Pomatené pražské jaro 2010

24. 03. 2010 | 00:08
Přečteno 5376 krát
Milí lidé v Praze, nevím, co se s Vámi dnes dělo, ale připadala jsem si v tom městském dění jako v blázinci.

Že by to bylo tím sluníčkem, na které nejsme zvyklí? Tramvaje stály v řadě za sebou, auta se šňůrovala do všech směrů, město šumělo úplně jinak, než celou tu dlouhou zimu.

A tak jsem visela v zácpě na tyči tramvaje, kterou provoněl první jarní „potový“ odér, na který si (ač nerada) budu muset zase zvyknout. Jsou zapáchající cestující v MHD jen naše pražská specialita? Asi ne... A všude skupinky turistů, které už vůbec nevěděly, jaký zvolit směr. Kosmopolitní bludiště lidí na Národní třídě mi připadalo fajn do té doby, než jsem z té tramvaje vystoupila. Nemohla jsem se vymotat. Je to mnou? Jsem já ta zmatená, jak veverka z parku poprvé v lese?

Začala jsem hledat skulinku k průchodu ve směru, kam jsem se snažila probojovat a najednou rána. Nějakému mladíkovi v černých brýlích, ve kterých vypadal jak masařka po opici, už asi došla trpělivost a pěkně do mě vrazil. Já se nezmohla na nic jiného, než na konstatování, že to snad není možný.

Začala jsem tedy rychle kličkovat mezi lidmi a připadala jsem si jak někde v mraveništi, kde se však mravenci splašili a nelogicky začali běhat z jedné strany na druhou, a zase zpátky, v různě velkých skupinkách. Rychle pryč! Volalo mé vnitřní plaché já. Vyřídila jsem nezbytné a čekala na vytouženou tramvaj, která mě doveze za pár kaček na periferii, k mému starému škytajícímu autu, do kterého sednu, budu doufat, že mu někde něco neodpadne a vyrazím ven z Prahy.

A doma? Naprostý klid. Jen náš milovaný kopec, na který jsme se dívali jako na poslední oázu přírody, byl zase o něco víc „zasíťován“ pro novou zástavbu, pro nový „šmoulov“.

Nevím, kam dál pak budeme odjíždět, abychom si uklidnili mysl. Chybí mi hory, Strážné budiž pochváleno. Vrátíme se, to víme jistě.

Věnováno masařce v brýlích.
PS: po nárazu mne ještě pěknou chvíli bolelo rameno...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

černovláska napsal(a):

veverko z parku poprvé v lese, srážka z masařkou, blázinec, zmatení mravenci, to vše je ZOO blázinec, pohled z venčí na anonymní hemžení, který běžíc do práce ani nechci vnímat, jak říkával náš kantor, jak u blbejch na půdě ve 4:00 ráno, taky hledám o víkendu zeleň a samotu, čím dál tím častěji.....p.s. myslíte, že to těm masařkám dojde? Nedoufám v to ;-(
24. 03. 2010 | 00:37

*** napsal(a):

***
Takový všední den ve městě je proti Strážnému hadr, to ano.
24. 03. 2010 | 00:38

Ládik napsal(a):

Proto se městu vyhýbám, zvláště Praze, kde mi soudruzi odtáhli auto.
Proto, když se podívám z okna, vidím srny (Julču s jejím lončákem, šesteráka Bertíka), psa, který je pase, zrovna teď vycházející Slunce, včera poprvé upravený trávník, dole na louce poslední letošní závěj. Začíná kvést podběl, ptáci mají koncert. Na parapetu 40 litrů větrající slivovice. Všude klid, v dohledu jen hasičárna 1km na obzoru.
24. 03. 2010 | 06:11

Northern Lights napsal(a):

Pořiďte si nějakou nemovitost na Osoblaze.
Ceny za babku, naprostý klid a nikde žádní lidi, občas jen nějaký neškodný poltergaist. Já to před pár lety udělal, ale už se mi to pomalu zase zajídá.
24. 03. 2010 | 08:00

Stařeček napsal(a):

mám taký nápad. Všechno by se mělo přestěhovat do Prahy. Všechny úřady, spořitelny banky výzkumné ústavy. Hlavně výzkumný ústav rozhazování hnoje, hutnictví, hornictví, pěstování řepky, těžby ropy. Všechny sportovište, domy s červenou fasádou a pod. Pak by se mělo počkat až se všechno zhroutí a udělat z Prahy skanzen, abychom si prohlédly jaká mohla být naše matička, nebýt nenajezených pražáků a to i těch přistěhovalých z vesnic. A jenom na okraj paní Vendlová. Konečně od Vás čtu něco rozumného.
24. 03. 2010 | 08:10

Pocestny napsal(a):

Hmm,
jen zašeptám...
Podle stresu jste poznat, venkované, ve stresu se rodí agrese, pak do sebe strkáte a myslíte si, že ten druhý je Pražák.
My rodilí máme dav za domov, to je náš les a umíme v něm běhat tak, abychom do sebe nevráželi.

Ladíkovi odtáhli auto drábové, ne souzi a to proto, anžto parkoval jako dobytek, to se stává, holt ve městě platí jistá pravidla, která jsou v pankejtu parkujícím vesničanům cizí..-)

Víte, miláčkové, je to tak, že Praha je pro vás Bonanza, kam přicházíte prokopnout životu do řiti díru a chováte se u toho hrozně náruživě. Pražák jen kouká a nevěří, neboť jeho vlastním myšlením je "jak se do lesa pakárna, tak se z lesa vegáč"..-)

Uvolněte se, prosím, dveře se zavírají... příští stanice Pesimistická..-))

P.S. Veroniko, ať vás ani nenapadne se v půl deváté místního času nachomýtnout v Londýně, Berlíně, Paříži nebo Yorku, to by vám do minuty šlehlo.....
Praha je poklidný městys se žoviálním obyvatelstvem a čtvrt milionem stresujících se pendlerů...

Až vám tu Odolenu plně zdevelopujou, bude tam provoz jako v Kobylisích..-)) Trénujte..třeba se jeďte podívat do Říčan nebo Jesenice, to je stres..
24. 03. 2010 | 09:54

Michal Macek napsal(a):

nosis podpatky?melas mu dupnout na nohu :)
24. 03. 2010 | 10:00

Ládik napsal(a):

Pocestný,
parkoval jsem správně, až tak blbý zase nejsem. Soudruzi mi auto odtáhli, spustili na jiném místě se značkou zákazu stání - tam vyfotili, a šoupli někam za plot. Stálo mě to 2 hodiny času a 1800Kč. Konzultoval jsem jejich postup s několika lidmi z oboru (majitel servisu, majitel autobazaru, policajt) - ti mi potvrdili, že to je běžná praxe a že s tím nic neudělám. Udělal jsem, ale Prahou teď jen projíždím, a to jen v noci. Ve dne objíždím.
Pro pražáky jsem dobytek, ale pražáci jsou pro mě něco mnohem horšího.
24. 03. 2010 | 10:11

Ládik napsal(a):

Mám takové malé přání: aby ruply Slapy a Orlík - a trochu to prahu propláchlo.
24. 03. 2010 | 10:14

Železnohorský napsal(a):

to Ládík
I vy humoristo. Auto vám přemístili, aby mohli dokázat, že špatně parkujete... Buďte rád, že vám nedali dýchnout.
24. 03. 2010 | 10:50

Ládik napsal(a):

Dokazovat nic nepotřebovali. Chtěli prachy. K tomu stačí najít někoho s nevhodnou SPZ.
Ani jsem nemusel volat policajty. Recepční v blízkém hotelu mi přímo řekla, kde auto stojí. Mafie.
24. 03. 2010 | 11:24

nesentimentální osoba napsal(a):

...Milí lidé v Praze, nevím, co se s Vámi dnes dělo, ale připadala jsem si v tom městském dění jako v blázinci.... Máte zcela pravdu. V koncentračních táborech existovala disciplína, panečku. Vy byste tu disciplínu potřebovala jako koza drbání. Je přece normální, že v metropolích je tlačenic. Proto tam prosím nepostávají prodejné holky. Stojí tam, kde je místa dost. Za několik let si vymyslí vozíčkáři, ZTPáci, úchylkáři a jiní postižení pro sebe volný pruh. A pár zdravých magorů se na tom bude přiživovat. Už dnes je pomáhat postiženým biznys jako kr..a. Vzívám vás privátní podnikatelé. Nedávejte peníze do černých děr! Dejte je svým loajálně oddaným !!! Rozdělte důchodce, postižené na levicové nebo pravicově. Proč cpát peníze neloajálním? Označte je oranžovou nebo modrou šesticípou hvězdou. Vy s modrou hvězdou přejděte hodník jdě-li proti vám oranžová šesticípá hvězda. Tak to bylo v minulosti, současnosti a musí být v budoucnosti.
24. 03. 2010 | 12:10

Rut napsal(a):

Hmm.
Praha je myslím tímto materialistickým a konzumním způsobem prostě postižená. Ten spěch a stres je prostě tam všude. Stařeček to naplánoval skvěle. Já včera za "blbečka" v MHD v Pardubicích. Sice jsem byla překvapená, že jízdenky vůbec nefungují jako časové a jsou nepřestupní, ale nakonec dojata přístupem pana řidiče MHD, co se mě ujal, pečlivě vysvětlil, poradil. Díky, neznámý pane za ochotu, vstřícnost, příjemné zacházení . . . a díky za štěstí, že jsem nepotkala v danou chvíli "masařku po opici".
24. 03. 2010 | 12:10

Rut napsal(a):

Milá paní, nesentimentální!
Koukám na Váš "biznys" a s pokorou si blahopřeji za současnost a budoucnost . . A Vy si gratulujte k tý disciplíně :-)
Přeji pěkný den všem.
24. 03. 2010 | 12:17

Železnohorský napsal(a):

Ládík,
že by odtahová služba (potažmo městská police) zvedla auto na vůz, popojela, auto složila, zdokumetovala a znovu ho naložila a pak teprve odvezla, mi připadá jako drbání se pravou rukou za levým uchem. Proč by to dělala, když může auto na odtahové parkoviště odvést na jedno naložení. V Praze jsou stovky špatně parkujících aut, stačí projet pár ulic... Že by nevěděla, co je to produktivita práce? V tom bude něco jiného...

(Od pracovního stolu vidím na křižovatku, neustále v ní parkují dvě auta, čas od času přijíždějí odtahovači, auta naloží, odvezou a za pět minut tam stojí další dvě auta. To je přímo zlatý důl, námaha minimální. A auta stojí opravdu špatně - protože když jede autobus, neprojede, musí složitě manévrovat nebo troubit.)

A jinak - Praha není hektická. Praha je dost poklidné město... Ale ne nudné.
24. 03. 2010 | 14:26

Železnohorský napsal(a):

Jo, mimochodem, Veroniko Vendlová, díky, že jste nadhodila tohle téma. Víc takových. Aspoň se tu můžeme s Ládíkem (například) nad něčím věcně dohadovat a ne si nadávat do tupců, jak to činí ostatní pod politickými blogy. Tady žádné nenávistné výlevy nehrozí a to je paráda.

Teď jste sice jako veverka, ale přiznejte se: Že máte Prahu ráda? Jen ji tak škádlíte...
24. 03. 2010 | 14:35

Ládik napsal(a):

Eisenbergu,
sebrali mi to na místě, kde by mě neusvědčili. Taky jsem to nechápal, ale byl jsem poučen. Mimochodem, ostravské insignie na autě popuzují i měšťáky v Berouně. Byli jen 2 a rakoví malí, dali se ukecat na stovku (za botičku).
24. 03. 2010 | 16:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Želenohorský, jsem v Praze od svých 14 let, bydlela jsem kvůli chorobě nejprve u příbuzných (do 17 let) a pak po podnájmech a to do svých 28 let. Takový klasicý případ. Takže jsem například bydlela na Suchdole, v Karlíně v domě plném romských rodin, na Žižkově, v Čimicích, v Nuslích a nejdelší dobu na jednom místě v Břevnově. Pak jsem se naštvala, že je asi fakt lepší platit hypotéku nebo úvěr, než být pořád sbalená s taškou u dvěří. Tehdy se objevily inzeráty na plánované byty v Odoleně Vodě. K Praze blízko, nebylo co řešit. Mám Prahu ráda, moc, ale asi jak stárnu, utíkám zpátky do Českého ráje, kde cítím, že je ať chci nebo nechci, moje zázemí...Bydlela jsem taky rok v Brightonu, ten mi taky zůstal v srdci.
24. 03. 2010 | 16:47

Rut napsal(a):

Pane Pocestný, Železnohorský, Ládíku, co se týká těch starajích se o bezpečnost a pořádek na silnicích, těch, co "pomáhají". Moje čerstvá zkušenost před pár dny: učitel autoškoly, měšťáci, státní, dopraváci, odtahovka.. asi na tom něco bude. Nevím, jestli "mafie", ale Ládíkovi věřím. Jo, a Praha je hlavně krásná! A Berlín rozhodně není tolik chaotický a "stresový"
24. 03. 2010 | 17:12

Meňo napsal(a):

Ano, JARO je tady ! To kouzelné, dlouho očekávané, zázračně hřející a trefně nás i přírodu ladící (neb přes všechna ta mraveniště jsme součástí přírody) do slavnostna - to toužebně očekávané a snad i vzývané s akcentem slunečních paprsků, rozehřívající naše nitra, obratem léčící naše rány i bolesti zimy. Je tady !
A ty naše zmatky ? Inu, ty jsou součástí toho našeho rozechvění, které si možná v tom fofru neuvědomujeme, ale které tady je jako reakce našeho organismu na vibrace (rozechvění) slunečního životodárného média. Proto už v pravěku lidé oslavovali slunce i návrat "života" do přírody, proto později křesťanství oslavilo skrze zmrtvýchvstání návrat života. Cítíme to dodnes, ať to nazýváme jakkoliv. Jsme součástí toho kouzelného proudu nového života, který se vlil i do našeho bytí, do našich současných životů, do našich srdcí.
Takže, jaro budiž pochváleno !
A co na tom, že naděláme něco zmatků při potácení opojným štěstím teplotního rozdílu pětadvaceti stupňů během týdne ??
Zdraví Vás M.
24. 03. 2010 | 19:32

monika napsal(a):

Ano, JE JARO, pojďte do lesa, v Praze se nedá dýchat...
24. 03. 2010 | 20:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ládíku, nebuďte škrt a v Praze parkujte na placeném parkovišti.
24. 03. 2010 | 21:08

Ládik napsal(a):

ZM:
To by mě celodenní stání na pražském parkovišti stálo tolik, kolik nafta z Ovy do Phy a zpět. Toho bohdá nebude, abych pražáka krmil!
25. 03. 2010 | 05:35

buldatra napsal(a):

No jo, nejmenší velkoměsto na světě.
Bodejť by nebyl dřevák stresován v tom chaosu, kterým Pocestný a ostatní usedlíci umí proplouvat s grácií a elegancí mloků, zvyklých na svou tůň. Ještě aby to neuměli, že.
Přespolňák, který byl nucen do Práglu zavítat, dokodrcat se tam po „dálnici“, popřípadě byl nalákán do tohoto přecpaného hnízda s hustým vzduchem a středověkou dopravní obslužností , připadá si jako Japonec v Heršpicích.

Venkované, dřeváci, lidé z hvozdů, dědin a vísek. Maloměšťáci, Brňáci, chachaři a ostatní nepražáci. Vykašlete se na Prahu a na stres. Zajeďte do Vídně. Je tam víc prostoru a víc místa.
A méně stresu. Holt, je to velkoměsto. Vídeň je sladká. I na jaře 2010.
25. 03. 2010 | 11:46

Pocestny napsal(a):

Commedia mia!
Ladíku, se nediv, že jsi skončil na jeřábu, kdo neplatí, toho biřic "pohoupe"...onehdá takhle jedné matce odtáhli auto i s kojencem..
I línej biřic si neodpustí malej výlet k přednímu sklu auta s Téčkem, zvláště pak, když parkuje, kde nemá...to je příliš jednoduché zbojnictví..-)))

Buldatra,
naprosto souhlasim, Vídeň je skvělá, jen nevim, jestli na to dřevák bude mít ve štrozoku...Vídeň holt zažila Pyskatýho až v době hnití na vrcholu, my ho pohostili, když se onehdá učil říšskej mrav a aby nesmrděl rybinou z Podunajska...dneska je to trochu velké město na tu chcípáckou republičku ublíženejch a zakomplexovanejch hospodských, vlekařů, poštmistrů a policajtů.

Vídeň je taková prostorná, klasická metropole z devatenáctého století...
Pro mne trochu nuda, protože i přes to naše "české" baroko tu máme spektrum staveb representující tisíc let vývoje architektury.
Středověk je středověk, ten je o davu, proudech zpařenců v ulicích, každodenní karneval pro ty, kdo ho zrovna dnes přijeli oslavit.

Vídeň je město, kde se dobře sídlí, v Praze se odjakživa dobře žilo...
25. 03. 2010 | 20:44

Pocestny napsal(a):

V Praze je pohoda, tvrdí osm z deseti západních návštěvníků...
Bezpečno, rušno do noci, kromě jasně inzerovaných lokalit i poklidno, ne, stresem tu trpí jen ti, kdo nejsou zvyklí na tempo města..a to pražské je opravdu rozvážné... Kdo chce zpomalit, jen odbočí z hlavní trasy..
25. 03. 2010 | 20:51

Targus napsal(a):

To Ladik:

Postavit znova autíčko s tou správnou značkou a v klidu u kafíčka hlídkovat u paní recepční. A až pánové přijedou, do jedné ruky telefon s vytočeným číslem 158 a do druhé tyčku od hydraulického zvedáku. Je lehká a má tu správnou délku.
Tyč ve vejcích není nic, co by se dalo jen tak rozdýchat. Pány by přešla chuť na tyhle kousky na hodně dlouhou dobu.
25. 03. 2010 | 21:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"Vídeň je skvělá, jen nevim, jestli na to dřevák bude mít ve štrozoku..." ???? Čecháčkovský náfuka.
Jezdíme do Vídně na výstavy malířů, v Uměleckohistorické muzeu byl Goya, v Albertině van Gogh...
Holt dřeváci z Valašska.
25. 03. 2010 | 21:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"V Praze je pohoda" Jasně, nedávno před domem mi jenom ukradli z auta rádio. Byl jsem rád, mohli ho odtáhnout celé.
25. 03. 2010 | 21:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
"No jo, nejmenší velkoměsto na světě." Já zase vyrůstal v největším maloměstě. Bral bych spíš to nejmenší velkoměsto.
25. 03. 2010 | 21:21

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ládik:
Nepovídejte, kde tankujete? Vyplatilo by se mi tam zajet. :)
25. 03. 2010 | 21:23

luke napsal(a):

Halt, den měl sexappeal jako svého času topolánek. Ovšem od toho se distancuje nejedna obdivovatelka vztyčených prostředníčků a hajlování. Chce -li být zvolena. Takhle píše každý druhý den povšechně plytké články (přibližně jako byl tan plný upřímnému obdivu k Vůdci) Dnes aspoň o hezkém dni. Dostat se do povědomí lidí před volbami není k zahození. To se musí připomět podprahově i lidovost. Autorka dokonce jezdí tramvají ! :-)))))
26. 03. 2010 | 00:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Luke, Váš příspěvek se mi zdá poměrně dost přiblblý, čím jiným bych asi tak jezdila? Jachtou v Toskánsku??? Ještě busem a metrem, ale tomu se snažím vyhýbat, mám ráda pobyt nad zemí.

Já chápu, že je snazší blogerku rovnou odstřelit, ale podobných textů mám víc, protože žiju především reálný život relativně mladé mámy v poblázněném světě.

Takže až se zase budete příště strefovat, zkuste si ty své argumenty neargumenty, nejdříve pořádně promyslet. Vyvarujete se toho, napsat nějakou podobnou trapnost, jakou jsem před rokem napsala Já. Stačí málo.
26. 03. 2010 | 02:02

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 05:01

buldatra napsal(a):

ZM:

To já beru největší maloměsto. Je kousek od opravdového velkoměsta a tak mám obojí.

Pocestny:
Vídeň má prostor a styl, vznešenost. Je noblesní. A je kousek od Brna.

Praha je provinční snaživec a musí se ještě hodně, hodně snažit (doba její světovosti snad jednou přijde, držím palec). I když pár skvělých míst by se tam našlo, vo tém žádná.. Ale dojem z těch míst, z těch ulic, dokáže příchozímu zkazit chaos a neuspořádanost. Ordnung je Praze cizí. Ale to se zas líbí Japoncům, pro ně a nejen pro ně je to Orient.
26. 03. 2010 | 07:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

luke
Já asi vím o co Vám šlo, ale podal jste to skutečně nešťastným způsobem.

Na druhé straně - život bez poezie je smutný a nesnesitelný.

Pokud by ovšem poezií měla být každá banalita, byť zprostředkovaná osobním zážitkem, je život smutný a beznadějný dvojnásob.

Jdu na ryby. Včera tam bylo krásně. Foukal sice vítr, ale nebe bylo bez mráčku. Na břehu jezera jsem si sedl na stoličku a koukal na pruty. Večer jsem šel do hospody. Dal jsem si tři kvasnicová piva. Potom jsem šel spát.

Budu letos kandidovat za Stranu s kloboukovou mocí. Pevně věřím ve Váš hlas.

Mějte se.
26. 03. 2010 | 13:38

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 03:40

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:00

replica watches napsal(a):

Hlavně výzkumný ústav rozhazování hnoje, hutnictví, hornictví, pěstování řepky, těžby ropy. Všechny sportovište, domy s červenou fasádou a pod. Pak by se mělo počkat až se všechno zhroutí a udělat z Prahy skanzen, abychom si prohlédly jaká mohla být naše matička, nebýt nenajezených pražáků a to i těch přistěhovalých z vesnic.
09. 04. 2010 | 06:27

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 04:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy