Noc hrůzy v Aténách – vlna násilí se šíří celým Řeckem

10. 12. 2008 | 07:34
Přečteno 25355 krát
Autorkou následujícího textu je moje kamarádka žijící v Aténách. Bez dalšího komentáře…

Je pondělí 8. 12. a dnes již třetí den probíhá v Řecku (zejména v Aténách a v Soluni) násilné ničení, rabování a požáry. „Demonstranti“ již zničili a vypálili několik obchodů, policie jen nečinně přihlíží. Několik bank a obchodů na hlavních třídách má rozmlácená okna a výlohy nebo jsou v plamenech. Radikálové házejí kameny, zápalné lahve a ničí, co se dá – vánoční strom na náměstí Syntagma, několik obchodů, díky čemuž desítky lidí přijdou o práci… A právě před malou chvílí reportérka se slzami v očích oznámila, že zapálili Národní knihovnu.

Radikálů je několik set, možná tisíc, dá se to jen těžko odhadnout, neboť jsou roztroušeni na několika náměstích v centru a na velké hlavní třídě i v postranních ulicích. Policistů však, zdá se, je jen několik desítek, možná pár set. Za celé tři dny nebyla policie schopna zorganizovat zásah a útočníky zastavit. Řada politiků v televizi mluví a mluví, ani v jednom pořadu jsem zatím nezahlédla mluvčího nebo zástupce řecké policie, který by se k tomu nějak vyjádřil.

Pamatuju si, že když měli do Plzně přijet neonacisti, na každém rohu a každé křižovatce, v každé ulici po několika metrech byly desítky policistů, helikoptéry, všichni připraveni okamžitě zasáhnout, zablokovat ulice, obklíčit, rozdělit, zatknout... Tady se neděje nic, žádné posily, žádná akce.

Zdá se, že radikálů je více než policistů a policisté se bojí udělat cokoli, což samozřejmě jen podporuje násilníky v dalších a dalších ničivých akcích. Poslední zatím byla již zmíněná knihovna, co ještě přijde?

Hoří náměstí, hoří několik obchodů na hlavní třídě vedoucí z náměstí a ještě několik budov v postranních uličkách. Zdá se, že si již nevybírají, zda se jedná o obchod, banku či obytný dům. V jednom z obchodů s největší pravděpodobností uhořel člověk. Co se ještě musí stát, než začne policie konečně něco pořádně dělat?

Násilníci mají prapodivnou výmluvu. Policisté v sobotu zabili jednoho z účastníků demonstrace svolané levicovou stranou. Nechci teď řešit, zda byli policisté při tomto kontroverzním zásahu v právu. Mladý výrostek, kterého policisté zastřelili, byl jedním z těch, kteří po policistech házeli kameny a zápalné lahve. Pokud nebyli policisté v právu, ať jdou do vězení za vraždu, ale to přece není omluva pro to, co se děje. Proč by celé Řecko mělo být v jednom ohni? Proč by měli nevinní lidé sedět vystrašení doma a bát se vyjít ven? Proč by mělo být dovoleno, aby kdokoli zapaloval budovy a ničil vše, co mu přijde pod ruku?

Dívám se na TV, kde jsou v přímém přenosu záběry z centra, a nevycházím z údivu. Jsem vyděšená a konsternovaná tím, že se něco takového vůbec může dít. Dokonce ukradli hasičský vůz, který měl uhasit některé požáry a snažili se s jeho pomocí založit další požár.

Z balkonu vidím kouř nad Aténami. Bydlíme asi 3 km od centra, kde tohle všechno probíhá. Já sedím doma a „jen“ to sleduju z televize. Neumím si představit turisty, kteří přijeli do předvánočních Atén a ubytovali se v centru v některém z hotelů. Neumím si představit, jak se cítí člověk, který pracoval v jednom z těch zničených nebo vypálených obchodů. Nejsem Řek, ale vím, jak se cítí, když jim hoří Národní knihovna, a umím pochopit, proč se reportérka neubránila slzám. Sama cítím, jak mi po tváři stékají slzy, když vidím tu hrůzu, se kterou nikdo nic nedělá. Cítím se bezmocná, stejně jako všichni tady, kteří vidí záběry toho, co se děje. Kéž by to byl jen nějaký nepovedený americký film. Ale není. Vše, co se děje, je skutečnost, která se každého tady velmi dotýká.

Nikos pracuje v jedné z bank v centru. Snažím se ho přesvědčit, aby nechodil zítra do práce. Tvrdí, že přes den tam násilníci nebudou, že přijdou zase večer... Možná má pravdu, možná ne... Ale trnout celý den hrůzou, jestli se vrátí domů, nechci.

Lenka Jandošová, Atény

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Proč se Řekové nebrání ?
Proč nestojí u okna s puškou v ruce ? Proč neleží na ulici stovky mrtvých žhářů ?
10. 12. 2008 | 07:44

RUMCAJS napsal(a):

Levouny přestal bavit peinbol a tak si našli jinou zábavu. Já bych tu pakáž pochytal a vysadil v Číně na náměstí Nebeského klidu. Tam by jim soudruzi ukázali, jak se to hraje.

Jinak souhlas s Čochtanem.
10. 12. 2008 | 07:51

Čochtan napsal(a):

Proč se slušní lidé nebrání ?
Protože jsou posraní strachy až za ušima.
Až se slušní lidé zbaví strachu a začnou zabíjet zlo, pak nebudou hořet auta a obchody v Athénách, nebudou sedět Grebeníčkové v parlamentě, nebudou muslimové klást bomby v metru, a Janov bude krásné sídliště.

Zlo se nesmí hýčkat a oprašovat, zlo se musí likvidovat.
10. 12. 2008 | 08:05

Komančov 008 napsal(a):

To nestačí jen udělat pořadek taky se musí hledan příčiny a to je pro politiky.?????Populisticke řeči nic nevyřeší a nikdy nevyřešily.Rumcajzi rumcajzi,,,,,, gulagy uš tu byly.Jestli jsi nosil misto chypis znaku pionyrsky šatek tak prominˇ včichni jsme byli kdysi mladí.
10. 12. 2008 | 08:28

dzarda napsal(a):

Čochtane, příteli, přečtěte si ještě jednou, co jste napsal! Vaše "konečné řešení" je zlo. Kdy v lidské krvavé historii tohle zafungovalo? Vždy to zplodilo ještě větší zlo.
Nezlobte se, ale připadá mi to jako absolutní blábol a nonsense - Vámi definovaný "slušný" člověk sedí za oknem s nabitou zbraní a chystá se zabíjet zlo - nezní Vám to jako nesmysl?
Mějte se hezky a ze srdce Vám (i ostatním) přeji, aby jste se nikdy v podobné situaci neocitl...
10. 12. 2008 | 08:33

Honza napsal(a):

Proč se Řekové nebrání? Protože ty hovada a násilníci mají v Řecku poměrně velkou společenskou podporu. U nás je to jen o něco lepší. Když se někde servou levicová hovada s hovady "pravicovými" tak řekněme třetina lidí podporuje jedna hovady, druhá třetina ta druhá hovada a jen třetí třetina nemá ráda ani jedna ani druhá. Jestliže jsou v Řecku lidi o něco levicovější než u nás, tak to nebude 1/3 : 1/3 : 1/3, ale třeba 1/2 : 1/3 : 1/6 tj. půlka Řeků ty kriminálníky (až na největší excesy typu podpálení knihovny) v podstatě podporuje. Je to neštěstí, ale je to tak.
10. 12. 2008 | 08:39

Alna napsal(a):

Včera jsem viděla v TV záběry z nepokojů v Aténách.

Na ulici stálo cca 20 policistů, na které házeli demonstranti zápalné láhve. Policisté hbitě uhýbali, takže nikdo z nich nedostal ani přímý zásah ani nebyl popálen rozlitým a hořícím benzínem.

Smutný příběh.

Neřekl by mi někdo, kdo se vyzná, jak fungují ty gumové projektily?
10. 12. 2008 | 08:42

Čtenář napsal(a):

Dzardo,
nemáte pravdu.
Zlo posilujeme tím, že se mu nebráníme a že mu ustupujeme.
Mrtvé zlo už není zlem, ale hnojivem.

Dzardo, váš příspěvek je logický nesmysl. Podle vás měli Britové přestat s obranou a pustit Hitlera do Londýna ?
10. 12. 2008 | 08:45

Čtenář napsal(a):

Alno,
policisté nemají co uhýbat zapáleným lahvím, policisté mají ty láhve v prackách anarchistů zasáhnout tak aby se rozprskly a anarchista zapálil sám sebe.
10. 12. 2008 | 08:51

lupa napsal(a):

Bože!Chraň nás před Čochtanem.Model "slušného" člověka schovaného za oknem střílejícího na ty zlé,to je opravdu síla. Doporučil bych Čochtanovi označit ty zlé třeba červenou hvězdou ( žlutá hvězda se již v praxi osvědčila)aby to slušní střelci měli jednodušší s identifikací zla.Případně by se slušní střelci mohli zahalit do bílých kápí,aby jejich identita nebyla porušená, ale to již tady také bylo. Myslím, že zákony každé demokratické země umožňují dostatečnou míru represe proti násilí, jen se je nebát využít.
10. 12. 2008 | 08:52

RUMCAJS napsal(a):

Komančov008:

Mladej jsem byl, byl jsem i pionýr dokonce i svazák.

Ale takovejhle bordel jsem nikdy nedělal.
10. 12. 2008 | 08:55

dzarda napsal(a):

@Čtenář: Mrtvé zlo - to mi připadá tak trochu jako logický nesmysl, ačkoliv uznávám, že logika každého je založená na mnoha a mnoha faktorech.
Mrtvé zlo podle mého nemůže existovat, a to z toho důvodu, že všude ve Vesmíru, v mezilidských vztazích nevyjímaje platí zákon o zachování energie. Takže buď zlo nebo dobro, nenávist nebo láska atd. Vaše "mrtvé zlo", alespoň podle mého názoru, tomuto zákonu odporuje - nic se nedá negovat, pouze transformovat.
Chápu, že při pohledu na dnešní stav to mnoha lidem může znít jako utopie, ale zlo můžeme jedině transformovat v dobro, nenávist v lásku - je to na nás. V našem vlastním zájmu bychom se o to alespoň měli pokusit.
Na Váš argument o Hitlerovi a Londýně nemám odpověď - resp. samozřejmě máte pravdu, že ho tam pustit neměli a díky Bohu, že nepustili.
Hezký den :-)
10. 12. 2008 | 09:03

Čtenář napsal(a):

Lupo,
pokud hodláš zapálit moje auto, případně auto mých sousedů, pak opravdu "chraň tě pánbůh".
10. 12. 2008 | 09:08

Čtenář napsal(a):

dzardo,
zlo je zkratka. Je to označení pro žháře, lupiče kapsáře, vrahy, komunistické bachaře a jejich potomky v parlamentě, pro partu pasáka a vraha Vítka Matěje z Janova, pro piráty na moři, pro vrahy z Bombaje, Londýna, New Yorku, Madridu..., To vše je zlo. To vše musí zmizet.
10. 12. 2008 | 09:13

Čochtan napsal(a):

Lupo,
v tom případě Řecko přestalo být demokratickou zemí, neboť nevyužívá demokratické zákony k ochraně svých občanů před žháři.

V tomto případě mají občani právo se bránit sami.

Topolánek by měl, až budeme předsedat EU, podat návrh na vyloučení Řecka z EU.
10. 12. 2008 | 09:21

dzarda napsal(a):

Čtenáři, po přečtení příspěvku Rumcajse a Čochtana bych do Vaší zkratky zla, ze SVÉHO pohledu, doplnil také je. Je můj pohled ten nejsprávnější? Podle Vás ne, podle mě také ne, tak čí pohled je ten správný? Myslíte si, že by situaci v Aténách prospělo, kdyby tam do sebe začali střílet?
Chápu Vaší frustraci nad nepravostmi, které se dějí nevinným lidem, ovšem takto se motáme v bludném kruhu, ze kterého se už pár tisíc let ne a ne dostat - budeme to zkoušet dál stejným způsobem, nebo začneme u sebe a pokusíme se na to jít jinak?
10. 12. 2008 | 09:27

Čochtan napsal(a):

Dzardo,
vy asi vůbec neberete v potaz co je příčina a co následek.
Nemůžete přece srovnávat útočníka s obráncem ?
10. 12. 2008 | 09:34

jogín napsal(a):

Otázkou zůstává, proč mají násilníci aspoň částečnou podporu veřejnosti. Tady je význam neoliberály vysmívaného termínu sociální smír. Když uspořádání státu umožňuje neúměrměrně vysoké hromadění peněz některé skupině a dochází k faktické nerovnoprávnosti obyvatel, podpora vlády je minimální a dlouhodobě namíchnutí občané podporují i docela šílené excesy. Masivní korupce může existovat i ve formálně demokratickém státu a zákony typu 5% limit ve volbách jsou schopné úspěšně bránit řešení problémů politickou cestou.
10. 12. 2008 | 09:38

Stařeček napsal(a):

Ať se mládí vydovádí. Je potřeba to podporovat. Euroteky, pochody neofašistů a jiné bohulibé aktivity mládeže. Ochránci práva občanů si musejí dávat pozor aby někomu neublížili, musí oplácet zlo dobrem, uhýbat zápaným lahvím a vracet květiny. Policajt musí být potrestán aby se mohla paní Žak dostat do parlamentu, druhý je potrestán při zásahu na euroteku či jak se to bláznovství jmenuje. Občané jdoucí do práce musí poslouchat ten bláznivý rachot po nocích. Je potřeba si je hýčkat a to nejen naše dětičky, ale i ty ze zahraničí. K nám se ty řecké problémy dostanou brzy také, neboť všechny vlády, nezávisle na barvě jsou stejné. Nejsou schopny pro obyčejné lidi udržet pořádek. Pořád ale platí, "ohýbaj ma mamko.....). Snad to ještě někdo zavčas pochopí.
10. 12. 2008 | 09:43

dzarda napsal(a):

Čochtane, jak to? Věřím, že útočník je člověk se stejnými potřebami a city jako já nebo Vy.
Trefil jste to hezky - příčina / následek, neměli bychom ale zůstávat v posledních řekněme desetiletích. S důsledky svých činů se jako lidstvo musíme srovnávat odnepaměti a bude tomu tak i nadále. Co zasejeme, to také sklidíme. Platí to pro jednotlivce i pro lidstvo jako celek...
10. 12. 2008 | 10:02

Čochtan napsal(a):

Dzardo,
to není možné!
Já na rozdíl od útočníka namám potřebu házet molotova na policisty, nezapaluji sousedům auta, ani obchody,...
To není možné, já a útočník máme zcela rozdílné potřeby a city.
Já například a na rozdíl od athénského anarchisty mám soucit s malým obchodníčkem, který stojí před troskami celoživotní práce jen proto, že nějaký frustrovaný parchant měl potřebu zapálit jeho obchod.

To je ta šílenost, ta bezohlednost dnešní doby: "Já sem frustrovanej, tak vy všichni za to trpte !" a pokrokoví blbci mu k tomu tleskaj.
10. 12. 2008 | 10:18

norma napsal(a):

V rádiu jsem slyšela úplně jiné vysvětlení. A to, že tam manifestují studenti a mladí lidé, protože v Řecku je velká nezaměstnanost a drahota. Dokonce chtěji, aby odstoupila vláda. Dnes se mají připokit i dospěli a má být generální stávka. Tito studenti manifestuji pokojně. Před parlamentem jich bylo údajně přes 10tís. Bohužel tuto situaci využívá radikální levice a po setmění je to, co vidíme na obrazovkách.
Byla jsem velmi překvapená rozdilnosti a zpráv z rádia TV.
10. 12. 2008 | 10:18

Rumcajs napsal(a):

Jakmile někdo začne dělat bordel,
hned se najdou dobráci, co vidí příčiny v sociální nerovnosti.
A čím je daná ta sociální nerovnost ?

Není to náhodou tím, že mladým práce smrdí a nejradši u píva sní o spravedlivém uspořádání světa ?
10. 12. 2008 | 10:19

dzarda napsal(a):

Čochtane, měl jsem na mysli základní city a potřeby. Jsem přesvědčen, že každá lidská bytost má jednu společnou a základní potřebu - milovat a být milován.
Minule jste se dotkl příčiny a následku. Copak Vy víte, co je k tomu vede? V žádném případě se jich nezastávám, naopak jsem přesvědčen, že dělají ohromnou hloupost, když se snaží svou frustraci "vyřešit" vybitím se na ostatních. Je mi jich však líto a jsme opět u příčiny a následku, protože nejvíce škodí zejména sami sobě - ono se jim to vrátí, tím jsem si jist. Zmínil jste soucit a to je myslím velmi pozitivní, ale nezlobte se, Váš první příspěvek příliš soucitu nevyzařoval.
Další věcí je to, co zmínila Norma - ono to, co se vidí v TV má daleko k objektivitě. Na tom však nic nemění, že pro konání výtržníků neexistuje omluva.
Buďte zdráv.
10. 12. 2008 | 10:38

Ivan Hochmann napsal(a):

Takže zase jedno drastické vymezení proti průměru.

Čochtane máš úplnou pravdu.!!
Jestli má takto vypadat práce policie,tak to si raději koupím brokovnici,uřežu hlaveň a mohou přijít grázlové vypalovat auta,rabovat obchody.Celý život se člověk snaží, zbuduje si solidní a slušnou živnost,našetří na auto,upraví svoje okolí aby žil alespoň v trochu estetickém prostředí.

A potom přijde banda levicových grázlů všechno přijde vniveč. Opravdu nemohu pochopit jak může vedení jakékoliv společnosti dopustit takový terror.Pak se nedivme muslimům,že si na nás dovolují.Začínáme se podobat stádu blbých ovcí,které když mají berana a žrádlo tak je nic z míry nevyvede.

Díval jsem se na ty záběry zamaskovaných gaunerů a jejich dílo.
Vážení Tak vypadá válka.Ve válce teče krev.Pokud někdo chce krvácet dopřejme mu to!
V Athénách (a nejen tam),by bylo zapotřebí pár mrtvol a příště by si daki tihle "válečníci" dobrý pozor.
A mohl by si někdo zkusit rozbít výlohu mého obchodu a vykrást jej.Pokud by nepomohla kulka do nohy ,dostal by mezi oči.
Ono k tomu stejně časem dojde.
Budeme bránit svoje obydlí se zbraní v ruce.Berte záběry z Athén jako varování,kam spěje civilisace.

Ivan.
10. 12. 2008 | 10:39

narodovec napsal(a):

Anarchistické nebepečí. Tato ultralevice měla vždy zájem jen na tom, jak zničit a rozvrátit společnost a všechny její základní stavební kameny : tradiční rodinu, stát a národ.

Proto prosazují anarchii, drogy, multikulturu.

Národní gardy do ulic a zamést s nimi !
10. 12. 2008 | 10:51

dzarda napsal(a):

@ Ivan Hochmann: Navrhuji Vám zrýmovat Váš příspěvek a vložit ho pod blog pana Nešpora...
Čtenáři, kvalifikuje se toto jako zlo? Ve mě se to svírá, číst něco podobného bolí.
Pane Stejskale, nezávidím Vám. Jsem přesvědčen, že se to ve Vás musí prát, zda nevymazat tento příspěvek, i když "je" v souladu s kodexem diskutujích...
Všem zúčastněným přeji krásný den a otevřená srdce. Protože nevyhledávám bolest, loučím se. S Láskou džarda
10. 12. 2008 | 10:52

komin napsal(a):

Tak to dopadne, když se každej má starat sám o sebe. Nemám auto - neměj ho i ty. Nemám obchod - neměj ho i ty. Když je člověk "frustrovanej" a je jich víc tak se nekontroluje nikdo. Proto jsou v určitých zemích (s vysokou hustotou málo vzdělané populace) zákony jaký tam jsou. Jinak by to neukočírovali. Proto se občas dávají někerým alespoň sociální dávky v naději že svou "frustraci" utopí v chlastu. Proto jsou pořádkové síly, aby "frustrovaný" nenapadlo jít někam kam nepatří. Když něco z toho nefunguje (snížíme dávky, netrestáme každý přestupek, pořádkový síly koukají jinam...) a zároveň se staráme sami o sebe a nic jinýho tak se dočkáme jenom toho, že to jiný nám přeroste přes hlavu.
10. 12. 2008 | 10:55

narodovec napsal(a):

Média sympatizují s anarchisty ???

Zajímavé že v médiích se téměř neobjevuji zpráva, že se jedná o anarchisty, ultralevici. Vždy o nich mluví jen jako o radikálech, nebo demonstrantech.

Když demonstrují skinheadi, média vždy o nich natvrdo mluví jako o neonacistech. Když demonstrují anarchisti, média jsou zdrženlivější a používají mírná označení.

Že by tichá podpora ?
10. 12. 2008 | 10:55

Čochtan napsal(a):

Všem:
podívejte se sem:
http://gkantziosdrapelova.b...
a představte si, že to bylo vaše auto, váš obchod, vaše existence.

Pak se můžeme bavit dál.
10. 12. 2008 | 11:01

mario napsal(a):

všechny revoluce většinou začínají tím že někoho zabijí pek to funguje jako spouštěč . Už nejde o mrtvého ale o něco jiného o nábozěnství -politika je taky náboženství vzpomente na rok 1989 a nyní je rok 2008
10. 12. 2008 | 11:06

norma napsal(a):

Rumcajs
asi je něco zhnilého ve státě Řeckém, když jeji ekonomika je jedna z nejhorších v EU (bohužel toto nemám ze statistik, ale ze zpráv). Generální stávka také něco napovídá. Podle mně je rozdíl, zda odpoledne proběhne poklidná stávka a večer začnou řadit gangy. Tím vůbec nemám v úmyslu obhajovat frustrované rváče a nasilníky, kteří se na tyto akce nabalují. Na toto mám stejný názor jako většina tady diskutujícíh. Zprávy mají být objektivní a na to jsem chtěla poukázat.
10. 12. 2008 | 11:10

Augustus napsal(a):

Armádu do ulic a střílet. Hned bude klid. Tanky a rozjed je. Humanisté nereagujte.
10. 12. 2008 | 11:15

Falcon napsal(a):

Řešení je poměrně jednoduché. Vyhlásit stanné právo a proti násilníkům použít armádu a ostré střelivo, když policie není schopná či ochotná tvrdě zasáhnout. Raději desítky mrtvých chuligánů, kteří se jen vyžívají v ničení a jejichž ztráta rozhodně společnost nepoškodí, než jejich nevinných obětí. Nechápu na co ještě řecká vláda čeká. Na to, až davy vše ničících levičáků zničí na co přijdou a vypálí celé Řecko? Na hrubý pytel patří hrubá záplata.
A doporučoval bych i pozornosti jak celé věci využívají levicové politické strany, které vyjadřují podporu plundrujícím vandalům. Tohle by mělo být poučení i pro nás, abychom věděli, kam až jsou schopni levičáci v touze po moci zajít a, že jim je cokoliv dobré. Takže jejich cílem není ochrana spořádaných občanů, ale vše devastujících chuligánů, přes jejichž řádění se chtějí prodrat k moci a de fakto těm ničitelům zajistit beztrestnost.
Dnešní řecká vláda by si měla vzít příklad ze svých předchůdkyň, které po II světové válce tvrdě zatočily s komunistickými povstalci. Pokud bude nadále v nečinnosti, může riskovat ještě větší nepokoje a nebo ještě něco horšího. To, co se v Řecku děje, je už téměř jako občanská válka.
10. 12. 2008 | 11:19

louda napsal(a):

Zná někdo řeckou mentalitu? Někdy v 50-tich letech emigrovaly po fašictickém puči za pomoci naší československé vlády tisíce řeckých občanú a usadili se hlavně na severní Moravě. Jejich dětu byli nevychovaní spratkové, chodili s kudlama na tehdejší tancovačky a všichni jse jich báli. To není národ kterému se chce až tak příliš pracovat díky jejích jižanské mentalitě a tyhlety nepokoje jsou jen dúsledky liberální politiky řecké vlády a možná i francouzské a zachvíli i české. Kdyby ti spratci dostali pořádnou nakládačku tak by to vypadalo určitě jináč. Na hrubý pytel hrubá záplata. Vymlouvat se jen na vládu?Vždyť kolikrát už bylo v hostorii húř a tohle si mládež nemohla dovolit.
10. 12. 2008 | 11:20

mladí jsou lepší napsal(a):

Pro Stařečka: Nezapřeš se komunistickej dědku. Dnešní doba umožňuje mladým lidem svobodné žití. Mohou cestovat, chodit do barů atd. Ve starší generaci to vyvolává obrovskou závist spojenou s nenávistí. Možná si někdo takto plesnivý vzpomene na časy svého mládí, ale bohužel většinou se chová jako ty. Nevíš co se tam stalo ani jak to bylo s tou lahví. Neznáš situaci v Řecku, ale jelikož je to o mladých lidech tak se potřebuješ vyřvat komouši. Takovéto příspěvky ukazují, že bych měl starší generaci totálně odepsat. Neznamená to, že schvaluji to násilí, co se tam děje. Jen mi vadí toto generalizování a generační nenávist starých komoušů.
10. 12. 2008 | 11:21

xiluodu napsal(a):

V Řecku = zemi NATO propukl náš 17.listopad, občané jsou zhnuseni svou vládou a žádají demisi , jako my tenkrát v 1989 na Letenské pláni. Ani země NATO tedy není ušetřena totálního rozvratu a kolapsu, jako kdysi země reálného socialismu. Já se k demonstrujícím přidávám a důrazně požaduji :"Defenestraci těch zvrhlíků z korupční vlády v Aténách !!"
10. 12. 2008 | 11:22

Sidef napsal(a):

Některé příspěvky jsou jen emociální reakcí na obrazové podněty. Ve své podstatě jde o agresivní vystoupení na podkladě frustrace z ohrožení. Zde lze najít společný bod s řeckými vandali, kteří si vybíjí agresivitu z frustrace na majetku spoluobčanů. Díky bohu, že jen na majetku.
Nikdo z vás přeci neví co bylo podnětem a jaký bude konečný výsledek. Potrestání žhářů, náhrada za poškození majetku, ale už se zde rekrutují soudci a kati v jedné osobě.
10. 12. 2008 | 11:23

Čochtan napsal(a):

Má policista povinnost nechat se upálit ?
Nemá !

Má policista povinnost chránit majetek (auta a obchody) občanů ? Má !

Má anarchista právo upalovat policisty a zapalovat majetek občanů ?

Zatím ještě ne.

Tak o čem je tu řeč ?
10. 12. 2008 | 11:24

Augustus napsal(a):

O humanistech, kteří by policajty hodili do basy a ještě by vydali adresy rodin policajtů
10. 12. 2008 | 11:26

gakusei napsal(a):

frustrovaní? někdo o tom pochybuje, že jsou opravdu frustrovaní? ale proč? díky médiím, entertainmentu. která/které/kteří předstírají, že svět je místo určené k co nejpříjemnější konzumaci. tak to ovšem není. co chcete dělat? redukovat negramotnou populaci, která jen natahuje ruce a pokud nedostane, co žádá a o čem se od obchodníků a politiků odzvídá, že by žádat měla, pouští se do brachiálního řešení? co je na tom divného? mimochodem ten kluk, jehož zabitím vše začalo, mi podle fotografie nepřipadal rozhodně jako zdegenerovaný untermensch, jak se tady mnozí snaží naznačovat.
10. 12. 2008 | 11:28

Čochtan napsal(a):

Loudo,
v 50-tých letech nešlo o "fašistický" puč, ale o komunistickou stranou Řecka vyvolanou občanskou válku.
To jen malá korektura.
10. 12. 2008 | 11:28

Augustus napsal(a):

Jako policajt bych ve své obraně a obraně parťáka postřílel všechny kolem auta a na nějaký varovný výstřel bych kašlal.Proč protože bych měl strach o holý život před verbeží která přinejmenším chce mé zranění popřípadě linč
10. 12. 2008 | 11:31

-OB- napsal(a):

Bezmoc, strach, násilí... kdo to zastaví? Ano, již v titulku je odpovězeno. Kdo? Policie asi ne … A nedivím se ji, mají strach. Ne z pouliční lúzy, ale z justice. Policista, který zastřelil mladíka, jenž se chystal zapálit policejní vůz byl stračen za katr. Policista, který se snažil chránit majetek (a je jedno zdali státu či soukromý) a zdraví či dokonce životy byl potrestán. Ano, je smutné, když kdokoliv zemře, ale je ještě smutnější, když ve jménu pochybné morálky se nechá zabíjet a plenit. Proč by policisté zasahovali? Proč by riskovali, že někoho z útočících grázlů zraní nebo v krajním případě zabijí a také skončí za katrem? A kdo to vše zastaví, když jsme si sami falešnými argumenty spoutali ruce? …
10. 12. 2008 | 11:32

Sidef napsal(a):

to louda:
Já mám jiné zkušenosti. U nás bylo taky několik rodin a o žádných probléch s jejich dětmi nevím. Kolektivní vinu uplatňovali zejména nacisti, když rozhodli, které národnosti mají právo na život. Přeji ti, aby jsi se nedostal na listinu nežádoucích komunit jako její člen.
10. 12. 2008 | 11:32

hellmarch napsal(a):

pro Komin: Co ale delat u muslimu, kteri si svou frustraci nemohou vybit alkoholem ? Kdyz vzdelanost v muslimskych zemich (mozna na vyjimky ?) je jedna z nejhorsich ..
10. 12. 2008 | 11:33

gakusei napsal(a):

pro mladí jsou lepší:

zbytečně nenávistná je tvoje reakce vůči stařečkovi. vůbec nevíš, jestli byl kdy komunista či něco podobného. chrlíš nesmysly a slintáš, jsi plný předsudků jako hnisu a před svou blbostí neutečeš, nevycestuješ ji, i kdybys ráno byl v Anchorage a večer v Goa. chceš se bavit... měl by ses omluvit, primitive zhulenej.
10. 12. 2008 | 11:34

Sidef napsal(a):

to Augustus:
Zřejmě jsi nemocný člověk, protože přirozenou reakcí na ohrožení žiovta je útěk. S tebou bych se setkat nechtěl.
10. 12. 2008 | 11:36

Augustus napsal(a):

to Sidef:Jo útěk jsi fakt dobrý,když máš kolem auta tlupu tupých zvířat :)))
10. 12. 2008 | 11:38

Pavla napsal(a):

Tito zakuklení spratci hledají prostě i v jiných státech jakoukoliv záminku, aby mohli dělat bordel a vyřádit se. Vůbec jim nejde o dosažení nějakého cíle. Bylo to i u nás, ve Francii, chovali se přesně tak. Člověk, kterému o něco jde, bojuje slovy, nikoliv dlažebními kostkami a zápalnými láhvemi a ničí přitom majetek soukromých osob. Lituju ty chudáky, kteří teď před svátky místo výdělku mají před sebou jen obrovské škody a oči pro pláč. Za komunistů - jakkoliv je nesnáším - by si to nikdo nedovolil, protože by byli v momentě všichni pozavíraní a dostali by takovou mlatu, že by je příště chuť na podobné řádění přešla. Nechápu, jak policie může jen přihlížet. Jediná možnost je pozavírat a nechat nahradit všechny škody. Ať platí třeba až do důchodu. Není možné, aby na darebáky dopláceli obyčejní lidé, ať je důvod jakýkoliv.
10. 12. 2008 | 11:47

London napsal(a):

Podle mě tito lidé by měli za každý spáchaný čin rabování dostat vysoké tresty třeba 20 let, ale žádné leháro. Museli by dřít od rána do večera jen za stravu a při pokusu o útěk by dostali pořádnou nakládačku a to by jste pak viděli jaký by to byli beránci ty rádo by anarchisti, kteří ani neví co to znamená. Bordel umí dělat každej Vůl a každej chce jen práva, ale povinnosti, do těch se nikdo nehrne. Máme co jsme chtěli.
10. 12. 2008 | 11:56

222 napsal(a):

Dle mého jsou ti "anarchisté" jen kompars, který najdete i u nás (zatím si udržuje kondici na fotbalových stadionech). Za takovýmto brajglem vždy stojí nějaké finanční a politické zájmy šedých eminencí. Ani nečinnost policie není bezúčelná. Kdyby opravdu chtěli, tak to zlikvidují za půl dne. Podle věcí příštích se pozná kdo z toho chce profitovat. Rudí nebo hnědí?
Myšlenka na to vyrazit do ulic a prostě svépomocí zlikvidovat tu verbež je lákavá, ale vždy v historii to dopadlo tak, že verbež brzy došla, naopak k likvidátorům se připojili ještě horlivější magoři a začali likvidovat vše odlišné, podivnou shodou okolností se vždy zaměřili tam kde se dalo něco vyloupit. To vlastně dělají anarchisté teď (kolik je tam ještě opravdových anarchistů, a kolik se přidalo loupeživých lapků, využívajících anonymity běsnícího davu) a dělala by to i "lidová domobrana" potom. Plenící lůza je jen jedna.
10. 12. 2008 | 11:57

Čochtan napsal(a):

Sidef.
přirozenou reakcí na ohrožení života je obrana. Útěk situaci vyřeší jen na chvíli. Pokud vůbec.
10. 12. 2008 | 11:57

Stařeček napsal(a):

mladí jsou lepší. To ty mladý lepší můžeš těžko posuzovat, je-li ze mne starý komunista. Musí ti stačit když řeknu, že nejsu. Patřím ale ke starým lidem, kteří chtějí jít v klidu na procházku s pravnoučetem, nebát se otevřít dveře až někdo zazvoní, nemust zatloukat výkladní skříň každou chvilku deskami, nebát se jít z hospody, kavárny, kina, fotbalu, rodiny po setmění, i ve dne domů, nebát se zaparkovat auto na hodinu co jsme v obchodě. Ten strach a zlovůli děláte vy krásní, bohatí, mladí, ožralí, nadrogovaní. Vy co se necháte živit rodiči a podporovat prarodiči, klátíte se jak debilové s basebalovou pálkou v ruce, chodíte ožralí s nechutnými výkřiky po obchoďácích, jak sem viděl nedávno. To píšu o vás mladých lepších ale jenom ve vašich očích. To píšu o tobě ty mladý lepší chytráku. Ne ale o jiných mladých co jsou lepší než ty smrade. To oslovení sem si dovolil proto, že jsi proti mně opravdu smrad a snad jednou také pochopíš. Dál na tebe reagovat nebudu. Nestojíš mnš za to. Stařeček.
10. 12. 2008 | 11:58

owl napsal(a):

tak trochu hysterka,ze.
10. 12. 2008 | 12:00

draho napsal(a):

slysim tu hodne hodne kecu pod dojmem predchoziho clanku jenze k tomu se vyjadruje kazdy vul co byl v Recku treba jen na dovolene nebo to ma z druhe ruky ty keci o vyrostcich kteri hazeji na chudaky policajty kameny me pripominaji clanky z RUDEHO PRAVA pred 20 lety kdy kazda iniciativa proti establismentu byla okamzite dilem stroskotancu,narkomanu, chartistu od kterych by si tenkrat nikdo kurku nevzal proste to bylo tendecne skreslovano jako je to ted o Recku ten problem neni ani maly jen hrstky lidi to by asi nedokazali jen vyrostci je to problem dlouhodoby a je to problem chudoby nedostatku sanci pro mlade lidi,ale i nejistoty pro stare a slabe normalni boj levice ,ktera povstane s toho kdyz dusite lidi az na krev a potom prijde okamzik ze lidi nemaji kam couvnout a staci smrt mladeho kluka ktereho zabije skorumpovana policie ,ktera si dela co chce podobnost s nami ciste nahodna ze? Ano i tady lidi dali jasne najevo ze uz nechteji pravici a pokud by to melo trvat se vsemy dopady dele veste ,ze Ateny a Recko by nebyly samy kde by zacaly nepokoje jsne ze pokud dojde k revoluci tak ji tezko budete ridit jako loutkove divadlo to se povedlo jen u nas protoze o revoluci neslo ale o handl predani moci mezi byvalymi a novymi komunisty za slib ze nebude nikdo potrestan a vsechny zlociny se promlci jenze plody teto plisove revoluce sklizime vsichni nemame vyresenou minulost tak se to muze cele opakovat...takze bych byl opatrny v radoby vtipnych komentarich k Recku protoze tam bojuji o budoucnost a verte ze jsou urcite zoufali ja jim preji aby se jim to vyplnilo a bylo to co nejmene bolestne...
10. 12. 2008 | 12:01

Zdenek napsal(a):

Chlapci tohle ale není demonstrace, ani anarchysmus, tohle už je terorismus a to se musí tvrdě likvidovat. Od vypálených aut a obchodů je k bombě azabíjení jen krůček. Nevím proč musí tím vším trpět nevinní lidé k vůli pár úchyláků. Další věc je schromážďovací zákon, ten se neměl nikdy zrušit, protože tam platí davová psychóza a skryje se tam kdejaké individium a rozpoutá peklo.
10. 12. 2008 | 12:01

mladí jsou lepší napsal(a):

Pro gakusei: Tvoje reakce jasně ukazuje,kdo je tady plný předsudků. Zkrátka všichni jsme feťáci a zhulenci, že jo? Nevím, proč bych se měl omlouvat někomu, kdo mne uráží. Ty i stařeček ukazujete, jaký jste ubožáci.
10. 12. 2008 | 12:03

tomas napsal(a):

a co naši fotbaloví fanoušci nebo dělnická strana, když hází po policii taky kostky apod..nechali byste je taky všechny vystřílet, jak to tady lze vycítit z atmosféry diskuze? Neobhajuju ani jednu stranu, protože prostě přesně nevím jak se to tam semlelo, jen ať si každej zamete napřed před vlastním prahem..
10. 12. 2008 | 12:13

222 napsal(a):

Drahý draho,
i kdybych ti dal za pravdu o sociálních kořenech současných událostí v Řecku tak trvám na historické zkušnosti, že způsob jakým se snaží o uchopení moci předurčuje způsob jakým by po tom vládli.
10. 12. 2008 | 12:15

Augustus skončil teď je tady Nero napsal(a):

pro tomas: Fotbalové fanoušky bych nechal projít uličkou dlouhou sedm metrů. A co se týče Dělnické strany. Tak bych opětoval palbu kulometem...
10. 12. 2008 | 12:20

bo napsal(a):

Dzarda a Čochtan dohadovali, jak se zlem. Mírumilovný Dzarda už neměl odpověď na nutnost násilné obrany Londýna. Ale: právě Indové se Britům nebránili válkou a vyhráli svou svobodu!!! Ušlechtile.
10. 12. 2008 | 12:22

Mladí jsou lepší napsal(a):

Stařečku hezky jsi vystihl a potvrdil můj názor. Není co dodávat.
10. 12. 2008 | 12:23

ja napsal(a):

Tato nechtěná smrt bránícího se policisty proti násobné přesile jen vyprovokovala dosud utlumený problém rozevírajících se nůžek mezi bohatými a chudými, jež se rozevírají čím dále tím více. Problémů v diktátu trhu bude bohužel přibývat! Bohužel policie se bojí zasáhnout, jako u nás, hned jsou napadáni a právníci zastupující paní joj, joj a nebo technaře bohatnou!!
10. 12. 2008 | 12:27

Charlie napsal(a):

Pokud i tady u nás se budou zvyšovat životní náklady, lidé budou bez práce a bez naděje ---
na druhé straně budou brát takzvaní špičkoví manažéři stamilionové odměny ---

tak se tady můžeme také dočkat. Nenávist ke společenským třídám opět vzniká (jako kdysi) přilišným rozevíráním "příjmových nůžek".

Když nevalně žijí lenoši dá se to ještě zdůvodnit, ale pokud se do bídy propadnou i dobří pracanti - něco není v pořádku.
V tom měl bohužel Marx hodně pravdy.

Takže na jedné straně přílišná nenažranost a chamtivost vyvolává na druhé straně zoufalství a nenávist.

Měl by se ten stav opět uvést do reálných, vyvážených mezí.
10. 12. 2008 | 12:32

Čochtan napsal(a):

bo,
Britům začala být Indie zátěží. Proto jim nešlo o to ZDA, ale JAK propustit Indii do nezávislosti. A svoboda ? Pár dní později občanská válka a rozdělení Indie, zabití Gándího,.. ušlechtilé ?
10. 12. 2008 | 12:32

Čochtan napsal(a):

Charlie:
a pokud se lenoši mají líp, než dobří pracanti, pak je zaděláno na opravdu velký průser !
10. 12. 2008 | 12:34

Soudce Dread napsal(a):

Nechapu Vas lidi. Ohanite se tady tim, ze na ty svoje nasilnosti maj pravo. Pripomenu Vam zakladni stavebni kamen demokracie - svoboda jednoho konci tam, kde zacina svoboda druheho. Pokud ti hajzli zapalujou, co jim prijde pod ruku, utocej na policajty, atd, tak se sami vzdali prava na slusny demokraticky proces odsouzeni lidi, co toho kluka zabili(i kdyz pochybuju, ze to nebylo neopravenene) a sami se zbavuji i prava na to svobodne demonstrovat - OTcka s armadou na ne a byl by klid behem par hodin. Sem zvedav, jak se budete vyjadrovat, az se do deseti let tyhle hnusy na plno rozjedou po cely Evrope. To najednou bude brekot, kde sou fizlove, kde je nekdo, kdo by to zastavil...
10. 12. 2008 | 12:38

Komančov 008 napsal(a):

A kdyš se napíše Buš zase nebyl a je ještě prezidentem tak se zvedne ani nevim kolik procent lidí.Kolik by asi stála ropa dnes kdyby se teroristum ustupovala to je asi lepší tato krize neš celosvětovy zmatek.Od řecke policie je to vice neš amatersky přístup.Radovaní a chození na demonstrace ozbrojeny to snad jen kdyš je jednoznačně diktat ve statě ve kterem se to děje a to netvrdím že demokraticke staty nemají taky sklony k diktatu ale to je o něčem uplně jinem na to ma demokracie prostředky jak tomu zabranit ale bohužel se někdy nepoužívají a sklouzava to k populismu.jo politici všech zemí smějte se_????????????????
10. 12. 2008 | 12:40

juvel napsal(a):

Servat se s policií, to je oblíbený adrenalin tančících dětí. Tenkrát za Paroubka dostali nakládačku a to je u nás trochu zklidnilo.
10. 12. 2008 | 12:41

Johny napsal(a):

Jediná věc která by pomohla je asi vyhlásit výjmečný stav a povolat armádu.A ohledně toho zastřeleného kluka,co já vim jak to opravdu bylo....Jestli útočili na policisty,tak se asi páni policajti maj nechat zabít....Jako u nás policajt vystřelí po ujíždějícim autě,prostřeli gumu,ikomu nic neudělá a ještě to vyšetřujou,jestli musel použít zbraň...
10. 12. 2008 | 12:44

Sidef napsal(a):

Z komentářů a článků je zřejmé, že politická situace v Řecku je pro řeky neunosná a nesouhlsí s ní většina řeků. Možná to je důvod proč policie ještě nezasáhla, nejdříve se musí opozice zdiskreditovat (za pomoci bojůvek, o kterých se neví kdo je vede), aby proti ní mohli být použity následně tvrdé represe a zavedeny zákony omezující práva jednotlivce, případně umožnění nasazení policistů z jiných členských zemí, kteří se nebudou rozpakovat do demonstrantů střílet, jako by váhali vlastní. I toto by měla umožnit Lisabonská smlouva.
10. 12. 2008 | 12:46

Charlie napsal(a):

Čochtane

to co jsem napsal nijak nekoliduje s Vaším názorem ....je to svatá pravda ;-)
10. 12. 2008 | 12:52

Míra napsal(a):

To MLADÍJSOULEPŠÍ vs. STAŘEČEK
Myslím, že každej máte pravdy půl, ale neberete v úvahu čas. Ano, my dříve narození jsme také bývali mladí a mnohdy i radikální. Proto se je snažím ve svých 50 letech pochopit. Tam ale nevím, o co jde, myslím tedy obecně. A a druhou stranu ten "Stařeček" má taky pravdu v tom, že vy mladí se nám starším dneska jevíte moc divoce. Ale on si prostě neuvědomil, že i my jsme kdysi provokovali a že to patří k mládí. Takže né mládí ani né stáří, ale dohromady ať žije život, ať žijí lidé i jejich sousedé z říše přírody ! Pak bude dobře na Zemi, až si lidi toto uvědomí a budou podle toho žít - bez válek a násilí .
10. 12. 2008 | 12:57

Čochtan napsal(a):

Přesně tak Charlie !
Když pracanti jdou nevyspalí do práce, protože lenoši do rána vyřvávali, když pracanti mají x-krát vykradenou fabii a lenoši si vozí prdel v mercedesu, ...
Když mašinfýra si kromě vysokoškolského diplomu kupuje byt na Floridě,...
je toho moc shnilého v tomto státě českém !
10. 12. 2008 | 13:02

Čochtan napsal(a):

Míro,
my jsme "provokovali" trsáním rockenrolu, ale ne zapalováním aut a obchodů. To k mládí nepatří !
10. 12. 2008 | 13:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Je zajímavé pročítat tento blog.

Je též zajímavé vědět jak se u nás atablovala řecká imigrační kolona.Jak se z komunistických blbečků stali schopní a vědoucí lidé.Jenom proto,že přišli o svoje líné zapařené teploučko,kde se tak dobře stávkovalo,nedělalo a brala podpora.+

Je sic známa tato peloponeská dominance však není poučkou ,pravidlem.Hovoříme-li o vandalech,ničitelích,teroristech,(to nejsou výtržníci jak se nám snaží namluvit některá media),mějme na mysli veškeré excesy tohoto druhu.
Za vším tím svinstven NĚKDO-NĚCO stojí.Je nutné demaskovat jak zahalené ksichty ,tak šedé eminence v pozadí(spíše a povětšině rudé eminence).

A adekvátně se s nimi vyrovnat,aby je jednou provždy přešla chuť nosit na klopě a transparentu Che Guevaru a Marxe s Leninem , a házet Molotovovy koktejly po našich městech.

Ivan.
10. 12. 2008 | 13:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu hrubě urážlivých či vulgárních textů, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 12. 2008 | 13:24

Der napsal(a):

Dzarda by to nejraději nechal být tak jak je. Slušní lidé se mají bránit. Tak jako, když ke mně do domu někdo vleze a bude chtít krást a případně půjde se zápalnou lahví v ruce, tak mu klidně tu hlavu ustřelím. Já taky neničím cizí majetek, neohrožuji životy jiných. A jestli Dzarda zaměnuje to, že se parta magorů utrhne ze řetězů a ničí vše, co jim přijde do cesty - to už není protestní akce - to je násilí a to je nutné potlačit. Možná by tam Dzarda byl rád s nima a házel ty láhve. Ale kdyby mně někdo hodil do krámu zápalnou láhev a tím přímo ohrozil i mě a můj majetek - mít po ruce pušku - je po něm. Nevím, čeho se policie bojí. A nechápu, že by zrovna normální lidé podporovali bandu výtržníků. To at je pravice, levice či cokoliv jiného.
10. 12. 2008 | 14:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Komentář blogu:

"POLITICI VŠECH ZEMÍ - SMĚJTE SE!"

Komančov 008.
10. 12. 2008 | 14:22

mover napsal(a):

Tak vypadá demokracie v Evropě ve 21. století. Politici, kterým se zkroutily huby politickou korektností, si myslí, že se to nějak vyřeší samo, hlavně aby oni v ničem nefigurovali a nepřišli náhodou o flek. Policie má své instrukce, jestli tam mají přizdisráče jako je Langer, tak mají svázané ruce jako všude jinde, třeba Francii a UK. Tady se navíc ukazuje povaha těchle jižních zemí - jakmile se jim popustí otěže, stanou se z nich obyčejní primitivní ničitelé a kriminálníci, deklasují se na úroveň černochů z Afriky nebo arabů.
10. 12. 2008 | 14:23

Ivan Hochmann napsal(a):

Nick blogu:

"AUGUSTUS SKONČIL - TEĎ JE TADY NERO".

Jak výstižné!
10. 12. 2008 | 14:26

Stařeček napsal(a):

jenom na vysvětlenou mladým a soudným. Tomu, že my staří a opotřebovaní vám mladým závidíme cestování a zábavu je do nebe volající pitomost. Jsou to snad kamarádi co vám podstrkují tu pár desítek Eur či stokorun, když jedete do zahraničí či zábavu? Podporujeme vás ve škole a pomáháme v životě. Co nám vadí, je ta neúcta mnohých mladých k práci jiných. Dívat se na ubohé čmáraniny po nových zdech a šalinách, poškrabaná skla nových vagonů a električek v Brně, ulámané a poničené značky, rozbité výlohy od mladých fanoušků, vytrhané sedačky na stadionech. Potkávám děvčata a chlapce jdoucí po chodníku ze školy. Už z dálky slyším jejich pi.., ko...., jdou tři vedle sebe a vyžadují aby se jim starší vyhnuli. Kdysi sem to dělal. Dnes jdu, neuhnu, vrazí do mne a téměř upadne proto, že já to čekal, udivaně se podívá, proč ten dědek neuhnul. Už nebudu uhýbat, nejsu v skoro sedmdesáti letech žádná trasořitka. Aź budu chodit s holí, ještě ho s ní přetáhnu. Bohužel, musíme se my staří začít bránit. Proto také nesouhlasím s průvody po nichž jsou trosky, spáleniště a zranění. Nás v osmašedesátém a devětašedesátém při protestech policie nechránila, jak dnes chrání neonacisty a jiné. A to jsme nic neničili. Když budou staří pracovat do pětašedesáti a mladí nebudou mít práci a nebudou pracovat už od začátku, už se nikdy pracovat nenaučí. Pak už nám zbude, aby tu udělali pořádek arabové, jak tu kdosi napsal.
10. 12. 2008 | 14:40

Ivan Hochmann napsal(a):

To mover:

Toť otázka do diskuze.Jak je to vlastně a tím Jih versus Sever?

Je to tím teplem? Slunce vytváří bezpracné prostředí,nemusíte zimáky,žádné kamna.Žádný dům,stačí chatrč.Do huby také občas něco spadne.Lážo,plážo,děvky,chlast.

To našinec má podstatně složitější.Postavit dům s možností celoročního topení,utrhnout si od huby na zaplacení energie,nařezat dřevo,uložit do rázů,uklízet sníh.Rukavice,ušanky,válenky....a bůh ví co ještě.

Nouze nás naučila housti.
Tak by mě zajímalo co naučí housti Jižany.

To nehovořím o těch ..... co parazitují na naší potřebě ropy a plynu.Za příjem z těchto komodit by mohli celé jižní státy a národy chodit ve zlatých kaftanech a slynout nadměrnou vzdělaností.

Hovno - oni nám sem budou házet bomby,prý je vykořisťujeme.
Typický případ Somálsko.Co je naučil 30-ti metrový Lenin?
Krást,loupit,přepadávat lodě.

Zdravím vás pardi se stejným názorem.Nenechme si srát na hlavu a řekněme rovnou že se nejedná o VÝTRŽNÍKY.
Že se jedná o cílené fašisticko-bolševické provokace směřující k potlačení osobních svobod a k posílení moci politických zmetků sloužících finanční oligarchii.(samozřejmě zjednodušeno)

Dnes už nejde o Ideály.Jde o život.

Ivan.
10. 12. 2008 | 14:52

Ivan Hochmann napsal(a):

Stařečku,nejsi sám jsme dva stařečci.Ivan.
10. 12. 2008 | 14:55

Amarook napsal(a):

to: Starecek
Z druhe strany oceanu je pristup ceskych rodicu a prarodicu k potomstvu temer nepochopitelny. Mlady Severoamerican si uz od 12 let privydelava praci, v 17 ho rodice laskyplne vysoupnou z domu a musi zacit vlastni existenci. Clovek, ktery v 25 letech zije u rodicu je predmetem posmechu.
Kdyz jsem kdysi poprve nastivil Central Park tak jsem pod vlivem starsich americkych filmu ocekaval horor. Skutecnost byla pravy opak. Vse vzorne upravene, nikde ani papirek a na lavickach ani carka. Na kazde je tabulka se jmenem darce, ktery ji zaplatil. V Cechach vetsina mladych nema sanci realne dospet. Od kolebky do hrobu je opecovava stat a rodice. Vylezou z te kolebky vubec nekdy?
10. 12. 2008 | 15:31

zdeněk napsal(a):

kdyby použili ostré střelivo první den násilností, ještě předtím, než se rozšířili, tak už mohl být klid

na tuhle toleranci k řádění lůzy demokracie dojede. přesně tohle se dělo ve španělsku v 36
10. 12. 2008 | 15:58

ROSSIAN napsal(a):

mover, teda nemáte zrovna pěkné mínění o Evropském jihu, kolébce západní civilizace a kultury. Bez ní by se nikdy nerozvinula severní - dnešní Evropská civilizace. Následující severní kultury (germánské, anglosaské, slovanské) převzaly a okopírovaly od jihu vše. V podání anglosaské a germánské civilizace tak vznikla severní a dlužno dodat poněkud nepovedená imitace původní latinské kultury - dnešní uspěchané, neurotické a pochybující západní civilizace, která stejně už ztratila vlastní kořeny, její 500 letá nadvláda i vše co světu dala končí. Posledním pohrobkem této civilizace je dnešní USA.
Budoucností je tak ne návrat k původní kultuře severního západu ale slunného latinského jihu. Podle mého názoru na tento civilizační návrat k západním kořenům v budoucnosti nejlépe naváže Rusko - (které podle mého názoru nejlépe pochopilo kulturu a filozofii antického světa - její podstatu ne pouze povrchní formální stránku jako západ) - které během příštích staletí dokáže vytvořit harmonickou novou západní civilizaci. Samo Rusko se může přirozeně nadále kulturně definovat jako samostatná euroasijská civilizace (např. A. G. Dugin), aby tak neztratilo svoji velmocenskou pozici, ale zároven se může definovat po pádu starého (dnes anglosaského) západu jako "nový západ" (nová západní civilizace - kulturně), který by do sebe pojmul i dnešní latinskou ameriku - přičemž oblast středomoří by se stala svorníkem jež by budoucí západní civilizaci v čele s Ruskem posunula nejen od Vladivostoku až po Lisabon, ale až po Santiago de Chile a Buenos Aires. Anglosaská civilizace v čele s USA (dnes euroatlantická civilizace) by ztratila svoji dosavadní hegemonní pozici (stala by se pouze regionálním hegemonem), ve prospěch nové západní euroasijské civilizace kde Rusko by mělo pozici jako má v západním světě dnes USA.
Dnes se toto zdá příliš fantastické a spekulativní, nicméně to stojí za zamyšlení. Navzdory všem současným problémům nevidím jinou zemi (a to ani s´jednocenou EU) jež by dokázala obnovit a kulturně i civilizačně dát nový rozměr západní civilizaci.
10. 12. 2008 | 16:52

doktor napsal(a):

V Řecku prý pravostředová koalice vládne s převahou JEDNOHO poslaneckého hlasu. Zřejmě nemá dost peněz na zisk přebehlíků. Přivedla Řecko do ekonomické i sociální krize, a tváří se při občanských bouřích, jakoby se jí netýkaly. Stejně jako současná vláda u nás. Pokud se U NÁS také nic nezmění, můžeme i u nás čekat řecké plameny.
10. 12. 2008 | 17:06

Rokos napsal(a):

To co se děje v Řecku je následek fungování systému.. Drastické pokuty, šikanování obyvatel policii, přísné tresty za držení marihuany, vysoké daně ..atd atd.. Smrt mladíka byla pouze rozbuška pro nálady ve společnosti. To co se děje v Řecku se může klidně stát i v Česku. Policistů je 20 000.. nespokojených lidí 200 000.. Když chce stát okrádat vlastní lidi na poplatcích za elektřinu, školném nebo zdravotnictví pak se není co divit když jistá skupina obyvatel začne pálit vše..
10. 12. 2008 | 17:09

ROSSIAN napsal(a):

doktor, ano máte pravdu, situace v Řecku je dost podobná té naší - taky je zde v ČR vláda která jde proti vlastním lidem, ale myslím že lidé jsou u nás na to příliš pasivní aby masově vyšly do ulic.
10. 12. 2008 | 17:11

Patrik napsal(a):

to Rossian: Myslíte to zdegenerované Rusko, které svoje elity vyhnalo, nebo vyvraždilo v gulazích? To Rusko, které vymírá nejrychleji v Evropě? To Rusko, jehož ekonomika stojí pouze na vývozu nerostných surovin? To Rusko, kterému vládne bývalý důstojník KGB? Hmmm...
10. 12. 2008 | 17:19

ROSSIAN napsal(a):

Patrik, vydíte to příliš povrchně, a protože se pravdpěpodobně nezabýváte Ruskem jste pochopitelně přístupný západní mediální propagandě, která účelově se soustředí na izolovaný problém a ten vzápětí mnohonásobně zveličí a podsune ho jako problém celého Ruska. Pokud vím tak současnou ekonomickou krizi Rusko závislé na vývozu nerostných surovin stále zvládá mnohem lépe než ekonomiky pobaltí (chválené západem za transformaci) nebo Ukrajina. Rusko dnes ze všeho nejmín potřebuje ideology typu G. Kasparova (nezáleží na tom jestli radikálních nacionalistů či prozápadních liberálů - nikoli náhodou obojí pod hlavičkou "opozice - drugaja Rossija" - která pouze slouží výměnou za egoistické zájmy těchto atrofovaných vůdčíků hlavně západním mediálním a lobbystickým skupinám) ale především "manažera" a navzdory dílčím chybám to Putinova cesta splnuje.
Současné ruské vedení v čele s V. Putinem, jehož si osobně velmi vážím udělal pro Rusko velmi mnoho. Postavil ho na cestu budoucího rozvoje. Neříkám že současný ruský systém je dokonalý, ale je to nejlepší možná cesta současného Ruska. Nyní je třeba postupovat dílčími pragmatickými kroky, a především nedopustit příklonu k nesystémovému nacionalismu či radikálnímu liberalismu - obojí ohrožuje pozici Ruska.
Nové elity Ruska aby se rozvinuly potřebují mnohem více než ideologické žvanění západních politruků především klid na to aby si mohli najít svoji cestu, a znovu vytvořit velkou Ruskou kulturu a civilizaci, které dají v budoucnosti nový rozměr. Ruský národ má v sobě obrovskou vitalitu a sílu která se skrývá za zdánlivě pasivním chrakterem. V historii přestály tolik zkoušek jaké mnoho národů by poslalo do historie. Ano Rusko vidím jako zemi budoucnosti která vytvoří "nový euroasijský západ".
10. 12. 2008 | 17:38

bigjirka napsal(a):

hm.. přirozené reakce na nebezpečí jsou dvě: útěk nebo útok. Je na situaci vybrat tu lepší, ve skutečnosti je to spíš geneticky zakódováno a nedá se s tím moc hejbat.

Co se týče munice, tak celoplášťová je daleko účinnější než gumová.

Celé to divadlo v Řecku je důsledkem chabé policejní taktiky. Po první dávce z kulometu by se anarchisti rozprchli jako když do vrabců střelí. Nechalo se to moc rozjet. Lidská práva anarchistů? Neexistují. Podstatnější jsou lidská práva obyčejných lidí.
10. 12. 2008 | 18:27

Čochtan napsal(a):

Bigjirko
jako když do vrabců střelí ? Ježíšmarjá proč do vrabců ? Copak ti někomu ublížili ?
Musíme to přísloví změnit, zmodernizovat: "Jako když do anarchistů střelí" !
Tak je to správně, tak se mi to líbí !
10. 12. 2008 | 18:41

Michapulos napsal(a):

Tyhle kecy, to je typicka kapitalisticka propaganda!

Chapete, ze ted uz nikoho nezajima, jestli ten fasoun v uniforme toho maleho chlapce zastrelil primo nebo odrazem?

Nemel co strilet, jen proto, ze po nem decka hazely par kamenu a zapalnych lahvi. Jsou to deti, proboha, at se vydovadi.

Ale vas ten smich prejde, uz se chysta levicova revoluce proti systemu v cele EU. V Recku to uz jede a zacvicime s vama i ve zbytku EU, vy fasisticti vrazi!!
10. 12. 2008 | 18:49

Ivan Hochmann napsal(a):

Rossiane ,ty si nedáš pokoj?

Nikdo tě tady nechce.Nemáš zde co dělat.Neotravuj s Ruskem a běž domů na ambasádu.Ty tomu vůbec nerozumíš? Nebo jsi drzý jako typický rusák?

Michalopulos,

to samé.Já ti dám děcka.Neumíš číst ?Jsi slepý? Kdo tě tady platí?Co tu vlastně děláš?

Ivan.
10. 12. 2008 | 19:11

Čochtan napsal(a):

Ten Michapulos, to je jen recese. TAKHLE blbej nemůže přece nikdo být !
10. 12. 2008 | 19:18

LEVAK napsal(a):

Mrtvý student,mrtvý student,kde jsem to jenom slyšel?
10. 12. 2008 | 20:03

Zacheus napsal(a):

To Michapulos. Možná, že k těm svinstvům anarchistické lůzy v Řecku by mohl přispět alespoň otcovskou radou se svými životními zkušenostmi z pařížských barikád v roce 1968 také poslanec Evropského parlamentu Cohn-Bendit... s důvěrou se na něhlo obraťte s prosbou o metodickou radu a pomoc. Podobné hajzloviny kdysi sám úspěšně organizoval pod heslem "Do ulic!"
10. 12. 2008 | 20:13

Zacheus napsal(a):

To Čochtan. Máte pravdu, to už opravdu hraničí s debilitou, nicméně když ne pan Michapulos, tak jistě další "bojovníci" z Atén by se na pana Cohna-Bendita rádi s nějakým tím praktickým dotazem obrátili.

Třeba by poradil i bývalý ministr zahraničních věcí za stranu zelených J. Fisher, jak se správně háže Molotovovův koktail :). Pokud je mně známo, ani pan Solana kdysi nebyl názorově od těchto "velikánů ducha" příliš daleko...
10. 12. 2008 | 20:17

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus: taky by jim mohl sdělit jak demokraticky je mlátili policajti!
10. 12. 2008 | 20:17

Tupelo napsal(a):

Podle clanku na aktualne ( http://aktualne.centrum.cz/... ) konzervativni premier Karamanlis nezvlada resit problemy sve zeme dlouhodobeji. Svedci o tom take generalni stavka pripravovana proti pravicove vlade delsi dobu. Protestu se jiz neucastni pouze anarchiste, ale take studenti ci odborari (zminen byl dokonce podnikatel :)). Je zde citovan jiny podnikatel, kteremu znicili kram, ale ten za pricinu tez oznacuje pravicovou vladu. Z reckeho prikladu muzeme takrka v primem prenosu videt, kam muze vest nereseni socialnich problemu. Presto v CR asi k takove situaci snad nedojde, ale Rekove nejspis jeste nezapomeli na hruzy fasisticke diktatury. A to ze vrazdu (ci zabiti?) vysetruje policie je divne, meli by k tomu pustit nezavisle vysetrovatele (mozna zahranicni)
10. 12. 2008 | 20:24

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus :
Cestu k revoluční bouři ve Francii spustil nevinný incident, který se odehrál během univerzitní slavnosti. Dvaadvacetiletý anarchista a student sociologie Danny Cohn-Bendit, dnes předseda frakce strany Zelených v Evropském parlamentu, požádal o připálení cigarety ministra školství Missoffa. Zároveň mu položil provokativní otázku: „Proč se v třísetstránkovém dokumentu ministerstva o francouzské mládeži ani jednou nepíše o sexuálních otázkách?“ Ministr suše opáčil: „Nedivím se, že při vašem zjevu řešíte takové problémy,“ a poradil smělému studentovi, aby se skočil zchladit do vody nedalekého bazénu.
Krátký rozhovor se rychle šířil univerzitním campusem a studenti si z něj odnesli to, co si beztak už dávno mysleli – mocní jsou arogantní, autoritářští a neschopní jakékoli komunikace s mládeží.
10. 12. 2008 | 20:27

Zacheus napsal(a):

To Levak. Děkuji za odpověď.

Podle posledních informací se pitvou prokázalo, že mladý anarchista zemřel "odraženou kulkou", nikoli proto, že by jej policista úmyslně zastřelil.

Přitom mladý, teprve patnáctiletý pán měl na policisty házet kameny a právě onen koktail pojmenovaný po panu Molotovovi. Obrana policistů byla zřejmě zcela legální. Kdo seje vítr, sklízí bouři.

V normální společnosti by patnáctiletý bojovník za lepší zítřky se šátkem přes ústa a s potrétem Che v kapse byl doma s rodiči. I tak ovšem lituji zmařeného mladého života.
10. 12. 2008 | 20:28

Zacheus napsal(a):

To Levak. Provokativní otázky má asi pan Cohn Bendit v krvi. Máte pravdu, že odpověď pana ministra asi nebyla zrovna nejvhodnější a svědčila nepochybně o aroganci, ale přece snad by neměla být jedna věta důvodem k vyvolání masových nepokojů v Paříži, kde byl Cohn-Bendit natolik aktivní při jejich organizaci, že byl vypovězen z Francie.

A snad by za ta léta mohl zmoudřet alespoň natolik, aby respektoval při návštěvě hlavy jiného státu základní pravidla slušnosti.

Způsob jednání, které předvedl v Praze ve vztahu k našemu prezidentovi, nápadně připomínal rozhovor R. Heydricha se státním prezidentem Háchou. Toto by si pan Cohn-Bendit asi v Oválně pracovně v Bílém domě nedovolil. A to ještě nebyla schválena Lisabonská smlouva - jak se bude chovat on a jemu podobní v naší republice potom?
10. 12. 2008 | 20:35

Greekič napsal(a):

Tak třeba proto, že jsou to sociální protesty (zastřelený kluk byla poslední kapka pro Řeky) proti pravicovým reformám (podobné reformy známe od nás) a lidi toho už mají dost? Ovšem o tom autorka blogu nějak zapomněla informovat :-(
10. 12. 2008 | 21:15

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus:jste opravdu přesvědčen,že sedm kulí Gavrila Principa bylo základní příčinou I.světové války?Nebo,že atentát mladého židovského chlapce na německého diplomata byl hlavní příčinou "křišťálové noci"?
10. 12. 2008 | 21:17

Michal Macek napsal(a):

Cochtan:

vy vite ze vas nemam rad a myslim si o vas sve.ale to ted nechce stranou.

opravdu si myslite ze kdyby si *slusni* obcane hrali na snipery a strileli demonstranty jejichz mrtvoly by se kupily na ulici - vy si vazne myslite ze by to situaci nejak ZLEPSILO???
10. 12. 2008 | 21:18

Michal Macek napsal(a):

v hrsti:

to mate debatu co? :)))
10. 12. 2008 | 21:19

LEVAK napsal(a):

Ad Greekič: autorka zřejmě patří nejméně k vyšší střední třídě!
10. 12. 2008 | 21:19

Hekrla napsal(a):

V dnesnim deniku Pravo o tom ma pekny vysvetlujici komentar pan Hekrla. Doporucuji autorce tohoto investigativniho emo skvostu :o))
10. 12. 2008 | 21:27

LEVAK napsal(a):

Ad bigjirka:Jéžíšmaria, pro Pána Boha,kdo bude třídit lidi na obyčejné občany,anarchisty,nepřispůsobivé občany,Rómy,pasekáře,dědinčany,měšťany,majitele jednoho, dvou,iks aut,katolíky,evangelíky,husity,bechery,ferneťáky,pivaře,holkaře,malé velké,zrzavé,plešaté,kulhavé etc.?
Marjapano pane bigjirka to má Váš poslanec ve svém programu?
10. 12. 2008 | 21:27

Hernoste napsal(a):

Podle posledních informací se pitvou prokázalo, že mladý anarchista zemřel "odraženou kulkou", nikoli proto, že by jej policista úmyslně zastřelil. /// ano to se tak rika vite? Aby lide nemeli pocit, ze se neco deje a vesele sli rano dale do prace, v klidu si sli na obed, vecer spat a rano zase doprace. Mimo jine vite, ze rodice zavrazdeneho kluka si najali vlastniho pataloga, aby opravdu zjistil co se stalo?
10. 12. 2008 | 21:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Alna:
"Na ulici stálo cca 20 policistů, na které házeli demonstranti zápalné láhve. Policisté hbitě uhýbali, takže nikdo z nich nedostal ani přímý zásah ani nebyl popálen rozlitým a hořícím benzínem.
Smutný příběh."
Škoda, kdyby některý z nich byl zasažen a dokonce uhořel, hned by byl příběh veselejší.
10. 12. 2008 | 21:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Stařeček:
Ta hůl nebude stačit, budete si muset pořídit gasr.
10. 12. 2008 | 21:42

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus:odražená kulka je méně smrtelná?Já bych ani neřekl!Víte Vy vůbec co to dá práce a starostí vypiplat takového 15ti letého chlapce?Víte kolik je to jenom probdělých nocí.Asi nemáte děti a to je smůla.Vemte si jeno Václava Havla taky nemá děti a proto mohl vymyslet něco tak hrůzného jko je "humanitární" bombardování.Vždyť tam byli děti vlastně živí lidé ze kterých si udělali USAmíci rukojmí.Podobně jednali Němci za II. světové války ve Francii když brali a stříleli rukojmí!
10. 12. 2008 | 21:44

bigjirka napsal(a):

Leváku, vy jste ve svém živlu. Co jste mi to tam zase nablábolil?
10. 12. 2008 | 23:24

LEVAK napsal(a):

Ad bigjirka:vycházel jsem z Vašeho příspěvku :"Lidská práva anarchistů? Neexistují. Podstatnější jsou lidská práva obyčejných lidí."
10. 12. 2008 | 23:32

Ivan Hochmann napsal(a):

Proboha nechte LEVÁKA osudu.

Ten už rozumu nepobere.
Jen tu zase všechno pos....!

Ivan.
11. 12. 2008 | 00:33

tonny napsal(a):

cesti pravicovi a levicovi extremiste ci vubec nase mladez jsou parta buliku ,chvala bohu za ne,budme radi ze nemaj reckou,tureckou,srbskou nebo jinou naturu,budme radi za nase fotbalove hooligans,kteri umi maximalne vytrhat par sedadel a hodit na plac dymovnici a natluce jim kazdy od Glasgow az po Zabreg.Budme radi za nase cikany,kteri umi v 6ti nekomu rozbit hubu a ze nejsou treba jako Kurdove nebo Cecenci.Ja tvrdim ze Cechy s nasi knedlikovou povahou jsou nejklidnejsi a nejbezpecnejsi krajinou v evrope.ne vsude si mlady lidi nechaji s.r.a.t. na hlavu a strilet od fizlu!!!
11. 12. 2008 | 03:27

oranžový napsal(a):

To je ale radosti z možného krveprolití
v Řecku .... co? Tchochtánku.

Jsou tu i další co na půdu by lezli ...
pro kus staré flinty a střeliva.

Jste lační po boji člověka s člověkem ...
jste lačni po masakrech hrůzných .

To už jste dočista zešíleli ???
11. 12. 2008 | 04:45

bigjirka napsal(a):

obávám se, že násilí je možno postavit se jen násilím, ničemu jinému násilníci nerozumí. v žádném případě nelze připustit násilné pouliční akce s maskovanými bandity. je třeba zavést úzus, že zvedne-li maskovaný bandita ruku s jakoukoli zbraní nad hlavu (nikdo neví, co v té ruce je), skončila mu doba hájení a je prostou škodnou.
11. 12. 2008 | 06:38

Čochtan napsal(a):

Když anarchista se rozmáchne s lahví benzinu, tak je třeba tu láhev trefit, aby anarchista uhořel VLASTNÍM benzinem.
To by pak žádný humanistický blb nemohl nic říct, když by vraždící anarchista vlastní zbraní zdechl.
11. 12. 2008 | 07:31

Čochtan napsal(a):

Michale Macku,
že mě nemáš rád to mi zlomilo srdce a hodinu jsem hořce plakal.
Ale co se dá dělat, já zase nemám rád hloupé lidi. Ty hlupáky, kteří „o koze“ když já „o voze“.

1. Slušní lidé, a vůbec je nemusíš dávat do úvozovek, mají PRÁVO chránit svůj majetek i střelnou zbraní. To není žádné „hraní na snajpery“ jak tak hloupě píšeš. To je základní lidské právo, účinně chránit svůj majetek. A když někdo chrání při tom i majetek souseda, tak se tomu říká „občanská solidarita“.

2. Nikdo nechce „střílet demonstranty“ ale BRÁNIT se vrahům (kdo hází dlažební kostku nebo molotova JE vrah) a žhářům. To je anarcholůza a ne demonstranti. Pokud to zaměňuješ, pak jsi buď hlupák nebo hajzl.

3. Ano, tisíc mrtvých anarchistický vrahů a žhářů by znamenalo hezčí a bezpečnější svět. Hezčí a bezpečnější nejen pro majitele aut nebo obchodů, ale i pro slušné demonstranty. Nejsi náhodou také „majitel auta“ ?
11. 12. 2008 | 08:02

jogín napsal(a):

No, pamatuju se, jak nás na Národní humánně mlátili pendrekama a stejně to nepomohlo. Jaká je vlastně v Řecku situace? Nikdo z diskutujících neví, ale všichni by ji chtěli řešit kulometem.
11. 12. 2008 | 08:49

joan.j napsal(a):

K VÍTĚZSTVÍ ZLA ÚPLNĚ STAČÍ,KDYŽ SLUŠNÍ LIDÉ PROTI NĚMU NEUDĚLAJÍ NIC.Tolik křádění komoušských grázlů v aténách a Soluni.Policie,armáda a bez sebemenšího rozpakování rozdat ostrou munici.BEZ sebemenšího rozvažování !!!!!!!
11. 12. 2008 | 09:40

Mejla napsal(a):

Vždyť je to jen tančící mládež. Komunismus je v Řecích zažraný hluboko, přestože jim Churchill po válce napráskal.
11. 12. 2008 | 10:20

Ivan Hochmann napsal(a):

To Oranžový,Macek,jogín:

Pánové nezávádějte debatu jinam.Vaše pacifistická klišé by padla zároveň s vypáleným domem,či autem,a možným zraněním při ochraně svého majetku.

Toto jsou situace,kdy všichni,kterým to myslí,vědí kde jsou příčiny a dokáží zhodnotit úmysly a následky.

Pokud vy píšete něco jiného,je to samozřejmě vaše věc a v současnu právo.Nemůžete se ale divit,když si vás ostatní spojí s oslovským synonymem.

K VÍTĚZSTVÍ ZLA ÚPLNĚ STAČÍ,KDYŽ SLUŠNÍ LIDÉ PROTI NĚMU NEUDĚLAJÍ NIC. Je to Nekonečný příběh.

Ivan.
11. 12. 2008 | 10:35

mickey napsal(a):

..prave pred chvili jsem zkouknul film "Bloody Sunday" a nabizi se mi tady krasna paralela-mozna kdyby po masakru 13-i neozbrojenych demonstrantu (polovine z nich nebylo jeste 18 let) zacaly v Severnim Irsku horet obchody a rust barikady, tak by tenhle incident britska vlada elegantne nezametla pod koberec a mozna by byl i nekdo potrestan - takhle to "jen" prispelo k masivnimu narustu podpory IRA...btw.zda se mi (podle vasich komentaru), ze se do Cech vubec nedostanou zpravy o masove podpore "rioting anarchists", napr. o chystane generalni stavce-to uz vam tam ODS zavedla cenzuru?
11. 12. 2008 | 10:49

fext napsal(a):

Kdo to zastaví?
Napadají mě tyto možnosti:
1. policie bude mít podporu svých nadřízených a veřejnosti v zásahu proti násilníkům (nezaměňovat s pokojnými demonstracemi). Jakmile někdo hází moloťák, není důvod řešit jeho politické názory.
2. stát přestane občanům bránit v tom, aby se ozbrojili a sami se bránili.

Vzhledem k tomu, že policie nemůže být všude, a posilování jejích pravomocí nad únosnou míru může vést k policejnímu státu a totalitní společnosti fízlující a špehující svoje občany, navrhuju řešení dle bodu 2: přestat nesmyslně kriminalizovat ochotu občanů se samostatně bránit proti násilí.
Ozbrojená společnost je zdvořilá společnost.
Je statisticky doloženo, že v místech, kde můžou narazit na oběť, která se může účinně bránit, se násilníci drží zpátky.
11. 12. 2008 | 10:52

fext napsal(a):

2 mickey: tohle nebyl masakr neozbrojených demonstrantů. A proč mají drobní živnostníci platit svým živobytím za prohřešky státu, co je to za debilní logiku? O co jde v Řecku je evidentně řádění vandalů, co si omlouvají svoje násilnosti nějakou ideologií. To tu bylo odjakživa... náboženství, fašismus, komunismus, všechno bylo totéž.
11. 12. 2008 | 10:55

fext napsal(a):

Jogíne, nepamatuju se, že bychom v 89tém házeli kameny nebo moloťáky. Že bychom něco ničili a pálili obchody. I když ty obchody do jednoho patřily komunistům, tedy státu, proti kterému jsme protestovali. Nezaměňuj prosím demonstraci a vandalství a drancování.
11. 12. 2008 | 10:57

kariol napsal(a):

souhlas atenane se neboji postavit na odpor, kdez to cech je prolhany clovek kradouci a lzouci a podrazackou genetickou vadou, cech nikdy nebyl vlastenec a nedokazal hajit svou pravdu, podrazy a okradani to je cesky narod, ¨bojovnici za prava v atenach, drzim vam palce , v cesku jsou srabove tady by jste neuspeli, zradil by vas vlastny otec matka bratr sestra..
11. 12. 2008 | 11:58

oranžový napsal(a):

Pane Hochmanne
Lepší 100x klišé , než nedělat vůbec nic.

Právě, že pokud neuděláme vůbec nic -
převezme za nás iniciativu někdo jiný.
Bude vítězem , bude mít moc.
Nám ostatním zbydou jen následky.
Trocha vlídných slov, ještě nikoho
nezabilo.
11. 12. 2008 | 13:39

oranžový napsal(a):

Ještě něco:
Na veřejný pořádek nemáte dohlížet Vy
ani Já .
Od toho tu máme policejní složky.
Největším nebezpečím / i pro Vás / je
vylízané pako - se zbraní v ruce.
Ale to Vám asi neříkám nic nového.
Nerad bych použil / Vašeho příměru /
11. 12. 2008 | 13:42

Čochtan napsal(a):

Oranžový,
majitel auta nebo obchodu není žádné "vylízané pako".
Kdo jiný ochrání jeho majetek, když policie před gaunery utíká, když stát selhal ?
Každý slušný člověk má právo chránit svůj život, své zdraví a majetek i se zbraní v ruce.
11. 12. 2008 | 14:53

Čochtan napsal(a):

Největším nebezpečím jsou vylízané mozky anarchistických parchantů s molotovem v ruce, a ne ozbrojení občané !
Oranžový, hloupě žvaníš.
11. 12. 2008 | 14:56

Petr napsal(a):

To je jen začátek. Až bude bez práce ve světě tisíce lidí, poteče krev všude. Bohužel, zatím si to málokdo uvědomuje. V Řecku začíná propastný rozdíl mezi bohatou a chudou třídou. Lidé, kteří přijdou své domovy v USA i Evropě půjdou do ulic, opět poteče krev.
Podívejte se na dokumenty, které v TV neuvidíte.
http://www.mustwatch.cz
11. 12. 2008 | 16:15

Slunce napsal(a):

Pekelná mládež se vybarvuje - před pár lety ji porodily matky, pak vychovávaly a také školy řízené vládou a vědci k tomu daly svoje, a výsledek můžete vidět bez maskování, které dosud převládalo. Loutky řízené z pekel ještěry se postupně vybarvují a zobrazují. Až se lidé budou mít rádi, vše se změní, jinak ne. Tohle se veškolách nesmí učit ! nebe-lidem.cz
11. 12. 2008 | 17:56

Neovladany napsal(a):

Tady máte také pekelnou mládež, jejich plakáty vidíte na všech sloupech - školí se na budoucí zla a ničení. Lidé se ale o to nestarají, JENOM O SEBE, O SVOJE BŘICHO A CHUTĚ, POŽITKY, MAJETKY A SVOJE BLAHO. Proto dopadnou špatně, pokud neobrátí, brzy budou všichni očipováni a sledováni, ovládání, k tomu to tady spěje pod taktovou ještěrů z pekel. Tedy, lidé si za vše mohou sami. Výmluvy jsou neplatné. nebe-lidem.cz
11. 12. 2008 | 18:01

bigjirka napsal(a):

Násilníci se musí třást strachy před pokusem opakovat své výtržnosti. Nezaměňovat s pokojnou demonstrací, to je něco jiného.
11. 12. 2008 | 18:44

LEVAK napsal(a):

bigjirko uvědomte si, že Řecko má jistá specifika. Smrtící výstřel na patnáctiletého Andrease Grigoropulose byl tam onou pověstnou poslední kapkou v řadě předchozích nadstandardních brutalit policie proti nijak nezakukleným a vcelku – na středomořské poměry – spořádaně demonstrujícím lidem (studentům, odborářům, důchodcům).
11. 12. 2008 | 22:37

David napsal(a):

Velmi zajímavá diskuse. Jak z diskuse vyplývá, je řešení takového konfliktu velmi složité. Když by se zasáhlo velmi tvrdě mohli by být další mrtví, a to by bylo velmi špatně. Když se zasáhne slabě, tak to je také špatně, protože se to může stupňovat. Prostě jak najít tu správnou míru při zásahu, když je tam tolik emocí??? Zdá se, že podobných konfliktů bude v souvislosti se světovou krizí přibývat. Situace ve světě je už nyní natolik vážná, že možná bude i nějaká celosvětová revoluce. Co bude tím pomyslným výstřelem z Aurory to teprve uvidíme.
DOPIS KAMARÁDŮ ZAVRAŽDĚNÉHO CHLAPCE

Dopis kamarádů zavražděného Alexise Grigoropuluse (uveřejněno v řeckém deníku Elefterotypia, 11.12.08)

JSME VAŠE DĚTI! JSME TI, CO JIM ŘÍKÁTE „známí neznámí“!

CHCEME LEPŠÍ SVĚT!
POMOZTE NÁM!

Nejsme teroristi, nejsme „zakuklenci&ldquo ani anarchističtí živlové.

JSME VAŠE DĚTI, my jsme ti „známí neznámí“.

Máme sny, nezabíjejte naše sny!

Jsme rozhněvaní, nezabíjejte náš hněv!

VZPOMEŇTE SI!

Kdysi jste také byli mladí.
Teď se honíte za penězi, staráte se jen o to, jak vypadáte, ztloustli jste, vypadaly vám vlasy.

ZAPOMNĚLI JSTE!

Očekávali jsme vaši pomoc a podporu.
Očekávali jsme, že se o nás budete zajímat, že na vás konečně jednou budeme hrdí!

ZBYTEČNĚ!

Žijete falešné životy, sklonili jste hlavy, stáhli jste si i kalhoty a čekáte na den, kdy umřete.
Nemáte žádné ideály, nezamilováváte se, netvoříte!
Jen prodáváte a kupujete...

VŠUDE JEN HMOTNÉ STATKY.
LÁSKA NIKDE- PRAVDA NIKDE.

Kde jsou rodiče? Kde jsou umělci?
Proč nevyjdou do ulic, aby nás chránili?

ZABÍJEJÍ NÁS!

POMOZTE NÁM!

ŘECKÉ DĚTI.

Ps: Už na nás nestříkejte slzný plyn. MY pláčem sami od sebe.
přeložila Soňa Dorňáková-Stamou
11. 12. 2008 | 23:25

David napsal(a):

Informace:

Kamarádi zabitého Řeka napsali do novin, žádají změnu společnosti

11. prosince 2008 19:30, aktualizováno 20:55

Řecký deník Elefterotypia uveřejnil dopis kamarádů zavražděného Alexise Grigoropoulose, ve kterém volají po změně společnosti.

Násilnosti, jež vypukly v sobotu kvůli zásahu, při kterém byl zastřelen patnáctiletý mladík, pokračují. Studenti se ve večerních hodinách opět střetli v aténských ulicích s policií.

foto: Reuters Studenti poklidně protestují před řeckým parlamentem. Žádají především změny ve společnosti.

Nepokoje pokračují v Řecku i šestým dnem a stejně jako minulé dny radikálové ožívají až pod rouškou noci.

Městem pochodují tisíce lidí. Mezi demonstranty nejsou jen mladí, připojili se i starší lidé, kteří situaci vnímají jako politický problém.

Pokojná demonstrace nakonec přerostla v mohutné nepokoje.
"Demonstranti hází v centru města na policii zápalné láhve a kusy mramoru z budovy Platónovy Akademie. Kousek ode mně hoří a cítím tu slzný plyn, který na protestující hází policie," popisuje situaci v aténských ulicích reportérka MF DNES.

"Viděla jsem tu také posprejované antické sochy. Demonstranti přebarvují jejich obličeje na červeno," dodává.

sVědkynĚ NEPOKOJŮ ON-LINEŘekové chtějí lepší budoucnost, říká Soňa Dorňáková-Stamou

Před parlamentem lidé skandují Podpálíme parlament. Výtržníci občas rozbijí výlohu a spreji kreslí po budovách. Většina lidí v ulicích má roušku.

Během dne napadli radikální vysokoškoláci v Aténách deset policejních stanic, šarvátky proběhly i v jiných částech města.

Policie však tvrdí, že oproti minulým dnům je násilností o poznání méně.

Studenti plánují akce za zdmi univerzit

Centrum dění se nyní soustřeďuje do Polytechnické univerzity v Aténách. Ta leží ve čtvrti Exarchia, kde byl v sobotu Alexis Grigoropoulos usmrcený kulkou ze zbraně policisty. I když se prokázalo, že policista na patnáctiletého mladíka nemířil přímo, ale zasáhla ho až odražená střela z varovného výstřelu, hněv mladých Řeků neutichá.

Střety studentů s policií jsou v posledních dnech v aténských ulicích na denním pořádku.

Lidé se scházejí za zdmi univerzit, kam má policie zakázaný vstup, a plánují další akce. "Nemáme svého zástupce. Scházíme se dvakrát denně, abychom rozhodli o tom, jak budeme v boji pokračovat," vysvětluje jeden ze studentů, kteří posedávají na nádvoří Polytechnické univerzity. Náladu tady vystihuje nápis na zdi: "Vy mluvíte o výlohách, my mluvíme o životech."

Lidé žádají změnu vlády
Sobotní smrt mladého chlapce jen zažehla daleko vážnější problém, který se skrývá v řecké společnosti. "Situace tady připomíná změny v Československu v roce 1989," popisuje situaci v Aténách překladatelka Soňa Dorňáková-Stamou.

"Nespokojenost se stavem společnosti stejně jako tehdy u nás vyjadřují především studenti, kteří chtějí lepší budoucnost," říká překladatelka, která v Řecku žije od roku 1989.

Analytici upozorňují na to, že sobotní incident spustil stavidla dlouho doutnajícího hněvu a zklamání lidí pramenících z mnoha politických a finančních skandálů v době, kdy Řecko začíná pociťovat dopady světové hospodářské krize. Mladí lidé přišli do ulic vykřičet svůj nesouhlas s politikou současné konzervativní vlády.

Autoři:
· stf iDNES.cz
· sod MF DNES
11. 12. 2008 | 23:38

ekonom, Ph.D. napsal(a):

Proc se nestrili ostrymi naboji? Vyhlasil bych v Recku stanne pravo a zakaz nocniho vychazeni. Policajti by nafasovali automaticke zbrane a zacalo by se strilet ostrymi. Behem 1 dne by byl klid. Evropsky humanismus je skutecne hovadina, ktera pak vede k situacim jaka je nyni v Recku.
Cinsky model se zda byt mnohem lepsi. Clovek se muze seberealizovat, podnikat atd. Ale delat bordel uz nikoliv. A to je dobre.
12. 12. 2008 | 02:18

Lenka Jandosova napsal(a):

NEJNOVEJSI ZPRAVY Z ATHEN: Klid po bouři. Dnes v noci byl v Athenach, jak se zatim zda, relativni klid. Take tu ovsem byla bourka a celonocni husty dest, mozna se jim jen v desti nechtelo ven.
12. 12. 2008 | 06:36

che napsal(a):

Geai sas, kali mera. Všechny příspěvky svědčí o tom, že o Řecku jeho lidech a historii nevíte vůbec nic. Nikdo zde nezmínil 17 zastřelených studentů u Polytechnika před 30 lety, událost která zahájila velké změny v Ŕecku. I to je symbol který se spojuje s posledními událostmi. Ale jinak jde o 2 základní problémy. První je neshopná pravičácká liberální vláda K. Karamanlise a druhý je řádění patologické sociální skupiny. Kdyby byla u moci PASOK tak se nic podobného nestane. Na sai kala, che
12. 12. 2008 | 12:11

bigjirka napsal(a):

thomasek píše od evropského soudního dvora. To potvrzuje, že stávající EU je banda levicových teroristů. Takových, jako je i bandita, který se choval jako prase na návštěvě u presidenta republiky. Stop Lisabon!

a propos, thomasku, dovedete nějak logicky vysvětlit, proč má být hájen někdo, kdo zaútočí na obživu cizí rodiny?
12. 12. 2008 | 12:15

che napsal(a):

Ještě chci dodat, pustte si známou řeckou píseň mana mou ellas, a poslouchejte její slova ta psaftika, ta logia, ta megala....
12. 12. 2008 | 12:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Kristepane,co to je za lidi?

Měli vůbec rodiče,nebo všichni vylezli z pasťáků?Co to bylo za rodiče,vychovatele,kteří dovolili vyrůst takovým zrůdám?
Co je učí na těch školách?
No já se moc nedivím,když vidím kdo vyučuje na Třebas Karlově universitě.Profesorský levicový ksindl.Tam běžte lidi ptejte se, kde berou vaše děti anarchistické,levicové,zpupné a agresivní orientace.

Jak přišli na to´že ničením "starého světa" nastolí nové pořádky.Ve svých pitomých líných hlavách se jim pak převalují pakinézní revoluční teorie a nápady jak kupy hoven.....dokud je někdo nezastřelí.

Ano pokud to nemají z rodin - pobrali rozumy od svých učitelů.Znám a dokážu si představit co udělá v takové hlavě demagogická "profesorská"přednáška o levicových ideálech.Proto bych svého syna na KU nikdy neposlal.

Ivan.
12. 12. 2008 | 12:24

Ivan Hochmann napsal(a):

No bigjirko,jestli máš pravdu,

tak potom rychle z takové UNIE PRYČ !iVAN.
12. 12. 2008 | 12:27

Janaki napsal(a):

nechápu proč tam neposlali už armádu, když sem jel do řecka letos a stalo se něco ve FYROMu tak hned řekové poslali na hranice vojska přelátávaly stíhačky. A to jenom kvůli toho, že se chce FYROM jmenovat Makedonie. A ted, když mají takovou hrůzu v Aténách tak stím nic nedělají.
12. 12. 2008 | 12:35

oranžový napsal(a):

thomásku - schovej si kvér do pouzdra.
A vem si raději toaleťák.
Ten by se ti mohl hodit víc.
Ono jde totiž do tuhého .... víš ???
12. 12. 2008 | 13:08

bigjirka napsal(a):

V civilisované společnosti nesmí násilí riotů vyhrát. Toto násilí v ulicích je leninský zlozvyk. Ivane, posílím Ti info mejlem.
12. 12. 2008 | 13:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Odhlédneme-li od starých dobrých filosofů,kteří se snažili dobrat poznání rozborem ducha,jak zjistíme,že onen neustále se opakující proces revolty není pouhým odvarem Oidipova komplexu?

Proč si mladí pořád myslí,že jsou chytřejší a povolanější,než staří orli co umějí létat.Jako táta (špatný,víš Pepo je to stejné) jsem mnohokrát přemýšlel co způsobilo ten úžasný čas hippies?Kde se vzali Beatles?jaké kořeny měla revoluční Sorbonna? Antonioniho film šel poprvé viděl v Budapesti a zaujal mě použitím psychedelické hudby Pink Floydů,podruhé jsem zíral na scenerie Zabriskie Pointu se smíšenými pocity člověka,kterému to všechno nějak nedochází.Až potřetí jsem si uvědomil,co se to vlastně stalo a pořád dokola stává. A to mě prosím nechal Pan režisér dveře dokořán.

Dnes už je pozdě.Na vize i vizionáře.Nepochopili jsme nic, a jsme donuceni prožít si peklo znovu.Ve školách už je zameteno,v rodinách jakbysmet.
Klučina,který plivne na učitelku,nedostane okamžitě ránu až přeletí celou třídu,ale za odměnu poslední díl Commandos 3,aby věděl jak učitelce ustřelit hlavu.Pokračuje to stříkáním a čmáráním po fasádách národních památek a po mnoha kiminálních peripetiích to končí házení Molotovových koktejlů na ochránce pořádku a civilisace.

Lenost,neúcta k prastarým hodnotám,bezectnost,nedostatek morálky se maskuje za sociální revoltou.

Tihle chytráčci nepřekousnou,že si nemohou žít okamžitě jako High society a také vědí,že při svých schopnostech ani napříslušnost k bohatým lidem nedosáhnou.Takže raději rozbít,rozmlátit,zabít,spálit,zdemolovat.

Neumějí ani nechtějí ŽÍT chudí,bohatí duchem.Nikdo je k této pravděpodobné možnosti nevedl.Na štěstí přichází doba,kdy jim jejich revolty k ničemu nebudou,poněvadž lidé budou mít jiné starosti.

Ivan.
12. 12. 2008 | 16:34

oranžový napsal(a):

Jo ,jo pane Ivane.
Rodiče se honí za obživou ..
další za prachama ...
a dětičky ?
Jsou zaopatřené ...
a znuděné.
Pravda , že si ničehož moc neváží , když
jim to rodič přinese až do postele.

Je to naše chyba ... také.

Ale to už tu bylo před dvaceti lety i
u nás.
Zatímkco jsme my starší mlčeli -
mláďata šli do ulic.

Nedělali však bordel ...
takže naše mládež je lepší .
Na tom trvám.
12. 12. 2008 | 16:48

LEVAK napsal(a):

Ale bigjirko nějak jste zapomněl nebo jste o tom nebyl informován, že již ve středověku byly například židovské pogromy!Nastudujte si to ať nevidíte tak moc modře!A když budete v tom studování přiberte si Chile a Pinochetovu éru!Kolik tam bylo zabito jenom v počátku občanů?Chile bylo civilisovaná společnost a přece tam vyhrálo násilí.A teď hádejte byl to leninský zlozvyk a nebo nacistický?Víte Vy vůbec,že fanatismus zabraňuje lidem rozumně přemýšlet,uvažovat a jednat.Zbvte se toho svého fanatismu, jak se dívám na Vše příspěvky Vy na to máte a nejste ještě tak ztracen jako plotňák Iváňuša!
12. 12. 2008 | 17:16

bigjirka napsal(a):

Leváku, tam, kde někdo začne s násilím v situaci, kde má dostatek demokratických nástrojů ke změně, je potřeba použít kulometu a amerických brokovnic. Na tom se nedá nic okecat. Pinochet zabránil komunistickému převratu.
12. 12. 2008 | 17:21

bigjirka napsal(a):

Ano - dramatický rozdíl je ten, že u nás v 89 bylo použito násilí proti zcela nenásilné manifestaci. Pouliční násilí riotů však je potřeba zastavit za každou cenu a takovým způsobem, aby měli strach to zopáknout.
12. 12. 2008 | 17:24

oranžový napsal(a):

Otázka:
1.Pokud policie nezasahuje ....
politici se nevyjadřují ....

2.Tak komu se tenhle chaos hodí do krámu ?
3.Kdo za tím vším stojí ?
4.Bude to nějaký zneuznaný politik?

a politici se nevyjadřují ....
čekají , jak to dopadne ....

6.Kolik má být mrtvých ?

Tak krásná země.

Politici - jděte se vycpat!
12. 12. 2008 | 17:46

Petr napsal(a):

Pro thomaska

Pokud jsi doopravdy tím za co se tady vydáváš, přijdi mne navštívit a trochu si po vašem zařádit, slibuji, že ti následně tvou poněkud levnou palici urazím zcela bezbolestně, abych nemohl být nařčen z týrání zvířat
12. 12. 2008 | 19:16

Hades a Cerberus napsal(a):

Neodsuzujte Recko,nebot toto prijde pomalu do kazde zeme EU.
Nashromazdene nasili v tech,kteri se msti za svou svobodu a pohostinnost narodu,ktery je prijima.Tyto nepokoje vetsinou jsou vyvolane prichazejicimi cizinci.Francie jiz ma dve etapy za sebou.Kdo prijde nyni na radu?Italie,ci Portugalsko?Prijde na radu i stred Evropy a Vy by jste chteli celit nekomu se zbrani i sem pov ruce?Jdete zbouchat ty,kteri nechavaji volny pristup cizincum bez vzdelani,bez papiru,bez schopnosti pracovat.Topolanek nemuze podat navrh na vylouceni Recka,nebot sam je"nacek",bigamista a zivel i se svou vladou tropici skodu sve zemi i obcanum.Nechtejte Globalizaci,odmitejte Lisabonskou smlouvu a pozadujte prisnou kontrolu pro nekontrolovatelnou moc Bruselskych diktatoru.
12. 12. 2008 | 19:50

jogín napsal(a):

Jeslli mají v Řecku u moci nějakého Julínka deset roků, tak se vůbec nedivím, že házejí Molotovovy kokteily. Míra nasranosti obyvatel je v přímé úměře k násilnost demonstrací. Generální stávka asi přece jen vypovídá cosi o oblibě vlády. A když mají normální lidé papalášů plné zuby, extrémistům neodporují.
12. 12. 2008 | 21:53

Qiedo napsal(a):

Pro Čochtan versus Fides- k vašemu sporu- tvorové v přírodě regují na situaci,již si vyhodnotí,jako nebezpečí v zásadě třemi způsoby:
1. ztrnutím-dělají,že nejsou (např.plazi,ale někdy i lidé !)
2. útěkem-kdekdo
3. útokem- taky kdekdo,cítí-li se silnější.
K Řecku-nerozumím tomu,asi za nečinností policie fakt někdo musí být.Vždyť tady už přestává fungovat STÁT , jako instituce,jež musí chránit zdraví,životy i majetek svých občanů.
12. 12. 2008 | 22:27

LEVAK napsal(a):

bigjirko jste opravdu těžce zasažen!Nazývat vítězství v demokratických volbách komunistickým převratem to už opravdu chce silný žalůdek a taky velký stupeň fanatismu!
12. 12. 2008 | 22:57

Ivan Hochmann napsal(a):

To víte Leváku,

všichni jsme zasženi a ztraceni,jen Vy jste se našel.Být Vámi tak se zase zahodím.Třeba byste se už nenašel.Možná by to Vaše okolí zkvitovalo s povděkem.

Ivan.
12. 12. 2008 | 23:27

Martin napsal(a):

No jo, dokud bude převážně levicová část obyvatelstva těmto řádícím xindlům fandit, tak politici nic neudělají. Vždy´t se dá říct, že to řádění je vůle lidu. tak co by se s tím mělo dělat. Policajt, který se tomu snažil zabránit, sedí ve vazbě. myslíte, že ostatní policajti budou něco dělat? vždy´t by je taky zavřeli. Jestli je dost těch řeků, kterým to rve srdce, jestli jich je třeba aspoň 50 procent, tak a´t ti odvážní z nich vezmou motyky a jdou ven a zabijou ten xindl kopnutím do hlavy. Potrestáni nebudete, když se z avás postaví polovina národa, která bude ochotna v případě nutnosti demonstrovat a rabovat za vaše propuštění. Taky se tomu říká občanská válka, nastupuje tehdy, když ostatní metody selžou, když si jedna část obyvatelstva začne dělat co chce a státní aparát jí v tom nezabrání.
13. 12. 2008 | 11:36

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu hrubě urážlivých příspěvků ("hajzl", "hovado" atp.), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. poskytovat prostor pro věcnou a slušnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
13. 12. 2008 | 12:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

Pošlete toho kluka zpátky na Slovensko.Nebo jste si zavedl svého fackovacího panáka?

Ivan.
13. 12. 2008 | 12:38

zdenekmihalco napsal(a):

Ivan Hochmann,

pane Hochmanne, opakovaně jste pod tímto článkem vulgárně útočil na další diskutující (nebyl jste sám).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
13. 12. 2008 | 15:08

Ivan Hochmann napsal(a):

Na nikoho jsem neútočil,nemám to ve zvyku.

Jen jsem všeobecně deklamoval,že člověk,který by kvůli Julínkovi šel házet bomby je Hazl.Také jsem okomentoval výroky Thomaska v tom smyslu,že takové věci může napsat pouze Hovado.

Když jim to tak nikdo neřekne oni to nepochopí.

A vy pane běžte dořiti a neopruzujte.

Ivan.
13. 12. 2008 | 16:03

zdenekmihalco napsal(a):

Ivan Hochmann

Pane Hochmanne, děkuji za vysvětlení. Nicméně všechny Vaše další slovní útoky budu opět mazat (vyjma těch mířených na mě)

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí.
13. 12. 2008 | 17:06

Ivan Hochmann napsal(a):

Jsem rád,že vím.

Příští můj okořeněný komentář na adresu Blbů a jejich blbovin(na které neexistuje normální diskuzní reakce),bude doprovázet i Vaše adresa.

Přeji hezký den Ivan.
13. 12. 2008 | 17:54

bigjirka napsal(a):

Pane Mihalco, pseudokorektnost nakonec vede k vítězství nacismu nebo internacismu. Diskutovat můžete se slušným člověkem, s násilníkem se stejně musíte servat. Čím dřív, tím líp. Za maz by naopak stálo to, co napsala zrůda thomasek. Co myslíte, kdyby byl průser, měl byste vedle sebe radši Ivana nebo thomasek?
13. 12. 2008 | 19:03

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco,
když už máte hrdý titul správce blogů a diskuzí, pak byste měl diskuze spravovat častěji a rychleji mazat sprosté útoky.

Když tu totiž necháte delší dobu řádit individuum "thomasek", a pak smažete odpovědi lidí, kteří se nechali strhnout k hrubé záplatě na hrubý pytel, tak to není to pravé malinové, jak by měl správce diskuzí pracovat.

Já vím že je jednodužší smazat příspěvek s neslušným slovem, než procházet diskuzi a hledat příčinu. Dobrý správce diskuzí by si s tím práci dát měl.
13. 12. 2008 | 19:27

zdenekmihalco napsal(a):

bigjirka

Dobrý den, pane bigjirko. Chápu sice Váš postoj, nicméně musel jsem zkrátka smazat i některé reakce na původní příspěvek. Pokud se správně dívám, smazal jsem i příspěvek pana thomaska.

Čochtan

Pane Čochtane, nepochybně bych mohl pracovat více a diskuse spravovat častěji. Nicméně není v mých silách "viset" na blozích neustále. K této diskusi jsem se dostal až po určité době, protože již tento blog nepatří k těm úplně nejnovějším. Samozejmě, že někdo onu slovní přestřelku vyprovokoval, uvědomuju si to, nicméně smazat jsem musel i ony reakce. Nešlo o neslušná slova, nýbrž další urážky.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
13. 12. 2008 | 21:35

Ivan Hochmann napsal(a):

Když jsou vám Mihalco milejší takoví Rossianové a thomaskové,

Tak si strčte vaše blogy do konečníku a můžete si u toho pěkně kukat.
Pozdravujte Stejskala,pěkně to s vámi posral.

Ivan.
13. 12. 2008 | 23:38

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco,
žádný učený z nebe nespadl, vy to už zvládnete. Chápu že nemůžete být všude, tak by pomohlo, kdybyste fungoval jako hasiči. K tomu ale potřebujem nějaký mechanismus jak vás rychle přivolat.
Jó, a mazat vše co nesouvisí s tématem. Jako třeba žvásty "oranžového" na blogu pana Holomka.
Dobrou noc !
13. 12. 2008 | 23:39

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco,
příspěvek Radka Mikuly (eMail rm@pecina.cz) to už není na smazání, to už je na trestní oznámení. Buďte tak laskav a informujte nás o dalším průběhu. Já si to pro všechny případy uložil.
14. 12. 2008 | 09:56

Klingon napsal(a):

Tyhle všechny názory je nutné sepsat a vytvořit novou filosofii.Nevím jak jí nazvat - nechci se vyjadřovat sprostě. Krátce řečeno - jsou věci, které se prostě nedělají.V drtivé většině vyjadřují souhlas, že lze takto projevovat "svůj názor".Biologická podstata člověka je daná,tento živočišný druh je přemnožený a tím pádem se musí redukovat.Zamyslete se se nad tím. Jinak se snažte podřezávat si pod sebou tu slabou větvičku existence na které sedíme, a hlavně omlouvejte za pomocí různých tzv.berliček své názory (zkuste je domyslet až do konce-půjde-li to).
14. 12. 2008 | 10:17

bigjirka napsal(a):

Neodpověděl jste mi, pane Mihalco.

Co myslíte, kdyby byl průser, měl byste vedle sebe radši Ivana nebo thomasek?

To je klíč k věci. Formální PC? To je velmi lehké. Bránit svobodu a demokracii je složitější.
14. 12. 2008 | 12:08

zdenekmihalco napsal(a):

Bigjirka

Pane bigjirko, popravdě, neodpovím. Pana thomaska vůbec neznám, napsal tu jeden příspěvek, který jsem smazal a jehož znění si nepamatuju, Pana Hochmanna znám jen virtuálně (zatím ne moc dobře). Nemůžu říct, koho bych měl vedle sebe radši.
14. 12. 2008 | 12:55

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
14. 12. 2008 | 13:21

zdenekmihalco napsal(a):

Čochtan

Pane Čochtane, "čtenářský alarm" upozorňující na nevhodné příspěvky by byl jistě skvělá věc. Pan Stejskal měl už před mým příchodem na blogy sepsány desítky možných vylepšení systému blogů, nicméně vše zatím vázne na našich přezaměstnaných programátorech.

Co se týče příspěvku pana Mikuly, smazal jsem jej, nic víc dělat nemůžu a nebudu. Nicméně váhal jsem.

Máme tu kodex, který říká:

Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

Je tam napsáno: vyzývá ke konkrétním skupinám. Což pan Mikula neudělal. Podle mého názoru šlo ale o podněcování násilí.

Jak naznačil pan bigjirka, formální pravidla atp. jsou jedna věc, bránit svobodu a demokracii je složitější. Proto beze studu uznávám, že rozlišit, zda určitý příspěvek smazat či ne, pro mě není jednoduché.

Kodex je jedna věc, pak tu máme záležitosti jako cit, subjektivní postoj atd., který je v případě tohoto příspěvku takový, že jde o podněcování násilí.

Zdeněk Mihalco
14. 12. 2008 | 13:23

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco,
děkuji za rychlou reakci, doufám že trestní oznámení je už také na cestě, nebylo by dobře, kdyby se kriminálka přišla do redakce zeptat proč to nedostala od Vás.

Slova "doufám, že vzplanou všechna ministerstva, policejní prezídium, všechny soudní budovy, parlament (sněmovna i senát), Hradčany, Národní galerie i Národní muzeum."
nesmí zůstat bez trestu. Já už to poslal. Ono vlastně nemusí jít o trest ale hlavně o prevenci.
14. 12. 2008 | 13:26

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco,
Mikula není případ pro politickou korektnost chránící gestapo, ale pro prachobyčejnou kriminálku.
14. 12. 2008 | 13:30

bigjirka napsal(a):

V tomto případě zcela souhlasím s Čochtanem. Navíc od Radka Mikuly to není jednotlivý výstřelkový názor, pan Mikula je tuzemský riot par excellence. Typická ukázka člověka, který zná jen svá pseudopráva, žádnou však svou odpovědnost ke společnosti.
14. 12. 2008 | 13:36

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco
trestní oznámení na Radka Mikulu šlo na státní zastupitelství Praha 1. Neměl byste se příliš opozdit. Ve Vašem vlastním zájmu.
14. 12. 2008 | 14:31

zdenekmihalco napsal(a):

Čochtan

Pane Čochtane, trestní oznámení nepodám, ale je to samozřejmě Vaše právo. Udělal jsem to, co je mimo jiné mou pracovní náplní a povinností - smazat příspěvek, u kterého je podezření z porušení zákona. Bohužel, podobných příspěvků mažu více. Určitě stojí za zvážení, zda nepodat testní oznámení také na některé příspěvky, u kterých je podezření na porušení paragarafu 191 (hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení).

I takové se na těchto stránkách najdou, přestože se je snažíme včas mazat.

Zdeněk Mihalco
14. 12. 2008 | 15:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Jak vás tak čtu pane Mihalko,

tak byste vedle mě dlouho nepostál.
Myslím,že byste po pár větách lehl.
Takové provokace si nedovolí ani profesor Hořejší.

Ivan.
14. 12. 2008 | 15:23

Radek Mikula napsal(a):

zdenekmihalco: Varoval jsem p. Stejskala před možností zneužívat pravomoc umožňující omezovat nepohodlné názory. Smázání příspěvku s textem:

"Myslím, že jen jen otázkou času, kdy policie začne vraždit i u nás, zvlášť potom, co si po Novém roce zvedne sebevědomí novým policejním zákonem s totalitními pravomocemi.
Až padne první mrtvý na dlažbu, doufám, že vzplanou všechna ministerstva, policejní prezídium, všechny soudní budovy, parlament (sněmovna i senát), Hradčany, Národní galerie i Národní muzeum.
O zaparkovaných automobilech, provozovnách nadnárodních fast foodů a bankách se snad ani zmiňovat nemusím."

ukazuje, že to bylo opodstatněné, zvlášť v situaci, kdy je tato diskuze plná výzev ke střelbě do lidí bojujících proti kapitalistickému systému.

Ke svému předchozímu příspěvku bych chtěl dodat, že již dnes mohou policisté beztrestně bodat tonfami do žen pokojně protestujících proti fašismu, jak ukazuje zprošťující rozsudek nad T. Čermákem. Naopak perzekuováni mají být ti, kdo se policejním zločinům postaví, jak dokazuje stíhání P. Slunéčka, který mu v rámci nutné obrany roztříštil kostrč. V tuto chvíli je tedy třeba obávat se, že pokud dojde k policejním vraždám, budou pachatelé rovněž justicí kryti. Takový stav dovoluje uplatnit právo na odpor podle čl. 23 Listiny základních práv a svobod.

Než nechat policii vraždit a justici krýt policejní násilí, to raději občanskou válku.

Čochtan: Bydliště mám na Praze 4. Trestní oznámení byste tedy měl zaslat na Obvodní státní zastupitelství pro Praha 4. Pokud máte elektronický podpis, mužete použít adresu jeho elektronické podatelny: podatelna@osz.pha4.justice.cz
14. 12. 2008 | 15:55

bigjirka napsal(a):

Kulomety na rioty. Konec doby hájení. Jakmile maskovaný riot při pouličním násilí zvedne ruku s jakoukoli zbraní nad hlavu, je povolen odstřel škodné.

Na výkon demokratických práv máme petiční právo, volby a další prostředky. Násilnické skupinky je třeba zlomit.
14. 12. 2008 | 17:14

Čochtan napsal(a):

Pane Mihalco,
nejste vy také jeden z těch, pro které je "nemilovat cikány" rasýsmus a strašný zločin ? Zločin mnohem horší než například zapálení Hradčan ?
14. 12. 2008 | 19:49

Čochtan napsal(a):

Bigjirko, našel jsem perfektn´´i větu. Ta stojí za vytesání do kamene.
"Multikulturalismus je novou totalitní ideologií, která se sice tváří tolerantně, ale která ve skutečnosti paradoxně odsuzuje to nejlepší, co vzešlo z evropské kultury. Mimoto je to ideologie neuvěřitelně hloupá, protože nevidí, že pokud by se dostali k moci někteří z těch, kterým multikulturalismus dává zelenou, s multikulturalismem by byl okamžitě ámen."
14. 12. 2008 | 20:31

Honza999 napsal(a):

Staří bolševici z padesátých let se studem obracejí v hrobě, zahanbeni udavačskými učni, kteři přerostli své mistry.
14. 12. 2008 | 21:07

bigjirka napsal(a):

Je to tak, Čochtane. No, vypadá to, že si radši přece jen udělám ten zbroják.
14. 12. 2008 | 21:17

Čochtan napsal(a):

Bigjirko,
udělej. A to tak rychle jak to jen půjde. To jsou ty nejlíp investovaný peníze. Mě už se ta investice mnohokrát vrátila.
14. 12. 2008 | 22:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Vážení,když hovoříte o investicích.

Chodíme se svojí starší ženou a starým psem procházkami po lesích a loukách v okolí.Jednou zpočátku po nastěhování jsme takto jednou šli asi 200m od svého domu po louce a místní dva "nimrodi"začali s agresivní tváří poučovat o jakési honitbě.
Poslal jsem je stejným způsobem někam a vůbec si jich nevšímal.Najednou mě za zády zarachotilo cvaknutí brokovnice.Otočil jsem se a ejhle vidím pušku,prý mě toho psa zastřelí.

Tak jsem se vrátil domů vzal si opasek,na něj svoji čezetu a celý týden jsem chodil i po vesnici ozbrojen.Zašel jsem na Obecní úřad a tam vše pověděl i se svým závěrem.Od těch dob mám pokoj.Sice mě polovina obce nezdraví,ale já se kvůli nim sem nepřistěhoval.Mám tady jiné přátele.Nepotřebuji se kamarádit s bývalým rudým panoptikem,které dostalo svoje kvéry jako odměnu za členství v KSČ.

Stejně je to tady samý pytlák.Bydlíme hluboko v lesích a není zde ,ani noha ,ani křídlo.Posledně na podzim přistálo na druhém jezeru
hejno divokých husí.Prostě nádhera.K večeru střílečka jako u Verdunu.Sedl jsem na kolo ale nikde nikdo.Husy ale také ne.Jen kolem plno nábojnic.A to se prosím nacházíme v nejpřísnější prírodní reservaci.Sebral bych jim ty kvéry okamžitě.!!

Proto je Jiří nutné mít zbraň.Pravdu má Čochtan.Není nutné ji použít,ale je nutné ji mít,žiješ-li v takovém státě,kde pro většinu zákony pořád neplatí.

Ivan.
15. 12. 2008 | 11:02

Lukáš napsal(a):

K tomu článku vyplašené dívenky bych chtěl říct jedno - jak má policie zasáhnout proti demonstrantům , kteří všechno ničí a nepoužít u toho násilí? Pokud ho použijí veřejnost je odsoudí a politici a také obyčejní lidi z nich udělají vrahy a zneuživače pravomocí.
Rád bych slyšel konstruktivní názor a ne "postřílet" a podobné hovadiny.
15. 12. 2008 | 12:02

Čochtan napsal(a):

Lukáši,
už jsem řešení jednou navrhl.
Kdyby snipeři stříleli do lahví s benzinem, těsně před hozením, nemohl by jim nikdo nic vyčítat.
15. 12. 2008 | 12:22

Mach napsal(a):

prostě řecká nátura...chtěj něco řešit ..tak vyjdou a ukážou svou nespokojenost...vim je to drsnej zpusob...ale..tady jdete demonstrovat měsíc se o tom mluví a pak se nic neděje...tam se s tim dít prostě něco bude muset...proto je podporujou i ostatní kteří sedí doma a ne že si nechaj srát na hlavu polityckejma blafama
15. 12. 2008 | 12:32

oranžový napsal(a):

Tak tak Machu - jenom nezapomínej na to
že i bez násilí - lze prosadit ...
požadavky své .

Násilí,plodí jen násilí.
Nevím,který magor hodil první kamenem ...
... nebo jich bylo povícero ???
15. 12. 2008 | 13:03

bigjirka napsal(a):

Násilí je ovšem třeba se postavit. Dokud se nenásilně demonstruje, je to OK, na to má každý právo. Různé generální stávky, to už je komunistická manipulace - jsou do toho zaplétáni i zaměstnanci a zaměstnavatelé, kteří žádný problém nemají. Ale násilí a ničení je potřeba zatrhnout.
15. 12. 2008 | 14:23

Honza999 napsal(a):

oranžový

"jenom nezapomínej na to že i bez násilí - lze prosadit ... požadavky své ."

Ono jde o to, vůči komu své požadavky prosazujete. Máte-li oprávněné požadavky vůči slušnému subjektu, onen pak Vaše požadavky uzná, jde to bez násilí.

Jste-li ale nuceni prosazovat své požadavky vůči bandě gangsterů, bez násilí si gangsteři s Vašimi požadavky vytřou pozadí.
15. 12. 2008 | 14:42

jogín napsal(a):

Cituji reportáž ČTV, výrok řecké ženy: Po přijetí eura se platy nezměnily a ceny stouply 5x. Zapalování aut se mě nelíbí, k vysvětlení násilností, generální stávky a tiché podpory obyvatel to stačí. Pokud se pořádně zhorší životní podmínky většiny obyvatel, nic jiného se čekat nedá.
15. 12. 2008 | 14:48

Jan Přikryl napsal(a):

Je to paradoxní, ale kritizovat je třeba vládu. Ta ze zkušenosti jednoho mrtvého a ve strachu o své posty nebude dělat žádné násilí. Tady je ten paradox, že ať běsnící parchanti tak slušní občané chtějí novou vládu, která nastolí pořádek
15. 12. 2008 | 15:00

oranžový napsal(a):

Chyba pánové .....

Těmi gangstery jsou "politikové" jejich ...

..kteří mlčí -
..jako by se jich to netýkalo -
..kteří nechají ,aby se lid s lidem přel -
/ extremisté - vs.- policie /

zatímco .. oni mlčí.!!!
15. 12. 2008 | 15:43

Celazkon napsal(a):

Dost uboha diskuze.
15. 12. 2008 | 20:59

jogín napsal(a):

Proboha, proč jsou tu spamové odkazy?
15. 12. 2008 | 22:31

rebel napsal(a):

Ale co má s protestem společného to,že někomu na ulici převrátím auto,nebo někomu na obchodě rozbiju výlohu?To dělají prostě lidé co jenom využili situace,chaosu,a davového šílenství.Doma je nuda tak si půjdu zaházet dlažebníma kostkama po policajtech.A až budu utahanej půjdu se domu natáhnout k televizi.
16. 12. 2008 | 00:03

Radek Mikula napsal(a):

Přesná reprodukce. To je doslovně, co nám říká propaganda.
16. 12. 2008 | 00:09

jogín napsal(a):

V Řecku probíhají masové demonstrace, nejen útoky ničitelů. Cíl je jednoduchý: svrhnout vládu. Pravicová vláda má v parlamentu převahu jednoho hlasu, je však oslabena masivním korupčním skandálem, ve kterém jsou namočeni dva ministři. Hospodářství Řecka je v úpadku- po přijetí eura došlo k masové privatizaci, inflaci a poklesu životní úrovně. Korupce je všudypřítomná. Mladá generace je postižena nezaměstnaností kolem 25%. Na krachu ekonomiky se podílejí ilegální imigranti, tvořící 10% obyvatelstva. Více anglicky:

http://www.groundreport.com...
http://network.nationalpost...
16. 12. 2008 | 00:14

Karel (taky) napsal(a):

Hm. Jeden dotaz: Jak to, že to nevyřešila neviditelná ruka trhu?
16. 12. 2008 | 06:50

bigjirka napsal(a):

Je třeba oddělit zrno od plev a násilníky střílet jako škodnou.
16. 12. 2008 | 08:53

oranžový napsal(a):

a které máte na mysli bigjirko ?
16. 12. 2008 | 09:41

bigjirka napsal(a):

myslím násilníky, v tomto případě drancující rioty.
16. 12. 2008 | 11:26

oranžový napsal(a):

Pravda ... ti bezmozci, jsou všude :-(

tak,tak ... souhlas.:-)
16. 12. 2008 | 16:05

oranžový napsal(a):

Ovšem nestřílet , ale pozavírat a chtít po nich náhradu škod !
16. 12. 2008 | 16:06

LEVAK napsal(a):

Ad bigjirka:
nic nového pod sluncem jste pane nevynalezl.To už tady dělali císařští vojáci když se vzbouřili Valaši.Vy jste asi nějaký pohrobek ordnerů ze Sudet!
16. 12. 2008 | 16:21

bigjirka napsal(a):

Nejdůležitějším úkolem státu je ochrana občanů a jejich majetku proti neoprávněným zásahům.
Leváku, když je někdo nespokojen, může hlasovat jinak, může sepisovat petice, může pokojně demonstrovat. V žádném případě nemá nárok ohrožovat životy, zdraví a majetky ostatních. Výjimkou může být revoluce proti nedemokratickému režimu, který neumožňuje svobodné volby. Problém je v tom, že tam se na to občané většinou nevzmůžou. Takže ve svobodném světě klidně hrstka riotů promění město v bojovou zónu. Protože se nemá čeho bát...
16. 12. 2008 | 16:58

jogín napsal(a):

bigjirka: Takže když je někdo zvolen, může si až do příštích voleb dělat co chce, když nechce od válu, můžou se všichni postavit na hlavu. Amnesty International oznámila, že v Řecku policie napadá pokojné demonstranty a žháře a lupiče ignoruje. Pochopitelně to má svou logiku. Raubíři opozici diskreditují, takže proč je nenechat na pokoji. S opozicí je třeba zatočit. A ticho po pěšině v mediích včetně zahraničních jen potvrzuje, ze nevhodné zprávy se ven nedostanou- země EU se octla na huntě a obyvatelé se bouří. Propaganda nás masíruje stejně, jako za komunisty.
16. 12. 2008 | 21:20

bigjirka napsal(a):

nevím, nebyli jsme u toho. nehodnotím řeckou politiku, nevím o ní nic. mluvím o boji s násilím z principielního hlediska...

ale ohledně zastupitelské demokracie je to v podstatě tak.. do voleb utrum.. revoluční řešení jsou vždy horší než to nejhorší politické
16. 12. 2008 | 22:53

Čochtan napsal(a):

"Ovšem nestřílet , ale pozavírat a chtít po nich náhradu škod "

Chtít můžeš, dostat nemusíš.
Proto je lepší nepřipustit aby škoda vznikla. Je to tak snadné. Zamířit a včas zmáčknout.
:-))))
16. 12. 2008 | 23:01

bigjirka napsal(a):

Prevence je nejlepší. Kriterium: maskovanej xicht a ruka nad hlavou.
17. 12. 2008 | 00:18

mach napsal(a):

bigjirtko jak chrání stát tvuj majetek...exekuci))bohatým dávat a chudým ještě víc brát....to je prostě ruka trhu))25% nezaměstnanosti přece nepřinutí papaláše vzít víc lidí když by si museli ubrat ze sveho....nene těch se to netýká...proto se rabuje...budou mít co dělat
17. 12. 2008 | 01:22

Karel Koky napsal(a):

myslim ze by jsme si meli ujasnit kdo to ti "vandalove a vytrznici" jsou. Kazdemu na mysli vytane zfetovany mladik s rouskou, nebo nejaka socka. NE! jde vetsinou o studenty, aktivisty, pracujici atd. vidime ze recko proziva nepokoje jake byly v roce 68, nahromadene napeti muselo eskalovat, autorce bych chtel pripomenout ze smrt mladika nepokoje zdynamizovaly ale nezapricinili. Rekove ukazali ze nejsou pouhe komodity ale ze se sve vlade dokazi sami iniciovat a zmenit system. Vsiml jsem si take medialniho obrazu nepokuju, zatajovani nebo pozmenovani nekterych udalosti. Pro ostani zeme Evropy je nutne aby se tato revolucni vlna dale nesirila, vlady ted na Recko pohlizeji se znepokojenim aby se neopakoval revolucni rok 68
07. 01. 2009 | 22:49

Martin napsal(a):

Naprosto jsem je podporoval a něco podobného by už potřebovala i naše zemička..!
02. 07. 2009 | 07:51

Free Ringback Tones napsal(a):

good idea , thanks you very much .
03. 03. 2010 | 05:22

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting, i like it thanks
05. 03. 2010 | 15:17

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:54

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 07:43

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:53

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 06:58

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
08. 03. 2010 | 15:57

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 08:12

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 08:16

armani classic napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 03. 2010 | 06:49

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:50

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 08:39

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 08:43

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:47

Invio Newsletter napsal(a):

This is a great and very valuable information about Noc hrůzy v Aténách – vlna násilí se šíří celým Řeckem. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
01. 04. 2010 | 15:02

Download Games PC Free napsal(a):

Proč se Řekové nebrání? Protože ty hovada a násilníci mají v Řecku poměrně velkou společenskou podporu. U nás je to jen o něco lepší. Když se někde servou levicová hovada s hovady "pravicovými" tak řekněme třetina lidí podporuje jedna hovady, druhá třetina ta druhá hovada a jen třetí třetina nemá ráda ani jedna ani druhá. Jestliže jsou v Řecku lidi o něco levicovější než u nás, tak to nebude 1/3 : 1/3 : 1/3, ale třeba 1/2 : 1/3 : 1/6 tj. půlka Řeků ty kriminálníky (až na největší excesy typu podpálení knihovny) v podstatě podporuje. Je to neštěstí, ale je to tak.
02. 04. 2010 | 15:27

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy