Světoznámý spisovatel sci-fi a světoběžník Harry Harrison, který kdysi kreslíval i komiksy. Uctívaný komiksový tvůrce Joe Kubert, který v Americe založil vlastní komiksovou školu. Italský výtvarník Sergio Toppi, který ovlivnil komiks nejen doma, ale i za Atlanikem. Známý český autor kresleného humoru Jaroslav Malák, na jehož komiksové seriály nedají nostalgičtí fanoušci dopustit. Ti všichni odešli v uplynulých dnech tvořit do jiných sfér. A aby toho snad nebylo málo: skvělému americkému karikaturistovi Richardu Thompsonovi (*1957, na obrázku) vyrazil jistý Parkinson pero z ruky... Chorobu mu diagnostikovali v roce 2009. Nějakou dobu zkoušel spolupracovat s kolegyní Stacy Curtise, která mu pomáhala s konturami. Teď však musel umělec oznámit všem světovým novinám, jimž od roku 2004 denně dodával svůj okouzlující komiksový seriál Cul de Sac, že už to zkrátka nepůjde. Smutné. Moc smutné.
Pro lepší náladu snad jen: před sto lety, přátelé, se narodil Tarzan. Edgar Rice Burroughs ho poprvé publikoval časopisecky v roce 1912. První knížka vyšla o dva roky později, první ze stovek komiksových adaptací následovala na konci dvacátých let.
Prezidentští kandidáti se předhánějí v počtu fanoušků a někteří u toho možná i trochu podvádějí. Nebojte se, nemluvím o těch českých, nýbrž amerických. A jde samozřejmě o followery na Twitteru, protože Facebook už dneska, zdá se, světem nehýbe. Z toho nám vyplývá, že počet followerů na Twitteru je něco extrémně důležitého…
Jedné z nejznámějších popkulturních postav naší civilizace vdechl život scénárista Stan Lee ve spolupráci s výtvarníkem Stevem Ditkem. Spider-Mana poprvé představili komiksovému publiku v srpnovém čísle časopisu Amazing Fantasy v roce 1962 (na obrázku) a už v březnu příštího roku vyšel první samostatný komiks The Amazing Spider-Man. Od té doby patří pavoučí muž neodmyslitelně mezi velké komiksové superhrdiny, jako jsou o generaci starší Superman a Batman. Tak všechno nejlepší a hodně šťavnatých much!