02. 2010 | 17:31

LEVAK napsal(a):

Příště něco z kuchyně,potom třeba o bylinkách, prostě ve smyslu rakouského přísloví doporučení okruhů činností pro ženy - Kinder,Kűchen,Kirchen!
PS: apoštol Pavel říká ve svém prvním listu korintským - "Ženy vaše ve shromážděních vašich ať mlčí!"Předpokládám,že se tím budete řídit a pokud ne vězte, že máte hřích!
06. 02. 2010 | 18:08

Veronika Vendlov napsal(a):

Leváku, Vy jste s tím fakt trapnej, ještě jsem sina to po roce a půl blogování nezvykla...a ani nezvyknu. :-)
06. 02. 2010 | 18:27

bigjirka napsal(a):

Veroniko, Levák je originál a koření blogů :-D
06. 02. 2010 | 21:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Bigjirko: mě teda to jeho "okořeňování" přijde místy nemístné..., ale to bude asi tím, že jsem z Venuše a on snad ani ne z Marsu...a už vůbec ne z Pandory.... ;-)
07. 02. 2010 | 00:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, jste úžasná...kde jste se tady v tom virtuálním prostory vůbec "vyloupla"? :-)
07. 02. 2010 | 00:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Jardo a jinak dobrý? Co třeba fotbálek? Ten zase přijde nablblý mě... ;-)
07. 02. 2010 | 00:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi, přesně tak...hlavně musí bejt sranda a pohoda...jsem po tom týdnu nebezpečně odpočatá, to jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží, bojím se, že do první porady... :-) (v pondělí)
07. 02. 2010 | 00:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, tak jak to má Anna s názvy, mám to tak i já... :-)
PS: Dneska sníh mokrý, težký, ale stejně paráda... :-)
07. 02. 2010 | 00:57

Ben napsal(a):

PS:Dneska hlavně máte svátek! Všechno nejlepší. A pevné nervy!
07. 02. 2010 | 08:37

Tužka napsal(a):

Tužka pro paní Veroniku napíše,že "vloupat"se do virtuálního světa mi dalo dost práce.Samouk u počítače,obložeen sedmi knihami a vlněním,ve kterám se střídaly beznaděj,trpělivost,malinkaté radosti,když jsem"přískokem vpřed" objevovala co "ten chytrý blbec" přede mnou dokáže.Sníh byl včera fakt mokrý,rozdupali mi stopu,někdo po ní šel na procházku se psem,nevím,jestli dnes v noci udělám novou.Mrzne,bude koráb,to teda bude dřina udržet na tom moje "staré saporky".Tužka,co si nedá ani na stará kolena pokoj,a je pokaždé šťastná,že si nezlámala některou"hnátu".
07. 02. 2010 | 09:27

stejskal napsal(a):

Připojuji se k panu Benovi. Všechno nejlepší k svátku.

Libor Stejskal
07. 02. 2010 | 11:21

dalimír napsal(a):

Dobrý den paní Veroniko já Vám chci také k Vaším milým jmeninám poblahopřát hodně zdraví štěstí a lásky svých nejbližších ! At se Vám v životě stále daří ! Dalimír.
07. 02. 2010 | 12:21

882911 napsal(a):

LEVAK se chce stát taky mučedníkem. Čekala jsem, že si to za toho Pavla od dámského osazenstva pěkně schytá, ale tady vládne taková noblesa a pohoda, že se nikdo ani neobtěžoval. Není to dobré znamení?
07. 02. 2010 | 14:25

Tužka napsal(a):

Tužka pro 882911 napíše,že femininum má pravou ruku na to,aby za ni držela,děti,nebo vařečku,popřípadě kliku u kostela,to když toho Pravého vzala "pod krkem" a donutila kleknout u oltáře.No a tu levou ruku,blízko srdce,tu má na hlazení,..a hladí a hladí,až některé uhladí,nebo vyhladí.Jak je libo.Tužka s úsměvem
07. 02. 2010 | 14:42

882911 napsal(a):

Tužce:
Moc hezky napsáno. Škoda, že nemáme třetí ruku. To by ten svět vypadal úplně jinak.
07. 02. 2010 | 14:59

Tužka napsal(a):

Tužka pro paní Veroniku napíše,že si znova četla Apoštola Pavla a jeho listy Korintským.Vím,že k ženám nebyl vůbec shovívavý,pátrala jsem proč,vždyť Ježíš,byl dobro samo.Apoštol Pavel psal své Listy Korintským v Efezu a Efez je jak známo město zasvěcené bohyni Artemis,bohyni plodnosti.A když se na něho z každého rohu domu usmívá krásná žena s mnoha prsy na hrudi a obnaženými,musí to s mužem-asketou dělat divy i když jsou to jenom sochy z hlíny,dřeva,stříbra,..Ani nebudu psát,co všechno tam na naši ženskou adresu píše,pan Levák vybral"shovívavě" jen jednu větu.Však také Efezští muži se dost na Apoštola Pavla zlobili,protože žádal zastavení výroby soch bohyně Artemis a ty stávající ukrýt a zakrýt v jejím chrámu.Tolik jen na vysvětlenou k jednomu vstupu pod blogem.Tužka.
07. 02. 2010 | 16:02

bigjirka napsal(a):

Já malé poupě se připojuji ke gratulantům!
07. 02. 2010 | 16:03

JaHrad napsal(a):

Verunko i já si to hasím se svým přáním všeho dobrého, veselého a tvým dnům pracovním i oddechovým prospěšného!
křišťanka
07. 02. 2010 | 16:50

Míla Š. napsal(a):

Moc hezký příspěvek, tak trochu sem si vzpomněla na své první lyžařské výcviky ve škole, kde jsem vždy patřila do třetí skupiny, ale byla prča. Dnes se tam lidi jezdí víc předvádět a když nemáš nic značkového tak nejsi IN. Mám radši běžky, tam se užije spousta legrace a párkrát se mi podařilo sjet mimo vyznačenou trasu....abych nezapomněla přeji Vám vše nejlepší k svátu a víc pohody na Odolce. I já trávila prázdniny s prďolou bez taťky, který musel zachraňovat naše hospodářství. Míla
07. 02. 2010 | 17:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak to je asi popvé, co se dívám pod svůj blog bez obav... :-)

Váženía milí, za to Vím všem patří můj dík!

A taky moc díky za všechna přání k svátku. Mám z nich radost! :-)

Srdečně
Veronika v.
07. 02. 2010 | 21:54

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Kočka je tak nadšaná, že jsem se jí vrátila domů, že se ode mě nehne. Vrní a vrní....

A jakmile to zase půjde, jedu lyžovat, nejpozději v neděli...škoda že až v neděli....!
07. 02. 2010 | 21:57

Ben napsal(a):

Tak jeďte už dnes! :-)

Já už mám zimy plné zuby. Ledy v okapech a začíná zatékat.
08. 02. 2010 | 07:37

bigjirka napsal(a):

Zatracený globální oteplování!
08. 02. 2010 | 08:02

kancelarska_mys napsal(a):

:-) :-)

BigJ, tohle je úplně normální zima, žádné globální oteplování neexistuje!
08. 02. 2010 | 10:25

marcela napsal(a):

Ahoj Veroniko,
Hezký, moc vám to všem lyžníkům přeji!, užívejte si zimních radovánek! Já si taky každý rok vyjela na lyže, jsou už kapku jeté, jízlivé jazyky mi říkali „hrabě Harach vyjel z garáže“, ale mně to na radosti z volného pohybu po zasněžené krajině nic neubíralo. Mé letošní radovánky, coby trávíc zimu ve staré ruině, která teprve čeká na jarní resuscitaci, skládají se z neustálého koloběhu – nanosit dříví, vodu, hnůj vykydat, prošťouchnout kouřovod, a takhle pořád dokola. Trošku už si připadám jako ti pionýři, co osídlovali divoký západ..., a říkám si, že přečkám-li tuhle zimu, určitě bych měla dostat nějakej metál, nebo alespoň odznak zdatnosti:-)
Ale lyžníkům i těm mrňavejm, zdar!
08. 02. 2010 | 10:38

Ben napsal(a):

http://www.novinky.cz/domac...

No, nevím, jestli ta letošní je tak úplně normální. -20,-25 na Česko je spíše nezvyklé. Tedy nenormální. Řekl bych, výjimečně nenormální mrazy i výjimečně hodně sněhu i v nížinách a městech.
Samozřejmě každý na letošní zimu má jiný názor :-).
08. 02. 2010 | 10:55

Tužka napsal(a):

Tužka pro Ben,hodně pamatuji,takže pamatuji tuhé zimy s množstvím sněhu.Na padesáté rovnoběžce na severní polokouli,"kus od Golfského proudu" to je opravdu normální.Několikrát jsem při svých nočních výpravách v zimě,když bylo dvacet pod nulou a já došla na kopec,viděla polární záři.Nádhera.Bylo to po několik nocí za sebou v 77 a jedenkrát v 81 a 82.Někdo,halt,nemá zimu rád,"každej jsme nˇákej"Tužka.
08. 02. 2010 | 12:47

bigjirka napsal(a):

Myško, vědeckej panel to s jistotou zjistil. A Klaus to popírá, tak to musí bejt pravda, Klausu najust!
08. 02. 2010 | 22:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj Marcelo, úplně Ti rozumím, já mám taky super vohoz, na to sjezdování...ale tohle fakt neřeším, raduju se, jak mi to krásně zatáčí a miluju rchlost...v dalším životě budu pilotkou F1....

Přečkej zimu a metálem budiž to, že tu příští taky nezmrzneš... :-)
09. 02. 2010 | 01:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko a Bene, mám ráda, když je fakt zima, jako ta letošní. Nesnáším plískanice a mlhy, to je dobrý tak pro psa Barkervislkého...:-)

Ale ten dnešní den stál fakt za to... :-) na lyže jsem ani nevzdechla...:)
09. 02. 2010 | 01:10

dámské pyžamo napsal(a):

Verunko i já si to hasím se svým přáním všeho dobrého, veselého a tvým dnům pracovním i oddechovým prospěšného!
06. 03. 2010 | 20:37

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 13:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy