Den „blbec“ aneb hlavně že je sranda

09. 02. 2010 | 01:42
Přečteno 5081 krát
To se hodně brzy ráno vzbudíte a hned víte, že to nebude snadnej den. Jak říkávala prababička, prostě vstanete "zadkem napřed". Všechno Vám padá z rukou a jste roztržití, Sbalíte si svých pět švestek, nějak ze zvyku a popaměti se vypravíte a vyrazíte směr práce. Když se probojujete na kraj Prahy, kde chcete pokračovat dále po „červené“, zjistíte, že Vám něco chybí.

Ano, je to mobil a pak tak nějak klíče od kanceláře a bytu nejsou k nalezení. A začnete hledat a pátrat a přemýšlet. Vrátíte se do auta, které jste se snažili 15 minut zaparkovat, abyste ho prohledali, třeba Vám to tam všechno vypadlo. A opravdu, najdete mobil, hurá, to je dobré znamení. Zavoláte domů a zkusíte pátrat po klíčích, které zrovna nejsou, ale záhy zjistíte, že jsou, protože pošlete sousedy po jejich stopách. Klíče jsou v zámku do činžáku, super, sice pro ně zase musíte jet hodinu zpět, ale to je pořád lepší varianta, než nemít klíče vůbec, obzvášť obsahují-li i další klíče - od vypůjčeného auta, které před tím domem stojí. A pak už se to jen sype. Začnete nestíhat, překládáte schůzky a modlíte se, aby už to bylo za Vámi. Jste naštěstí v blahé nevědomosti, což Vás činí optimističtějšími.

A den pokračuje, jdete něco nakoupit, a když se vrátíte, prohlížíte, co jste si to vlastně přinesli a za co jste zaplatili a kolik, protože při placení a přesunu na "svou židli", myslíte na úplně jiné věci…a zjistíte pak plno nesrovnalostí, třeba že to stálo o polovinu víc, než mělo a že máte v tašce také trochu něco jiného, než jste původně zamýšleli. A tak jdete zpět a vysvětlujete v obchodě, že mít tři stovky a nemít tři stovky už je docela rozdíl a že to vážně nějak špatně namarkovali. A zase nestíháte.

Fungujete dál a někde v podvědomí tušíte, že to ještě nebylo všechno. A taky že jo, setkání večer, plánované a domluvené měsíc dopředu s dalšími deseti lidmi, je ohroženo, v restauraci popletli rezervaci. A tak zařizujete jiné místo a obvoláváte a esemskujete všem, že to platí, ale sraz je jinde. Před tím si už "jen" zajedete na zkoušku, kterou moc nemáte šanci udělat, protože Pierre Richard a Mr. BEAN jsou proti Vám úplní kliďasové… :-)

Večer si leháte do postele a doufáte, že druhý den bude líp. Pokud jste takovýmto veselým dnům ušetřeni, moc Vám to přeji. A pokud ne, pokaždé věřte, že trpím s Vámi…:-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

U nás se tomu říká "vstát levou nohou napřed", levá strana je ta blbá (levičáci by mohli vyprávět....). Proti takovým dnům se dá úspěšně bojovat - pracovat doma. Mezi lidi nechodit často, navštěvovat jen vesnické obchody se základními potravinami a schůzku večer udělat přes skype. Nejlepší jsou dny, kdy nemusíte vyjet mezi lid. Materiální věci Vám přivezou jiní, můžete se starat o duchovno.
09. 02. 2010 | 04:55

klarasamkova napsal(a):

Ahoj Vendy - zapomněla jsi.... a onemocní děti (dítě) a na auto ti v době, kdy telefonuješ sousedům o klíče, spadne lavina sněhu a máš kabriolet. To jen tak z událostí MÝCH posldních dnů... Papa, drahoušku!! Klára
09. 02. 2010 | 05:43

Michal Macek napsal(a):

cau Velka blondyno s cervenou botou :) a nemohla bys dodtat nejakou asistentku ktera by se ti starala o schuzky atd?
09. 02. 2010 | 07:01

jozka napsal(a):

No, az prijdete do prace a misto trika budete mit na sobe porad vrsek od pyzama, tak dejte vedet. Nebo az v praci zjistite, ze nemate klice, vratite se domu, tam je taky nenajdete a zblejsknete je az pri nastupovani do auta. Na strese. Po ujetych x kilometrech...
09. 02. 2010 | 07:30

Ben napsal(a):

Úplně normální den...

Jen to zakončení dne je u mě trochu jiné. Večer totiž uléhám s povzdechem - a zítra znovu.
09. 02. 2010 | 07:31

iga napsal(a):

Veroniko, cim hur, tim lip!!!
09. 02. 2010 | 07:36

EKi napsal(a):

Paní Veroniko, a nakonec je takový den završen tím, že jsem klepala na dveře vlastní kanceláře vycházejíc na chodbu. Poťouchlé kolegyně pohotově zařvaly "dále" a já odhodlaně vyrazila. Sranda byla. :-)
09. 02. 2010 | 08:56

jozka napsal(a):

EKi, uz jste klepala na dvere kabinky na toalete?
09. 02. 2010 | 09:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Dobré ráno, to je TAK opojné vědět, že v tom nelítám sama... :-)

Ladiku, já do tý Prahy musela, prostě jo. Po týdnu odpočinku jsem byla odhodlaná, že do práce dojedu... :-)

Klárko, díte marodí, tos trefila, sotva jsme se vrátli z hor, šup, hned 38,5...ještě že babička s dědou můžou hlídat, klika...
A kabrio teda nechci, to už by bylo moc i na mě.

MM: Jo hochu, to bych asi musela pracovat pro nějakou jinou politickou stranu... :-)

Jožko, zatím mám jen věci naruby...až přijdu v pyžamu, ozvu se...:-)

Bene, to asi přijde časem... :-)

iga: jo, pak k večeru, už mi bylo všechno jedno...:-)

EKi: to ještě ne, ale dneska jsem natočila vodu do rychlovarné konvice a položila na linku a divila se, proč se voda nevaří...no,to by ta konvice musela bejt na tý podložce, aby do ní šel proud, žejo? :-) Já nevím, na co furt myslím...

Tak dnes všem přeju, ať jsou karamboly dobré jen pro pozdější zasmání a nestojí to tolik enerie, času či peněz...za nedobrovolné kabrio třeba... :-)
09. 02. 2010 | 09:32

kancelarska_mys napsal(a):

Nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
:-)
09. 02. 2010 | 09:47

EKi napsal(a):

jozka:

:-) zvenčí nebo zevnitř? Páč my holky často klepeme, některé se totiž bojí zamknout, aby zase odemkly.
09. 02. 2010 | 09:48

skeptický napsal(a):

Víte,že to nebude váš den,když si obléknete podprsenku pozpátku,a ona vám padne.
09. 02. 2010 | 10:25

Pasekářka napsal(a):

To udělat u nás v obchodě tak druhý den tam nejste. A bez odstupného. Tak příjemnou zábavu, jdu na odpolední, bude sranda.
09. 02. 2010 | 10:36

Míla napsal(a):

Tak to byl asi vážně dobrý den.Mně se děje běžně,že ze tří věcí si pamatuji jenom dvě.Takže si tím udržuji fyzičku a dostanu se do zvláštních situací.Ovšem nejsem na tom tak špatně, že přijdu na wc a zapomenu co jsem chtěl.I to jednou možná přijde.Hezké dny Vám všem.
09. 02. 2010 | 11:29

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,že podobných dnů nebyla v životě ušetřena.Já jim říkám,"den,kdy má hlava kráčí půl metru za mnou".To nic,pořád může být hůř.Tužka dnes doufám,normální den,ááále,kdo ví,do půlnoci daleko.
09. 02. 2010 | 14:41

Eliška II napsal(a):

klíče a mobil. Kde já tohle už viděla?¨Ano, pro klíče jezdím jednou dvakrát do měsíce domů, abych pak zjistila, že jsou zapadené v sedačce auta, mobil jsem si pořídila ještě jeden s desetikorunovým paušálem na prozvonění a vůbec nechápu, kam se schovávají důležitá lejstra, když je nutně potřebuju a všechny složky třikrát důkladně prohlídnu! Počtvrté se vynoří dokonce na titulní straně. Ale den blbec má i svá pozitiva, někdy se u toho i docela bavím - to prostě nevymyslíš !!
09. 02. 2010 | 14:45

Eliška II napsal(a):

P.S.
dnes není den blbec, dnes je den omrzlin třetího stupně! Tři dny jsem nebyla v kanclíku a ono se tu netopilo. Chtělo by to grog, ale venku stojí auto, to bude taky celé zmrzlé. Kde je Honsová s tím jarem???
09. 02. 2010 | 15:07

dalimír napsal(a):

Paní TOP modelko chtěl bych mít Vaše starosti ! Jsem zvědav jak vymodelujete tu vaší 09tku ! Dal.
09. 02. 2010 | 19:09

Veronika Vendlov napsal(a):

dalimíre, já bych zase chtěla mít Ty vaše, zajímalo by mě, co modelujete Vy...
09. 02. 2010 | 20:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Pasekářko, prpstě mám práci, kde to jde, všechno udělám později, mobil a pc nezavírám na "píchačky". :-)
09. 02. 2010 | 20:40

Veronika Vendlov napsal(a):

No,Mílo, já zatím taky ne... :-)
09. 02. 2010 | 20:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak paní Tužko, půlnoc se blíží, je to zatím ok? :-)
09. 02. 2010 | 20:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Eliška II: já senakonec tak bavila...ono nemělo smysl snažit se to zlomit... :)
09. 02. 2010 | 20:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Eliška II: já senakonec tak bavila...ono nemělo smysl snažit se to zlomit... :)
09. 02. 2010 | 20:42

Líný černý pes napsal(a):

Přijedu do práce a koukám, proč mám na místě spolujezdce vedle kabelky pytel s odpadkama ...
Jdu si pro sváču do ledničky a zaklepu na ní ...
Koukám, proč mi nejde komp a já ho nezapnula ...

Ale pořád nejsem jako kolegyně, když řvoucímu šéfovi klidně odpovědělaˇ"ano, tati, máš pravdu"
09. 02. 2010 | 21:02

Veronika Vendlov napsal(a):

LČP: naprosto rozumím... :-)
09. 02. 2010 | 23:41

bigjirka napsal(a):

Nesmíme se toho snažit tolik stihnout. Člověk na to není zařízen. Jak jen vybrat to nejpodstatnější?
10. 02. 2010 | 09:21

kancelarska_mys napsal(a):

Poslyšte,milí spolutrpitelé, myslíte, že den blbec je záležitost celoroční nebo že se častěji vyskytuje v některou roční dobu?

Moje osobní zkušenost je, že nejčastěji se blbcoví dnové vyskytují v zimě, kdy je člověk takovej celej zpomalenější. Zrovna včera jsem donesla pytlík se smetím až na metro, místo abych ho vyhodila do domácí popelnice. No a pochopitelně ostatní popelnice a kontejnery jsem míjela naprosto v pohodě.....
10. 02. 2010 | 11:29

Ben napsal(a):

Paní Vendlová,
už jsem pod blogem pana Kurase sice napsal, že to byl můj poslední vstup na Aktuálně.cz, ale řekl jsem si, že se musím s Vámi pod vaším blogem rozloučit. Celkem dost a myslím, že většinou moc hezky jsme si povídali :-). Přiznám se, Vaše blogy jsem vždy vyhledával, potěšily mou občas bolavou duši.
Ale musím na blozích skončit, nedělalo by to dobrotu. Vysvětlil jsem to tak trochu pod blogem J.Paroubka. Jestli tam kouknete, tak se nelekněte. Je tam Ben a Ben :-), ale myslím si, že můj styl poznáte :-).

Zdravím Vás a přeji vše nej do dnů všedních i svátečních. Ben
10. 02. 2010 | 22:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Bene, zrovna dnes jsem o Vás mluvila s kolegyní, že je strašně fajn, když se pod mé blogy vrací "dobří holubi", jako třeba Vy. Pod Paroubka jsem nakoukla (jen kvůli Vám) a musím říci, že mě je Vašeho rozhodnutí líto. Nicméně tomu také rozumím. Ono je na tenhle webový prostor potřeaba, být občas vybaven pevnými nervy! A to Vy máte, myslím.

Řekla bych, že Vás, Bena, poznám i kdyby tu bylo jiných Benů dalších 10...pan Stejskal to napsal dobře, souhlasím s ním.

Kdybyste se přesto nikdy v budoucnu neobjevil, moc Vám děkuji za Vaše vstupy a podporu, někdy jse ji MOC potřebovala! :-)

E-mail i mobil na mě, se dá velmi snadno "vygooglovat". To jen na okraj.

Mějte se moc hezky!
Srdečně
Veronika
10. 02. 2010 | 23:42

Míla napsal(a):

Já si myslím, že nikdo z nás není ušetřen takovýchto dní.Je to prosté, myšlenkama jsme o hodinu či dvě a víc napřed.Kupříkladu můj dnešní den začal v 6 hodin.Vykouknu ven a bylo mi jasné,jak začne.V rámci přemýšlení kde začít jsem málem nevyndal maso na oběd (to by mnělo dohru).Mimo jiné dělám pro lidi,takže po hodině odklízení sněhu ze zastávek mi někdo zdělil,že autobusy jezdí už v 5.Mezi tím přejel okolo cestář a to co bylo na silnici bylo na nástupním ostrůvku.Tak znovu.Letos mám zádové svalstvo protrénované :-).A to je začátek.Buďme v poho a s lehkým úsměvem.Míla.
11. 02. 2010 | 09:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Mílo a všichni,já dnešní ráno snad ani nebudu popisovat, to se nedá... :-)
11. 02. 2010 | 09:29

Pavlik napsal(a):

Veroničko nemáte co psát, číst.

Tak Vám dám něco přečíst já.
Politický životopis Miroslava Kalouska
Autor: Stanislav Janský Publikováno: 12.6.2009 Rubrika: PolitikaPřátelé, až mi bude zase někdo u piva nebo zcela vážně říkat o tom, že strana selského rozumu a zodpovědného hospodaření Miroslava Kalouska TOP 09 je tou správnou alternativou a lékem pro nemocnou pravici u nás, vždycky si osvěžím paměť referencemi z jeho politické minulosti. Opravdu dobrá výbava pro novou alternativu


Lídr Miroslav Kalousek - něco z minulosti:

Do politiky vstoupil již v roce 1984, kdy se stal členem Československé strany lidové (ČSL), která po boku vedoucí KSČ v jednotném politickém šiku Národní fronty hájila a budovala socialismus. Již tehdy byl aktivní a snažil se stoupat výše, ale vzhledem k jeho nízkému věku a členství jen v okrajové straně Národní fronty si musel na skutečný start kariéry teprve počkat. Vzhledem ke své minulosti v komunistické Národní frontě nemá pan Kalousek rád označení "lidovci" a všechny, kteří tento termín použijí, opravuje podrážděně na "křesťanské demokraty". Roztomilé.

Ihned po roce 1989 vycítil mladý Kalousek příležitost a v únoru 1990 nastupuje na Úřad vlády ČR jako ekonomický poradce, a od roku 1992 začíná odboru poradců šéfovat. Připomeňme, že stejně jako jeho žena vystudoval Kalousek Vysokou školu chemicko-technologickou.

Čas žní přichází v lednu 1993, kdy je Kalousek za ČSL jmenován ekonomickým náměstkem ministra obrany. Je to čas velkých změn, prodeje armádního majetku bývalé federace a Kalousek má na starost právě výběrová řízení a akviziční procesy. Zde je konečně ve svém živlu. Rozhoduje o miliardových zakázkách. Dodávky materiálu armádě, modernizace tanků T-72, štábní informační systém, padáky. Jen střípky toho, co se dostalo ven. Některé případy jsou skutečně pikantní a zaslouží si alespoň pár vět.

V roce 1994 uzavřel Kalousek smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2.310 kusů padáků pro českou armádu. Jak se později během soudního řízení zjistilo, firma nebyla v době uzavření smlouvy ještě ani zapsána v obchodním rejstříku. Zkrátka to nestihla, zakázka byla přidělena bleskově. S padáky neměla Anex-Cirus samozřejmě žádné zkušenosti, její padáky byly nekvalitní a při pokusných seskocích zahynuli nevinní vojáci.
12. 02. 2010 | 07:47

Pavlik napsal(a):

Na veřejnost proniklo jediné jméno - Roman Prinich, a to jen díky tomu, že se jeho rodina razantně a soudně domáhala odškodnění a potrestání viníků. Na rukách pana Kalouska, bývalého ředitele odboru nákupu materiálu ministerstva plukovníka Josefa Fabiána a člena ministerské komise, která vybírala dodavatele padáků, plukovníka Rudolfa Zapletala (mimochodem, oba později pracovali právě pro firmu Anex-Cirus), ulpěla krev. Když se informace o kvalitě padáků od firmy Anex-Cirus dostaly na veřejnost, podala firma na ministerstvo trestní oznámení a začala se soudit o úhradu stovek milionů korun. Smlouva byla však uzavřena velmi dobře. Konečná cena nebyla přesně stanovena a ministerstvo se jí později v letech 1998 - 1999 snažilo několikrát neúspěšně vypovědět. Soud však vzhledem ke znění smlouvy nařídil odebrat ministerstvu další nefunkční padáky za 114 milionů korun. Celkově zaplatil stát za smrtelně nebezpečné padáky řádově stovky milionů korun. Přesné číslo ministerstvo tají.

Samostatný článek by zasloužila kapitola "modernizace tanku T-72", která spolkla celkem neuvěřitelných 19 miliard korun! Smlouva s italskou (s izraelským kapitálem) firmou Oficcine Galileo a izraelskou firmou Nimda byla uzavřena v roce 1995 na megalomanských 353 kusy tanků. Smlouvy byly opět uzavřeny velmi chytře, termíny se beztrestně prodlužovaly, náklady zvyšovaly a stát jen bezmocně přihlížel. Nakonec bylo v roce 2001 rozhodnuto o modernizaci 30 strojů. No comment. Dalším z řady tunelů jmenujme např. proslulý štábní informační systém, který zadalo ministerstvo obrany firmě EDS (Electronic Data Systems) v roce 1997. První kolo výběrového řízení vyhrála konkurenční firma Unisys. Kalousek byl tedy nucen výběrové řízení zrušit a vypsat nové. Ani tehdy si komise netroufla vybrat EDS a vyhrála opět společnost Unisys. Nezbývalo, než zasáhnout a označit nabídku EDS za "výhodnější". Představitelé Unisys se poté obrátili na policii s žádostí o ochranu, neboť byli údajně vydíráni, aby se nebránili a nenapadli výsledek soutěže. V červenci 1998 prohlásil pracovník EDS Jan Březovský, že firma byla nucena jako provizi za udělení zakázky zaplatit lidoveckým činitelům 50 milionů korun. Dodávka systému za více než miliardu korun byla oficiálně ukončena v roce 2002, přičemž tento systém nebyl schopen předávat informace na takové úrovni, jaké zadání požadovalo, a je v tomto smyslu nefunkční dodnes. V roce 1997 stihl Kalousek sjednat a podepsat (za souhlasu Klausovy vlády) kupní smlouvu s developerskou firmou EPF, která koupila rozsáhlý areál kasáren u pražského Náměstí republiky. Kupní cena činila asi 900 milionů korun. Zajímavá cena. Nicméně smlouva byla uzavřena tak, že stát tyto peníze posléze firmě EPF nejen vrátil, ale přidal dalších asi 500 milionů jako odškodnění. Říkáte neuvěřitelné?

Tak to neznáte smlouvy, které podepisoval pan Kalousek. Smlouva zaručila EPF plné odškodnění, nebudou-li budovy prázdné. V budovách sídlila tehdy Akademie věd. Na to pan Kalousek zapomněl, smlouvu podepsal a stát vyplatil na odškodném zhruba stejnou sumu, jakou dostal jako kupní cenu. Dalších asi 500 milionů vyplatil stát jako náhradu za nepřímé škody, resp. za škody, které na firmě EPF vymohli její smluvní partneři jako náhradu za zpoždění projektu.
12. 02. 2010 | 07:48

Pavlik napsal(a):

Kalouskovi zlomila jako náměstkovi vaz vládní krize v roce 1997 a také vyvrcholení aféry s firmou Zeman&Zeman, která získala zakázku na dodávku potravin armádě v hodnotě miliard korun. Výběrové řízení samozřejmě obešli. V souvislosti s touto zakázkou byla na ministerstvu obrany uplácena řada důstojníků, a jeden neopatrný, je zřejmě na základě udání policii, přistižen při přebírání statisíců korun od zástupce firmy Zeman& Zeman. Tehdejší ministr obrany Michal Lobkowicz se vyjadřuje, že "má indicie, že to není jednotlivec, ale více lidí, kteří jsou v aféře zapleteni." Zeman&Zeman přichází o zakázku, okolnosti začíná vyšetřovat policie a firma je vzápětí vytunelována a uzavřena. Reakce na sebe nenechává dlouho čekat. Prokurista a spolumajitel firmy Zeman&Zeman David Petrovický, zeť dalšího spolumajitele Jindřicha Zemana, je unesen ozbrojeným komandem ze své vily u Havlíčkova Brodu a beze stopy mizí. Jeho těhotnou manželku únosci ušetří.

V roce 1998 je pan Kalousek zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a získává poslaneckou imunitu. Ve stejnou dobu již probíhá vyšetřování inspekce ministerstva obrany, a brzy na to je k vyšetřování přizvána i policie. Vyšetřování se protahuje až do roku 2001, kdy se Kalousek opět pokouší získat ztracené pozice a usiluje o křeslo ve stínové vládě tzv. Čtyřkoalice. Tehdy se proti němu ostře staví tehdejší předseda strany Cyril Svoboda, který má obavy o diskreditaci celého projektu Čtyřkoalice v případě, že bude Kalousek skutečně obviněn. Svoboda je úspěšný, Kalousek ustupuje a stávají se z nich zarytí nepřátelé. V době vyvrcholení své aféry prohlásil Kalousek v rozhovoru pro BBC 8. června 2001: "Považuji se za úředníka, který se svými spolupracovníky odvedl obrovský kus práce a dosáhl velmi úspěšné transformace armády, ekonomiky Armády České republiky z ekonomiky armády Varšavské smlouvy na ekonomiku, která byla srozumitelná okolnímu světu i ostatním armádám NATO. Že při této práci došlo k některým chybám, to došlo v každém případě. To při každé práci dojde." Bohužel došlo nejen ke zpronevěrám v řádech miliard, ale také ke smrti nevinných lidí. Do sněmovny je Kalousek zvolen i v roce 2002 a pečlivě připravuje svůj comeback. Tehdy začíná jeho hvězda znovu stoupat, obsazuje křeslo předsedy Rozpočtového výboru PSP ČR (pan Kalousek byl vždy odborníkem na nakládání s rozpočty).

V září 2002 je v Solenicích u Orlické přehrady zastřelen Kalouskův švagr Lubomír Kašák spolu se svým společníkem Zdeňkem Němcem. Vše se odehrává v době, kdy policie začíná intenzivně vyšetřovat desetimilionové zakázky jejich firmy IDOS od příbramské radnice, které šéfuje Kalouskův přítel a lidovecký kolega Josef Vacek. Úzká spojka z IDOSu vede i k příbramskému "donovi" Jaroslavu Starkovi. Smrt majitelů IDOSu je uzavřena jako vražda a sebevražda s mrtvým pachatelem. Policie má ráda vyřešené případy. Naživu zůstává jediný spolumajitel IDOS, vlastník 5% podílu, kterým není nikdo jiný než manželka Kalouska Radka Kalousková. Jak se nedávno vyjádřila příbramská státní zástupkyně Jana Jahodová, bylo na Kašáka v době jeho smrti již připraveno obvinění a je velmi pravděpodobné, že by byl vzápětí vzat do vazby. A "spáchat vraždu sebevrahem" ve vazbě je složitější, než na svobodě.

Rok poté, v roce 2003, využívá vnitřních třenic v KDU-ČSL, poráží Kalousek svého protivníka Cyrila Svobodu a je překvapivě zvolen za jejího předsedu. Kalousek měl již i možnost stát se ministrem v Grossově vládě, ale na jeho oblíbené ministerstvo obrany ho k jeho velké lítosti nepustili. Budou se totiž prodávat další velké armádní nemovitosti a Kalousek je odborníkem na takové transakce.

Je třeba pokračovat...?!
12. 02. 2010 | 07:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Výborně, jsem ráda, že jste nám nalil "čistého vína". Jsme zvedavá, zda Vy sám, máte před svým prahem zamenteno. Doufám, že ano.

PS: Díky za mail.
12. 02. 2010 | 13:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Pavlik: protože jsem poměrně nedůvěřivá, ověřovala jsem si původ dopisu a musím říct, že je zbytečné, brát vážně souhrny slov, psané na objednávku, byť nekteré skutečnosti se na pravdě zakládají.
13. 02. 2010 | 17:56

dalimír napsal(a):

Ptáte se paninko co modeluji já? Přijedte se podívat k nám jak má moje kalupinka krásně vymodelovaný zadeček ! TŘEBA se dočkám i pochvaly od Vás ! Dal.
14. 02. 2010 | 15:37

McknightJewel27 napsal(a):

I strictly recommend not to wait until you earn big sum of money to order different goods! You can get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a> or just college loan and feel yourself free
07. 08. 2010 | 14:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy